Nájemník primátor Bém prodal cizí byt jeho majiteli. Za 3,5 milionu.
„Co, cože , primátor prodal cizí byt a je dál primátorem? Ne ve vězení?“ Těmito slovy reagoval bývalý spolužák, desetiletí žijící v cizině, který do Česka přijel i v souvislosti s 50 lety od maturity. „A to byt, jako jeho nájemník, prodal za 3,5 milionu právoplatnému majiteli?“ nevěřícně kroutil hlavou.
Protiprávní užívání bytů stát ještě podporuje.
Jedním z horkých témat, kterým je v posledním měsíci věnována pozornost, je žhářský útok na romské uživatele soukromého domu ve Vítkově. Objevuje se zde řada sporných bodů, mezi které například patří velice problematické údajné předchozí uzavření hlavního přívodu vody do domu žhářem, což, jak víme, „zvenku“ nebývá jednoduché. Jestliže voda v domě neteče, nejčastějším důvodem je vodárnou přerušená dodávka vody z důvodu neplacení. Konečný závěr ponechme vyšetřovatelům.
Se svojí „troškou do mlýna“ přišel i poslanec ČSSD Stanislav Křeček. Ve zdejším blogu „Solidarita s vypálenými. A co s nevypálenými?“ píše - cituji:
„To si teprve po žhářském útoku někdo kompetentní v obci všiml, že rodina bydlí v domě, který jí nepatří a k němuž nemá žádné užívací právo? Nikoho v obci, okrese nebo dokonce v kraji nezajímalo, jak a kde tito, a jistě i jiné lidé, bydlí? Komu, kolik a za co platí? A pokud by někdo namítal, že bydlení je soukromá záležitost, do které veřejné moci nic není, pak se jistě mohu ptát, zda majitel domu z příjmů, byly-li jaké, platí řádně daň? Neznámo z jakých důvodů, bůhví jak a kým obydlený dům, neznámého majitele, to je realita spořádaného, nebo dokonce právního státu?“
Je odložení deregulace dobrou zprávou pro majitele domů?
Ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda v rozhovoru na Z1 10. března na připomínku Barbory Tachecí, že navrhované „odložení deregulace nájemného je dobrý nápad možná pro nájemníky, už zdaleka tak dobrý nápad to není pro majitele těch domů“ neuvěřitelně prohlásil:„To není pravda, to je právě dobrá zpráva pro majitele domů“.
Chodníky – konečně konec roboty na panském
Úvodem třeba zdůraznit, že chodníky nejsou majitelů domů, ale obcí. Při výstavbě domů byli majitelé zpravidla nuceni zaplatit i plochu chodníků, a tyto, často na jejich náklady ještě i povinně vydlážděné, zadarmo předat do vlastnictví obcí.
O autorovi
Místopředseda Občanského sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí. Narozen v Praze 25. června 1942, technik, bytovou problematikou se zabývá již téměř padesát let. Od roku 1995 pověřen vedením časopisu Střecha. V letech 2001 - 2004 byl aktivním členem sekce Rady vlády pro lidská práva, místopředsedou sdružení majitelů domů je již patnáct let.