O čem bude druhé kolo prezidentské volby

15. 01. 2013 | 09:46
Přečteno 28308 krát
S jistotou už dnes můžeme konstatovat, že v druhém kole prezidentských voleb ve dnech 25. a 26. ledna 2013 rozhodne o vítězi mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem účast voličů. Jestliže přijde jako v minulých senátních a krajských volbách k urnám v druhém kole jen necelých 19 procent voličů, což je z celkového počtu 8,5 milionů necelých 1,7 milionu lidí, bude ve výhodě Miloš Zeman. Toho totiž podpoří část věrného jádra jeho voličů, kterých bylo v prvním kole milion 245 tisíc a rovněž část přibližně 450 000 poslušných voličů KSČM a zřejmě i část z osmi set tisíc voličů Jiřího Dienstbiera.

Bude-li ale účast větší hlavně díky nečekaně velké podpoře z řad mladých voličů a jejich aktivit na internetu a v sociálních sítích a městského a vzdělanějšího obyvatelstva, má vyrovnané či dokonce větší šance Karel Schwarzenberg, kterého volilo rovněž milion dvě stě tisíc, jen asi o 40 000 voličů méně než jeho konkurenta. K podpoře Karla Schwarzenberga se hned po ukončení prvního kola vyjádřila i ODS a KDU-ČSL, tedy Zuzana Roithová a Přemysl Sobotka, kteří sice získali minimum hlasů, ale upozornili tím své spolustraníky, že v ministru zahraničí vidí pro budoucnost České republiky lepšího reprezentanta. S podivem je, že se do okamžiku, kdy tento komentář píši, k podpoře nepřihlásil Jan Fischer, kterého volilo něco přes osm set tisíc voličů, i když má ke Karlu Schwarzenbergovi programově blíže, než k Miloši Zemanovi. To vzbuzuje podezření, že se svými hlasy chce obchodovat a třeba je vyměnit za nějaké budoucí místo diplomata.

Po první povolební debatě Miloše Zemana s Karlem Schwarzenbergem v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi lze konstatovat, že by následující obě čtvrteční debaty a celá zbylá kampaň mohla být věcnější a zdá se, že i slušnější. Už i proto, že levné bonmoty a školometské výklady, které se snažil v debatě Miloš Zeman používat, se míjí účinkem. Karel Schwarzenberg má větší mezinárodní zkušenost a může proto na všeobecné výroky uvádět konkrétní přesvědčivé příklady. Jde o souboj šumlujícího a ráčkujícího ostříleného starého barda s mazlivě podbízivým podučitelským lidovým vypravěčem, který to umí s davem, ale který v souboji muž proti muži se dostává do nevýhody, a to přesto, že se velice krotí a soupeř je starší. Jeho líbeznost je ale příliš hraná.

Naproti tomu Schwarzenbergova střídmost a uměřenost je přirozená, takže bedlivější pozorovatel nejspíš dojde k závěru, že zvítězí-li Schwarzenberg, bude se takhle chovat i na Hradě, zatímco bude-li na druhém největším hradním komplexu po Vatikánu sedět Zeman, mohlo by dojít "nejen k pokračování, ale i vystupňování a zvulgárnění politiky, oslabování právního státu a odmítání vyrovnat se s minulostí," jak na to upozornil slovenský deník SME. Kvůli tomu Miloš Zeman později prohlásil, že nebude se slovenskými novináři hovořit a asi si taky nevšiml, že ho nepodpořil ani slovenský premiér Fico. A to ještě neví, že někteří polští novináři o něm smýšlejí podobně jako SME.

Václav Klaus sice prohlásil, že jde o strašlivou prohru a debakl pravice v posttotalitní České republice, ale s tím nelze souhlasit. Jde o horší věc: O prohru ODS, která se vůbec za svého kandidáta nedokázala postavit. Premiér Nečas ho nepodpořil ani na jednom mítingu. Reakce ODS pak ukázala, že ztratila jakoukoliv schopnost sebereflexe, když strana svádí debakl jen na amnestii, média a Fischera. Ale i sociální demokracie prohrála, takže lze hovořit o debaklu obou nejsilnějších našich stran. Proto ani Zemanovo přirovnání k tomu, že je jako Francois Hollande, jak připomenul Jacques Rupnik, nesedí: Hollande je řádným kandidátem socialistů a ne nějaké marginální Strany práv občanů, která získala ve volbách 4,33 procenta hlasů. A zároveň Jacques Rupnik dodal, že již první kolo ukázalo, že nejhůř dopadli národovci Přemysl Sobotka a Jana Bobošíková, což je dobrá zpráva pro Evropu.

Pro nás je zase dobrá zpráva to, že by příští vláda, která bude s největší pravděpodobností převážně sociálnědemokratická, mohla mít na Hradě konzervativního prezidenta. A zároveň, že i zdánlivě velká moc různých bossů či lobbistů není všemocná: Pánové Chrenek se Soukupem se přepočítali, když svými miliony podporovali Jana Fischera a Miloš Zeman musel nechat raději pány Šloufa, Zbytka a emisara ruské ropné firmy Lukoil pana Martina Nejedlého zavřené ve vedlejších místnostech, aby je někdo náhodou neviděl. V neděli byl nucen dokonce prohlásit, že pana Šloufa si na Hrad nevezme, aby mu neubral voliče. A konec konců i pro sociální demokracii by bylo vhodnější, kdyby na Hradě seděl Karel Schearzenberg než Miloš Zeman, ale nemůže si to dovolit říci nahlas, když chce vládu, v níž sedí Schwarzenberg, svrhnout a vedení hovoří jen o "zvážení podpory". Je si totiž moc dobře vědoma toho, že by svým chováním Zeman sociální demokracii rozložil, což by ohrozilo další vývoj celé České republiky a otevřelo neúnosně velký prostor pro extrémisty vpravo i vlevo.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

roman napsal(a):

Ano, také si myslím, že každý slušný sociálnědemokratický volič bude volit Schwarzenberga.
Každopádně souboj Kalousek vs. Šlouf bude zajímavé sledovat. To jsou ale vydařené volby, co?
15. 01. 2013 | 10:04

seriózní chlapík napsal(a):

Aktivizace mladých popisovaná Hvíždalou je svým způsobem dobrá zpráva. Jedná se o kontinuitu a současně finální krok k "přemluv bábu...".
Jmenovaní vzali takto otěže zodpovědnosti za stát do svých rukou a nemohou dále obvinovat starší generaci ze současného politicko-ekonomického marasmu a zejména z toho, co teprve přijde. Pro ně samé potom beze zbytku platí "jak si usteleš, tak si lehneš".
15. 01. 2013 | 10:04

Gerd napsal(a):

Když už toho Zemana tolik pomlouváte, pane Hvížďalo, neměl bych jej nakonec volit? Doporučení "českých elit" nikdy nebylo dobré a v zájmu běžných občanů. Proč jste stejným způsobem a objektivně nezhodnotil i zápory K. Schwarzenberga? A že jich je! Třeba ten, že v případě jeho vítězství by na Hradě seděla dcera prominentního nacisty Johannese Hardbergga. Až by asistovala připředávání vyznamenání bojovníkům proti nacismu, byl by to vážně vhodný a symbolický akt. Nebo to o úplatcích a hospodaření K. Schwarzenberga, privatizaci Tesly Blatná, Becherovky, apod.
Vážně i vůči K. Schwarzenbergovi lze mít hodně a pádných výhrad. Tak proč jen kydání špíny na M. Zemana? Nejste objektivní novinář.
15. 01. 2013 | 10:04

Bob napsal(a):

"....Už i proto, že levné bonmoty a školometské výklady, které se snažil v debatě Miloš Zeman používat, se míjí účinkem. Karel Schwarzenberg má větší mezinárodní zkušenost a může proto na všeobecné výroky uvádět konkrétní přesvědčivé příklady. Jde o souboj šumlujícího a ráčkujícího ostříleného starého barda s mazlivě podbízivým podučitelským lidovým vypravěčem, který to umí s davem, ale který v souboji muž proti muži se dostává do nevýhody, a to přesto, že se velice krotí a soupeř je starší. Jeho líbeznost je ale příliš hraná.

Naproti tomu Schwarzenbergova střídmost a uměřenost je přirozená, takže bedlivější pozorovatel nejspíš dojde k závěru, že zvítězí-li Schwarzenberg, bude se takhle chovat i na Hradě, zatímco bude-li na druhém největším hradním komplexu po Vatikánu sedět Zeman, mohlo by dojít "nejen k pokračování, ale i vystupňování a zvulgárnění politiky, oslabování právního státu a odmítání vyrovnat se s minulostí," jak na to upozornil slovenský deník SME...."
Já snad nevěřím vlasním očím a uším.
Při tom výčtu Zemanových nectností mě chybí už jen to, že žere malé děti.
Dále autor zapomněl uvést, že K.S. zachránil princeznu před drakem.
Je mi z toho všeho smutno
15. 01. 2013 | 10:04

Petr z Tábora napsal(a):

Další den přináší další mediální podporovatele Herr Schwarzenberga. Na pronášené kategorické soudy k manipulaci čtenářů mám opačný názor.
Kampaň bude plná špíny, ale ty kyblíčky nebudou vylévat kandidáti, ale média - bohužel Herr Schwarzenberg má podporovatelů více, je to také dáno tím, kdo u nás vlastní většinu médií.Viz třeba majitelé SME a MFDnes, které zmiňujete.
Prezident nemůže rozložit žádnou stranu. Herr Schwarzenberg by v ČSSD podporoval EU-hujery pana Dientsbiera a Špidlu, čímž je pro ni větším nebezpečím než p.Zeman.
K tomu "podučitelskému vypavěči" Zemanovi, jak ho nazýváte, bych rád připoměl, že je to vysokoškolsky vzdělaný odborník oproti němuž Herr Schwarzenberg zvládl pouze maturitu na střední lesnické škole.
15. 01. 2013 | 10:13

kolja napsal(a):

Souhlasím s panem Hvížďalou.

Ale je možné, že "lid" se přesto ztotožní s pojídačem gothajského salámu.
15. 01. 2013 | 10:13

Mascotte napsal(a):

Mno, levičáci nemají rozum, ani penize, ani vládu, a nebudou mít ani prezidenta. To už je na mašli.
15. 01. 2013 | 10:14

seriózní chlapík napsal(a):

2roman

Alea iacta est. Kromě zmanipulovaného davu přibyla mohutná podpora studentů a nezanedbatelná podpora osob trestanců. Kalousek si jistě mne ruce!
15. 01. 2013 | 10:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Hnížďalo, pořád o tom samém,
o lhaní a demagogii, a tak ty a tobě podobní budou mít zase objednávky.
…..
Pohled z jiné strany

„Miloš Zeman je možná kontroverzní, ale v podstatě víme, s kým máme co do činění. Skutečně nebezpečné na Schwarzenbergovi je to, že česká "kulturní fronta" a pražská média z něho vytvořila pozoruhodně ryzí ukázku simulakra, lži, náhražky, mytologie, virtuálního faktu, který nemá vůbec nic společného se skutečností. V tom pražští kulturní činitelé daleko překonali propagandu někdejšího komunistického režimu, protože úspěšně vytvořili entitu, která vůbec neexistuje. „
http://www.blisty.cz/art/66947.html
15. 01. 2013 | 10:18

Silvie napsal(a):

Tak zase jeden, co volí Karla!
15. 01. 2013 | 10:20

český maloměšťák napsal(a):

"...A konec konců i pro sociální demokracii by bylo vhodnější, kdyby na Hradě seděl Karel Schearzenberg..."

To je pravda .
A kdo to je, pane vachmajstr - ten Schearzenberg ?
A bude šacovat jen invalidy a sociálně slabé...anebo aj tuneláře a obchodníky se zbraněma ?
15. 01. 2013 | 10:22

VašeK napsal(a):

Silvie: A s ním i povedené duo Kalousek, Drábek.
15. 01. 2013 | 10:24

Joe Ratata napsal(a):

Mladší,bohatší a vzdělanější volí Swarzenberga.
Přesně totéž se říkalo o těch,co zvolili tuto vládu zlodějů,mafiánů a korupčníků,jejímž členem je i knížepán.
Že by to nebyla až taková záruka dobré volby,být mladší,bohatší a vzdělanější?
15. 01. 2013 | 10:27

aga napsal(a):

Však proto jsme si my připravení hned na počátku rozprivatizovali ta média, abychom vám teď mohli podle libosti valit klíny do hlavy, hlupáčci...
15. 01. 2013 | 10:29

český maloměšťák napsal(a):

Ja take studofat filosofia und prafo...zehn roku.
Tež se nesadaržit. Ale proč fy kfuli techo nadafat zrofna Karl ? Spusta mladych nedostudofat. To už je ta nerosfažnost mladi. Ten Zeit malin nesralych.
KOlik z dnešnich starych filosof a prafnik by fyměnila tu študofana seinen Kopf - za ta nerosfažnost mladi. Kažty. Aji Chfišťala.

To byt podpasofka - nadafat Karl, že on nedostutofala.
15. 01. 2013 | 10:30

rejpal napsal(a):

Strany se neměly do volby prezidenta vůbec plést, měly je nechat sebrat podpisy jako ostatní a pustit je do boje jako osobnosti. Kandidátům to spíš ubližovalo. Karla Schwarzenberga určitě nevytáhlo nahoru to, že kandidoval za TOP 09 (spíš z toho dokázal vykličkovat), Jiří Dienstbier získal slušný ranec hlasů spíš proti vůli části své strany (co já ví, dostával hlasy i od lidí, kteří nikdy v životě ČSSD nevolili) a výsledek ODS byl signifikantní, určitě horší, než kdyby Přemysl Sobotka šel do boje za svou osobu. Takže jediný, kde to asi vyšlo na remízu, byla Zuzana Roithová - asi proto, že KDU je toho času stranou neparlamentní.
Ale pánbů je doma. Všechny strany z toho mají problém.
ODS se jen nerada dobírá poznání, že výprask je v první řadě jejím výpraskem. TOP 09 bude muset v případě úspěchu řešit, kým svého předsedu nahradí, a to je existenční problém. ČSSD se dostala do bizarní situace, kdy podpora kteréhokoli z nich je pro ni nepříjemná - možná trest za to, že když už si vybrala svého kandidáta, lavírovala, nevěděla, co chce, a dostala se do schizmatu. Takže lavíruje dál.
A ještě něco - Miloš Zeman si kvůli voličům na Hrad Šloufa nevezme, stejně tak, jako si kníže na Hrad nevezme Drábka. Padlí na hlavu nejsou. Jenže když srovnáme formáty obou, pak Drábek napáchal řádově víc škod. Šlouf je v první řadě aparátčik (a to ještě té méně zkostnatělé části KSČ)a zákulisní hráč s velmi podivnými známostmi, Drábek, to je mandelinka bramborová v brambořišti. (Mohl jsem použít Kalouska, ale o něm se tu mluví pořád, tak jen aby se nezapomnělo, že není jediný z jurodivých spojenců pana Karla).
Nakonec, co si budeme povídat, osud těchto voleb je v rukou mladé facebookové generace, zda přijde nebo ne. A ta máslo na hlavě neřeší. Nezvolí hlavu státu kvůli opoziční smlouvě, ale kvůli číru (to je zkratka). Možná, kdyby Miloš Zeman předváděl aligátora na YT už od začátku kampaně, měl by o pár procent víc. Byl dobrý a v tu chvíli to vypadalo, že se jen baví, aniž by na něco útočil.
A poslední poznámka. Miloš Zeman není o nic méně proevropský než Karel Schwarzenberg, jen se mu nehodí tou kartou hrát, protože to není součást jeho image. Za celou dobu jsem u něj nezaznamenal ani jednou projev nějakého odporu k EU. V tomhle ohledu je naprostý realista. On je v mnoha věcech realista. Jeho nejhoršími problémy jsou ego, absence talentu na odhad a výběr lidí a podstatně nižší míra empatie ve srovnání s oponentem.
15. 01. 2013 | 10:31

český maloměšťák napsal(a):

rejpal
Omyl, rozhodnou hlupáci. respektive už rozhodli - a to ještě dlouho před volbama samotnýma.

Mějte se.

P.S.Největším hendikepem Miloše Zemana v této kampani je to, že chce diskutovat o faktech. Bohužel bude často zaháněn do kouta banalit a prázdných floskulek.
Do nevědeckého a tak i nevyvratitelného " popisu" reality.

" My ale prostě Karla milujeme - nás fakta nezajímají"
15. 01. 2013 | 10:38

Silvie napsal(a):

VašekK
Dle servilních pravdaláskařů, jakým je autor blogu, je K.S. ctnost sama.
Dělá si z lidí prd..? Má je za totální idoty?

Zeman je sice hulvát s ne úplně čistou minulostí,ale v dnešní době odstřižený od vlivné politiky(ze strany důchodců očividně žádné riziko pro stát neplyne,což nelze říci o Kalouskově Topce). Každopádně jde o vzdělaného ekonoma, eurorealistu se sociálním cítěním a nikoliv asociálního eurohujera.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Příznivcům K.S. vůbec nevadí licoměrnost jeho jasnosti, jež se nestoudně vtírá do přízně voličů KSČ a ČSSD tvrzením, že je" v podstatě levičákem"???
To vypovídá jen o bezskrupulóznosti a nedostatku smyslu pro čest.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kníže může maximálně mudrovat o kůrovci na Šumavě(pokud mu k tomu postačí nedokončená střední lesnická), jak trapně dopadlo jeho šéfování MZV(viz rušení strategických ambasád) je všeobecně známo. Podobné znalosti vykazuje i v oblasti ekonomie-při volbě bankovní rady by se prý "radil s Kalouskem". No potěš koště, už si držím šrajtofli a vybírám prachy z banky.

Co kdyby vytáhli knížec maturitní vysvědčení? Má aspoň tohle? Proslýchá se,že nedodělal ani tuto školu.
Proč neudělá nějaý novinář rozhovor s Pezoldovou o tom,jaký byl její "bráchanec" ve škole génius.
Kdysi už se k němu dosti pejorativně v tomto směru vyjádřila.

Do toho se ale pisálkové nijak nehrnou.
15. 01. 2013 | 10:38

rejpal napsal(a):

Jen k té kampani. Měla by mimo jiné být zaměřena i na mě, jakožto příslušníka skupiny, která ve druhém kole volit jít nechce. Za těch pár dní jediný efekt, který má je, že z pocitového poměru 6:4 pro K.S. už to je stejně pocitové 4:6. To je stále málo. Až to bude 1:9, prolomí se rezistence a ten hlas Zemanovi dám. A nebude to zdaleka jen proto,že má KS takovou podporu u známých lidí, ale proto, jak se při jejím vyjadřování pracuje s fakty.
15. 01. 2013 | 10:45

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
Nu, on asi každý volí dle svého názoru a protože je volba tajná, ví to vždy jen on.
Uvidíme, kolika Čechům nevadí, že by jejich president česky neuměl a kolika je to úplně jedno.
A autor nám tu ještě může přičinit, jak a čím konkrétně ČR pan Schwarzenberg (že je s tím volebním červeným čírem neodolatelný)svými mezinárodními zkušenostmi za dobu svého působení ve vládě prospěl.
Vždyť i ona Tříkrálová výzva je souhrnem obecných vět - docela by mě zajímalo, podle čeho a jak byli oni podepsaní vybíráni. Nebo někde byla veřejně přístupná?
Jó, ono i na lontě žijí mladí, vzdělaní, dokonce i bohatí. Možná méně komediantů. Ani jedno nezaručuje patent na rozum.
15. 01. 2013 | 10:46

Mascotte napsal(a):

Nejoblíbenější lidská vlastnost u levicového voliče, je závist.
15. 01. 2013 | 10:48

Lop napsal(a):

"Pro nás je zase dobrá zpráva to, že by příští vláda, která bude s největší pravděpodobností převážně sociálnědemokratická, mohla mít na Hradě konzervativního prezidenta."

To už je směšné, opravdu je to masírovací kampaň jak za komunistů. Vždycky se mi líbí, jak ti, co ČSSD nevolí, přesně vědí, co je pro ČSSD dobré. Levicový volič prostě nemůže volit Schwarzenberga, který zosobňuje všechno, proti čemu se tento volič vymezuje. Zeman mu je určitě bližší.
Navíc, pokud se nezruší bohumínské usnesení, nikdy žádna sociálnědemokratická vláda nebude, což se panu Hvížďalovi a spol. hodí.
15. 01. 2013 | 10:53

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Mascotte.
Závist je nejoblíbenější především u těch, kdož o ní rádi mluví a levičáci to nebudou.
15. 01. 2013 | 10:53

Silvie napsal(a):

Dle jednoho astrologa vláda vydrží do jara, K.S. na hradě může znamenat pohromu,kdyby to vyšlo.

Prezident jmenuje premiéra, uvědomujete si to?
Kdo by to tak asi mohl být?
15. 01. 2013 | 10:57

český maloměšťák napsal(a):

Konzervativní politik nepobere od státu dotace - když sám tvrdí, že státní pokladna je vybrakovaná.
KOnzervativní politik nevyrábí z českých kaprů moravské - jen aby je mohl udat.
Konzervativní politik nepreferuje soukromé očko před verdiktem soudu.
Konzervativní politik neopírá svou moc o vytunelované poslanecké mandáty.
KOnzervativní politik není současně ministrem i poslancem.
Konzervativní politik nehlasuje spolu s Pekárkem či Drobilem.
Konzervativní politik by nikdy nepodpořil léčbu invalidů pomocí vyhlášek.
Konzervativní politik by nikdy neschvaloval amnestii aniž by si nejprve zjistil fakta.
Konzervativní politik by instituci nucených prací měl vžda odmítnout a ty, co ji propagují by měl zavrhnout - ne je podporovat.

Pan Hvížďala by se měl třikrát denně omývat studenou vodou a pak by možná přišel na to, že konzervativismus není to, co se mu zrovna urodilo v hlavě.
15. 01. 2013 | 11:05

Ládik!!! napsal(a):

Druhé kolo je o tom, že je udělána tlustá čára za ODS.
15. 01. 2013 | 11:10

Anna napsal(a):

Ve druhém kole volit nepůjdu.

Zeman i Schwarzenberg, aby se udrželi u moci, udělali něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Zeman Opoziční smlouvu a Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

Nechci takovouto demokracii po česku.
---------------

Z mého pohledu rozdíly mezi Zemanem a Schwarzenbergem:

- za Zemanovy vlády lepší výsledky než za vlád, ve kterých byl Schwarzenberg

- Mám v paměti, že Zeman klidně odešel z politiky.
Mám v paměti, kdo nese za tuto amnestii odpovědnost. Je to vláda, jejíž člen pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit: "Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Kdo si myslí, že se odpovědná vláda soustředí na sesbírání peněz z vlastní kapsy na odškodnění obětí? Kdo si myslel, že pan Schwarzenberg vyvodí ze své spoluodpovědnosti ten závěr, že odejde z vlády na protest proti Nečasově postupu?

- Zeman výřečný, Schwarzenberg spící.

- Zeman "Čech jak poleno", kníže špatně mluvící česky a ostentativně zpívající českou hymnu bez znalosti slov.

- Zeman absolvoval studium na VŠE v Praze, kde poté působil do roku 1970 jako pedagog.
Schwarzenberg - V roce 1957 studoval ve Vídni. Následně započal studia práv ve Vídni a poté ve Štýrském Hradci, a obor lesnictví v Mnichově. Studia ale nedokončil, protože se musel začít věnovat správě rodinných panství v Německu a Rakousku poté, co jeho adoptivní otec Jindřich v roce 1965 zemřel.
(citace z Wikipedie)
15. 01. 2013 | 11:10

Joe Ratata napsal(a):

Až si K.S. jako prezident zase připne placku "Putin k noze!" a my budeme muset brát ruský plyn a ropu přes Německo,budou nás Sudeťáci konečně mít tam kde chtěli.
15. 01. 2013 | 11:11

juvel napsal(a):

seriózní chlapík 10:04
Výborný postřeh, každého dříve či později jeho "hříchy", ať již úmyslné, nebo z pýchy či hlouposti dostihnou a ponese následky.
15. 01. 2013 | 11:12

Čech napsal(a):

Odporná masáž odporných němci vlastněných médií za Kárla von Kalouska pokračuje i dnes odporně plným tempem.

Provádějí jí stéle ti samí odporní mediální a "kulturní" lokajové.

To v klidu vydržíme a budeme se jen dívat kdo všechno se přitom ještě odkope.

A potom půjdeme a budeme volit Miloše Zemana,protože českým prezidentem musí být Čech!

Ktééé tomof muj ktéééé tomof muj.....eh...mmmm..no...Kalousku spivat ja to dobře?
15. 01. 2013 | 11:13

zemedelec napsal(a):

Paní Silvie.
Sleduji:Výborně,děkuji.
Já si škrtám Hvížďalu u mě skončil jako nezávislý a objektivní novinář.
Ta jeho rada nejít k volbám,to je faleš na entou.Takhle to dopadlo,nemůžu pochopit proč,ale jiné východisko není.Komu jde o čest o republiku,nejen před vlastním svědomím,tak musí něco s kousnout a jít volit Zemana.Věřím tomu,že bude pod drobnohledem všech občanů v případě nějaké špatnosti,tak občané konečně vyjdou do ulic a toho si musí být Zeman vědom.
15. 01. 2013 | 11:21

Silvie napsal(a):

zemědělče,
on to někdy byl "nezávislý a objektivní" novinář???
15. 01. 2013 | 11:22

Rampa napsal(a):

Pro ty, co volili K. Schwarzenberga:
http://rataj.blog.respekt.ihned.cz/c1-59121090-vzkaz-pro-23-40-procent-spoluobcanu
15. 01. 2013 | 11:28

Vladimir napsal(a):

Jako začasté, p. Hvížďala kecá.
Kecá např. v tom, že Zeman by měl zájem rozložit soc.dem. Žádný argument proč by to měl dělat neuvedl, jenom plácnutí ...
To, že někteří lidé z vední soc.dem. se nemají se Zemanem rádi (např. Zaorálek), také Špidla - nyní bez funkce není v oblibě Zemana ještě neznamená rozklad soc.dem. Zeman na hradě, by jen znamenal, že s těmito lidmi by asi nekomunikoval - ale to není rozklad strany ! Přece 1-2 ledé nejsou strana ! Možná by došlo k obměně vedení soc.dem., ale ta strana obměnu stejně potřebuje ...

Např. Zaorálkovo vysvětlování o "zvážení podpory" a jak on bude volit (ČT - 14.1.2013) bylo nanejvýš trapné a soc. dem. dobré jméno nedělá.
15. 01. 2013 | 11:35

Freedom napsal(a):

Sylvie ,Silvije ,Silvie jste tak zoufale zabedněná a zapšklá nebo nenávistná? Myslím ,že jste konglomerát toho nejhoršího bolševického marasmu.
15. 01. 2013 | 11:40

Silvie napsal(a):

Jo a Hvížďala zapomněl na to,jak superčestný Karel bezprecedentním způsobem tlačil na své konkurenty-Fischerovou,Franze a Roithovou,aby se vzdali v jeho prospěch kandidatury.

Taková bezpáteřní prasárna byla až dosud i v této zemi nevídaná.
Doufám,že mu jejich voliči hlas nedají.

Nakonec,Fischerová jim dala jasný návod. Nevolit.
15. 01. 2013 | 11:41

Lop napsal(a):

to Vladimír:
Taky si myslím, že hypotéza o Zemanově okamžitém rozvracení ČSSD, je v oblasti spekulací, ačkoli z ní spouta lidí vychází. Nemyslím si, že by byl takový hlupák, aby působil jak Klaus.
Každopádně, podporuji i Zaorálka, má rozhodně ve vedení ČSSD místo.
15. 01. 2013 | 11:42

Silvie napsal(a):

Freedom

S "bolševickým marasmem" jste to opravdu trefil.

Místo invetiv zkuste vyvrátit moje argumenty.

Hlavně ale nepište,že volíte Karla,páč je to švihák s knírkem a noblesní feudál.
15. 01. 2013 | 11:42

Silvie napsal(a):

pardon-invektiv

Ja,ja, já budu představitel toho "reakcionářského bolševického blbého póvlu" a vy té "osvícené inteligence", už je mi to jasné.
15. 01. 2013 | 11:44

zemedelec napsal(a):

Paní Silvie.
Nejsem zas takoví znalec mediálneho prostoru,jako Vy.
Už také chápu co bylo jeho posláním v Německu a mohl by nám prozradit něco na Swarzenberga,zná ho i sté druhé stránky.
15. 01. 2013 | 11:47

Pavel Bela napsal(a):

Žádám všechny slušné sociální demokraty, kteří volili pana Jiřího Dienstbiera. aby nadále nepodporovali ty pacholky z Lidového domu, kteří našemu kandidátovi mrzce, způsobem jim vlastním, podrazili nohy. Pana Dienstbira jsme volili ( a je nás přes 700 000 ) proto, aby se na Hrad nedostal ten škůdce levici v této zemi, Zeman. Budu volit menší zlo, pana Schwarzenberga. Žádám Vás o totéž.
15. 01. 2013 | 11:47

Osa napsal(a):

Absolutní souhlas s Gerdem. Všimnul sem si toho více či méně i v jiných mediích, zde se tahá za nitky, nenechejte se manipulovat a řiďte se hlavně svým rozumem!
15. 01. 2013 | 11:48

Ondřej napsal(a):

Čoveče, vy jste komik. :-))
K tomu už se nedá nic říct.

Za poslední dva týdny už jsem tady a na jiných servrech přečetl tuny sraček, ale tohle se na žebříčku řadí až nahoru.
15. 01. 2013 | 11:48

paprika napsal(a):

Vypadá to nadějně, soudruzi se zalykají vztekem
15. 01. 2013 | 11:49

arnazach napsal(a):

Silvie: Pokud uvažujete metodou "Podle sebe soidím tebe", neříkáte, co by udělal ten či onen, když bude prezidentem, ale pouze to, co byste udělala Vy, kdybyste byla prezidentkou.
15. 01. 2013 | 11:52

Silvie napsal(a):

arzanach
Nikolivěk-soudím podle toho,kdo je předsedou Kalouskovy zločinecké partaje.
15. 01. 2013 | 11:54

Trubač napsal(a):

O čem bude druhé kolo prezidentské volby?

Celkem o h...ě, soudruhu Hvížďalo.
P.S Vytrubuji jen na honech, na pohřbech též.
15. 01. 2013 | 11:57

vasja napsal(a):

Sem uplně v šoku.
Levičáci prokoukli Hvížďalu, Peheho a aj teho Svěráka a celou tu Kúltúrně medialní frontu, krerá za každýho režimu lezla do zadku tomu, co dodal chlebíček a turka.
15. 01. 2013 | 11:59

babočka napsal(a):

Zemana volí komunisti, estébácí a jejich práskači, komouši v řadách ČSSD, lidé kterým nezáleží na mladé generaci, Dejdar s Bílou a Zemanův přítel Klaus.
15. 01. 2013 | 12:00

Ondřej napsal(a):

vasja:
Proti Svěrákovi vůbec nic nemám, to je borec (byť mě nezajímá, koho bude volit), narozdíl od Hvížďaly, Hanáka nebo Hřebejka a podobných.
15. 01. 2013 | 12:01

veverka napsal(a):

Pavel Bela

Skutečné levicové voliče ani ve snu nenapadne taková šílenost,aby volili tu Kalouskovu rakouskou loutku,která hlasovala pro všechny ty Kalouskovsko Drábkovská svinstva. Levicový Zeman je pro ně jediná možná volba. A slizské uraženecké kroucení Dienstbiera které nyní předvádí v médiích na tom nic nezmění.
15. 01. 2013 | 12:01

arnazach napsal(a):

Silvie: V názoru na Kalouska se nejspíš shodneme. Že by ale TOP09+starostové byla zločinecká partaj, to tedy hodně přeháníte. Cosi zločinného se dělo patrně pod Drábkem. Nevím, zda přímo Drábek je zločinec, každopádně jeho jednání ve funkci ministra já osobně považuji za zrůdné. Takoví se ale najdou v každé straně. Jaké další zločiny TOP09+starostů máte na seznamu?
15. 01. 2013 | 12:01

dedek napsal(a):

Paradoxem je, že spoustu Čechů pložilo v druhé světové válce svoje životy za naši vlast proti německým okupantům a to jen proto, aby se při zvolení Scwarzemberga stala první dámou osoba z nacistické rodiny. To se budou muset Kubiš, Gabčík a tisíce popravených v hrobě otáčet.


manželka: Therese hraběnka z Hardeggu na Glatzu (Kladsku) a v Machlande (*Wien 17.02.1940)

Hardegg - stará štýrská šlechtická rodina, od roku 1495 hraběcí, usedlá také na Moravě. Na počátku 16. století měli jako léno Koruny české hrabství kladské, později byli vlastníky panství Letovice. V 19. století drželi například Hrušovany nad Jevišovkou.

Dělili se na dvě linie - starší Stetteldorf a mladší Kadolz. Z mladší linie hrabě Johann (*22.08.1900 Ulrichskirchen) byl dvakrát ženat: I. manželství s Františkou Rosou Marií hraběnkou Sternbergovou (*Wien 06.03.1899) bylo rozvedeno, v druhém manželství byl ženat s hraběnkou Johannou Firmian. Z tohoto manželství měl 3 děti, z toho 2 dcery, z nichž Therese je manželkou Karla Schwarzenberga. Byl ilegálním členem NSDAP od roku 1930, podílel se na červencovém puči 1934 (pokus o státní převrat) příslušníky SA a SS, kdy byl zavražděn rakouský kancléř Engelbert Dollfuss († 25.07.1934) v Rakousku jako SA - Führer, za což byl uvězněn. Ještě předtím byl puč 22.08.1934 v Bayreuthu schválen Adolfem Hitlerem. Pučisty byli například: pozdější SS-Oberstgruppenfüher Ernst Kaltenbrunner (popravený 1946 v Norimberku), průmyslník a 1. vedoucí rakouské průmyslové komory SA-Man Fritz Hamburger nebo SA-Man Robert Haider, otec pozdějšího korutanského hejtmana a předsedy neofašistické rakouské strany FPö. Podle druhé verze stihl před pučem uprchnout, vrátil se, byl zatčen, později uprchl do Bavorska, kde vstoupil do rakouské legie SA. Celkově v roce 1934 bylo asi 10000 rakouských členů SS a SA.

Později Johann Hardegg na zámu Ulrichskirchen cvičil jako SA-Führer členy ilegálních SA a SS ve střelbě.

Ze starší linie: 1) Friedrich hrabě Hardegg (*Laibach 26.04.1902) byl rovněž členem ilegálních SA a podílel se na činech Johanna.

2) Hubert hrabě Hardegg (*Pyrawarth 24.08.1901), člen SS (No: 314335) se rovněž podílel na nelegální činnosti. Do hodnosti SS-oberststurmführera byl povýšen 30.01.1939.
15. 01. 2013 | 12:13

vasja napsal(a):

A kolik tak může ten Kníže von Kosovo, Bruxelles und Sión té kúltúrní frontě platit?
Nevěřim že jenom chlebíčkem s turkem a chvilkou opalování v záři Jeho Jasnosti.
To by bylo pro ty naše velikány dost ponižující. Si myslim, ale jistej si nejsem.
15. 01. 2013 | 12:16

zubatá napsal(a):

To by bylo žúžo, kdyby se první dámou stala Herddegová:
Rod Schwarzenbergů, z něhož pochází, navíc aktivně odporoval nacistům a kvůli tomu jim byl také obstaven majetek. Jinak tomu ale bylo u jeho vyvolené, Therese rozené Hardeggové (72). Její příjmení neslo skvrnu ohavné minulosti. „Můj otec byl nacista,“ říká nyní bez obalu Therese, která má šanci na to, stát se naší první dámou. Její tatínek, hrabě Johannes Hardegg, totiž obdivoval Adolfa Hitlera a stal se velitelem jednotek SA.

Doufám, že se Karlíček s tchánem měli rádi a neměli zásadní názorové rozpory.
Ani na říši a Adolfa.
15. 01. 2013 | 12:16

Čech napsal(a):

ODS ,TOP 09 a LIDEM volí Karla

Slušný člověk proto volí Zemana.
15. 01. 2013 | 12:17

Pavel Bela napsal(a):

Veverka : Jsem skalní volič sociální demokracie a dle postojú okolí vůči mě už přes šedesátdevět let mám právo se domnívat, že slušný. Zeman je největším škůdcem levice v této zemi, zaslepený mstou a nebetyčnou ješitností. Ty čtyři procenta, které naší straně ukradl v posledních volbách, dostaly do Strakovky současnou bandu, koaliční vládu. Je to alter ego Klause, nic jiného než podobné pitomosti se od něj nedají očekávat. Protikanditát je proevropský a bude jistě rád, že se té Kalouskovy bandy zbaví. Ta bude ráda, když bez něj dosáhne hranice volitelnosti. O podrazácích z Lidového domu jsem se ož zmínil a na závěr podotýkám, kdyby ten váš jezevec na Vysočině zůstal, v pohodě by vyhrála levice cestu na Hrad pro pana Dienstbiera. Podle mě se totiž do druhého kola dostali dva nejhorší kandidáti.
15. 01. 2013 | 12:17

Josef napsal(a):

Pane Hvížďalo, se svou demagogií jste trochu krátký na fakta, která je třeba čas od času připomínat, stejně jako navštěvovat koncentráky, které zakládali vesměs židé, aby v nich upalovali zase vesměs židy. Nedává to logiku, ale je to historický fakt.
Zeman mě vytáčel v minulosti do nepříčetna a nemohu říci, že dnes je tomu jinak. Ale pan kníže,je doslovnou katastrofou pro naši státnost. Tady musí jít osobní pocity stranou. Ten pantáta kope za B.G., jeho snahou je likvidace našeho státu jako celku. Na rozvratu se finančně podílí již celá desetiletí a vynaložené finanční prostředky bude chtít samozřejmě nazpět. Pokud si toto někdo neuvědomuje tak se doslova pasuje do role napomáhání rozvracení státu a jeho suverenity, což pokud mě paměť neklame, patřilo k trestným činům velezrady a v minulosti to byl, jako jeden z mála hrdelních zločinů. A tady stojí za zmínku ještě minulost jeho ctěné paní choti. Terezie Schwarzenbergová Therese von Schwarzenberg, rozená Hardegg, se narodila ve Vídni, bývalém hlavním městě Rakouska-Uherska, které si z dob monarchie dodnes hodně uchovalo. Její dětství poznamenaly zmatky válečné a poválečné Vídně, starobylý rod z Hardeggu patřil k těm, na nichž ulpěl stín nacistické minulosti. Hrabě Johannes Hardegg, Theresin otec, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, totiž patřil k přívržencům Adolfa Hitlera a podobně jako mnoho šlechticů očekával od nově nastolených poměrů ve třetí říši především osobní prospěch a výhody. Záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera SA, docházel také do Německého klubu založeného v roce 1908, v jehož stanovách ze třicátých let stojí: „Členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám německého nacionálního socialismu."
Co k tomu dodat! Nechci na hradě ani potomka nacisty-s tím mám velký problém.
15. 01. 2013 | 12:18

vasja napsal(a):

Čech.
On v ODS ještě někdo je? ?:-)
15. 01. 2013 | 12:18

resl napsal(a):

Tady řvou lidi proti komunistům, ale že podporuje Zemana KSČM jim nedojde, nebo nevadí. A to lavírování Fischera ? No je to komouš přece, ten přemýšlí, co za hlasy. A dávejte pozor. Schw. mu neslíbí nic, Zeman určitě ano. Předpovídám, ale počkejme si. Tak volte svého hřmotného křiváka.
15. 01. 2013 | 12:19

zubatá napsal(a):

Otec potenciální první dámy Hardeggové OBDIVOVATELE HITLERA a VELITEL SA.
A Schwarzenbergova stará a matka jeho 3 dětí, je na to pyšná.

O T Ř E S N É
15. 01. 2013 | 12:19

David napsal(a):

"...S jistotou už dnes můžeme konstatovat, že v druhém kole prezidentských voleb ve dnech 25. a 26. ledna 2013 rozhodne o vítězi mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem účast voličů...."

--------------------

S jistotou už dnes můžeme konstatovat, že v druhém kole prezidentských voleb ve dnech 25. a 26. ledna 2013 rozhodne o vítězi mezi Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem to,

za kým stojí VELKÉ PRACHY. Kořenem všeho zla jsou PENÍZE!

--------------------

"...S podivem je, že se do okamžiku, kdy tento komentář píši, k podpoře nepřihlásil Jan Fischer..."

--------------------

Že Fischer podpoří Schwarzenberga už před časem prohlásil v HYDE PARKU na ČT 24.

Ono se na to jaksi účelově zapomnělo.

Je s vysokou jistotou domluveno, že tu podporu vysloví až těsně před volbou a do té doby bude dělat drahoty, aby veřejnost napnul a pak ji šokem nasměroval k té "správné" volbě.

-------------------

"...Pro nás je zase dobrá zpráva to, že by příští vláda, která bude s největší pravděpodobností převážně sociálnědemokratická, mohla mít na Hradě konzervativního prezidenta.

A zároveň, že i zdánlivě velká moc různých bossů či lobbistů není všemocná:

Pánové Chrenek se Soukupem se přepočítali, když svými miliony podporovali Jana Fischera a Miloš Zeman musel nechat raději pány Šloufa, Zbytka a emisara ruské ropné firmy Lukoil pana Martina Nejedlého zavřené ve vedlejších místnostech,..."

------------------

"...A zároveň, že i zdánlivě velká moc různých bossů či lobbistů není všemocná:..." ?

Váš velký OMYL - Jak se ukazuje

jsou zde 3 silné mafiánské skupiny,

které bojují o vliv a moc.

Kdo stojí za Schwarzenbergem je VELKÉ tajemství, a o to je to možná NEBEZPEČNĚJŠÍ.

Je to Kalousek a spol., Bakala, Kellner, nebo ještě "někdo" jiný???

Z toho způsobu, jakým je Schwarzenberg médii veřejnosti představován mi vychází jediné.

Schwarzenberg je nejlepší LOUTKA, jakou si mafiáni mohli vybrat.

Zamysleme se.

PROČ je Schwarzenberg, tak médii idealizován?

Není to už krajně PODEZŘELÉ ???

Co u jiného kandidáta by bylo nevýhodou, tak u Schwarzenberga je převracováno v přednost.

To už je na tom náš národ tak špatně, že nerozpozná co je realita a co je

SPROSTÁ MANIPULACE médii?

----------------

"...Je si totiž moc dobře vědoma toho, že by svým chováním Zeman sociální demokracii rozložil, což by ohrozilo další vývoj celé České republiky a otevřelo neúnosně velký prostor pro extrémisty vpravo i vlevo...."

-----------------

Chci věřit tomu, že Zeman je chytřejší než Klaus a nebude mít zapotřebí se na stará kolena mstít nebo dělat nějaké jiné hlouposti. Bude se chtít zapsat do dějin tak, aby se zase vymezil proti svému celoživotnímu rivalovi Klausovi.

Aby na něho občané VZPOMÍNALI, jako na lepšího prezidenta než byl Klaus.
15. 01. 2013 | 12:20

zubatá napsal(a):

Hardeggové původ našemu milému spícímu žoviálnímu Karlíčkovi evidentně nevadil
15. 01. 2013 | 12:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal
Zdravím z vysočiny, vaše argumenty jsou logické, asi tak budou uvažovat lidé, kterým tato vláda nějak ublížila nebo je silně naštvala. Já to musím nechat na ostatních, jako silně emotivně založený člověk budu raději pozorovatelem, protože se mi otevírá kudla v kapse, ať mluví ten nebo onen.
Zajímal by mě váš názor na alternativu, že Zeman rozloží socdem. Já maslím, že by to nemusela být žádná katastrofa, Škromachové a Štěchové by šli nalevo, Dientsbierové a Špidlové dopředu, a pak by se vidělo kdo z koho. U Sobotky si nejsem jist, Hašek mě nezajímá.
15. 01. 2013 | 12:28

bitner napsal(a):

Dientsbier ziskal slusnych 16%, coz proste nestacilo. Kdyz jsem videl vysledky, rikal jsem si ach jo, budu to muset hodit Zemanovi, ktereho nemam rad, nelibi se mi jeho styl, jakkoliv je s nim sranda.
Ale kdyz vidim tu neuveritelnou propagandu uplne vsude a uplne od vsech, tak se mi bude chtit pred komisi rvat DEJTE MI ZEMANA!!! A to mame teprve den druhy, tyden prvni. Neodvazuju se pomyslet, jake peklo to tady bude tak za 9 dni.
Goebbels byl amater.
15. 01. 2013 | 12:28

zubatá napsal(a):

Hvížďala byl svého času polepený s Mafrou, skupinou patřící Němcům a manipulující s veřejným míněním v Česku (iDnes, Mladá fronta, Lidové noviny a TV Óčko), na Slovensku (SME) a v Rusku (Kommersant).

Němci nás chtějí ovládat asi víc, než tomu bylo za protektorátu.

Hvížďalo jak je to s tebou? Kdo tě platí za opakovanou podporu spícího Karlíčka?
15. 01. 2013 | 12:30

Otázkář napsal(a):

Karel Hvížďala, autor blogu "Fenomén Schwarzenberg" se jen stěží může tvářit jako nezávislý novinář a nezaujatý komentátor. Tolik obecné konstatování. Samotný článek je směsicí polopravd, doměnek a podprahových manipulací.

"zatímco bude-li na druhém největším hradním komplexu po Vatikánu sedět Zeman, mohlo by dojít "nejen k pokračování, ale i vystupňování a zvulgárnění politiky, oslabování právního státu a odmítání vyrovnat se s minulostí," jak na to upozornil slovenský deník SME"
"A to ještě neví, že někteří polští novináři o něm smýšlejí podobně jako SME."

Odkdy novináři vyjadřují názory a postoje celého národa? Nemluvě o tom, že SME je pravicový deník, slovenská pobočka Mf Dnes. A to ke všemu v atmosféře kdy pravice na Slovensku utrpěla naprostý debakl a Ficův Smer dokázal sestavit jednobarevnou vládu. Postoje pravicově orientovaných novin opravdu nevyjadřují vůli celé veřejnosti.

Fico sice Zemana přímo nepodpořil, ale v létě za něj výrazně lobboval.
http://www.lidovky.cz/stredecni-ln-zemana-na-hrad-tlaci-i-fico-dyv-/ln-media.asp?c=A120626_221158_ln-media_sm
15. 01. 2013 | 12:35

český maloměšťák napsal(a):

babočka napsal(a):
Zemana volí komunisti, estébácí a jejich práskači, komouši v řadách ČSSD, lidé kterým nezáleží na mladé generaci, Dejdar s Bílou a Zemanův přítel Klaus.
15. 01. 2013 | 12:00
-----------------
babočka napsal(a):
Pokud odbory budou zvyšovat svou agresivitu a nabádat na paralyzování naší společnosti, tak by měla vláda tvrdě zakročit. Stále jsou u nás ještě lidé, kteří chodí do práce, vydělávají slušné peníze a chtějí pokojně žít a vychovávat děti. V Číně se před pár lety střílelo z tanků do demonstrantů a dnes komunistická Čína zachraňuje krachující podniky a dává lekci kapitalistům jak se podniká. Naše odbory jen rozeštvávají lidi a šíří blbou náladu. Přitom by na ně stačili tři cikáni.
28. 04. 2012
15. 01. 2013 | 12:43

Šokující zjištění. napsal(a):

To je skvělé, že se levicově smýšlejícím nedovzdělaným venkovanům dostalo tímto s nadhledem psaným článkem jasné doporučení. Jinak by bláhově tápali a nakonec ještě zvolili jiného kandidáta než tato republika potřebuje. Teď už to bude v pořádku, myslím, že každý blb z toho pochopí, že K.S. je jediný správný kandidát napříč všemi sociálními vrstvami. On je prostě dokonalou esencí nadstranického presidenta. Jeho volba je jediná správná pro pravicové, levicové i nevolící voliče. A tak se zrodila legenda o Karlovi...
15. 01. 2013 | 12:46

David napsal(a):

Ještě k 12:20:

Na těchto blozích jsem navrhoval za kandidáta na prezidenta Ivana Hoffmana, ale naše elity prosazovali raději jiné. Tak se nedivme, kam jsme se to teď dostali.

Budeme volit jen menší zlo.

Český rozhlas Dvojka, Jak to vidí Ivan Hoffman, 14.1.2013.

Výběr z rozhovoru:

---

Zita SENKOVÁ, moderátorka

--------------------

V čem nebo čemu podle vás lze připsat úspěch těch dvou finalistů?
 
Ivan HOFFMAN, spolupracovník Českého rozhlasu, komentátor listu Deník

--------------------

No, tak u Miloše Zemana je to jasné, on je doopravdy zdatný řečník a je to charismatický politik, který umí oslovit obyčejného člověka. Ono už to zní jako fráze, ale já si pamatuji ještě jeho kampaň s autobusem Zemák, kdy jako reportér jsem to vlastně viděl zblízka, jak on tu kampaň dělá a jak prostě s lidma mluví. Je to vidět na tom, jak o něm vypovídají lidi z vesnice na Vysočině, kde mezi nima žije a jde s nima do piva, na pivo a je v klubu zahrádkářů a tak dále, je to člověk, který je k lidem vlastně blízký, a to řekl bych navzdory tomu, že povahově je to samozřejmě solitér, soustředěný na sebe, člověk ješitný ke svým blízkým spolupracovníkům často velmi nepříjemný. Člověk, který taky má spoustu slabostí a tak dál, ale překrývá to právě ta jeho schopnost hovořit s lidmi a toto se v této přímé volbě samozřejmě projevilo.

Pokud jde o Karla Schwarzenberga, tam je to složitější, tam si myslím, že

je to produkt médií, reklamních agentur, PR různých, kteří jsou schopni prodat voliči i zcela nepravděpodobného kandidáta,

u kterého vlastně všechny jeho negativa jsou najednou kouzelné přednosti, všichni jsou tak lehce pobaveni, jak neumí zazpívat hymnu a ani nezná text ...

-----
 
Zita SENKOVÁ, moderátorka

--------------------

Nebyl sám.
 
Ivan HOFFMAN, spolupracovník Českého rozhlasu, komentátor listu Deník

--------------------

... to, co by pro jiného bylo smrtící, to u něj je prostě kouzelné,

jo, nemusíme tomu rozumět, ale možná to nějak tak je. Také, když se podíváme na to, jak u všech kandidátů

média nám pečlivě vysvětlily proč nemají šanci a proč bychom je volit neměli, jenom u jednoho prostě postupovali tak, že, že, že jim vlastně ani nezbyl čas se podívat na negativa

a tak vlastně zůstal jakoby, jako volitelný proto, protože u těch všech ostatních to přece nemá cenu rozmělňovat hlasy a tak dál.

To znamená já mám pocit, že Karel Schwarzenberg spíš se nechal zvolit, než by pro to sám nějak příliš udělal. Ale to, co se kolem něj událo, to bylo, to bylo neobyčejně zajímavé a myslím, že je to fenomén, kterému těžko někdo ve světě porozumí.

-----

Zita SENKOVÁ, moderátorka

--------------------

Nakolik plasticky nám byli představováni všichni kandidáti, podle vás, pane Ivane? Vy už jste to i naznačil. Nebylo to někdy příliš černobílé? Jak jste to viděl vy?  
Ivan HOFFMAN, spolupracovník Českého rozhlasu, komentátor listu Deník

--------------------

Já si myslím, že když mi si dáme takovou otázku,

do jaké míry jsme svéprávní a nenecháme se ovlivnit reklamou a novinami a televizí, tak máme o sobě velmi vysoké mínění, ale pravda je, pravda je taková, že my doopravdy slyšíme na ta doporučení a necháme se určitě ovlivnit.

Média v této řekl bych předvolební kampani sehrála velmi významnou roli. To je každému jasné.

Média, i když se stále říká o jejich zániku a konci, jsou stále sedmou velmocí

a když se rozhodnou, že prostě bychom si neměli vybírat mezi Fischerem a Zemanem a umě nám doporučí Schwarzenberga, tak tomu doporučení jako nasloucháme a vyjdeme mu vstříc. To se myslím jasně ukázalo a kdybych měl říct, jestli je to tak dobře a nebo ne, tak

jsem na pochybách...."  

http://www.rozhlas.cz/praha/jaktovidi/_zprava/jak-to-vidi-ivan-hoffman-14-ledna--1160477

----

Já opakuji - Schwarzenberg je nejlepší LOUTKA, jakou si mafiáni mohli vybrat.
15. 01. 2013 | 12:49

zubatá napsal(a):

Ad Otázkář - SME uveřejnila komentář jistého Morvaye a teď další, jistého Schutze. Oba jsou to fanatičtí pravičáci, plivající na všechno, co jim nařídí chlebodárci.
Jsou jasní i na Slovensku.
Dokonce i košických kavárnách, kde jeden koktavý uzený ožrala pravidelně chrápe na stole.
Žádný názor Slovenska to není, jen exkrementy předplacené SME, bradavicí vyrůstající z Mafry.
15. 01. 2013 | 12:51

zubatá napsal(a):

Kdosi tady zakvílel: "To je skvělé, že se levicově smýšlejícím nedovzdělaným venkovanům dostalo tímto s nadhledem psaným článkem jasné doporučení. Jinak by bláhově tápali a nakonec ještě zvolili jiného kandidáta než tato republika potřebuje. Teď už to bude v pořádku, myslím, že každý blb z toho pochopí, že K.S. je jediný správný kandidát napříč všemi sociálními vrstvami. On je prostě dokonalou esencí nadstranického presidenta. Jeho volba je jediná správná pro pravicové, levicové i nevolící voliče. A tak se zrodila legenda o Karlovi...".
Radím psychiatra, ještě lépe veterináře.
15. 01. 2013 | 12:54

Otázkář napsal(a):

"Pro nás je zase dobrá zpráva to, že by příští vláda, která bude s největší pravděpodobností převážně sociálnědemokratická, mohla mít na Hradě konzervativního prezidenta"

Tady jsem se vážně zasmál :) Dobře si vzpomínám když se Miloše Zemana novináři ptali, zda by levicová vláda neměla mít pravicového ministra financí. Na což jim logicky odpověděl, že to je stejná blbost jako kdyby tvrdili, že pravicová vláda má mít levicového ministra financí. A tohle je naprosto stejný případ. Umíte si představit Kalouska jak je radostí bez sebe, že pravicová Poslanecká sněmovna má výrazně levicový Senát a tudíž musí po vrácení většiny zákony znovu hledat podporu mezi poslanci na přehlasování? :)
Už jsem to psal několikrát, že i propaganda by měla mít svou úroveň. Tohle jsou naprosté hlouposti.
15. 01. 2013 | 12:54

Milan napsal(a):

M.Zeman je skutečně muž minulosti,který nemůže přinést nic pozitivního.I představitelé putinovského Ruska to vědí,že M.Zeman je jen lehká váha.To jsou jen okrajové záležitosti s kterými chce operovat Zeman jako s úspěchy.Rusko bude potřebovat vojenského spojence ,nejlépe celé NATO.V blízké budoucnosti bude ohrožována ruská územní celistvost.Hlavně celá Sibiř je problém.A co chce tento tzv. ekonomický prognostik,který současnou krizi ani netušil a jen blábolí o tom jak on vyřešil krizi což byla jen stagnace ČR a krizi našich bank vyřešil jen jejich prodejem.A ty montovny po kterých volal se pomalu dostávají do poklesu výroby.Každý rozumný člověk je pro Schwarzenberga od kterého lze očekávat zklidnění a jasný trend celé ČR.A to je správné.
15. 01. 2013 | 12:54

zubatá napsal(a):

Horší je, že spící Karlíček je a ještě i bude, pokud bude náhodou zvolen, hlásnou troubou Kalouska.

Ještě že Karlíček nejezdí na kole.
To by byl samej cestní lišej.
15. 01. 2013 | 12:56

Otázkář napsal(a):

zubatá

K tomu není co dodat. Co se týká "šokujícího zjištění" myslím, že to autor myslel ironicky.
15. 01. 2013 | 12:56

zemedelec napsal(a):

Pane dedek.12:13
Dokážete si představit tu potupu Českého národa,objevit se tato žena na Pražském hradě.Dále se zeptám,mohl by se Schwarzenberg,objevit v České republice a dostat se do tak vysokých politických funkcí,odpovím si sám,nemohl.Snad se jednou dozvíme o jeho spolupráci s tajnými službami.
15. 01. 2013 | 12:57

zubatá napsal(a):

Milan, checheche, jasně, máš preavdu, spící Karlíček s problémy s artikulací (a lepší to už nikdy nebude) je muž budoucnosti. Hotovej mladík, hodný záujmu gerontologů.
15. 01. 2013 | 12:58

rorýs napsal(a):

Celé to škádlení a adorace jednoho je v podstatě zbytečná.
Má-li mít jakákoliv země úctu sama k sobě v základním historickém kontextu svého vývoje, pozice a především hodnot, které kdy hájila, tak se také musí podle toho chovat.
Ústava umožňuje kandidátům odstoupit od volby.
A pan ministr by odstoupit měl, neboť jeho nejbližším rodinným příslušníkem (v tomto případě manželkou) je dcerou prominentního nacisty.
To je z hlediska zachování hodnot a úcty národa vůči sobě zcela neslučitelné s funkcí prezidenta republiky.
Budu volit tak, aby můj prapředek nerotoval na Dukle dva sáhy pod zemí.
15. 01. 2013 | 13:04

Fox napsal(a):

Pánové Zeman a Schwanzenberg si po prvním kole slíbili, že nebudou používat negativistickou volební kampaň. Tady se to negativismem jen hemží, jak ze strany blogerů tak diskutujících.

Já se budu řídit ne slovy, ale činy. Tím jak pan kandidát prokáže svou nezavislost a smysl pro právo ve čtvrtek, kdy se bude vyslovovat nedůvěra vládě boje proti korupci, která nese podle Ústavy odpovědnost za schválení amnestie a osvobození korupčníků a tunelářů.
15. 01. 2013 | 13:04

arnazach napsal(a):

Soudružka Zubatá plní stranickej úkol na 110 %.:)
15. 01. 2013 | 13:07

Petr napsal(a):

No ja si myslim, ze vyhraje Zeman . Ta medialni kampan levicovych intelektualu Karlovi Schwarzenbergovi moc nepomuze. Protoze jejimi konzumenty jsou lide, kteri uz Karla volili a ostatni budou volit Zemana.
15. 01. 2013 | 13:08

John Malkovich napsal(a):

Dobře, že jste upozornil na možnost zobchodovatelnosti podpory od Fischera, který stojí o diplomatický post - jen to potvrzuje, že je to typický čecháčkovský vyčúránek, v jeho případě tedy ještě křížený židovským ustrašeným uplakánkem. Největším uspokojením z 1. kola voleb pro mne je, že tato křečovitá kreatura nepostoupila do kola 2.
15. 01. 2013 | 13:08

Pacák napsal(a):

"Miloš Zeman musel nechat raději pány Šloufa, Zbytka a emisara ruské ropné firmy Lukoil pana Martina Nejedlého zavřené ve vedlejších místnostech, aby je někdo náhodou neviděl."

…a Jeho jasnost udělala totéž s Kalouskem. Toho také nevidět a neslyšet. Bude zajímavé, pokud Schwarcemberg usedne na pražský trůn, co udělá s Kalouskem. Odloží ho k ostatním kostlivcům?

Možná se stane zázrak jako s Thomasem Moorem.
15. 01. 2013 | 13:11

Standa napsal(a):

Názor, který chválí pana Schwarzenberga je prima. Na druhou stranu bych rád viděl napsaná i jeho negativa. Stáří (časté spaní na významných akcích), žena, která pochází z rodiny, která se nestydí za podporu Hitlera, její neznalost českého jazyka apod. Ono Havlovské "Srdce nad Hradem" je již vyčáchlé.. Pevně věřím, že na tohle současná generace nebude navazovat.. musíme jít s dobou a ne s historií. Stejně jako proevropský rektální alpinismus.. a podpora "hloupého" multikulturalismu..
V 75letech by měl být pan Schwarzenberg soudný..
15. 01. 2013 | 13:13

Pacák napsal(a):

Opravuji: Schwarzenberg. Sorry pane kníže.
15. 01. 2013 | 13:13

kolja napsal(a):

Zeman je hrozba.

To je nakonec vidět i na stylu těch fanatiků, kteří ho tady obhajují a vnášejí do diskuze sprostotu.
15. 01. 2013 | 13:16

Freedom napsal(a):

Pro všechny politické amatéry, prognostiky a hospodské vizionáře :Zeman je zlej,namyšlenej a mstivej.Navíc je hulvát což jste mohli vidět v televizi jak neurvale mlátil redaktora TV Nova do zad.Ta pověstná slina v koutku jeho úst zřejmě souvisí s nevyléčenou steklinou -a pak jej zvolte a bude trpět celý národ. Jako jeho soukmenovec Klaus se podílel na historické opoziční smlouvě a podrazu voličů.Křivák stejného kalibru viz akce Olovo a nedokončená vražda novinářky Sabiny Slonkové dále výstavba dálnice D47 což jmenuji napřeskáčku,je toho mnohem víc.Jeho skalní příznivce to asi nepřesvědčí protože stejně jako komouši neuznají ,že se mýlili.
15. 01. 2013 | 13:16

nil novi sub sole napsal(a):

Hra na pravdu
První kolo
Proč v prvním kole českých prezidentských voleb uspěl Karel Schwarzenberg?

a) byla to recese
b) byl to podvod (výměna hlasovacích lístků ve velkým městech pomocí podplacených volebních komisí)
c) nebo část Českého národa ztratila pocit sebezáchovy
15. 01. 2013 | 13:26

vasja napsal(a):

Ondřej napsal(a):
vasja:
Proti Svěrákovi vůbec nic nemám, to je borec ....
------------------
Ondřej.
Asi mluvíte o filmech. Já ho viděl na Václaváku s těma pravdoláskama a jeho "kulturní" frontou, jak tam vyřvávali za právo redakrůrkú ČT, dělat si svojí politiku, za cizí prachy.
A vyhrál.
Dneska tam Šéne Vencl Moravec řídí volby.
15. 01. 2013 | 13:26

Petr z Tábora napsal(a):

to Freedom:
Tak protizemanovská hysterie se stupňuje. Už jste podal trestní oznámení na tu nedokončenou vraždu ?
15. 01. 2013 | 13:28

nil novi sub sole napsal(a):

Hra na pravdu
Druhé kolo

Jak ve druhém kole českých prezidentských voleb uspěje Karel Schwarzenberg?
a) pokud volba v prvním kole byla opravdu jen recese ve stylu Jára da Cimrman, pak neupěje.
b) pokud volba v prvním kole byla opravdu mazaným podvodem (výměna hlasovacích lístků ve velkým městech pomocí podplacených volebních komisí), pak je potřeba zajistit, aby následná druhá volba byla poctivá a spravedlivá.
c) pokud opravdu část Českého národa ztratila pocit sebezáchovy a nalezla velké HO v TOP 09, pak se opravdu nedivte.
15. 01. 2013 | 13:29

vasja napsal(a):

Podle mne je zlej a lstivej kníže.
To proto, že zavřel kámoše Kalouska na měsíc do chlíva, aby mu, do konce voleb, nekazil imidž.
Pak už se na lidfi může.......
15. 01. 2013 | 13:29

Freedom napsal(a):

P.S: přečtěte si blog Vladimíra Justa a otevřete oči !
15. 01. 2013 | 13:35

Anna napsal(a):

Freedom napsal(a):

P.S: přečtěte si blog Vladimíra Justa a otevřete oči !
------------------

Ale upozorňuji, že blog pana Justa zde již dnes byl s poměrně hojnou diskusí. Ten pan Just smazal a opět dal sem, ovšem bez původní diskuse. Což je proti proti zdejším pravidlům.
15. 01. 2013 | 13:44

Kelt napsal(a):

Schwanzerberg je "předseda"TOP09,první místopředseda vlády ve které hlasoval pro všechny zákony,které znamenají přesun národního bohatství od chudých k bohatým a katolické církvi zejména.
Že má podporu části naší"kulturní veřejnosti"/možná právě těch,kteří podepisovali antichartu tenkrát v Národním/a těch, kteří na jím odhlasovaných zákonech profitují je docela pochopitelné.Mladým nerozumím.
To,že část voličů mu skáče na jeho karnevalovou masku pana "Dobrotivého"je dáno jejich intelektuálním vybavením.
Ale jako president by si zřídil svoji cestovní presidentskou kancelář,která by se starala o udržování kontaktů se starými "přáteli a soukmenovci".Šlechta se žení,vdává a odchází-jenom těch svateb a pohřbů do roka,k tomu povinné mezinárodní kontakty-na ostatní by mu nezbýval čas,ani síly.
Navíc by TOP09 předsednictvím Kalouska dostala pro některé pomýlené jednoznačné kontury a v příštích volbách odchod do nicoty.
Zeman poháněn nutkáním "pomsty"/za své nezvolení presidentem/zařídil"přes Šloufa-Melčáka a Pohanku existenci Topolánkovy vlády v roce 2006.
V roce 2010 založením SPOZ odebral ČSSD 4,33% voličů a tak posadil ke kormidlu až druhou ODS,která s TOP09 a VV/Lidem/vede tuto zemi ke světlým zítřkům.
Vychutná si Zeman co by president ČSSD do plného svého uspokojení?Bude usilovně pracovat na jejím rozkladu po vzoru Klause vůči ODS?Mám obavu,že ANO.
Nyní pochopitelně oceňuje nutno říci vlažnou podporu ČSSD-co také zbývá.
Pokud by se dokázal zbavit nutkání vychutnat si pomstu až do toho nejsladšího konce/čemuž nevěřím/tak bych ho jako příznivec soc.demokracie volil.
Takto mám vážný problém mu můj hlas dát.
Volby do PS budou za nějakých 15 měsíců.Kdo bude na Hradě nebude v rozhodování voličů hrát roli-ODS je v komatu a přežívat bude na JIPce s nějakými 10-12%.TOP09 bude v téže amplitudě.Lidem -nevolitelná.
15. 01. 2013 | 13:46

Silvie napsal(a):

Resl

Vy volíte zase monarchu, co má v přízni vysokého pohlavára SS a jede v tom tunelováníz s Bakalou a Kalouskem.
Nebo si snad myslíte,že Bakala a Háva podporují K.S. jenom tak z altruismu?
To je proti Šloufovi dost těžký kalibr.
15. 01. 2013 | 13:49

dočasný občasník napsal(a):

Slyšel jsem jednu neověřenou zprávu:
Kalousek se prý dal na studium a další vzdělávání. Šel studovat na AMU loutkoherectví.
A má údajně domluvenou praxi v divadle S+H, kde ho naučí perfektně vodit Spejbla.
Prý to nutně potřebuje, prý ho o to požádal osobně budoucí prezident. Prý aby mu těmi vodícími dráty neublížil.
15. 01. 2013 | 13:53

Silvie napsal(a):

Arzanach,

odpovím lapidárně.
Je-li faktickým předsedou strany největší gauner polistopadové politiky, všichni,kteří mu poskytují krytí a hlasují pro jeho návrhy, se dostávají na úroveň stejných gaunerů.
Slušní lidé s páteří by z této strany už dávno vystoupili(stejně jako z ODS).
Proto se ptám příznivců K.S.,kteří tak zarputile zapírají Kalouska(kam ho narvali,že ho není vůbec vidět?Máme jako zapomenout??? a po volbách se vynoří z hlubin?)- pro jaký návrh této vlády odmítl Karlík hlasovat!!!!!!!!!!!!!!
15. 01. 2013 | 13:55

jogín napsal(a):

Chyba v úsudku: Sympatie městských voličů není v tom, že jsou vzdělanější, ale že jsou prachatější.
15. 01. 2013 | 13:55

Silvie napsal(a):

Článek Justa i s diskusí zmizel.

Cenzoři se činí,takže se připravte na to,že brzy zmizí i tato diskuse.
15. 01. 2013 | 13:58

Vasil Rozman napsal(a):

"A zároveň Jacques Rupnik dodal, že již první kolo ukázalo, že nejhůř dopadli národovci Přemysl Sobotka a Jana Bobošíková, což je dobrá zpráva pro Evropu."
Jenom bych dodal, že to je špatná zpráva pro demokracii v evropě. Ne pro tu co je nám zde podsouvána jako ta jedná a správná, už to je známka toho, že o žádnou demokracii ve skutečnosti nejde. Jde jenom o dosti zvrácenou představu jistých lidí z Bruselu. Tito novodobí otrokáři nás láskyplně a bez násilí převezmou a ochrání pod svými ochrannými Evropskými křídly. Pak nás spoutají všemožnými, nemožnými i takovými příkazy, zákazy, nařízeními, paragrafy a jenom bůh a oni ví čím ještě vším, že potlačí vše lidské. V zájmu tzv. většiny udělají ze všech lidí v protektorátu EVROPA otroky. Dovolat se spravedlnost pak bude stejné, jak se říkávalo v carském rusku "Bůh je vysoko a Car daleko". Násilím to nedokázal ani Napoleno, ani Hitler, ale úplatky v podobě dotací to jistě půjde. Jak a s kým čelit megalománii zvané EU? Se starými strukturami to nejde a nové nejsou. Tak mohu jenom doufat, že se nenaplní pravidlo našich otců, kteří při rození prasátek tvrdily, že "po praseti vždy přijde svině"
15. 01. 2013 | 13:59

zasMeňo napsal(a):

Pan Hvížďala mě hodně zlobí, abych se vyjádřil slušně v souladu s kodexem diskutujících.
Jednak mě zlobí jeho styl (O ČEM je novotvar Václava Klause, kterého už nemusíme ani my členové modré pracky napodovat, ne pane Hvížďalo ?!!).
Více mě zlobí způsob, jakým nahrává kandidátu Schwarzen. při pomlouvání kandidáta Zemana, a ještě spíše při vědomém klamání málo informovaných občanů-voličů.
To dělá slušný člověk, pane Hvížďalo ? Já si myslím, že ne.....
zasMeňo
15. 01. 2013 | 14:00

Zdeněk napsal(a):

Disponuji jedním hlasem (jako ostatně všichni výše diskutující), nemohu ho jej ale člověku, kterému bych při novoročním projevu (a nejen při něm), nerozuměl.
Domnívám se, že jedním ze základních předpokladů kandidáta na nejvyšší ústavní funkci České republiky, je znalost a ovládání češtiny. V opačném případě budeme zase světová výjimka.
15. 01. 2013 | 14:00

český maloměšťák napsal(a):

Freedom
JUst diskuzi smazal.
To je také signifikantní pro ty, co tvrdí, že " nás fakta nezajímají - my prostě Karla milujeme".

Když se někomu nelíbí názor druhého...tak jej prostě umlčí.
Divná diskuze. Zavání bolševickou cenzurou.
15. 01. 2013 | 14:00

Kouba napsal(a):

Hvížďalo, tuneláři z Junge Fronte heute jsou už za vodou, a navíc víme čí písničku musí Drozdi zpívat. Nezřeba dalších článků
15. 01. 2013 | 14:03

český maloměšťák napsal(a):

Freedom
Justův blog je výborným studijním materiálem pro ty, které zajímá fenomen propagandy.

Vaše výlevy taky...ale tam jde spíše jen o emocionální nžumpu.

Vodítko zde :

http://blisty.cz/art/39049.html
15. 01. 2013 | 14:04

kolja napsal(a):

Zemana si spojuji se Šloufem, Grossem, s akcí Olovo, kdy jeho parta chtěla odrovnat Petru Buzkovou atd.

Schwarzenberga zase s Madeleine Albrightovou a s dalšími špičkovými zahraničními diplomaty, s Havlem atd.

Pro mě je to souboj slušného a sprostého. Ve sprostosti si Zemanovi obhájci vedou výtečně, jak je vidět přímo tady.
15. 01. 2013 | 14:08

to asi nepůjde napsal(a):

Projev prez..enta České republiky při inauguraci (výňatek)

(na) Chudy plyvnete u dlouchém dálném běchu,
i tam, kde svého nalezete břehu,
tam na své pouti po otravujte zemi.
Ach zemi krásnou, zemi milofanou,
polévku mou i hrob můj, mutter mou,
vlasť jedinou i v dědictví mi danou,
šírou tu zemi, Heimat jedinou! –
15. 01. 2013 | 14:10

kolja napsal(a):

Ještě jedna věc se v těchto komentářích trochu opomíná: Zeman zničí Sociální demokracii.

Správně by ho měli volit pravičáci.
15. 01. 2013 | 14:14

dedek napsal(a):

Byznys podporuje Schwarzenberga, další peníze přijdou
13:35 | Dnes | Aktualizováno
Lucie KudláčkováKomentáře:
Zdroj: Aktuálně.cz
větší obrázek »
Praha - Podnikatel Libor Winkler pošle Karlu Schwarzenbergovi další miliony na volební kampaň. Společník miliardáře Karla Janečka už kandidátovi na první kolo prezidentských voleb poslal 5 milionů korun.

"Jednám s týmem pana Schwarzenberga o další podpoře. Uvidíme, kolik peněz bude ještě potřeba. Bude to určitě méně než v prvním kole, protože je tu ten limit, částka ale pravděpodobně bude znovu v řádu milionů," řekl pro Aktuálně.cz Winkler.

Co k tomuto dodat? Proč asi? Věřte, že to zadarmo nebude. Pracháči nedělají nic zadarmo!!!
15. 01. 2013 | 14:16

Pitrýsek napsal(a):

MOBILIZACE ! Češi volte Čecha! Nebo snad chcete 2.Bílou horu a spícího starého germána na Hradě ,co neumí ani českou hymnu??!!Vzpamatujte se, hlavně vy ,mladá generace!
15. 01. 2013 | 14:16

Freedom napsal(a):

MOBILIZACE !!! Češi volte Zemana ,zavede vás do chřtánu ruského medvěda. To už tady bylo dvakrát,jednou za Klémy podruhé za Klause.
15. 01. 2013 | 14:26

Vlasta napsal(a):

Zajímalo by mně, koho volili skálopevní zastánci K.S., když byla politická scéna polarizována Klaus versus Zeman. Opravdu je legrační, jak je nyní najednou mezi tyto dva rivaly automaticky vkládáno rovnítko. To asi byly nastaveny startovní axiomy pro další kapitolu našich dějin. Nic nevadí, že nové pravdy se zdají pro člověka, který reflektuje minulost absurdní. Stejně jako předkládaná fabulace o tom jak je K.S. strategicky výhodný pro levicové, středové i pravicové voliče.
Nechápu proč vůbec tyto volby jsou, když máme takového univerzálního kandidáta.
15. 01. 2013 | 14:28

hanah napsal(a):

dedek

to je jasné, proč sypou do kampaně knížeti - stonásobně jim to vrátí. Třeba přes Kalouska. Kdyby si tím nebyli jisti, nepodporovali by ho.
Odporné.
15. 01. 2013 | 14:29

Anna napsal(a):

Volíte-li Schwarzenberga, ničemu se pak nedivte!
-----------------------------------------------

Nejpopulárnější politik a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek.

"Nebyla to žádná suma. Nebyly to peníze. Byla to něco jiného, jakási protislužba, kterou po mně ten úředník tehdy chtěl a kterou jsem pro něj měl udělat. Byla to výjimečná situace," přiznal Schwarzenberg, ale odmítl upřesnit, o jakou úlitbu se jednalo.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/schwarzenberg-uplatek-ne-penize-ale-protisluzba_164830.html
--

Schwarzenberg, aby se udržel u moci, dělá něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)
---

Schwarzenberg hlasoval pro církevní restituce, přestože nebyl soupis církevního majetku.

Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím

31. října 2012 13:24

PRAHA - Poslanci petičního výboru nedostali od ministerstva kultury seznam majetku, který by měly získat církve v rámci restitucí.

Soupis neexistuje, napsala výboru ministryně Alena Hanáková (TOP 09 a Starostové) v dopise, který má ČTK k dispozici. Výbor požádal o seznam hlasy opozice začátkem října při jednání o petici proti vládnímu návrhu zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh
---

Citace z: http://www.petice24.com/odsuzujeme_klausovu_i_divji_schwarzenbergovu_amnestii

Odsuzujeme Klausovu i dřívější Schwarzenbergovu amnestii

Zároveň vyjadřujeme zděšení z kandidatury Karla Schwarzenberga na úřad prezidenta republiky a obáváme se, že bude v Klausem a Havlem započaté praxi, které sám v druhém případě asistoval, pokračovat.
Děsí nás také to, že Klausovu amnestii Karel Schwarzenberg nejdříve pochválil a až teprve poté se prý informoval o jejím obsahu a svou pochvalu vzal zpět. Nevíme jestli opět byl v polospánku nebo se jen přizpůsobil náladě veřejnosti, ale obojí považujeme u člověka, který chce zastávat nejvyšší úřad za naprosto skandální a nepřípustné.

Upozorňujeme, že do trestní sazby 10ti let se vlezou i takové činy jako je např. znásilnění dítěte.
---
K úspěchu v prvním kole prezidentských voleb přispěla i amnestie Václava Klause, míní Karel Schwarzenberg.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-schwarzenbergem-diq-/domaci.aspx?c=A130112_183320_domaci_jj
---
Je dobré mít na paměti, kdo nese za tuto amnestii odpovědnost. Je to vláda, jejíž člen pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit: "Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Kdo si myslí, že se odpovědná vláda soustředí na sesbírání peněz z vlastní kapsy na odškodnění obětí?
15. 01. 2013 | 14:39

Admirál napsal(a):

Freedom "P.S: přečtěte si blog Vladimíra Justa a otevřete oči !"

Neprodáváte Vy jako hlavní zaměstnání Strážní věž? A tohle jste vzal jako vedlejšák. Otevřte oči. Ten známý stil. Dobrý.

Když ke mě přidou, abych odevřel oči, odevřu psa Ať se proběhnou.
15. 01. 2013 | 14:48

Otázkář napsal(a):

Freedom

Pravděpodobně se řídíte heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Proto mi nezbývá nic jiného než tyto hojně rozšiřovaná mýty vyvracet a proto zkopíruji svou příspěvek z pod jiného blogu.
A co se týká tématu Zeman a Rusko.Místo dohadů není nic jednoduššího než se podívat na dobu jeho premiérování kdy ČR žádný směr Rusko nenabrala. Ba právě naopak, vstoupili jsme do NATO (to jistě v Moskvě skákali radostí) a dokončovaly se přístupové rozhovory do EU. A to má předseda vlády nepochybně větší vliv a pravomoci než prezident. Když tak nečinil tehdy, proč by tak měl činit nyní? Navíc mi dosud nikdo neodpověděl jak by ten příklon k Rusku vypadal v praxi.

ps: pikantní na téhle propagandě je fakt, že Miloš Zeman byl vyloučen z KSČ z důvodu nesouhlasu se vstupem sovetských vojsk v roce 1968. Tohle je jistě pro Moskvu ten pravý muž :)
15. 01. 2013 | 14:54

Otázkář napsal(a):

Freedom

Kde nejsou argumenty tam nastupují nadávky. I to o příznivcích Karla Schwarzenberga (nikoliv o něm) něco vypovídá.
15. 01. 2013 | 14:56

to asi nepůjde napsal(a):

Ván podě kuvání a lísku vám, neboli vám poděkování a lásku vám
(Autentický záznam části projevu)

Především bych se rád poděkoval mých voličů.

Já jsem netušil, že tak v hojném počtu vyjdou a opravdu půjdou k volbám a za to vám všem srdečně děkuji.

Ale musím se tak..y poděkovat jak u mého štábu tak u nesčetných lidí venku, mladý lidi který obcházeli kraje české a opravdu dělali, co bylo možné, abych v této volbě uspěl, u ní se musím poděkovat.

Oni udělali ještě větší práci, než jsem si mohl představit a mnohem víc než já, tak jim bych poděkoval.

Ale teď musím taky říct, že samozřejmě tento výsledek mi uvědomil, jakou odpovědnosti teď přejímám během příštích črnást dní.

Příštích črnást dní se rozhodne zásadní směrování České republiky. Miloš Zeman je zajisté velký politický profesionál, bývalý premiér, tedy opravdu protivník, kterým stojí za to se střetnout.

Nicméně já jsem přesvědčen, on je reprezentuje minulost, naši minulost posledních 10, 15 let.

Já doufám, že se mi podaří během těch pět let naši společnost a naší zemi uvést do stavu, kde můžeme opravdu říct, že to heslo na prezidentské válc …. vlajce: pravda vítězí odpovídá taky skutečnosti

Eeeeeeeeee ne……. následoval záblesk úsměvu a pak začal zpívat, postavil se do pozoru: ……….. hučí po sss svii lučinách …

Po hymne pokračoval
15. 01. 2013 | 15:15

Freedom napsal(a):

Proletáři všech zemí jděte do ... !
15. 01. 2013 | 15:20

český maloměšťák napsal(a):

Freedom
Devalvujete slovo freedom.

Hezký den.

https://www.youtube.com/watch?v=UQGFmEbuJOY
15. 01. 2013 | 15:26

to asi nepůjde napsal(a):

Po hymně pokračoval

Neslibuju vám zářné zítřky, ani nedoufám ještě, že budeme opravdu zemský ráj na pohled, ale slibuju vám, že udělám vše! - na co moje síly stačí, abychom byli zase spořádaná země, abychom byliu úspěšná země, abychom byli srdce opravu Evropy, což odpovídá taky naší zeměpisný poloze.

To je moje snažení, budu se snažit, jak se vám říkal. Posílením právního státu. Budu řííííííď …. Budu strážcem ústavy a budu ochráncem všech, který teď jsou znevýhodnění v naší společnosti a jejich dost a to bude moje snažení, ať jsou to postižení, ať jsou to ze společnosti vys.. vyloučení, staří, nemocní. Je jich tady dost, kteří potřebujou opravdu silnější přímluvu. Děkuji vám ještě jednou za vaši pomoc

Naskedanou

Děkujeme pane Svěrači, líp by to Cimrman nenapsal.
15. 01. 2013 | 15:30

Anna napsal(a):

autor
"Pro nás je zase dobrá zpráva to, že by příští vláda, která bude s největší pravděpodobností převážně sociálnědemokratická, mohla mít na Hradě konzervativního prezidenta. "
---

A nejmenuje prezident předsedu vlády?
Nezvítězila v r. 2010 ČSSD?
Nejmenoval prezident rovnou Nečase?
Nemáme v koaliční vládě stranu, která při volbách neexistovala? Není Schwarzenberg v této vládě?
15. 01. 2013 | 15:36

zasMeňo napsal(a):

Koljovi 14.08h
Příteli, opak je pravdou ! Lituji Vás, že jste se dal zlomit takovými propagandistickými triky, které užívá pravicový tisk (Mladá FrAnta Dnes aj.) média a bilboardy.
Zkuste se podívat do historie né tak vzdálené, chcete-li hledat pravdu. Pak uvidíte, že po Bílé Hoře 1620 dostávali některé cizácké šlecht. rody "za odměnu" (tedy za zradu českých zájmů) majetky, zatímco výkvět české inteligence skončil na popravišti 21.6.1620. Tenkrát byli "odměněni" za zradu i Schwarzenbergové, malý nevýznamný německo-rakouský rod. Za 300 let došlo 1918 k odčinění Bílé Hory založením čsl. státu (prezident Masaryk) a šlechtické rody o své "majetky" přišly. Tedy né komunisti, ale už TGM, zakladatel stát. No a po r. 1989 někteří čeští lokajové v předklonu navraceli majetky do jejich rukou zpět.
Tento exkurs do historie je nutný v zájmu zjištění ODKUD pocházejí Schwarzenbergovy milióny, kterými si teď chce kupovat národ český, ačkoliv sám česky umí špatně (což je na politika docela handicap - ve fabrice nevadí).
Zdraví zasMeňo
15. 01. 2013 | 15:56

sehr gut napsal(a):

A pane doktore, jak se jmenuje ten váš pes?

Karl von Bahnhof.
15. 01. 2013 | 15:56

sehr gut napsal(a):

A ten pes. Štěká česky?

Česky nebo německy ale u psů je to jedno.

My ho máme rádi.
15. 01. 2013 | 15:59

Vosavbotě napsal(a):

Tak tak, pane Hvížďalo, pravda pravdoucí, nicht wahr?

Ještě připomenu, že veškerý benzín v autech, kterým Miloš Zeman jezdí na besedy, je prokazatelně z Lukoilu, že se ten chlap nestydí!

Velmi vhodně též citujete objektivní deník SME, s vrozenou skromností zamlčujete aktivity pana Bakaly a přímo gejzíren inteligence a přesvědčovacích schopností jsou Vaše vývody ohledně toho, jak by bylo pro sociální demokracii výhodné, kdyby na Hradě místo Zeman seděla Jeho jasnost kníže.

Na závěr ještě vyjádřím naději, že se Frau Schwarzenberk naučí česky alespoň pozdravit poddané.
15. 01. 2013 | 16:00

kolja napsal(a):

to zasMeňo:

je hezké, že mě oslovujete "příteli"! :o) - bez ironie, je to vzácné v těchto diskuzích, i když to míníte blahosklonně

vaše "argumenty" o Schwarzenbercích jsou legrační, pokud tu legračnost sám necítíte, tak vám to těžko někdo vysvětlí

ale třeba si dáte tu práci a vyzkoumáte, že jistý zeman se za třicetileté války živil jako lapka...

čeština knížete je archaická, ale pěkná - protí ní stojí Zemanovy opovržlivé zmínky o "ovčanech" této republiky
15. 01. 2013 | 16:11

to asi nepůjde napsal(a):

"Na závěr ještě vyjádřím naději, že se Frau Schwarzenberk naučí česky alespoň pozdravit poddané."

To už asi nepůjde.

Kněžna Schwarzenbergová se, dle vyjádření knížete Schwarenberga, chtěla naučit česky. Dokonce prý už, už téměř držela učebnici v ruce ale v učení českému jazyku jí bohužel zabránil úraz.

Chudinka. A kdy se jí to přihodilo?

Před jednadvaceti lety.
15. 01. 2013 | 16:13

mik napsal(a):

Ctu si ty ruzne nazory tech co porad operuji ze Scwarzenberg je v soucasne vlade kterou nikdo nebo alespon 80 % obyvatel nechce ale cim je v te vlade je tam v prve rade ministrem zahranici tak proc se nepise jake chyby dela tam a nevycitaji se mu domaci prohresky asi proto ze tam by to nebylo tak ucinne nezbyva nez vytahnou jeste ze manzelka nemluvi cesky a ze ma svycarske obcanstvi ale to je treba plus v 68 hodne lidi chtelo mit z CR Svycarsko dokonce i pan Zeman ktery nejspis jednal v zajmu KSC ve ktere byl v letech 68-70 a tak zde je mozne puzit jeho oblibene padni komu padni,,,muze by clen KSC prezidentem ? Kdyz to Fischerovi sebralo hlasy proc to nema mit vliv na Zemanovy hlasy ale mam pocit ze tech hlasu bude ubyvat kdyz bude zeman pokracovat v aroganci jako se projevil vuci slovenskemu tisku a jak si hned pospisil s prohlasenim ze ochranku vyhodi...proc kdyz sef ochranky uz prijal zodpovednost za strelbu kulickama co meli ti radovi clenove ochranky v tu chvile delat ? zacit strilet mezi lidmi ? a kdyz uz si tam chce dat sve lidi da se preci napsat vymenim ochranku a ne vyhodim ochranku mozna ze me nekdo narkne z alibismu ze je to stejne ano zni to alibisticky souhlasim ale nezni vyhazov arogantne a myslim ze CR arogantniho prezidenta mela 10 let ,,,Schwarzenberg pujde cestou EU zcela jiste u Zemana sice bude na Hrade taky viset vlajka EU coz bylo za Klause nemyslitelne ovsem co za smer bude doopravdy to uz je diskutabilni Schwarzenberg deklaruje jako prezident prvni cestu na Slovensko Zeman posila slovaky uz ted nekam.... a Klaus junior se snazi svou urazku s hymnou zahrat do autu vubec vsichni co zesmesnuji Schwanzenberga hymnou mu neprimo pomahaji protoze to lze spis hodnotit jako uprimnost a odvahu Zeman by to nejakou svou hlaskou poslal do autu a v te chvili by excelente zazpival malokdo proste chci na Hrade Karla a verim ze volici co jejich kandidat neuspel zvazi a daji mu svyj hlas a prijdou k volbam
15. 01. 2013 | 16:14

kolja napsal(a):

mimochodem, toto čtu na FB:

Miloš Zeman si dobrovolně vybral jako spolupracovníka chlápka, kterej na nás chtěl v listopadu 1989 vlítnout s tankama. Stačí to jako argument, že by tenhle člověk neměl být prezidentem, nebo je třeba k pochopení této nevhodnosti, aby SPOZ vlezla do parlamentu a Zbytek se stal ministrem obrany?!
15. 01. 2013 | 16:19

Oldřich Moravec napsal(a):

Vážení,
oprostěme se konečně od komentátorsko-intelektuálských šablon! Mě prezidentské volby, resp. jejich výsledek, NADCHNUL! Celé druhé pololetí ´12 jsem byl naštvaný, kdykoli jsem si vzpomněl, že ta hloupá poslanecká Sněmovna nám, ovčánkům, hodila tu infantilní hračku zvanou „přímá volba prezidenta“.
A co se nestalo: aktivnější polovina ovčánků se nejen k volbám dostavila, ona se na ně i aktivně připravovala!!! Nejen, že dokázala vygenerovat hned dva(!) občanské kandidáty - a já všem lidem, co se podíleli na přípravě voleb Táni Fischerové a Vladimíra Franze UPŘÍMNĚ DĚKUJI a SMEKÁM před nimi, ale ona ta aktivnější polovina dokázala do druhého kola prohlasovat i dva archetypální Čechy - hospodského (tak trochen „cizince“) a ožralu - vzdělance!!!
Nic krásnějšího a češtějšího se stát nemohlo… :o)
Myslím, že národ za těch dvacet let - nehledě na to, že nechal místo komunistických blbů vládnout zloděje s bílými límečky - prostě dospěl.
Ano.
Už dokázal zvolit svoje skutečné PŘEDSTAVITELE!
Hospodský a jeho přemoudřelý klient.
To jsme my! Já, ty, strejda děda, sousedi… Jsme to k-o-n-e-č-n-ě my. A mně je osobně jedno, který z těch dvou seniorů usedne na Hradčanech.
Každý totiž reprezentuje skutečnou čtvrtinu z nás!
P.S.
Chci na tomto místě ještě poděkovat RNDr. Nečasovi!
Můj vrstevník, gymplák jako já, svazák jako já, a absolvent přírodovědecké fakulty se totiž tím, jak se nahrnul do politiky a vydržel tam celou tu dobu, dostal až k tomu, že se svými kumpány (a solidní dopomocí socanských kmotříků) sehrál roli M. S. Gorbačova: tak jako Gorbi pohřbil nefunkční socík, tak se Petr Nečas stal hrobníkem mafiánského kapitalismu u nás.
O tom jsem pevně přesvědčen.
Děkuji Ti, Petře!!!
15. 01. 2013 | 16:25

soudný znalec napsal(a):

kalamajka mik, mik, mik...

ale mik, mik, mik..., co vám brání udělat si výlet do České republiky ?
Jen zavyjou svým hlasem "kde je domov náš" a

"dají mu svyj hlas a prijdou k volbam",
a pak zase, jako vždycky, pryč.
15. 01. 2013 | 16:28

evix napsal(a):

A klesáme dál a dál...co vám ten bodrý zpěvák české hymny slíbil, že jste schopni za něj kopat?
Ožrala Miloš? Já myslela, že chlastá hlavně Kalousek, aspoň podle výsledků jeho reformy....
15. 01. 2013 | 16:58

evix napsal(a):

jogín napsal(a):
Chyba v úsudku: Sympatie městských voličů není v tom, že jsou vzdělanější, ale že jsou prachatější.
...................................
Přesně tak a prachatější ještě neznamená chytřejší....
15. 01. 2013 | 17:02

F.Srbek napsal(a):

Pochopil jsem, že pan autor bude volit knížete. Je to jeho věc, vadí jen jeho "objektivní" novinářský pohled, kde neměří každému stejně. Proč by taky? Lze jen doufat, že k volbám půjdou i voliči v menších městech, aby podpořili svého kandidáta. Pokud jde o předpověď, co bude, když bude ten či onen prezidentem, pak mi chybí další omluva Němcům, od pana Schwarzenbergra a pozvání Herr Posselta na Hrad. Jinak pro český , pardon německý tisk, platí: "Koho chleba jíš, toho píseň pěješ!" V případě autora to tak bohužel bude.
15. 01. 2013 | 17:13

fikus napsal(a):

sdělovací prostředky vlastněné a ovlinované víme kým spustily nenávistnou kampaň proti Milošovi, bude myslím právě proto správné mu to hodit
15. 01. 2013 | 17:22

Máro napsal(a):

Déékuji fšem mladým voličům s volebními pfrůůkasi, ktééří mě stííhli podpořit i na fííce míístech, v tech folebních místnostech.
15. 01. 2013 | 17:25

uno napsal(a):

Proč ne "knížete?".
Jeho vyjadřování není vada řeči, ale neznalost českého jazyka, žvatlá, protože hledá potřebná slova.
Jeho vdělání na středoškolské úrovni, na víc se mentálně nezmohl, nesvědčí o přílišné mozkové kapacitě.
Jeho manželka považuje zřejmě český národ za podřadný, sedí v Rakousku a vůbec se o volbu svého manžela nezajímá, dává Čechům najevo, že jí takový plebs může být ukradený, že by následovala manžela na Hrad se nedá předpokládat.
"Kníže" Česko zajímá jako objekt, který rozmnožuje jeho majetek, ty milodary, které rozdává jsou směšné a ponižující pro českého občana. At´ mě nikdo nesnaží dokazovat, že jeho podíl na schválení církevních restitucí je čin bohulibý, nezištný a v zájmu českého národa, stejně jako všechny ostatní vládní podrazy, na kterých má podílí.
Ti zejména mladí vědí ještě houbelec o tom, jak to v životě chodí, živí je rodiče a goebbelsovská propaganda. Až vyjdou školu a skončí na pracáku, už je Karel zajímat nebude, ale to už bude pozdě. V další prezidentské volbě se projeví mentální standard českého národa.
15. 01. 2013 | 17:26

Sláma napsal(a):

Dovolím si opravit často uváděné nepřesnosti o vzdělání Karla Schwarzenberga. Maturoval v roce 1957 na gymnáziu ve Vídni. Údajně na reparát na podzim.
Pak zkoušel studovat práva a později lesnictví ve Vídni, Štýrském Hradci a Mnichově, studia ale nedokončil.
Asi právě jeho studia tak imponují našim dětem.
Ovšem slyšel jsem, jak si povídají, jakáže by to byla švanda, zvolit toho blekotajícího dědka. Tak mám takový pocit, že od našich mladých to celé je, ať už volili Avatara nebo Krakonoše, všechno jen recese a generační vzpoura proti nám starším, kteří nejsme schopni tady zajistit normální západoevropskou demokracii.
15. 01. 2013 | 17:34

kolja napsal(a):

Nejsem žádný ctitel současné vlády, ale když si představím, jakou vládu si představují tady někteří diskutující, třeba zrovna ten uno nahoře (pravděpodobně používá nicků víc), tak najednou dostávám pocit, že ještě žijeme v ráji - oproti tomu, o čem tihle trollové sní.
15. 01. 2013 | 17:37

mb napsal(a):

... dobrý blog ...
15. 01. 2013 | 18:21

mb napsal(a):

Čech napsal(a):
ODS ,TOP 09 a LIDEM volí Karla

Slušný člověk proto volí Zemana.
15. 01. 2013 | 12:17

... TO JE ÚPLNÁ blbost ...
15. 01. 2013 | 18:27

Petr B. napsal(a):

O čem je to 2. kolo?
O tom, jestli ta naše vláda je skutečně tak nepopulární, jak se všude píše. Schwarzenberg byl mužem č. 2 v obou dvou vládách vedených ODS od roku 2006. Má tedy naprostouu odpovědnost za veškeré negativní věci, které se od roku 2006 udály (má ovšem jako vrcholový představitel ODA odpovědnost i za divoká 90. léta). Už nyní je jisté, že kriminální činnost Topolánko-nečesovských vlád je obdivována především obyvateli velkých měst, zejména Prahy. Pokud Schwarzenberg vyhraje, může pravice klidně vyhrát všechny důlažité volby v příštích 50 letech. Protože pravice se svou účinnou propagandou by našla definitivně recept, jak obelhat lidi za jakkoliv zoufalého stavu společnosti.
15. 01. 2013 | 18:28

Sláma napsal(a):

Rád bych se zeptal kolegů diskutujících, jestli nevědí, proč si Karel Schwarzenberg zvolil švýcarské občanství. Vždyť logické by bylo občanství rakouské, tam má přeci nejvíce majetku mimo Českou republiku - např. Schwarzenbergského paláce ve Vídni či zámku Obermurau ve Štýrsku. Nebo německé, kde vlastní např. hrad Schwarzenberg v Scheinfeldu.
Bylo to tím, že v Rakousku nejsou povoleny šlechtické tituly? A v Německu jen tehdy, jestliže jsou součástí jména. Patrně, když v Německu ukáže švýcarský pas se všemi tituly, může je v Německu užívat.
15. 01. 2013 | 18:50

Sláma napsal(a):

Mám ještě další dotaz na kolegy diskutující. Nevíte, jak to bylo se slavným spotem "Přemluv bábu, přemluv dědu"?
Do dnešního dne jsem si myslel, že ten spot byla amaterská akce dvou nezkušených mladých lidí, kteří mají mnohem větší příjem, než běžný občan, a trochu zpovykovatěli - prostě zlatá mládež.
Dnes jsem se však od jednoho člověka dověděl, že to byl, údajně, profesionální spot, za který Mádle a Issová dostali zaplaceno jako herci.
Není celé to tvrzení, že Schwarzenberga volí mladí, jen mediální trik? Vždyť volby jsou tajné, takže tuto informace mohla jen získat nějaká agentura z průzkumu veřejného mínění. A je otázkou, kde a koho se ptala. Ostatně, o prodejnosti těchto agentur si povídají vrabci na střeše. Znáte, milí kolegové, nějakého člověka od 18 do 29 let, který opravdu volil Schwarzenberga?
15. 01. 2013 | 18:55

to asi nepůjde napsal(a):

george :
15. 01. 2013 | 17:26
„To asi nepůjde : jste obyčejný hulvát, dejte pozor, aby se i vám nestala podobná nehoda a uvízl jste nadosmrti na vozíku. Debile.“

Mýlite se pane george, nejsme spolu příbuzní.
A k tomu úrazu a o tom, jak souvisí s její češtinou, nechejme promluvit kněžnu samu: „Chtěla jsem se česky naučit sama - našla jsem si učitelku, a dokonce jsem už dokázala vést jednoduchou konverzaci, ale když jsem se pak roku 1992 zranila na lyžích, byla jsem na tom léta velmi špatně. A další učení jsem už nezvládala.“
Zdroj: http://ona.idnes.cz/knezna-therese-schwarzenbergova-karel-je-intelektual-ne-sportovec-1f5-/spolecnost.aspx?c=A100309_174604_ona_ony_ves

Takže z mojí strany nešlo o výsměch kvůli jejímu úrazu, který nikomu nepřeju ale o výsměch ubohého zdůvodnění toho, proč neumí česky. Tak tedy, trochu jinak:

Kněžna Schwarzenbergová se, dle vyjádření knížete Schwarzenberga, chtěla naučit česky.

Chudinka. A kdy se jí to přihodilo?

Před jednadvaceti lety.
15. 01. 2013 | 19:04

vítr z hor napsal(a):

Petr B. Topolánek vládnul díky kamaradům Miloše,kteří za jistý bakšiš zběhli ,ten se pak urval ze řetězu a tak to radši Klaus ukončil.No a když budeme mluvit o zlu.Komunisti mají na triku daleko více lidských životů,než fašisti.Zeman je komunista a ještě si tu svoji stranu pojmenoval po sobě.Všimněte si,jak si Klaus se Zemanem svorně notují,volby mezi pravicí a levicí a snaží se nás do toho dostat,čili rozeštvat.Já si myslím,že to je mezi opoziční smlouvou a slušností.Volím Karla,ale né srdcem,ale rozumem !! a pro milovníky bonmotů "Kalousek je taťka,co nám nechce zvýšit kapesné" Mír v duši a opoziční smlouvu před spravedlnost.
15. 01. 2013 | 19:09

Sláma napsal(a):

Freedom napsal: "se podílel na historické opoziční smlouvě a podrazu voličů.Křivák stejného kalibru viz akce Olovo a nedokončená vražda novinářky Sabiny Slonkové dále výstavba dálnice D47
Už jsem to udělal pod jiným blogem, ale musím znovu opravovat tradované nesmysly, polopravdy a manipulace.
Opoziční smlouvy nebyla žádný podraz na voliče. Byla to jediná možná cesta z volebního patu, když se pravicové strany nechtěly dohodnout na společné vládě. Pravice totiž měla v parlamentu většinu 102 hlasů. Na to se často zapomíná. Tzv. velké, tedy pravo-levé koalice nejsou ve světě žádnou výjimkou, naopak jsou pravidlem, zejména v situaci, když je stát v krizi. A to taky přesně bylo. V letech 1997 a 1998 jsme měli záporný růst HDP (zatímco okolní státy rychle rostly) a vysoký deficit rozpočtu. Podobná velká koalice se nyní snaží vyvést z krize Řecko. Před nedávnem byla i v Rakousku.
V situaci volebního patu totiž nejsou ani nové volby žádným východiskem, neboť s vysokou pravděpodobností by dopadly stejně.
Když to shrnu, z opoziční smlouvy by měl být obviňován Klaus, protože ten měl volbu. Zeman žádnou volbu neměl, neboť do koalice s komunisty jít nemohl (Bohumínské usnesení) a stejně by mu to nestačilo.
Okce Olovo byla soukromou aktivitou poradce Šímy. Něco takového, jako byla pozdější akce poslance ODS Moravy. Nikdy se ani náznakem neprokázalo, že o tom Zeman cokoliv věděl. Ostatně, i pokud by věděl, byl by to stejně záslužný čin, tedy pokud znáte Petru Buzkovou lépe (vzpomeňte si, co o ní řekl Kryl).
Údajná vražda či vlastně jen záměr vraždy Slonkové nemá se Zemanem nic společného. Jednalo se o soukromou akci pracovníka ministerstva zahraničních věcí Srby. Ostatně, k jeho odsouzení na 12 let vězení došlo v roce 2002, kdy byl Zeman premiérem. Tenkrát ještě justiční mafie neúřadovala!
Na výstavbě dálnice D47 nebylo nic špatného. Jednalo se prostě o záměr financovat stavbu dálnic jiným způsobem, než ze státního rozpočtu. Jde o způsob, který je ve světě běžný.
Zakázku zrušil mistr za KDU-ČSL Šimonovský s tím, že ji postaví do konce roku 2008 za nákladů nižších než 50 mld. Kč. Pokud vím, tak poslední úsek byl uveden do zkušebního provozu dne 30.11.2012 a náklady přesáhly 80 mld. A k tomu počítejte úroky z půjček atd., opravy zmršených částí atd. a patrně se dostanete na mnohem vyšší částku, než bylo těch původních 125 mld.
15. 01. 2013 | 19:32

george napsal(a):

To asi nepůjde: vůbec jsem se ve svém závěru nezmýlil, jen to svým dodatkem potvrzujete. Kdyby nebylo toho dodatku "Chudinka. A kdy se jí to přihodilo? Před jedenadvaceti lety", ještě bych vám věřil. Co se jí vlastně před jedenadvaceti lety přihodilo, jak komentujete její vyjádření? Že měla vážný úraz, který ji do smrti připoutal na vozík a již to kolem všeho nezvládala, nebo proto, že se jí česky učit nechtělo, protože byla hloupá? Můžete mě říci, proč je podle vás chudinka? Proč by se také měla učit česky, jazyk, který nezná ve světě skoro nikdo a nic neznamená, tehdy její manžel pro českou politiku taky moc neznamenal, tak proč ? Předpokládám, že na rozdíl od vás, zná více světových jazyků, a pokud by mohla stát na nohách, jistě by při doprovázení manžela jako prezidenta mu nedělala ostudu. Alespoň by nepotřebovala překládat do češtiny, snad při návštěvě Putina z ruštiny. Chudinko.
15. 01. 2013 | 20:08

vítr z hor napsal(a):

Pane Sláma ,myslím že se k Opoziční smlouvě hodí napsat,že byla uzavřena po předčasných volbách,které byly vyhlášeny po té co padla Klausova vláda.Tato Klausova vláda padla kvůli financování strany ODS(mrtvý sponzor atd.).Tyto volby vyhrála Sociální demokracie,takže na tahu byl předseda Zeman,tomu ta špína nevadila,proto Opoziční smlouva,Nezapomínejte financování stran.Kmotři a tak .Zeman a Klaus .
15. 01. 2013 | 20:14

to asi nepůjde napsal(a):

george, 15. 01. 2013 | 20:08
„Proč by se také měla učit česky, jazyk, který nezná ve světě skoro nikdo a nic neznamená, tehdy její manžel pro českou politiku taky moc neznamenal, tak proč ?!

Taky dobrý.
A tady jsou další vtipy z dílny od george ale vy jste lepší:

"Skrze mne promlouvá Bůh. Jinak bych nemohl dělat svou práci."
"Naši nepřátelé jsou neustále ve střehu a vymýšlejí nové způsoby, jak nás poškodit. My také."
"Kdo může za vraždy? Mohou za ně vrazi."
"Pokud neuspějeme, hrozí nám riziko neúspěchu."
"Nízká volební účast je znamením toho, že k volbám přichází méně lidí."
"Jsme nejvzdělanějším národem na světě."
"Velká část importu pochází z ciziny."
"Vím, že lidské bytosti a ryby spolu mohou žít v míru."
"Úžasnou věcí na knihách je, že jsou v nich občas fantastické obrázky."
Mimochodem,„george. Proč píšete česky, jazyk, který nezná ve světě skoro nikdo a nic neznamená, tak proč ?!
15. 01. 2013 | 20:29

Sláma napsal(a):

vítr z hor napsal: "Tyto volby vyhrála Sociální demokracie,takže na tahu byl předseda Zeman,tomu ta špína nevadila,proto Opoziční smlouva,Nezapomínejte financování stran.Kmotři a ..."
Máte pravdu, volby v roce 1998 vyhrála ČSSD, která získala 63 mandátů. Jenže ta měla malý koaliční potenciál, protože levicovou koalici nemohla vytvořit, neboť dohromady měla levice jen 98 mandátů a navíc spolupráci s KSČM zakazovalo Bohumínské usnesení.
ODS byla nejúspěšnější pravicovou stranou a mohla vytvořit pravicovou koalici se 102 hlasy, nicméně pravicové strany se nebyly ochotny domluvit. Takže zbývala je pravo-levá koalice s ODS. Ostatně, podobně tomu bylo i po volbách v roce 2002, kdy vládla rovněž pravo-levá koalice ČSSD- KDU-ČSL - US-DEU. Je zajímavé, že tu nikdo nepovažuje za zradu na voličích.
Kmotři ODS, to je až záležitost Topolánkovi vlády, teprve tehdy se kmotři Janoušek, Rettig, Hrdlička a Dlouhý profilovali. Významnou úlohu v tom měl Marek Dalík.
A pokračuje to i za Kalouskovy vlády.
15. 01. 2013 | 20:46

uno napsal(a):

To kolja: já o voze, Vy o koze. To že jsem si dovolil kritizovat Vašeho idola Karla, nemá nic společného s nějakou budoucí vládou, nevymýšlejte si. Já jen uvádím negativa pana Karla a ta jsou nepopiratelná, mohl bych uvést mnoho dalších, ale již byla vyslovena. Nechtějte mě vnucovat své myšlení, jde o budoucího prezidenta a ne o to, kdo tu bude za dva roky vládnout. Jeho pravomoci jsou spíš nebezpečné pro běžného občana, jak nás přesvědčil současný prezident, který tvrdí, že nějakého soudce Berku a jeho gang nezná a neznal, ať mu nikdo zlé úmysly nepodsouvá. Pane kolja, ze všeho tady čiší pravičácká demagogie. Já budu volit brouka Pytlíka!
15. 01. 2013 | 21:11

vítr z hor napsal(a):

Pane Sláma,ještě Toleranční patent,volba Klause prezidentem napříč politickým spektrem a ta mi připomíná Mrázkova Vodníka čili Zemanova Šloufa,který je po ruce již od roku 1998.Zeman a Klaus jdou bok po boku.Děkuji nechci.
15. 01. 2013 | 21:19

Ada68 napsal(a):

Jako člen ČSSD bych si dovolil pana Hvížďalu poprosit, aby si své rozumy ohledně socdem. radši nechal pro sebe. Za těch 22 let znám spoustu členů strany, ale neznám žádného, který by volil "Karla", jak se tady autor snaží namluvit. Možná Zaorálek, Špidla, možná i Sobotka, to z nenávisti či pudu sebezáchovy hodí SCH. Ale běžní členové strany NIKDY. Takže, ať si říká kdo chce co chce, asi 99,99% členů ČSSD volí zcela přirozeně Miloše Zemana.
Autorovým slintům zdar.
15. 01. 2013 | 21:29

Ropuch napsal(a):

Tady je máme pěkně pohromadě, kosy: http://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=632&h=307&f=IMG_0011-634895695270094301.JPG&id=8830
15. 01. 2013 | 21:32

PEKY napsal(a):

Tak dlouho nám trvalo než jsme se tý šlechty zbavili a teď si ji budeme dobrovolně volit? Lidi vzpamatujte se, vždyť první co kníže udělá bude to, aby jsme ho oslovovali VAŠE VELIČENSTVO!!!! Přece nám nemůže vládnout RAKUŠAN
15. 01. 2013 | 21:34

george napsal(a):

To asi nepůjde : Já píši a mluvím česky, protože moje vlast je Česko. Manželka K.S. mluví německy, protože tam žije a je to její vlast a je tam doma. To je na závadu, že by prezident ČR měl manželku cizinku? V dnešní době ? Koho měl za manželku Masaryk? Proto přece není chudinka.
15. 01. 2013 | 21:37

Nedo napsal(a):

Když se podívám, že knížete podporují jednotně všichni židé t.č. žijící v Česku, je mi zle.
15. 01. 2013 | 21:38

george napsal(a):

P.S. Pořád lepší, než Zeman, co se jeho manželka schovává a nastrkuje proto za ni svoji dceru.
15. 01. 2013 | 21:39

Zdeněk Urban napsal(a):

Marek Benda ( předseda poslaneckého klubu ODS ) dnes v tv prohlásil, že vše je v pořádku, protože pan Schwarzenberg byl kandidátem vlády, ve které má ODS předsedu... Zapomněl dodat, že také vlády, která schválila církevní restituce, zvýšení daní, tzv. důchodovou reformu, reálné snížení důchodů... A nějak nám zmizel ze scény pan Kalousek, který je stranickým předsedou pana Schwarzenberga - proč asi?
15. 01. 2013 | 21:43

Silvie napsal(a):

Nedo
Taky jsem ten paradox zaznamenala,ale kde je vejvar...
15. 01. 2013 | 21:46

george napsal(a):

Běžte už do háje s tím rozdělováním, kdo je pravičák a levičák, volíme prezidenta a už to základní by mělo být, že bude prezidentem nás všech od rudých až po modré. Tohle je přesně to, na co blbci skáčí, rádi od Zemana slyší a jen to bude pokračování rozeštvávání lidí. jestli bude Zeman nadstranický, tak dám na modlení. Ale jen ho volte, socialisti potom skončí tak, jak ODS se "svým" prezidentem Klausem.
15. 01. 2013 | 21:49

george napsal(a):

To asi nepůjde : Taky by vadila americká manželka Švejnara, kdysi kůň socialistů, nebo dvojí občanství Dienstbiera, narodil se v USA atd. Kdo tuhkle kartu vytahuje, je opravdu debil.
15. 01. 2013 | 21:53

Silvie napsal(a):

George

Ten,kdo kandiduje na úřad prez., si nemůže dovolit takový lapsus,jako je neznalost státní hymny a jazyka.
Pokud jazyk neovládá, je to jeho problém-nechť to zkusí v Rakousku.

S jeho chotí mám jiný problém-pominu-li její původ, mám pocit,že se cítí být nadrasou nad nějakými blbými "čecháčky".

Jak již někdo výše napsal, pokud si zvolíme za prezidenta Rakušáka se švýcarským pasem(jeho žvásty o tom,jakým je zasloužilým Čechem, mě fakt neberou), pasujeme se na nejblbější národ zeměkoule a celé sluneční galaxie.

Sebehorší Čech je mi milejší,nežli sebelepší(o čemž nemůže být v případě K.S. řeč) cizinec.
15. 01. 2013 | 21:54

Honza napsal(a):

Lidi, přemýšlejme a buďme alespoň trochu Čechy!
Petr Pokorný
Máme za sebou prvé kolo prezidentské volby, velice smutné doby pro český stát. Co k tomu říci z hlediska občana.
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který má také doposud cizí státní příslušnost,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který nevysloví téměř žádnou větu správně česky a ani nezná pořádně naší hymnu,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, jehož manželka by nejspíše jako první dáma hovořila česky hůře než vietnamští trhovci,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který je členem BILDERBERGu, klubu-organizace nadnárodních finančních magnátů a skupin, pro něž je národ, čest a svoboda nežádoucí vlastností občanů,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který jako ministr zahraničí Topolánkovy vlády lhal více jak 2 roky občanům o radaru v Brdech a dodnes se za to neomluvil,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který schvaloval spolu s Havlem bombardování Srbska za Kosovo, i když nejspíše měl vědět, že je to mezinárodní zločin a šlo jen o vytlačování Srbů z Kosova, aby tam mohly řádit UCK teroristické skupiny a aby tam mohla být zřízena největší americká základna na evropském kontinentě,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který pomáhal prosadit jako 1. místopředseda vlády a předseda politické strany TOP 09, podivné, doposud řádně nedokladované církevní restituce. Ty restituce, které naše mladé lidi, děti a vnuky zadluží na celá desetiletí,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který jako předseda TOP 09- strany, která se spolupodílela na prosazení zákonů ožebračujících důchodce, rodiny s dětmi, na návrhu školného, na neskutečném propadu státního rozpočtu o více jak 160 miliard Kč, na zhoršení sociální a zdravotní péče atd…,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který si nechá říkat „kníže“ přesto, že již první československý prezident T.G.Masaryk podepsal jako jeden z prvních zákonů vznikajícího svobodného státu zrušení šlechtických titulů a zákaz jejich používání,
•volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, abychom se měli za co stydět, abychom ukázali, co jsme to za národ, že mu stačí pár týdnů masírování medii vlastněnými zahraničními korporacemi a staly se z nás hloupé nemyslící ovce!

· Rád bych našel na Karlu Schwarzenbergovi nějaký významný pozitivní rys vyjma pospávání, ale nějak se to nedaří.

Ale pokud v nás přeci jen ještě zbyla byť jen špetka státní a národní hrdosti a cti, pak Karla Schwarzenberga nevolme v žádném případě!
15. 01. 2013 | 21:59

taťka napsal(a):

Takovými aférami co prošel Zeman tak i jako ostrý levičák budu volit Karla bude s ním sranda a ten moc toho nezkazí a hlavně nebude nadávat a zesměšňovat kdekoho.
15. 01. 2013 | 22:00

Silvie napsal(a):

GEorge,

samozřejmě,že vadilo dvojí občanství Švejnara(toho speciálně,protože leta nežil v ČR). Ale Švejnar i J.D. mluví perfektně česky, mají odpovídající vzdělání a za Čechy mohou být pokládáni.
Na K.S. není českého vůbec nic, včetně jména.

To,že necháme kandidovat každého hejhulu, nás jenom v očích našich sousedů ztrapńuje.
A ještě mají naše média drzost přijít s tím,že Slováky volba Zemana pobuřuje.
Máme na Slovensku hafo příbuzných a je jim to gancegál. Když jsme jim poslali odkaz na ten slavný zpěv hymny, stal se hitem.

Myslíte,že v USA by to snad prošlo???
VY nevíte,co tam bylo za ofuk jen ohledně místa narození Obamy?
A dodnes se to nijak nevysvětlilo.
Nedělejte tedy z Čechů národovce a pitomce.
15. 01. 2013 | 22:00

george napsal(a):

Zdeňku Urbane, mám začít vypočítávát co všechno za své vlády provedl Zeman? Když byly volby do krajů, vyhrálo se na to, že se kecalo o mizerné vládě. Když jsou volby prezidentské, je to tu zase. A vždy se najde polovina národa, co na tohle slyší. Úspěšný kandidát by tedy nemohl být zamazaný od politiky vůbec, nemít minulost a nikdo by na něj neměl nic. To by byl opravdu kandidát. Jdu spát, nemá to cenu, věřím, že tentokrát jako kdysi s tím zamávají mladí a dají přes držku nám všem, co jenom remcáme. Také jsme jednoho měli v zastupitelstvu, 16 lidí bylo pro a on hlasoval vždycky proti všem, už jsme na to uzavírali sázky. Po 15ti letech je starostou.
15. 01. 2013 | 22:02

Adolf napsal(a):

Doufejme, že přijde hodně příznivců Milouše Zemana.
Aby měl pan Hvížďala vztek.
15. 01. 2013 | 22:04

zaku napsal(a):

Volba je to tezka. Kdyz si vsak clovek oprasi pamet a vzpomene, kde jsou pocatky soucasneho politickeho marazmu, volba se zjednodusi. Pro oziveni pameti doporucuji porad uvedeny v CT:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/
15. 01. 2013 | 22:05

george napsal(a):

Silvie, než se přikryji, jen si dovolím říci, že řeč byla o manželkách prezidentů, co neumí česky. Švejnarova neumí česky ani blafnout.
15. 01. 2013 | 22:05

Pavel napsal(a):

jj, a ta Masarykova taky cesky neblafala ...
15. 01. 2013 | 22:10

Silvie napsal(a):

George,
manželka není až tak zásadní problém.
Problém je K.S.

Švejnara jsem nikdy neměla ráda pro jeho "flexibilitu"-byl schopen kandidovat na cokoliv a za kohokoliv.
Ale ve srovnání s vaším idolem by mi přišel jako bohovská volba.
15. 01. 2013 | 22:19

Kujón napsal(a):

Kája Švarcenbergů není hloupej kluk, ale to není ani Míla Zemanů a každý má svou míru, tedy svého Míru, jeden Kalousků a druhý Šloufů, o kterého se kluci mohou opřít, aby vše bylo křišťálově čisté, že křišťálově čistší už to být nemůže, protože jak známo, spravedlnost je slepá a padni komu padni nebo spíše nepadni komu se nechce u nás platí napříč politickým spektrem, šlechtic, či premiér nebo ministr, to je úplně fuk. A lidi? Ty jsou jen pouhé stádo vhodné k účelové manipulaci, takže co bychom vlastně chtěli? Máme přesně to, co jsme si zasloužili, ne to, co potřebujeme. Ale co vlastně potřebujeme, ví to někdo? Možná Kája nebo Míla nebo spíš oba Mírové, protože ti pak vlastně budou spolutvůrci naší, národní, ale vlastně i mezinárodní "prezidentské" politiky. Takže koho volit? Káju? No jen aby ho nenudily dlouhé hovory a neusnul nám u toho, protože, jak sám řekl, když ho něco nudí, tak proč by to měl sledovat. Mílu? No snad to nebudou jen bonmoty a půjde i podstatu věci.Takže koho? Škoda, že nekandidoval Jára Cimrman, toho bych volil určitě...
15. 01. 2013 | 22:21

fbi napsal(a):

Pane Hvížďalo, po přečtení Vašeho rádoby objektivního blogového příspěvku mám chuť se chovat vůči Vám přesně tak, jak popisujete chování Miloše Zemana. Váš postoj je mírně řečeno subjektivní, myslím, že byste si mohl nagelovat hlavu, abyste při Vašem řiťolezectví knížeti "nepochroumal" polypy
15. 01. 2013 | 22:27

TOM napsal(a):

Dobry večer rady bych taky trochu pismen do této vskutku zajimavé debaty je třeba se zeptat na to komu tu moc a víru v další cesty naší historii dát zda p.Zemanovi nebo p.Schwanzenberkovi je zde mnoho názorů,ale jak chceme žít ve své ézemi a nebo jako podajná společnost ovcí která věří ve vše nemůžu tady říci koho kdy a jak,ale vzpamatujtese lidi vždyt je to bizardní komedie a hlavně mějte vic v sobě národní hrdosti a rozumu.Špinu má na svem kontě každy a nikdo není dokonaly,ale je třeba změna k lepšímu dopředu a ne do zadu to se chcete všichni vratit do časů Marie Terezie a tohle bude opět jen dočasná kolonie.Česko bylo bude a je naše a to pokud to někdo vidí růžově otom jsme se mohli přesvědčit v minulosti.A jak tak nadavate jak je zle za co jste vystudovali a dostali tituly?Vzpomente si odkud jste vznikli a jak se na to vzpomenete rozhodněte se podle toho.Budoucnost je v nas a my ovlivníme kam bude směřovat.A dejme si politiku do pořadku ne podle lusknutí prstů cizinců co zacinkají eurama.Pokud tak si zajděte do zoo do pavilonu opic tam za své těžce vydělane penize zjistite jake to je.Otevřte oči a dejte směr k lepšímu at se naše děti nestydí za nás jak sme se zaprodali pro iluzi něčeho.A minulost tu už nezměnite byli budou a jsou a my se k tomu musime postavit a být jako jeden a ne blabolit jako slepci.Doufam,že to bude mít důstojný efekt koho volit a pak ten hřbet ohybat mocipanům.Mate možnost zda budovat společnost a nebo tábor vyvolených z minulosti jsme se mohli o tom přesvědčit a kam to se dotahlo.NARODE ČESKÝ MORAVSKÝ A SLEZKÝ MĚJTE ROZUM A NEZAPRODEJTE SE!
15. 01. 2013 | 22:29

Meloe napsal(a):

Já budu jednoznačně volit Schwarzenberga. Má nadhled, nikomu sprostě nenadává, jeho humor je spíše laskavý, v zahraničí ostudu neudělá, je z české vlastenecké rodiny, není sám aktivně zapojený do mafiánských struktur. Navíc je mi sympatický. Podmínečně mu teď tedy odpouštím i toho Kalouska, ale doufám, že mu jako prezident již nebude popřávat sluchu...
15. 01. 2013 | 22:36

Tomáš napsal(a):

Pan Hvížďala se svým pokřiveným myšlením podsouvá ostatním to, co zřejmě letí hlavou jemu samotnému. To, že chce Fischer s hlasy pobchodovat, slovo "podezření", to je přesně v duchu tohoto Schwarzenbergova propagandisty.
15. 01. 2013 | 22:39

Silvie napsal(a):

Meloe
TAk to vás zklamu.
Již se vyjádřil,že personální obsazení rady NB bude projednávat s Kaldou.
Možná ho udělá místo Nečase premiérem.

Na tohle se těším a pak to těm mladým troubům omlátíme pěkně o hubu.
Pevně doufám,že jim vypálí takové zápisné na vysoké školy,že budou čumět jako péro z gauče. I kdybych ho měla zaplatit taky.

Bude to jak s Přemlouváním báby-nejdřív si to zvolí a pak remcají,že se jim nechce platit školné. Nemají přehled vůbec o ničem,natož o programu politických stran. Jsou povrchní a vnímají jenom vnější efekty, módní vlny a podstata věci jim úplně uniká.
Ztracená, zpovykaná a nevzdělaná generace.

Mě mimořádně zajímá Zemanův návrh zákona o majetkovém přiznání.
Ale to se nebude líbit ani soudruhům z ČSSD. Resp.vyjma občanů se to nebude líbit nikde.
15. 01. 2013 | 22:45

trevel napsal(a):

To je názor pana Hvíždaly. Co se rozčilujete . Volte si koho chcete. Co pořád máte s ovlivňováním . Prostě je tu pan kníže - broukal a pan Zeman - lidový kecal . A rozhodněte se , jak chcete . Hlavně pořád nemelte dokola to samý.
15. 01. 2013 | 22:46

Sylva napsal(a):

Pane Hvížďalo, Vy mě nikdy nezklamete. Díky za jasná slova čtenářům i oponentům. Chci hřešit na to, že pokud umějí číst, mohou i myslet, vzpomínat a někteří i přemýšlet-)) Ještě jednou díky-))
15. 01. 2013 | 22:52

vlasta napsal(a):

Jsem důchodkyně,je mi 63let,zažila jsem toho již dosti.Ale,že bude na hradě cizák,to snad né.Kam se poděla naše hrdost?Když se nám nelíbila Nečasova vláda,to bylo ohlasů....
Nyní,když se rozhoduje o tom,jak to tu bude vypadat,tak jdou lidé jako ovce za někým,kdo si říká,že naše země bude krásná,a podobně......proč zpívá naši hymnu,kde domov můj?Kde byl celou dobu a přivandroval sem až po roce 1989?Já prezidenta,který schvaloval snížení důchodů,zvyšování DPH,nechci!!!!!!!!Když to s naší zemí myslí tak dobře,proč musí mít takový plat?Proč ho třeba nedá na postižené ?Kdo má hodně,chce ještě více!!!!!!!Jen ho ovce volte,potom nebrečte a rychle se začněte učit německy.
15. 01. 2013 | 23:08

Jan Žižka napsal(a):

Národ český se už asi načisto zbláznil co tam chtějí dělat ti dědci ...jeden před smrtí ani neumí česky ... no hrůza a běs jsme tak blbý národ nebo se mi to jenom zdá a Milouš becherovka o nic lepší ... národe vzpamatuj se a nench si srát na hlavu !!!!!!
15. 01. 2013 | 23:24

Sláma napsal(a):

george napsal:" Koho měl za manželku Masaryk?"
Vy to, george, pořád nechápete. Místo nadávání svým oponentů do debilů byste se měl zamyslet sám nad sebou.
Tady přeci nejde o národnost, nýbrž o vztah k lidem této země. Paní Charlotte Masaryková žila v Česku desítky let, naučila se perfektně česky (dokonce napsala česky studii o Antonínu Dvořákovi) a své děti vychovála jako Čechy.
Paní Schwarzenbergová nikdy žádný pozitivní vztah k Čechům a českému státu neprojevila.
Mezi ty projevy by ovšem měla být snaha naučit se jazyk této země.
15. 01. 2013 | 23:48

Vladimir napsal(a):

a Kelt:
Udivuje mne, že někdo může obviňovat Zemana, že soc.dem. odebral (ukradl ?) nějaké procenta hlasů ! Slyšel jsem v tom smyslu mluvit i Tejce - a je to na hlavu ...

Bylo přece vinou soc.dem. , že ty hlasy nezískala ! To by mohli také obviňovat třeba ODS, že jim ukradli procenta hlasů ...
Zeman si prostě založil konkurenční stranu, protože s Paroubkem nebyla rozumná řeč. No a také mohli soc.dem. uzavřít se SPOZ předvolební dohodu a mohli mít společně všechny hlasy beze ztrát. Byla to jen a jen chyba (a nabubřelost) soc.dem ...
16. 01. 2013 | 00:17

český maloměšťák napsal(a):

george napsal(a):
Silvie, než se přikryji, jen si dovolím říci, že řeč byla o manželkách prezidentů, co neumí česky. Švejnarova neumí česky ani blafnout.
15. 01. 2013 | 22:05
------------------------------------------------
Nic ve zlém, ale manželka pana Švejnara zemřela.
16. 01. 2013 | 00:52

bigl napsal(a):

Pane Hvížďala, jsem tedy zklamán - i Vy do jednoho šiku? Jsme svědky stádného houfování všech, kdo se chtějí cítit IN a 'lepší' - nemyslel jsem, že se tak jednoduchým textem připojíte. Tahle masáž mi neblaze připomíná vymývání mozků za totáče a není to pěkný pohled. Pořád se mává zásadovostí KS, jeho konzistentními postoji, kvalitami a jak neudělá ostudu. Tak tedy pár paradoxů z mnoha:

- KS se před časem vyjádřil, že když mu nedopadne kandidatura na Hrad, skončí v politice. No a ani těď, když už je dokonce ve 2. kole, nesloží vládní a stranickou funkci. Zároveň od něj slyšíme až sebedehonestující podbízívé povídačky o tom, jak je vlastně levicový - to se za něj nikdo z podporovatelů nestydí? Já ano.

- Jsme zároveň svědky marketingové manipulace zejména s mladými lidmi. Ti na síti i mimo ni před časem houfně bojovali za svobodu internetu proti různým snahám typu ACTA apod. Tento náš ministr zahraničí a jeho vláda tuto dohodu ACTA v tichosti podepsali, přičemž není nikde žádná informace o tom, že by KS cokoliv proti tomu měl. Ale teď je prostě cool a kdo je in, volí Karla, nejlépe s čírem - takhle se vážně chová konzistentní konzervativní politik? NB: Tím se nijak nevymezuji vůči libovolnému módnímu/hudebnímu apod. trendu, jen mi připadá opravdu laciné od KS se takhle čemukoliv propůjčovat - bohužel u něj se to už stává tradicí.

- V komentářích se jen zdůrazňuje, s jakým klidem KS reaguje v diskusích. Je ale smutným faktem, že KS už bohužel na jakoukoliv aktivní účast v diskusi zdravotně nemá a klidem to jen maskuje. Vydávat to za přednost je lhaní, dopouští se ho v těchto dnech převážná část přizvukujících komentátorů v médiích.

Osobně ke KS cítím značný vděk za jeho aktivní podporu disentu a uznávám, že má jako osobnost i dnes značné kouzlo. Prezident, má-li státu k čemu být, musí věcem, které se kolem dějí, rozumět a být alespoň schopen je dostatečně vnímat včetně souvislostí. Musí být schopen udělat si na něco jasný názor a ten prosazovat včetně komplikovanější argumentace. To ale v případě KS BOHUŽEL už neplatí. Byl jsem vychován v úctě ke stáří, proto mám tendenci KS spíš litovat. Tohle angažmá (pokud 2. kolo vyhraje, a tipuju, že ano, ta mediální masáž je enormní až to děsí) pro něj nemůže dopadnout dobře. Ale vypadá to, že si tuto neúprosnou skutečnost už nedokáže přiznat. Od těch, kteří ho v posledních letech zjevně zneužívají (TOP, celá vláda,..) jako manipulovatelnou figurku pro ikony hledající voliče, je to krajní podlost. A od těch, kteří to jen jakoby nezávisle a racionálně komentují, to není o nic lepší. Přeji dobré spaní.
16. 01. 2013 | 00:57

jiri bulis napsal(a):

Já bych sice nejraději nevolil ani jednoho ze zůstavších kandidátů, ale příspěvek pana Hvížďaly nemá s objektivitou nic společného.Zatímco na Zemana se vytahuje špatné i to, co neudělal,Schwarzenberg této "pozornosti" neustále uniká.Vzpomeňte na jeho "hrozby" demisí v minulé vládě,nefér odchodu od zelených k TOP 09,dřívější sounáležitost k pochybné ODA.Já chci ze svých daní platit prezidenta za výkon, ne za zdravotní neschopnost sluchovou,za to, že není schopen přednést v češtině jasný a srozumitelný projev,že k národohospodářským otázkám se nedokázal nikdy fundovaně vyjádřit.U Zemana mě děsí zase jeho naprosto nemožná personální politika-na tu ovšem dodatečně doplatil v minulé prezidentské volbě.
16. 01. 2013 | 00:58

fler napsal(a):

Nelíbí se mi to stálé podsouvání toho, že kníže je vznešený, milý, vzdělaný a budoucí okrasa hradu, kterého mladí zbožňují a Zeman že je nějaký nedouk, kterého volí jen povl. Oba uvedení pánové nejsou pro hrad žádná výhra, ale pan Zeman je zrovna tak osobitý svými bonmoty jak kníže svým hrozným českým jazykem. Avšak kníže je v TOP 09 a to dosti velkým pánem a také v současné vládě není žádné utiskované ubožátko. Jen se takticky stáhl a dělá směrem k vládě mrtvého brouka. A je smutné, že jeho voliči buď jsou zcela mimo dnešní politiku a nebo se jim tato politika líbí. Protože není žádný důvod volit si na hrad knížete. Pokud by to byl soudný člověk, tak vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu /kašlu na jeho lékařské papíry/ by už do takovéto záležitosti nešel. A pokud mu opravdu jde o naší republiku, jak stále tvrdí, tak by o hradní post opravdu neusiloval. Takže z tohoto důvodu já nevěřím v dobrý zdravotní stav a ani v soudnost knížete. Volit ho nebudu. Těch 22 % hlasů není tak moc, když volit bylo jen 61 % lidí. Proto doufám v soudnost občanů.
16. 01. 2013 | 01:09

Buvol napsal(a):

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne.aspx
16. 01. 2013 | 01:18

Jiří Pondělíček napsal(a):

Pane Hvížďalo, vy si vážně myslíte že na Hrad patří Schwarzenberg? To není vtip? Takže se také podílíte na té odporné manipulaci zejména s mladými a nezkušenýmilidmi, kteří ješte nechápou souvislosti?
Půjdu a dám hlas M. Zemanovi.A ne jen k vůli vám.
16. 01. 2013 | 01:43

Helmut napsal(a):

Nevycházím z údivu. Takže všichni vedou negativní kampaň proti chudákovi Zemanovi a na Schwarzenberga všichni pějí jen ódy. Inu zrovna v téhle diskusi je to krásně vidět. Naprostá většina, velmi často pologramotných, příspěvků je zcela nechutně zaměřena proti Karlu Schwarzenbergovi, přičemž mnozí se nestydí klesnout k nejhnusněším pomluvám, které se dají vymyslet (neznalost českého jazyka, který každý v této diskusi ovládá zcela dokonale; manželka, která neumí česky; neznalost hymny; a postupuje to někam dál až k Bílé hoře, což je již zcela odtrženo od reality). Pevně doufám, že se nejedná o reprezentativní vzorek české populace. Zřejmě je to jenom plivnutí do vody, ale pokusím se o slušnější náhled na věc bez osobních invektiv a nenávisti.

Proč volím Karla Schwarzenberga

V prvé řadě je to pro mě důvěryhodný člověk, který představuje (byť v mnohém realističtější) kontinuitu po Václavu Havlovi, k jehož odkazu má blízko, což by bylo po současném marasmu na hradě jen plus. Ostaně před rokem '89 podporoval v zahraničí český disent, což ve své pozici vůbec nemusel. Zároveň je to člověk pocházející ze starého šlechtického rodu, který nemá potřebu si cokoliv dokazovat a je schopen kulturního vystupování. Je sice součástí vlády, s níž příliš nesouhlasím, která však nic méně schválila z mého pohledu i velmi pozitivní kroky, k nímž řadím církevní restituce. Jejich jednoznačné pozitivum spočívá mimo jiné v odblokování pozemků obcí, se kterými se nemohlo nijak nakládat. Navíc je Karel Schwarzenberg ministr zahraničí a je třeba posuzovat jeho vládní funkci, kterou plní skvěle. Je uznávaný ve světě a prosazuje zahraniční politiku, která je mi velmi sympatická (a to i přesto, že osobně mám velmi silné osobní sympatie k zemím spíše východním mimo EU).

Nikdo není bez chyby, takže i negativa. Problémem je pochopitelně jeho věk, o kterém mám osobně trochu pochybnosti, jednoznačně zvládne jenom jedno funkční období. Dalším negativem je působení v současné katastrofální vládě (i přes některá pozitiva) a předsednictví strany, kterou de facto řídí Kalousek a jako všude v ní jsou problematičtí lidé. Nicméně předpokládám, že na člověka jakým je Karel Schwarzenberg tito lidé nebudou mít v případě zvolení vliv.

Nebudu komentovat výkřiky o tom, že jsem zmanipulovaný student a nevím, že Karel Schwarzenberg chce zavést školné, zvýšit daně etc., neboť to jsou oblasti které prezident neovlivní. Prezident je - ačkoliv má u nás velmi silnou tradiční neformální autoritu - člověk, který by měl zemi především reprezentovat a v tomto ohledu je Karel Schwarzenberg ideální osobností.

a jak je to s Milošem Zemanem?

Absolutně mi nezáleží na stranické příslušnosti. Byť bych současnou ČSSD nevolil, tak je to zcela legitimní politická platforma, se kterou nemám (narozdíl od KSČM) jediný problém. Nemám problém s mnohými věcmi, které prosazuje, nicméně v některých zásadních se neshoduji. Vadí mi - obzvláště v našem postavení - příšerná militantní zahraničněpolitická rétorika. Člověk v takovémhle postavení si nemůže jen tak z rozmaru říkat, že bychom měli preventivně bombardovat jinou zemi (zajímalo by mě, jak to vnímají odpůrci Václava Havla a "humanitárního bombardování", kteří asi budou mít spíše k Zemanovi). Vadí mi jeho rétorika, kterou se snaží rozdělovat a nikoliv spojovat. Mimo jiné rétoricky nesmyslně vyhrocuje politickou a společenskou debatu, což by prezident dělat neměl. S tím souvisí jeho obecný styl vyjadřování, který zkrátka není reprezentativní a nechtěl bych, aby ČR navenek reprezentoval člověk s podobnou rétorikou. Problémem - který sice řadím za výše popsané, ale má svou relevanci - je i minulé působení, především tzv. opoziční smlouva, která měla vytvořit prostředí možná i trochu podobné tomu, co si vytvořili v průběhu poválečných desetiletí ÖVP a SPÖ v Rakousku.

Nevím jestli jsem shrnul všechno, možná bych dal dohromady i něco více, ale mám pocit, že je to dostatečně výstižné. Jsem si vědom, že tento příspěvek spíše zapadne, ale budu rád, když si ho alespoň někdo všimne a pokusí se o rozumnou, slušnou a gramotnou reakci, jsem přístupný diskusi o jednotlivých kandidátech (byť moje preference již nikdo nezmění). Pevně doufám v slušnější diskusi se skutečnými argumenty bez zbytečných invektiv a pomluv odtržených od reality, kterých je tu více než dost.

A teď si mě milí diskutující sežerte a nakydejte na mě to nejhorší co umíte.
16. 01. 2013 | 01:44

Vladimír 2 napsal(a):

To: Helmut
Roznesl bych vás na kopytech ne nějakými nic neříkajícími slovy, ale konkrétními fakty. Není jich málo a lze je lehce najít na Internetu a nejsou od několika zmanipulovaných osob, ale od lidí, kteří vědí o čem píši. Bohužel je 02:25 a ráno, ať se mi to líbí, nebo ne musím vstávat.
16. 01. 2013 | 02:28

Mravenec napsal(a):

Volba Kalouskovi loutky Schvarzenbergra je krok zpět. V 75 letech by měl spíše pokukovat po poklidném odpočinku. Případná fukční období by byla do jeho 81 roků.Volbou knížete jenom potvrdíte správnost všech vládních zvrhlostí a spokojenost z nynější situací.Volbou menšího zla Zemana je jasná brzda proti asociálním krokům "pravice" u nás!Přece nezvolíme přestárlého cizáka který má manželku němku která neumí vůbec česky a její rodiče otevřeně podporovali Hitlera !
16. 01. 2013 | 02:35

Josef napsal(a):

No a to je dobře pane Hvížďalo, to je jenom dobře.
16. 01. 2013 | 03:00

Liko napsal(a):

Další propagační článek o úplatném Zemanovi. Přitom Trautnberk má podstatně větší fondy. A nejspíš mu spadly z nebe. Ale psát seriozně je panu Hvíždalovi cizí. Ostatně spoustu let ho živila Svobodná Evropa, Týden prodal Springerovi, je placen I-dnes a Lidovými novinami (jakoby náhodou s německými majiteli), takže je jasné, že jinak psát ani nemůže. Hvížďala je prostě Schwarzenberkův člověk. Pokud jeho "kůň" vyhraje, je možné, že na něj čeká slušně placená práce v prezidentské kanceláři.
16. 01. 2013 | 03:11

Go napsal(a):

V cem je jako Zeman kontraverzni ? Co to kdo placa za divne informace ?
Zeman vecem rozumi a nema na hlave maslo. To asi nekomu desne vadi. karel je prebohaty, dobra, sel mu na ruku Havel a dalsi, ale co jako umi ? K cemu, krome naklonosti k cirkvi svate bude ? Lide bete, neblbnete.
16. 01. 2013 | 05:30

ludwa napsal(a):

Velice mě zaráží, jak se zrovna teď vytahuje kdejaká špinavá skvrna na Zemanovi, i když je ve srovnání s ostatními kolem spíše trapný břídil, co se týče souvislostí s podvody, manipulacemi, korupcí a tunelařením. Tisíce gaunerů ve státní správě, stovky v parlamentu a desítky ve vládě (viz. největší tunel v dějinách ČR - CÍRKEVNÍ RESTITUCE). Autor původního článku je naprosto jednostranný, vlastně bych řekl, že je čistý propagátor Trautenberga. Veliký Kalousek se raději zbavil vlastnictví všeho, co má nějakou cenu, protože "co kdyby to všechno prasklo", že? Prostě nemám rád články, ve kterých se autor tváří jako nestranný, objektivní a přitom kydá jen na jednu hromadu. Myslím, že by kníže s přehledem zvítězil, kdyby se začaly shromažďovat negativní fakta.
16. 01. 2013 | 05:46

Baarel napsal(a):

Je ale jasné, že když vyhraje kníže, tak je Kaloukův konec možná celé TOP 09, bez něj je už nikdo volit nebude.
16. 01. 2013 | 06:41

dedko napsal(a):

Předmět: prezident ČR .

Máme za sebou prvé kolo prezidentské volby, velice smutné doby pro český stát. Co k tomu říci z hlediska občana:

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který má také doposud cizí státní příslušnost,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který nevysloví téměř žádnou větu správně česky a ani nezná pořádně naší hymnu,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, jehož manželka by nejspíše jako první dáma hovořila česky hůře než vietnamští trhovci,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který je členem BILDERBERGu, klubu-organizace nadnárodních finančních magnátů a skupin, pro něž je národ, čest a svoboda nežádoucí vlastností občanů,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který jako ministr zahraničí Topolánkovy vlády lhal více jak 2 roky občanům o radaru v Brdech a dodnes se za to neomluvil,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který schvaloval spolu s Havlem bombardování Srbska za Kosovo, i když nejspíše měl vědět, že je to mezinárodní zločin a šlo jen o vytlačování Srbů z Kosova, aby tam mohly řádit UCK teroristické skupiny a aby tam mohla být zřízena největší americká základna na evropském kontinentě,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který pomáhal prosadit jako 1. místopředseda Nečasovy vlády a předseda politické strany TOP 09, podivné, doposud řádně nedokladované církevní restituce. Ty restituce, které naše mladé lidi, děti a vnuky zadluží na celá desetiletí,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který jako předseda TOP 09- strany, která se spolupodílela na prosazení zákonů ožebračujících důchodce, rodiny s dětmi, na návrhu školného, na neskutečném propadu státního rozpočtu o více jak 160 miliard Kč, na zhoršení sociální a zdravotní péče atd…,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, člověka, který si nechá říkat „kníže“ přesto, že již první československý prezident T.G.Masaryk podepsal jako jeden z prvních zákonů vznikajícího svobodného státu zrušení šlechtických titulů a zákaz jejich používání,

volme za prezidenta ČR Karla Schwarzenberga, abychom se měli za co stydět, abychom ukázali, co jsme to za národ, že mu stačí pár týdnů masírování medii vlastněnými zahraničními korporacemi a staly se z nás hloupé nemyslící ovce!

Rád bych našel na Karlu Schwarzenbergovi nějaký významný pozitivní rys vyjma pospávání, ale nějak se to nedaří.

Ale pokud v nás přeci jen ještě zbyla, byť jen špetka státní a národní hrdosti a cti, pak Karla Schwarzenberga nevolme v žádném případě!
16. 01. 2013 | 06:44

listopad napsal(a):

Opoziční smlouva bylo největší svinstvo po sametu. Byl u toho Klaus - zloděj (státu a pera) a Zeman - ego. Klaus oposmlouvu uzavřel proto, aby zametl zlodějiny pod koberec a Zeman proto, aby mohl vládnout. Takže Klaus byl v této věci opět "chytřejší". To je výchozí situace pro následující úvahu: Zeman na Hradě bude znamenat, že si bude vychutnávat moc plnými doušky, jestli se bude ČSSD rozkládat mu bude šumafuk, nebude stranický prezident, jen bude všechny okolo "napínat na skřipec" jen pro svoji potěchu, jo žvanit Zeman, to umí (a moc dobře). A co se bude dít mezi lidem? To mu bude také šumafuk, protože to je problém vlády a on ten státní bordel nechá plně na zodpovědnosti vlády a bude mu úplně jedno, kdo vyhraje příští volby. Schwarzenberg na Hradě bude znamenat, že si nebude vychutnávat moc plnými doušky, nýbrž bude dělat, co mu řeknou našeptávači. Daleko více podlehne tlaku okolí, než Zeman. Např. Kalousek, ten bude telefonovat Karlovi každou chvíli, tlaky z EU (čti z Německa) budou obrovské a Karel bude na ně slyšet. Takže z tohoto pohledu je Zeman lepší. Na druhou stranu Schwarzenberg na Hradě by mohl znamenat konec zločince Kalouska (který to uměl s komunisty před sametem a pak s úplně všemi po 89). Tak já nevím, v prvním kole jsem nevolil ani jednoho z nic a v při druhém kole půjdu asi na pivo. Co mám volit? Ego Zemana (žádný odborník v ničem není, vzpomeňme na jeho působení v politice, než odešel na Vysočinu, to byl u všech průšvihů) anebo strýčka Schwarzenberga (žádný odborník není, uvědomme si jeho působení v současné vládě, to on je u všech průšvihů). Tak, to je tedy možnost volby......:-(((
16. 01. 2013 | 07:06

Helmut napsal(a):

Ano skutečně se všude masově útočí na Zemana. Jen po mém posledním příspěvku je tu deset dalších příspěvků, přičemž 6 se staví proti Karlu Schwarzenbergovi a pouze 1 proti Miloši Zemanovi.

Zajímavé je, že v 5 z nich se objevují invektivy a pomluvy jako je označování Karla Schwarzenberga za "Trautenberga", opětovné obvinění z neznalosti jazyka, hymny, vyčítání švýcarského občanství, skutečnosti, že manželka neumí česky etc. Mimo to je tu i jeden nic neříkající výkřik autora s nickem "dědek"

To je mi tedy slušná diskuse. A po tomhle se mi nesnažte naamluvit, že se tady kydá špína na Zemana, tahle "diskuse" je dosti výmluvná.

Opravdu y to nešlo slušně a gramotně? Na Karlu Schwarzenbergovi se dá pochopitelně najít spoustu chyb a problematických momentů (na kom ne, obzvláště v takovém věku) a rád se o nich budu bavit, ale prosím slušně a gramotně, tímhle mě nikdo ani nenahlodá.
16. 01. 2013 | 07:43

Jana napsal(a):

2.kolo voleb je pro mne jen další volbou subjektivně méně hrozné možnosti..je možno si hodit korunou, nebo srovnat v kolika věcech mi který kandidát vadí.Když jsem to udělala,zjistila jsem, že mi méně vadí Zeman..přinejmenším lépe artikuluje, je mladší, zatím nespí při každé příležitosti a není členem současné ,,zaleka nejhorší vlády a není ze strany,kde je Kalousek, nehraje si na punkera, když tvrdí, že je pravicově zaměřený...
16. 01. 2013 | 08:06

Luboš napsal(a):

Myslím,že naši dědové(pradědové),bojovali v legiích za republiku.To má být, ani po 100letech, na Hradě zase aristokrat?Ti se musí,ne otáčet,ale rotovat v hrobech!Asi bychom v tom případě rarita na celém světě
16. 01. 2013 | 08:24

PaT napsal(a):

Neskutečná manipulace. Sice jsem v prvním kole nevolil ani jednoho z nich, ale teď tam půjdu hodit Zemana. Důvodů je mnoho, ale především, srovnám-li klady, zápory a podporovatele obou, je to mnohem příznivější právě pro M. Zemana.

Nejhorší na celé věci je, že právě Hvížďalové, tzv. čs.celebrity a FB bezmozci vyberou za nás. My sice volíme, ale velká část je ovlivněna mediální masáží těchto parazitů společnosti a internetovou PR. Děsivá manipulace ze strany ČT a ostatních televizí, kdy se debaty a otázky na jednotlivé kandidáty pečlivě vybírají, konzultují a schvalují. Výběr a pořadí jednotlivých zpráv a šotů. Počet kladných a záporných upoutávek - prostě hrůza. A nad tím vším lítají velké nůžky střihačů, kteří dokáží sestříhat vlastně cokoliv, jen aby výsledek podsunul divákovi právě to, co někdo v pozadí určil. Ano ano, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Jediné odlehčení je snad jen rtěnka a lesk na rtech V. Moravce.

Bohužel, myslím, že p. Hvížďala už dlouhé roky ukazuje za koho kope a do koho kope.
16. 01. 2013 | 08:26

Karel Mráz napsal(a):

Souhlasím s názorem,že by pro příští vládu ČSSD by byl K.S. jako konzervat.prezident mnohem vhodnější a při dobré konstelaci by ČSSD mohla takto mít zajištěnu budoucnost aktivního vládnutí či poté prez.úřad alespoň na 15 let.To bychom ale nesměli být v Čechách a ještě se řídit heslem Bližší košile ... Takhle naše české divadlo pernamentní revoluce pojede zase dál......
16. 01. 2013 | 08:27

Vzbouřenec napsal(a):

Čechy čechům!
16. 01. 2013 | 08:32

Silvie napsal(a):

Jak tak včera probleskla nenápadně ve zprávách informace,že se věznění Češi vracejí z řeckého krimu, čekala jsem, že se toho tábor K.S. neprodleně chopí.

A nezklamali.

Okamžitě poté se v Reflexu objevil servilní výpotek o tom,jaký je Kárl pašák!

Když ho člověk vidí,jak se plouží po chodbách, je mu jasné,že moc práce nenadělá, a že to zcela jistě zařídil nějaký ambasador.
Ovšem Kárl slízne smetanu.

Ani se nedivím,když je podílníkem Ringieru.
16. 01. 2013 | 08:39

jindřich Plzeň napsal(a):

budu volit pana Zemana protože h i s t o r i e hovoří za vše
16. 01. 2013 | 08:50

Naštvaný napsal(a):

"Ovšem Kárl slízne smetanu." Vidíte, a on to vlastně vyjednal pan prezident Václav Klaus. A po něm ani pes neštěkne. No nešť.
16. 01. 2013 | 09:02

mh napsal(a):

to mik:

Proč apelujete na členství Zemana v KSČ, když Klaus byl také členem KSČ, ze strany nebyl vyhozen jako Zeman, a jeho manželka dcerou komunistického pohlavára, a přesto byl prezidentem 10 let? Poslední jeho zvolení bylo naprosté fiasko! Proč vůči němu nebyla až tak velká vlna odporu? Jen proto, že za doby sametové revoluce obrátil kabát a šel doprava?

První kolo voleb dopadlo nejhůř jak vůbec mohlo. Děsí mě, že se lidé nechávají tak hrozně manipulovat, že nevolí kandidáta, kterého by chtěli mít na hradě, ale který by mohl mít největší šanci ve volbách uspět. Tohle u mě není svobodná volba, ale volba zmanipulovaného davu bez vlastního přesvědčení. Kdyby každý volič volil podle svého přesvědčení, volby by dopadly úplně jinak. Pak bychom se tady tak nehandrkovali jako prodejci na trhu. Asi jsme nanapravitelný národ, protože totéž dělali naši předci i ve středověku. Stále se jenom handrkovali, až jim vše sebrali cizáci. Nacházíme se v podobné situaci. Koho si vybereme? Cizáka, nebo našince? Chceme, aby náš uran padl do cizích rukou (pro změnu amerických nebo západoevropských)? Přijde mi, že tyhle volby jsou tichou válkou o naše přírodní zdroje. Silně proamerický, proevropský a proizraelský Schwarzenberg je jako cizácký trojský kůň v naší zemi. Zeman jako "tlučhuba" rovněž neskýtá příliš dobré reprezentace pro náš stát, ale je to našinec. Nemyslím si, že by zaprodal naši zemi, ale u Schwazenberga si tím vůbec nejsem jistá, už jeho výrokem, že budeme za jeho vlády poslušným členem EU, což znamená, že co oni rozhodnou o nás bez nás, tak to tu budeme mít. Ta jeho přelétavost mezi stranami a častá názorová nestabilita mi dost vadí. Pro mě se stává nedůvěryhodným kandidátem. Zeman tvrdí, že jsme ovčané, neboť se neumíme postavit za svoji věc, což podle mého soudu prvné kolo voleb to jen potvrdilo, neboť většina lidí hlasovala ne podle svého přesvědčení. Pokud by se stal hlavou státu Schwarzenberg, pak bychom se stali tuplovanými ovčany, závislými na cizácích!!
16. 01. 2013 | 09:05

mik napsal(a):

Ano prijde mene volici ale verim ze si ceska spolecnost nenecha prilezitost proplout mezi prsty jako pred kdyz uz nereknu 10 lety tak 5 zcela urcite kdy se prezidentem zcela jednoznacne mel stat Svejnar a CR mohla byt dnes jinde verim i sazkovym kancelarim ktere maji prognozy mnohem presnejsi nez kterakoliv statistika nakonec na dvojici Zeman = Schwarzenberg nebyl kurz na kterem by clovek mohl nejak zbohatnout ano sice Fischer byl pred Scwarzenbergem ale ten rozdil mezi nim uz byla pak hodne maly zatimco 4 Dinsbier uz mel odstup dalsi 5 Franc jeste vetsi a ostatni uz s kurzem byli tak ze kdyz by se stali prezidenty a clovek by si na ne vsadil tak je za vodou jak se rika kdyz by vsadil vetsi castku prakticky jen 4 kandidati mohli postoupit do druheho kola i kdyz spousta volicu to deklarovala v diskuzisch jinak verim ze vyhraje Schwarzenberg a to bude jedine dobre a CR se konecne vrati k jednacimu stolu EU
16. 01. 2013 | 09:08

Sláma napsal(a):

listopad napsal: " Ego Zemana (žádný odborník v ničem není, vzpomeňme na jeho působení v politice, než odešel na Vysočinu, to byl u všech průšvihů"
To samozřejmě není pravda. Česká ekonomika byla v letech 1997 a 1998 v červených čísel, kam ji dovedla vláda ODS. Během dvou volebních období dovedly vlády Miloše Zemana a Vladimíra Špidly Českou republiku k rekordnímu ekonomickému růstu. Rekordně rostly i reálné mzdy.
Není pravda, že by Zeman byl proruský, ba právě naopak. Během jeho vlády se Česká republika úspěšně připravovala na vstup do EU a vstoupila do NATO.
Krize započala znovu s vládnutím ODS - ekonomika začala klesat už od roku 2007, kdy ještě o žádné světové finanční krizi nebylo ani vzdechu. A nyní jsme opět, po 6 letech vlády ODS, v červených číslech. Za poslední čtvrtletí klesl HDP o 1,3%, stavební výroba poklesla o 2,7% a průmyslová výroba o 3,9%. Míra nezaměstnanosti dosáhla 9,4 % (a to v tom nejsou započítáni dlouhodobě nezaměstnaní). Za současný pokles ekonomiky je zodpovědný i Karel Schwarzenberg, jako místopředseda vlády a předseda koaliční TOP09.
16. 01. 2013 | 09:10

Sláma napsal(a):

Helmut napsal: "se objevují invektivy a pomluvy jako je označování Karla Schwarzenberga za "Trautenberga"
S tím jsem se, Helmute, nesetkal. Avšak na nominačním kongresu TOP09 byl promítán spot na téma Krkonošských poudaček, ve kterém byl ovšem Scharzenberg přestrojen za Krakonoše, nikoliv za Trautenberga, jak by se slušelo. Moc vtipné!
16. 01. 2013 | 09:16

shipo napsal(a):

Pane Hvížďalo, je vaším cílem přetáhnout voliče ČSSD ke Karlovi? (mimochodem členové ODS neumí používat příjmení)
16. 01. 2013 | 09:20

mik napsal(a):

to mh
vite co je nehorsi tenhle nesmyslny nacionalismus a hrani si na mistra sveta proto je CR po 23 letech od revoluce tam kde je ani v 68 nemohla byt neutralita jak si nekteri prali a to lze rict ze zapad nam tenkrat fandil a nektere podniky mely docela vehlas a nebyly vytunelovane jako dnes ano Klaus byl nestesti pro CR nakonec to po volbach pred 5 lety napsaly vsechny zdelovaci zapadni media a proc chcete dnes pokracovatele Klause cloveka ktery se at uz vyhlasi Slovensku embargo na informace pro media at se urazi sebevic srovnat do jiste miry s Meciarem jak to napsali slovaci jen proto ze je populisticky a tvari se jako nasinec ? a kam vedlo to nasinectvi vzdyt to je prave voda na mlyn vsem tem u tech koryt ze je nikdo nemuze kontrolovat ze jsou neprustrelni at uz maji jakoukoliv aferu cas od casu neco co uz nelze zahrat do auto predhodi obcanovi s velkou slavou a ovacemi jak se uz bojuje proti korupci a mereni dvojim metrem a jede se dal nemyslim si ze kdyz bude na Hrade Schwarzenberg ze tim jak kouzelnym proutkem zmizi korupce a dvoji metr ale myslim ze preci jen bude mensi nez u Zemana a navic to zacne kontrolovat vic tech zbyvajicich 26 statu a toho se prave Klaus a jeho kamaradi boji nejvic a barometr ze Klaus nenavidi Schwarzenberga je dost presnym barometrem
16. 01. 2013 | 09:25

Jiří z Mikulášovic. napsal(a):

hm.pane Hvížďalo mněl jsem vás za většího kádra,ale zde žvaníte nesmysly.Jste jednoduše pravičák a z toho plyne vaše hloupé tlachání.Více si vážím názoru v této diskuzi který prezentuje pan Petr z Tábora.
16. 01. 2013 | 09:29

Pupík napsal(a):

Podle mne je to jednoduché:

1) když už nemůžu volit toho, kdo by MNĚ přinesl nějaký užitek, tak aspoň budu z nich volit kandidáta, který mne bude okrádat míň. Což znamená, který není spojen s "milovaným" Kalouskem.

2) jestli jeden spí v Parlamentu a druhý se ožírá Becherovkou, to jsou jen bezvýznamné mediální kulisy pro blbečky, kteří nechápou, o co jde a co je doopravdy důležité. Pro takové, kteří si řeknou "nemůžu přece volit ožralu" a zvolí debila. Nebo naopak "nemůžu přece volit debila" a zvolí ožralu.

3) jediné důležité a to, o co tady jde, je majetek. Tedy, aby bylo jasno, o ten zbytek majetku, který vám (nám) ještě zůstal.

Podrobnosti zde:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8059-schwarzenbergovy-restituce-jsou-stejne-tajemne-jako-ty-havlovy-podivejte-se-na-jeho-majetkove-pomery.aspx
16. 01. 2013 | 09:33

frufru napsal(a):

V žádném případě se nezastávám nacistů, to co dělali se nedá ani komentovat, ale komunisti také dělali zvěrstva a v něčem byli i horší. A podívejte se do svých rodin, téměř každý má ve svém příbuzenstvu nějakého bývalého aktivního komunistu. Žádné dítě přeci nemůže za to, co dělal jeho otec, nebo matka. Takže to, že Schwarzenbergův příbuzný byl přívrženec nacismu nemá vliv na to, jaký je on sám. A jsem si jist, že on nacismus nikdy neschvaloval, zatímco spousta rádoby Čechů schvaluje komunisty a je jim jedno, co tu páchali 40 let.
16. 01. 2013 | 09:38

karel do čech zajel napsal(a):

Jé tady je, ale chytrých lidí !
Se divím že nemáme tak chytrý parlament!,prezidenta!, senát!,Strany! Čím to asi je, co ????
ČESKÝ NÁRODE!Hladovej,nenažranej,závistivej!!!
Jen si to užívejte, nadávej te si, jen se urážejte!
Vždyť co! Jsme přeci ČEŠI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MI NIC JINÉHO NEUMÍME!
Ahoj!
16. 01. 2013 | 09:50

Vlastenec napsal(a):

Češi, vzpamatujte se!
Což nám nestačilo 300 let pobělohorské poroby, kdy promluvit česky se zde považovalo za potupné! Rod Schwarzenbergů - součást staré německé šechty - se dostal do Čech po roce 1670, to znamená v hrozných dobách poněmčení našeho národa, v době úmrtí J.A.Komenského, který musel svou vlast potupně opustit. Rakouský ministerský předseda kníže Felix Schwarzenberg se mimořádně zasloužil o potlačení naší národně osvobozenecké revoluce v r. 1848 a současný Karel by nejraději vyměnil v našem národním znaku hrdého lva za nicotného krtečka. To si opravdu myslíte, že by takovýto prezident, jehož žena ani neumí česky, zastával naše národní zájmy? Češi a Moravané neblázněte a zvolte si za prezidenta Čecha z vysočiny Miloše Zemana.
16. 01. 2013 | 09:50

listopad napsal(a):

cituji Sláma: "Během dvou volebních období dovedly vlády Miloše Zemana a Vladimíra Špidly Českou republiku k rekordnímu ekonomickému růstu. Rekordně rostly i reálné mzdy."
Dodávám: ....k ekonomickému růstu nedovedly vlády Zemana a Špidly. Vlády nemají na ekonomický růst až tak významný vliv. Daleko větší a zásadnější vliv mají vlády na zadlužovaní státu. A to jste zapomněl uvést, že za vlády socanů se státní dluh roztočil do nesplatitelných výšek, což modrobolševické vlády po té dokonaly.
16. 01. 2013 | 10:08

Miroslav Brno napsal(a):

Nikoho nebudu pomlouvat,každý má své chyby.Lidi buďte rozumní,nehádejte se jednejte s rozvahou a zachovejte si čest.
Volte čecha,volte Zemana. Děkuji.
16. 01. 2013 | 10:12

listopad napsal(a):

To mh:
Máte naprostou pravdu v tom, že lidé nevolí dle vlastního úsudku, ale podle toho, co si přečtou v novinách a vidí a slyší v televizi. Kdyby volili podle svého přesvědčení (a nikoliv podle průzkumů), tak by volby dopadly úplně jinak. No zkrátka, nemají v mnoha případech lidé vlastní názor a tak jen koukají kolem sebe a zevlují a pak "opisují" (jako ve škole......:-)))
16. 01. 2013 | 10:15

Dobšák Vladimír napsal(a):

Pane Hvížďalo, váš článek lze komentovat slovy bla bla bla.
Pro mě jste se připojil k té odporné masáži českých ovčanů.
Doufám, že lidí ještě používají mozek a vzpomenou si, že Šláfenberk hlasoval pro všechny záony namířené proti slušným pracovitým lidem.
Je mi z vás blivno.
16. 01. 2013 | 10:18

VilémK napsal(a):

Chopí-li se kníže pádla,
dovolí by šlechta vládla.
Budou nové Sudety,
prolomí se dekrety.
Jeho Jasnost mne si ruce,
církvím prošly restituce.
Ve školách se povinně,
bude učit romštině.
Snad se to vše nestane,
vzhůru na hrad Zemane!
16. 01. 2013 | 10:19

Martin ze Severu napsal(a):

Dobrý den, strašení Zemanem nás bude pokračovat dál. Chtěl bych volit Karla Schwarzenberga, ale nemůžu si zvyknout na to, že můj prezident je více Němec než Čech, že neumí lépe česky, když se to musí učit mé děti ve škole. Snad, kdyby se zavedla nějaká unie s Německem a němčina by se učila jako základní jazyk. Vadí mi také trochu to, že se pohybuje celý život mimo nízký stav, že nikdy neměl obyčejnou práci. Kromě toho nikdy nenavštívil město, ve kterém žiji. Miloš Zeman je prý zase proslulý vulgaritami, ale mě neurazil nikdy. Prý uráží novináře, ale v tom cítím spíše "osobní" nevraživost, která se mého života nijak netýká. Chtěl bych, aby muj prezident bránil naše zájmy a udržel ideu národního státu. U Karla nevím, kde je jeho domov. Poraďte mi...
16. 01. 2013 | 10:22

alojz napsal(a):

Volit nevzdělaného obhroublého primitiva s humorem a kulturností dlaždiče-Karla S.?:-))
To určitě.
16. 01. 2013 | 10:27

alojz napsal(a):

listopad
vlády nemají na ekonomický růst významný vliv?aha:-)))
16. 01. 2013 | 10:29

to asi nepůjde napsal(a):

Koho měl za manželku Masaryk?
Ženu, která se z Američanky stala Češkou, ne z možného prospěchu, ale z vlastního přesvědčení a to dávno před tím, než by někoho napadlo, že T.G.M. bude jednou prezidentem.
Masaryk si dodělával docenturu, byl bez stálého výdělku, živil se výukou na středních školách a kondicemi. Teprve v roce 1897 získal definitivní profesuru na univerzitě a plat, který rodinu zbavil existenčních problémů.

Významným přelomem bylo přestěhování do Prahy v roce 1882, kde Masaryk získal místo na tehdy Karlo-Ferdinandově univerzitě. Snad poprvé a naposled se tehdy Charlotta dostala do rozporu se svým mužem. Zatímco on nerad opouštěl Vídeň, ona se do Prahy těšila.

Dá se říct, že oba vnesli do pražských poměrů čerstvý vítr. Žena vyučujícího na univerzitě udivovala studenty a celou pražskou veřejnost svým sebevědomým a přitom skromným vystupováním. Nesnášela oslovování ve stylu "ruku líbám, milostpaní", ale nechávala si říkat paní Masaryková.

Perfektně se naučila česky a seznámila se s díly zdejších spisovatelů. Velmi si oblíbila Boženu Němcovou a její Babičku. Jako znalkyně hudby si také zamilovala skladby Bedřicha Smetany.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/charlotta-masarykova-americanka-ktera-milovala-prahu-pdw-/domaci.aspx?c=A080125_150407_zajimavosti_adb

Sudetský Němec se svými restitucemi a jeho německá manželka,s nulovým vztahem k českému jazyku, českému národu, české historii a českému státu, nesahají Masarykovi a jeho ženě ani k patám.
16. 01. 2013 | 10:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 01. 2013 | 10:39

Martin ze Severu napsal(a):

Zeman prohraje, protože si udělal nepřátele v mediích. Nikdo z novinářů nechce dopustit Zemanovo vítězství, byla by to jejich prohra. A novináři jsou většinou dost ješitné osobnosti. Miloš Zeman za sebou nemá medium žádné. Kromě toho je většina medií v německých rukou... Karel Schwarzenberg má za sebou lepší "marketing a reklamu", který se bojí jen jednoho, když Karel Schwarzenberg promluví.
16. 01. 2013 | 10:52

Milan napsal(a):

Gerd napsal(a):

Když už toho Zemana tolik pomlouváte, pane Hvížďalo, neměl bych jej nakonec volit? Doporučení "českých elit" nikdy nebylo dobré a v zájmu běžných občanů. Proč jste stejným způsobem a objektivně nezhodnotil i zápory K. Schwarzenberga? A že jich je! Třeba ten, že v případě jeho vítězství by na Hradě seděla dcera prominentního nacisty Johannese Hardbergga. Až by asistovala připředávání vyznamenání bojovníkům proti nacismu, byl by to vážně vhodný a symbolický akt. Nebo to o úplatcích a hospodaření K. Schwarzenberga, privatizaci Tesly Blatná, Becherovky, apod.
Vážně i vůči K. Schwarzenbergovi lze mít hodně a pádných výhrad. Tak proč jen kydání špíny na M. Zemana? Nejste objektivní novinář.
-----------------------------------------------------------------------------------

Pane Gerd pravda je ta, že pan Zeman se skutečně snaží ČSSD rozložit, to už dokázal v minulých volbách, kdy jím vzal hlasy.
On je tím člověkem který se snaží každému,kdo vystoupil někdy proti němu vše i s úroky vrátit.
Věřte ČSSD mu leží v žaludku.
16. 01. 2013 | 11:02

Lubomír Krpata napsal(a):

Zajímavý byl, pabne Hvížďalo, výčet nepřijatelných podporovatelů jednotlivých kandidátů. Ale nějak mi v něm chybí taková jména jako Bakala nebo Babiš. Pokud někoho vehementně podporují (doporučením, penězi, mohutnou mediální masáží) pánové, kteří peníze nerozdávají, ale investují, je vždy na místě otázka, "Proč asi?"
16. 01. 2013 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Lubomír Krpata
Peníze se investují za účelem zisku. Kdo to takto nedělá - je hlupák.
Platí to i v případě daňových zpronevěr /sponzorské dary/.

R. B . Reich ve svých knihách zmiňuje ( a dokládá) zajímavý fenomen. Kdy v rámci amerického školství (ale nejen školství) dochází k tomu, že lidé patřící k tkz. symbolickým analytikům (dejme tomu high class a vyšší střední vrstvy) snižují své daňové základy a tak i daně (které by jinak šly na podporu těch nižších příjmových skupin a jejich lokalit - a také školských zařízení)....snižují je tak , že např. prostřednictvím sponzorských darů směřovaných do nadací, které sami zřídili - financují školy , do kterých chodí jejich děti. /možná jakousi obdobou by mohl být PORG/
Dochází tak k dalšímu prohloubení toho, co nazývá " třídění".

Nakolik jsou pak sponzorské dary v tomto případě daňovými defraudacemi...to ať posoudí laskavý čtenář. A nakolik pak tedy dochází k prohlubování rozdílů a třídění. A kam to vše asi může vést.

Mějte se.
16. 01. 2013 | 11:15

listopad napsal(a):

to alojz:
Nevím, zdali jste mne citoval nebo ne, ale já jsem ve svém příspěvku použil dvě slovíčka, které jste nepoužil Vy....."až tak"....
Tudíž: neporovnáváte stejné výroky.
(V jiném kontextu bych uvedl např. tento názor: Vlády mají na "ekonomický růst" vždy a za všech okolností pouze záporný vliv. Někdy větší, jindy menší, někdy dlouhodobější, někdy krátkodobější, ale z vždy, a to z podstaty věci, pouze zhoubný).
16. 01. 2013 | 11:19

pozorovatel napsal(a):

Je zajímavé sledovat úroveň příspěvků sympatizantů obou kandidátů - pro jednoho kultivované a věcné, pro druhého (těch je bohužel mnohem více) sprosté, vulgární a mnohdy lživé. To si člověk udělá také obrázek, koho volit. Jaký pán, takový krám. Pane Hvížďalo, děkuji za pěkný článek.
16. 01. 2013 | 11:21

český maloměšťák napsal(a):

Bakala poskytl nemalé finanční dary i ODS, TOP 09 a VV. Před volbama r. 2010.

http://volby.ihned.cz/c1-44031220-financnik-bakala-daroval-ods-top-09-a-vv-temer-tricet-milionu-korun

V USA by za toto šel za mříže.
/leda by využil instituce jako je např. 527 organizations/
16. 01. 2013 | 11:26

český maloměšťák napsal(a):

pozorovatel napsal(a):
Havelko,
Dientsbier chrlil nejlip. Az mu tekly sliny po brade.
11. 01. 2013 | 17:48

Pozorovatel napsal(a):
Tak by to melo byt, ano treba to i tak je...slusni lide voli slusne kandidaty. Takze nelze volit cloveka, ktery ma slabost pro alkohol, ktery v minulosti prirovnal Arafata k Hitlerovi, ktery nazval rakouske odpurce Temelina idioty, ktery je pouhym svalnatym populistou, jak o nem pise svetovy tisk, ktery ma ironicky usmev a je byvaly komunista. Takze volte prosim jen toho slusneho kandidata!!
16. 01. 2013 | 09:50
----------
Slušní lidé se rozhodují na základě neselektivně vybraných a nepředpojatě vyhodnocených faktů.

" My ale Karla prostě milujeme - nás fakta nezajímají ! "
16. 01. 2013 | 11:28

kralovna napsal(a):

Inteligentní lidi s vlastním názorem volí Zemana!
16. 01. 2013 | 12:06

Dixie napsal(a):

Plán na podporu Miloše Zemana

Nesmíme dopustit vítězství Karla Schwarzenberga! Jeho vítězství by bylo tragédií pro celý národ. Musíme nyní bojovat všemi prostředky. Vlastenci a všichni, kterým záleží na budoucnosti naší země, zasaďte se nyní pro dobrou věc! Každý hlas se počítá! Pokud vám záleží na tom, aby K. Schwarzenberg nevyhrál, řiďte se následujícími pokyny:

- Přesvědčte především STARŠÍ LIDI ze své rodiny, babičky a děděčky, aby rozhodně šli k volbám a dali hlas Miloši Zemanovi, v případě potřeby (např. led a sníh na chodníku) je DOPROVOĎTE!

- Pro starší nemocné / nepohyblivé příbuzné zajistěte přivezení PŘENOSNÉ VOLEBNÍ SCHRÁNKY! Zatelefonujte na městský úřad a schránku si objednejte! Záleží na tom!

- Zabraňte mladým nerozumným lidem ve zvolení Karla Schwarzenberga VŠEMI DOSTUPNÝMI PROSTŘEDKY (přemluvte je, uplaťte je, opijte je, zdržte je, odlákejte je, unavte je, bavte je, jen aby nedostali k volbám!) - tito lidé jsou ZMANIPULOVANÍ médii a nevědí, jak svou lehkovážnou volbou mohou uškodit celé zemi, proto je povoleno vše! - to ti, kdo motají hlavy těmto mladým lidem bojují nekale!

- V internetových diskuzích i jinde šiřte heslo: Inteligentní lidé s vlastním názorem volí Zemana!

- Pošlete tyto pokyny všem rozumným lidem, které znáte!
16. 01. 2013 | 13:14

renša napsal(a):

Přijdeli k volbám málo lidí bude zvolen kníže a ne Zeman a bude to i v případě že přijde hodně lidí,nebo to bude velmi těsné vítězství knížete.Kníže chodí po hospodách kde oblbuje mladé lidi bohužel netuším čím a platí jim pivka a lidi jsou ůplatní i za to pivko.Zemanovi se vyčítá že je ochlasta a kuřák.Ovšem kníže na tom není líp.Sám o sobě v TV prohlásil že je velký piják vína a místo cigára neustále drží v ruce dýmku.Zaprodanci země české budou volit knížete i když pro majetek korumpoval ouřad a jeho žena a její rodina byli přívrženci nacistů...Mně se nelíbí ani zeman ani kníže.O fous víc Zeman,já jsem chtěl opravdovou změnu a volil jinak a tak možná k volbám nepůjdu.
16. 01. 2013 | 13:33

český maloměšťák napsal(a):

Dixie
Spam.
Navíc pitomý. /"Musíme nyní bojovat všemi prostředky.".... " Zabraňte mladým nerozumným lidem ve zvolení Karla Schwarzenberga VŠEMI DOSTUPNÝMI PROSTŘEDKY (přemluvte je, uplaťte je, opijte je, zdržte je, odlákejte je, unavte je, bavte je, jen aby nedostali k volbám!)"/

Na základě vašich příspěvků se rozumně uvažující lidé hlasovat ve prospěch občana Schwarzenberga - formálního předsedy TOP 09.
Stejný pracovní ponk jako např. george...pouze jiný šuplík.

Přesvědčuje fakty a vyvracením mýtů.
Hlupáky pak vynechte - tam jde o mrhání časem a silami.
16. 01. 2013 | 13:33

sedlak napsal(a):

By mě docela zajímalo, kdy a kde a za kolik všichni ti přispěvatelé pracují, kéž bych měl také tolik času si tu honit riko.
16. 01. 2013 | 13:36

jozef napsal(a):

Vazeni,
ak ma niekto kontakt na stab pana Zemana,poprosil by som o odkaz,
ze volici Smeru a volici slovenskeho prezidenta mu velmi dakuju za podporu.
Odkazte prosim pa.Zemanovi,ze jeho odmietnutie komunikacie so "slovenskymi novinarmi" chceme aj chapat ako prejav solidarity s premierom Ficom ,ktory "slovenskych novinarov" nazyva hyenami a nekomunikuje s nimi.

Vcerajsi dennik Sme uvadza rozhovor so svojim byvalym sefredaktorom Simeckom,dobre znamym aj v Cesku,ktory sa po odchode so Sme tiez rozhodol so Sme nekomunikovat.Az vcera urobil vynimku.
Ak dokaze niekto rozhovor so Simeckom nejakym sposobom dostat do prazskym medii masoveho dosahu - tak je chlapik!
16. 01. 2013 | 14:06

Silvie napsal(a):

Jozef,
není SME odnož Mafry?
Je pravda,že by Slováky naše volby vůbec zajímaly?
Je pravda,že tak "masově" odmítají Zemana(řadoví Slováci) nebo to tvrdí jenom SME.
16. 01. 2013 | 14:37

Josef Jurka napsal(a):

Vážení přátelé, je zde mnoho podpor "knížeti" a tak jsem se rozhodl napsat Vám své mínění. Přitom zdůrazňuji, že nejsem zemanovec a že druhé kolo je výběrem menšího zla. Nicméně už první kolo volby prezidenta prokázalo, že český národ je nepoučitelný a podle mého si tím snad ani nezaslouží samostatnou existenci.A to proto, že strašně rád zapomíná na historická fakta a nikdy se z nich nepoučí. Všechna média, mladí lidé atd. se nyní rozplývají nad tím milým staříkem Schwanzerberkem, který ve svých vystoupeních mile šišlá, tváří se jako kdyby neuměl skoro do deseti počítat, prostě jako ten nejroztomilejší dědeček. A to nás asi dojímá, chceme mu dát to křeslo, ve kterém by krásně klimbal. Prohlašujeme o něm, že je to ten správný " Čech", že je pokračovatel "ideí" Havla atd. A jen málo kdo si uvědomuje, že to tak není. Tak za prvé, rod Schwanzeberků není žádný český rod. Do Čech přišel až v roce 1656, tedy 36 let po Bílé Hoře, kdy jsme to my Češi prohráli a zemi ovládli Habsburkové. Byl-li vždy jejich rod " český", tak za co pak dostali či koupili za směšné peníze své statky v Čechách od císaře pána? Za podporu Čechům? Celá další staletí se podíleli na útisku českého národa, jako věrní přívrženci císařského trůnu. Dost dobře by o tom mohli vyprávět, kdyby dnes žili naši národní obroditelé. Pak přišla první světová válka a s ní i aktivní podpora Schwanzenberků Rakousko-uherského vojsku. A nikoliv sil, které chtěli docílit důstojného postavení českého národa, ba právě naopak. Jenže vsadili a to buď svojí špatnou volbou nebo degenerací myšlení, na špatného koně, a ejhle zrodila se Československá republika. V jejím čele byl prezident Masaryk, který si ještě sám pamatoval, co všechno šlechta v této zemi způsobila. A proto zakázal používání šlechtických titulů, proto jim provedl pozemkovou reformu, aby je tak zbavil vlivu. Schwanzenberkové, stejně jakož i další se museli novým podmínkám přizpůsobit, podřídit se, pokud nechtěli přijít o ten zbylý majetek.A tak se najednou stali českými národovci. Přitom však postupovali chytře, jedna větev rodu se dala k Čechům, druhá se neangažovala, protože obě dvě nevěřili tomu, že nová Československá republika by mohla v té podobě, ve které vznikla, vydržet. Jak šalamounské, ať tak či tak, důležité bylo zachovat alespoň minimální majetek. A tak Schwanzenberská hlubocká větev byla prorakouskou a později proněmeckou, kdežto písecká-orlická pročeskou. Stále se dnes zdůrazňují zásluhy té poslední, vychvaluje se jejich oddanost "české věci", statečnost a odhodlanost. Je to až směšné, protože nikdo z "propagátorů" této myšlenky si nepostavil před sebe jednu jedinou otázku. Pokud to tak opravdu bylo, proč se žádný z této větve rodu Schwanzenberků nedostal nikdy do spárů gestapa, jako tisíce dalších Čechů ihned po obsazení zbytku Čech fašisty, a proč až teprve v roce 1942, tj.3 roky po začátku okupace byla na majetek orlické větve Schwanzenberků uvalena nacistická správa. Přitom ne na celý majetek, ale pouze na jeho lukrativní část? Vždyť zde opravdoví hrdinové a oddaní vlastenci skutečně umírali.
16. 01. 2013 | 15:19

Josef Jurka napsal(a):

Ke konci války, když už bylo zřejmé, že Německo válku projede, a k tomu nebylo zapotřebí zvláštního myšlenkové nadání, se hlava této větve rodu začala tzv.angažovat. Spoluvytvořil tzv.přípravný národní výbor. Opět, jaké hrdinství, jaká odvaha. Zatímco jiní vyhazovali do povětří německé závody, koleje atd, bojkotovali výrobu na Němce, tento národní výbor se scházel " tajně" v jedné místnosti, aby zde " připravoval" konec války. To je ale paradox, že? Smyslem takového jednání ze strany Schwanzenberka totiž nebylo napomoci rychlejšímu konci říše, ale příprava na nové období s cílem, opět, zachovat si své majetky. Pokud, by opravdu myslel na blaho národa, tak proč pak musel Sjako předseda tohoto revolučního výboru ještě v roce 1945 z funkce předsedy odejít? Musel odejít proto, že byl podezřelý ze spolupráce s nacisty. Taková byla tehdejší skutečnost. A to zde nevládli ještě komunisté, to bylo za demokrata Beneše. Toto podezření nebylo nikdy vyvráceno, ale popravdě se ani nepodařilo právně prokázat. Někteří dnešní tzv.historikové, se snaží bez známky objektivity, poukazovat na tzv. iniciativu šlechty a orlických Schwanzenberků chránit tehdejší Československo vydáním prohlášení o podpoře Československé republiky. Nikdo z nich ale už nemůže říci jediné slovo o této podpoře v průběhu celé okupace Československa, o jejich projevech odporu či podpory odporujícím silám. Nemůže, protože taková prostě neexistovala. Navíc, i vytrhávat zmíněné prohlášení podpory Československu z kontextu celého klimatu tehdejší společnosti je přinejmenším pošetilé. Celá republika byla v těch letech obrazně "na nohou", připravena se bránit. Zůstat v takové celospolečenské atmosféře zticha, znamenalo prakticky národní zradu a veřejnou podporu Hitlerovým ambicím, což by v případě pokud by se skutečně bojovalo opět mohlo ohrozit jejich majetky. K prohlášení byli spíše donuceni atmosférou tehdejší doby v Československu, a navíc mnoho z nich to později i možná litovalo. Když přišli orličtí Schwanzenberkové o všechen majetek v Československu, a je jedno jestli právem či ne, stáhli se na své další majetky, které měli, respektive získali i zásluhou podpory císaře Franze Josefa v Rakousku. A svůj majetek používali jako zdroj boje proti zpupnému českému lidu, byť pod rouškou boje proti komunismu a za demokracii.
16. 01. 2013 | 15:25

Josef Jurka napsal(a):

Ale zpět k dnešnímu kandidátovi na prezidenta.Souhlasím s názory, které si v duchu možná říkáte. Ano, děti nemohou za to, kde se narodili, nemohou za své rodiče. Plně to podepisuji, a byl bych to ochoten uplatnit i u Karla, kdyby v jeho případě byla pravda, že vyjímka potvrzuje pravidlo. Kdyby byl opravdu odrodilcem cílů svých předků a měl ny mysli pouze blaho této země, která mu podle jeho slov leží " na srdci". Jenže skutečnost je jiná. Po roce 1989 se stal kancléřem Václava Havla, za své zásluhy v podpoře boje disidentů proti totalitní moci. Řekněme otevřeně, že za peníze, které do tohoto boje investoval. To by bylo pochopitelné, vždyť vděk patří k základním křesťanským hodnotám. Nicméně už se vůbec nehovoří o tom, že právě z rozhodnutí Václava Havla, dostal pan"kníže" zpátky Orlický zámek, a to ještě před přijetím všech restitučních zákonů.Mohli bychom říci, že protiprávně, ale kdo by se takovou prkotinou zabýval, k tomu by bylo zapotřebí hodně odvahy ze všech stran-policie, státních zástupců i soudců. Vždyť by to stejně dostal později, ne? Ale v tom je právě ta záludnost, že si na to Karel nepočkal, ale chtěl to hned. Tak mu to totiž kázala jeho výchova, jeho přináležitost ke starému rodu, rozhodně ne českému. Takže dostal to co chtěl. Jenže tady byly i nároky dalších jeho všelijak zpřízněných rodů. ( Nezapomeňme, že byl zpřízněn s Kinskými a dalšími šlechtickými rody.) Po odchodu Havla, odešel tzv. i on z politiky, měl přece už svůj věk. Nicméně jeho bratrští přátelé a příbuzní ještě svého nedosáhli-myslím tím majetku- a bylo potřebné najít někoho, kdo by se do politiky znovu pustil, kdo by vytvářel, umetal cestičku i jim. No a tak se Karel musel do politiky vrátit. Nikdo dnes už nepřipomene, že to bylo cestou strany nejdříve Zelených, kteří v něm spatřovali osobnost a diletantsky se domnívali, že budou toho staříka ovládat, a proto jej nominovali do funkce ministra zahraničí. Přitom měl přece zkušenosti z řízení lesů a zemědělství, a mohl být tedy i ministrem zemědělství. Jenože na to by Karel asi nepřistoupil, protože to by znamenalo ztratit svoji image a holt jít do střetů. Pravdou ale je, že mu to nikdo nenavrhl, takže se rozhodovat nemusel. A tak za věci veřejné zasedl ve vládě. Později byl angažován naším" milovaným" Kalouskem, jako předseda nově vznikající TOP 09. Byl to sňatek z rozumu. Kalousek potřeboval dojímající tvář, a přitom člověka, který už nebude mít dost sil, aby opravdu stranu řídil. Co bylo jejich pojítkem? U Karla přece majetek šlechty, ne sice hned, ale později, a u Kalouska opět majetek, tentokráte privatizace státního majetku. A tak si padli do náruče, alespoň do doby než se nová strana etabluje u veřejnosti, byť i v záporném slova smyslu. Záporná reklama je přece jen reklama. Což se i stalo, navíc ta strana používala a používá starou osvědčenou zbraň všech policajtů. Hodný a zlý. Hodným byl ten Karel a zlobivý, zlý Kalousek. A plně se jim to osvědčilo. Karel je vnímán, jako milý, roztomilý stařík a Kalousek jako gauner. Řeknete si, jak ti dva mohou spolu vůbec existovat, vždyť jsou jako oheň a voda, ale nezapomínejte, že to byl cíl, a ne náhoda.
16. 01. 2013 | 15:26

Josef Jurka napsal(a):

Oba dva totiž mají shodný konečný cíl svého působení a to jsou ty majetky, a navíc to přece dokazuje tu demokracii. Jenže preference strany TOP 09 jsou jaké jsou, a ukazují, že TOP 09 nebude mít asi v budoucnosti křeslo předsedy vlády, že se stane takovou KDU-ČSL v minulosti. To by sice stačilo na cíle Kaluska, ale již ne na cíle Karla. No a najednou, jako blesk z čistého nebe, se objeví přímá volba prezidenta. Sice z hlediska výkonné moci nic moc, ale šlechta přece vždycky pracovala v zájmu svého majetku jak v krátkodobém, tak i dlouhodobém horizontu.(To jí ani nelze vyčitat.) A objevila se tím pádem i možnost, kam umístit Karla, aby vydržel přes další volby, jejichž výsledek je nejistý a také jeho věk by mu už nemusel dobře sloužit. V té funkci prezidenta by si však přesto zachoval vliv nejenom jako reprezentant, ale i jako zákonodárce,( Prezident má zákonodárné právo.)nebo přinejmenším vlivná osoba, která může poslance ovlivňovat, a navíc za méně práce než má ministr. Takové řešení uspokojilo všechny zainteresované, tj. jak Karla, tak i Kalouska. Řeknete, a co ti ostatní v TOP 09? Nedělejte si iluze o jejich inteligenci a úrovni. Jak Karel, tak i Kalousek stojí nad nimi v tomto směru hodně vysoko.
Pravda, velké šance se Karlovi sice z kraje nedávaly, ale od toho tu přece máme média. Jednak Karel je vlastníkem jednoho z nich, čili je pro žurnalisty kolega, a jednak drtivá většina tištěných médií je ve vlastnictví německých rukou. Nyní určitě novináři těchto médií začnou křičet, že jim vlastníci do tvorby novin a časopisů nezasahují, ale prosím ponechme je jejich naivitě. Do médií se přece v demokracii nezasahuje přímo, to se dělá elegantně v rukavičkách, takže to ani oni nepoznají. ( Tím nechci vůbec shazovat jejich úroveň inteligence, ale prostě vlastníci spolu se svými všemi možnými poradci, jsou prostě chytřejší). A média, některá v plné síle, jiná zdrženlivěji, některá tzv.nestranně, se pouštějí do PR aktivity pro Karla. Představují nám sice všechny kandidáty, ale pokud si je zpětně srovnáte, že se navenek zachovat tzv.nestrannost, ale v podstatě tomu tak není. Ze všech zejména komentářů zaznívá unizono, Karel je sympatický stařík, kterému přes jeho věk nelze nic vytknout, je šarmatní, galantní, občas si pustí pusu na špacír, ale vždy je to hezky roztomilé, že? A ti ostatní? Jeden či dva mají přece komunistickou minulost, další je sice chytrý, ale přece jen zjev, jiná je milá, ale nezkušená atd. Postupně se tak vytváří uceleně dojemný obraz našeho Karla. A dokonce na připomínku, že má za manželku Rakušanku, která česky neumí, se hned uvede příklad Masaryka, který měl přece za manželku Američanku, která se pak česky musela učit.Vždyť je to jedno. A tak ve své podstatě srovnáváme Karla s Masarykem, a ze všeho toho vyznívá, že to bude zase náš " tatíček". ( Pro neznalé tak byl oslovován T.G.Masaryk.) Ale tohle všechno by nestačilo. Je nutné zajistit, aby k volbám šli lidé ve velkém houfu, a zajistit zejména podporu mladých lidí. Ten první úkol nebyl až tak složitý. Už sama, vůbec první, přímá volba prezidenta lidem, přece vyžene k volebním urnám i ty, kteří jinak na volby kašlou. Ta představa- že volím halvu státu, že o ní mohu napomoci rozhodnout, je přece šance, kterou je třeba využít. Lidé přece potřebují ke svému životu chléb a hry. No a když se začíná nedostávat chleba, tak posílíme hry. K urnám lidé půjdou, protože si myslí, že prezident ovlivní politiku této země. Že tomu tak ve skutečnosti není? To nic, důležitý je vnitřní pocit a dojem plebejců.Takže první úkol se plní jaksi sám od sebe. Ale jak zajistit, aby Karla podporovali ti méně zkušení a zralí, tedy mladí. No přece přes sociální sítě. Dáme jim prostě všeobecného dědečka. Téměř každý z nás má přece dědečka nebo dva, či tři a ze svého mládí je považujeme za nejhodnější stvoření světa. Milovali nás, byli k nám blahosklonní,trpěli nám různé prohřešky, skoro vždy na naše trable měli čas atd. Vyvolat tuto přenesenou letargii nebylo až tak těžké, a jak výsledky prvního kola voleb ukazují, snaha byla úspěšná. My chceme dědečka na Hrad, zní drtivě na všech možných sítí bez rozdílu vzdělání či sociálního postavení. Prostě dědeček přijde na Hrad, a jako v pohádce nám splní naše přání. Možná trochu přeháním, ale ve skutečnosti tomu tak je, byť možná podvědomě. Nespokojenost s politiky si žádá změnu, a když ani různá změna nepomáhá, pak snad jenom někdo z pohádky.
16. 01. 2013 | 15:28

Josef Jurka napsal(a):

Nikomu neberu jeho právo volit si toho, v koho věří, či komu věří, či toho, kdo je mu sympatický atd. To je jeho neoddiskutovatelné právo každého. Ale volba Karla Schwanzenberka na Hrad, už není jen soukromou volbou. Je to popření všech našich dosavadních dějin, je to popření smyslu existence tohoto národa. Pokud bude zvolen budou se muset v hrobě obracet všichni velikáni českého národa minulosti, a to je tragédie. Tragédie, která...., ale dost.
Jak jsem sdělil nejsem zemanovec, ale na Hradě je mi milejší inteligentní člověk, který sice možná bude popíjet slivovici a jíst tlačenku, který má své mouchy a chyby, který je možná i ješitný, ale který nepřipustí, aby se šlechta postupně a záludně dostala k tomu, co jí bylo již v minulosti vzato, a to nejenom komunistickým, ale i demokratickým režimem. Karel Schwanzenberk prohlásil, že Zeman je člověk minulosti a on přítomnosti. Zapomněl dodat, že je člověkem pradávné minulosti, který se snaží v přítomnosti tuto minulost resuscitovat, byť v trochu jiné podobě.
Pokud bude Karel Schwanzenrberk zvolen, což je i dost pravděpodobné, nechci být občanem této země.Nemohl bych žít v sebeúctě sám k sobě, ke všem svým předkům pod takovým prezidentem.Z této země odešli mnozí pro svá přesvědčení, aby pak později byli opěvováni za svoji statečnost. Nejsem statečný a nechci být v budoucnosti opěvován, ale chci si zachovat svoji tvář.
16. 01. 2013 | 15:28

jozef napsal(a):

to Silvie

Zaujimaju,Slovakov vzdy podstatne viac zaujimalo Ceako,nez opacne.
A "slovenske"media v poslednych tyzdnoch uz vedu kazdodennu kampan.
Dlhe mesiace bol medialnym favoritom Fiser a Zeman /nik nepovedal pol zleho slova na adresu Zemana/.Kratko pred volbami vsak tvrdo odkopli Fisera - a vychvaluju knieza a hanobia Zemana.
Dennik Pravda v poslednom obdobi je urcitou vynimkou,snazi sa o istu vyvazenost.Televizie vsak robia politiku Sme,len inymi prostriedkami.

V Sme a vobec v ziadnych bratislavskych mediach masoveho dosahu nenajdete pol slova uznania na adresu slovenskeho premiera,slovenskej vlady - ak nema byt uznanim caste oznacenie "Fica" za "slovenskeho Paroubka" /oblubeny termin o.i.Palatu/.
Vyjadrenia chvaly zahranicnych politikov na adresu slovenskej vlady a osobne premiera Fica /napriklad sefa Europskeho parlamentu v priamom TV prenose/ su doslova sabotazou zasluznej kazdodennej protismerackej prace "slovenskych medii".

Je dobre zname,pretoze aj Sme a ini sa tym radi pochvalia,ze p.Fico oznacuje "slovenskych novinarov" za "hyeny" a s dennikom Sme nekomunikuje.
Myslim,ze vyraz "hyeny" je prilis diplomaticky.
16. 01. 2013 | 15:38

JardaV napsal(a):

Pro Sláma

Šlechtické tituly údajně souvisely s velikostí území,které jedinec ovládal,tedy
i administrativně spravoval a řídil.Jestliže to tak opravdu bylo,byly to vlastně
úřednické hodnosti,ovšem svěřené králem nebo jiným mocnářem.Je logické,že když dnes vlastní K.S.jakýkoliv objekt i s polnostmi,úřední správa je paralelní a on do ní nemá moc šancí zasáhnout,neboť se tato opírá o zákony,na které ani on nedosáhne svojí vůlí.Takže žádný hrabě už by neměl mít ten administrativní titul.My v Česku bychom mohli zavést tituly jako "LOTR","ARCILOTR","TUNELKMOTR" apod a udělat z nich stupnici.Ale do občanky by je asi na úřadě nezapsali.
16. 01. 2013 | 17:08

ann napsal(a):

Karel vyhraje. Je to prakticky jisté. Češi jsou maloměšťáci libující si v titulech a jsou rádi lokaji a služebníky cizáků.
28.říjen 1918 byl omyl - Měli jsme se být trvale součástí Rakouska a ušetřit si skoro 100let tápání slepou cestičkou nezávislosti (zdánlivé - protože 1918-1938 jsme byli závislí na pokynech Francie, 1939-1945 na pokynech Hitlera, 1948-1988 na pokynech SSSR a od roku 1989 nevíme, jestli víc tančit podle pokynů USA nebo EU...)
16. 01. 2013 | 17:15

ann napsal(a):

Pro Jarda V - Nejdřív si nastuduj historii, než budeš psát své blably.... Šlechtické tituly počínaje hrabětem byly jednak titulární a potom údělné. Titulární šlechtic nosil titul, ale neměl žádné území, kde by mohl vykonávat panská práva nezávisle na vůli panovníka a zemských práv (panství, která vlastnil, měl de facto v lenním poskytnutí od panovníka). Titulární (hrabě, kníže,...) měl ve vlastnictví panství, kde byl svrchovaným pánem.
Schwarzenebergové byli titulární knížata, na rozdíl třeba od Lichtenštejnů.
16. 01. 2013 | 17:21

Petr napsal(a):

Her chfíždala,nejsou oni náhodou rakouský žid????Tomu říkám článek na objednafku.Vám to může být u zadnice,nebot mám pocit že nevlastníte jenom český pas.Ale co ti kteří tu musí žít.??Takže podle Vás se na český hrad lépe hodí pán co neumí česky,pán co vlastní švýcarský pas,pán co nemá svědomí,a zvedá ruku pro jakékoliv ožebračování již tak vykradené republiky.Církevní restituce,zvyšování daní,i DPH.Okrádání starých a nemocných o státní dávky.Zcela pomíjím fakt pokročilého věku a vrozené rodové degenerace.Víte co pane chfíšdala,běžte se s ním vycpat.
16. 01. 2013 | 18:09

mh napsal(a):

Souhlasím s Josefem Jurkou...... uvažovala jsem, že pokud se prezidentem stane Schwarzenberg, tak emigruji.....
16. 01. 2013 | 18:43

jozef napsal(a):

Este Silvii

Mala korekcia,ci doplnenie.
Premier Fico hovorieval aj,ze na Slovensku "najobjektivnejsi je bulvar".
To bolo este v case jeho prvej koalicnej vlady,ked donho a do vlady bulvar kopal den co den,hlava nehlava,obluboval aj sugescie Ficovej nevery atd.

Dnes je bulvar stale v zahranicnom vlastnictve,majitelia si akoby dali stale zalezat,aby na Slovensku pokracoval vsestranny upadok vo vsetkych sferach,napriek tomu je bulvar nekonecne serioznejsi a zodpovednejsi,nez tzv.mienkotvorne media,ktore kopiruju aj televizni politruci.
Na ilustraciu:
bulvarny dennik Plus jeden den dnes v clanku KTO ZA KOHO KOPE /CESKE OSOBNOSTI SI VYBRALI/ uvadza poctivo 10 osob pre Zemana a 10 osob pre Schwarzenberga.
Podobne fifty-fifty pristupom bulvarny Novy cas,najcitanejsi dennik, predstavuje manzelky kandidatov.Ziadne "elita za knieza,ostatni za kontroverzneho Zemana".

Bratislavsky bulvar /iba denniky/ presiel v poslednom obdobi istou politickou zmenou / prispel o.i. k volebnej k porazke ultragorilej medialnej strany 99 percent.,televizie vsak nadalej kopiruju ustredne platky NWO,teda Sme,Tyzden,HN,Trend...
16. 01. 2013 | 19:01

Jan Kozohorský napsal(a):

Slušný soiálnědemokratický volič nebude zajisté v žádném případě volit Karla. Vaše počty jsou velmi primitivní. Pravičáckého zločince nikdo volit nechce. Vy přihlouplí novináři a publicisti se snažíte očerňovat jak v kyberprostoru, tak i mezi lidmi slušné lidi.
16. 01. 2013 | 19:21

Silvie napsal(a):

Jozefe,
díky za vyčerpávající odpověď.

Koukám,že masáž probíhá na obou stranách.
Můžete mi event.objasnit, jak se to má s vlastnictvím většiny slovenských deníků?
Také v cizích rukou?

Mně bylo hned podezřelé, že by měli mít Slováci něco právě proti Zemanovi.
Bohužel,u nás ti idioti prodali germánům banky i noviny. Kromě Práva už nemáme jediný významný český deník a musíme se pídit po objektivních informacích jako za Husáka.

Pokud vstoupíme do bankovní unie, abych si prachy ze Spořitelny vybrala rychleji,nežli je vyluxují Rakušáci.

To jsme to dopracovali.

Děsím se toho,do čeho by nás mohl ten šlechtický vejlupek uvrtat.
Jenom pitomci nepůjdou k volbám-K.S. nám může pěkně zatopit. Oni se kojí nadějí,že prezident nemá "žádné pravomoci". Bohužel ano.
16. 01. 2013 | 19:54

Bestia triumphans napsal(a):

Josef Jurka napsal(a):
...volba Karla Schwanzenberka na Hrad,,,,je to popření smyslu existence tohoto národa. Pokud bude zvolen budou se muset v hrobě obracet všichni velikáni českého národa minulosti...

?
Ksakru, to ale bude na Slavíně živo, co, Jozefe?
:-))
:-))
:-))
P.S.
Odkud vylézají propána tihle Jurkové, Čechové a Vlastenci?
To musí být nějaký časový transfer z dob národního obrození či Zdeňka Nejedlého...
:-)
16. 01. 2013 | 21:00

jozef napsal(a):

To Silvie

Europske banky su len ciastocne europske,
europske politicke elity maju nad nimi len ciatocnu kontrolu.S mediami je to podobne.
Najmocnejsie agentury /rozneho druhu/ tiez nie su europske.Europa je preto v podstatnom slova zmysle stale len protektoratom.Ovladana,alebo kontrolovana gigamafiami moci.

Aj "nemecke" denniky su len zdanlivo nemecke.Treba vzdy hladiet,v akej miere media zohladnuju tradicne,ci aktualne zaujmy nemeckej politickej elity a v akej miere presadzuju len aktualnu politiku vladcov bank a medi,vladcov Velkeho Usraela.

Priklad: nemecka politicka trieda rozhodne nemala zaujem urobit z Varsavy a Prahy prvu liniu nuklearnej konfrontacie a vystupnovat protirusku vojnu.Ani nemecky obcan taky zaujem necitil /na rozdiel od casti obyvatelstva ovladaneho prazskymi mediami/
.Preto nemecka opozicia "protikorejsky" "obranny" projekt rozhodne odmietala a tym si splhala u nemeckeho volica.Nemecka vlada vsak bola donutena /donutena!/ dobrovolne nasilu tento projekt verbalne podporit.
US prezident vsak tesne pred nemeckymi volbami ani sa neunuval nemeckej kancelarke oznamit,ze projekty rusia ,aby si to obetava nemecka vlada mohla u volicov nejak vyzehlit. Obama len jednej noci zobudil ceskych a polskych politikov,aby im oznamil,ze projekt,ten,ktory bola kancelarka donutena proti opozicii branit, rusi.

Bankova unia je absolutna nevyhnutnost europskej sebaobrany pred bankovymi upirmi /z Wall Streetu/ a pred gigazralokmi trhu.Je to pokus o kontrolu bank,pokus o iste skrotenie gigazralokov. Bez bankovej unie by hodnota vsetkych europskych uspor,hodnota majetku bola ohrozena tazko odhadnutelnou mierou. A v Cesku podstatne viac,nez v Nemecku.To,ze padlo rozhodnutie o spojeni europskych sil,stabilizuje hospodarstva,euro atd.Stabilizuje aj americke hospodarstvo.Aspon na urcity cas.
Stabilizuje samozrejme aj korunu,zavislu lodicku, priputanu,len spagatom priputanu k euru.

Ceske hospodarstvo je absolutne zavisle na eure.Ak dostane euro zapal priedusiek,koruna dosta tazky zapal pluc.Obrana vo velkom celku je podstatne menej nakladna,nez obrana osamote.Preto Polsko deklaruje rozhodnutie prijat euro,podporit spolocnu europsku sebaobranu.
Stabilne euro je totiz polsky hospodarsky zisk./Polsko pritom zostava popri Britanii druhy americky spojenec v Europe,doteraz bolo politicky priradovane k USA,ako v podstate dalsi americky stat/.

Prezident republiky nema sice velke pravomoci,nejake vsak ma a hlavne ma nezanedbatelny priestor pre mienkotvorbu.
Knieza je spolahlivou istotou proamerickej hospodarskej politiky a proamerickej /velkousraelskej/geopolitiky.
Oznacovany je skratkou za proizraelskeho,proamerickeho,proeuropskeho a protiruskeho.

Faktom vsak je,ze proizraelsky atd.znamena dnes zaroven aj prosaudsky - i protieuropsky,v konecnom,uz viditelnom dosledku aj procinsky,prodzihadisticky a protiamericky!!
A tym aj protiizraelsky!!
Toto by si mohli konecne aspon niektori medialni autori uvedomit.A nieco podniknut.Aspon nieco.

Zeman sa sice vyjadruje ako izraelsky jastrab,ako izraelska vlada,preto ho dlhe mesiace podporovali,ale majitelia hospodarsko-medialnej moci Imperia nie su si isti jeho absolutnou poslusnostou./Na rozdiel od kniezata,tam isti su/.
Podporuju spolahlivejsieho favorita.
16. 01. 2013 | 21:21

Silvie napsal(a):

Jozef
A není on náhodou Kárl taky maličko" šmrnclý Izraelem"?
Zatím jsem na to četla jenom narážky,ale vizáž o lecčems napoví.
Nejvíc za něho lobbují právě židovští novináři a umělci.
A ta jeho shánčlivost je až urputná.
My se doma stále dohadujeme,jestli se Schwarzenbergové někde "neštrejchli".
My jsme měli vůbec vypečené kandidáty-"árijce" aby tam pohledal.

Nejsem žádný antisemita,ale co je moc,to je moc...
16. 01. 2013 | 22:57

Anna napsal(a):

KNÍŽE SE NEZAPŘE.
----------------

Knížecí spánek na konferenci v Srbsku. Jen tamní bulvár nevěřil svým očím
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knizeci-spanek-na-konferenci-v-Srbsku-Jen-tamni-bulvar-neveril-svym-ocim-208451

Pan Schwarzenberg často spí v pracovní době.

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
----------

Kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny

Politické strany odevzdají kandidátní listiny okresním úřadům v sídle volebního kraje. Kandidátní listina musí obsahovat:
•název politické strany
•jméno, věk, zaměstnání a bydliště kandidátů
•pořadí kandidátů na kandidátní listině

Nejvyšší počet kandidátů pro každý volební obvod je stanoven zákonem.

Úřad zaregistruje kandidátní listinu přinejmenším 45 dní přede dnem voleb a oznámí to politické straně. Proti nezaregistrování je možno se domáhat rozhodnutí krajského soudu.
---

Schwarzenberg a jeho strana je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala, což v jiných demokratických zemích nemá obdoby.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
---
Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím

31. října 2012 13:24

PRAHA - Poslanci petičního výboru nedostali od ministerstva kultury seznam majetku, který by měly získat církve v rámci restitucí.

Soupis neexistuje, napsala výboru ministryně Alena Hanáková (TOP 09 a Starostové) v dopise, který má ČTK k dispozici. Výbor požádal o seznam hlasy opozice začátkem října při jednání o petici proti vládnímu návrhu zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh
Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona. Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč. Díky těmto smlouvám pak dojde k úplnému vypořádání všech nároků na původní církevní majetek.
-

Katolík Schwarzenberg pro takovýto zákon.

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
---

Ústava ČR
Článek 54
…..
(3) Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný

Článek 63
(1)Prezident republiky dále

k) má právo udělovat amnestii
(2)…
(3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
(4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.
-

Kdo nese za tuto amnestii odpovědnost? Je to vláda, jejíž člen pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit: "Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Z PENĚZ DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
17. 01. 2013 | 07:41

kocman ladislav napsal(a):

Autor je
Nadpis je nesmysl a spousta výroků v článku není pravdivá.
17. 01. 2013 | 07:45

Drahos napsal(a):

Doporučuji panu Hvížďalovi předtím, než začne sepisovat články k prezidentské volbě, srovnat si názory kandidátů na volební kalkulačce (http://volebnikalkulacka.cz, podrobný přehled shody - odpovědi kandidátů). Pokud se ve svém článku podivuje nad tím, proč se J. Fischer nepřihlásil k podpoře K. Schwarzwenberga (přičemž oba kandidáti si mají být programově blíže), je jeho úvaha zcela mylná (a jen on sám ví jestli to je z pouhé jeho nevědomosti či je toto snad záměrné, aby svým dílem přispěl k podpoře Karla Schwarzenberga) - názorová shoda mezi M. Zemanem a J. Fisherem (a stejně neshoda obou s K. Schwarzenbergem) je tak v nejdiskutovanějších otázkách - daňové progrese(pro), evropského stabilizačního paktu (proti), školného na VŠ (proti), druhého plilíře důchodové reformy (proti), církevních restitucí (proti), zvěřejňování mezinárodních smluv (pro), zákonu o prokázání majetku (pro)...
17. 01. 2013 | 08:55

kocman ladislav napsal(a):

A přijde-li hodně lidí,tak vyhraje kdo,člověče?
Vždyť Vy myslíte stejné kraviny jako prof.Vladimír Just!
17. 01. 2013 | 08:59

+- napsal(a):

Podrazáctví médií.Hvížďaly zvlášť.Naopak .Volte v hojném počtu,ať konečně většina ukáže prstem správné počty.I když jen rozliší mezi dvěma zly.Už tam se uvidí,jaký má kdo zrak,odhad i paměť.
17. 01. 2013 | 09:25

sysel napsal(a):

Volte Karla! Hlasovací lístek zde http://uloz.to/xQz3dvv/karel-von-bilderberg-pdf
17. 01. 2013 | 12:04

kekes napsal(a):

Říká se, že mládež vychováváme tím, jak jim jdeme příkladem. Jakým příkladem jim půjde president, který při výkonu služby, za kterou je placený z našich peněz spí. Proto jej asi volili. Vždyt jim ukazuje vlastním příkladem, že mají právo brát peníze i za špatnou, nebo žádnou práci. Klidně mohou v práci spát a pak žádat za to peníze. Takový je odkaz budoucího prezidenta pro naši mládež.
17. 01. 2013 | 16:54

v.lamac napsal(a):

Zdravím,zrušení šlechtických titulů patřilo mezi první právní normy Československa, sdělte to laskavě dál.
17. 01. 2013 | 21:16

Radek Kolibík napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,
vážím si Vás už od dobý, kdy mnozí zde přítomní nosili ještě knížku rodné strany na srdci, a dnes Vás školí z objektivní žurnalistiky. Nejsou-li argumenty, je dobré zaútočit na nositele názoru. Pro slušného člověka, jako jste Vy jistě není jednoduché vyrovnat se s kýbly špíny, které na Vás vylévají různí nenávistníci a polovzdělanci. Vím ovšem, že je mnoho lidí, kteří si Vaší práce a Vaší upřímné snahy po nepředpojatém popisu našeho světa váží. Jen hlupák vidí v oponentovi nepřítele. Jaký pán, takový kmán. Jaký kandidát, takový volič. Z těch Zemanových mi je v posledních dnech tak trochu ŠLOUFL.

Přeju Vám hezký den

Radek Kolibík, Tábor
:-)
18. 01. 2013 | 01:13

Jan napsal(a):

Já si myslím, že Karel je hlavně marketinkový a PR produkt. I označení Karel je dobře vybrané. Takovou mediální masáž mu může závidět i Mr.Proper.
18. 01. 2013 | 12:13

ex-nemo napsal(a):

Mladí volí knížepána ...proč ?
Jednoduchá odpověď : zásluha školy a naších pánů a paní učitelů.Po listopadu ztratili rodnou KSČ, kterou mohli před žáky velebit, tak na její místo dali pravici; čím reakčnější , tím lepší, tím víc se mohli zavděčit novým pánům.Výsledkem je zmanipulovaná, zmatená mladá generace ještě hůř, než ta vychovaná komunizmem (protože tomu už nikdo nevěřil)
Kníže po svém vítězství, které je pravděpodobné, bude moci parafrázovat Moltkeho: Tyto volby mi vyhrál český učitel.
18. 01. 2013 | 21:39

PřeklA napsal(a):

"O ČEM" se neříká, tím méně nepíše, pane Hvížďala ! To byste měl vědět jako mediálista, že przniti jazyk český nechvalno známo jest (Komenský Vám nic neříká ?).
Tenhle patvar vymyslel Václav Klaus někdy v 9O. letech a postupně půl národa (těch důležitějších kteří to po něm dělali) ten patvar papouškují po něm. Nikdo mu tenkrát nevysvětlil, že on ač ekonom, nemusí znát všechno, a tudíž mu opravujeme tuto vazbu, v češtině skutečně, ale skutečně cizí. Anebo cizácká?? Z kterýho jazyka (z angličtiny asi né, to bych o tom musel něco vědět).
No a Vy přece už dnes nemáte zapotřebí se po V.Klausovi opičit, co říkáte ?? Snad dříve také ne, ale to víte, v zaměstnání se udržujeme všelijak.....
Zdraví PřeklA
19. 01. 2013 | 17:14

Kunc napsal(a):

O čem bude druhé kolo voleb?
O všem možném. Krom mnohého tady zmíněného i o tom, že máme svoje komplexy.
Masarykova manželka, Američanka nevadila nikomu, ale u knížete by to byla chyba.
To je ale to nejmenší. Výběr prostě není snadný - ani jeden kandidát není ideální. To je všecko. Zajímavé je, že mladí chtějí spíš knížete. Asi je jim milejší, než Zeman, který tu kdysi s Klausem smlouvou otevřel cestu klientelismu a všemu tomu kšeftování s politikou a korupcí. Těžko říct. Těžko se rozhodovat.
Národ - vlastně pronárod - kterým jsme - není schopen prostě najít ideálního reprezentanta. Jsme stále nakažení totalitou, máme ji v sobě a ochromuje nás.
Není nutno se tedy divit, jak hledáme chyby na obou kandidátech, ale zároveň nemáme odvahu volit Fischery nebo třeba Franze.
Jsme - co jsme.
20. 01. 2013 | 12:04

zasMeňo napsal(a):

KUNCovi :
docela souhlas. Mladí (pokud jsem s nimi mluvil) chtěli Franze - a nakonec nedopadl nejhůř. Já kdyby mi bylo 20 až 40 let, tak bych volil taky tak. Takhle jsem sázel na jistotu s M.Zemanem. Na rozdíl od Vás a většiny médií si nemyslím, že to s tou opo-smlouvou bylo tak zlé, pozvedlo se hospodářství a klientelismus tu byl nastartován už od roku 1992, vždyť to pamatujeme (zatímco Zeman se pokoušel prorazit pravicovou hradbu akcí "Čisté ruce").
Spíš jsem se pozastavil nad tím, že mezi těmi devíti nebyl ani jediný v kategorii "mladých" - nejblíže k nim měl Jiří Diestbier, kterého také řada mladých (třicátníci jako moje děti) volila.
Já si osobně myslím, že Hrad by u nás slušel opravdu mladému člověku kolem čtyřicítky, co je schopen vygenerovat obrat k lepšímu, v tom souhlas. Když nebude v ČR 2013 platit heslo "důchodci do důchodu", tak budeme pořád tam, kde jsme byli v 80. letech min. století, kdy nám vládli stařešinové typu Jurije Andropova...
Zdraví zasMeňo
20. 01. 2013 | 15:40

novice napsal(a):

Čím nižší účast, tim vyšší pravděpodobnost, že vyhraje levice....to je takový blud, že ani nemá cenu číst celý článek. Je to právě naopak, čím víc lidí příjde, tím větší úspěch levicových kandidátů, bez ohledu na to o jaké volby se jedná.
26. 01. 2013 | 00:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy