Bravóóó, Issová a Mádl!

26. 04. 2010 | 11:40
Přečteno 17418 krát
Když prezident této země provokativně poplive osm set let evropské tradice právního státu, kterou označí za „moralistní kazatelství“, nehnou čeští intelektuálové ani brvou. Když Jiří Paroubek vědomě pošle dva nevinné lidi do vězení, aby zakryl čachry svých přátel, nikdo ani nehlesne. Když politici vytvoří z korupce uzavřený systém, který dusí právo, ekonomiku i vzdělání, nesmí se objevit výrok, že jde o „úplatné svině“.

Pokud si někdo dovolí prohlásit, že totalitní komunistická strana nemá po čtyřiceti letech diktatury, a vskutku masových vraždách a čistkách, co dělat v demokratické politice, je rychle označen za nedemokrata. Když kterýkoliv držitel skutečné moci (nejde jenom o politiky) v této zemi nechutně uráží a provokuje, chová se neslušně a trapně – a to i vůči zahraničí, je vždy chráněn nejenom vzájemnou solidaritou mocných, ale i opatrnictvím intelektuálů.

Když ale Martha Issová, spolu s pány Mádlem a Zelenkou, zaprovokují s jasným generačním volebním vzkazem, vrhne se na ně celá síla tradiční české intelektuální poloněmoty. Zcela „po právu“, protože kritizovat a vznášet názor na nepravosti světa mohou jenom vyvolení, starší –a pouze umírněně...

Upírat mladé generaci právo na nesouhlas s naším světem a na revoltu proti němu může jenom šílenec. Možná je na čase si přiznat, že jsme jako starší generace tohoto národa selhali. Dvacet let po listopadu mladá generace nerozumí tomu, co jsme udělali, co děláme, o co a jak usilujeme, a především tomu, co říkáme. Proto namísto vstupování do strany házejí vajíčka, pískají na píšťalky a natáčejí provokativní volební klipy. Chyba je v nás, protože jsme jim nedokázali postavit a představit zemi a společnost, na jejíž hodnoty a představitele by mohli být hrdí. A se kterými by se chtěli ztotožnit a spolupracovat.

Společnost bez zodpovědných elit, bez hodnot a zodpovědnosti, se jejich prostřednictvím jenom podívala do nastaveného zrcadla – a znovu selhala. Měli bychom jim být za tu provokaci vděční. Agresivita nadsázky toho klipu se mi líbit nemusí, ale odmítám nevidět, že jde o pouhý slabý odvar sprostot a podrazů kampaní údajně demokratických politických stran – především ČSSD – v této zemi. Pokud rozumím dobře kritikům, pak sprostí mohou být pouze hlasem lidu licencovaní politici. Občan se může bránit jen pokornými suplikami a vybraným slovníkem. Nikdo z dnešních starších kritiků sličné Marthy Issové a mladých pánů Mádla a Zelenky určitě nedával před čtyřiceti lety přednost Beatles před dechovkou, nenosil delší vlasy, džíny, a nechodil provokovat režim na Petřín k Máchovi. Všichni nadšeně poslouchali moudrou stranu a vládu, dobře se učili, věřili v lepší příští - přesně podle směrnic sjezdů komunistické strany. Hovnajs, králi Ubu, hovnajs...

To nejsmutnější na reakci kritiků je jejich parciální intelektuální slepota a neschopnost humoru – myslet si, že generační provokace a groteskový gag se dají interpretovat jako výplod „nenávisti k seniorům“, nebo „neoliberální ideologie“ - tak to mohou jenom hodně smutní lidé. Takže, bravóóó, a díky za konečně trochu srandy.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

diky za tento clanek - naprosto souhlasim
26. 04. 2010 | 11:47

Béda napsal(a):

Když prezident při své volbě nechá zavřít dočasně regulérního poslance, aby mohl být zvolen, když se prezidentův kancléř tajně schází v hotelu Savoy se známým ****, když prezident jako známý moralista prohlásí cosi veřejně o humanitárním bombardování.... Takových příkladů by se dalo najít na tisíce.

P.S. Své výtky byste měl adresovat především mainstreamovým médiím, které poskytují velice často jednostranný pohled na problémy a zanedbávají funkci hlídacího psa demokracie.

Na netu a především v diskusích problémy žijí - viz kupř. všechny diskuse k toaleťáku v levé ruce a "jemnému" domlouvání starší generaci.
26. 04. 2010 | 11:52

bob napsal(a):

to autor
Martha, voe
26. 04. 2010 | 11:57

zk napsal(a):

Ach jo,
pane Urbane, z Vás ta nenávist ke všemu, co stojí nalevo od Pinocheta, přímo stříká.

"Nikdo z dnešních starších kritiků sličné Kláry Issové a mladých pánů Mádla a Zelenky určitě nedával před čtyřiceti lety přednost Beatles před dechovkou, nenosil delší vlasy, džíny, a nechodil provokovat režim na Petřín k Máchovi. Všichni nadšeně poslouchali moudrou stranu a vládu, dobře se učili, věřili v lepší příští - přesně podle směrnic sjezdů komunistické strany."

Tohle tvrzení máte podložené nějakým sociologickým průzkumem, nebo jen tak plácáte?
26. 04. 2010 | 11:59

Béda napsal(a):

bob,

to neřeš! Martha jako Klára, viď pane Urbane. Hlavně, že je Issová.
26. 04. 2010 | 12:00

NL napsal(a):

Petře, mám radši vaše kreslené vtipy. Tady jsem se k pointě ani nedostal, bylo to na mne moc dlouhé.
26. 04. 2010 | 12:00

elf napsal(a):

Disidenti jsou odpad národa a Lidové noviny škvár co se nedal a nedá číst,plný jedu, snad mimo pár měsíců po roce 1989 po listopadu byli objektivní a daly se číst,dá se říct,že byly vynikající,později ale tak jako veškerý tisk v tomto státě k jinému použití,než je čtení.Chtěl bych zdokladovat ty "masové vraždy"autore,plácáš tak jak je to dnes v módě.
26. 04. 2010 | 12:00

MaB napsal(a):

Pane Urbane
Inu, pokud naprostou akulturnost toho klipu nevnímáte, tak to se asi necházíme ve světech, které se už spolu nemohou domluvit, protože ztratily společné souřadnice.

Ale i tak, zkuste se podívat na klip, který Zelenka a spol. okopírovali, a který vytvořila americká spisovatelka Sára Silvermanová na podporu Obamy (paradoxně, spíše levičáka). Je na Youtube.

Opravdu vám ten kulturní rozdíl nebije do očí?

Mně strašlivě. Nikdy předtím jsem si s takovou naléhavostí neuvědomil, v čem to vlastně žiju.

Nejde o názory, ostatně letos hodlám volit některou z malých stran od středu napravo.

Jde o to barbarství, z něhož se zvedá žaludek. Jak vidno, některým lidem nikoliv...
26. 04. 2010 | 12:00

Mirek pražák napsal(a):

Vřele bych souhlasil, kdyby se v textu i jen v souvislostech objevila malá zmínka o tom, že současná "pražská vláda" rádoby zvaná samospráva - až po opoziční úmluvě tvrdě prosazuje 5 čl. Košického vládního programu...
Z té zmínky by zkušený novinář jistě uměl odvodit základní neřádstvo - tj. pochybnost o vyhrazených pravomocech Rad samospráv, - KTERÉ POZOR! nevzešly z voleb přímo, - jak pro politické orgány s pravomocemi ukládá Ústava ČR...
A kdyby snad zkušený pan Urban chtěl jít ještě dál mohl/ měl by nahlas vykřičet, že jen v gubernii Praze po Oposmlouvě celých 6 šest let vykonával dozor nad zákonností v samosprávách - politický, neveřejně jednající, a NEPŘÍMO VOLENÝ orgán RADA hl. m. Prahy... Na co v té době bylo "zaděláno" ví asi velmi dobře sám...
A tím jsme zpět u Košického vládního programu..., nemýlím-li se!
26. 04. 2010 | 12:07

Eliška II napsal(a):

NL
jako si autor plete Issovou s Issovou, tak si vy pletete Urbana s Urbanem :-)
26. 04. 2010 | 12:08

Tupelo napsal(a):

Pan Urban patrne opisoval od p. Vendlove, stejna chyba ve jmene (u p. Vendlove uz opraveno).

Kdo upira pravo mladsi generace vyjadrovat sve nazory? Nekdo ten klip zakazuje, nebo uz byl snad zakazan? Tak jak autori klipu davaji najevo sve nazory na starsi generaci, tak preci musi pocitat s tim, ze budou ostatni psat o svych nazorech na propagandisticke propravicove dilko. A treba ho srovnavat s nadsenim mladych budovatelu 50 let nebo agilnich mladezniku z doby cinske kulturni revoluce. Jde preci jen o nadsazky, ne? :)

Vycitat kritikum klipu 'parcialni intelektualni slepotu' v clanku ktery ma titulek ' Bravoo, Issova a Madl!' me pobavilo. :)
26. 04. 2010 | 12:14

Jana napsal(a):

Tak Paroubek už dokonce posílá lidi do vězení !! Vidím, že u nás může novinařinu vykonávat kdejaký trumbera. Vážený pane, příště trochu objektivně a k občanům této země zdvořile. Dnes se Vám to tedy vůbec nepovedlo. Nazdar !
26. 04. 2010 | 12:15

veverka napsal(a):

Fanatický ultrapravičák Urban se vždy zastane jakýchkoliv pravičáckých svazáků,dokonce i když ani přesně neví o koho jde a plete si jejich jména.Hnus.
26. 04. 2010 | 12:17

Rob napsal(a):

Také děkuji za tento článek. Je v obecné rovině naprosto přesný a výstižný. Skvěle popisuje to, v čem tu žijeme. Každý kecá do všeho a hlavně vše dokáže jen kritizovat, nebo naříkat, jak se má špatně...
26. 04. 2010 | 12:19

zdenekmihalco napsal(a):

Inťouši možná skočili na špíček a reagovali, jak se od nich čekalo - pohoršeně. Na druhé straně jakožto představiteli mádlovské generace se mi zdá, že Jan Urban se dopouští trochu toho, co někteří z nás mádlovských někdy kritizují. Tedy aspoň já a čím mě někteří starší občas nakazí: "Možná je na čase si přiznat, že jsme jako starší generace tohoto národa selhali". Proč hned tolik sebehany? Hodně se toho nepovedlo, něco zase ano. Trochu sebevědomí... Já jsem na někoho u nás hrdý a na někoho zase ne.

No koukám, jak se to hezky na blozích rozjelo. Mně osobně klip vtipný nepřipadá, ale z bouře, kterou vyvolal, se mi zdá, že se vlastně povedl. Co mě na celé věci zajímá, je to, že takovou bouři vyvolalo právě téma seniorů - možná je tu někde problém: respekt a péče o seniory - jak na tom jsme? a proč? jaké jiné téma by mohlo takovou bouři vyvolat?.
26. 04. 2010 | 12:21

almost glossed™ napsal(a):

Po přečtení mohu jenom hádat: Vystupuje p. Urban v diskusi pod nickem "alarm" nebo "hoven"?
26. 04. 2010 | 12:23

almost glossed™ napsal(a):

Teď jsem dočetl závěr blogu: podle oblíbeného pravicově-fekálního slovníku to bude "hoven".
26. 04. 2010 | 12:26

Narrno napsal(a):

Mluvíte mi z duše, pane Urbane.
Tón klipu mi možná zcela neseděl, ale jinak nemám výtek. Ale to víte, holt se nesmí nic říkat natvrdo, nedejbože i s nadsázkou, z toho nám panečku všem popraskají cévky... My musíme kritizovat tak polehoučku, konstruktivně, prakticky láskyplně. A hlavně nesmí kritizovat mladí, ti jsou tu od toho, aby se spořádaně usmívali a pomalu přemýšleli, jakpak jednou splatí naše dluhy.
Mladí provokující rebelové, no kdo to kdy slyšel... A vůbec, ten Mádl by se měl ostříhat, holomek jeden!

Víte, já sám už nejsem nejmladší (spíš naopak), ale rád si o sobě myslím, že ve mně zbyla pořád ještě trocha toho pochopení pro mladické vášně a ostrost, nemluvě o schopnosti vnímat nadsázku. Lituji ty, kteří o to přišli a nyní cítí potřebu na takovouto legrácku reagovat pomalu diplomovými prácemi (neoliberálové...)
26. 04. 2010 | 12:26

vojtěch napsal(a):

Díky za článek, pane Urbane. V té záplavě hysterických reakcí na vcelku vtipný klip první rozumný příspěvek. (Až teda na chudáka překřtěnou Martu.)
26. 04. 2010 | 12:28

Pozorovatel napsal(a):

Největším zlyháním byla amatérska politika OF na čele s Urbanem. Po přečtení knih Labyriny revoluce (Suk) a knihy Pitharta člověl žasne nad absolutní politickou neschopností a naivitou první generace politiku po 1989 (na Slovenssu analogickou úlohu sehrálo VPN na čele s Gálem).
26. 04. 2010 | 12:28

elf napsal(a):

Teda četl jsem Vaše 13.01.2008: Rusko, Kosovo a srbský fašismus,ale to je síla,tolik protisrbské nenavisti ke všemu slovanskému se hned tak v jednom článku nenajde,největší kuriozita je ale pane Urban psát o něčím fašismu a být jím sám.
26. 04. 2010 | 12:31

Kamen napsal(a):

Jupiiiiiiiii! Konecne nekdo, kdo ma smysl pro humor a vidi tam tu nadsazku. Krome jmena herecky (Marta misto Klara) nemam co dodat.
26. 04. 2010 | 12:33

veverka napsal(a):

almost glossed
tak bych řekl že Urban bude spíš ten "hoven".
26. 04. 2010 | 12:35

irinek napsal(a):

Plně souhlasím s nickem zk.To,co pan Urban tady předvádí,je písemná exhibice za účelem opětného zviditelnění se.Nemám nic proti názorům mladých,ale jsem tvrdě proti názorům extrémistickým podávaných ještě velmi primitivní formou,což je případ "výrobku" těch tří svazáků.Hodnotím kladně práci odvážných disidentů,ale odmítám,aby předváděli,že pouze jejich soudy jsou ty pravé.To,že jsem měl rád Beatles a ne dechnu,posílám panu Urbanovi jako doušku.
26. 04. 2010 | 12:35

Jan Chramosta napsal(a):

Dobrý den,

je mi 50 let, rozhodně jsem nedával přednost dechovce před Beatles, dokonce jsem spíš dával přednost undergroundu než oficiální kultuře "Beatles" , džíny nosím od 12 let. Ale rozhodně nemohu souhlasit s klipem slečny Issové a pana Mádla. V jedné věci jim však za pravdu dát musím. Naše školství není dobré a již se to projevuje v mladé generaci, není to však jejich vina. Napravit těch 40 let potrvá dalších 20 let. Pokud nechceme souhlasit, že demokratické je projevovat svůj nesouhlas s čímkoliv na veřejnosti vulgárně.
26. 04. 2010 | 12:35

PK napsal(a):

Díky, pane Urbane, zcela souhlasím.
26. 04. 2010 | 12:37

Tupelo napsal(a):

Pane Urbane,mozna se Vam bude libit i tohle video, osobne mi prijde vtipnejsi nez original, ale treba i Vas take aspon malinko pobavi: http://video.yahoo.com/watc...
Bravooo :)
26. 04. 2010 | 12:38

vojtěch napsal(a):

Jen mě mrzí, že se mi ještě nepodařilo najít ono v klipu zmiňované brutální anální porno s úhořem :-)
26. 04. 2010 | 12:39

bizi napsal(a):

Pane Urbane,
je vidět, že Issová a Mádl Vás jako starýho kozla už přesvědčili. Jste taky jeden, který patří do hromady šrotu, tak raději mlčte a nechte mluvit Mádla a ty mladší a odsuňte se na periférii, jak to v klipu žádají.Jen nezapomeňte dát hlas pravici. To je to jediné k čemu tady jste a všichni starší lidé.
26. 04. 2010 | 12:40

irinek napsal(a):

Plně souhlasím s nickem zk.To,co pan Urban tady předvádí,je písemná exhibice za účelem opětného zviditelnění se.Nemám nic proti názorům mladých,ale jsem tvrdě proti názorům extrémistickým podávaných ještě velmi primitivní formou,což je případ "výrobku" těch tří svazáků.Hodnotím kladně práci odvážných disidentů,ale odmítám,aby předváděli,že pouze jejich soudy jsou ty pravé.To,že jsem měl rád Beatles a ne dechnu,posílám panu Urbanovi jako doušku.
26. 04. 2010 | 12:43

Pavel Turnovský napsal(a):

S tím co jsi výše napsal v podstatě souhlasím. Mohl jsi to napsat ještě tvrději Pavel Turnovský
26. 04. 2010 | 12:45

irinek napsal(a):

Omlouvám se,že se můj vstup dostal nedopatřením ven dvakrát
26. 04. 2010 | 12:46

Pavel Turnovský napsal(a):

PS
souhlAs s tím co napsal Honza Urban
26. 04. 2010 | 12:47

JF napsal(a):

pan Urban "především ČSSD":

Bylo by to skvělé, ale je tam jedna nepatrná nerovnost.

Nechybí tam něco? Nevypadlo to omylem? Komu všemu zvoní hrana?

Toť asi vše ... nic více mě už opravdu nenapadá.

ps: klíčová slova "Ray, cunz" - tomu už nerozumím vůbec, ale legrace to je. ;-)))
Poradí mi někdo, prosím?
26. 04. 2010 | 12:47

Lex napsal(a):

Eliška II
Jakkoliv NL využil jméno "Urban" k satirickému šťouchnutí autora tentokrát nenávistí (opět)blábolícího, a to prostřednictvím jeho jmenovce, kreslíře Petra, tak Vy jste mu (NL) skočila na špek.
26. 04. 2010 | 12:48

tomas napsal(a):

to urban, ale ten klip se prece nevymezuje vuci nejake autorite, ten strani mainstremove pravici, takze nepritakava Beatles a dlouhym vlasum, ale hlasi se k dechovce a vojenskemu sestrihu.copak jsou ti dementni duchodci /fotografie, ktere ten klip doprovazeji byly porizeny snad behem nejake exhumace, zadny roztomiuly byt trosku pritroubly starik, ale vylozene fyzicka osklivost/ nejakou totalitni moci branici mladezi ve svobodnem rozletu. nejsou oni prave dnes nejbezbranejsi slozkou cele spolecnosti. takze zaradit napravo, pekne do rady, dale po modre. to je podle vas nejaka generacni vzpoura?
p.s.
mladeznicke agitacni hlidky vyhjizdejici n avenkov by mohly pripadne zatvrzele duchodce, kteri si dal budou chtit volit sve krivolevaky, oznacovat zlutou hvezdou. bonuses
26. 04. 2010 | 12:49

Student napsal(a):

Kam se ten svět řítí? Dřív mi stačilo, že jsem poznal blba. Teď po výkonu našich televizních umělců musím ještě rozlišovat, zda jde o blba mladého nebo starého.
26. 04. 2010 | 12:50

Michal Macek napsal(a):

mihalco:

moc si nefandete s touy "madlovskou generaci" - pro ne sme uz stary paky :)))
26. 04. 2010 | 12:50

vaclavhorejsi napsal(a):

autor:

Jasne, Shanaah, Pehe, Stern, Horejsi nadšeně poslouchali dechovku, moudrou stranu a vládu, dobře se učili, věřili v lepší příští - přesně podle směrnic sjezdů komunistické strany.
Dlouhovlasy rockersky bourlivak Jan Urban, ktery se schvalne spatne ucil, je ma prokouknuty...

..
26. 04. 2010 | 12:51

Monika napsal(a):

Když se novinář před napsáním článku ani neobtěžuje zjistit, kdo je hlavní protagonistkou klipu (nikoli Klára Issová, nýbrž Martha), co je to za novináře? Jakou cenu má v tom případě jeho text?
26. 04. 2010 | 12:52

almost glossed™ napsal(a):

Tupelo: tady můžete sledovat, jak video zafungovalo.

Konečně někdo dostal odvahu říci nahlas to, co si celá skupinka tak nějak myslí a povídá si mezi sebou, ale neslušelo se to (zatím) projevit.

Teď jsou stavidla otevřená. Přichází "bravóóó efekt".

Ale myslím, že nějak pořád zapadá skutečnost, že Youtube ponechalo jen nenávistnou verzi a zcenzurovalo tu, na kterou uvádíte odkaz.

Naši demokraté si tedy nejspíše stěžovali nebo zasáhli jiní demokraté v Youtube, aby byl slyšet jen ten jediný správný názor.
26. 04. 2010 | 12:52

zdenekmihalco napsal(a):

Michal Macek

to je fakt:) Možná proto už mi to tak vtipné nepřipadá - česká soda to není :)
26. 04. 2010 | 12:54

valdštejn napsal(a):

taková sranda vede do pekel , pane .
26. 04. 2010 | 13:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jan Urban

Bla, bla, bla.

Hmm. Trochu přehodnotím asi svůj názor ohledně Vašeho, dosud mnou vnímaného střízlivého a věcného komentáře ke kauze Diag Human.

Jako novinář byste měl vědět :

http://www.denikreferendum....

Spolčení hlupců ? Náhoda ? Anebo Mádl...ODS....Vesecká .... ????

Tož mnoho zdaru v bádání a rozboru exkrementů různého stáří zprava zleva.

Volím VV. Uvidíme.
26. 04. 2010 | 13:08

alarm napsal(a):

Na diskuzi Aktualne se mě líbí, že zde polemizují homo sapiens sapiens od horních 3 000 000 - po dolních 6 000 000 občanů. Zlatá šedá zóna. Nás se klip netýká. My jsme trochu nad sociální a trochu pod sociální hladinou. Naše postavení nám umožňuje trochu "štěkat" s ČSSD, trochu s ODS. Není to kouzelné? Pane Urbane, vy nejste schopen sebereflexe. Vždyť jste si svoji politickou éru vyčerpal. Pamětníci vědí co jste ve „Špalíčku“ prováděl. Fuj tajbl. Sestupte mezi nás diskutující „kanálníky“? Vy nemůžete patřit nad nás „kanálníky“.
26. 04. 2010 | 13:09

jepice napsal(a):

almost glossed™: promiňte, nepíšete sem náhodou blogy pod jménem Jana Máchalová?
26. 04. 2010 | 13:09

I.M.P. napsal(a):

Vazeny pane Urbane, jsem moc rada, ze jste tento clanek napsal. Mluvi mi z duse. Po precteni casopisu tyden "Glosy Martina Fendrycha" jsem mela pocit, ze nase spolecnost prestava rozumet legraci. Naprosto souhlasim s vasim vyrokem: "kritizovat a vznášet názor na nepravosti světa mohou jenom vyvolení, starší –a pouze umírněně... ". Pokud si to mlady clovek prece jenom dovoli, narazi na nesouhlas starsich, kteri velmi durazne daji najevo, ze takto tedy ne. To se prece neslusi. Na druhou stranu si myslim, ze dvacet let po revoluci neni dostatecne dlouha doba na takovouto zmenu mysleni. Je to ve vychove a v "sobecke lasce rodicu". Nekdy mam pocit, jakoby se rodice obavali ztraty autority, respektu v pripade, ze pripusti, ze ten "mlady, -a" ma v necem pravdu. Bohuzel si neuvedomuji, ze jejich nesouhlas "jen tak z principu" ma opacny ucinek.
Myslim si, ze teprve moje deti a deti mych vrstevniku mohou mit sanci zaznamenat zmenu v mysleni a potazmo ve vychove. Takze bravooo tez vasemu clanku.
26. 04. 2010 | 13:14

almost glossed™ napsal(a):

jepice: Podíval jsem se, kdo to je. Děkuji, mohlo to být i horší :-).
26. 04. 2010 | 13:14

Jenda napsal(a):

Pane Urban,
jsem mladý, dokázal jsem ve svém oboru totéž co Mádl či Zelenka, jako občam bych měl mít z hlediska práv stejné možnosti jako zmínění.
Poraďte mi formu, jak mám realizovat svou výzvu k nevolení pravice a to tak, abych byl také se svou výzvou zdarma (nebráním se ani honoráři) zviditelněn (bez policejního doprovodu) ve veřejnoprávní televizi.Přeji hezký den a za radu předem děkuji.
26. 04. 2010 | 13:17

vojtěch napsal(a):

to Tencokida Hnuj:

Nevím, možná se pletu, ale nebývalo oblíbeným přístupem právě komunistů trestat děti za "viny" jejich rodičů? Proč by mladý Mádl neměl mít právo vyjadřovat svoje politické názory, ať už se jeho příbuzní dopustili čehokoli?
26. 04. 2010 | 13:18

xxx napsal(a):

Pro mě je zajímavé, že se v tom klipu ohánějí Horákovou, a jestli se nepletu, byla to sociální demokratka.
26. 04. 2010 | 13:18

snowfox napsal(a):

Zajímavé je, že kritici videa nejčastěji argumetují sprostotou a nekulturností, přitom sami většinou buď neumí gramatiku, nebo sprostě nadávají, že?

Já autory videa chápu a zdejším zapšklým kritikům doporučuju, aby zkusili zapřemýšlet, jestli svým myšlením a jednáním nedávají svým dětem důvod k opovržení. Může se to stát každému z nás. Ve VĚKU jako takovém to ovšem není...
26. 04. 2010 | 13:20

*** napsal(a):

http://www.ina.fr/divertiss...

Bravooo Herr Urban.
26. 04. 2010 | 13:20

Jan Chramosta napsal(a):

Ale jistě pravda to je! Jak jinak mají už mladí lidé oslovovat veřejnost, když je nikdo nechce slyšet ? Hlavně všechny ty partičky nahoře. Ale kam až se to bude stupňovat ? Nebo je to zdařilá umělecká kompozice, jak píší mnozí na Britských listech ? Sama slečna Issová prohlásila pro LN, že jí znepokojuje jak rostou reference levicových stran. Myslím, že chápání politiky se otevře teprve, když zapomemneme na dělení politiky na pravici a levici.
26. 04. 2010 | 13:20

vojtěch napsal(a):

to xxx:

Milada Horáková nebyla sociální demokratka.
26. 04. 2010 | 13:21

babča napsal(a):

Kdyby jste zašli na FB,najdete tam víc:
http://video.yahoo.com/watc...

Vojta: i to porno tam už je :)
https://www.youtube.com/watc...
26. 04. 2010 | 13:21

snowfox napsal(a):

xxx:

tak to se pletete. Než se začnete "ohánět", studujte.

http://cs.wikipedia.org/wik...
26. 04. 2010 | 13:22

Gru napsal(a):

Ad Urban

Nop, stěří fašounci se druží s novou mládeží.
To je mládež nová -
mládež Kalouskova!
26. 04. 2010 | 13:23

vojtěch napsal(a):

Babčo díky, scéna muž vs. had je opravdový hardcore brutál :-))) A to tam ani neuvidíme žádnou kunderu...
26. 04. 2010 | 13:27

hoven napsal(a):

které dva lidi nechala upocená zavřít??? o tom napište blog. nic o tom nevím.
26. 04. 2010 | 13:29

grőssling napsal(a):

Konečně s Vámi mohu souhlasit pane Urban v tom, že je třeba Issovou a Mádla podpořit.

Jen ať natočí další takový klip a jistojistě naštvou další desetitisíce nerozhodnutých starších voličů, kteří to teď bezpečně půjdou hodit do bedny Paroubkovi.

Hádám, že hodnotu tohoto klipu může jako bonus ČSSD měřit na desítky milionů Kč.

Jste zajatcem Vašeho ghetta, dobře Vám tak.
26. 04. 2010 | 13:29

stále rebel napsal(a):

Když vidím Urbana a jeho verbální fekálie, tak si často vzpomenu na tu starou hnusnou prostitutku, jak vřeští, že se jí někdo pokouší připravit o poctivost.
Ti dva ve mně vyvolávají stejné pocity.
26. 04. 2010 | 13:30

Rumcajs napsal(a):

100% souhlas s tímto Vaším blogem pane Urbane.

Pokrytectví a zdeformovaná morálka z příspěvků členů Světlé stezky jako je veverka jenom čiší.
26. 04. 2010 | 13:30

kolja napsal(a):

Česká soda byla taky dost hrozná, taky to občas chvilku bolelo, vzpouzelo se to vkusu nebo míře - srovnání Sody s tímhle videem je dost namístě.

Právě ta "nepříjemnost" odlišuje tenhle humor od toho starého dobrého českého "moudrého humoru", který v proudu času značně zparchantněl. A samozřejmě od všech variant estrádního a bavičského humoru, byť i ty se občas snaží zaujmout překračováním hranic slušnosti.

Párkrát jsem se při klipu úpřímně vyděsil, ale to je právě ono. V tomto případě bych hledal (bez sebemrskačství) chybu na vlastní straně.
26. 04. 2010 | 13:34

Targus napsal(a):

To Jan Urban:

Jestliže považujete za vtipné zírání na obraz, potažmo zobrazování rozevřeného dámského pohlavního ústrojí, je mi Vás upřímně líto a nezbývá mi nic jiného, než Vás i tvůrce klipu poslat právě do tohoto otvoru, a to rovnou bez pánské ochrany.
26. 04. 2010 | 13:40

grőssling napsal(a):

kolja,

to jsem si už přečetl okecávání na obhajobu té ničemnosti. Že to je vlastně nový způsob humoru, že nový způsob jak promluvit k mladé i starší generaci, že vlastně takhle je to správně, protože naštvat je účel a další a další bláboly.

Oni to ale natočili proto, že jsou vyděšeni tím, že to, co je dobře živí prohraje, protože většina si myslí něco jiného.

Tak to neokecávejte.
26. 04. 2010 | 13:44

jarpor napsal(a):

"Upírat mladé generaci právo na nesouhlas s naším světem a na revoltu proti němu může jenom šílenec."

"To nejsmutnější na reakci kritiků je jejich parciální intelektuální slepota a neschopnost humoru – myslet si, že generační provokace a groteskový gag se dají interpretovat jako výplod „nenávisti k seniorům“, nebo „neoliberální ideologie“ - tak to mohou jenom hodně smutní lidé."

Bravóóó..., pane Urban...

"hodně smutní lidé".... velmi jemně řečeno ...

Hezký den
26. 04. 2010 | 13:47

Jan Chramosta napsal(a):

To Targus,
myslím, že všichni jsme z tohoto otvoru vzešli, právě díky tomu, že pánská ochrana nebyla přítomna.....takže nač to pokrytectví. :o) Pouze nevím, zda to Kunderu brání nebo kritizuje, to je až příliš autorsky zastřeno.
26. 04. 2010 | 13:49

zdenekmihalco napsal(a):

Michal Macek

tak je to v pohodě Issová je o dva roky starší než já, mádl o tři mladší,to ještě jde. Se mi ulevilo...
26. 04. 2010 | 13:49

malma napsal(a):

...a neudělali chybu rodiče Marthy a Jirky..a to nejenom ve výchově,ale i v minulosti?...resp., nestydí se za své rodiče, když účinkovali v totalitních pořadech či mají pletky s policií..?
26. 04. 2010 | 13:49

neon@seznam.cz napsal(a):

Mezi námi, ten klip je pěkný humus, něco tak sprostýho a ubohýho se vidí jen v této republice a někteří intelektuálové to chválí, no holt nová doba :-(((
26. 04. 2010 | 13:52

malma napsal(a):

vaclavhorejsi
on byl pan Urban rocker?..a dlouhovlasej?...nevěřim:)
26. 04. 2010 | 13:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

vojtěch
Ano. Zracionalizovat lze takto i plynové komory v Osvětimi.

Jak by asi chudáci SS-mani stíhali pohřbívat tolik Židů, že ?
----------------------------------------
Fanatismus může mít různé podoby. Jeho stále sytícím pramenem je však vždy stádnost.
Neb jen ve stádě jsem schopen a ochoten odhodit své zábrany.
Stádo může být rudé či oranžové. Může být však také modré.
A já mám strach, že může být i virtuální.

Proto volím jediné.
Diskuze o volební agitce modrého čeledína Mádla a modré děvečky Issové, kdy nám oba oznamují, že hodlají navštívit
své zřejmě stejně přisprostlé předky jako jsou oni a sdělit jim, co a jak musí udělat v letošních volbách,
se již nebudu dále účastnit.

Sbohem.

P.S. Leda že by blog věnovaný tomuto virtuálnímu hovínku věnoval i pan John z Věcí Veřejných. Věřím, že tak neučiní.
26. 04. 2010 | 13:55

xxx3 napsal(a):

Vazeny pane, je mi 27 let, takze ma odpovednost ze 40 let socialismu je veskera zadna (ale treba za to muze jen pozdejsi datum meho narozeni, to uz nikdo nikdy nezjisti). Soude podle vasi uvahy bych zrejme mel byt tim zdrave rozlobenym mladym, kteremu se z toho zveda kufr a nejde pro vulgaritu daleko, LEC, kufr se mi zveda z podobneho jednani, jake doporucuje trio Madl, Issova a Zelenka. Nase politika nepotrebuje nove svazaky, kteri ty zpatecniky z vesnic pouci, "jak se veci maji" (samozrejme v duchu cernobileho videni), ale lidi, kteri uz chapou ze svet je cim dal slozitejsi system/nesystem, ve kterem vyhradne kladni a zaporni hrdinove a zarucene recepty na cokoli neexistuji. Z klipu ale vyplyva, ze delici cara vede mezi inteligenci a dobrem na jedne strane a levici a zlem na strane druhe. A pokud to starousci nahodou nechteji pochopit, tak by je k tomu meli jejich vnuci a vnucky pro nase dobro (vzdyt oni si klidne muzou umrit, takze o ne uz nejde) donutit i za cenu emocionalnjiho vydirani.
26. 04. 2010 | 13:57

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Urbane, gratuluju.

Ztopořil jste se jako patník u cesty, každej podvraťák, kterej půjde okolo, tak si cvrnkne.
S tím počítejte.

Ale mohli pojednat ten klip trochu veselejc, že jo?
Takhle si to vztáhne na sebe i Alena Hromádková, že je to i na ní.
26. 04. 2010 | 13:58

Jiří napsal(a):

Milý Honzo, mám zato, že jsi silně přestřelil. Zaprvé právě ti lidé, kteří se nad klipem děsí, nejsou ti, kteří tady udržují nějakou poloněmotu,jak tvrdíš, jakkoliv nemusí vždy kritizovat právě ty nešvary, které jsou právě prioritní pro Tebe.

Za druhé, kdyby Zelenka a spol natočili klip vyrovnávjaící si účty s celou zkorumpovanou politickou scénou a například slušně nabádali, třeba i starší lidi, k nějaké občanské iniciativě, popřípadě třeba v duchu Cimermanova dopisu Janouchovi ke kroužování poslední čtyřech jmen na kandidátkách, nikdo by nemohl říct ani popel. Oni si ovšem vybrali jednu ze dvou stran politikcého spektra, kterou nechutným způsobem dehonestují, házejí do jednoho pytle komunisty a socialisty. Nenatočili občansky uvědomělý klip, ale docela sprostou agitku.

Za třetí, argument, že jsou sprostí a nizcí politici, a proto se nelze divit, že i klip používá sprostotu, jen tak na ně, je smutný. I kdyby totiž dosáhli svého, nakonec tedy jednu sprostou generaci vystřídá další.
26. 04. 2010 | 14:04

kolja napsal(a):

to grőssling:

"Tak to neokecávejte."
Takže jedni mají právo to okecávat a druzí nikoli?

"Oni to ale natočili proto..."
Takže vy víte, proč to natočili?
Byl jste asi členem týmu, že ano.

Musím říct, že velmi nesnáším ta primitivní dělení scény na pravé a levé, na Spartu a Slávii a podobně. Často se to dá najít právě v těchto internetových diskuzích, a skoro vždycky je to svědectvím o předpojatosti, zablokovaném a konvenčním myšlení. A je fakt, že klip jednoduše říká (i když je otázka, jak vážně to myslí), že pravá strana je ta dobrá. S tím je i pro mně těžko souhlasit, byť sám asi jsem zřejmě napravo. Myslím, že člověk musí být celoživotně na pozoru, která strana je opravdu (a relativně) dobrá.

Ale nadsázka v klipu použitá, a hlavně chuť nevybodnout se na to, to beru jednoznačně pozitivně.
A souhlasím s Janem Urbanem, že kdejaké zhovadilosti z úst našich různých představitelů se skoro nedivíme, a tohle nás vytočí. Tvůrcům klipu k tomu ovšem blahopřeju.
26. 04. 2010 | 14:06

snowfox napsal(a):

to stále rebel a jeho "Když vidím Urbana...":

Nechte Urbana Urbanem, BURANE. Pohoršujete se nad druhými a sám píšete jak...
26. 04. 2010 | 14:08

malma napsal(a):

pepa řepa
vám nepřišel ftipnej?...mě nejvíc pobavil mádl s jeho vyjádřením, že jeho ten třicetikorunovej poplatek poškodí a MARTHA Issová, že bude muset splácet dluhy za naše prarodiče, protože si vesele umřou...

no lol
26. 04. 2010 | 14:11

Háta napsal(a):

Díky pane Urbane. Tentokrát s Vaším příspěvkem zcela souhlasím. Nemyslíte, že ozývají především potrefené husy? No koukám, co má oranžová levice potenciálních příznivců. A jejich agresivní reakce na vtipný klip mi nahání hrůzu.
26. 04. 2010 | 14:11

Linda napsal(a):

Pravda, prezentovaná s vtipem. Každý kdo umí počítat a trochu plánuje budoucnost musí dát protagonistům za pravdu. Super.
26. 04. 2010 | 14:14

Pepa Řepa napsal(a):

Prosím, aby značka snowfox neurážela nás-burany, widláky a řepy-srovnáním s perlami nicku stále rebel.

To si nezasloužíme.
26. 04. 2010 | 14:15

malma napsal(a):

Háta
tak co bába a dědek, ještě žijou, potrefená huso?:)
26. 04. 2010 | 14:19

egon napsal(a):

Opravuji své dřívější mínění: Urban není jen prostitutka. Urban je mravně pokřivený ubožák, takový, z nichž vyrůstali nejhorší pohůnci nacistů a komunistů. Pro nás normální je ostuda žít v jedné zemi s takovou spodinou. Ach jo. Jeho postoje jsou snad ještě zvrhlejší než postoje pana Doležala. Nevíte, co se dělá v normálních a slušných zemích, pokud se tam narodí podobná kreatura? Nebo ony se tam nerodí?
26. 04. 2010 | 14:24

Jan Urban napsal(a):

Kolegům blogerům:

Juchů, je vidět, že na tuhle legraci a reflexi by neměl ani Jára Cimrman. Za spletení jmen obou sestřenic se omlouvám a spěchám to opravit. Díky za upozornění.
26. 04. 2010 | 14:30

malma napsal(a):

JanUrban
Juchů, dělat si legraci ze starých je hrozná bžunda, juchů...nesnažte se bagatelizovat ten nepovedený klípek, prostě nám ti naši "antilevičáci" nějak ztrácí glanc pevnou půdu pod nohama,jak se blíží volby; chudák takovej Renč, ten už tu frustraci dost nezvládá...
... a já mám zase hroznou legraci ze starých rockerů, co se špatně učili :))
26. 04. 2010 | 14:40

Aleš napsal(a):

že by přece jen byů pan Urban exhibicionista?
1. Novinář, nezná křestní jméno sl. Issové.
2. Z vyjádření pana Zelenky a sl. Issové vyplývá, že o humor chtěný v první řadě nešlo.
3. Neschopnost odlišit KSČm od ČSSD, označovat starou generaci jako pomatenou, neschopnou sebereflexe, volící levici je nepravdivé, laciné a hloupé.
Onen vtip je podobný tomu hořícímu nápisu KSČMČSSD v Renčově klipu a vůbec Ičkovému humoru.
Vidím, že jste spadnul do podbné žumpy pane Urbane- tupá zkraktovitost.
26. 04. 2010 | 14:45

jaromir.rac@email.cz napsal(a):

Pane Urbane,
začal jsem si Vás vážit v okamžiku, kdy jste dodržel svůj slib, že budete po revoluci politikem jen půl roku a pak už nikdy více. Od té doby vždy, když si Vás jednou za rok či dva všimnu, si na to vzpomenu s úctou, že jste snad jediný, který to udělal a vrátil se ke své práci. A hřeje mě, jaká je to pro nás ostatní klika, že děláte to, co umíte nejlépe. Držte se, moc fajn názor.
26. 04. 2010 | 14:50

dallas napsal(a):

Vyborne pane Urbane. Naprosty souhlas..konecne to nekdo napsal jak to opravdu je. Ctyricet let bolsevika a tady je jeste nekdo schopen tu uchylarnu obhajovat.Jen at jim nandaj. 99 procent lidi tady jenom drzelo hubu a krok a kdyz jim to ted nekdo pripomel tak muzou vyletet z kuze..vubec se mladym nedivim ze uz je ty bolsivicky ksichty nebavi.Vcetne Horejsiho a dalsich kritiku..Jen houst.
26. 04. 2010 | 14:50

Rumcajs napsal(a):

Egon:

To byla pecka, když bouchl ten Černobyl, co?

Ale na to, že jsi zcela zmutoval, píšeš docela slušně.
26. 04. 2010 | 14:56

J.H. napsal(a):

Tolik lží a sprostého překrucování, které zde předvedl Urban, by snad nenapsal ani Topolánek. Definitivně se zařadil mezi galerku nejen novinářů, ale i lidí. Takových obecných lží může napsat každý kolik mu libo, když k nim nedodá žádné důkazy. Povšechné demagogie. Podle jeho vzoru by bylo možno o něm klidně napsat, že zavraždil několik lidí, že vykradl banku a podobně. Také by to v tomto případě nebylo podložené skutečností a zřejmě by to nebyla pravda. Asi takovou hodnotu tedy mají jeho ničím nepodložené výpady v článku.
26. 04. 2010 | 14:56

kundám a pičím napsal(a):

Myslíte si společně se mnou, že ten klip má šmrnc , že ?
26. 04. 2010 | 14:57

snowfox napsal(a):

Pepa Řepa:

Promiň Pepo. Myslím, že na rebela tohle slovo skutečně úplně nesedí, tam je to podstatně horší, ale ta přesmyčka u-r-b rozhodla.
26. 04. 2010 | 15:06

mb napsal(a):

přečetl jsem zatím jen tu tlustou pasáž ... BRAVO PANE URBANE .... proč se váš hlas ... hlas inteligentní a mravní nedaří a nepodaří většinově prosadit ve společnosti české ????????????????????
26. 04. 2010 | 15:08

malma napsal(a):

dallas
jako xicht ste se tu vyjádřil jenom vy...

a propo, věděli ste, že i předseda senátu PŘEMYSL Sobotka, má VUML...a to se už pasuje na budoucího pana hradního
26. 04. 2010 | 15:09

dallas napsal(a):

kundam a picim - vypada to,ze nekteri Vami osloveni kritici s tim maji problem. Smrnc ma v kazdem pripade..
26. 04. 2010 | 15:09

snowfox napsal(a):

Aleš:

Nedivte se, že řada lidí nerozlišuje KSČM a ČSSD. ČSSD se navenek dlouhodobě chová, jako kdyby šlo o jeden subjekt
- hovoří a jedná za LEVICI.
Ale buďte klidný, jsou lidé, kteří KSČM a ČSSD rozlišit dokáží a vidí, že ČSSD je dnes mnohem horší, než KSČM.
26. 04. 2010 | 15:10

dallas napsal(a):

Malmo to se ptal asi Vas ne? Zda se Vam ze klip ma smrnc?
26. 04. 2010 | 15:11

Zlata Hálová napsal(a):

Díky pane Jane Urbane.
Nevím, jestli bych uměla tak ve stručnosti sepsat všechno, na co jste svým Bravóoo ukázal.

Hned jak jsem to video viděla, řekla jsem si, že jsou skvělí (tu vagínu jsem přežila why not? politických a ještě horších je jich tu desítky, ať už jde o jakousi konkrétní poslankyni údajně snad dokonce ve výboru pro rodinu, se kterou si pitomým způsobem nechal býv. premiér a býv. předseda... svoji rodinu rozbít a ještě se tím pitomě chlubil také na nějakém kuriózním videu nebo, ale to nemá smysl se šířit). Prostě si to svým způsobem takto dovolili, opravdu Bravo!
A Vám také!
Zdravím srdečně PhDr. Zlata Hálová, CSc.
26. 04. 2010 | 15:17

Béda napsal(a):

snowfox,

snad to s ČSSD a KSČM nebude tak špatné, když chtěl s ČSSD vytvořit koalici ultrakonzervativní TOP taťka Kalousek a opírat se přitom o tichou podporu KSČM?
26. 04. 2010 | 15:19

neon@seznam.cz napsal(a):

Pokud si někdo myslí, že sprostotou a hulváctvím tento národ zušlechtí na těle a duchu, je ve velkém omylu. Nevzpomínám si, že by některý z velkých českých kulturních velikánů, a je jich hodně, se takhle sprostě projevoval.Vždy se však najde vyjímka, ale tady, v této době je to všechno naopak. Ředitel NG nechá kálet na podlahu v obrazárně NG, herci hovoří v divadle jak dlaždiči, atd. Holt nová doba.
26. 04. 2010 | 15:20

99 PROCENT. napsal(a):

To dallas.To je ten připitomělej us seriál?Asi ano .Jinak by takovou pitomost z huby(kláves) nevypustil.
26. 04. 2010 | 15:23

JF napsal(a):

pan Urban - dokončení:

... jmenuje se to "Demokracie a nikdy jinak" ... ???

Pokud ano, děkuji za info a skvělý blog! ... snad zas tak dlouhé vedení nemám ... ale chápu Vás, že jinak to občas asi nelze říci ...

zdravím
JF
26. 04. 2010 | 15:23

snowfox napsal(a):

Béda:

Bude.
26. 04. 2010 | 15:23

filip II. napsal(a):

Jane Urbane,
když vás ten klip tak zaujal, pak zajisté víte, resp. neměl by být pro vás problém zjistit, kdo si tento pamflet objednal. Všechny politické strany od toho dávají ruce pryč, vč. ODS. A přece mi nechcete namluvit, že se myšlenka vylíhla v hlavně nedozrálého Mádra, židovky Issové či vyčpělého odesáka Zelenky. Je opravdu smutné když tito zmínění greenhorni, kteří ještě pro společnost nic nevytvořili, urážejí seniory a rodiče mladé generace, kteří za svého života vytvořili veškeré hodnoty, které tady po revoluci byly. Zůstalo už jen to co nebylo prodáno zahraničnímu kapitálu, resp. rozkradeno domácími zlatokopy. Smutný příběh.
26. 04. 2010 | 15:24

Zlata Hálová napsal(a):

ještě dodám - možná docela podstatné - dle kalendáře jsem senior i když ještě ne bába alias s vnoučaty.
Zlata Hálová
26. 04. 2010 | 15:27

snowfox napsal(a):

filip II.

Vy byste v tom klipu mohl hrát uvědomělýho dědka. Bez urážky a bez ohledu na věk (20-100?), ale ten klip je o lidech, jako jste vy.
26. 04. 2010 | 15:28

malma napsal(a):

otázka je, pod kterým nickem se schovává náš starý známý mandrake,alias blue jay, zda bud pod snowfox, dallas či PhDr. Zlata Hálová, CSc...
typuju doctorku Hálovou,candidátku věd :)
26. 04. 2010 | 15:30

ld napsal(a):

Autor,

ci je na tom klipu bravooo a trocha srandy? Myslím, že větší hnus médii ještě neprošel.

Postavičky s píárovou vatou zde moralizují, v nejlepším případě prozrazují, jakou ruku užívají na WC.

Zajímal by mně názor jejich rodičů, co vlastně o nich vypověděli.
26. 04. 2010 | 15:31

Michal napsal(a):

Jirko, korupční aféra tvých příbuzných ti nevadí, ale politické přesvědčení dědka a báby ano?
26. 04. 2010 | 15:32

malma napsal(a):

snowfox
takže je to o lidech, co si doolí mít jiný názor než oni, a proto zaslouží zahubit...jak pravicově demokratické...
26. 04. 2010 | 15:33

mandrake,blue jay,dallas,snowfox napsal(a):

malma:

Hledej, Malmo. Třídní nepřítel je rafinovanej.

[ostatní oslovení prominou spojení nicku]
26. 04. 2010 | 15:36

Jirka napsal(a):

Pane Urbane,

tentokrát s Vámi naprosto souhlasím! Pakliže někdo tvrdí, že je tento klip namířený proto seniorům, tak je to tupec bez trošky nadhledu, vtipu a sebereflexe. Když jsem viděl klip poprvé, říkal jsem si, hodně hustý, ale dobrý. Dnes říkám výborný, protože nastartovat nakovouto diskuzi není jednoduché. Blbé je, že diskuzi musí nstartovat KUNDEra:-) Rádoby intelektuálové - Křečku, Pehe, Hořejší - styďte se!!!
26. 04. 2010 | 15:39

swat napsal(a):

Tady si někdo nevidí do huby:-)Jsou komouši legitimní stranou nebo ne?Zakázal tuto stranu někdo nebo ne?Issová a Mádl v klipu uráželi staré lidi,udělali z nich nesvéprávné hlupáky,kteří nesmí mít na politiku vlastní názor.Spousta těchto lidí je oproti nim (pro M & I samotné nedosažitelně) vzdělanější,zkušenější a oni to shrnou pod to,že si pamatujou jenom žvanec.Vyvolali jen další nenávist mezi mladými a starými.Co je špatného na přání starých prožít slušný důchod?To jako staří mají padnout,jen ať se mají ti mladší dobře?Budou muset sami přiložit ruku k dílu a ne jen pindat.
26. 04. 2010 | 15:43

Pepa Řepa napsal(a):

To fillip II
Bať, bať

Mádr, fládr, kvádr,
židovka, arabka,jobovka
zelenka, hřebenka
elce, pelce do pekelce

Smutný čtení, to máte pravdu, filipe.
Kde jsou ty hodnoty, které tady po komunistoví byly?

Inu kde by byly?
Voli je vypili
Kde jsou ti voli?
Páni je snědli
Kde jsou ti páni?
Na Bahamách zakopáni.
26. 04. 2010 | 15:44

Tydýt napsal(a):

Jirko, dovolím si zopakovat dva vaše výroky:

1) "nastartovat nakovouto diskuzi není jednoduché"

2) "Křečku, Pehe, Hořejší - styďte se!!!"

Je snad ta diskuse přípustná pouze v rovině: "výborný klip, velice podařený" proti "obsah skvělý, forma nic moc"? Nebo o obsahu či formě klipu vůbec diskuse být nemá, a vy máte na mysli nějakou obecnou diskusi o riziku levicovosti a vztahu starých lidí k ní? A byla by taková diskuse od diskuse o klipu oddělitelná?

Proč se mají stydět? Já s nimi taky nesouhlasím, ale proč by se měli stydět? Že mají jiný názor než vy, a ještě si ho dovolili vyjádřit?

No kde to jsme... Jyrko?
26. 04. 2010 | 15:53

tomas napsal(a):

to jirka, kdybyste jednou navstevou mohli neco udelat pro svoji zemi, udelali byste to. samzrejem ano ano, zajdete tedy za svymi cikanskymi sousedy a nabidnete jim letenku do Kanady ...
jirko madle, prosim te, rekni tatinkovi at uz nekrade, deda pak nem ana zaplaceni u doktora ..
vtipne, bezesporu, na pozadi by se probihal kocourek mikes a rcetlo by se z K.H. Machy ..nezlobte se, ja chci jen tak nastartovat diskusi o rasismu a korupci
26. 04. 2010 | 15:55

stále rebel napsal(a):

Pro Pepa Řepa.
Vy byste se rád schoval mezi burany?
Nedivím se. Když se lidem předhodí přijatelnější nedostatky, tak si nemusí všimnout těch podstatných. Něco se dá zaretušovat, ale všechno taky ne, bohužel pro vás.
26. 04. 2010 | 15:57

Tydýt napsal(a):

swate, vy jste taky dobrej bolševik...

Co je špatného na tom, že chtějí staří prožít slušný důchod? Vůbec nic, swate, někdo něco takového říká? Aby se mladší měli dobře? To snad by si ti starší přáli také, nebo nepřáli? A kromě obou těchto skupin tu je taky skupina relativně nejpočetnější - dosud nenarozené generace, které to pak zatáhnou, pokud věc dříve nespadne do nějakého chaosu a anarchie. Takže co? Slušné důchody jsou co? Jsou to takové, na které si má stát půjčovat peníze? A kdo to tady té mladé generaci, které vyčítáte, že chce mít dobře, nastavil? "Oni"?
26. 04. 2010 | 15:59

malma napsal(a):

ale blue jay je třídní přítel...:)
26. 04. 2010 | 16:04

ing. J. Vyšehradský napsal(a):

Pane Urbane.
Tento váš článek není hoden inteligentního člověka. Omlouvá vás ovšem to, že působíte na vznešené New York University v Praze.
Já disident nejsem, jsem pouhý fyzik, ale domnívám se, že k emigraci z této země jsou důvody teprve nyní. Věřte, že tento režim zavraždil, bez soudu, za 20 let několikanásobně více lidí než ten předchozí.
Čísla nelžou a lze je dohledat. Udělejte si na to čas.
26. 04. 2010 | 16:04

trouba napsal(a):

/no tak už toho nechte/mladí si udělali srandu ne ze starých věkem, ale duchem/a hned pěna u huby/ nejvíc to asi sežrali ti šternové, vlkové,křečkové,lexové, ale to se nenechá nic dělat/pánové, nevrhejte se na mne, já už taky bych mohl být dědkem a ten klip se mi taky nelíbil, ale ne kvůli stáří, levičáctví či pravičáctví/ prostě se moc nepovedl/trapný/ ne každý žert se dobře dopadne, o tom pan kundera ví své, že ano/ pro koudelku a ostatní nabízena jest možnost/
http://www.vymentepolitiky.cz/
26. 04. 2010 | 16:08

Tydýt napsal(a):

A už máte sbaleno, pane inženýre? A kam to bude, že jsem tak smělý?
26. 04. 2010 | 16:09

Morbo napsal(a):

Ten spot je podle mě prostě nešťastný. Má dobrý obsah, má nesmírně důležité poslání, ale má tragicky špatnou formu. Obsah sdělení je skvělý, forma sdělení je otřesná. Stačilo jen trochu slušnosti, serióznosti a hlavně diplomacie.
Issová říká, že to byl úmysl, že chtěla šokovat a stvořit kontroverzi, aby se o tom mluvilo, což se povedlo na 100%, ale nejsem si jist, zda, co se poslání spotu týče, nebude to celé spíše kontraproduktivní.
26. 04. 2010 | 16:12

Rumcajs napsal(a):

Původně mi ten klip nepřišel vůbec vtipný. Ale když vidím, co dokázal rozpoutat,jaké nepochopitelné reakce plné nenávisti, tak už se tomu jenom směju.

Kritici předčili kritizované o 100 koňských délek.
26. 04. 2010 | 16:12

Tydýt napsal(a):

troubo, vyměňte politiků se věnují blogeři jinde, a že by se to jevilo jako alternativa, to se mi tedy vůbec nezdá... Nicméně souhlasím s vámi, ten klip je v první řadě trapný. Je to takový Teletelehumor, zatímco mě by oslovila spíš Česká soda.
26. 04. 2010 | 16:13

stále exulant napsal(a):

Pane Urbane, podobně jako doktorka J. Šiklová, jste tentokráte zcela "mimo". Škoda, očekával jsem od Vás (jakož i od paní Jiřiny Šiklové) ostřejší rozlišení domácích realit, nikoliv ideologií zabarvenou myopii.
26. 04. 2010 | 16:15

Admirál napsal(a):

"Upírat mladé generaci právo na nesouhlas s naším světem a na revoltu proti němu může jenom šílenec."

Kdo jim to úpírá? četl jste někde, že by je někde někdo cenzuroval, že by je někdo mazal? Naopak.

Prostě je to takový klip. Trochu zavání fašizmem. Někomu se to bude líbit, ale najdou se lidé, kterým se ta přihnědlá revolta líbit nebude. A upírat jim právo na nesouhlas může jenom šílenec.

"To nejsmutnější na reakci kritiků je jejich parciální intelektuální slepota a neschopnost humoru"

Vždyť se tady spousta lidí výborně baví... Když se přidá k původnímu klipu "přemluv bábu" parodie či lépe parafráze "přemluv Mádlu"( http://www.bomba.cz/video/p... ) je to sranda k popukání. Posílám to všem známím a na všechny adresy co jich mám. Ať se taky pobaví.

Budu ten jejich nesouhlas a revoltu šířit, co to pujde.

Je to tak správně?
26. 04. 2010 | 16:17

kundám a pičím napsal(a):

Copak ? Nějak to tady zatuhlo. Pročpak mi nikdo neodpovídá ?

(A neberte to tak osobně. Vždyť jde o nadsázku a ironii.)
26. 04. 2010 | 16:19

Tunel napsal(a):

Pane Urban, jste už také starý a máte selektivní myšlení, tak do toho tady nekecejte. Nebo ne? :o)
26. 04. 2010 | 16:19

Petr Havelka napsal(a):

Pane Urbane,

že jo, serou nás politici a teď začali prudit mladí smradi.

Že prej zadlužování budoucích generací, kde na to přišli pacholci. Jenom ať pěkně držej huby.

Pakáž jedna. Kdepak ti mladí to není to co za nás bejvalo.

To by taky mohli chtít třeba máloúročený půjčky na studium a spláceli by je až budou vydělávat.

Kde se potom vezmou prachy na 13 důchody!

Hanba jim, takhle samovolně si myslet a zapomenout na dobrý mravy.

Kdo ty parchanty takhle vychoval, to bych teda rád věděl.
26. 04. 2010 | 16:22

ironik napsal(a):

Nic lidského mi není cizí, a prachy nesmrdí, občas se i vyplatí ze sebe udělat VOLA a to nejen na umělecké scéně.
26. 04. 2010 | 16:24

Jenda napsal(a):

Ještě jednou,
ať si protekční Mádl stoupne na ulici a vytrubuje si tam co chce, pokud mu to policie bude tolerovat.
Taktéž si může podat placený inzerát pro svou nevkusnou agitaci.
To je marginální věc.
Co je ale burcující, to je fakt, že bezplatné reklamy jeho zmetku se ujala veřejnoprávní ČT1!
26. 04. 2010 | 16:26

stále rebel napsal(a):

Pro kundám a pičím.
Pokud chcete potlesk od současné „elity“ národa, samotná vulgarita nestačí, musíte ještě prokázat správnou politickou orientaci. Napište například, že Paroubek je lump a pedofil a jste in. Lhát se stydět nemusíte, když je to ve jménu té správně věci, je to vaše plus.
26. 04. 2010 | 16:43

stejskal napsal(a):

Děkuji pane Rumcajsi, že jste se přidal (ad Vaše "Kunda v píči" a označení "blbec").

To by v tom byl čert, aby se to zde v tu žumpu nezvrhlo, že?

Libor Stejskal
26. 04. 2010 | 16:44

Rumcajs napsal(a):

P.Stejskal

A o to tomu chlapci přeci šlo ,no a já mu chtěl jenom udělat radost.
26. 04. 2010 | 16:51

stejskal napsal(a):

Tak zkuste zase pro změnu někdy udělat radost mně, pane Rumcajsi (a nechat si tyto provokace, které mi velmi přidělávají práci, na jiná fóra). Děkuji. l.s.
26. 04. 2010 | 16:55

siven napsal(a):

Nedokážu pochopit, kde se v lidech vzalo tolik času a energie řešit nějaký potroublý klip neherce mádla, který by obsahově trumfnulo i dítě I. stupně ZŠ v ČR.
26. 04. 2010 | 16:56

vasja napsal(a):

No totok, pane Urbane......jste pěkně Pehu a Hořejšího vzal přes mezinoží.
26. 04. 2010 | 16:58

LEVAK napsal(a):

Pne Urban jestli považujete inkriminovaný klip za humor tak promiňte,ale měl by jste se jít léčit na psychiatrii.Ono ale není divu po tom lhaní o Jugoslávii etc.,že Vám to vlezlo na mozek.Jste typický člověk,který nám předvádí jak jde pravicově zhloupnout.Já bych si Vám jenom dovolil připomenout co je psáno v Bibli:"Cti otce svého i matku svou.....!"A např. slovensky se řekne babička "stará mama"!
26. 04. 2010 | 17:07

Lutak napsal(a):

A kdy to Urbane přestane být humor? Až ty seniory podříznou, za to, že na základě svých životních zkušeností si dovolili mít jiný názor? Kam váš článek míří je zřejmé, prostě chcete se stavět na stranu "dravého mládí", a těžit z toho, byť jste zrovna jeden z těch "balíků" o kterí si mladí "umělci" otírají boty. No upřímně, takovým se u nás říká "vlezdoprdelové". Boty si o vás utřou, tím budete pár vteřin na výsluní, a půjdou dál, protože jim budete dále k ničemu. Jestli vám vulgarita a agrese přijde humorná tak vám přeji, aby se ji vám v hojné míře dostalo.
26. 04. 2010 | 17:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

kundám a pičím

(Toto není reakce na Vaše vstupy, dámy, to ne, to já sám, od srdce...rozumíme si, že ?!!??)

Tak.
Heleďte se Vy dvě frajle, tady toto je slušný blog. Sem smí chodit nadávat pouze pravicově orientované kundy a píče na socky, vyžírky , babky a dědky !
/Nebo když tak maximálně jen "hoven", který vidí modročerně všecko co se hýbe a necinká nebo nešustí/.

P.S. Pan Stejskal - furt nic ??

Jdu na pivo. Mějte se.
26. 04. 2010 | 17:08

Petr Havelka napsal(a):

Už vím proč jsem v minulých volbách volil Zelené

https://www.youtube.com/watc...
26. 04. 2010 | 17:09

nikdo napsal(a):

Mádl pouze potvvrdil svůj výraz mentálně retardovaného II.stupně. Issová je protekční spratek. Tito porevoluční "umělci" jsou ochotni za jidášský groš ztvárnit cokoliv. Vy pane Urbane jste antikomunistický pisálek, který taktéž za jid.groš napíše cokoliv.
26. 04. 2010 | 17:13

mi.str napsal(a):

Zdravím Vás pane Urbane a děkuji za výstižný článe. A nebuďte smutný z toho, že potrefené husy zakejhaly.
26. 04. 2010 | 17:21

Béda napsal(a):

"Přemluv vnučku"
http://www.denikreferendum....

Zajímavá je i diskuse.
26. 04. 2010 | 17:22

Jan napsal(a):

"...prezident, také mobilizoval proti levici, aby s ní pak uzavřel Opoziční smlouvu..." humorista Dwořák http://oldrichdworak.sblog.cz/
26. 04. 2010 | 17:26

Platan napsal(a):

Pane Urbane,
jak už tady kdosi podotkl přede mnou, po přečtení vašeho blogu budu muset brát s větší rezervou vaše investigativní články ke kauzám, do kterých nejsem tolik zasvěcen. Škoda... V tomto blogu se totiž jasně ukázaly limity a "slepé skvrny" vašeho intelektuálního vnímaní.
26. 04. 2010 | 17:42

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
A já Vám radost nedělám?
Už 6 blogů držím hubu. (mažu se sám!)
Ale např. s Rumcajsem a Jarporem souhlasím. Jen na okraj, Je zaímavé, jak intenzivně tady diskutují o záměru a vyznění klipu lidi, co se vůbec (tradičně) nenamáhali ho shlédnout a pochopit. Přijde mi, že to budou vděční konzumenti reklam na "...méně času s tampony - více času s přáteli!", "Vy za to stojíte!" a "Čím víc provoláte, tím víc ušetříte...".
26. 04. 2010 | 18:05

svakopr napsal(a):

Pane Urban,

jsem již také starší a něco si i zmládí pamatuji jak bco bylo, děkuji Vám co jste napsal , mnohokrát jsem si říkal, že něco podobného je někde říct a sdělit všem dost nahlas. Videoklip se mi moc líbil, jednak proto, že je trochu provokativní a také proto, že vyvolal tolik ohlasů a je vidět kolik lidí jak smýšlí a je mi z toho trochu smutno, poněvadž málokomu jde o to, aby toho udělal co nejvíce proto, aby mohl být hrdý na to, že žije v České republice a celá republika prosperovala bez dluhů a zasložili si obdiv všech lidí z ostatního světa. Ptám se komu všemu na tomto záleží a udělal proto něco ?
26. 04. 2010 | 18:08

tomas napsal(a):

to svatokopr , no hlavne, ze o to jde klipovemu triu.. kdyz se vam vykalim pred dvere, jiste to take vzbudi urcity ohlas, takze si budete moci rict, ze neco takoveho bylo nutn eudelat, ze
26. 04. 2010 | 18:22

Varan napsal(a):

Pane Urbane, nezlobte se, ale ve vašem blogu je něco hostilního. Já vás chápu, kdyby se můj táta veřejně v novinách rozhořčoval nad Chartou 77, možná bych z toho taky měl trauma, které bych třeba "řešil" extrémním radikalismem, ale kdybyste ten virál zkusil zkouknout nezaujatě, sine ira et studio, nevěřím, že byste ho byl schopen hájit.
26. 04. 2010 | 18:31

Aktiv napsal(a):

Jestli to byl humor v podání klipu od Zelenky,tak to promiňte,mě to spíše přišlo,a ani bych se nedivil,že se jedná o vážný apel proti lidem...
V naší filmografii už ani nelze rozeznat tragédii od humoru,obscénost od pohledu do života obyčejné rodiny,apod...Člověk zvyklý od autorů naší filmografie na nesmysly,vždy už bude pojímat jejich další projevy jako nesmysly...Bohužel,kdybych byl absolutní apatik,cynik,člověk zahleděný jen do sebe,tak bych na tento nesmysl(Madl s Issovou proti bábě) ani nereagoval...
Mě to spíše přijde,že do srandy to má hodně daleko,a že autoři tohoto klipu naopak pro humor,ani fabulaci smysl nemají...Spíše mi přijde,že někdo má peníze,a může si točit,co chce,protože na to má,a my mu to musíme zobat z ruky...Tak to je,snobská skupina lidí se nikdy ničeho neštítila,mají na to peníze,my jen oči pro pláč
26. 04. 2010 | 18:39

tomas napsal(a):

to aktiv, ale tohle byl aptrofesionalni zakazka , ten klip je sice sprosty, ale j evelice dobre marketingove udelany,presne cili na skupinu, kterou se pravicove strany pokousi dostat k volbam azvratit tak naskok levice, mlade prvovolice .. k jednem z nejpocetnejsich skupin an facebooku patri ta, ktera recesisticky nebo realne nesnasi duchodce, proto prichazi ten drsny utok prave na duchodce, ktery ma presvedcit malde, ze volit pravici je fajn, proto ten pornograficky humor, cerne legracky
26. 04. 2010 | 18:48

tomas napsal(a):

to aktiv, ale tohle byl aptrofesionalni zakazka , ten klip je sice sprosty, ale j evelice dobre marketingove udelany,presne cili na skupinu, kterou se pravicove strany pokousi dostat k volbam azvratit tak naskok levice, mlade prvovolice .. k jednem z nejpocetnejsich skupin an facebooku patri ta, ktera recesisticky nebo realne nesnasi duchodce, proto prichazi ten drsny utok prave na duchodce, ktery ma presvedcit malde, ze volit pravici je fajn, proto ten pornograficky humor, cerne legracky
26. 04. 2010 | 18:48

Sylva Šauerová napsal(a):

Skvělý blog, pane Urbane, díky, bylo na čase, aby někdo něco takového napsal ! (Poděkování patří i Bohumilu Doležalovi v lidovkách, tím ale výčet těch, kdo se na sebe dokáží podívat také kritickým okem, končí). Ale i tak, díky za nadhled, zdravý úsudek a ochotu jít proti většinovému názoru, je-li to zapotřebí. Zdá se, že takových lidí je zase stále míň a míň.
S úctou S.Š.
26. 04. 2010 | 18:50

tomas napsal(a):

sylvo, ted zertujete?
26. 04. 2010 | 18:51

vlaďa napsal(a):

Admirál:
dík za nový link Přemluv Mádlu.
http://www.bomba.cz/video/p...
Jsem zvědavý,jak dlouho vydrží.Na YouTube se moc neohřál.Našel jsem jej také tady:
http://video.yahoo.com/watc...
Bylo by moc dobré,kdyby pracovití,inteligentní a moudří komentovali i tuto variantu klipu.Jistě by to bylo záslužnější,než plkat o urážce stáří.Vím o čem mluvím,jsem se narodil v první půli min.století a nikdo mne klipem neurazil.Spíše naopak :) Uraží mne dlouho spíš podvodníci a lháři s imunitou a radioaktivním šklebem místo úsměvu.
26. 04. 2010 | 19:01

Aktiv napsal(a):

Tomáš mě jde o podstatu,strašení levicí je nesmysl-PROBLÉMY ČESKÉ EKONOMIKY MAJÍ POČÁTEK OD NELEVICOVÝCH VLÁD...
MOC DOBŘE SI PAMATUJI 90 LÉTA A TEN CHAOS,KDYŽ BYL KLAUS U MOCI,VŠICHNI JSME VIDĚLI,KAM SE ŘÍTÍ JINAK DOBŘE FUNGUJÍCÍ PODNIKY,KOLIK LIDÍ MUSELO ODCHÁZET ZE SVÝCH ZAMĚSTNÁNÍ,PROTOŽE STÁT NEGARANTOVAL DOBRÝ PRODEJ MNOHA PODNIKŮ,KTERÉ SE DOSTALI DO MACHINACÍ-BEZ KONTROLY VLÁDY ODS ZPŮSOBILY TO,CO DNES NAZÝVÁME ZADLUŽENÍ...
LEVICE SICE MÁ TAKÉ SVŮJ PODÍL NA TOMTO CHAOSU,ALE ZCELA ZŘEJMÝ PODÍL SPOČÍVÁ NA ODS-TEDY PRAVICOVÉ POLITICE,kdy fungovalo KLAUSOVO heslo,o nic se nestarat,vše vyřeší trh-dnes vidíme zadluženost,vysokou nezaměstnanost,zaostávání v mnoha oblastech rozvoje společnosti..Tam ,kde bychom měli být silní-malé a střední soukromé podniky,tak Klausuv Odéseácký klintelismus vše níčí,a s trhem to nemá nic společného!!!!
Takže ten klip je a zůstane nesmyslem,protože levice a ani pravice zklamala díky své ideologické hantýrce,a místo shody,která nebyla za 20 let viditelná-KAŽDÝ TO ZNÁME-TY HÁDKY O HOVNU,ZATÍMCO MILIARDY UNIKALY...
Takže proti čemu jsem ,proti pravolevému chápání světa z tohoto klipu,tak i pro ideologům obou směrů,které můžou za dnešní fatální situaci v české společnosti-ONI,KTEŘÍ BY MĚLI BÝT NAŠÍ PÝCHOU,JSOU POUHOU IKONOU LIDSTVÍ,a k tomu ten fatálně debilní klip pravolevého vidění světa-TOTÁLNÍ PRIMITIVIZACE ČESKA!!!
26. 04. 2010 | 19:05

malma napsal(a):

a propo, Urban už je dědek ne?..takže by si už mohl klidně umřít..mě jako mladýmu se mi nechce platit jeho dluhy..:)
26. 04. 2010 | 19:05

tomas napsal(a):

to aktiv, ale ten klip nic takoveho neresi, je to jenom politicky korektnejsi obdoba tvrde proticikanske ruky, volby muzou rozhodnout prvovolici, proto je treba tuhle skupinu nejakym zpusobem oslovit a to zelenka , issova a amdl udelali, nepochybne na zakazku, co si myslime my ostatni autory vubec nezajima, svuj ukol splnili na vybornou, priste si vytipuji jinou pocetnou skupinu, kdyz to budou zahradkari, zahrnou nas rozkvetlou loukou, kdyz to bude parta chtejici nikoho zplynovat, tak pambu s nami
26. 04. 2010 | 19:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Když někdo spontánně vyjádří SVŮJ názor, může se dopustit třeba i prohřešků vůči etice, etiketě či pravidlech v používání jazyka.
Neměl by se však dopouštět prohřešku vůči univerzálním hodnotám, mezi které jistě patří i úcta ke starším osobám.
A když někdo nějakou věkovou skupinu paušalizuje, nelze ho nazvat jinak než duchovním ubožákem. Tento klip však byl cokoliv , jen ne spontánním vyjádřením. Aspoň já to tak vnímám.

Neb zracionalizovat lze i plynové komory v Osvětimi. Jako technické řešení při likvidaci příliš velkého množství mrtvol, které by nešlo uklidit jinak.

V politice však existuje a má existovat více názorů. Že modrooranžové čeledníky nejsou schopny nalézt společnou řeč, je jejich prohrou. To, že do svých zákopových válek vnášejí další a další kontraverze , svědčí o jediném - i jejich slaboduchosti.

Mě osobně mrzí, že se někdo, kdo žije z daní (neb tržbou ze vstupného by asi divadelní či filmový herec v ČEZku asi na chleba vezdejší nevydělal) má velkou část obce za nesvéprávné stádo.
Známé tváře by měly hledat a sdělovat shodu, společnou řeč, ne stavět na mýtu o jediném, správném a tím i ortodoxním způsobu řešení problémů.

Umělecká zkratka se prostě musí umět. Jinak je jen ubohou, slizkou propagandou.

Varovat ostatní před nebezpečím návratu komunismu, který byl (samozřejmě!) mimo jiné i nechutným systémem manipulace s myšlením lidí, způsobem, který tyto metody připomíná, je nechutné. V tom souhlasím s editorem zdejších blogů, který se obává, že se virtuální prostor blogů aktualne.cz může proměnit v žumpu.

Neb si myslím, že žumpou pan Stejskal neměl na mysli vhodně volený peprný výraz, často motivovaný pouze pocitem zmaru nad tím, kam můžeme dojít, pokud se nezamyslíme nad mou parafrází Masarykova výroku : " Vzdělanost bez etiky stojí za hovno. ".

Tou vzdělaností mám na mysli i studium na hereckých a režiserských školách.
26. 04. 2010 | 19:35

Aktiv napsal(a):

Pane Tomáši nesmysl lze nazvat jako záměr, i umysl,záleží z jakého úhlu pohledu podobnou informaci chceme chápat-na podobných nejasných zprávách bazíruje celá naše společnost,a už ani nevíme,co je realita,a co je iluze.Ten klip je jen jeden z dalších iluzních projevů bezduchosti,a můžete to nazývat třeba i záměrem...
Mám hold jiný smysl,směju se tam,kde vím,že to má vážně míněný podtext-jako MASH...Autoři tohoto komediálního seriálu,přesně ví,co chtějí říct,a má to efekt...Ale tohle?Tak tohle se pak oceńuje,a houfy ... pak tleskají v sálech,a přitom ví,že něco podobného by ve své videotéce určitě nechtěli mít...Já teda ne,ale seriál MASH jo
26. 04. 2010 | 19:49

stejskal napsal(a):

Děláte, pane SuPe.

Hezký večer.

Libor Stejskal
26. 04. 2010 | 20:07

Morová rána napsal(a):

No, dobře! Dejme tomu, že mladí čeští pravicoví umělci jsou skutečně skvělí. Pak mi ovšem, pane Urbane, vysvětlete ten zoufalý nedostatek vlastní tvůrčí invence. Všichni přece víme, že toto dílko je pouhým plagiátem a že originální verzi natočila Američanka Sarah Silverman na podporu (levicového) tenkrát ještě prezidentského kandidáta Obamy.
Taky mi není jasné, když už chtějí krást nápady, proč je kradou té paťaté ošklivé levici?
26. 04. 2010 | 20:15

plk napsal(a):

To je povyk!

Pravděpodobně účelu bylo dosaženo, ale kdoví jak to vlastně je a kdyby bylo známo jak, tak by takové vzrůšo možná nebylo nebo by bylo po něm jedna dvě.

Především pan Urban nevidí za hradby města a má před sebou jen Petřín. Vůbec nebere do úvahy že žije v republice nazvané dnes ČR před tím ČSSR.

Za další víme vůbec, že ona dívka je dcerou bývalého studenta ze 7O.let, občana to Syrské republiky a matky - někdejší, možná i současné naší herečky?

Současná zahraniční politika podporuje Izrael, že by se Syrie orientovala také tak?

Nebo současná zahraniční politika se orientuje jinak než oficielně prohlašuje?
26. 04. 2010 | 20:26

Skogen napsal(a):

Oni nejsou zase tak mladí, pane Urbane. Už by mohli dobře vědět, co plácají, tím spíše, jestliže chtějí manipulovat s lidmi o desetiletí mladšími. Mádlovi je pětadvacet, Issové devětadvacet a Zelenkovi třiačtyřicet. To už je dost na infantilní projevy.

A víte co mě napadlo? Ne levice, ale modrých soudruhů už lidé mají po krk. Nikdo už není zvědavý na to, jak se dostupnými prostředky po zádech druhého drápou vzhůru, předevčírem ideologií, včera privatizacemi, dnes politikou ohlupování národa. Mnoho zastánců ta zastydlá klukovina věru nemá. Vy jste ovšem opět nonkonformní.
26. 04. 2010 | 21:07

ironie dějin napsal(a):

Urbanovi: Díky za podporu a pochopení.
Přiložil jste si polínko do (zatím ještě jen latentní) osvětimské spalovny.
Díky za podporu a pochopení, Urbane!
26. 04. 2010 | 21:07

Miroslav napsal(a):

Autor tohoto článku očividně není duševně zdravý...
26. 04. 2010 | 21:11

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

Já si myslím, že těch co májí plný zuby oranžovejch flákačů a žvanilů je daleko víc.
26. 04. 2010 | 21:13

ujo napsal(a):

Ale vždyť je to všechno trochu jinak.

Ten importovaný klip (který americký expert to radí ODS - Finkelstein? Frankenstein? ) přeci míří na ty mladé.

Zelenka jen zrežíroval problematický nápad poradce.

Mladí samozřejmě nikam na venkov nepojedou a je otázka (klip -neklip), zda vůbec půjdou volit.

Takže zajímavější jsou reakce těch, kterým jinak hrozně vadí vulgarity levice.
Tolik zaslepenosti, nenávisti...

Nevím, zda si uvědomují že prošustrovávají kredit (pokud nějaký ještě zbyl) disentu
26. 04. 2010 | 21:21

Monika napsal(a):

Jo, ten klip. Dobrý. Mě na tom ale trochu nesedí jedna věc. Např. Martha Issová je členkou souboru Dejvického divadla, žijícího převážně z grantů:

"Dejvické divadlo jako obecně prospěšná společnost je tím závislé na vícezdrojovém financování v rámci grantových systémů (MČ P6, HMP, MKČR) s narůstajícím zásadním podílem Hlavního města Praha."

Když pravice chtěla granty tzv. tržně "zrovnoprávnit", účastnila se Martha Issová velmi aktivně protestů proti tomuto návrhu... Nevím proč, když je tak výrazně pravicového smýšlení, ale třeba se od té doby něco změnilo...

Většina filmů režiséra Petra Zelenky byla natočena díky tučným grantům Ministerstva kultury ČR.

Zda je hojné čerpání státních peněz výrazem ryze pravicového postoje, tím si nejsem jista. Možná ano. Ale nemohly by být tyto peníze daňových poplatníků použity např. na umoření dluhu, který dělá Zelenkovi, Issové a Mádlovi tak těžkou hlavu? Možná už prohlédli a ze zásady žádný státní grant nepřijmou. ;)

Takže až pravice po volbách sáhne z úsporných důvodů na granty Dejvického divadla nebo oseká granty pro film (a např. TOP09 to pravděpodobně udělá), ukáže se, jak silně pravicové je smýšlení této trojice v jejich boji za lepší zítřek.

Nebo se mýlím?
26. 04. 2010 | 21:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Monika
Nemýlíte se. V tomto případě skutečně platí, že účel světí prostředky.
Ale protagonistku přeceňujete. Ta chce pouze dělat své povolání a to dle svého nejlepšího svědomím a vědomí. I za peníze dědků a babek.

Což staví celý humbuk kolem "pyrolytickou záklopkou uvolněného mediálního oblaku" do poněkud rozmarné roviny.

Mějte se. A bavte se. Tak jako já. Na účet "zavedené "pravice. Neb tato tím klipem bude zasažena nejvíc. Což je na celé té věci nejsignifikantnější.

Volím VV. Uvidíme.
26. 04. 2010 | 21:33

Zelený pirát napsal(a):

Nuda a nezájem :-)

Zelení a Piráti alespoň o něco usilují.... ať už je to ochrana přírody, ochrana osobních údajů, transparentní státní správa atd...

kolaborace + prodejnost + sprostota + lhaní + oblbování lidí = ODS, ČSSD, TOP09, KSČM, VV...

:-)))
26. 04. 2010 | 21:39

Tydýt napsal(a):

Moniko, chcete svým příspěvkem říci následující?

1) kdo pracuje v instituci podporované granty či obecně z veřejných peněz živené, nemůže být pravicového smýšlení,

2) pravicové přesvědčení si může dovolit jen ten, kdo si na svůj chleba vydělá v soukromém sektoru,

3) kdo je pravicového smýšlení a přesto zůstává zaměstnán v instituci žijící z veřejných peněz, je pokrytec,

4) státem či městem podporovaná kultura je věc protivící se pravicové politice, protože pan Richter přece chtěl příspěvky na vstupenku, a je to přece pravicový politik, takže pravice jsou příspěvky na vstupenku, levice jsou granty,

5) jakékoli opatření případné pravicové vlády musejí všichni pravicově smýšlející občané vítat s nadšením, cokoli pravicová vláda činí, dobře činí, a zrcadlově vlevo,

je to tak, Moniko? Nebo jsem vás jen špatně pochopil...
26. 04. 2010 | 21:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zelený pirát
Všichni o něco usilují. Ale snaha není koksovatelná, milý zelený bukanýre.
Koksovatelné je jen uhlí.
26. 04. 2010 | 21:48

Skogen napsal(a):

Rumcajs, uvidíme :)

A prozradím dopředu, aby neměli šok: Není a nikdy jich víc nebylo, třebaže ODS získala 35% a pohrobků liberálů nalezlých do SZ byly objektivně vzato nějaká 4 procenta.
26. 04. 2010 | 21:53

Morová rána napsal(a):

Ano, Ujo, tohle skutečně vypadá jako špatný nápad nějakého amerického poradce, navíc spíchnutý ve stresu a hodně horkou jehlou. Tak se mi zdá, že nějaká americká firma bude muset vracet ODSce peníze...
26. 04. 2010 | 21:54

Vico napsal(a):

K autorovi : Ok. Mne jen zaujala ta věta o neschopnosti humoru. Kdo ví, třeba ji autor má /schopnost k humoru/. Dle jeho dosavadních zlostných příspěvků/oprávněně zlostných, či nikoliv, toť otázka/bych soudil, že se v tomto punktu neprojevil ani náznakem. Urbane, napište něco humorného. Prosím, prosím.Zapomeňte na svůj pásový vřed a nebuďte tak nasranej a generačně flagelantsky determinovanej. Já vím, že staří nesou generační hřích a pod tíhou kříže ryjí držkou zem...Přesto buďte veselej. Buďte legrační. Hnis odteče a uleví se vám i nám.
26. 04. 2010 | 21:56

Tydýt napsal(a):

Patří, Zelený piráte, o ochraně životního prostředí taky "bionafty co nejvíc, aha, pardon, to jsme přehnali", nebo "obnovitelné zdroje, třeba sluneční elektrárny, je třeba podporovat, aha, to se nějak přehnalo", případně "je třeba si kupovat uhlíkové odpustky od zemí třetího světa, aby v těchto vzrostla životní úroveň a jejich uhlíková stopa, protože je nespravedlivé, že se někdo má lépe, než někdo jiný"? Pak tu jsou tuleni v Kanadě, Šumava, elektromobily... tohle je ta ochrana přírody? Taky biomasa... těžko říci, zda Zubová s Jakubkovou vědí, co to je, Kačenka to nevěděla, a jen Kačenka byla šestinou poslaneckého klubu těchto ochránců přírody. Líbivé kecy, to je SZ.
26. 04. 2010 | 22:00

Skogen napsal(a):

Tydýte

1) ale může, též může být pokrytcem

2) není to logické? Neplatilo odedávna "koho chleba jíš, toho píseň zpívej"? Jinak ad 1)

3) ano, jestliže to, z čeho je živ (přinejmenším živ), tak úzce souvisí s kritizovanými záležitostmi, jak popsala paní (slečna) Monika

4) přečtěte si program TOP 09. Jinak, soukromí zastánci kultury jsou zváni mecenáši, což ale nevěstí žádnou systematickou ani koncepční podporu kultuře

5) z čeho usuzujete? Byly uvedeny zcela konkrétní a relevantní argumenty, které jsou vzhledem k zúčastněným skutečně "střetem zájmů".
26. 04. 2010 | 22:04

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro pana autora.Dovolím si napsat začátek jedné Vaší věty. "Nikdo z dnešních starších kritiků....Já jsem já,já jsem někdo,...

Jsem kritik,nelíbí se mi, co a jak natočili.Mohu směle kritizovat,mám doklady na svůj osobní boj s tehdejší mocí.Nebyla jsem v Pionýru,doklad je ve školní kronice,nebyla jsem v ČSM, rovněž zapsáno v školní kronice,nebyla jsem v KSČ.A opakuji znova,natočíli to hloupě a poklesle.Jsou tady desetítisíce starých lidí,žijí z posledních sil,obrázky takových nešťastníků se tam mihnou,další tisíce lidí jím pomáhají dožít.Pro všechny tyhle lidi je to "podpásovka",je to urážka.Dalo se to udělat s větší noblesou.V mých očích se tímto degradovali na úroveň č**** prodejných,co za cinkot peněz udělají cokoliv.Tužka.
26. 04. 2010 | 22:05

Skogen napsal(a):

Vico, bravo! Kolikrát bych panu Urbanovi rád vzkázal stejné, ale marnost nad marnost.. Vy jste to zvládl s kouzelně lehkou expresivitou, což tomu pro svou zábavnost dodává i dalšího smyslu :)
26. 04. 2010 | 22:07

J.H. napsal(a):

Bédo,

děkuji za odkaz na deník referendum. Vynikající článek.
26. 04. 2010 | 22:11

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

A kolik že dostali oranžový ?
26. 04. 2010 | 22:12

Marcus napsal(a):

Pane Urbane,
ten klip hodne vypovida o svych tvurcich. Rovnez hazeni vajicek pred rokem a piskani na pistalky letos na mitincich CSSD ukazuje, jak si doticni predstavuji demokracii. Podle pravicovych medii si za to muze CSSD - proti CSSD je totiz dobre cokoliv. Me osobne je z toho spatne. A stejne tak je mi spatne z toho, ze 20 let po revoluci pro nektere lidi jsou vsichni, kdo nevoli pravici milovnici starych poradku.
26. 04. 2010 | 22:16

grőssling napsal(a):

Monika,

napsala jste to přesně. Je to jenom takový pražský pravicový salón, zapadlý do pražského ghetta snobů.

Tydýte,

viděl bych to tak, že správný pravičák nečeká na žádné dotace a granty a uživí se svojí poctivou prací v soutěži na volném trhu. Pokud ne, je to přeci socka. Nicht wahr ?

Ale možná to mám tady od nás z venkova popletené. Rumcajs je tu odborník na správné pravicově-liberální poměry, tak by nám k těm dotacím a grantům pro salónní pravičáky z Práglu mohl něco vědecky pojednat.

Jinak ještě dva dodatky.

Socka Issová, z grantů živa se plete, že na celém světě si lidé vytírají zadky pravou rukou. Pokud vím, je to jenom tam, kde nemají na mýdlo, protože pravou ( ne příbory jedí ). Děkuji pěkně Issová, tam nechci.

A druhá poznámka, u nás na venkově pořád platí to co po staletí.
Byl´s v Rusku ? Tedy ve Vídni, vlastně, pardón dneska v Americe ?
A už je ti padesát pryč ?
A už´s něco dokázal ?

Ne ? Tak neraď a nekaž a koukej makat. A až něco dokážeš, tak za 15 let se přijď ukázat mladej.
26. 04. 2010 | 22:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

až dosud jsem se domníval, že veškeré možné pitomosti na téma Zelenkův klip už byly napsány. To jsem však ještě nečetl blog Jana Urbana. Bezkonkurenčně nejpitomější.
26. 04. 2010 | 22:20

Monika napsal(a):

Tydýt

Záměrně přeháníte. Nic takového nepíšu. Že pravicová vláda (skutečně pravicová) oseká z úsporných důvodů výdaje na kulturu daleko výrazněji než rozhazovačná levice, se mi zdá pravděpodobnější. Viz program TOP09:

"Vláda uplatní moderní nástroje grantových řízení, aby zájemci byli více motivováni ke SPOLUFINANCOVÁNÍ kulturních aktivit. Předloží přesná pravidla pro poskytování dotací v kultuře."

http://www.top09.cz/proc-na...

Hezky řečeno,co? To samozřejmě neznamená, že by umělec měl být levicový. Já si jen kladu otázku, zda se skromnost při vážně míněné nápravě veřejných financí týkat i umělců, nebo jen "těch druhých", zvláště důchodců. Pokud i umělců, vše je v pořádku. Ale pokud nikoli, vyvstává problém - venkovští důchodci by mohli říct: proč další Zelenkův film v době, kdy na to nemáme? Proč další divadelní hra v Dejvicích, když stejně nemáme na jízdenku, abysme se na ni jeli podívat? A ona bába, co ji děti ze msty už do smrti nenavštíví, by se mohla zatvrdit a říct, že ona už žádnou kulturu tak jako tak nepotřebuje a že jí bohatě stačí zábava na TV NOVA. ;)
26. 04. 2010 | 22:21

Věra napsal(a):

Pro Tužka : Děkuji. Plný souhlas, takhle jako Vy, to neumim vyjádřit .. napsat. Jen ... podle mě je to horší než podpásovka . Děkuji. Věra
26. 04. 2010 | 22:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pravice, levice, ukazovák, příjice ...

Zlý klip na dobrou noc přeje všem Tencokida.
26. 04. 2010 | 22:25

Tydýt napsal(a):

Skogene,

ad 1) takže může,

ad 2) tedy všichni státní zaměstnanci jsou, podle vás, buď levicově orientovaní nebo pokrytci, tj. všichni učitelé, včetně vysokoškolských, také podstatná část zdravotnického personálu, samozřejmě policie a armáda, zkráta všichni... podle vás žijí tito lidé z daní, takže je logické, že jsou levicoví.

ad 3) jistě... Monika napíše "tučné" a "hojně" a rázem je to "úzká souvislost"

ad 4) mě vůbec nezajímá program Top 09, já se ptám, jestli si někdo (Monika) myslí, že nepodporovat kulturu je pravicové, podporovat ji je levicové,

ad 5) z posledního Moničina odstavce ; Monika má za to, že pravicová vláda sáhne na granty a oseká dotace způsobem, který se nebude dotyčným líbit, a že tím prokáží, že jsou vlastně levicového smýšlení, pokud jde o jejich kapsu, že chtějí, aby šetřili jiní... A to znamená v důsledku, že kdo říká, že je pravicový, musí souhlasit se vším, co případná pravicová vláda učiní. Monika mu vysvětlí, že se mýlí, pokud považuje kulturu za něco jiného než třeba 13. důchody, případně že zrovna Dejvické divadlo nebo zrovna Zelenkovy filmy si rozhodně podporu nezaslouží, a určitě ne v takové výši... já o tom nic nevím. Jde mi čistě o princip.
26. 04. 2010 | 22:32

Vico napsal(a):

Skogen : díky za květiny.Při té příležitosti bych rád uvedl, že patříte k těm nejlepším, co tu diskutují. Vaše příspěvky čtu vždy s velkým respektem i když ne vždy se vším souhlasím. Bez vás by to tu však rozhodně nebylo ono.

Vico.
26. 04. 2010 | 22:34

Tydýt napsal(a):

Já vám váš názor na správného pravičáka, grösslingu, vůbec neberu. Klidně mějte svět tak pěkně a přesně rozdělený napůl.

Moniko, myslím, že nepřeháním o nic víc než vy. A nemyslím si, že by na motivaci ke spolufinancování či přesných pravidlech pro granty, která jsou jistě třeba, bylo něco všeobecně nepřijatelného? Musíte být asi hodně vlevo, když vám takové plány tak zásadně vadí, že předpokládáte, že budou vadit i těm pokryteckým jakobypravičákům, co nevědí, kam lezou.

Mícháte hrušky s jabkama. Podporu kultury a důchodový systém. A že dědek či bába nemají na to, aby jeli do Prahy do Dejvického divadla? Myslíte si, že zrušením podpory kultuře na tu jízdenku mít budou? A kam by v takovém případě jeli? :)

Ať dědek i bába ale říkají, co chtějí. Já, s dovolením, nehájím ten klip. Jen jsem chtěl vědět, jestli jsem dobře pochopil, co jste chtěla říct. Přehnal jsem to, takže tak úplně jste to říct nechtěla. To je fajne.
26. 04. 2010 | 22:43

Béda napsal(a):

Mádl a Issová: Takový ohlas na bábu jsme nečekali, ale nelitujeme
http://zpravy.idnes.cz/madl...
26. 04. 2010 | 22:55

Skogen napsal(a):

Tydýte

1) viz bod 2 níže

2) nerozhoduje pouze prakticita, velmi často bývají postoje iracionální, viz třeba mnou často připomínaný článek prof. Kellera "Dva druhy pravicových voličů", který je v těchto souvislostech zcela symptomatický, doporučuji k přečtení. Lidská motivace je věc velmi zapeklitá.

Nemám žádnou statistiku, takže to berte jen jako nevalidní vyjádření osobního názoru - ano, většina státních zaměstnanců není pravicového smýšlení, v případě učitelů rozhodně ne.

3) ano, je. Jeví se mi zásadně pravděpodobnější než váš předpoklad, že zaměstnavatel Issové a produkce Zelenkových filmů jsou privátní

4) ale to spolu souvisí, protože TOP 09 je pravicová strana, médii oslavovaná ne-li jako zmrtvýchvstalý idol. Seznamte se s pravicovým programem. A vsaďte si v kontextu na Issovou a Zelenku

5) věcná souvislost s bodem 4, je tam odpověď.
26. 04. 2010 | 22:57

Skogen napsal(a):

Pro Rumcajse: O tři procenta méně. Ale KDU-ČSL není pravicová strana, nanejvýš středová. V současnosti s příklonem doleva, což se s křesťanskou tradicí shoduje. A SZ až na bursíkovce tím tuplem pravicová nebyla. Dále mezi levici náleží voliči KSČM.

No a teď do podtrhněte, sečtěte - a zjistíte, že pravice v roce 2006 za nesmírně vysokou cenu manipulace s atmosférou voleb (Kubice), rovnováhou sil ve sněmovně ("konstruktivní" přeběhlíci) a později i právem (čunkiáda) zvítězila a jistou dobu se držela jen pomocí mocenského technokratizmu.

Žádná převaha.
26. 04. 2010 | 23:04

Skogen napsal(a):

Pro Vico,

bylo by nezdvořilé nevyjádřit se, takže díky.. Samozřejmě je zde spousta jiných, kteří mnohem lépe než já vládnou fakty, což si uvědomuju a pokládám za cennější.. Pěkný večer.
26. 04. 2010 | 23:07

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

No třeba všude jinde na světě jsou křesťanské strany pravicové.

Nezlob se na mě, ale ten tvůj výkřik byl víc než hloupý a ty zas nemůžeš být tak hloupý, abys nevěděl, že to je zhruba halb und halb a že se to časem mění zleva dopravav a zprava doleva, viz pravice třeba v Maďarsku.

Tak si prosím ušetři taková hloupá prohlášení, protože máš na víc.
26. 04. 2010 | 23:12

vlk napsal(a):

Do teď jsem měl pro Jana Urbana docela slabost a přemíru pochopení. tímhle blogem je s tím vším konec a dál ho proysstě šanovat nebudu. Žádná další zdrženlivost.

Takže -pokud má autor dojem , že vůči mladé generaci selhal, klidně mu to potvrdím. Napsat takovýhle blaf je skutečné selhání. Vnitřních hodnot. Autora.
Já jsme vychoval syna. Jako normálního skromného a pracovitého občana. Se smyslem pro rodinu , uměřenost a úctu k druhým Včetně starších. Nemá s e světem kolem něj problém. A doufám, že totéž předá Hříbkovi.

ach tak , všichni , kteří s tím duševním průjmem v podání Issová Zelenka , Mádl, mají problém jsou raněni intelektuální slepotou, byť parciální a - no samozřejmě - schází jim smysl pro humor!! Jak jinak! Tohle už tu bylo s trapností zvanou Entropa, kd y jeden namyšlený Ffracek stihnul jménem Česka urazit půlku evropy /a zesměšnit tehdejší vládu podvodem/ a tohle už t bylo při vajíčkiádě. Kd y ti, po kterých byly vrhány stovky vajec s e tomu náležitě nesmáli. Možná , že i ti, kterým byl do sprch v Osvětimi mladými a nepochopenými pouštěn plyn taky projevilimálo smyslu pro humor, Kdyby s e byli uměli včas zasmát, třeba by jim pustili horský vzdoušek místo Cyklonu B.
Al e vrcholem je pro mne tahle věta Jana Urbana: Když politici vytvoří z korupce uzavřený systém, který dusí právo, ekonomiku i vzdělání, nesmí se objevit výrok, že jde o „úplatné svině“.
Je totiž nestranická. Apolitická.
A chci s e Urbana zeptat - jak ten duševní průjem ve formě klipu proti tomuhle bojuje? Jak chc epohnout s korupcí? Tím, že chce volit pravici, ketrá podlomila demorkacii ve s tátě čunkiádou? Kd y když je ohrožena vláda musí nezávislost justic e stranou? nebo tím, že je normální nakupvat poslance? nebo třeba tím, že se člověk zvaný Ičko zase stane ministrem vnitra? Nebo tím, že lžidoktor práv vede v parlamentu ústavně právní výbor a ani ho nenapadne odstoupit? nebo třeba tím , že by zase měli sestavovat vládu ti, kteří s e během tří let své vlády dokázalis naší rpeublikou na žebříčku korupce propadnout o dvacet míst? Až za Bhutan?
Vůbec netuším, jak a utor přišel na to , že ..Martha Issová, spolu s pány Mádlem a Zelenkou, zaprovokují s jasným generačním volebním vzkazem...

Já ten generační vzkaz jaksi nevidím. Já vidím vzkaz frackům - vyrukujte na ty starý dementy , ať volí pravici.
Generační vzkaz byla výzva Děkujeme odejděte! Pokud a utorovi slouží paměť. Tohle žádná generační výzva není. To je atak proti části voličského spektra. A generačního spektra.
Což je sakra rozdíl od toho, co se nám Jan Urban snaží pdostrčit.
Mimochodem Jane Urbane - pokud vím, byl pro vás symbolem korupc e v posledních blozích jistý Marek Šnajdr.
tak pokud ten klip bude fungovat, tak to je příští ministr zdravotnictví. Užijte si ho vy i váš zaměstnavatel.Jistě vás to potěší a tvůrcům klipu poděkujete. Třeba pak pochopíte vo co go.
Ano mladá generace má své priority. Kalouska, Langera, Béma, Buergemeistera,Severu, Parkanovou, Marka Bendu, Vojíře...ty všechyn chce znovu vidět v parlamentu.
A když ne ty , tak Aspoň Vandase a jeho "dělníky"...
Jo, legrácky.
26. 04. 2010 | 23:14

vlk napsal(a):

Tužka
napsala jste to skvěle! Děkuji.
A ještě skvěleji jste to vykreslila pod Vendlovou. Nicméně - tam teď váš příspěvek nějak nemohu najít. Byť byl naprosto excelentní.
26. 04. 2010 | 23:17

Tydýt napsal(a):

Skogene,

já nepsal nic o tom, jestli je ve státním či jinak veřejném sektoru více či méně pravicových či levicových, to mi nemusíte vysvětlovat, že levicových je tam pravděpodobně více.

Kde jste vzal, že předpokládám, že by chlebodárce těch dvou byl privátní?

S pravicovým programem jsem seznámen, račte-li dovolit. Vaše argumentace je poměrně naivní, pokud si myslíte, že pouhý odkaz na pravicový program někoho probudí z "falešného pravicového snu" :)

Sázet na nikoho nehodlám, já ty lidi neznám. Dobrou noc.
26. 04. 2010 | 23:32

Skogen napsal(a):

Rumcajsi, prozatím si tedy dovolím zůstat hloupým.. Oni i zelení jsou všude na světě levicoví, ale u nás drželi Topolánka tak dlouho nad vodou, dokud jim ta vachrlatá kolena nepodklesla..

Není to fifty-fifty. Důvodem, proč reálně ano, je fakt, že KSČM byla dosud koaličně bezcenná. Její voliče je však třeba k levicové části připočítat. Tady máte počet mandátů z voleb 2006 ("konstruktivní" přeběhlíky laskavě pomiňme): ODS 81 křesel, ČSSD 74 křesel, KSČM 26 křesel, KDU-ČSL 13 křesel, SZ 6 křesel.

Mandátů čisté levice i s plk. Kubicou ;) je 100, tedy plných 50%. KDU-ČSL je chováním středová strana, nemá problém vládnout s levicí jako s pravicí, po odchodu Kalouskova křídla zcela jasně. SZ až na krátkou epizodu levicová. Čistě pravicových mandátů bylo 81 - hádejte jakých ;)

Podotýkám, že se bavím o voličích, ne o koaličních výsledcích, což spadá do toho politického technokratizmu, jak jsem zmínil.

Je mi líto, Rumcajsi, patříte mezi minoritu.
26. 04. 2010 | 23:33

Beník napsal(a):

Pane Urban, ten klip není politický. Ten nevyjadřuje názory mladých. On vlastně ani žádný nazor nemá. Ti dva interpreti zaspívali něco, co ji nějaká dobrá duše sepsala.Ti dva asi moc neoplývají názorem. Pouze se znovu dostává na scénu mezigenerační spor, který je tak moderní. Přece u nás mladí živí ty staré, ti staří zadlužují tuto zem. Oni zavinili že tu byl bolševik. Dokonce téměř všichni kolaborovali s bolševikem. Tyto nesmysly jím bohužel v mnoha případech servírují sdělovací prostředky.To co předvedli, není vzpoura která je podložená ideologií ve kterou věří/pokud vůbec v něco věří/, to je urážení generace, která je vychovala. Nevím, odkud se bere jistota, že staří volí Paroubka nebo Filipa. Ostatně nevidí rozdíl mezi sprostým Paroubkem a neméně sprostým Bursíkem, Langrem nebo Topolánkem. A jako novinář, buďte přece trochu víc objektivní.
26. 04. 2010 | 23:36

Skogen napsal(a):

Trošku se přeceňuje vektor sil od "mladých" ke "starým". Podle mého názoru tam prostě žádný není :) Sdělení zůstává uvnitř - vy, mladí hejskové, jste ti zářně inteligentní a všeznalí.

Kdepak bába s dědkem, s takovou dikcí nemůže nikdo mínit vážně, aby mohlo být záměrem ovlivnit starší generaci.

Koneckonců indikátorem je i absence apelu na generaci střední - totiž otce a matky, skupinu neméně vlivnou, jenže tady by mládežníci mohli těžce narazit.

Čili sdělení je jasné, ale primární cílovou skupinou jsou bezvýhradně samotní mladí - indoktrinovat veledůležitostí a utvrdit v postojích.
26. 04. 2010 | 23:48

Jan Vaculík napsal(a):

Konečně blog k danému tématu - napsaný s nadhledem.
Ne že bych z dotyčného klipu byl odvázaný: vyznělo to jako nepříliš povedený happening. Snaha promlouvat k pitomcům pitomou řečí se neslučuje s ironií, s děláním si srandy sama ze sebe.
Jenže hejno husí se ozvalo a nikoho nenechalo na pochybých, že ne Masaryk, ale pan Fajst byl tatíčkem našeho národa!

Tužko,
většinou s váma souhlasím a vážím si vašich názorů. Ale tentokrát dávám za pravdu spíš panu Urbanovi. - V čem asi je rozdíl našich pohledů? Víte, já si nemyslím, že onen klip vede k tomu, že mladí začnou vydírat dědoušky a baboušky, aby volili pravici. On totiž pokud k něčemu vůbec povede, tak k tomu, že se mladí vůbec začnou s rodiči a prarodiči o těchto věcech bavit. A bůh ví, kdo koho nakonec přesvědčí...
Cynismus mě vůbec nepohoršuje: pod cynickou maskou bývá nejvřelejší cit.
A obscénní vtípky? Ne že bych zrovna řičel nadšením, ale stačí se ohlédnout po "arzenálu" P.H.Camiho, a najdeme tam podobné.
27. 04. 2010 | 00:00

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Vlk.Děkuji, pane.Vy se ale také nešetříte, čtu si Vás pozorně. U paní Vendlové je to hned na začátku, tenhle slogan o exkrementech na talíři v různých obměnách používám už od dětství.Usoudila jsem,že je třeba se postavit tomu,co je za mantinelem mé tolerance.Tužka.
27. 04. 2010 | 00:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jan Vaculík:
Ten klip je nejen pokleslý, ale pitomý stejně jako názor o nejvřelejším citu pod cynickou maskou - prostě fráze. A je to Jan Urban, kdo tady řičí nadšením.
27. 04. 2010 | 00:23

Skogen napsal(a):

Jan Vaculík, jsem skeptik. V dobách Facebooků a Twitterů se mezigenerační dialog nepěstuje, protože i mladí "vystačí sami" (úmyslně v uvozovkách), mládí si přece velmi rychle tvoří vlastní názory. Což je fajn, ale vždy existovala možnost korekce těch bludných.

Jsem zastáncem IT, FB a další "neosobní" komunikační prostředky zhusta používám, toto fórum ostatně nevyjímaje, tvořím weby, techniku mám rád. Ale toto je obrovská slabina - vznik komunit hodnotově a zájmově blízkých jedinců a seberealizace uvnitř bez pořádné interakce s jinými, to je obrovská hrozba!

Sdělení klipu mířilo k mladým, ale primárním smyslem nebylo nabádat je, aby své prarodiče jakkoliv přemlouvali. Sdělení je: babka s dědkem jsou fosílie, ale vy poslouchejte, co je cool a zafixujte si to!

Když to takto podají uznávané "celebrity", bude to mít u mladé generace, vždy orientované na prestiž a uznání, zřejmý úspěch.
27. 04. 2010 | 00:23

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Jan Vaculík.Díky,pane,víte u mne je to silně ovlivněno faktem,že mne od prvního dne života vychovávali staroušci,a nemuseli,mohli mne dát do sirotčince.Určitě to znáte,některé životní zážitky vás fofmují a pak se reaguje na první našlápnutí.Můžeme být tolerantní třeba k vtipům o mrzácích,budeme tolerantní jen do chvíle,dokud se tím nemohoucím mrzákem nestaneme sami.Možná,že se budeme na veřejnosti s ostatními těmto vtipům smát,ale určitě jednou nastane den,kdy nás naše vlastní nemohoucnost srazí na kolena,budeme řvát a kousat polštář. Dělala jsem mnoho let rehabilitaci,každý, s kým jsem pracovala přiznal,že tyto okamžiky přichází.Díky svým životním zkušenostem mám nastaveny mantinely trochu jinak,než je v kraji zvykem.Tak tolik na vysvětlenou.Díky za povšimnutí.Tužka.
27. 04. 2010 | 00:33

Jan Vaculík napsal(a):

Zbyňku,
o citu pod cynickou maskou, to není fráze; to je můj názor, můj pohled, moje zkušenost.

Skogene,
s třetém odstavcem naprosto souhasím: tady se skutečně nejedná o žádý atak na starce.
Jenže sdělení je podáno tak, že účinek může jít i protichůdným směrem (viz nászor Václava Hořejšího). Z tohoto hlediska to není špatné: třeba to rozhoupe k uvažování právě toho, kdo by se k podobným myšlenkám sám neprobudil.
27. 04. 2010 | 00:39

Skogen napsal(a):

Jan Vaculík - snad ano. Přeju dobrou noc.
27. 04. 2010 | 00:45

Zelený pirát napsal(a):

re: Líbivá politika SZ

NJ, pravicové strany rovnou dělají ošklivou politiku a vy je proto volíte. :D Já třeba nechápu, jak soused Kalouska může vést se státem arbitráž o miliardu korun. Moji sousedé žádné arbitráže se státem nevedou a to jsem nikdy nebyl ministr financí. ;-) Náhod kolem Kalouska je celý seznam a on to myslí tak upřímně, když chce vyvést ze státní kasy peníze, že by se klidně spojil i s komunisty, když to bude nutný. ;-D A ODS nám tady vládne v Praze, to je škoda komentovat, to jsou vlastizrádci, kamarádi Paroubka, Jančíka a všech co zaplatí víc, hlavně aby nestála knihovna, která přesahuje Klausovo chápání. ;-D Prostě kvůli demenci levice nezačnu volit loutky lobistů a tuneláře. :D

Ještě je tu ta pirátská strana, tak uvidím... a v zoufalé nouzi Pravý Blok to jistí :-))))) Docela věřím Cibulkovi, že Klaus byl kdysi spolupracovníkem KGB, jeho zahraniční politika a tajné schůzky s bývalými agenty KGB jsou úsměvné. :D
27. 04. 2010 | 00:47

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jan Vaculík:
´Vřelý cit pod cynickou maskou´ je už prostě profláknuté umělecké klišé, byť se může v životě občas vyskytnout, ale v podstatně nižší četnosti než cynizmus bez citu. A o tom rozhodně ten blbý klip nebyl.
27. 04. 2010 | 00:56

Jan Vaculík napsal(a):

Skogene,
taktéž přeju dobrou noc.

Tužko,
děkuju za sdělenou zkušenost.
Staroušci jsou fajn. Ti "moji" starouškové (z větší části je už odnesl čas) patří/patřili téměř bezvýhradně ke ctitelům konzervativnáích ideí a poučování ve smyslu předmětného klipu by věru nebylo potřeba.

Jenže pozor - nepodléhejm klamu naznačeného schématu. Oni "starouškové" z klipu ve skutečnosti vůbec nemusí být staří a už vůbec nemusí být na venkově; taktéž mládí ztělesněné dvojicí tolik proklínaných herců - to vůbec nemusí být mladí. Skutečný příběh bude od toho virtuálního hodně, hodně vzdálený.

Dobrou noc!
27. 04. 2010 | 00:57

tomas napsal(a):

klip neni zadnou generacni vypovedi, ale marketingovym tahem, ktery ma oslovit, privest k volbam a volbam pravice internetovou a facebookovou generaci, lidi, ktere se sdruzuji do skupin , ktere na facebooku at uz recesisticky nebo realne nesnaseji duchodce. a tak volte pravici, nebo vam debilni senilni duchodci zvoli levici a vy prijdete o vase materialni pozitky a skoncite stari osklivi bez vseho na ulici. vsimnete si obrazoveho sdeleni, ktery ten klip provazi, porovnejte ho s americkou predlohou, kde jsou fotografie sice stariku, ale zjevne jeste pomerne cilych, ceskou verzi doprovazeji fotky , ktere snad byly porizeny pri nejake exhumaci. volebni hlasy by se daly lovit i nekde jinde, vozit se na priticikanskych naladach nebo xenofobiich, ale tam uz by to hranicilo se zakonem,a tak zbyvaji duchodci, kteri internet neznaji, a kdyz by se ozvali, tak nemaji smysl pro humor. Marketingovy kalkul, citim tam langerovsky rukopis, skvely a ve volebnim vysledku vymazavajici Paroubkovy billboardy, eticky - jedna z nejvetsich sprostaren posledni doby.
27. 04. 2010 | 02:08

jturek napsal(a):

Tak tohle je hodně nepovedený text; měl byste možná příště ještě chvilku přemýšlet, milý pane Urbane. Hovnajs a dechovka a plácáte nesmysly...
27. 04. 2010 | 02:28

Alex napsal(a):

Plne s Vami souhlasim !
27. 04. 2010 | 03:25

Martha napsal(a):

To vaclavhorejsi (26.04.2010 12:51:13)

Bývalý svazáku Hořejší, co to píšeš za nesmysly? Netrpíš náhodou KNM syndromem? (KNM = Komunismem Nacucnutý Mozek) Nebo žeby to byla pouhá neschopnost tolerovat určitý styl humoru bývalým trapným svazákem???

Samozřejmě Bravóóó, Issová a Mádl!
27. 04. 2010 | 03:51

Svět patří nám! napsal(a):

Pane Urbane, ce se to s Vámi děje? Nedejbože, aby jste se nám, na stará kolena, poMádl!
27. 04. 2010 | 04:02

Béda napsal(a):

Řekl bych, že cílem autorů klipu bylo skrze jakési umělé vykonstruované mediální vzory svých úspěšných kolegů přimět mladou generaci nerozhodných nezkušených voličů, aby jednali podle určitého schématu. Aby donutili své prarodiče "správně" resp. "in" volit. Levou se přece vytírá... a pravá je in.

A pak po volbách půjde zas všechno po starém. Senioři budou ponecháni svému osudu a mládeži bude dál vštěpováno, že jde o vyžírky, příživníky, cizopasníky...
27. 04. 2010 | 04:28

Ema napsal(a):

Skvělý klip: nejdřív jsem si říkala, že se ten Zelenka snad úplně zbláznil, ale teď, když čtu všechny ty reakce, tak klobouk dolů: splnil nelehké zadání - ztropit POZDVIŽENÍ a nahnat mladý k volbám, jen aby to nevyčpělo. Seniory to moc neovlivní, ale na ty to zacílené není! Jen aby jich pár neubylo, až ten klip shlédnou, že?!
27. 04. 2010 | 04:46

Béda napsal(a):

ještě dovětek:

prostředkem manipulace autorů s mládeží jsou výrazové prostředky které "jsou jí vlastní" a přesvědčovací taktikou, kterou má mládež uplatnit na seniory - vzbuzení pocitu viny a dluhu vůči mladé generaci.
27. 04. 2010 | 05:08

Béda napsal(a):

PS: Konečným cílem je dosáhnout toho, (a o tom v klipu nepadne ani zmínka) aby frustrovaní senioři hlasovali PROTI SVÝM NEJVLASTNĚJŠÍM ZÁJMŮM - to jest v podstatě pro privatizaci zdravotního a důchodového systému.
27. 04. 2010 | 05:18

Pepa Řepa napsal(a):

Emo ovlivní.
Bédu to za chvíli klepne a je jeden hlas v čudu.
Rafinovanej plán, řekl bych.
27. 04. 2010 | 06:55

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
no, že by se zrovna pan Paroubek s chotí nebo Zdenda Škromach ujali podpory typu kultury ve stylu Dejvického divadla, se mi jeví, jako odvážná teze.Nezdá se Vám?

Tipnul bych si rozkvět kočkodromů a žně pro hopsandy z Karlína a zlatou éru Michala Davida.

Ale třeba se pletu. Optimismus je hezká věc.
27. 04. 2010 | 07:05

grőssling napsal(a):

Předevčíra v bedně. Diskusní pokusné fórum středoškoláků na aktuální témata. Vyrovnání se státu s církvemi. Na pódiu zástupci tzv. stran pro a proti, napjatě je sledují vrstevníci z publika. Argumenty, co bylo ukradeno musí být vráceno nemají chybu. Nakonec kdo že to negratuluje vítězům ? Kocáb a Bursík.

Středoškolské volby také podporovala veřejnoprávní TV klipem. Kdo že to je hlavním organizátorem ? Člověk v tísni.

No bodejť by stranitel pravdolásky Urban nebyl nadšen z dua Issová+Mádl. Je to jeden proud.

Jako za jezuitů, je potřeba zmanipulovat mladé od začátku, od první třídy a bude to za 20 let OK jak si představujeme.

Naštěstí ti mladí jsou na tom mnohem lépe než my, kteří jsme měli těžký přístup k informacím. A až upadnou do chapadel sociální sítě, protože nenajdou zaměstnání a přečtou si po svém všechna pro a proti, nutně z nich budou největší nepřátelé těch co jim lhali a lžou jako pravdoláskaři a modroparta.

Tedy kromě těch, co budou od narození rentiéry.
27. 04. 2010 | 07:23

jarpor napsal(a):

"Do teď jsem měl pro Jana Urbana docela slabost a přemíru pochopení. tímhle blogem je s tím vším konec a dál ho proysstě šanovat nebudu. Žádná další zdrženlivost."

Tak to máte blbý, pane Urban.
Vlk měl pro Vás slabost... teď nebudete šanován...
Tak nějak vypadá vyhlášení "Vlkovské svaté války"... :-)) si myslím.

Napsal jste "blaf", Entropa i Osvětim se ve Vlkově reakci objevila vedle kupování poslanců, Šnajdr, Kalosek a další "Vlkovi oblíbenci", korupčníci jedni... vše se vešlo "do jednoho pytle"...
no typický vlkovský pel-mel...

"Já vidím vzkaz frackům - vyrukujte na ty starý dementy , ať volí pravici."

Podle sebe soudím Tebe... tady často Vlk také "vyrukuje" na oponenta... a k označení oponenta za dementa není daleko...

Vlku, lituji Vás.
Já tam nic takového "nevidím" a nejsem sám...
A važte slova - vy jste vychoval "fracka", píšete-li, že ten vzkaz je mladým lidem ?

Přečtěte si EMU z 27.04.2010 04:46:29. Ta mi mluví z duše...

Tužka

Vaše reakce pravidelně čtu, obvykle - pohlazení na duši. Zde Vám nerozumím... ale respektuji Váš pohled a to, že se dle mého zde mýlíte, nezpůsobí, že na Vás a Vaše názory se budu dívat jinak... a ani nebudu opakovat to, co napsal Jan Vaculík, s čímž souhlasím...

Ve své první reakci pod Shanaáhem jsem napsal : Mnoho povyku pro nic...
Nemám co dodat... snad - Tak mnoho povyku....

Hezký den
27. 04. 2010 | 07:30

Béda napsal(a):

PŘ,

Béda doposud byl u voleb pouze jednou, takže by se tak moc nezměnilo. I když - protentokrát asi k volbám půjdu a přesvědčím (nikoliv nátlakem) i manželku. Nenecháme přece ten klip vyznít do prázdna.
27. 04. 2010 | 07:37

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa,

levice a podpora kultury ?

Minulý týden jsem si přečetl, že jakási komis vybrala z Národního filmového archívu k digitalizaci 200 nejlepších filmů z let 1898 až 1993. Prý striktně hodnocených podle umělecké kvality.

Za léta 1949 - 1989 jich komise vybrala k digitalizaci 153 ( z 200 celkem ! ).

Co bude jednou k vybrání z 20 let vlády pravdolásky a modroparty ? A to ještě Dostál byl z těch co přáli.

Tak kolik si tipnem, Pepíku ? 5 kousků ? No dobrá, tak s kýči Koljou a Modrým světem dejme tomu 10 za 20 let. Oproti 153 za 40 let vlády hnusného Bolševika.

Věru smutná sumarizace a hodnocení vztahu vládnoucí buržoazie k umění.

To, že poskoky pravice jsou za uměleckou obec v dnešní době z velké většiny ti co žijí z dotací a grantů a nikoliv prioritně z výsledků své práce + umělecké hodnocení těch výsledků, už jenom dokresluje to, jak ubohá je intelektuální a tvůrčí úroveň členů této obce.
27. 04. 2010 | 07:45

Stanislav Handl napsal(a):

Ač již téměř senior, přesto naprostý souhlas
27. 04. 2010 | 07:51

Jan napsal(a):

Urbane vy jste normální pissa.
27. 04. 2010 | 07:54

Pepa Řepa napsal(a):

To grossling
jsem dalek toho, abych si hrál na F.X.Šaldu. Od toho jsou tady jiní, fundovanější, třeba Koenigsmark, ten se kolem divadla motal.A řeč je o divadle, divadle Dejvickém.

Pouze mne udiví názor typu, jaká srágora zbyla z Dostojevského v bratrech Karamazových, jednom z nejlepších kusů, jaké jsem v
divadle viděl.

Víte, proč se do této diskuse nechci pouštět?
Nemějtež mne ještě za většího blba, než jsem.
Pokud začnete totiž srovnávat klip, ihned přitančí -po oslím můstku- nějaký pan Fajst a začne argumentovat, že je považován klip, za umělecké dílo.
A to není.

Takže si tuto debatu nechám na jindy.
Ostatně, ono se to netýká jen filmu, ale i literatury a výtvarného umění. A to není jen český problém.

A při vší úctě k Vám, považuju větu
"Co bude jednou k vybrání z 20 let vlády pravdolásky a modroparty ?"

...za kolosální pitomost.
Jak víte, volič ODS ani obdivovatel pana Richtera nejsem, jednou jsem preferovány módní přhlídky, jindy matějská.

Ale-pokud by Vaše věta měl logiku-tak by, za vlády ČSSD docházelo k rozkvětu kultury.
Toho, jsem si nevšimnul.
Necháme to na jindy.Ne?
27. 04. 2010 | 08:07

Konavi napsal(a):

...a jste si opravdu jistý, že jde o pouhou srandu a ne počátek řešení alá rwanda?
27. 04. 2010 | 08:09

M.Š. napsal(a):

Jo jo,potíž je v tom soudruzi,
že jako vždy si souuzi zelenka,issová a mádl,
jakožto i bloger vybrali jaksi"nevědomky" seniory,potažmo bábu s dědkem.
Proč ti šmejdi nechají nit suchou na hajzlících,zjevně státu a národu škodících,a to již celých dvacet demokratických let....a je zjevné odkud vítr vane,normalizace pokračuje,jen se jinak jmenuje....
No,musím se mnohdy zasmát,jak představitelé nedotknutelných kulturních pracovníků a celebrit všech formátů skuhrají v televizi a plkající v radiu,jak byli za minulého režimu,chudáci,pronásledováni a perzekuovaní.Přitom lezli režimu do zadku všemi otvory a podepsali a souhlasili se vším,co bylo pro ně výhodné,tedy pro celebrity...Jak to bylo za Hitlera je lepší se ani neptát a ani nevědět,aby člověk nepozbyl zbytku iluzí.Jednoduše a prostě je nejlepší celebrity a jiné šmejdy hodit za hlavu,nedívat se na ně v televizi,neposlouchat v radiu,nečíst jejich žvásty,aspoň zůstane mysl čistá a celebritami nezatížená.
27. 04. 2010 | 08:18

MaB napsal(a):

Pepo Řepo
Musím upozornit, že divadelní verze Bratrů Karamazových není dílem Petra Zelenky, ale režiséra Lukáše Hlavici a dávného dramatizátora Evalda Schorma. Zelenka natočil filmovou verzi a podle mne, co tam přidal, to stálo za houby.
27. 04. 2010 | 08:20

Pepa Řepa napsal(a):

To MaB
nesměřoval jsem to na konkrétního Zelenku, ale na srovnání nesrovnatelného.

Máte pravdu, divadlo bylo mnohem lepší, úvodní scéna s Trojanem na stole geniální.
Přenést to ale-otrocky- na film asi nešlo.
27. 04. 2010 | 08:29

Pepa Řepa napsal(a):

Tedy kromě těch, co budou od narození rentiéry.

Už klasik psal, že se chudým rodičům narodil bohatý kníže Nikolič.
Vše je možné. Ale to už je Švestka.
Je těžké myšlenku udržet i opustit.
Já ji-raději-opustím.
Mějte se.
27. 04. 2010 | 08:39

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa napsal,

považuju větu
"Co bude jednou k vybrání z 20 let vlády pravdolásky a modroparty ?"

...za kolosální pitomost.

Tak schválně, ikdyž je to pitomost, co asi ?

A taky PŘ napsal,

"Takže si tuto debatu nechám na jindy.
Ostatně, ono se to netýká jen filmu, ale i literatury a výtvarného umění. A to není jen český problém."

Taky to tak vidím. Nedávno jsem listoval třídílnými Dějinami českého výtvarného umění 1939-2000 ( AV dodatek k předchozím osmi dílům ) . Když jsem je otvíral poprvé, myslel jsem, že se tam z doby Bolševika nebude na co dívat, opak byl pravdou, 2,5 tlustých knih naditých zajímavými věcmi. To po roce 1989 je to děs a hrůza ( zbylé 0,5 knihy ), začíná to velkou reprodukcí růžového tanku ze Smíchova.
27. 04. 2010 | 08:53

Béda napsal(a):

grössling,

a končí Entropou?ke klasikovi: asi měl obrazně na mysli některého z českých miliardářů. Akorát ta pravděpodobnost...
27. 04. 2010 | 08:57

vlaďa napsal(a):

Vážení,přeložte si prosím obrázky nad gaučem,když už chcete soudit herce a režiséra.Sdělení klipu je mnohem hlubší,než se zdá.Obrázek vydá za slova mnohá.Klaus vlevo nad gaučem visící,značí počátek všeho "pravicového",ten se začal první rázně vymezovat a dělit společnost a s jasnou levicí,tedy komunisty jednal vždy v levých rukavičkách(visí vedle:)Když je potřeboval,bylo i šampáňo na balkoně,že.
Další obrázek jsou státní zuby.Je to symbol Chárona,který bez penízku nenechá člověka ani zemřít.Zase mi to k tomu Klausovi přes penízky pasuje ...jak?,nechám na Vás.Neolízl bych jej ani na známce z opačné strany.Došlo to už i č.poště a známky budou brzo v provedení samolepky. Jo,za Tondy Novotného,když jsem psával z vojny své milé,tak to lepidlo docela chutnalo :) On tehdy ten rezident neměl tak silně radioaktivní škleb,tam kde mají lidé většinou úsměv.
Další obrázky si přeložte každý,dle svého gusta.
Video má i dobrou muziku.Prasečí kvik,strašidelné bubínky...vše má svůj význam.A do očí bijící je také,že I+M vypadají jako mnohými opovrhovaní naši romští spoluobčané.Nenávist vůči sockám a ostatním co nechtějí do stáda,pochází z ideové dílny ods.
Bez povšimnutí nenechávejte ani tuto verzi:
http://video.yahoo.com/watc...
Tak to Vám vzkazuje důchodce :)
27. 04. 2010 | 09:11

Pepa Řepa napsal(a):

To Grossling
napsal by Franz Kafka to co napsal, kdyby dřepěl u kaviáru v Beverly Hills?
Na kolik spisovatelů od Remarqua po Hemingwaye nová generace kašle?
Doba se mění.

Ale to je opravdu jiná debata pro větší machry.
Dvořáka, Lukeše a tak.Škoda Štecha, ten by věděl.
Mějte se.
27. 04. 2010 | 09:16

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Jarpor,děkuji, pane.Když se podíváte na časy mých příspěvků, ohlásí Vám, že rozprava ke klipu už na internetu byla.Po jeho shlednutí jsem si řekla,blbé,pokleslé,nech to být.Ale emoční napětí z některých nadšených klakek pod blogy vykonalo své.Ale, zas jsem se dozvěděla názory na to,co jsem napsala a to je pro mne cenné,moc cenné.Děkuji Vám za Váš názor.Tužka s úsměvem.
27. 04. 2010 | 09:18

Jirka napsal(a):

Tak podle Urbana jsou ti co si prošli všemi všivárnami jak za bývalého režimu tak i v dnešním režimu vlastně pitomci, kteří vědí hov...o životě a tito dva mladí a skvělí lidé se je snaží přesvědčit, že politika není svinstvo, ale výborná věc pokud zvolí předpokládám, že Íčko a jeho stranu (těžko uvěřit, že by tahle kravina napadla někoho jiného-klasická Íčkovina) a ještě k tomu zapoměli dodat Urban, ať ta stará pakáž kouká volit pravici jinak půjde do tepláků!!
27. 04. 2010 | 09:30

grőssling napsal(a):

Tak jsem tu zepsul filmové kýče Svěráka. Za jedno z děl bych se ale přimlouval, aby bylo také digitalizováno. Zejména pro jeho nesmrtelné dokumentární hodnoty důsledků výchovy duchem pravdolásky.

Vratné láhve a v nich zejména scénku stojícího kantora-důchodce v tramvaji nad svými žáky, kteří jej nejen že nepustili sednout, ale ani nepozdravili.
To bylo.

Teď by ona scénka totiž po návodu dvojky I+M nohla probíhat mnohem drsněji při oboustranné komunikaci tykáním.

Proč tě nezdravíme a nenecháme sednout dědku ? 40 let jsi to tu všechno k.rvil, tak za to. Leda by´s nám řek, koho´s naposledy volil.

Tak takhle to bude už v příštím dokumentu.
27. 04. 2010 | 09:30

Jirka napsal(a):

Anebo to byl jen vzkaz od dobře vychovaných mladých ať bába s dědkem kouká umřít včas a neotravuje s důchodem když si na něj nenašetřili sami a teď musí chudák stát vedený pravicí na tyhle nezodpovědný staříky doplácet?
27. 04. 2010 | 09:36

Kruťas napsal(a):

Pan Urban jako vždy dobrý. To, že jsme v roce 1989 udělali zásadní chyby, se nám teď vrací nástupem nové nomenklatury a u některých se začíná projevovat jako stařecká demence. Jinak to asi v Čechách nejde a změnu mohou přinést jen generace nezatížené minulostí. Ta se, bohužel, taky projevuje na některých diskutujících. Je mi jich líto.
27. 04. 2010 | 09:41

grőssling napsal(a):

Pepa Řepa,

nemusíme za Kafkou do dvacátých let, ještě v 67mém profinancoval Bolševik produkci Markéty Lazarové při 200 % překročení rozpočtu.

Každý správný producent ze Západu, by to dávno na 120 % stopnul, zvlášť, když by nešlo o nějaký kasatrhák, kde ostří hoši celé minuty pijí kolu, žerou hamburgery a střílejí po sobě z prudce jedoucích aut.

A ten rozpočet 200 % byl profinancován taky díky tomu traktoru, co si jej ti dva spratci pověsili za kanape.

Tak zdar, v tomhle dobře už bylo.
27. 04. 2010 | 09:44

Béda napsal(a):

Kruťas,

"generace nezatížené minulostí." Tím asi míníte generace tabula rassa, které se úplně odstříhnou od svých předků, které se nechají proti nim manipulovat, nechají si vypláchnout makovice kdejakou stupiditou, přestanou kriticky hodnotit jevy a události a pojedou jak podle šablony po té jedině správné stezce. Protože "modrá je dobrá", protože to řekl Žlutý pes, protože "levou se vytírá *****", protože to řekli M+I+Z.
27. 04. 2010 | 09:51

brM napsal(a):

Děkuji autorovi za názor, sdílím ho! Myslím, že se česká společnost ještě nenaučila vnímat, že v předvolebních agitacích je dovoleno skoro všechno. Klip měl za úkol probrat mladé voliče z letargie, no tak se mu to povedlo i u ostatních generací :-)!
27. 04. 2010 | 09:57

grőssling napsal(a):

Přečetl jsem si názor na věc profesora Erazima Koháka na http://www.denikreferendum....
.

Hm, hm, ještě pořád jásáte Bravó pane Urban ?
27. 04. 2010 | 10:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 04. 2010 | 10:26

nick y napsal(a):

Vnímám tu situaci stejně jako Vy, pane Urbane.Nevím, jak ten společenský marast někdy vysvětlím vnukům, jak jsme mohli něco takového připustit?
Vy ostatní, už máte pro své potomky připraveny argumenty? Jaké, prosím? Buďte pozdraveni
27. 04. 2010 | 10:39

vlaďa napsal(a):

grőssling:
Pan Kohák jasně říká,že nesleduje internet.Asi nebude znát variantu klipu Přemluv Mádlu.Na to se jej nikdo neptal. Tu druhou variantu každý přehlíží,jak by měla lepru a je to vlastně druhá půlka,tak jako odvrácená strana Měsíce :)
27. 04. 2010 | 10:39

grőssling napsal(a):

vlaďa,

nevěřím, že korektní profesorská nátura, jakou je pan Kohák by mluvila o něčem co si neprohlédla.
27. 04. 2010 | 10:45

Béda napsal(a):

vlaďa,

všimnul jste si v tom klipu závěrečná slůvka, (volně cituji):
"... že kvůli vám (myšleno mladým) socialisty a komunisty rozhodně volit nemaj. A když nezafunguje zdravej rozum, použijte nátlak..."

PS: to jste si nevšimnul, že zde jdou autoři ještě krapítek dále a ve snaze dehonestovat levici se snaží dokonce ztotožnit nacismus (který má implikovat socialisty, resp. socialismus) s komunismem?

řekl bych, že ten druhý díl je ještě vulgárnější, brutálnější, plošší než díl první.
27. 04. 2010 | 10:56

vlaďa napsal(a):

grőssling:
Víra je jedna věc,fakta něco jiného.Já zas věřím,že pan Kohák mluví o videu:
https://www.youtube.com/watc...
a zatím vůbec nic neví o tomhle zrcadlovém obrazu:
http://video.yahoo.com/watc...
Proč asi tak rychle z Youtub zmizlo?aby se za další den objevilo zase...a dnes už zase zmizlo :) Jasně,že jeho obsah je krajně pravicově závadný :)

Béda:
Všímám ještě až moc dobře :)
27. 04. 2010 | 11:20

Béda napsal(a):

vlaďa,

zkuste ještě hádat, proč zmizelo. Třeba se vám to na další pokus povede. Malá nápověda: není to proto, že obsah 2. dílu je krajně pravicově závadný. Spíše je to proto, že jako na první pohled dvousmyslný by mohl v kontextu vyznění dílu prvního manipulovanou mládež nežádaně dezorientovat a obsahově by poskytnul munici oponentům k jeho rozmetání v prach.

PS: zkuste si tipnout, jestli se přesunul na jiné stránky dobrovolně, anebo jej tam pouze někdo přetáhnul, než jej stačili tvůrci stáhnout.
27. 04. 2010 | 11:26

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Grossling,děkuji,za upozornění na dopis PANA PROFESORA E.K.Tužka.
27. 04. 2010 | 11:33

vlaďa napsal(a):

Béda:
nejsem ještě tak vedle,abych si nebyl schopen udělat obrázek sám,bavíte se se mnou zbytečně a já také moc času nemám :))) Vážně,náckovství je vynález ods.To je jasné jak facka už nejméň 15let.
27. 04. 2010 | 11:33

Béda napsal(a):

vlaďa,

říká vám něco Es kommt der Tag, Osvětimská lež, Boc dlouhých nožů, Jsem jako jeho Martin Bormann, setkání MT s bankovnicí předsedkyní Národní strany Petrou Edelmannovou, členství bezpečnostního experta Vidíma za ODS v Ordo lumen templi...?
27. 04. 2010 | 12:01

vlaďa napsal(a):

Béda:
Kdyby jen to.To by bylo ještě fajn :) Mějte se a dík za pozornost.Občas Vás tu vídám,tak snad příště někdy,mám teď cestování.Budu sledovat,který vzdělanec najde odvahu rozebrat video podrobně,vč.jeho variant :)
27. 04. 2010 | 12:39

Tomáš napsal(a):

Když tady vidím zástupy těch sucharů, co nepochopili, že autor kladně nehodnotí obsah toho klipu, ale prostě tu drzost, tak to moc nepotěší.
Ani nápověda "bravóó" nepomohla.
27. 04. 2010 | 13:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vás to furt baví ?
Mě už ne.

Mějte se.
27. 04. 2010 | 13:39

UK napsal(a):

Jsme s manželkou dědek a bába!Máme svůj názor a vždy jsme měli!Nemusím ani Pravici ale ani Levici ! Neexistují totiž v tomto hybridním zlodějnou a arogancí rozbředlém státě.A z toho důvodu nepotřebuji a připadá mi nemístné aby dva nedofláklí blbové s občanskými jmény pokřikovali něco co je špatně umístěné do ještě špatnější společnosti.Nota bene není to jejich přesvědčení ale prostředek jak vydělat peníze.Jak vypadají tak jsou i nadaní.Aspoň z mého pohledu.Issovou můžu ať je jaká je ale o to více je vedle ní zvýrazněná hloupost toho geniálně přistrčenýho kašpara.
27. 04. 2010 | 14:18

Stephan napsal(a):

Do tvrdého tvrdě. Přestaňme si už konečně brát servítky před hulvátstvím ČSSD (resp.KSČM). Nakopeme je do jejich tlustých zadků a zkroutíme jim krupony, zmetkům. Do boje!
27. 04. 2010 | 14:34

grőssling napsal(a):

Stephan, to bych nedoporučoval. Válka je vždy věc nejistá, zejména ta občanská.

Jistý Carl von Clausewitz doporučoval začít útok toliko v případě, že máte alespoň dvojnásobnou přesilu. A to ty asi těžko, že ?
27. 04. 2010 | 14:43

Ivo napsal(a):

Me se klip nelibil a to proto, ze jen dale eskaluje napeti mezi levicovymi a pravicovymi volici. Jen proto, ze je dnesni kampan plna "sprostot a podrazu kampani udajne demokratických politickych stran – predevsim CSSD", prece jejich oponenti nemusi hrat na stejnou strunu.
Pokazde, kdyz se objevi nejaka dalsi sprostota, jako urazlivy billboard, fiktivni web (vetsinou, ale ne vzdy z dilny CSSD), autori se ohaneji tim, ze "ti druzi" to delaji taky a oni se "jen brani". Nedavno jsem v jednom predvolebnim letaku CSSD pocital, kolikrat se v textu objevila zkratka ODS, bylo to asi 12x. CSSD jen 8x. To uz o necem vypovida, kdyz se strana nedokaze profilovat na svem programu, ale pouze na ocernovani protivnika.
Klip I+M mi bohuzel prijde jen jako dalsi v rade techto "poselstvi". Nehodnotim obsah, ale formu, ta mi vadi.
Snad se po volbach nepostrilime.
27. 04. 2010 | 14:54

Vladimir napsal(a):

No, jak typické, pro pravého demokrata !
Když pár postpubertálních smradů, kteří i díky protekci starších se dostanou mezi tzv. umělce, označuje seniory = důchodce za dobré pro to, aby vhodili pravou rukou hlas do bedny a pak si klidně umřeli , tak to " pravý demokratický" komentátor považuje za výborné, správné, vynikající ...
Pravý demokratický komentátore: demokracie není vhození lístku do bedny, demokracie stojí na projevení SVÉHO názoru a jakákoliv manipulace s těmi hlasy=lístky - ať už v bedně nebo držení za ruku nebo pod krkem toho , kdo ten lístek hází, to není demokracie, to je sprostá smutná fraška. Ejhle - oslavovatel "politika", který se se snažil z politiky udělat divadlo (VH), bojuje za fraškové divadlo i za něj.
27. 04. 2010 | 14:58

Admirál napsal(a):

Stephan - takovej malej fašounek.

To je asi způsobeno tím, že má malýho pinďoura a léčí si mindráky.

Fascinuje Vás dav?
27. 04. 2010 | 15:59

Kateřina napsal(a):

Jak se zdá, tenhle národ má již pramálo smyslu pro vtip a nadsázku! Klip je báječný, konečně něco jiného. Pan Urban má naprosto pravdu a panu Zelenkovi a spol.lze pouze pogratulovat. Takhle krásně zvednout ze židlí národ!
27. 04. 2010 | 16:20

Mahavishnu Orchestra napsal(a):

Pane Urbane, mluvíte mi z duše.Patřím ke starší generaci a to video je skutečně hodně drsné. Ovšem sprostoty MUDr.Ratha či oranžového Duceho mne urážejí mnohem víc.
A z předvolebních agitek ČSSD mám dojem, že považují nás starší za nesvéprávné idioty, které musí vodit za ručičku a když nám odpustí 30 Kč u doktora, budeme držet hubu a krok jako za komunistů. Marto a Jirko jste skvělí a jenom blbec nepochopí, že se jedná o bezvadnou nadsázku..
27. 04. 2010 | 17:08

Béda napsal(a):

Mahavishnu Orchestra,

nadávat panu profesorovi Kohákovi do blbců, na to vás užije. (slovo smradi jsem nepoužil - to bych si vyprosil)
http://www.denikreferendum....

PS: Hlavně, že to pochopila paní Šiklová. http://www.denikreferendum....
27. 04. 2010 | 17:38

Kykyryk napsal(a):

27. 04. 2010 | 18:15

Pepa Řepa napsal(a):

Když to máte, Bédo , těžký.
Někdo poslouchal Johna McLaughlina, jinej Helču.
Jde to s náma celej život.
Každej sme ňákej.
27. 04. 2010 | 18:20

Mahavishnu Orchestra napsal(a):

Pana profesora Koháka za blbce nepovažuji, jeho příspěvek jsem si přečetl až nyní. Konstatuji tedy, že holt pan profesor nemá smysl pro drsnější humor. Mne ale skutečně vadí, že se tady neustále pitvá forma toho klipu. Podstatou ale je, že Oranžový Duce jako první z předsedů ČSSD (pominu-li Fierlingera v roce 1948)otwevírá Pandořinu skřínku připuštění komunistů k moci a současně se chystá zadlužit budoucí generace lidí této země a to jen jen kvůli svému Napoleonskému komplexu.
27. 04. 2010 | 19:02

Víťa napsal(a):

Zdravím, po skoro hodinovám pročítání diskuse jsem sám sobě dokázal odpovšdět na otázku čím mě osobně a pravděpodobně i část veřejnosti ten klip provokuje. Je to mizení pocitu mezigenerační sounáležitost, jako něco pozitivního a přínosného pro obě generace. Cítím smutek nad touto hluchotou mladší generace. Starší lidi jsem se mnohokrát snažil v jejich životě spíš potěšit, než urazit a protagonisty toho klipu bych někdy vzal ssebou do domova pr seniory. Myslím, a doufám, že i ten jejich humor by nemohl být tak krutý.
27. 04. 2010 | 19:52

Petr Havelka napsal(a):

Univerzita čtvrtého věku je součástí koncepce celoživotního vzdělávání, v jehož rámci se každoročně otevírá několik desítek kurzů.

Cílem kurzů Univerzity čtvrtého věku je poskytnout seniorům v důchodovém věku možnost, aby se kvalifikovaně a na univerzitní úrovni mohli systematicky seznamovat s nejnovějšími poznatky v oblasti pohřebnictví, kremace, pitevních protokolů, rozptylových louček a v neposlední řadě pak s makroekonomickými a monetárními ukazateli souvisejícími s jejich skonem.

[editovat] Poznatky vyučujících
U4V je mezi Pedagogy velmi oblíbena. Například Ing. Mgr. Jindra Kačenová říká: „Žáci jsou klidní a ukáznění, neházejí po vyučujícím křídu ani jiné předměty. Jen mi vadí, že mi říkají Kačanová, když já jsem Kačenová“. Na druhou stranu bývalá ministryně školství Dana Kuchtová evidovala několik stížností na pokročilou sklerózu žáků, znemožňující precizní výuku multispektrální analýzy hořících plynů při kremaci.
Hodina květinové výzdoby.

http://images2.wikia.nocook...

CaptchA: for estrada
27. 04. 2010 | 19:57

Jean Paul napsal(a):

Ruku na srdce pane Urbane, že si prdel vytíráte pravou rukou a ne levou ?
A v tom je celý problém té agitky.
27. 04. 2010 | 20:06

Jean Paul napsal(a):

Prostě problém té agitky je puze jeden. Je založena na lži, že v našem civilizačním pásmu si, cituji slečnu Issovou, "...většina lidí vytírá zadnici levicí...".
A všichni víme, že opak je pravdou.
Jedná je o "pravicový syndrom řiť vytírající pravé ruky".
Proto že naše pravice taková nahnědlá, žluklá, zakyslá,vzteklá, plagiátorská, netvůrčí, zapšklá, zbabělá, radarová, stagnující, šedá, nevýrazná, nudná, zlá, nehezká, nevzhledná, zákeřná, hrubá, intrikánská,přizdisráčská, prostě česká.
27. 04. 2010 | 20:19

stále rebel napsal(a):

Kdo si u nás vytírá s lidmi pr…

„Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme.“ Mirek Topolánek, předseda ODS , Lidové noviny, 15. 4. 2006

21. května 2006, tedy 12 dní před volbami, místopředseda ODS Petr Nečas veřejně tvrdil, že ODS nechystá zavádění poplatků ve zdravotnictví.
https://www.youtube.com/watc...
27. 04. 2010 | 20:39

Jean Paul napsal(a):

Jo, pane Urbane, zapomněl jste na Věru Jourovou - té někdo (všichni víme kdo) zničil život jen proto, aby česká pravice mohla porazit ČSSD v komunálních volbách 2006.
To je to skutečné svinstvo české pravice - použít, využít, zneužít lidský život a zahodit.
To i takový Saša Vondra odvrátí zrak, když mu to přinese korejtko - chrochty chrochty, korejtka budou
27. 04. 2010 | 20:41

stephan napsal(a):

Admiral:
tak s velikostí přirození má většinou problém ten, kdo to tahá do diskuze pod tento blog. A dav rád nemám, podnikám diverzní akce osamocen. Jako Mašíni či Hučín.
27. 04. 2010 | 22:35

vlaďa napsal(a):

Kykyryk:
Díky moc,já odkazy sbírám jako céčka.Vaše je Přemluv Mádlu II,ta předchozí je na Yahoo,z YouTub ji už 2x smazali.
Přidám také něco:Mádlova omluva
https://www.youtube.com/watc...
Bavím se,kolik vzdělanců má mozkovnu Simpsona.Nejspíš v českém školství funguje fenomén á la Plzeň o mnoho let dříve,než je známo.
27. 04. 2010 | 22:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Ano, ovlivní, pár mladých blbců to vezmou do svých rukou a hned stát na pár důchodech ušetří.
27. 04. 2010 | 22:50

Kykyryk napsal(a):

vlada

jeste jedna reakce (premluv babu, dedka nech bejt):
https://www.youtube.com/watc...
27. 04. 2010 | 22:53

vlaďa napsal(a):

Jo,to jsem už viděl...jak by mně z oka vypad :)
27. 04. 2010 | 23:01

Michal Š. napsal(a):

Pane Urbane, díky za trefný článek a před tvůrci a protagonisty klipu smekám! Díky za odvahu! Michal
27. 04. 2010 | 23:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Jeden už se ozval a spletl si odvahu s drzostí.
27. 04. 2010 | 23:37

ali napsal(a):

2 Urban
1* a palec nahoru..díky
28. 04. 2010 | 10:00

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("pablbe"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou debatu.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
28. 04. 2010 | 10:21

SuP napsal(a):

grőssling -
Pan profesor Kohák nenapsal nic víc a nic míň než to, jak ten klip ON pochopil a co si z něho vzal na sebe. Nepochopil hlavní věc, že klip není určen pro něj, ale to nepochopili ani mnozí tady na všech diskusích okolo něj (okolo toho klipu). Navíc jeho levicová orientace (nic proti tomu) mu předem podsouvá významy a postoje mladých vůči starým, které tam nejsou.
Pokud se starší generace chce zajímat o to, jak se mladá generace baví MEZI SEBOU, ať nedělá závěry z toho, co není k ní směrováno. Pokud ty závěry chce dělat, ať sleduje klipy, které jsou pro ni určené. Bohužel tentokrát směruji tento příspěvek i nicku "tužka", neboť podle svých poznámek klip uchopila stejně chybně.
Klip není o nic blbější než volební spoty politických stran, jen je trošičku profesionálněji provedený. Ale jak už uvedl Pepa Řepa dávno přede mnou, dostávat denně k večeři dámu s vložkami proti inkontinenci a tampony pro úsporu času pro přátele mi přijde daleko neomalenější, než ukázat nám gerontům, jakým způsobem si mladí mohou představovat volební agitaci.
28. 04. 2010 | 11:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
"Dílko", které potřebuje takovou spoustu vysvětlování a obhajování, co tím autor myslel, komu je určené etc. je pouhým mávnutím jepičích křídel nad bažinou plnou kvákajících žab.
28. 04. 2010 | 11:22

Petr Havelka napsal(a):

Pane Tencokidá Hnuj,

jestli k tomu Vy potřebujete vysvětlování a obhajování tak mávněte krovky a odleťte. Teď nevím, měl brouk Pytlík křídla, to je jedno.

Ano, klip je místy naivní a někdy až hloupý, především je vtipný, přirozeně pro mladou generaci. Obsahuje řádnou dávku černého humoru a bezstarostné přehlíživosti, jak to mladí lidé mají rádi.

Klipy volebních stran jsou jenom hloupé o bilboardech škoda hovořit.
28. 04. 2010 | 16:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

Petr Havelka
Nevím zda měl Brouk Pytlík křídla. Jedno ale vím : Narodil se v dřevěném zábradlí kina Osvěta. A tam si podobných agitek za dob svazáckých rejdů a jejich führerů užil ažaž.

Vy bezstarostná přehlíživosti.
28. 04. 2010 | 16:52

SuP napsal(a):

Petr Havelka -
Ano, to jsem chtěl říct.
28. 04. 2010 | 18:52

Thewho18 napsal(a):

Bravooo Jan Urban:) Konečně tady někdo má rozum a nadhled...
28. 04. 2010 | 20:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Těch 18 znamená let nebo měsíců?
28. 04. 2010 | 22:22

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro SuP,díky,pane za povšimnutí,čtu si.Klip je pro mne už pasé,názor jsem napsala,neměním ho. Z klipu čouhaj i rychlý prachy,přišly ,proč je nevzít,když né my,tak je vezme někdo jiný.Babička říkala,politikaření,to jsou dva pangejty na cestě obyčejného člověka,levej,pravej,všude sajrajt.Tužka s úsměvem.
29. 04. 2010 | 00:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy