Zubová a meze marketingové politiky

07. 07. 2009 | 10:55
Přečteno 16999 krát
Paní Olga Zubová do politiky nepatří, protože je umělým produktem instantní politiky v Česku. Nepatří tam tedy nejen proto, jak řekl místopředseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka, že zradila vlastní stranu a že sociální demokracie proti přeběhlíkům tak vehementně donedávna protestovala, ale i pro to, že je její kariéra konstruovaná stejně jako prodej nové značky pracího prášku.

Připomeňme si: Nejprve pomohla svrhnout sociální demokracii vládu, pak si založila vlastní stranu, ale do Evropského parlamentu se nedostala, i když do její podpory Jaromír Soukup nasypal řadu miliónů, takže se na nás dívala v každém městě a na každé silnici z mnoha billboardů. Jen proto teď může Jiří Paroubek suverénně prohlašovat, že je pro stranu přínosem, protože její podpora činí dle průzkumů přes čtyřicet procent. To ale přece není její podpora, to je zcela očividně podpora pana Soukupa, a v tom je rozdíl. Paní Zubová se sama žádnou iniciativou výrazně v politice neprojevila a v parlamentu se naopak chovala zcela nevypočitatelně. Například v rozhodující chvíli při volbě prezidenta se nedostavila na Hrad a nepodpořila kandidáta sociálních demokratů a zelených pana Švejnara. Vždy se chovala jako loutka, kterou řídí někdo cizí.

Vždyť přece i to, že prohlásila, že její Demokratická strana zelených, pokud by se dostala do parlamentu na pátém místě pražské kandidátky, by po jejím zvolení zanikla a ona by působila v sociálnědemokratickém klubu, stvrzuje, že tato strana byla jen berličkou k tomu, aby paní Zubové její manažér mohl popularitu zajistit či přesněji koupit a dostrkat ji do parlamentu. I za to ale bude muset její manažér sociálním demokratům zaplatit: je prý ochoten v reklamní kampani utratit až sto milionů korun. To zase údajně domluvil šéf kampaně ČSSD pan Tvrdík. Pan Jaromír Soukup je totiž šéfem druhé největší mediální agentury Médea v České republice, která má obrat přes dvě miliardy ročně. Majitel agentury jen nesouhlasí s tím, že by se Demokratická strana zelených měla po volbách rozpustit: je totiž místopředsedou této strany a chce vstoupit do politiky a spolupracovat se sociální demokracií, a to i na úrovni odborných komisí. V pondělí však již paní Zubová médiím jasně oznámila, že panu Soukupovi by slušelo místo ministra.

Z těchto veřejně dostupných výstupů lze s velkou pravděpodobností usuzovat na to, že celá akce byla předem domluvená a koordinovaná se sociálními demokraty. I zdrženlivost, kterou projevil pan Soukup, okolo rozpuštění strany může být hraná a být součástí připravené fúze. Její strana by se proměnila jen v zelenou platformu v sociální demokracii.

Je třeba ale dodat: Ze strany pana Soukupa šlo evidentně až doposud o úspěšný kalkul. Otázka ale je, jestli se při současné klesající tendenci preferencí paní Zubová do parlamentu vůbec dostane z pátého místa na pražské kandidátce a jestli chování pana Hulínského a pana Paroubka, kteří to prosadili, nerozkládá soudržnost sociální demokracie zevnitř. To, že sobotní programová konference sociální demokracie potvrdila na kandidátkách jak středočeského hejtmana pana Ratha i paní Zubovou v Praze totiž může mít bumerangový efekt. Jestliže v pátek pan Paroubek hrozil, že bez Ratha končí, v případě neúspěšných voleb mohou skončit oba a s nimi i paní Zubová.

Takový konec by signalizoval ale i něco podstatnějšího: Vymezil by hranice úspěšnosti marketingové politiky v Čechách. Sto milionů za takové zjištění je ještě přijatelná cena.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JAVÍT napsal(a):

Najednou Paroubkovi přeběhlice nevadí ??
Je to pravda, Zubová do politiky nepatří. Nemá tam co dělat. Je naprosto nespolehlivá a evidentně touží alespoň po trošce moci.
Paní Zubová, styďte se !!
07. 07. 2009 | 11:09

Paterik napsal(a):

Paroubek chce Zubovou toliko z jediného důvodu - protože Soukup nasype ČSSD milionky na kampaň.
07. 07. 2009 | 11:24

jarpor napsal(a):

Ale, ale, pánové JAVÍTE a Pateriku ...

Co to hodnému a zásadovému panu předsedovi Paroubkovi, jak nám ho popsal pan europoslanec Havel, podsouváte ?

Nebo, že by přece jen měl pravdu pan Hvížďala, ale pak - o kom to psal pan europoslanec ???

Hezký den
P.S.
Pane Hvížďalo, holt pro peníze... i výzkumy veřejného mínění půjdou stranou... včetně "demokratických principů" tvorby kandidátek...
S tou "fůzí" to vidím také tak...
07. 07. 2009 | 11:35

fudoshin napsal(a):

předtím než si "založila stranu" jí z ní vyhodili. bursík vyházel oponenty, místo aby vyhodili jeho. politika v jeho podání nemá nic společného s politikou, kterou obecně zelené strany dělají.a ekologii má především jako mávátko na chytání duší, především mladých. a takových jako je kačena. bývalá kdovíco...
07. 07. 2009 | 11:53

martys napsal(a):

já chci paní Zubovou......je to šaramantní dámička....klidně bych jí dělal osobního asistenta!
07. 07. 2009 | 11:58

Tarquinius napsal(a):

Paní Zubová je rozumná, citlivá a ohleduplná. A také vždy konstruktivní poslankyně. Žádná přeběhlice. Přeběhlíky využívá jen zrádná odSS. ČssD naopak hledá konstruktivní shodu názorů.
07. 07. 2009 | 11:59

Petr Kukal napsal(a):

Mluvíte mi z duše. Pokud tohle nebude Paroubkův konec, pak se politika definitivně stala jen vyprázděnou formou. Neboť je-li obsah takhle variovatelný, kdykoli čímkoli zaměnitelný, pak vlastně není - je jen součástí formy. Paní Zubovová (nechápu, jak příjmení Zubová mohlo projít přes Dr. Knappovou) je skutečně dokonale umělá.

Rovněž by na základě jejího precedentu mohla být stanovena jednotka ovladatelnosti - jedna olga. Hurvínek by měl řekněme 0,1 olgy, maňásek čertík Bertík 0,3 olgy a hodnota 1 olga by byla dosažitelná jedině v laboratorních podmínkách. Až na jedinou výjimku.
07. 07. 2009 | 12:01

Vilém napsal(a):

Pan Hvížďala jako by se probudil po mnohaletém spánku. Právě Zubová že by byla tou černou ovcí mezi čistými idealisty a zásadovými státníky české politiky? Podle mě se přinejmenším k zeleným principům chovala podstatně lépe než její kolegové, kteří ve straně zelených zůstali i s radarem a rovnou daní.
I já si přeji co nejrychlejší konec ČSSD, protože tato strana od roku 2002 nestojí na ničem jiném než marketingových tricích, a doufám, že po další volební porážce se ČSSD rozpadne a mezi jejími nástupci vznikne obdoba slovenského SMERU, tedy strana, která může válčit s mediální mašinérií, aniž kvůli tomu ztratí voliče, protože má program. Velice ale pochybuji, že právě o tohle pan Hvížďala stojí, ve skutečnosti si tihle instatní komentátoři nepřejí nic jiného než Paroubka, tedy programově nicotnou osobu životně závislou na mediálním divadýlku.
07. 07. 2009 | 12:11

Pobo napsal(a):

2 Petr Kukal:

To jsou mi ale obraty: [viz. http://blog.aktualne.centru... ].

;o))
07. 07. 2009 | 12:11

Petr Kukal napsal(a):

To Pobo:
Čekal jsem, kdo s tím přijde první :-) ČSSD není Paroubek, pane kolego (nebo paní kolegyně). Není to ani MUDr. Rath ani Kateřina Brožová. O ČSSD se ve svém komentáři -povšimněte si- nemám ani slovo.

Ale ano - váš poukaz je relevantní. Chování lúzy na Andělu si žádalo radikální odezvu - a já si za ní stojím, byť mě stála blog na Aktuálně. Ale Zubovová na kandidátce ČSSD vyžaduje readkci stejně emotivní. Možná víc. Protože tohle je za hranicí všeho myslitelného vkusu.
07. 07. 2009 | 12:19

Petr Kukal napsal(a):

Omlouvám se za ty překlepy, píšu z práce, mám kalup...
07. 07. 2009 | 12:22

Pepa Řepa napsal(a):

Umělé produkty instantní politiky?

Když můžou Alice Bendová s Darinkou všude ukazovat instantní dílo krejčovského salonu Měšťák, proč by nemohl s trochou do mlýna přispěchat i Paroubek?

Správně vystajlovaná partaj, taková konzistentní.
Střelnice, kočkodromy, houpačky, operetní divy, Kačenka, Eva a Vašek, Michal David a teď Zubovovová.
Ještě že se toho nedožil Battěk.

Račte nastoupit na naše kačeři Donaldi.
Do Benátek, pro špenátek

Meda Mládková by měla vystěhovat Kupku a Sopka a nakoupit
http://www.zubov.cz/cz.html

No, nekupte takové dílo jen za dva a půl melounu
http://kounovsky.bigbloger....

Je to ve slevě, v akci.
07. 07. 2009 | 12:24

Vico napsal(a):

Je jasné, že Paroubek hraje vabank a v případě neúspěchu/ teď ještě definovat, co je ještě úspěch a co neúspěch/ půjde z kola ven.

Jen tak na okraj - u Zubové nejde o přeběhlictví a la Melčák. Takových přeběhlíků by pak bylo. Například Bursík.Nepleťte si jabka s hruškami.Buď to voliči nyní Zubové a potažmo Paroubkovi spočítají, nebo získají plnohodnotný mandát.

Hvížďala je někdy až legrační. Přeběhlictví pana knížete je asi něco úplně jiného, alespoň v jeho komentátorském podání.

Výrazný ministr Strany zelených ze dne na den přeběhl k TOP09, ale to je málem chápáno jako něco chvályhodného. Bursík to viděl trochu jinak. V rozhovoru mumlal cosi o velkém osobním zklamání...

Jinak s tím marketingovým stylem politiky souhlasím. Příkladem je však právě mediálně preferovaná TOP09, která ještě ani nemá vlastní program, ale marketingově šlape jak nadupaná mašina.Který to multimilionář slíbil na její kampaň miliony?

p.s. Těch sto miliónů na kampaň, tomu věřím, musí setsakramensky strašit. Veselí kaliči z MFDnes a LN si budou muset vybrat přesčasy, aby ty mega eliminovali. I pan Hvížďala se ještě zapotí.
07. 07. 2009 | 12:24

Pepa Řepa napsal(a):

U prvního linku to chce kliknout na obrazy. Stojí to za to.

Knížáku vypakuj z NG trpaslíky a stáhni kaťata.

Zejtra ráno přijde Zubatá.
S Frantou Čechem.
07. 07. 2009 | 12:30

jarpor napsal(a):

Vico

"Výrazný ministr Strany zelených ze dne na den přeběhl k TOP09, ale to je málem chápáno jako něco chvályhodného."

Soudím, že výrazný ministr byl nominován Stranou zelených, jako nestraník... stal se předsedou TOP09 jako člen této strany...

Nevidět rozdíly v počínání pana knížete a paní Zubové stran jejich "stranické" příslušnosti a politické angažovanosti, to chce dost velký stupeň slepoty...
:-))
Hezký den
07. 07. 2009 | 12:31

Pepa Řepa napsal(a):

To Vico
moudrá slova.
V baseballu se taky smí přebíhat jen zprava doleva.
07. 07. 2009 | 12:32

Petr Kukal napsal(a):

to jarpor: Navíc se srovnává nesrovnatelné. Pan kníže kope první ligu. Olga cvrnká kuličky za Horní Klacíkov.
07. 07. 2009 | 12:34

jarpor napsal(a):

Petr Kukal

Neurážet, prosím, Horní Klacíkov.

Díky. :-))

Hezký den
07. 07. 2009 | 12:35

StandaT napsal(a):

"Vždy se chovala jako loutka, kterou řídí někdo cizí."

Byť na jedné straně souhlasím s tímto hodnocením, na druhé straně bych Zubovou nějak nevyčleňoval. V okamžiku, kdy dva testosteronem nadupaní paviáni zavelili k závaznému hlasování v parlamentních klubech, loutek jsme měli i 195. Celé toto volební období bylo jenom o loutkách. Včetně těch, které se utrhly z jedněch nití a nechaly se přivázat k druhým.
07. 07. 2009 | 12:36

Vocásek Vilibald napsal(a):

Zubovová má z ostudy kabát,tu nic nerozhází.Jí nejde o lidi jen o koryto.Za nitky tahá Rus,Zubov,pseudomalíř,vlastně packal.ČSSD udělá medvědí službu,způsobí odklon voličů.Ale to měl Paroubek předpokládat!Záměrně nepřijela na volbu presidenta,naprosto nic jí nebylo,podtrhla stranu zelených a vyhověla požadavku předsedy ODS v Kutné Hoře.Tím dala vlastně hlas Klausovi.Její neustálé zviditelňování se se bude brzo zajídat i ČSSD!
07. 07. 2009 | 12:39

ali napsal(a):

Zubová je štěnice, která navzdory své politické neprofesionalitě se vecpe kamkoliv kdykoliv komukoliv...přece ty bilboardy musí někde zúročit, ne? Jen když projíždíte Prahou, samá Zubová, kam se podíváš...hospodyňka, která si chce zkusit, jak chutná moc. Už to, že přispěla ke svržení vlády, jí dalo osobní pocit důležitosti a mocnosti...děkuji, nechci. Slepičky patří do kurníčku a na dvorek...
07. 07. 2009 | 12:49

Aleš napsal(a):

Ano je to smutné- Soukupovy miliony přivádějí paní Zubovou, političku, která se stala také přeběhlicí, protože potopila vládu, je podobnou přeběhlicí jako jiní pánové zvolení za ČSSD.
Ale je také pravdou, že SZ pod Bursíkovým vedením se stala držákem moci a postavila se proti řadě bodů, které původně zastávala- Brožová, Šlégr, Zubová naznačují, že politika se také vpodání ČSSd stává stále více marketinkem a prázdnou slupkou. Je dobře, že se v ČSSD našli politici.- Sobotka, Hašek, Onderka, kteří se proi tomu postavili.
A ČSSD bez Ratha a Paroubka se stává stále více realitou.
07. 07. 2009 | 12:50

JanE napsal(a):

Přeběhlík v diskutovaném slova smyslu není fotbalista který přestoupí z Bohemky do Sparty. Je to hráč, který v triku s klokanem nahraje soupeři nebo dokonce dá úmyslný vlastní gól.
07. 07. 2009 | 12:54

Vico napsal(a):

Pokud je argumentem k dobru účast v extralize, přidávám další kvazipřeběhlíky Pithart,který přeběhl k lidovcům, Parkanová, která z ODA doputovala k lidovcům, Diensbier atd.
Pro mně je ale hlavně přeběhlíkem ten, kdo tak učiní v průběhu svého mandátu. Když už jsme u té sportovní terminologie- začne měnit tričko ještě před závěrečným hvizdem.

Jinak ať si kluci a holky běhají zleva doprava anebo naopak.Ne, že bych to schvaloval.
07. 07. 2009 | 13:05

SuP napsal(a):

Přátelé -
nevíte někdo náhodou, co to bylo za marketingovou agenturu, která dostala do parlamentu Zelené? - Nějak mi to připadá moc podobné. "Je čas na změnu".... "Je čas volit zelené"....
07. 07. 2009 | 13:13

Paterik napsal(a):

Nemyslím, že je Zubová přeběhlice, spíš klasický politický turista - asi jako Rath. Prostě kotví v tom přístavu, kde dostane nejvíc.
07. 07. 2009 | 13:30

Ládik napsal(a):

Není Soukup strýček Standy?
07. 07. 2009 | 13:57

Kuba napsal(a):

Vážení debatéři, politiku příliš personifikujete-ČSSD bez Ratha a Paroubka se stává stále více realitou, prohraje-li ČSSD podzimní volby.Voliče však více zajímá, která strana hájí jeho zájmy. A zájmy 2/3 obyvatel více hájí ČSSD.
07. 07. 2009 | 14:05

Rumcajs napsal(a):

Kocáb:

Včera ráno přišla Zubová, Zubová
Povídá mi: „Vem si kaťata, kaťata.
Je čas, hochu, musíš ihned se mnou
Nebreč, žádný finty se mnou nehnou.“
07. 07. 2009 | 14:07

suchánek napsal(a):

pepo řepo:

vzhledem k tomu, že baseball je pravděpodobně můj nejoblíbenější sport, způsobil jste mi těžké spaní. prosím tu teriu z prava do leva dovysvětlit :-)
díky
07. 07. 2009 | 14:18

suchánek napsal(a):

...tu teorii...
07. 07. 2009 | 14:19

veverka napsal(a):

Naštěstí už nežijeme v době,kdy o tom,kdo do politiky patří a kdo ne,nerozhoduje vedoucí Strana či nějaký pomatený Hvížďala.Já naopak váhal zda volit DSZ nebo ČSSD.Teď mám jasno a budu volit ČSSD.

PS:Zubová vždy dodržovala zelený program za který byla zvolena(např. ve věci cizích vojenských základen),narozdíl od Bursíka či přeběhlíků Melčáků,kteří den po volbách zvedali poslušně ručku pro věci proti programu své strany.Tolik k zoufalým pomatencům,kteří srovnávají Zubovou s těmito přeběhlíky.
07. 07. 2009 | 15:02

Rumcajs napsal(a):

Veverko, probral jste tu volbu i se svým terapeutem ?
07. 07. 2009 | 15:24

Pepa Řepa napsal(a):

Suchánek
není to tak?
Mám pocit, že přebíháte mety proti směru hodinových ručiček. První meta vpravo a pak pořád dokola doleva, za Vaši levou rukou.
Tedy borec si myslí, že přebíhá zprava doleva (z pohledu ČSSD koná bohulibou činnost).

Faktem je, že se pak vracíte( z pohledu diváka) a zakončíte rundu na původní metě vpravo. To by mohlo vzbudit dojem, že hra na přebíhání met skončí, až se doběhne zpět doprava(pro Vás milé zjištění).
Ale možná, že se pletu.

Zubovová si to ale namířila přímo. Meta nemeta. Inu, teta.

Korupce dostala novozu jiskru.
Představte si, že Vaše žena vyšívá.

Řeknete já přece žádný prachy nechci, já jsem čistej jako slovo Boží.
Stačí když od Máni koupíte za dva a půl milionu hadr s nápisem:
Dobré jídlo, dobré pití, základ všeho živobytí.

Asi tak. Mějte se.
07. 07. 2009 | 15:40

fafnir napsal(a):

Veverko
Ale přece i děti zpívají:Veverka,čiperka,skáče v rudém kožíšku.....
včera jsem sice citáty odsuzoval,jako věc nepůvodní,ale nedalo mi to.
07. 07. 2009 | 16:03

Paterik napsal(a):

Veverko:

nebuď naivní prosím. Zubová je zásadová jen potud, co se týče hledání cesty, jak se stát poslankyní. Když se ukázalo, že její zelenou varietu nikdo nevolí, už přesedlává. Jak si asi myslíte, že bude Zubová ten svůj zelený program prosazovat mezi všemi těmi oranžovými? Jo a co říkáte na návrh, že se radar postaví v Bulharsku?
07. 07. 2009 | 16:09

suchánek napsal(a):

pepo řepo:

fakt jsem nad tím dost fáral :-)) a nakonec jsem na to přišel. existuje jediný člověk na stadionu, pro kterého pálkaři budou vždycky běhat z prava do leva, pokud se na ně bude dívat zepředu (tedy ne přes rameno), a to je nadhazovač (anglicky pitcher - foneticky česky pičr :)

každopádně zubová dostala už druhou metu zdarma, nebylo to ani klasické walk, bylo to přímo intentional base (pičr háže záměrně míčky do kopru).

teď mi jen napovězte, kdo je pičr? :-)
07. 07. 2009 | 16:16

ali napsal(a):

nechte veverku, je to jeho volba...komu není rady...když mu je sympatické papalášství bez skrupulí, tak co...sociální demokrath na plný pecky...huráááááááááááááááá
07. 07. 2009 | 16:18

Pepa Řepa napsal(a):

To suchánek
Vím já? Píčrů nebo píčusů znám několik.
Ale zase bych si vysloužil žlutou za nekorektní debatu.
07. 07. 2009 | 16:24

suchánek napsal(a):

ona totiž zubová, které zelené tričko v koalici nachvilku zmodralo, přestupuje do soupeřova oranžového týmu. když to dotáhnu ad absurdum, tak modrý pičr může být soukup. a moc dobře ví, co zubová dokáže. pár společenství (týmů) už rozložila. jmenovitě stranu zelených i vládu. vůbec bych se nedivil, kdyby se ji podařilo rozložit i tým oranžových (což se jí už docela daří teď). takže to celé může být tak, že si soukup přesvědčivé vítězství modrých kupuje za 100 mega. drahý, ale každopádně nekonvenční špás.
07. 07. 2009 | 16:30

Pepa Řepa napsal(a):

To suchánek
Může bejt.
Buldatra tomu říká: "Kurvítko".

Zcela zbytečná součástka, která způsobí rozklad systému, ihned po uplynutí záruční doby.

Může to být pračka i politická partaj. Typické "kurvítko" byl Vlastík ze Slaného. Co ten všechno nerozložil.
07. 07. 2009 | 16:35

Rumcajs napsal(a):

Když si představím,jak těžký vnitřní boj musela svést se svým svědomím ve věci třeba výstavby JE, aby sladila své představy a představy ČSSD, tak té holce vůbec nezávidím.

Každej druhej by skončil na práškách, ale ona ne. Je to zkrátka silná osobnost, která pro ČSSD odvede určitě veliký kus práce. Když už se to nepovedlo Brožové, tak snad ona bude slavit úspěch.
07. 07. 2009 | 16:51

jarpor napsal(a):

Rumcajs

A pak že nemá loupežnickej dobrý srdce pro žabky...

Eště nikdo se tý ubohý holky tak hezky nezastal...

:-))

Hezký den
07. 07. 2009 | 16:58

Konečný napsal(a):

Autore, konečně něco rozumného!
07. 07. 2009 | 17:32

skanzen napsal(a):

Pepa Repa:

Ani nevim, jestli podekovat za ty linky na tu skvelou obrazarnu ... to je prisernej kyc ... co me na tom ale desi nejvic je, ze nase pologramotna politicka elita rozdava tyhle patlaniny, jak tak koukam, kdekomu ... viz sekce Udalosti ... to vazne smrdi ...
07. 07. 2009 | 17:41

Skeptik napsal(a):

Tovaryš Zubov tože palkovnik.....????????
07. 07. 2009 | 18:02

Karel Bureš napsal(a):

Jnom je dobré promítnout si sociální sítě pana Soukupa a je zjevné, kdo za tím stojí. Ab to nebylo jen na paní Zubovové.
07. 07. 2009 | 18:32

JAVÍT napsal(a):

Pozor, neplést si pojmy přeběhlice a poběhlice !!
07. 07. 2009 | 18:36

Jirka napsal(a):

Z uvedeneho vyplyva: jestlize pan Soukup ma nos na investice, (v podnikani si patrne vede uspesne), pak se vyplati investovat cca 100 mil Kc do ziskani ministerskeho postu ve vlade CR. Kdyby to byl nejaky idealista, rekl bych si prepocital se. U pana Soukupa se ptam, jak to sakra chce dostat zpatky a jaka je marze, popr ziskova premie? Zubovou vem cert, to je jen nosic vody. Kde mam v tehle uvaze chybu?
07. 07. 2009 | 19:11

ok napsal(a):

Zajímavé čtení. Z pana Soukupa nejsem chytrý. Četl jsem nedávno interview s ním, kde se o oněch sto milionech veřejně zmiňoval. nevím, jak u nás, ale všude ve světě by byl po tomto rozhovoru spíše za hlupáka. Náhlé zbohatlictví je víceméně věcí náhod a štěstí. Tím spíše u nás, kde se narychlo rozdělovaly stovky miliard a zbohatlo kdejaké, s odpuštěním, nemehlo. Majetek podobných lidí nepřetrvá většinou déle, než jednu generaci. Eventuelní přínos pana Soukupa naší politické scéně nebude asi taky nic přelomového. Co se paní Zelené-Zubové týče, kteráu ž dnes v duchu rozděluje ministerské posty, mám za to, že i nejvěrnější příznivci pana Paroubka budou mít své výhrady. V jejím případě je tak nějak škoda slov.
07. 07. 2009 | 19:28

Jirka. napsal(a):

Souhlas s panem Hvížďalou,
obě strany, jak paní Zubová, tak ČSSD tuto transakci z důvodu pudu sebezáchvy.
Nyní jde pouze o to, zda jim prostí voliči na tuto vějičku skočí.
07. 07. 2009 | 19:29

PatientO.T. napsal(a):

Třeba Soukup ty peníze vůbec nemá. Snad budou vytaženy z nějaké tajné schránky (odměna za gripeny, např.), ale Soukup bude uváděn jako sponzor...
07. 07. 2009 | 20:12

Hurá napsal(a):

Dobře napsáno ! Já si ale myslím, že právě pan Rath do politiky patří.
07. 07. 2009 | 20:48

blue jay napsal(a):

Asi CSSD potrebuje penizky od Soukupa,

Prohra v Eurovolbach je pry stala minimalne 80 milionu. A ted jim nekdo nabidl Zubovou za 100 milionu. Kdo by to nebral. Jandak ale tvrdi ze nejde o penize ale o kvalitu. Pry Zubova je prinosem CSSD a Sobotka, Urban, Hasek...atd ji neznaj tak jako on. Pry ma i kulturni hodnoty a uz prestala mit roupy ohledne Temelina. Jandak by se mel stat predsedou CSSD. Je docela srandovni.
07. 07. 2009 | 21:11

Paterik napsal(a):

Inu za sto mega - co by si ji tam nedali, že? Socialistickodemokratické čelisti jistě za takové peníze skousnou ledacos.
07. 07. 2009 | 21:30

Jirka napsal(a):

Paroubek ztrácí podporu u svých členů, nedávno jsem mluvil ss současným poslancem ČSSD a tem mu nemohl přijít na jméno. Paroubek ztrácí půdu pod nohama a dělá jednu chybu za druhou. Jeho protikrizová opatření každý průměrný ekonom hodnotí jako škodlivá. Slibovat v současné situaci všechno zdarma nemůže, a to je jeho jediný program. Proto drtivě ČSSD prohraje volby.
07. 07. 2009 | 21:36

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 07. 2009 | 21:54

Jouda napsal(a):

Spousta voličů ODS má jasno v tom, že až Topolánek projede podzimní volby, tak musí definitivně odejít. Pro mnoho členů ODS je to přetěžký balvan, kterého se žel bez kruté porážky jen tak nezbaví (všimněte si té demagogie. Topolánek je první premiér kterého potupně sesadil parlament, a on je po té ostudě schopen místo odchodu do zapomění, ještě lhát jak byl úspěšný)
07. 07. 2009 | 22:43

tk napsal(a):

Takže křeslo ministra vyjde v ČR zhruba na 100M. Co vede člověka k tomu, aby se za takovou částku usadil v parlamentu, nedej Bože ve vládě ? Snad že se o 500M vsadil s nějakým podobně "úspěšným" kolegou, že to dokáže...Nuda je hroznej prevít...
08. 07. 2009 | 00:13

MELČÁK X ZUBOVÁ napsal(a):

Já se s komentujícími nemohu shodnout.
SZ opakovaně porušovala program, za který byla zvolena.
medvěd, radar...

Melčák tím, že zvedl ruku pro reformu veřejných financí, porušil program.

Zubová pádem vlády a ostatními hlasováními porušila čí program? Dokud jí to zdrav.stav, dovolil, volila snad Klause??? NE! Švejnara!

KDO JE TEDY PŘEBĚHLÍK?
08. 07. 2009 | 01:59

Kamil Nový napsal(a):

Nikdy jsem si nevšiml, že by paní Zubová řekla něco o rozpuštění DSZ. Zase jí něco někdo podsouvá. Paranoia kolem její osoby je trapná. Myslím, že může být pro soc.dem. posilou.
08. 07. 2009 | 05:02

Názor Jan napsal(a):

ZUBOVÁ BYL EXCELENTNÍ TAH ČSSD !
Je vidět, že mají zájem o nejlepší lidi. To se jim teda povedlo.
08. 07. 2009 | 07:00

Pavel napsal(a):

ČSSD potvrdila, že je to strana KORUPČNÍKU. Jak se projevuje jejich korupce ?
Dej půl mega a budeš druhý na kandidátce, a až se tam dostaneš tak vstoupíš do strany
Podepiš dluh vůči straně a budeš radním ve středočeském kraji .
Nech se podplatit a dej na volitelné místo bezcharakterního člověka , ale ten přinese straně výhody v reklamě.

Pracuješ pro prospěch strany a jsi bez majetku - nazajímáš nás, ale náš program (volební) je ukázat jak ODS rozděluje společmost.
08. 07. 2009 | 07:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
08. 07. 2009 | 09:04

karel napsal(a):

I love ZUBOVÁ !!!
08. 07. 2009 | 09:27

novák napsal(a):

Paní Zubová,držím Vám palce!
08. 07. 2009 | 09:29

karel matousek napsal(a):

I ja ljublju tovarisc Zubovovovu i jejo muza tovarisca Zubova.
08. 07. 2009 | 09:45

max napsal(a):

Jen by mě zajímalo, jak bude p.Zubová obhajovat za ČSSD dostavbu Temelína, což je priorita stínového ministra průmyslu Urbana.
Jestliže tvrdí,že jde dělat do ČSSD zelenou (v jejím dřívějším podání až extrémně zelenou,ale nic proti tomu) politiku, tak je buď bezpáteřní nebo naivní (slušně řečeno).
Až jí vedení ČSSD nakáže zvednout ruku pro dostavbu Temelína,tak jsem velmi zvědav na její reakci a komentář. Nebo že by poté za hlas pro nebo zdržení se koupil p.Soukup od p.Zubova další obraz za "reálnou" cenu?
08. 07. 2009 | 09:46

muno napsal(a):

Hvizdala je umelym produktem novinarske blbosti
08. 07. 2009 | 09:58

Jirka napsal(a):

Má zaměstnání politik. Takže je úplně jedno za který tým momentálně kope. Ale alespoň je to někdo na koho se dá dívat.
08. 07. 2009 | 10:02

Přesný napsal(a):

Skvělý článek Karle Hvížďalo,je to tak...
morálka je v České republice u politiků skoro nulová,nenosí se...
08. 07. 2009 | 10:07

Petr napsal(a):

Jak pejsek a kočička vařili dort.
Kromě jiného dobrého zamíchali do hrnce také Paroubka v Nových šatech, Temelín s Dukovanami, stínového ministra průmyslu a energetiky Urbana a Zubovou. Až se vše povaří pak vše ještě okoření křišťálovým Standou s Barkovou. Máme se na co těšit.
08. 07. 2009 | 10:31

JAHA napsal(a):

Ad: Hans

"Pane Hvížďalo, jste vůl."

Prosim, pozrite sa do zrkadla. A diskutujte podobnym sposobom s takymi, akych uvidite v zrkadle. Ak viete aj citat, pozrite si kodex tohto blogu. Nazory mozete mat ake chcete. Ale ak Vas minula slusna vychova, predtym nez nieco napisete, doplnte si aj tento rozmer.
08. 07. 2009 | 11:42

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("vůl"), který byl v rozporu se zdejšími pravidly, která jsou shrnuta v Kodexu diskutujících (http://blog.aktualne.centru...).

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
08. 07. 2009 | 11:56

kikina napsal(a):

Hvížďalův jednostranný, manipulativní, neobjektivní článek se záměrem poškodit p.Zubovou a ČSSD.
08. 07. 2009 | 11:59

Gambri napsal(a):

Gambri: Hvížďala, umělý produkt, do novin nepatří.
08. 07. 2009 | 12:02

topsik napsal(a):

Jistě, chápu. Přeběhlitství v době vládnutí ODS bylo OK! Nikdo z Vás (gumítků od Topola) tady nic nenamítal. Když to udělá strana z levého spektra, bude to její konec a všichni aktéři jsou budižničemové a zrádci! Kdo Vám to proboha může věřit? Zubová má blízko k ČSSD ( i to populistické triko jde omluvit). Ale např. Melčák se svými komoušskými názory (silnice se budou přecházet pouze ve skupince čtyř chodců a více :o) ), tak jestli ten procitnul, tak tomu může uvěřit pouze člověk s Topolánkovým myšlením (bez trenclí a se vztyčenou jedničkou). A prozatím, jako daňového poplatníka, mne nestála Zubová ani korunu. Ale ochranky Melčáka, Snítilého, Pohanky nás všechny stály milióny!
08. 07. 2009 | 12:11

Golem napsal(a):

Ta závist, pane Hvížďala, ta závist. Když vidím Vaše souputníky v parlamentu a senátu, myslím že by jim slušel Evropský parlament, nebo dokonce Olymp. Vy byste se k nim rád přiřadil, že. Nemáte ale Soukupa. Škoda.
08. 07. 2009 | 12:12

bob napsal(a):

U knížete je to samozřejmě něco jiného, že pane Hvížďala:-)
08. 07. 2009 | 12:14

John Cuckoo napsal(a):

Bohatstvi spociva v tom, ze si clovek muze doprat to co jini ne. Proc by si vlastne milionar nemohl vydrzovat poslankyni v parlamentu? Takova vydrzovana poslankyne verejne deklaruje sve vazby, nikoho neklame a neuziva zadne pokoutni prostredky. Volic vi na cem je a jestli je mu sympaticky pan Soukup a poslankyn, nic mu nebrani volit aniz je jimi jakkoliv klaman.
08. 07. 2009 | 12:15

Vanek napsal(a):

O létě, idiotech a socialistickém adrenalinu

Nervozita přechází ve vzteklou hysterii, jíž proslul zejména oranžový vůdce Paroubek, jenž se snaží nahradit ztracené příznivce i těmi nejpitomějšími experimenty. Kopancem přímo ukázkovým byly jeho nedávné námluvy s univerzální kariéristkou Bobošíkovou. Kdosi mu poradil (geniální manažer Tvrdík?), že když její Suverenita skončila v eurovolbách těsně pod magicko pětiprocentní hranicí, nebylo by marné nahnat její voliče do socialistické obory. I poslechl Paroubek té moudré rady a vyjel po Bobošíkové jako panic po učitelce sexu. Jenže to si dal! Za prvé ze samého vzrušení zapomněl, že Bobo loni v únoru »podržela« komunistům jako jejich prezidentská kandidátka, což je docela průšvih, když ČSSD zrovna prochází antikomunistickým obdobím, inzerujíc v novinách utrpení sociálních demokratů za rudé totality. Cele:
http://czech-bohemia.blogsp...
08. 07. 2009 | 12:16

ferry67 napsal(a):

Autorovi jako obhájce bývalé vládní koalice se pí. Zubová jevila jako statečná a loajální, když ještě v jejich barvách vstupovala. ale když pí. Zubové došla trpělivost s nehoráznými praktikami Topolánka a Bursíka a rozhodla změnit dress a to nikoliv v průběhu sezony (jako Mlčák, Pohánka a další přeběhlíci), ale v době kdy trh se změnou dresu je otevřený. vy, autore, věnujte pls. své řemeslo a psaní a nechte hodnocení na dobrý a špatné na voliče.
08. 07. 2009 | 12:20

Medikolog napsal(a):

Pane Hvížďalo, svoji stranickost nezapřete. Ale otázku politických kočovníků je třeba řešit po rakouskouhersku a všeobecně. Vůbec nevolit TOP 09, a u ostatních stran zařadivších ojedinělé politické kočovníky na volitelná místa pak buď odsunout kočovníky na nevolitelná místa udělením preferenčních hlasů kandidátům pod nimi, a nebo bude-li podezření, že ani toto kočovníky "nedeportuje" z Parlamentu, takovou stranu v daném volebním obvodě nevolit a dokonce volit tvrdě PROTI ní. Jako optimista věřím, že za 20 let desilusí čs. volič dospívá a přestane konečně aspirovat na titul mistra světa ve skoku na špek.
08. 07. 2009 | 12:22

Mája napsal(a):

Neznám nikoho, kdo by politice rozuměl tak málo jako paní Olinka. Navíc když to vezmeme od poáčtku to nedává smysl - podle mého byla nasazena do strany Zelených, aby ji nabourávala. Jejím manžel Zubov, takže by se vlastně měla jmenovat Zubovová, je členem ČSSD. To je trochu podezřelý. Kdyby byl v KDU, tak neřeknu, to je malá strana, ale ČSSD má příliš mnoho lobbyingové špíny na sobě..
08. 07. 2009 | 12:47

Koda napsal(a):

Ferry67:

co kdy udělala Zubovová dobrého? Přesvěč mě, že politice rozumí..
08. 07. 2009 | 12:49

Koda napsal(a):

Ferry67:

co kdy udělala Zubovová dobrého? Přesvěč mě, že politice rozumí..
08. 07. 2009 | 12:49

Lazišťan napsal(a):

Není to úplně košér úvaha - například to, že se ve sněmovně Olga chovala nevypočitatelně mohlo být minimálně v některých případech příznakem vlastní iniciativy, vlastního názoru. Politik je ale hodnocen i podle svých přátel a Soukup, Koval a Holubovci představují poněkud kontroverzní vedení DSZ. Ať již Olga naivitu předstírá nebo ne, ztrácí díky ní body a Soukupova podpora jí na autenticitě nepřidala. I z výtvarného hlediska poněkud ztratila výraz. Kdyby jí Soukup vyretušoval ještě deset let věku, musel by jí na billboardech přimalovat ještě dudlík a plínky.
08. 07. 2009 | 13:00

Lazišťan napsal(a):

Obávám se, že tato pátá kolona rozloží ČSSD, stejně jako již dříve vládu. O těch zelených, kteří za něco stojí, veřejnost vůbec neví a ČSSD pak usiluje jen o třeťotřídní uměle vyrobené politiky.
08. 07. 2009 | 13:07

Lazišťan napsal(a):

Za uvolnění místa Zubové prý dostal Ibl lukrativní nabídku. Tyhlety zákulisní kšefty spolehlivě ničí čestnou stranickou politiku a všem slušným členům jsou kálením do tváře. Ještě by mne zajímalo, jak se na své prodávané místo na kandidátce dostal pan Ibl.
08. 07. 2009 | 13:20

Charles napsal(a):

Pane Hvížďalo,máte to nějak popletené.Ta popletenost u Vás je však záměr.Velmi dobře víte,že pan Soukup nenabízel 100 milionů za dostání do sněmovny pro paní Zubovou,ale za VLASTNÍ OSOBU.V rozhovoru pro MF uvedl,že ta částka je jeho roční zisk a je ochoten ji věnovat na vlastní volební kampaň.Nicméně až do podzimních voleb se bude psát,že ty peníze dal na volební konto socanů.Už to bude žít vlastním životem,aby to ubralo této straně volitele.No,nic nového,jenom obvyklá novinářská práce,že,pane Hvížďalo,produkte instantní novinařiny?
08. 07. 2009 | 13:51

arlon napsal(a):

JP to zmáknul, je vidět, že v i RaJi občas pršelo.
Ona ta Zubová/Zubovová alias Zubova má přece jen více sexy vizáž než sám JP. Z toho vycházejte a mimochodem zlaťáky se hodí též, on ten předvolební guláš z vody uvařit nejde a Cetličkové musí mít na pivo i při dnešních cenách.
08. 07. 2009 | 14:09

ferry67 napsal(a):

Koda:
1) M.A.T. ex-vládě.
2) nenechala Bursíkovymi lidmi zastrašovat (hl.od té hejny K.J.)
3) nenechala od Topolánkých pěšáků korumpovat (den před hlásováním u M.D.)
4)
5)
..
..
mám pokračovat...
08. 07. 2009 | 14:09

citizen napsal(a):

Já myslím, že bude nejlepší, když nám budou velet Soukup, Roman, Babiš, Tykač a další rovnou, politiku bych do toho netahal (možná maximálně kryšku KGB). Jejich PR oddělení (GR) by ale měly ještě více zas.... blogy, abychom tu oligarchii zdárně dobudovali.
08. 07. 2009 | 14:43

ali napsal(a):

bob - kníže je nezávislý a naivně šel k Zeleným netuše, že červenají :o). Zubová to dokazuje a navíc někde musí tu tunu těch zubatejch billboardů vykázat
08. 07. 2009 | 15:16

HOE napsal(a):

Ať už souhlasím anebo nesouhlasím se všemi nebo některými Vašimi názory, pane Hvížďalo, fakta by měla zůstat fakty a neměla by být - doufejme nedopatřením - měněna.
Olga Zubová byla vyloučena ze Strany Zelených před shozením vlády.
Asi bych se neozýval, kdyby se tento lapsus neobjevil včera v Lidových novinách; ale tam jsem to považoval za vyloženě zlou vůli. U Vás mě to překvapilo, Váš názor přece nemusí být postaven na nesprávných faktech či snad (doufám že ne) na lži.
08. 07. 2009 | 15:47

ali napsal(a):

v roce 2003 - 2005 byla Zubová členkou ČSSD. Pak přestoupila k Zeleným, neboť prý oranžoví zčervenali. Posléze jí Zelení vyšoupli, tak založila novou, zelenou odnož pod oranžovým praporem, kterýtož vlaje zas pod rudým...no není to turisticky nádherné? :o). Ti se budou s Rathem doplňovat jako Sudoku :o)
08. 07. 2009 | 18:05

nejsem slepej napsal(a):

Zubejda nedostala hlasy a to i přes to, že do její kampaně rve prachy nějakej pitomec. Zubejda se cpe k Paroubkovi. Neuvěřitelnej vopruz. Věřím, že ČSSD prohraje volby a tohle jednání k tomu určitě směřuje. Pitomá nanynka opět přispěje k rozkladu, jak už to tak chodí. Paradoxně to ale tentokrát bude prospěšné, protože tratit bude ČSSD a to je moc dobře.
08. 07. 2009 | 18:09

mirek napsal(a):

Ta paní se prosím nejmenuje Zubová. Protože její manžel je pan Zubov, měli bychom ji důsledně psát "Zubovová". Ten zřetelně ruský tvar taky dobře ukáže, co se vlastně od ní dá kdykoliv čekat.
08. 07. 2009 | 18:15

Idealista napsal(a):

Nejlepším zaměstnavatelem je stát, proto je mimořádný zájem dostat se mezi vyvolené. Chce to zvolit stranu, třikrát vystoupit na schůzi, zaujmout očekávaným negativismem, upozornit na sebe, najít své mediální tvůrce. ASsi negativní schopnosti jsou klíčem vzestupu v politice, stranická kázeň nadevše. Marně přemýšlím, kdo do vysoké politiky se dostal pro své schopnosti a ne všehoschopnosti. No a p. Zubová me nestojí za komentář, takových tváří je více.
08. 07. 2009 | 18:18

stále rebel napsal(a):

Olgo, máš můj hlas.
08. 07. 2009 | 18:27

ali napsal(a):

mirek - v našich podmínkách Zubová. Pokud myslíš Zubovová, tak manžel by musel být Zubovov. A nebo Zubovovičová, Zubovovičovová - sakra! To je jako Šutr Šutrov Šutrovič!!! :o) Kdo se v tom má vyznat :o)
08. 07. 2009 | 18:40

stále rebel napsal(a):

Hvížďalo, jen drobné připomenutí.
To bylo mraky keců o tom, že má vládnou vláda bez důvěry, která se těšila podpoře sotva dvaceti procent a Fischer má dnes jak důvěru parlamentu, tak nadpoloviční důvěru veřejnosti.

Fischer boduje, jeho vláda má rekordní důvěru
http://aktualne.centrum.cz/...
08. 07. 2009 | 18:54

Bedra napsal(a):

Prostě bezcharakterní ženská...
08. 07. 2009 | 20:10

Nuba napsal(a):

Mirku,

odhaduji Vaše příjmení na Prdolín - podle toho také vypadá Váš příspěvek. Jste evidentně zastánce hluboké myšlenky, že člověk je tak blbý, jak blbě vypadá, případně se jmenuje - není-liž pravda ?

A hned je každému všechno jasné, vždyť všechno je tak jednoduché, stačí se podívat do jmenného seznamu a můžeme psát datábáze - rychle si to nechejte patentovat.
08. 07. 2009 | 20:21

Josef napsal(a):

Pene Hvížďalo napsal jste to skvěle. Blahopřeji Vám.
S úctou Josef Pospíšilík
08. 07. 2009 | 20:44

Hajný napsal(a):

to Nuba:
Ženichové necouvli?
08. 07. 2009 | 21:19

Tomas napsal(a):

Jako schopny byznysmen si pan Soukup jistě spočítal, jakou návratnost těch 100 milionů bude mít...
08. 07. 2009 | 22:04

Nuba napsal(a):

Hajný, ráda Vás vidím (čtu)

Před svatbou jsem jim ukázala dívčí pokojíčky v jejich původním stavu, bez příkras jsem zhodnotila povahové vlastnosti svých ratolestí a zcela vážně jsem jim oznámila, že pokud se i přes mé upřímné varování zaváží manželským slibem, tak pozdější reklamace již neberu.

V každé smlouvě přece bývá dovětek, že byla uzavřena na základě svobodné vůle, bez nátlaku a že smluvní strany byly seznámeny se skutečným stavem. Což se stalo, svědomí mám čisté. Teď je to celé na nich.

A taky jsem je poprosila, že skutečně všechno z jejich společného života vědět nepotřebuji. Že mi naprosto stačí, když mi na každou otázku odpoví, že je všechno v pořádku. Tak jsem to praktikovala já vzhledem ke svým rodičům, protože jsem věděla, že mají svých starostí dost a očekávají zprávy pouze dobré.

Těch špatných je v životě i tak dost. Zvláště letos je to přímo otřesné. V prvním pololetí v rodině dvě svatby a dva pohřby. A to nehodnotím klima ve společnosti ani změny klimatické, které nás přenesly do subtropů.

Tento rok je příznačný svými turbulencemi a změnami. A to žádá mít psyché v richtiku. A jelikož všechno souvisí se vším a ve zdravém těle zdravý duch, začínáme s manželem naprosto vážně vyrážet na tůry ať pěší či na kolech.

Zbláznit se prozatím odmítám, ačkoliv k tomu nemám mnohdy moc daleko.

Moc Vás zdravím a přeji, aby jakékoliv změny byly pouze dobré
08. 07. 2009 | 22:10

lenka napsal(a):

Velmi bych uvítala změnu ve vedení ČSSD. Snad k tomu po podzimních volbách dojde.
08. 07. 2009 | 22:33

Hajný napsal(a):

to Nuba:
Je vidět,že jste moudrá žena.Nakonec ani my jsme si to nenechali rozmluvit.A když člověk na konci bilancuje,tak přijde k tomu,že to bylo to nejrozumější co jeden v životě udělal.

Se sportem to moc nepřehánějte.Pamatujte,že sport je ta nejkratší cesta k trvalé invaliditě.

Blázni určitě nejsme.To jen svět okolo nás se dočista zbláznil.Na čas vypněte televizi a nečtěte noviny.Pomáhá to.
I já Vás moc zdravím a přeji vše nejlepší.Totéž přeji i Vašim mladým.A vyřiďte jim ode mne,že vzdává se při každém kopečku jen zbabělec.
08. 07. 2009 | 22:38

Luboš napsal(a):

Buď Hvížďalo v klidu? Paroubek, Rath i nakonec i Zubová budou v parlamentu. Budeš si muset najít jiné "důležité" téma :-)
08. 07. 2009 | 22:38

milan š. napsal(a):

Pan Hvížďala má pravdu, až na to, že sám je marketingový produkt. Stačí si přečíst jeho CV tady na blogu.
09. 07. 2009 | 00:09

Kybic napsal(a):

Loutka? Pokud se tím myslí agentka KGB řízená z Moskvy, tak máte úplnou pravdu.
09. 07. 2009 | 00:25

roln napsal(a):

Netvařme se, že ta naše politická scéna je kdovíjak úžasná. Myslím pane Hvížďalo, že frau Zubová docela dobře zapadá mezi ten ostatní póvl.....
09. 07. 2009 | 07:33

teď napsal(a):

Olga Zubová

Ta stará Milka! Tentokrát oranžová!
09. 07. 2009 | 08:14

Bard napsal(a):

Pane Hvížďalo, udělejte si pořádek v hlavě. Nebo, že by jste byl rodný bratr Zubové. Občas se podívejte co jste tady všechno nasmolil, nebo Vám jde jenom o to dodávat potravu pro zdejší papoušky? Člověk Vašeho formátu toho snad nemá zapotřebí.
09. 07. 2009 | 08:18

Jirka napsal(a):

No jo, zase jeden komentář na zakázku, tudíž o ničem. Asi ten looser nemůže najít práci, tak mu nějaká politická strana či jiný subjekt zaplatil za propagandu.
09. 07. 2009 | 09:10

Honza napsal(a):

Mně hlavně připadá skoro neuvěřitelné, jak tato učitelka ruštiny a její povedený společník (který si zjevně myslí, že za peníze může všechno)naprosto bezostyšně zneužili studenty a problém státních maturit ke své agitce. To je opravdu hnus.
09. 07. 2009 | 10:13

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden krubě urážlivý text ("kreatury"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
09. 07. 2009 | 10:14

Dan Macoun napsal(a):

To zdenek mihalco .Musím se smát :-)))Karikatura by prošla ? :-)))))
09. 07. 2009 | 10:23

Vladimír napsal(a):

Děkuji Vám pane Hvížďalo,mám úplně stejné pocity. Děkuji, že jste to napsal právě takto. Jen mi je líto, že ani volby nic nezmění (nebo, že by zázrak?). Mimochodem, v Praze je Zubová snad na všech nárožích. Výrobce samolepek na auta by měl namísto paroubka v přeškrntnutém kruhu začít dělat ve stejné značce Zubovou, aspoň někdo by vydělal (tedy pokud ty samolepky nědělá nějaká firma paba Soukupa-i tak se dá sehnat nějaký ten milionek).
09. 07. 2009 | 10:46

Hana napsal(a):

Tohle je už příliš - právě přišla ČSSD o jednoho voliče - a myslím, že jich bude víc. Smutné je, že zatím nemám alternativu - dělají prostě všechno proto, aby lidé k volbám vůbec něšli - nebo volili komunisty - na protest. To chtějí? Skvělé!
09. 07. 2009 | 11:12

Desiderius napsal(a):

Kde je Soukup? Jaká je jeho minulost? Jaké jsou skutečné důvody prapodivné podpory Zubovové? Zkoumá to BISka? Jaká je minulost ruského manžela Zubovové? Kdo to je?
09. 07. 2009 | 15:57

Jonáš napsal(a):

Vážený pane redaktore Hvížďalo
já nejsem klasicky závistivej Čech, ale Vám přiřčený titul "šilhavá mrtvola" Vám ze srdce závidím. A tak se táži, za jakých kautel bych jej směl také někdy používat, protože "dědek plesnivej" je proti tomu parvenue. Děkuji za eventuální odpověď. Jonáš
09. 07. 2009 | 16:52

IR napsal(a):

Všehoschopný, bezskrupulózní Soukup, bacha na něj, ten by šel i přes mrtvoly, snad by byl schopen souložit i s Kuchtovou, jen aby se dostal na ministerstvo...
09. 07. 2009 | 17:56

Sofi napsal(a):

Správně, pane Hvíždalo "loutka, kterou řídí někdo cizí". To je velice výstižné označení soudružky Zubovové. Je evidentní, kam nás taková individua jako Klaus, Paroubek, Zubovová, Soukup a řada dalších chtějí dovléct. Samozřejmě, že na východ. Neustále se to musí opakovat, aby i ten nejblbější volič pochopil a začal být ostražitý. Nikdo z těch, kdo takto i nadále projevují lásku "k velikému tomu tam dubisku" by si neměl škrtnout.
09. 07. 2009 | 18:04

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další dva hrubě urážlivé texty, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
10. 07. 2009 | 09:24

Honza999 napsal(a):

max

Dostavba Temelína je DRUHÁ nejzelenější varianta řešení energetiky.

Ta PRVNÍ nejzelenější varianta řešení energetiky je v podstatě její NEŘEŠENÍ - tedy zdražení elektřiny natolik, že nám bude stačit ta, kterou již máme (prostě jí neudeme schopni více koupit).

Středně velká tepelná uhelná elektrárna vypustí do ovzduší více radioaktivity, než celý (i případně dostavěný) Temelín, o milionech tun CO2 ani nehovořím.
13. 07. 2009 | 10:56

nora napsal(a):

Hvizdala je dementni dedek!
13. 07. 2009 | 22:28

petr napsal(a):

autor clanku je pseudonovinar
15. 07. 2009 | 02:47

Matylda napsal(a):

Zubová je ukázkou hamtivého hloupého jedince, který za každou cenu musí být v PS. Proč asi? Aby nemusela řádně pracovat a přesto měla slušný příjem, žít si jako prasátko v žitě, nebo aby měla přístup k různým st.zakázkám a tím k úplatkům? Každopádně si myslím, že patří(nyní) k těm hloupým stoupencům ČSSD, kterým pořád nedochází, co způsobili svrhnutím vlády v době evropského předsednictví. Takto poškodit vlstní zemi, to je přímo ukázkové diletanství, ne-li zase zrada a takovýhle jedinci přeci lidi nechtějí ve vedení státu? Nebo snad ano?
15. 07. 2009 | 10:12

Realista napsal(a):

Proč jste p. Hvížďalo se stejnou vehemencí neprotestoval proti přeběhlictví Melčáka a Pohanky?

Já Vám to řeknu: protože jste takový ten klasický český pravičák a tímto z Vás jen čiší Vaše politické sympatie.
15. 07. 2009 | 20:50

jitlka napsal(a):

starej Hvizdala uz cura mimo misu
17. 07. 2009 | 11:59

hugo napsal(a):

kvalitní pr agentura zná pouze 3 parametry:1.zadání2.finance3.bezpečnostní rizoko! a je možné ve svobodných a demokratických volbých zvolit kohokoli kamkoli!
18. 07. 2009 | 16:29

Olga Zubová napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,
nikdy jsme se osobně nepotkali, nemám na Vás žádný kontakt, proto si dovolím reagovat na Váš útočný článek alespoň takto.
Máte samozřejmě právo na vlastní názor, můžete volit slovní zásobu podle svého uvážení, výchovy i svědomí. Nemyslím si ale, že novinář může mystifikovat čtenáře nepravdivými údaji, jak se mu zachce a neměl by, myslím, ani urážet ty, o nichž píše.

Možná, že jste někde zaslechl lež o tom, že jsem založila nějakou stranu? To ne, pane Hvížďalo, ta strana vznikla bez mého přičinění, lidé, kteří ji založili, mi nabídli členství bezprostředně poté, co mě Bursík vyloučil ze Strany zelených. S lehkostí opakujete slova pana Sobotky o přeběhlictví, ale možná jste , pane Hvížďalo, přehlédl a přeslechl fakt, že jsem stále členkou DSZ a N I K D Y N I K D E jsem neřekla nic o tom, že by Demokratická strana zelených měla zaniknout. Je to stejný případ, jako když paní Hybášková bude na kandidátce KDU-ČSL. Také se jistě nechystá rozpustit stranu proto, že našla partnera ke společné kandidatuře ve volbách.

Také nemám, pane Hvížďalo, žádného manažera a pan Soukup nic „nenasypal“ do mé podpory ?! Stejně tak jako visely bilboardy s fotografiemi předsedů stran Topolánka nebo Paroubka v předvolební kampani do EP, visely i mé. Jsem předsedkyní DSZ a pan Soukup místopředsedou. Oba podporujeme a propagujeme stejnou stranu.
Vaše hodnocení mé práce v Parlamentu nekomentuji, každý si může ověřit mé legislativní iniciativy na webových stránkách PS. Možná je to málo………to řeknou voliči.
Opakujete fráze o loutkách , o jejich „řízení“……….. je to už trochu komické, poslouchám to stále dokola. A ještě k tomu v souvislosti s prezidentskou volbou ?! Nepomyslel jste nikdy na to, že se fámy kolem mé nepřítomnosti hodí někomu,kdo potřebuje odvést pozornost od svého neúspěchu? Položil jste někdy M.Bursíkovi otázku, jak zajistil podporu svému kandidátovi? Viděl jste výsledek hlasování? Ovlivnil by můj stodvanáctý hlas něco????

Pane Hvížďalo, nechcete mi příště radši zavolat a ověřit si fakta, abychom si nemuseli takhle vysvětlovat nedorozumění?
Já budu moc ráda.

Olga Zubová
18. 07. 2009 | 20:41

Bibi napsal(a):

Jen vůl vole vola volí, řekl kdysi Karel Čapek. Přeříkejte si to, až budete volit paní O.Zubovovou.
19. 07. 2009 | 09:37

Tomáš napsal(a):

Hvížďalo, kolikrát doma za den ,,Sieg hajluješ", ty dobytku z MfD
20. 07. 2009 | 02:56

Daniel SOLIS napsal(a):

Hvížďala a meze novinářské integrity.

Pan Hvížďala o paní Zubové v německém tisku bohužel mnoho informací tentokráte nenalezl a proto musel improvizovat a přednést veřejnosti soustavu nesmyslných odhadů sešitých dohromady horkou jehlou bulvární publicistiky opírající se o chabou berlu jeho pseudo-reputace. Znalec zákulisí by se tomu jen pousmál, kdyby takový výplach mozků reakcionářských kruhů srocujících se kolem Schwarzenbega, který je poslední nadějí Rockefellerovy Trilaterální komise nabubřelých finančních oligarchů snažících se o uchvácení totální kontroly nad dosud nepodmaněnými trhy a jejich protagonisty.

Trilaterální komise ovadá skrze několik málo německých rodin vlastnících téměř celý český mediální trh de facto výsostně veřejné mínění. Zbytek zvládne naše rádo-by-kníže samo s podporou svého účetního (a možná i krejčího) Bakaly.

Ostatní čeští věrní trilateralisté, Dlouhý, Kunert, Bakala a Vondra zatím spřádají velkolepé plány o tom, jak se jim bude vládnout, až jim nebudou stát v cestě ty nepříjemné překážky v osobě Olgy Zubové, jedinečné a s přehledem nejznámější a nejšarmantnější české političky, Soukupa, jejího mediálního stratéga s tahem na politickou branku a celé politické levice, která ne a ne upustit od slušnosti a akcentu na sociální jistoty, solidaritu a regulaci kapitalistického všepustošícího bezohledného trhu - zejména ve vztahu k nadnárodním entitám ovládaným právě oněmi nedotknutelnými oligarchy z trilaterální komise, "jenseits von Gut und Böse".

Jejich vlčáci placení z Fluchtkapitálu, věrni odkazu zasloužilých kolaborantů 2. světové války štěkají a štěkají. Ale je to jenom štěkot psa přivázaného na řetěz německého mediálního velkokapitálu. Nepomůže ani to, že se jmenuje Hvížďala.
Autor komentáře je asistentem poslankyně Olgy Zubové a členem zastupitelstva MČ Praha 1 za Demokratickou stranu zelených.
07. 08. 2009 | 22:45

MilanSkaje napsal(a):

je asistent a člen zastupitelstva DSZ.. a proto je jeho komentář objektivní a nezaujatý. Styl demagogie a překrucování skutečnosti v článku pana SOLISE je podle mého názoru naprosto typický například pro komunistickou Státní bezpečnost i pro "strážce pravdy" (nejen, ale především) totalitních režimů obecně. Skutečnost, že tento článek napsal zaměstnanec Zubové, která je se svou stranou DSZ součástí nekalé politické hry ČSSD, která se zase neváhá spojit právě s totalitní partají, je úsměvná. Použití nebezpečných, zprofanovaných a ve své době velmi oblíbených termínů jako "reakcionářský" a "velkokapitál" nabízejí alternativu, že Zubová má bývalé zaměstnance StB, respektive jejich pro věc nadšené potomky přímo ve svém středu.
14. 09. 2009 | 18:17

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 02:27

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 04:17

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 04:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy