Kosovo je nadějí evropského Srbska

30. 07. 2010 | 14:20
Přečteno 10563 krát
Výrok Mezinárodního soudního dvora, který je institucí Organizace spojených národů, až nečekaně a úspěšně urychlil dynamiku politických jednání o vztazích mezi Kosovem a Srbskem. To je více než důležité, protože problém Kosova není v žádném z existujících světů otázkou čistě právní, ale a priori politickou.

Čeští komentátoři, kteří se k výroku soudního dvora razantně vyjadřovali, by si ho snad nejprve měli prostudovat. Nemohli by pak psát nesmysly o „souhlasu Mezinárodního soudního dvora s jednostranným vyhlášením samostatnosti kosovskými Albánci“ (Zdeněk Koudelka), nebo obviňovat soud z toho, že „vytvořil precedens, když balkanizaci nabídl jako možný model pro separatisty a extrémisty“ (Jiří Dientsbier) Nic z toho totiž v desítkách stránek mimořádně suchého právnického textu se stovkami odvolávek na desítky rezolucí Rady bezpečnosti a Valného shromáždění nenajdete.

Narodnický přístup omezené etnofilie, podobným komentářům vlastní, je postaven na třech ahistorických naivitách. Ty praví: Existuje jediná, věčná a neměnná pravda. Vlastní exkluzivní etnomýtus utrpení je nedotknutelný a nadřazený všemu ostatnímu. Existuje nikdy neměnná věčná spravedlnost, pro kterou je povoleno i zabíjet. Na tomto základě můžete vést války, ale nikdy se nestanete členem Evropské unie.

Narodnik není schopen vnímat a pochopit velikost gesta srbského prezidenta Borise Tadiče při návštěvě Srebrenice. To, že jeho rodina strávila letos část letní dovolené na CHORVATSKÉM pobřeží, už potom není jen gesto – to je politika evropského formátu.
V posledním týdnu se v průběhu necelých osmačtyřiceti hodin, a zcela mimo pozornost a chápání českých médií, ozvaly následující výroky. Srbský prezident Boris Tadič prohlásil, že v otázce Kosova je nyní třeba hledat řešení, které bude výhodné pro všechny, a které tedy nikdo nebude vnímat jako prohru. Kosovský premiér Hasim Thaci zase řekl, že přišel čas začít uvažovat o autonomii pro srbskou většinou obývané severní Kosovo. A vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku baronka Catherine Ashton prohlásila po jednání unijní sedmadvacítky, že Evropská unie je připravena pomoci s dialogem mezi Prištinou a Bělehradem. Srbské ministerstvo zahraničí tvrdí, že chce vstoupit do Unie už v roce 2014. Všichni přitom vědí, že bez vyřešení vztahů mezi Srbskem a Kosovem se ani jedna z obou zemí členství nedočká.

Tyto okolnosti jsou tisíckrát důležitější než jakýkoliv výrok Mezinárodního soudního dvora. Přidejme fakt, že kromě Srbska a Bosny a Hercegoviny už Kosovo diplomaticky uznaly všechny ostatní státy bývalé Jugoslávie. Nebo že koncem června byla podepsána dohoda o vytvoření „malého Schengenu“, tedy zóny volného pohybu osob, kterou podepsaly Černá hora, Kosovo, Makedonie a Albánie, které chtějí koordinovat i postup při jednání o členství v EU.

Je proto zbytečné pitvat odvolání na jednotlivé rezoluce Rady bezpečnosti nebo dohody z Rambouillet ve výroku Mezinárodního soudního dvora, či jeho srovnání kosovského problému s Rhodesií, Kyprem, Namibií či Nicaraguou. Tisíckrát důležitější je sledovat a napomáhat dynamice postupného přibližování a zvykání si možnosti jednání, kterou obě strany, státy západního Balkánu, OSN, a především EU, už delší dobu prosazují.

Ano, Srbsko z vnitropolitických důvodů určitě podá nový návrh rezoluce Valného shromáždění. Pokud budou jeho diplomaté tentokrát opatrnější při formulování textu rezoluce, mají dokonce slušnou šanci na úspěch, protože v těchto ohledech hlasování ovládá „protiimperialistický“ sentiment velkého počtu rozvojových zemí. Rezoluce bude nezávazná, stejně jako jakýkoliv výrok Mezinárodního soudního dvora. To, co je pro budoucnost Balkánu i Evropy důležité je však to, aby se dále jednalo. Případná výměna území a obyvatelstva se pak v rámci společného vstupu Srbska, Kosova a dalších zemí západního Balkánu do Evropské unie stávají stále reálnější, ekonomičtější, a díkybohu, nenásilnou možností. Etnofilům, narodnikům a strašákům navzdory.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

franťýk napsal(a):

Kdo jiný, než soud, by měl hledat a hájit právo. Proč tedy má Kosovo právo a Osetie ne? Porč má kosovo právo a Baskové ne?
Kosovští Albánci ukradli Srbsku jeho svrchované území. Proč na základě téhož pohledu to nemohou udělat třeba Osetinci? Jen proto, že za Kosovem stojí USA a za Osetií Rusko?

Pane Urbane je třeba pokračovat?
30. 07. 2010 | 14:32

Pája napsal(a):

Free Moravia!!!
A teď vážně - jistě nic není neměnné, Kosovo je ostuda "západu" - etnicky vyčištěný narkostát a základna islamismu, který nikdy nebude schopen samostatné existence, všimněme si že tzv. "kosované" častěji používají albánské státní symboly. Z dlouhodobého hlediska je to pouze předstupeň velkého albánska, je ale naivní si myslet, že Makedonci, Černohorci, Řeci a Srbové se nebudou bránit. Je se na co furt těšit.
30. 07. 2010 | 14:45

jozka napsal(a):

Aaaa... hovnovo alter ego je tu...
30. 07. 2010 | 14:47

MT napsal(a):

@franťýk

ICJ prece tvrdi jen a pouze to, ze vyhlaseni nezavislosti Kosova neni proti mezinarodnimu pravu (tvrdi, ze nenasel zadnou normu, ktera by to zakazovala). K Osetii se nevyjadri, protoze to k ICJ nikdo neda...ale analogicky ani vyhlaseni nezavislosti Osetie nebylo proti mezinarodnimu pravu.
30. 07. 2010 | 14:52

MT napsal(a):

@franťýk:

a jen dodatek, Albánci žádný území neukradli, Albánci už na něm žili, historický reference jsou naprosto irelevantní, kdysi to území sice bylo srbské, ale Srbsko ho ztratilo na Osmanský říši a basta, to je jako bychom tvrdili, že Horní Rakousy jsou historicky český území.
30. 07. 2010 | 14:56

ts napsal(a):

Urbane,

kdo podporuje zlocin a kradez je sam zlocincem a zlodejem.
30. 07. 2010 | 15:07

Béda napsal(a):

Autor,

právní stránku věci popsal velice případně p. Koudelka,
politickou p. Dienstbier.

Já bych jenom dodal:
- uznání Kosova a jeho nepřímé posvěcení ICJ vytváří PRECEDENT s nedozírnými důsledky
- pokud jde o politickou stránku věci: Napadnutí Srbska, kterého územní nedělitelnost garantovala rezoluce OSN č.1244 a závěry konference OBSE bylo politickým rozhodnutím. Došlo k němu poté, co UCK překvapivě a záhadně zmizela z blacklistu teroristických organizací a stala se spolu s bratrskými mudžáheddíny spolubojovníkem západní koalice proti Srbsku, které chtělo na svém území navodit pořádek.
- spolupráce s mírumilovným narkoteroristickým islámským Kosovem a jeho případná integrace do lůna evropských států znamená další destabilizaci EU. Perspektivní uvolnění volného pohybu kosovských Albánců po území Schengenu bude znamenat nárůst kriminality a etnické nesnášenlivosti v "hostitelských" státech. O narkostezce z Afghánistánu se nebudu šířeji rozepisovat.
30. 07. 2010 | 15:25

Targus napsal(a):

To MT:

Albánci samozřejmě žádné území neukradli, oni jej pouze etnicky vyčistili od nealbánské části obyvatelstva. Nazývejme, prosím věci a události pravými jmény.
Doufám, že nechcete zpochybňovat pogrom na Srby, při kterém asistovali vojáci USA a UNMIK.
30. 07. 2010 | 15:28

Pepa Řepa napsal(a):

Ach jo, pane Urbane
Vy byste byl možná fajn chlapík, kdyby nebylo toho kosovarského, potažmo balkánského výplachu mozků, ve kterém jste absolutní velmistr.

Za takové blby nás prosím nemějtež, abychom ty vaše bludy baštili.
Uvědomte si, že někteří v době války na Balkáně byli, nejen vy, mají tam příbuzné.

Je mi líto, nebudeme se přece pitvat v maličkostech, jestli se tak děje poprávu či nikoliv, zda je soudní dvůr sbor mezinárodních poskoků, či není, zda jeden řezník zhebnul v base a ostatní vesele běhají po svobodě, dokonce jsou v čele quazistátů.

Hlavně, že je ta dynamika....blebleble.
Jak se jmenoval ten z Arabely?

Blebleble.... už nevím.
30. 07. 2010 | 15:30

Targus napsal(a):

Podle postoje a tónu páně Urbanova lze vytvořit hypotézu, že má k tomu alespoň jeden z těchto důvodů:
1/ má podíl na dealování drog z Kosova
2/ má podíl na dealování prostitutek z Kosova
3/ měl podíl na obchodu s lidskými orgány z Kosova
4/ je pokrevním příbuzným někoho, kdo hovoří severoalbánským dialektem nebo jej dokonce zvládá sám
5/ on či někdo z jeho příbuzných je sadistou, který se ukájel v mučení srbských zajatců a nyní potřebuje hezky všechno zamést pod tlustý koberec
6/ vyrostl v děcáku a absentuje u něj rozpoznávací vlastnost soukromého vlastnictví, jakož i nemorálnost ozbrojené loupeže a vraždy.
7/ totální neschopnost, že Srebrenica se nenachází na území Kosova a Metochije.

Pane Stejskale, prosím nemazat, není tam nic vulgárního a jedná se pouze o hypotézu.
30. 07. 2010 | 15:40

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený pane Urbane,

jestli, podle Vás "Tyto okolnosti jsou tisíckrát důležitější než jakýkoliv výrok Mezinárodního soudního dvora", tak proč MSD vůbec tento výrok vyslovil, nota bene bez jakékoliv závaznosti nebo jakýchkoliv sankcí.
30. 07. 2010 | 15:41

Targus napsal(a):

Oprava - 7/ totální neschopnost rozpoznat, že Srebrenica...
30. 07. 2010 | 15:43

Lex napsal(a):


Blekota. A jeho šéfem byl Rumburak, čaroděj druhé kategorie, který se snažil získat moc nad celou říší. Přechodně se mu to povedlo.
Co mi to připomíná?
Jo, už vím, současnou historii.

PS
Pane Pepo, přemýšlel jsem nad svými vstupy ohledně Vašeho "zhrubnutí, zagresivnění".
Pak jsem si uvědomil, že jsem dospěl do téhož stádia.
Na světě, tyto diskuse nevyjímaje, je příliš mnoho mamlasů, než aby byl jedinec schopen trvale "držet lajnu".
Sorry. Našel jsem to břevínko i ve svém vlastním oku.
30. 07. 2010 | 15:54

hoven napsal(a):

stát a jeho hranice není posvátná kráva. státy se neustále rozpadají a vznikají nové, celou historii lidstva. já například podporuju vznik kurdistánu. turci by měli přestat používat chemický zbraně proti kurdum. pokud bude chtít většina moraváků samostanou moravu, pproč ne???? je to sice ultrablbost, ale v demokracii má být to, co lidi chtějí.
30. 07. 2010 | 16:00

Targus napsal(a):

To hoven:

Zkuste něco málo počíst o helsinské konferenci a zjistit jména signatářů.

Signatář - to je když jeden umí třeba i psát a podepíše se na nějaký papír, kde už na ten papír předtím někdo něco napsal a ten, co už se umí podepsat, tak umí i číst a dokonce pochopit, co je tam napsáno, a že s tím jakože souhlasí, když se pod to podepíše. Ale ne že jen jako, ale úplně doopravdicky.
No napsal jsem to tak, jak by to řekl můj potomek navštěvující mateřskou školu, tak to snad pochopíte, vo co gou.
30. 07. 2010 | 16:07

buldatra napsal(a):

autor napsal:

Kosovo je nadějí evropského Srbska

Vskutku originální způsob naděje.
30. 07. 2010 | 16:12

franťýk napsal(a):

MT
chcete tím říst, že Hitler nám sudety neukradl, ty už Němcům patřily odedávna?
30. 07. 2010 | 16:20

voroshilov napsal(a):

frant'yk:
Nevim nic o tom ze by Hitler nekomu neco ukradl,Cesi zili v Sudetech i po Mnichovu ale po roce 1945 tam jaksi nemci zmizeli,tak kdo komu co vzal?
30. 07. 2010 | 16:29

franťýk napsal(a):

voroshilov
1939 zabrání Sudet Německou armádou nic neříká?
30. 07. 2010 | 16:48

voroshilov napsal(a):

Frant'yk:
Anexie neni kradez,Hitler anexoval i Rakousko ale rakusanum to moc nevadilo a dnes nepozaduji po Nemcich navrat ztraceneho majetku!
30. 07. 2010 | 16:52

Admirál napsal(a):

"Kosovo je nadějí evropského Srbska" - Já bych to osobně nechal na Srbech, co je jejich nadějí.

Po tom, co s s nimi US a EU opakovaně vyřela zadnici, jako s plyšovým medvědem, rozbombardovali jim co se dalo, by měli hodně krátkou paměť.

Kosovo je mementem pro malé národy a státní útvary s národnostními menšinami. Pozor na velmoci a jejich zájmy. Je jim jedno, kolik lidí chcípne, účel světí prostředky. Metody Hitlerovského Německa nejsou zapomenuty.

Přisluhovači, domácí "pátá kolona" se vždy najde.
30. 07. 2010 | 17:00

Pepa Řepa napsal(a):

To Lex
to je v pohodě, svedeme to na dobu a jsme -jak říká soused truhlář v Jizerkách- z hoblíka. Zhrubla doba a je to!

Ono to není zas tak od věci. Když budete prát lidem do hlavy takové pitomosti jako AA a zvláště PC, když budete vyžadovat politicky korektní kladení naprosto prázdných slov bez obsahu, tak si o zhrubnutí koledujete.Každá akce vyvolá reakci. O tom my-reakcionáři-cosi víme.

Ostatně nepochybuji, že výrok tribunálu byl také naprosto korektní, bez hrubosti.Stejně jako byla korektní Mnichovská "dohoda".

Přesto si myslím, že by zaloužil celý tribunál -i ti, co to podporují- nakopat do......šmarjá, co to zase píšu.

Už slyším, jak mně funí někdo za zády. Kdopak to asi bude?
Ale, to ne já, to doba.
Mějte se.
:-))
30. 07. 2010 | 17:04

Targus napsal(a):

To PŘ:

Naprosto nechápu, proč se Vám ekluje spisovné slovo řiť.
samozřejmě, že můžete užít i "soft" verzi a poslat někoho k šípku, ale vzhledem k osobním zkušenostem s touto křovinou by mi osobně byla milejší ta prdel. Má totiž méně ostnů a na případný smrádeček jsme my Češi už dávno přivykli.
30. 07. 2010 | 17:13

Pepa Řepa napsal(a):

voroshilove
víte kulový. Mí rodiče mazali z Reichenbergu a po válce už se tam nevrátili. Na druhou stranu byl kmotrem mých dětí starej sudeťák, Germán jako řemen a to v době tuhého komunismu, kdy se čížek bál do kostela, aby neměl v práci malér. Půl rodiny žije v Německu.

Kdepak, takovej pašák jako Mr.Propper Josef Vissarionovič tady nebyl.
Dočista, dočista.
Spíš napište nějaké moudro o tom, jak Josif stěhoval Tatara.
Teď to zase dělá matička EU.
30. 07. 2010 | 17:14

MT napsal(a):

@franťýk

vaše analogie trochu kulhá, já přece nepíšu, že Kosovo má patřit Albánii, jen to, že tam Albánci již dlouho žili. U Sudet platí to, že tam Němci žili po staletí a my je vyhnali...to když už tu mluvíme o těch etnických čistkách a pogromech.

A klidně to berte za cynismus, ale svrchovanost nad územím vykonává ten, kdo si ho oproti dalším nárokujícím stranám udrží...silou, spojeneckými závazky, ekonomickou mocí..atd. Tím nechci schvalovat jakékoli zločiny proti lidskosti, naopak by měly být po právu potrestány. Spíš narážím na to čí je nebo není Kosovo posvátným územím.

Targus:

o tom, že by jednotky USA a členové mise UNMIK asistovali při pogromu, o tom vážně pochybuju
30. 07. 2010 | 17:16

udivenej napsal(a):

Podivnej Rus ten vorosilov,
Obhajuje tu Hitlera. Asi se narodil hodne let po valce. Zapomnel ze po Hitlerove tazeni do Ruska nebyla snad ani jedna ruska rodina co by nekoho zasluhou toho jeho geroje neztratila. Holt casy se meni. Mlady Rus vorosilov obdivuje Hitlera.
30. 07. 2010 | 17:34

voroshilov napsal(a):

Udivenej:
Nikdo tu Hitlera neobdivuje,nemelte nesmysly,o tom co byla valka vim i bez Vas,moje babicka prezila blokadu Leningradu.
Tady jde o technikus terminus,ja porad tvrdim ze Hitler nikomu nic neukradl-to jenom emoce zatemnuji mozek i levicakum i pravicakum!
30. 07. 2010 | 17:40

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
My ted nemluvime o tak strasnych vecech jako ublizeni nevinnym tatarum a cecencum,nemuzu bes slzy v oku na to vzpominat:-)
30. 07. 2010 | 17:42

franťýk napsal(a):

MT
Němci žili po staletích v Sudetech v zemích Koruny České spolu s Čechy. Bohužel se nechali zblbnout jedním knírkatým frajtrem a dopadlo to jak to dopadlo. Ono to v tom Kosovu bylo tak nějak stejně, akorát za námi tenkrát stály vítězné velmoci a za Srby nestál kromě Ruska nikdo.
Kdo má tanky, ten má pravdu. Ale to je právě to, co měl ten soud odsoudit a ne požehnat
30. 07. 2010 | 17:47

Targus napsal(a):

To MT:

Jen si pochybujte. Nejdříve se udělaly v srbských zónách masové domovní prohlídky za účelem odebrání čehokoli, co by mohlo byť jen vzdáleně připomínat zbraň jakéhokoli druhu, včetně zemědělských nástrojů, trubek a jiných větších předmětů.
Pak přišli Šiptaři, v pohodě přešli nebo obešli kontrolní body (jestli víte, jak to vypadá) za absolutní nečinnosti ozbrojených jednotek a započali svou oblíbenou činnost. To jest zapalování nemovitostí všeho druhu, fyzické násilí vůči příslušníkům nealbánských etnik, týrání, mučení, vraždy. Je doloženo několika fotografiemi, jakož i očitými svědectvími, že se v blízkosti pogromu pohybovali i ozbrojenci v battle dressech US army, o příslušnících tzv. mírových jednotek hlídajících bezpečnost srbských zón a majících zabránit střetům etnik údajně jakýmkoli způsobem ani nemluvě.

Vy fakt chcete tvrdit, že když Váš barák bude hlídat policajt nebo voják se samopalem, jenž nechá v klidu přijít bandu chuligánů, kteří vám ten barák zapálí nebo vás zmlátí, vykopnou ze dveří a a ještě oberou o veškertou hotovost a řeknou, že jestli nevypadnete do 5 minut, vydloubnou Vám oči americkým útočným nožem, není fakticky zodpovědný za trestný čin, který ti chuligání spáchali?
Jste normální nebo jste utekl z blázince?
30. 07. 2010 | 17:49

siven napsal(a):

Rád bych sdílel optimismus pana Urbana.

Bohužel to jaksi nejde. Skutečnost je totiž o něco složitější.

Čas ukáže. Ještě se máme na co těšit...
30. 07. 2010 | 17:52

udivenej napsal(a):

se porad divim vorosilove,
ty nepovazujes kradez uzemi za kradez? A nebo to podle tebe Hitler spravedlive ziskal? Polsko, Francii, Ceskoslovensko...atd, atd.
PS. Hitler se dokonce pokusil ukradnout SSSR! Ale asi si to chtel jen pujcit,lol.
30. 07. 2010 | 17:55

Targus napsal(a):

To franťýk:

Ten knírkatý frajírek byl jen vyvrcholením autonomistických snah sudeťáků, kterým se nelíbily české snahy o zrovnoprávnění češtiny a Čechů vůbec již od poloviny 19. století, takže to byla historie táhnoucí se více, než 100 let. Ale jinak máte určitě pravdu.
30. 07. 2010 | 17:56

voroshilov napsal(a):

Udivenej:
Hlupost vas ne nadnasi?
Anexe uzemi obyvaneho nemeckou mensinou(nebo vetsinou)je neco uplne jineho nez okupace uzemi ktera napadajicimu statu je cizi jak podle narodnostni tak i politicke strance!
30. 07. 2010 | 17:59

franťýk napsal(a):

Targus
no právě. A původem to vlastně byli ti největší ubožáci z německých zemí, které v dobrém úmyslu pozval král Přemysl Otakar II, aby mu jeho České království zvelebovali. To je celkem paradox, že host vyžene hostitele. Co na to MT?
cptch umí česky and Nadherny
30. 07. 2010 | 18:03

Targus napsal(a):

To MT:

Když už tu pronášíte moudra o vyhánění:
1/ jen malá část sudeťáků byla opravdu vyhnána, zbytek byl odsunut na základě mezinárodní dohody
2/ sudetští němci dostali od německé vlády finanční odškodnění za ztracený majetek, na oplátku Československo nikdy od Německa neobdrželo žádné válečné reparace za utrpěné válečné škody.
3/ není důvodu neprovést stejný scénář v Kosovu. Všichni Albánci domů do Albánie, anebo zaplatit uloupený majetek více než 300.000 vyhnanců nealbánských etnik. Lupiči do báně,vrazi špagát na krk.
30. 07. 2010 | 18:09

Vico napsal(a):

S Urbanem mohu souhlasit v tom, že pokud vývoj, jakkoliv nespravedlivý, směřuje k tomu, že se lidi nebudou vzájemně podřezávat, zapalovat si domy a vypalovat chrámy, lze to uvítat.

Jinak však v článku marně hledám nějaký odkaz na Diag Human. Když ne lidské orgány, tak alespoň nějaká ta krev z Prištiny, která by se dala zpracovat, by se nenašla?

Desetimilionové Srbsko prostě definitivně pochopilo, že proti větru se věru chcát nedá. Zmoudřelo. Zčecháčkovětí Srbska, řekl bych, mu přinese naději na přežití. To se spravedlností a mezinárodním právem však nemá nic společného.

Urban mluví o zklidnění a míru, ale srší přitom, jak ta islandská sopka. Čekal jsem už jen, kdy navrhne aby Diensbier a Koudelka /co píší nesmysly a glorifikují etnické čistky/ byli postaveni před Haagský tribunál.

Zloba, zloba zloba srší až do nebes. Čekám, že letový provoz nad střední Evropou bude omezen.
30. 07. 2010 | 18:13

xxxx napsal(a):

Kecate nesmysly!
30. 07. 2010 | 18:29

veverka napsal(a):

Lidmi jako je Schwarzenberg,Vondra a další,kteří tuto prasárnu podporovali a podporují ,včetně jejich mediálních přicmrndávačů Urabanů hluboce pohrdám.

PS: Velice se těším až na Ukrajině zase vyhraje nějaký americký juščenkoidní poskok a východní půlka země(ta průmyslově vyspělejší) si řekne že raději než opět skákat ja Washington píská vyhlásí samostatný stát.
30. 07. 2010 | 18:34

voroshilov napsal(a):

xxxx:
To oni delaji radi,demokracie na vzestupu.
30. 07. 2010 | 18:35

Targus napsal(a):

Zde něco málo o tom, jak také vypadala ochrana jednotkami K-FOR

http://www.kosovoonline.cz/...

a zde pár informací o etnické čistce v r. 2004

http://www.messin.estranky....
30. 07. 2010 | 18:37

voroshilov napsal(a):

Veverka:
My vsichni,Rusove i Ukrajinci,neprejeme nic jineho nez aby ta banda banderovcu konecne zalezla do zemljanek nebo odesla ke svemu milovanemu Polsku!
30. 07. 2010 | 18:38

xxxx napsal(a):

To MT:nepochybujte!
To Voroshilov:Zabrani Podkarpatske Rusi
SSSR po valce bylo podle Vas anexi nebo okupaci? Po Mnichovu byly vyhnany ze Sudet
tisice Cechu i Zidu, ze Slovenska take.
A UCK nevrazdila jen nealbance, ale i Albance
kteri souhlasili se setrvanim Kosova
v Srbsku!
30. 07. 2010 | 18:48

xxxx napsal(a):

To Voroshilov: Mate pojem o tom, kolik
<milovanych Polaku> banderovska banda
na Lvovsku povrazdila? Pred valkou, za valky i po ni?
30. 07. 2010 | 18:53

voroshilov napsal(a):

xxxx:
Mam,a co je mi do toho?
Ja Polaky mam rad jak osinu v zadku!
30. 07. 2010 | 19:12

xxxx napsal(a):

To Voroshilov: Vas problem, vase skoda!
Polaci jsou nepochybne evropsky narod.
/Narozdil od /narko/mafianu - z jihu
i z vychodu/!
30. 07. 2010 | 20:22

siven napsal(a):

No je pravdou, že pápuška vorošilov má v těch svých národech už trochu hokej... UPA asi Polsko moc nemilovala. Ale pro soudruha ze SSSR: čert to vem. Polák, Ukrajinec, všechno stejná svoloč. Na ně platí jen ruský čagan a pořádně okovaná bota, že ano.
30. 07. 2010 | 20:40

voroshilov napsal(a):

xxxx:
Mne je jedno jestli jsou Polaci evropsky nebo africky narod,jsou to Nasi odveci nepratele,nehodlam jim odpustit rok 1612 a okupaci Moskvy.
Siven:
Kolik je ti roku,datle?
30. 07. 2010 | 21:04

Al Jouda napsal(a):

To voroshilov:
Jak by si Vás mohli Poláci udobřit? Za jakých podmínek byste jim mohl odpustit ten rok 1612 a okupaci Moskvy?
30. 07. 2010 | 21:58

MT napsal(a):

@Targus

bez osobnich utoku by to neslo?

s tim vyhnanim Nemcu, no to nemyslite uplne vazne, to s tou mezinarodni dohodou? Dohodu, kterou podporoval Stalin a zbytku to bylo jedno, mimochodem Sudety byly dany Nemecku taky na zaklade mezinarodni smlouvy...posuzuju legitimitu a ne legalitu.V obou pripadech to byly spatny zavery...ale o jednom tvrdime, ze je donebevolajici nespravedlnost a o druhe nam dava alibi na statem rizenou etnickou cistku, coz? Nemluve o nepripustnosti kolektivni viny.

Jinak ke Kosovu, internet je plny fabulaci, proc bych zrovna vasim odkazum mel verit? Jinak skoda, ze na zacatku devadesatek Srbove misto jasani nad hrdinskym vykonem jejich jednotek Chorvatsku a Bosne radsi neprotestovali proti valce vedene ve jmenu velikeho srbskeho naroda a Velkeho Srbska, asi by se obecne setkavali s vetsim pochopenim.

A k ICJ: zkuste si to nekdo precist, ten soud rekl jen a pouze to, ze vyhlaseni nezavislosti neni regulovano mezinarodnim pravem a tudiz zkratka nemuze byt nelegalni.
30. 07. 2010 | 21:59

voroshilov napsal(a):

Al Jouda:
Uz se stalo,jedno letadlo mi bohate staci.
30. 07. 2010 | 22:00

MT napsal(a):

@voroshilov

"Uz se stalo,jedno letadlo mi bohate staci."

to je doufam jenom hodne spatnej vtip ze? Btw Polaci maji k zapamatovani mnohem vic a mnohem cerstvejsi veci, nez rok 1612...nejvetsi prekazkou reseni jakyhokoli sporu je odkazovani na historii, kterou si kazda strana vyklada jinak
30. 07. 2010 | 22:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
"Nevim nic o tom ze by Hitler nekomu neco ukradl,Cesi zili v Sudetech i po Mnichovu ale po roce 1945 tam jaksi nemci zmizeli,tak kdo komu co vzal?"
Když neví
30. 07. 2010 | 22:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
"Nevim nic o tom ze by Hitler nekomu neco ukradl,Cesi zili v Sudetech i po Mnichovu ale po roce 1945 tam jaksi nemci zmizeli,tak kdo komu co vzal?"
Když nevíte, tak proč kecáte?
Jestliže Československu bylo odňato území v rozloze jedné třetiny a je včleněno do Německa, tak zůstalo české, protože tam někteří (zdaleka ne všichni) Češi zůstali? Pro Rusa zřejmě nepodstatný detail, ale to území tzv. Sudet bylo po tisíc let součástí českého státu a etničtí Němci je od 12. století osídlovali na pozvání českých králů. Holt malý stát nemá dost území na rozdávání jako Rusko Krym.
30. 07. 2010 | 22:24

Honza napsal(a):

Já si to překládám tak, že si národy občas musí vybrat mezi absolutně chápanou spravedlností a kompromisním mírem. Palestinci si vybrali "spravedlnost", pan Urban vyjadřuje naději, že Srbové si vyberou kompromisní mír. Já jeho naději sdílím,protože opak znamená nekonečný konflikt, vraždění a bídu. Viz ta Palestina.

Mimochodem, Srbové prohráli Kosovo nejpozději v 70. letech, od té doby to bylo otázkou času. Neexistuje žádný způsob, jak nějakou menšinu obývající souvislé území udržet v rámci státu, pokud si to rozhodně, dlouhodobě a neústupně nepřeje. Prostě s tím nejde nic dělat.

To MT: palec nahoru.
30. 07. 2010 | 22:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
"U Sudet platí to, že tam Němci žili po staletí a my je vyhnali..." Neplatí. Území tzv. Sudet bylo po tisíc let součástí českého státu a etničtí Němci je od 12. století osídlovali na pozvání českých králů. Jejich potomci po osmi stoletích to území ukradli a proto museli pryč.
30. 07. 2010 | 22:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Honza:
Ta menšina by samozřejmě neuspěla nebýt rozhodnutí mocných států. Prostě plácáte.
30. 07. 2010 | 22:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
"ja porad tvrdim ze Hitler nikomu nic neukradl"
Jinak zdraví slouží? Když ne hlava, aspoň sex, že.
Panebože, a takových jsou plné KV, Němci - Rusi, jeden si nevybere.
30. 07. 2010 | 22:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Anexe uzemi obyvaneho nemeckou mensinou(nebo vetsinou)je neco uplne jineho nez okupace uzemi ktera napadajicimu statu je cizi jak podle narodnostni tak i politicke strance!" Tak blbou úvahu hned tak někdo nevyplodí. Nechcete anektovat Krym?
30. 07. 2010 | 22:37

MT napsal(a):

@Zbyněk Matyáš

jak ho ukradli? jak se krade uzemi, kde 800 let zijete vy a vasi predci? To je prece uplne irelevantni kdo je pozval, bavime se o dobe, kdy narody v modernim pojeti neexistovaly. Oni by se mozna neobratili Nemci proti CSR, kdyby se stat ve kterem zilo vic Nemcu jak Slovaku sam nenazval statem Cechoslovaku (coz je konstrukt jak vysity)...co asi cekate od cca 1/3 obyvatel, kdyz je takhle explicitne vyloucite? Hrali jsme si na narodni stat v podminkach, ktery tomu v zadnym pripade neodpovidaly.
30. 07. 2010 | 22:40

voroshilov napsal(a):

Zbynek Matyas:
Nevim na co se stezujete,vy Cesi meli Nemce vzdy moc radi,lezli Hitleru do zadku jako smyslu zbaveni,vyrobili jste mu tisice tanku,kulometu,nakladaku a nevim ceho,a ted mi nejaky napulslovak bude vycitat ze jsme nekomu dali Krym,my dali Krym bratrum Ukrajincum,kdo vedel ze se z nich vyklubou takovi prasata?
30. 07. 2010 | 22:44

MT napsal(a):

voroshilov:

no to je dost vtipna uvaha, nikdo to Hitlerovi nedal, bylo to zabaveno a zbytek uz si vyrobili Nemci sami. Ostatne byly to tajny rusko-nemecky dohody z Rapalla, ktery umoznily Nemecku znovu vybudovat armadu, trosku selektivni pamet, ne?
30. 07. 2010 | 22:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
Tak polopatě: to území bylo od počátku součástí státu - píši státu, nikoliv národu - českých králů, tedy patřilo českému království a nikoliv Sasku či Bavorsku nebo Německu. Mnichovská ´dohoda´ - ve skutečnosti diktát proti tehdejšímu mezinárodnímu právu - to území tomu státu odňala a odevzdala státu jinému, což byla mezinárodní krádež. ¨
"Oni by se mozna neobratili Nemci proti CSR, kdyby se stat ve kterem zilo vic Nemcu jak Slovaku sam nenazval statem Cechoslovaku" Prokazatelný nesmysl, etničtí Němci už v R.U. Čechách aktívně bojovali proti zrovnoprávnění češtiny s němčinou a Čechy potlačovali všemi možnými způsoby dávno před vznikem Československa. Prostě uplatňovali Drang nach Osten.
Ani v Československu nebyli Němci vyloučeni, sami se separovali a kladli maximalistické nesplnitelné požadavky. Ostatně poprvé se pokusili území ´Sudet´ ukradnout při pokusu o vytvoření Deutschböhmen týden před vyhlášením Československa, což jim zatrhli vítězové WWI.
Tak neplácejte.
30. 07. 2010 | 22:53

voroshilov napsal(a):

MT:
No,tak Cesi za nic nemohou,to jenom dohoda z Rapalla z nej udelala zrudu a pakt Molotov-Ribentrop rozpoutal svetovou valku,vlastne to vsechno zavinil SSSR,DEKUJI ZA VYSVETLENI!
30. 07. 2010 | 22:55

Targus napsal(a):

To Honza:

Na prohru v Kosovu se nezadělalo v 70. letech, čímž zřejmě míníte Albánci vyvzdorovanou úpravu ústavy, která jim zaručovala a fakticky umožňovala nebývale vysokou míru autonomie, nýbrž po ukončení II.WW, kdy je měl Tito, coby poraženou stranu vyprat do Albánie, zadrátovat a zaminovat čáru a do Skadarského jezera napustit krokdýly.
Všeobecně platí vždy a všude, že na hrubý pytel je potřeba i stejně hrubou záplatu.
Jelikož se Tito takto nezachoval, Albánci se mu začali množit v Kosmetu jak potkani, nehledě k tomu, že byla tolerována poměrně rozsáhlá ilegální imigrace.
V kombinaci s množením takřka geometrickou řadou a implantací poněkud neevropských životních zvyků Severoalbánců došlo k tomu, čemu vy říkáte dlouhodobé a neústupné přání.
Já tomu říkám Velká Albánie, o kterou se zde pokoušeli různí vládcové z Tirany od počátku 20. století.
30. 07. 2010 | 22:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
Nic Vám nevyčítám kromě neskutečného žvanění. Také si na nic nestěžuji kromě Vaší hlouposti, neinformovanosti a nadutosti.
Btw. mnohé vyrobené kulomety atd. byly díky sabotáži nefunkční, mnohé důležité služby - spoje, telegraf, atd. nefungovaly spolehlivě díky sabotáži, sám velký Protektor nepřežil díky odboji, atd. Asi proto, že ho Češi měli rádi, kecale.
30. 07. 2010 | 22:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

voroshilov:
"vlastne to vsechno zavinil SSSR," Tady vidíte, jak chutná nekorektní argumentace. Měl byste se podle toho zařídit.
P.S.: Se Slováky mám společné jenom to, že ovládám jejich řeč, Poloukrajinče.
30. 07. 2010 | 23:03

Targus napsal(a):

Ještě dodatek Honzovi:

Fakt nevím, o jakém kompromisním řešení zde s panem Urbanem pospolu plácáte. Pro Srby žádný kompromis neexistuje. Buď budou vytlačeni ze svého území, anebo budou muset překotně se množící Albánce utopit v jejich vlastní krvi.
Ještě zdaleka neutichl tartas okolo ztraceného Kosova a Metochije a už je na ně velice tvrdě tlačeno, aby postoupili další území v oblasti Preševského údolí.
Proto je na místě se ptát, kam až budou stupňovat albánci za podpory EU a NATO své požadavky?
30. 07. 2010 | 23:05

MT napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

no CSR ale preci nebyla pravnim nastupcem Ceskych kralu ne? Nebo snad ano? A vy tvrdite, ze nepravost z jedne strany (Nemci)ospravedlnuje nepravost ze strany druhe (Cesi) a tady se proste lisime. Ja narozdil od vas mam dost slusnosti, abych vase nezory nenazyval placanim.

voroshilove:

marsale, o cem to tu mluvite, CSR udelala z Hitlera zrudu? Co hulite? :)Ja jen uvadim fakta, kazdy vi, ze soucast dohod z Rapalla byly tajny dohody o vojensky spolupraci...na zaklade toho Nemecko zacalo budovat armadu, a to jeste pred Hitlerem. Pakt Molotov-Ribbentrop valku samozrejme nezavinil, jen ukazal jake melo sovetsko Rusko ve stredni Evrope umysly. Tot vse.
30. 07. 2010 | 23:06

LEVAK napsal(a):

"Za minulého režimu nás učili, že k věcem je třeba zaujímat vždy třídní přístup.
Jeho podstata spočívala v tom, že cokoliv jsme udělali my a hlavně naši spojenci, bylo správné. Cokoliv udělali ti druzí či jejich spojenci, bylo od základu špatné.
Jak si nevzpomenout na tuto zásadu při hodnocení toho, co se děje v Kosovu a Gruzii. Člověk, který nemá ani ponětí o třídním přístupu, by se mohl mylně domnívat, že ty dvě kauzy jsou si až nápadně podobné.
V obou případech došlo k tomu, že vláda suverénní země násilně postupovala proti etnické menšině, která požadovala samostatnost. V obou případech existuje silné podezření, že etnikum toužící po svobodě je prolezlé mafií. V obou případech zasáhly velmoci a uštědřily oné suverénní zemi, která chtěla bránit svoji územní celistvost, tvrdou lekci. Poté začaly prosazovat samostatnost zmíněného etnika, aniž by přitom braly ohledy na mínění odpůrců takového postupu.
Je třeba zvolit důsledně třídní přístup, abychom byli schopni blahovolně pardonovat první případ a o to ostřeji odsoudit případ druhý.
Můžeme třeba tvrdit, že osamostatnění Kosova neohrožuje bezpečnost Evropy, zatímco rozbití Gruzie ano. Stačí jednoduše přehlédnout, že právě osamostatnění Kosova bylo vítaným precedentem pro dění v Gruzii a příště může inspirovat i další snahy měnit hranice, což může Evropu přivést do pekla.
Anebo můžeme říkat, že Američané skončili s bombardováním okamžitě po kapitulaci Srbů, zatímco Rusové pokračovali v ničení infrastruktury Gruzie i po podepsání příměří. To je jistě špinavost.
Nemělo by se ale zamlčet, že mnohatýdenní bombardování Srbska letadly NATO jaksi už v zemi neponechalo žádné strategické objekty (mosty, továrny, elektrárny, televizní studia, ropné rafinérie), které by ještě stály za shození bomby. Ekonomika Srbska se tím podle tehdejších odhadů vrátila o deset až dvacet let nazpět.
Proč se však přít o takové prkotiny. Shodněme se, že vše, co vykonají naši milí spojenci, bylo učiněno v zájmu pravdy a lásky. Naopak vše, čeho se dopustí zlotřilá protistrana, je projevem obyčejné zvůle a arogance.
Třídní přístup zde byl přece vždycky od toho, aby se nemusela řešit nepříjemná mravní dilemata."
30. 07. 2010 | 23:07

LEVAK napsal(a):

Ad MT:před zmíněným paktem jednaly Velká Británie a Francie v Moskvě.Proč nebyla jednání úspěšná?
30. 07. 2010 | 23:11

MT napsal(a):

LEVAK:

myslite pred Rapallem? Priznam se, ze nevim, a asi to v teto souvislosti je jedno, ja to nehodnotim, z pohledu obou to bylo celkem racionalni rozhodnuti.
30. 07. 2010 | 23:13

LEVAK napsal(a):

Ad Zbyněk Matyáš: na posledním jednání ministrů zahraničí sdělil náš Trautenberk,že by bylo možné projednat zrušení Benešových dekretů od samého počátku!
30. 07. 2010 | 23:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

autor:
Kosovo je nadějí evropského Srbska.
Marně jsem v článku hledal něco, co by mělo nějaký vztah k obsahu článku, neřku-li podporovalo význam tohoto nadpisu. Kosovo je především protektorátem EU, který by nebyl schopen samostatné existence ani jeden měsíc, možná ani týden. Vaše motto, pane Urbane, platí přesně naopak, evropské Srbsko jako člen EU je nadějí Kosova.
I v tomto tématu stavíte věci na hlavu stejně jako v případu Diag Human.
30. 07. 2010 | 23:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

LEVAK:
Máte odkaz na tu zprávu?
Udělají totéž signatářské státy Postupimské konference?
30. 07. 2010 | 23:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
no CSR ale preci nebyla pravnim nastupcem Ceskych kralu ne? Nebo snad ano? Ano.
"A vy tvrdite, ze nepravost z jedne strany (Nemci)ospravedlnuje nepravost ze strany druhe (Cesi)" Netvrdím, ze strany Čechů mimo časné divoké vyhánění nešlo o nepravost, nýbrž o logickou odvetu a prevenci do budoucna.
"Ja narozdil od vas mam dost slusnosti, abych vase nezory nenazyval placanim." Byla by ode mne slušnější zdvořilá lež?
30. 07. 2010 | 23:21

LEVAK napsal(a):

Ad MT:
Po anšlusu Rakouska a Mnichovské dohodě se evropská politika dostala do krize. Po obsazení Čech a Moravy 15. března 1939 se ukázalo, že politika appeasementu totálně zkrachovala. Týž den, kdy německá vojska okupovala české země, vyzval sovětský ministr zahraničních věcí Maxim Litvinov významné evropské státy k zahájení konference, která by se zabývala německou agresivní politikou v Evropě. 16. března vyzval Velkou Británii a Francii k jednání o smlouvě o vzájemné pomoci, ke které by se mohlo připojit i Polsko. Britský premiér Neville Chamberlain však jednání odmítl s tím, že je předčasné a začal prosazovat myšlenku společného prohlášení Velké Británie, Francie, SSSR a Polska vůči ohrožení. Polsko, které již v lednu 1939 jednalo tajně s Hitlerem o možné spolupráci při útoku na Sovětský svaz, však toto prohlášení odmítlo podepsat. Jednání mezi SSSR a Velkou Británií, která probíhala od poloviny března do konce dubna 1939, však dopadla neúspěšně. Velká Británie požadovala, aby se SSSR zavázal pomoci, bude-li o to požádán a chtěla se spojit se SSSR jen tehdy, bude-li napadeno Polsko. Takové řešení Stalin, který chtěl reciprocitu a systém kolektivní bezpečnosti, odmítl. 3. května byl sovětský ministr zahraničí Litvinov vystřídán Vjačeslavem Molotovem, který navrhl Britům a Francouzům jednání o vojenských otázkách. Delegace sice do Leningradu přijely, ale jednání se protahovala. Stalin měl zájem na tom, aby dohoda s Velkou Británií byla uzavřena co nejdříve. Proto navrhl jednání na vysoké úrovni, které se však neuskutečnilo, protože Chamberlain odmítl dovolit ministru zahraničí A. Edenovi, aby letěl na jednání do Moskvy.
30. 07. 2010 | 23:23

Targus napsal(a):

To MT:

K vašim kydům se lze velice těžko vyadřovat bez užití osobních urážek.
Postupimskou dohodu považujete za cár papíru vydupaný ze země Stalinem a Mnichovskou dohodu podepsanou mj. dvěma stejnými signatáři (UK a F) považujete za legální. Vskutku pozoruhodné kotrmelce.

A teď ke Kosovu. Číslům a údajům z netu pochpitelně věřit nemusíte. Máte ale možnost navštívit Srbsko - dostanete se tam i na občanku a zhlédnout ještě stále fungující uprchlické tábory. Marná věc půl mega lidu se jen tak nevstřebá, zvláště když na ně všichni kálejí.
Dále máte možnost navštívit Kosovo (tam už je třeba pas) a nahlédnout do místních katastrálních map a registrů. Těm bělehradským byste samozřejmě nevěřil, beztak je falšovali osobně Tito s Miloševičem.

A ještě malé školení z významu cizích slov, ať se zas nečílíte, že na vás píšu jazykem mateřské školky.
legální - jsoucí ve shodě se zákonem, právním řádem
legitimní - založený na zákonném oprávnění, právně uznávaný, uznaný, zákonný, zákonitý

zdroj - Slovník cizích slov, vydalo SPN v r. 1981

Z toho vidíte, jak tu šíleně žvaníte kraviny nejvyššího kalibru
30. 07. 2010 | 23:24

MT napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

nechapu na cem to tvrzeni o pravnim nastupnictvi stavite. To, co patrilo ceskym kralum se posleze stalo majetkem jinych dynastii nez ceskych (nehlede na to, ze Lucemburkove nebo Jagelonci nebyly zrovna dvakrat ceske dynastie).

Probuh, je jedno jestli ta odveta byla divoka nebo organizovana, nepravost to je tak jako tak, zadny akt kolektivni viny neni ospravedlnitelny.

No vite, nesmysl je treba tvrdit, ze zelena je modra, nebo ze zeme je placata. My akorat mame rozdilny pohled na stejnou vec, ale oznacujte si to koneckoncu jak chcete. To, ze se tak chovate vy neznamena, ze ja to budu v odvete delat taky :)
30. 07. 2010 | 23:29

MT napsal(a):

Targus:

muzete mi rict, kde pisu, ze Postupimska dohoda je car papiru, pokud vim, vyjadroval jsem se jen k odsunum a kde tvrdim, ze Mnichovska dohoda je legalni? Jen jsem ukazal na vas rozdilny metr ke dvema smlouvam, tot vse. Jejich ulohu hodnotime subjektivne, podle toho, jaky na nas mela dopad.

Pripiste si zarez za to, ze jsem spatne pouzil dve cizi slova, jsem nesmirne zahanben :) presto verim, ze jste z kontextu pochopil co jsem mel na mysli, tj. ze obe smlouvy mohly byt naprosto v poradku, pokud jde o formalni stranku veci, ale jejich dusledek byl proti duchu obyceje mezinarodniho prava.

No a to, ze nedokazete argumentovat bez pouziti osobnich urazek, tak to je vase ubohost, ne ma.

Dobrou noc!
30. 07. 2010 | 23:40

Da.Rock napsal(a):

No to je hezké, takže se vlastně nic nestalo, že? Necháme to vyhnít a oni si nakonec po nějakých sto letech konečně podají ruce.
Nebo taky nepodají, jako si je po 60 letech nechtějí podat Izraelci a Palestinci, nebo po 90 letech slovenští a maďarští národovci.
Kosovo je totiž něco úplně jiného, než Slovinsko, Chorvatsko nebo Bosna. Ty si svou nezávislost vybojovaly vlastními silami a mezinárodnímu společenství nezbylo, než to akceptovat. Kosovo ale bylo Srbsku vyrváno právě tím mezinárodním společenstvím, respektive vojenskou aliancí NATO. To je ten zásadní rozdíl - podíleli jsme se na krádeži kusu území suverénní země. Násilím jsme ji jednomu národu vzali a druhému věnovali a teď se utěšujeme tím, že oni se s tím nějak smíří.
A zmatení mezinárodní soudci vydávají nemastná neslaná rozhodnutí, která jen kopírují politické zadání od svých chlebodárců. A nebo se prostě jen polekali následků, které by přineslo jejich rozhodnutí podle práva.
30. 07. 2010 | 23:41

Targus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

Z Vašeho zmateného psaní je zcela jasné, že jste ještě zdaleka nedospěl velikosti myšlení autora v těch intencích, jak jej nádherně popsal LEVÁK v nutnosti chápat problémy v třídním pojetí.
Proto Vám to vysvětlím svým sprostým slovníkem za pana Urbana.
Jste tak tupý, že jste doteď nepochopil, jak to bude krásné, až se Srbové stanou skutečným národem Evropy, to jest budou ve všech státech Evropy - něco jako cikáni - pardon Romové - a to je právě ta jejich šance! Dostanou se bezpracně do těch nejbohatších zemí a tam si budou vesele lebedit, zatímco Albánci si budou za prachy EU pro změnu lebedit na balkáně ve Velké a ještě větší Albánii - pardon v Srbsku - co to plácám ve Velkém Kosovu. Na blankytné obloze se akorát objeví sem tam nějaký mráček, když rumunské, maďarské či bulharské svině si dovolí bránit se přátelským návštěvám Heimatfrontu, vlastně UCK nebo jiné sportovní organizace, která je bude zasvěcovat do tajů požárního sportu, občas předvede střelecké závody a ukáže jim, jak se správně vydloubávají oči (to je celá věda) a prořezávají krkavice. pochopitelně jen na ovečkách, jak jinak. Tupých ovcí bude ale dostatek a pan Urban bude spokojen.
Vlastně asi spokojen nebude, protože mne nenapadá nikdo, na koho by pak mohl dštít oheň a síru.
30. 07. 2010 | 23:43

Targus napsal(a):

To Da.Rock:

Obávám se, že přinejmenším s tou Bosnou jste vedle jak ta jedle, ale v otázce Kosova se alespoň kapánek shodnem.
Jinak Bosna je znovu na pokraji války a soudní rozhodnutí na to nemá žádný vliv.
30. 07. 2010 | 23:46

Targus napsal(a):

To MT:

Jejda, vy už ani nevíte, co melete, nejvyšší čas si dát kafe nebo šlofíka.
takže na dobrou noc jednu tapetku:

"MT napsal(a):
@Targus

bez osobnich utoku by to neslo?

s tim vyhnanim Nemcu, no to nemyslite uplne vazne, to s tou mezinarodni dohodou? Dohodu, kterou podporoval Stalin a zbytku to bylo jedno, mimochodem Sudety byly dany Nemecku taky na zaklade mezinarodni smlouvy...posuzuju legitimitu a ne legalitu.

Stačí to takhe?
Dohoda, kterou podporuje jeden signatář a ostatním to je jedno, je u mne cár papíru. Jenže ono jim to jedno nebylo, dva z nich věděli, že kdyby to nepodškrábli v Münchenu před 7 lety, nemuseli na sebe tupě zírat v Potsdamu.
30. 07. 2010 | 23:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
Vím, že nechápete, snažím se Vám pomoci. Český stát ve své základní podobě trvá jedno tisíciletí bez ohledu na to, kterému vladaři patřil. Zrovna tak Čechy a Morava, ať už byly součástí jakéhokoliv státního celku, jsou zemí se zřetelnými hranicemi po tisíc let, ať už byly součástí jakéhokoliv státního útvaru. Jediná změna hranic nastala po prusko-rakouské válce, ve které Marie Terezie prohlrála Kladsko ve prospěch Fridricha Pruského. Pokusy ´sudetských´ Němců ve 20. století naštěstí pro nás (pro Vás asi ne) nevyšly. Doktrína či mantra o nepřípustnosti kolektívní viny tehdy ještě nebyla v platnosti, války se řešily ve zcela opačném smyslu. A v té WWII došlo k masovým etnickým přesunům v daleko větší míře v zahraničí, než u nás. Věřit, že dnem 8.5.1945 začne platit nepřípustnost kolektívní viny je mírně řečeno naivní.
30. 07. 2010 | 23:58

MT napsal(a):

Targus:

umite neco jineho nez prekrucovat? Tak jeste jednou:

vyjadroval jsem se k odsunu Nemcu a ne Postupimi jako celku, na zacleneni odsunu trval SSSR, pro zapdani spojence to nebyla zasadni vec a tak souhlasili. To je to, co rikam. Nerikam, ze Postupim je car papiru, rikam, ze odsun Nemcu je odsouzenihodny akt kolektivni viny, at uz ho posvetila jakakoli smlouva. Co vam neni jasne? Odtrzeni Sudet bylo odsouzenihodne, smlouva nesmlouva. Nectete mezi radky to co tam neni, jste bezpochyby inteligentni clovek.
31. 07. 2010 | 00:00

Targus napsal(a):

To MT:

Já se nějak uboze moc necítím, spíše se stydím za lidi, kteří nejsou schopni roztočit své mozkové závity a za každou cenu se drží svého.
No nic, vy si myslíte, že Němci měli právo si z Čechů dělat podlidi a Šiptaři že ještě více
obohatí náš multikulturalizmus. Proč by ne, občas je fajn se vrátit do raného středověku, či ještě dále do doby, kde platí krevní msta a zvykové právo.
Já jsem poslední, kdo by vám upíral právo na to podříznout svého souseda, když nabourá vaše nové auto nebo bude kamarádit s proradným starostou vašeho města.
31. 07. 2010 | 00:06

MT napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

ale ja se neodkazuju na žádný datum, je mi jedno odkdy plati doktrina o nepripustnosti kolektivni viny. Jen tak na okraj, Londynsky status Mezinarodniho vojenskeho tribunalu pripustil v pripade zlocinu nacistu pravni retroaktivitu na zaklade pravniho obyceje (tj. ze zlociny byly takove povahy, ze byly zcela jasne nezakonne, i kdyz neexistovala psana norma), takze konkretni data uzavreni smluv nejsou vzdy jedine voditko. Ja ale mluvim jen sam za sebe a rikam, ze uplatneni koletivni viny vzdy byl, je a bude zlocin proti lidskosti, nezavisle na tom, kdy to bylo definovano a kym.
31. 07. 2010 | 00:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Targus:
Děkuji, že jste mi to tak pregnantně vysvětlil, sám bych to tak pochopit opravdu nedokázal.
Vytvořil jsem si pro sebe teórii průběhu globalizace na této planetě, která začíná etapou dehierarchizace všech lokálních hodnot jako nutnosti vytvoření globalizovaných hodnot celoplanetárních. Připadá mi, že Kosovo potažmo Balkán je laboratoří tohoto vývoje.
31. 07. 2010 | 00:10

Targus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

Zanechte marnosti. Šest mio židů v komíně nevadí, to byla totiž kolektivní nevina, to je něco jiného. Pořád bude plácat svoje.
Věnujte se studiu třídního vidění světa, jak hezky navrhnul LEVÁK.
Dobrou.
31. 07. 2010 | 00:11

MT napsal(a):

Targus:

hmm...neprijde vam, ze se vuci takovymo chovani prave vymezuju? Jen dodavam, ze pokud soused podrizne meho pribuzneho, tak bych nemel delat to same, aniz bych se stal stejnym, jako je on sam. To prece nevylucuje to, ze ten soused ma byt hnan k zodpovednosti, ale podle zakona a ne podle principu "oko za oko". Nemci nemeli pravo delat si z nas podlidi, nikde nic takoveho netvrdim a tvrdit nebudu. Proc mi tohle podsouvate?
31. 07. 2010 | 00:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
Ano, tak vypadá schématické uvažování. Bez ohledu na historické souvislosti a další okolnosti. Naštěstí jsou i jiní neschématicky myslící lidé.
31. 07. 2010 | 00:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Targus:
Dobrou.
31. 07. 2010 | 00:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
Odsun ´sudetských´ Němců kromě prvních divokých vyhánění proběhl podle zákona.
31. 07. 2010 | 00:16

Targus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

No konečně!!!
Tak to vidíte, že nejste takový mamlas, za jakého Vás tady všichni mají!!!
A co teprve, až pochopíte, že se na to musíte dívat nejen třídně, ale i globálně, jen co odbouráte sám ve své tupé hlavě všechny ty lokální kraviny, co Vám tam narvali komouši, rodiče a ostatní holota a sebranka!!!
To z Vás bude mít pan Urban radost, protože pak budete možná schopen překonat i tu jeho skvělou myslivnu, no a to už pak vidím na jasnou Nobelovku. Samozřejmě míru.
No a já budu ukazovat svým vnukům tyhle blogy a diskuze a říkat:
"Vidíte, jakého máte dědu kabrňáka, psal si jednou s Matyášem a předpověděl mu, že dostane metál."
31. 07. 2010 | 00:20

MT napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

neschematicke uvazovani tedy znamena, ze jednou etnickou cistku odsoudim a jindy zase ne? Podle historickych souvislosti a dalsich okolnosti? Inu proc ne...vyrobime si alibi,kdyz se nam to bude hodit, oduvodnime to temi historickymi souvislostmi a umyjeme si pekne ruce. Diky, ale v tom pripade si ponecham schematicke uvazovani.

No a pak tu mame ty zakony, to je preci jedno, ze ten zakon rika, ze na zaklade svy narodnosti a niceho jinyho se musite vypakovat z baraku a vzit si jen par kilo svyho majetku...zakon je zakon a poradek musi bejt!!! Hura!!!!
31. 07. 2010 | 00:22

Targus napsal(a):

To MT:

Nic nepodsouvám, vy zde žvaníte o Mnichovu, coby legálním mezinárodním právním aktu, aniž byste zcela zřejmě znal alespoň v hrubých obrysech, co všechno mu předcházelo. Zkuste si o tom přečíst aspoň pár statistik, ty cinknuté dozajista nejsou. Přitom Dojčáci ječeli jak tuři, jak se jim neubližuje a že chtějí do Říše. naprosto stejný scénář včetně fyzických ataků, jako v Kosmetu se dvěma zásadními rozdíly.
1/ Šiptaři využili navíc svého řekněme klanového pojetí morálky, které nevidí nic špatného na okradení zmzačení či zabití příslušníka jiného klanu, zvláště když tento klan nepožaduje odpolatu, ale šaškuje s jakýmsi soudem a vězením
2/ Šiptaři ječeli, že chtějí čím dál větší autonomii a postupně přešli na téma samostatnosti a nyní již faktického spojení s Albánií, kdežto Dojčáci, chtěli do Reichu hned, ovšem i s územím Koruny české a Markrabství moravského.
31. 07. 2010 | 00:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MT:
"ten zakon rika, ze na zaklade svy narodnosti a niceho jinyho se musite vypakovat z baraku a vzit si jen par kilo svyho majetku."
Neříká.
Studujte a pokuste se myslet. Pokud se vám to podaří, vděčně si na mne vzpomete ve smyslu, jaký zde zvedl pan nadkolega Targus.
31. 07. 2010 | 00:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

oprava: ...uvedl...
31. 07. 2010 | 00:33

Targus napsal(a):

To MT:

Sudeťáci se pakovali na základě toho, že se přihlásili německým úřadům jako příslušníci Velkoněmecké říše. Vím, o čem mluvím, sám takové kousky v rodokmenu mám. Většina mé rodiny to ale neudělala.
A státní příslušnost a národnost je rozdíl i dnes. Opět pletete pojmy a dojmy.
31. 07. 2010 | 00:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Targus:
"nejste takový mamlas, za jakého Vás tady všichni mají!!!" Holt někdy se moc přizpůsobuju.
Na metál mi už asi nevyjde čas. Stačí mi, když jakžtakž rozumím světu. ☺
31. 07. 2010 | 00:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Targus:
Docela mne pobavila sudeťácká natvrdlost při jednání s emisary košické vlády na sklonku války, ve kterém trvali na své říšskoněmecké státní příslušnosti.
31. 07. 2010 | 00:41

Targus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

Nevěšte hlavu, na metál není nikdy pozdě. I takový metálek In memoriam není k zahození. Té slávy, co slízne rodinka...
A rozumět světu se nesnažte, světu nerozumějí ani ti, kteří to tady tak ku*ví, a je jim to úplně jedno.
Hlavně, že budete mít ještě skvělejší myslivnu, než pan Urban.
31. 07. 2010 | 00:46

Targus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

Docela mne pobavila sudeťácká natvrdlost při jednání s emisary košické vlády na sklonku války, ve kterém trvali na své říšskoněmecké státní příslušnosti.
Tak to fakt komentovat nebudu, to by mě Stejskal najisto zabánoval. Jen zopakuju, že pocházím z takové rodiny, jejíž část šupajdila do Reichu.
Škoda, že si MT nepřečte a nesežene k tomu pár knížek nebo aspoň článků na netu. Určitě by se něco našlo a mt by nám snad možná prohlédlo.
31. 07. 2010 | 00:51

Honza napsal(a):

To Tarqus:
"Fakt nevím, o jakém kompromisním řešení zde s panem Urbanem pospolu plácáte. Pro Srby žádný kompromis neexistuje. Buď budou vytlačeni ze svého území, anebo budou muset překotně se množící Albánce utopit v jejich vlastní krvi."

Můžete mít pravdu, pak nás ale Pán Bůh opatruj. To, co se pokoušel řící pan Urban a já, je to, že mír se uzavírá vždycky s nepřáteli, a kompromis znamená, že ustoupím, i když si myslím, že jsem v právu. V tomto případě by kompromisem mohlo být rozdělení Kosova, nebo aspoň autonomie pro Srby a začlenění obou celků do EU.
Kmenové společnosti neznají kompromis, znají jen zničení nepřítele a dosažení "spravedlnosti". Ještě jednou: podívejte se na Střední Východ, kam to vede. Evropa za ta staletí zjistila, že jediná civilizovaná cesta je podat si ruce i přes ty hromady mrtvol, a prostě dosáhnout míru za cenu nedokonalé spravedlnosti. Po prohraných válkách se prostě ztrácejí území, Němci, Rusové i Poláci by o tom mohli vyprávět. Orientální reakce je nenávist a krevní msta až do čtvrté generace. Evropská cesta je kompromis a mír.
Spolu s panem Urbanem doufám, že si Srbové a Albánci zvolí Evropu. Je to i v našem zájmu.
31. 07. 2010 | 01:56

Béda napsal(a):

Honza,

já na rozdíl od vás doufám, že si Evropa nezvolí Albánce - ať již z Albánie, Kosova, Makedonie... Jejich integrace do Evropy, jejich struktur atd. znamená perspektivně destabilizaci a "srbizaci" Evropy - zvýšenou kriminalitu všeho druhu, drogy, krevní mstu a zcela odlišný hodnotový svět.

Je velice poučné sledovat jak někdo dokáže donekonečna opakovat staré chyby. Dle mého by měli Albánci natrvalo zůstat před branami Evropy.
31. 07. 2010 | 09:06

Béda napsal(a):

vysvětlení: tou srbizací mám na mysli, že se s Evropou perspektivně bude dít to, co se v malém dělo se Srby v Kosovu. Možná by bylo bývalo případnější mluvit o postupné Kosovizaci Evropy.
31. 07. 2010 | 09:08

Li-Chang napsal(a):

Nevidím rozdíl mezi kosovskými Albánci a měmeckými Sudeťáky, pro Srbsko i pro ČSR představují pátou kolonu, která využila politické situace a bezmoci evropských státníků k další okupaci. Hitler také vyhlásil odtržení Sudet od ČSR a nevidím rozdíl v odtržení Kosova, to připojení k Albánii se zcela určitě dostaví. Evropa i USA by si měly uvědomit, že pro Srbsko není jiná cesta, než zachování integrity, stejně jako to bylo pro prezidenta Beneše po válce.
Rozhodnutí soudu s proamerickou orientací problémy na Balkáně nevyřeší, naopak je přiostří. A ty bláboly novinářů o chudácích kosovských Albáncích? Ať si to jdou zkusit žít s nimi v Kosovu!
31. 07. 2010 | 10:36

xxxx napsal(a):

To MT: Víte, proč Angličané nazývali Němce (za Hitlera) Huny?
Víte, že při úvahách, co s nimi po válce neuvažovali pouze
o jejich odsunu z území jiných států(v případě německých menšin) , ale i o jejich postupné fysické eliminaci?
31. 07. 2010 | 10:44

Targus napsal(a):

To Honza:

Já nemám, co bych dodal. Pan Béda odpověděl za mne.
Znovu zopakuji svou tezi, chcete-li přirovnání o tygru bengálském spásajícím čyřlístky a dávajícím výživné tygří mléko. Abyste takto tuto šelmu vycepoval, budete tomu muset věnovat nezměrné úsilí s pravděpodobností úspěchu blížící se limitně k absolutní nule. naprosto totéž Vás čeká při převýchově severoalbánských klanů na tzv. slušné lidi množící se jen za účelem udržení početních stavů, chodící pracovat rukama do nějakého zaměstnání a pohlížející na všechny své bližní bez výjimky jako na přátele.
31. 07. 2010 | 12:38

siven napsal(a):

Kdyby tato diskuse nebyla občas k smíchu, byla by k pláči.
31. 07. 2010 | 14:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A čemupak jste se zasmál, pane sivene?
31. 07. 2010 | 14:49

Targus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

Pan Siven se možná směje tomu, jak se zde tvrdí (Honza a Mistr pera Urban), že si Srbové musejí vybrat cestu. Nemusejí a nemohou. Oni mají tu cestu nalajnovanou asi podobným způsobem, jak ji měli nalajnovanou židi za Hitlerovy éry. S jednou malou nuancí, že na jejím konci fakt nestojí "umývárny se sprchami" a pece. otázkou zůstává, zda by toto řešení nakonec nebylo humánnější, je-li nám vtloukáno do palic, že bombardování pumami z ochuzeného uranu je taktéž humánní.
31. 07. 2010 | 19:26

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Targus:
Z širšího pohledu vidno, že tu cestu máme nalajnovanou všichni. Když je však velký napnelizmus, zvětší se cukatura.
31. 07. 2010 | 20:33

LEVAK napsal(a):

Ad Beda:žádná srbizace Evropy,ale islamizace!
31. 07. 2010 | 22:16

lukasss napsal(a):

odborník žasne laik se diví , právo na sebeurčení pořád podsouvají jako zaklínadlo , to že různým metrem na různých místech to objektivně neuznají

pan Jiří Dientsbier možná z vašeho pohledu řekl A a neřekl B objektivní bys jste byl kdyby jste přiznal že děláte totéž

Kosovo bude už je dávno precedens už i důvod zapojení se západních mocností do konfliktu byl postaven na lži a to potvrdilo několik nevládních organizací s různých koutů světa. Jistěže s odstupem času dojde k tomu že se otázka Kosova zahraje do autu a dojde tzv. shodě Srbsku nezbyde nic jen koukat co jim předloží a bude klid , ale to nic nezmění na tom že odtržení a vyhlášení Kosova byli proti mezinárodním úmluvám podepsaným po 2.sv jako garant míru a klidu tohle precedens prostě je
01. 08. 2010 | 11:13

lukasss napsal(a):

a navíc 23. března 1998 označil velvyslanec USA pro Balkán Robert Gebard UÇK jako „nepochybně teroristickou organizaci,“ prezident Slobodan Miloševič zahájil vojenské akce takže hru kterou tam rozehrál západ normálně myslící jedinec nepochopí takže nezapomínat , Kosovo bylo pod správou OSN nedosáhly ničeho infrastruktura na bodě 0 a o vzdělání Albánců nemluvě
01. 08. 2010 | 11:31

Pája napsal(a):

dotaz na autora:
Proč hovoříte o otázce výměny území a obyvatelstva mezi Srbskem a "Kosovem"? Až doteď jsem si myslel, že tzv. Kosovská republika vytvořená pod laskavým dohledem západní koalice demokrací je vzorným multikulturním státem, kde všichni občané mají své práva kulturní, majetkové či politické jednoznačně zaručena bez ohledu na etnickou příslušnost.
01. 08. 2010 | 12:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pája:
Díra v síti argumentace panu Urbanovi unikla. Holt všechni nelze uhlídat.
01. 08. 2010 | 17:13

Ígor napsal(a):

To jsem zvědav, kdy se bude měřit stejným metrem Republice srbské v Bosně. Ta zjevně nechce být součástí Bosny, ale musí.

Srbské národovectví je děsivé, ale Srbsko nikdy nebylo a není srovnatelné s Velkoněmeckou říší a její "civilizační politikou". A teď je to otloukánek Evropy.
02. 08. 2010 | 15:51

PN napsal(a):

Zkuste si místo blábolů usbědčeného lháře Urbana přečíst poněkud zasvěcenější komentář k blamáži MSD v Haagu.
http://czechfreepress.cz/in...
02. 08. 2010 | 16:16

Starý napsal(a):

Pane Urban, nejde o to co je v sopudním rozhodnutí, ale co je fakt. A to bývá rozdíl nejen u Českých soudů.
Jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova to bylo zcela nepochybně. Nebo jste si snad všiml, že by jej Srbové podpořili ?
Platí Vás Kosovská vládní narkomafie, nebo si myslíte, že jsou čtenáři naprostí idioti ?
03. 08. 2010 | 16:54

Lenka napsal(a):

nevím o co se tu přete, každý trouba přece ví, že Srbsko patří Srbům od nepaměti. To, že tam žili Albánci odjakživa ještě neznamená, že je Srbsko jejich. tak to vykládat nejde. pokud si to někdo takto vyloží, jakoby říkal např. že Rómové žijící léta v Prešově mají právo si Prešov přivlastnit a vyhnat Slováky. Nastolit si romské školy atd...takto by se to aplikovat do praxe nemělo.Jestli se to tak aplikuje je to jenom proto, že má na tom většinou zájem někdo třetí, tedy dva se perou a třetí se směje. Konkrétně Balkán je významný strategický jižní kříž a proč nepodporovat národnostní rozmíšky vyvolané nějakým psychopatem, rozbombardovat to tam pro sychr a nenápadně se tam v rámci nastolení demokracie vetřít. Všechno co tam NATO rozmlátilo budou státy EU nejspíš léta spravovat. Mimochodem k té sudetské otázce, ano Němci byli vyhnáni, ale dá se všeobecně usuzovat, že většinou ti co pomáhali Hitlerovi, spousta Němců tu po válce zůstala. No nic, stačí použít trochu logiky, že tak jak to udělali v srbském Kosovu, tak by se to dělat nemělo. Ovšem skrytý zájem a podpora lumpů viz výše a to je pořád dokola.....
06. 08. 2010 | 07:10

petr napsal(a):

Jsem zvědvý jak budou všichni křivit huby až se budou chtít osamostatnit např. berlínští muslimové (kteří během několika desítek let získají početní převahu).Kosovo je jen předzvěstí toho co se přivalí jako lavina.
07. 08. 2010 | 10:14

člověk nemyslící napsal(a):

jak můžou tací lidé učit na školách minimálně polopravdy osobní smyšlenky možná byl člen expertní komise pro kosovo ale pochybuji že tam strávil pár měsíců kdyby tam byl nemohl by psát takové bludy , pedagog má žáky vést k tomu utvářet si názor z dostupných zdrojů né sršet moudra svých myšlenkových pochodů
07. 08. 2010 | 15:08

vuk napsal(a):

Kosovo je Srbsko. Ti kdo Srbsku Kosovo ukradli jsou zločinci a měli by být potrestáni.
07. 08. 2010 | 21:55

Plk napsal(a):

Vše, co bylo ukradeno, musí být vráceno - jak říkal ten náš křesťan ...
http://video.google.com/vid...
Při agresi proti Jugoslávii se prvně NWO odkopal, Afgánistán a Írák byly další v řadě - odpůrci muslimských sepatistů, ortodoxní sunité, sekulární diktátoři - padni komu padni ...
Inu, zlo se vyplácí ... http://cz.altermedia.info/z...
08. 08. 2010 | 23:50

Quientinus napsal(a):

Nemohu si pomoct ale text pana Urbana je nezáživný, nic neříkající a nic mi nepřinesl až na nové šokující zjištění, že rezoluce jsou údajně nezávazné, do teďka jsem si myslel, že deklarace nikoho nezavazuje a že rezoluce je nástroj OSN, aby se věci daly do pohybu...to, že se tak neděje je věc druhá. Členové soudního orgánu OSN nezastupují zájmy svého státu ale bdí nad dodržováním mez.práva a to bylo porušeno. Srbové i Albánci spáchali zvěrstva během války, o tom žádná, ale pouze Srbsko mi přijde že s tím něco dělá a snaží se ukázat, že má zájem na řešení aniž by ztratilo národní hrdost, co dělá Kosovo?
10. 08. 2010 | 11:01

mos napsal(a):

Urban má pravdu- taky si myslím,že maďarská menšina je nadějí pro Slovensko a pro nás jsou nadějí zase opálení spoluobčané, kteří se množí stejně rychle jako Albánci. Za takových 30 let jich budou aspoň 2 milony a to by chtělo samostatný stát.
12. 08. 2010 | 13:08

Sláma napsal(a):

Jan Urban znovu zaperlil, prokázal nedostatek znalostí a schopností. Doporučil bych mu, aby se věnoval jinému zaměstnání nebo aby si doplnil vzdělání.
Jeho článek je špatný pokus o špatnou agitku ve stylu 60. či 70. let. Nepracoval tehdy v komunistickém tisku?
20. 08. 2010 | 02:36

pm napsal(a):

Autor clanku chlacholi okoli, rekl bych muslimskym stylem. Albanci v Kosovu si "vybojovali" za pomoci USA kus Srbska a ted Srbove aby sebou mrskli a uznali Kosovo jako stat ?
Pane, to mozna mate jakousi pravdu, ale Chodove z tohoto vaseho povidani si uvemomi, ze mohou mit republiku ci knizetstvi Chodsko a Psovane Psovku a podobne. Nemluvim o malych uzemich byvaleho SSSR, kam tecou penize sefu islamu.
21. 08. 2010 | 02:49

Dan napsal(a):

Urbane!:) Jste stále stejný dement:)
24. 08. 2010 | 14:17

antikomouš napsal(a):

Nechápu,že se rozčilujete nad hloupou agitkou soudruha Urbana.
Blahoslavení chudí duchem,tak bych to vyjádřil.Ten je kovaný, jako komouš!!!
25. 08. 2010 | 17:46

anonym napsal(a):

Kosovo=Srbsko!

Albanci ukradli Kosovo Srbsku za pomoci EU a NATO, vymenou za vystavbu obri zakladny armady USA'

Údaje o Srby prováděné etnické čistce Albánců je nesmysl, porovná-li se počet Albánců a Srbů žijících na Kosovu během 19. století a pak během 20. Z původních 30-40% Srbů začátkem 20. století, klesl jejich počet v 1991 na 12%! Zabíjení na Kosovu a Metohiji zahájila teroristická organizace UCK v roce 1998. Zabíjela srbské úředníky, policisty, prosrbské Albánce, Romy. Masový útěk statisíců obyvatel Kosova, Albánců i Nealabánců začal až za plošného bombardování Kosova letectvem NATO. Americké ministerstvo zahraničí, západní vlády i media, šířily neuvěřitelné dezinformace o statisících obětí srbského násilí. Např. David Scheffer, putující velvyslanec USA pro válečné zločiny, v květnu 1999 tvrdil, že je nezvěstných, asi mrtvých, 100 až 225 000 Albánců. Ale americká novinářka M.Farleyová hlásila (Los Angeles Times, 11. listopadu 1999), že bylo dosud nalezeno 2 108 těl, nejen Albánců, ale i Srbů, Romů, prosrbských Albánců. Fantastickou lež „očitého albánského svědka“, že Srbové povraždili 700 Albánců a jejich těla naházeli do šachet velkodolu Trepča vyvrátila jednoznačně mluvčí Tribunálu v Haagu Kelly Moorová 12. října 1999 když sdělila, že žádné mrtvoly nebyly v dole nalezeny. Bohatě si vymýšlel i Clinton. Nicméně poctivý novinář z International Herold Tribune William Pfaff napsal 11.5.2000 „Po lžích NATO o Kosovu je čas se očistit“…Tribunál v Haagu (ICTY) soudí podle velitelské odpovědnosti – velitel je odpovědný za veškeré zločiny podřízených. Podle toho je bývalý generální sekretář NATO Javier Solana válečným zločincem par excellence, protože „velel“ této organizaci, když 24. března 1999 „zmačkl knoflík“ a začala agrese NATO proti Jugoslávii s tisícema mrtvých a zmrzačených, s obrovským ničením i zcela nevojenských cílů.
29. 08. 2010 | 13:50

anonym napsal(a):

Na Kosovu a Metohiji žily četné národnosti. Kromě Albánců, Srbů, Černohorců, (Černohorci jsou etničtí Srbové) tu žili Romové (snad až 90 000), etničtí Turci, Goranci, malá kolonie Židů. V letech 1960-1999 tuto oblast opustilo (bylo vyhnáno) kolem 200-250 000 Srbů, tisíce Romů, poslední zbytky Židů, tisíce pro srbských Albánců (zachránili se útěkem do Srbska). Od NATO okupace Kosova a Metohije bylo zničeno na 150 pravoslavných klášterů, chrámů, kostelů. Pod terorem UCK a z UCK vzniklého TMK žijí teď zbytky Srbů (kolem 100 000), Romů a ostatních Nealbánců v ghettech, bez možnosti cestování, bez práce, bez škol, bez zdravotnické péče, odkázáni na pomoc ze Srbska, humanitárních organizací. V knize „Lov; Já a váleční zločinci“ (2008) bývalé prokurátorky z Haagu Carly del Ponte udává 11. kapitola, jak UCK po okupaci 1999 odvleklo do Albánie asi 300 Srbů a Romů, tam je popravili a jejich orgány prodali k transplantacím. Nynější předseda vlády Kosova H.Thaci prý na tom vydělal 4 milióny marek (Tagesanzeiger, 26.9.2008). 17-18. března 2004 proběhla v této oblasti „Křišťálová noc“, kdy za přítomnosti 17 000 vojáků KFOR a 4 000 policistů UNMIK bylo zavražděno 19 Srbů a Romů, přes 300 jich bylo surově zbito, 4 000 bylo vyhnáno z domovů, 1 000 bylo vyloupeno, téměř 50 klášterů a chrámů bylo zničeno. Německé a francouzské jednotky KFOR se zachovaly zbaběle, nepomohly terorizovaným. Američané (kolem 7 000) na obří základně Bondsteel nehnuli prstem, aby zabránili běsnění chátry. Ministr zahraničí Česka Karel Schwarzenberg se velmi „zasloužil“ o uznání kvázi-státu Kosovo Českou republikou a udělal tak hanbu české diplomacii: pohrdal parlamentem a jím zvoleným Zahraničním výborem, pohrdl Radou bezpečnosti OSN a znevážil její rezoluci 1244, že Kosovo zůstává i nadále částí Srbska, znevážil závěrečný akt z Helsinek (1975) o neměnnosti státních hranic bez souhlasu zúčastněných, těžce poškodil bratrské česko-srbské vztahy. Česká republika uznala stát v jehož vedení jsou lidé s bohatou kriminální minulostí.
29. 08. 2010 | 13:52

anonym napsal(a):

to Targus(31.07.2010 19:26:58)

ty fakt veris ze nejake "umyvarny se sprchami" byly? :)
Po 2.svetove valce to polaci zrekonstruovali, ovsem jestli to melo nabudit duveru, tak se jim to nepovedlo, protoze treba v Osvetimi je obrovska dira ve strope, dvere obycejne s oteviranim dovnitr.
Jak by se tam ten plyn udrzel, kdyz chybelo tesneni? Kdo by postavil futra s oteviranim dovnitr? Jak by pak mohli odnest mrtvoly, kdyz by meli zablokovane dvere? :)
Jsou to jen zidovske lzi, aby meli ospravdlnitelny duvod pro zabrani palestinskeho uzemi, kde se roztahuji doted!
29. 08. 2010 | 14:03

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy