Milí studenti, tudy cesta nevede. Váš ministr školství

18. 02. 2011 | 15:33
Přečteno 39550 krát
Vrchní ředitel kabinetu ministra, to je „vysoký státní úředník“. Na tom se snad shodneme. Za první republiky by si to lidi s hrdostí tesali na náhrobky.

Vysoký státní úředník ale překvapivě může být taky „student“. Jako že přes den dělá vysokého státního úředníka, a po večerech píše seminární práci o tom, co se ve vysokých službách státu odehrává. Tu práci mu pak jeho učitel hodí, nebo nehodí na hlavu, což na vysokém státním úřednictví nic nemění.

Je to mimo jiné výmluvný důkaz, jak to zhusta funguje s akademickými tituly. Slouží jako papír s razítkem a položka v životopisu, o důkaz vědomostí jde až mimochodem. Vysoký státní úředník by přece měl mít dávno „vystudováno“, ale nemá, protože glejt z univerzity je vlastně formalita. Ovšem užitečná.

Tohle všechno by snad bylo jen „paradoxní“. Ale protože mluvíme o vrchní ředitelce kabinetu ministra školství Josefa Dobeše, je toho víc, takže záležitost přerůstá do kategorie „skandální“.

Důkazy, které – i když nevíme přesně, jak – obstarala MF Dnes, vypadají přesvědčivě: ministr školství píše své podřízené školní práci (o sobě samém). Umíme si představit i několik jiných situací, které by věrohodnost premianta českého školství podkopaly ještě víc. Ale moc jich není.

Ministr Dobeš ztratil kredit říkat cokoli relevantního o poměrech na českých univerzitách, o opisování, vlastně o úrovni studentských vědomostí vůbec.

Pak je tu ještě malý konflíktek zájmů. Ředitelka Jana Machálková studuje Univerzitu Jana Ámose Komenského. S tou vede ministerstvo školství správní řízení o omezení akreditace. „Ministerstvo zahájilo správní řízení k odebrání a univerzita se odvolala a nyní přijdou z akreditační komise reakce na odvolání a ministerstvo rozhodne,“ pravil ministr při interpelacích v parlamentu, před pouhými dvěma týdny.

Ano, stejný ministr, který na Nový rok (mimo pracovní dobu, to je dobře) připisuje seminárku, kterou pak jeho vrchní podřízená na stejnou univerzitu odnese. Práce se jmenuje Politická komunikace ministra školství Josefa Dobeše.

Slušelo by se, kdyby ji ještě někdo o celý příběh aktualizoval, byla by to tečka na jedničku. Dál už ale není co komunikovat. Jistě, pane ministře.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pobo napsal(a):

Důkazy, které – i když nevíme přesně, jak – obstarala MF Dnes, vypadají přesvědčivě:
Co novinář, to imboušek, co?
18. 02. 2011 | 15:41

zdenekb napsal(a):

Jediné, co se panu Dobešovi nedá upřít, že má vkus...

fotografie sl/pí Machálkové zde:

http://zpravy.idnes.cz/dostala-jsem-sto-tisic-usetrila-miliony-haji-premii-sefka-dobesova-kabinetu-17u-/domaci.asp?c=A110215_125211_domaci_jw

Ruku na srdce, kdo z vás by jí nesepsal jednu pitomou seminárku a ještě o sobě?!? ;o)
18. 02. 2011 | 15:49

mb napsal(a):

to zdenekb, použiju citaci ze zfilmovaneho parala ...

Machalkova - ty(s) pička kompletna ...

( v paralovi / filmu použito jako kompliment ... )
18. 02. 2011 | 15:53

Ládik!!! napsal(a):

Kdysi se říkalo: "Že tě hanba nefackuje!". Dnes jsou nastolena jiná měřítka morálky. Někdy i to prase v chlívku ji má vyšší.
18. 02. 2011 | 16:06

zdenekb napsal(a):

mb:

Nevím nevím, zda vám tuto citaci klasika hrozivý Michloun povolí... myslím, že půjdete do kopru i s klasikem ze Strážnice... ;o).

Jinak seminárka na téma "Jsem to ale pašák" se nejlíp píše pod vlivem alkoholu a na Nový rok...
18. 02. 2011 | 16:06

mb napsal(a):

ja vim ze pujdu ... uz jsem se i sam chtel nahlasit ...

( von ma pravdu tenco kdyz rika ze vv trochu narusili hegemonii odsčssd ... a ze nemame naskakovat na mediální hry a zkratky )

ale ja reagoval na vami predeslanou fotku ... vypada dobre / naruzive ... zdravim ...
18. 02. 2011 | 16:16

scallop napsal(a):

Pane Lipolde

Nechci Vam brat Vase svate rozhorceni, ale co je na tom divneho, ze nekdo studuje pri zamestnani ? Radsi si na to zvyknete, ono na tom neni nic spatneho. (A taky cloveka napadaji dotazy: Nema ona uz treba "vystudovano" jinde ?) Na ten papir s titulem tady kladete duraz hlavne Vy :-(

Dukazy podle me zas tak presvedcive nejsou - podle toho co psal idnes, by takovy "dukaz" zrucny programator umel vyrobit. (Ale na idnes to popsali hodne nekonretne, takze tezko rici.)
18. 02. 2011 | 16:17

ld napsal(a):

Bylo by zajímavé zjistit, jaké téma seminárky by zvolil tzv.prezident Klaus a o kom by byla...
18. 02. 2011 | 16:20

KAteřina napsal(a):

zdenekb
To nechápu, proč bych měla chtít té ženštině psát nějakou seminárku?
Ale těší mě, že už došlo i na Dobeše. Už od jeho chvástání o tom, jak zdvojnásobí platy učitelům, bylo jasné, že ten pán má vyšší hladinu testosteronu a vypnutý mozek.
18. 02. 2011 | 16:20

brabec napsal(a):

Ona, totiž paní ředitelka má koženou legitimaci a ta zmůže hodně.
18. 02. 2011 | 16:21

Jedla napsal(a):

Ale ta seminární práce je pravdivá: Dobeš se v ní chválí, jak je mediálně obratný, a to nepochybně je: Je dnes na všech českých zpravodajských servrech, i v některých cizojazyčných a novináři i čtenáři mu závidí asistentku způsobem, jakým tu jistí diskutující záviděli snad jen Kocábovi Lejlu. I negativní reklama je reklama.

Josef Dobeš, jméno které všichni znáte.
18. 02. 2011 | 16:26

zdenekb napsal(a):

Jedla:

něco jako: "Josef Dobeš ta-ta-ta-ta ministruje ta-ta-ta-ta..."

Kateřina:

Vy jako šéfka úřadu byste samozřejmě psala seminárku nějakému kouloškovi z poradců... :o).

scallop:

Ať si studuje kdo chce co chce a kdy chce, ale ať to zaměstnání není placeno z veřejných peněz...
18. 02. 2011 | 16:32

zdenekb napsal(a):

Kateřina

* kolouškovi - neúmyslný překlep, neměl nic naznačovat...! :o)))
18. 02. 2011 | 16:33

Ládik!!! napsal(a):

mb -
škádlíte chřestýše bosou nohou....
18. 02. 2011 | 16:33

mb napsal(a):

to ladik ... ted nevim zda vas nebo nejvyššiho ... zdravim ...
18. 02. 2011 | 16:45

Zina Šámalová napsal(a):

Doufám, že si pam ministr při tom sepisování mohl odskočit aspoň na toaletu, ale neměl by, když nebudou smět maturanti.....
18. 02. 2011 | 16:48

OSN napsal(a):

To nemá chybu! Ještě snad kdyby se ukázalo, že pan ministr je tím učitelem, který bude tu práci známkovat, za což by mu mohli z Univerzity Jana Ámose Komenského nějak trochu nestandardně platit.
18. 02. 2011 | 16:54

Werner napsal(a):

Jsou to všechno komici. "Normálního" člověka by hanba fackovala ale tihle už jsou tak mimo že i na pochopení slova "hanba" by si museli vzít oťase. Hlavně je zase příště volte.
18. 02. 2011 | 16:57

Jaromír napsal(a):

Tak nevím co nám má tahle pseudokauza sdělit. Pravděpodobnost, že tu seminárku psal přímo Dobeš je dle mého názoru skoro nulová. Kdo by se dřel s hloupou seminárkou, v jeho pozici by ji možná diktoval nebo poradil se osnovou textu. Jestli si jí přeposílali na přečtení, případně jí tam proved korekturu nevím. Jestli s ní spí jeho věc.
Spíš mě zaráží to , že tato pseudokauza odvádí pozornost od dvou zásadních kauz v naší společnosti ( Prpmopro, ministrstvo obrany). Ale je mi jasné , že pro čtenáře Blesku je přitažlivější kauza s ministerskou úřednicí než se snažit pochopit pravděpodobné rozkrádání státního majetku v řádech stamiliónů.
18. 02. 2011 | 17:05

Walter napsal(a):

Ministerstvo školství,
nedokáže vzdorovat pravdo láskám a tlaku sedmilhářů,provokatérů s univerzit hlavně te štvavé Karlovi.21 let nebyla provedena prověrka učiva!To co dostanou studenti VŠ, ve škole za informace je schizofrení katastrofa.Za kterou šiřitelé berou i 100 tisíc měsíčně.Ženy na nišších stupních je naprostá katastrofa, učení bez zájmu.Morálka děsná.Soulože všemi směry s žáky na dením pořádku.Líh,drogy,léky,i na ročnících do 5 třídy.! Reforma stíhá reformu-blbost za blbost.Ostatní školní personál je vázan na invaliditu jinak nemůže podhodnocené zaměstnání vykonávat.
18. 02. 2011 | 17:07

Ládik!!! napsal(a):

mb -
samozřejmě toho nahoře.
18. 02. 2011 | 17:08

Genom napsal(a):

Komik si tak leda ty wernere.Chceš tady snad tvrdit,jak většina lidí nikdy ani nenapovídala,neopisovala,nikdy nic neukradla,nezalhala,nepodvedla?Si děláš legraci,že jo ?Kdyby největším proviněním politiků bylo ,že za někoho napíšou nějakou seminárku,nebo s ní nějak pomůžou,tak budeme žít skoro v ráji,ty trdlo.Tady se děly a dějí úplně jiný všivárny,ale na ty není čas ,pan Kmenta a teď i pan Lipold honí Dobeše s Machálkovou a její seminárkou.Já se jdu picnout.
18. 02. 2011 | 17:08

vfischer napsal(a):

PŘESTAŇME SE DIVIT !!!
Zbytečné, marné, neprůstřelné, neporazitelné, neohrozitelné, bohorovné --- ve státě Absurdistán Gangsteristán je možné všechno - tam kde vládnoucí šašci a svině u koryt mohou všem zde žijícím lidem kálet do obličeje se nelze divit ničemu. Nějaká kukačka na ministerstvu školství je už jenom veselá příhoda z natáčení ... přestaňme se divit !!!
18. 02. 2011 | 17:14

scallop napsal(a):

zdenekb

Ta "Univerzita J.A. Komenskeho soukroma, z verejnych penez to neplatime.
18. 02. 2011 | 17:16

Béda napsal(a):

Myslím, že ministr školství je stejně jako většina jeho kolegů (kupř. Kalousek, Vondra, exDrobil, bilderbergský Schwarzenberg, ORA John, Bárta, který šel do vlády pomáhat ABL, farmaceutický ministr pro místní rozvoj, šéf podnikatelů Drábek na MPSV, který chystá důchodový tunel...) člověk na svém místě. Pan Dobeš se nijak nevymyká z rámce vládních kleptokratů. Má podobnou "sekretářku" jako premiér Nečas, kterou občas obdaruje štědrým státním bonusem, stejně "odborně" řídí svěřené ministerstvo a jeho koncepce je stejně "smysluplná" jako ty ostatní. Hlavně, že to řádění má ještě ve finále kdo zaplatit.
18. 02. 2011 | 17:18

scallop napsal(a):

Jaromir

Souhlas - Dobes ji to nejspis zkontroloval ci okomentoval. To co idnes prezentauje jako dukaz, jsou uvahy.

Kmenta me zklamal, tohle snad nema zapotrebi. Budto ma skutecny dukaz, pak odflakl praci jako novinar, nebo ho nema a ... no skoda slov.
18. 02. 2011 | 17:19

zdenekb napsal(a):

scallop, jaromír:

Upřímně řečeno, je mi dost fuk, zda jí Dobeš psal seminárku (to ať si vyřeší škola), a úplně fuk, jestli spolu něco mají (to ať si vyřeší paní Dobešová).

Není mi jedno, že jsou (?) tímto obcházeny kvalifikační požadavky na vysoké místo ve státní správě, kde jsou vypláceny statisícové odměny... proto to není "pseudokauza".

Což nevylučuje skutečnost, že prověřit se mají i všechny ostatní, závažnější aféry...

Hezký večer všem.
18. 02. 2011 | 17:28

scallop napsal(a):

zdenekb

Jako jsou ty "kvalifikační požadavky" ? Lipold o tom nepise (zminit by to mel) takze kdo vi, jestli je na jeji pozici VS pozadovana.
18. 02. 2011 | 17:34

sibyla napsal(a):

Vzkaz pro skallopa: Že někdo studuje při zaměstnání, na tom není opravdu nic divného a to paní vrchní ředitelce kabinetu ministra školství nikdo nezávidí. Spíš je k závidění to, že se jako středoškolačka (vystudovala Střední pedagogickou školu se zaměřením učitelka mateřské školky) dostala na post vrchní ředitelky, kde je předepsáno jednak vysokoškolské vzdělání a bere plat rovněž jako vysokoškolačka s několikaletou praxí, ač je jí teprve 30 let a nějakou dobu opravdu v mateřské školce učila.
18. 02. 2011 | 17:34

Luba napsal(a):

Ministr - vězeňský psycholog Dobeš
je hezkým příkladem tvrzení sociálních psychologů o ovlivnění jedince prostředím.

Kriminál, a potřeba vniknout do myšlenkového světa kriminálníků, v něm evidentně zanechala hluboké stopy.
18. 02. 2011 | 17:36

Sladký napsal(a):

Možná bude tato mladá a energická dáma inspirovat Dobeše k mimořádným výkonům.
Oni už stačí Indové věděli, že Šiva je bez spojení se svou Šakti pouhou mrtvolou.
18. 02. 2011 | 17:39

Werner napsal(a):

Je až ubohé Genomku jak se MINISTRA ŠKOLSTVÍ co psal seminárku za svojí skvěle honorovanou podřízenou zastáváš! Ano i já jsem opisoval(ta gymplácká chemie mi opravdu nešla) ale tak nějak jsem nebyl ministr školství(který by asi měl být v první řadě proti podobným praktikám) a za profesorkou aby to za mě napsala jsem taky nešel. Já vím že vy voliči VV a zastánci dnešní koalice jste poněkud jednoduší ale až takhle...
18. 02. 2011 | 17:41

vladvitak napsal(a):

Jenom ukázku úspěchů pana ministra: Gymnazisti na gymplu v HK si zapsali lehkou verzi matematiky (úroveň ZŠ) a na učení matiky se vykašlali !!! A ti co chtěli dělat jazyky si zapsali taky lehkou matiku a vykašlali se i na jazyky!!! Půl roku před maturitou. Hurá - za to zi celé ministerstvo ty odměny zaslouží !!!
18. 02. 2011 | 17:41

Sladký napsal(a):

"Woman,I know you understand
the littla child inside the man"
Paní učitelka z MŠ k tomu má zvlášt rozvinuté dispozice.
18. 02. 2011 | 17:45

Občan napsal(a):

scallop napsal(a):
"zdenekb
Ta "Univerzita J.A. Komenskeho soukroma, z verejnych penez to neplatime. 18. 02. 2011 | 17:16"

Je sice spoukromá, ale platíme ji z veřejných prostředků. Dle CEDR obrdržela UJAK jen v letech 2005 - 2009 celkem 39 800 000.- Kč na dotacích.
18. 02. 2011 | 17:46

Břetislav Marek napsal(a):

Občané co se divíte - ona je pěkná, mladá, on stejný kocáb a stejně ŠKAREDÝ - a vidíte ono jim to všem funguje !!!!!

On je spokojený, úspěšný, sice jinak ODPORNÝ ale je IN ????

Taková prasata nám sebrala za 21 let vše na co je možné jen pohledět ???

Tak jen je volte a pak se jděte POVĚSIT na nejbližší TRNKU ???

Vaše jen a jen Vaše pomatená volba Vás už dávno DEKLASOVALA !!!!!! Nemáte jiné východisko - GENERÁLNÍ STÁVKA a naše vzory EGYPT a Tunis - oni ti GRÁZLOVÉ raději sami UMŘOU a jak rychle ??? Tak a model je jasný POSEROVÉ !!!
JAK JE TO PROSTÉ A JEDNODUCHÉ - jen je třeba evidovat PACHATELE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Víte jak to chodí - to jsou gauneři GAUNERŮ ???

Koupí si KOHOKOLIV ?????

Tak buďme jednou zase na chvilku - NÁRODEM a mějte ty vidle nachystány - hnůj se začne brzy VYVÁŽET !!!!!
18. 02. 2011 | 17:46

Karel napsal(a):

Ale záběr ve včerejších TN na rozpačitě upíjejícího ministra byl skoro jako předmět doličný))) On se snad i červenal.
18. 02. 2011 | 17:48

František napsal(a):

Čemu se všichni divíte.Co jste si zvolili to máte.Jako berani jdou za sedlákem,tak vy jdete za VOLAMA.Dobře Vám tak.Příště je volte znova.
18. 02. 2011 | 17:49

berta napsal(a):

Komenský by se divil. Na univerzitě jeho jména studují většinou ti, kteří neuspějí na jiných univerzitách, tedy přesněji ti, kteří se na jiné univerzity ani nedostali. Je to soukromá placená univerzita, taky znám někoho, kdo tam dálkově studuje a je to blb k pohledání. Kdo má prachy, může mít nakonec i titul, nemyslím tím vzdělání.
18. 02. 2011 | 17:56

Béda napsal(a):

berta,

nemyslíte náhodou někoho kdo dělá v rádiu reklamu firmě UJAK s r.o.?
18. 02. 2011 | 18:00

scallop napsal(a):

Občan

V tomto smyslu platime studium pro kazdeho studenta. Ja jsem chtel rici, ze ministerstvo te Diobesove podrizene neplati skolne.
18. 02. 2011 | 18:01

liberál napsal(a):

Sladký (Kozino) do roka a do dne se sejdeme před božím soudem. Pamatuj si to. Budeš si muset procvičit řečnictví protože ty laciké komunistické kecy na Boha asi stačit nebudou. :)
18. 02. 2011 | 18:08

žolík napsal(a):

je to psycholog z kriminálu, takže je zvyklej určitě na kdejaký prasárny
18. 02. 2011 | 18:08

Béda napsal(a):

Inzerát,

ministerstvo vypisuje výběrové řízení na post vrchní ředitelky. Požadavky: mladá, pohledná, reprezentativní, dekorativní. Vzdělání nehraje roli - bude doplněno v průběhu praxe.
Pozn.: odměňování nadstandardní., odpovědnost minimální až žádná (jako u všech výše postavených byrokratů).
18. 02. 2011 | 18:14

Sladký napsal(a):

Liberál- ty se chystáš natáhnout brka? :o)))Mimochodem, co je na mých textech komunistického? A které moje názory jsou laciné?
Ještě jinak, liberále.Třeba jsou laciné (když to říká někdo jako ty,musím to brát vážně) ale na rozdíl od těch tvých jsou moje, hlásná troubo.
18. 02. 2011 | 18:14

Občan napsal(a):

To Scallop:

Ale samozřejmě, že platí. Platí jí je nepřímo, formou platu a odměn zcela neodpovídajích její kvalifikaci.
Nemluvě o tom, že madam s pravděpodobností rovnající se jistotě dostává studijní volno (částečně dokonce hrazené - Zákoník práce § 126), které je řadovým studujícím zaměstnancům odpíráno.
18. 02. 2011 | 18:16

Radim napsal(a):

takovou nenávist, nevraživost, která se objevuje v poslední době ve všech komentářích na netu nemá za posledních 20 let od revoluce obdoby. Asi se opravdu v národu začíná hýbat revoluční duch.
18. 02. 2011 | 18:22

scallop napsal(a):

Obcan

http://zpravy.idnes.cz/dostala-jsem-sto-tisic-usetrila-miliony-haji-premii-sefka-dobesova-kabinetu-17u-/domaci.asp?c=A110215_125211_domaci_jw

Z toho to vypada, ze ta odmena je zaslouzena. A pak se v tom vyznejte !

Nevim, jake volno 'madam' dostava a to chudaci radovi nedostavaji. Jen nevidim nic spatneho na tom, kdyz nekdo u zamestnani studuje.
18. 02. 2011 | 18:23

liberál napsal(a):

Sladký:

Jsou jak přes kopírák vytažené z marxistické příručky a pochybuji že jsou tvoje.
18. 02. 2011 | 18:26

Béda napsal(a):

scallop,

jaké požadavky na funkci vrchní ředitelky ministerstva školství asi paní Machálková splňovala? Praxi, vzdělání...? Anebo byly ještě nějaké doplňkové? Když tak které?
18. 02. 2011 | 18:31

scallop napsal(a):

Béda

Jake ty pozdavky byly ?
18. 02. 2011 | 18:34

Vico napsal(a):

Kdeže loňské sněhy jsou, kdy tu modrá smečka probírala dětské botičky od Diora :-))

Občas tu píše nick DDD. Nejspíš to budou naši neslavní tři králové Drobil, Drábek, Dobeš.

Jaké jsou požadavky na vrchní ředitelku tu naznačil Béďa. Inu vězeňskému psychologu Dobešovi uvyklému na naftalinový odér krásek z věznice se zvýšenou ostrahou se nelze divit. Kdo by odolal.

Ono vedle Vondrových stamiliónů, které se teď dohledávají na mafiánských účtech v Rakousku, je seminárka nebo nebo odměna bratru přes sto tisíc /tzv. "Machálkovné"/ legrační.

Jenže pro politika ČEZka je lepší být mafiánem, než-li pozdně zamilovaným šaškem, který ve funkci ministra školství píše pro svou favoritku školní taháky :-)

Tak takhle se nám vnějškově jeví "vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci" :-)

Jestli se tu modří fanatici diví, proč to vláda, která tahala za delší konec, s doktory vzdala "navzdory lidu, který se v boji proti bílým plášťům ještě více semknul kolem Drábka a Nečase", asi by neměli tolik číst naše tištěná média.

Na jiném blogu blogerka Bečková natolik uvěřila mediálně vykreslenému obrazu názorově protidoktorsky semknuté veřejnosti, že nás četné oponenty hromadně oslovila "páni doktoři".

Tito hoši, kteří nám tu budou vládnout ještě dlouhé roky, už ztratili legitimitu k tomu, aby rozesílali Pučmidrátům složenky.

Pokud chtějí šetřit, nechť přestanou být mafiánskými pavouky a roztrhají své sítě.
18. 02. 2011 | 18:35

Genom napsal(a):

To Werner: Hele nevím v čem jsem jednoduchý ,když tady napíšu ,že se tady kradly mld. a Vy se tady ukájíte jakousi seminárkou .Bohužel jednoduchý jsi ty kolego.Až bude obecná morálka a zvlášť u politiků na úrovni kdy opsaná seminárka bude nejhorším zločinem,tak toho Dobeše i s Machálkovou třeba ukamenujte.Ale v době kdy tady mizí miliardy na zakázkách ,na ministerstvech a já nevím kde,kde snad každej vysokej úředník krade ,tak je dětinské se pohoršovat nad touto Kmentovinou.To je kauza pro zpozdilé a hloupoučké.Pokud si myslíš,že tvoje opisování na gymplu tě navždy diskvalifikovalo ze slušné společnosti,nebo práva vykonávat jakoukoli funkci byť ministra,tak jsi asi Marťan z planety "Morálka a čest" a já tě rád vítám zde na Zemi ,ale asi by ses měl trochu kouknout kolem sebe aby jsi nebyl za vola,bez urážky.
18. 02. 2011 | 18:36

siécle trunci napsal(a):

Pan ministr v podstatě je takovým šašem jako byli někteří dřívější ministři (všech stran) a někteří premiéři např.
(Myslím to upřímně a jsem křišťálově čistý). Šaškové nemají zastávat funkci, natož ministerskou, jejich údělem je bavit veřejnost. Třeba na ulici, tam by se uplatnil nejlépe.
18. 02. 2011 | 18:37

Tenco napsal(a):

Mě to ve srovnání s tím, že Ústavně právnímu výboru Dolní Seznamky může šéfovat jistý lžidoktor a že ministra financí dělá chemik, mě to zas nepřipadá jako nějaký novinářský solokapr - to s tím Dobešem.

Já bych spíš než koukat po nedbalkách tohodle ministra koukal raději na to, zda cosi nečouhá z kalhot lidí ze dvou soupeřících gangů.

Apropo - nevíte jaký byl společenský anebo vůbec nějaký přínos té magisterské práce pana právníka Bendy ?
A jestli už se paní právnička Řápková naučila kolik činí lhůta v odvolání k trestní věci ?

Možná by mohla pak leckomu ze dvou nyní bojujících gangů poradit. Až se jako ukáže, jak se věci ve skutečnosti mají.

https://www.youtube.com/watch?v=Ez3_62fYbME

V případě ovšem že trefí k soudu. :))
18. 02. 2011 | 18:43

Sladký napsal(a):

Liberále, ty studuješ marxistické příručky? :o)))Až někde nějý text z té příručky zkopíruji, dej vědět,ano? A nebo víš co? Hoď sem nějaké ty moje "texty vytažené z příručky" hned.
Ale pozor, tam nahoře jsem citoval Johna Lennona, ne Engelse, Liberálku.
18. 02. 2011 | 18:44

Jika napsal(a):

Tahle vláda je totiž bez šéfa, Načas je slaboučký šéf který nic neřeší a všechno nechává tzv. vyhnít ale to nemůže dlouho fungovat. Je to politika "díky za každé dobré ráno". Kdo mi vysvětlí situaci kdy ministr financí prohlásí že chapadla promotra vedou k místopředsedovi vlády a on kaloucek musí okjchránit Cicera a premiér mlčí. To nemá v historii obdoby takto slboučkého premiéra. Proč nebyl Veverka v noci zatčen. Co dělá policie ?????????? Proč je Vondra na svobodě a může ovlivňovat svědky. Co je to za bordel v tomto státě. Proč Dobeš po této ostudě okamžitě nesloží funkci.Protože Nečas je nečas.
18. 02. 2011 | 18:50

Tenco napsal(a):

Sladký
Pro zasmání :

"To se odehrálo až po Srbské agresy. 23.května 1991 došlo ke střetu ve městečku Pekre. Slovinci veldo obranou válku a chtěli zabránit utoku Jugoslávské lidové armády a proto obkličovli kasárny a silničníma blokádama zabránit postupu JLA"-
Hádejte - kdo tohle sesmolil ? :) /myslím gramatiku, ne obsah/

Pěkný příběh je toto :

TENCO napsal:
Trocha oleje do kubánsko-venezuelského ohně.
http://english.eluniversal.com/2011/02/04/en_eco_esp_for-cuba,-internet-c_04A5114931.shtml
Zlé jazyky tvrdí, že kubánští občané dosud disponují velmi mizerným a zhusta neefektivním připojením k internetové síti.
Některé ještě horší jazyky pak tvrdí, že je to v důsledku amerického embarga.
Svět se v prdel obrací !
Chavez má v úmyslu posílit demokratizaci na Kubě.
Neb jsou to informace, které dnes hýbají světem.
Jsou pak úzce propojeny se jsoucnem, zvaným vzdělání.
A já si troufám tvrdit, že čím vzdělanější lid, tím je méně manipulovatelný.

Pro HLUPÄKY podotýkám, že můj příspěvek neobsahuje ani implicitně žádný hodnotový soud o venezuelském a kubánském režimu.

Za pár chvil na to "liberál " :

liberál napsal(a):
Tenco:
Pro komunistické hlupáky který věří v demokratickou Venezuelu
http://graphics.eiu.com/PDF/Democracy_Index_2010_web.pdf

Chávezův režim tam je jako hybridní režim. Jak může Chávez nějaký stát demokratizovatk když sám není demoktrat
ale autoritář. To můžete rovnou říct že Hitler demokratizoval SSSR.
12. 02. 2011 | 19:50
-------
Pane Sladký, mně nevadí, když je někdo hlupák.
Mně ani nevadí, když to před okolím skrývá - to je lidské. Chápu to.

Ale aby někdo otvřeně přiznal, že je hlupák - to je na mě už trochu moc.
:))))
18. 02. 2011 | 18:56

Zimmermann napsal(a):

Panu ministrovi a jeho studující domině fandím. Špičková domina lady Aradia má ovšem opravdu univerzitní vzdělání... :-)
18. 02. 2011 | 18:58

Sladký napsal(a):

Tenco Sešlo se zde těch komiků dost (úroveň diskusí se (ale nejen tím) za posledních pár měsíců dramaticky snížila, bývalo to zde jiné kafe) ale člověk se aspoň zasměje.
A Liberál, ten v podstatě ještě nikdy nezklamal. :o))))
18. 02. 2011 | 19:05

Karel Mueller napsal(a):

Ona vrchní ředitelka je v každém případě velmi hezká žena. Je tedy alespoň na reprezentaci, možná i na něco jiného.

Pokud je na to, tak nemusí být na dělání škody. Což se o leckterém vysokém státním úředníkovi říct nedá.
18. 02. 2011 | 19:21

Michal napsal(a):

Plně souhlasím s autorem. Ministr školství by měl reprezentovat i určité hodnoty, které jsou se školstvím spojeny. Například neopisovat, nepodvádět při zkoušce. Ministr by měl podat demisi.
18. 02. 2011 | 19:21

Michal Macek napsal(a):

zdravim :) tak co pane Lipolde,koukate na Benbir Gece?jestli jo tak se nestydte a priznejte to :D
18. 02. 2011 | 19:24

Ara napsal(a):

Každopádně má pan ministr Dobeš vkus, to se mu musí nechat, ta jeho ředitelka je fakt kočka.
Jó, naši vrcholní politici, ti si uměj vybírat spolupracovníky a hlavně spolupracovnice. ;)
Znovu se narodit, tak jedině jako český byznysmen nebo špičkový český politik. ;))
18. 02. 2011 | 19:24

Tenco napsal(a):

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/necasova-reditelka-dostala-pulmilionovou-odmenu_165059.html

Karel Mueller

Opravdu. Minimálně má Dobeš lepší vkus než Nečas. :))

/Ne, samozřejmě - každá žena je svým způsobem krásná./ :))

Michal
Měl by odstoupit i Nečas ? :((
18. 02. 2011 | 19:29

S.Š. napsal(a):

zdenekb, 18. 02. 2011 | 15:49 : no nevím, nevím, jak je to s tím vkusem ... já bych této slečně rozhodně seminárku nepsala ... :-) Uznávám však, že muži mají často jiná měřítka ... :-) Každopádně, pobavil mne dopis M. Macka panu ministrovi, k mání tady http://www.lidovky.cz/macek-pise-dobesovi-budu-pro-vas-pracovat-za-1-kc-misto-machalkove-pho-/ln_nazory.asp?c=A110218_123702_ln_nazory_ape

Tenco, ad M. Benda a p. Řápková : ztráta soudnosti. Rigorózní práci M. Bendy jsem ale přečetla docela pečlivě, měl tu odvahu vyvěsit si ji na vlastní internetové stránce, nakonec, proč ne, tvrdí, že je to dobrá práce ... :-) Už jsem o tom ale psala, takže se nebudu opakovat. Ale zpátky, souhlasím s Vámi v tom, že - jako obvykle - jde o souboj dosti nevybíravých šíbrů. Informace unikla z MŠk do MfD (kam jinam) s např. tak konkrétními údaji, jako byl čas zapnutí a vypnutí ministrova počítače. Zdá se, že pan ministr má "škodnou" přímo ve vlastním sekretariátu ... :-)
18. 02. 2011 | 19:33

Sladký napsal(a):

Tenco- každá žena je stejně krásná,jako ta nejkrásnější, jen to na ní není tak dobře vidět.
18. 02. 2011 | 19:44

Genom napsal(a):

Kmenta je novinářská šmíra co dělá kauzy na zakázku.Ubožák co nemá vlastní rozum a přepisuje co mu kdo podstrčí.Ty jeho kauzy i jeho vyjadřování jsou jak z mateřský školky.Když už ho nevychovala škola ani rodiče,tak by ho aspoň měli vyhodit z MF Dnes ,ať jim ten prďola nedělá ostudu.
18. 02. 2011 | 19:45

Werner napsal(a):

Genomku ty jsi tak jednoduchý že už jednodušší ani být nemůžeš. Problém je v tom že když podvádí ministr školství jak chceš přesvědčit studenty aby nepodváděli. A že se kradou miliardy? To víme a štve to štve to, ale i přes to by pan ministr podobné pitomosti neměl dělat. A pokud si myslíš že takový člověk zachrání nějaké miliardy s úřednicí co nedokaže ani sama získat titul bc jsi opravdu ještě naivnější.
18. 02. 2011 | 19:48

aaaa napsal(a):

Pro notorické modráky v těchto diskusích je celá záležitost samozřejmě bagatelní a v duchu svých zvyklostí se ji hned jali zlehčovat. Pro modráky je totiž morálka a čest, i ta odborná pouhým vyšumělým pojmem, který nemá v dnešní době rozvinutého klausismu žádné opodstatnění.
18. 02. 2011 | 19:52

aaaa napsal(a):

Genome, něco tak ubohého, nenávistného a primitivního jako jsi ty jsem jednou viděl v jedné vesnici na Vysočině. Byl to místní obecní blázen, který měl tu smůlu, že si svou duševní nedostatečnost částečně uvědomoval a proto denně nadával všem vesničům a házel po nich kameny a bláto.
Tak mně napadá - nemáš na Vysočině příbuzné ?
18. 02. 2011 | 19:55

stále rebel napsal(a):

Ani absolventi, natož studenti různých soukromých VŠ (různých s.r.o) by neměli být přijímání na významné posty. Kdo to se studiem myslí vážně, tak má dost příležitostí u veřejných univerzit.
18. 02. 2011 | 20:18

Slávek napsal(a):

Pan ministr nechť rezignuje a bude všechno v pořádku.
Ať potom platí za sexuální choutky ze svého.
Jinak proti němu nic nemám, ale školství řídit nadále nemůže,
to by rozvrátil.
18. 02. 2011 | 20:26

Al Jouda napsal(a):

Dobeš to zřejmě podělal. Pokud VV nemají ztratit kredit, tak musí urychleně (nejlépe zítra v sobotu) rezignovat na funkci ministra školství.
18. 02. 2011 | 20:40

Klausík napsal(a):

O Dobešovi a jeho kauze se dá napsat jen : Ženská p..a světu vládne. Kvůli jakému ženskému orgánu jsou chlapi schopni se totálně znemožnit. Jaké orgie je schopná tato soudružka se svým nadřízeným asi dělat? Doufám jen, že mimo pracovní dobu a ne na ministerstvu.
18. 02. 2011 | 20:41

Genom napsal(a):

Vy mě fakt bavíte.Kmenta vám vymyje mozek úplnou pitomostí a vy jste z toho hotoví.Vy prostě věříte,že on je opravdu pohoršen ,že nám dělá ministra Dobeš co pomáhá sličné podřízené se seminárkou.Kmenta co má doma ve skříni Mrázkovy archívy,kde jsou trochu jiný záležitosti,roky neřešený.Útlocitnej Jarda Kmenta zachraňuje morálku na ministerstvu.Jako vtip dobrý,ta snaha najít hůl na psa co chcem zbít, z toho jen čiší.Mě by zajímalo koho jste volili,protože jestli tohle vás opravdu znechucuje tak si to nedovedu představit.Jinak ty miliardy se kradly vážení na jinejch ministerstvech než školství.Akorát za Zemana snad ten "Internet do škol"tam byly pochyby.Jinak jde hlavně o dopravu ,obranu,částečně vnitro kde Íčko rozděloval zakázky když "šperkoval" služebny samo že patřičně předražené.Jestli si tady Dobeš vezme mladou roštěnku a trochu ji pomůže mě fakt nebere.Čmuchejte lůzo dál,tohle je málinko a já vím že vás to štve,ale vy víc nemáte.
18. 02. 2011 | 20:42

Blabolil napsal(a):

Ti co pisete mate pravdu, ze MF Dnes otevrela zajimave tema, a pokud je vsechno prave a nejedna se o podvrh, tak by mel pan Dobes odstoupit (pokud nedokaze potvrdit, ze materialy MFD nejsou prave). Na druhou stranu je treba si uvedomit proc cela kauza vznikla, a proc MF Dnes zverejnuje tyto informace az nyni. S nejvetsi pravdepodobnosti, protoze ji je nedavno nekdo poslal. Kdopak asi mohl mit motiv? Pokud by to tak nebylo a MFD mela tyto informace uz od ledna, tak se da pochybovat o nezavislosti MF Dnes, a tomu prece neverime... :)

Cele to svedci o dvou vecech. Prvni je neskutecna zkorumpovanost uredniku na vsech uradech (nekdo nam slapl na klid, vysady a vyhodil nas, tak si neco zkopirujeme a posleme do medii, abychom se pomstili tem co si dovoluji sahat do dlouholetych zabehlych poradku). Druhy fakt je jeste smutnejsi. At uz prijde na ministerske, vladni ci jine politicke posty kdokoliv, tak je stejny jako vsichni predchozi, a poukazuje to pouze na moralni nevyspelost techto lidi a az zarazejici amaterismus tech, kteri reprezentuji nas narod.
18. 02. 2011 | 20:42

Midori napsal(a):

Jo, jo, pane Dobeši, zdá se, že máte vkus.
Ale když horké sperma stříká po stehnech, to je průser pro okolí, to jest pro nás, ždímané občany.
*
*
Potenciální adepti na řízení země, kdy už si na tričko napíšete: "SLOUŽÍM lidu, který mi dal důvěru" ?
Zatím se tady za 22 let naskytly spíše výjimky, pokud jde o toto heslo.
18. 02. 2011 | 20:49

Genom napsal(a):

Jo a ještě k tomu vašemu vzdělání,co tady pořád předhazujete.Já skončil u maturity,protože pokračovat někde dál v našem školství byl pro mě nechutnej zážitek.Arogance pánů profesorů a jejich hrdost na to co ví,mě tak akorát může nasr.t.Ten typ vzdělání co se tady produkuje je k ničemu.To není vzdělání,ale skutečně opatřování titulů a papírů.Odpapouškovat někde co kdo chce slyšet umí každá dobrá opička,toho budu rád ušetřen.Já se živým dobře i bez téhle šaškárny.Tak tady pořád neonanujte nad "vzděláním",já viděl tolik inženýrků a profesůrků kterejm bych ani psa na procházku nesvěřil,až je to k pláči.A morálka těchto "vzdělanců" je taky úchvatná.Takže jestli někdo má,nebo nemá VŠ je úplně jedno.
18. 02. 2011 | 20:52

Průměr napsal(a):

Genome, ty jsi opravdu, ale opravdu tak neskutečně hloupej, že bys z fleku mohl dělat předsedu ODS. O to více se divím tomu, že se tak zuřivě zastáváš Dobeše - ten je přece z VV ! Máš v tom guláš, modrý soudruhu !
18. 02. 2011 | 20:57

Průměr napsal(a):

Genome, že jsi neúspěšný zakomplexovaný nedovzdělaný několikanásobný repetent jsi ani psát nemusel, to je zcela zřejmé ze tvých blábolivých výplodů.
18. 02. 2011 | 21:00

Sladký napsal(a):

Kausík, cituji "Ženská pi.a světu vládne." Vy znáte nějakou mužskou pi.u? :o))))
18. 02. 2011 | 21:12

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

Mili studenti, odborari a ministri tudy cesta nevede
---
V Berline pod televizni vezi jsem vyfotil, na Agfu z tuzexu pres objektivy z Jeny, pionyra z DDR jak hladi bradavku sestimetrove morske panny, ktera lezi u bronzoveho Neptuna. V Drazdanoch sem levne kuupil kORWO NP 20 v metrazi, a hranol na Pentagon six. Celnici z DDR si pro mne prisli do rychliku na hranicach, zaplatil sem enom 140 Kcs cla.
---
V roce 1975, na vojne v Jicine, Boleticich a Jincich sem mel, jako absik, k dispozici V3S i s ridicem, vytapenou pojizdnou fotokomoru a kameru Admiru se stativem. Vojinum jsem delal rucne fotky z meho aterieru v kine a z terenu, a stokoruny ofocene z plejboja za 1 - 3 Kcs/kus, podle formatu. Za rok na vojne jsem nafotil a udelal celkem asi 5000 fotek. Absici novinari z Prahy si jezdili do Jicina pro mou tvorbu, za 16 pozdeji 1 Kcs za policko kinofilmu, malem mne za mou fototvorbu kontrashi zavreli do kriminalu. Nedavno jsem prodal dederonom, navstevnikum Moto GP Brno, pres bazar, fotovybaveni z DDR, 2x Pentagon Six, Carl Zeiss Jena Flektogon 4/50; Biometar 2,8/80; Biometar 2,8/120; Sonnar 2,8/180; Sonnar 4/300; a Mamiya Super 23. Z toho jsem jako sigl zivnostnik tunelari Klausovi a jeho mafii zaplatil povinne pojisteni a ruceni, a plus 5 mil.CZK DPH, za deset let. Letos mam predcasny duchod zvyseny na 8700 CZK hrubeho, z vykradeneho Klausova duchodoveho fondu.

Nebudu sam a budu nadale dokumentovat zlociny Havlova a Klausova komunistickeho rezimu:

- barevne i BW diaky a negativy 24x36mm format Practica a Nikon F50 + Sigma 28-200mm, 24x58mm format Horizont, 6x6cm format Flexaret VI a Pentagon Six, a format 6x9cm Mamiya Super 23, vyber z cca 30 000 snimku, skenuju na HP Scanjet 4800(dpi)

- mam ctvrty notebook, novy HP G62-b30SC, s Windows 7 a grafickuu kartuu Full HD za 10999 CZK s DPH

- pouzivam vyhledavace kompatibilni s Windows 7, Explorer, Bing, Google Chrome, Ask Search...

- mam USB Modem Huawei E1750, s dobijenim SIM Karty podle potreby, do vinohradu s 3G/EDGE/GPRS pokrytim

- v Brne mame v panelaku do 4 mistnosti pripojeni pres Netbox, cca 2Mb/s, mesicne za 560 CZK s DPH

- mam foto 16Mpixel-video All-in-one, Full HD kamkorder Toshiba CAMILEO X100 za 4830 CZK s DPH

- mam treti darovany mobil Nokia, pro duchodce mesicne prijde provoz na 190 CZK s DPH

- kuupim Hi-end audio Eltrinex V10Pro za 3790 CZK s DPH

- kuupim smerovy stereo mikrofon pro videokameru, RMZ-14 za cca 1904 CZK s DPH, pak nejaky Hifi mikrofon

- video a audio namixuju ve Windows Media Center, pouziju sw co mam k HP G62-b30SC a Toshiba CAMILEO X100

- rozhoduje kvalita a kompatibilita HW, SW, aplikacii s Windows 7, HP, Nokia, Microsoft, Samsung, Dell, IBM, ...

- aplikace Microsoft Office jsou na internetu zdarma a v cestine

- Adobe ma problemy s 64bity pro Windows 7

- Tablet od Aceru nabizi Windows 7

- Samsung jde do primeho souboje s iPadem

- Novy tablet HP ma porazit iPad a webOS, ovladne mobilni svet

- Dell prekvapive predstavil 10" tablet a rovnou s Windows

- Firefox a podobne sw zdarma pouzivaji pocitacove negramotni novinari, studenti, ucitele a absolventi univerzit v czesku.
---
Nase vnoucata, 2 a 6 let, strkajuu prsty do vsech displeju, aj do mych starych NB, na pohadky a na hrani majuu tablet Samsung, vnuk prilezitostne zkousel dedovi a tatovi digifotaky Nikon, Sony, Samsung a Leica M9, ve skolce a u more fotil na Canon PowerShot G10. Strejda jeho Canon letos vykoupal v mori v Tajsku. Koupil mu za nej mensi Samsung ST5500.
---
Nebudu cekat na dalsi Vitezny unor v Praze, v PS CR a ve Straznici na radnici v rezii Waltera Bartosha, pojedu do vinohradu. Nemci, Japonci a Korejci prohrali valku, Cinani a Korejci levne vyrabi nejen elektroniku, auta a elektrovozidla. Pentagon a NATO vitezi v Holywoodu a na komunisticke CT, valci a zadluzuje USA, EU a CR, VIP jezdi Mercedesy a BMV. V Cine jezdi rychlovlaky, Siemens, i na magnetickem poli. Kdo umi, ten necumi, kdo neumi ten cumi, je z cuni?
---
Nekdo mysli v latince, jiny nemysli a cenzujuje prazsky pravopis a hantec. Czeska gramatika a diakritika velmi zpomaluje vyhledavani, zobrazovani, preklady i cteni dokumentuu. Jazyky bez czeske diakritiky umoznuji snadno vyjadrit delku a prizvuk hlasek, odlisny vyznam slov a vet. Prekladace jazyku a vyhledavace znalosti podle klicovych slov bez diakritiky umoznuji lidem ruznych kultur na webu efektivne komunikovat a spolupracovat, bez hranic a diskriminace podle jazyka, nareci, obcanstvi a narodnosti. A votom to je.
---
18. 02. 2011 | 21:19

Maximus napsal(a):

Pane autore, moc dobrý článek. Jen jsem ze začátku měl pocit, že píšete o Monice Lewinské a Billovi Clintonovi. (-:
Mimochodem tohle je po ministru Jarkovkém další šibal za VV, který je potápí podobně jako když křižník zasáhnete torpédem. Tohle jim lidé už opravdu nemohou odpustit. Pan původně vězeňský psycholog Dobeš když nedávno posvětil podivnou "zakázku" za 50 mil.Kč v oblasti IT pro jeho ministerstvo naprosto neprůhledné "pavlačové" firmě se zachoval jako Blbeš. Oni jsou skoro všichni opravdu nenažraní a neukáznění. Teď kauza s jeho přítulkyní, co bude dále? VV jsou dnes potápějící se Titanik! Ještě tak před měsícem měli VV určitou mlhavou šanci když šli vehementně proti korupci, ale teď je Jarkovský a Dobeš vrátili na správnou trajektorii: Směr ODA a SZ!
18. 02. 2011 | 21:20

rejpal napsal(a):

Škoda, že se nedozvíme, jestli bol kocúr v troube. Když už pan ministr místo vyspávání opice sepisoval chvalozpěv na vlastní osobu.
18. 02. 2011 | 21:24

Johanna napsal(a):

Vodpískejte státní maturity! Je to jen VOSTUDA!
18. 02. 2011 | 21:25

Sun napsal(a):

Jednodusse dalsi marketingova kampan na objednavku politicke strany ci lobisty... Nic jineho se za tim v kauzach u nas neda hledat. Vzdy se objevi v zajimavou dobu a maji neco ziskat, nekoho odstranit atd... Seminarka je jen nastrojem, ktery odpoutani pozornost.
18. 02. 2011 | 21:30

Genom napsal(a):

Průměre primitiv jako ty mě nemůže ani urazit ani naštvat,to je ti doufám jasný.Aniž by si tady napsal jednu smysluplnou větu,tak začneš urážet jak klučík ze základky.Hlavu máš plnou modrejch,oranžovejch a já nevím čeho,klasickej médiema vymytej mozek.S tím se diskutovat nedá,to je na diagnózu.Já skutečně volil VV,protože jinak skoro není co.Takže s tou ODS si chlapče těžce netrefil.Ale asi budeš klasická vymytá oranžáda co rozezná jen dvě barvy,kromě vaší ještě modrou a pak už nic.Chápu ,jsem nedovzdělaný ale mám soucit ,takže se na tebe nezlobím ,ty za to nemůžeš.
18. 02. 2011 | 21:30

modrý edvard napsal(a):

Takže, Univerzita JA Komenského, dříve zvaná Socialistická akademie. V tomhle podniku zřejmě může studovat kdejakej moula.
A dále, kdybych já byl ministr, tak určitě svým podřízeným nebudu psát seminární práce. Zabere to čas a není to žádná zábava. Historka nedává smysl.
18. 02. 2011 | 21:32

ort napsal(a):

Očekávám, že mi taky napíše seminárku - a měli bychom se na něj obracet hromadně. Když to (zadarmo) napíše jedné studentce, jistě to napíše i komukoli jinému. Přece by ministr školství nechtěl, aby někteří studenti byli zvýhodňováni...
18. 02. 2011 | 21:34

Maximus napsal(a):

modrý edvard

Myslím, že historka dává smysl. Zamilovaný starý chlap do mladé ženské je schopný různých kokotin. Však nás to většina zná, panu stárnoucímu ministrovi se přestěhoval mozek dolů do kalhot a totálně zblbnul. Chová se jako Nykl z TV seriálu "Ulice", který jsem zahlídl v TV. No a on navíc dobře tuší, že brzo příjde pro VV konečná a pak bude zase mít na starosti složitou duši vězňů, pokud tam ovšem neskončí v cele taky. Slušelo by mu to!
18. 02. 2011 | 21:40

rejpal napsal(a):

Maximus
Nykl, to je krystalická ukázka dnešního politika.
18. 02. 2011 | 22:02

Tenco napsal(a):

Spoustě lidem zde doporučuji přečíst si knihu Marcuse Aurelia : Hovory k sobě.
Nevím jestli ji četl i genom, ale já mám pocit , že ano.

Howgh.
18. 02. 2011 | 22:02

Genom napsal(a):

Pánové nedělejte ze sebe ňoumy.Jeden napíše že to většina z nás zná a pak to totálně kritizuje.To teda platí i na tebe?Hoši z Vás prostě mluví závist.Taky byste rádi tuhle roštěnku co?Vy byste psali seminárku za škaredýho chlapa?Asi těžko,ale za tuhle holku od rána do večera.Tak tady neblbněte ,že Vás to pohoršuje,že Vy takový nejste,jste stejní ,vedle pěkný mladý roštěnky se ten mozek prostě dolů stěhuje každýmu chlapovi,úplně by se rozdal.Chápu že někoho může štvát tahle vláda co všude šetří a škrtá,ale vylívat si zlost na chudákovi Dobešovi co je vedle z Machálkový není fér,tak se pochlapte a nechte toho.
18. 02. 2011 | 22:04

rejpal napsal(a):

Genom
K panu ministrovi musíme být shovívaví a laskaví. Přesně podle citátu, který se před chvílí mifl v televizi: K bláznum se všichni chovají laskavě. Laskavěji než k těm,, kteří se ještě nezbláznili. A ještě jedna stará moudrost: Co je v domě, není pro mě.
18. 02. 2011 | 22:08

yorick napsal(a):

Jožko,
je půl jedenáctý a vy už melete. Ee, řekněme, že nejste dokonalost sama (ani já ne), ale odmítáte-li generační srovnávací testy, pak nevím, jak seznáme, že ti naši pancharti - vaši a vašich panchartů pancharti něco uměj? Je některým zvídavým
nad zdravý rozum, proč se vlastně tyhle zkoušky dospělosti neodvíjí kupř. od testů Mensy, omlouvám se že se směju na plný kule. Zhaním levnou dobu, zúčastnil jsem se a sleduji "pakistánské" metody zkoumání bazálního IQ od této společnosti zaručující maximální maximum . Sméééju moc. Mensa je prostě typický český zpanchartělý business. Víte, že v roce 1968 byly na čas praktikovány pro přijímání policistů Ravenovy testy? Žel, podle nich skoro žádného nešlo přijmout. Nesplnili. Mensa je taktéž rádoby elitní společnost těch, co zvládají komické testy, co z vás mají udělat úspěšného trošku šaška, ale takového nenápadně placeného svazáka. Testy a jejich výsledky totiž něco stojí.
Možná přeháním, ale chudák vymyslel, jek se živit ještě větším chudákem.
18. 02. 2011 | 22:08

Maximus napsal(a):

Genom, Vy si děláte snad kozy, že? Když je někdo ve funkci ministra, tak se předpokládá snad nějaká úroveň chování a snad jste schopen pochopit, že je něco jiného pomoci se seminární prací třeba synkovi, ale tohle? On vlastně stejně jako Kocáb před časem zneužívá svoji funkci k tomu, aby se dostal mezi nohy mladé holce, která je ovšem samozřejmě zištná potvora. Nebo, že by to ta holka
udělala z lásky? Jediné dobré na tom všem by bylo, že v době kdy psal Malý Bobeš Dobeš za ní seminárku, tak ona zřejmě vedla ministerstvo školství a to je docela omluvitelné a pro další ministry dobrý návod! Člověče vzpamatujte se, rozum patří do hlavy a né mezi nohy! To je hrozné, co ministerstvo to pikantérie, např. na min. dopravy se ještě nedávno báli nekteří jako třeba Dušek ohnout pro tužku!
18. 02. 2011 | 22:14

Maximus napsal(a):

rejpal:

Ale je to nejblíž! (-:
18. 02. 2011 | 22:15

Jana napsal(a):

Tak nevím, nevím... Nejdříve se ke mně donese informace, že se někdo pokusí Dobeše odstřelit a do 14 dnů je tady kauza... Uvažuju, co tolik lidí pobuřuje - že má Dobeš pravděpodobně milenku? - Na to jsme si přece už u nás zvykli (Klaus, Nečas, Paroubek, Topolánek, nakonec i pan Havel chodil s Dášou ještě za života Olgy). A ať hodí kamenem ten, kdo sám nikdy nezhřešil... A že jí pomáhal se seminární prací? Kolik lidí si vzájemně pomáhá se studiem a seminárními či diplomovými pracemi - manžel manželce, přítelkyně příteli, kamarádka kamarádce - někteří lidé si najímají dokonce cizí lidi za peníze! Jediný problém, který vidím, je její pozice a způsob odměňování. Na druhé straně si člověk za svého podřízeného vybírá někoho, ke komu má důvěru - a tu člověk ke své přítelkyni většinou mívá. Žádat ministrovu hlavu za takovou aférku mi připadá směšné. Spíše bych doporučila panu ministrovi, aby zvážil další setrvání paní Machálkové ve funkci nebo se zamyslel nad způsobem jejího odměňování. A jěště jedna věc mě napadá - způsob hrabání se v cizích e-mailech a soukromí podle mne už zde překročil nejen etické hranice... Za kauzou vidím jednoznačně politickou objednávku!!!
18. 02. 2011 | 22:18

OSN napsal(a):

Berlusconi si také platí milenky milá Jano, což se mu v itáli toleruje. Platí je ovšem ze svého a když zaplatil nezletilé má problém. Dobeš může šoustat koho chce, může si i zaplatit děvku. Ale ne z mých daní.
18. 02. 2011 | 22:33

rejpal napsal(a):

Jana
Máte naprostou pravdu. Je naprosto v pořádku, že někdo za někoho dělá práci, která je součástí hodnocení studenta. Tím více je v pořádku, že to dělá ministr školství. A úplně už je v pořádku, že té slečně, která ještě nedokončela své vzdělání, platí i z vašich daní více než 100 000 korun měsíčně. A protože máme vládu šetrnou, bylo nutno propustit asi 15 lidí.
18. 02. 2011 | 22:35

rejpal napsal(a):

Maximus
To máte pravdu. Je třeba brát v potaz i mužskou lenost.
18. 02. 2011 | 22:36

Tenco napsal(a):

Základním problémem této společnosti je, že nejen že neumí vyzvat skutečné elity, ale dokonce i to, že je neumí ani rozpoznat.
Přebírání seznamů dodávaných v rámci kooperace partajních výborů a lokálních, potažmo i celostátních mafií pak je neodvratným údělem této společnosti.
Podotýkám, že trpkým údělem s nešťastným koncem.
Prostor k diskuzi, a to dokonce k diskuzi on line /sic !/ zde je.
Děti ale takového prostoru nikdy schopny využít nebudou schopny.
Budou se jen hašteřit a hádat o jednotlivosti.
Takto vlastně kooperují s těmi partajními výbory a lokálními, potažmo celostátními mafiemi.
Aniž si to uvědomují.
Právě proto jsou a budou vždy jen dětmi.

Děti za jejich nesprávné chování čeká vždy trest. A ten je takto neodvratný.

Pokud jsem se někde dopustil logické chyby, opravte mě prosím.

Maucta.
18. 02. 2011 | 22:40

stále rebel napsal(a):

Pro Janu.
Vy jste přesně ten typ lidí, kterým můžeme poděkovat za klientelistický zkorumpovaný stát. Taky jste nám prozradila, jakým způsobem jste studovala a jak to chodí u vás v práci.
18. 02. 2011 | 22:44

Genom napsal(a):

Ale pánové já se tady nepřu o to ,jestli je to ten nejsvatější postup a motivace.Ale skutečně snad každej soudnej cítí u Jardy Kmenty tendenčnost.Nejdřív "odstřeluje"Bártu,co zaměstnává škaredý darebáky co vypichují medvídkům očička pro špiclovací kamery.Teď má zase Dobeše z roštěnkou,Jarda je prostě profík,tak jasný každej musí platit hypotéku,Jarda taky nic zadarmo nedostane,až na to kompro co mu furt někdo láduje a Jarda jak malej kluk přepisuje.Jarda Kmenta byl u Bárty hrozně pohoršenej jak všude nezákonně špicluje a sám nám tady dávkuje samý interní materiály,emaily a já nevím co.No kdo mu to chce papat tak prosím.Skutečně se zamyslete nad tím koho tenhle národ celý desetiletí volil,kdo mu vládnul ,jestli opravdu tahle kauza je to nejhorší.Spíš platí kdo chce psa bít....musím to opakovat ,Vy to ale víte.A s tím nedovzděláním slečny Machálkové je to taky těžká rána.Nedávno nám tady dovzdělaný pan Drobil z dalšími dovzdělanci chtěl uloupit asi 1/2 mld na mimorozpočtový financování ODS ,ale to tak neva ,to dělaj vzdělanci.Prostě pro mě je slečna Machálková stejně hodnotná teď ,jako bude s titulem Bc,ing,Judr ,nebo čímkoli jiným.To jsou blbosti.Né často takhle vášnivě a dlouze diskutuji,ale dnes mě fakt chytlo ,jak tady dav tančí nad touto legrační kauzičkou.To pohoršení a upřímné morální zděšení je pro mě zážitek pozorovat a diskutovat.Nemůžu se nabažit.
18. 02. 2011 | 22:56

Genom napsal(a):

To Tenco:No jo ale člověk nikdy nesmí úplně rezignovat.Co je a vždy bylo úkolem dospělých,starších a moudřejších k dětem a chudým duchem?Starat se a dohlížet aby si při nespoutaném dovádění příliš neublížily.Samozřejmě že národ co své elity zničí ,krutě zaplatí,ale momentálně není situace zas tak zlá.Děti sice odmlouvaj ,skáčou po hlavě a ječí,ale občas to chce jednu rychlou svižnou a je klid.Jinak je nutná hora trpělivosti k nekonečnému vysvětlování a logickému argumentování a taky trochu onoho opravdového soucitu.Člověk se tím nesmí nechat otrávit,bo ty děti by pak měl trochu na svědomí,že je neuhlídal.
18. 02. 2011 | 23:04

Jana napsal(a):

To stále rebel:
Pane, moc se mýlíte. Mám VŠ, ale mí rodiče i celé mé příbuzenstvo mělo jen několik tříd obecné školy... Mně opravdu neměl kdo se seminárkami i jinými úkoly pomáhat. Všechno jsem si vydřela vždycky sama a někdy jsem se i nabrečela. Právě proto, že vím, jak je to těžké vyhrabat se sám nahoru, občas někomu pomůžu nebo poradím... Víte, někdy stačí někoho v pravou chvíli nakopnout, když se zadrhne, a on pak zase pojede sám. A u mě v práci? Jsem učitelka - nikoho nekorumpuju a nikdo nekorumpuje mě. Občas se snažím svým studentům pomoct - aspoň tou radou nebo motivací, když jinak nemohu. A také se celý svůj život snažím, aby svět byl lepší...
18. 02. 2011 | 23:08

antoninovy napsal(a):

Pane Lipolde,

můžou věci být jak popisujete, ale třeba také ne. Málo se toho věrohodně ví. Fakt asi je, že ona úřednice mnoha lidem stoupla na bolavé nožky, zřejmě, a pak tak, ale ono se zpravidla neví vše a jak pak vynášet soudy, že.

Horší je, že se celá ta současná neblahá, nemocná a až ostudná situace drobí na kousky, detaily a pak se snadno ztrácí pojem celku všeho zásadního, problematického, jak středoevropské, české.

Zdravím všechny zde

an
18. 02. 2011 | 23:11

rejpal napsal(a):

Genom
Z prvního pohledu je to - oproti minulým aférám - zdánlivě je směšná lapálie. Ale jen zdánlivě. Zkuste si představit, když třeba tenhle pan ministr bude pronášet ke školákům projev na začátku roku a bude studentíky nabádat k píli a poctivosti. Krom toho vyplácí nesmyslné peníze svým podřízeným (nejde jen o jednu osobu), a je současně členem vlády, která na své občany dnes a denně vymýšlí, jak je pod zástěrkou reforem A ÚSPOR odrbávat, kde to jen jde. Pokud jde o vytahovače afér - na rozdíl od ministrů je neplatím, a nebýt jich, bylo by tichoučko. Jen mají příliš velkou kadenci. Jeden ještě nevstřebá jednu věc, a je tady další. Kdo a kdy bude příští? Zítra, za týden? Mně vy vadilo jediné - kdyby to, co vytahují, nebyla pravda. Zatím byla pokaždé a chování těch, kteří byli načapáni s gatěmi na půl žerdi, je výmluvné. Ani lhát s noblesou neumí.
18. 02. 2011 | 23:12

Maximus napsal(a):

Genome, to už je lepší, možná že byste mohl najít s ostatními zde diskutujícími vč. mne trochu názorové shody. Tahle pěkná zem s krásnými a vzdělanými lidmi je zcela zbytečně v pr...., zadlužená, rozprodaná, rozparcelovaná a.s. na doručitele, občanstvo rozhádané, podfinancované a ve své podstatě spravedlivě nasr.né. Lidé tady mají podstatně na víc! Nastal čas hledat slušné lidi a nové politické strany (neb ty stávající jsou nereformovatelné), kteří by šli do politiky a tuhle zavedenou svoloč vymetli ze svých pozic. Bude to těžké, ale je to pořád řešitelné. Vy se zastáváte Dobeše, on je však jen malý přiblblý postarší připlešatělý tatík, co se dostal náhodou do funkce ministra a náležitě to chce nakrásně využít, moc času mu nezbývá a tak se snaží. Myslíte si, že tenhle človíček je jeden z těch kdo by mohli tuhle zem dostat ze současné těžké hospodářské situace? Já, tedy ne. Je třeba, aby se do funkcí vysokých státních úředníků a ministrů dostali skuteční odborníci a lidé s vysokým morálním kreditem! Lidé co v životě něco dokázali nebo alespoň pro to mají předpoklady. Fakt už toho bylo dost.
Dobrou!
18. 02. 2011 | 23:19

rejpal napsal(a):

Jana
Dám jeden trochu absurdní příklad z jiného soudku. Představte si, že vstoupíte do letadla, pilotovaného osobou, za kterou skládal zkoušky někdo jiný. Pravda, na ministerstvu nejde o život, ale zase se tam rozhoduje - a často s dlouhodobým dopadem - o osudu nás všech. Pokud někdo pracuje v tak vysoké pozici, jako dotyčná slečna, jsou dvě možnosti: buď vykonává náročnou a odpovědnou práci, a pak mě jímá děs, že ji může dělat člověk, který ani nemá ukončené vzdělání ani léta praxe jako třeba úředníci s definitivou a postupným stoupáním ve funcích. Nebo ji nedělá, a pak už vůbec nechápu, za co ji vlastně já i vy platíme (a zjevně není jediná svého druhu). Představte si, žá se vás jako učitelky někdo zeptá, PROČ SE MÁM UČIT? Co odpovíte? BTW: taky jsme opisovali. Ale jednak jsme byli o hodně mladší, ale hlavně, byl to otevřený boj. Nedělo se to v příšeří, ale na kolbišti za bdělých zraků kantora, který hříšníky trestal sardelí hned na místě (a někdy i fackoval).
18. 02. 2011 | 23:26

rejpal napsal(a):

Maximus
Jedno pozitivum v tom je. Může nám ten připravovaný osud zpříjemnit tím, že se máme na čí účet smát. Je to asi málo, ale lepší ganz-komik než ganz-tragéd, i když výsledek bude stejný.
18. 02. 2011 | 23:29

Evča napsal(a):

O tomto Dobešovi ještě uslyšíme. Má čtyři děti, poslední s 26 letou holkou. Je zde podezření, že 110000 tisíc, které údajně dal své "nevím co tam může holka která nic neumí dělat" sekretářce, nešli do jeho kapsy. Tohoto podivína na první pohled jsem viděla u paní Jílkové a jeho vystupování bylo úděsné. Kdo zodpovídá za tyto úředníky, kdo tyto hlupáky navrhuje, tento člověk ani nereprezentuje, ani nic neudělá, jednak má co dělat sám se sebou. Pokud nevysvětlí tak vysokou neoprávněnou odměnu pro hloupou slečnu, tak by měl odejít, než pokazí co se dá. To je státní úředník? Ten reprezentuje školství? To je ostuda světa.Pane Bože, to je vláda, jeden větší trouba s prominutím než druhý. Bohužel.
18. 02. 2011 | 23:40

Jana napsal(a):

To rejpal:
Jistě že máte pravdu... Já také nevycházím z toho, že jí seminárku napsal, ale že jí pomohl s některými pasážemi, které se ho týkaly... Více mi vadí způsob odměňování. Na druhé straně si jsem jistá, že není ministerstvo, kterého by se problém s odměňováním netýkal a že se kvůli štvavé kampani proti Dobešovi hodně rychle zapomnělo na jiné kauzy - a to mi také vadí. Zdá se mi, že se na jednom místě záměrně čeří hladina, aby si lidé mysleli, že největším problémem současné politky je Dobeš a jeho milenka. (Do té paní by se na jeho místě zamilovala asi většina chlapů. A ona ani nemusí být zlatokopka - když spolu lidé blízce spolupracují, muž má hodně vysoké postavení, žena k němu obdivně vzhlíží... Stává se to prakticky na všech pracovištích, nejen politikům.)
18. 02. 2011 | 23:45

Genom napsal(a):

Je mi jasný ,že je tady velká naštvanost lidí na ty škrty.Ale tady je třeba pochopit,že světová ekonomika skutečně nedávno málem klekla a rozpočty právě procházejí nejtěžším obdobím všude ve světě.Firmy krizi pocítily nejvíc předloni,propouštěly,omezovaly pracovní dobu,snižovaly platy.Já jsem OSVČ a měl jsem poloviční obrat i zisk než předchozí rok.No a přežil sem.Letos holt musí svoji daň zaplatit i veřejný sektor,další roky už budou lepší.Já taky nepodporuju každou věc týhle vlády ,ale to šetření probíhá všude ve světě.Pokud jde tuhle kauzu,tak je jednoznačně přehnaná.Dobeš je normální člověk a chlap,takže k mladé zajímavé dámě poněkud vstřícnější.To už byste tu morálku politiků chtěli dostat na úroveň farářů a biskupů(ikdyž tohle asi nebyl dobrý příklad).Já nevím co slečna Machálková na ministerstvu dělá,ale asi jen konkubínu těžko.To že ženská vypadá,ještě neznamená že to s každým dělá.Chlap takové pomůže někdy i za milý úsměv,aniž bych chtěl pana Dobeše podceňovat.Pochubuji že tu seminárku psal celou za ni,co na tom že trochu pomohl.Navíc na VŠ zase není tak vyjímečná "pomoc" od profesorů vůči studentkám.Nehrajme si tady na svatou zemi s neřestným ministrem,co nám kazí výši morálky.
18. 02. 2011 | 23:48

Thorough napsal(a):

Pan Lipold si jednoduše vzal do hlavy že vrchní ředitelka kabinetu ministra musí mít povinně vysokou školu a že nesmí studovat při zaměstnání :)) To ani nemá cenu komentovat :)
18. 02. 2011 | 23:49

rejpal napsal(a):

Jana
Určitě máte pravdu v tom, že ty kauzy jdou v tak rychlém sledu, že mophu vést k otupění. A že motivace k jejich vytahování nemusí být nijak ušlechtilé (všechno to dělá dojem, že to není primárně práce novinářů, ale politiků z různých stran, kteří nechtěji, aby se koupala jen jedna strana). O to je to ale všechno horší. Protože se každým dnem víc ukazuje, že morálka je u našich nejvyšších představitelů velmi nedostatkovým zbožím. A nejen u ministrů. Když například šéfem ústavně právního výboru je člověk, který zfixloval rigorózní práci, přiznal se a je tam dál. Tahle smečka má řešit jakýkoli problém? Nejraději by se utopili na lžíci vody, jenž to by přišli o korýtko sami. A tak to vždycky nějak utlumí a další týden je klid.
18. 02. 2011 | 23:59

Jaja napsal(a):

Je to jen SLECNA ....Machalkova...........moc by chtela byt paní........asi ma praxi au pair !!!!!!!!!!!!!!!!!
Reditelka kabinetu by mela byt renomovana s odbornou praxi, a ne 28 let ma a bez odborne praxe.
19. 02. 2011 | 00:01

rejpal napsal(a):

Jen mi tak blesklo hlavou - kdyby naši ministři po svých skandálech rezignovali, bylo by to jako remake známé knihy Deset malých černoušků.
19. 02. 2011 | 00:09

Maximus Decimus Meridius napsal(a):

Genome, nic jste nepochopil. Ve standardních zemích EU jako např. v Anglii, Belgii nebo SRN apod. by tohle stačilo na odchod z vládní funkce. Mozaika poznání se skládá i z malých součástí. V téhle zemi je hlavně díky obrovské korupci značně a dlouhodobě snížená životní úroveň většiny obyvatelstva. A to je zlé. Kdyby nebylo průběžného rozkrádání státních peněz pomocí různých předražených státních zakázek a důmyslného vyvádění státních financí, jen platy zaměstnanců ve veřejného sektoru by mohly být dvakrát větší! Navíc je třeba vzít v potaz, že úroveň platů soukromého sektoru v podstatě kopírují státní sektor. Proč tomu je, je na jinou diskuzi. Dále je třeba vzít v potaz, že navíc státní dluh nás dlouhodobě posílá do pekel. Z nynějšího dluhu 1400 mld.Kč se zatím nesplatila ani koruna! Jen obsluha dluhu nás stojí zbytečně 70 mld.Kč ročně, pak by bylo i na důchody a nemuselo by se zvedat DPH! Takhle může hospodařit jen nejblbější sedlák ze vsi a naši politici. No a my zde na funkcích ministrů potřebujeme schopné odborníky co nehoní sukně podřízených, ale řeší podstatné a relevantní věci tohodle státu. Na tragikomedii si mohou občané zajít do divadel, ale ve vládních funkcích chceme od ministrů odpovědné a fundované chování!
19. 02. 2011 | 00:11

Jura napsal(a):

Mozna je to zlatokopka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19. 02. 2011 | 00:12

Jaja napsal(a):

V normální zemi by tuhle funkci ta slečna mít nemohla. O tom to je. Kdopak jí tam dostal, zní otázka. Ať pan ministr odstoupí.
19. 02. 2011 | 00:17

Průměr napsal(a):

Proboha, máme tolik vzdělaných, fundovaných a zkušených lidí a přesto s pochopením a pomrkáváním tolerujeme trapárnu, že si stárnoucí ministr nominuje na vysoký post ve svém úřadě hloupoučkou kozu kozenku a protože kvalifikační katalog pro její funkci vzdělání předepisuje a ona je sice atraktivní, ale blbá, tak za ni píše dizertační práci.
Zřejmě se inspiroval u Topolánka, který ze své píp Talmanové udělal místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ta sice rovněž inteligencí a schopnostmi nevynikala, ale aspoň měla vzdělání. Koneckonců ODS zavedla praxi, že partajní papulánci a papulandy dostávají mimo jiných benefitů i vysokoškolské tituly z plzeňské právnické turbofakulty, takže kdyby Talmanová titul neměla, ODS by jí ho zařídila.
To, že pravicový elektorát absorbuje a bez odporu přijímá čím dál větší devastaci morálky a staletých hodnotových žebříčků, je bohužel dokladem narůstající indolence veřejnosti vůči úpadku tohoto národa.
19. 02. 2011 | 00:35

Lex napsal(a):

S.Š.
Paní Sylvo, musím říci, že Miroslav Macek je v článku, na který jste dala link, půvabně sarkastický.
A k tomu, co všechny byl nebo je, jak v článku a v podpisové doložce uvádí, si dovolím připomenout ještě jedno jeho bývalé postavení, o kterém se z vrozené skromnosti sám nezmínil.
Je FACKOVAČ MINISTRŮ! Myslím, že zejména tato jeho kvalifikace by se na uvedeném ministerstvu velmi hodila.
Pěkně, každé ráno pořádnou s nápřahem, jako Davidu Rathovi, nyní svému ministrovi Dobešovi, joj, to by bylo veselo! Chápu, že by do práce chodil rád, byť za jednu jedinou korunu. I já bych tam šel. A nebojím se, že by ministr Dobeš nevěděl, za co to bylo.
A skoro na každé ministerstvo jednoho nebo i více takových fackovačů Macků.
Zdravím, Lex.
19. 02. 2011 | 00:46

Průměr napsal(a):

Thorough - můžete vysvětlit, proč je tak nesmírně důležité, aby funkci vrchní ředitelky kabinetu ministra vykonávala osoba bez patřičného vzdělání, takže dobu, kdy by měla odvádět nějakou práci za svůj jistě nemalý plat bude trávit "studijním volnem" ? Kdybyste měl soukromou firmu, taky byste své sekretářce toleroval měsíce nepřítomnosti kvůli jejímu "studiu" a navíc pro ni zpracovával v pracovní době její studijní úlohy ? Pochybuji, že je ta madam takový zázrak, že by ji nebylo možno nahradit hotovou absolventkou.
19. 02. 2011 | 00:47

Průměr napsal(a):

Lex - obdivovat chlapa, který zezadu praští druhého a pak se běží schovat za řečnický pult může jenom něco stejně ubohého. Mimochodem nedal Rathovi facku, to by vyžadovalo nebýt zbabělý a stát čelem k protivníkovi - on ho praštil zezadu, dal mu tedy pohlavek a pak se běžel schovat.
Pravděpodobně patříte do stejné sorty padesátiletých přestárlých puburťáků jako je Miroslav Macek nebo Mirek Topolánek, který se jak známo vehementně dral na diskotéku pro mladé na Kypru a serval se tam s vyhazovačem. A když začalo jít do tuhého a vypadalo to na pořádnou nakládačku pro Topolánka, tak začal povykovat, že je český předseda vlády. Jestli obdivujete ty dva ubožáky, budete zřejmě stejný ubožák jako oni.
19. 02. 2011 | 00:56

antoninovy napsal(a):

Ad Maximus,

to se zde výše hlásáte, by bylo krásné, skvělé, ale žel je to těžko uskutečnitelné.

Na jednu, či dvě vyjímky, zde nikdy od počátku zdejší státnosti a vůbec všech oněch národoveckých etud a komposic, nebyla opravdu dobrá politická garnitura a representace. Jsou pro to dva důvody:

1/ Tento nemocný a nedospělý národ, nezralý ve své identitě, nesebevědomý, cloumaný vnitřními a sousedskými sváry, potácející se mezi přetrvávajícími pocity rabství a s absencí vědomí svébytností a tedy panství sebe nad sebou, prostě není schopen generovat kompaktní, soudržnou elitu společenskou, natož pak politickou.

2/ Pokud se v historických situacích zde ukáží solitéři, či snad ostrůvky elit, zcela jistě nepůjdou kandidovat na zákonodárné a politické mocenské posice, pokud by se vzhledem k výše uvedeným faktům neměly zřící vědomí a identity své jedinečnosti. /Před cca dvaceti lety se osobnosti pokusily suplovat herecké a umělecké společenské figury, jak to dopadlo, je známo/.

To vše však mocenské karty přihrává do rukou jednotlivcům a skupinám pocházejím, řekněme z tzv. nižších a ne zcela vzdělaných společenských vrstev, s psychopathologickými osobnostními rysy, typům z Koukolíkovy osobnostní a občanské galerie.

Tito adepti mají talent ke sdružování do zájmových skupin, či bratrstev, kde pak jejich mocenský a politický poteciál dosahuje v jistých etapách rozvoje jimi dané režimní struktury pozoruhodné výše. Není to však nic nového v dějinách vývoje lidských společenství, děje se tak v rozličných podobách na celé planetě.

Řada současných autorů se těmito jevy zabývá zvláště v posledním dvacetiletí.

Zdravím

an
19. 02. 2011 | 01:07

Karla napsal(a):

Debata marná - škoda slov..jak to, při vší té vzdělanosti diskutujících tu nikdo nepíše, že za seminárku je sotva zápočet? Alespoň na normální VŠ. Ale tuhle jsem viděla v indexu, nekecám, hodnocení: dvě mínus.Usoudila jsem, že VŠ se "demogratizují" nějakou reformou akademika Milouše Jakeše a zde to vypadá, že může být i hůř.

Je to složitější asociace, ale vždy, když slyším ministra Dobeše vystupovat na veřejnosti, vzpomenu si na vtip z totality, když ještě vnitro a domovní důvěrníci udělovali výjezdní doložky:

Na srazu ZDŠ po dvaceti letech se sešli dva kantoři, jeden pedagog z gymplu, druhý z pomocné školy. Přišla řeč na dovolenou.
Ten z gymnázia toužil jet do Jugoslavie:"Ale to víš, jestli dostanu doložku a příslib. Loni jsme také žádali a nakonec jsme jeli k Balatonu."
"To my jsme byli loni tři týdny Bretani a letos máme v plánu Provence, Cote d´Azur, dva týdny a dva týdny na Maltě." povídá ten z pomocné školy.
"To není tak samo sebou, že máš každý rok dolo
19. 02. 2011 | 01:11

Karla napsal(a):

Debata marná - škoda slov..jak to, při vší té vzdělanosti diskutujících tu nikdo nepíše, že za seminárku je sotva zápočet? Alespoň na normální VŠ. Ale tuhle jsem viděla v indexu, nekecám, hodnocení: dvě mínus.Usoudila jsem, že VŠ se "demogratizují" nějakou reformou akademika Milouše Jakeše a zde to vypadá, že může být i hůř.

Je to složitější asociace, ale vždy, když slyším ministra Dobeše vystupovat na veřejnosti, vzpomenu si na vtip z totality, když ještě vnitro a domovní důvěrníci udělovali výjezdní doložky:

Na srazu ZDŠ po dvaceti letech se sešli dva kantoři, jeden pedagog z gymplu, druhý z pomocné školy. Přišla řeč na dovolenou.
Ten z gymnázia toužil jet do Jugoslavie:"Ale to víš, jestli dostanu doložku a příslib. Loni jsme také žádali a nakonec jsme jeli k Balatonu."
"To my jsme byli loni tři týdny Bretani a letos máme v plánu Provence, Cote d´Azur, dva týdny a dva týdny na Maltě." povídá ten z pomocné školy.
"To není tak samo sebou, že máš každý rok doložku.. seš u nich, nebo nosíš úplatky!!!?"
"Ale kdepak.Vy na těch gymplech jste odtržený od života. Narozdíl od tebe, MNĚ jsou žáci vděční, víš! A umím to s nima. Vždycky na jaře vezmu ty žádosti, zajdu na úřad, a tam už je Venca, nebo Pepča.. a já se poptám po zdraví a po rodině a pak vybalím ty papíry a řeknu: Tak, jak jsme se to učili, Venoušku? Berany, berany...duc, duc, duc.." a mám razítko a jedu!"

Tak na tenhle vtip si vypomenu vždy, když pan Dobeš komunikuje s veřejností.
Dobrou noc.
19. 02. 2011 | 01:19

Jaja napsal(a):

Podle koho je ta slečna atraktivní? Ja na nic nevidim, a inteligentně rozhododně nevypada, taková novodoba myška. Ví jak na to. Co na to její přítel říká? Ví to někdo? Mnoho povyku pro nic.
19. 02. 2011 | 01:36

Anita napsal(a):

Jojo, každý ministr si staví svůj pomníček, zrovna tak i Dobeš.Žadnému se to však nepodaří dokončit. Tak se tu a tam něco rozrýpá investují naše peníze a pak bum bác a je po ministrovi. Nevadí, přijde další smete všechno ze stolu a začne si stavět svůj vlastní pomníček a tak dokolečka dokola. Tak aspoň se děti nemusí bát těžkých, předražených maturit.

Prosila bych vytvořit galerii za všech nedodělaných pomníčků, našich bývalých ministrů a že jich už bylo a ke každému napsat, kolikpak nás ty jejich vize - pomníčky všechny stály.

Lex má svým způsobem pravdu, chtělo by to "Každé ráno v obyváku blba pěkně klepnout po rypáku", aby zapoměl jít do práce vymyšlet kočičiny, a tím nám ušetřil peníze.
19. 02. 2011 | 01:46

Maximus Decimus Meridius napsal(a):

antoninovy

Respektuji Vaše názory a beru Vás jako vzdělaného člověka, nicméně jsem pořád optimista, je možné ještě spoustu věcí napravit. Není špatné se podívat po našem okolí u sousedů, kteří mají slušné výsledky ve správě svých zemí. Většinou jak jsem si všiml, je za vysokou životní úrovní, velké pracovní úsilí, vzdělanost a také samozřejmě morálka a samozřejmě celková společenská poctivost. Zejména to předposlední nám tady chybí, už 20 let, my Češi jsme se po změně politického režimu utrhli přímo ze řetězu a nebyl tu nikdo, myslím autorita a samozřejmě nastavený systém, který by to srovnal vše do "latě". Nyní na to doplácíme. Na nejvyšší místa politiků a exekutivy se dostali průměrní lidé co se týče vzdělanosti, ideí a morálky, následky jsou pro tuto zem přímo katastrofální. Řeší se nepodstatné věci, ale rozkrádání a rozsáhlá korupce se v podstatě nechává být, dělají se pouze kosmetické úpravy, maximálně se plošně trestají nevinní občané různými škrty, změnami v DPH apod., aby systém nezkolaboval, státní systém je nevýkonný a téměř paralyzovaný. Platí právo toho, kdo má více peněz! Ryba smrdí od hlavy a nelze dojít ke zlepšení, pokud nebudou vyměněny politické, doslova profláknuté špičky. Stát neumí vybírat daně a navíc s vybranými penězi neumí hospodařit, miliardy Kč se mrhají a rozkrádají a nikdo není potrestán, max. je nucen odejít se slušnou výsluhou. Lidé si toho samozřejmě všimli a je to pro ně naprosto demoralizující stav. Náprava je ještě ovšem možná, ale čas pracuje proti! Dnes ti lumpové co v podstatě ze zákulisí řídí tyhle figurky na politickém dočasném výsluní, řídí lidé co mají velkou moc a hlavně dostatek peněz vše uplatit a ovlivnit dle svých představ. Problém ovšem je ten, že jejich představy jsou poněkud jiné než běžného občana. Musíme aktivizovat občanské společnosti a hledat nápravu u nových zatím malých politických stran. Ale ještě k tomu Dobešovi, když si představím, že takový rektor ČVUT Havlíček, u kterého jsem mimochodem před drahně let dělal zkoušky, noblesní vzdělaný pán je vlastně podřízený tohodle šášuly na funkci ministra, tak je mi smutně! Něco tady opravdu není v pořádku.
19. 02. 2011 | 01:53

Jaja napsal(a):

Prosím vás, slečna je moc upravena na té fotce, a oblečena jako kdyby šla na diskotéku a ne jako ředitelka kabinetu, ale jaký pán, taký kram. Pan ministr asi ví své. Zeptejte se kolik let dělala au pairku? Asi to jsoo ta managerská léta. A její přitel snad z ní jednou vystřzlivý.
19. 02. 2011 | 01:57

Anita napsal(a):

Karla
Klasifikační řád nezná žádné mínusky, plusky, hvězdičky a čuníky ani na základní škole, mě do indexu psali slovně a ta mínuska by se jim tam nevlezla. Otázkou je jestli ta mínuska má naštvat, aby si nemyslel, že je studentík tak dobréj a nebo,že to nebylo úplně nejhorší a ty odřený uši tak moc neboleli.

Ten vtip je suprovej, teď jak uslyším jméno Dobeš budu mít asociace.☼☼☼
19. 02. 2011 | 02:02

antoninovy napsal(a):

Milý Maxime,

naprosto souhlasím s Vaším výkladem, leč, leč, vyměnit - ale za koho, probůh, jen snad ještě chvilku, malý čas, než dorostou, dozrají mladí, schopní, vzdělaní a civilisovaným světem zcestovalí a dobře poučení mladí lidé.

To víte, že se můžeme ohlížet na lepší poměry společenské a zejména občanské zejména v Bundesrepublik D, zejména nedávné akce ve Stuttgartu, ale ti jejich občané, kteří k nám přišli kořistit a snadno zbohatnout po Listopadu, to není ta pravá elita od našich sousedů, že.

Souhlasím, není zde důvod k zoufalství, i když nás od něho dělí jen krůček a jak říkáte - ano - třeba občanské společnosti, ale nikoli amorfní, ale s lidsky a eticky vyzrálými osobnostmi positivně vůdčího typu, jinak to rozplizne do neakčnosti.

Snad o tom příště ještě pojednáme.

Děkuji a zdravím a Dobrou noc

an
19. 02. 2011 | 02:30

antoninovy napsal(a):

Milý Maxime,

naprosto souhlasím s Vaším výkladem, leč, leč, vyměnit - ale za koho, probůh, jen snad ještě chvilku, malý čas, než dorostou, dozrají mladí, schopní, vzdělaní a civilisovaným světem zcestovalí a dobře poučení mladí lidé.

To víte, že se můžeme ohlížet na lepší poměry společenské a zejména občanské zejména v Bundesrepublik D, zejména nedávné akce ve Stuttgartu, ale ti jejich občané, kteří k nám přišli kořistit a snadno zbohatnout po Listopadu, to není ta pravá elita od našich sousedů, že.

Souhlasím, není zde důvod k zoufalství, i když nás od něho dělí jen krůček a jak říkáte - ano - třeba občanské společnosti, ale nikoli amorfní, ale s lidsky a eticky vyzrálými osobnostmi positivně vůdčího typu, jinak to rozplizne do neakčnosti.

Snad o tom příště ještě pojednáme.

Děkuji a zdravím a Dobrou noc

an
19. 02. 2011 | 02:30

S.Š. napsal(a):

Lex, ad sarkastický Macek a "více takových fackovačů" :
Dobrý den, M. Macek je nepochybně velmi inteligentní člověk a dobře vládne perem, jeho dopis mně přišel vtipný. Fackovači na ministerstvech (a nejen na nich) nejsou vůbec špatným nápadem, obávám se však, že s takovým návrhem bychom nepochodili ... :-) Podívejte, jakou jste vzbudil reakci ... :-) Chtělo by se mi ještě dodat pár vět pro "průměrného" přispěvovatele, ale zdržím se ... :-)
Mějte se hezky, pane Lexi.
19. 02. 2011 | 06:33

anti politik napsal(a):

Na Dobešovi je krásně vidět, že pokud se někdo dostane do vysoké funkce netřeba ho ani korumpovat, protože nastavená pravidla která si pro sebe porevoluční garnitury vytvořili jsou natolik sama o sobě korumpující, že udělají během krátké doby z realisticky uvažujícího člověka prapodivného živočicha bez skrupulí! Systém je to co nás dusí!!S Dobešem jsem před volbami několikrát mluvil a byl to zcela jiný člověk než se jeví dnes a co mě utkvělo v paměti bylo jeho svaté zapálení (věřil jsem, už proto že byl vězeňský flanďák) a plamenné řeči o korupci, rohazování a krádeží politiků na všech úrovních a jak VV jim tyhle manýry zarazí! Stejskal by mě vymáz, ale než to sihne můžu vám tady dát tel. na p. ministra pro děvčátka!!
19. 02. 2011 | 07:06

stále rebel napsal(a):

Pro Janu.
Pokud jste učitelka, tak mne vaše první reakce překvapuje ještě více. Ten hlavní problém totiž není v tom, že nějaká holka na ministerstvu dostala podezřelou odměnu, kdo s kým spí nebo kdo komu pomáhá se seminární prací, ale v tom, že vrcholné státní instituce řídí nedůvěryhodní a nekompetentní lidé.

Vám nevadí, že tato holka vám bude dělat svým způsobem nadřízenou?
Víte, kolik vám může přidělat práce, kolik se zbytečně vynaloží prostředků, jak dokáže zaměstnance otrávit nekompetentní vedení?

Ročně proteče ministerstvem školství více než sto miliard na školství a vědu. Školství a věda jsou nepochybně oblasti, kterým by společnost měla věnovat pozornost, včetně toho, že je budou řídit ti nejschopnější lidé. Pozice ministra je politická a nemusel by být mimořádným odborníkem v této oblasti, ale měl by vědět, že se má obklopit odborníky. Na vrcholné odborné pozice na úřadech by měli kandidovat výhradně lidé s několikaletou praxi v nižších pozicích na tomto úřadě. Pokud se o takovou vrcholnou pozici uchází někdo z venku, tak by to měl být opravdu odborník.

Jako učitelka a ten, kdo se někdy rozhodoval o tom, jakou VŠ vystudovat, byste mohla pochopit toto. Pokud ta holka vystudovala střední pedagogickou, VŠ studuje neprestižní soukromou a k tomu ještě měkký obor, tak to nebude osoba, která je schopná řídit úřad. Máme nepochybně dost lidí, kteří si již pro studium zvolili náročnější školu a obor.
19. 02. 2011 | 07:08

stále rebel napsal(a):

„Uprav si to, byl jsem už opilý, napsal Dobeš do e-mailu k seminární práci“

„Dobeš tvrdí, že k autorizaci práce potřeboval maximálně hodinu. Z digitální stopy dokumentu, v němž byla seminární práce uložená, však vyplývá, že Dobeš soubor otevřel 1. ledna v 10 hodin 55 minut a skončil po sedmi hodinách. Což přesně odpovídá času, kdy pak Dobeš dokument Machálkové krátce po 18. hodině odesílal“
http://zpravy.idnes.cz/uprav-si-to-byl-jsem-uz-opily-napsal-dobes-do-e-mailu-k-seminarni-praci-1kg-/domaci.asp?c=A110217_205810_domaci_vel
19. 02. 2011 | 07:23

ventos napsal(a):

jsem možná trochu azujatý, ale mně by stačilo k odebrání akreditace té "škole" už to téma seminární práce, je to prostě škola která za peníze prodává diplomy

a jinak, je to konec legendy o nové spravedlivé straně, stačilo půl roku a už si všichni namočili zobáky a jedou ve zlodějnách s ostatníma
19. 02. 2011 | 07:54

vasja napsal(a):

antoninovy napsal(a):
Pane Lipolde,

můžou věci být jak popisujete, ale třeba také ne. Málo se toho věrohodně ví. Fakt asi je, že ona úřednice mnoha lidem stoupla na bolavé nožky, zřejmě, a pak tak, ale ono se zpravidla neví vše a jak pak vynášet soudy, že.
---------------------------------
Že někomu šlápla na kuří voko? To sem netahejte.
Kmenta nám hodil kost a tak dejte pokoj!!
19. 02. 2011 | 08:06

Jakub napsal(a):

Psal jsem panu Kmentovi, že si má své osobní spory s panem Dobešem řešit jinak, než tímto naprosto nepodstatným a uměle vytvořeným problémem. Na mne to působí jako testování čtenářů, co všechno si mohou média dovolit. Důkazy nepřesvědčivé, evidentně získané nezákonným způsobem.....
19. 02. 2011 | 08:20

Lex napsal(a):

S.Š.
Reakci? No prostě, průměr. Můžete to vidět každý týden u Krampola ze dvou měst v zemi. Jenže tam jsou ti týpci osloveni moderátorem, tady s tím přicházejí sami a dobrovolně.
19. 02. 2011 | 08:40

Cech napsal(a):

Původně jsem se nechtěl k tomuto vyjadřovat.
Protože hormonální variace starších pánů jsou bohužel bulvár.
Co bulvár ale není, je promyšlenost s jakou pan Dobeš postupuje a to je novinka,která stojí za zmínku.
Poučení z Plzně si vzal k srdci.Heslo které nastartoval je; udělat a zrušit to.
Protože ten glejt z univerzity,bude poslední který ta univerzita vydá.
Poučení z Plzně aplikované v praxi.
19. 02. 2011 | 09:29

Stařeček napsal(a):

holt voliči co jste volily dnešní vládu, tak ta volba se vám povedla. Opravdu samá ctnost.
19. 02. 2011 | 10:18

Stařeček napsal(a):

Lexi na Krampola se dle možnosti dívám. Mnohdy mám pocit, že výběr dotazovaných je nějak divný. Dle mého názoru dost idividua a pak mládež. Zaráží mne ovšem dost nízká úroveň znalostí mládeže i oproti znalostem některých, řekl bych bezdomovců.
19. 02. 2011 | 10:25

rejpal napsal(a):

Stařeček
"dost nízká úroveň znalostí mládeže i oproti znalostem některých, řekl bych bezdomovců."
Jeden by řekl, že je to výmluvný výsledek permanentních reforem školství.
19. 02. 2011 | 11:13

rejpal napsal(a):

Jakub
Ono to bude spíš taky, že naši vyvolení testují nás, co všechno si mohou dovolit. A zdá se, že hodně. Co by pro vás byla mez, při jejímž překročení byste je vy osobně přestal tolerovat?
19. 02. 2011 | 11:18

Zacheus napsal(a):

To Průměr. "Kdybyste měl soukromou firmu, taky byste své sekretářce toleroval měsíce nepřítomnosti kvůli jejímu "studiu" a navíc pro ni zpracovával v pracovní době její studijní úlohy ?".

Tady by Vám asi komunikativní pan ministr odpověděl: "Jak kdy a jak kterou sekretářku...:-)".
19. 02. 2011 | 11:40

Lex napsal(a):

Stařeček
Souhlasím. Na druhé straně, nemáte pocit u diskuse např. pod blogy Paroubka, Ratha, Jiřího Havla, Sobotky a některých dalších, že u toho Krampola je to ještě ten lepší průměr?
A že mládež? Nemyslíte, že po těch všech "deformách" školství, co jich od převratu bylo, je to zákonitý stav? Vzpomínáte si, jak jsme se někdy v roce 91 nebo tak nějak smáli Kaiserovi a Lábusovi ve scénce v "Možná přijde i kouzelník", kterak Kaiser coby středoškolačka byl zkoušen v dějepisu z "revoluce 1989"? Tehdy k popukání, dneska tvrdá realita.
Snad i proto by bylo na každém ministerstvu školství zapotřebí toho fackovače, ať už by jím byl kdokoliv, nejlépe snad "železný Zekon". A nejen školství. Bude hůř!
19. 02. 2011 | 11:53

rejpal napsal(a):

Lex
Před fackovačem bych dal přednost rovou vyhazovači
19. 02. 2011 | 12:23

Lex napsal(a):

rejpal
OK. Vyhodit. Ale nejdříve přece jenom nafackovat. Má to skvělé terapeutické i preventivní účinky.
19. 02. 2011 | 12:29

rejpal napsal(a):

Lex
Ale jo, souhlas. Dobře mířená facka lepší než dlouhý výchovný pohovor
19. 02. 2011 | 12:31

Dočekal napsal(a):

Lex:

Zdravím.
Když ono úplně stačí, co předvádějí "hoši, co spolu mluví" v těchto diskusích.
Místo kvalifikované oponentury snaha o virtuální kopnutí si do kotníku toho, koho si vyberou jako oběť.
To by mi zase až tolik nevadilo. Mnohem víc mi vadí, že tito "diskutéři" prezentují ty svoje příspěvky doslova jako plachty, tedy jako něco, co má zaplácnout tu zoufalou bezobsažnost.
To, že si tito jedninci začínají tyto diskuse plést se soukromou mailovou poštou, je už docela na pováženou. Když to ale nevadí panu Stejskalovi, nesmí to tedy vadit ani mně.

To, že celková úroveň našeho školství jde do kopru, mi ale naopak vadí ze všeho nejvíc. Už na prvním stupni ZŠ si totiž učitelé zvykli odkazovat žáky na Internet jako na hlavní učební pomůcku. Že se tím zbavují povinnosti odpovídat na otázky žáků v případě, že tito něco z učiva nepochopili, je to největší svinstvo, které se tady v tomto konkrétním případě může dít.
Protože nechci, aby se moji vnuci stali "kanonenfutrem" do těch různých montoven, snažím se tu práci učitelů suplovat. Zatím se mi to naštěstí jakž takž daří.

Jinak ale máme na tom ministerstvu školství odborníky na slovo vzaté, co říkáte?
19. 02. 2011 | 12:35

Stařeček napsal(a):

Lexi, Bohu žel. Pro evropskou montovnu ale tyto znalosti postačí. Už jenom místo veřejných nápisů předělat je na loga. Například místo "Senovážné" dát na tabulku fůru sena. Jak pak ale vysvětlit, že to co je na voze je seno. Jinak jen tak na okraj. Je Vás tu málo ke čtení. Vaše úsudky a názory jsou dle mne laika velmi fundované a rád je čtu. Malá přítomnost Vás a vlka mne neinspiruje chodit sem. Stařeček.
19. 02. 2011 | 12:56

Midori napsal(a):

Lexi,
ještě k té facce.
Kdyby pan M. přistoupil k panu R. zepředu a začal fackovat, neřeknu ani popel.
Ale zezadu ? To odsuzuji a tím je pro mne pan M. osobou odepsanou, i kdyby byl v několika Menzách.
19. 02. 2011 | 13:12

čtenář napsal(a):

Lex si zřejmě zvolil svůj nick podle Lexe Barkera, představitele Old Shaterhanda ve zfilmovaných mayovkách a do něhož se zřejmě ve svých představách převtěluje a opájí se představou, jak sráží protivníka jednou ranou pěsti. Ve skutečnosti to bude otylý malý tlustý chlapík s lysinou a brejlemi. Nic proti tomu, zřejmě si ani neumíme představit, jak krušný život prožil a jak často si přál své trýznitele ztrestat, tak mu dopřejme, ať si na diskusi užije své vteřiny slávy od podobně postižených.
19. 02. 2011 | 13:41

Tenco napsal(a):

ad čtenář
Nástroje propagandy :
Argumentum ad hominem - jedinec nechce vést diskuzi, ale jen protivníka osobně urazit a tak snížit jeho věrohodnost.
Démonizace - do rámce pojmu nestvůry lze doplnit cokoli, co je schopno lidi odpuzovat.
Red herring - propagandista uvede nápadné informace, které však s daným jevem nemají nic společného
19. 02. 2011 | 13:51

Maximus napsal(a):

čtenářovi:
lex - význam slova. lex. zákon; v antickém Římě všeobecně závazný právní předpis přijatý lidovým shromážděním (množné číslo leges).

Herec Lex Barker resp. Old Shatterhand a jeho přítel Vinnetou s tímto Lexem opravdu nemají co činit.
19. 02. 2011 | 13:54

Hanák napsal(a):

Jen pro srovnání ohledně odměňování: Tarifní mzda univerzitního pedagoga humanitních oborů s titulem Ph.D. po osmi letech praxe: 20000,- hrubého, bez osobbního ohodnocení a bez odměn, velmi motivační.
19. 02. 2011 | 13:58

čtenář napsal(a):

Tenco - vy berete vážně chlapa, který se na diskusi zálibně opájí představou něčího fackování ? Snad bych to pochopil u deprivovaného žáka zvláštní nebo budiž i základní školy, ale u dospělého chlapa ? Nevím, co na této představě uchvátilo několik podobných týpků, snad je to epidemie demence a slaboduchosti.
Pokud je Lexem nastolená úroveň diskuse pro vás přijatelná, tak si ji vychutnejte. Budete si připadat jako ve výčepu v debatním kroužku opilých bezdomáků a přitom budete v bezpečí domova, nikdo vám nic neukradne ani vás nepolije pivem.
19. 02. 2011 | 13:59

Dočekal napsal(a):

čtenář napsal(a):
Bože, ten Lex je ale primitivní blb. Tipuji ho na mentálně zakřiknutého padesátníka, který byl od dětství do pozdně postpubertálního období otloukánkem svého okolí a z tohoto období mu zůstala výrazná rezidua jeho komplexů.
19. 02. 2011 | 13:33
--------------------------
Já se tady prezentuju pod svým občanským jménem. Někteří zdejší diskutující mne znají dokonce osobně. To jméno Václav Dočekal je pravé.

Zkusíte se nám tady také představit svým pravým jménem, nebo raději i nadále zůstanete jen anonymním slovním kulturistou?
19. 02. 2011 | 14:00

čtenář napsal(a):

Maximus - pochybuji, že Lex vůbec něco ví o významu latinského slova "lex". Koneckonců svůj nick nepíše "lex", ale "Lex". A opravdu si myslím, že tolikrát jím opakované rány a facky spíše evokují Lexe Barkera, protože ten jimi proslul. Jak byste chtěl fackování spojit se slovem zákon, by mně sice zajímalo, ale to zřejmě nedokážete.
19. 02. 2011 | 14:03

čtenář napsal(a):

Dočekal - jste Lex nebo Dočekal ? Pokud jste Dočekal a používáte nick Lex, jste na tom stejně jako já, pokud se přihlašuji pod nickem čtenář. Pokud ovšem nick Lex nejste, tak ho nechte odpovědět za sebe, snad na tom není tak špatně, aby za něho mluvili jiní.
19. 02. 2011 | 14:07

Stařeček napsal(a):

čtenář, pochybuji, že by se Lex snížil k diskusi s vámi. O znalostech Lexe co se latiny a práv nepochybujte. No vlastně vy můžete.
19. 02. 2011 | 14:12

Tenco napsal(a):

ad čtenář
Dalším nástrojem propagandy je pak Hastroš - Z protivníkovy argumentace se sestaví nějaký druh slátaniny vydávané za argumentaci původní, vytvoří se tedy "hastroš", jenž je obratem ruky zničen i s protivníkem.

čtenář
Zda bych já někomu ve vládě , Dolní Seznamce či Spolku Trafikantů někomu nafackoval ?
Rád.
Ale bojím se, že by jich bylo tolik, že by mě pak otekly ruce.
Anemohl bych pak zde reagovat na propaganistické výblitky.

To není meritum věci.

Vy jste si prostě vyrobil hastroše a fackovacího panáka.

Toť vše.

Ale souhlasím s tím, a už jsem to kdesi npsal "liberálovi ", že se Macek zachoval zbaběle. /"liberál" mi napsal, že on Macka obdivuje a že on, kdyby byl Mackem, tak Ratha majzne zezadu válečkem na nudle/
Já mu pak napsal asi toto : "Mladý ´liberál´ - dospělý fašista - starý komunista"
A one se urazil. :))))

Zkuste něco k tématu. Klesne vám tlak a vůbec se budete cítit lépe. Uvidíte.
Nejen fackama je živ člověk.
19. 02. 2011 | 14:15

Tenco napsal(a):

re :A nemohl bych pak zde reagovat na propagandistické výblitky./vidíte - tolik chyb, a to jsem ještě nenafackoval nikomu/
19. 02. 2011 | 14:16

Jura napsal(a):

Jana Machalkova neni zadna ucitelka, hlidala deti a kratkou dobu byla v MS. Na soukr. skole delala asi 1-2 r. Ma vzdelani pro Materske skoly, tak co s tim. At vam ukaze papiry. At dokaze. Papiry se na objednavku ...................
Dejte konecne nekdo fakta. At pan minister dokaze, co tam ma.
19. 02. 2011 | 14:18

Dočekal napsal(a):

čtenář napsal(a):
Dočekal - jste Lex nebo Dočekal ? Pokud jste Dočekal a používáte nick Lex, jste na tom stejně jako já, pokud se přihlašuji pod nickem čtenář. Pokud ovšem nick Lex nejste, tak ho nechte odpovědět za sebe, snad na tom není tak špatně, aby za něho mluvili jiní.
19. 02. 2011 | 14:07
-------------------------
Jen pro vaši informaci: S pánem, který se zde prezentuje pod nickem Lex, se samozřejmě znám.
Pokud vás to zajímá, tak tento pán je erudovaný právník, který se specializuje především na Ústavní právo.

Mohu se vás zeptat, kdo a zejména co jste vy? Že jste nevychovanec a hulvát, to už jste nám tady předvedl dostatečně. Teď zbývá už jen to ostatní.

Tak co, zkusíte to, nebo se tady i nadále budete producírovat s šaškovskou čepicí s rolničkami na své hlavě?
19. 02. 2011 | 14:21

Sladký napsal(a):

Čtenář- Lex by se měl jmenovat spíše Rex, protože je to jeden z Králů zdejších diskusí.Lépe řečeno byl, protože už sem zavítá jen málokdy.Je znechucen neustálým poklesem úrovně zdejších diskusí a já se mu nijak nedivím, pamatuji doby, kdy zdejší diskuse měly zcela jiné parametry..
Ale abych pravdu řekl, s tím oceněním Mackova zbabělého pohlavku mne rovněž velmi nemile překvapil.Co se dá dělat, každý má nárok na nějakou tu slabší chvilku.
19. 02. 2011 | 14:24

čtenář napsal(a):

Tenco, mám Vás za inteligentního člověka a proto Vám napíšu jen tolik, že mi podobně vedené diskuse připadají trapné a hloupé. Jestli ve mně vidíte propagandistu, je to příznak toho, že jste se i vy jako mnozí jiní neubránil tlaku doby a vaše myšlení je jí značně determinováno. Nejsem žádný propagandista, agent, nejsem ani v žádné straně, jsem prostě jen občan této země a štve mne, do jakých sraček se propadá a jak se šíří epidemie primitivismu a blbosti, dá se říci i společenská demence. Opravdu mi nepřipadá rozumné blábolit o fackování politiků, používat dětinské přezdívky typu Jyrka a oranžgutáni a v diskusích se chovat jako snadno manipulovatelný politický hooligans.
A pokud potřebujete snít o tom, jak někoho fackujete, tak sněte dál. Od snění stejně nikdy nikam nepostoupíte a zůstanete jenom snadno oškubatelnou ovcí.
19. 02. 2011 | 14:30

čtenář napsal(a):

Dočekal - s tou erudicí u "Lexe" nebude moc valné, když sice vyblije spoustu přihlouplých dětinských větiček, ale není schopen reagovat na prostou formou podanou námitku vůči jeho vystupování.
Jestli tohle je "erudovaný právník, který se specializuje především na Ústavní právo", tak se nedivím, proč je na tom Česká republika tak neslavně, pokud se týká práva - a to nejen ústavního. Vždyť je to jenom chudák, který si hraje na něco mezi Lexem Barkerem a Rambem. Jestli právník nevidí jinou možnost nápravy neutěšeného stavu české politiky než jít zmlátit Dobeše a jiné politiky, tak to přímo vnuká názor, že je to další absolvent plzeňské právnické turbofakulty a volič ODS (podle toho, že navrhuje zmlátit Dobeše z VV a ne třeba politiky z ODS, kteří současný srab připravují a pilně prohlubují).
19. 02. 2011 | 14:40

Sladký napsal(a):

Čtenáři, budu stručnější.S Lexem jste opravdu totálně a naprosto vedle.Pokud vám mohu dát radu, nedělejte ukvapené a radikální závěry na základě jednoho nabo několika málo příspěvků.
19. 02. 2011 | 14:45

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Jak vidíte, tak hulváti a především zbabělci se vyskytují opravdu všude.

Já si takovéhoto člověka občas zkouším představit v reálu. A taky si představuju, jak by to asi tak dopadlo, kdyby se takovýto slovní kulturista musel postavit třeba před pana Lexe a říci mu to, co napsal, přímo do očí.
Jednoho takového jsem už zažil. On nevěděl, kdo jsem a tak si takzvaně pustil hubu na špacír. Úsměvy a posunky mých přátel ho nezarazily a tak jsem se mu tedy představil.
Tak rychle, jak měnil barvy v obličeji on, to nedokáže ani chameleón. Od té doby se tento človíček v té naší malé vinárničce už neobjevil.
A to mi ten chudák jen záviděl, že tam kamarádi předčítali moje články a fejetonky.
19. 02. 2011 | 15:12

Vico napsal(a):

Původně jsem nechtěl do debaty vstupovat, neboť Lex, pokud by chtěl,by to nejlépe zvládl sám, ale...Ale je mi trochu Čtenáře líto. A tak jen Lexe vyzývám trochu biblicky "Lexi odpusť mu/čtenáři/,neb neví, co činí".

p.s. Zákeřná rána zezadu je unfair, s tím se Čtenářem souhlasím. Právní mluva je však velmi abstraktní a málokdy prvoplánově vyložitelná.

Vemte si, Čtenáři, takové "důkazní břemeno", které nese žalující. A teď si představte zdánlivě oprávněnou námitku, a co 80.letý stařeček, který už nemá sílu unést nákupní tašku natož nějaké břemeno.

Čtenáři : let it bee
19. 02. 2011 | 15:13

Anita napsal(a):

čtenář
Škoda, že nechodíte častěji na blogy, je pravdou, že Lex, teď nějak pauzíroval, možná ho právě otravuje stále dokolečka dokola se potýkat s takovými názory jako produkuje tu právě dnes. Máte špatný den? Nebo se musíte chytat jen nějakého pohlavku napsaného z ironie. Jestlipak jste nebyl tím otloukánkem vy a máte z toho ještě dnes trauma.
V podstaě jsem si nevšimla nějakého jiného lepšího třeba i ironického názoru souvisejícího s článkem právě od vás. Čtenář čtěte a až zvládnete psaní, staňte se Pisatel a pište.
Lex je určitě zákon, ale Lex je možná zkratka jména Saša (Alex, Alexandr Veliký) a takového ho zase vnímám já.
19. 02. 2011 | 15:16

čtenář napsal(a):

Ten Dočekal je opravdu, ale opravdu trapný ubožák. Ale je dojemné, jak jako malý ňafající psík brání svého pána Lexe.
Ovšem vysvětlovat Lexovy bláboly Vicovým výkladem, že "Právní mluva je však velmi abstraktní a málokdy prvoplánově vyložitelná." je opravdu, ale opravdu nad rámec toho, co jsem zatím považoval za nejhorší netový diskutérský úlet. Jestli takovou "právní mluvou" trpí Lex i ve své praxi, tak je stav české justice ještě horší, než si myslí daňoví poplatníci, kteří soudní eskapády platí.
19. 02. 2011 | 15:24

Anita napsal(a):

Vico
vy si asi děláte prd-srandu? jak se někdo může chytnout blbosti, že to bylo zezadu, kdyby ta facka měla sednou zepředu nikdo by neviděl tak dobře, kdo ji komu vrazil. Prostě mu ta facka stála i za ty oplétačky a nemusel se potom hájit, že ho hladil.
Zase nejsem takový příznivec facek, ale když si někdo koleduje tak je to lepší výstražná facka ze zazadu před publikem, na zpamatování, než zákeřná přesilovka najatých chlapíků potmě za rohem. Tak o co tu vlastně jde!
19. 02. 2011 | 15:25

čtenář napsal(a):

Anito, nebaví mně zabývat se marginální postavou jakéhosi Lexe. Nejsem pravidelný návštěvník diskusních fór, v tom máte pravdu. Netoužím se ani stát slavným "pisatelem", takové ambice nemám a ani si nedovedu představit, že denné takto ztrácím čas. Dnes prostě musím dřepět u PC a stahovat kvanta materiálů z netu, neštastnou náhodou jsem zabloudil na tuto diskusi a "Lexovy" příspěvky mne iritovaly z důvodů, které jsem uvedl dříve.
"lex" s malým "l" na počátku je opravdu latinsky "zákon", "Lex" s velkým "L" na počátku je opravdu zkratka jména. Nemůže to ovšem být zkratka jména Lexe, to by nám sdělil Dočekal, který psal, že "S pánem, který se zde prezentuje pod nickem Lex, se samozřejmě znám." Takže setrvám u svého názoru, že se "Lex" transponuje do Lexe Barkera s jeho slavnou pravičkou, kterou skolí jednou ranou každého padoucha. Vždyť o své představě rozdávat rány politikům (pochopitelně mimo ODS) se nám Lex několikrát svěřil.
Vidím, že jsem se svým názorem na Lexe píchnul do vosího hnízda Lexových ctitelů. Dobře, nechám vám vaši diskutérskou ikonu na pokoji, stejně teď zaraženě mlčí a neví, jak by na mé výhrady reagoval. Až se Lex vzpamatuje a pookřeje, on se vám vrátí a bude zase king diskuse. Vydržte !
19. 02. 2011 | 15:38

čtenář napsal(a):

Anito, už jste někdy viděla facku zezadu ? A považujete chlapa, který vás poraští zezadu a pak se schová za řečnický pult za hrdinu ? Vsadím se o cokoliv, že volíte ODS, tam je přehršel takových zbabělých buranů a hulvátů.
19. 02. 2011 | 15:40

Ikena napsal(a):

Ctenari,
jste skutecne mimo misu, ten Lex, padesatilety blb, jak ste jej nazval, neni zrovna priznivec modre strany. A troufnu si tvrdit, ze i jeho oponenti uznavaji jeho propracovane prispevky.
Pouze to, ze jste prilezitostny ctenar by mohl vysvetlit vasi mylku.
Ocekaval bych omluvu za toho blba, to se zde nenosi.
19. 02. 2011 | 15:50

čtenář napsal(a):

Ikeno, nechci se už dále Lexem zabývat a omlouvám se za výrok o blbovi, byl napsán v afektu po přečtení jeho příspěvku. Nicméně setrvávám u názoru, že jeho dnešní vystupování nesvědčí o nějaké hloubce jeho ducha. Ovšem nemíním zkoumat, jestli jeho příspěvky bývají propracovanější, koneckonců ani já netoužím po tom, aby "kamarádi předčítali moje články a fejetonky" jak se vytahuje Dočekal a proto jsem psal tak, jak mi zobák narost.
Tím končím na téma Lex, howgh.
19. 02. 2011 | 16:04

Lex napsal(a):

Sladký, Vico, Anita

Milí přátelé, některé diskusní příspěvky jsou jednoznačným potvrzením teze, že samotná diskuse je to, oč tu běží. Ne to, co napsal bloger nebo jednotlivý glosátor.
Ve svém prvním vstupu (adresovaném paní S.Š.) jsem uvedl: : „A k tomu, co všechno byl nebo je, jak v článku a v podpisové doložce uvádí, si dovolím připomenout ještě jedno jeho bývalé postavení, o kterém se z vrozené skromnosti sám nezmínil. Je FACKOVAČ MINISTRŮ! Myslím, že zejména tato jeho kvalifikace by se na uvedeném ministerstvu velmi hodila.“ A konec. Nic, co by se týkalo hodnocení osobnosti Miroslava Macka a už vůbec nic, co by se jakkoliv týkalo toho incidentu samotného.
Což ale vůbec nepřekáželo několika následujícím, jejichž je, zřejmě, Království nebeské (blíže evangelium podle Matouše 5,3) aby mne zpsuli za nadržování Mackovi ohledně Ratha. Vyfabulovali si něco, co jsem neřekl (Miroslava Macka mám – a vždy jsem měl – rád jako osinu v pr. – no víte kde, odjakživa, už jako etalon české privatizační školy, kde patřil díky svému postavení k prvním tunelářským průkopníkům). Naproti tomu to, na čem trvám, je, že ten článek, na který paní Sylva dala link (a který oni nepochybně nečetli, vždyť číst – no, možná to má něco společného právě s tím Knižním velkoobchodem) je půvabný a naprosto trefný – doporučuji.
A pak už je jen debata o lejnu, které tito velikáni komunikace klopotně vyprodukovali.
Psát pro ně něco o „hyperbole“ – o literární nadsázce, o satiře, sarkasmu – marná snaha. Žlaby s řepnou břečkou prázdné a perly zašlapané prasečími paznehty v jejich vlastním trusu.

Příteli Vico,
mrzí mne, že i Tebe poté, co jsi se angažovaně ozval, sklátila pochybnost. Ale ať, asi jde o tu výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Tenco, Stařeček, Maximus, Sladký, Dočekal – dík!
Jen si vás dovolím orientovat na krásný bonmot mistra Jaroslava Dietla pronesený ústy primáře Sovy (Ladislava Chudíka) k doktoru Strossmayerovi (Miloši Kopeckému) – „Cožpak Vy, pane kolego, nechápete, že z hlouposti můžete obvinit kohokoliv, jenom ne toho, koho se to explicitně týká?“ Jen je nechte, prosím, hlupáky být.
19. 02. 2011 | 16:16

DavidS napsal(a):

To je kocourkovská komedie. Ožralý ministr píše svojí podřízené seminárku o sobě samém. Pro člověka považujícího VV za jedinou volitelnou stranu současného parlamentu znechucující záležitost.
19. 02. 2011 | 16:23

Tim napsal(a):

VV je ještě zákeřnější strana než TOP 09 a VV - protože se chová stejně jako výše dvě jmenované a v hlasováních je vždy podporuje, ale navenek se demagogicky tváří jako strana pro střední a nižští třídu, jíž opravdu není. Viz její přístup k důchodové reformě, pan Dobeš je už způsobem vyjadřování primitiv, který nemá na svém místě co dělat
19. 02. 2011 | 16:31

Anita napsal(a):

čtenář
Opravdu je poznat, že moc na blogy nechodíte, máte pravdu je to někdy ztráta času, ale já když něco ztahuji, tak prostě si nezpomaluji to ztahování, tím že bych PC zaměstnávala ještě něčím jiným, možná máte nějaké lepší turbo než já.
Kdyby jste byl pravidelným diskutujícím neuniklo by vám třeba, že jsem zcela apolitická a nejraději bych všechny ty politiky vymixovala a udělala z nich takový průměr od každého dobrého něco.
Vy jste opravdu nepochopil, že tu není diskuze ani fackách ani o Lexovi? Když už,ale jsme takto odbočili tak opravdu ta facka, raději ji nazvem políčkem, přeci jenom facka bude odvozena od tváře a mohlo vy se vám zdát, že musí být tváří v tvář. Tedy políček Vacka byl pouze demonstrativní a věřte, že to mám mnohokrát shlédnuto, měla jsem to na MP4 jako legrácku videoklipu, mám však dojem, že je to minimálně už 3 roky stará zaležitost a že je to už opravdu víc jako "veselá příhoda", která se dá používat jako ironický příměr, než by se muselo tak moc přemýšlet o zbabělosti a podlosti akterů. Je to jenom asi takové Faux pas, jako by se u♦p♦r♦dl
19. 02. 2011 | 16:42

Vico napsal(a):

Lex : Pochybnost mne nezklátila. Pochopil jsem tě přesně v intencích tvého dovysvětlení. Čtenář nikoliv.
19. 02. 2011 | 16:48

Lex napsal(a):

Vico
Omlouvám se já, ještě jsem se vrátil k Tvému vstupu a dodatečně si ověřil, že ta Tvoje glosa ohledně facky se nevztahovala na můj komentář, ale na toho druhého.
Apropós, kdysi tady s nickem "čtenář" psával jiný člověk, byl to formát, nyní píše jinde pod nickem "orinoko". Asi víš.
A taky si myslím, že dnes se tady pořád ještě občas vrací pod nickem "dříve čtenář", ale mohu se mýlit, třeba je to někdo úplně jiný, to by mohl potvrdit nebo naopak vyvrátit jen on (nebo ten "dříve čtenář").
Člověče, Vico,
víš nad čím už déle přemýšlím? Žy ty poslední dvě politické vlády mají to své vládní angažmá jako obrovský happening.
Vědí, že mají časově omezený mandát (než je parlament shodí z trůnu nebo se rozpadnou samy jako biologický odpad), a tak jsou u koryt jako utržení z řetězu. K těm korytům si natahají také své známé, kamarádíčky, konkubíny a přítulkyně, a "Velký mejdan" jede. A lidi jim to žerou, jakože je to v jejich prospěch. Přitom jde jen o to, aby si nazobali oni sami a zabezpečili ty své, co jsou jim po vůli. A aby veřejné zdroje přihráli těm, v jejichž zájmu byli nominovaní.
Tak nějak to bylo kdysi i s generálním ředitelováním České televizi, kam byli po sobě dosazeni juvenilové Puchalský (an si přivlekl svého partnera, aniž se tehdy ještě registrovalo) a po něm Chmelíček. Rovněž "Velký mejdan", miliony tekly proudem, nikdo nikdy už je nedohledal. Zůstal jen ten svrab a neštovice.
19. 02. 2011 | 17:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávku obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 02. 2011 | 17:17

Lex napsal(a):

Zase jste nic nepochopil, analfabete (poprvé a naposled ad hominem).
Kdybyste hledal ty paznehty, najdete je na svých, ne na cizích hnátech.
19. 02. 2011 | 17:20

čtenář napsal(a):

Lex je opravdu takový samolibý ješita jako Klaus a stejně jako on vyžaduje potlesk a obdiv za každý blábol, jehož je autorem. Chvalte ho prosím, pohladíte tím jeho komplexy rozbolavělou duši.
19. 02. 2011 | 17:24

čtenář napsal(a):

Vidím, že to s Lexem je opravdu vážné, když i obvykle korektní Stejskal musí mazat příspěvky, které by mohly narušit křehkou duševní rovnováhu Lexe. Tak mi smazal příspěvek, ve kterém jsem odvolal své odvolení hodnocení Lexova stavu. Takže to bude kromě fackovače, jehož terapeutické účinky na sobě si Lex pochvaluje má dalšího terapeuta ve Stejskalovi.
Ten Lex to nemá zřejmě v životě lehké.
19. 02. 2011 | 17:30

čtenář napsal(a):

Tim -
"VV je ještě zákeřnější strana než TOP 09 a VV". Tak to dopadá, když se píše o tom, "jehož jméno nesmí být vysloveno", jak je psáno v Harry Potterovi. Pak se napíše takový nesmysl.
19. 02. 2011 | 17:33

sprosťák napsal(a):

V podstatě mi celý vládní spolek připomíná schůzku uživatelů různých drog,aby viděli, co to s nimi a s národem udělá.A někteří si přibrali navíc ještě modrou pilulku.A ejhle, dohromady je to stádo chrochtajících vepříků a někteří si myslí,že jsou kanci.
19. 02. 2011 | 17:53

Vico napsal(a):

Lex : Na tehdejšího Čtenáře si pamatuji,měl jsem to u něho dobrý, teď, co platí Řepova kodexová šaríja, už je to smrtelný hřích, ale tehdy pár potěšujících "květin" od Čtenáře bylo :-)

Já bych se jen přimlouval zato, abys sem čas od času něco hodil. Jen tenhle blog už četlo přes dvacet tisíc. I to jsou Čtenáři :-)Dobrou "obchodní značku" sis tu vybudoval.
19. 02. 2011 | 17:54

čtenář napsal(a):

Napište ještě někdo Lexovi pár hřejivých slov a pochvalu, nenechte se prosit. Vezměte si příklad z Vica, i když i ten by mohl přidat v lichocení.
19. 02. 2011 | 18:00

Pavel Zavodou napsal(a):

Jsem z CR uz davno pryc, je mi fajn, a vy jste hloupi. Ti chytri si vas zotrocili. Hlupaci! Prestante uz fnukat a kopejte si hroby ...
19. 02. 2011 | 18:11

Dočekal napsal(a):

Přátelé,

pokud bych směl prosit, berte nálet onoho frustráta do této diskuse jen jako nutné zlo. Ono totiž to probuzení z kocoviny, zejména té politické, nebývá nikdy moc příjemné.
Kde jsou ty časy, když tito rádobypravičáci vykřikovali, že po volebním vítězství "pravice" konečně dojde na "socky!" No a vidíte. Ani to netrvalo tak dlouho a ono došlo na někoho úplně jiného.
Tito vykřikovači jednoduchých hesel si totiž ve své povýšenosti zapomněli spočítat, že pánové Kalousek a Drábek získají okradením těch nejchudších jen asi deset procent finanční částky, kterou nutně potřebují na zalepení těch největších děr ve státním rozpočtu. A protože těch "nahoře" se ta škrtreforma nesmí dotknout ani náhodou, nezbývá panu Kalouskovi nic jiného, než začít brát u huby tu takzvanou střední třídu. Problém je v tom, že ta takzvaná střední třída jsou ve skutečnosti voliči TOP 09. Pan Kalousek tedy šátrá v kapsách svých vlastních voličů.
A protože tito lidé jsou zřejmě míň chápaví, tak jim to dochází teprve teď.
Ekonomové a majitelé realitních kanceláří už spočítali, že to sjednocení sazby DPH na dvacet procent prodraží výstavbu domů a bytů o statisíce. A kdopak že to jsou dnes ti hypotékáři? Ti "nahoře" ani náhodou a ty "socky" dole už vůbec ne. Takže opět zbývá ta střední třída, tedy voliči stran vládní koalice.
Tyto lidičky by mělo těšit, že volili pravou rukou. Jen díky těmto voličům má vládní trojkoalice v PSP ČR pohodlnou většinu a tím pádem taky reálnou možnost prosadit všechna restriktivní opatření, vyplývající z návrhů nových zákonů.

To, že se dopady té škrtreformy dotknou i těch "dole," je samozřejmé. Když ono se to ale přece jen dotkne nejvíc těch, kteří si zvykli žít na dluh. Tu půjčka, tu leasing, tu hypotéka. A k tomu rodinný rozpočet takzvaně nadoraz.
No uznejte, není už jen tohle doslova na palici?
19. 02. 2011 | 18:51

čtenář napsal(a):

Dneska si zase budou Dočekalovi kamarádi ve výčepu předčítat jeho příspěvky, jsou opravdu velice hodnotné.
19. 02. 2011 | 19:04

rejpal napsal(a):

čtenář
Hodnotné, a co víc, pravdivé. Proč si myslíte, že třeba tak zarytý pravičák A. Tomský ostře vystupoval proti zvýšení DPH u knih?
Citát: "slepá víra je tisíckrát horší než hloupost.Hlupákovi lze věci vysvětlit, když najdeme správná slova, u věřícího se nám to nepodaří nikdy"
19. 02. 2011 | 19:17

pich napsal(a):

No a co když ten čtenář je kalous.
20. 02. 2011 | 17:26

Milan napsal(a):

Smyslem této koalice je získání koryt a jejich udžení ať to stojí co to stojí. Jinak je to podobné heslu Šetřit se musí ať to stojí co to stojí. Ingnorantství a egoizmus to jsou hesla naš novodobých místodržících.
20. 02. 2011 | 19:40

viktor napsal(a):

V práci, v úřadu okresního formátu, jsme po dlouhou řadu let měli na funkci vedoucí správy úřadu pracovnici se středním vzděláním s maturitou. Všechno znala, oběh spisů i úředních dokumentů, spolupráce s ní vynikající. Když jsem přišel a požádal o vyřízení nějaké věci,vždy řej¨kla, víte co, udělám to hned, později bych třeba zapomněla a bylo hotovo. Skvělá. Asi před třemi lety přišlo načalstvo s tím, že na její funkci je předepsané VŠ vzdělání, ona jej nemá a výjimku nelze. Následovalo výběrové řízení, vedoucím správy úřadu /znovu opakuji okresbího formátu/ byl vybrán manažer s VŠ/, řeklo by se starým, bolševickým jazykem, člověk nového typu. Vůbec našemu vedoucímu instituce nevadí, že tento manažer celkem ničemu nerozumí, nic nevyřídí, nezná právní přepisy k činnosti instituce se vztahující. Má ovšem patřičné předepsané vzdělání. Práci, kterou dříve vykonávala ona středoškolačka, ovšem není schopen zastat, vůbec to neumí a je mu to také jedno. Proto jsem překvapen tím, že na pozici vedoucího sekretariátu ministra je možné zaměstnat sice krásnou a mladou ženu, ovšem nesplňující základní předpoklady pro výkon dotčené funkce, tedy ˇˇS vzdělání. Podle mne, pokud to nebylo možné na okrese, není to možné v ústředním úřadu. Tečka.
20. 02. 2011 | 22:14

viktor napsal(a):

"Chlapi, nedělajte ze sebe křupany". Myslím, že tato věta je nadčasová, vyjadřuje všecko. "A teď si vás kúpim, všecky." Bohuš, ...p. Stejskale hoši gutntág.
20. 02. 2011 | 22:48

Karla napsal(a):

Anitě:
V tom indexu to vážně bylo a slovy, dokonce s hrubicí: dvěmínus.

Jsem ráda, že jsem vás pobavila, ale já mám z těch asociací trauma: Pan ministr řekne dvě tři slova a já už ho vidím, jako živého, v šedých punčocháčích, s šedivými krovkami, s tykadly z šedých kuliček ..a mluví a mluví..
(ps: uši jsou podvojné, ve shodě Y)

Pro p. Stejskala:
Můj příspěvek poprvé bůhví proč nedorazil celý, odeslala jsem to podruhé, prosím, vymažte ten nedokončený, už takhle to píšu dlouhé a otravuju tím čtenáře seriálu "Rychlý pravdy". Děkuji, Karla

Milane
Ono to tak jen vypadá. Ale je to ještě horší. Naplňuje se anglické rčení: Jakmile parlament zasedá, není si nikdo jist svobodou, majetkem ani zdravím..."Vláda parlamentu ČR" přetřásá nejen smlouvu s nedemokratickým státem Vatikán ( nebo se Svatým stolcem?- aby se v tom pes vyznal, když jsou tam všicni nějak samitřetí), připravuje se schválení nějaké vsuvkové novely Občanského zákona a nějak nakvap, šturmuje se v důchodech i ydravotnictví a školství, o všem veřejnost ví málo nebo nic... a zde se přeřtásá nějaké pozérské gesto někdejšího Macka?
21. 02. 2011 | 04:04

jamee@seznam.cz napsal(a):

NO TO SI SNAD DOBEŠ DĚLÁ SRANDU NE ??????????????
Úřednice ma MŠ studuje dálkově Universitu J.A.Komenského to snad nemůže myslet vážne??? A oni tam vyžadují seminární práce???
To se tedy veverkám POVEDLO větší blamáž by se opravdu jen těžko hledala jak řikají klasikové - ZASE SE MI CHCE ZVRACET !!!!!!!!!
21. 02. 2011 | 07:40

Bavor napsal(a):

To se tedy můžeme dohadovat, jak asi ministerstvo rozhodne o akreditaci "Univerzity" J.A,Komenského, když jedna z jeho studentek je vedoucí sekretariátu pana ministra školství (a možná i něco více). Máme to čiloučké "protikorupční" bojovníky, že? Typuji, že to dopadne stejně, jako s fakultou právní v Plzni.
21. 02. 2011 | 09:04

Marty napsal(a):

Je to i o vzorech a ministr školství by vzorem pro žáky a studenty byt měl.

Tady dal zelenou kariéristce bez vzdělání a ještě k tomu je zde zřejmý sexuální podtext. Takto chovat se může ve svojí firmě ale ne na postu ministra školství.
21. 02. 2011 | 09:16

Terry napsal(a):

Maily s mladou šéfkou kabinetu potápí ministra školství Dobeše (http://www.lidovky.cz/maily-s-mladou-sefkou-kabinetu-potapi-ministra-skolstvi-dobese-pst-/ln_domov.asp?c=A110219_185533_ln_domov_kar) - několik citací z článku:

Třicetiletá studentka Jana Machálková získala pozici vrchní ředitelky Dobešova kabinetu, na kterou svým vzděláním nedosahuje, a šéfuje 423 zaměstnancům, aniž by kdy vedla jakýkoliv tým. Její práce za měsíc prosinec byla navíc ohodnocena částkou 145 tisíc korun, ke svému platu 35 tisíc dostala odměnu 110 tisíc. Přišla si tedy zhruba na stejné peníze jako premiér. Dobeš nadstandardní odměnu vysvětluje dobrou prací Machálkové, která se prý nebála rázně pouštět do změn na ministerstvu, a tím šetřila peníze úřadu.

Stotisícové odměny dostali i další Dobešovi podřízení. Celkově si rozdělili částku 3,9 milionu korun. Tyto peníze ministr Dobeš ušetřil tím, že propustil 18 procent zaměstnanců. "Ano, ty ušetřené peníze jsem si dovolil rozdělit. A připouštím, že to nebylo plošně," uvedl.

MF DNES se ale opírala o soukromou e-mailovou komunikaci mezi Dobešem a Machálkovou. Právě jí se do mailu naboural zřejmě někdo z ministerstva školství a předal soukromou poštu novinářům. "Jani, uprav si to, jak potřebuješ. Psal jsem to už ve stavu opilosti. Proto ten, kdo to bude hodnotit, musí být také opilý," zveřejnila MF DNES jeden z e-mailů, který své poradkyni Dobeš napsal 1. ledna. Z digitální stopy dokumentu lze i vyčíst, že ministr na textu pracoval sedm hodin.

"Vztah ministra Josefa Dobeše a Jany Machálkové je pouze pracovní a všechny narážky na jeho jinou povahu silně poškozují jak jejich osoby a rodiny, tak celé ministerstvo," napsal v tiskové zprávě ministr Dobeš, aniž by se ho někdo na možný milenecký vztah s poradkyní ptal.

Krátce poté Dobeš v jednom z bulvárních deníků vystupoval coby vzorný manžel a otec. Mimochodem rodinné fotografie, které s výkonem jeho úřadu nijak nesouvisí, si Dobeš nechal pořídit za 70 tisíc korun z rozpočtu ministerstva.
(konec citací)
21. 02. 2011 | 11:24

Terry napsal(a):

Jana Machálková

Vystudovala střední pedagogickou školu. V roce 2008 začala studovat na soukromé Univerzitě J. A. Komenského bakalářský obor sociální a masová komunikace.

Učila v mateřské školce, vyučovala cizince česky. Pracovala i v personálním oddělení britské školy Park Lane.

Machálková nemá dokončené vysokoškolské vzdělání, ačkoli působí ve funkci, která ho vyžaduje.
21. 02. 2011 | 11:30

Terry napsal(a):

Ohlídal (ČSSD): Podivné praktiky na Univerzitě Jana Amose Komenského
(Projev na 13. schůzi PS PČR, dne 3. 2. 2011 - http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/188001.aspx)

Podle informací z mnoha stran, včetně informací ze strany pracovníků této univerzity, to vypadá tak, že na této univerzitě docházelo nebo dochází k podobným nekalým praktikám, jako na právnické fakultě Západočeské univerzity.
Docházelo tam podle mne k praktikám, které jsou spojeny například s tím, že někteří studenti obdrželi bakalářský titul, aniž splnili všechny nutné požadavky k tomuto udělení. Jejich studium bylo podstatně kratší, než by odpovídalo učebnímu plánu. Objevily se tam údajně případy, kdy studenty byli přijati z tzv. vyšší odborné školy a studium bakalářské včetně udělení titulu provedli za rok třeba. Projevily se tam případy, které byly spojeny s tím, že někteří učitelé této univerzity, kteří odpovídali za dané předměty, zjistili, že v informačním systému této univerzity někteří studenti mají zápočty případně kolokvia i zkoušky, které jim udělili jiní lidé než ti, kteří odpovídají za tyto předměty. Údajně se tam projevily další nectnosti, jako například nedodržování autorského zákona a podobně.
(konec citace)

Ministr Dobeš: Interpelace pana Ohlídala je hodně fousatá
(Projev na 13. schůzi PS PČR, dne 3. 2. 2011 - http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/188002.aspx):

Akreditační komise za účasti zástupců Univerzity J. Á. Komenského na svém zasedání ve dnech 24. až 26. listopadu 2010 projednala závěry z hodnocení, které probíhaly od srpna 2010. Akreditační komise předala dne 8. prosince 2010 Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy své stanovisko, ve kterém navrhla podle těch paragrafů omezení akreditace spočívající v zákazu přijímat další uchazeče ke studiu. A teď vám vyjmenuji:
a) doktorandského studijního programu speciální pedagogika se studijním oborem speciální pedagogika se standardní dobou studia tři roky ,
b) magisterského studijního programu mediální a komunikační studia se studijním oborem sociální a masová komunikace se standardní dobou studia dva roky,
c) magisterského studijního programu pedagogika se studijním oborem andragogika se standardní dobou studia dva roky,
d) magisterského studijního programu speciální pedagogika se studijními obory speciální pedagogika, speciální pedagogika učitelství se standardní dobou studia dva roky,
e) bakalářského studijního programu právní specializace se studijním oborem právo v podnikání se standardní dobou studia tři roky, které jsou uskutečňovány Univerzitou J. Á. Komenského.
Ministerstvo zahájilo správní řízení k omezení akreditace výše uvedených studijních programů dne 10. prosince 2010 a zároveň vyzvalo Univerzitu J. Á. Komenského k vyjádření ke stanovisku akreditační komise a lhůta byla do 15. ledna 2011. To se stalo. Do 15. ledna 2011 přišlo vysvětlení z univerzity a ministerstvo obdrželo vyjádření, které obsahovalo a akreditační komise se tímto vyjádřením zabývala na zasedání 1. a 2. února, což bylo včera a předevčírem.
(konec citace)
21. 02. 2011 | 11:38

Další naivní volič napsal(a):

Pane Lipolde,
volil jsem s jistým nadšením Véčkaře, ale nyní si říkám, jestli jsou mnozí Véčkaři jiní než ti, kvůli kterým jsem nechtěl jít volit. Můj protestní hlas (i tak by se dal pojmenovat) byl dost možná hluboký omyl. Pan Dobeš je jedním z živoucích důkazů.
21. 02. 2011 | 15:42

Další naivní volič napsal(a):

Terry

Já vůbec nerozumí tomu, jak si tam mohl p. Dobeš natahat lidi - a zvláště na tak renomované ministerstvo! - s nedostatečným vzděláním (typu Kubovičové /ex-reportérka TV NOVa?/, Machálkové atd.) Psycholog Dobeš z toho ministerstva učinil Ministerstvo PR. Ani psycholog nás nespasí, jak potvrzuje pan Dobeš.
21. 02. 2011 | 15:46

Žák Petřík napsal(a):

ad Další naivní volič

Je to výsměch těm všem učitelům, kteří ještě vychovávají děcka k morálce a poctivosti (žák může nyní kantorovi logicky argumentovat, že morálka a poctivost je blbost, když nejvyšší autorita podvádí a nci se neděje). Za Masaryka by si Dobeš neškrtnul. Mimochodem, dnes dělá psychologa (Kecálka s pojmy) kdekdo. Dobeš je jeden z mnoha.
21. 02. 2011 | 17:04

hanah napsal(a):

Já si myslím, že ministr paní Michálkové tu seminárku napsat prostě musel. Paní Michálková na to absolutně neměla čas, páč pracovala tak intenzivně, že si vysloužila za měsíc práce odměnu stotisíc. Tak čemu se divíte.
Ještě jedna věc se panu ministrovi povedla - pořídil si rodinné fotografie za 70.000,- Kč, nikolik však svých, ale našich...
Připojuji se k nápadu, který tady zazněl, a sice fackování ministrů. Když už je nelze donutit k odstoupení za neuvěřitelné skandály a rozdávání stamiliónů kámošům, alespoň jim veřejně jednu lípnout. Navrhuji založit veřejně prospěšnou společnost, která bude mít okruh spolupracovníků - dobrovolníků, které bude společnost školit a hradit za ně případné pokuty. Pokud by to dobře dopadlo, mohla by si i požádat o dotace z EU.
21. 02. 2011 | 17:14

hanah napsal(a):

Oprava : Machálkové
21. 02. 2011 | 17:26

Karel Horský napsal(a):

Pan Dobeš a celé VV pouze dokazují co je to arogance moci. On neúspěšný "psycholog" z ruzyňské basy je ministrem, který se obklopil nekvalifikovanými figurkami z VV.
Pedagogům rozbije tarifní tabulky, když těm hloupým a starým peníze sebere a přesune je mladým a zkušeným. Potom klidně lže médiím, že školství vybojoval peníze. Protože jsem jedním z těch postižených mám jediné přání, doufám, že p.Dobeše nepotkám v nejbližší době někde z očí do očí ! To by už p.Stejskal nevymazal.
P.S. Prosím diskutující, aby přestali psát o slečně Machálkové, jelikož paní Dobešová je velmi žárlivá a pan ministr má doma peklo.
21. 02. 2011 | 19:27

klavirista napsal(a):

Bohuzel teto pseudokauze nerozumim. Ac tuto vladu nesnasim, nevim, kde je dukaz, ze praci psal on. Ja bych si taky praci o sobe chtel precist.
21. 02. 2011 | 23:06

Pozorovatel napsal(a):

Nikdo nikde nikdy nedokázal, že ministr své podřízené jakousi seminární práci napsal. Ale mnoho lidí to jakési podezření bere jako prokázaný fakt, včetně autora blogu. Hold rodné Straně ODS se ministr Dobeš nelíbí a tak je každá podlost dobrá. Je to hnus, velebnosti !
22. 02. 2011 | 04:05

Bazzy napsal(a):

Celá kauza je předhozená za účelem odvést pozornost od skutečných problémů a zdiskreditovat VV. Typická ukázka mediální manipulace. Nezaslouží si Vaši pozornost.
22. 02. 2011 | 10:25

Jaja napsal(a):

Prosim vás !!!

Tady jde o to, kdo jen málo jí zná /sl. Janu Machálkovou/ .....ona je arogantní, bez vzdelání a zkušeností..............holt vesnická holka !!!
22. 02. 2011 | 11:42

che091067 napsal(a):

Naprostý souhlas s Bazzy.Jeto vyloženě aféra, aby mělo stádo co přežvykovat zatím co ho vedou na jatka.
22. 02. 2011 | 12:47

Jaja napsal(a):

Naprosto souhlasím s Bazzy a che091067................... jenom kolik takových Machálkových je kolem................ a ničí všechno nač sáhnou!
22. 02. 2011 | 13:44

Mařík napsal(a):

Co se rozčilujete, pan ministr pouze v praxi předvedl co provedl s tarifními platy ve školství. Staré a hloupé vyhodil a na jejich místa si dosadil mladé,úspěšné a zkušené ! Jeho trik s přidáním pedagogům je znám. Nastupujícím nasadil 20000 zákl.plat a těm s 30-35 let praxe sebral 3000-4000. Vrcholem všeho je, že na osobní příplatky peníze nejsou.
23. 02. 2011 | 19:40

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

Kdo má za cíl naučit žáky českých základních škol respektu k jinakosti?
-
Fabiano Golgo je Brazilec, který žije v České republice od roku 1997. Studoval žurnalistiku a kulturní antropologii v USA. Začal kariéru v médiích (když mu bylo 9 let) jako moderátor dětského pořadu v Porto Alegre, Brazílie. Byl šéfredaktorem deníku Metro, týdeníku Mladá Fronta Plus, Věda Technika a Mládeže (VTM), Redhot, Nový Prostor, Playboy a další. V Mladě Frontě a.s. měl na starosti časopisy Mateřidouška, Lidé a Země, Ikarie, Maminka, Podnikání v praxi, Marketing, Zoom a Ohníček. Byl moderátor na Expresradiu a v Radiu Ethno. Pracoval pro Lidové noviny a Mladá fronta Dnes. Pracuje na projektu podporovaném Evropskou Unií, který má za cíl naučit žáky českých základních škol respektu k jinakosti.
-
Fabiano Golgo: K získání interview s Billem Gatesem a Warrenem Buffetem pro bankovnipoplatky.com jsem použil telefonní číslo a emailovou adresu, kterou jsem získal od svého amerického přítele. Ten měl kontakty dokonce na Nelsona Mandelu nebo Billa Clintona, protože organizace, ve které pracoval a která patřila Georgi Sorosovi (a měla centrálu v Praze), ... I Američané chtějí znát důvod, proč dát interview.
-
Honza z Hané napsal(a):
když jsen si Vás přečetl měl jsem dojem, že jste občas opravdu jiný než my občané 96%!!!

Ano - opět jsem trefil do černého!!!

Víte měl jste zůstat v těch pomatených USA tam jste opravdu patřil !

Víte já jsem vždy obdivoval brazilce Pélé - byl obyčejný ale asi jiný kluk a vážený občan !

Víte proč - hrál nohama, myslel hlavou, uměl se chovat a nikdy jsem ho neslyšel BLÁBOLIT nesmysl za nesmyslem ?

Prosím pokud chcete zaujmout nás občany řešte jejich potíže, ne Bila Gatese, a ty jiný zlodějský NENAŽRANÝ čuňata ?
To nám nepomůže o nich blábolit !!!!
My potřebujeme jen přežít - neživořit - nezmrznout - žít obyčejný život, v normální zemi a s občany si rozumět!

4% nám dělaj jen potíže a degenerují náš národ - jsou TĚŽCE NEMOCNÍ a to se nedá léčit !

Ta patří do rezervace a chránit nás občany před možností také ONEMOCNĚT !

AIDS tak to je tedy KOLAPS - TUTYNA !

Víte co toho tady už ŘÁDÍ !

Nás zajímá holý ŽIVOT - ne ŽIVOŘENÍ!

Jak je to jednoduché a logické!

Doporučuji se vrátit do PLAYBOYE - vyfotit na 1.list a strašit celé generace 4% pozitivním světem ?

Kluci hurá na Kluci - papačka, normálka, ještě jim svěřte své děti a vysvětele jak si ti dva zase udělají spolu zase děti!!!

V tomto ABSURDISTÁNU je to přece NORMÁLNÍ - vždyť oni řídí celý svět !

Hnusáci - řídí tento svět KOLAPSU ?

Je to možné zdravém rozumem pochopet - gumáce !

Ty Brazilky jsou tak krásný holky a on jede do ČECHOSTÁNU dělat ještě větší ČURBES jež tu máme vyrobený těma našema ABSURDISTÁNAMA ?

Tečka
-
Fabiano Golgo tvoja matka, czeska liberalni turistka, tebe pravdepodobne na 4% pocala na karnevalu v Riu.
-
25. 02. 2011 | 03:29

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

Mili studenti, odborari a ministri tudy cesticka vede
-
V Berline pod televizni vezi jsem, na Agfachrome 50 S Professional z tuzexu pres objektivy z Jeny, vyfotil pionyra z DDR jak hladi bradavku sestimetrove morske panny, lezi u bronzoveho Neptuna. V Drazdanoch sem levne koupil ORWO NP 20 v metrazi, a hranol na Pentagon Six. Celnici z DDR a CSSR si pro mne prisli do rychliku na hranicach, zaplatil sem enom 140 Kcs cla.
---
Od r. 1962 jsem fotil na Pionyra a delal fotky doma na detskem diaprojektoru. V r. 1974 jsem bodoval v Klubu fotografu v Brne, mezi profiky. V r. 1975, jako absik kolem Jicina, na strelnici v Boleticich a Jincich sem mel k dispozici V3S, sve fotaky, fotokomoru a kameru Admiru. Vojinum jsem delal fotky nafocene z meho aterieru v kine a z terenu, i stokoruny, z Plejboja. Za rok jsem nafotil asi 10000 snimku a rucne udelal a prodal vojinum a absikum cca 5000 fotek, za 1-3 Kcs/kus. Absici novinari z Prahy si jezdili do Jicina pro mou tvorbu, za 16-1 Kcs/snimek. Pred nastupem digifoto jsem prodal pres bazar, prevazne navstevnikum Moto GP Brno z DDR, 2x Pentagon Six, Carl Zeiss Jena Flektogon 4/50; Biometar 2,8/80; Biometar 2,8/120; Sonnar 2,8/180; Sonnar 4/300; a Mamiya Super 23 Press. Od r. 1992 jsem pouzival PC a notebooky. Od r. 1994 jsem jako zivnostnik pracoval pro ministerstva CR, IBM, Microsoft, Visteon, tuzemske podniky a urady, a publikoval, rizeni portfolia projektu a procesu pomoci MS Project a Office. Platil jsem povinne pojisteni a ruceni, a plus 5 mil.Kc DPH, za deset let. Letos mam predcasny duchod 8700 CZK brutto.
--
V r. 1982 jsem programoval simularory pro JE Dukovany, ve FORTANu 77 na DEC PDP 11-34, Bill Gates tomto minipocitaci kopiroval OS pro IBM PC. V r. 1996 jsem na Kodak Digital DC50 zoom camera fotil ornamenty ve Straznici. Od r. 2006 skenuju na HP Scanjet 4890 vyber z cca 30 000 snimku, BW, diaky a negativy format 24x36mm, 6x6cm a 6x9cm, a fotky do formatu A4. Fotim na Nikon F50 AF, Nikkor 35-80mm + Sigma 28-200mm, a na digifoto.
-
Pouzivam notebook HP G62-b30SC s W7HP za 10999 CZK s DPH, a MS Office 2010, Product Key pro domacnost za 800Kc s DPH. Mam kamkorder Toshiba CAMILEO X100 za 4830 Kc s DPH, s 8GB SD kartu za 500 Kc s DPH, zaznam videa 1920x1080i (60fps), cca 01:28:00 (h:m:s)/1548 snimku 16Mp, ZOOM H2 Handy recorder za 4990 Kc s DPH. Pouzivam Windows Live Movie Maker, Free Any Video Converter, Free Audio Editor... Ve vinohrade uzivam USB Modem Huawei E1750 a mobilni Internet kartu za 995 Kc, dobijeni Internet karty v bakomatu, 5x1 den/2 mesice za 200 Kc s DPH. Provoz mobilu mam za 190 CZK s DPH/mesic. Panelak mame pripojeny na internet optickymi vlakny pres Netbox, rozvod v byte mame do 4 mistnosti, cca 2Mb/s, za 560 CZK s DPH/mesic.
-
Vnoucata, 2 a 6 let, na pohadky maji tablet Samsung, strkajuu prsty do vsech displeju, aj do 15 let stareho 10” notebooku. Vnuk prilezitostne testoval dedovi a tatovi digifotaky Nikon, Sony, Samsung a Leica M9. Ve skolce, na pryglu a u more fotil na Canon PowerShot G10. Letos strejda vykoupal v mori brachovu HD videokameru a vnukuv digifotak. Koupil mu mensi Samsung ST5500.
-
Nemci, Japonci a Korejci prohrali valku, Cinani a Korejci levne vyrabi nejen elektroniku, auta a elektrovozidla. NATO vitezi v Holywoodu a z CT tecou reklamy a potoky krve, USA valci a zadluzuje EU a CR, VIP jezdi Mercedesy a BMV. V Cine jezdi rychlovlaky, aj na magnetickem poli. Zadravotnicka zarizeni, emisni povolenky, energeticke podniky, spalovny a skladky odpadu, vodovody s kanalizace, dalnice, silnice, zeleznice a mestske dopravni podniky byly zastarany, zadluzeny a rozkradeny, zdravotni a duchodove fondy a pojistovny rozkradeny, CHKO, lesy a parky byly vyrabovany v CR
-
Nebudu cekat na dalsi Vitezny unor/listopad v CR, pojedu strihat vinohrad, pestovat a dokumentovat biodiverzitu a folklor v CHKO Bile Karpaty v EU.
-
25. 02. 2011 | 07:28

hiasicsshoes napsal(a):

light side <a href="http://www.supratkshoes.com/">Supra Shoes</a>, but also bring their own lights , but also to a sitting in waiting .<br>
Slowly was close by and saw that the sea slowly emerged four wooden fishing boat shore than usual is not marked , but also was full of the above are many people who seem fitting .<br>
Moment , it has four wooden dock , and that lead people to jump off the boat, and then whispered , but the businessman this is connector signal , and then they , not a businessman, is a commercial benevolence , righteousness, benevolence<br>
Joints were identified slogan to go back , unload the cabin I saw a lot of people there , and then build Mu Banqiao , boxes of ammunition to wear slide from the beach , and then they moved constantly by the people Truck above.<br>
As they smooth handling when the shots rang out on the shore of the outpost , what to ask them immediately .<br>
Boss, the bank found that large team of people there<br>
Is not the police<br>
Can determine not the police , because they appeared to the people toward their shooting, so definitely not the police, to see from their dress should be like Stealing from Thieves , boss <a href="http://www.supratkshoes.com/">Cheap Supra Shoes</a>, head of the island could have the forces of Stealing from Thieves , Only the Kowloon Walled City of Old Lu was a counselor like the people.<br>
Lu that the old bum , , their people can stare at you<br>
They are far more people than they , and their firepower and are similar <a href="http://www.supratkshoes.com/supra-cuttler-c-10.html">Supra Cuttler Sale</a>, it is difficult , we would like to retreat<br>
[url=http://www.hiasicsshoes.com/asics-gel-kinsei-2-c-10.html]Asics Gel Kinsei 2[/url]
[url=http://www.hiasicsshoes.com/asics-gel-lyte-iii-c-19.html]Asics Gel Lyte III[/url]
12. 05. 2011 | 03:13

Naštvaný napsal(a):

"Ministr Dobeš ztratil kredit říkat cokoli relevantního" zcela nestoudně a opovážlivě namazal Lipold. Je to sprosté a namyšlené vyjádření. Teroristicky odstřelující práci a výbornou snahu vysokého úředníka této země. U Lipolda má však smůlu, že nepatří mezi kluky, kteří spolu mluví. A tak u něho a možná jemu podobných ministr šklství Dobeš jakýsi kredit zřejmě ztratil. Ale to je nicotné, ano, protože u soudných občanů, kteří jsou ministrovi Dobešovi vděčni, že se konečně mimořádně seriozně pracuje na nové, funkční metodice školství v naší zemi, u těch určitě ne. Navíc ho navršil svými polívkami. Že ČT a individua jako Lipold z té polívky udělali bryndu, to je něco jiného. Ale nám se jedná o polívky. A Lipolde, nejen polívka je grund... Apropos už byste se měl skutečně,ale skutečně vzdát té vaší odporné kejzarovsko rovenské filipiky.
09. 01. 2012 | 11:52

Pednemepicili napsal(a):

Привет!Хотите сдать или снять на выгодных условиях? Тогда читайте новость - <a href=http://bazar.sumy.ua/>электроника и бытовая техника </a> - объявления Сумы , <a href=http://netbazarom.blog.hr/>Бесплатная доска bazar.sumy.ua </a> - доска г.Сумы , <a href=http://ucosoft.ru/index/8-10888>Бесплатная доска объявлений bazar.sumy.ua </a> - аксессуары бижутерия ... Удачи Всем!
============================
<a href=http://kamagra100.blog.hr/>http://makamagraonlinesales.blog.hr/ </a> - directory kamagra , <a href=http://buy-kamagra.blog.hr/>http://buynowpolkamagral.blog.hr/ </a> - kamagra gel
23. 06. 2013 | 00:36

ledHoaleDah napsal(a):

Здраствуйте!У меня есть хорошая новость Тогда читайте новость - <a href=http://bazar.sumy.ua/>Добавить объявление объявлений г.Сумы </a> - новый сайт объявлений , <a href=http://ebazarom.blog.hr/>купить новую машину </a> - каталог досок объявлений Сумы , <a href=http://www.technolist.ru/user/GerMemdreag/>Добавить объявление bazar.sumy.ua </a> - ремонт игровых приставок ... Удачи Всем!
============================
<a href=http://discounted-kamagra.blog.hr/>http://evakamagragonow.blog.hr/ </a> - Kamagra Oral Jelly php , <a href=http://kamagra-fedex.blog.hr/>http://kamagraensuisse.blog.hr/ </a> - Cheapest Kamagra Online in the UK
24. 06. 2013 | 11:24

rosiehgb napsal(a):

De bons jobs. Et les 4x4, le personnel, les senteurs exotiques, la libert moins contraignante, l'or des sables, le d paysement garanti, l'existentiel confirm . <a href=http://airmaxpascher.bc-sound.com/>nike france</a> Ils affichent le logo Jumpman et d'impression d'éléphant. Consulter le communiqué DategtMar 26, 2012 Nike Sportswear est attentif attention toute particulière à la scène sneaker, donc les gars de NSW a décidé qu'il était temps de rétro de la Nike juin 9, 2012 femmes saliver sur les talons Manolo Blahnik. Pour ma part qui vient d'y revenir j'ai ramené pour mon fils de 9 ans le maillot de foot du mexique ( le vrai) attention à la contrefaçon ; des chaussures de foot vertes( nike ); (à acheter les 2 articles dans une boutique de sport et non dans les petits bouis bouis); c'est bcp moins cher qu'en france ; pour mes filles de 15 et 12 ans des teeshirt (motif et écriture espagnole)car je pense que des inscriptions style mexique, playa del carmen etc , ça n'aurai pas plus ; des porteclé pour tout le monde très jolis avec du cuir et métaux (tortue, mexicain.) pour nous : joli cendrier coloré, coupelles colorées avec motifs mexicains( à présenter par exemple pour l'apéro) sinon statue en bois (un mexicain) magnifique également; j'avoue ce ne fut pas facile surtout pour les filles en période d'adolescence; en espérant t'avoir donner des idées. amicalement; martine
Young children enjoy cartoons and jokes. Cartoons may be used to introduce a concept or for class discussion. Most children will master mathematical concepts and skills more readily if they are presented first in concrete, pictorial and symbols. <a href=http://airmaxpascher.bc-sound.com/>air max outlet</a>
Pour un enfant, le bout de la rue, c'est déjà le bout du monde.
Meat features a great deal of protein in nit, that will boost muscle mass and speed up recovery time. A group of male lifters who ate meat gained a lot more muscle mass than a group of male lifters who didn't eat meat. <a href=http://airmaxpascher.bc-sound.com/>nike france</a> Il manque sans doute l'heure actuelle un manque de dtachement face l'envie
02. 09. 2013 | 14:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy