Kreténů vůčihledně ubylo

11. 07. 2007 | 13:49
Přečteno 6187 krát
Ještě před pár týdny jsem si každé ráno před snídaní zapnul počítač, přihlásil se na tyto stránky jako administrátor a smazal deset dvacet příspěvků, které začínaly slovy „ty kreténe, idiote, imbecile“ a tak podobně. Na první pohled bylo zjevné, že jejich autoři neměli v úmyslu odborně referovat o duševním stavu lidí, kterým tato slova adresovali (jak se mne tu nedávno snažil přesvědčit jeden z diskutujících apeluje na mne, abych podobné texty nemazal).

Většině lidí přitom asi není třeba vysvětlovat, že každé slovo má různé sémantické roviny a nadávku od odborné diagnózy dokáže zpravidla člověk rozeznat.

A tak jsem s odvoláním na Kodex diskutujících mazal, mazal a mazal… Většinou znovu hned po snídani, pak před obědem (od toho jsem ale s ohledem na přirozené a žádoucí gastronomické pochody ve svém těle časem upustil), brzy odpoledne, před odchodem z práce, po příchodu z práce domů, po večerních televizních zprávách, kolem desáté a pak krátce před půlnocí.

Ne vždy mi to zabralo stejně času. Byly dny, kdy se „idiotů“ vyskytlo jen pár. Záleželo na tom, kdo zrovna zveřejnil svůj blog. Příspěvky některých blogerů ale dokázaly zvýšit výskyt vulgárních nadávek (jistě chápete, že mnohé jiné jsem zde z pochopitelných důvodů ani neuvedl) v diskusi až několikanásobně.

V naprosté většině případů jsem po smazání textu obsahujícího zmiňované atributy dotyčného varoval, že pokud bude v podobné duchu pokračovat, znemožním mu přístup do diskuse. Odborně řečeno zabanuji jeho IP adresu. Mnozí tomu zřejmě nevěřili.

V poslední době jsem si uvědomil, že mám (třeba zrovna po ránu) o něco více času připojit se do diskusí, které mne zajímají. Ne že by „idioti“ zcela zmizeli, mazat je ale třeba tak dvakrát třikrát denně. To jde, ne?

Jistě, někteří notoričtí „rozhněvanci“ se už na tyto stránky nedostanou, jiní na ně možná ani nechtějí chodit, když se tu nemohou bavit po svém. Pár lidí si možná řeklo, že bude lepší změnit slovník než být zabanován. Holt cenzor (jak mne tu řada lidí nazývá) je neúprosný, nemá pochopení pro širokou demokratickou diskusi bez pravidel.

Ale už mám nové „kamarády.“ Se železnou pravidelností se v debatách objevují příspěvky se snůškou odkazů na nejrůznější webové stránky. Jedním z nejpečlivějších přispěvatelů je nick youhua, zpravidla dá během pár hodin identický příspěvek do každé diskuse pod každým blogem. A třeba čtyřikrát.

Ze včerejška na dnešek jich stihl kolem tisícovky. Mažu je ručně. Už mám skoro desetinu hotovou. Ale nezlobím se na něj. Je to naprogramovaný softwarový robot, neví, co dělá. Ono by mně rozčilování stejně nepomohlo. Umí totiž měnit tzv. IP adresu, takže každý příspěvek vypadá, jako že jej poslal někdo jiný. Nemohu ho tedy zabanovat. A tak zase mažu, mažu a mažu…

Přeji všem, kdo se tu podílejí na slušné a inspirativní diskusi hezký den.

P.S. Není to tak dlouho, co někdo někde napsal (a moc se omlouvám, ale opravdu si nevzpomenu, ve kterých novinách či časopise jsem to četl), jak smutné a pokleslé je, když se lidé (a zejména politici) snaží navzájem urážet diagnózami nemocného člověka. Je to jako bychom si říkali „ty diabetiku, revmatiku, psoriatiku…“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jirka napsal(a):

Pane Stejskale, tomu spamu by šlo zabránit jednoduše, ať vám sem programátoři dají "opisovací obrázek" pro zveřejnění příspěvku. No nevím, je-li vcelku přiměřená slušnost diskuse následkem mazání. Pokud by sem někdo z těch zabanovaných chtěl, tak asi není problém použít anonymizér. Dvojitý slepý pokus neproveden, takže statistický důkaz prospěšnosti mazání.. ???

Mě se zdá, že úroveň diskusí je celkem slušná, slušnost se nejeví být ani v žádné korelaci s "anonymitou" či "neanonymitou". Kupříkladu "mluvka Tomáš" je podle vás anonym nebo ne? Kupodivu se mi zdá, že agresivnější jsou "souhlasiči" s blogy. Na nějakém místě jsem vám navrhoval, že by možná bylo dobře nabídnout jakési desatero diskutéra, ono to vypadá, že někteří jaksi nerozlišují mezi názorem ad rem a ad personam....
11. 07. 2007 | 14:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jirko,

"opisovací" obrázek naši IT kolegové právě testují v jedné sekci. Zatím prý není jisté, zda je pro nás vhodný. Nicméně tvrdí, že i ten někteří boti už umějí obejít.

Úroveň je opravdu slušná a jsem tomu rád. Mohu Vás ubezpečit, že před čtyřimi měsíci to bylo podstaně horší. Ale věřit mi to pochopitelně nemusíte.

Libor Stejskal
11. 07. 2007 | 14:14

jirka napsal(a):

rád věřím. jen nevím, jestli je příčinou to mazání nebo vaše obdivuhodná komunikativnost. i když na některé věci se vám odpovídat nechce... ježíš jak mě to dneska nejde.. trápím se s pár DB dotazy...
11. 07. 2007 | 14:55

ok napsal(a):

Já jsem na svém webu zakázal vkládání odkazů a mailových adres do diskuzí - a je to! Pro roboty rázem nejsem ani trochu zajímavý a diskutují výhradně lidé.
Když diskutující potřebují (velmi výjimečně) vložit nějaký odkaz, prostě to nějak vymyslí, dají třeba podtržítko místo teček.
11. 07. 2007 | 15:45

stejskal napsal(a):

Díky, pane ok,

to je zajímavý tip. Proberu to s IT.

Hezký den.

Libor Stejskal
11. 07. 2007 | 15:58

bajaja napsal(a):

To je potěšující zpráva, ale radši to neříkejte nahlas. Vůči prosťáčkům, ke kterým se příroda zachovala macešsky, když rozdávala rozum, byla naopak velmi velkorysá s darem ješitnosti. Tak pevně doufám, že se tato informace mezi ně příliš nerozšíří. Ty odkazy bych pokud možno nezakazoval. Je lepší vložit pár odkazů, než vytapetovat 3 stránky pomocí copy>paste.
11. 07. 2007 | 16:15

youhua napsal(a):

Už se těším, jak si to zase spolu "rozdáme"
Ahoj!
Navždy Tvůj
youhua
11. 07. 2007 | 16:37

jirka napsal(a):

ještě je jedna metoa, nevkádat odkaz jako link, ale jako text. kdo chce, ať si ho vloží do browseru. jestli ten dement jouha není bot, ale člověk, tak to je kuřivo. takovýho psychopata aby pohledal...
11. 07. 2007 | 16:43

jirka napsal(a):

ale tentokrát je IP adresa od providera z Ruzyně, takže je to a si vtípek.
11. 07. 2007 | 16:46

stejskal napsal(a):

Nemyslím, že youhua je homo spammer. Před třemi týdny vkládal odkazy permanentně od cca 00:00 do cca 8:30 hodin. To by snad nikdo nevydržel. L. S.
11. 07. 2007 | 17:17

Martin napsal(a):

Obrázek má dvě vady
1. velmi často se setkávám s takovými které je problém dešifrovat
2. zmenšuje počet diskutujících, každé komplikování část lidí odradí a někdo tomu dokonce nerozumí

Znemožnění odkazů nepovažuji za dobrý nápad, občas je odkaz lepší než přepisování a navíc dávání odkazů je tak nějak spojeno od začátku s blogováním. Možná by řešením byl nějaký filtr (něco stylu Akismetu), který by jasně prokazatelný spam mimo téma automaticky blokoval - samozřejmě chce to nejdříve identifikovat spam ale potom už je práce hotová.
11. 07. 2007 | 20:19

jirka napsal(a):

Martine,
ad 1 - je celkem dost služných čitelných obrázků i v oblasti GNU GPL
ad 2 - snížení počtu diskutujících s podstatným deficitem inteligence by nemuselo být špatné... :-)

Znemožnění odkazů dobré není, navrhoval jsem odkazy zapsat jako text, tj. nešly by prokliknout, musely by se zkopírovat do adresního okénka.

Vámi navrhovaná cesta implementace artificial intelligence je poněkud obtížná. Dovedu si představit i to, ale...
11. 07. 2007 | 20:54

Pape napsal(a):

Vážený pane cenzore Stejskale,

vy jste ale bohužel zůstal!
Nestydíte se ani trochu?
Jestli se vám to hodí, tak mne
vymažte, přihlásím se znovu!
11. 07. 2007 | 21:39

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Pape,

přiznávám, že občas se stydím. Důvody jsou různé, nevím ale, který z nich máte na mysli Vy.

Jinak nějak nevidím důvod, proč Vás mazat.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 07. 2007 | 23:25

zelená je tráva napsal(a):

:D
... deficit inteligence..., cha-cha...
Bohužel často tu jde o deficit šlušnosti...
:(
12. 07. 2007 | 10:18

zelená je tráva napsal(a):

Pane Stejskale,
jen takový malý dotaz, spravujete databázi i z historického kontextu... Dal by se pořídit z Vašich dat psychologický profil jednotlivých přispěvatelů?? A zajímal by mne ještě Váš názor, zda-li by se dala tato databáze zneužít např. k nátlaku na takovéto osoby..??
Díky za odpověď!
Peace!
12. 07. 2007 | 10:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

nespravuji. Ani bych to asi neuměl, nejsem IT odborník.

Nicméně Vaše otázka je zajímavá. Neodvážím se raději moc spekulovat, domnívám se ale, že psychlogický portrét osoby na základě analýzy jejích odpovědí v diskusi by se udělat dal. Což by jistě mohlo někoho zajímat a za určitých okolností by se taková analýza dala i zneužít.

U nás to ale opravdu nikomu nehrozí, i když mi to samozřejmě nemusíte věřit.

Hezký den.

Libor Stejskal
12. 07. 2007 | 13:24

SuP napsal(a):

Problém vidím v tom, že kretén, který není vidět, nepřestává být kreténem, je to pouze kretén latentní. Ale čest Vaší práci, jinak by se v tom listovalo daleko hůř.
A ještě horší je když se kretén přetvařuje a dělá ze sebe inteligenta. To pak ani nejde smazat a furt se musí přeskakovat. Ještě že se živím něčím jiným. Vám mnohokrát děkuji.
12. 07. 2007 | 15:15

zelená je tráva napsal(a):

Dobrý večer, věřím. Udělal jsem si Váš psychologický rozbor...
:))
Dobrou noc.
12. 07. 2007 | 21:56

Martin napsal(a):

Dobrý den. Nevíte náhodou, proč u některých článků chybí diskusní fórum. Díky za info.
15. 07. 2007 | 23:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Martine,

na otázku o diskusi jsem před pár dny odpovídal někomu mejlem. Tak se zde s dovolením ocituji :-)

"Chápu, že Vám tento krok může přijít divný. Snažíme se dávat diskusi co největší prostor, nicméně některých témat dramaticky převládají vulgární úrážky a texty porušující zákon. A téměř vždy je píší anonymové. Není v našich silách moderovat debatu po zpravodajstvím, chodí tam příliš lidí. A většina z nich diskutovat nechce, jen hrubě spílat a urážet. Pokud bychom navíc dávali prostor porušování zákona, vystavujeme se tím i my riziku trestního stíhání.

Proto se v některých výjimečných případech uchylujeme k tomuto kroku. Věřte, jiný úmysl v tom není. A neděláme to rádi.

Jiná situace je v případě diskusí v rubrice Názory a blogy. Tam debatu moderuji já a příspěvky, které porušují Kodex diskutujuícícho stíhám v rozumném časovém intervalu odstraňovat. Diskutují se tam nejrůznější témata, včetně menšin a rasismu (blog pana Kostlána či slečny Křížové). Rád bych Vás pozval, abyste se s námi přišel podělit o svůj názor."

Přeji Vám hezký den

Libor Stejskal, editor blogů
16. 07. 2007 | 23:55

Martin napsal(a):

Vážený pane Stejskale. Děkuji za odpověď, rád se připojím. Zabrousil jsem omylem ze Seznamu na Vaše stránky, jednoznačně perfektní. Přeji Vám hodně pracovních úspěchů. Pěkný den.
17. 07. 2007 | 14:01

jirka napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, měl bych pár skromňoučkých návrhů.
1. Zavést ten opisovací obrázek, robot je dost pilný
2. Zavést hlasování k blogům (na unikátní IP)
3. Případně zavést i hlasování k diskusním příspěvkům
4. Stvořit Rukověť diskutéra (zdá se, že někteří diskutéři nerozlišují ad rem od ad personam, atd.) - ani ne tak zákazy, jako Rukověť Správného Sviště (budete-li mít zájem, budu spolupracovat)
17. 07. 2007 | 15:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jirko,

co se týče opisovacího obrázku, je to zcela v rukou našeho IT oddělení. Prý o tom uvažují, ale nevím, co brání tomu, aby se něco podobného zavedlo hned.

O hlasování zatím neuvažuji, přiznávám, že v něm nespatřuji žádný velký smysl. Jde mo o diskusi, ne o známkování blogerů či diskutujících.

A Rukověť správného diskutéra? Musím říct, že se necítím příliš povolán k tomu, abych ostatní učil, jak správně diskutovat. Pokud se do toho chcete pustit, držím palce. Nevylučuji, že bych ho - budu-li se s ním moci alespoň trochu ztotožnit - uveřejním ve svém blogu. Samozřejmě s copyrightem :-)

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 07. 2007 | 22:23

jirka napsal(a):

Dobrá tedy, zkusím něco načrtnout, mám dnes dobrou náladu, pěkně jsem postoupil s tím elearningem :-)

Nevím, co It vymejšlí na obrázku, pokud to budu potřebovat implementovat (já to moc nepotřebuju, zatím všechny moje webové mašinky pracují s autentizovanými uživateli), s použitím GNU GPL produktů je to práce tak na půl hodinky, možná hodinku podle složitosti integrace. Sama mašinka je zdarma ke stažení.

Při hlasování asi jde o formulaci otázek, známkování lidí je asi hloupost, ale podpora konceptů je docela zajímavá - alespoň pro mne. No ale to není na zítřek... technická realizace by lehce mohla předstihnout zralé použití...
Dobrou noc.
17. 07. 2007 | 23:06

jirka napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, částečně plním slovo, zatím žádná perla:
1. Důležitá je znalost věci, kompetence a vnitřní přesvědčení a schopnost porozumět a sdělit
2. Musíte mít zcela jasno v tom, co je pro vás ještě přijatelné a co už ne.
3. Jednejte vždy s respektem k osobnosti partnera, s úctou k názorům a práci druhých, seriózně se zabývejte jejich návrhy a argumenty.
4. Odpovídejte na to, nač se vás druhá strana ptá (pokud chcete a můžete odpovědět), a ne na to, co si myslíte, že by mohlo být za tím.
5. Diskutujte sami za sebe a hovořte o tom, co je a co není pro vás přijatelné. Nepřehazujte problém na druhou stranu, nekritizujte nemožnost podmínek a požadavků.
6. Nepopírejte své omyly. Přiznejte lepší řešení určitého bodu druhé straně. Musí být však zřejmé, že jste na diskusi připraven, vaše argumenty a návrhy mají váhu, disponujete dostatečným množstvím alternativ a jste si vědom své ceny.
7. Berte diskusi trochu jako hru. Budete-li neklidný a úzkostný v očekávání katastrofických konců, zvyšujete nebezpečí, že budete jednat neadekvátně.
8. Snažte se nabídnout alternativy, které budou lákavé pro obě strany.
Zajímavý odkaz:
http://zapisnik.maly.cz/462...
Zajímavý esej v Marsyas:
Karel Čapek: Dvanáctero figur zápasu perem čili příručka písemné polemiky
18. 07. 2007 | 12:30

jirka napsal(a):

btw. opravdu myslíte, že kreténů ubylo? :-DDD
18. 07. 2007 | 15:31

jirka napsal(a):

a kam se poděli, schovali se?
18. 07. 2007 | 16:03

Milan Tvrdý napsal(a):

Jirko, Jirko, Jiríčku,

Ty prostě nedáš pokoj, že?

Tož za prvé: proč Ti budu tykat. Nejprve jsem si myslel, že jsi modrý mládežník.
Z některých Tvých příspěvků jsem ale pochopil, že bys možná měl mít rozum (nejsi ročník 1952?)
Typuju tedy, že jsouce ročník 1944, jsem starší a můžu si to tykání dovolit. I já mám mezi svými předky kulaky a díky této skutečnosti jsem byl vždy v obraze pokud šlo o komunismus.
Můj život mi do roku 1989 kurvili komunisti a teď se hrozně bojím toho, že zbytek života mi zkurví jejich modrý ekvivalent. A věř zkušenému: současný náběh na modrou totalitu je ekvivalent roku 1948. Ty patrně nejsi ochoten vzít na vědomí tenhle aspekt
a až to i Tobě dojde, bude pozdě.

Když jsem po dovolené sledoval
cvrkot na diskusích, tak jsem se nejdříve vyvázal ze svého malého mindráku z toho, že jsem Tě napadl v domnění, že klábosíš v diskusích permanentně od rána do večera.
Teprve dodatečně jsem si totiž tehdy všiml, že v případě našeho sporu byly Tvé příspěvky časovány nočními hodinami. Teď ale vidím, že opravdu diskutuješ od rána do večera a nedovedu si představit čím se skutečně živíš. Můj výpad proti Tobě vyplynul jednak z Tvého přiblblého příspěvku, který byl po ruce v diskusi k článku o tom, že pan Špaček končí se svým blogem, jednak z mého naštvání nad jinými "diskutéry". Hoši, to opravdu netušíte, že sloužíte jenom tomu, že server "aktualne.cz" bude mít více návštěv a bude mít tím pádem větší cenu na reklamním trhu?

Už jsem se jednou omlouval za to, že jsem šáhl vedle a že jsou daleko horší anonymní diskutující. Měl jsem ochotu tu svou svou omluvu ještě prohloubit. Leč, z Tvých dalších diskusních příspěvků plyne, že ses nepoučil. Takže žádná další omluva nebude.

Tož, aby bylo jasno:
chlapečku dovedeš si představit, že někdo
na svém soukromém počítači dělá tolik práce pro svoji instituci, že mu nepřijde nikterak chucpe když z ústavní adresy pošle někam něco co je spíše soukromého charakteru?
Víš něco o tom, co jsou lidi ochotni obětovat pro svou instituci, třeba i prací na svém soukromém počítači?
Řekl bych, že víš prd. Jenom tak pravicově prudíš.

Mňau, Milan T.

P.S. Když už jsi tak snořil na mých webových stránkách, mohl sis všimnout mých samizdatových fotek Jaroslava Seiferta. Myslíš, že to bylo za komančů jednoduchý?
18. 07. 2007 | 19:57

jirka napsal(a):

Pane doktore, tak vy skutečně nedáte pokoj?

Vy jste mne drze napadl z ústavního počítače s tím, že já snad pracuju v nějaké státní instituci, což chucpe nepochybně je.

Pak jste se pokoušel mlžit, že kdokoli může odkudkoli cokoli a dokázal jsem vám, že to není pravda.

Vaše omluva nebyla omluva a vy to moc dobře víte.

Původně jsem měl v úmyslu vám začít rovněž tykat, ale pak jsem si řekl, že to slušný člověk nedělá.

Tušíme netušíme co server, prostě si tu diskutujeme jak chceme a vaše nadávání není a nebylo prostředkem legitimní diskuse. Vy jste mne oslovil bez jediného věcného argumentu a rovnou nadáváním. Asi senilita. Nebo špatná výchova, keine Kinderstube ještě z mládí? Nevím a zas tak moc mne to nezajímá. Je dobře, že takových sprosťáků tu není víc, nečetl jsem od vás jediný argument, jen nadávky a nesmysly.

Tož se dál odvolávejte na Seiferta, ten by se z vás v hrobě obrátil.

Uklidním vás, ani do Stieltjesova integrálu, ani do diferenciálních rovnic nedělám.

A žádné prachy měsíčně bez ohledu na výsledky nikde nefasuju - věřte nevěřte. Již jsem vám výše poděkoval za to, že jste mne tak rozesmál, že jsem pak v momentě dodělal nějaký prográmek, nad kterým jsem se kroutil jako žížala. Poděkování není nikdy dost, tož ještě jednou.

Pokud vážně nedáte pokoj, asi by mne přešla trpělivost. Já jsem vás neoslovil, vy jste mi začal nadávat, pak jste si zkoušel dělat šprťouchlata a teď jdete znovu do útoku. Nevím, co vás k tomu vede. Jste psychopat?

Může-li poradit mladší staršímu, dejte radši pokoj. Jestli někde chcete vyjádřit jiný názor než já, určitě nejsem tím, komu by to vadilo, další osobní útoky bych asi musel vyřešit.

Jako vědec byste možná mohl umět rozlišovat mezi vyjádřením ad rem a ad personam?

Přeji vám, abyste na stará kolena nezešílel úplně.
18. 07. 2007 | 21:01

jirka napsal(a):

incredible.. už zase z práce... :-DDDD
18. 07. 2007 | 21:11

jirka napsal(a):

Jo.. a pane Stejskale, toto pořád považujete za normální?
18. 07. 2007 | 23:13

jirka napsal(a):

a propos, doktore... už mne to nebaví... odpustil jsem vám, pochopil, že vám to dělá stařecká demence, nebudu již nabízet pěstní souboj, starce nebiju.. Pokud budete někde diskutovat k věci, nebudu vám již vaše zběsilé úlety připomínat.

Zde činím tlustou čáru. Pokud se za ní objeví váš další osobní útok, nebudu již na něj odpovídat, ale předložím causu k posouzení řediteli MÚ ČSAV Aby zas někdo neměl nějaké pochybnosti - se svou plnou identifikací.
EOC
19. 07. 2007 | 10:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jirko,

díky za Vaše zamyšlení na téma Jak diskutovat. Je jistě inspirativní, určitě s ním nějak budu pracovat, i když nevím, kdy se k tomu dostanu.

Co se týče Vaší disputace s panem doktorem Tvrdým. Nemám pocit, že byste k tomu potřebovali moji asistenci.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
19. 07. 2007 | 13:37

jirka napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,

ad1) Trochu se za to hanbím, nějak jsem původně chtěl.. být lepší.. či jak to říct, ale to horko.. no a času jsem taky moc neměl.. to moje vylepšení elearningové aplikace Moodle pro klienta má pořád ještě nějaké bugy... budete-li chtít budu na tom dál spolupracovat.. pošlu Vám mejl... Možná by nebylo špatné dát tu někde i toho Čapka, myslím, že copyright je volný? Škoda, že pro některé lidi je těžké pochopit rozdíl mezi diskusí k věci a nadáváním lidem...
ad2. Přiznám se, že Váš názor by mne docela zajímal. Pomoc myslím, že nepotřebuju, ale stolicovat na hlavu si nenechám, tož řešení jsem už napsal výš. Mrzí mne, že nikde v diskusích se nenašel rozumně formulovaný doktorův příspěvek, který by s něčím disputoval - nadávky v to ovšem nepočítám :-(
19. 07. 2007 | 17:37

Milůan Tvrdý napsal(a):

To Jirka:

"Pokud se za ní objeví váš další osobní útok, nebudu již na něj odpovídat, ale předložím causu k posouzení řediteli MÚ ČSAV Aby zas někdo neměl nějaké pochybnosti - se svou plnou identifikací."

Zkuste to. Ne že bych po Vaši identifikaci buhvíjak toužil, ale konečně by byla nějaká změna. Víte, že s leckterým oponentem bych si rád popovídal, ale na pěstní souboje v hostincích horší cenové kategorie nejsem zas tak moc zvědavej. V roce 89 jsem si myslel, že když po článcích v RP o tom, že pod prohlášení "Jen několik vět" se sbírají podpisy v hostincích nižší kategorie,
že to bude bezvadnej for když po volejbale mezi svými kamarády vyberu v hospodě podpisy pro toto prohlášení.
A představte si, že nikdo to nepodepsal (a řada z nich je dnes velmi ortodoxně pravicových). Tož to abyste rozuměl proč nemám zájem o pěstní setkání v hostincích nižší cenové kategorie.

Jinak ale věřím, že kdybychom se takto nedohadovali poloanonymně (Vy máte šanci o mně vyštárat vše protože jsem se úmyslně odkryl a, na druhou stranu, docela kašlu na Vaši skutečnou identitu) a kdyby nebyly ve hře Vaše agresivní výhrůžky, možná, že bychom si u piva mohli porozumět a třeba bychom se ani nepoprali.

Nechci Vás urážet, třebaže mi většina Vašich názorů nesedí a třebaže se jich bojím.

Měl jsem jsem pocit, že můj poslední dopis byl poněkud smířlivý a v žádném případě jsem Vás nenapadal, ale zase Vás to popudilo. Stařecká nevraživost by měla být spíše mou doménou, nemyslíte?

Zdraví, Milan Tvrdý

P.S. Zase píšu z práce. Já mám totiž vzhledem ke své instituci velice čisté svědomí.
Odvádím ji mnohem víc než dostávám. Ovšemže je třeba nutno odhlédnout od toho, že práce pro MÚ je taky mé hobby.
20. 07. 2007 | 19:46

Milan Tvrdý napsal(a):

Ještě P.S. pro Jirku:
a zmínku o Seifertovi mi odpusťte. To jsem jen podlehl nemístné píše. M.T.

P.S. Na druhou stranu, já jsem na svou účast na samizdatovém vydání jeho vzpomínek "Všecky krásy světa" opravdu pyšnej.
(Ještě víc než na své matematické knihy a články.)
20. 07. 2007 | 19:57

jirka napsal(a):

Pane doktore, vy jste mne sprostě a bezdůvodně napadl zcela bezprecedentním zde způsobem. Tím celá mrzutost začala.

To je faktem zcela neoddiskutovatelným. Já jsem zde nikde nečetl žádný váš názor, se kterým by se dalo polemizovat, vy jste prostě úplně sprostě napadl mou osobu zcela bez jakéhokoli zdravému člověku pochopitelného důvodu, ve své chucpe sám pracujíc v organizaci, placené z veřejných peněz jste mne obvinil, že je to mé slabé místo. Není, na rozdíl od vás si každou korunu musím zasloužit u konkrétního klienta.

Ani jsem vám nenabídl pěstní souboj v restauraci nižší cenové kategorie. O restauraci tam nic nebylo.

Pak jste se ze mne pokusil dělat pitomce v oboru, o kterém víte lejno.

Teď znovu provokujete. Nevím proč.

Nezajímají mne ani vaše samizdatové, ani matematické články. Samizdat vzala voda a tak odbornou matematiku ve své práci nepotřebuju.

Tady diskutujeme o spoustě věcí se spoustou lidí a naše názory se dost liší, ale do xindlů si nenadáváme, to si schovte pro své bližní. Vaše "náznaky omluv" jsou dalšími pokusy o urážky, to opravdu chcete něco vyprovokovat?

Pokud si myslíte, že jste se přehmátl, tak prostě můžete říct sorry, jirko, měl jsem ten den hořko v hubě a nějak mi ulítlo.. pokud si to nemyslíte, držte radš ústa, protože moje trpělivost je opravdu u konce.

Žádné agresivní výhrůžky jsem vám neadresoval. Nabídka souboje není agresivní výhrůžkou. Nepřijal jste ji a já to respektuji, garantuji vám, že před ústavem na vás čekat nebudu.

Osobně nikomu nedoporučuji, aby zde odkrýval svou plnou identitu, protože se zde vyskytují divní lidé. Btw., ta IP adresa by k plné identifikaci zcela stačila v případě problémů... Kdybyste byl začal polemizovat s mými názory, mohli jsme pobesedovat a třeba i to pivko vypít. Jenže vidíte, opět jste nenapsal nic polemického a opět se o mne otíráte. Jen nadáváte nebo provokujete a vytahujete se.

Ani vaše zásluhy vás neopravňují k hnusné sprostotě. Copak máte progresivní paralýzu, abyste si myslel, že jste Vlastníkem Pravdy?

A teď už toho vážně nechte. Já to nechci udělat, to snad chápete. Nezneužívejte toho. Mohl byste být překvapen tím, jak svět funguje. Pokud se nechcete omluvit, nemusíte mít poslední slovo. Stačilo první.
20. 07. 2007 | 21:00

skeptický napsal(a):

Neubylo.
22. 07. 2007 | 01:41

jirka napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, v diskusi u Duška máme multinicka klaus,tlusty,stryc, petr - to se může? Jinak - osobně se mi zdá, že multinickání je poněkud v rozporu s pravidly vůbec... asi záleží na tom, jak se to čte :-)
A k názvu blogu: asi fakt neubylo. snad ubylo otevřených nadávek - ale osobně si fakt myslím, že je to důsledkem nikoli mazání, ale Vaší komunikativnosti.
22. 07. 2007 | 10:37

stejskal napsal(a):

Děkuji pane Jirko za ocenění mé práce. Lhal bych, kdybych řekl, že mne nepotěšilo.

Používání pokaždé jiného nicku ze stejné IP mi přijde poněkud pochybné a neetické, ale musím přiznat, že ne tak moc, abych se tím nějak vážněji zabýval.

A čistě technicky: boti se množí a jsou stále aktivnější. Denně dodají tak tisícovku příspěvků. Naše IT oddělení se tváří poněkud indiferentně, takže mažu ručně.

Kontrolovat IP adresy, to už by bylo vskutku na moje síly a možnosti.

Mějte se hezky

Libor Stejskal, editor blogů
22. 07. 2007 | 13:25

jirka napsal(a):

Vaši IT jsou poněkud laxní. Implementace opisovacího obrázku je skutečně věcí tak hodinky, možná že se dokonce dá stáhnout hotová jako plugin RS Nucleus.

Chápu, že máte dosti práce s nutnými věcmi, když diskutuju, občas mi některé kontexty přijdou divné a pak se koukám na IP a případně i do whois.

Některé diskuse jsou docela zajímavé, no.. někde by jako vstupenka mohl být malý testík IQ :-DDDDDDD

Někteří bohužel neumí rozlišit mezi diskusí k věci a nadávkami. Es kann mann nichts machen.
22. 07. 2007 | 13:52

jirka napsal(a):

Jo, nějaké nástroje tam určitě jsou, například Spam Guardian. Ten by odfiltroval dokonce i dementy, klade kontrolní otázky při submitu....
22. 07. 2007 | 14:08

jirka napsal(a):

Pane Stejskale, kukůůůůů... Koukněte na ten Spam Guardian pro Nucleus :-))))
23. 07. 2007 | 18:36

Milan Tvrdý napsal(a):

Na mou duši, na psí uši, slibuji, že sem lezu naposledy.

Pan Stejskal má jistě hromadu práce ukočírovat anonymy značkující zcela konkrétní a plně pojmenované osoby tituly jako "děvkař a ochlasta",
"pseudohumanista", "magor",
"psychopat a DrRath", "pablbek"
ap. Takže zcela jistě oželí, když sem přestanou vstupovat cholerici jako jsem já.

Fakticky a znovu ještě jednou
- asi tak potřetí) se omlouvám panu Jirkovi za můj vzteklý vstup, který spíše patřil někomu jinému než jemu.
Tož, přehmátl jsem a měl jsem ten den opravdu ze všech těch Davů a SuPů a dalších hořko v hubě a ulítlo mi to a těžko to brát zpět, když už to je venku.

Můj názor na tento způsob anonymního diskutování se ovšem
tímto mým vyznáním nemění.

Ještě musím vzdát hold panu Stejskalovi. Tato diskuse je o velmi velké epsilon kvalitnější než jakékoliv jiné diskuse dosažitelné na webu.
To jsem ovšem před několika málo týdny netušil.

S pozdravem, Milan Tvrdý

P.S.
To Jirka:
1. Tu omluvu bych Vám adresoval už dávno, kdyby to nebylo komplikováno Vašími výhružkami o žalování řediteli a veřejným dehonestováním mé osoby. Ale nakonec jsem se rozhodl to překousnout.

2. "Pak jste se ze mne pokusil dělat pitomce v oboru, o kterém víte lejno."

Ale to snad byla stejně veselá nadsázka jako Vaše výzvy k souboji, není-liž pravda?

Tož, prosím, co jsme si, to jsme si ...

Rozhodopádně toto je moje "howgh"
23. 07. 2007 | 19:29

jirka napsal(a):

Dobrá, beru to. Jestli tu budete nebo nebudete diskutovat k věci je vaše věc a pokud to bude k věci, klidně s vámi můžu diskutovat. Pokud sem chodit nebudete, plakat nebudu. SuP je velmi solidní diskutér, nikdy nepíše hnusně. Dava si nevybavuju. Ať žije Stieltjesův integrál.
23. 07. 2007 | 20:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tvrdý,

děkuji za kompliment, potěšil mne.

Doufám, že se budeme i nadále v diskusích setkávat.

Libor Stejskal
24. 07. 2007 | 23:49

stejskal napsal(a):

A také Vám dobrý večer, pane Jirko,

co se týče software, jsem amatér-samouk. Necítím se na to, abych hodnotil různé druhy ochrany proti spamům. Nerozumím tomu.

A o instalaci stejně rozhoduje IT oddělení a to se s laiky - jak známo - moc nebaví :-)

Ale stejně díky za Vaši snahu, vážím si jí.

Libor Stejskal
24. 07. 2007 | 23:54

jirka napsal(a):

..pane Stejskale, máte alespoň argument, víte, že tam takový nástroj je. Při submitu vám dá kontrolní otázku (náhodně vybranou z databáze), třeba kolik je 11x11? Takže to víceméně odfiltruje boty a zčásti i blby. A je to plugin Nuclea, takže s implementací není problém. Když je IT celé oddělení, tak to asi problém je (viz zákony profesora Parkinsona). S případným nárůstem může oddělení dokonce styk s klienty přestat potřebovat.
25. 07. 2007 | 01:08

jirka napsal(a):

já si všechny takové věci dělám sám :-) případně mi pomůže můj provider, kde to dělá v podstatě taky jeden člověk
25. 07. 2007 | 09:20

Hynek Tvrdy napsal(a):

Pro pana Tvrdého:
Ahoj tati, docela sranda si to zde číst.

Pro pana Jirku:
Velká škoda, že jste zrušil ten pěstní souboj. On je totiž táta velký bojovník. Pamatuji se, že v časech skinheadského řádění dost rázně vyřešil jeden rasový konflikt v Pražském metru a dva statečné fašouny, kteří se chystali na jednoho tmavšího spolucestujícího vyrazil vlastnoručně z metra na nástupiště za přihlížení všech ostatních anonymních „Jirků“ v soupravě. Táta prostě jen nekecá a podle svých zásad i žije. To, že Vás nazval „ksindlem“ bylo od něj jistě nepěkné (mě to dělá taky, tak vím jaké to je). Od Vás je jen čestné, že jste mu v pokračující debatě dal za pravdu.

Mějte se pěkně.

Hynek Tvrdy
26. 10. 2007 | 11:49

Lojza napsal(a):

Dobrý večer pane Stejskale.Máte pravdu,ubylo.Zaznamenal jsem míň ataků a hulvátství i pod blogy autorů vyvolávajících vášně.I já jsem zedvakrát mohl být uctivější.Za mlada mi trenéři vštípili ducha bojovnosti a dodnes s tím zápolím.Ale už jsem se zastyděl.

Trpím deficitem komunikace a tak si rád přečtu blog i diskusi a sem tam se zapojím a trochu trénuju synapse. Když nejde o sebeprodukci,konfrontaci a snahu za každou cenu zvítězit,člověk se i poučí.
Vytrvalost a sem tam i nějakou radost,Vám přeje Lojza.
07. 12. 2007 | 19:35

bigjirka napsal(a):

Neubylo. Procento kreténů je víceméně neměnné.
11. 12. 2007 | 12:45

Elisabeth napsal(a):

pane Stejskal
mezi nami, prosel by u vas blog, ktery ma takovyto obsah?:
"...Nejde však jen o Světlanu Nálepkovou. Mrkněte schválně na seznamku, štěstí, známost… Každá kalendářně stará baba nad čtyřicet by nejraději mladšího. Nejméně o 5 let! Kdyby aspoň vypadala jakž takž k světu, padaly by z ní peníze, uměla by vařit, nebo byla v posteli zcela neodolatelná, ještě bych to s určitým pocitem nenormálnosti chápal. Jinak jsem pouze v rozpacích. Nevím, kde báby nad 40 let berou to neuvěřitelné sebevědomí, že je každý chce. Co mohou nabídnout? Hezké tělo? No, maximálně slepému…"

Vyjmula jsem podstatnou cast. Ja se jen divim, ze tohle neni pouze a jen diskusni prispevek od anonyma, ale rovnou se jedna o tematicky obsah celeho blogu:
od pana Lajdara, ktery je sam ve veku predduchodovem. Ach ach.

Zdejsi blogy me velmi tesi. A diskuse nemene.
02. 04. 2008 | 19:00

DJ napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
měl bych dotaz.
Jak se vyrovnáváte s náboženskou svobodou?
Ono totiž sprostá slova(vulgarismy) tu nebyly od pradávna. Zavedli je křesťané. Dříve byla zapovězená slova, ale to bylo něco jiného. Při vyřčení tohoto slova, dle víry, uvedl člověk sám sebe do problému. Dnes mám problém např. s panem Stejskalem.(Neberte si to prosím osobně). Křesťané nesmějí sprostě mluvit ze stejného důvodu jako muslimové nesmí jíst vepřové maso. Dnes už je oběma sotva známé, že prohřešek spočívá v tom, že mluvit sprostě, nebo jíst vepřové znamenl uznávaní jiného božstva či vyznávání jiného náboženství. Teprve postupem času se vyvynul dnešní vztah, jak k vulgarismům, tak k vepřovému.

Já jsem ale pohan a kleju jako pohan!!! Jakékoliv okřikování v tomhle směru beru jako náboženskou diskriminaci!!!

Ovšem, že na blogu se držím zpátky a nemám sebemenší problémy
s Vašim přístupem, právě vzhledem ke "společenské hodnotě" a všeobecnému vnímání vulgarismů.

Přesto by mně zajímal Váš názor na nějakou větu ode mne jako pohana. Myslím něco ve smyslu: "Kurva do prdele, tak se předem informuj než ze sebe vysoukáš takovou pičovinu." Pro mne je taková věta v naprostém pořádku. Mé děti ji ode mne slyšívaly často. Nemyslím, že by jim to uškodilo.
Samozřejmě se chráním někoho nazvat pičou, protože vím, že pro něj by to mohla být urážka.
19. 10. 2009 | 13:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane DJ,

vysvětloval jsem, proč zde mažu vulgarismy v debatě pod textem pana Tomského. Dosud převládá společenský úzus, který na veřejnosti vyřčené vulgarismy považuje za neomalenost a řada lidí se jimi cítí dotčena.

Já osobně proti vulgarismům nic nemám, ale používám je toliko v komunikaci s lidmi, které velmi dobře znám a oni velmi dobře znají mne. Vědí, že jimi nechci nikoho urazit, chápou je jako nadsázku atd.

Pokud někomu neznámému řeknete "Kurva do prdele, tak se předem informuj než ze sebe vysoukáš takovou pičovinu," je zhruba tak padesátiprocentní šance, že Vás pošle "do prdele". Další ho možná nazve "čurákem" a on mu zase oplatí "kundou". A je úplně jedno, že na začátku nebyl zlý úmysl, jen trocha nadsázky a jadrnosti.

Proto jsou zde vulgarismy preventivně zapovězeny. Aby se méně "kurva doprdelovalo" a více vyměňovali názory (a také proto, abych se tu nezbláznil ;-)

Libor Stejskal
19. 10. 2009 | 18:29

DJ napsal(a):

Právě proto, aby jste se z toho nezbláznil, jsem přesunul svou otázku sem. Ale ta otázka vlastně zněla co budete dělat, když Vás někdo obviní z náboženské intolerance. Měl by stopro pravdu. I když to zní absurdně.

Neberte to prosím jako vyhrůžku. Já Vaši práci uznávám. Stejně mí kamarádi. Pouze jsme se při vínku tak zamysleli, co by jste asi dělal.

Srdečně zdraví Detlev W.(Belgičan) a Daniel J. momentálně z Olomouce.
19. 10. 2009 | 20:31

stejskal napsal(a):

Odpověď je jednoduchá, pane DJ.

Nedělal bych nic. Jsem z těchto stránek zvyklý, že mne neustále někdo z něčeho obviňuje. Už mi bylo několikrát vyhrožováno soudy, párkrát někdo projevil vroucné přání dát mi pár facek.

Pan Čochtan a někteří další tu občas píší něco o věšení na lucerny (i když přitom výslovně nejmenují mne, párkrát se ta úvaha objevila krátce po mém příspěvku o soužití lidí různých národností, etnik či ras :-)

Prostě bych to ignoroval jsa přesvědčen, že takové obvinění je krkolomné a míjí se s podstatou totho, co zde dělám. Pochybuji, že by mi někdo dokázal náboženskou nesnášenlivost u soudu :-)

Zdravím do Belgie a Olomouce. To "vínko" máme společné, také u něj velmi rád debatuji.

Libor Stejskal
20. 10. 2009 | 11:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy