Vejce na Paroubka a hysterie politiků

27. 05. 2009 | 21:26
Přečteno 13566 krát
Česká politická elita se dostala do konfliktu s mladou kritickou generací. Házení vajíček na Jiřího Paroubka je totiž jenom předehra mnohem zásadnější výzvy celé polistopadové politické garnituře. Paroubek je jenom více na očích. Svojí nepochopitelnou arogancí a sprosťáctvím rozložil a ponížil sociální demokracii na svůj osobní fanklub, jehož jediným programem se stala politická msta a obrana věrných. Na sociální demokracii bez Paroubka, Ratha a jejich agresivity, nikdo vajíčka házet nebude.

Politici dnes jenom sklízejí plody mnoha let svojí arogantní bohorovnosti a opovrhování občany. Vysvětlení vajíčkové laviny na smíchovském Andělu je jednoduché - dvacet let po listopadu vyrostla nová generace, která se hlásí o slovo prostředky a symboly, kterým věří. Nemusí se nám to líbit, ale měli bychom to zatraceně rychle začít chápat. Posílat na ni policii – a pokračovat dál, jako by se nic nedělo, by dnes už mohl jenom politický slepec. Co ukazujeme mladé generaci jako vizitku dvaceti let polistopadové vlády „demokracie“? Pokud se korupce, kšeftování s veřejnými zakázkami, zneužívání justice a policie, vytváření regionálních oligarchií a kasty nedotknutelných dály a dějí s vědomím a uvnitř politických stran, nesmí do nich nikdo zasahovat a ptát se. Především obě velké politické strany se změnily v nedotknutelné klientelistické party, oblbující voliče v permanentních negativních kampaních. Mezi jejich nejvyššími představiteli už dávno převládlo přesvědčení, že programy, pravda, či spravedlnost a zákon, nejsou důležité, protože důležitý je v politice jenom jakkoliv prolhaný marketing. Řečeno oblíbeným úslovím Jiřího Paroubka, který zpopularizovali Vítězslav Jandák a Jiří Havel: „Mým úkolem politika je prodávat můj prací prášek, a pomlouvat prací prášek konkurence“. Programem se stává jenom různá míra arogance a různá míra zkorumpovanosti. Pokud dnes Jiří Paroubek mluví o „bezprecedentním útoku na politickou kulturu“ – měl by si nejprve pustit všechna svoje skandálně nekulturní parlamentní i mediální vystoupení, plná osobních osočování a marketingově stavěného populismu.

Klientelistické party, které se v českém mocenském prostředí vydávají za politické strany, si proto opovržení mladé generace plně zaslouží. Česká sociální demokracie navíc stojí tváří v tvář nebezpečí, že s Paroubkem v čele tento generační spor jenom dále vyhrotí – a pokud prokáže neschopnost argumentovat v diskuzi o problémech - o mladou generaci prvovoličů přijde. Její ublížené konspirační teorie a volání po policejních zásazích lze v době dvacátého výročí listopadu vnímat už jenom jako hodně špatný vtip. Na neschopnost odpovídat na legitimní otázky mladých a na nahrazování diskuze obušky v listopadu 89 doplatila Komunistická strana v době, kdy ji ve volbách pořád volilo přes devadesát osm procent voličů, a kdy měla jeden a půl milionu členů.

Je logické, že prezident, který doposud mlčel k narůstající agresivitě v politickém diskurzu i ve společnosti, a který nikdy nevystoupil proti rasistickým a populistickým výstřelkům jednotlivých regionálních politiků, pár hodin po incidentu na pražském Andělu vykřikuje proti „bezprostřednímu útoku na elementární principy soutěže politických stran“. Černé fondy na financování politických kšeftů, či zákulisní dohody o privatizaci a veřejných zakázkách, jejichž byl v devadesátých letech kmotrem, ohrozily právě ty nejelementárnější „principy soutěže politických stran“ stonásobně více. I on sklízí, co zasel, a namísto vrchnostenského kárání by měl vyzývat ke klidné a necenzurované diskuzi. Stejně jako Paroubek to nikdy neudělá, protože nemá dost odvahy mluvit o minulosti a vlastních chybách v ní.

Nemají pravdu ani „politologové“, kteří v první reakci uvažovali o tom, že vajíčková kampaň proti arogantnímu Paroubkovi v sobě může nést i zárodek extrémismu. To by platilo výhradně v případě, že se dnešní klientelistické politické strany nevzpamatují natolik, aby v mladé generaci mohl zmizel dosavadní pocit, že jejich „parlamentní politika“ je jenom pastvinou korupce navzájem propojených mafií – a jako už tolikrát v minulosti – že jedinou cestou, která by pak zbývala, by bylo „vyburcování mas revolučním činem“. Takové lidi jsem ovšem na Smíchově neviděl. Viděl jsem tam stovky studentů a mladých lidi, kteří se za Jiřího Paroubka upřímně styděli – a měli na něj vztek. Nepředstavuje pro ně totiž politiku, ani sociální demokracii – ale symbol politické špíny a arogance domněle nedotknutelných. Dvacet let po listopadu je to pro ně jenom šašek (cituji slova jedné dívky) – a ČSSD by si tohoto vzkazu měla hodně rychle všimnout.

Můžeme vnímat házení vajec a cinkání klíči na volebním shromáždění jakékoliv politické strany jako problematické. Mávátko z papírové krabičky na vajíčka, ozdobené fáborky, považuji osobně za důstojnější. Ale pokud si politické strany, a ČSSD zvláště, neuvědomí, že nejsou beztrestné a bez zodpovědnosti, můžeme se na letošní listopad a dobu následující opravdu těšit.

Ostatně soudím, že ČSSD nemůže mít za předsedu člověka, který doporučil zavřít do vězení dva nevinné lidi jenom proto, aby přikryl kšefty svých kamarádů. (viz články na tomto blogu a neexistující odpověď Jiřího Paroubka na poslední z nich).


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

siven napsal(a):

Mno těm "lidem" vadil výhradně Paroubek, takový ideální hromosvod...
Jestli Vám vadí dnešní politika v ČR jako taková, mně též. Nebudeme v tom ostatně jediní.
Ale vajíčkové inteligenty bych do toho rozhodně nepletl.
27. 05. 2009 | 21:42

JQ napsal(a):

Ona to neni zadna revolta mlade generace, nebo dokonce studentu. Vetsina z tech vytrzniku ani neodmaturovala. A predevsim je to hrstka lidi, ktera ma potrebu delat v ulicich bordel a nasli si skvelou zaminku - je to podle mne stejna sorta lidi, jako fotbalovi chuligani nebo prisvrzenci delnicke strany.

Vetsina mladych, ktera je smirena s nedostatky demokracie, ale zaroven nevidi lepsi alternativu (zvlastne pak ne v utoceni na lidi s rozdilnym nazorem), jejich cin odsuzuje.

Navic spousta z tech lidi to dela jenom kvuli zviditelneni se, treba na Facebooku se jeden z tech tupcu asi 5 hodin v kuse chlubi, ze ho zatkla policie a delaly s nim rozhovor asi 3 televize a Reuters. Ale ze nebyl schopen kloudne vyjadrit myslenku, tim uz se nepochlubi.
27. 05. 2009 | 21:43

1.J.2 napsal(a):

Pane Urbane, zklamal jste mne. To co zde vypisujete se totiž hodí právě na stranu a jejího představitele, ale na druhé straně politického spektra. Klientelistické party, černé fondy a dále arogance,sprostota, pohrdání občany, prolhanost, vydržování si šedé eminence, korupčnost, to vše jsou vlastnosti ODS. A nyní ještě ta ubohá vajíčková aféra, prováděná pubertálními klacky . Jestliže se tohoto zastáváte, potom nelze u vás mluvit o nějakém seriozním postoji, ale o jednostranné nenávisti k určité straně.
27. 05. 2009 | 21:49

JQ napsal(a):

Jo a mimochodem, priklad z myho okoli:

Jedinej clovek, kteryho znam a hazel vejce, byl nejvetsi blbec ve tride a jako jedinej na ze tridy na osmilettym gymplu neodmaturoval. Takze prosim neheroizovat a neidealizovat ty metace vajec.
27. 05. 2009 | 21:50

P. M. napsal(a):

Myslím, že revoltu se pokusili vyjádřit studenti, kteří štěrchali klíči místo prostoduchého vrhání vajec. Asi viděli, že jinak padnou do stejné mísy s pouhými vrhači pro zábavu.

Ty záběry sice vypadají pěkně, ale skutečně ti, kteří to vejce opravdu hodili, nedej bože jich hodili víc, těm skutečně těžko šlo o vyjádření politického názoru.
27. 05. 2009 | 21:53

bara napsal(a):

Ano pane Urbane. Vystihl jste to presne.
27. 05. 2009 | 21:55

JW napsal(a):

2 P.M.

Takze kdyz me nekdo se*e a ja se domluvim s deseti kamaradama a pudeme nekam cinkat klicema, tak to neco znamena? Dulezitej je vysledek ve volbach a ne to, ze se par niemandu sebere a jde nekam cinkat klicema. Z ulice nikdy nevzejde nic dobryho, v demokracii se musej zmeny k lepsimu odehravat evolucne, ne revolucne.
27. 05. 2009 | 21:55

blue jay napsal(a):

JQ
Bych ty studenty moc nepodcenoval. Maji sice kratkou rozbusku, ale dobry instinkt. Citi co predstavuje Paroubek. Studenti v USA, Francii atd zmenili pomerne dost. Paroubek se prece snazi oslovit mlade a vzdelane lidi. A ti mu rekli co si o nem mysli. Ne o CSSD, ale o Paroubkovi. Boji se ze CR opet povede clovek velmi podobny Gottwaldovi. Asi to nechtej. Me to pripada rozumne.
27. 05. 2009 | 21:56

Margareta napsal(a):

Metače vajec jsem viděla v akci. Nic z etosu nové generce tam nebylo. Ale přiživil jste se pěkně. Už Vás někdy někdo něka zvolil?
27. 05. 2009 | 22:00

julča napsal(a):

Paroubek Jiri si ta vejce zaslouzi. Jeho politika vedení strany je prece exemplarnim poslapavanim demokratickych principu. Za jine priklady - nominace Kateriny Brozove, odstaveni Foldyny po krajskych volbach a osobnost asistenta poslance Paroubka, znameho vekslose a pasacka z Teplic. Kdo se nechova slusne uvnitr sve strany, neni toho schopen ani navenek.
Je to disgustozni vic, nez kopa vajec na klope.
P.S.Pane Urbane, ale Vy jste take osobne byl u lecjakeho lamani chleba, nelibi se mi, ze se tvarite jako nestranny pozorovatel. Myslim, ze jim nejste a nikdy jste jim nebyl.
27. 05. 2009 | 22:01

Kritik napsal(a):

Kdyby byl autor článku z dřívější generace, myšleno dobovým současníkem Hitlera, jistě by stejným článkem hájil činnost fašistických bojůvek. Pouze by nahradil jména.

Ostatně - neopsal to od Goebbelse?

Sledujte jako důkaz dokumenty z doby fašismu!
27. 05. 2009 | 22:02

pafko napsal(a):

Rád bych alespoň takto podpořil Váš názor.
27. 05. 2009 | 22:09

Liné napsal(a):

Souhlasím s názorem blogera
27. 05. 2009 | 22:13

Hurá napsal(a):

Pane "ODS" Urbane, nezklamal jste. Vaše názory jsou nesmírně důležité. Člověk totiž okamžitě ví, že pravda je zcela opačná. Vás by si měla ČSSD pěstovat a platit ! Tak, jako Poirot svého Higinse.
27. 05. 2009 | 22:15

SuP napsal(a):

Ano, i já si myslím, že házení vajec na volebních mítincích je ADEKVÁTNÍ odpověď na projevy špiček ČSSDb.
Trestat tyto projevy nevhozením hlasu do uren je výsměch místní komunální demokracii. Podobně to kdysi vystihl pan Grossman v jedné za svých povídek "...Zlí hoši! Za trest vám již neřeknu nic nového o křečkovi..."
27. 05. 2009 | 22:16

stejskal napsal(a):

O ježkovi, pane SuPe, o ježkovi ;-)

Libor Stejskal
27. 05. 2009 | 22:18

Píďalka napsal(a):

Vám za to ODS platí, pane Urbane? Blahopřeji, v Čechách se musí živit lidi poctivějším způsobem. Jinak si obsah vašeho článku nedovedu vysvětlit.
27. 05. 2009 | 22:21

Nedivící se napsal(a):

To neházejí slušní lidé, ale modří fašizující duševní ubožáci, kterým když chybí argumenty, tak se uchylují k hrubému násilí.
27. 05. 2009 | 22:23

julča napsal(a):

Jeste jsem chtela podotknout, ze v dnesni bezkontaktni politicke arene, kde se Vam vudcove pol.stran schovavaji za sklem obrazovky, nebo v sekretariatu, proste nemate moznost s nimi vest dialog. Takový hod vajickem je vyjadrenim touhy po oboustranne komunikaci. Cozpak ty velke strany nemanipuluji kontakt s verejnosti? Nemaji podchycene, dopredu propocitane, osetrene to, aby se vlastne nekonalo zadne prekvapeni? I v te telce prece sehravaji "souboje", aby to melo prubeh citelne sekvence. Jsou monologicti, monoliticti, (mene uz monogamni) a hegemonicti ve vztahu k verejnosti. Tak tohle je jedna z moznych odpovedi.
27. 05. 2009 | 22:27

Jirka napsal(a):

Bohužel stejně tak by se dalo mluvit o aroganci a sprosťáctví představitelů ODS. Také dlouhodobě... Navíc tyto dva subjekty se umí velice dobře a snadno domluvit... Nedávno například Paroubek s Langerem během pěti minut dohodli obsazení Rady České televize. Naprosto klíčového orgánu pro budoucnost naší demokracie. Tím spíš, že zanedlouho bude volen ředitel České televize. Bude to opět někdo k politikům
vstřícný jako dosavadní šéf Jiří Janeček (který má navíc velmi nepěknou minulost)? Nebo dokonce přímo on? A jak je možné, že se do Rady (opět) dostali lidé blízcí politikům a nikoli uznávané osobnosti, které taktéž kandidovaly? A proč si média zmíněné domluvy Paroubek - Langer vůbec nevšímají? A proč se tím, co to v důsledku znamená, nezabývají? Proč to dopodrobna nerozebírají? A proč neustále líčí naši politiku jako souboj dvou stran? A proč si nevšímají toho, že v europarlamentu představitelé těchto dvou stran totálně pohořeli? (ODS jich tam má dokonce devět - jeden slabší než druhý.) A proč se nazaobírají tím, kdo přesně a z jaké strany v europarlamentu udělal, na čem tam pracoval apod? Proč si nevšímají skvělé práce Zuzany Roithové, Jany Hybáškové a některých dalších, kteří nepatří do těchto dvou momentálně nějsilnějších českých stran? A proč neporovnávají, jak se kdo ze současných kandidátů osvědčil v dosavadním životě a v politice? Proč dopodrobna nepíšou, čím se zabýval? Proč si nevšímají toho, že například kandidáti Strany zelených Dusík či Jacques jsou mimořádně kompetentní a věrohodní? (Nespravedlivé útoky některých zakomplexovaných lidí na druhou jmenovanou na tom nemůžou nic změnit.) A proč nemluví o vynikajícím Lukáši Mackovi ze SNK-ED? Či o znovukandidujících Janě Hybáškové a Zuzaně Roithové? Či o skutečnosti, že před minulými eurovolbami předpovídaly "průzkumy", že zisk jedné ze stran bude činit tři procenta - a ta pak měla procent jedenáct?
27. 05. 2009 | 22:29

Saliven napsal(a):

Pane SuPe a co když to příště budou kameny?

Já osobně si myslím, že ti vrhači jsou jakousi směsicí anarchistů, rozbíječů výloh, idealistů, dobrodruhů a členů volebního štábu ODS. Znám lidi, co se k té výzvě na facebooku přihlásili a jejich negativnímu postoji k Paroubkovi rozumím. Pochybuji však, že by šli s platíčkem vajec na mýtink a trhali letáčky. Chápu odpor k Paroubkovi a soudobé politice - která je mimochodem tragická (v tomto bodě s panem Urbanem souhlasím), ale řešit to válkou v ulicích, to jde fakt mimo mě.

PS: Když neprodáte ten "prášek" tak nic neprosadíte.
27. 05. 2009 | 22:30

znalec napsal(a):

Souhlasím s tím, že ČSSD musí vyměnit vedení, pokud chce cokoliv zachránit. Demokratická sociální levice je důležitá, ale jen potud, pokud neboří stát a neignoruje platné zákony, když jí nevyhovují. Pokud vedení strany uvěří, že vzájmu občanů je možné, nebo doknce nutné lhát, musí se vyměnit. Jinak nevidím konec létající munice.
27. 05. 2009 | 22:31

Jirka69 napsal(a):

cituji z článku: dvacet let po listopadu vyrostla nová generace, která se hlásí o slovo prostředky a symboly, kterým věří. Nemusí se nám to líbit, ale měli bychom to zatraceně rychle začít chápat. Posílat na ni policii – a pokračovat dál, jako by se nic nedělo, by dnes už mohl jenom politický slepec ----------- tleskám pane Urban, čekám že se stejnou bohovorostí vám nebude od nynějška vydit ani házení zápalných lahví na domy cikánů - vždyť nám přeci dospívá ta další generace, nebo měříte dvojím metrem?
27. 05. 2009 | 22:36

Jaroslav Dvořák napsal(a):

Urbane, váš komentář je tentokráte mimořádně ubohý a svou pokleslostí překonává zatím vše, co jste zde za léta sepsal (včetně problematiky Kosova). Považovat agresivní lůzu od Anděla za nějakou novou nadějnou generaci vnímám jako velmi nepovedený žertík. Pokud jste primátorce Chomutova vyčítal její neznalosti zákona, velmi jednoduše vám předvedu vaše neznalosti:
Trestní zákon 140/1961
§ 202 Výtržnictví
(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí historickou nebo kulturní památku, hrob nebo jiné pietní místo anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny.
§ 238a Porušování svobody sdružování a shromažďování
(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy omezuje ve výkonu jeho sdružovacího nebo shromažďovacího práva, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Kdo se v souvislosti se shromážděním, které podléhá oznamovací povinnosti, násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí protiví pořádkovým opatřením svolavatele nebo určených pořadatelů takového shromáždění, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.
27. 05. 2009 | 22:38

Saliven napsal(a):

znalec:
A nemyslíte, že by tím socdem vyklidila pole ODS? V současném rozpoložení by to prostě nešlo - ten, kdo by ustoupil by se ukázal jako slaboch. Nevěřím, že by to volič ocenil - ocenil by to asi jen volič ODS. :-) Jinak munice létala i v dobách, kdy ještě Paroubek zdaleka znám nebyl - viz. mobilizace třeba.
27. 05. 2009 | 22:38

Revo napsal(a):

Pane Urbane, ve svém článku (ty ostatní raději nečtu) se zastáváte lidské špíny. Z čehož vyplývá, že lidskou špínou jste vy sám. Byl jsem na mítinku přítomen, pokoušel jsem se s těmi "studenty bojujícími proti levicovému zlu" diskutovat a téměř bez výjimky jsem si potvrdil, že jde o naprosté vypatlance neschopné argumentovat, s IQ zhruba na úrovni předsedy strany, kterou ať přímo tak nepřímo podporují. Takový dobytek pochopíme tak, že je necháme zavřít až zčerná. S neúctou k vám Revo.
27. 05. 2009 | 22:45

znalec napsal(a):

To Saliven:
Nevím co ČSSD ublíží víc. Pokud chce bodovat na podzim, musí mnoho změnit. Čím dřív tím líp. Bývalý ministr zahraničí to trefil. Řekl, že České straně sociálně demokratické, chybí sociální demokraté! Není to k zamyšlení? Většina Čechů a Moravanů smíšlí demokraticky a zároveň sociálně. Proč se ČSSD propadají preference?
27. 05. 2009 | 22:56

Pedro napsal(a):

Vážený pane Urbane,

souhlasím s Vaším názorem. Dle méh jste prokázal správný nádhled.
27. 05. 2009 | 22:56

Saliven napsal(a):

znalec:
To je snad byznys ČSSD ne? Myslím, že vy zrovna nepatříte k těm, které by ten pokles (je-li nějaký - já myslím, že ne) nějak zarmoutil. Já jen říkám to, že pokud by ČSSD zmírnila jen se dostane do palby z druhé strany a prohraje volby. Zkuste volat na obě strany, ne jen na jednu. Když se budete s někým rvát a přestanete, tak prostě dostanete na držku, jinak to prostě nedopadne, kdybyste se na hlavu stavěl.
27. 05. 2009 | 22:58

ghb napsal(a):

souhlsim, jen jedna poznamka: JP se stal u mladych neoblibeny jiz od zasahu na czechetku z roku 2005
27. 05. 2009 | 22:59

ujo napsal(a):

autor píše:
" Pokud se korupce, kšeftování s veřejnými zakázkami, zneužívání justice a policie, vytváření regionálních oligarchií a kasty nedotknutelných dály a dějí s vědomím a uvnitř politických stran, nesmí do nich nikdo zasahovat a ptát se."
" Černé fondy na financování politických kšeftů, či zákulisní dohody o privatizaci a veřejných zakázkách, jejichž byl v devadesátých letech kmotrem (VK)...",
Vypadá to jako zpochybňování Listopadu. Pozor!
Autor stylisující se do role jediného spravedlivého! Trochu opovážlivé.
A ta až patologická nenávist - pozor na zdraví!
27. 05. 2009 | 23:00

dej2 napsal(a):

Mám takovou představu...že při nejbližších volbách zejí volební místnosti prázdnotou...Občanky a občané jsou v době voleb se svými dětmi,přáteli a pod.Volební komise tupě zírají směrem ke dveřím a nikdo nejde a nejde...To by bylo daleko působivější než vajíčka.
27. 05. 2009 | 23:01

Verča napsal(a):

Pane Urbane, myslím, že jste to shrnul vcelku správně. Ač bych svým soc. postavením - tedy zaměstnanec - měla patřit k voličům ČSSD, když nedejbože vidím a slyším projevy p.Paroubka, hluboce se za něho stydím a velice mi připomíná s. Štěpána. Tolik arogance a nadutosti se pohromadě jen zřídka vidí a i když mi vajíčková kultura není vlastní, připadá mi bohužel adekvátní odpovědí na jeho chování.Chci ještě podotknout, že mi současné vzájemné osočování ODS a ČSSD připadá oboustranně výhodné. Volič si dle aktuální sympatie a aktuálního množství nakydané špíny vybere mezi nimi a je méně pravděpodobné, že by ho napadlo volit někoho jiného. S pozdravem Verča
27. 05. 2009 | 23:01

george napsal(a):

Mladí nejsou hloupí a vyznají se ... vybráno z diskuze na YouTube!
Jak Kuba utekl ke Krakonošovi
*
http://czaktualne.blogspot.com
27. 05. 2009 | 23:02

Jirkah napsal(a):

Jsem student (25) a zaroven pracuju nekolik let a na Paroubka a predevsim Ratha bych si take s radosti hodil, ale uz toho asi bylo dost. Jinak s clankem naprosto souhlasim. Uz mam plne zuby tech pohadek, toho ztrapneni v EU za precednicti a ve svete. To az zase nekam pojedu do zahranici a budu mluvit s mistnimi, od kud vlastne jsem, to se budu stydet jeste vic.
27. 05. 2009 | 23:03

Verča napsal(a):

Pro dej 2
Působivé by to bylo, ale jenom chvilku. Protože dle našeho volebního zákona nezáleží na účasti - takže který politik má větší skorumpované příbuzenstvo, ten vyhrává. Ono tedy při současné účasti se k tomuto modelu již blížíme
27. 05. 2009 | 23:04

Michal Šárka napsal(a):

Revo: tak mi klidne napiste email, ja Vas argumenty zavalim. Michal Šárka 4. ročník VŠE stejná fakulta jakou absolvoval pan Paroubek, dikybohu nas uci o tom jak ekonomika funguje, ne jako pana Paroubka o tom jak bude fungovat az vse dostatecne vybudujeme a zkolektivizujeme, napiste, jestli mate odvahu. PS vejce nehazim, ale do posledni kapky krve bych branil kazdeho, kdo jej hodil, pokud bych si byl jist, ze to je clovek, ktery haze z presvedceni, nikoliv proto aby se predvedl a neco si dokazal.
27. 05. 2009 | 23:07

Saliven napsal(a):

Jirkah:
Nemyslíte, že za pád "precednictvi" může taky neskutečná arogance Mirka Topolánka, který jist si hlasem Schwippela odmítl komunikovat se dvěma zelenými odpadlicemi? Nebo sám jediný paroubek vzal hůl a vyhnal Mirka ze strakovky? Zkuste taky sám trochu uvažovat a nenechte se jen vláčet mediálním mainstreamem.
27. 05. 2009 | 23:09

Michal Šárka napsal(a):

jinak za clanek se klanim a diky za nej, mimochodem CSSD toleruju, naprotsto ale presne jak bylo v clanku bez te soucasne politicke "elity"
27. 05. 2009 | 23:09

PB. napsal(a):

Přesně vystiženo.
27. 05. 2009 | 23:10

Saliven napsal(a):

Michal Šárka:
No tak hurá do ulic - hned jak zvolí někoho koho nemám rád tak začnu vejcemi, pak dám přes držku těm kdo s ním souzní. Co bude dál? Já se klidně Vašimy argumenty zahrnout nechám, hurá do toho. Tomáš Paulík, absolvent PF JČU, student 1. ročník EF JČU.
27. 05. 2009 | 23:10

SuP napsal(a):

Salivene -
Tady nikdo nechce veřejně někomu ublížit. České holubičí povaze je to cizí. Takže kdepak kameny! Ty už tady byly, jenže dovezené ze zahraničí, při zasedání měnového fondu a proti "globalizaci".... A tam šlo o míň.

Pane Stejskale -
ano - o ježkovi. (nemohl jsem si v rychlosti vzpomenout, o jakého hlodavce šlo). (ježek není hlodavec - vidíte, šetřím Vám práci)...Ale s panem poslancem to vůbec nesouviselo!
27. 05. 2009 | 23:13

ali napsal(a):

Ano, fanklub Paroubka, Ratha (Zaorálka, Sobotky, Škromacha)...toť celá ČSSD. Pokud tam budou, nebude klid. Tito :o) jsou trnem celé strany. A dokud tam budou, bude i Jandák křičet, že kdo ho nezvolí, dostane přes držku (citace pana Jandáka), nebo, držet hubu (citace pana Škromacha)..ano, to jsou ti slušní, kteří používají slušné výrazy..dostat přes držku, či držet hubu je dnes slušný výraz.
27. 05. 2009 | 23:14

Pípa napsal(a):

Aby těm inteligentům ta vajíčka jednou nechyběla až nebudou mít co jíst. Pokud tahle lůza vyhraje, tak to bude brzy.
27. 05. 2009 | 23:15

Saliven napsal(a):

SuP:
Jen jestli to nebyli veskrze podobní lidé, což? :-) Minimálně na tom Czechteku to podobní lidé byli. Jestli si ovšem oni účastníci myslí, že vrcholem demokracie je vyřvávání "pojď mi to říct sem" nebo trhání letáků politické strany, potom já říkám, že jsou naprosto mimo a můžou si s bývalými svazáky podat ruce.
27. 05. 2009 | 23:15

Jarmil napsal(a):

Souhlasím s panem Jaroslavem Dvořákem.Jsou veřejně porušovány platné zákony této země ve jménu ideologie. Jenže jak vymáhat právo, když to schvaluje i ..... K prosazení demokracie, přece slouží svobodné volby a nikoliv AGRESIVITA davu.
27. 05. 2009 | 23:18

Jirkah napsal(a):

to Saliven:
Pokud jsme na ocich celemu svetu, tak maji jit sarvatky stranou a ma se odvadet prvotridni prace. Bohuzel ten kdo vyvolal hlasovani je Paroubek. Mozna se ani netusil jak to dopadne, ale byl to on. Mohl pockat 2 mesice a nic bych proti nemu nemel. Vlada si vedla dobre a toho se on bal..
to Saliven:
vetsina lidi si je snad jasna, ze kameny muzou zpusobit zraneni, ale asi se najde nejaky blbec, ktery tim kamenem hodi (tak jak se najde blbec ve spolecnosti ktery pojede po meste 200km/h)
27. 05. 2009 | 23:20

David napsal(a):

Pane Urbane,

Váš text se moc ani nesnaží být objektivní. Až příliš útočíte jen na Paroubka. Zapomínáte, že poslední 3 roky arogantní politiku předváděla především ODS svou vyloženě protilidovou politikou, a že ČSSD si něco takového nezaslouží. Proč vyjmenováváte jen politiky z ČSSD a ne také i z ODS – Topolánka, Dalíka a spol.?

Říkáte, že: „Česká politická elita se dostala do konfliktu s mladou kritickou generací. Házení vajíček na Jiřího Paroubka je totiž jenom předehra mnohem zásadnější výzvy celé polistopadové politické garnituře.“

Nevzpomínám si, že by na Národní třídě 17.listopadu 1989 studenti proti policejnímu kordónu používali vajíčka.

Říkáte, že: „dvacet let po listopadu vyrostla nová generace, která se hlásí o slovo prostředky a symboly, kterým věří.“

Tak takto já si kritické myšlení nepředstavuji. Demokracie, to je dialog. Dialog odmítá jen ten, kdo nemá argumenty.

Podle mého názoru za vajíčkovými útoky stojí ODS. Samozřejmě, že mají vše domluveno přes prostředníky tak, aby se nedalo vypátrat, že s tím mají něco společného.

Místopředseda David Vodrážka v úterý vyzval ty, co vajíčka hází, aby s tím přestali, protože tím mohou poškodit i ODS. ČSSD by prý mohla situaci zneužít, její příznivci se převléknout za členy Modrého týmu ODS a vajíčka házet sami. Tato hloupá úvaha pana Vodrážky prozrazuje způsob uvažování ODS a ukazuje na podstatu – podle sebe soudím tebe.

Netvrdím, že ČSSD nemá svůj díl odpovědnosti na morálním stavu naší společnosti, ale jsem přesvědčen o tom, že ta agresivita a arogance vychází především z ODS. Sociální demokracie už svou podstatou vždy více myslí na obyčejné lidi, kdežto pravicová politika obhajuje spíše zájmy sobeckých jednotlivců.

ODS vždy, když je v koncích, tak straší návratem komunistů k moci – mobilizace. Útok na Paroubka je promyšlený, protože Paroubek je zcela nepochybně schopný vůdce ČSSD, a když se podaří právě jeho odstranit různými pomluvami, diskreditací, vajíčky, tak se celá ČSSD alespoň na několik let zbortí jako domeček z karet. Tak se to totiž stane z každou politickou stranou, když se zaútočí jen na jejího vůdce. Právě proto, že Paroubek je schopný politik, proto se právě na něho útočí.

Není pravda, že na sociální demokracii bez Paroubka, Ratha a jejich agresivity, nikdo vajíčka házet nebude. Házeli je i na pana Havla, Sobotku, Urbana, Zaorálka a jiné.

Taky se mi nelíbí všechny ty možné i nemožné sliby od ČSSD, jako 13. důchod, šrotovné apod. Doufám, že se ČSSD z toho poučí.

Nejsem voličem ČSSD, ale za této situace má u mne ještě více sympatií než ODS.

Na druhou stranu v mnohém s Vámi souhlasím, jako s tím, že „parlamentní politika“ je jenom pastvinou korupce navzájem propojených mafií.

Řešit to však házením vajíček je velmi ubohé a odsouzeníhodné!
27. 05. 2009 | 23:20

lederer napsal(a):

Oranžoví papaláši sklízejí zaslouženě to co zaseli , dlouhodobě kultivovali a přihnojovali.Vajíčka by pro ně měla být jasnou zprávou , že si opravdu , ale opravdu nemohou kecat pentli jak se jim zachce!!!! Na rozdíl od Kikiny si nemyslím , že házení vajec na Paroubka§spol. je porušování demokracie..... Ne , je to poněkuď důrazněji , nicméně demokraticky vyjádřený nesouhlas s Paroubkovou ČSSD a jejím současným , neskutečně populistickým pojetím volební kampaně . Oranžády , proberte se už z mrákot a začněte konečně něco užitečného dělat a ne jen rozdávat z cizího!!!!!
27. 05. 2009 | 23:23

Saliven napsal(a):

Jirkah:
Hmm..a co se podívat na příčinu a ne následek? Co takhle se podívat na to, proč byla vláda tak slabá? Ta mohla jít ke dnu kdykoliv, když byla postavena na minimálně politické korupci. A to, že Paroubek vyvolal hlasování? Samozřejmě vyvolal, protože budou volby a on se potřeboval proti vládě veřejně vymezit v přímém přenosu - snad jako ekonom chápete, že taková reklama zadarmo je prostě bomba. Mimochodem Mirek měl možnost vyjednat si pakt o neútočení. I na to se s prominutím vys... takže kdo je viník hm?
27. 05. 2009 | 23:25

Vico napsal(a):

Pane Urban, chtělo by to napočítat do deseti. Paroubek někoho doporučil zavřít? Tak to by byl mastrštyk! Největší po Listopadu. Chce se skoro říci : Šmudlo, stopa!
27. 05. 2009 | 23:26

Saliven napsal(a):

Jirkah:
Šarvátky nemohly jít stranou, pokud se vláda odmítla bavit s opozicí.
27. 05. 2009 | 23:26

slunecko2 napsal(a):

Kdyby šlo skutečně o mladé radikálněji smýšlející lidi všeobecně znechucené politikou, museli by házet vajíčka na mítincích všech politických stran. Korupce a klientelismus je napříč politickým spektrem, stačí vzpomenout aféry posledních let. Jenže oni házejí vajíčka jen na mítincích sociální demokracie. Jejich skutečná motivace bude asi trochu jiná...
27. 05. 2009 | 23:26

Vico napsal(a):

Pane Urban, chtělo by to napočítat do deseti. Paroubek někoho doporučil zavřít? Tak to by byl mastrštyk! Největší po Listopadu. Chce se skoro říci : Šmudlo, stopa!
27. 05. 2009 | 23:27

Saliven napsal(a):

lederer:
Dle mého je nejlepším vyjádřením odporu proti neskutečně populistickému pojetí volební kampaně jedné strany volba jiné. Co myslíte? Nebo to bez vajíček neumíte?
27. 05. 2009 | 23:27

Hustil napsal(a):

Tak mě napadlo, jak by asi reagovali Paroubek s Rathem, kdyby vejce dopadaly na Topolánka. Už slyším ty keci o tom, jak národ /ty normální lidi/ vystavuje účet za zvěrstva vlády ODS adt......
27. 05. 2009 | 23:30

znalec napsal(a):

To saliven:
Asi by prohrála volby tentokrát. Pokud budou občané nespokojeni vládou Hejtmanů, k tomu se přidá to, že po volbách do Ep se jich nic nedotkne, nedostanou třeba 13 důchod, nebo ÚS rozhodne, že se musí dodržovat zákon o poplatcích, pak neuvěří nikdo, že bude líp. A myslím, že to zklamání v lidech zůstane dlouho. A možná dají hlas Ds, nebo Sládkovi, nebo Komunistům, což je nejpravděpodobnější. Za Komunistů byly jistoty. Pamatují si to. Banány na vánoce...
27. 05. 2009 | 23:32

Jehněd napsal(a):

Nikdo tu nepíše o tom, že Paroubek na mládež zaútočil první! Poslal na roztancované děti policejní komanda s pendreky a vodními děly! A teď od nich žádá slušnost? Je zřejmě blbej!
27. 05. 2009 | 23:33

Saliven napsal(a):

znalec:
Takže vy chcete po socdem, aby dobrovolně vyklidila pole? A to myslíte vážně? Co takhle zrušit všechny strany a nechat jen tu jednu správnou? A zas by byly banány na vánoce...
27. 05. 2009 | 23:34

Saliven napsal(a):

Jehněd:
Jj roztancované děti na (zčásti) cizím pozemku, které se za výkřiků La revolucion vrhaly s klacky a kameny na policejní těžkooděnce. To se vám povedlo.

PS: A to víte, že předseda vlády nemá co se týče policie žádné pravomoce? To, že ministr Langer (který co se týče policie má pravomoce) poslal na roztancované děti policejní komanda s pendreky zřejmě už nevadí. On nemá bradavici a hlavně není levičák, i když prachy kamarádům rozdává jako 20 levičáků.
27. 05. 2009 | 23:37

Jehněd napsal(a):

A dědek na Hradě má naděláno do gatí, že taky nějakou schytá! Ví dobře, že zaslouží!
27. 05. 2009 | 23:37

Lena napsal(a):

Davide:

"Sociální demokracie už svou podstatou vždy více myslí na obyčejné lidi, kdežto pravicová politika obhajuje spíše zájmy sobeckých jednotlivců."

Chachacha. Dobrý vtip.
27. 05. 2009 | 23:39

Targus napsal(a):

To autor:

těším se, až bude počítačová technika tak daleko, že mi umožní vám hodit do obličeje celé plato vajec naráz. Ne proto, že bych vám chtěl ublížit nebo že bych s vámi bytostně nesouhlasil jako Michal Šárka, jenž už zřejmě stihl za 4 roky sežrat všechnu moudrost světa, bytostně nesouhlasí s JP.
Hodil bych je na vás proto, abych si početl, co jste o mně napsal :-)))
27. 05. 2009 | 23:40

Jehněd napsal(a):

To Saliven"
Běž už hajat, zítra tě na sekretariátě čeká těžký den. Kde byl Langer za Čekteku strejdo! Bublan utekl do Rakous, aby nemusel poslat poliše, ale Parub ho odtud vatáhl za uši a nechal ho velet!
27. 05. 2009 | 23:40

Demosthenes napsal(a):

Pan Jiří Paroubek sklízí, co zasel. Není dobře, že to došlo až takhle daleko, ale pořád se ještě nikomu nic vážného nestalo - ještě je čas vrátit se k normální politice (myšleno ke konstruktivní soutěži nápadů na správu společnosti probíhající v rámci stanovených pravidel). Pro ČSSD (jakož i pro další strany) by však bylo nejlepší kdyby se této soutěže nadále neúčastnili lidé, kteří ona nepsaná pravidla demokracie začali porušovat jako první..............
27. 05. 2009 | 23:41

znalec napsal(a):

Saliven,
Vyměnit vedení strany, neznamená vyklidit pole, ale nový, překvapivý útočný manévr. Pokud protivník postupuje, (to jistě znáte ze šachové hry) musíte mu umožnit zdání, že postupuje k vítěztví. Mezi tím, seskupujete síly na konečný úder, který protivník nepostřehne. Říká se tomu"oběť". Jedině pak přijde vítězství. V opačné variantě je stékající bíblek. :-)
27. 05. 2009 | 23:44

Saliven napsal(a):

Jehněd:
Vaše diskusní úroveň je skutečně luxusní. Langer nařídil zásah na jiné menší technoparty a celé roky předtím opakovaně kritizoval policii za nečinnost, kdy ta jen přihlíží tomu, jak lůza ničí soukromý majetek, který je přece nedotknutelný. Ale to jste ještě asi s kámošema soutěžili, kdo sbalí první buchtu.
27. 05. 2009 | 23:45

Lena napsal(a):

Vajíčka mají oranžové žloutky, ČSSD by tedy neměly vadit, neb je pěkně kolorují do jejich oblíbené barvy. Horší by byla vajíčka na tvrdo. Považte, jak by to vypadalo, kdyby hoši mazali do EUparlamentu s nenáviděnou modrou na tvářích.
27. 05. 2009 | 23:45

Saliven napsal(a):

znalec:
Ale protivník nepostupuje, protivník je v šachu. Vaše analogie trochu kulhá. To co říkáte se může provádět v době, kdy se prohrává - jinak se vítězná sestava nemění.
27. 05. 2009 | 23:46

Lila napsal(a):

Pane Urbane,

popsal jste to naprosto přesně. K tomu není už co dodat. Díky.
27. 05. 2009 | 23:48

aram napsal(a):

Jehněd: o koho se tu otíráš?
Nějak moc se vás tu najednou vyrojilo. Zřejmě jsi jeden z vrhačů a teď jste dostali za úkol otravovat na tady, kde to zatím v diskusích za něco stojí?
Salivenovi sesaháš ani po kotníky.
To je výrazivo dědek, strejdo jen mi potvrzuješ, co jste zač.
27. 05. 2009 | 23:48

aram napsal(a):

Jehněd: o koho se tu otíráš?
Nějak moc se vás tu najednou vyrojilo. Zřejmě jsi jeden z vrhačů a teď jste dostali za úkol otravovat tady, kde to zatím v diskusích za něco stojí?
Salivenovi sesaháš ani po kotníky.
To je výrazivo dědek, strejdo jen mi potvrzuješ, co jste zač.
27. 05. 2009 | 23:49

znalec napsal(a):

To Saliven
v tom případě máte pravdu!
27. 05. 2009 | 23:50

Frante napsal(a):

Fotky jsou super! Ohledně myšlenky ... Měsíce se v článcích a v intelektuálních diskuzích rozebírají příčiny finanční krize, ekonomové i laikové. Když potom ČSSD napíše na plakát, že za krizi může Bush+Topolánek+Zaorálek, to je opravdu na vajíčko
27. 05. 2009 | 23:53

JC napsal(a):

Jémine,jen se z toho náfuku Paroubka nepokakejte. No tak dostal vejcem/náhodou ten žloudek na uchu šel dobře k té orange šále/.Vždyť si o to ten nábo řekl sám. To bylo furt "chudáku nauč se házet" a "Marťany spacifikovali příznivci ČSSD - Judisté"...na nás si jen tak nikdo nepřijde že ? No tak mu Pražáci přišli ukázat, že se trefovat umí.
Celý ten humbuk ala "za vším stojí modrá ODS" je dobrý právě jen pro čtvtrmozkové Jyrkovy voliče.
27. 05. 2009 | 23:54

Vladimír Papež napsal(a):

Pane Urbane, děkuji a blahopřeji! "Sám bych to nenapsal líp"... :-)
27. 05. 2009 | 23:54

science BostonMerill napsal(a):

Jsem velice rád za tu vaječnou proklamaci, už mi bylo u srdce smutno dívajíce se na tu obludnou a tolika lidem přitažlivou lžipolitiku, připomínajici mi staré "dobré" husákovské časy...Jen pevně doufám´, že nás ve volbách ta masa bůčkožerů nepřebije....

Jinak gratulace pane autore, trefil jste to naprosto přesně....
27. 05. 2009 | 23:58

Anba napsal(a):

Jehněd: můžete mi sdělit, jakou munici by zasluhovali představitelé ODS? a proč na ně nikdo neútočil? Roztancované děti za 4 roky snad dospěly a mohou se vyjádřit se volbách. Zdá se, že na zlatou pražskou mládež žádná krise nedopadá, když mohou plýtvat nejen vajíčky, ale zaměstnat úklidem firmy placené z městského rozpočtu.
Myslím, že by ČSSD mohla přijmout alespoň jeden z předchozích záměrů ODS - zavést pěkně vysoké školné na VŠ, aby ty děti přešly roupy.
27. 05. 2009 | 23:59

aram napsal(a):

Podstatná je podle mne v tomto čánku pouze tato věta.
"Na sociální demokracii bez Paroubka, Ratha a jejich agresivity, nikdo vajíčka házet nebude."
Zbytek je jen omáčka, která ji má potvrdit.
27. 05. 2009 | 23:59

Charlie napsal(a):

pane Urbane

Paroubka nemusím a myslím, že není na postu předsedy ČSSD to pravé ořechové.

Ale takovouhle slátaninu nesoudné nenávisti jsem tady snad ještě nečetl.
Ubohé, ubohé, ubohé .....
Zde už nejde jen o ČSSD, ale o programové šíření nenávisti napříč společností.
A prezident Klaus si to dobře uvědomil - proto ten jeho apel.
Jak to bude pokračovat??
Snadno odhadnutelné - pochodující hordy/gardy, vajíčka vystřídají kameny a klacky, poté střelba do vzduchu a dělobuchy.................

Jen opravdový BLBEC tohle nemůže předvídat.
28. 05. 2009 | 00:03

Targus napsal(a):

To JC:

Rač si promrskat psaní i-y a skloňování podle vzoru starosta, siláku. Zatím jsi ztrapnil pouze sebe.
28. 05. 2009 | 00:04

Komos napsal(a):

Jsem pracující student (25) a plně souhlasím s článkem. Sociální demokracie mi byla docela blízká, rozhodně bližší než ODS. To vše do doby než se do jejího čela postavil Paroubek, kterého brzo doplnil Rath. Můžete mi vysvětlit jak může někdo být členem ODS a najednou převrátit kabát a vstoupit do CSSD? Nebo být předseda lékařské komory a zároveň chtít být ministrem zdravotnictví? To je jako by se z člena Al-Kaidy stal mírový vyjednavač na blízkém východě. Poslouchali jste někdo v poslední době ty šílené populistické kecy, co tihle dva vypouštějí ze svým nevymáchaných ...??(nechci být zbytečně sprostý) Nevím jak jinak nazvat předvolební sliby pana Paroubka. Dokonce i já se svým neekonomickým vzděláním si dokážu spočítat, že to co CSSD slibuje, nemůže nikdy nikdo splnit, aniž by stát totálně zruinoval a obrovsky zadlužil. Proto beru tyto sliby jako výsměch všem lidem, co na to skočí. Chápu že lidé nemají peníze, proto jsou nespokojení a závidí lidem co berou milionové platy. Chápu že jsou lidé naštvaní že musí platit u doktora a v lékárnách. Taky s tím úplně nesouhlasím. Děsí mě ale představa, že v našem státě stačí slíbit že někomu zaplatím 30Kč u doktora a hned vyhraju s totální převahou volby. To se opravdu celý národ nechá tak snadno podplatit? Žádný politik není čistý, tím méně pánové z ODS včetně našeho ctěného prezidenta. Ale nikdo z nich se nechová jako sprosté hovado a prase. Komu patří toto pojmenování nechám na úvažení každého z vás.
28. 05. 2009 | 00:05

aram napsal(a):

JirkaH" doporučuji vaší pozornosti článek Václava Bělohradského "Nečitelná země", kde je velmi, dle mého názoru, dobře zhodnocena nejen činnost minulé vlády během předsednictví, ale i evropský pohled na naší zemi. Mně z toho tedy dobře nebylo a podle toho co se tady začíná dít a zřejmě ještě bude to nebude lepší. Spíše naopak.
28. 05. 2009 | 00:08

ROSSIAN napsal(a):

Pan Urban by si zřejmě přál u nás něco podobného jako "barevnou revoluci" na Ukrajině. Alespoň to vyplývá z jeho záměrného líčení zmanipulovaných mladých lidí ( co své "akce na ochranu demokracie" kryjí jen opakováním podvědomě vžitých mediálních frází) jako idealistických bojovníků za "nové demokratické zítřky".

Nynější situace v ČR tak v určitých analogiích připomíná situaci před "barevnou revolucí" na Ukrajině, kde jedna silná mocensko-politická lobby (Juščenko) využila politickou negramostnost a naivitu mladých lidí ve svůj prospěch proti druhé silné politicko-mocenské lobby (Janukovič) - která sice vyhrála volby ale prohrála mediální válku, a navíc byla donucena silnější Juščenkovou lobby revidovat výsledky regulérních voleb.

Zdá se že se i nyní za masivní pomoci médií a skryté zahraniční podpory formuje u nás jakýsi zárodek nového politicko-mocenského bloku (at už s ODS či bez) který se bude snažit dostat ze hry ČSSD včetně využití všech možných propagandistických a psychologických prostředků - ke kterým bude patřit i nejsnadnější zbran: využití snadno manipulovatelné mládeže - stejně jako tomu bylo na Ukrajině. Kdo bude dosazen do pozice našeho "Juščenka" není stále jasné. Topolánka mohou stratégové této politické hry odstřihnout jako zprofanovaného, stejně jako i ODS a místo toho dosadit novou symboliku "čistého politického kurzu" (v podobě "reformované ODS", nové strany či nového bloku).

Že celá tato normativní a morální argumentace neznamená sebemenší posunutí dopředu ale znamená pouze prázdnou iluzi, politický kýč a nic jiného než velký politický podvod ukazuje i současný tragický výsledek "reformistického kurzu" barevné revoluce na Ukrajině, který v míře korupce, zhrubnutí politické kultury, klientelismu a životní úrovně,apod. zavedl Ukrajinu do ještě horší situace než před začátkem Juščenkovských reforem.

Výsledky politického inženýrství barevných revolucí, znamená pouze nástup a upevnění nových struktur, které ještě více než předchozí struktury budou provázány se zahraničními zájmy (obyčejně mocensko politickými lobby US neocons), ale využívající všechny postupy starých struktur (korupce, klientelismus, apod.) a jako výsměch obhajované vypjatou ideologickou a morální argumentací.
28. 05. 2009 | 00:09

úprchlík před čsl. komunismem napsal(a):

autorovi i některým přispěvatelům

1) stojí za to přečíst si dnešní prohlášení prezidenta Klause, jeho "zděšení", které je oprávněné, ikdyž velice pozdní a selektivní. Rostoucí a dlouhodobé projevy násilí, od příliš pravidelných a diletantsky nebo účelově naší policií a justicí netrestaných, zato "inspirativně" TV přenášených akcí černého moru "Dělnické" strany, po násilí a vrhání zápalných lahví na domky našich Romů, až po bičování xenofobie Bobolínami a Železnými, zdá se, že údajně demokratický český kmen to Evropě a své demoracii skutečně "oslazuje" a Klausova léta pseudonárodoveckých, emoce davu i echte pravicovost i VŠ vzdělaných v tom mají svůj nemalý podíl.

2) Krize, kterou rozhodně nezpůsobil nárust státního dluhu ČR za let prosperity za vlád ČR (ani rostoucí dluh za Topolánka po červnu 2006), je nicméně dobrovázena radikalizací novodobých sládkovců, od DS po Maďarskou gardu, kterou Fidez "chápe", protože kdyby vládl Fidez, blahobytní Maďaři by nemuseli podporovat extrémisty.

3) V klasických demokraciích by, jak víte, možná prošlo jedno na politika hozené vajíčko na řádně ohlášeném předvolebním shromáždění. Tak, jak je naše patetická policie, justice bezradná a údajně demokratická, tak roste chuť násilí a házení čehokoliv, nejen bot a docela tvrdých vajec, je útok na osobu, což je smutné, že to tak nevidíte.

Pokus prezentovat údajně novou,mladou generaci demokratů která má jaksi právo nebo se setkává u Vás, disidenta, s veřejným pochopením její fizycké agrese a vícečetného porušování zákonů, nejen rušení a zněmožnování předvolebních mítinků, to není Váš nejlepší výkon.

4) Představte si, hlavně ti, co považují navíc bolestivé útoky vrženými vajíčky za recesi nebo legitimní formu dialogu či reakce na frustraci s politikou, že by tato všechna násilí, na životě a hlavně majetku pravicově orientovaných, jako konají rasisté vůči domům Rómů, marše DS, mnohaset tisícové škody na majetku dnes u Anděla, spolu s brutální záplavou vrhaných vajec, ne nepodobným kamenování u islámistů, bylo provedeno levicovými chuligány a násilníky na mítincích ODS, na politicích ODS nebo vypálením sídla podnikatelů.

Byla by to recese?

Bylo by to oprávněné vyjádření frustrace s pravicovou politikou?

MF a pravicová média by byla plna nářku o návratu k Únoru 48.
28. 05. 2009 | 00:11

JC napsal(a):

Tarqus,
Jo a nepíše Jyrka ale Jirka.
Copak nějaký problém. Nedostals náhodou dnes také omeletku ?
28. 05. 2009 | 00:12

Rumcajs napsal(a):

Tak tentokrát pochvalně mručím pane Urbane.
28. 05. 2009 | 00:15

Anba napsal(a):

Frante: nevím proč se vyjadřujete, když si pletete Zaorálka se Zahradilem, vy myšlenkový experte.
28. 05. 2009 | 00:18

Mari napsal(a):

Po sametove revoluci muze byt revoluce vajickova. Mladi nezazili nas socialismus, nemaji na co vzpominat, vsechno si budou muset odpracovat a poplatit nase dluhy. Politici by si meli nejdrive zamest pred vlastnim prahem.
28. 05. 2009 | 00:21

aram napsal(a):

Komos: až na předposlední větu celkem dobrý, ale tam jste se fakt odkopal.
28. 05. 2009 | 00:22

Gren napsal(a):

Lze pochybovat,že vajíčkové útoky na soc.dem. jsou organizovány někým z ODS.Fakt,že na obhajobu těchto provokací se staví pan Urban naznačuje odkud vítr fouká.
Kdo potřebuje co nejvíce vyhrotit vztah dvou momentálně nejsilnějších politických stran?Ten kdo jinak nemá šanci uspět pokud by se tyto dvě strany dohodli na rozdělení moci.
Nejvíce ohrožená je strana tzv.Zelených která je nyní plná bývalých disidentů a jejich dětí.Paroubek je svržením vlády do které se tak pracně vecpali hodně naštval a tohle je jejich odplata.
Bez násilí,skryti za studenty(už dost známá finta)vyhrocují politickou atmosféru....
28. 05. 2009 | 00:30

Anba napsal(a):

Autore: jste inteligentní člověk, proto byste měl chápat, že přitakáváním vajíčkovému útoku přispíváte k bobtnání násilí v naší zemi a je ho už dost. Kdo seje vítr, sklízí bouři. A ta semele i nevinné.
Pokud jste frustrován nedostatkem dobrodružných zážitků, vraťte se prosím do Kosova, pokud možno bez ochranky a pobuďte tam nějaký čas. Potom se snad zklidníte.
28. 05. 2009 | 00:31

Frante napsal(a):

Anba:
Sorry, přepsal jsem se. Ale myšlenka je snad jasná
28. 05. 2009 | 00:33

ROSSIAN napsal(a):

A ještě pane Urbane, kde vidíte tu mladou kritickou generaci ? Sám jsem mladý člověk, ale kolem sebe vidím pouze drtivou většinu apolitických ještě mladších individuí neschopných dospět natož politicky myslet,anebo zdánlivě inteligentích a "přemýšlivých" lidí které jsou ale kupodivu naopak místo kritického myšlení schopni v ještě větší míře podlehnout mediální a psychologické manipulaci ještě více než političtí analfabeti. Týká se to často vysokoškolsky vzdělaných, dalo by se říct inteligentních lidí,avšak podléhajících naivismu a tudíž neschopných posoudit politickou realitu a souvislosti, což se projevuje třeba v nekritickém příklonu například k současnému účelově symbolizovanému "antiparoubkismu", který jim servírují média. No a potom se zde formuje budoucí tábor nových tvrdých pragmatiků i fanatiků dnes často sdružené v táboře extrémní pravice, kteří se učí cestou pokusů a omylů ale kteří jednou převálcují naivní intelektuály a přitáhnou politické analfabety a uchvátí je svým netradičním politickým stylem. Proti těmto lidem bude možné postavit opět pouze tvrdé pragmatiky a zastánce centristických odideologizovaných politických přístupů kteří nedovolí ovládnutí budoucí politické scény jak "pragmatiky radikály" (pravděpodobně novými nacionalisty) tak pozůstatky "liberálně-demokratických snílků".
Myslím že na čekání na novou kritickou generaci zastávající "liberálně-demokratické" názory je nemístná utopie, pro tyto lidi už v budoucí politice nejen u nás ale postupně i v celé Evropě nebude místo.
28. 05. 2009 | 00:42

blue jay napsal(a):

Nevim,
Ale protest proti Paroubkovi jde hlavne z rad studentu. Z rad mladych lidi na kterych tak Paroubkovi zalezi. Jakto ze ho nemiluji? Muze me to nekdo vysvetlit?
28. 05. 2009 | 00:54

blue jay napsal(a):

ROSSIANE,
Mnozstvi pismenek vahu nedoda. A hlavne na nazory ROSSIANA ktery tu pravdepodobne omylem zustal po odchodu ruske armady. Chudak sirotek ROSSIAN. Tak se mu steska.
28. 05. 2009 | 01:02

ROSSIAN napsal(a):

Současné prostředky otevřené i podrahové modiální a psychologické manipulace dokáží přimět i realativně inteligentního jedince (student) aby vzal tyto názory posušně za své aniž by přišel o přesvědčení že je nezávislý a myslí sám za sebe. Současné politicko-mediální propaganda na "svobodném demokratickém západě" dospěla k mistrné dokonalosti. Přinutit lidi aby dělali to co je potřeba a přitom si myslely že to dělají z vlastní vůle a přesvědčení. Jen málo jedinců dokáže prohlídnout tuto lež. Takže když ti média přikáží Paroubek je "out", ty je poslušně poslechneš a půjdeš házet vajíčka. Ti co dnes protestují proti Praubkovi jsou ukázkovým příkladem podoby současného politicko-sociálního konformismu.
28. 05. 2009 | 01:04

návštěvník napsal(a):

lid a dav se baví...to tedy bezesporu, ODS s tím nemá nic společného, ostatně i celá tahle diskuze je více než rozporuplná...protože mi vadí zadlužování státu a tedy mých dětí, je mi jasné, že arogance dobře, předobře blahobytně působícího Paroubka a jeho kolegů přesáhla kopem do položeného plata vajec v Písku míru, spustila tuto uliční vajíčkovou válku....chtělo by to pány vyměnit...škoda, že jim utekla Petra Buzková?nebo ji vyštvali?ale to předsednictví měli respektovat, shodili nás všechny, vypadáme před Evropou jako neschopní blbci- hlasování o důvěře nedůvěře vyvolal přece Paroubek....
28. 05. 2009 | 01:23

hamar napsal(a):

Dost dobře udělaný rozbor. Avšak hodně bude těch, kteří budou křičet: "My si republiku rozvracet nenecháme!". (... a dovětek kdysi býval - "Co chtějí, vždyť studují za naše dělnické peníze!") :-(
28. 05. 2009 | 04:21

Důchodce68r napsal(a):

Pane Urban,
souhlasím, popsal jste to přesně. I kdyby vejce házeli zde náhodou jen studenti bez maturity.
Maturitu mám, a i když nejsem student, začnu chovat husy. Snášejí vejce 2x větší.

(Co myslíte. Přijde na řadu i ODS, nebo tomu s pádem vlády jaksi unikla? )
28. 05. 2009 | 05:25

Béda napsal(a):

Petr nebo Pavel (Paroubek nebo Topolánek) oba dva jsou stejní.
V osobním životě, v prokázané morálce - hrubosti vůči oponentům, aroganci...

Je to téměř totožná kasta lidí, kteří se neštítí žádného prostředku, který použije k tomu aby se opět dostala k moci.

Vajíčkovým odporem demonstrovala jedna strana politického spektra svou nevoli a antipatii vůči stejnému vůdci smečky jakého má sama v čele. Namísto argumentů začala v politickém boji používat jako "argument" násilí.
U posledních parlamentních voleb Kubiceho zprávu, u prezidentských voleb "domluvu" ministra vnitra, u těchto voleb házení vajíček.

Co bude následovat v dalším díle? Zvláštní, že hlídací pes demokracie to přechází bez odsouzení.
28. 05. 2009 | 05:55

vaclavhorejsi napsal(a):

To snad neni mozne - pan Urban uz se stal propagatorem politickeho nasili.
Dalsi fazi zrejme bude hazeni malych kamenu, potom velkych, potom rucnich granatu.

To, ze bojuvky politickych oponentu napadaji a rozvraceji mitinky jinych stran, je typicka praktika fasistickych a bolsevickych extremistu.

Je hanba, ze se novinari (vcetne Aktualne.cz) a lide jako pan Urban tyto odporne praktiky podporuji.
Zcela souhlasim s tim, co napsal vedle pan Stern a s tim, co k tomu rekl V.Klaus.

Ocekaval bych, ze vedeni ostatnich politickych stran tento nasilnicky primitivismus odsoudi.

Jestli to tak pujde dal, budou klaky (a pozdeji pravidelne stranicke milice) nicit predvolebni akce tech druhych.

Je to hanba, hanba, hanba...

..
28. 05. 2009 | 06:41

NVS napsal(a):

Pane Urbane, měl jsem o vás vyšší mínění. Házení vajec je pro vás demokratický projev nesouhlasu? Takové metody se uplatňují jen tam, kde chybí argumenty. A i mladí lidé by své názory rozhodně měli umět vyjádřit jinak. A není vám divné, že se to děje jen na shromážděních ČSSD, jakoby ona jediná celých 20 let zde vládla,ačkoli i vy sám v článku hovoříte o dalších stranách a osobách, které zapříčinili úroveň dnešní naší společnosti.
28. 05. 2009 | 06:49

vlaďa napsal(a):

Pane Urbane,díky za vaši demagogii :))) ...hlavně,že jste se postavil na tu správnou stranu barikády. Rozhodl jsem se jednoznačně. Volím ČSSD! Poradím totéž celé rodině.
28. 05. 2009 | 07:01

jeden napsal(a):

Pane Urbane - nějak nechápu vaše diferencované vnímání téhož. Když mladí házejí vajíčky po Paroubkovi, je to pro vás téměř omluvitelné a poukazujete na jejich frustraci z politiky (tu chápu) a zároveň když jiní mladí demonstrovali proti porušování rovného přístupu státu a proti nemožnosti dovolat se dodržování zákona ze strany nepřízpusobivých občanů, nazval jste je extrémisty, nacisty, lůzou... ten váš dvojí metr hovoří za své...stáváte se totálně nekorektním novinářem!
28. 05. 2009 | 07:12

PatientO.T. napsal(a):

2 vaclavhorejsi:

http://www.novinky.cz/domac...

Co by měli udělat víc, abyste byl spokojen? Stoupnout si před Paroubka?
28. 05. 2009 | 07:21

jeden napsal(a):

Mimochodem, pane Urban, co je hysterie v krystalické podobě jste předvedl v estrádním pořadu paní Jílkové na ČT 1.....
28. 05. 2009 | 07:27

David napsal(a):

Klaus: Vrhání vajec ohrožuje demokracii

27. května 2009 18:06

PRAHA - Prezident Václav Klaus tvrdě odsoudil vrhání vajec na představitele ČSSD jako projev politického nesouhlasu a vyzývá občany, aby s takovými projevy přestali. Podle Klause předvolební vrhání vajec ohrožuje "demokratickou soutěž politických stran".
Prezidentovo vyjádření přišlo krátce po té, co byla špička ČSSD v čele s jejím předsedou Jiřím Paroubkem zasypání nejméně stovkou vajec během předvolebního vystoupení na pražském Andělu.

Vrhání vajec na politiky Klaus odsunuje z pole recese a považuje jej za projev "násilí, nenávisti a netolerance". Budou-li podle prezidenta občané pokračovat ve vrhání vajec na politiky, česká společnost pocítí "neblahé následky" a předvolební kampaně politických stran získají charakter "pouličních válek".

"Jde o víc, než si v této chvíli možná uvědomujeme. Jde o demokracii," napsal Klaus. Prezident přitom vyzval, aby občané nejen vrhání vajec odmítli, ale jim případně i zabránili.

Sociální demokraté uvedli, že u Anděla šlo o bezprecedentní útok na politickou kulturu, slušnost a vžitá demokratická pravidla. Lidé z ČSSD hovoří o fašizoidní útocích.

Vyjádření prezidenta Václava Klause

Jsem zděšen vzmáhajícími se projevy násilí, nenávisti a netolerance, jehož jsme svědky v probíhající předvolební kampani. To, co se dnes začíná dít na veřejných předvolebních shromážděních na ulicích a náměstích našich měst nemá nic společného s recesí.

Je to bezprostřední útok na elementární principy demokratické soutěže politických stran, kterou jako prezident republiky i jako občan jsem povinen hájit.

Je proto třeba říci zcela jasně: Nepostavíme-li se v této vážné chvíli všichni – od politiků až po média – jednoznačně na odpor projevům násilí proti politickým soupeřům, ponese neblahé následky celá naše společnost. Nedopusťme, aby předvolební klání politických stran dostávalo charakter pouličních válek.

Apeluji na všechny politiky, na všechny politické strany a všechny slušné občany v této zemi, aby veřejně odmítli tyto nebezpečné tendence a zabránili jim. Jde o víc, než si v této chvíli možná uvědomujeme. Jde o demokracii.

Lidovky.cz
28. 05. 2009 | 07:44

pgjed napsal(a):

Pane Urbane, naprostý souhlas od začátku až do konce, včetně těch mávátek. Jen tu vajíčkovou kampaň bych zakončil pumelicí shnilým jablkem do čela. Vidím v tom symbol "Po ovoci jejich...".
Ale tento nápad přičítejte mé divoké moravské letoře.
28. 05. 2009 | 07:55

David napsal(a):

Pozor!

Objevil se nový, velmi nebezpečně zmutovaný vir prasečí chřipky.

Příznaky se projevují zejména výbuchy hlouposti, nenávisti, zloby a také i házením vajíček.

Nákaza se šíří vzduchem.

Každý, kdo už hodil po politikovi vajíčkem, tak už má tuto velmi závažnou a bohužel nevyléčitelnou chorobu.
28. 05. 2009 | 08:09

dříve ruda napsal(a):

To bylo pořád stížností na politiky...
Stačí pár vajec a jsou z nich mučedníci.
28. 05. 2009 | 08:23

steve napsal(a):

Pen Urbane co to pisete. Paroubek a sprostactvi. Si snad delate srandu. Co lotri Topolanek, Langer a dalsi. Podivejte se na ty arogantni mafianske lotry z nekterych mistnich zastupitelstev. Mejstrik prohlasil , ze na magistratu vladne mafie. Cetl jste nekdy kauzu3. Jestli chcete videt aroganci moci, sobectvi a obohacovani se pak se podivejte na pana Hurdu, Kozumplikovou a spol. - ODS na Praze 3. Proti nim se bouri tisice slusnych lidi.
28. 05. 2009 | 08:36

jepice napsal(a):

Mezi recesistickou akcí a nechutností může být tenká hranice, a ta byla, jak se zdá, včera výrazně překročena.
To by si měli všichni facebookoví srandisti rychle uvědomit a hodit zpátečku, protože jejich face si v davu může nenápadně vypůjčit kdokoli a situaci záměrně posunout k násilí daleko nebezpečnějšímu.
Zrovna tak by ale mohli brzdit naši zdejší morální kýčaři /Václav Bělohradský mi snad promine, že si vypomáhám jeho termínem/. Koukám, kolik lidí má v hlavě hezké škatulky, do kterých promptně cpe veškeré informace zvenčí, ať se tomu vzpouzejí jak chtějí. Funguje to na principu "kdo nemá rád Frantu, je z tohoto titulu hnědý/modrý/rudý a určitě je placen Pepou, případně zahraniční centrálou".
Neboli v tomto případě komu nevoní Paroubek až tak, že se zvedne a jde vyrušovat na jeho předvolební akci, je určitě agent ODS, odpůrce levicové politiky a tím pádem lidskosti, demokracie a práva. A protože na Paroubka létala vajíčka, je jasné, že naše pravice se pod taktovkou ODS fašizuje.
Ve spravedlivém rozhořčení pak nedojde na otázku, zda tu Paroubek opravdu reprezentuje levicové myšlenky, lidskost, demokracii a právo.
Ale to jen tak na okraj.
Hlavně: Dost bylo vajec!
28. 05. 2009 | 08:36

Hajný napsal(a):

Vážení obhájci vrhačů vajec,
doporučuji,abyste si pořádně přečetli prohlášení pana prezidenta.Protože toto je teprve začátek.Ti kteří tuto hru rozpoutali se již nezastaví.
Není žádný problém,aby si jakákoli politická strana dala dohromady několik desítek mladých ochránců svých představitelů.A od vajíček na nože a pěsti je jen krůček.
Já jsem starý,nemocný člověk.Každý silnější úder do mého břicha a nebo prsou může vyvolat nezastavitelné vnitřní krvácení a neodvratnou smrt.Co když v této skrumáži,ve které jsem se náhodou ocitnul,v obavě o svůj život použiji pistoli.Nejprve do vzduch a pak okolo sebe.Jeden,tři,pět mrtvých.A protože se můj život již počítá spíše na týdny než měsíce,co se mi může stát.Nic.Maximálně zemřu ve vězeňské nemocnici,obklopen rozhodně větší péčí,než mi budou schopni zajistit doma.Co potom budete říkat?
Všechny politické strany již dávno měly vydat společné prohlášení odsuzující tyto útoky.Ne házet vinu jedna na druhou.Dnes je již pozdě.
28. 05. 2009 | 08:42

Béda napsal(a):

jepice,

první otázkou jest: Komu to prospěje? Kdo na tom chtěl nachytat volební preference a ve které cílové skupině voličů?

Druhou otázkou jest, proč se ODS od takovýchto prostředků volebního boje důrazně nedistancovala, proč je neodsoudila stejně jako prezident a nevyzvala všechny, kdo takto činí ke zdrženlivosti? Proč nevyzvala třeba ministra vnitra k ráznému zákonnému postupu proti zcela jasnému protizákonném postupu vrhačů valec?

Co nechceš aby bylo činěno tobě, nečiň druhým.

Politická "kultura" v ČR postupně sklouzává k podpásovkám a brutalitě bez toho, aby se politické špičky a média semkly k obraně demokracie a právního státu.

Zajímavé. Není liž pravda?
28. 05. 2009 | 08:47

insurgentes napsal(a):

"Pokud dnes Jiří Paroubek mluví o „bezprecedentním útoku na politickou kulturu“ – měl by si nejprve pustit všechna svoje skandálně nekulturní parlamentní i mediální vystoupení, plná osobních osočování a marketingově stavěného populismu."

"Nepředstavuje pro ně totiž politiku, ani sociální demokracii – ale symbol politické špíny a arogance domněle nedotknutelných. Dvacet let po listopadu je to pro ně jenom šašek"

BRAVO. Promluvil jste mi z duše.
28. 05. 2009 | 08:49

Ivo R. napsal(a):

Pane Urbane, mnohdy jsem s Vašim příspěvkem nesouhlasil. Dnes mohu podepsat každé slovo. SUPER. Děkuji.
PS: Nejsem vajičkomet, ale souhlasím s nimi.
28. 05. 2009 | 08:50

Milada napsal(a):

Konečně dorostli!Paroubek jen symbolizuje politickou "kulturu" u nás.Obrazně řečeno- více vajec.
28. 05. 2009 | 08:54

pgjed napsal(a):

To Václav Hořejší: 28.05.2009 06:41:28

Ale pane profesore. Už jste zase v křeči, že vám sahají na oblíbenou socdem a přeháníte. Jednak házení vejci a měkkým ovocem je tradiční historický výraz nesouhlasu, starý jako lidstvo samo a fyzicky nijak zvlášť neubližuje a také si přiznejte, nevzklíčila setba konfrontace, nenávisti a vymezování se za každou cenu? Nemůže být házení vajec důsledkem toho, že věci, nad kterými vy, až nepochopitelně, upadáte do "frenetického" nadšení mohou jiné žhavit do bílého žáru? I když já ze svým konzervativním postojem jsem přesvědčen, že plýtvat kvalitními vejci na nějakého Paroubka...
28. 05. 2009 | 09:02

Béda napsal(a):

"Es kommt der Tag a Noc dlouhých nožů", pravil jeden český klasik.

A zdá se že měl pravdu. Namísto věcné argumentované diskuse přichází brutalita, násilí začínající "fackou" místo argumentu.

A politik pěstující sám hrubiánské způsoby stojí spokojeně opodál a kvituje s uspokojením co se děje jeho politickému konkurentovi, který si v oblasti morálky s ním v ničem nezadá.

Kam spěje česká politická kultura? Kam spěje česká demokracie a český "právní" stát?
Co na to občanská "DEMOKRATICKÁ" strana?
28. 05. 2009 | 09:03

ok napsal(a):

Vidím to stejně jako Jan Urban. Politika je služba veřejnosti. Nesmí to být základna pro klientilistické kšefty. Vy, kteří kritizujete Urbanův blog, nasatudujte si něco o klientilismu a demokracii. Jsou to dva zcela rozdílné politické systémy. A já tu chci demokracii, já nestojím o banánovou republiku, kde se u moci střídají dvě mafie - ČSSD a ODS. V banánové republice totiž vždy tvoří 90% populace chudina - občané tam jsou totiž soustavně okrádáni mafiózy "nahoře" (viz ČEZ).
O to jde 20 let po revoluci.
28. 05. 2009 | 09:08

pgjed napsal(a):

To Hajný 28.05.2009 08:42:30

Pražský kastelán má nejméně co mluvit. Jeho vyjádření je stejně věrohodné, jako když v Lidovkách poukazoval na nebývalý klientelizmus Topolánkovy vlády.

On, který v kampaních mobilizoval a bouřil, aby pak následně uzavíral pragmatické dohody s včerejšími nepřáteli. On, který kopal a drtil koaliční partnery způsobem, který mě vyprovokoval v r. 95 k tiskovému prohlášení, že než taková koalice, byly by lepší předčasné volby. Kterému ostatně ani nikdo příliš neodporoval.

Měl by cudně mlčet. Ale zřejmě nemůže, je s Paroubkem příliš těsně svázán.
28. 05. 2009 | 09:13

jepice napsal(a):

Bédo:
1. Komu to prospěje? Včerejšek určitě ČSSD.
Kdo chtěl komu nahnat preference? Nevidím za tím podobnou racionální úvahu.

2. ODS se od vajíčkové války distancovala a včerejší incident odsoudila.

Na tom, že politická kultura je u nás pod psa, se s vámi v pohodě shodnu.
28. 05. 2009 | 09:21

islington napsal(a):

souhlasím s tímto blogem
28. 05. 2009 | 09:26

Hanka napsal(a):

Pane Urbane, díky za článek. Naprosto s Vámi souhlasím. Kdo seje vítr, sklízí bouři. Jiří Paroubek svou arogancí a manýry bafuňáře a dr. Rath svou sprostotou a hulvátstvím své straně škodí víc, než jim může ublížit celá kopa vajec. Na hrubý pytel, hrubá záplata... Taky se obávám, aby se házení vajec nezvrtlo, případně ho někdo nezneužil, ale prohlášení profesora Klause o ohrožení demokracie je skutečně naprosto, ale naprosto falešné. Nevzpomínám si, že by jako premiér protestoval, když vejce a rajčata zasypala kdysi pana prezidenta Havla při státní návštěvě Slovenska... Takže příště raději s klíči, mávátky a třeba trumpetami!
28. 05. 2009 | 09:28

Hajný napsal(a):

to pqjed:
To je možné,nehádám se.
Jenže i nacismus a komunismus začínal blbými plky v hospodách a pokračoval přes rozbíjení schůzí a předvolebních shromáždění svých především demokratických oponentů až k trpkým koncům.
I ješita na Hradě může mít někdy pravdu!
Jinak to,co jsem napsal jsem myslel smrtelně vážně.
28. 05. 2009 | 09:30

Jana napsal(a):

Jednoznačně souhlasím s panem Urbanem, mluví mi přímo z duše.
Hanko, dobrý komentář!
28. 05. 2009 | 09:36

Zahledeny napsal(a):

Pokud stejní vrhači vajec budou i na akcích ODS a uvidíme v omeletovém obalu i Topolánka a spol., pak máte pane Urbane naprostou pravdu. Pokud tomu však nebude, což si dovolím předpokládat, jste s Vaším názorem mimo terč. Osobně bych rád viděl představitele obou stran na stejném podiu ve stejnou chvíli a s identickým žloutkem pod okem. Ty dvě strany jsou si totiž svým způsobem provádění politiky podobný jak vejce vejci.
28. 05. 2009 | 09:46

dej2 napsal(a):

Davidovi....
Já jsem naopak zděšen,že na Hradě bydlí ten pán s tou paní....
28. 05. 2009 | 10:08

128,5 napsal(a):

Tento způsob zvyšování spotřeby (v tomto případě vajec) mě, v době krize, připadá falešné a prázdné.
S článkem autora souhlasím.
28. 05. 2009 | 10:13

Petr napsal(a):

Vejce už létají i na Paroubkovy příznivce na Marsu: http://www.webvize.cz/play....
28. 05. 2009 | 10:30

charmer napsal(a):

Uz z teto diskuze to je dobre videt - ti za ODS chvali, ti za CSSD ukazuji prstem na ODS. Proberte se, lidi, pan Urban neobhajuje ODS - lokalni oligarchie, klientelizmus a nedotknutelna elita jak v podnikatelske tak v politicke rovine je vlastni obema tem velkym stranam a jejich negativni kampane jsou jenom divadylko, ktere ma vybicovat a rozdelit spolecnost tak, ze si kazdy vybere svuj tabor a tomu da hlas. Kam myslite, ze se po revoluci podeli vsichni ti karierni komuniste? Rozlezli se zejmena do velkych stran.

CSSD a ODS jsou ve skutecnosti jen ruzne strany stejne mince. Zvolme si konecne uz nekoho jineho a nepredavejme dobrovolne moc mafii.
28. 05. 2009 | 10:39

miuss napsal(a):

Vyčerpávající a výstižný článek. Fascinují mě (v negativním slovasmyslu) tyto dvě věci:

1. Ze strany představitelů ČSSD ani nejmenší náznak či zamyšlení se nad sebou samými, proč to vlastně na Smíchově vypadalo tak, jak to tam vypadalo. Naopak sebelítost a snaha vyvodit incident ve smyslu "my představitelé ČSSD jsme ti chudáci, nevinné oběti, na které bylo bezdůvodně útočeno "extremisty"".

2.Zařazení protestujících mezi extremisty je taktéž neuvěřitelně zcestné. To, že něco takového slyčím z úst Paroubka a Ratha mě nepřekvapuje. Když však podobný názor zastávají i některá seriózní média či prezident, jsem z toho celkem zklamán. Myslím, že pan Urban v článku popisuje protestující celkem výstižně. Díky za takový názor!
28. 05. 2009 | 10:44

Realista napsal(a):

Jste hodně jednostranný, pane Urbane.
28. 05. 2009 | 10:51

ali napsal(a):

jestliže někdo chce nyní volit socany jen proto, že na ně nějací pitomci házeli vajíčka, je to nejprimitivnější argument a nejodpornější logika, jakou lze vykonstruovat v chorém mozku..
Obvinit ODS z útoků je zrovna tak ubohé, jako celá socanská garnitura. Ostatně nic lepšího vymyslet nemůžou a přiblble se jim to hodí do krámu...
Upozorňuji oranžové mozky, že nesnáším socany, čímž automaticky neznamená, že jsem modrá..ovšem jak praví heslo, některý krvavý mozek si to přebere a bude řvát: kdo nejde s námi, jde proti nám...
p.s. kde má Paroubek celý ten národ, který za ním stál, jak se rád v tv chlubil? Ať už jde k šípku...
28. 05. 2009 | 10:52

František z Asisi napsal(a):

Pane Urbane,můžetemi sdělit,jak jste se postavil proti aroganci Topolánka.Mám tím na mysli jeho projev na zasedání hospodářské komory ke konci roku 2006,kde prohlásil,po volbách se vše změní:PŘIJDE NOC DLOUHÝCH NOŽŮ:Jstlipak jste projevil své rozhořčení nad jeho nacistickým heslem.Nějak mi asi ušlo?Nebo další nacistická fráze?Es komt der Tag.Rád bych si přečetl vaše odsouzení těchto výroků z té doby,ale navím jestli bych nějaké našel.Jak pak jste asi glosoval výrazy pana LANGRA při volbě prezidenta:tady půjde někdo bručet: a nebo ponechání Kubiceho zprávy scválně v nehlídané kanceláři a její následné ofocení novináři.Vy se svými články a názory jednostranně kopete za ODS.
Ale Vás jak si honosně říkáte VIP je proti celému národu hrstka.Již teď se s Vámi vsadím o váš a můj měsíční plat,že v říjnových volbách ODS bude poražena a nezmůže proti tomu nic vaše spojené tisková
media.
28. 05. 2009 | 10:57

J.K. napsal(a):

Kdybych se nemusel učit na státnice, hodim po něm klidně zmraženýho BROJLERA..
Chytrejch plná Asie!
28. 05. 2009 | 11:01

nostradamus napsal(a):

pane Urban - konečně někdo, kdo vidí dál, než na špičku vlastního nosu.
Já osobně Vám děkuji.
28. 05. 2009 | 11:04

piguelina napsal(a):

"Česká politická elita se dostala do konfliktu s mladou kritickou generací.", pane Urbane, nenechte se vysmát. Vy jste včer na tom Andělu nebyl, já ano. Vaše "kritická generace" byla několikrát vedením ČSSD vyzvána ke "kritické diskuzi", ale bohužel o slovo se nepřihlásil nikdo. Rozvášněná luza místo toho hrozila pěstmi a řavla sprosté nadávky. Řeknu vám naprosto upřímně, že jsem se tam bála. Zástupci Vaší "kritické generace" tam totiž mlátili do důchodců.
28. 05. 2009 | 11:11

Jana Krejzová napsal(a):

Pane Urbane,
mám na věc velmi podobný názor, a děkuji, že vy jste ten svůj dokázal tak výstižně popsat. Škoda, že tištěná media (dnes MfD, LN, atd.), která by měla být zprostředkovateli objektivních názorů, si plně neuvědomují podtext událostí a nechají se manipulovat a stejně jako politici označují nespokojené lidi za pouhé "agresory." Sama ze sebe tak dělají namísto nezávislého pozorovatele pouhé pohůnky papalášů.
28. 05. 2009 | 11:14

petr napsal(a):

Házení vajec okomentoval dobře i malej Jarda na http://www.malejjarda.cz - za vše jsou podle něj zodpovědní sami politici, kteří se chovají dobytek a pak po lidech chtějí aby se chovali jinak - to však nejde
28. 05. 2009 | 11:24

Gambri napsal(a):

Pane Urbane,
na sociální demokracii bez Paroubka a Ratha nikdo vajíčka házet nebude. To je pravda, ale také je nikdo nebude volit. Nespokojení přejdou ke KSČM či rovnou k Dělnické straně nebo dokonce k chystané TOP09.
28. 05. 2009 | 11:25

Honza25 napsal(a):

Jsem mlady clovek, jsem znechucen politiky a jejich chovanim, opovrhovanim obcany a jejich nenasytnosti. Presto budu volit cestu mensiho zla. Nechci nechat Paroubka podporovat nemakacenka, flakace a lenochy, co se jim vyplati byt doma a nepracovat. Chapu, ze nekterym lidem pretekla trpelivost a vyjadruji svoji nespokojenost hazenim vajec. Ja zrejme jeste tak znechucen nejsem, vejce bych nehodil.
28. 05. 2009 | 11:25

Kamil napsal(a):

Pane Urban
vidím to podobně.
Politici si jsou příliš jistí, že si s národem mohou dělat co chtějí.
Hezký den.
28. 05. 2009 | 11:26

Gambri napsal(a):

Ještě jsem zvědav, zda budou naši novináři chválit "naše kluky" až budou případně na podzim takhle házet vajíčka po papežovi. Možná, že to nebudou ani "naši kluci", ale měřit by se mělo všem stejně. Nebo ne?
28. 05. 2009 | 11:30

Michal Macek napsal(a):

paroubek s bublanem nechali na moji holku na czechteku hazet slzne granaty takze vajicka sou proti tomu prd
28. 05. 2009 | 11:33

Dave napsal(a):

To JQ:: Byt tebou mluvil bych za sebe o tom, ze vetsina ani neodmaturovala. Priste se nauc cist a zajdi si k ocnimu. Vetsina z tech protestujicich tvorili vysokoskolaci a zrovna ti zadna vajicka ani nehazeli proste jen klidne protestovali. Takze tu neplacej takove nesmysly ty primitive. Naprosto souhlasim s panem Urbanem a myslim si, ze si za to nekteri politici muzou sami. A nejde jen o Paroubka, Ratha, ale i dalsi vytecniky jako je Topolanek a dalo by se pokracovat jeste dal.
28. 05. 2009 | 11:37

PU napsal(a):

To Gambri: Bože, co to kecáte? Předjímáte situaci, která nenastane, ostatně, kde je explicitní vyjádření novinářů jako chvála "našich kluků" jak říkáte. Hloupá demagogie!
28. 05. 2009 | 11:46

Gambri napsal(a):

To PU: stačí si přečíst články v Neviditelném psu za poslední týden. Jenom Aston dal dnes zpátečku.
28. 05. 2009 | 11:54

verbum napsal(a):

Kde je velký ochránce lidských a politických práv Václav Havel? Jak to že nezvedá hlas na ochranu demokracie v Čechách? Nevím o tom, že by odsoudil pochody nácků a že by vystoupil proti politickému lynči vůči Paroubkovi a spol. Nebo už klesdl tak hluboko, že si doma mne ruce radostí jak to tomu Paroubkovi ti jeho milovaní studenti nandali?
28. 05. 2009 | 11:55

Hajný napsal(a):

Aby se neřeklo,že proti házení vajec nic nedělám,tak poté,co jsem svého vnuka viděl mezi vrhači ,jsem mu od plic řekl co si myslím.A ozřejmil mu z jakého hnízda pochází,kdo byli jeho předkové.A abych svá slova podepřel něčím hmatatelným,zastavil jsem mu s okamžitou platností apanáž,kterou měl dostávat po dobu studia.Ušetřené peníze(cca 500 tisíc)věnuji nějakému hospicu.Budou tam užitečněji investovány.Svoji svobodu jednání a konání může mít,ale za své.
28. 05. 2009 | 11:55

jepice napsal(a):

Gambri napsal(a):Pane Urbane,
na sociální demokracii bez Paroubka a Ratha nikdo vajíčka házet nebude. To je pravda, ale také je nikdo nebude volit. Nespokojení přejdou ke KSČM či rovnou k Dělnické straně nebo dokonce k chystané TOP09.
28.05.2009 11:25:39

To není k voličům ČSSD lichotivé. A už vůbec ne optimistické, co se týká budoucnosti téhle země.
28. 05. 2009 | 12:13

Béda napsal(a):

Když společnost rezignuje na své základní morální a zákonné atributy na kterých je její existence založena, ztrácí svou podstatu.

V tomto případě nechává hrubým způsobem pošlapávat a omezovat demokracii, zašlapávat násilím a pohrůžkou násilí právo svobodného projevu názoru na veřejnosti, prakticky pohrůžkou násilí omezovat právo spolčovací a shromažďovací. Právní stát se nečinností policie stává pouhou fraškou.
28. 05. 2009 | 12:15

Marty napsal(a):

Hajný: pozdravujte vnuka a vyridte mu, ze mu drzim palce a aby se nenechal odradit a dal se snazil vycistit zdejsi politicky chlivek od Paroubku a Rathu.
28. 05. 2009 | 12:17

Gambri napsal(a):

To jepice:
Špidla byl slušnost sama a ČSSD pod jeho vedením spadla hluboko pod 10%.
28. 05. 2009 | 12:21

Béda napsal(a):

Gambri,

již jsem to zde psal. Když jedna strana začne mobilizovat, praktikovat policejně - zpravodajsko - mafiánské praktiky, pak druhá strana nechce li být převálcována protistranou z pozice síly a zatlačena do bezvýznamnosti musí sáhnout k k rovnocenným recipročním praktikám. Tím začne nekonečný koloběh špíny a bláta, kterého se lze jen velmi těžko zbavit.

Je to jako při rozpoutání jakéhokoliv konfliktu. Vždycky to začne v malém a pak se nabaluje sled akce a reakce, msty a kontramsty, čímž vzniká začarovaný kruh násilí nehledící na žádná pravidla.
28. 05. 2009 | 12:26

Hajný napsal(a):

to Marty:
Čistit může volebním lístkem.Komu dá hlas je jeho svobodná vůle.Ale vajíčko a vůbec násilí není argument.
Pozdravovat jej nebudu,má u mě ultrum.A já jen tak nevyměknu,jsem moc tvrdohlavý.
28. 05. 2009 | 12:29

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům a profesoru Václavu Hořejšímu zvláště:

děkuji za pozoruhodnou diskuzi. Jsme o pár hodin starší, a mladí na Facebooku udělali státnický čin. Distancovali se od průběhu akce u Anděla a činost svojí sociální skupiny ukončili. Patří jim dík za to, že se ozvali, a stejný dík za to, že, a jakým způsobem, tuto fázi protestu ukončili.
Pana profesora Hořejšího chci požádat, aby si můj text přečetl ještě jednou a napsal, kde v něm našel podporu politického násilí. A jako univerzitního profesora bych ho rád vyzval, aby na ČVUT nebo na kterékoliv fakultě UK pomohl připravit diskuzi se studenty o jejich názorech na politické strany a českou politiku. Rád mu s tím pomohu. Bude to tisíckrát plodnější, než další policejní manévry a polarizace. Opakuji pro pořádek svůj základní názor: Tuto konfrontaci vyvolala především zkorumpovaná nekulturnost české politické elity, která považuje svoje klientelistické skupiny ve formě politických stran za nedotknutelné a veřejností nekontrolovatelné. Neschvaluji násilí, ale ptám se po příčinách polarizace a konfrontace, ke kterým by v transparentní a důvěryhodné politice nikdy nedošlo. Pokud zůstaneme na povrchu hádání se o házení vejci, což je přesně to, o co usilují politici, nedobereme se nikdy pro českou demokracii naprosto zásadních otázek a diskuzí.
28. 05. 2009 | 12:39

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé texty, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
28. 05. 2009 | 12:40

Gambri napsal(a):

To Jan Urban:
Studoval jsem na VŠ ještě před Listopadem, ale nikdy nikoho na té VŠ nenapadlo, že by měla být na fakultě diskuze se studenty o jejich názorech na politiku. Po přečtení Vašeho nápadu jsem tehdejším akademickým funkcionářům na VŠ vděčen!
28. 05. 2009 | 12:48

Pavel napsal(a):

Výstižný článek. Děkuji.
28. 05. 2009 | 13:09

Janny napsal(a):

Konecne fundovany a osvezujici komentar skoda ze si ho asi neprectou lide kterych se tyka.
28. 05. 2009 | 13:09

honza b napsal(a):

Souhlasim temer se vsim. Jen by asi bylo spravedlivejsi misto Paroubek a CSSD nechat tri tecky. Hodilo by se tam na dosazeni hodne jmen a politickych stran.
28. 05. 2009 | 13:17

Skeptik napsal(a):

Dneska, ač Váš ideový odpůrce s Vámi naprosto souhlasím!!!
28. 05. 2009 | 13:28

noctem napsal(a):

Výňatek z páně Urbanova blogu:
"Mávátko z papírové krabičky na vajíčka, ozdobené fáborky, považuji osobně za důstojnější."
Jak si jen pan profesor Hořejší může jen na okamžik myslet, že by pan Urban podporoval házení vajec na Paroubka, i když pro něho i jeho studenty znamená ale "symbol politické špíny a arogance domněle nedotknutelných?"
Chdák nepochopený pan Urban...
28. 05. 2009 | 13:28

Anna Wackermannová napsal(a):

Pane Urbane, to, co Vy vnímáte jako "mladou kritickou generaci" nemůžu nevidět jako dav rozjařených hlupáků, kteří na vyjádření svého názoru nedokážou použít hlavu, ale pouze zacílené násilí. Když Vás z několika metrů trefím vajíčkem do obličeje, taky Vám to asi nebude připadat jako slušná komunikace. Nesouhlasím s politikou ČSSD a pana Paroubka nemám ráda, ale Váš postoj mě děsí. Jsem ale přesvědčená, že ona mladá kritická generace je jinde než mezi vrhači - čehokoliv.
28. 05. 2009 | 13:31

Marty napsal(a):

Hajný: cas pravdolasky je pryc. Spina a korupce je v dnesni spolecnosti hluboce zakorenena. My uz jsme s tim smireni a maximalne nadavame. Ale mladsi generace to vidi jinak. Ona chce zacit z gruntu cistit. Ona neni smirena, ona si s komunisty ruku nepoda.
Nestaci jen rikat: "Vypadnete". Musite dotycne vystrcit ze dveri.
28. 05. 2009 | 13:33

arlon napsal(a):

Dobrá trefa, pane Urban.
Tady jste analyticky zabodoval, ten JPa je skutečně jen "šašek". Z toho si další generace mladých nemůže vzít pro budoucnost vůbec nic a ani ho pro svůj vývoj a život nepotřebuje.
28. 05. 2009 | 13:47

Jas napsal(a):

Jó pane Urban, kdyby ta mládež stejně zaútočila na Topolánka, Langera, Bendu & company - pak bych dal Vašemu článku 1* za pravdivost.
28. 05. 2009 | 13:50

Hajný napsal(a):

Marty:používáte skoro stejná slova omluvy jako jeho matka.A teď se k ní přidala i moje žena.Nikomu jeho názory neberu.Jenže moje rozhodnutí je konečné a přesun peněz hospicu bude příští týden,co podepíšeme smlouvu.
28. 05. 2009 | 14:04

A. napsal(a):

Pane Urbane, děkuji, souhlasím. A.
28. 05. 2009 | 14:20

Marty napsal(a):

Hajný: alespon zbytek rodiny ma rozum :)

Ja jen doufam, ze ti mladi nepolevi a u voleb papalasum zatnou tipec.
28. 05. 2009 | 14:26

ok napsal(a):

Hajný, děláte velkou chybu.
28. 05. 2009 | 14:33

wsw napsal(a):

Paroubek?to je ňáká houba? :-)
28. 05. 2009 | 14:37

Jarda napsal(a):

Naprostý souhlas a je už jedno, zda se bavíme o ČSSD či ODS... Současná politická scéna je lidem už tak odporná, že pokud s tím něco neudělají v dohledné době politici, věřím, že to brzy udělají lidé. A mladí lidé jsou právě ti, kteří ještě nemají co ztratit - jen svobodu, o kterou je současná politická mafie postupně připravuje...
28. 05. 2009 | 14:38

Marceluška napsal(a):

Souhlasím též s tím co říkáte, pane Urbane.

Jinak nevím, co je extrémního na vyjádření nesouhlasu vržením vajíčka na odporného bezcharakterního politika. Extrémní byl možná jen počet těch vajíček. :-) Jinak snad kromě psychické újmy /korekce/ nikoho nic nebolelo, nemusel se snad nikdo bát o svůj život a zdraví.

Docela mne udivuje, jak se stále spekuluje "Kdo za vším stojí:?" Jako by už bylo standartem v naší společnosti, že vše je něčím/někým řízeno, že to jinak už ani nejde. Hluboký omyl. Ono to asi musí víc bolet na duši Paroubka, vědomí, že si prostě tolik mladých lidí udělalo čas, věnovalo energii a něco peněz do vajíček, a udělo to, co udělalo . Jen tak..z přesvědčení, jako reakce na jeho chování. Tak radši pan Paroubek vyšťourává viníka, kde může, hledá lobby. Patrně takový totalitní způsob jeho myšlení, a potažmo estébácký způsob jeho politiky.

Mimochodem, všimli jste si, jak vtipné a originální byly různé transparenty? Opravdu jsem se pobavila. Není nad lidovou tvorbu a zlatý český humor..To by páprdové z reklamních agentur nevypotili..

Hezký den
28. 05. 2009 | 14:41

Zea napsal(a):

Konečně článek který uhodil "vajičko" na hlavičku. Plně souhlasím!!ˇJenže co s tím ?
Vždyť poltici jsou opravdu nedoknutelní a jejich arogance je o to větší že si toho jsou vědomi.Nevidím ovšem východisko, ta vajíčka na jednotku odpornosti,arogance a samolibosti jsou taky vyjádřením bezmoci obyčejného člověka danou situaci změnit.
28. 05. 2009 | 14:47

Stavros Nenos napsal(a):

Pane Urbane, moc Vám děkuji za Váš názor a velice si ho Vážím.
Konečně někdo napíše, co si myslí.Byl jsem včera na Andělu, mám kousek od místa kancelář a media doslova (asi záměrně) zapoměla podtknout, že na místě nebyli jen mladí lidé s vejci ale také početná skupina nespokojených občanů, kterým se vůbec nezamlouvá způsob Paroubkovi politiky.

Přeji Vám hezký den a ještě jednou děkuji!

PS: Byl jset to vy, kdo napsal knihu ´Navzdory všem sráčům´? Tuto knihu jsem přečetl jedním dechem a nikdy na příběhy, které jste tam popsal nezapomenu
28. 05. 2009 | 14:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem příspěvek obsahující nadávku ("jsi jen obyčejný novinářský trtol"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 05. 2009 | 15:07

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

co je to novinářský trtol? Já na tom nic špatného nespatřuji. Co když tím chtěl diskutér naznačit svůj obdiv k autorovi?
28. 05. 2009 | 15:11

stejskal napsal(a):

No, ono tam bylo napsáno "trotl", ale já to při přepisování takto popletl (nějak toho mám dneska více než jindy).

Nicméně jste moc hodný, že jste mne na to takto nepřímo upozornil. Díky.

Libor Stejskal
28. 05. 2009 | 15:25

Aleš napsal(a):

Děkuju, Váš článek, jakoby mi promluvil z duše. Není třeba cokoliv dodávat. Aleš(28) umělec, Praha
28. 05. 2009 | 15:26

Suchec napsal(a):

Hajný:
Zdravím, a držím pěsti.

Ok:
Jakouže dělá Hajný chybu?
Jak to může napsat takový svobodomyslný pravičák, který hlásá, že kdo se nedokáže o sebe postarat sám, nemá právo na existenci?
Jak by sy mladý mohl vážit studia, když by si na ně nemusel vydělávat?
Tak to přece tvrdíte, vy obhájci školných apod.
Hajný tady předvedl pravicovou politiku v rodinné praxi (stejně se mu vnuka zželí, ale i tohle je postačující :-))))) ), a vy ho takto plísníte.

BTW: Svoboda jednoho končí svobodou druhého, a násilí není argument, násilí, kromě oprávněšné obrany, je holt primitivismus.
Jo, a k té volební kampani.
Já fakt si už nepamatuji, kdo tady začal jako první? Ale pamatuji. Ostatní taky, jenže přiznat si to, to není IN.

Je úžasné, jak vejcometi chrlí oheň a dští síru, ale svůj práh a dvůr, ten přes vlastní bordel nevidí. Ať se zkusí podívat na to, jak, kdy a kdo tu nejvíc ořezává jakékoliv svobody, kdo zavádí opravdové šmírování lidí.
Mafiánské praktiky, tunely, úplatky. Ale nebojte, já po nikom nic házet nebudu. Já je nebudu volit, nebudu s nimi obchodovat, nebudu se s nimi paktovat.

Lidi se bojí podepsat, schovávají se do anonymity netu, nebo davu.
Jen remcat, ale když se zeptáš, tak jak by to mělo být, spadne jim čelist a čučí, jak tele na nová vrata. A max. co z nich vypadne je: "A stejně bijete černochy".

Urban:
Velmi slabé. Od člověka Vašeho formátu bych čekal něco lepšího. Ale Vy asi žádný formát nejste, kdeže loňské sněhy jsou.
28. 05. 2009 | 15:36

jeniak napsal(a):

Přesně tak to vidím taky.
28. 05. 2009 | 15:41

Suchec napsal(a):

No jeden dodatek:

Koukám, jak někteří musí ke svému argumentu dodat jako třeba Aleš - Aleš(28)umělec (srry, je nejblíž na raně).

Sám sebe nazvat umělcem? Hmm, odvážné.

To mi připomíná: Kolektiv dojiček JZD Horní Dolní podporuje závěry X. sjezdu Svazu rolnických družstev.

Profese a věk z nikoho ještě nic neudělal. Jen ta práce, kterou vykonal pro druhé a sebe.
28. 05. 2009 | 15:42

jeniak napsal(a):

Myšleno, že s článkem pana Urbana souhlasím a jsem rád, že to tak pěkně napsal.
28. 05. 2009 | 15:43

Ondřej Hudec napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem. Jsem jedním z oné "nastupující generace", na mítinku jsem také byl a mnoho protestujících znám vesměs jsou to normální slušní studenti. Žádná ODS za tím nestojí, to si buďte jistí. Jde o spontání reakci na chování a projevy předstravitelů ČSSD a zejména pana Paroubka. Řeči o nacistech a tom, že by ty protestující sdnad někdo platil jsou směšné a vypovídají spíše o inteligenci pisatelů. Jestli něco uškodilo demokratickému vývoji v naší zemi, bylo to svržení vlády během předsednictví nebo arogantní chování pana Ratha (a jeho nerespektování platných zákonů). Tím kdo zde začal šířit nenávistnou náladu byla ČSSD.Pokud se pan Paroubek nevzpamatuje, může očekávat další bouře.
28. 05. 2009 | 15:48

Machi napsal(a):

Souhlasím s Vámi pane Urbane!! Taky jsem českou politikou znechucený, ať už se jedná o ODS nebo ČSSD a považuji to také za určitý vzdor, protože vrcholný politik na občana nehledí (jen před volbami populistickými řečmi).. Hlavně si honem namastit kapsy a dělat, že se na něj zákon nevztahuje.. Případně jej poupravit, aby se ho to netýkalo.. To je celé umění dnešního politika..
28. 05. 2009 | 15:59

Suchec napsal(a):

Hudec:

Máte velmi selektivní vnímání reality.
A máte i velmi slabou paměť s tou nenávistnou náladou.

Prostě primitivní myšlení s primitivními argumenty.

A ještě opravdu nezapomeňte důrazně zvýrazni tu nezávislost. Tím tomu dáte patřičný důraz a apel.
Ale slovník máte stejný jako Zahradil a spol., chování taky, svobodu vlastní povyšujete nad svobodu ostatních.

Dle mého není slušný člověk ten, který po jiných lidech metá cokoliv, kromě věcných argumentů.
Takoví jsou jen, a vždy budou burani s jednáním ordnera, byť by měli 5 vysokých škol.
Jakže je to s tou třískou a trámem?

Co uškodilo demokratickému vývoji? Kupování poslanců (a začalo to už Kořistkou - opět to nebyli socani), vytahování kauz z pol. spisů - Kubiceho zpráva - opět to nebyli socani, nulovou tolerancí * opět to nebyli socani , ani lidovci, ani komáři.

A ta vláda? Ta se položila sama svým jednáním. A je to dobře, že je v řiti.
Ta rozkrádačka, co byla nachystaná, a částečně rozjetá se minimálně oddálila.
28. 05. 2009 | 16:08

Marceluška napsal(a):

Suchec:

Nevím, čím podle Vás pan Hudec povyšuje svou svobodu nad svobodou ostatních. Tím,že má jiný názor než Vy? :-)

Křupansky a k tomu nenávistně dštíte spíš Vy člověče
28. 05. 2009 | 16:28

grőssling napsal(a):

Pane Stejskale, se zpožděním jsem si pustil audio ze setkání blogerů na AV. Potom jsem si přečetl tento názor pana Urbana, doplnil názorem pana Pence a vyšlo mi, že nechat moderovat panel na téma "Umíme se dohodnout" pana Urbana bylo jako udělat kozla zahradníkem. Nepřipadá Vám to taky tak ?
28. 05. 2009 | 16:35

Honza napsal(a):

Bohužel agresivita stoupá a i extremistické strany a názory, ale mohou si za to sami politici, tím co předvádějí... Pro mě je důležité, že tyto události probouzejí lidi z letargie a hlavně co to přináší je, že i malá skupinka lidí dokáže ovlivnit náladu, dění, téma několika dní. Výsledek je jeden, to že motivuje lidi jít k volbám a volit, protože mají pocit, že mohou přeci jen něco změnit.
28. 05. 2009 | 16:49

Béda napsal(a):

Honza,

máte pravdu. Pro mě je nejdůležitější ochránit demokracii. Proto půjdu výjimečně k volbám a nehodím svůj hlas občanské "demokratické" straně.
28. 05. 2009 | 16:58

Hajný napsal(a):

to ok:
Jestli dělám velkou chybu ukáže až čas.Jinak mladého pána jsem několikrát varoval,že to udělám.Naposledy v neděli kdy se chlubil co chystá.Kromě toho mi už lezlo krkem jeho pohrdání nezaměstnanými a lidmi málo vydělávajícími.Teď si bude moci doplnit standart na který je zvyklý prací nejen o prázdninách,ale i během roku po odpolednech.
Jeho rodiče sice mají na to jej udržet na studiu,ale nic víc.Bez práce nebude na žádné výlety a kluby.
Takže to bude přesně dle jeho pravicové rétoriky.
28. 05. 2009 | 16:59

stejskal napsal(a):

Nemyslím, pane grősslingu,

Jan Urban je skvělý moderátor (znám ho třeba z debat na Fóru 2000). Na to, že přijel z nemocnice od svého umírajícího blízkého přítele pana Wienera a během panelu dostal esemesku, že dotyčný opět upadl do kómatu, to myslím zvládal s přehledem.

Za to "ujetí" vůči docentu Havlovi se mi pak omlouval mejlem s tím, že bylo neprofesionální, zbytečné a že jej mrzí. Jeho omluvu jsem vzhledem k okolnostem pochopitelně přijal.

Libor Stejskal

P.S. Souvislost s blogem pana Pence mi uniká.
28. 05. 2009 | 17:02

Béda napsal(a):

Hajný,

odpovědnost je důležitá, jak praví Mirek Topolánek. Lidé musejí cítit odpovědnost za sebe, za své jednání, aby nebyli na obtíž jiným. Obzvlášť když jde o zdravé, produktivní, práceschopné jedince.

Slouží vám ke cti, že kluka vedete k pocitu odpovědnosti. Jistě nechcete, aby se z něj stal flákač a nemakačenko, kterému pečené holuby padají přímo do otevřené huby.
28. 05. 2009 | 17:04

Marty napsal(a):

Hajný: pravicova retorika stoji primarne na rodine a jeji soudrznosti.

Ale brigadicka na VS nikomu neublizi :)
28. 05. 2009 | 17:23

Hajný napsal(a):

to Marty:
Jeho neoliberální rétorika oplývá svobodou a odpovědností jednotlivce.O rodinné soudržnosti tam je pramálo a o mezigenerační solidaritě vůbec nic nebo pohrdání jako socanským výmyslem.
PS:Ta brigádička bude trvat léta,teprve končí první rok.
28. 05. 2009 | 17:37

Marty napsal(a):

Hajný: pojem neoliberalismus je hloupost. Ale chapu, ze tim chcete oznacit neco "velmi pravicoveho".

V liberalismu se o rodine rozhodne mluvi. A prave socialni stat rodiny rozvraci, protoze si uzurpuje jejich funkci. Treba ta mezigeneracni solidarita. Clovek by se mel v prvni rade spolehnout na svou rodinu, tak by se mela postarat o sve starsi cleny. Jenze tu je stat, ktery kazdeho okrada a vsem duchodcum plati statni duchody. Nefungujici rodina (diky socialnimu statu, ktery dnes prebira i vychovu deti - povinna skolni dochazka a memorovani pouze statem schvalenych osnov) se pak na sve starsi cleny samozrejme vykasle.
28. 05. 2009 | 17:57

Béda napsal(a):

Marty,

máte "pravdu".

Správně je, aby si člověk ukládal na důchod celý život do privátního důchodového fondu, bez jakéhokoliv státního ručení, protože soukromá sféra dokáže lépe zhodnotit uložený kapitál nežli státní péče. A když náhodou soukromý fond někdo po vzoru kampeliček anebo bank vytuneluje, tak holt smůla. Akcionář měl lépe kontrolovat účetnictví a záměry fondu.

A rozhodně by se o dožívající generaci měla postarat rodina, která musí každodenně vydělávat na chléb vezdejší.

To je návod liberální a sociální současně.
28. 05. 2009 | 18:20

grőssling napsal(a):

Stejskal,

pan Penc ve svém dnešním článku jen dokreslil představy pana Urbana o oprávněnosti vajíčkové reakce částí frustrované mládeže o její motivaci danou reakcí bývalé vlády ČSSD na CzechTec.
Prostě oba si myslí, že to co se děje je správný způsob reakce na situaci. Správný způsob politické diskuse.
Myslíte si to s nimi oběma také ?
28. 05. 2009 | 18:22

Marty napsal(a):

Béda: a dnesni duchody jsou po celozivotni drine skutecne vyhrou, kdyz na duchody soucasne mlade generace uz ani nebudou penize.

Kazdy clovek s elementarnim pocitem odpovednosti si bude sporit na stari. Nejlepsi je kombinace ruznych investicnich nastroju a nestrkat vsechno do jednoho fondu. Sporeni doma pod matraci bohuzel nefunguje, jelikoz nas soucasny menovy system okrada prostrednictvim inflace.

Rodiny by se o sve "staresiny" postaraly mnohem radeji, kdyby je stat neokradal o polovinu jejich prijmu na danich.
28. 05. 2009 | 18:23

Čehona napsal(a):

Milý Suchče,

doufám, že vám lahodí na uchu toto nevšení oslovení. Máte-li alespoň takové schopnosti jaké předvádíte při vytýkání chyb jiným a zejména těm, kteří zde vyjádřili jiný názor než máte vy, snadno si mezi řádky domyslíte to, proč jsem vás oslovil - Milý Suchče...
Další argumenty a případná diskuse nemá s vámi valného významu milý Suchče, protože vy jste pane paranoik stejného ražení jako Paroubek....
28. 05. 2009 | 18:31

Béda napsal(a):

Marty,

asi máte pravdu. Důchodci by se měli proměnit v akciové podnikatele. Nevíte jestli pan Chrenko anebo pan Bezruč nechtějí založit důchodový fond?
28. 05. 2009 | 18:40

Connor napsal(a):

Pan Urban se temer trefil..jde o generacni spor a doufam ze to politici a komentatori pochopi driv nez se jeste (mnohem) vic vyhroti..konenkoncu videli jste nekoho v Atenach nebo v Parizi hazet vajicky? To co je pro mlade neprijatelne jsou tyto tri body

1.populismus- narozdil od jinych se jim Paroubek jeste chlubi..hodinu potom co po nem hazeli vajicka protoze dela politiku podle pruzkumu si udelal pruzkum ohledne vajicek

2.nezodpovedna fiskalni politika- budou to mladi lide kteri budou zit v dobe kdy bude stat splacet dluhy za 13.duchody a podobne nesmysly..ze nekdo takhle bez ostychu nakupuje hlasy za penize budoucich generaci tu budouci generaci nejspis nenecha chladnou

3.spoluprace s komunisty..muzu se pocitat mezi tuhle generaci..cili rikam: to neni o tom ze je nemame radi pro nas jsou neprijatelni! vzali byste do vlady neonacisty?

Bohuzel jestli se neco nezmeni, muze byt podzim a 20.vyroci Listopadu velice horke. Snad zustane jen u vajicek moc bych si to pral.
28. 05. 2009 | 19:03

Béda napsal(a):

Generační spor. Určitě existuje velká skupina mladých lidí, kteří při prezentaci svého názoru necítí potřebu užívat primitivní násilí.

1) populismus. Je obecný jev zvláště před volbama (viz kupř Smlouva s občanem) anebo před opuštěním Strakovky.

2) jedni bezmyšlenkovitě rozhazují za pastelkovné, 13. důchody, druzí slibují tisícikorunu důchodcům a v tichosti chystají privatizaci zdravotnictví a důchodového systému.

3) jedni oficiálně brojí proti komunistům a v tichosti se s nima účelově spojují, druzí to samé.
28. 05. 2009 | 19:36

Filip napsal(a):

Děkuji za pěkný článek. Škoda, že se důvodem vzniku a velké obliby vajíčkového protestu nezabývá víc novinářů a některý z deníků.
28. 05. 2009 | 19:58

Marty napsal(a):

Béda: samozrejme, ze mam pravdu. Staci zajit k renomovane investicni spolecnosti.

Ale to se dostavame k dalsimu problemu socialniho statu. Vytvari nesamostatne a nezodpovedne jedince, kteri se neumeji postarat sami o sebe a skoci na lep kazdemu podvodnikovi. Takovy clovek pak neobetuje ani pul hodiny k nalezeni renomovane spolecnosti, ktera se o jeho penize postara a radeji je soupne podvodnikovi, ktery mu slibi 30% urok ...
28. 05. 2009 | 21:40

Einoleino napsal(a):

Honzo Urbane, prezident vykřikoval, jak píšeš? Nejsem si toho vědom. Vede-li ale co lidi k nezodpovědnému, až násilnému chování, pak to jsou i taková nezodpovědně emotivní označení, diskretizující osobnosti, které ale jsou především lživé. A právě takových, až lascivních populismů používá Jiří Paroubek. Pozor nato! U charakteristiky jistých osob k tomu sklouzáváš i ty!
28. 05. 2009 | 22:09

Connor napsal(a):

K Bedovi: 1. populismu se bohuzel nevyhne zadna dnesni strana..jen nektere ho ale zneuzivaji tak masivne a jsou hybatele techto orgii..byla by CSSD schopna provest vubec nejake reformy, ktere by boleli?..jinak osobne jsem rad ze Tlusteho sliby splneny nebyly nejsem asi dostatecny pravicak:)

2. proc za vlady CSSD byl tak masivni schodek kdyz byl rust 6 procent? opravdu potrebovali uplne vsichni prispevek na dite 500 kc?

3. opravdu si myslite ze spolecna volba Klause s komunisty v prvni volbe je to same jako jejich vtahnuti do vladnuti??

Sam bych rad jednou volil CSSD, ale dokud se nevyrovna se stylem, ktery tak osklive zasmrada dobou nastesti minulou, neni to pro mysliciho cloveka mozne. Zajimalo by me, jestli vite, jakou politiku dela New Labour v Anglii a ke ktere velke strane se spise blizi.:)
29. 05. 2009 | 00:13

Connor napsal(a):

reformy by samozrejme bolely..omlouvam se:)
29. 05. 2009 | 00:17

Béda napsal(a):

Connor,

Souhlas. Populismu se nevyhne žádná strana. Vyčítám Paroubkovi zbytečné mrhání prostředky (pastelkovné, 13. důchod namísto valorizace...)stejně jako vy. A taktéž plošný a nikoliv selektivní přístup v otázce příspěvků - uváděný příspěvek na dítě. Jsem rád, že nedošlo k připravované privatizaci zdravotnictví a důchodového systému.

2) Nevím proč a taky mě to irituje

3) Nemyslím si, že je to to samé, ovšem nejdřív mobilisace a pak účelové spojování mi přijde unfair.

Souhlasím, že J.Paroubek, dr. Ráth a J.Tvrdík jsou neštěstím ČSSD. Bohužel jsem nabyl dojmu, že zpravodajsko - policejně mafiánské metody musejí zmizet současně z obou břehů české politiky. Odstranit je pouze z jedné části politického spektra znamená otevřít cestu k totalitě druhé strany.
29. 05. 2009 | 07:35

Skogen napsal(a):

Mladí lidé jsou manipulovatelní. Velmi snadno minipulovatelní. Vím to, sám jsem donedávna mladým byl, z pohledu současného trendu ještě stále jsem..

Mladí lidé jsou ve své manipulovatelnosti snadno zneužitelní. Snažit se připasovat současné excesy k jakési nadprincipiální demokracii je buď naivita, anebo zlý úmysl. My demokratický systém máme. Máme i plusmínus demokratické poměry, odhlédneme-li kupříkladu od Kubiceho aféry a skandálů okolo prezidentské volby. V obojím však byli na straně těch šíbalů namočeni zejména příslušníci naší pravice. Obávám se, že ta začíná mít k demokratickým principům vzdálenější vztah než KSČM. A to je ostuda. Naše pravice si demokracii představuje spíš jako anarchii s právem (momentáně) silnějšího. A to je dvojnásobná ostuda.

Na něco bych dával "velkého majzla", pane Urbane. A totiž, že pohár jednou přeteče, ucho se utrhne, jak se do lesa zavolá... Občané jsou vcelku dlouho v klidu. Ale přeženete to a začnou se dít ošklivé věci. A vy to takovou nestoudnou obhajobou anditemokratických principů přehánět začínáte. Nejdřív veřejnost naučíte, že není třeba chovat se slušně a brát si servítky. A pak sklidíte ovoce. Nemám zájem.
29. 05. 2009 | 09:00

houmelesák napsal(a):

Connor:
500 korun? A kolik jsou roční brebendy ČEZu? Vychází ti to taky 5 000 na občana? A kolik zasebeprošustroval Řebíček na dálnicích? 100 km x (minimálně) 400 000 000 je kolik? 4 000 na občana? A ten hochštapler Železný, který za tebe bojuje v evropském parlamentu, co? 100 miliard lomeno 10 miliónů? 10 000 na občana? Chceš pokračovat?
Člověče, nenech se tahat za nos...
A co se týče pana Urbana - to se snad nedá ani slušně definovat. On snad přetrmfnul i ten bericht strážmistra Flanderky ze Švejka...
29. 05. 2009 | 10:13

grőssling napsal(a):

Pane Stejskale, včera večer jsem Vám dopsal vysvětlení k postoji pana Pence, nejspíš jste je přehlédl. Tak je píši znova, zejména poté, co jsem si přečetl dnešní blogový článek pana Bohuslava Sobotky.
Možná na Fóru 2000 je pan Urban skvělý moderátor, tam se asi většinou všichni plácají po rameni jak si rozumí. Zde v článku stejně jako pan Penc projevil jenom bržděnou nenávist. Kdepak nějaká snaha dohodnout se nebo diskutovat.
grőssling napsal(a):
Stejskal,

pan Penc ve svém dnešním článku jen dokreslil představy pana Urbana o oprávněnosti vajíčkové reakce částí frustrované mládeže o její motivaci danou reakcí bývalé vlády ČSSD na CzechTec.
Prostě oba si myslí, že to co se děje je správný způsob reakce na situaci. Správný způsob politické diskuse.
Myslíte si to s nimi oběma také ?
28.05.2009 18:22:03
29. 05. 2009 | 11:42

olgoj napsal(a):

diky pane urbane za vas vlanek. vas nazor na "vajickovou aferu" mi pripada zatim nejinteligentnejsi a nejsmysluplnejsi a nejblize pravde, jaky se zatim v mediich objevil
29. 05. 2009 | 19:12

veverka napsal(a):

Fotografie usvědčují Mladé konzervativce

Podle dostupných fotografií napadli shromáždění ČSSD na Andělu Mladí konzervativci spojení s ODS a se Stranou svobodných občanů.
http://www.blisty.cz/2009/5...

Tolik ke žvástům Jana Urbana.
30. 05. 2009 | 10:50

vaclavhorejsi napsal(a):

Jan Urban:

Omlouvam se, ze jsem nereagoval na vas prispevek drive a cinim tak az pote, co jste mi to pripomnel pod mym clankem.

Jiste v tom vasem clanku nenajdu nikde explicitni vyjadreni a la “schvaluji poulicni nasili” nebo “schvaluji hazeni vajicek na Paroubka”.

Ale celkove vyzneni clanku je uplne jasne – snazite se rici, ze politikove (ale zvlaste Paroubek) jsou takovi, ze neni divu, kdyz se jim stane to, co se stalo u Andela. Z reakci pod clankem jasne vidite, ze smysl vaseho clanku pochopilo stejne jako ja mnoho lidi (samozrejme...).

Ve svem komentari dokonce o organizatorech te akce rikate „Patří jim dík za to, že se ozvali”. Pripominam, ze se „ozvali” pachanim poulicniho nasilim a narusovanim radneho predvolebniho shromazdeni...

Byl jsem hrdy na to, ze jsme tenkrat pred 20 lety nepouzivali proti nikomu naprosto zadne nasili. Nevim ja vy, ale ja si myslim, ze ti tehdejsi komunisti, resp. system, ktery predstavovali, byli mnohem horsi nez ti politici (resp. system) dnesni. A presto by me ani nenapadlo, abych sel nekdy po 17. listopadu hazet na Husaka a spol. jakekoli predmety.

Z vaseho psani je jasne patrne, ze se vam nelibi ani Klausova reakce – z toho tedy jasne vyplyva, ze se to konani „studentu a mladych lidi” v zasade schvalujete (podle toho, co jsem videl, byli ti „studenti a mladi lide” neco podobneho jako fotbalovi vytrznici a jejich hlavnim motivem bylo „vyblbnout se”, udelat nejaky „happening”).

Proc tito studenti a mladi lide nezorganizuji nejakou vlastni demonstraci, kde reknou, co jim vadi a jak by to chteli resit?

Sdilim s vami rozcarovani ze soucasne politicke situace, ale vase umanuta soustredenost na pouze jednu z tech stran vypada trochu neverohodne. Mne pripadaji ti druzi jeste o neco horsi.

Nemyslim si, ze situace je uz takova, ze opravnuje k nejakym „revolucnim cinum”, ze narusovani nebo dokonce prepadani predvolebnich shromazdeni je nejen tolerovatelne, ale dokonce zadouci.
Co navrhujete? Zesilit palbu vajicky a dosahnout treba zruseni voleb, protoze vsechno uz je tak prohnile, ze to dal nejde? Odmitat respektovat prikazy policie a rozhodnuti soudu?

Ja osobne bych se ke 20. vyroci „sametky” velmi rad zucastnil nejake reprizy – masovych nenasilnych demonstraci s cinkanim klici pod parafrazi tehdejsiho hesla „dvacet let uz stacilo”.

Jen nevim (resp. vim), jestli by se nasla nejaka nova, lepsi generace politiku. Uz jsme to jednou zkouseli („Dekujeme, odejdete”).

Opravdu nevim, co s tim.

Ale rozhodne nemyslim, ze je spravne poradat selektivni stvanici na kteroukoli z legalnich stran a jeji predstavitele, a vyvolavat dojem, ze CSSD je proste totez co KSC, jak to nyni vidime ve skoro vsech mediich.

Pripada mi to jako velmi dobre zorganizovana kampan vas vsech, kteri vladnete medii. Neni divu, ze se pak nekdo citi povolan "jit bojovat proti zlu ztelesnenemu v J.P.".

..
30. 05. 2009 | 18:37

Jan napsal(a):

Ani pan Urban se nezastal kluků, kteří dostali podmínku za hození vajec na americkou ministryni zahraničí. Tenkrát novináři mluvili o teroristech....
31. 05. 2009 | 05:24

qwe napsal(a):

S autorem naprosto souhlasím!!
01. 06. 2009 | 10:48

Petr napsal(a):

Pane Urbane, pokud považujete vrhání vajec na kohokoli za vyjádření názoru, můžete mi prosím zde napsat, kdy budete v Ostravě? Rád bych si na vás pár vajec hodil děkuji.
01. 06. 2009 | 12:05

Karlík napsal(a):

to suchec:

mýlíte se, první koupený (nebo alespoň pokus o to) poslanec nebyl p. Kořistka, ale poslanec Kott. Ten za to že přeběhl dostal dokonce úplatek - teplé místečko ve VZP. jinak nyní bude dohlížet na krajské nemocnice ve středních Čechách - v panství Ratha...
01. 06. 2009 | 13:52

Tomas.Ronas napsal(a):

Osobne si myslim, ze vrhani vajicek anebo jiny "revolucni cin" v ceskem smradecku vyresi akorad tak prdlajs. To uz trva mozna 60, mozna 90 let. Jedina moznost je normalne zit ve ferovejsich pomerech - v civilizovane Evrope a cekat az to zase rupne, jako ze to nerupne. A nedelejte si iluze, ti nejlepsi Cesi stejne v Cechach neziji.
02. 06. 2009 | 21:51

Pierre napsal(a):

Velmi výstižně napsáno. Tak to vidím i já. Ostatně Paroubek si zvolil styl buldozeru a buldozer musí přece něco vydržet!!! Když člověk cítí, že je vlastně jedno koho zvolí (zvlášť po zkušenosti z OPO smlouvou, tak není divu, že má chuť si aspoň hodit vejcem. A Klaus? Tomu se čím dál tím méně daří skrývat svou podstatu ješitného narcise, který je pro své zadostiučinění schopný podříznout i své dítě (rozuměj - stranu...).
06. 06. 2009 | 23:08

Pierre napsal(a):

Sorry "s" OPOsmlouvou
06. 06. 2009 | 23:10

Demeter Jurista napsal(a):

Děkuji za velmi výstižně napsaný článek, vnímám to stejně, škoda, že pan Paroubek pořád ještě nepochopil, proč těmi vajíčky dostal... Ale na druhou stranu, dokud se naši přední politici budou chovat takhle, je tu jistá šance, že se najde někdo jiný, který upoutá programem a politickým stylem, který nebude naprosto hulvátský... Pořád platí, každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží, je tedy na nás, abychom si zasloužili lepší vládu.
11. 06. 2009 | 21:26

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 13:50

breitling superocean napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 06:08

breitling skyracer napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 06:11

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
01. 04. 2010 | 12:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy