Koho volit v říjnu 2009

18. 08. 2009 | 19:17
Přečteno 15639 krát
Koho volit, to je otázka, kterou dostávám v posledních dnech nejčastěji, a proto se pokusím na ni zevrubněji odpovědět v tomto komentáři.

Situace dvou největších stran, tedy ODS a ČSSD, je dva a půl měsíce před volbami přibližně vyrovnaná. Jejich preference se pohybují někde okolo 30 procentních bodů, například podle průzkumu STEM vede v červenci ČSSD, zatímco měsíc před tím tomu bylo opačně. Komunisté mají něco kolem 12 či 14 procentních bodů, lidovci v témže průzkumu získali 7,8 procentních bodů a TOP 09 pánů Schwarzenberga a Kalouska v průzkumu STEM získala 6,5 procentních bodů.

Podle jiných agentur má až 9,8 procentních bodů, což je vrchol, který kopíruje oblibu Unie svobody z roku 1998. Ta tehdy ve stejné době před volbami dosáhla až 18 procentních bodů, ale pak klesla a její preference se ustálily na 8,6 procentních bodech, které získala i ve volbách. I kdyby se podobný pokles opakoval, s největší pravděpodobností se tento nový politický subjekt do parlamentu dostane.

Ostatní politické strany mají dohromady podporu pouhých 5,3 procentních bodů, což znamená pokles podle STEM skoro o tři procentní body. Z toho je evidentní, že u veřejnosti malé a ne moc známé či rozhádané strany ztrácejí.

Z těchto čísel lze usuzovat na několik variant: Buď by mohla vzniknout skrytá koalice sociálních demokratů s komunisty, protože otevřenou koalici zatím Bohumínský sjezd ČSSD zakázal a protože se tyto strany zásadně liší v přístupu k NATO a Evropské unii. Že by se k sociálním demokratům, kteří by tiše vládli s komunisty, připojila KDU-ČSL (která je proevropská a pro NATO), lze v tuto chvíli rovněž vyloučit. S ČSSD ji spojuje jen sociální politika.

Nebo by mohla vzniknout pravicová koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, v níž by KDU-ČSL stála nejvíc vlevo a zmírňovala některé silně pravicové představy o tom, že každý se má postarat sám o sebe. Tuto variantu by si nejspíš zavinila do jisté míry i sama sociální demokracie, která od sebe verbálními nevýkony pánů Paroubka a Ratha odradila řadu přemýšlivějších voličů: Paroubka s Rathem rozhodně volit nechtějí, jak na to upozornil v Právu Alexandr Mitrofanov, Topolánka díky nízké sociální inteligenci, jak trefně poznamenal pan Nečas, také ne. Takže budou volit nejspíš TOP 09, která si jako nemasová strana může nejvíc dovolit pojmenovávat problémy naší politické krajiny - hovoří o privatizování veřejné moci a napichování žil politiků nezodpovědnými lobbisty, kteří inkasují peníze i za projekty, které se z nějakých příčin nepodaří prosadit.

Poslední varianta, o které se buď nejvíc hovoří, nebo se jí nejvíc straší, což využívají hlavně malé strany (naposled třeba zelení pana Lišky) je velká koalice. Ta ale představuje tradiční problém české politiky již od roku 1861, kdy se politika začala formovat tím, že si založila jen jednu stranu, a sice Národní. Podobně jsme se chovali v roce 1938, 1948, 1989, kdy jsme založili Občanské fórum, ale i v roce 1998, kdy vznikla tak zvaná opoziční smlouva. Demokracie jako složitého projektu se zřejmě stále bojíme. Nebezpečí tohoto modelu je v tom, že odbourává kontrolu vládnoucí strany či vládnoucí koalice, a tím otevírá největší prostor pro klientelismus a protekci.

Pan Kalousek to artikuloval přesně - když řekl, že politik má být zástupcem neorganizované většiny obyvatel. Je-li tomu opačně, zastupuje-li zájmy organizované menšiny, stane se de facto zaměstnancem organizované menšiny a dochází k privatizaci veřejné moci.

Za této situace je tedy evidentní, že obecný zájem občana by měl být na tom, aby nemohla vzniknout velká koalice. Tedy aby mohl fungovat systém kontroly moci alespoň ve vrcholné politice, když už na krajské úrovni v některých krajích velké koalice ve skutečnosti léta vládnou a veřejné zakázky si tito straníci „spravedlivě“ rozdělují mezi sebou bez řádných výběrových řízení.

Velká koalice tedy představuje v naší politické krajině za dané situace tu nejhorší variantu a měla by být tím nejnouzovějším řešením, jako tomu bylo v Německu po minulých volbách, kde se demokratické strany pokusily zabránit vstupu do vlády postkomunistické levici pánů Gysiho a Lafontaina. V Rakousku se sice tato varianta opakuje častěji, ale tam alespoň dobře fungují již od Rakouska-Uherska nezávislé soudy, které největším excesům dokáží zabránit. Naše situace, jak dobře víme minimálně od doby pana Čunka a tzv. justiční mafie, je jiná a nová ministryně spravedlnosti, byť v úřednické vládě, to jen potvrzuje.

Za takové situace se mi zdá, že každá volba, která nepovede k vytvoření velké koalice je lepší, protože dává možnost opozici pojmenovávat chyby vlády a eventuálně vyvolat předčasné volby, což velká koalice nedovoluje. Proto by měli ti, co váhají, spíš volit menší strany, nebo tu, která je v největším ohrožení, že se tam nedostane, ale ještě má reálnou naději se dostat do parlamentu.

Volit strany, které předem nemají vůbec šanci se dostat do parlamentu, je stejné jako nejít k volbám a zbavovat se odpovědnosti za další osud země. Rozumní a váhaví či nespokojení voliči v těchto volbách by tedy neměli volit svou nejoblíbenější stranu, ale svou volbou podpořit parlamentní systém, který zajistí kontrolu výkonu moci.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marf napsal(a):

Volit bychom měli jít všichni malé strany, pokud nějaké v našem dosahu jsou.

Neboť na to se přesně ti velcí, kteří se "živí" politikou 20 let v kuse a nikdy nic jiného po pádu komunismu ani ještě nedělali!!, spoléhají - na masáž že cenu má pouze hlas pro modrou nebo oranžovou barvičku.

Jsou i jiné barvičky, dvacet let čumíme v televizi asi na 15 ksichtů, které nám pořád slibují, co pak nesplní - viz ODS a její modrá šance, ze které se pak ukázala pouze "šance pro vysokopříjmové", a na druhou stranu neochota CSSD dělat větší reformy, protože ten systém ještě deset dvacet let přece vydrží.

Nelíbí se mi to.

PS: nejsem příznivec ani jedné z "vmasážovaných" barviček.... ale ani nejsem jejich fanatický odpůrce. Ty strany jsou si podobné v 90% věcí, jen to NEMOHOU přiznat veřejně.
18. 08. 2009 | 19:28

Monika napsal(a):

Bezva, pane Hvížďalo. Ale při vyjádření preferenčního podílu té které strany užíváte mylně (a dost nesmyslně) PROCENTNÍ BODY tam, kde mají být údaje podílů v PROCENTECH. Pro Vaši informaci:

Pokud se má vyjádřit ZMĚNA nějakého údaje uvedeného v procentech, je třeba zřetelně rozlišit, jestli tuto změnu vyjadřujeme v procentech původní základní hodnoty, nebo v procentech procentní hodnoty. Např. pokud v situaci, kdy sazba úroků činí 20 %, někdo řekne, že „úroky vzrostou o deset procent“, může to znamenat dvě odlišné věci:

1. Úroková sazba vzroste na 22 % – tzn. původních dvacet, plus deset procent z dvaceti.
2. Úroková sazba vzroste na 30 % – tzn. původních dvacet, plus deset, o která mají vzrůst.

Tyto významy jsou evidentně zcela jiné a je třeba je důsledně rozlišovat. V praxi často rozlišovány nejsou, což vede k některým matoucím nebo chybným vyjádřením. K rozlišení se někdy používá termín procentní bod. Ve větě „úroky vzrostou o deset procentních bodů“ je pak myšleno zvýšení o deset procent původního základu (ve výše uvedeném příkladu o druhou variantu).

http://cs.wikipedia.org/wik...

Nebo také článek „Procento, nebo procentní bod? Rozdíl existuje - a velký“

http://aktualne.centrum.cz/...
18. 08. 2009 | 19:35

Béda napsal(a):

Autor,

když to vemu podle volebních preferencí:
- máme zde 5 poiticky etablovaných stran:
ODS a ČSSD, které jsou víceméně vyrovnané, známé a přibližně stejně politicky profláknuté a jejichž volební výsledek závisí pouze na momentálních slibech, špinavém prádle, které na sebe vytáhnou a zkušenostech voliče s plněním jejich volebních programů
- pak zde máme KSČ, která si od sametu nelízla, má stabilní voličskou základnu, silně počramocenou minulost, nikdo netuší jak by plnila volební sliby a nelinou se za ní žádné posametové skandály
- pak zde máme KDU, kterou opustil bratr Kalousek, sestra Parkanová a spol.. Tato strana se volebně spojuje se stranou EDS p. Hybáškové, která má jako prioritu řešení vztahů v blízkovýchodní oblasti. Otázkou je - bude tato volební koalice nucena naplnit 5%-tní volební kvorum pro každou dílčí stranu? Jestliže ano, pak předpokládám, že se do sněmovny ve volbách nedostane.
- pak zde máme stranu černého koně minulých voleb - Bursíkovy zelené, což je prozatím B tým ODS. Tito po odstoupení p. Bursíka z čela, opuštění vůdčími spřízněnými politiky - K. Schwarzenbergem, J.Štětinou ... a po zkušenostech voličů z minulého povolebního období jsou takřka outsiderem příštích voleb

Pak zde máme velice medializovanou a favorizovanou Bakalovu stranu Bácsů, Sinhů, nezištných veterinářů, exbratrů Kalousků - čili "nejlepších" kasírministrů a náměstků ministra obrany, nejlepšího ministra zahraničí o zahraničněpolitických úspěších kterého nikdo nic neví a politických recyklátů, odpadlíků různých existujících a zkrachovalých politických stran.
Tato strana staví na známých medializovaných osobnostech a na "tradici", "odpovědnosti" a "prosperitě", které neexistují. Nikdo přitom ani nezná její volební program.

A pak je zde celá řada malých a nověvzniklých stran, o kterých vskutku nikdo nic bližšího netuší, které se liší víceméně pouze sliby a ze kterých si některé daly do čela mediálně známé osobnosti.

Račte si vybrat z bohatého menu.
18. 08. 2009 | 20:04

Jirka napsal(a):

Přesně tak, jde o to, aby se nůžky mezi ODS a ČSSD na jedné straně a lidovci, zelenými, příp. TOP 21 na straně druhé co nejvíc uzvařely. Nejde přece o to, která strana vyhraje, ale o to, aby v součtu neměly zmíněné dva subjekty takovou většinu, která by jim dovolila dělat si, co chtějí. Éra opoziční smlouvy, která se s námi táhne dosud (všelijaká bratrstva, ať už ekomonická nebo třeba vytvořená za účelem ovládnutí mediálních rad) jsou tím nejděsivějším úkazem naší demokracie (dvacet let po pádu komunismu). Bohužel ODS a ČSSD mají už tradiční taktiku, kdy mobilizují jeden proti druhému... A média jim v tom pomáhají. Vytváří se tak ve výsledku dojem, že záleží na tom, která strana volby vyhraje, a mnoho voličů pod vlivem jakési davové psychózy to chce "nandat" tu Paroubkovi, tu Topolánkovi. Přitom oba dva se přes prostředníky dokáží v lecčems dohodnout, a to i v těch nejhanebnějších věcech (např. emisní povolenky, složení mediálních rad, jiná podpora ČEZu, setrvání Vesecké... atd.). Bohužel v psychologii malého českého člověka je už tradičně přítomen onen prvek příklonu k silnému. Českým lidem se líbí zapojit se do hry o vítěze. Kdo z nás chce být loser? Všichni jsme radši ti silní, ne nějací outsideři, neduživí sedmiprocenťáci.
Velkou roli hrají též průzkumy. Jakmile se nějaká strana ocitne těsně před volbami pod pěti procenty, už jí pak není pomoci. ("Hlavně aby můj hlas nepropadl!") Skutečnost, že se jedná nezřídka o průzkumy pochybné, stejně jako skutečnost, že jde o preference, nikoli volební modely, tedy že jsou v nich zahrnuti pouze rozhodnutí voliči (kterých je jen malá část), těmto lidem nedojde.

Osobně bych si přál, aby ty momentálně slabší strany se co nejvíc přiblížily zmíněným dvěma. Abychom tu v příštích volbách měli třeba čtyři devatenáctiprocentní strany. A v těch následujících volbách aby "dvěma velkými stranami" byly už nějaké jiné. Třeba zelení a lidovci (TOP 09 na mě nedělá dojem - jsou v něm pochybní Kalousek a Šustr; už jen to, jak oba protežovali Sazku... ale zdaleka ne jen to; a skutečnost, že se Karel Schwarzenberg zamiloval do "stejného smyslu pro humor" Miroslava Kalouska, a sehrává tak velmi nešťastnou roli raziče cesty pro nedůvěryhodné lidi, na to nic nemění.)
Je to ale při mediálním a ekonomickém vlivu oněch dvou momentálně "velkých" stran vůbec možné? A je to možné při psychologii průměrného Čecha?
18. 08. 2009 | 20:31

Jirka napsal(a):

TOP 09, omlouvám se. Ale myslím, že jde o podstatu, o obsah - a ten se skládá z Kalouska, Šustra apod.
18. 08. 2009 | 20:33

veverka napsal(a):

Tak já budu volit jen tu stranu,která je jasně a zásadně proti vybudování americké základny na území ČR,proti naší účasti na okupační misi v Afghánistánu a která má zároveň jistotu že se dostane do parlamentu.Jediná strana která toto splňuje je KSČM.
18. 08. 2009 | 20:38

radek napsal(a):

Zdravotní péče všude na světě má své limity

http://blisty.cz/sendart.rb...

Zuřivá kontroverze v USA o zdravotnictví vyvolala v Británii pobavení i rozčilení. Britové si rádi na své státní zdravotnictví stěžují. Avšak nahradit zdravotnictví, jehož služby jsou zdarma, americkým systémem soukromých pojišťoven, by Britové považovali za něco naprosto šíleného, píše v deníku Financial Times komentátor Philip Stevens.

Jak vědí britští konzervativci, jen naznačit, že by chtěli zprivatizovat zdravotnictví, by znamenalo volební likvidaci jejich strany.
18. 08. 2009 | 20:45

Brada napsal(a):

Přemýšlivý volič bude volit nejspíš TOP 09 ? Takže ostatní, co tu stranu nevolí , budou zřejmě nepřemýšliví ?
Pan Kalousek je totiž zase schopen zapřemýšlet o koncepci menšinové vlády s ČSSD za podpory komunistů. Proč né , když zase " voliči nešťastně rozdají karty ",jako v roce 2006.
TOP 09 ? Nová kára pro podzim 2009, vystavená na Autosalónu léto 2009 ? Ovšem při bližším ohledání sestavená zase ze starých dílů a motoru. To vozidlo asi nepojede, jako nové auto,jedině z kopce. A jedním z řidičů paní Vlasta Parkanová - OF-1989, ODA-1991, KDU-ČSL-2001,
a teď TOP-09-2009. Čert ví , čím pojede příště.

Béda
Menu je opravdu bohaté , ale stejně bude hodně hostům špatně. Čistota české politické kuchyně,jak známo, nic moc
18. 08. 2009 | 21:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad béda, jak už pravděpodbně zde taky zaznělo tak 10 milionů českých géniů pochopitelně vyžaduje minimálně 10 milionů politických stran, přinejmenším aby byl po hospodách klid...
Jinak, veverky všech zemí spojte se.., to už tady taky bylo a všichni víme, jak to s těma narezlýma a jejich iljičovinama dopadlo...
Howgh, mí rudí mi rozumějí..
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://www.ateo.cz/f/images...
18. 08. 2009 | 21:10

Rejpal napsal(a):

"Malou stranu" bych volil jedině za předpokladu, že zaručeně zůstane po volbách jako "nezávislá" v opozici.

Jinak nemá smysl volit stranu, která se po volbách přidá k některé ze dvou "velkých stran". To je lepší volit přímo "velkou stranu" a vybrat si alespoň pár jejich kandidátů na volebním lístku.
18. 08. 2009 | 21:31

Jan napsal(a):

No, takže doporučení je nevolit ODS a ČSSD a místo toho volit TOP 9? To myslíte vážně pane autore? /S úctou/
Jestliže velké ODS a ČSSD jsou korupční, je nová "malá" TOP superkorupční.
Ať mi někdo ukáže většího gaunera v naší politické reprezentaci, než je pan Kalousek.
Topolánek, POaroubek, a myslím , že ani takový frajer jako Gros mu podle mého nesahají po kotníky.
A ona proklamovaná procenta jen dokazují jak fungují naše agentury pro výzkum veřejného mánění - kdo jim zaplatí, ten má procenta.
Viz minule SZ, za peníze ODS.
Tyhle peníze budou od stejných lidí, neb zdanění bohatých je třeba zrušit a veřejné zdravotnictví je třeba zprivatizovat. Jinak bídně zhyneme , jako nebozí Maďaři.
Naším vzorem je Kalifornie. Kulturně a mentálně k ní přeci máme blízko. Nebo ne? Mirku, Tomáši, Ivane...
18. 08. 2009 | 21:37

Jan napsal(a):

No a radar jako volební tema?
Pro koho a proč?
http://www.novinky.cz/zahra...
18. 08. 2009 | 21:42

Admirál napsal(a):

Pan Hvížďala stejně jako pan Urban na dnešním blogu věnovaném korupčnímu skandálu v Antilách a česko - slovenským souvislostem ohřívají polívčičku TOP 09 a svorně kladně zmiňují bratra Kalouska jako rétora pozitivní změny. Z toho postupu je vidět, že se valstně jedná o účelovou předvolební agitku.

Pan Hvižďala cituje: "Pan Kalousek to artikuloval přesně - když řekl, že politik má být zástupcem neorganizované většiny obyvatel. Je-li tomu opačně, zastupuje-li zájmy organizované menšiny, stane se de facto zaměstnancem organizované menšiny a dochází k privatizaci veřejné moci."

Pan Urban také cituje: "Mimo naše hranice se díky bartolomějské noci karibské korupce daly do pohybu síly a zájmy, na které by parazitní český spolek přátel státních aktiv a regionální oligarchie, které si, slovy Miroslava Kalouska, zprivatizovaly veřejnou moc, poprvé nemusely stačit."

Asi žuji v jiném státě než pání komentátoři Hvížďala a Urban, nebo se páni komentátoři čerstvě přistěhovali do Čech a neznají reálie.

Ptám sea co udělal pány Hvížďalou a Urbanem kladně zmiňovaný tehdy ministr financí M. Kalousek, proč neusiloval o získání podkladů o kontech v Lichtenštejnsku (vztaženo k blogu pana Urbana)? Nyní, jak píší páni komentátoři, si stěžuje na tom, že moc byla již privatizována.

M. Kalousek byl v téměř všech polistopadových vládách, co udělal proti privatizaci moci? kde se ozval? Že bych ho přeslechl? Politik s jeho přehledem nemohl nevědět.
18. 08. 2009 | 21:44

Fantom napsal(a):

Tak především je potřeba rozpustit ODS. Tak zkorumpovanou a špinavou bandu nenasytných hrabošů je konečně potřeba odhalit a poslat do chládečku. Byl by to asi jako norimberský proces. K tomu je potřeba volit komunisty, kteří tuto bandu zlodějů odstraní.
18. 08. 2009 | 21:50

David napsal(a):

ODS zdiskreditovala slušnou pravicovou politiku.

Upozorňuji včas všechny potencionální voliče ODS. Pokud ODS vyhraje volby, tak nám všem „zakroutí krkem“. Vzpomeňme si jak Topolánek před volbami 2006 řekl: „Kdybychom voličům řekli, co chceme udělat po volbách, tak by nás nevolili.“ Zdravotní poplatky jsou tomu důkazem.

Jsem si proto téměř jist, že pokud ODS vyhraje volby, tak se nám všem bude ještě vysmívat do očí, že má od voličů dostatečně velký mandát ke všem těm „reformám“. A nám už zbudou jen oči pro pláč.

Budeme zase podvedeni!

Že se kandidáti ODS na billbordu ukázali v plavkách, to je důkaz naprosté degenerace ODS – nemá žádný slušný program. Falešný a prázdný Topol infikoval svoji prázdnotou celou ODS.

Zcela jednostranné zvýhodňování a vychvalování TOP 09 v médiích jen ukazuje na mravní bídu, ke které naše média dospěly za 20 let po listopadu.

Sami si odpovězme na otázky.

Proč vznikla strana TOP 09?

V čem se TOP 09 chce odlišovat od ODS?

Ať si každý volič odpoví sám zda zná na tyto jednoduché otázky odpověď.

TOP 09 je pokračováním současné politiky ODS jen v bleděmodrém.

TOP 09, to je jen další podvod na voličích. V případě, že se TOP 09 dostane do Sněmovny, tak se spojí s ODS a Kalousek vytlačí Schwarzenberga z pozice předsedy. Ten odstoupí tzv. „ze zdravotních důvodů“ a předá své žezlo Kalouskovi. TOP 09 má obelhat jen tu slušnější polovinu pravicově orientovaných voličů, aby neodešli k jiným menším stranám. A pan kníže Schwarzenberg, ten mne zklamal, když se smířil s předběžným vyjádřením (chybělo asi 700 stran spisu) světoznámé firmy Kroll, že Čunek si mohl ušetřit milion korun z nadstandardních cestovních náhrad. Přitom firma Kroll neměla k dispozici cestovní účty, ale vycházela jen ze svědectví ředitele podniku, ve kterém Čunek pracoval.

TOP 09 - Stále platí, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Právě v TOP 09 je na můj vkus těch starých psů až příliš. Všichni měli dost času a prostoru, aby za ty roky v politice ukázali co umí.

Pan Topolánek společně s panem Kalouskem s námi voliči zase hrají falešnou hru. Proč pan Topolánek nepřesvědčil svého kamaráda Kalouska, aby vstoupil přímo na kandidátku ODS a netříštil tak zbytečně pravici? Každý dnes už ví, že pokud by se TOP 09 dostala do sněmovny, tak zcela jistě vytvoří koalici s ODS a dříve nebo později se stejně s ODS sloučí. Vzpomeňme si na Topolánkův vztyčený prostředníček – „Kalousku jsi jednička.“

Kapři si sami rybník nevypustí. Musíme jim ho vypustit my, voliči, při nadcházejících volbách.

Takže k čemu jsou dobré tyto falešné hrátky?

Jediné řešení vidím v tom, abychom přesvědčili voliče, aby místo ODS a dalších parlamentních stran volili malé neparlamentní pravicové strany, a tím dali tak šanci úplně novým lidem.

Proto nevolme ODS! Volme malé pravicové strany! Zkusme to! Změna je nutná!

Je potřeba při tom 20. výročí listopadové sametové revoluce ukázat, že stále nejsme malé děti a že jsme bojovali za jiný politický systém, než v jakém jsme skončili, jak výstižně současnou situaci popsal Václav Havel.

Pan Alexander Tomský napsal: 05.08.2009: Romanovo Čezko – kleptokracie nebo plutokracie?

„Mějme se však na pozoru. Budou nás přesvědčovat, abychom nezahazovali svůj hlas (5% strop), budou tvrdit, že hrozí destabilizace systému. Proboha jakého, je-li založen na korupci? Budou dokazovat, že malé strany neznáme. Nevadí, jde přece hlavně o to, zbavit se těch, které známe až příliš dobře. Budou hlásat, že se stejně nic nezmění.

Mějme naději, že se v srdci voliče opět po dvaceti letech vznítí vzpoura. Nemusí už do mrazu na náměstí, stačí, aby vstal z pohodlné lenošky a volil jinak. Aby si připomněl dictum zakladatele státu – nebát se a nekrást. Aby si uvědomil, že ideálem demokratického občanství není nic jiného než ustavičně a tvořivě obnovovat stát.“ Konec citátu.

Jediný, naprosto jasný závěr, který je nutno vyvodit je:

rychle se poohlédnout po neparlamentních stranách, a těm pak dát svůj hlas ve volbách.

Prostě - ani jeden - hlas těm zkorumpovaným, jako jsou především ODS a ČSSD.

Je nezbytně nutné ZPŘETRHAT ty jejich mafiánsky prorostlé vazby, protože se jinak u nás nic nemůže změnit k lepšímu.

Politická mapa České republiky se nezmění pokud voliči nedostanou ODVAHU volit neparlamentní strany.

Výběr politických stran už máme dostatečně velký.
18. 08. 2009 | 22:22

Gerd napsal(a):

Pane Hvížďalo,
hezký rozbor, ale přeci jen na závěr poznamenaný duchem "pravdoláskovců". Mám na mysli ten politický recyklát zvaný TOP 09. Pro mnohého voliče je nepřijatelná KSČM, ODS i ČSSD. Lidovci mají svou volební základnu a už se holportovali s každým - včetně komunistů díky snaživému bratru Kalouskovi. Korunu nasadilo spojení s Hybáškovou a poměrně nechutná tahanice, v kterém kraji bude kandidovat za lidovce. Doufám, že voliči v Hradci Králové a okolí budou mít dost soudnosti a KDU-ČSL nebudou volit vůbec.
A na závěr ten politický recyklát TOP 09! Tak ten ani náhodou! Ta parta přeběhlíků ze všech možných stran se už mnohokrát předvedla a důvěryhodní nejsou ani trochu. Nikdy nebudete mít jistotu, s kým sestaví vládu. Třeba Kalousek zopakuje politický veletoč a bude vládnout s komunisty? Už nám to jednou předvedl. A Schwarzenberg to uctivě zaspí nebo okecá, jak Čunka.
Chápu, že směrem k TOP 09 tíhne Vaše srdce, ale tahle strana fakt není žádnou alternativou. Je to jen důsledek nadějí lidí zklamaných politikou a znovu a znovu opakovaně zklamaných OH, ODA, US, US-DEU, Čtyřkoalicí, Stranou Zelených a nyní budou stejně zklamáni TOP 09. Havlův polibek smrti je neomylný a TOP 09 jej dostal plnou měrou. V těchto parlamentních volbách se asi do Sněmovny dostanou, v těch dalších končí v propadlišti dějin - neúprosný a tále opakovaný vývoj.
A pro všechny, kdo Schwarzenberga představují jako velkého zachránce a skvělého hospodáře. Zkuste si něco vyhledat, jak tento pán zprivatizoval Teslu Blatná. Ten podnik šel do kytek za značného nezájmu a hosúpodářkých schopností p. Schwarzenberga.
18. 08. 2009 | 22:28

SuP napsal(a):

veverka -
To jste nemusel. My to o Vás všichni dávno víme.
Na druhé strane dlužno ocenit, že top zase tak moc neokecáváte.
18. 08. 2009 | 22:34

Rumcajs napsal(a):

Já bych volil ty slušný zloděje.
Těch neslušných zlodějů včele s Paroubkem už mám plný zuby.
18. 08. 2009 | 22:42

Rumcajs napsal(a):

veverka:

Blbej jseš na to dost. Akorát si nenamlouvej, že zrzavá je rudá.
18. 08. 2009 | 22:45

Gerd napsal(a):

Rumcajsi,
jediný slušný zloděj byl právě jen Rumcajs v Jičíně. Všechno ostatní je verbež ... Není moc rozdílů mezi modrým a oranžovým zlodějem, oba k zlodějně mají podobně pitomé výmluvy.
18. 08. 2009 | 22:49

Rumcajs napsal(a):

Gerd:

Díky !
Jinak máte samozřejmě pravdu.
18. 08. 2009 | 22:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, chlapci milí co takhle zajít na nejbližší policejni služebny, když už máte ty tuti poznatky o těch šílených rozkrádačkách, a tam to pěkně zatepla, však víte co. Je to mimochodem i vaše občanská povinnost.
A když nic dohromady nevíte, tak už proboha přestaňte jepepe blbostma zatěžovat fora, protože minimálně dvatisícelet my okolní víme, že furt se krade a furt je z čeho.., a taky že lidi lžou a lezou po sobě..nihil novi.
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://www.ateo.cz/f/images...
18. 08. 2009 | 23:11

Deny napsal(a):

Je třeba volit jen a právě nové malé strany, Dát šanci jiným. Když to udělá většina, tak snad nastane nějaká pozitivní změna k lepšímu
18. 08. 2009 | 23:18

Brada napsal(a):

Deny
To se stalo třeba při Krajských volbách Karlovarského kraje.
Zkusili jsme změnu , někteří z nás volili Alternativu pro kraj.
Ta dostala 9,90% hlasů. Slušné. Jenomže pak stejně došlo k domluvě mezi ČSSD 31,40%, ODS 18,10% , Doktoři za uzdravení společnosti 9,60%. Výsledek mimo naše přání.
Ale přeci jen , nové subjekty Doktoři a Alternativa dostaly pomalu po 10 % hlasů.
19. 08. 2009 | 00:00

Pepa Řepa napsal(a):

Veverko, veverko
smutný konec, řekl bych.

A co kdybychom v Balbínce založili anarchistickou frakci?
19. 08. 2009 | 07:32

typro napsal(a):

Chtěl bych volit stranu, která chce jednotnou daň, hospodaření s co nejmenším dluhem, malým státním aparátem, orientovanou k USA a jejím spojencům. Co nejméně mě otravující při vládnutí. Je tu taková ? Poraďte.
19. 08. 2009 | 07:55

Petr napsal(a):

Volit? Koho? Jestli někdo zná současnou, českou politickou stranu, v níž jsou ve většině čestní, vzdělaní, pracovití, nezkorumpovatelní, osvícení, schopní, spravedliví a ještě jednou čestní lidé, prosím sdělte ji veřejnosti. Budeme ji volit.
19. 08. 2009 | 08:18

veverka napsal(a):

Pepa Řepa
neřekl bych smutný,spíš realistický.Ty snad znáš nějakou jinou stranu,která je proti radaru a proti naší účasti v Afghánistánu?Mě už ty antikomunistické kecy v médiích nebaví a když holt není u nás klasická levicová zelená strana západního střihu,tak to tam hodím komárům.Jinak nevím proč zrovna "anarchistickou frakci",to sis mě asi hodně špatně zaškatulkoval.
19. 08. 2009 | 08:30

Čochtan napsal(a):

Na veverky stačí vzduchovka. Malorážka je lepší.
Když budu volit rozumem, bude to se skřípáním zubů ODS.
Když srdcem, bude to Národní strana.
19. 08. 2009 | 08:34

veverka napsal(a):

Rumcajs
A ty chce volit "slušné zloděje" z ODS? A pak kdo je tady blbej.

PS:Tebe Stejskal nesmáznul,tak uvidíme co mě.
19. 08. 2009 | 08:36

veverka napsal(a):

Čochtan
Mě jen tak netrefíš a ODS může dnes volit jen naprostý šílenec.

david
Přesný rozbor,zcela souhlasím.TOP je jen mediálně zamaskované béčko ODS.
19. 08. 2009 | 08:38

veverka napsal(a):

fantom
Shoda.
19. 08. 2009 | 08:45

Ládik napsal(a):

Já budu volit ráno velkou stranu. Malou budu volit častěji, podle aktuální potřeby.
Ta strana není ani modrá, ani oranžová, ani zelená. Hnědí jsou náckové a žluťácké jsou odbory, ale ti to také nebudou.
19. 08. 2009 | 08:50

Lípa napsal(a):

Volte Zelené Lišky,protože Topolánek,Bém,Langer ...
Paroubek,Rath,Zubovová...Svoboda...komunisté Filip...Klaus,Šlouf,Weigl a Kalousek jsou veksláci c Českým státem,voliči nedělejte jim voly !!!
19. 08. 2009 | 08:56

Daniel Toman napsal(a):

Pane Hvížďalo,
je skutečně trapné, jak poslední dobou neustále ve Vašich komentářích prosazujete myšlenku, že TOP09 je jakousi morální alternativou ke gaunerským stranám ODS, ČSSD, KSČM,KDU .... Málokdo je tak velký gauner jako Vámi "opěvovaný" bratr Kalousek, který je skrytý předseda TOP09 a hybatel tohoto uskupení budoucích podporovatelů jakékoli strany, která je připustí k moci. Nechcete se stát jejím členem? Stále nabírají nové lidi. Ale asi nechcete. Pro TOP09 mají větší cenu právě takoví "nezávislí" novináři jako jste Vy.
19. 08. 2009 | 09:03

Nemrava napsal(a):

Nevíte koho volit? Je to snadné: volte SBSNHM - Stranu bezpečného sexu na hebkém mechu! Naše strana vám nabízí: veškeré sexuální pomůcky (kondomy, viagra, gely, atd.) ZCELA ZDARMA! Dále VOLNÝ VÝBĚR sexuálních partnerek a partnerů z řad našich zasloužilých členů! Do vítězných voleb kráčíme pod heslem:"Krizi přešukáme"! No, kdo z vás to má? Proto VOLTE SBSNHM !!!
19. 08. 2009 | 09:10

Bara napsal(a):

Čochtane, proč chceš volit se skřípáním zubů? Já budu volit podle svého svědomí a skřípat zuby nemusím. Stačí nevolit "osvědčené" strany :-)
Dokud se Češi nezbaví vnucené představy, že je třeba volit tzv. menší zlo, lepší to tady nebude.
19. 08. 2009 | 09:11

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Hvížďala,

Vaše povídání mě nechalo klidným.Jen poslední odstavec považuji za diskutabilní!

Vy považujete jakoukoliv volbu,"která zajistí kontrolu moci" za přímo osudovou.

O čem to melete pane????

O jaké kontrole to hovoříte?
Co jste kontrolovali posledních 20let tunelů,bezprecedentního rozkrádaní veřejného majetku,jeho převody do rukou zlodějských zbohatlíků?
Podařilo se vám "voličům" zabránit korupci,prorostení mafií do státní správy?

Půjdu dále.Co jste změnili svojí volbou za bolševika?
Codili jste k volbám jako stádo prasat.A ještě jste u toho chrochtali!

To jako v rámci "odpovědnosti" za budoucnost státu?

Pane novináři,běžte se se svými kecy vystolicovat !

Já osobně přebírám osobní odpovědnost SE VŠEMI DŮSLEDKY
pouze za záležitosti,jejichž dopady mohu a chci nějakým podstatným způsobem ovlivnit.

V tomto státě naplněném jako latrina po okraj levicovým ksindlem a jeho způsoby, praktikami,požadavky a následky - se jakékoliv odpovědnosti naprosto zříkám a tvrdím,že lidé v tomto státě potřebují pořádně po držce, aby si svoje odpovědnodsti vlastně teprve uvědomili a začali zásadním způsobem svoji budoucnost ovlivňovat.

Zatím je viditelná pouze jedna tvář.Budoucnost je každému lhostejná.
Kéž by vám vaše děti jednou do řitě nakopali!!!

Jenže oni nepadnou daleko od stromu,takže mají co si zaslouží!

Ivan.
19. 08. 2009 | 09:13

Ivan Hochmann napsal(a):

Čochtane,

to už nevíš s kým se vybavovat?
To jsi mě zklamal.

Ivan.
19. 08. 2009 | 09:14

Bara napsal(a):

A mezi "osvědčené" strany počítám i neustále propagovanou TOP 09, která je jen novým seskupením starých známých tváří. Nedá se od ní čekat nic jiného, než co už tu dávno předvádějí.
19. 08. 2009 | 09:15

Vico napsal(a):

Pan Hvížďala dále lobuje pro TOP09.

Kdyby měl restauraci, měl by na denním menu grilované kuře s parkánovou zálivkou,
Schwarzenbergské vdolečky s borůvkovou marmeládou,
Španělského kalouse s rýží a restovaná šustrova játra.

Kdybych si chtěl přesto dát knedlo, vepřo zelo, pustil by mi alespoň z kazeťáku Dobrý den radare.

S panem Hvížďalou bude do října ještě sranda.
19. 08. 2009 | 09:18

SuP napsal(a):

wbgarden -
Kradou a lezou po sobě
....a nemodlej se!
19. 08. 2009 | 09:18

patriot napsal(a):

Předvolební slovníček – výklad pojmů:

Politika = zločinné konání zaměřené na daňové příjmy státu. Probíhá v rámci tzv. „demokracie“ a působením tzv. „politických stran“. Zvláštností je, že pachatelé jsou na základě zákonných pravidel vybíráni samotným olupovaným obyvatelstvem (viz tzv. volby).

Demokracie = systém umožňující politikům a jejich kamarádíčkům provádět politiku, tj. bezpečně, beztrestně a nepřetržitě rozkrádat státní peníze. Děje se tak převážně ve dvou rovinách. Tou první jsou nehorázné platy a nejrůznější výhody, které si politici zajišťují tak, že si je odhlasují. Tou druhou pak státní zakázky, při kterých se formou korupce podílí na jejich vzniku a realizaci.

Politická strana = nepatrný soubor jednotlivců deroucích se k moci a bezpracnému zbohatnutí v souladu s možnostmi demokracie. Uvnitř stran probíhá přirozený výběr nejotrlejších. Tito vytváří vedení stran a formulují volební program.

Volební program = slátanina kombinující zamlčení skutečných cílů s nesplnitelnými sliby, vždy vykazující znaky podvodu. Jeho jediným účelem je přilákat k volbám méně přemýšlivé občany, tzv. voliče, a získat jejich hlasy.

Volební kampaň = zohavení krajiny tvářemi cynických gaunerů, nejrůznějšími plakáty a trapnými hesly, vyřizování účtů a vzájemné očerňování mafií ve snaze připomenout občanům největší lumpárny protistran a zakrýt pokud možno lumpárny vlastní.

Volby = vrcholná chvíle v životě politických stran, ve které se rozhoduje o tom, která zločinecká skupina získá přístup ke státním penězům.

Politik = dostatečně otrlý člen toho či onoho zločineckého uskupení, který se na kandidátce své strany nacházel na volitelném místě a byl proto ve volbách „zvolen“.

Volič = naivní občan, který se mylně domnívá, že volbou „správné“ politické strany změní svůj život k lepšímu, nebo že zabrání rozkrádání veřejných peněz.
19. 08. 2009 | 09:19

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
viděls v pondělí "Koncert pro Báru"?
19. 08. 2009 | 09:20

hutor napsal(a):

Pro me je jedinou prijatelnou moznosti k volbam nejit. Neupadat do vypocitavani dusledku a rozhodovat se zdravym selskym rozumem a srdcem. Delat ze sebe saska a nechat se vyuzit k tomu, abych nekomu dodal legitimitu, a pak se jim nechal okradat a smat se mi do oci, na to kaslu. V soucasnem volebnim systemu se po uspechu jakekoli strany do ni okamzite natahnou zmrdi (prominte neznam slusny ekvivalent) typu Nemce, Dimuna apod. a je hotovo. Volby? Ne dekuji.
19. 08. 2009 | 09:23

V.Kubíček napsal(a):

Proč nevolit ani jednu ze stran bývalé vládní koalice. Martin Fassmann, šéf makroekonom.týmu ČMKOS se fundovaně zabýval problémy veřejných financí a trefně to vyjádřil větou:"Reforma veřejných financí bývalé koalice+světová ekonomická krize=rozvrácené veřejné finance České republiky"/ Bl 26.6.2009/. Všichni voliči by si měli přečíst článek v Bl ze 17.8.09 Ing.Ilony Švihlíkové, Ph.D. /talentovaná analytička/: Rozvrat veřejných financí v ČR a možná řešení.
19. 08. 2009 | 09:36

JGK napsal(a):

Nesouhlasim s vami, pen Hvizdalo.

Prave podsouvani faktu, ze volit male strany, ktere se nejspis nedostanou do parlamentu, je vyhozeni volebniho hlasu, deformuje obraz vule naroda. Kdyby kazdy volil stranu, ke ktere ma nejbliz, nehlede na nejaka procenta, teprve pote bychom dostali opravdovy obraz prani volicu. Nemuzu se smirit s tim, ze mam volit stranu, ktere se do parlamentu dostane, volit nejake mensi zlo, misto toho, abych volil dle sveho nejlepsiho presvedceni. Abych podporil stranu, ktera za sebou nema ruzne agentury verejneho mineni, zamozne investory a lobisty... Parlamentni strany tezi prave z tohoto a chovaji se podle toho (a vsichni vime, jak...). Odmitam se stat soucasti teto demagogie. Nebudu si stezovat, az se po volbach opet veci budou vyvijet tak, ze bude narod opet jenom nasr.ny. Respektuji vuli vetsiny, i kdyz je snadno manipulovatelna. Ale vim jedno, kazdemu, kdo bude na nasi budouci politickou reprezentaci plivat, budu ja podsouvat argument, ze co si zvolil, to ma. Z vaseho vyctu budoucich parlamentnich stran je totiz jasne, ze psi muzou stekat, stekaji, ale karavana jede a pojede dal.
Secteno podtrzeno, budu volit dle sveho svedomi, nehlede na to, do jakeho spektra a procent muj hlas padne! A kez by to udelal kazdy...
19. 08. 2009 | 09:45

Silvie napsal(a):

Je jasné, kdo je favoritem pana Hvížďaly - staří top vlci, co se tváří, jako hodní pejsci. Kalousek tak nějak maličko zapomněl na své dvacetileté agnažmá v politice, na padáčky a své lobbisty a tváří se jako politický panic. Kníže mu vytváří zdánlivou kulisu ušlechtilé politiky pánů s modrou krví ,významnými styky a samými bohulibými nesobeckými záměry.
Radit lidem, aby nevolili malé strany, pokládám za slušnou manipulaci.
Většina voličů je svéprávná a názor na současnou politiku si udělá sama.
Budeme-li všichni volit jiné, nežli tradiční strany, máme šanci změnit stav věcí - ne, že ne!
Každá země má takovou vládu, jakou si zaslouží. Ale takovouhle si nezaslouží snad žádná.
19. 08. 2009 | 09:48

Paterik napsal(a):

Já si myslím, že je lepší volit zavedené strany. Od těch všichni víme, co můžeme čekat. Od nových stran nikdy nevíme, jaké překvapení nám připraví - a potom všichni zklamaně pláčí, jak je ta nová strana úplně stejná jako ty staré.
19. 08. 2009 | 10:05

sidney napsal(a):

Volte monarchii....republika zklamala...mame jiz sedmou a dopada to, jak to dopada...
http://www.korunaceska.cz
19. 08. 2009 | 10:11

Ondra napsal(a):

Bohužel pravdivá úvaha. Jenom jste se dopustil malé chyby, co se týče preferencí. Vy píšete, že je vydal STEM. Není to pravda, tato čísla publikovala agentura Median
19. 08. 2009 | 10:18

Je napsal(a):

2 Monika

Už jen tím, že pan Hvížďala nerozlišuje mezi procentem a procentním bodem (hodinky jako holínky - oboje se natahuje) - je celá jeho "analýza" nedůvěryhodná.

Navíc porušuje novinářskou etiku svou okázalou podporou TOP09.

Prvořadým úkolem voličů je pokus o odvrácení krachu tohoto státu.
Jak to udělat, to ovšem nikdo neví.
19. 08. 2009 | 10:21

Milan Kubeša napsal(a):

Budu volit stranu s nejlepším programem. Která strana to je? Musím se podívat do novodobé historie:
1. Vlády ODS spolu s US a KDU nám rozkradly národní socialistické bohatství, mají program jen pro bohaté (střední třída a chudší lidé jsou okrádání bohatými, skoro všude na světě mají progresivní daň dalkeko vyšší než-li u nás ....). Důležitým argumentem pro mne je, že se divně staví k EU. Modrý tým = zneužívání nedospělých děcek - novodobí modří horliví svazáci. Tak tuto stranu VOLIT NEBUDU!
2. KSČM má sice sociální program, ele proti logice je proti NATO a EU. Škoda, tu bych volil s klidem. Neberu v úvahu připitomělé argumenty - je to totalitní strana s hroznou historií... Je pravda, že jejich vůdcové nezměnili název (jako v okolních státech), což mi vadí, ale jinak beru KSČM jako stranu jinou, než-li KSČ. Takže - tuto stranu také NEBUDU VOLIT.
3. ČSSD - není žádná sláva, ale má ten program asi nejlepší.Sociální program přiměřený, podporuje NATO a EU, relativně způsobila státu nejméně škod. Vypadá to na to, že ji BUDU VOLIT.
4. TOP09 - jde o normální podvod, trik na voličích. Jde o Béčko ODS a KDU. Zde hrozí, že ten podvodník a naprosto neschopný ministr financí Kalousek (viz jeho ekonomické odhady) by měl být opět MF nebo dokonce i předsedou vlády? Hrůza a děs. Jen si vzpomeňte na jeho nevkusné vystupování vůči Grossovi, vypadal, že u panbičkářů je nedopatřením. Jeho chování nemá nic společného s chováním křesťana. TOP09 - NEVOLIT tuplovaně.
5. KDU-ČSL - je sice klidnou sílou, ale Čunek vše podělal. Svoboda je zase hrozná korouhvička. KDU - nemá špatný program, dokonce je pro NATO i EU, ale z jejich programu nikdy nic nezůstalo. Jen se vždy vezli.
6. Ostatní "malé strany"? - jakoby k volbám vůbec nešel.
Závěr je tedy asi ten, že budu volit ČSSD, stranu, která sice také dělá chyby, ale snaží se z nich poučit a je to pro mne asi viditelná perspektiva. BUDU VOLIT ČSSD.
Už vidím tu smršť modrých, černých, černomodrých, rudých a zelených názorů...
Mi to ale nevadí.
19. 08. 2009 | 10:50

Silvie napsal(a):

Paterik,

"zavedené" strany jsem volila až dosud. Volit je nadále znamená, že přistupuji na jejich podmínky hry a to rozhodně nechci!
Nemá-li ODS ani minimum sebereflexe a studu a tohle nám předvádí před volbami, jaké představení nám uspořádá po nich?!
Žádná ze stávajících stran si neváží svých voličů, ODS se neočistila (přes halasné proklamace jejího šéfa o "čištění chléva") od zkorumpovaných a zprofanovaných politiků, socani vesele šmelí s místy na kandidátkách - první místa nechávají prsatým blondýnám nebo Paroubkovým kámošům z mokré ústecké čtvrti, lidovci zobchodují první lajnu s Hybáškovou (která s nimi není naprosto kompatibilní), k TOP 09 jsem se už vyjádřila a komunisti mě nezajímají.
Volit ty stávající znamená dobrovolně setrvávat v tomhle marasmu dalších x let , bez šance na sebemenší změnu (a nechávat si dál pokorně kálet na hlavu).
19. 08. 2009 | 11:15

vlk napsal(a):

Tohle je prostě pořád dokola - největší problém podle Hvížďaly je velká koalice. Rozebíral jsme to pod jeho jiným blogemna totéž téma...
Dnes dodal ještě pár perel...
Prý v Rakousku může velká koala fungovat, když tam mají nezávislé soudy, zatímco my máme od dob Čunka justiční mafii....
Má pan Hvížďala opravdu tak krátkou paměť?
Kdypak ta čunkiáda vznikla a kdypak do toho zasáhla justiční mafie? za velké koalice? Té hrůzy?
Dále -velká koalic e prý otevře víc e prostor pro klientelismus a protekci.. Tak tohle konstatování mne cv současné ČR skutečně vyděsilo k smrti! Mrkána mne ale Řebíček a Viamont, mrká na mne Dalík a stravenky,mrká na mne Gandalovič s podivné bondy od Oleofin, které měl nakoupit PGRLF, mrká namne Korbel a Uzunoglu, mrká na mne justiční palác v Brně.... Takže se pokus o infarkt nekoná.

Nevidím totiž naprosto žádný rozdíl mezi tím,jestli s e republika rozkrádá většinou 101 hlasů nebo většinou 150 hlasů. Výsledek je stejný.Jen malí zlodějíčci prostě mají smůlu a křičí cosi o zašlapávání dmeokracie v ČR.Jako kdyby tu z ní ještě něco zbývalo, kromě formálních voleb...
ANo, v podstatě volič může, pokud soc dem neudělá nějakých 38% jen varianty, které naznačuje Hvížďala. Já za osoběn za nejhorší možnou volbu vlády pokládám pokračování bývalé sestavy ,kd ejen zelené nahradí TOPless. Tahle parta rabovala stát naprosto bezostyšným způsobem s většinou založenou nakoupených hlasech. Jakpak s e asi tak bude chovat, pokud by měla nějakých 105-107?
S koupenými hlkasy prohlasovávala na 101Q bez jakéhokoliv pokusu o domluvu s oposicí ta nejkontroverznější témata -viz důchody, viz zdrvaotnitcví,viz snaha o radar a podobně. JO jaké d meokratické kontrole to tedy vlbec HvížĎala mluví? co nám to věší na nos?
A znovu opakuji -zřejmě si nevšimnul, že máme krizi a bud e potřeba sáhnout k drastickým omezením výdajů a drastickému zvýšení daní.Jen naprostý šílenec tohle chcedělat bez konsenzu dvou největšíchstran.Viz osud poplatků.
Velká koalice skutečn+ě může být fatální, pokud s e oba pretendenti domluví na tom, že zbytek republiky orzkradou společně. Nicméně výsledek toho rozkradení nebud e fatálně větší, než když tutéž domluvu provede vítězná velká strana s jednou nebo dvěma stranam malými.
vyjde to plsuminus stejně.
Hvížďalův krasomluv je jen a jen další verbální podpora jak přihrát body TOPless. ¨
Mediálního miláčka. A naprosto naivní projekttěch, co chtějí tzv. pravicovoupolitiku,al e při tom s eprýnezašpinit ODS a Topolánkem! Má ty svatá prosto, hla s pro TOP less je JEDNOZNAČNĚ hlasem pro Topolánka a ODS! Ta bud e určovat noty. A navíc jd e o zašpinění Kalouskem.
19. 08. 2009 | 11:15

Linda napsal(a):

Pane Hvížďalo, dnes jste mě tedy zklamal. Naprosto se ztotožňuji s tím, co tu už napsali David a JGK, a proto nebudu opakovat to samé. Pouze jednu poznámku, Váš článek skutečně vyznívá jako otevřená podpora TOP 09. Opravdu chcete volit toto:"Když teď čtu, jak všichni šíleně věří Kalouskovi, ježíšmarjá, vždyť to je člověk s největším kontem ve Švýcarsku. Kolik on, když dělal náměstka na obraně, vyinkasoval prachů pro lidovce a pro sebe. Můj kamarád dováží zbraně. Vím, kolik musel dát do stranické pokladny a Kalouskovi na osobní účet, aby vůbec mohl jít do nějakého tendru." Jde o citát z časopisu Instinkt z rozhovoru s jedním naším zpěvákem. Samozřejmě tomu nemusíme věřit, ale já jsem si nejen z této zmínky na bratra Kalouska udělala názor a ať si do budoucna oblékne jakékoli tričko, tak pro mě zůstane gaunerem. Můj hlas dostane malá pravicová strana a zaklínadly o 5% se nenechám masírovat.
19. 08. 2009 | 11:25

Paterik napsal(a):

Silvie:

já vám rozumím, ale jaká jiná pravidla zavést? Pokud se podívám na nabídku volebních alternativ, co vidím - sládkovce, dělníky, monarchisty, Balbíny, nešťastného Cibulku... Nevidím žádnou jinou stranu, kterou bych toužil volit. Navíc aby taková strana mohla něco změnit, musí se z ní stát strana velká - a jsme tam, kde jsme byli.
19. 08. 2009 | 12:00

Ládik napsal(a):

Já už volil.
19. 08. 2009 | 12:09

oponent napsal(a):

TO vlk: Máte pravdu, opravdu výstižné,není co dodat. Nemáte zájem jít do politiky, budu Vaši stanu volit :-)
19. 08. 2009 | 12:18

Paterik napsal(a):

Vlku

myslíte, že až budou u moci ČSSD a komunisté, že su budou opozice na něco ptát? Budou s ní konzultovat reformy? Nebudou rozkrádat stát? Máte spíš asi vlčí mlhu.
19. 08. 2009 | 12:23

Silvie napsal(a):

Paterik,

pro mě je podstatné, aby to byla zřetelně pravicově orientovaná strana, která bude podporovat event stavbu radaru a nebude mít snahy rozvolňovat naše vazby s NATO.
V kontextu skandálů,které současné české pol.strany natropily, už pro mne pozbývá důležitosti, půjde-li o stranu proevropsky orientovanou.
Stranu, která by mi 100% konvenovala asi nenajdu, ale budu se snažit přivřít obě oči. Nic jiného stejně už pěknou řádku let nedělám.
Politici stávajících stran musí pochopit, že nemůžou donekonečna dělat z voličů voly.
19. 08. 2009 | 12:30

borůvka napsal(a):

Žádné malé strany volit nebudu, protože ty nadělají víc škody než užitku. Vyhrát by měla velkou převahou jen jedna,ať je už ODS nebo ČSSD. Vzpomeňte si na SZ a koneckonců i lidovce, jak se chovali v minulé vládě.V koalicích se málokdy něco kloudného prosadí a to si myslím hodně státu škodí a také ho brzdí.Pokud by vyhrála jedna větší strana a sestavila by vládu s 3-4 menšími, tak můžeme na nějaké reformy zapomenout. A víte všichni dobře, že jsou nevyhnutelné.A nemluvte pořád všichni o politicích jako o zlodějích, jste už s tím trapní.
19. 08. 2009 | 12:33

Marcus Agrippa napsal(a):

Je fakt že ekonomická situace je dost vážná na volbu malé strany bez podpory. Je potřeba silnou vládu, která bude moci hned od začátku jednat. Ale osobně bych vládu řízenou lidmi z ODS prostě nestrávil ( po tom co tady předvedla i s Kalouskem ). Ostatně je v tom jedno obrovské ale - stačí se podívat na propagandu téměř všech médií pro ODS, TOP9 a spíše v negativním smyslu pro ČSSD. To ukazuje na to že něco není v pořádku. Proč se tolik prostoru nevěnuje třeba Věcem veřejným? Není v tom rozpočet ČT 7 mld.?!
19. 08. 2009 | 12:57

vajan napsal(a):

Bohužel máme geneticky zakódovánu (historie je jasným dokladem)vlastnost špatné volby. Nevím, proč by tomu na podzim mělo být jinak. Nehledě na skutečnost, že ať zvolíme kohokoli, během krátké doby se nahoře určitě domluví (jasně v náš neprospěch). To není pesimismus, ale reálný pohled na naše "elity".
19. 08. 2009 | 12:58

Vico napsal(a):

Promiňte, že vstupuji do podnětné diskuze, ale mám tu jednu bleskovou aktuální zprávu, která je dobrá pro ČSSD a TOP09.

Exprezident Havel ostře vystoupil proti Paroubkovi a TOP09 mu prý "nevoní". Naopak mu začíná vonět s malými výhradami Topolánek viz jeho rozhovor pro čtvrteční magazín MFDnes.
19. 08. 2009 | 13:19

valdštejn napsal(a):

Pan Hvížďala evidentně prosazuje TOP 09. Inu jak jinak .Dovolím si připomenout , že pan Kalousek není žádný nepopsaný list - mafiánský švagr Kašák , jeho prohřešky na ministerstvu obrany (nákup padáků -nefunkčních ) . Dále napojení na dalšího podnikatelského mafióza Šťávu atd. atd...
19. 08. 2009 | 13:37

emil napsal(a):

můj rozbor je: bud komouše nebo dělňase. sice žádný bingo, ale furt tisíckrát lepší než citovanej a jako lilium prezentovanej recyklát Kalousek, který kritizuje to, co sám dělá a podporuje. ods a čssd jsou mrchy na kvadrát, přičemž ods mírně vede. blahopřeji - ironie.
19. 08. 2009 | 13:48

Paterik napsal(a):

Silvie:

až takovou stranu najdete, určitě mi dejte vědět.
19. 08. 2009 | 13:53

karel napsal(a):

Fanatický příznivec ODS Hvížďala se nezapře. A jak je vidět, jeho chytrá agitka mu u jednodušších čtenářů a voličů funguje. Kdo má trochu mozku v hlavě, tak ví, že TOP je ODS II, účelově založená strana pro budoucí vládní spolupráci s ODS. Vedení ODS si je vědomo, že ve volbách má strop, který nepřekročí,protože příznivci levice ji volit nebudou a slušný inteligentní člověk už teprve ne. Takže hlasy těch slušných, leč lehce naivních dostane ODS přes TOP. O zelených mluvit netřeba, to je béčko ODS. Ono totiž v budoucí koalici ODS-TOP-zelení bude ODS nejsilnější, bude mít premiéra a rozhodovat o všem. Takže pro méně chápající -pan Hvížďala nám zde říká - volte ODS (jen trochu zakamuflovanou), je si vědom toho, že lidé pro které je tato agitka určena nebudou další menší stranu volit KSČM. Ale vážení méně chápající, pokud nechcete Topolánkovu toskánskou vládu, pak proboha nevolte TOP a zelené.
19. 08. 2009 | 14:00

milo napsal(a):

Kdybychom vytvořili model procesů, které tu probíhají, pak by na něm asi byla vidět společnost, která má, podle per capita HDP, šanci vybudovat liberální demokracii. Je však na samém začátku - zatím ji lze charakterizovat jen jako demokratickou. Pokud jde o společnské procesy, probíhá prudká stratifikace s tím, že mediálně nejviditělnější je vznik lokální money class. Tento proces zlomil téměř celou politickou reprezentaci a rozpadla se jí kredibilita. Je to fáze na švu mezi dvěma stavy.
Pro voliče je to stav vrcholného znechucením, pro politickou reprezentaci je to stav mírné nervozity. Větší motivaci po změně ( zrušit politiku jako pouhý job) mají voliči. Zajisté se uplatní kontrariánský postoj ( malé strany, volby proti trendu, pasivita). Bude zajímavé sledovat, zda se politici ubrání nějakou marketingovou lstí. Stranou zůstává nejchudší a chudá vrstva. Aktivizuje se potenciální střední vrstva. Ona může vytvořit atmosféru morálního odsouzení, kterou budou média nucena reflektovat. Tuto atmosféru mohou političtí strategové obelhat jednou či dvakrát. Nejspíše to bude vše trvat několik dalších let.
19. 08. 2009 | 14:03

radek napsal(a):

karel

naprostý souhlas, volba ODS, zelení, TOP 09 vyjde nastejno...
19. 08. 2009 | 14:08

radek napsal(a):

Vico

Havel je už opravdu mimo..., myslím, že to začalo přepsáním majetků na Dášu..., při vší úctě k drívějším činům Havla to byla parádní blbost...
19. 08. 2009 | 14:10

Pavel napsal(a):

Jestli chceme zmenu a videt zdesene protahle ksichty paroubku a topolanku prave prichazejici o moc a koryta, musime drtive volit male nove strany a nenechat se zblbnout, ze u nas si lze ve volbach vybrat pouze z ods a cssd ! Dovedete si predstavit ty ksichty ? Ja ano!
19. 08. 2009 | 14:16

vlk napsal(a):

Paterik
celý rozdíl je v tom, že u levých mám aspoň teoretickou naději, že to může být jinak.
U Topolánka a spol. mám NAPROSTOU JISTOTU JAK TO BUDE.
Volím tu naději. By´t je jen hypotetická.
A ještě něco - příští volby jsou především o penězích ve zdrvaotnictví . To e téma , proč půjdu vůbec hodit ten papír někomu. Topolánek a spol. se snažili rozřebíčkovat zdravotní pojištění už teď. Nepovedlo se. Te´d jsou odhodláni to rozhodně dokončit.
19. 08. 2009 | 14:17

radek napsal(a):

vlk

100 % souhlas, kdo si myslí něco jiného je hlupák nebo naiva nebo případný privatizátor...
19. 08. 2009 | 14:43

jaryn napsal(a):

Při pohledu na volební nabídku a s ohledem na zkušenosti posledních dvaceti let mi připadá jako jediná možnost ustavení funkce osvíceného diktátora.
Což o to, diktátorů by bylo dost.
Horší to je s osvícením.
Tady nepomůžou ani eurounijní přikázané úsporky.
Vidím jen tmu.
A černo.
Svoboda volby mě naplňuje zmarem nad další promarněnou šancí.
Zase nám bude vládnout úplatná, zkorumpovaná, smrdutá hloupá biomasa bezskrupulózních podvodníků, zlodějů, Narcisů, sebestředných hlupáků a hochštaplerů.
Zájmy země a veřejné blaho jim budou zcela ukradené.
19. 08. 2009 | 14:54

Paterik napsal(a):

Vlku

vzhledem k tomu, kolik skandálů stihla ČSSD vyrobit za 8 let své vlády, ke způsobu jak vládne Rath ve své jamce, jak jsou nyní obsazovány kandidátky (Zubová, Brožová...), myslím, že vaše naděje je spíš zbožným přáním. Urban je stejný kamarád ČEZ jako Topol. Dryml sháněl kompro stejně jako Morava. Leví nejsou lepší než praví, byť byste si to přál sebevíc.

Peněz ve zdravotnictví bude stále málo. Rath spoluúčast zmenší jen kosmeticky a místo poplatků zavede něco jiného. Zajímavé je, že v nabídce ČSSD se teď objevují samé vyšší daně, ale neříká se tam vůbec nic o úsporách. ODS aspoň řekla, že hodlá škrtat. Takže i já volím naději, byť hypotetickou...
19. 08. 2009 | 15:18

Soudruh Berija napsal(a):

Zdravstvuj tovaryšč věvěrka, už se na tebe těšíme až s námi budeš pochcodovat na 1. máje na Krásnoj ploščadi a za odměnu tě potom pošleme do nějakého Gulagu. My to tak svým věrným děláme.
19. 08. 2009 | 15:20

Jarda napsal(a):

Odpověď Davidovi:
když tak horuješ pro pravicové strany, tak proč odmítáš regulační poplatek, který v konečném důsledku byl jediným pozitivním výsledkem Topolova vládnutí. Jestlipak ty nejsi Jirka Plnouparouback a nechceš naše pravicové hlasy propadnout na malých stranách....
19. 08. 2009 | 15:28

vk napsal(a):

Paterik

vážně?
Ano Rath je skutečně ostudná figura. Nic proti tomu.
Dryml? ten je podle mne daleko horší případ než Morava.
Ovšem Urban? ten okamžitě doložil všechny účty. Na rozdíl od Topolána. Dos zásadní rozdíl.
A soc d em dokázal a za osum let nadělat daleko v íc skandálů? a to s e podívejme. Mohl byste laskavě jmenovat skandál soc dem, který by, alespoň vzdáleně připomínal kalibr čunkiády a bezpříkaldného ohnutí justice? Rád si osvěžím paměť.
Právě čunkiád a a způsob jejího řešení flagrantně ukazije, jak daleko ODS za Topolánka zašla.

A klidně si volte svou hypotetickou. Ted y přesněji - volte si svou modrou. Tam žádná hypotetická naděje neexistuje.Dokázali že dokážou / volební heslo ODS z 96/ a co dokážou.dodávám já.
19. 08. 2009 | 15:40

Ivan Hochmann napsal(a):

Jaryne,Sylvie,Pateriku ,etc hlavně Vlku,

Všichni máte pravdu.Je zbytečné chtít "něco" měnit,když to něco jaksi většině vyhovuje.Nikdy se neměl tento národ tak dobře jak se má nyní.

Uvědomte si jak se naše krajina,bydlení,obchody,veřejné statky změnily za posledních 20let.Uvažujte o tom,že to vše bylo možné za předpokladu naprostého nezájmu o morality slušných lidí,evidentního okrádáni státu jako správního celku.Jakoby předpokladem pro blahobyt bylo zhasnout a rozkrást!

Nenechte se mýlit spodina,bezdomovci,cikáni,lidé bez inteligence,bez vůle pracovat budou vždy a všude.To jen socialismus vychoval větší množství této veteše.

Osobně nejsem žádný boháč,ale na střídmý a skromný život bez přepychového bydla,cigaret,rumového odéru,žranic,a výletů do cizokrajných zemí jsem si za celý život vydělal a dnešní důchod mě na "dožití" stačí.

Jsem ale přesto zklamán a znechucen tak značným odklonem od slušnosti,zákonnosti,práva,psaného našimi předky a zvyklostmi civilisované společnosti.

Ano Jaryne "biomasa",zpovykaných terriérů utržených z řetězů.Je na tom tak celá společnost - nejen politici.Je to beznadějné.Jakoby jsi chtěl močit proti větru.

A věřte starému pardálovi.Já to zkoušel celých 40let.Bez úspěchu.Tato doba se minulé podobá jako vejce vejci.Snad jen barva se změnila.

Ivan.
19. 08. 2009 | 15:41

Dalimil napsal(a):

Pánové a co strana věcí veřejných ? Její šéf charakterově dává záruku že by se toho spoustu mohlo změnit k lepšímu!!! D.
19. 08. 2009 | 16:04

radek napsal(a):

vlk

pan Paterik Vám myslím žádné argumenty nedodá (grosse přeci nelze opakovat do nekonečna že) a jiný srovnatelný průšvih s připr. mega tuneláží zdravotnictví od ods čssd neudělala
19. 08. 2009 | 16:21

vaan napsal(a):

Pro mne se stala jasnou volbou piratska strana, Ajtaci jsou mi blizci a taky pokud nekdo chce opravdu zefektivnit statni spravu, tak Ajtaci k tomu maji nejvetsi predpoklad dany jejich profesi. Kazdy z nas jiz musel tvorit systemy pro urychleni ci zefektivneni prace. Skoda jen, ze narozdil od velkych stran ta moje ma temer nulovou sanci na uspech...
19. 08. 2009 | 16:59

Anna napsal(a):

Pro Dalimila

Přečtěte si
http://respekt.ihned.cz/c1-...

V článku je jedna obsažná věta o šéfovi Věcí veřejných.
19. 08. 2009 | 17:04

Daniel Toman napsal(a):

pro Dalimila:

Radek John - šéf Věcí veřejných že je zárukou změny k lepšímu? Asi stejně jako Paroubek nebo Topolánek.
Je určitě náhoda, že min. 7 let byl předsedou představenstva společnosti ORA PRINT a.s., s kterou je majetkově spojen i dnes mediálně známý podnikatel Roman Janoušek s nadstandardními vztahy na pražskou ODS a primátora Béma. Nejen o neskutečně předražených zakázkách pro VZP najdete na netu spousta informací.
Navíc lídrem VV v Libereckém kraji je p. Skokan (bývalý hejtman za ODS), kterému v minulé kampani osobně pomáhal náš nadstranický prezident Klaus. Tuto stranu bych určitě volit nedoporučoval.
19. 08. 2009 | 17:21

Milo napsal(a):

Hochman, Vlk

Pane H. jediné k čemu můžeme přispět je to, zda se slušné středostavovské vrstvy (a ony zesílíi majetkově !) budou za 10 let na pány, kteří ulizují ze státního rozpočtu,dívat jako na vulgární parvenu. Majetek jim zůstane. Jejich děti budou možná pracovat v charitách. Tak to chodí. Řečeno obrazně - naše naděje není o těchto volbách.

Pane Vlku, možná, že sociální demokracie vyhraje, ale bude to historická nehoda, která postihne levici. Nepodaří (protože nemůže) se jí přetlačit trend demontáže sociálního státu ve fázi velkého zadlužení. Pokusí-li se o to, nebude to asi dobře. V této straně je dosti pevnosti, ale málo pevného intelektu. A nemyslím, že má levicovou vizi - spíše obchodnickou chytrost. ostatně jsou si touto omezeností podobné s ODS.
19. 08. 2009 | 17:22

eM napsal(a):

Volím proti Paroubkovi. To je důležité. Koho? To není důležité.
19. 08. 2009 | 17:24

radek napsal(a):

eM

máte pravdu, po nás potopa, hlavně ne Paroubek, jak inteligentní...

P.S. máte dost vesel?
19. 08. 2009 | 17:33

radek napsal(a):

všem antiparoubkům

Paroubek není čssd, má tam pouze dočasnou funkci, co kdyby jste mrkli na program a porovnali ho s "řízenou péčí Julinka" z ods?
19. 08. 2009 | 17:36

Paterik napsal(a):

Vlku

stačí říct - Zeman rozmetal protikorupní útvar policie, který se zabýval aktivitami Mrázka. Znát se se Šloufem je prostě k nezaplacení. Ale je fakt, že Paroubkovy nápady proti někdejšímu Velkému třesku přeci jen slevily.

Jinak si věřte, čemu chcete. Já vím, co od své strany můžu čekat, takže jsem na ledacos připraven. Vás bohužel čeká zklamání. Pak můžete zkusit "myslet jinak".

Je zajímavé, že tu Radek stále mluví o argumentech, ale sám se zmůže jen na to, aby chválil všechno, co Vlk řekne. Vlastní nápady nemáte? Tedy kromě té obehrané písničky o modrém tunelu?
19. 08. 2009 | 17:39

eM napsal(a):

2 radek: až skončí Paroubek svoje angažmá u ČSSD, pak ji budu patrně opět považovat za politického a důstojného soupeře, jako jsem ji považoval za Zemana. Za Paroubka ji považuji za ... ale to je jedno. Paroubek, Rath, Dryml - to bych raději i jako pravičák volil Jakeše.
19. 08. 2009 | 17:50

Honza napsal(a):

Po dvaceti letech by mně nevadili už ani komunisti. Stejně nevyhrajou a totalita nám nehrozí.Proč by se neměli podílet ve vládě??
Ještě na ně nebyly vytaženy žádné porevoluční kauzy - ať se znovu znemožní!!!
19. 08. 2009 | 18:12

Paterik napsal(a):

Radku

a co tohle - Topolánek není celá ODS, má tam jen dočasnou funkci. A těšte se na řízenou péči dle Ratha.
19. 08. 2009 | 18:13

PatientO.T. napsal(a):

2 radek:

Řízená zdravotnická péče už byla v našem státě jednou zavedena, a to nikoli zákonem, nýbrž pouhými ministerskými vyhláškami (!). Autorem tohoto systému byl D.Rath...

Více: 14.11.2008: Prosperita na stříbrném podnose
Autor: Jiří Havel;

PatientO.T.: 14.11.2008 22:31:01
19. 08. 2009 | 18:27

eM napsal(a):

2 Honza. Z lidí jako ty mám strach. Tvoje ohleduplnost bude jejich gangem považována za slabost. Já připraven jsem i se svým synem. Máme evakuační zavazadlo i zázemí na Západě, než uzavřou a zaminují hranice. Co máš ty, kromě bezbřehé naivity? Proč si myslíš, že i dnes jsou to "komunisté" a ne třeba "strana demokratické levice" a podobně? No protože jsou to komunisté se vším všudy a pokud se dostanou k moci, můžeš si kalendář nastavit na 18. 11. 1989. Ano, po roce 1989 o nich nebylo příliš slyšet. Zato před rokem 1989 ano. Kdo má slabou paměť, ten ať si holt prožije ten teror znovu, ale beze mne.
19. 08. 2009 | 18:43

StandaT napsal(a):

A není to jedno, kdo vyhraje?

Pokud vyhraje pravice, nedojde v ODS k sebereflexi a změnám (když jim jako impuls pro změnu nestačil výprask ve volbách do krajů, po případné výhře teď na podzim se to tam zabetonuje totálně). A bez zásadní proměny v ODS - coby hegemona napravo - tady slušná pravicová politika nebude.

A pokud pravice prohraje, tak zase zůstane zabetonovaná levice v Paroubkismu.

Takže je to jedno, dobře už bylo. Pokud vyhraje pravice, půjdu do kostela zapálit svíčku, abych v příštích dvaceti letech nebyl chudý. Pokud vyhraje levice, zapálím svíčku, abych v příštích dvaceti letech nebyl vážně nemocný.
19. 08. 2009 | 18:48

Ládik napsal(a):

Musím jít zase do volební místnosti.
19. 08. 2009 | 18:59

zdesta napsal(a):

p.Hvížďala. Vaše tvrzení ohledně volební neúčasti (odpovědnost za osud země) je falešné. Globální krizi a vše negativní z toho vzniklé,neovlivním.(Pokles HDP-kritický dluh,vzrůstající nezaměstnanost a.t.p.) Navíc politické strany své programy nedodržují. Osud země kráčí a bude kráčet mimo mé představy, i kdybych stál u volebné urny 24h.každý volební den.Člověk který se ptá koho má volit,je u volební urny zbytečný.
19. 08. 2009 | 19:11

Kelly napsal(a):

Hvíždalo, kolik ti ten Kalousek platí, že ho tady pořád blahořečíš? Hviždalo, ty jsi nezávislý novinář asi tak jako Vesecká v tebou jmenovaném případě Čunka. Hvíždalo, není ti hanba psát tak stupídní články? Ten svůj hloupý článek by jsi měl čestně nazvat volte Kalouska.
19. 08. 2009 | 19:50

radek napsal(a):

Paterik

ODS je zkažená téměř celá, neboť jejím programem je rozebrání státního majetku bez ohledu tohoto dopadu na obyvatelstvo, z tohoto důvodu odchod topolánka nemůže stačit..., jak ale píše vlk, každý ať si volí dle svého názoru, bohužel následky poneseme všichni...
19. 08. 2009 | 20:23

myrta napsal(a):

Děkuji za objasnění.Už vím,koho určitě nevolit: ODS,ČSSD,TOP 09.Ale to bylo víceméně jasné,když stranu TOP 09 zakládal náš "nejlepší ministr financí " všech dob-Slavný pan Kalousek.Co prokazatelně a bezkonkurenčně dokázal je nejvyšší schodek rozpočtu v nejkratší možné době.Rekordman náš úctyhodný.Ale:KOHO TEDY VOLIT?
19. 08. 2009 | 20:44

Bývalý volič ODS napsal(a):

Volby jsou o tom volit nejmenší zlo. Po 20 letech léčby Klausem, Havlem, ODS a podobnými tajtrdlíky já, původně pravicový volič, budu volit umaštěného Jyrku - protože je to to nejmenší zlo.
19. 08. 2009 | 21:22

mk napsal(a):

Nedostatčně argumentovaná vazba mezi možností velké koalice, kontrolou moci, dlouhodobým stavem, historickými zkušenostmi. Příště kratší a lepší !!! i tak díky
19. 08. 2009 | 21:24

radek napsal(a):

Bývalý volič ODS

nevolíte umašť. Jyrku, volíte zdravotnictví jako veřenou službu na neziskovém principu (stejně jako je tomu ve vyspělé Evropě)!!!
19. 08. 2009 | 21:36

Vyléčený Ovčan napsal(a):

V tomto ČEZskosomálsku budu volit pouze Komunisty - jiná seriózní alternativa tady od 1989 neexistuje! Dnes by klíčemi cinkal tak leda duševně nemocný!
19. 08. 2009 | 21:37

vlk napsal(a):

Ivane Hochmanne
brachu ok! Souhlas.

Milo
dokonale vystiženo. Mylsím si totéž. Na Outsidermedia jsme k tomu pře d časem napsal komentář stejného vyznění. Jmenovalo s eto Pyrrhos hned nebo totální Pyrhhos za čtyři roky.

Paterik

stále čekám na onen průšvih soc dem, který s e alespoň trochu bud e blížit ve svých důsledcích čunkiadě! A klidně bud e čekat dál. Jistě jej snadno najdete a předložíte.

O tom, že Zeman rzhnal nějaký policejní útvar mi není nic známo. Spis Krakatic e proti Mrázkovi jel dál. Jen ODS s e silně bránila aby byl zbaven mlčenlivosti ten detektiv, ketrý jej vedl. Jetslipak by to dělal , kdybyste měl pravdu.
Ovšem j eo to,zda itakhle náhodou nepletete Zemana s Langerem. Ten skutečně rozmetal témě ř všechny specialzované ekonomické a protikorupční útvary.Počínajíc fiančnípolicií až k UOOZ: V tak mladém věku by se vám to ještě stávat nemělo.
radek
díky za podporu.
19. 08. 2009 | 22:43

mk napsal(a):

"Volit strany, které předem nemají vůbec šanci se dostat do parlamentu, je stejné jako nejít k volbám a zbavovat se odpovědnosti za další osud země."

Tak tohle muze rici opravdu jenom vypatlanec. Vy pane autore snad vite, ktera strana ma sanci dostat se do voleb? A jak to vite? Vy snad vidite do budoucnosti? Nebo to vetsite z cajovych listku? Nebo se spolehate na pruzkumy?

Ja volim takove male strany a rozhodne se nezbavuji odpovednosti za osud zeme. Ale to vy, stary komunista, nepochopite.
19. 08. 2009 | 22:44

Dalimil napsal(a):

Daniel Toman posuzoval jsem Radka Johna s toho pořadu na Nově ! Na vlastní oči a zdalo se mi že by to s lidmi mohl myslet dobře ale jinak o něm nic nevím ! Asi jsem dost naivní já to vím ! Tak to bude ovšem tvrdý oříšek pro koho se rozhodnout ! Dalimil.
19. 08. 2009 | 22:51

Jixipen napsal(a):

Petr napsal(a):
Volit? Koho? Jestli někdo zná současnou, českou politickou stranu, v níž jsou ve většině čestní, vzdělaní, pracovití, nezkorumpovatelní, osvícení, schopní, spravedliví a ještě jednou čestní lidé, prosím sdělte ji veřejnosti. Budeme ji volit.
19.08.2009 08:18:17

Věděla bych o takové straně - Česká pirátská strana - http://www.ceskapiratskastr... Jen je to strana nová s lidmi, kteří se k politice často dostali proto, protože již mají dost některých věcí v politice a znají další, kteří již ve straně byli a ví, že to jsou fajn lidé. Strana nemá zaplacené volební průzkumy, takže zatím v žádném "oficiálním" není - ale např. na facebooku má přes 10%. Facebook není relevantní pro celou ČR, ale je vidět, že podpora strany tu je (přes 4000 hlasujících - 13%). Samozřejmě je otázkou, co zmůže pár poslanců proti spojení ODS+ČSSD, ale za zkoušku to stojí. Pro mě zatím jediná alternativa, pokud chci volit pravici a nechci volit ODS a její pomocníky.
19. 08. 2009 | 23:32

honza napsal(a):

volím STRANU ZELENÝCH
19. 08. 2009 | 23:38

vlk napsal(a):

Koukám, že s e ztratil příspěvek,který jsme poslal.Takže rychle:
Ivan Hochmann
pardále, máš pravdu.

Milo
brilantní.Naprostý sohlas.

radek,
dekuji za podporu.

Paterik
pořád čekám na to sdělení, který skandál soc dem byl alespoň, svými důsledky z polovičky takový nářez jakým byla pro zbytky české demorkacie čunkiáda.Místo toho krasomluva.
Apokud jd eo rozehnání politických útvarů Není miznámo, že by Zeman něco rozehnal.Nevylučuji to. Al e šetřenína Krakatici jelo , kupodivu dále. A kdo s e bránil,dost zoufale, byla ODS , když soc d em žádal a zprostění mlčenlivosti pro policistu, který spis Krakatce vedl. Loni. Ne za Zemana.Loni.
A náhodounepletete si takhle jména Zeman a Langer? langer totiž hned po svém nástupu rozehnal veškeré policejní útvary bojijící proti korupci a rganizovanému zločinu.Začal zrušením finanční policie a dovršil to personání likvidací 120 policistů z UOOZ včetně Kubiceho.
19. 08. 2009 | 23:44

cretin napsal(a):

Bohorovost bolševiků typu wbgardena je opravdu fascinující...
19. 08. 2009 | 23:54

Aleš Kvíčala napsal(a):

Musím souhlasit panem Hvížďalou,
1. je nutné volit
2. je nutné volit stranu s reálnou šancí dostat se do parlamentu
3. vybrat si z nabízené bídy to nejmenší zlo, což je každé 4 roky těžká volba...
Osobně mi z toho vychází TOP O9, byť je to volba bez velkých nadějí nebo očekávání zásadní změny.
19. 08. 2009 | 23:59

routr napsal(a):

jestli si nekdo mysli ze kvalitni zdrav. pece je zadarmo tak zkuste pozadat v odchode o litr mleka na dluh..
norsko sedm let,anglie tri roky svycarsko pet let tam vsude jsem zil a nikdy jsem nepotkal nekoho komu by bylo proti chuti zaplatit si nadprumernou zdrav peci
uz mi to tu opravdu prijde jako narod co si necha pro kazdou kacku koleno vrtat jinak si to nedokazu vysvetlit anebo jsme nadprumerne stonajici stat cemuz bych se rovnez nedivil
20. 08. 2009 | 00:00

routr napsal(a):

a osobne bych preferoval spolecensko socialni test pro vsechny kteri chteji k volbam a bez kladneho vysledku jim tuto moznost odejmout..
20. 08. 2009 | 00:05

nesouhlasim napsal(a):

"Volit strany, které předem nemají vůbec šanci se dostat do parlamentu, je stejné jako nejít k volbám a zbavovat se odpovědnosti za další osud země." Tak to je pěkná ohavnost, pane Hvížďalo. Logiku tohoto výroku samozřejmě chápu, ale pokud takto bude uvažovat každý tak se nikdy nic nezmění. A to neplatí jen o politice! Já myslím, že by měl každý volit hlavně podle svého přesvědčení. A ti co váhají ať váhají dál (není náhodou, že váhají ;-) ).
20. 08. 2009 | 00:07

Otis napsal(a):

dovolím si sem přihodit svůj komentář k volebnímu deníkU:

myslím, že jsme vše prošvihli v 89, kdy se nově lajnovalo hřiště
teď to máme pěkně zakonzervované, je jedno, jestli zvolíme "menší zlo" a potvrdíme stávající stav věcí pro "velké strany", tj. jejich kontrolu nad tokem státních financích k jejich mecenášům, nebo jestli rozdrobíme parlament menším, kteří budou tápat a hledat schopnost se vůbec na něčem shodnout, natožpak řešit zásadní problémy
budeme tak muset prožít současnou éru do hořkého konce, možná státního bankrotu, protože k zásadní restrukturalizaci státního rozpočtu nemá nikdo odvahu a ani progresivizace přímých a navýšení nepřímých daní prohlubující se deficit nezastaví
takže to samospádem pojede dál, jedno jestli si budou mastit kapsy modří, nebo oranžoví, nebo jiní a a jejich koně, až to už dále nepůjde, bouchne to a co bude potom, bůh ví, jen bude třeba dát většího bacha než před dvaceti lety, aby si to zase někdo neudělal příliš pro sebe
že stát tu vždycky byl pro ekonomicky nejsilnější a tudíž s největším vlivem a slabší se museli přizpůsobit, je známá věc, kdo věří ve "stát pro obyčejné lidi", je obyčejný naiva
20. 08. 2009 | 00:29

duke napsal(a):

Nejhorsi na volici je, ze pri pruzkumech vzrusene placa a ma ruzne vzrusujici politicke predstavy. Kdyz prijde do volebni mistnosti, potka par znamych, pokeca, ve volebni komisi zahledne sousedovic synka, kterej ho zdvorile pozdravi a nakonec voli jako by se nechumelilo nejakyho typickyho vyzirku. Az budou lidi volit po internetu, dopadnou zrejme volby uplne jinak.
20. 08. 2009 | 00:31

duke napsal(a):

Nejhorsi na volici je, ze pri pruzkumech vzrusene placa a ma ruzne vzrusujici politicke predstavy. Kdyz prijde do volebni mistnosti, potka par znamych, pokeca, ve volebni komisi zahledne sousedovic synka, kterej ho zdvorile pozdravi a nakonec voli jako by se nechumelilo nejakyho typickyho vyzirku. Az budou lidi volit po internetu, dopadnou zrejme volby uplne jinak.
20. 08. 2009 | 00:32

tatatus napsal(a):

Myslím, že podle toho co strany předvádějí a jak dostaly náš stat na pokraj vlastní existence a suverénosti, by ani jedna neměla být volena.Ten kdo národ připraví o strategické zdroje, jako je zemědělství, energetika, armáda a doslova za hubičku je nacpe EU do chřtánu, ten si nezaslouží jej volit.Naši politici připustili udělat z nás kolonii EU a pokud bychom se chtěli zařídit jinak, tak EU má všechny trumfy v rukou jak nás donutit k poslušnosti.Stejně jako za Zikmunda, tak i za Rusa a nýní opět.Kdysi by rto možná někdo nazval zradou a po zásluze by ty co to způsobil potrestal.Oni to nazývají spoluprácí , jenže spolupráce by neměla okleštit národ.Souhlasím s Kellym pane Hvížďalo.Steně jak KDU tak i TOP 09 jsou pouze ti co pujdou s tím kdo jim podsype.Jedni vzývají boha a na druhé straně kradou a druzí si do čela dosadili již rozpadající se politiky za pochodu, kteří ani pořádně neumí česky a pochybuji že jim jde o Česko.Není zde kdo volit, neboť čest, hrdost a chuť bojovat a pracovat pro národ, převýšila touha po moci, penězích.To vidíme na počínání našich politiků dnes a denně.Svůj hlas dám raději naprosto nepodstatné straně než této vládnoucí klice.Je to smutné, bohatí bohatnou a chudí chudnou a tome se tady říká demokracie -já to nazývám novodobým feudalismem.
20. 08. 2009 | 01:57

Pavel napsal(a):

1. Ještě v den voleb křičela posledně všechna média, že ODS vítězí o 10pct. Nakonec nezískala většinu ve sněmovně ani v koalici (a musela se snížit k nedůvěryhodným praktikám podivných přeběhlíků). Tomu se říká propahanda, ne volební průzkum (tolik k preferencím TOP 09).

2. Volit pana Kalouska, je jako "zvát si domů za finančního poradce zloděje, který vám předtím vykradl byt". Schodek až 230mld svědčí o tom, že ho krize zastihla NAPROSTO nepřipraveného (možná dlouho nemohl uvěřit, že se mu nepodaří vykšeftovat "aritmeticky nikoliv sociálně rovnou" daň ods za 270 "top 09" mld, jak bychom řekli dneska).

3. ODS nemá na svém webu jako první věc požadavek na zrušení bezbřehé totalitní poslanecké imunity. Naopak spustila vlnu populisticko-demagogických "trakcí". V tomto smyslu se projevila jako strana "nereformovatelná", prakticky totalitní (viz osočování voličů čssd zkratkou KSČSSD, která naznačuje podporu totality, omezování svobody a státních politických zločinů).
Proto je třeba ODS považovat pane Hvížďalo za stranu, proti které je dnes třeba bojovat stejně, jako proti KSČ v minulém režimu.

Slovy klasika (K. Kryla): Nasrat!!!

.. a ne hlas nebo úvahy o koalici s TOP 09.
20. 08. 2009 | 02:02

Pavel napsal(a):

(atrakcí)
20. 08. 2009 | 02:03

Pavel napsal(a):

Vláda lidovců a čssd s tichou podporou komunistů existovat asi nikdy nebude. Ale vláda lidovců a čssd by existovat mohla (pokud Cyril nevykšeftuje "progresivní zdanění" zase za nějaký prachatý slib ODS pro lidovce). Takže volte lidovce, i když jsou to hadi a Hybášková je děsná.
20. 08. 2009 | 02:30

Pavel napsal(a):

Z tria: zelení - KOP 09 - lidovci mi přes všechna negativa vycházejí lidovci jako nejstabilnější varianta (je to funkční strana).
20. 08. 2009 | 02:33

B. Chynski napsal(a):

Klidně bych volil TOP 09,ale straší mě Kalousek, umaštěný lidoveckou politikou.
20. 08. 2009 | 06:14

hartsid napsal(a):

Takže zase psané keci o ničem a ještě samá chyba a pitomost.Jako všichni naši novináři a politici.
Prosím vás ?Co to je procentní bod.To v matematice,ani v jiných vědách nexistuje,dokonce ani v politické ekonomii a marxismu-leninizmu.Pouze naši politici a novináři toho mají plnou hubu.Jako všeho,i když vůbec neví o čem mluví.Dnes již asi nikdo nezjistí kdo s touto blbostí přišelprvní,zda novináři či politoci.Bohužel u politiků to je jedno,Ti stejně lžou kde můžou a ještě k tomu kradou.Novináři si již nakradli a tak nyní lžou.Takto psát novináž v oblasním listě v státu Alaska v USA,tak jej ti indianí a eskymáci pošlou někam.Veřejně lhát tam,to je největší potupa ,ale těch kdo to musí číst.Takže pak tito rádoby novináři nemají již v žuralistice co dělat.Porušit první pravidlo žurnalistiky je neodpustitelné.Bohužel naši novináři jej neznají!!!!!!
A pane Hvížďalo, jestli naše dvě největší strany mají 90% společného,a nechtějí to přiznat,tak potom Republokáni a Demokraté v USA jsou jedno a to samé!?!?!? Blbost co? Jako ten váč článek a to celý!!!
20. 08. 2009 | 07:11

franta napsal(a):

Určitě ne ODS, ani Kalouska (jehož TOP by bez něho a pí. Parkanové mohla být snad slušnější), kteří nás do krize vlastní vinou přivedli úplně nepřipravené, jsou sebestřední a amorální. Zelení jsou zřejmě již mimo mísu. Lidovci půjdou s kýmkoliv, jen aby se mohli na vládě podílet. Komunardi nemají nárok. Takže zbývá nejmenší zlo, i když taky nic moc - ale asi jedině ČSSD. Pouze na okraj uvádím, pro některé jednostranně vulgarizující zdější diskutující, že nejsem "socka", jsem malý živnostník, který se velmi dobře uživí vlastní prací.
20. 08. 2009 | 07:50

hovorka11 napsal(a):

Demagogie, demagogie.
Výsledky podivných průzkůmů médií sloužící současné korupční politické smetánce slouží jasnému záměru:
nepřipustit vniknutí nové strany do politických kruhů, k tomu směřuje mediální kampaň.
jediná možnost je volit nové strany mimo korupční kruh stran stávajících (ne TOP 09- stávající politici s osobními vazbami).
20. 08. 2009 | 08:18

Gabriela Kafková napsal(a):

Několik vět 2009!!!

http://docs.google.com/gvie...
20. 08. 2009 | 09:18

111111 napsal(a):

z toho je jasné, že jedině Dělnická strana může tuto zemi vyvést do lepších podmínek
20. 08. 2009 | 10:02

1234 napsal(a):

Hvížďala:

Malé strany u veřejnosti neprohrávají. Malé strany veřejnost vůbec nezná. Nic o nich nevidí, nemůže si o nich téměř nic přečíst v mainstreamovém tisku, ve zprávách se neobjeví vůbec, leda v souvislosti s něčí vraždou, nebo v tragikomické kronice (pojídání brouků), pan Hvížďala o nich nepíše, že si jako nemasové strany mohou dovolit říkat, co je správné a co ne.
Zatím se mi nejvíc líbil ten příměr jednoho z diskutujících, že TOP09 to je jako sbor zasloužilých prostitutek, které si založí nový nevěstinec a začnou se v něm cítit jako nikým nepolíbené panny.
Vždyť Kalousek už je skrz naskrz provařená figura. Že TOP09 přinese změnu, je jen marketingový tah - my chceme změnu, strana známých tváří se tváří, že nám jí poskytne, slovy ekonomických ideologů - poptávka - nabídka. Až budou v parlamentu, moc je zajímat nebudeme. Jsou to zasloužilí harcovníci, kteří dobře vědí co chtějí.
20. 08. 2009 | 11:57

1234 napsal(a):

Ostatní:
Ale jinak pan Hvížďala popsal tu situaci celkem přesně:
Jsme v pěkné prdeli, dámy a pánové. (Omlouvám se pane Stejskale, ale těžko hledám vhodnější slova.)
Protože všichni budou volit ne tak, jak sami chtějí, ale podle toho, koho si myslí, že bude volit většina - což mi připomíná jistý blog tuším pana Sedláčka zde, o volbě Miss a ceně akcií na burze - dopadne to jako obvykle. Proč si myslíte, že se v posledních volbách dostala do parlamentu SZ? Protože se několikrát před volbami tvrdilo, že má preference tolik a tolik procent. Ty průzkumy by se snad měly zakázat. Dodnes si myslím, že ty průzkumy byly podplacené nebo agentury dostaly telefonní čísla, kam mají volat. Kde by vzala strana, která je veřejně tak často hanobená a urážená a málokdy mohla vystoupit se svými názory v TV takovou masovou podporu?

V zásadě jsou tu dvě varianty: Buď velká koalice, ČEZ a JT si oddechnou, mafie proroste, upevní a obě strany se nažerou (v příštích volbách budou obě útočit na 40%)

Nebo pravicová koalice jmenovaných subjektů, což bude znamenat oprášení všech špatných nápadů, na kterých ztroskotala ta poslední, s extrémním zeštíhlením státu, což v praxi bude znamenat rozklad a rozpad toho zbytku, co ještě jakž takž funguje, čímž vznikne definitivně stát těmhle lidem na míru, což v praxi bude znamenat, že státní složky budou šikanovat staré babičky, že někde něco zapomněly vyplnit, nebo nezaplatily za pejska obci, čili za prkotiny, zato Topolánek si najde ještě jednu milenku, zplodí s ní další dítě, prachy na horší časy ukryje někde v Karibiku a možná bude dokonce kandidovat i na Master of the World. Míry, jak víme,$ by na to měl.
Jen jestli to stačí na to někomu vládnout. Já o tom pochybuji.
20. 08. 2009 | 12:31

Vojta N. napsal(a):

Pane Hvížďalo přečtěte si co stojí v Bohumínském usnesení ČSSD a nepište takové hovadiny

„Sjezd potvrzuje platnost závěrů Hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extrémistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SČK, SPR-RSČ, MNS, KSČM, LB a SDL.“
20. 08. 2009 | 12:47

hovorka11 napsal(a):

Tragické je přesvědččení řady občanů, že nepůjdou k volbám vzhledem k politickému prostředí. Je to ten největší nesmysl, který podpoří korupci a prospěchářství politických špiček. Volit tím půjdou příznivci tohoto režimu a nevolící je podpoří- tím padá vina za tento stav i na jejich hlavu. Je potřeba volit mimoparlamentní strany. Toho se korupční politici obávají nejvíc, proto nesmyslné rozbory, že ostatní strany mimo TOP 09 (starý profláklý koně) nemají šanci - nesmysl !!
20. 08. 2009 | 13:05

Jiří Chýla napsal(a):

Pane Hvížďalo, za dva a půl měsíce nebudou volby, ale 92 výročí VŘSR!
20. 08. 2009 | 15:38

weclik napsal(a):

Česká talevize a největší média jsou plně ovládaná politickými rozhodnutími.TOP 09 s všehoschopným Kalouskem, je pouze bílým koněm prolhaného a falešného Topolánka,založená jen a pouze za účelem rozložení politické konkurence a oklamání voličů planými a nerealizovatelnými sliby.Vzhledem k tomu,že ostatním novým stranám je všeobecně odepřen přístup k prezentaci,mediálním zmanipulováním a oklamáním národa dojde po volbách,za tiše domluvené podpory ČSSD, ke sloučení Topolánka s Kalouskem a totalitnímu ovládnutí politické moci ve prospěch tunelářů,lobistů,lhářů a podvodníků,bez ohledy na zájmy občanů,kteří budou pro tuto úzkou skupinku pouze zdrojem obohacování.
20. 08. 2009 | 16:07

iShares guy napsal(a):

Pane Hvizdalo, mate pravdu, ze velka koalice je velmi spatna varianta, ale volebni doporuceni by melo byt presne opacne. Kdo nechce velkou koalici, mel by volit bud ODS nebo CSSD, protoze pokud jedna z nich dostane dost hlasu, nebude muset tvorit velkou koalici. Pokud tu bude hodne stredne velkych stran, nikdo nemuze vytvorit silnou vladu bez velke koalice. Mate sice spravne umysly a i spravne videni situace, ale reseni je mylne.
20. 08. 2009 | 18:20

pgjed napsal(a):

Pane Hvížďalo, vy tady více-méně otevřeně plédujete pro Kalouska. Sice nechápu příliš proč, když zde průběžně naříkáte po hodnotách, které byste u Kalouska i ostatních tpenářů věru marně hledal, ale dobrá.

Pokusím se vám vysvětlit, co volba dle vašeho mustru přinese. Ne, nemám věšteckou kouli, jen vycházím z doporučení knihy knih, kde se praví: "Po ovoci jejich..."

Další daňové eskamotérství vedoucí v konečném důsledku k dalšímu růstu dluhů a deficitů, podobně, jako u socdem, jen z jiných příčin. Další omezování daňových pobídek pro běžného plátce. Odobně jako bylo zrušeno společné zdanění manželů, zruší se příspěvek na stavební spoření, daňový odpočet na důchodové připojištění atd.
Další zdaňování příjmů obcí, podobně, jako bylo zavedeno DPH na příjmy z tzv hospodářské činnosti...

A to ještě netušíme, jaké další "inovace" by nám pan Kalousek naordinoval třeba se zdůvodněním, že už toho sociálna bylo dost. Vy byste to možná odkašlal mezi prvními, až by přišlo na zmražení důchodů. Víte, Kalousek není ekonom. Je vystudovaný chemik a tak potřebuje svého našeptávače. Tím je momentálně pan Janota, který vyseděl všechny deficitní rozpočty již od Klausových dob. Tak jen vpřed! Kalousek for president. A přeji vám jako předvolebnímu poradci šťastnou ruku. Jen do toho, však oni vám topenáři zatopí!
20. 08. 2009 | 19:01

Miky napsal(a):

Mě by tedy jako logická připadala koalice ODS, věcí veřejných a TOP. Chyběl by tam levicový element lidovců a Věci veřejné by mohli uspět s některými požadavky programu, jako oddělení politických a úředních funkcí, přímé volby prezidenta, boj proti korupci pomocí provokatérů atd.
20. 08. 2009 | 19:54

pgjed napsal(a):

To Miky:
Buďte, prosím, tak hodný a vysvětlete mě, v čem jsou lidovci levicovým elementem?
20. 08. 2009 | 20:11

wes napsal(a):

DOBRÝ DEN nejsem přiznivcem ani ODS ani ČSSD ale strašeni velkou koalici těchto stran je blbost. TO se spiš bojim koalice ČSSD KSČ.
21. 08. 2009 | 14:50

Morgast napsal(a):

Pane Hvížďalo, velmi podivná otázka! Lidé jako já volí svou preferovanou politickou stranu bez ohledu na to jaké jsou volební preference, protože je pro ně důležitý politický program, který daná strana uplatňuje nejen před volbami, ale po celé volební období! Nemusím se za svůj volební hlas stydět jako Ti, kteří budou volit současné politické parlamentní strany (bez vyjímky!) a rovněž vím koho jsem volil a proč! Ví to Ti, pro něž jste připravil tento blog?! Dovolte, abych o tom upřímně pochyboval!
21. 08. 2009 | 15:13

cavyky napsal(a):

Volič ( i dosavadní nevolič) by měl poměrně kriticky zhodnotit výsledky.Bez jakéhokoliv zaujetí lze vidět především to,že v kardinální otázce,která musí zajímat doslova všechny,nelze zakrýt oprávněné zklamání velké většiny z životní úrovně.Tedy především už volit něco s progresívní ekonomií.Pak toliko neobdivovat pouhé formální projevy a akty demokracie:ona má smysl jen tehdy vede-li k reálným příležitostem v životních osudech většiny lidí,nikoliv vybraných jedinců.Ne stále se utěšovat,že v Rusku je ještě hůře.
21. 08. 2009 | 21:32

Lojza napsal(a):

Ládíku já tě nepoznávám, kde se najednou vzalo tolik vtipu a nadhledu? Rozesmál jsi mě už pod blogem Königsmarka tím pohledem do zrcadla a zdárně pokračuješ. Co se stalo, dědil jsi, nebo vyhrál ve sportce, či naopak jsi přišel o místo? :)))
21. 08. 2009 | 23:31

Standa napsal(a):

Jde o svobodu voleb. První a jediné svobodné jsem se zúčastnil ihned po roce 1989. Pak se ale "mocní" vzpamatovali a upravili volební zákon pro boj mezi dvěma názory, třetí a další nepřipouštějí.
Argumenty? Například:
a.) ve volebních lístcích nelze škrtnutím posunout osobu, která ztratila mou důvěru, na poslední nevolitelné místo.
b.) pětiprocentní klauzule pro účast v parlamentu.
c.) neodvolatelnost poslanců.
Proč například místo procentní klauzule není stanoveno, že do parlamentu se dostane prvních třeba sedm stran?
22. 08. 2009 | 13:25

Keke napsal(a):

-- Veverka: Tak já budu volit jen tu stranu,která je jasně a zásadně proti vybudování americké základny na území ČR,proti naší účasti na okupační misi v Afghánistánu a která má zároveň jistotu že se dostane do parlamentu.Jediná strana která toto splňuje je KSČM. -- Jo? A já bych tě zase ukrutně zmlátil a hodil na 15 let do uranovýho dolu, abys moh tu svojí "volbu" docenit.
22. 08. 2009 | 15:56

Masařka napsal(a):

V podstatě bych se s Vami i souhlasil, vnimam to temer velmi podobne, avsak s jednim malym rozdilem :( Male strany museji ci by meli byti nyni voleny, museji ale take dostat sanci v mediich, kterou diky vam novinarum nedostavaji takovou, jako ty strany nejvetssi :((! Ano, velka koalice je pro ČR neprispustna, souhlasim ! Bohuzel ani jedna z techto stran nemuze byt dobrou vladni stranou, nebot jiz k dnesnimu dni obe ukazaly, ze na to po lidske strance nemaji :( Budu volit bud Věci Veřejné - Stranu Svobodnych - KSCM !!
23. 08. 2009 | 11:42

Franta napsal(a):

Jediná správná volba v dešní době je KSČM.Lituji ty co nato ještě nepřišli a nejsou z horních vrstev.
23. 08. 2009 | 23:02

Karel napsal(a):

Keke do těch dolů bych se nechal tenkrát hodit můj strýc tam dělal bral přes deset táců a šel do penze velice zdráv ve 40 létech. Tak nás Ty brepto nestraš. Demokratická Amerika vznikla vyvražděním domorodců a následně dalším vyvražďováním v ostatních státech např. Vietnam.Spi sladce a dobrou noc.
23. 08. 2009 | 23:09

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
27. 08. 2009 | 00:28

Terry napsal(a):

Pokud bude platit, že vstup do (vysoké) politiky je nejsnazší cestou k vlastnímu (rodina, přátelé...) obohacení se, není rozdílu KOHO volit.

Poslední roky dávají jasně najevo, že do vrcholných pozic ve stranách se dostali lidé nomorální, arogantní, sebestřední, cyničtí, hulváti, burani, hrabivci - tyto vlastnosti nejlépe v pevné jednotě. A tito si (vzájemně) sestavují kandidátku do voleb. A nepustí mezi sebe nikoho, kdo "nedrží basu".
Není koho volit...

ČESKÝ POLITIK = ŠKŮDCE !!!

Bohužel obecně platné Topolánkovo:
"Ať jdou do prdele všichni."

Smutné konstatování 20 let od "sametové" revoluce (a ta po 40 letech totality).
02. 09. 2009 | 12:33

Terry napsal(a):

to Franta:

To píšu už spoustu let:

Zpupné chování našich "demokratických" politiků může mít za následek jen postupné posílení vlivu KSČM: ať už neúčastí starších slušných lidí ve volbách (nebudu přece jen proto, abych nevolil komunisty, volit hulváty a burany; to radši nejdu) nebo proto, že pro mladou generaci, pro kterou je doba před listopadem 1989 stejně "vzdálená" jako Bílá hora, bude KSČM jediná slušně se chovající parlamentní strana, která nemá žádný (novodobý) průser.

Objektivně to tak je!

A jak vidno, našim "demokratům" je to jedno!!! Usilovně pracují pouze na tom, aby si za jedno volební období (co kdyby už druhé nebylo?!!) nahrabali tolik, aby trvale zajistili sebe, svou rodinu, přátele, známé... A to za každou cenu !!! A když je těch volební období víc, tak houšť! A že příkladů máme! Neurekom...

Jak mladý strojvůdce k miliónům přišel..... Jak? No přes politiku!!

A národ, stát? Ten je jim u prdele....
02. 09. 2009 | 12:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy