Odvolejte prezidenta – a jeho partu

15. 10. 2013 | 19:24
Přečteno 20924 krát
Prezident se odmítá podřizovat rozhodnutí Ústavního soudu. Pronáší bláboly, jako ten o stěhování českého velvyslanectví do Jeruzaléma, viditelně poškozující zájmy země. Byl usvědčen z vědomé lži o privatizaci MUS či lži o své nevědomosti o častých kontaktech mezi svým „nadřízeným“ Miroslavem Šloufem a kmotrem Františkem Mrázkem – stejně jako lží o mnoha jiných kauzách. Propaguje partu korupčníků, které osobně dosadil do vládních funkcí, a kteří se tváří jako jeho vlastní politická strana. Měl by být okamžitě odvolán, neboť rozvrací ústavní a demokratický pořádek země. Ústava definuje velezradu, kromě jiného i jako jednání prezidenta, „které směřuje proti demokratickému řádu republiky“.

Ústavní zákon 71/2012, který zavedl přímou volbu prezidenta, rozšířil možnost žaloby „pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku“. V současném poníženém Senátu a brzy i ve shrbené Sněmovně, ovládané nejspíš novou verzí opoziční smlouvy, tentokrát mezi ČSSD a KSČM, ovšem těžko někoho nenapadne impeachment stát rozvracejícího prezidenta navrhnout.

Když Miloš Zeman hanobil Ústavní soud, seděl vedle svého drahého „přítele“, středočeského hejtmana Josefa Řiháka. To je ten pán, který v letech 2011 a 2012 nechal jako příbramský starosta vyplatit radní a šéfce komise pro výchovu a vzdělání Jiřině Kaiserové (ČSSD) téměř 390 tisíc korun za poradenské služby k volnočasovým aktivitám dětí a mládeže - a k prevencí kriminality. Paní Kaiserová je sestrou pana Řiháka – a kdyby chtěl někdo argumentovat kvalitou poradenství, tak pozor, maturitu si stihla dodělat až v roce 2012. Ale korupce a nepotismus to určitě nejsou.

Zemanem dosazený ministr práce a sociálních věcí František Koníček kandiduje v předčasných volbách z vděčnosti za SPOZ. Teď vynadal novinářce Aktuálně.cz do „hovad“, protože se odvážila zeptat na jeho působení ve firmách se skrytými vlastníky s domicilem v daňových rájích. Z firem odešel, samozřejmě úplnou náhodou, jenom měsíc před jmenováním do funkce. Ve stejných firmách fungují členové jeho rodiny. Ve slušné zemi by okamžitě vyletěl z funkce jenom za hrubost vůči novinářce. Tady prezident svoji partu podrží, korupce nekorupce. A to se, chudák novinářka, ještě nestihla ani zeptat, odkud že pan Koníček vydělal na sbírku cenných obrazů, jejíž cenu znalci trhu odhadují ve stovkách milionů korun. Nemělo by jednat Vrchní státní zastupitelství nebo policie, které mají ze zákona povinnost začít šetřit jakékoliv podezření z trestné činnosti? S jistotou lze očekávat, že se budou dívat jinam.

Zemanem dosazený ministr dopravy Zdeněk Žák, také kandidát party, přezdívané Strana Přátel Organizovaného Zločinu do voleb, byl nyní usvědčen z protiprávního jednání, neboť v roce 2010 byl zároveň zmocněncem slovenské firmy Wagon Services a současně zaměstnancem Drážní inspekce, kde působil jako vrchní rada. Tak trochu střet zájmů – jako noha – a opět něco, co by ho ve slušném státě vyhnalo z funkce během hodiny. To, že si na ministerstvo, ač v demisi, přivádí další a další kamarády, také, samozřejmě korupční není….

Zemanův kancléř Vratislav Mynář také kandiduje za SPOZ, prý ve volném čase. Nějak se mu nechce vysvětlovat svoje fungování v kauze Petrcíle a celé privatizace ostravské Nové huti. A tak raději sám přerušil řízení o získání povinné bezpečnostní prověrky. Nebo že by mohla vadit s ním spojená vymahačská firma Credit Management? Aby to bylo přesné, on ji přece nevlastnil, on jenom vlastnil její akcie…

Kolik let že to další Zemanův kamarád a poradce Martin Nejedlý (místopředseda SPOZ) neumí a nechce vysvětlit ve svém neúplném životopise? Pět nebo deset? Prý je strávil v Moskvě – jenomže o tom neexistuje žádný záznam, který by šel ověřit, ruští novináři nenašli jeho jméno v jediném z obchodních rejstříků atd, atd. Až v roce 1996 se prý objevil ve společnosti vysokých funkcionářů Lukoilu…

A co takhle další Zemanův kamarád, slavný plukovník Zdeněk Zbytek, který chtěl v listopadu 89 vytáhnout s tanky na Prahu a zničit kontrarevoluci násilím? Dnes jeho firmy sídlí v ulici Na Zátorce v domě, který je majetkem Ruské federace, a dříve ho provozovala KGB… Zvěsti o tom, že pro Zemana vytvořil soukromou zpravodajskou síť, zabývající se shromažďováním kompromateriálů na prezidentovi nemilé osoby je ovšem, a určitě, třeba odmítnout jako hanebný výmysl…

A tak by se dalo pokračovat. Spíše to vypadá, jako by se tato parta zuřivě snažila za jakoukoliv cenu dostat do Sněmovny, aby získala nějaký čas a nějakou imunitu, nebo alespoň, aby mohla tvrdit, že jsou to všechno pomluvy politických protivníků. Není to u nás nic nového. Lež je zde odjakživa hutným pracovním nástrojem „politiky“. Zvláště v rukou proruské party, pokrývající celé spektrum naší politické scény.

Jan Mládek (ČSSD/Zemanovci) se, samozřejmě, neodváží kritizovat prezidenta za možné poškození našeho exportu a vztahů s arabskými a muslimskými zeměmi, ale vyjede proti všem, kdo si dovolí kritizovat nedostatek demokracie a porušování lidských práv v Rusku nebo Číně. „Jsou to velké, důležité země a takový ti exhibicionisté, kteří si hrají na představitele supervelmocí, připravují naší zemi o desetitisíce pracovních míst". Ano, jedná se o stejného pána, který označil všechny živnostníky v republice za „příživníky“. To, že nemůže ukázat ani jedno takové ztracené pracovní místo, na rozdíl od velmi jasných, veřejných prohlášení arabských diplomatů, mu, stejně samozřejmě, nevadí.

Chronickou klausofilií dávno onemocněvší komunistická kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková („ne, ne, ne, já nejsem komunistka, to byla jenom finta, jak při volbě pomoci Václavu Klausovi…“) už může trumfovat jenom sama sebe v nízkostech a hrubosti. Ono stát se přinejmenším národním symbolem popírání historie, současných spojeneckých závazků, bezpečnostních a ekonomických záruk existence země - a schvalování masového násilí - dá opravdu dost práce.

Nicméně, přes všechnu svoji snahu a malování hákových křížů přes demokratické zvyklosti a slušnost, navždy už zůstane jenom nedokonalou žačkou svého guru – Václava Klause. Vysvětlení toho, proč tak rád přijal Truman-Reaganovu medaili svobody od soukromé americké nadace „za boj proti komunismu“ z úst tohoto celoživotního zbabělce je sladkou odměnou pro všechny milovníky českého politického ptydepe. Objevení osobnostního typu bojovníka a „boje v širším slova smyslu“ je nádherně filosofickým předvojem takových objevů, jako budou „sex v širším slova smyslu“, Franta Mrázek jako „politik v širším slova smyslu“, rozkradení hospodářství v divoké privatizaci cestou nikdy nesplácených úvěrů politickým kamarádům jako „ekonomická reforma v širším slova smyslu“. Konečně zpřesnění terminologie. Nemusíte dělat nic v okamžiku zkoušky – stačí, když později vyvlastníte její mediální interpretaci. Oběti komunismu musejí zvracet. Stejně jako oběti Klausových dětinských pokusů o ekonomické „reformy“.

Ludvík Vaculík kdysi napsal o Chartě, kterou Klaus nikdy nepochopil, a tolik nemá rád - právě proto, že on ke svému způsobu života nikdy odvahu a vzdor nepotřeboval - že to nebyla věc politických názorů, nýbrž věc charakteru. Neznám lepší definici, která by popsala úlohu občana v dnešní demokracii. Občan není definován politickým přesvědčením, ale charakterem – to se mi líbí. Ale něco takového Zeman a jeho parta, či jejich kamoši z KSČM, nebo z Klausova stařecky pošetilého Boboletu (vyslovujte s těžkým ruským přízvukem), nikdy pochopit nedokáží. Tak snad děti jejich dětí…

P.S. Tento text je reakcí na informace z pouhého jednoho týdne v České republice, promiňte, Čechii, jak přikazuje soudruh prezident. Promiňte Moravané a Slezané, befel je befel. Znáte to, co nejvyšší mudrc káže, zákon jest. A tak už dnes víme, že horníky OKD, celý Moravskoslezský kraj, a celé české zdravotnictví zachrání jedině On. Kádry jsou, zdroje se najdou, a On to všechno zařídí. A dávno by to už, slunce naše přejasné, udělal, jen kdyby o tom našem trápením věděl... Kde my už tohle viděli…..

Odvolejte prezidenta – a celou jeho partu, dokud je čas.

Pozdější doplnění textu blogu – s omluvou čtenářům ve 21.08 hodin:
P.P.S. Inspirací pro napsání textu se stal dnešní výrok zmíněného hradního kancléře Vratislava Mynáře, kterého prý mrzí, pokud velkoplošné billboardy, kterými SPOZ oblepila bývalou mučírnu a vězení komunistické Státní bezpečnosti v Uherském Hradišti, někoho pobuřují. "Jako lídr Zlínského kraje o té reklamě, samozřejmě, vím. Neberu to však jako místo, kde byli trýzněni a vězněni naši spoluobčané, ale prostě jako reklamní plochu. Řešili jsme to komerčně, nevím, jestli to řešit pocitově“. Komentuji: „Hodnej soudruh…“
Zdroj: http://zlin.idnes.cz/billboardy-spoz-na-byvale-estebacke-veznici-v-uherskem-hradisti-p8z-/zlin-zpravy.aspx?c=A131015_004842_zlin-zpravy_ras

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

..."z Klausova stařecky pošetilého Boboletu"....
:-)
15. 10. 2013 | 19:30

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

sem zvedavej jestli proti gangu zlodějů a psychopatu spoz zasáhne cobra 11- šlachta&ištván
15. 10. 2013 | 19:42

vasja napsal(a):

No, já si teda myslim, že vyhraje Vladko.
15. 10. 2013 | 19:52

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

S tím Jeruzalemem jo,

ale jinak má Urban nárok na bezplatnou zdravotní ambulanc u svého odborníka MUDr.Chocholouška. Snad to zabere.
15. 10. 2013 | 19:55

Skogen napsal(a):

To víte, že jo, Urbane. Nebýt Zemana, máme v čele státu progermánského geronta, nejlepšího financmajstra, co nás stáhl ke dnu lépe než arktický ledovec Titanic a Pana Čistého, co nechává velet tajným službám svou konkubínu. A Tluchoře, Béma, Bendla, Vondru & theirs boys. And girl Parkanovou...

Splácal jste páté přes deváté, takže předpokládám, že vám o něco jde. Za humanitu a pravdu a lásku se neschovávejte, ta vyvětrala s Havlem. Je čas volit podle peněženky. Že to děláte taky tak? A kdopak vám ji plní?
15. 10. 2013 | 19:56

v + f = s + 2 napsal(a):

urban se zjevně inspiroval v čapkově pohádce jaksi pejsek s kočičkou dělali dort
15. 10. 2013 | 20:02

Sylva Šauerová napsal(a):

Odvolejte ... KDO, pane Urbane ?
Kdepak, to nepůjde. Mnohem pravděpodobnější, pozoruji-li, jak je na kdejaké fotografii pan Zeman podepírán ochránci, vydobýván z limuzín a jak svižný je jeho krok, je, řekla bych, ztráta schopnosti vykonávat úřad ze zdravotních důvodů.
Do té doby nechť si národ užívá. Má, co si zvolil.
15. 10. 2013 | 20:06

Petr B. napsal(a):

Pane Urbane, měl byste brát nějaká antidepresiva nebo třeba neurol, abyste tak nevyváděl. Takový záchvat hysterie se hned tak nevidí.
15. 10. 2013 | 20:09

Skogen napsal(a):

Šauerová,

moje část národa je nyní spokojenější než před rokem - a doufám, že budu mít ke spokojenosti důvodů ještě daleko více ;)
15. 10. 2013 | 20:12

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Škoda, když se tu kradlo jen praštělo...

..chodil Urban s herečkami po barech a neviděl, jak se to tu rozkrádalo a rozkradlo. Ted' ho bere fantaz.
15. 10. 2013 | 20:12

jarpor napsal(a):

Zdravím paní S.Š.

A dovolím si připojit se k její replice svůj souhlas... a dodat :
Máme přímo voleného prezidenta... a s trochou nadsázky jím přímo volenou vládu... Dobře nám tak !

Hezký večer
15. 10. 2013 | 20:14

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To urbanova cesta do blázince

i zasáhne, zasáhne cobra 11 neměj péči cesto do blázince i na tebe zasáhne neboj...hehehe....
15. 10. 2013 | 20:16

Skogen napsal(a):

Jarpore, přesně. Dobře vám tak. Kdybyste byli co k čemu, mohlo to být jiné. Ale dokázali jste, že to dokážete - arogancí, nulovou tolerancí a egoismem ke světlým zítřkům. Bylo to jen na vás. A podělali jste to. Takže, s dovolením, ustoupil byste stranou?
15. 10. 2013 | 20:21

agent 009 napsal(a):

Zdravím pana vrchního mazače Stejskala,je to dřina co ?
15. 10. 2013 | 20:23

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Šauerová

ano, užíváme si toho! Hlavně toho, že tam není pravičáky milovaný nejlepší ekonomický chemik a pan soudruh čistý s.Nečas, radarová milovaná zpěvačka atd.
Skutečně si toho užíváme a neděkujeme za přání.
15. 10. 2013 | 20:23

mosado napsal(a):

Trochu Vás to vzalo ?
Bývalý disident a novinář ještě nelegálních Lidových novin. Později psal o válkách ve Střední Americe a bývalé Jugoslávii. Dva dokumentární filmy, pět knih. Učí na New York University v Praze, je členem mezinárodního právního týmu Diag Human. Profesní i osobní přesvědčení: Ve chvíli, kdy mě chválí mocní, někde dělám chybu. Dokud jsem zvědavý, žiji.
15. 10. 2013 | 20:28

S.Š. napsal(a):

Dobrý večer, pane jarpore.
Je to pozoruhodný spolek, tihle zemanovci. Pěkným příkladem byl včera v ČT pan ministr Žák. Velmi kultivovaný člověk. Pan ministr Koníček je jen dalším v řadě, chlapcům narostly velmi rychle hřebínky.
Voliče ale nějak zemanovci moc neberou, zvláštní věc. Počítám, že soc.dem. bude mít spolu s komunisty kolem 110 mandátů, to se panu Zemanovi moc líbit nebude. Půjde-li to dobře, na ústavní většinu nedosáhne. Člověk se musí spokojit s málem ... :-)
Pěkný večer.
15. 10. 2013 | 20:34

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Urbane vydrž,

za chvíli sem určitě přijde zastánce pravičáckých tunelářských lumpenpravičáků pseudopravičák yosifek a jistě se bude za tyto vypocené 'skvělé' bláboly bít do roztrhání svých trampek.
15. 10. 2013 | 20:35

Joe Ratata napsal(a):

Docela mně těší, že Urbanstvo ještě porážku knížetepána nerozdejchalo.
15. 10. 2013 | 20:38

Demosthenes napsal(a):

Občan není definován politickým přesvědčením, ale charakterem - hezká věta, u nás však neplatí... Dokud budeme politikům ze "svých" stran odpouštět jakoukoli lumpárnu jen proto, že jsou "naši" a nenaučíme se chválit to dobré, co udělali zástupci těch "druhých", nebude tu lépe, ale spíše tu bude občanská válka...
15. 10. 2013 | 20:47

Skogen napsal(a):

Dobrý večer taktéž, pane jarpore. Co myslíte, jsou zemanovci totéž co Zeman? Ať už si jedni či druzí myslí, co chtějí, většina lidí soudí, že nikoliv. V praxi to dopadá tak, že zemanovcům nedají totéž co Zemanovi. Ale strašit se musí, bu, bu, bu ;) Co kdyby hřebínek někomu nedejbože zatnul tipec ;)
15. 10. 2013 | 20:48

pěvec napsal(a):

urbane, tobě demokracie evidentně nevyhovuje. Jsi jak malé dítě, které se naštve pokaždé, když není po jeho. Ach ti disidenti- demokracie ano, ale tak nějak po jejich.
15. 10. 2013 | 20:49

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

s.š

ani mně jistě nebudete věřit, jak jsem rád když se nemusíme dívat na chrápěte Karla, jak chrápe v pracovní době tuhý, jako ten špalek.
Díky za to, to člověka potěší, že se nemusí dívat na takové nechutnosti.
15. 10. 2013 | 20:50

Alfa napsal(a):

Dejte už mu obklad, proboha.
15. 10. 2013 | 20:51

Jandejs napsal(a):

Jak číst Urbana

Články Urbana bývají napěchovány fakty. Jako vystudovaný archivář, který byl placen panem Šťávou za „pořádání archívu“, toho ví o kauze „Diag Human“ opravdu hodně. Problém je v tom, že tato fakta kombinuje s drby a svými domněnkami či vyloženě výmysly, které čtivě skládá do obrázku, který za všech okolností vytváří stále stejný obraz: stát a jeho zástupci jsou vinni ve všech bodech obžaloby, kterou vznáší a soudí ve svých článcích pan Urban sám. Základní premisa Urbana je, že nárok Diag Human a tedy miliardy daňových poplatníků – je nezpochybnitelný a stát musí zaplatit, jde prý o to jenom kolik (to je ona hra na každý den přibývající hypotetické úroky).
Urban dále trpí představou, že svět kolem něj je výsledek spiknutí. Hledá je všude, nejen v kauze Diag Human. Zdá se, že všichni, kdo nesouhlasí s Urbanem, jsou spiklenci. Všichni, kdož hájí zájmy daňových poplatníků proti firmě Diag Human, se spikli.
Z textů Urbana není jasné, která fakta má podložena a které své výroky považuje za fakta jenom on sám, na základě svého apriorního postoje, že Diag Human je vždycky v právu.
Proto, čtete-li články Urbana – čtěte je opatrně. Můžete se dozvědět ledacos zajímavého. ALE – udělejte si vlastní cvičení mozku: které „pravdy“ Urbana mají oporu ve skutečných faktech a které vznikly v jeho fantazii?
15. 10. 2013 | 20:54

pamětník napsal(a):

Jan Urban,
Sylva Šauerová, jarpor... a další ubožáci frustrovaní z reality už nevědí, jak vyjádřit svou zlobu nad tím, že věci nejsou tak, jak by si přáli. Na Urbanovy nenávistné splácaniny a jarporovy souhlasné bláboly jsme už zvyklí, ale s hyenismem jsem se dosud nesetkal.
Paní Šauerová, moje paní po desetiletí trvajícím diabetu je postihnutá neuropatií a proto ji musím podpírat při nastupování a vystupování z auta. Proto vím, co znamená, když člověk svoje vlastní nohy necítí a vnímá je jako protézy. Proto vím, jak působí tato nemoc na prezidenta Zemana. Proto také však vím, že Vaše zbožné přání jeho odvolání z funkce ze zdravotních důvodů je stejně nesmyslné jako většina Vašich zdejších vstupů. Hlava totiž je část těla odlišná od noh nejen do lokalizace. Kdyby tomu tak nebylo, Vy byste se pohybovala v pojízdném křesle.
15. 10. 2013 | 20:54

Martin1 napsal(a):

Pane Urban
Ve své vizitce máte napsáno:
"Profesní i osobní přesvědčení: Ve chvíli, kdy mě chválí mocní, někde dělám chybu. Dokud jsem zvědavý, žiji."
---------------
Taky jsem měl jednu podřízenou, měla podobné krédo jako vy, neustále byla zvědavá, vyzývala kde koho, aby mne zatkli, že porušuji to a co.
Skončilo to tím, že na mne poslala udání na místní organizaci KSČ, když jsem si ze skladu vzal rychle holínky (bez výdejky - hrůza ! ! !), abych mohl okamžitě ze dvora u kanálů odstranil nános bahna při průtrži mračen, aby nám to nevytopilo všechny sklady. Tehdy jsem dostal finanční odměnu - ti komunisté nebyli všichni tak hloupí a "tu iniciativní s podobným krédem tomu vašemu" poslali na Sibiř (tak jsme říkali dislokovanému skladu v polích).

A s tím Zemanem je to podobné - on zabránil daleko větším škodám, provedl to elegantně - svěle a národ to na rozdíl od vás ví, vy si sbalte věci ješito a jděte - víte kam.
15. 10. 2013 | 20:57

Naštvaný napsal(a):

"Paní Kaiserová je sestrou pana Řiháka –": To jsem se uklidnil. Já už myslel, že to je zase nějaká ta udřená kobyla....
Ale když už jsme neodvolali prezidenta Havla a tu jeho partu, tak to zase nějak vydržíme. Snad to nedá ani takovou práci. Taky tu byly takové nálady. Jenže to ta, jak se tomu říká, ta cenzura, žádosti o odvolání Václava Havla a jeho partičky, nepustila na veřejnost.
15. 10. 2013 | 21:09

Martin1 napsal(a):

pamětník
Pozdravujte paní, mám také neuropatii nohou - cukrovka, někdy nejde ani usnout.
15. 10. 2013 | 21:10

Sraldo Mandolini napsal(a):

Pane Stejskale, proč jste smazal i můj druhý příspěvek? Byl naprosto slušný a korektní. To se už bojíte i pravdy?
15. 10. 2013 | 21:19

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Sraldo Mandolini,

čistě pro Vaší informaci: ještě jednou zde někoho nazvete "dobytkem" či podobnou hrubou nadávkou a po smazaní obratem obviníte část redakce z jakýchsi nekalých rejdů, nesmažu toliko dva Vaše příspěvky, ale úplně vše, co sem kdy napíšete.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu. Naší diskusi tímto považuji za ze své strany za uzavřenou.

Libor Stejskal
15. 10. 2013 | 21:24

pamětník napsal(a):

Martin1:
Děkuji, bohužel jí to nemohu vyřídit, neboť by mne za indiskreci důrazně pokárala. Jsem holt zbabělec.
Těch pozdních zdravotních komplikací je daleko více, proto hyenismus Sylvy Šauerové mne přímo zdvihnul ze židle.
15. 10. 2013 | 21:28

Míla napsal(a):

Pane Urban
za pár dní to vládní provizorium skončí a mám takový dojem,že už je to Vaše psaní zbytečné.Raději šetřete síly na povolební zhodnocení situace a být Vámi,tak už teď sháním nějaké kompromitující bláboly na členy jednotlivých stran.A zkuste také zhodnotit Vaše učinkování v té kauze,kterou diskutující nemohou jaksi spapat.
15. 10. 2013 | 21:33

Sraldo Mandolini napsal(a):

Stejskal:
Vskutku dojemné vysvětlení. Ještě mi napište, že pokud by čistě náhodou byl prezidentem velectěný pan knížepán, tak byste i v opačném gardu nechal nějakého blogera, aby ho zde urážel a obviňoval i z velezrady... vždyť to, co zde píše Urban, to je přímo na žalobu, a já doufám, že ji pan prezident Zeman na Urbana v nejbližších hodinách podá...článek mu přepošlu...
15. 10. 2013 | 21:34

mb napsal(a):

Prezident se odmítá podřizovat rozhodnutí Ústavního soudu. Pronáší bláboly, jako ten o stěhování českého velvyslanectví do Jeruzaléma, viditelně poškozující zájmy země. Byl usvědčen z vědomé lži o privatizaci MUS či lži o své nevědomosti o častých kontaktech mezi svým „nadřízeným“ Miroslavem Šloufem a kmotrem Františkem Mrázkem – stejně jako lží o mnoha jiných kauzách. Propaguje partu korupčníků, které osobně dosadil do vládních funkcí, a kteří se tváří jako jeho vlastní politická strana. Měl by být okamžitě odvolán, neboť rozvrací ústavní a demokratický pořádek země. Ústava definuje velezradu, kromě jiného i jako jednání prezidenta, „které směřuje proti demokratickému řádu republiky“.

souhlasím ... Zeman je neštěstí(m) podobně jako jím byl Václav Klaus ...

njn, stane se ...

Objevení osobnostního typu bojovníka a „boje v širším slova smyslu“ je nádherně filosofickým předvojem takových objevů, jako budou „sex v širším slova smyslu“, Franta Mrázek jako „politik v širším slova smyslu“, rozkradení hospodářství v divoké privatizaci cestou nikdy nesplácených úvěrů politickým kamarádům jako „ekonomická reforma v širším slova smyslu“. Konečně zpřesnění terminologie.

hezké ...
15. 10. 2013 | 21:37

SuP napsal(a):

Paní Šauerová -
"....Do té doby nechť si národ užívá. Má, co si zvolil...."
A co ten druhej národ, který ho nevolil?
;-)
15. 10. 2013 | 21:40

pamětník napsal(a):

Je menší a proto se musí smířit s volbou většiny. Většina musela snést arogantní pravicovou vládu, která naštěstí skončila vlastní trapností. Cvičte se v trpělivosti, ještě ji budete moc potřebovat.
15. 10. 2013 | 21:51

dieder napsal(a):

Nikdy jsem neplýtval sympatiemi k Velké koalici,ale přesto si myslím,že hodnotit presidenta Zemana nějak celkově je nyní příliš brzy.Později se o něm dovíme více.Soudě podle sebe a blogů si myslím,že letos půjdou voliči dosud nejvíce otráveni z toho co mají zvolit.Zdá se,že SPOZ zklamala voliče.U koho tam jinde máte podle nějakého kritéria jasno předem,co užitečného provede? Jsme propadlíci u vlastní maturity,všichni.A Urban,Pehe,Havlík to přisuzují tomu,že občané jaksi příliš vždy věří,že to někdo udělá za ně.Výběr politiky.Podívám-li se třeba na Rusko do vzniku VŘSR-tak měli často i osvícený carismus i silný trvalý lidový odpor proti němu,a vyhráli bolševici jako třetí možnost.Zde chybí k podobnosti situace ta osvícenosti to množství vedoucích person revoluce-židů typu,že před tradičním povoláním tatínka bankéře dali více na Marxe,totiž tím výjimku z pravidla jejich etnika hodně známou.Dokud Klause a Zemana potřebovaly ty právě opačné anti-bolševické typy,tak na ně pěli chválu.
15. 10. 2013 | 21:51

mb napsal(a):

Skogen napsal(a):
Jarpore, přesně. Dobře vám tak. Kdybyste byli co k čemu, mohlo to být jiné. Ale dokázali jste, že to dokážete - arogancí, nulovou tolerancí a egoismem ke světlým zítřkům. Bylo to jen na vás. A podělali jste to. Takže, s dovolením, ustoupil byste stranou?
15. 10. 2013 | 20:21

zase špatně skogene ... takhle si navzájem ustoupili Klaus a Zeman stranou už v 98 ... podobně si ustoupili stranou ve funkci prezidenta ... tak jako Klaus má i Zeman svou mafiánskou suitu ... a to je právě to špatně ... a taky je špatně, že to odmítáte vidět ... ale s tím já nic nenadělám, že ... tak hezký večer ...
15. 10. 2013 | 21:51

pamětník napsal(a):

Perla:
"Zeman je neštěstí(m) podobně jako jím byl Václav Klaus ..."
Neštěstím zdejších diskuzí je tečkař mb.
...njn, stane se...
15. 10. 2013 | 21:53

bakalnoviny napsal(a):

Něco o Sylvě z její munulosti - nyní Bakalova informační služba - BIS.

Proč a kam odcházeli lidé z vedení BIS
Stanislav Devátý řídil BIS tři roky. Na svou funkci rezignoval v listopadu 1996 poté, co tehdejší místopředseda vlády Josef Lux prohlásil, že ho BIS sledovala. Vláda Devátému nenabídla jiné místo ve státní správě. Nyní pracuje jako advokát a státním úředníkem už podle vlastních slov nikdy být nechce.

Sylva Šauerová náměstkyně ředitele Devátého, odešla krátce po jeho rezignaci z tajné služby a nastoupila počátkem roku 1997 do firmy Chemapol. V Chemapolu se stala ředitelkou analytické sekce zaměřené na vnitřní a vnější komunikaci firmy.

Tomáš Kadlec v BIS pracoval od roku 1991, zastával funkci ředitele odboru pro ekonomickou kriminalitu a organizovaný zločin. V únoru 1998 si ho za svého poradce vybral premiér Josef Tošovský. I nadále zůstává ve státní službě, od srpna loňského roku je šéfem Národního bezpečnostního úřadu.

Karel Vulterin letos v lednu odvolaný šéf BIS získal včera ve společnosti ČNTS téměř totožnou funkci jako bývalá náměstkyně Šauerová v Chemapolu. Vulterin byl jmenován ředitelem vnějších vztahů ČNTS, jež spolupracuje na vysílání televize Nova.
15. 10. 2013 | 21:53

pamětník napsal(a):

"osvícený carismus", nic takového nezaznamenal ani Karel Havlíček Borovský. Na co lidé nepřijdou...
15. 10. 2013 | 21:56

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Sup, ten druhý národ co ho nevolil

se může zatím odstěhovat, jak vyhrožoval...hahaha... nejraděj zřejmě na Urál
15. 10. 2013 | 21:58

Sraldo Mandolini napsal(a):

Miloš Zeman je bůh! Urban není bůh!
15. 10. 2013 | 21:59

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Blog jsem nečetl. S profesním zájmem procházím jen debaty. Takže jenom technická poznámka.

Trpělivostí se obrňte i Vy, protože Zemanovci se nechali slyšet, že by si důchodci měli platit zdravotní pojištění sami a za děti by je platili rodiče. A u Zemanovců se bez vědomí Miloše nepohne nic.
15. 10. 2013 | 22:01

Rumcajs napsal(a):

Se Zemanem mame velikou vyhodu v tom, ze nic horsiho uz prijit nemuze. Ale i tak, kazdy kdo ho volil, by mel byt zbaven svepravnosti.
15. 10. 2013 | 22:01

Targus napsal(a):

Hoďte na Urbana síť!
Zamotat a držet. A nepouštět.
A volat Chocholouška.

P.S. pozor, kouše!
15. 10. 2013 | 22:03

Bakaládo napsal(a):

Sraldo Mandolini
Já bych se na pana Stejskala nezlobil, je to taková dobře placená hajzlbába na WC -blog.aktuálně.cz. Chce mít WC pěkně čisťoučné, voňavoučké, žádné smítko. V kasičse s pak ojeví zlaťoučké grošíky od pana zaměstnavatele. Pane Stejskale, dobrá práce, nepokažte si to a pořádně šůrujte, ať se nám WC bliští.
15. 10. 2013 | 22:04

dieder napsal(a):

to pamětník:

račte si pustit třeba video-Alexandr III (poslední třetina 19.st.)-kolik positiv mu dnes připisují.I video-poslední car Niklaj II-Rusko růstem HDP mohlo předstihnout vedoucí USA,nebýt jeho svržení.Dokonce prý vlastně válku s Japonskem ani neprohrál.
15. 10. 2013 | 22:05

Rumcajs napsal(a):

Jinak pane Urbane, cenim si Vasi odvahy. Preci jenom postavit se mafii co stoji za Zemanem a vubec levicackymi partajemi, to chce mit tak trochu sebevrazedne sklony.
15. 10. 2013 | 22:05

Kočárník Tříska napsal(a):

I kdyby bylo vše, co napsal pan Urban, zjevenou pravdou, po Klausově éře je ta Zemanova velkou úlevou.
15. 10. 2013 | 22:05

dieder napsal(a):

oprava :Nikolaj II
15. 10. 2013 | 22:08

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Mně se líbí, jak všichni ti pseudopravičáci a nemakačenkové

vyhrožovali, že když vyhraje levice, jak se budou stěhovat kamsi. Těšili jsme se bohužel nadarmo a místo toho zde zase jen pšoukají, nic víc.
15. 10. 2013 | 22:14

Da.Rock napsal(a):

No ani to nemusím celé číst, Diag Urban prostě nezklame. "ponížený senát" a "shrbená sněmovna" jsou dva výborné džouky hned pro začátek. Od chvíle, co je Zeman na Hradě, pracují žlučovody páně Diaga Urbana na plné obrátky. Snad se mu neudělají kameny, to by snad explodoval.
15. 10. 2013 | 22:16

jarpor napsal(a):

Skogenovi dobře odpověděl nick mb...

Díky... čímž považuji žádost Skogena stran "ustoupení stranou" za vyřízený... Nebudu požadovat, aby ustoupil Skogen stranou... :-)

Jo... a zemanovci budou Zemanoví jen dokud Zeman bude zemanovcům krýt záda...

S. Š.

Jo to je spolek... k pohledání... :-)

pamětník

Píšete, že jsem Zemanem frustrován.... Mýlíte se, příteli. Takovou zábavu s panem prezidentem jsem už dlouho neměli... Stěhovat vyslanectví... ústavní zvaklosti jsou pitomosti.... už dlouho mne nikdo tak nepobavil... Přeji mu pevné zdraví ať si jeho "oblažování" co nejvíce tento národ užije...

Tedy Supe... půlka národa... bohužel... i ta druhá... Zdravím... a práním... bude líp... neb žádná káva se nepije tak horká, jak se uvaří... a stejné lze říci o nových vládách po volbách... :-)

Hezký večer
15. 10. 2013 | 22:19

mb napsal(a):

pamětníku, přiznejte se, že se vám přitížilo, žlučovitost vašich příspěvků relativně vzrostla ... měl jste lepší období ...

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):
Mně se líbí, jak všichni ti pseudopravičáci a nemakačenkové

vyhrožovali, že když vyhraje levice, jak se budou stěhovat kamsi. Těšili jsme se bohužel nadarmo a místo toho zde zase jen pšoukají, nic víc.

já vím jen o slibu Klause, že nevyhraje li Zeman či vyhraje li kníže ... emigruje ...

njn, nestalo se ...
15. 10. 2013 | 22:21

JF napsal(a):

no jo místo Klause máme tupláka Klazemana - však tihle ruští agenti (Zeman se to snaží maskovat tím že to o sobě sám říká) z ekonomické KGB z prognosťáku musej mít spešl linku mezi sebou, nebo nespíš spolu i spěj ;-)

Ať žije pěrestrojka, ať žije Národní front!!!

ps: Klaus tak dlouho vyvolával ducha spodních proudů 1989 (ne že by neměl pravdu), že kupodivu má zase tu pravdu ;-). Možná by měl dostat příležitost se rozhovořit před nějakou komisí. Zeman by mu mohl se svým oblíbeným gestem hovorů přikrytých za ručkou klidně našeptávat ...
15. 10. 2013 | 22:22

jenny napsal(a):

jarpor
Skogenovi dobře odpověděl nick mb...

Díky... čímž považuji žádost Skogena stran "ustoupení stranou" za vyřízený... Nebudu požadovat, aby ustoupil Skogen stranou... :-)

To je ale blábol, kolik máte v sobě promile ?
15. 10. 2013 | 22:25

Včera dnes a zítra napsal(a):

Jsou snad skvrny na slunci nebo co?

Hned vedle Heller agituje za komunisty a tady zase Urban za Zemana

Svět se zbláznil
15. 10. 2013 | 22:29

mirek napsal(a):

Úžasně úderný komentář s vtipným a až sžíravým obsahem, pod kažodu větu bych se podepsal, kdyby...
Kdyby jste se, pane Urbane, svinsky neušpinil s Diag Human. Co je mi platný tak skvěle napsaný komentář, když vím, že se podílíte na akcích, kdy jsou kulturní výstavy českých galerií v zahraničí díky Vaší aktivitě brány do exekuce pro pofiderní firmu, jakou Diag Human bezesporu je. Navíc si memůžu odpustit zavrtat do Jana Kalvody, Vašeho společníka v této kauze, který, jako dávný český vrchní legislativec, hlasoval pro zamítnutí nároků Diag Human v řádu desítek milionů na české vládě, aby o desetiletí později ždímal tentýž český stát o miliardy v tomtéž sporu.
Je mi líto, ale ocituji Vaše slova z článku : "Občan není definován politickým přesvědčením, ale charakterem – to se mi líbí"
Já bohužel kauzu Diag Human vs Česká republika nepovažuji za charakterní věc.
Uznávám, že nějaké procento z miliard, požadovaných v arbitráži, může vynést hezkých pár desítek milionů na stáří, ale charakterní to není ani náhodou.
A mimochodem - Klausova medaile : pro mne to má "šťávu" o to větší, že Havel byl mezinárodním poradcem nadace, která Klause ověnčila medailí... Když jsem si četl Klausův komentář kritiky udělení medaile, trpce jsem se usmíval. Už zase se kroutí v Čechách historie pro politické účely....
15. 10. 2013 | 22:30

sopoty napsal(a):

pane Stejskal, to jsou fofry , co ?
15. 10. 2013 | 22:31

jarpor napsal(a):

jenny

Kolik ? Nevím... Modrý portugal ročník 2012...

Blábol, říkáte ? Inu - co s "nechápavcem" ?
Pro Vás tedy vysvětlím :
děkoval jsem nicku mb, a Skogenovi sdělil, že mu nehodlám odpovídat a ani požadovat, aby svůj poněkud drzý požadavek si "obrátil" na sebe... /kdyby mu to samé co adresuje mě, já něbo někdo jiný adresoval jemu/...

Pochopil pan jenny nebo ještě má nějaké otázky ?

Hezký večer
15. 10. 2013 | 22:33

jenny napsal(a):

jarpor
dejte si ještě jeden Modrý portugal 2012, bez otázek.
15. 10. 2013 | 22:39

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Nezaměňujte, prosím, zemanovce s Milošem Zemanem. Co se týče důchodů, je jedno, zda z nich krade Kalousek anebo zemanovci, jenomže ti se do Sněmovny sotva dostanou (ostatně Kalousek asi také ne). Věřím, že soudných voličů, kteří považují za nedůstojné volit partaj, která si dá do názvu příjmení jedince, bude více.
15. 10. 2013 | 22:39

Rum,kontušovka,jeřabinka napsal(a):

hujeroskeptický
máte pravdu,spící Karel je nuda.Ale pan prezident ,to je jiná káva.Padne,nepadne,bude zvracet,nebude.Zahraniční cesty,jeden bonmot za druhým,to se člověk opravdu nenudí.A ted ti hoši :Koníček,Mynář,Žák,Drakula,Dryml.Šloufík a další.Obludárium bratří Formanů bledne.
Zdravím pana Urbana,paní S.Š.,pana Jampora a další.
Kdyby nešlo o tak vážnou a smutnou věc,bylo by to i místy bujaré.
15. 10. 2013 | 22:40

pamětník napsal(a):

mb:
«pamětníku, přiznejte se, že se vám přitížilo, žlučovitost vašich příspěvků relativně vzrostla ... měl jste lepší období»
Nikoliv, jenom četnost Vašich hloupých příspěvků rapidně vzrostla. Souhlasit s nenávistnými bláboly Jana Urbana nebo se lžemi Ondřeje Lišky může jenom velmi naivní člověk. A když je k tomu učitel, pánbu s námi.
15. 10. 2013 | 22:43

jarpor napsal(a):

jenny

Fajn... dám, na Vaše zdraví
_______________________

"Kdyby nešlo o tak vážnou a smutnou věc,bylo by to i místy bujaré."

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř... buďme trochu optimisty... :-)

Hezký večer
15. 10. 2013 | 22:45

Míla napsal(a):

Rumcajs
myslíte si,že by pan Urban byl tak aktivní třeba v kauze Lessy?Co myslíte požadoval by přísné potrestání aktérů vymyšlené aféry,konkrétně ministra vnitra a tu jejich inspekční komisi?Těžko by si to dovolil,byl by to příliš tenký led.
15. 10. 2013 | 22:47

Rumcajs napsal(a):

Komuniste se na jizni Morave propadli ta Topku a Ano.
Ze by vytezstvi rozumu ?
15. 10. 2013 | 22:49

Richard napsal(a):

Zemanovci jsou jak strana vysloužilých orangutánů, nebo neandrtálců.
Dnes jsem viděl billboard od Boboistické strany Čech a Moravy, že prý, "už víte, koho volit a na něm Bobošíková s Klausem, lejdy Džejn na něm vypadá, že se právě přišla pochválit mamince se starým psíčkem, který kdysi vyhrával všechny výstavy,... chudinka, až teď, když už není tolik oslnivý, jí konečně věnuje dostatek pozornosti". A další, "ochráníme všechny slušné lidi před diskriminací". Všiml jsem si i bilboardů KDU, TOPky, ODS, a vlastně jsem doposud nepochopil, proč někdo vymýšlí také stupidity, nějak mi to nedochází. Prý, "Nechceš levicovou žranici, vol pravici" nebo jak to je, nevolil bych je, už jen kvůli té stupidní reklamě. Strana, která není schopná vytvořit trochu nápaditý billboard, těžko vytvoří něco složitějšího. Taká klišoidita, co se objevuje na těch billboardech, to snad ani není možné. By mě zajímalo, jestli je to v celé Evropě tak slaboduché. Milionkrát provařená "slušnost" stále a stále útočí na rozměklé mozky těch, kteří v tomto jediném slovíčku vidí spásu. Mám čím dál silnější pocit, že typicky slušný člověk musí být do morku kosti fádní, nudný a jednoduchý hlupák bez trošky fantazie, proč bych měl někoho takového volit?
15. 10. 2013 | 22:50

mb napsal(a):

pamětník napsal(a):
mb:
«pamětníku, přiznejte se, že se vám přitížilo, žlučovitost vašich příspěvků relativně vzrostla ... měl jste lepší období»
Nikoliv, jenom četnost Vašich hloupých příspěvků rapidně vzrostla. Souhlasit s nenávistnými bláboly Jana Urbana nebo se lžemi Ondřeje Lišky může jenom velmi naivní člověk. A když je k tomu učitel, pánbu s námi.
15. 10. 2013 | 22:43

tak to jo pamětníku ... to jediné vás omlouvá ...

hezký večer přeju ...
15. 10. 2013 | 22:51

Rumcajs napsal(a):

Trochu smesne srovnani, nemyslite ?
15. 10. 2013 | 22:51

pamětník napsal(a):

jarpor:
«Píšete, že jsem Zemanem frustrován»
Nepíšu, nepsal jsem a bohdá psát nebudu. Napsal jsem, že ten váš spolek je frustrovaný z toho, že věci nejsou takové, jaké byste si přáli mít, což, jak jistě uznáte :), je rozdíl.
Nejvýstižněji ten váš spolek dokreslil hyenismus Sylvy Šauerové.
Slušný člověk by se aspoň mírně zastyděl.
15. 10. 2013 | 22:51

jeanp napsal(a):

tedy dost zoufalý výkřik posledního ochránce pořádku,
jinak úplně mimózního mr.urbana - " Odvolejte prezidenta,
rychle odvolejte prezidenta, a taky tu jeho partu " ,
to je drsné, i jako projev náhlé duševní nemoci,
takhle nenávidět není normální ...
15. 10. 2013 | 22:51

Sraldo Mandolini napsal(a):

jeanp:
Být duševně nemocný je to nejlepší doporučení a jasné kritérium pro zájemce o psaní zdejších blogů...
15. 10. 2013 | 22:55

pamětník napsal(a):

mb:
Proč pořád kopírujete příspěvky jiných, aniž byste tam dodal aspoň jednu celou vlastní větu? Jste dyslektik anebo dysgrafik či oboje?
15. 10. 2013 | 22:56

jarpor napsal(a):

pamětník

"Napsal jsem, že ten váš spolek je frustrovaný z toho, že věci nejsou takové, ..."

Jaký "spolek" má pán na mysli ? Jsem si jist, že nejsem členem žádného spolku.... tedy onomu "Váš spolek"... je obtížno rozumět...

Hezký večer
15. 10. 2013 | 22:57

pamětník napsal(a):

Sraldo Mandolini:
To jste měl adresovat nicku ´mb´, ten marně žebroní u zdejšího editora o vlastní blog už léta. :)
15. 10. 2013 | 22:57

pamětník napsal(a):

jarpor:
Dobře, po lopatě: Ten spolek, který halasně vždy vítá jakýkoliv nesmysl z klávesnice Jana Urbana, osoby či nicky si jistě dosadíte sám, dnes jste asi čtyři.
15. 10. 2013 | 23:00

Martin1 napsal(a):

Tak hoši ještě chvilku a spinkat.
https://www.youtube.com/watch?v=5N07k4jm-zc
15. 10. 2013 | 23:00

pamětník napsal(a):

«ústavní zvaklosti jsou pitomosti»
Miloš Zeman prohlásil, že termín ´ústavní zvyklosti´ je pitomost, protože buď je něco uvedeno v Ústavě anebo není. Měl samozřejmě pravdu, jako často, jarpor však nepochopil, také jako často.
15. 10. 2013 | 23:06

mb napsal(a):

pamětník napsal(a):
mb:
Proč pořád kopírujete příspěvky jiných, aniž byste tam dodal aspoň jednu celou vlastní větu? Jste dyslektik anebo dysgrafik či oboje?
15. 10. 2013 | 22:56

nemáte zcela pravdu ... (občas) zkopíruju to co se mi líbí či to, na co chci reagovat ... a ( mám za to že vždy ) připojím nějakou svou reakci ...

zkuste číst třeba pozorněji, pamětníku, uvidíte, že vám to taky časem půjde a dojde ... zdravím ...
15. 10. 2013 | 23:07

jarpor napsal(a):

pamětník

Mno... dle mého, máte ve Vašem myšlení "hokej"... neb :
nikde jsem navyjádřil jakýkoliv souhlas s autorem... to za prvé...
za druhé - na rozdíl od požadavku autora - "odvolat" - připojil jsem se k nicku, jež naopak volá po pokračování prezidentování pana prezidenta Zemana, s dodatkem : Dobře nám tak.... opět důkaz, že nejsem ve shodě s autorem... / některé jeho "výtky" vůči prezidentu či jeho okolí ovšem neshledávám za "mimo mísu"./
A k tomu počtu v údajném spolku... znáte Žižkovo : Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte... ?
S davem, zvláště se zdejším davem... se shodnu... někdy. Nečiní mi ale problém, dát odlišný názor na vědomí...

Hezký večer
15. 10. 2013 | 23:13

pamětník napsal(a):

mb:
Asi máte něco s očima.
15. 10. 2013 | 22:51
15. 10. 2013 | 23:13

mb napsal(a):

ne pametniku mam oci fakt dobrý ... zkuste si projet ty príspevky ... vždycky něco podotknu svého ... zdravím ... (neni to tak že bych jen a pouze kopíroval ... salut)

to martin1: vezmeme si hoblík pilku, budem dělat ještě chvilku, až to kolo spravíme, tak se tááákhle zatočíme ...
15. 10. 2013 | 23:15

Antonín Malík napsal(a):

Urbanovi by se měla občas utřít ta pěna u úst. Malér je podle mého v tom, že i člověk, který má Zemana za křupana a někdy i za něco horšího, musí k němu po přečtení Urbanovy slátaniny pocítit shovívavost, ba skoro sympatii.

"státní zastupitelství nebo policie, které mají ze zákona povinnost začít šetřit jakékoliv podezření z trestné činnosti"

Tak já například nevím o žádném důvodném podezření tohoto druhu. Ovšem pokud pan Urban o takovém má povědomost, pak je jeho povinností sám trestní oznámení učinit. Pokud ale důvodnost doložit nemůže, pak se dopouští pomluvy a nemělo by mu to být editorem dovolováno.
15. 10. 2013 | 23:15

pamětník napsal(a):

"jarpor napsal(a):

Zdravím paní S.Š.

A dovolím si připojit se k její replice svůj souhlas... a dodat :
Máme přímo voleného prezidenta... a s trochou nadsázky jím přímo volenou vládu... Dobře nám tak !

Hezký večer

15. 10. 2013 | 20:14 "

Bez komentáře.
15. 10. 2013 | 23:15

mb napsal(a):

pamětník napsal(a):
"jarpor napsal(a):

Zdravím paní S.Š.

A dovolím si připojit se k její replice svůj souhlas... a dodat :
Máme přímo voleného prezidenta... a s trochou nadsázky jím přímo volenou vládu... Dobře nám tak !

Hezký večer

15. 10. 2013 | 20:14 "

Bez komentáře.
15. 10. 2013 | 23:15

:-)) ja vas mam rad pametniku ... odříkaného chleba ... největší krajíc ... :-)))
15. 10. 2013 | 23:20

jarpor napsal(a):

"Miloš Zeman prohlásil, že termín ´ústavní zvyklosti´ je pitomost, protože buď je něco uvedeno v Ústavě anebo není." napsal pamětník.... a dodal... že jsem nepochopil...

Ale pochopil... pamětníku... jen si myslím, že něco, i když to zákon nezakazuje, tak se to prostě "nedělá"... a naopak - i když něco Ústava explicitně nepředepisuje, tak se to "dělá"... :-)

Hezký večer
15. 10. 2013 | 23:21

Antonín Malík napsal(a):

Mně se líbí bláboly o ústavních zvyklostech. Dokonce dovolávání na první repiubliku, který trvala kratší dobu než současná podivná demokracie, a kde platila skutečně svévole prezidenta Osvoboditele, je legrační. Natož pak praxe ubohých 23 let, kdy si každý ze 3 dosavadních panovníků vytvářel vlastní "zvyklosti" - je to směšné.
Je ústavní zvyklostí například dát zavřít nějakého opozičního poslance, abych se dál mohl nechat zvolit porezidentem? Prostě proto, že to jedenkrát jeden mravně vratký prezident udělal?
15. 10. 2013 | 23:23

mb napsal(a):

Ale pochopil... pamětníku... jen si myslím, že něco, i když to zákon nezakazuje, tak se to prostě "nedělá"... a naopak - i když něco Ústava explicitně nepředepisuje, tak se to "dělá"... :-)

Jarpor má pravdu ... byť přesně touto argumentací tloukl přes čumák V. Cepl jeho ex(?)guru, Václava Klause ...

/ také paní Němcová teatrálně hledala ducha zákonů ... co to je, co to je?, ptala se ... viděl to/ho někdy někdo ... ??? /

njn ... uvidíme co bude dál ...
15. 10. 2013 | 23:26

Inci napsal(a):

Smutný konec manipulátora hrajícího si na novináře ...

Ožebračený národ brzy naučí pisálky řemeslo líp než všechny slavný kmotrovský cevro školy pro použitý darebáky ...

Okradení důchodci a totálně rozvrácený stát ti děkuje Urbane ... sím sím ... spláchni za sebou ...

Zemanovci jsou jen menším zlem ... stejně jako vv ... nevolitelní ...

Porážka levice by bohužel v dnešní době znamenala totální dokradení zbylého majetku státu (jeho katastrofickému zadlužení cizáckým bankám ), feudalizaci (viz . privatizace základních funkcí a služeb státu ) ... svobodnej by byl už jen bezdomovec ...

Urbane ... styď se a už se neukazuj ... nejposlednějšímu dárci krve nedosahuješ morálkou ani po kotníky ...
15. 10. 2013 | 23:29

pamětník napsal(a):

mb:
Taková prostoduchost, jakou tady projevujete Vy, se hned tak nevidí. Copy jarporova příspěvky vyvrací jeho tvrzení, takže jsem tam nemusel přidávat ani dodatek.

"se to nedělá" je právě ta pitomost. Když nemáte fakta, vymyslíte ducha nebo zvyklost. To je základ podrazácké politiky.
15. 10. 2013 | 23:32

pamětník napsal(a):

To o podrazácké politice bylo i pro jarpora.
15. 10. 2013 | 23:33

Dumpling napsal(a):

Volání po změně ústavy kvůli "ohrožení prezidentem Zemanem" je pouhá zástěrka. To by člověka m,ělo trknout, když si uvědomí, že původně pochází tlak na změnu ústavy o Schearzenberg, a to ještě v době, kdy Zeman na Hradě neseděl. Ono by to bylo tak, že "když už" se mění ústava kvůli Zemanovi, tak to bude mít ještě vedlejší efekty (ať už se k tomu nemusíme později vracet, že ano), jako třeba ústavní zakotvení sudetských nároků - a to je vlastní účel, proč Schwarzenbergům a Urbanům, a Posseltům tak moc o změnu české ústavy jde.
15. 10. 2013 | 23:34

mb napsal(a):

"se to nedělá" je právě ta pitomost. Když nemáte fakta, vymyslíte ducha nebo zvyklost. To je základ podrazácké politiky.

je to přesně naopak pamětníku ... kdyby lidé neděli to, co se nedělá či to, co se dělat nemá ...

... tak tu nejsme 24 let po revoluci v takovém marasmu, v jakém jsme ...

ale pamětníku, nedělám si ani naději ani iluzi, že bych vás snad o tom mohl přesvědčit ...

přeju hezký večer ...
15. 10. 2013 | 23:45

Inci napsal(a):

Zeman zakroutil na chvilku krkem totalitní kleptokracii negující demokratické volby nedemokratickým (vlastizrádným ) nákupem poslanců ... tím vykonal pro DEMOKRACII víc než trapný Klausem najmenovaný sbor ÚS ...

...
15. 10. 2013 | 23:54

pamětník napsal(a):

mb:
Nikoliv, to je pouze ta Vaše jednoduchá naivita. Lidé v historii vždy dělali a asi tedy i v budoucnu budou dělat to, co budou moci dělat a čeho budou schopni. Jinými slovy vždy se najdou lidé, kteří budou konat podle zákona a ne podle nějakých zvyklostí a navíc další lidé budou zákony překračovat. Kdo hlásá nějaké zvyklosti či duchy, buď je naivní anebo se snaží veřejnost za nějakým účelem (např. v zájmu pošpinění prezidenta Zemana) obalamutit. Vy osobně jste příkladem, že se to daří.
15. 10. 2013 | 23:55

mb napsal(a):

zvyklost či ducha si nahraďte slovem smysl nebo slovem účel či záměr(em) ...

každý zákon je veden určitým účelem či záměrem ...

... to už tak je ...

tak zatím ...
15. 10. 2013 | 23:58

Martin1 napsal(a):

Za bývalého režimu se vyprávěl jeden vtip:
Ptá se jeden druhého:
"Kde se teď nachází kapitalismus?"
"Na okraji propasti."
"A socialismus?"
"Přece jako vždy o krok před kapitalismem."
--------------
A já mám takový dojem, že druhá pointa je už tady!
16. 10. 2013 | 00:00

Martin1 napsal(a):

Za komunistů šlo 40 let všechno do zadele...
Nečasova vláda nás tam vzala zkratkou
16. 10. 2013 | 00:09

Reveil napsal(a):

Zeman je skutečně smutný úkazemm protože on se do své funkce zamiloval, je prezdentem rád, líbí se mu to, přesně jako se to líbilo Havlovi. Naopak Klaus byl plně jniný než tito dva ostatníá prezidenti - suše kultivovvaný, intelektuál, a s těmoi dvěma dsalšími měl společný jen narcisismus, který je prokletím českých prezdientů, i kandidátů na prezidenta. (Vezměte např, narciska Dienstbiera)

Ano, Šauerová má pravdu, zdravotní stav Zemana je tristní, stále ovšem o jeden balík plínek lepší, než je stav Schwarzenberga,
16. 10. 2013 | 00:13

bumbumratatata napsal(a):

Pro Urbana na dobrou noc.

https://www.youtube.com/watch?v=_obIgcL2gg8
16. 10. 2013 | 00:28

Martin1 napsal(a):

Stejně tam mohli být na hradě oba kluci.
Karel mohl hlídat Zemana, aby nepil.
Zeman mohl hlídat Karla, aby nespal.
A jedny plenky navíc by jsme taky utáhli.
Koloběžku tam mají ještě po Havlovi.
Péro po Klausovi se hledá.
Kačenka do vany po Svobodovi tam je.
O hračky po Husákovi jsme bohužel přišli
při rozdělení Česko-Slovenska
16. 10. 2013 | 00:33

když poprosí, přestanu točit klikou napsal(a):

Zastavte vesmír, Urban by rád vystoupil.
Chce se mu na malou.

PS. Furt tam dole ty sexixtický prasátečka maj viset ty silikonový kozy.
Se divim, že nějaká popuzená genderová pracovnice nevtrhla do Rozmarýn house a nesrovnala to tam na hromadu.
16. 10. 2013 | 01:22

Důchodce68r napsal(a):

pamětník, Martin1
O neuropatii ... taky jsem se jí zalíbil ... teď už to nejde, snad v některé další diskuzi. Zdravím.
16. 10. 2013 | 02:14

Š. Ťava napsal(a):

V kostech cítím, že brzy nastane doba, kdy z novinářského ráje, jakým nepochybně Česká republika je, budou vyhnáni postupně všichni novináři, kteří se o tento prohnilý stát zasloužili. V dějinách se o tom bude psát jako o odsunu novinářů.
16. 10. 2013 | 03:20

board napsal(a):

Mohly by se zavést kamenné noviny po vzoru destiček s klínovým písmem starověku a germánských run.Když by autor musel své myšlenky vytesat do kamene předem by si rozmyslel, aby zbytečně neplácal.Díky Urbanovi by tam nebylo jenom:
Vivat Zeman.
Potomci by se poučili i po desetitisících letech z doby kamenných obchodů.
Včera a dnes mi aspoň něco malinko nového přinesla četba Randsdorfa z odkazu (Popel a démanty z Marxe) a poslední blog Hvížďaly.Shodou okolností oba se,aspoň chvíli kdysi,učili i u "východňárů".Je to neodbytný pocit,že západní kultura překročila zenit a dnes již jde jen krkolomnými stezkami z kopce dolů a míří do věčných lovišť svých idejí,které kdysi rozhýbaly civilizaci.Jeden oheň vyhoří,zakládá se další ohniště,proč ne?..je to přirozené.Ovšemže jako jsou i břichomluvci,tak k někomu hovoří i popel.Někdy není ještě úplně zoxidovaný.Vyhaslý.Doba říká raději zoxidovaný.Málokdy okysličený.K Čechům se nemluví. Když vím o sametových politicích,domnívám se,že leccos chápu z toho jak vnímali tehdy současníci postavy jako jezuita Balbín nebo wikipedií objevený pro mne trochu osobnost let 1750 Paroubek.Potvrzuje se mi můj dřívější nezájem,že Balbín pro současníky zajímavý nebyl, Paroubka potomci asi zapoměli.Ale každá doba má někoho jméno pro zmínku na papíře erbovním,poštovním,novinovém,literárního dílka,kroniky,encyklopedie,někdy i zdi WC.Jo,Marcus Aurelius to je jiná.
Tak snad aspoň z toho sešívaného světa-napůl dohořelého,napůl se rozhořívajícího dostaneme ještě za života impuls od jména,které je i vizitkou smyslu bytí a idejí.Jestli to už není ale spíše za námi čtvrtstoletí.Zatím znovu holé nic.
16. 10. 2013 | 05:18

Ládik!!! napsal(a):

SuPe -
zeman je presidentem pro dolních 10 milionů. Tak kolik nás vlastně je? Píšou, že 516 000. To není zrovna málo normálních lidí. http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/pocet-obyvatel-cr-loni-stoupl-na-10516-milionu-za-prirustkem-jsou-hlavne-pristehovalci--1187443
16. 10. 2013 | 07:30

Analytik napsal(a):

Zeman a jeho parta jsou jen jedním z chapadel politické Mafie, která tento stát vysává už od Listopadu.
Listopad byl vstupní bránou, kterou vešli bývalí rudí partajníci do světa kapitalismu a my jsme jim k tomu nadšeně cinkali klíči.
Dokud však nepadne hlava Mafie, nic se nezmění.
Přesto, díky pane Urbane za odvážný text, nutící k zamyšlení.
16. 10. 2013 | 07:38

vinca napsal(a):

Tak toto je bloger mé krevní skupiny!
S pozdravem stop komunismu, socialismu a hlavně ZEMANOVI. vinca
16. 10. 2013 | 07:47

odvolejte! hezky česky demokraticky napsal(a):

Mám křečka. Nepříčetně prská, když se mu něco nelíbí, Asi mu budu říkat Diágo,
Rozený demokrat:-) Umí přijmout porážku

Kolem Bimba byla vždycky hrozná parta-o tom žádná-, ale zatím nemám jemu samotnému, co závažného vytknout. Včetně Jeruzaléma. Žehlička Kmona zase elegantně vyžehlí prskající ahmedy. Mají teď jiné starosti.než al-Quds

A japa by chtěl Diago odvolání dosáhnout? !!!!!!!!!!!!!!!!!
Sněhurka radí přes diabetes. !!!!!!!!!
Dobrá rada nad zlato.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Hmmm budou prověrky i na cukrovku?
Sylva povede úřad?
Dizici s insulinem budou kmít výjimku?
Ostatní trpaslíci včetně Dřímala z Čimelic se vrtí nepokojem jako kdyby měli červíky. Takhle jsme si tu demokraciinepředstavovali. Má být po našem!!!!

Kocáb se nechal slyšet, že na Cigány musí být ministr. Nejlépe on. A ministerstvo by řídil z Mostecké.
Dřímal z Čimelic, nedostudovaný lesník zase kritizuje nekompetentnost bakaláře Žáka, který zase vyhazuje nekompetentnídocenty, nejsou z SPOZ.
To opět nemá chybu!

A jakoupa máme nabídku na menu?
Babuše na kuskusu v tajinu, skoupil LN a MF, bude vykřikovat, že zaměstnává celu ČR, při zmínce o Unipetrolu ohluchne jako Sněhurka, když přijde řeč na Chemapol.
Inu....hříchy mládí

Pak tu máme Bakalíky od pravdy a lásky se svými kukaččími vejci-Potátou u sosana a Gabalem u nepoučitelných lidovců. Kocábovité vejlupky. Kníže zase ohluchne, když kdosí zmíní privatizaci bechera po jeho kritice pivovarů nebo při zmínce o Krysákovi vykřikne:
Přijali jsme poučení z krizového vývoje.

O bolševicích darmo mluvit. O rudých i oranžových, když to tam Bimbo provětrá, žádná škoda.
A tak by se dalo pokračovat od můry Okamůry přes zoufalce Lišku až po Cibuláře, který se před dvaceti lety zasek. Škoda ho!

Poučení?
Zlatí Balbíni, úhoři moji, škoda, že zemřeli na lenost. Tady je materiálu k pobavení a dehonestaci. Jeden lepší než druhý.
O Diága mám obavy. Asi ho brzy klepne a kdo bude svolávat flagelantská procesí k Helmutům?
16. 10. 2013 | 07:52

PAT A MAT napsal(a):

aneb psychopat Diágo versus neuropat Bimbo
16. 10. 2013 | 07:58

Filuta napsal(a):

To víte že jo, Urbane.
Zemanova obliba stále stoupá, takže máte smolíka.
Nikdy jsem ani na okmažik nezalitoval, že jsem ho volil.
Soudnému stačí ten tristní pohled na Barel dobrot, kterak si ho podával v předvolební debatě Babiš. Vždyť ten nebožák ani neví, že má Topka nějaký stranický účet, natož aby věděl, kolik na něm je.
To, že se na rozdíl od Kárla, co chce být zadobře s židy i s Palestinci , Zeman jednoznačně vyjádřil, mi udělalo radost.
Proč by nás mělo zajímat, co si myslí Arabi?
Celá EU v jednom kuse ustupuje Arabům (muslimům obecně), dokonce ty největší teroristy vyznamenává Nobelovou cenou.
Je jim třeba ukázat, že si před nimi všichni na zadek nesednou.
Jak vidíte, k žádnému konfliktu ten Zemanův bonmot nevedl. Je ticho po pěšině, což mnoho takových jako vy nedokáže skousnout. Tak se snaží foukat do vyhasínajícího uhlíku a udělat z komára velblouda. A ono nic.
Navíc každý jouda pochopil, že Zemanův názor (resp.přání) byl řečen v dosti velké nadsázce - pisálkové tradičně vytrhli větu z kontextu. Celé vyjádření znělo asi v tom smyslu,že k přesunu ambasády dojde, až dojde k smíru mezi Palestinou a Izraelem, což je cosi velmi nepravděpodobného. Zeman taktéž dodal, že jeho už se tato záležitost týkat nebude.

Vaříte z vody a marně se před volbami, Barelovci, tak úporně snažíte vyrovnat skóre. Možná dopadnete o něco líp nežli ODS.
Ale ne o moc.
16. 10. 2013 | 08:07

Analytik napsal(a):

odvolejte! hezky česky demokraticky 07:52

Moudrá Příroda to zařídila tak, že každý závislák neustále pracuje na své vlastní likvidaci.
Čas je na naší straně!
16. 10. 2013 | 08:11

schroth napsal(a):

Skogen 15. 10. 2013 | 19:56,
to víte, že Urbanovi o něco jde a nejen jemu. Jde o to, aby se SPOZ nedotala do sněmovny, aby nemohla podporovat ČSSD a aby se opakovala situace z posledních voleb, kdy ČSSD sice vyhrála, ale neměla s kým vládnout. O to jde a ne jen Urbanovi, i noviny a televize se v tomto ohledu činí. SPOZ se stává terčem sviňáren stejně jako ČSSD, i když to, co dělali Paroubkovi, se asi opakovat nebude.
Všimněte si manévrování Bělobrádka, s ČSSD by prý za určitých předpokladů šlo. Kdo ale četl jeho články tady, musel vidět, že Bělobrádkovi plány jsou téměř totožné s programem TOP 09.
No a k Urbanovi je zbytečné se vyjadřovat. Kam se na něj hrabe Kojzar.
16. 10. 2013 | 08:22

Filuta napsal(a):

Lidi, kteří se rozhodnou jít volit méně špinavé mezi špinavými, by měli vzít rozum do hrsti.
Vykašlat se na koupené předvolební "průzkumy", které naprosto neodrážejí skutečnost, na manipulativní články finančně zainteresovaných "novinářů" i televize a rozhodovat se výhradně podle vlastních zájmů.
Volí-li chudák s příjmem 15 tisíc hrubého, student nebo důchodce ODS, Topku, Svobodné nebo Babiše, můžu si leda tak soucitně pomyslet cosi o chudých duchem.
Naše média jsou vskutku velmi "objektivní a nezaujatá".
Zprávy, že na Dobříši proti Zemanovi demonstrovalo celých padesát občanů, jsem se dočetl ve všech plátcích.
16. 10. 2013 | 08:37

Filuta napsal(a):

Analytik

Co odvážného je na tom, když se nějaký pisálek trefuje do Zemana?
To dělá kdekdo.
Odvážné je, když o něm kdokoliv napíše něco pozitivního.
Toho jsem se ještě v mainstreamovém médiu nedočetl.

Urban patří (zatím) do Bakalovy miliardářské stáje.
Však uvidíme, kolik jich ještě přeběhne k řepkovému králi.
16. 10. 2013 | 08:42

.evouce-revoluce-poluce napsal(a):

Plány neuropatů zhatí........Diágovi psychopati

Potáta Dientsbier napíše zase stížnost na prezidenta Císaři Pánu do Brna jako na Klause
odvolat!
16. 10. 2013 | 08:45

kača napsal(a):

pamětníkova žena taky chlastá - to vysvětluje pamětníkovu totální frustraci. (15. 10. 2013 | 20:54).
16. 10. 2013 | 08:49

gabriela napsal(a):

pamětník
"Jan Urban, Sylva Šauerová, jarpor... a další ubožáci frustrovaní z reality už nevědí, jak vyjádřit svou zlobu nad tím, že věci nejsou tak, jak by si přáli. Na Urbanovy nenávistné splácaniny a jarporovy souhlasné bláboly jsme už zvyklí, ale s hyenismem jsem se dosud nesetkal.
Paní Šauerová, moje paní po desetiletí trvajícím diabetu je postihnutá neuropatií a proto ji musím podpírat při nastupování a vystupování z auta. Proto vím, co znamená, když člověk svoje vlastní nohy necítí a vnímá je jako protézy. Proto vím, jak působí tato nemoc na prezidenta Zemana. Proto také však vím, že Vaše zbožné přání jeho odvolání z funkce ze zdravotních důvodů je stejně nesmyslné jako většina Vašich zdejších vstupů. Hlava totiž je část těla odlišná od noh nejen do lokalizace. Kdyby tomu tak nebylo, Vy byste se pohybovala v pojízdném křesle."
***************************************************************
Zdravím pamětníka. Máte moji hlubokou úctu, obdiv a milion hvězdiček. Lépe bych to nenapsala. I mne vždy hluboce zasáhne a bolí zjištění, kolik šílené zloby se může skrývat v některých nenávistí zaslepených lidských srdcí. Pozitivní je fakt, že v Česku většina srdcí není zasažená touto zákeřnou a zlou chorobou. Díky Bohu za ty dary...
http://www.novinky.cz/domaci/314879-nejduveryhodnejsi-politici-zeman-okamura-rusnok-a-fischer.html
***************************************************************
K té cukrovce. Lékaři špičkové kvality, zabývající se vlivem potravy na nemoce lidské, dávno přišli na to, že konkrétně cukrovka je nemoc z pojídání živočisných bílkovin a tuků. Konkrétně nejvíce na vině je nezřízené konzumování masité potravy. Obrat ke zdravé, nebo alespoň zdravější výživě s velkým dostatkem syrové zeleniny, zeleninových salátů a šťáv (mrkev, červená řepa...) luštěnin, ořechů, ale i ovoce může učinit zázraky, někdy i dokonalé vyléčení. A nejen cukrovky. Dokonce i tolik obávaná rakovina prchá na míle daleko před obyčejnými zeleninovými šťávami. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než si vyzkoušet sami na sobě ...
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/315150-zmena-stravy-jim-vratila-zdravi.html
http://www.magazinzdravi.cz/nova-dieta-pri-cukrovce
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/309794-proc-pri-cukrovce-vadi-konzumace-masa.html
http://ovcsvpardubice.blog.cz/0805/med-a-cukrovka
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/301385-stevii-jako-sladidlo-oceni-diabetici-lide-s-nadvahou-i-tehotne-zeny.html
16. 10. 2013 | 08:49

Trubač napsal(a):

Můžete se třeba ztrhat.
Ale, až nás bude chtít Zeman opravdu naštvat, ukradne protokolární pero nebo amnestuje zločince. To on ale neudělá a Vy to víte.A tak kopete, kopete, kopete....
16. 10. 2013 | 08:49

kača napsal(a):

Skogen napsal(a):

Šauerová,

moje část národa je nyní spokojenější než před rokem - a doufám, že budu mít ke spokojenosti důvodů ještě daleko více ;)

15. 10. 2013 | 20:12

Skogene,
Zemana si zvolil národ! Na procentech nezáleží. Výrok o části národa je tupost hodná Skogena. Klasická levárna.
16. 10. 2013 | 08:53

Pepíček N napsal(a):

Z Byla na Nováka změním si své jméno a až tu zemi celou rozkradem ...rozkradem

Až stačilo.
16. 10. 2013 | 08:55

Pavel napsal(a):

Pěkný nářez faktů - díky za to pane Urbane. Slabomyslní zvolili si vůdce této tvrdě zkoušené zemičky, aby On Jediný Veliký Převeliký mohl ji neomezeně pustošit jako léno, jež přiděluje svým věrným ve své Kohortě. Narozdíl od původního názvu a poslání někdejších římských legií však Jeho současní věrní jen bezostyšně hrabou pod sebe, lid této země a Ji samotnou bezohledně drancujíce. A tak slabomyslným z takového dění vzchází jen trpný úděl, slitování nezasloužíce, neboť si takovýto drsný osud sami přivodili.
16. 10. 2013 | 08:58

Pepíček N napsal(a):

Z Byla na Nováka změním si své jméno a až tu zemi celou rozkradem ...rozkradem

Už stačilo pane Urban, už nšní co, ještě je tu želenice ale tu už máte rozpracovanou.
16. 10. 2013 | 08:59

vico napsal(a):

Diago Urban je kráčející přitěžující okolností. I když s argumentací souhlasím, vždycky mi bude vadit "pěna u huby". Proto jsem si nepořídil domů pitbula, jehož morda je stejně tak nebezpečná pro bytového zloděje jako pro dítě, které z nerozvážnosti přelezlo plot pro zakopnutý balón, ale malého černostříbrného knírače.

Jinak je veselé, jak nedávní podporovatelé "Zemanovců" tu píší, že je kardinální zlovůlí ztotožňovat Zemana se Zemanovci :-)).

To až příliš okatě připomíná dávná slova, že vožď Stalin je dobrý, ale je obklopen zlými lidmi. A tak věřme, že mafián Mynář, který byl jmenován tím, jehož indiánské jméno je "Ten, který se mýlí v politice", kancléřem :-), plácá, co mu přinese slina na jazyk a nikoliv, co mu Zeman přikáže.

I kdybych přistoupil na teorie zdejších mudrců, že Zemanovci se vymkli z rukou Zemana, zůstává nepochopitelné, proč "Ten, který se mýlí v politice" dovolí, aby mafiáni východního typu nesli ve svém názvu -Zemanovci- a na svých billboardech jeho podobiznu a zaštiťovali se jeho jménem zcela otevřeně a jednoznačně.

Není nakonec ještě horší variantou to, že Nejedlý a Mynář, se zcela vymkli jeho kontrole a že Bimbo jim přesto bezmezně věří a důvěřuje?

Nemáme tu ještě větší bezpečnostní riziko, než-li bylo bezpečnostní riziko s "udřenou kobylou"?

Pokud jde o očekávání velkého vítězství levice, moc bych na něj nevsázel. Zemanovi se podařilo nemožné, vykouzlit z téměř jasného dosažení ústavní většiny, remízu, ne-li další porážku. ČSSD stagnuje, KSČM ztrácí silnou skupinu protestních hlasů, které shrábne jako smetanu ANO.

A ANO se stane skutečným vítězem voleb, neboť rozhodne, bude-li pokračovat pravicová koalice anebo socanská vláda.

ČSSD se díky zemanovskému křídlu stala zcela nečitelnou a kousající se do vlastního ocasu.

Pro udržení teorie, že Bimbo je geniální stratég, který myslí deset tahů dopředu, bude nutno vycházet z premisy, že už potřetí za sebou se mu povedlo ukrást levici jasné vítězství.

Pak ovšem klobouk dolů :-)
16. 10. 2013 | 08:59

jirilp napsal(a):

Naprosto souhlasím s myslitelem Urbanem. Je třeba okamžitě odvolat 2,5 milionu voličů, kteří si dovolili - bez předchozího souhlasu p. Urbana - volit M. Zemana prezidentem, ačkoli je jasné že tím nesmírně ublížili vznešenému aristokratovi, který se s tím již do smrti nesmíří a bude do konce života okolo sebe kopat a hledat způsoby, jak se Zemanovi pomstít. Souhlasím s diskutujícím, že Urban by měl brát antidepresiva a uchýlit se do péče doc. Chocholouška. Jestli mu to bude ještě něco platné....
16. 10. 2013 | 09:02

jezte zelí kysané a nic se vám nestane napsal(a):

Gábi nechci vám brát iluze, sice pravdu díte, že řepy není nikdy dost:-), ale ani před ní sarkomy neprchají.
Neberte všechno tak vážně, jsme tu jen na chvíli.
16. 10. 2013 | 09:02

buldatra napsal(a):

Odvolejte prezidenta – a jeho partu, nabádá Urban

hihihi.

To asi těžko.

Nicméně, kdopak že to prosadil přímou volbu NEODVOLATELNÉHO prezidenta a kdo pro to zvedl ručičku? Ha?

Skoro, jako by ta volba byla šitá někomu na míru. Akorát, že zvolen byl někdo jiný.

Nářky Diága a barelistů jsou celkem zábavné.
16. 10. 2013 | 09:04

SuP napsal(a):

Tak tahle debata je zase po nějaké době výbuch vulkánu nadrzlých levicových vášní. "....Zemanova obliba stále stoupá,...." úměrně tomu jak čím dál větší půlka národa blbne.
Jen si u toho nepřipouští, že ta druhá (zatím menší) půlka národa si myslí to, co tu Urban píše. Těší se na přisypání do žlabu za půjčku od lichváře, kterou jim na to hodlá pořídit "tahoun" co ovládá jenom sliby.
Na těch slibech je nejúžasnější to, že všichni slibují, jak to, co notoricky špatně funguje 20let, vyřeší ihned poté, co si sednou do sněmoven, protože už o tom právě začínají přemýšlet.

Neznáte někdo nějakou (jinou) stranu, která už DNESKA ví, jak co udělá?
16. 10. 2013 | 09:04

Analytik napsal(a):

Filuta 08:42

Ve státu, který už po dvacet let řídí mafiáni, je dost odvážné rýpnout si do jednoho z šéfujících kmotrů.
Pro mladší generaci, která nezažila totalitní metody StB nebo alespoň nečetla Kmotra, to však nic neznamená.
Ale nejde jen o Zemana. Ten je pouze na konci dlouhé fronty prezidentů, premiérů, státních zástupců a soudců, kteří hráli a hrají v loutkové tragédii režírované nejvyšším kmotrem.
Dokud nepadne hlava Mafie, je úplně jedno, která loutka hraje v roli prezidenta. Ať je to Václav, Miloš nebo Karel.
16. 10. 2013 | 09:06

scallop napsal(a):

odvolejte! hezky česky demokraticky

"Kolem Bimba byla vždycky hrozná parta-o tom žádná-, ale zatím nemám jemu samotnému, co závažného vytknout."

Tahle uvaha se mi moooooc libi. Von totiz prezident ma na vsechno lidi - jemu samotnemu pak samozrejme neni co vytknout - az na tu partu kolem. (Kdyby vyhral Karel Ukrutny, dalo by se napsat totez, to dobre vite.)

Jenze ono u vsech prezidentu slo hlavne o ty lidi kolem, kladenim vencu a pronasenim projevu "meli bychom (tj. vlada ci nekod jiny nez prezident) delat to a to" se nic nezkazi.

Konec koncu prezident Bumbalek nemuze ani za virozu, vzdyt on sam si nenalil, udelal to nekdo z lidi kolem. Salut !
16. 10. 2013 | 09:12

scallop napsal(a):

Skogen

"moje část národa je nyní spokojenější než před rokem"

Jsem zvedavy, kdy Vase cast naroda dostane odvahu prezidenta Bumbalka kritizovat. Nebo alespon nebude na jeho kritiku reagovat stylem "a vy zase mlatite cernochy".
16. 10. 2013 | 09:18

důvěřuj ale prověřuj napsal(a):

scallop
neotravujte. Huš!
Máte vůbec prověrku BIS na diabetes na stupeň "Přísně tajné"?
Kolik máte glykemii, neuropate jeden?

Pícháte(si) vůbec?
16. 10. 2013 | 09:23

jarpor napsal(a):

SuP

"Na těch slibech je nejúžasnější to, že všichni slibují, jak to, co notoricky špatně funguje 20let, vyřeší ihned poté, co si sednou do sněmoven, protože už o tom právě začínají přemýšlet."

Zdravím a myslím, že lépe stav těch "garantů změn k lepšímu" před předčasnými volbami nelze popsat lépe.

Hezký den
16. 10. 2013 | 09:23

Filuta napsal(a):

Analytik

Máte smůlu, já Kmotra četl. Už tak před dvaceti lety.
Ale netuším , jakého že kmotra máte na mysli? Hrdličku? Janouška? Palounka? Rittiga? Nebo snad Dlouhého?


Hlavně nevytahujte po urbanovsku Lukoil a Šloufa.
To je opravdu k smíchu.
Zeman je borec, i když SPOZ mi nijak zvlášť nesedí.
Volil jsem Zemana, ale to neznamená, že budu volit Zemanovce nebo socany.
Nejspíš vůbec volit nebudu.
Přesto jsem přesvědčen o tom, že jsme pro tuhle dobu zvolili toho nelepšího kandidáta.
Barel by byl obrovskou pohromou pro republiku.
Kalousek s Němcovou neví, kam dřív skočit.
Měli by si udělat jasno aspoň v tom, jestli tu "demokracii" víc ohrožuje Zeman , Babiš nebo bolševici.


To, že má Zeman velkou podporu občanů (uvádí se až 65 procent, včetně těch, kteří ho původně nevolili), dokládá i ubohá návštěvnost filmů Menzela a Hřebejka, kteří nazvali voliče M.Z. "lokaji" (přičemž o tom, kdo je tady lokaj, by se dalo polemizovat) a "prasaty". Částečně za to může i nevalná kvalita filmů. V diskusích ovšem lidé píší, že se necítí produkce těchto géniů hodni.
Tak si to přeberte sám.
Každý den děkuju nebesům za Zemana.
16. 10. 2013 | 09:24

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa - odvolejte! hezky česky demokraticky napsal(a)....

Pepo, není to tu bez vaší značky ono.
*********
Přečetl jsem si po letech, inspirován vaším nedávným povzdechem, znovu pečlivěji jedinou knížku od Scrutona, kterou vlastním.
Vlastně jen proto, abych lépe pochopil váš pohled na evropskou civilizaci a funkci náboženství v ní.
Není to vůbec šálek mého čaje, ale myslím, že vám víc rozumím.
***************************************
Diskutovat pod Diágem nemá cenu - jen se obávám, že on ve skutečnosti vůbec neběsní, je to konstrukce chladného sociopata,pro nějž slovo sociopat je eufemismem, podobným jako výraz dolní část zad pro řiť.
16. 10. 2013 | 09:25

Metelescu blescu napsal(a):

Studio Bratři v triku připravuje večerníček
Bimbálek, Bumbálek a medvědí ojrostrašidlo Scallopa.
Ze sklepa.
I na doktora Diága dojde.
16. 10. 2013 | 09:32

neo napsal(a):

Filuta:

není se čemu divit. Voliči Zemana upřednostňují kvalitní filmy jak Kameňák, Babovřesky nebo božská díla Magnuska.
Máňa mrkne na Ordinaci, Franta si přečte Blesk a to by nebylo, aby ten Zeman nebyl prezidentem těch obyčejných lidí.
16. 10. 2013 | 09:34

Sláma napsal(a):

Urban už dosáhl stavu, kdy je spíše k politování. Zdá se, že profesní dráha člověka, který byl kdysi jedním z nejvýznamnějších politiků končí v zapomnění a směšnosti.
Stejně tak, jak dráha některých jeho souputníků, jako je Sylva Šauerová.
Jan Urban se zjevně nevyrovnal se svým pádem a ulevuje si tím, že na své "protivníky" nakydá vše, co mu přijde pod ruku, přičemž není schopen rozlišit podstatné od nepodstatného, pravdivé od nepravdivého.
Kritika od Urbana je někdy asi spíše chválou, když si člověk uvědomí, co je ten Urban zač. Vystudoval "Rudou fakultu" v době čistek a nejtvrdší normalizace. Už to mluví samo za sebe. Musel být prověřován, musel být konformní, musel mít dobré reference od stranických a svazáckých orgánů (nepochybuji o tom, že byl členem SSM). Pak je z něj najednou disident. To je zvláštní, ne?
Možná (jen spekuluji) patří do cca 40% disidentů, kteří spolupracovali či byli dokonce do disentu nasazeni. To by vysvětlovalo mnohé ...
Urban píše, že: "Zdeněk Žák ...byl nyní usvědčen z protiprávního jednání, neboť v roce 2010 byl zároveň zmocněncem slovenské firmy Wagon Services a současně zaměstnancem Drážní inspekce, kde působil jako vrchní rada."
Z Urbanových úst to je ovšem těžké pokrytectví. On to byl, kdo byl vyhozen z ČRo, protože jako redaktor veřejnoprávního média byl spolumajitelem a jednatelem firmy "Studio NO-BAN" (tj. "Noháčová-Urban" - jméno vytvořeno z první slabiky jména Urbanovy přítelkyně a poslední slabiky jeho jména), jejíž pracovní náplní bylo "vylepšovat obraz jaderné elektrárny Temelín" u veřejnosti. viz: http://blisty.cz/art/15991.html
Jinak řečeno, v době, kdy byl placen z veřejných prostředků, dostal úplatek, aby ovlivňoval zpravodajství ve prospěch komerčního subjektu.
Nutno uznat, že ten Urban má opravdu žaludek!
16. 10. 2013 | 09:42

Rams napsal(a):

Musil jsem si vyhledat co strašného provedl Zeman, že se Urban ohání Ústavním zákonem 71/2012.
A ejhle, Miloš Zeman vyjádřil názor že regulační poplatky ve zdravotnictví porušují základní listinu práv a svobod.
aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=792841
16. 10. 2013 | 09:47

gabriela napsal(a):

jezte zelí kysané a nic se vám nestane :-)
Kuk na článek, asi jste nedočetl do konce...
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/315150-zmena-stravy-jim-vratila-zdravi.html
***********************************************************
Nemáte pravdu. Znám ze svého blízkého okolí mnoho lidí, které změna jídelníčku na vegetariánskou stravu pomohla vyléčit nejen cukrovku, ale zastavila i zhoubná bujení rakoviny. Konkrétně u mojí maminky (nález cukrovky a rakoviny už ve 43 letech - žila po radikálním snížení konzumace masa ještě dalších 30 aktivních let od první operace rakoviny. Domácí víno z černého rybízu (mimochodem z velmi zdravého ovoce) jí také velmi energeticky pomáhalo, i když v tom byla trocha toho alkoholu. Další známý liberecký léčitel Miroslav Zajda svojí rakovinu slinivky vyléčil vegetariánskou stravou, ale i hladovkami. Žil do pozdního požehaného věku po nálezu rakoviny ještě více než 30 let. Byl živ hlavně o syrové zelenině a mohl později sám energeticky pomáhat a léčit cukrovkáře, rakovináře a další nemocné lidi. Napsal knihy Cesta k nesmrtelnosti. I +II / Zajda, Miroslav, 1931- (Autor)- tam se dozvíte více ...
Deník prováděné léčebné kúry podle Breusse / zaznamenal podle vlastní zkušenosti další liberečák Stanislav Dvořák (vyléčil se z rakoviny kůže zeleninovými šťávami) je k dispozici v každé knihovně. "Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky : záznamy z tisíců zkušeností k blahu všeho lidstva na přání mnoha vyléčených pacientů a také na přání dobrých lékařů / Rudolf Breuss ; [přeložil Walter Endler]".
A mohla bych pokračovat, ale nechci unavovat dlouhými výčty uzdravených lidí. Recept na uzdravení je jednoduchý. Silná vůle, víra, naděje a láska dělá zázraky. A o tom celý život vezdejší je. Pozitivní na tom celé je poznání, že duše lidská je nesmrtelná. Dovede vás to k jistotě, že duch ovládá hmotu. To je celé kouzlo naší existence tady na zemi. Abychom na to přišli a došli k dokonalému poznání, proč tu jsme. Je to jednoduše o duchovních zkouškách naší nesmrtelné duše, kterými každý člověk prochází, aby mohl osvobozený odejít do svého pravého duchovního domova, který na hmotné Zemi nenajde, protože ho tíží hmotný obal zvané tělo ...
16. 10. 2013 | 09:50

Analytik napsal(a):

Filuta 09:24

Možná jste četl, ale evidentně nepochopil!
Jinak byste se neptal po jménech. Na jménech mafiánů vůbec nezáleží. Stačí titul Capo di tutti capi a každému je jasné, o koho jde.
Jména se mění, ale struktura zůstává!

Určitá část mého obdivu však náleží i Vám! Přiznat veřejně své sympatie k vládnoucí Mafii také vyžaduje kus odvahy a hroší žaludek.
16. 10. 2013 | 09:50

SuP napsal(a):

Jardo -
včera jsem cestou "z práce" poslouchal předvolební debatu o školství....
Chvíli posloucháš a začne se ti vybavovat, jak (a že) to stejně funguje v každém dalším oboru lidské činnosti.
A pak se tady dočteš - "....Volí-li chudák s příjmem 15 tisíc hrubého, student nebo důchodce ODS, Topku, Svobodné nebo Babiše, můžu si leda tak soucitně pomyslet cosi o chudých duchem....." od nějakého levicového pobírače státních peněz.
"Podle sebe soudím tebe" platí taky víc než kde jinde. Zajímavé je, že nejplnější hubu "podpory pravicových stran pod vidinou dalšího rozkrádání" tady mají právě spoluobčané, kteří volí levici na základě toho, že jim slíbí podíl na cizích penězích. To je zábavné.
Zdravím.
16. 10. 2013 | 09:51

hoď ho do stroje napsal(a):

.....má jich řadu The Face of God mně od Amazonu ještě nedošla.
Potíž je, že se na něj odvolávají občas i ti, kteří svou činností tuto civilizaci sami podřezávají.
Političtí korektníci, afirmátoři, ochránci práv (ovšem pouze jedněch, vybraných), džendrtety, multi-kulti kutilové a podobná havěť.
Pomalu to lidem dochází.

Ostatně Diágo je klasickou ukázkou.
Bimbo-podle něj-za 4 měsíce rozšlapal demokracii tím, že nemá respekt před zákony a ˇUstavou tak ho odvoláme.......jak?
To myslitel nedomyslel
:-)

Že by podle zákona....jakého?
Nebo podle Ústavy........ jakého článku?
Tak je to i s kolektivní vinou, která jednou je (U Franty) a jindy není (u HELMUTA).
Ovšem nápad S:Š jít na to přes neuropatii má jiskru. Přes chlast to nejde to by neprošel leckterý "našinec" včetně Myrdy Kalouska, když dojde antabus.
16. 10. 2013 | 09:52

Sláma napsal(a):

Urban ve svých 62 letech již zjevně trpí stařeckým ubýváním mentální výkonnosti. Jinak by nevytahoval na Zemana věci, které většina lidí hodnotí pozitivně. Třeba já hodnotím velice pozitivně Zdeňka Žáka, že konečně začal vymetat Augiášův chlív v dopravě. Obzvláště jsem ocenil vyhození Žaludy, jehož jediná kvalifikace byla, že jako šéf Axa, životní pojišťovna, a.s. se spolupodílel na podvodech dceřinné firmy EF CZ, s.r.o.
Žaluda táhnul České dráhy ke dnu, evidentně s cílem je vytunelovat a možná později je "zachránit" privatizací značně pod cenou. Jeho největším zájmem bylo rozprodávání pozemků ČD.

Je zajímavé, že Urban zcela opomněl nejhorší prohřešek prezidenta Zemana, a to jeho podporu stavbě kanálu D-O-L. Doba stavitelství vodních kanálů totiž skončila už před 150 lety, v dnešní době taková věc je jen doslovným utápěním peněz a jen šancí pro stavební firmy, jak se nabalíkovat. O to tam ale asi jde.

Samozřejmě, dalším prohřeškem prezidenta Zemana je podpora záměru plk. ing. Zbytka na zničení Národního parku Šumava (i v tomto jde prezident Zeman ruku v ruce s prezidentem Klausem).
16. 10. 2013 | 09:53

Pepa 3 napsal(a):

Jarpor 9:23 -
Máte pravdu, také jsem minulý týden slyšel Khárla, jak v televizi prohlašoval, že domlouval Kalouskovi, že je nutno reformy změnit a zmírnit sociální dopady. A to už nemluvím o "napravené" Miruně.
16. 10. 2013 | 09:53

Filuta napsal(a):

Neo

Představte si, že já se na takové pitomosti opravdu nedívám?
Jsem přitom podle vás "typický" volič Zemana.
Tohle jsou zase "typické" manipulace šlechticových řiťolezců, kteří označují voliče Zemana za "burany a nevzdělance".


Ono jde taky o to, že poslední film Hřebejka i Menzela dostal na frak od kritiky.
Menzelovi tedy bez výjímky umyla pr...del. To, že dojal české emigranty, nic neznamená.
Jeho nominace na Oscara je účelová a vychází z jednoduchého klíče - je to blbé, to se bude líbit.

Ale voliči Zemana to těm sebevědomým "umělcům" taky dali s chutí sežrat sabotáží.
Aspoň uvidí, kdo je ve skutečnosti živí.
Bez těch "buranů" se můžou jít leda tak klouzat.
A dobře jim tak!
16. 10. 2013 | 09:55

Sláma napsal(a):

Samozřejmě, zase stále stejná plejáda hlupáků píše nesmysly. Např. SuP: " spoluobčané, kteří volí levici na základě toho, že jim slíbí podíl na cizích penězích."
Předně, nejde o cizí peníze, ale o jejich peníze. Stát tvoří všichni občané. Pokud jsme už u těch daní, tak v roce 2011 zaplatil podnikatel-OSVČ na dani z příjmu fyzických osob v průměru 457 Kč ročně, zatímco průměrný zaměstnanec (s výrazně nižšími příjmy) 23,5 tis. ročně. Tak o čí peníze se jedná?
Pokud se týče důchodců, ti nejsou příjemci státních peněz, nýbrž příjemci plnění z pojištění, které si platili po celý svůj aktivní život.
Chudák zaměstnanec s příjmem 15 tis. hrubého rozhodně není příjemcem státních ani jiných peněz, naopak je plátcem, který přispívá do státního více, než podnikatel.
16. 10. 2013 | 10:00

neo napsal(a):

Filuta:

šlo jen o ty Menzelovy a Hřebejkovy filmy pane Filuto.
Já jsem šlechtice nevolil, byl pro mě stejně nevolitelný, jako Zeman.

Poslední Menzelův počin jsem neviděl, jsem velmi kritický k takovému druhu filmů, nicméně se snad bavíme o jeho tvorbě a ne o jednom špatném filmu.
16. 10. 2013 | 10:01

Filuta napsal(a):

Sup

Jenom hlupáček s nízkým příjmem volí pravici.
Na západ od nás to už dávno pochopili.
Nebo se snad domníváte, že tam volí socialisty boháči a podnikatelé?
Tak tohle se děje jenom u nás, protože někteří duchem chudší voliči, mají za to, že je "kůl" volit Topku nebo ODS, i když mám hluboko do žlabu. Asi si tito mentálně postižení myslí, že se volbou rádoby pravice posunou v sociální hierarchii o několik stupínků výš.
Všichni víme, že jdou tyhle strany na ruku výhradně superbohatým.
Střední třída je vůbec nezajímá a sociálně slabí už vůbec ne.
Taky to podle toho vypadá - Zákoníkem práce si dnes může zaměstnanec jedině vytřít pozadí.

Navíc ta vaše "pravice" tady leda zvyšovala daně (včetně nekřesťansky vysokého DPH) a ukradla všechno, co nebylo přibité.
Kalousek nám zasekl sekeru sakra hluboko. Teď by mu měli voliči omlátit ty jeho složenky pěkně o hubu.
16. 10. 2013 | 10:02

Filuta napsal(a):

Neo


Menzel až na pár filmů natočených za totáče, nevyplodil po převratu nic extrovního.
Obsluhoval jsem angl.krále nepokládám za dobrý film, druhá půlka je totálně zvrtaná.
Totéž platí pro Hřebejka, pár dobrých filmů těsně po převratu, dneska jenom povrchní komerce.
Tipnul bych si ale, že na ně davy nepůjdou, ani kdyby dostali Oscara.
Takové pohrdání druhými lidi neodpouští.
V diskusích se to objevuje stále.
16. 10. 2013 | 10:05

jarpor napsal(a):

Pavle,

to tvé :
".."Podle sebe soudím tebe" platí taky víc než kde jinde. Zajímavé je, že nejplnější hubu "podpory pravicových stran pod vidinou dalšího rozkrádání" tady mají právě spoluobčané, kteří volí levici na základě toho, že jim slíbí podíl na cizích penězích. To je zábavné."

je znovu skutečnou pravdou... snad až na to "zábavné". S nadhledem hledíce - je to zábavné, leč ve své hluboké podstatě - tragické...

Ale dnes je Tvůj den... Další replika s vysokou "přidanou hodnotou"... člověka, který nemá hlavu na to, aby mu nepršelo do krku...
__________________________

Pepa3

Jsem rád, že se shodnem... :-)
A Sobotku s jeho "rozumy" co udělají když... jste četl ?

Hezký den
16. 10. 2013 | 10:08

Antroid napsal(a):

Rozumný návrh.

KAŽDÝ, kdo má oči a uši otevřené a je schopen jistého odstupu pochopil, že Zeman není vůbec žádný prezident (protože nemá potřebný charakter) a SPOZ jako finančně-mocenská sekta není vůbec žádná partaj.

Ti ostatní mají prozření před sebou, ale naštěstí přibývají.
16. 10. 2013 | 10:12

neo napsal(a):

Filuta:

proč používáte nesmyslně hranici (po převratu?)

bavíme se o celkové jeho tvorbě a ta patří mezi klenoty české a československé kinematografie.

I Hřebejk má své koně a slabší chvilky, ale když oba režiséry porovnám s panem Troškou, na jehož filmy chodí davy do kin(ačkoli nemaj peníze jak sami tvrdí), tak mi odpusťte tu troufalost, ale oni jsou proti Troškovi oskaroví režiséři.
16. 10. 2013 | 10:13

jarpor napsal(a):

"Chudák zaměstnanec s příjmem 15 tis. hrubého rozhodně není příjemcem státních ani jiných peněz, naopak je plátcem, který přispívá do státního více, než podnikatel."

Opravdu moudro "vysoké inteligence"...

P.S. Podnikatel je u mne ten, který je s firmou když tak nejhůře na "nule", pokud v převážné většině let platí daň ze zisku. A takový nepřispívá méně, než ten "chudák".

A který student či důchodce nevolí jako Filuta - je minimálně hlupák, když ne něco horšího... Zajímavé...
Jak dokonalá úcta a pokora Filuty před jiným názorem... Jen Filutova pravda a šmytec !

Hezký den
16. 10. 2013 | 10:16

dvakrát měř, jednou Řež n./Vltavou napsal(a):

Diágo zapadá-čím dál víc- do močálu militantního aktivismu.
Je to vášnivý člověk, cloumají s ním emoce, že se věci zvrtly a když shlédne v TV nenáviděného bimbovce (ne že by vypadali ovaristé vábně:-)), orwellovská žluč ukápne, zasedne a plný zuřivé nenávistí napíše článek a šup s ním na plot.

Ale ta vášeň tam je, jako v ománkovém vínu.
Fjodor M. by ty běsy ocenil.
16. 10. 2013 | 10:20

Pepa 3 napsal(a):

Jarpor 10:08 -
Ano, Sobotku jsem četl, ale na rozdíl od vás s mozkem zatemnělým nenávistí, jsem si uvědomil, že v minulých sedmi letech měl nulovou možnost tyto kroky prosazovat. Navíc některé z nich jsou pouze návratem k tomu, co zde před tím soc.dem. zavedla a co právě ti, na které jsem upozorňoval zničili!
16. 10. 2013 | 10:23

Pepa 3 napsal(a):

Neo: Plně s vámi souhlasím s vaším názorem na fodnocení torby Menzela a Hřebejka ve srovnání například s Troškou. (I když u Hřebejka bych různé výhrady pochopil.) Ale nezlobte se na mne, jestliže chce někdo vystupoval jako kulturní elita národa, tak nemůže 55% těch lidí, kteří přišli k volbám nazvat "lokaji" nebo "rudými a hnědými prasaty". To je vrchol nadutosti a arogance.
16. 10. 2013 | 10:31

Sláma napsal(a):

jarpore, z vašeho prohlášení: " Podnikatel je u mne ten, který je s firmou když tak nejhůře na "nule", pokud v převážné většině let platí daň ze zisku. A takový nepřispívá méně, než ten "chudák". usuzuji, že jste důchodce. Tedy ten, kdo podle vás bere peníze z cizího.
Protože, pokud byste byl podnikatelem, tak byste musel vědět, že cca 80% OSVČ nezaplatí ani korunu daně z příjmu fyzických osob, ale naopak získá od státu (z cízího, jak píšete) daňový bonus! Jinak řečeno, prostředky získané z výnosu daně z příjmu fyzických osob od zaměstnanců se přerozdělují ve prospěch podnikatelů. Tak u nás zafungovala pravice!
16. 10. 2013 | 10:35

duatam napsal(a):

děkuji skvěle napsáno
16. 10. 2013 | 10:35

neo napsal(a):

Pepa 3 :

taky jsem nikdy netvrdil, že je to v pořádku.
16. 10. 2013 | 10:38

kača napsal(a):

Samozřejmě, zase stále stejná plejáda hlupáků píše nesmysly. Např. Sláma - cca 80% OSVČ nezaplatí ani korunu daně z příjmu fyzických osob, ale naopak získá od státu (z cízího, jak píšete) daňový bonus! Jinak řečeno, prostředky získané z výnosu daně z příjmu fyzických osob od zaměstnanců se přerozdělují ve prospěch podnikatelů. Tak u nás zafungovala pravice!

Přemýšlím pane Sláma, jestli jste fašista, nebo komunista - i když to je v podstatě to samé.
16. 10. 2013 | 10:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pepa 3 napsal(a):
Neo: Plně s vámi souhlasím s vaším názorem na fodnocení torby Menzela a Hřebejka ve srovnání například s Troškou. (I když u Hřebejka bych různé výhrady pochopil.) Ale nezlobte se na mne, jestliže chce někdo vystupoval jako kulturní elita národa, tak nemůže 55% těch lidí, kteří přišli k volbám nazvat "lokaji" nebo "rudými a hnědými prasaty". To je vrchol nadutosti a arogance.
16. 10. 2013 | 10:31
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jestlipak víte, že Trošku dávno navrhují na Oskara, on to ale z vrozené skromnosti neustále odmítá. A tak se tam pořád cpou Forman, Svěrák, Menzel, ba i Hřebejk si dělá naděje. Ale Češi ví své, ať si ty baby vřískají, co chtějí.
16. 10. 2013 | 10:41

marxík napsal(a):

Autore,
hned jak se mi načetlo váše dílo do prohlížeče, usadila se jeho vychytávka, značka sloužící k rychlému rollování po stránce, přesně mezi vyústění nozder a horní pysk na vašem fotu. Barva odpovídala barvě vlasů a tvar byl také správně pravidelný.
To co jsem začal číst, pak celý obraz dotvořilo.

Četl jsem jen pár vět. Nejsem totiž váš psychoanalytik.
16. 10. 2013 | 10:46

babočka napsal(a):

Pane Urban smůla je v tom, že slušný člověk je většinou neprůbojný a neumí se rvát. Dokud se ve školach nebude vyučovat box a judo stále budeme zbabělý národ, který si nechá kálet na hlavu. To, že nám zase začnou vládnout komunisti a estébáci jako novodobí kopitalsti je blbost těch, co nerozeznají slušného člověka od dacana. Volby jsou o rublu nebo euru.
16. 10. 2013 | 10:47

aga napsal(a):

board napsal(a): 5:18

Bohužel, tady po nás zůstávají jen naše SLOVA, a na slova se omezilo naše vnímání reality. Emoce přešly do undergroundu, a odtud neomezeně a nekontrolovaně vládnou (žonglujíce s těmi slovy dle své libosti). V podzemí se hromadí a občas vyvřou, zakladajíc nová ohniště. Diskutujeme věcně, neosobně a korektně, slova, slova slova, a proto holé nic. Oheň potřebuje emoce, slova jsou jen vítr.
16. 10. 2013 | 10:48

jarpor napsal(a):

Slámo,
jste vedle jak ta jedle.
jak tím mým údajným důchodcovstvím... a o těch OSVČ ani nehovoře...

Pro Vás doplním, že pro mne je OSVČ osoba SAMOSTATNĚ výdělečně činná, tedy nemá zaměstnance... a podnikatel není OSVČ leč ten, jež ve své firmě zaměstnává jiné občany ...
Připouštím, že mohou být vyjímky... leč převážná většina OSVČ a podnikatelů je takových, které jsem "definoval" výše...

Vezměte na vědomí, že mne nikdo nepodporuje... naopak, odvádím daně jak mourovatý a když vidím, jak se s nimi nakládá a hodlá nakládat, otevírá se mi kudla v kapse...
K dalšímu Vám odpověděl nick kača... s jeho replikou nemám problém... sám bych se vyjádřil daleko razantněji k tomu, jak "chudáci dotují podnikatele"...

Sláma je holt jen cosi mrtvého, co zbylo z obilní rostliny... Obávám se, že bych něco podbného mohl napsat o lidském organismu...

Mějte se...
16. 10. 2013 | 10:59

resl napsal(a):

Vysvětlení toho, proč tak rád přijal Truman-Reaganovu medaili svobody od soukromé americké nadace „za boj proti komunismu“ z úst tohoto celoživotního zbabělce je sladkou odměnou pro všechny milovníky českého politického ptydepe.
Ludvík Vaculík kdysi napsal o Chartě, kterou Klaus nikdy nepochopil, a tolik nemá rád - právě proto, že on ke svému způsobu života nikdy odvahu a vzdor nepotřeboval - že to nebyla věc politických názorů, nýbrž věc charakteru.
-------------
komouš na slova neslyší, předstírá, že nerozumí, musel byste použít pendrek, pouta, popraviště.
16. 10. 2013 | 11:04

marxík napsal(a):

babočko,
to chce klíííd. Podle zasvěcených expertů se nám čtvrt století nedaří, páč nám nepřestali vládnout komunisti.
Takže se vlastně nic nezmění.
16. 10. 2013 | 11:08

Jaroslav napsal(a):

Ostatní strany jsou křišťálově.....no, prostě Urbanovi zaplatili, tak co ....
16. 10. 2013 | 11:14

krajan napsal(a):

Pane Urbane,
vy skutečně nedovedete nic jiného, než používat vyjadřování hulváta. To není nadávka, ale suché konstatování při četbě všech vašich blogů bez výjimky.
16. 10. 2013 | 11:22

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Mluvčí Diag Human chce zřejmě lidem připomenout, že jsou zde větší lumpárny, než je MUS.
16. 10. 2013 | 11:27

resl napsal(a):

Přečetl jsem zdejší diskutéry, komoušů je tady dost, pamětníkem začínaje a Martinem1 konče. Nikdo se ovšem neodvážil ani trochu prokazovat, že obvinění Zemana a jeho party je lživé. Co bychom si mohli přát víc, soudruzi se veřejně sice stydí za komunisty, odvádějí řeč, ale vyvrátit nelze nic. To, co píše Urban, ví každý kdo se o stav v této zemi zajímá, ovšem jak říkám, na komouše platí jen jedna věc a oni vědí jaká.
16. 10. 2013 | 11:27

Kelt napsal(a):

Pomozte mé paměti.

Jarpor,Jarpor,Jarpor,to jméno mně neustále rezonuje v souvislosti s normalizační televizí.
Mám takový neodobytný pocit,že někdo velice obdobného,či identického jména vystupoval v TV po roce 1972 co by zahraniční komentátor s dikcí Diag Urbana.
Nenávistné komentáře směrem k místní opozici a válečným štváčům-nebo se mýlím?
16. 10. 2013 | 11:35

jozka napsal(a):

Kelt:

hint - Jambor
16. 10. 2013 | 11:39

marxík napsal(a):

krajan
I hulváti jsou ve společnosti potřební. Bez nich bychom se nemohli rozplývat nad vybraným chováním nositelů ryčného eR.
Ideální by ovšem bylo, kdyby se pan Urban stal vzácným a chráněným druhem.
16. 10. 2013 | 11:40

Kelt napsal(a):

jozka,
díky,jsem dlužník.
16. 10. 2013 | 11:42

krajan napsal(a):

neo 9:34
Můj milovaný,
můžete laskavě poodhalit, jak jste k takovým závěrům dospěl? Máte agenturu, která organizovala v tomto smyslu průzkum, nebo jen omíláte poněkud potroublá hesla ve smyslu "voliči levice žerou bůček a koukají na sra..y na Nově"?
Troška sice točí škvár, ale ten plní biografy ke spokojenosti všech zůčastněných. A o to přeci dnes jde! Nebo ne?
A můžete prozradit, na co se díváte třeba v ČT vy? Vždyť přes všechny výkřiky o předpřevratovém hnoji Česká televize bez neustálého opakování zmíněného hnoje byla asi kde? A jakou kulturu při jejím dnešním všeobecném úpadku sledujete?
16. 10. 2013 | 11:43

Kelt napsal(a):

jozka,
díky,jsem dlužník.
16. 10. 2013 | 11:43

scallop napsal(a):

důvěřuj ale prověřuj

Proverka chvili trva, to vite udelat kopie dokumentu, ktere mam doma v supleti, je prace na mnoho mesicu.
16. 10. 2013 | 11:45

gabriela napsal(a):

odvolejte! hezky česky demokraticky ;-)

Miláček a sluníčko publika na aktuálně Pepa z Práglu je zpátky! Je to podobné, jako kdyby se samotné slunce a hvězdy vrátily na nebesa a rozčísly zakaboněnou oblohu. Nádhera. Svátek. Oslavme to a dejme znovu k lepšímu zaseknutého Cibuláře. Cibulkova nabídka švýcarského systému na léčbu prohnilé české politiky je dokonalá. Škoda ho. Měli by mu odblokovat to siderické kyvadlo. Jasnačka, kyvadlo je na vině, jinak to nevidim ;-)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116287760-politicke-spektrum/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/predcasne-volby/volebni-porady/245351-interview-dd-s-petrem-cibulkou/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/245501-soukromnici-lidovci-volte-pravy-blok-ma-senat-schvalit-zakonna-opatreni/
**************************************************************
Pro všechny nerozhodnuté posílám seznam kandidátů ze všech krajů. Zajímavým výletům s vybaveným volebním průkazem za účelem zakroužkování svých favoritů, oblíbenců a miláčků, skrývajících se v jiných koutech země české a moravské se žádné meze nekladou. Kdo hledá, najde. Tak do toho a hlavně jděte volit. Třeba i s přimhouřeným okem ...
http://www.volby.cz/pls/ps2013/ps11?xjazyk=CZ&xv=1&xt=2
16. 10. 2013 | 11:46

Kelt napsal(a):

To resl,
musím přiznat,že komentáře Urbana mně připomínají normalizační úvodníky soudruha Kojzara v R.P.
Jsem také "komouš"?.
To černobílé vidění a kdo nejde s námi,jde proti nám je pozůstatek myšlení právě komunistických kádrů před rokem ´89.
Urban neuvádí fakta-plete si pojmy s dojmy a vyvracet takové bláboly postrádá smysl.
16. 10. 2013 | 11:51

neo napsal(a):

krajan:

to nejsou žádná potroublá hesla. Určitě nelze aplikovat na všechny 100% , ale Sledovanost Ordinací, čtenost Blesku, sledovanost Troškových děl atd jde ruku v ruce s voliči Zemana, potažmo levice. To jsou ti tzv obyčejní lidé, cpoucí se Babicovými dobrotami za které se levice tolik pere a pro které Babica vaří a Troška točí.

já si to nevymyslel. Prohlašuje to sám Babica, sám Troška, sám Zeman....

na ČT sleduji sportovní přenosy.
16. 10. 2013 | 11:52

jarpor napsal(a):

Kelt

Už i pro Vás platí "Stáří v kvítí, rozum v .... ?

Vypadá to tak... :-)

Mějte se...

P.S. Někdo podobného či identického.... mám také asociace... s Keltem... Ryšavý, mohutný, často drsný, bojovný a odvážný... ale takový zemitý, pravdivý a spravedlivě myslící člověk...

Bohužel... jako já nemám nic společného s televizí... tak Vy nic společného s tím, koho mám na mysli já...
16. 10. 2013 | 11:56

krajan napsal(a):

neo
Doložte to laskavě. Potěšíte mne.
16. 10. 2013 | 11:56

gabriela napsal(a):

odvolejte! hezky česky demokraticky

sorry, do spektra vlétla omylem Liana...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/politicke-spektrum/politicke-spektrum/244917-politicke-spektrum-volte-pravy-blok-top-09-a-ods/

PS: zdá se že na ct24.cz řádí nějaký cenzor. Nejde spustit ...
16. 10. 2013 | 11:56

jozka napsal(a):

krajan:

neo prece nic dokladat nemusi, to nevite? Podobnymi argumenty nas oblazuje uz leta :-)
16. 10. 2013 | 11:59

resl napsal(a):

kelt : Urban neuvádí fakta-plete si pojmy s dojmy a vyvracet takové bláboly postrádá smysl.
----------
usvědčujete sám sebe svými "fakty" a můžete s ostatními mlátit hlavou do zdi, ale vyvrátit Urbanova slova nelze. Aspoň, co říkáte Zbytkovi, ostatní komuši a vlastizrádci už by na vás bylo moc. Doporučuji neodpovídat, nejsou argumenty a mohl byste napsat nějakou pitomost.
16. 10. 2013 | 12:00

Standa napsal(a):

Ty bláboly jsem nečetl, protože mě stačil ten pitomý nadpis. To by nemohl vymyslet ani duševně nemocný člověk. To vymýšlí zaujatý, trpký, člověk, odhozený do politického marasmu, nikým neoceněným, zamindrákovaným, kterého čas pohřbil hluboko pod zem. Který, ještě horší břídil, ho platí? Hlava mi to nebere. Co článek od pana Urbana, to velká legrace na internetu.
16. 10. 2013 | 12:03

Myšelín napsal(a):

Všichni, kteří chtějí volit ANO, které, jak píše vico bude vítězem voleb, nechť si nechají dobře projít hlavou, zda chtějí mít řepku olejnou i na Václaváku pod koněm.
Osobně si nemyslím, že by národ až tak zblbnul. Vždyť u prezidentských voleb dokázal vybrat vývrtku docela s elegancí.
Stejně tak si nemyslím, jak píše pan vico, že by byl Miloš Zeman ve vleku individuí typu pana Mynáře a spolku SPOZ. Měl by si uvědomit, že Zeman není rozhodně Schwarzenberg, kterého se daří jeho loutkáři v potřebnou chvíli oživit a vystrčit před oponu, i když riskuje, že od jeho bafající dýmky chytne celý tyátr.
16. 10. 2013 | 12:05

hejda napsal(a):

S názory Urbana občas nesouhlasím, ovšem pod tento článek se rád podepíši. To, co napsal je téměř 100% pravda.Pokud to někdo nechce vidět, tak buď pro to, že je totální, politický negramot a primitiv, nebo patří do stejné skupiny, zlodějů, tunelářů,demagogů a lhářů, jako Gangstervláda, v čele s bossem a iniciátorem toho největšího rozkrádání v republice.
16. 10. 2013 | 12:07

gabriela napsal(a):

resl
Prosím, kápněte konečně Božskou. Resle, jste sám autor tohoto nechutného pamfletu a agitky jak vystřižené z padesátých let, bloger Jan Urban, nebo jenom obyčejný dvojník či rodné dvojče? ;-) ...
16. 10. 2013 | 12:09

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Zeman se jen potýkal s tím, co jiní zaseli a neměl to vůbec jednoduché. Když na Zemana útočí ti, kdož jsou za českou cestu zodpovědní, tak je to pokrytectví.

Kdo má v hlavě pět pohromadě a je schopen se myšlenkově vrátit do konce devadesátých let, tak se zamyslete nad tím, jak byste to řešili.

Je rok 1999 a většinový vlastník vám ohlásí, že ovládá společnost a nabízí vám odprodej vašich akcií za cenu na burze.

Co uděláte?

Znárodníte to a začnete vyšetřovat?

Kdybyste to neznárodnili a roky vyšetřovali, tak to zbankrotuje a stát nedostane ani korunu.
Navíc by vyšetřování bylo složité, protože by muselo probíhat nejen u nás, ale i v dalších zemích, protože založili fiktivní společnost venku a tam taky prali peníze.

Zodpovědni jsou především politici ODA a Urbanovi kámoši, kteří stáli u privatizace a rovněž řídili Fond národního majetku, a to i v době doprodeje těchto akcií.
16. 10. 2013 | 12:10

Pravdaalaska napsal(a):

Tož nám zase důstojník STB pan Urban vysvětlil, koho máme za prezidenta a koho máme resp. nemáme volit. Už u toho chybí jen razítko: "Doporučuje 99% členů STB".
Aktuálně už navíc ztrácí soudnost natolik, že namísto "nezávislých" průzkumů preferencí dokonce nepokrytě propaguje "interní průzkumy TOP 09". To už Vám to i v těch cinknutých průzkumech klasických agentur vychází pro TOPku tak špatně, že se musíte uchylovat i "interním stranickým průzkumům"? (viz článek Babišovy voliče dělí představy, s kým má ANO vládnout".
Mimochodem, Babišovy voliče nejvíc vyděsí to, až zjistí, koho jim Kalousek naimplantoval na kandidátky Babišova hnutí ANO: Stropnický Zlatuška, Komárek,... samí osvědčení Kalouskovi pravdoláskaři.
16. 10. 2013 | 12:10

Fanda napsal(a):

Stando, to nejsi sám, komu to hlava nebere, přečti si celou tuhle debatu, stojí to za to.

P.S. Problém je v hlavě.
16. 10. 2013 | 12:11

Kelt napsal(a):

Jarpor,
jména foneticky velmi podobná,myšlení stejné.
16. 10. 2013 | 12:11

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Oprava
nabízí vám odkoupení vašich akcií za cenu na burze.

Ještě připomenu, že ta skupina ovládal MUS už od dubna 1998.
16. 10. 2013 | 12:17

Martin napsal(a):

Pane Urbane taky jsem Zemana nevolil a nemám ho rád, ale to o přestěhování velvyslanectví do Jeruzaléma není blábol a nepoškozuje naše zájmy. Protože hlavním městem Izaele byl Jeruzalém a Izrael je jediný stát kterému byla znemožněno vybrat si své hlavní město. OSN ignoruje zákon státu přijatý demokraticky izraelským parlamentem 30. července 1980. Je to jako by nám OSN diktovala, že hlavním městem naší republiky nemá být Praha.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kladn%C3%AD_z%C3%A1kon:_Jeruzal%C3%A9m

Doporučoval bych přečíst si nejdříve články od lidí, co se v dané problematice vyznají než začnete chrlit unáhlené závěry.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/izrael-velvyslanectvi-v-jeruzaleme-dbv-/p_zahranici.asp?c=A131004_214502_p_zahranici_wag
16. 10. 2013 | 12:17

Martin napsal(a):

Oprava: hlavním městem vždy byl a je Jeruzalém
16. 10. 2013 | 12:20

Kelt napsal(a):

resl,
privatizace MUS-to je krystalická ukázka účelových lží o podílu Zemana na rozkradení MUS.
MUS byla dána Klausovou vládou do "kuponovky" a dokončena Tošovského vládou.
46%Koláček a spol.,5%obce,46% FNM-Češka ODA.
Koláček skoupil 5% od obcí a postavil Zemanovu vládu před hotovou věc a to, že má majoritu.
Zemanova vláda prodala MINORITNÍ podíl akcí za cenu na burze +30%.
Co se dělo dál,na to od roku 2006 do roku 2011 poukazovala šv.prokuratura a 7x žádala české ministerstvo financí pod vedením Kalouska,aby se ČR připojila k trestnímu stíhání.Na to duo Kalousek Rampula odpovědělo,že jim není známo nic o trestné činnosti manažerů MUS.
Teprve až na dipolomatickou notu švýcarské vlády se věci "dal
y do pohybu"jinak by Kalouska těch 14 miliard zablokovaných na účtech šv.bank nezajímalo,protože o žádném trestném činu neměl ani ánunk.
NSZ Zeman se rozhodl,že bude zkoumat postup Kalouska,Pospíšila a Rampuly.
16. 10. 2013 | 12:28

Marie napsal(a):

"Odvolejte prezidenta a jeho partu"
"Za koho mluvil kuřák z Hradu" (napsal Jiří Pehe)

Tak to by nenapsala ani megapopulistka paní Bobošíková, kdyby na věc přišlo.
16. 10. 2013 | 12:28

neo napsal(a):

krajan:

co chcete doložit?

že Troška prohlašuje, že jeho filmy jsou pro obyčejné lidi?
že Babica prohlašuje, že vaří pro obyčejné lidi?
že Zeman prohlašuje, že je prezidentem pro obyčejné lidi?
16. 10. 2013 | 12:30

Admirál napsal(a):

80% národa si přálo předčasné volby, Zeman jim jejich přání vyplnil.

Vykořil rozpočtové odpovědníky jako lišku z nory.

Dobrá práce.

Scallop nabádá ke kritice. Dobrá.

Ze Zemanovy strany nebyla při příležitosti vzpomínky na 21.8.68 vhodná kritika Dubčeka, Svobody a dlaších za podvolení se okupantům.

Zeman coby předseda vlády sám v krizové situaci pod natlakem také odevřel vzdušný prostor letadlům letícím bombardovat Jugoslávii. Mohl říci ne.
V krizové situaci ustoupil, nemá tudíž právo kritizovat ty, kteří učinili totéž.
16. 10. 2013 | 12:35

scallop napsal(a):

Admirál

Uprimne receno, cekal jsem kritiku ve stylu, ze barva jeho saka ne uplne ladila ke vzorku kravaty, ale i tohle Vam uznam.
16. 10. 2013 | 12:38

zdenekb napsal(a):

Filuta:

K Menzelovým nejlepším filmům (dle mého skromného názoru) patří "Konec starých časů". Skvělý obrázek maloměšťácké společnosti, která si hraje na panstvo a pouhou přítomností "opravdického knížete" se cítí jaksi víc nóbl a před (podvodným) aristokratem jsou předem zlomení v pase.

Škoda, že v době presidentské kampaně s partou čírovců sehrál úplně stejnou roli sám. A někteří s tím jaksi ne a ne přestat.

neo:

Rád bych napsal, že voliči Karla denně lehají do postele s knihou Dostojevského, poté co si střihli filmovou Markétu Lazarovou třikrát po sobě. Ale spíš bych hádal, že celý večer dřepí u 'fejsbůku' a přeposílají si 'cool' agitky.
16. 10. 2013 | 12:42

Jarda Farda napsal(a):

Skvěle napsané. Díky!
16. 10. 2013 | 12:50

Filuta napsal(a):

Neo


Zrovna vy se Supem a Jarporem byste si měli naopak Trošky považovat.
Chová se zcela podle vašich měřítek o tržním hospodářství a kultuře,co si má na sebe vydělat sama.
Nebo ne?!


O převratu v případě Menzela mluvím proto, že se pro něho stal jakýmsi uměleckým předělem, před ním natočil své nejlepší filmy.
Stejně jako Chytilová.
Po převratu už vytvořili oba jenom srač...ky.
Ale z principu bych na Menzela ani Hřebejka do kina nešel.
Nevím, proč bych měl přispívat na luxusní život někomu, kdo se o mmě vyjadřuje tak přezíravě a zpupně.

Jarpor

Samozřejmě, že "lopata", co vydělává 15 tisíc brutto, je pro "pravici" lůza a socka.
Zkuste mi najít v západních zemích trotla, co s takovou gáží nevolí socialisty.
I když takovou gáži na západ od nás nenajdete. U nás by se prý podnikatelé zhroutili, kdyby museli zvednout o tisícovku minimální mzdy, ale jinde to jde bez problémů.
Nedávno jsem se např. dočetl, kolik platí Lidl v Německu a kolik u nás.
Zajímavé.
Jenže u nás se pořád hraje na "hodnou pravici" a zlou levici(resp. politici s námi tuhle trapnou hru koulí už 23 let).
Po blamáži celé té slavné vládní koalice mě nikdo vládou levice nevyděsí.
To mohlo fungovat pár let po 89. roce.
Příšernější a ostudnější vládu, nežli byla ta poslední, jsem za celý život nezažil.

Co by mělo být na "pseudopravicovém" programu tak atraktivní pro "socky"?
Mohl byste mi to laskavě sdělit?

Má socka usilovat snaživě o to, aby její šéf měl ještě umetenější cestičku k tomu, jak by ji mohl v práci vysávat?
Má snad volit "pravici" proto, aby zjistila, že je podle zákoníku práce nesvéprávným otrokem svého zaměstnavatele?
Nebo ji má volit proto, aby jí "pravice" brutálně zvedla daně a ceny veškerých energií a zboží?
To víte, jsem jen takový dezorientovaný pitomeček, tak kdybyste poradil.
16. 10. 2013 | 12:54

Mirek napsal(a):

Sraldo Mandolini je Boží služebník. Asi si to yvolil sám a dobrovolně. Bezva
16. 10. 2013 | 12:58

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Váborný fejetonek, kdo ho ale bude odvolávat ? Kalousek s Mirunou a s Kubicem?
Hmm...ať to nedopadne jako s Lessym,ať pak nemám prezidenty dva, pane Urbane.
Jeden bude amnestovat a druhý to schvalovat, chrápaje při tom.

Co kdyby ho odvolal arcibiskup ?
Nebo švýcarská justice ?
Obávám se totiž , že Jednotná Kulturní Fronta to nezvládne. Ať už s Kubicem či bez Kubiceho.

Jsem pro arcibiskupa, zdroje nyní jsou.
16. 10. 2013 | 12:59

Filuta napsal(a):

Zdenekb


Konec starých časů šel taky do kin v roce 89.
Nevzpomínám si na jediný slušný Menzelův film po tomto roce. Totéž platí pro Chytilovou, ale i jiné režiséry.
Jako by ztratili s příchodem "demokracie" veškerou invenci a začali dělat na kšeft.
16. 10. 2013 | 13:00

neo napsal(a):

zdenekb:

to je docela dobře možné... nejsem volič karla
16. 10. 2013 | 13:00

Sláma napsal(a):

Martin napsal: "Izrael je jediný stát kterému byla znemožněno vybrat si své hlavní město"
Martine, Izrael je jediným státem, který má své hlavní město na okupovaném cizím území, jinak řečeno, na území, které mu nepatří.
16. 10. 2013 | 13:02

Filuta napsal(a):

poškozený


Teď bude ještě sranda s Lessym.
Když jsem slyšel Kalouska žvanit o tom, jak "uvolnili" ruce policii, mohl jsem se potrhat smíchy.
Všichni vědí, kdo Lessyho svlíknul pod nejapnou záminkou z uniformy kvůli Parkanové a letadýlkům CASA.

Kalousek musí skřípat zuby. Nějak mu to nevychází.
Bakala asi chlup nepustí, ten má dost starostí s OKD a do hry vstoupil jiný miliardář.
A Babiš není Zeman. Tam už s nějakou průhlednou pomlouvačnou kampaní nevystačí.
Jo, každý chvilku tahá pilku.
16. 10. 2013 | 13:07

jarpor napsal(a):

Kelt

"jména foneticky velmi podobná,myšlení stejné."
Zapoměl jste dodat - podle Vás.

Já moho dodat : jména identická, myšlení úplně opačné... :-)

"MUS byla dána Klausovou vládou do "kuponovky" a dokončena Tošovského vládou.
46%Koláček a spol.,5%obce,46% FNM-Češka ODA."

Něco zde nehraje... kde je ta kupónovka když 46 Koláček, 5 obce a 46 FNM ? Jen ta zbylá 3 procenta ?

A pak druhá věc : Problém není mechanismus prodeje minoritního podílu včetně ceny... ale že za existence 46 % ve FNM si Koláček a spol z MUS vyvedl finanční prostředky a těmi ten minoritní podíl koupil !
Tedy že si FNM potažmo vláda nechala ty prostředky z MUS ukrást. Jinak řečeno - hoši s Koláčkem kradli z toho, co patřilo i jinému akcionáři... státu, za blahosklonného mlčení a zavřených očích Zemanovy vlády...

Ve své podstatě lze říci, že stát dostal nakonec dostal své a nebyl poškozen... jenže takový postup Koláčka a spol. byl nepochybně trestným činem... státu pod nosem kradli z MUS aby ukradené legalizovali následnou koupí minoritního podílu...

Hezké odpoledne
16. 10. 2013 | 13:07

Martin1 napsal(a):

resl napsal 16. 10. 2013 | 11:27
"Přečetl jsem zdejší diskutéry, komoušů je tady dost, pamětníkem začínaje a Martinem1 konče. Nikdo se ovšem neodvážil ani trochu prokazovat, že obvinění Zemana a jeho party je lživé. . . . ."
------------------------------------------------
1) pane Resl přeji vám pěkný den

2) pane Resl vy jako inteligentní člověk musíte vědět, že okolí nemusí obvinění pana Urbana vyvracet. Ale povinností pana Urbana je, aby svá obvinění prokázal - na něm je důkazní břemeno - tedy pan Urban měl už dávno stepovat někde po soudech a tam své "pindy" (do doby prokázání je tak smím označovat) předkládat a dokazovat. Když se mu to podaří dokázat, že to je pravda, tak budu já první, který ho ponese na ramenou i na svých nemocných nohách. Já jsem tak nestranný, že bych mu připsal i kladné body, kdybych měl pak pochybnosti o verdiktu soudu - nemám valnou důvěru k současným soudům.

3) pane Resl, píšete že jsem komunista, je to se mnou ještě horší, kdybych obrazně obešel se svými názory všechny stranické sekretariáty, tak bych byl vyhozen ze všech, že k nim nepatřím - jsem prostě takový zmetek - jednou dám za pravdu tomu, když cítím, že má v dané věci pravdu a po druhé zase klidně tomu druhému, když mám pocit, že je pravda na jeho straně a pak až na konci uvažování si řeknu. "Hele, on to ale říkal komunista, nebo nějaký "Resl" - já s tím a s ním souhlasím.
4) pane Resl, dříve když za komunistů žádný výběr názorů nebyl, tak jsem byl potichu - sám pro sebe ale proti, ale pracoval jsem ve svém zaměstnání jako "ďas". Chtěl jsem být vždy nejlepší. Dost se mi to dařilo a tak jsem směl i malinko sem tam něco proti systému špitnout. Pane Resl, ti ideologové mne vždy varovali, že neustále číhají někde v koutě lidé podobní vám - ti "Reslové", bezcitní, rvaví - ti kteří nemyslí na ty, kterým nebylo třeba i dáno tolik vtipné kaše a že je já svým humorem a podkopáváním systému přivolám zpátky.
Pane Resl já to stejně dělal, protože vím, že demokracie je nádherná - je nádherná věc. Je nádherné, že mne označujete za komunistu, že to můžete klidně říct, že se vám nic nestane a že já vám mohu poslat elektronickou pusu na čelo a říct:"Ne nemáte pravdu pane Resl - já nepatřím k nikomu, já jsem stále jen svůj a už to tak dožiji".
Pane Resl, přeji Vám pevné zdraví Váš Martin1 (a pro vaši radost tedy i někdy komunista)
16. 10. 2013 | 13:09

Sláma napsal(a):

jarpor napsal: " hoši s Koláčkem kradli z toho, co patřilo i jinému akcionáři... státu, za blahosklonného mlčení a zavřených očích Zemanovy vlády... "
Jarpore, patrně jste analfabet. Pokud ne, asi by vám těžko uniklo, že stát ztratil majoritu v květnu 1998, tedy za vlády Josefa Tošovského.
Mimochodem, Koláček a spol. byli odsouzeni právě za to, že tyto skutečnosti před státem zatajili - a český stát měl u soudu pozici poškozeného.
Vaše výroky jen ukazují, jak zastupitelé za ODS lžou, jako když MF Dnes píše!
16. 10. 2013 | 13:14

jarpor napsal(a):

Filuta

Mno... kde jste přišel na to, že "lopata" vydělávající 15 brutto je pro pravici socka a lůza ? Kde to najdete v nějakých oficielních dokumentech... kromě takových keců, které si můžete přečíst od neznámých nicků na internetu, tento prostor nevyjímaje ? Sem s takovými dokumenty abyste dokázal, co tvrdíte.... To za prvé...

Že přidámím tisícovky může nastat u mnohých drobných podnikatelů problém a naopak - těm, kterým se chce tou tisícovkou pomoct, že se mohou ocitnout bez práce - na to vemte jed...

Ale je to vše asi zbytečné vysvětlovat někomu kdo zastává názor že zaměstnavatel vysává zaměstance jež je nesvéprávným otrokem - viz Vaše :

"Má socka usilovat snaživě o to, aby její šéf měl ještě umetenější cestičku k tomu, jak by ji mohl v práci vysávat?
Má snad volit "pravici" proto, aby zjistila, že je podle zákoníku práce nesvéprávným otrokem svého zaměstnavatele?"

S takovým nehodlám ztrácet moc času a říkat, že se mýlí...

Mějte se...
16. 10. 2013 | 13:19

Jáchym napsal(a):

Martine1,
mně se taky ve slabších chvílích tu a tam stává, že považuji Resla za inteligentního člověka.
A pak vždycky závistivě volám: Jak to ten chlap kurňa dělá, že se mu to tady daří tak perfektne tajit ??
16. 10. 2013 | 13:21

jarpor napsal(a):

Sláma

Myslíte-li, že Koláček a spol vyváděli ty prachy ke "konci" té kauzy, za Tošovského vlády, pak jste fakt sláma... Ty prachy se vyváděly ně několik měsíců za vlády Tošovského... /možná nějakou část taky/ ale to hlavní, ta hlavní zlodějna už byla hotová...

Místo plků o lžích a analfabetech zkuste trochu přemýšlet... génie.

Ostatně - soudím, že nakonec nebude trvat dlouho a vyjde najevo, kdo vše věděl... ono se totiž tomu Koláčkovi samotnému do báně moc nechce... když měli "požehnání shora"...

Mějte se
16. 10. 2013 | 13:25

jozka napsal(a):

Hele, tak uz nekdo prozradte jarporovi, ktereho obdobi se ten svycarsky soud tykal. On nam treba na oplatku prozradi, jak muze minoritni akcionar prosadit neco proti vuli majoritniho.

Tedy... on neprozradi, on zacne okecavat a mlzit jako vzdy. Nic, na co bysme nebyli zvyjkli :-)
16. 10. 2013 | 13:25

Filuta napsal(a):

Jarpor


Jste snad tak duševně méněcenný, že byste to pohrdání "sockami" očekával přímo v programové prohlášení strany?
Většině z nás úplně stačilo vidět na vlastní oči postoj Drábka, Kalouska a ODS, co mu u toho šikanování "socek" přicmrdovala.
Zákoník práce šitý na míru zaměstnavatelům taky o něčem vypovídá.

S tou minimální mzdou je to pitomost.
Příkladem je Lidl.
http://www.evropsky-rozhled.eu/svycarsky-lidl-zvysuje-minimalni-mzdu-na-83-000-kc/
16. 10. 2013 | 13:28

jozka napsal(a):

Aha, jarpor to vi... jen si uz nepamatuje, ze pred Tosovskeho vladou nebyla vlada Zemanova, ale o hruzo, vlada nejakeho Klause :-)

Tak tomuhle rikam, sam se strelit do vazu :-)
16. 10. 2013 | 13:28

Hilar napsal(a):

Potvrzující technická:

Pod tehdy podplukovníkem Zdeňkem Zbytkem jako velitelem slánské tankové divize jsem musel sloužit v roce 1988 a 89. Tak zažraného a pr komunismus zapáleného lampasáka jsem nikde jinde neviděl. třásli se před ním na celém západním vojenském okruhu.
Vím že se podílem na poštvání řady kluků před prokurátora. Teď je to velký kapitalista a přítel taky bývalého komunisty Miloše Zemana.
16. 10. 2013 | 13:30

Filuta napsal(a):

Resl

Privatizace MUS jde za Klausem a ODS. Zemanova vláda už k této kauze přišla jako slepý k houslím.
O tom, jak se Zeman při prodeji MUS provinil a obohatil, jistě předložíte pádné důkazy soudu. Pokud je nemáte, jde jen o blafání před volbami.
Dost dobře nechápu, proč se nezabýváte s Urbanem zejména Kalouskem a Barelem a jejich skandály s CASA, Becherovkou atd. - tam došlo k osobnímu obohacení a odrzlému okradení státu.


"Největší chybu státu před časem v rozhovoru pro ČESKOU POZICI výstižně popsal bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka. Kořeny celé kauzy lze najít už během kuponové privatizace za premiéra Václava Klause. Do ní zamířila necelá polovina akcií MUS. Stát si ponechal 46 procent akcií přímo a pět procent bezúplatně převedl na obce. „Z dnešního hlediska to byla jasná chyba,“ říká Češka. Tehdejší ministerstvo privatizace předpokládalo, že obce budou akcie dlouhodobě držet a budou hlasovat se státem. Představitele obcí ale podle Češky zajímaly jedině prachy. Antonín Koláček, Jiří Diviš a spol. nakonec skoupili i jejich podíly a MUS ovládli. Na valné hromadě MUS, která se konala v roce 1998 za vlády Josefa Tošovského, se ukázalo, že stát už nedokáže prosadit své zájmy a ocitl se fakticky v roli minoritního akcionáře. Selhaly také tehdejší pokusy získat kontrolu nad MUS zpět.

Je pravdou, že vláda Miloše Zemana už zbývající minoritní podíl v MUS mohla sotva prodávat za nějaké velké peníze. (Prodala ho za 650 milionů korun.) Jenže i Zemanův kabinet čelí podezření, že za jeho éry neprobíhalo vše úplně fér. Švýcarský proces totiž znovu otevřel záležitost, kterou se pak začala zabývat i česká policie – údajný úplatek spojený právě s dokončením privatizace, který měl dostat tehdejší náměstek ministra průmyslu Robert Sýkora. Zprostředkovatelem měl být zbrojař-lobbista Pavel Musela. Podezření z korupce začala po „švýcarském popudu“ zkoumat česká policie."
http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnikani-trhy/kauza-mus-jako-symbol-%E2%80%9Edivoke%E2%80%9C-privatizace-stat-si-zavinil-sam
16. 10. 2013 | 13:34

Martin1 napsal(a):

Jáchym
Ale on má pan Resl velice často pravdu, ale chyba je v tom, že on se pak už chybně domnívá, že musí mít prostě pravdu ve všem, protože by mu to bouralo ty pravdy předchozí a nechápe, že se svět pootočil a že tam kam nyní střílí už není nepřítel, ale třeba kamarád, nebo vůbec nikdo. To je ten lepší případ.
A co je empatie, tak to je pro něj nejen cizí slovo, ale opravu cizí nepoznaná a neuznávaná kategorie.
Zdraví Martin1
16. 10. 2013 | 13:39

hanah napsal(a):

Šauerová

Před časem jste nazvala moji poznámku o havlově zdravotním stavu hyenismem, vzpomínáte? Teď přejete Zemanovi, aby kvůli zdravotnímu stavu nemohl vykonávat funkci prezidenta, do které jej zvolila většina občanů. Nejste pokrytec ?
Styďte se s. Šauerová.
16. 10. 2013 | 13:44

neo napsal(a):

filuta:

zase jste u nějakého smyšleného šikanování socek (fuj jak odporné slovo a zaznívá nejčastěji z úst našich levicových voličů). Nevim, koho považujete za socku, takže nemohu zcela přesně zacílit, nicméně třeba pan Drábek pomáhal nezaměstnaným.
16. 10. 2013 | 13:49

hanah napsal(a):

Urbane,
a kohopak byste v úřadu prezidenta rád viděl ? Vás tipuju na Schwarzenberga a jeho povedenou partičku. Tak to by si ČR a její občané fakt pomohli.
16. 10. 2013 | 13:50

Míla napsal(a):

Jarpore
předpokládal jsem u Vás větší inteligenci.
l vláda Klaus 2.7.92-4.7.96
2 vláda Klaus 4.7.96-2.1.98
Tošovský 2.1.98-15.7.98
Čili mám tomu rozumět tak,že ta zlodějovina má prvopočátky v éře vlády Klause?
16. 10. 2013 | 13:53

Marone napsal(a):

Pane Urbane,
100% souhlas ale žijeme ve státě který si Zemana zvolil za prezidenta a v současnosti má prý největší důvěryhodnost z našich politiků. ÚDĚSNÉ!!!!!
Žijeme ve státě, kde jsou lidé schopni volit bývalého spolupracovníka STB –Babiše. ÚDĚSNÉ!!!!!
Na emigraci jsem už moc starý. Tak co s tím?
16. 10. 2013 | 13:59

jozka napsal(a):

Mila:

Ten se neukaze, takovehle diskusni samoupaleni se jen tak nevidi :-)
16. 10. 2013 | 14:04

jarpor napsal(a):

Míla, Jozka

Samozřejmě - zmýlená neplatí...

V replice ke Slámovi mi šlo o vyjádření toho, že cca 7 měsíců Tošovského vlády ti hoši z MUS určitě nemohli vyvést ty prostředky, za která pak kupovali od státu menšinový podíl... To se dělo v daleko delším časovém prostoru...

Za to, že jsem při této argumentaci obrátil pořadí vlád Tošovského a Zemana se poníženě všem omlouvám...
Na principu to nenění naprosto nic...

Hezký den
16. 10. 2013 | 14:09

Martin1 napsal(a):

Marone napsal(a):
Pane Urbane,
100% souhlas ale žijeme ve státě který si Zemana zvolil za prezidenta a v současnosti má prý největší důvěryhodnost z našich politiků. ÚDĚSNÉ!!!!!
Žijeme ve státě, kde jsou lidé schopni volit bývalého spolupracovníka STB –Babiše. ÚDĚSNÉ!!!!!
Na emigraci jsem už moc starý. Tak co s tím?
------------------------------
Dobrá rada: :))
1) vyhledat své stranické legitimace a uniformu LM
2) čekat na heslo "Orel je v láhvi"
16. 10. 2013 | 14:12

jarpor napsal(a):

jozka

jozka se asi nikdy nespletl...
A že se neukážu ? Jak vidno, i teď jste se spletl.

Nečiní mi problém přiznat si chybu a omluvit se...

Tak se mějte...
16. 10. 2013 | 14:16

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

Urbanův slint cca 6 tis. návětěv, Bezděkové blog ani ne osmset...
Kam se to řítíš, českomoravskoslezáku ?
16. 10. 2013 | 14:22

takymětosere napsal(a):

Dobrý den pane Urbane, velice rozumím vaši frustraci a prosím neumdlévejte! Šmejdům je třeba dávat najevo, že víme, že to jsou šmejdi. To chce odvahu, kterou, bohužel, většina národa nemá. Ti mohou jen závidět.
16. 10. 2013 | 14:29

Filuta napsal(a):

Neo
"Drábek pomáhal nezaměstnaným".

Tak tomu sám nevěříte.
Tento výrok by mohl být nominován na největší hlod roku.
Jak jim,prosím vás, pomáhal?
Zdevastováním ÚP, které nebyly schopné mnoho měsíců normálně fungovat?
Vyplundrováním miliardy z MPSV (nefunkční IT systém) za vydatného přispění svého bývalého kolegy z privátní firmy-Šišky?
Nebo snad šikanou slušných nezaměstnaných na poštách?
Nucenými pracemi pro obec zadarmo (resp.jen za to,že nemusejí hradit zdr.pojištění), které mu zatrhl nakonec soud?

Cikánů,kteří pracovat nikdy nebudou, se jeho experimenty vůbec nedotkly.

Taky jste čirou náhodou pozapomněl na "veleúspěšné" Skarty, které náš státní rozpočet stály zbytečně stamiliony a ještě další budou stát.

Nutno připomenout také šikanu hendikepovaných, jimž za asociála Drábka začaly být zásadně snižovány nebo vůbec nepřiznávány inv.důchody. V současné době se nový ministr soc.věcí konečně začal chovat k postiženým lidsky a přislíbil jim změnu zákona.
Pokud vím, také se jim v mnoha případech skutečně snaží pomoci.
Tento , podle vás"uspěšný", ministr Top 09 má ještě drzost kandidovat do parlamentu EU.
Tomu říkám hroší kůže.

A vy se snad dejte vyšetřit nebo tolik nehulte.
16. 10. 2013 | 14:40

Nemo X napsal(a):

Jarpor: Opět se velmi mýlíte, nebo raději po vašem, "vedle jak ta jedle". Z principu se mění úplně všechno, ne že se kradlo za tichého souhlasu a přimhouřených očí Zemanovy vlády,jak jste se tu celou dobu snažil dokázat, ale bylo to za vlády vašeho guru Klause. Což snad uznáte i vy, že to je podstatný rozdíl. Principielního na tom vidím pouze to, že se kradlo.
16. 10. 2013 | 14:40

Míla napsal(a):

Jarpore
víte,že se už ničemu nedivím.Ani p.Urbanovi za éry komunistů kovaný straník,to samé mladý Komárek a další.Možná,že mají dojem,že zvýšenou aktivitou antikomunismu odčiní hříchy mládí.Ač v mnohém nesouhlasím s Ládíkem,tak s jeho názorem,že převlečený komunista zůstane jednou provždy komunistou, souhlasím.A z takových přebrebtů jaký jste předvedl vznikají fámy.Osobně sleduji diskuze s úsměvem a některá fakta si ověřím ve vyhledavači a dělám chytrého.Jenom jste se obratně vyhnul jména Klaus.No on to opravdu nemusel vědět,nakonec nevěděl ani o těch milionech co mu přišly do stranické kasy.
16. 10. 2013 | 14:41

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To jarpor

nejsou žádné dvě půlky, ale pouze 5% vymytých bezmozků a 95% národa a ten nechce jarporovu milovanou koaliční vládu ods, ani cítit.
16. 10. 2013 | 14:41

Filuta napsal(a):

Neo, Jarpor , Sup


O "sockách" tady často píšete vy sami.
I když častěji občany nebohaté, nepodnikající a nebarelovce nazýváte spolu s Urbanem "lůzou".
Kdyby se mi chtělo, tak vám těch příspěvků vyhledám hafo.

Teď před volbami byste té "lůze" věšeli na nos bulíky, protože ty "lopaty" na chvilku potřebujete.
Abyste je vzápětí zase mohli nakopat s rozběhem do řiti.
16. 10. 2013 | 14:46

neo napsal(a):

Filuta:

pomáhal například zavedením veřejné služby,která jak jistě víte pomáhá udržet či znovuzískat pracovní návyky a tak je pak mnohem snažší návrat na pracovní trh.

pak také pomáhal projektem Skarty, kdy přiváděl do 21 století občany, kteří si z různých důvodů nemohli dovolit mít účet v bance a kartu.

Jsem zcela zdráv a nehulím.
16. 10. 2013 | 14:47

jarpor napsal(a):

Míla

Nemám co měnit na tom, že soudím, že se celkem brzy dozvíme kdo co věděl kolem MUS. Meditující Koláček nechce sedět sám... za někoho druhého...
Zda to padne na Klause, Zemana, Tošovského... neřeším. Kdo trpí zlodějnu z eráru má být potrestán. Bez ohledu na jméno. Stačí ?

Hezký den
16. 10. 2013 | 14:47

Kelt napsal(a):

To Filuta,
sociopat Drábek je neouška milec-on se v něm prostě vidí.
Svůj k svému.
16. 10. 2013 | 14:48

resl napsal(a):

gabriela napsal(a):
resl
Prosím, kápněte konečně Božskou. Resle, jste sám autor tohoto nechutného pamfletu a agitky jak vystřižené z padesátých let, bloger Jan Urban, nebo jenom obyčejný dvojník či rodné dvojče?
--------------
nemáte ponětí, co to byly 50. léta a "nechutný pamflet" si můžete ověřit na i-netu sl. Gabrielo Mynářová

Kelt
v r.2004 byl obchod uskutečněn a Z. byl premiér. Netvrdím, že za vše může Zeman, je tam namočena i ODS, kterou Klaus řídil z Hradu, ale odpárat vinu, lhostejnost a neznalost Zemanovi, nelze. Klaus je daleko větší gauner, než Zeman, ale vsadím se, že nynější, zdejší zemanovci, ve velké většině na něj nedali dopustit. Odešel jeden vejtaha a hle, máme tu druhýho i s velkou pomocí křupanů, komunistů a pod. My ostatní musíme dělat vše pro to, aby čssd, ods, zemanovci, bobo a její rudá odnož, zmizely ze scény.
16. 10. 2013 | 14:51

jarpor napsal(a):

Filuto,

dovolím si tvrdit - lžete.

Dejte odkaz, kde jsem ve své replice použil slovy socka, lůza. Citace jiných, na které navazuje má replika, prosím, vynechte.

A závěrem - já k volbám nikoho nepotřebuji, nikomu bulíky nevěším. Nemám k tomu věšení ani žádný důvod.

O tom, kdo tady do koho kope, když si přečte Vaše repliky - je zřejmé.

Mějte se..
16. 10. 2013 | 14:52

krajan napsal(a):

neo
Cituji vás: "Sledovanost Ordinací, čtenost Blesku, sledovanost Troškových děl atd jde ruku v ruce s voliči Zemana, potažmo levice. To jsou ti tzv obyčejní lidé, cpoucí se Babicovými dobrotami za které se levice tolik pere a pro které Babica vaří a Troška točí. " (pozn.: před spojením "za které" se v Česku píše čárka)
Přesně tohle jsem chtěl doložit. Protože znám mnoho lidí s VŠ vzděláním, kteří rozhodně nejsou "socky", kteří však čítají zásadně bulvár a sledují právě ony zmíněné ptákoviny, dušujíc se, že by se na to nikdy ani nemrkli. Ale o tom nemá cenu diskutovat, protože i někteří zdejší renomovaní blogeři (nechci jmenovat) prezentují podobné stupidní názory o bůčku, pivu a Troškovi.(Jen tak mimochodem - jmenujte mi některého popřevratového režiséra, která natočil lepší pohádku než ten nepřítel "intelektuálů" Troška).
Takže pouze papouškujete.
16. 10. 2013 | 14:53

Sláma napsal(a):

jarpor napsal: "Ty prachy se vyváděly ně několik měsíců za vlády Tošovského... /možná nějakou část taky/ ale to hlavní, ta hlavní zlodějna už byla hotová..."
Máte naprosto pravdu jarpore, hlavní zlodějina (a nejen tato) se odehrála za vlády Václava Klause. Všichni známe jeho výroky o tom, že peníze nesmrdí a že je nutno nejprve zhasnout, aby si ti schopní mohli nakrást.

Rád bych jen pro pořádek připomněl, že v době vlády Miloše Zemana měla pravice v Poslanecké sněmovně 102 hlasů, tedy většinu. Tedy jinak řečeno, za vládu Miloše Zemana, za zákony, přijaté v té době atd. zcela jasně zodpovídá pravice.
16. 10. 2013 | 14:54

neo napsal(a):

Kelt:

zase infantilní urážky Keltoušku.
A pak se div, že ti člověk nemůže vykat i kdyby chtěl.

Mýlíš se. Osoba pana Drábka ostatně jako kteréhokoli jiného politika je mi šumafuk. Já se zaměřuji čistě na činy, nikoli na osoby.
16. 10. 2013 | 14:55

Sláma napsal(a):

jarpore, už to vzdejte,jako zastupitel za ODS už brzy půjdete do ... no prostě právě tam.
16. 10. 2013 | 14:56

pamětník napsal(a):

Něco tak hloupého, jako se objevilo v 16. 10. 2013 | 08:49, mohla napsat jenom kača.
16. 10. 2013 | 14:57

pamětník napsal(a):

Gabriela:
Díky za uznání. S tou cukrovkou je to trochu složitější, je dědičná.
16. 10. 2013 | 14:59

neo napsal(a):

krajanto také máte doloženo prohlášeními samotných aktérů. nevzpomínáte si na projevy Zemana o tom, jaký bude prezident obyčejných lidí?

neviděl jste nikdy pana Babicu ve sporu např s panem Polhreichem, jak říká, že vaří pro obyčejné lidi?

neslyšel jste snad nikdy pana Trošku, který se ve sporu s filmovými kritiky zaštiťuje tím, že točí filmy pro obyčejné lidi?

o sockách píšete vy, nikoli já. To slovo nemám rád.

zase ten převrat... co to sem matláte? znám spustu režisérů, kteří natočili mnoho pohádek lepších než Troška a nejde jen o pohádky. Troška natočil jednu velmi dobrou a to je švec.
16. 10. 2013 | 15:00

pamětník napsal(a):

vico:
«Jinak je veselé, jak nedávní podporovatelé "Zemanovců" tu píší, že je kardinální zlovůlí ztotožňovat Zemana se Zemanovci :-)).»
Kde to tu píší? Máte bujnou fantazii. :)
16. 10. 2013 | 15:03

Míla napsal(a):

Jarpore
zcela stačí,moje nebožka matka mě říkala,že mám rychlejší hubu než mozek.Jak je kolikrát vidno zde v diskuzích,nejsem jediný.
16. 10. 2013 | 15:05

pamětník napsal(a):

SuP:
« druhá (zatím menší) půlka národa si myslí to, co tu Urban píše»
Přání otcem myšlenky. Žádná menší půlka, tak snad padesátinka. Tady se vás sejde víc, ale to je optický klam. :)))
16. 10. 2013 | 15:07

Kelt napsal(a):

To Jarpor,
byl jsem si zaplavat,(proto ta odmlka),ale řada dalších Vám osvětlila vaše "omyly" stran rozkradení MUS,takže se jenom k nim připojuji.
16. 10. 2013 | 15:09

Filuta napsal(a):

Neo

Na takové bludy snad ani nemá smysl reagovat.
Každý soudný člověk si udělá názor sám.
Kdyby tu existoval právní stát, tak už Drábek (i Kalousek) dávno seděl. A s nimi mnoho dalších souputníků zleva i zprava.

Jarpor
Musím vás zklamat, protože nemáte ani tušení, za koho" kopu".
Možná tak za persounu Zemana, ale to je tak všechno.
Na Trošku nechodím, Blesk si nekupuju a sociálisty (jakož ani bolševiky a Zemanovce nevolím).
Chtěl jsem volit Svobodné, jenomže jsem zjistil, že je Mach zmatený jak lesní fčela. Takže s definitivní platností říkám, že k volbám nejdu.
Nemám tedy na předvolební agitaci pražádný zájem.
Jen sleduju cvrkot a to zábavné kalení vody a balamucení voliče.
V tom vyniká nanejvýš Topka s agentem s teplou vodou a modrý pták prodělavší smtelnou ptačí chřipku.

Čest práci.
16. 10. 2013 | 15:10

Pepa 3 napsal(a):

Neo:
Podle vašich předchozích vyjádření jste přesvědčen, že Troška, Babice, Zeman inponují především vpličům levice. Ve svém příspěvku ve 12:30 jste u všrch tří postupně napsal, že všichni tři prohlsšují, že "jsou pro obyčejné lidi". Tím chcete říct, že vy a voliči pravice jste "neobyčejní lidé"? (třeba nadlidé a pod.?) A jsem značně zvědavý na - vám přímo vrozenou - "logiku" vaší odpovědi.
16. 10. 2013 | 15:10

pamětník napsal(a):

Perla:
" Zeman není vůbec žádný prezident (protože nemá potřebný charakter)"
Co dodat a neurazit?
:))
16. 10. 2013 | 15:16

mb napsal(a):

souhlasím s vicem ... ČSSD se díky zemanovskému křídlu stala zcela nečitelnou a kousající se do vlastního ocasu.

... no hlavně že Hašek nemá ze Zemana žádný mindrák ...

... ale že pohřbívá čssd mu neva ...
16. 10. 2013 | 15:18

neo napsal(a):

Filuta:

jen prostá fakta, nikoli bludy, ale je mi jasné, že nechcete reagovat, protože vám došly argumenty, pokud jste někdy nějaké měl.

Já zcela jasně a zřetelně popsal jakým způsobem pomáhal, což jste chtěl vědět.
16. 10. 2013 | 15:18

Míla napsal(a):

Resle
máte maglajz v datech jako Jarpor.
Premiéři:
Zeman 22.7.98 - 15.7.02
Špidla 15.7.o2-4.8.04
Gross 4.8.04-25.4.05
V roce O4 tam bohužel Zeman nefiguruje.Čekám Vaši reakci,která by mohla znít.To nevadí,ale byl tam socan.
16. 10. 2013 | 15:20

neo napsal(a):

Pepa 3:

nikoli pane Pepo 3.

nadlidé je silné slovo.
Jsme normální lidé, jen nevolíme Zemana, socialisty, komunisty, nekrmíme se hnusem Babicovým a nechodíme do kina na Babovřesky a Kameňáky.
16. 10. 2013 | 15:22

pamětník napsal(a):

kača:
Co kdybyste namísto osobního napadání pana Slámy vyvrátila fakty ty jeho nepravdy? Např. tím, že DPFO zdaleka nejsou nejvyšší položkou odvodů státu, ale sociální a zdravotní pojistné? Anebo tím, že na tři čtvrtiny starobních důchodů zaměstnancům přispěli zaměstnavatelé? Pan Sláma sice namítne....ale raději si počkáme.
16. 10. 2013 | 15:24

Kelt napsal(a):

resle,
v mnoha příspěvcích výše byla celá kauza prodeje MUS podrobně popsána,včetně vyjádření tehdejšího šéfa FNM Češky.
Nechápu,proč se tady stále snažíte prosazovat bludy o Zemanově vině za Koláčkovy krádeže.
Je to umanutost,nebo něco horšího?
,
16. 10. 2013 | 15:25

buldatra napsal(a):

Ale stejně by mě zajímalo, jak a kdo by měl toho divokého Zemana odvolat, když už si to přeje sám pan Urban.
Kdyby si to přál jen nějaký nýmand, neřeknu, ale sám Urban, to už něco znamená.

Možná by mu, jak na to, mohl poradit někdo, kdo tu přímou volbu tímto způsobem spáchal, tedy ušil, prosadil a odhlasoval. Páč přece je normální, že když někdo vyvine něco nebezpečného, třeba virus, nebo bojový plyn, současně vymyslí cosi jako antidotum, sérum, nebo něco v tom smyslu. Aby přežil, když se něco posere.
Nepodílel se nakonec sám velký Urban na vzniku toho nápadu, kterej se pak poněkud vymkl kontrole?

Jestli jo, pak je veškeré vytí Urbanovo zbytečné a je to jen výsledek, který bych vzhledem k tvůrcům nazval typickým a zcela přirozeným, nepřekvapujícím, předpokládatelným. Kvalita klasicky ubohá, žhavou jehlou šitá..
Páč, jak šel čas, z dílny těchto zákonodárných individuí vzešlo tolik paskvilů a zmetků, že jeden paskvil navíc, jeví se mi jako pouhá kapka v moři, jako cosi odpovídajícího jejich celkové úrovni morální a vzdělanostní.
16. 10. 2013 | 15:27

Filuta napsal(a):

Neo

Pokud jste to nepochopil, už jsem reagoval.

Vyjmenoval jsem všechna zvěrstva, jichž se Drábek na občanech dopustil (podrobný výčet škod si jistě vyhledáte na interntetu sám).

třeba tenhle:
http://zpravy.ihned.cz/c1-59445470-drabkuv-it-tendr-byl-mafiansky-napad-poskodil-eu-tvrdi-lidovci
16. 10. 2013 | 15:27

pamětník napsal(a):

Další perla:
" Volby jsou o rublu nebo euru. "
napsal génius babočka. :))
A Dánové, Švédové, Norové, Švýcaři a Češi ne a ne se rozhodnout.
16. 10. 2013 | 15:27

Kelt napsal(a):

Neo,
mám syna Tondu,když byl malý tak jsem mu říkal Toníku,babička Toníčku.
Takže oslovením "neoušku"jenom vyjadřuji moji náklonnost k Vám a Vy se cítíte uražen-nerozumím.
16. 10. 2013 | 15:29

pamětník napsal(a):

jarpor:
«osoba SAMOSTATNĚ výdělečně činná, tedy nemá zaměstnance... a podnikatel není OSVČ leč ten, jež ve své firmě zaměstnává jiné občany »
Špatně, máte v tom hokej.
16. 10. 2013 | 15:30

mb napsal(a):

gabrielo hezky se čtete ... Další známý liberecký léčitel Miroslav Zajda svojí rakovinu slinivky vyléčil vegetariánskou stravou, ale i hladovkami. ... akorat dejte bacha ...

nějaká holka guru v alternativě zanedbala včasné ( banální ) zaléčení nádoru ... a zadělala si na zbytečný a ukrutný průser ...

kdyžtak sem pak písněte její jméno ... z hlavy nevim ...

myslim že (ex?)šéfka časopisu meduňka ... zatim zdravím ...
16. 10. 2013 | 15:31

krajan napsal(a):

neo
Já o voze, vy o koze. S vámi diskutovat je ztráta času. Čau (chcete-li: Ciao!)
16. 10. 2013 | 15:31

Filuta napsal(a):

Pamětník

Myslím, že je to vcelku jasné.
A pak, že podnikatelé drží tenhle stát nad vodou. To určitě.
Tady platí daně už jen trubky.Živnostníci zaplatili na daních 40krát méně než zaměstnanci
19. dubna 2012
Na financování státu přispívají stále více zaměstnanci a stále méně živnostníci a podnikatelé. Zaměstnanci zaplatili na daních z příjmů za loňský rok 119,3 miliardy korun, o 7,5 miliardy korun více než v předchozím roce.

Podnikatelé a živnostníci státu na dani z příjmů za loňský rok odvedli 2,9 miliardy korun, o pět miliard korun méně než za rok 2010.Podíl živnostníků a podnikatelů na financování státu rychle klesá, na daních přispěli čtyřicetkrát méně než zaměstnanci. O rok dříve to bylo jen čtrnáctkrát méně. Zatímco v roce 2004 činil podíl podnikatelů na vybraných daních z příjmů fyzických osob 19 procent, v roce 2010 klesl na 6,6 procenta.

Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/zivnostnici-zaplatili-na-danich-40krat-mene-nez-zamestnanci-p41-/statni-pokladna.aspx?c=A120419_112257_statni-pokladna_rka
16. 10. 2013 | 15:31

neo napsal(a):

Filuta:

to se ale týká jiných věcí. Já jsem na straně druhé uvedl ty, kterými pomáhal a specifikoval jsem také jak. Vy jste to pak označil za bludy, na které nebudete reagovat, což jsem si já k tomu co jste psal vy např nedovolil. Proč taky. Je to diskuse.
16. 10. 2013 | 15:33

neo napsal(a):

Kelt:

ano cítím, protože nejsem ani tvůj syn ani vnuk ani nikdo koho znáš a ty na straně druhé nejsi nikdo, koho bych chtěl blíže poznat. Proto se laskavě oprosti od infantilního urážlivého oslovování a můžeme si zde vyměňovat názory jako dva zcela neznámí lidé, kteří si vykají.
16. 10. 2013 | 15:35

pamětník napsal(a):

resl:
«komoušů je tady dost, pamětníkem začínaje a Martinem1 konče. Nikdo se ovšem neodvážil ani trochu prokazovat, že obvinění Zemana a jeho party je lživé.»

Lžete.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-stern.php?itemid=21257&from=0#nucleus_cf
13. 10. 2013 | 22:39
16. 10. 2013 | 15:35

pepa z depa napsal(a):

Děsí mě představa, že by výborná pravicová vláda, pod vedením premiéra Nečase úřadovala ještě v roce 2014.Vláda řízená rozkrokem premiérovi sekretářky.S vicepremierem stálespícím, všeho schopným.Předsedkyní PS, paní čistou, kryjící 20. let lumpárny svých kamarádů.Tak nevím.
16. 10. 2013 | 15:38

Kelt napsal(a):

Neo,
abych opět neurazil Váš jemnocit.
Vy se zaměřujete na činy-výborně.
A ty "činy" spadly z měsíce,anebo mají konkrétního "otce",třeba sociopata Drábka,který zákonem nutil chodit nezaměstnané 2x týdně na poštu,aby se jim nezkrátily žíly a např.nezaměstnaného učitele v místě bydliště zametat chodníky,aby před zraky svých bývalých žáků neztratil "pracovní návyky".
Vláda mu to schválila,taktéž PS,zarazit to musel až ÚS.
Udělal ten ÚS správně,či ne?
16. 10. 2013 | 15:42

resl napsal(a):

Míla : Omlouvám se za nepřesnost, jedná se o r. 2002, to ta "oposmlouva".
Vláda Miloše Zemana zastávala úřad od 22. července 1998 do 15. července 2002. Předsedou vlády byl Miloš Zeman. Po předčasných volbách v roce 1998 sestavila ČSSD jakožto vítězná strana vlastní menšinovou vládu.

Na základě opoziční smlouvy dojednané s ODS odešlo při hlasování o důvěře vládě 19. srpna 1998 všech 63 poslanců ODS z jednacího sálu, a tím získalo přítomných 73 poslanců ČSSD převahu. Proti byly kluby KDU-ČSL a Unie svobody, poslanci za KSČM se zdrželi.
16. 10. 2013 | 15:43

pamětník napsal(a):

jarpor:
« Ty prachy se vyváděly ně několik měsíců za vlády Tošovského... /možná nějakou část taky/ ale to hlavní, ta hlavní zlodějna už byla hotová...»
Máte pravdu, ta zlodějna s největší pravděpodobností byla už hotová za předchozí vlády Václava Klause.
16. 10. 2013 | 15:44

Filuta napsal(a):

Neo

Tak on Drábek "pomáhal"? Leda tak do hrobu.

Gauner, který připravil stát minimálně o miliardu podle vás "pomáhal"...

Promiňte, ale tohle se jinak nežli bludy nazvat nedá.
Je to jednoznačný kandidát na kriminál, jemuž /prozatím/ unikl jen díky prohnilosti naší justice.
Podle vaší logiky je takový dobrák od kosti i Kalousek.
Ten zase "pomáhal" Parkanové a unii pomohl ušetřil miliardy z dotací. Jenomže na náš úkor.
16. 10. 2013 | 15:44

mb napsal(a):

admiral napsal: Zeman coby předseda vlády sám v krizové situaci pod natlakem také odevřel vzdušný prostor letadlům letícím bombardovat Jugoslávii. Mohl říci ne.
V krizové situaci ustoupil, nemá tudíž právo kritizovat ty, kteří učinili totéž.

Zeman jako správný troglodyt s očima podlitýma krví ... měl ta letadla zastavovat v letu ( silou vůle, jak by napsala gabriela ) anebo měl rovnou ta nepřátelská letadla střílet ... jak by učinil člověk s osobní integritou hlásící se ke komunistovi Kriegelovi ... hezký den ...
16. 10. 2013 | 15:45

resl napsal(a):

prchám kouřit jointa, "pamětník" se vrátil z rachoty.
16. 10. 2013 | 15:47

pamětník napsal(a):

takymětosere:
«Dobrý den pane Urbane, velice rozumím vaši frustraci a prosím neumdlévejte»
Jste tady moc brzo, ještě není konec a čas placené klaky ještě nepřišel.
16. 10. 2013 | 15:49

mb napsal(a):

Filuta napsal(a):
Zdenekb
Konec starých časů šel taky do kin v roce 89.
Nevzpomínám si na jediný slušný Menzelův film po tomto roce. Totéž platí pro Chytilovou, ale i jiné režiséry.
Jako by ztratili s příchodem "demokracie" veškerou invenci a začali dělat na kšeft.
16. 10. 2013 | 13:00

nesouhlasím ... obsluhoval jsem je velmi dobrý film ...

chytilová vyhnání z ráje, pasti pasti pastičky aj ...
16. 10. 2013 | 15:49

Míla napsal(a):

Resl
nic se neděje,já mám taky někdy hubu rychlejší než mozek.Na to se neumírá.
16. 10. 2013 | 15:49

zdenekb napsal(a):

neo:

ad1)
(Drábek)"pomáhal například zavedením veřejné služby,která jak jistě víte pomáhá udržet či znovuzískat pracovní návyky a tak je pak mnohem snažší návrat na pracovní trh"

Šlo o práci, za kterou nezaměstnaní (často dlouholetí plátci sociálního POJIŠTĚNÍ) - jak jistě víš - nedostávali ani korunu, naopak s ní měli náklady (přinejmenším za dopravu). Navíc jim sebrala půl pracovního týdne, kterou jinak mohli využít k hledání nové, skutečné práce. Zástěrka zn. "udržování pracovních návyků" je leda tak výsměch. Učebnicová šikana.
Asi jako kdybys uzavřel pojištění proti bouračce, a pojišťovna ti vyplacení plnění odepřela s tím, že napřed musíš udělat na pobočce dvě stě kliků. Jen tak, pro pobavení. A mohla by tomu říkat třeba "udržování fyzické kondice řidiče".

ad2)
(Drábek a jeho šiška) "pak také pomáhal projektem Skarty, kdy přiváděl do 21 století občany, kteří si z různých důvodů nemohli dovolit mít účet v bance a kartu."

Bezva. Tak jsme se dozvěděli, že hurá projekt, který nuzákům přidělil plastové známky a měl dokonce kontrolovat jejich nákupy, byl vlastně pokrokovou osvětou pro zaostalé. Proč nechat funkční systém, když se dá rozvrtat, a vydělá na tom (náhodou) společná firma obou rozvrtávačů. Ve jménu (vylhaných) úspor, pokroku a 21.století!

S tebou je dnes vážně sranda. Větší než obvykle.
16. 10. 2013 | 15:49

Nemo X napsal(a):

Neo: mohl byste, prosím napsat pár jídel, které jste zkonzumoval za minulý týden, 5, 8, 10, na které si ve své analytické hlavě vzpomenete? Rád bych si je porovnal s Babicovou kuchařkou. Díky.
16. 10. 2013 | 15:51

Filuta napsal(a):

mb

Obsluhoval jsem angl.krále byla od poloviny neskutečná pruda (Kaiser). Mysleli jsme, že odejdeme z kina, bohužel jsme seděli uprostřed.
Kritika tento film taky nijak nešetřila.

Chytilové Vyhnání z ráje mi nic neříká a Pasti byly srajda.

Bez české kinematografie bych se docela dobře obešel.
V posledních letech je to trága.
16. 10. 2013 | 15:54

SuP napsal(a):

"....Kdyby se mi chtělo, tak vám těch příspěvků vyhledám hafo...."
Hledej Šmudlo!

Jarpor -
Všimni si, že o mechanice práce s miliardami tady nejvíc vědí zejména ti, kdož měli celý život holou řiťdel. Už si ani netroufám posuzovat, jestli je to zábavné či varující.
;-)
16. 10. 2013 | 15:57

Jiří napsal(a):

Žvanění
16. 10. 2013 | 15:58

pamětník napsal(a):

Filuta:
Myslím, že jsem to napsal jasně, daně z příjmů fyzických osob jsou podstatně menší než odvody pojistného. A ty ze dvou třetin za zaměstnance platí zaměstnavatel.
A ty spolu nesouvisející čísla mají jednu podstatnou vadu: jsou nesouměřitelná. Máte snad přehled o tom, kolik v ČR pracuje zaměstnanců a kolik je živnostníků?
16. 10. 2013 | 15:58

pamětník napsal(a):

resl:
"prchám kouřit jointa"
Prchejte, lháři.
16. 10. 2013 | 16:00

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Jan Urban prý teď bude běhat od veřejného záchodku k lesu a zpět.
Cestou bude volat:
"Odvolávám Zemana!!!"
"Odvolávám jeho partu!!!"
Na otázku Dr. Chocholouška, cože tady tak blázní, odpoví:
"Jmenuji se Mirek Dušín a páchám tady dobro pro tuto zemi, spravedlnost pro Evropu a pravdu a lásku pro celou zeměkouli i s blízkým vesmírem"

A to bude totální konec pana Urbana, smutné, že?
16. 10. 2013 | 16:10

scallop napsal(a):

Filuta

Ta "pruda" jako jeden z mala ceskych filmu uspel v zahranici ... to jen tak na okraj.
16. 10. 2013 | 16:13

Filuta napsal(a):

Pamětník

"Obecně platí, že je všude daňové zatížení u živnostníků nižší než u zaměstnanců. Důsledkem toho ovšem je, že pak mají osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) nárok na nižší důchod. U zaměstnanců totiž stát do systému sociálního pojištění dostává zaplaceno dvakrát – od zaměstnance a ještě vyšší částku u zaměstnavatele, to samé platí u zdravotního pojištění. Pokud tedy zaměstnanec bere hrubou mzdu 20 tisíc korun měsíčně, na sociálním a zdravotním pojištění zaplatí z výplaty 2200 korun měsíčně, ovšem zaměstnavatel dalších 6800 Kč.
Oproti tomu živnostníci si od svého ročního příjmu mohou odečíst výdajový paušál (až 80 % nákladů)!

, tím pádem pak platí daň z příjmů i sociální a zdravotní pojištění z mnohem nižší částky. Když zůstaneme u měsíčního příjmu 20 tisíc korun a budeme počítat běžnější 60% paušál, tak by OSVČ na sociálním pojištění ročně zaplatila 11 680 korun - minimální výše pojistného je však 22 680 korun ročně.

Také u daní z příjmu platí zaměstnanci více než živnostníci. Zaměstnanci totiž platí daň ze superhrubé mzdy, která je ještě vyšší než hrubý měsíční příjem. Oproti tomu OSVČ si může uplatnit daňový paušál; obě skupiny pak můžou uplatnit některé slevy.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/219360-parazitujici-zivnostnik-versus-zamestnanec-kdo-kolik-zaplati/
16. 10. 2013 | 16:19

mb napsal(a):

Filuta napsal(a):
mb

Obsluhoval jsem angl.krále byla od poloviny neskutečná pruda (Kaiser). Mysleli jsme, že odejdeme z kina, bohužel jsme seděli uprostřed.
Kritika tento film taky nijak nešetřila.

Chytilové Vyhnání z ráje mi nic neříká a Pasti byly srajda.

Bez české kinematografie bych se docela dobře obešel.
V posledních letech je to trága.
16. 10. 2013 | 15:54

... Kaiser byl v obsluhoval jsem a.k. vynikající ... zkuste si to pustit ještě jednou ... / je to taky tak trochu zmoudření pikolíka ... /

pastičky jsou jasnou obžalobou a alegorií a pojmenováním dneška ... tehdejška ... tehdejška ... dneška ....

a to s tim polivkou bohuš je film chytilové nebo polívky ... ???

to je přece taky vynikající ...

njn ...

já sjíždím před spaním 3x markétu lazarovou a usínám s knížkou f.m. dostojevského ...

hezký den ...
16. 10. 2013 | 16:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy