Svéráz národního fňuku

09. 09. 2011 | 12:45
Přečteno 66303 krát
Veřejná verze výroční zprávy Bezpečnostní informační služby vykresluje obraz rozvalujícího se českého státu se zkorumpovanou mocenskou elitou, a justicí i policií s kontakty na organizované podsvětí. Nikdo neuroní slzu. Nikdo nezapálí svíčku, novináři nešílí a „národ“ se neshromažďuje na náměstích.

Kvalita veřejného a politického prostoru demokratického státu v českých občanech emoce sounáležitosti prostě nevzbuzuje. Proč taky. V absolutním kontrastu k této prokázané nepřítomnosti pocitu občanské spoluzodpovědnosti za národní demokratický stát ale stojí bizarnost a morbidnost reakce, zdá se, že většinové části české veřejnosti na smrt tří českých hokejistů v leteckém neštěstí u ruské Jaroslavli. Zoufalá neprofesionalita a neuměřenost umělého a cynicky kalkulovaného bičování emocí novináři a editory českých médií je pak už jenom otevřeně trapná. Česká televize věnovala osmého září ždímání jediného tématu třináct z třiceti minut hlavní zpravodajské relace. TV Prima patnáct a Nova dokonce dvacet. Deníky se předháněly v počtu stránek i v patosu titulků, kde asi určitě vyhrály Lidové noviny se zjištěním „Slzy za oběti ronilo i nebe“. Frekventována jsou hesla jako„Národ truchlí“, na náměstích se skanduje „Hoši, děkujem“, či „Kdo neskáče není Čech“, zpívá se národní hymna, zapalují svíčky... Podivné divadlo.

Neschopnost identifikovat se se státem a národním společenstvím natolik, aby občan aktivně vyžadoval bezpečné ulice, fungující justici, slušnou vládu, nebo prezidenta, který nechrání extrémisty, je nahrazována umělou a kdykoliv vypínatelnou pseudoidentitou „národa“ fanoušků profesionálních sportovních hvězd. Sám nemusím dělat nic. Abych byl, stačí svojí spoluzodpovědnost občana vyměnit v daný čas utkání za křeslo nebo hospodskou židli před televizní obrazovkou. K tomu, abych byl Čechem, stačí si pro takovou chvíli navléknout předraženou kopii dresu „národního“ dresu, mávat stejně předraženou šálou a čepicí v „národních“ barvách, a zcela podřídit svoje emoce symbolice porážky či vítězství „našich“. Jak ukazuje už příklad antického Říma, je asi nevyhnutelné, že odstranění osobní až tělesné povinnosti občana být spoluzodpovědným za stát a jeho obranu, skončí u ovládání tupé masy chlebem a hrami. Nakonec na to ovšem nevyhnutelně doplatí občanství a stát sám.

Ve vyspělých kulturách, neměřených spotřebou statků a nahraditelných prožitků jediného okamžiku, je smrt součástí života, a je vítána pokorným tichem, nebo rituálem veselí. Předstíraná dnešní česká „národní“ identita vybuchuje jenom stejně vypínatelným krátkodobým žalem nad ztrátou momentálního symbolu vlastní představy o úspěchu a tragédii. Nemusím nic dělat, jenom se nechat dojímat. České vojáky, kteří zahynou v konfliktech daleko od domova, kde reprezentují zájem vlasti a státu na udržení spojeneckých dohod a tím i zatraceně levné bezpečnosti země, oplakává jen pár desítek nejbližších. Policisty a hasiče, kteří zahynou ve službě, stejně tak... Společnost, jejímž národním symbolem se stává popová ikona profesionálního, byť jakkoliv skvělého sportovce, je nenormální už tím, že předstírá sama sobě, že někdo takový nemůže zestárnout,a natož zemřít.

Ve smrti je rovnost. Není důležitějších mrtvých. Jsou jenom důležitější rituály, a to, co si z nich ti ještě živí odnesou pro život. Tři rodiny přišly o své nejbližší, manželky o muže, děti o otce, rodiče o syny. Zaslouží si úctu a soucit. Ne ufňukané orgie sebelítosti. Byli to tři skuteční profesionálové a chlapi. Takovému svérázu národního fňuku by se mohli jenom smát.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Nesviňský novinář napsal(a):

Pane Urbane, a co máme ještě dělat kromě vyhlášení revoluce jako v Lybii, ale to znamená válku a následný propad státu na desítky let. U Drobila jsme všichni slyšeli jasnou nahrávku a nakonec se nesmí ani vyšetřovat, PROMOPRO je také docela jasné a už k tomu bude druhá schůze parlamentu, kde 115 hlasů opět rozhodne že vlastně není co řešit.

Buď se sám postavte do čela a vyhlaste válku nebo nechte keců o fňukání
09. 09. 2011 | 12:52

resl napsal(a):

Pravdu díte, trapnost, opakování tragédie, podpora tv i tištěných médií, trápí to i mě a to mám hokej rád. Že část justice je spojena s organizovaným zločinem, Čechy zjevně netrápí. Kdyby totiž nastal kvůli tomu poprask na Staroměstském nám. začalo by se vyšetřovat, stačí 2-3 dny za sebou a leknou se všichni, včetně hradního intrikána. nejsou na odpoe zvyklí. Bohužel, spoléhají se na to, že to lidi zdaleka tak nezajímá. Jenže až se nedovoláme spravedlnosti a začneme chodit do kriminálu za nic, bude už pozdě. Že by se k takto závažné zprávě vyjádřil prezident, nemůžeme očekávat. Tam body od svých zmanipuovaných primitivů neudělá, to je lepší vyhrožovat Lisabonskou smlouvou. Ach bože, kdy prohlédne aspoň polovina národa.
09. 09. 2011 | 13:07

neo napsal(a):

Tohle je jeden z nejhnusnějších článků.

1) je logické, že lidem imponují sportovci, kteří jsou schopni za národ vypustit na ledě duši a dělají občanům této země radost. Politici něco takového umí???? Nebo ti zmínění policisté, kteří váz buzerujou kvůli prasklé žárovce, kole na trávě, neúplné lékarničce nebo sjetým gumám? Doktoři, kteří na vás z vysoka kašlou a berou jen jako položku v kartotéce?
Divíte se lidem, že se upínají k hvězdám, které por národ makaj a reprezentují ho?

Čím je republika ve světě známá? Politikou? Skvělou policií? soudy? nebo snad silnicemi? parky? lékařskou péčí?
Nebýt Jágra, Zátopka, Nedvěda... tak nikdo Česko ani nezná.

2) média se samozřejmě tragédii věnují a to právě pro to, co jsem zmínil výše. Lidem není jedno, že zahynuli tragicky hokejisté. Znali je, fandili jim, prožívali radost i zklamání... Když umře onen hasič či voják nebo policista i politik... kolik občanů může o nich říci totéž? Prostě pak truchlí jen ti blízcí, tak je to daný.

Až umře Gott nebo Jágr, bude to tragédie a národ opět bude plakat... až umřu já, oplakají mě blízcí a noviny po mě neštěknou, proč taky.

závěrem mohu jen doporučit, abyste se piety nezůčastnil a truchlil třeba nad africkými dětmi nebo policistou a nechal ostatní, ať se sami rozhodnou, zda budou či nebudou plakat nad hokejisty a číst či sledovat zprávy k této tragédii.
09. 09. 2011 | 13:09

infektolog napsal(a):

to neo: ale zná, bohužel. Například proslulost excesů našeho pana presidenta či pražských taxikářů je bohužel celosvětová.
09. 09. 2011 | 13:23

neo napsal(a):

infektolog:

to patří k tomu co píši... na toto máme být hrdí? Za Urbana a jinýho politika nikdy zapálit svíčku nepůjdu nemám k tomu sebemenší důvod. Ale za hokejistu ano a se vší úctou. To on byl totiž v týmu, který mi udělal více radosti v jeden týden, než všichni politici v historii lidstva.
09. 09. 2011 | 13:26

R2SP2 napsal(a):

Oni v KHL byli úplně zadarmo, na charitě a těma letadlama je také nutili létat, navíc vůbec nikdo nevěděl, že ta letadla jsou v tak špatném stavu ... Takže myslím, že srovnání s Matkou Terezou je naprosto na místě !
09. 09. 2011 | 13:33

l4m4 napsal(a):

neo:

Chudáčci hvězdy makají pro národ, div duši nevypustí? Spíš dělají kariéru a jsou dobře placeni - a ještě vám dokáží věšet bulíky na nos.
09. 09. 2011 | 13:36

neo napsal(a):

I4m4:

ano, dělají kariéru, jsou dpobře placeni (taky jsou v důchodu mezi 30 a 40lety), ale to nic nemění na tom, že reprezentují s hrdostí a klidně zadarmo. Peněz z klubů mají dost. A proč ne, když jsou lidé ochotni je zaplatit?

Já budu stokrát raději fandit hokejistům, než závidět jejich platy a vztekat se nad tim, že sám nejsem schopen makat jako oni.
09. 09. 2011 | 13:39

posmutnělý napsal(a):

Smrt hokejistů, nejen těch našich, je velká tragedie. Ale zřejmě i oni sami by se styděli tvrdit, že vypouštěli na ledě duši za národ. Důkazem toho je mimo jiné i jejich poslední angažmá. A že se nemáme čím chlubit v politické, hospodářské a jiných oblastech, no to je to, oč bychom se měli v první řadě zajímat a očem píše autor blogu.
09. 09. 2011 | 13:44

Karel Mueller napsal(a):

Pane Urban,

pokud má být Váš blog přínosný, tak musí mít vhodnou formu a musí být napsán ve vhodnou chvíli. Formu jste nemohl zvolit horší a dobu nejnevhodnější.

Lhostejnost obyvatel (nevím, jestli lze ještě mluvit o národě) je opravdu děsivá. Jak napsal neo, lidé nad hokejisty truchlí proto, že je měli rádi. Já též. Ale po tolika otřesech a kopancích už prostě lidé otupěli. Zkrátka nemají sílu už k ničemu, protože nevěří, že by zde byl někdo, kdo by to s nimi myslel dobře a kromě toho měl čistý štít. Tj. nebyl zkorumpovaný, nekradl. A také mají jiné starosti a bojí se.

Mluvívám zde o 5 kartách jako o základním tmelu společnosti. Ty byly spáleny (nejen za posledních 20 let), tak jak můžete čekat, že lidem bude na něčem záležet? Koneckonců jsme svázání EU kde bude asi podobné hnojiště, ekonomická základna je v zahraničních rukou právě tak, jako media. Rozvrat společnosti a úpadek morálky jsou děsivé, ale když posloucháte 20 lety řeči o tom, že pojmy národ a vlast jsou zavrženíhodné, tak co čekáte?
09. 09. 2011 | 13:44

Grandgousier napsal(a):

Smrt hokejistů změnila česká média ve frašku, vzala jí důstojnost...Pokud jde o převahu Neů, tak tuto zemi mohli znát a znají miliony lidí i díky jiným jménům, z těch až bulvárně známých Kundera, Havel, Komenský, narodily se zde stovky významných intelektuálů. Ovšem lid této země zvaný "neo" si vybral Goty a Vondráčkové a k tomu sportovce, pak se není čemu divit. Stát se zhroutil, pasáci vepřů pobíhají po barokních a klasicistních sálech a vykrádají šatníky, na parketech je bahno a výkaly, sláma brání zavírání dveří, všude nezdravý průvan, voda neteče a voňavky smrdí všude, napudrované tváře a pózy antických soch, a do větru hučení se pasáčci učí cizí slova, aniž by chápali jejich význam. Toť věru "krásná země, země česká,....domov můj"
09. 09. 2011 | 13:49

R2SP2 napsal(a):

To podstatné utíká a proto si najdeme zástupný cíl. Když to nebudou hokejisti, tak klidně kolová. A když ne kolová, tak třeba Helenka. Hlavně že máme být na co hrdí, že ? Hlavně neřešit to podstatné.
09. 09. 2011 | 13:52

Bunny napsal(a):

to neo:
Domníval jsem se, že i přes názorové neshody to máš v hlavě lépe urovnané. Pokud se ti při tom trapném cirkusu kolem leteckého neštěstí nezvedá žaludek a užíváš si tak jako čumilové kolem dopravní nehody (tentokrát na dálku sprostředkovaně přes mainstream), tak to nazdar bazar. Ale opět se podařilo namířit zájem stáda jinam, mezitím se tiše schvalují nevratné změny v sociální a zdravotní sféře, v Libyi odhadují 50 000 obětí "osvobozování", naše zelená chamraď hledá kanonefuter mezi civilisty ... jen plebs roní krokodýlí slzy. Jakmile se o tom přestane psát, na druhý den zapomenou vyrazí na předvánoční nákupy (už navážejí kolekce, všiml sis' ?).
09. 09. 2011 | 13:55

Kvakin napsal(a):

V lecčemž máte pravdu. Ale: 1) to, co zaznělo o justici, je z dílny BIS. A BISka je snad studnice ryzí pravdy, anebo je to spíš nekontrovatelné a fakticky nekontrolované hnízdo, které sleduje nějaké svoje vlastní zájmy a podle toho koná (viz někdo získá bezpečnostní prověrku za pár týdnů, na jiném se pracuje dlouhodobě a hlavně nikdo nerozumí tomu, jaká jsou vlastně kritéria pro toto prověřování). 2) na sdělení BIS zazněla okamžitá reakce soudcovského stavu asi v tomto duchu: jak si BISka může vůbec dovolit šířit takové - ničím nepodložené a neprokazované - hovadiny. Ta si to ještě vypije. 3) Hlasy, třeba novinářské, že BIS hovoří pouze abstraktně a všeobecně, že by měla uvést nějaké markantní příklady kritizovaných jevů, byly BISkou umlčeny promptně tím, že tyto příklady jsou v příloze zprávy, která ale není ke zveřejnění ... A vymalováno. 4) Tak proč by se veřejnost vzrušovala. Ona ví, že je to jenom nějaká slepičí klobanda mezi příslušníky věrchušky, která se nějak zašmouluje, bude-li to nakonec třeba, a do čehož kmánům demokraticky přece vůbec ale vůbec nic není.
09. 09. 2011 | 13:59

Tomáš M napsal(a):

Neo - 13,09 už jste asi zmagořel. Jestli vám to nevadí, jiné národy jsou známé svoji PRACÍ - když řeknu Švýcarsko- hodinky, sýry, čokoláda, léky,chemie, bankovnictví, když řeknu Německo - strojírenství, preciznost, pořádek, chemie atd, Švédsko - Ikea, Saab Volvo, letecké motory atd. Když řeknu socialistické československo - Zetor, Tramvaje trojlejbusy, ADAST, Zbrojovka, cukrovary, pivovary, zbrojní průmysl, chmel a pivo, Tatra a Liaz atd. Když řeknu polistopadová ČR - tak co ?? Jágr, štětky na E 55, trpaslíci u hraničního přechodu, ušanky na Karlově mostě a zlodějští taxikáři a hospodští. Opravdu jste na to hrdý???. Já bych byl radši v tom Švýcarsku, Německu a Švédsku. Opravdu tsi myslíte že někoho dojmou mistři světa ve chcaní do výšky a jiných sportech??
09. 09. 2011 | 14:03

Gustáv Kočí napsal(a):

Sledoval jsem (asi 7.9.2011) noční Televizní noviny na Nově někdy okolo 22.30 a to co tam asi dvacet minut předváděla Markéta Fialová bylo otřesné. Otřesné!
09. 09. 2011 | 14:15

Zlobivý Umcajs napsal(a):

100% souhlas pane Urbane.

Už vidím, jak tvrdé jádro fanoušků ,co se mlátí bejsbolkama po hlavě, nasadí uplakané výrazy při minutě ticha.

Komedie !
09. 09. 2011 | 14:15

zuzka napsal(a):

První blog, kde s vámi mohu naprosto souhlasit.
09. 09. 2011 | 14:16

Holubář napsal(a):

Pane Urbane,
vy jste ty tři nebožtíky nějak blíže osobně znal?
Já jen, že víte, čemu by se mohli smát.....
Privatizovat si myšlenky a "post mortem jednání" tragicky zahynulých k vlastní argumentaci v jiných věceh je nechutná podlost.
Nechte je, laskavě, jejich blízkým, vy hajzlíku.
09. 09. 2011 | 14:18

Ládik!!! napsal(a):

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. S ničím bych to nespojoval.
09. 09. 2011 | 14:22

Zlobivý Umcajs napsal(a):

Tomáš M.

Ty podniky, co jsi jmenoval,ty měly zvuk za Masarika. Za socialismu je na západě nikdo neznal.
09. 09. 2011 | 14:23

Sáblík napsal(a):

Tomáši M ve 14 03 Hluboký souhlas- pitomečci šílí na stadionu, Kdo neskáče není Čech ale NIKOHO JINÉHO na světě to nezajímá. Kolik států má hokej jako národní sport 8 nebo 10, a i v těch státech to 80 % lidí nebere. Mohli jsme se podělat ze Sáblíkové - jen tak pro zajímavost, kolik z Vás a kolik lidí v ČR ví kdo vyhrál tu samou disciplínu v mužích. Skoro nikdo- a stejně skoro nikdo  mimo ČR neví že existuje nějaká Sáblíková. A i kdyby jste to věděli, co s tím jako. Podělám se před nějakým národem protože jeden chlap od nich umí bruslit?? A budu jim dávat chleba zadarmo nebo co.

Kdy už pochopíme, že sport patří jen k oblbnutí chudých primitivů, nic víc
09. 09. 2011 | 14:28

vasja napsal(a):

Když sem to slyšel, tak mi jich bylo líto. No ale že by bylo nutný aby novináři, kterejm bezplatně a bezpracně spadlo téma na stůl, tuhle smutnou věc rozplizli na nekopnečnou frašku....
09. 09. 2011 | 14:29

Tomáš M napsal(a):

Zlobivý umcajs - a on na světě existuje jenom západ, ten západ co je teď zadlužený a chodí žebrat k číňanům o půjčky myslíš?? A že tramvaje, produkty Zbrojovky a Adastu chodily do USA to nic?? 6e jsme patřili mezi 10 největších světových exportérů zbraní. A že by třeba Izrael ani nebyl nebýt naší pomoci??

Jdi už s tím antikomunismem někam, po 22 letech by to bylo trapné i kdyby po cinkání klíči byl hospodářský rozvoj a ne krach, svrab a dluhy jako máme teď, kdy se jen smutně díváme co za komančů fungovalo a teď na to nemáme
09. 09. 2011 | 14:34

JC napsal(a):

Urbane,
Vy jste fakt normální ubožák.
Zajeďte do Jaroslavi a řekněte Rusům něco o svárázu národního fňuku.
Před rokem jste mohl být ve Varšavě a říct Polákům, proč stejně jak nad smrtí stovky politiků nefňukají nad mrtvými hasiči a policajty.
Jste normální ubožák, který káže jak a kdy má kdo smutnit.
09. 09. 2011 | 14:37

Lila napsal(a):

Díky, pane Urbane.

Přesně jste vyjádřil pocity (možná menší) části veřejnosti nad neštěstím, z kterého se mediální masáží stala trapná kýčovitá fraška. Opravdu svérázný národní fňuk.
Nelze si nad tím divadlem nevybavit dobové filmové záběry z jara 1953, kdy se "národ" lámal žalem nad smrtí velikánů Stalina a Gottwalda... Pánové V+W tomu, myslím, říkali hovadno.
09. 09. 2011 | 14:38

Kanalnik napsal(a):

syrovy, ale pravdivy clanek
09. 09. 2011 | 14:39

mb napsal(a):

he he ... Neschopnost identifikovat se se státem a národním společenstvím natolik, aby občan aktivně vyžadoval bezpečné ulice, fungující justici, slušnou vládu, nebo prezidenta, který nechrání extrémisty, je nahrazována umělou a kdykoliv vypínatelnou pseudoidentitou „národa“ fanoušků profesionálních sportovních hvězd.

... he he ...
09. 09. 2011 | 14:40

Milan napsal(a):

Pane Urbane plně souhlasím s Vaším blogem.
09. 09. 2011 | 14:41

Fučimi Napiču napsal(a):

Musím se přiznat, zcela upřímně, že bych velice, ale velice truchlil, pokud by pan neo zemřel... dřív, než by přišel k špetce rozumu.
09. 09. 2011 | 14:46

irinek napsal(a):

Jistě,že je to tragedie pro ty kluky a hlavně pro jejich rodiny.Ale stačí se podívat na nechutné televizní tanečky pro méně inteligentní populaci a musím tentokrát beze zbytku souhlasit s panem Urbanem,což je sice trochu zvláštní,ale je to tak.
09. 09. 2011 | 14:47

Eleshar napsal(a):

Hluboce, hluboce mě drásá, že s tímto blogem musím naprosto bezvýhradně souhlasit.
09. 09. 2011 | 14:51

Alfa napsal(a):

I já vyjadřuji plný souhlas s blogem.
To zblbnutí "mas" už začíná být děsivé...
09. 09. 2011 | 14:53

hovorka11 napsal(a):

Tenhle článek vystihuje i moje pocity.
Po celodenních informacích o neštěstí vidím v elevizních zprávách NOVA nesmyslné ukazování utrápených fanoušků, dotazy na pozůstalé a pod.
Televizní noviny mejí sloužit účelu poslání.
Na tragédii si měla NOVA vyhradit speciální pořad. Zpravodajství bylo bohužel potlačeno na úkor získání maximální výtěžnosti z neštěstí a to je odpuzující.
09. 09. 2011 | 14:56

aga napsal(a):

Eleshar

z blogu pana Urbana:

"Zoufalá neprofesionalita a neuměřenost umělého a cynicky kalkulovaného bičování emocí novináři a editory českých médií je pak už jenom otevřeně trapná."

Pan Urban si zřejmě nestačil všimnout, že média se takto chovají přesně od té doby, co přestala být česká. Nebo to ví a snaží se nám něco podsunout.
09. 09. 2011 | 14:59

aga napsal(a):

Pardon - předchozí post pro Eleshar patřil pod jiný blog
09. 09. 2011 | 15:00

Kanalnik napsal(a):

aga - mozna nepatril? :)
09. 09. 2011 | 15:07

aga napsal(a):

Kanalník,

no, šiknul se pod oba. Pan Eleshar vyjádřil svůj obdiv tu i onde :)
09. 09. 2011 | 15:08

Sladký napsal(a):

Čtu zde celou řadu výborných (byť protichůdných) příspěvků od inteligentních a přeemýšlivých lidí.Proč jste přítomni jen zde? Proč necháváme grázly a hlupáky aby nás všechny vedli do nepředstavitelného srabu?! PROČ?! to mi nejde na rozum.Pana Urbana nemám rád, mám pro to své důvody.To mi ale nebrání v tom uznat,že v mnoha tvrzením má pravdu.
09. 09. 2011 | 15:08

xxx3 napsal(a):

V každém případě je to katastrofa a velká tragédie, když spadne letadlo s desítkami LIDÍ na palubě. Problém je, že v Čechách jsou ti lidi oplakáváni jen proto, že to byli dobří hokejisté. Přitom hokejový svět se z této ztráty rychle sebere (přece jenom světový hokej nestojí a nepadá se třiceti hokejisty), mnohem více zasažené jsou však jejich rodiny.
09. 09. 2011 | 15:12

Alibernet napsal(a):

Ať si každý dělá, co chce. Jestli chce urban demonstrovat, nechť vyrazí, ale ať k tomu proboha svým fňukáním nenutí ostatní.
09. 09. 2011 | 15:17

Sladký napsal(a):

Snad konečně dalším lidem dojde,že (naše) média jsou až na výjimky potvrzující pravidlo) odporná,levná,páchnoucí ŽUMPA.
09. 09. 2011 | 15:18

Divobyj napsal(a):

Ano,máme tu až příliš mnoho problémů.
Absence základních morálních hodnot,s tím spojená korupce,kam se podíváš,národní cítění je utlačováno,v zákonech je bezprecedentní bor-el,příroda devastována a silnice rozbité.Na spoustu věcí jsem zapomněl.
Předložil jste někdy,pane Urbane nějaké REÁLNÉ řešení oněch problémů?
Soucit s mladými špičkovými sportovci,kteří tragicky zahynuli,je snad to poslední dobré,co v tomhle národě ještě najdeme.
Nechte laskavě lidi,kterým není lidské neštěstí lhostejné na pokoji!Umím si představit,že by vám za vaše žvásty taky mohli rozbít dr-ku !!!
09. 09. 2011 | 15:19

Kanalnik napsal(a):

xxx3 - presne - to je ten stejny duvod, proc zde nejsou oplakavani lide, ale role;

lide kteri jsou skutecnymi lidskymi hrdiny, jako treba lide, co zachrani nekomu zivot, nebo polozi zivot za nekoho jineho, nemaji v oceneni teto spolecnosti misto, protoze takove jednani ma uroven lidskosti nikoli uroven pseudosjednocujici libivosti, kterou hraji v CR zpevaci ci sportovci a dokonce nekteri politici
09. 09. 2011 | 15:21

Sladký napsal(a):

Alibernet-Ať si každý dělá,co chce? Tuhlesuperkravinu myslíte opravdu vážně? NIKDO na světě nemůže a nesmí dělat cokoli se mu zachce.Může nanejvýš si nanejvýš cokoli myslet,říkat a psát.Ale musí za to nést ODPOVĚDNOST.
09. 09. 2011 | 15:23

Kanalnik napsal(a):

... tim nechci rici, ze mi smrt hokejistu neprisla smutna a ze to nebyla tragedie... nicmene reakce spolecnosti a medii je extremni, zejmena ve srovnani s tim, ze na jine podstatne veci spolecnost nereaguje a zcela je ignoruje
09. 09. 2011 | 15:24

krok napsal(a):

neo:
zedník mi postavil domek, neprší na mně a mám kde spát. Pekař mi upekl chleba, nemám hlad. Vojáci za mně zabíjejí nepřátele.
Ale, proboha, co mám z jakéhosi hokejisty!!
09. 09. 2011 | 15:25

Aleš napsal(a):

Tak tento blog pana Urbana sedí naprosto přesně. A byl napsán v pravý čas, aby zanesl trochu zemitého tónu do toho trapného, pozérského, na odiv stavěného kina, které kolem tohoto neštěstí rozehrávají média.
Je to přesně ta událost, kterou média potřebují jako sůl a kterou nám budou vyplachovat mozek ještě několik dlouhých dní a pak semtam příležitostně následujících pár let:
1. Špatná zpráva. To, co média milují. Co přitahuje pozornost.
2. Příběh. Kolik se jich už za pár dní kolem toho rozehrálo? O hokejistovi, kterého před sezónou vyhodili a tím mu zachránili život. O hokejistovi, který přestoupil a tím přišel o život. O jiných hokejistech (sportovcích), kteří v jiných situacích udělali (nebo naopak neudělali) totéž (nebo naopak něco zcela opačného) a nepřišli (nebo naopak přišli) o život. Kdyby to nebylo smutné, je to k řvavému veselí, každopádně jsou ty paralely vycucané z palce u nohy blbé, až bůh brání.
3. Identifikace. Jak se ti novináři rochní v tom, jak se národ s vrcholovými sportovci identifikuje, od údajů, co rádi snídají až po menstruaci sportovkyň... Přitom je zcela zřejmé, že jen zlomek populace by byl schopen a ochoten své profesi věnovat tolik úsilí, co špičkoví sportovci té své.
4. Vrcholový sport. Samotný o sobě velmi spornou aktivitou. Národ, město, oblast žije v iluzi, je jej kdosi zastupuje, v pravém slova smyslu reprezentuje. Přitom v současném stavu je výjimkou, když v hokejovém nebo fotbalovém týmu je naprostou výjimkou, že za ně hraje rodák z daného města a u státních reprezentací v nejprofláknutějších sportech to začíná být stejné. Ergo, největší hrdost pociťují ti fanoušci, jejichž tým je schopen zaplatit nejvíce peněz. A to začasté prostřednictvím tak odpudivých osob, jako je člověk jménem Řebíček a pod.
09. 09. 2011 | 15:25

Sladký napsal(a):

Divobyj- na soucitu není naprosto nic špatného, naopak.Jde o to, komu a jakým způsobem je projevován.Ano, to,co se stalo je hrozné.Ale hrozných věcí se denně dějí tisíce, dokonce ještě daleko hroznějších,aniž by to kdokoloi zaregistroval.To je to podstatné.
09. 09. 2011 | 15:28

Občan napsal(a):

Hm, Urbane, myslem jsem, že už jste dosáhl dna, ale jak je vidět - když se jeden snaží, podaří se mu klesnout ještě níž. Tak se Vám to povedlo, Urbane.
Gratulovat není k čemu.
09. 09. 2011 | 15:30

Sladký napsal(a):

Aleš- skvělý příspěvek a ne poprvé.Škoda,že zde nejste častěji,lidé jako vy by měli být víc slyšet.
09. 09. 2011 | 15:30

Sladký napsal(a):

Občan- většinou si dobře rozumíme, tentokrát ne.Nevadí,stane se.Uvítal bych (asi nejsem sám) kdybyste svůj odsudek patřičně zdůvodnil.Napsal jsem,že Urbana nemám rád.Slabé slovo,lidé jeho typu jsou mi z duše protivní.To ale neznamená,že šmahem odsoudím vše,co napíše.
09. 09. 2011 | 15:36

aha napsal(a):

Sladký

Žumpoidnost médií k nám dorazila z demokratického západu spolu se sametem. Velké diskuze se o ní vedly ještě kolem vzniku TV NOVA, která, jak známo, získala licenci na základě vysílacího schématu ve stylu ČT2, sestaveného váženými a mediálně známými sociology, aby tento ihned smetla se stolu a ústy Železného prohlásila: dáváme jim jen to, co chtějí slyšet. Zároveň s tím vznikl Blesk, a cílená debilizace českého národa má od té doby zelenou.

Jen nevím, proč se nám pan Urban snaží vsugerovat, že se jedná o nějaké české specifikum, a - jak už jsem napsal - že se jedná o česká média.
09. 09. 2011 | 15:36

Ládik!!! napsal(a):

Sousedovi na jaře umřel pes. Zašrouboval ho do truhly, spolu s jídlem a hračkami. Bral to vážně, nešlo vtipkovat. Jen jsem změřil hloubku hrobu, jestli je podle wiki a přinesl kamenný náhrobek. V černém jsem nebyl a pochod padlého revolucionáře jsem si nedovolil pustit. Bylo to na mém pozemku. Žádná sranda.
09. 09. 2011 | 15:43

Tomica napsal(a):

Nemáte pravdu, když píšete "Tři rodiny přišly o své nejbližší, manželky o muže, děti o otce, rodiče o syny." Trefujete se do národního fňuku, ale vůbec jste si nevšiml, že rodin, které přišly o blízké, je víc: z Ruska, Švédska, Německa, Běloruska i odjinud. Jste vedle, pane Urbane.
09. 09. 2011 | 15:51

PTP napsal(a):

Kdyby se tak češi semkli jako při této tragické události.Po zapálení svící a usušení slz, vzali klacky a vidle a šli ukázat že v českém národě síla ještě je.A nemusí se projevovat jen skákáním.
09. 09. 2011 | 15:53

bob napsal(a):

Co chcete od Romů, včetně pisatele Urbana?
09. 09. 2011 | 15:54

Grandmaster napsal(a):

Pane Urbane,
dobry blog.
Je zajimave, ze ctenari, kteri maji extremni nazory na vetsinu problemu v CR, zase jdou 'proti proudu' i na tomto blogu. To nemuze byt nahoda.
Nekdo napsal .... je to velka tragedie. Namatkou - velka tragedie je treba katastrofa v Somalsku, ale v pripade techto hokejistu mluvit o velke tragedii je to snad nadsazka. Subjektivni nazory jsou obcas osimetne.
09. 09. 2011 | 15:55

Rody napsal(a):

Moc hezký a pravdivý článek...
09. 09. 2011 | 15:55

snad poslední co mu záleží na osuduČR napsal(a):

Je to hrozná tragedie, když zemře člověk, ale denně umírá i na silnicích u nás mnoho i nevinných lidí a nikdo netruchlí jen blízcí je to fakt. Národ se semknul truchlí- a co kdyby truchlil i proto, že stát je na konci, vyloupenej, v KV samá mafie s penězi, které české orgány ani nezjišťovaly jejich původ, zdanění atd. že státní rozpočet je lumpován a lidé chudnou a chudnou- proč nepláčete a nevyjedete do ulic oznámit to vládnoucím elitám?
09. 09. 2011 | 15:56

vasja napsal(a):

středa 16.00: Ivan Štern, šéf rozhlasové stanice ČRo 6 (bývalé Svobodné Evropy) dal výpověď Janu Urbanovi, komentátoru této stanice za to, že byl spolumajitelem a jednatelem firmy "Studio NO-BAN" (tj. "Noháčová-Urban" - jméno vytvořeno z první slabiky jména Urbanovy přítelkyně a poslední slabiky jeho jména), jejíž pracovní náplní bylo "vylepšovat obraz jaderné elektrárny Temelín" u veřejnosti.
---------------
:-)) Ste vykutálenej. Za prachy všechno. A co Šťáva?
09. 09. 2011 | 15:56

Libor napsal(a):

Skvělý článek, nevěřil jsem, že se zde může podobný objevit - díky, pane Urbane.
09. 09. 2011 | 15:59

jeremy napsal(a):

Je to věc každého - kdo chce, ať si připomene jejich sportovní výkony.

Pak ale může zkusit dát našim zkorumpovaným politikům na vědomí, že to, o čem p.Urban píše je se*e také
https://www.youtube.com/watch?v=Qg5mJ2O5VxM
09. 09. 2011 | 16:00

Honza napsal(a):

SKVELE NAPSANE A 100% PRAVDIVE !!!!!!!!!! BRAVO !!!!

co předvádí zejména Česká televize za naše peníze je do nebe volající....

howg
09. 09. 2011 | 16:01

Zbyněk napsal(a):

No jo strašná tragedie,chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast rodinám zahynuvších,opravdu upřímnou.V mediích mi to však upřímné nepřijde a ač nerad musím s autorem souhlasit,že čeho je moc,toho je příliš.
Hokejový fanoušek.
09. 09. 2011 | 16:02

Sladký napsal(a):

Aha-naprosto s vámi souhlasím.Navíc dodám, že lidé,kteří se domnívají,že západní kultura,civilizace a pravidla se od naší postbolševické reality zásadně liší jsou na omylu.To, co se děje u nás přestavuje vývojový směr této (pa)kultury.Nejdeme proti směru vývoje,naopak,jsme na jeho špici.Tímto názorem jsem se opakovaně zařadil mezi EXTRÉMISTY.
09. 09. 2011 | 16:04

Lala napsal(a):

Když se tak zpětně podívám, tak oni ti disidenti jsou a byli vždycky mimo. A bohužel mají a měli jedno společné - nenávidí Čechy
09. 09. 2011 | 16:05

Občan napsal(a):

To Sladký:

Protože plive paušálně na všechno, co je jakkoli spojeno s češstvím, s vlastí, s čímkoli, na co je (a právem) nějaká sk,upina pyšná a k čemu má citový vztah. Vlsstně na všchno a na všchny, co nepasují do JEHO škatulek a nejednají a nemyslí podle JEHO pravidel.

Když jsem v TV slyšel mluvit ruského předsedu hokejového svzu, tak se zamžily oči i mně. Ona je ruština dramatičtější, barvitější. A ta spontánní reakce na mne zapůsobila také silně. Stejně jako svíčky, které nosili lidé u nás na náměstí a ke sportbarům. Možná to je dětinské, ale já prostě respektuji, že tu jsou fandové hokeje a že to nějak cítí a prožívají, protože to prostě je tragédie.
Ať se jde Urban třeba vyblejt z balkonu, je mi to jedno, ale nemusí veřejně plivat na všechny, kdo mají nějaké city, jenom mrpto, že cítí jinak než on!

Proč neplive stejna na neskutečně odporné orgie, které pořádají amíci při jakékoli citovější příležitosti? Mně se třeba zvedá žaludek z toho, co dělají kolem 11. září. Ale je to jejich věc, tak ať si hysterčí jak chtějí. Určitě o tom také někdo někam napíše nějaký hloupý blog a bude na ně plivat. a tam někde se asi najde někdo, kdo ho okřikne. Já okřikuji Urbana, protože jeho články jsou poslední dobou opravdu odporné.

Jestli mu vadí Češi a Česká republika, tak ať jde jinam, kde se mu budou klanět za to, že dejchá. Ale pokud mi kope do mé vlasti a do národa, se kterým jsem částí svého já spjatý, tak se ozvu. Navíc si v tom blábolu dost zásadně odporuje, když se na jednu stranu dovolává identifikace lidí se státem a "národním společenstvím" (to bych moc rád věděl, co to vlastně znamená) a na druhou stranu kolem sebe plive jed v okamžiku, kdy někdo vysloví "národ", "vlast".
09. 09. 2011 | 16:05

bob napsal(a):

Celebrovat bude arcibiskup Duka -- pozvat Romům k takové nechutnosti i papeže!!!!!!!!!!!
09. 09. 2011 | 16:07

Korzár napsal(a):

Dokonalá diagnóza. Každou čárku v tomhle blogu podepisuju..
09. 09. 2011 | 16:09

Matylda napsal(a):

Pane Urbane, máte naprostou pravdu. Není co dodat.
09. 09. 2011 | 16:11

Jack napsal(a):

BINGO
09. 09. 2011 | 16:13

Petr186 napsal(a):

Zajímavé, kdy amíci svrhnou v Iráku nebo Afganistánu svou inteligentní bombu nebo bílý fosfor a pozabíjejí nebo zmrzačí desítky nebo stovky dětí, nikoho to tady nezajímá to ještě nemluvím o tisících dětí v Sudánu, které umřely hladem ale málem se pos... ze smrti pár hokejistů. Navíc tam zahynulo pár desítek lidí, kteří už také nikoho nezajímají.
09. 09. 2011 | 16:14

Ruda napsal(a):

Co chcete od tlupy ubečených ovcí. Česko je nejzkorumpovanější republika světa a lidi v ní žijící jsou jen odrazem reklam a mediálních masáží bez kouska sebeúcty, pokory a schopnosti racionálního uvažování. Není mi jich líto. Zaslouží ještě větší jatka od vládnoucí garnitury. NIKDY nebudou bojovat. Vždy budou jen bečet, jak nějakej Véna v televizi píská. IQ národa je na dně. Jsme odpad Evropy. Čésy ......
09. 09. 2011 | 16:14

hujer napsal(a):

Naprostý souhlas pane Urbane...Tesat do kamene ...
09. 09. 2011 | 16:15

Stanley napsal(a):

Morbidní pseudonovinář.
Sedí u telky a piva. Stopuje vysílací časy a stěžuje si na národ že nejde do ulic. Místo toho aby štrachal špínu kterou jím zmiňovaní politici zametají podkoberec otírá si hubu o spoluobčany.

Podivní občané. Truchlí nad vzornými reprezentanty tohoto státu kteří svou pílí a umem připravili národu ne jednu hezkou chvilku. Chvilku na kterou by byl hrdý amík stejně jako rus.

Podivný občan nechce být denně nasírán sedmou velmocí novinářů která krom papouškování tiskového mluvčího PČR či záchranné služby nic jiného nedělá a neumí.

Tak si pane Urban zase sedněte k pivku a brečte že občan nestávkuje a vy chudáčku nemáte o čem psát.

Lituji že jsem se zahodil a takovou slátaninu četl.
09. 09. 2011 | 16:16

homunkulus napsal(a):

Výborně napsáno. Měl jsem z toho od začátku naprosto
stejný pocit. Teď se ukazuje, že jsem nebyl sám.
Děkuji vám pane Urban.
09. 09. 2011 | 16:17

Tereza napsal(a):

Tohle je naprosto skvěle napsané! Z facebookových skupin a virtuálních svíček už je mi blivno! Čest jejich památce, ne trapné divadlo, kde kdo se nehroutí, je lynčován!
09. 09. 2011 | 16:18

Břetislav napsal(a):

Pane Urbane,

měl jsme až dosud o Vás lepší mínění.

Teď míním, že jste bohužel jen užvaněný intelektuál.

Trochu více citu k citům a hodnotám jiných by to chtělo ...
09. 09. 2011 | 16:20

Maminka napsal(a):

Konečně mi někdo promluvil s duše. Hokejistů je mi líto pro ten jistě ne hezký odchod ze světa, ale televizní zprávy jsem vypnula po 10 minutách, jelikož jsem to fňukání taky nemohla poslouchat. Naše média se opravdu předhánějí kdo bude ve svých výrazech ubrečenější. Už jsme fakt jak ti Amíci, kteří své 11.září budou rozmazávat rok co rok ještě několik století.
09. 09. 2011 | 16:25

kamil napsal(a):

Pane Urbane,
v dnesni dobe,kdy bulvar vladne svetu a vicemene veskera komunikace mezi lidmy je nastavena podle medii se divim,ze se najde jeste nekdo kdo si na to nezvyknul. To je boj s vetrnymi mlyny. Treti komentar od "Neo" je pravdivy. Kdy jste naposledy Vy sam vykriknul z plnych plic " GOOOOOOL " a nebo rekl nahlas " Rachunkova strela - to byl goool roku " ...? A nebo mozna Vy kricite z radosti jmena soudcu a nebo politiku? Kazdopadne bych Vam doporucil jednu vec-bezte na Staromestske Namesti az tam budou 1000-ce lidi vzdavat pamatku reprezentantum Ceske Republiky.
Kazdy vrcholovy sportovec Vam rekne,ze nejvetsi cest je reprezentovat Ceskou Republiku v narodnim dresu....
Kazdy obycejny Cech Vam rekne,ze je nejvetsi cest sklonit hlavu a broukat si ceskou hymnu pro nekoho, kdo reprezentoval cast jeho jako Cecha...
09. 09. 2011 | 16:26

Skřítek napsal(a):

Klidně mě vymažte, ale až potkám pana Urbana, odvleču ho na hokejový stadion, ať tam tenhle blábol zopakuje. Bude z něj zase disident natotata... V lepším případě.
09. 09. 2011 | 16:26

Aron napsal(a):

Jedině, když cikáni Čecha na holém životě ohrožují, vyjde Čech na ulici. To je holá skutečnost. Pokuď se Češi nebojí zrovna o holý život, může se dít oprovdu cokoliv. Snad jen pud sebezáchovy je to poslední, co Čechy může ještě přinutit konat.
09. 09. 2011 | 16:26

můjtytondokolenatej napsal(a):

dalsi ze serie Eintopf kázání pro naivni dušičky,
ze staje pravdoláskaru a dalsi krasoduchu z NYU,
nespadl pUrban,byvaly !novinar!nekdynekde z visne na znak?
A vodted koukejte fuj fuj čehuni aspon tejden chodit bez baterky jenom kanalama !!!
(chichi...a co nabidka...poptavka...)
jeste ze autor vynechal toplevel,ze za vsechno muze bilej muz,
ale jinak standart medyjalni masssaz,

něco o tom pisal v lednu celkem zajimave dedek Vlk
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-politika-media-a-amygdaly-dsm-/p_spolecnost.asp?c=A110112_222051_p_spolecnost_wag
hezky den
09. 09. 2011 | 16:26

naivnim dušičkám k samostudiu napsal(a):

nic nového, lidicky dušičky,
technologie mediální manipulace je sofistikovaná a propracovaná,
(Urban s Pehe jsou kolečky v jejim soustrojí)
zkuste
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=11870
nebo treba
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1828087/vrteti-kahnem.html
a taky
http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/symbioza-politiku-a-medii-karel-randak-kalousek-ma-pravo-vondra-mladou-frontu/
a tady nas vzor a basta demokracie
http://neviditelnypes.lidovky.cz/media-moralka-bulvar-a-komunikativni-vlady-f2t-/p_zahranici.asp?c=A110725_114434_p_zahranici_wag
excelentni
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=13915
a za louzi
http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-politicky-korektni-interpretace-svobody-slova-1-f92-/p_zahranici.asp?c=A110718_181843_p_zahranici_wag
http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-politicky-korektni-interpretace-svobody-slova-2-f9k-/p_zahranici.asp?c=A110720_172608_p_zahranici_wag
http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-politicky-korektni-interpretace-svobody-slova-3-f9e-/p_zahranici.asp?c=A110725_174440_p_zahranici_wag
hezky den
09. 09. 2011 | 16:26

Losna napsal(a):

Bingo. Urban se dnes dostal až na samotné dno žumpy. Dál to už nejde. Já jedu do Prahy zapálit s dalšíma ovcema na Staromák svíčku. Chléb a hry ...
09. 09. 2011 | 16:28

Nushi napsal(a):

Je tu jistý posun v oblasti model a ikon. Hokej je jasná hra, vyžadující rychlost, adorující tvrdost, dobře se na ní kouká a rozumí ji skoro všichni... Takže každý má názor. Ten den, kdy spadlo letadlo v Jaroslavli zcela jistě zemřeli jiní mladí lidé, kteří měli děti, rodiny, poctivě pracovali, prali se se světem...Jenže nemají aureolu národních hrdinů. A pojem národního hrdiny, nekomplikovaného a jasného, to je něco, s čím se může identifikovat nejen závan náckovství v každém z nás. Je snadné milovat a obdivovat nekomplikovanou představu a tolik je to potřeba. Protože svět dokola není ani jednoduchý, ani jasný a ani my nejsme jednoduší a samozřejmí. V parodii na národní tryznu odhalujeme jen potřebu sdělit dětskou a nedospělou touhu po něčem čistém a nekomplikovaném ( Vinnetou, D´Artagnan, Hoši od Bobří řeky..) Není to jen směšné, je to volání po regresi, je to nedospělý svět, který se občas ozývá v každém z nás.
09. 09. 2011 | 16:28

Káča napsal(a):

Souhlásím s tímto blogem!!! Je mi líto mladých životů, ale tento kolotoč zpráv pořád jedno a to stejné už týden??? Před pár dny došlo k vraždé 4 malých nevinných dětí a nic tady skoro není...
V Africe umírají nevinní a ve zprávách se o tom objeví možná pár sekund..
Je mi z toho na nic, s politiky, a to že rozkrádají stát nikdo nic nedělá, ještě jim zatleskejme, že mají pod sebou národ slepých ovcí
09. 09. 2011 | 16:29

Karel napsal(a):

pPane Urbane, plně s Vaším blogem souhlasím.
09. 09. 2011 | 16:29

Názor Jan napsal(a):

Jen aby toho pouličního loučení post-sportovního NEZNEUŽILY zase nějaký živlové političtí, co chtějí změnu v týhle zemi ! Hokejové události se už jednou vymkly z rukou (r. 1969 provokatéři STB hodili v davu dlažební kostky na výkladní skříň Aeroflotu po tenkrát úspěšném hokejovém utkání - a byl z toho normalizační převrat pod vedením G. Husáka).
09. 09. 2011 | 16:29

Iriska napsal(a):

Naprostý souhlas s Vaším blogem. Včera, když jsem viděla vedle sebe v trafice složené noviny, jak se předhánějí v titulkách a večer ve zprávách, jak se zase předhánějí v "nejsenzačnějších"
komentářích, tak mi bylo zle.
Je to nesporně velká tragédie a škoda všech mladých životů, ale tohle masové divadýlko zavání... paradoxně mi vadí i po nějakém velkém sportovním výkonu. A to si nemyslím, že bych truchlila, nebo naopak oslavovala méně... A teď mi to klidně všichni herci nandejte...
09. 09. 2011 | 16:30

Aleš Kudlička napsal(a):

Pane Urbane.Souhlasím s článkem.
Prosím opravte si větu: navléknout předraženou kopii dresu „národního“ dresu...
Měli bychom si konečně uvědomit, že naše skutečná identita není tělo, ale duše. V tomto životě mohu být Čech, v příštím někdo jiný. "Moudrý nenaříká ani nad živými, ani nad mrtvými."(Citát z Bhagavatgíty). Napsal jsem na toto téma básničku, třeba pomůže někomu ulevit v tom zármutku:
Pochop tohle:
Tělo nejsi , jsi jen věčná duše v něm,
kdo tohle ví zcela jistě není nikdy omámen.

Stejně jako převlékáš si staré šaty za nové,
v čase "smrti" oblékneš si mladé tělo jiskřivé.

Podle karmy duše malá tělo nové obdrží,
za činy své účty staré dozajista podrží.

Jako Slunce paprskem svým celý vesmír osvětlí,
malá duše vědomím svým celé tělo oživí.

Nejsi tělo, nejsi Rus, ani Němec, ani muž,
ani žena, ani pes, jsi jen malé duše kus.

Kdo to ví se nermoutí, hmota mu moc nevoní,
pozlátkem se nedá zmást...
Celá básnička viz
http://gauranga.blog.cz/1010/nejsi-telo-jsi-jen-vecna-duse-v-nem
09. 09. 2011 | 16:31

čochtan napsal(a):

.... surové, ale pravdivé. Líto je mi pozůstalých, nevím, ale myslím, že se jim ta celková atmosféra, která kolem smrti jejich nejbližších vznikla nemůže líbit.
Nikdo by neměl zapomenout na R.I.P.
09. 09. 2011 | 16:31

Míval napsal(a):

Neo, Karel Mueller: Ono ani tak nejde o truchlení těch, kteří měli ony hokejisty rádi. Ale spíš o naprosto amorální a k tomu i nevkusnou truchlící kampaň, kterou média opravdu spustila. Když jsem chvilku poslouchal ty "reportéry", zalykající se hromaděním superlativů a vyzvídajících, jak moc pociťuje bolest a zármutek ten či onen zpovídaný, měl jsem pocit nebetyčné trapnosti. A to je mi všech těch kluků opravdu líto. Ale smrti prostě nesluší vyvolávači cirkusu Barnum Bailey. Nejlépe snad promluvil Jágr a Růžička - a to mohlo pro média úplně stačit.
Nedávno zahynul na přejezdu zhruba stejně starý otec se svou dcerkou. Tady bychom měli všichni řvát vzteky a hodně nahlas, protože jejich smrt zavinil obyčejný šlendriján českých úřadů, pro něž je úkol zajistit viditelnost dopravních značek neznámou povinností.
09. 09. 2011 | 16:32

LU napsal(a):

Pan Urban si rád hraje na chytráka, co? Měla bych návrh ... co kdybyste zkusil s nějakým takovým projevem vystoupit na pódiu před zaplněným Staroměstským náměstím plným fanoušků, které tato událost opravdu chytla za srdce a řekl tomu stádu blbých oveček, že nemají mozek ... to už byste tak svinsky chytrý nebyl, co?
09. 09. 2011 | 16:35

Jirka napsal(a):

Díky za skvělý blog, který mi mluví z duše ačkoliv jsem také sportovní fanoušek.
09. 09. 2011 | 16:37

wiki napsal(a):

Moc pěkný článek,zrovna tak nějak to vidím a cítím a je mi z toho všeho ouha.A jinak ti sportovci makaj jen za sebe a ne za národ.Je to jejich kvalitní a dobře placená práce a zcela jistě ta práce bude i jejich koníčkem.Komu se to v životě povede.
09. 09. 2011 | 16:39

milý Watsone napsal(a):

bez keců a vzdechů

nabidka...poptavka

(a Ryba smrdi od.......)
09. 09. 2011 | 16:39

Jirka Havlíček napsal(a):

Fakt blbej článek....četl jsem jen konec o hokejistech a stačilo....

Takže, vojáci sice umírají každý den ale za jiných podmínek. Reprezentují CR? Jak se to vezme. Udržují sice spojenecké smlouvy a další evropský sračky ale....(a to je nejdúležitější) ALE LEZOU DO BOJE, ŽE CHCOU VIDĚLAT PENÍZKY. každá mise je bohatě zaplacena....a když umřou..... pro žoldnéře nepláču...neměli tam lízt.

Hokejisti sice také mají zaplaceno ale rozdílnou částku podle úspěchu.
Nevím, ale naši hokejisti dělají České republice čest a dobré jméno. A nevím o ničem jiném co by v poslední době REPREZENTOVALO česko líp jak hokejisti...je toho kure*** málo. A když někdo z nich umře...tak samozřejmě pláču, protože to je jediný dobrý snad na téhle zemi. Vždycky když se hraje hokej...jsem hrdej že jsem čech....nikdy jindy.... protože vše ostatní stojí za hovno... tak jako vy pane Urban
09. 09. 2011 | 16:41

hippo napsal(a):

Pane Urbane. Spousta lidí řekne, že denně umírají lidé a nikdo o tom nemluví. No je to pravda jen z části. V médiích se dobře rozmázne třeba autonehoda, při které zemřou lidé. A čím víc tím líp. Hlavně TV Nova se v tomto vyžívá. A nezaostává ani stupidní Aktuálně.cz
No a abych se vrátil k hokejistům - tihle lidé pro republiku vybojovali zlato, tak je myslím si na místě, že si lidé vzpomenou. Věřte tomu, že kdybych se dozvěděl čirou náhodou že zemřel nějaký Jan Urban, který píše blogy na aktuálně, tak řeknu jen jedeno "Sláva, zase o jednoho pisálka míň!" a to by bylo vše. Dál by po vás pes ani neštěkl.
09. 09. 2011 | 16:41

Silvie napsal(a):

Pane Urbane,

mluvíte mi z duše. Dnes totéž,podobnými slovy , komentovala jedna novinářka.

"I nebe ronilo slzy" - tenhle morální kýč zmínila taky.

Nic se nemá přehánět - já už jsem na ty svíčičky alergická. Kdyby mi to někdo zapálil u baráku, tak ho ženu svinským krokem.
Ale počítejte s tím,že to schytáte. A já taky.
Sportovci jsou pro Čechy nedotknutelní hrdinové (nevadí, že mají často úplně vygumováno) - když už jsou antikristi, tak zbožtili alespoň svoje novodobé gladiátory. Mašínové holt netáhnou.
09. 09. 2011 | 16:43

Divobyj napsal(a):

Sladký
Máte pravdu a napsal jste to velmi přesně.Jde o to,KOMU.....
Nechci Vás podceňovat,ale ani po Vás,ani po mě by pes neštěkl.Pokuste se pochopit,že tito chlapci byli mezi světovou extratřídou ve sportu,který patří u nás k těm nejsledovanějším a nejpopulárnějším.Prostě,pro ty,kterým to nedochází-žijeme v ČESKÉ republice a mne naprosto nezajímá,že v mnoha zemích lední hokej ani neznají.
Historie lidstva nezná obyčejné lidi,byť hrdiny.Tak to vždy bylo,je a bude.
A že nevytvářeli hmatatelné hodnoty? Vím,že tento argument jste nepoužil Vy,ale argumentovat tímto,je v dnešním světě informací poněkud...
Myslíte,že historie zaznamenala,kolik špičkových zedníků spadlo z lešení na nejslavnějších stavbách světa? Ovšem,kdyby spadl sám architekt,to by se o tom dodnes vyprávělo!
09. 09. 2011 | 16:43

Mara napsal(a):

Souhlasím, a je nás už - doufám - nezanedbatelně....
Kdo svolá demonstraci vyjadřující náš nesouhlas s korumpoidní vládou, ostudným prezidentem a úslužnými médii?
09. 09. 2011 | 16:45

rudydabel napsal(a):

Stoporocentní souhlas, v rámci Ruské federace spadne vnitrostátní let možná jednou měsíčně a v médiích se to osbyde stručnou zmínkou, že někde za uralem jako obvykle spadlo 40 let staré túčko nějakého místního podezřlého dopravce a tečka. Nic proti prfi hokeji a hokejistům, lidsky je to samozřejmě "malér", ale kdyby v tom letadle seděli běžní cestující, tak po nich neštěkne ani pes. Ta mediální histerie je směšná a děsivá zároveň - kyby to lidi nechtěli, tak tomu takový prostor v "hedlajnech" věnován nebude....
09. 09. 2011 | 16:47

Jaroslav Šebek napsal(a):

Když jsem se dozvěděl zprávu o leteckém neštěstí u Jaroslavli, vyhrkly mi slzy. Přiznám se, že kdyby v tom spadlém letadle nebyli tři čeští hokejoví mistři světa, bral bych tu zprávu s menší emocí - takových zpráv je spousta.
Respektuji, že hokejoví fanoušci smutní, ale nepovažuji za normální, jak triviálně se k této smutné události postavila média, zejména televizní stanice. Hopsání na "Staromáku" se skandováním "kdo neskáče není Čech" mi připadá v tomto kontextu zcela úchylné.
Vyhlášená finanční sbírka pro pozůstalé zahynuvších multimilionářů je již skoro otázkou pro psychiatra (proboha, nezáviděl jsem nikdy špičkovým hokejovým profesionálům jejich královské příjmy, tak jsou prostě v tomto světě placeni a naši tři Mistři světa byli skvělými profesionály a reprezentanty českého hokeje). Ale jejich rodiny, pro které je jejich ztráta lidskou tragedií, to urřitě nemají zapotřebí.
Nejsem fanouškem pana Jana Urbana a rozhodně bych se s ním neshodnul v mnohém. Ale tentokrát s jeho článkem souhlasím a jeho zavilých oponentů je mi spíše líto.
09. 09. 2011 | 16:47

Jirka Havlíček napsal(a):

jo ty media mě taky serou...proto se nekoukám jen na ct...tam jsou přeci jen nejoběktivnější
09. 09. 2011 | 16:47

weendy napsal(a):

naprostý souhlas s p. urbanem, nepatřím mezi jeho fanoušky a na jednom webu už mám zle,že jsem si dovolila oponovat , doporučila jsem svíčku a ticho,dala odkaz na tento článek hysterky šílí.Ano souhlasím i se spoustou zdejších příspěvků v diskusi, skoro všichni máte pravdu a už dost toho bylo dost ,prosím, dalo by se to rozumně ukončit, ne?

podpis pod kterým mě znají jinde, ne blozích
09. 09. 2011 | 16:49

Zdenek napsal(a):

Nebudu psat pane,protoze si vas nevazim.Urbane jste trapnej,motate spolu veci ktery k sobe vubec nepatri.
09. 09. 2011 | 16:52

Luděk Zika napsal(a):

Je to tragedie a tragedie se bohužel stávají. Rozdíl mezi touto tragedií a jinou je v tom, že to byli hokejisté, které hodně lidí znalo. Jinak naprostý souhlas s Vaším článkem, ve všem a obecně z medií a tisku se mi chce zvracet, když čtu tynesmyslné a tendenčí články, o úrovni vysílání televizních novin memluvě. I proto, tahle země se neustále propadá na pomyslném žebříčku čehokoliv.
09. 09. 2011 | 16:53

M. napsal(a):

Je to poněkud drsný blog i když v mnoha ohledech pravdivý, ale alespoň když už nic jiného umíme aspoň brečet nad lidským životem.
Je k vsteku co se tady v tomto státu děje mnohdy i k pláči, ale to co se stalo je momentálné hodně kruté k jejich rodinám.
Neměli bychom zapomenout, ale ani to moc dlouho vytahovat, jak těm rodinám z toho všeho musí být................
M.
09. 09. 2011 | 16:57

člověk napsal(a):

Věřte,že i mě je moc líto zemřelých hokejistů.Přejme jim klid v hokejovém nebi! Vzkaz pro novináře:dnes se opět varnsdorfští občané pokusí demonstrovat svou touhu po klidných ulicích,
fungující policii,justici ,zodpovědných komunálních politicích.Bohužel ve zprávách nebo v novinách budou vidět spíš jen křiklouni či romové,co se "bojí o své děti",ještě nedávno běhající bez dohledu v partách po městě/i děti sotva chodící../.Občan,kterému romský soused močí na balkon a po napomenutí vyhrožuje zabitím,je rasista.atd.atd.atd. Nic z toho naše novináře nezajímá-NUDA!Strach slušných lidí ať tmavých či světlých narůstá-NUDA?Jak pro koho.Držte nám pěsti,
nebo o nás piště,ale pravdu!!!
09. 09. 2011 | 16:57

Sims. napsal(a):

Pane Urbane, zrovna včera jsme si po 20minutovém maratonu z tryzen, který přenášela ČT a Nova říkali, že je toho nějak moc. Sebemrskačství, které předváděli mnozí obyvatelé nebylo myslím až tak namístě. Je škoda mladých životů, mně tragicky zemřel stejně starý syn před pár lety, ale pozůstalé rodiny určitě nestojí o takovouto publicitu. A máte pravdu, že tento národ si nechá klidně kálet na hlavu a nikdo je na náměstí nedostane, ale v této situaci je tam půl města hned.
09. 09. 2011 | 16:58

Silvie napsal(a):

Média ,bohužel, chtějí za každou cenu prodat.
A lidí, kteří nerozeznají nevkusný brak od seriozního zpravodajství, je většina. Pokud tedy vůbec ještě máme nějaké seriozní.
Jestliže si ČT zve do Hyde-Parku za moje poplatky astrologa Baudyše a Takáč s ním smrtelně vážně vede rozhovor na téma spiklenecké teorie o 11.září (navíc v předvečer té hrozné tragédie, což je už samo o sobě za hranicí vkusu), tak mám pocit ,že jsme v tom marasmu až po uši.
09. 09. 2011 | 17:00

Dan napsal(a):

Dobrý den všichni. Pravda je ta, že se media přiživují a někdy to přehánějí, ale dle mého názoru je tento blog, v této chvíli, minimálně nevhodný. Zamýšleli jste se nad tím, proč lidé uznávají hokejisty, fotbalisty, herce, zpěváky, ad.? Protože je vídají na obrazovkách, slyší je v rádiích. Někteří jim jsou sympatický, sdílí s nimi názor/y, mají rádi filmy, aktivně třeba sportovali, takže láska ke sportu, atd. Víte co je to láska ke sportu pane Urbane? Pochybuji. Upřímně, jak můžete oplakávat někoho, koho vůbec neznáte? Kdybych znal vědce, on pak umře, taky jej budu oplakávat. Jeden drobný příklad. Velice rád poslouchám anebo koukám na pořady s panem Cílkem. Je to pro men velký vzor inteligentního člověka. Kdyby se mu stalo to, co hokejistům, budu jej také oplakávat. Protože člověk formátu pana Cílka by tu mohl být 350let a pořád by měl co říct. (vypůjčil jsem si citát pana Wericha). A to stejné je pro mne i s hokejisty. Například "Rachna Kachna" Honza Marek byli pro mne velkým vzorem v oblasti hokeje..... A co se týká sportu, lidé vzhlížejí ke sportovním úspěchům možná proto, že mají radost z vítězství a že mají pocit, že něco dává smysl a existuje "spravedlnost" - podám dobré výkony=vyhraju. A tito hoši a nejen oni 3 Češi od mládí dřeli, tvrdě trénovali, hráli za kluby daleko od svých rodin. Pár vyvolených to dotáhne do špičkových soutěží a když mají štěstí, dohrajou kariéru bez větších zranění a odcházejí do "sportovního důchodu" ve věku okolo 35 let. A proč jim to závidět? Pokud tedy chcete, dokažte něco, nejlépe na mezinárodní scéně, ať už je to jakákoliv oblast, informujte o tom národ a pak Vás budou také oplakávat. V opačném případě dál pište své blogy a nadávejte někde v koutě. Chcete bojovat proti režimu? Svolejte demonstrace, atd. Děláte to? Pokud ne, nemáte právo o tom psát. Respektive jste jeden z těch o kterých píšete....Zviditelňujete se na tragédií jiných. P.S. NEO nedej se!
09. 09. 2011 | 17:02

medyjalní mrdky napsal(a):

ono je to stejně jen takové plácání slámy ...
kdyby se to lidem nelíbilo, tak by s tím již dávno něco udělali.
Protože je ale demokracie, tak si prostě lidi tohle zvolili za životní cestu.
Já jsem člověk přející a když to chtějí mají to mít.
Já si přeji něco odlišného a tak to mám také.
Prostě pohodadžes.
Nic jiného v tom není.
Nepotřebuji přemlouvat někoho, že pohled na věc je nejen odlišný,
ale i velmi krátkozrakej a hloupej.
Uznávám svobodu skončit pod mostem pro každého.
09. 09. 2011 | 17:03

eM napsal(a):

Vážený pane Urbane, třebaže s Vámi v mnohém souhlasím, zejména pokud jde o nechutnou snahu médií vyždímat z tragédie co nejvíce (na druhou stranu - je to jejich práce, dnes už zdaleka přece nejde o prosté informování), kladu si otázku, zda zveřejnění blogu s protikladným, ba až provokativním postojem v této době není prakticky tímtéž. Copak Vám nejde o zvíření emocí? Netěží Váš blog svoji nepochybně vysokou návštěvnost právě díky tomu, že se rovněž věnujete tématu, jež momentálně v médiích "hraje prim"? Za sebe říkám, díkybohu, že tento národ je ještě schopen soucitu, veřejných slzí a smutku. Někdy se bojím, že se obyvatelé ČR projevují pouze jako chladní kalkulátoři a cynikové.
09. 09. 2011 | 17:04

MP napsal(a):

Skvěle napsáno, pane Urbane! Díky za Váš článek, cítím to úplně stejně.
09. 09. 2011 | 17:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 09. 2011 | 17:05

Tom napsal(a):

Hrůza za hrůzou!
To, co se stalo je každopádně strašné a normálnímu člověku musí být bezesporu líto všech obětí a zrovna tak nejbližších pozůstalých. To je lidské, správné a logické. Já osobně na ně, na všechny postižené touto tragédií, taky často myslím. Tak to je ta první hrůza.
Ta druhá hrůza následovala potom a stále pokračuje a pokračovat bude. Je to tak vždycky, když se stane nějaká tragédie = "nejsladší" sousto pro média. Televizní noviny mají oznámit co a kde se stalo. Tečka. To divadlo kolem všech takovýchto událostí dosáhlo mezitím na Nově (ale dnes už bohužel i jinde) extrémních rozměrů. Je to k dokonalosti dovedená hořká fraška. Lidi, vám opravdu připadá normální (a morální) tyranizovat pozůstalé srdcervoucími reportážemi a rozhovory s "reportérem na místě"? Vám se nezdá brutální ukazovat zmrzačená těla v rozbitých autech jen s lehce "televizně rozmazanou" tváří? Vždyď právě ti pozůstalí přece přesně ví, kdo ten chudák je! Divím se, že je hromadně nežalují! A navíc v 19-30 to může vidět a vidí spousta dětí - dokonce i z řad příbuzných oběti! Pořád nic? A pak následuje ta omáčka okolo typu - co měl nejraději, jaké měl dětství, co bude bez něj dělat jeho pes atd. Vám z toho všeho fakt není zle?? Mě teda jo. Pan Urban má zde naprostou pravdu! A těch pár hlavou myslících v diskuzi taky. Velká část společnosti se ale raději nechá programově obelhávat bulvárem a masírovat emocionálně uměle vyšroubovanými reportážemi o neštěstí, soutěžemi typu Superstar (a ještě hůř Vyvolení) a společně roní potoky slz za "překvapivě" nepostoupivší "star" do dalšího kola. A Mareš natahuje rozhodnutí dál a dál a ještě dva bloky reklam a ještě počkáme... A příští týden znova a ještě 10 týdnů stejně. Promiňte, ale vy fakt nevidíte, že z vás mají bžundu?
Raději na závěr ještě zdůrazním, že rozhodně nestavím do jedné roviny trapné grotesky typu Vyvolení a tuto leteckou tragédii! To naopak média udělají úplně stejnou frašku ze všeho, co se jim hodí a co jim, bohužel, většina sežere i s navijákem. A že to funguje, to si pište!
09. 09. 2011 | 17:07

Hloupý Honza napsal(a):

Krátký test pro všechny fňukaly a truchlící národ český:

1) Znali jste některého ze zahynuvších českých hokejistů osobně (o ruských ani nemluvě) ?
2) Když jste slyšeli zprávu o této tragédii, udělalo se Vám nevolno od žaludku ?, měli jste pocit na zvracení ?, ztratili jste chuť k jídlo ?, svět pro vás přestal existovat ?, neměli jste myšlenky na nic jiného ?, všechno se stalo rázem nepodstatným ?, nevěděli jste zda máte plakat, či řvát ?

Jsou-li vaše odpovědi NE, a přesto "truchlíte", tak jste jen obyčejní nebetyční pokrytci, jež svým hraným soucítěním přispívají k celonárodnímu pop-smutku, a devalvujete tak míru opravdové bolesti, kterou musí prožívat rodiny zesnulých.

Jo, a jinak dnes v Somálsku opět umřelo min. 150 dětí, jenom tak, z hladu. Plačte pokrytci ...
09. 09. 2011 | 17:09

Martin napsal(a):

Pane, ve vší upřímnosti a počestnosti, které jsem schopen, o vás můžu říct jenom, že jste pěkný (...) sem si domyslete, to nejhorší ! Takhle trapný článek jsem vážně už dlouho nečetl. Jasné, ve smrti jsou si všichni rovni, ale tady jde o něco úplně jiného. O prostý lidský soucit. Když jsem četl poprvé, co se stalo, nešokovalo mě to proto, že to byli hokejisté a národní ikony, ale proto, že jsem ještě před pár měsíci s těmito lidmi přožíval (pro mnohé velice emotivní) sportovní zážitek jako bylo mistrovství světa. Vyhrávali jsme s nimi a prohrávali jsme s nimi, ale hlavně jsme je viděli. A teď si člověk uvědomí, že tito muži zemřeli. Jde o jedno jediné, taková tragédie hned získá osobnější rozměr!!! Očividně něco, čeho vaše pseudointelektuální nátura není schopná.

Takže pro mě, táhněte do háje.
09. 09. 2011 | 17:11

Agent W4C napsal(a):

Psát proti článku J.Urbana je jako veřejně prohlásit,že nemám zdravý rozum.Všechna ta masáž je vlastně k čemu ??? Hyenismus nejvyššího kalibru.Ano je to tragédie pro jejich rodiny a známé,ale pro normální lidi stačí,když jim věnují tichou vzpomínku,popř.zapálí svíčku a ne se hroutit a dělat šaškárny,které by byly k smíchu,nebýt závažnosti situace.Připadá mi to spíše jako parodie a k tomu ještě špatná.Kolik z nás jezdí bezohledně na silnicích a po nehodě všichni dělají na místech nehod pomníčky,svíčičky a jiné nesmysly...Namísto pomníčků a svíčiček by bylo lépe,kdybychom jezdili podle předpisů a ohleduplně.Díky pane Urbane za pravdivá slova,která některé zde bolí....jako každá pravda.
09. 09. 2011 | 17:13

Jemnický napsal(a):

Karel Mueller

Váš první odstavec je naprosto přesný (09. 09. 2011 | 13:44)

Více netřeba dodávat.

S pozdravem,

Jemnický
09. 09. 2011 | 17:15

Petr napsal(a):

ide potrebuji modly. Ty zvolene modly jsou cunata a tak holt hledaji jine celebrity. Ja nevim proc. V Totontu je filmovy festival. Tisice lidi ma dovolenou, aby pred dannym hotelem shledli tu a tam nejakeho herce.
Na koncertech sili mlade devy pri nejakych tech urvanejch produkcich. Herci, zpevacky ci zpevaci, profi sportovci, modelky a dalsi, uz ani nevim kteri jeste berou desitky milionu. Protoze pracuji v byznysu a ten kdo je vyplaci vydelava jeste vic. Ale plati vse ovcani, hloupi to a zejmena mlade kravky.
Proc jsou modly ti co ziji daleko nad pomery normalniho cloveka ? A nebo prave to ? A prazak doufa, ze se take treba jednou chyti ?

Ze zahynuli reprezentanci je az az smutne. Davam take svicky, jiste. Ale denne hyne mnoho lidi.
09. 09. 2011 | 17:16

schrott napsal(a):

Pane Urbane, tak ze šedesáti-sedmdesáti procent vašich článků nesouhlasím, ale s tímto článkem souhlasím naprosto.
To, co z této tragédie dělají média, je opravdu trapné. Stejně jednají i např. při povodních. Pást se na neštěstí, dojit z obětí i přihlížejících slzy, je něco jiného, než informování veřejnosti s účastí a soucitem. Žel, u nás jde vždy o to první. Je to nechutné.
09. 09. 2011 | 17:16

pokrok nezastavime napsal(a):

chichichi...a už je to tady
Německý komisař EU Oettinger chce
privatizací řeckého majetku a vybírání řeckých daní pověřit úředníky EU.
http://www.spiegel.de...237,00.html
09. 09. 2011 | 17:18

Pozorovatel napsal(a):

Dane - řekl bych že jsi mimo. Sportovce milujeme protože nám je média cpou a dělají z nich celebrity, zrovna tak jako média i lidi prožívají osudy kdejaké kačeny, která dostala roli v serálu nebo je zpěvačkou. Prostě jsme začali žít ve virtuálním a mediálním světě. Když zemře lékař z nemocnice, který zachránil životy stovkám lidí, jde mu na pohřeb rodina a možná pár kolegů. Když umře stavitel co postavil domy pro půlku města, nepůjdou už ani ti kolegové. Každý den umírají 3-5 lidi na silnici, mnozí cizí vinou a jsou i jiné nehody kde zemřou mladí perspektivní lidé. nikdo ani neštěkne
To že sláva herců a sláva a peníze sportovců absolutně neodpovídají jejich přínosu. je víc než jasné Krutě ale výstižně přínos popsal Sáblík14.28,, přečtěte si i Tomáše M v 14,03.
09. 09. 2011 | 17:19

Agent W4C napsal(a):

to Tom...
Co chcete po národě,kde jsou nejprodávanější "noviny" Blesk ??? A TV Nóva má nejvyšší sledovanost,či jak by řekl Železný-má největší podíl z diváckého koláče...
09. 09. 2011 | 17:19

Drulov napsal(a):

Souhlasím s panem Urbanem. Těm z vás, kteří by po něm chtěli, aby jim dal návod na zlepšení současného stavu bych řekl následující. "Začněte sami u sebe, probuďte se". Jde o to si začít všímat toho, co si pro tu veškerou masáž médií a reklam nyní vůbec nejste schopni uvědomit.

Lidé jako p. Urban se vám snaží ukázat jiný pohled na věc, jiný, než jste zvyklí. To, že se dotýká vašich pod kůží zažitých dekadentních návyků a zlozvyků u vás vyvolává přirozenou reakci ho kamenovat. Prostě vám neservíruje ty stejné blemcy, jako ostatní, nejde s davem. Každý může mít na věc jiný názor, ale občas je dobré se na svět alespoň na chvíli podívat očima druhého místo okamžitého chlístání žluče.

Říct si "Nic mně netěší, eště že mám ten hokej." To je přeci špatně, ne?
09. 09. 2011 | 17:20

stejskal napsal(a):

Anebo je ještě možnost, paní či pane eM, že celá řada lidí včetně novinářů se neustále osciluje mezi různými více méně krajními polohami. Na vybičované emoce reaguje buď emocemi ještě vypjatějšími či cynismem. Na cynismus pak cynismem ještě cyničtějším popř. bičováním emocí.

Nemohu se zbavit dojmu, že pro naší společnost je charakteristické právě to neustále střídání extrémních poloh resp. snaha bránit se proti extrému extrémem ještě větším. Jakoby chybělo cosi mezi tím. Jakobychom stále hledali nějakou kotvu a nemohli ji najít.

Přemýšlím o tom, co popsal Jan Urban už od středy. Občas jsem cynický, občas se při čtení či poslechu zpráv rozčiluji, sem tam uvažuji o tom, co se děje se společností, která v posledním století mnohokrát změnila všechny své rituály. Chtěl jsem o tom napsat blog, ale nakonec jsem to neudělal. Asi je to dobře. Jak vidno, je to hodně těžké téma. Pravděpodobně bych si na něm vylámal zuby.

Hezký den.

Libor Stejskal
09. 09. 2011 | 17:20

rony napsal(a):

Ty media to delaji akorat pro business!!! Nehledejte za tim nic nezistnyho, akorat se napalite, a to poradne! Pieta vypada uplne jinak. Pieta pro 3 lidi. Z tehle zprav mam pocit ze nekde padly nove Lidice, proboha. Dobre se bezpracne zaplnily clanky, dobre se bezpracne zaplnilo vysilani, dobre se vyhodne prodalo nestesti. Nekdo se na ty Vasi tryzne co uz pripomina frasku zatracene poradne nabalikoval, a jeste balikovat bude, to mi verte.. Rozhovory s pozustalymi, salatky vzpominek.. Kdo znal ty 3 lidi osobne? Tomu se rika pokrytectvi. Pan Urban nasel odvahu nazvat veci spravnyma jmenana, no pochopitelne by zadnou public komercni srackou pro plebs neprosel, kazil by jim kseft, nikoliv tryznu, samozrejme.
09. 09. 2011 | 17:22

Losna napsal(a):

Ještě je ani nepochovali a Urban už parazituja na jejich smrti, aby zvíšil čtenost svého blogu. Urbane styď se!
09. 09. 2011 | 17:23

prak napsal(a):

Lu, proč berete právo panu Urbanovi vyjádřit svůj názor a navíc mu ještě vyhrožovat co by se stalo kdyby....?
09. 09. 2011 | 17:23

Karel Matoušek napsal(a):

A na druhé straně se - nepřekvapivě - hned vyrojily sprosté a vulgární komentáře, kolik si tam ti milionáři nahrabali a podobně. Hysterie, která kolem toho propukla a která téměř ignoruje hráče z ostatních zemí, je ale, mírně řečeno, nevkusná. Vystavovat rakve na Staroměstském náměstí je už absolutně morbidní.
09. 09. 2011 | 17:23

Azret napsal(a):

Souhlas s blogem:
je mi líto ztracených lidských životů a soucítím s pozůstalými, ale naprosto nechápu ten mediální a společenský cirkus kolem této tragické události.
09. 09. 2011 | 17:27

tupas napsal(a):

nebudu se vyjdřovat k článku pana Urbana, patřim k těm, kterým přijde miniálně nevhodný. Spís bych se chtěl pozastavit na místními "diskutujícími". Je zajímavé, že ti nejvíce inteligentní, kterí hazeji všechny na kopici průměrnosti, z hltačů zpráv TV NOVA dělají makaky (poloopice) a z posluchačů Karla gotta a Heleny Vondráčkové lidi s pokřiveným vkusem, deklarují svou chtělo by se napsat nadřazenost a vyjímečnot, ale přesně ví, co na TV nova bylo a jak dlouho to trvalo.

Všichni máte/máme možnost tu telku vypnout, nečíst noviny, vynechat uvodní 4 stránky a přečíst si zbytek. Nekazit si vzpomínku na hokejisty a dobré lidi tou mediální masáží.
09. 09. 2011 | 17:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek a jeden, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny. Omlouvám se, paní Jitko, ale jasně to stojí v záhlaví každé debaty.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 09. 2011 | 17:32

aga napsal(a):

stejskal

Pan Urban je ovšem bývalým spolumajitelem agentury specializované na ovlivňování veřejného mínění, takže profík, který přesně ví, proč se média posledních 20 let chovají tak, jak se chovají. A jeho blog mi rozhodně nepřijde jako nějaké nestranné hledání kotvy, to by se musel namísto fňukání nad národem věnovat hlouběji právě úloze médií a jejich zásadní roli na stavu, který kritizuje.
09. 09. 2011 | 17:33

ali napsal(a):

Je nutné se vyjadřovat k naprosto zbytečnému blogu?
Je jasné, že národ truchlí. Je jasné, že truchlení se někomu líbí, někomu ne. Je jasné, že každý normální člověk soucítí. Tak proč o tom zbytečně psát? Prostě si národ chce zatruchlit, tak si zatruchlí. A jestli se to někomu nelíbí, ať jde na dvorek, do hypermarketu, kina, muziku, pinkat kuličky či si vezme knihu. Ať vypne pc a nekouká na zprávy..a zbytečně nerozdmýchává nenávist a hyenizmus mezi lidmi přiblblými blogy..
09. 09. 2011 | 17:34

G. napsal(a):

Absoulutní souhlas. Ano, je mi to líto, taky mě pálily oči, ale včerejší novácké rozhovory s dětmi byly směšné. Je to hlavně lidská tragédie rodin - zemřeli mladí lidé, otcové od malých dětí, profesionální elita svého oboru, ať už je jakýkoli... Při růzých nehodách a na následky nemocí takoví umírají denně a tragédie to je nemenší. Pro jejich rodiny, nikdo jiný se o tom prakticky nedozví. Ale o tohle pseudovlastenectví jde. Kdybychom byli opravdu hrdí, tak bychom měli sebevědomí, tudíž by s námi nemohli takhle "vorat". Jenže dnes bylo na poslední stránce čtenáří Blesku vzkazují, díky vám jsme byli hrdí Češi. (Držel naproti pán v metru, tohle si opravdu nekupuji.) Samozřejmě, že na naši společensko-politickou situaci hrdí být nemůžeme, ale za tu si můžeme sami, protože je nám fuk. Přesně jak píše autor - je to pohodlnější. Máme být na co hrdí, máme si co připomínat. Ale ani já neorganizuji protestní pochody proti korupci/elitářství/lobbystickým skupinám... Právě jsme se vrátili ze Skotska, je to národ který z určitého úhlu pohledu de facto prohrál boj o svoji nezávislost, a přesto tam na sebeuvědomění národní příslušnosti narážíte pořád, neprohrál svoji svobodu. Nezaměňovat s nacionalizmem. Oni jenom ví, co jejich předci dokázali a mají cíl, aby se za ně jejich potomci nemuseli stydět. Je to jejich úcta k dřívějším generacím, k tomu co dokázali. Zodpovědnost vůči minulosti i budoucnosti. Na totéž narazíte ve Španělsku, i leckde jinde. My jsme jenom my, tady a teď. A média, která mají největší moc nad náladami a tendencemi společnosti, to živí, protože o nezávislosti těch nejvlivnějších z nich si tu můžeme nechat leda zdát, a vládnoucí třídě se to hodí. Upřímnou soustrast rodinám a blízkým těch, kteří tam zahynuli, ale co je moc, je příliš a tohle je manipulace.
09. 09. 2011 | 17:35

moravák napsal(a):

Někdo pod zn. ,,neo napsal (a)":
,,Tohle je jeden z nejhnusnějších článků."

Bohužel s ním nemohu souhlasit.Jakákoliv smrt slušného člověka je trgédii pro jeho blízké,je li to navíc známá osobnost je to ztráta pro celou společnost.Neznamená to však, že národ by měl podlehnou dávovému šílenství vyprovokovaném některými médií, novináři a skupinami zneužívající této trgédie.Zapalená svíčka, tichá vzpomínka s ostatními občany na pietním místě je víc než bujaré akce a nabubřelé projevy.
Naopak,demonstrace a vyjádření nespokojenosti by si zasloužila vláda a většina politiků jenž zneužívají svých postů k lobismu a vlastnímu obohacení.Nebojme se říct svůj názor veřejně,nelépe je řešit problémy demokraticky v rámci platných zákonů.Nepůjde li to,vezměme košťata a vymeťme tu špínu z naší společnosti. Historie nám dokládá,že to umíme a nemusíme při tom nikoho házet z oken,stačí vyhodit je ze svých funkcí a vést je k zodpovědnosti za to co vykonali pro sebe a své strany a nevykonali pro občany této země.
09. 09. 2011 | 17:35

marťan napsal(a):

Naprosto souhlasím s panem Urbanem.
Kdy český plebs pochopí, že tu nejde o nic jiného, než o počet kliknutí, sledovanost vytipovaných vysílacích časů,
počet prodaných výtisků ? Asi nikdy.
09. 09. 2011 | 17:35

Paprika napsal(a):

Nic jste nepochopili. Akce Bátora už začínala být trapná a média potřebovala jak sůl něco, aby lidi čuměli a žvanili a nedívali se co se děje v parlamentu a na vládě a jak uboze o tom média informují-Tohle přišlo jak z nebe. Do neděle s tím vystačí ale v pondělí už by měl někdo slavný zase ztuhnout, nebo by alespoň Bartošová měla prohlásit, že je znovu zamilovaná, nebo tak něco.

Mediažrouti, dobré trávení
09. 09. 2011 | 17:35

ali napsal(a):

tupas
díky, byl jste rychlejší..
09. 09. 2011 | 17:35

bestof napsal(a):

Souhlas. Cítím to podobně.
Mediální zneužití situace a společné fňukání těch, kteří se nemohou jinde projevit.
A co takoví lékaři?
Kolik zachrání životů denně...a za jaký plat a dík?
09. 09. 2011 | 17:38

Marold napsal(a):

Pane Urbane, naprostý souhlas - ono to vypadá, že se to dokonce hodilo těm gaunerům nahoře do krámu - ta havárie úplně zastínila poslední dění ve sněmovně ...
Možná by stálo za připomenutí i populistické prohlášení Nečase o tom, že pomůžou rodinám hokejistů - to jistě pomůžou i rodinám těch čtyř našich spoluobčanů, které smetl ze silnice polský kamion ...
09. 09. 2011 | 17:38

Agent W4C napsal(a):

to tupas...
Není to trochu laciné,vypnout jen telku ??? To je jako chtít po Židech,aby před válkou vypadli z Evropy do Palestiny.Co tak zkusit měnit pořadí hodnot ??? Ale to půjde ztuha,protože další generace vidí,jak rodiče doma sledují Novácké nesmysly,čte se Blesk,Aha a jiný škvár...Co potom můžeme chtít po lidech,kteří se nechají tak lehce manipulovat...
09. 09. 2011 | 17:38

m.v. napsal(a):

Stejskal:

Pane mazači a cenzore S., stále čekám na Vaši omluvu za Váš pomlouvačný text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich(vašich) stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Nebo už máte tak pokřivený chrakter, že toho nejste schopen???
Hezký den.m.v.
09. 09. 2011 | 17:42

Elleys napsal(a):

Máte pravdu. Média na tom jenom těží a dělají z toho frašku. Nepotřebujeme vidět do soukromí jejich rodin a ani oni si to určitě nepřejí.
Denně umírají tisíce lidí, o kterých se nemluví.
09. 09. 2011 | 17:43

Michal napsal(a):

Souhlasím v tom, že události bylo věnováno více pozornosti, než bylo třeba. A způsobem, který vše tragédii rodinnou atp. by měl prožívat stejně každý občan jako rodinný příslušník.
Ve Vašem příspěvku mi není milá poznámka o prezidentu, který chrání extremisty. Já si naopak myslím, že chrání občana, který ještě neztratil rozum. Extrémní mi přijde řiťolezectví vůči Evropské Unii, nebo oslavování pýchy být homosexuálnem nebo členem jiné menšinové skupiny. Myslím si, že by se tyto menšiny mohly prezentovat jiným způsobem, než na sebe poukazovat extravagancí. Extrémní je, když se většinová skupina zevnitř přesvědčuje, že cool být někým z menšiny. Ještě že není cool mít zlomenou nohu. To by si pak naši "neextremisti" snažili navzájem zlomit haxnu. Ach jo, svět spěje do kytek.
09. 09. 2011 | 17:43

Elena napsal(a):

Sport , kde na zaciatku a konci hry sa hra narodna hymna ,
je narodny sport,
Sport kde na narodny zapas sa zucastnuje Prezident krajiny je narodny sport,

Sportpvci, ktore dovezu Zlatu medajlu vsetci nesieme na rukach, sme stastne, ze reprezentovali dobre , skvele nasu krajinu, sme hrdy, mame pocit stastia!

Chlapci ste pre mna narodnymi hrdinami vsetci!
09. 09. 2011 | 17:43

LU napsal(a):

prak: Nic mu neberu a už vůbec mu nebylo vyhrožováno. Bylo tím jen naznačeno, že kdyby měl svůj názor takto prezentovat před lidmi, které považuje za hyeny, tak by si tak jistý v kramflecích nebyl. Za počítačem je prostě chytrý každý. Tímto rádoby převychovávacím článkem naopak sám autor odpírá názory ostatních a svobodu projevu. Čiší z něj přemrštěná sebejistota a pohrdání zbytkem spoluobčanů, které sám odporně nazval "tupou masou". A z nadřazování sebe nad jinými je mi opravdu blivno.
09. 09. 2011 | 17:44

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Urban vyjadřuje odstup od mediálního obrazu tragédie hokejistů. Má na to právo, vadí mi komentáře "ad hominem". Kdyby to napsal za týden, tak by byly reakce menší, bylo by to už neaktuální, ale možná by byla ochota k zamyšlení.
Například nad popularitou a finančním odměňováním umělců, modelek, sportovců, která je založena na jejich schopnostech být v něčem dobří. Problém je, že se rozšiřuje i na jejich ostatní názory a činnosti - i když někteří z nich jsou hloupí, jiní hajzlíci, jiní nevědí nic o reálném životě - stačí sledovat cvrkot.
Vadí mi to, protože každá doba má spoustu vážných problémů. Ale už ve starém Římě lidem dávali chléb a hry a byli populární třeba gladiátoři.Teď je otázkou, zda je to normální anebo je to jedním ze znaků úpadkové civilizace.
09. 09. 2011 | 17:45

Nika napsal(a):

Konečně napsal někdo pravdu. Je smutné, že tito lidé zemřeli, ale je to stejně tragické jako úmrtí kohokoliv jiného (snad jedinou výjimkou by bylo úmrtí nějakého geniálního vědce, který za svého života vybádal lék proti nějaké závažné chorobě apod.). Češi jsou vlastenci opravdu jen při sledování sportu, což je smutné. Já osobně však tuto formu češství nesdílím, takže nyní nezapaluji svíčky a při sportovních úspěších českých sportovců zase zběsile neskáču. Jsou opravdu důležitější věci než je sport. Politická situace v ČR by měla lidi zvedat ze židlí a ne nějací sportovci.
09. 09. 2011 | 17:45

eM napsal(a):

Pane Stejskale, to rozhodně nepopírám, nicméně to nebylo (či nemělo být) hlavním tématem mého příspěvku. Tahle tragédie splňuje mnoho kritérií gatekeepingu - zahrnuje celebrity, týká se našeho státu + státu, jenž k nám má kulturně blízko, zemřelo mnoho lidí, jde o jedinečnou událost... Stejně tak Vámi zmiňované krajní póly by bylo možné zařadit do sféry vlivu médií, průměr nás (bohužel) přestal zajímat. Je to nechutné, ale tak svět médií funguje. Mně spíše vadí moralizování tohoto článku, který dle mého vychází z téhož principu jako kritizovaná média (nemluvě o jeho umístění na titulní straně online deníku, jenž tragédii věnuje značnou část dnešních zpráv) a z události těží rovněž. Smutek ze smrti člověka, který mi byl sympatický (OK, jehož mediální obraz mi byl sympatický, abychom byli přesní), považuji za poměrně přirozený, třebaže jsem velmi racionální osoba. Přepjaté by se mi zdálo, kdyby se na znamení smutku někdo podřezal. Tady přece nejde o národní fňuk. Národním fňukem je spíše naše národní nadávání po hospodách, aniž bychom se aktivně snažili cokoli změnit. Pokud autor narážel na vzlykající lidi (a hlavně děti) zapalující svíčku, tak na místě je kritika televize, která to odvysílala s nevhodnými komentáři založenými na líbivých heslech, ale už ne kritika (mladého) člověka, pro nějž de facto zemřel hrdina. Je to stejné, jako když někomu ukápne slza nad knihou nebo pláče při sledování filmu. Samozřejmě naprosto něco odlišného pociťují blízcí obětí, ale to nesnižuje zármutek veřejnosti.
09. 09. 2011 | 17:46

rada napsal(a):

Děkuji za článekR,konečně po dlouhé době někdo napsal pravdu.
09. 09. 2011 | 17:46

Kryštof napsal(a):

Čecháčkové = synonymum pro trapnost , lhaní , kolaboraci , zbabělost a udavačství .
Arogance s jakou se domnívají , že jsou svéprávnými bělochy je bezbřehá a už ani není k smíchu , ale obtěžuje .
"Kde domov můj ..." pro pronárod , který SÁM si tuto zemi rozkradl , je nanejvýš případným textem .
Ti čecháčkové jako celek , kteří si svobodně za své VIP vyvolili hospodského udavače a zlodějíčka Paroubka , právě tak jako zhovadilého bolševického svazáka ze salaše Topolánka a primitivního koloťuka od posunu Grosse , si rozhodně místo mezi lidmi jako živočišným druhem , nezasluhují . Buřt za bůra a pivo za dvojku u voleb včetně 30 kaček gratis u doktora a spojenectví s Marťany , to je přece ten všeinteligentní a vždycky vlastenecký Čech .
09. 09. 2011 | 17:47

Petr186 napsal(a):

škoda, že tam nebyl hrdina Duda, mlátička důchodců
09. 09. 2011 | 17:47

Šárka napsal(a):

Pane Urbane, děkuji za skvělý článek, mluvíte mi z duše. To, co předvedla média, snad nemá obdoby. Nepřetržité studio na ČT 24 - vypadalo to, že přišel konec světa. Následující den se na naší základní škole objevilo pár dětí v černém oblečení - kluci ze druhé a třetí třídy zvěstovali ostatním, že drží smutek... Není co dodat.
09. 09. 2011 | 17:47

taposek napsal(a):

Pane Urban, presne podobne myslenky mne napadly, kdyz jsem ten tyatr sledoval v mediich, tedy v TV a i v tisku (opravdu vyjimecne jsem mel k dispozici MFDnes,Denik,Blesk). Jeste vetsi show nez Kvitova vyhrala Wibledon (najednou cestna obcanka mesta). Pritelkyne ma 18letou dceru, ktera byla na hokeji bylas snad jednou, ale najednou ubrecena telefonovala ze stadionu, kde byla na "akci". Kvicet v TV na ruznych reality show, to ano. Pak se nedivim, ze totalne zblbla mladez chodi volit Kalouska a spol. o to preci jde. Udelat z Cechu americke blbce, ti jsou aspon hrdi na svuj narod, tady z Tebe udelaji nacionalistu - nacka.
09. 09. 2011 | 17:48

Franta, Dačice napsal(a):

Hokej mám rád (ba ho přímo miluji), ale tohle je naprosto přesný článek. Sám bych ho výstižněji nenapsal. Co předvádějí dnešní česká média je opravdu trapnost a ždímání emocí. Naprosto to ale chápu - snaží se na tragédii vydělat, protože lidi v Čechách tragédie nejvíce zajímají. Jednou na toto téma byl naprosto přesný článek v Respektu. Šéfredaktoři bulvárů totiž podle jim získaného průzkumu zjistili, že tohle plebs právě nejvíce zajímá.

Díky za odvážný článek, pane Urbane!
09. 09. 2011 | 17:48

Flufi napsal(a):

Líbí se mi, jak tu všichni říkáte, že je to na NOVĚ hrozné divadlo atd. Čili se na to díváte taky. A jelikož se na to díváte, televize má sledovanost a jen kvůli ní to dělá!
09. 09. 2011 | 17:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ago,

znám Jana Urbana už hodně dlouho, jakož i jeho různé profesní aktivity. Myslím, že to může být i jinak.

Ale to není důležité. Spíš jsme se opět zamýšlel nad svým dojmem, že touto společností (někým víc, jiným méně, každým asi trochu jindy) neustále zmítají emoce, období nekritické euforie a očekávání, pak zase hluboká deprese, horečná aktivita s bolestínskou odevzdaností. Prostě všechny ty extrémní polohy. A k té úvaze mne opět přivedly události posledních dnů, způsob, jak je zpracováváme ve svých myslích i navenek, tento blog i reakce pod ním. Chvíli to vypadá, že celý národ truchlí (alespoň na viditelných místech). Pak zase, že to většině připadá neuvěřitelně směšné. A něco normálního, lidského mezi tím není? A tím nemám na mysli jen to, co zjevně hýbe touto společností (alespoň podle některých médií) od poloviny týdne.

Libor Stejskal
09. 09. 2011 | 17:54

Nika napsal(a):

Sport je dnes jen fraška. Osobně nechápu proč kvůli sportu mnoho lidí tolik vyvádí. Vždyť sport už dávno není národní záležitost, je to byznys. Sportovci si prostě vydělávají na živobytí tím, že za nějakou zemi sportují. Vtip je v tom, že nesportují za svůj národ. Rus může kliádně hrát hokej za ČR, Čech může hrát hokej za Rusko, Afričané jsou dobří v běhu, tak jsou všemi státy žádaní na běh. Sport je o penězích a ne o národnu. Z rádoby Čechů oslavujících každý sportovní úspěch a brečících pro každého zemřelého sportovce, je mi zle. Když mají jít k volbách, tak to nejdou, ale když se hraje hokej, tak to jsou hned plné hospody a všichni čučí na bednu. Projevovat národní hrdost opíjením se u hokeje je opravdu velmi záslužná činnost, něco takového je možné opravdu jen v Česku. Stydím se za to, že jsem se v tomto Absurdistánu narodila.
09. 09. 2011 | 17:55

rekk napsal(a):

Kazdy na to ma jiny nazor, ale s tim clankem naprosto souhlasim, stejne jako s Hloupym Honzou, je to hrozny o tom zadna, ale uz z principu - nezaslouzili by si kluci trochu ucty? uz jen to, ze na facebooku zacali okamzite vznikat stranky na toto tema?behem hodiny 50 000 jednoduchych ovci se muselo pridat, komentovat, vytvaret videa a hrubkami a sdilet? reakce na smutnou udalost ma byt dustojna, ale to, co se tu u nas rozpoutalo je k zbliti. Na dukaz truchleni kliknu a dam: to se mi libi? Kolik z tech "truchlicich" udelalo neco na dukaz smutku mimo pc a tv? Jenom jste vy "truchlici" ovce znevazili pojem dustojny odchod nekoho, kdo neco dokazal.....
09. 09. 2011 | 17:56

yasinsezgin@seznam.cz napsal(a):

Vážení, je nechutné jak si tu cintáte pentli a serete těm klukům pomalu na hrob. Média jsou bohužel média a dělají z toho frašku... Asi jak v čem. Já truchlím taky. Jsem hokejový fanda a ne jen hokeje. Jak tu chcete pindat o tom, že nás lidi nezajímá Česká situace - tedy co se děje v této zemi. Jak by mohlo, je to pořád dokola a stejně se to nezmění, krádeže, korupce a nájemné vraždy v nejvyšších kruzích... Spojovalo nás výtězství hokejistů, a teď, bohužel i jejich tragický skon, ať už brali vysoké platby nebo ne - kolik berou vlastně zajímá jen závistivce! Vy pane, co jste napsal tento článek, musíte mít buď hroší kůži a nebo jste měl být dávno v Bohnicích. Člověk se zdravím rozumem by totiž nemohl napsat v takovou chvíli něco tak hnusného. Asi kdyby jeden z těch hokejistů byl Váš příbuzný, nezmohl by jste se na slovo, nebo kdyby jste byl jeden z toho letadla co přežil asi by jste mluvil jinak, pokud by jste vůbec mluvit mohl... Nemáte žádnou úctu k pozůstalým a nemluvím jen o Češích ale o všech obětech tohoto leteckého neštěstí. Pokud Vám nenafackuje hanba měl by to udělat někdo, kdo má víc rozumu než jste kdy pobral Vy!
09. 09. 2011 | 17:57

Bára napsal(a):

Nezlobte se, ale republiková tryzna, fňukání nad smrtí hokejistů je vážně dost přehnané. Mně je taky líto jejich životů, je mi líto jejich rodin, hodně na jejich smrt myslím. Ale pravda je, že denně umírá tragicky mnoho lidí, kdo o nich mluví? Kdo mluví o lidech, co umírají hlady? Jakoby nám to bylo jedno... Jistě - nelze smrt hokejistů přejít mlčky, ale všeho moc škodí.
09. 09. 2011 | 17:59

Normální člověk napsal(a):

No, abyste se z toho neposrali, na silnicích zemře tolik lidí a jsou to doslova vraždy. A nikdo, krom rodinných příslušníků netruchlí. Sportovci dnešního kapitalismu určitě nereprezentují nějaký stát "do roztrhání" bez nároku na odměny. Vše je jen výdělečná činnost a dělají to pro prachy. Proč by dostávali takový peníze za "sport" a proč by "kvetl" legální obchod s bílým masem (se sportovci) za desítky a stovky miliónů? Tak se z toho nepotentujte.
09. 09. 2011 | 18:00

BÉDA napsal(a):

Pro: Nika
TAK SE ODSTĚHUJ!
09. 09. 2011 | 18:01

Matka Vlčice napsal(a):

To flugi - dost trapný komentář nemyslíte? Třeba se na to nedívají (ti někdo, koho tu oslovujete), třeba to jen přepli z jedničky na NOVU a tam zase hokejisti, tak to třeba přepli dál, nebo taky ne. Tuhle "agresivněobviňovací rétoriku" mířenou na virtuální "vy" nazívám prostě PINDY.

K článku - smrt tolika mladých lidí plných života, milovaných a potřebovaných mě také mrzí, za poslední měsíc v mém okolí už zemřelo několik takto mladých lidí a já už se pomalu bojím vylést ven. Na druhou stranu, příživnictví médií na neštěstí druhých mě nepřekvapilo, ale ani mi nepřestalo připadat trapné.

Další věc která mě zaujala bylo vyhlášení jakési sbírky na podporu rodin zemřelých hokejistů - vtip? - něco podobného, jako když stávkovali za platy piloti ČSA? Trochu nevkusné....
09. 09. 2011 | 18:01

Jan napsal(a):

Ať jdou ti prdelolezečtí fňukalové "někam".Každou cvíli někdo umře a tihle zas pro lidstvo tolik neudělali.Spíše mě zajímá kolik lidí z médií se na tomto neštěstí živí a kolik "bulí" fanynek???Ty Husy se chodí na zápasy pouze předvádět a hledat bohatého sportovce-sport jako takový je vůbec nezajímá a nic o něm ani nevědí...
09. 09. 2011 | 18:03

Eleshar napsal(a):

Jestli někdo s prominutím "sere těm klukům na hrob", tak to jsou právě tyhle nemístné a neupřímné projevy "soustrasti". Kdekdo se snaží dát ostatním na odiv, jak ho to hluboce zasáhlo a jak upřímně truchlí. Zajímalo by mě, jestli by to ti lidé dělali, i kdyby šlo o jejich blízké, jestli by za ně také zapalovali facebookové svíčky (modré nebo červené). Osobně tomu nevěřím a považuji to za stupidní pózu živenou médii (a Aktuálně.cz v tom také není nevinně, jejich bulvarisující uchopení události mě velmi znechutilo a tyto noviny, které jsem poslední dobou považoval za poslední baštu jakž takž seriosního a vyváženého tisku v ČR, u mě velmi klesly).
09. 09. 2011 | 18:04

jarpor napsal(a):

Mno...

1. Nejvíce mi konvenuje replika Karla Muellera...
2. Mnozí z těch, co se posadí před obrazovku a nemají daleko k "Kdo neskáče není Čech" jsou zodpovědní, pracují ve prospěch svůj i společnosti, pane Urbane. Měl byste se jim omluvit...
3. Jestliže média se přiživují, a že se přiživují... stejné děláte Vy sám... jen na opačné straně osy "fňukání".
4. Je na každém, jak k tragédii přistoupí. Zda okázale ve "světle reflektorů"... či s tichou účastí k pozůstalým... protože není důležitějších mrtvých. Jsou jen známější a neznání...
Tak chápu jeden příspěvek "ať si každý dělá co chce"... za který si to debatující schytal...

Palec dolů...

Hezký podvečer
09. 09. 2011 | 18:04

AnnaZ. napsal(a):

Vážený pane Urbane, trpělivě jsem pročetla celou tuto diskuzi a musím vám říci jedinné: Pro naši zemi je potřeba z různých důvodů dlouhá řádka lidí. Politici, aby člověk měl na co nadávat. Média, která všechno nafouknou, ale dají nám pohled na věc. Policie, která sice má své mouchy, ale přesto bychom se bez ní neobešli. Lékaři ze zcela jasných důvodů. Zpěváci pro relaxaci. Sportovci pro projev národní hrdosti. A stejným způsobem se dá pokračovat dál a dál, avšak ať přemýšlím jak přemýšlím, nikomu nepřispívá člověk, který sedí u počítače, do všeho mluví, všechno kritizuje a sám jen sedí doma a se zájmem sleduje, zda se najde někdo, kdo jeho kecy vyslechne. KDyž tak hezky píšete o korupci a dalším svinstvu, myslím
že váš plat by se dal použít i mnohem lepším způsobem.
Ti hokejisté dali našemu národu jednu velice vzácnou věc, na krátkou dobu jsme byli pyšní na to, že jsme češi. Když pak tragicky zemřeli, lidé byli na jedné straně. Puberťáci, mladí, staří, holky, kluci, ti všichni plakali a vyjádřili svůj smutek. Najednou se všechny spory odsunuly stranou a my byli zase národ. Máte za zlé médiím, že se vydávají touto cestou?
Pokud nesouhlasíte s tím, co vyvolala smrt těch kluků, pak to vyvolává dojem, že vás baví rozvracet pospolitost národa a tvářit se přitom jako zachránce a člověk, probouzející spáče. Áž zvednete pozadí z kancelářské teploučké židle a půjdete něco dělat, pak klidně ryjte do lidí, kteří pro nás něco udělali. Hokejisté nám dali radost, co vy?
09. 09. 2011 | 18:05

pí Mullerová napsal(a):

Na prosty lid český, moravský a slezský,
je potreba prisnost,
prosty lid se musi neustale necim strasit,vinit,desit, zeano pane Urbane.
Jinak nam zdivoci.
09. 09. 2011 | 18:05

stejskal napsal(a):

Nechtěl jsem Váš text rozvádět, pane eM. Jen přidat další úhel pohledu. Neymslím, že by byly nějak zvlášť v rozporu.

Na titulní straně je ten text proto, že i on jiný úhel nabízí (zatím se oc neobjevoval), a proto by se o něm mělo dle nás debatovat.

Libor Stejskal
09. 09. 2011 | 18:09

Matka Vlčice napsal(a):

to yasinsezgin - promiňte, pokusila jsem se Váš příspěvek přečíst, ale ani na několikátý pokus jsem nepochopila smysl vět. Můžete to napsat nějak jinak? Počítám, že i zbytek zde přítomných se nedostal dál, než k první (poněkud exaltované) větě.
09. 09. 2011 | 18:10

Jakub Havlíček napsal(a):

Do písmene souhlasím a děkuji za tento názor,
Havlíček
09. 09. 2011 | 18:10

Matka Vlčice napsal(a):

Proboha, přestaňte psát "jedinné". Už končím, nechci tapetovat, ale takovýto výmět mě vždycky dostane.
09. 09. 2011 | 18:12

Rodaxx napsal(a):

Tady se vždy dělal velbloud z komára a tohle se novinářům hodilo. Po čtyřech mrtvých dětech ani pes neštěkne. Navíc, stalo se to v Rusku, většina organizací je tam v rukou mafiánů a jím podobných, takže klidně mohlo jít o vyřizování účtů. A s tím musí každý, kdo tam je, počítat.
09. 09. 2011 | 18:12

aga napsal(a):

pan Stejskal

Takto to formuluje sám pan Urban:

"Zoufalá neprofesionalita a neuměřenost umělého a cynicky kalkulovaného bičování emocí novináři a editory českých médií je pak už jenom otevřeně trapná."

Takže spíše než "touto společností zmítají emoce" se dá říci s panem Urbanem "touto společností zmítají média". Takže znovu opakuju - měl by se spíše soustředit na úlohu médií a různých dalších profesionálních opinionmakers, většinou nečeských, než na fňukání nad českým národem. Jeho profesionální životopis dává tušit, že ve věci není laikem, takže bychom se mohli nadít profesionálního zhodnocení situace.
09. 09. 2011 | 18:12

Hela Dušková napsal(a):

Dobrý den pane Urban,taky jsem stopovala v TV kolik nadbytečného času je věnováno jednomu tématu, aby jinde chyběl. Kolik nadbytečných myšlenek pro jedno téma, aby se jinde nemuselo myslet vůbec. Jsem z toho smutná a někdy pěkně naštvaná. S pozdravem H.Dušková
09. 09. 2011 | 18:13

Karel napsal(a):

AnnaZ:
to je fajn že se lidé spojují když je po nich. Ale tohle by se mělo dít i v jiných situacích. Naši politici nám berou budoucnost a to umíme jen nadávat na internetu nebo v hospodě spojit se a jít na ně to už nějak nejde. Ale jakmile zahyne několik sportovců kteří mají pro společnost přínos asi jako pokladní v supermarketu tak to se hned lidé scházejí a společně dělají různé pitomosti. To je jako nějaká naše vlastnost že se umíme spojit jen v situacích které nemají žádný smysl?
09. 09. 2011 | 18:21

Stařeček napsal(a):

neštěstí je neštěstí. Pro někoho menší, pro druhého větší. Novináři jsou žumpa, kšeft je kšeft. Prodej novin a sledovanost TV se zvýšily. Dobrá práce, řekli šéfové novinářům. Zlatí hoši, děkujeme vám, Bohužel naposledy (myslí si novináři a hlavně majitelé novin). Škoda, že to nemůžete zopakovat. KKD. Na rodiče a příbuzné nikdo nemyslí. Novináři jim půjdou klidně strkat mikrofon a kameru před nos. Hokejistů a pozůstalých mně je líto. Novinářů se za toto štítím.
09. 09. 2011 | 18:21

Sofi napsal(a):

Pane Urbane,
souhlasím, nemám co dodat. Mám úplně stejný názor. Z mnohokrát se opakující situace ovšem vyplývá, že čecháčkům není pomoci. Však už se zase ti "útlocitní" ozývají a nelíbí se jim Váš článek. Někteří dokonce v tom "bečení" vidí pospolitost národa - jak primitivní! Není se co divit, většina z nich jsou čtenáři Blesku a tohle je něco pro ně. Současný neudržitelný stav v tomto státě je vůbec nezajímá! Co s tím uděláme ? Jsou ještě vůbec nějaké možnosti, když pominu ty drastické?
09. 09. 2011 | 18:24

Elena napsal(a):

Prosim vas Cesy, uctite si chlapcov , pochovajte ich s poctou,
cely svet v mediach pise o mych ako o hrdinoch,
vspamatujte sa prosim, tie chlapci su pomali jedinou vasou narodnou hrdostou, viem ze narod ich ma rad, viem ze ak clovek place tak su to slzy ludske ozajstne ,

Pan autor vas clanok je prejav hyenizmu, ackolvek ste chcel poukazat na hyenizm nekoho ineho.
09. 09. 2011 | 18:29

martin013 napsal(a):

Pseudointelektuální canc, by pro váš naprosto pomýlený text, bylo ještě mírným hodnocením. Jak se říká u nás na Moravě, popletl jste "koše s baňama". Ve vyspělé moravské kultuře, byste zcela obyčejně chytil "jednu po paštěce", protože za ty cancy by nic jiného následovat nemohlo. Pokud zrovna vy učíte, je to taky mimo jiné vizitka této společnosti. Aha.....Pán je bývalý disident! Tak to mnohé objasňuje. HNUS.
09. 09. 2011 | 18:33

netřeba napsal(a):

AnnaZ. to myslím shrnula naprosto geniálně za všechny tady oponující a "lidsky" smýšlející. Všechno, co se nyní děje, alespoň zůstane vzpomínkou a důkazem pro děti, které tady po hokejistech zůstaly, že jejich tátové byli NĚKDO a že je téměř celý národ měl rád. Aby například malý dvouměsíční Honzík, který ani nevěděl, že má tátu a že za tak krátkou chvíli i o něj stačil přijít po letech věděl, že na něj může být právem hrdý. A věřím tomu, že při zmínce o nějakém panu Urbanovi a pár jeho nohsledech, by si s chutí odplivl ... spousta tady z vás křičí, jak tady s prominutím sereme na politiku a na to, co se v našem státě děje ... ale hlavně, že vy chudinky se o náš stát tak perete a snažíte se dělat změny. Jen blbě kecáte na hubách.
09. 09. 2011 | 18:34

JE MI ZLE ze systému,kterému jsem věřil napsal(a):

Truchlete, spočtěte si svůj důchod na : duchodovakalkulacka.mpsv.cz,
a pak můžete jít do ulic, Vy jste fakt slepí viďte, Vám už nezáleží ani na Vašich dětech ani na osudu státu - prostě jste fanatici?
09. 09. 2011 | 18:35

jarýs napsal(a):

Dobrý den pane Urbane.
děkuju. Vždycky, když narazím na tohle téma /spíš je těžké se mu vyhnout/, vytanou mi na mysli ti pozůstalí. Co teď asi prožívají. A jak moc by si asi přáli ticho.
09. 09. 2011 | 18:35

Naštvaný napsal(a):

Autore, konečaně jsi napsal něco rozumného. Ty tvé pomluvy už skutečně otravují.
09. 09. 2011 | 18:35

marabu napsal(a):

Pane Urbane, než jste toto napsal, měl jste vypnout TV a dát si dvojku červeného. Považuji to za intelektuální přešlap v tu nejméně vhodnou dobu. Využít této situace k propagaci "Vaší" politiky, včetně EU a NATO, je velkým šlápnutím do exkrementu.
09. 09. 2011 | 18:38

Divák TV napsal(a):

Tak já vám zrovna řeknu, že jsem se právě kvůli takové debilitě na zprávy vůbec nekoukal. A protože to nemělo konce, nekoukal jsem se ani na to ostatní - tak nevím, jestli si tím zvýšili sledovanost, spíš naopak. Možná to zajímalo nějaké prdlouše, ale rozumný divák to raději přepnul.
09. 09. 2011 | 18:38

Effi napsal(a):

Dobrý den, pane Urbane,
ačkoliv se s Vámi neshodnu v mnoha Vašich názorech (Váš fanoušek opravdu nejsem), dnes Vám musím dát za pravdu. To, jak se k této události opět postavila naše média, je vševypovídající. Némám televizi, ale stačilo si proklikat hlavní zpravodajské servery a bylo mně z toho zle.
Rodinám a přátelům pozůstalých vyjadřuji hlubokou soustrast. Vždy je mi líto, když odejde ze světa někdo tak mladý a zároveň schopný. Vážím si jich pro to, co dokázali, kolik tomu ze sebe obětovali, a že reprezentovali naši vlast (ikdyž pro něko jen v "hokeji"...i to se počítá a není se za co stydět).
Vážím si každého člověka, který něco umí. Pokud svou práci dělá dobře, s láskou a pokorou, má můj respekt, ať je to vědec, hokejista nebo tesař.
09. 09. 2011 | 18:42

Hel napsal(a):

Kdyby mi nepřišlo škoda si špinit koberec, asi bych si i odplivla.
09. 09. 2011 | 18:44

Lucík napsal(a):

Zajímavý článeček,podle kterého jsme zřejmě všichni národem ignorantů a tupců,kteří se dokáží semknout jen v případě,že jde o nějaký sportovní svátek či katastrofu.
Sice jsem absolventkou vysoké školy,ale ráda se mezi tato "individua" přihlásím.
Autor se diví tomu,že jsou lidé zarmoucení nad ztrátou kluků,kteří jim dokázali udělat radost,místo toho,aby se zajímali o správu věcí veřejných...
Pokud se rozhlédnete kolem sebe,není v tomto státě moc věcí,na které by člověk mohl být hrdý,nebo ho těšily,tedy pokud nejste ve vládě,zloděj a nebo obojí dohromady.
Má mě snad těšit náš excentrický prezident se svojí euroskeptickou posedlostí? Má mě těšit vláda,která připravuje koncepty,které z lidí sedřou kůži? Má mě těšit,že představitelé tohoto státu si žijí jako na krmníku a ostatním vykládají pohádky o tom,jak si žijí nad poměry a měli by šetřit?
Má mě těšit fakt,že poslanci,kteří jsou volení zástupci lidu lidmi pohrdají,pokládají je za idioty a vždy si udělají to,co chtějí ?Má mě těšit,že v tomto státě si na velké peníze příjdou jen "osobnosti" typu Krejčíř,Kožený.... ?
Nebo snad oodložené a nikdy nevyřešené korupční kauzy a rozkrádačky? Ano,kromě hokejistů měl tento národ v minulosti i řadu jiných osobností,kterým budiž sláva a čest,ale současní politici se k nim opravdu počítat nemohou.
Naše "neschopnost" identifikovat se se státem,jak v článku píšete může být způsobena také tím,že je nám více než dvacet let vnucováno,že jakýkoliv projev patriotismu je pomale nacismem či fašismem....
Jediný projev,který je zde uznávaný je lezení Americe kamsi,to je o.k.,to je cool !
Na místo toho,aby se rozebíralo,jací jsme všichni magoři a "fnukny" by Vás novináře mohlo těšit,že v tomto prohnilém státě stále existuje něco,co dokáže lidi stmelit dohromady a obecně vzato je jedno,zda je to hokej,nebo cokoliv jiného.
Nechte prosím každému svobodnou možnost truchlit nad tím,koho oplakávat chce.
Ti kluci nám dávali radost,i díky nim byli naše dny o něco štastnější,dávali nám možnost si alespon na chvíli odpočinout od každodeních starostí.
Vždy když hráli,věděli moc dobře o tom,jak celý národ prožívá jejich pády i vítězství,jak moc jim všichni drží pěsti.
Z rozhovorů s kluky je jasně patrné,že cítili obrovskou odpovědnost,aby nezklamali své fanoušky.
Z tohoto důvodu by nás určitě nepokládali za "fnukny",které po nich smutní,jelikož na rozdíl od Vás by důvody našeho smutku pochopili.
09. 09. 2011 | 18:47

Sladký napsal(a):

Občane,dík za odpověd.Rozumím Ti (promin,že tykám,ale známe se už dost dlouho,klidně mi též tykej.Tvé argumenty respektuji,budu nad nimi přemýšlet..Jsem rád,že se zde potkávám s lidmi jako jsi Ty.Nemusíme spolu vždy souhlasit,souhlasíš?
09. 09. 2011 | 18:48

Sladký napsal(a):

Effi-k tomu není co dodat,jste rozumný člověk.Pod Váš příspěvek se rád podepíši.Škoda,že nepšete častěji.
09. 09. 2011 | 18:51

Effi napsal(a):

To Lucik: Hezky řečeno :-)
09. 09. 2011 | 18:51

ep napsal(a):

Přesně tak. Úroveň národa nestojí za nic. Novináři jsou hyeny. Politici se dělají co chtějí. Ale spadne letadlo s absolutně zbytečnými lidmi, co nikdy nic pořádného neudělali a je to tragédie rozměru Mnichova! Je mi z toho zle.
09. 09. 2011 | 18:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 09. 2011 | 18:53

Kačule napsal(a):

Lucík

Lépe bych to sama neřekla, takže souhlasím úplně se vším co jste napsala...
09. 09. 2011 | 18:54

Krtecek0505 napsal(a):

neo to vyjádřil zcela trefně, naprostý souhlas, není co dodat!!!!!!!!
09. 09. 2011 | 18:55

Koukolka napsal(a):

Ja to vidim jinak. Ti tri chlapi byli popularni (tj. byli soucasti zivotu mnoha z nas a byli vnimani pozitivne) a soustrast mnoha lidi je na miste a v poradku. Z toho vyplyva i zajem medii. To, ze nektere porady/clanky v mediich jsou nevkusne je dilci problem. Melo by se to oddelovat. Neverim, ze by to nejak souviselo s (neblahym) stavem naseho statu. Nevhodne nacasovany blog.
09. 09. 2011 | 18:55

slunečnice napsal(a):

Pan Urban napsal: "Neschopnost identifikovat se se státem a národním společenstvím natolik, aby občan aktivně vyžadoval bezpečné ulice, fungující justici, slušnou vládu, nebo prezidenta, který nechrání extrémisty, je nahrazována umělou a kdykoliv vypínatelnou pseudoidentitou „národa“ fanoušků profesionálních sportovních hvězd."

Souhlas. Místo okázalých nářků a zjitřených emocí by bylo vskutku vlastenecké se začít věcně, aktivně a důsledně zabývat vším, co této zemi dlouhodobě škodí a působí jí obrovské ztráty, jinak si sami sobě půjdeme jednou na pohřeb. Jak dojde palivo a nepotáhnou motory, čeká nás taky tvrdý dopad na zem.

Jenže jak už to tak v historii chodí, teprve až nebude na chleba a času na hry, tak to mnohým docvakne. Snad.
09. 09. 2011 | 18:55

Jana napsal(a):

Samozřejmě je mi líto životů mladých mužů, je mi líto jejich rodin. Avšak při včerejším sledování TV už jsem si hříšně pomyslela, že je toho plačícího šílenství moc, při zmínce "Kdo neskáče, není Čech" jsem TV vypnula. Při truchlivém projevu prezidenta Klause jsem si v duchu přála, kdyby tolik času věnoval komentování korupce, černému financování partají a dalším nešvarům ve státě - tady postrádám jasná prezidentova stanoviska. Pane Urbane, máte pravdu, zpráva BIS nás nevzrušuje, ač by setsakramentsky měla. Hádáme se, kdo je nalevo, kdo je napravo, kdo je modrý, červený, oranžový, fialový, zelený - přesně podle Machiavelliho: jsme národem rozděleným, vládcům se snadněji panuje.
09. 09. 2011 | 18:57

AnnaZ. napsal(a):

Diváku TV:O rozum tady nejde. Jestli nesouhlasíte s mediálním humbukem, prosím ale nazývat informování o smrti člověka "Debilitou"? Co by vás pak tedy nedzvihlo ze židle? Smrt 43 lidí je vám málo? Pokud je vám to jedno, klidně, ale nerozhlasujte do světa, že jste bezcitný a jste na to pyšný. Nutí vás na to někdo koukat? Některé z nás to zajímá a i kdyby ne, ze slušnosti vůči ostatním zachováváme dekorum. Pokud vás tak hrozně pohoršuje, že lidem nejsou lhostejní lidé okolo, pak zalezte zpět do jeskyně a pročítejte ohmatané vydání Napoleonových deníků.
No vidíte pane Urbane, a je to tady o čem jsem mluvila. Zase děláte spory tam, kde nemají, co dělat. Gratuluji vám. Zase můžete usínat s pocitem sebeuspokojení. Dobrou noc.

Děkuji Netřebo za vyslovení souhlasu a s vaším dodatkem naprosto vřele souhlasím.
09. 09. 2011 | 18:58

Moravák napsal(a):

Pane Urban,
díky,díky za tento blog. Naprosto souhlasím.Čecháčkovké urážky nejsou hodné Vaší pozornosti.Jsou dokladem kulturní úrovně a inteligence této části společnosti, snad se stane v budoucnu zázrak.Jestli ne, Bůh s námi.
09. 09. 2011 | 18:59

Jan napsal(a):

To zas bude nenávisti od potrefených čecháčků :-/
09. 09. 2011 | 19:00

Sladký napsal(a):

Bohužel,i kvůli naprosto pochopitelnému zármutku prošla bez povšimnutí odporná,zrůdná zhovadilost se soukromými důchodovými fond parlamentem.HNUS v pravém slova smyslu.Lidé,probudte se!
09. 09. 2011 | 19:03

Terri napsal(a):

Dobrý článek pane Urbane :-)
09. 09. 2011 | 19:03

Sladký napsal(a):

Dnes večer měl být celý národ v ulicích.To,co se zde děje,přesun obrovských částek do nenažraných soukromých tlam je neskutečná zhovadilost,neuvěřitelná prasárna.Je vůbec možné,že to příjmeme mlčky a bez protestů?!
09. 09. 2011 | 19:07

Effi napsal(a):

Děkuji pane Sladký za podporu :-)
09. 09. 2011 | 19:09

český maloměšťák napsal(a):

Pocit, že lidi, kteří na mě mluví dostatečně často , či koukají z televize, nebo já na ně často koukám v televizi...pocit, že je znám - je iluzí.
Ale lidé milují iluze. A podle toho se i chovají.

Lidé, kteří pak zneužijí smrti člověka k MANIFESTACI citu, většinou žádný cit nemají.
Smutek je totiž velmi intimní záležitost.

Myslím si, že kdo chtěl vyjádřit svůj cit, tak prostě vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým.
Jinak je u těch, kteří zesnulé znali. Tam jde o rozjitřený cit a je povolena i hysterie.

Ale programová hysterie - předstíraný cit...navíc u těch, kteří žijí tou iluzí....to je velmi nechutné...a jak zde již někdo nazanačil - pasuje to do konceptu, který se nazývá čecháčkovství.
09. 09. 2011 | 19:09

Karel Mueller napsal(a):

Lucík:

Skvělé, gratuluji.
09. 09. 2011 | 19:09

Svoboda napsal(a):

Vážený pane Urbane,
těch hloupých odpovědí "malých Čecháčků" si nevšímejte. Mám zcela stejné pocity jako Vy. Křepčit na Staronměstkém náměstí s výkřikem "kdo neskáče není Čech" je nejen trapné, ale i urážející pro zemřelé. Musel jsem se stydět za to jakým způsobem Češi vyjadřují své pocity ve vážných chvílích. Myslím, že národ, který vzývá své gladiátory jako národní hrdiny není zralý pro demokracii.
09. 09. 2011 | 19:09

Karel napsal(a):

Lucík:
"...znám spoustu blbých absolventů univerzity" (a to si s klidem půjčuji z filmu, nenárokuji si jako svůj citát)... Vy mezi ně patříte...
Autor, tedy pan Urban, se ničemu nediví...!!! To jen Vy neumíte číst!!!
Pan Urban jen připomíná, že v tuto dobu zemřeli také čtyři lidé jinde, v autě a nikdo z Vás tam svíčky nezapaluje.
Připomíná, že umírají hasiči a vojáci, při pomoci jiným lidem. Nezištně...!!!
Za tato připomenutí panu Urbanovi děkuji, obdivuji ho a rýpalům, kteří tady jen kecají s patosem, přeji hodně zdraví do dalších let. Snad procitnou.
Díky HONZO URBANE.
09. 09. 2011 | 19:13

Karel Mueller napsal(a):

Nika:

Jestli si myslíte, že je to jinde jiné, ta jste naivní. Dokonce to u nás není ani odvar proti např. zbožNování fotbalistů v JA.

Proč? V debatě to najdete.
09. 09. 2011 | 19:13

bělokožec napsal(a):

Tak já nejsem Čech ??? A, že mám občanku ČR je co potom ? Bacha chlape, abys nešel k soudu za napadání a diskriminaci!
09. 09. 2011 | 19:14

Sladký napsal(a):

Přímo pžřed našima očima se připravuje drzá,nehorázná krádež.Mlčíme.Asi si nic jiného nezasloužíme.
09. 09. 2011 | 19:14

Az napsal(a):

Tak nějak, celá ta hysterie je ubohá.
09. 09. 2011 | 19:22

jin napsal(a):

Pane Urbane,děkuji za to ,že jste těm polofanatikům a slabochům nastavil věrné zrcadlo.Připadá mi,že tomuhle druhu lidí slouží sport jako útočiště před problémy dneška,kde se vyhulákají mezi svými kamarády a naberou falešný životní optimismus,místo toho ,aby se snažili něco změnit k lepšímu ,svojí účastí v politice.Mafiáni tím získávají klid pro "vládnutí"!Neni divu,že potom truchlí pro své polobohy !
09. 09. 2011 | 19:22

Sladký napsal(a):

Effi-rádo se stalo,není zač děkovat.To je to nejmenší,co jsem mohl udělat.
09. 09. 2011 | 19:22

Karolína napsal(a):

Já jednoho z těch kluků znala a vím, že by byl moc rád, že je na něj národ pyšný!!!
Ti kluci dokázali pro národ hodně a myslím, že si pár zapálených svíček zaslouží!!!
Je to hnus...lidi si závidí snad už i smrt..
09. 09. 2011 | 19:25

Sladký napsal(a):

Do pytle či přímo do prdele,tady přece nejde o to,zda je zármutek oprávněný či neoprávněný (i když taky).Tady jde o počínání mediální žumpy!!
09. 09. 2011 | 19:25

Lucík napsal(a):

Karel napsal(a):
"...znám spoustu blbých absolventů univerzity" (a to si s klidem půjčuji z filmu, nenárokuji si jako svůj citát)... Vy mezi ně patříte...
no tak to děkuji za poklonu :)
podle Vás je chytrý asi jen ten,kdo s Vámi souhlasí.
jiné názory nepřipouštíte- v takovém případě je člověk idiot.
bravo,jste rozený demokrat! rozhodně se angažujte v politice-budete se mezi ně hodit ! :)
09. 09. 2011 | 19:27

Sladký napsal(a):

Karolíno,chápu.Ale řeč je o něem jiném.Víte,klidně mohl spadnout nějaký jak,iljušin či boeing s Jágrem.A třeba ne v Rusku,ale v USA.Co pak s tím?
09. 09. 2011 | 19:29

Jarmila Neznalá napsal(a):

Pane Urbane,souhlasím s Vámi.Ta hra na vlastence je opravdu trapná,mnoho těchto vlastenců určitě ani nezná základní historická data, formování a vzniku tohoto národa.
09. 09. 2011 | 19:30

Misasa napsal(a):

Pane Urbane,

jenom doufám, že tento článek a jemu podobné se nedostanou nikdy k očím pozůstalích a kamarádů. Nevím, jetli Vaším záměrem bylo prostě plavat proti proudu za každou cenu nebo Vás k napsání vedla jiná pohnutka, ale každopádně by jste se měl stydět.
A vůbec, proč proboha srovnáváte leteckou tragédii, kde umřelo 43 lidí s naší politickou situací? Chcete nám snad tvrdit, že zkorumpovaní politici by pro český národ měli mít větší cenu než lidské životy? Chápu, že jako každý rozumný člověk se zajímáte o politiku ve své zemi, ale srovnávat takle čerstvou tragédii s něčím tak ubohým, jako jsou naši politici apod, mi přijde velmi nevkusné.
Jsem také toho názoru, že média tuto nešťastnou událost už omlela až až. Také si říkám, že to už stačilo. Však ono se to časem uklidní, nebojte.

Pište samozřejmě dál, jistě máte co říct, ale příště se nad tím nejdříve radši zamyslete, než opět projevíte takovou neúctu.
09. 09. 2011 | 19:30

Marek napsal(a):

Pane Urbane,

váš názor mě potěšil. V tom, že v tom nejsem sám.Co se stalo je tragédie. Neomluvitelná a děsivá. Bohužel se Češi víc identifikují s tím, co jednodušší a co se nemusí dělat déle než pár dnů. To co se odehrává v ČR okolo tří hokejistů, kteří šli do Ruska hrát hokej za laukrativní mzdy mi nepřijde adekvátní. Věděli v jakém stavu letadla jsou a i celé Rusko.
Proč nikdo netruchlí nad vojáky padlými v Afghanistánu či Iráku? Nebo za lidmi, kteří zemřeli při autonehodách? Tohle je jen šílené krvelačné představení.
Nechte rodiny vyplakat a už o tom nepište.
09. 09. 2011 | 19:31

Marek napsal(a):

Karolíno,
ti kluci pro národ neudělali nic. Jen si víc vydělali v Rusku. Proč nikdo neoslavuje pana Holého, který hledá léky na rakovinu? Proč někdo neoslavuje naše operní pěvce známé spíš v zahraničí než doma. Adorování sportovců všeho druhu, ale hl. hokeje a fotbalu je smutným obrazem našeho národa. Bohužel...
09. 09. 2011 | 19:35

František Kratochvíl, Praha napsal(a):

Pane Urbane mluvíte mi z duše. Nemám co bych dodal a děkuji Vám , že jste to napsal.
09. 09. 2011 | 19:36

Sladký napsal(a):

Ano, i mezi absolventy University se najdou blbové.Ale mezi neabsolventy je jich zpravidla daleko víc.Což neznamená,že mezi neabsolventy deváté třídy ZŠ
SE NENAJDE skvělý člověk.Výjimky potvrzují pravidlo.
09. 09. 2011 | 19:36

Stardust napsal(a):

Konečně to někdo řekl otevřeně: celé tohle národní truchlení je šílená fraška. Před týdnem byly zabity čtyři malé děti a žádné tryzny...
09. 09. 2011 | 19:41

Sladký napsal(a):

Marek- i váš názor.zdánlivě radikální a zcestný má něco do sebe.
09. 09. 2011 | 19:41

Sladký napsal(a):

Tohle se můžete dočíst u Huxleye-Brave New World HEČE PEČE.
09. 09. 2011 | 19:44

veverka napsal(a):

Asi první Urbanův blog se kterým naprosto souhlasím.
09. 09. 2011 | 19:44

neo napsal(a):

Kamil, Dan, Občan, Martin, Lucík
díky, máme na to podobný pohled.
Sprostých a závistivých lidí si nevšímám.

Slzy si budu ronit pro koho chci a žádnej Urban mi v tom nezabrání.
09. 09. 2011 | 19:47

vidlák napsal(a):

Sladký to vystihl přesně. Dnes mělo být nejméně 100 tisíc lidí pře parlamentem a hodně hlasitě protestovat, aby si toho všimla všechna zahraniční média. Ovšem naše média včetně těch tzv. veřejnoprávních, které si ze zákona musíme platit, nás bohužel 24 hodin denně krmí informacemi o zástupných problémech, které existují dvacet let a vždycky se vytáhnou, když je třeba odvést pozornost lidí. Zneužívají i tragédií, které se zrovna naskytnou, jako je zmiňovaný pád letadla s hokejisty. Vůči rodinám a přátelům těch tří našich, kteří zahynuli, by od médií bylo slušné vzdát jim čest za reprezentaci našeho státu a potom držet hubu a nerozpitvávat bulvárním způsobem celou událost donekonečna kolem dokola.
09. 09. 2011 | 19:49

neo napsal(a):

Marku, kolik znáš těch vojáků v afganistánu nebo mrtvých řidičů? Napiš mi sem jejich jména. Napiš mi, co tobě osobně přinesli a pak napiš, proč si myslíš, že nad nimi nikdo netruchlí.
09. 09. 2011 | 19:50

Radka z Ústí napsal(a):

Pane Urban, souhlasím s Vámi a v mnohém máte naprostou pravdu. Ale Vaše slova přišla opravdu v nevhodný čas...Mohl jste se svým komentářem alespoň pár dnů počkat. Každý jen trochu citlivý člověk musí při pohledu na celé neštěstí cítit bolest, ať už se projevuje jakkoliv...Pokud Vám empatie schází, buďte, prosím, aspoň decentní.
09. 09. 2011 | 19:52

ivan tomek napsal(a):

Sylvie: "Sportovci jsou pro Čechy nedotknutelní hrdinové."

Myslim, ze to neni vysada Cechu. Urcita cast kazdeho naroda se zachova podobne. Ovsem pokud jde o vztah ke sportovcum, jeste vice nez o cem je tento clanek mi vadi to, ze ten vztah je tak vrtkavy, povrchni a pomijivy:

Vyhraji (na priklad) fotbaliste? Mohou si byt jisti, ze je na letiste prijde privitat par tisic lidi a budou mit oslavu na Staromestskem namesti, i s prezidentem a vsim ostatnim prislusenstvim.

Prohraji titiz fotbaliste o tyden pozdeji? Tiz lide na ne plivnou. Jestli pochybujete, prectete si to v novinach.

Jaka hloubka citu.
09. 09. 2011 | 19:53

upír napsal(a):

Nechutné! Člověk,který pracuje s Kalvodou,Šťávou a Kalouskem na tom,jak ožebračit už tak vykrvácenou vlast si dovolí psát o vlastenectví!!! K.Kryl by zvracel z tohoto pseudonovináře a některých příspěvků...K.Kryle,ryjeme d.... v zemi daleko hlouběji,než při Tvém návratu...
09. 09. 2011 | 19:55

jarpor napsal(a):

Sladký napsal(a):
Bohužel,i kvůli naprosto pochopitelnému zármutku prošla bez povšimnutí odporná,zrůdná zhovadilost se soukromými důchodovými fond parlamentem.HNUS v pravém slova smyslu.Lidé,probudte se!
________________________

Zhovadilost je spojovat tragedii s politikou...
Neštěstí nechodí po horách... a přes neštěstí, pekař napeče chleba... život se nezastaví...

Hezký večer
09. 09. 2011 | 19:57

aga napsal(a):

Marek

Kolik vám je, pane Marku? Před takovými pětadvaceti lety oslavoval český národ organizovaně horníky, údernické přadleny, občas i ty vynikající vědce. Sport byl - alespoň oficiálně - výhradně amatérskou záležitostí. Ta adorace nehorázně přeplácených sportovních a popových pseudocelebrit, dříve naprosto nepředstavitelná a směšná, byla našemu národu uměle implantována až po revoluci, v rámci "formátů" zcela převzatých z "demokratického" západu a v rámci internacionálních mediálních řetězců. Projevem zmanipulovanosti a "hloupého čecháčkovství" je spíše to, jak snadno si necháváme od mediálních krysařů namluvit, že to je nějaké české specifikum, nějaký specificky český národní svéráz.
09. 09. 2011 | 19:58

Agent W4C napsal(a):

Breč si kdy chceš a pro koho chceš...ale s pietou a slušností.Netřeba se předvádět,jako na pohřbu Stalina či Gottwalda.
09. 09. 2011 | 19:59

Effi napsal(a):

To Vidlák: Jo jo....zrovna jsem si vzpomněla na Vrtěti psem :-)
09. 09. 2011 | 20:01

Posivik napsal(a):

Zrovna dnes jsem o tom chvíli přemýšlel. Nenapsal bych to lépe. Skvělý článek.
09. 09. 2011 | 20:01

Platan napsal(a):

Lucík napsal(a):
Na místo toho,aby se rozebíralo,jací jsme všichni magoři a "fnukny" by Vás novináře mohlo těšit,že v tomto prohnilém státě stále existuje něco,co dokáže lidi stmelit dohromady a obecně vzato je jedno,zda je to hokej,nebo cokoliv jiného.

Opravdu "cokoliv"?
Z toho trochu mrazí...
Vy jste si nepovšiml pane Karle Muellere?
09. 09. 2011 | 20:02

Jirka napsal(a):

Plně souhlasím s panem Urbanem. Na tomto smutném případu se plně ukazuje, ještě smutnější stav totálně zblblé a pokrytecké společnosti. Před nedávnem tragicky zahynuly čtyři děti! Kolik bylo kondolencí a zapálených svíček? Jo tyhle přece nikdo neznal, jen tak to jednou krátce proběhlo ve zprávách! Kdo však ví, co mohlo každé jedno z dětí v budoucnu dokázat?
Je mi na blití z médií a z toho, kolik je u nás jednoduše myslících pokrytců!
09. 09. 2011 | 20:02

aga napsal(a):

Nikdo z těch, co tu kafrají o českém národním fňukacím svérázu, zřejmě neviděli "Vrtěti psem". I když pan Urban by zřejmě raději hystericky oplakával statečnou Starou botu, bránící levně jeho bezpečnost.
09. 09. 2011 | 20:02

český maloměšťák napsal(a):

neo
Jak vám pan Urban brání - abyste nemohl prolévat slzy ?
Můžete mi to vysvětlit ?

Silvie
Byla jste se dnes podívat na Forexu ? Zajímavé údaje...o té vaší koruně, která je cosi jako švýcarský frank...:(((((

Radka z Ústí
Dnes opět zemřelo cca 34 tisíc dětí hlady či proto, že neměly přístup k čisté vodě nebo lékařské péči.
Každý den je smutný - ale člověk vždy musí vědět, co ovlivnit může a na co nestačí.
Myslím si, že panu Urbanovi podspuváte něco, čeho se vůbec nezastává.
Podobně jako hysterka pan neo.
Kdy je tedy "vhodná doba" - kdy nikdo nestrádá či neumírá ?
Zítra ?
Pozítří ?
Na svatého Dyndy ?
Až to povolíte vy ?
-------------------------------------------------------------------
Už ale dost. Protože kdo s blátem zachází - ten se blátem i umaže...
09. 09. 2011 | 20:03

Pavel napsal(a):

Velmi potřebný názor od p.Urbana.Chybí tomu ale větší snaha o pochopení situace.Historicky zápasy hokejové reprezentace jsou u nás už desítky let masově sledovány a prožívány.Poslední léta přivedla většinou mladé fandy k velkým obrazovkám na různá náměstí,do restaurací.Z těchto hráčů se staly popové hvězdy,které byly národu blízké tím,že bojovaly v jeho barvách.Finálové boje mistrovství světa s naší účastí byly pro mnohé infarktovou záležitostí,tak jako např. v Italii je to ve fotbale.Když lidem umře někdo,kdo jim přinesl takové silné emoce,tak to samozřejmě vzbudí též silné emoce a media a politici se na tom přiživí. Nedivme se ,že tak reaguje národ,který v současnosti nemá jiné velké pozitivní vzory.A protestovat proti korupci a šlendriánu nikdo nepůjde,protože jsme si už zvykli a není kdo by nás vyburcoval. To by se snad musel upálit nový Palach.
09. 09. 2011 | 20:06

ferda napsal(a):

Absolutne souhlasím s autorem. Je mě z té hysterie špatně od žaludku náš "národ" je na samém dně. Jeho největším hrdinové sou tři hráči reprezentace. K tomu Česká Televize a její brečící reportérka. Todle je začátek konce přátelé. To je horší než všechny morové rány v historii. Jak chcete bojovat proti vše objimajicí demenci?
09. 09. 2011 | 20:07

ep napsal(a):

neo - musí to být skvělý život, když je někdo tak jednoduchý jako ty... Skutečné problémy nevnímat a pobrečet si u hokejistů (ať umírají či vítězí), skoro závidím...
09. 09. 2011 | 20:08

AnnaZ. napsal(a):

Vidíte... už zase se jen dohadujeme a vzájemně napadáme. Tohle má někam vést? Jestliže jeden článek napsaný autorem, který má pocit, že se musí obhajovat a přitom nemá odvahu se pod své komentáře podepsat, aby vyvolal dojem nezúčastněného, dokáže udělat tohle, pak co jsme to vlastně za lidi. Sakra lidi, tady nejde o naši politickou situaci ani o ten zbytek. Tady jde o smrt lidí, kteří věnovali čas a úsilí za to, aby náš národ ve světě něco znamenal. My se už musíme hádat i na tom, zda je či není vhodné truchlit a jakým způsobem. Co to o nás vypovídá?
09. 09. 2011 | 20:08

jin napsal(a):

Vždyť byli jen jako špičkoví odborníci svého oboru na "výborně placené montáži".Nic víc ,nic míň!!
09. 09. 2011 | 20:09

to je na bliti napsal(a):

Jeden pomatený redaktor České televize při přenosu ze Staroměstského náměstí dokonce prohlásil, že "padli při leteckém neštěstí".
09. 09. 2011 | 20:10

KRAL napsal(a):

Milý Honzíku,
opravdu se mi líbí, jak nám, Čechům, rozumíš.
Hlavně o tom hodně piš, třeba pak půjdeš do světa, oženíš se s princeznou a zabiješ draka.
Předtím ale nezapomeň přerušit své kurzy vlastenecké vyspělosti na New York University.
S tvým titulem Dis. budeš mít jistě dveře všech Estébáků otevřené.
Za tento článek Tě chválím!
Tvůj Mocný.
09. 09. 2011 | 20:10

Rudlik napsal(a):

Pane Urbane, děkuji. Napsal jste mi to ze srdce. Ještě jednou děkuji a přeji stálou odvahu psát o nepopulárních věcech.
09. 09. 2011 | 20:11

ep napsal(a):

AnnaZ - aha, tak ti vlastenci nejeli vydělávat do Ruska prachy, ale šířit slávu Čr! Tak to potom ano...
09. 09. 2011 | 20:12

Dagobar napsal(a):

Urbane, až umřeš, slibujeme ti, že po tobě ani pes neštěkne. :-P
09. 09. 2011 | 20:13

MatX napsal(a):

Hokej se stal v posledních letech symbolem tohoto státu a proto jsou hokejisté považováni za hrdiny. Lidé hrdiny potřebují a když žádní nejsou, tak si je vytvoří. Hlavní podíl na tom mají média, která se snaží podlézat veřejnému mínění. Hokejisti jsou nekontroverzní, nepolitičtí a oblíbení. Takže není lepších adeptů. Proto je také pochopitelné, že to co se stalo vyvolalo téměř národní smutek.

Proč to nejsou vojáci nebo policisté je snad jasné. Vojáci v očích veřejnosti nebrání ČR, ale pouze dělají svoji práci a to často proti vůli většiny! Policie (byť nedobrovolně) se zase stává ochráncem lumpů.

Z jiného úhlu pohledu pak musím souhlasit s autorem článku. Každý den na silnicích umírají lidé. Někdy umřou tři v jednom autě někdy víc a nikdo z toho národní tragedii nedělá. Je to stejné neštěstí a stejně smutné, jako v případě hokejistů.
09. 09. 2011 | 20:13

neo napsal(a):

ep:

život máš takový, jaký si ho uděláš milý epe. Jaké skutečné problémy máš na mysli?
09. 09. 2011 | 20:17

AnnaZ. napsal(a):

ep:Já nevím jak ty, ale já jsem ráda, když vidím čechy, kteří se prosadí i jinde. Tihle kluci něco dokázali, co ty? Neber to osobně, ale silně pochybuji, že bys tam za ty prachy neletěl. Já ano. Je pokrytecké házet na ně hnůj jen ze závisti. Změnili si snad jméno? Prohlásili o nás něco špatného? Omyl. Mimochodem souhlasím s Králem, autor tohoto článku nám rovněž dělá slávu v zahraničí. Ačkoli mám pocit, že kdyby spadlo letadlo s ním, neštěkl by pes.
09. 09. 2011 | 20:18

neo napsal(a):

MatX,

je tam rozdíl. Ty řidiče zná jen pár blízkých a ti je taky oplakají. Ty hokejisty zná "celý svět". Navíc ten řidič mi nikdy neudělal radost, zatímco kluci na bruslích ano. Samozřejmě, že ne každý má rád hokej.... to je jeho věc, ať si klidně brečí nad úmrtím vrhačů šipek...je to jeho volba.
09. 09. 2011 | 20:20

Luděk Zika napsal(a):

Žasnu, jak jsou lidi netolerantní, neobjektivní a zlí. Stala se tragedie, která pochopitelně zasáhla všechny hokejové fanoušky. Je v pořádku , že tisk, Tv informují o této události........Ale to co se děje ve sdělovacích prostředcícha TV je fraška a komedie, které se věnuje stále dokola mnoho vysílacího času. Být pozůstalým, tak bych se z toho asi pozvracel. Svou polívčičku si přihříli i politici - viz letecký speciál, slov premiéra o pomoci pozůstalým, sbírka pro pozůstalé............v neděli ,, šou ,, včetně bohoslužby na staromáku.........Většině občanů, v té záplavě smutku uniklo, že byly scháleny zákony, o nichž vůbec nejsou informování a které ovlivní jejich budoucnost negativně na dlouhá léta.........co dodat za 14 dní nikde nebude ani slova o tom co se stalo, ale třeba dvacetiletý problém na severu Čech bude pokračovat a eskalovat.Všem , kteří můj názor odsoudí, bych jen chtěl říct, že jsem kdysi aktivně hrál hokej, miluji jej a letos na MS jsem nechyběl ani na jednom zápase našich zlatých kluků, na rozdíl od většiny truchících..........
09. 09. 2011 | 20:21

strýc virus H3N1 napsal(a):

názory pana Urbana většinou nesdílím-
tentokrát ale uhodil hřebíček na hlavičku.
článek mne potěšil. už jsem se domníval, že jsem ojedinělým deviantem nesdílejícím hysterickou a zbytečnou šíři fňukání.
09. 09. 2011 | 20:23

neo napsal(a):

Pane Ziko,

jaké zákony ovlivní negativně mou budoucnost? Rád bych to věděl, když mi to bylo zatajeno. Já teda o ničem takovém nevím... zatím spíše pozitivní zákony byly schváleny.
09. 09. 2011 | 20:25

Hurá napsal(a):

Pane autore,
s vaším článkem v zásadě souhlasím. Chci se jenom ujistit, jaké že to vyspělé kultury myslíte ? Doufám, že nikolv USA. Obecně řečeno, daly by se najít, ale poouze a asi i z nouze jen ve "třetím" světě.
09. 09. 2011 | 20:27

tunel plné krve napsal(a):

Pan Urban a pan Štětina chodí po základních školách a přednáší o hrdinech Mašínech...Rachůnek,Marek,Vašíček lidi bavili a reprezentovali skvěle naši vlast...Jsem šokován,že lidem nevadí rozdíl mezi slovy a skutky p.Urbana! Smutné !
09. 09. 2011 | 20:27

Jirka napsal(a):

Pravdou je, že zloděje tyto zákony logicky nijak než pozitivně ovlivnit nemohli.
09. 09. 2011 | 20:29

kolja napsal(a):

Bohužel musím souhlasit s autorem: to, co média těží z tragédie, je krajně nevkusné.
Popsal to přesně.
K takovýmto postojům je dneska potřeba odvaha, díky.
09. 09. 2011 | 20:29

Serge napsal(a):

Nevšiml jsem si, že by někdo truchlil na povel. Prostě většině lidí zatrnulo z té hrozné tragédie. Jenže když je člověk sociopat, tak má asi odlišný druh uvažování. A tento Urban patrně sociopat je. Pokud si někdo pamatuje jeho nechutné výstupy v TV, krátce po zločinných útocích NATO na Jugoslávii v r. 1999, tak ví o čem mluvím.
09. 09. 2011 | 20:36

Tomas napsal(a):

excelentni a [bohuzel] presne, dekuji za vyborny clanek.
09. 09. 2011 | 20:36

Luděk Zika napsal(a):

PANE NEO - možná jsou zákony důch . reformy, zdravotní, či DPH a spousty dalších jsou pozitivní - otázkou do diskuse je zda budou pozitivnív praxi pro tuto společnost a občany této země,obávám se, že tohoto pohledu je slovo ,, pozitivní ,, relativní pojem jak a pro koho, že !!!! Z jiného soudku a z praxe : neřešení cikánské otázky u nás, pseudo pozitivní diskriminace a vládní koncepce pro menšiny pod vedením Uhla , Kocába a dalších ,, skvělých osobností ,, zde vytvořila skutečný rasismus u běžných občanů, který začíná pomalu eskalovat do situace, kterou těžkooděnci dlouhodobě neudrží.......
09. 09. 2011 | 20:42

kormoran napsal(a):

Prirovnal bych Cr k vesnici , citajici 50 obyvatel a kdyz si Mana v kravine zlomi nohu , mistni drbny obejdou s touto inforamci celou vesnici i nekolikrat (pro jistotu).

Chybou je , ze nekteri obcane trpi "zavislosti" na informacnich mediich a dobrovolne je ve svem zivote prijali jako 'prioritni'.
09. 09. 2011 | 20:45

Jirka napsal(a):

Hned mi bylo jasne, že tento článek spustí emoce ale já s ním musím ve všem souhlasit, stejné myšlenky se mi honí v hlavě od té doby kdy se zpráva objevila v novinách. Ve smrti jsme si rovni - jak jednoduché a jak pravdivé. Když umřel před pár lety v nedožitých padesáti můj otec na přepracování, také netruchlil celý národ a nepsalo se o tom v tisku a přitom to byl skvělý a poctivý člověk. To, co se nyní děje v Čechách vypovídá dobře o dnešní době - nemyslím je o ČR, západní civilizace je prapodivně pokřivená a většina lidí jako by k tomu byla slepá...
09. 09. 2011 | 20:49

Zacheus napsal(a):

Nemohu se zbavit jistého dojmu, že v dnešním dílu kosmopolitního žvanění autora blogu je hlavním terčem jeho "polemiky" už samotný fakt, že si někdo dovolil připomenout existenci českého nářoda a národního cítění.

P.S. Jedna věc je jistá. Pokud by se něco takového stalo panu Urbanovi, tak by takováto odezva zcela určitě nenastala... dneska už zřejmě někteří lidé závidí a "hodnotí" i reakci lidí na smrt druhého člověka.
09. 09. 2011 | 20:57

Názor napsal(a):

S článkem nemůžu nic jiného,než souhlasit.Taky je mi líto hokejistů,ale stejně je mi i líto hochů,kteří jeli ve staré škodovce do práce a nedojeli.Je mi líto všech obětí trestných činů v ČR,po kterých ani pes neštěkne.Patos,který prosakuje s každou další zprávou o úmrtí naších hokejistů mě stále a stále přivádí k otázce,zda je smrt významného člověka větší tragédie než smrt "obyčejného člověka"
09. 09. 2011 | 20:57

Effi napsal(a):

Mrzí mě, že tady opět nekteří neopomněli téma peníze. Souhlasím s AnnouZ.Také ráda vidím, když se Češi dokáží prosadit i v zahraničí. Když něco dokážeš a jsi za to adekvátně ohodnocen, je to jen v pořádku. (Bohužel ne vždy to tak je, jak víme z praxe.) Zároveň i tito kluci dokázali reprezentovat naši vlast, byť pro někoho jen jako "hokejisti".
Asi tady někteří z nás zapomínají, že každý z nás svým způsobem reprezentuje tuto republiku, když je v cizině a vytvaří o ní povědomí. Ptám se tedy....Jak ji reprezentujete Vy?
Nejsem nositel Nobelovy ceny, ani se mi na krku nehoupá zlatá medaile, ale i tak se snažím reprezentovat svou zemi. A jak? Jak to jde, třeba slušným a přátelským chováním...... a věřte mi, že i to dělá kolikrát hodně.
09. 09. 2011 | 20:57

neo napsal(a):

pane Ziko, ano, právě že je to relativní, proto mě vaše věta zaujala a nemohl jsem nereagovat (" byly scháleny zákony, o nichž vůbec nejsou informování a které ovlivní jejich budoucnost negativně na dlouhá léta")
09. 09. 2011 | 20:58

Roman Miroslav napsal(a):

Dobrý večer,jsem dosti soucítící člověk, proto mě hokejová tragédie u srdce vzala. Notně. Na straně druhé vnímám tu neuvěřitelnou mediální masáž a trapnou manipulaci motivovanou "koláčem sledovanosti" tedy ZISKEM, tím Bohem nové doby ( pro některé). Představa, že "kdo neskáče není Čech", nebo kdo co nejokázaleji netruchlí, rovněž, je stupidní a proto s p. Urbanem souhlasím-naprosto. Je dobře, že to pojmenoval. Jeden večer skákat se šálou v národních barvách a druhý den tvrdit, že jsme zk...ý závistivý národ, mi přijde hloupé až urážlivé.Ano jsou mrtví,u kterých je větší důvod litovat, pokud to není poskvrněné "koláčem sledovanosti" nebo ještě horšími motivy. Kolikrát jsem viděl nalétat letadla na "dvojčata" s důsledkem 4 tíscí mrtvých, ale nikde jsem neviděl destíky tisíc mrtvých Iráčanů v důsledku vylhané války. Denně slyším o obětech hrozného holocaustu, ale kde je dalších 540 milionů mrtvých-méně důležitých, zatlačených do pozadí, nedůležitých-politicky nedůležitých-jejich utrpení bylo menší?
09. 09. 2011 | 21:00

Hans napsal(a):

Jsem rád,že jste tak trefně popsal celý stav našeho národa. Jsem jen zvědav,kdy se už všichni začneme stejně ochotně,rychle a zkroušeně seskupovat k uctění památky naší sice ještě žijící,ale pomalu a jistě dodělávající a systematicky dorážené vlasti.
09. 09. 2011 | 21:02

Nika napsal(a):

Pro BÉDA: Stěhování už dlouho plánuju. Jen se stále nemůžu rozhodnout, zda na západ nebo na sever. Největším favoritem je Nizozemí a Švédsko.
09. 09. 2011 | 21:09

RedNeck napsal(a):

Následující úvaha je poněkud hnusná. Pravděpodobnost, že se ctěný p. Urban dožije úmrtí svého oblíbeného expresidenta, je značná. Napíše potom podobný článek, nebo se k mědiím připojí? Mlčet asi nebude...
Všem obětem letecké katastrofy R. I. P.
09. 09. 2011 | 21:13

Nika napsal(a):

Truchlení nad smrtí hokejistů je bohužel částečně i politická záležitost. Odvádí to totiž pozornost od závažných politických přehmatů naší vlády. Schválení antisociálních zákonů, stále se vyostřující problémy s romskou komunitou apod. Smrt hokejistů je tedy zneužita k zamaskování těchto problémů, aby Češi truchlili a nepřemýšleli nad zásadními věcmi.
09. 09. 2011 | 21:15

tunel plné krve napsal(a):

Hans. Urban ji s Kalvodou a Kalouskem dá díky DH poslední ránu,a pak napíše blog o závistivých čecháčcích a dav na Aktuálně mu bude tleskat. Kdo neskáče není IN!
09. 09. 2011 | 21:16

Aleš napsal(a):

Dovolím si upozornit na jednu rovinu problému, která stojí stranou pozornosti:
Existuje zjevně určitý rozdíl mezi tím, jak tuto tragickou událost vnímá veřejnost a mezi tím, jak ji zpracovávají a odrážejí média. Přitom je zcela zřejmé, že média se ve své vlastnické, formátové a tématické různorodosti nemohou tak příliš lišit od vnímání veřejnosti, protože ta je jedinou příčinou jejich existence.
Z této diskuse, ale i z jiných zdrojů (např. z facebooku - jak mě informují mé děti) vyplývá, jak je velmi mnoho lidí, kteří tyto posuny a odlišnosti veřejného a mediálního odrazu skutečnosti vnímají. A to je na každý pád velice, velice pozitivní.
Před, řekněme, 50 lety byl projev rozdílu veřejného a mediálního obrazu světa nejen nepatřičný, ale spíš byl naprosto výjimečný. A to zdaleka ne jen u nás, ale kdekoli, kde měly a mají média tradičně silnou pozici. To znamená, že tzv. establishment měl nesrovnatelně silnější postavení než nyní.
Před 80 a více lety by bylo naprosto nemyslitelné, aby se takovéto debaty účastnilo tak velké množství lidí, protože téma by bylo mimo rozlišovací schopnost drtivé části populace.
Mně z toho na každý pád vyplývá, že strmě vzrůstá procento kriticky uvažujících lidí, lidí schopných si udělat názor, zaujmout k události postoj a hájit jej. A to je výrazně lepší zjištění, než by se na první pohled z této debaty zdálo.
09. 09. 2011 | 21:17

Marek S napsal(a):

Kdo jsi Urbane, ze radis lidem jak a koho budou uctivat? Tihle kluci dokázali do svých 30ti let věku oslovit a semknout nekonečné zástupy lidi, kteří sice jen na chvíli, ale děkujme aspon za tu, dokáží být zase Nýrodem!!!! Ty tu zakladas nějaký blog, který je jen plný slov, jako celý tvůj život... Jen slova, slova a zase slova .... Nezbude po tobě ani špetka toho co po těchto třech, kteří již navždy budou v srdcích spousty lidi. Ty zustaneš jen na listu papíru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
09. 09. 2011 | 21:19

Franta napsal(a):

Celkem souhlasím, tedy až na to, že prezident chrání extrémisty (pokud tím nemyslíte (ex)komunisty, kterých je jak ve státní správě, tak v soudnictví a školství opravdu hodně).
Akce D.O.S.T. a Bátora nejsou extrémisti, potvrdil to mimo jiné i expert na extremizmus doc. Mareš. Označovat je za extrémisty atp. je zlovolné nálepkování a odstraňování z veřejného života a státní správy neliberální a nelevicové a neateistické názory, což je nepřípustné!
(Doporučuji shlédnout Hovory na pravici I, II, III:
www.youtube.com/results?search_query=hovory+na+pravici&aq=f
)
09. 09. 2011 | 21:25

Effi napsal(a):

To Aleš: Plně s Vámi souhlasím
09. 09. 2011 | 21:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jan Urban
následoval prezidenta Klause.
"Prezidenta Klause „nemusím!“ Ale zaznamenal jsem, že on jediný upozornil občany, že pieta je niterná záležitost a rodiny zemřelých hokejistů o okázalé projevy soustrasti možná ani nestojí.
Karel Stýblo"
http://www.ceskamedia.cz/article.html?id=401086

Jenomže Václav Klaus tutéž myšlenku vyjádřil vhodnými uměřenými slovy, Jan Urban téměř dryáčnicky plivnul na všechno a všechny okolo sebe.
09. 09. 2011 | 21:28

Antonín Suk napsal(a):

Pane Urbane ! Vaše politická a novinářská kariéra je prošpikována cynismem a podlostí nejhrubšího zrna.Do téma vlastenectví se nikdy raději nepouštějte,abyste příliš neodhalil Vaše "nevlastenectví"(všimněte si,že neříkám doslova vlastizrádnou činnost). Co se týká úcty k zemřelým,nebo jinak slavným lidem - Kdysi dostali Beatles Řád britského království a zejména mezi válečníky a politiky se vzedmula vlna odporu až nenávisti,ne nepodobné té dnešní Vaší. Tehdy ale John Lennon na adresu těch zapšklých kritiků prohlásil : "Co je pro lidi užitečnější ? Dobrá hudba,krásné obrazy,nebo počet zabitých nepřátel ?!" A protesty přestaly.Promiňte nám,"obyčejným lidem",že máme raději ty,kteří MÍROVOU CESTOU proslavují náš národ,než ty,kteří vraždí na cizích územích nevinné civilisty v zájmu ÚPLNĚ CIZÍCH POLITIKŮ. Možná jsme hloupí,ale my opravdu necítíme tolik soucitu s vojákem,který šel vědomě zabíjet(za těžké peníze !!!) úplně neznámé lidi,jako s hokejistou,který rytířským a férovým způsobem bojuje na MÍROVÉM POLI-v hokejových arénách.
09. 09. 2011 | 21:29

Petr z Tábora napsal(a):

to nika 21:15:
Souhlasím a nemůže to být náhoda. Takový Blesk teď píše jen o tom neštěstí. Žádné informace o přijímaných zásadních zákonech s řadou problémových ustanovení. Minimum informací o narůstajícím napětí na severu Čech, kde policie není schopna zajistit ochranu před násilníky z problémové populace - tak alespoň protestující daňoví poplatníci dostanou obuškem. Situaci je tam třeba zklidnit tím, že se k problémům stát postaví čelem a tak uklidní lidi, policisté to sami nevyřeší.
09. 09. 2011 | 21:30

472 napsal(a):

Nemíním nic psát, protože bych se jen opakoval.
S článkem souhlasím.
09. 09. 2011 | 21:30

Peťa napsal(a):

Je mi smutno nad tím jakou komedii udělali některé sdělovací prostředky z tragedie. Smrt každého je smutnou událostí a smrt mladých lidí obzvláště. Téměř denně mnozí mladí lidé umírají na silnici a většina lidí to bere jako samozřejmost. Ztráta blízkého člověka se bezprostředně dotýká těch, co s ním žili. Udělat však z piety takovou trapnost, jak se nyní děje okolo úmrtí sportovců, to musí pozůstalé urážet.
09. 09. 2011 | 21:34

Dita napsal(a):

Upřímnou soustrast rodinám a přátelům zemřelých. Jinak souhlasím s tím, že smutek je přehnaný, dokonce i malých kluků, zřejmě hokejistů 10tiletých, kteří dávají svíčky ve Zlíně na pomyslný pomník. Kdo jich tam nahnal? Zajímalo by mne kolikrát byli dát svíčku své babičce, která o ně pečovala a měla je ráda. Kolikrát zavolali svojí mamince, mami mám tě rád už se na tebe těším. To je tatínci neučí, ale vzdávat hold někomu, kdo s nimi nemá nic společného tak to ano, hokej nás ale neuživí. Je to krásný sport to nechci zlehčovat, ale vše má svoje mantinely. Ale nebojme se, za 3 dny si na ně nikdo ani nevzpomene, bohužel. Takový je život. Tak nedělejte ze sebe šašky na žádné straně. Jak řekl Jágr, konec života neovlivníme. Jsme totiž v rukách Božích. Ale měli bychom se na tomto poučit, peníze nejsou všechno, ani sláva. A možná proto se to stalo, pro to poučení, i když je to hrozné.
09. 09. 2011 | 21:34

Olina napsal(a):

Naprosto přesně jste vyjádřil můj názor - od oné velmi smutné zprávy se ve mně tento pocit pomalu rodil a vy jste ho dokázal trefně pojmenovat a zařadit. Díky.
09. 09. 2011 | 21:34

Nika napsal(a):

Pro Marka S: Obávám se, že jste poněkud mimo mísu. Sláva hokejistů a všech ostatních sportovců je podobná slávě modelek a různých rádoby celebrit. Je pomíjející. V paměti lidí zůstane jen zlomek sportovců (jen ti, kteří překonali nějaký světový rekord, jako první něco dokázali apod.). Všechna sláva polní tráva. Sjednocování českého národa se odehrává jen během sportovních utkání a nebo při podobné tragédii. To je ovšem velmi smutné a ukazuje to, jak je český národ primitivní. Já osobně se o sport nezajímám, takže se mě tato událost nedotkla o nic více ani o nic méně než úmrtí těch čtyř dětí, které zabila jejich matka. Umřeli tři lidé, shodou okolností Češi a ještě k tomu hokejisti. Kdyby to letadlo havarovalo a na jeho palubě byli tři Češi, kteří by nebyli hokejisté a byli by obyčejní lidé, tak to nikoho zajímat nebude. Melete jen o těch třech hokejistech, ale daleko větší tragédie to je pro Rusy, těch tam zemřelo mnohem víc. A i jejich životy měli cenu! Smrt tří českých hokejistů mě rozhodně s tímto národem nestmeluje, stmeluje spíše jen část populace zajímající se o hokej. Ostatní co hokej nezajímá je ani neznali a v životě o nich neslyšeli. Plně souhlasím s článkem pana Urbana. Vy svým příspěvkem jen dokazujete pravdivost jeho slov. Jak hluboko klesl český národ.
09. 09. 2011 | 21:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy