Vyjádření k podpoře Daniela Landy

26. 11. 2012 | 20:07
Přečteno 54936 krát
Jedním z kritických nedostatků v naší společnosti je schopnost otevřené a upřímné komunikace.

Vyjádření Daniela Landy v Českém slavíku bylo velmi kontroverzní až podle některých názorů společensky nevhodné. Za sebe jsem přesvědčen, že Daniel Landa mluví otevřeně a upřímně sděluje to, co si myslí. Jsem si jist, že kdyby většina lidí byla schopna komunikovat alespoň zčásti tak otevřeně jako Daniel Landa, problémy naší země se vyřeší velkou rychlostí.

Poslední dobou jsem se setkal s mnoha zajímavými lidmi z různých oblastí, včetně uměleckých kruhů. Jedním z nich byl Daniel Landa. Otevřené vyjádření jeho podpory vnímám jako pozitivní věc, kdy Daniel Landa souhlasí s vizí fungující, slušné a prosperující společnosti, o které jsem i s ním hovořil. Za jeho osobité vyjádření podpory mu děkuji.

Jako občan České republiky mohu říci, že místo symboliky bájného krále bych raději použil trumfové ESO, kterým by se skokově ozdravil prohnilý systém správy věcí veřejných v naší zemi. Trumfovým esem je otevřená, transparentní a spravedlivá demokracie. Té se společně dokážeme přiblížit prosazením výrazně spravedlivějšího semiproporčního volebního systému se dvěma plusovými a jedním minusovým hlasem, který dostane do parlamentu slušné lidi a zboří zeď mezi veřejností a politikou.

Aktuální činnost Pozitivní evoluce, občanského sdružení, které jsem v létě založil, se dá shrnout do tří bodů. Tím hlavním je veřejná diskuze o hodnotách a propojení aktivních a pozitivně smýšlejících lidí za účelem obnovy společnosti. Druhým bodem je využití této společenské energie a shromážděných znalostí k vytvoření odborných diskusních a pracovních skupin, které nabídnou konkrétní vizi České republiky na následujících 12 let. Třetím klíčovým bodem je změna volebního systému na takový, který ozdraví prohnilou mocenskou strukturu a umožní vstup do politiky osobnostem s morálním kreditem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zlojed napsal(a):

Kdy začnete platit daně v naší zemi? A nebo se nenazývejte občanem České republiky ! Děkuji.
26. 11. 2012 | 20:20

Da.Rock napsal(a):

Landa mi při svém projevu ve Slavíku připadal sjetý.
A nebo nemocný - výrazně pohublý a sešlý, takže možná mluvil z horečky.
Nějak jsem nepochopil (a to ani po přečtení rozhovoru s ním na iDnes) co má ten jeho nový úlet s kouzelníkem Žitem znamenat. Tedy samozřejmě kromě dalšího zviditelnění.
Prostě mi připadal, že je úplně mimo.
26. 11. 2012 | 20:27

Midori napsal(a):

Spíš než na Mesiáše, byť s plným měšcem, věřím na systém a nefalšovanou vůli občanů jej uskutečnit.
Jaký systém? Stačil by takový jako je ve Skandinavii. Právo pro každého stejnou měrou, tím by se mělo začít.
26. 11. 2012 | 20:29

Da.Rock napsal(a):

Jinak k osobě pana Janečka - lidé, kteří přišli k miliardám spekulacemi a hraním na burze u mě nepožívají většího kreditu než gambleři. Jediný rozdíl mezi nimi je akorát v tom, že burziánům ta mašina dává.
26. 11. 2012 | 20:29

MartinO napsal(a):

Já vám pane Janečku držím palce a ve vaší snaze máte mou podporu. Za "pozitivně smýšlejícími lidmi" bych ale zrovna na blogy aktualne.cz raději nechodil :-D
26. 11. 2012 | 20:31

MartinO napsal(a):

Da.Rock
Prosimvás neplácejte bolševické blbiny o něčem o čem nic nevíte. Janeček je tzv "market maker", tzn že jeho činnost zajišťuje likviditu burzám a tím umožňuje vůbec jejich činnost a hladké obchodování.
26. 11. 2012 | 20:35

Pepa Řepa napsal(a):

Já zase držím palce kohoutovi Fandovi.

Pan Janeček mně je šumafuk, připomíná mi jistého Ferdu z VéVé.
Taky měl razantní-protikorupční- nástup.
.....a umožní vstup do politiky osobnostem s morálním kreditem.
To má být kdo?
Ale třeba se pletu.
Naděje umírá poslední.
26. 11. 2012 | 20:41

Da.ROck napsal(a):

MartinO: Na nějakou likviditu pro burzy kašlu. Až pan Janeček vydupe doslova ze země třeba pivovar jako Stanislav Bernard, bude mít můj obrovský obdiv. Protože něco hmatatelného vytvoří. Takhle jen dělá peníze z ničeho.
P.S. bolševickou oddanost tady projevujete spíše vy.
26. 11. 2012 | 20:44

zdenekbrom napsal(a):

Pepa Řepa:

Šel bych na to radikálně:

http://www.novinky.cz/koktejl/273386-v-aljasskemu-mestecku-talkeetna-je-starostou-kocour.html
26. 11. 2012 | 20:57

MartinO napsal(a):

Da.Rock:
Samozřejmě že kašlete, protože vůbec netušíte o čem je řeč a která bije. Přinejmenším, nikomu nic neukradl a není nijak přisátý na státní rozpočet. Pan Bernard, a jiní úspěšní podnikatelé, také musel a musí rozvoj svého pivovaru zajišťovat pomocí finančních trhů které vy po bolševicku nazýváte gamblingem. Bez nich by nevybudoval nic. Krom toho pan Bernard působí v protikorupčním fondu právě pana Janečka.
26. 11. 2012 | 20:59

Petr Havelka napsal(a):

Pane Janečku,

nechci se do vás navážet, ale ona "pozitivní revoluce" je podle mého čajíček.

Bez řádného think tanku jste jenom další partička remcalů. Think tank stojí spoustu peněz a ze začátku není vidět, peníze jste mohl ušetřit kdybyste si odpustil ty "předprvní" stránky v novinách.

Zatímco napravo je think tanků jak podpapíráků v lese, vlevo to skomírá. Tím Vás samozřejmě nestrkám vlevo. Osobně je mi vpravovlevo šumafuk.

Je tu tolik občanských organizací, které potřebují nějaký "myšlenkový trust" jak koza drbání?

Máte tady Kužílka a jeho Otevřete.cz, TI, Oživení, z mladých Boudala a Inventuru demokracie.

Nechci zde do Vás předpojatě vandrovat nebo naopak análně vtírat, ale trochu mi to Vaše počínání zavání kultem osobnosti a mesiášstvím.

V naší repoblice je to posraným navrch a jediné co na politiky pomůže je sofistikovaný tlak tzn, že je potřeba sledovat pečlivě analyzovat "práci" našich navolených politiků.

Změnu nepřinese žádná "pozitivní revoluce" natož konference a zjišťování "vize" naší republiky, tam se mohou ti lidé maximálně sejít a hledat společnou notu. Ale změnu, obrat přinesou jedině postupné kroky k lepšímu, sofistikovaný tlak na politiky. Na to potřebujete analýzy, to je spoustu mravenčí práce a stále dokola a není to pro pár lidí na odpoledne.

Nikdo ze zdejší věrchušky se nebude zabývat změnou volebního zákona, dokud nebude mít propracovanou podobu, dokud se do konkrétního znění nepustí skuteční odborníci, dokud nebude mít oponenturu a tím nemyslím nějaké televizní plky v OVM.

Sestupte s obláčku pane Janečku.
26. 11. 2012 | 21:00

Pepa Řepa napsal(a):

zdenekbrom
no vida! Tudy na to!
http://www.centrumpohadek.cz/pohadky-pro-deti/zviratka-a-loupeznici/
Hrrr na loupežníci, jak se u nás na vsi říká

Třeba je kocour to bájnou osobností s morálním kreditem.
Kohout Fanda do Senátu!
26. 11. 2012 | 21:03

mb napsal(a):

Jsem si jist, že kdyby většina lidí byla schopna komunikovat alespoň zčásti tak otevřeně jako Daniel Landa, problémy naší země se vyřeší velkou rychlostí.

... to jo ... Dolfík mluvil myslim taky celkem votevřeně ... a taky uměl řešit a vyřešit problémy ...

Brzobohatý přímo močil blahem z toho jak se Landy nebál ...

Landa je myslim super kámoš ... gratulujeme ...
26. 11. 2012 | 21:03

Jethro napsal(a):

Pane Janečku, Landa vystoupil jako nařvaný buran, pindal nesmysly včetně toho, jak jde na rok riskovat život a jak zasáhne (zřejmě fyzicky), když někdo bude do vás šťourat.
Tím, že se vám toto líbí a zdá se vám to být otevřená a upřimná komunikace, jste se u mne zdiskreditoval a zdiskreditoval jste i své myšlenky, které mi mohly být sympatické. Škoda.
Ale nesmím do vás moc šťourat, králi Karle, nebo by mohl přijít otevřený komunikativní Landa a dát mi do zubů. Nezačínal tak nějak fašismus?
26. 11. 2012 | 21:06

Pepa Řepa napsal(a):

Jethro
Kohoutem Fandou?
26. 11. 2012 | 21:08

da.Rock napsal(a):

MartineO: Po panu Bernardovi tady zůstane aspoň pivovar. I kdyby nic jiného neudělal, ten pivovar stojí a vaří pivo. Co zůstane po Janečkovi? Ano, pár vyspekulovaných miliard. Ale co hmatatelného skutečně vytvořil?
26. 11. 2012 | 21:08

Petr Havelka napsal(a):

No mne by spíše u Daniela Landy zajímaly ty dvě 44 na zádech?

https://www.youtube.com/watch?v=j0xjrk4TUT0

Hned v úvodu.
26. 11. 2012 | 21:14

Jethro napsal(a):

da.Rock: Janečkův business byl na hranici etiky a je takřka jisté, že bude zakázán. To ale nic nemění na tom, že Janečkovo myšlení sympatizující s Landovým buranstvím hodně nahlodávává mou víru v Janečkovy recepty, včetně toho volebního.
26. 11. 2012 | 21:15

Oldlady napsal(a):

Pane Janečku, moc o Vás nevím, jen z médií. Ale v podstatě jsem Vašim protikorupčním snahám fandila. Nicméně jste mě teď zklamal - vůbec by mě nenapadlo, že budete vrnět, když Vás někdo jako Landa podrbe za ušima.
26. 11. 2012 | 21:18

Zeitzeuge napsal(a):

D.L. je opravdu otevřený, nefiltrovaný nácek. A't už si to přiznává nebo ne.
Neplácám dojmy.
Byl jsem u některých jeho akcí, už za bolševika (pánové v žlutobílé volze mu kryli záda), proti rasově odlišným tanečníkům.
Potom proti chlapcům s barevnými číry.
Je to člověk, který má nějaký, nejspíš docela vážný problém.
Ale současně je problémem sám, to pozná nejspíš i ten Fanda. Jestlipak mu nepřipíná nabroušené ostruhy?
26. 11. 2012 | 21:18

MartinO napsal(a):

DaRock:
To myslíte vážně? Bez finančních trhů a přesouvání peněz od těch kteří je mají k těm kteří mají nápad, ale peníze namají a potřebují je třeba na rozjezd toho pivovaru, by žádný pivovar nevznikl. Burzy jsou místo kde se střetává tato nabídka a poptávka. A Janečkova firma RSJ umožňuje jejich hladké a efektivní fungování.
26. 11. 2012 | 21:19

rejpal napsal(a):

No teď už aspoň víme, že otevřenost a upřímnost komunikace lze měřit - počtem vulgárností použitých na veřejnosti. Na slavnostních akcích se vše vynásobí dvěma. Na smysluplnosti obsahu nezáleží.
26. 11. 2012 | 21:22

David napsal(a):

"...Daniel Landa mluví otevřeně a upřímně sděluje to, co si myslí. Jsem si jist, že kdyby většina lidí byla schopna komunikovat alespoň zčásti tak otevřeně jako Daniel Landa, problémy naší země se vyřeší velkou rychlostí...."

-------

Život není vůbec tak jednoduchý, jak si asi představujete.

Kdybychom začali komunikovat takovým způsobem, jaký předvedl Landa, tak by se problémy sice vyřešily velkou rychlostí, ale patrně by to bylo jen za pomocí ráže 7,65 mm.

Co nám ta jeho "upřímnost" řekla tak užitečného, mimo sprostých slov, urážek a ukázky chorobně rozvíjejícího se mesiášského komplexu?

------

"...Trumfovým esem je otevřená, transparentní a spravedlivá demokracie. Té se společně dokážeme přiblížit prosazením výrazně spravedlivějšího semiproporčního volebního systému se dvěma plusovými a jedním minusovým hlasem, který dostane do parlamentu slušné lidi a zboří zeď mezi veřejností a politikou...."

------

I když Vaši aktivitu velmi vítám, tak by jí více prospělo dopřát více sluchu také kritickým názorům a odpovědět například také na:

Blog - Miluš Kotišová

14 otázek od sporáku pro "dobrojeda"

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milus-kotisova.php?itemid=18264

Také by mně zajímala odpověď např. na bod:

5) Proč o svém návrhu nepochybujete? Proč využíváte masivní mediální reklamy pouze jen na získání

bezvýhradné podpory

pro svůj návrh změny volebního zákona, nikoli na diskuzi o něm?

------

Nebo jakým způsobem získáte podporu 2 milionů občanů, o které mluvíte, když na besedách jich bylo tak asi do 10 tisíc?
26. 11. 2012 | 21:24

Antikomunista napsal(a):

Vážený pane K.Janeku,

jelikože jsem na internetu narazil na závažné materiály (najdete níže, byl bych moc rád, abyste se k nim vyjádřil. Moc by mne mrzelo, pakliže by se ukázalo, že pocházíte z stbácké rodiny, a žemáte sklony k vyhrožování oponentům. Jako odpůrce komunismu bych takovou minulost nestrpěl. Děkuji.

S pozdravem, V.Pešek

https://abbartos.wordpress.com/2012/08/28/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec-podivali-jsme-se-do-spisu-karla-janecka-st/
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/302403/Prepis-vyhruznych-telefonatu-Janeckovy-Pozitivni-evoluce.html
26. 11. 2012 | 21:26

MartinO napsal(a):

Zeitzeuge:
Proč lžete? Já jsem byl také na koncertech Orlíku za bolševika a toto zpíval na každé akci a také to vyšlo na CD. S fašouny Orlík nechtěl nikdy nic mít.
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/orlik/faschos-37774
26. 11. 2012 | 21:27

Občan napsal(a):

A tak se nám sešli - Karel Janeček, Vladimír Dlouhý a Vladimíra Glatzová. V "Nadačním fondu pomoci", založeném v květnu 2012.

Proudžekt mají, podle OR, věru bohulibý - "Účelem nadačního fondu je podpora osob, které se ocitly v nouzi ztrátou zaměstnání, nemožností získat zaměstnání, ztrátou majetku, nemožností získat prostředky a které předloží projekt, jak se vlastní aktivitou postarají o sebe, o svou rodinu, který bude nadačním fondem posouzen jako realizovatelný s nevelkým finančním vkladem."

Takže jen další selfpromotion tří z těch, kteří osobně nesou vinu za to, že zde neustále přibývá chudých zničených zlomených bezmocných lidí. Teď si z nich ještě udělají něco podobného, jako byli za první republiky nosiči kartonových reklamních válců - jenom proto, aby se sami upíchli v politice.

Lidi, probuďte se už konečně. Protože TIHLE rozhodně nejsou těmi, kteří by mohli mohli současné dění posunou směrem k něčemu lepšímu.
26. 11. 2012 | 21:28

jarpor napsal(a):

Přidám se k Pepovi Řepovi :

".....a umožní vstup do politiky osobnostem s morálním kreditem.
To má být kdo?"

a krátké pokračování :
Nesdělíte, kdo jsou ty osobnosti ?
A budou ti s tím kreditem do politiky chtít vstoupit ?

Autor se skutečně domnívá, že jen změna volebního systému změní politiku ?

Není jakýkoliv systém tvořen lidmi... je důležitý systém nebo lidé... vlastnosti lidí a jejich morální integrita... v systému se pohybující ?
Dle mého, než systém, důležitější jsou lidé ten systém tvořící.

Nemohu si pomoci, leč lidi se mění jen obtížně... leda by je autor mínil vyměnit... :-)
Proto mi jím tvořená iniciativa připadá tak trochu... naivní. Na podnikatele zvláště...

V 89 se nepočítalo s tím, jací jsme. Lépe, jaká byla většina populace... snaha o drobné i větší úlevy na úkor někoho jiného, vyhýbání se dodržování "nevýznamných" norem... nedělat to, co se nedělá, byť to zákon nezakazuje...
Soudíte autore, že je dnes společnost jiná ?
Soudím, že opakujete stejnou chybu... naivními úvahami že několik osobností ovlivní vlastnosti populace...
Vlastnosti populace se mění jen velmi pomalu... zvláště k lepšímu...

A Landa ? Škoda slov. Existuje něco jako etika... pak sdělené vhodnou formou udělá více než úderná slova připomínající buranství... Slušný člověk Landu jen za ten projev musí "odepsat".

Hezký večer
26. 11. 2012 | 21:29

Da.Rock napsal(a):

MartinO: A to je právě ten problém - že na lidech, co mají vize, nápady, píli a snahu, se přiživují takové pijavice, které nic nevytváří, jen MAJÍ peníze.
Ale i pro takové mám částečné pochopení, když se rozhodnou jít do konkrétního smysluplného projektu. Ale burzovní spekulanti, kteří přelévají kapitál z místa na místo podle toho, kde to momentálně nejvíc sype, jsou jedněmi z viníků současné krize, protože to oni svými zásahy nafukují různé bubliny. Bohatnou na nich a řídí se heslem Po nás potopa. Bohatnou na cizím úspěchu, ale i na krachu. Je jim to jedno. V životě nic smysluplného nevytvoří a přesto žijí v daleko větším bohatství, než ti, co pracují, co makají rukama nebo hlavou, aby něco smysluplného vytvořili.
Takových Bernardů si vážím.
Takových Janečků ne.
Víc k tomu nemám co dodat.
26. 11. 2012 | 21:32

Jethro napsal(a):

Ano pane jarpore. Naprostý souhlas. Odepsat i Janečka za tu adoraci. Není něco špatně, že se shodujeme? I vám hezký večer...
26. 11. 2012 | 21:34

MartinO napsal(a):

Občan:
A kdo je dle vás tedy ten který může posunout současné dění k lepšímu?
Má odpověď je NIKDO. Vy konkrétně jste totiž profesionální nadávač a žádný posun lepšímu ve skutečnosti nechcete, protože byste neměl na koho nadávat a koho obviňovat z vaší životní nespokojenosti. Nadávání a obviňování je smysl vašeho života.

Btw. Dlouhý ve zmiňovaném fondu už nepůsobí a Janeček se s ním rozešel ve zlém.
26. 11. 2012 | 21:34

Anlee napsal(a):

Ano, vystoupení Daniela Landy bylo na hraně, a za hranicí dobrého vkusu určitě, ale alespoň vyvolalo diskuzi. Je smutné, že pro to abychom se dnes o něco začali zajímat, potřebujeme skandál a silná slova. Vlny evoluce jež proběhly na stranách hlavních českých deníků, byly pouze ryze pozitivní a nešokující ani zdaleka takovou diskuzi nevyvolaly. Takže nesouhlasím s prostředky, nejsem si jistá ani Landou samotným, ale je jedině dobře, že se o Pozitivní evoluci začalo mluvit.
Karel Janeček je osobnost s morálním kreditem a svědomím a věřím, že kdyby cítil, že Landa překročil únosnou míru a že se jejich cíle rozešly (jejich cesty jak jich dosáhnout už nejsou shodné teď), tak se od něj distancuje, koneckonců jako to udělal v minulosti s Dlouhým. Kdyby naši představitelé měli alespoň zpoloviny takovou schopnost sebereflexe, bylo by o dost lépe.
Pozitivní evoluci držím palce a zapojuju se :)!
26. 11. 2012 | 21:38

moby dick napsal(a):

landu nemá smysl řešit, co ale nechápu je to neustálý český hledání třetích cest... proč nevěnujete energii prosazení věcí a zákonů, které fungující demokracie dělají funkčními > zákon o státní službě, majetková přiznání, obecné referendum, podpora neziskovek, občanských sdružení atd.... nechápu kolik lidí jste dokázal zblbnout, že problémy našeho státu vyřeší nějaký zázračný volební systém ???
26. 11. 2012 | 21:41

Nekdo, kdo nesnáší nácky napsal(a):

Jedním z deklarovaných cílů (nebo spíše přidanou hodnotou) nového volebního systému by mělo být i upozadění extremistů, alespoň tak jste to, pane Janečku, zatím vždy uváděl. Je správné, že jako extemisty vidíte komunisty. Nechápu pak ale, že stejným pohledem nekoukáte na někoho s SS na zádech (ano, vím mají to být runy a číslo 44, ale když on Dan... 88/2). Spojením se s někým jako je Daneček si pod sebou řežete větev a celý projekt děláte předem snadno napadnutelný, v očích mnoha lidí neakceptovatelný a tak i odsouzený k zániku. Duo král Karel a Pšenice 88 je tragikomická tečka v bloudění současné doby, snad ještě grotesknější než Popelka a Holešovická výzva. S Bohem. :/
26. 11. 2012 | 21:41

Aktiv napsal(a):

Proč mluví bývalý činovníci KSČ o jakýchsi hodnotách?Např.pí Bobošíková, Dlouhý, Fischer, atd. by se dalo pokračovat donekonečna, jde vám snad vy bývalý dědičně vázaní na komunisty a neokomunisty o zachování si svých vymezených pozic? Např. Fischer je přímo ukázkovým příkladem, jak toto prosazování hodnot, jaké zastáváte i vy p.Janeček vypadá v reálu!Proč?
Myslím si, že Landa si může říkat co chce, i když to jistě může myslet upřímně, jenže jeho militarismus a paktování se s Templáři mi příde opravdu jak ze špatného filmu, Breivik se také paktoval s Templáři!!!

Tím nechci říct, že bych o historii, kterou Templáři objevili nevěděl nic, akorát z jiného úhlu!!!!
Například dnes v Německu zase katolíci si vypálili zase jeden domov pro staré, postižené , apod....Podobných vypálených katolických domovů s desítkama obětí se objevuje rok , co rok hned několik, je to snad nějaké pravidlo Katolické církve jak se zbavit přítěže!!!!
Proč je komunismus přítěží?Proč je jakákoliv mafie přítěží?
Je smutné kolik obyvatel k této ideoologii, a lidem, kteří jí jakkoli představují, včetně jejích potomků stále upíná svůj zrak!!!
Přitom stačí tak málo, stačí si uvědomit, že lze dobré pro společnost konat i bez spojení s komunistickou stranou, nebo jakoukoliv stranou, to jenom pořád uspaní občané jsou ve vleku hypnózy, zvaná komunismus, nebo toto neokomunistické zřízení, které si s váženým monstrem Kalouskem dohromady říká"demokracie", a "svoboda"!!!!
Demokracie uplácaná v zákulisních nepřímých jednáních, kde si politici pečou své dohody , o rozdělení si kořisti, a svých zájmů!
NEPŘÍMÁ DEMOKRACIE=NEDEMOKRACIE, tudíž paskvil, který vyhovuje různým bratrstvům, kteří nechtějí být rušeni při svém hlasitém mlaskání!!!!Pan Šťastný, Nečas, Kalkousek, jsou ukázkovýmni příklady těchto bratrstvech, které si za peníze daňových poplatníku vylepšují své domácí fondy!PŘÍMÁ DEMOKRACIE TĚMTO BRATRSTVŮM PŮJDE PO KRKU!!!!
Pane (Ne)Šťastný, Kabátku, Karbanátku, Vepřoknedlozelátku a hlavně vy pane Be(a)ndo(pán odtržený od reality), vy byste měli hodně rychle zmizet ze scény, a ty vaše mafiánské rady si můžete strčit za klobouk!!!Když vás vidím v Tv, tak nejsem sám komu se ježí vlasy...
PŘÍMÁ VOLBA JE TAKOVÁ, KTERÁ BUDE BEZ NĚJAKÝCH POČTU SESBÍRANÝCH PODPISŮ(COŽ JE NESMYSL), ALE OD TOHO, CO TEN KANDIDÁT MŮŽE NABÍDNBOUT VE SVÉM PROGRAMU, A HLAVNĚ BY MĚL NABÍDNOUT , ABSOLUTNÍ NESPOJITELNOST SE SOUČASNOU MAFIÁNSKOU BENDOU!
26. 11. 2012 | 21:43

Zeitzeuge napsal(a):

MartinO
Nemluvím o tom, co vám zpíval do ouška.
Mluvím o tom, koho kdy kde mydlil. V přesile.
To jsou různé věci.
26. 11. 2012 | 21:43

MartinO napsal(a):

DaRock:
Mám to chápat tak, že když já mám například přebytek peněz z podnikání které momentálně nepotřebuji, chci aby mi nehnily tak je vložím tam kde to nejvíc sype tak jsem nějaké nemorální hovado a viník současné krize? To snad ne!
Ještě jednou. Janeček NENÍ burzovní spekulant, ale "market maker" zjistěte si co to znamená a co je smyslem této činnosti. A kdyby byl jen prachobyčejný spekulant tak riskuje jen s jeho vlastními penězi.
Jak si vy konkrétně představujete hybatele změny? Nějakého Lojzu od vedle z kravína s holým zadkem?
26. 11. 2012 | 21:46

mb napsal(a):

Daniel Landa mluví otevřeně a upřímně sděluje to, co si myslí. Jsem si jist, že kdyby většina lidí byla schopna komunikovat alespoň zčásti tak otevřeně jako Daniel Landa, problémy naší země se vyřeší velkou rychlostí.

TO BEZPOCHYBY ... VELICE VELKOU RYCHLOSTÍ SE VYŘEŠÍ ( BY SE VYŘEŠILY) TY PROBLÉMY ...
26. 11. 2012 | 21:51

Da.Rock napsal(a):

MartinO: Nemíním vám neustále osvětlovat své stanovisko, takže to naposledy shrnu: fandím reálné ekonomice, ne té virtuální, která se točí v kapitálových trzích a pouze způsobuje bubliny a krize. Je vám to jasné???? Pokud ne, váš problém.
26. 11. 2012 | 21:52

MartinO napsal(a):

Zeitzeuge:
Plácáte úplný nesmysly pane ulhánku. Landa nikoho nemlátil. Ze začátku na koncerty Orlíku chodili fašos kteří opravdu někdy někoho zmlátili a proto je Landa odkazoval pravidelně touhle písní tam kam patřili až přestali na Orlíky chodit úplně. Stejně tak jako to udělaly Tři sestry po vzoru Orlíku.
26. 11. 2012 | 21:52

mb napsal(a):

breivik byl taky celkem upřímnej, taky upřímně sděloval své pocity a úmysly ... a myslim, že ty problémy celkem rychle dokázal řešit ... aspon ze svého pohledu, tak nějak ehm, že ...
26. 11. 2012 | 21:53

Aktiv napsal(a):

Doplňuji... PŘÍMO VOLENÍ ÚČASTNÍCI VOLEB dávají svou důvěru přímo také svým voličům, což u STÁVAJÍCÍ VOLBY DO TZV.ZASTUPITELSTEV není možné, nikdo o tom svém zaškrtnutém kandidátovi pořád nic neví, a tak to jde už 23 let, a je evidentní, že to prochází hlavně těm podvodníkům, a zlodějům....
TAKŽE PRYČ SE STÁVAJÍCÍ ZASTUPITELSKOU PARLAMENTNÍ DEMOKRACIÍ, MY VOLIČI VÁS NEZNÁME, NEVÍME, CO DĚLÁTE, A JAK HLASUTEJETE, A HLAVNĚ PROČ,A TAKÉ PROTO, ŽE ZÍSKÁVÁTE MANDÁT HLAVNĚ OD BOSSŮ(VELMISTRŮ)VAŠICH BRATRSTEV , NEOKOMUNISTICKÝCH!!!!
26. 11. 2012 | 21:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pane janečku,
člověk, který ve 20 letech zpívá rasistićké texty je i...t., stejně jako člověk, který ve dvaceti vstoupí do KSČ. ale na chyby má právo každý, tragedie ale je, že landa se chová jako i...t i ve čtyřiceti. zřejmě by potřeboval psychiatra. založte si nějaký tajný spolek a vařte si tam polívky z kohoutích drápů a pijte krev z černého kocoura, ale v politice by dle meho nazoru měli být lidé, kteří to mají v hlavě alespon elementárně v pořádku. pokud vy máte být ten spasitel, tak už fakt asi žijeme v blázinci.
26. 11. 2012 | 21:59

MartinO napsal(a):

DaRock:
Fanděte čemu chcete, ale neplácejte kraviny, že Janeček je nějaký gambler v kasínu když o tom nic nevíte a zřejmě ani nechcete vědět protože vám to ideologie nedovoluje.
Krom toho bubliny a krize způsobují především vlády svými hloupými umělými zásahy do ekonomiky, podporováním morálního hazardu záchranou neúspěšných bank atd.
26. 11. 2012 | 21:59

reppop napsal(a):

Pane Janeček,
já tu Vaši protikorupční činnost vnímám zčásti jako konkurenční boj mezi mafiemi. Chápu, že Vás sociální paraziti typu nelegálních korupčníků zlobí, protože pak ubírají těm legálním parazitům, ke kterým bohužel patříte také. Ale budiž, lze na Vás nahlížet i jako na policistu, kterého si společnost nedobrovolně platí prazvláštní formou přerozdělování vyprodukovaných hodnot. Jen jste ve srovnání s ostatními kriminalisty cca stonásobně přeplacený. Co takhle se s nima férověji rozdělit?
Hlavně byste měl ale férově odkrýt karty, přestat z lidí dělat hlupáky, tj. skončit s nebetyčnou přetvářkou díky níž můžete tahat peníze z naivních chudáků, kteří do Vašeho fondu přispívají tisícikoruny, které občas tvoří až 10% z jejich platů. Pak teprve můžu uvažovat o nějaké formě Vaší podpory.
A trochu se taky vzdělávejte. Buďte aspoň jako G. Soros.
26. 11. 2012 | 22:00

Zeitzeuge napsal(a):

MartinO
Odkud jste, mladíku?
26. 11. 2012 | 22:10

Občan napsal(a):

To MartinO:

Ale děte, brepto:
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isror%3a4670&typ=full&klic=e7z0c2

Tohle je taky fajn spolek (má tam i Staníka Bernardů):
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a100121917&typ=full&klic=6enso9

A nakonec Aspen Institute:
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isror%3a8539&typ=full&klic=24s2q3

Janeček se s Dlouhým nerozešel ve zlém, protože se s ním nerozešel vůbec. To jen zahráli divadélko naivům, kteří si o nich myslí, že jsou něco jiného než ve skutečnosti jsou. Tahle parta naopak pevně drží pohromadě.
To, co naznačuje "Antikomunistou" odkazovaný blog, považuji za vysoce pravděpodobné.
26. 11. 2012 | 22:10

panda napsal(a):

pozitivní energie
https://www.youtube.com/watch?v=KehPK-2wf-M
26. 11. 2012 | 22:16

Truemonster napsal(a):

Pane Janečku, nechat se plácat po ramenou Landou je Vaše prohra, člověk, který chce pojmenovávat nešvary naší země, by měl podporu od nácka s díky (není nutné) odmítnout. Co příště? Necháte se podpořit Janouškem?
26. 11. 2012 | 22:21

PEDERSEN napsal(a):

Jen poznámka pro Zlojeda:
nevím, jak pan Janeček, já vyčkám, až tu budou platit takové zákony, ktré mi nebudou umožňovat platit jinde výhodněji.
26. 11. 2012 | 22:24

Skogen napsal(a):

Vemte si proboha ty miliardy a běžte si někam užívat.

Anlee,
Breivek vyvolal větší diskuzi než Landa, má to být nějaké měřítko?
26. 11. 2012 | 22:24

Běta napsal(a):

Slušní lidé se prý Žita 44 nemusí bát. Asi jsem neslušná, bojím se ho. Jeden takovej Žito "čaroval" ve třicatých letech v Německu. :(
26. 11. 2012 | 22:28

Baba Jaga napsal(a):

Kdo by se nadál, že se i na Slavících přihodí událost, o které má potřebu napsat pan Janeček blog a jiní dikutovat. No, dívat se na ně ani nadále nebudu.
O panu Landovi či jeho hudbě téměř nic nevím, takže bez komentáře.
26. 11. 2012 | 22:32

mb napsal(a):

Asi o tom zas tak moc nevíš!!! Seš prostě emancipovanej šašek kterej si myslí, že kdo nesnáší cigošskou havěť je fašista?! PAN Landa je nacionalista. Jako všichni slušní lidé!!! Nemáme rádi fašisty ale máme Rádi NAŠI zem, kulturu... A nechceme přeci aby nám to někdo bral nebo nás omezoval, nedej bože měl lepší práva než MY. Proto nesnášíme cikány!!!!!!

to je přetisknutý jako vítězný příspěvek pod tim youtubem co poskytl/a panda ...

jak pravil Žito ... slušný člověk/lidi se nemusej Žita bát ...

ad slušní lidé ... ivan hoffman ... člen popravčej čety bránil sa argumentom, že slušní ludie nemůžou státi bokom keď idě o život ...

zabudni rýchlo mená a čísla telefonu, keď ´slušní ludia´ od domu chodí k domu ... idě tu o život ...

asi nezazdrojuju ... kdo dokáže zazdrojovat hoffmanovu písničku slušní ludia ... vĎaka
26. 11. 2012 | 22:40

Zeitzeuge napsal(a):

Abychom nepropadali bestiální vážnosti.
Revolverka ještě jak se zdá občas vyjde a je i zábavná.
Lásky z mládí mají výdrž.
http://www.revolverrevue.cz/petr-onufer-vlada-franz-aneb-bata-komensky-tyrs-karel-iv-foglar-a-mnoho-dalsich
26. 11. 2012 | 22:43

maňana napsal(a):

myslím,a to již dlouho ,že pan Landa není žádný mesiáš,ale docela obyčejný blázen bez schopnosti sebekritiky a jeho tvorba se mi prostě nelíbí a připadá mi stejně jako jeho názory s odpuštěním primitivní.A na panu Janouškovi mi vadí,že si prostě jen myslí,že nazrála doba a on bude moci slízet úrodu.Bohužel ne!!!Bude to ještě dlouho trvat než tento politický vřed co u nás narostl vyhnije. Na rozetnutí tohoto Gordického uzle nemůžete a nebudete stačit pane Janoušku.Navíc podobných vykupitelů jako jste Vy pane Janečku tu již bylo mnoho.Lid je unavený a má mrak svých vlastních starostí .Janeček jen ztrácí z nějakého důvodu čas,ale stejně neuspěje.P.S. je pravda,že jste satanista v zaoceánské režii?????To by jakoukoli snahu o reformy zabilo na mnoho let dopředu
26. 11. 2012 | 22:44

maňana napsal(a):

popletl jsem Janouška a Janečka pardon,jinak text platí
26. 11. 2012 | 22:46

rejpal napsal(a):

Ale stejně byl Zlatý slavík dobrý, kolik lidí si tam hrdinsky zanadávalo na komunisty. Ani Klus do ničeho neryl a zapěl song politicky neutrální.
26. 11. 2012 | 22:52

Poučme se z historie napsal(a):

Pane Janeček, bude spolupracovat i s také určitě pozitivním panem Vandasem a klukama z Národního odporu?
26. 11. 2012 | 22:59

reppop napsal(a):

rejpal napsal(a):
Ale stejně byl Zlatý slavík dobrý, kolik lidí si tam hrdinsky zanadávalo na komunisty. Ani Klus do ničeho neryl a zapěl song politicky neutrální.
xxxxxxx
Tak, tak. Naši umělci jsou svědomím národa. Jen mají ca 25 let zpoždění. Nebo, že by to bylo dlouhým vedením?
26. 11. 2012 | 23:01

MartinO napsal(a):

Občan:
zdroj facebook:
"Vladimir Dlouhy Dobrý večer, nikdy jsem členem nadačního fodnu proti korupci nebyl. Byl jsem členem Správní rady Nadačního fondu pomoci, ale po oznámení kandidatury jsme se Karlem JAnečkem domluvili, že činnost ukončím. S pozdravem"
Janeček na jednom ze setkání PE na přímou otázku otevřeně říká že Dlouhého nemá rád. Hrabat se v těch videích a hledat to se mi to však nechce.

Ty bláboly pomatenců Bartoše a Bostlové berete fakt vážně? Tomu by nevěřil snad ani Maximus. Přečtěte si tohle ze stejné dílny a jestli tomuhle věříte tak si nad vámi dělám definitivně křížek

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/janecek-z-nfpk-s-maskou-dabla--je-satanista/
26. 11. 2012 | 23:05

panda napsal(a):

pozitivní energie 2.0
https://www.youtube.com/watch?v=4hjbFJTW9tE
26. 11. 2012 | 23:08

Aktiv napsal(a):

Jen tak pro srandu, přesmyčka Landovo pseudonymu ŽITO 44,viz.ŽIDO SS,co teď na to jeho náckové?Navíc se paktuje a vyzdvihuje syna estebáckých rodičů, tedy komunistických!
Jinak nic proti "pozitivní evoluci",každá pozitivní evoluce musí mít především dobrý genový základ, a ten nastrčení jedinci, jako Janeček s Dlouhým nemají!!!

Pro p.Brozobohatého ze Slavíka, Landa třeba měl neslušný projev, není však neslušný projev Kluse, nebo jiných celebrit, které se snaží vetřít svými rádobyspolečenskými náldami a názory do přízně myšlení současné generace, podobně jako u Mádla a Issové?Toto vetření se do přízně je ještě ubožejší,než sebevíc zoufalý výkřik Landy!
Chování celebrit je většinou opravdu jen projevem být viděn, a mít více kšeftů, což je bohužel oprvadu projev zoufalců....

Pro Landu, prosím vás nepaktujte se s Janečky, a jim podobnými, patří pořád do stejné partaje, která má na svědomí současný stav společnosti!Oni vás vyžijí a odkopnou,snažte se hledat nemilitaristickou cestu, třeba jak jste říkal, je skvělý postavit stadion, nebo jinou veřejně prospěšnou činnost, ta společnost změní víc, než si nějaký pokleslý tunelář a politik může myslet.Mecenášství je víc než jakákoliv zbran(palná), nebo vaše hudba,apod, zanecháte stopu, a navíc ukážete těm darebákům, že stavění je lepší než kalouskovo,sobotkovo,apod... devastace a níčení!!!!
26. 11. 2012 | 23:09

MartinO napsal(a):

reppop:
Janeček že taha z chudáků tisícikoruny na jeho fondy? Prosimvás zavřete svoje špinavá prolhaná ústa. Táhne to z 99% všechno sám. Teď například rozdal ze svého miliony mladým vědcům
http://technet.idnes.cz/ceny-fondu-karla-janecka-svejnar-das-/veda.aspx?c=A121116_152552_veda_mla
26. 11. 2012 | 23:11

Většinový volební systém napsal(a):

jaký tu chce Janeček, bude znamenat trvalou vládu 2 nebo jen 1 strany (jako ve skandinávii). A zakonzervuje to současné poměry. Zlikviduje to malé strany. Pak budou moct lidi akorát pindat po divadelních sálech s různými kouzelníka.
26. 11. 2012 | 23:11

reppop napsal(a):

Jak to tak sleduji, brzo tu budou naši antikomunističtí a protikorupční intelektuálové tvrdit, že hajlování je pozdrav Slunci, které vyzařuje přece tolik pozitivní energie (bez ní bychom tu nebyli). A mládež, která to náhodou nepochopí, pojede na převýchovu do rodin vyzařujících pozitivní energii. A pro ty úplně, ale úplně nejvíc nechápavé máme speciální zařízení, které jim umožní vyzářit svou pozitivní energii jednorázově v podobě fotonů a pár kilojoulů...
26. 11. 2012 | 23:12

Občan napsal(a):

MartínkuO,

O "protikorupčním" fondu nebyla řeč. Jde o "Nadační fond pomoci", založený letos v květnu Karlíkem Janečků, Vládíkem Dlouhých a Vladěnkou Glatzovic.

Vy si neumíte otevřít odkaz na Obchodní rejstřík?
Tak to je mi Vás líto. Myslel jsem, že jste technicky trošku dál. Ale jestli Vám stačí ke štěstí FB, tak to potom chápu.

Bartošovy úvahy mi jen potvrdily to, co lze zjistit z veřejně dostupných ÚŘEDNÍCH listin, mezi něž patří i Obchodní rejstřík.
26. 11. 2012 | 23:16

ještě pozitivnější energie napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=RYGaHjjHaUQ&feature=endscreen
Když mi ji babička zpívávala (falešně, od té doby nemám hudební sluch), netušil jsem jak slavná je to věc.
Ay, chinita que sí!
26. 11. 2012 | 23:21

Občan napsal(a):

MartineO,

Vy považujete J. Švejnara za mladého vědce?

Čoveče, kolik Vám Janeček za ty příšerné nesmysly, co sem vkládáte, platí? :o))))
26. 11. 2012 | 23:23

MartinO napsal(a):

Občane
Naučte se číst ty písmenka co jsem napsal prosimvás a až pak reagujte.
Takže stačí aby kdejaký moula o přednášejícím na MatFyzu s doktorátem s prestižních US univerzit z matematiky napsal, že je satanista, okultista, feťák, zednář 33. stupně, agent USA bez jakéhokoli jen náznaku důkazu a Občan to bere jako fakt. To je materiál. Tomu se vládne samo. Kalousek s Nečasem se popadají za břicha.
26. 11. 2012 | 23:23

MartinO napsal(a):

Občan:
http://www.nfkj.cz/cena-neuron-2012
Švejnar dostal cenu za celoživotní dílo. Kolik jste ze svého rozdal vědcům vy, tlučhubo?
Jak vy tady preferujete zdarma své mesiáše, soudruhy z KSČM, tak já preferuju zdarma pana Janečka. Připadá mi tak nějak bližší. Stačí?
26. 11. 2012 | 23:30

reppop napsal(a):

MartinO napsal(a):
reppop:
Janeček že taha z chudáků tisícikoruny na jeho fondy? Prosimvás zavřete svoje špinavá prolhaná ústa. Táhne to z 99% všechno sám.
xxxxxxxx
Mám drobný početní úkol pro Vás. Když dá pan Janeček 1 miliardu (99%) ze svého, kolik dají naivní chudáci tisícikoun aby to bylo 1% do celku?
Jednoho osobně znám, ten zase zná další podobné důvěřivce. A marně mu vysvětluji, že nemocné a opuštěné děti jejich tisícikorunu potřebují trošku víc než miliardáři na své zviditelňování.

Ale opravdu vřele doporučuji panu Janečkovi přečít si něco od G. Sorose. Třeba je skutečně jen naivní (a prohlédne) a ne vyslovený pokrytec. Nechci mu křidit. Proto jsem se na něj obrátil relativně slušně, ale po Landovsku přímo (aby mi rozuměl).

PS: Milý Martine, bacha na Vaše prvoústa, pokud by ta byla špinavá, holky by Vás nechtěly :-) A to bych Vám nepřál, i geny je třeba šířit (ne jen memy v diskusích). O sebe se nebojím, já svá druhoústa, která jste měl asi namysli, mívám špinavá nejvýš od čokolády nebo rtěnky. A přiznávám, že jsou občas i trošičku prolhaná (viz moje oslovení Vám).
26. 11. 2012 | 23:34

Almo G™ napsal(a):

Je zajímavé, jak se dnešní komunistobijec Landa vyprofiloval na komunistické agitce R.Johna "Proč?".

O K. Janečkovi velmi nepěkně píše A.Bartoš. Zajímavé je, že informace v něm nikdo veřejně nepopírá /pokud vím/: http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec/
26. 11. 2012 | 23:39

MartinO napsal(a):

reppop:
Vtip je ale v tom, že Janeček nemusí dávat ze svého vůbec nic, chápete? Žádné fondy nemusel zakládat a na jakékoliv donátorství a konec konců i na celou ČR se mohl vyprdnout. Tak bych to udělal na jeho místě já. Stejně se nakonec dočká akorát plivanců na záda od různých Občanů a jiných. Ano, myslím si že je v tomto skutečně naivní.
Jenom těch pár týdnů jeho pozitiní evoluce ho stálo dle jeho slov 30 milionů a vy tady operujete že "vytáhl" od nějakých chudáků pár tisícikorun. Směšné. Ostatně tady je seznam všech, že.
http://www.nfpk.cz/cz/donatori-12
26. 11. 2012 | 23:51

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Vyjádření k podpoře Daniela Landy
Lidi neblázněte vždyď ten Landa to vysvětlil dost srozumitelně a proč ne? Mít tu možnost udělal bych něco podobného. A na úrovni různých místních společenských akcí to dělám, naprosto dobrovolně, nic z toho nemám a to jen proto, že se mi to jeví důvěryhodné. Byl jsem v Brně. Sál v Semilasu byl narvaný a dovoluji si tvrdit, že ods ani čssd by tam jen tak z ulice, nedostala ani pětinu lidí. Byl jsem tam více méně ze zvědavosti, a kdyby tam padlo něco co by nebylo srozumitelné, tak jsem odešel. Nakonec není třeba dělat agitaci, poznáte sami
26. 11. 2012 | 23:54

reppop napsal(a):

MartinO napsal(a):
Táhne to z 99% všechno sám.
MartinO napsal(a):
Vtip je ale v tom, že Janeček nemusí dávat ze svého vůbec nic, chápete?
xxxxxx
Buď nechápu nebo tam mělo být "by nemusel" místo "nemusí".
Prosím o přesnější vysvětlení.
26. 11. 2012 | 23:56

Pana Orleánská napsal(a):

Landa je Žito, Janeček je Král a já jsem Pana Orleánská. Všichni jsme úplně normální.
27. 11. 2012 | 00:03

Baba Jaga napsal(a):

Nu, zdá se, že pan Janeček cizí blogy nečte, byť je pro něho co dobrojeda paní Miluš Kotišová jeden napsala. Možná si počte u svého, tak tu svůj názor zkopíruji, když se tu o nutné změně volebního systému znovu zmiňuje:
Projela jsem "rychlovýběrem" záznamy z jednotlivých měst. Nejvíce mě zaujalo v H.K. toto: "Cestu z krize je možné namodelovat, hodně důležitá v tom bude zodpovědnost, chce to vyžádat si změnu, konkrétně změnu volebního systému."
Škoda, že se zajisté velmi milý člověk (s maminkou ještě milejší) pan Janeček raději nezaobírá oním namodelováním cesty z krize - Nobelovka by ho jistě neminula a "spasil" by nejen ČR, ale celý svět.
Momentálně mně pořád jeho návrh připadá jako matematická hra s volbami "pokus - omyl".
Jsem zvědavá, co předvede protikorupčník a "kůň" PE pan Michálek v senátu - pokud to vůbec jde. A proto by asi měla být i volba do sněmovny odvozeninou s 81 obvody, kde si vybereme ty nejlepší z nejlepších. Jen aby to bylo vždy najednou a alespoň na třetí pokus (neb co to je 12 let proti věčnosti? - to jsem odhadla stejně jako matematik, když nám skupiny budou vytvářet vize na stejnou dobu, jak jsem se dočetla zde).
Vždy jsem byla, jsem a budu optimistka. Vývoj zastavit nelze. Ale tihle pozitivisté mě zatím nepřesvědčili. Ani do politiky pan Janeček nechce - není on tak trochu alibista?
27. 11. 2012 | 00:04

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
A jaký byl výsledek té "pozitivní evoluce" ?
Za 30 mil CZK se dá vydat kniha, osvětlující roli GS - jakou hrál při krizi 2008, jak je napojen na fiskály různých zemí, kolik odvedl daní do federálního rozpočtu... a jak využívá svých poboček v tax havens.
Dá se tam uvést role španělských bank...které poskytnou developerům úvěry opřené o chimárický " developing". Jak potom ty banky jdou za státem a řeknou mu " my jsme te%d vpotížích, ale co stěmi drobnými vkladateli - co mají u nás peníze ? Státe - co kdybys vysolil tučný obnos na dřevo " ? A stát solí - jenže se vše samozřejmě ocitne i na jevišti zvaném " finanční trhy" a tak je Španělsku snížen rating.
A tak stát nejen že solí - musí také provést opatření, aby " ozdravěl své finance" - přeloženo do člověčiny - musí škrtat ve veřejných financích.
V těch financích, které předtím na jedné straně bilance oslabily takové subjekty jako je GS - přes tax havens a politici, kteří svou nečinností na jedné straně a činností na straně druhé /korupce/ - tuto bilanci poškodili nadvakrát. /role Velké čtyřky je pak také zajímavá - na jedné straně radí firmám s optimalizací daní /international tax planing" - na druhé straně radí vládám, jak ocenit svá aktiva /pro privatizaci/, jak konstruovat daňový systém /ideální je škrtat/. Obdivuhodné - platí firmy i stát - ale o střet zájmu se nejedná...je to přeci v rámci zákona, vše je O.K. Čisté jako lilie.

Pan Janeček jistě o finančních trzích a bankovnictví ví hodně. A pokud se mu líbí, jak Daniel Landa umí věci podat otevřeně a tak, že tomu rozumí i tkzv.
" obyčejní lidé" - jistě by ta jeho kniha byla příspěvkem do té jeho " nápravy hodnot".

Možná by stačily i 3 mil CZK.

Ale proč čeřit vodu, že ...proč se snažit lidem trochu otevřít oči.

Podle mě veškeré to jeho " hledání hodnot" končí právě že v momentě, kdy by pan Janeček měl mluvit o bankách, auditorských firmách, o daňových rájích...

Dobrou noc.
27. 11. 2012 | 00:11

Občan napsal(a):

MartineO,

když si přečtete CO podporuje, hbitě zjistíte, že to nemá s altruismem, filantropií a mecenášstvím vůbec nic společného. Pokud tedy Vaše intelektuální kapacita stačí na pochopení obsahu oborů, jejichž výzkum SI Janeček platí.

Jasně, že tahá lidem z kapsy prachy. Nebo si snad myslíte, že má ta čísla účtů na webech SVÝCH "nadačních fondů" na okrasu?

Ad agent - když dovolíte, já budu raději věřit údajům z OR a zahraničních zdrojů. To, co o sobě píše nějaký fofrspekulant, pro mne opravdu není důvěryhodné. Zvlášť, když se paktuje s Dlouhým a dalšími HODNĚ divnými lidmi.

Ano, souhlasím s Vámi, že Janeček opravdu nic zakládat nemusel. Nikdo se ho o to neprosil. Mohl a měl využít služeb marketingových společností a ZAPLATIT SI reklamu jako každý jiný podnikatel.
A ano - bylo by nejlepší, kdyby se na celou ČR vykašlal. Pochybuji, že by někomu chyběl.
27. 11. 2012 | 00:15

český maloměšťák napsal(a):

apendix
K rozdělení jsou ještě monopoly, letiště, sítě, veřejné systémy či výběr daní.
Bez politického vlivu se ale do těchto procesů zasahovat nedá.
je proto třeba politické moci.

Osobně vidím jako skvělou alternativu posílení pravomocí a personálního, materiálního a logistického vybavení úřadu ombudsmana - a tak i posílení právního státu ve smyslu politiky pro občana - pro toho, kdo je subjektem i objektem politiky , politiky ve významu " co je osobní - je politcké". Občan, který bude mít masivní podporu při každodeních střetech s establishmentem, kdy ten je vybaven veškerým tím arzenálem formélního práva, procesími tajemníků, úředníků, právníků - kteří informace zkreslují , blokují, manipulují a kdy občan je většinou v tomto nerovném klání osamocen...takový občan bude partnerem,, vyváží tu nerovnost a nebude se bát se angažovat - nebude považovat své angažmá za předem ztracený boj.

V této sovislosti znovu připomenu postavu pana Varvařovského - ač bývalý člen ODS - jeví se mi jako osoba na svém místě. Dobrý úředník.
Stejně jako Kala.

není podle mě lepší platformy jak skoncovat s mafijním pojetím politiky - než platforma lidsko právní.
27. 11. 2012 | 00:21

reppop napsal(a):

MartinO napsal(a):
reppop:
Vtip je ale v tom, že Janeček nemusí dávat ze svého vůbec nic, chápete? Žádné fondy nemusel zakládat a na jakékoliv donátorství a konec konců i na celou ČR se mohl vyprdnout. Tak bych to udělal na jeho místě já.
xxxxxxxx
"Bohatství se shromažďuje v rukou majitelů a neexistuje-li mechanismus pro přerozdělování, nerovnost se stává nesnesitelnou. "Peníze jsou jako hnůj. Nejsou dobré na nic jiného, než na to, aby byly rozprostřeny po prostoru." Francis Bacon byl velký ekonom." (G. Soros, Kapitálové zločiny).
Pokud toto pan Janeček (a zejména Vy) pochopí a bude hlásat, pochopil to zásadní. Z toho totiž vyplývá, že částečné přerozdělování od bohatých k chudým je NUTNOST k tomu aby společnost mohla dlouhodobě efektivně fungovat. Jinak dojde k neefektivnímu nahromadění bohatství tam, kde se stává neproduktivním. A k fatálnímu nedostatku tam, kde jde nakonec o holé přežití. Nejde ale o nic nového převratného, ve většině ivilizovaných zemích to mají - říká se tomu progresivní zdanění. Není třeba vymýšlet žádné pozitivní evoluce, stačí převzít to, co se za posledních 50 let osvědčilo. Jenže to by k tomu u nás musela být vůle "elit". Má ji pan Janeček nebo hodlá lidi oblbovat svými zaříkávadly?
Svým způsobem Soros dělá něco podobnho jako Janeček (i když podstatně inteligentněji). Ale z jeho textů vyplývá, že není buď tak stupidní a naivní nebo není takový pokrytec jako Janeček.

PS:
Nový nepřítel

Pokud v naší dnešní společnosti existuje vůbec nějaké dominantní přesvědčení, je to víra v kouzlo trhu. Doktrína volného tržního kapitalismu tvrdí, že obecného blaha je nejlépe dosaženo neomezovaným úsilím o vlastní prospěch. Pokud však toto přesvědčení není omezeno uznáním, že společný zájem musí mít před individuálním zájmem přednost, našemu nynější mu systému - ať je jakkoliv nedokonalý, je to otevřená společnost - hrozí rozklad.

Chci ale zdůraznit, že nedávám volný tržní kapitalismus do stejné kategorie jako nacismus či komunimus. Cílem totalitních ideologií je úmyslně zničit otvřené společnosti. Tržní kapitalismus může otevřené společnosti ohrozit, ale jen mimochodem. Friedrich Hayek, jeden z apoštolů volného tržního kapitalismu, byl také vášnivým stoupencem otevřené společnosti.

Nicméně, protože byly komunismus a dokonce i socialismus naprosto zdiskreditovány, zdá se mi, že je dnes hrozba od volného tržního kapitalismu mocnější než hrozba totalitních ideologií.

(G. Soros, Kapitálové zločiny)
27. 11. 2012 | 00:26

Občan napsal(a):

Babo Jago,

máte jedinečnou možnost sledovat vznik nové náboženské sekty takřka v přímém přenosu.
Ostatně, to vysvětluje i momentální Janečkovu příchylnost v Landovi. Ten už s Komorousem jednu sektu před časem budoval.
Nějací ordinérní lumeni nebo tak něco :o)
27. 11. 2012 | 00:26

Marie napsal(a):

Člověk žasne, co všechno ten Kalousek nevymyslí, aby mohl vládout dál, kouzelník jeden.
27. 11. 2012 | 00:32

MartinO napsal(a):

ČM:
Viděl jsem většinu Pozitivních měst na internetu a na většinu vašich otázek Janeček obecenstvu odpovídá. Ostatně i vy jste měl možnost přijít a položit otázku která vás zajímá. Byla by vám zodpovězena.
Jak by nějaká kniha o GS napravila poměry v našem bordelu tušíte asi jen vy. Ostatně nejste vy propagátorem morálního hazardu prostřednictvím záchrany zkrachovalých bank?
Výsledek pozitivní evoluce není zatím žádný, protože je teprve na začátku a já doufám že se rozjede. Přiznejme si že je to jen jedna z mála vzácných šancí aby se to tu pohnulo k lepšímu. Volba KSČM, jak si mnozí hlupáci zde myslí, tou šancí určitě není.
27. 11. 2012 | 00:34

český maloměšťák napsal(a):

reppop
“It turns out that the rule of law is probably more basic than privatization. Privatization is meaningless if you don’t have the rule of law. What does it mean to privatize if you do not have security of property, if you can’t use your property as you want to?”

/Milton Friedman /

"Nikdo nemůže být velkým ekonomem, kdo je pouze ekonomem - a jsem téměř v pokušení dodat, že ekonom, který je pouze ekonomem začne nejspíše škodit, nebude-li přímo nebezpečný."

/Friedrich von Hayek/

"Bohatství znamená samo o sobě vysoký společenský kredit, bez ohledu na to, jestli u jeho kořenů stála píle, práce a odříkání generací nebo zločin"
(Honoré de Balzac)

"Postupné zotročování je přijatelnější, mnohdy je dokonce vítáno."
(český maloměšťák via A. Huxley)

"The mediator between head and hands must be the heart!"
/z filmu Metropolis/

Dobrou noc definitivně.
27. 11. 2012 | 00:37

český maloměšťák napsal(a):

Martin O
Bla, bla, bla...
Hezky si zazpívejte s Ladnou a nechte se přesvědčovat Janečkem.
Vaše volba. Já vám ji neberu.

KSČ jsem nevolil, ani když se to mělo. Brečíte na nesprávném hrobě.

Nevím o tom, že bych se zastával morálního hazardu bank. Asi jste moc pil. Ale podsouvání opnentovi to, conikdy neřekl a následné jeho ocejchování je velmiúčinnou metodou - právě že metodou nacistických propagandistů či estébáků.
Navždy se tak s oponentem vypořádáte - je to prostě komunista či člověk nesvéprávný. Je to velmi účinná metoda, o tom žádná.

Pokud nemám nic k věci- tak raději mlčím.
-------------
Mimochodem - komunisti a nacisti také nepotřebovali soudy - k tomu, aby se dokázala člověku vina :

MartinO napsal(a):
Kdokoli se tady pokouší jakkoli omlouvat a zlehčovat zlodějinu tohoto ŠÉFA ORGANIZOVANÉ ROZKRADAČSKÉ BANDY drancující kraj po desítkách milionů, vymýšlet přiblblé konspirační teorie a odvádět pozornost jinam, tak je stejně slizský křivák jako on. Vrána k vráně....
16. 05. 2012 | 12:19

Opět použití cejchu - ještě před proběhnutím soudu je Rath " ŠÉFA ORGANIZOVANÉ ROZKRADAČSKÉ BANDY drancující kraj po desítkách milionů"...a všichni ti, kdo apelují na rozum a právo - že tedy až soud může verifikova vinu..jsou opět označeni cejchem - jsou slizští křiváci a stejní jako Rath.

Takoví lidé jako jste vy, Martine O, jsou pro demokratický právní stát nebezpeční ... doufám , že se jich Janeček včas zbaví. Že se na něj nepřilepí jak vši.
27. 11. 2012 | 00:47

reppop napsal(a):

To Czech resident of a small town:

Díky za Vaše citáty na dobrou noc.
Dobrou noc!
27. 11. 2012 | 00:48

Karel napsal(a):

ČM napsal
"Nikdo nemůže být velkým ekonomem, kdo je pouze ekonomem - a jsem téměř v pokušení dodat, že ekonom, který je pouze ekonomem začne nejspíše škodit, nebude-li přímo nebezpečný."

/Friedrich von Hayek/
Tak to se našeho chemického ekonoma tím pádem nemůže dotýkat.

Ještě jeden výrok:
"Privatizace něčeho, co si lidé budovali společně po celá desetiletí je stejný, ne-li větší zločin, jako znárodnění malého podnikatele."
/Karl von Friedhof/
27. 11. 2012 | 00:50

český maloměšťák napsal(a):

apendix k MartinO
Já jsem se zastával programu TARP - to je pravda.
Protože pokud by mělo být alternativou rozpadnutí se finančního systému NEREGULOVANOU cestou - prostřednictvím chaosu...tak je jistě v DANÉ situaci banky nutno zachránit. /kdy pak je velmi důležité nakolik byl konečném důsledku poškozen daňový poplatník a nakolik se z procesů vyvodily důsledky pro to, aby se morální hazard nemohl opakovat. Stejně jako tvrdím, že v některých situacích se dluhy platit nemají /WW2 a Marshallův plán - místo reparací/.
Ale to neznamená, že ta kauzaistika procesů, jak tedy k eskalaci napětí došlo - že je v rámci této kauzaistiky vše v pořádku.
A kdy hlavním je vědět. Vědět , že vinen není chudý černoch, který si bere hypotéku či rozežraný Španel.

V jistých situacích je prostě z hlediska civilizace a společnosti nutné opustit dichotomické uvažování a jednat státnicky.
Nicméně i tak to vinu z bankovního sektoru nesmyje.

MImochodem v rámci dohody banky v USA transferují několik miliard USD. Takže svou vinu uznaly.

http://nationalmortgagesettlement.com/
27. 11. 2012 | 01:00

kulíšek napsal(a):

Slavíka jsem neviděl (na takové pitomosti nemám čas ani náladu), takže vůbec nevím, o co tam šlo.
Ale Landu i s tou jeho hurá uřvanou muzikou nesnáším. Stačí, když vidím, kdo si puští jeho písničky u nás v hospodě v jukeboxu: Skini a primitivní vesničtí motorkáři.
Člověk, který má aspoň trochu vkusu a vlastní rozum, nemůže brát prostě Landu vážně.
27. 11. 2012 | 01:00

Petrkíč napsal(a):

Vypadá to, že Landovi se zalíbilo tučné konto pana Janečka (ale není jistě osamocen).

Zajímavou analýzu podává sociolog S. Biler ( http://dialog.ihned.cz/c1-58191380-psychedelicka-revoluce-karla-janecka ) či filosof Hynek Tippelt ( http://tippelt.wordpress.com/2012/10/30/deja-vu-kaji-janecka-prazdne-duchovno-a-lepsi-lide/ ).

Jinak souhlasím s názorem že člověk, který tady údajně nedovadí daně (jak se psalo), by se měl držet spíše zkrátka.
27. 11. 2012 | 01:06

3,14 napsal(a):

Asi to sem nepatří, ale agentura STEM říká, že podle posledního průzkumu jsou lidé rádi, že jsme v NATO.

K tomu panu Landovi - jeho vystoupení podle Parlamentních listů prý rozdělilo republiku. Toto je problém taky prezidenta Klause.

Jenom škoda, jak málo je těch, kteří dokáží lidi spojovat.
27. 11. 2012 | 01:08

MartinO napsal(a):

ČM:
Vy si můžete zazpívat s Bártou a jeho VV kterým jste sedl na lep vy.
Že vy o tom nevíte mě vůbec nepřekvapuje, těch blábolů zde chrlíte tolik, že si to nemůžete všechno pamatovat. Ne, TARP opravdu není klasický případ morálního hazardu :-D

"A nezapomeňte na TARP a AIG - na řízený proces restrukturalizace, která je většinou - pokud je skutečnou restrukturalizací - ve výsledku mnohem lepší variantou než spolehnutí se na neviditelnou ruku.
(administrace problému s AIG - tedy suma úkonů , které provedla suma Homo sapiens sapiens - ne žádný bůžek zvaný neviditelná ruka - zatím dopadl tak, že na tom američtí daňoví poplatníci VYDĚLAJÍ několik miliard USD"

Ano Rath je pro mě zloděj i kdyby ho soud na základě nedostatku důkazů nebo nějakých procesních chyb osvobodil. Stejně tak jako jsou pro mě zloději Řebíček, Janoušek, Bém, Gross, Rittig, Dalík atd atd., lidé, kteří před soudem ani nebyli. Doufám že vy, milý fašisto-komunisto, nebudete tvrdit že jste nikdy nikoho neodsouzeného neocejchoval. Do pěti minut tu budete mít nějakou vaši citaci.
27. 11. 2012 | 01:14

3,14 napsal(a):

Pan Landa je zdatný demagog a manipulátor, který ve své podstatě opovrhuje demokracií.

Lidé usoudili, že je nutno volit komunisty, protože současná sebranka se jim jevila jako komunisté na druhou.
Pana Landu pravice zklamala, stejně jako ty voliče komunistů.
Místo toho, aby se Landa obul ve svém proslovu do tzv. pravice, která s pravicí má společného asi tolik jako šampaňské se šaraticí, snažil se vzbudit v části lidí pocit viny za to, že volili komunisty a nazval je zmetky.

Nebudu daleko od pravdy, když napíši, že je to jen drzý fracek, kouzelník stejného kalibru, jako jeden takykouzelník z VV.
Na akceptování podpory pana Landy je třeba si vzít dlouhou lžíci, stejně, jako k společnému jídlu s ďáblem.
27. 11. 2012 | 01:27

MartinO napsal(a):

ČM:
Jinak zaútočil jste bezdůvodně jako první (asi po zmínce o voličích KSČ která nebyla na vás), já o hádky sváma vůbec nestojím. Buďto na mě reagujte v rámci možností slušně a k tématu nebo raději vůbec.
27. 11. 2012 | 01:28

MartinO napsal(a):

Otázka pro všechny:
Co vy KONKRÉTNĚ máte proti návrhu volebního systému Karla Janečka? Proč si myslíte, že je špatný? Hloupé pokusy o dehonestování Janečkovi osoby nechte stranou a pište k věci.
27. 11. 2012 | 01:38

Šťáhlav napsal(a):

MartinO
Dehonestování Janečkovi osobi je mi úplně ukradené, stejně, jako jeho volební sistém.
Spíše se zabívám včerejším vístupem na jeho potporu při vihlašování Slavýků.
Až bude naše reklamní společnost potřebovat inspyraci, rozhodně si na něj vspomenu.
27. 11. 2012 | 01:53

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

MartinO,
janečkuv návrh neznám, tudíž se k němu nemužu vyjádřit, nicmeně souhlasím s ideou, že jedna z cest z politického bahna v česku je změna volebního zákona. má to ale dva háčky
1. pro takovou změnu musíte mít politickou podporu
2. i když jí máte, tak vam ten zákon smete ze stolu třetí komora parlamentu (ustavní soud).
takže je to pouhý výkřik a plácnutí do vody.
nejdříve ze všeho je nutné vyjasnit pravomoce ustavního soudu. takže já bych začal cestu z politického bahna české republiky novou ustavou. bez toho se nikam nedostanem. dum je nutné stavět od základů. k čemu je nová střecha na prohnilích zdech.
27. 11. 2012 | 02:01

Chrudoš, Vojen & Mnata napsal(a):

Landa rozdělil republyku, píšou fšude.
Ti si vaše retlamňí společnosť pomůže, to jo.
27. 11. 2012 | 02:05

výkřik! a plácnutí napsal(a):

hovene, vy nečtete paní Miluš, přiznejte to.
27. 11. 2012 | 02:09

MartinO napsal(a):

bohorodička:
1) politická podpora se dá vytvořit jedině velkým tlakem voličů, samozřejmě, že kapři si jen tak svůj rybník nevypustí.
2) v ústavě je dle Janečka potřeba změnit asi 2 slova a tento proces lze provést údajně do dvou měsíců. Tlak voličů na poslance je opět nutnou podmínkou.
27. 11. 2012 | 02:09

MartinO napsal(a):

Podstatou Janečkova návrhu je:
1)Poslanci nejsou odpovědni stranám ale občanům
2)ČR je rozdělena na 81 volebních okrsků
3)Každá strana může nominovat 1 nebo 2 lidi do jednoho okrsku
4)Každý volič má 2 kladné hlasy a jeden záporný (volí koho nechce)
5)Z každého okrsku jdou do PS první 2 poslanci
27. 11. 2012 | 02:18

Libuše napsal(a):

můj drahý národ český neskoná,
on pekla hrůzy slavně překoná!
27. 11. 2012 | 02:23

sláva bohu napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=uFvu1ZxgjmY
27. 11. 2012 | 02:34

resl napsal(a):

Jak se tady někdo pokusí něco ovlivnit, už je napadán, zesměšňován, takže nic nemá význam dělat a nejlépe je sklonit hlavu a nechat se do ní kopnout. Je to zklamáním z české politiky, ale zkoušet je odstavit od moci stojí vždycky za to.
Akorát se mi nezdá ten minusový bod. Nadělá to paseku, lidi se budou chtít více mstít, než hledat pozitivní osobnost a dostane-li jeden 50 plusových, okamžitě mu konkurence udělí 80 minusových bodů a vznikne nepřehledná šlamastyka./nevím jestli bude průběžný stav zveřejňován/ 1000 podpisů není moc a tak se budou chtít opět dostat k bezpracnému zisku v parlamentu davy kandidátů, které veřejnost nezná a do tv je všechny nepustí. Pozitiva zase bude vyřazování kandidátů z politických stran, kteří budou nominováni, takže se nám může vyjevit sněmovna bez politických stran, složená jen ze sólistů. A začne boj bez pravidel, kde jsou si všichni rovni a nikdo nechce ustoupit. Přesto se to má zkusit, lepší než sledovat to partajní zoufalství a nechat sebou orat.
27. 11. 2012 | 06:19

Záškodník napsal(a):

Mám Landu rád,ale jeho projev byl projevem těžkého psychotika-nulová mimika, depresivní výraz, překotné a nesrozumitelné vyjadřování.
To jeho plamenné nadchnutí se pro nějakou věc a náhlý pokles zájmu( legrační" rytířský řád")lze klidně přičítat období mánie.

Co se pana Janečka týká,dokud bude danit v daňových rájích, neměl by tady kafrat o "protikorupčním" tažení.

Nevěřím miliardářům altruistické snahy
(podobně se to má i s mou důvěrou v Babišovu počestnost)-vždy jim jde zejména o vlastní profit. I charita ,jíž okázala provozují,funguje jako dobrá reklama.
O panu Janečkovi se píše jako o bílém koni zahraničních zájmových skupin. Ono časem vyplave, kdo za tím vším stojí,stejně jako se rychle proflákly trafiky pro Tluchoře,Fuksu a Šnajdra.

Rozhovor s panem Janečkem v Reflexu mě ujistil v tom,že je buď založením bolševik jako jeho fotr nebo šílený utopista.
Nevím ,co z toho je horší.

Bude-li se obklopovat prospěcháři jako
je Kraus(ten se vyskytuje zásadně všude, kde jsou peníze nebo možnost něco vykšeftovat), jeho podnik příliš důvěryhodný nebude.
Vazby těchto lidí na Randáka a další týpky ze zpravodajských služeb naznačují, že při svém bohulibém tažení jsou ochotni využívat i těch nejnechutnějších metod.
Bůh nás chraň před podobnými spravedlivými!

Touha po očištění společnosti musí vyjít zdola.
27. 11. 2012 | 07:17

Záškodník napsal(a):

resl

A že vám,jako takovému velkému antikomunistovi, nevadí Janečkův fotr? Pracoval pro STB v rozvědce,krytý jako "diplomat". Přečtěte si rozhovor s Janečkem pro Reflex-nakonec to sám přiznává.
Nebo je ten váš antikomunismus jenom účelový?

Vy hlavně nemáte žádné relevantní informace a necháte se opít rohlíkem. Stačí vám pěkně zabalené kecy-divím se,že to nežerete taky Peak.
27. 11. 2012 | 07:20

smutný napsal(a):

jen mi vrtá hlavou proč Daniel Landa nemluví otevřeně a upřímně a nesděluje to, co si myslí směrem k naší pseudopravicové vládě, mohl začít už Topolánkovou vládou, která je zodpovědná za současný stav. Místo toho uráží tisíce lidí jen proto, že si dovolili mít jiný názor než je ten "pravý".
27. 11. 2012 | 07:22

Pepa Řepa napsal(a):

No tak vidíš, Fando, chtěl's vidět český internet.
To jsou oni!
Paráda,co?
------------------------------------
Ale ty se za rok vrátíš Ó sole mio!
A s tebou přijde spravedlnost. A pět dalších borců.
A králové králů.Karel Janeček, Franta Janeček.
Už slyším Kroky
https://www.youtube.com/watch?v=URzjWQFvS3I
Pak budeme Děti ráje. ¨

Sejdeme se u Krausika.
V pořadu Zpívá a přiživuje se celá rodina.
Táta máma, teta Máňa z Brodu, sestra, sestřenice z pátého kolena
A kozel, který si myslí, že je Jagger zapěje tu naši.
"Pryč s korupcí a klientelismem."
A pak se přesuneme do vlády.......
Bude líp, Fando.
Neboj!
27. 11. 2012 | 07:28

Záškodník napsal(a):

Smutný
Já myslím,že Landa upřímný byl.
Opravdu nevidíte,že to byl projev nemocného! člověka?
Fascinuje mě,jak to média probírají ze všech stran a nikomu nedošlo,že by měl Landa především vyhledat odbornou péči.Jak ho vůbec v tomhle stavu mohli pustit na jeviště?
Ten jeho spasitelský komplex zapadá teď do všeho jako kamínek do mozaiky.

Jedné věci nevěřím, že byc chtěl Landa na Janečkovi profitovat. To není Kraus,ale naivní idealista.
27. 11. 2012 | 07:30

vasja napsal(a):

Já ho bral v době, kdy objevil Michala Davida.
27. 11. 2012 | 07:32

vasja napsal(a):

Kurňa pane Řepo, musim vstávat dřív. :-)
27. 11. 2012 | 07:34

Občan napsal(a):

MartinO napsal(a):
Podstatou Janečkova návrhu je:
" 1)Poslanci nejsou odpovědni stranám ale občanům
2)ČR je rozdělena na 81 volebních okrsků
3)Každá strana může nominovat 1 nebo 2 lidi do jednoho okrsku
4)Každý volič má 2 kladné hlasy a jeden záporný (volí koho nechce)
5)Z každého okrsku jdou do PS první 2 poslanci
27. 11. 2012 | 02:18"

No a to je nesmysl.
1) Poslanci naopak MUSÍ být odpovědní stranám, ze JEJICHŽ PROGRAM byli zvoleni (vázaný mandát).
Protože občané NEvolí poslance jako JEDNOTLIVÉ osoby s JEJICH VLASTNÍM volebním programem, ale jako zástupce PROGRAMU STRANY.
Pokud by se poslanec programu zpronevěřil, nechť je odvolatelný a nahraditelný.
Většinová volba, navrhovaná Janečkem, je v rozporu s výše uvedeným a ruší smysl stranické příslušnosti kandidáta. Je tedy nesmyslná sama o sobě.
2) Počet okrsků nedává žádný smysl.
Poslanců je 200 a tím pádem by dvoučlenných okrsků muselo být při většinové jednokolové volbě 100. Do sněmovny by postupovali dva kandidáti, kteří by obdrželi prostou většinu hlasů.
3) Tak to je už úplný nesmysl.
Má-li volič volit STRANICKÉ osobnosti, pak nemůže mít na výběr méně kandidátů než 2 z každé strany. Naopak jich MUSÍ mít k dispozici více než 2.
4) Záporný hlas je absurdní sám o sobě a s celorepublikovou působností o to více.
Aby občané vůbec mohli být v nějakém kontaktu s poslanci, MUSÍ být tito voleni za KONKRÉTNÍ okrsek.
Záporný hlas je popřením principu svobodné volby, protože zasahuje do práva druhých někoho ZVOLIT. Právo NEzvolit někoho je zaručeno preferenčními hlasy v rámci stranické kandidátky pro ten který okrsek a nelze je přenášet jinam.

Systém navrhovaný Janečkem svědčí o tom, že ten člověk nejenže nic neví o ústavním právu, ale navíc jej ani s ústavním právníkem nekonzultoval. Dále jsou v něm matematické nesmysly, což je u údajně vystudovaného matematika s podivem.
27. 11. 2012 | 07:36

Občan napsal(a):

Záškodníku,

to platí obecně. Jakmile JAKÝKOLI miliardář začne pindat o morálce, a fofrspekulant tím spíš, je třeba se mít zatraceně na pozoru, protože je něco špatně.
Buď se ten člověk zbláznil, nebo tím sleduje SVŮJ cíl, nebo se prostě jen baví.

Považuji za zcela vyloučené, aby kterýkoli z nich prozřel a zjistil, že byl celý život zločincem. Pak by totiž musel veškerý nabytý majetek ZDANIT, následně ROZDAT a VZDÁT se jakéhokoli vlivu na něj a podrobně VEŘEJNĚ ROZKLÍČOVAT VEŠKERÉ transakce, které kdy v životě provedl. Nic takového doposud žádný z miliardářů neudělal.
27. 11. 2012 | 07:46

Fanda napsal(a):

Pepa Řepa
za rok se vrátím, vrátím se zas, by sedm moří dělilo nás a zatím budu nasazovat svůj život ve špičkovém páření u leghornek a německých říšských v kurníku.
http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=kohout&ctid=CT2786678&searchsource=48&start=0&pos=6
27. 11. 2012 | 07:47

dedek napsal(a):

K Landovi se nemá cenu vyjadřovat. Něco tak ubohého nebylo už dlouho vidět a myslím, že slušnost vypadá jinak. I názory se dají interpretovat bez použití sprostých slov leč Landova zkomolenina postrádala hlavu a patu. Nemohu si pomoct ale je to prostě stále stejná osoba, kterou ztvárnil ve filmu PROČ. On ani nemusel nic hrát. Prostě takový je se vším všudy a takoví lidé mne odpuzují. Čiší z nich ta příšerná nenávist k těm, co mají jiné názory a jsou schopni za ně člověka i utlouct. Landa mi prostě připadá jako vandasovec se vším všudy od mládí.Nechtěl bych se dožít jejich spravedlnosti.
27. 11. 2012 | 07:48

Pepa Řepa napsal(a):

To je konečně slovo do pranice.

Kdo má majetek ROZDAT Občanovi a VZDÁT se nároku na něj!
VEŘEJNĚ ROZKLÍČOVÁNÍ VEŠKERÝCH transakcí, provede poradenská firma Měšťák a Šlápota s.r.o- se sídlem u stánku Na Bedřišce.
Ernesto, kde jste? Veďte nás!
Venceremos!
27. 11. 2012 | 07:54

Luba napsal(a):

Kucíííí,
to znám:

https://www.youtube.com/watch?v=FhTWPSSyqBA

Korupčníci, třeste se! ... Až přijde kocour ... !

Možná by se Dan měl spojit s producentem Janečkem (v Čechách obvyklé producentské jméno) a vytvořit remake, česky rýmejk ...

"Až přijde kocour II."
27. 11. 2012 | 08:06

rejpal napsal(a):

V naší zemi existuje řada všelijakých iniciativ usilujících o nápravu poměrů. O některých víme (také díky extravaganci jejich příznivců, možná hlavně proto), o jiných ne. Z toho mála, co člověk zachytí, se zdá, že každá má nějakou často i detailně propracovanou představu, jak by se mělo volit (jako kdyby právě tohlo bylo klíčové). Většinou radikální, realizovatelnou jen po dramatické změně ústavy - a vzájemně velmi odlišnou (a každý je přesvědčen, že ta jeho je nejlepší). Ale všem dohromady a jednomu každému chybí něco, co je daleko podstatnější - osobnosti v počtu větším než malém, a tím i aktivní podpora, která by musela být velmi mohutná, aby se ze snu stala skutečnost.
Nemohu se zbavit dojmu, že daleko účinnější by bylo, kdyby se všechny tyto iniciativy dokázaly shodnout na několika málo "kosmetických" úpravách. Už odbourání nebo výrazné snížení 5% hranice by do smrduté tůně přivedlo čistou vodu. A pak jsou tady ti lidé. Lídři, kteří přesvědčí politicky neangažované lidi, že to má smysl, že nejde o nějakou hru s postranními úmysly. Lidé jako Daniel Landa jsou sice výrazní, mají své příznivce, ale řadu lidí z různých důvodů odpuzují. Mít báječné, detailně propracované plány, jak to má vypadat, to nestačí. Nutnou podmínkou je nějaké "druhé občanské fórum" - platforma, která na čas spojí lidi s různým politickým přesvědčením, ale stejným pocitem nutnosti změny. Dokud něco podobného nevznikne, mohou ti nahoře klidně spát. A pokud něco podobného nevznikne, bude se zvyšovat riziko, že přijde nějaký nový Sládek, vybavený charismatem a přesvědčivostí, a ty otrávené lidi sjednotí on. A pak už to nemusí být jen opereta, jakou to bylo před dvaceti lety, kdy lidé věřili, že to půjde, a masovou podporu získat nemohl.
27. 11. 2012 | 08:10

Luba napsal(a):

Kampak se svým kýčem
poděje se GoJa
až naplní raneček
Daneček a Janeček?
27. 11. 2012 | 08:13

Záškodník napsal(a):

Občan
Jenže vykládejte to těm troubům,kteří skočili na špek Bártovi ,ale nevzai si z toho žádné ponaučení.
Janečekova akce "čisté ruce" nápadně připomíná Bártův velkolepý vstup do politiky(místo ABL, bývalí lidé z tajných služeb státu,což je snad ještě větší problém). "Protikorupční" Babiš taky mohl oslovit jenom chudé duchem.
To,že se bývalí "rozvědčíci" hrnou do různých "protikorupčních" organizací(nevznikla zdaleka jen ta Janečkova), může naznačit další směřování státu.
Nic moc pěkného z toho vzniknout nemůže.
Komu není rady, tomu není pomoci-jednodušším spoluobčanům stačí uchu lahodící proklamace o tom,jak zatočí s korupcí a pak nevidí a neslyší.

Jinak bych rád dodal,že Landa nespolupracuje s Janečkovým fondem,pouze mu vyjádřil svou podporu.
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48635/nevite-o-kom-mluvil-daniel-landa-alias-zito-44-tohle-je-kral-karel.html

rozhovor s Janečkem
27. 11. 2012 | 08:14

Baba Jaga napsal(a):

Tak pan Landa prý rozdělil republiku... Nevím, kolik hlasů ve Slavíkovi od svých příznivců dostal a kolik lidiček se na pořad dívalo. A kolik jiných se ptá, kdo že ten pan Landa vůbec je.
Už jsem tu napsala, že o něm téměř nic nevím - jen to, co zahlédnu někde v novinách - že třeba nedopsal muzikál, na který bych se stejně do Prahy nevypravila. Ze zvědavosti jsem si pustila pár písniček - určitě je vyhledávat nebudu.
Ale buďme nejen pozitivní, ale hlavně tolerantní k názorům druhých.
Jo, pokud měl na zádech 44 - tak tolik je mu letos roků, jak jsem se nyní koukla a pokud jsem správně odečetla. Myslela jsem dočista, že se narodil dříve než v roce 1968. A toho Slavíka si vzal?
27. 11. 2012 | 08:24

Pepa Řepa napsal(a):

Luba napsal(a):
Korupčníci, třeste se! .
---------------------
Netřesou. Založili KI.
Korupčnickou internacionálu.
Říká Maxík.
Tajnou, iluminátskou. Pod heslem:
Korupčníci všech zemí spojte se!
27. 11. 2012 | 08:25

divák napsal(a):

Lidé typu Landy jsou nemocní. Je třeba je léčit. Třeba v Německu. Tady není nikdo na ně zvědav. A i pohled na ně, tak něco vošklivého vidět zřídka.
27. 11. 2012 | 08:30

Luba napsal(a):

Pepo,
co jsme to za "stát"
když se nedokáže zastat
svých občanů - těch oslíčků?

To s nimi "stát" vehementně třese
až dukátky se sypou ...
a Říp si pletou s řípou
a okopávají a pykle kují
a kradou, lžou a syslují ...
a Blaničtí furt chrápou ve sluji!
27. 11. 2012 | 08:38

Luba napsal(a):

Zajímalo by mě,
proč pan Janeček přednostně reaguje na sranda vyjádření jezdce a muzikanta Žita-Landy, a zcela opomíjí závažný dotazník zdejší blogerky Miluš Kotišové?

Proto jej přetiskuji v naději, že si ho pan Janeček povšimne:

"... Zde jsou ty otázky:

1) Proč je v navrženém volebním systému možné udělit dva pozitivní hlasy ve vlastním volebním obvodu - ale ten 1 negativní hlas v jakémkoli obvodu republiky (tedy vlastně rozptýlit po celé republice)? Cituji: "Volič má také jeden minusový hlas, který udělí kandidátovi z kterékoliv kandidátky, kterého v poslanecké sněmovně nechce." Čtu a schápu to správně?

2) Proč raději nezprovozníte testovací web, kde je možné si Vaše hlasování vyzkoušet? V něm poprosit lidi, aby hlasovali tak, jak hlasovali v roce 2010 a letos v Senátních volbách? A můžeme porovnat výsledky...

3) Proč bude hlasování jen jednokolové?

4) Proč bude zákaz politické reklamy platit jen 5 let?

5) Proč o svém návrhu nepochybujete? Proč využíváte masivní mediální reklamy pouze jen na získání bezvýhradné podpory pro svůj návrh změny volebního zákona, nikoli na diskuzi o něm?

6) Co vlastně podle Vás znamená 27 000 "liků" na Facebooku - jsou to lidé, kterým se líbí dvanáctero pozitivních vln, nebo jsou to lidé, kteří bez výhrad podporují Vámi navrhovanou změnu volebního zákona?

7) Proč je účast na Vašich konferencích "Vize ČR" (2013) podmíněna zasláním životopisu a vysokoškolským titulem? (Copak jsme se takto "pozitivně" lustrovali během Sametové revoluce, nebo se takto lustrovali disidenti před rokem 1989?)

8) Proč se hodí podporující "lajky" od kohokoli bez rozdílu, tedy i od lidí ze základním vzděláním, ale k rozhodování - viz konference - jsou zvány jen přísně vyselektované hlavy?

9) Proč může být členem předsednictva občanského sdružení Pozitivní evoluce i nečlen tohoto sdružení?

10) Proč se nebráníte tomu, aby Vás ostatní glorifikovali a titulovali jako "krále" apod.?

11) Proč máte na webech Pozitivní evoluce svou fotogalerii, i když nechcete kandidovat a jít do politiky?

12) Proč nezveřejníte jména, fotky a nějaké kontaktní údaje na tzv. 50 ambasadorů Pozitivní evoluce?

13) Myslíte, že prosazovat změnu volebního zákona (a zřejmě i jiné věci), není politika?

14) Proč nevidím mezi organizátory Pozitivní evoluce jedinou ženu? Ne, nemusí jich tam být hned 30, 40, nebo dokonce 50%... Ale ani jedna...!?"

Zdroj:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milus-kotisova.php?itemid=18264
27. 11. 2012 | 08:44

roman napsal(a):

Ze záznamu jsem si Landu poslechl a celkem nic. To, že poslal všechny do zadku mne u něho moc nepřekvapuje, ani mne to nepobuřuje. Proč by si nemohl říct svůj názor, že? Je to o formě a obsahu. Formě jsem rozuměl, obsahu již méně.
U pana Janečky to mám lepší. Forma je mi sympatická a dále ji zkoumám, obsahu rozumím a je mi dokonce velmi sympatický.
Co se týká naší vlády, tak formě rozumím, obsahu už pomalu také přicházím na kloub a obojí se mi hodně nelíbí. Pořád se mi nechce věřit, že je něco takového možné. Že se mi předkládá divadelní představení tak pochybné formy a zrůdného obsahu a že já za něj dokonce musím platit.
Takže stokrát ano pane Janečku. Otevřeně a upřímně. Důvěra se jinak získat nedá.
No a teď se podívám na tu Vaši pozitivní evoluci.
27. 11. 2012 | 08:50

vico napsal(a):

Když jsem zaregistroval titulek článku Karla Janečka, myslel jsem si, že jeho obsahem bude distancování se od pomatených blábolů Daniela Landy. Ale to jsem se teda zase spletl :-)))

Naděje všch ČEZkých občanů Janeček jen poděkoval medvědovi za jeho medvědí službu/pracně vybudovaný včelín protikorupčních včel je rozbit a plástve nenávratně sežrány/.

To hérečka Gregorová celý Landův výstup komentovala bez národnického a protikorupčního patosu takto :

Landa na předávání Slavíků nám tu všem ukázal svého ptáka a tím to mělo skončit.

Landou pomazaný král Karel se nám tu tetelí blahem a chválí runovým písmem podepsaného Žita44/ty dvě čtverky a runové písmo, pravda, na cosi upomínají/ za výbornou komunikaci.

Fakt, paráda. Volební Pučmidrát má zřejmě před sebou další Sofiinu volbu :-)
27. 11. 2012 | 08:57

Baba Jaga napsal(a):

To: občan
Náboženské sekty nejsou mým koníčkem. Ale jsem k nim zcela tolerantní, hlavně když svůj provoz hradí ze svého.
Stejně tolerantní jsem i k Pozitivní revoluci. Že a jak ale vynakládá nemalé penízky - tím mě skutečně nepřesvědčila.
Ani proklamovanou změnou volebního systému - byl by krásně nahodilý a spravedlivý právě tolik jako každý jiný. Jen jeden klad má, je možná úsporný. Bylo by méně poslanců. Ale těch by jistě v naší pidizemičce stačilo třeba jen 81, možná i 50. A s placením asistentů, poradců i jiných nákladů ze svého - na to by se jim zvýšila měsíční odměna. Vládě bych ponechala placené poradce pouze z ministerstev - však se na nich jistě odborníci najdou.
27. 11. 2012 | 09:01

xx napsal(a):

Zase ta Skandinávie. Nejsem si jistý, zda lidé co sní o Skandinávii, ví o čem vlastně sní. Švédsko jistě není dokonalé
http://www.thelocal.se/44602/20121123/
http://www.thelocal.se/44632/20121124/
http://www.bbc.co.uk/news/world-11949956

Ale kdo je, že ?
Rozhodně je na tom lépe, než ostatní. Ale proč ? Co sakra je tím zázračným všelékem ? V TI v tom mají jasno. Je to otevřenost a dlouhá historie otevřenosti vlády a občanů. Nejsou zvyklí nic skrývat. Je to zkrátka historicky docela jiná kultura. ( For example, the Swedish principle of public access to official documents is one of the oldest established in the world, dates back to 1766. )
http://blog.transparency.org/2011/12/07/what-makes-new-zealand-denmark-finland-sweden-and-others-%E2%80%9Ccleaner%E2%80%9D-than-most-countries/

Skandinávií se tu ohání kde kdo. Povětšinou jde ale o příznivce levice nebo politického středu. Není divu, mají vysoké daně a většinou tam vládli sociální demokraté, takže si lidé myslí, že to jsou většinově levičáci.
Ovšem většina z těch co sní o Švédsku by tam dlouho nevydržela. Oni jsou zvykli nejen brát, ale i dávat. A mít především zodpovědnost každý sám za sebe.

Můžeme převzít skandinávský model ? Ano. Můžeme. Ale chceme to ? Sociální demokracie měla 8 let a pravděpodobně bude mít další roky možnost ukázat, že inspiraci Švédskem myslí upřímně. Obávám se ale, že to jsou jen zástěrky a že fukcionáři ČSSD, KSČM a ostatní levice i středu nemají jako nejvyšší prioritu otevřenost vůči lidem. Kdyby ano, už dávno bychom měli tzv. rozklikávací rozpočet.

Současná vláda se posunula směrem ke Švédskému modelu mnohem blíže, než vlády sociální demokracie. I když to samozřejmě jsou jen dětské krůčky, navíc poněkud neohrabané, je to alespoň něco. Uvidíme, jestli v tom ČSSD dokáže po volbách pokračovat a vydáme se tak konečně na tu správnou cestu, kterou si lidé přejí, tedy alespoň podle ohlasů v diskusích stran Švédského modelu.

Obávám se však, že většina zdejších Švédomilů používá Skandinávský model pouze a jenom k obhajobě vysokých daní a socialistického neproduktivního přerozdělování. Není nic vzdálenějšího skandinávskému modelu, než právě toto.

Už tu zase vidím ty hlupáky, co nikdy nenahlídli do Švédského tisku, nikdy nemluvili s žádným Švédem ale o to více se Švédským modelem ohánějí, slepují různé statistické údaje nalezené na české wikipedii bez elementární znalosti jejich obsahu a jediné co je ve skutečnosti spojuje se Skandinávií, jsou víkendové nákupy v Ikea, kde nakupují levný ukrajinský nábytek v domnění že jsou Švédové tak schopní, že i přes vysoké daně dokáží produkovat laciné a kvalitní zboží.

Lidská blbost je obrovskou úrodnou plochou pro demagogii a lži. Bohužel je u nás této úrodné "černozemě" přehršel.
27. 11. 2012 | 09:04

Teacher napsal(a):

To xx

Abych ocitoval jednoho svého studenta po návratu z měsíčního cestování po Fennoskandinávii spolu s mladými Finy a Švédy:
"Nejvíc v šoku jsem byl z toho, že pro ně není sprosté slovo "levice" jako pro mladé u nás, ale naopak "pravice".
27. 11. 2012 | 09:13

reppop napsal(a):

xx napsal(a):
Současná vláda se posunula směrem ke Švédskému modelu mnohem blíže, než vlády sociální demokracie.
xxxxxxxxx
Můžete být prosím konkrétní v čem přesně? Děkuji.
I když to do tohohle blogu nějak moc nezapadá, zajímá mne to. Např. Topolánkova vláda ČR změnou daňového systému od Švédska vzdálila ca o kilometr. Je fakt, že nyní odhlasováním "milionářské daně" jsme se zase vrátili ca o 100 metrů zpět. Takže máte pravdu, tak nějak to bude, vláda nás nyní přibližuje ke Švédsku. Možná nakonec odhlasují i nějakou soft formu majetkových přiznání (kterou bude možné obejít z prava) či zákona o státní službě (aby své lidi udrželi na ministerstvech i po své prohře ve volbách - třeba matematické génie na vnitru). Zkrátka jak se budou blížit řádné volby, budou postupně tunelovat volební program ČSSD.
27. 11. 2012 | 09:39

resl napsal(a):

Záškodník : A že vám,jako takovému velkému antikomunistovi, nevadí Janečkův fotr?

Právě proto p. Záškodníku, že jsem nebyl komouš tak mi to nemůže a nesmí vadit. Lidé vašeho ražení pozabíjeli a pozavírali všechny rodinné příslušníky osob, které jen zapochybovaly o KSČ. Musím uznat, že jste byli daleko "důslednější" a za ta bezpráví vůči lidem, kteří se ničím neprovinili, jste měli skončit na dlouhou dobu v kriminálu. Nebo chcete naznačit, že dítě může za činy svého otce ? Jó, zvyk je železná košile, že p. Záškodníku.
27. 11. 2012 | 09:42

emanuel napsal(a):

Řepo
Taky vám by neuškodilo někdy číst.
V příručce páně Kellera o sociální zdravovědě byste se dozvěděl, že Korupčnická Internacionála dávno existuje.
Neboť bohatí lidé zločinných sklonů jsou k sobě solidární.
Na rozdíl od nás, rozhádaného a dezorganizovaného maloměšťáckého plebsu.
Vyznačují se vysokou inteligencí a empatií, což nám obojí bolestně (kdykoli čtu diskuse v těchto nepožehnaných místech, trpím) chybí.
27. 11. 2012 | 09:43

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Vyjádření k podpoře Daniela Landy
Je úžasné jak lidé reagují když si někdo dovolí předložit změnu, po které všichni volají. Ona změna stejně musí přijít. Nemůže být pozvolná, to je utopie. A ti co předkládané změně takzvaně nevěří, o ni vlastně ani nestojí. Naštěstí tu je ještě mocná příroda, která s nevěřícími nepovede diskuzi a rozhodne sama jak vše proběhne. Pak už nebude nutné lidi o změně přesvědčovat, ale nezbude jim nic jiného, než se přizpůsobit.
27. 11. 2012 | 09:47

Občan napsal(a):

To xx:

Socdem v ČR nevládla ani sama, ani v levicové koalici.
Tvrdit tedy, že na něco měla 8 let, je značně zavádějící. Už jen proto, že "oposmluva" byla de facto koalicí s ODS a naopak "koalice" ČSSD+KDU-ČSL+US-DEU byla de facto menšinovou "vládou" ČSSD NEtolerovanou jejími "koaličními partnery".

Takže ze svého volebního programu neprosadila ČSSD prakticky nic kromě droboučkých kosmetických detailů populistického charakteru, které MOMENTÁLNĚ vyhovovaly i pravici.

ČSSD nehodlám nijak hájit, protože co mohla udělat špatně, to také špatně udělala. Primárně to, co jsem uvedl výše; od toho se pak odvíjela její ostatní selhání, k nimž je třeba přidat selhání vnitrostranického charakteru.
27. 11. 2012 | 09:48

Záškodník napsal(a):

resl

Buďte tak laskav a nezahrnujte mne stále mezi ty svoje bolšány!
Na otázky stran Havlova studia na VŠ v 52.roce(ač z vysoké buržoazní rodiny!!!) a jeho "ztracený" STB spis, jste zase neodpověděl.
Tak kdybyste mohl tady a teď.

Najednou vám stbáci nevadí,ale do mé rodiny jste se nedávno pěkně obouval,ačkoliv o ní nic nevíte.

U vás to nepřekvapí.
Jste zmatený jako lesní včela,chybí vám všeobecný přehled.
Janeček je v bleděmodrém totéž,co Veveřice (ABL) "protikorupčního" bijce Víta Bárty alias Ferdy Mravence.
To,že je to stejný kuliferda jako třeba Rittig ,protože daní v "rájích",vám asi taky nevadí.

Blahoslavení chudí duchem!
27. 11. 2012 | 09:53

xx napsal(a):

reppop: Vždyť o tom píšu. Čtěte pozorněji. Vy prostě vidíte hlavně to rovinu daní. Vám se snad celá politika a veřejný prostor smrskl jen na progresivní daň.

Já ale píšu o té otevřenosti a občanské kontrole. To je, alespoň podle názoru např. Transparency International ale i některých jiných studií, tou hlavní devízou, proč Skandinávské země nebo i Nový Zéland netrpí tolik korupcí.

Rozhodně vysoké daně s mírou korupce nijak přímo nesouvisí. Některé korupcí prolezlé země mají nízké a některé vysoké daně.

A k transparentnosti jsme se prostě posunuli za poslední roky o krůček blíž.

Je to sice hodně málo, než aby se to nějak významně projevilo, ale je to alespoň něco. Jen budoucnost ukáže, zda ten nastoupený trend budou další politické reprezentace rozvíjet.

Rozhodně to pro ČSSD bude výzva a těžká zkouška, pokud to po příštích volbách, které pravděpodobně vyhrají, nebudou rozvíjet směrem ke Švédsku a omezí se jen na navrácení progresivní daně, pak se na cestě ke Švédsku opět zastavíme.

Přemýšlejte o tom bez emocí a bez barev, jestli to dokážete.
27. 11. 2012 | 10:00

xx napsal(a):

Občan: nesouhlasím. Na cestě ke Švédsku nás mohla posunout výrazně. Například zavedením smluv na internetu, zavedením transparentních rozpočtů, uvolněním přístupu k informacím.

Opakuji, ne výše zdanění, ale otevřenost a přístup občanů k informacím dělá ze Švédska zemi nejméně sžíranou korupcí.
27. 11. 2012 | 10:03

neo napsal(a):

Občan:

lhářim vy tady něoho budete poučovat o tom, jestli si umí najít výpis z obchodního rejstříku a sám nejste schopen si najít základní fakta

1) lháři, už jste si zjistil, že i mladší 18ti let mají způsobilost k některým právním úkonům?

2) lháři, už jste si ujasnil své lži ohledně dlužníka zaměstnance , který dle vás ručí za zaměstnavatele v placení zdravotního pojištění?

3) lháři, už jste si zjistil, jak je to s ukončením povinného ručení na auto?

Vím, že neodpovíte a opět zbaběle zdrhnete. Jindy Vám to opět velmi rád připomenu, ale aspoň zdejší diskutující uvidí, co jste zač.
27. 11. 2012 | 10:07

Občan napsal(a):

To xx:

Mohla. KDYBY měla šanci prosadit ty zákony, které navrhovala. Ať už to byla majetková přiznání, nebo zákon o státní službě, nebo registrační pokladny.
Avšak i toto naprosté protikorupční minimum pravice hbitě zašmikla.

Zavést smlouvy na internetu, transparentní rozpočty, rozklikávací rozpočty atd. lze POUZE změnou stávajících zákonů, nebo přijetím nových zákonů o rozpočtových pravidlech ,finanční kontrole apod. Obojí MUSÍ předkladatel nějak dostat skrz parlament a prezidenta.

"...A k transparentnosti jsme se prostě posunuli za poslední roky o krůček blíž..."
Mohl byste, prosím, KONKRETIZOVAT čím?
27. 11. 2012 | 10:14

ata troll napsal(a):

neo
My víme, že nějakou způsobilost máte.
Ale přesto byste potřeboval soudem ustanoveného opatrovníka.
Jinak se umlátíte sám.

Aha, už zase je diskuse nežádoucí, tak nasadili Rohrschachovo písmo.
27. 11. 2012 | 10:18

reppop napsal(a):

To xx

Připojuji se k Občanovi:

Můžete být konečně už konkrétní jak jsem Vás i já výše prosil. Děkuji.
27. 11. 2012 | 10:18

xx napsal(a):

Občan: Ovšem že ČSSD jisté kroky také podnikala, nelze zastírat že ne. Ale při tom jaký akcent klade právě na skandinávský model, mohla být mnohem důslednější a opoziční ani koaliční dohody jí v tom nebránily.

Stejně tak současná vládní koalice to s tou transparentností nepřehání a někde udělá vetší krok kupředu než je jí milo a pak couvá ( náhubkový zákon např. ? )

Takže to neberte jako odsouzení jedněch a vychválení druhých. Spíš zamyšlení nad tím, co je podstatné a jak to bude do budoucna. Co se stalo už se nezmění.

ČSSD s KSČM nám to mohou předvádět již dnes v krajích. Nikdo jim nebrání být maximálně otevření v rámci stávajících pravidel.

Budeme to my jako občané od politiků důsledně požadovat ?

Budou příznivci levice od levicových politiků vyžadovat přiblížení se k skandinávskému modelu ? Přece politici dají na přání hlavně svých voličů, nebo ne ? Dávají voliči politikům dost jasný signál o tom co chtějí ?

Nebo se levicový voliči spokojí s klišé "Skandinávie = vysoké daně a díky nim prosperita a nízká korupce" ?
27. 11. 2012 | 10:18

PSH napsal(a):

Třeba Landa jen trollil
27. 11. 2012 | 10:22

český maloměšťák napsal(a):

reppop
Nechte mu ten jeho názor. Téměř celý svět soudí sice jinak - nejen dle různých žebříčků, ale nechte mu to. Nerozbíjejte mu ty iluze. Když už se tak snažil a našel si pár faktů - kterými by svůj vykonstruovaný nesmysl podepřel.
Kdo si totiž hraje - tak nezlobí. /nemá na to čas/

MartinO
Můj pohled na TARP jsem dostatečně vysvětlil - tedy v kontextu vašeho předchozího napadnutí. To, že pak sáhnete k tomu, že pomocí tkzv. hastroše /já citoval celý váš komentář/...znovu vytváříte SVOU realitu - tedy z úryvků mých komentářů sestavíte jakousi estébackou metodou konstrukci, z níž má vyplynout, že se zastávám morálního hazardu bank (protože o to tu běží - vaše propagandistické kličky na tom nic nezmění/..to jen dokládá mé tvrzení, že vši by si měl Janeček včas z kožichu vysypat.
Anebo si přečtete z mých reakcí jen to, co se vám hodí. Zbytek prostě ignorujete - chováte se tak jako dítě.

Máte ale úžasnou vlastnost...zcela dobrovolně a urputně ze sebe dělat diskuzního šaška.

Reagovat si budu zde na koho chci - o to více pokud mě napadá či lže.
Doufám dále, že nikdy nebudete mít tu moc, abyste mohl lidem zakazovat na co mají reagovat a na co ne.

Vaše myšlení je prostě bolševické - vy nejen že odsoudíte člověka ještě před tím, než proběhl soud - vy také ty, kteří tvrdí, že je to pouze soud, který může určit vinu či nevinu - nazvete slizkými křiváky, kteří jsou stejní jako onen dosud neodsouzený. Vaše myšlení a slovník jsou tak typicky urválovské a goebbelsovské. I v tom, že pak zcela lživě tvrdíte, že i já takto postupuji.
Nikdy bych si nedovolil totiž označit ty, co si myslí, že např. Parkanové vinu dokáže až soud - za "slizké křiváky stejné jako je ona". Nikdy. Takže nemůžete nic takového citovat. Budete muset tedy opět vyrobit nějakou estébáckou svodku - sestříhat to tak, abyste " citovat" něco podbného mohl.

Nicméně při vaši výše popsané urputnosti očekávám, že se opět s nějakou takovou svodkou objevíte.

Znovu doporučuji autorovi blogu - ať si dá na takové primitivy a v podstatě bolševiky jako vy...pozor. Pokud tedy fakt chce věci měnit k lepšímu tak, že výsledkem nebude nějaká forma vládnutí opřená o takové jednoduché a podlé povahy jako má MartinO.
To by jeho hnutí zdiskreditovalo velmi brzy.
Protože objektivita a nepředpojatost je důležitá pro každé hnutí, které si troufá hovořit o restartu či hledání hodnot. Hodnoty nespočívají v urválkovštině či goebbelsovštině, ale jejich měřítkem je člověk takový jaký je skutečně - ne jak je vykonstruována jeho podoba různými fanatiky.
27. 11. 2012 | 10:28

Braun napsal(a):

Občane- co si slibujete od zákona o státní službě, kromě toho že se zabetonují současní úředníci jako neodvolatelní???? Sira Humpreyho chcete aby vládl??
.
Registrační pokladny.? Tušíte že již desetitisíce let existuje obchod v duchu - jeden má zboží, druhý jiné zboží nebo peníze, tak to smění. Bez pokladen.
Opravdu jste otrok na tak ubohé úrovni, že udáváte pánovi že támhletoho otroka zmlátil méně než vás, tak by to měl doplnit, támhleten prodal sirky ale neexistuje doklad jestli platil dAŇ z té 1 Kč, tak ho preventivně zničíme. Nenapadne vás že ŠPATNÉ JE CELÉ OTROCTVÍ A CELÝ DAŇOVÝ SYSTÉM, který z Evropy i ČR udělal nedýchatelné místo kde už nestačíme ty miliony zbytečných úředníků a kontrolorů živit???
27. 11. 2012 | 10:28

reppop napsal(a):

xx napsal(a):
reppop: Vždyť o tom píšu. Čtěte pozorněji. Vy prostě vidíte hlavně to rovinu daní. Vám se snad celá politika a veřejný prostor smrskl jen na progresivní daň.
xxxxxxx
Vždyť o tom píšu. Čtěte pozorněji. Vy mi prostě PODSOUVÁTE hlavně to rovinu daní. Vám se snad celá politika a veřejný prostor v diskusi se mnou smrskl jen na progresivní daň. Přitom já psal také o majetkových přiznáních a zákonu o státní službě.

Neustálými zmatky kolem DPH, tj. nestabilitou systému výběru daní, nás současná vláda také posunule blíž ke Švédsku?
Povinnými sKartami nás současná vláda také přiblížila blíž ke Švédsku? (Proč tedy nyní od toho couvá?)
Druhým pilířem důchodového systému nás také současná vláda posunula blíž ke Švédsku?
Plánovaným obřím darem ze státního rozpočtu církvím bez souhlasu obyvatel (kteří se na ten rozpočet skládali ze svých daní) v referendu nás tato vláda také přiblížila ke Švédsku?
Prohlasováním fundamentálních zákonů proti vůli 90% obyvatel za pomocí zkorumpování "neposlušných" poslanců trafikami nás také současná vláda přiblížila ke Švédsku?
27. 11. 2012 | 10:29

český maloměšťák napsal(a):

Martin O
je pak podivné, že mé komentáře označujete " bláboly" ale zřejmě je velmi poctivě čtete a analyzujete...a dokonce si je i archivujete.

Hezký den.
27. 11. 2012 | 10:30

xx napsal(a):

Občan i reppop: vidím že s vámi nelze konstruktivně debatovat o tématu. S vámi se lze jen handrkovat o tom, zda modří či oranžoví a kdo co mohl nebo nemohl.

Víte ono se říká, kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. Otevřenost znamená co nejširší zveřejnění smluv a dokumentů !

Jedná se o povinnosti zveřejňování smluv a opozice se tváří velmi pozitivně k tomuto návrhu. Pokud to projde a vstoupí v platnost, bude to další krůček. To je přece sakra pozitivní krok a na cestě směrem ke Švédsku !

Ale copak dnes nelze zveřejnit smlouvy na bázi dobrovolné dohody ? Resp. na bázi stanovení podmínek ?
Může dnes nebo řekněme mohli před 10 lety zastupitelé nebo úředníci stanovit jako kritérium výběru ve veřejných zakázkách souhlas se zveřejněním obsahu smlouvy ? Mohli nebo to zákon výslovně zakazoval ? Nejsem ani právník ani státní úředník, takže tyhle detaily neznám. Víte to někdo ?
27. 11. 2012 | 10:32

xx napsal(a):

reppop: ale já jsem nepsal, že vším co tato vláda dělá nás posunuje směrem ke Švédsku. Tak mi nevyčítejte že vám něco podsouvám, když to sám děláte.

Na handrkování a slovíčkaření o blbostech nemám náladu ani čas. Podstatu jsem vysvětlil a leží v něčem docela jiném.

Vidím však že vy ani občan jí jaksi přes svoje urputné fandovství a víru nejste schopni oddělit o plev předvolebních hesel a klišé.
27. 11. 2012 | 10:35

reppop napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
reppop
Nechte mu ten jeho názor. Téměř celý svět soudí sice jinak - nejen dle různých žebříčků, ale nechte mu to.
xxxxxx
Třeba mu křivdíme a není to účelové, třeba se jen snaží být originální.
K.H.Borovský:
Originálnost
Není nad původnost,
každý po ní touží,
lidé chodí přes most,
to já půjdu louží.
27. 11. 2012 | 10:37

buldatra napsal(a):

MartinO napsal(a):
Otázka pro všechny:
Co vy KONKRÉTNĚ máte proti návrhu volebního systému Karla Janečka? Proč si myslíte, že je špatný? Hloupé pokusy o dehonestování Janečkovi osoby nechte stranou a pište k věci...konec citátu

Protože jsem ostatní, dovolím si ani tak reagovat na návrh quazizměny à la Janeček, který v podstatě nevybočuje z partajokratické latě a tak to nepovažuji za nic jiného, než za další variaci stále stejné písničky.
Takže, konkrétně, změnit něco ve volebním systému téhleté takzvané zastupitelské demokracie, změnit nátěr a přidat pár detailů, neznamená změnit demokraturu v demokracii.

Řekl bych, aniž bych chtěl dobrojeda pana Janečka jakkoliv dehonestovat, že se bojí přímé demokracie, stejně, jako se jí bojí ostatní partaje. Proto se dal na politickou kosmetiku.
27. 11. 2012 | 10:42

Občan napsal(a):

To xx:

my jsme se Vás ZDVOŘILE zeptali, čím konkrétním nás současné vlády POSUNULY ke Švédsku.
Nikoli tedy na NÁVRH, ale na JIŽ USKUTEČNĚNÉ kroky.

Ad smlouvy:
Ale jistě, že lze. V souladu s PLATNÝMI předpisy. A orgány veřejsné správy smí činit POUZE to, co jim předpisy VÝSLOVNĚ DOVOLUJÍ.
Úředníci NEmohli. Mohli tak učinit poslanci a senátoři při přípravě a schvalování zákonů o VZ. Úředníci se jimi MUSÍ řídit, ale sami o sobě NESMÍ konat nad rámec zákona.
27. 11. 2012 | 10:43

David napsal(a):

Občan- také nechápu co si slibujete od zákona o státní službě?? Takže Henych bude neodvolatelný, a bude vládnouit ministerstvu, protože do práce chodí pravidelně a má sako nebo klotové rukávy jak praví předpis? Takže není důvod k odvolání???
A volby budou jenom TAK PRO OKRASU?? S úředníky na ministerstvu nikdo nehne??
Registrační kasy? A co ještě, kameru na čelo každému OSVČ aby něco neudělal nebo neprodal bez papírů??
Neměli by mít tu kameru na čele spíše státní zaměstnanci??
Máte velký zmatek v hlavě, tedy pokud nejste jeden z těch zbytečných úředníků.
27. 11. 2012 | 10:43

Karel Havlíček napsal(a):

Ať tím vystoupením myslel Landa cokoliv, vyjádřil to velmi nevhodným způsobem. Panu Landovi děkujete za podporu. Tak prosím. Od Landy ji máte, ode mě ne. U mě jste oba skončili a dál si povídejte co chcete.
27. 11. 2012 | 10:48

MartinO napsal(a):

ČM:
1) Je TARP morální hazard? Je.
2) Podporoval jste ho, propagoval, omlouval? Zcela evidentně ano.
Tak jednoduché to je maloměšťáku. Vaše obvyklé blábolení a napadání na dvě stránky si můžete odpustit

K věci. Janeček vždycky obchodoval a obchoduje pouze za jeho vlastní peníze. Nikdo ho nikdy nezachraňoval a když zkrachuje tak ani zachraňovat nebude. Proto jakékoliv vaše blábolení a stavění Janečka na roveň bailoutovaných bank je zcela mimo mísu a je to ona bolševicko-fašistická géblsovština za kterou máte tu drzozt napadat mě.
27. 11. 2012 | 10:48

reppop napsal(a):

xx napsal(a):
Skandinávií se tu ohání kde kdo. Povětšinou jde ale o příznivce levice nebo politického středu. Není divu, mají vysoké daně a většinou tam vládli sociální demokraté, takže si lidé myslí, že to jsou většinově levičáci.
Současná vláda se posunula směrem ke Švédskému modelu mnohem blíže, než vlády sociální demokracie.
xx napsal(a):
Občan i reppop: vidím že s vámi nelze konstruktivně debatovat o tématu. S vámi se lze jen handrkovat o tom, zda modří či oranžoví a kdo co mohl nebo nemohl.
xxxxxxxx
Díky za upozornění. Tímto handrkování s Vámi končím. V diskusích se skutečně používají KONKRETNI argumenty, jinak jde jen o handrkování.
27. 11. 2012 | 10:48

Občan napsal(a):

Davide,

pokud nevíte CO obsahují zákony o státní službě v civilizovaných zemích, ba dokonce nevíte ani CO obsahuje paskvil sice platný, ale neúčinný, v ČR, nepouštějte se do diskuse.

Dtto registrační pokladny a další předpisy a pravidla používané v CIVILIZOVANÝCH zemích.
27. 11. 2012 | 10:50

Jan napsal(a):

Změna volebního systému je nanejvýš nutná. Posledním výkřikem zkorumpované politiky v ČR je odchod ředitele Horáka z čela VZP s odstupným 1 a čtvrt milionu Kč a nástup nového bez výběrového řízení podle dohody vládnoucích stran - TOP 09 nasadila "svého" předsedu představenstva na uvolněné místo po Šnajdrovi, ODS tudíž "uplatnila nárok na obsazení funkce" ředitele. Schopnost - neschopnost, hlavně že máme kšefty!
27. 11. 2012 | 10:51

Občan napsal(a):

To reppop:
Dík, napsal jste to i za mne :o)
27. 11. 2012 | 10:51

1984 napsal(a):

Syn zběhlého estebáka, sám s výcvikem tajné služby cizí země, člověk, za kterým stojí bývalý provatizační zloděj, dnes americký bankster Dlouhý, další americký bankster Švejnar a náš skvělý Bakala, to s touto zemí dobře myslet nemůže. Všichni vám to pane Janečku nežereme.
27. 11. 2012 | 10:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 11. 2012 | 10:57

Honza Kaminek napsal(a):

A to ze mel Landa na zadech na sve mikine Thor Steiner (oblibena znacka neonacistu) pri svem "projevu" nacisticke symboly (6. horské divize SS Nord) Vam nevadi? Jste horsi nez politici, od nich se podobne zavirani oci alespon automaticky ceka. Bezte s celou "Pozitivni evoluci" do plynu.
27. 11. 2012 | 10:59

Strachalak napsal(a):

Jen reáguji na otázku : kdy začnete platit daně v ČR?
Daně v ČR platí jen hloupé ovce ! Každý rád zaplatí až bude jasně co za ně ?
27. 11. 2012 | 11:01

Eva napsal(a):

A kdo si všimnul že na slavíkách nebylo ukončeno hlasování o skokanovi roku a již bylo vyhlášené vítězství. Podvod na podvod. A pak tady budete mudrovat. Kdo si tohoto DETAILU všimnul, pak jistě Landu pochopí. P. Janečkovi fandím. A je to sympaťák.
27. 11. 2012 | 11:09

xx napsal(a):

reppop x Občan: Tak já vám to tedy prozradím. Chytili jste se do pasti a nedošlo vám to ani po celkem dlouhé době. Smutný obraz.
27. 11. 2012 | 11:10

Melanie napsal(a):

Kdyř se dva perou, třetí se směje a správní mafinánci ti jsou většinou zcela potichu, tedy pokud je to možné. Někdy s epak i veřejně omluví, dkyž už se věc moc vykřičí..... jedna věc je jistá, že se tu plánovalo to, co tu ny\ní je a někteří si toi tak přáli a lid naletěl. Toto je horší než bývalá totalita.Oprqavdu brát si advokáta, jsou někdy vyhozené peníze, proti některým nemáte vůbec šanci. Jede se podle scénáře i za cenu pochybení a procesních vad- V takové zemi řít je velmi smutný osaud, a odejít je někdy již pozdě.
27. 11. 2012 | 11:11

český maloměšťák napsal(a):

MartinO
TARP není morální hazard. TARP stoj na oonci kauzaistiky, kterou je významnou PŘIČINNOU částí morální hazard BANK (invetsičních domů)- TARP je jeho důsledkovou částí...je pokusem o řešení situace.
Napsal jsem, že pak bylo v dané situaci zřejmě na místě takto postupovat ...než aby možná celá civilizace upadla do chaosu. Že t prostě dobře zadministrovali - ostatně výnosy už nyní téměř pokryly náklady.
Ale nechme toho - vy to svou jednoduchou hlavou nejste schopen stejně pobrat.
Jděte si pobrukovat s Landou o správných chlapech, síle a cti.

V dalším opět lžete - nikde nestavím Janečka na úroveň bailoutovaných bank.

Vy musíte být nemocný - tak urputně ze sebe dělat dikuzní nicku a lháře...to není podle mě normální.

Zkuste si zajít k doktorovi. Berte to jako poslední radu, kterou dmes hnutí pana Janečka dávám. Když už teda mezi jeho stoupence musíte patřit.
27. 11. 2012 | 11:14

Nikodo napsal(a):

Nevidíte, že vás všechny pan Janeček tahá na vařený nudli ??? Vydělávat se dá jen a jen na lidské hlouposti....... a že je jí požehnaně.
27. 11. 2012 | 11:17

reppop napsal(a):

K tomuto blogu má velmi úzký vztah další blog:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-klaus.php?itemid=18275

Jde o další konkurenční boj mafií nebo jablko padlo daleko od stromu?
Spíše sázím na to první.
Či jinak: Kdybychom připustili, že pokrytecká občanská iniciativa Janečka je legitimní, mohly by si nárok na legitimitu činit i ty nepokrytecké (ProAlt atd.). A to by tak hrálo, to by opak náš business-země nevzkvétala.
27. 11. 2012 | 11:18

resl napsal(a):

Záškodník,
dejte mi odkaz na Havla, jak studoval a jak udával na stb. jistě jste si dobře vybral z čeho čerpat.
27. 11. 2012 | 11:19

Alice napsal(a):

Pan Landa řekl pravdu,když zůčastněné nazval zloději. Slavice paní bílá dostávala od býv,partnera kratochvíla miliony jako společnice divadla Tafantastika,ale ty peníze z grantů byly sebrány z důchodového učtu /viz HN rozhovor V.Klause - Bud máme na důchody nebo na podporu kultury formou grantů/. Z toho vyplývá,že důchodci byli okradeni těmito lidmi,kteří nevědí z rozežranosti kam ty peníze dát! A takových v sále byla většina,ne-li všichni!Tito lidé si nemůžou připadat čestní,morální odpovědnost nesou a za zlodějny se budou zopovídat!
27. 11. 2012 | 11:21

reppop napsal(a):

Nikodo napsal(a):
Nevidíte, že vás všechny pan Janeček tahá na vařený nudli ??? Vydělávat se dá jen a jen na lidské hlouposti....... a že je jí požehnaně.
xxxxxx
To je druhé nejstarší řemeslo na světě. A že už těch šamanů, sekt a církví bylo. Business is business. I kdyby (v podhradí) na chleba nebylo.
27. 11. 2012 | 11:21

theinowsbo napsal(a):

Mně se to líbilo, byl to pěkný paradox - taková luxusní událost - Slavík, všichni uhlazení, smetánka, které se všední život vůbec netkne, vtrhne tam odrbaný Landa s výhružným výrazem a ačkoliv pohoršil celou Operu a urazil polovinu národa, myšlenka je zřejmá a já oceňuju jeho odvahu, přímost a osobitý přístup. Jsem taky taková, řeknu co si myslím a po svém, i když se to ostatním nemusí líbit.
27. 11. 2012 | 11:22

Ládik!!! napsal(a):

Landa mluví stejně, jako politici; jen svou řeč nebalí do okrasného balastu.
27. 11. 2012 | 11:24

Stela A. Sádlová napsal(a):

Kdyby byli poslanci odpovědni jakési množině anonymních voličů a ne programu strany, kvůli kterému je občané volí a který by měli za všech okolností podporovat, což se dnes neděje, dostali bychom se ke stejnému stavu, jako je nyní, když minimálně polovina poslanců hlasuje podle zájmu kmotrů a lobistů, kteří jsou též anonymní a občany neviditelní.

Současný Parlament nemá se zastupovaním voličů už nic společného, o vládě vzešlé z voleb, sestavené ze stran, které jsou všechno jiné, než volební vítězové ani nemluvě.

Nedovedu si představit, že by lidé byli schopni nastudovat všechny volební programy x kandidátů na zvolení, pokud by kandidovali jednotlivci.
Pak by také mohlo dojít k tomu, že kdyby kandidovali třeba Eva s Vaškem, mnozí by to hodili jim, i když s politikou neměli nikdy nic společného, jen proto, aby nemuseli číst tolik předvolebních programů.

Nic nám nepomůže, jen důsledný boj proti korupci vedený dodržováním zákonů a funkčním soudnictvím, Ústavní soud nevyjímaje.
Změna Ústavy je nutná tam, kde si protiřečí, třeba zrovna v místě, kde se všem občanům zaručuje bezplatná zdravotní péče s dodatkem, že je to určeno zákonem. To je paskvil, který nemá jinde obdoby, Šalamoun by plesal.

Proto souhlas s Občanem 07.36
27. 11. 2012 | 11:26

David napsal(a):

Občane 10.50 Co je v návrhu zákona o státní službě netuší ani pánbůh. On se totiž vždy na začátku dá "zdánlivě rozumný" návrh, no a pak se objeví dábel v těch detailech pozměnovacích návrhů. Úředník je zaměstnanec jako každý jiný, zákoník práce naprosto stačí.A úředníci na ministerstvech dělají hodně zbytečnou práci, 70% jich múžete vyházet a zemi se jen uleví

Registrační pokladny. vyspělé země myslíte ty země EU které se také neumí už dnes uživit a jen vrší nesplatitelné dluhy?? A jezdí žebrat o půjčky do Číny a Ruska kde registr. kasy nejsou, ale makají tam, nemají tolik zbytečných úřadů a institucí???
.
To přirovnání na vás bylo trefné. jste jen ubohý otrok, který žaluje že jiné otroky zmlátili méně než vás, tak by se to mělo "spravedlivě" srovnat. Místo abyste pochopil že celý systém je špatně a už se nemůžeme uživit bez dluhů, mimo jiné kvůli zmatené a přebujelé administrativě
27. 11. 2012 | 11:27

Dany napsal(a):

je mi z toho na zvracení jak se ti bohatí bojí komunistů.Ale pokud mají čisté svědomí a nic neukradli tak o co jim jde??. Já mám 8000 kč důchodu a chtěla bych je vidět jak by se rvali o dnešní vládu.A proto pryč se všem!!!!!
27. 11. 2012 | 11:28

reppop napsal(a):

To theinowsbo

Mně osobně by ta forma až tak nevadila. Vadí mi ale obsah. S tím se nemohu ztotožnit. Landa hledá hlavního viníka současného marasmu tam kde není. A zřejmě nedá pokoj dokud ho tam nenajde a nepotrestá. Ale to už tu přece bylo mockrát, z nyní mediálně oblíbeného období bych vybral třeba případ M. Horákové.
Žhavá současnost viz:
http://www.novinky.cz/domaci/285871-kritizovana-komunisticka-zastupitelka-na-jihu-cech-se-stala-tercem-vyhruzek.html
27. 11. 2012 | 11:29

josef napsal(a):

Zdravím Vás pane Janeček,
chci Vám vyjádřit moji plnou podporu, Vaší angažovanosti si velmi cením. Je tu dost hloupých, dost nihilistických a dokonce i agresivních názorů, které jsou k ničemu. Člověka napadne jestli se tu nějak náhodou neangažují "potrefené husy", protože jinak to k pochopení moc není... Zřejmě si zdejší přejí zachovat současný stav:-))
Fandím Vám ( tedy i sobě) a D. Landa je sympaťák..
27. 11. 2012 | 11:31

MartinO napsal(a):

ČM:
Banky nepřiměřeně riskují, protože vědí, že je stát zachrání. Například programem TARP. Kdyby věděly že je stát nebude zachraňovat tak by riskovaly daleko míň. TARP že je řešením situace? Ne, je to jen prachsprostý bailout. Nebo chcete říct, že US banky jsou dnes díky TARPU zdravé a jejich kolaps je díky TARPU zažehnán? Nastal by celosvětový kolaps a chaos? Kdo vám to řekl? Banky? Haha.
A hlavně, jaký je rozdíl mezi TARPEM a pomoci španělským bankám kterou tak haníte? Udělejte si ve vasší makovičce pořádek a berte prášky na schizofrenii.

"Dá se tam uvést role španělských bank...které poskytnou developerům úvěry opřené o chimárický " developing". Jak potom ty banky jdou za státem a řeknou mu " my jsme te%d vpotížích, ale co stěmi drobnými vkladateli - co mají u nás peníze ? Státe - co kdybys vysolil tučný obnos na dřevo " ? A stát solí - jenže se vše samozřejmě ocitne i na jevišti zvaném " finanční trhy" a tak je Španělsku snížen rating.
A tak stát nejen že solí - musí také provést opatření, aby " ozdravěl své finance" - přeloženo do člověčiny - musí škrtat ve veřejných financích."
-
Nestavíte Janečka na roveň bailoutovaných bank? Broč by měl teda psát nějakou knihu o GS? Proč nenapíšete tu knihu vy? Co má Janeček s GS společného? Proč píšete tyhle pindy?:

"Podle mě veškeré to jeho " hledání hodnot" končí právě že v momentě, kdy by pan Janeček měl mluvit o bankách, auditorských firmách, o daňových rájích..."
27. 11. 2012 | 11:31

Kateřina Lysíková napsal(a):

Dobrý den pane Janečku,

Lidé by měli vyjadřovat více otevřeně a zároveň se naučit tuto otevřenou komunikaci přijímat. Nicméně i v duchu pozitivní evoluce si myslím, že projev pana Landy měl být formulován více pozitivně.
27. 11. 2012 | 11:31

Jersi napsal(a):

Janeček: "Jsem si jist, že kdyby většina lidí byla schopna komunikovat alespoň zčásti tak otevřeně jako Daniel Landa, problémy naší země se vyřeší velkou rychlostí."

Máte na mysli zplyňování a hromadné popravy?
27. 11. 2012 | 11:32

Dáša N. napsal(a):

Tolik jmelí (zdravím buldatru) nevypučelo snad ještě nikdy. Tak to končí, když se zanedbá důsledná péče o strom.
27. 11. 2012 | 11:35

Jan napsal(a):

Re Alice: "...Pan Landa řekl pravdu,když zůčastněné nazval zloději..."
Jestli jsem se dobře díval a poslouchal, D.Landa mluvil hlavně k nám. Nás nazval zloději! A má pravdu. Kdo se stydí za to, že si nelegálně "stáhne" písničku, film? Krást a podvádět se stalo u nás normou už před 50-60 lety. Nadáváme na vládu, ale co děláme sami?! Jak nám sdělil T. Klus, udělejme si pořádek sami ve svých rukách a hlavách.
27. 11. 2012 | 11:35

stýv napsal(a):

Pokud chce pan Landa někoho umravňovat , měl by začít nejdříve u sebe, pak to může chtít po jiných.Ten jeho spasitelský komplex, ho může zničit, hraje si na mesiáše, jenže to by musel být čistý a očistěný, a to zatím není...nakonec to ukázal na Slavíkovi .
27. 11. 2012 | 11:35

JitkaM napsal(a):

Pane Janečku, Vaší nadaci proti korupci sleduji již dlouho - většinou s přispěním článků v časopise SA. Moc Vám fandím, každý, kdo má elán, něco s korupcí udělat, má u mě velký obdiv. Za to, co jste všechno stihli minulý rok odhalit, Vám patří velký dík. Bohužel si však myslím, že prezentace pana Landy Vám spíš uškodila. Osobně jsem nepochopila, o čem v té směsi agrese a bájných bytostí vlastně mluví. Spíše mi nahnal strach, aby se nesnažil nastolit jakýsi pokroucený totalitní režim. On sám je dosti kontroverzní osoba a nemohu s ním v některých jeho názorech (které se většinou netýkají korupce) úplně souhlasit.
27. 11. 2012 | 11:36

Pavla napsal(a):

Panu Janečkovi fandím. Ti, kteří kritizují jeho snahy-dělají snad sami něco pro změnu k lepšímu?
27. 11. 2012 | 11:43

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2207953/warren-buffett-apeluje-na-zavedeni-milionarske-dane-varuje-pred-rozvirajicimi-se-nuzkami.html
27. 11. 2012 | 11:53

karel osmý napsal(a):

Protest songem občanů a zcela prozpěšným bude zvolit presidenta z levice a tím dát daší ránu mafii, která bezostyšně pošlapává a zneužívá všechny demokratické zákony ve svůj prozpěch..Byla by to po krajských volbách rázná rána dostat republiku do normálních kolejí parlamentní demokracie, kde darebáčina se bude nazývat darebáčinou a zlodějna zlodějnou...!! Protest song občanů a presidenské volby....Navolit Trojského koně jakkoliv spojeného z vládní sebrankou je sebevraždou demokracie..!
27. 11. 2012 | 12:05

MartinO napsal(a):

ČM:
Nespletl jste si blog? Co má váš odkaz dělat s Janečkem nebo Landou? Všiml jste si, že Buffett ve vašem odkazu volá mimo zvýšení daní bohatým také po omezení výdajů? Nejste náhodou celou dobu proti omezování vládních výdajů? Nejste schizofrenik? Nebo si vybíráte jen co se vám hodí? Nebo čtete jen nadpisy? Neměl by Buffett raději napsat tu vaši vytouženou knihu o GS? Je k tomu nejpovolanější.
http://www.forbes.com/sites/afontevecchia/2011/07/07/warren-buffett-to-exercise-5b-goldman-sachs-warrants-in-2013/
27. 11. 2012 | 12:08

Obyčejný člověk s platem 10 000 kč měsíč napsal(a):

To je sranda jak se tu diskutuje a napadá,uráží jeden přes druhého.
Rád bych znal UPŘÍMNÝ názor pana Landy, Janečka a podobní na to, že u nás v Českých Budějovicích byla demonstrace proti KSČM na náměstí, kdy v čele a v celém průvodu šli DĚTI z mateřských a základních škol s transparenty: nekažte mi budoucnost,stop komunistům, apod.
Trochu mi to připomíná dobu za minulého režimu, kdy byli také v některých případech zneužívaná dětská nevinnost.
27. 11. 2012 | 12:10

fler napsal(a):

Slušnost, to je i umění vyjádřit se k věcem na určité úrovni. Pokud to, že jsem slušný, znamená, že svůj názor vyslovím na úrovni primitiva, oslabím svou slušnost a u mnoha lidí tím na kreditu nezískám. Můžu si svůj názor říkat a vyjadřovat se tak, jak mi to mé vzdělání a postoje umožňují, ale jsem li pozván tam, kde mě slyší spousta lidí - tam je to už problém, když se slušně vyjádřit neumím, nechci a dokonce si myslím, že ani nemusím. Chci li být nositelem nových myšlenek, je třeba vědět, pro koho je chci hlásat. Slušný člověk v tomhle konkrétním případě pana Landu jako svou hlásnou troubu nebere. Možná, že jen jako troubu, který by hlásat chtěl.
27. 11. 2012 | 12:13

Karel napsal(a):

ČM
Jestli má pan Bufet dojem, že jenom milionářská daň zachrání svět, nezůstal tak nějak na půl cesty?
27. 11. 2012 | 12:17

Viola napsal(a):

"Pana Janečka neznám, ale je úplně jedno, jestli to myslí smrtelně vážně, nebo si jen hraje, vždy je s ním totiž hráno. Ať již je jeho rozhodnutí pro nudný svět démonů či alespoň fascinace demonizmem uvědomělá či neuvědomělá, tak z hlediska ďábla je to jedno. Jemu postačí, když daný klient obchází obloukem pravou víru a Církev, kterou založil Ježíš Kristus na apoštolech. Je mu jedno, v co lidé věří, hlavní je, aby nedosahovali pravého poznání," řekl pro Prvnizpravy.cz bývalý kapucín David Hibsch.

Podle něj fotografie nic nedokazuje a klidně mohlo jít o přípravu na mikulášskou akci. Z fotografie se Janečkův motiv posoudit nedá.

"Vítězstvím ďábla je, když člověk nevěří, že existuje a když ho považuje za alegorickou či pohádkovou bytost. Jeho faktickým vítězstvím pak je, pokud v něj člověk věří a vnímá ho jako nositele světla, tedy v pozitivní smyslu. Jak je tomu u Janečka, je záhadou, byť jeho příchylnost k zednářství napovídá, že je spíše blízek oné druhé možnosti," dodal také Hibsch."
27. 11. 2012 | 12:17

Michal napsal(a):

Kdo to zere Janeckovi je clovek mdleho rozumu :)
Kdo chce vedet vic, informace si najde.
27. 11. 2012 | 12:25

erazím fixštejn napsal(a):

Takže skinhedi mají už konečně svého krále.Sláva ať žije král!!!Teď už jen chybí korunovace helmou wehrmachtu.Nikdo ho sice moc nezná,ale říkal to náš místokrál Daniel Žito I.,a tak ho musíme mít rádi-jinak nám žito ublíží :-O
27. 11. 2012 | 12:27

Hobbyja napsal(a):

Projev Landy - nesmyslný projev, který neměl hlavu ani patu. Článek - blábol stejného ražení. Landovo ryskování života je vysoká - když dáte dementovi závodní auto, je to fakt hustý. Rally bude teď už opravdu velmi nebezpečné navštěvovat.
27. 11. 2012 | 12:37

Alice napsal(a):

pro
Jana nikdy jsem nedala uplatek, nikdy ho nedostala,ani bych nevzala, nic jsem neukradla,nikoho bych neokradla,ani jsem ne měla nikdy protekci, ba naopak antiprotekci,když jsem se zučastnila výběrového řízení v nějakém zaměstnání (a dostala jsem informace,že jsem uspěla,ale nebyla přijata), protože byla dána přednost jinému uchazeči ,který se ani výběrového řízení nezučastnil,ale měl protekci,tak já se ke zlodějům nehlásím, at mi tu někdo tvrdí,že dělám z nouze ctnost. Prostě se tak nechovám a doplácím na ty protekční a korupční. Je mi jedno zda pan Landa,mluvil přes TV k celému národu,já však jsem taková jak jsem popsala! A kolik je na tom stejně? Tento systém nestojí za nic.
27. 11. 2012 | 12:38

beranka napsal(a):

Morálku tu káže opravdu ten pravý. Člověk má říkat pravdu, ale jinými slovy a rozhodně ne urážet, tak jak to udělal namyšlený Landa. Na to mu nikdo právo nedal. Maximálně se shodil co se týká úrovně komunikace.
27. 11. 2012 | 12:41

Milena Vašková napsal(a):

Opravdu milé. Moralizování od někoho, kdo okrádá náš stát. Začněte platit daně v naší zemi jako všichni pracující zaměstnanci a ne přes země - daňové ráje, pak Vás lidé začnou brát vážně. Zatím Vás bere jen hystericky uřvaný Kraus a starý nácek Landa.
27. 11. 2012 | 12:43

Kritik napsal(a):

Jak je to tedy s rodinou p. Janečka?
https://abbartos.wordpress.com/2012/08/28/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec-podivali-jsme-se-do-spisu-karla-janecka-st/
Jak je to s tím údajným vyhoržováním p. Bostlové?
http://bostlova.blog.idnes.cz/c/302403/Prepis-vyhruznych-telefonatu-Janeckovy-Pozitivni-evoluce.html

Může se k tomu p. janeček vyjdářit? Jsou to bláboly, nebo...?
27. 11. 2012 | 12:44

Klaun na mezku jel napsal(a):

Ví vůbec, koho Janeček podporuje?
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/tajemny-znak-co-to-ma-landa-vlastne-zito-na-bunde.html
27. 11. 2012 | 12:45

bob napsal(a):

komunisti umlčeli naše dědy nic nám nemohli předat a naučit zdědili jsme lhaní kradení intriky podvody od bolševiku. nemáme my co předat dál jenom tlachání a skutek utek, at z leva nebo z prava vede to tady zmanipulovaně vždy hejno vyžírek až to vymře tak teprve bude pokoj s touhle bandou nehneme neumíme to a nemáme odvahu a vlastenectví zmizelo nenávratně pryč prodali nás jak v mnichově zničili soběstačnost zvedají ceny je to likvidace čechu a moraváku nebude populace a za 25let nás bude polovina a o to jde udajně. tak co s tím -vrátit státu to co nakradli postavit zemědělství na nohy energie vodu plyn odpady a začít znovu dokud je čas. naučit mladé dělat a né čumět do monitoru toho se nenají když jsem chodil v 96 po manhentnu v new yorku tak mě nešlo do hlavy co vubec dělají plny kancle komplu a mobily u hlavy dva a ted to vím okrádali svět chlapci z wolstreetu samá spekulace práce nikde a tak to potom dopadá a jestli si někdo myslí že před tim uteče na měsíc tak je blb země je kulatá a vždy se potkaš s tím problémem není uniku-bez řemesla a odborníku vědcu učitelu to nikam nepovede-a tyhle tlachy jsou zbytečný -chce to chirurgický zákrok vyřiznout ten vřed lenost příživníku 2 Miliony dělníku živí šest milionu birokratických darmožroutu a to nejde do nekonečna nemyslíte?amíci jsou prý umytí rusi jinak žadny rozdíl nečekejme slepá duvěra znamená pro dobrotu na žebrotu.celý život hraji big bít ale ze slavíka bych blil landa jim měl naložit ještě víc to bylo málo.
27. 11. 2012 | 12:46

David napsal(a):

.

Občan:

---------------------------

Jen pro informaci. Objevil se tady někdo, kdo používá stejný nick, jako já zde užívám už od roku 2007.

David napsal - 10:43 11:27 - toto tedy nejsem já.
27. 11. 2012 | 12:48

Vašek napsal(a):

No, viděl jsem Landu "live" , dovedu pochopit, že se "umělci" oblékají i chovají "nestandardně", také nemusím K.G. a jeho 105.367 slavíků, ale vystoupení p. Landy , jak proti jeho osobě nic nemám a tipuji, že je to čestný člověk - mělo kontraproduktivní účinek (alespoň na mne). Zmatená řeč s výkřiky do tmy o jakýchsi králích, bez zjevné nitě a konceptu, p. Landa promine, ale takovýto výlev bych očekával od pacienta psychiatrické léčebny nikoliv od něho.
Mám trochu pocit, že ve své domýšlivosti zřejmě předpokládá, že 10 mil. občanů tohoto státu MUSÍ přece znát jeho muzikál, na který, jak mi došlo až později (protože jsem neměl žádnou vážnou duševní potřebu jej shlédnout) odkazoval svými "králi".
Takže pro nestranného diváka to celé byl pouze vulgární nesrozumitelný a nekoncepční žblept. A teď do mne.......
27. 11. 2012 | 12:54

Záškodník napsal(a):

resl

Je vidět, jaký jste naiva.
O Havlově studiích najdete informace všude,včetně Wiki.
Vy nevíte, že jeho bratr techniku vystudoval,také v 50.letech a je inženýrem?
Jenže ten byl schopen studia dokončit.
Havel směšně argumentoval tím,že byl "těžce" pronásledován,páč musel ,chuděra, studovat ekonomii(tehdy byla součástí techniky).Skončil v prvním semestru,ale nikoliv z politických důvodů.
Chcete mě, člověku z rodiny vyvlastněných "kulaků",jejichž děti nesměly v 50.letech ani na střední, tvrdit, že dětičky z vysoké buržoazní rodiny mohly studovat jen tak! na VŠ?
A jako židovská rodina to podivuhodně skouleli i s nácky... Zázrak?

Spisy STB vedené na Havla se "ztratily".Existují jenom fragmenty.
"Jako literát debutoval Havel v roce 1955 v časopise Květen. Až do roku 1969, kdy mu bylo v Československu zakázáno publikovat, své texty uveřejňoval v časopisech Divadelní noviny, Divadlo, Host do domu, Literární noviny, Sešity pro mladou literaturu (Sešity pro literaturu a diskusi), Tvář a Zítřek.[4]

Z kádrových důvodů nebyl Václav Havel přijat na žádnou vysokou školu humanitního zaměření, a proto v letech 1955–1957 !!!!!!!!!!studoval na ekonomické fakultě Českého vysokého učení technického. Pokusil se přestoupit na filmovou fakultu Akademie múzických umění, byl však odmítnut a nebyl přijat zpět na České vysoké učení technické.[5]

V roce 1956 vystoupil s kritickým projevem na konferenci Svazu spisovatelů v Dobříši. Po skončení základní vojenské služby (1957–1959) Václav Havel pracoval jako jevištní technik nejprve v Divadle ABC a od roku 1960 ve stejné pozici v Divadle Na zábradlí. Roku 1959 napsal svou první divadelní hru, jednoaktovku Rodinný večer. 3. prosince 1963 Divadlo Na zábradlí uvedlo jeho druhou hru, Zahradní slavnost."!!!!!

http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Havel

Nemáte základní informace ani o Havlovi,ani o Janečkovi,ale furt někomu nadáváte do bolševiků.
Namísto,abyste zapnul mozkové závity.
Já nejsem váš nepřítel a nestojím na opačné straně.
Ještě vám to pořád nedošlo?
27. 11. 2012 | 12:55

Záškodník napsal(a):

resl

A víte vůbec, kdo v té slavné Janečkově nadaci figuruje?
Třeba nomenklaturní konjunkturalista Dlouhý. To vám fakt nestačí?
Vždyť je to stejný kariérista jako Fischer a toho asi volit nechcete?!
27. 11. 2012 | 12:58

Skogen napsal(a):

Já pod Stehlíkovou napsal, že otevřenou fašizaci očekávám až tak do dvou let. Nějak se to zrychluje, že už by teď nebylo co žrát?
27. 11. 2012 | 13:02

Viola napsal(a):

MartinO

"Jeho podnikání, na kterém zbohatl, je samo o sobě morálně sporné. Janeček provozuje tzv. milisekundové vysokofrekvenční (HF) tradingové obchody, tedy manipuluje s cenou na burze ve velmi malých časových úsecích, kdy se nestačí projevit tržní změna. "Vše je založeno na softwaru a krátké vzdálenosti od sídla burzy, se kterou je tradingová společnost spojena optickým kabelem. Těmito obchody nevzniká nejen žádná hodnota, ale ani se neprojevuje žádný tržní princip, je to jen aritmetika a rychlost, která fakticky odsává peníze investorům, kteří investují na burze. Druhým efektem této hry je pak také manipulace s burzovní cenou (když se víc těchto traderů spojí)," popsal Janečkovy obchody jeden z českých podnikatelů. Řečeno ještě jinak - je to vysoce sofistikovaný systém, jak legálně okrádat druhé. Žádná práce, jen čísla a zisky."
27. 11. 2012 | 13:02

Jan napsal(a):

Pro Alice: I já jsem čistý jako lilie. :-)
Přesto - patřím k této společnosti a nemůžu se pouze bránit tím, že já NIC, špatní jsou ti ostatní. Hodit kamenem mohou pouze skuteční nevinní. Kolik jich je?
27. 11. 2012 | 13:03

Burbank napsal(a):

Jo, tenhle Janeček... Já myslel, že Landa mluví o Františkovi Janečkovi, co míval Kroky a Davida a pak Gotta.
No, ono by to asi nedávalo smysl. Přidat k těmhle třem Landu, to už by pak byly příliš velké Rozkroky Františka Janečka.
27. 11. 2012 | 13:10

Potopa napsal(a):

V jedné větě pozitivní demokracie, v druhé prosazování nedemokratického negativního volebního systému.

Tudy cesta nevede.
27. 11. 2012 | 13:17

MartinO napsal(a):

Viola:
Váš úryvek je zřejmě jedním z výblitků pana Adama Bartoše kterého vyhodili z MF Dnes a který si pak ze špinění Janečka spolu s paní Bostlovou udělal živnost. Dokonce získal cenu "Bludný balvan" za šíření konspiračních pitomin.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1333128955
Všiměte si věty
"popsal Janečkovy obchody jeden z českých podnikatelů".
Jméno tohoto údajného podnikatele ovšem nikde není uvedeno a Bartoš si svůj blámol kompletně vycucal z prstu. To je obvyklý styl Bartoše.
Janečkova firma provádí tzv market making. Co to je je na delší psaní, ale rozhodně nic škodlivého, naopak.

Nemůžete paní Violo věřit každé blbosti kterou najdete na internetu. Nebo vlastně můžete. Je to na vás.
27. 11. 2012 | 13:18

Tunel napsal(a):

citace ze stránek RSJ
"Naše obchodování je postavené na hluboké matematické analýze finančních trhů. Vyvíjíme matematické modely, které převádíme do softwarové podoby a provozujeme na největších světových burzách. Naše systémy obchodují plně automatizovaně a uzavírají desítky obchodů za sekundu. V roce 2011 jsme zobchodovali 238 milionů kontraktů."

Mám za to, že se jedná o největší legální podvod v "burzovnictví". Tady se vydělává ne na znalosti trhů a komodit, ale na samotném systému burzy a to by mělo být zakázáno a ne honorováno.

Pan Janeček, pokud to řeknu hodně obecně, našel díru v plotě a teď si tou dírou bere, co hrdlo ráčí. Ovšem nelze mu upřít, že jest vzdělaným člověkem, neboť najít a plně využít onu "díru v plotě" nedokáže každý.
27. 11. 2012 | 13:25

Kuban napsal(a):

Landa jen jasně poukázal na to, že Národ je plný troubů. Docela lituji, že ho málokdo pochopil, ale mě jeho otrávená recese přišla více než trefná.....

no bodejť, neb úpadek společnosti je zjevný na každém rohu, kritizujících a neschopných čechů je zde více než dost, přitom jejich schopnost je na mnohem horší úrovni než společnost sama.... Právě díky onomu morálnímu mediánu, který je hodně hluboko, klesá celková úroveň..... Takže je docela pochopitelné, že se najde mnoho troubů co budou lidi, přející si lepší společnost, hanit a urážet!

Ta půlka bažící po lepší společnosti, by měla konečně něco začít dělat, ta druhá půlka plná hospodských kritiků, by měla udělat zrovna tak něco, rozhodně něco, než jen ty blbé debilní kecy, kterých je zde plno!

ale to úplně odbíhám....
27. 11. 2012 | 13:25

Jiří Černý napsal(a):

Pane Janečku,

když tak vyzdvihujete morální index Daniela Landy, jak mi vysvětlíte, že se obklopuje samými s prominutím hajzly typu: ministr obrany Barták, mistr Vidím a další borci z Ordo Lumen Templi? Proč nám neustále něco podsouváte? Naprosto se s Vaším vnucujícím článkem neztotožňuji a pokud budu brojit proti korupci odmítnu se s korupčníky jakkoliv stýkat, to je snad pochopitelné....proto ani Vašemu fondu nevěřím.
27. 11. 2012 | 13:30

MartinO napsal(a):

Pane tunel:
Firma RSJ je "market maker" tzn, že stojí v kterémkoliv okamžiku jak na straně nabídky tak potávky a umožňuje hladké fungování burz. Zajišťuje to, že burzy jsou likvidní tzn. že kdokoliv může kdykoliv nakoupit nebo prodat za aktuální cenu a nemusí čekat třeba týden na nalezení skutečné protistrany k jeho obchodu. Také svou likviditou snižují polatky. Za tuto činnost burzy market makery samy platí, protože je pro jejich fungování dnes nezbytná.
Když tomu pane Tunele nerozumíte, tak s vašimi závěry a odsouzeními aspoň brzděte.
27. 11. 2012 | 13:33

Josef napsal(a):

Neviděl jsem to. Myslím si to, že změna nastane až lidé budou pozitivnější, dříve ne. Je třeba na sobě pracovat. Kdo tedy shromažďuje pozitivní lidi tak může napsat na můj mail: 108A108A@seznam.cz. stahuje-cely-svet.cz Josef
27. 11. 2012 | 13:34

JirkaV napsal(a):

K vysvětlení. 44 na zádech neznamenají skryté SS znaky, ale že Landovi je 44 let. Respektivě nedavno byly.
27. 11. 2012 | 13:38

kat mydlar napsal(a):

"Predrevolucni" radikalni vystoupeni Milose Kopeckeho - tusim
tehdy na jednani Svazu umelcu - a posleze i Bary Hrzanove - mela jaksi popravde vetsi "stabni kulturu" - neboli kulturu projevu - a popravde ji plusminus drzely i ty komunisticke
struktury. Kdyz zhodnotime, jak se ta "kultura" vyviji od te tzv. sametove revoluce az po dnesni dobu, tak to je tedy mazec !
Zacalo to tou hereckou - podle hvizdu poznas pizdu !! - a ted to
vyperlily ti primitivove v parlamentu Kalous Usaty s tim pi-
salkem Ra-jonem !! To ma byt elita naroda a nasi zastupci - takze ja osobne Landovi vulgarnejsi pojeti vubec nevycitam, pro-
toze tak se to tady v te zemi bohuzel jede !! A najednou to u
umelce vadi - a u politiku je to dnes uz naprosto bezne !!??
A urcite ocenuji snahu s temi soucasnymi ksindly a grazly neco
udelat, protoze uz je to zde davno za hranici unosnosti - zemi
ridi soubor bohorovnych hovad, ktera uz jsou uplne mimo realitu
zivota normalnich lidi - z jejichz dani navic ty svine hodne
slusne vegetuji !!!
Proto jdu za Landou - a je mi na bliti z takovych bezmozku jako
je tady nekdy vyse Antilandak - co bude volit KSC !!!!!
27. 11. 2012 | 13:38

PetrW napsal(a):

"změna volebního systému na takový, který ozdraví prohnilou mocenskou strukturu a umožní vstup do politiky osobnostem s morálním kreditem"

A kdo budou ty "osobnosti s morálním kreditem" pane Janečku???
Landa? Randák?
27. 11. 2012 | 13:38

Alice napsal(a):

pro Jana netvrdím, že jsem částá jako lilie,ani si to nemyslím, take si nemyslím,že pan Landa hodil kamenem, spíš se zdá,že to byl jakýsi příspěk "blbé náladě" Alice
27. 11. 2012 | 13:39

MilhausMen napsal(a):

Já s Danem souhlasím.
Nejsem žádný politický znalec, jako 90% normálních lidí.
S VVéčky jsem také čekal změnu, ale když jsem pak spatřil pana mafiána Bartu, tak se mi chtělo akorát brečet, viz. další borci, kterým se nic nestane a v politice jsou stále dál.
Nedivme se pak, že lidé jsou otrávení stejnými obličeji v politice a jen házením špíny po sobě.
A důsledek toho byl, že ani já jsem poprvé za 15 let nešel k volbám.
Výsledek voleb v budoucnoti rudé záře která se nad kraji rozzářila je obraz stupidity celého národa.
Nemyslím si, že by tu komanče chtěl někdo znova,
ale nečiností národa dostaneme přes prsty a Evropě budem akorát pro smích.
Toto téma je tak široké a obsáhlé, že by to dalo na Jiráskovo Temno, které snad do dalšího volebního období nenastane.

Ale člověku se chce opravdu zvracet.
Je jedno jestli to je nějaký pan janeček, hlavně ať už se něco děje.
27. 11. 2012 | 13:43

martinO napsal(a):

Jiří Černý a desítky dalších tady:
"proto ani Vašemu fondu nevěřím"
NFPK má jednoznačné výsledky, například mimo jiné zabránil dalšímu rozkrádání vašich peněz z DP města Prahy. Co byste chtěl víc?
Vy, a vám podobní, si ale prostě hledáte jakoukoli záminku abyste mohli všechno odsoudit, nedělat dál nic a prostě jen nadávat na poměry. Nadáváni je totiž smyslem vašeho života. Kalousek, Nečas a další podobní borci musí být z takobých občanů nadšeni.
27. 11. 2012 | 13:47

Leinad Adnal napsal(a):

Po zhlédnutí vystoupení pana Landy je mně úplně jasné, proč ti, jejichž současný volební úspěch pan Landa zmínil, nenechávali podobné "umělce" tak vysokého uměleckého kalibru svobodně vystupovat a šířit jejich úžasné myšlenky.
27. 11. 2012 | 13:47

Baltazar napsal(a):

JirkaV
Ale no tak. :) Vy taky na zádech nosíte svůj věk? Navíc vyobrazený v runách? Landa je na různé více či méně skryté symboly přeborník a není náhoda, že vždy vyobrazují, naznačují jedno téma. 44 v případě Landy skutečně není jenom o věku, ale kdo si ho chce idealizovat a lhát si tak sám sobě, může samozřejmě tvrdit, že se jedná o pouhý věk a že je normální ho uvádět na svých zádech. :)
27. 11. 2012 | 13:49

danny napsal(a):

Tak nejak Kuban,
ale osobne si myslim, ze bez hrube sily uz to v dnesni situaci nelze zvladnout. Zacit opravdu trestat. Zabavovat nakradene majetky, dozivotne znemoznit pripojeni se zpet ke korytum. Poslat mlade a nadejne do zahranici na skoly a zkusenou. Nenasaknou tim bahnem. A to je jen zlomek. Je to prace na desetileti, ale jen v pripade ze lide prestanou kecat a zacnou jednat.
27. 11. 2012 | 13:51

Michal Hlava napsal(a):

K projevu Daniela Landy,Plně fandim jeho názorům,a všemu co řikal,je to člověk který se s ničim ne....ere,a řekne vše co ho se...e.Neni to tak jako všichni kolem co tvrdí jaký to bylo, je a bude. Prostě dal najevo že ho štve tenhle Zas...anej stát a ti tam nahoře!!!! a má pravdu jsem při něm !!!
27. 11. 2012 | 13:56

High-frequency trading napsal(a):

Vysokofrekvenční obchodování, tedy páně Janečkova obživa, je nic netvořící parazitismus na vytváření hodnot jiných osob. Je to nijak neučelná aktivita, která sebou nese astronomické zisky a pokřivení nominálních hodnot komodit, surovin atd. Což se následně projevuje na cenách zboží po celém světě, v chudobě mnoha lidí. Pokud chce Janeček něčím pomoci světu, měl by se zaštítit o to, aby podobné aktivity byly postaveny mimo zákon. Obchodování s ničím v řádu milisekund a generování neskutečného zisku je morální špína a absolutně neužitečná, společnosti pouze škodící aktivita.
27. 11. 2012 | 13:56

Tunel napsal(a):

MartinO
RSJ je "MIMO JINÉ!!!" "Market marker", nechápu vás, kritizujete ostatní a neznáte historii firmy? Nehledě k tomu, že to nemá absolutně žádný význam na celkovém systému fungování takovýchto tržních transakcí, založených pouze na rychlosti systému.

1994
Založení společnosti RSJ v Plzni.

2000
Otevření centrály RSJ v Praze ve Wratislavském paláci.
Uskutečnění prvních obchodů RSJ s deriváty na NYSE Liffe (Euronext.Liffe).

2004
Od roku 2004 je RSJ market maker na derivátové burze NYSE Liffe (Euronext.Liffe) v Londýně.

2005
V roce 2005 se RSJ stává členem NYSE Liffe (Euronext.Liffe) v Londýně jako první obchodník s cennými papíry ze střední a východní Evropy.

2007
RSJ PowerFunds, společnost založená pro investování prostřednictvím hedge fondů, se stala v roce 2007 členem chicagské derivátové burzy CBOT.
V polovině roku 2007 RSJ dosahuje na NYSE Liffe (Euronext.liffe) 4% podílu na celkovém obratu burzy a stává se tak patrně jejím největším obchodníkem. Měsíční obchodní obrat RSJ přesáhl 2 000 mld. EUR.

Objem obchodu s deriváty RSJ za rok 2007 překonal hranici 1 000 000 mld. Kč

2008
Na začátku roku 2008 se RSJ PowerFunds stává market makerem chicagské komoditní burzy CME.

2009
RSJ se jako první česká společnost oficiálně stala členem evropské derivátové burzy Eurex.
27. 11. 2012 | 13:59

Baltazar napsal(a):

Pane Michale Hlavo,
Landa neřekl nic zajímavého a objevného, podobně "velká slova" zaznívají nesčekněkrát denně po hospodách čvtrté cenové skupiny.
27. 11. 2012 | 13:59

High-frequency trading napsal napsal(a):

Označení "Market marker" uděluje burza, která je ráda, že se peníze točí. Je to asi podobné jako kdyby to označení dal výrobce drog nejaktivnějšímu dealerovi.
27. 11. 2012 | 14:03

Josef Jedlicka napsal(a):

Landa rekl pravdu tak jako kdysi Milos Kopecky na sjezdu umelcu.Proste nechtel byt jednou z ovci....a to je dobre!
27. 11. 2012 | 14:10

Baltazar napsal(a):

Josef Jedlicka
Slyšel jste slova pana Kopeckého? Pokud ano, nechápu, kde se ve Vás bere ta troufalost, srovnávat je s neurotickým projevem pana Landy. Úroveň obou projevů je přímo propastná. Chudák pan Kopecký, pobné srovnání si opravdu nezaslouží. :(
27. 11. 2012 | 14:14

MartinO napsal(a):

HFT:
Plácáte nesmysly. Market maker musí už z principu obchodovat vysokovrekvenčně, pokud má plnit svou funkci a uspokojit v každém okamžiku tisíce obchodníků. To byste mohl prohlásit třeba i o Tescu, že vysokofrekvenčně prodá pocelém světě 1000 položek za sekundu, Tesco je parazit, zvyšuje ceny zboží a dělá z lidí chudáky a je potřeba takové obchodníky zakázat. Prostě bolševické bláboly.
27. 11. 2012 | 14:15

Záškodník napsal(a):

Baltazar

To máte marné.
Někdo řekne v televizi "hovno" a všichni jsou z toho paf.
To platilo už v dobách normalizačních.
Kluse vynesla na první příčku pokleslého Slavíka taky nikoliv kvalita tvory,ale spíš jeho jediný hit tepající sprostými slovy politiky.
O totéž se denně pokouší mnoho populistů,ale jen málokomu to tak krásně vyjde.

Lidi,proboha,přemýšlejte!
Jak může miliardář(žijící z něčeho hodně podobného jako jsou výherní automaty) být pro někoho mravní autoritou a spasitelem, o okrádání státu na daních nemluvě-to už je kolorit?
To vám nepřijde ani divné,se to kolem něho srocuje za divné lidi-Dlouhý,Kraus... (Landa by mi vadil nejméně,kdyby mu ovšem nehráblo).

Proč pořád čekáte na Spasitele?
Spasit se musíme sami.Ale ne tím,že budeme volit komunardy nebo skočíme na špek dalšímu Bártovi!
27. 11. 2012 | 14:17

Záškodník napsal(a):

Josef Jedlička

To jste tedy nějak zapomněl na hanebné vyjádření Kopeckého stran emigrantů, za které si pak po převratu sypal popel na hlavu.
27. 11. 2012 | 14:19

Josef Jedlicka napsal(a):

to Baltazar Z vasich prispevku cisi jen slepa zaujatost proti Landovi a nejste schopen si uvedomit PODSTATU cele veci.. :-((( Takze diskuse s vami je absolutne zbytecna....
27. 11. 2012 | 14:23

High-frequency trading napsal(a):

MartinO - když jste tak chytrý, můžete mi, prosím, říci v čem je přidaná hodnota tohoto konání? Co by se stalo, kdyby podobný parazit byl z obchodního řetězce vyloučen? Bolševik rozhodně nejsem, naopak, velmi si važím lidí, kteří vytváří nějaké hodnoty. To ale parazitující Janeček se svými skrypty jež deformují přirozené ceny rozhodně není. Obchodování s pěnezi ať se vám to líbí nebo ne je zlo, které sebou nese zkázu současné doby. Peníze mají sloužit pouze k tomu, aby si lidé mohli koupit produkty jiných osob, s kterými nechtějí přímo ochdodovat (rozumějte kteří pro sebe nevyrábí něco navzájem, aby to mohli rovnou měnit).
27. 11. 2012 | 14:29

Baltazar napsal(a):

Josef Jedlicka
Ano, jsem zaujatý. Odjakživa si myslím, že Landa je nácek, ikdyž se to snáží neustále maskovat za ruzné kluty, sekty, řády, trpaslíky a podobné kašpařiny.
27. 11. 2012 | 14:39

MartinO napsal(a):

HTF:
Peníze bez finančních trhů nemůžou existovat. To je prosím základní vzdělání. Po lopatě nejjednodušší příklad: Jak by se asi dostaly peníze od lidí kteří je mají k těm kteří mají nápad ale nemají peníze na jeho uskutečnění?
Už jsem to psal. Přidaná hodnota je, že přináší trhům a burzám likviditu a umožňuje tím jejich hladký chod. Díky janečkovi může obchodník kdykoliv nakoupit nebo prodat za aktuální cenu a nemusí čekat třeba týden až se najde "skutečná" protistrana k jeho obchodu a cena se ještě mezitém změní. Dále, čím více likvidity tím menší poplatky obchodníků burze. Všichni účastníci trhu i samotné burzy toto chápou a oceňují to. Jen jakýsi HFT, kterého se to vůbec netýká, s tím má kdoví proč problém a chce to dokonce zakazovat.
27. 11. 2012 | 14:41

Truman napsal(a):

Žito 44 udělal panu Janečkovi tu nejhorší službu. Těžko se teď může distancovat od někoho, kdo ho veřejně chválí, i když je to blábolící a slovně agresivní individuum s fašizujícími prvky na oblečení.
27. 11. 2012 | 14:52

Občan napsal(a):

MartineO,

lidstvo se nějakých 6000 let obešlo bez fofrspekulantů a "finančních trhů" obecně. Zahájili to až křižáci, když si nakradli na BV a začali to půjčovat Janovanům a Benátčanům. Což bylo koncem 12. století. Benátčané a Janované půjčovali dál, ale moc se to nerozšířilo - v podstatě jen na lodní dopravu, protože panovníci kšeftovali spíš se židy. Pak byla zase pár set let celkem klid, až Holanďané přišli na to, že se dá stejně výhodně půjčovat na zájezdy do Nového Světa. No, a Holanďané si to půjčování a pojišťování v 16. století už pěkně institucionalizovali a začali se částečně živit penězi. Jenže pořád to bylo něco za něco a jen pouhé neproduktivní spekulace.

Teprve s elektronikou a sítěmi to dostalo ten správný odpich v podobě zcela parazitních fofrspekulantů. Mezi něž se řadí i Vás Janeček Karel. Na živé parazity máme postřiky a sirupy a na elektronické zase regulace, daně a zákazy. Tak to prostě v životě chodí.
27. 11. 2012 | 14:56

Josef Jedlicka napsal(a):

Quo vadis narode????.....to the hell!
27. 11. 2012 | 14:57

Miki napsal(a):

Pane Janečku,
bojujete proto korupčnímu jednání, což je i zvýhodnění jednoho oproti druhému, které tato vláda s podporou opozice přijala.Pokuste se napadnout zákon o předčasném důchodu, který je šitý na míru menšině obyvatel této země a zvýhod%nuje pouze bohaté, jako vy, poslance, podnikatele a vysokopříjmové od 50tis. Kč/ měsíčně.

Kdo z obyčejných lidí našetří cca 500tis, aby splnil tuto nerovnou podmínku a mohl jít o 5 let do předčasného důchodu??? Zpátky do reality v případě, že si kdokoliv myslí, že to je možné. Zkuste i lobovat tímto směrem, obhajovat především zájem většiny obyvatel v případě, že je diskriminována!!!
27. 11. 2012 | 14:58

Bivoj napsal(a):

Nebýt Landy a jeho šokujícího oblečení, tak víc než půlka republiky neví ani kdo Janečka je, natož co dělá. Dobře udělal, jak jinak jednat s tím stádem volů. Nebýt Landy, tak dneska místo Janečky všichni probírají setup Karla Gotta a sledují v televizi dále programy o vaření a telenovely.
27. 11. 2012 | 15:02

Záškodník napsal(a):

agreaably

Na to,že se tady krade,poukazuje kdekdo a nejde o žádný vpravdě hrdinský čin,protože se za "konstruktivní kritiku" zatím! nezavírá.
Nic objevného jsem se od Landy nedozvěděl, pokud jsem tedy vůbec ty jeho jinotaje schopen pobrat. Hrát si pomalu v padesáti na kouzelníka Žita mi připadá srandovní a dětinské.
Tenhle nešťastník nutně potřebuje pořádnou dávku lithia.
27. 11. 2012 | 15:08

agreaably napsal(a):

Záškodníku
ano máš pravdu, to že se krade na to poukazuje kde kdo, ale ukaž mě jednoho, který dokázal rozvířit vody tak, že jedním rozhovorem způsobil to, že se o tom baví celá republika a zajímají si o to média od televize, rádia a pokecu na blogu konče...tomu říkám správná šoková terapie.
27. 11. 2012 | 15:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgární nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 11. 2012 | 15:22

Záškodník napsal(a):

agreaably

V podstatě se to povedlo právě Klusovi,jehož se potom méně úspěšně pokoušeli imitovat další.
Nakonec-čtu noviny a tam se o tom otevřeně(a hlavně INTELIGENTNĚJI) píše denně.
Poslat někoho v přímém přenosu do prde.. je takové zvláštní "poselství".
Jenom jsem nepochopil,jestli tam Landa poslal celý národ nebo jenom ty prostitutky z šoubyznysu.
Být vámi,tak se spíš soustředím na blog Klause ml.,který si běžel přihřát fotrovu polívku. Dělat z Landy fašouna je ubohé,jakož i to neustálé zkoumání různých "symbolů" ,čísel nebo jinotajů. Když byl nefér označen za fašouna Bátora, tak se to Klausům nelíbilo,přičemž teď používají stejné podpásovky.
Naše politika je plná samých ubožáků-v tom jsem s Landou zajedno.
27. 11. 2012 | 15:28

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Vyjádření k podpoře Daniela Landy
Landa asi udělal chybu v tom, že podpořil Janečka a současně ho i démonizoval! My jako národ máme tendenci názory a myšlenky i v případě, kdy to nedává smysl, zcela zbytečně personifikovat.

Co však je zvláštní, je jak rychle lidé odsuzují něco, co ještě ani nemohli ojektivně posoudit. A další zajímavostí je mlžení, co způsobuje, že se diskutuje o něčem, co vůbec není obsahem zadání. Vidím v tom destrukci, odvádění pozornosti jinam, což jsou běžné "špinavé triky," pro ovedení pozornosti k něčemu, co může rozbít stávající "pořádky," přesněj vyjádřeno "nepořádky."
27. 11. 2012 | 15:50

MartinO napsal(a):

Občan:
Lidstvo se také obešlo tisíce let také bez aut, letadel, el. energie, smrtphonů, ledničky atd. No a? Chcete se snad vracet do té doby? Víte proč dnes na burzách obchodují převážně počítače? Protože jsou prostě efektivnější než lidé. Víte že i provoz jaderných elektráren řídí 99% doby počítače? Stejně jako třeba letový provoz? Máte něco proti? Chcete to zakázat?
27. 11. 2012 | 15:56

mb napsal(a):

žito
přeber si to
budeš bito jako žito
tandem janeček landa
začíná pořádná sranda
slušnej člověk se nemusí bát
kdo je slušnej? to rozhodneme my
vylezte třeba na stromy
střezte duše střezte tělo od pohromy...
27. 11. 2012 | 16:01

Judy napsal(a):

Nejde ani tak o to, zda D. Landa je či není příznivcem nacismu. Ostatně on sám toto již několikrát veřejně popřel a do hlavy mu nikdo z nás nevidí. Pro mě je určující to, že tento člověk svým konáním nebezpečně šíří velmi silný negativismus a sklon k násilí. Ať už je jeho motivace jakákoliv, i kdyby to myslel tisícekrát dobře, tímto k ničemu dobrému nepřispívá. Každým takovým vystoupením pouze zvyšuje negativní vibrace a přispívá k nedobrému. Jak pravil klasik: Jedinou odpovědností jakou člověk zde na Zemi má, je za stav svého vědomí. Každý den kdy pouze nadáváme a šíříme kolem sebe negace přispíváme (i třeba nevědomě) ke všemu špatnému, co se děje. To by si měl každý z nás uvědomit. Změna je možná - ale musíme začít každý u sebe.
27. 11. 2012 | 16:03

Luba napsal(a):

To je zajímavé,
jak internetový národ dokáže zaujmout jedna ptákovina s kohoutem ...

Už se to blíží k třiatřiceti tisícům vstupů.

Ale přečíst si hodnotný článek od Hořejšího či Dolejše, to néééé ...

P.S.: Zdá se, že národ je po dvacetiletí působení Kikiny, televize NOVA a Suchánka s Genzerem totálně zinfantilizován.
27. 11. 2012 | 16:22

neo napsal(a):

http://www.lidovky.cz/penas-landa-s-kohoutem-065-/ln_nazory.asp?c=A121127_120117_ln_nazory_pef
27. 11. 2012 | 16:46

Fialenka napsal(a):

Tady to Karel Janeček včera odpověděl na dotaz, co si představit pod pojmem Pozitivní evoluce. Jsem ráda, že se o takových věcech začalo mluvit:

„Představte si obrovské úsilí skupiny lidí, jejichž vize je otevření cesty k prosperující a spravedlivé společnosti, kde drtivé většině lidí se podaří dosáhnout vysokých morálních hodnot, uplatnit svůj jedinečný talent a téměř každý člověk prožívá kvalitní a obohacující život.“
27. 11. 2012 | 16:58

mb napsal(a):

( neo ten antiklausovský výpad pod klausem džejárem jste psal skutečně vy ? )
27. 11. 2012 | 17:05

Samozivitelka napsal(a):

To autor
Otevrene, uprímne a bezelstne mluvi i dite. A presto ocekavame, ze dospeje.
27. 11. 2012 | 17:07

fikus napsal(a):

být Vámi p. Janečku, tak takové podpory bych si nevážil i když je možné, že se snažíte být zdvořilí, ale to jste mohl poděkovat neveřejně, tohle vaší snaze moc nepomůže.
27. 11. 2012 | 17:41

fikus napsal(a):

pardon: zdvořilý
27. 11. 2012 | 17:42

Infraanalyza napsal(a):

Otázky pro novodobého Mesiáše Karla Janečka:

Jak se to má vlastně s rodinou K.Janečka?
1.https://abbartos.wordpress.com/2012/08/28/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec-podivali-jsme-se-do-spisu-karla-janecka-st/

Jak je to s údajným vyhrožováním paní Petře Bostlové?
2. http://bostlova.blog.idnes.cz/c/302403/Prepis-vyhruznych-telefonatu-Janeckovy-Pozitivni-evoluce.html

3. www.denikreferendum.cz/clanek/14425-daniel-landa-a-kulturni-fasismus

4. http://psychologie.cz/kouzelnik-zito-s-mecem/

5. http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48635/nevite-o-kom-mluvil-daniel-landa-alias-zito-44-tohle-je-kral-karel.html

P.S. http://tippelt.wordpress.com/2012/10/30/deja-vu-kaji-janecka-prazdne-duchovno-a-lepsi-lide/
27. 11. 2012 | 18:26

MartinO napsal(a):

Infraanalýza:
1) Adam Bartoš, vyhozen z MF Dnes za psaní konspiračních blábolů, posléze oceněn cenou "Bludný balvan"
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1333128955
2) Bostlová je ze stejné dílny freeglobe.cz jako Bartoš
Stačí? Závěr ať si o zdrojích vašich informací udělá každý sám.

Otázka pro vás - co má Janečkův otec společného se synovými aktivitami? Jste bolševický kádrovák?
27. 11. 2012 | 18:39

Milan Havlíček napsal(a):

Proboha koho mají lidi volit, ODS a TOP09, VV a další okradají lidi a náš stát, nešeší korupci ani efektivní fungování státní správy a zakázek.

Bohužel lidem nezbyl nikdo kromě komunistů!!!!!!

Je to smutný a mě to sere. Vás né!!!
27. 11. 2012 | 18:56

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Janečku,
právě jsem Vás slyšel na ČRo 1 a musím opakovaně říct, že Vám fandím a jsem Vám názorově velmi blízko.

Ovšem co se týče pana Landy, toho považuju za extrémistu a souhlasím s paní Marvanouvou, že spojení s ním spíš myšlenku Vašeho fondu poškozuje než jí pomáhá. Od extrémistů bych se poněkud distancoval. Jakkoliv p. Landa to může myslet upřímně (:-)).

Ještě jedna věc: sám cítím, že snaha dělat něco obecně prospěšného (také) pro některé (mnohé) moje spoluobčany, ve svém volném čase, na své náklady, by mě taky mohla přestat bavit a mohl bych se na to vy... .

Tím víc máte můj obdiv, že pokračujete.

Ať myslím jak myslím, tak změna volebního systému mi přijde jako jedna z nejlepších cest, jak by se s tímto chlívem mohlo začít něco dělat. Ale musí být zatraceně dobře promyšlená. A jak študuju ty Vaše návrhy, tak to by možná šlo ...
Šťáhlav 01:53
ten vstup myslíte vážně nebo jako českopravopisné humoristické porno? Neuvěřitelné, něco takového jsem snad ještě nečetl. Reklamní společnost ?!?!?! :-) :-)
27. 11. 2012 | 19:14

záškodník napsal(a):

MartinO

Vy jste hlásnou troubou Janečka?

Na rozdíl od vás jsem přesvědčen o tom,že otec zaměstnaný u bolševické rozvědky nemohl vychovat ze synáčka demokrata a humanistu.
Což se odráží jak na způsobu podnikání pana Janečka(podle vás je v ažůru všechno,co není za hranou,ale "jenom" na hraně),tak na jeho povýtce utopistickém socialistickém fantazírování(rozhovor pro Reflex).

Vysloveně se těším na to, až zase tisíce troubelínů budou bít za čas hlavou do zdi a kát se za svou blbost-úplně stejně to proběhlo po debaklu s Veveřicemi.
27. 11. 2012 | 19:35

MartinO napsal(a):

záškodník:

Nejsem žádná trouba, jen vyvracím zjevné a zlé blbosti, protože je mi snaha toho pána sympatická.
Pokud jste přesvědčen, tak se ani nebudu pokoušet vám to vyvracet. Kádrujte dál.
Podnikání Janečka nejenom že není za hranou, ale není ani zdaleka na žádné hraně. To už jsem tady několikrát podrobně vysvětlil. Buď nemáte mozkovou kapacitu to pochopit, nebo vám to vaše tlusté bolševické brýle přes které se na všechno díváte neumožňují.
Nevím proč bych se měl mlátit do čela, žádné peníze jsem mu nepůjčil.
27. 11. 2012 | 19:51

čert }=o) napsal(a):

MartinO
naprostý souhlas
nemusím dodávat nic
27. 11. 2012 | 20:21

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

záškodníku,

máme několik možností. Jedna z nich je (pasivně) čekat na anděla běloskvoucího, aby nás ze srabu vytáhl. Nedočkáme se, na tuti.

Druhá je vybrat si nějakého člověka(!!) s jeho pozitivními i negativními rysy a vsadit na něj (na ně) / podpořit ho.

Neb nikdo nejsme bez chyby. Příkladmo já si velmi vážím V. Havla, ačkoliv udělal také několik velmi špatných rozhodnutí. Naopak se velmi nevážím V. Klause, ačkoliv mu přiznávám několik pozitivních rozhodnutí.

Pan Janeček měl nějakého otce a něčím se živí. Nemyslím, že by to byla kriminální činnost, protože on nespekuluje, od toho jsou na burze jiní, které on naopak kasíruje na poplatcích :-) a také to, co provozuje, není jen tak, protože to podle mého musí být systém, který funguje naprosto famózně, jiank by se s ním tito žraloci nebavili a naopak by ho na sankcích a pokutách za ev. chyby zlikvidovali mrknutím oka. Taky myslím, že vyrovnat se s tlakem zodpovědnosti, kdy přes mou firmu a můj systém tečou miliardy, není jednoduché. A docela určitě tam nejsou žádné státní zakázky, odkláněči, kmotři, varské losovačky, kolibříci, mazánci a ostatní fauna a flora zde se hojně vyskytující.

Takže i přes negativa celkem na pana Janečka sázím. Ale podmíněně !! :-), zatím :-).

A pak je ještě taky třetí možnost. Pusťte se do něčeho pozitivního sám. Ne? Koneckonců i fond p. Janečka nabízí podporu těm, kteří chtějí něco dělat.
27. 11. 2012 | 20:49

neo napsal(a):

mb:

ne. nepsal. Nikdy se nepodepisuji s velkým N
27. 11. 2012 | 21:03

skura napsal(a):

http://www.tomasrektor.cz/zito-s-mecem/
27. 11. 2012 | 22:43

mb napsal(a):

děkuju za odpověď (info) neo, zdravím ...
27. 11. 2012 | 23:20

juventus napsal(a):

Změna PC na TV hladce obratce dělá divy.Taková sešlost,těbůh.
Kolik se tu lidí dnes blejsklo-bezpočet-úrovní.No tedy národ máme vyspělej.Stále nevím čím Janeček vydělává peníze.Ale tuším,že chudnutí bude stále zábavnější.
Máme tu i bursu,máme doslova vše-kopči,kopči,kopči-okopči teba švédy z 77% ,čipem z OP otevři si datovou schránku a vlož tam 100+1 rad Janečka jak na korupci po zlém i dobré.Kolik ženušek sem dnes poprvě vystartilo,že by Janeček hezoun?
Dělaj si tady srandu nebo to myslej vážně? JsSem přepracován,tolik,tolik je zde napsáno.O čem je řeč?
27. 11. 2012 | 23:22

Sifon napsal(a):

Pane Janečku krátce vystoupení nezjznámějšího českého primitiva v přímém přenosu mi moje kamarádka popsala v emailu otřesný zážitek její známé z počátku devadesátých let.Ta dáme je tmavé pleti neboť její otec je černoch. Když vystupovala z metra do cestě do specializovaného ústavu pro postižené děti kde pracovala jako terapeutka tak ji na schodech přepadla skupina neonacistů včetně výše zmíněného "umělce", který když ji mlátili hlavou o zem řval na celé kolo zda už teče... Gratuluji vám k podpoře od takové sv-ně.
28. 11. 2012 | 02:33

Záškodník napsal(a):

MartinO

Můžete mi sdělit,kde daní pan Janeček?
Nápověda-v ČR to není.
28. 11. 2012 | 07:25

Záškodník napsal(a):

Orchestr
Z historie plyne jedno poučení-nikdy! nelze vyhánět čerta ďáblem!
28. 11. 2012 | 07:26

čert }=o) napsal(a):

z historie možná
z hysterie určitě
lidstvo je ďábelké
samo o sobě a já jsem
jen na pokuk a svody
};o)
28. 11. 2012 | 09:15

MartinO napsal(a):

Záškodník:
Vy budete furt něco zkoušet a chodit s dalšími a dalšími blbostmi, že.
-
Moderátor (Václav Moravec):
Vy sám jste byl kritizován, že vaše firmy jsou v zahraničí, že využíváte daňových rájů. Uvažoval jste o tom, že zkrátka je přestěhujete opravdu do České republiky…

Host (Karel Janeček):
Toto tvrzení je naprosto zavádějící, to je lež. My daníme vše podle českých daňových zákonů a daňových rájů pro účely daňové optimalizace v žádném případě nevyužíváme. Situace je pouze taková, že my máme náš fond, fond, kde investujeme jako kvalifikovaní investoři, registrovaný v zahraničí, ale to je proto, že když jsme iniciovali jeho založení, když jsme ten fond potřebovali v roce 2004 nebo 6, pardon, 2006, tak to u nás nešlo prostě.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale teď už to jde, uvažovali jste o tom…

Host (Karel Janeček):
To jde od září minulého roku…

Moderátor (Václav Moravec):
Uvažujete o tom, že byste ho přesunuli do Česka, aby vy sám jste veškerá podezření, která kolem vás…

Host (Karel Janeček):
Chystáme se k tomu, chceme to udělat, já bych ale rád upozornil, pokud to udělám, pokud to přesuneme sem a uděláme investiční společnost, tak od příštího roku budeme platit celkové daně nižší. Je třeba si uvědomit, budeme platit nižší daně, když to přesuneme sem, protože prostě fondy jsou instituce, to není firma, to je nástroj na investice. Pokud …

Moderátor (Václav Moravec):
A tady to zdanění těch fondů je nižší?

Host (Karel Janeček):
Tady od příštího roku je nulové, tady jde o to, že v současné době platí daně společnost RSJ jako správce aktiv fondu, platí daně, ano? Pokud to přesuneme sem a uděláme si investiční společnost, tak ta daň od začátku příštího roku bude nulová, to znamená, nebude platit daně ani RSJ. Takže to je tak absurdní, to obvinění je úplně scestné prostě.

Moderátor (Václav Moravec):
Ale přesunete firmu do Čech?

Host (Karel Janeček):
Pravděpodobně ano, už z těchto mediálních důvodů. Ten jediný důvod, proč je samozřejmě to trochu problém, jsou administrativní důvody, není to jednoduché. Jako není legrace založit fond kvalifikovaných investorů a tak dále. Ale chystáme se na to a pokud nenastane něco, nějaká nečekaná překážka, tak to uděláme.

Moderátor (Václav Moravec):
Takže to je váš veřejný závazek, abyste nečelil této kritice, že máte investiční fond v zahraničí?

Host (Karel Janeček):
Ale znovu zdůrazňuji, ta kritika je prostě nesmyslná.
28. 11. 2012 | 09:45

trodlotytou napsal(a):

Až se najde někdo,kdo udělá to co zanedbaly všechny hvězdy makroekonomie od Adama Smithe,Ricarda,přes Marxe,Keynese,Miltona Friedmana po současné Nobelovce-kritiky V.Klause-Stieglitze a Krugmana,totiž

že nikdo z nich nesestrojil matematický vzorec,analogicky volebnímu vzorci pana Henycha z MV ČT,

a sice ,který bzude obsahovat jako proměnnou navíc i tzv.index korupce rovnocenně s se všemi ostatními dávno známými všem makrooekonomickými proměnnými,které už v těch známých vzorcích dávno jsou- pak na základě takového "úplného" vzorce jsem ochoten o aktivitách ala K.Janeček diskutovat odborně o korupci.
Nechápu,že někdo logicky myslící může rozdělit makroekonomii do větší a menší poloviny,prvé s "objektivními škálami" měření veličin a zvlášť polovinu-zbytek-"korupci" se "subjektivní škálou " měřitelnosti.Buď je celý svět objektivní nebo nic,buď je celá ekonomie objektivní nebo celá subjektivní.Jinak šíza ekonomů.
A divím se,že matematik formátu Janečka-graduován v USA,přednášející MFF UK z toho logicky nezačal a toto nesvedl.Nezlobte se to mi voní celé šarlatánstvím a nevědeckostí,diletantstvím a mysticsmem.

To jest jakoby pan Janeček začal fyzikům tvrdit,že tím,že existuje tzv.subjektivní Mohsova škála tvrdosti minerálů,nemohou naměřit kalkulovatelnou tvrdost přístroji objektivněji.Všech hodnot.Ale to není pravda,zaje´dtesi změřit "hardness" vaší ocelové kuličky,pružinky,hrotu péra,atd do VÚ Materiálů Běchovice!!

Pan Janeček-jít do sebe a myslet,myslet,myslet,učit se,učit se,učit se.Neřídit se příklady nehodných kamarádů -klasiků marxismu resp. nositelů Nobelových cen za ekonomii tak otrocky.

V.I.Lenin:"Libovolná proletářská demokracie je milionkrát demokratičtější než kterákoliv parlamentně-demokraticko buržoasní".

Leda totální blázen může tuto samoůčelnost,balast slov, nulovou odbornost,třenice kolem plkotin považovat za hybnou sílu rozvoje společnost.Mlácení prázdné,veleprázdné a místy i velezrádné slámy.Kam se slamníkem ? Neruda Jan-slavný fejeton-kam s geronty-výminkáři:HA ,na presidenta.Místo aby stát něl v čele zdravého,čilého-dá tam vetchou ,symbolickou gerontokracii? Gerontománie vpřed!!Kam s prázdou žvanivou neúčelnou sebeláskou ryze samoúčelné demokracie.V tom,že tady se nic nedělá-
V tom je KORUPCE.
28. 11. 2012 | 09:46

ironik napsal(a):

Lidi bděte a neblbněte, je to jen Výkřik do tmy a ekonomické neůrodné Pustiny.
28. 11. 2012 | 09:51

trodlotytou napsal(a):

opravy výš: který bude obsahovat jako proměnnou, zajeďte si změřit "hardness" vaší ocelové kuličky
28. 11. 2012 | 09:53

Záškodník napsal(a):

MartinO

Nebudu vám brát vaše svaté nadšení,já už toho tady zažil tolik,že prostě na žádné Spasitele nevěřím a rozhodně už vůbec ne na synáčky z stbáckých rodin,kteří zázračně zbohatli.

Lidi se musí "spasit" sami a nečekat,že někdo přijde a udělá to za ně.
Pokud se někdo takový objeví, bude to buď člověk s mesiášským komplexem(to v lepším případě)nebo "ďábel",který chce rozšířit své podnikatelské impérium (jako Bárta nebo Babiš).

Počkám si na to,až vyplave ,kdo stojí v pozadí.Už teď se kolem Janečka motají samé krajně nedůvěryhodné osobnosti.Ale jako by hrách na stěnu házel...
28. 11. 2012 | 09:57

trodlotytou napsal(a):

opravy výš:mysticismem,rovnocenně se všemi ostatními dávno známými všem makroekonomickými proměnnými,Místo aby stát měl v čele
28. 11. 2012 | 09:58

Záškodník napsal(a):

Jo a maximální nedůvěru ve mně vzbuzuje,když se kolem těchto podivných "protikorupčních" nadací pohybují bývalí zaměstnanci zpravodajských služeb. Komu nedocházejí konsekvence,tak je asi natvrdlý. Tímto způsobem se provádějí v nedemokratických zemích puče.
28. 11. 2012 | 09:59

Kate napsal(a):

Neznam ani jednoho. Jednoho jsem videla nahodou po jeho navratu z navstevy u pana Ratha. Druhého, rovnez nahodou na tom Slavikovi. Jeden vetsi blabolak nez druhy. Birds of the same feather flock together. ……. for president !
28. 11. 2012 | 12:57

Viola napsal(a):

MartinO

ze mě se také stává skeptik, když vidím závratně bohatého člověka.
" snaha toho pána je sympatická."

no možná ho žene jen hrůza z toho, že by o svůj majetek mohl přijít změnou systému. Moc se bojí komunistů. Maže na svém FB lidi, kteří poukazují na příčiny marasmu v tom, že se jedni (bankéři) obohacují na úkor druhých. Pan Janeček říká, že nemůže řešit globální problémy, jeho cílem je zatím změnit volební systém, který umožní dát mínusové hlasy. Podle mě je to zas takové odtažení voličů od strany, která jediná byla schopna vést lidi jinak, než za honbou za penězma. Docela bych věřila panu Janečkovi, kdyby na podium vytáhl obyčejnou babu z lidu, chudého dědka, nebo nemajetného studenta, aby mohli něco pronést, ale nemusela by to být otázka.
28. 11. 2012 | 15:56

Viola napsal(a):

Co také karel Janeček řekl:

" Společnost musí být nastavená tak, aby nebyla bída ani zásadní nespravedlnost"

no a který systém to dokáže, protože lidé se chovají podle toho, co jim systém umožní.
28. 11. 2012 | 17:00

MartinO napsal(a):

Viola:
Prosimvás byznys Janečka je takové povahy, že se může hned zítra přestěhovat s celým byznysem i majetkem třeba na Tahiti a celá ČR s komunisty ve vládě mu může být u zadele. To není Škoda auto nebo Komerční banka. Proč za každou cenu hledáte to špatné? Proč plivete po někom kdo vám podává pomocnou ruku? Koho byste si představovala v čele nějakého hnutí směřujícího k nápravě? Svatého Petra? Tak to se načekáte. Já mám pocit že lidem vašeho ražení, i když si to samozřejmě nepřiznají, se současné poměry vlastně líbí, protože mají na koho nadávat.
28. 11. 2012 | 17:03

Milena Vašková napsal(a):

To MartnO
Jo, tak ono jde o pomocnou ruku a ne další podnikatelský plán? Tak to pardon. V tom případě děkuji, a raději jdětte na to Tahiti.
28. 11. 2012 | 18:07

fikus napsal(a):

Milena:
a to je aktuální problém české společnosti. Nikdo ničemu a nikomu nevěří a všude vyčuhují ilumináti.
28. 11. 2012 | 18:22

Milena Vašková napsal(a):

Fikus:

Já bych s dovolením nekategorizovala společnosti podle názvů jejich států. Tento problém je celosvětový. Je naprosto normální, že člověk má potřebu v něco věřit. Tady v tomto případě bych však raději věřila v Ježíše Krista a neposkvrněné početí než v čistotu Janečka. Myslím si, že nevěřit je pouze pud sebezáchovy, který má příčinou souvislost se zkušeností.

V kmize Černá labuť se píše, že pokud chcete bít pravdě co nejblíž, pak jí budete, když si uděláte z výroku, tvrzení, právě výrok či tvrzení opačné.
28. 11. 2012 | 18:30

Fialenka napsal(a):

Se čteností blogu bude Karel Janeček asi spokojen. Už si vyměnil i fotku :-)
28. 11. 2012 | 18:33

Ječmínek napsal(a):

Janečeku, Janečku, jsi politický amatér, počítat sice umíš, jsi dobrý obchodník, ale jinak jsi naivní jak stařenka z kotárů. Landa i se svou manželkou od začátku propagují fašismus. Oni do Česka nepatří, svým vystupování podporují nacistické nálady podivných občanů, kteří také neví kde patří, jestli do doby 1933, nebo někde do jiné země nebo planety. Když užrozumíte matematice, tak se dejte na studium filosofie,politických věd a hlavně musíte mít sociální cítění, jinak nemůžete být politikem. Proto máme tak špatné a korumpující politiky, nejsou všetraně vzdělaní a svúj čas věnují raději hromadění peněz než studiu. Dokonce jsou polanci a senátoři, co mají sotva maturitu,projevují se jako rasisté jako pan Čunek,a využívají své strany jen k postupu ve funkcích. Předseda Bělobrádek musí býr velmi naivní, že tohle nepochopil, když ostatní nepolitici to už ví dávno. A tak je to i s dalšími politiky, mají několik zaměstnání a žádné nedělají pořádně. Doufejme, že v příštích volbách takoví občané jako Čunek a další na kandidátkách nebudou. Podvody při setavování kandidátek uplácení- třeba i slivovicí, jalovými sliby atd. Landu vymažte z seznamu svých přátel, není to člověk, který by uměl být přítelem, je to populista, a chová se tak, jaká je právě u moci politická strany a není to dobrý člověk. I am sorry.
28. 11. 2012 | 18:59

Boris Cvek napsal(a):

Když jsem se na Janečka podíval do Wikipedie, našel jsem, že své velké peníze dělá na tzv. finančních derivátech, což je byznys, který nepřináší žádné hodnotné výrobky, nezvyšuje štěstí lidí, nýbrž handluje s abstraktním kapitálem. Podle mnohých autorit je byznys s finančními deriváty pro společnost přímo škodlivý. Např. americký miliardář a filantrop Warren Buffet nazval tento byznys v Berkshire Hathaway Annual Reportu z roku 2002 „finanční zbraně hromadného ničení“.

Zdá se také, že tento druh podnikání, jak je uvedeno níže, když si čtenáři kliknou na anglickou Wikipedii, prohlubuje státní zadlužení, které se potom musí splácet prostřednictvím škrtů a zvyšování daní. Finanční deriváty jsou jedním z produktů tzv. financializace, díky které se zrodil v posledních několika desítkách let náš současný globální kapitalismus, jenž např. podle Alana Greenspana, bývalého šéfa amerického FEDu, zlomil spojení mezi americkým kapitalismem a americkými národními zájmy. Tento trend je podle mnoha odborníků (např. Adaira Turnera, šéfa britské Financial Services Authority) zodpovědný na finanční krizi 2007-2010, z níž se dodnes neumíme vzpamatovat. Ekonom Simon Johnson, který dříve byl „chief economist“ v Mezinárodním měnovém fondu, dokonce tvrdí, že financializace ohrožuje samotnou zastupitelskou demokracii.

Začal jsem tedy vážně přemýšlet nad tím, zda bohulibá činnost Karla Janečka v boji proti korupci není pouze jakousi dýmovou clonou a zakoupeným odpustkem za jeho skutečný přístup ke světu, na kterém vydělává obrovské peníze.

http://en.wikipedia.org/wiki/Derivative_(finance)
http://en.wikipedia.org/wiki/Financialization
28. 11. 2012 | 19:14

ex-nemo napsal(a):

Bolševická „pravice“ po posledních volbách už cítí, že tentokrát jde do tuhého a hrozí jim definitivní odchod od vlády a kradení. Podvod s novými „čistými“ stranami se povedl minule, ale podruhé jim už na to asi lidé neskočí; ostatně ani nemají už do nových stran lidi, to co pracně sesbírali do VV, se ukazuje opravdu hodně slabé, a případní nějací noví by byli ještě horší. Tak zjevně vymýšlejí jiný podvod s nějakým novým „silným mužem“, který by kryl jejich pokračující vládu a jím by mohl ten Landa být.
Od bolševiků nemůžeme čekat nic jiného než nové lži.Janeček je jejich dlouholetý pracovník.
.“New lies for old ones“
28. 11. 2012 | 19:41

bramborak napsal(a):

Vtipné poučení číslo dvě
Eckstein si dal u krejčího ušít kalhoty. Krejčí ale stále ne a ne být s kalhotami hotov. Za měsíc si eckstein stěžuje: “Bůh stvořil svět za šest dní a oni potřebujou na jedny kalhoty celej měsíc.”
“Jenže podívaj se na ten světa a pak si prohlídnou ty kalhoty.”

Vtipné poučení číslo tři
Potka Kohn Roubíčka: “Jak se daří? Slyšel jsem, že přišli o místo. Z čeho vlastně žijou?”
“Ale nic moc. Pronajímám teď balkón zvedavcům na ty průvody a manifestace.” Říká Kohn.
“Vaší ulicí, ale přece žádné průvody ani manifestace nechodí!” praví Roubíček.
Kohn jen pokrčí rameny a odvětí: “No, vždyť říkám že žiju tak tak.”

Vtipné poučení číslo čtyři
Dva žebráci sedí na chodníku v Římě. Jeden má před sebou kříž, druhý šesticípou hvězdu. Kolemjdoucí procházejí, prohlídnou si oba žebráky, vhodí ale nějakou tu minci pouze žebrákovi který má před sebou kříž. Jde kolem kněz, zastaví se a dění chvíli pozoruje. A samozřejmě netrvá dlouho aby si všiml, že lidé vhazují peníze pouze tomu žebrákovi, který má před sebou kříž, tomu s šesticípou hvězdou před sebou nevhodil za celou dobu nikdo nic.
Po chvíli pozorování se kněz přikloní k žebrákovi se šesticípou hvězdou a říká: „Můj chudý druhu, ty tomu celému nerozumíš? Toto je katolická země, nikdo ti nic nedá když máš před sebou šesticípou hvězdu, tím spíš, když je vedle tebe jiný žebrák který má před sebou kříž. Ba co víc, jemu hodí mnoho lidí nějakou minci i jen prostě proto, aby tě naštvali!“
Žebrák se šesticípou hvězdou před sebou poslouchá kněze, otočí se ke druhému žebrákovi s křížem a říká: „Moše, podívej kdo se snaží poučovat bratry Goldsteinovy o marketingu.“

Vtipné poučení číslo pět

Kohnovi se v obchodu vůbec nedaří a tak jde k rabínovi pro radu. „Rebbe“ praví Kohn „ten bídák Silberstein odnaproti, který prodává to samé zboží co já má stále plný krám, přitom tam nemá nic o chlup lepší než mám já u sebe v krámě.“
Rabín si Kohna vyslechne, a po chvíli přemýšlení odpoví.
„Věděj Kohn,“ odvětí rabín „důvod proč se Silbersteinovi v obchode daří a jim ne je prostý. Silberstein se stará o obchod jeden, kdežto oni se staraj o obchody dva.“Vtipné poučení číslo šest

Pan farář si chce koupit jezevčíka. Protože slovo “jezevčík” je germanismus (“Dachshund”), a pan farář je obrozenec, používá zásadně výrazu “jamník”. Nechá si zavolat Jicchaka Blumethala, muže, “který se vyzná”, a má s ním následnou rozmluvu.
- Poslechněte, pane Blumenthal, vy jste šikovný člověk a máte přehled, nevěděl byste o nějakém pěkném jamníkovi?
- A kolik by byl pan farar ochotný vynaložit?
- No, myslel jsem, ze takových 400 by mohla být rozumná cena.
- Pan farář zertuje. V dnešní době 400 za jamníka! Ani pomyšlení. To o tom raději vůbec nemluvme.
- A kolik byste tedy tak asi odhadoval, pane Blumenthal?
- Ma-li být ten jamník co k čemu, nejmíň dvojnásobek, a to ještě jenom že jsou to oni, pane farář.
- A jak dlouho myslíte, že by to trvalo?
- Když si teď plácnem, tak ho tu pozítří maji.
Plácnou si, Blumenthal zinkasuje 800 a jde. Před farou potká přítele Weinsteina.
Hele Moric, nevíš prosimtě, co by to moh’ bejt “jamník”?

A snad ještě chytré slovo závěrem
„Kdo moc pracuje, nemá čas zbohatnout.“
28. 11. 2012 | 20:47

Luba napsal(a):

Výborně!!!

Pan Janeček má ke všemu i smysl pro humor :)

To se cení, že se na nové titulní fotografii už necení, ale zaujal na ní tu pravou majestátní pózu, jak se na krále králů sluší!

Král Lávra prý měl oslí uši ...

Ještě doplnit jabko a palcát, a je to celý Jiřík z Poděbrad po hladomorně.

P.S.: Tolik drzosti, abych pana Karla, chvályhodého bojovníka proti zlodějům, přirovnával k Václavovi IV. nemám. To byl vožrala a násilník. Rozmazlenej fracek Otce Vlasti.
28. 11. 2012 | 23:10

El Comandante napsal(a):

Nám i panu Janečkovi jde o co nejpřímější demokracii. Nabízí tuto myšlenku svým způsobem. Jde o to obohatit diskuzi o neotřelé myšlenky. Nejsme sami ochotni připustit, že systém voleb jednou za 4 roky parlament, senát, kraj, město je tak trochu exkurze do minulých století. V době čipových karet a internetu bychom mohli výrazně pokročit ve spotřebovávání rozpočtů více demokraticky zviditelněným veřejným hlasováním.
28. 11. 2012 | 23:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy