Prezidentské volby a naše budoucnost

03. 02. 2013 | 22:02
Přečteno 64467 krát
Dnes je to osm dní, kdy byl demokratickou cestou zvolen nový český prezident. Rozhodli jsme my občané – svobodně, v přímé volbě, přímou demokracií. Rozumím tomu, že velká část občanů je z výsledku voleb frustrována.

Také se domnívám, že některé nepravdy z úst pana Zemana nebo netransparentnost financování jeho volební kampaně jsou těžko obhajitelné a zasluhují ostrou kritiku. Přesto nelze jakkoliv zpochybňovat výsledek prezidentských voleb a legitimitu nastupujícího prezidenta. Demokracie totiž nejenže nabízí svobodu volby, ale na rozdíl od anarchie také zavazuje k respektu jejích výsledků. Volili svobodně a transparentně přímo občané, na rozdíl například od minulé prezidentské volby, zatížené korupčními skandály při hlasování poslanců a senátorů.

Před několika týdny jsem se vyjádřil ve smyslu, že zvolením Zemana by pokračovala Klausova éra, což by bylo pro naši zemi velmi špatné. Nyní pevně doufám, že jsem se ve svém kritickém vyjádření mýlil. Můj pravděpodobný omyl lze doložit několika vyjádřeními pana Zemana.

Nastupující prezident otevřeně označil druhý článek Klausovy amnestie za zločin. Těžko si lze nyní představit, že by pan Zeman chtěl pod taktovkou Klause pokračovat v negativní mocenské politice a devastaci hodnot v naší zemi. Máme štěstí, že je pan Zeman inteligentní člověk a osobnost a není v jeho zájmu být historií hodnocen jako Klausův poskok.

Nastupující prezident dále vyjádřil svou ochotu spolupracovat s Nadačním fondem proti korupci a svým značným vlivem se zasadit o transparentní prostředí v naší zemi.

Ve světle těchto faktů je jednoznačně racionální poskytnout budoucímu prezidentovi příležitost dokázat, že svá slova míní vážně. Navrhuji poskytnout mu “dobu hájení” v délce 96 dní. Zároveň jsem ochoten panu budoucímu prezidentovi pomoci radou či jinak ve smysluplných a pro naši zemi prospěšných rozhodnutích. Zároveň zdůrazňuji, že nejsem, ani nemohu být člověk morálního kompromisu a proti jakýmkoliv společensky nebo eticky špatným rozhodnutím se postavím, pokud by snad taková rozhodnutí měla nastat.

Současná doba je přelomová. Mám racionální důvody k přesvědčení, že během krátké doby zcela jasně nastartujeme společenskou obnovu v naší zemi a nastoupíme cestu k pozitivní společnosti. Pan Zeman má jedinečnou příležitost být zapsán do historie jako prezident obnovy. Jedním z jeho důležitých přínosů může být usmíření sociálně slabších voličů a jejich připojení se ke společné obnově. I z tohoto důvodu se může zvolení pana Zemana ukázat v konečném důsledku jako velmi dobré.

Klaus o několik měsíců předběhl dobu, když prohlásil, že prezidentskou volbou zvítězila pravda a láska. Ta totiž teprve zvítězí, samozřejmě jinak, než si Klaus představuje. Zrovna tak měl Klaus pravdu, když prohlásil, že historie bude hodnotit jeho zločinnou amnestii pozitivně. Jak řekl pan Zaorálek, amnestie je zločinná tím, že brání tomu, aby po zločinu přišel trest. Úřad prezidenta byl zneužit způsobem, který podkopává hodnoty právního státu a demokratický řád. Tímto svým zločinem Klaus ovšem nevídaným způsobem přispěl ke sjednocení občanských iniciativ a zásadně urychlil proces obnovy. Díky zodpovědnosti velké části veřejnosti a dehonestaci Klause bude mít jeho zločin nakonec pozitivní důsledky pro naši zemi. Čím silnější reakce zodpovědných voličů, tím lepší pro nás všechny. Prosím proto všechny občany, aby zvážili svůj podpis na www.klausovavelezrada.cz. Společným úsilím dosáhneme toho, že i v politice zvítězí slušnost, jak je tomu v některých vyspělých zemích.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Jak řekl pan Zaorálek, amnestie je zločinná tím, že brání tomu, aby po zločinu přišel trest.....
---------------------
Tak Zaorálek je ten pravej.
Někdo jinej by nebyl?
03. 02. 2013 | 22:08

sedlak napsal(a):

a že tam ty podpisy ale přibývají ;-)
03. 02. 2013 | 22:12

sasa napsal(a):

Was ist das ''usmíření sociálně slabších voličů a jejich připojení se ke společné obnově'' ?
03. 02. 2013 | 22:15

johny napsal(a):

Muze pristi president udelit milost predchozimu presidentovi odsouzenemu pro velezradu?
03. 02. 2013 | 22:16

Mungo napsal(a):

Proč 96?
03. 02. 2013 | 22:17

sm napsal(a):

Ad Zeman: Starého psa novým kouskům nenaučíš. Čekat od něj s panem Šloufem v zádech morální obnovu je optimismus.
Antidotem na pesimismus není optimismus, ale naděje. (T. Halík)
03. 02. 2013 | 22:19

Max von Oppenheim napsal(a):

Koukám, že Janečkovi leží Zeman v žaludku, ale že prakticky všechny politické strany v ČR mají neprůhledné financování mu nejak nevadí. Zase jeden trapák,který slouží "někomu".
03. 02. 2013 | 22:32

Tomas Bím napsal(a):

Maxi, asi mluvíte z hladu, např. NFPK řešil a řeší řadu významných korupčních kauz, ale všechno asi jen tak mávnutím kouzelného proutku vyřešit nelze, což? Co jste udělal pro společnost Vy?
03. 02. 2013 | 22:35

Viola napsal(a):

Pane Janečku dopisujete si s paní Bostlovou?
03. 02. 2013 | 22:39

Viola napsal(a):

Jen tak

nepodpis je naprosto normální v době internetu, viz pana Janečka petice.
03. 02. 2013 | 22:49

Viola napsal(a):

Mungo

96 je zvláštní číslice, která se používá pro zvláštní účely.
03. 02. 2013 | 22:51

Jeff napsal(a):

Jsem pro vyhlášení amnestie Milošem Zemanem, byť ne té "klausovské".
Ač to tak nevypadá Miloš Zeman se ve svém názoru na novináře částečně mýlí. Chyba je v paušalizaci. Hodil prostě všechny novináře do jednoho pytle.

Ve skutečnosti je třeba tzv. seriózní novináře rozdělit na dvě garnitury. Ta první, porevoluční, netušila v profesionálním zápalu co ji v budoucnu čeká a proto zaslouží absolutorium. Své rodiny musí uživit a jen těžko mohou začínat v nové profesi od píky.

Její následníci už se nemají na co vymlouvat. Muselo jim být už zřejmě, kdo ty které sdělovací prostředky vlastní a co se bude od nich tvrdě vyžadovat. Zatímco zaostalá pouliční prostitutka obvykle nemá na vybranou, vysokoškolsky vzdělaný občan ještě prozatím ano.

A jsme v oblasti snad jediné významnější slabině Miloše Zemana.
Personalistika a typologie člověka. Špatně volí některé spolupracovníky a vyhodnocuje osoby, s kterými přichází do kontaktu.
Zeman již několikrát prohlásil, že amnestii nikdy nevyhlásí. Přimlouval bych se alespoň za "amnestii" novinářů té prvně jmenované skupiny a dále všech těch, kteří si dokázali navzdory šikaně a hrozně ztráty zaměstnání uchovat svou nezávislost.
03. 02. 2013 | 22:53

Mard napsal(a):

sedlak napsal: a že tam ty podpisy ale přibývají ;-)

On to už někdo podepsal?!? No třeba má Janeček hodně příbuzných...
03. 02. 2013 | 22:59

Viola napsal(a):

Marde

je tam podepsán Ladislav Jakl a dokonce i sám prezident. :-)
03. 02. 2013 | 23:03

skeptický napsal(a):

V Americe se říkalo: nemůžeš pověsit milion dolarů.Dnes je to jen dvacet milionů korun.
Tady se krade v miliardách.

Nějakou změnu k lepšímu bych tu nečekal,politici to nemají v zadání,a při likvidaci státu si čas krátí přihráváním oligarchům ze státních peněz za malou domů.

Jméno hry je chaos,lež,rozkol a peníze,heslo čím hůř,tím líp.

Klaus si tu amnestii asi moc dobře nepřečetl,a podepsal ji,takže je technicky zodpovědný.Nemůže říkat,že tohle si neobjednal,protože by se mu vysmáli,takže mu nezbývá,než obhajovat zmetek.
Zrovna tak se rozčilují,že mnohem horší zmetky odmítá podepsat.

On to ale nepsal,na tom pracovali jiní machři.
Dává se mu za vinu divoká privatizace.Sám z toho nic neměl,to by už dávno vyplulo napovrch,zato různí ministři a náměstci podezřelí z různých čachrů se dnes jen smějí.

Za předchozího presidenta to taky nebylo lepší,ovšem ten nikomu nekazil kšefty.Když dva dělají totéž,není to totéž.
Proto ten farizejský fanatismus.

Klaus se podle mého svojí přísaze nezpronevěřil.

Kdyby se kýžená akce povedla,jak vidno je tu úleva,že od Zemana snad nějaká milost nehrozí.

On nějaký fér proces v téhle zemi je dost problematický.
Jeden tady přeci jen byl.Za billboard s dášenkou.
03. 02. 2013 | 23:06

otokar napsal(a):

Janeček balancuje. Nejlepší přesvědčení je to, které můžeme kdykoli změnit.
Jak ten Moučka reagoval na bratrskou pomoc.Správně,nesprávně, správně.
03. 02. 2013 | 23:12

LG napsal(a):

Už jste mu přepočítal koeficient zlojedství, pane Janečku? Kolik vyšel? Je to víc než nula už?
03. 02. 2013 | 23:15

skeptický napsal(a):

P.S.
Ono doufat,že vytahovat staré zvyky,jako že když koncem roku někoho přibijeme na kříž,že to sejme naše hříchy asi fungovat nebude.
Je to jenom o mstě jisté skupiny lidí,se spravedlností to nemá co dělat.
03. 02. 2013 | 23:18

morho napsal(a):

No vida, optimista - uctivě řečeno.

Chmurná vize: celkově je dobře našlápnuto k autokratickému vládnutí - několik let trvající krize, frustrace z politiky, narůstající byrokracii, lidi neschopní dodržovat pravidla volající po více pravidlech a omezeních, vyváženost se zaměňuje za mlčení a nekonfliktnost... Už chybí jen společný nepřítel, zatím má každá skupina svého nepřítele - někdo socky zneužívající dávky, jiný Brusel, další zbohatlíky, pravičáky, levičáky ...

A svobodomyslnost od Zemana opravdu nečekám.
03. 02. 2013 | 23:19

sedlak napsal(a):

Marde...jo takhle se to dělá a vás ;-), oběhnete příbuzný
03. 02. 2013 | 23:23

Stepní vlk napsal(a):

Violo, vy jste nějak dobře informovaná - on se vám pan Jakl pochlubil, nebo výzvu Klausova velezrada a podpisy jmen nepřetržitě sledujete?
03. 02. 2013 | 23:37

mb napsal(a):

esli klausík nevzal roli u goetha ... chtěje zlo vykonati, vždy jen dobro vykoná ... no nevim nevim ...
03. 02. 2013 | 23:40

Viola napsal(a):

Stepní vlku

jednou jsem to sledovala, když tu vyšel článek pana Vančury s názvem 50 000, zkusila jsem si, jestli ten seznam namátkově zkontroluji a jestli se tam náhodou nenajdu.
03. 02. 2013 | 23:52

Vandal napsal(a):

zdravím pane Janečku

volil jsem pana Zemana s tím, že je to jediný z kandidátů, který může nastolit kurs ke standardní evropské demokracii. Osobnost a charakter na to má. Bude ovšem potřebovat pomoc nás všech. Už jenom proto, jakou nenávist mafiánů a zlodějů vyvolal, o hlupácích, kteří sedli na lep, nemluvím. Jsem rád, že nejsem ve svém přesvědčení sám.
03. 02. 2013 | 23:53

sedlak napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/
03. 02. 2013 | 23:57

Vandal napsal(a):

pokud se podaří potrestat hlavního lumpa a kápa, bude jenom dobře. Už jenom pro výstrahu budoucím! A už žádný gauner si nebude jistý svou nedotknutelností, svou výjimečností a beztrestností!

Bože dej, ať se to podaří. Vždyť jsou to jenom naši zaměstnanci, nic víc.
04. 02. 2013 | 00:05

Občan napsal(a):

Snad má Zeman dost rozumu na to, aby si některé spolupráce dobře rozmyslel.

Třeba už jen proto, že v některých případech autorovi vůbec nevadí akcie na doručitele a vyžírkové, pevně přisátí na bradavce veřejných financí...
04. 02. 2013 | 00:09

JenTak napsal(a):

Viola
Můžete mi objasnit sovo "nepodpis" v internetu?
Petici můžete podepsat nebo nepodepsat. Nemůžete ale někam dát "nepodpis".
04. 02. 2013 | 00:34

Viola napsal(a):

Jen tak

nepodpis je nepodpis vlastní rukou. Pan Janeček sbírá podpisy tak, že emailem by se mělo vrátit potvrzení podpisu. Ale znáte matematického a programového mága pana Janečka, pro něj to není těžké. Pořád čekám, jestli mi odpoví Dr. Honzák, že tu petici podepsal.
04. 02. 2013 | 00:51

JF napsal(a):

autor: prosím nvzývejte žádné přelomové okamžiky - to smrdí permanentní revolucí kterou tu už máme od roku 1918

pravda zvítězí bylo původně pravda páně zvítězí, což řešilo problém čí a problém zda někdo z nás smrtelných (politicky) pravdu vůbec může mít

Klaus byl dvakrát zvolen protiústavně (Havel taktéž, Beneš taktéž) Zeman nyní taktéž , takže asi tak k té legitimitě české kde todosud jinak nejde a žádný přelom tedy nečekejme - je to o vývoji

co se týče Vás osobně, zda jste onen burzián s deriváty a obchodování v milisekundách za miliardy, tak příliš morálním kreditem neoplýváte resp. zjistěto co reálného vytváříte, krom slízávání zisků z burzy a vytváření fodů. Zde marketingově politické drobágy. Prostě reálný byznys nemáte

Berte to jako kritický komentář, tlumící revoluční nálady. Nejde o to že nemýříte správně, jen nepřestřelit.

Jinak Zemana jsem rovněž nevolil, ale skutečně potenciál by tam mohl být pokud jsme ochotni ho vidět (ne jen negativismus) - např. může vytěžit z toho odstupu který si nyní za těch deset let získal. Osobně aby Zeman neztratil vlastní kritický pohled až mu budou podmozávačí podmazávat a obalovat si ho kolem prstu. V tom si myslím je možné Zemanovi nějakou tou kritičkou pomoci ;-)
04. 02. 2013 | 00:52

MartinO napsal(a):

Občan:

Existuje vůbec aspoň jeden bohatý člověk kterého si aspoň trochu vážíte a kterého jste tady ještě nepoplival? Co si vybavuju tak to už od vás kromě Janečka schytali Jančura, Frolík, Bernard a spousta jiných. Asi nějaký kompexíček.

K tématu:
Po vyjadření Zemana o možné spolupráci s NFPK a o prosazování nového volebního systému jsem byl moc zvědav na Janečkovu reakci po tom co Zemana předtím označil za zlo a prosazoval Schwarzenberga. Dal si sice na čas, ale jeho reakce je jako obvykle - racionální :-D
04. 02. 2013 | 00:56

JF napsal(a):

oprava - "nevzývejte" a omluva za další překlepy

Ale ta tradice neústavnosti v ČR je delší než Klaus, ten ji jen zesystematizoval a ve své upjatosti vyhrotil, ale jeho alibi je neústavnost např. i Beneše jako prezidenta i jeho např. dekretování. Ona ta neústavnost je samozřejmě alibi i pro celou tuto společnost, které výrazným vztahem k pravidlům rozhodně neoplývá. Nevím jak je to s nimi třeba na burze ...to by jste mohl poreferovat Vy nebo nějaký Váš kritik. ;-)
04. 02. 2013 | 01:02

Viola napsal(a):

MarineO

Je to tak, že když je jeden extrémně bohatý, tak několik lidí je chudých, nepíšu extrémně chudých, protože to neexistuje extrémně chudý. Proto ti extrémně bohatí nejsou žádoucí. Pan Janeček v jednom rozhovoru řekl, že má za rok 200x větší obrat, než je roční rozpočet republiky, ať si tedy vymění místo s ministrem financí a rovnou ty miliony do rozpočtu nasype, to by bylo dílo!! :-)
04. 02. 2013 | 01:08

Viola napsal(a):

To by se nám hospodařilo mít tak výkonného ministra financí, který by ty peníze rovnou "vydělával" pro stát.
04. 02. 2013 | 01:10

Obřan napsal(a):

Odpověděl jste si sám, MartineO.
Větami o Janečkovi vr vztahu k Zemanovi. Vy říkáte racionální, já pro to mám jiný výraz. A nevážení si takových tvorů.
Janeček, Bernard a Jančura jsou jedna parta. Od ledna i oficiálně.

Ne, bohatých si opravdu nevážím, protože prací zbohatnout nelze.
Znám pár podnikatelů, kterých si opravdu vážím, protože to jsou slušní lidé a slušně zacházejí se svými zaměstnanci. Asi proto nejsou bohatí.

Zkuste pracovat s informacemi místo pocitů. Sice přijdete o pár iluzí, ale třeba si přestanete idealizovat ty, kteří toho nejsou hodni.
04. 02. 2013 | 01:13

JenTak napsal(a):

Viola
cituji "nepodpis je nepodpis vlastní rukou". Co máte na mysli? Že někdo podepíše za vás?
Pak se jedná o zfalšovaný podpis, ale nikoli o "nepodpis".
04. 02. 2013 | 01:24

Viola napsal(a):

Jen Tak

na te petici nejsou vlastnoruční podpisy, to jsem tím chtěla říci. Já nepoužívám internetový podpis, vlastně ani nevím, jak to přesně funguje, u této petice se potvrzuje mailem, což my nemůžeme zkontrolovat, jestli daný člověk skutečně odpověděl mailem, že "podepisuje". Ta petice je vlastně kničemu, protože na ní nejsou originální podpisy, mily si klidně může někdo sebrat po internetu.
04. 02. 2013 | 01:44

Viola napsal(a):

maily opr
04. 02. 2013 | 01:45

JenTak napsal(a):

Tady nejde o petici, která je právně k ničemu. Ta je jen signálem pro senátory, že taková myšlenka má mezi obyvateli velkou podporu, a že by senátoři měli zvážit žalobu na Klause.
O nic jiného se nejedná, není to sběr podpisů u voleb.
04. 02. 2013 | 01:54

Viola napsal(a):

Jen tak

vy mi asi nechcete rozumět, program vám může vygenerovat podpisů kolik budete chtít.
04. 02. 2013 | 02:15

Viola napsal(a):

Už dnes i tady dost, dobrou noc.:-)
04. 02. 2013 | 02:19

Karel napsal(a):

Kájo, ty si dej také studenou sprchu, která tě probere.
Život není jenom matematika.
04. 02. 2013 | 05:08

Max von Oppenheim napsal(a):

Tomas Bim

Nejste mgr.právník od Novotného pane?
04. 02. 2013 | 05:45

Max von Oppenheim napsal(a):

Vždy je třeba zpozornět, když někdo kdo se dostal k velkým penězům a majetku, bojuje proti korupci! Jednoho jsem znal, tedy nikoliv osobně, jmenoval se Engels, ale anděl to zrovně nebyl.
Trochu mě to připomíná jednu známou, co je na zajíčky a ve 48 letech celkem vypadá dobře. Dvě tři pivka a je pěkná a líbí se! Docela mě rozesmálo, když jsem se dozvěděl, že matka jednoho 17 letého klučíka dotyčné poděkovala, že se jí stará o jejího klučinu. Že prý, když jde s Vámi ten můj kluk, tak jsem ráda, že se o něj postaráte, pravila ta naivní paní. Tato dáma, jež se jmenuje Zdena se samozřejmě o něj postarala po svém a kluka zasvětila do tajemství kamasútry. Jo, mládí je potřeba zaučovat a školit! Podobně mi to připadalo, když chtěli studenti volit za presidenta Karla, Kalouskův štít, však také kamarád Kalousek jim to ještě spočítá a třeba za vzdělání se musí holenkové platit a nájmy bych všem také zvednul a DPH také a vlastně všechno! A tak je to správné.
04. 02. 2013 | 05:56

Důchodce68r napsal(a):

Pane Janečku.
Plně sdílím Vaše pocity a očekávání. Potenciál tu je, pan Zeman nepochybně "umí". A pokud svoji sílu postaví na ještě dále rostoucí důvěře obyvatel, tak .... jak píšete.
( Těm podivně často opakovaným připomínkám "omezených" pravomocí prezidenta jsem po celou dobu onoho všestranného aktivního působení VK jsem už dlouho jaksi nemohl rozumět. Všechny silné pravomoci v našem státě nám už tak zdegenerovaly, že ty omezené by už mohly být nejsilnější.)
Zdravím vespolek!
04. 02. 2013 | 06:34

Tomas Bím napsal(a):

Max:
04. 02. 2013 | 06:49

Tomas Bím napsal(a):

Max: Ne, jsem normální kluk z vesnici s trochou selskýho rozumu.
04. 02. 2013 | 06:50

Anna napsal(a):

Pane Janečku, díky za rozumný přístup. Čím víc lidí bude postupovat obdobně, tím větší je šance, že bude časem líp. Bohužel po těchto volbách mám pocit, že pro dost lidí bude zadostiučiněním, když bude za Zemana hůř, takže se asi nedá moc očekávat jejich aktivní přístup ke zlepšení věcí. Ale třeba tomu tak nebude.

Teď mi tu zpívá Marta Kubišová:

Ať mír dál zůstává s touto krajinou.

Zloba, závist, zášt, strach a svár,
ty ať pominou, ať už pominou.
Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých
zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí.


Z oblohy mrak zvolna odplouvá
a každý sklízí setbu svou.
Modlitba má ta ať promlouvá k srdcím,
která zloby čas nespálil
jak květy mráz, jak mráz.

Ať mír dál zůstává s touto krajinou.

Zloba, závist, zášt, strach a svár,
ty ať pominou, ať už pominou.
Teď když tvá ztracená vláda věcí tvých
zpět se k tobě navrátí, lide, navrátí.
ať mír dál zůstává s touto krajinou.

https://www.youtube.com/watch?v=BVI-bVSel_o
04. 02. 2013 | 06:58

MaB napsal(a):

Dobrý text, pane Janečku a pozitivně vnímám i tu podanou ruku Zemanovi. Má právo na určitou šanci a důvěru, které buď zklame nebo ne. Dejme mu, nikoliv 96, ale poctivých 100 dní, počínaje březnem.
Vaši petici jsem rád nyní podepsal.
04. 02. 2013 | 07:53

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Janečku, svou jednoznačnou výraznou podporou panu Schwarzenbergovi jste se pro mne stal nedůvěryhodný ač jsem uvažoval se stát příznivcem vašeho hnutí. Pan KS byl jistě kvalitní kandidát, ještě v roce 2010 bych o něm vážně uvažoval a je na každém, aby si vybral. Nicméně mezi pouhým konstatováním volby a podporou je velký rozdíl.Na prezidenta jsou kladeny vyšší nároky než na místopředsedu vlády.

Pan KS prohlásil, že je běžné využívat zbrojní zakázky pro financování politických stran. Jeho strana aktivně bojovala proti vydání paní Parkanové. TOP09 se zasloužila o odvolání protikorupčního GŘ Liche z DP. Pan KS podváděl při prodeji kontaminovaných ryb. Přiznal se k určité menší korupci při privatizaci.Na ministerstvech zahraničních věcí i práce a sociálních věcí jsou výrazné signály nepořádku - kauza KLouzal, Šiška apod.
04. 02. 2013 | 08:23

Admirál napsal(a):

I já mám pane Janečku radost, že prezidentská volba dopadla, jak dopadla. Se Zemanem asi budu často nesouhlasit, ale ta radost, že prohrála mediální klaka, jednotná fronta pravdyalásky a její kandidát to bohatě vyvažuje.

Taky jsem se ze všech svých skromných sil snažil, aby to tak dopadlo.

Nicméně přímé volby v jednomandátových obvodech, jak je prosazujete, se jeví po zkušenosti s volbou prezidentskou jak nesmysl. Pokud se nevyřeší stav, kdy média (včetně veřejnoprávních) jsou v rukou jedné mocenské skupiny.

Bez svobodného přístupu k informací není svobodné rozhodování, bez svobodného rozhodování není demokracie.
04. 02. 2013 | 08:28

alex napsal(a):

"Milošku žaluj"tak se jmenuje seznam který oživí paměť všem těm ,co si pamatují vše až od roku 2003 kdy byl zvolen V.K prezidentem.A sami sobě klidně dál lžete že se nic z toho nestalo.A to tam není všechno,například chybí slavná továrna na televizní obrazovky v Hranicích .O té se vědělo už době kdy se stavěla že je určená ke krachu, všechno už směřovalo k televizím plasmovým ,lcd, atd.Pohledávky cca 8miliard.
04. 02. 2013 | 08:42

Midori napsal(a):

Autore,
pokud jde o amnestii, vypadlo vám z toho minimálně jedno důležité jméno, pokud těch jmen nemá být 101.
Můžete to okomentovat? Správný bloger je ten, který komunikuje s přispívajícími.
04. 02. 2013 | 08:48

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Můj pravděpodobný omyl lze doložit několika vyjádřeními pana Zemana.

Nastupující prezident otevřeně označil druhý článek Klausovy amnestie za zločin. Těžko si lze nyní představit, že by pan Zeman chtěl pod taktovkou Klause pokračovat v negativní mocenské politice a devastaci hodnot v naší zemi. Máme štěstí, že je pan Zeman inteligentní člověk a osobnost a není v jeho zájmu být historií hodnocen jako Klausův poskok.

Chachacha.

Co vravi populista? - vzdy to, co chcu prave pocut masy.
Co chcu pocut prave teraz masy - Klausova amnestia je nemoralna, dokonca je to ZLOCIN (aby to bolo pre masy viac rajcujuce).
Co povedal Zeman? - ...
04. 02. 2013 | 09:37

jarpor napsal(a):

"Mám racionální důvody k přesvědčení, že během krátké doby zcela jasně nastartujeme společenskou obnovu v naší zemi a nastoupíme cestu k pozitivní společnosti."

Obhroublý a posměšnými bonmoty na adresu "protivníka" známý nový prezident není nepopsaný list.
Pokud má být společenská obnova založena na obhroublém až vulgárním a často okolí uráženícím jedinci, pomáhající si skleničkou alkoholu k "lidovému" tónu - nejsem si jist, zda takovou obnovu tato společnost skutečně potřebuje.

"Pan Zeman má jedinečnou příležitost být zapsán do historie jako prezident obnovy."

Škoda, že se obnovujícím prvkem nezapsal již jako premiér... politika začala hrubnout a dostávat rysy "špinavých dohod" právě za jeho premiérování...

"Jedním z jeho důležitých přínosů může být usmíření sociálně slabších voličů a jejich připojení se ke společné obnově."

Jste, pane Janečku velmi dobrý matematik a velmi úspěšný burzovní spekulant...
Jak si představujete "usmíření.... " když převážná část sociálně slabších voličů spatřuje za hlavní původce jejich problémů a všeho zlého bankéře včetně burzovních spekulantů, to by chtělo rozvést... a s ohledem na nového prezidenta známé : Více Baťů a méně Kožených... soudíte, že jste v očích pana Zemana tím Baťou ?

"Společným úsilím dosáhneme toho, že i v politice zvítězí slušnost, jak je tomu v některých vyspělých zemích."

Za 96 dní uvidíme a doufám, že zhodnotíte, jak se to s tou slušností "pohnulo" vlivem nového prezidenta...

Hezký den
04. 02. 2013 | 09:37

Jirka II. napsal(a):

K dnešnímu dni, k desáté hodině, petici podepsalo 56 285 lidí. Zdá se vám to málo?
04. 02. 2013 | 09:50

JARLE HALSNES napsal(a):

Prezidentské volby(resp. jejich konkrétní výsledek) budoucnost nikterak zvlášť neovlivní. To, co má zásadní význam je ten hnůj, kterému se tu říká zákony. A ty jsou, bohužel, zoufale špatné, což prezidentská volba pěkně zviditelnila. Ta šaškárna kolem "souboje" Karl vs. Miloš to ale zase pro většinu lidí překryla, taklže summa summarum zas nic....
04. 02. 2013 | 10:02

berkowitz napsal(a):

Většina politiků, jak se dostane k"lizu" okamžitě krade a záhadně zbohatne. Jedinou záhadou na Zemanovi je, že nekrade ve svůj prospěch, tzn. je nevydíratelný.
Zajímavé bude, když se jako prezident dostane k podrobným zprávám BIS a jak onu BISku zaúkoluje, což je jeho právo.
04. 02. 2013 | 10:05

Baba Jaga napsal(a):

To: Jirka II
Podepsalo? Poslali přes počítač své jméno, někteří povolání, bydliště tam není a podpis už vůbec ne. Takový protest - neprotest, co nikoho nic nestojí, ale také nic neznamená.
Senátor už některý opravdu podepsal? Co vlastně je ta vlastizrada? Veřejné slyšení v senátu nám to jistě brzy objasní, potom se možná senát sám od sebe rozpustí, když si dokáže, že k ničemu opravdu není. Nejvíce jsem zvědavá na paní Wagnerovou a pana Michálka, zda se n výsledek dá i vsadit, to nevím.
A pan Janeček a spol. začne organizovat své konference za lepší zítřky - však únor, kdy se chystá začít, není zase tolik dlouhý.
04. 02. 2013 | 10:09

Jerry napsal(a):

Chceme dosáhnout slušnosti a zvolili jsme si Zemana, to jaksi nejde dohromady.
04. 02. 2013 | 10:19

Michek napsal(a):

Pane Janečku, jste neuvěřitelně samolibý. Máte zřejmě pocit, že jste nadčlověk. Proč? byl jste takový vždycky, nebo Vám popletly hlavu Vaše finanční úspěchy?
04. 02. 2013 | 10:26

Sláma napsal(a):

jen tak napsal: "V češtině není správné psát slovo nepravda."
Velice mě udivuje, jak často se někteří nevzdělaní diskutující uchylují k tomu, aby peskovali blogery či jiné diskutující pro domnělé jazykové chyby. Vždy mě při tom napadá biblické přísloví: "nehleď na smítko v oku bratra svého, nýbrž pohleď na břevno v oku svém".
Takže milý "jen tak", nepravda je naprosto standardní české slovo, které se mimo jiné používá v kybernetice a v teorii systémů jako opak pravdy. Těžko můžete napsat, že počítač lže. Tak daleko, myslím, ještě nejsme
Protože je pan Janeček kybernetik, použil slovo, které dobře zná. A použil je správně. Protože Miloš Zeman ve své kampani nikdy nelhal. Což dokazují přepisy diskuzních pořadů, kterých se zůčastnil. Pan Zeman se zeptal v diskuzi dne 17.1.2013 takto: "Je pravda, že ve vydání časopisu, nikoli Sudetendeutsche Zeitung ale Süddeutsche Zeitung, což je poměrně seriózní německý list, předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernt Posselt vyjádřil radost nad Vaším postupem do druhého kola s nadějí, že se obnoví nebo rozšíří spolupráce tímto krajanským sdružením?"
Tedy Zeman nic netvrdil, jen se ptal na základě neúplné informace, kterou dostal. Ve skutečnosti to byl poslanec rakouského parlamentu za vládní stranu a mluvčí této strany pro otázky odsunu, který takový názor vyjádřil a to je dobře zdokumentována.
Ovšem ve stejné debatě Schwarzenberg hrubě napadl český národ a český stát, navíc lživě. Jedna z jeho lží byla:" Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi jsme se jestli někdo byl lojální k republice, nebo jestli se proti ní provinil, to je to, co naším předkům vyčítám. Tehdá jsme opravdu závažně pochybili. Ano. Na tom trvám." (potlesk)
Což je prokazatelná lež, neboť příslušný odstavec dekretu prezidenta republiky uvádí: "Osobám, spadajícím pod ustanovení § 1, které prokáží, že zůstaly věrny Československé republice, nikdy se neprovinily proti národům českému a slovenskému a buď se činně zúčastnily boje za její osvobození, nebo trpěly pod nacistickým nebo fašistickým terorem, zachovává se československé státní občanství."
Je zajímavé, jak hysteričtí stoupenci SK obviňují kde koho ze lži, ale sami nevidí lži a další negativa svého "miláška".
Zajímavé bylo, jak si postěžovala i Bobošíková, a to naprosto správně. Při jakési televizní debatě byla nařčena z xenofóbie, proti čemuž se ohradila, a to naprosto oprávněně. Nikdo nikdy neslyšel od Bobošíkové žádný xenofóbní výrok. Ona se vyjadřuje negativně vůči evropské unii, ale to přeci není žádná xenofobie, nýbrž podle mne naprosto legitimní názor. Protože jakkoliv s paní Bobošíkovou nesouhlasím, ani nesouhlasím s jejími názory na evropskou unii, vždy budu hájit její právo je říkat!
04. 02. 2013 | 10:30

Petr napsal(a):

Zvoleni Zemana prezidentem nikdo bezpochybňuje, na druhé straně kdokoliv o něm napíše co si myslí je jeho voliči označován téměř za zločince. Ještě k tomu přidat tvrdou pěst dělnicfké třídy a jsme tam, kde jsme byli.
04. 02. 2013 | 10:31

Vilém napsal(a):

To jsou vyjádření z miliardářského Marsu. Zeman nemůže usmiřovat sociálně slabší voliče, na to nemá náturu a tzv. sociálně slabší voliči o to ani nestojí. Ostatně naše společnost je na tom tak, že vstřícnost k sociálně slabým by zase pobouřila sociálně o něco méně slabé, kteří se však při průměrném příjmu považují za sociálně potřebné, protože nemají na letní sídlo, a očekávají, že budou od státu dotováni na účet "flákačů". Daleko spíš tito lidé jsou zdrojem problémů. Tady bude třeba udělat daleko víc než zasypávat veřejnost líbivými frázemi. Není to rozhodně záležitost osobních vlastností budoucího prezidenta nebo jiné celebrity.
Nicméně také doufám, že Zeman bude lepší než Klaus, což ovšem mnoho neznamená. Ostatně až na ty případy zastaveného stíhání rozsáhlých kauz s Klausovou amnestií souhlasím a nemyslím si, že monstrproces s končícím prezidentem by přispěl k zlepšení poměrů.
04. 02. 2013 | 10:32

davis napsal(a):

Jaka pak svobodna volba prezidenta.....Ti co by opravdu udelai poradek nebylo dovoleno kandidovat.tak zustala jen jedina moznost pro narod,tak jaka demokracie
04. 02. 2013 | 10:39

Ladič napsal(a):

Máte pane Janečku velmi kladné očekávání, ale jak se Zeman bude opravdu chovat, to se teprve uvidí. Všichni ale víme, že je to velký lhář a sliby z velké většiny neplní. Zajímavý je ale včerejší výrok šéfa poslaneckého klubu a stínového ministra vnitra za ČSSD J. Tejce. "Očekávám, že soudci, kteří budou navrženi levicovým prezidentem a schváleni levicovým Senátem, budou přístupnější argumentům". Jak může vůbec kdokoliv z politiků jen pomyslet na to, že budou ovlivňovat soudce nebo že se budou soudci chovat loajálně k těm, kdo je jmenuje a kdo je schválí? Levice nebo pravice? Vždyť to je vrchol, něco takového vyslovit. Obzvlášť ústavní soudci by měli být nestranní a politicky nezaujatí. Člověk s takovým myšlením, jako je pan Tejc, přece nemůže být kandidátem na ministra vnitra!
04. 02. 2013 | 10:42

JC napsal(a):

Pane autore,
Vám stačí pár vyjádření abyste poznal svůj omyl ?
Já si počkám na pár činů aby se mi potvrdil můj neomyl:-))
04. 02. 2013 | 10:43

Jan Svoboda napsal(a):

Korouhvičko,korouhvičko,kdopak tě oblbuje?Nebo snad čecháčkovská autocenzůůůrka,že..
Tu deklarovanou naivitu neberu, tady přece nejde vůbec o to, co Zeman říká, ale jak se choval a chovat bude. Vždycky lhal až se za kočárem prášilo, proč by si dnes nemohl označit amnestii za zločin,že? Že vaše iniciativa se nechá vlivově vláčet politikomakery, nasrčkmotry to jsem věděl hned, ale že tahkle naivně, to jsem tedy netušil....
04. 02. 2013 | 10:44

Sláma napsal(a):

JF napsal: "jeho alibi je neústavnost např. i Beneše jako prezidenta i jeho např. dekretování."
Česká ústavní soud se zabýval ústavností dekretů prezidenta Beneše a shledal je ústavními.
Evropská unie si před vstupem České republiky nechala posoudit ústavnost dekretů prezidenta Beneše a shledala je ustavními.
Takže, na čem stavíte svůj úsudek, že jsou neústavní? Na článku pan Hvížďaly? Téhož pana Hvížďaly, který studoval politické vědy v Moskvě a prošel bez ztráty hvězdičky normalizačními prověrkami?
04. 02. 2013 | 10:44

xpow napsal(a):

Pane Janečku určitě nemý smysl vytvářet histerické nálady, ale nic z toho jakým způpsobem se Zeman do funkce dostal nezakládá na naději, že bude prezidentem změny k lepšímu. Rád bych se mýlil, ale myslím si, že kromě několika hezkých řečí a slibů z toho nic nebude.
04. 02. 2013 | 10:48

Janička napsal(a):

Velmi by mne zajímalo, co všichni havlisté a obdivovatelé ODS, TOP a Lidem, mají proti panu Šloufovi? Je to snad nějaký zločinec? Jestli ano, proč ti štěkajíci voliči ODS, TOP a Lidem, už dávno nepodali trestní oznámení, když mají na své straně i šéfa Justiční mafie Blažka a největší gaunery a lumpy novodobých dějin, Nečase, Kalouska a Peake? Proč? Proč jen štěkají? Asi ví, že by se před soudem jen zesměšnili.
04. 02. 2013 | 10:48

Sláma napsal(a):

Petr napsal: "Zvoleni Zemana prezidentem nikdo bezpochybňuje, na druhé straně kdokoliv o něm napíše co si myslí je jeho voliči označován téměř za zločince."
Pokud je mi známo, je to přesně naopak. Například pan Hřebejk se vyjádřil o voličích Miloše Zemana, že to jsou hnědorudé svině. Paní le Fay organizuje petici, kterou podepsali stovky známých lidí, že Zeman není jejich prezident.
Stačí si přečíst blogy na serveru Aktuálně a zjistíte, že většina blogerů používá velice silná, expresivní slova (říkají, co si myslí, podle vás) na adresu Zemana a těch, co jej volili.
Ale to je typické, jak masívně vedou příznivci KS stále a stále kampaň za svého "miláška". Ani, chudáci, nechápete, že to byla právě vaše naprosto neadekvátní vyjádření, která přivedla Zemanovi mnoho do té doby nerozhodnutých voličů.
04. 02. 2013 | 10:50

Sigi ze států napsal(a):

Pan Janeček je původně komik !?
04. 02. 2013 | 10:52

Will Freeman napsal(a):

"Zároveň zdůrazňuji, že nejsem, ani nemohu být člověk morálního kompromisu" pane Karle, popirate sam sebe. Volit K Schwarzenberga for prezident byl z Vasi strany moralni kompromis. Sam vite jaka figurka to je.
04. 02. 2013 | 10:57

bohužel napsal(a):

Bohužel - pan Janček se OPĚT mýlí (což u něj - idealisty bez hlubších analytických schoností(krom matematických) žel Bohu není vůbec neobvyklé). Že si s panem nastávajícím prezidentem velice rychle neporozumí - je nabíledni.
04. 02. 2013 | 10:58

Karel Matoušek napsal(a):

Právě jsem chtěl napsat něco jako sigi výše, že Janeček by měl dělat stand-up (na stojáka). Je pozoruhodné, že někdo s evidentně vysokým IQ může být tak politicky negramotneý, tupý nebo navedený. Jestli je to kalkul a strategie, tak good luck. Žiman 13. :) LOL
04. 02. 2013 | 10:59

Re:bell napsal(a):

Vždy jsem předpokládal, že amnestií mohou být především zmírněny nepřiměřené tresty, zejména tam, kde trest už vykonal nápravu trestaného a poškozenému bylo odčiněno způsobené příkoří.
Klaus-amnestie však odpouští nedodělanou práci státnímu aparátu, který nedokončí prokázání viny, tím ani neumožní náhrady škody poškozeným.
U Klause (ekonoma) za vším hledej prachy - zajímavá úvaha se nabízí:
Když odpustíme těm, kteří shrábli těžký peníze a zadržují je z oběhu a současně zamezíme, aby tyto peníze šly těm, kteří na ně mají nárok, pak zákonitě dosáhneme toho, že se tyto peníze beztrestně "odčerní" a dostanou do oběhu. Tím se nastartuje oběh peněz. Jak zrůdná myšlenka, že?!.
04. 02. 2013 | 11:01

Palatová napsal(a):

A jéééje, to není jen tak...
04. 02. 2013 | 11:02

Meli napsal(a):

Člověk, který má rád především sám sebe a v ajkémsi svém stínu nebo odvru i některé"přítelíčkys" nemůže konat spravečlnsot, protože je mu přirozeně vzdálena a on na ni ani dalekohledem nedohlédne.....
04. 02. 2013 | 11:03

J.K. napsal(a):

Pane Janečku, přestaňte už prosím s Vaší demagogií jak Vám záleží na blahu ČR. Jste jen další sup v pořadí, kterému nejde o nic jiného, jen uchopit moc a dostat se k penězům daňových poplatníků. Nežijete zde, neplatíte zde daně, tak také přestaňte ovlivňovat dění v ČR. Opravdu takové lidi jako jste Vy a Vám podobní, takové naše republika nepotřebuje.
Těm kteří mne budou chtít označit za řvoucí a závistivou socku. Jsem zaměstnán za průměrný plat, řádně platím daně, od státu nedostávám ani halíř a krom toho, že nevěřím p. Janečkovi ani slovo, tak proti němu nic nemám a je mi naprosto jedno jak ke svým penězům přišel. Jen nechci aby svýma penězma a aktivitama se snažil obohatit na úkor občanů ČR.
04. 02. 2013 | 11:11

jato napsal(a):

Né nadarmo Zeman prohlásil "nedělám si iluze o inteligenci svých voličů. Na druhé straně každý úspěšný politik potřebuje své užitečné idioty".
04. 02. 2013 | 11:12

Hilar napsal(a):

Milý Karle,

vážím si vašich aktivit a postojů. Nicméně vašim problémem je kromě ztráty smyslu pro realitu také velká důvěřivost.
Pan Zeman vyjádřil podporu vaší Nadaci, ale to je už dnes takové modní klišé. Na druhou stranu, je to on, kdo "vyrobil" opoziční smlouvu - tedy největší polistopadový poticický zločin, kdo se stále obklopuje a je pod reálným vlivem takových lidí jako je Miroslav Šlouf a soudruh pplk Zdeněk Zbytek ( podívejte se na youtube jak v roce 1989 plamenně vyjadřoval tankovou podporu KSČ) a jiní. Ne panu Zemanovi nevěřím - nedokáže překročit svůj stín. Vy jste někdy slyšel, že by odpověděl přímo na otázku. Ano umí mnoho citátů, umí zesměšnit diskutéra. A má se rád. Stejně jako pan Klaus. Karle, máte dost prostředků, máte stále ještě kredit, prosím buďte víc nohama na zemi. A méně kuřte trávu:)
Držím palce.
04. 02. 2013 | 11:12

Walda napsal(a):

"johny napsal(a):
Muze pristi president udelit milost predchozimu presidentovi odsouzenemu pro velezradu?"

Může, ale pouze in memoriam.
04. 02. 2013 | 11:21

Viola napsal(a):

Petře z Tábora

Je opravdu s podivem, že člověk bojující proti korupci, Pan Janeček podpoří toto:

"Pan KS prohlásil, že je běžné využívat zbrojní zakázky pro financování politických stran. Jeho strana aktivně bojovala proti vydání paní Parkanové. TOP09 se zasloužila o odvolání protikorupčního GŘ Liche z DP. Pan KS podváděl při prodeji kontaminovaných ryb. Přiznal se k určité menší korupci při privatizaci.Na ministerstvech zahraničních věcí i práce a sociálních věcí jsou výrazné signály nepořádku - kauza KLouzal, Šiška apod. "

Proto je mi paní bostlová velmi sympatická, když se snaží objevit pravdu.
04. 02. 2013 | 11:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty obsahující vulgarismy, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 02. 2013 | 11:31

Radekw napsal(a):

Z článku pro mne vyplývají dva závažné závěry:
1. "Nastupující prezident dále vyjádřil svou ochotu spolupracovat s Nadačním fondem proti korupci a svým značným vlivem se zasadit o transparentní prostředí v naší zemi. " - z toho pro mne vyplývá, že pan Janeček nehodnotí lidi podle toho co kdo udělá, ale podle toho jak se zachová vůči jeho nadaci - tedy sám sebe považuje za jediného spravedlivého - pokaždé kdokoli takto uvažoval tak VŽDY skončil na "temné straně síly"...
2. "Zrovna tak měl Klaus pravdu, když prohlásil, že historie bude hodnotit jeho zločinnou amnestii pozitivně." Nenašel jsem žádnou relevantní definici "zločinu" do které by presidentská amnestie mohla být zařazena - pokud si pan Janeček hraje na spravedlivého, musí začít u sebe a sám ve svých vyjádřeních a presentacích být objektivní a spravedlivý, nikoli emotivní a předpojatý...
04. 02. 2013 | 11:31

Viola napsal(a):

Hilar

Pan Janeček vytvořil POZITIVNÍ evoluci, nemůže být negativní, popřel by to pozitivní.
04. 02. 2013 | 11:35

XXX napsal(a):

Naštěstí se můžete mýlit jak chcete. Váš názor neznamená nic.
04. 02. 2013 | 11:38

Pepa napsal(a):

Po boji generálem, tak já vnímám Janáčkův vlez do pr..lismu.Pan Janeček leští
kliky Zemanovi,ač před druhým kolem stranil "Marťanům".Pokrytectví je jedno z nejhorších vlastností člověka.Takový jedinec myslí jenom na vlastní prospěch,
jak se vetřít k plnému korýtku.Z vítězství lásky a pravdy nad lží a nenávistí
se vyklubal jeden z nejodpornějších lhářů,podvodníků, vlastizrádců a válečných
zločinců. Hádejte, kdo to byl:Komunisté Vás budou strašit nezaměstnaností-nevěřte jim ,již nikdy nevstoupíme do žádného vojenského paktu.Pak nastoupilo bombardování
Srbska atd. . Za krátkou dobu už naši žoldnéři vraždili pod velením zločineckého paktu NATO občany : v Iráku, Afghánistánu a částečně v Jugoslávii. Pokrytectví
a lež se milují !
04. 02. 2013 | 11:40

Vlado napsal(a):

Pan Janeček rozumí tomu, že velká část občanů je flustrovaná z výsledku voleb. Hlavně asi ta "kulturní fronta", že?
K volbám se dostavilo 60% voličů a Zeman dostal cca 54% hlasů tzn.,že Schwarzenberg cca 46%. Takže zklamaných je cca třetina národa. Ale nejzklamanější ze současného stavu státu jsou ti nezaměstnaní a těch je na 700tis. ale ty volby nezajímají právě tak jako těch 40% co nešlo k volbám! To je již víc zklamaných voličů než těch Schwarzenbergových přívrženců.
Ani president Zeman asi nedokáže tento současný morální úpadek a propojení politiky a podnikatelské sféry zlikvidovat. Kapitalismus to má zakodované v systému. Jde jen o to v jaké míře
dojde ke konrole a omezení tohoto stavu.
04. 02. 2013 | 11:42

Viola napsal(a):

Paní Kozáková, to je krásná soutěž. A ty vaše šatičky jsou úžasné.
04. 02. 2013 | 11:48

Robert Čapka napsal(a):

Re:bell:
Tímto činem, který popisujete, p.Klaus dokazuje své tvrzení "neznám špinavé peníze"...
04. 02. 2013 | 11:49

stará Blažková napsal(a):

Už mi ty kecy o tom, jak Zeman lhal, lezou krkem.
Vyhledejte si, co slibovaly za posledních cca 10 let politické strany, resp. jejich představitelé pře každými volbami.
A potom se podívejte, co skutečně delaly a jak se vymlouvaly na koalice.
04. 02. 2013 | 11:55

Rostislav Kudělka napsal(a):

Asi jsem negramotný neandrtálec? Může mi někdo z vás tady vysvětlit co to je "PRESIDENT". Jaká to je loutka? Kladná nebo záporná? - Nejedná se tu snad o politiku naší vlády, vlády odborníku na slovo vzatých! Nebo snad politických stran? Hašteříte se tu jako staré báby a co nám zatím chystá naše milovaná politická vláda? Ví to někdo? Není snad důležitější mít dobrou vládu, vládu odborníků. Politiky se nenajíte, politici vám rodiny neživý. Politici vás neživý, nevychovávají vám děti. Anebo jo. Velkou měrou se přičiňují, učí naše děti LHÁT, KRÁST, KORUPCI a.t.d. Možná, že tento můj dotaz do zdejší diskuze nepatří, omlouvám se. Ale přesto bych byl vděčný za jakoukoliv informaci.
04. 02. 2013 | 11:58

JF napsal(a):

Sláma 04. 02. 2013 | 10:44: dekrety jsou "ústavní" vzhledem k pojaté svrchovanosti ČR jako pašalíka vítězných mocností první a druhé sv. války (respektive vyčlenění Čr z prostoru vlivu Německa potažmo R-U). ČR není tedy ústavní sama o sobě.(ústava není schválena apriory shromážděním obyvatel vznikajícího státu - ústava je indoktrinována.Tedy není ústavní v běžném slova smyslu (jak je chápáno v západním světěn) Ústavní v tomto smyslu není ani republikaŘČS z roku 1918. (deklarace byla vyhlášena v USA a v ŘČS vzata pouze na vědomí zpětně)

Stejné je to s útěkem Beneše v roce 1918, jeho neústavnost 1945 jen opakuje neústavnost v roce 1918 s tím že dekrety vydává jako nezvolená hlava státu a zpětně jsou opět příjmány (včleňovány- Tedy ČR opakovaně vzniká metodou indoktrinace skrze osoby jednající v zájmu někoho jiného než ČR (Beneš jede z Moskvy) To je rozdíl 1945 a 1918.

Tedy vnitřní neústavnoist ČR je zcela tradiční. Odráží se krom toho v neústavnosti volby Havla (i v roce 1989 ještě komunistickým parlamentem - pokud ústavní pak to maže jakoukoliv "revoiluci" i v uvozovkách) Další volba Havla během pískotu manželky (protestního) a zavřeného volitele Sládka. Klaus to je zcela demonstrativní dovoz metod z Moskvy alá Beneš. Zeman nyní je slabším odvarem Klause, ale neústavnost je dána zcela demonstraticním nedodržením volebního zákona ad financování a agitace v den voleb. To jsou všech metody alá moskvy. Sílu a moc je třeba rovněž demonstrovat ...

Ad Janeček nabádá k uznání voleb ... volby at si uznává jak chce, ale na jejich neústavnosti nic nezmění, ad Ústavní soud jedná v rámci tradic RČS (výklad práva) a jeho předsedou je komunista.

janeček je nedůvěryhodný vzhledem k jeho oboru činnosti, kdy zřejmě využívá volnost pravidel burzy alá Wall Street a proti zájmům EU (která je pod vlivem Německého chápání reálné ekonomiky)

Facit - Janeček je jen podchycením nespokojených hlasů v tandemu se Zemanem. Karty jsou cinklé dál.

Pokud má být z tohoto cesta ven, jsou nutné hlasy odborné ad pojetí ČR historickoprávní (ve zkratce např. odsouzení neústavního postupu Beneše v roce 1945). A vztah k současnosti pojetí trestněprávní vůči současným ústavním činitelům ve vztahu k ústavě. Pokud by k tomuto došlo Zeman nebude prezidentem (ad akce Olovo, či nyní zvolení při nejasném financování - vo když Moskva nebo prostředník ) a Klausa a celé období tzv. "porevoluční" bude mít vlastní ústavní věznici (něco jako opak klausovy amnestie

Takhle to se Zemanem vypadáý na strejcovskej pokec ve IV.cenové s neodbitným štamgastem a to bude asi tak vše. Nechtějme do III.cenové když je nám v té IV. dobře ...
04. 02. 2013 | 12:02

Baba Jaga napsal(a):

No, z prezidentské volby už jsou zajímavé pouze účty kandidátů. U pana Zemana asi poplatili splatné faktury a moc jim tam nezbývá (snad ani nepochybí), zatímco panu Schwarzenbergovi na účtě přibylo i po volbách (no co to je milion korunek pro společníka autora pana Winklera, že a nejspíše už smlouva byla podepsaná) a platit už asi nemá co. Určitě přebytky rozdělí všichni kandidáti spravedlivě - možná se mohli sejít a dělit v rámci naší lepší budoucnosti společně.
Jen si pořád nejsem jistá, zda jsem u příspěvku Starostů měla až takovou mlhu, že jsem na účtě pana Sch. viděla od nich miliony dva a nyní je tam jen jeden. Ani se transparentně koukat neumím...
04. 02. 2013 | 12:08

Taoiseach napsal(a):

Karel Janeček,

JAK JE STARÝ, TAK JE NAIVNÍ.

"Nastupující prezident otevřeně označil druhý článek Klausovy amnestie za zločin. Těžko si lze nyní představit..."
Představit si to jde velmi dobře. Označit něco za zločin, je velmi laciné, zejména ex-post, když se tím reálně už nic nezmění.

"Nastupující prezident dále vyjádřil svou ochotu spolupracovat s Nadačním fondem proti korupci..."
Prostě je váš fond populární. Nevím, jak byste si Vy takovou spolupráci konkrétně představoval. Ze strany MZ je to plácnutí do vody. Už jste zapomněl na "čisté ruce"?

Miloš Zeman byl na vrcholu moci čtyři roky. To je tuším 1461 dnů. Takže žádných 96 dnů hájení. Napleváť!
04. 02. 2013 | 12:09

JF napsal(a):

oprava:"Stejné je to s útěkem Beneše v roce 1938," ... sednul do letadla a měl to za vyřízené a starejte se. Beneš představoval to slovní budování Švýcarska bez Švýcarů, resp. respektování práv německých obyvatel RČS. Neschopnost a ochoty stran dohody. (rovněž dáno jistě zčásti jednáním vítězných mocností 1.sv.války)

On Český problém je problém také destabilizace prostoru s vlivem Německa. Samozřejmě vítěznými mocnostmi je to podáváno jako tzv. "pomoc". Proto to tu vypadá jak na výpadovce z Evropy...
04. 02. 2013 | 12:11

Taoiseach napsal(a):

Baba Jaga

Technická: podle zákona mají kandidáti věnovat přebytky na transparentním účtu na dobročinné účely. Že se v případě Zemana penízky kutálely jinudy, je druhá věc.
04. 02. 2013 | 12:14

Vladimir napsal(a):

ad vasja:
Tak pokud Zaorálek řekl to, co co píšete, tak to měl Zaorálek naprostou pravdu. Prostě Zaorálek našel perlu !
04. 02. 2013 | 12:15

ZdenaFi napsal(a):

Já pořád nechápu, že někteří lidé brojí proti zvolenému Zemanovi na post prezidenta.Myslím si, že všichni víme co je zač, jelikož ve vládní pozici již byl a pokud si vzpomínám, nic zlého neprovedl.
Herci a zpěváci křičí, že Zemana za prezidenta neuznávají, chtěla bych vědět proč, proč se tímto vysmívají tolika lidem, kteří ho volili.Neumí se smířit s tím, že jiní ho za prezidenta chtějí!
Ještě na prezidentské křeslo nedosedl a už proti němu vykřikují.Ať si křičí jak chtějí, byly to volby všech občanů naší republiky, pokud se jim nelíbí, tak ať se odstěhují.
V naší zemi ještě nikdy ve vládě nebyli takoví, kteří by tam vládli slušně a pro všechny , doposud si jen zvedali platy a rozhodovali a méně důležitých věcech.
Tak proč tolik křiku kvůli Zemanovi.
Podávání stížností na prezidentské volby až na Nejvyšší soud.Je jasné, že toto bude probíhat do té doby, pokud nebude zvolen ten, kdo Vám stěžovatelům nebude vyhovovat.
Takové iniciativy vidím jako trapné a směšné a toto jednání je výsměchem nám voličům, kteří dali hlas Zemanovi.
Jak byli volení jiní do ministerských křesel nebo na jiný vládní post, nikdo neřval vzteky, jako nyní.
04. 02. 2013 | 12:15

amiel napsal(a):

Jako Zemanův volič doufám, že s tímhle zmateným zmetkem spolupracovat nebude.
Spolupráce s Janečkem by Zemana diskreditovala intelektuálně i morálně.
04. 02. 2013 | 12:18

Mariana napsal(a):

Tady někdo cítí příležitost!
S novou vládou není nikdo moc spokojenej(ale co máme to máme, s tím se nedá nic dělat, jen se prostě smířit).
Ale jako navrhovat budoucímu prezidentovi co a jak má dělat, to už mohl Janeček kandidovat sám.
My jsme si je zvolili(tedy většina si je zvolila), tak teď už holt je třeba nechat to na nich.Z čehož logicxky vzplývá, že...
Nepodepíšu! Ne kvůli Janečkovi, ale prostě my to přijde jak kopání kolem sebe kam se dá, protože zrovna neni po mym a Klaus nefandil tomu, kdo "nadějnému" Schwanzenbergovi, ale Zemanovi.
Mimochodem: Volič je prostě volič(tedy se na sociální vrstvy nehraje, jeden člověk=jeden hlas).
04. 02. 2013 | 12:25

resl napsal(a):

Janečku, lidi se chtějí nechat okrádat a dělat na hlavu od politiků. Jakmile jim sáhnete na Klause, nebo Zemana, jste vyřízený. Je to zvláštní část obyvatelstva, milující zlodějny, Rusko a samozřejmě komunisty. Jen k tomu poslednímu se bojí ještě přiznat. Vše bude a pak tady nastane mela. Než tedy přijede hrdinná sovětská armáda a osvobodí tupou část národa.
04. 02. 2013 | 12:27

Jirks antievolučník napsal(a):

Zlo tady zasela "pravda a láska". Díky bohu to dnes už ví každý, kdo používá mozek a nenechá se zmasírovat vaší propagandou.
Zeman by měl svrhnout vládu a probrat vás z vaší nadřazenosti.
04. 02. 2013 | 12:30

Viola napsal(a):

amiel

Mi by se zas velice líbilo, kdyby byl pan Janeček ministr financí místo pana Kalouska a ty jeho počítače by byly umístěny přímo na ministerstvu financí a všechny jeho ostatní počítače po světě by se zestátnily a pracovaly by pro státní rozpočet. Ale obávám se, že některé země jako USA by protestovaly, a kdo ví, co by se na nás sneslo. Pana Janečka bychom měli chránit a utajovat, aby se mu nic nestalo a on sám by se také neměl ukazovat. měli bychom si jej uzavřít do zlaté klece, kde by snášel zlatá vajíčka jen po nás. :-))
04. 02. 2013 | 12:31

Viola napsal(a):

resle

mi připadá, že lidi jako pan Janeček jsou právě ti, kteří způsobují světovou krizi, měli by je zavřít, ale ne do vězení, ale právě do té zlaté klece, jak to kdysi bylo psáno v pohádkách. Pan Janeček je vzácný exemplář.
04. 02. 2013 | 12:34

Baba Jaga napsal(a):

To: Taoiseach
Ale neříkejte - Vy víte, odkud, kam a kolik šlo penízků kampaně pana Zemana mimo účet v ČS? Mně se jeví, že vydal penízků docela dost a ke konci už šetřil, aby se zbytečně nezadlužil.
Ale naše všeliké spolky posledních spravedlivých to jistě rády u všech kandidátů prověří - např. paní Roithová má účetnictví jednoduché a daně z práce pro kandidáta zadarmo snad odvádět nutné není.
Znovu zde musím napsat, že bych tuhle drahou přímou volbu co zbytečnou opět zrušila. Frustrovaných spoluobčanů více jistě nebude.
(Musím si ještě najít, co přesně ta "frustrace" a "velezrada" vlastně jsou.)
04. 02. 2013 | 12:35

Matematik napsal(a):

Technologie castecne, ne uplne, preformatuji spolecenske deni.
Vaha souteze myslenek versus vaha souteze eg bude zmenena ve prospech souteze myslenek.
I diky novym technologiim. Napriklad, co je ego zde na anonymni diskusi? Je celkem jedno kdo myslenku rekl, ale neni jedno jaka je. Diky technologiim budou vznikat nove prvky neuronove site. Nove jevy.
Prima demokracie vylucuje postranni umysl. Je totiz jedno, kdo prosadi primou demokracii, zda to bude mysak kiki nebo Vaclav Klaus nebo Jan Palach.
Nebude stejne nakonec rozhodovat ten, kdo to prosadil.
Muze referendum dopadnout spatne.
Kasari pred otevrenou statni pokladnou spatne rozhodnou vzdy.
Knihtisk Demokracie 1.0
Internet a nove technologie Demokracie 2.0
bez vytahu k penezovodum.
Pane Janecku posilam informaci a verim, ze na Ministerstvu vnitra stale lezi dukazy, jasne nezpochybnitelne.
Vlastne nejde o to, ze nekdo konkretni byl vyrazen a ze kmotrostan moderoval primou volbu tak silne, ze neslo o volbu...jde o to, aby se to napriste neopakovalo.
Pro obcany a danove poplatniky by melo byt take dulezite, ze ani nejvyssi spravni soud ani soud ustavni ani policie nic nevideli. Jak v Kafkove Zamku to tady vypada.

Ministerstvo vnitra podvadelo.
Vybiralo kontrolovane podpisy jako v karlovarske losovacce.
Zkusme si 8500krát hodit kostkou a zapisme si kolikrat padla sestka.
Pak si stanovte stejny pomer znovu pri jinych 8500 hodech.

Jak se budou ty dva podily sestek lisit, kdyz nebudeme podvadet?
(samozrejme je dulezite, ze 8500 je na druhou stranu male cislo vuci 50 000)

Nyni fakta:
Zde je seznam kandidatu vzdy s jejich dvema procenty spatnych podpisu na zaklade dvou velkych vyberu (n1=n2=8500).
Uvedene chyby z tech dvou vzorku by se mely vzhledem k velikosti vyberu 8500 jen malo lisit! Nelze to pravdepodobnostne zmerit prostym rozdilem p1-p2 nebo relativni zmenou (p1-p2)/p1
Je to mozne prave tou velicinou "z"=(p1-p2)/odmocnina(B)
(ona ma normalni rozdeleni)

Jméno p1=chyba 1.vzorku p2=chyba 2.vzorku
Miloš Zeman 10,6 % 11,2 %
Jan Fischer 11,0 % 12,5 %
Vladimír Franz 7,0 % 6,7 %
Zuzana Roithová 4,2 % 3,3 %
Táňa Fischerová 4,9 % 5,4 %
Jana Bobošíková 7,7 % 11,5 %
Vladimír Dlouhý 16,2 % 18,4 %
Tomio Okamura 19,4 % 23,0 %

Zmerime to p-hodnotou. To je pravdepodobnost realizace pozorovaneho ruznych p2 a p1 nebo jeste odlisnejsich v pripade OPRAVDU nahodneho vyberu.
Mohlo se tedy "spatnemu" vybrat teoreticky 100% spatnych a
"dobremu" podle komotrostanu 0%.
Zalezi jen, jak moc spravedlnost vykukuje zpod sveho satku.
Jmeno p-hodnota
Miloš Zeman 0.104702659
Jan Fischer 0.001192443
Vladimír Franz 0.21938861
Zuzana Roithová 0.001003558
Táňa Fischerová 0.070116338
!!!!!!!!
Jana Bobošíková 0.0000000000000000177602
Vladimír Dlouhý 0.000074
Tomio Okamura 0.0000000045
Metoda dva výběry o velikosti n1=n2=8500
z=(p1-p2)/odmocnina(B)
kde pomocné B=[p1(1-p1)/(n1-1)]+[p2(1-p2)/(n2-1)] nebo jinak (vyjde stejne)
B=[(p1+p2)/2][1-(p1+p2)/2][2/8500]
Zvoleno značení p1 vždy menší než p2 , v excelu p-hodnota =NORMSDIST(z)
(p1 a p2 se nedosadi v procentech ale jako podil tedy 10%=0,1)
Napriklad u Okamury to odpovida pravdepodobnosti ze kdyz se vyhodi 28 minci do vzduchu spadne na vsech 28 orlu.
Zdroj dat
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-vyradilo-kandidaty-z-prime-volby-prezidenta-p99-/domaci.aspx?c=A121123114054domacikop
04. 02. 2013 | 12:36

slunce v duši napsal(a):

A soukmenovec Schwarzenberg se svým souhlasným podpisem amnestie bude souzen jako spoluviník ?
04. 02. 2013 | 12:38

Občan napsal(a):

Jedno mi není jasné
1) člověk, který bojuje všemi silami proti všem nepravostem a za slušnost, a který učí na VŠ, užívá pouze titulů PhD. a MBA, které si uvádí za jménem. Přitom v ročníku 1997/1998 měl absolvovat na MFF UK diplomovou prací "Analýza cenných papírů" pod vedením doc. RNDr. J. Hurta,CSc. (Katedra pravděpodobnosti a matematické statistiky).
2) miliardář, který dosáhl ohromného majetku krystalicky čistým způsobem, nemá ani vlastní garsonku a bydlí po příbuzných. Domy, v nichž uvádí bydliště, jsou psané na rodiče a na sourozence.
3) společnosti, které krystalicky čistý miliardář vlastní či spoluvlastní, sídlí VŠECHNY v nájmech:
- Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu (Wratislavský palác - Mensdorf-Pouilly)
- RSJ Private Equity uzavřený investiční fond, a.s. (DTTO)
- FP Agro, s.r.o. (Libeň - bytový dům)
- Nadační fond proti korupci (Praha 1, Wratislavský palác)
- Nadace Cerge EI (Praha 1 - Národohospodářský ústav AV ČR, v.v.i.)
- EU Energy trade, s.r.o. (Plzeň-Východní Předměstí, dům v SJM společníka)
- RSJ, a.s. (Wratislavský palác)
- ProRegiony, s.r.o. (Praha-Dolní Měcholupy, bytový dům, společnost "sídlí" v bytě společníka)
- Nadační fond pomoci (Malá Strana - komerční nájemní dům ve vlastnictví jediné FO)

Ergo kladívko - miliardář je zcela nemajetný. Oficiálně nevlastní nic, na čem by se případní věřitelé mohli hojit.
04. 02. 2013 | 12:41

Jaroslav napsal(a):

Pan president Klaus bude mít za chvíli tolik volného času a žádná omezení jako prezident, že se těším na jeho konstruktivní připomínky nejen na EU , ale i na všechny politiky doma. Farrage bude mít důstojného spolupracovníka a snad se jim povede refomovat RVHP2 na smysluplnnou a efektivní instituci s legitimním (zatím ne) mandátem . Lidé mají radši úřady, co pomáhají a slouží, než ty, co nařizují a buzerují (současný stav). Držím palce . I Milošovi s jeho majetkovým lustrováním všech v rodinách náhle zbohatnuvších politiků.....
04. 02. 2013 | 12:48

taoiseach napsal(a):

Baba Jaga

"Vy víte, odkud, kam a kolik šlo penízků kampaně pana Zemana mimo účet v ČS?"
To vědí jen ti, co je Zemanovi dávali. Já jen vím, že Zeman ještě pořád dokola říká, že faktury na účet TEPRVE PŘIJDOU a dary na jejich uhrazení taktéž. Můj problém je v tom, že nejsem dost hloupý na to, abych mu to věřil.
04. 02. 2013 | 12:51

pimon napsal(a):

Cha cha cha
"jsem ochoten panu budoucímu prezidentovi pomoci radou či jinak ve smysluplných a pro naši zemi prospěšných rozhodnutích. Zároveň zdůrazňuji, že nejsem, ani nemohu být člověk morálního kompromisu a proti jakýmkoliv společensky nebo eticky špatným rozhodnutím se postavím, pokud by snad taková rozhodnutí měla nastat."
Tak to od Vás sedí předsedo správní rady Nadačního fondu proti korupci, Nadačního fondu pro vědu a výzkum, Nadačního fondu pomoci, zakladatel občanského sdružení Pozitivní evoluce, předseda dozorčí rady společnosti RSJ, a.s.
Dlouho jsem se tak nezasmál, fakt, v těch Vašich předsednictvích chybí ještě předseda zeměkoule.
04. 02. 2013 | 12:55

zdenekmlejnek napsal(a):

Pane Janečku, píšete o budoucím prezidentovi panu Zemanovi a dále o Klausovi. To nynější prezident není pan Klaus, ale jen Klaus? Jste pokrytec, styďte se za to.
04. 02. 2013 | 12:57

JF napsal(a):

Viola 04. 02. 2013 | 12:34: ano, přesně tak.

Co očekávat od Janečka? podívejme se podrobně a kriticky čim se pan Janeček živí. Co s tím asi bude tak finacovat??? Stát lze solidně budovat pouze na lidech, kteří budují i své solidní životy. Pak je samozřejmě otázka kde brát materiál. Ale z tohoto pohledu se podívejme třeba kolik zlodějů vytvořila kuponovka místo aby se v těch firmách dostali nahoru lidé, kteří byly dříve na hranici strpení. Zloději si dělají jen prostředí pro další zlodějny. Zeman tomu bude jen dělat hospodského tlučhubu a Janoušek dál bude usrkávat svůj burzovní koktejl.
04. 02. 2013 | 13:06

Pavel Netolický napsal(a):

Sakra to je veletoč, snad jako proslulé Kalouskovo salto mortale.
04. 02. 2013 | 13:11

Tom Nilh napsal(a):

Antizemanovská hysterie vyprchává. Díky Bohu. Vypětí duchů doby se rozplývá ve zneuznaném výdechu epizodní historické momentky a... A život jde dál.
Čtu-li pana Janečka ( občas ), snad je i dobře, že se někdo objevil, kdo má snahu
řešit zlořády. Zásadního se sice nic nezmění, ale snad se alespoň nějaké věci někam
smysluplně nasměrují. Doufejme. V této souvislosti si lze jen vroucně přát, aby si
pan Janeček a jeho hnutí nenárokovali post arbitra v české dolince s právem jediné
pravdy. Dobrými úmysly může být cesta dlážděna klidně do pekla, jak praví biblický
text. A že ten tedy pravdu má! Za dobu své existence svých interpretací viděl po celém světě dost. V podobě různých spasitelů značky de iure, nikoliv de facta.
A co se týče nového prezidenta - tohle platí i pro pana Janečka. Nehrajte si na
prognostika, jak dopadne prognostik ve své nové funkci. Čiňme soudy ne po 96 dnech, ale po roce a ještě lépe po pěti letech, až budete mít srovnání. A už vůbec bych nekladl budoucímu prezidentovi nějaký podmiňovací způsoby ve svých vyjádřeních, pokud bych ho chtěl mít na své straně. Takhle se nejedná. Jinak ale hodně zdaru.
04. 02. 2013 | 13:13

RP napsal(a):

Jako matematika by mě zajímalo, jako kolega Janeček došel k číslu 96.
04. 02. 2013 | 13:14

Dan napsal(a):

Srovnávat Zemana s největším českým, ale světově známým gaunerem všech dob lze považovat celkem dobře za odvahu, ale dobře. Jen dobře.

Na výbornou to bude, až přiznáte, že Zeman lepší Schwanzenberga.
04. 02. 2013 | 13:15

miklóš napsal(a):

To pimon: Pochybuji, že si pan Janeček klade tak nízké cíle. Předpokládám zájem o předsednictví čehokoli v minimálně intergalaktickém rozměru...
04. 02. 2013 | 13:16

Jiřina Nováková napsal(a):

Pane Janeček, souhlasím-e s uvedeným článkem, podporujeme výzvu až na to, že "nerozumím-e tomu, že velká část občanů je z výsledku voleb frustrována", z čeho jste vycházel, proč, když naopak v okolí slýchám-e radost, že se snad "ledy konečně pohnou".
04. 02. 2013 | 13:21

Julin napsal(a):

KLAUS, měl milion příležitostí:
- aby důrazně protestoval proti zákonům, které dávají prostor
ke korupci hned v 90.letech
- mohl prosadit max. efektivní systém ve všech resortech
- mohl prosadit transparentní systém VŘ ve všech kapitolách
st.správy
-mohl nastavit důkladné kontrolní mechanismy ve st. správě

On udělal:
- podpořil jako premiér všechny korupční zákony spolu s vládou
ODS a KDU-ČSL, ODA, US
- ani slovem nenapadl tunelářské praktiky na ministerstvech
- tvrdil a tvrdí, že ukradené miliardy je prý
" Daň za Demokracii !!

- zastavil vyšetřování těch , na které bylo vidět a způsobili
miliardové škody.....to je ta !!Daň za Demokraci!!

- vysmívá se do obličeje všem občanům s vážnou tváří
04. 02. 2013 | 13:21

afo napsal(a):

Napsal jste to, pane Janečku, moc hezky. Velmi Vám držím palce a "Klausovu velezradu" jsem samozřejmě také podepsala.
04. 02. 2013 | 13:24

Karel napsal(a):

Pokud vám stačí vyjádření populisty Miloše Zemana, který jak známo řekne to, co chtějí lidé slyšet, ale následně koná po svém, utvrdil jsem si pouze vlastní názor na váši rádoby nadaci, za kterou jen umně skrýváte další lobistické skupiny. Jestli vám stačí vyjádření o spolupráci Miloše Zemana s vaší nadací a snad mu to i věříte, když celou svoji premiérskou kariéru má prolezlou korupcí (možná ne svojí, o čemž se dá s velkým úspěchem pochybovat) a úzkou provázaností s lobisty, jste naivnější než vypadáte
04. 02. 2013 | 13:27

Občan napsal(a):

Zapomněl jsem na Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu.
I ten je v nájmu ve Wratislavském paláci.
04. 02. 2013 | 13:31

Julin napsal(a):

Pane Janeček,
bojujete proti korupci a:

- ozýváte se poslední dva roky, předtím o Vás slyšet nebylo, organizace bojující proti korupci a výsledek sdělení k veřejnosti: "Krade se, je vše netransparentní..."

Toto snad ví všechny děti na vyšším stupni ZŠ !!

Výsledek je nulový...

- Když někdo efektivně a vážně myslí boj s korupcí, tak si koupí prostor v médiích v TV a tam tvrdě vystupuje ke všem přijatým novelám zákonů, které jsou korupční nebo zvýhodňují pouze vysokopříjmovou skupinu obyvatel na úkor nizkopříjmové skupiny

- v novinách zveřejní přijaté znění norem zákonů a vyznačí, jaký mají a budou mít dopad na většinu občanů v ČR

- zlodějny se dějí min. 22 let a po 20 letech se ozývají protikorupční organizace
---opravdu efektivní práce v zájmu lidu----

Samozřejmě, že prostor ve veřejnoprávním médiu něco stojí,ale bude to efektivnější než petice na internetu, který čte asi 15% těch co mají a umí spočítačem v ČR !!!
04. 02. 2013 | 13:39

Petr napsal(a):

Pane Janečku, já Vám tolik věřil a fandil Vám, ale teď jste mě totálně zklamal. Jak můžete tak rychle převléct kabát, jen proto, že Vám Zeman veřejně nabídl spolupráci? I když byl zvolen demokraticky, jedná se o stále téhož Zemana, proti kterému jste vehementně protestoval. Tvrzení, že jste se v něm jen zmýlil Vám mohou uvěřit snad jen děti věkem tak do 3.třídy ZŠ.
04. 02. 2013 | 13:46

Jakub napsal(a):

Vážený pane Janečku. Co jste dokázal, že kritisujete presidenta Klause? Možná Vám to ušlo, ale p. Klaus byl a (bohužel stále) je jediný schopný člověk v této zemi. Nepřestane mě udivovat, že je stále "in" se do něj navážet. 90. léta (a nejen ta) jsou mi důkazem, že téměř vždy na jeho slova došlo. Proto se ptám: Čím jste lepší, co tak velkého máte za sebou?
04. 02. 2013 | 13:47

AG. napsal(a):

http://www.cestyksobe.cz/archandelgabriel-pro-cr-i-pro-slovensko-ab1918/
04. 02. 2013 | 14:00

TUT napsal(a):

Víte,zaráží mne jedna věc.
Pan Janeček jedním dechem podporuje pana Swarzenberga a druhým dechem se vymezuje vůči korupci.Trošku schizofrenní myšlení,když si představíme že pan Swarzenberg je nejbližší spolupracovník pana Kalouska,který je zapleten do nejvíce korupčních skandálů
04. 02. 2013 | 14:01

Občan napsal(a):

Tedy ať hledám jak hledám, nikde nenacházím nic, co by nasvěčovalo Zemanově OCHOTĚ nebo dokonce NABÍDCE spolupráce s Janečkem.
Jediné, co jsem dohledal, je několik vyjádření médií (NIKOLI citací) ve dnech 26.1.2013 a 27.1.2013 v tom smyslu, že Zeman NEVYLUČUJE v některých případech nějakou formu spolupráce s Janečkem. V čemž spatřuji jistý rozdíl.
04. 02. 2013 | 14:03

Julin napsal(a):

Pane Janeček:
Váš """ Boj s Korupcí""" většina občanů stejně vidí tak:

že je to boj na oko, jelikož efektivita Vaši dosavadní práce v " boji proti korupci" nahrává právě těm co k o r u m p u j í, myšleno skutečné výsledky Vašeho aktivního boje, Vaše prezentace způsobu aktivního neúčinného boje, prezentace vůči lidem...Prostě takový Placebo Efekt...

I kdyby to bylo jinak, Váš záměrný/nezáměrný boj s korupcí je slabý/weak nejspíše záměrně ve prospěch zájmových skupin....

Toto je hold obraz a výsledek dosavadních č i n ů Vašeho snažení, prostě ať mají pocit, že se v jejich zájmu něco děje a my si budeme dále v tichosti tunelovat...

Když to děláte neúčinně, nedělejte to...investujte raději do akciíí dááále...to bude Vaše parketa....

Není to útok, je to konstatování skutečnosti a zcela upřímný názor k velmi špatné/záměrné managerské činnosti v dané věci...
04. 02. 2013 | 14:04

Viola napsal(a):

Pokud bych byla nějakým poradcem pro Pozitivní evoluci, tak bych panu Janečkovi poradila stáhnout obviňování prezidenta jako velezrádce, protože kdyby jeho nebylo, pan Janeček by musel působit jen v zahraničí. Pozitivně lze působit jen pozitivními činy a ne negativními.
04. 02. 2013 | 14:10

Dan napsal(a):

To Jakub - Ne, nevěřil jsem, že ještě někdo v této zemi klause uznává jako lidskou bytost, ale spletl jsem se.
04. 02. 2013 | 14:12

Jarda napsal(a):

Nepřestávám se divi" - tkout pane Janečku, jak se z vás mohl za tak krátkou dobu stát takovej "pánbíčkář", že nás žádáte, abychom odpustili a omluvili neomluvitelné. Tak jistě, vám na penězích nezáleží, ale těm tisícům, kteří o své tímto pardonem přijdou určitě ano, je to smutné. Těžko mě budete teď přesvědčovat, abych si svůj podpis rozmyslel, když už je dávno připojen, současně totiž zrazujete ty spousty mě podobných, kterým o peníze rovněž nejde, ale kteří vám věřili a to je o to horší, nebo že byste tou "69" - tkou přece jen něco sledoval ? Koukám, že lidumuilové se sešli ....
04. 02. 2013 | 14:13

modrý edvard napsal(a):

Chápu blog jako Janečkovu smířlivou ruku nataženou k Zemanovi. Zeman to vzít může a nemusí. V tom případě si Janeček může říct, že to aspoň zkusil. Má pravdu. /já sám bych ruku Zemanovi podávat nechtěl/.
04. 02. 2013 | 14:23

Včera i zítra napsal(a):

Pan Nešpor na Hrad.
04. 02. 2013 | 14:33

Tomáš Herna napsal(a):

Jako aktivní (alespoň v rámci svých současných možností) odpůrce nelegálních a přitom navenek "eticky" a "morálně" líbivých "gest" většiny našich politiků tímto POTVRZUJI a PODTRHUJI svůj - SVOBODNĚ a S ROZMYSLEM - VEŘEJNĚ VYJÁDŘENÝ NÁZOR, který jsem "deklaroval" neanonymním připojením svého podpisu na www.klausovavelezrada.cz. SOUČASNĚ STÁLE JEŠTĚ OČEKÁVÁM ALESPOŇ STRUČNOU ODPOVĚĎ (nebo VLASTNÍ VYJÁDŘENÍ) od politických zastupitelů Prahy 4 Marka BENDY, Petra HULINSKÉHO a Stanislava POLČÁKA, kterou jsem dne 28. 1. 2013 zveřejnil na www.napistejim.cz a která má následující znění: "Dobrý den,

jako svobodný občan naší země a odpůrce všech nedemokratických, protispolečenských a ve své podstatě ilegálních zájmů a aktivit, které jsou projevem nemorálních vyšších zájmů vysoce postavených jedinců v rámci ČR a které slouží k jejich vlastním obchodům či machinacím a k budování si jejich vlastního společenského postavení bez ohledu na jeho silně negativní charakter, VÁS vyzývám, abyste se jako zákonní zástupci naší země, kteří máte přímou spoluzodpovědnost za její současný stav a kteří můžete ovlivnit její další vývoj, zasadili o nápravu dané situace a vznesli podnět pro podání trestního stíhání prezidenta ČR Václava Klause pro jeho porušení Ústavy ČR dle čl. 65, kterého se dopustil 1. 1. 2013 vyhlášením čl. II Amnestie prezidenta republiky.
S pozdravem

Bc. Tomáš Herna

Tomáš Herna
Praha 4 - Michle". - Samozřejmě však respektuji, že tito naši zastupitelé jsou (a to nejen) pracovně velice vytíženi a tudíž se jejich odpověď může "pozdržet". Rád bych se však ujistil, že tato má výzva nezůstane bez skutečně naplněné reakce výše oslovených politiků.

Zároveň bych chtěl zdůraznit, že věřím a DOUFÁM, že NAŠE ZEMĚ, kterou chceme v pořádku a v plném rozkvětu (tím myslím i růst v morálním smyslu tohoto slova, ne jen ten "ekonomický")předat svým potomkům a generacím, které po nás přijdou, JE ZATÍM JEŠTĚ STÁLE DEMOKRATICKÁ a že tedy v plné míře naváže na odkaz např. takových osobností našeho národa, jakými byli a jsou T. G. MASARYK, Heliodor PÍKA, Milada HORÁKOVÁ a nebo také VÁCLAV HAVEL. Děkuji všem, kteří si tento můj "elaborát" přečtou až sem (tedy vydrží až do jeho konce).
Se zdravou vírou VÁŠ Tomáš Herna, Praha 4
04. 02. 2013 | 14:41

ironik napsal(a):

Položme se na otázku ¨: Je rozdíl mezi VLÁDNUTÍM a OVLÁDÁNÍM ? Celá ta komediální hra je bohužel založena na slovech která už zítra jsou zapomenuta a s příchodem dalšího a samozřejmě odborně, morálně, a nejlépe slovně vybaveného jedince se zástupem dalších kteří se těší že za svoji t.zv. loajálnost obsadí uvolněné pašalíky a prebendy a budou poukazovat na hříchy minulosti a blábolit o daleké nedohledatelné světlé budoucnosti národa, je to k smíchu až s toho slzí oči.
04. 02. 2013 | 14:52

jakaja napsal(a):

Pan Janeček jest vskutku velmi a velmi naivní člověk.
Možná, že je výborný matematik, ale co se týče zapeklitosti lidské duše jeví se coby pětileté dítě.
04. 02. 2013 | 14:56

Alice Kozáková napsal(a):

pane administrátore, smazal jste slušný příspěvek,kde žádné vulgarismy nebyly,aspon příště pište pravdu! Alice Kozáková
04. 02. 2013 | 14:58

resl napsal(a):

Viola, 12:34
vy jste vždy měla správný čich, nápady, jen já vám ne a ne porozumět. jsem lehce natvrdlý.
04. 02. 2013 | 15:07

skeptický napsal(a):

Peníze jsou mocný afrodýzlák.

Fanynky se řadí že taky podepsaly.
Klofnout takového muže a udělat z něj milionáře,to je sen.A dokonce z kyzyny.Joj.
04. 02. 2013 | 15:10

Monča napsal(a):

Pane Janečku :

Je na čase změnit názor. Pokud opravdu chcete něco změnit a cítíte, že máte podporu občanů je potřeba jít s kůží na trh a založit konečně stranu, která by se řídila morálním kodexem, který prosazujete. Jinak vaše nemalé prostředky, které obětujete pro boj s korupcí jsou vynakládány zbytečně. Žádný ze současných politiků se nepohybuje v prostředí bez vedlejších zájmů, které dusí stát. Nazdar.
04. 02. 2013 | 15:22

Baba Jaga napsal(a):

To: Taoiseach
Máte o panu Zemanovi a "jeho" penězích lepší přehled, já to také moc nesleduji. Možná, kdyby nevyhrál, tak by mu žádné další finance nedorazily? Co asi bude zajímavější - kdo mu je poslal nebo komu se zaplatí? Bože, komu se to vyplatí, zaplatit takové hříšné korunky vlastně za nic...
Mě ale více zarazilo, že rodiče Zemanovi nemají svou dceru k tomu, aby řádně v denním studiu odmaturovala. Jasně, že je plnoletá - ale chce-li studovat dál... Presidentská dcera s ochrankou. Dobře jí konec konců tak.
04. 02. 2013 | 15:49

JF napsal(a):

jakaja: a třeba naivní není, jen ho dělá z čtenářstva resp. voličstva. Tu pozitivní evoluci bych mu věřil, ale to by musel přestat hrát na burze. Ale to se mu moc chtít nebude. Hodnoty zaměňuje sa penězmi, a pak je otázka co zaměňuje dále.
04. 02. 2013 | 16:05

marusak napsal(a):

mungovi? ale to je přece 69,:-))))
04. 02. 2013 | 16:17

pan Sedlak napsal(a):

brrr, vzdy kdyz slysim/ctu slovo nepravda, tak se osypu. To je jako kdybych chtel rict cizinec a misto toho rekl neobcan nasi republiky :) Proc se pan Janecek boji pouzit slovo lez?
04. 02. 2013 | 16:20

pan Sedlak napsal(a):

no, pak bych vsem posmevackum k peticni aktivite pana Janecka rekl: "A co jste udelali vy? Sedeli v teple u piva a pokurovali?" :)
04. 02. 2013 | 16:24

Občan napsal(a):

Pane Sedlaku,

jakou petiční akci máte na mysli?
Petiční akce má totiž dost přísná zákonem stanovená pravidla, z nichž ani jedno páně Janečkova taškařice nesplňuje.
04. 02. 2013 | 16:28

pan Sedlak napsal(a):

Baba Jaga> 18mio nejsou pro vlivne skupiny hrisne penize, ale jen par drobnych. Navic, vzhledem k tomu, co za to mohou ziskat... Jeste nedavno pan Babis rikal, ze v hospode slysel, ze pan Dalik pod 500 nesel :) Co je proti tomu 18, za prezidenta, pres ktereho tece bankovni rada, ustavni soudci, soudci, milosti, amnestie, zahranicni cesty, jeho nazory, prohlaseni, schuzky s buh-vi kym, ...
04. 02. 2013 | 16:30

pan Sedlak napsal(a):

Obcan> mate pravdu, omlouvam se. Peticni akci jsem myslel onu podporu vyzvy senatorum. Diky za opravu
04. 02. 2013 | 16:33

Jarmila napsal(a):

Pane Janečku, pro Vás je to do budoucna ponaučení, že než hodíte kamenem, dobře si to rozmyslete. Ale beru to, že pokud se zmýlíte nebo necháte strhnout davovou psychózou, umíte to aspoň přiznat. Kéž by Vás takových bylo víc.

Pro Vasju: Vy máte nějaké informace o tom, že je Zaorálek zločinec? Jestli ne, držte pysk a neházejte všechny do jednoho pytle. Podobnou reakci na p. Zaorálka jako Vy měl i p. Jákl, který je pod amnestií podepsaný. Máte s ním snad něco společného? Pozor na neuvážená nařčení, aby Vás s ním nehodili do jednoho pytle...
04. 02. 2013 | 16:43

Karel napsal(a):

Autor se v článku posunul v rámci celé hodiny asi jen o dvě minuty, ale zaplaťpánbu za ně.Jen nevíme jak velkou množinu těch frustrovaných chce vidět a jak velká je ve skutečnosti množina následně frustrovaných z těch frustrovaných. Každopádně chybí především pohled do vlastních řad, který celou frustraci vyvolal.Tam bych určitě začal a tím by celá volební a hlavně povolební eskapáda mohla skončit.
04. 02. 2013 | 16:46

Občan napsal(a):

Pane Sedlaku,
to je v pohodě.
Ale víte, co je největší švanda (nebo spíš habaďůra na lidi)? Že kdyby to Janeček a ten jeho ansámbl mysleli vážně a nechtěli se jen zviditelnit, tak by v tak závažné věci uspořádali skutečnou petiční akci.
Protože PETICÍ by se Senát MUSEL zabývat, neboť mu to ukládá zákon o právu petič

Zajímavé je, že nikomu z jeho fanoušků (a hlavně fanynek) vůbec nepřijde divné, jak se Janeček snaží všechno anonymizovat a skrýt. Vč. toho jeho "evolučně pozitivního vlnění".
04. 02. 2013 | 17:02

jozef napsal(a):

Pan Janecek,
sledujete pana Zemana len selektivne.Alebo ho sledujete len raz za cas,aj to sprostredkovane.

Kto nejakym sposobom stotoznuje Zemana s Klausom,ako ste to cinili Vy,toho Zeman povazuje za politickeho analfabeta.Myslim,ze v lepsom pripade ho povazuje za politickeho analfabeta.V horsom pripade...
A mozno uz aj tusite,ze na politickych analfabetov,zvlast ak su arcisebavedomi,Zeman je jednak alergicky,jednak nema dostatok volneho casu.
Preto odporucam Vase dobre mienene rady poskytnut prezidentovi republiky sprostredkovane,cez osoby neprejavujuce sa zufalym politickym analfabetizmom.

Skuste tych nejakych 92 dni mudro vyuzit.
04. 02. 2013 | 17:30

jarpor napsal(a):

Občan

Z Vašeho příspěvku v 12:41 vyplývá, že autor ač burzovní spekulant, je vlastně chudý jak kostelní myš.
To mi pomohlo vysvětlit tu jeho větu o usmíření sociálně slabších občanů... :-))

Hezký podvečer
04. 02. 2013 | 17:30

MartinO napsal(a):

Občan:

A proč teda Janeček neuspořádal skutečnou petici? Jaká práce navíc by to pro něj jako že podle vás měla být? Můžete to vysvětlit i nám hloupým? Jaký smysl by mělo že by se senát musel peticí zabývat kdyby ji bez dostatečné podpory stejně smetl ze stolu? Důležité je jen získat podporu mezi senátory a petice ať taková či onaká na to má jen podpůrný vliv.

Nepřijde nám to vůbec divné, protože "Janeček se snaží všechno anonymizovat a skrýt" pouze ve vaší hlavě. Tak jste objevil zásadní věc, že si Janeček pronajímá kanceláře. To je teda podvodník :-D Co tam máte dál za "objev"?
04. 02. 2013 | 17:36

Smt napsal(a):

I kdyby Zeman až do konce vol. obdobi neudělal jedinou chybu a byl čestný jak Mirek Dušín, to co řekl a dělal během volby mi jej zhnusilo do konce jeho života. Ač pravičák, raději bych za levici viděl na hradě mladýho dienstbiera než KLuase č. 2 ovšem v hodně lidovém vzevření a chování.
04. 02. 2013 | 18:38

kropotkin ford napsal(a):

Lenin žije.
04. 02. 2013 | 19:28

Platan napsal(a):

Zde je možno nahlédnout do dalších zákoutí Mistrovy duše:

http://www.cestyksobe.cz/racio-logika-nadacni-fond-proti-korupci-ad1909/
04. 02. 2013 | 19:51

Platan napsal(a):

"Před několika týdny jsem se vyjádřil ve smyslu, že zvolením Zemana by pokračovala Klausova éra, což by bylo pro naši zemi velmi špatné. Nyní pevně doufám, že jsem se ve svém kritickém vyjádření mýlil."

Mistr připouští možnost vlastní omylnosti... No, tak to zatím nebude tak vážné...
04. 02. 2013 | 19:56

bumbrlíček v negližé napsal(a):

Nemohu věřit, že pan Zeman by šel najednou do sebe, když už tolikrát přesvědčil, že něco jiného říká a něco jiného dělá. Mám za to, že pan Janeček se tragicky mýlí.
04. 02. 2013 | 20:30

sál přemysl napsal(a):

toto je manipulující blábol mafiána janečka
04. 02. 2013 | 20:46

arnazach napsal(a):

Platan: To, že Janeček prosazuje svoje názory, neznamená ještě, že se cítí neomylný. Ale v tomto případě nejpíš skutečně jde o něco jiného, než o uznání chyby. Je to solidní nabídka.

Zeman je na jedné straně vzdělaný, inteligentní a analytický, na druhé straně je to alkoholik a lenoch. Aby mohl fungovat, musí mít kolem sebe, jak on říká, profesionály, tedy ty, co to za něj odmakají.

Janeček vybudoval infrastrukturu, má lidi s kreditem. Pokud se Zeman opře o ně, bude to jiný Zeman než ten obklopený Šloufem, Zbytkem, Grégrem, Čubou, Škromachem a Haškem. Řekl bych, že Janečkova nabídka patří mezi takové, které se neodmítají. Pokud tedy člověk není idiot.
04. 02. 2013 | 21:00

fort napsal(a):

Klaus z hlediska inteligence pro presidentský úřad byl poměrně vhodný člověk.
V ekonomické transformaci,podobně M.Zemanovi zůstal "akademikem"(nepraktou) vůči celé mase privatizátorů a podnikatelů,kteří vlastně prováděli velice vulgární a primitivní mikroekonomii a makroekonomická vládní hlediska,potřebná jak sůl,se prostě uplatnila jen okrajově.Jako premiéři-nezabrali dost,prostě jejich záběr nedosáhl do hloubky toho co se dělo pod povrchem čísel ČSÚ. Ale zvolit nyní Schwarzenberga by mohlo vést k těžké katastrofě.Se Zemanem se uvidí,protože kam to bude směřovat poznáme spíše po parlamentních volbách 2014.A já už přestávám věřit na ty strany,straničky něčích srdíček voličských. V celém spektru neexistuje dnes spásonosná strana ani jediná.Žádná nemá sebemenší odbornou představu jak řídit celek ekonomiky v etapě,kdy se po planetě rozlily vodstva monetarismu-nového ekonomicko-historického fenoménu,který neukučírovali ani v zemi zrodu.Ani jedna z mnoha postkomunistických privatizací zemí RVHP nevykázala zatím ekonomickou výkonnost celku,pouze větší nerovnoměrnost rozdělování statků.Volba mezi bojem za spravedlnost a bojem za výkonnost trvá.Sociální darwinismus ale nemůže být trvalou sociologií všech ani v dravějšíí ODS-podobě ani v zdánlivě měkčí socilnější ČSSD- podobě,natož v podobě zjevné nevýkonnosti- TOP09.
04. 02. 2013 | 21:16

Roman Tyčka napsal(a):

Jestliže tento národ něco sužuje, tak je to především hloupost většiny občanů ČR. A způsobem nadávání alá Klaus, se nic nezmění. To jen ta většina ovcí vám zatleská a bude dál čekat na nějakého fúhrera, který tu za ně zjedná ráj na zemi. Pro mě tedy absolutně nejste "král králů". Každopádně vám ve vašem snažení fandím.
04. 02. 2013 | 21:21

Digi napsal(a):

V dnešním interview ČT24 p. Janeček mluvil v tom smyslu, že se teď nechce zaměřovat na boj proti korupci, ale že teď se chce zaměřit na aktivizaci a propojenívšelijakých občanských iniciativ, aby dosáhl údajně "pozitivní" změny ve společnosti a že se této změny dosáhne změnou volebního systému tak, aby se nevolily strany, nýbrž kvalitní osobnosti.
Nevzpomínám si, že by někde v civilizovaném světě demokracký systém fungoval bez politických stran.
Volební systém (do parlamentu) založený na tzv. osobnostech, jak jej prezentuje p. Janeček, je podivná cesta. Ač se říká, že voliči nečtou volební prpgramy a že strany je stejně nedodržují,
je to minimálně hrubé vodítko. U jednotlivých "osobností" nemáte ani šajnu, na čem by se shodly. A jak by se poznalo, kdo vyhrál, akdo má být pověřen sestavením vlády?
04. 02. 2013 | 22:26

sedlak napsal(a):

sál přemysl napsal(a):
toto je manipulující blábol mafiána janečka

uniká mi, proč tohle píšete, že byste patřil do některé z této skupiny?

http://www.nfpk.cz/cz/kauzy2
04. 02. 2013 | 22:33

Marie Bretová napsal(a):

Pan Janeček začal tančit předsvatební tance s panem Zemanem. Proč asi?
04. 02. 2013 | 22:42

sedlak napsal(a):

Marie Bretová...22:42 Proč? Já to nevím, Vy ano? Napíšete to naplno?
04. 02. 2013 | 22:52

Pepa napsal(a):

pane Janečku, běžte se bodnout i se svou svatozáří
04. 02. 2013 | 23:05

Sylva Šauerová napsal(a):

Marie Bretová :

Pan Janeček, paní Bretová, se zdá být především politicky velmi naivním člověkem, to s respektem k jeho podnikatelským úspěchům. Jinak by totiž nemohl napsat násl.: "Nastupující prezident otevřeně označil druhý článek Klausovy amnestie za zločin. Těžko si lze nyní představit, že by pan Zeman chtěl pod taktovkou Klause pokračovat v negativní mocenské politice a devastaci hodnot v naší zemi".

Neví totiž, že mezi rétorikou a praktickou politikou může být veliký a někdy i docela propastný rozdíl. Praktickou politiku teprve pan Zeman začíná předvádět a to je teprve začátek. Kdyby si byl totiž toto pan Zeman myslel, měl po 1. lednu t.r. dost času konstatovat to, co řekl nyní. Jenže, v té době ještě stále potřeboval podporu pana Klause. To již dnes neplatí, a tak může směle říkat to, co se líbí naprosté většině populace. Jestlipak se také panu Janečkovi líbí, že prezident může odvolat vládu, kdy si vzpomene ? Možná, že mohl také napsat několik vět k výrokům Františka Čuby, blízkého spolupracovníka M.Z. Ten včera pronesl v ČT následující věty :

František Čuba : "Bude používat (M.Z., pozn. S.Š.) všech metod k tomu, aby prostě dosadil takovou vládu, jakou si náš stát zasluhuje". A dále : "Měl by mít (M.Z., pozn. S.Š.) větší pravomoci v tom, jak pružněji vytvářet vedení státu, tzn. vlády, tak, aby když vláda nefunguje, tak aby byla kdykoliv vyměněna" (ČT, "168", 3. 2. 2013).

Tak, tak, aby byla KDYKOLIV vyměněna. Jak čtu, to se líbí mnoha a mnoha lidem, všem těm, kteří od nového prezidenta považovali nejenom to, aby "byl Čech", ale také aby to byla silná osobnost, nikoliv osobnost konsensuální, smiřující. Vláda je potřeba to "nandat" (na PL nadšeně aplauduje 88% diskutujících v počtu téměř 11 tisíc lidí). Kdyby se k tomuto tématu pan Janeček vyjádřil, byl by pro mnoho voličů čitelnější. Zatím ale osvědčil, bohužel, jenom již zmiňovanou naivitu. A vůbec si přitom nestačil všimnout, kdo jsou lidé, kteří M.Z. obklopují a co se nám tady tak pěkně urodilo.
04. 02. 2013 | 23:07

Kanalnik napsal(a):

Pan Janecek pise zajimave, ale pro mne dnes trochu zvlastne. Povazuji jeho text za takovy jakoze vlastne dopis Milosi Zemanovi s nabidkou spoluprace. Zelezo se musi kout dokud je zhave. Mozna se ale mylim, osobne pana Janecka neznam.

Jinak, jak pise pani S.Š., otazkou je, jak bude MZ dal postupovat, a jak se vyjevi. Jeho prezidentska kampan k pozitivnim ocekavanim moc nadeji nedava, tak uvidime. A prvni ukazku toho, jak mozna bude MZ menit nas system v system prezidentsky tu uz mame. Nic, co by bylo zadouci pro stabilni politicky system. Spis mozny narust extremistickeho politikareni na hrane Ustavy ci za jeji hranou. Ze to urciti lide vitaji, mne neprekvapuje. Takovy je stav "demokracie" v CR.
04. 02. 2013 | 23:37

S.Š. napsal(a):

Nu, pane Kanálníku, já jsem vyděšená ještě z mnoha dalších věcí. Nejen nad tím, kým je M.Zeman obklopen (naprosto převažují bývalí členové KSČ, bývalí spolupracovníci StB a podivní obchodníci s vazbami k Rusku), ale také nad tím, s kým se přednostně setkává (Hulinský Škromach, Benešová), nad tím, co vzkazuje pan Mynář Bohuslavu Sobotkovi (tady, viz http://www.lidovky.cz/sef-spoz-mynar-sobotka-je-sklenikove-dite-fgi-/zpravy-domov.aspx?c=A130203_170831_ln_domov_khu) nad pouhými dvěma nominacemi Jiřího Dienstbiera na místopředsedu ČSSD, atd., atp.

V uplynulých hodinách jsem konzultovala Čubova slova (dnes je Zeman v zásadě potvrdil) s jedním z našich nejznámějších novinářů, dodám, že jde o novináře levicového. Napsal mi k tomu toto, cit. : "Nepovím Vám nic, co by Vaši náladu změnilo. Mám totiž stejnou. Pro jednoduchost v těchto dnech říkám, že jsme nyní v roce 1946. Podloží se nezměnilo. Novináři - i kdyby měli možnost říkat nahlas, co se v zemi děje - na tom nemohou mnoho změnit. Společnost prostě dospěla k bodu, v němž se dříve nebo později musela ocitnout, protože taková je její většina. Dějiny se neopakují absolutně. Proto nevíme přesně, jaké to bude dál. V každém případě ale jiné, než očekávali lidé, kteří uvítali listopad 1989".

Tak. Myslím, že vůbec není dál co dodat, pane Kanálníku.
04. 02. 2013 | 23:48

sedlak napsal(a):

paní S.Š. nemůžu tvrdit, že nemáte pravdu, jen mi nějak nezapadá do konceptu matematika p. Janečka
04. 02. 2013 | 23:58

S.Š. napsal(a):

Nevím, pane sedlaku. Nevím ani, zda vůbec pan Janeček tuší, kdo jsou lidé jako Čuba, Zbytek, Šlouf, Zavadil, Mynář, Nejedlý (a nakonec i paní Bohdalová) jak dalece si pamatuje nebo co ví o tzv. normalizaci, ap. Jestli ale myslel vážně to, co napsal (viz můj výše uvedený citát z jeho blogu), řekla bych, že projevil neznalost politiků a politiky, označila jsem to slovem "naivita". Co se z jeho vstřícného blogu urodí a zejm. jak se postaví k případnému porušení ústavy (nevím, zda dnes M.Z. neohlašoval náhodou budoucí ústavní puč), určitě budeme mít možnost v příštích dnech, týdnech či měsících sledovat.
05. 02. 2013 | 00:07

sedlak napsal(a):

paní S.Š. je to samozřejmě jen moje domněnka, ale pokud je skutečně "matematik" a obklopil se lidmi, kterými se obklopil (NPFK), pak je tohle jen "milostné vábení krokodýlích slz", samozřejmě můžu se mýlit...uvidíme příští dny
05. 02. 2013 | 00:20

sedlak napsal(a):

oprava (NFPK)
05. 02. 2013 | 00:21

Kanalnik napsal(a):

Pani S.Š., tech pozoruhodnych navstev u MZ jsem si tez vsiml a vubec to na mne nepusobi dobre, odkaz (za ktery dekuji) to jeste podtrhuje. Skoro to vypada tak, ze se chysta rozlozeni CSSD, respektive jeji pozemanovsteni. Skupina lidi, ktera byla gratulovat MZ v centrale jeho kampane v den voleb, to mluvi samo za sebe, a navic i v tom odkazu z Lidovek jsou zajimave udaje (potvrzeni Sloufa v kampani navzdory Zemanovym slovum... pokolikate uz?). Odstavovani JD na vedlejsi kolej mne hodne mrzi.

Uz po prvnim kole jsem si pro sebe udelal zaver, ze pro skutecnou zmenu volilo ne vice nez 20% lidi (JD, TF, ZR, VF). Ostatni volili se ztratou pameti ci s minimem reflexe toho, co se za poslednich 20 let na politicke scene udalo a deje ted. Takze podle meho nazoru zakonite smerujeme v budoucich letech do nejake propasti/konfliktu (jehoz priciny budou lezet na obou stranach politickeho spektra). Jak to bude vypadat a jak se to vyvine, to netusim. Pro mne rozcarovani, ktere si pomalu, ale jiste zacinam pripoustet, a asi se zacnu vyrovnavat se silicim vnitrnim pocitem, ze do Ceske vetsinove spolecnosti vlastne ani moc nepatrim. Divny pocit.

Pan novinar ma asi pravdu. Vypada to tak, ze teprve ted sklizime skutecne ovoce predlistopadove totality a normalizace, ktera zruinovala spolecnost.
05. 02. 2013 | 00:21

Petra Bostlová napsal(a):

SKUTEČNOST VŠAK VYPADÁ TAKTO: http://bostlova.blog.idnes.cz/c/319722/Janeckovci-vas-puc-na-prezidenta-Zemana-je-odporny.html (p.s. A pro paní Violu: nejen že mě Karel Janeček neustále bombarduje svými e-maily, od soboty mi každý den už i volá. Snaží se mě přesvědčit, abych se přidala k nim. Bláhovci...)
05. 02. 2013 | 01:06

sedlak napsal(a):

PB ....kolik vás tam sedí za PC, Viola, Silvie a Petra? Na politicky činnou novinářku celkem podprůměrný výkon, a co králíček Azurit?
05. 02. 2013 | 01:18

JF napsal(a):

pana Janečka lze nejspíše nahlížet jako vábiče negativních hlasů pod ta správná křídla (podobně jako dříve Zelení či VV). Ona už vůbec formulace první věty blogu "Dnes je to osm dní, kdy byl demokratickou cestou zvolen nový český prezident." značí něco deklarativního. Záleží jaké představy má pan Janeček o demokracii. Tyto "demokratické" volby byly zcela demonstrativně (samozřejmě pokolikáté už v historii ČR i té novodobé a jen prezidentské) mimo zákon (volební či Ústavní), tak jak je zákon chápan v konzervativních společnostech. Pan Zeman to dokázal nejasným financováním, tak kampaní v den voleb, tak i délkou své kampaně, od kdy již vysely blbordy na rohu ulice se Zemanovci-Romanovci?

Nelze však že tyto "změny" jsou spíše jen demonstrací již takového stavu zvláště po zvolení a prezidentování Klause. Ale ruku na srdce - Havel se nechal zvolit komunistickým parlametem a přísahal na bolševickou ústavu, nechal se zvolit a zároveň byl uvězněn poslanec Sládek a za pískotu přímo ve volební místnosti paní Dagmar. Velmi podobné Langerovu vyhrožování apod.

Možná generace aparátčíků si chce splnit ještě netušený sen ... snad těmto slušovickým kreatůrám, soudruhům vexlákům, nastavit zrcadlo jejich nekonečné a neutuchající krásy.

Dovolím si rovněž jistou kapku autorovi naivity tohoto blogu, třeba se jim udělá také šloufl ;-)
05. 02. 2013 | 01:26

Viola napsal(a):

Petro Bostlová

a nahráváte si ty telefony? Je to hnusné, čím vás obtěžují. Pan Janeček tu už po několikáté napsal Blog, ale neodpoví a neodpoví. Přečetla jsem si hodně z vašeho blogu a cítím s váma. Dnes byl pan Janeček v TV24 před televizníma novinama a snažil se vesele a přátelsky pomrkávat na redaktorku. Ale abych řekla pravdu, tak, jak jsem už napsala dříve, líbil by se mi místo pana Kalouska jako ministr financí, je velmi chytrý a ty své počítače by měl vzít sebou a sypat do státního rozpočtu, aby to mělo pozitivní smysl. :-)
05. 02. 2013 | 01:44

Viola napsal(a):

pane sedláku a kdo pak jste vy, nejste jen sedláček?
05. 02. 2013 | 01:45

Občan napsal(a):

Paní Šauerová,

ubezečuji Vás, že Janeček to má v makovici srovnané ažaž a že o době před plyšákem toho ví z domova neúrekom. Ty Vaše "spiklenecké" teorie už jsou opravdu jenom k smíchu...
Stejně tak to mají v palicích sakra srovnané jeho stíny Jančura, Bernard &spol. Tahle partička moc dobře ví co chce a jak toho dosáhnout. Jít na to přes sektu byl moc dobrý nápad, protože znejistělí lidé, které v ní shromáždili, udělají, co jim vůdcové zavelí. Na jednom videu jsem zahlédl i Hnízdila; a ten je v manipulaci velice zběhlý.

Zaplaťpřírodo, že jsou kolem Zemana figury, které už máme přečtené a víme, co od nich lze čekat. Mnohem horší by bylo, kdyby se kolem něho najednou vyrojili neznámí lidé.
Takhle ČSSD předem ví, co ji čeká, a může s tím ještě něco fofrem udělat. Dnešní schůzky byly jí posledním varováním. Teď už je jen na ní zda a jak bude konat. Když nebude konat, bude hodně překvapená; patrně nejen ČSSD.
Pokud se nakonec rozštěpí, bude to jen dobře jak pro ni samotnou, tak pro levicové a středové voliče. Protože než bezradnou a bezpohlavní partaj, která už 150 let neví, co si počít sama se sebou, tak to radši dvě politicky konečně vybarvené. Sociálnědemokraticky orientovaní voliči totiž na tohle čekají skoro 100 let.

A buďte tak laskavá a ušetřete nás řečí o nějakých konsensuálních, sjednocujících a smiřujících postavičkách nebo o slušnosti. Vy, která kam vlezete, tam naděláte nenapravitelnou paseku, byste se takovým slovům měla raději vyhýbat obloukem.

Jo - tím novinářem jste myslela Mitrofanova? Tak tomu leží ČSSD v žaludku jak kámen už pěkných pár let a dodnes neráčil sdělit proč vlastně.
05. 02. 2013 | 01:52

S.Š. napsal(a):

Občan : Co je, prosím, spikleneckého na tom, napíši-li, kteří lidé obklopují M.Z., případně kteří lidé jej v jako první v tyto dny navštěvují ? Co je spikleneckého na tom, všímám-li si názoru pana Zemana (nebo Čuby), že může odvolat vládu, kdy ho napadne ? Nebo na tom, že Mynář napadá Sobotku (neboť ten nechce s SPOZ vytvořit předvolební koalici a vytáhnout pana Mynáře do sněmovny) a Dienstbier disponuje toliko dvěma nominacemi na místopředsedu ? Pokud jde o mnou citovaného novináře, máte za to, že v zemi je jeden jediný (levicový) žurnalista ? :-)
A nakonec, pan Občane : píšete o vás, resp. abych citovala přesně : "ušetřete nás ...". Za koho mluvíte ? Za nějakou stranickou buňku ? :-) Není přece nic snažšího, než se mým příspěvkům vyhnout. Věřím ale, že až to vezmete řádně do rukou, s podobnými pisálky se řádně vypořádáte. Zatím ta doba tady ale ještě není, pane Občane, zatím ještě ne.
S pozdravem
05. 02. 2013 | 02:12

soul napsal(a):

Pokud by měl MUDr.Hnízdil pravdu v tom,že Zeman je papučový grizzly,utvořený televizí,novinovými titulky a slivovicí na samotě (škrtaje neprávem jeho minulost do r.2003),pak Zemanova opora -bývalé sovětské impérium zdaleka ale triviální není.Rusko je s Euroasií řídce osídleno-pravý opak Japonska,Ćíny,Indie.
S mohutnými nedostižnými staletými vojenskými tradicemi.Jeho satelitní národy v SNS,přes přijetí kdysi sovětského systému,opaku dnešního vládnoucího v Rusku postbolševického narodnictví(cara,děkabristů i bolševiků zčásti) zůstaly asi etnicky daleko národnostně specificitějští stále než třeba bývalé slovanské národy Rakouka-Uherska v Evropě.Ze středoasijce-po tisíce let nomáda,Huna-uděláš moderního člověka,ale ne Evropana,Rusa atd.Prostě to nejde.Bývalá část římské říše -Gruzie a Arménie (nejranější ortodoxně katolický stát)byly kdysi za Krista daleko civilizačně v předstihu před Čechy.Dálný Východ-Vladivostocko -byl v dobách VŘSR nejmodernější a nejrozvinutější část SSSR,sousedící s lidmi džungle jako Tungusové,kteří kladli odpor sovětské moci ještě 10 let po VŘSR.Celá oblast tam byla ekonomicky propojena s Čínou,Japonskem,USA dávno a pod vlivem vyhnanců -děkabristů.Kamkoliv do Euroasie zavítáme-bude jiná chuť etnika a oblasti,neexistuje jeden vzorec pro to.Můžeme jen litovat,že od dob SSSR tam i vně jeho doprava mnohonásobně zdrahla,protože nikde v Evropě nic podobně zajímavého historicky,turisticky a přírodně nikdy nenalezneme,včetně kulturních památek.
Od Ruska v mlze za Lenina se přešlo k Rusku v mlžném oparu.Země se jakoby probouzí a usíná,jakoby nevyužívala své možnosti:to je dáno hlavně faktem řídké populace:více zdrojů na hlavu,ale méně pracovně-lidské kultivace té možnosti.
05. 02. 2013 | 05:05

sedlak napsal(a):

Violo...;-), jsem ještě méně než byste si přála, jenom takový maličkatý sedláčínek ;-) takové nanicovaté nic, jste úžasná, nikdo jiný tady nevnucuje představu, že paní Bostlovou pan Janeček obtěžuje, jenom vy jste informována, paní Bostlová je vskutku "pozoruhodná" dáma a já si jí velmi rád googluji ;-)))
05. 02. 2013 | 09:38

MartinO napsal(a):

Občan:

"Janeček to má v makovici srovnané ažaž, stejně tak to mají v palicích sakra srovnané jeho stíny Jančura, Bernard &spol. Tahle partička moc dobře ví co chce a jak toho dosáhnout."
=================
Mohl byste nám, Občane, konkrétně sdělit čeho chce tahle partička dosáhnout? Doufám, že vaše obvyklé plivance dokážete podpořit lepším důkazem než že si "pronajímají kanceláře místo aby je vlastnili".
Taky vám Janeček každý den telefonuje a vyhrožuje smrtí jako Bostlové? :-D
05. 02. 2013 | 10:39

SuP napsal(a):

Paní S.Š. uvedla: "....František Čuba : "Bude používat (M.Z., pozn. S.Š.) všech metod k tomu, aby prostě dosadil takovou vládu, jakou si náš stát zasluhuje". A dále : "Měl by mít (M.Z., pozn. S.Š.) větší pravomoci v tom, jak pružněji vytvářet vedení státu, tzn. vlády, tak, aby když vláda nefunguje, tak aby byla kdykoliv vyměněna" (ČT, "168", 3. 2. 2013)...."
To se velmi dobře snoubí s prohlášením M.Z. že "Prezident dbalý své cti to neudělá" (o případném odvolání vlády), protože by mu nově jmenovanou parlament neschválil....

Pozorujme tedy jeho další kroky, jak bude připravovat v parlamentu situaci, aby mu tuto "novou vládu" schválil. Pak už to bouchne rychle.
05. 02. 2013 | 10:43

SuP napsal(a):

Občane -
Už to napsal Martin O, ale dodám. Majetek vlastněný jsou starosti a povinnosti. Proč si dělat starosti, když můžu mít peníze bez nich? A jak se ukazuje, pan Janeček nejen umíé peníze získat, ale umí je i mít. Pan Janeček vynalezl způsob, jak těžit na Aljašce zlato v cihlách. Zkuste něco podobného a uvidíte sám.
05. 02. 2013 | 10:49

soul napsal(a):

Porážka cara 1908 v rusko-japonské válce již nevypadá tak trapně,když se vezme v potaz že do roku 1945 padla v bojích s Japonci celá Čankajškova armáda,Stalin zde nasadil roku 1945 milion sovětských vojáků z Evropy s veškerou technikou,USA bojovaly celou svou flotilou s Japonci na Filipínách a Rusové namoři v oblasti Kurilských ostrovů,Sachalina,Kamčatky a méně známých ostrovů (USA jim to měly za zlé) a navíc atomovky na Hirošimu a Nagasaki
05. 02. 2013 | 11:22

SuP napsal(a):

Spolupráci pana Janečka s prezidentem bych si dovedl představit například ve smyslu, že by se dohodli, že politické strany bude financovat Nadační fond proti korupci pomocí finančních příspěvků a darů od fyzických a právnických osob. Takový fond bu tyto dary a příspěvky spravoval zcela průhledně a díky panu Janečkovi bych si představoval, že by uměl i odhadnout, jak velké náklady jsou výkonu politických stran úměrné a přiměřené.

Pokud totiž politické strany vynaleznou důchodovou reformu s druhým pilířem, kde se občan má spolehnout na to, že mu peníze nikdo nezpronevěří, měly by jít samy příkladem a prostředky pro svou "činnost" si nechat spravovat obdobně.
05. 02. 2013 | 11:35

Otrok napsal(a):

janečku podporou vašeho spícího nevzdělaného kandidáta jste prakticky dosadil zemana na hrad.Tak si teď nech ty svoje pozitivní kecy .
05. 02. 2013 | 12:50

Platan napsal(a):

Sylva Šauerová napsal(a):
Marie Bretová :
Pan Janeček, paní Bretová, se zdá být především politicky velmi naivním člověkem, to s respektem k jeho podnikatelským úspěchům. Jinak by totiž nemohl napsat násl.: "Nastupující prezident otevřeně označil druhý článek Klausovy amnestie za zločin. Těžko si lze nyní představit, že by pan Zeman chtěl pod taktovkou Klause pokračovat v negativní mocenské politice a devastaci hodnot v naší zemi".

Přesně tak, je to přinejlepším "politický romantik". Další citát ovšem naznačuje, že to bude spíše ještě horší:

"Jak řekl pan Zaorálek, amnestie je zločinná tím, že brání tomu, aby po zločinu přišel trest. Úřad prezidenta byl zneužit způsobem, který podkopává hodnoty právního státu a demokratický řád. Tímto svým zločinem Klaus ovšem nevídaným způsobem přispěl ke sjednocení občanských iniciativ a zásadně urychlil proces obnovy. Díky zodpovědnosti velké části veřejnosti a dehonestaci Klause bude mít jeho zločin nakonec pozitivní důsledky pro naši zemi."

To je asi taková logika, jako kdyby v ČR třeba umřelo na chřipkovou epidemii 100000 lidí a pan Janeček by prohlásil, že to bude v důsledku pozitivní věc, protože to zásadním (či "nevídaným") způsobem přispěje k rozvoji lékařské vědy.
05. 02. 2013 | 20:14

pavel v napsal(a):

Kanalnik napsal(a):
Pan Janecek pise zajimave, ale pro mne dnes trochu zvlastne. Povazuji jeho text za takovy jakoze vlastne dopis Milosi Zemanovi s nabidkou spoluprace. Zelezo se musi kout dokud je zhave. Mozna se ale mylim, osobne pana Janecka neznam.
KONEC CITACE

Ve skutečnosti tím prvním byl Zeman, kdo se během volební kampaně o Janečkovi vyjádřil pochvalně. Tento blog tedy chápu jako jakési zdvořilostní gesto.
05. 02. 2013 | 20:16

pavel v napsal(a):

Platan

Říká se: "všechno zlé je k něčemu dobré". V případě Klausovy amnestie to snad znamená prozření jeho příznivců a podnět pro občanské iniciativy, že ZLO nelze podceňovat.
05. 02. 2013 | 20:24

Platan napsal(a):

pavel:
"Všechno zlé je k něčemu dobré", to je bezpochyby pravda. Je ovšem třeba vážit, zdali v tom kterém případě převažuje to "k něčemu dobré" nad tím, čím je "to zlé" zlé. V případě Klausovy amnestie je při střízlivém pohledu jazýček vah jasně vychýlený (téměř ohnutý) na stranu zla. Protože jen politický naivka a romantik se může domnívat, že se tato amnestie stane jakýmsi nechtěným Klausovým "výstřelem z Aurory" po němž bude následovat poslední vítězná bitva pravdy a lásky nad lží a nenávistí.
05. 02. 2013 | 21:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Už zase a pořád dokola.

Čím víc budete do sraček šťourat tím více budou smrdět.
Nemám vám to za zlé.Asi jste zvyklí.

Naše budoucnost je v řiti pane Janečku.
A vy to dobře víte! Není to ani tak o "našich volbách".

Fujtajbl! Ivan.
05. 02. 2013 | 22:51

Karel Janeček napsal(a):

Naše budoucnost bude skvělá. Každý zodpovědný člověk přijměme svůj díl zodpovědnosti za veřejné věci.
09. 02. 2013 | 09:49

Veronika Anežka Delmonte napsal(a):

"Navrhuji poskytnout mu “dobu hájení” v délce 96 dní. Zároveň jsem ochoten panu budoucímu prezidentovi pomoci radou či jinak ve smysluplných a pro naši zemi prospěšných rozhodnutích."

Autore, velmi jste mne zklamal. Říká se o Vás, že jste inteligentní. Mám tušení, že to o sobě říkáte hlavně vy. Svým chováním dáváte najevo, že jste psychicky nemocen. A ani peníze to nezmění, to je jedna z věcí na které jsou peníze krátké.

Jelikož zároveň trpíte koktáním, tak vám mohu doporučit dát si jednorázovou dávku léku Causticum 1M.
09. 02. 2013 | 13:22

leon napsal(a):

pane Janeček, ta Vaše pozitivní evoluce směřuje k držení huby a kroku. Viděl jsem přenos z Lucerny a naskakovala mi husí kůže, především z posluchačů v sále, přestože se někteří chlubili, že jsou vysokoškolsky vzdělaní. Jde o zfanatizování davu a především hysterických ženských a jakákoliv manipulace ve jménu vaší pravdy. Tito lidé budou za pomoci doktora Hnízdila, dělat cokoliv se jim řekne, že je dle Vás správné.Jste prostě sektářské hnutí, které hnědne a brzy bude uctívat nějakou "modlu" a její kecy. Nevím zda ne přímo Vás...fanatismus davu je strašný a pro mne nepřijatelný...
jo, nepsal ten Váš blog doktor Hnízdil?
09. 02. 2013 | 22:48

HM napsal(a):

lidi vy jste snad všichni paranoidní , tleskáte Janečkovi a přitom zvolíte mafiánské šloufovské praktiky ,které když měli moc paralyzovali justici a policii...proč myslíte ,že pan Janeček podpořil v druhém kole pana Schwarzenberga nezdá se vám pan Janeček dost naivní ?mně tedy ano..
10. 02. 2013 | 00:17

demokratický komunista-levicový napsal(a):

Pokrokový Štrougal na hrad! Hned!
10. 02. 2013 | 12:37

uf napsal(a):

janeček janeček...ředitel společností, které si sám založil :D tahnete si uzivat a neprudte slusne lidi
03. 03. 2013 | 23:03

David napsal(a):

Vůbec mě nepřekvapuje, že se vůbec českým prezidentem stal zrovna tenhle vlastizrádce, a nejhorší člověk na světě Miloš Zeman!
Dy´T za komunistu jsme nesměli volit, jinak bychom byli stíháni STB.
Proč to tak není panebože dnes!
Proč se zbytečně musíme svobodně rozhodovat, pak je tady zbytečně tahle korupce a navíc bojíme se tak budoucnosti.
proč vůbec padl komunismus.
tak ať se lidi potom nediví, že tady máme za posledních 24 let špatný život, a nespravedlivý svět.

Tak co byste chtěli, svobodu a demokracii která jeno m ničí lidém životy, a lidi se stávají čím dál blbější, a blbější úplně stejně jako dnešní mladá generace?

A nebo, začnete konečně rozumně myslet, a opravdu začnete žít normální život a brát ho vážně, a dělat vše proto, aby si udrželi stabilitu naší české společnosti, hospodářského růstu, a ekonomiky.
A volit nadále jenom komunisty, a abychom už konečně nenadávali na politiku že je neschopná a že si zbytečně svobodně dělá co chce.
Já jsem rozumný člověk, a vím co dělám a proto radím dobře.
Co kdybychom opravdu začali žít konečně normální život, věřte mi nebudete toho litovat.

Taky i dnešní móda je jen pro amatéry, písničky defacto úplně všechno.
Taky jak pořady, tak i tv kanály.
Začněme opravdu koečně žít normální život.
Sice žijeme v 21.století, ale opravdu začněme dělat jenom dobré věci, a ne ty špatné.
Taky lidi v 21.století už dělají ze svého života špinavý byznys, a navíc mají nejradši svobodu a demokracii.
Ale to vůbec nikam nevede.
Tohle není normální život, přece nechcete aby islám dobyl svět který má úplně vypatlaný mozek a dělá špatné věci.
Tak proto něco musíme udělat, přece nejsme až zas tak daleko blbý než tahle mladá generace, která vůbec neví jak ten život ve skutečném světě funguje.
Tak začněme žít už konečně normální život, začněme konečně používat zdravý selský rozum.
Taky proto musíme nejdříve vystoupit z EU a NATO.
A pak ať jsou tady nové prezidenstké volby, i když je to jednou za 5 let.
Prostě tento prezident dělá všechno proto, abychom se úplně naštvali a báli se vkročit ven do ulic kde nás za chvíli všichni lidi budou ovládat.
Tohle přece není ultramoderní svět, nechci aby tento svět byl na dotek.
Nechci aby si lidi jednou sáhli na život.
Taky vědcům se vůbec nedá věřit.
Lidi si taky myslí, že čím víc demokracie tím kvalitnější život.
To si myslí lidi v 21.století.
Ale až se ukáže, jaký ten život ve skutečném světě je, tak potom toho budeme velmi ale opravdu velmi litovat.

Takže pojďme pracovat, abychom zachránili tento svět od korupce až k integraci.
No a potom budeme zase žít konečně v klidu tento život, doba nebude uspěchaná, a nebudeme vyrábet za posledních 24 let takovéhle ultramoderní věci pro svět.
Ale budeme mít konečně věci se své vlastní výrobny, budeme mít fabriky a bude to ten nejlepší život na světě.
17. 12. 2013 | 20:50

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately simply details -- significant details, but variants on that theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "current page" is, and a lot of events get fired in the process of building that page. Plugin modules can hook in to those events and change the work flow/provide additional advice/etc. That is also part of the reason so many Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does not actually DO anything other than say, 'Somebody asked to get a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:47

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy