Ukončete výstup a nástup: příští stanice totalita

06. 11. 2012 | 08:10
Přečteno 11714 krát
Jak se to vlastně stalo? Kdy a kde to začalo? Jak to, že jsme si ničeho nevšimli, nic nebo jen málo proti tomu dělali?

Vytunelovat jde asi všecko. I značka ODS, která měla o víkendu asi poslední šanci na záchranu. Tu (řízeně?) promarnila. S jistou dávkou masochismu jsem shlédl většinu projevů. Kdyby ODS byla normální stranou nebo měla alespoň zbytky sebezáchovy a dostatek svobodně se rozhodujících členů, musel by Jaroslav Kubera odjíždět jako nový předseda strany s velmi silným mandátem nejméně 95% hlasů. To se ale nestalo. Paralýza z analýzy? Ne, jen všudypřítomná beznaděj, vyprázdněnost, ideologické floskule, máslo na hlavě a možná i strach.

Slušní „řadoví“ členové (pokud tam ještě nějací byli) nenašli odvahu ani dostatek schopností se sjednotit, aby provedli „vnitrostranickou revoluci“ - jedinou a poslední šanci této partaje na kapačkách.

Současné (oficiální) vedení ODS vršilo jeden blábol na druhý, nezformulovalo ani základní sebereflexi, natož hlubší analýzu příčin současného stavu. O způsobech řešení ani nemluvě. Těžko uvěřit, že to důsledek jejich neschopnosti. To není „neumím“, to je „nemůžu“: velký kmotr se dívá.

Kmotři (předpokládejme, že režii kongresu měli v rukou), se tedy definitivně rozhodli: ODS jako značka bude vytěžena (rozuměj: využita pro rozkrádání) do mrtě a potom slavnostně, možná i rituálně, obětována. To není přitažené za vlasy. V businessu se tomu říká „dojná kráva“ a je to poměrně standardní postup u produktů či oblastí trhu za zenitem. Co toto rozhodnutí kmotrů znamená?

Pro občany je to zásadní a nejhorší možné sdělení: „Do vlády budeme dál nastrkávat bílé koně, budeme rozkrádat, co se dá a co nejrychleji, zákony a smlouvy nastavovat tak, aby vše bylo nevratné.“ Hraje se o Temelín, respektive ČEZ a celou energetiku. Hraje se o Lesy ČR, Letiště, VZP, církevní restituce a několik dalších mega soust.

V tomto kontextu je úplně jedno, zda vláda padne a kdo bude nový premiér. Nečas může být klidně odejit jen proto, že to bude výživné krmení pro novináře a obecný lid. Získá se trochu času, odvede pozornost od toho podstatného.

Při stávající pasivitě občanů a částečně přetrvávající roztříštěnosti občanských iniciativ je naší jedinou nadějí, že se lupiči nedohodnou na dělbě kořisti a vzájemně se paralyzují. Alespoň do doby, než výše zmíněné skupiny pochopí a přijmou svojí (spolu)odpovědnost za budoucnost.

Z hlediska současného politického systému je to stejně špatné nebo ještě horší: po kongresu máme poměrně jednoznačný důkaz, že ODS - a s vysokou pravděpodobností i další stávající mocenské strany - již není reformovatelná zevnitř (detailnější argumentace především k ČSSD zde).

Nevíme, kolik členů parlamentu (všech stran), vysokých úředníků a členů vlády podepsalo „Faustovu směnku“ a jsou tudíž vydíratelní a vedeni svými loutkovodiči „na krátko“. Stejně jako v krajích a mnoha obcích, ani na vládní a parlamentní úrovni se nemůžeme spolehnout na funkční opozici. Nemůžeme se rovněž plně spolehnout na NKÚ, policii ani justici. Částečně selhávají i média, veřejnoprávní selhávají naprosto. Parlamentní strany tedy v podstatě ovládly stát a vytvořily tím mocenský oligopol totalitního typu.

Tady končí demokracie, končí právní stát. K totalitě nám chybí poslední krůček: masivnější perzekuce oponentů režimu (putinizace politiky). Ale první testovací balónky jsou již vypuštěny: Roman Smetana je prvním mediálně známým případem. Celý politický a právní systém se krůček po krůčku ocitá mimo ústavní rámec.Petr Pithart ve své předmluvě ke knize Fareeda Zakarii: Budoucnost svobody napsal:
„A tak i když svobodu ztrácíme, není to dlouho vidět. Také proto lidé o ni znovu a znovu přicházeli a byli pak vždycky zaskočení: jak se to vlastně stalo? Kdy a kde to začalo? Jak to, že jsme si ničeho nevšimli, nic nebo jen málo proti tomu dělali?“

Z tohoto pohledu možná máme poslední šanci vrátit situaci do normálu ústavně konformními prostředky. Pokud se to má podařit, je třeba vyvolat dostatečný tlak na:
• vyšetření a odhalení těch politiků a úředníků, kteří mohou být vydíráni (běží projekt cca 40 občanských iniciativ: „Vraťte nám stát“ s primárním cílem ustanovit občanskou vyšetřovací komisi; prvním krokem je změna jednacího řádu Sněmovny, pozměňovací návrh je předložen);
• změnu parametrů politického systému: především financování politických stran, volební zákon atd. (běží projekt cca 20 občanských iniciativ pod pracovním názvem rekonstrukce státu, existuje několik návrhů na změny volebního zákona).

Pokud si tyto změny nevynutí občanská společnost ještě před parlamentními volbami anebo nevyhraje zcela nové politické uskupení s týmž programem a prioritami, budou se ty další nápadně podobat těm v Rusku.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Moulis napsal(a):

Dobrý den,
o "putinizaci" bych nemluvil (vždy házíme bláto na sousedy, nemaje zameteno před vlastním prahem). Jeden důležitý možná první "testovací balónek", jak se autor vyjadřuje, je přece tzv. kauza RATH ! Příslušník opoziční inteligence čeká již půl roku na spravedlivý soud v nesvobodě 4x4m vyšetřovací vazby, zatímco všichni ostatní podezřelí z fin. machinací (naposledy podruhé Dalík, před ním Parkanová a sami víte...) dostali "milost" hájit se na svobodě. Rozdíl, že ??
Zdraví M
06. 11. 2012 | 08:22

neo napsal(a):

kdo je Radim Smetana ?

Vaříte trošku gulášek pane Kuchaři
06. 11. 2012 | 08:50

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Kuchař,
vše psané i Váma je k ničemu!Proč?
To co máte v závěru článku půjde jen za předpokladu,když imunita poslanců,senátorů a dalších vždy skončí s jejich ukončením funkcí!!!To přece víte i sám.Jinak veškerá snaha marná,marná a marná!!!
Jinak je dnešní článek vyváženě napsán,bez emocí,velice se trefující a jen ke všemu,co k tomuto zématu náleží.Konečně i vy,fajn!!!
Napište o imunitě někdy svou představu,dle vašeho poznání a přesvědčení?Aspoň se třeba trošku popasujeme či naopak ujistíme,že jsme trošku ještě na zemi a ne někde ve zbožných přáních,jak říkáme my ateisté.Díky předem!!!
06. 11. 2012 | 08:56

dalimír napsal(a):

dobrý den známá písen mi Prahu nedáme ,raději ji zbouráme se měla již dávno stát skutečností ! Opravdu v tom "slavném" vekloměstě ještě nikdo nic dobrého pro čechy a moraváky nevymyslel ! To prokletí se táhne celá staletí ! Dl.
06. 11. 2012 | 08:58

Oslýk napsal(a):

Docela dobrý blog. Jenom mírný nesouhlas s tím, že jsou nějací "kmotři" v pozadí - oni jsou zcela otevřeně v popředí, v některých případech jsou to ti samí pánové, co tam plácali ty absurdní projevy.

Pokud vzpomenete na vztah pana Béma a Janouška a jejich telefony, poměr sil vám bude jasný; jsou si zcela rovni.

Myslím, že lidé mají tendenci Péťu Tluchoře a podobné zjevy stále podceňovat.

A opravdu drsný je pan Blažek; to je tvář budoucnosti. Všiml si pan Urban.
06. 11. 2012 | 08:59

Joe Ratata napsal(a):

Bohužel nezbývá než souhlasit.
ODS je nereformovatelná.
Nezbývá,než jí kmotrovsky dovytěžit a poslat na smetiště dějin.
A my na to koukáme a když nás odbory vyzývají k akcím,sedíme doma a posmíváme se těm bloudům,co si na ulicích myslí,že mohou něco změnit.
My přece nejsme socky a socani.Ti chtějí jen sociální dávky a nic nedělat.
06. 11. 2012 | 09:00

Občan napsal(a):

Putinizace?

Autore, nikoli Rusko, ale USA mají "Patriot Act", který umožňuje uvěznit kohokoli bez uvedení důvodu a věznit neomezeně dlouho bez obvinění a soudu. Blažkovi z ODS se ten zákon evidentně moc líbí.

Nikoli Putin, ale "svoboda a demokracie" poamericku nás vedou do totality, vedle níž byla komunistická normalizace volnomyšlenkářským mejdanem.
06. 11. 2012 | 09:14

DH napsal(a):

To jediné a podstatné čeho se pane Kuchaři bojíte je, že prostě kongres ODS jednal naprosto správně protože tato vláda jednoznačně přežije.
Protože pro klíčové hlasování Sněmovny o daňovém balíčku se sjednotí LIDEM a poslanci Věcí veřejných jako jeden nerozborný celek.
Proto Nečasova vláda bez problémů přežije a dokončí své vládnutí v roce 2014 naprosto triumfálním vítězstvím.
No a tuto potupu Kuchař prostě nepřežije a to je více jak dobře.
06. 11. 2012 | 09:15

Jakov Bljumkin napsal(a):

Ústavně konformní prostředky jsou k ničemu, bohužel.
Na opsmlouvě nebylo nic ilegálního, hoši se prostě dohodli co za co. V tom jim nikdo nemůže bránit.
Každý systém je v rámci svého fungování vždy legální.
Pokud jde o členy vládnoucí třídy, jsou orgány činné v trestním řízení málokdy ochotny rozeznat pochybení. Leda když lotr okrade někoho mocnějšího, než je sám.
Soudci vždycky mají dost důvodů pochybovat v prospěch obžalovaného. Kam si je ukádají, žádný finančák nezkoumá.
Ústavní soud má vždycky alibi v klauzuji "nestanoví-li zákon jinak". V opravdu prekérních případech pak prohlásí, že to, co vidíme je něco jiného, než měl tvůrce ústavy na mysli.

Jedinou možností nápravy je ustanovení trojek bezúhonných mužů s čistýma rukama a planoucím srdcem. A vždycky nabitým Naganem.
Ve funkci žalobce, soudce i všeho ostatního najednou.
06. 11. 2012 | 09:22

mor a cholera napsal(a):

Pro DH
Můžete prosím napsat alespoň přibližnou částku kterou jste si jako podporovatel vlády zlodějů nakradl Vy.
A kolik budete mít nakradeno v době ,jak Vy říkáte, triumfálního vítěztví.
Neboť ten kdo podporuje vládu zlodějů se musí podílet na zisku.
06. 11. 2012 | 09:26

Abe Normalni napsal(a):

Moulis Co si zkusit utridit myslenky? Ratha dostala za katr p. Bradacova. Bradacova je oznacovana za Johanku z Arku ceske justice. Kdyz byl odvolan Pospisil, ktery stal za nastupem lidi kolem Zemana a Bradacove do funkci, a na chvili byt jen hrozilo, ze dama nenastoupi na sve slibene misto, mohli jste se vsichni strhnout. Tak co vlastne chcete, kruci?
06. 11. 2012 | 09:29

Oslýk napsal(a):

DH:
Sněte dál, mistře.
Ono je to asi to nejpříjemnější, co můžete dělat.
06. 11. 2012 | 09:29

Xaver napsal(a):

Autor napsal:"Hraje se o Lesy ČR,"
Ale ty lesy tady jsou od nepaměti. Každý měl stejnou možnost.
Pochopitelně ale vyhrávají ti nejchytřejší a nejschopnější z nás.
06. 11. 2012 | 09:36

rejpal napsal(a):

DH
Už toho nechte. Jsem starší pán a neměl bych se hlasitě chechtat. Vás je na tuhle diskusi škoda, měl byste mít svůj pořad v některé televizi.
Ale v jednom máte i tak pravdu. Vláda na 90% přežije. Přežije proto, že TOP 09 je absolutně neschopná anticipovat vývoj. Není ve stranickém zájmu ODS vyvolat předčasné volby. Až tahle cesta vyprahlou pustinou skončí, skasíruje hlasy TOPky a v dalších volbách si bude stát lépe než v těch minulých. A pokud nastaví ve zbytku své vyměřené doby voliči laskavější tvář a zahraje si trochu šikovněji na staršícho bráchu VV, krize ji nezničí, ale posílí. Hlavně musí zatočit s kmotry, přestat ten iritující výraz používat, a rovnou všechny zvolit do užšího vedení. Tím přestanou být šedými eminencemi, ale stanou se místopředsedy, tudíž váženými osobnostmi. Zdá se, že první nesmělé krůčky již ODS udělala.
06. 11. 2012 | 09:41

neo napsal(a):

mor a cholera:

ok, když jste takový milovník guláše, tak mi laskavě prozraďte, kdo je Radim Smetana a jak je jako odpůrce režimu perzekuován.
06. 11. 2012 | 09:43

KAteřina napsal(a):

Kdy to začalo? Restitucemi, kdy mnoho lidí dostalo místo volského spřežení kombajn a mysleli, že je to v pořádku. Kdy lidé koupili státní byt za desetinu jeho tržní ceny a byli přesvědčeni, že je to tak správně. A všichni volili "pravici". A teď se zlobí, že někdo krade ještě víc a pořád.
06. 11. 2012 | 09:48

ld napsal(a):

DH má pravdu v tom, že se věcaři bývalí i současní semknou a vládu nepoloží, výmluvou jim budiž DPH. Byli by bloudi, protože kde by našli taková koryta? A 18 měsíců luxusního života hned tak nikde neobjevíte.
Ano, ODS jsou špinavci, ale překonaní VV. Ty už to konečně několikrát prokázaly.
06. 11. 2012 | 09:51

ld napsal(a):

Občan,

Jsem rád, že Vás tady snad budu čítávat častěji. Copak se přihodilo ve vlčí sektě?
Lháři a okřikovači nabyli vrchu?
06. 11. 2012 | 09:53

Mehr sein als scheinen napsal(a):

Zkrátka k tomu, aby zvítězilo zlo, stačí, aby slušní lidé neudělali nic. Lidé v tomto státě bohužel rezignovali na občanskou společnost dříve, než se mohla rozvinout. Byli zvyklí, že za ně rozhodoval někdo jiný a rádi přepustili otěže těmto agilním a ctižádostivým zlodějům a podvodníkům.
06. 11. 2012 | 09:54

mor a cholera napsal(a):

Radim Smetana je hudební dramaturg a určitě není odpůrcem režimu, natož ve vězení.
Já jen že Vy jste naprosto neomylný ,jak nasvědčuje Váš nick a nikdy jste žádné jméno nespletl. Zase jeden z NEOmylných.
06. 11. 2012 | 09:56

antiovce napsal(a):

„A tak i když svobodu ztrácíme, není to dlouho vidět. Také proto lidé o ni znovu a znovu přicházeli a byli pak vždycky zaskočení: jak se to vlastně stalo? Kdy a kde to začalo? Jak to, že jsme si ničeho nevšimli, nic nebo jen málo proti tomu dělali?“

Stejnou otázku jsem si kladl v souvislosti s komunistickou totalitou a nemohl jsem pochopit, jak to, že to lidi nechali dojít až tak daleko? Po dvacetitřech letech budování kapitalismu už jsem pochopil. U jedněch stačí něčemu slepě věřit, podlehnout nějaké ideologii, a potom jsou ochotni souhlasit i s věcmi, které je ve výsledku poškodí. Ti druzí z toho mají zisk a je jim jedno za cenu jakých obětí. A ta menší skupina, která vidí, že je něco špatně, může jen přihlížet a čekat, až to té větší skupině dojde. Což se snad už stalo, ale jestli není pozdě.
06. 11. 2012 | 09:57

buldatra napsal(a):

Taková ta totalita, která dle autora hrozí, je jev, který má ve skutečnosti nespočetně mnoho podob.

Někdy se dokonce zdá, že žádná totalita není.
Je to tím, že co se nechce vidět, nevidí se a co se nechce slyšet, neslyší se.
Popřípadě maskování je dokonalé.
A propaganda dokáže ledacos. Goebels by mohl vyprávět...

Partaj, potažmo partaje, které se momentálně usadí do pozice, ze které se vládne, však vládnou totálně. Neodvolatelně.

Páč, jak známo, minimálně do příštích voleb je nikdo a nic, voliči už vůbec ne, nemůže ohrozit, vyměnit. Čehož jsou si vědomy.

Avšak, ono to období vládnutí je časově omezené, vládnou tedy intenzivně, totálně a snaží se vyždímat, co se dá.
Nehledě ke skutečnosti, že z předcházejících období často musí ještě dohnat nějaké ty restíky, něco, co nestihly, říká se tomu dodělávky.
I když se to někomu může jevit jako podělávky.

No a sumárně, tedy tomu všemu dohromady, včetně své vlastní neodvolatelnosti, neříkají totalita, nýbrž demokracie.
Smířlivě by se tomu ještě dalo říkat partajokracie, anebo lépe-demokratura.

Jen demokracie to není, protože demokracie je vláda lidu.
Nebo má snad někdo z lidu pocit, že vládne?
06. 11. 2012 | 10:02

neo napsal(a):

mor a cholera:

děkuji za objasnění, takže už zajisté chápete, že pan Kuchař napsal hloupost.

Nejde o neomylnost. Každý se může splést, ale v takovémhle případě se může splést v rozhovoru a ne když napíše článek. Tam by si měl jména ověřovat.

Nehledě na to, že pan Roman Smetana není také odpůrce režimu, ale spíše nemá rád politiky, nejspíše současné.

Také ale není perzekuován za protirežimní aktivity, ale byl odsouzen (podle mě souzen být neměl) za poškozování majetku a do vězení se dostal bohužel vlastní vinou a to odmítnutím nastoupení trestu ač je jakkoli přísný a nesmyslný vzhledem ke spáchanému skutku.
06. 11. 2012 | 10:09

hovorka11 napsal(a):

"Pokud si tyto změny nevynutí občanská společnost ještě před parlamentními volbami anebo nevyhraje zcela nové politické uskupení s týmž programem a prioritami, budou se ty další nápadně podobat těm v Rusku."
---------------------

S článkem souhlas až na poslední větu.
Pokud vidím, tak o Rusku se mluví nesmyslně. Situace naše se nepodobá té v Rusku ale spíše v Americe. Ruko je fakticky bez dluhů, má státní podíl na těžbě nerostného bohatství a zažívá ekonomický růst okolo 3,5%.
Při volbách Puina volilo cca 60% obyvatel.

USA- dluh okolo 100%, lidi volí prostřednictvím "zástupců". Prezident se volí z předem vybraných loutek, které dostávají peníze od právnických a bohatých nadnárodních firem. Bez velkých peněz na cestování po státech a nákup mávátek pro lidi tvořící kamerové prostředí nemůže kandidovat nikdo. Současná komediální hra se sestává ze dvou stran jedna je modrooranžová a druhá je oranžovomodrá.
Pokud se v USA chce nějaká mezinárodní kontrolní komise sledovat, jestli se volby nefalšují, tak je vyhnána jako teď v Ohiu. Je to jako s dolarem- věře nám jak co vytisknem, my můžeme všechno.
Oproti tomu v Rusku a Ukrajině zahraniční dohližitelé mají u voleb volný přístup.
-------------------
V r. 2004 George W. Bush získal vítězný počet hlasů, ačkoliv povolební průzkumy naznačovaly, že byl poražen Johnem Kerry. Collier uvádí:

„Koncem volebního dne John Kerry v povolebních průzkumech nepřekonatelně vedl, a mnozí považovali jeho vítězství za jisté. Přesto se konečné sčítání ve třiceti státech od povolebních průzkumů silně odchylovalo, kdy vyjma devíti byl rozdíl vždy ve prospěch George W. Bushe. Největší odchylky byly soustředěny v bojových státech – obzvláště v Ohiu. V jednom okrsku v Ohiu povolební průzkumy naznačovaly, že Kerry dostal 67% hlasů, ale potvrzené výsledky mu přisoudily jen 38%. Pravděpodobnost takového neočekávaného výsledku může být pouze důsledkem chybného výběru vzorku a rovná se 1 k 867,205,553. Abych ocitoval Lou Harrise, který je dlouho považován za otce moderního politického průzkumu mínění: „Ohio mělo ty nejšpinavější volby, které Amerika kdy viděla.“
06. 11. 2012 | 10:19

mor a cholera napsal(a):

neo
Smetana není určitě odpůrcem režimu, on teď bručí ve vězení a píše na režim oslavné básně.
Na režim který jeho za imaginární škodu nahání jako nejtěžšího zločince a zloděje miliard nechává na svobodě jen proto, že tento režim představují.
Pan Smetana musí tento režm přímo milovat.
06. 11. 2012 | 10:21

resl napsal(a):

Obraťte se na Hrad, tam sedí zloděj, ochotný stát zaprodat, ale z úst mu visí nacionální slina, která rozleptala ODS, ČEZ a dodala "kapitány průmyslu", samé komouše /Salzmann, Soudek/, ti si zapálili doutník, zahodili legitimace, oblékli frak a hradní nedouk jim věnoval miliony. Když vše zkrachovalo, naši komouši se vypařili a občas si vyprávějí na Hradě, jaké to byly časy. Zlo se bude válet v sesli ještě víc, jak sto dní, ale rozkradené miliardy, prosovětský ČEZ, to už zůstane realitou.
06. 11. 2012 | 10:23

Sladký napsal(a):

Demokracie? V podstatě stejná utopie, jako komunismus. Obě utopie počítají s lidmi,jací nejsou, nebo jakých je méně než málo.
06. 11. 2012 | 10:24

neo napsal(a):

mor a cholera:

to není režimem, bručí za svojí blbost.

Pokud nesouhlasím s rozsudkem, využiji zákonných prostředků a ne že se budu trestu vyhýbat. Je logické, že pak přijde tvrdší trest.

To by se stalo předpokládám za každého režimu.
06. 11. 2012 | 10:26

ZdeněkJ. napsal(a):

Neo
"Nehledě na to, že pan Roman Smetana není také odpůrce režimu,......"
A jak to víte? On se Vám chodí zpovídat? Či snad dokonce jste Nostradamus říznutý Sibylou?
06. 11. 2012 | 10:27

Sladký napsal(a):

Neštastní, nesvobodní Kubánci si ve volbách mohou zvolit jednu jedinou stranu. Oč lépe jsou na tom občané největší světové demokracie! Ti si kromě republikánů mohou zvolit demokraty...
06. 11. 2012 | 10:28

resl napsal(a):

Občan : "Nikoli Putin, ale "svoboda a demokracie" poamericku nás vedou do totality, vedle níž byla komunistická normalizace volnomyšlenkářským mejdanem."

vím s kým mám tu "čest."
06. 11. 2012 | 10:28

Sladký napsal(a):

Neo- takže na začátku nebyl neskutečný, nehorázný rozsudek? Doufám, že nebudete argumentovat stejně debilně jako jiný politruk, který neviděl rozdíl mezi plakátem a omítkou domu či dvěřmi do domu.
06. 11. 2012 | 10:32

neo napsal(a):

ZdeněkJ:

Je to jednoduché Zdeňku, on nikde netvrdil, že by byl odpůrce režimu, nebo ano?
06. 11. 2012 | 10:35

neo napsal(a):

Sladký:

pane Sladký, vy se tady prezentujete pomalu jako bohemistik, takže určitě číst umíte. Umíte si tedy jistě i přečíst to co jsem uvedl výše a dokonce i to, co jsem uvedl na blozích které se tímto tématem zabývají.

Abyste se ale nemusel namahat, pro vás to rád zopakuji.

Tedy nesouhlasím s odsouzením pana Romana Smetany, považuji trest za nepřiměřený (původní) , obvinění za nesmyslné stejně jako v případech Týce a třeba Pussy Riot.
06. 11. 2012 | 10:38

mor a cholera napsal(a):

neo
Pokud přijmu Vaše vysvětlení, pak musím konstatovat , že i Havel bručel za svou blbost a není důvod z něj dělat poloboha.

To by se stalo předpokládám za každého režimu.
Něco je zřejmě špatně, že.
06. 11. 2012 | 10:38

Sladký napsal(a):

Neo- "on nikde netvrdil, že by byl odpůrce režimu" dík za další brilantní ukázku patologického myšlení.Takže třeba zloděj je zlodějem teprve tehdy, až až to on sám řekne? Nebo až ho za zloděje označí soud :o)))
06. 11. 2012 | 10:39

Sladký napsal(a):

OK. neo, to je od vás hezké.Ale ještě byste z toho měl vyvodit NORMÁLNÍ logické závěry a ne ty úlety, co zde opakovaně předvádíte. Mimochodem, vy si opravdu myslíte, že jsem zde každý den a každou hodinu a znám každý příspě vek, co sem napíšete? Další UKÁZKA.
06. 11. 2012 | 10:42

Sladký napsal(a):

Nikoli bohemistik, ale BOHEMISTA, pane (finanční) anállytiku. :o))
06. 11. 2012 | 10:44

Viola napsal(a):

O strachu na sjezdu ODS mluvili všichni, volali nesmíme se bát. Peníze jsou holt tím ďáblem, před kterým se všichni třesou, čím více peněz, tím větší strach. A kdy to začalo? Začalo to tím, že si někdo myslel, že peníze zaručí svobodu. Peníze, když nejsou spravedlivým vyjádřením pracovního úsilí, jsou špatné.

No a pokud jde o kmotry, tak bych také ještě nebyla pro takové pojmenování, řekla bych, že jsou to neformální politici, zatím se chovají jen jako politici. Nejsou na výsluní, nejsou vidět, ale jejich vliv vidět jde. Oni pravděpodobně nepracují s penězi, jako David Rath, ale se službami, které se jen tak nedají nosit v krabici a nelze je dobře dokázat jako zločin.
06. 11. 2012 | 10:45

resl napsal(a):

hovorka11 : Pokud se v USA chce nějaká mezinárodní kontrolní komise sledovat, jestli se volby nefalšují, tak je vyhnána jako teď v Ohiu. Je to jako s dolarem- věře nám jak co vytisknem, my můžeme všechno.
Oproti tomu v Rusku a Ukrajině zahraniční dohližitelé mají u voleb volný přístup.

p. Hovorko, vy a Občan, jste jediný zde, kdo se domnívá, že svoboda, demokracie, nezfalšované volby, jsou v Rusku na vyšší úrovni než ve Státech. Proč tuto vaši "pravdu" nikde ve světě nepublikují ? Je to spiknutí médií, novinářů, proč jsou všichni lháři a vy mluvíte pravdu :
06. 11. 2012 | 10:46

resl napsal(a):

Sladký 10:24,
to je proto, že jste si jako zviřátko zvykl na totalitu /a nejste sám/, nedovedete rozlišovat. Demokracii v západních státech tak neřeší, je to pro ně samozřejmost.
06. 11. 2012 | 10:51

neo napsal(a):

Sladký:

to nemusíte číst všechno, ale když už na něco reagujete hloupě, měl byste alespoň vědět, na co reagujete ne?

A jaký je normální logický závěr podle vás?
Když někdo odmítne trest (vyhýbá se mu ) tak logický závěr je, že dostane přísnější trest. Když se opakovaně vyhýbá i tomu dalšímu trestu, je logickým závěrem, že dostane ještě víc.

může jakkoli s trestem nesouhlasit ale je jeho hloupostí to řešit tímto způsobem.

bohemistik, bohemista, bohém... nejsem češtin.
06. 11. 2012 | 10:51

Sladký napsal(a):

Resl- 1)jak víte, že Občan a Hovorka jsou jediní? 2.Která z jejich tvrzení jsou nepřesná, nepravdivá, vylhaná? Pamatujete, co se dělo při volbách Bushe Jr? Jaký chaos při nich panoval a jak dlouho? A kdo-co nakonec rozhodl/o?
Opravdu si myslíte, že (případná) většina je jakousi zárukou pravdy? Není tomu leckdy spíše naopak?
3.Vás (nejen) naše média dostatečně nepřesvědčila, že o jistých věcech se v nich nemluví? A jestliže se o jistých věcech nesmí mluvit, neznamená to zcela automaticky, že o lecčems,co se děje se informuje zkresleně?
06. 11. 2012 | 10:57

Sladký napsal(a):

"Když už na něco reagujete hloupě" Můžete mi říct, v čem byla moje reakce hloupá? Já vám pokaždé vysvětluji, v čem konkrétně spočívá vada vašeho myšlení.Dodám ještě, že podle toho, co zde píšete a k čemu se vyjadřujete je čeština asi jedinou vaší slabinou, jinak všemu rozumíte nejlépe ze všech.
06. 11. 2012 | 11:00

Abe Normalni napsal(a):

Sladký Tak rozdil mezi plakatem a omitkou dela opravdu jen debil, Sladky. Je to cizi majetek a majitel ma pravo dozadovati se nahrady, je-li ponicen. Bezne se to dela malo, protoze je prakticky nemozne pachatele dopadnout. Zde ale byl pachatel usvedcen a majitel i pronajimatel se dozadovali nahrady skody a zakon pak primereneho trestu. Objoji bylo naplneno. Jak spravne napsal nekdo uz pred nekolika mesici, jediny kdo na cele "kauze" bude bit je prostacek Smetana, ktereho lidske hyeny jako Remunda vyuzijou pro svoji propagaci, ale odsedet to za nej nepujdou.
06. 11. 2012 | 11:12

neo napsal(a):

Sladký:

byla hloupá konkrétně v tomto :

napsal jste:" takže na začátku nebyl neskutečný, nehorázný rozsudek? Doufám, že nebudete argumentovat stejně debilně jako jiný politruk, který neviděl rozdíl mezi plakátem a omítkou domu či dvěřmi do domu."

Přitom jsem výše napsal já: " (podle mě souzen být neměl) za poškozování majetku a do vězení se dostal bohužel vlastní vinou a to odmítnutím nastoupení trestu ač je jakkoli přísný a nesmyslný vzhledem ke spáchanému skutku."

no, snad je jasněji.
06. 11. 2012 | 11:13

Martina napsal(a):

Strašit totalitou je nesmysl!ODS především musí zvovu bojovat o přízeň voličů !Mirek Topolánek dobře na sjezdu zvonil budíčkem!V ODS musí dojít ke změně!Na sjezdu k žádné nedošlo !Dnes celý národ upírá své zraky k rebelům ,zda dodrží své zásady a ochrání občany před dalším zdražováním !Zda dodrží také programové prohlášení ODS,že ODS nebude zvyšovat daně !Pokud se ,ale nechají "zmasírovat" Kubou,kteý si je zve na individuální pohovory,aby bezesvědků jim něco nabízel nebo vyhrožoval !Pokud by rebelové podlehli a dopustili zvýšení DPH národ by je považoval za slabochy,nebo,že s národem sehráli několika měsíční divadlo,kdy tvrdili,že dodrží programové prohlášení vlády a nezvýší daně !Pokud rebelové dodrží co hlásali,je to první krok k získání důvěry voličů !Pokud nedodrží pak už občané v ODS nebudou věřit vůbec nikomu !!
06. 11. 2012 | 11:20

JC napsal(a):

Kuchaři,
Pithart jako bývalý bolševik o tom musí něco vědět.
Vono měli jsme po válce demokracii a najednou hup, nikdo nic nezpozoroval a byla tady komunistická totálka.:-((.

Vaše hloupé plky, že to nyní bude ODS jsou tragicky mimo mísu.

Bude to opět KSČ/M vy "politologu"

Národ, který si nepamatuje svou historii si ji musí zopakovat.
06. 11. 2012 | 11:20

Mirek napsal(a):

Dnes už na strašáka komunismu nikdo nevěří!Vzpomeň te na socialismus s lidskou tváří na jaře roku 1968!Jak byli Dubček ,Smrkovský a jiní tribuni lidu oblíbeni !Jenže přišel vpád vojsk a Dubček se samopalem v zádech pak podepsal ,že ze vstupem souhlasí !Pokud by nepodepsali,není vyloučeno,že by je jako kontrarevolucionáře postříleli !Jenže přišel Gorbačov-také komunista a začala svoboda !Upozorňuji,že není komunista jako komunista!Proto nestrašte totalitou !Totalita dnes je za vlády Nečase a Kalouska a to ekonomická !Občané jsou neustále ohrožováni zražováním,přitom Kalousek dává 300 000 odměny svým úředníkům a vláda rozhazuje miliardy ne zbytečné projekty !Open card,Izip,letadla Casa,státní maturity !O korupci se již ani v televizi nechce nikomu mluvit už to nikoho nebaví !Proto odmítlo mnoho voličů ODS volit tuto stranu!Pro rozhazování peněz vládou, tak jak to potvrdila volička ODS na rádiu Impuls !,že tentokrát šla k volbám a ODS nevolila !
06. 11. 2012 | 11:38

Občan napsal(a):

ld napsal(a):
"Občan,
Jsem rád, že Vás tady snad budu čítávat častěji. Copak se přihodilo ve vlčí sektě?
Lháři a okřikovači nabyli vrchu? 06. 11. 2012 | 09:53"

:o)
To bude záležet na obsahu článků. Poslední dobou je nějak čím dál méně důvodů je číst a ještě méně pod ně cokoli psát. Na banality nemá smysl reagovat a závažným tématům se autoři vyhýbají obloukem.

Ad "lháři a okřikovači" - bohužel jste trefil přesně na komoru. Asi máte víc zkušeností než já; pro mě to poslední extempore bylo doslova šokem. Navíc úplně zbytečné, protože kdyby Vlk napsal, že si diskuse pod články nepřeje nebo že je povolí jen někdy a k něčemu, všichni by to pochopili. Ovšem způsob, jakým to udělal on, je mimo moje chápání.
06. 11. 2012 | 11:42

Vlastimil napsal(a):

Věřím,že ODS znovu získá důvěru voličů !Musí,ale vyměnit vedení strany a začít s politikou prospěšnou obyčejným občanům !Kmotři a milionáři volebně ODS nezachrání ,pouze voliči a to jsou obyčejní občané !Za naprostý střet nevýhod ,tak jako při bouři Sandy by bylo pokud by Nečas zůstal až do r.2014 ve vládě a současně i předsedou ODS !To by byl volební debakl v r.2014 daleko horší než letos !ODS ano !Ale jinak,tak jak ukazují rebelové !Rebelové to je ta správná ODS !To je cesta jak z současné malé strany s málo voliči udělat stranu zase důvěryhodnou a mohutnou !
06. 11. 2012 | 11:44

marxík napsal(a):

Vaše grafické schody, pane Kuchaři, jsou pouze vyjádřením Vašeho ustupujícího šedého zákalu. Já jsem si to prodělal také o pár let dřív, a přitom se od té doby nic zásadního nezměnilo. Vyplývá z toho, že jsem , s dovolením, k podobným záležitostem vnímavější, a jako takový Vás můžu ubezpečit, že systém neselhává, ale naopak pracuje přesně podle představ tvůrců.
Ale na závěr trochu optimismu. Netřeba nad situací lomit rukama. Výhody systému objevil i komunisté z východu, kteří je jistě využijí k prosazení vlastního modelu.
Jistě uznáte, že je lepší totalita bez nezaměstnanosti a bez banánů, než totalita s exekutory a s dámskými vložkami (s křidélky i bez).
06. 11. 2012 | 11:55

Sladký napsal(a):

Abe normální- pobabvil jste mne. Jistě, mezi plakátem a omítkou či dveřmi není žádný rozdíl, protože je to cizí majetek. Odhlédnu od toho, že tato věta je nepřesná a nebudu ji rozebírat.
Zmije a růže jsou živé organismy,zkuste tedy své družce (či druhovi) přinést kytici zmijí.
V praktickém životě, milý abé,není zdaleka tak důležité to, čím se věci a jevy podobají, ale TO,ČÍM SE LIŠÍ. Je zajímavé, kolik vzdělaných,inteligentních úspěšných,tedy pravicových lidí nechápe toto jednoduché pravidlo a naprosto ho ignoruje.
A ještě něco, vážený abé. Člověk s dobrým zrakem se od toho se špatným liší kromě jiného tím, že vidí DETAILY. Stejně tak se liší inteligentní člověk od hlupáka a odborník od diletanta (neodborníka).

Nepochybuji o tom, abé, že když se důkladně zamyslíte, zjistééte celou řadu znaků, jimž se plakát (notabene volební) odlišuje od dvěří či omítky.
06. 11. 2012 | 11:56

Karel napsal(a):

Jsem pro kapitalismus,ale s lidskou tváří !Kalouskův finanční teror neuznávám !Trýznění pacientů Hegerem ,který chystá zpoplatnit amalgámovou plombu na 400 kč neuznávám !O takovou vládu nemám zájem !Mám dojem,že drtivá většina občanů tuto vládu nechce !!!!!
06. 11. 2012 | 11:58

Lukáš N. napsal(a):

Dobrý den, perzekuce občanů (totalita) není vizí ČR 2014, ale dnešní realitou. V současnosti již existuje skupina občanů, kterým jsou upírána lidská práva. Zde, v ČR.
06. 11. 2012 | 11:58

skeptický napsal(a):

Příští volby budou elektronické.Pámbu s námi.Navíc s podepsanou nezrušitelnou objednávkou na dvacet let.Ušetří se za guláš.
06. 11. 2012 | 12:26

Oslýk sarkastický napsal(a):

Martino, do vašich vykřičníků se vkrádá něco velmi podobného hysterii.

Nepřipadá vám myšlenka, že se tahle banda zkorumpovaných nešťastníků bude "ucházet o hlasy občanů!" poněkud praštěná?

Nemyslíte, že kdyby to mínili opravdu vážně, tak by museli totálně změnit vedení?
06. 11. 2012 | 12:30

Medikoloog napsal(a):

Pane Kuchaři,

proč nebrojíte proti protiústavnímu bránění ve výkonu poslaneckého mandátu poslanci RATHOVI? Díky obdobné "nekorektnosti" soudní moci "byl demokradicky zvolen VH naposledy presidentem - o ULOUPENÝ HLAS Dr. SLÁDKA... projdou nyní o ULOUPENÝ HLAS poslance RATHA důchodová a církevní loupeže 21 století? Budou díky jeho uloupenému/ukradenému hlasu obětovány budoucnost ještě nenarozených generací a žijící budou uvrženi do živoření před rok 1900?
06. 11. 2012 | 12:35

listopad napsal(a):

To mor a cholera.
Velmi jsem na Vaší straně v diskusi s Neo v "kauze" Smetana.
A tak příklad pana Neo je dokladem toho, že to u nás skončí opravdu zase "blbě", tedy bolševicky, myslím, že mi rozumíte, že.
06. 11. 2012 | 12:44

listopad napsal(a):

To Lukáš.
Naprostý souhlas.
06. 11. 2012 | 12:46

hovorka11 napsal(a):

resl:
Slyšel jste jakéhokoliv novináře říci, že naše vláda lže a krade ?
Já ne, protože by to okažitě znamenalo vyhazov.
Všichni však víme, jak to je.
Tak to funguje na všech možných úrovních- strachem ze ztráty zaměstnání a koryta. Nový reži se s nikým kdo píše pravdu nemazlí- to platí i v USA, kde nesmí působit žádní zahraniční obhájci práv. V Rusku můžou, pokud uvádí z jakých zdrojů jsou financováni a to nejvíce vadí USA, která financovala a pravděpodobně i financuje značnou část demonstrací. Lidi, kteří to nevěděli se tak mohou dostat svobodně k informacím ze zákona. A opět to vadí USA a tudíž i nám. Jakákoliv průhlednost nesloužící novému režimu je okamžitě skandalizována.
06. 11. 2012 | 12:47

Xury napsal(a):

Pro hovorka11:
můžete nějak dokázat, že v USA nemohou působit žádní zahraniční obhájci práv? Děkuji.
06. 11. 2012 | 12:52

Vlado napsal(a):

Pane Kuchaři tento ekonmomický a morální marast může snad zastavit jen ta posledmí stanice. Jinak se při tom zápase o moc ve pol.stranách a osobním prospěchu ti PROSPĚCHÁŘI nemají čas starat o řízení státu ve prospěch svých občanů! Takže Vaše zamyšlení vyjadřuje současný stav společnosti a je nás mnoho, kteří se s ním mohou s vyjímkami ztotožnit. Zmiňujete Rusko a zapomínáte na "vzor demokracie" Ameriku. Co Qvantanámo, Jugoslávie, Afganistán, Irák, Lybie? Nebuďte trapný svou jednostranností.
06. 11. 2012 | 13:04

Jeff napsal(a):

Kuchaři, do půlky dobrý. Pak úchylka směrem k jedině správné Iniciativě, a to asi té vaší nebo co to je. Copak copak? Už vás taky nezvou do ČT? Co s tím Iniciativo uděláte?
Pozn. na okraj: zabývat se takto sveřepě Sjezdem modrých Khmerů je samo o sobě úchylka nehodná blogoprostorů, co kdo proboha čekal? Vy s těmito chcete soutěžit v rovné soutěži? Oni dávno netuší, co to je, včetně ČT.
06. 11. 2012 | 13:10

český maloměšťák napsal(a):

Ta strana je vyprahlá a po personálmí stránce připomíná toto (1:50 a dále) :

https://www.youtube.com/watch?v=irAKQ9yqsC0

oslýk prorokující
Zajímavá figurka - bodrý, růžolící Moravák s úsměvem naivního hlupáka - přičemž za zády třímá pendrek a exekutorský výměr.
-------------------------
Tak, jak kouzelník Pokuston tahá králíky z klobouku - tak tahají kmotři všechny ty Bobky a Dobky z Věcí Večejných - ten kompost prostě nemá dno.
06. 11. 2012 | 13:17

fler napsal(a):

Ano, dokonáno jest, opona padá......
06. 11. 2012 | 13:20

resl napsal(a):

hovorka11 12:47,
mohl bych vám psát dlouhé řádky o soudech v Rusku, o zákonech, schválených Putinovými opilci proti opozici, o zatýkání každého, kdo se znelíbí tomu skrčkovi s rybíma očima, ale nebudu. Pro vás, jako zaťatého komunistu je to zbytečná námaha. Vy to tušíte, natolik jste inteligentní, ale je ve vás ta komunistická víra příliš zakořeněná, tak jako v každém soudruhovi.
06. 11. 2012 | 13:23

češka napsal(a):

To autor
Kudy z nudy?
Rozdíl, mezi situací před sametem a dneškem je zcela jasná.
Tehdy byli kariéristé v jediné straně, dnes se rozlezli do všech rovnoměrně.
Výsledek - ať volíme kohokoli, výsledek je horší a horší, neb loupežníci vše musí stihnout za maximálně 4 roky, komunisti dobu neměli určenou, loupežničili pomalu, aby zbylo i na dětičky - viz pantátové různých Rathů a lup nemohli "odklonit ", až na pár, kteří si "ulili" něco do Švýcarska a po zbytek života se o lup báli.
Terapie bude dlouhá a mentálních překážek móře, zdělovací prostředky je vrší hezky jednu na druhou, jen občas se světélko objeví a nějaký mýthus naťukne.
Např. včera na TV pořad o vojácích 1. světové, kde na straně mocnářství bojoval 1 000 000 vojáků z Čech, bok po boku Češi, Němci, Židé a 100 000 jich padlo. Manipulací TGM byla vzpomínka na ně vytlačena ve prospěch 8 000 padlých legionářů.
Změna nastane, až se podíváme na svou minulost realisticky, potom se stejně realisticky podíváme i na osoby, skované za jednotlivými stranami.
06. 11. 2012 | 13:33

Sladký napsal(a):

Resl- je zde kromě vás ještě pár jedinců vašeho formátu- fanatiků,kteří se od těch nejradikálnějších bolševiků neliší ničím jiným, než znamenkem- asi tak, jak se positron liší od elektronu. Upřímně a naplno- jste vulgární ideologický primitiv a s demokratem a demokracií máte společného asi tolik co Pol Pot nebo Heydrich či Himmler. Ještě že nemáte žádnou moc.
06. 11. 2012 | 13:39

Twist napsal(a):

Pane Kuchaři, kde je názor vědecké veřejnosti, umělců (ne těch prodejných estrádních bavičů), kde je názor lidí, kteří bojovali proti komunismu (ne těch, kteří si spolunakradli) a teď se stalo z jejich ideálů obrovské lejno? Stále kecy o metodách STB (ne že by nebyly), co se dělá teď? Nemlich to samé, lidé nejsou zavíráni, ale pro své možné levicové smýšlení lítají ze zaměstnání. Co ta sebranka patolízalů v ČT a v jiných médiích, kdo tu ohlídá? Parta prďolů a bab v Radě? Jdu blejt.
06. 11. 2012 | 13:42

neo napsal(a):

Twist:

tohle by chtělo důkaz.

"Nemlich to samé, lidé nejsou zavíráni, ale pro své možné levicové smýšlení lítají ze zaměstnání"
06. 11. 2012 | 14:03

resl napsal(a):

Sladký 13:39,
p.Sladký je velký rozdíl ve zkušenosti. Já mohu být antikomouš proto, že jsem je zažil, viděl, slyšel, což vy také. Proč chcete zůstat slepý a hluchý je vaše věc. Mně zkušenosti s vaší prolhanou, vraždící partají stačí na celý život. Máte vy zkušenosti s demokracií na západě ? Jestli ano, máte je špatné ?
A nemelte sem Pol Poty a Himlery. Na východ od nás seděli na trůnu nejmasovější vrazi v dějinách lidstva, ale vy jste na ně, jako na potvoru, zapomněl ukázat. Takže jednostranné myšlení je ve vás v komunistech a napravit nelze.
06. 11. 2012 | 14:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 11. 2012 | 14:12

rejpal napsal(a):

babočka
Kde byli, když se volilo vedení ODS?
06. 11. 2012 | 14:12

mor a cholera napsal(a):

listopad
Já se jen nechci dožít toho, jak za dvacet let, a vzhledem k mému věku je ta možnost nulová,přivezou Kalouska na kolečkovém křesle s připojenou dialýzou do ČT ke Kroužkové, která dodnes po víkendovém sabatu zlodějů suší kalhotky doma na topení, a on oznámí, že jsme to 40 let vedli blbě a že kvůli komunistům musí zavést jednotné DPH 100%.
Pokud to nepřijmeme má v kapse ještě horší scénář.
Jak dlouho ještě budeme pro tyto lidi za blbce?
06. 11. 2012 | 14:29

Oslýk internista napsal(a):

Český maloměšťák:

Přesně stejný pocit. Uvnitř ODS se hnuly trávicí procesy a začíná tahat ze svých vnitřností onačejší ideology.
06. 11. 2012 | 14:51

Oslýk napsal(a):

Resl:

Zkuste provést obrátku ducha od totality dávnověku k tématu dne; zda nás čeká totalita skrze něco jiného, než komunisty. Jeden takový borec se nám totiž už dost jasně rýsuje na obzoru.
06. 11. 2012 | 14:52

Sladký napsal(a):

Resl- ale kdepak, je to úplně jinak. Máte pravdu v tom, že oba jsme zažili vládu komunistů- ale já u nich nikdy neBYL A NA ROZDÍL OD VÁS JSEM SI JEJICH STYL A ZPŮSOB UVAŽOVÁNÍ NIKDY NEOSVOJIL. Také si nemohu pamatovat padesátá léta, zato jsem intenzivně prožíval léta šedesátá, třebaže jsem tehdy byl mladíček s chmýřím na bradě. Vy vidíte svět černobíle, jen jste-na rozdíl od komunistické ideologie-změnil strany. Copak víte o zločinech kapitalismu? O britských koncentračních táborech v Keni, milionech umučených DOMORODCŮ,A TĚCH, KTERÝM PATŘILA JEJICH ZEM? Co víte o brutálním vraždění, kterého se zhruba v téže době (počátek 2O století) dopouštěli Belgičané v Kongu? Co první světová válka? Vy nejste aracionální, věcně uvažující člověk,Resle, vy jste nebezpečný fanatik-nic víc a nic mín.
06. 11. 2012 | 15:02

Populist napsal(a):

Totalita 2014

Nikým nevolené občanské iniciativy ve, kterých je tak 1% lidí, mají určovat směr země? To je pane Kuchaři fašismus.
06. 11. 2012 | 15:04

Gudka napsal(a):

resl

Odvoláváte se na to, že jste zažil komunistický režim. Já taky, a to celý. Má rodina s nimi taky měla neblahé účty (politické zavírání). A tak myslím, že se taky mohu k věci vyslovit. Co tu někteří na více blozích říkají, je, že nevidí v bolševismu, s nímž tu vystupujete, rozdíl mezi vámi a vašimi rudými analogy z dob let padesátých.-
Já těmto hlasům, bohužel, musím dát za pravdu. Skutečně jde jen o obrácené znaménko.
V dnešní době není aktuání nebezpečnost Trockého, Stalina, Dzerdžinského, nýbrž nebezpečnost Kalouska, Vondry, Nečase. To je to, co lidi pálí.
06. 11. 2012 | 15:06

alojz napsal(a):

Resl

Takže ať tady ODS předvádí cokoli, díky tomu, že "bojuje s komunismem" má vaši plnou podporu.
06. 11. 2012 | 15:07

Josef K. napsal(a):

Dlouhodobě konstatuji, že situace v Česko se nebude rozvíjet , nýbrž se rozvíjí paralelně s Ruskem , s jistými specifickými momenty. Kořeny jsou totiž shodné.
Pomiňme ideologické výkřiky stalinistů či břežněvovských pohrobků jako Občan a hovorka 11 popř. dalších, kteří neumí rusky, nic o Rusku nevědí, ani o jiných koutech světa, ale vzpomínají na šťastné chvíle roku 1970, kdy je od kompostových jam štěstěna povolala k úkolům vyšším a omni se ráze ocitli v postaveních vyšších stranických a státních kádrů.
Totalita , a o tom taky píši už ,mnoho let, z Česko nezmizela, neboť je hluboce usazena v myslích mirgorodských jako norma. To byla hlavní norma období normalizace.
Svoboda souvisí s pamětí, kdo ztratí paměť, ten nemůže mít svobodu. Paměť souvisí s příběhy minulosti, kdo je nahradí velkým obrazem Dějin,v nichž jedinec mizí v davu a historie je individualizována do podoby Vůdců, která uzurpuje ony příběhy, ten nemá paměť, nemá svobodu.
Někteří považují opakování tohoto tématu za nudné, jakoby život měl být denním příbojem stále nových zpráv. Ne, soudruzi mirgorodští, život je jen jedním proudem starých zpráv v novém oblečku, pokud neznáte minulost, a ta se netýká jen období po roce 68, pak vám starý redingot bude připadat jako futuristická módní novinka.
Pro hovorkA11. Rusko má obrovské dluhy, které částečně spláví díky Západním zemím a jejich podpoře: nejen ekologické, rezivějící atomové zbraně, ale i ve vzdělání, infrastrukutře atp. V mnohém se jim ty česko podobají. Ruské dluhy jsou obecně známé, jen hovorkům11 ne.
Vystoupení soudruha Blažka na sjezdu ODS ohledně svobody slova je rusky motivovaný nápad, viz., nový ruský registr zakázaných serverů a stránek, postavený na masovém udávání zvláště zpátečnické části obyvatelstva. Běží už třetí den, ta novinka. Spolu s masovými pochody ruských nacionalistů pod rudými vlajkami s hákovými kříži je to nepěkný obrázek. Ostatně již i patriarcha vyzval církev, aby se krotila, protože hrozí, že Rusko zcela zcepení. Kampaň proti Pussy Riots přerostla , typicky, do kampaně, která ohrožuje režim jako takový.
Češi mají zvláštní neschopnost reálně posoudit vlastní postavení a stav svých těl a duší. Takže nic nového neočekávám. Totalita gubernie, s vládou politických regoionálních špiček, státních úředníků atp. je v Česko realitou, tím se neliší vůbec od stavu správy Bosny a Hercegoviny či libovolné ruské gubernie. Jejich podhoubím jsou však právě občané tyopu Občana, hovoirky 11, buldatry atp. Někdy vědomě, patrně však v majoritě zcela nevědomě, díky hlouposti vesnických kohoutků.
06. 11. 2012 | 15:13

Jirák. napsal(a):

Gudko a ostatní- když budou antikomunsti krást tak, že zbídačí celý národ, nesmíte se divit že vyhrají komanči volby, a dokonce lid touží tuneláře a odkláněče poslat do gulagu a znárodnit jejich majetek. Stejně jako to udělali kulakům a šmelinářům po r. 48
Může se vám to nelíbit ale je to logiocké a nevyhnutelné.
Jestli nesouhlasíte, přimějte drahé kapitalisty ať vládnou a nekradou.
06. 11. 2012 | 15:19

Populist napsal(a):

Twist:

Napiště někoho, kdo byl vyhozen pro levicové smýšlení? Jesti oni nebyli vyhozeni za něco jiného :). Ono s levicovým smýšlením se váže idealismus, jsou to silně přecitlivělí lidé, postrádají racionální analytické myšlení a proto pro jakoukoliv jinou práci než péče o lidi né moc dobří. To vám říkám jako člověk, má zkušenost s těmito lidmi.
06. 11. 2012 | 15:21

Josef K. napsal(a):

Jednou z ukázek české neschopnosti je záměna slova ruský imperiální systém za slovo komunismus, a k tomu včlenění do slova komunismus Marxe. Při bližší znalosti v ruské formě marx-leninismu-stalinismu najdeme silně zatoupeny především prvky ruského nacionalismu, pravoslaví, a prvky imperia, povolaného převzít Byzantské dšědictví (viz. celosvětová proletářská revoluce, naposledy zde ukázal kokoshka), které se zrodily dávno před nástupem bolševiků.
Polkud jde o bolševiky, je zajímavé zvážit podíl kriminálních vrstev, typicky židovské podsvětí na jihu (známý Miška Japončik), naopak antisemitksé podsvětí v městech jako Moskva, Petrohrad a Kyjev. ODS se od strany bolševiků moc neodlišuje v základních parametrech. I když daleko více styčných bodů lze na první pohled najít ve 30.letech a dnes ve straně JR.
Nic, nové, ani ve zcela neznalém Česko.
06. 11. 2012 | 15:22

Dumpling napsal(a):

"Rusko má obrovské dluhy, které částečně spláví díky Západním zemím"
které mají rovněž obrovské dluhy. Ty však nesplácí.

Hle, jak spletitá věc je henta ekonomie...
06. 11. 2012 | 15:41

Princ Drsoň napsal(a):

Pánové zapomínají na možnost revoluce. OBĚ strany, které podepsaly pro stát nevýhodný obchod mohou být totiž zastřeleny na základě rozhodnutí místního velitele Čeky!
06. 11. 2012 | 15:42

Stanislav Křeček napsal(a):

to Miláno: Imuniza zákonodásrců končí se skončením mandátu. Proč myslíte že to je nějaký problém ?
06. 11. 2012 | 15:43

Sladký napsal(a):

Josef K. Odhlédnu od toho, že jste s velkou pravděpodobností duševně chorý a doporučím vám, abyste se zaměřil na historickou stopu Německa. Mimo jiné má na svědomí dvě světové války a autorství několika zajímavých lidumilných teorií, zkoušených v praxi.
06. 11. 2012 | 15:45

Stanislav Křeček napsal(a):

to Miláno: Imuniza zákonodárců končí se skončením mandátu. Proč myslíte že to je nějaký problém ?
06. 11. 2012 | 15:48

Twist napsal(a):

Pro Nea a spol. Kolik pracovníků ČT, různých vědeckých pracovišť atd. je členy KSČM? Jmenujte je vy. Pokud nebyli vyhozeni, tak se tam z různých důvodů nedostali.
06. 11. 2012 | 15:51

A.H. napsal(a):

to buldatra
Správně se tomu říká "parlamentní žvanírna."
06. 11. 2012 | 15:55

Princ Drsoň napsal(a):

to neo
"Jak se kalila ocel..."
06. 11. 2012 | 15:58

neo napsal(a):

Twist:

pane Twiste, matláte dohromady docela dost věcí.

1) je docela rozdíl mezi člověkem nějakého smýšlení, člověkem v nějaké straně a člověkem v extremistické straně.

2) je rozdíl mezi vyhozeným a z různých důvodů nepřijatým.

3) je rozdíl mezi obecným výrazem zaměstnání a úzkým okruhem pracovníků ČT nebo vědeckých pracovišť.
Pokud tedy trváte na svém, měl byste svou původní větu modifikovat z :" ale pro své možné levicové smýšlení lítají ze zaměstnání" na " ale pro své možné členství v KSČ se nedostávají do ČT a na vědecká pracoviště"

i tak je to nepodložená spekulace, ale alespoň to není paušální nesmyslný blábol, nýbrž zúžení vzhledem asi k vašim zkušenostem.
06. 11. 2012 | 16:04

Glosator napsal(a):

to resl
Fotovoltaický megatunel z dílny ČSSD+KSČM+KDU-ČSL (včetně Kalouska) + US-DEU působí VĚTŠÍ škody (jen letos 40 miliard), než to, co se dohromady rozkradlo při divoké privatizaci v 90 letech. A jak pravil na kongresu ODS ministr Kuba, už přímo ohrožuje ekonomiku a pracovní místa. To celé bylo prosazeno proti Klausovi a poslacům ODS.
06. 11. 2012 | 16:06

neo napsal(a):

Princ Drsoň:

to jsem nikdy nečetl
06. 11. 2012 | 16:07

Glosator napsal(a):

to neo
Odsouzení Smetany je NAPROSTÁ NEHORÁZNOST, čmárání po plakátech je LEGITIMNÍ součástí agitace před volbami.
Týce bych s tím naprosto nesrovnával, jeho jednání považuji za exhibicionismus a možná i poškození správné funkce semaforů z hlediska špatně vidících.
Pussy Riots rozhodně nepatří do vězení. Ale na pokutu za výtržnost během bohoslužby by to asi bylo.
06. 11. 2012 | 16:14

český maloměšťák napsal(a):

Glosator
Cudně jste nezmínil senátory z řad ODS - kterých pro tento tunel hlasovalo víc - než např. senátorů za KDU ČSL a celkově byl počet zákonodárců z ODS, kteří pro zákon hlasovali skoro třikrát tak větší jak z DEU-US. /6 poslanců z ODS se hlasování zdrželo/
Smím se zeptat proč ?
06. 11. 2012 | 16:15

neo napsal(a):

Glosator:

musím s tím srovnávat i Týce. Správná funkce by byla poškozena, pokud by změnil program a nebo přehodil či jinak změnil barvy. Ty ale zůstaly zachovány.

Trest je přísný.

U Smetany rovněž. Kdyby čmáral na fasády nebo přímo na dopravní prostředky, tak se to dá akceptovat, ale billboard? Za to by ani neměl být souzen.
U Pussy Riots se opět jedná o přehnaný trest. Pokuta nebo podmínka by nebyla od věci.
06. 11. 2012 | 16:18

Karel napsal(a):

...vidím to stejně, pane Kuchaři, nenechte se případně znechutit. jen tak dáááááááááááááállllllllllllllll
06. 11. 2012 | 16:20

Princ Drsoň napsal(a):

to marxík
Uvítal bych, kdybyste o správnosti svého pohledu na totalitu mohl přemýšlet v Jáchymově. Dostat se tam bylo počátkem 50 let velmi snadné.
Ale většině ostatních lidí bych tu hrůzu nestál.
Mimochodem, normalizaci hodnotím hůře, než Gottwaldovu éru, přesto, že režim už téměčř nevraždil. ALE Gottwald měl ještě nadšence, kteří to dělali z přsvědčení, za normalizace bylo nad slunce jasnější, že vše je jen o prebendách.
Ten, kdo totalitu nezažil, ji není schopen pochopit.
A kdyby oběti exekutorů nebyly pos** až za ušima, nikdo by se neodvážil exekutora dělat! Vždyť ho nemůžou pověsit, ani kdyby pobil deset exekutorů...
06. 11. 2012 | 16:23

Historik napsal(a):

to Sladký
Musím Vás upozornit na to, že historie dala za pravdu kolonizátorům. Po jejich odchodu se věci VŠUDE změnily k horšímu, počet obětí válek a masakrů jde do milionů, opět přišel ke slovu i kanibalismus. V JAR raketově vzrostla zločinnost a přitom do horníků stříli i "černá" vláda...
Války vedly, bohužel všechny režimy v dějinách. Ve WW2 stály proti sobě dva SOCIALISTICKÉ státy. Na totožnost režimů Třetí říše a SSSR upozorňovali před WW2 i naši činitelé.
06. 11. 2012 | 16:39

Karel (taky) napsal(a):

No, jestli je exponent "jihočeského knížete" pan Kuba jediným slušným ódeesáckým funkcionářem, tak je to jasné - ODS je konečně v zadeli.

Teď ještě kdo nám vrátí ty stovky miliard, o které nás všechny oškubala?
06. 11. 2012 | 16:45

Glosator napsal(a):

to český maloměšťák
Hlasování máte zde.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdo-nam-zdrazil-elektrinu-due-/p_politika.asp?c=A101003_121803_p_politika_wag
A jen připomínám, že poslanecká sněmovna může zvrátit rozhodnutí senátu pouhými 101 hlasy. To nic nemění na blbosti těch senátorů ODS, kteří se dali ukecat B. Moldanem, který už mimochodem ODS opustil a kandidoval neúspěšně do Senátu za TOP 09.
Vaše matemetika je manipulativní, POUZE ODS byla většinově PROTI (i v tom senátu zákon podpořilo 18 senátorů ODS ze 37, ve sněmovně pro zákon 180/2005 Sb nehlasoval z ODS NIKDO) a to nemůžete popřít!
06. 11. 2012 | 16:49

Josef K. napsal(a):

Sladký. O ČEM asi svědčí nejen Vaše antiněmectví? Je to také antirumunství, anticikánství, antifrancouzství? Vaše argumentace je swměšná, minimálně tím, že první světová válka vzniklad v důsledku napjatýách rusko německých vztahů a byla vyprovokována Ruskem a jeho pravoslavnou imperiální ideou. Pokud jde o válku druhou, pak jistě nepomineme zásluhu USA a vítězných zemí ve válce I. Jinak , pokiud připustíme nějakou spekulaci, SSSR se chstalo na rozpoutání podobné války v zájmu impréria, pod pláštíkem internacionální proletářské revoluce. Čtěte Stalina. Předně o tom, že nic nevíte. Patrně ani netušíte, že germány nejsou jen Němci, ale že jste jimi obkopen od Severu až po Jih. Kořeny nacismu, resp. fašismu, obecně totality, lze velmi průkazně vystopovat ve většině vlivných zemí již od poolední třetiny devatenáctého století.Vč. USA. To souvisí s tím, co lze nazvat "vstoupením davu do historie". Vznik SSSR byl jeden z póĺů vzniku totality, stejně jako nicismus a fašismus a jiné formy, frnakismus , Salazarův režim, britský koloniální režim, Pilsudski,zcela zjevně konec 1. čsl. republiky, již od první poloviny třicátých let, a republika druhá atp. Rád připomenu, že velmi významnou část čsl. vojáků v zahraničních jednotkách tvořili židovští občané čsl. státu, na rozdíl od těch pravověrných. Antisemitismus po roce 45 v ČSR a nástupnických státech je zcela neprobádaná a zamlčená kapitola. Takže jste, jak je zřejmé, naprostý pitomec. Patrně ještě mirgorodský k tomu, tedy ten, kdo si užil svého husákovskéhop společenskéhop poskuku do výšin spolůečnosti. Přívlastek naprostý je o tom, že Vám není pomoci. S pitomci bez tohoto přívlastku se ještě bavit dá.
Pokud jde o dluhy, pak už vůbec nemá smysl vstupovat do těchto diskusí. I dluh je intelektuální téma, které vyžaduje hodně znalostí a které mirgorodský pitomec težko vůbec definuje.
Sladký, snad si změňte nick na slaďoučký,. aspoň bude sranda. A hlavně řeště, že vyvrácený patník na 10 kilometru silnice Pardubice Hradec ovlivňuje atmosfewrickou výši nad Brazílií. To Vám jde.
06. 11. 2012 | 17:11

Čehona napsal(a):

No a co?
Demokracie je "vádnutí z vůle lidu", nebo snad ne?
Pokud ve volbách vyhrají komunisti, čínská lidová strana nebo hizballah, pokud si je lidé zvolí, budou tedy vládnout.
Pořád se zde někdo ohání Marxem, ale ten se musí v hrobě obracet, jak jeho učení překrucují. Doporučuji vřele k přečtení. Totiž, to co je v ČR není demokracie, ale diktatura kapitálu.
06. 11. 2012 | 17:15

John Novak napsal(a):

Heh, ten, kdo pamatuje komunistickou "totalitu", musí s grafem souhlasit. Za komančů toho musel člověk hoooodně udělat, aby ho vyhodili z práce či aby se dostal do basy... Dnes stačí namalovat tykadla, někde se shromáždit na ulici... prozradit platy papalášů, natočit a zveřejnit přestupky papalášů... heh, mládež je už tak vypatlaná, že tyto "demokratické výdoblitky" považuje za normální a stále věří hororovým povídačkám o zlých komunistech.
06. 11. 2012 | 17:27

xx napsal(a):

Cítím z toho blogu dost velkou beznaděj pana autora. Sice pěkně popisuje současný stav, ale je naprosto bezradný v tom, co by mohlo pomoci. Nicméně v tom bezradnosti správně odhalil, že pomoci může jen a pouze občanská společnost.

Jenomže pro občanskou společnost potřebujete Občany, kteří si jsou vědomi toho, co je jejich povinností vůči společnosti a co mají pro to udělat. Takových občanů má naše společnost z mnoha důvodů velmi málo.

Stačí se rozhlídnout po diskusích, rozhlídnout se kolem a promluvit si s lidmi. Málokdo je schopen si uvědomit, CO je svoboda, natož aby věděl k čemu je dobrá a jak s ní naložit. To je příčina všeho zla které sužuje naší společnost. Od politicko/slodějské mafie až po područí státu a jeho úředníků. Lidé jsou vydáni na milost a nemilost ouřadům bez zodpovědnosti a neexistuje odvolání.

Může být zkorumpovaný úředník, může být zkorumpovaný politik, policista nebo soudce. To se všechno může stát, nelze to vyloučit a děje se to všude na světě. Jsou to jenom lidé, ne stroje. Ale ve vyspělých zemích mají lidé ještě jednu šanci, a tou je občanská společnost. Ta ale u nás schází.

Spoléhali jsme se jen na instituce a teď zjišťujeme že instituce mohou selhávat a my nemáme žádnou pojistku, žádnou ruční brzdu.

A všimněte si těch zmatených lidí v diskusích, systém a instituce selhávají a co dělají lidé ? Zcela zmatení pobíhají kolem a volají směrem k selhávajícím institucím po nápravě. Jako slepice v kurníku když přijde kuna.

Jako když zkolabuje řidič tramvaje za jízdy z kopce a v tramvaji všichni volají, že podle předpisů má brzdit a ne omdlévat. A že by se to nestalo kdybychom měli přísnější předpisy. A když se někdo z nich odhodlá vlézt do kabiny a zkusit zabrzdit, ostatní ho strhnou zpět s poukazem na to, že to přepravní řád nedovoluje a že je třeba dodržovat platné předpisy stůj co stůj.

Je to děsivé, jak moc je naše společnost ovládána otrockou mentalitou.
06. 11. 2012 | 17:44

hovorka11 napsal(a):

Xury napsal(a):

Pro hovorka11:
můžete nějak dokázat, že v USA nemohou působit žádní zahraniční obhájci práv? Děkuji.
----------------------
To se nedá dokázat.
Dokázat by se dal fakt, že nemám pravdu, protože nějakého najdete, který má povolení působit v USA. Pátral jsem, ale nenašel jsem.
USA si nenechají z venku koukat pod prsty Evropa aspoň zkusila sledovat férovost voleb:

"Jeden z pozorovatelů amerických voleb, vyslaných Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, si stěžoval, že úřady státu Ohio neposkytují volebním pozorovatelům plný přístup do volebních místností."
06. 11. 2012 | 17:57

Josef K. napsal(a):

V blozích výše se odkazuje na Zygmunta Baumanna, či spíše na celký ten aparát znalostí o společnosti, bez kterého jsou všechny úvahy o partikularitách nesmyslné. Je to pouze připomenutí prostého faktu, nevzdělaná společnost není schopna pochopit sebe sama. Mnozí zde, namísto toho, aby i v pokročilém věku zašli do knihoven, přihlásili se na univerzity či do nějakých kurzů, raději budou plácat soukromé teorie o vlivu amerického brouka na jaderný výzkum.
Pokud jste , soudruzi spoluobčané nespokojeni, začněte od vlastní orientace ve věcech, poctivé a čestné. Začněte studovat a přestaňte plácat. Objeví se před vámi netušený svět vaší reality. Teprve pak budete schopni i měnit. Takže lepší zítřky zítra nečekejte, pokud se nevydáte strastiplnou cestou vzdělání a pokory. Bohužel, mnoho děl v češtině nenajdete, ale ten základ tu nějaký je. Takže ještě pár jazyků, řekl bych, že to stojí za to i se smrtí na jazyku.
06. 11. 2012 | 18:00

Mirek-HK napsal(a):

Pro některé lidi je největším neštěstím, když dosáhnou toho, co chtěli. Šestice pohrobků V.Klause alias "PUČHOŘI" měla dostat ona procenta a situace by se posunula do rozumnějších mezí a tečka.
06. 11. 2012 | 18:07

hovorka11 napsal(a):

Problém je v tom, že občanskou společností by amici moc nadšení nebyli. Nynější vláda je totiž k nim naprosto servilní a občanská společnost by servilnost neměla.
O totalitních kamarádech amiků se ze zpráv nedozvíme, ale Rusko to "nahradí".

Zakázaná zpráva o volbach :

Kuvajtské bezpečnostní síly použily v neděli slzotvorného plynu při rozehnání zástupu demonstrantů, kteří žádali o zavedení nových pravidel hlasování v nadcházejících parlamentních volbách.

Mnozí účastnici nesankciované protestní akce byli zatčeni. Vláda podnikla zvýšená bezpečností opatření, v ulicích hlídkují vojska a obrněná technika (americká).

Před hlasováním se prohnala Kuvajtem vlna pouličních protestů. Opozice obviňuje vládu ze zasahování do volebního procesu s cílem zajistit zvolení parlamentu, který by byl vůči úřadům loajální.
06. 11. 2012 | 18:14

bavor napsal(a):

Před rokem 1989
tady vládli zlí komunisté, kteří říkali, že na západě se žije lidem hůře než u nás, protože jsou tam nezaměstnaní, bezdomovci, žebráci a podnikatelé, kteří ožebračují své zaměstnance a proto je potřeba budovat socialismus. V listopadu 1989 povstali proti těm zlým komunistům nejdříve studenti a pak celý národ a vládu těch zlých komunistů svrhl. Z některých se potom stali také politici a podnikatelé a začali budovat kapitalismus a proto tady máme také nezaměstnané, bezdomovce, žebráky a podnikatele, kteří ožebračují své zaměstnance, kteří na ně pracují . Teď se pomalu komunisti vrací, takže by zase mohli zmizet nezaměstnaní a z ulic bezdomovci a každý by zase měl právo žít plnohodnotný život a nejen těch pár procent zbohatlíků na divoké privatizaci a státních zakázkách.
06. 11. 2012 | 18:24

A007 napsal(a):

to bavor,
jak chcete žít plnohodnotný život bez nezaměstnanosti, žebráků a bezdomovců, když již není z čeho něco nového vytvářet, v tomto státě nám v podstatě již nic nepatří, vše bylo rozprodáno a zašmeleno. Myslíte, že by se volbou komunistů něco změnilo? A z čeho by komunisté tu lepší společnost budovali a šli by vůbec do toho? Já si myslím, že ta celková potupa českého národa je na místě, ať si sní, co si nadrobil. Z toho současného marastu se bude těžko vyhrabávat. Merkelová prohlásila, že hospodářská krize u nich bude trvat ještě nejméně pět let. A jak dloho si myslíte bude trvat v české kotlině? Na věky věkův! Zázraky se dějí jen u církví, ale ne v reálném životě.
06. 11. 2012 | 18:40

michal napsal(a):

>Historik: Porovnejte, prosím, s místy, kam noha kolonizátora nevstoupila, kde proběhl vývoj nerušeně. Zkuste to aspoň!
06. 11. 2012 | 18:48

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Hovorka 11!
Nádherně jste to řekl a popsal.To je opravdu poprvé,co se toho někdo takto dotkl.Fajn!
Já Vás v tom podpořím,neboď rachot kolem znovunovináře R.Johna tyto Vaše slova tak živě a pravdivě dává na světlo současnosti,že to skoro ani neni možné!Proč?
R.John - toho ví víc
-ví,tím může psát rychleji a živěji,než se to utu-
tlá
- nemusí si vše honem vše a co nejrychleji ověřovat
- zná kdo,kde a za kolik se to odehrává či bude
- největší,co v tom je je závist,neboď jeho zisky
budou zaručené,dlouhodobé a největší
Nejvíce mě zaráží a považuji to za podlost dnešních jeho kritiků,že když se dral nahoru a byl tam,v nejvišší poli-tice,že na něj nikdo takto z ostra,nevybíravě atd. neútočil.Je pravda,že to dnes ustalo,ale to proto,že tu máme mnohem nebezpwčnější problém,a to je naše vláda!!!
Tragedie,ti všichni pražáci.To je to největší zlo v naší republice!!!
06. 11. 2012 | 18:49

Pamětník napsal(a):

to Jirák
Žil, byl soudruh Martin Lacis, jeden ze zakladatelů Čeky a první náčelník Čeky na Ukrajině. Proslul instrukcí "Neptejte se, co kdo spáchal, ale k jaké patří třídě." Tomu mohli chudí občaně tleskat. JENŽE za pár let se soudruzi rozhodli, že všechny "zkolektivizují" a spotřebu omezí "až na hranici hladu." Toto není prosím moje vymyšlenost ani vymyšlenost bělogvardějských emigrantů, ale oficiální politika bolševiků, dá se to dokonce najít v dobových tiskovinách, a to i v češtině. A protože rolníci nebyli z toho nadšeni, pobrali jim všechno a vyvolali hladomor, při kterém zemřelo na Ukrajině 6 milionů Ukrajinců (přibližně stejný počet, jako v případě Židů, povražděných nacisty). To už se lidem líbilo méně, a utěšovali se mimo jiné lichou nadějí, že jak jim bolševici říkali, zlí imperialisté SSSR napadnou a obnoví tam kapitalismus ("Říkají nám, že nás chcete napadnout. Už aby to bylo, horší než teď to být nemůže").
A nakonec byl na rozkaz soudruha Stalina zastřelen i sám soudruh Lacis. Prvním tajemníkem KS Ukrajiny byl pak jmenován soudruh Chruščov. Musel být jmenován, nemohl být formálně zvolen, protože skoro všichni členové ukrajinského politbyra byli zastřeleni.
Než komunisty to raději Hitlera. Bral větší ohled na obyčejné lidi než Stalin. Dokud nerozpoutal válku, byl jeho režim asi tak na úrovni režimu soudruha Gottwalda u nás.
06. 11. 2012 | 20:44

Glosator napsal(a):

to Sladký
O USA víte pendrek. Ve volbách kandiduje vícero uskupení a též kandidátů na presidenta je řada. Dokonce jsme dost nedávno byli svědky toho, že v presidentských volbách byli tři vážní uchazeči (viz http://en.wikipedia.org/wiki/Ross_Perot).
Jde o to, že v USA, stejně jako v GB, mají jednokolový většinový volební systém. Ten automaticky vygeneruje systém dvou, maximálně tří, politických stran s reálnou šancí získat moc. Ostatní jsou větší outsideři, než naše "pidistrany."
Připomínám, že když chtěl u nás Pavel Wonka v 80 letech kandidovat jako nezávislý kandidát ve volbách, byl normalizačním režimem zavražděn! http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Wonka
06. 11. 2012 | 21:17

Historik napsal(a):

to Čehona
Z vůle lidu se k moci svého času dostal i jistý Hitler. Totalitní moc ovšem už nikdy nepřipustí, aby byla od moci odstavena. "Jakmile se jednou dostaneme do úřadů, už z nich nikdy neodejdeme, leda by nás bynesli jako mrtvoly."
Soudruhy Hitlera a Goebbelse museli skutečně vynést jako mrtvoly, z bunkru v obklíčeném a rozbombardovaném Berlíně...
"Chtěli jsme moc získat legálně, ale nechtěli jsme ji vykonávat legálně" - opět Goebbels.
06. 11. 2012 | 21:23

Pamětník napsal(a):

to John Novak
K tomu, aby se mladý člověk dostal za Gottwalda na několik let do Jáchymova úplně stačilo ponechat si "protistátní leták," který mu do skříňky v šatně patrně podstrčila sama StB. Ten dotyčný, o kterém zde píši zemřel několik let po propuštění z vězení na leukémii.
06. 11. 2012 | 21:27

schlimbach napsal(a):

resl

zákony jako Patriot act nejsou slučitelné s demokracií a přijmout je může pouze totalitní režim. V nedávné době Obama podešpsal také zákon, kterým se ruší habeas corpus, což je další potvrzení, že demokracie v USA již dávno neexistuje. Humánní a demokratiská společnost těžko bude napadat jiné státy a vraždit jejich občany z důvodu ochrany ekonomických zájmů. Abyste si to ale mohl uvědomit, musel byste mít sundané klapky z očí a vytáhnutou vatu z uší, abyste viděl a slyšel.

K Rusku - v takové= situaci, ve které byl ruský národ již od 1917 roku, nebyl žádný jiný národ, pokud je mi známo. Těžko můžete upřít Putinovi, že dokázal velice rychle postavit ruského medvěda na nohy a učinil z něj zase světovou velmoc, se kterou se musí počítat. Že nedokázal za tu krátkou dobu provést komplexní změny v řídících strukturách na střední úrovni řízení má také své důvody, o kterých nevíte zhola nic.

Pokud bychom měli jako základ převzaté zákony, platné v Rusku, byli bychom na tom v mnoha ohledech lépe než jsme dnes. Kromě jiného, v Rusku se nemůže rozhodnout žádný spodní případ, p=okud nejméně jednou u některého ze stání nebyla přítomna osobně každá ze stran, takže takzvaná česká fikce doručení není možná, stejně, jako není možné, aby v rámci exekučního řízení přišel v Rusku občan o bydlení atd.

Možná by stálo za to, abyste si některé poznatky o Rusku poopravil, abyste nebyl nakonec za ...
06. 11. 2012 | 21:30

ZdeněkJ. napsal(a):

Populist
"Nikým nevolené občanské iniciativy ve, kterých je tak 1% lidí, mají určovat směr země? To je pane Kuchaři fašismus."
Zato určování směru země nikým nevolenými kmotry a lobisty (0,00..%lidí)je to pravé, demokratické.
06. 11. 2012 | 21:32

schlimbach napsal(a):

k blogu bych poznamenal pouze slova J.A.Komenského:

Má-li být však náprava úspěšná,
musí být komplexní a všestranná,
neboť nebude-li současně napravovat všechno,
co vzájemně souvisí, nikdy se nedostanete kupředu“.
06. 11. 2012 | 21:33

Princ Frsoň napsal(a):

to schlimbach
Můžete uvést jediný případ, kdy Patriotic Act poškodil nevinného? Připomínám, že právně byl Al Capone obchodník s nábytkem, jehož jediným zločinem byly daňové úniky.
Nicméně, Putin by byl pro nás možná dorým příkladem, protože demokracie U NÁS evidentně nefunguje, totalita také ne a Putin je něco mezi.
06. 11. 2012 | 22:10

schlimbach napsal(a):

Princ Frsoň

znáte podstatu zákonů Patriot Acts? Vzhedem k vašemu dotazu se domnívám, že nikoliv.
06. 11. 2012 | 22:19

Mc.Boulder napsal(a):

"Ukončete výstup a nástup: příští stanice totalita" - brilantně napsané a každému srozumitelné, to co většina z nás tuší. Myslím, že v jiných postkomunistických zemích to bude podobné. Moc a zdroje získali mafiánské skupiny, ne zabíjením a atentáty, ale vytvořením zákonů a prostředí dle svých potřeb. Demokracie v postbolševických zemích nefunguje. Jedinou naději vidím v co nejužší integraci do Evropské Unie.

A vzkaz všem mladým - utečte do nějaké civilizované země, tady bude už jen hůř a hůř
07. 11. 2012 | 00:07

Josef K. napsal(a):

schlimbach. Vaše znalost Ruska pochází od Čukovského? Vy si rýsujete realitu na svém kuchňském stolku při snídani. Píšete takové nesmysly, že je vyvrátí každodenní vydání ruských médií. Opravdu hloupoučké psát onečem, o čem nic nevím.
07. 11. 2012 | 01:24

Marco napsal(a):

Ale pane Kuchaři.

Prý: "Ne, jen všudypřítomná beznaděj, vyprázdněnost, ideologické floskule, máslo na hlavě a možná i strach. (...) Současné (oficiální) vedení ODS vršilo jeden blábol na druhý, nezformulovalo ani základní sebereflexi, natož hlubší analýzu příčin současného stavu. O způsobech řešení ani nemluvě." A řiká snad jistá iniciativa vyměňtěpolitiky.cz něco jiného? (Co by bylo alespoň trochu vidět?) A říká něco jiného váš článek? Jo, vyměňte politiky -- a udělejte to vy, protože my nevíme za jaké. Jsme totiž stejní jako oni.

A: "Kmotři (předpokládejme, že režii kongresu měli v rukou), se tedy definitivně rozhodli (...)" Jasně! Vyrobme si předpoklady a na tom základě pak stavme nové (tomu odpovídajícím způsobem nesmyslné) teorie. Pište o tom, že kmotři měli kongres v rukou, ale před tím napiště článek proč si to myslíte a kdo by ti kmotři měli být. Rád si ho pak přečtu a pochválím. Nenapíšete? Výroba imaginárních nepřátel tomuhle národu šla vždycky.

A Smetana? Smetana že je předzvěst perzekuce oponentů režimu? Smetana je tak maximálně člověk, co ničí cizí majetek a bojí se k tomu jako dospělý člověk přihlásit. Co si myslíte, že s ním policie a soudy měly dělat? Zeptat se politiků co s ním? Propustit ho na pokyn ministra spravedlnosti? Nemají být soudy a policie, čistě náhodou, politicky nezávislé? Nemáte to celé nějaké popletené?

Mluvíte o vyprázdněnosti a fluskulích a přitom jste vyprázdnění sami. Mluvíte o demokratizaci, ale místo toho se snažíte polarizovat. Mluvíte o perzekuci, ale místo toho říkáte, že justice má být na politicích závislá.

Co mi to jen připomíná...
07. 11. 2012 | 03:14

socan68 napsal(a):

Koukám, že i mezi konzultanty jsou trdla.
07. 11. 2012 | 06:25

Mojmír napsal(a):

Rebelové zklamali !!Podlehli nátlaku bossů ODS ! Dva zradili přímo programové prohlášení ODS o nezvyšování daní,tři složili poslanecký mandát,což považuji za obrovskou chybu !Nyní jsou bezmocní a nemohou hájit zájmy občanů !(To raději měli opustit sál před hlasováním!)Objevil se další zrádce a to Dobeš!Je to věš v kožichu Věcí veřejných !Doufám,že VV najdou vhodný repelent !!
07. 11. 2012 | 08:38

Simona napsal(a):

Zatím tato vláda vítězí nad občany !Občané si to ale vynahradí nejpozději při parlamentních volbách v r.2014 kdy oranžovo rudé Tsunami smete tuto vládu navždy !!
07. 11. 2012 | 08:42

rejpal napsal(a):

Mojmír
Škoda, že taky nenapíšete něco pod nickem Kunhůta nebo Krasoslava. Taková krásná jména a stále na ně nedošlo...
07. 11. 2012 | 08:47

Láďa napsal(a):

Občané ! Kteří nesouhlasíte s politikou této vlády zejm s experimenty chemika Kalouska přijďte na demonstraci 17.listopadu na Václavské náměstí!Hodina srazu bude jistě vyhlášena v médiích !Vezměte s sebou transparenty s nápisy např.Dost bylo Nečase,chceme lepší časy !Také klíče s sebou jestli domovní nebo francouzské nechám na Vás !Přijeďte i přespolní !Čím více demonstrantů ,tím hůře pro tuto vládu !Včera na ČT 24 byl ekonom,který jasně ukázal,kde vláda může sehnat peníze a nemusí se zvyšovat daně !Jenže jsme v rukou neschopných -viz.chemik Kalousek !!
07. 11. 2012 | 08:49

Monika napsal(a):

Studenti !Pokud nemáte zájem o zvyšování školného a tato vláda vás sužuje, přijďte 17.listopadu na Vyšehrad odkud se půjde na Národní třídu a dále na Václavské náměstí,kde se spojíte s dalšími demonstrujícími občany !Musíte mít připravený krizový plán,pokud Vám těžkooděnci přehradí cestu !
07. 11. 2012 | 08:54

schlimbach napsal(a):

Josef.K

vskutku úsměvné to, co jste napsal :)
Abych Vás ale nenapínal, já znám Rusko z vlastní a dlouhodobé zkušenosti - na rozdíl od vás. Pokud je pro vás relevantní, co píší noviny, jste jistě šťastný člověk :)
07. 11. 2012 | 08:59

Mojmír napsal(a):

Vzkaz pro rejpala !Pokud chcete rejpale,aby amalgámová plomba stále 400 kč,loyálně podporujte tuto vládu.Ale ti kteří nechtějí být žebráky,protestují !
07. 11. 2012 | 08:59

resl napsal(a):

Sladký,
nemíchejte sem Kongo,nebyl jste tam, nežil jste tam, rodinu jste tam neměl, ale urputně se vyhybáte marastu, ve kterém jste žil tady. A to jen proto, že komunistckou hrůzu tolerujete. A to prosím proč ? Proč ukazujete vy bolševici pořád "ven." Tady jste se cítili zřejmě ve svém živlu.

alojz,
nikdy jsem nevolil ODS, věřit mi to nemusíte, ale styděl bych se to napsat, kdyby to bylo jinak.
07. 11. 2012 | 09:01

rejpal napsal(a):

Mojmír
Tak proč všechno nepíšete pod stejným nickem, nemusíte opakovat všechna jména v kalendáři. Těžko brát vážně mulťáka, ať si píše, co chce.
07. 11. 2012 | 09:09

Jaroslav napsal(a):

Co bylo za socialismu !Byla vláda komunistů,ale všicni občané měli práci,žili důstojným životem,bezdomovci se nemuseli válet po nádražích,města nebyla zmalována jako pankový klub,zravotnictví a školství bylo zdarma !To se ale v TV v seriálu Vyprávěj nedovíte !Já jsem socialismus prožil!Teď je to pro občana ekonomicky daleko horší !Je 1 milion exekucí a je 1 milion chudých !Navíc tato vláda je dosti neschopná takže vede občany směrem k Řecku !!
07. 11. 2012 | 09:14

resl napsal(a):

schlimbach,
Státy jsou bohužel zatím jednou z mála nejdemokratičtějších zemí na světě a proto lidé neutíkají pracovat a žít tolik do z. Evropy. O východní se raději nezmiňuji. Co je prosím na mé větě nepravdivé ?

k Rusku
já nevm zhola nic, jak píšete, o důvodech, které vedly Putina provést "komplexní změny." Ví víte co to je ? Nebojte se těmi "změnami" nazvat návrat k bolševické totalitě, vraždění pol. odpůrců, zavírání do kriminálu každého, kdo by mohl cara s rybíma očima ohrozit. V Rusku pane téměř nic nefunguje skoro sto let, jak dlouho ještě budu muset Rusové čekat a snášet šikanu od bývalých komunistických ožralců. Kolik generací má čekat a nechat si od nich ničit život. Víte vůbec co píšete, prožil jste tu dobu ? Neurážejte se, ale rozumíte aspoň trochu, jak žije Rus desítky let ? Na co má přád čekat ? Díky I-netu to snad už nebude trvat dalších sto let. Neinformovat, uzavřít se, to je cíl Putina a samozřejmě jeho českého protějšku na Hradě. S neznalým občanem se lépe vládne a samozřejmě lépe zametá. Ani Rusové tam žít nechtějí a prchají každoročně statisíce, proberte se, je to stále totalitní stát, kde se vám nedostane ochrany ani od soudů ani od policie.
07. 11. 2012 | 09:35

Pepíček Pražáček napsal(a):

Ale ovčené, vyndejte si hlavyze zadnic, lidi kradou, je to jejich přirozenost, stejně tak korupce. Jediná efektivní cesta jak tomu zabránit je eliminovat příležitost. Skutečné zlo je v poměru státních (veřejných zakázek) v celkovém mixu, existence dotací EU atd.
ODS? - Kubera, Pospíšil, Tošenovský... to by šlo. Bohužel žijeme v době, kdy EQ všeobecně vítězí nad IQ. Zaplať pámbů za Nečase, protože ten skutečně nebezpečný je Blažek. Stačí vzpomenout na jeho působení v Praze.
07. 11. 2012 | 09:37

Oslýk CIA napsal(a):

Schlimbach:

Rusko možná znáte, ale o Státech toho víte dost málo, jak patrno. Navštívil jsem oboje a nelze srovnat.

A vaše teorie, kterak "Putin postavil medvěda na nohy" může být vysvětlena jediným grafem - najděte si cenu ropy v posledních deseti letech.
Možná vám to vysvětlí víc, než Putinovy zázračné státnické schopnosti. Rusko je vpodstatě ropný šejchanát. Když jde ropa nahoru, dokáže úspěšně vládnout skoro kdokoli.

Ale možná o tom mají u vás v Lubljance dávno jasno a jenom s námi tak špásujete.
07. 11. 2012 | 09:58

schlimbach napsal(a):

ressl
gratuluji, jak se vám podařilo sepsat tolik doměnek do kirátkého komentáře - těžko co k tomu dodat. Nechám vás tedy v klidu žít, spěte sladce :)

Oslýk

Státy jsem také navštívíl, takže nepíšu o něčem, co jsem neviděl. V Rusku jsem dlouhodobě žil a stále tam často jezdím, takže také vím, o čem píšu a vím to z vlastní zkušenosti.
Jinak nepíše se v Ljubljance, ale na Lubljance :)

Ressl a Oslýk
Musím ale napsat, že vaše představy o Rusku jsou velmi úsměvné i o tom, jak Rusko decimují ožralci v jeho čele. Určitě by vám neškodilo seznámit se s oficiálními dokumenty z odtajněných archivů a swhlédnout i pár dokumentů natočených i zahraničními médii, abyste se v pohledu na Rusko, jeho historii a technické možnosti a schopnosti přiblížili alespoň trochu realitě. O tom, kdo skutečně decimuje ruský národ, byste se dozvěděli též celkem zajímavé věci, ale pochybuji, že byste je byli schopni rozdýchat.
Rusko má brovské množství problémů, které musí vyřešit. Ono si je nakonec vyřeší, jako ostatně vždycky v minulosti. Smutnéí je, že to řešení nebude rychlé a bude stát ruský národ ještě mnoho sil .

K USA - společnost, která schválí a akceptuje zákony Patriot Acts již z principu nemůže být demokratická. Přidejte si k tomu i způsob voleb a můžete o demokracii pochybovat úspěšně též. Chápu, že se vám to nehodí do vaší ideologické zahrádky, tak si pěstujte své vidění světa v tichosti a soukromí dál.
07. 11. 2012 | 10:12

marxík napsal(a):

Pepíčku,
vy jste hlava otevřená. Zcela v duchu vašeho kruciálního poznatku navrhuji vrátit se k rovnostářskému socialismu, kde každý kdo vyčnívá je rázem podezřelý z nepravostí, a povahy nepříkladné, o kterých jste se zmiňoval, budou zákonitě zdrženlivé ve svých hrabivých projevech.
Vidím vás před sebou, jak jste se právě praštil do čela, a zpytujete svědomí, že vás toto jednoduché a přitom geniální řešení nenapadlo.
07. 11. 2012 | 10:26

Oslýk v zákopech napsal(a):

Schlimbach:

za decimující ožralce nepřebírám odpovědnost. Můj nápad to nebyl.
za nesprávný pravopis Lubjanky naopak ano, mea culpa.

"společnost, která schválí a akceptuje zákony Patriot Acts již z principu nemůže být demokratická"
- to jste nám už řekl, je to volovina, vy na ní trváte, takže se na tom zakopáme a dál se asi nehneme.
07. 11. 2012 | 10:32

schlimbach napsal(a):

Oslýk v zákopech
ano, trvám na své volovině, uléhám tedy též do zákopu :)
07. 11. 2012 | 10:42

Kyle napsal(a):

Pane Kuchaři, máte samozřejmě 100% pravdu.

Ale protože úroveň kritického myšlení v naší společnosti je velmi mizerná ( i díky "péči" pravicových stran o rezort školství v posledních letech ) a společností tím pádem cloumá kognitivní disonance na plné pecky ( jak dokumentuje řada příspěvků v diskuzi), tato společnost si zaslouží putinizaci na vlastní kůži. Teprve pak možná, zase na chvíli, prozře.
07. 11. 2012 | 10:47

resl napsal(a):

schlimbach 10:12,
v podstatě jste přiznal, že Rusko je pořád na dně, nebo jak dlouho a kolik generací má ještě čekat ? Konkétní argumenty krásné budoucnosti mít nemůžete, nejsou, protože ani svoboda v Rusku není. Jste dost inteligentní, abyste to pochopil a netrval na svých dogmatech. Pokud nejste kovaný, to by měnilo situaci.
07. 11. 2012 | 11:07

schlimbach napsal(a):

resl

myslím, že jste též dosti inteligentní na to, abyste věděl, o čem píšu a to dlouhodobě a vaše psaní o "krásné budoucnosti" atd, které zmiňujete ve svém posledním komentáři tedy pominu. Snad dokážete též pochopit, že hloubka dna Ruska za éry miláčka západních politiků Jelcina byla podstatně jiná než hloubka dna po Putinově angažmá. Pokud si k tomu připočtete, že nový jedinec, který se dostane do soukolí starých zvyklostí a vazeb, chce skutečně něco změnit, že se mu to nepodaří ani za den ani za rok, že musí postupovat krok za krokem, musí hledat nové spojence a vyměnit celý střední článek řízení nelze též vyměnit během krátké doby, tím spíše, že podstatnou část tohoto článku řízení mohou změnit pouze občané v municipalitách.
Pokud vám jde o získání informací o pravém stavu věci - zajímavé je shlédnoput videa a přečíst si dokumenty hnutí KOB (концепция общественной безопасности), kde nedávno zesnulý generál Petrov (bývalý zástupce náčelníka kosmických vojsk) jasně a loogicky rozplétá minulost a její vazby na přítomnost, ukazuje cesty řešení ...
Není to o nějaké kovanosti, ale o zdravomyslí, sachopnosti přijímat, třídit a vyhodnocovat informace a udělat si nakonec vlastní názor. Že můj je nakonec jiný než mainstremovými médii a tupouny prezentovaný, za to já nemohu :)
Hranice mezi demokracií a totalitou je velmi tenká, to asi víte - jsou zákony Patriot acts na hranici nebo již za ní? Já jsem přesvědčen, že jsou daleko za ní. Vy to tak nevidíte, je to váš názor a já vám jej již nebudu brát.
07. 11. 2012 | 11:33

Oslýk zapadnik napsal(a):

resl:

Nemám dojem, že by Schlimbach tvrdil, že je Rusko na dně; naopak byl prý medvěd postaven na nohy. Lišíme se (já a Schlimbach) v příčině tohoto medvadova zmrtvýchvstání; on tvrdí, že to prý schopný Putin, já tvrdím, že docela prostě světová cena ropy.

Pokud tím "na dně" myslíte ruské obyvatelstvo a jeho práva, pak si nejsem jist, co tvrdí Schlibach, ale já tvrdím, že Rusové nikdy žádná práva neměli a tudíž jim ani nijak moc nechybí. A ti nešťastníci, co to vidí jinak, takzvaní "zapadniki", mají jako obvykle smůlu.
07. 11. 2012 | 11:36

Oslýk politolog napsal(a):

Schlimbach:
Otázka, zda "jsou zákony Patriot acts na hranici nebo již za ní?" s případnou odpovědí, že "již za hranicí",
je diametrálně odlišná od závěru "společnost, která schválí a akceptuje zákony Patriot Acts již z principu nemůže být demokratická".

Demokratická společnost schválí plno blbých zákonů, aniž by tím nutně musela přestat být demokratická.
07. 11. 2012 | 11:41

schlimbach napsal(a):

Oslýk politolog

blahopřeji vám k vašemu názoru - Demokratická společnost schválí plno blbých zákonů, aniž by tím nutně musela přestat být demokratická.

Myslím, že je podstaný rozdíl, jestli společnost schválí blbý zákon nebo zákon, kterým pošlape veškerá ústavní práva a svobody občanů. Ona i ta demokracie je nějak definována, ale asi vám to nic neříká.
07. 11. 2012 | 11:57

resl napsal(a):

schlimbach :Rusko má obrovské množství problémů, které musí vyřešit. Ono si je nakonec vyřeší, jako ostatně vždycky v minulosti. Smutnéí je, že to řešení nebude rychlé a bude stát ruský národ ještě mnoho sil .

Za sto let už by se mohlo dojet do venice po silnici. Jenže oni navedli obyvatelstvo, že zbraně jsou přednější.
A tak to hustí do nich pořád s tím, že NATO si brusí zuby na ně. Dost tomu věří v tom vidím zákeřnost vůči lidem v Rusku. Pravdu neznali, neznají a Putin dělá vše pro to, aby ji nikdy nepoznali.
07. 11. 2012 | 12:48

eM napsal(a):

Rusům Putina docela závidím. Obrana tradičních hodnot, vlastenectví a zájmů země. Masivní zásahy vůči nepřizpůsobivým a zemským škůdcům (Čečna). Kéž bychom u nás měli někoho takového.
07. 11. 2012 | 14:18

Medikolog napsal(a):

Hmm, pane Kuchaři,

poslanec Rath je stále protiústavně držen mimo sněmovnu a je mu bráněno ve výkonu mandátu svěřeného mu voliči. Nepravomocně odsouzený kriminálník ochotný za "amnestování" sněmovnou odhlasovat každé (pan Stejskal by se zlobil, však víte;) však ve sněmovně je a hlasuje.

Dámy a pánové, na takovou absurditu by nepřišel ani Havel..
07. 11. 2012 | 14:44

schlimbach napsal(a):

resl

připadáte mi jako momentálně retardovaný člověk, jinak si totiž nedokážu vysvětlit vaše stupidní reakce. Co se týká cest - mnoho jich není nic moc, pokud to nejsou hlavní tahy mezi velkými městy (u nás ta D1 a jiné cesty také nic moc). Rusko má jinou rozlohu než my nebo jiné evropské státy, mají 11 časových pásem na svém území, mají i jiné priority a způsoby řešení problémů.
Nejswte vůbec schopen akceptovat, že historicky se na ruském národu vyřádila celá spousta dacanů, byla eliminována jejich elita zcela cíleně atd.

Že museli zbrojit? To je snad objektivní důvod. I tak se podívejte na výdaje USA a Ruska na zbrojení - kdo vede? Myslíte si, že si mohou dovolit zaostat aby nedokázali ubránit svoji vlast?

Už mi nepište s člověkem vašeho formátu skutečně nechci ztrácet svůj čas.
07. 11. 2012 | 14:46

Inkvizitor napsal(a):

Položil jste otázku: "Jak se to vlastně stalo? Kdy a kde to začalo? Jak to, že jsme si ničeho nevšimli, nic nebo jen málo proti tomu dělali?"
Na to bych vám odpověděl jediné. Kdy a kde to začalo? Zhruba v roce 1985, kdy pro udržení ekonomiky západních státu bylo nutné stůj co stůj získat ekonomické prostředky východních států, aby se očekávaná krize jejich systému co nejvíce oddálila.
Jak se to vlastně stalo? Na základě pravidla "každý má svou cenu" byl zaplacen prostřednictvím disentu ten, kdo mohl ze svého postu ovlivnit vše, co vedlo k listopadu 1989. Dalo by se říci se byla placena jakási pátá kolona v řadách členů KSČ i mimo tuto stranu. Bylo chybou tehdejší KSČ, že místo kvality podporovala spíš kvantitu členské základny. Jako rez se zažírá do kovu, tak i v případě členů této strany bylo již zdravé "jádro" této strany velmi tenké a pod hlubokým nánosem "humusu", protože hlavní objem členů tehdejší KSČ už byl humusovitý. Okamžitě po roce 1989 tento "humus" odpadl a vytvořil si vlastní strany.
Vzhledem k tomu, že již velmi dlouhou řadu let před listopadem 1989 přicházel každý obyvatel této země při úředních jednáním do kontaktu hlavně s člověkem, který byl /s vyjímkami/ převážně součástí tohoto "humusu", vytvořili si normální, pracující občané této země záporný obraz systému tehdejšího státu. Hlavně podle názorového přístupu - jaký je jejich člen a jak rozhoduje, takoví jsou všichni.
Po listopadu 1989 málo kdo pochopil, že tehdejšímu "humusu" svěřili starost o stát. A co se stane, když je dána moc "humusu" a ten má možnost se dostatečně dlouho "naležet"? To je vidět stále víc a víc.
Velmi malé procento obyvatel tohoto státu má svůj vlastní názor, neovlivněný mediálně. Velmi vysoké procento lidí se zajímá o to, jaký názor má nějaká celebrita a pak se s tímto názorem ztotožňuje. Pro pár korun jsou mnozí schopni zahodit svoji hrdost, důstojnost a poníženě se plazí před těmi, kdo peníze mají. To jsou jen jedny z mála příčin, které stále víc a víc utápí obyvatele této země do bahna podřízenosti těch, kdo tímto způsobem s lidmi této země manipulují.
Každý Psohlavec, který byl hrdý na to, že chrání českou zemi by si před leckterými z nás uplivnul, nesaháme našim předkům ani po kotníky. Na rozdíl od nich totiž nikoho z vás zřejmě netrápí svědomí z toho, v jakém stavu zemí předáte svým potomkům. Vlastně, musím se opravit, ono už nebude za pár let ani co předávat...
07. 11. 2012 | 16:21

fikus napsal(a):

....i ten slavný Uljanov byl německý agent
07. 11. 2012 | 16:47

schlimbach napsal(a):

inkvizitor

podepisuji
07. 11. 2012 | 18:09

Radovan II. napsal(a):

Jen tuneláři straší totalitou. Pane Kuchaři jste směšný,nejste v této době cool. Česko je vyžrané jak po nájezdu velkých krys, kterým se říká kmotři a tuneláři. Vy k nim také patříte ? Protože jen tunelář volí tuneláře. Vy si své příjmy zasloužíte??? Asi máte nějaké vroubky s daněmi, že se bojíte pořádku. V podnikatelské sféře je otřesný bordel, tam se neplatí od vlády kmotra Topolánka daně, proto nejsou penize na nic. Obyčejní poctiví zzaměstnanci musí platit i minimální mzdy 8 tisíc, a možná jsou chytřejší a pracovitější než Vy. Pro Vás bude nejlepší řešení, když se Vám nelíbí levice, která chce dobro pro všechny co poctivě pracují nejen pro českou rozežranou smetánku, jejíž platy,které si sami stanovili a podvody s daně způsbili celý státní dluh. Počítejte, jestli bez kalkulačky a poradců umíte. Je mi vás líto. I am sorry. Nejlepší řešení koupit si nový kufr a letenku za kámošem Krejčířem, ten také šidil na daních a těm co se to prokáže tak věnujeme tepláky.
07. 11. 2012 | 18:16

Oslýk, stále ještě politolog napsal(a):

Schlimbach:
nějak ztrácíte glanc, soudě podle toho, že je váš oponent už rovnou retardovaný.
Ale raději k věci:
Demokracie je definována různě, je to docela složité komplexní zařízení, a často se mluví o "míře demokratičnosti", málokterý politolog přemýšlí v binární logice ano/ne.
Pokud je nedemokratická každá společnost, která má jeden a více nedemokratický zákon, potom žádná demokracie na světě neexistuje a ani neexistovala.

Ovšem když tak poslouchám Inkvizitora a váš souhlas s ním, je zřejmé, že se naše představy o demokracii skutečně diametrálně liší.
08. 11. 2012 | 13:59

Radovan II. napsal(a):

Ano, s Vámi pane Kuchaři, který příjdete k penězům tak lehce, jako nikdo. Zkuste dělat klempíře a to 7 dní v týdnu a poserete se.A to si vydělá s přesčasy sotva 20 tisíc čistého. Vraťte se do hrobu, nebo si kupte letenku za kámošem Krejčířem.
idé probuďte se. Místopředsedou senátu se stal korupčník Čunek, který byl trestní stíhán za korupci a osvobodila ho jen justiční mafie na rozkaz kmotra Topolánka.
Kde jsme to???
Quo vadis Senáte ?
Quo vadis pane Štechu, já bych se raději vzdal funkce,než s takovým člověkem spolupracovat !!! Čunek asi své voliče v Senátu opil slivovici, dělat to tak i ve volební kampani- Obcházel se štamprlí domovy důchodců a nemocnice.
Navíc je to známý valašský rasista.
Od začátku roku měl v Senátu obsensi 60%, to nikomu proboha nevadí?
Jak to, že Čunek, vyučen jen automechanikem, vyhrál nad JUDr. Vágnerovou. Nemáme v Senátu mafii za vedení Čunka, Štětiny.Línka, a dalších ????
Občané zajímejte se o to protože za chvílí tam budou i neofašisté !!!!
Nevrátili jsme se do roku 1933 k Dolfíkovi, nebude brzy senát fašistický, když podlý korupčník, absentér a rasista je místopředsedou Senátu.
08. 11. 2012 | 14:11

Bomberious napsal(a):

To: Autor článku

Onen "prokletý" politický graf je bohužel dnešní realitou a naprosto se s ním, tedy i s Vámi, ztotožnuji! Je to smutný pohled!

A jsme opět u věčné hádanky "Socialismus vs. Mocenský kapitalismus"! Trochu se nám ten dlouho vysnívaný, budovaný kapitalismus, upřímně řečeno, v podání dnešních pravicových stran (=> pod dohledem všech těch zazobaných kmotrů, velrybářů, lobistů, podnikatelů viz P. Oulický) ke zlému zvrhnul! Udělali si z politiky, a to říká s neklidem v hlase i Amnesty International CZ "krmelec", ve Vašem podání onu "dojnou krávu"!

Jedno vím jistě, že lidem nikdo nikdy nevysvětlí, že se za dlouhé roky nastřádané dluhy musí splatit okamžitě, teď hned, a že nebudou míti nárok na důchod, i když celý život řádně tvrdě pracovali (tj. ne jako v Praze!)! Oni celý život platí, platili i zdravotní pojištění mj.! A teď, když jsou na stará kolena v důchodu, tak si po 40, 50 letech kontinuálního placení zdravotního pojištění musí stejně všechno zaplatit "na dřevo" sami...! Tak čemu ten systém skutečně je? Má nějaký reálný smysl? Je to prohnilé, zkažené, v čem teď nyní žijeme, bohužel!

Dokud stát nepochopí, že nelze dlouhodobě nerespektovat, ignorovat tzv. "mezigenerační smlouvu", která zde platila již od Bismarcka, tak "po nás potopa"! Tady musí začít "babyboom", nebo na důchody již nikdy nebude, a to pochopilo i tehdy válkou zdecimované poválečné Německo!

Za článek Vám dávám jednoznačně palec nahoru! Působíte na mě jako rozumný člověk, škoda, že máme ve vládě korupčníky a "b_by"!

S pozdravem a láskou

Bomberious
jaknapravdu.infoblog.cz
09. 11. 2012 | 10:07

nikdo napsal(a):

Dobře popsaná politická realita současné české pravice, reprezentované ODS.
Brzy nastane období, kdy se k moci dostávají kreatury s názory místních diskutérů typu "RESL" !!!
09. 11. 2012 | 11:10

Yosif K napsal(a):

Nevim cerho se pan Kuchar boji - jaka vlada jedne strany? Ta je nyni na Slovensku a ve Francii kde volnou ruku dostal SFPP - Svaz Falesnych Pratel Proletaru......

Cesko dle vsech pruzkumu volebnich pruzkumu bude mit vladu dvou stran - silnejsi KSCM a slabsi CSSD.............

Typci jako Joe Ratata si mohou libovat - dozajista budou jako v peri..... nastava raj proletaru na zemi......
10. 11. 2012 | 00:57

milo napsal(a):

Já jsem přesvědčen že tento typ tak zvané zasupitelské demokracie je nejrafinovanější systém doposud,co se týká ovládání občanů.Za dvacet let došlo k úplné atomizaci společnosti,co jednotlivec to jiný názor.To se to pak vládne,žádný odpor s kterým bychom si neporadili.Můžeme si dělat co chceme a ti troubové jen čučí.Co si víc přát?
10. 11. 2012 | 18:03

Karel napsal(a):

"Protože pro klíčové hlasování Sněmovny o daňovém balíčku se sjednotí LIDEM a poslanci Věcí veřejných jako jeden nerozborný celek.
napsal(o) dé há 6.10. v 9.15, zcela jasně mimo mísu.

To je prognostik jak noha. Je to taková Dagmar Honsová zdejšího prostoru.
11. 11. 2012 | 01:40

zoro napsal(a):

je až s podivem že když vyhraje většina národa ve volbách tak se náhle rostrhne pytel s takzvanými samozvanými ochránci národa jako je nečas kalousek němcová,tluchoř adalší.a hlavně sdělovacích prostředků,které se vehementně a nezakrytě snaží očenováním dotlačit veřejné mínění k mylnému názoru že takzvaně nastupuje komunyzmus atd,,,, jen aby je nemohl nikdo odstrčit od společnéhho korýtka plného peněz nás pracujících,a samozřejmě si všiměte celkem razantního potlačování právního názoru občanů na zatím částečně svobodném internetovém světě
11. 11. 2012 | 07:44

zoro napsal(a):

Současný kapitalistický režim se tradičně skrývá před hesly jako je demokracie a svoboda. K těmto heslům, která kapitalismus garantuje, patří i několik lidských práv, která kapitalismus sice nedodržuje, ale podařilo se mu tím zmanipulovat veřejnost. Všichni je známe: právo na život, právo na majetek, právo na vzdělání atd. Je jasné, že ať mluví současný režim o těchto právech jakkoliv, jsou to jen plané sliby, které mají daleko k realitě. Na jedno právo, které však kapitalistický režim garantuje, bych se chtěl zaměřit a chtěl bych ho trochu více rozebrat. Jedná se o právo na vlastní názor. Současný režim často hovoří o tom, že v demokratické republice má každý člověk právo na svůj vlastní názor, který může vyjádřit i ve společnosti, např.svobodnou volbou či svobodným projevem. Každý může mít jakýkoliv názor, každý ho může hájit a nemusí ho měnit. Tak zní propaganda buržoazní demokracie. Buržoazní režim se na toto právo na vlastní názor velmi často odvolává, protože toto právo se sice nedodržuje, ale režimu se povedlo, aby se toto právo nedodržovalo tajně, aby na oko svoboda názorů existovala a aby se veškeré nepohodlné názory odstraňovaly tajně a opatrně.
Tímto článkem jsem chtěl uvést svůj názor na právo na vlastní názor v buržoazním systému, který nám panuje dnes. Právo na vlastní názor neexistuje, pokud buržoazie vnucuje sdělovacími prostředky nepravdivé informace, z kterých si veřejnost vytváří názor. Je tedy praktikován psychologický nátlak na veškerou veřejnost v republice, která propadá antikomunistické propagandě provázející nás „na každém rohu“. Zatím tedy existuje psychologický nátlak. Nemusíme se však bát, až se lidé začnou aktivněji bouřit, ukáže se i fyzický nátlak na všechny nepohodlné a pokrokové názory. Lidé budou mít vlastní názor v té chvíli, kdy se postaví kapitalistickému útlaku. Tehdy sami pochopí a uvidí současnou „demokracii“ a „svobodu“.

Petr Kračmar: polityci jenž v suočasné době mluví za nás většinu !!!!!obyvatelstva,nemluví za nás většinu ale za své zbohatlické kamarády jenž polityky tyto, vv,ods. atd .skrytě z pozadí řídísomozřejmě tučně platí i církevní mafie ,
11. 11. 2012 | 07:59

hovorka11 napsal(a):

Nové zprávy z USA, která se brání vydání zlata do Německa a ostatních zemí, které si tam daly do úschovy zlato (je dost možné, že tam zlato není, nebo je pančované wolframem).
Zlato nechtějí vydat a chtějí ho nadále dokládat bezcennými papírky. To je ta pravá demokracie, kterou naše vláda vydává za "nejlepší demokracii".
Obdiv naší vlády k USA má tak zcela pragmatický podklad k umění tunelovat. Naše vláda by nemohla sloužit kmotrům, pokud by neměla zcela volnou ruku v "transatlantické spolupráci" s hledáním "amerických přátel a nepřátel" v Evropě.
Američané nově nafukují inflační bublinu stálým obrovským tištěním falešných dolarů.
Nyní už ani to nepomáhá, protože "trhy" vidí, že se dolaru rostoucí země vyhýbají, takže se situace, kdy se tištění falešného dolaru vyplatilo přestává fungovat a nastávají investice do výroby zbraní a velké války. Tak to USA dopracovala.
----------------------------------

„Skutečná existence zlata není důležitá, pokud by se centrální banka Německa nerozhodla využít zlato v některých praktických věcech, neměnových účelech, například vyrábět hodinky.“
CNBC by velice chtěli, aby si investoři mysleli, že důležité jsou záznamy v účetních knihách a ne skutečné fyzické zlaté rezervy centrálních bank.
„Pro téměř všechny myslitelné operace není samotná existence zlata ve „Fort Knox“ nebo FED podstatná. Důležité je vedení záznamů. Takže zatímco FED říká, že Bundesbanka má zlato v hodnotě X, může banka jednat, jako kdyby zlato měla, i kdyby veškeré zlato pohltila černa díra.“

Alespoň je Carney racionální, aby poznal, co se stane, když půjde do tuhého:

„Jsem si jist, že Bundesbanka to chápe dobře, i když to nechápe německý soud. Není nic, čemu by prospěla inspekce zlata. Pokud tam je a je čisté, pak není žádný rozdíl v tom, jestli se o tom ví nebo ne. Pokud ne, výsledkem by mohl být naprostý chaos a důvěra v zlaté depozitáře centrálních bank se okamžitě vypaří.“

Není kouře bez ohně. Nicméně CNBC namísto toho, aby prozkoumala odkud jde kouř, tak předstírá hloupost a popírá samotnou existence kouře.

Bohužel pro FED a „Bank of England“, Hugo Chávez a nyní i „German Audit Court“ hrozí lavinou žádostí o vrácení fyzického zlata a repatriace.
11. 11. 2012 | 12:51

3,14 napsal(a):

ODS bude použita coby dojná kráva majetku ČR a zároveň bude také, spolu s dalšími koaličními stranami, dojičkou církve. To, že církev po nabytí restitucí bude vydojena materiálně, není tak hrozné. Horší bude, že vydojeny budou poslední zbytky její společenské prestiže, už tak mizerné.
13. 11. 2012 | 23:14

bass napsal(a):

Mám chuť cca půlku lidí, kteří tu jsou, poslat do prdele!!!
To si tu musíte zvyšovat svoje ega tím, že se budete hádat o naprostých pičovinách ?
Každý má nějaký svůj názor na to, jaký je tu teď režim, jaké to bylo za komunistů, atp atp...To kurva nedokážete pochopit, že na tyto témata nikdy nebyly a nikdy nebudou jednoznačné odpovědi ?
....protože 1. pravda je někde "mezi" a za 2. každý má své vlastní specifické zkušenosti, názory, povahu...?
To nemůžete pochopit, že namísto toho handrkování o detailech se teď potřebujeme sjednotit proti tomu zlu ?Můžete pro jednou ztišit tu svoji ješitnost, hrdost a ego, a projevit je proti našemu skutečnému nepříteli ?To jsme opravdu národ, který se kvůli hlouposti některých a kvůli svým emocím nedokáže domluvit na ničem, co by pomohlo všem a odvrátilo zkázu ?
Titanik se potápí a my, namísto toho, abychom šetřili čas a síly a spouštěli záchranné čluny, se budeme prát mezi sebou...
Pokud opravdu chcete něco změnit, přijďte 17. listopadu na Václavák. Věřte tomu, že pokud se nesjednotíme, bude to peklo!
14. 11. 2012 | 08:46

bass napsal(a):

Mám chuť cca půlku lidí, kteří tu jsou, poslat do prdele!!!
To si tu musíte zvyšovat svoje ega tím, že se budete hádat o naprostých pičovinách ?
Každý má nějaký svůj názor na to, jaký je tu teď režim, jaké to bylo za komunistů, atp atp...To kurva nedokážete pochopit, že na tyto témata nikdy nebyly a nikdy nebudou jednoznačné odpovědi ?
....protože 1. pravda je někde "mezi" a za 2. každý má své vlastní specifické zkušenosti, názory, povahu...?
To nemůžete pochopit, že namísto toho handrkování o detailech se teď potřebujeme sjednotit proti tomu zlu ?Můžete pro jednou ztišit tu svoji ješitnost, hrdost a ego, a projevit je proti našemu skutečnému nepříteli ?To jsme opravdu národ, který se kvůli svým emocím nedokáže domluvit na ničem, co by pomohlo všem a odvrátilo zkázu ?
Titanik se potápí a my, namísto toho, abychom šetřili čas a síly a spouštěli záchranné čluny, se budeme prát mezi sebou...
Pokud opravdu chcete něco změnit, přijďte 17. listopadu na Václavák. Věřte tomu, že pokud se nesjednotíme, bude to peklo!
14. 11. 2012 | 08:47

bass napsal(a):

Mám chuť cca půlku lidí, kteří tu jsou, poslat do prdele!!!
To si tu musíte zvyšovat svoje ega tím, že se budete hádat o naprostých pičovinách ?
Každý má nějaký svůj názor na to, jaký je tu teď režim, jaké to bylo za komunistů, atp atp...To kurva nedokážete pochopit, že na tyto témata nikdy nebyly a nikdy nebudou jednoznačné odpovědi ?
....protože 1. pravda je někde "mezi" a za 2. každý má své vlastní specifické zkušenosti, názory, povahu...?
To nemůžete pochopit, že namísto toho handrkování o detailech se teď potřebujeme sjednotit proti tomu zlu ?Můžete pro jednou ztišit tu svoji ješitnost, hrdost a ego, a projevit je proti našemu skutečnému nepříteli ?To jsme opravdu národ, který se kvůli svým emocím nedokáže domluvit na ničem, co by pomohlo všem a odvrátilo zkázu ?
Titanik se potápí a my, namísto toho, abychom šetřili čas a síly a spouštěli záchranné čluny, se budeme prát mezi sebou...
Pokud opravdu chcete něco změnit, přijďte 17. listopadu na Václavák. Věřte tomu, že pokud se nesjednotíme, bude to peklo!
14. 11. 2012 | 08:47

bass napsal(a):

Mám chuť cca půlku lidí, kteří tu jsou, poslat do prdele!!!
To si tu musíte zvyšovat svoje ega tím, že se budete hádat o naprostých pičovinách ?
Každý má nějaký svůj názor na to, jaký je tu teď režim, jaké to bylo za komunistů, atp atp...To kurva nedokážete pochopit, že na tyto témata nikdy nebyly a nikdy nebudou jednoznačné odpovědi ?
....protože 1. pravda je někde "mezi" a za 2. každý má své vlastní specifické zkušenosti, názory, povahu...?
To nemůžete pochopit, že namísto toho handrkování o detailech se teď potřebujeme sjednotit proti tomu zlu ?Můžete pro jednou ztišit tu svoji ješitnost, hrdost a ego, a projevit je proti našemu skutečnému nepříteli ?To jsme opravdu národ, který se kvůli svým emocím nedokáže domluvit na ničem, co by pomohlo všem a odvrátilo zkázu ?
Titanik se potápí a my, namísto toho, abychom šetřili čas a síly a spouštěli záchranné čluny, se budeme prát mezi sebou...
Pokud opravdu chcete něco změnit, přijďte 17. listopadu na Václavák. Věřte tomu, že pokud se nesjednotíme, bude to peklo!
14. 11. 2012 | 08:48

bass napsal(a):

Omlouvám se, nejedná se o pokus o tapetování, nějaká chybička se vloudila...
14. 11. 2012 | 08:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy