Na návštěvě u Ratha

29. 08. 2012 | 09:44
Přečteno 59848 krát
Rozhodl jsem se sepsat fakta a své osobní postřehy z případu Rath, abych omezil desinterpretace a vyvrátil nejrůznější lži, které se objevily poté, co jsem do případu zasáhl.

Ve středu 22. srpna mi zavolal advokát p. Ratha p. Černý. Souhlasil jsem se schůzkou ten samý den. Při setkání u mě v kanceláři mě přesvědčivě vysvětloval, že Rath je obětí komplotu poté, co se stal nepohodlným pro členy mocenských struktur u nás. Žádal mě o složení části kauce ve výši 10 mil. Kč s tím, že jako bojovník proti korupci bych měl mít zájem řešit extrémní nespravedlnosti. Vzhledem k tomu, že jsem případ Rath detailně nesledoval, usoudil jsem, že je důležité a zodpovědné učinit maximum pro to, abych si informace o Rathovi prověřil a nespoléhal se pouze na všeobecně známá fakta. Panu Černému jsem řekl, že nutná podmínka k tomu, abych se jakkoliv angažoval, je umožnění osobní návštěvy p. Ratha ve věznici. Advokát tvrdil, že návštěva je velmi komplikovaná a nemusí vyjít. S tím jsme se rozloučili.

Pan Černý domluvil návštěvu ve věznici na druhý den ve 14:00. Česká pozice získala informaci o žádosti o kauci ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Zajímavé je, že informace se netýkala mé návštěvy věznice, pouze toho, že uvažuji o složení kauce. To naznačuje, že informace zřejmě neunikly z vězeňské služby. Lze si představit i variantu, že informace pustili Rathovi právníci, aby „vystrašili“ některé další politiky.

Složení kauce jsem od začátku pokládal pouze za hypotetickou možnost, nicméně zajímaly mě okolnosti případu a byť jen teoretická šance na rozkrytí daleko závažnější a rozsáhlejší korupční činnosti, pokud by pan Rath měl být skutečně jen jakýmsi prostředníkem či vykonavatelem konkrétních korupčních úkolů. Rozhodl jsem se učinit maximum pro to, abych svůj postup vůči p. Rathovi mohl považovat za spravedlivý.

Po setkání s p. Rathem a pozdravení jsem se dotázal na situaci. Rath mi do očí, bez sebemenšího zaváhání a zcela vážně, tvrdil, že je naprosto nevinný, že efektivně pracoval pro stát a nikdy se nezúčastnil žádné korupce. Zeptal jsem se ho na pár korupčních kauz a také na financování politických stran. Rath začal vzápětí pomlouvat pana Tvrdíka. Poslouchat lživé pomluvy mě nezajímalo a zeptal jsem se raději na pobyt ve věznici. Páteční prohlášení na tiskovce, kde advokáti mluvili o mých údajných nabídkách za kompromitaci pana Tvrdíka, jsou lži, jaké jsou ostatně u tohoto zlojeda standardem.

Popis pobytu ve věznici a Rathových pocitů byla pro mě nejzajímavější část rozhovoru. Velmi mě zajímalo, nad čím takový člověk přemýšlí a k čemu je schopen dojít. Pan Rath řekl, zde výjimečně asi mluvil pravdu, že pobyt ve věznici je pro něj velmi těžký, že čas se pomalu vleče a on trpí. Zajímalo mě, jestli se čas vleče stejně pomalu nyní, jako na začátku a on prohlásil, že ano. Prý je velmi rád, že si se mnou může popovídat. Zeptal jsem se ho, jestli přemýšlí o životě a o jeho smyslu a hodnotách a zda má pocit nespravedlnosti. Prohlásil, že svět je samozřejmě vždy nespravedlivý, od narození. Například už tím, že se někdo narodí chytrý a jiný méně. Na můj dotaz, zda méně chytrý člověk má méně kvalitní život odpověděl, že téměř vždy. Dal jsem najevo a potěšil jsem ho tím, že on je chytrý. Zároveň však jeho život není šťastný. To ho poněkud zarazilo a začal mi vykládat, jak pořád přemýšlí, proč zrovna on. Že on byl pěšák v poli, takových je spousta a před ním jsou tlustí a nenažraní a kulka zasáhla zrovna jeho. Rathovi vůbec nedošlo, že svým příměrem se nepřímo přiznal ke korupci a kradení, navzdory tomu, že se opakovaně prohlašoval za nevinného a oběť.

Očekával jsem, že se potkám s člověkem, který bude mít alespoň částečnou pokoru a určitou míru sebereflexe. Pan Rath ovšem lže stejně jako dříve, jeho morální hodnoty jsou velmi nízké a navíc je ještě poměrně naivní a neracionální, jinak by tak průhledně nelhal. Sebereflexe mu naprosto chyběla, nemluvě o tom, že by byť jen náznakem litoval svých špatností.

Nahlédnutí do smýšlení zlojeda Ratha bylo pro mě velmi zajímavé a poučné. Jeho chápání nespravedlnosti světa umožňuje částečně vysvětlit (v žádném případě však neomlouvá!) nemorální jednání a snahu parazitovat na společnosti. Domnívám se, že pouze podobné negativní chápání života umožňuje lidem činit zásadní špatnosti. Negativní smýšlení zároveň dokládá, jak špatný život mají zlojedi, bez ohledu na jejich možné společenské „úspěchy“ a ukradené peníze.

Sám za sebe prohlašuji, že se rozhodně neobávám, že bych se při komunikaci se zlojedy nebo jinými špatnými lidmi mohl „nakazit“ jejich zcestným smýšlením. Pokud usoudím, že komunikace s takovým člověkem nebo lidmi je žádoucí ve prospěch celku, nečiní mi problém s takovými lidmi diskutovat. Pokládám to dokonce za důležité a prospěšné, neboť je potřebné poznat a pochopit smýšlení a uvažování nepřátel, tedy korupčníků a dalších zlojedů. Jen tak lze minimalizovat škody, které zlo způsobuje. Své jednání v případu Rath proto považuji za zodpovědné, spravedlivé, racionální a jednoznačně správné. V podobné situaci napříště budu jednat stejně.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

hezky napsáno
29. 08. 2012 | 09:52

Tetanovka napsal(a):

Myslím, že většina kriminálníků se považuje za oběť a nechce si připustit svoji vinu.
29. 08. 2012 | 09:58

Paul napsal(a):

Jsem první?? Díky za info, přesně to si o Rathovi (a cca o 80% politiků průřezově ze všech stran) již dlouho myslím
29. 08. 2012 | 09:58

Franta napsal(a):

Karle super! Máš v tom přehled, to je vidět
29. 08. 2012 | 09:59

TomášL napsal(a):

Dobrý den, autore!

Svým článkem a svým jednáním jste mě vůbec nepřekvapil (naprosto jsem čekal, že budete činit tak jak jste činil). My dva si musíme nutně vidět do hlavy, neboť jako lidé inklinující k matematice máme stejné uvažování...
29. 08. 2012 | 10:02

Jonáš napsal(a):

Není se čemu divit, je to charakter jak vystřižený z Ronsonovy knihy: The Psychopath Test (1911), který sebe vnímá jako naprosto přirozeného predátora a ostatní jako oprávněně lovenou kořist. Svědomí, jakož i sebereflexi, pocity viny, soucit s obětmi, úctu k sociálním pravidlům a etickým hodnotám u těchto lidí hledat nelze, resp. lze, leč zcela marně.
S týmž fenoménem se setkáte ve včerejším blogu jeho otce, dvojitého agenta StB, udavače, sadistického examinátora (ať vzpomenou doktoři na své atestace u něj, kde chodili povinně sbírat moč, aby pan - pardon soudruh - profesor poté publikoval práce o velikosti stresu a hodnotách stresových hormonů u kandidátů). Taky nedělal nikdy nic špatného...
29. 08. 2012 | 10:03

Oslýk napsal(a):

Pane Janeček,
jste nekonečně naivní a "hovory s Rathem" byly hrubá chyba, které budete ještě litovat.
29. 08. 2012 | 10:04

Aleš Vyhnal napsal(a):

Myslím, že morálně zakrslý je spíše pan Janeček. Zpětně si musí démonizovat D.Ratha, aby ve svém svědomí ospravedlnil to, že jej chtěl jenom využít, ačkoli, jak sám píše, prakticky vůbec o možnosti poskytnout kauci nikdy neuvažoval. Proto ta dětská mluva plná "zlojedů" a pod. Největším parazitem je bohužel pan Janeček. Získává majetek, ale přitom nic hodnotného neprodukuje. Kdyby např. pan Janeček objevoval nová léčiva, byla by jeho odměna spravedlivá, on však pouze přeskupuje nějaké virtuální peníze či co a svojí vychytralostí se na tom nějak obohacuje. Je mi líto, pane Janečku, možná to myslíte dobře, ale měl byste si nejprve zamést před vlastním prahem.
29. 08. 2012 | 10:04

Rovny napsal(a):

Dekuji za osvezujici pristup k zivotu a hodnotam. Tak pise clovek, ktery ma v hodnotach jasno a nenechal se oklamat moci penez (falesnou). Ano musi zase byt ano - ne musi byt ne.
29. 08. 2012 | 10:04

Karel Matula napsal(a):

Vážený autore. Po přečtení Vašeho blogu, musí být každému jasné, že jste člověk úplně stejné kategorie jako pan Rath. Jenom jste se zatím nedostal do stejné pozice jako pan Rath. Co není jednou pravděpodobně bude.
29. 08. 2012 | 10:05

martin_ka napsal(a):

už nevěřím ani jednomu.
slušný člověk nemá potřebu ani čas navštěvovat věznice
29. 08. 2012 | 10:06

anna napsal(a):

Moc toho nevím o pisateli článku a koneckonců i moje povědomost o kauze Rath je čistě mediální. Ale líbí se mi, že se pan Janeček nebojí výsměchu za patos a velká slova. Jsou tady zcela na místě. Bylo by hezké, kdyby se občas přestalo s ironizováním a sarkasmem.
29. 08. 2012 | 10:08

Občan napsal(a):

Hm, takže dr. Rath měl zase pravdu.
Ze strany ing. Janečka pokus o nákup politicky využitelných informací a když to nevyšlo, tak pomluvy. Proč mě to vůbec, ale ani trošku nepřekvapuje?

Jinak to je projev emočně poněkud labilního člověka, který nesnáší, když něco není po jeho. O čemž svědčí zejména nenávistná gradace v druhé polovině "článku".

Pane Janečku, PROČ by měl být člověk, který je přesvědčen o své nevině, jakkoli pokorný? A PROČ by měl mluvit hezky o Tvrdíkovi, který nadělal ČSSD spoustu problémů???
29. 08. 2012 | 10:09

Franta napsal(a):

Občan - o to jde. Rath je přesvědčen, že absolutně nic neudělal, nic nevzal a úplatku nevěděl. A ty odposlechy jako co ? Já bych se zachoval stejně jako pan Janeček. Prostě pokud by mi takové kraviny říkal Rath, tak bych mu taky nepomohl. Rath prostě zapírá a zapírá místo toho, aby se zachoval jako korunní svědek a třeba by mu někdo jako Janeček mohl i pomoct.
29. 08. 2012 | 10:18

Past napsal(a):

Zkrátka "podvod je vždycky pravděpodobnější než zázrak" :-( Na druhou stranu - pokud zaparkujete na zákazu stání v ulici, kde zcela stejně stojí plno jiných aut, a policie odtáhne a pokutuje jenom Vás, bude se Vám to zdát nějaké divné ...
29. 08. 2012 | 10:18

Pepa Řepa napsal(a):

ZLOJED-hezká přesmyčka i článek je vtipný.

Ruku na srdce. Kdyby zlojed zazpíval-tu o Tvrdíkovi- neříkejte, že byste hodinu zpěvu neocenil.
A co jste čekal.
Už jste viděl pokorného roupa nebo tasemnici se sebereflexí?
29. 08. 2012 | 10:19

katango napsal(a):

D.R. je osoba oplývající narcismem nad míru u politiků obvyklou. Že si nesl úplatek v krabici? ON nemá zapotřebí to maskovat, na NĚHO jsou všichni krátcí! ON má přece imunitu, to Kott a Pancová se musí snažit, ON ne, JEHO přece nevydají. R.R. to samý.
29. 08. 2012 | 10:19

Franta napsal(a):

Franta - jde zkrátka o to, aby člověk nedal na mediální dojem a když má udělat takové zásadní rozhodnutí, tak tyhle věci podrobně prozkoumat. Takhle to má přece bejt :) Karle nenech se odradit a bojuj dál!
29. 08. 2012 | 10:20

Vlkodav napsal(a):

Konečně někdo, kdo dělá pořádnou práci. Díky pane Janeček, vaše práce i postřehy jsou dokonalé. Přesně odkrýváte ten humus kterým je naše politická reprezentace pokryta.

A plivání Ráthomilců na Vaši osobu je jen usvědčuje, že jim nejde o potírání korupce, ale že jsou schopni i toto téma překroutit ve stranický pravo-levý boj.
29. 08. 2012 | 10:21

neo napsal(a):

Občan:

tak pan Rath si nesl v krabici milionky, ale je přesvědčen o své nevině?

I když o sobě mluví jako o čudle, kterou chytli ?
....on byl pěšák v poli, takových je spousta a před ním jsou tlustí a nenažraní a kulka zasáhla zrovna jeho.
29. 08. 2012 | 10:21

1984 napsal(a):

Doufám, že mu tento text schválil pan Dlouhý.. Celá akce s kaucí za Ratha nebylo od počátku nic jiného, než pokus o mediální zviditelnění. Bohužel úspěšný..
29. 08. 2012 | 10:23

Pepa Řepa napsal(a):

Jonáš napsal(a):
Není se čemu divit, je to charakter jak vystřižený z Ronsonovy knihy: The Psychopath Test
----------------------
KNIHA VYJDE V ČESKÉ VERZI POD NÁZVEM
THE PSYCHORATH TEST

Kdo objedná do deeeti minut dostane sbírku Dopisů z lochu jako bonus.
29. 08. 2012 | 10:27

Zdena napsal(a):

Takoví jsou oba páni MUDr.Rathové.Kladu si otázku, zda jejich patologický charakter je dán spíše geneticky či zda je výslednicí výchovy.
29. 08. 2012 | 10:28

Jan Žura napsal(a):

Pane Janečku, nechal jste se vlákat do sporu s Rathem, používáte podobné výrazivo a argumenty jak on, to o něčem napovídá. Zatím jsem od Vás, ve funkci kterou zastáváte, nic světoborného neviděl. Měl byste více využít svůj vliv na to, aby ten marast, ve kterém se nacházíme, co nejdříve skončil a nepáchal další neodvratné škody, tentokrát postihující nejen nás, ale i příští generace.
29. 08. 2012 | 10:29

Miloš napsal(a):

Karle, to tě fakt nenapadlo, že přiblíživše se k ho*nu, padne na tebe část jeho smradu???
29. 08. 2012 | 10:30

radio Jerevan napsal(a):

Pokračuje dehonestování Davida Rátha pomocí modrých noshledů a tenhle je jeden z nich. Už neměli o čem psát a tak tam to kopyto poslali. Další z nekonečných oblbovacích triků novinářských podrž tašek.
29. 08. 2012 | 10:33

cap napsal(a):

Už se perou???
29. 08. 2012 | 10:33

Pazout napsal(a):

tak nejak neverim ani jednomu z vas. Rathovi neverim ze je nevinny a Vam neverim ze jste tak cistoucky a nezlojedsky jak se snazite prezentovat (hlavne mam pochybnosti o vasich motivech). Jiste, psychopati ve spolecnosti jsou obrovsky problem, ale Rathovi verim to, ze on neni ani hlavni ani nejvetsi z nich. Par lidi ve svete uz si zacina uvedomovat, ze za zlem ve svete nestoji spolecensky system a ideologie, ale par psychopatu na spici spolecnosti. Vede co se to snazi studovat se rika ponerologie a vlade psychopatu pathokracie
http://www.disinfo.com/2010/10/pathocracy-is-civilization-the-creation-of-psychopaths/
Problem je v tom, ze lide nedokazi psychopaty rozeznat. Psychopati dokazou byt inteligentni, charismatici, dokazou strhnout davy.
Muj osobni nazor (a jsem psychiatr, i kdyz zatim bez atestace), je ten, ze jednim z hlavnich psychopatu je Klaus. Je to takovy kmotr a jeden z hlavnich mafianu u nas. Naprosto manipulativni, s narcistickou poruchou osobnosti, naprosto bez svedomi, bez sebereflexe. Je to clovek co na tomto narode napachal obrovske skody nejen hmotne, ale hlavne moralni. Jako spravny psychopat vi jak narodem manipulovat, kdy zahrat na narodnostni strunu, kdy vytahnout Sudetaky.
A V TOMTO NARODE NEBUDE LIP, DOKUD VETSINA NARODA NEDOKAZE PROKOUKNOUT PSYCHOPATA JAKO PSYCHOPATA. Zatim to ovsem vypada tak, ze vetsina naroda je ochotna psychopata obdivovat.
29. 08. 2012 | 10:33

Johan napsal(a):

přečetl jsem to pořádně a máte u mě pane Janečku veliké PLUS, pokračujte v tomto boji
29. 08. 2012 | 10:34

georghios napsal(a):

ubožáci -oba dva
29. 08. 2012 | 10:35

Demokratický živel napsal(a):

Dvojičky zničili teroristi z Afganistanu pomocí létajích koz. Kdo tomu nevěří je antidemokratický živel. Kto neveří, že by mafiánká vláda nebyla schopná udělat cokoli je taky antidemokratický živel a zástance konspiratívnych teorií.....a nemá to v hlavě celkem namístě.
29. 08. 2012 | 10:36

Lukrecie napsal(a):

Pane Janečku, pokud jste viděl projev pana Ratha v Poslanecké sněmovně, bylo hodně naivní od něj očekávat sebereflexi. A pokud jste trochu sledoval jeho kariéru a osobní život, ten člověk přece nemá svědomí ani morálku. Má to konečně v rodině. Nezapomeňte prosím, že kdo se s h..... maže, ten se od něj i umaže.
Jinak ale děkuji za Vaši snahu snížit korupci v této zemi.
29. 08. 2012 | 10:37

ol napsal(a):

O Panu Janečkovi nic moc nevím, akorát , že má fond proti korupci a nějakou firmu. Ale je dobře, že už se někdo v téhle společnosti angažuje proti korupci- jenom těch peněz to se ukradne za rok a čecháčci voli furt to samé- pracoval jsem x let mimo a vícekrát jsem o nás slyšel , že jsme národ né moc chytrých lidí a dělníků. Takže co vlastně chceme ale s dovětkem, že by jsme si mohli tu naší demokracii lépe hlídat a néé jenom nadávat v hospodě a u voleb pak zase volit stejné strany, Takže Pane Janečku moji podporu rozhodně máte a nechci jenom tupě přihlížet jak ovce a koukat jak tady mizí přes 100 miliard ročně
29. 08. 2012 | 10:37

Sladký napsal(a):

Demokracie je stejná utopie jako komunismus.Obě ideologie počítají s lidmi, jací nejsou, nebo jakých je strašně málo. Demokracie ve společnosti, v níž jedinci disponují stamiliony,či miliardami? K smíchu.
29. 08. 2012 | 10:38

sasa napsal(a):

2 Jonáš: co je to dvojity agent Stb? Jinak Rath me svoji cinnosti zklamal a zpusob vydelavani penez panem Janeckem se mi nelibi i kdyz je lepsi nez insider trading.
29. 08. 2012 | 10:40

Jana napsal(a):

Pane Janečku, díky za vysvětlení. Kdo chce, chápe, kdo nechce, nepochopí.
29. 08. 2012 | 10:40

Demokratický živel napsal(a):

Zajímavé, odposlechy Ratha ještě nikdo neslyšel, kolují jenom přepisy a přemluvené nahrávky. Z materiálu na policii se píše kniha. Bude to bestseler. Rath nesmí ven, mohl by mluvit. Volby se blíží. Hloupí a naivní už visí na udici..... Akce Promo nikoho nezajímá.
29. 08. 2012 | 10:40

Sladký napsal(a):

Lukrécie- víte, co je to neobjektivnost, jednostrannost, či selektivita? Myšlení ,které bere v potaz okolnosti, souvislosti, kontext? Jestli ne (jakože asi ne) prostudujte nějaký naučný slovník- a učte se.
29. 08. 2012 | 10:40

Freddie napsal(a):

Jan Žura:
Kdybyste se o práci pana Janečka aspoň trochu zajímal, nejen o jeho protikorupční aktivity, ale i ty mecenášské ve prospěch českého školství, vědy a taky kultury, nemohl byste psát takové hlouposti. A mimochodem, kdo podle vás odkryl tunel v DPP?
29. 08. 2012 | 10:40

Pepa Řepa napsal(a):

I pro Vás-Zdeníčko-mám povzbudivou zprávu.

Budova na Karláku, proti kdysi slavné restauraci "U Uteru" bude přejmenována- na počest nevinného mučedníka-na RATHOLOGII.
Nikdy nezapomeneme, mučedníku, cos pro Hostivice i celý národ vykonal.
29. 08. 2012 | 10:42

Petr napsal(a):

Zajímavé je, že Rath zřejmě opravdu věří že je nevinný stejně tak jeho advokáti, protože jinak by pana Janečka nevolali, to je na tom celém nejdivnější. To že se pan Janeček zachoval tak jak se zachoval: Mediálně to využil ale prachy si nechal se dalo čekat.
29. 08. 2012 | 10:43

Občan napsal(a):

To Franta:

JAKÉ "odposlechy"? Tím myslíte ty "přepisy" údajných originálů, které nikdo nikdy NESLYŠEL?
Nebo snad myslíte tím "důkazem" krabici na víno, která byla dr. Rathovi odbrána, na několik minut beze stopy zmizela a pak se objevila znovu, již plná peněz?

A na Červenou Karkulku, světýlka, Polednici a hejkaly také věříte?
29. 08. 2012 | 10:43

Sladký napsal(a):

Probůh, lidi, uvědomte si, v jaké společnosti žijete a pokuste se aspoň jedinkrát v životě pořádně zamyslet.Vzít v potaz souvislosti,informace, které máte k dispozici. Nejsou kompletní, ale přesto je jich dost- a neplácejte nesmysly. Nebo je píšete vědomě?

Repatcha už nehraničí s šikanováním diskutujících- to JE ŠIKANOVÁNÍ.
29. 08. 2012 | 10:45

pepr napsal(a):

Vše OK, jen se mi nelíbí jeho novotvar "zlojed" - podle mého názoru, je v češtině dost slov na popis takového lidského typu - nenamlouvejme si, že se tu objevili až teď, ty typy jsou staré jak lidstvo samo.
Ovšem zajímavější je článek paní Wagnerové, je skutečně s podivem, jak puntičkářsky důsledně je uplatňováno právo vůči Rathovi (i když je nepochybně vinen) a jak netečná je justice vůči jiným - viz bývalý náměstek Barták, který je zřejmě ještě mnohem větší "zlojed" než Rath a který v klidu nedorazí k výslechu - podotýkám, že ani Rath ještě nebyl odsouzen neboli je třeba na něho zatím takto pohlížet.
29. 08. 2012 | 10:46

Kelt napsal(a):

Od p.Janečka bych očekával vyšší nadhled a méně subjektivity,která v druhé polovině článku vyúsťuje v nedoložená tvrzení.

Po zatčení Dr.Ratha jsem se přiklonil k názoru,že je podloženo objektivními důkazy.
Postupem času jsem nucen tento názor revidovat a to z následujících důvodů:
1/Dr.Rath byl zadržen se sedmi miliony,jejichž původ měl spočívat v předražené zakázce na obnovu zámku Buštěhrad.
2/Posléze se ukázalo,že akce nebyla ani zahájena a neprokázalo se ani její předražení.
3/PČR si do dneška nezadala znalecký posudek na výši rozpočtu na uvedený projekt.
4/Dle advokátů Dr.Ratha ani jeden z vyslechnutých dvaceti svědků nepotvrdil spojení Dr.Ratha s prošetřovanými kauzami.
5/SZ prohlásil,že koluzní důvody vazby pominuly.Dále ale trvá na další vazbě- možnost pokračování v trestné činnosti -
- jak proboha?To nemá PČR po téměř roce vyšetřování dostatek důkazů?Zřejmě ne.
6/Úvaha KS,že by bylo možno uvažovat o propuštění z vazby pokud by se vzdal POSL.MANDÁTU-to smrdí účelovostí.
7/Útěk do zahraničí-veškerý majetek mu byl obstaven a hotovost zajištěna-navíc zde má Dr.Rath silné rodinné zázemí.

Shrnuto a podtrženo-stále více ve mně převládá pocit,že Dr.Rath se stal obětí objednané policejní provokace řízené z nejvyšších politických míst a "užitečným idiotem"DR.Bradáčová,která pod příslibem rychlého katriérního postupu se velmi iniciativně chopila příležitosti/což predikoval Dr.Rath již při svém vystoupení v PS,Kdy Dr.Bradáčová ještě seděla na postu SZ v Ústí n/L./
Dr.Rath byl a je tak nenáviděn naší"pravicí",že jeho setrvání až do krajských voleb ve vazbě je pro ni nutností i politickou satisfakcí a jediným trumfem,kterým může mávat v předvolebním boji-nic jiného totiž nemá.
29. 08. 2012 | 10:46

amiel napsal(a):

Je Janeček poskok bývalého elitního komunisty, později zuřiového pravičáka a velkého privatizátora, dnes prezidentského kandidáta Dlouhého? Nebo je naopak Dlouhý poskokem Janečka?
To je jediná zajímavá otázka.
Co je naopak jasné:
Rozumu moc nepobral ani Dlouhý, ani Janeček.
A s morálkou je to ještě horší. Při čtení Janečkova pamfletu se mi několikrát regulérně zvedl kufr.
Rath stojí morálně daleko výš než Janeček a osobně se divím jen jedné věci: že se s někým tak ubohým, jako je Janeček, vůbec byl ochoten bavit. Já bych si o takovou špínu ani neopřel kolo.
29. 08. 2012 | 10:47

Colt napsal(a):

Pane Janečku
zavedl jste novou funkci - pojízdný soudce z lidu.
Chycený, zdeptaný, údajný delikvent Rath na jedné straně. Křišťálově čistý vysmátý miliardář Janeček na druhé straně.
Vaše problematická návštěva Ratha a Váš způsob následného pojednání v médiích mne, nevím proč, nějak odpuzuje.
Pokud jste soukromě Ratha navštívil, měl jste si soudy nechat pro sebe. Tak by by se podle mne měl zachovat HRDINA boje za lepší časy v tomto zuboženém státě.
29. 08. 2012 | 10:47

Taky živel napsal(a):

Tak nějak jak vláda pomocí médií zmanipulovala "lid" proti Horákové a spol., tak dneska manipuluje velice úspěšně "lid" proti Ráthovi a ČSSD. "Lid" byl proti Horákové taky jednotný ..... nikdo nemyslel, všichni věřili a odsuzovali. Takže je celkem zbytečne mluvit o zločinech komunizmu, zločiny nepáchal komnunizmus, ani komunisté, ani dnešní demokraté, zločiny páchal a pácha vždycky jenom blbý a zmanipulovaný lid. Bez něho by nebylo Horákové ani Rátha. Blbý lide, zdravím tě, dojde jednou i na tebe.
29. 08. 2012 | 10:48

Franz001 napsal(a):

Člověk který nepochybuje o svých činech či pohnutkách, myslím nemá důvod se obhajovat, či vysvětlovat svůj postoj. Tím mám na mysli tuto "obhajobu" pana Janečka. Neustálé démonizování Ratha mi připomíná snahu, dopředu znevěrohodnit jakoukoliv očekávanou informaci, která by mohla od Ratha zaznít. Je to rozhodně člověk, který se něčeho dopustil. Čeho a v jaké míře rozhodne soud. Autor by se měl zdržet kategorických prohlášení Rath je takový a makový, ale podotknout spíše, že Rath na mne takto působí. Píše o svých pocitech ze setkání jako o nesporných faktech a na druhé straně dává rovnítko mezi "můj dojem" = nesporný fakt. Tím se ovšem, jak výše již někde zaznělo, staví do stejné řady rádobyneomylných a rádobynejpovolanějších.
29. 08. 2012 | 10:49

Antikomunista napsal(a):

Četl jsem některé negativní reakce na článek p. Janečka a je mi opět na zvracení. Kdo obhajuje D. Ratha a jeho konání, je úplně stejným zlodějem a ničitelem demokratického zřízení jako on. Děkuji p. Janečku za lidi, jako jste vy, kterým není veřejný život lhostejný a přesto, že byste si mohl užívat pohodlného a klidné života bez nějakých Rathů a jiných lhářů a zloděju, angažujete se aktivně v boji s těmito zlořády. Pevně věřím, že jednou český národ nalezne ztracenou hrdost a morální hodnoty pokřivené komunismem.
29. 08. 2012 | 10:49

Jana Komínová napsal(a):

Naprosto souhlasím s postupem pana Janečka. Je to velice čisté a férové, být na jeho místě, udělala bych úplně to samé. Jen když pochopíme smýšlení "zlojedů", máme šanci se situací něco udělat.
29. 08. 2012 | 10:50

Otta Stárek napsal(a):

Pane Janečku,
v matematice by jste mě dostal hned, ale v obchodě, který je hodně podobný politice jsem se bez ztráty kytičky pohyboval přes 30 let v různém zařazení před důchodem potom v přední nadnárodní společnosti v obchodním úseku.Vaše zpráva, jak svoje povídání nazýváte na mne dojem neudělala naopak je zde cítit nějaká levárna, kde detaily pochopitelně neznám.Nevím co Vás k současné činnosti ve jménu boje proti korupci vede a kdo s vámi postrkuje, ale všechno čisté nebude.Nezlobte se na můj názor, ale já pro změnu Vám nevěřím.
29. 08. 2012 | 10:50

Bob napsal(a):

Trochu odbočím od tématu, nicméně jsou přesvědčen, že hlavním ůvodem marasmu naší země je především samotná legální existence politických stran jako takových. V naších podmínkách je to doslova ideální podhoubí pro start a vzestup takových lidí, jako je Rath. Strany jako takové slouží především jako vstupenka morálně pokleslých lidí do politiky a k moci. Partaj totiž vyžaduje především peníze, lidi, kteří se v ní vyšplhají nahoru jsou především ti, kteří je sami, nebo prostřednictvím kmotrů přinesli a za odměnu dostanou post. Samozřejmě s povinností pracovat pro stranu a zájmové skupiny. Člověk, který chtěl dělat politiku poctivě nemá šanci.
Proto jediné řešení, které je lle přiznejme si asi utopie, je postavení pol. stran mimo zákon, úplna změna politického systému. Dovedl bych si představit uzákoněnou úřednickou vládu, která by byla volena přímo. Samozřejmě technicky by se nejednalo o nic jednoduchého, stále by existovala možnost "vetření se" těchto šmejdů do úřednických postů, ale přiznejme si, věříte někdo, že se politické strany sami od sebe očistí ?
29. 08. 2012 | 10:51

Michal V. napsal(a):

Moc pekne napsano, pod to bych se podepsal (i kdyz bych to tak pekne urcite nepopsal). Pana Janecka znam pouze zprostredkovane z medii ale podle toho co jsem zatim cetl ma myslim hodnoty srovnane a jsem rad ze takovyto clovek investuje svuj cas a usili vlastne pro nas vsechny. Pane Janecku drzim Vam palce a jen tak dal.
29. 08. 2012 | 10:51

Laďa napsal(a):

Pane Janeček, máte velice pozitivní přístup k životu. Už jsem myslel, že už ani takoví lidé nejsou. Má pan Randák podobné vidění světa ?
29. 08. 2012 | 10:53

Felix Rozumný napsal(a):

Už jsem konečně pochopil, o co tomuto člověku jde. Nikoli o to aby se politika v ČR změnila, ani o to aby korupce byla vymmýcena. Je další z řady, kterým jde o to, jak se dostat k moci. Napřed oznámil vizi svého volebního systému, následně pak jeden z jeho lidí, jmenovitě bývalý rozvědčík K.Randák, oznámil kandidaturu na prezidenta ČR. Už jen chybí založení politické strany, ale i to se může stát... Pane Janečku, děkuji, že jste se odhalil, nejste o nic lepší než Kalousek, Bém a spol.!!!
A propó, myslím, že by nebylo od věcí, kdyby se podíval finančák i na Váš tok peněz...
29. 08. 2012 | 10:53

Bestia Triumphans napsal(a):

Být advokátem, tak bych vyhlásil veřejnou sbírku na kauci pro Ratha. Všichni jeho obdivovatelé můžou prokázat, že to s jeho podporou myslí vážně.
Občan, Sladký a Veverka, ti jistě první půjdou příkladem.
To by v tom byl Rath, pardon, čert, aby se to nenasbíralo... :-)
29. 08. 2012 | 10:53

ddd napsal(a):

for Kelt: napadlo mě to stejné to co Vás, prostě oni nic moc nemají a zkouší jestli se stane velkým práskačem , ani by se člověk nedivil kdyby byl ve vazbě třeba rok a pak ho pustili nebo byl proces s tím že by dostal velice málo let, z toho už si něco tedka vlastně odseděl, nebo vůbec by to skončilo tak že by mu to málo ani neprokázali a nakonec by ho stát musel odškodnit, Janeček musel být hodně zklamaný když se Rath nenechal uplatit tou kaucí a nezačal práskat, samozřejmě nevěřím že by Rath byl čistý - ale on je jen takový kousek toho ledovce a oni se přes něho chtějí tak moc dostat dál a nějak to prostě nevychází
29. 08. 2012 | 10:53

Dušan Sedláček napsal(a):

Řekl bych to asi tak, neznám ani pana Janečka ani pana Rátha...tedy přesněji, co znám jsou pouze jejich mediální obrazy, buď jak je prezentují média nebo jak se v médiích prezentují sami.
Nicméně jsem přesvědčený o tom, že u pan Ráth prochází klasickými psychologickými cestami obviněného:
- nejprve ve všem vidí spiknutí, nejlépe spiknutí celého světa proti své osobě
- pak si klade otázku proč právě on, když kradou i druzí a mnohem víc
- pak hledá cesty jak z toho ven a neztratit tvář
- pak je schopen udělat cokoliv, jen aby se z toho dostal
(další běh událostí je čistě hypotetický a záleží na charakteru člověka)
- položí si otázku jestli na tom všem není zrnko pravdy a že vlastně dělal něco co se nemá
- začne přemýšlet o hodnotách života a jeho smyslu, o tom co má smysl a co ne
- pochopí, že moc a materiální statky jsou sice hezké, ulehčují a usnadňují život, ale z "hovada" člověka neudělají. (K tomu jen malá osobní poznámka z vlastní zkušenosti. Teprve když člověk přijde o všechno pochopí, jak jsou peníze a materiálno pomíjivé, a že kvality a hodnoty jsou někde úplně jinde)
- přizná vinu sám sobě
- přizná vinu světské moci (i když na rovinu, světská moc je vždycky nespravedlivá. Světská moc je uzuální, tudíž musí být logicky nespravedlivá, ale tak to prostě je, tak se společnost dohodla)
- začne žít jiný život...

Hezká pohádka, co ?
29. 08. 2012 | 10:56

Franta napsal(a):

Felix Rozumný - Vaše uvažování je úsměvné. Karel Janeček jednoznačně odmítl, že by se politicky jakkoliv angažoval a zadruhé změna volebního systému je potřebná. Opravdu ponechte své spiklenecké teorie a začněte taky něco dělat proti korupci. děkuji
29. 08. 2012 | 10:57

Stepan Binar napsal(a):

Je mi nějak divné, že nějaký zbohatlík (miliardář Janeček) má tolik prostoru v médiích a většina mu ty jeho plky baští i s navijákem.
29. 08. 2012 | 10:57

Hana napsal(a):

Moc se mi líbí blogy pana Karla Janečka. Je výstižný, velmi dobrý stilizátor, vzdělaný, chytrý člověk. Možná i emotivní se sociálním cítěním.
Chybí mi ale TA PRAVÁ motivace návštěvy u pana Ratha. Proč společnost komunikuje s takovým zjedem? A proč zrovna pan Janeček?
29. 08. 2012 | 10:58

baba Vanga napsal(a):

Vládnou nám hadi v oblecích a kravatách, mužská společnost, těch pár bab - pakanová němcová apod.se jim přizpůsobily, nebot kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, tak to bylo je a bude, počkáme si na 21.12. třeba - pokud se něco stane s časem, tak se něco stane s osudem, tudíž se spravedlností a nespravedlností, už brzo !
29. 08. 2012 | 10:58

Kateřina napsal(a):

Pane Janečku, svým mediálním vystupováním v politické kauze dr. Ratha a i dnes ve svém blogu jste mě naprosto přesvědčil, že vy nejste důvěryhodný ani charakterní člověk... Řekla bych, že jste nevyzrálý a s nízkými morálními hodnotami, povrchní... nevidíte anebo nechcete vidět všechny souvislosti... a taky posuzujete druhé podle sebe... takže tím "zlojedem" jste jenom vy sám, bohužel... Nikomu a ničemu jste nepomohl, naopak jste ublížil nevinnému člověku - panu Rathovi - který je vězněn nezákonně na příkaz vládní modré mafie a který vás morálně a i jinak vysoce převyšuje... Jak se s tímto smíří vaše svědomí, pokud nějaké máte??? Budete ještě hodně trpět za tento špatný skutek, karmu nelze obelstít a bohatství vám nepomůže, vy jste chudý uvnitř...!
29. 08. 2012 | 10:58

IP napsal(a):

Pane Janečku, nedejte se, držte se a snad se nám a našim dětem i s pomocí Vašeho FPK bude žít v naší zemi lépe, bez mizerů u koryta rozkrádajících naše peníze!
29. 08. 2012 | 10:59

František Blatan napsal(a):

Neměl jste to dělat pane Janeček. Když se hovna dotknete, vždy budete smrdět i když jste morální a čestný člověk. To byla chyba.
29. 08. 2012 | 10:59

xxx napsal(a):

mate absolutni pravdu ( Pan Rath ovšem lže stejně jako dříve, jeho morální hodnoty jsou velmi nízké a navíc je ještě poměrně naivní a neracionální, jinak by tak průhledně nelhal. Sebereflexe mu naprosto chyběla, nemluvě o tom, že by byť jen náznakem litoval svých špatností. ) Rath bude odsouzen v plne mire zneni vsech obvinen spojenzch s jeho osobou ,zustane ve vezeni, ba dokonce brzy pribudou dalsi jemu podobni stejne pokrouceni a moralne defektni v jistych pripadech pujde dokonce o uplnou likvidaci.
Pan Rath ma velke stesti ,ze je tam kde je a tim je pro jeho osubu eliminovano nebezpeci (uklidu) xxx
29. 08. 2012 | 10:59

Čížková napsal(a):

pane Janečku, na mne máte v článku příliš mnoho patetických slov - ale to spíš vypovídá o mém cynismu. Jinak Vaše návštěva pana Ratha a její rozbor mně přijde naprosto dokonalý.
- Nechcete kandidovat na prezidenta? :-)
29. 08. 2012 | 10:59

zilvar z chudobince napsal(a):

Jak od psycholožky Hannibala Lectera :-) Moc se mi to líbilo - a je důležité lidem zdůrazňovat,že být chytřejší než chytráci vás šťastnými neudělá...Pane Janečku držím palce - jen pozor na ženy,ty vám svou nelogičností ten matematickej mozek vyzkratujou ;-)))
Co by se mělo ale velmi zdůraznit,že požádat pana Janečka o miliony je především absolutní nehoráznost a drzost!!!To o sebereflexi vážně nesvědčí.
29. 08. 2012 | 10:59

Lukrecie napsal(a):

Pane Sladký, pro Vás je zřejmě angažmá v STB, turismus z pravicové do levicové strany a bigamie výrazem vysokého morálního kreditu!?
29. 08. 2012 | 11:00

Franta napsal(a):

Karel - ta Vaše mrtvola říká "já nic já muzikant". To je tedy Váš heroe :) Karel Janeček nabídl Rathovi šanci, chtěl mu pomoct a Rath se zachoval jak zbabělec.
29. 08. 2012 | 11:00

Gul napsal(a):

Jelikož se z různých zdrojů nedozvíme stejně celou pravdu, pak se hodně spoléhám na svoji empatii a svůj odhad člověka. Nechápu, jak někdo mohl vůbec někdy Rathovi věřit ty jeho povídačky. Takto arogantní lidé přesvědčeni o své pravdě stejně nakonec vždy nadělají více škody než užitku. Panu Janečkovi celkem věřím. Je to chytrý člověk, který vydělal peníze v rámci společenských a ekonomických pravidel. Ovšem filozoficky si myslím, že jako každý spekulant na finančních trzích tak trošku parazituje na zbylé společnosti vydělávající si peníze "morálně slušných a čistým" způsobem produkcí něčeho či nabídkou služeb ap.
29. 08. 2012 | 11:00

Pompeius Magnus napsal(a):

Pane Janečku, děkuji, byl to vtipný a chytrý článek. Já vnímám pana Ratha stejně jako Vy. Možná bych Dr. Rathovi přiznal drobnou polehčující okolnost - rodinný původ. O tom, co je otec obviněného a vazebně stíhaného dr. Ratha, prof. Ratmír Rath zač, svědčí jeho včerejší blog. Takový hnus jsem už dlouho nečetl.
Já si jen myslím, že jste se asi vůbec neměl s Rathovic familií zahazovat. Znáte to, čím víc se s lejnem mažete, tím víc smrdí.
29. 08. 2012 | 11:01

Vodník Česílko napsal(a):

Řekl bych, že Rathovo chování je zcela "normální" v tom smyslu, že podobně by se pravděpodobně choval jakýkoli český politik
29. 08. 2012 | 11:01

Martin M napsal(a):

Zdravím pana Janečka. Nevím jestli čtete tyto komentáře na svůj článek, ale možná ano, a proto si dovolím reagovat. Určitě jste si povšiml kolik reakcí se zde objevuje a aniž vás tito lidé znají, hned vás obviňují z nekalostí a špatného charakteru. Závist, hořkost lidí otrávených z účelově psaných článků médii, nasazení pisálkové, kteří pracují pro obviněného či stranu ze které vzešel a snažící se vaši reflexi jakýmkoli způsobem poplivat, znehodnotit. Přitom jste pouze chtěl desinformace uvést na pravou míru. Ano, žijeme v době, kdy jednoduše, povrchně uvažující jedinci s absencí morálky, sebereflexe, sobci nadutí pýchou, závistivci, kteří ač mají možnosti, které tato doba nabízí je nevyužijí pro svou lenost, zbabělost, neschopnost něco pro svou budoucnost riskovat si sednou před svůj počítač a kritizují a kritizují. Těm, kteří takoví nejsou pak už jen zbývá učit své děti, aby dokázaly vyfiltrovat zlo a odlišit špatnost od dobrého, aby nespadli do stejných kolejí, jako tito vychytralí a všechno vědoucí(ne)inteligenti. Zachovat si zdravý rozum, nezahořknout, nespadnout do letargie vyžaduje úsilí, ale házením špíny na někoho toho nedocílíme. Vysedáváním v hospodě taky ne. Je potřeba zvážit své možnosti, být aktivní, studovat, rekvalifikovat se, dělat cokoli pro změnu k lepšímu. Vy jste si svůj sen splnil, jste nezávislý a angažujete se proti korupci, to je v dnešní době důležité. Nenechte si ohnout záda a nenechte, aby peníze pokřivily váš charakter, "toť" vše... Hodně zdaru Martin M
29. 08. 2012 | 11:02

Karel napsal(a):

Je víc než evidentní, že Rath je zloděj, korupčník a lhář. Politika pro něj byla vždy jen výtah k moci a penězům, ať již to bylo v LOK nebo při hledání té správné strany. Vždy mne rozesmál příměr Rath = ochránce chudých :-D Člověk, který si do kanceláře jako šék LOK pořizoval, a upozorňuji, že na za své luxusní nábytek, zlatá těžítka apod. nikdy neměl na paměti blaho "chudých". A stejně hezké je, že největší ochránci se skrývají za nicky "občan", rádio Jerevan apod. Ne Rath je tam kam patří. V jednom má ale pravdu, neměl by tam sedět sám.
29. 08. 2012 | 11:03

scallop napsal(a):

Hana

Ja bych rekl, za hlavnim duvodem yla oycejna zvedavost, jak vypada ten arogantni alfa samec po tolika mesicich v teplakach misto dokonale sednouciho obleku. I kdyz Ratha mozna nejvic depta to, ze tam nema svuj harem.
29. 08. 2012 | 11:04

stoppa napsal(a):

Je dobře že se někdo v této společnosti angažuje proti korupci. Po Rathovi už taky pan Janeček. Ten na to má užý dokonce firmu? Nebo nadaci? Asi to vyjde nastejno.
29. 08. 2012 | 11:06

Felix Rozumný napsal(a):

Franta - Jednoznačně odmítl... Ha Ha Ha, takových už tady bylo a ještě bude. Jste naivní až hrůza... Nemusím proti korupci bojovat, nikdy jsem nikoho uplácet nemusel, protože to nemám ve své povaze, příčí se mi komukoli dávát cokoli jen proto, abych si zajistil jeho přízeň. Kdyby toto fungovalo u každého z nás, zbytek si už domyslete sám...
29. 08. 2012 | 11:06

Franta napsal(a):

Nejsem odborník na psychologii,pouze laik a uznávám,že nikdy nebyl svět spravedlivý,ať k jednotlivci,tak ke skupin ám lidí.Případ MUDr.Ratha znám jenom z doslechu,nebo přečtění si informací na internetu a jistě všichni víme,že se píše skresleně.Očekával jsem se zájmem rozhodnutí pana Janečka,zda pomůže složit kauci za MUDr.Ratha,nebo ne.Tajně jsem doufal,že tak učiní,aby měl určité šance nebýt ve věznici.Jeho článek mneš trochu zaskočil.Protože jsem se kdysi zajímal o případ Jiřiho Kájinka,kterého znám,prohlašuji,že je nevinný,ale změní někdo něco v tom?Je zde určitý zájem a tlak v jednotlivých kauzách,že se svět nedozví pravdy a nebo jsou odsunuté mimo a pak se na ně zapomene.Netřeba je popisovat,snad to zná každý.To,že banky,lobisti a určité kruhy ovládají celý svět Vám ukáže i tahle adresa,která to říká jasně,věřím,že se to bude líbit všem:
https://www.youtube.com/watch?v=RR_MwBu5Wd8&feature=player_embedded
29. 08. 2012 | 11:07

Honza napsal(a):

Je škoda, že současná politická scéna je plná "tlustých" a "nenažraných" mezi kterými se může jevit Rath, s jeho pouhými miliony, jako nevinný. Držím palce čestným a zásadovým politikům, kteří se nenechali korupčním prostředím ovlivnit a doufám, že alespoň pár se jich v našem státě najde.
29. 08. 2012 | 11:07

zilvar z chudobince napsal(a):

BB: a můžete říci,proč by to dělal? Oni ho požádali o pomoc v nějaké protikorupční kauze? Nebo ho taky prosí o miliony na kauci? Přečtěte si o panu Janečkovi víc a pochopíte,že rozdíly podle politické příslušnosti nedělá.
29. 08. 2012 | 11:09

Anihilator napsal(a):

Nechodit kolem horké kaše a pojmenovat věci, tak jak jsou je někdy obtížný úkol.
Ne zlojedi - ale projev stupidity ve formě mocenské posedlosti. Tento projev stupidity je většinově přítomen a koncentruje se v systému moci. Velmi málo jedinců odolá. Proto je nutné systém změnit tak aby stupidity ubývalo - nebo aby škoda byla co nejnižší - to znamená přímou demokracii. Vy zjedi a zlojedi.
29. 08. 2012 | 11:09

Rajevskaja napsal(a):

Velice ocenju vsech kdo se zajma o kauzu hetmana ,ktery pocita za samozrejmnost brat to co mu nepatri. Konecne se to bude řešit. Jstli ne moralni hodnoty tak mozna strach prinuti polityky ne krast. Rajevskaja.
29. 08. 2012 | 11:10

buldatra napsal(a):

....on byl pěšák v poli, takových je spousta…

Pakliže přijmeme tezi pěšáka v poli, vyplývá z toho, že když potkáme na ulici, potažmo na poli, pěšky se pohybujícího jedince, který nese krabici od vína, jde v podstatě o bigoša, který pouze přemísťuje 7 mega Kč z bodu A do bodu B. Nic víc a nic méně.
Vlastně jakýs jen nosič, doručovatel, ano, nebojím se to říct, skoro pošťák je to.

Chce snad kdos odsoudit a zavírat pošťáky poctivé a jiné doručovatele, kteří v potu tváře za peníz mrzký pěšky sobě vydělávají si za deště a nepohody (o možnosti pokousání psem nehovoře), na chléb svůj skrovný vezdejší?

U pana Janečka lze vypozorovat jistý bohulibý, až skoro vysoce politický slovní vývoj, což je povzbudivé. Tato schopnost předurčuje k metám nejvyšším.

V jednom předchozím článku předestřel ctěnému auditoriu výraz zjed, kterýžto novovýraz prodělal určitý vývoj a v tomto článečku je to zlojed.
K novým slůvkům a zajímavým větičkám, tím slůvkem opepřeným, panu autorovi blahopřeji a zařazuji ho tímto do národní celebroidně-politické klenotnice, kde novotvary všeliké mají svoji, sice záhadnou, leč pravděpodobně nezastupitelnou roli.
29. 08. 2012 | 11:12

Blanka napsal(a):

Tak to dekuji za dobry clanek, zajimavy pohled na to, jak takovi jedinci jako Rath mysli, ze nespravedlnost je normalni soucast zivota a ze je jeste nutne ji podporovat, ze nechape, proc zrovna on je ve vazbe a ostatni ne...atd atd...co k tomu dodat? Jsem rada, ze p. Janecek se nedal obalamutit tim, ze by slozil kauci za nejakou pofiderni protisluzbu...to by snad slo v pripade, kdyby ted dotycny ve vazbe projevil opravdu litost a prehodnotil svoje jednani a chtel dale pomoct pri odhalovani korupce, ale i tak by to bylo trochu na povazenou.
29. 08. 2012 | 11:15

Jirka napsal(a):

Hmm a toto je pravý Kája Janečků!Být Janečkem,raději bych mlčel.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2111-je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec-.aspx
29. 08. 2012 | 11:17

zilvar z chudobince napsal(a):

Aaaa,teta Kateřina!!! Rathovic plačka :-D Těším se na výlevy. Líbí se mi,že má pan Rath rád ženské nicky. Takže hurá do toho!
29. 08. 2012 | 11:17

TV napsal(a):

Pan Janeček má můj obdiv.
29. 08. 2012 | 11:17

Franta napsal(a):

Felix rozumný - jasný. Vy jste spokojen a nic neděláte. Co když se díky se včera uskutečnilo soudní jednání s Knetigem (Janeček tuhle kauzu právně zastřešil, poskytl pomoc Liboru Michálkovi), co když díky Janečkovi se uskutečnily některé legislativní změny? (nemám na mysli volební systém, ale třeba novelu zákon o veřejných zakázkách, o které bojoval). Věnoval se některým kauzám - ČEZ, DPP atd.

A vy sedíte na gauči a mudrujete, jak jsou všichni naivní. Takové mám rád :) nashledanou
29. 08. 2012 | 11:18

Venda spravedlivý. napsal(a):

Zeptám se v čem pan Rath lhal?Řekl úplnou pravdu o korupci v politickém aparátu.Nevím jaká ryba je on sám.To ukáže historie.Ale jednání pana Janečka zavání neférovostí a možná i placenou službou právě pro gaunery kteří mají za prsty daleko víc špíny než možná přichycený Rath.
29. 08. 2012 | 11:21

franta napsal(a):

Pane Janečku, v zásadě fandím vašemu fondu a nepochybuji o upřímné snaze učinit něco pro zlepšení situace ve veřejném dění. Nicméně mě zaráží jedna věc: Jak jste přišel na to, že p. Rath je vinen? Už apriori z toho vycházíte. Byl s ním veden soud? Bylo mu něco skutečně prokázáno? Nezdá se vám, že jste trochu zaujatý? To není zastávání se p. Ratha, pokud mu bude prokázána vina, nechť je odsouzen (i když na kvalitu české justice bych také nesázel, ale lepší nemáme).
29. 08. 2012 | 11:21

Jaroslav Šebek napsal(a):

I když Davida Ratha znám osobně, rozhodně si nemyslím, že bych měl být považován za "rathomila", jak zde nazývá Vlkodav každého, kdo není zrovna nadšen článkem pana Janečka. Přiznám se, že jak vystoupení pana Janečka v televizi, tak i tento článek ve mne nevzbuzuje kdovíjakou důvěru v čistotu úmyslů a činů pana Janečka.
Míru viny Davida Ratha nechci hodnotit, nemaje relevantní informace, ale způsob, jak je s ním zacházeno, třeba v kontrastu také odposlechy prolustrovaného Pavla Béma, se mi nejeví vůči němu jako korektní.
29. 08. 2012 | 11:22

Pavel napsal(a):

amiel

Divíte se, jak se mohl David Rath vůbec bavit s Karlem Janečkem? To jste mě rozesmál... David Rath přece po panu Janečkovi chtěl, aby ho vykoupil z vazby...ne naopak...
29. 08. 2012 | 11:23

Tomáš napsal(a):

Nejsem si jistý zda Vaše jednání bylo morální.Navíc pomlouváte člověka,který se Vašim útokům může těžko bránit i když Vás označil za mírně řečeno za člověka,který jej tlačil,aby řekl informace o jiných lidech.Žumpa zůstane žumpou,ale může se jí říkat senkrovňa a vyjde to na stejno,ale má to jiný název.
29. 08. 2012 | 11:23

1984 napsal(a):

Proč mám takový pocit, že ten jeho "Nadační fond proti korupci" je jen zástěrka k tomu, aby kontinuita penězovodů nebyla narušena a jen to vypadalo, že se jako něco dělá? Nevím, pro koho pan Janeček pracuje, ale jsem si jist, že jako politik by pro tuto zemi nepracoval zcela stoprocentně. Však on jeho guru, pan Dlouhý, taky ne..
Pane Janečku, nevěřím vám ani slovo a vaše zjevné zviditelňování na Rathovi je jen obyčejný pokrytecký hyenismus. Kdyby vám skutečně šlo o boj proti korupci, tak půjdete proti skutečným miliardovým zlodějům, které denně vídáme v TV a ne po Rathovi, kterému dost možná těch trapných 7 mega museli Kubiceho chlapci podstrčit, aby ho vůbec mohli zabásnout, aby nenarušoval chystaný tunel zdravotnictví. (Tím neříkám, že Rath je zcela čistý, to v této zemi ve vrcholové politice není možné.)
Zlojed křičí chyťte zlojeda.. (To je ale de*iní slovo...)
29. 08. 2012 | 11:24

václav napsal(a):

děkuji pane Janečku,
velmi zajímavý a otevřeně napsaný text. Držím Vám palce!
29. 08. 2012 | 11:24

achjo napsal(a):

Zamysleme se nad výroky páně Janečka:
Vzhledem k tomu, že jsem případ Rath detailně nesledoval,
Složení kauce jsem od začátku pokládal pouze za hypotetickou možnost
Rath začal vzápětí pomlouvat pana Tvrdíka. Poslouchat lživé pomluvy mě nezajímalo a zeptal jsem se raději na pobyt ve věznici.
Pokládám to dokonce za důležité a prospěšné, neboť je potřebné poznat a pochopit smýšlení a uvažování nepřátel, tedy korupčníků a dalších zlojedů.
Tolik citáty.
To nám chce autor namluvit,že jeho kontakt byl za účelem pochopení smýšlení a uvažování ( dokonce jeho nepřátel) korupčníků. Tedy, že na cestě ke svým miliardám tuto možnost neměl. Tedy to je bomba! Čistý anděl Janeček pouze hypoteticky uvažuje o složení kauce. Tak v tom případě měl taktéž pouze hypoteticky uvažovat o kontakt s Rathem a neuskutečnit jej.Lze se domnívat,že účel byl naprosto pragmatický, ale nedošlo k naplnění očekávání archanděla Janečka, že by mu se Rath zachoval podle jeho pokynů. Je velmi zábavné taktéž Janečkovo kategorické přesvědčení,že pan Tvrdík byl LŽIVĚ napadán. No nevím, jako nesmiřitelný bojovník s korupcí bych asi zůstal bez katekoriazace, a rozjel v této věci pátrání. Informace od takového esa, jako je Rath bych nebagatelizoval.
Pane Janečku, celé vaše aktivity zatouchají osobním prospěchem z politiky a provázáním s podivnými lidmi, nikoliv bojem s korupcí.Vaší velkou výhodou je ,že vám na to naletí značná část obyčejných lidí. Nevýhodou je ovšem, že tito jsou mentálně totožní s těmi, kteří naletí Rathovi a Sobotkovi.Tedy titíž. Takže se o jejich přízeň musíte podělit.
29. 08. 2012 | 11:25

Kelt napsal(a):

Tak Lessy skončil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Modročerné mafii se podařil zásah na komoru-odstranila vysoce nepohodlného pol.presidenta a teď se půjde níže a PČR se opět stane poslušným vykonavatelem vůle vládní trojkolky.
V roce ´68 jsme se rozhodovali zda emigrovat.Manželka co by rodilá Němka by nám zajistilo nezproblémový start a brzké získání občanství.Zejména z rodinných důvodů jsme to neudělali.
Teď toho,co se s touto zemí stalo hořce litujeme.
29. 08. 2012 | 11:27

jan napsal(a):

dobře napsáno, díky autore
29. 08. 2012 | 11:28

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Bohužel jen potvrzujete Rathova slova, že jste jej chtěl využít či zneužít.

Víte jedna věc je, zda je Rath čistý a druhá věc je, zda se represivní orgány chovaly či chovají přiměřeně a stejně jako v jiných případech. Kdo si myslí, že se policie a zastupitelství chovalo standardně, tak ať ukáže případ, kdy se na základě udání nějakého občana rozjelo měsíce trvající šmírování okolí poslance, včetně bytů a kanceláří. Telefonní odposlechy tu byly, ale na policejní odposlechy kanceláří a bytů si nevzpomínám.

Děsí mne policie, která místo toho, aby zjistila podstatu udání, využije udání ke šmírování lidí. Taky si musíme uvědomit, že ti, kdo něco podobného rozjeli, měli eminentní zájem Ratha dostat, protože kdyby šmírování nebylo úspěšné, veřejnosti by se to obtížně vysvětlovalo, a proto je nelze považovat za nezaujaté a objektivní.
29. 08. 2012 | 11:28

Broňa napsal(a):

Děkuji za to,že jsou lidé jako pan Janeček,kteří upozorňují a odhalují to všechno svinstvo kterým je náš stát prolezlý.Člověk má aspoň naději,že dojde k potrestání aspoň malého zlomku pijavic,které visí na státní kase.
29. 08. 2012 | 11:29

LUF napsal(a):

franta
"Jak jste přišel na to, že p. Rath je vinen?"
Policie vyšetřovala korupční kauzu. Na základě počátečních důkazů dostala soudní povolení k odposlechům. Na základě odposlechů se dozvěděla o plánovaném předávání peněz mezi zúčastněnými. Správné pochopení odposlechů potvrdila jejich razie, když chytili Ratha s miliony v krabici od vína. Rath se o nich střídavě vyjadřuje že o nich nevěděl nebo že to byly peníze na volby. Co chcete víc?
29. 08. 2012 | 11:29

František Blatan napsal(a):

Pane achjo, existuje někdo kromě Boha, kterému by jste věřil a vysekl poklonu? Asi ne. Vaše frustrace z vlastní existence Vás zjevvně degradovaly.
29. 08. 2012 | 11:29

Jano napsal(a):

Přečetl jsem si pozorně tendenční článek o Janečkovu otci, viz odkaz výše. Nebyl to žádný udavač, žádný křivák, jen sbíral hospodářské informace pro svou zemi. To se snad na velvyslanectvích děje i dnes, ne?
29. 08. 2012 | 11:30

František Blatan napsal(a):

Pane achjo, existuje někdo kromě Boha, kterému by jste věřil a vysekl poklonu? Asi ne. Vaše frustrace z vlastní existence Vás zjevvně degradovaly.
29. 08. 2012 | 11:30

Zdeněk Baribal napsal(a):

Nikdo nelže
Jen se prezentuje
A když prezentace selže?
Hnedle jiný postoj tu je:
Není přece člověka co nechybuje...:)
29. 08. 2012 | 11:31

Dáša napsal(a):

Vážení přestante studovat pana Radmíra Ratha a zacházet do krajnistí.Byla jiná doba a těch,co byli u STB je dlouhá řada i ve vládě.Není tedy sám,kdo podlehl době ve které se žilo.Vždyť tehdy pokud jste chtěl být úspěšný ve svém povolání nebo i poslání byli jste k tomuto kroku donuceni.Nechci pana Ratha staršího nijak omlouvat,ale spojování jeho činů se synem by nemělo souviset.Přemýšlejme o tom,kdo z lidí,kteří opravdu byli aktivní v dobách komunismu byli potrestáni??? NIKDO !!Naopak byli povýšeni do politiky.David Rath již ze své pozice vzdělaného člověka se zdá být arogantní a namyšlený,ale nevychází snad toto sebevědomí z jeho pozice ,že se cítí nevinný ?? Proč by právě měl být pokorný před nadutostí pana Janečka?? Proč si pan Janeček hraje na detektiva,který pozná a ví vše.On je právě příkladem,že si myslí,když má peníze tak pozná všechno.Nedává tím snad najevo svojí nadřazenost nad vším??Proč se třeba nezabývá tím,že policie nepostupuje stejně u všech podezřelých,jako u pana Ratha.Ono je jednoduché odejít se zalepenou krabicí a vrátit se s otevřenou a plnou různých bankovek.Jaký je to důkaz??Kdo má z jiných podezřelých a usvědčených obstavený majetek?? Je snad spravedlnost slepá??
29. 08. 2012 | 11:33

Alex napsal(a):

No pane Janečku, já jsem nad Vaším článkem poněkud v rozpacích. Především se mi nezdá Vaše věta, že tu sdělíte něco faktů a osobních postřehů, zatímco je to jen plné Vašich soudů a je to spíše objasnění toho, jak se některé věci jeví Vám. Divím se, proč jste do té věznice za Rathem vůbec chodil, když jste si jen potvrdil, že je zlojed. Nemyslím si, že Rath je nevinen, přesto bych tak tvrdý k jeho sdělením nebyl. To, že se cítí nevinen lze dokonce chápat - vzhledem k okolnostem. Člověk to přitom nemusí sdílet. Co mne děsí, je spíše Váš způsob - budeš-li Rathe mluvit tak jak chci já, pak ti tu kauci složím.
Tady jde přece pane Janečku i o něco jiného a myslím si, že podstatnějšího pro existenci právního státu. A myslím si, že to je přece jen trochu podstatnější, než Váš jen úzce zaměřený na rozkrývání korupce, nota bene tímto způsobem.
Myslím, že to podstatnější vystihla Eliška Wagnerová ve svém blogu - zkuste si ho přečíst.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/eliska-wagnerova.php?itemid=17299
Je jistě plně Vaší věci, jak realizujete své představy o boji s korupcí. Jde koneckonců o Vaše peníze. Nicméně nemohu Váš způsob a dokonce tak, jak jej interpretujete v tomto článku považovat zrovna za šťastný. Ono to opravdu může vést k názoru, že jste se chtěl jen zviditelnit. Dle mého soudu poněkud nešťastně. A to jakkoli si přeji, jako kdokoli normální v tomtostátě, aby korupce byla potlačena a potlačována.
Na mne to působí spíše tak, že Vám ani tak nejde o ten právní stát, ale rychle něco nakoupit a možná jen a jen v jednom specificky mířeném směru.
29. 08. 2012 | 11:34

tomáš fořt napsal(a):

hrozný kecy Jany a nauč se jiny slovo než zlojed:))
29. 08. 2012 | 11:34

Wraith napsal(a):

To autor

Tedy já nevím.... na dojmu z jednoho setkání postavit názor na člověka, to mi připadá poněkud hrr.
Kolikrát si, i po mnoha letech, člověk říká, že pořádně nezná ani své bližní, a vy jste z několika minut schopen udělat si obrázek o tak složité osobnosti, jakou MUDr. Rath ve skutečnosti je? Buď jste geniální psycholog nebo umíte číst myšlenky. O obojím u Vás pochybuji.
Jak to tak vypadá, bude nutné ustavit status policistů/soudců po vzoru filmu Soudce Dredd, abyste byl spokojen. A rovnou byste mohl být členem sboru.

Myslím, že celá ta návštěva byl jen promyšlený mediální tah, jak zviditelnit nejen Vaši osobu, ale i udělat reklamu onomu uskupení kolem Vás.
29. 08. 2012 | 11:34

petr napsal(a):

Pane Janečku, Vaše vyhodnocení , že Ráth lže, má stejnou hodnotu jako článek v bulvárním tisku. Kromě Vašeho pocitu , že lže , jste nepodal jediný solidní argument, kterým byste mě přesvědčil , že tomu tak je. Nemám v úmyslu se ho zastávat, ale soud ještě neproběhl a všichni všechno vědí a všichni vědí kdo je vinen....
29. 08. 2012 | 11:35

Zdeněk Dostál napsal(a):

Díky, pane Janečku.
29. 08. 2012 | 11:35

Jarda napsal(a):

Styl článku a používání novotvarů,jako je zlojed naznačují, že autor je poněkud zvláštní osobnost. Myslím,že je na místě obava o objektivitu ...
29. 08. 2012 | 11:39

Miloš napsal(a):

Kvalitní příspěvek pana Janečka - oceňuji !
29. 08. 2012 | 11:40

Dáša napsal(a):

Je mi z toho pana Janečka špatně....proč tam vůbec lezl??Mám pocit ,že tento zrzek se chce jen zviditelnit....chyba,že sdvokát tuto možnost podcenil...!!!
29. 08. 2012 | 11:43

neo napsal(a):

Dáša:

proč asi? Rath chtěl vyplatit, pozval si ho sám.
29. 08. 2012 | 11:44

amiel napsal(a):

Dokonce i na iDnes (v souvislosti s odvoláním Lessyho) někdo napsal:
"Kubice je vážně ryzí charakter... až z toho jde mráz po zádech."
Ale je snad Janeček lepší než Kubice? Manipuluje, odsuzuje bez důkazů denuncuje...
Slušní lidé se samozřejmě Janečka štítí - spodina se naopak horlivě snaží plivat stejným směrem.
29. 08. 2012 | 11:44

Samozivitelka napsal(a):

OL 10:37 Upadl Vám na konci odstavce "canfourek" a tecka. Nasla sem je v popelnci a poctive vracim : "...do Janeckovy kapsy." Nedekujte, sem na nevdek zvykla.
29. 08. 2012 | 11:45

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Někteří pravičáci rádi kádrují rodiče druhých, ale zeptejte se jich, co vědí o rodičích dřívějších nebo dnešních vůdců ODS a vrcholných představitelů našeho státu (Klaus, Topolánek, Nečas).
Předpokládám, že téměř nic.
29. 08. 2012 | 11:46

LUF napsal(a):

Dáša
Proč autor napsal článek je v úvodu: "... abych omezil desinterpretace a vyvrátil nejrůznější lži"
Proč je vám špatně?
29. 08. 2012 | 11:46

Jirka napsal(a):

Je výsostné právo pana Janečka vyjádřit se k tomu, zvlášť když se vyrojí názory pomlouvačů a závistivců. Bylo určitě vhodné promluvit si z očí do očí s p.Rathem-osobní kontakt napoví mnoho. Na druhou stranu nemůžeme od Ratha očekávat že se odchýlí od nějaké strategie obhajoby, kterou má s advokáty domluvenou.
V každém případě Vám pane Janečku fandím.
29. 08. 2012 | 11:47

Felix Rozumný napsal(a):

Franta - O DPP bych raději pomlčel, protože v tomhle případě to může být i boj kdo si ukradne víc...:o(
a že bych byl tady spokojen? No to nejsem, ale tenhle pán mne opravdu nepřesvědčil, že zrovna on je ten pravý... Asi tak.
29. 08. 2012 | 11:55

maja napsal(a):

Mno... mám rozporuplné pocity. Určitě by neškodilo psát víc věcně, bez emotivních výrazů. Pan Rath rozhodně není mým favoritem; neznám jeho osobně, ale lidi, kteří znají rodinu, ze které pochází(a vůbec ji nechválí). Ovšem o panu Tvrdíkovi vím svoje. Takže by mě docela zajímalo, co Vám MUDr. Rath říkal; třeba to až tak lživé pomluvy nebyly...
29. 08. 2012 | 11:57

Karpasta napsal(a):

Skladba a obsah článku pana Janečka mi moc na matematický mozek nepřipadají. Neznám matematika, který by popsal svoji krátkou návštěvu tolika zbytečnými a citově ujetými frázemi.
29. 08. 2012 | 11:59

Miloš napsal(a):

Myslíte si, že jste spravedlivější než státní orgány? Chcete přezkoumat oprávněnost vazby chronického lumpa? Chcete vzít moc do svých rukou a rozhodovat o jeho vině? Dal jste mi jednu z posledních ran v důvěru v morálku "vyšší" společnosti. Odejděte z této scény a neberte již více do úst výroky o antikorupčním chování. Jak chutná moc pane Janečku?
29. 08. 2012 | 12:05

Karel napsal(a):

Pane Franto
že obviněný úplatky bral, se zřejmě justiční mafii podaří prokázat.Že je pan Janeček HYENA V LIDSKÉ KŮŽI, je již prokázáno.Já osobně o tomto pánovi nevím zhola nic,ale abych si udělal obrázek, na to mi postačil dokonale tento článek.Obyčejná hyena,která ohlodává lidské ostatky.Takový bezcharakterní člověk se jen tak nevidí.Nechá se zavést do vězení,jen aby získal v obviněném špicla,špeha a donašeče.To se mu zjevně nepodařilo.Za to obviněnému vřelé díky.A že ho vodí jako nejtěžšího zločince, je ubohé.Stejně tak by měli vodit Kalouska(mrtvý voják,mrtvý šbagr,a další krev na jeho rukou, Vondra-odelaných 400 milionů do Rakouska na soukromé účty atd atd.Česká spravedlnost je SLEPÁ NE PRAVÉ OKO,o tom není pochyb.
29. 08. 2012 | 12:08

Karel Lebeda napsal(a):

Pane Janečku, když už píšete o lži, já se taky Vámi cítím obelhán. Podporoval jsem Vaše snahy. Ale podpora prezidentského kandidáta Dlouhého mě opravdu velice silně zaráží. Už Vám nevěřím.
29. 08. 2012 | 12:08

Občan napsal(a):

Tak se Kubice právě zbavil Lessyho. Prý pro pomluvu:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=755799

To se nám to pěkně rozjíždí před volbami. A Kubice je opět v první lajně té špíny...
29. 08. 2012 | 12:09

haha bimbi napsal(a):

Pane Janečku, a pan Randák je zlojed nebo není? Chci říct, že jakkoliv jsou vaše antikorupční snahy snad vedeny ušlechtilými úmysly, činy jako byl tento - úvaha o zaplacení kauce za Ratha nebo angažování de fakto prodejného špiona Randáka, to jsou věci, které celému fondu značně škodí. S tím Rathem jste to podělal docela dost. Pokud jste tedy tak mazanej, jak Vás mohlo byť na vteřinu napadnout, že obvinění Ratha je nějakej komplot? Škoda! Ale hlavně Vaše.
29. 08. 2012 | 12:09

Občan napsal(a):

Mimochodem - víte někdo o nějaké úspěšné Janečkově protikorupční aktivitě?
Nebo dokonce o nějaké jeho filantropické aktivitě?
29. 08. 2012 | 12:13

turista napsal(a):

Z příspěvku pana Janečka přimo vyzařuje nadutost a bohorovnost tzv. čestného miliardáře, který na rozdíl od vzpurného a nepohodlného a možná korupčnického Ratha stojí na té správné modré straně barikády. Celý případ Rath ukazuje bohužel v plné míře politizaci Kubiceho policie,prokuratury, justice a jejich selektivní dvojí metr na různé delikty.
29. 08. 2012 | 12:13

Pavel napsal(a):

Dáša

Píšete, že lidí, kteří byli u StB je dlouhá řada i ve vládě... Můžete ty bývalé estébáky ve vládě jmenovat? Nemůžete, protože tam žádní nejsou - a Vy si jen vymýšlíte, abyste bránila skutečného spolupracovníka StB Ratmíra Ratha...
29. 08. 2012 | 12:13

JC napsal(a):

Miloš.

Co to plácáte Milošku o rozhodování o vině a o chuti moci?

Autor pouze na základě vlastního rozhodnutí zkoumal možnost jestli zaplatit nebo nezaplatit za Ratha soudem stanovenou kauci a to z vlastních peněz.

P.S. jinak jste normální ?
29. 08. 2012 | 12:13

Lukáš T.. napsal(a):

Otázkou je, CO by z pomoci Rathovi pan Janeček měl?
Dobrý pocit? Těžko. Jistě šlo o získání dalších informací o dalších "korupčnících". K čemu? Aby šířil dobro a čest? Těžko.. Spíš aby mohl využít získané informace k dosažení určité mocenské pozice ať vlastní, nebo spřízněného presidentského kandidáta.
A mimo to, pan Dlouhý je komanč. To on byl za komunismu poslán na zahraniční studia. Tváří se jako totální demokrat, ale je to odkojený prospěchářský a bezpáteční komanč
29. 08. 2012 | 12:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Zároveň se omlouvám, že úroveň debaty zaznamenala v posledních několika dnech poněkud nepříjemný výkyv. Měl jsem od neděle zdravotní problémy (zablokovaná krční páteř a z toho plynoucí ztráta rovnováhy, dávení apod.) a k PC jsem se dostal prakticky až nyní (stále ještě ale nejsem sto trávit zde tolik času, jako běžně trávím. Byl bych proto všem P.T. debatujícím zavazán, kdyby se sami zkusili vyvarovat výrazů, které předem znemožňují jakoukoliv diskusi).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 08. 2012 | 12:13

TomášL napsal(a):

Karpasta,

matematika není vaše hobby, nechápete a nepochopíte tento styl uvažování.
29. 08. 2012 | 12:14

JC napsal(a):

Občan,
I kdyby ne, co je vám do toho.

P.S. Ty jeho miliardy vás straší i v noci, že ?
29. 08. 2012 | 12:15

Rosťa napsal(a):

Tak Lessymu hrozí až tři roky vězení. Chtěl modrým s jeho klony šlápnout do báboviček a tak to odstoná. Demokracie nade vše.
A autor článku je detektiv jako hrom. I H. Poirot by se od něj mohl učit. Za dvacet minut rozlouskl to, co armáda detektivů nezvládá půl roku. A jak je vidět, sklízí obdiv místního fanclubu. Je jen divné, že NIKDO nemá relevantní informace, ale všichni vědí, jak to s exhejtmanem bylo. Nechcete si počkat na výrok soudu?
Možná je pan Janeček geniální matematik, ale tuto " kauzu " hloupě zazdil a tak se dost neobratně snaží pliváním po Ráthovi z tohoto marastu vycouvat.
29. 08. 2012 | 12:16

Vochmelka napsal(a):

To autor: Po noční úklidové směně v Techmuzeu jsme zase na Lidu na Letní Letné s Tomem S., pučí nám snad zas iPhone a zrovna řešíme, esli Janoušek (Janouscheck) je nebo není Štrougalův vnuk, jak se povídá, (syn zetě Štr. Janouška, co šéfoval Filmexportu a Janouškový, co voblíkla olympioniky do holínek), a vtom Tom: "Janóšek je teď na bloggu voRathovi!" Vytrhli jsme mu iPhone z ruky, a vopravdu! Jánóšek se tu vydává za Janečka! Skandal!
Ale dělá to šikovně, je skromnej, nepije, nezištnej, nekóří, seberefekalizuje se, písá bez naivity, asertivně, sofistikovaně , s upřímným odporem pančuje pravdu, prezentuje se tu místo PR raději sám, bez zastoupení žebráckou holotou, stydí se pokorně za svou dobrotu, neměl tam jezdit a bourat, dýše z něj neúnavná snaha pomoct vězněným, vůbec, ale vůbec! neparazituje, jak sdělil u zpovědi, rozhlíží se toužebně po vlasti, kde co je, a "Vše Vy... dím! Že vlast je v ohrožení! A čerti se žení! Stůj nohoPosvátná, místa jsou..., obsazená, lány pšenky se vlní, a trh práce je plný!" Tom se nám dívá přes rameno, a nesouhlasí. Říká, že je to ještě horší... No, ČSOB to musí vědět, když už i Mladá fronta padá do červených čísel... Tom nám bere iPhone..., někdo mu volá..., "A jéje?!" směje se: "Janeček prej MF koupí! Pa, hoši!" loučí se snámi, "musím do práce!" Tak tomu se říká poctivá facha! Jdeme si stoupnout ke kiosku do fronty na Gambáč a závidíme...
29. 08. 2012 | 12:16

MACEK napsal(a):

Fandím Vám pane Janeček a těším se na Vaši válku s poslaneckou sněmovnou o změnu volebního zákona.... je potřeba už něco změnit, řada schopných lidí z republiky odchází, nechtějí žít v té špíně co kolem nás je.... tak hodně štěstí...vyhrát můžeme VŠICHNI.
29. 08. 2012 | 12:17

Roman966 napsal(a):

Myslím pane autore, že tímto článkem jste se dokonale odkopal. Vy jste se vlastně jenom přišel utvrdit v tom, co už jste dávno věděl. Důkazů netřeba. A takový soud ? K smíchu - já mám přece peníze a tím i pravdu. Neumím si představit, že bych někdy dal hlas kandidátovi, kterého Vy osobně podporujete.
29. 08. 2012 | 12:17

jaryn napsal(a):

Pane Janečku, nemělo by se počkat do pravomocného rozsudku? Ale chápu, sprostý podezřelý se hodí.
"Zeptal jsem se ho na pár korupčních kauz a také na financování politických stran" a přitom "Poslouchat lživé pomluvy mě nezajímalo" (Tvrdíka) tady bych potřeboval vědět víc, nějak mi uniklo, jak víte, že toho Tvrdíka lživě pomlouval? Ostatní informace by jste považoval za věrohodnější?
"Jeho chápání nespravedlnosti světa umožňuje částečně vysvětlit ... nemorální jednání a snahu parazitovat na společnosti." O čem přesně mluvíte? Myslíte tím všechny placené politiky, že parazitují na společnosti a jednají nemorálně? Toto přeci můžete napsat, pokud by byl pravomocně odsouzen, do té doby... Jte dost chytý na to, aby jste to věděl, co vás vede k takovému tvrzení?
29. 08. 2012 | 12:17

rudabhb@seznam.cz napsal(a):

Dobrý den,
z mého pohledu je dobře, že tento článek byl napsán. Alespoň u mne vedl i k zamyšlení nad mojim chováním a mojim životem.
Chtěl bych k němu však něco dodat. Je to jenom postřeh, ale myslím si že k tomuto článku patří. Monozí z nás řídí automobil. Kolik z nás, kteří v obci nejedou předepsanou padesátkou nakonec přemýšlí, proč zrovna on dostal tu tučnou pokutu, když i ostatní řidiči také "pomalu" nejezdí. Když v obci jedu padesátkou běžně se setkávám s tím, že na mne ostatní blikají , troubí, najíždí na mne a agresivně mě předjíždějí. Nakonec jedu stejně rychle jako oni.Pokud jezdíte často jako já, tak si na to zvyknete a nakonec rezignujete. Pokud se za vámi někdo objeví, přidáte plyn, aby jste neměl "ve společnosti" problémy. Parlament, vláda a politici se chovají ve svém prostředí stejně. Pouze se přizpůsobují přirozenému chování většiny. A pak může mít pan Ráth pocit, že vlastně nic neudělal, když to v podstatě dělají "všichni".
Přeji hezký den
29. 08. 2012 | 12:17

Cubatieur napsal(a):

Koukám, že jeden osel nehýká nikdy sám.
Janeček se nám tu snaží přilít trochu oleje do skomírajícího ohně veřejného mínění pečlivě masírující běžné ovce "zločincem Rathem".Neříkám že ten nemá žádné máslo na hlavě, ale kdo z těch vší včetně vás nemá ? Ideální předkrm pořízený pravicí v pravý čas na odvrácení pozornosti od dalšího zvyšování DPH a církevních tunelů. Na zvednutí preferencí ODS ale nebude stačit.
Janečkův "článek" je jen beztvarou flákotou hozenou do tmy pro masy nejhrubšího ražení, jistě by se také dobře vyjímal v Blesku...
Jděte s těmi nesmysly do háje !
29. 08. 2012 | 12:19

Karel napsal(a):

Panu Stejskalovi:zajímalo by me,jestli jste smazal jeden jediný hrubě urážlivý příspěvek,dehonestující a očerňující obviněného,nikoli však odsouzeného.Čistě statisticky.Kolik na kolik,pane cenzore?
29. 08. 2012 | 12:22

Pítrs napsal(a):

Vážený pane dobrojede (snad toto slovo existuje jako protiklad proti Vámi nadužívanému "zlojedovi"). Jsem rád, že jste se s panem Rathem viditelně nedohodl na ceně jím vlastněných informací. A nebo už tyto informace máte ze zdrojů pana Randáka? V každém případě Vám přeji i nadále Váš pocit čistoty, cti a spravedlnostio v tomto zkaženém, zkorumpovaném světě a jdu se stydět, že sám nejsem natolik integrální osobností.
29. 08. 2012 | 12:26

Pavla Boučková napsal(a):

Pane autore,

kopat do mrtvoly (byť politické), zvlášť pokud právě hnije v žaláři, je trapné a nesluší se to. To byste ve svém věku již mohl vědět. Dále by Vám mohlo být jasné, že člověk který sedí ve vazbě s obviněním z úplatkářství a kterému hrozí mnohaletý trest odnětí svobody, má především právo na obhajobu, a není tedy v jeho zájmu přiznávat, že ty úplatky bral, lidem jako jste Vy.

Pavla Boučková
29. 08. 2012 | 12:27

Jogin z Bagin napsal(a):

Poněkud jsem se ve Vás zklamal, pane Janečku. Váš vstup do protikorupčního hnutí vypadal nadějně, nicméně tímto mediálním cirkusem kolem kauce za Ratha jste se silně přiblížil k úrovni protikorupční propagandy Nečasovy party. Nepřipadá Vám poněkud slizké přiživovat se na této ubohosti? Vy si také rád jdete mediálně kopnout do politické mrtvoly bezvýznamného Ratha, přičemž Vondru, Drobila, Bartáka, Kalouska a další profi-rozkradače obcházíte po špičkách? Vaším spolupracovníkem je protřelý odeesák Bernard, to dost vysvětluje.
29. 08. 2012 | 12:27

JC napsal(a):

Cubatieur,

Také koukám jak blázen, tolik hýkajících oslíků, neschopných dát dohromady levicové hlavinky a spolu s 30 ručiteli složit mizerných 14 mega na vycestování Dr.Ratha z vazby někam do jižní Áfriky :-)))

Co takthle založit nadaci soudruzi ?
29. 08. 2012 | 12:28

skáčeme pro Ratha, hop hop hop napsal(a):

já se opravdu divím, že se někdo tak charakterní, zásadový, a morálně vyspělý, jak je pan Rath, může bavit s takovým člověkem jako je pan Janeček.
Ehm, kolik lidí ve státě je tak dokonalými převlékači kabátů jako pan Rath? Z člena ODS vedoucí představitel ČSSD? Charakter? Zásady? :)) Morálka pana Ratha? kolik že to má manželek a domácností?
Upřímně, kdo v této debatě je schopen hájit pana Ratha, je spíše fanouškem než myslící entitou. Hop hop hop...
29. 08. 2012 | 12:29

jsk napsal(a):

Pna Janeček zřejmě nahlížel do vyšetřovacího spisu a viděl všechny důkazy! Jak si může být tak jistý, že rath lže? Překvapuje mě že člověk který je schopen vydělat milaird je takový hlupák..nebo že by hájil nějaké zvláštní zájmy?
29. 08. 2012 | 12:31

JC napsal(a):

Pavla Boučková,

Ono je dobrá znát názor obou stran.
Rath nám ho sdělil asi před 14 dny a nyní tedy Janeček.

P.S. Raht napsal, že není bonzák, proč tedy vyhrožuje ČSSD že řekne jak to bylo s financováním strany ?
29. 08. 2012 | 12:32

Pina napsal(a):

Bože, Ty to vidíš, měl Rath v ruce 7 mega? Měl. Tak ať alespoň přizná vinu. Stačí poslouchat v televizi Rathova právníka, jak účelově překrucuje okolnosti, stejně tak Rath od počátku účelově vytváří iluzi neviny. A když už mu to nevyšlo, tak smete další. Jak slabomyslné a přízemní. Každý musí nést následky svého jednání, neboť se jen on tak rozhodl a trestný čin vykonal.

Přeji české veřenosti více nadhledu a schopnosti rozeznat pravdu, neboť pravda je jinde.

Pane Janečku, o Rathovi se bude mluvit za desitky let v souvislosti s korupcí. Věřím, že o Vás jako o nezávislém a statečném muži, který měl pro Českou republiku faktický přínos, vnesl do současné atmosféry důvěru a jehož činy pozitivně ovlivnily smýšlení a jednání národa. Já nechci, abychom byli v zahraničí nazývání národem zlodějů! Děkuji Vám.
29. 08. 2012 | 12:35

Martin Svoboda napsal(a):

Po přečtení tohoto článku a kusých informacích o protikorupčním fondu bych chtěl na tomto místě vyjádřit panu Janečkovi svou podporu.
Možná na můj vkus nemusel nazývat pana Ratha zlojedem.

Udivuje mne však množství komentářů od lidí, kteří pana Janečka osočují, a nebo dokonce věří v Rathovu nevinu.
Jako jediné logické vysvětlení tohoto jevu se mi zdá, jak výstižně napsal výše uživatel Vlkodav: "A plivání Ráthomilců na Vaši osobu je jen usvědčuje, že jim nejde o potírání korupce, ale že jsou schopni i toto téma překroutit ve stranický pravo-levý boj."
Je smutné, že víc než o hledání pravdy nám často jde o "hájení toho svého". Jakmile někdo řekne něco nepěkného o mojí "straně" nebo "rodině" nebo "církvi" nebo čemkoli, s čím se nějak ztotožňuji, automaticky považuji dotyčného za agresora a začínám "bránit". Je to pochopitelné, děláme to v různých situacích asi všichni, ale konstruktivnímu řešení jakýchkoli problémů to nepomáhá. Možná by pomohlo, abychom si všichni (nebo aspoň ti, kteří jsme této sebereflexe schopni, když už se tu o sebereflexi mluví) sami u sebe na tento efekt dávali pozor a snažili se mu nepodléhat.
29. 08. 2012 | 12:36

Cubatieur napsal(a):

Apropos jen tak sebereflexivně: Kolik jste si Janečku nakradl z nadačních fondů vy ?
29. 08. 2012 | 12:36

Jirka13 napsal(a):

Bohužel z článku nevysvítá, proč jste tam lezl? Myslím, že jste se tím dost natřel. Polovina lidí si myslí, že jste se chtěl zviditelnit, a dalších 49%, že jste si chtěl něco koupit. Zbytek je rodina.
29. 08. 2012 | 12:41

roman napsal(a):

Vážený pane Janečku.
Hodně lidí mělo pana Ratha v oblibě, protože jako kritik byl hodně adresný a jasný. Přiznávám, že i já jsem ho bral jako kritika jeho "soupeřů" za důvěryhodnějšího, než třeba pana Topolánka. I s tím, jakou rétoriku oba pánové používali. Po jeho zatčení jsem byl překvapen a dodnes jsem přesvědčen, že u nás právo a spravedlnost neměří stejným metrem. Pokud je pan Rath zloděj, čekal bych, že se přizná a za své činy přijme zodpovědnost. Na druhou stranu, pokud je zloděj, zdá se mi vazba neadekvátní a zbytečná. Obojí se nekoná.
Tak jak u většiny kauz u nás jsem zmatený a tak jak většina lidí mám potřebu něčemu důvěřovat. Hledat pravdu, je u nás pro voliče jako jsem já, velmi obtížné.
Vy přicházíte s postojem, který staví celou záležitost do roviny ale zcela jiné. Kdybych byl soudce, mohl by moje rozhodování o vině a nevinně hodně ovlivňovat. Jdete na to přes morálku, životní názor jednotlivce, jeho postoje. Jdete na to dle mého od samotného "základu", kterýžto se právě z lidí a jejich konání vytrácí čím dál více. Aniž si to většina občanů uvědomuje, většina z nich právě tento základ hledá. Nedokážu přesně popsat, jedná li se o cit, svědomí, výchovu, skromnost, rozum, nebo to, s čím se člověk jednoduše rodí, anebo kombinace dalšího. Mám na mysli vlastnosti, které z člověka dělají, že je prostě sám poctivý, ke druhým spravedlivý a celkově důvěryhodný. U politiků a vysoce postavených lidí jsou tato témata prázdnými slovy, což jejich samotné chování v médiích, až na pár vyjímek, denně dokazuje. U normálních lidí je mohu ale pozorovat v běžném životě pořád dost, což mne utvrzuje v přesvědčení, že existují a nemusím je hledat tak pracně, jako u politiků, kteří svými rozhodnutími ovlivňují osudy spousty obyvatel této země.
Uvidím, co Vy osobně a váš fond budete předvádět dál, každopádně na moji strunu hrajete hodně hlasitě. Jistě nejsem sám, kdo je na vaše názory vůbec ještě zvědavý v tomto mediálním, až virtuálním světě.
29. 08. 2012 | 12:43

ferda napsal(a):

Občan
O Janečkově filantropii například zde: http://www.nfkj.cz. Dá to asi dva kliky práce. A o jeho protikorupčních aktivitách a úspěších například zde (to je taky asi na dva tři kliky). Zabere to méně času, než položit hloupou otázku:
http://www.nfpk.cz/_userfiles/soubory/protikorupcnik/protikorupcnik_2012-1.pdf
Co konkrétně fond vykonal:
Popsal modely vyvádění peněz z Dopravního podniku hlavního města Prahy, včetně účasti konkrétních
osob, které se s vysokou pravděpodobností podílely na tunelování DPP; zásadním způsobem tím urychlil
odchod Martina Dvořáka z funkce ředitele DPP.
Identifikoval možné finanční zdroje a způsoby „podnikání“ vlivného lobbisty Iva Rittiga.
Podal trestní oznámení na Petra Hulinského, po němž následovaly zásadní změny v pražské politice:
za pár dnů Hulinský odstoupil z čela pražské ČSSD a změnila se politická mapa Prahy.
Podal trestní oznámení na ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka a jeho náměstka Vladimíra
Šišku kvůli podezřelému zavádění nových informačních systémů v jejich úřadě.
Předal Cenu za odvahu
třem odvážlivcům, kteří upozornili na korupci: Liboru Michálkovi (500 000 Kč),
Ondřeji Závodskému (100 000 Kč) a Renatě Horákové (300 000 Kč).
Udělil granty šesti protikorupčním projektům, např. Centru aplikované ekonomie a občanskému sdružení
Naši politici na projekt Konexe, který analyzuje vazby mezi politiky a zadavateli veřejných zakázek.
Představil paragrafové znění zákona o veřejných zakázkách, včetně požadavku úplného odkrytí
vlastnické struktury firem, jež získaly veřejnou zakázku (tzv. „svléknutí firem donaha“).
Důsledně prosazoval zrušení anonymních listinných akcií.

Stačí?
29. 08. 2012 | 12:46

mikiii napsal(a):

Hodně špatný článek, jak obsahově tak stylisticky. Autor se v něm sám usvědčuje z předpojatosti bez dostatečných informací. Říká vlastně to, že když o sobě někdo prohlásí, že je nevinný, tak lže. Takže podle toho jsou vinní všichni nevinní. Pomluvy jsou vždy lživé...? Anebo autor o záležitosti už předem věděl všechno, možná víc než policie. Kde asi ty informace vzal? A pokud je měl, proč tedy šel do té věznice? Aby se snažil někomu pomoci, nebo aby z člověka v tísni vytáhl nějaké informace o korupci, protože ten třeba změkl, a za příslib složení kauce by mohl začít mluvit? Není to náhodou něco jako korupce? Nebo aby se prostě jen popásl na člověku v něštěstí?. Matemeatická a finanční inteligence nemusí jít (a skoro nikdy nejde) dohromady s inteligencí emocionální a sociální, když už nemluvím o logice. Člověku s tímto druhem myšlení bohužel nemohu jeho snahu o odstranění korupce uvěřit. K dobru mu mohu přičíst pouze slavně stvořené nové české slovo "zlojed". Co asi tak to slovo znamená?
29. 08. 2012 | 12:47

Cubatieur napsal(a):

Aby nebylo mýlky - mně neudivuje, že je Rath tam kde je. Ale je zatraceně podezřele sám, tak sám ! Pane Janečku vy jistě jako profík víte kdy se dívat jinam a kdy řvát o zlojedech, nebo se mýlím ? Vážně jsou všichni ostatní čistí, bezúhonní a mají účetnictví v pořádku ?
Žádný neviditelný odpis, neboli odklon jak se u vás říká ?
Tak to mně spad kámen ze srdce, že tasprávná a jediná zlojedná krysa je za katrem !

...slzičky štěstí, dál už nic.
29. 08. 2012 | 12:49

ajina napsal(a):

Moc si přeji,aby přibývalo lidí, kteří se dokážou kolem sebe dívat, jednat a vyjadřovat s otevřenou myslí, bylo víc. Jenže není. Až je z toho člověku občas fakt smutno. O panu Janečkovi nevím mnoho abych mohla soudit jeho kvality, ani nechci, ale že se tu navalí tolik pokřivených reakcí? On přece napsal svůj názor, postoj k setkání, kolik reagujících tu možnost udělat si vlastní názor na základě osobní zkušenosti mělo? Nebo by o pomoci/nepomoci rozhodli snad od stolu? A hle kolik znalců pořádků se přesto vyrojí. rudabhb@seznam.cz to napsal trefně,ale díky za každého, kdo se dokáže držet své rychlosti, cesty a svého svědomí. I když podle mnohých by měl mít každý "české stádní mimikry".
29. 08. 2012 | 12:50

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):
Bohužel jen potvrzujete Rathova slova, že jste jej chtěl využít či zneužít.

Víte jedna věc je, zda je Rath čistý a druhá věc je, zda se represivní orgány chovaly či chovají přiměřeně a stejně jako v jiných případech.....
KONEC CITATU.

Cemu rikate primerene? Ze By Ratha potkal Rampula nekde u Zelene Zaby a rekl by mu" Davide, zacali po tobe jit, prosim te moc otevrene nemluv, kdyz uz tak jenom pres malej nebo v kodech, ale prosim te nemluv o kaprikach, zase se neco dostane do novin a delali by si z tebe p...l. Radeji mluv o zajecine nebo o mase z divocaka, a cash prosim te netahej po krabich, radeji zaloz nejakou marketingovou firmu ve Fribourgu a nech si to posilat tam - najeky peniaze to fakt stoji, ale nebud zgrt, je to tak bezpecnejsi, ostatni to tak delaji a muzem jim skrabat zada".....

Ano, mnozi jini take kradou, ale:
1) kradou mene systematicky nez Rath (je to jediny z hejtmanu ktery hnal vsechno co slo pres losovacky)
2) kradou po mensich castkach respektive zdefraudovane penize tahaji po mensich castkach a v mensim celkovem mnpozstvi.
3) Nebo nekradou vubec pro sebe ale pouze pro stranicky fond a v tom pripade nemusi na cash ani sahnout - stacilo by aby Konstruktiva v tiskarne zaplatila billboardy a nechala je vyfakturovat jako propagacni kalendare atp.
4) Nebo co dostanou od "kamaradu" papirove profiltruji pres bohateho tchana (viz Kalouskuv byt)....
5) Nebo co dostanou od "kamaradu" papirove profiltruji pres "bestseller" ktereho se nakonec par kousku proda a policie tezko muze ZPETNE dokazat ze jich nebylo treba 60 tisic. Pak si treba mohou koupit i vilu na Ithace.
6) Nebo co dostanou od "kamaradu" papirove profitruji pres nesmyslne ochody s bezcennymi cennymi papiry neobchodovanymi na burze - Gross takhle propral cca 80 mega a jeho vbyvali podrizeni pouze konstatovali ze "trestny cin se nestal".
7) Nebo rozkradou MUS a prodaji a je mozne ze jim to projde jelikoz nakup podniku z rezerv toho sameho podniku nebyl vyslovne zakazan v zakonech.Kdo krade v mensim a stehuje penize opatrneji nez Rath, na toho policie a prokuratori vetsinou nemohou nic najit i kdyby se pokrajeli.

Takze to ze sedi Rath a ne treba fanaticti odborarsti stvaci Stech a Skromach nebo naivni jelimanci Sobotka a Spidla je tim, ze Rath proste kradl tak moc, ze nakonec jej nekdo z vydirane firmy udal i s patricnymi citlivymi detaily.

Ostatni hejtmani kradou budto mene nebo aspon opatrneji a jsou v pohode.
Netreba hledat politicke spiknuti tam kde neni. Pokud by slo o naraficenou vec - proc ji nenaraficit na Sobotku nebo Skromacha nebo Spidlu? To by byly teprve rany spolku falesnych pratel proletaru!!!!!!!

Mimochodem - muj odhad je ze zrovna tihle tri nekradou - moc na to nevypadaji. Rath na to vypada - specielne po te afere s Tempus Medicorum a fesandou Klimkovicovou. Je to predator - jako Paroubek - ti dva se hledali az se nasli.......

BTW - vidim jako 50% moznost ze soud Ratha osvobodi. Nekdo soudci pripomene jak skoncil financier CSSD Ivan Lhotsky krtery moc kecal a soudce prirozene zacne videt dukazni material "s vetsi rezervou".
29. 08. 2012 | 12:50

LUF napsal(a):

Jirka13 napsal(a):
"Bohužel z článku nevysvítá, proč jste tam lezl?"
Šel si tam promluvit s Ratem, jestli mu bude schopen poskytnou nějaký argument o své nevině. To v článku je, přečtěte si ho znova (příště nejdříve důkladně čtěte autory než začnete něco pindat)
29. 08. 2012 | 12:56

Sladký napsal(a):

Yosif- ty vaše naprosto jeobjektivní a zcela jednostranné bláboly jsou čím dál víc k smíchu, uvědomujete si to?
29. 08. 2012 | 12:58

kolaps napsal(a):

Ten článek neříká nic o Rathovi, ale o Janečkovi vypovídá hodně.
A není to pro Janečka ani trochu lichotivé.
29. 08. 2012 | 13:02

Sladký napsal(a):

neobjektivní- vysvětlivka pro mentálně slabší jedince

Stejskal- vymazal jste můj příspěvek, ačkoli jsem nikoho nejmenoval, a nepoužil žádné vulgární výrazy. Patrně dobře víte, koho jsem těmi pojmy charakterizoval. :o))) Historie se fakt opakuje...Pryč s alkoholiky, diletanty, lháři-mystifikátory! A probůh, přestante se už ohánět těmi zprofanovanými výroky o čistotě diskusního prostředí.
29. 08. 2012 | 13:04

Kanalnik napsal(a):

Osobne jsem prekvapen timto cernobilym pohledem/clankem pana Janecka, kde na jedne strane jsou lide spatni (zlojedi) a na druhe strane lide cestni a dobri (mezi nimi i on) a nic mezi tim. Je to pohled soudiciho cloveka z piedestalu vlastni bezuhonnosti. Takovy pohled je pohledem z urovne ditete, ne dospeleho cloveka. Dospely clovek vi, ze lide nejsou cernobili. Jde z toho na me urcita nevyzralost.
29. 08. 2012 | 13:09

Mac napsal(a):

hmmm, pane Janečku,

donedávna jsem Vás znal pouze jako mlhavou kladnou postavu - něco jako blanický rytíř zachraňující zkorumpovanou zemi...

ovšem Vaše podpora jednoznačného zlojeda Dlouhého - exkomouše před 1989, po listopadu velkého pravičáka a likvidátora našeho průmyslu a zahraničního obchodu, v současnosti deus ex machinu od Goldmanů a Sachsů...... Co nám ještě chcete povídat?

Ve světle výše uvedeného a po analýze Vašeho protičarodějnického textu se jevíte značně nevěrohodně.

Vy jste předtím Ratha nikdy neviděl a neslyšel? Co jste čekal, že Vám poví? Že padne na kolena, přizná se ke všemu včetně připravovaného atentátu na prezidenta a požádá Vás - etalon ctnosti - o milost??

Nechtěl byste se přeškolit na toho jediného spravedlivého? Mohli bychom zrušit všechny soudy, když tady máme nadčlověka, který po krátkém pohovoru s podezřelým okamžitě vynese definitivní soud o jeho vině......

zlojed.... krásná nálepka....ovšem, kdo jím v tomto státě skutečně je a kdo není...... ptejte se Janečka, ten to ví úplně přesně
29. 08. 2012 | 13:10

Stařeček napsal(a):

lidi, pokud jste neprohlédli ani po odvolání Lessyho, není vám pomoci.
29. 08. 2012 | 13:11

LUF napsal(a):

Kanalnik
Z čeho ti vyplynul ten jeho údajný černobílý pohled?
29. 08. 2012 | 13:14

celkem spokojený občan napsal(a):

Z tohoto marasmu mne nejvíce zaujala pasáž o kvalitě života chytrého člověka .Mohlo by se zadat i bohatého.
Hodnotu života podle mého neurčuje ani chytrost ani bohatství !
Jako životní optimista doufám že si občané -voliči SAMI
vytvoří názor na tyto věci i bez Rathů a Janoušků !!!
29. 08. 2012 | 13:15

Strach napsal(a):

Vaše komentáře jsou hodnotné, ale co je problém těch lidí co umlčují, nebo pomlouvají je STRACH. Strach, strach, abychom nebyli na pranýři, strach, strach, strach, co když praskne naše kauza, strach politiků a jejich nochsledů je již alarmující...... článek by se dal zaměnit s rozsudkem Milady Horákové...........???????
29. 08. 2012 | 13:15

Hloupý Honza napsal(a):

Už trochu začínáte trpět mesiášským komplexem pane Janeček. Já bych trochu brzdil a užíval bych si svých pět minut slávy.

Jak kategoricky označujete lidi za zlojedy a ty druhé ... trochu mi z toho běhá mráz po zádech. Nevím jestli jste tak naivní, mladý, netrpíte nějakými jinými komplexy z dětství, nebo nejste třeba členem nějaké sekty.

Jinak, čtenost máte pěknou, aktuálně je jistě rádo, že vás má, stejně asi jako zástupy slaboduchých, kteří mají už zase někoho kdo za ně vyřeší všechny jejich problémy, tudíž mohou jít sami v klidu na pivo.

Bohužel Rath je jen špičičkou ohromného ledovce, je to jen hozená návnada, zdechlina, na níž se přiživují další... včetně vás.
29. 08. 2012 | 13:15

Rišan napsal(a):

Nepokládám pana Janečka (podobně jako paní Bradáčovou) za neposkvrněného bojovníka proti korupci a jinému zlu. Přesto mne jeho vyjádření šokovalo naprostou jednostranností, jež se projevovala i použitým slovníkem (např. podivný novotvar zlojed). Možná že "zázračný" spekulant Janeček jen mlží, aby nevylekal další, větší ryby zapojené do zdejší velkozlodějny. Ale to je jen zoufalá spekulace, abych se zcela neudusil pod tím přívalem manipulace, lží, podvodů a systematického materiálního a zejména morálního pustošení této země. A vratká kalouskovskonečasovská kocábka se kymácí dál.
29. 08. 2012 | 13:17

seriózní chlapík napsal(a):

Jak dojemné. Janeček a Rath. Abel a Kain. Čtenáři slzí nad člověčensky motivovanou návštěvou.
Janeček si své známkování morálky velmi zjednodušil. Kdo se pohybuje v intencích i těch nejzlotřilejších ad hoc zákonů je ok, ostatní jsou zlojedi.
Jak prosté. Zlojeda si potom pastýř Janeček blahosklonně vyslechne, aby nahlédl do té špinavé duše a viděl její pohnutky.

Kdepak pánové. Při pohledu na vás vzpomenu Davida Kollera.
"Opravdu nevím, kolikatery kalhoty potřebuje ogar s gulemi a tihle podobní týpci; sedmery? Tak proč jich chtějí víc? Proč musí krást v miliardách? Není už to dávno za hranou?"
29. 08. 2012 | 13:18

bobeš napsal(a):

Kanalnik:
jak to myslíte, že lidé nejsou černobílí - jako že se nedělí na ty, kteří kradou, a na ty, kteří nekradou? Že se dělí na ty, kteří nekradou - kradou málo - kradou trochu víc - kradou hodně -kradou nehorázně? A co z toho plyne? Že ti uprostřed jsou ještě celkem pořádku?
29. 08. 2012 | 13:19

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Nevím, co je pravdy na tom, že Janeček podporuje Dlouhého, ale pokud je to pravda, tak u mne ten jeho fond končí, protože za dnešní stav naší společnosti je Dlouhý zodpovědný jako málokdo.
Byla to především devadesátá léta, která položila základy toho našeho dnešního stavu a tam hrál Dlouhý významnou roli.
Podporovat exkomunistu Dlouhého, který z politiky přešel k finančníkům, proč si jej mezi sebe vzali je každému jasné, a současně bojovat s korupcí je šaškárna.
29. 08. 2012 | 13:22

Mravenec napsal(a):

Pan Janeček se trapně odhalil myslím že Mudr Rath se v tomto případě zahoval dobře.Vůbec nechtěl pomoci ale chtěl se zviditelnit a parazitovat a vyzvídat na Tvrdíka.
29. 08. 2012 | 13:27

ijn napsal(a):

Kam až politické podvody dospějí? k rozkladu státu ČR!!! Ráth jedním z významných podvodníků PSP!
29. 08. 2012 | 13:28

LUF napsal(a):

Mravenec
Proč si nemyslíš, že důvod návštěvy je ten co Janeček uvádí?
29. 08. 2012 | 13:29

Exebeché napsal(a):

"Většinou znáte všichni kauzu Rath jen z doslechu, o Janečkovi taky moc nevíte", ale jinak máte teda jasno :) Jedna strana pochlebuje a leze Janečkovi přímo do virtuálního zadku a druhá zahrnuje kupou hnoje a pohrdáním. Trapné. Bez obsahu. Bohužel i já se nechal zlákat a vkročil mezi vás do této bizarní debaty, z čehož mi není valně. A i svou potřebu se ke komentářům vyjádřit přisuzuji své nestabilitě a ješitnosti :) Tyhle bláboly tady jsou prostě úplně k ničemu a zní takřka šíleně :D Výpovědi nevyrovnaných lidí připomínající dopisy z léčebny patří někam do specializovaných knih zabývajících se psychologickou analýzou. Zloba, předsudky, agresivita a paranoia.
Já zůstávám klidný, však se uvidí, možná se budeme divit. Mezitím si jdu opéct špekáček u táboráku a s přáteli budeme zpívat. Budeme si povídat o snech, o štěstí a o bolesti, prostě o životě. A co vy? No nic, mějte se tu ;)
29. 08. 2012 | 13:31

Sladký napsal(a):

Mac- já vím.Máte pravdu. Často se sám sobě divím. Jenže mi to nedá.Vám ostatně občas též ne. Mějte se! :o))
29. 08. 2012 | 13:33

Mac napsal(a):

Exebeché

děkujeme, že jste nás, zlojedy, poctil svou nebeskou přítomností.
A už sem raději nechoďte, mohl byste se umazat.
Kromě toho - kdo je zvědavý na mravokárné kydy z nedělní školy?
29. 08. 2012 | 13:34

pepa napsal(a):

ten co se ......

nějak mi to kolem Janečka a Dlouhého zapadá do scénáře GS ovládnutí a rozkladu Střední Evropy a poté likvidaci EU i dalších států!!!

Je to velmi nebezpečná hra o existenci svobodného světa demokracie a celých ekonomik!!!

Depopulace planety Země globální cíl mocných mužů světa?????
29. 08. 2012 | 13:35

yt napsal(a):

Neuvěřitelné, někteří prosťáčci (občan a spol.) si zřejmě upřímně myslí, že Rath nekradl!
29. 08. 2012 | 13:35

Kamjdu napsal(a):

Pane Janečeku ani nevíte co o sobě bezděčně prozrazujete. Kdo má jen trochu soudnosti a opravdovosti tak nejem podle obsahu vašich vyjádření, ale hlavně podle jejich formy a také podle řeči vašeho těla jasně pozná že nemůžete být dobrý člověk. Dávno jsem vás podezříval že to s vámi nebude tak pěkné než za co se vydáváte a nyní jste mi to, ale i mým přátelům již nezvratně potvrdil. U mě jste prohnaný gauner s maskou anděla spravedlnosti a tuto svou padlost promítáte na své odpůrce a hlavně nyní na pana Ratha. Garantuji vám že ale osud funguje tak, že jednou všechno to co jste zasel plně sklidíte.
29. 08. 2012 | 13:35

Mac napsal(a):

Censor

hele, pane Stejskale, jak mne tak šmahem mažete - zapomněl jste smazat taky můj výplod z 13:10.

Buďte přece důsledný, chlape!!!
29. 08. 2012 | 13:37

Petr Novák napsal(a):

Vážený pane Janečku,
nevím jestli si děláte legraci nebo si jen hrajete na důležitého. Pan Rath mi sympatický není. Ale vy jste u mne také nevyhrál. Hrajete si na vyšetřovatele a soudce zároveň. Pokud jste nechtěl Ráthovi pomoct, tak jste za ním ani neměl chodit. vy ale trpíte syndromem zvědavosti. Pravděpodobně stejně sledujete když se stane dopravní nehoda a možná si to fotíte nebo natáčíte. vy jste Ráthovi kauci nechtěl dát. Jen jste si to chtěl užít...
Vzpomeňte si na to až vy budete ve složité životní situaci.
Hezký den
29. 08. 2012 | 13:40

Digi napsal(a):

Nechápu, proč byl smazán můj příspěvek - hned druhý v pořadí. podstatou mého příspěvku bylo, že p. Janečka považuji za velmi nebezpečného člověka, který chce (jak veřejně oznámil) za pomoci vlivných podnikatelů a vlivných či známých osobností prosadit radikální, velmi podivnou a velmi podezřelou a velmi neobvyklou změnu volebního systému - tj. chce prosadit změnu základního demokratického zákona nátlakovou, neparlamentní cestou.
Mimo to si osobuje právo být soudcem - odsoudil Ratha ještě před tím, než byl postaven před soud. Tomu se říká lynč. A ten slovník - zlojed Rath - to není důvěryhodný člověk.
Tím neříkám nic o tom, zda je Rath vinen, či nikoli - leč, jak se zdá ve věci, pro kterou byl zadržen - předražená rekonstrukce zámku Budišov (tam byli všichno veřejně mediálně a politicky odsouzeni předem, také lynčování - přečtětě si diskuse z té doby - ač se pak prokázalo, že jsou nevinní v celém rozsahu - ing. Jourová si odseděla vazbu, posléze byla zcela osvobozena, starosta Budišova byl z vazby propuštěn pro špatný zdravotní stav a osvobozujícího rozsudku se nedožil)- pardon, Buštěhrad, je zřejmě nevinen. A o otisky prstů na krabici či bankovkách (hlavní důkaz korupce za Buštěhrad) se také jaksi nezkoumají. A Bradáčovou povýšili - jak o tom mluvil Rath na schůzi sněmovny a politici i média to se vší rozhodností popírali. A spousta dalších nejasností.
29. 08. 2012 | 13:41

Jirka napsal(a):

působí to na mne objektivním a slušným dojmem; děkuji
29. 08. 2012 | 13:42

STYĎTE SE, PANE ANTIKORUPČNÍKU !!! napsal(a):

Milý pane Janečku, ve Vašem elaborátu je zajímavá věta : "Poslouchat lživé pomluvy mě nezajímalo a zeptal jsem se raději na pobyt ve věznici." JAK VY MŮŽETE VĚDĚT, ŽE PAN Dr.RATH LŽIVĚ POMLOUVAL?? VY JSTE TAM PROSTĚ ŠEL JAKO FARÁŘ, KTERÝ MU ZA JEHO PŘIZNÁNÍ DÁ ROZHŘEŠENÍ (PENÍZE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ), A JELIKOŽ JSTE, JAKOŽTO NASTRČENÝ PRAVIČÁK, NEUSLYŠEL TO, CO JSTE SLYŠET CHTĚL, TAK JSTE Z NĚHO ZAČAL TAHAT ÚTLOCITNÉ VYSMÍVAČNÉ ROZUMY, ŽE??!..
Všichni rozumní dobře vědí, že D.Rath se stal již dávno předtím nepohodlným všem korupčním pravičákům, proto si to teď ODSkákal.. Že jste se do této hry nechal vtáhnout a naverbovat, je jen velmi smutným obrazem naší prohnilé politické scény + hlavně jejich "bojovníků proi korupci".. - STYĎTE SE!!!
29. 08. 2012 | 13:42

Blondýna napsal(a):

Pane Janečku a co jste čekal? Že se Vám Rath přizná? A kdyby jo, tak byste to za něj zaplatil? Nebo jako výměnu za to, že bude vypovídat proti ostatním a ještě nenažranějším? Obdivuji Vaše přesvědčení ..... a drzost pana Rath je minimálně úsměvná ... nenažranec obviněný z korupce žádá nadaci, která se zabývá bojem proti korupci, aby za něj zaplatili kauci!! Tomu říkám drzost!!
29. 08. 2012 | 13:42

neo napsal(a):

Takový boháč, ale že by udělal něco pro vesnicu, to ho ani nenapadne. My se koupem v takových sra*kách a on ? Bazén.
29. 08. 2012 | 13:42

seriózní chlapík napsal(a):

yt napsal(a):

Neuvěřitelné, někteří prosťáčci (občan a spol.) si zřejmě upřímně myslí, že Rath nekradl!

Jestli ještě nejste policajt, šup do sboru. Tam na tom šaškuje už rok 500 policajtů a neví ani z poloviny co vy. Vaše jasnozřivost ušetří daňovým poplatníkům statisicíce.
29. 08. 2012 | 13:44

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (např. obsahovaly hanlivé komolení jména, viz záhlaví každé debaty).

Nikoliv, pane Digi, takto věcně a bez nadávek to napsáno nebylo. Kdyby ano, pak by tu Váš text zůstal jako ten, v němž si stěžujete na smazání.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 08. 2012 | 13:44

Kanalnik napsal(a):

lide nejsou cernobili, tedy nejsou ani pruzracne dobri nebo nebetycne spatni, jsou neco mezi tim - kazdy z nas ma urcitou specifickou miru kladnych a spatnych aspektu, tudiz odsoudit cloveka smahem tak, jak to predvadi pan Janecek v clanku nema oporu v realite a ukazuje to na jeho nevyzralost

"Pan Rath ovšem lže stejně jako dříve, jeho morální hodnoty jsou velmi nízké a navíc je ještě poměrně naivní a neracionální, jinak by tak průhledně nelhal. Sebereflexe mu naprosto chyběla, nemluvě o tom, že by byť jen náznakem litoval svých špatností."

rici, ze Rathovy moralni hodnoty jsou velmi nizke (na zaklade 20 minutove konverzace), to je, podle meho nazoru, cernobily odsudek, odrazejici cernobily a zjednodusujici pohled autora na svet, ve stylu detskych pohadek, ktery nema oporu ve skutecne realite
29. 08. 2012 | 13:50

mik napsal(a):

Tak nevim podle mnozstvi prispevku stale kauza Rath hybe politickou scenou v CR ale uprimne proc ? Dozvi se skutecne nekdo nekdy pravdu,,, ti co jsou horsi nez Rath budou mlcet a Rathovi spis pohrozi aby se neodvazil je shodit a prasknout nakonec to dokazuje pan Janecek navstevou ve vezeni jiste muze to sebevic zduvodnovat tim ze si chtel udelat jasno ale nebylo v tom pripade mozne nahlednou do spisu do vypovedi a nastudovat co kdo rekl a udelat si usudek ? Nebo tim pan Janecek dava jasny signal ze jsou porad utajene veci ke kterym nema ani on pristup ? a co cekal od Ratha ze povi pravdu ? Pokud neco vi a je v tom vysoka hra tak pak je asi lepe mlcet a sedet ve vazbe nez plavat v Orliku se zavazim na noze,,, nebo je nase policie i justice tak silna v kramflecich ze si je jista ze by se nic nemohlo stat ? nestastna nahoda,.,,? Nechci rict tim ze je Rath cisty ale stara psychologicka poucka o nevere rika zatloukat zatloukat a zase zatloukat,,,Jiste informace o tech nahore se mohou platit zlatem a bezstarostnym zivotem az do smrti,,ale tak se muze stat ze ta smrt prijde za par dnu,,,clovek s logickym usudkem nemuze verit ani Rathovi ani Janeckovi,,,pan Janecek pise o naivite Ratha mozna je skutecne naivni ale nic jineho nez lez se neda cekat,,,a o pruhlednosti lzi bych v pripade pana Janecka radeji pomlcel... jeho tvrzeni o cistote jeho umyslu kdyz navstivil pana Ratha je hodne diskutabilni a pruhledne,,,zlodeje a lhare muze navstivit obhajce psychiatr psycholog mozna kamarad stejneho razeni ale jinak pak jedine obchodnik,,,, a na tenhle obchod proste Rath nepristoupil at uz z obavy o svuj zivot nebo proste s toho duvodu ze muze donekonecna tvrdit ze je nevinny,,, jak chlap bude tvrdit ze nezahnul....
29. 08. 2012 | 13:52

Digi napsal(a):

Ad Taky živel, 29.8.2012, 10.48
"Blbý lide, zdravím tě, dojde na Tebe"

Už došlo. A bude hůř
29. 08. 2012 | 13:56

Jan-base napsal(a):

Vy me dojimate oba dva.Ja se ptam-vy jste si ty vase miliony vydelali rukama,nebo hlavou?Ja o tom pochybuju.Ja jsem o par let starsi jak vy,pracuju uz nejakych 40 let,ale takove miliony jsem jeste nevydel a to nevydelavam malo.Takze mi z toho vychazi ze jste jen spekulanti a z nas delate blbce.Mate asi dobry informatory.Jsem zvedav jestli se toho jeste doziju az prijde opravdu nejakej kos a udela v tyhle republice konecne poradek.To je asi utopie protoze kazdej na hore slysi na slovo obalka nebo pozornost.
29. 08. 2012 | 13:57

Pepa Řepa napsal(a):

Nevím jestli nebudu smazán, opravdu nechci panu Stejskalovi zhoršit zdravotní stav, ale mám takový dojem, že se to tady rozdělilo na dvě party

Parta ZLOJED
------------
zahrnuje především obdivovatelky pana hejtmana z Hostivice, zlojedky, možná i medojedky, obdivovatele tohoto středočeského šaramamtního, leč poněkud nedorostlého Babinského a jeho metod.

Heslo Kdo nekrade s námi, krade proti nám vylepšili na Kdo nekrade s Rathem......

proti nim stojí
Parta ZLOJEB
-------------
množina nesmiřitelných bojovníků proti korupci, jebající každý ZLOŘÁD.
Pravda, přímo se vnucuje otázka zda z čistého srdce, či proto, že to první -Zlojedi- brání v přístupu ke krmelečku.

Těm, kteří vyčítají autorovi že je poskokem Goldmana Sachse Dlouhého i těm, kteří tvrdí, že je tomu naopak, bych připomenul "synchronizované plavání" na OH.

Inu ZLOJEBCI vytáhli do boje v čele s jenerálem Randákem.
Viz blog DIAG URBANA a mám pocit, že to spolu souvisí.

Do boje za Císaře pána a jeho-velice početnou-rodinu.
Do boje za Hrad.
Pokud jde o známky, mám pocit, že umělecké hodnota i technická náplň Zlojebců a Zlojebek přeci jenom převažují nad skupinou první.
29. 08. 2012 | 13:59

Alfons napsal(a):

Na každém šprochu pravdy trochu - na obou stranách. Pan Janeček hodnotí a uráží MuDr. Rátha - není mi znáno, zda-li má vzdělání v oblasti psychiatrie či psychologie. Ale to by byla jen ostuda, pro nás vzdělané. Pan Janeček není schopen ovládat svůj bytostně-volní projev, zejména po přečtení jeho projevu z něj plynou jisté znaky narcismu, potřeby na sebe poutat pozornost. Jde taky vidět, že tento jedinec je "zmasírová" médii a tím co se mu teď hodí do krámu, aby jej společnost označila za kabrňáka. Celé to vypadá jako pouhá sebestředná s cílem rozhodně nikomu nepomáhat. Pan Dr. Rath jistě není úplně čistý, ale dosud mi není známo, jestli pan Janeček zasponzoroval nějakou nemocnici, když si hraje na takovou hvězdu. Řešení existuje, pokud se chce ukazovat může se ukázat v této věci, může zakoupit vybavení pro nemocnice či se podílet na rekonstrukcích (nikdy nemůže vědět na jakém lůžku skončí). Myslím, že občané Kladna, kteří jsou hospitalizováni v této nemocnici rozhodně nestrádají starou a nefunkční technikou. Pane Janečku, mám pocit, že Vám též chybí sebereflexe, můžete vykonat dobrý skutek - dejte těch 14 milionů do nemocnic. Přeji Vám hodně zdraví, fyzického, psychického a rozvíjejte se duchovně-duševně, zbavte se materialistických sklonů, které vedou do záhuby. Udělejte dobrou věc.
29. 08. 2012 | 13:59

Jan-base napsal(a):

Vy me dojimate oba dva.Ja se ptam-vy jste si ty vase miliony vydelali rukama,nebo hlavou?Ja o tom pochybuju.Ja jsem o par let starsi jak vy,pracuju uz nejakych 40 let,ale takove miliony jsem jeste nevydel a to nevydelavam malo.Takze mi z toho vychazi ze jste jen spekulanti a z nas delate blbce.Mate asi dobry informatory.Jsem zvedav jestli se toho jeste doziju az prijde opravdu nejakej kos a udela v tyhle republice konecne poradek.To je asi utopie protoze kazdej na hore slysi na slovo obalka nebo pozornost.
29. 08. 2012 | 14:00

Botičky od Diora napsal(a):

Bohatí lidé jako vy pane Janeček nevidí tu nespravedlnost vůči nám obyčejným lidem. Vy si jezdíte pětkrát ročně na dovolené po sejšelách, alpách, himalájích, kanárech , krmíte se kaviárem, pijete don periňon a jezdíte v kabrioletech a nám musí stačit sovolená 2 krát ročně v krkonoších a řecku, krmíme se šunkou,pijem obyčejné jakostní víno nebo pivo a jezdíme v oktávkách nebo fábiích. Pan doktor Rath neudělal nic špatného, naopak chtěl pomoci nám obyčejným lidem, tím, že úplatek chtěl použít na volební kampaň čssd a tím vyvést náš lid z temnoty kapitalistického vykořisťování a zavést konečně ten blahobyt i pro nás. vy milionáři to nemůžete pochopit, vy nemáte sociální cítění jako pan doktor nebo Jiří Paroubek a jeho žena. Chybí vám i ta empatičnost, jinak byste viděl, jak se cítí člověk s mizerným platem nemajice na vilu na ořechovce.
29. 08. 2012 | 14:02

Jan Žura napsal(a):

Freddie, díky, že jste mi osvětlil životní zásluhy pana Janečka, neskonalé díky. Ten článeček o panu Janečkovi, který se šíří díky internetu, jste mu napsal Vy? Čiší z něj faleš na sto honů a proto budu psát hlouposti dál.
29. 08. 2012 | 14:04

Beruška napsal(a):

Pane Janečku,jednal jste jako krysa a jako krysa se chováte dál.Ale nebojte,i na vás dojde.Už se o původu vašich miliard napsalo dost zajímavého a je z toho jasné,že jste přesně v roli kozla zahradníkem.Kdo vám věří bláboly o tom,že potíráte korupci,je blázen.
29. 08. 2012 | 14:07

Bert Berto napsal(a):

Velmi mile pohádkově sepsáno. Nicméně jsem z Vaší strany očekával že ta schůzka neměla přinést náhled na Ratha a jeho případ, ale sondu zda je ochoten výměnou za Vaši pomoc s koucí napráskat ostatní. To že to nezmiňujete je pak pro mne záhadou zda Vaše počínání je opravdu až dětsky naivní nebo pohádkově mlžíte.
29. 08. 2012 | 14:11

info.crew napsal(a):

Beruška: Závist je jeden ze 7 hříchů.
29. 08. 2012 | 14:13

nick y napsal(a):

Nevím, neopakuji-li někoho výše, neměl jsem odvahu pročítat všechny komentáře, což se mi jaksi stává častěji a častěji... Nevíte, čím by to k čertu, zlovolové (od zlovůle !) mohlo být ?
článek je naproti tomu něco, co lze pochopit jako pocity člověka (s velkým Č) a vyjadřuje smutnou bezradnost nás všech, co s tím prosím vás můžeme udělat? My tady dole, když neobstojí útokům lumpů ani "neodvolatelný" policejní president ?
29. 08. 2012 | 14:15

Houmrovy brambůrky napsal(a):

Matematik. Tý,jo!
29. 08. 2012 | 14:18

info.crew napsal(a):

nick y: Umíte střílet a nebo aspoň házet šutry?
29. 08. 2012 | 14:18

mb napsal(a):

rath a schopnost sebereflexe = chceš hluchým vyprávět co píseň znamená a slepým co jsou křídla labutí ...
29. 08. 2012 | 14:20

zchzch napsal(a):

Ten Janeček to nějak divně celé uvádí . Sám nic proti korupci neudělal. Jen ta jejich rada blábolí .
29. 08. 2012 | 14:33

Pavel ze Žatce napsal(a):

Vážený pane Janečku,
pakliže jsou Vaše vyjádřené myšlenky plně v souladu s Vaším svědomím, které se pravdivě promítá do Vašeho jednáním a Vašich aktivit, pak jste úctyhodný člověk a zasloužíte si obdiv a úctu. Já Vám věřím. Kéž máte následovníky.
Děkuji Vám.
29. 08. 2012 | 14:36

zchzch napsal(a):

Janeček je stejný jak ti ostatní . Co se sere do čeho nemá . Na to jsou policajti . AŤ dohlíží na všechny ty Klause , Vondry , Drobily , Knetigy a stovky dalších lumpů . Prozatím pořádně nehnul zadkem .
29. 08. 2012 | 14:36

k.k. napsal(a):

Napadlo mě jediné, miliardář Karel Janeček ve službách chobotnice či mafie, tak jak píší noviny....anu mě to nepřekvapuje, co by se asi stalo, kdyby Ratovi pomohl zaplatit kauci, aby se dostal z vazba je zřejmé, byl by to on, co by ho mafiáni roznesli na kopytech.....
29. 08. 2012 | 14:37

Jana napsal(a):

Nevím kdo je pan Janeček a nevím odkud má miliardy. Co řekne miliardář tak to je zaručeně to správné :-) Jak je možné, že je někdo tak dlouho ve vazbě, když proti němu nejsou v podstatě důkazy, já teda z toho co jsem o tomto případu četla, nikde důkazy nevnímám. Nevím co udělal pan Rath a co ne, ale jestli někdo něco protizákonného provedl tak by to mělo být zcela bez pochyb prokazatelné, to se určitě ještě nestalo.
29. 08. 2012 | 14:40

Pompeius Magnus napsal(a):

to pepa řepa

Byl takový film o hříchojedovi. Hříchojed na sebe vzal všechny přestupky a hříchy umírajícího, který odcházel na onen svět očištěn. Tak si ho taky zařaďte, hned za medojedky.
29. 08. 2012 | 14:40

kolja napsal(a):

Pěkné obohacení češtiny zlojedem! Brzy toho budou plná média.
Navíc ten novotvar (zatím ještě) není nadávkou, takže nehrozí popotahování soudy.
Věřím vám, pane Janečku, nenechejte se znechutit.
29. 08. 2012 | 14:53

Ilona napsal(a):

Trefně napsané, pane Janečku.
Když jsem si přečetla dopis, který psal starý pan Rath soudci, tak bych se spíš divila, kdyby vychoval morálního člověka (a to se bohužel přenese na další potomky z tohoto klanu). Soudě podle toho, když paní Rathová napsala, že už jejich desetiletý syn ví, že vyrůstá v nespravedlivém státě. Zřejmě podle celého rodu je velmi nespravedlivé, že je někdo souzen za krádeže....takže jestli se vám páni a paní z rodů Ráthů někdy náhodou stane, že vás někdo okrade, tak s tím proboha nechoďte na policii. Protože co kdyby chudáka zloděje chytili a nespravedlivě odsoudili...
29. 08. 2012 | 14:56

dříve čtenář napsal(a):

Proboha, na co nám je nějaká nadace boj proti korupci? Copak tu nějaká je? Ráth je zavřený, na Lessyho to čeká a všichni ostatní jsou jsou čistí jak lilium! Já bych ty prachy z nadace proti korupci převedl na knihovnu havla. Tam by se dočkaly zasloužené zpronevěry.
29. 08. 2012 | 15:04

Vladimír Pavlík napsal(a):

Spoločným menovateľom Česka a Slovenska je, že vysoká politika je tu najorganizovanejšou zločineckou a zlodejskou profesiou, dokonca dobre platenou z našich daní. Práve títo organizovaní zločinci a zlodeji tu vygenerovali nadnárodné zločinecké a zlodejské organizácie na vrchole pyramídy - finančné skupiny a kadejakých kmotrov, ktorí politickými stranami disponujú ako svojimi eseročkami.
Vladimír Pavlík - autor www.necenzurovane.sk
29. 08. 2012 | 15:06

neo napsal(a):

Dříve čtenář:

Rath je zavřený a jeho přívrženci řvou jak na lessy.
29. 08. 2012 | 15:09

Jerry napsal(a):

Vážený pane Janečku.
Těší mě Vaše angažovanost v této věci. Jen si myslím, že byste měl přitvrdit. Jsem přesvědčen, že Dr. Brát by byl schopen za svoji svobodu udělat vše. Možná se jedná o katalyzátor, který by dokázal odkrýt korupční praktiky politiků hodně hluboko. Peníze nyní hýbou světem. Máte prostředky, tak zkuste zauvažovat, zda by se tu neuchytil švýcarský vzor řízení státu. Jsem Vašim příznivcem a doufám, že Vaše snaha bude brzo sklízet ovoce.
29. 08. 2012 | 15:13

Kybic napsal(a):

Karel Janeček - náš spasitel. Zní to jako z pohádky: kde se vzal, tu se vzal, zčistajasna se na scéně objevil mladý, hodný miliardář s vlastnostmi Mirka Dušína. Tak tomu nevěřím ani za mák. Pán je jen dočasně nasazený režisér české politické scény řízený nějakou tajnou službou, finanční skupinou nebo něco v tom smyslu.
29. 08. 2012 | 15:15

info.crew napsal(a):

Jsem rád, že jste se nenechal vtáhnout do toho trapného mediálního divadla, co se kolem případu Rath točí. I když na Vašem místě bych to s panem advokátem vyřídil jedním slovem, které se dá volně přeložit jako "ne".
29. 08. 2012 | 15:19

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro nick y.
Kdyby byl Lessy snadno odvolatelný, tak by na tom byl lépe.
29. 08. 2012 | 15:26

Kritický napsal(a):

Ubohé !
Jedná se o kontra-propagandu k článku dr.Ratha "Janečkovi šlo jen o zviditelnění".
29. 08. 2012 | 15:39

ujo napsal(a):

p. Janeček se tváří jako morální gigant a přitom je to jenom obchodník s deštěm, darmojed
29. 08. 2012 | 15:42

bee napsal(a):

I já musím připojit svůj názor, nedá mi to. Absolutně nechápu proč pan Janeček
navštívil dr. Rátha, co si od toho sliboval. Hovoří tady z výšin svého bohatství a evidentně si myslí, že má právo pomlouvat, posuzovat, odsuzovat i soudit někoho, kdo je stále z pohledu zákona nevinnen. Myslím, že klidně můžou zrušit soud, pan Janeček to zmákne sám. Během 20 minut ! Má přece patent na rozum, ne? Chce se mi z něj zvracet. Takový hyenismus
29. 08. 2012 | 15:47

Daňový poplatník napsal(a):

To Janeček: takže tu máme trojjedinou bytost, a to
spravedlivého
vyšetřujícího
odsuzujícího, a kdybyste mu tu zlodějskou ruku usekl, tak byste mohl být ještě vykonavatelem spravedlnosti a tedy bytostí čtyřjedinou, a tedy více než křesťanským bohem.
Škoda nevyužité šance, příště si Vás do lochu asi nepozve.
29. 08. 2012 | 15:52

Josef Klid napsal(a):

Pane Janečku, tak jste se konečně naplno odkopal, ohalil jste se sám. Vždyť vy jste vlastně zločinec a ne nějaký Anděl spravedlnosti - mecenáš spravedlnosti za což se vydáváte. Každý pekař, zemědělec, uklízečka či zámečník je o mnoho důležitější pro společnost než vy. Vy jste jen takový parazit co obratem ruky vydělává miliony a chrání intrikami podobné jako jste vy aby mohli pokračovat v luxusu. S tím bude ale brzy konec, také to již tušíte?
29. 08. 2012 | 15:59

Alex179 napsal(a):

Nejprve bych se chtěl omluvit za gramaticke chyby nejsem tak vzdělaný jako ostatní.Po přečtení toho všeho jsem se někdy i bavil.Napřiklad pisatel ANTIKOMUNISTA tu psal o komunisticke pokřivene moralce.Pokud si tento pán hraje na demokrata a nejen on ale i ostatní kdo tu bez pochybností říkají jak je pan Rath vinny rád bych jím chtěl připomenout že vteto zemi stale platí že pokud člověku nebyla vinna prokazana tak je stale nevinny.Toto možná platilo někdy v minulosti že někdo řekl jsi vinnen a bylo rozhodnuto ale pan Janeček určitě takovou moc nemá ,aby zaleželo pouze na tom co řekne on.Dale bych chtěl vzkazat těm všem co tu pějí na pana Janečka samé superlativy ,tedy chtěl bych se jich zeptat co pan Janeček udělal tak světoborneho?To že odmitl zaplatit kauci to si myslite že je boj proti koropci?MNě přesvedčí až potom co uvidím že se osobně bude podilet na usvědčení nějakeho korupčnika kdy on sám vivine sve usili ktomu aby byl takovy člověk souzen potom si řeknu ano on se snaži něco dělat .A ne abych ho chvalil za to že odmitl kauci někomu poskytnout a vystupoval v mediich a uražel někoho kdo je pouze obviněn .
29. 08. 2012 | 16:05

stoppa napsal(a):

Tak jsem po přečtení článku dospěl k neblahému tušení že dobrojed Janeček je asi mravní anhye.
29. 08. 2012 | 16:26

JC napsal(a):

bee,

Janeček nikoho odsoudit nemůže, k tomu jsou soudy. Máte ale pravdu, že může posoudit jestli do někoho investuje 14 mega.

Janeček usoudil, že Rath je lhář. Nevím co je na tom k nepochopení. Rath je dokonce usvědčený lhář. Janečkovou chybou bylo jen to, že si to neuvědomil a vůbec se do podobného dobrodružství pouštěl.
29. 08. 2012 | 16:50

občan Prahy 11 napsal(a):

Stačilo by, kdyby pan Janeček vyvrátil souvislost své osoby s vlastnictvím akcií na doručitele firmy Tweelingen.
Tato tajuplná firma se podílí na podvodném zašantročování obecního majetku Prahy 11 vedením této městské části..

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/zjed-krici-chytte-zjeda/

V tom článku jsou pouze pravdivá tvrzení.
Podivná návštěva pana Janečka u pana Ratha je v této souvislsti opravdu k zamyšlení.
29. 08. 2012 | 17:02

vasja napsal(a):

A ještě chytit a zavřít Sobotku - Lišku rezavou.
29. 08. 2012 | 17:17

HELDON napsal(a):

Když už měl korupčník ráth tu drzost žádat o pomoc protikorupční nadaci,měl jste se ho hned na začátku bez obalu dotázat na krabici a odposlechy.

Rath mi do očí, bez sebemenšího zaváhání a zcela vážně, tvrdil, že je naprosto nevinný...

Když nevinný, tak jak to bylo přesně s tou krabicí a odposlechy...O jiným bych se s ním vůbec nebavil. V parlamentu žvanil skoro hodinu o tortůře, ale k tomu podstatnýmu se nevyjádřil.
Peníze nedostal, tak na vás naházel špínu a ze sebe udělal nepodplatitelného hrdinu.
kdyby je dostal, okamžitě by začal vykřikovat do světa, že za ním stojí protikorupční nadace, a tím že se vlastně jasně prokazuje jeho nevina. V obou případech jste se od něj musel ušpinit, jak zde potvrzují některé komentáře.
29. 08. 2012 | 17:24

Gudka napsal(a):

Já žádného pana Janečka neznám a dozvídám se o něm až nyní. Jak mohu usoudit z článku, tak v podstatě nic moc. Ratha samozřejmě znám a taky nic moc.
Myslím, že je v podstatě jedno, jestli Rath sedí či nesedí v báni dál a dál. Jsk vidno, tak kapitál už na něm může vytloukat kde¨kdo.
Zato by mě zajímalo, proč vlastně není v báni pachatelka Parkanová, která - a tady věřím obvinění stejně jako v případě Ratha - připravila stát o více než stonásobek toho, co Rath. Navíc samozřejmě může, spolu s dalšími spolupachateli, významně ovlivňovat svědky, ba mařit vyšetřování, jak předvedl např. Kalousek.
29. 08. 2012 | 17:30

Arragorrn napsal(a):

pan Janečku, spočítal jste si rizika spojená s Vaší činností? Naštěstí žijeme v tomto životním prostoru (například v roce 2012 žije Jakeš, žije Bilak, žije Štrougal). Pocit navenek újmy na cti se tu také řešilo sice zákeřným, ale jen záhlavcem (MUDři v politice Macek Rathovi). Ale setkali jsme se již s úkladnou vraždou ("bosse podsvětí" Mrázka). Docela Vás obdivuji. Více takových. Do jisté míry. (!)
29. 08. 2012 | 17:30

aga napsal(a):

Mně ten Janeček připadá jak umělá myš na klíček. Je zde přítomen lékař? Dikce blogu mi připadá zralá na diagnozu.
29. 08. 2012 | 17:37

Pavel napsal(a):

Pokud pan Janeček udělal to, co je uvedeno v komentáři: "Ferda napsal(a) zveřejněném 29.8.2012 ve 12:46, pak to samo o sobě o něčem svědčí. Klobouk dolů pane Janečku a kéž by Vás bylo víc. Většina politiků bohužel zapomíná, že jsou placeni z našich daní a podle mne zde chybí nějaký nezávislý soud,k terý by jakéhokoli politika, úředníka či ředitele nemocnice mohl okamžitě odvolat a podat na něj trestní oznámení v momentě, kdy dotyčný se vyjádří, že to či ono svoje rozhodnutí nebude komentovat. Jak "nebude komentovat"??? Z jakých peněz čerpá? Jestliže je jednou placený z mých daní, tak se bude odpovídat minimálně mně, jestli vám ostatním je to jedno.
A jestliže toto aspoň částečně nahrazuje pan Janeček, děkuji velice, že vůbec někdo toto dělá.
Jinak je velice ubohé, že se vůbec vyskytují některé názory, jako že slušný člověk nemá potřebu chodit do věznice a podobně - jestliže chci být spravedlivý, musím znát názory obou stran a pokud možno od pramene, ne jen to, co jsem někde slyšel nebo někdo napsal. A např. komentující "Martin-ka" je opravdu hodně omezený, neboť komentář, že "slušný člověk nemá potřebu chodit do věznice" mne nadzvedl a svědčí o autorově naprosté neznalosti, co se zejména např. za války dělo, že např. kněží chodili do věznic, aby pomáhali tehdy odsouzeným za akce proti německé říši (můj děda byl taky zavřený za účast na odboji).
Ono je vůbec asi poučné si přečíst komentáře některých diskutujících. Jo, mohu jen znovu konstatovat to, co jsem před lety řekl mému 11-tiletému synovi, když z něj vylezlo, že tchán kritizoval moji práci (podotýkám, že nesmyslně): "nejjednodušší, co můžeš v životě udělat, je, že budeš kritizovat práci druhých." Takže místo kritiky raději někteří běžte něco dělat.

Pavel.
29. 08. 2012 | 17:38

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Janečku,
moje názory na kauzu Rath jsou velmi blízké Vašim.

Pan Rath se usvědčuje sám svými výroky, neboť:

1/ "nechce být práskačem" = to znamená, že ví o dalších lumpárnách, kterých se buď účastní/účastnil, nebo je kryje/kryl, nebo je prostě jen nenahlásil, jak mu zákon káže,
2/ "má výbušné informace o financování ČSSD" = to znamená přibližně totéž: ví o dalších lumpárnách, kterých se buď účastní/účastnil, nebo je kryje/kryl, nebo je prostě jen nenahlásil, jak mu zákon káže.

Prostě zjed. Souhlasím absolutně.

Nepotřebuju žádné extra informace, pro jednoduchou analýzu mi stačí selský rozum.

Doufám že příslušný státní zástupce/soudce pobere aspoň tolik zdravého rozumu co já a pan Rath zůstane ve vazbě a posléze dostane nejvyšší palbu v teplácích. A další ho budou následovat. A pro ty natvrdlejší výšepíšící stranické kádry zprava i zleva: mám na mysli "další" BEZ OHLEDU NA STRANICKÉ TRIKO.

Pane Janečku pokračujte prosím. U mě (sice jen řadového maníka :-)) podporu máte. Pokud bude třeba, přijdu znovu na Mírák i jinam. Třeba proti odvolání Lessyho, to zřejmě taky pěkně (nebezpečně) smrdí.
29. 08. 2012 | 17:41

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Oslýk 10:04

mohl byste to rozvést? nerozumím...
29. 08. 2012 | 17:44

Digi napsal(a):

Tak u dr. Ratha vadí jeho otec člen KSČ vázaný u StB. A u p. Janečka nevadí jeho rodiče, příslušníci SNB, otec člen KSČ a zaměnstnanec FMV (fedrálního mimnisterstva vnitra)od r. 1978?
29. 08. 2012 | 18:02

Yosif K napsal(a):

Ze se Janecek s Rathem sesel je prirozene. Byla teoreticka moznost, ze by se Rath mohl polepsit a dat na spravnou cestu.

Ze se Rathuv advokat obratil na Janecka je take zcela prirozene. Pokud se Rath chysta utect (jako Krejcir nebo Pitr, prikladu je dost) tak by se mu lepe utikalo kdyby propadla kauce zaplacena Janeckem, nez kdyby propadla kauce zaplacena starym Rathem nebo Pancovou.

Kdyby Rath utekl, ani bych se nedivil - asi obcas cte noviny a muze si jeste pamatovat jak dopadl Ivan Lhotsky ktery "pomlouval CSSD". Zije ale nejaci soudruzi mu po "pomluve" prostrelili hlavu.

Vedeni CSSD by asi nebylo proti srsti, kdyby tito soudruzi zopakovali tento trik na Rathovi taky.

Rath dava ustavicne verejnosti najevo, ze o financovani CSSD nemusi ale muze zacit mluvit.
29. 08. 2012 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Gudka napsal(a):
Zato by mě zajímalo, proč vlastně není v báni pachatelka Parkanová, která - a tady věřím obvinění stejně jako v případě Ratha - připravila stát o více než stonásobek toho, co Rath.
29. 08. 2012 | 17:30

Parkanova nebyla chycena s krabici od vina plnou bankovek. Ostatni hejtamni bezpochyby take kradou ale nebyli chyceni s krabici bankovek,. Gross nebyl chycen s krabici bankovek, atd atd. Pokud vam propada nespravedlive, ze vsechny to zatim odskakal jeden, netruchlete - to uz je zivot. Ani za totace senedarilo rozkryt veskere rozkradacky, Sami soudrzi z hospodarske kriminalky odhadovali ze se podari odhalit takj 2% ze skutefcne hospodrakse kriminality. Halt Rath ma smulu. Nehefdejte za tim vysokou politiku.

Nebo polticke spiknuti - kdyby neco slo takhle naraficit, proc ne treba na Spidlu nebo Sobotku nebo Skromacha? Nebo Paroubka? Nebo na uplne vsechny hejtmany? Neni to tak jednoduche jak se vam to jevi......

Janecek se uprimne snazi, aby podvodu bylo co nejmene.....
29. 08. 2012 | 18:45

Vysedlina napsal(a):

Kdo si dělá legraci z pana Ratha, tak se mýlí. Je totiž opravdu vyjímečný, citlivý a vnímavý muž, který píše velmi zajímavě o vazbě, je to napínavé, a měl by pokračovat.
Kdo jiný píše o vazbě, a kdo jiný než nevinný nás může upozornit na tamní nešvary.
Podívejte se, kdyby to byl lump, tak by třeba nikdy upřímně nepřiznal, že má manželku i milenku, a kdyby nebyl charakter, tak by se ty dvě určitě popraly. Jsem rád(a),že na těchto stránkách mohu vyjádřit svobodně, co si myslím, i nemyslím. Tak jako tento sympatický a pohledný populární muž.
29. 08. 2012 | 18:54

plk. Kurvice napsal(a):

Co bylo smyslem tohoto článku? Zeptat se, jak se má člověk ve vězení? Tak proč jste nešel za někým jiným, kdo sedí třeba 10 let? Kdo je u vás všechno zlojed? Co Parkanová? Je to zlojed. Nebo jsme to my všichni? Nemáte Vy nějaký vnitřní komplex třeba z mládí? Alkoholického otce a nebo něco obdobného?
29. 08. 2012 | 18:58

Petra Bostlová napsal(a):

Tak takhle nevěrohodou báchorku, jako je tento text o rozhovoru s Rathem, jsem snad ještě neslyšela :))) Tak, děti, pac a pusu, vyčistit zoubky - a hajdy do postýlek. Pohádku jste už slyšely :))))
29. 08. 2012 | 19:31

Ládik!!! napsal(a):

Vasja -
Sobotka je rezavý? To ho musel nějaký paparazzi nafotit dole bez.

Jinak k článku - zajímavé počtení. O Kajínka taková péče není, a ten může být opravdu nevinný.
29. 08. 2012 | 19:50

Ládik!!! napsal(a):

Panu Stejskalovi přeji brzké uzdravení a nervy jako špagáty.
29. 08. 2012 | 19:53

peterka napsal(a):

Mno, pane Janeček, určitě si vzpomenete, kdy a kde jste nedávno chválil pana Kalouska, a tvrdil že mu důvěřujete a věříte jeho schopnostem.
A tak je mi jasné, odkud tento vítr vane... Kalouska přece neustále Rath v poslanecké sněmovně vtipně napadal, jeho opilecké řeči a vulgarity glosoval... proto také zinscenované divadlo, miliony v kubici, a nyní ještě Vaše návštěva ve věznici...
Zklamal jste mě, a přitom jsem Vám zpočátku věřil. Víte, oni většinou "geniální idioti" si neumí sami zavázat ani tkaničku u bot, natož aby posuzovali své okolí...
29. 08. 2012 | 20:04

stejskal napsal(a):

Děkuji, pane Ládiku!!!

Hezký večer Vám i ostatním.

Libor Stejskal
29. 08. 2012 | 20:14

Kuchař napsal(a):

Pane Janečku, Vy jste měl pouze posloužit k tomu, aby se kolem Rátha vytvořil obraz chudinky, který si nic nenakradl a nemá ubohých 15 miliónů na svou kauci.

To je samozřejmě nesmysl. Pro Rátha není absolutně žádný problém, tyto peníze dát.Problém je pouze v tom, že by tím defacto přiznal, že si nakradl už poměrně veliké peníze a tomuhle se zatím snaží vyhnout, i když normální lidé, nestiženi stařeckou demencí už dávno ví , že Milášek Ráth je zákeřný slizoun schopný naprosto všeho.
29. 08. 2012 | 20:23

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Díky všem,kteří jsou na straně Ratha.
Přece by stačilo uveřejnit odposlech vězeňské služby jejich rozhovoru,ať máme jasno.Janeček je jen prodloužená ruka Kubiceho,proto řeknu,dočkejte času.Hned po návštěvě Lessyho u prezidenta,kde mu vyjádřil podporu jsem napsal v září Lessy končí,no trochu to Kubice uspíšil,záleží k vůli čemu,podobná rychlost jak s Pospíšilem.
29. 08. 2012 | 20:27

zemedelec napsal(a):

Rumcajsi.
Já vím,že jsi nadšený,když zavřeli Ratha,ale neraduj se předčasně.
29. 08. 2012 | 20:53

LUF napsal(a):

zemedelec
Co má Janoušek společného s Kubicem? Kroť svoji fantazii mohl bys taky skončit u psychiatra
29. 08. 2012 | 20:55

Jirka Doktor napsal(a):

Děkuji za rozumný pohled a pokus o objektivní hodnocení.
Ať si píše kdo chce,co chce,fanda jedné či druhé strany,podvod a korupce jsou a budou trestné.Kdo chce omlouvat či jinak maskovat tuto činnost politickým či hůře,lidskkým,úhlem,je tak trochu slepý.Objektivní asi nebude.V čem se celá naše společnost zabředla a neví jak ven,je míra objetivity.Padni komu padni prostě platí pro jiné,ne pro nás.Takže,český národe,klidně si piš co chceš,stejně máš svoji klapku na očích již při psaní.A co mne osobně se týče,jako lékař,znalý mravů a praxe "spolupráce a komunikace"pana Ratha s opozicí,se u něj ničemu nedivím.Pro mne je už asi tak 8 let figura a pozér.Narcistu ponechám jiným.A úplně obecně řeknu to,co si myslím,že pro nás všechny jsou nejohorší ty opravdu chytré "svině".Inteligence a morálka totiž nejsou přímo příbuzné.
29. 08. 2012 | 21:08

ff napsal(a):

TO JE TEN JANEČEK,SYN KOMUNISTICKÉHO AGENTA!!!!TOMU MÁME VĚŘIT???
http://www.prvnizpravy.cz/sid=g02r48ur1d65rcrf6f1ikv3u31/sloupky/je-karel-janecek-agent-jako-jeho-otec/
29. 08. 2012 | 21:16

Digi napsal(a):

Pane Stejskale,
jaké že nadávky jste našel v mém prvním příspěvku, který jste smazal? A nadávky adresované p. Rathovi (viz výše "zákeřný slizoun schopný naprosto všeho") Vám nevadí?
29. 08. 2012 | 21:30

pamětník napsal(a):

"lži, jaké jsou ostatně u tohoto zlojeda standardem"
Ano, to je přesné. A ta přesmyčka výborná, MUDr. David Rath je obojí, zloděj i zlojed.
29. 08. 2012 | 21:39

Kuchař napsal(a):

zemedelec:

Každý normální člověk má radost, když zloděj skončí za katrem .
29. 08. 2012 | 21:49

Kuchař napsal(a):

Digi:

Pravda by se neměla mazat !
29. 08. 2012 | 21:50

ALice napsal(a):

Pane Janečku! Média si nemusela pro můj názor o vás nic vymýšlet. Mně stačilo, vidět a slyšet vás v televizi, tedy na vlastní oči a uši. Člověk, který na otázku, co jej přesvědčilo o vině, odpoví, že z praktického hlediska je nevina vyloučena, nebo že pokud bychom brali v úvahu presumpci neviny, nikoho bychom neobvinili, vypovídá za všechno. Taky jsem si trochu zagooglovala a podívala se na vaše přátele. Škoda, že jsem to neudělala dřív. Mohla jsem si ušetřit jednu z marných nadějí, že snad ten váš fond by mohl přispět k nápravě té hrůzy, co se tu děje. S takovým člověkem, jako jste vy v čele, je to jako kdyby totéž tvrdil Kalousek. Jeden za 18, druhý bez dvou za 20. Jen o něm už všichni dávno víme, že je darebák. O vás to víme až od vašeho vystoupení po návštěvě u Ratha.
29. 08. 2012 | 22:08

olDa napsal(a):

Uz v parlamentu jediny Rathuv argument, kterym se snazil vykreslit svou moralni beuhonnost byl argument, ze jini kradou o hodne a hodne vic a do basy nejdou. Cili vlastne jde o relativni bezuhonnost (ktera je bezuhonnosti jen tim, ze se srovnava s moralnim profilem svini nejvetsiho kalibru). Ona ovsem zadna relativni bezuhonnost pro posouzeni trestnosti cinu neexistuje. Bohuzel pouze tento a zadny jiny rozumny argument neustale opakuji tez ti, kteri stoji na Rathove strane. A podle vypovedi Janecka to vypada, ze ubohost argumentu relativni bezuhonnosti neni schopen Rath prohlednout (viz. jeho prirovnani sebe s pesakem ve srovnani s temi nenazranymi), a prohlednout ji nemuze, protoze by si ve stejnem okamziku musel priznat svoji nemoralnost. A to se nikomu nepriznava rado. ...coz neomlouva.
29. 08. 2012 | 22:30

MartinO napsal(a):

Pane Janečku

Dle mého vycházíte z chybného předpokladu, a to, že problémem této země je řádově jen několik tisíc "zlojedů" kteří utiskují a okrádají 99% zbylých občanů, kteří jsou moudří a čestní. Jak jsem pochopil, dle vás stačí tyto zlojedy odstranit a měl by nastat skoro ráj na zemi.

Jak vidíte z reakcí na váš blog z nichž odhadem 2/3 jsou vůči vám nenávistné, tato lůza si žádnou vaši snahu o změnu k lepšímu nezaslouží. I když budou tvrdit opak tak ani žádnou změnu nechtějí. Dokonce, i když to samozřejmě nepřiznají, si v současném marasmu libují. Jejich smyslem života je totiž jenom nadávat a kdyby něměli nadávat na koho, tak se jim v podstatě zhroutí svět.

Těch několik tisíc "zlojedů" je ve skutečnosti jenom reprezentace celkového stavu naší společnosti. Žádných 99% moudrých, čestných a spravedlivých ve skutečnosti neexistuje.

I když si já osobně vaší snahy cením, tak být vámi, vykašlal bych se na to, užíval bych si svých miliard a staral bych se jen o svou rodinu, přátele a blízké. Tzn o lidi kteří si tuto starost zaslouží a ocení ji. Většinová populace vám bohužel nakonec jenom plivne na záda. Uvidíte...
29. 08. 2012 | 22:43

mažňák napsal(a):

Pana Janečka oslovili advokáti pana Ratha a proto nechápu ty nenávistné útoky. Zachoval se logicky, možná trochu naivně, doufaje že se dozví něco víc.
Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Klobouk dolů, že se pan Janeček odhodlal proti korupci něco udělat.
Kdo věří, že Rath o sedmi v krabici nevěděl, ať mi pošle deset tisíc. Já vám je za rok zhodnotím o 200 procent.
29. 08. 2012 | 23:25

Digi napsal(a):

To Kuchař: Pravda by se neměla mazat

Tím Vy opravdu chcete říci, že určitě víte, že dr. Rath je zákeřný slizoun schopný naprosto všeho?
30. 08. 2012 | 00:07

Hurá napsal(a):

Dvě osoby, které mají něco společného. Pan Janeček je chytrý, jinak by - zatím -legální lichvou nezískal miliardy. Pan Rath je chytrý, jinak by se nedostal k úplatkům. (Odposlechy). Pan Janeček je hodný cti, že část svých zisků chce věnovat na boj - zatím - s nelegální korupcí. Pan Rath je hodný cti, že částí svého zisku pamatoval na své spoluobčany v Hostivicích. Pan Janeček je slušný člověk a navštívil pana Ratha v jeho dočasném domově. Pan Rath by mu návštěvu jistě rád oplatila, ale nemůže. Z hledisky vyššího principu mravního jsou ale oba proti šíbrovi V. Havlovi naprostí amatéři.
30. 08. 2012 | 01:44

LUF napsal(a):

Hurá
Rath chtěl dát část svých zisků na své spoluobčany v Hostivicích? (jinak předpokládám, že jste nemyslel vážně že obchodování s akciemi má něco společného s lichvou - půjčování na nepřiměřený úrok)
30. 08. 2012 | 02:00

Skogen napsal(a):

No co všechno dneska ti miliardáři nedělají...

Rathovi musí být hergot ouvej, že se chopil takovéhoto stébla. Asi se bojí cyankali ve vězeňské cikorce. Ono zhubnout za dva měsíce třináct kilo, to vypadá skoro na hladovku. Marná sláva, tchán říkal: "Když tě hochu budou chtít otrávit, tak tě taky otráví." a máma zase: "Lidi s tenkými rty, to jsou skety.", ale to jsou jen takové řeči.

Jinak mě mile překvapilo, kolik neznámých vlezdoprdelků se tady ukázalo. Aspoň k těm miliardám ještě lidi mají úctu. Ono taky bez škváry po jednom neštěkne pes, Rathovi zrekvírovali majetek a je v rejži, musí za Janečkem.
30. 08. 2012 | 04:53

LUF napsal(a):

Skogen
"Rathovi musí být hergot ouvej, že se chopil takovéhoto stébla"
Žádost korupčníka Ratha o peníze Janečka, bojujícího proti korupci vypadá jako totální absurdita, ale ona v tom byla myšlenka (jeho advokátů) - mělo tím být řečeno, že právě on ten korupčník není, takže má nárok jít za Janečkem. Advokáti s pomocí jistě nepočítali, leda Rath ve své nemyšlenosti a nesoudnosti. (s těmi tenkými rty to myslíš vážně?)
30. 08. 2012 | 05:27

Baba Jaga napsal(a):

Pro autora:
Pište hlavně o Vašem protikorupčním spolku, prosím. Co už dokázal a jak využívá darovaných penízků (třeba na informační technologie).
Pravda, nevěnovala jsem Vám nic, tak co je mi do toho, že. Ale nedělejte ze sebe toho posledního spravedlivého a možná raději uplatňujte své matematické schopnosti ve vzdělávání mladých.
30. 08. 2012 | 07:24

Skogen napsal(a):

LUF,

proč, ty máš tenké rty :)?

Motivy se kterékoliv straně dají tu více, tu méně šroubovaně přisoudit všelijaké. Mě ale především zajímá soud, tyhlety píár žblechty beru stejně vážně, jako svého času Schwarzenbergem iniciovaný audit detektivní agenturou Kroll v kauze nikdy neočištěného, protože před soudem nikdy nestanuvšího, Čunka.

Apropo, nemohl by knížepán zařídit nějaký ten auditek i tentokrát? Soud to sice není, ale proti Janouškovi to mělo přece jen alespoň jakous takous fazónu ;)
30. 08. 2012 | 07:49

Kybic napsal(a):

Tohle "obchodování s akcie" není nic jiného, než hromadné obírání hejlů. A jako celý tenhle finanční systém je jedna velká zlodějina, ve které nakonec všechny peníze končí v rukou úzké skupiny lidí, kteří si systém takto nastavili a zneužívají ho. Pan Janeček k nim patří.
30. 08. 2012 | 08:06

šašek z Jihlavy napsal(a):

Při výslechu politiků podezřelých z majetkových trestných činů bych doporučoval uplatňovat právo útrpné (palečnice, skřipec ne, stačila by derež), nejlépe v přímém přenosu komerčních televizí. To by se nám politická scéna vyčistila! Aby se ušetřilo za "exekutory" (osoby vykonávající tyto exekuce), mohli by se vyslýchající s vyslýchanými prostřídat - chvíli by ležel na lavici Kalousek a Mydlil by ho Rath, pak zase vice versa. Sledovací procenta zaručena.
30. 08. 2012 | 08:54

dedek napsal(a):

Franta napsal(a):
Občan - o to jde. Rath je přesvědčen, že absolutně nic neudělal, nic nevzal a úplatku nevěděl. A ty odposlechy jako co ? Já bych se zachoval stejně jako pan Janeček. Prostě pokud by mi takové kraviny říkal Rath, tak bych mu taky nepomohl. Rath prostě zapírá a zapírá místo toho, aby se zachoval jako korunní svědek a třeba by mu někdo jako Janeček mohl i pomoct.
Vážený, je zajímavé, že u někoho se na jejich základě vyrobí vazba a u druhého nejsou dostatečný důkaz. Stačí včerejší soudní řízení s náměstkem Drobila. Vyšel čistý jako křišťál.
Nebudu hodnotit, zda je Ráth vinen nebo nevinen, protože od toho jsou soudy ale jak je vidět ani jim se nedá věřit.
Stačí jednoduché shrnutí a začít používat zdravý rozum.
Bylo před volbami a pravice dostávala na zadek. Z ničehož nic se objevil spravedlivý bojovník proti levici Jan Kubice a jeho zpráva, která pomohla ODS vyhrát volby. Aby to nebylo do nebe volající, Langer Kubiceho uklidil mimo dosah médií pro další případy. Přece ho nemohl povýšit. To by hrozně řvalo, že? Po volbách se ukázalo, že Kubiceho zpráva byla jen prázdná bublina nezakládající se na pravdě a vyrobená účelově pro jediný cíl ovlivnit voliče a vyhrát volby. Posuňme se o několik let dále. Mezi tím běžely kauzy pravice jako na běžícím páse, Vondra, Bárta, Parkanová, Drobil a další. Jenže problém byl v tom, že si Radek John asi docela nevědomky vybral za policejního prezidenta Petra Lesyho. Najednou se o těch kauzách hovořilo déle než bylo zdrávo a nějak se nedařilo zametání pod koberec a to ani zainteresovaným soudcům. A pozice pravice začala klesat do bahna, preference klesaly a klesaly. Samozřejmě tomu přispěly i takové přehmaty jako odsouzení řidiče za tykadla na plakátech a kýmpak asi? No samozřejmě manželkou Ivánka Langera. To už toho začínala mít veřejnost poněkud plné zuby a začala to dávat najevo. Co teď? Sakra hodil by se Kubice, ten něco vymyslí!! Tak a pane Johne jste naprostý diletant (což ale tentokrát byla pravda) dolů s hrušky. A hurá, Kubiceho máme opět ve hře. Sakra blíží se volby co teď? Nejnebezpečnější z levice je Ráth, který vidí nejen do financování pojišťoven ale i na prsty ministerstva zdravotnictví, které chystá privatizaci zdravotnictví do soukromých rukou (tedy skrytě) a kritizuje dvoumiliardový podfuk s IZIPEM, dobře vymyšlený dvěma borci z ODS ať už na financování strany nebo na jejich obohacení. A máme nápad. Uděláme z Rátha (ne, že by byl čistý) exemplární případ. Tím vznikla kauza Ráth, kde však policie dělala přehmat za přehmatem a dementi za dementi. Aby náhodou nedošlo k jeho nevzetí do vazby, předáme to do Ústí zástupkyni Bradáčové a něco jí za to slíbíme. Ona bude vypadat jako bojovnice za spravedlnost a my ho máme z cesty. V pořadu VM na Impulsu se holka byla v prsa, jak to myslí dobře a že jí státní zastupitelství nebylo nabídnuto a hlavněm že by to nevzala, protože by to vypadalo jako úplatek. A ejhle!! Kdopak je vrchní státní zástupkyní? Jenže tu máš čerte kropáč!!! Lesy ale poněkud nebyl informován o účelovosti tohoto kroku a najednou začalo vyšetřování Parkanové. Sakra, nějak se nám to komplikuje a preference jdou nezadržitelně dolů a Ráthovi končí vazba. Co s tím? No dáme nesplnitelnou kauci za to, v čem klidně Parkanová i Drobil a to beztrestně mohli pokračovat. Ale sakra, co když se to Ráthovi podaří a vyklouzl by před volbami? No tak necháme odvolat zástupce proti kauci. Přece Rátha nepustíme před volbami. Jenže ten pacholek Lesy si nedá a nedá říct. Klidně zveřejní, že mu volal a ovlivňoval ho nějaký Kalousek a nějaký Kubice. No a dost!!! To si chlapeček už vyskakuje!!! Takže u soudu nejdříve zlikvidujeme kauzu Drobil, protože v případě pravice jsou odposlechy nedostatečným důkazem ( a co na to vrchní zástupkyně Bradáčová a šéfka parlamentu Němcová, když u Rátha to stačilo že?). A aby bylo navždy jasno a uklizeno, odvoláme vstaváka Lesyho a dáme tam sakra koho? Ale jo, naše poslankyně za ODS žije přece s Červíčkem, kterého tudíž máme omotaného okolo prstu. A je to!! A zase můžeme klidně spát. Vše je zabezpečeno ze všech stran a klidně můžeme chrupat, protože v Česku je již málo lidí se zdravým rozumem, kteří to nesežerou. Ale myslím, že hlad, který tady za chvíli bude, není jen dobrý kuchař ale probouzí i zdravý rozum, takže vládnoucí pánové!!!! Nevím nevím.
30. 08. 2012 | 09:07

santawizard napsal(a):

Pane Janečku:
Dokud Rath nebude odsouzen řádným soudem ,tak je nevinný!!!!Lidé nesmí vzít zákon do vlastních rukou a odsoudit ho a nebo se o tom hádat na ulici.Maximálně se mohou dělat sázky!!2:1,1:1 atd.!!!!
Pane doktor sedí ve vazbě.Tam ho chou zlomit ,aby se přiznal.Bude to pro něho polehčující okolnost.Když se nepřizná ,tak to pro něho bude přitěžující okolnost.To je klasika.!!Tímto způsobem se koná spravedlivost a nebo se páchá křivda.Vždyť jste s ním o tom mluvil.
1)Rath mi do očí, bez sebemenšího zaváhání a zcela vážně, tvrdil, že je naprosto nevinný, že efektivně pracoval pro stát a nikdy se nezúčastnil žádné korupce.
2)
Že on byl pěšák v poli, takových je spousta a před ním jsou tlustí a nenažraní a kulka zasáhla zrovna jeho. Rathovi vůbec nedošlo, že svým příměrem se nepřímo přiznal ke korupci a kradení, navzdory tomu, že se opakovaně prohlašoval za nevinného a oběť.
Toto je pochopitelně paradox!!Možná ,že on je opravdu jenom malá ryba ale zákon chce aby pomohl pochytat velké ryby.Možná ale ,že je v tom něco jiného což vyjde najevo až u soudu!!!Tudíž vy mu nemůžete nabízet 14 milionovou kauci skoro jako úplatek jenom ,aby vám pomohl pochytat velké ryby.
Viděl jsem vás jak o tom mluvíte na televizi.Mluvil jste sofistikovaně ,ale byly v tom i chyby a slabiny.
Jenom aby se s toho nestal politický process.(Kubice a Lessy jsou už taky ve sporu)Dohromady tady jde o zneužívání moci versus korupce.(pokusný králík a obětní beránek )Všichni by to chtěli sledovat na televizi jako očistný proces !!!Jste pod velkým mediálním tlakem.
30. 08. 2012 | 11:55

Miroslava Měchurová napsal(a):

Když jdu k někomu na návštěvu, jde o soukromou věc. Považuji i vůči navštěvovanému za slušnost, pomlčet o průběhu návštěvy, i když jde o p. Dr.Ratha. Taková byla i aktivita p. Janečka.Považuji za neslušné poté sepisovat a zveřejňovat jakékoli své úvahy, protože druhá strana se nemůže k tomu vyjádřit. A potom, ctěme presumci neviny, soud rozhodne. I pan Janeček jistě zná doslova tragické případy, kdy se předjímalo rozhodnutí soudu, dokonce soud pochybyl a byl zničen život člověka, jeho rodiny. Peníze jako odstupné nemohou nahradit tak zásadní újmy v životě člověka. Proto doporučuji dobrá česká příslová: např.: Dvakrát měř, jednou řež...atd.
Mirka
30. 08. 2012 | 12:28

SuP napsal(a):

Miroslava Měchurová -
Nemělo by Vám uniknout, že tenhle článek je reakcí pana Janečka na blogové sdělení pana dochtora Ráta, že se na něj Janeček vybodl a příslušně ho za to znectil.
30. 08. 2012 | 14:19

Baba Jaga napsal(a):

No a nevykecával se ctěný autor - bojovník proti korupci - o návštěvě přímo v televizi? Neviděla jsem to sice, jistě o nic nepřišla, ale i tady se to psalo.
30. 08. 2012 | 16:06

LUF napsal(a):

Baba Jaga
Miroslava Měchurová
Dva se baví a pak o tom řeknou třetímu. To je snad normální, co by na tom mělo být špatného? Navíc oba jsou veřejné osoby
30. 08. 2012 | 16:24

čert napsal(a):

ff napsal(a):
TO JE TEN JANEČEK,SYN KOMUNISTICKÉHO AGENTA!!!!TOMU MÁME VĚŘIT???
29. 08. 2012 | 21:16

zatímco Rath je syn poctivého otce
nechť mu věří kdo chce
leč věřící jsou povětšinou
zasaženi vlastní vinou
slepotou i hluchotou
30. 08. 2012 | 17:47

Marketa napsal(a):

Znamenity vyraz, ten ZLOJED... Popisny, padnouci, tragicky...
30. 08. 2012 | 18:43

skeptik napsal(a):

V kapitalizmu se skoro pravidně stává že každý nadměrný majetek si hledá cestu k politice a moci.A miliardový majetek pana Janečka jistě nebude žádnou vyjímkou.Radoby řeči o boji proti korupci na mne zatím nedělají žádný dojem.Čas ukáže.
30. 08. 2012 | 19:22

stařenka napsal(a):

Nechápeme, když máme tak nadané lidi, kteří dokáží během dvacetiminutového rozhovoru odkrýt tzv. "zlojeda",a navíc jsou aktivní v tak důležité a prospěšné nadaci proti korupci, že ta korupce u nás v tak vysoké míře neustále kvete.
30. 08. 2012 | 21:08

pamětník napsal(a):

Skogen:
"v kauze nikdy neočištěného, protože před soudem nikdy nestanuvšího, Čunka." Omyl.
Opakovaně překvapuje, jak sebejistě se vyslovují lidé k zháležitostem, o které vlastní vinou neznají zákoladní fakta.
http://www.cunek.info/Legenda-Cunek/Pribeh-6/odkaz-6-(1).aspx
http://www.cunek.info/Legenda-Cunek/Pribeh-6/odkaz-5.aspx
30. 08. 2012 | 21:17

pamětník napsal(a):

stařenka:
To proto, že se najde víc takových lehkověrných Rathových fandů, na které se korupčníci mohou spolehnout.
30. 08. 2012 | 22:30

Sova napsal(a):

Co víte o Karlu Janečkovi občané? Asi nic. Jinak by tady většina z vás neslintala. Rath není svatý, ale že panu Janečkovi nevadí kriminálně jednající kandidáti na prezidenta Fišer, Dlouhý, Zeman aspol. to mu nevadí... Dlouhému ještě pomáhá. Probuďte se a přestaňte věřit těm, kteří si na boj proti korupci hrají...Udělá něco pan Janeček pro Lessyho? atd. Udělal něco zásadního pan Janeček, aby v teplácích skončil pan Drobil, Vondra, Kalousek...? I vy vážení matematikové či přírodovědci začněte používat obyčejný selský rozum.
31. 08. 2012 | 12:52

pamětník napsal(a):

Sova:
Zeman jedná kriminálně?
31. 08. 2012 | 20:41

občanka napsal(a):

Rath bude muset být ve vězení do voleb, pak se teprve prokáže, že jeho vazební stíhání je neopodstatněné.
Stal se argumentem pro vládnoucí strany, že hlavně opozice je zkorumpovaná. Musí jim vydržet alespoň do voleb. Teď usilovně vládnoucí strany pracují na další diskreditaci opozice.
Dokud nebudou ve vazbě další z vládnoucích stran neuvěřím v poctivost nejvyšší státní zástupkyně, která si na Ráthovi udělala osobní kariéru. Teď bude pracovat dle hesla koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
01. 09. 2012 | 11:07

pamětník napsal(a):

občanka:
Měla byste se přejmenovat na prorokyni, ale falešnou. :)))
01. 09. 2012 | 22:13

Qiqgyymc napsal(a):

<a href=http://www.doublegoosejacketsforsale.com/#46zb0>Canada Goose Outlet</a> sp94de3o <a href=http://www.doublegoosejacketsforsale.com/#28op0>Canada Goose Outlet</a> ew88su9k <a href=http://www.doublegoosejacketsforsale.com/#14ll2>Buy Canada Goose</a> mt67sv6r http://www.doublegoosejacketsforsale.com/#30an1
02. 09. 2012 | 14:56

Mgr.Jana Zwyrtek Hamplová - blogerka zde napsal(a):

Ač se přikláním k názoru, že je nutné poznat zlo, abychom proti němu mohli bojovat, jsou hovory, které jsou tak trochu ztrátou času. Navíc, pokud člověk, vůči němuž projevíme velkou míru velkorysosti, se ještě následně snaží dotsčného pošpinit, by měl být důvodem, proč s podobnými ZLOJEDY vůbec nekomunikovat nestýkat se s nimi, at se v tom kiminálně unudí. My podobné lidi totiž NIKDY nemůžeme pochopit, protože jsme velmi JINÍ. Nemá být prto cílem tyto lidi pochopit, ale poznat jejich metoy, ty metody eliminovt a tyto lidi separovat od slušné společnosti. Viz nový volební systém. Stávaící volební systém produkuje Rathy a jim podobné v sériové výrobě. Ostatně to potvrdil sám Rath - je nás mnoho, jen mne zasáhla kulka. Hanba. Nic víc nelze dodat. Zkrátka do hnoje nelezme, nebo ten odér na nás zůstane. Snažme se hnůj vymýtit.
03. 09. 2012 | 11:04

pamětník napsal(a):

"do hnoje nelezme" znamená nechodit k volbám?
03. 09. 2012 | 17:56

Skogen napsal(a):

Pamětníku,

nepletete vy si náhodou soud se státním zastupitelstvím? Státní zástupce náleží k moci výkonné, nikoliv soudní.

Právě proto, že státní zástupce Čunkovo stíhání zastavil s odůvodněním, že se skutek nestal, Jiří Čunek vůbec souzen nebyl.

Jinými slovy, kde není žalobce, není ani soudce.
03. 09. 2012 | 23:56

Skogen napsal(a):

Mgr.Jano Zwyrtek Hamplová - blogerko zde napsal(a), to jste psala opravdu vy?
04. 09. 2012 | 00:48

Alexo napsal(a):

Ak je tnevinny a potrebuje pomoct. Pozna predsa tych ktori ho tou gulkou trafili, moze svadcit ako korunny svedok. Ale obavam sa ze ziadne spiknutie neexistuje.
Navsteva pana Janecka, bola opodstatnena to pan vazen nepochopil.
04. 09. 2012 | 16:52

pamětník napsal(a):

Skogen:
Neumíte číst anebo se vám nechce?
http://www.cunek.info/Legenda-Cunek/Pribeh-6/odkaz-5.aspx
Takže polopatě: J.Č. prokázal, že se skutek stát nemohl, jak uvedla svědkyně, proto nebylo možné postavit před soud. Ústavní soud(!) jako poslední instance rozhodl, že svědkyně vydávala domněnky za fakta (tedy lhala) neúmyslně.
04. 09. 2012 | 20:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy