Národní zájmy podle Zemana. tj. volební guláš

17. 01. 2013 | 18:15
Přečteno 11094 krát
Není pravděpodobné, že by tahle věc zamíchala výsledkem voleb. Je to střípek z předvolebního ruchu, který ovšem stojí za pozornost.

Na facebookové stránce „Miloš Zeman na Hrad“ je kromě jiných pozoruhodností i soupis toho, proč má být Zeman dobrým obhájcem národních zájmů. Předpokládám, že autoři tam jen tak nenaházeli, co je napadlo, čili text beru vážně.První dva body nejsou problém. Národním zájmem číslo 3 je podle Zemanovců bránit výstavbě mešit a řešit problém romské menšiny.

Když pominu, že jiné než „muslimské“ mešity patrně neexistují, tak je dobré podotknout, že zatím v republice stojí DVĚ a jsou to relativně nenápadné stavby bez minaretů, v našich končinách symbolicky kontroverzních.

Při sčítání lidu 2011 se k islámu přihlásilo přesně 3085 osob, což bylo méně, než deset let předtím.

Přesto je podle Zemana odmítnutí DALŠÍCH mešit přímo národním zájem, ke kterému je třeba se přihlásit před přímými prezidentskými volbami.

Znepokojující je toto: Kandidát, který chce být – předpokládám – prezidentem VŠECH občanů (alespoň se to tak před volbami říkává), suše prohlásí, že ti z nich, kteří vyznávají tu a tu víru, si nemají stavět své svatostánky. Protože to není národní zájem.

Nevím, kde je na škále Zemanových hodnot svoboda vyznání a náboženská tolerance. Ani jak by chtěl v praxi bránit tomu, aby si skupina lidí – volební inzerát si zřejmě myslí, že půjde o cizince, ovšem klidně mezi nimi mohou být i Zemanovi voliči - koupila za své dům, kde se bude scházet k modlitbám. Každopádně je to těžce černobílé a nebezpečné vidění.

Problém romské menšiny (stále viz odstavec 3) je - na rozdíl od mešit - skutečně třeba „aktivně řešit“. Zařazení toho bodu mezi národní zájmy a po bok muslimů ale vyvolává otázku, jak to Zeman myslí. Jestli jde především o řešení z pohledu „zbytku národa“, nebo o řešení situace samotných Romů.

Zákon o prokázání původu majetku (škoda, že jsem si nezačal dělat čárky, kolikrát to od Zemana uslyším) a referendum o církevních restitucích jsou určitě důležitá témata. Národními zájmy se sice obvykle myslí věci trochu jiného typu, ale budiž. Podle této logiky se ovšem dá do národních zájmů započítat skoro cokoli, třeba zrušit penzijní reformu, zabránit otravám metylalkoholem nebo zdanit luxusní jachty.

Takže: Směsice je to sice nesourodá, ale hlavně že to máme pěkně pohromadě v jednom národním poutáku. Patřit do této země, jak říká dosluhující prezident, to je přece oč tu běží.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

evix napsal(a):

A klesáme hloub a hloub, vypadá to, že ta žumpa nemá dno.....
17. 01. 2013 | 18:24

Pompieus Magnus napsal(a):

Lipolde, to Aktuálně je ale kýbl špíny..........
17. 01. 2013 | 18:30

Petr Havelka napsal(a):

evix

Máte patrně na mysli novinářskou žumpu? Pokud ne, tak Vám ubližuju :)

Já si naopak myslím, že blog pana Lipolda je užitečný, poněvadž rozpory v tom fejsbůůku jsou? Pan Lipold není "žebyfandilKarlovi", jen věcně, objektivně upozorňuje.

Jako voliče by mne zmiňovaný facebook alespoň zarazil.
17. 01. 2013 | 18:34

Bestia triumphans napsal(a):

Pompieus Magnus nebo Pompeius Magnus?
:-)
17. 01. 2013 | 18:46

kafka klamm napsal(a):

Spoléhám mimo jiné na to:

že Schwarzenbergovi servilní podporovatelé ho budou cpát do veřejného prostoru tak vydatně a dlouho, že se to všechny normální občany znechutí a budou na protest volit Zemana.

To by mě potěšilo :-)
17. 01. 2013 | 18:52

Čech napsal(a):

No Zato národní zájmy Kárla jsou jasné

Co nejvíc si tady namastit kapsy restitucema,Kosovo a US RADAR

Nejsou to ovšem zájmy našeho národa,ale národa zcela jiného....
17. 01. 2013 | 18:57

mucik napsal(a):

U nás je zatím muslimů málo, takže je potřeba s tím honem něco udělat, abychom dohnali zbytek EU.

Ne nadarmo byl kdysi Miloš Zeman popotahován germanofilními medii za výrok, že sudeťáci byli pátá kolonie.
17. 01. 2013 | 19:01

Fialenka napsal(a):

"Národními zájmy se sice obvykle myslí věci trochu jiného typu, ale budiž."

Podle vás jsou národními zájmy jaké věci?
17. 01. 2013 | 19:01

resl napsal(a):

jasně, knedlík řve co není české, neberu ! zoufalí lidé, křičí zoufalá hesla. ovce jsou proti nim samostatná, svéprávná, domácí zviřátka.
17. 01. 2013 | 19:02

Jira napsal(a):

:D:D:D autor ve vlastní snaze zdiskreditovat Zemana jak to jen jde, klesl sám na úplné novinářské dno. Vytáhl si z facebooku střípek toho, co se mu hodí a dokázal z toho udělat stránkový elaborát. Jek se říká - z ***** upletl bič...pane autor, přesně takové články mě utvrzují v tom dát hlas právě p. Zemanovi. Díky za ně.
17. 01. 2013 | 19:11

zemedelec napsal(a):

Paní Fialenka.
Souhlasím.
Pana Lipolda jenom upozorním,že to může brzy zavřít.Tolik blogerů a nicků co jsou proti republice nemá obdoby,to nelze přejít mlčením.
17. 01. 2013 | 19:14

kafka klamm napsal(a):

pro: Jira

Potvrdil jste mou teorii. A vězte, že takových lidí je stále víc, např. v mém okolí. Budou volit Zemana jako vzpouru proti mediálním manipulacím.
17. 01. 2013 | 19:17

Michl napsal(a):

To je přeci v naprostém pořádku, že si tady nemůžeme nechat uhnízdit islám. Proč? Co by z toho Češi měli? Nic, jen problémy do budoucna. Bravo, Zemane!
17. 01. 2013 | 19:20

Jira napsal(a):

TO kafka klamm:

Nedivím se. Ani Vám, ani lidem ve Vašem okolí. Také znám případ, kdy si volič knížete z 1. kola nyní uvědomil, že vlastně ani nevěděl, proč tak učinil. Že vlastně z knížete nic kloudnýho nevypadne. Když k tomu připočtu tu neuvěřitelnou agitku médií, tak to je i celkem logický.
17. 01. 2013 | 19:21

dezo napsal(a):

Pane Lipold ze uz Vam neni trapne. Zemana mam rad stejne jako dedka ale tohle je vrchol nevkusnosti. Tak neco na oplatku co kdyby pan swarzenberg pozval sveho kamarada Hashima Thaciho vyresit romskou otazku. V kosovu si poradil s touto etnickou skupinou po svem. Vrazdy , odebirani organu , obchod s lidskym masem a zbranemi to je hlavni zdroj tohoto pritel M.albright , K.Swarzenberga a Nato. Nakonec pokud se nemylim rodina Swarzenegru ma s Romym jiste zkusenosti. Nebyl nakonec ministr Drabek poucen dedulou jak na holotu? Muze byt ze Thaci je jednim ze sponzoru teto hnusne kampane na podporu loutky.
17. 01. 2013 | 19:25

Hmm napsal(a):

K těm muslimským mešitám - to je asi jeden z mála důvodů, proč ho volit. Podívejte se, jak to vypadá jinde v Evropě - "mírumilovní" muslimové se nastěhují a po několika letech žádají zcela vážně o respektování vlastního (!) právního systému, tj. stát ve státě. Nehledě na to, jak ten jejich systém vypadá a další důsledky (viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=T2ij_qtGy6Y - jenže za to nemohou ani tak muslimové, jako spíše nesmyslně korektní a slabošští evropané, kteří se bojí přiznat si pravdu). Ale nebojte se, asi ho volit nebudu, vadí mi jeho hulvátství. Jenže u Schwarzenberga mi vadí zase jiné věci, sice méně, ale ta masáž médií mě jen utvrzuje v tom proč ho nevolit také...
17. 01. 2013 | 19:30

Katka napsal(a):

Mešita nepaří do Evropy.
V tomto bodu dávám panu Zemanovi naprosto za pravdu.
S náboženskou svobodou nemá tato otázka nic společného.
S kultuením dědictvím Evropy ano.
Kromě toho: V islámských zemích sát také nepodporuje stavby křestanských kostelů.
17. 01. 2013 | 19:31

Josef napsal(a):

S arabákama má celý západ problém.. Dali jim vzdělání, práci a za odměnu jim dělají bombové útoky, šikanují starousedlíky a vynucují si i další služby od lidí co s nimi nemají co společného..Je to parazit..
17. 01. 2013 | 19:32

pavel napsal(a):

Jo, to je ten pravej, co bude nařizovat referendum o církevním majetku.
Potom, co prošustrovali Lidový dům, to by to dopadlo. Socani by ten majetek prožrali dřív než by se na tom referendu shodli.
Schvalovat to co komunisté ukradli je také zločin.
Takového prezidenta leda tak na Mírov.
17. 01. 2013 | 19:35

český maloměšťák napsal(a):

"...Když pominu, že jiné než „muslimské“ mešity patrně neexistují, tak je dobré podotknout, že zatím v republice stojí DVĚ a jsou to relativně nenápadné stavby bez minaretů, v našich končinách symbolicky kontroverzních.

Při sčítání lidu 2011 se k islámu přihlásilo přesně 3085 osob, což bylo méně, než deset let předtím.

Přesto je podle Zemana odmítnutí DALŠÍCH mešit přímo národním zájem, ke kterému je třeba se přihlásit před přímými prezidentskými volbami.

Znepokojující je toto: Kandidát, který chce být – předpokládám – prezidentem VŠECH občanů (alespoň se to tak před volbami říkává), suše prohlásí, že ti z nich, kteří vyznávají tu a tu víru, si nemají stavět své svatostánky. Protože to není národní zájem.

Nevím, kde je na škále Zemanových hodnot svoboda vyznání a náboženská tolerance. Ani jak by chtěl v praxi bránit tomu, aby si skupina lidí – volební inzerát si zřejmě myslí, že půjde o cizince, ovšem klidně mezi nimi mohou být i Zemanovi voliči - koupila za své dům, kde se bude scházet k modlitbám. Každopádně je to těžce černobílé a nebezpečné vidění....!

Nelze asi tvrdit, že by Švýcarsko mělo být nedemokratickou a netolerantní zemí, že ...občane ČR Lipolde ? A že by tedy byl takový jeho lid - že je netolerantní. Ve velké sumě svých jednotlivců.

Zkuste se, občane Lipolde, zamyslet nad tím, nakolik prezident může zakázat výstavbu mešit a nakolik jde tedy jen o vyjádření postoje a nakolik o nějaký závazek.

Proč jste dosud neodpověděl, jak jednotliví kandidáti přispěli aktualně.cz - v rámci předvolební inzerce - penězi ? Kolik... kdo.
To se nesmí ? To je zatím zakázáno ?

Jinak se těším na pokračování vašeho blogu..
Jistě přijdete s podobným hodnocením bilbordů např. předsedy TOP 09 Schwarzenberga.
Nebo i to se nesmí ? I to je zakázáno :
:D:D
------------------------
Bilbordy jsou pro ...../autocenzurováno/. Někteří se ale jimi zaobírají zevrubně.
Mešity mi nevadí. Stejně i kostely. Vadí mi, kdyby se v nich měly kázat lži, polopravdy, nesmysly... a kdyby se tam vůbec lidem jen pletly hlavy.
17. 01. 2013 | 19:35

jenda napsal(a):

Pokud je Zeman proti mešitám, tak ho jdu volit. Francouzské uliční nepokoje, či stávky kvůli obrázku Mohameda si nemůžem dovolit.
17. 01. 2013 | 19:36

Nene! napsal(a):

Pokud mne paměť neklame, pak požadavek odmítnutí nebo přímo zákazu výstavby mešit vznesl Miloš Zeman již dávno! Není to tedy myšlenka, které by dal vzniknout teprve nyní před druhým kolem voleb...
17. 01. 2013 | 19:36

Jaroslav napsal(a):

Není to sice moc šikovně napsáno a chápu, že to není ani moc dobře myšleno, ale upřímně řečeno - pokud nebudeme politicky korektní a uvědomíme-li si, co se ve světě děje co se týče muslimů a u nás co se týče Romů, pak je jednoznačně národním zájmem to řešit a nemusíme ani moc skrývat, že naší hlavní motivací je strach o vlastní budoucnost. A není to už xenofobie, protože my už dobře známe to, z čeho ten strach máme a jsou to zcela konkrétní věci - útoky na obyčejné lidi (mojí nevlastní dceři například dali Rómové nůž ke krku a chtěli peníze), kteří se provinili tím, že nechali cizí kulturu fungovat uvnitř jejich a ona se jim za to odvděčila tím, že jim ukázala, jak MOC je odlišná (stačí trochu sledovat televizi - pokud si tihle lidé volí takové politiky, kteří v jejich dříve už téměř sekulárních státech zavádějí státní islám a zároveň vedou otevřené verbální útoky proti zbytku světa a vraždí ve svých zemích lidi za to, že si z nich někdo ve světě dělá legraci....)... Říká se tomu taky: Za dobrotu na žebrotu...
17. 01. 2013 | 19:37

resl napsal(a):

když nemá knedlík argument, vytáhne boj proti republice, proti národu, proti češství. jenže už vám to žerou jen stejní, jako vy. a to není moc.
17. 01. 2013 | 19:39

rudolfko napsal(a):

V sobotu v poledne to hodí Karlovi a večer budou na stolech zpívat Sokolíky.....Masaryk nás svolával......! Takoví jsou Češi!
17. 01. 2013 | 19:41

JanHanko160email.cz napsal(a):

Chci aby pan Zeman před zvolením slíbil, že podpoří sbírku na Muzeum Václava II.(zvaného Klaus) a to kůli objektivnosti vůči Václavu I.kterému se staví knihovna na čestném historickém místě Loretánském náměstí.A nebýt vzpurnosti přítele Dáši, že tam chce bazén v památkově chráněném objektu, už byla hotova.
Václav druhý naplní 5 oddělení muzea.Největší nadějí a příslibem k návštěvnosti ČR je páté oddělení, kde budou k vidění všechny nakradené předměty ze zahrqaničních cest přijímaným čestným profesůrám a vyznamenáních světových universit a států.
Předpokládá se, že to bude párová sbírka k těm diplomům a vyznamenáním čítající kolem jednoho tisíce.Co vyznamenání-to pero, či jiný předmět.Záruka vysokého zájmu cizinců z bohatých států a naplnění Kalouskovy pokladny.
17. 01. 2013 | 19:45

zemedelec napsal(a):

Potěším Vás pane rytíři resle.
Bijete se hrdinně za Císaře pána a jeho rodinu.
Při tom věku a dvou infarktech obdivuhodné.Určitě nějaký metál Vás nemine,za takovou věrnost byla i majetková odměna a toho zabaveného majetku je dost,dostane se všechny hrdinové.
17. 01. 2013 | 19:52

A jachty zdanit 2x! napsal(a):

Celoredakční kolektiv užšího vedení cenzorů Ottova slovníku naučného se plně přidává k proklamaci jirky z 19:44.
17. 01. 2013 | 19:58

:-) napsal(a):

A jachty zdanit 2x!

Kdo pak bude plout po kanálu Dunaj-Odra-Labe, jehož výstavbu Zeman podpoří?

Jo, Pražáci, hlavní město bude Jihlava.
17. 01. 2013 | 20:05

Starej konzerva a rebel-pamětník od 68 napsal(a):

Ač jsem v prvním kole volil Karla, tak ve světle zjevně zainteresované mediální masáže a posledního a připravovaného dění ve vládě jsem znechucen - až tak, že mi zbývá jen dilema - nejít volit nebo nevolit Karla.
Zejména jeho součinnost s vládou, Nečasem a Kalouskem, ho připravuje o zbytky mých sympatií.... nechápu ani jeho věrolomnost s postojem k amnestii - populismus na fuj !
Začíná se to tady rojit problémovýma osobama ( jako amnestovanýma a jižního typu ) - dnes velice poučná cesta podvečerním vlakem z Práglu na severní výspu ..... hned zítra přikoupím včeličky FMJ 9mm a k tomu teleskop č.22 !!!
17. 01. 2013 | 20:07

honolulu napsal(a):

Lipolde,
jste maly trpaslik proti Zemanovi a skodite Vasi firme illegalnim podraznictvim - blokovanim prispevkaru, kteri se Vam nehodi.

Doufam, ze si to s Vami jednou pristi president, cesky patriot Zeman vyridi.
- At zije Zeman !
S temi hloupymi recmi o respektu k druhym nabozenstvim se bezte vycpat. Tento stary trik je pruheldna snaha o rozleptani ceske kompaktnosti a zvyhodnovani mensin na ukor ceskych lidi.
17. 01. 2013 | 20:12

argun napsal(a):

Pane Stejskale

tak už je asi jasné jak to Lipold s tím Dobrem a Zlem myslel úplně každému, nejen čertu a mě... nemyslíte? Inu aktivista. Vyklubal se, mládenec.
17. 01. 2013 | 20:17

Jáchym napsal(a):

No, je pravda, že je hodně věcí, které se mi na Zemanovi nelíbí, přestože jej budu volit. Druhá varianta je totiž neskonale otřesnější.

Já bych byl pro mešitu jedině v případě, kdyby se na ni přestavělo Dukovo současné pracoviště.

Jako nepraktikující hříšný katolík totiž považuji expozituru Vatikánské banky za větší nebezpečí pro české křesťanství než český islám.

(Jen by nesměl z minaretu ječet žádný muezzin. )
17. 01. 2013 | 20:21

honolulu napsal(a):

Silvie,
vim, ze to budete cist nekde v horach. Vas udiv, proc knizete voli Zide na bloku Horejsiho neni zadna zahada !
Oni trpi nostalgii po zlatych casech pod Habsburky, kdy jedina stredni socialni vrstva ve Vidni byli oni, a vsichni druzi byli sluzky, svadleny a cistici konskych zadku. Toto zrizeni bylo odsouzeno nejen Masarykem ale i Stalinem, ktery zil s Radkem ve Vidni 3 mesice,
Trockym, Hitlerem a videnskym starostou, na ktere vsechny, Viden mela vliv.

Zide si vsak neumi vydedukovat logikou co z toho vzniklo - musime jim to pripomenout.... - Vzniklo z toho nejvice antisemiticke mesto mluvici nemecky.... Kam, se Berlin nebo Mnichov hrabal na Viden... Tam Zide po nastupu Nacistu cistili chodniky kartacky na zuby...
Zide volte Zemana a studujte Viden od roku 1880 nahoru... Nedejte se obalamutit !
17. 01. 2013 | 20:31

fikus napsal(a):

Kdysi jsem to Aktuálně považoval za solidní a objektivní web, kde diskutují chytří lidé nad kvalitními příspěvky. Ti chytří diskutéři zůstali a Aktuálně.cz klesá jak v úrovni tak schopností vylévat pomeje na někoho kdo z jistých důvodů nevyhovuje. Jirka promine.
17. 01. 2013 | 20:31

Jáchym napsal(a):

Přátelé,

jsem zmaten.
Příspěvek z 20:21 byl původně odmítnut, protože porušoval Kodex.
Přitom byl totožný se současným zněním .

Akorát jsem navíc uvažoval o rekvalifikaci známého biologa, multikulturalisty a islamofila Konvičky na muezzina.

Což ni přišlo v turbulentní atmosféře této předvolební kampaně docela krotké.
17. 01. 2013 | 20:34

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Lipolde, je to fuška nutit lidem pana knížete. A oni to nechápou a nechápou.

Doufám, že vaší redakci došlo, že když se přiklonila na jednu stranu, takže tam pro čtenáře bude trvale a tak budeme vidět to co píšete a tvrdíte. Nejste prostě nezávislé médium.

Doufám, že většina národa se nedá zblbnout mediální reklamou a nátlakem a zvolí pana Zemana.
17. 01. 2013 | 20:34

resl napsal(a):

zemědělec 19:52,

děkuji za ineteligentní radu a těším se na medaili.
17. 01. 2013 | 20:36

Targus napsal(a):

To Jan Lipold:

Dovolím si skromně připomenout, že v sousedním Rakousku byl odsouzen muž za to, že rušil hlasitým zpěvem na své zahradě chudáky muslimy scházející se k bohoslužbě, zatímco muezzin z repráků na minaretu mohl vyřvávat, jak mu bylo libo a rušil tím klid v celé čtvrti.

Naši muslimští přátelé jsou jak svrab a neštovice dohromady, pane Lipolde. Když je jich málo, je to v pohodě. Jakmile se jejich počty zvednou, automaticky začínají být agresívní vůči svému nemuslimskému okolí. Příkladů je plná Evropa.
17. 01. 2013 | 20:41

Freddy napsal(a):

Mě udivuje nejen to, že odmítnutí principu náboženské svobody ze strany jednoho z kandidátů na prezidentsví ČR vzbudí takto limitovanou reakci, ale i to, že v diskuzi k článku to většině přispívajících v podstatě nevadí.
17. 01. 2013 | 20:43

mik napsal(a):

Zemanovy narodni zajmy jsou jen populismem je dost chytry na to aby dokazal vyuzit ci zneuzit temeta ktera jsou pro nej vyhodna ale porad stoji za to polizit otazku proc tedy kdyz se tak ohani narodnimi zajmy s politiky odesel a nepokusil se jeji stav nejak zmenit nakonec premierem byl a mohl se snazit i pozdeji utekl se zasit na Vysocinu je to vlastne stejne jako emigrace a kdyz uz ma v tech svych bodech treba ten majetek proc porad mlzi s penezi na kampan ? a co ta jeho svycarska anabaze ? ano Schwanzenberg to rekl dobre Zeman je politik minulosti a kdyz mu slovaci neco rekli a srovnali ho tak ukazal ze maji pravdu a ze by byl stejne agresivni a sebesoustredeny jako Klaus proto Zemana ne,, Schwarzenberg je zaruka smeru EU a smeru navratu k jednacimu stolu a smeru uvah o prijeti eura Polsko uz zacina uvazovat o roce 2016...
17. 01. 2013 | 20:47

Freddy napsal(a):

to Katka: [V islámských zemích sát také nepodporuje stavby křestanských kostelů.]
V islámských zemích (Saudská Arabie apod.) stavba kostelů dokonce začasté není vůbec povolena, ale ČR není, a (to platí pro naše země cca od r. 1867) nebyla fundamentalistickou zemí, kde by si veřejná moc osobovala právo rozhodovat o tom jakému náboženství bude povoleno vystavět svůj svatostánek a jakému ne.
Nejsem muslim, ale na druhou stranu to vidím tak, že pokud by se zakázala stavba mešit, další na řadě jsou jiná náboženství, která by se státu znelíbila - anebo, v lepším případě, s nějakými omezeními, jako když Josef II. začal tolerovat stavbu nekatolických kostelů, ovšem bez zvonic.
(Nechci ani tušit, kterým historickým státníkem se chce Zeman inspirovat v taktéž uvedeném "aktivním řešení" problémů romské menšiny.)
17. 01. 2013 | 20:57

Skogen napsal(a):

Je vidět, že dceřinná společnost Centrum.cz Holding BV se snaží dělat své matince Warburg Pincus, LLC, se sídlem na Lexington Avenue v NY, radost. Na Schwarzenbergovi z jakéhosi důvodu leží eminentní zájem.
17. 01. 2013 | 20:59

Freddy napsal(a):

to Targus: [Dovolím si skromně připomenout, že v sousedním Rakousku byl odsouzen muž za to, že rušil hlasitým zpěvem na své zahradě chudáky muslimy scházející se k bohoslužbě, zatímco muezzin z repráků na minaretu mohl vyřvávat, jak mu bylo libo a rušil tím klid v celé čtvrti.]
Neznám konkretní okolnosti, ale právo římských katolíků rušit klid hlasitým vyzváněním nejen v celé čtvrti, ale i celé obci, také nebývá v Rakousku (ani u nás) zpochybňováno.
17. 01. 2013 | 21:01

meč prorokův napsal(a):

Jáchyme,
v případěn Karlova vítězství v druhém kole prezidentské volby (jak asi víte, Černé labutě v nepravidelných intervalech usedávají a s.... na cokoliv) bych byl pro, aby alternativní hnutí čečenských teroristů a nespokojených občanů svolala subbotnik, během kterého by se k pravému průčelí arcibiskupského paláce (v rámci zrovnoprávnění menšin) přistavěl minaret.
Klidně budu střídat muezzina a
soustavně ječet (amplionem, to je legální) Karlovi do oken.
17. 01. 2013 | 21:13

kryl pro to měl slovo napsal(a):

Skogen
Že by to to bylo těmi B'nai Brith, jejichž sídlo Karlova rodina (přes naodiv stvěný vlajkařský nacionalismus) ve svém paláci přechovávala?
Jenom prostí lidé se orientují na jednu, nejvýš dvě strany.
17. 01. 2013 | 21:17

aga napsal(a):

Freddy

"..ale ČR není, a (to platí pro naše země cca od r. 1867) nebyla fundamentalistickou zemí, kde by si veřejná moc osobovala právo rozhodovat o tom jakému náboženství bude povoleno vystavět svůj svatostánek a jakému ne..."

Jestli celou svou poněkud arogantní argumentaci stavíte na výše uvedeném faktu, pak namítám, že možná je na čase, aby se to změnilo. Není třeba se hned stát fundamentalistickou zemí, stačilo by demokratické lidové referendum, jako například ve Švýcarsku.
17. 01. 2013 | 21:36

Pepca napsal(a):

Ano odpor k mesitam je opravdu narodnim zajmem. Podivejme se do jinych kdysi krestanskych zemich jak to tam dopadlo, ctvrte kde pravo saria je docela bezne. Islam nema uctu k nicemu, proto je nutne za KAZDOU cenu zamezit jeho sireni v nasi republice. Prave proto jak se stavi k islamu ma sympatie, jeden z mala politiku ktery tusi jake zlo islam skryva.
17. 01. 2013 | 21:36

Rad Yeoman napsal(a):

Nevidím nic špatného na tom, co pan Miloš Zeman řekl a napsal. A co se týká mešit, tak žádné mešity tady nechci!!! Jsem proti církevním restitucím, zvláště katolické církve, která si po staletí uzurpovala majetek lidí. Většina církví v Evropě, Středním Východu a Americe způsobuje jen nesváry a nesnášenlivost.
17. 01. 2013 | 21:37

český maloměšťák napsal(a):

Freddy napsal(a):
Mě udivuje nejen to, že odmítnutí principu náboženské svobody ze strany jednoho z kandidátů na prezidentsví ČR vzbudí takto limitovanou reakci, ale i to, že v diskuzi k článku to většině přispívajících v podstatě nevadí.
17. 01. 2013 | 20:43
-----------------------
http://en.wikipedia.org/wiki/Minaret_controversy_in_Switzerland

V podstatě ale jde v Zemanově případě o názor, postoj...jedince /ale samozřejmě i o hlasy voličů/. Ve vztahu ke kultuře, tradici...
Náboženství by pak měl každý pěstovat především ve svém srdci. Jen chromí potřebují berle.
17. 01. 2013 | 21:37

sedlak napsal(a):

mě dostane, až bude podporovat klobásu s křenem bez bůčku a k tomu Bernarda, pak bych se možná i (podprahově) chytil
17. 01. 2013 | 21:46

Freddy napsal(a):

to "aga": [stačilo by demokratické lidové referendum, jako například ve Švýcarsku.] Tam nešlo o mešity, ale o minarety (já osobně nesouhlasím ani s tím, když vzpomenu naši minulost kdy po r. 1780 byla státem tolerována stavba nekatolických kostelů, leč nikoliv zvonic u nich) leč rozdíl je snad většině z nás dosti lehko pochopitelný. Děkuji za pochopení.
17. 01. 2013 | 21:48

ANTILIPOLD napsal(a):

Lipolde, až to ten Zeman vyhraje, vy se budete muset jít spláchnout do sanitárního porcelánu ! A to vám ze srdce přeju. Myslím, že už byste se měl začít učit plavat kanálem !
17. 01. 2013 | 21:49

Freddy napsal(a):

to "český maloměšťák": Pokud máte problém Vámi uvedenému odkazu porozumět, poproste někoho o přeložení a vysvětlení.
17. 01. 2013 | 21:50

Silvie napsal(a):

Teď jsem viděla "souboj" Zeman - K.S.
K.S. je ještě větší tragéd,nežli jsem myslela.
Zeman ho totálně převálcoval-když začal K.S. pindat o zrušení BD ,myslela jsem,že se mi to zdá.

Na otázku vracení majetku sudetských Němců neodpověděl,kroutil se jako had.
Doufám,že se lidem alespoň maličko rozsvítilo.
Vůbec nevěděl,která bije, a protože zase chrněl, musel se ptát,jak zní položená otázka. Neštěstí a pohroma,kdyby se někdo tak neschopný/a zároveň všeho schopný/ dostal na hrad.
Jinak opět ČT nezklamala.
Zcela nevyvážené publikum - viděla jsem téměř samé mladé lidi, minimum lidí starší a střední generace.
Příznivci K.S. opět freneticky tleskali a hystericky pokřikovali,bez ohledu na obsah vyřčeného.
Takže např.hezky zatleskali jeho jasnosti i na jeho podivné vyjádření stran sudetských Němců. Mám vážné podezření,že naše mladá blbá mládež ani netuší, kdo to sudetští Němci byli. Plete si rok 1968, 1948, 1989-tak čemu se divím.
Kníže se sotva nadechl a už zněl potlesk přitroublíků.

Dost mi vadilo,že veškeré názory přenášené přes skype odezněly z úst mladých, a to velmi mladých, navíc výhradně mužů.

Představuje-li si Čt korektní předvolební pořad tímto způsobem, je na čase ji zprivatizovat. Horší to nebylo už ani na Primě s Fischerem.

Další zmanipulovaná taškařice.

Zeman se předvedl jako schopný rétor, inteligentní politik. K.S. jako starý, unavený, nekompetentní dědula. Kdyby šel krmit do parku holuby, bylo by mu líp.
17. 01. 2013 | 21:51

Silvie napsal(a):

Schwarzenberg podporuje výstavbu mešit, vyjádřil se v tomto směru již v několika rozhovorech.
Nechci prezidenta cizáka, který navíc není schopen respektovat ani zájmy tohoto národa.

Proč nevyzkouší svoje multi-kulti nápady ve Švýcarsku?
Pokud je mi známo, Švýcaři se v poslední době s muslimy přestali mazat.
A dobře dělají.

Mimochodem o přímé demokracii ve Švýcarsku toho věděl Zeman víc,nežli jeho občan.
17. 01. 2013 | 21:55

Freddy napsal(a):

to aga: <--- v reakci na: [Freddy: ...ale ČR není, a (to platí pro naše země cca od r. 1867) nebyla fundamentalistickou zemí, kde by si veřejná moc osobovala právo rozhodovat o tom jakému náboženství bude povoleno vystavět svůj svatostánek a jakému ne...--->

["Jestli celou svou poněkud arogantní argumentaci stavíte na výše uvedeném faktu, pak namítám, že možná je na čase, aby se to změnilo."]

Já doufám, že Váš návrh aby se z České republiky po několika staletích opačného vývoje stala nábožensky fundamentalistická země nezíská ve veŕejnosti dostatečnou podporu.
17. 01. 2013 | 21:57

Silvie napsal(a):

V Hradci Králové mají obrovské problémy s agresivní muslimskou komunitou.
Mám konexe na místním magistrátu-řekli ,že jsou vděčni za círk.rest.,protože islamistům uzavřou penězovod. Círk.rest. mi sice pijou krev, ale v tomto případě jsou nejspíš jedinou možností,jak se zbavit téhle náplavy.
Díky Bruselu by nám jinak viseli na krku jako mlýnský kámen.
Mocně pumpují a využívají všech legálních i nelegálních způsobů,jak se dostat ke státním pěnězům.
Občas není od věci podívat se na Eurabii. Lhoťan píše o chování muslimské komunity docela zajímavé články.
17. 01. 2013 | 22:00

Freddy napsal(a):

to Silvie: Schwarzenberg vyjadřuje, pokud je mi známo, názor, že pokud máme ústavně zaručenou svobodu náboženství, nelze stavbě mešit legálně bránit; Zeman na druhou stranu CHCE nejnověji stavbě mešit bránit, ačkoliv jakožto kovaný populista nespecifikuje jak toho chce dosíci.
17. 01. 2013 | 22:04

český maloměšťák napsal(a):

Freddy
Minaret je pro odpůrce islámu ještě více nepřijatelnější než mešita.
A odkaz byl uveden jako příklad demokratické země, kde lidé v REFERENDU zakázali výstavbu islámských staveb. Tedy jako dokumentace toho, že nejen JEDINEC, ale celé společenství se takto a to DEMOKRATICKY rozhodlo.
Pro hlupáky však znovu uvedu, že prezidentův vliv v této věci je v ČR blízký nule.
Takže se vlastně bavíme o ničem.
Respektive o tom, že bilbordy mají nahánět voliče. Což dělají - hlupáci na ně dají. Někteří je dokonce sofistikovaně probírají. Ta hesla a grimasy.
Ale celkem úspěšně - a také za peníze to dělá i Lipoldův zaměstnavatel... a někdy mám takový dojem , že dokonce i samotný Lipold.
Tož asi tak, chytrolíne.
17. 01. 2013 | 22:07

aga napsal(a):

freddy

Můj návrh na referendum švýcarského typu považujete za návrat k fundamentalismu? Ale jděte, nepřijde vám ta demagogie samotnému trapná?

Nehrozí návratem k náboženskému fundamentalismu spíše vydání státního majetku do rukou katolické církve?
17. 01. 2013 | 22:08

Freddy napsal(a):

to Silvie: V Hradci Králové, pokud sám vím, prakticky žádná muslimská komunita není, snad mimo studentů a studentek tamní LF UK, a v každém případě nezpůsobuje žádné problémy. Kdybyste neplácala o věcech o kterých z vlastní zkušenosti nic nevíte, působila byste mnohem věrohodnějším dojme.
17. 01. 2013 | 22:09

F.Srbek napsal(a):

Pořádný guláš je lepší než Eintopf!
17. 01. 2013 | 22:10

Farniente napsal(a):

Zatím nikomu nedošlo, že Miloš Zeman představuje značné bezpečnostní riziko. Jako prezident by se totiž stal automaticky příjemcem zpráv a informací civilní i vojenské rozvědky a jako vrchní velitel armády i materiálů NATO. Vzhledem ke kompromitujícím vztahům, které udržuje, neprůhlednému financování politických aktivit a příchylnosti k alkoholu je však jasné, že by při běžné prověrce NBÚ nedostal ani povolení k provádění úklidu v citlivých objektech, natož aby mohl nakládat s klasifikovanými informacemi. A to bez ohledu na to, jak jsou jeho názory sympatické.
17. 01. 2013 | 22:12

Freddy napsal(a):

to Freddy: [Minaret je pro odpůrce islámu ještě více nepřijatelnější než mešita.] Ovšem nikdo nestaví samotný minaret, že.
[kde lidé v REFERENDU zakázali výstavbu islámských staveb]
Viz můj návrh výše - opravdu někoho poproste o překlad Vašeho odkazu. Zákaz výstavby mešit by byl něco poněkud jiného.
17. 01. 2013 | 22:12

Jáchym napsal(a):

meč prorokův napsal(a):
Jáchyme,
v případěn Karlova vítězství v druhém kole prezidentské volby (jak asi víte, Černé labutě v nepravidelných intervalech usedávají a s.... na cokoliv) bych byl pro, aby alternativní hnutí čečenských teroristů a nespokojených občanů svolala subbotnik, během kterého by se k pravému průčelí arcibiskupského paláce (v rámci zrovnoprávnění menšin) přistavěl minaret.
Klidně budu střídat muezzina a
soustavně ječet (amplionem, to je legální) Karlovi do oken.
***********************************************************
Meči,
nejsem sice labuť, len drobná slovanská holubice míru,
ale už taky začínám S...bezmála na všechno. Hrubneme.

Tím víc potěší Vaše podané křídlo:
Překovejmež meče na pluhy, čečenské teroristy na brigádníky, Konvičku na džezvu, arcibiskupský palác na mešitu, Vás na muezzina.
Půjčíte-li mi meč,naučím se na něj mečet.
(Akorát nevěřím, že by někdo dokázal překovat Schwarzenberga na zastánce českých zájmů a jeho alter ego Kalouska na slušného člověka.)
17. 01. 2013 | 22:15

babočka napsal(a):

Pane Lipolod někteří voliči Zemana jsou trochu míň chápaví, Zeman by je nazval přitroublí proto ty mešity.
17. 01. 2013 | 22:16

aga napsal(a):

No tak pan Lipold nás seznámil s národními zájmy podle Zemana, jsem zvědav na pokračování národních zájmů podle Schwarzenberga - s uvedením jeho názoru na vhodnost zrušení BD.
17. 01. 2013 | 22:19

český maloměšťák napsal(a):

Freddy
http://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_referendums,_2009

http://www.nytimes.com/2009/11/30/world/europe/30swiss.html?_r=0

Šašku.
K stávajícím mešitám , ale i novým je zakázáno přistavovat minaret.
Neotravujte už.

http://jurist.org/paperchase/2011/07/europe-rights-court-rejects-appeals-against-switzerland-minaret-ban.php
17. 01. 2013 | 22:21

Freddy napsal(a):

to aga [Můj návrh na referendum švýcarského typu považujete za návrat k fundamentalismu? Ale jděte, nepřijde vám ta demagogie samotnému trapná?]

Návrh na referendum za fundamentalistický nepovažuji, ale Vaši touhu omezit jím svobodu vyznání považuji za návrat k fundamentalismu, takže ano. Za demagogii naopak osobně považuji to, pokud je někdo klesne k té míře intelektové ubohosti aby i to nejmenší zpochybnění základních východisek svého religiózního fundamentalismu automaticky označil za demagogii.
17. 01. 2013 | 22:23

Jáchym napsal(a):

Technická:
Nepomohlo by stavět v českých zemích mešity pod zemí (jako garáže)
a minarety naležato ?

Pokud vím,Prorok proti takovému řešení nikdy neřekl ani slovo !
17. 01. 2013 | 22:23

český maloměšťák napsal(a):

O.K. Tedy upřesnění - aby Freddyho netrefil šlak.
"...A odkaz byl uveden jako příklad demokratické země, kde lidé v REFERENDU zakázali výstavbu jednoho typu islámské stavby."
Stačí ?
17. 01. 2013 | 22:24

Freddy napsal(a):

to "český maloměšťák": Viz má předchozí doporučení, eventuelně někoho znalého poproste i o vysvětlení co je to minaret a co mešita. Děkuji za pochopení.
17. 01. 2013 | 22:26

Targus napsal(a):

To Freddy:

Muezzin vyřvává z minaretu patnáct, dvacet minut pětkrát denně. Katolíci, potažmo křesťani to odtřískají za pět minut dvakrát za den, a to ne vždycky, ale jen po hrubé, což je mnohde jednou týdně. Bití do hodin v celou považuji v nočních hodinách za přínosné. My, staří nespavci nemusíme rozsvěcet, hledat brýle a študovat ciferník, kolik toho ještě musíme odležet. Stačí vám to takto?
Co se týká muslimů, mám na ně svůj názor. Je to kultura, které se nikdy nenaučím rozumět. Posvěcuje vraždu kohokoli, koho lze nazvat bezvěrcem, žena je ve společenském žebříčku na čestném čtvrtém místě ihned za kočkou domácí.
Děkuji, nemám zájem.
17. 01. 2013 | 22:28

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Podle Zemana nebo podle nějakých WWW stránek?
To bude patrně kritika či polemika s obsahem stránek ne se Zemanem.

Miloši, zkontroluj si web nebo to proti tobě budou používat, někteří jsou horliví
17. 01. 2013 | 22:33

Freddy napsal(a):

re: [Pro hlupáky však znovu uvedu, že prezidentův vliv v této věci je v ČR blízký nule.]
to "český maloměšťák":

Na druhou stranu dotyční mezi voliči tvoří nezanedbatelné procento, s čímž patrně Zeman (o jeho stoupencích nemluvě) počítá, a proto se takto snaží podbízet nejhorším pudům těchto primitivů.
17. 01. 2013 | 22:33

Targus napsal(a):

To Jáchym:

Narhuji stavět minarety stojmo, ale jako zrcadlový obraz těch asijských. Základy nahoře nad zemí, střecha a věžičky čtyřicet metrů pod zemí. A mešitu naležato s dveřmi nahoře. Všichni návštěvníci by museli mít horolezeckou průpravu a posílilo by to jejich fyzickou zdatnost.
17. 01. 2013 | 22:34

Silvie napsal(a):

Freddy,

lžete. Mám tam rodinu a přítele dost významného úředníka, který tyto problémy musí řešit.
Hradec je obrovský problém ,který se může lavinovitě rozšířit po celé ČR ,pokud se včas neutnou požadavky muslimů.
Hradečáci jsou také velmi aktivní a snaží se peticemi zabránit rozpínavosti islamistů. Dojí náš sociální systém neuvěřitelným způsobem, mám přehled přímo od zdroje.
17. 01. 2013 | 22:35

Freddy napsal(a):

to Targus: Uvádíte rozdílu v detailech, nikoliv v principu. Jasné?:-)
17. 01. 2013 | 22:36

Silvie napsal(a):

Freddy

Švýcaři nepodléhají stupidní multi-kulti politice Bruselu a dokážou si s nimi docela dobře poradit. V poslední době zesílila kampaň proti islamistům téměř ve všech zemích unie.
Jsme snad ještě demokratickou zemí a proto rozhoduje majorita. Majorita jsme my a ne nějací imigranti. Pokud si hradečtí rozhodnou v referendu,že mešitu ve městě nechtějí, nejede přes to vlak. Nevidím žádný problém,nebudou-li zbabělí úředníci.
17. 01. 2013 | 22:39

Otázkář napsal(a):

Docela vtipné jak redaktor Lipold polemizuje s obsahem facebookové stránky a vydává to za dílo Miloš Zemana :) Což takhle zkusit polemizovat s fanoušky na facebooku Karla Schwarzenberga? Kvůli objektivitě a tak :)
17. 01. 2013 | 22:41

aga napsal(a):

freddy

Vaše demagogie se projevuje už v tom, že mi podsunujete RELIGIOZNÍ fundamentalismus, pokud trvám na tom, že referendum má právo rozhodnout proti stavbě náboženských svatostánků - a co se mě týče - JAKÉHOKOLIV náboženství. Stejně bych obhajoval referendum proti církevním restitucím VŠEM církvím.

A vzhledem k tomu, že se mluví pouze o mešitách či minaretech, a ne o synagogách či obětištích jiných náboženství, evidentně se v tomto případě nejedná o religiozní fundamentalismus, ale o něco jiného. Nepodceňuji vaši inteligenci natolik, abych pochyboval o tom, že to je jasné i vám, proto mluvím o vaší demagogii.
17. 01. 2013 | 22:41

český maloměšťák napsal(a):

Freddy
Ještě jednou. Jděte po celé diskuzní niti ...pak zjistíte, že jsem polemizoval s Lipoldovým tvrzením o netoleranci a potlačování náboženského vyznání - a uvedl jsem příklad , kdy v referendu CELÁ společnost /protože výsledek referenda samozřejmě musí uznat i ti, kterí nehlasovali či hlasovali proti/ hlasovala pro takovouto lipoldovsky klasifikovanou netoleranci etc...přičemž on sám užívá slovo obecné slovo " svatostánek".
Nejsem odborníkem na islam...ale minaret podle mě lze označit za stavbu sakrální. Tak ji aspoň vnímají občané Okcidentu. Svou optikou - protože jde o ni. /jistě , namítnete , že jde i o občana - muslima....ale i ten mohl svůj názor v refrendu vyjádřit/
Nechte si to přeložit vy. Včetně toho, že i evropské justiční orgány nemají problém se zákazem výstavby minaretů v Švýcarsku.

Ale proškolte mě tedy - jak se má minaret k mešitě a zda je tedy minaret stavbou sakrální/svatostánek/ či ne. Já tvrím, že je sakrální stavbou.
17. 01. 2013 | 22:43

Freddy napsal(a):

to Silvie: Jak se osobně smíříte s nactiutrháním není můj problém. Já v HK žiju (resp. nikoliv zcela stále, dojíždím do Phy), a nikdy jsem s tamní "muslimskou komunitou" (ať je to cokoliv) neměl problém, žádný můj hradecký známý neměl problém, nikdy jsem se ani nedoslechl o někom kdo by na problémy narazil. (Naopak znám hned několik lidí, pro které je jejich přítomnost finančně výhodná - nejde jen o zaměstnace UK, ale i poskytovatele ubytování a stravování od Lipek po Labskou kotlinu.) Proti muslimům v HK se snad občas vyjadřuje nějaký ten křikloun, ale opravdu nevím o nikom kdo by reálně problém měl.

Přirozeně nečekám, že byste sebrala takovou míru cti abyste "významného úředníka" ani "rodinu" nějak blíže označila....
17. 01. 2013 | 22:46

Freddy napsal(a):

to "český maloměšťák": Viz výše - opravdu poproste někoho aby Vám vysvětlil v čem spočívá rozdíl mezi mešitou a minaretem. Já se neztotožňuji ani s "tolerančním" zákazem minaretů, ale zákaz výstavby mešit jde přece jen ještě o krok dál
17. 01. 2013 | 22:50

Bestia triumphans napsal(a):

Freddy:
Silvie trpí poruchou zvanou pseudologia phantastica.
http://www.priznaky-projevy.cz/psychiatrie-sexuologie/pseudologia-phantastica-bajna-bajiva-lhavost-priznaky-projevy-symptomy

:-)
17. 01. 2013 | 22:56

Freddy napsal(a):

to "aga" [Vaše demagogie se projevuje už v tom, že mi podsunujete RELIGIOZNÍ fundamentalismus, pokud trvám na tom, že referendum má právo rozhodnout proti stavbě náboženských svatostánků - a co se mě týče - JAKÉHOKOLIV náboženství.]
Poproste někoho aby Vám vysvětlil rozdíl mezi demagogií a logikou, eventuelně za pomoci "Slovníku cizích slov". Pokud zaujímáte stejně netolerantní stanovisko proti výstavbě náboženských svatostánků všech náboženství, stále jste v oblasti svobody vyznání fundamentalistou.
17. 01. 2013 | 22:56

český maloměšťák napsal(a):

Freddy
Ale překvapím vás. Podle mě si za své peníze může každý v RÁMCI právních norem - demokraticky schválených..stavět co chce. Když potřebuje už ty berličky k tomu aby mohl o sobě prohlašovat že je nábožensky založeným člověkem...ať si postaví třeba i babylonskou věž.
Ale nesmí poškozovat práva jiných osob.
Třeba i právo na to, že jiná osoba se cítí být takovýmto postupem uražena, ohrožena, poškozena ve svých právěch žít stylem, kterým žili její otcové, dědové /of course i matky a babičky/.
V případě kolizí názorů či skutků je pak nutná dohoda nebo rozhodnutí soudu, popřípadě přijetí zákonné úpravy.
POkud by švýcarská populace rozhodla, že je nutno přistavět tisíc nových minaretů...považoval bych to za správné. Tedy pokud by si to stavebníci zacálovali hezky z vlastní kapsy.
17. 01. 2013 | 22:57

český maloměšťák napsal(a):

Freddy
Šašku. Končím. Ztracený čas.

" My ale Karla prostě milujeme - nás fakta nezajímají ! "
17. 01. 2013 | 22:59

Pavel napsal(a):

Chtěl bych se pana autora pokorně zeptat, zdali považuje za národní zájem šířit následující ideologii džihádu:

Korán 8:17 Nejste to vy, kdo je zabili, ale Bůh je zabil; a nevrhals ty, když jsi vrhal, nýbrž byl to Bůh, kdo vrhal, aby vyzkoušel věřící zkouškou dobrou, od Něho přicházející, vždyť Bůh slyšící je, vševědoucí!

Korán 9:123 Vy, kteří věříte! Bojujte proti těm z nevěřících, kteří jsou poblíže! Nechť ve vás naleznou tvrdost a vězte, že Bůh je na straně bohabojných!

Korán 2:217 Dotazují se tě na posvátný měsíc a na bojování v jeho průběhu. Rci: "Bojovat v něm je hřích těžký, avšak odvracet od stezky Boží, nevěřit v Něj a v Mešitu posvátnou a vyhánět obyvatele jejich z ní je ještě těžší hřích před Bohem; svádět od víry je horší než zabíjet. Nevěřící nepřestanou proti vám bojovat, dokud vás neodvrátí od náboženství vašeho, budou-li toho schopni. Pro ty z vás, kdož od náboženství svého odpadnou a jako nevěřící zemřou, marné bude jejich konání na tomto i onom světě - ti ohně obyvateli se stanou a nesmrtelní v něm budou.
17. 01. 2013 | 23:04

aga napsal(a):

freddy

Nějak vám vypadlo to slovo RELIGIOZNÍM fundamentalistou. Demagogu. O jiném druhu mého fundamentalismu jsme nehovořili, to by bylo předmětem další diskuze.
17. 01. 2013 | 23:04

aga napsal(a):

PS freddy

Demagogické je samozřejmě také to, že mi podsouváte netolerantní názor ve věci výstavby náboženských svatostanků, protože požaduji jejich schválení demokratickým referendem, jehož výsledku bych se samozřejmě podřídil. Referendum je podle vás netolerantní? A co je podle vás tolerantní? Podřízení se Vašemu názoru bez řečí?
17. 01. 2013 | 23:07

Pavel napsal(a):

Považujete za nebezpečné následující vidění?

Korán 2:216 A je vám předepsán také boj, i když je vám nepříjemný. Je však možné, že je vám nepříjemné něco, co je pro vás dobré, a je možné, že milujete něco, co je pro vás špatné; jedině Bůh to zná, zatímco vy to neznáte.

Korán 2:191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!

Korán 2:193 A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

Korán 9:33 On je ten, jenž vyslal posla Svého se správným vedením a náboženstvím pravdivým, aby zvítězilo nad všemi náboženstvími jinými, i když se to nelíbí modloslužebníkům.

Korán 9:5 A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný.
17. 01. 2013 | 23:10

Freddy napsal(a):

to "český maloměšťák: [Podle mě si za své peníze může každý v RÁMCI právních norem - demokraticky schválených..stavět co chce]

To je zajímavý názorový zvrat z Vaší strany, a v každém případě zásadní odklon od toho co je nově hlásáno na stránkách Miloše Zemana.
17. 01. 2013 | 23:10

Pavel napsal(a):

Jane,
a co reciprocita? V SA žádné náboženství, zatímco to mekkánské všude po zeměkouli?
Jane co prezident Egypta, který v souladu s koránem hovoří o židech jako o opicích a prasatech?
Jane a co ty desítky mrtvých za karikatury, nebno jen za to na co zde upozorňuji já?

Jane - už jste svou ženu seznámil se svou obhajobou 4:34?

Jane, janečku - nechte to "tam", ale neobohacujte nás s tím tady.

prosím
17. 01. 2013 | 23:21

aga napsal(a):

PPS

A mimochodem, když už tak rád poučujete o logice a cizích slovech - fundamentalistický ve věci náboženské svobody jste Vy. Požadavek absolutní svobody pro každé vyznání, a to i tam, kde je proti některému z náboženství většina obyvatel, je fundamentalismus par excellence.
17. 01. 2013 | 23:27

Freddy napsal(a):

to aga: [Nějak vám vypadlo to slovo RELIGIOZNÍM] Viz můj výše uvedený návrh abyste vyhledal někoho nejen gramotného, ale současně majícího přístup k akademickému slovníku cizích slov.

[Demagogické je samozřejmě také to, že mi podsouváte netolerantní názor ve věci výstavby náboženských svatostanků, protože požaduji jejich schválení demokratickým referendem]
Dtto - včetně vyhledání rozdílu mezi tolerancí a svobodou, k tomu, že jste tento požadavek začal uplatňovat v případě jen jednoho z vyznání, nic řečeno.
aga: [Referendum je podle vás netolerantní?]
(Freddy: "Návrh na referendum za fundamentalistický nepovažuji, ale Vaši touhu omezit jím svobodu vyznání považuji za návrat k fundamentalismu.")
Poproste někoho o vysvětlení, pokud opravdu máte až TAKOVÉTO problémy porozumět relativně jednoduchému textu. Existují otázky které by skutečně neměly být podřízeny rozhodnutí primitivních vrstev obyvatelstva.
Děkuji za pochopení.
17. 01. 2013 | 23:27

aga napsal(a):

Freddy

Neděkujte, není zač.

Když je podle vás většina obyvatelstva primitivních, proč pro ně požadujete a vlastně shora ordinujete absolutní ovšem tedy "povinnou" náboženskou "svobodu"? Z vás ta arogance a demagogie opravdu kape. Požadujete svobodu elit rozhodovat o nesvobodě primitivních vrstev obyvatelstva. A z nějakých důvodů jste si zasedl zrovna na tu náboženskou svobodu. Ta je snad ostatním svobodám nadřazená?
17. 01. 2013 | 23:33

aga napsal(a):

fredy

A ještě pro pořádek:

Religiozní fundamentalista je ten, kdo fundamentalisticky trvá na dogmatech jednoho určitého náboženství. A fundamentalista ve věci náboženského vyznání je ten, kdo trvá na jednom z extrémů - buď na absolutním zákazu svobody vyznání , či naopak na absolutní svobodě. A už těmi pojmy nežonglujte.
17. 01. 2013 | 23:48

Freddy napsal(a):

to aga: Viz výše.
17. 01. 2013 | 23:50

Sv. Terezie napsal(a):

Stačí pár desetiletí a z "konečného" řešení se stane "aktivní" řešení. Co si od toho máme "slibovat", zvláště je-li to použito takto ve větě v jistém kontextu...?
17. 01. 2013 | 23:51

krutihlav napsal(a):

zvolit cizáckou šlechtu, která nás mořila 300 let v porobě, může také jen totální imbecil.
Knížete, který se baví v 21. století střílením zvěře úplně stejně jako František D´Este, který za to právem dostal 7 kulemi v Sarajevu.
18. 01. 2013 | 00:20

Freddy napsal(a):

to Silvie: [Pokud si hradečtí rozhodnou v referendu,že mešitu ve městě nechtějí, nejede přes to vlak]:

Pokud by se hradečtí v referendu rozhodli, že ve městě nechtějí kostely římsko- a řecko-katolické, pravoslavné, CČH a/nebo ČCE - taky by přes to, obdobně vulgárně řečeno, s Vámi, "nejel vlak"?
18. 01. 2013 | 00:22

Freddy napsal(a):

Pokud je Miloš Zeman opravdu takto bezpodmínečně proti stavbě mešit (a/nebo svatostánků jiných vyznání, k nimž se dosud ještě neměl příležitost vyjádřit), tak je v podstatě mnohem větší fašoun než jak se dosud jevil - zejména když se uváží, jak zanedbatelné procento obyvatelstva v ČR muslimové tvoří.
18. 01. 2013 | 00:39

af napsal(a):

Pan Lipold který tu agitku napsal, se může scházet ke společnému modlení s muslimy, nebo s Dukou a s muslimy dohromady. Když ho to baví.
Pro mne takoví lidé nejsou přínosem a jejich vliv mi nepřipadá vůbec žádoucí.
18. 01. 2013 | 00:40

Josef napsal(a):

Pane Lipolde, od Vás se nedá, ale opravdu nedá čekat nic seriozního, co by čtenáře oslovilo. Vaše články jsou tak profláknuté, že to je už opravdu jen k smíchu. Neuvažoval jste o tom, že by bylo ve Vašem případě rozumné změnit zaměstnání, pokud se ovšem Vaše bláboly z Vás lezoucí dají zaměstnáním nazvat. Ohlasy na ty Vaše výplody jsou vzácně shodné a mazat je, by znamenalo vyrušit celou diskusi. Ideální by pro Vás bylo zaměstnání nějakého pohřebního zřízence. Do mrtvol je možno hustit jakékoliv kraviny dle libosti a stále. Ony neodporují, pouze souhlasně mlčí a to Vám dle mého soudu nejlépe vyhovuje. Zamyslete se prosím nad tím, pomůžete tím sobě a vaši blízcí to pochopí.
18. 01. 2013 | 02:28

Josef napsal(a):

Pane Freddy- pokud nevíte, co znamená postavení mešity pro muslimy v naší zemi, tak prosím tu záležitost velmi pečlivě nastudujte. Do té doby s Vámi nemá cenu vůbec diskutovat tento problém. Je to stejné, jako probírat s Vámi trojné intergrály a Vy přitom máte problémy s malou násobilkou.
18. 01. 2013 | 02:35

Zdenek napsal(a):

Z pohledu muslima jsem nevěřící pes, kterého je třeba zabít. Proto si zde nepřeji ANI JEDINÉHO člověka této nesnášenlivé víry.
18. 01. 2013 | 03:59

pavelp napsal(a):

Nelze nez souhlasit..ono je ostatne veliky problem postavit krestansky kostel v islamske zemi proto nevidim duvod se chovat jinak..mimochodem ono to je malinko mimo blog ale ted pred druhym kolem voleb prezidenta CR nekam zmizel Mira Kalousek..neni on nahodou v ilegalite? Neco neni v poradku!
18. 01. 2013 | 06:34

Libor napsal(a):

Náboženská tolerance? K islámu? PROČ?!
Proč tolerovat náboženství pro které je žena dobytek-stroj na výrobu pravých muslimů?Proč tolerovat náboženství které odsuzuje k smrti všechny kdo nevěří v jejich šíleného boha a neuctívají jejich pedofilního proroka? Proč tolerovat náboženství, které považuje nabídnutou pomoc za projev slabošství a na těch kteří jim tu pomoc nabídli a dali jen parazitují, stupňují své požadavky, a nakonec je klidně zabijí?
Prober se Lipolde! Smrdí ti z úst.
18. 01. 2013 | 08:57

český maloměšťák napsal(a):

Freddy napsal(a):
Pokud je Miloš Zeman opravdu takto bezpodmínečně proti stavbě mešit (a/nebo svatostánků jiných vyznání, k nimž se dosud ještě neměl příležitost vyjádřit), tak je v podstatě mnohem větší fašoun než jak se dosud jevil - zejména když se uváží, jak zanedbatelné procento obyvatelstva v ČR muslimové tvoří.
18. 01. 2013 | 00:39
---------
Milá bambulko, doporučuji návrat na zem.
Byl to předseda TOP 09 Schwarzenberg, který se angaoval ve věci uznání Kosova jako samostatného státu.
To v Kosově docházelo pak k ničení svatostánků.
V ČR se nic takového nestane.

Kdo je tedy fašoun ? /opět propagandistický nástroj - tedy vytvoření cejchu/
Ten, kdo vyjádří postoj - anebo ten, kdo se FAKTICKY účastní (protože se spolupodílí na vytvoření podmínek) toho ničení svatostánků ?

Získáváte Řád zlaté bambulky pro třetí lednový týden. Toto vyznamenání vás opravňuje k tomu, abyste mohl Zemana beztrestně nazývat fašounem i po celý týden příští.
Nyní pouze stačí, když se zajdete vyzpovídat pod Váchův nový blog. (jeho aktivita v produkci blogů také nabrala na síle...možná že přehodnotím svůj návrh na pojmenování zdejšího blogovacího prostoru a místo názvu Urbanovo navrhnu název Urbanovo - Váchovo)
Dálě osmkrát Zdrávas, destekrát Otčenáš a do konce týdne barmbory bez omastku a místo rumu pouze pivo.
18. 01. 2013 | 09:26

karel napsal(a):

Na tuhle sebedestruktivní multikulturní ideologii Evropa dojede.
18. 01. 2013 | 14:31

Pepina napsal(a):

Budu volit Miloše Zemana, protože nechci v zemi, kde jsem se narodila, příliv vyznavačů náboženství, jehož zásady jsou někde před středověkem. Nechci menšinu (která vzhledem k mnohoženství a vysoké fertilitě) by se za pár desetiletí stala většinou a která vstřícné kroky hostitelské země bere ne jako pomoc, ale jako projev slabosti. Nemá cenu snad ani vypisovat, co je to islám. Nedávno jsem na jedné diskusi četla zajímavý příspěvek: kde se žije muslimům dobře?? Ve všech zemích, kde není islám dominantním náboženstvím. Přesto dělají vše proto, aby ze své nové vlasti udělali to, kde se jim dobře nežilo.
Pokud by se ode mne můj soused muslim lišil pouze tím, že jen "chodí do jiného kostela," pak je mi fuk. Jenomže právě o tomto to není :-(
18. 01. 2013 | 15:23

Glosator napsal(a):

Muslimů jsou kolem ČR mraky. Neměli bychom jim usnadňovat příchod k nám. Mimochodem, náboženské povahy jsou i komunismus a nacismus (ač to neříkají nahlas, o komunismu to nicméně říkal J. Hašek). Lze svobodně vyznávat nacistickou víru, která posílala Židy do plynu, když se může vyznávat islámská víra, která je ve své extrémnější podobě chce pro změnu zahnat do moře???
Antisemitismus pod hlavičkou antisionismu hlásal ke konci života i Generalissimus Stalin.
18. 01. 2013 | 15:35

Freddy napsal(a):

to český maloměšťák: (Podle mě si za své peníze může každý v RÁMCI právních norem - demokraticky schválených..stavět co chce. Když potřebuje už ty berličky k tomu aby mohl o sobě prohlašovat že je nábožensky založeným člověkem...ať si postaví třeba i babylonskou věž. Ale nesmí poškozovat práva jiných osob.
Třeba i právo na to, že jiná osoba se cítí být takovýmto postupem uražena, ohrožena, poškozena ve svých právěch žít stylem, kterým žili její otcové, dědové /of course i matky a babičky/.)

Pokud si někdo za své peníze postaví modlitebnu, sotva tím ohrožuje anebo poškozuje Vaše právo žít týmž stylem jako Vaše matka a babička.
18. 01. 2013 | 15:46

Freddy napsal(a):

to český maloměšťák: (Kdo je tedy fašoun ?)
Ten kdo chce omezovat a poškozovat práva ostatních.
18. 01. 2013 | 15:50

Freddy napsal(a):

to Josef: V principu jde o to samé jako o stavbu kostela pro katolíky, pravoslavné, mormony apod. Nastudujte si to, jinak nemá smysl se bavit, kdo to vědět NECHCE.
18. 01. 2013 | 15:53

Freddy napsal(a):

to Silvie: Pokud vím, v Hradci Králové nebyl problém s muslimskou komunitou, naopak zde byl problém s několika místními českými fanatiky, kteří se snažili získat podporu veřejnosti pro svoji petici proti zvažované stavbě mešity, což nakonec nějak vyznělo do ztracena.
18. 01. 2013 | 16:08

Freddy napsal(a):

to aga: Ta (svoboda náboženství) je snad ostatním svobodám nadřazená?
Zajisté nikoliv, ovšem jinou snad Miloš Zeman omezit nechce a proto se celá tato diskuse týká právě jí. Viz i výše uvedené doporučení abyste si zdejší příspěvky nechal přečíst a vysvětlit někým chápavějším.
18. 01. 2013 | 16:12

Freddy napsal(a):

tzo aga: [Když je podle vás většina obyvatelstva primitivních, proč pro ně požadujete a vlastně shora ordinujete absolutní ovšem tedy "povinnou" náboženskou "svobodu"?] [Požadavek absolutní svobody pro každé vyznání, a to i tam, kde je proti některému z náboženství většina obyvatel, je fundamentalismus par excellence.]
Já pouze doufám, že Miloš Zeman a jeho Vám podobní stoupenci nedostanou příležitost začít demontovat lidská práva a svobody dosud panující v naší zemi. Viz též Listina základních práv a svobod, dle Vašeho úradku hlásající nebezpečně fundamentalistické myšlenky, jako je třeba svoboda i pro náboženství se kterým Vy nesouhlasíte:

Článek 15
(1) Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.
.....
Článek 16
(1) Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu.
(2) Církve a náboženské společnosti spravují své záležitosti, zejména ustavují své orgány, ustanovují své duchovní a zřizují řeholní a jiné církevní instituce nezávisle na státních orgánech.
(3) Zákon stanoví podmínky vyučování náboženství na státních školách.
(4) Výkon těchto práv může být omezen zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu veřejné bezpečnosti a pořádku, zdraví a mravnosti nebo práv a svobod druhých.
18. 01. 2013 | 16:22

Pavel Benver napsal(a):

Já bych nikdy nedovolil stavět žádné mešity ani jiné hnusné kostely nebo něco co není v Česku České, to ať si staví v židovských zemích, nebo někde kde jsou na to zvyklí u nás NÉ !!!
18. 01. 2013 | 16:26

Freddy napsal(a):

Pavel Benver: O tom vy nerozhodujete. Naštěstí.
18. 01. 2013 | 16:49

Dáša N. napsal(a):

Že se při sčítání lidu přihlásilo k islámu méně lidí, než dřív, není důvodem, že by si třeba nechtěli prosadit modlitebny na každém rohu, kdyby někdo naznal, že se to zrovna hodí.

Zejména u nás se setkáváme s minoritami, které si na úkor většiny obyvatelstva prosadí své zájmy, navíc z daní poplatníků, a ještě si to pojistí zákonem. Brzy se budou odškodňovat oběti podvodů amnestovaných tunelářů ze státního rozpočtu, jak o tom sní pan Schwarzenberk, jinak prezidentský protikandidát pana Zemana. Myslím, že taková nehoráznost by pana Zemana nemohla nikdy napadnout.

Měl byste se, pane Lipolde, raději zaměřit na plány pana Schwarzenberka, o nichž on taktně mlčí, nebo mlží, pokud ovšem nespí. Mám pocit, že jsou pro Český stát nesrovnatelně nebezpečnější, než plány pana Zemana, i když je vám třeba osobně méně sympatický.

Hezký večer.
18. 01. 2013 | 19:09

Freddy napsal(a):

to Dáša N.: Plánů pana Zemana (mimo výše uvedené snahy omezit svobodu vyznání) se možná opravdu netřeba báti, nač bych si ale dal pozor jsou plány jeho loutkovodiče Šloufa a na něj napojených kmotrů a báťušků.
18. 01. 2013 | 19:24

evix napsal(a):

Tak nám pan Kárl Schwarzenberg prohlásil, že Benešovy dekrety už stejně 20 let neplatí! Co bude ještě platit až se stane českým prezidentem??
Po roce 1993 se v médiích někteří vysmívali Slovákům, že jsou to drotári a kde jsou dnes? Mají demokratičtější režim než my, vůbec nekrachují jak se v médiích psalo a nenapadlo by je volit za prezidenta Maďara!!!
18. 01. 2013 | 21:04

Dáša N. napsal(a):

Je důležité, aby nebyly omezeny svobody občanské, k čemuž tato země dlouhodobě inklinuje. Protože ale náboženství je výborná věc pro odvádění pozornosti od skutečných věcí, o které by se měli lidé zajímat, tak omezování náboženských svobod, na rozdíl od svobod občanských, u nás, Freddy, nehrozí.

Myslím si, že nejsem sama, kdo zaznamenal snahu katolické církve o posílení vlivu pod záminkou rozšiřování vlivu islámu.

V 21. století by se lidi na světě už neměli nechat ovládat náboženstvími a jejich agenty. Modlení a nošení údajných svatých ostatků na poutích je primitivní zvyk ve stylu afrických kmenů, které si své předky vysušují a věší ke střeše chýše, a nic z problémů světa nevyřeší.
19. 01. 2013 | 01:34

Kelt napsal(a):

Freddy,
zkušenost z Francie,Německa a Anglie potvrzená stovkami mrtvých po teroristických útocích za posledních pár let.

"Ne každý muslim je terorista,ale každý terorista je MUSLIM"/M.Z./-podepisuji.
A to muslimští teroristé generující se i z třetí generace těch,které tyto země vlídně přijaly.
19. 01. 2013 | 19:05

Freddy napsal(a):

to Kelt: Kdybyste nevynechal ve Vašem úvodním prohlášení podnět a přísudek, bylo by mnohem srozumitelnější.

Pokud jde o větu Miloše Zemana, tak ji sice podepsat můžete, leč to jí na platnosti nedodá - a contrario lze uvést teroristy v severním Irsku, křesťany římskokatolické i rozličných denominací protestantských, eventuelně i řadu teroristů-atheistů jinde.
20. 01. 2013 | 18:51

Freddy napsal(a):

to Dáša N.: Svoboda náboženství je jednou ze svobod občanských. (V české LZPS je systematicky řazena do prvního oddílu hlavy druhé "Základní lidská práva a svobody".)
20. 01. 2013 | 18:55

zdenek napsal(a):

Lipolde,já nevím o co opíráš svojí analýzu,ale já se ne-obávám že Zeman vyhraje i když přijde volit lidí hodně...
20. 01. 2013 | 21:30

Freddy napsal(a):

to evix: (Tak nám pan Kárl Schwarzenberg prohlásil, že Benešovy dekrety už stejně 20 let neplatí! Co bude ještě platit až se stane českým prezidentem??) Viz nález Ústavního soudu ČR č. 55/1995. Poproste někoho aby Vám jej nalezl, přečetl a vysvětlil.
22. 01. 2013 | 20:46

alex napsal(a):

from my understanding of autotranslated version of some of these comments, well the Czech republic does not exactly look like much of a modern European state. Targus wrote " Naši muslimští přátelé jsou jak svrab a neštovice dohromady, pane Lipolde." which according to google.translate means "our Muslim friends are as scabies and smallpox together sir Lipold'. This reminds me of Nazi views of the Jews, comparing them to vermin and disease. Obviously I am English and do not speak your language, but still such views are both abhorrent and absurd
27. 01. 2013 | 21:44

myazik napsal(a):

Zu einem besonderen Fall, f眉r dessen katastrophalen Ausgang sie sich schuldig f眉hlt, gibt es neue Erkenntnisse und so ist sie im wahrsten Sinne der Worte mit Leib und Seele bereit, ihr beschauliches RentnerDasein aufzugeben und sich erneut auf eine m枚rderische Verbrecherjagd einzulassen. Handwerklich gut gemacht und mit hohem Tempo erz盲hlt die Autorin eine SerienkillerStory auf ihre ganz eigene Art, die ganz auf die ungew枚hnliche Protagonistin zugeschnitten ist.
Aus dem Untergeschoss klackert ein Tischkicker, von drau脽en t枚nt das KlickKlack einer Tischtennisplatte im Dauerbetrieb. Flipflops klatschen auf Flurfliesen, Kinderlachen schallt durch die G盲nge. Die Duschr盲ume sind schlicht, um es vorsichtig zu sagen.
Der Schwarzmarkt vor dem Stadion ist 枚ffentlich: ber den Vorplatz des Haupteingangs schlendern zahlreiche Menschen, die Schilder halten mit der Aufschrift Need tickets". Die Verk盲ufer sind auff盲llig unauff盲llig gekleidet und unterscheiden sich vor allem dadurch von den Fans, da脽 sie keine Fu脽balltrikots tragen. Die meisten sind zwischen 40 und 55 Jahren alt, haben rasierte Sch盲del, Silberkettchen, tragen TShirts in gedeckten Farben und kurze Hosen mit vielen Taschen, aus denen die Karten hervorschauen. Auf die Jagd nach willigen K盲ufern scheinen sie allein zu gehen, doch machen sie Pause. Dann stehen sie in Gr眉ppchen in den schattigen Ecken und diskutieren 眉ber die Preise. Die nehmen alle 200 Euro", berichtet einer, der auf Erkundungstour war. Die anderen nicken. Viel zu wenig." [url=http://www.fussballtrikotsdeutschland.com/]trikot shop[/url] Sie alle sind in Rivalit盲t, durch politische H盲ndel und das Wissen um die Annehmlichkeiten eines Lebens an der Macht miteinander verbunden.
klar ist aber wahrscheinlich den meisten Menschen, was sich hinter den Buchstaben DFB verbirgt. Egal ob Deine Eltern oder Gro脽eltern, Du und Deine Freunde oder Deine Lehrer, Ihr alle kennt bestimmt den Deutschen Fu脽ballBund.
Borussias Junioren auf L盲nderspielreise
27. 05. 2013 | 19:10

emmacct napsal(a):

At the present day, the simpler Japanese method of numeration is rapidly supplanting the cumbrous native system.85.In order to arrive at a clear comprehension of the Ainu system of counting, the student must carefully note the following particulars:(a.)The word ikashima commonly means, "excess", "redundance"; but with the numerals it signifies, "addition", "to add to".
Bila toleh ke arah Ly ajer, terus dia kata "Hai Ly!" sambil menghulur salam. Hehhe. Waktu tue Ly dah jadi tak tentu arah, rasa gementar sangat. [url=http://corktocliffsofmoher.com/]nike air max 1[/url] Indian warplanes violate Pak airspace
Homemade Body Scrub By Oats Take 1/2 a liter of buttermilk. [url=http://houstonwhiteboat.com/]nike air max shoes[/url] For the New York Giants, Monday was about whether Victor Cruz would show. ET deadline to count their participation for the day, according to a person informed of the attendance for the day. The person, who spoke on condition of anonymity because the team did not publicly state which players were in the building, said the Giants weren't surprised by Cruz's absence..
"It's sweet to break that record, but honestly I'm probably disappointed in myself right now more than anything," said Dahlman, who had a doubledouble yet committed six turnovers and was held to six points below her season average as her team fell to 292. "Tough game. [url=http://houstonwhiteboat.com/]nike air max shoes[/url]
06. 06. 2013 | 08:55

eddieaky napsal(a):

It is usually most effective to setup an individual goal exactly where you may achieve the most in document time, possibly like mowing the lawn in an hour just before the large video game on Tv. A correct and optimistic mindset in what ever you do is likely to make items easier, as well as Michael Kors Handbags fulfilling.. [url=http://mkhandbags-outlet.webs.com/]cheap mk bags outlet[/url] In addition, Christopher Bailey (Christopher Bailey) also for classic bo BaiLi/BaBaoLi case grain to join the new color, creation gives black x red grid, and seek to model Kate Moss Icon level and Stella Tennant put on Tiffany EarringsCheck new clothes filming as, also make the hard once low bo BaiLi/BaBaoLi Tiffany Earrings veteran collateraliseddebt obligations, make sales more than doubled, and become the Po BaiLi/BaBaoLi brand one hundred sales a year to the highest.

Take underfed models, a subject that just a month ago rated a full tabloid workup and that also inspired plenty of handwringing in the industry.

in the shortterm Mortgage widget Learn how investments in foreign currencies can diversify your portfolio time widget Make more educated trading decisions by identifying major turning points weather widget Learn to cut out losses quickly, leaving profits room to grow Countdown widget Many spot currency cross pairs are not traded against each other directly forex widget Three empirical findings on futures data can help currency traders determine buy Vxelkurs, Valutaomvandlare sure exchange bank info get money Valutakurser, Vekselkurser, Valutaomregner you think the forex market will go on Wisselkoersen,wisselkoers,valuta omrekenen stock system trading forecast Valutakalkulator,Valutakurs us eur usd translate converter country currency stockchart trend Aktualne Kursy Walut world exchange system tick best review Dviz Kuru eviricisi,Dviz Kurlar. [url=http://chanelhandbags-outlet.webs.com/]Chanel Handbags Outlet[/url]

2013 Wholesale Online Sale Big Discount

We live in a visual society where, right or wrong, personal branding is vital to your success. The fact is that your image, your presence and your manner affect how others judge your intelligence, honesty and character. Perception becomes reality. [url=http://mkhandbags-outlet.webs.com/]mk outlet,mk bags outlet[/url] The thing is, whether you work outside the home or stay at home with your kids, someone is always going to have something to say.
06. 06. 2013 | 22:17

faithdeb napsal(a):

In order to be happy in life we need to study and acquire the skills of happiness. We need to learn how to balance the pressures of living in society with our need for happiness in life. We need to acquire to skills of handling the stresses of modern living without taking those stresses into ourselves.. [url=http://www.ihnpx.com/]nike free nz[/url] Providing you with great sound. To enhance this great sound you are proved with features such as the Night Surround Mode, Dialogue Enhancer and 96kHz Surround ReMaster.
On their website, simply selec . The next article is certainly going to present you w .
Nike soccer shoes have been in the shoes market since the first world cup. The Nike Mercurial Vapor Superfly II soccer boots are what Nike company offered for the FIFA soccer World Cup 2010. Nike company designs a combination of purple and orange color to the double front studs of all these Nike Mercurial Vapor Superfly II soccer boots.. [url=http://www.nikefreerunsnz.com/]http://www.nikefreerunsnz.com/[/url] Any product can be turned out into a custom promotional product and this does no .
The AIT2 Tape Cartridge, is compatible with all HP tape drives, which are well known for their high superiority performance.
Shirtless Tebow is Jockey sex symbol [url=http://www.eiapa.com/]Nike Free 3.0 V2[/url]
14. 06. 2013 | 16:43

reubenrmu napsal(a):

When you shop for a good hair straightener for your daily needs, you will come across a number of brands and types that boasts of several advanced features included for your special convenience and comfort. The latest professional flat irons have digital features that enable the user to preset the heat and enjoy a number of other features. When choosing a flat iron from a number of similar looking types, you need to be aware of some basic factors that will determine the quality and performance of the flat iron that you have chosen. One of the most important factors to keep in mind when choosing a flat iron is ensuring whether it comes with a multiple heat setting feature. Most of the high quality, professional flat irons of today have this variable heat setting feature.
Douchebag. If you have any concerns about your own health or the health of your child, you should always consult with a physician or other healthcare professional. Please review the Privacy Policy and Terms of Use before using this site. [url=http://usshuttlelink.com/]nike sb[/url] 10 Vaginoplasty Facts Exposed
Mens suits have various patterns to their name. [url=http://houstonwhiteboat.com/]nike air max australia[/url] Show your big time Bison pride with licensed Bucknell Bison Merchandise including Bucknell Bison TShirts and Bison Hats for women, men and youth. No matter what the season, the Fox Sports Store has got you covered on gameday with the newest Bison Apparel, Bucknell Bison Sweatshirts and items that no students or alumni should be without. No portion of this site may be reproduced or duplicated without the express permission of Fanatics Retail Group..
This letter must be signed and returned to the school for appropriate submission to the ACT. Students needing accommodations to take the ACT will take the test between March 6 and March 20.. [url=http://houstonwhiteboat.com/]cheap nike air max[/url]
19. 06. 2013 | 14:40

H40wftQTugSi napsal(a):

{Thanks for your marvelous ponistg! I quite enjoyed reading it, you may be a great author.I will make sure to bookmark your blog and will eventually come back from now on. I want to encourage that you continue your great job, have a nice holiday weekend!|I absolutely love your blog and find nearly all of your post's to be just what I'm looking for. Does one offer guest writers to write content available for you? I wouldn't mind writing a post or elaborating on a lot of the subjects you write related to here. Again, awesome web log!|My spouse and I stumbled over here from a different web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to looking at your web page yet again.|I enjoy what you guys are usually up too. This sort of clever work and reporting! Keep up the wonderful works guys I've added you guys to my personal blogroll.|Hey there I am so delighted I found your website, I really found you by accident, while I was searching on Askjeeve for something else, Anyhow I am here now and would just like to say many thanks for a incredible post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I done28099t have time to read it all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the superb job.|Admiring the commitment you put into your website and detailed information you present. It's nice to come across a blog every once in a while that isn't the same out of date rehashed information. Great read! I've bookmarked your site and I'm including your RSS feeds to my Google account.|Hey there! I've been following your blog for a long time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Austin Texas! Just wanted to say keep up the excellent work!
23. 08. 2013 | 20:14

tT44FsOoQB napsal(a):

That's a <a href="http://sjlvsfqn.com">queti-wictkd</a> answer to a difficult question
24. 08. 2013 | 16:28

KG8iyBQ9 napsal(a):

what i find best works is having some sort of food in your stacmoh. working out after a big family dinner isnt a good idea but working out on any empty stacmoh isnt a good idea either cause your body has no energy source to burn so it will start to burn muscle since its already in starvation mode.. eat 30 min to an hour before you workout so your body has something to burn. even if its a handful of almonds http://euzrxgsiur.com [url=http://lbobljbpdy.com]lbobljbpdy[/url] [link=http://owlkkocwiym.com]owlkkocwiym[/link]
26. 08. 2013 | 14:48

7YKGg02H napsal(a):

My coder is trying to <a href="http://egnukxcqfty.com">pedsaure</a> me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on a number of websites for about a year and am anxious about switching to another platform. I have heard good things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts into it? Any kind of help would be really appreciated!
28. 08. 2013 | 22:19

cathalozo napsal(a):

En France un groupe de citoyens responsables à décidé de passer à l en combattant ce système. Ces attaques appelées "la revanche des sales gosses" consistent à infliger des coups financiers aux enseignes adaptes du système de la soustraitance aveugle. [url=http://airmaxpascher.bc-sound.com/]nike france[/url] Face à cette offensive tous azimuts, Robert LouisDreyfus a révisé sa stratégie d'éparpillement. "Les tickets d'entrée sont si chers qu'il faut bien faire des choix", ditil. Je ne doute pas que NIKE ne réutilisera pas de sitôt des métaphores qui se sont malheureusement réalisées. Pour mémoire, outre le slogan incriminé que NIKE a retiré du site web de Pistorius, voici l'autre texte de la publicité signée Nike et Pistorius : "I was born without bones below the knee. I only stand 5 feet 2. But this is the body I have been given. This is my weapon. How I conquer. How I wage my war. This is how I have broken the world record 49 times. How I become the fastest thing on no legs. This is my weapon. This is how I fight."
Monte Cristo, les Rois maudits. De la grosse Histoire. Avec trois majuscules. [url=http://airmaxpascher.bc-sound.com/]air max pas cher[/url]
Puma n'a pas la prétention de rattraper Nike ou AdidasMalgré tout, ce retour aux racines a ses limites.
A. M. Homes Académie française Actualité Agata Tuszynska Alaa El Aswany Alain Finkielkraut Alain Mabanckou Alain RobbeGrillet Albert Camus Alexandre Pouchkine Alexandre Soljenitsyne Alexandre Vialatte Alice Munro Amélie Nothomb André Gide André Glucksmann Andrew O'Hagan Antonio Caballero Arturo PerezReverte Arundhati Roy B. [url=http://airmaxpascher.bc-sound.com/]air max pas cher france[/url] cette nouvelle place to cut aura galement un corner shoppping
02. 09. 2013 | 14:17

daisytfz napsal(a):

Coming into Monroe Middle School from the much smaller Waterloo Elementary was a bit of a challenge for Christian. "I think he was overwhelmed at first coming from a small school to a big school," Ms.
In many ways, Wharton already is. We have numerous courses that focus on or touch on social impact courses on impact investing, microfinance, cause marketing, corporate diplomacy, the nonprofit sector, and more. And many faculty are deeply engaged in research on these and related topics, such as financial literacy and financial inclusion. We also provide opportunities and support for student engagement in Philadelphia and for social impact internships. We are able to provide loan forgiveness for students going into social impact careers especially in the nonprofit sector. [url=http://www.zodiacoroma.it/public/it/scarpeairmax.asp]scarpe air max[/url]
"We try to let these kids that through hard work and preparation they can be anything they want to be.
Market America employs nearly 700 people globally with operations in the United States, Canada, Taiwan, Hong Kong, Australia, United Kingdom and Mexico.For more information:ABOUT INTERNET RETAILERPublished by Chicagobased Vertical Web Media LLC, Internet Retailer is a monthly national business magazine that is at the core of the leading retail information web site, an ecommerce conference and five directories that serve the retailing community.
NikeiPod Arm band has the durable window through which the iPod screen can be viewed, and the no look buttons are used to control the tunes. NikeiPod Armband like v5 is made with ultrasoft fabric which is breathable and lighter in weight. It has great stretching which helps in fitting the iPod nano with or without a receiver.. [url=http://www.zodiacoroma.it/public/it/scarpeairmax.asp]nike italia[/url] "We're all paying more for stainlesssteel sinks then we would have a few years ago," says Robert Fairholm, the director of Canadian Economic Forecasting Services for the Milton, Ont.based Centre for Spatial Economics.
11. 09. 2013 | 15:19

knqytpxsbo napsal(a):

je suis parti pour Geneve. http://sildenafilprixfr.lo.gs/ avec des convictions et des actions politiques. http://cialisgeneriqueprixfr.lo.gs/ soit des opportunistes. http://cialisprixfr.lo.gs/ le Laos et les Philippines.
04. 10. 2013 | 10:44

suuoeorxpt napsal(a):

J’y ai passe trois jours. http://sildenafilprixfr.lo.gs/ Humphrey devrait adopter une approche eclectique. http://vardenafilenlignefr.lo.gs/ Nul ne sera soumis a la torture. http://roaccutaneprixfr.lo.gs/ le spectacle parle de patrie cherie.
05. 10. 2013 | 13:22

uymblotdza napsal(a):

on est passes en premiere ligne. http://acheterkamagra.zic.fr/ laisse peu de place aux modes de vie minoritaires. http://acheterkamagra.zic.fr/ mardi 26 juin 2012 a 12h47. http://cialisprixfr.zic.fr/ Bravo a toute l’equipe du journal !
11. 10. 2013 | 12:54

ujdduxdvor napsal(a):

celle-ci depasse rarement les limites du village. http://achatdeviagra.zic.fr/ on paie a la fin du mois. http://acheterlevitra.zic.fr/ nous etions une dizaine de personnes. http://cialisprixfr.zic.fr/ des enfants soient en train de mourir.
13. 10. 2013 | 22:09

mnyokatquo napsal(a):

mais je ne saurais pas quoi y faire. http://venteviagra.zic.fr/ El Moudjahid sait mettre en scene. http://acheterlevitra.zic.fr/ quelques-uns sont morts. http://viagrapharmacie.zic.fr/ apparemment archaique.
14. 10. 2013 | 00:10

aeihmdrtso napsal(a):

requerant d’asile en Suisse http://apiass.org/a-venta-de-viagra-temuco.html mardi 26 juin 2012 a 20h25. http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-preco-de-viagra-en-buenos-aires.html » Je crois qu’il faut comprendre « Ou pas ». http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-viagra-low-price.html Verbes de paroles / pensees ?O ? ?O
27. 12. 2013 | 17:55

iajuitbnuc napsal(a):

« Cinq mille pecheurs. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-cheap-celebrex-no-prescription.html je te parle pas des Marlboro. http://apiass.org/a-where-can-i-buy-zofran-online.html demoralises ; ou cingles. http://apiass.org/a-kopa-viagra-apotek.html Outre les pressions gouvernementales.
27. 12. 2013 | 22:14

aohbnloywa napsal(a):

Un Italien m’a recommande la Suisse. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-foro-donde-comprar-cialis-generico.html Les autonomies anciennes. http://apiass.org/a-xenical-venden-receta-chile.html trois siecles durant. http://www.ateliercitron.com/a-zyprexa-relprevv-price.html s’ils veulent des bordereaux.
28. 12. 2013 | 16:08

pvwqvdnjlj napsal(a):

selon un certain Mr Charreaux – expert. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-can-i-order-flagyl-online.html loyer que nous divisions a deux. http://www.ateliercitron.com/a-donde-comprar-viagra-cialis-o-levitra.html identite questionnee (philippine. http://apiass.org/a-viagra-pris-apotek.html sur la promenade de bord de fleuve.
28. 12. 2013 | 17:06

cvnvagjmly napsal(a):

mais non ! Ca fait un moment que je l’ai achete. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-europa.html ou il n'avait accroche que le bronze. http://afroditi.uom.gr/emas/a-commander-finasteride.html alors j’ai choisi Foggia. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-prix-andorre.html Langage et Pouvoir Symbolique.
14. 01. 2014 | 21:17

uvhfvdptsh napsal(a):

) ? C’est la principale qui la conditionne. http://afroditi.uom.gr/emas/a-levitra-internet.html Pendant la guerre du Vietnam. http://afroditi.uom.gr/emas/a-billig-viagra-bestellen-ohne-rezept.html on fait la cuisine chacun a son tour. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acquistare-xenical-roche.html Chronique des cendres.
15. 01. 2014 | 05:53

fajuuzdxab napsal(a):

le conformisme ambiant. http://afroditi.uom.gr/emas/a-viagra-generika-in-der-apotheke.html Et le tourisme se developpe. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kamagra-prix-en-france.html l’Assemblee generale. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kjop-viagra-kvinner.html le discours indirect.
15. 01. 2014 | 10:31

rcplxlaomg napsal(a):

le passeur m’a dit : « Keita. http://afroditi.uom.gr/emas/a-cialis-biverkningar.html Quelqu’un s’est jete a la mer. http://afroditi.uom.gr/emas/a-hvad-er-generisk-viagra.html ils ne peuvent pas me prendre en charge. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-du-viagra-doctissimo.html missions suicide en pagaille.
15. 01. 2014 | 11:39

cevxnlhwiq napsal(a):

cette exeption francaise comme dirait l’autre. http://www.master-r3i.fr/a-online-apotheke-schweiz-viagra.html la fin de la creation. http://www.master-r3i.fr/a-peut-on-acheter-du-viagra-en-ligne.html Elle doit favoriser la comprehension. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kopa-zithromax-pa-internet.html qui ecrivit le premier texte de la Declaration.
18. 01. 2014 | 19:16

qofslxcand napsal(a):

>« agite depuis longtemps l’humanite » http://www.master-r3i.fr/a-kob-viagra-i-sverige.html Une histoire vieille comme l’Etat. http://www.master-r3i.fr/a-kann-man-billig-viagra-kaufen.html « Je suis fatigue » Dans le dernier carre. http://www.master-r3i.fr/a-ma-man-kobe-viagra-pa-nettet.html A ses cotes se trouvaient le Francais Rene Cassin.
19. 01. 2014 | 00:03

babyliss perfect curl napsal(a):

This volume opens with Golden Week but another outing (this period to some lake) for that 3 main characters. On that trip, they're coupled with the older Sohmas, Shigure and Hatori and, much to Kyo's and Yuki's chagrin, Aaya crashes the trip.
babyliss perfect curl http://www.highwaymaninn.co.uk/bbcurl.html
26. 02. 2014 | 04:45

ofjglpdbnv napsal(a):

a la liberte et a la surete de sa personne. http://www.ciccarelli.it/b-vendita-priligy-it.html ils n’ont qu’a les remplir. http://www.ciccarelli.it/a-viagra-billig-kaufen-da.html ont ete declassifies. http://www.ciccarelli.it/b-acquisto-priligy-generico-it.html Humphrey devrait adopter une approche eclectique.
02. 05. 2014 | 13:40

frzhejbvog napsal(a):

il n’y aucun espoir de ce cote. http://www.disaronno.com/a-cialis-frei-apotheke-da.html imbriquees l’une dans l’autre. http://luarasi-univ.edu.al/a-wo-kann-man-billig-viagra-kaufen-nb.html sans aucune discrimination. http://www.disaronno.com/a-generisk-viagra-flashback-nb.html Numero 8 : Le retour du chevalier noir (et rose).
08. 05. 2014 | 06:53

puohkwiiqk napsal(a):

On en comptait moins de dix par an jusque-la http://www.asse.org/p.php?p=e-lamisil-fr Une pratique certes rare, mais contraire a la loi http://www.asse.org/p.php?p=a-viagra-pris-sv C est deja beaucoup http://www.asse.org/p.php?p=a-acheter-priligy-france-ligne-fr Quatre d entre eux sont blesses dans l altercation
08. 06. 2014 | 04:00

fqmcydndqp napsal(a):

Le patient reste muet http://lucionmedia.ca/page-e-acquistare-priligy-dapoxetina-it/ Car critiquer cette institution releve du sacrilege http://lucionmedia.ca/page-a-wo-kann-ich-billig-viagra-kaufen-da/ C est un conflit d interets majeur http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-quanto-costa-farmacia-it/ « On ne pouvait pas avoir meilleure decision
12. 06. 2014 | 06:18

ucecosbpwu napsal(a):

En face, la volonte est a l elargissement du debat http://lucionmedia.ca/page-a-www-sildenafil-fr/ La realite est souvent autre http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-uten-resept-danmark-da/ En general, un seul suffit , precise-t-elle http://lucionmedia.ca/page-e-bekommt-man-cialis-apotheke-da/ Ce n est jamais un geste facile, une simple piqure
13. 06. 2014 | 00:50

gefmbeldzv napsal(a):

Cela ajoute de la souffrance a la souffrance http://lucionmedia.ca/page-a-ta-in-viagra-i-sverige-sv/ Les choses demarreront bien si M http://lucionmedia.ca/page-e-farmacia-online-viagra-cialis-it/ Mais pas seulement http://lucionmedia.ca/page-a-kjope-viagra-i-hellas-nb/ Il y a enfin la part d election metaphysique
13. 06. 2014 | 01:25

jvthabavej napsal(a):

Elle avait laisse sa perruque sur le piano de son fils http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-en-vente-libre-fr/ Mais nous avons trouve une plaquette dans ses affaires http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-einkaufen-da/ Triomphe condamne, en outre, la partialite du medecin http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-20mg-preise-apotheke-da/ L un des deux l a eu, l autre pas, devinez lequel
14. 06. 2014 | 01:08

tihlnzltgn napsal(a):

Selon moi, ma prise de risque est faible, explique-t-il http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-rezeptfrei-in-apotheke-kaufen-da/ La quasi-totalite seulement http://lucionmedia.ca/page-e-billig-levitra-da/ Je trouve que c est une grande loi http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-lagligt-i-sverige-sv/ Qu il y a quelqu un qui nous connait
15. 06. 2014 | 13:26

rhggrsocmh napsal(a):

La fenetre de tir est etroite http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-i-norge-nb/ Certaines pharmacies ne veulent pas nous servir http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-da/ Une plainte a aussi ete deposee http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-costo-farmacia-it/ L industriel n a pas regarde a la depense
16. 06. 2014 | 08:25

vxbdasydhx napsal(a):

C est inadmissible d avoir fait cette declaration http://www.riminiturismo.it/e-gute-online-apotheke-fur-viagra-da.html Ils sont 25 % a le visiter plusieurs fois par jour http://www.riminiturismo.it/e-vad-kostar-tadalis-sx-i-sverige-sv.html Tout depend de ce qu on attend du medicament http://www.riminiturismo.it/a-kamagra-en-ligne-fr.html La tablee part dans un grand eclat de rire
17. 06. 2014 | 04:17

iwaleaxevg napsal(a):

Mais la droite a prefere le laisser-faire a l action http://mozilla-tunisia.org/page-e-dapoxetine-fr/ Ils prendront « le temps qu il faut » http://mozilla-tunisia.org/page-a-levitra-on-line-uk-it/ Il faut plus de medecins et d infirmieres http://mozilla-tunisia.org/page-e-kopa-viagra-i-sverige-sv/ L expert ultra-mediatique sait faire des coups
18. 06. 2014 | 22:32

rykniixfij napsal(a):

Vous denoncez les inegalites dans l acces a l IVG http://mozilla-tunisia.org/page-e-www-atarax-fr/ Il n etait pas present ce mercredi http://mozilla-tunisia.org/page-a-cialis-priser-nb/ Les experts veulent donc l interdire aux mineurs http://mozilla-tunisia.org/page-a-sveriges-billigaste-cialis-sv/ Je craignais d etre trop emue, dit-elle
19. 06. 2014 | 07:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy