Proč státní zástupkyně Máchová lže soudu

10. 02. 2014 | 13:47
Přečteno 7236 krát
V nejmenším z trestních řízení kolem kauzy Opencard v pondělí dopoledne státní zástupkyně Dagmar Máchová přednesla téměř dvouhodinovou závěrečnou řeč. Přes dlouhodobé vyhrožování dlouholetými nepodmíněnými tresty nakonec sama navrhla pro pět úředníků magistrátu tresty pouze podmíněné. Co je ovšem mnohem horší, státní zástupkyně, která má být zárukou dodržování zákona, soudu otevřeně lhala.


Autor musel odejít ještě před koncem jejího vystoupení, takže přišel o jeho nejšťavnatější pasáže. Do té doby paní státní zástupkyně po většinu času nudně předčítala text, prakticky doslova opsaný z usnesení Č.j.: OKFK - 4268-2/TČ-2013-251002, ze dne 4.10.2013, kterým podplukovník Gejza Rakaš odložil šetření trestního oznámení zastupitelky Jany Ryšlinkové z roku 2009. (takzvaná Velká Opencard, kterou paní doktor Máchová spolu s policií odmítá vyšetřovat - opsaný text začíná v posledním odstavci strany tři policejního usnesení)

A nyní k tomu lhaní. Státní zástupkyně Máchová zpochybnila přínos spolupráce obžalovaného Ing. Jiřího Chytila s policií v počátcích vyšetřování. Připomínám, že Jiří Chytil se ke spolupráci s policií přihlásil už v roce 2009. Prostředníctvím Ing.Jany Ryšlinkové a mým předal protikorupční policii stovky stránek dokumentace, nákresy rozmístění počítačů na magistrátě i s označením, ve kterých z nich jsou umístěny smlouvy a důležitá usvědčující emailová korespondence. Policie neznala jeho totožnost a autor pro něj opakovaně požadoval nejvyšší diskrétnost a statut chráněného svědka. Po několika měsících – přes naše opačné doporučení – Ing Chytil souhlasil se schůzkou s vyšetřovatelem protikorupční policie. Došlo k ní v advokátní kanceláři. Byl jsem přítomen po celou dobu jednání, stejně jako Ing.Jana Ryšlinková, a potvrzuji, že na schůzce opakovaně zazněla žádost o udělení postavení chráněného svědka, tak aby vedení magistrátu a pražští kmotři nezjistili jeho totožnost. Dosvědčuji, že toto bylo explicitně přislíbeno. Stejně tak jsem tuto žádost osobně přednesl vedoucímu odboru protikorupční policie plukovníku JUDr.Václavu Němcovi.

Pokud dnes doktor Máchová tvrdí soudu, že nic takového, že by měl Chytil „gentlemanskou dohodu“ s vyšetřovateli ohledně svého postavení jako utajeného svědka neexistovalo, pak vědomě lže. Za pohrdání soudem by v anglosaském soudnictví musela být přísně potrestána. Vrcholem cynismu je její další poznámka, že Ing.Chytil „nikdy nepožádal o uplatnění institutu spolupracujícího obviněného.“ Mohl by někdo vysvětlit, proč by o něj žádal, když – až do příchodu paní doktor Máchové – obviněn nebyl?

„Po celou dobu trestního řízení nijak významně nepomáhal k objasnění trestné činnosti,“ prohlásila dále státní zástupkyně Máchová. To je další lež. Bylo to naopak státní zastupitelství, jak ostatně potvrdil i bývalý šéf protikorupční policie Martinec, které o několik týdnů zdrželo připravenou domovní prohlídku v budově pražského magistrátu – a to v době, kdy policisté měli dávno v rukou Chytilovy nákresy rozmístění počítačů a popis obsahu jejich pamětí. Opožděný zásah prý nepřinesl nic. „Někdo“ stačil důkazy zamést.

Vrcholem je pak poslední výrok paní státní zástupkyně. V počítači Jiřího Chytila prý nebylo nic důležitého, protože došlo k poškození jeho paměti. Kdy asi? Ten počítač měla policie v rukou dva roky. A snad ještě jeden výrok. Tím, že se Ing.Chytil bránil mediálně – rozuměj, že si stěžoval a upozorňoval na to, že byl vyhozen ze zaměstnání, že mu byl dvakrát vyloupen byt a bylo mu vyhrožováno – „bránil vyšetřování“.

P.S. Autor požádal právního zástupce, aby zpracoval podklady pro stížnost na postup státní zástupkyně JUDr Dagmar Máchové v tomto případě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David napsal(a):

Proč státní zástupkyně Máchová lže soudu?

To je velmi jednoduché, protože chapadla chobotnice jsou velmi dlouhá a za peníze v Praze dům. Viz justiční mafie a Rampula s Grygárkem.

Nepotrestané zlo plodí zase jen další zlo.

Společnost založená na lži, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katastrofou!
10. 02. 2014 | 14:19

odborníci na svá místa napsal(a):

Hodina odborníků na Opencard ještě neudeřila?
10. 02. 2014 | 14:21

odborníci na svá místa napsal(a):

pardon,už to začalo.
10. 02. 2014 | 14:23

JenTak napsal(a):

Poškozená paměť se vymění a data jdou opět načíst. Pokud je míněn HD, vymění se elektronika a data jsou opět čitelná. Data přežijí i normální formátování harddisku a specializovanými programy jdou vytáhnout. Pro policii žádný problém.
Pak může dojít k poškození ploten harddisku. K tomu je většinou nutné harddisk rozebrat a poškodit je třeba šroubovákem. Potom se jedná o úmyslné maření vyšetřování a paní státní (nebo magistrátní?) zástupkyně by měla dávno konat.
10. 02. 2014 | 14:25

Petr. napsal(a):

"Vše je tak křišťálově čisté, že to ani křišťálově čistší být nemůže!"
A proto chytili a Chytila a ne nějakého křišťálovníka, protože chtěl pošpinit český křišťál, dostane flastr.
I nová vláda dělá audity na ministerstvech. Ale nesmí se týkat křišťálovníků. Musíme se přece dívat kupředu (Levá!).
10. 02. 2014 | 14:26

Marie Křížková napsal(a):

To je strašný. JUDr.Máchová se bude smažit v pekle, pokud je jen polovina z těchto řádků pravda. Spravedlnost dožene každého, věřím tomu, jen jí to někdy strašně dlouho trvá. Emigrovala bych, ale není kam. Všude ten, kdo má moc a peníze, tahá za delší konec provazu.Demokracie je super, žije se v ní docela dobře, ale osvíceného diktátora by se tací šmejdi báli. Takhle musíme věřit, jen v Boží Prozřetelnost.
10. 02. 2014 | 14:42

martin_ka napsal(a):

řekl bych že studovala v Plzni....takže je bud neshcopná nebo podplacená
10. 02. 2014 | 14:48

Ochránce práv napsal(a):

Toto není problémem jen v Praze, v Plzni lžou i soudci a nahrávají policistům. Co řekne policajt je svaté... Navíc se policisté rozmohli a chtěj si vydobít navíc pravomoci svědectví i ve službě bez důkazů, kdy si oni jen vše dosvědčí... Soudy by to pak měli jednodušší a jak by se obyčejní lidé dole pěkně utahovali, aby na ně nepoukazovali, apod. I pisatel článku by mohl být obviněn 3 policejními svědky, že jim třeba vyhrožoval smrtí... A rázem by bylo po psaní a byl by odsouzen a poškozen tak aby nemohl psát... To je česká republika.. A pak ještě aby jim přidali pravomoci... Objektivní a nezávislé hlasování o jejich pravomocech možno nalézt zde, stejně jako přehled toho jak nás chrání a jak nám pomáhají - chrání nás před informacemi a pomáhají nám od peněz. PČR... jak smutné... http://ochranciobcanskychprav.webnode.cz/
10. 02. 2014 | 14:57

Josef Pěnkava napsal(a):

Navrhuji uveřejnit její foto (nejlépe z několika stran), aby bylo zřejmé jak taková osoba vypadá - samozřejmě za účelem abychom jí pěkně poděkovali.
10. 02. 2014 | 15:28

CermanS napsal(a):

Pane Urbane čemu se divíte vzpomeňte si na mladá léta:

http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/0701-50-81.pdf
10. 02. 2014 | 15:36

Antonín Malík napsal(a):

Píše to Urban. Nevěřím mu. Musel bych to mít zu úplně jiného zdroje.
10. 02. 2014 | 15:38

pepa napsal(a):

Lež v tomto mafiánském státě se stála základním Zákonem rozvoje mafiánského
rozvoje státu. Největší ekonom všech dob prohlásil:My jsme se učili, jak zbohatnout.
Tak se učili zbohatnout, že dnes již není co krást. A co takhle, kdože byl
největším lhářem ?
1)Komunisté budou Vás strašit nezaměstnaností, nevěřte jim.Dnes je 1 000 000 nezam.
2)Vše potřebné k životu musí dostat matky samoživitelky,důchodci, děti a zdravotně
postižitelní.Opak je pravdou.
3)Chci být prezidentem jenom do prvních svobodných voleb.Jak dlouho ten psychopat sloužil českému národu ?
4)Již nikdy nesmíme vstoupit do žádného vojenského paktu.Dnes sme v zločineckém paktu NATO,a naši žoldáci bojuji za zájmy amerických (..........) klanů.A my je
platime a ještě budeme platit,dokud budou tyto klany vládnot.
5) Funkci prezidenta nespojuji navrácením (Němci zkonfiskovaném majetku) majetku.
Já jsem je nechtěl, oni mne je vnutili. Kdože je vnutil, kdože otevřel tz.Benešové dekrety ?
10. 02. 2014 | 15:50

jura napsal(a):

Antonín Malík,
přesně tak, pokud by to nebylo od Urbana, dal by se s ledasčím souhlasit. Jenže my, obyčejní lidé, se k tomu nedostanema a ja už běřím jedině tomu, na co si sám sáhnu
10. 02. 2014 | 15:50

strýc virus HxNx napsal(a):

Petr.

a proč ne pravá? (Šnajdr, Tlučtchoř a další rukotržníci)
10. 02. 2014 | 16:27

Twist napsal(a):

Nemohu si pomoci, všude a za vším vidím Zemana. Toho druhého. V kádi se mrskají i velké ryby, ale od..skákají to pouze malé.
10. 02. 2014 | 16:33

Al Jouda napsal(a):

Bojím se sem něco napsat !
10. 02. 2014 | 16:42

měl by dostat svůj díl napsal(a):

Stačí si představit spolupráci Ryšlinková (zakladatelka VV, něco jako Kristýna Kočí) - Martinec - Urban a hned máme jasno, proč nebudeme mít metro do Motola, proč se Blankou nebude jezdit a proč DP zdraží, pro začátek o 10%.

Šťávovské struktury sají jak pumpa Sigma.
Stačí se podívat, co zůstalo za Svobodou a Hudečkem.
Spoušť.
Čehokoli se Urban dotkne, podlehne zániku.
10. 02. 2014 | 16:53

Petr. napsal(a):

strýc virus HxNx

Protože nelze stíhat hlavního křišťálovníka, musí projít levárny i ostatním zprava i zleva. Takto to Nadlidi (zleva i zprava) v ČR nastavili.
10. 02. 2014 | 16:54

Analytik napsal(a):

Spravedlnost je v této zemi stále v rukou Mafie.
Státní zástupce řídí policejní vyšetřovatele tak, aby vyšetřili jenom to, co smí být vyšetřeno.
Tunel OpenCard patří mezi ty nevyšetřovatelné. Postižen bude naopak každý, kdo se pokusí do sršního hnízda šťourat a tím narušovat spokojený život zločinců.
10. 02. 2014 | 17:13

ujo napsal(a):

proboha ,kde to jsme, já musím dát zapravdu autorovi.
To, že opencard je levota ( jedna z mnoha) je celkem jasné.
Haguess nerozluštěn.
Bém neposkvrněný.
Demokracie, pravda a láska stále vítězí
10. 02. 2014 | 17:38

Bořek z Miletínka napsal(a):

Přečti si Ústavu, ona lhát výslovně nezakazuje. To že někdo lže, žádný zákon neumí zakázat, lhaní se netrestá, není paragraf. Taková je právní praxe.
10. 02. 2014 | 18:04

mb napsal(a):

,,, ano ... toto je klausovský mafiánský kapitalismus v kostce ...
10. 02. 2014 | 18:07

fikus napsal(a):

a co vrchní a nejvyšší?
10. 02. 2014 | 18:12

deset a eso v žaludech, urban napsal(a):

Roli Jana Urbana od začátku jeho "recyklovaného" působení ukazuje jeho zásadní konflikt s Václavem Havlem v aféře Sacher.

Havel k tomu řekl: "Mnoho lidí se domnívá, že rychlým, radikálním odbouráním „známých struktur“ se vše vyřeší.
Ale to by byla jakási pseudozměna.
Zlikvidováním těch struktur se jen fixují a STABILIZUJÍ SKRYTÉ METASTRUKTURY, které je třeba především rozkrýt, paralyzovat a posléze rozbít. Volání po rychlém a radikálním postupu často je atraktivní [...], ale už si neuvědomuje[me], že ten atraktivní, rychlý a viditelný krok, týkající se průhledných struktur, může zbrzdit proces rozkrytí skrytých metastruktur."

Role Urbana byla stabilizovat tyto metastruktury, skutečné původce privatizačního převratu.
Havel tady měl, jako v mnoha věcech, pravdu.
V mnoha zase vůbec, jak to obvykle bývá.
10. 02. 2014 | 18:40

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/soud-v-kauze-opencard-se-zadrhl-ma-byt-vymenen-%E2%80%9Eprilis-nezavisly%E2%80%9C-soudce

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/nekdejsi-utajovany-svedek-v-kauze-opencard-nekdo-se-boji-mych-dukazu

Jakoby měla a má celou tu věc pod palcem Mafijní Informační Služba.
Na tu nemá ani Šlachta, ani Íštván , ani Zeman. Na tu nemá nikdo.
10. 02. 2014 | 18:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

Co na to nadřízení té státní zástupkyně? Že by měli též své podíly někde v daňových rájích? Skoro bych tomu věřil, nejdřív přijde lukrativní nabídka a jakmile se ptáček chytí a dostane zob, už si zvykne a zpět se nechce (ani nemůže), to je postup všech mafií. Pak jsou tu ještě tvrdší metody - autonehody, napadení při návratu domů z večerní zábavy, zapálení bytu, rekreačního objektu, auta, únosy dětí atd., atp.
A poznávání světa na luxusních zájezdech je tak zajímavé, studium dětí na prestižních školách v zahraničí je tak perspektivní, kdo by odmítnul přivřít jedno, případně i druhé očko?
Vyšetřil a odoudil někdo řádění Berkova a Větrovcova gangu? A co kmotr Mýval? PŘIZNEJME SI, ŽE VRÁNA VRÁNĚ OČI NEVYKLOVE. DOKUD NĚKDO NEDOSTANE POŘÁDNĚ ZA VYUČENOU, BUDOU SE ŘEŠIT JEN TY "ČUDLY".
A Sokolíci a podobní frajeři mají vystaráno, věřím, že ani nestíhají. Už aby nás tento přeborník obšťastnil nějakým výživným blogem.
10. 02. 2014 | 19:24

petrof napsal(a):

mno ...řekl bych, že paní Machová není tak zdivočelá, jako Ištván...!!!!
A nebo jí došlo, že není možno stíhat demokraticky volené zastupitele, za výkon jejich rozhodnutí....n-tsss, n-tsss.
10. 02. 2014 | 19:30

Stařeček napsal(a):

Jan Urban, kdopak to tu asi pomáhal zavádět?
10. 02. 2014 | 22:01

justice bez ega napsal(a):

rád bych vám zaslal jiné soudní přehmaty-justiční a veřejné a nic neuděláte- tato inkvizice vás zlikviduje nebo ne dle její libosti
10. 02. 2014 | 22:45

vasja napsal(a):

CermanS napsal(a):
Pane Urbane čemu se divíte vzpomeňte si na mladá léta:

http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/0701-50-81.pdf
--------------------------------------
"Vyjmout z ústřední evidence SEO
VOS FMV evidenční karty, které
se týkají"

a) prezidenta republiky,
b) členů federální vlády, vlády
České republiky a vlády Slo-
venské republiky,
c) poslanců Federálního shro-
máždění,
d)
poslanců České národní rady,
Slovenské národní rady a pře-
dáků politických stran....."

A má teda lustrační zákon význam? :-))
10. 02. 2014 | 23:06

tajemný pan H napsal(a):

hruzovláda oranžových komunistů a oligarchy alias všem přidáme a nevíme kde na to vezmem už začala nest první plody a česká republika má 640 tisíc nezamestnaných. a urban odtržený od reality opet řeší pseudoproblem.
10. 02. 2014 | 23:57

JF napsal(a):

otázka spíš je kdo v tomhle státě nelže ... tady je to národní sport - kdo mluví pravdu je sám o sobě podezřelej nezapadající do kolektívu. Vesecká to byla taky načesaná inteligence - Topolánkův arcetyp - jen to má cenu co lze tržně zobchodovat - tak nějak volnotržně. Jo jak asi dopadne prokazování majetku - pikantní by to bylo u státních zástupců ... asi dosti bezzubě ...
11. 02. 2014 | 00:10

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Možná paní státní zástupkyně lže. Možná nelže. Možná mluví jen účelově. Čert ví.
Pokud něco podobného ovšem tvrdí pan Urban, je to stejně věrohodné, jako báchorky barona Prášila.
pan Urban už tolikrát mlžil, podivná prohlášení vydával v průběhu let minulých, že věřit jeho dalším tvrzením může opravdu jen velmi, ale opravdu jen velmi naivní človíček.
To, co pan Urban říká je třeba dělit třemi a výsledek vymazat.
A to, co po takové úpravě zbyde bude teprve ta správná prauda praudoucí.
11. 02. 2014 | 06:47

Renata Vostrovská napsal(a):

"P.S. Autor požádal právního zástupce, aby zpracoval podklady pro stížnost na postup státní zástupkyně JUDr Dagmar Máchové v tomto případě.
----------------------------------------------------------------------------------

"Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru" dodává, že se jí nepodařilo zjistit, zda nelže autor, každopádně neříká tak ani tak, ale na její slova dojde.
11. 02. 2014 | 07:25

Petr napsal(a):

Držím panu Chytilovi palce, aby tento boj s Pražskou kmotrovsko - justiční mafií vyhrál!
Není v tomto tématu to první článek od panu Urbana, takže počítám, že nebude ani poslední. Jsem sám strašně zvědaví, jak toto dopadne.
11. 02. 2014 | 07:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

Potřeboval bych vidět její fotku, jestli je to šumná baba, bude jí odpuštěno. Ale jestli né, šup s ní na hranici, nejlépe do čarodějnic, maximálně do žní. Pak ať si s ní dělá Turek co se mu zlíbí.
11. 02. 2014 | 09:57

Tom napsal(a):

pane Urbane skvělá práce!

věnuji Vám modlitbu, jen vytrvejte,
pro paní Máchovou a její pasáky musí být tento blog velmi nepříjemný, uvidíme jak budou soudy probíhat dál.
11. 02. 2014 | 10:10

john petres napsal(a):

Je to tady samej bolševik.Soudci patří za mříže i s těma prokurátorama,či jak se jim teď v postkomunizmu říká!Chudák Čechie.Amen.
11. 02. 2014 | 11:13

Petr napsal(a):

Prokurátorka JUDr Dagmar Máchová lže zejména proto, že se to všem prokurátorům zatím osvědčilo.
11. 02. 2014 | 18:16

cbkarel napsal(a):

Pro: tajemný pan H. Ta porce nezaměstnaných vznikla až "včera" a to vydáním prohlášení nové vlády. Vaše 3 řádky to je skutečně počtení.
13. 02. 2014 | 15:54

Pravá Míra napsal(a):

Nerozumím tomu, proč útočíte na Jana Urbana, který pouze konstatuje fakta. A že paní státní zástupkyně je úplatná, to vědí na Magistrátu hl.m. Prahy i uklízečky. Mafie pracuje na plné obrátky, plánuje dlouhodobě a má obří prostředky. A své lidi jak na státním zastupitelství, tak na soudech.
14. 02. 2014 | 16:05

Pravdomluvný napsal(a):

Lhář je, naopak, pan Urban a v případě pana Chytila - notorický. S panem Chytilem pracoval na Hradě za V. Havla, jsou přátelé, stejně tak jako s paní Vorlíčkovou z Magistrátu. Seděl jsem u hlavního líčení a naopak, státní zástupkyně každé své slovo doložila patřičným důkazem. O počítači, o němž se Urban zmiňuje, hovořila úplně jinak, než se objevuje v tomto článku - zde pan Urban ve všem lže, a divím se, že státní zástupkyně ho ještě nežaluje nebo nestíhá pro pomluvu. Jeho lhaní je nehorázné. Novinář, který má zdroj v "Kmotrovi" od Kmenty, není ani nemůže být seriózní - měl by publikovat v bulváru anepsat o sobě, že je publicista.
19. 02. 2014 | 21:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy