Budou volby skutečně na podzim

20. 08. 2013 | 09:26
Přečteno 6150 krát
Jestli budou parlamentní volby skutečně na podzim, tedy jak dopadne úterní hlasování o předčasných volbách, do této chvíle nikdo neví. Všichni sice chystají kampaně a připravují kandidátky, ale zároveň se o možných volbách vyjadřují velmi opatrně. Vědí, že k rozpuštění sněmovny je třeba nejméně 120 hlasů, teoreticky jich mají údajně 133, ale i s jedenácti poslanci z Věcí veřejných, kteří se už do sněmovny nikdy nevrátí. Bez nich je to jen 122, a když z různých důvodů tři nějací další poslanci budou proti, sněmovna se nerozpustí. Další varianta je, že volby budou jen odloženy na pozdější termín.

Podle Miroslavy Němcové, jak prohlásila v sobotním Právu, je ona a s ní většina poslanců ODS proti předčasným volbám. Zdůvodňuje to sice schvalováním zákonů, ale i jinak má její postoj logiku. Nejspíš doufá, že pokud Miloš Zeman a jeho příznivci budou dál rozkládat sociální dmokracii a oslabovat parlament, zvláště vzdělanější voliči z měst by se mohli zaleknout a tradičně přes všechny skandály raději hodí hlas ODS.

Sociální demokracie je sice zatím navenek jednotná a tvrdí, že všichni její poslanci budou hlasovat pro předčasné volby, teď mají asi ještě největší šance získat nejvíc voličů, ale ti poslanci, kteří se příště nedostanou do parlamentu, mohou hlasovat jinak.

TOP 09 je za současné situace stejně jako komunisté jasně pro předčasné volby. I termín voleb navržený prezidentem komunistům s pevným voličským jádrem vyhovuje, protože prodloužený víkend a podzimní školní prázdniny, kdy lidé z měst volící pravici odjíždějí, jim dává větší šanci na lepší výsledky. Ostatním stranám by naopak odložení pomohlo, protože by měly více času na přípravu kampaně i shánění peněz. A poslanci z Věcí věřejných a Lidem, kteří se už do sněmovny jistě nevrátí, by ještě chvíli pobírali vysoké platy, zatím je ale Vít Bárta pro předčasné volby.

A i prezident by proti této variantě nakonec taky nemusel být, soustředil by na delší dobu ve svých rukou větší moc a jeho Strana práv občanů by měla šanci získat víc voličů. Zatím má asi jen pět procent, a oddálení by mohlo oslabit dál sociální demokracii a on, ač sliboval, že chce být prezidentem všech, svou stranu Zemanovců nepokrytě podporuje. Dokonce chce kvůli ní před volbami kromě Prahy objet všechny kraje. Pokud by volby byly v říjnu, stihl by navštívit jen šest z nich.

A samozřejmě nejvíc by odklad voleb uvítali lobbisté napojení na vládu bez důvěry a hradní posádku, protože by bez větší kontroly mohli rychle uzavírat různé obchody. A ti z nich, kteří jsou napojeni na volební kampaně, by podle Daniela Köppla v případě předčasných voleb přišli minimálně o 250 milionů korun na tržbách, ale spíše skoro o půl miliardy, a to nejsou jistě malé peníze. A něco málo z té sumy použít na přemluvení nějakého poslance není pro ně asi velký problém, jak jsme konec konců zažili nedávno při hlasování o důvěře vlády. A konečně, jak připomněl v Právu předseda ÚS Pavel Rychetský, pokud si v úterý rozpustí sněmovnu a prezident to neprodleně stvrdí, což musí, v ten okamžik jim zaniká mandát, ztrácí nárok na plat, náhrady, zdravotní, sociální pojištění a imunitu. Místo ročního platu, na který mají nárok po řádných volbách, dostanou jen tzv. odchodné, a to až v prosinci. Tato skutečnost může sehrát u některých poslanců také důležitou roli.

Psáno pro Český rozhlas Plus

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

"Vzdělanější voliči by se mohli zaleknout".... nevzdělaní voliči se nezaleknou ničeho.
20. 08. 2013 | 09:44

Baba Jaga napsal(a):

Rozpustí či nerozpustí - uvidíme.
A pan Mynář, který neplnil své podnikatelské povinnosti vůči OR, už rozumuje na Hradě, jak se bude "vykroužkovávat" premiér.
Snad na Hradě pracuje lépe nežli osvětimanský podnikatel. Kdo ví, co v závěrce za rok 2011 to jeho bývalé s.r.o., převedené na manželku, má. Nikomu to ale mimo mne nechybí. Měl by své úředníky pan Zeman vybírat obezřetněji.
A co říkáte na pana Klause, že se snad opičí po panu Zemanovi a přidá své jméno k Suverenitě? Ani opakované vtipy nezabírají.
20. 08. 2013 | 09:53

Neudržitelný napsal(a):

Je to tak. V politice není morálka. V politice je jen moc a peníze. Tak to je.
20. 08. 2013 | 09:55

David napsal(a):

"...zvláště vzdělanější voliči z měst by se mohli zaleknout a tradičně přes všechny skandály raději hodí hlas ODS...."

------------------

Hodit hlas ODS, TOP 09, VV a LIDEM, potom co předvedly, může hodit už jen hlupák anebo darebák.

Bez ohledu na to, kdy volby budou budeme mít první velkou příležitost vymazat tyto darebácké strany definitivně z politické scény.

Na to bychom se měli všichni soustředit! Taková šance se nebude už opakovat!
20. 08. 2013 | 09:59

Alarien napsal(a):

Vcelku zbytečný text. Jen samé spekulace, předpojatá tvrzení a stohy prázdné slámy. Snad jen mantra o vzdělanějších voličích z měst, kteří se zase čehosi zaleknou a budou přes všechny skandály volit ODS může jako humorná vložka čtenáře pobavit.
20. 08. 2013 | 10:01

Rosťa napsal(a):

ODS mohou volit jen vzdělanější zloději. Vzdělaný slušný to nikdy neudělá. Nedovolí mu to morální zábrany.
20. 08. 2013 | 10:03

dedek napsal(a):

Lidi jsou ale nenapravitelní. Klaus se chce za každou cenu vrátit do politiky. Bohužel je spousta lidí, kteří zapomenou na to, že díky němu tady vzuniklo to, co zde nyní máme. Rozvrácený a rozkradený bezprávní stát. Také na jeho milost normální člověk nemůže zapomenouta jediné co bych mu přál je to, aby skončil opět na hradě ale tentokráte na Mírově.
20. 08. 2013 | 10:06

Neudržitelný napsal(a):

David
"Bez ohledu na to, kdy volby budou budeme mít první velkou příležitost vymazat tyto darebácké strany definitivně z politické scény."
Milý Davide, tu příležitost máme opakovaně každé volby! A jak ji využíváme? Opakovaně volíme darebácké strany. Jednou ČSSD podruhé ODS. Stabilně nepoučitelní voliči volí KSČM a maximálně tam přidáme nějakou TOP09 což jsou ti, ktyeří tady již také 20 let jsou a na které se nedostalo teplé místečko v ostatních stranách. Takže sumasumárum tady máme 20 let čtyři darebácké strany, které si tady udělali z politiky krásné bahýnko a v něm se vrtí a a hrochtají.
Takže pokud chceme vymazat tyto darebácké strany koho půjdeme volit???
20. 08. 2013 | 10:11

Ládik!!! napsal(a):

Jisté je, že vítězem voleb bude opičí farma.
20. 08. 2013 | 10:15

Michakl napsal(a):

David

Hodit hlas ODS, TOP 09, VV a LIDEM, potom co předvedly, může hodit už jen hlupák anebo darebák.

ano souhlasim jen bych jeste doplnil CSSD A KSC :))
20. 08. 2013 | 10:16

č napsal(a):

Pan Hvížďla pokračuje ve vymýtání arciďábla Zemana.

Nedivím se mu. Rozpčtoví odpovědníci jsou jeho přičiněním rozvráceni, nemůžou dále pácht dobro.

A co ještě pokud by stávající ministři na rozpočtové odpovědníky vyklepali nějaké kostlivce ze skříní...

Samozřejmě nás ještě čeká ztopoření Karla a všech věrných volímKarel včetně jeho internetové mládeže s přihnědlými trenýrkami - uff.
20. 08. 2013 | 10:16

Michal Macek napsal(a):

Ladik!!!

nebo farma zvirat :) 2 nohy dobre 4 nohy lepsi :)
20. 08. 2013 | 10:17

Lop napsal(a):

Už si toho všimli mnozí přede mnou, ale ta věta o vzdělanějších voličích volících nyní ODS je neuvěřitelný blábol, klišé, zhůvěřilost... (doplň si každý sám). Je vidět, že kdo tento výrok řekne, případně ho dokonce voličsky naplní, je úplně mimo mísu.
20. 08. 2013 | 10:28

Xaver napsal(a):

Také mě trápí ten problém s rozpuštěním sněmovny.
Ale kdyby všichni poslanci po svém zvolení dostali záruku, že poslanecký plat a výhody budou dostávat trvale včetně solidní valorizace, tak by takové problémy vůbec nevznikaly.
20. 08. 2013 | 10:30

neo napsal(a):

Lop:

něco na tom bude.

Výzkum 2008
Mezi největší skeptiky patří hlavně starší generace, lidé s nižší úrovní vzdělání, hůře situovaní občané, stoupenci levice a lidé, kteří jsou se současnou politickou situací nespokojeni nebo se obávají vývoje ekonomické situace v krátkém časovém horizontu, píše se ve výzkumu.
Optimističtější je 29 % populace, která předpokládá, že životní úroveň v ČR se vyrovná s životní úrovní vyspělých zemí EU do deseti let - pětina lidí odhaduje, že se tak stane v horizontu 7 až 10 let.
Každý desátý občan pak předpokládá, že úroveň západních zemí EU doženeme do šesti let.
Růžověji vidí budoucnost naší země občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice a lidé s dobrou životní úrovní. Názor, že životní úroveň občanů doženeme za dříve než za deset let přitom vyslovují hlavně ti, kteří jsou spokojeni se současnou politickou situací.
20. 08. 2013 | 10:34

resl napsal(a):

Asi se nerozpustí, nemá na tom zájem sněmovna ani Zemanovi slouhové. Předstíraná vůle o rozpuštění je ve všech stranách, jen je třeba dohodnout počet poslanců, kteří podpoří konec sněmovny, ovšem v žádném případě to nesmí být většina. Nechce to ani Kalousek a jeho Top, ale ví že se najde většina pro pokračování, takže z toho vyklouznou se starosty čistí, jako ti, co si konec přáli. Nedávno Kalousek lehce strašil poslance s hypotékama a s veškerýma výsadama autem počínaje a levnou dopravou konče, které jim tímto aktem skončí. Proč jim toto zdůrazňoval je zřejmé. Výsledek bude "já nic, já muzikant."
20. 08. 2013 | 10:42

Aktiv napsal(a):

Bacha boj o koryta a níčení demokracie našimi dlouholetými jakopolitiky zase začíná. TOP09 aj.strany levice a pravice se zase rdí za obranu demokracie, kterou rezolutně ignorují, když sezase usadí ve svých blahobytných postech... Demokracie jim slouží jen k dosažení prospěchu, nikoli k jejímu naplnění.
Už mě fakt nudí ČSSD, ODS, TOP09 s těmi kravskými kecy boje jedné idee proti druhé, vždy nakonec vyhraje jen chamtivost vízezivších!!!
Ve volbách nevyhrává ani pravice , a ani levice, jen CHAMTIVOST a všehoschopnost.
23 let dávají občané mandát politikům , aby tuto zemi spravovali k jejímu růstu a prospěchu, a 23 let vždy po volbách nám dokazují, že jim jde jen o moc a jejich vlastní prospěch!
Proto opět jděme ke zbytečným volbám a volte si třeba socialisty a komunisty, stejnou pakáž jako odesáky a topáky!!!Nebo chcete nové miliardářské strany ANO, VV apod.???

K volbám jdou jak již víme jen psychopaté jako je Klaus, Zeman, Kalousek, ajim podobní....
K volbám se nikdy nedostanou lidé, kteří mají altruistické sklony a vnímání celku. Sobečtí psychopati jako Klaus vždy vítězí!
20. 08. 2013 | 10:58

Viola napsal(a):

poslanci, kteří podpoří rozpuštění sněmovny, budou mít šanci být znovu zvoleni, ale jako nezávislí, to by si měli uvědomit. A jestliže by byly předčasné volby, tak se nakonec ušetří, protože předvolební kampaň bude kratší.
20. 08. 2013 | 11:01

Viola napsal(a):

Aktive,

to jste napsal divně : k volbám se nedostanou altruisté, asi jste chtěl napsat, že nebudou zvoleni. Říká se, že komunismus je nepřirozený a kapitalistická demokracie je přirozená, tak bychom měli volit ty, kteří nepůjdou po zisku, ale po zdravém životu.
20. 08. 2013 | 11:06

Viola napsal(a):

neo

a co si pod tou životní úrovní představujete? Kdysi možná tak před 50 lety v Číně téměř všichni jezdili na kolech a dýchali čistý vzduch, dnes jsou tam dálnice jako v Americe a lidi se tam dusí a nosí roušky na ústech.
20. 08. 2013 | 11:09

hanah napsal(a):

Klaus prý se má spojit s Janou Bobošíkovou a zastřešit její stranu svým jménem - Suverenita Václava Klause. Pokud by to tak skutečně bylo, konečně by zde byl subjekt, se světovým politikem včele, který by byl volitelný.
Snad je to pravda.
20. 08. 2013 | 11:09

neo napsal(a):

Viola:

mít kde spát, mít co jíst
20. 08. 2013 | 11:10

Kelt napsal(a):

Šlágr dne-BoBoKlaus vstoupí na politickou scénu a půjde do předčasných voleb,pokud se dnes PS rozpustí.
To by ovšem změnilo politickou scénu,protože "děti otce zakladatele",nespokojení a frustrovaní,momentálně v ODS by zvedli kotvy a změnili přístav.
Kritik Klause místopředseda ODS a Senátu Sobotka získal v pres.volbách 2,5%,což by byl s nějvětší pravděpodobností i výsledek sirotků ODS v přečasných volbách.
To si uvědomuje i Kalousek,který by ztratil i když oslabeného,ale jediného spojence.
Proto lze očekávat,že TOPka znovu otočí o 180 stupňů a rozpuštění odloží na příště,i když to Šláfnberg včera v podvečer rezolutně popřel.
Bohužel by to nebylo u něho nic neobvyklého.
20. 08. 2013 | 11:15

Jan napsal(a):

Pokud TOP 09 dodrží slovo,sněmovna se rozpustí dnes větším počtem hlasů než někdo předpokládá,protože pro rozpuštění sněmovny budou hlasovat i někteří uvědomělí členové ODS,mající zájem o politickou stabilitu,jako např.pan Pospíšil!Pravici v ČR převezme TOP 09. ODS má zatím preference 6% !
20. 08. 2013 | 11:26

born65 napsal(a):

Pro mě osobně je obrovské zklamání ohlášené angažmá Petra Fialy na JM v modrém dresu s ptačím plkancem. Měl jsem příležitost před pár lety jej poznat osobně (obchodně, nikoli na brněnské MU), tehdy jsem o něm nabyl vysoké mínění (velmi kultivovaný, rozvážný, obezřetný a férový chlap) a mrzí mě, že svoji pověst dává všanc s takovými existencemi, jako jsou Blažek, Kadrnka a další.
20. 08. 2013 | 11:33

Neudržitelný napsal(a):

neo, Viola
Nelidský je můj osud spíš,
nikde tady nemám skrýš,
nikde jíst mi nedají, tak šeptám potají,
co by řek mi Houston, Hou.....
20. 08. 2013 | 11:35

Sláma napsal(a):

neo napsal: "Optimističtější je 29 % populace, která předpokládá, že životní úroveň v ČR se vyrovná s životní úrovní vyspělých zemí EU do deseti let - pětina lidí odhaduje, že se tak stane v horizontu 7 až 10 let."
Kde jste to, neo, sebral? Na intranetu ODS?
Vždyť je to očividný nesmysl. Před dvaceti lety jsme si mysleli, že za dvacet let budeme mít stejnou životní úroveň jako v Rakousku. Místo toho se nám Rakousko vzdaluje a přibližuje Polsko a Slovensko.
Navíc, zrovna vaše politická strana, tedy modří ptáci, si vzala za cíl životní úroveň lidí snižovat. Prý snižovat náklady práce. Ale náklady práce to jsou především mzdy a dále "odložené příjmy", jako jsou důchody.
20. 08. 2013 | 11:43

neo napsal(a):

Sláma:

vy jste hlupák, nebo neumíte číst?

Jedná se o výzkum z roku 2008. Byl uveden zde na aktualne.cz

Já nikdy v ODS nebyl, nevolim je a volit nehodlám a na jejich intranet logicky nemám přístup a ani nevim jestli nějaký mají a už vůbec nechápu, proč spojujete výzkum s nějakou politickou stranou.
20. 08. 2013 | 11:46

Michal Macek napsal(a):

tak tohle je husty

http://www.novinky.cz/domaci/311013-poslanci-chteji-urychlene-skartovat-policii-pozadovane-materialy.html

a tohle je pravdivy

http://fojtik.blog.idnes.cz/c/357213/Dalsi-billboard-ODS-bude-asi-nest-heslo-Cechy-Cechum.html
20. 08. 2013 | 11:47

Aktiv napsal(a):

Violo,
nemyslím si, že by mezi bezostyšnými svi.... byl(nebo mohl být) ve svém jen jedinný altruista, rozumem oplývající jedinec!!
Lidi by je volili, protože by myslel vždy na celek, nikoli jen na úzkou skupinu zapšklíků, všehoschopným psychopatů,apod..., ale jak říkám, pár jedinců s těmito vlastnostmi by se na kandidátky nebo jen do čela strany nikdy nemohli dostat, taky se nikdy nedostali, viz 23 let zbytečné české politiky...
Vládnou nám bolševici typu Kalousek, Klaus apod...
20. 08. 2013 | 11:48

modrý komouš napsal(a):

Modří ptáci to je jediná možná alternativa pro tento přihlouplý národ. Mají nakradeno dost , takže už budou určitě hodnější a státotvornější. Před novými stranami nás bůh ochraňuj. Budou nenasytné, chtivé a hladové a úplně nás vyžerou. Ať žije ODS!!!
20. 08. 2013 | 11:54

modrému komoušovi napsal(a):

modrý komouši, tolik legrace a vtipu po ránu jsem ještě o(d) ODS neslyšel.
Jste rozený žertéř a ironik.
Nelze vyzývat ODS "aby žila", když ji Němcová - coby mrtvou - ještě (asi pro jistotu) zabetonovala.
Nových stran netřeba.
Znám i jednu starou, která má bohaté zkušenosti, ale posledních přes dvacet let žádné skandály.
Volte KSČM
a AŤ ŽIJE KSČM!
20. 08. 2013 | 12:06

David napsal(a):

Neudržitelný 10:11:

"...Takže pokud chceme vymazat tyto darebácké strany koho půjdeme volit??? ..."

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Je to opravdu těžké. Já jsem už navrhoval 19. 06. 2013 | 14:00 :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/bohuslav-sobotka.php?itemid=20252

-------------------------------------------------------

Teď jde o to, KOHO volit, a v tom je problém.

Všehoschopné darebáky z ODS a TOP 09 může potom všem co předvedli volit buď hlupák nebo darebák. Takže tady by mělo být rozhodování naprosto jasné.

Problémem je ale i ČSSD, která je spíše stranou neumětelů. Přesto má velkou šanci vyhrát volby, protože si nemůžeme dovolit riskovat volit rychlokvašky, jakými byla strana Věci veřejné.

U ČSSD je velká výhoda, že špička strany je nejlépe připravena vládnout.

Problémem jsou ale spíše nižší patra ČSSD, kde ta úroveň je nesrovnatelně nižší a při velkém vítězství se natáhnou i do funkcí, kde budou svojí neschopností škodit.

Je tady ještě jedna možnost, a to vytvořit do voleb silný subjekt – např. pod hlavičkou strany OBČANÉ CZ, podobně jako bylo v roce 1989 Občanské fórum, kde by na přední místa kandidátek byli umístěni takoví mediálně známí kandidáti jako např:

Ivan Hoffman, Petr Havlík, Jan Keller, Hana Marvanová, Vladimíra Dvořáková, Ilona Švihlíková, Jan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Václav Cílek, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Alfréd Strejček, Pavel Kosatík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Lukáš Jelínek, Iva Bezděková, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Andrej Babiš, Pavel Kořán, Milan Hulík, Ivan Gabal, Luděk Niedermayer, Jana Lorencová, Karel Janeček, Petr Holub apod.

Pokud by se toto podařilo, tak by byla velká šance zvítězit ve volbách, a tak zásadním způsobem změnit směřování našeho státu k lepšímu.

Pokud by ve volbách ČSSD a KSČM získaly více než 50% hlasů, tak by to také nebylo pro křehkou demokracii dobré. ČSSD a KSČM budou potřebovat silné oponenty a těmi by neměly být ani ODS ani TOP 09.

Staré psy novým kouskům nenaučíme.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Jinak to bude asi zase to menší zlo.

Naprosto klíčové je nevolit ODS, TOP 09, VV a LIDEM!!!

Prošel jsem si seznam stran na www.mvcr.cz a našel jsem jen tyto strany, které jsou asi reálně volitelné.

Česká strana sociálně demokratická 35%

Komunistická strana Čech a Moravy 15%

Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 8%

ANO 2011 7%

Strana Práv Občanů ZEMANOVCI 5%

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 5%

OBČANÉ.CZ 5%

Konzervativní strana 5%

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ 15%

Pokud budeme při volbách příliš kombinovat, tak se můžeme prokombinovat do chaosu.
20. 08. 2013 | 12:16

Michal Macek napsal(a):

modrému komoušovi

tak kscm nemelo skandaly protoze nebyli u lizu to da rozum..

volte VV , zelene , ano , piraty....kohokoliv korme velkych stran!
20. 08. 2013 | 12:18

Michal Macek napsal(a):

modrý komouš

"Před novými stranami nás bůh ochraňuj. Budou nenasytné, chtivé a hladové a úplně nás vyžerou."

podle sebe soudim tebe :)
20. 08. 2013 | 12:20

Analytik napsal(a):

Ve Sněmovně se dnes bude čile obchodovat s hlasy poslanců proti rozpuštění.
Pro některé modré kmotry to bude vysoce rentabilní investice.
Moci ještě poslední půlrok krást, tunelovat a odklánět. A po volbách šmytec.
20. 08. 2013 | 12:20

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pokud někdo hledá naději v nových stranách, tak by neměl zapomenout na to, že tam najde staré vykroužkované či jinak vyřazené politiky.

I VV tvořili z poloviny bývalí odessáci, včetně Peaka, které z ODS odešla, protože jí tam prý nedali šanci a tak se znemožnila pod VV a LIDEM.

Potřebujeme nové politiky ne politické turisty v nových stranách.
20. 08. 2013 | 12:27

Michal Macek napsal(a):

Bakalův nezvaný host

no neni problem snad opet krouzkovat :) a zas nestraste - nejaka stara struktura se tam najde ale ne moc :)
20. 08. 2013 | 12:29

orion napsal(a):

já nepotřebuji ani politiky,ani zákonodárce,ani presidneta,ani obludnou a přebujelou státní správu.jsou pro můj život stejně důležití a nepostradaltelní jako armáda nepřizpůsobivých,kterým se vyplácejí stovky tisíc na nesmyslných soc.dávkách.akorát ,že tady se vyplácejí miliony na nemorálních platech,náhrradách a stupidních odchodných.kdyby jsme byli schopniTOTO vymítit,všem byl se žilo skvěle,každý by musel makat jen sám na sebe!!
20. 08. 2013 | 12:36

Aktiv napsal(a):

Máte pravdu analytiku, nejvíce se kradlo při podobných situací krizí, a patu ve sněmovně(viz.fotovoltaika apod.)...Jakoby se najednou zlodějny staly neviditelnými...Mžná právě proto tyto paty politici vytvářejí, jako kdysi mohli otevřeně krást při tzv.porcování medvěda...A občané si mysleli, že porcování medvěda znamená rozvoj regionů a měst, a ono to znamenalo otevřené vykrádání státní pokladyny za nechápavého výrazu občanů, a politického systému, který zde nastavili bolševici všech"demokratických"stran!!!!
Proto nyní zavedmer finanční odpovědnost stran za tunely a ztráty, které učinní jejich volení činovnící, kteří pod rouškou perspektivních volebních programů se dostali k koci...

HTĚJME PO ODS A ČSSD ZPĚT 10 BILIÓNŮ KORUN, KTERÉ TYTO BOLŠEVICKÉ STRANY UKRADLI TOMUTO STÁTU A TOMUTO NÁRODU!!!

ODS a ČSSD VRAŤTE ZPĚT NAKRADNUTÉ BILIÓNY, NEBO ZKONČETE!!
20. 08. 2013 | 12:37

renša napsal(a):

Vždyť je to úplně jedno jestli se rozpustí nebo ne.To zase bude vyhozenejch prachů.ČSSD se chlubila že dá na volby 80milionů....a každý poslanec dostane za předčasné volby odstupné a že nebude malý...A výsledek bude zcela pofiderní.Výsledek voleb bude zase půl na půl a většina poslanců se do sněmovny opět vrátí-Kalousek,Benda Marek...a čeští tupci a kolaboranti budou zase volit Topku a na konec i ODS hlavně pražáci a jede se dál.Je až s podivem jaká je bitka o koryta.No vlastně pro národ už nic není ale pro ně ještě vybrané daně a dotace z Bruselu co se dají rozkrást....
20. 08. 2013 | 12:42

K.M. napsal(a):

Někdy hodně dávno jsem slýchával úsloví, že "národ který nebojuje za svou nezávislost..., nemá právo na existenci..."

Zítra to bude 45 let, kdy národ čechoslováků, svoji, v té době již značně omezenou nezávislost... - až na vzácné výjimky bez boje - na víc než 20 let..., zcela ztratil...,

aby se mohlo pod vedením, v tomto společenství všudepřítomných "prospěchářů...", kteří se stačili bleskově po roku 1989 převleknout z dresů "tvrdých normalizátorů...", do dresů nespočítatelných politických uskupení... a kradoucích ještě bezohledněji...,

zaštítěni přitom předstíranou demokracií, spočívající jen v okázalých výměnách "rádoby politických - vpravo/vlevo - stran..."

krást...

Při neustálém a úspěšném oblbování svých spoluobčanů mlžícím slovíčkem "demokracie...", si mohli krást nejen pohodlně, ale i zcela bezstarostně..., ("vzpomeň jen fotogenických zadnic - zprava/zleva představitelů ČR - z Toskánska..."),

dalších 20 let...

V ČR nejde při dnešním rozhodování " v podvody znesvěcené budově tzv. parlamentu..." o střet levice s pravicí, jde tam o to, zda si podvodníci a zloději udrží nadále jejich pochybnou imunitu, nebo bude prodloužena agónie těch, kteří se až na vzácné výjimky, drze ještě dnes smí nazývat zákonodárci...,

jde o to zda se ta "Sodoma, Gomora" konečně a sama rozpustí... a nebude tak ještě rozhodovat o tom, jakým zpúsobem zamezit policii v přístupu k důkazům, kde se nacházeli v určitou dobu před rokem...

Situace je podobná té před 45 lety - rozdíl je jen v tom, že kolem budovy, jejíž půda byla nedávno Nšjvyšším soudem ČR "svatořečena pro podvody všeho druhu...", nestojí neprodyšný kruh ruských tanků - pás na pásu..., jako tenkrát... a že pokud se sbor - až na výjimky podvodníků... - dnes nerozpustí..., může je "okamžitě" rozpustit obelhávaný a okradený lid...

K.M.
20. 08. 2013 | 12:43

rosclays napsal(a):

Opravdu nedokáži pochopit, jak je možné, že.....

"Bývalý generální ředitel Petr Žaluda měl pevný mzdový základ 500 tisíc korun, díky vysokým odměnám si však přišel zhruba na jeden milion korun měsíčně." (České dráhy)

....když např. německá kancléřka Angela Merkel má plat cca 604 000 Kč měsíčně.
20. 08. 2013 | 12:48

K.M. napsal(a):

Někdy hodně dávno jsem slýchával úsloví, že "národ který nebojuje za svou nezávislost..., nemá právo na existenci..."

Zítra to bude 45 let, kdy národ čechoslováků, svoji, v té době již značně omezenou nezávislost... - až na vzácné výjimky bez boje - na víc než 20 let..., zcela ztratil...,

aby se mohlo pod vedením, v tomto společenství všudepřítomných "prospěchářů...", kteří se stačili bleskově po roku 1989 převleknout z dresů "tvrdých normalizátorů...", do dresů nespočítatelných politických uskupení... a kradoucích ještě bezohledněji...,

zaštítěni přitom předstíranou demokracií, spočívající jen v okázalých výměnách "rádoby politických - vpravo/vlevo - stran..."

krást...

Při neustálém a úspěšném oblbování svých spoluobčanů mlžícím slovíčkem "demokracie...", si mohli krást nejen pohodlně, ale i zcela bezstarostně..., ("vzpomeň jen fotogenických zadnic - zprava/zleva představitelů ČR - z Toskánska..."),

dalších 20 let...

V ČR nejde při dnešním rozhodování " v podvody znesvěcené budově tzv. parlamentu..." o střet levice s pravicí, jde tam o to, zda si podvodníci a zloději udrží nadále jejich pochybnou imunitu, nebo bude prodloužena agónie těch, kteří se až na vzácné výjimky, drze ještě dnes smí nazývat zákonodárci...,

jde o to zda se ta "Sodoma, Gomora" konečně a sama rozpustí... a nebude tak ještě rozhodovat o tom, jakým zpúsobem zamezit policii v přístupu k důkazům, kde se nacházeli v určitou dobu před rokem...

Situace je podobná té před 45 lety - rozdíl je jen v tom, že kolem budovy, jejíž půda byla nedávno Nejvyšším soudem ČR "svatořečena pro podvody všeho druhu...", nestojí neprodyšný kruh ruských tanků - pás na pásu..., jako tenkrát... a že pokud se sbor - až na výjimky podvodníků... - dnes nerozpustí..., může je "okamžitě" rozpustit obelhávaný a okradený lid...

K.M.
20. 08. 2013 | 12:48

Neudržitelný napsal(a):

David
Možná by to bylo fajn, kdyby nějaké takové hnutí vzniklo, ale to je jen zbožné přání. Většina z těch Vámi jmenovaných nechce mít s politikou nic společného. Někteří jsou sólisté a zakládají si vlastní hnutí. Snad by bylo nejlepší, zvolit si krále. Demokracie v rukou hlupáků, kteří se chtějí nechat opít rohlíkem, kteří věří nesplnitelným slibům, kteří ctějí svého vůdce stáda, to není demokracie, to je ráj pro podvodníky.
20. 08. 2013 | 13:01

k.e. napsal(a):

Co můžeš vydělat letos, neodkládej na příští rok.
Bůhví jestli přijde.
Asteroidů, které se trefují do staré ubohé Zeměkoule pořád přibývá.

PS. Také jsem nikdy nepochopil, proč si poslanci berou hypotéky, když současně dělají ze země, kde bydlí kupu hnoje.
Ledaže se jim to tak líbí.
20. 08. 2013 | 13:03

Marty napsal(a):

Doufám, že zozumní a vzdělaní či inteligentní voliči nedopustí aby nám vládla již jednou profláklá chasa z jižní Moravy + Mamulovič Zaorálek, nebo komunistický synek, kterému prý Rath " sháněl " penize na jeho senátní kampaň co zdědil po soudruhu tatínkovi J. Diendtbierovi. Lidé vždyť ti chaláni mají ještě mokrá razítka na vysvědčení a chtěli by dohonit kariéru Standy Grossea přijít také lacině / ! / ke 100 miliónům. Vždyť oni NIC neumějí jsou to hochštapléři. Jejich aktivity jsou známé, není třeba to rozebírat. Kalkulačka Hašek / 30 funkcí a platů / ohromně roste poté co si z maďarských hranic přivezl titl JUDr. a co si našel stejně jako bývalí premiéři milenku a rozvedl se. Jeroným Tejců, nic neznající rádoby právník, ten již se ukazuje mezi šlechtů na galavečerech v K.Varech. Už se tvářil jako min. vnitra. Je to hrůza. Lidé vzpamatujte se, lepší 100 Kalousků než tuto sebranku.
20. 08. 2013 | 13:08

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Hvížďala!
Sakra,jakou logiku má jakékoliv slovo madame ČR č.3?Jak se sama nazývá??!
Že tak nejednala dosud,kdy s náma pohrdali,přehlíželi nás a okrádali ze všech stran.
Nepište již o nich.Lépe Vám pak bude slušet a my Vám spíše uvěříme,když budete dále psáti.Díky!!!
20. 08. 2013 | 13:11

Aktiv napsal(a):

KM,
politiky máme tady od toho, aby nám blbli hlavy, teď před volbami zase bojem pravicových a levicových ideí...Všimněte si, bojují za idee, ale vždy před volbami...
Je jenom jedna idea, a to pravda, tzn.čestnost, pracovitost, svobodomyslnost, empatičnost, hospodárnost, pravdomluvnost...Pokud budete členem stran, nebo vůbec tzv.partajnictví, tak nikdo nikdy nemůže dosáhnout této"ideje", protože straník, a strana se musí vždy tvářit jako skvělá, volitelná, perspektiví právě za cenu popření pravdy, proto vždy politici jsou mistry ve lhaní a korumpování, a pak tajtrlíkování před každými volbami!!!

VOLTE NÁS, my jsme stranou správných hochů a žen pro čistou a správnou politiku:-)
Jen hlupáci věří podobným pžedvolebním trikům, v podobě přihlouplých keců...
VOLTE NÁS ZLODĚJE RUDÉ, ORANŽOVÉ, MODRÉ, RŮŽOVÉ, ZELENÉ, ŽLUTÉ, HNĚDÉ,...babičky, dědové, bábo, mládí, volte nás, my pro vás uděláme lepší vymalovaný, a hlavně vybílený svět, splníme vám každé přání, budeme vás třeba nosit na rukou a krmit vás předvolebními buřty, ale volte nás ...

Připravte se na kampaně tohoto typu, ty vás určitě dostanou:-):-):-):-).Tentokrát kvůli vaší osobní pravé nebo levé ideoologii, za níž bojujete do skonání věků...Na to vás určitě vždy lapí, voliči jeden...
......:-).....
20. 08. 2013 | 13:13

loker darulik napsal(a):

Kdo přes všechny skandály hodí lístek ODS, není vzdělanější volič.
20. 08. 2013 | 13:13

pamětník napsal(a):

Samé bláboly.
20. 08. 2013 | 13:23

j. napsal(a):

Stále stejná blamáž o vzdělaných voličích. Podle odhadů každý 5. Čech někdy něco ukradl. Odtud pocházejí voliči ODS. Se vzděláním to nemá nic společného. Už by si také mohli vymyslet něco chytřejšího.
20. 08. 2013 | 13:27

Michal Macek napsal(a):

Marty a ostatni

a prosim vas hlavne uz nevolte Marka Bendu! prosim vykrouzkujte ho ten clovek potrebuje normalni praci jakom sul!
20. 08. 2013 | 13:29

David napsal(a):

Neudržitelný 13:01:

"...Většina z těch Vámi jmenovaných nechce mít s politikou nic společného. Někteří jsou sólisté a zakládají si vlastní hnutí..."

------------

Není pravda, že naše SKUTEČNÉ elity nechtějí mít s politikou nic společného. Ty co jsem jmenoval politiku dávno dělají, akorát mají málo odvahy opustit svoji dosavadní práci a jít do sněmovny.

To je ta obrovská smůla pro náš národ!

Možná by bylo i řešením, kdyby Babišovo a Okamurovo hnutí se spojily a vytvořily jednu kandidátku a netříštily síly.
20. 08. 2013 | 13:30

vasja napsal(a):

hanah napsal(a):
Klaus prý se má spojit s Janou Bobošíkovou a zastřešit její stranu svým jménem - Suverenita Václava Klause...
-------------------
Plus Svobodný a to by nebylo špatný.
20. 08. 2013 | 13:50

jozka napsal(a):

vasja:

A jeste Cibulku, at je ten masibl pokupe...
20. 08. 2013 | 14:07

smutný napsal(a):

"zvláště vzdělanější voliči z měst by se mohli zaleknout a tradičně přes všechny skandály raději hodí hlas ODS" - to je perla!!! Kdyby ti "vzdělanější" voliči z měst nevolili dokola mafiánskou zlodějskou korupční ODS, tak nejsme dnes tam kde jsme a ODS není totálně odepsaná!
20. 08. 2013 | 14:13

Je to tak napsal(a):

loker darulik napsal(a):
Kdo přes všechny skandály hodí lístek ODS, není vzdělanější volič.

Rád bych se poučil. Nevím o žádném skandálu, který by byl podložen důkazy!
Jen vykonstruované bláboly zákulisních hráčů!!
20. 08. 2013 | 14:15

jozka napsal(a):

Je to tak:

Mate pravdu. Nevite :-)
20. 08. 2013 | 14:17

Nevěřící Tomáš napsal(a):

"Pevně doufám, že se kontrarevolucionářům nepodaří rozpustit sněmovnu a tím ODS pod vedením pí. Němcové znemožnit, jak sama pí. Němcová říkala, aby již dále nemohli poslanci pracovat pro národ a pro tento lid, který si je tak rozumně zvolil. Občané, nedovolte, aby jim někdo nerozumný a neodpovědný ten rybník vypustil. Nebylo by to pro naše dobro a hlavně pro dobro těchto námi zvolených, odpovědných a poctivě pracujících poslanců. Nedovolte, aby se oni a jejich rodiny dostaly do sociální nejistoty. Mnozí z vás přeci víte, jak je to těžké."
20. 08. 2013 | 14:20

Aleš napsal(a):

Postoj Miroslavy Němcové má stejnou logiku, jako celé dosavadní počínání ODS.
Nejde ani tak o to, zda ODS zplundrovala veřejné rozpočty tohoto státu více nebo méně, nežli jiné strany.
Podstata truchlivé bilance tohoto modrého podniku tkví v tom, že pod vedením otce zakladatele nastavila normu, že krást, lhát, demagogicky blábolit, podvádět se vzděláním, penězi, zdravím, informacemi je normální a že se to nejen může, ale dokonce i musí, chcete-li v politice přežít.
Toto paradigma ODS nastartovala a ostatní partaje ve zvráceném pudu sebezáchovy rády či nerady přijaly.
20. 08. 2013 | 14:28

xyzy napsal(a):

hanah 20. 08. 2013 11:09

Suverenita Václava Klause, spojení VK + paní Bobo a volitelné? Nežertujte, prosím, na tak závažné téma.
J. Bobošíková k tomu říká: "jednoznačně říkáme, že buďto do chudoby a nesvobody, nebo s Klausem. My se jednoznačně přikláníme k tomu s Klausem."

(Zdroj: http://www.lidovky.cz/suverenita-vaclava-klause-kdepak-reaguje-bobosikova-f9s-/zpravy-domov.aspx?c=A130820_083348_ln_domov_vsv)

hanah napsal(a):
Klaus prý se má spojit s Janou Bobošíkovou a zastřešit její stranu svým jménem - Suverenita Václava Klause. Pokud by to tak skutečně bylo, konečně by zde byl subjekt, se světovým politikem včele, který by byl volitelný.
Snad je to pravda.
20. 08. 2013 | 11:09
20. 08. 2013 | 14:31

Mac napsal(a):

neo

mohu mít skromný dotaz, proč tady vytahuješ průzkumy z roku 2008?
Natožpak průzkumy s takovými závratnými závěry, jakože ti inteligentnější očekávají, že doženeme Západ za 6-7 let??? :-)))

Ti respondenti budou asi opravdu inteligentnější ..... možná než delfín.
Asi to budou analytikové, kterým Kalousové, Topolové, Nečasi a jiní špičkoví ekonomové nakecali, že českopravičácká cesta ekonomie je cestou do nebe :-)))) jojo, tohlecto bolševické "dohnat a předehnat" bylo odjakživa oblíbeným sloganem rudých i modrých bolševiků.

Taky si jej skanduješ před spaním, viď, neo?

Zajímavé je, že vývoj dává za pravdu spíše těm "hloupým sockám", které nevěří na pravičácké pohádky. Za sedm let vlády modrých bolšánů se náš dluh zdvojnásobil a HDP se řítí dolů pořád rychleji.

DOHNAT A PŘEDEHNAT by bylo dobré nahradit NENECHAT SE DOHNAT..... třeba Ugandou nebo Horní Voltou
20. 08. 2013 | 14:42

Gustáv Kočí napsal(a):

Hrrr na Paroubka!

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=20759
20. 08. 2013 | 14:47

Mac napsal(a):

tetka Miruna doufá, že se sněmovna nerozpustí, protože jinak by jí hrozil rychlý návrat na Vysočinu za knihkupecký pult, kam tato papouškující madam SNAD patří.
I když i takový knihkupec by měl mít aspoň nějakou úroveň, teta Miruna má úroveň pavlačové štěkny
20. 08. 2013 | 14:48

buldatra napsal(a):

Děsí mě jen představa, že s rozpuštěním sněmovny zmizí v politickém septiku i Marek Benda, poslanec každým coulem a já ho už nikdy neuvidím.
20. 08. 2013 | 14:54

buldatra napsal(a):

PS

když se houfují modří ptáci před odletem ze sněmovní místnosti, aby nemuseli hlasovat, znamená to, že poletí v klínu jako husy, nebo v nedefinovatelném hejnu jako špačci?
20. 08. 2013 | 14:57

hanah napsal(a):

xyzy

a koho vy máte v úmyslu volit, pokud se mohu zeptat ? KSČM. socani, ODS nebo snad TOPku ? Žertujte, máte-li o čem.
20. 08. 2013 | 14:58

alojz napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
"Vzdělanější voliči by se mohli zaleknout".... nevzdělaní voliči se nezaleknou ničeho.
.....
nepleteš si náhodou vzdělání a inteligenci?
20. 08. 2013 | 15:00

alojz napsal(a):

neo napsal(a):
Výzkum 2008
Mezi největší skeptiky patří hlavně starší generace, lidé s nižší úrovní vzdělání, hůře situovaní občané, stoupenci levice a lidé, kteří jsou se současnou politickou situací nespokojeni nebo se obávají vývoje ekonomické situace v krátkém časovém horizontu, píše se ve výzkumu.
Optimističtější je 29 % populace, která předpokládá, že životní úroveň v ČR se vyrovná s životní úrovní vyspělých zemí EU do deseti let - pětina lidí odhaduje, že se tak stane v horizontu 7 až 10 let.
Každý desátý občan pak předpokládá, že úroveň západních zemí EU doženeme do šesti let.
Růžověji vidí budoucnost naší země občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice a lidé s dobrou životní úrovní. Názor, že životní úroveň občanů doženeme za dříve než za deset let přitom vyslovují hlavně ti, kteří jsou spokojeni se současnou politickou situací.
....
tedy.
"občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice a lidé s dobrou životní úrovní" byli vedle jak ta jedle:-)))
pravdu měli naopak
"starší generace, lidé s nižší úrovní vzdělání, hůře situovaní občané, stoupenci levice a lidé, kteří jsou se současnou politickou situací nespokojeni nebo se obávají vývoje ekonomické situace v krátkém časovém horizontu"
20. 08. 2013 | 15:06

Mac napsal(a):

alojz

vykřičníkovej Ládíček se plete často a rád, ale za to vždycky na první pozici :-))))

Proto zapíná počítač už kolem čtvrté ráno, aby mu ta pole position neunikla
20. 08. 2013 | 15:09

alojz napsal(a):

"zvláště vzdělanější voliči z měst by se mohli zaleknout a tradičně přes všechny skandály raději hodí hlas ODS"

To je skutečně geniální výplod!
Takže vzdělanější voliiči z měst jsou zřejmě, podle autora článku, hlupáci a darebáci.Hm.
20. 08. 2013 | 15:13

zemedelec napsal(a):

Musíme počkat jestli se sněmovna rozpustí,pak můžeme fantazírovat.
V případě,že se rozpustí a Klaus povede Suverenitu,tak to je poslední hřebík do rakve ODS a s toho má Němcová největší strach,že nemusí získat ani ty 3% hlasů.
20. 08. 2013 | 15:13

Mac napsal(a):

alojz

ještěže vzdělanější Němci po válce neobnovili NSDAP a nereinkarnovali Ádu. Asi nebyli DOST vzdělaní :-)

volit doblba Mirunu, Kubu a Marečka Bendů a k tomu ty různé Bartáky, Řebíčky, Dalíky - k tomu je opravdu třeba mimořádné inteligence
20. 08. 2013 | 15:18

alojz napsal(a):

Mac

jo , to je přesný:-)
20. 08. 2013 | 15:19

buldatra napsal(a):

zemedelec napsal(a):

Musíme počkat jestli se sněmovna rozpustí,pak můžeme fantazírovat...

No a když se nerozpustí, tak bude fantazírovat sněmovna.
20. 08. 2013 | 15:31

neo napsal(a):

alojz:

o tom to přeci neni. Vzhledem k tématu není podstatný optimismus, ale že voliči pravicových stran mají vyšší životní úroveň, jsou vzdělanější a mladšího věku... Ovšem nic nelze brát doslova, je to jen výzkum a také jsem to komentoval slovy, "něco na tom bude".

Nedávno byly zvěřejněny i grafy s volebními preferencemi z různých částí republiky a to by i odpovídalo.

co se týče optimismu či pesimismu, je to logické vzhledem k tomu co po roce 2008 nastalo. Ale nutno podotknout, že o krizi v době výzkumu nemělo moc lidí potuchy.
20. 08. 2013 | 15:35

Ládik!!! napsal(a):

lojzo,
nepletu se, jen jsem citoval.
20. 08. 2013 | 15:36

neo napsal(a):

Mac :

Výzkum (ne průzkum)2008 vytahuji proto, že jiný pozdější nemám k dispozici a s odstupem 5 let je také dobře vidět vývoj.

před spaním nic neskanduji.
20. 08. 2013 | 15:38

buldatra napsal(a):

Ve volbách se bude hrát o svobodu, řekl Kalousek.

Tak to vypadá, že má Kalósek obavy, že když ty volby nevyhraje, skončí za katrem.

Možná se pletu, ale dost to tak vypadá.
Že by von ten kujón neměl čistý svědomí?
20. 08. 2013 | 16:37

Marty napsal(a):

Bolševičtí šílenci kteří už se nemohou dočkat nových voleb a jsou v očekávání funkcí a to i přesto, že na to nemají vzdělání a povedou to do pekel, daleko horších než si dovedem představit. Stále ponukují a ukazují na skandály ODS. Přitom poslední největší skandál se týká svazáků s ČSSD. To je ten, který probíhá nyní a Rath vypadá na 10 - 12 let, co zatím vím z obžaloby. To vám ale soudruzi nevadí, že ? Vám nevadí, že ti moravští chaláni nic neumějí ? Že o korupci jen kecají a lidi např. R. Dolejš který se motal jak kolem Grosse, tak okolo Ratha, tak byl ještě povýšen a dnes tam sedí přikrčený v posl. lavicích aby nebyl moc vidět. Zrovna tak blízký kámoš Ratha senátor učitel z Rakovníka, huhňa Chládek. Ten se také tváří že se ho kauza Rath netýká. Co ty tituly kterými se honosí Mgr. Hašek a policajt Mgr. Hulínský, oba si je přivezli ze Slovenska. Oba jsou ale schopni, kalkulačka / přezdívka na diskus. / Hašek, zvládl 30 různých funkcí / spočítali novin. / a ještě udělat rigorózu ve Sládkovičovu, najít si milenku a rozvést se. Policajt Hulinský udělal v Praze na magistrátu rekord. Přiznal roční příjem za účast v dozor. radách - 16 miliónů. Kdo z vás to soudruzi má ?
20. 08. 2013 | 16:38

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Marty

vy jste nějak silnej v kramflekách... prskáte jako křeček.
jaképak vzdělání máte Vy?
20. 08. 2013 | 16:57

Marty napsal(a):

Dluhoslav Sobotka, zpronevěřené dávky z PS, koupil si za ně byt za 7 mil., jako min. fin., také podepsal Tvrdíkovi, který dostal trafiku jako Šnajdr a spol., odměny pro 15 manažerů ČSA ve výši 120 miliónů, odpustil spřízněnému hoteliérovi penále v řádech desítek tisíc Kč, atd. O Zaorálkovi se také mluví v souvislostech MU a bytech OKD, nyní vylézají na povrch dotace Dienstbiera od Ratha, dovíme se ještě spoustu věcí. Je dobré si zadat : čssd - aneb co jste se neměli nikdy .... Dobré počtení o skandálech těch čistých soudruhů, budou se vám ježit chlupy.
20. 08. 2013 | 16:58

pamětník napsal(a):

Marty:
"Co ty tituly kterými se honosí Mgr. Hašek a policajt Mgr. Hulínský, oba si je přivezli ze Slovenska." Co myslíte, tituly Řápkové a Marka Bendy zez Plzně jsou kvalitnější?
20. 08. 2013 | 17:04

Marty napsal(a):

Strýci virusi, najdi si ten článek který je o faktech a pak múdruj. Já mám vysokou školu života a 41 leté žití s komunistickou hrůzovládou. Přesto že jsem byl ještě mladý, tak jsem vnímal jak se každý každého bál, jak z rádia vysílali vykonstruované procesy, jak vyzývali lidi ve fabrikách aby je podporovali při trestech smrti které udělovali. 247 popravených mužů + 1 žena - dr. Horáková, která byla vězněna nacisty v koncentráku a když nesouhlasila s politikou komunistů,tak ti ji pověsili. To je moje vzdělání.
20. 08. 2013 | 17:06

Mac napsal(a):

neo

a proč prosím tě vytahuješ v 2013 výzkum z 2008, když vývoj jasně prokázal nesmyslnost jeho závěrů?

totiž, že ti, kteří věštili, že v řádově jednotkách let DOŽENEME Západ zcela jistě nejsou vzdělanější a inteligentnější, ale že to jsou obyčejní pravounští pošahanci
:-))
20. 08. 2013 | 17:08

Irena I napsal(a):

Apelovat na zavist je casto uspesna metoda pane Marty. V tom pripade by se ale muselo zverejnit kolik si nakradli ostatni, clenove jinych stran. Kolik milionu ma napr. pan Schwarzenberg a jak dlouho na to pracoval? Vzdelanim taky nezari a jeho nekdy az vulgarni slova...
Lidi by melo zajimat hlavne, ktery politik udela nejvice pro vetsinu, ne mensinu naroda. Aby politici nekradli je potreba neutralni kontroly vsech bez rozdilu politickych stran.Obohacovani se na ukor jinych je v lidech a ne v politickem presvedceni.
20. 08. 2013 | 17:12

Mac napsal(a):

marty je génius, když byl proces s Horákovou , byly mu 2 roky, ale přesto si dodnes pamatuje, jak o tom vysílali v rozhlase.

A teď se bojí, že když modrobolševická mafiánská sekta dostane na zadek, že tady Dluhoslav rozjede další politické procesy.

nojono, ale marty bude určitě blahoslavenej :-))
20. 08. 2013 | 17:14

Mac napsal(a):

marty

to je jistě strašné, že Dluhoslav zpronevěřil peníze na náhrady na koupi bytu.

Jsem rád, že všichni pravounští poslanci všechny peníze inkasované jako náhrady, řádně vyúčtovali a pokud je nespotřebovali na účely k tomu určené, tak je poctivě vrátili do rozpočtu sněmovny!!!

nebo tomu tak, pane marty, nebylo???

je to už značně slabomyslné tlachat donekonečna o Dluhoslavově bytu, když tady máme půlmiliardového Dalík s Bartákem. Například.....
20. 08. 2013 | 17:17

Mac napsal(a):

jo, chemický al-Kalous se dnes nechal slyšet, že v předčasných volbách půjde o svobodu.....

no, pokud měl na mysli tu svou, osobní svobodu, nezbývá než se pomodlit - kéž by.....
20. 08. 2013 | 17:20

xyzy napsal(a):

PS 20. 8. 2013

PRO rozpuštění: 140
PROTI : 7
20. 08. 2013 | 17:21

Marty napsal(a):

pamětníku, M. Benda studoval v r. 88 - 90 matfyz, pak přešel v r. 90 na FF UK a v r. 94 získal titul Mgr. V Plzni si již dělal jen nástavbu a měl tam problémy s diplomovou prací, neměla potřebný počet stránek. Také titl. JUDr. nepoužívá. S ing. Řápkovou je to horší, doufám že ten podivný titul nepoužívá jako Hašek. Ona nemá o právech ani šajn.
20. 08. 2013 | 17:25

neo napsal(a):

Mac :

už jsem to vysvětlil, ale jsem si vědom toho, že hůře chápeš, tak to zopakuji.

Není podstatný optimismus či pesimismus, ale fakt, že vzdělanější lidé s vyšší životní úrovní mají sklony k volbě pravicových stran. Co na tom nechápeš?
20. 08. 2013 | 17:29

Marty napsal(a):

Mac co tady plácáš o nějakých miliardách a Dalíkovi s Bartákem ? O jakých miliardách mluvíš ? Oni je odsoudili ? Nebo jsi taky moravská venkovská drbna a říkal to Joža u vás v zapadlé dědině v krčmě ? Nebuď trapnej a asi nevíš kdo je to lobista a za co je placenej, že ? Barták vystupuje zatím u soudu jako svědek, tak tady nepapouškuj AHA nebo Blesk.
20. 08. 2013 | 17:32

Mac napsal(a):

Marty

domnívám se, že o správnosti vašich údajů a chronickém nemakačenkovi Marečkovi Bendů, dalo by se s úspěchem pochybovat....

Wikipedie:
V letech 1988–1990 studoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kterou však kvůli revolučním událostem nedokončil, stejně jako kvůli zaneprázdnění následnou politickou činností nedokončil pozdější studia filosofie na Filozofické fakultě téže univerzity.

V roce 2008 absolvoval magisterské studium práv na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Následně na stejné fakultě složil rigorózní zkoušku a získal titul doktora práv (JUDr.), ovšem diplom nepřevzal a titul neužívá.

V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90-tých letech[2] jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování. Vedoucím jeho práce byl Milan Kindl,
Takže sumasumárum - žádnej absolvent KU, ale klasická plzeňská rychlokvaška. Dvě normální fakulty byly nad jeho síly, tak musel pomoci strejda Kindl
20. 08. 2013 | 17:35

Marty napsal(a):

neo, ten Mac nechápe vůbec nic, protože je nemocen a komunismus na něm zanechal trvalé následky. Proto mu nic nevysvětluj. Trouba zůstane troubou.
20. 08. 2013 | 17:36

pamětník napsal(a):

Marty:
Máte mne snad za hlupáka??! Pokud někdo studoval nějakou VŠ dva roky, poté přešel na jinou podstatně snadnější a "měl problémy s diplomovkou" (čti: podváděl s rozsahem práce pomocí velikosti písma), získal kvalitnější titul než jiný ze Sládkovičova?
20. 08. 2013 | 17:38

Míla napsal(a):

Marty
tak to jste byl opravdu ještě mladý.Pokud sdělíte,že nebyly banány a toaletní papír tak máte pravdu.Tak jako se podepisují petice na odvolání komunistických funkcionářů,tak se v tehdejší době podepisovaly petice za přísné potrestání zrádců národa.Pamatuji se na to,že nějaké archy se nám dávali k podpisu na měšťance v posledním ročníku.Co bylo to si skutečně už nepamatuji,nikdo to nečetl,měli jsme jiné zájmy.
20. 08. 2013 | 17:40

Mac napsal(a):

marty

zkus rozehnat modrou mlhu před očima a modrou pěnu u huby - možná se dočteš, že nepíšu o miliardách, ale pouhé půlmiliardě, za kterou jdou po Mr.Dalíkovi.
Chápu, že pro modrého bolševika, stoupence sekty, která tento stát připravila o bratru 1,5 bilionu, je nějaká půlmiliarda prdnutí do průvanu.

A jak je to s tím vyúčtováním náhrad tvými modrobolševickými poslaneckými soukmenovci?
Na to jsi mi ve své hysterii zapomněl odpovědět :-))

třeba příště, že jo....
20. 08. 2013 | 17:40

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

Marty

no, to jsem si mohl myslet-
mudrovat o Vás věru již nepotřebuji.
20. 08. 2013 | 17:42

Marty napsal(a):

Mac studium na FF uk dokončil a stal se tam Mgr. S ostatním souhlas i když např.rigoróza se může odvíjet od např. diplomové práce.
Co na to soudružka polit. Dvořáková, která byla s komisí dva roky placena a jaké byly jejich závěry ? Žádné, spřátelení politici, policajti a jiná individua se honosí titulama a berou za ně také prachy. Neměla by ty odměny vrátit s. Dvořáková že k ničemu nedospěla ? Myslím že ano. Horší je že na to doplatí jednou ti " studenti ", až si namlátí hubu, protože nic neumí.
20. 08. 2013 | 17:46

Mac napsal(a):

neo napsal(a):
Mezi největší skeptiky patří hlavně starší generace, lidé s nižší úrovní vzdělání, hůře situovaní občané, stoupenci levice a lidé, kteří jsou se současnou politickou situací nespokojeni nebo se obávají vývoje ekonomické situace v krátkém časovém horizontu, píše se ve výzkumu.
Optimističtější je 29 % populace, která předpokládá, že životní úroveň v ČR se vyrovná s životní úrovní vyspělých zemí EU do deseti let - pětina lidí odhaduje, že se tak stane v horizontu 7 až 10 let.
Každý desátý občan pak předpokládá, že úroveň západních zemí EU doženeme do šesti let.
Růžověji vidí budoucnost naší země občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice

sorry neo, zapomněl jsem, že jsi místní Pepek Vyskoč a chronický lhář. Takže ještě jednou citát nea:

Optimističtější je 29 % populace, která předpokládá, že životní úroveň v ČR se vyrovná s životní úrovní vyspělých zemí EU do deseti let - Růžověji vidí budoucnost naší země občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice.

S ohledem na vývoj v tomto státě v posledních 7 letech lze celkem oprávněně konstatovat, že stoupenci pravice jsou i s jejich odhady vývoje možná vzdělanější, ale o to větší voli.

Nebo ty už někde na dohled vidíš životní úroveň Německa?
20. 08. 2013 | 17:47

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Marty.
Benda Mgr získal v Plzni a stejná pochybná diplomová a rigorózní práce.
Marek neví, nebo alespoň nevěděl, co je to normostrana a například 57 normostran by neprošlo na jiných VŠ, většinou se pro diplomovou práci požaduje alespoň 60 normostran.
Text té jeho práce je dětinský, například si pamatuji, že hned v úvodu píše o „diplomce“, s čímž by jej vyhodila paní učitelka na ZDŠ s tím, že podobné termíny může používat doma nebo mezi kamarády, ale ve škole ne. Taky si pamatuji, že čísloval stránky ještě před obsahem a v obsahu se bylo možné dočíst to, na které stránce je obsah.
Diletantské a zřejmě to nikdo nečetl a nedělal oponenturu.
20. 08. 2013 | 17:48

Mac napsal(a):

Bakalův host

už jenom téma Marečkovy diplomky a riga:
Restituční proces v 90-tých letech
- co to je? Dějepis a občanská výchova pro základní školu?
20. 08. 2013 | 17:52

Mac napsal(a):

oponenturu dělal Marečkovi Kindl - ten ji dělal i Jančíkovi a Řápkové.

Tzn. že v Plzni by prošla k titulu i chromá kobyla, pokud by měla modrou legitimaci
20. 08. 2013 | 17:55

neo napsal(a):

Mac:

takže znovu opakuji, neni podstatný optimismus či pesimismus.

podstatné je : starší generace, lidé s nižší úrovní vzdělání, hůře situovaní občané, stoupenci levice VERSUS občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice a lidé s dobrou životní úrovní.
20. 08. 2013 | 17:57

Mentor napsal(a):

Hezká diskuse mezi Marty a rudovousy. Hlupáci se radují z nových voleb! Nezajímá je zodpovědnost a fakta. Důležité jsou smyšlenky, pomluvy a rádoby bezpracní holubi na střeše. Dnešní den tak oslavovaný lze přirovnat k černému pátku 1929! Tento den otevírá brány do sněmovny tlučhubům, nezodpovědným karieristům a skutečným příživníkům na státním rozpočtu. Rudý prapor budou třímat brněnští pionýři s taťkou Šmoulou. Nikomu z těch co rozpouštějí sněmovnu skutečně nejde o potírání korupce a zlodějny. Proto jim nevadí Fišer, Pecina, Palas, Richtarová, Zaorálek, Rath a jiní levicoví kouzelníci. Jásačům nevadí zlodějny na krajích, takže muselly být stopnuty evropské dotace. Nevadí, protože tam vládnou borci z ČSSD. Národ jim tleská a po volbách jim budou plácet na záda. Kolik dalších Paroubků, Bártů. Johnů, Babišů se dostane do sněmovny? Hloupý národ dostane jen to co si zaslouží.
20. 08. 2013 | 17:58

Mac napsal(a):

Mentor

srdceryvné bláboly.
Dnešní den je velice radostný, protože je naděje, že některé - a pokud dostane národ rozum - tak už žádné zločinecké tlamy z modrobolševické sekty nebudeme po příštích volbách vídat.
20 let modré mafie docela stačilo
20. 08. 2013 | 18:05

Mac napsal(a):

neo

pokud není podstatný pesimismus a optimismus - proč tyto dva POJMY dominují ve tvém původním příspěvku??

ale končím, s tebou debatovat - to si radši pokecám se sousedovic vypelichanou kozou, má toho v hlavě víc....
20. 08. 2013 | 18:07

Marty napsal(a):

Ireno, příspěvek hloupý, bolševický, nic nechápeš, politoložka jako je s.Mac, z tebe nebude.

Macku, dva roky mně nebyly, byl jsem v peřince, ale už jsem z tvých spolustraníků blil. Mac ty primitive ty nevíš že největší loupež v dějinách provedli komunisté v 48. roce, kdy ukradli všem všechno ? Že národ dorazili před 60 lety brutální měnovou reformou, že již pět let vládli a mysleli si že mají vše pevně v rukou. Rozhodnutí, že staré peníze neplatí, otřásá celou zemí. Lidé přicházeli o celoživotní úspory a navzdory velkému nebezpečí vycházejí do ulic. Plzeň, Vimperk, Strakonice, se konajíprotesty. Kdo reformu zažil / já ano /, kdo zažil ten okamžik , kdy se peníze ve vteřině změnily v bezcenný papír tak nemůže zapomenout. Režim utrácel za tanky a dluhy zaplatili občané. Dalo by se ještě psát o potravinových líscích, o šatenkách pro režimem hýčkané skupiny, atd. Končím, když si na to vzpomenu, je mně zle. Této zločinecké organizacilidé jako Mac a další fandí. Je to normální, může toto provádět člověk, který nepoužívá mozek jen jako výplň lebky ? Nemůže ...
20. 08. 2013 | 18:08

neo napsal(a):

Mac:

no popovídej, budete si rozumět.

další z tak jednoduchých věcí, které jsi nedokázal pochopit... nedivim se, že tě to čílí:)

já ten výzkum nedělal, překopíroval jsem jen závěr z něj. Ale i člověk ze skupiny volič levice, méně vzdělaný jako ty by měl být schopen pochopit kontext. Asi jsi výjimka.
20. 08. 2013 | 18:14

Marty napsal(a):

Mentor, nejlepší příspěvek zde. Myslím že po celoživotních zkušenostech, to mohu ohodnotit. Vše co jste napsal jepřesné a pravdivé. Ještě bych dodal, že to co provádí Zeman / je již mimo /, mně připomíná r. 48 a Z. Fielingera. Bohužel těm jednoduchým agitátorům z čssd jako s. Mac, to nic neříká.
20. 08. 2013 | 18:22

Mac napsal(a):

Marty

hochu, hochu, změň si nick

Marťan jest pravé jméno pro tebe

Ovšem nevím, proč tady hysterický hýkáš o Horákové a měnové reformě.
Spousta lidí, mne nevyjímaje, z doby vlády bolševika bleje stejně jako ty.

Tvůj problém je, že jsi stejný bolševik, jako ti z padesátejch let, akorát s opačným znaménkem.
Já jsem poslední, kdo by fandil současným komoušům. Takže tvoje žvásty, že fandím komárům, jsou k smíchu. Já jenom říkám, že sběř je potřeba nazvat sběří, ať je modrá nebo rudá. A v posledních 23 letech napáchala této zemi daleko více škody modrá sběř než ta rudá, což ty si nikdy nepřipustíš.

Pro tebe prostě platí: Kdo nejde s námi, jde proti nám, Republiku si rozvracet nedáme

Jsi fanatický nenávistný modrý bolševik, který zuřivou obhajobou modrých darebáků přispěl k marasmu této země
20. 08. 2013 | 18:27

smutný napsal(a):

Pravičáci jsou méně inteligentní než levičáci, zjistila studie

*Děti s nízkou inteligenci dospívají v lidi s předsudky
*Hloupí lidé přijímají pravicové názory, protože se s nimi cítí "bezpečněji" *Studie analyzovala více než 15 000 osob

Pravičáci mají většinou nižší inteligenci než levičáci a lidé, kteří mají v dětství nízkou inteligenci, vyrostou v dospělé s rasistickými a antihomosexuálními názory, konstatuje nová studie kanadských vědců. Konzervativní politika funguje téměř jako "brána" k předsudkům proti jiným lidem, konstatují autoři analýzy. Lidé s nižší inteligencí podle studie přijímají pravicové názory, protože se s nimi cítí bezpečněji. O politických názorech však nerozhoduje vzdělání - rozhoduje o nich vrozená inteligence. Sociální postavení nehraje žádnou roli. Studie vyšla v časopise Psychological Science
20. 08. 2013 | 18:32

Mac napsal(a):

smutný

:-))
nebuďte smutný, to jste sem vlepil velice vhod, na ten průzkum už jsem pozapomněl.
20. 08. 2013 | 18:35

pamětník napsal(a):

Perla:
"Dnešní den tak oslavovaný lze přirovnat k černému pátku 1929!"
:)))))))))))))))
Ta modrá frustrace musí řádně bolet.
20. 08. 2013 | 18:37

neo napsal(a):

smutný:

máte pravdu. To není žádná novinka, že jsou rasisté a homofobové a xenofobové lidé s nižší inteligencí. Extremisté to tak mají.

Problém je v tom, že je studie chybně řadí mezi voliče pravice, protože tito se vyskytují všude.

Doporučuji si pročíst diskuse na blozích na tato témata.
20. 08. 2013 | 18:37

Vlad Naiva napsal(a):

Po rozpuštění sněmovny počtem 140 hlasů působí tato další Hvížďalova propaganda zvlášť pikantně. Hvííížď. Zase vedle. Jako obvykle.
20. 08. 2013 | 18:44

Mac napsal(a):

smutný

doporučuji nereagovat na nea.
To je místní pravičácký komsomolec a Pepek Vyskoč, který neustále masturbuje svou snovou představu, že když fandí pravici (nastojte, té české tzv. pravici!!), že je něčím víc. Sice po haluzi absolvoval nějakou novodobou VŠ, ale vzdělaný příliš není, má základní vědomostní nedostatky i ve svém oboru (o to více všechny přesvědčuje, jak si jeho práce nadřízený váží a proto mu dává bonusy - třeba stravenky :-))), o jeho inteligenci nejlépe vypovídá, jak se tady projevuje

jinak je to tady podlý kriplík, který má ve zvyku reagovat na názory se kterými nesouhlasí tak, že o druhých šíří, že jim manželka zanáší, protože se jim nepostaví.

To je náš novodobý pravičácký hrdina, neoušek komsomolec, vzor ctností
20. 08. 2013 | 18:44

Mac napsal(a):

neoušku

když jsi ten pravičácký vzdělanec a optimista - doženeme ty Germány už příští rok nebo až napřesrok?
Zapoj své pravotočivé analyticko-optimistické schopnosti a pověz
20. 08. 2013 | 18:47

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Chvíli jsem se díval na TV.
Dvě slepice z ODS opravdu síla, pak Bém, kabaret jako správa věcí veřejných, psychopat a darebák, který patří do kriminálu a ne na radnici nebo do parlamentu.
Doufám, že volby očistí poslaneckou sněmovnu především od těchto lidí.
20. 08. 2013 | 18:49

Mac napsal(a):

zdrcený fanklub modrých bolševiků včetně místního modrého týmu roní krokodýlý slzy a hlavou mu bzučí "....modrý pták má k base blíže...a nepomůže ani kníže..."

:-)))
20. 08. 2013 | 18:50

neo napsal(a):

Mac:

koukám, že ti zas přeskočilo a neunesl jsi, jak jsi hloupý. No co, koza ti dala zabrat, že?

víš co? Běž si své lživé agresivní a urážlivé příspěvky psát někam , kde ti to budou trpět.
Závist je hrozná vlastnost, to tě měla maminka naučit.
jinak jsem sice optimista, ale dohánění germánů nesním... pro mě je důležité, jak se mám já a ne germáni.
20. 08. 2013 | 18:59

Mac napsal(a):

ukaž mi jedinou lež, neoušku. Na rozdíl od tebe, který nenapíšeš větu, abys všechno 12x nepřekroutil. A o té mé staré a mém nestojícím ptákovi jsi nepsal, že ne?
Tak radši drž hubu a necintej tady nic o urážkách, kriplíku.

A že je pro tebe důležité, jak se máš ty? no to nám nemusíš říkat, vy praví bolševici jste proslulí svou sobeckostí...

a už mi nepiš, nebo klidně jo, ale budeš to ublinkávat zbytečně, jdu za kozou, po přečtení tvých hloupých kravin, je její mečení krásným intelektuálním výkonem

A klidně sem zase něco vlípni o tom, jak vy voliči české pravice jste vzdělaní, inteligentní a bohatí. A optimističtí :-)))

a nebuď z těch předčasných voleb tak vynervovaný, snad po nich o své místo analytického poskoka nepřijdeš :-)))
20. 08. 2013 | 19:16

neo napsal(a):

Mac:

psal, ale zapomněl jsi jaksi dodat, proč...

a lži? no třeba 18:44.
já nejsem komsomolec a nemyslim si, že bych byl něco víc.
také jsem po haluzi neabsoloval novodobou VŠ
nemám nedostatky ve svém oboru
nejsem podlý kriplík.

jen v jednom příspěvku tedy 5 lží.
to není sobeckost Macu, to je přirozené chování.

z voleb nejsem vynervovaný, mně je úplně jedno, kdo je ve vládě.
O své místo nepřijdu kvůli volbám, nedělám ve státním sektoru.
20. 08. 2013 | 19:26

Mac napsal(a):

smutný napsal
........si konzervativci vytvořili "celý nový alternativní systém vědomostí, s vlastními fakty, vlastní historií a vlastními zákony ekonomiky". Důsledkem je "přesun k stále extremnější ideologii, stále více založené na fantazijních přredstavách", která má nebezpečné důsledky pro americkou společnost

a čtouce místní pravounské pomatence - nejen pro americkou společnost
20. 08. 2013 | 19:49

V.O.B.O. napsal(a):

marty,mentor,neo
Souhlas.
smutný,mac
Pánové,máte opravdu vybraný slovník.
20. 08. 2013 | 19:51

Mac napsal(a):

VOBO

vybraný slovník? Proč? Celkem adekvátní vůči pravounským fanatickým vymaštěncům
20. 08. 2013 | 19:53

Mac napsal(a):

akorát mně není jasný, když ta naše pravice je taková vzdělaná, inteligentní a schopná - jak to, kruci, že zaboha nedokáže postavit vládu, která by vydržela do konce volebního období.....:-)))

to bude - jak píše kolega smutný - těmi fantazijními představami našich pravounů :-)))
20. 08. 2013 | 19:56

neo napsal(a):

Mac:

když ta naše levice je taková vzdělaná, inteligentní a schopná - jak to, kruci, že zaboha nedokáže postavit vládu.....:-)))
20. 08. 2013 | 19:58

Irena I napsal(a):

Pane Marty ja vim, co maji komuniste na svedomi.Moje rodina si za nich vytrpela dost. Tatinka vyhodili z prace po okupaci ruskymi zlocinci. Jsem si ale jista, ze tvrdy kapitalismus jako v USA je stejne spatna a nespravedliva cesta. Bohaci a slechta si nikdy nestarala o chude, to musi regulovat vhodnymi zakony vlada. O ty bohace mit strach nemusite. Fanatismus at vlevo nebo v pravo kazde zemi skodi.
20. 08. 2013 | 20:05

pamětník napsal(a):

Vypadá to, že se dočkáme ještě letos.
20. 08. 2013 | 20:06

neo napsal(a):

Mac:

ty sis začal, já napsal opět jako obvykle jen pouhý fakt.
ty máš starost, že pravice nesestaví vládu co by vydrřela do konce volebního období a já zase, že levice ani neni schopná sestavit vládu...

Posledně dokonce jedna levicová strana vyhrála volby, ale předseda utek...
20. 08. 2013 | 20:30

Jana napsal(a):

Pan Hvížďala se na sebe asi moc rád kouká, všude je tahle jeho veliká fotka. Proč ne, je to mudrc, všechno ví, vždyť taky v roce 1967 místo přípravy "Pražského jara" studoval politologii v SSSR (pro mladé - nyní Rusko). Pak ovšem prohlédl a teď bez ohledu na jakékoli skutečnosti do krve hájí druhý extrém politického spektra. Bravo !
20. 08. 2013 | 20:31

Reveil napsal(a):

Neo

Na stupeň vzdělanosti těch, kteří očekávají, že se tuzemská úroveň zvedne za 6-10 let na dnešní "západní úroveň" bych při fanatismu, který je k takovéto víře nutný, moc nesázel. Vzdělanost a fanatismus se totiž do značné míry vylučují.

Pokud ovšem zmínění vzdělanci nemají na mysli setkání těch úrovní protipohybem, tzn. díky prudkému poklesu životní úrovně v západních zemích. To pak by bylo možné... když tam zatnou zuby a zaberou.

Sněmovna se rozpustila a všechny medialismy o rozštěpené ČSSD a touze Zemana co nejvíc prodloužit život "své" vládě se ukazují být žvásty.
Ostatně přístup k rozpuštění sněmovny nesouvisí s žádnou "legislativní situací", nýbrž s imunitou. Poté, co se Kalousek ujistil že v nejbližší době nehrozí žádost o jeho vydání, tak s rozpuštěním souhlasí.
20. 08. 2013 | 20:43

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Z mého sledování TV mne vedle slepic z ODS zaujali řečí těla Bárta a Němcová,
Bárta asi 50 x sahal na mikrofony,
Němcová se vrtěla jako kovadlinka na klasických hodinkách sem a tam.
20. 08. 2013 | 20:48

antisoudruh napsal(a):

smutný napsal(a):

"Stupidita pravice se šíří, protože jsou levičáci příliš zdvořilí"

Zemanova předvolební kampaň byla přílišné zdvořilosti levičáků zářným příkladem.

P.S.
Kde jsou ti zdvořilí soudruzi, co prognózovali, že TOP 09 otočí a rozpuštění sněmovny nepodpoří? Tito příliš zdvořilí levičáci nejspíš neví, co se v takovém případě sluší a patří.
20. 08. 2013 | 21:19

pamětník napsal(a):

Ministr Pecina za svůj výrok se omluvil.
20. 08. 2013 | 22:08

Sláma napsal(a):

Marty napsal: "Dluhoslav Sobotka, zpronevěřené dávky z PS, koupil si za ně byt za 7 mil."
Samozřejmě, že jedná se o pomluvu. Poslanci dostávají paušální náhradu. A paušální náhrada se nezúčtovává. Je zajímavé, že to vyčítáte Sobotkovi, ale nevšímáte si těch 100 poslanců bývalé koalice, které to dělali naprosto stejně.
Paušální náhrady jsou i za stravné při pracovních cestách. Karel Schwarzenberg uvěřil panu Čunkovi, že ušetřil 0,5 mil. ze stravného při pracovních cestách, přestože to bylo technicky nemožné. To vám nevadí?
20. 08. 2013 | 23:14

Sláma napsal(a):

neo napsal:"Růžověji vidí budoucnost naší země občané s vyšší úrovní vzdělání, stoupenci pravice ..."
Český statistický úřad napsal: "inflace 2,2%, průmyslová výroba pokles 5,3%, stavební výroba pokles 11,1%, hrubý domácí produkt pokles 1,2%, reálné mzdy pokles 2,2%, vývoz pokles 2,5%, nezaměstnanost 7,5 % (+ množství dalších, kteří byli administrativně vyřazeni z evidence), ..."
20. 08. 2013 | 23:27

pamětník napsal(a):

Sláma:
"Karel Schwarzenberg uvěřil panu Čunkovi, že ušetřil 0,5 mil. ze stravného při pracovních cestách, přestože to bylo technicky nemožné." Nepravda.
20. 08. 2013 | 23:29

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, čo bolo, to bolo ...
http://ateo.cz/f/images/p/PSP-nehoupat.jpg
Veselé krizování ...
20. 08. 2013 | 23:46

Marty napsal(a):

Slámo, jsi hloupý stejně jako je tady jeden moravák pod nick Mac. Ti poslanci nebyli ministři financí jako Dluhoslav Spejbl Sobotka. On měl jít příkladem a zavést to, když se částky nevyužijí k účelům ke kterým byly určeny, tak se mají vrátit, podnikatelé musejí vše vyčíslit, za co peníze mohli utratit a odepsat. Pochopitelně kvůli fin. úřadu.
21. 08. 2013 | 02:01

muromec napsal(a):

to neo
Pane neo, včera jsem se už na jiném blogu nestačil dopracovat k pointě našeho milého diškurzu, kterou jsem měl přichystanou. Měl jsem moc práce, předělávám totiž jeden ze svých bytů, a pak mi ještě vypadl internet. Na tom druhém blogu jste se už pak neprojevoval, jak jsem si všiml, takže vám tu pointu sdělím tady, kde jste byl naopak dost čilý:
Ano, nakonec jsme se tedy oba shodli na tom, že když je člověk se svou prací a se svým výdělkem za ni spokojenej, to je to hlavní, a nikdo mu do toho nemá co mluvit, i kdyby se třeba živil felací. To víte, já jsem ten poslední co by někomu do něčeho mluvil. Hlavně když je sám se sebou spokojenej.
21. 08. 2013 | 04:31

muromec napsal(a):

to neo
Pokud jde o inteligenci voličů pravice a levice: Máte i nemáte pravdu. Je jasné, že lidé kterým kapitalismus jde k duhu (bohatí, podnikaví a vychcaní /to jsou tři různé kategorie, i když je jasné, že se můžou v některých jednotlivcích sbíhat/) patří k těm inteligentnějším (i když jaký druh inteligence to je, to už je jiná debata). A ti si taky pak v kapitalismu mohou dovolit investovat více do vzdělání, čímž se jejich inteligence ještě opticky zvýší. U těch je celkem přirozené, že budou volit pravici, a pak by bylo taky namístě říct, že pravicový volič je inteligentnější. Jenomže oni taky hlasují ve svém nejlepším zájmu.
Jenomže jak je moderní systém voleb nastaven, to by ke zvolení vlády pravice zdaleka nestačilo. Takže tady musí být ještě další skupina, ta největší, běžných pracujících lidí. Ti ve volbách rozhodují. A je třeba přesvédčit co nejvíce z nich aby volili pravici, čili aby volili proti svým skutečným zájmům. A jde to celkem dobře. Občas je tady možné zahlédnout příspěvky dokonce dlouhodobě nezaměstnaných kteří se chlubí jak oni budou volit pravici.
Jestli se společnost vyvíjí tak jak se vyvíjí, a příjmové nůžky se rozevírají a rozevírají, a velká část obyčejných lidí přesto dále volí pravici, myslím, že v tom případě lze konstatovat, že z jejich strany to je jasný projev nižší inteligence.
Takže lze shrnout: Přirození voliči pravice (bohatí, podnikaví a vychcaní) jsou inteligentní neboť volí ve svém zájmu, zatím co příslušníci tříd kterým je v kapitalismu šlapáno po hlavách a přesto volí pravici, jsou na tom inteligenčně opravdu bídně.
A naopak, projevem inteligence u obyčejného pracujícího člověka je volit levici.
21. 08. 2013 | 04:59

neo napsal(a):

muromec:

přesně tak, už jsem vám to napsal na tom blogu, že je to tak správně.

co s týče druhého příspěvku, přesně tak, opět souhlasím. Já totiž uvedl ten výzkum s komentářem, že něco na tom bude. Také jsem psal, že to zdejší pánové nesmí brát absolutně, výjimky existují, jde spíše o komplexnost a jak správně uvádíte, ony okolnosti. Tj vyšší úroveň, více prostředků, vyšší vzdělání, více známostí, vyšší ambice a samozřejmě, každý volí ve svém zájmu, i když někteří to popírají..... je toho dost.
pak už se mýlíte co se týče těch tzv běžných. Proč volbou pravice volí proti svým zájmům?

Já k nim patřím. Jsem obyčejný zaměstnanec s běžným příjmem, bydlícím v pronájmu, člen mladé rodiny.... a proti mým zájmům je spíše volba levice, vzhledem ke zkušenostem s jejich vládou a vzhledem k plánovaným opatřením.

dokonce i ten dlouhodobě nezaměstnaný může volit pravici, proč ne? Ta ho motivuje, dává mu prostor se seberealizovat, dokonce mu chtěla dát práci pro veřejnost aby neztratil pracovní návyky a snáze se vrátil na pracovní trh. Zatímco u levice může očekávat maximálně přežívání ve stavu nezaměstnaném na podpoře. Jsou i tací, kteří toto odmítají.

Příjmové nůžky se zavírají, to byste měl možná vědět, pokud jste se k té informaci ještě nedostal.

jinak děkuji za slušnou diskusi, jsem rád, že jsou zde lidé jako vy, kteří mají sice rozdílné názory a pohledy, ale dokáží diskutovat slušně bez osobního napadání. To velmi oceňuji.
21. 08. 2013 | 08:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové Macu, Smutný, Marty a neo (možná jsem na někoho zapomněl),

pokud budou Vaše příspěvky nadále obsahovat vzájemné hrubé osobní výpady (a je jedno, jestli v reakci na jiné osobní výpady), budu mazat VŠE, co sem napíšete (zatím jsem to pod touto debatou udělal jen v případě pana Smutného poté, co jednoho z oponentů nazval "kreaturou" a lidi s jiným názorem "blbci").

Nemíním Vás ani nikoho jiného nechat tyto stránky zničit.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušnš vedenou diskusi.

Libor Stejskal
21. 08. 2013 | 10:01

mik napsal(a):

No je rozpusteno ..spis me zaujal ten termin predcasnych voleb asi je to zase taktika Zemana a vsech co chteji jit doleva jenze nektere mesta jako treba Ostrava spis pomohla Zemanovi,,,takze ono je to s temi prazdninami diskutabilni dulezitejsi nez termin je aby bylo koho volit,,to zatim vidim cerne ostatne ani Schwarcenberg nebyl spasitel i kdyz to mohlo jit vsechno jinym smerem coz si tech 45 % volicu jasne uvedomovalo a snad nehodi flintu do zita a neumozni orientaci CR jeste vic na vychod Karlovy Vary snad staci,,,a viroza na ruske ambasade taky,,,
21. 08. 2013 | 11:29

smutný napsal(a):

pane Stejskal

za to, kam jsme to po 23 letech budování kapitalismu dopracovali, s největší pravděpodobností Marťani nemůžou. Já alespoň nevím, že by byla prokázána existence mimozemské civilizace. Takže ty lidi s "jiným názorem" kteří volili opakovaně jistou stranu přestože tato strana nehájila jejich zájmy a naopak škodila ze všech sil, ty lidi jinak nazvat nejde. To nemá nic společného s jejich jiným názorem.
21. 08. 2013 | 12:05

muromec napsal(a):

to neo
To o těch zavíracích příjmových nůžkách jsem ještě nikde nevidel, neslyšel, ani nečetl. Všude se dozvídám o jejich rozevírání. Tak oni na těch západních televizních kanálech, na které tak pilně koukám, nám lžou? Příjmové nůžky se ve skutečnosti zavírají? Potěšil jste mě. A kde? Která je ta šťastná krajina? A kdo je na koncích těch nůžek? Snad ne střední třída na jednom a permanentně nemajetní bezdomovci na druhém...
Jinak se mi líbí, jak hezky sníváte svůj "americký sen". Kdoví, možná zrovna vy budete tím jedním z milionu, kterému se splní. Ostatních 999.999 ať vezme ďas.
21. 08. 2013 | 12:35

neo napsal(a):

muromec:

třeba zde: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=784395

nemám americký sen. Jsem skromný člověk a nejsem věčný stěžovatel na všechno a na všechny a také nehážu odpovědnost za svůj život na jíné.
21. 08. 2013 | 12:48

smutný napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=784395

"Především ukazují, jak důležitou roli při zachování tradiční rovnosti hraje bezpečný sociální systém."

"Pokles chudoby zajistil ekonomický vzestup před rokem 2008. Tehdy se - ze 20 na 15 procent - snížil podíl lidí, kteří mají k dispozici jen 60 procent příjmů průměrného občana, mají špatně vybavenou domácnost nebo jen obtížně hledají práci. Tím Česko předstihlo bohaté západoevropské země, jako jsou Německo, Rakousko nebo Francie." - nevládla tehdy ta ošklivá zlá soc. dem.??
21. 08. 2013 | 13:00

muromec napsal(a):

to neo
Aha, čili jde o Českou repiubliku v roce 2011. Přečetl jsem si to, a víte co mi to připomělo? Ten styl a ta argumentace? To když kdysi naše Výrobně-hospodářská jednotka" (čili naším Generálním ředitelstvím zpravovan podniky) neplnila plán, bylo poťrebné něco vymyslet do hlášení o očekávaných výsledcích, a napsar to tak, abychom nepřišli o prémie. A to se pak uváděly grafy, a dávalo se do vztahu vše se vším, a sklenky nikdy nebyly "do poloviny prázdné", ale zásadně "do poloviny plné", a nastoupené trendy byly mimořádně pozitivní, jenom snad došlo ke sklzu v očekávaném efektu, ovšem nikdy ne naším zaviněním. Snad to taky znáte, vždyť jste analytik. Tohle se změnit nemohlo.
No a přesně tak působí na mě i ten vámi označený článek. "Líčíme pouze na růžovo, pánové."
Já jsem si pro změnu všiml zajímavé zprávy o tom, že průměrný věk aut v Česku se zase se dostal přes 15 let a dále se zvyšuje. Češi dovážejí ze Západu 15 a víceleté, stále starší ojetiny. Myslíte, že to je znak toho, že se lidem vede lépe? Na jiném místě jsem si přečetl, že vy osobně kolem sebe žádnou bídu nevidíte. Jsou dvě možnosti: 1. Žádná bída opravdu neexistuje. 2. Špatně se díváte.
21. 08. 2013 | 13:39

neo napsal(a):

muromec:

jedná se o statistická data, těžko někoho vinit s líčení na růžovo.

na ojetých vozech nic špatného nevidim, vzhledem k dostupnosti dovážených aut a servisu je logické, že se stáří zvyšuje i když až teď jsme v tomto dohnali rok 98. Také zde proběhla a stále doznívá hospodářská recese. V neposlední řadě to neznačí bídu a ani nepopírá zavírání nůžek.

Bída existuje, u hrstky populace v ČR. Ne u většiny.
21. 08. 2013 | 13:55

fafnir napsal(a):

muromče
příjmové nůžky se rozevírají.A co na tom vidíte špatného?Část lidí holt vydělává víc,a to je dobře.Že vzrostl počet starších aut.No pořídili si je ti,kteří auto neměli žádné.A že se máme špatně?Jděte se podívat k každému marketu.Vozíky narvané,a zaparkovaný vozový park se také neskládá z žigulíků nebo favoritů.
Ano pár lidáí je na tom špatně,někteří proto,že jsou líní hnout rukama,jiní zadkem a jít za prací,protože na dávkách je to skoro stejné.A další protože nikdy neúpracovali a pracovat nebudou.
21. 08. 2013 | 16:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy