Co se událo na blozích v roce 2013

28. 12. 2013 | 07:44
Přečteno 8062 krát
Stránky blogů na Aktuálně.cz jsou zase o něco starší (příští rok v březnu jim už bude sedm let), za uplynulých dvanáct měsíců bohatší o tři a půl tisíce nových blogů (celkový počet od jejich vzniku se blíží 22 tisícům, vloni jich pro zajímavost blogeři napsali též zhruba tři a půl tisíce, tedy v průměru deset nových denně) a několik stovek tisíc čtenářských příspěvků. A co je podle nás neméně důležité: zdejší blogy se čtou, respektive se o nich diskutuje zase o něco více než vloni.

A tak si jako koncem každého kalendářního roku dovolím pár statistickým údajů, čísel a odkazů.

Vůbec nejvíce blogů od minulého ledna publikoval Brit žijící v Praze, James de Candole (204, reálně jich ale napsal polovinu, druhou polovinu tvoří překlady jeho anglicky psaných textů do češtiny), v první desítce jsou ještě Jiří Pehe (142), Karel Hvížďala (103), Jana Zwyrtek Hamplová (57), Pavel Kopecký (55), Petr Havlík (54), Jan Burian (54), Tomáš Sedláček (52), kreslíř Vhrsti (53) a Stanislav Komárek (47).

V uplynulém roce čtenáře nejvíce zaujal text Ondřeje Bednář (Hanka, Tonča a JXD), ve kterém polemizoval s některými ohlasy na únos dvou mladých Češek v Balúčistánu. Zaznamenal před 83 tisíc návštěv. Mezi deset nejčtenějších patří též blog Tomáše Sedláčka (Nevoliči volí nejvíce - slušnost proti urážkám, přes 77 tisíc), Václava Klause (Zpěv, přes 63 tisíc), Marka Váchy (S trávou je to v pohodě, přes 61 tisíc), Matěje Hollana (Všechny argumenty, proč volit Miloše Zemana, přes 56 tisíc), Karla Janečka (Prezidentské volby a naše budoucnost, přes 52 tisíc), Jana Hnízdila (Otevřený dopis prezidentovi republiky, též přes 52 tisíc), Michala Škopa Test ignorance, dva texty Jana Urbana (Zeman, Rusnok, Pecina – proč musí policie pospíchat, přes 52 tisíc a 3L Zeman – loutka, lhář a Lukoil, 44 tisíc).

Absolutně nejčtenějším textem v historii blogů na Aktuálně.cz zůstává první příspěvek Jana Švejnara Václav Klaus nemluví pravdu. Do dnešních dnů zaznamenal bezmála 350 tisíc návštěv.

Dva výše uvedené texty - Ondřeje Bednář a Václava Klause – se též dostaly mezi deset těch, o nichž se letos nejvíce diskutovalo. Vůbec nejdelší debatu vyvolal Význam zákazu nošení šátků pro likvidaci světového terorismu od Dalibora Špoka (přes třináct set vstupů) a dva texty Jana Urbana - Nečas o odsunu a Trestejme popírače násilností při divokém odsunu Němců, oba přes tisíc příspěvků). První desítku doplňují ještě Magie všedního dne od Martina Jarolímka (přes devět set), Co se to děje a kam to povede? od Drahomíra Radka Horvátha (bezmála devět set) a další dva texty Jana Urbana (Není dobrého ďábla… a Vyhnání a český nacionální socialismus, oba kolem 800 replik). Z "desítky" jsem vyřadil své dva blogy, v nichž jsem jen vyzval k diskusi nad právě skončenou předvolební debatou prezidentských kandidátů resp. nad sněmovními volbami.

Od začátku roku 2013 začalo postupně na tyto stránky přispívat 32 nových blogerů, mezi jinými například kardinál Dominik Duka (pravda jiní zase psát přestali, jejich blogy byly přesunuty mezi ty neaktivní, několikaletou sérii velmi zajímavých textů Alexe Koenigsmarka bohužel letos ukončila jeho smrt).

Zajímavá čísla nabízí i tzv Google Analytics (nástroj stejnojmenného portálu, který sleduje nejrůznější statistiky o internetových stránkách). Podle nich blogy na Aktuálně.cz zaznamenaly od začátku roku bezmála přes třináct miliónů dvě stě tisíc tzv. page views (v češtině se to dost složitě opisuje, jde v zásadě o „zhlédnutí“ všech stránek blogů dohromady za určité časové období), přičemž vloni to bylo něco málo přes dvanáct miliónů sedm set tisíc. Tzv. visits neboli návštěv napočítal Google více než sedm a půl miliónu (v tomto případě jde o každé jedno nahlédnutí na blogy a „listování“ jimi, což třeba někdo dělá i několikrát za den, přičemž každá taková návštěva se počítá zvlášť, vloni to bylo 7 260 369).

Další údaj, který se dá z Google vyčíst, jsou tzv. users tedy počet zařízení, z nichž se někdo na blogy za uplynulý rok podíval. To vychází celkem na dva a tři čtvrtě miliónu jednotlivých PC, tabletů, mobilních telefonů a podobných „udělátek“ za právě uplynulý rok (vloni to bylo necelých dva a půl miliónu). O kolik lidí reálně jde, si netroufám odhadnout (někdo třeba chodí na blogy z PC v práci, z notebooku doma a i z mobilu. Na jiném počítači se pro změnu střídá několik lidí).

Jsme rádi, že máte o stránky blogů takový zájem a vynasnažíme se, aby tomu ani v příštím roce nebylo jinak.

Za vaši přízeň děkujeme.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

La-dyg? napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale , nenapsal jste ovšem, že u několika blogerů se stalo jejich sportem neustálé plivání na hlavu státu, která byla zvolena demokraticky v přímé volbě. PS: Nejsem Zemanův obdivovatel , volil jsem ho v druhém kole jako menší zlo.
28. 12. 2013 | 08:12

Ládik!!! napsal(a):

Kdo volí zlo, sám je zlý.
28. 12. 2013 | 08:39

K.V napsal(a):

Mezi VYJMENOVANÁ nej jste nezařadil nejkratší Blog-.- Kde je Pepa ŘEPA?????
Už se to vyřešilo??
28. 12. 2013 | 08:58

Drozdický napsal(a):

Pane Stejskale,nějak jste zapoměl na statistiku zásahů cenzora.Vy jako hlavní dráb mocipánu a majitelů tohoto servru ,jste to samozřejmě úmyslně opomenul.Nakonec máte pravdu,stále platí,, čí chleba jíš,toho píseň zpívej,,

Dejte lůze chléb a hry a budete mít od ní pokoj.Tady se toho ještě do budoucna nažvaní.
28. 12. 2013 | 09:01

La-dyg? napsal(a):

Ládik!!! : Tak zlý jako Vy rozhodně nejsem.
28. 12. 2013 | 09:07

Milánek napsal(a):

Nemám vás rád, cenzore.
Quis custodiet ipsos custodes?
Platí i dnes.
28. 12. 2013 | 09:08

vasja napsal(a):

A to je fakt.
Chybí nejmazanější existence.
Největší multinick a tak.
Co si vlatně nalhávat. Ty blogeři sou až na čtvrtym místě. Že jo.
28. 12. 2013 | 09:15

vasja napsal(a):

Taky bych čekal, že když sem něco napíšu, tak bude následovat třebas: "Vítám vás pane Vasjo, dobrý ráno" nebo něco podobnýho.
Normální péče o zákazníka.
Pan Stejskal se musí ještě móóóc učit :-)
28. 12. 2013 | 09:21

Maximus napsal(a):

La-dyg? a Drozdický

Klídek páni kolegové. Nejsem v oblibě pana l.s., mám za to, že jsem ho snad nejvíce ze zdejších čtenářů nedávno nadzvedl ze židle, že asi málem dostal infarkt, ale nebudu to rozebírat. Ale musím některé věci z mého pohledu uvést na pravou míru. Jednak l.s. zde opravdu pomohl svými zásahy slušně kultivovat prostředí výměny duševní DNA a dnes není v ČR kvalitativně adekvátní portál, kde by si mohli politici a občané a část elity země vyměnit názory. To je určitě pana l.s. zásluha. Jen mám za to, že výběr blogerů je jaksi zploštěn a je tu přemíra lidí názorově od "pravdy a lásky" a tím tu vzniká určitá názorová nerovnováha předkládaných tezí a myšlenek. Ovšem každý takový bloger to schytá pokud napíše něco co se neslučuje s myšlením většiny lidí a tak se vlastně se zpožděním dozví co si o jeho názorech lidé myslí. Někteří jsou však doslova inertní a jednotka "asertivity" je jistý pan J.Urban, ale jsou tu i jiní borci. Bohužel většina těchto lidí patří k jisté elitě, o které tady já moc nesmím psát a tak někdy si tady chlapci a dívky přihřívají polívčičku a buší se do hrudi jako např. jeden režisér bývalý komunista. Ale to je jistá daň ve stylu něco za něco. Byl bych ovšem za to, aby se podařilo panu l.s. a redakci výběr blogerů poněkud rozšířit, aby přinesl reálnější pohled na naši společnost. Tuhle zem a občany něco trápí a ví se co a je toho dost a tak by měli dostat více prostoru tací lidé, kteří tuší či dokonce ví a znají jak z toho ven. I když třeba na záměr blogů zde mám špatný pohled a rozebírat to co trápí naše lidi není záměrem těchto stránek. Ale třeba nemám pravdu a ono se to tak nějak samo vyřeší,
čas bývá često ta nejmoudřejší veličina.

Hezký den všem.

P.S.
Ráno na mě vyskočil v ČTV V.Klaus - z konce r.1989 a ty jeho řeči mě rozesmály, bohužel jsem jako většina lidí tehdy netušil, že ten kravaťák, zápaďák a velký kapitálista je to nejhorší co nás mohlo potkat. 24 let to ukázalo a potvrdilo. Škoda, Česko resp. bývalé ČSFR mělo mnohem na víc.
28. 12. 2013 | 09:27

Laco Grőssling napsal(a):

Vždy jsem tvrdil pane Stejskale, že pro své zaměstnavatele musíte být nejefektivnějším zaměstnancem. Když si vezmu, že díky Vašemu úsilí bylo na A.cz ročně zveřejněno 3 500 článků, za které autoři nedostali honorář, a také, že díky těm článkům jste zvýšil návštěvnost portálu o miliony klikanců mohl by být Váš přínos vyjádřen finančně zhruba takto :
3 500 článků x hypotetický honorář za článek 500 Kč = 1.750.000,-- Kč nižší náklady firmy.
Tuším, že jeden návštěvník portálu bývá reklamními agenturami ohodnocen na 5,-- Kč ( + - ).
Takže 7.500.000 návštěvníků x 5,-- Kč = 37.500.000,-- Kč v navýšení reklamního potenciálu A.cz díky části Blogy.
Dohromady tedy 1.750.000 + 37.500.000,-- = 39.250.000,-- Kč ročně je Váš hrubý finanční přínos firmě.
A to jak Ti, co píší, tak ti co klikají, případně diskutují, tak činí dobrovolně, mnozí z těch co píší se dokonce mohou přetrhnout, aby tak zdarma činili. Skutečně obdivuhodný výkon.
Vy jste pane Stejskale nepochybně slepička co snáší svému zaměstnavateli platinová vejce zdobená brilianty.
Upřímně Vaši produktivitu a projekt z pohledu finančního obdivuji a do nového roku Vám přeji hlavně hodně zdraví a spokojenosti včetně téhož Vašim blízkým.
28. 12. 2013 | 09:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Grősslingu,

rád Vás tu opět vidím a ve Vaší nejlepší formě ;-) Hodně zdraví a spokojenosti i Vám a lidem Vám blízkým.

Všem ostatním též děkuji za milá slova a přeji to, samé, co pan Grőssling mně a já jemu.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 10:23

KvL napsal(a):

to: Stejskal

Využiji příležitosti, dám sem reakci ohledně IP a MAC, sice off-topic, ale bude to jednodušší, než to hledat potom v dalších diskusích.

Když už dáváte statistická data, nemáte někde i to, kolik nicků se tu objevuje?
Případně kolika trvalým blogerům zde byla ukončena činnost.

Jestli to poznáte podle dikce, pak asi není moc co řešit.
MAC adresa je unikátní kód, který má přidělena každá "karta" (nebo dnes již spíš čip), který slouží pro připojení zařízení do datové sítě, tato adresa pomáhá se směrováním paketů. (Jestli si to dobře pamatuji)

Vím, že není ve vašich možnostech zde ohlídat všechno a i blokace MAC adresy by byla snadno obejítelná tím, že by člověk použil jiný počítač, nebo telefon.

Apropos, zvládá nucelus pracovat i IPv6, kde jsou adresy v šestnáctkovém formátu? (čísla 0-9, písmena A-F)
28. 12. 2013 | 10:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane KvL,

ohledně IP a MAC odpovídal jsem Vám před chvíli pod blogem, kde jste otázku položil.

Kolik nicků se zde objevuje, netuším. Myslím, že to ani o ničem nevypovídá (viz naše předchozí debata).

Blogy byly za těch téměř sedm let zrušeny dvěma lidem (z celkového počtu zhruba pět set). Fabianu Golgovi (napsal mi, že chápe, proč jsem k tomuto sáhl a že by postupoval stejně, dá se to zde dohledat) a panu Dvořákovi, který opakovaně sprostě napadal jiné (např. v blogu nazval konkrétního člověka "prcačkářem"). Jinak blogy neruším. Pokud jej někdo má, může do něj psát kdy chce a co chce, dokud ho to neomrzí.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 10:44

Baba Jaga napsal(a):

To: stejskal 10:16 u pana Duky
Vy jste ale nabudil mou zvědavost - o čem by asi pan mb své blogy psal, že by to narušilo zdejší prostor? Možná by nás všechny překvapil a třeba nahradil laskavou paní Sian MacLeod. Nebo by napsal tak dva, které by nikdo moc nečetl a přestal.
Ale je to tu "Vaše" a pana mb možná dobře znáte.
Díky za statistický přehled - k některým uvedeným blogům se vrátím a kouknu i na autory, které nečtu, abych věděla, čím jiné zaujali.
Přání už tu byla vyřčena jistě všechna a mnohokráte - ale zdraví, tolerance a dobré vůle není nikdy dost. Ať nás tedy provázejí trvale.
28. 12. 2013 | 10:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Babo Jago,

nezlobte se, ale nebudu to dále rozebírat (vím, co zde musím mazat, jak vulgární urážku na adresu jiných dokáží někteří napsat).

Díky za přaní, vše dobré i Vám.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 10:59

KvL napsal(a):

to: stejskal
Já jsem to dal sem, protože minule jsem to asi čtvrt hodiny hledal, enž jsem si vzpomenul, kam jsem v tu jednu ráno psal :)

Stejně bylo zajmavé, srovnat si diskuse pod blogy pana Golga a pod blogem, který oznamoval jejich zrušení.
28. 12. 2013 | 11:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...díky, pane Stejskale.
Ááá,....statistika,.....pár let byla mým hlavním pracovním oborem,....tak jsem na její adresu sestavila několik definicí,.....dnes si je nechám prosebe. I když,....některé jsem tady taky, za ty roky, pod blogy napsala.

Však jednu zcela neškodnou napíšu. V statistice není místo pro jednoho jednotlivce.
Tužka.
28. 12. 2013 | 11:04

Ládik!!! napsal(a):

Vítám vás pane Vasjo, dobrý dopoledne!
28. 12. 2013 | 11:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Tužko,

vřele s Vámi souhlasím. Statistika je tzv. věda pomocná, zde uvedena jen pro zajímavost (jednou ročně ;-)

Též mne zajímají jednotlivci více než suchá statistická čísla (u nichž nemusí jít ani o falšování, viz známý údajný bonmot Winstona Churchilla, který o něm šířilo říšské ministerstvo propagandy, ale o to, která data si kdo z nepřeberného množství statistických údajů vybere).

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 11:08

Dan K napsal(a):

Pane Stejskale, kličkujete tak dobře že byste z fleku mohl dělat tiskového mluvčího mafii.
Ale zeptám se. Co takhle alespoň uvést u kterých blogerů jste musel nejvíc mazat a banovat. Pořád totiž trvám na stanovisku z naší diskuse, že jsou blogeři kteří dokážou nakousnout i hodně kontroverzní téma, a lidé přidají názory i ostře protichůdné, ale zůstanou slušní. A potom jsou takoví, kde se snad ani nedá reagovat slušně, zvrhne se to i v hádku a napadání diskutujících, a jenom se divím proč tedy takoví mají právo být u vás blogery
28. 12. 2013 | 11:10

stejskal napsal(a):

Určitě, pane Dane K.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 11:15

vasja napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Vítám vás pane Vasjo, dobrý dopoledne!
--------
Jedinej slušnej.
A zatím naschledanou, pane Ladik!!!, páč si du zdřímnout :-))
28. 12. 2013 | 11:16

Dan K napsal(a):

Pane Stejskale 11,15 Díky za "vyčerpávající" odpověď.
eště vám na závěr prozradím, že třeba pana Golga jsem si v některých věcech docela vážil, ten jeho sporný blog kvůli kterému byl odstraněn definitivně jsem nějak nezachytil. Jste s ním v kontaktu a nechtěl by publikiovat dál?? Přiznám se že bych uměl najít i 10 blogerů jejichž odchod bych uvítal mnohem více než odchod pana Golgo.
A ještě k embéčkovi. Vím že se snaží o právo stát se povoleným blogerem Pokusil se alespoň poslat nějaký text na zkoušku do čtenářova blogu a pokuid ano, jak to dopadlo.?? V čem je u něj problém??
28. 12. 2013 | 11:26

stejskal napsal(a):

To je v pořádku, pane Dane K.

Každý zde má blogery, které rád čte a jiné, kteří ho provokují. Takto je toto prostředí nastaveno, jde o to, aby tu byl co nejširší záběr (a já se nikdy netajil tím, že mne zajímá, jak lidé dokáží reagovat i na ty, s nimiž nesouhlasí).

Blog pana Golga nebyl zrušen náhle. Šlo u druhý problém, kvůli němuž nám hrozilo soudní řízení (šíření prokazatelně nepravdivých informací, což se jednoznačně potvrdilo). Málokdo si uvědomuje, že za tyto stránky neseme zodpovědnost my, ne ten, kdo sem cokoliv napíše. S panem Golgem jsme si to vyjasnili (velmi mne potěšil svým postojem), od té doby jsme spolu nemluvili.

Nepokusil (v čem je problém, jsem jasně popsal, více se k tomu nemám co dodat).

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 11:35

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Dan K,....dovolím si z titulu, že si zde čtu a píšu od začátku Akt.cz.

Souhlasím, .... že bývají situace, že se snad ani nedá reagovat slušně,....ale,....to jsou ty situace, .... virtuální i ve skutečném životě,....kdy se nějak rozhodnete, a nějak zareagujete. Tady to má tu výhodu, že Vám při odchodu zákeřný srab vrazí do zad jen pár hrubých slov, z kterých skutečná krev neteče.

Nedivte se, že mají právo tady být,....není to nedělní škola pro panny a panice,.....alespoň víme, kdo je kdo.

A když to překročí únosné mantinely,....je dotyčný bloger vykázán. Viz například pan Golgo.
Tužka.
28. 12. 2013 | 11:40

Drozdický napsal(a):

Aktuálně CZ je větší a nebezpečnější manipulátor s fakty něž bývalé RUDÉ PRÁVO.
Dnešní media mají po technické stránce mnohem větší moc a možnosti zkreslování a upravování
informací.Cenzorům ,takzvaným Stejskalům se mnohem lépe manipuluje s národem ve prospěch hrstky vyvolených.
28. 12. 2013 | 11:41

stejskal napsal(a):

Tak to každopádně, pane Drozdický.

Hezký nový rok i Vám.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 11:45

kam se hrabe inventůrník Bimbo napsal(a):

Náš kohoutek kokrhá, kokrhá,
bude brzy ráno;
náš hospodář vzpomíná,
kolik má kdo naklikáno.

Přišel na mne šelma Stejskal,
toho žita hospodář:
"Co ty tady, šelmo, děláš,
že ty zlý oumysly máš?"
Co? já nejsem žádná šelma,
ani žádný nezdvořák;
kdyby mi to jinej řekl,
dávno bych mu jednu flák.
Sedm let jsem u vás sloužil,
a nic jsem vám neukrad,
ani jednu myšlénečku,
a pro tu jsem s půdy spad.

Sedm let jsem u vás sloužil,
a nikdo mi neplatil,
politickým korektníkům,
do halíře zaplatil.
Všem propagátorům politické korektnosti, pozitivní diskriminace a vydžendrované multi-kulti stejskalovštiny hip hip hurá
A sláva mu! On je pašák!
Piškumpré a Krucajdá!
A šupajdá a hojaja!
Zdar! Zdar! Zdar!

V klenutém těle duch bohatýra
z očí mu zírá odvaha i cit
on se dal cele do služby lidu
potírá bídu brání blahobyt

Proslavil aluállně.cz předák je to skvělý
kdo je ten člověk zda-li pak ho znáš?
-Jakpak bychom to všichni nevěděli
že je to Stejskal - ochranitel náš
28. 12. 2013 | 11:48

stejskal napsal(a):

Vám samozřejmě též, pane Pepo Řepo. Vaše neutuchající invence je obdivuhodná (a nezaměnitelná, proto je na Vás každý cenzor krátký).

Hezký den.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 11:51

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Drozdický,.... svěřím Vám, jak se bránit manipulaci, .... té vlastní, vnitřní, .... kterou s tělem i duší dělají hormony,....a té vnější, kterou dělají informace všeho druhu.

Tak v mém podvědomí stále výstražně svítí poznání,....Nevěř tomu, co si momentálně myslíš, a už vůbec nevěř tomu, co ti říkají a píší ostatní. Přesvědčíš se, že nakonec to bude poněkud jinak. A pokud časem zjistíš, že myšlenky i informace byly správné, získáš zdroj radosti a uspokojení.

Třídit a vážit.
Tužka.
28. 12. 2013 | 11:57

Vilém Blog - statisik ze Studnic poznání napsal(a):

Kde je Suchánek?

Kde broukolog Konvička? Kde bigjirka? A kde je mlíkař?
A kde........XYZ?
Statistika věda je
chybí cenné údaje
28. 12. 2013 | 13:02

Drozdický napsal(a):

Bojkotujte tento Bakalův servr i jeho přisluhovače,potlačují svobodu slova jak za bolševika.Mnoha nepohodlným lidem je znemožněna možnost se vyjádři ,je jím trvale zablokována možnost umístění komentáře i přez facebook.Padesátá léta se vracejí,pohrobci minulého režimu nás znovu ovládají a manipulují.Stejskalů bude stále přibývat.
28. 12. 2013 | 13:20

vico napsal(a):

Statistika věda je, má však špatné údaje.../úryvek jedné z vánočních pohádkových evergreenů/. Inu dobrá, velká návštěvnost je nesporná, ale co když za 0,5 milionem klikanců je zodpovědná oranžáda tu inteligentní, tu obecná tu de-bilní??. Kolik statisíců drůbežích ťápotek tu naťápal kohout Fanda a jeho věrné hejno sle-piček? A co Jáchym? Kolik tisíců klikanců hodil do stroje?

Statistiku velmi výrazně musel ovlivnit multinick co kdysi tak poctivě kydal hnůj a šlapal chodník, až se vypracoval na maloměšťáka/byť jen českého/.

Položil jste si pane Stejskale otázku, zda-li vysokou návštěvnost a zejména nárůst diskuzních vstupů není vyvolán velmi nízkou úrovní zdejší blogosféry? Většina vstupů je totiž motivována nutkavou potřebou oznámit městu a světu, jak mizerná je vaše práce.

Chodí sem ze studijních důvodů i členové Bilderbergské skupiny, ilumináti a svobodní zednáři, aby se poučili jak jedním vrzem manipulovat levičáky a pravičáky a vybrat takového blogera, který dokáže jedním článkem vytočit do běla všechny názorové proudy čtenářů a diskutérů.

Před lety na Krétě dostala naše rodina od jednoho z četných majitelů navzájem tvrdě konkurenčních taveren nabídku, že pokud navštívíme jeho tavernu už v sedm hodin a sedneme si tak, aby na nás z ulice bylo vidět, dostaneme 30 euro slevu. Tam, kde už jsou hosté, přicházívají automaticky další.

Kdysi i vy, pane Stejskale, jste mně oslovil : Pane vico choďte sem, ale pokud možno nikoliv v pracovní době, kdy je tu narváno k prasknutí, ale o víkendu a v podvečír a klikejte a klikejte, ať se hejbou kšefty.

A tak jsem tu zejména v okurkových mezičasech, kdy tu jsem byl jen já a pamětník, klikal a klikal až jsem se uklikal. Ani vánoční přání jsem nestihl, jsa neschopen vyplodit ani : -zas je tu v álejích nablito-.

A tak vám pane Stejskale přeji alespoň k Novému roku vše nejlepší.
28. 12. 2013 | 13:27

MA-FU napsal(a):

L.Stejskal
Někdy klikám a klikám a reCAPTCHA je nemilosrdná a vrací mi vše!!! Tak snad přání P.F. 2014 nevrátí- hodně zdraví a tolerance Vám a všem slušným MA-FU

je to tady!! Slova se neshodují s předlohou, nejste náhodou stroj:-)
28. 12. 2013 | 14:09

K.V napsal(a):

Hodně mně vadí že největší návštěvnost mají blogy plivající na presidenta. Asi je pravda co píše Vico- čím odpornější blog, tím víc diskutujících, mnozí se vrátí i 20 x denně i když pořád píší jedno své stanovisko, a tak si Aktualně pomáhá ke "čtenosti a bohaté diskusi " hodně podivným způsobem.
.
Ještě jeden úhel pohledu: Jsou lidská povolání užitečná a současně kladně hodnocená- lékař, vědec užitečného oboru
Jsou povolání potřebná, užitečná ale nepopulární, až k pohrdání- čistič kanálů, ras.
Někde je to na hraně- policista s pokutami či potlačující demonstrace, revisor, exekutor - může alespoň věřit že slouží pořádku.
Jsou povolání podivná a k pohrdání- politický agitátor, cenzor, v extrému nájemný vrah a žoldák, který střílí na lidi jen proto že mu zaplatili- tam je třeba jen kachní žaludek, a přesvědčení že složenky se neptají z čeho je zaplatíte, žít se musí. Ale lidstvo už je tak zařízené že i tyhle profese existují.
.
Přeji Aktualně aby se v dalším roce zařadila mezi poctivé objektivní žurnalisty, hlídací psy demokracie, jak to bylo slibováno při cinkání klíči.
28. 12. 2013 | 14:16

Pradědek Čech napsal(a):

Kdysi běžela ve Velké Británii reklamní kampaň místního dovozce škodovek, která se opírala o úspěchy škodovek v Britské rally. Po dvaceti vítězstvích ve své kategorii v řadě.

Po této kampani se tam potom rozšířil vtip:

Co udělat s autem, které vyhrálo dvacetkrát Britskou rally? Sešrotovat!

Tak tak ňák pane Stejskale. Nic ve zlém, ale počty kliků a množství blogerů neříká mnoho o kvalitě diskuse a blogerů. I když, musím přiznat, váš server je nejlepší z těch, které znám. Proto sem ještě chodím, i když jsem čím dál více zklamaný. No snad se to zlepší. Na vašich zprávách už jisté zlepšení je vidět. Snad se nemýlím.
28. 12. 2013 | 14:28

Adkvokátní kancelář Jestřáb a Mrož napsal(a):

zastupující Svaz pokrokových nosnic podává jménem Božidary Kurnikoff, absolventky kurzu politické korektnosti a.cz, žalobu na nick kvico, neb byla potupena její čest a zvláště její pohlaví oslovením sle-pička.

Jako uvědomělá vydžendrovaná bojovnice za kvo kvo kvoty, žádám titul
ojro-sle-pička.
28. 12. 2013 | 14:36

Jemnický napsal(a):

Tak jsme soudruzi plán pětiletky splnili. Klikanců nám utěšeně přibývá, řepu jsme korektně dojednotili, kvalitativní aj kvantitativní parametry překročeny o 100%.
Ale máme i drobné nedostatky, jako je stále nenalezená náhrada za bratra Václava. Dominik Dukát to zatím nesplnil, ale snaží se, to se musí přiznat. Na Bílé Hoře, sedlák tam oře, vyoral dukát, vrať mi ho bože ...

Víte, pane Stejskale, kolik tady mate nicků? Čítám, že tak kolem 200. Ti dělají ty famousní počty klikanců, jako mouchy na obraz císaře pána.

Postřehnul jste, kolik zajímavých diskutérů tady postupně zmizelo pod zásahy vaší kultivačně-korekční motyky?

Pozoruhodné jsou metamorfózy a multiplikace některých nicků. Máte metodiku pro korekce vašich úchvatných statistik s ohledem na multinicotnou multinickotnost?

V příštím roce vzpomeneme stého výročí té strašné války, kterou nejkulturnější národ Evropy započal devastaci kontinentu.
Přeji vám, pane Stejskale, aby v roce 2014 bylo vice dobrých blogerů a ty klikance měly jiný význam, než statistický.

Našel jsem zde několik nových přátel, což vám bude připočteno k dobru.

Přál bych nám všem, abychom tady v roce 2014 našli útulnou hospodu, kde se dobře vaří, pivo má říz, není v ní zahuleno a nadměrně tam nepovykují různí tlučhubové.

Těším se, až se otevřou dveře, na věšák sedne zmijovka a řekneme, nazdar Pepo Řepo, přisedni, dáš si pivo, Stejskal právě narazil.

Mám takový sen, Český sen, menší než měl Martin Luther Král, snad se z něj neprobudím do Českého rána umakartových čel.

Na zdraví, pane Stejskale.
28. 12. 2013 | 14:45

K.V napsal(a):

Jemnický, Nechápu ten váš urputný boj proti multinickům
Souhlasím, že je odporné napsat text jako Lojza, a hned pod to napsat Lojza to řekl správně, Váš Pepík, a pod to Mařenka píše že Lojza i Pepík mají pravdu- to je nefér.
Jinak se ale přiznám že jsme se několikrát podepsal jinak, abych zestručnil a zvýraznil. Když diskutuji s cigánem co chce další dávky,tak jsem napsal svůj názor jako Gadžo, myslím že je to rychlejší než na 10 řádcích vysvětlovat že já jsem .... a z toho důvodu mám jiný úhel pohledu. V polemice se Stejskalem jsem se kdysi podepsal nickem Nestejskám si. Nemyslím že v této formě by to bylo škodlivé
28. 12. 2013 | 15:00

Jemnický napsal(a):

K.V.

"Můj urputný boj proti multinickům", jak jste na to přišel?
Souhlasím s vámi, že vtipné využití stylizace nicku je výrazná zkratka a zpestření následujícího obsahu.
Pokud se někdo znemožní a chce to smazat změnou nicku, tak je to jeho problém. Je to, jako když si na svůj ksicht namaluje jinou hubu a myslí si, že je fešák.
28. 12. 2013 | 15:11

K.V napsal(a):

Jemnický, v tomto souhlas. Jenom doplním, že čtu zásadně OBSAH sdělení, jména si všimnu většinou jen když jde o známou firmu se kterou nemá cenu diskutovat- např. Neo a Ládík. A máte pravdu, pokud si změní Nick, asi budu 3 kola plýtvat časem než pochopím že je to stejný člověk a diskutovat nemá cenu.
.
Jinak hluboce souhlasím s vaším předchozím vstupem. Výběrem podivných blogerů si pan Stejskal vyhnal hodně dobrých diskutujících, možná i blogerů, a občas přitáhl typy se kterými je diskuse zbytečná.
Ale současně musím uznat že Aktualně je jedno z posledních míst kde výběr blogů je široký, lze psát jen pod nickem bez registrace - i když vím že je to naivní, pokud píšete z domovské stanice, lze vás vypátrat stejně rychle jako když se musíte registrovat mailem
28. 12. 2013 | 15:26

Rudi Koutek napsal(a):

Maximus napsal:
"Ráno na mě vyskočil v ČTV V.Klaus - z konce r.1989 a ty jeho řeči mě rozesmály, bohužel jsem jako většina lidí tehdy netušil, že ten kravaťák, zápaďák a velký kapitálista je to nejhorší co nás mohlo potkat. 24 let to ukázalo a potvrdilo. Škoda, Česko resp. bývalé ČSFR mělo mnohem na víc.
28. 12. 2013 | 09:27"

Taticek Klaus..., tak to vypada pane M., ze se v necem prece jenom shodnem.
28. 12. 2013 | 15:35

Anastázie napsal(a):

A kde je Kat Polák?
28. 12. 2013 | 15:52

Jáchym napsal(a):

MULTINICKY:
Nejblbější je, že se opakovaně stávám multinickem tak, že škrtnu o tačped a jedno slovo z příspěvku (často ještě blbější než ty zbylé) mi nekontrolovaně skočí do chlívečku s nadpisem Jméno:.

A já si toho nevšimnu. Množím se tak nechtěně a bezantikoncepčně dělením.

(Naposled se mi to stalo dneska pod blogem adoptivního syna mocné Germánemie - Otčíma Duky.)
28. 12. 2013 | 15:59

uno napsal(a):

Ládík!!! napsal "Kdo volí zlo, sám je zlý". Ale nikdo nepsal o zlu, ale o menším zlu ze dvou zel. Jestliže tam bylo napsáno, že volil Zemana jako menší zlo, tak je tedy méně zlý a ten kdo volil jeho oponenta, tak volil větší zlo a je tedy více zlý.
A co ti zlí bloggeři, kteří zde píší o andělsky hodných tunelářích, zlodějích, defraudantech státních prostředků a narůstzajícím státním dluhu, za který by se nemusely stydět ani africké diktatury? Že by existovali zlí andělé? Kam je zařadit?
28. 12. 2013 | 16:34

Ládik!!! napsal(a):

uno -
napsal jste levárnu.
28. 12. 2013 | 16:48

Hrdina Nick napsal(a):

Na té Stejskalově statistice je hezky vidět že kvantita je protikladem kvality.

Jelikož si psaví nickové vystačí s provokativním nadpisem, aniž by cokoli dalšího četli - a pak autorovi svorně spílají, jsa na pár cenných okamžiků sdruženi - pan Jan Urban nesporně patří mezi lidi stejné kategorie, proti nimž píše: tedy mezi blogery -sjednotitele. Jeho oblíbený terč, prezident Zeman, také lid sjednocuje v oprávněném odporu k sobě samému.

Jan Urban by tedy mohl psát jen ty titulky, a bodoval by ze všech nejvíce.

Jinak všichni víme, že nejlepším blogerem Aktuálně.cz je v Reichu žijící zástupce národa českého, pan Adam Procházka.

A tím nejvtipnějším bude (až po panu Procházkovi) dr. Radkin Honzák, psychosomatický psychiatr, bojující za zavedení školného.

"Blogera roku" by měli volit nickové, protože i přes své někdy přespříliš příkré hodnocení autorova textu (k čemuž virtuální prostředí svádí) jsou určitě schopni přiznat pisateli jisté kvality. Počty kliknutí či tzv. čtenost blogu o kvalitě samé rozhodně nic nevypovídají.
28. 12. 2013 | 17:11

stejskal napsal(a):

Paní MA-FU,

ze všeho nejdříve bych chtěl pozdravit Vás. Díky za přání, vše dobré i Vám a Vašim blízkým.

Za reCATCHU se omlouvám, je to trochu paličatá dáma a hlavně si dělá, co chce. Nemám na ni ani já, ani nikdo z redakce pražádný vliv (a ona o naší existenci ani neví, pochází odkudsi daleko za oceánem).

Co mne štve, je ta divná otázka "Nejste náhodou stroj?" Ještě předtím, než jsem přišel do Aktuálně.cz, ji vymyslel jeden programátor (už u nás nepracuje). Několikrát jsem žádal, aby s tím někdo něco udělal. Zatím bezúspěšně, vždy měli programátoři něco důležitějšího. Ale budu v tom pokračovat, věřte mi. Přijde mi to hloupé.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 17:32

stejskal napsal(a):

A teď některé další otázky:

Pan Suchánek je v Ostravě, pane Viléme Blogu - statisiku ze Studnic poznání. Mluvil jsme s ním zhruba před měsícem osobně, je teď dost vytížen, ale rád by zase psal.

Pan Konvička opakovaně sprostě napadl jiného debatéra ("hovado" apod). a pokračoval v tom i přes mé upozornění. Zablokoval jsem proto jeho IP a od té doby se neozval.

S panem bigjirkou jsme mluvil též asi před měsícem. Nemyslím, že by chtěl, abych zde o něm podával nějaké informace.

Kdo je mlíkař, netuším. xyz? Takový nick zde občas zaznamenávám, ale myslím, že jej používá více lidí.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 17:40

Lékař mlékařem napsal(a):

Mlíkař je archetypální postava ze "Skřivánků na niti", známá svými větami:

1. "Kde je pravda? Ukradli nám pravdu, ku.vy!"
2. "Práci čest? Když je dobře zaplacená, tak čest!"

Mlíkař byl za svou zvídavost a prostořekost pochopitelně vězněn.
28. 12. 2013 | 17:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vico,

ten úryvek z písničky z jedné pohádky zní ve skutečnosti: Statistika nuda je, má však přesné údaje (Princové jsou na draka, děti to mají nahrané :-) Ale to není důležité.

Mně je vcelku jedno, kdo má na svědomí zdejší návštěvnost. A to především proto, že nemám způsob, jak bych to zjistil, tak se tím nezobírám. Nízká úroveň blogosféry? Úroveň je taková, jakou ji zde debatující nastavují. Řekl bych, že v něčem trochu odpovídá atmosféře v celé společnosti. Nejvíce jsou slyšet ti nejhlasitější, nejobhroublejší, nejneomalenější, ti, co si s nějakými pravidly nedělají žádnou hlavu, používají fauly (multinick je podle mne jeden z nich) apod. Opanují veřejný prostor a ostatní se z něj stahují. Proč by se měli s někým překřikovat, nechat se urážet nadávat si.

Pod každým textem je pár desítek maximálně stovek příspěvků, Návštěv bývá až stonásobně více. Co z toho vyplývá? Většina lidí si sem chodí číst a nemá chuť se zde přetlačovat s těmi, co mají názor na všechno, každému to vytmaví, zadupou ho do země, pozuráží.

Tak to chodí ve veřejném prostoru obecně (i když na netu je to trochu hypertrofovanější). Nemám důvod to zakrývat, retušovat atd. Naopak, byl bych rád, kdyby si to co nejvíce lidí uvědomilo. Je to jediný způsob, jak se podle mne může veřejný prostor měnit). Legrační ovšem je, že většina lidí chce, aby to za ně udělal někdo jiný (v tomto případě třeba já ;-). A nenechají si vysvětlit, že to nikdo zařídit nemůže.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 17:57

RedNeck napsal(a):

Stejskal = kat, bohorovně vděčný svým obětem, které mu děkují za exekuci na nich provedenou.
28. 12. 2013 | 18:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jemnický,

neplním zde žádný plán, jen jsme si říkal, že by to mohlo někoho zajímat (a také věděl, že si to od jiných schytám, to je ostatně vždy stejné :-)

Kolik tu je nicků, nevím. A nevíte to ani Vy. Mohu Vás ubezpečit, že nicky nedělají ty "počty klikanců", drtivá většina lidí chodí blogy jen číst, ne si pod nimi povídat. Ale to je nakonec jedno, není to důležité, nejsem placen ani od kliku, ba ani od nicku či příspěvku :-)

Statistiku kolik "zajímavých diskutérů tady postupně zmizelo pod zásahy mé kultivačně-korekční motyky?" si nevedu. Byla by stejně pofidérní, jako kdybych se snažil zjistit, kolik jich díky tomu, že je zde nastaveno určité prostředí, naopak přišlo. Takové "statistiky" přenechám jiným :-)

Co bude v příštím roce, těžko říct. Dotyčný se zmijovkou sem sice chodí denně, ale je dost nerudný a zatrpklý (většinou se spokojí s tím, že spílá, jak je ta hospoda hnusná a pivo se nedá pít). Ale to je jeho věc, lidé jsou různí, host jako host...

Přeji Vám, ať zde najdete i další přátele (já je tu našel též, někteří jsou možná i společní). A pokud se Vám to nepodaří, beru vinu na sebe. On to nakonec vždy někdo odskákat musí ;-)

Na zdraví, pane Jemnický.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 18:10

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
protože se jedná o zásadní informaci celonárodního významu, jsem nucen Vás opravit:

Má však CENNÉ údaje!

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/pohadkove-pisne/statistika-nuda-je-49505
28. 12. 2013 | 18:11

KvL napsal(a):

to: Stejskal
Mě se to náhodou o tom stroji líbí.

Jinak CAPTCHA na některých starších blozích nefunguje, našel jsem to tam plné několika stránek spamu.
28. 12. 2013 | 18:14

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pane admine, mám zdvořilý dotaz - myslíte, že když tuto blogosféru někteří označují za "Bakalovo", má majitel ACZ přehled o čem se zde píše a diskutuje. A pokud ano, mluví vám do vaší práce?
28. 12. 2013 | 18:14

stejskal napsal(a):

P.S. Mimochodem "Nestejskám si" je až neuvěřitelně vtipný nick ;-) l.s.
28. 12. 2013 | 18:17

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, pane Jáchyme, ověřoval jsem to u dětí ;-)

Samotnému je mi záhadou, pane KvL, jak je možné, že spamoví roboti (nějakou dobu po zavedení reCAPTCHA) začali prolamovat ochranu pod staršími blogy a na ty aktuální nechodí (kdysi jsem zde popisoval, jak to dokáží prolomit). Dokud to takto funguje, jsem spokojen (pár měsíců před zavedením reCAPTCHA jsem ručně mazal i stovky spamů denně, aby mi ti debatu zcela nezničily, bylo to dost nezáživné).

Pane šašku, nevím, co dělá pan Bakala. Nikdy jsm s ním nemluvil. Do mojí práce mi (korektní je napsat: do této doby) nikdo nemluví. Vím, že mi to lidé nevěří, ale s tím nic nenadělám. Dostal jsme před sedmi lety za úkol, aby Aktuálně.cz mělo prostor, kam budou zajímaví lidé psát a chodit debatovat. Nastavil jsem ho a spravuji podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Asi to odpovídá tomu, co se ode mne čeká (dobrá nahrávka na smeč, ne? ;-), ale nikdo mi do toho nemluví. To neznamená, že to tak bude věčně. Pokud se to změní, budu zvažovat, co dál. Ale zatím se to nemění.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 18:29

uno napsal(a):

Ládík!!! - nenapsal jsem "levárnu", jen logický dotaz na Vás. A na ten jste neodpověděl. Jen jste projevil svou zlou aroganci, nevím kdo jste, ale typuji na nějakého modráska, ti se tak obvykle chovají, jsou to zpravidla překabátění komouši.
Na Vaše další invektivy nebudu reagovat, jdu do hajan, zítra musím časně vstávat.
28. 12. 2013 | 18:33

stejskal napsal(a):

Aha, díky za "mlíkaře" ;-) To už mi nějak vypadlo. Ale pamatuji si na skvělého pana Suchařípu, bývalého prokurátora, co tvrdil, že obhajoba není součást obžaloby... ;-) l.s.
28. 12. 2013 | 18:34

Baba napsal(a):

Počet blogů i blogerů, které našinec čte, je dost omezený. V minulém roce začal z osobní potřeby psát diskusní příspěvky i pod blogy nepřečtenými. Člověk se potřebuje víc vyjadřovat, než rozebírat myšlenky jiných. Ještě pořád nerozumí systému, jímž vyhodnocuje příjem informací. Nebude se touto tématikou zabývat podrobněji, aby s její pomocí získával prostředky na živobytí.
28. 12. 2013 | 18:40

Šilijam Vejkspír napsal(a):

Výskyt multinicků je přirozenou reakcí na mazavé aktivity páně Stejskala.

Pokud někdo stojí především o obsah sdělení, nemělo by záležet na autorství.
28. 12. 2013 | 18:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Máňo, kdybych věděl, že jsi stará baba, nekoupil bych si odol ale repelent.
28. 12. 2013 | 18:48

Jáchym napsal(a):

Bejkspíre, 18:40
žádné mazlavé aktivity v souvislosti s nickama jsem nezaregistroval.
Já měním nick jen výjimečně, když trénuju extrémní slušnost a nechci přijít o imidž.
28. 12. 2013 | 18:58

Baba napsal(a):

Máňo, jak můžeš mít radost z tak mlhavého pošmourna?
28. 12. 2013 | 19:05

Jáchym napsal(a):

Podle mého názoru za zhrubnutí některých nicků, především mě, může právě ta sviňská Rekapča.

Pokaždé, když mne obviní, že jsem stroj, přikápnu trochu verbálního tabasca, abych ji přesvědčil, že nejsem.

Když se mi to stane třikrát po sobě,musím se sám smazat, abych nedopadl jako vysokoškolský pedagog Konévka.
28. 12. 2013 | 19:11

Jáchym napsal(a):

Podle mého názoru za zhrubnutí některých nicků, především mě, může právě ta sviňská Rekapča.

Pokaždé, když mne obviní, že jsem stroj, přikápnu trochu verbálního tabasca, abych ji přesvědčil, že nejsem.

Když se mi to stane třikrát po sobě,musím se sám smazat, abych nedopadl jako vysokoškolský pedagog Konévka.
28. 12. 2013 | 19:12

NESTEJSKÁM SI napsal(a):

PO POCHVALE od velkého bratra se vracím ke starému Nicku a tím jsme dnes opět těžký multinick. Doufám že mně ho nikdo neukradne, a že případný další cenzor bude mít příhodné jméno k podobné hříčce.

.
Pane Stejskale, těm IT hochům od vás snad někdo šéfuje. To je u vás takové leháro že každý pracuje jenom když zrovna nemá lepší nápad na činnost? Tam bych chtěl dělat, zvláště když jste se nedávno pochlubil že plat máte velmi solidní. Ve slušném podniku se to řekne na nějaké poradě, a na další za týden se to odškrtne jako splněno
Myslím že text u Captchy třeba : Asi jste se zmýlil, mohl byste zkusit Captchu ještě jednou? ..... by nevyzněl tak arogantně
.
PS zrovna píši Captchu po třetí, čísla jsoum lepší
28. 12. 2013 | 19:12

Jáchym napsal(a):

Kuva,
teď kecala, že jsem stroj, tak jsem to poslal podruhý a vona si to rozmyslela !
28. 12. 2013 | 19:14

stejskal napsal(a):

No, v podstatě by mne překvapilo, kdybych za "výskyt multinicků" též nemohl ;-) l.s.
28. 12. 2013 | 19:20

feminista napsal(a):

Vážený pane Stejskale, především přeji i Vám mnoho štěstí a úspěchů v novém roce.

Sám jsem před pár lety spravoval veřejný web s rozsáhlou diskuzí a vím, jak je to těžké. Byli jsme jeden z prvních webů, které zavedly pravidla chování a snažili jsme se je dodržovat, vymáhat, tedy i postihovat a znepřístupňovat. Vedlo to ovšem k roztržení komunity. Hysterie z cenzury vedla, i u lidí, kteří později dali pravidlům za pravdu, k odchodům nebo k útokům na "vedení" serveru. Přesto si i z odstupu myslím, že i za cenu jistých omezení zájmu o daný web byla tato cesta jediná možná. V opačném případě by násilná diskuze a propagace drog či rasismu nabyla vrchu a stala se normální. Tyranská diskuze, tedy osočování, osobní útoky a zákeřné výsměchy, má postupně i vliv na obsah a zájem autorů. Po mém odchodu se postupně "cenzura" zrušila a dnes na server tvůrčí osobnost takřka nepáchne, server postupně obsadili, bohužel myšlenkově impotentní, kverulanti.

Píšu Vám to jako reakci na Váš názor, že Vy osobně nemůžete věc řešit a vyřešit. Ale kdo tedy? Slušně diskutující nemají ve své menšině šanci převážit. Cítím z Vašeho prohlášení, že vidíte budoucnost zdejšího serveru v masové návštěvnosti za každou cenu. Přitom se zde v diskuzích ozývají i hlasy na hranici trestní podpory potlačování práv a svobod zákonem vyjmenovaných menšin. Máte profesionální zázemí, narozdíl od mého někdejšího amatérského webu, a neměli byste se střetu s některými přešlapy vyhýbat. A to i soudní cestou. Jinak se brzy ocitneme v podobné situaci jako "Výmarská republika", která své svobody nebyla schopna uhájit zprvu jen proti neškodným křiklounům.

Ale kdo jsem já, abych Vám radil. Stejně nejspíš ani nechápu celý komplex souvislostí, jimž tím "soudcováním" můžete být vystaven. Mne to tehdy stálo i některá přátelství. Koneckonců se viditelně snažíte zabránit úplné anarchii, nicméně byste jistě našel mnohou podporu i při větší důslednosti a přísnosti. Takže Vám přeji šťastnou ruku při všem takovém rozhodování.
28. 12. 2013 | 19:26

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane NESTEJSKÁM SI,

nikde jsem se zde (ani nikde jinde) se svým platem nechlubil. Zřejmě si mě pletete s jedním z bývalých premiérů (navíc o tom, co je či není solidní plat má každý poněkud jinou představu).

Naši IT mají asi poměrně hodně práce (celé centrum.cz má řadu webových aktivit), ale to na rozdíl od Vás neumím zodpovědně posoudit. Můj požadavek šel standardní cestou. Věta "Asi jste se zmýlil, mohl byste zkusit Captchu ještě jednou?" je zhruba to, co bych si tam představoval já. Díky za tip, příště ji do své žádosti v tomto znění připojím.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 19:28

NESTEJSKÁM SI napsal(a):

Pokud mne paměť neklame: Je to cca týden co se někde řešila nějaká sociální situace, padla nějaká výše něčí průměrného nebo nevímjakého platu a že se s tím nedá vyjít, a vy jste psal že máte svůj byt a ten plat jaksi dost vyšší ( ale přesné číslo jste neuvedl, to je pravda). Hledat to už nechci, ale jak vidíte , nesledujete jenom vy nás, občas i my vás. Také jste zjistitelný, za ty roky
Tedy pokud se někdo nepodepisuje vaším jménem, ale to byste ho snad zabanoval a proklel
28. 12. 2013 | 19:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane feministo,

to je nedorozumění. Pokud se zde objeví "hlasy na hranici trestní podpory potlačování práv a svobod zákonem vyjmenovaných menšin" a já to zaznamenám, zasahuji (proto jsem zde mimo jiné ostatně obviňován z cenzury). Zasahuji proti všemu, co podle mne vzbuzuje podezření na porušení zákona, proti hrubým urážkám, vulgarismům, spamům atd. (viz předchozí závorka). Nikdy jsme se zde žádnému střetu nevyhnul.

Část lidí mne obviňuje, že na cosi rezignuji, další část pak z toho, že je zde tuhá cenzura. Tak to chodí, ono je to vždy dost subjektivní.

To nedorozumění spočívá v tom, že nerezignuji na základní pravidla tohoto fóra, ale nemohu nikoho učit slušnému chování, nemohu zařídit, aby se lidé nenapadali, nedokáži vysvětlit, že k elementární slušnosti patří představit, když diskutuji s někým, kdo své jméno uvedl.

Masová návštěvnost (jak píšete) není s počtem lidí v debatě v žádné úměře (viz výše). Debatuje jen zlomek těch, co stránky blogů navštíví (toto se ze statistiky přeci jen dá vyčíst). Zvolil jsme cestu otevřené diskuse, v níž platí jistá pravidla a ta jsou vymáhána. Některým se nelíbí otevřená diskuse, jiným pravidla. Ale s tím opravdu nic nenadělám, to není rezignace, ale konstatování faktu.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 19:46

NESTEJSKÁM SI napsal(a):

PANE STEJSKALE, JEŠTĚ DOPLNĚK. asi jste tím přiznánímm doplatil na svoji věčnou naučenou korektnost, rád odpovídáte na stížnosti a negativismus že VY SI NEJSTEJSKÁTE.
A jestli máte rád slovní hříčky, na Moravě se říká že peníze musíte hledat u Stejskalů, a ne u Vejskalů. Jen pokus o humor.
Ale už jsme mimo téma blogu
28. 12. 2013 | 19:49

stejskal napsal(a):

Pane NESTEJSKÁM SI, samozřejmě, že jsem zjistitelný. Ostatně jako každý, kdo má jméno a identitu. Jsem si toho při svých vstupech do veřejného prostoru vědom (jeden debatující zde kdysi dokonce zjistil, kam chodí mé děti do školy. Další se mne ptal, zda nemám strach, když ví, kde bydlím).

Na korektnost se dle mého nedá doplatit, ale řada lidí si ji u druhých plete se s slabostí či naivitou.

Hezký večer.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 19:56

vico napsal(a):

p.Stejskal : S tím textem písně jsme se nakonec spletli oba :-) Jinak se musím přiznat, že po vaší vážně formulované reakci na můj vstup jsem si připadal jako Zeman po nějakém méně podařeném bonmotu. Asi, když Ištván náhle vstane od silvestrovského stolu a se sklenkou šampaňského řekne : zatýkám vás....omlouvám se, to byl jen žert, vzápětí dodá do ustrašeného ticha.

Inu nedaří se.

A u té reCAPTCHY bych se přimlouval za zachování otázky nejste stroj?

Jak rád bych odpověděl, ano jsem cyborg /s právem zabíjet/, jak jste to poznal?
28. 12. 2013 | 19:59

vico napsal(a):

A ještě k těm nickům. Často se jako zdůraznění kontroverze přidává zápor -ne- Například -nekalousek- nebo -nebabiš-.

V tomto ohledu byl expremiér Nečas v nezasloužené výhodě. Připadal u něj buď koktavý nick Nenečas anebo opak Nečase - Čas. I multinickové to nemají až tak jednoduché proto dodávám v zájmu spravedlivé vyváženosti.
28. 12. 2013 | 20:08

NESTEJSKÁM SI napsal(a):

Pane Stejskale, někdy je vaše korektnost opravdu hodně naivní, alespoň podle mého soudu. Ale nevím nakolik je to u vás profesionální poker face, a nakolik osobní životní názor, neznám vás osobně.
dnes už končím, když jsem vás ani slovní hříčkou nepobavil.
Jdu si přečíst něco z hodnotné literatury
Hezký večer
28. 12. 2013 | 20:09

stejskal napsal(a):

Hezký večer i Vám, pane NESTEJSKÁM SI.

Pane Vico, vtipný je zde kde kdo, tak se do toho raději moc nepouštím ;-) Ona ta má replika na tu Vaší (moc se mi líbila) nebyla zase až tak moc určena Vám. Spíš jsem ji použil jako odrazový můstek k úvaze obecnější, omlouvám se :-)

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 20:16

strýc virus HxNx napsal(a):

docela zajímavé čtení. takové hemžení.
zdvořilostní piruetky, občas dokonce i vymetání podlahy pérem na klobouku jako za Čtyř mušketýrů.
nu, proč ne.
ze všech diskusních fór, které znám, mi přece jen ale - při vší bídě - přijde ono na aktualne.cz nejlepší.
28. 12. 2013 | 20:24

vico napsal(a):

OK. Takže abych to definitivně uzavřel stran té statistiky i z mé strany.

Správně to má být takto:

Když draci z nosu síru pouští
a Honza na něj číhá v houští,
pak statistika předpovídá,
že nestvůra už neposnídá.
Statistika nuda je,
má však cenné údaje,
neklesejme na mysli,
ona nám to vyčíslí.

dovysvětlení : Honzou tu není míněn Jan Urban a nestvůrou Miloš Zeman
28. 12. 2013 | 20:32

MA-FU napsal(a):

L.Stejskal

Nejsem sama s reCAPTCHou ,kdo má problém ....jak jsou čísla ,je to jiná...někdy to snad nejsou ani anglická slovíčka,ale rebusy s tajenkou !!! není nad čísla....
Tak vše dobré-nejsem stroj :-))
28. 12. 2013 | 20:35

Ládik!!! napsal(a):

uno,
neměl jsem čas na dlouhé odpovědi, musel jsem s děckama do hospody. Teď jsem zpět, ale v okně mi běží na Zoomu Mustang, tak zas nemám čas.
Alespoň krátce: menší zlo je pořád zlem. Já jsem nevolil vůbec, nechci ani menší zlo. Chci dobro. KS je na výkonnou funkci starý - volil bych ho jako emeritního presidenta. Funkční by měl být mladší, tak do 65-70 let. Zeman byl komunista. Komunistických presidentů jsme už měli celou plejádu, samý ožrala nebo (a) křivák. Snad budu volit příště, ale ne menší zlo. Po zemanovi to bude možná jednodušší.
28. 12. 2013 | 20:44

feminista napsal(a):

Pane Stejskale, dovolil bych si mírně nesouhlasit.

Uvádím citát z diskuze pod posledním blogem pana Holomka: Nejsem odpovědný za to, že někdo např. gembluje, chlastá, bere drogy, že je líný, tupý jak vagon tupých bruslí, že je zkrátka geneticky limitovaný, že je černoch, běloch, asiat, arab, australský aboriginec, africký pygmej, atd. (Vandal, 21. 12. 2013 | 13:57)

Myslím, že jste v tom blogu i zasahoval. Mně už ani tolik nevadí vulgarismy, tím se jen pisatel odkopává sám za sebe, ale tvrdit o nějakých skupinách lidí, že jsou geneticky limitovaní; tak tady bych zasáhl. Možná nemusí být nástrojem jen cenzura, ale třeba vyšší cílený podíl osvěty, který by tuto rasistickou mytologii jasně obnažil. Totéž dnes platí o využívání slova "paraziti". Myslím, že je paušálně sprostší než kdejaká urážka. Ale to je možná subjektivnější než první příklad.

Já Vás nechci z ničeho osočovat, ale spíše novoročně inspirovat.
28. 12. 2013 | 20:45

stejskal napsal(a):

Já vím, paní MA-FU, že nejste sama.

Ale věřte mi, že s tím nikdo zde nemůže nic dělat, reCAPTCA vyvinuli na Carnegie Mellon univerzitě v USA a má základní funkci: pomáhá s digitalizací tištěných médií jako jsou knihy nebo časopisy (vše, co v nicj je, tedy i úplně nesmyslné výrazy a překlepy). Zároveň se používá jako spam killer proti spamovým robotům a je docela efektivní (ta slova ani čísla tam nevkládáme my). Neustále zkoušíme, co jiného by se dalo použít (pod zpravodajskými texty se například debatuje prostřednictvím facebooku, žádné spamy tam nejsou, ale nemyslím, že by facebook byl vhodný pro tyto stránky). Až najdeme něco, co nám přijde lepší systém než reCAPTCHA, změníme to. Ale jsem si jist, že nic nebude přijato stoprocentně pozitivně, stejně jako ani reCAPTCHA není ideální.

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 20:52

hrdý diskutér napsal(a):

"Výskyt multinicků je přirozenou reakcí na mazavé aktivity páně Stejskala.
Pokud někdo stojí především o obsah sdělení, nemělo by záležet na autorství."

Přesné by bylo na vyhazovací aktivity pana Stejskala. Žadonit o povolení vstupu na ACZ, jako by to byl elitní klub, by bylo ponižující.
28. 12. 2013 | 20:53

odbprník napsal(a):

feminista:
Zavírání očí před etnickými genetickými limity není řešení.

Autozomálně recesivní etnické choroby českých Romů
http://www.prolekare.cz/casopis-lekaru-ceskych-clanek/autozomalne-recesivni-etnicke-choroby-ceskych-romu-3112
28. 12. 2013 | 20:57

stejskal napsal(a):

Pane feministo,

když pominu fakt, že těžko můžete sledovat (neřku-li zasahovat či reagovat) vše, co kdo napíše v debatách pod bezmála 22 tisíci blogy, tak mohu za sebe zodpovědně prohlásit, že se též necítím zodpovědný za to, že "někdo např. gembluje, chlastá, bere drogy, že je líný, tupý jak vagon tupých bruslí, že je zkrátka geneticky limitovaný, že je černoch, běloch, asiat, arab, australský aboriginec, africký pygmej, atd." Na rozdíl od pana Vandala (už jsem se zde s ním o tom za těch sedm let dost debatoval) jsme přesvědčen, že je v mém bytostném zájmu pomáhat v rámci svých možností lidem hendikepovaným. Těch důvodů je celá řada.

Pokud cítíte potřebu panu Vandalovi něco vysvětlovat, udělejte to (já už to zkoušel nesčíselněkrát). Budu rád, když se v debatě budou více ozývat lidé, kteří nemyslí jen na sebe. Ale je to na Vás, nutit Vás nijak nemohu. A také nemíním k ničemu nutit pana Vandala, tedy pokud nepřekročí zdejší pravidla.

Je mi jasné, že to myslíte dobře, ale ono je to o dost složitější (budete-li mít někdy trochu času, pár hodin či lépe dní, projeďte si zde debaty a zjistíte, co jsem tu na dané téma napsal; není toho málo, právě naopak. Jen málokdy se někdo přidá, čest výjimkám).

Libor Stejskal
28. 12. 2013 | 21:05

Baba napsal(a):

Máňo, nežadoň, vycházej ze zkušeností.
28. 12. 2013 | 21:06

stejskal napsal(a):

Jen debatou o těch chorobách, z nichž někteří usuzují na kdoví co (eufemismus pro nesmysly), jsem zde strávil před pár týdny řadu hodin http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michaela-marksova-tominova.php?itemid=21739 . Chyběl jste ;-) l.s.
28. 12. 2013 | 21:11

Baba napsal(a):

Našinec se v těch zalíbeních a přijetích zas tak neorientuje.
28. 12. 2013 | 21:14

na pravou míru napsal(a):

l.s.:
Co jsou nesmysly, Vy posoudit nejste schopen.
28. 12. 2013 | 21:14

feminista napsal(a):

Ani já nemohu být všude .) příště Vás podpořím. Nicméně, právě ty rozpravy pod diskuzemi zaniknou, nejsou-li shrnuty v jednom přehledném celku faktů, jichž se lze dovolávat právě pod těmi diskuzemi. Ale nic, všechno dobré. Pěkný večer.
28. 12. 2013 | 21:29

stejskal napsal(a):

Hezký večer i Vám. l.s.

P.S. Shrňte je, budu moc rád.
28. 12. 2013 | 21:47

feminista napsal(a):

Vážený pane odbprníku, Vámi nabízený odkaz nenabízí žádný důkaz globálně etnické genetické limitovanosti; poukazuje jen na vyšší výskyt rizikových dispozic k určitému typu nemoci, což byste v různé míře nalezl u každého etnika. Tento typ onemocnění či vrozené vady se týká všech lidí.
28. 12. 2013 | 21:52

odborník napsal(a):

Vážený pane feministo,
netvrdil jsem nic jiného. Každá genetická vada limituje jeho nositele, týká-li se etnika, limituje postižené etnikum. Pokud se týká etnika romského, limituje Romy.
http://www.cell.com/AJHG/retrieve/pii/S000292971200376X
28. 12. 2013 | 22:09

stejskal napsal(a):

Přesněji řečeno některé jedince daného etnika (per capita vyšší pravděpodobnost výskytu u jedinců dané skupiny). Čili etnikum nelimituje (tedy pokud se nenajdou lidé, kteří cítí potřebu etnika srovnávat a něco o nich en bloc vyvozovat).

Libor Stejskal

P.S. Zdá se, že celá ta debata pod mnou odkazovaným blogem se povede znovu. Ještě by se mohl připojit pan Vandal s ornitologickými vstupy. Aby to bylo komplet.
28. 12. 2013 | 22:23

odborník napsal(a):

Nepřesně řečeno, proto je třeba diskutovat znovu. Jestliže je určitá mutace charakteristická pouze pro romské etnikum, potom limituje Romy.
http://www.mzcr.cz/cenaministra2012/Default.aspx?g=0&i=17
28. 12. 2013 | 22:50

stejskal napsal(a):

Limituje některé Romy. Stejně jako cystická fibróza limituje jen některé Čechy, Iry a Bretaňce (výskyt mutace genu, který ji způsobuje, je komparativně velmi vysoký právě mezi Čechy, Iry a Bretaňci). Přesto české ani irské etnikum nijak výskyt této mutace nelimituje. Proč by také měl... l.s.
28. 12. 2013 | 23:05

odborník napsal(a):

Nesmysl. Frekvence výskytu romských mutací (např. mutace v SPTLC2 genu) nebyla dosud zjištěna, jenom je známo, že se týkají pouze Romů. Pokud se někdo domnívá, že dědičná motorická neuropatie postižené Romy nelimituje, fatálně se mýlí.
29. 12. 2013 | 00:18

stejskal napsal(a):

Postižené Romy jistě ano (stejně jako cystická fibróza postižené Čechy - znám jich s tímto postižením několik, je to dost krutá záležitost, Iry či Bretaňce). Romské, české, irské etnikum ba ani Bretaňce nikoliv. A tak pořád dokola. l.s.
29. 12. 2013 | 00:25

odborník napsal(a):

Kolik jich je?
29. 12. 2013 | 00:37

dennis napsal(a):

Pane Stejskale, diky za letosni statistiku i za vasi obetavou cenzorskou praci:-). Uz to tady nekdo rekl a mi to taky tak pripada: blogy i diskuse na akutne.cz povazuju za jedny z nejlepsich, co kdy kde jsem na ceskych serverech poznal. Jisteze mam sve oblibene blogery i sve oblibene diskutery - nicky, ktere ctu rad a pozorne. Pri me chronicky nutkave potrebe se vyjadrit na kdejaky podnet, velice vdecim redakci za minimum ukolu, ktere pred vstupem do diskuse musim splnit.

At uz je autorem reCAPTCHy kdokoliv, ten urazlivy posmesek tam dodal s nejvetsi pravdepodobnosti Cech. Uz jsem si na to zvykl a neirituje mne jako kdysi. Presto porad citim, ze ten slogan jak formou otazky, tak vlastni formulaci je projevem neucty a na kazdeho, kdo se netrefil to vrha svetlo, ze je to apriori nekdo, kdo si zaslouzi urazku od anonyma. Nedovedu si predstavit neco takoveho treba v anglosaskem prostredi. Aspon takovy je muj osobni dojem. To jsem se rozkecal o necem, co je az to posledni, ceho si clovek v diskusi vsimne :-(...

Vsechno dobre preji panu editorovi i celemu webu.
Ps. Jeste chci podekovat nazorum.cz za prilezitost si pocist komentare z pera pana Fendrycha.
29. 12. 2013 | 06:32

Dagmar Damková napsal(a):

Tak si to shrneme
čemu se stejskaloffština říká
chtěl bys to rozeznat?
nejdříve vyhnat
a pak mít všechny rád

To, že je to tady lepší než v jiných táborech je chvályhodné, Nevím, nechodím do Osvětimi ani do Birkenau, náš dozorce je hodný. proč mu to nepřiznat.
Spolucenzor amatér-feminista- to ocení.
Jeho věc, jeho názor.

Za něj nikdo nemaže, maminka nás pochválí, že jsme jako cikáni, cikáňata.

Asi by bylo vhodné tu politicky nekorektní píseň zakázat neb soudzi korektníci...haní skupinu obyvatel, zpívejme někteří Romové.
To je stejskaloffština. politicky korektní kazajka, vnucení švábu autocenzury do mozku v domnění, že šířím dobro.

Kvalita ovšem není jeho zásluhou. Je tady jen hrstka blogerů, které konvenují Frantovi, jiná Karlovi. feminista rád aktivisty, džendrtety, nalejváky. Ale osype se, když někdo napíše o odvrácené straně Měsíce.
To je podle něj svoboda slova.
Pravda, někdo sprostě, to je v kodexu, v pravidlech, ví že půjde. To je O.K.
Kvalita je dána debatou, glosami a hláškami diskutérů k blogu a ještě více mezi sebou.

To především!!!!!!
A ta upadá, jak postřehl nejen Jemnický. upadá, protože byli vykázáni kvalitní, jakmile se nehodilo a to pod záminkou vulgarity.Vím o čem píšu. Jiní arguni mlčí. I to je cesta.

Kde je problém?
každý z nás hrával fotbal. Někdo líp, někdo hůř. Byli ovšem takoví, kteří neuměli kopnout do balonu, nedali gol, nic neubránili.narodili se tak, každej jsme nějakej.
Tak šli na rozhodčího i těch je třeba. Pokud ovšem pískají rovinu.
A to tady nebylo od počátku, 20% pro domácí ,našince od Knížete, teď je to bakalí.

I s tím se dá žít, smířit, je to zvykem.
Ale pak nastala věc nevídaná, rozhodčí svlékl dres a začal kopat do mičudy za své a když bylo třeba, opět vzal píštalku a začal vylučovat.

A dělá ze sebe spravedlivého, to je naprosto chucpe.
Používá nejen unfair metody, snaží se podsunout zakyslost i tam , kde si z něj jiný dělá systematicky srandu, bedlivě zkoumá IP adresy, když jde o zablokování a dělá ze sebe jelimana, když neví jak zabanovanou adresu odblokovat.Čeká, že někdo poleze ke křížku.
Tudle nudle.
To opravdu nemá chybu, na to musí být povaha.
Najednou neví, kdo to byl mlíkař. Přirozeně jsou obranou multinicky a měnění IP. Musel by být genius, kdyby odhalil autora, dle stylu nota bene pak odporuje sám sobě, protože nemaže dle obsahu, ale ze mstivosti!!!!
Ad hominem.
I to jsem zažil, mazal nevinné duše, které s tím neměly nic společného.

Tomu se stejskaloffština říká.....damascénské ocel byla také zakřivená. Kádí s píšťalkou, který si jde čutnout za svůj team a pak začne vylučovat, aby prosadil svoje.
Na závěr se tváří jako beránek......též si pane Noováku myslím, že někteří jsou oškliví...

Důsledkem je upadající úroveň debat, jakmile někdo vadil, šel.
Že to je jinde horší?
Asi ano, ale jak je slučitelná politická korektnost se svobodou slova a vyjádřením názoru?
Zato pozitivní diskriminace, dvojče korektnosti je s rasismem slučitelná tak, že už s ním splynula.
Preference jedněch na úkor jiných. A tvářit se, že jste lepší a jiný je xenorasííísta.
To je trend doby, ne osobní záležitost.
Některým vyhovuje, jiným ne a někteří z toho žijí.
29. 12. 2013 | 08:13

Slezlý nehty napsal(a):

Dáše asi někdo ve sprše šáhl na švába.
29. 12. 2013 | 09:19

vasja napsal(a):

dennis napsal(a):
At uz je autorem reCAPTCHy kdokoliv, ten urazlivy posmesek tam dodal s nejvetsi pravdepodobnosti Cech.......
-------------------------
Inteligenta by tohle ani nenapadlo. Jedině blba.
Na dveřích obchodu si nikdo nenalepí ceduli "Hňupe, musíš tlačit a né táhnoout"
Ale tady jste u novinářů z aktualně.
Tak ať to tam je. Když je to činí šťastný. :-)
29. 12. 2013 | 09:19

Žebříček napsal(a):

Nabízí se otázka:
"Proč Aktuálně.cz nevyhlásí soutěž o blogera roku?"

Nabízí se odpověď:
"Protože by nikdy nevyhráli jimi protěžovaní autoři."

Kde by se asi umístili Urban, Pehe a Candole?
Kde jinde, než na chvostu - a to by jejich ega nepřežila.
29. 12. 2013 | 09:35

Martin C. Kutna napsal(a):

"... ten urazlivy posmesek tam dodal s nejvetsi pravdepodobnosti Cech ..."

Nepochybně!
Byl to Cech panen kutnohorských.
29. 12. 2013 | 09:38

Pitrýsek napsal(a):

Bláhově jsem si myslel, že po plyšáku budeme mít i svobodu slova.Stále však přetrvává cenzura jako kdysi za pátera Koniáše.
29. 12. 2013 | 09:40

Mé jméno je Nikdo napsal(a):

Dagmar,
pan Stejskal totiž podceňuje samokultivační efekt, a zvýhodňuje slabé diskutéry, s jejichž názorem rezonuje, oproti silným, kteří dokáží argumentovat či útočit kultivovaně.

Pak jde zákonitě kvalita diskuse dolů.
Slabingři se choulí pod křídly stejskavé kvočny, a přirození lídři jsou mazáni, uraženi a odcházejí nebo se multiplikují do nicoty.

Takový Darwin naruby. A pak degenerujeme.
29. 12. 2013 | 10:16

Harry Rowling napsal(a):

Faktem je,
že smazat někomu sáhodlouhý příspěvek kvůli jednomu slůvku, co se nelíbí, je hovadské.

A diskutéři, kteří jsou schopni za to cenzora chválit, jsou osoby k politování.
29. 12. 2013 | 10:24

minatomirai napsal(a):

že smazat někomu sáhodlouhý příspěvek kvůli jednomu slůvku, co se nelíbí, je hovadské.
-------------------------------------------------------------------------
Možná by stačilo, aby se autoři sáhodlouhých příspěvků omezili na 200 slov. To je i požadavek na esej, co jde tedy nad 200, by se mělo mazat automaticky. To platí i pro "Dagmar Damkovou", bolest se dá přece vykřičet i pod 200 slov.

"pan Stejskal totiž podceňuje samokultivační efekt, a zvýhodňuje slabé diskutéry, s jejichž názorem rezonuje, oproti silným, kteří dokáží argumentovat či útočit kultivovaně."
----------------------------------------------------------------------------
Ukázka bolesti silného, nerezonujícího diskutéra.
Všem vše dobré v roce následujícím.
29. 12. 2013 | 11:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane dennisi,

autorem reCAPTCHA jsou lidé z americké univerzity, ta Vámi zmiňovaná věta není její součástí, je součástí systému Nucleus, pod kterým běží blogy. Že tu větu vymyslel jeden bývalý kolega, jsem psal výše. Že se mi moc nelíbí a pokouším se jí změnit též.

Opět dobrý den, pane Pepo Řepo,

to s tou Osvětimí a Birkenau je myslím velmi trefné přirovnání.

Libor Stejskal
29. 12. 2013 | 11:43

Kulturní rozdíly napsal(a):

Kanaďane,
s českým jazykem se musíte mazlit. To vy s javorovým listem na ohanbí nikdy nepochopíte. Čeština si zaslouží mnohem více, než 200 slov. Přinejmenším 2000 slov.

Kanaďanův stačí k vykanadění klidně dvacka.
29. 12. 2013 | 11:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane, který si střídavě říká Slezlý nehty, Žebříček, Martin C. Kutna, Mé jméno je Nikdo a Harry Rowling, přičemž své texty posílá stále ze stejné IP.

Bylo by docela fajn, kdybyste si zvolil jeden konkrétní nick (ale je to samozřejmě jen na Vás, nikdo Vás nenutí), takto to působí poněkud zmatečně.

A jen na okraj: že ten samokultivační efekt nepůsobí na jiných serverech? Jestli ono to nebude tím, že samokultivační efekt je coby všespasitelný nástroj stejný mýtus jako třeba neviditelná ruka trhu.

Libor Stejskal
29. 12. 2013 | 11:52

minatomirai napsal(a):

Kanaďanův stačí k vykanadění klidně dvacka.
----------------------------------------------------
Semantická superiorita jednoha jazyka nad druhým, souhlasím s tebou.

"Čeština si zaslouží mnohem více, než 200 slov."

Doporučil bych mazlivost zejména u interpunkce.
29. 12. 2013 | 11:52

stejskal napsal(a):

+ Kulturní rozdíly
29. 12. 2013 | 11:54

Královská jízdní napsal(a):

Pane Stejskale,
Vy chcete omezit mou kreativitu?

No to snad ne? Zmatečně - nezmatečně ... kdo se chce družit, ať se druží, na soudruží.
29. 12. 2013 | 11:57

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, mrzí mě, že už tu nechodí Pepa Řepa - i když ho chápu - někdy je dobré něco opustit, něco změnit, zabývat se něčím jiným - a mnohdy smysluplnějším...
každopádně tady chybí... a mýlíte se, pane Stejskale, někdo se za něj musí vydávat - i když se ho snaží napodobit velmi zdařile...Pepa Řepa byl zajímavý, provokující nick s nadhledem... ten ufňukálek to být opravdu nemůže.

Do nového roku Vám všem přeji hlavně zdraví a problémů jen tolik, kolik lze unést - vlastně i tolik štěstí:-)
29. 12. 2013 | 18:08

stejskal napsal(a):

Asi máte pravdu, paní Anuszko.

Vše dobré v novém roce i Vám.

Libor Stejskal
29. 12. 2013 | 18:24

dennis napsal(a):

Netusil jsem, ze to posledni,
co (po neuspesnem odeslani prispevku) uvidi snazivy diskuter, vzbudi pozornost. Dekuji vsem pozornym a doufam, ze to vzbudilo i mirne veseli. Dekuji panu Stejskalovi za odpoved. Vsiml jsem si, ze jste zminil autora programu reCAPTCHi, proto jsem taky vyuzil prilezitosti zminit kontrast mezi tradicni ceskou a anglosaskou zdvorilosti.* Autor te posmesne veticky se mozna nekde potutelne chichota, ale nesvedci to o jeho uctyhodne dustojnosti.
*Poznamka pro neunavneho bojovnika proti zotrocovani formou slusneho vyjadrovani a nasilnemu vnucovani elementarni ucty k cloveku - panu Richardovi. Pane Richarde, prohlasuji sve poznamky za naprosto bezbrane, nezaludne a predevsim kazde osobe naprosto neskodne. A to nejen ve virtualnim prostoru.
29. 12. 2013 | 18:36

Tužka. napsal(a):

Tužka napíše,....tak jsem si,.... jen tak z plezíru,....a že mám trochu času,.... proběhla blogy pana Stejskala z prosinců od roku 2007 až po 2012. Jistěže jsem všechno nečetla, ale zrolovala jsem všechny diskuze,....a zaměřila se na některé odpovědi,.....proběhla názvy nicků,.....

Všem remcalům doporučuji občas pohled zpět,....třeba i na vlastní příspěvky. I jinde, na jiných blozích, jiných blogerů,....najdete tam,....jak necháváte,.../já sama třikrát, jako v pohádce,/ cloumat vášněmi svým majestátem.

Pane Stejskale,....u Vás jsem nenašla žádné vášnivé cloumání,.....fakt, máte výdrž. To já bych občas vlála jak černá vlajka na lodi flibustýrů.

Komu čest, tomu čest,....na hřišti jsem se naučila podat ruku soupeřům, za všech okolností, ikdyž, několikrát jsem jim při tom pěkně vynadala za fauly, vícekrát však děkovala za čestnou hru a dodržování pravidl. U rozhodčích to bylo stejně.
Tužka.
29. 12. 2013 | 18:54

stejskal napsal(a):

Naprosto s tím Vámi naznačeným kontrastem souhlasím, pane dennisi. Napsal jsem jinými slovy to co Vy, o několik vstupů dříve. Proto jsem již několikrát žádal, aby to bylo změněno. A - jak jsem napsal - budu v tom pokračovat. Píšeme oba trochu jinými slovy již po několikáté to samé. l.s.
29. 12. 2013 | 18:54

stejskal napsal(a):

Díky, paní tužko. Nevěřila byste, co všechno se mnou cloumá a jak často (nemálo lidí z těchto debat mne zná osobně, vědí, jaký jsem ;-).

Proč zde vystupuji způsobem, jakým vystupuji, má v podstatě dva důvody (které spolu volně souvisejí).

1) Chodí sem spoustu těch, kterým působí obrovskou radost, když mohou někoho za něco utřít, něco rozbít, někoho ponížit (důvody jsou různé: frustrace, osobnostní nastavení, někdy i psychická porucha...). Většinou k tomu nepotřebují ani důvod, ale i tak je dobré jim k tomu důvod neposkytovat tím, že se člověk chová stejně. Záleží mi a tom, aby se zde dalo debatovat. Kdybych se zde nechával vytáčet, ubližoval bych tomu, na čem mi záleží.

2) Já si opravdu myslím, že pokud se člověk nechá vyprovokovat k něčemu, co se mu u druhých nelíbí, nechává je nad sebou zvítězit. Nechává se ovládnout, dělá, na co škodolibě čekávají. Snažím se dávat si pozor na to, abych se choval podle toho, co považuji za správné a ne podle toho, co se mi snaží vnutit druzí. Navíc vynadat druhému je to nejjednodušší. Daleko obtížnější je nevynadat. A tady se to dobře trénuje ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
29. 12. 2013 | 19:11

Jáchym napsal(a):

Pane dennisi,
potvrzuji tímto všem, že jste - ostatně stejně jako já - ve své dětské nezáludnosti naprosto neschopen sebejemnější ironie a sarkasmu,(obzvláště pod některými články pana Pehe z poslední doby).

(Připomínáte mi v Voloďu Špidlu, který do mě kdysi dávno ryl tak jemně, že jsem si toho všiml až po půlhodině. Dodnes o něm spousta publicistů s hrochoidními mozky tvrdí, že nemá smysl pro humor.)

Srdečně zdraví
Jáchym
29. 12. 2013 | 19:42

Džin Temüdžin napsal(a):

Zdá se,
že břitké kritiky nahradili mazači medu kolem gumy.

Inu - koloběh energie v přírodě.
29. 12. 2013 | 19:46

Jáchym napsal(a):

Džine,
odpudivý sprosťáku,
nebojte,
všechno bude.

Já tentokrát vystřílel prach pod Dukou, páč byl nevánočně drzej.
Jinak mám na rozdíl od Otčíma Dominika furt ještě svátky míru.
29. 12. 2013 | 20:22

O. D. Pudil napsal(a):

Jáchyme,
je vidět, že munici máte.

Ale důvtipu se Vám nedostává.
29. 12. 2013 | 20:28

Elena napsal(a):

Ja Pepovi Řepovi rozumiem, chápem jeho dôvody protestu , samozrejme že ma Pepa hneval, nechápal, že som zažila jeho dejavu skôr, vysmieval sa mi, v princípe je PŘ v práve,iba dnes to nemá šancu na úspech. Jemu nejde o víťazstvo , ani o osobne pohodlie, skôr o nejakú tu objektivitu . Možno skutočnú demokraciu.
29. 12. 2013 | 21:02

Jáchym napsal(a):

Prudile, 20.28
čo narobím.
Vy jste mi zase všechen vyžral...
29. 12. 2013 | 21:20

Abuelo napsal(a):

Vážený pane Libore Stejskale,

nabyl jsem dojmu, že Váš portál ovládají humanitární bombardéři a prolhaní pravdoláskaři, agenti americko-židovské KFO. Jak jsem na to přišel?

Tady máte pravdivou reportáž z Kyjeva o násilí, které tam probíhá:

http://gloria.tv/?media=540709

Proč čtenářům neposkytnete pravdivé informace z Ukrajiny? Proč jim lžete o Ukrajině ve prospěch americko-židovské KFO?

Proč zakazujete diskuse pod články, kde občané dávají otevřený průchod svému rozhořčení a hněvu nad politickou, ekonomickou a morální krizí tohoto národa?

Pod tímto článkem je zakázáno diskutovat: Pozn. redakce: Diskuse k článku byla kvůli vulgárním komentářům uzavřena. Děkujeme za pochopení.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=798523

Na portálu "Centrum.cz" je dnes 17.12.2013 zakázáno diskutovat pod těmito žvásty nějaké Veškrnové:

Havlová zavzpomínala: Velké příběhy často smrtí skončí:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=797963#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-1

Pod těmito žvásty můžete ale dnes 17.12.2013 vesele diskutovat:
Švagr Miloše Zemana dostal práci na ministerstvu vnitra:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=797929

Tomu se říká "demokracie a svoboda projevu" v pojetí humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů Bilderbergů, Trilaterální komise, Svobodných zednářů....

Pane Libore Stejskale, těším se na Vaši seriózní a fundovanou odpověď, kterou mne přesvědčíte, že se mýlím. A ne na žvásty a fráze z dílny humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů. Ty mne nepřesvědčí.
30. 12. 2013 | 00:22

dennis napsal(a):

Pane Stejskale, ano
oba dva mame na zahlavi reCAPTCHi stejny nazor a ano - uz nekolikrat jsme to napsali.

A take na slusnost ve vyjadrovani mame stejny nazor: 1. Slusnost je bezpodminecna; 2. slusnost reprezentuje uctu k cloveku; 3. slusnost je vlastnost, ktera nikdy nesveti prostredky. Zaroven chci vyjadrit obdiv vasi trpelivosti.

Panu Jachymovi
Mate pravdu, ze muj zdvorily humor byva zaklety ve dvojsmyslech a jizlivosti. To jiste neni ryzi skola slusnosti; a mnohe ctenare dokaze rozlitit. Vedeme-li dialog pouze v pisemne podobe, je na miste na ironii upozornit (nebo se ji vyhnout).
30. 12. 2013 | 00:35

ceruzka napsal(a):

Aj mne.
30. 12. 2013 | 00:57

Sonda Vojdžr napsal(a):

Abuelo,
zdravím Vás, i další mimozemšťany z planety Glória!

Jak se vám tam žije? Co Joséfek Geblsů? Stále kulhá? Stále kulhá?
30. 12. 2013 | 02:01

Abuelo napsal(a):

Para Sonda Vojdžr,

Por aquí hablamos español. El ordenador no puede traducir tus imbecilidades en castellano. Por eso no comprendemos tus tonterías. Puedes traducir tus estupideces en lenguaje humano?
30. 12. 2013 | 02:17

Ivan Hochmann napsal(a):

O odhlédnutím na statistiky blogů Aktuálně.cz,musím konstatovat,že mě ani tak nepřekvapují.
Hodně lidí si zde navyklo ventilovat svoje papiňáky.Je to dobře.Hodně lidí se zde naučí komunikovat s jinými byť odlišných názorů.Velká většina si uvědomí,že sprosťárnami ukončuje diskuze a možná to někteří dělají úmyslně.
Svět blogů je zvláštní mediální útvar.Editor a celý ansáml riskuje nepřízeň majitelů,na druhé straně se majitel dozví pravdivé, autentické názory jak blogerů tak diskutujících.
Mnozí debatéři neztráví mnohdy drsné slova oponentů a odcházejí,nebo mění nicky.
Padlo zde jméno Pepy Řepy.K němu bych měl jedinou prosbu.
Je mě nemilé,že mě unikají vaše perfektní vstupy,poněvasž povětšině listuji blogem podle jmen,které znám.
Jen málo nicků mě zaujme svým image.
Tak se Pepo pochlapte a zůstaňte v Novém roce Pepou Řepou,nebo se představte svým jménem jako to už 5 let dělám já.
Vím o vašem problému.Zavinil jste si jej sám.Nemáte házet perly sviním.S mnoha lidmi se diskutovat nedá.Je lepší napsat "pro informaci" ostatních svůj názor a bez další diskuze odejít.Hlavního oponenta,obersprosťáka též možno před odchodem poslat do řitě.Má to svoje opodstatnění(pane editore). Takový exot byvše poslán opakovaně v ona místa si nutně uvědomí,že tudy cesta nevede.

Pro mě zůstávají blogy pořád místem poučení,odpočinku i bystřením rozumu.Pokud budou fungovat v tomto režimu,zůstanu i nadále jejich příznivcem

Tak všem pěkný rok 2014. Ivan.
30. 12. 2013 | 11:05

stejskal napsal(a):

Nemýlíte se, pane Abuelo.

Pane Hochmanne, mile jste mne překvapil. Díky, s koncem roku a začátkem nového mne to velmi potěšilo.

Hezký nový rok.

Libor Stejskal

P.S. Neuvědomí, pane Hochmanne. Právě že takto to vůbec nefunguje. Pošlete-li "óbrsprosťáka do řitě", napíše Vám, že jste "debil". Protože je to "óbrsprosťák". Jediné, co se stane, je, že to zničí diskusi, protože odradí spousty těch, kdo se takto bavit nechtějí.
30. 12. 2013 | 11:24

Viola napsal(a):

Já musím dodat,
že kdo tady zůstal bez vymazání je opravdový šlechtic.
Nemaže se tu za názor, jak to popisoval třeba Pepa Řepa,
maže se tu nejen zjevné sprosté slovíčka,
ale i sofistikované pomluvy a sprosťárny.
30. 12. 2013 | 12:26

Jáchym napsal(a):

Pane Dennisi,
nesnažte se sám sebe omezovat,Vaše ironie je opravdu něžná, decentní, zdvořilá a neurážlivá.
Pro mne pohlazení po duši.( A to říkám naprosto bez ironie!)

Co se týká na to, jak dát ZŘETELNĚ najevo, zda něco myslíme s nadsázkou či ironicky, to je zde fakt problém.

Když pomineme smajlíky, na které si nemohu zvyknout, zbývá obvykle
- přehnat ironii ad absurdum, aby to pochopil i hroch
- používat náhlá překlopení do nižší jazykové vrstvy a zpět
- jazyková komika,neologismy, slovní hříčky
- průhledné, každému zřetelné logické paradoxy.
- a tak dokola a furt podobně.

Je pravda, že se občas před Vámi stydím a následně propadám záchvatům zdvořilosti (které mi vydrží kolikrát i dvě hodiny!).

Nerozmyslel byste si to a nepsal zde občas blog ?
Alespoň jeden za dva měsíce, to máte tak jeden-dva řádky denně.

Přeji Vám hezký příští rok a tolik zdraví, kolik možno.
30. 12. 2013 | 12:56

Názory mizí, hlupáci jsou nesmazatelní napsal(a):

"... Nemaže se tu za názor, jak to popisoval třeba Pepa Řepa, ..."

Violo,
Vy se smazání obávat nemusíte.
30. 12. 2013 | 13:26

Viola napsal(a):

Pane "Názory mizí, hlupáci jsou nesmazatelní "

já se také o to velice snažím, neboť si chci lidsky popovídat.
Jsem jednou z lilií na tomto záhonku pana Stejskala.
30. 12. 2013 | 13:44

dennis napsal(a):

Pane Jachyme,
dekuju za za to, ze se mohu citit polichocen. (Dockat se reakce a pokud mozno souhlasne asi chce kazdy, kdo nedokaze zkrotit svou touhu zvestovat svetu sve moudro. Dkonce si myslim, ze jsou mezi nami i takovi, co nadbihaji negativnim reakcim, cili provokuji s umyslem pritahnout pozornost.)

Vsechny bonmoty, dvojsmysly a slovni hricky neslepi dohromady smysluplny blog. Jestlize jich autor slepi dohromady tolik, ze to vyda na blog, pak to sotva muze byt k zamysleni. Diskuse na to muze byt bohata, ale bude se skladat z nesourodych stripku.

Pricinou, proc se necpu mezi blogery (prestoze existuji webove stranky blogeru, dokonce BIG Blogeru, kteri jen ve vzacnych pripadech dosahuji zdejsi urovne) je jednoduse lenost. Za tu dobu, co si ctu a debatuju na aktualne.cz, se ze mne stal diskuter univerzalista - cili vyjadruju se k cemukoliv. A take se ze mne stal diskuter voyer. Obcas se neudrzim a popichnu nektereho diskutera, ale vice casu travim tim, ze sleduji, jak nasi diskuteri ziji a jak se promenuji, nebo jak si vystaci se svou slovni zasobou i zasobou myslenek a nazoru.

Kdyz jsem o tom prave pod timto blogem, respektive pod dojmem teto diskuse, premyslel, napadlo me, ze lide jako pan Stejskal a vsichni ti trpelivi, co se nenechaji znechutit definitivne, maji radi ne to diskutovani samotne tak, jako maji radi ty lidicky kolem. Sledovat nektere typy dospelych, jak pestickami busi do stehen sve maminky a porad dokola zuri, kdyz jim z ruky vzala sirky, tak takova trpelivost - to neni jen profesni posedlost a nebo u diskutera posedlost cist po sobe svuj prispevek se sladkym sebeuspokojenim pokazde, kdyz otevre stranku. - To je opravdu zaliba byt ve spolecnosti lidi. A brat ty lidi s tim, ze jsou to lide. Byl bych nerad, aby si nekdo myslel, ze prozivam sladkou nadrazenost a sametove opvrzeni nad malickymi, kteri cim vic hopsaji, tim mene se jim dari preskocit svuj stin.

Nalezam v tech projevech prilezitost se zamyslet nad svou (jak tomu zertem s pane Drem Honzakem rikame) nad tou moji vernou a milovanou Rigiditou, rozenou Kognitivni. Nikdo nemuze preskocit svuj stin, ale muze se snazit byt snesitelny, muze se snazit byt o trosku vic snasenlivy, muze se snazit aspon trosku krotit svou netrpelivost a svuj temperament.

S oblibou rikam, ze nejtezsi pro cloveka je krotit vlastni temperament. A jeste tezsi je usilovat o sebereflexi. (Zajimat se o to, jak na lidi pusobim, jak se na mne divaji, jak me vidi. Proc se mi nedari, aby me lidi videli tak, jak ja chci.)

Pane Jachyme, napsal jsem par vet, obsahuji mozna dve myslenky. Myslite, ze to na blog staci? Leda by me bavilo, ze nastvu diskutery. A mozna i pana Stejskala.
30. 12. 2013 | 15:05

Boženka Kurnikovová napsal(a):

Panenko skočická, já ti to Fando říkala, že to praskne a ty bystrá teta Anuszka objeví, že nejsi Pepa, ale blbej kohout.
Moc blbej, Fando. Xenokohout!

Lítáš při zemi, nemáš nadhled.
Nauč blechu šplhat nebo kohouta lítat jako orla. A já se tak snažila tě kultivovat.
Podívej Fando na našeho Karla. Vznesl se do oblak a dolétnul s celou suitou až do Kyjeva, aby se zastal chudinky Julinky, bojovnice za lidská práva, aby si mohla užít netunelovaných 400 mega z předprodeje plynu.

A kdes vůbec byl, když se volil alfa-samec?
Složil jsi píseň o barelu dobrot? Zvedal jsi křidélka, když běžela naše mexická vlna. Odhalil ses Fando, neslintášjako vedle Holomek na fotku Bimba, to by náš Pepa přece neudělal.
Stal by se mopslíkem ze Sdružení Velkého bratra a nehaněl by hospodáře Stejskala, ten přece žádné bystré diskutéry, jejichž názory mu nevoněly nevykázal, odešli sami.

A když banuje to ví jak, hbitě porovná IP adresy a když má odbanovat tak holt zapomene, jak se to dělá. Čeká, že se někdo připlazí a slíbí, že nebude kazit multi-kulti kruhy či hanět politickou korektnost.
To se-chudák- načeká.

To Pepa by se určitě včípkoval, byl našinec, koloskop, pil by povinně z barelu dobrot, slintal na zazvonění jako Mc Murphy po lobotomii, protože náš hospodář to s námi myslí dobře.

A já ti to povím-Fando- natvrdo.
Píšeš nestrukturované ukňučené kraviny bez vtipu a elegance, pouč se u pana Pehe či u hospodáře: Též si myslím, že je to troch tak a trochu jinak…. Nebo u mouder tety Anuszky.

Pořád jenom fńukáš, jsi nekonstruktivní.No co máš zabanováno, to tady mají všichni, kteří říkali, nahlas že arabský revoluční kvas není cestou k demošce.
Jsi xenokohout, nevíš jak myslí Ahmed. A vyhlédl jsi vůbec místo pro mešitu, jako pan Stejskal v Písnici?
Styď se Fando….odrodilče !

Fando trochu víc se snaž, vyleť do oblak, sjížděj Pussy Riot, skládej častušky že má Kníže k lidu blíže, zapoj se do akčních Interfelací a nefňukej, ať tě teta pochválí.
--------------
P.S. Pepa vzkazuje-přes tlumočníka Fandu- Ivanovi Hochmannovi, že by byl srab, kdyby psal pod svým nickem, když má už několik měsíců zablokovanou IP adresu a to bez jakékoliv vulgarity-pokud jí ovšem není slovo europička, protože Pepa zásadně vulgarit nepoužívá-nemá jich zapořebí-, a žasl, když náš dobrý hospodář sem psal ty své čur.ky-jako odstrašující případ vulgarity ovšem-připomínalo mu to ševce z Pyšné princezny, který se přišel vyventilovat k sousedů. Odlehčit si.

Byl zabanován po slavném cyklovýletu a na dotaz Suchánka sdělil náš politicky korektní hospodář, že vlastně neví za co, teď si vzpomněl na ojropiřku a za orálka.
Ach ta sprostota!!!! Fuj!!!!!

Pepa byl prý moc destruktivní, jenom haněl a nechválil.Někde to tady ještě visí.:-)

Ivane, kdo hledá….najde! Je heslo nás….slepic!
Najde i nestrukturovaný blábol pod jiným nickem.
Záleží na jménu?

Ostatně mne, Boženku, oslovení „sle-pička“ kolegy vica potěšilo, proč se za to urážet?
Jsem na ně pyšná jako ta princezna.

Ivanu Hochmannovi a všem ostatním nekorektním, kteří si nenechají vysublimovat mozek a ještě jim zbyla špetka humoru-u Fandy je mozek velký jako kulička-politickými korektníky ………….PF 2014
Mějte se a mejte se
:-)
30. 12. 2013 | 16:06

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

P.F. 2014 a pozdrav.
A Dies Irae za všechny zbytečně zlikvidované diskutéry.
30. 12. 2013 | 17:15

Ivan Hochmann napsal(a):

No jo sle-pičko, myslím že na jménu záleží.
Ale není to to podstatné.
Měl jsem s editorem mnoho rozepří a zůstal jsem celý s IP i jménem neposkvrněným.A to nemám takovou invenci,přehled a humornou nadsázku jako NÁŠ Pepa.
Jistě jsi viděl stesky diskutérů po tvém odchodu.
Pan král Stejskal to také ví a udělá dobře,když přestane poslouchat svoje rádce.To není o politické korektnosti.Copak lze v tomto českém politickém ksindlu hovořit o nějaké "korektnosti"?(Nemazat!,Nebo mám vymazat s?)
Osobně bych celý ten jmenovaný krám i s rezavým kolečkářem vymazal z komplu.
Leč nemám potřebu se nad tím přizdisráčským hňupstvím vzrušovat.
Zakázal jsem si aktivní účast v aktuálních politických debatách .Není oč stát.Ještě by se ze mě mohlo stát podobné prasečí individuum.
Pehe a spol., jsou pro mě psací stroje s pokřivenou klávesnicí,či zamlženým monitorem.

To si raději popovídám s vědoucím člověkem o ledu se zelím ,nebo o chrapotu pana Toma.
To je pro mne priorita.

Takže Pepovi obzvláště P.F.2014 (Průserům Fstříc..) Ivan

P.S.
Teď jsem si vlastně uvědomil,že ventilace na blozích je pro spoustu lidí naprostou nezbytností.Takový Pepa si zajde do své hospůsky a nakrmí ego k prasknutí.
Co např, já? Do putyk nechodím,přátelé mě pomalu odcházejí,povídat si s někým kdo nerozumí o čem hovořím mě nebaví.A vůbec po posledních dvaceti letech mě jaksi osobní kontakt s lidmi všeobecně jen nasírá.
Milované zvíře Ben odešel také do věčnosti a dalšího spřízněného zvířecího tvora(podobného Beníkovi) bych už nenašel.
Ale nebečím.Nějak to už doklepu.Ivan.
30. 12. 2013 | 17:31

Jáchym napsal(a):

Zdravím Pepu Řepu
a přeji do nastávajícího roku co nejmíň nemocí a co nejvíce uspokojení z her, ať už se jedná o tenis nebo o okopávanou!

Vím, že jsem tady za zmiji či alespoň za slepýše, který nectí přátele a bezcharakterně se prosmykává se ze strany na stranu.

Nechci se nechat zatlačit do defenzivy, zvláště proto, že nepociťuji loajalitu ani ke svému vlastnímu nicku - občas je to avatarská matrjoška, podobně jako Trojice řepná - Pepa, Fanda a leghornka.

Váš konflikt se Stejskalem má placama strukturu klasické antické tragédie, kde neúprosný Osud šune dva titány morálky - za pomoci vzájemně se doplňujících, leč nekompatibilních představ o cti a morálce - k neúprosnému závěru, kde oko divákovo nezůstane suché.
(Mám pokaždé nutkání hodit si přes rameno prostěradlo a zapojit se alespoň do antického chóru.)

Váš režijní nápad přesunout kus z amfiteátru do kurníku považuji za výborný a originální.

Jediná nevýhoda je, že chóristé v tógách musej klečet ve slepičincích a dávat majzla, aby se nemajzli hlavou o bidlo.

Ale stojí to za to !
30. 12. 2013 | 18:20

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ivan Hochmann

Pane Hochmann,
přeji Vám do nového roku kromě zdraví hlavně hlavu vzhůru.
30. 12. 2013 | 21:45

vasja napsal(a):

Štědrá duše ztuční a kdo velkoryse svlažuje, bude také sám velkoryse svlažován.
30. 12. 2013 | 22:33

stejskal napsal(a):

Čistě na okraj, pane Jáchyme,

ten konflikt je pohříchu jednostranný ;-) Z mé strany o žádný konflikt nejde.

Dotyčný sem chodí vykřičet své frustrace a nikdo mu v tom nebrání (kdyby mu v tom někdo bránil, šlo by o konflikt). V jednu chvíli ale zašel za únosnou mez (hrubě napadal zdejší debatéry i autory) a já mu po nějaké dal úplně stejně jako všem ostatním najevo, že takto se zde debatovat nebude. Nemínil to akceptovat, tak mi nezbylo než ad hoc (tedy v danou chvíli) zablokovat adresu.

Od té doby se trochu zklidnil a napadá jen mne a lidi, kteří se pozastavují nad tím, jak tento druhdy zajímavý debatér nyní vystupuje. To není problém, těmto stránkám to nijak neubližuje a mně je to jedno (dotyčným po nějaké době též).

Pod tímto blogem se opět vypjal k úctyhodnému výkonu. Někteří mu tleskají (není sám, komu piji krev ;-), jiní nevěřícně kroutí hlavou. Sem tam se někdo ozve s nějakou věcnou připomínkou a dostane svůj díl.

Závěr je stále stejný:

1) pokud zde pan Pepa Řepa chce vystupovat jako ublížený mučedník, je to jeho věc. Zcela jistě si občas vyslouží uznalé poklepání po rameni od těch, kteří mají za to, že jediní, kdo mají právo nastavovat kdekoliv pravidla, jsou oni sami. Nemám s tím sebemenší problém. Ale též se tomu nemám důvod podřizovat (ne na těchto stránkách).

2) Pokud by chtěl psát ze své IP, kterou jsem po jeho opakovaném porušení zdejších pravidel zablokoval, ať mi ji napíše (to jsem zde psal opakovaně). Ale nechat se neustále urážet (třeba přirovnáním k dozorci v Osvětimi, viz tato debata) a ještě hledat ve starších IP, kterou jsem kvůli porušení zdejších pravidel zablokoval, skutečně nemíním.

3) Pokud se bude pan Pepa Řepa vyžívat jen na mně (opakovaně pod mými blogy a namátkově i pod jinými), nemám s tím problém. Bude-li sprostě napadat jiné (třeba tím, že je též bude přirovnávat k dozorcům v Osvětimi, ale nejen), tak budu jeho - i kohokoliv jiného, není v tom nic osobního - vstupy mazat (jsou lidé, kteří nechápou, že sprostota není jen vulgarismus, ale s tím nic nenadělám).

Přeji všem, včetně pana Pepy Řepy, co nejpohodovější příští rok. Vám samozřejmě též, pane z Mailly.

Libor Stejskal

P.S. Snad se na mne nebudete zlobit, že jsem Váš příspěvek využil jako odrazový můstek ke své replice, v níž opakovaně, věcně, bez osobní zášti a silných slov či přirovnání opakuji svůj postoj.
30. 12. 2013 | 22:51

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

I když jsme si již přáli soukromě, i Vám znovu P.F. 2014.
PS
Proč tu "starou IP adresu" jednoduše nedblokujete sám?
Říkal jsem Vám to už dávno.
Kdybyste to udělal, mohl být možná dávno klid. Tehdy to bylo čerstvé.
Pepa za Vámi nepoleze žebrat.
Na panáčkování tady jsou jiní.
A dejte embéčku ten blog.
Ať ukáže, co umí. Upálit ho můžete vždycky.
30. 12. 2013 | 23:30

stejskal napsal(a):

Pane z Mailly,

napsal jsem výše, proč nebudu hledat, pod jakou IP zde KDOKOLIV, kdo porušuje pravidla a sprostě útočí na druhé, publikuje, abych ji mohl odblokovat. Pokud zde KDOKOLIV má zájem diskutovat způsobem, který alespoň rámcově odpovídá základům slušné výměny názorů, je vítán. Pokud se proti tomu KDOKOLIV opakovaně prohřeší a ignoruje mé upozornění, že to nemíním tolerovat, je na něm, aby vyvinul nějakou aktivitu. Ne na mně. Kdybych zde nechal všechny ostatní nastavovat jejich pravidla a ignorovat ta naše, velmi rychle by to tu skončilo. Takto si zde ale lidé mohou své názory vyměňovat již téměř sedm let.

Žebrat? Proč žebrat? Nechci po nikom, aby žebral.

Nedám panu mb blog. Napsal jsem to jasně. Nebudu čekat, kdy v něm někoho označí za "hovado" či něco podobného. Udělal to v debatě mnohokrát, i v poslední době, a to bezprostředně poté, co jsem jeho vstupy s takovými výrazy mazal. Stejně jako pan Pepa Řepa opakovaně dával a dává najevo, že pravidla si bude stanovovat sám a ta zdejší respektovat nebude.

V pohodě, nemám s tím problém. Ale nemohu to ignorovat, pokud chci, aby to zde aspoň ještě nějakou dobu fungovalo.

Víte, pane z Mailly. Považuji se za liberála a řada lidí má za to, že toto fórum je možná nejliberálnější a nejotevřenější svého druhu v české blogosféře. A přesto se na něm dá debatovat. Tím důvodem podle mne je spojení předchozího společně s určitými pravidly. A tím, že jsou vymáhána bez ohledu na to, kdo je porušuje.

Zkuste přemýšlet o tom, jak by takové fórum třeba vypadalo, kdyby si hranici toho, co je hrubě urážlivé a sprosté nastavoval, každý sám.

Znovu opakuji, nemám nic proti panu Pepovi Řepovi ani panu mb, stejně jako nemám nic proti nikomu, kdo sem píše.

Libor Stejskal
31. 12. 2013 | 00:18

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

To mě zaráží, že MB někoho označil za "hovado".
A dělá to často ?
Mohl bych Vám uvést stálého bloggera, který je v diskuzi sprostý a arogantní až až a přesto mu neutnete tipec. To, že oba víme, že je ťululum, na věci nic nemění.
Já jsem pro, aby MB dostal blog, protože mne nesmírně zajímá o čem a hlavně JAK by psal.
Ale když "Stejskal vult !"...
O ničem přemýšlet nemusím, ohledně tohoto fóra mám jasno. Píšou sem lidi a řídí ho člověk.
Ostatně, probrali jsme to ve Wing´s, takže je to už mlácení prázdné slámy.
Dobrou, už má svátek Silvestr, tak si večer nevystřelte oko špuntem, už tak máte někdy divný metr, a přečtěte si vyjádření Ústavu pro výbušniny, některé ty srandy jsou nebezpečné, hlavně ty, co vyrábějí pohrobci VC :-)
31. 12. 2013 | 01:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,
vzpomeňte na doby,kdy se tady jiskřilo jako u Verdunu.
Blogy provokatéra,profesora V.Hořejšího byly střety tu pravice a levice,jindy zase multikulti versus rasisti.
Mám pokračovat?
A byly tam výrazy,které dehonestovaly kde koho.Pokud jsem se já osobně ohradil proti vaší nečinnosti tak jste mě vymazal pro sprosté slovo jako např."ksindl".
Taková MARA byl symbol pro debilní ksindl,i když by se ženská tak nazývat neměla.
Je zajímavé,že Pepa Řepa tehdy snad pod dojmem naprosté informační a intelektuální převahy nad touto fúrií zachoval naprostý klid a já jsem raději na několik týdnů zmizel.
Tato zkušenost mě později vedla k otevřeným konfliktům s vámi jako správcem blogů.

Opakuji,že moje repliky byly nasměrovány nikoliv proti sprostým slovům(sprostým jak pro koho),nýbrž proti zákeřným "slušným urážkám" kterékoliv osobnosti.Nechával jste jim volný průběh.Až později jste začal válku proti lidem,kteří se dokázali těmto hulvátům bránit.

Také pro tento fakt jsem se odmítl zůčastňovat diskuzí.
A nejen pro něj.
Napsal jste, že přibylo kolik tisíc nových blogerů a diskutérů.Kvantita v tomto případě je zárukou mizerie.
Tak jako dříve to zde už nikdy nebude.

Přitom nejde o sprostá slova,jde o kvalitu diskuze.
Naši předkové buditelé národa napsali Rytíře Smila,Baladu o Hovnu,zprznili si klasiku Vodníka.Sám jsem slyšel ze záznamu PANA HERCE Bezoušky jak s gustem recituje:
"Pijavky lezly na raky,
a praly do nich cucáky,
...a bělice kuva ceckatá,
hop přes dva šutry na candáta,
voda se točí dokola,
vlny jsou jako stodola,
když zřel to jeden živočich,
hned dostal chuť na jeden štych."

No je Silvestr a nějaké to slovíčko přehlédneme,ne?
Puritáni jsou vždy v pokušení terorisovat okolí.
Aby se nakonec nestalo někomu to co tomu Vodníkovi.

Bylo mu řečeno :
"ty jsi mě hovno společník,
když zelený máš konečník."

Ivan.
31. 12. 2013 | 01:17

Je to tak. napsal(a):

Svatá pravda.
31. 12. 2013 | 01:37

Abuelo napsal(a):

Překvapuje mne, jak tu většina diskutujících řeší formu diskuse a ne obsah blogů. Je to asi proto, že tito mladí diskutující byli vychováni a vzděláni zločinnou bandou humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů americko-židovské KFO. Proto jim k zamyšlení (pokud toho jsou ještě vůbec schopni) posílám svoji definici parlamentní demokracie, která totálně deformovala jejich nezávislé a samostatné myšlení:

Současná parlamentní demokracie je rafinovanou diktaturou KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) a Kmotrů (na místní a regionální úrovni) prostřednictvím psychopatických loutkových divadýlek zkorumpovaných a arogantních politiků (rozuměj politických stran).

Tato diktatura je dále udržována kořistnickou a zkorumpovanou advokátsko-justiční mafií, která přeměnila právo na bezpráví a tvrdý byznys (právní stát přeměnili na stát právnický).

Další oporou této diktatury jsou masmédia, která KFO přímo vlastní a nebo ovládá prostřednictvím psychopatických loutkových divadýlek zkorumpovaných a arogantních politiků (tzv. veřejnoprávní média) a prostřednictvím kterých vypírá mozky novodobým otrokům a prostřednictvím kterých se různé skupiny KFO rvou o svou stále větší moc a stále větší bohatství na úkor nás, novodobých otroků.

Dalším pilířem této diktatury je amerikanizovaný vzdělávací systém, který vychovává absolventy bez znalostí národní a světové novodobé historie a bez schopností vlastního úsudku a myšlení. Tyto nové generace dávají na dojmy prezentované mainstreamovými médii a ne na pojmy.

KFO se dělí na dvě základní skupiny: Tou první je nadnárodní americko-židovská KFO, která ovládá svět a po pádu Berlínské zdi, rozpadu východního bloku a Sovětského svazu nemá ve světě rovnoceného protivníka. A potom každý stát má svoji vlastní KFO, která zoufale bojuje o přežití s tou nadnárodní americko-židovskou KFO.

Politici v jednotlivých zemí se potom dělí na ty, kteří hájí zájmy té americko-židovké KFO (u nás nějaký humanitární bombardér a prolhaný Pravdoláskař a jeho parta humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů) a na ty, kteří hájí zájmy té domácí KFO (u nás nějaký Venca Peročmajz a jeho parta zlodějských a tunelářských modrých strak).

Proto mezi nimi vládne vzájemná zášť a nenávist až za hrob.
31. 12. 2013 | 01:42

Jakelin de Mailly napsal(a):

Abuelo

Prosím Vás, hlavně nečtěte Zechariu Sitchina, nebo Vám do toho ještě přibudou mimozemníci.
Pak budete mít ještě víc jasno.
Začnete si dělat mapy s keltskými oppidy a spojovat si je čarami.
Pokud se některé spojí do geometrického obrazce, důkaz bude na světě - byly to radiomajáky - BYLI TADY !!!
31. 12. 2013 | 01:52

Abuelo napsal(a):

KFO (Bilderbergové, Trilaterální komise, Svobodní zednáři) si chtějí prosadit New World Order. Rozuměj zotročit všechny národy světa pod vládou několika americko-židovských rodin. Každá metoda k dosažení tohoto cíle je jim dobrá.

Pokud nefunguje "boj za demokracii", "boj za lidská práva", ani "sametová revoluce", ani ekonomické embargo, tak se použije vojenský puč. Pokud ani to nepomůže, tak je v záloze "humanitární bombardování" a přímá vojenská intervence a okupace. K tomu KFO zatím ale vždy potřebuje alespoň tichý souhlas od většiny občanů.

Toho dosáhnou obelháním a zmanipulováním veřejného mínění prostřednictvím mainstreamovými masmédii, která KFO přímo vlastní a nebo ovládá prostřednictvím psychopatických loutkových divadélek (rozuměj: politických stran) zkorumpovaných a arogantních politiků. Tzv. veřejno-právní média.

Jejich metody jsou na první pohled "demokratické". Na pohled druhý je to ale rafinovaná diktatura, kterou většina obyvatel této Zeměkoule hned tak neprohlédne.

Kdo se stal krvavou obětí euro-majdanu:

http://gloria.tv/?media=540709

Ukázka jednoho ze stovek prolhaných českých zpravodajství z Ukrajiny, které Vám mají vyprat mozky podle přání americko-židovské KFO. Tentokráte v podání prodejné novinářské zrůdy, Luboše Palaty.

http://zpravy.idnes.cz/online-rozhovor-s-lubosem-palatou-o-ukrajine-fa0-/zahranicni.aspx?c=A131208_200749_zahranicni_ert

Kdo tam byl podpořit ty "pokojné" demonstranty z USA: mimo jiné válečný zločinec z Vietnamu a senátor, McCain a senátor Chris Murphy:

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702304858104579259940525937768

Kteří agenti americko-židovské KFO z české party humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů byli oficiálně podpořit ty "pokojné" demonstranty z českého protektorátu: Karel Schwarzenberg, Štětina, Michael Kocáb, Jan Urban, Ivan Gabal. Kdo je podporuje doma: Martin Stropnický (ANO):

http://zpravy.idnes.cz/do-kyjevaprijel-schwarzenberg-i-kocab-dxd-/zahranicni.aspx?c=A131215_074726_zahranicni_cen

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozruch-po-Schwarzenbergove-ceste-Priteli-teroristu-nadavaji-mu-A-schytal-to-i-ve-snemovne-297243

Kdo tam byl podpořit ty "pokojné" demonstranty z Německa: Ministr zahraničních věcí SRN Westerwelle:

http://www.stern.de/politik/ausland/proteste-in-der-ukraine-russland-kritisiert-westerwelle-wegen-kiew-reise-2075908.html

Jak Vám lžou sociální demokraté v EU prostřednictvím Hannese Swobody, předsedy Skupiny S&D:
"Naprosto odmítáme násilí použité proti pokojným demonstrantům. Zprávy o zásahu ozbrojených složek proti majetku politických stran a zabavení jejich dokumentů jsou další známkou toho, že ukrajinská vláda chce pouze získat čas namísto toho, aby se seriózně zabývala hledáním řešení z nastalé situace.“


Libor Rouček, místopředseda Skupiny S&D pro politiku sousedství a rozšiřování, dodal:
"Hlavní prioritou na Ukrajině je zamezení násilí a zahájení skutečného politického dialogu za účasti všech stran. Vláda musí dostát svému slibu, že se vyhne dalšímu použití síly proti pokojným demonstrantům. Dále se musí zaměřit na znovuzískání důvěry a věrohodnosti v očích opozice, občanské společnosti a Evropské unie.“

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Roucek-CSSD-Vyjadrujeme-plnou-podporu-a-solidaritu-s-protestujicimi-na-Ukrajine-297186

Tady jsou další videa z násilí demonstrantů na policistech pod taktovkou americko-židovské KFO, která Vám zločinná banda humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů americko-židovské KFO neukáže.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/702-strategove-eu-se-pokouseji-vyvolat-na-ukrajine-statni-prevrat-do-kyjeva-miri-polovojenske-formace-valka-na-evropskem-kontinente-je-nam-zase-o-neco-blize-mame-zajimava-videa.htm

Po dohodě Janukoviče s Putinem došlo k částečnému uklidnění a vystřízlivění zfanatitovaných davů. To si ale americko-židovská KFO nemůže nechat líbit. Proto přistoupila k další osvědčené taktice ze sametového puče v Československu v listopadu 1989. U nás to byla "vražda" studenta Martina Šmída. Na Ukrajině je to "brutální napadení" novinářky, aby se davy opět nahnaly do ulic:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=798488
31. 12. 2013 | 01:56

Viola napsal(a):

Co říkáte na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=De4ErRKN2Xc
31. 12. 2013 | 01:57

Jakelin de Mailly napsal(a):

Viola

Dobré ráno,

v Rusku UFO frčí, pořád tam něco vidí a spousta lidí tím žije.
Ohledně toho videa... mám rád scifi a něco jsem o tom shlédl, co jsem zjistil, tak většina jsou podvrhy nebo špatné interpretace stínů a různých útvarů...
Ale "2001: Vesmírná odyssea" od A. C. Clarka je super čtení a ten Kubrickův film je taky výborný.
Přeji Vám hezký Silvestr ...bez KFO :-)
31. 12. 2013 | 02:07

fotograf napsal(a):

Nepříliš zdařilé fotomontáže.
31. 12. 2013 | 02:09

kop napsal(a):

Jakelin de Mailly:
Ivan měl svatou pravdu.
31. 12. 2013 | 02:13

Jakelin de Mailly napsal(a):

fotograf

Je to tak...
Mon ami de la ville de VK :-)
Pěkný Silvestr i Vám, a nezapomeňte, co napsala pyrotechnik plukovnice v záloze Slimáková.
31. 12. 2013 | 02:19

Abuelo napsal(a):

Pro Viola

To tvoje video je opravdu "super"!!! Má 137 palec nahoru a 151 palec dolů. Což je velmi vzácné. Asi stejně je vzácná nějaká "Viola", která nám na něj poslala odkaz. Pro tak vzácné lidi si dokonce i zločinná banda humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů udržuje své vzácné psychiatrické experty a ústavy. Zkus je kontaktovat. Možná Ti pomůžou. Přátele, které jsem tam poslal platili za jedno sezení "jenom" 500 Kč. A dnes je možné s nimi dokonce i fundovaně diskutovat. Před tím to nebylo možné. Stejně jako s Violou.

Hodně štěstí, zdraví, osobní odvahy a rozumu přeje do roku 2014

nějaký Abuelo

nějaký Abuelo
31. 12. 2013 | 02:31

песенка napsal(a):

Спосибо.
С Новым годом с новым сцастьем.
31. 12. 2013 | 02:36

Liberální cenzůře (!!!:-) nazdááááár napsal(a):

Aneb ty nikdy nebudeš vidět, řekla mu maminka

Psi ve vsi vyjí báby vřeští
Dneska letíme do povětří
I nebe bude se dnes třást
Záda už chladí blínová mast

Ropucha skrytá pod kamenem
Volala ďábla tajným jménem
A u kostela netopýři
Rychle se vyhýbali kříži

Letos nic nebude jako loni
A´t si senzor kohouta zas honí
Kohouti skáčou po šalvěji
A potichu se mu v noci smějí

Liberální cenzúra tu klokotá
Z kohouta uděláme
…. ko ko ….ko ko dák
:-)
PF 2014 všem s rovnou páteří
ať nejsou jako pápěří
31. 12. 2013 | 07:55

:-) napsal(a):

A honem tu odpornou vulgaritu, odporně překračující kodex zase smazat!

hezky, česky...liberálně
a dát petlici na dvířka vod kurníku
31. 12. 2013 | 08:02

vasja napsal(a):

stejskal napsal(a):
Takto si zde ale lidé mohou své názory vyměňovat již téměř sedm let.
------------
A třebas ty nejvěrnější klienti, třebas ke kulatýmu výročí..... můžou očekávat dárkovej poukaz, nebo tak?
Jako obchodník bych to dělala né že né.
31. 12. 2013 | 08:10

Ivan Hochmann napsal(a):

Abuelo,
vy si pane dosti odporujete.Je vám divné proč se zde řeší forma diskuze,nikoliv obsah.
Tento blog totiž není o americko-židovských,jakýchsi KFO.
Tento blog napsal pan Stejskal,proto,aby nás iformoval,co se na blozích událo za posledních 7let.
Diskutují o této věci, lidé povětšinou starší a vůbec pamětníci.Mladí nevychovanci nemají žádný problém s obsahem ani formou kterékoliv diskuze.

Ale k věci.
Obsah blogu ev.osoba blogera jsou pro diskuzi zajisté určující,nikoliv však striktně limitující.
Pokud se vám povídání kolem tématu nelíbí nemusíte ani číst,natož psát.Máte-li nutkání vyjadřovat se k dění na Ukrajině,počkejte si až někdo napíše o problematice blog
Nebudete muset zasírat diskuzi na blogu pana Stejskala.

A vůbec ,pane Abuelo,forma i obsah vašich příspěvků je mě
jaksi odpudlivá.
Proč vám to píši?
Na tomto zdánlivě okrajovém problému vidíte,že hlavní slovo zde na blozích nemá ani bloger ani editor.

Obsahovou ,technickou ,kulturní úroveň obstarávají sami diskutující.Je to jakási samoobsluha.
Záleží jen na okolnostech jaká sestava se na blogu sejde.
Pochopitelně jsou určující faktory.Na blozích pánů Buriana,Chromého,Honzáka se sejde jiná parta než na přiblblých výplodech Paroubkovic familie.

Také si všimněte,že obsahově jsou jmenované vývody a celé podobné blogy hojněji navštěvované.
Všechno souvisí se vším.
Pokud to budete také tak vidět nepolezete se svými názory na současný svět ( mnohé co jste napsal naprosto sedí)
...na blog kde se hovoří o něčem jiném.

Ivan.
31. 12. 2013 | 09:14

Euroasijský sovět napsal(a):

Ivan mj. napsal:

(... mnohé co jste napsal naprosto sedí ...)

Ivane,
začínám pochybovat o Vašem zdravém rozumu.
31. 12. 2013 | 09:27

Vražedná tupost napsal(a):

Abuelo,
nezbývá, než abyste za své přesvědčení bojoval se zbraní v ruce po vzoru těchto pánů:

https://www.youtube.com/watch?v=xjVD0ztWaKA

https://www.youtube.com/watch?v=rJ_fi7X3P8s
31. 12. 2013 | 09:34

vasja napsal(a):

Jako zkušenej správce salaše, bych nemocný kusy taky utrácel, ale pan Řepa neni nemocnej. Ten je chovnej. :-)
31. 12. 2013 | 10:40

stejskal napsal(a):

Pane z Mailly,

nepočítám, jak často. Ale dost často na to, aby nedostal blog, protože dává otevřeně najevo, že na pravidla kašle.

Mažu všem "hovada" a podobné výrazy stejně. Ale asi uznáte, že zatrhnout tipec a nedat blog je trochu rozdíl. Nevím o nikom, komu bych toleroval více jen proto, že je - řekněme - psychicky nevyrovnaný. Kdybych měl postihovat aroganci, psalo by tu jen několik lidí (debatérů i blogerů). Pokud ale někdo druhé začne častovat sprostotami typu "hovado", začnu jeho texty mazat (pokud y to byl bloger, přišel by o blog). Pokud v tom pokračuje, zablokuji jeho IP (většinou publikuje dál). Tolik o tom, proč pan mb zde blog nemá a jiní ano.

Pane Hochmanne,

ano, přesně tak: "Tak jako dříve to zde už nikdy nebude." To je totiž obecná pravda, která platí úplně pro vše. Bohužel řada lidí se kvůli tomu neustále vzteká.

Mnohokrát jsem se Vám snažil vysvětlit, proč zde Vaše hrubosti mažu (nazvat kohokoliv, nejen ženu, "debilním ksindlem" je sprostota kardinální). Dobrou kvalitu debat samozřejmě nemůže zajistit editor, ba ani blogeři, záleží jen a pouze na debatujících (viz Vaše "hlavní slovo zde na blozích nemá ani bloger ani editor". Přesně tak. A je to tak dobře). Pokud ale editor chce, aby se dalo aspoň trochu debatovat, nesmí dopustit, aby diskusi zaplavily výrazy výše uvedeného typu (jeden každý zde napsaný otevírá stavidla dalším).

Mrzí mne, že si myslíte, že jsem Vaše "ksindly" mazal, proto že jste cosi kritizoval. Nemám ve zvyku mazat kritiku své osoby (dá se to zde vcelku jednoduše ověřit). Mazal jsem je z výše uvedeného důvodu a budu to dělat dál. Na rozdíl od většiny zdejších debatérů mám docela velkou zkušenost s debatami na netu (trávím s nimi několik tisíc hodin ročně). Vím, co je dokáže úplně zničit a co je aspoň minimální podmínka pro to, aby mohly fungovat. A vím také, že tato zkušenost je v podstatě nepřenosná a nesdělitelná. Proto mne netrápí, že mě zde kde kdo obviňuje z kde čeho.

Hezký nový rok všem. A příjemného Silvestra (trávím ho se svými dětmi ve srubu v Posázaví, kolem je krásné ticho, nikde nikdo).

Libor Stejskal
31. 12. 2013 | 11:32

Viola napsal(a):

Jakelin de Mailly, fotograf

zdálo se mi vhodné zrovna na Silvestra to tu dát a i k tomu tématu se to myslím hodí. Číňané jsou na Měsíci a poslali zatím skromné snímky, ale podle mě je na nich hodně a snad to nejsou fotomontáže, spíše snaha vystříhat něco, zrovna tak jako NASA.
Videa jsou na Novinkách v koktejlu a jsou dvě, jedno panoramatické, je tam jasně vidět, že v dálce se na nějaké budově otevírá jakoby okno a pak je tam vidět pyramida a druhé video je jak se Nefritový králík schovává před Měsíční nocí a na konci ve 33 sekundě je vidět jasný obrovský hranatý bazén a okolo pravidelné stavby.
31. 12. 2013 | 11:43

Viola napsal(a):

Abuelo

děkuji za přání a též posílám přání do nového roku 2014, ať jste zdráv a máte pevné nervy. Jsem ráda, že jsem vás trochu potěšila.
31. 12. 2013 | 11:46

Viola napsal(a):

Liberální cenzůře

básnička dobrá, ale není lepší koňská mast?
31. 12. 2013 | 11:52

Viola napsal(a):

Pane Stejskale, to je náhdera, ticho a klid.

Jak já už dlouho po něčem takovém toužím a ne a ne si to splnit.
Mějte se krásně a dávejte na sebe i děti pozor.
31. 12. 2013 | 11:55

stejskal napsal(a):

Díky, paní Violo. Třeba se Vám to splní v tom nadcházejícím roce :-) l.s.
31. 12. 2013 | 12:53

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
srdečně zdravím do Vašeho srubu.
Nemáme to lehoučký - nikdo.

Ležím v posteli s angínou, právě jsem doskajpoval se svými dvěma dcerami a třemi vnoučaty přes čtvrt zeměkoule, popil něco slivovice...

Poslouchám na Čro 3, zvaném Vltava, silvestrovský mix - převážně z pozůstalosti dvou beznadějných výtržníků, socek, ožralů a vůbec jinak nedůvěryhodných výtržníků - Jaroslava Haška a Bohumila Hrabala.

Připadám si jak jemně posekaný tatarský biftek, doplněný čersvým vejcetem leghorky Josefky z Pepova kurniku.

Protože jsem svým politováníhodným ustrojením spíše z vajec Pepy Řepy
( - a teď se podržte, myslím to vážně(!) též Václava Havla-Ruzyňského,)
trávil jsem v uplynulém roce nejméně hodinu denně sebezáchovnou meditací.

Zkrátím to: Bylo mi to plat prtný.

Můj taťka byl právník, asi se na tom podepisuje jeho vliv:
Ať dělám ,co dělám, Pepa je mi sice sympatičtější svým elegantním bruslením po mantinelu, ale máte recht,Libore, kdyby tu řádili samí Řepové a Jáchymi,byla by tu z toho kůlnička na dříví.

Takže - přeji Vám, Libore Stejskale, do nastupujícího roku maximum úspěchů v přetěžkém vyvažování dynamické rovnováhy!
**********************************************************

PF 2014 všem, kterým jsem pil i nepil krev!
(Polepším se, slibuji těm i oněm.)
31. 12. 2013 | 14:51

opravář napsal(a):

Violo,
myslím, že Vám to už někdo napsal, Vy opravdu nepoznáte mraveniště? A na co asi by byl bazén, na hélium?
Přeji veselý zbytek roku a dobrý celý příští.

песенка:
Správně je cпaсибо.
31. 12. 2013 | 15:06

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....četla jsem si,......a napíšu,....

Romance pro konec roku 2013 na blozích Aktualně.cz.

Aktualní romance.

Světla jas, padl dnes,
kde komu do kláves,
vše na nich bohatě zlatil.

A přeci smutno je,
nikdo se nesměje,
Pepa Řepa se nám ztratil.

Svobodu slova chtěl,
pod blogy pro ni šel,
Kde pak se schovává dosud?

V kurníku u Fandy,
vykolal zákopy,
zvolil si přetěžký osud.

My hledat umíme,
občas se dozvíme,
že tady píše posud.

Mnoho nápaditých blogů od blogerů,....kvalitní vstupy nicků,...štěstí a zdravé kodexové prostředí přeji všem na Aktualně.cz.

Tužka.
31. 12. 2013 | 15:16

stejskal napsal(a):

Díky, pane Jáchyme,

přeji brzké uzdravení.

Taky bych si tu někdy zabruslil, jenže nemám nárok ;-)

Libor Stejskal
31. 12. 2013 | 15:30

Jáchym napsal(a):

Violo,
ať Vám dupou nefritoví králici !
31. 12. 2013 | 15:52

Abuelo napsal(a):

Pro vražedná tupost

Myslím si, že je lepší, když se každý občan politicky angažuje a ohlídá si ta psychopatická loutková divadýlka zkorumpovaných a arogantních politiků. "Demokracie" to zatím umožňuje. Tím předejde zoufalství některých psychicky narušených spoluobčanů, které občas vyvrcholí nesmyslným vražděním. Myslím si, že z USA těch příkladů máme hafo. Ale to by neměl být náš vzor.

A teď mi prozraď, jak se politicky angažuješ ty, vražedná tuposti, aby jsi posunul veřejné věci k severnímu pólu. A ne k tomu jižnímu.
31. 12. 2013 | 21:27

Elena napsal(a):

Dobrý deň, pán Stejskal,
uisťujem Vás že mi krv nepijete, za celý rok som tu bola na debatách tak malo , iba som sem náhľadla, podporila som kokoshku v jeho domnienke a šla som za niečim užitočnejším. Mne tu nič nevadí, Pepu Ŕepu chápem, ale to neznamená , že Vás nie .

Aj keby ste ku mne cítil neprijazeň, aj keby ste ...
Všetko Dobré do Nového roku Vám prajem!
01. 01. 2014 | 11:52

Ivan Hochmann napsal(a):

Nechci začínat Nový rok hádkou s editorem blogů.
Musím se však ohradit proti některým jeho výroků na moji osobu :
*******
Cit:
"ano, přesně tak: "Tak jako dříve to zde už nikdy nebude." To je totiž obecná pravda, která platí úplně pro vše. Bohužel řada lidí se kvůli tomu neustále vzteká."
..........
Nehovořil jsem o obecných pravdách.Mluvil jsem o blozích,které spravujete.
************
Cit:
"Mnohokrát jsem se Vám snažil vysvětlit, proč zde Vaše hrubosti mažu (nazvat kohokoliv, nejen ženu, "debilním ksindlem" je sprostota kardinální)."
..............
Takže pozor pane Stejskale!Nikdy jsem Maře něco podobného neřekl! Je to snadno dohledatelné.Nejsem hulvát. Avšak dodnes si myslím,že byla prachsprosté muslimské hovado,se kterým je zbytečné debatovat.To jen váš multikulti mozeček si usmyslel její blafy a debilní sprostoty vzít pod ochranu editora.
Nazývejme věci pravým jménem,ať se to komu líbí nebo ne.
Proto jsem tehdy z onoho blogu odešel.Pamatuji si to velmi dobře přestože uplynulo několik let.
***************
cit:
"Mrzí mne, že si myslíte, že jsem Vaše "ksindly" mazal, proto že jste cosi kritizoval."
...............
Je nepodstatné že vás to mrzí pane Stejskale.Podstatné je,že jste zavedl systém destrukce celého příspěvku, namísto abyste mázl jen ono expresivní slovo.Prostě jste "seznal",že příspěvek je "nevhodný a odporující bla,bla....
Tím pádem jste také děsně naštval Ivana,poněvadž to od vás nebylo fér.Napsát takový půměrně dlouhý sermon dá mě dosti práce.A vy kvůli KSINDLU,který nebyl nikdy napsán osobně (někomu),nýbrž jako vyjádření stavu,smazal celou mou mnohdy velice přesně konstruovanou situaci.Takže nechte na hlavě.
**********
cit:
"Proto mne netrápí, že mě zde kde kdo obviňuje z kde čeho."
...........
Jasně .Až vás to začne alespoň zajímat....PROČ,
tak se možná zase dočkáme těch starých časů.

************************
Ale přesto nic ve zlém pane Stejskale.
A nezapomeňte blokovat před dětmi moje Novoroční maily.
Zdravím. Ivan.
01. 01. 2014 | 15:05

tak to tady vypadá napsal(a):

No on pan cenzor maže nejen příspěvky se sprostými slovy, ale i ty, které na sprostý pomlouvačný příspěvek upozorňují. Původní pomluvu ponechá podle toho, kdo je pomlouvaný. Říká se tomu dvojí anebo gumový metr.
01. 01. 2014 | 22:45

Ivan Hochmann napsal(a):

Pokud byste mě někdo nevěřil ,tak tady máte dva odkazy blogů na kterých se projevilo zaměření pana Stejskala a dalších jeho přívrženců,včetně provokatéra profesora Hořejšího.

"Vrcholem sprostých provokací Mary bylo okomentované sdělení,že židé bombardovali školu s nemocnici v Gaze a zase zemřelo mnoho nevinných dětí."
Pan Stejskal ,který se na tomto blogu osobně velmi angažoval,k tomuto dramatickému oznámení tiše mlčel.

No zajisté, já být velitelem izraelské obrany smetu školu i nemocnici z povrchu zemského.A bylo by mě lhostejné kdo se v oněch zařízeních momentálně nachází.Druhý den bylo oznámeno ,že právě ona nemocnice a škola byly základnami arabských teroristů plnými raket ,které odtud ostřelovali izraelské školy a nemocnice,jejichž personál byl tu dobu v úkrytech.

Tady začaly peripetie mezi některými diskutéry a správcem blogů,který se namísto kontroly diskuze plně věnoval podpoře té ženské.

Je to čtyři roky stará záležitost,přetrvávající v malých obměnách dodnes.
Nemám rád osoby,které se angažují v jakýchsi pofiderních lidských právech a jsou ochotni přijmout jakoukoliv multikulti politiku.Pod záminkou jakési "slušnosti" ustupují vychytralým bestiím,ovládajícím demagogické praktiky a praktikující surové dogmatické islámské mormy,hovořící o vyhubení všech nevěřících.

Tito lidé jsou vlastně největší hrozbou pro moje i jejich děti.
Snad na to jednou přijdou sami.Leč možná už bude pozdě.

Ano....jsem moudrý člověk Ivan Hochmann.
02. 01. 2014 | 11:49

Ivan Hochmann napsal(a):

Zde jsou ony slíbené blogy. Ivan.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-zlatuska.php?itemid=5510

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=5508
02. 01. 2014 | 11:54

Jáchym napsal(a):

Ivan Hochman x Libor Stejskal

I.H.:" já být velitelem izraelské obrany smetu školu i nemocnici z povrchu zemského.A bylo by mě lhostejné kdo se v oněch zařízeních momentálně nachází."
"Nemám rád osoby,které se angažují v jakýchsi pofiderních lidských právech"
**************************************************************************

Mám na Šumavě vetchou, leč stále duševně čilou tetu, která jde ve svém boji proti multikulturalismu ještě dál než Ivan Hochman.

Je to zbožná katolička, donedávna se modlila, aby vypukla a co nejdéle trvala izraelsko-arabská válka. Prý je třeba, ať se ty dva pronárody vzájemně vyhuběj....
Řekl jsem jí tehdy, že se fakt divím, že si už jsme si my křesťani nedomluvili s Hospodinem vhodnější kontaktní osobu, než toho židáka Ježíše Krista, když jsme na to měli dva tisíce let.
Byla pak trochu zamlklá.
********************************************************************
Jenže to nebylo všechno: Zanedlouho si její potomek přivedl domů nevěstu, moc se líbila, nicméně pak přišel její tatínek. Příjemný sympatický pán s akademickým titulem ....
„Jenže co je to všechno platný“, štkala má zbožná teta,na rameni mé sestře. „Když von je ŽID“ !

No to je fakt strašný, utěšovala ji moje „soucitná“ sestra.
Ale vem to tak, že je furt lepší,než kdyby holka chodila po vsi v burce !
****************************************************************
My křesťani to fakt nemáme jednoduchý.
Od tý doby , co vyšly z módy křesťanské opasky s nápisem Gott mit Uns to jde s kopce.

Teď ještě ke všemu ten multikulturní papež.

Ještě že u nás máme Ivany Hochmany, mou tetu a některé skalní představitele českého katolického kléru.
***************************************************************
(Upozornění pro alergiky:
Text může obsahovat stopy celeru, burských oříšků, ironie a mírné nasranosti.)
02. 01. 2014 | 13:20

stejskal napsal(a):

Dostal jste mne, pane Hochmanne. Autorka něčeho tak sprostého, jako je komentovaná zpráva, "že židé bombardovali školu s nemocnici v Gaze a zase zemřelo mnoho nevinných dětí", si skutečně plně zaslouží Vaše označení "debilní ksindl". Ustupuji, už to víckrát neudělám.

Přeji co nejpohodovější letošní rok a děkuji za zaslaná přání.

Libor Stejskal
02. 01. 2014 | 13:38

Ivan Hochmann napsal(a):

Vážení Jáchyme a Editore,vy mě fakt štvete.

Proč Jáchyme nedokážete pochopit věty,které jste vyrval z kontexu?
Pročetl jste si moje odkazy?
Rád bych vás viděl na místě židů z Izraele.
Opravdu si myslíte,že arabští(islámští) teroristé v Gaze Madridu,Londýně,Volgogradu jsou v právu?
Že opravdu hájí svoje "svaté právo,žít v Izraeli na úkor židů?
**/*/****
"Text může obsahovat stopy celeru, burských oříšků, ironie a mírné nasranosti."
Perfektně jste ale odhadl moje chutě a přednosti.Zapékaný celer,oříšky a cinzano bylo moje Novoroční menu.
A oplývat skepsí znamená tušit stíny a znát prognozy budoucnosti.Je lepší být permanentně trochu nasrán,než se připitoměle šklebit a papouškovat multikulti blafy.
Pane Stejskale,opravdu nevidíte tu nehorázně sprostou manipulaci vyčůrané Mary?
Takové výlevy vyvolávají v primitivních a prostých lidech nenávistné emoce k židům.Je to přesně ta parketa,kterou se preferoval Hitlerův režim.A jak se to hodilo grázlům do jejich konceptu.Nebudu se opakovat.Je to jako házet hrách na stěnu.Kdo nechce,nebo nemůže,tomu neradno radit.

Ale jsem rád,že to už příště neuděláte.
Však jsem vám už všechno dobré popřál Ivan.
02. 01. 2014 | 17:53

Tak je to napsal(a):

Mara měla pravdu.
02. 01. 2014 | 22:24

Tužka napsal(a):

Tužka npíše,....pane Stejskale, na nejčtenějším blogu pana Klána,...Pátek, a.t.d. ... vám na Akt. asi prolomili spam ochranu.

A je to i na dalších blozích , jinde,...a je to z minulých dní.
Tužka.
07. 01. 2014 | 10:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Tužko,

už jsem to tu psal. Prakticky pod všemi staršími blogy najdete spousty spamů od robotů, které reCAPTCHU prolomily. Psal jsem, i jak to dělají.

Faktem je, že reCAPTCHA zatím s TÉMĚŘ stoprocentní úspěšností chrání debatu pod aktuálně publikovanými blogy. Čili robotům zjevně pár dnů trvá, než se do disuse dokáží nabourat. To je maximum, čeho jsme za současného stavu schopni dosáhnout (zabránit jim průnik do blogu publikovaného již před časem neumíme). Ale snažíme se vymyslet, co s tím.

Libor Stejskal
07. 01. 2014 | 14:35

Johanka napsal(a):

Pane Stejskale, to nemáte nějakou lepší a působivější fotku ? Někde jsem Vás viděla, a vypadáte docela in.
13. 01. 2014 | 20:19

Ládik!!! napsal(a):

Pane Hochmanne,
přejí hodně zdraví do nového roku.
15. 01. 2014 | 10:39

Santawizard napsal(a):

Prezident Honolulu a první dáma Silvie se vypařili?
16. 01. 2014 | 01:05

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally simply details -- important details, but variations on that theme. index.php is the control, the menu program determins what the "present page" is, and tons of occasions get fired in the act of building that page. Plugin modules can hook into those occasions and modify the workflow/supply additional advice/etc. That is also a part of the reason so many Drupal resources revolve around making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO anything other than say, 'Somebody asked for a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:12

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 16:51

kočka šklíba napsal(a):

xxx
04. 06. 2015 | 02:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy