Gottwald na stovce, vzpomínáte?

01. 04. 2011 | 17:40
Přečteno 32126 krát
Snad to nevyzní jako marné zoufání. Nebo jako objevná myšlenka, že je potřeba vzít koště a všechen ten marast vymést do Vltavy. Ne, žádnej deratizér.

Ale někdy se to tak sejde, že má člověk pocit: tohle už je fakt přes čáru. Myslím v politice.

Co pamatuju, tak nejsdílenější taková chvíle nastala, když komunisti dali na stokorunu, nejmilovanější bankovku, Gottwalda. V roce 89! To bylo i pro úplně obyčejné lidi ze středních vrstev přes čáru. Ponížení. Říkali si: Máme tohle zapotřebí, dáme si to ještě líbit?Ponížení je teď už asi silné slovo. Ale připadat si jako blbec, to taky bolí. Stačí zprávy za posledních 24 hodin.

Předseda vlády láká zpátky do vlády ministra, který se před pár měsíci příšerně zkompromitoval a očividně zapletl s korupcí. (Pro připomenutí: Jeho poradce říkal, že „aby měl Pavel někdy šanci být premiérem,“ tak musí „pro stranu mimo jiné vydělat peníze“, a podobné věci.)

Primátor, který před volbami i po nich vzýval „nové tváře“ kudy chodil, teď zve do rady veterána pražské velkokoaliční politiky. Který zbohatl na nemravných odměnách za zastupování města v městských firmách. Takže se ještě na podzim, kdy vanul vítr změny, myslelo, že „narazil“.

Velké politické strany zveřejnily své obří dluhy, důsledek strašlivých výdajů na volební kampaně. Kterými ale stejně nezmákly tolik voličů, aby se jim „investice“ vrátila do pokladny jako státní příspěvek. Hausnumera o volebních nákladech, kterými nás politici zásobovali, jsou ještě větší, než se vloni zdálo.

Zabalit peníze daňových poplatníků jako státní dotaci na svůj provoz a tu pak spotřebovat dvoj, trojnásobně, než co si můžu dovolit. Nezadlužená budoucnost. Solidarita. Odpovědnost. Spravedlnost. To známe.

S tou stokorunou už to prosím raději nezkoušejte. Vážně.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jája napsal(a):

Vážený pane, váš plátek se aktivně angažoval v instalaci této vlády a tím i lidí, kteří jsou s ní spojeni. Nechápu proto, proč se snažíze upozorňovat na nějaké nepravosti, když jste společně s většinou novinářů odvedl kvalitní práci a přesvědčil voliče, aby volili jak volili.
Pna Drobil je kádrová rezerva ODS na budoucího premiéra, však ona MFD zase něco vyštrachá, nebo vymyslí.
01. 04. 2011 | 17:48

Dočekal napsal(a):

Teď jsem jen zvědavý na to, kolik "pravověrných" vám to za to podobenství pořádně nandá.
Možná si to neuvědomujete, ale právě jste se dopustil téměř svatokrádeže. Zatím ale berete pouze iluze. Pravicové iluze.
01. 04. 2011 | 17:52

Protivnej dědek napsal(a):

Jistěže vzpomínáme na Gottwalda na stovce. Bez nostalgie.
Jenže...
Někde jsem to tu už psal. Hezký pláč nikoli jen na nesprávném hrobu, ale u dveří na hřbitov. Je pravda, co tu píšete, ale CO s tím a JAK?
Se sjednocenou EU a ÚS Rychetským a podobnými věcmi se vše sune jen do zkázy. Takže detaily jako zdiskreditovaní ministři a celá plejáda jejich pohůnků jsou spíše normální věcí a bylo by divné, kdyby to v tomhle švajneraji bylo jinak. A tak musím sdělit, že vlastně nevím, kam tím míříte, pane autore, podnětné bylo jen smetení svinstva do Vltavy.
01. 04. 2011 | 17:54

Ládik!!! napsal(a):

Není na té stokoruně Dočekal?
01. 04. 2011 | 18:06

SuP napsal(a):

Já myslím, pane Lipolde, že je to vlastně na dobré cestě. Přepřahat mezi volbami je blbost a ztráta času, protože ať vládne kdo chce, stát rozpustit nesmí. No a až budou další volby, budou se muset strany učit nominovat, stejně jako my se musíme učit volit. Protože ty strany, které nepochopí, že se musí naučit nominovat, čeká kroužkovací genocida. Ze stran, kreré mě zajímají, je to jedna.
Máte pravdu, ta stovka s gottwaldem byla neskutečná drzost. Na tu ti dnešní nemají (ještě). Ale možná je to škoda. Bylo by to pak jednodušší i pro ty, kdo tolik neodezírají.
01. 04. 2011 | 18:06

Petr Havelka napsal(a):

Pane Lipolde,

poslední dobou mi docházejí slova. To co v současnosti zažíváme se mohutně blíží tomu předešlému "My a oni".

Jedna jobovka přebíjí druhou a nedělám si iluze, že při jiné sestavě by to bylo lepší.

Chyba je zřejmě systémová, chyba je vzpětné vazbě, bez ní to nemá smysl.

Potíž je v tom, jakou ta zpětná vazba má mít podobu. Vnímavý a rozumný člověk pozoruje svůj vliv na okolí, ignorant touží vše převálcovat.
01. 04. 2011 | 18:09

Protivnej dědek napsal(a):

Pane Havelka, pozoruji své okolí už pěkných pár desítek let a zpětná vazba vždy funguje jen tak, že ruka ruku myje (nejlépe za cinkotu peněz) a změna bez převálcování nikdy nepřijde. Sám jinými slovy říkáte, že systémová změna je v témže systému málo. Co tedy míníte jinou sestavou, a jak tu jinou sestavu sestavit, když jen ignoranti by válcovali? Jedna změna bylo v roce 1918, další 1939, důležitá změna v roce 1948, kosmetická v roce 1968 a sametová v roce 1989. Sám si můžete odpovědět, které z těchto změn byly efektivní bez ohledu na to, jaký systém zastupovaly a co následovalo...
01. 04. 2011 | 18:17

Joe Ratata napsal(a):

Stejně jako v 89 to už nemůže dlouho trvat!
Každou chvíli nám nějaký ignorant v obleku řekne z obrazovky nějakou nehoráznost.Třeba jak nás okrást,aby mohl ještě více peněz nacpat do chřtánu bezskrupulózním zlodějům.Při tom se potutelně usmívá,protože ví že lže,my víme že lže a on ví,že my víme že lže.
Snad Nečas vezme zpět do vlády Drobila s tím,že to vše byly jen pomluvy pravděpodobně od Paroubka,Vondra že taky za nic nemůže a Barták bude mít na starosti pokladnu na MF.
Pak už snad vezmeme vidle a sekyry a půjdeme to naházet do Vltavy.
01. 04. 2011 | 18:32

Cech napsal(a):

Pane Lipold protože s tou 100-kou jestli jsem to pochopil správně tak je to jakoby ekvivalent k dnešní vládě?
Ta 100-runa je platidlo zaniklé země.
Tudíž se snažíte naznačit,že zanikneme jako ta země v níž se používalo ono platidlo?
Prostě snažíte se nám vsugerovat vizi budoucna dnešní vlády s Drobilem jako budoucím předsedou,který nahradí P.N.
Nevím je sice 1-ho ale přece snad v redakci nemůžete od rána ch....t?
Zde si dovolím navrhnout lepší cestu než Váš zánik ČR.
Pakliže to zkusíme podle pravidel třeba i té nenáviděné EU, nemusíme nutně (zahynout hlady)nebo jinak vyhynout.
01. 04. 2011 | 18:33

rejpal napsal(a):

Joe Ratata
.. a s Drobilem se vrátí i Langer
01. 04. 2011 | 18:36

Protivnej dědek napsal(a):

Cech: (jste Čech bez diakritiky nebo cech Europofilů? :-)
Podle pravidel EU se dostaneme tak leda víte kam... doporučuji přečíst si tohle http://www.paichl.cz/paichl/cestopisy/patagonie/demokracie.htm a ve smyslu stupnice Alexandra Tylera si odpovědět na otázku, zda Evropa (ta umělá, tzv. sjednocená) nezavání něčím takovým a na kterém bodu se nachází naše slavná demokracie...
01. 04. 2011 | 18:40

myrta napsal(a):

Jakou má tahle stovka u sběratelů hodnotu,ví to někdo?
01. 04. 2011 | 18:49

Protivnej dědek napsal(a):

Myrta: U těch Grebeníčků a Filipů asi velkou. U normálních lidí shodnou s úhledným útržkem toaletního papíru. :-)
01. 04. 2011 | 18:51

Cech napsal(a):

Naše slavná demokracie pane Protivnej dědku se nachází v trochu jiném bodě než demokracie v ostatní Evropě.
Vzhledem k tomu, jak problematické by bylo "uspinovat" demokratické kroky současné vlády s Drobilem na čele; předem to vzdávám.
01. 04. 2011 | 18:52

Ovčan napsal(a):

rejpal

Pravda.Na toho jsem zapoměl!
A mluvčím vlády bude Tluchoř,kterej je tak křivej,až mu to křiví hubu!
01. 04. 2011 | 18:55

Protivnej dědek napsal(a):

Ano, pane Cechu, to s vámi souhlasím. Je to nebezpečné, protože lidi skutečně mohou zmalomyslnět z nečinnosti a beznaděje a nakonec zvolit ty, kteří už tu jednou byli. Nemáme se tak špatně, ale svobody slova se nenají nikdo. To je ten problém. Přestanou se koukat nahoru, přestože vědí, že ryba smrdí od hlavy a podpoří toho, kdo slíbí okamžité zlepšení, byť za cenu zničení státu a zadlužení. Každý, kdo dospěje do určitého stavu nouze, přestaví žebříček hodnot na Bližší košile než kabát... a reinkarnovaný trouba ze stovky bude zase promlouvat k lůze, která bude radostně křičet.
No a nikdo nemůže říct, že by jejich způsob vlády byl neefektivní. Aspoň v určitých oblastech.
01. 04. 2011 | 19:00

pich napsal(a):

Jestli to tady půjde takto dál, tak ten Gott z wald se může na nějakou tu bankovku zase dostat.

Ve čtyřicátém sedmem si taky mnoho "lidí" nepřipouštělo že by to bylo možné.
01. 04. 2011 | 19:05

Kryštof napsal(a):

Co víc by kdo chtěl a mohl čekat od čecháčků kromě jejich geneticky zakodovaných zlodějin , podvodů , žvanění v úrovni nádražního bufetu a nekorektnosti , než jejich věčnou stupiditu a servilnost ?
V této pidizemi rozlohou a velmoci blbostí musel zákonitě padnout kterýkoliv politický režim i ekonomický řád .
A vystřídaly se tu s výjimkou vojenské diktatury již všechny formy . Troufám si tvrdit , že v moderních dějinách ,Čechům ,věčně neschopným spravovat si samostatně jejich záležitosti , optimálně nejlépe a relativně i nejdemokratičtěji a nejsvědomitěji vládli Habsburgové .
01. 04. 2011 | 19:08

JoJo napsal(a):

V úvodu Jája napsal(a). A stím nelze nic jiného než souhlasit. Kolik vlastně odešlo novinářů z t.zv. pravici nakloněného tisku v čase volební kampaně, protože nesouhlasili s tažením proti ČSSD a zejména Paroubkovi? Kolik se jich tady našlo na blogu? Já volím a volil jsem ODS. Volím je z jistého důvodu a to aby vládli. Protože doufám, že jednou až to dojde do postupné prd..le, lidé konečně prokouknou. Konec komunistického režimu nezavinila ta stovka, ale jejich politika. Proto se děsím toho, až zase dojde konce to, čemu se u nás říká pravice.
01. 04. 2011 | 19:09

Cech napsal(a):

Nevím myslím si že v žádném případě jsem nechtěl zpochybňovat efektivitu směrování pana Drobila, ta je myslím si více jak dostatečná.
Dále z tohoto úhlu pohledu musím souhlasit i s Vaším hodnocením současné vlády:
"No a nikdo nemůže říct, že by jejich způsob vlády byl neefektivní. Aspoň v určitých oblastech".
Proto rozebírat efektivitu přesměrování zdrojů současné vlády, bych si ani v nejmenším nedovoli pane Protivnej dědku.
01. 04. 2011 | 19:11

Drzá zrzka napsal(a):

Jediná objevná myšlenka dnešního dne je ta, že není velkého rozdílu mezi "aprílovými" a neaprílovými zprávami. :o)
01. 04. 2011 | 19:14

Papouch napsal(a):

V Rakousku zřejmě mají podobné zkušenosti s 50 lety neformalní rudočerné velké koalice - výsledek je 29% pro HC Stracheho a FPÖ:

http://diepresse.com/home/politik/innenpolitik/646709/Platz-1_FPOe-zieht-in-Umfrage-an-SPOe-und-OeVP-vorbei?_vl_backlink=%2Fhome%2Fpolitik%2Finnenpolitik%2Findex.do

Být Rakušan, volím ho taky.
01. 04. 2011 | 19:15

Petr Havelka napsal(a):

Pane dědečku,

systémem myslím zdejší politickou "praxi", ale zřejmě je systé, protu praxi příliš odvážné slovo :)

To co si zavedly zdejší politické elity je prostě bordel a já v něm dělám tu děvku, nedobrovolně. Politici mne "pasou".

Sestavou myslím to co se vyskytuje v parlamentu a to na jednu hromadu, nedělám si iluze, kdyby se parlament totálně obměnil, bude po nějakém čase zase "stejný" jako teď.

Nejraději bych byl, kdyby ČR byla jedna ze spolkových republik Německa.

Nevím, co se to za lidi tlačí do politiky, stručně šmejd vedle šmejda. Zřejmě bude trvat dlouho a dá to i hodně práce, než se tyto poměry změní k lepšímu. Třeba se toho dožiju. Jen jedno si přeju a to od srdce "Už žádná revoluce"
01. 04. 2011 | 19:17

Protivnej dědek napsal(a):

Pane Cechu, měl jsem na mysli efektivitu vlády instalované původně v r. 48. Efektivita vlády současné je to, oč se tu fackujeme - je to efektivita do jejich vlastní kapsy a z naší kapsy ven.
Efektivitou jsem tedy spíše mínil tvrdost a trvalost bolšánských opatření než jejich důsledky.
Ovšem když se to tak vezme... tak ta dnešní vláda taky všechno tvrdě jistí. Tak asi nejsme ve sporu, pane Cechu :-)
01. 04. 2011 | 19:23

Protivnej dědek napsal(a):

Petr Havelka: Ale ano, máte pravdu. Jen ta doba (toho se už nedožiju), než se to srovná v hlavách, že když už se krade, mělo by se nechat i těm dole (zjednodušeně řečeno, tak to aspoň funguje na Západě a vlastně kdekoli v politice, politika prostě JE svinstvo a člověk je od přírody sobec a altruismus je blbost) - tak tuhle jsem slyšel někoho, kdo za bolševika dost let odseděl, a ten člověk pravil, že když seděl dva roky, trvalo také dva roky, než se srovnal k civilnímu obrazu, když seděl 3 roky, tak mu návrat k normálu také trval tři roky. My jsme seděli nejen od roku 48 do roku 89, ale započteme-li i 6 let války, tedy další nenormálnosti, pak se toho srovnání v hlavách hned tak nedočkáme.
01. 04. 2011 | 19:31

Kat Mydlář napsal(a):

Hulínský a Březina = jedna štastná rodina. Ti dva by měli sedět spolu - ale v chládku.
01. 04. 2011 | 19:31

rejpal napsal(a):

Kat Mydlář
Představa štramáka Březiny v teplákách je docela Aprílová
01. 04. 2011 | 19:33

Otazka napsal(a):

Dobry den vsem slusnym lidem,
prave novinari jsou tou spolecenskou vrstvou, ktera hraje dulezitou roli. Jejich podil na stavu veci je zcela zasadni.
Kdo z nich dokaze napsat o tom, ze Klaus prezident jel v afere LTO?
Ktery novinar se zepta, kdo zfalsoval satelitni snimky neexistujicih irackych laboratori?
Ktery novinar se podival na globus, kdyz na nas letely ty neexistujici rakety z KLDR pak z Iranu, kdyz tady Velky bratr chtel zbudovat v Brdech tajnou mucirnu?
Ktery novinar si dovoli napsat o jadernych hlavicich statu Buh bojuje a o nespolupraci tohoto statu s agenturou OSN pro jadernou energii?

Cenzura, lzi, cenzura, lzi, cenzura, lzi

Kazdy at si zamete pred svym prahem.

"Svoboda je pocit viny za krivdy pachane na druhych"

Bez novinaru a samozrejme spinavych praktik Aktualne.cz by to neslo.
01. 04. 2011 | 19:52

Elena napsal(a):

jeeeee, moj obľubený penaz, bože ako som ju zbožňovala tu stokorunačku, všecko sa dalo za ňu nakupiť, mlíko, maso, pivo, chleba, rožky, salamy, klobasy a ešte ty z nej aj vydali , večer z vydajku sa dali isť ha diskošku , nikdy jej nebolo konca :))))
01. 04. 2011 | 20:02

Elena napsal(a):

idem si vspominať a sa zalizovať čo všecko sa dalo nakupiť za tu stovku :

pivo desinka bolo 2 kčs, mliko bolo za 2 kčs, milačik, termix jogurt všesko bolo do 3 kčs, pečivo par halierov, chleba tušim 8 korun teraz neviem či polovička alebo celý, boli sme vtedy ešte mala rodinka tak som kupovala len polovičku chliebika, pašteky, kabanas, cesnakova salama, šak za tu stovečku sa dalo prežiť aj tyždeň, v závodnéj edalni obed bol 12 korun, varili baječné!
01. 04. 2011 | 20:09

Elena napsal(a):

raňajočky v bufete 10 dekov tresky , rožok a kafčo za cca 6 korun, obed za 12 korun, ľahka večera nejaký jogurtuk a maš náklady denné 25 korun , nektoré sa stravovali z potravin vlastnéj výroby ako klobasky udene, zabyjačkova jaternička, nejaka uhorka, rajčinka, a maš ušetrene aj tých 25 kčs, stači si kupiť len chlebiček
01. 04. 2011 | 20:18

Elena napsal(a):

a viete , že te ceny čo tu pišem sa zachovali, v našom parlamentnom bufete, kto mi neveri, nech si to preveri
01. 04. 2011 | 20:41

Vico napsal(a):

Aj Eléna, nevím, nevím, jestli tento směr diskuze považuje Lipold za to pravé ořechové.

Vy nám tu z Gottwalda děláte Usaina Bolta.

Usain Bolt na stovce, vzpomínáte?

V roce parlamentních voleb 2010 naše mienkotvorná média vyrobila atmosféru jihoafrického stadiónu se sto tisíci vuvuzelami. Už tehdy se šlo přes čáru, vzpomínáte??

p.s. Já nikdy nepřijal mediální přezdívku pro předsedu vlády - pan Čistý, pro mne to byl "Čistej", který s novinářskými spřátelenými F-16 nad hlavou dobil Strakovku s chvilkovým pocitem, že je sv.Jiří, který usekl bradavičnatou dračí hlavu.

Momentálně bych si přál na stovce Usaina Čistého. Deset vteřin...a dost!
01. 04. 2011 | 20:52

Elena napsal(a):

Vico,
a to ja som ešte napisala cenu obedu v závodnéj jedalne z roku 1999 , len že v roku 1993 obed stal 7 korun, ostátné preplacali odborari a podnik, autor výzera že by mohol byť v mojom veku, tak nech sa nerobi že si nič nepameta, ak bol aj vtedy už mladý prácujucý novinar musy vedieť čo stal obedik v redakcie ja sa nepametam aké ste mali noviny vtedy, čitala som len časopis Slovenka

tvrdšiu a silnejšiu stokorunačku neželi táto gottwaldovka som nezažila, tak čo mam klamať, šak si pišem právdu, je demokracia, nie?
01. 04. 2011 | 21:00

Elena napsal(a):

a ešte , nech ma stihne trest ale chodievali sme na držkovu polievočku a kapustnicu, v meste bol taký bar na stojaka, tak ta sala 2,50 , čerstvučka zo zabyjačky
01. 04. 2011 | 21:07

Inci napsal(a):

Hmmm ... když si místo Klémy představím na této bankovce podobný opilecký škleb " ministra financí" Kalouska ... z bláta do louže ...
01. 04. 2011 | 21:10

Killer napsal(a):

Trochu blbé přirovnání, občane Lipolde.

Hlavní je nepřehánět, neklesat na duchu. Věci nejsou až tak katastrofické, jak by se mohly zdát. A náš rudý čeká na každém rohu, na každou příležitost, a přemýšlí svou chabou myslí, jak situace využít. Není to poprvé a nebude to naposled. Jen čas jako vždy nám prokáže neocenitelnou službu, jako rozechvělá kmitající struna. Až to zjistíme, až to zjistíte, je obvykle pozdě. Vy také zjistíte, že svým nevyrovnaným emočním stavem exitujícím dávno zapomenuté idee, nahrávate těm PSD tak přemnoženým na tomto fóru. To Vás těší?

Kdysi se mne někdo ptal. Co je lepší? Zaznamenávat historii, nebo na ní zapomenout, zvláště když byla krutá? Jeden přístup říká, že z historie nám ukáže cestu, jak se vyhnout chybám, jak jít dál. Jiný tvrdí, že k dalšímu rozvoji je lepší na ní zapomenout a ještě lepší ji vymazat. Zaznamenávat jen ty dobré události. Taktik, stratég a diplomat v rámci zachování smíru řekne, že obojí přístupy mají své přednosti v dalším vývoji. Každý chce pro národ to nejlepší, alespoň to říká. TO PSD nejsou schopní pochopit.
01. 04. 2011 | 21:17

potížista napsal(a):

Pane Lipold.
Zapoměl jste na předsedu ústavního soudu a jeho prohlášení o ohrožení nezávislosti této instituce.
01. 04. 2011 | 21:22

Elena napsal(a):

pán Killer ,
mala som vtedy 24 rokov, keď som držala v rukach prvý krat tu gottwaldovku, nemožete ma nazivať rudoškou vonkoncom nie chabomysliacou,

nemožete všetko zhodiť na komunistov, jeden jediný príklad Vám napišem, komunistické byty , ktoré sa dostavali zadara , teraz sa predavaju trojizbak za 3 milliony kaček
01. 04. 2011 | 21:32

Rams napsal(a):

Datum první příležitostí jak dát razantněji vládě na vědomí, že to takhle dál nepůjde, bude asi 1. květen. Tohle je můj odhad. Vláda sice nasadí mocenské prostředky a pravděpodobně se udrží, ale její pozice bude tak jako tak otřesena.
Vycházím ze zkušenosti z roku 1989, kdy režim překonal další projevy občanské nespokojenosti, ale přitom se postupně rozkládal - vše bylo otázka několika měsíců.
Bude to i teď? Bude vláda slábnout a padne na podzim?
A co bude, až padne?
01. 04. 2011 | 21:36

Ivan Sommer napsal(a):

Autor ve stopách fašizujícího Miroslava Sládka.

Sládek, předseda kdysi parlamentního Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa, proslul výrokem naházet vládu do Vltavy.
01. 04. 2011 | 22:15

Killer napsal(a):

Paní Eleno

To je asi velká tíha.
01. 04. 2011 | 22:44

Petr Havelka napsal(a):

Pane dědečku,

o tom "altruismu" by se dalo debatovat. Samožezřejmě, debata o hlavách má opodstatnění. Nakonec i já mám pocit lehce mimo. Nabízí se otázka proč? Inu proto, že na tuto debatu není zavedený "zlozvyk". Zdejší, nemají zavedenou cestičku k normální, věcné diskusi na "dané téma".
02. 04. 2011 | 01:11

Honza999 napsal(a):

Petr Havelka

Už žádná revoluce???

Bez revoluce to nepůjde. Prasata od koryt dobrovolně nepůjdou, to nás raději vyvraždí a dovezou si nové hodné povolné otroky ze zemí třetího světa. Mám-li si vybrat, jestli budu zlikvidovám pro prospěch dnešních tyranů, nebo je sám pověsit na lucernu - hádejte, co si vyberu...
02. 04. 2011 | 02:39

SuP napsal(a):

Honza999 -
Nahradit u koryt jedna prasata druhými nic neřeší. Musí zmizet koryta. Pak se i prasata půjdou pást. Ty Vaše revoluce jsou na prd a jenom zdržujou.
02. 04. 2011 | 07:33

Petr186 napsal(a):

No dnes by mohli dávat na bankovky prdele našich politiků, Klausovu, Kalouskovu, Nečasovu, ne? Bylo by to úplně stejné, nejsou vůbec lepší než Gottwald.
02. 04. 2011 | 08:05

J.R. Jr. napsal(a):

Tenkrát ta stovka - docela šok. To se soudruhům nepovedlo. Nepovedený (kanadský) žertík na účet občanů.
Bankovka je navíc přeplácaná, tahá to za oči, i kdyby tam byl jiný ksivt, nepomohlo by to, /podle mého mínění/.

pane Lipolde, o co jde? Všechno jde dobře, ne? Přece z důvodu toho, že mj. nemám možnost se podílet na tunelech, mít se lépe než dobře, ad., přece šmahem neodmítnu přijmutí radostné sebereflexe radostna za realitu žití, shodou okolností žití v rozvinuté, občanské, západní demokratické společnosti.
02. 04. 2011 | 08:41

ali napsal(a):

Petr186
mně by se na stovce líbila PP

Sup
myslím, že už se koryta odklání..jde jen o to, aby ta prasata byla včas odchycena, než zdivočí puštěním na pastvu..
02. 04. 2011 | 08:57

dalimír napsal(a):

Dávno tvrdím že již naši předkové pochopili že z národa čechů a moraváků se nikdy nezrodí osobnost která by byla schopna téhle neštastné zemi úspěšně vládnout ! A je jedno jestli to byl v socialismu Kléma nebo v souč.době Klaun ,jé pardon Klaus ! Jen pár naivních křiklounů si vždy myslelo že máme natolik schopnou elitu která vůdčí osobnost pro vedení státu vychová a připraví ! To ale nikdy nebude ! Protože jsme v podstatě národem nespolehlivým falešným a závistivým ! Hlavní heslo je zde Kdo nekrade okrádá svou rodinu ! A pak další negativum, podlézání mocnějším a podržtaškovství ! Tohle vše je hluboce zakořeněno v genech od pradávna a nikdo s tím nehne ! Proto zde nebude nikdy vláda která by úspěšně tenhle stát vedla !Přji všem hezký víkend ! Ps: obrázek na bankovce nic neřeší !
02. 04. 2011 | 09:10

Baba Jaga napsal(a):

Tak tuhle stovku jsem našla v nabídce na internetu za 165 Kč (nehledala jsem více možností a možná ji nikdo nekupuje). Z druhé strany jsou Hradčany a nápis, že je krytá zlatem a ostatními aktivy ČNB (no, to byly nejspíše pohledávky, takže asi krytí nic moc). Koukla jsem i na platnou zelenou stovku. Je na ní Karel IV. a o krytí jsem tam už nic nenašla.A nevíte někdo, kolik tak % peněz na všelikých osobních i firemních účtech by šlo v ČR vybrat v jeden okamžik v hotovosti? Vždyť jsou to jen imaginární penízky, kterými si bezhotovostně platíme. Nebo se mýlím a banky mají v trezorech dostatečnou hotovost?
02. 04. 2011 | 09:10

Baba Jaga napsal(a):

Dalimírovi
Nevím, co máte v genech Vy, ale mí předkové mně žádné podobné dědictví nepředali a za to, že jsme Moraváci v ČR se z nás nikdy nikdo nestyděl a nikdy nic neukradl. Kdyby tu nikdy nebyla vláda, která by stát vedla, tak už by snad neexistoval. (Jó, koho jsme si demokraticky zvolili, ten tam rozumuje a bohužel i rozhoduje.) Možná by bylo nejlepší řešení, aby byl vyhlášen státní bankrot - stát se oddluží a lidičky budou platit dluhy dál, protože všechny ony navrhované reformy zřejmě oddlužení nevyřeší. A Vy zkuste na svět hledět optimisticky, alespoň občas. Co se má stát, to se stane.
02. 04. 2011 | 09:22

Coorporiäll napsal(a):

Tak ta "Gottwaldova stovka",to neni proti polovine vladam od roku"89" takove nestesti.Jen kdyby jeste platily,jak by antikomousi pechovali sve nenazrane ruksaky.Je to jedno,treba Hitler,Dzingischan,hlavne,ze je na vysi kupni hodnota.Co se tyce vsak hodnoty lidi?V teto dobe jsou jeste horsi nad ty,kteri jiz nemaji svou moc a vladu jedne strany.Gottwald?Ten jeste budoval,Vy kradete a nicite sve lidske hodnoty jinak.
02. 04. 2011 | 09:29

dalimír napsal(a):

Aliamálko to máte pravdu ! Petra Par. je alespon fotogenická ! Také se mě líbí ! Dl.
02. 04. 2011 | 09:30

ferry napsal(a):

Já nevím... stokorunu s Gottwaldem si pamatuju matně jako kluk z padesátých let.Ale že by byla stovka s ním ještě v roce 1989..? Na to si nevzpomínám.Není to kamufláž? Nebo,nebyla ta stokoruna vydaná jen jakoby "cvičně",aniž by šla mezi lidi? Pravda - ve Slunce,seno,erotika touto stovkou platila Helena Růžičková v Německu počítač.Takže nevím ... já ji ve šrajtofli neměl.Tu stovku,myslím... Ale jinak má článek pravdu.Naši vládní boys dělají takové pitomosti,že by byl čas naházet je do Vltavy a přidržet jim nosy chvíli pod vodou.Cvičně... řekněme pět minut.Kdo by to vydržel,má dobrou šanci vydržet práci v kamenolomu až do důchodu ...
02. 04. 2011 | 09:37

Stařeček napsal(a):

jo jo pane Lipolde, je hrozné když ti co tu pomohli instalovat ten nepořádek, teď brečí nad výsledkem své práce.
02. 04. 2011 | 10:07

Píďalka napsal(a):

Jakou má tato bankovka sběratelskou hodnotu nevím, ale v Mnichově se se jí tehdy pokoušela Škopková vyměnit za 8 západních marek. "Žádnejch 5 ale echt, vosum, milej zlatej. Říkala to Růžena z prasečáku." :o)))
02. 04. 2011 | 10:27

Bavor napsal(a):

Padouch nebo hrdina - vždyť jsou jedna rodina. To je jenom mírně poopravená věta z filmu Limonádový Joe. Ale jak pravdivá!Kdo tento film viděl, ví, že to je předobraz dnešní společnosti.
02. 04. 2011 | 10:32

honza napsal(a):

Lidi co blázníte? Jsme nejrovnostářský stát v Evropě, máme nejmíň chudých. Města a vesnice proti před 20 léty jen kvetou. Co furt nadáváte včetně soudruha Lipolda? To jste mysleli v roce 89 že tady bude hned Švédsko......
02. 04. 2011 | 10:38

ali napsal(a):

dalimír
že by se mi líbila PP na stovce, milý Dali ještě neznamená, že je fotogenická a že se mi líbí.. :o)
ale Váš názor Vám neberu..
02. 04. 2011 | 11:03

ali napsal(a):

honza
žejo? Taky nechápu, proč nadávají. Stačí se mrknout na malý pátek po obchodních centrech a silnicích..navzdory drahému benzínu i naftě neubylo aut, navzdory vysokým cenám neubylo lidí v těchto svatostáncích nové doby..pořád mají dost peněz na ježdění a utrácení..na normální pátek už ani nechodím do krámu, neboť lidi dělají, jakoby neměli na víkend co jíst..
02. 04. 2011 | 11:06

Rašín napsal(a):

domnívám se, až budou na bankovkách vyobrazeni Vondra, Klaus, Havel, Krejčíř, Topolánek a podobní a před nimi v popředí kovaná mříž, tak se možná budeme mít líp!
02. 04. 2011 | 11:27

dědek napsal(a):

k Babě Jaze - až přijde měnová reforma, téměř všichni si budou rovní. Jen zloději si budou libovat.
02. 04. 2011 | 11:34

Dočekal napsal(a):

ali:

********
Porovnávání životní úrovně podle plných nákupních košíků v Hypermarketech je argumentace pitomců. Zvláště těch, kteří poukazují na plná parkoviště před těmito obchody o víkendech.
Co mne opravňuje k tomuto tvrzení? Bydlím v bývalém okresním městě a jsem důchodce. Starobní! Takže mám trochu víc času. Občané z našeho města si v těch šesti megaprodejnách nakoupí pohodlně v týdnu. O víkendu zde nakupují převážně „venkovani.“ A ty plné nákupní košíky? Je to nákup na celý týden a nejen pro jednu rodinu! Zkusili jste si někdy porovnat ceny v Hypermarketu a kterékoliv venkovské prodejně? Rozdíl je až třicet procent! A ty vyšší ceny za stejné zboží platí hlavně staří lidé, kteří nemají jinou možnost.
Proč jsem na vás reagoval? Protože úplně stejně argumentovali komunisti. „Máte co žrát? Máte! Tak držte huby!“
********

Tento text jsem zveřejnil v on-line diskusi někdy před třemi lety. Od té doby tady přibyl další Hypermarket a plánuje se výstavba osmého "chrámu konzumu."
A že za své peníze nakupujeme převážně levné a tím pádem také nekvalitní potraviny? Za to přece můžou komunisti a sociálisti!
Až moc dobře si vzpomínám na slova páně Klausova privatizačního souputníka, pana inženýra Tomáše Ježka: "Supermarkety se sem dostanou jen přes moji mrtvolu."
Pana Tomáše Ježka jsem nedávno viděl v televizi a jako mrtvola mi nepřipadal ani trochu.

Jinak bych si dovolil malou poznámečku. Primitivismem, který je patrný ve všech vašich příspěvcích, věci k lepšímu nezměníte ani náhodou.
02. 04. 2011 | 11:37

honza napsal(a):

Držet hubu jistě nemusí nikdo. Ale je strašný, že zažíváme snad nejlepší a nejbezpečnější dobu v tomto a asi minulém století a většina lidí jen furt nadává a kazí náladu nejen sobě, ale i druhým.
02. 04. 2011 | 11:43

FOX napsal(a):

Jarní vlaštovka.
http://www.neo2011.cz/
02. 04. 2011 | 11:43

myrta napsal(a):

Chtělo by to vydat novou bankovku-nejlépe 1000 Kč kde by byl nečas s dvěma síťovkami.To by byl světový trhák!
02. 04. 2011 | 11:44

chjo napsal(a):

Co bylo pres caru, valecni zlocinnci a vrahove na dolarech pres caru pitomcum nejsou?
02. 04. 2011 | 11:55

Dočekal napsal(a):

honza:

Tady vás musím vyvést z omylu.
Za vlády bolševika (toho rudého, to aby snad nedošlo k omylu) jsem klidně poslal do zádele předsedu ZO KSČ. A protože jsem byl v právu, tak mne nejen nikdo nevyhodil, ale soudruh předseda, takto vedoucí skladu, navíc přišel o kvartální prémie.
Když jsem si dovolil totéž v lednu roku 1991, tak mne bývalý soudruh, teď už ovšem pan továrník, chtěl vyhodit na hodinu. Naštěstí to tenkrát ještě nešlo a tak musel dodržet výpovědní lhůtu podle Zákoníku práce. Já jsem ale stejně po měsíci odešel sám.
Dnes úplně stačí, když vás nabonzuje někdo ze spolupracovníků a při nejbližší vhodné příležitosti letíte.
Loni na podzim to tady jeden podnikatel (firma má sídlo samozřejmě v Praze) dovedl k dokonalosti. Dal ve známost, že ve firmě ponechá ty pracovníky, kteří ho upozorní na možná zlepšení. A taky na to, který pracovník pracuje nedostatečně.
Do týdne měl na stole tolik vzájemných udání, že to propouštění mohl brát pěkně podle abecedy.

Na závěr si neodpustím jednu poznámku.
Aby byla jakákoliv propaganda účinná, musí obsahovat ono pomyslné zrnko pravdy. Pokud je to jen floskule, opsaná z manuálu, působí takový diskusní příspěvek spíš opačně.
Na tohle nezapomínejte pokaždé, když budete mít zase puzení k poučování znalých a zkušených.
02. 04. 2011 | 12:02

Dočekal napsal(a):

myrta:

Marně pátrám na YouTube po záznamu, na kterém je pan Nečas s těma dvěma taškami síťovkami.
Pomůžete? Děkuju předem.
02. 04. 2011 | 12:06

Pavel napsal(a):

Gotwald na stovce, je v podstatě jako každý jiný portrét na bankovce. Mě zaujala hlavně barva bankovky a to mám zelenou rád, já jsem vůbec to co řeší autor článku v té době neřešil - něco o poslední kapce. Z odstupem dvaceti let je tato argumentace směšná a absurdní jako spousta dalších informacích o minulém režimu.Stejně tak je dnes směšné jak různí 25 - 35 a bohužel i velmi staří - u mě - patolízalové a lháři/ lžou do své kapsy/ z médií mluví zasvěceně o "strašném" minulém režimu - asi jsem žil v jiné zemi, že jsem to neviděl.Zřejmě mají dost debilní rodiče, když jim nejsou ani schopni říct jak žili. Jinak si to nedovedu vysvětlit.Já nemám zkušenost ani s 50 a 60 léty.
Za dvacet let od převratu jsem však neslyšel nic pozitivního na minulém režimu - dost ubohé a trapné.Jinak " protivnému dědku" ! bych chtěl říct, že je asi vůl a to nechci urazit vola......
02. 04. 2011 | 12:22

Divobyj napsal(a):

Pane Lipolde-trochu jste zaspal dobu.Poukazujete na nepravosti,na které bylo tisíckráte poukázáno,stěřujete si na to,nač bylo tisíckráte srěžováno.Jemně vyhrožujete,jako již bylo tisíckráte jemně vyhrožováno.Naštěstí jste napsal větu o vymetení onoho marastu do Vltavy.Tou se již blížíte k současnosti.Pane Lipolde,pokuste se být statečný a hlavně-aktuální! Napište KDY a KDE ?
02. 04. 2011 | 12:29

honza napsal(a):

Doležal

hmm, Zákoník práce - myslíte ten odborářský prohlasovaný KSČM + ČSSD v legislativní nouzi?
02. 04. 2011 | 12:32

dalimír napsal(a):

Tak to vidíte Aliamálko pan Dočekal vám to patřičně vysvětlil jak se věci mají a má recht ! Je to přesně tak a bez další diskuze ! Zdravím Dl.
02. 04. 2011 | 13:03

Abu Sharon napsal(a):

Dočekal:

https://www.youtube.com/watch?v=ESVErqo9b6s
Nečas s předvolebními siťovkami :-))
02. 04. 2011 | 13:04

SuP napsal(a):

ferry -
Některý lidi jsou ale děsně ukecaný. Co?
02. 04. 2011 | 13:07

dalimír napsal(a):

A navíc Ali já tyhle velkovýkrmny bytostně nesnáším a málokdy tam zabloudím ! Doufám že budou časem krachovat jedna po druhé !Vietkong je s koupí a bude v nich pěstovat mari huanu ! Z něčeho žít musí ,když už je máme zde kluky šikovný ! Dl.
02. 04. 2011 | 13:14

dalimír napsal(a):

Babo Jago nebudte naivní ,u nás není na výběr z jakýchkoliv pol.stran ! Můžete to hodit třebas i Anciášovy do urny ,stejně si nepomůžete a výsledky budou mizerie ! Vše už je za těch dvacet let svobody vyzkoušeno ! Nejlepší je přece jen VLÁDA JEDNÉ STRANY !!! Dl. Ps: Komunisti si neměli nechat vytrhnout taktovku z rukou ,moulové !
02. 04. 2011 | 13:29

Baba Jaga napsal(a):

Pro Dalimíra
A mně o Vašich genech a podceňování národa a tudíž i sebe samého už nesdělíte nic? Všude je to nějaké, ba i lidé jsou vpodstatě všude všichni stejní.
02. 04. 2011 | 13:33

Baba Jaga napsal(a):

dalimír
Nu, psali jsme oba současně. Možná byste si měl nějakou stranu vytvořit a zkusit to jinak a lépe. Ba i penízky by třeba mohly mít za Vás hodnotu něčím krytou.
02. 04. 2011 | 13:37

Baba Jaga napsal(a):

dědkovi
Tak nevím - bude měna brzy? Že bych vytřepala prasátko a své pidi-úspory rozfofrovala...
02. 04. 2011 | 13:39

Čvančara napsal(a):

Je načase, aby za to vzal náš bývalý, skoro celým národem milovaný Václav a skutečně začal usilovat o to, co trucovitě pronesl na premiéře Odcházení za aplauzu dobře situované klaky pochlebníků: Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Tlupa disidentů přihlížela rozkrádání a rozbíjení republiky nebo se na tom přímo podílela. To, co se stalo s národem, skutečně o a jeho kamarádíčkové chtěli? Že je hanba nefackuje.
02. 04. 2011 | 13:53

anti politik napsal(a):

Čeští novináři buď novinařinu neuměj nebo jí umět nechtějí, za někoho koupou a jen špičkují! Bohužel u nás je zprofanovaná nejen politika, justice a policie, ale už i média a novináři!! Nemáme žádný tisk o kterém by se dalo říci, že je natolik solidní, že by mu lidé věřili! Pár metrů za hranicemi na západ by tisk tu naší slavnou politickou scénu roztrhal na kousky, tak jak to, že to nefunguje tady?? Protože český tisk je stejná sračka jako politika!! Taky už mu nikdo nevěří! Hlídací psi dohlídali a vlastní vinou přišli o to nejcenější a to o důvěru čtenářů, tím jejich funkce jako sedmé velmoci končí a ztratili svůj původní smysl! Je to na nás přátelé!
02. 04. 2011 | 13:58

question Mark napsal(a):

Vendys Docekal napsal,
Aby byla jakákoliv propaganda účinná, musí obsahovat ono pomyslné zrnko pravdy. Pokud je to jen floskule, opsaná z manuálu, působí takový diskusní příspěvek spíš opačně.
Vendysi, ty jsi mistr floskuli. Akorat me zajima tohle...
"Za vlády bolševika (toho rudého, to aby snad nedošlo k omylu) jsem klidně poslal do zádele předsedu ZO KSČ. A protože jsem byl v právu, tak mne nejen nikdo nevyhodil, ale soudruh předseda, takto vedoucí skladu, navíc přišel o kvartální prémie.
Když jsem si dovolil totéž v lednu roku 1991, tak mne bývalý soudruh, teď už ovšem pan továrník, chtěl vyhodit na hodinu. Naštěstí to tenkrát ještě nešlo a tak musel dodržet výpovědní lhůtu podle Zákoníku práce. Já jsem ale stejně po měsíci odešel sám.
Dnes úplně stačí, když vás nabonzuje někdo ze spolupracovníků a při nejbližší vhodné příležitosti letíte.
Loni na podzim to tady jeden podnikatel (firma má sídlo samozřejmě v Praze) dovedl k dokonalosti. Dal ve známost, že ve firmě ponechá ty pracovníky, kteří ho upozorní na možná zlepšení. A taky na to, který pracovník pracuje nedostatečně.
Do týdne měl na stole tolik vzájemných udání, že to propouštění mohl brát pěkně podle abecedy."
Odkud tedy mate ten vysoky duchod kterym se tu tak rad chlubite?
02. 04. 2011 | 14:18

anti politik napsal(a):

Není to útok na Lipolda, ten se aspoň snaží, ale sám toho mnoho nezmůže! Nejhorší je stranický tisk jako býval za bolševika např. Modrá fronta dnes nebo Lidovky! Paradoxně se nejvíc pravdy dozví člověk v bývalým Rudým Právě, protože to jako jediné otiskne názory úplně každého a fór je v tom, že tam píší i pravicový politici z vlády, když chtějí aby jejich názor vůbec někdo ještě četl!!
02. 04. 2011 | 14:22

question Mark napsal(a):

Vendys Docekal je muj hrdina!

napsal,
"Za vlády bolševika (toho rudého, to aby snad nedošlo k omylu) jsem klidně poslal do zádele předsedu ZO KSČ. A protože jsem byl v právu, tak mne nejen nikdo nevyhodil, ale soudruh předseda, takto vedoucí skladu, navíc přišel o kvartální prémie."
Nepripada Vam Docekal jako kandidat na clena tretiho odboje?
02. 04. 2011 | 14:22

Dočekal napsal(a):

Abu Sharon:

Dík, potěšil(a) jste mne. Tenhle klip mi totiž chyběl do sbírky předvolebních slibů ODS.
honza:

Nikoliv Doležal, ale Dočekal. To pro příště.
Jinak si vás dovolím upozornit ještě na jednu maličkost. ČSSD se vyčítá, že tady zavedla štědrý sociální systém. Tento systém tady ale zavedla už v první polovině devadesátých let minulého století vláda pod vedením pana prof. Ing. Václava Klause CSc., dr.h.c.43x. Navrhovatelem byl tehdejší ministr práce a sociálních věcí pan inženýr Jindřich Vodička.
Že to nebylo samoúčelné, tak o tom netřeba pochybovat. Jednak bylo zapotřebí udržet sociální smír, hlavně ale bývalí ředitelé socialistických podniků potřebovali kromě "zlatých padáků" ještě "opatěru" od Úřadu práce. Samozřejmě včetně štědré podpory v nezaměstnanosti.

Poslední poznámka, tentokrát ryze osobní: Vám jaksi uniklo, že jsem psal o roce 1991. Tedy o době, kdy se ČSSD krčila někde na periférii našeho politického spektra a pan inženýr Miloš Zeman působil jako lidový vypravěč v zábavném pořadu pana Miloslava Šimka.
To vaše "hmm" a hlavně pak to, co následuje, je v kontextu s tím jen doklad o vaší zoufalé neinformovanosti. Požádejte si tedy o proškolení, nebo alespoň o nový manuál.
Zatím jste tady s tou vaší primitivní propagandou jen směšný. Pokud budete pokračovat v nastoupeném trendu, stanete se velice brzo trapným. A to snad nechcete. Nebo ano?
02. 04. 2011 | 14:25

.  napsal(a):

ses po.ral dočekale? seš mimo
"?" takhle to chcete, nebo ne?
02. 04. 2011 | 15:43

antiváclav napsal(a):

Nevíte,nebude také s. Klauz na nějaké bankocetličce ???
Rád bych zase s fortelem vypíchal nějaký ty voči !!!
02. 04. 2011 | 15:46

question Mark napsal(a):

Dočekal taky napsal(a):

"Zatím jste tady s tou vaší primitivní propagandou jen směšný. Pokud budete pokračovat v nastoupeném trendu, stanete se velice brzo trapným."
Vy jste se uz trapnym stal vendysku Dolezale. Jak jste si videlal na ten vas "uzasnej" duchod? Vzdyt jste nicim nebyl, jen jste se hadal s komunisty a i podnikateli. Prozradte nam tajemstvi vaseho bohatstvi. Co je to?
02. 04. 2011 | 15:55

question Mark napsal(a):

Pane Docekale?
Muzete budoucim duchodcum vysvetlit jak dosahnout stejneho duchodu jaky mate Vy?
02. 04. 2011 | 15:59

Docikal napsal(a):

Nemohu!
02. 04. 2011 | 16:06

Marie napsal(a):

To jsem zvědavá, kdo nám zase jednou řekne, že naše země nevzkvétá.
02. 04. 2011 | 16:26

  napsal(a):

Dříve, než si myslíte...
02. 04. 2011 | 16:55

Veronika napsal(a):

V Literárních novinách jsem četla výrok jedné známé spisovatelky, který vystihuje dnešní součsnou situaci u nás. " Česká varianta kapitalismu vrací zákon džungle, kdy silnější ovládá slabšího. Ale zákon lidské společnosti by měl znít:silnšjší chrání slabšího.
02. 04. 2011 | 17:21

mončičák napsal(a):

paní Veroniko

- bude li majitel (hlídač) ozbrojen a vystřelí na zloděje (trefí se) ..

u soudu vyhraje kdo? Kdo je silnější, kdo slabší?

Amnestie nepřišla automaticky, ve známém případě...

I právníci mají své dny...
02. 04. 2011 | 17:35

Elena napsal(a):

Killer,
neviem čo je to velká tíha( ani v slovniku som to nenašla)

ale včera bol prvý apríl tak trochu srandy a recesie nebolo na škodu ,
inač sto korunačku gottwaldovku som ani nevidela
02. 04. 2011 | 17:49

Dáša napsal(a):

Elena
No jasně, vždyť přece všichni vědí, že na stovce jste byla Vy, Eleno, se svazkem ječmene a Váš manžel, svářeč trubek z poldovky.
02. 04. 2011 | 18:04

anellus napsal(a):

Až si budu moci koupit za současnou stokorunu tolik, kolik jsem si mohl koupit za tu s Gottwaldem, tak si na tu dnešní můžete dát třeba Havla nebo nějakého jiného popřevratového vopruza a nebude mi to nijak vadit. Do té doby bych však prosil aby jste se neotírali ani o komunisty ani o Gottwalda. To mohou jen ti, kdo pro obyčejné lidi práce zajistí více než komunisté. A uvědomte si, kde mohl dnes již socializmus být, nenastat 22 let popřevratové zlodějiny a prodeje všeho, co se za komunistů pracně vybudovalo. Zatím životní úroveň většiny lidí za tou z reálného socializmu dost silně pokulhává a propad se stále zvyšuje. Samozřejmě je tu určitá skupina cca 5%, která se těžce napakovala na prodeji socialistických podniků a ostatních aktiv tehdejší doby a na tzv. restitucích, většinou jsou to Pražáci, ti nás budou ve sdělovadlech denně masírovat, jak se máme dobře a jak strašní byli komunisti, ale opak je pravdou. Postupně se v Česku všude šíří bída a hlavně bezvýchodnost a beznaděj, což má snad horší dopad než rozval životní úrovně. Socializmus byl většinou lidí trvale vnímán jako něco, co se pomalu sice a s různými peripetiemi ale přece jen stále vyvíjí k lepšímu. A v současném režimu je to právě naopak. Kromě několika let hned po převratu, kdy bylo co prodávat a pár drobečků odpadlo i těm neprivilegovaným je ostatní doba vnímána jako trvalý úpadek a to ve všech směrech. Takže ještě jednou, Gottwalda nechte na pokoji a když potkáte opravdového komunistu (ne toho kdo byl "u komunistů") měli by jste již zdálky slušně zdravit, ti lidé si to totiž zasloužili.
02. 04. 2011 | 18:13

Pepa z depa napsal(a):

Milá napsal(a): již jsme tady, 4. odboj a Pepa z depa. Již jsme se vyklábosili na článku p. Havlíka to NEO 2011, a že jsme se nežinýrovali, to vem jed. A teď jdeme hodit koupel a potom až voschnu, tak to roztočíme DRAHOUŠKU. Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa.
02. 04. 2011 | 18:28

dalimír napsal(a):

Anelusi máte pravdu ve všem co jste napsal ! Ale ti zazobaní pražští mafiáni a "podnikatelé" Vás asi za to nepochválí ! Dokud s těmihle darebáky půjdou i media tak asi nic nenaděláme ! Ale je třeba o tom psát aby hlavně mladí lidé věděli co tenhle mafiánský kapitalismus na ně šije ! Já stále o tom píši že v socialismu se mohlo lépe žít kdyby nebyli někteří lidé doslova zmetci ! Až tohoto svinstva bude mít většina poctivě pracujících skutečně dost tak se třeba ledy pohnou ! Dl.
02. 04. 2011 | 18:37

tatamanga napsal(a):

Pro mne platí jen toliko: To co jsem si ze základních potravin koupil tehdy za 100 Kčs,- Dnes možná koupím, za 500 Kč,-. Který zjev na mě z té bankovky kouká - je mi šuma fuk Vážený!!!
02. 04. 2011 | 20:40

Expat napsal(a):

jojo soudruzi, prohrát studenou válku není jen tak, vítěz bere vše a poražený platí reparace. Nemáte ani Stalina ani sovětské tanky, máte jen ten internet.
Já jsem se současnou dobou spokojen, nic jsem nezprivatizoval, nic neukradl ani nerestituoval, jen tvrdě pracuji. Komunistický koncentrák obehnaný ostnatým drátem už bych rozhodně zpátky nechtěl.
02. 04. 2011 | 20:49

Pepa z depa napsal(a):

Milý DI, již i Ti mladí v těch diskuzích hovoří o tom, že jsou obelháváni a mají toho kapitalistického způsobu života dosti. A začali se zajímati na způsoby jak tuto situaci napraviti a změniti. 4. odboj a Pepa z depa jim navrhli, ať po vzoru OF v roce 1989, se pokusí zorganizovat OFM /občanské fórum mladých/ a postupy a projevy mohou zůstati stejné a Naší podporu jsme 100% přislíbili a rady budeme dávati úplně zadara a zkušenostmi z obou režimů, můžeme také sloužit. Prostě se dozví co je v žádné dnešní škole ani ve 20leté minulosti nenaučili. Prostě jest-li chtějí žíti jinak, musí se toho domoci sami a jejich podporu určitě zaštítí ODBORY, jako zástupci pracujících občanů ČR a zajisté také ŽENY Z DK+1, které jsme požádali ve vedlejší diskuzi na Výzvě NEO 2011, protože Nás jako jejich mluvčího před loňskými volbami, neosvítil duch svatý a zdařbuch, pro jejich sjednocení na základě boje proti násilí a válkám. Dozajista po posledních událostech v severní africe a tomu vření v EU, se jistě mnohé ŽENY ubezpečily v tom, že nejsou ochotny do budoucna roditi vojáky a nebo žrádlo pro vykořisťovatele. Oni totiž s lidmi jinak nejednají, než jako s póvlem, který je předurčen pro jejich použití na svoje obohacení. Tak vlastně ukázali mladým co je čeká a ženám, matkám ukázali na co jim rodí své děti. Ale to se velice zmýlili a to Vaše bezvěrství, že se nedokáží dáti vykořisťovaní do kupy, je jen již strašně malá utěcha pro vykořisťovatele. Ano základní problém světa teď již jasně vidí i slepý, JE TO ZOTROČOVÁNÍ ČLOVĚKA NĚČÍM, CO SI JEŠTĚ TAKÉ ŘÍKÁ ČLOVĚK. Takže babička říkala, tak dloho se chodí se džbánem pro pivo, až se ucho utrhne. No a ucho je utržený a co s tím? Chce to Hedvábnou ZMĚNU, která bude následovat po GENERÁLNÍ STÁVCE, které se zúčastní nejen pracující ale i mládež a ta ohromná VELIČINA, což jsou NAŠE ŽENY, KTERÉ V TOM SVÉM NADPOLOVIČNÍM MNOŽSTVÍ CELÉ POPULACE, převezmou moc a vládu nad tímto mužským absurdistánem. A emancipace je také v kapse a když budete všechny ženy ve vedoucích místech celé státní správy a dalších mocenských a vládnoucích funkcích, TAK VÁM ZDE MUŽI SLIBUJÍ, ŽE BUDETE MÍTI JESLÍ, ŠKOLEK A ŠKOL TOLIK, KOLIK NÁM PORODÍTE DĚTÍ A VŠE CO BUDE TŘEBA, protože jak znám mužské plemeno, tak to než by něco udělalo osobně, tak to radši bude vymýšleti něco aby se té práce ZBAVILI A NEMUSELI HNOUTI PRSTEM. No a máte vyřešenu další věc a klid pro svoji vedoucí úlohu ve STÁTĚ ZVANÉM CZECH REPUBLIK a teprva potom se vyplní to Libušino proroctví, že sláva PRAHY se bude hvězd dotýkati. Takže čím dříve se do toho dáme, tím DŘÍVE TO BUDEME MÍTI a to když Nám s tím ještě pomohou i mladí, tak to již bude jenom brnkačka. Takže DĚVČATA SE HEZKY RYCHLE ZESPOLKUJTE V JEDNO SDRUŽENÍ, A JE TO. Policie a armáda jdou s Námi, protože jsou to Vaši manželé, milenci a přátelé. A kdyby Vám nepomohli, to by je musela HANBA ZFACKOVAT, a to se zatím veřejného činitele nesmí a nebo o tom nevíme, že? Protože teď se mění věci ze dne na den a někdy z hodiny na hodinu, to se asi ale propouští, že? No neva, neznalost zákona se neomlouvá, ale vyjímka může býti pravidlem. Tak je Vám to všem již jasné? No vidíte a další najdete na www.vymenilijsmepolitiky.cz a hlídejte si jen termín, který bude včas vyhlášen, ať to nikdo trestuhodně nezmeškáte. Vypadá to na CELOSTÁTNÍ AKCI S VELMI RYCHLÝM KONCEM, ale pro koho? Otázek již bylo dosti, odpovědí také, tak teď si pojďme zpestřit sobotní večer. Taj zatím, 4. odboj a Pepa z depa.
02. 04. 2011 | 21:41

Elena napsal(a):

Pepa z depa a 4 odboj

Bravo !

https://www.youtube.com/watch?v=WCQQx5eMzZk&feature=related
02. 04. 2011 | 22:27

dAVID napsal(a):

Pane Lipold, co to píšete za hovadiny. Vždyť pravicový tisk a Vy se chlubíte, že patříte k těmto lumpům, statečně likvidoval čssd a spec. Paroubka, a vymýšlel lži a kauzy. To se nestydíte Vás by měli dát na tu stovku za lumpárny
03. 04. 2011 | 00:01

anti politik napsal(a):

Tatamanga přepočítavaný index činí 7.8 takže si dnes oproti stovce s Gotwaldem koupíte to samé za 780kč! Jinak průměrný plat v r. 89 činil 3170kč (nutno dodat, že tehdy pracovali všichni a dnes se vypočítává průměr jen z těch co pracují a stáda nezaměstnaných se do toho nepočítají) což by dnes činilo skoro 25000kč čistého! Tady vidíte, že o nějakém lepším a kvalitnějším životě v demokracii nemůže být vůbec žádná řeč a vše je jen lež a propaganda!! Žijeme ve lži a podvodech a toto je možné pouze jen za přispění médií jinak by to nešlo! Naším neštěstím jsou nejenom politici, ale hlavně patolízalská média, která tu nejsou pro nás, ale proti nám a slouží či patří někomu a tudíž nemohou být objektivní, ale jen prorežimní!!
03. 04. 2011 | 08:21

Dočekal napsal(a):

anti politik:

Jsem rád, že vás vidím, tedy v tomto případě čtu. Znamená to totiž, že jste se nenechal odradit onou rádoby slušnou a stále opakovanou frází, kterou nás tady oblažuje strážce čistoty těchto diskusí pokaždé, když mázne příspěvek, který se nehodí do edičního plánu.

Váš přepočet kupní síly jistě vyvolá reakci "pravověrných." Jsem moc zvědavý na to, jestli někdo z nich přijde s protiargumentem, nebo jestli to dopadne tak, jako dosud pokaždé.
Ono tady totiž těch skutečných diskutujících z pravého spektra naší politické scény už moc nezbylo.

Přeju vám a všem slušným lidem příjemné prožití nejen dnešního dne, ale také dnů příštích.
03. 04. 2011 | 08:40

Norbert napsal(a):

Pro J.R.Juniora.
Žití v rozvinuté, občanské, západní demokratické společnosti každý z nás chápe jinak - podle osobní situace, finančních možností. Výhodou vás mladých je, že nic jiného neznáte a nemáte možnost srovnávat. Když moje manželka frfle nad různými nepravostmi tohoto světa, obvykle jí připomínám, že se také mohla narodit v Indii v chudé rodině a spávat u cesty, po které mohou svobodně chodit jen krávy.
Přeji šťastnou iluzi v demokracii.
03. 04. 2011 | 08:53

Dočekal napsal(a):

Poukazování na špatné hospodaření bývalých komunistů (většina z těch "kovaných" se záhy po Vítězném Listopadu přeměnila na demokraty a hlavně na tvrdé kapitalisty) je v kontextu s tím, co se tady dělo v první polovině devadesátých let minulého století, už jen trapné.
Na tom nic nezmění ani to, že se budeme posmívat Gottwaldovi na tehdejší stokoruně.

Dnes už jen sklízíme trpké plody toho, co jsme nechali zasít těmi bývalými soudruhy a co jsme pomáhali zalévat svojí nečinností.

Ono občas neškodí zavzpomínat. To zpětné zrcátko je totiž i v autě stejně důležité jako čelní sklo. Zvláště pak na našich dálnicích.

Link:

http://www.britskelisty.cz/9905/19990506i.html

Přeju příjemné počtení.
03. 04. 2011 | 09:08

pamětník12,21 iceandi napsal(a):

Gottwald na stovce byl super. Rakušáci po něm byli diví. A za 60 těchto bankovek jste koupil stavební parecelu.
03. 04. 2011 | 09:35

pamětník napsal(a):

A za 60 těchto bankovek jste koupil stavební parecelu.
03. 04. 2011 | 09:36

pro Norberta napsal(a):

Demokracie je lůzovláda. To říkal již Platón. Nejhorší možná forma vlády. Zatímco panovník vždy promýšlel svá rozhodnutí minimálně s dopadem 100 let, myslel i na naše vnoučata, dnešní vláda má jediný cíl - nahrabat si za 4 roky maximum pro sebe, svou rodinu a kamarádíčky. Svět spěje opět k nějakému panovníkovi.
03. 04. 2011 | 09:39

pro Norberta napsal(a):

Dnešní střední vrstva má obrovský strach z vlády, která ji likviduje.
03. 04. 2011 | 09:40

Pro Norberta napsal(a):

Necháme si to líbit, tuto lůzovládu ? Dolní vrstva je proměněna na ekonomické otroky, střední vrstvu likvidují:

Já jsem ekonomický otrok, štvanec.
Začalo to tím, že jsem chtěl před cca 10 lety zajistit vlastní bydlení své rodině. Nežádám žádny luxus, jen střechu nad hlavou, ale to je dnes hypotéka, kterou budu splácet do 70 let. Několik milionů čistých zdaněných peněz. A jsem živnostník, nemám nárok na dovolenou, ani na stravenky ne, nesmím onemocnět ani mít úraz.
Když jsem si přede 2 lety na sjezdovce vyvrtnul oba kotníky, marodil jsem z časových důvodů v neděli odpoledne. To jsem ležel v klidu, jindy nebyl čas. Za zákazníky a na jednání jsem se belhal 3 měsíce o berlích. Ovšem můj známý to měl ještě horší. Zlomil si nohu. A i s tou nohou lezl do bagru a nakládal. Těžko by leasingovce, nebo zákazníkům vysvětloval : přijďte na podzim, teď mám zlámanou nohu.
Další mojí známý měli případ

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Ekonomicky_otrok.html#ixzz1IRaGn2iL
03. 04. 2011 | 09:44

J.R. Jr. napsal(a):

Norbert:

Souhlasím.
s doplněním: představu mám. Lidé si s sebou do dnešní doby přenesly své zkušenosti, návyky z dob předcházejících. Iluze se nekonají.

Pěkný den.
03. 04. 2011 | 09:55

J.R. Jr. napsal(a):

jéje chyba: lidé přenesli
03. 04. 2011 | 09:57

Miroslav zastupitel napsal(a):

Pro p. Dočekala
Jste patrně také pamětník. Potvrzuji Vám parcely za 6.000 Kč a méně. Sám jsem koupil za 4 tisíce a za 6 let postavil domek vlastníma rukama. A tak Vám, a hlavně mladším - k tomu zalévání sémě komunistů a nečinnosti připomenu: Nemusí být pozdě, stačí si pospojovat fakta a přípravu k zasetí neřádstev - v zákonech.
Dojdete ke zjištění, že vyvrcholení podvodu byla nejen tzv. Oposmlouva, ale zejména z ní vyplývající zákony. K.G. to jinak nedělal, ale ten si mohl nechat posvětit cokoli. Tragické je, že dnes lidé neuvažují a věří nesmyslům.
Markantním příkladem je zákon o Praze a Statut hl. m. Prahy - evidentní gubernie.
A tomu se snad lze postavit, - zejména když neudržitelnost manipulací už potvrzují i legislativní právníci - a ať se Vám líbí nebo ne - i z MV ČR...
03. 04. 2011 | 10:13

Dočekal napsal(a):

Miroslav zastupitel:

Jsem ročník 1947.
A protože jsem si zatím nepotykal s doktorem Alzheimerem, tak si pamatuju opravdu dost.
Třeba to, jaké výhody jsme měli v roce 1971, když jsme se rozhodli opatřit si bydlení výstavbou rodinného domku svépomocí.
Parcela - 800 metrů čtverečních za 1680,- Kčs, půjčka u ČSSP 55 tisíc korun na úrok 1,6%, příspěvek od státu 15 tisíc korun, sleva na dopravu materiálu od zaměstnavatele - další výhody už raději nebudu připomínat, protože by dnešním "pravověrným" zřejmě nejspíš naskákaly pupínky.
V roce 1982 jsme uhradili poslední splátku půjčky. To už jsme samozřejmě bydleli deset let v novém domku, kompletně zařízeném včetně ústředního topení. Nadřeli jsme se sice jako koně, ale bydleli jsme ve svém.
Po dvou ojetých autech jsme si v roce 1984 koupili novou Škodu 120 L.

Před deseti lety jsem ten domek nechali mladým a sami jsme si pořídili družstevní byt v městském paneláku. Jsme sice jen nájemníci, ale přímé náklady na bydlení včetně služeb nečiní ani polovinu mojí penze.
Před čtyřmi roky nám celý blok obložili venkovním zateplením a loni na podzim nám namontovali nové eurovýtahy. Také nám zrekonstruovali všechny vnitřní bytové rozvody.
Na zvýšení nájmu se toto vylepšení projevilo zvýšením plateb do fondu oprav o celých 130,- Kč.

Nejvíc mne pokaždé rozesměje, když se mne třicetiletý "diskutér" pokouší přesvědčit o tom, že jsem víc jak čtyřicet let žil v nesvobodě.
Těm mladým sice chybí zkušenost a tím pádem možnost porovnávat, zato jim ale nechybí sebevědomí. Oni si svůj život zařídí podle svého a do toho jim nikdo mluvit nebude. Natož pak takoví geronti, jakým jsem například já.

"Moudrý člověk se dokáže poučit z chyb druhých. Hlupák se nepoučí ani z chyb vlastních."
03. 04. 2011 | 10:46

Elena napsal(a):

vymazavanie pameti priebeha cez potravinovy retazec,

mlieko , ktore nikdy neskisne, jogurt ktory ma trvnlivost $ mesiaca, maso , vypestovane na rastovych hormonoch, zelenina , ovocie na tazkych chemickych postrekoch, v sklenykoch, kde nevidelo denne slnko, million petsto E-cek, pridavanych do potravin vychovavaju zavislost ,

nikto si uz nevspomenie, co a ako bolo pred 20 rokmi,

pekny zvysok vykedu prajem vsetkym, komu este sluzi pamet a vie, ze mlieko ma trvnlivost 3 dni, jogurt 3 dni, prasatko a kuratko nevypestujes za mesiac majte sa
03. 04. 2011 | 10:58

mladej napsal(a):

Dnešní mladí jsou ekonomičtí otroci:

Musí zaplatit:
1. zpravidla vlastní hypotéku
2. průběžné důchodové financování stávajících důchodců
3. vlastní soukromě penzijní připojištění - jinak nebudou mít důchod
4. stále rostoucí byrokracii státu
5. Kalouskovu složenku na 120 000,- Kč.
6. trřžní nájemné - pokud bydlí v nájmu. ( důchodci 2000,- Kč mladí za totéž 12 000,- Kč
7. pokud si svépomocé postaví barák, žádné odpuštění daní na 15 let
8. mimoto porodit děti, vychovat a zaplatit jim školy.

Kde na to všechno brát ? Poraďte

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Ekonomicky_otrok.html?rand=20#ixzz1IRsuAbXI
03. 04. 2011 | 10:59

SuP napsal(a):

Dočekal -
Ten Váš výplod, jak jste s dopomocí bolševických zákonů rozkrádali, jsem si uložil. Třeba se bude jednou hodit. Až zase budete vyprávět, jak Vás za bolševika perzekvovali.
Je to tak správně?
03. 04. 2011 | 11:15

SuP napsal(a):

mladej -
Hezky se starej o rodiče, oni ti toho polovinu poříděj (například když s nima budeš bydlet, ušetříš 3,5mega za byt) a zbytek podědíš. Takže s chutí do díla (s těma dětma).
03. 04. 2011 | 11:18

anti politik napsal(a):

Dočekal zdravím Vás. Na to nemůže nikdo nic říct! To je oficiální přepočet který lze nalézt na netu a nikdo ho nezpochybňuje ani vládní garnitura i kdyby nakrásně chtěla, ale nejde to! Statistika se odrbat tak lehce nedá "dá se o tom leda nepsat"! A jak jsem řekl naše prorežimní média o tom nepíšou, proč asi? Taky bych mohl psát o tom, že před dvaceti lety jsem v potocích a říčkách v místě kde bydlím běžně chytal raky a po dvaceti letech kvalitních čističek a blabla jsou to mrtvé stoky!! Ono toho na komunisty se už moc svést nedá i když o tom melou jak protržený! Nic absolutně nic se nezlepšilo, jen se vše horší a jde do hajz... za slastného mrmlání médií o krásách (ne)svobody a kleptokracie!! No a Stejskal? To je jen placená mazající klaka, rádoby buditel a jásač nad tím hnojem!
03. 04. 2011 | 11:31

Dočekal napsal(a):

SuP napsal(a):
Dočekal -
Ten Váš výplod, jak jste s dopomocí bolševických zákonů rozkrádali, jsem si uložil. Třeba se bude jednou hodit. Až zase budete vyprávět, jak Vás za bolševika perzekvovali.
Je to tak správně?
03. 04. 2011 | 11:15
-------------------
Takže jste konečně přiznal barvu.
Je vidět, že už jste opravdu v koncích a to nejen argumentačně, ale hlavně morálně.
Vy si dovolíte vyčítat mi využití výhod, které komunistický režim poskytoval všem bez rozdílu. A spojujete to s tím, že jsem byl údajně za minulého režimu perzekvován.
Vy lžete a vůbec vám to nevadí. Nikdy jsem neřekl a nenapsal, že jsem byl nějak brutálně perzekvován. To, že se na mne a na mojí rodině komunisti opravdu vyřádili, je zdokladovatelný fakt. Proti tomu, co se děje teď, je to ale jen slabý odvar.

Lhaním a překrucováním toho, co jsem napsal, skutečnost nezměníte. Jen tím dokazujete, že bolševismus trvá i nadále. Jen převlékl kabát.

Celý můj dosavadní život jsem se řídil radami svých rodičů. Táta mi jako čtrnáctiletému klukovi stačil předat jednu životní moudrost. Řekl mi: "Kluku, jestli chceš být v životě spokojenej, koukej tak vysoko, kam došáhneš." Tímto jsem se celý život řídil a ono to funguje i nadále.
Naše maminka nám zase říkávala: "Děti moje, nikdy nikomu nic nezáviďte. Závist plodí nenávist a obě tyto vlastnosti škodí nejvíc tomu, kdo jim podléhá. Jediné, co smíte, je pohrdat. To pohrdání dávejte najevo pokaždé, když vám bude někdo nadávat do žebráků. Nikdy se nad nikoho nepovyšujte, ale také se před nikým neponižujte."

Prožil jsem život bez závisti a nenávisti. Dnes jsem velice spokojený penzista a užívám si klidu a rodinné pohody. Kromě toho mám spoustu dobrých přátel a také hodně koníčků a zálib. A zamindrákovaní jedinci jsou mi už jen k smíchu.

Jo a tohle si také nezapomeňte uložit. Když už se teda moje příspěvky archivujete. Kdo ví, možná se vám to bude někdy hodit.
03. 04. 2011 | 11:54

pich napsal(a):

Stovka co by peníz je vždy dobrá. Ať je na ni kdokoliv.

A ten Gottwald. Zažil jsem ho jako mladý učeň, na shromáždění učňovské mládeže v Karviné, někdy po r. 53

Nedovedu si přestavit Havla, či Klause v obležení tisíců mladých, natož ještě budoucích horníků, hutníků a jiných řemesel.
03. 04. 2011 | 12:02

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
když jsi ročník D47, velmi se divím, žes nepoznal na vojně hadr ve formě řízku. Máš modrou?
03. 04. 2011 | 12:05

Dočekal napsal(a):

anti politik:

Zdravím též a přeju příjemné prožití slunné neděle.

Jistě jste si stačil všimnout, jak zareagoval jeden ze zdejších "pravověrných." Věřte, že je mi z toho smutno. Tito jedinci se už z nedostatků argumentů uchylují dokonce k podpásovým úderům. Na to jejich lhaní jsem si už stačil zvyknout, ale na to, že budou překrucovat to, co jsem napsal pod svým občanským jménem, si nezvyknu nikdy.
Jinak jsem uvítal to kouzlo nechtěného. Nick SuP se přiznal, že si moje příspěvky archivuje. Takže teď už alespoň vím, s kým mám tu "čest."
Jablko zkrátka nikdy nepadá moc daleko od stromu.

Jo a z těch výmazů celých příspěvků kvůli jednomu nevhodnému výrazu (také jste zaznamenal, že pan Stejskal ono inkriminované slovo už raději neuvádí?) si nic nedělejte. Stačí, když si projedete diskusi pod tímto článkem

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923

a poznáte, jak se tady jedná s potížisty.
To, že se nebojím psát své příspěvky pod svým občanským jménem, má paradoxně dává velkou svobodu. Tyto diskuse totiž čtou mí přátelé a ti by mi okamžitě vyčinili za každou nepřístojnost.

Má to samozřejmě i svoji stinnou stránku. Jednou z nich je i to, že se tady za laskavého přihlížení pana Stejskala mohlo objevit i toto:
************
regina napsal(a):
Já pana Dočekala znám, znám i jeho paní. Promiňte, ale oni nejsou psychicky v pořádku. Moc se omlouvám, nerada to píšu, nechci jim ublížit ani nadávat, ale jeho paní mě také jednou napadla, nejen slovně, ale i fyzicky. To jsem ještě netušila, s kým mám tu čest. Až po čase, když se na pár měsíců ztratila z bydliště, mi to došlo.
Ještě jednou se omlouvám, mám taky nemocného v rodině a této problematice rozumím, vím, že jde o nemoc a že za to nemohou.
To je jen sdělení pro vás napadnuté, abyste si nadávání pana Dpčekala nebrali osobně. Prostě ho ignorujte.
08. 03. 2011 | 21:32
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=12467
*************
Pokud si snad myslíte, že tohle svinstvo v oné diskusi nemohlo dlouho vydržet, tak jste na omylu. Ono je to tam k nalezení dodnes.

Takže ty vaše problémy se strážcem čistoty těchto diskusí berte, prosím, s nadhledem.
03. 04. 2011 | 12:16

Elena napsal(a):

pán Dočekal,
prosim Vas, neotravujte si zivot tym, kto a co napise tu v tejto tlacharne, dolezite je ze mate sam v sebe istotu,
ako mudry clovek istotne viete ze pravdovravnych umlcavali a umlcavaju v kazdu dobu a v kazdom politickom rezime, iste su Vam zname metody umlcavania a diskriditacia cloveka bola vzdy prvoradou metodou
03. 04. 2011 | 13:00

stopa napsal(a):

pich: a věděl jste, když jste toho Klému obléhal spolu s jinými nadšenými mládežníky, co je zač? Zřejmě se k Vám nedostala fakta o M. Horákové a jiných obětech inscenovaných procesů a podpisech K. G. na rozsudcích.
03. 04. 2011 | 13:11

Dočekal napsal(a):

Elena:

Máte samozřejmě pravdu. Ten rudý bolševik ale neměl proti tomu dnešnímu modrému plnou hubu demokracie a lidských práv.
Naštěstí je dnes jeho moc paradoxně oslabená právě rozvojem Internetu coby zprostředkovatele nezávislých informací. A že roste počet těch, kteří se nenechají zblbnout primitivními řečmi, tak o tom nemusíte pochybovat ani chvilku.

Předevčírem večer došla při soukromých interpelacích v té naší malé vinárničce řeč také na tyto blogy a diskuse. A samozřejmě také na roli, kterou tady hraje strážce čistoty těchto diskusí pan Libor Stejskal. Marně jsem přátelům vysvětloval, že pan Stejskal není ani majitel, ani provozovatel tohoto otevřeného diskusního serveru, ale že je to jen pouhý zaměstnanec, který zkrátka musí plnit přání svého zaměstnavatele.
To, že pan Stejskal maže celé příspěvky kvůli nevhodnému výrazu (například "póvl") a přitom velkoryse přehlíží nejen osobní napadání a to dokonce rodinných příslušníků a v klidu jej nechává i zneužívání nicků, v tomto případě mého občanského jména, vypovídá také o mnohém. Přinejmenším o tom, že snaha o umlčení jednoho potížisty se také může zvrhnout v tragikomedii.
Tyto diskuse čte dost lidí na to, aby se obrázek o tom, jak také vypadá ta naše slavná demokracie, dostal do širšího povědomí.

Mohu vás ujistit, že já tohle už beru s nadhledem. A vkládat své příspěvky do těchto diskusí budu tak dlouho, dokud mne to bude bavit.
Zatím mne to baví náramně.
03. 04. 2011 | 13:26

To SUp kontra Dočekal napsal(a):

Dočekal nic nerozkrádal. Společnost podporovala mladé rodiny. V Rakousku i dnes dostanou mladí dotaci na barák 60 000 EUR. Právě jsem se z tama vrátil. To jen Pravdolásková společnost ničí mladou generaci, ovšem s demokracií ani kapitálismem, zdejší zlodějna nemá nic společného.

Proto ti mladí, pokud mají rozum, mizí. Tam je hypotéka 2,7 % !!!! A dotací spousta.
03. 04. 2011 | 13:49

jak u debilů napsal(a):

Pane Dočekale, vy jste asi "jiný".
Na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=12467
si přečtěte, co je psáno:

regina napsal(a) 08. 03. 2011 | 21:32
...
-----

Dočekal napsal(a): 08. 03. 2011 | 22:02

Libor Stejskal:

Pane Stejskale,

dovoluju si vás tímto požádat o laskavost. Pokud to bude možné, ponechte v této diskusi příspěvek nicku regina a spolu s ním také moji reakci na něj.
...
-----
03. 04. 2011 | 15:04

SuP napsal(a):

Dočekal -
..."Vy si dovolíte vyčítat mi využití výhod, které komunistický režim poskytoval všem bez rozdílu...."
Všem bez rozdílu, vyjma těch, které okradl, vyvraždil a pomstil se jejich rodinám do třetího kolena.
Ale jinak máte naprostý názor ......
03. 04. 2011 | 15:37

anti politik napsal(a):

Dočekal psát původně pod anonymním nickem a poté začít psát pod svým pravým jménem a veřejně to doznat je v podstatě obdivuhodná věc, kterou by úplně normální nenarušený jedinec dokázal a opravdu by měl, ocenit! V tomto má nulovou důležitost pravost či levost tohoto člověka, který se doznal! Pokud Vám to nějaký hlupáček předhazuje, tak pouze dokazuje svou ubohost a ne Vaší a tím se aniž by to zřejmě náš troubelínek tušil dostává na úroveň zvířete pod jehož nickem píše!!
03. 04. 2011 | 16:18

SuP napsal(a):

Jo a krom těch. co nechodili do průvodů .....
03. 04. 2011 | 16:23

SuP napsal(a):

...A nebyli v "ruskej kámoš" ....
03. 04. 2011 | 16:31

SuP napsal(a):

...A neplatili na "Fond solidarity" .....
03. 04. 2011 | 16:32

qwertz napsal(a):

radši gottwalda na stovce než nynější špínu,klause a spol.
03. 04. 2011 | 18:50

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, musíme reagovat na příspěvek "stopa" o inscenovaných procesech atd. Jest-li stopa ví ale také o tom, že za protektorátu byli statisíce lidí posílány na nucené práce do rajchu. A ta naše tehdejší elita, aby nemusela toto podstoupit nebo jejich děti či příbuzní, tak bonzovali ostatní spoluobčany a to za to, že tam nemuseli oni sami. Dále ti naši kapitalisti, aby uchránili svůj majetek, tak kolaborovali s němci a práskali gestapu hlavně ty komunisty a i jiné občany, kteří byli bez soudu popravováni v pankrácké věznici a potom tajně pohřbíváni na Ďáblickém hřbitově, víš? A to co jsi ty napsal, tak to bylo ti jmenovaní alespoň u soudu a rozsudky také jsou obrazem doby kdy se děly a i v současnosti, né? Jen si udělej inventúru současných kauz a trestních stíhání, no co teď říkáš blamáž? Jó a ti bonzáci a kolaboranti za protektorátu byli rodiči některých našich vládnoucích elit. A ještě dodnes mají konečníčky stažené, aby se to neprovalilo, kdyby američani odtajnili to co odvezli na jaře 1945 ze štoly u Štěchovic /tak zvaný Štěchovický poklad/, mimo cenností tam byl kompletní archiv bonzáků a kolaborantů všech států Evropy. Jó a můžeš veřit nebo né, ale mne to například dokopalo k tomu, že těm hyenám již nechci dáti ŠANCI ANI NÁHODOU. Měl jsem totiž tu smůlu nebo štěstí, že jsem se dostal osobně k hledání toho pokladu ještě v 90tých letech a s několika spolupracovníky máme poznatků habaděj. A ještě Vám všem můžeme prozraditi, že se jedná o osoby, o kterých to stejně tušíte a to právem. A když již jsme u té minulosti, tak si mladí ještě zapište za uši, aby jste to nezapomněli, jinak Vám to již nikdo neřekne a nebudou Vás to ve škole učit. To co se děje dnes v Severní africe a dále na východ, tak to je obdobná situace, která se odehrála v roce 1948 v NAŠÍ REPUBLICE. Prostě kapitalisti a sedláci to přepískli a občany vydojili a vyždímali z peněz za kus žvance, který byl po válce nutností k přežití /byl jen za zlato, kožichy a horentní sumy/ a práce a plat také v nedohlednu. Dotoho zasáhlo VELKÉ SUCHO 1947 a nebylo zase moc co jísti. Bohatí ale byli za vodou a bohatli zase dále. To bylo to spouštědlo k ÚNORU 1948 a všemu co potom následovalo. Tudíž po více jak 60letech se tato situace OPAKUJE V SEVERNÍ AFRICE a spouštěcí mechanismus je KRIZE A BÍDA. To co tam měli před krizí, to my jsme měli před ÚNOREM 48. Prostě vývoj jako z učebnice dialektického materialismu, že? Znáte tu teorii vývoje po SPIRÁLE, né? Tak tedy sledujte bedlivě ten vývoj v NAŠÍ VLASTI, protože to je ta další fáze toho vývoje, které my jsme v současnosti dosáhli a velmi tomu mimo jiné DOPOMOHLA VLÁDNOUCÍ KOALICE, protože splnila všechny znaky a vytvořila tu poslední kapku pro přelití poháru, který PŘETEKL a dává Nám legitimní právo k ODPORU A SVRŽENÍ NECHTĚNÉHO A PŘEŽILÉHO. Ano, je to právě v NAŠÍ VLASTI, kde byli splněny všechny podmínky ke GENERÁLNÍ STÁVCE a přerodu KAPITALISTICKÉHO ZŘÍZENÍ ve vyšší stupeň uspořádání a vedení SPOLEČNOSTI, neobáváme se říci OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI s přihlédnutím k více lidskému přístupu ke svým OBČANŮM. Mladí a ženy z DK+1, již mají sice toto oznámení již o den dříve a to je spíše dobře, protože JDE HLAVNĚ O BUDOUCNOST MLADÝCH A BEZPEČÍ OBČANŮ, PŘED ZNEUŽITÍM VE VÁLKÁCH A ZABÍJENÍ LIDÍ NA TÉTO NAŠÍ PLANETĚ. Ta totiž patří všem obyvatelům planety a nejen těm mocnostem a k tomu ještě postihlým životem na ÚKOR DRUHÝCH I CELÝCH NÁRODŮ. Tak tohle již nikdy v životě nikomu NEDOVOLTE, ALE BEZ BOJE TO NEBUDE, PROTOŽE JSOU PO ZUBY OZBROJENÍ A JEŠTĚ NA VÝROBĚ TĚCH ZBRANÍ NEHORÁZNĚ BOHATNOU. U Nás je příležitost to předvésti SVĚTU BEZE ZBRANÍ a to HEDVÁBNOU ZMĚNOU a o tom si řekneme zítra. Tak hezkou dobrou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
03. 04. 2011 | 20:56

Občan napsal(a):

No, když tak rekapituluji posledních 21 let, tak se mi do mysli vkrádá kacířská myšlenka, že radši mít v peněžence Gottwalda, než zažívat "prosperitu", ke které nás přivedli kradověrní pravouni.
Tohle tušit v r. 1989, tak jsem ty klíče radši sežral.
03. 04. 2011 | 21:22

Pepa z depa napsal(a):

Abychom nezapomněli, "Ládíku", Pepa z depa je D42 a ten řízek znám a měli jsme jej na letišti v HK a čoveče, ještě Nám tam velel "generál Semínko", no ten co zdrhl do júesej, víš. A Černí baroni, byli natočeni podle příběhu, který se skutečně stal na tom letišti a ten inkriminovaný prapor, se jmenoval ČERNÝ PRAPOR a byli jsme tam odveleni ze Kbel u Prahy. No a tu vojnu jsme si vyžrali i s přídavkem kvůli Kubě a Berlínské zdi. Jó a i tenkrát byla nouze o maso a dováželo se velrybí maso z Argentíny, z kterého nám vařili guláš. No a když jsme jednou snědli vše, tak ten kdo pozdě chodí, sám sobě škodí /což připomínáme kvůli sledování kdy bude vyhlášen ten správný termín/ a dostal právě ten řízek, byl přes celý talíř a také se objevil v těch baronech, pamatuješ? Na to teda Gotlieb nezapomněl, když to někde převyprávěl, že? Tak to bylo jen takové odlehčení, protože tu začíná býti PĚKNĚ DUSNO. A tak to je správně, protože kdo chce udělati něco správně, TAK DO TOHO MUSÍ DÁTI DUŠI A ŽENY TO JEŠTĚ PROLÁSKUJOU. No a tím bude půl hotovo a předčasný volby tomu nasadí KORUNU ČEKOMORAVSKOSLEZSKOU A BUDE TO. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa. Jó a ženy a děvčata, co kdyby jste tu korunu nasadily na hlavu královně a Pepa z depa jí bude dělat šaška i Jiřík z Poděbrad jej měl.
03. 04. 2011 | 22:15

pich napsal(a):

To "stopa".
Zdravím. Může mi pan/paní sdělit svůj věk? Pak bych pochopil a pokusil se o vysvětlení.

Sedím u "komplu", bába kouká na "super". To co dnes zajímá mladé, je o něčem jiném, jak kdysi před padesátiosmi léty.
Nebylo nic, jen naděje, že bude líp. O nějaké Horákové jsem nejen já nic nevěděl. Dokonce ani o nějakých Rosenbergových.
To co vím dnes, je samozřejmě něco jiného. Něco jiného byla ale doba a geopolitická situace. Stejně jako dnes jsme ale nebyli i tehdy absolutními pány nad sebou či národem.
To, co se dělo v padesátých létech, bylo dobové, podmíněné historii a paměti tehdejších, jako dnes se tvoří zase nějaké paměti, jiných tehdejších. A je jen dobou, že nemáme šibenice.

Ale co není může být. Svět je nevyzpytatelný. Stejně jako v roce 1939. Byl jsem dítě a prý jsem dostával pomeranče, o banánech nevím, to mi později rodiče neřekli. Za rok a půl bylo všechno jinak. Válka, gestapo, koncentráky, šibenice ...
03. 04. 2011 | 22:36

antoninovy napsal(a):

Milý pane Lipolde,

nemám tolik volného času a tolik free energy, abych se prodíral komentáři zde nahoře, i když tuším že je tam spousta zajímavých podnětů a komentů, jsem pouhý soukromník s jinými zájmy, než je pouliční politika.

Ale je dobře, za tento sloupek, i když nevím, co bych za sebe k tomu dodal. Vlastně vše k tomu tady výše asi bylo dodáno.

Ve chvílích volna, zkouším přemítat, co s tím vším. Zatím nenapadá nic.

Těším se na další posezení po další Interpelaci, třeba nás v tom chumlu něco něco soudružsky napadne.

Zdravím

antonin
03. 04. 2011 | 23:37

antoninovy napsal(a):

Milý pane Lipolde,

nemám tolik volného času a tolik free energy, abych se prodíral komentáři zde nahoře, i když tuším že je tam spousta zajímavých podnětů a komentů, jsem pouhý soukromník s jinými zájmy, než je pouliční politika.

Ale je dobře, za tento sloupek, i když nevím, co bych za sebe k tomu dodal. Vlastně vše k tomu tady výše asi bylo dodáno.

Ve chvílích volna, zkouším přemítat, co s tím vším. Zatím nenapadá nic.

Těším se na další posezení po další Interpelaci, třeba nás v tom chumlu něco něco soudružsky napadne.

Zdravím

antonin
03. 04. 2011 | 23:38

stopa napsal(a):

pich: Když to potřebujete vědět, tak když šla M. Horáková na popravu (myslím že byl první letní den) bYly mi čtyři roky a pár hodin. Za posledních dvacet let bylo možno se o těchto událostech dovědět při stovkách příležitostí, jen chtít. Neumím si ovšem představit M. Horákovou, jak koexistuje s dnešní "politickou špičkou" - to je představa z oblasti sci-fi.
04. 04. 2011 | 07:35

no.j napsal(a):

Pamatuji hon na PHDr. Sládka, který pořádal Havel spolu s médii, když Sládek řekl, že je třeba všechny ty zlodějě z vlády namést do Vltavy. To vám trvalo 15 let, než jste přišli na to, že měl Sládek tenkrát pravdu? Vše, co tehdy předvídal a předpovídal se do puntíku vyplnilo.
04. 04. 2011 | 08:36

ali napsal(a):

Dočekal
máte pravdu, jsem pitomá, blbá a primitivní..co jste vy, Dočekale?
04. 04. 2011 | 08:50

ali napsal(a):

dalimír
jestli si myslíte, že mě Dočekal nakrkne, tak jste na omylu..to samé si o něm myslím (nejen) já... :o)
Navíc jeho výpady a urážky bez toho, aniž by ho někdo oslovoval jsou víc než primitivní..až je mi ho chudáka líto, jak si hojí svoje kompexy urážkami druhých..
04. 04. 2011 | 09:07

M.Š. napsal(a):

Natisknout nové bankovky,
jako podklad pro rytce a tedy jednotlivé hodnoty bankovek bych navrhoval persony z bývalého prognostického ústavu.....Jinak bych chtěl říci něco k servilitě,která je vlastní sestrou arogance a s tímto jevem související tuposti a omezenosti,kterýžmi to vlastnostmi národ,obývající českou kotlinu,oplývá nebývalou měrou.
Nemá cenu se zabývat politickou scénou,která je obrazem nebo odleskem výše uvedených vlastností ovčanstva....stačí jen málo,např.údiv a rozpaky kulturní smetánky a VIP nad projevem a vtipy pana Šípa směrem k plitické realitě,dnes ráno navýsost vykolejené moderování s panem Hofmanem.....jo,kde to proboha svatého jsme ,když se rejpe do vyvolených a nepostižitelných,je jedno jaké morální kvalifikace,že páni masmediáni....stačí se zamyslet,nad úrovní morální klasifikace společenského klimatu a vplíží se otázka,zda náhodou není tento nový režim horší toho posledního.Když se to vezmeme po materiální stránce,tak je zřejmý pokrok,avšak není jisté,zda nabarvená fasáda je nebo není potěmkinovou vesnicí,souvisící zjevně s obrovským zadlužením,obrovským rozkrádáním za posledních dvacet let.Připomenu masmediánům a politikům něco podobného z minulého režimu,jistého(nedávného času,za minulého režimu,se procházeli ministři,členové ústředního výboru a jiní týpci po jisté ulici v Práglu a dávali na odiv okolnímu světu,i prostřednictvím masmediánů,jak se starají o rozvoj..(nechci napsat čeho..ale byla aspň snaha..).Dnešní páni kmánové lžou,kradou a ještě okrádají dělný lid jak jen mohou,prostřednictvím poslanecké sněmovny,senátu,justiciánů a byrokracie.....tito kmánové se starají jen o své dobré bydlo a ničí vše,co se jim dostane do rukou,takže se dá říci,že strany a vlády nefungují tak,aby se k lidem vrátila vláda věcí veřejných....a vo tom to je.
04. 04. 2011 | 09:58

pich napsal(a):

To "stopa".
Děkuji za odezvu.
No aby bylo jasno. Nebyl jsem obdivovatel nejen Gottwalda, ale ani jiných tehdy dobových šéfů či vykonavatelů těch ještě výše.
Jen my vždy i dnes ti dole, jsme to brali po svých a hlavně zkušenostech rodičů s první "demokratickou" republikou s nadějí, že už nebudeme muset žít v bídě, nezaměstnanosti a věčné nejistotě, jako už zase i dnes se začíná projevovat.
Z dnešního pohledu, aspoň u nás se už takové tresty za politickou činnost snad nebudou nikdy udělovat.
Ale svět je čím dále podivnější. Opět zuří "třídní boj", ovšem vedený hlavně zprava. Na štěstí pro pravici, tady už nemáme téměř žádnou "dělnickou třídu", nemá kdo rozvíjet třídní boj zleva.
Náhrada dělnictva, živnostníci, se zatím drží nad vodou a stále volí pravici. Podsada pravice, všichni ti "svobodní", jak zaměstnáním či jinou "prací" hlavou nebo rukama v rukavicích, lichváři bankovní či nebankovní, všichni - a je jich opravdu hodně, co jen parazitují na těch několika poctivcích, jsou zárukou, že to tady půjde "demokratickou" cestou dál.
Z dnešního pohledu, je mi stejně jako vám nepochopitelné, jak mohl někdo dopustit popravu ženy.
Jenže mnoho nejen žen, padlo jako oběti různých jiných ismu, ve jménu něčeho, co se jevilo jako jediné spravedlivé.
V zájmu našich dětí a vnuků by jsme ale neměli jen účelově hledět zpátky ale snažit se, aby už takové časy, aspoň u nás, nemohly nastat.
04. 04. 2011 | 10:56

stopa napsal(a):

Ještě Pepovi z depa: O posílání lidí do rajchu taky vím (strýček to odskákal, přivezl si zárodek těžké nemoci), jakož i o dalších nepravostech, ba tragédiích mimulých i současných - nežiju přece na opuštěném atolu. Současná mizérie - "o tom" je přece téměř celá diskuse na zdejších blozích. A bude to zase o něco výživnější, vrací se nám pan dvojnásobný doktor v roli (nejen) poradce. Squadra azzurra se kompletuje...
04. 04. 2011 | 11:30

Ptah. napsal(a):

Gottwald na stokorune - pravdepodobne dilo lidi kteri se snazili aby ten pohar trpelivosti co nejdrive pretekl. Rekl bych ze to byla promyslena
sabotaz systemu :o) Davat to do paraely s nejakymi persobalnimi problemy v soucane politice je hodne pritazene za vlasy.
04. 04. 2011 | 12:02

el-lobo napsal(a):

Elena: Jo, to byly časy. Tehdy mi máma dala dvacku, já šel do samoobsluhy a přinesl jsem půlku chleba, osm rohlíků, litr mlíka, máslo, tři taveňáky, pět deka kafe, švestkový povidla, kilo hladký mouky, tvaroh a droždí a ještě mi zbylo na zmrzlinu. A dneska? Všude jsou ty blbý kamery...
04. 04. 2011 | 14:24

Elena napsal(a):

el-lobo ,
moja reč, terazky som prijšla z hentého Lidlu:
paprika biela 0,37 x 2,99 EUR = 1,11 EUR
Paradajky kričkove 0,534 x 1,99 = 1,06 EUR
Chleb lamajkový viaczrný ľ ks = 1,09 EUR
Zakysanka,500 ml + ks= 0,49 EUR
Camambert syr 45% 1 ks = 0,89 EUR
šunková salama pl., 100g =0,59 EUR
Rožok 40 g, 10 ks=0,60 EUR
Uhorky vodové šalatové 1 ks = 0,33 EUR

celkom EUR 6,16 = cca 200 SK

netrafi vas šľak?

radšej kupiť kilo mäsa navariť gulaš a može sa jesť aj tyždeň, človek by chcel udravšie stravovanie, rozmanitosť ,

čo je ta zakysanka, obyčajna zakysanka čo stala korunu , devadesat za staré časy, do kelu nech namvratia normalné potraviny, ozajstné smotany, ozajstné mlieko, ozajstné maslo a nie hente dezodoranty čo teraz predavaju ako náhrada za normalné potraviny
04. 04. 2011 | 14:44

Elena napsal(a):

el-lobo, mne teču slzy od smiechu, ale tak sa dalo nakupovať v zime nie? pod kabat to by šlo ale v lete kam? pod tílko ))))))
04. 04. 2011 | 14:57

Petr napsal(a):

Pamatujete si ještě někdo jak se s tím obrázkem, co byl už koncem 80' fakt mimo poradila lidová tvořivost? Pokud ne, tak si bankovku vytiskněte, ohněte ji dovnitř podle svislé osy procházející středek klemovy tváře a pak rozevřete podle dvou svislých os procházejících zhruba kouty jeho účesu. To bylo ohnutých bankovek! Stejně tak jako lidi (de)maskovali Klementa jsou schopni demaskovat i kteréhokoliv jiného dementa co nám "..řekne z obrazovky nějakou nehoráznost.Třeba jak nás okrást,aby mohl ještě více peněz nacpat do chřtánu bezskrupulózním zlodějům.Při tom se potutelně usmívá,protože ví že lže,my víme že lže a on ví,že my víme že lže."(licence Joe Ratatata výše, Joe, to fakt sedlo díky). Jen to bohužel vždycky trvá a těmhle klukům ten čas většinou postačí aby nám pořádně pustili žilou.
04. 04. 2011 | 15:32

xx napsal(a):

Kua, že si toho lulana na tý stokoruně vůbec nepamatuji!!! Člověk měl asi jiný starosti, a nějaký obrázky sóstruhů vůbec neregistroval. Ale udivuje mě to...
04. 04. 2011 | 16:06

vlado napsal(a):

Děkuji p.Lipoldovi a jeho zoufalé a rozedrané duši.Mě se ty jeho příměry nezdájí nepřiměřené. Vypovídají o stavu této společnosti. Nic co by nechalo člověka v klidu. Ale vždyť máme svobodu. Zda je tento zoufalý stav daň za svobodu nevím, mladé příjde v podobě odchodu do důchodu poměrně draho.

Zdravím a děkuji ELENĚ 1.4./20:02 až 4.4./14:57 moc jsem se pobovil. Roztrhli nás jak hada ale my se nedáme. Za slovenštinu Díky!
04. 04. 2011 | 17:27

Jendaba napsal(a):

Severní Korea popravila ministra za nehodu na železnici, to je to prave reseni! Pustme se do toho, a uvidite ze po korupci nezbude ani pamatky. ;-))
04. 04. 2011 | 18:15

xx napsal(a):

Volil jsem ODS, ale už se na ty stvůry nemůžu ani podívat. Radši budu volit sockomáry než vypelichané modré supy.
Volili jsme ODS směle a teď to jde do pr.dele !
04. 04. 2011 | 18:57

Pepa z depa napsal(a):

Dobrý večer milí diskutující, předem chceme "stopa" říci, děkujeme za vysvětlení a je proto dobře, že Ti co zažili a nebo znali pravdivé skutečnosti, že se nebojí je interpretovat ZDE. Ty popravy za protektorátu nebyly ojedinělé a také bonzování a deportace židů za účelem získání jejich majetku ruku v ruce s gestapem, to také nebyla činnost a pravidlo pro dělníky, víte mládeži? Prostě Vám musíme říci, že každá AKCE VYVOLÁVÁ REAKCI, což si také zapamatujte jako jednu ze všeobecných zásad DIALEKTIKY. Takže každé násilí a zabíjení i vykořisťování VYVOLÁ nové násilí, zabíjení a vlastně MSTU. Všechny tyto věci určitě budou v archivu ÚSTR, jest-li je nezkartovali jako, znáte to ne? Prostě to co dělali kapitalisti za první republiky a za protektorátu s pracujícími, tak to jim pracující oplatili v roce 1948. No a vývoj jde dál a teď jen asi všichni čekají, co udělají PRACUJÍCÍ OBČANÉ SE SVÝMI KAPITALISTY, ŽE? No a to je to, CO TEĎ ČEKÁ NA VÁS PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR. Očividně to již vadí valné většině NÁRODA a proto počkejme jak se toho NÁROD chopí. Jó a ta HEDVÁBNÁ ZMĚNA je to, že se ta přemněna jednoho způsobu řízení a vládnutí společnosti na tu druhou kvalitnější než byla ta od Listopadu 1989, bude dělat za použití všech legálních a právoplatných možností dle ÚSTAVY ČR bez NÁSILÍ a tak aby bylo na vše co se bude dělat VIDĚTI, né jako při sametové revoluci, kdy za ten neprůhledný samet viděl málokdo a když se tam po tak dlouhé době nahlédlo, tak jsme všichni zděšěni jaký tam byl a je bordel a marast. Takže všeho dočasu. Hedvábí je natolik průhledné, že se tam taková hrůza snad nemůže ani UDĚLAT. A ještě poznámku o tom jak vznikl 4. odboj a co je jeho cílem. Tento odboj vznikl jako protipól nebo alternativa vůči 3. odboji. 3. odboj bojoval proti zlu zbraněmi a válčil, ještě do něj zařadili i vrahy a zabíjáky, což byla poslední kapka do toho pověstného DŽBÁNU. 4. odboj si dal do vínku boj proti ZLU A NÁSILÍ TÍM, že budeme bojovat bez vyvolávání násilí a válek. Toho dosáhneme svojí mezinárodní politikou vzájemně výhodných smluv a formou spolupráce a pomoci. Chceme v první řadě ZRUŠIT ARMÁDU A VYSTOUPIT Z NATO. Tím si vytvořit možnost zajištění bezpečnosti a obrany státu DLE ŠVÝCARSKÉHO TYPU. V druhé řadě by došlo ke sloučení MV a MO v jeden celek pro vnitřní a vnější obranu a bezpečnost. Ekonomické a personální výhody musí býti každému jasné, že? Za třetí tímto chceme vyslat signál do světa, že nebudeme ani nechceme s nikým bojovat a nebo válčit, ale žíti v MÍRU A VZÁJEMNĚ SI POMAHAT VE PROSPĚCH OBČANŮ TĚCH ZEMÍ. Prostě NEUTRÁLNÍ JEDNÁNÍ. Našim cílem bude, aby celé lidstvo mohlo spokojeně žíti na základě své PRÁCE A SCHOPNOSTECH. Konečně ještě chceme pomoci všem kdož naší pomoc budou potřebovat, a že je jich ještě mnoho o tom netřeba diskutovat. To je také šance pro NAŠE PRACUJÍCÍ ABY BYLI ZAMĚSTNÁNI a to již ve stávajících fabrikách, které by měli běžet celých 24 hod. aby byly využity pracovní prostředky i výrobní síly na 100%. Také musíme udělati vše proto, aby zase ČR byla celistvým státem, který si vládne na svém území a to nejen fiktivně. Prostě celá vlast musí býti ve výlučném vlastnictví STÁTU /a od něho se bude odvíjet osobní a jiném vlastnictví/ včetně nerostného bohatství. Těch úkolů je pro začátek dost a dost. Ale PRVOPOČÁTEK MÁTE OBČANÉ VE SVÝCH RUKÁCH. Chcete žíti jako švýcaři? Tak si alespoň upevněme a ubraňme ÚZEMÍ KDE BUDEME VLÁDNOUT A VYKONÁVAT SVOJI MOC. Pak teprva budeme moci budovati tzv. švýcarskou společnost s referendy, kantony a obranou i bezpečností. Tak a další zítra, 4. odboj a Pepa z depa.
04. 04. 2011 | 21:04

Helmut napsal(a):

Mimo jine i podle zdejsi diskuse soudim, ze neni tak zle.. Brblat se bude pokazde a na vsechno.. jiste ze muze byt vzdy lepe, ale uprimne radeji vyzdvihnu to dobre (a toho za tech 20 let neni malo!), nez porad brblat jak je vsechno spatne.. pral bych vsem brblalum, aby jsme si tady alespon na tyden opet zavedli to co tu bylo pred '89 se vsim vsudy - ulicni vybory, kadrove materialy, omezeni pristupu na skoly a do zamestnani podle puvodu, StB, nemoznost vycestovat a kdyz ani, tak buzerovani na hranicich, nedostatkovy toaletni papir atp..

A propos.. k tomu materialnimu (co tolik lidi zajima nejvice..): loni v zari jsem na Chorvatske hranici videl cca 80% vozidel s ceskou znackou.. Ty hordy Cechu v Dubrovniku.. pred ctrnacti dny jsem byl v dolomitech a horska obec byla asi tak ze 40% obsazena Cechy..ceskych aut na dalnicich Rozvadov-Mnichov a dale k Alpam bych nedopocital..

Cesi patri k narodum, kteri temer nejvice na svete cestuji do zahranici..

Ale jo, mate tady vsichni pravdu, mame se vubec nejhur jak jsme se kdy meli.. takove chudaky abychom ve svete pohledali..
04. 04. 2011 | 21:05

velké Husákovo ho**o napsal(a):

Vy starší ..pamatujete jak se krásně vypichovali špendlíkemm oči na stokoruně se s. Gottwaldem ?..a soudruzi se mohli posr**.
Nevydá prosím ODS taky stovku se soudruhem ??
04. 04. 2011 | 21:50

stydlivej napsal(a):

Psi co stekaji, ti nekousou. A tech je v Cesku strasne moc.
04. 04. 2011 | 21:56

romario napsal(a):

kdyby mi dal někdo na stovku klause nebo kalouska, tak ty peníze začnu odmítat, musel bych blejt jenom bych se na ní podíval a to jsou to peníze.To ten Gotwald byl proti nim milius.Mimochodem ta barva tý stokoruny byla katastrofální.
05. 04. 2011 | 03:30

Vladimír napsal(a):

Ta stokoruna nebyla hezká! Ale měla hodnotu. A ti, kteří statečně státníkovi vypichovali špendlíkem oči jsou hlupáci i dnes, doba se moc nezměnila. Jen už není co rozkrádat.
05. 04. 2011 | 09:26

Pepa z depa napsal(a):

Dobrý den Vážení diskutující, nescházíme zde na diskuzi, protože bychom vzdali výmněnu názorů s Vámi. Ale ve společnosti to VŘE A KAŽDÝ DEN SE OBJEVÍ NOVÁ A NOVÁ TÉMATA, NA KTERÁ SE NEDÁ NEREAGOVATI. Proto můžete s Námi diskutovat při jiných příležitostech na blogu. A vůbec nejlepší obrázek na dění v NAŠÍ VLASTI si uděláte, když přejdete na www.vymenilijsmepolitiky.cz. Tam prostě je již i reakce na činnost ODS, Johna, Kalouska a také se tam dozvíte, koho by v současné době volili OBČANÉ ČR. Návrh nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR je tam také předložen k připomínkám a každé jeho vylepšení se bude blížiti k dokonalosti a reálu pro vytvoření OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI. Komu to prostě promluví od SRDCE, tak jej prosíme aby to neprodleně šířil přes FACEBOOK na své přátele a přátele těch přátel a tak dále, AŽ TO CHYTNE ROZMĚR TSUNAMI, KTERÁ BUDE STAVĚT A NÉ BOŘIT. Cíl dobrý, že? Ale bez Našeho osobního přispění se ničeho nedosáhne, takže s pozdravem ZDAŘBUCH a po žižkovsku TĚBUCH, se zatím loučí 4. odboj a Pepa z depa.
05. 04. 2011 | 11:00

Agent W4C napsal(a):

Doufám,že pokud Drobila vezmou zpátky do vlády,pak se stane roznětkou,která aktivuje výbušninu uvnitř chlíva,který si říká vláda české republiky.
05. 04. 2011 | 17:40

Pepa z depa napsal(a):

Tak tady chcípnul pes. Je viděti, když člověk chce hodit do placu doopravdy něco státotvorného, tak zmiznete jako pára nad hrncem. A nebo je tu druhá možnost, že kam 4. odboj a Pepa z depa vkročí, tam sto let tráva a ani kapitalistická ideologie NEROSTE A NEPOKVETE. No nevadí Nás se nezbavíte, určitě se někde sejdem, pokud nenasadíte krycí jména, že? Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa.
07. 04. 2011 | 11:45

Mirek napsal(a):

Kdo je tenhle "šéfredaktor"? Novinář? Nebo pisálek, kterého zajímá počet kliků na reklamách? O co mu jde? Líbí se mu když jsou lidé otrávení? Nemá rád pohodu a pozitivní myšlení? Ať jde s těma svýma výplodama .... však víte kam
07. 04. 2011 | 22:40

Tango desolato napsal(a):

Stovka s Gottwaldem - noticka.
Realizace chvili trvala - mozna demonstrace toho, ze tehdejsi prezident G. Husak, uz ne gen. taj. UV KSC, je def. na vedlejsi koleji. G. Husak, drive, v plne sile (politicky vezen za stalinizmu), by to pravd. nemusel nepripustit. To byly paradoxy.
Celkove jen zviditelnene dusledky pnucich procesu ve skupinach predvoje "predvoje"..

Podobnost s jevy, jak je zname dnes, jsou jenom ciste nahodne...

Ze by univerzalni projev toho, ze jakykoliv rezim, s pridomkem "realny", coz budou vsechny rezimy, si s ohledem na lidi nekdy moc hlavu nedelaji? Realny socialismus skoncil zahy. Dnes jsme svedky ocenenovani rozporuplnych "odbojaru". Co nas ceka v nedlouhe budoucnosti?
21. 08. 2011 | 10:43

t. d. napsal(a):

oprava>
nemusel nepripustit .. nemusel pripustit
ocenenovani .. ocenovani
21. 08. 2011 | 17:25

noahoxh napsal(a):

Dar眉ber hinaus sind viele t盲tig, die es eigentlich nicht d眉rften, es aber trotzdem machen. Sie nehmen sich Rechtsanw盲lte als Strohm盲nner.
"Drogenabh盲ngig" geht es im Dezember 2008 auf die ruhig gewordene Tanzfl盲che. Im Prenzlauer Berg wird der Release gefeiert. Jeder darf so viel Eintritt zahlen, wie er mag und kann.
Ein tolles JerezWochenende erlebte Marcel Schr枚tter in der Moto2, in der der Spanier Esteve Rabat seinen ersten GrandPrixSieg feierte und die Gesamtf眉hrung 眉bernahm. Auf der ungeliebten Piste in Andalusien machte der Pflugdorfer einen weiteren schritt nach vorn und wurde Zehnter. "Ich h盲tte am Anfang auch noch schneller gekonnt, brauchte aber zu lange, um an der Konkurrenz vorbei zu kommen. Da war dann die L眉cke zu gro脽. Au脽erdem hatte ich nicht ein so tolles Vertrauen in mein Vorderrad und konnte nicht so hart anbremsen. Aber es ist super, dass wir die Top10 geschafft haben", jubelte Schr枚tter. <a href=http://www.fussballtrikotsdeutschland.com/>fussball trikots</a> Der Dollar kostete damit 0,7671 (0,7625) Euro..
Alexandra Popp, die f眉r Prinz kam, machte das in beiden Punkten besser. Es ist nicht nur der Auftritt gegen Kanada.
einmal den Sieg auskosten
27. 05. 2013 | 19:10

cadenuml napsal(a):

i wonder if the outlaws you bunked with were any that we met that time at CS17. i suppose your car was one that we passed when we left out on sunday morning, cause we were parked not far from you at kephart prong. you will have to follow up with more TR and pics when you hike again.
Nanotubes are part of a creative process that harmonizes to the rhythm of something we may soon know. There are ways to imagine the spheres could have been created by advanced human or other earth sentient beings in conjunction with the spirit and wisdom of the shamanic relationship in vortexes and wisdom thereof. These would require some form of teleportation and the prevalence of spheres in this one area may be in response to a forceful buildup of whatever forms the manganese nodules or because of the same forces or intelligence from other parts of the universe such as whatever causes the meteors to collect in amazing numbers near Mt. <a href=http://corktocliffsofmoher.com/>nike air max 1</a> Pricing Page Special Offers
After a few hours rinse with warm water. <a href=http://corktocliffsofmoher.com/>nike air max australia</a> The juice doesn't harm pets, plants, or humans. What about the smell? The odor not only chases them away but keeps them away. As far as humans go the smell goes away reather quickly.
It is such a sweet and heartwrenching story.Cecilia Ahern's laidback writing style is just full of essence and, definitely, it got me thinking about life, love and fate. And, no doubt, it is also a keeper in my heart.yepp. <a href=http://usshuttlelink.com/>nike run free 3.0 v3</a>
06. 06. 2013 | 08:55

niallgtn napsal(a):

With the assistance of the federal government and US military a targeted individual can also be subjected to a continuous overexposure and poisoning by directed electromagnetic radiation sources. This portion of the domestic terrorism campaign tortures the victim physically through invisible, silent hitech weaponry (directed energy weapons) which slowly poisons a targeted individual and subjects them to constant agitation, physical discomfort and leaves them feeling helpless to defend themselves. Besides the physical pain and potential health hazards associated with constant, high exposure to various forms of electromagnetic radiation, this technique is presumably deployed to drive the targeted individual insane, provoke a reaction of rage or have the victim give up their will to endure the constant abuse and end their own life.. <a href=http://www.ihnpx.com/>free run</a> One basic component of cost of living is the cost of property. When moving overseas, it is important to know whether you would be able to afford the costs of your home in the UK when you move to Australia.
Performance Training ShoesConsider performance training shoes if you intend to race in competition. For heavyweight runners with only mild overpronation who are concerned about wearing a lightweight, stable shoe for racing, speed work and daily training, performance training shoes are a good choice.
Trail Report:Well maintained and a bit steep. The first mile is nearly flat and is right near I70. But from 1.25 miles to 2.25 miles you are treated to a nice climb. Not a killer, but it will remind you your alive. This is a well maintained trail that receives moderate use. My GPS said it was 3.1 miles to the end of the Wheeler Lakes spur. If possible, go back to the Gore Range Trail and continue on to Lost Lake. The trail to Lost Lake, especially after the first half mile or so, is well worth while. <a href=http://www.ihnpx.com/>nike free run womens</a> Edward Griffin if you don't believe me.
The original logo of MJ lasted only a few years.
step Guide To Starting An Assisted Living Business <a href=http://www.eiapa.com/>Nike Free Run Shoes</a>
14. 06. 2013 | 16:43

connoreke napsal(a):

Avoid them just as the problem. You'll be able to location a genuine bad good quality artificial through a leg??azines range. It is extremely evident they have zero promise or ensure cards, and they normally appear with no proof acquire. <a href=http://www.oakleyssunglasses-cheap.com/>http://www.oakleyssunglasses-cheap.com/</a> time USA Volleyball Olympic Team Captain

Why mention he avoiding the question when we already know he doesn answer? Why mention he shakes his head when we know he disagrees? Why mention he gives an "impatient sigh"? All of this is just fluff, and detracts from the actual dialogue. Craig Sefton Jun 22 '11 at 19:11.

The 12th century is when sunglasses were invented properly, in China. They were using lenses made from imperfectionheavy quartz to block out the light from the sun, and primitive frames to hold them against the wearer's face. These sunglasses didn't protect against harmful UV rays or help their wearer to see any better (in fact, they made it very difficult to see), but they provided some relief from having the bright sun constantly shining into their eyes. Only the rich had them, but they found many uses for them Chinese rulers and judges, for example, found that they could use the sunglasses to hide the expression on their face when they were talking to someone, allowing them to seem emotionally detached from situations. <a href=http://www.lunettessoleilraybans.com/>ray bans wayfarer</a> Summer Safety Dos and Don'ts of Tanning

I thought it was just someone who stole things, but now I know that it's when people have impulses to steal things.

However, all three of these ladies know the importance of having a "boyfriend" to go along with them as a fashion accessory at big events. As of right now, Selena Gomez seems to be winning in that department, thanks to Justin Bieber.. <a href=http://www.lunettessoleilraybans.com/>lunettes ray bans wayfarer</a>
09. 07. 2013 | 22:13

babyliss curl sercet napsal(a):

This volume opens with Golden Week but without doubt another outing (on this occasion towards a lake) for all our 3 main characters. For this trip, these are together with the older Sohmas, Shigure and Hatori and, much to Kyo's and Yuki's chagrin, Aaya crashes the trip.
babyliss curl sercet http://www.alliedpipefreezing.co.uk/products.html
[url=http://www.alliedpipefreezing.co.uk/products.html]babyliss curl sercet[/url]
26. 02. 2014 | 04:45

babyliss curl sercet napsal(a):

You then apply it to the complete lid. When its still slightly wet, use little sweeping motions jointly with your finger to take out any hard lines. Please take a blending brush and rehearse a gentle color to dab the inner eye to make it brighter.
babyliss curl sercet http://www.makingspace.co.uk/curlsecret.html
27. 02. 2014 | 09:43

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 11:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy