Ostrava volá: Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!

23. 08. 2013 | 08:00
Přečteno 7208 krát
Masové šílenství v podobě fanatické víry v Klausovu ideologii neviditelné ruky trhu, rozkrádání v podobě nepovedené privatizace, masivní státní intervence ve prospěch nadnárodních gigantů a pandemická korupce dovedly Ostravsko do drtivé ekonomické krize.

Největší podniky v regionu se potácejí na hraně krachu, EVRAZ je na prodej, ArcelorMittal se třese a rovněž OKD pod nadvládou New World Resources hlásí miliardové ztráty a masivní propouštění. Již jen název NWR měl považovat každý rozumný politik za provokaci, tím novým zdrojem bezpracně získaných desítek miliard Kč nejsou žádné nové energie, ale čiré spekulace s desítkami tisíc bytů pracovníků OKD. V této (ne)řízené loterii spekulace však někdo musel prohrát, a tím byli občané (nejen) Ostravska.

Blíží se mimořádné volby a všemožní plánovači trhu opět zahrnují nejen Ostravsko desítkami volebních slibů, již brzy vyšlou další státem dotované bagry, či státem nadiktované vyspělé technologie. Aby toho v tom blázinci nebylo málo, tak plánovači, kteří označili jediné tvůrce přidané hodnoty za parazity, dokonce slibují konkrétní místo v žebříčku technologicky vyspělých zemí světa.

Copak se v té Praze všichni zbláznili?

Nikoliv, jedná se o cílenou politiku. Sliby již na Ostravsku lidé poslouchají více než 60 let, nejdříve byly po desítky let centrálními plánovači vysávány jeho přírodní zdroje a doslova ničeno vše živé, po nepovedené sametové transformaci se region neustále vylidňuje a nadále ekonomicky upadá. A to je přesně to, co plánovači potřebují. Nikdo z nich si nepřeje svobodu a ekonomickou nezávislost občanů, postkomunističtí plánovači brzy pochopili komunistické metody, jak pomocí strachu manipulovat s lidmi.

Jak z toho ven? Necháme to skutečně řídit těmi blázny? Vždyť na Ostravsku žijí lidé !

Především si musí občané Ostravska uvědomit, že politické strany nikdy nepomohou ostravskému regionu se zvednout, tyto politické firmy potřebují pro své živobytí zákazníky v podobě nezaměstnaných a sociálně slabých, mít jisté své „zaměstnance“, tj. voliče placené státem.

Před 24 lety jsme konečně pochopili, že nelze poroučet větru a dešti, jak nám tvrdili dodnes nezměnění centrální plánovači. Příroda je mnohem mocnější než člověk, je to živý a nesmírně složitý a neustále se měnící organismus, příroda totiž není stroj, který lze naprogramovat dle přání plánovačů.

Ekonomika je živý organický systém, který řídí a rozvíjí sám sebe, tj. jsou to lidé se svými akcemi a celý systém je pak složitý systém interakcí obrovské sítě občanů/spotřebitelů na straně jedné a výrobců či poskytovatelů na straně druhé, dnes již propojené globální sítě s miliardami lidí. Nedá se to dokonce ani pořádně popsat, protože systém se neustále mění, než dopíšete stránku, vzniknou na světě nové firmy nebo zaniknou některé staré, proběhnou milióny transakcí a celý systém se opět změnil a posunul dopředu.

Plánovači všeho druhu zatím nepochopili, že ekonomika není stroj a nelze ji jednoduše „tůrovat“ evropskými či státními dotacemi do vyšších otáček jako spalovací motor benzínem. Šrotovné nezachránilo automobilky v Evropě, ty z velké většiny nadále balancují na hraně krachu, jen se Evropa více zadlužila a je tak opět slabší a stejně tak evropské dotace ve stovkách miliard nepozvedly ekonomiku českou, a nezvedly by ji v tomto plánovaném systému ekonomického stroje, ani kdyby se nerozkradly.

Organický systém není nevýhoda ani žádný průšvih, jak tvrdí plánovači, kteří proto chtějí „přírodu“, tj. tržní ekonomiku ovládnout a poroučet jí. To je naopak fantastická vlastnost, která přináší i neomezené možnosti rozvoje nejen pro postižené Ostravsko.

Zlatá éra globalizace končí a přichází éra pro místní malé ekonomiky, zcela spontánní a nikým neřízená celosvětová transformace ekonomiky, vycházející primárně z potřeb občanů těch vyspělejších zemí světa, tedy i z potřeb občanů českých. Ano, my máme jedinečnou příležitost využít současné celosvětové transformace, přichází nový svět podnikání a my můžeme být opět mezi prvními !

Nebo také ne, můžeme postupně upadat a firmy zanikat. Ale k rozvoji musíme opět pochopit, co se děje a umožnit konečně rozvoj dlouhodobě cíleně zadušené a zcela rozkradené ekonomiky.

Tržní ekonomika se musí regulovat, právě pro osobní zájmy, které nemusí být vždy etické a musíme ji chránit, stejně jako musíme chránit i přírodu před různými zlojedy.

Je tedy potřeba zbavit spekulanty jejich neomezené moci skryté pod pláštíkem neviditelné ruky trhu a tvrdě regulovat a trestat neférové chování všech hráčů s významnou tržní silou, kteří zneužívají svého postavení na trhu. Začít musíme právě u těch gigantů na Ostravsku, jako jsou OKD, EVRAZ a ArcelorMittal. Spekulant Bakala ani neviditelná ruka zvaná tentokrát NWR novou práci lidem na Ostravsku nedá, proto je lepší dostat OKD do řízeného konkurzu než naivně spoléhat na pomoc spekulanta. Variantou je i poskytnutí státního levného úvěru na restrukturalizaci, ale pouze výměnou za akcie společnosti, které stát po restrukturalizaci prodá místním českým podnikatelům, kteří se musí na restrukturalizaci od počátku podílet. V EVRAZu by určitě stálo za to podívat se na dodržování transferových cen, u Mittalu na jejich slibované dodržování snižování emisí a hlavně začít hlídat, že se na náš trh nedostanou výrobci či výrobky, které porušují naše pravidla hry.

Veškeré státní intervence musíme využít výhradně pro ochranu svobodné tržní směny, prohlásit veškeré obchodní smlouvy a transakce, které tržní směnu omezují, za nelegální (např. smlouvy v řetězcích za zalistování, akvizice velkých holdingů s významnou tržní silou, zásadně omezit vlastníky vodáren, zrušit dotace na biopaliva atd., atd.) a dále pro ochranu svobody jednotlivce (např. podpořit zdravotně postižené, začínající podnikatele, nemocné či jinak znevýhodněné občany).

Jediným, kdo může region dostat z nesnází, jsou čeští podnikatelé, a to především ti podnikatelé, kteří jsou z ostravského regionu a mají k regionu osobní vztah a musíme ty menší chránit před těmi, kteří si chtějí trh urvat jen pro sebe, důsledně hlídat pravidla umožňující férově soutěžit všem bez rozdílu velikosti.

Budoucnost je v místních malých ekonomikách, v malých a středních firmách, v regionech bez hloupých a nadutých plánovačů. Regiony musí spravovat místní autonomní samosprávy se zastoupením skutečných a nezávislých odborníků.

Skutečná akce však musí přijít co nejdříve, než se moudrá matka ekonomika rozhodne nemocné, rozkradené a vysáté firmy nechat zemřít. A tu rychlou akci mohou v tuto chvíli provést jen zaměstnanci postižených firem na Ostravsku, ať už legální formou stávky či jiného silného tlaku na vedení a vlastníky, donutit je k férové hře či ještě lépe k odchodu. K tomu si ale budou zřejmě muset nejdříve vyměnit své „koupené“ zástupce v dlouhodobě nečinných odborech, o kterých nebylo v době nepovedených privatizací či krádeže tisíců bytů OKD ani vidu ani slechu. Zato nyní před volbami se jejich čelní zástupci velmi rychle přidali k bláznivým plánovačům a křičí ve všech médiích, že i oni už brzy dokážou poroučet větru a dešti ..☺

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

antisoudruh napsal(a):

Všechno, i ta ekonomika, funguje podle toho, kdo na věci pracuje. V ČR jsou to Češi a Moraváci. Podle toho to tu vypadá. Svádět chyby na někoho jiného je chyba, která se vymstí. Každý člověk musí začít u sebe.
Jenže vysvětlete to lidem, co raději viní za svůj neúspěch jiné.
23. 08. 2013 | 08:11

Xury napsal(a):

Musím říct, že jsem z textu nepochopil, jak ti místní čeští podnikatelé sníží náklady na těžbu uhlí, případně dosáhnou růstu ceny uhlí a koksu na světových trzích. Stejně tak nechápu komu chce pan Wittasek pro dávat produkci Evrazu, pokud po ní není poptávka. A už vůbec nechápu tu logickou spojku, kterou došel od odmítání státních zásahů do ekonomiky v uplynulých 60 letech ke státním intervencím údajně ve prospěch svobodné tržní směny.
23. 08. 2013 | 08:14

kača napsal(a):

Xury,
takže jste vlastně nepochopil vůbec nic.
Tak tedy raději do ničeho nemluvte.
23. 08. 2013 | 08:18

vasja napsal(a):

prohlásit veškeré obchodní smlouvy a transakce, které tržní směnu omezují, za nelegální.....
------------------------
Tak to prohlašte:-)))
Funkcí máte dost a začněte Bruselí.
23. 08. 2013 | 08:21

SansLogique napsal(a):

Správně Vitásek, Ostravsko zachrání ten správnej kapitalismus "dětí v sirkárně". Čína náš vzor. Víš, kam s tím máš jít, že jo?
Holt to MBA vypráví o dotyčným celý romány.
23. 08. 2013 | 08:23

Tolik slov napsal(a):

a nakonec jenom prázdný žvást tržního fundamentalisty. Za komunistů měli lidé na Ostravsku alespoň všichni práci, mnoho z nich velice slušně placenou a nemuseli se třást jestli budou mít na nájem a nepůjdou na ulici.

Ve světě je bezkonečná SYSTÉMOVÁ krize kapitalismu a vaše snění, že se globální kapitalismus, kterému vládnou, diktují a který ovládají globální kapitálové firmy, zejména finanční zničehonmic rázem promění v množství liberálně si konkurujícíh regionálních ekonomik je utopie.

Sny o samoregulaci kapitalismu bez monopolizace, kartelů a globalizace jsou fikcí člověka, který buďto vůbec nezná kapitalismus anebo jej neche znát.

Ostrawsko, to je především oligarcha Bakala a Mittal. Darmo se snažíte házet jeho problémy na stát. Zeptejte se svých podnikatelských lidumilů s neviditelnou tržní rukou, v čem je problém.
23. 08. 2013 | 08:24

Občan napsal(a):

Libore Witasseku,

Vy se domníváte, že NEZAMĚSTNANÉ (NIKOLI ty, co nikdy nepracovali a celý život žijí z "dávek hmotné nouze") živí stát?
Pokud ano, pak žijete v bludu. NEZAMĚSTNANÉ (zejména ne ty, co marně shánějí práci déle než 5-11 měsíců) živí příbuzní a práce načerno. Protože STÁT jim krátkodobě vypomůže nepatrnou podporou (mimochodem nejkratší a nejnižší v EU) a pak je nechá napospas osudu.

Co se zbytku guláše týče, musím konstatovat, že není k jídlu ani po několikerém ohřátí přes procák.
Zkuste, autore, alespoň naznačit JAK by měli ti "místní úspěšní slušní a poctiví" podnikatelé vzniknout a odkud se vezmou jejich firmy. A také KOMU budou prodávat své výrobky a služby, když "globální neviditelná ruka" zbídačila jak EU, tak USA. To by mě opravdu moc zajímalo.
23. 08. 2013 | 08:32

Libertad napsal(a):

"Copak se v té Praze všichni zbláznili?" napsal pan bloger.

Dovoluji si podotknout:
a) primátor Prahy není rodilý pražák
b) poslední dva premiéři české vlady -nebyl/není- rodilý pražák
c) etc.

Proto prosím nenaznačujte, že za ekonomické problémy Ostravy snad může Praha. Za to mohou elity, které si volíme, tedy i ostraváci.

Jinak v zásadě souhlas. Mnoho elit má jako pracovní metodu zákonné rozkrádání statního rozpočtu. Zákony schvalují poslanci. Důsledek je, že pracující důchodce bude má zdaněnou první vydělanou korunu, daň z příjmu dividend elity platit nebudou. Tedy pokud zákon nebude vetovat M.Z.

Státní majetek už je rozkraden/ pardón privatizován.

S pozdravem

Sidonio Libertad
23. 08. 2013 | 08:36

Občan napsal(a):

antisoudruh napsal(a):
"Všechno, i ta ekonomika, funguje podle toho, kdo na věci pracuje..."

Já bych Vám napsal pravdu, ale to by mě cenzor zabanoval. Tak jen doporučím - přečtěte si včerejšího Petráka.
23. 08. 2013 | 08:38

Filuta napsal(a):

Antisoudruh
Máte to dost popletené.
Za to, že Bakala se společníky vytuneloval OKD, vyvedl z firmy aktiva, nemůžou jeho zaměstnanci.

Okolnosti "nákupu" OKD byly v podstatě stejné jako u všech dalších privatizovaných firem. Dostali je jako privatizační dáreček od Klause (Třísky, Kočárníka a Ježka) s tím, že firmy budou úžasně prosperovat. Jak dopadlo svěření obrovských majetků nezodpovědným a bezcharakterním hochštaplerům jako " Bakala, Stehlík, Soudek, Marouška, Pastrňák a další, všichni víme.
Za bolševika určitě nechcípali Ostraváci hlady. To se podařilo až této "demokratické" vládě. Politikům ještě nedošlo, že je Ostravsko a celý Moravskoslezskký kraj obecně, časovaná bomba.
23. 08. 2013 | 08:45

všechnovím napsal(a):

Máme armádu nezaměstnaných. Jediné řešení je udělat z nich vojenskou armádu a poslat je dobýt nějakou zemi. Tam se pak ujmou vlády, všechno zničí, a my to pak tady u nás budeme pro ně znovu vyrábět. A bude dobře.
To budování armády nám půjde dobře, protože máme také hodně politruků.
23. 08. 2013 | 08:45

Martin napsal(a):

Autor je naprosto typický představitel držitelů titulu MBA, ničemu nerozumí ale do všeho kecá.

Privatizace naopak zabránila nebetyčnému rozkrádání státních podniků, masivní intervenci ve prospěch nadnárodních gigantů vymyslel Zeman, přírodní zdroje ostravska se drancují už poloviny 19. století, ve sněmovně pravidelně sedí spousta moraváků a i ostraváků, například Nečas je z Moravy, místní malá ekonomika už se ve velkém nikdy nevrátí.

Ostrava bez uhlí a oceli se prostě musí připravit na bolestivý návrat do provinčního města, tak jako se to děje všude jinde na světě i v zemích kde socialistické plánovače nemají, jako třeba v USA města Flint a Detroit.
23. 08. 2013 | 08:47

enders napsal(a):

Severní Morava spolu s polským územím na severu od ní odjakživa (celá staletí)měla na sobě mnoho zahraničních pijavic.Díky tomu se ji dostalo železnice i průmyslu nejdříve,ale dost z Moraváků bylo za první republiky tomu rádo tak,že mají aspoň práci.Takže na rozdíl od daleko méně průmyslové Jižní Moravy,kde byli spíše komunisté,tíhli k sociální demokracii. Práce je a chudoba části z nich tolik nevadí (celkově kraj v celém Česku nejbohatší vždy).Sociální demokracie tam i dnes .S ní to jiné nebude nikdy.Sociální demokracie byla hnutím za zájmy lidí do roku 1920,od té doby byla vždy jen reformní stranou usilující o konformní lidí,často apolitické,hlásající třídní smír,kterým se ČSSR předválečná potopila v Mnichově 1938.Díky i Benešovskému ctění přehnaně husitství a Masarykově nadtudovanému jím Spencerovskému-monotonnímu evolucionismu s agnosticismem Huma co poznání příčin.
Pro klid za cenu obětování národa,cesta k slovanskému negerství pootevřena,nebráněno proti.Germánští socialisté němečtí,kteří tam mnoho vlastnili,spolupracovali s frankistickým Španělskem,ale moravští sociální demokraté šli pak do koncentráků. Nedivím se,že sami Němci dnes právě dávají přednost svým lidovcům,protože tím fixují počátek dějin -Kristem-rok "O" letopočtu, aby se podobní a jiní zpátečníci nevraceli dějinami aspoň před tuto časovou hranici.Neofeudalizace není zdaleka fikcí.Ažejsme zaMasaryka byli agrární zemičkou-máme sklony k tomu sklouznout.Rakousko-Uhersko a náš někdejší socialismus zde udržovaly industriální společnost, i když ne ve všem špičkově technologicky moderní.
23. 08. 2013 | 08:51

Míla napsal(a):

A co zkusit cinkat klíčema.Třeba by to pomohlo.
23. 08. 2013 | 08:55

David napsal(a):

"...Budoucnost je v místních malých ekonomikách, v malých a středních firmách,..."

----------------

Dalo by se i souhlasit, ale chybí mně pro představu uvedení KONKRÉTNÍCH malých a středních firem, které mohou ostravsku UŽ TEĎ reálně pomoci. Jinak to jsou zase jen řeči, kterých se nenajíme.

Nejdříve jsme po roce 89 dělali všude možně monopoly a teď je zase rozbíjíme. (Už zase zavádíme farmářské trhy, prodej čerstvého mléka z automatů apod.) Prostě ode zdi ke zdi.

Chtělo by to spíše hledat zlatou střední cestu a více selského rozumu.

A hlavně už konečně začít silně redukovat banky - úplně by stačilo - jeden stát = jedna STÁTNÍ banka.
23. 08. 2013 | 08:56

born65 napsal(a):

Bohužel musím souhlasit s Xurym, dnes tomu taky moc nerozumím. Jak ty receptíky autora (jakkoli jinde asi uplatnitelné) můžou rychle zachránit tak obrovský region tradičně úzce zaměřený na produkci, s níž jsou čím dál větší problémy na globálním trhu (uhlí, ocel), přelidněný, s málo vhodnými kvalifikačními předpoklady, s ekologickými zátěžemi...
Lakšmí a Zdenda od Maláčové jednoho dne jednoduše vypnou a zaklapnou své notebooky a opustí to tam. Ale ten region zůstane. Bezprizorní, s obrovskými sociálními problémy, s potřebou gigantických státních intervencí po desetiletí. Mám z toho obavy. Účinné východisko, přiznám se, nevidím. To snad vyřeší až celkové, naprosto přelomové přenastavení světového řádu, možná podle Schlimbacha, možná jiné.
23. 08. 2013 | 08:59

neo napsal(a):

Z bojů zrozená
Alois Vojkůvka Hochfeldrů Maria, světice děsná,
to nejsem více já ... Jsem z hrobu vesna.
Vstala jsem k radosti těch, kteří tvoří
chrám čisté lidskosti ve světském moři.
Lhou ti, kdož mne kryjí do řízy temné,
zvouce mne naivně královnou země.
Jsem zdravím kypcí se silou dravou.
Ztiším i vichřici milostnou lávou.
Czincům nepatřím. Jsem slezká panna.
A rozrušena zřím červánky rána.
Ty cítíš ohnivě mé srdce tlouci,
tož líbej vášnivě má ňadra vroucí.
Křehounce svěží květ, jenž v šeru svítí,
i žárem puklý ret, jenž chtěl by píti.
Bez tíhy mozolů řasný šat svlékej.
Usměj se na štolu a ozkoš čekej.

Už celá tvoje jsem i s blahým smíchem
a ty se nakloň sem, jak před kalichem.
Růžová, tak jak jsem, patřím ti celá,
nezkameň úžasem u mého těla.

Ty zíráš užaslý a věsíš hlavu.
Ti, kteří před tím šli s hudrotem pávů,
nečetli ve zracích testament cara.
A v bědných proklatcích vzešla nám jara.
Já bytost osláblá trýzněmi všemi
snad nevnímám zla před vichřicemi.
Vždyť žena dávajíc své srdce v plen,
dřív nikdy nežila, než mrtvý sen.
Já v nocích vábivá s milostnou šíjí
slyším dnes kladiva, co v skály bijí.

Stotisíc povstává k velkému cíli,
to já, tvá Ostrava, nabírám síly.
Už sýček nehouká kdes u Těšína
a píseň otroka syn nevzpomíná.
Slyším tu, yřím v dýmu, on skály drtí.
Ta síla Olbřímů vzdoruje smrti.

Já žiji slavný věk bez kořistníků
a podávám ti lék snoubení, vzniku.
Když neurvalých let tmou Kalvárie
vypil jsi kalich běd, chřadla mi šíje.
Tys líbal moji líc, jak Maří onu,
leč za všech plískanic, hrůz Babylonu,
slyšel jsi carský škleb i výsměch dračí,
jak zahořkl nám chlém v tom němém pláči.

Horníku, nestyď se. Jsem stále mladá.
Já nejsem z ulice a líbám ráda.
Ty klečíš blažený a ňadra hladíš,
snad myslíš na směny a k růžím pádíš.
Sevři mne úžeji, cítím tvou něhu,
tvé oči vracejí mně světlo břehů.
živa je Svoboda, jak srdce tvoje
a zítřek národa vyrůstá z boje.
Přes úděs tragický, jsem zase pannou.
Ty jsi ráj pro zítřky a já jsem branou.

Já z uhlí počatá poháním stroje,
aby už knížata nevedla boje.
A v světě vládl klid bez hrůz atomu
a lid mohl žít, jak souzeno mu.
Já neznám oddechu pro dětská hřiště.
Zpevňuji ve spěchu pás družby čisté.
Nezraď mn. Kdekoliv pronikáš prvý,
pamatuj,že jsi živ jen slezkou krví.
Už celá tvoje jsem, tak jak ne vidíš.
Jsem vítěz nade zlem a ty směr řídíš.
Z uhlí běd zrozená tvá věrná milá,
Tobě jsem souzena, tobě jsem žila.
Z hrohu jsem vstala ti v červánků záři.
Nuž, chtěj se přissáti k mé bílé tváři.

Dnes všude miluj mne, ty slezský lide,
ty, který sptařils mě v hoři i bídě.
Věz, rostu v železe, uhlí i koksu,
leč ne pro žoldnéře těch panských boxů,
pro ty, kdož pod prapor krvavě světlý
ohnivou růži hor slzami hnětli
a jejichž přísahy nezbortí lyru
a jejichž výstrahy znějí: Růst k míru!

Jsem bdělá milenka, jsem naskrz lidská.
Má každá myšlenka je průkopnická.
Já voním v chvíli té jak háje ptačí.
Mám oči zakryté. Snad štěstím pláči.
23. 08. 2013 | 09:00

Simply napsal(a):

Všechno je , jak má být.... Lidi jsou tisíce, ba desetitisíce let pořád stejní, historie se v "novém hávu" jen opakuje dokola, jen ty "stroje" se sice modernizují, ale úleva žádná.... Jednou hurá socialismus, podruhé hurá kapitalismus, ale, jak se ptá hrdina ve filmu Dobří holubi se vracejí:Proč všude, kde o něco jde, se musí vždy vetřít nějaká svině... Ta časovaná bomba tiká a tiká a ty "svině u svých korýtek" si při svém mlaskání ani neuvědomují to nebezpečí...
23. 08. 2013 | 09:02

Když jsem oddělit za autorova textu napsal(a):

koukol od plev, přiznám se, nezbylo již nic, o čem by stálo za to přemýšlet.
23. 08. 2013 | 09:03

jarpor napsal(a):

Zatímco konkrétně autor uvádí co všechno absolvoval a čeho všeho je členem...
blog obecnými frázemi, floskulemi i "hraběcími radami" se jen hemží...
takže si nijak nezadá s těmi jím kritizovanými plánovači...

Nemohu si pomoci...

Palec nahoru replice Martina... se kterou nelze nesouhlasit.

Hezký den
23. 08. 2013 | 09:09

Babočka napsal(a):

Na Ostrvsku stále vládnou komunisti a podle toho také Severní morava vypadá. Není jen Bakala ale také Palas a řada dalších, kterým se na Moravě daří velmi dobře.
23. 08. 2013 | 09:13

Martin napsal(a):

jarpor: Děkuji za pochvalu ;-)
23. 08. 2013 | 09:14

Xury napsal(a):

Pro kača:
co kdybyste předvedl(a), co jste z textu pochopil(a) vy? Podělte se o svoji genialitu.
23. 08. 2013 | 09:15

ChiChi cheche napsal(a):

Babočka napsal(a):
"Na Ostrvsku stále vládnou komunisti a podle toho také Severní morava vypadá..." Ano Bakala a Mittal jsou staří komunisté.
23. 08. 2013 | 09:19

kača napsal(a):

Xury,
taky nic, tak držím hubu. Já se nepotřebuji zviditelńovat za každou cenu. Ale když vidím broučka pytlíčka, tak si popíchnu - ráda.:-)
23. 08. 2013 | 09:25

jarpor napsal(a):

Abych autorovi přece jen nekřivdil...

v jednom bodě, v nevyslovené otázce "KDE jsou ODBORY ?", tito Zavadilovi, Středulovi, Duškovovi a dalších bossů... chrabří bojovníci za zaměstance a jejich práva...
se autor "trefil", když píše :

"vyměnit své „koupené“ zástupce v dlouhodobě nečinných odborech, o kterých nebylo v době nepovedených privatizací či krádeže tisíců bytů OKD ani vidu ani slechu. Zato nyní před volbami se jejich čelní zástupci velmi rychle přidali k bláznivým plánovačům...."

Hezký den
23. 08. 2013 | 09:26

Klaus napsal(a):

Vždyť je to jednoduché!

1.Premiérem ať je odborník-opravdový manager se silným morálním kreditem!

2.V celém systému státu nastavte pravidla v duchu: ŽE KRÁST SE NEVYPLATÍ

3. vyměňte všechny neschopné, nekompetentní státní úředníky a
vedoucí policisty, státní zástupce, kteří se podíleli a
přihlíželi k rozkrádání (bez tohoto kroku, zůstane vše při starém!)

4. Posílit personálně a finančně korupční policii o lidi typu - Ivo Ištván, tito lidé jsou, jen chuť je oslovit není.
Vsadím se, že tyto zásadní a nezbytné pro ČR detailní kroky, nemá ve svém programu, úmyslu a nebude je ani zmiňovat žádná strana napravo a na levo.

A přitom to jsou jediné zásadní požadavky většiny a slušných lidí v ČR, bez kterých nemají smysl žádné volby.
23. 08. 2013 | 09:35

Filuta napsal(a):

Martin

Nemusíte chodit pro příklad až do USA.
Stačí se podívat na sev.Anglii, z níž se po uzavření dolů stala oblast beznadějné bídy.
23. 08. 2013 | 09:35

dříve čtenář napsal(a):

Už dvě období na radnici v Ostravě i na kraji vládne socdem. Ostraváci jim můžou poděkovat za novou karolínu, díky níž zničili centrum města, za stále se měnící tramvajové linky, za zcela zbytečný obrovský kruhový objezd v Maiánských Horách atd., atd.
Opětovné požadavky na lepšení ovzduší vyšumí vždy do nenávratna.

Stát odpouští obrovské odvody velkým podnikům - přece takové množství lidí nepříjde o práci. No a jejich majitelé - velkopodnikatelé, až se napakují, tak stejně přivedou tyto podniky ke krachu.

A my, ten zbytek hloupých se plahočíme od rána do večera, abychom to všechno ze svých daní zaplatili.

A pan Witassek píše a píše...
Bohužel ten běh světa je po celou dobu, co jej známe, pořád stejný. Co je to vlastně spravedlnost? Jediná opravdová spravedlnost je v tom, že všichni jednou zemřeme - ať jsme bohatí nebo chudí, ať druhé okrádáme a ubližujeme jim nebo ne.
23. 08. 2013 | 09:38

Standa Novák napsal(a):

Zdá se mi, že i na kraji tam rozhoduje levá parta.
23. 08. 2013 | 09:45

Parabellum napsal(a):

Ostraváci se holt budou muset vrhnout na něco jiného - 40 let ideologicky čmoudili z komínů kapitalistům pro zlost, a 40 let ten region byl dotovaný za cenu bezohledné exploatace lehkého průmyslu ve zbytku ČR. A pak, přišly útlumové programy, a s tím další desítky miliard v 90. letech, na podporu drobného podnikání. A Ostraváci si za to vybudovali Stodolní ulici, a tím to skončilo.

A nyní, když už definitivně dochází k tomu, že uhlí přestává být ekonomicky těžitelné, a miliony tun surového železa díky zdokonalující se recyklaci nikdo nechce, tak je tu zase natažená ruka.

Fundamentalističtí politručtí miláčkové, až se ostraváci naučí těžit koksovatelné uhlí tak, jako to umí USA havíři v Apalačských horách, nebo Illinois, australští havíři, kdy na dva lidi s velkostrojem připadne za šichtu 10000 tun uhlí, a ne jako v Paskově, kde parta 20 lidí vytěží za šichtu 500 tun uhlí - s bídou, pak budou konkureneschopní. Takhle prostě svou práci neumějí, a josu drazí. Budou muset dělat něco jiného. Jinde v ČR také uhlí není, a lidé tam pracují a jsou řiví.
23. 08. 2013 | 09:54

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Politikům ještě nedošlo, že je Ostravsko a celý Moravskoslezskký kraj obecně, časovaná bomba."

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dokud nevyjdou všichni ti ukřivdění, obalamucení a strádající občané Ostravy do ulic v počtu větším než malém, těžko očekávat změnu. Dříve to vždy začalo v Praze, teď je na řadě Ostrava. A Palasy, Kajnary a jim podobné vykuky postavte na pranýř (pokud to přežijí).
U nás na Jihlavsku zatím žádné velké pnutí nepozoruji, zdejší lid byl zvyklý na drsné podmínky a při třídění brambor a kamení si zvykl na komunisty i dřevní kapitalisty, tady to určitě nezačne, než by vyšli znovu zvonit klíčema, raději je hodí do kanálu.
23. 08. 2013 | 09:54

Tazatel Jóna napsal(a):

Parabellum,

vy jako odborník na těžbu zajisté víte jak hluboko pod zemí se těží v Apalačských horách a jak hluboko v Ostravě. Ti dva lidi s velkostrojem dělají i štolní výztuže?

Jakou alternativu vidíte pro bývalé havíře? Všichni se stanou učiteli, vědeckými pracovníky, kulturněfrontovníky - t.j. cenzory, redaktory, umělci a pouťovými kejklíři, advokáty, politiky, úspěšnými podnikateli (dalšími Bakaly), budou si něco navzájem prodávat - kdo a kde to "konkurenceschopně" to je pod výrobními náklady Číny a Indie vyrobí, anebo si budou vzájemně prát a žehlit košile a tím rozhýbou místní ekonomiku?
23. 08. 2013 | 10:00

Parabellum napsal(a):

Filuta

Hlupáku, funguje druhá věta termodynamická. Jinými slovy, těžit a čmoudit lze pouze do té doby, dokud je co těžit a čmoudit. A je jasné, že nejprve se vytěží a vyčmoudí to, co je vytěžitelné a vyčmouditelné nejsnadněji, a pak dojde na to, co lze těžit hůře a dráže, až dojde na okamžik, kdy ten zbytek není ekonomikcy těžitelný - a přesně k tomuhle došlo v Anglii, a dochází i v Chacharstánu.

A žádná politrucká síla nedokáže ze vzdušného CO2 to uhlí zpětně vyrobit, a dostat pod zem. Za bolševiků se žilo na Ostravsku nadstandardně, prootže bolševici dotovali ideologické čmoudění z komínů kapitalistům pro zlost na úkor ostatních krajů a zejména lehkého průmyslu, kterej přivedli k totální nekonkureneschopnosti, a po 1989 tenhle nevydržel tlak globální konkurence, a položil se. A ještě něco, prolhanej demagogu: Moravskoslezský kraj má třetí nejvyšší průměrnou mzdu po Praze a Středočeském kraji a to při zdaleka nejhorší vzdělanosti - tedy v Chacharstánu rozhodně lidé hladem nechcípají, zato chcípají naopak na to, že těch peněz mají přespříliš, a kupujou si za to ohromná množství chlastu, kterej pak lemtají jako vodu.
23. 08. 2013 | 10:08

neo napsal(a):

IZER a havíři

www.youtube.com/watch?v=eic1-2l0PdE
23. 08. 2013 | 10:11

smutný napsal(a):

Martin napsal:

"Privatizace naopak zabránila nebetyčnému rozkrádání státních podniků, masivní intervenci ve prospěch nadnárodních gigantů vymyslel Zeman, přírodní zdroje ostravska se drancují už poloviny 19. století, ve sněmovně pravidelně sedí spousta moraváků a i ostraváků, například Nečas je z Moravy, místní malá ekonomika už se ve velkém nikdy nevrátí"
******************************************************************************

Skutečnost je bohužel jiná:

Velký ohlas měl nedávno uskutečněný rozhovor s Janem Stráským. Řada pasáží z rozhovoru pro Hospodářské noviny je velice signifikantní, např. na otázku zda byl záměr nechat vybrané „nakrást“: „Záměr to jistě nebyl, ale všichni to podvědomě cítili. Už tenkrát se říkalo: nejlepší by bylo zhasnout, ať si to šikovnější rozeberou. Celý spor o privatizaci, ono vytvoření fondů, které nám pak někam utekly, bylo vedeno myšlenkou akumulovat kapitál do rukou několika lidí tak, aby si mohli sáhnout na velké podniky. Tak, aby se Škodovka nemusela dávat Volkswagenu, proti čemuž Klaus vždycky byl.“ A dále na otázku bankovního socialismu jako specifické české cesty kapitalismu: „Musel bych vám odpovědět, že to tak bylo, a dokonce bych musel říct, že to tak bylo vědomě. My jsme si to spočítali, že není jiná cesta než do toho zatáhnout banky, aby našim lidem půjčily. I když to někdo zaplatí a jiný ne. A nezaplatilo se toho hodně, odepisovaly se stovky miliard. Asi v roce 1993 se banky poprvé oddlužily, poněvadž tam byly i staré úvěry, co vznikly za komunismu. To bylo prvních zhruba 50 miliard. Ale pak se ukázalo, že se za pět let kapitalismu udělaly desetkrát větší dluhy.”

A co říká Tomáš Ježek:
„Po skončení kuponové privatizace, když vznikl kapitálový trh a začaly fungovat privatizační fondy. Tam je zakopaný pes. Klíčový zákon o investičních společnostech a investičních fondech z roku 1992 byl úmyslně pokažen…“ Na otázku, kdo ho pokazil, odpovídá: „Václav Klaus, Dušan Tříska a Vladimír Rudlovčák na federálním ministerstvu financí. Šlo o takový ďábelský detail…. A tak se stalo, že vedení fondů ovládlo majetek kuponových akcionářů a začalo s ním nakládat jako s vlastním. Petr Kellner a další dostali štědrou nadílku. … Navíc, a to chci třikrát zdůraznit, se už neobíral stát, ale jedni občané okrádali druhé... Nechci hodnotit, co třeba pan Kellner dělá dnes. Asi to dokonce dělá dobře. Jenomže dobře hospodařit se dá i s nakradeným majetkem…. Tvrdím, že za všemi těmi průšvihy a šílenostmi stojí Václav Klaus. Zprvu tomu nikdo nevěřil. To musela na konci jeho kariéry přijít novoroční amnestie a abolice, aby lidé pochopili, co tu po celou dobu dělal.“ (Zdroj: Rozkradená republika?, Ekonom, č. 14, 2013, str. 6-7.)
23. 08. 2013 | 10:12

Xury napsal(a):

Pro Tazatel Jóna:
parabellum nepochybně ví, že jsou na ostravsku odlišné těžební podmínky v porovnání s Austraálií nebo Apalačským pohořím. Vtip je v tom, že to zákazníky nezajímá. Oni si zkrátka vyberou to levnější uhlí. Na tom se nic nezmění i kdyby se celý ÚV KSČM a ČSSD na hlavu postavil.
23. 08. 2013 | 10:14

Xury napsal(a):

Pro kaču:
já jsem předpokládal, že si autor blogu alespoň přečte reakce pod ním a zamyslí se, zda by to příště nemohlo být lepší, aby to dávalo smysl.
23. 08. 2013 | 10:16

Parabellum napsal(a):

Tazatel Jóna

V Apalačských horách se těží uhlí povrchově. Poku se tomuhle nedá v současné době konkurovat, je zřejmé, že se musí dělat něco jiného.

Na 98 pocentech zemského povrchu žádné nerostné bohatství není, a lidé tam jsou také živí. Havíři vždy patřili k těm nejlépe placeným lidem v ČSSR, jsou tedy nejvalifikovanější a nejchytřejší. Navíc tam šly vždy peníze z jiných regionů. Nikdo jim nebrání v tom, zakládat start-up technologické firmy, a vyrábět třeba computery a mobilní telefony nebo třeba lékařské přístroje či léčiva. Když to dokázali finští dřevorubci nebo korejští či čínští rolníci, švýcarští hraničáři, proč by to neměli dokázat ostravští havíři.
A dále: Vy jste ten příspěvek namatlal z computeru, který byl vyroben v Číně. Proč, abyste podpořil ostravský region jste si koupil computer, místo toho, abyste si nakoupil místo toho železné ingoty?
23. 08. 2013 | 10:16

táta odborářů napsal(a):

to jarpor:

Dcera odboráře Zavadila: O jiné se staráš, na nás kašleš! http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/146261/dcera-odborare-zavadila-o-jine-se-staras-na-nas-kasles.html

Doporučuju! Klasickej odborář a socanskej lídr pro Prahu. Asociální, ale vychcanej jak mraky.
23. 08. 2013 | 10:17

antisoudruh napsal(a):

Občane,
vy jste klasický případ socialistického člověka. Parazita, který požaduje aby mu někdo vymyslel, jak má co dělat.
Vaše slova:
„Zkuste, autore, alespoň naznačit JAK by měli ti "místní úspěšní slušní a poctiví" podnikatelé vzniknout a odkud se vezmou jejich firmy. A také KOMU budou prodávat své výrobky a služby, když "globální neviditelná ruka" zbídačila jak EU, tak USA. To by mě opravdu moc zajímalo.“
Parazit nechápe, že konkrétní člověk nejlépe ví v čem žije a co udělat. Nikdo zodpovědný mu nemůže bez dobré znalosti jeho konkrétního případu radit. Už vůbec ne na dálku. Univerzální řešení neexistuje. Ten kdo nějaké superřešení nabízí pouze chce parazitovat na parazitech. Viz komunisté.
Nejoblíbenější činost parazita je stěžovat si na druhé, nejlépe v kolektivu dalších parazitů. Podívejte se kolik nás chudáků je. Vykořisťují nás lokálně i globálně a my chudáci s tím nic nemůžeme dělat.
Jednu radu bych pro vás Občane ale přece jen měl.
Co kdyby jste někdy zajel do obdobně „postižených“ měst – doly, ocelárny, … do kapitalistické ciziny, jak to tam vypadá.
Zajímalo by mne jaké výmluvy by z vás vylezly, proč mají tamní lidé podstatně vyšší životní úroveň, přesto, že dělají stejnou práci. Viníci by nejspíš byli ti stejní – kapitalismus, pravice, Bakala…
Poté bych vám doporučil navštívit obdobně „postižená“ města v Číně, KLDR, Rusku či ve Venezuele. Poté by mne zajímalo vaše odůvodnění rozdílů

Filuta,
Ostraváci chcípají hlady? Kde že v Ostravě? A na vině je tato vláda? (že by Rusnok nebo Zeman?)
Nemám tam poslat štryclu chleba? Napište mi adresu!
23. 08. 2013 | 10:18

Parabellum napsal(a):

Tazatel Jóna, Xury

Na rozdíl od hlupáka tazatele Jony má Parabellum opravdu zkušenosti s těžbou energetických surovin. Ve 130 lidech jsme denně těžili energetických surovin za 16 milionu USD.
23. 08. 2013 | 10:20

Z energoportálu - přebytky USA napsal(a):

USA stlačily ceny uhlí.....

Kvůli břidlicovému boomu loni americký vývoz přebytkového uhlí do Evropy vzrostl o 23 procent, uvádí údaje amerického Úřadu pro energetické informace (EIA). Cena uhlí na evropské energetické burze EEX klesla za poslední rok o 19 procent, zatímco cena většiny plynu v Evropě je vázána na ceny ropy, které zůstávají relativně vysoké.

Uhlí z USA snižuje jeho ceny v Evropě a vytlačuje z výroby elektřiny plyn. Například v Británii podíl uhlí na výrobě elektřiny loni stoupl na maximum za 17 let, zatímco podíl plynu obdobným tempem klesl. Situaci plynových elektráren výrazně ztěžuje i expanze obnovitelných zdrojů jako větru a slunce, protože jejich produkce je obvykle vysoká ve špičkách, pro jejichž obsluhu jsou určeny i elektrárny na plyn.
Ekonadšení střídá pragmatický přístup
23. 08. 2013 | 10:21

Filuta napsal(a):

Parabellum
Na vás snad nemá smysl reagovat. Leda byste psal pod blogem psychiatra Honzáka.

Doufám, že si cenzor aspoň povšimne vašeho sprostého napadání ostatních, kteří vás ani neoslovili.
Když už tady maže kdeco.


Dříve čtenář

Levá nebo pravá parta - všechno to jsou slouhové pánů velkokapitalistů.
Na Ostravsku rozhoduje Bakala (a nejen na Ostravsku, když si může koupit média, včetně ČT). Slyšel jste snad někdy o něm ve" veřejnoprávní" topkařské hlásné troubě něco jiného,než že je to dobrodinec, zaručený demokrat a milovník Havla?
23. 08. 2013 | 10:24

Parabellum napsal(a):

šašek z Jihlavy

V Jihlavě opravdu nikdo nestrádá a to v důsledledku zahraničních investic. Bosch Diesel, Kronospan a Automotive lighting zaměstnává i přes masivní propouštění v minulosti stále skoro 7000 lidí, a většina lidí je zaplacena nadprůměrně. Malý podniky jako Sapeli, Modia a další nepočítám.
23. 08. 2013 | 10:27

Filuta napsal(a):

Antisoudruh

Nejsou náhodou největšími PARAZITY právě tihle rádoby podnikatelé( a jejich politici), kteří tady díky Klausovi přes noc zbohatli a pak všechny firmy zlikvidovali?

V té kapitalistické cizině možná někde něco funguje líp nežli u nás právě proto, že ty firmy nevlastní lidi jako Soudek a Bakala. Ale to vám zjevně nedošlo!

Asi jste v zahraničí nikdy nepracoval, jinak byste věděl, že to není zase tak růžové jak tvrdíte. Britské firmy zamrzly někde ve středověku a s nějakými civilizovanými pracovními podmínkami a právy zaměstnanců se tam ve výrobě moc nepočítá. Zkuste občas vytáhnout paty a ne tady blbě kecat jak z příručky budovatele neviditelné ruky trhu.
I leckde jinde jsou pracovní podmínky otřesné a platy nikterak oslňující.
23. 08. 2013 | 10:35

Občan napsal(a):

táta odborářů napsal(a):
"to jarpor:
Dcera odboráře Zavadila: O jiné se staráš, na nás kašleš! http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/146261/dcera-odborare-zavadila-o-jine-se-staras-na-nas-kasles.html
Doporučuju! Klasickej odborář a socanskej lídr pro Prahu. Asociální, ale vychcanej jak mraky. 23. 08. 2013 | 10:17"

A že si ta pipina nevzpomněla dřív. Blesk vychází asi 15 let a ta děvenka flustrovaná si vzpomene zrovinka když začala předvolební kampaň. To jsou mi ale "náhodičky" :o)))
Mimochodem - co je asociálního a vychytralého na tom, že se chlap/ženská sebere, odejde a pořídí si jinou rodinu? Navíc zrovna v zemi, kde se víc manželství rozvádí než uzavírá?
23. 08. 2013 | 10:37

Yosif K napsal(a):

Tazatel Jóna napsal(a):
Jakou alternativu vidíte pro bývalé havíře? Všichni se stanou učiteli, vědeckými pracovníky, kulturněfrontovníky - t.j. cenzory, redaktory, umělci a pouťovými kejklíři, advokáty, politiky, úspěšnými podnikateli (dalšími Bakaly), budou si něco navzájem prodávat - kdo a kde to "konkurenceschopně" to je pod výrobními náklady Číny a Indie vyrobí, anebo si budou vzájemně prát a žehlit košile a tím rozhýbou místní ekonomiku?
23. 08. 2013 | 10:00
Většina havířů má výuční list ekvivalent strojního zámečníka.
Zámečníků, elektrikářů, montérů, nástzrojářů atd je ve všech regionach česka kromě Ostravy trvalý nedostatek.

Ovšem bývalí havíři se "neradi zapojují" a noví zaměstnavatelé se na Ostravsko "nijak nehrnou".

Proč tomu tak je? Přeškolování bolí. Když má někdo havířskou rentu a sociální dávky, proč by se přeškoloval. Na posedávání po putukách socální dávky a havířská renta stačí. Hlavní je volit komunisty a socálisty, aby vše zůstalo při starém.

Den po své instalaci vystoupil Cienciala v TV 24. Odhodil masku kapitalistického manažera a stalinsiticky-sekernicky hulákal na redaktora že Třinecký werk je díky Ciencialovy "ve výtečném finančním stavu".
Jistě.
Cianciala vydyndal z Grosse 2,5 miliardy dotaci, Chrenek šoupl zpět Grossovi 100 mega přes bezcenné cené paíry a všichni soudruzi jsou spokojeni. WERK TŽ byl na čas "ve výtečném finančním stavu". Proč ne, zdroje tu jsou, státní dluhy se splácet nemusí, ergo kladívko mohou růst donekonečna......

Soudruzi, všechno dobře dopadne....
23. 08. 2013 | 10:39

Občan napsal(a):

Tazateli Jóno,

doporučuji Vám na nick Parabellum nereagovat a hojně používat kolečko myši.
Leda byste se chtěl pobavit stupňovaným běsněním samonas...tartovávacího frustráta.
23. 08. 2013 | 10:43

Yosif K napsal(a):

Soudruzi, nastupuje vláda zastánců plebejů sponzorovaná rudou velkoburžoazií typu Toman, Koníček a Cienciala. Všechno dobře dopadne. SPOZISTE a celá levice budou uplatnovat
"Sedm socalistických pilířů moudrosti"

1) Zdroje tu jsou
2) Státní dluhy se nemusí splácet ergo kladívko mohou růst donekonečna...
3) Kapitalisté jsou paraziti, pokud už musí být tak mohou vyžít s 90% daní z příjmu.
4) Pořádným přiškrcením kapitalistů OHROMNĚ obohatíme chudinu.
5) Z krize se lze proinvestovat stavbou hladových zdí, nepotřebných velkokanálů atp. Lze neomylně zbohatnout nesmyslným utrácením za sr…čky.
6) Ochranou domácích dražších výrobků a potravin chráníme chudinu. Dotovat lze úplně všechno a co nejvíce, pak se chudina bude mít úplně skvěle. Zaplatí to zlí kapitalisti.
7) Komise rudých byrokratů ve Strakovce nebo v Bruselu dovede lépe alokovat kapitál než hamižný podnikatel toužící po zisku.
Avanti o Popolo, alla riscosa!
Bandiera rosa, bandiera rosa!
23. 08. 2013 | 10:44

Parabellum napsal(a):

Filuta

Jo, tak kvůi Klausovi jo? Kterejpak Klausovec Křištálovec Upřímný, a kterejpak Klausovec Skin s rovnátkama odprodal Bakalovi státní podíl v OKD, co?

Ano, Britské firmy zamrzly ve středověku díky zběsilým aktivitám odborářů v 60. a 70. letech, kdy ten těžký a těžební průmysl, stejně jako texilní průmysl, byl ovládán odborářskými hordami, a dotován z toho, co se na daních sebralo lehkému průmyslu, který tím pádem byl zbaven možnosti rozvoje. A Thatcherová po nástupu neudělala nic jiného, než zastavila dotování napropsto nekonkurenceschopných odvětví, a zaschránila alespon část lehkého průmyslu a finanční sektor - nebejt tohohle, tak GB by na tom byla stejně jako ČR nyní.

Je zajímavé, že tam, kde se nečmoudilo z komínů za asistence odborářských hord, tak tam je prosperita - skandinávie, Švýcarsko, Singapur, Korea, Benelux a další.
23. 08. 2013 | 10:46

Filuta napsal(a):

Občan
Myslíte, že je od socanů taktické nasadit na Prahu zrovna Zavadila?
Já toho nepříliš chytrého žvanila a vyžírku taky nemusím.
Jinak proti odborům nic nemám, jen ty bosse mají takové podivné, nevěrohodné a neschopné. Kádři jsou prostě nedostatkové zboží napravo i nalevo.
23. 08. 2013 | 10:48

Parabellum napsal(a):

Filuta

cituji:
Kádři jsou prostě nedostatkové zboží napravo i nalevo.
konec citace.

Vy jste přes ty kádry nějaký machr. Nepracoval jste náhodou za bolševiků jako kádrovák?
23. 08. 2013 | 10:51

Viola napsal(a):

Já zas nevím koho má pan autor na mysli, když píše o nadutých a hloupých plánovačích, oni ještě dnes někde existují?
23. 08. 2013 | 10:54

Maximus napsal(a):

Xury 8:14

Máte ve svém příspěvku určitě pravdu, bohužel nám tady chybí jasné objektivní srovnatelné ekonomické údaje a tak se můžeme bavit jen v obecné rovině. Určitě nepřidal fotovoltaický tunel NWR k ekonomické stabilitě a našlo by se i pár jiných "czech" specifik, které jsou za tuším 3 mld.Kč ztrátou Bakalovy NWR v r.2012. Takže jsme na tom, jako když domorodci na Sumatře v pralese naleznou krabici s posledním modelem notebooku nebo mobilem..... (-:

Z hlediska společnosti a řekněme jistých vyšších cílů,
by bylo vhodné uhlí vůbec netěžit. nejde jen o ekologii. Je to totiž surovina, ze které se dá vytvořit (nouzově) třeba benzín aj. věci, které budeme v budoucnosti po skončení boomu ropy (hegemona v energii) sakra potřebovat. Já vím, ale co s horníky, přeškolit, poslat do dolů podle Járy Cimrmana, když se mu v jednom díle dole hromadili či co? Ale i to se dá řešit, ale není to jednoduchá rovnice o jedné nebo dvou neznámých.
Hezký den.
23. 08. 2013 | 10:55

modrý edvard napsal(a):

Na první přečtení mi článek připadal jako blbost. Potom jsem ho přečetl ještě 2x a usoudil jsem, že autor vlastně volá po drsné restrukturalizaci Ostravska, a to prostřednictvím silného tlaku rehabilitovaných odborů a bez dotací. Myšlenka je asi správná, ale spíš uvěřím na Mikuláše.
A vadí mi všeobecné obviňování "za to může Praha". Není důstojné svéprávného člověka.
23. 08. 2013 | 10:57

Občan napsal(a):

Myslím, Filuto, že ano.
I v Praze je hodně lidí, kteří nejsou "analytiky", bankéři a milionáři. Na druhou stranu je pro socdem Praha stejně ztracenou vartou; když Zavadil neuspěje, vrátí se do ČMKOS.

Osobně si myslím, že by měl spíš kandidovat ve Východních Čechách, odkud pochází a kde až do r. 1995, na rozdíl od mnohých jiných, SKUTEČNĚ PRACOVAL jako řadový elektrotechnik ve fabrice.
23. 08. 2013 | 10:57

Parabellum napsal(a):

Maximus

Maximusi, samozřejmě máte poravdu, že z uhlí lze Fischer-Tropschovým cyklem vyrobit benzín, ale také třeba tlakovým zplynováním svítiplyn. Problém je, že v ČR klesá produkce uhlí permanentně od roku 1982, kdy se těžilo skoro 130 milionů tun, až k dnešním asi 55 milionům tun (černé + hnědé). Hnědého uhlí máme asi na 18 let současné těžby, pokud dojde k té nejbrutálnější verzi - prolomení limitů, tak ty váží dalších asi 750 milionů tun, tedy na dalších asi 13-15 let. Navíc ta produkce stále klesá, a docela reálně hrozí, že okolo roku 2020 a nejpozději v roce bude část českého teplárenství bez hnědouhelného plaiva - že bychom tohoto tedy měli nějakou rezervu pro výrobu benzínu, tak to opravdu nehrozí.
23. 08. 2013 | 11:02

táta odborářů napsal(a):

Vobčane, ten článek vyšel před dvěma lety :-) Vy socani jste tak děsně naivní.
23. 08. 2013 | 11:03

Parabellum napsal(a):

Maximus
doplnuji- nejpozději v roce 2030.
23. 08. 2013 | 11:04

Parabellum napsal(a):

Občan

No, z toho, co Zavadil na sebe včera v televizi prásknul jaksi vyplývá, že Zavadil se živí jako odborář nikoli jako elektrotechnik od roku 1989.
23. 08. 2013 | 11:09

dříve čtenář napsal(a):

Parabellum - a čím vším jste si ještě kromě těžby uhlí ve 130 lidech prošel? Vaše zkušenosti jsou zřejmě neocenitelné a nedoceněné!
Až budeme moci vyrábět a dělat jen takové činnosti, které jsou pro nás ekonomicky udržitelné, tak se zaměstnaci budou po 16-ti hodinové směně chodit pást na louku a budou bydlet v zemljankách bez proudu a bez lékařské pomoci... Nebudou se stavět komunikace, poněvadž ani přes všechny silniční daně a poplatky na sebe nevydělají. Nebude soudnictví, protože nebude na soudní poplatky, nebude zákonodárství, atd, atd.

Antisoudruh - samozřejmě, že doposud nikdy a nikde nebylo tak dobře jako u nás! Už jsem to napsal několikrát - kdyby bylo na náš stát nedejbože uvaleno takové embargo jako na KLDR a Kubu, tak do měsíce zdechneme hlady a budeme všichni bez práce.

Tomu se říký vyspělá kapitalistická ekonomika.
23. 08. 2013 | 11:10

dříve čtenář napsal(a):

Parabellum - doložte prosím na konkrétních číslech, že thatcherovská vláda byla pro hospodářský vývoj GB z dlouhodobého hlediska přínosem!
Jste obyčejným převracečem čísel a historie!
23. 08. 2013 | 11:14

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Já nepsal o uhlí, ale energetické surovině.
23. 08. 2013 | 11:17

V hlavě mám průvan napsal(a):

dříve čtenář
Lžete.
Vládnou a vládli socodesáci.

Jsou tam lidi, jistě - ale infantilové typu Parabella či jarpora/ co asi vystudoval kromě přípravky ODS on, když se naváží do autora/ to nezajímá, je zajímá jen to, aby hlavně oni umřeli úspěšní a bohatí.
Parabellum se alespoň občas rozbrečí nad chudými Číňany, ale na Ostraváky prdí oba, co z nich...nic jim z nich nekouká.

Pak se v emigraci či v kotelně diví, odkud se to vzala - ta třídní nenávist.
Jak to, že jsme tomu nedovedli zabránit, soudruzi ?
23. 08. 2013 | 11:22

Inkvizitor napsal(a):

Ekonomika... Já bych ji přirovnal ke krevnímu oběhu. Ten je sice uzavřený,ale když do toho zahrneme vše, co se ekonomiky státu týče, je svým způsobem také uzavřená. Stejně jako krevní oběh potřebuje "oběh" i ekonomika. Srdcem ekonomiky je spotřebitel. Bez něho žádná ekonomika nebude fungovat. Před rokem 1989 se sice v ekonomickém "oběhu" vyskytovaly potíže, ale díky tomu, že se jaksi nedostával dobrý "doktor". Po roce 1989 se to vyřešilo tím, že se z "krevního řečiště" vytrhaly ekonomické "žíly", které byly nemocné a ty zdravé se v rámci "dárcovství" prodaly jiným ekonomickým oběhům. Zůstalo nám sice srdce, ale k tomu se transplantovaly žíly cizích ekonomik. Řadu let byla snaha, aby "srdce" tyto "žíly" přijalo, ale protože tyto "žíly" naopak toto "srdce" spíše zatěžují a škodí mu, tak k "přijetí" nedošlo. Sice je "srdce" stále funkční a pečující ekonomičtí "lékaři" to vidí velmi optimisticky, ale přes veškerou snahu se "tlukot" zpomaluje a kdo ví, co bude, jestli se zastaví docela.
Ekonomický "oběh", který by mohl tomuto spotřebitelskému "srdci" prospět je oběh z vlastních "žil". Otázkou je, kde rozprodané "žíly" sebrat a zda není již příliš pozdě...
23. 08. 2013 | 11:22

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Doložím - srovnejte HDP a životní úroveň GB třeba s Nigerií, Angolou či Ukrajinou - to jsou země, jejíž struktura průmyslu je dnes taková, jakou tuto chtěli mít britští odboráři v 60. a 70. letech.

Na rozdíl od Nigerie, Angoly či Ukrajiny patří dnes GB mezi země, jejíž nerostné bohatství je již prakticky vyčerpáno, tedy je jasné, že pokud by byl držen stávající kurs ze 60. a 70. let, dýchala by GB Ukrajině na záda.
23. 08. 2013 | 11:22

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Proč by se u nás museli zaměstnaci po 16 hodinách chodit pást na louku, pokud budou třeba vyrábět lepší hodinky, které půjdou dráže prodávat, než třeba Švýcaři?

Silnice a soudnictví naopak bude existovat, pokud se nebudou rvát peníze do schwarztunnelgeldlochů, jako třeba desítky miliard na útlumových programech jenom proto, aby se uhasila žízen na kořalku v chacharských chřtánech.
23. 08. 2013 | 11:25

rejpal napsal(a):

táta odborářů
Jestli má někdo rodinný problém a je jen trochu normální, řeší ho v rodině a v kruhu nejbližších přítel. V nejhorším případě v poradně nebo u psychologa. Ale nikdy přes bulvár. On se vlastně Zavadil zachoval normálně, když Blesku nic neřekl - to měl napsat svou verzi a sledovat, jak tisíce lidí, kteří neznají ani jednoho z nich, se dohadují, kdo má pravdu?
Ona spíš řekla něco o sobě.
23. 08. 2013 | 11:27

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Víte, já jsem rád, že se má dřívější černá šlechta, která ohrnovala nad kvalifikovanými zaměstnaci čuchometr, a považovala tyto za třídní nepřátele.
Dnes ten svůj zběsilý třídní boj konečně s definitivní platností prohrávají.
23. 08. 2013 | 11:29

dříve čtenář napsal(a):

Jo,jo nic jiného nám nezbývá, než srovnávat náš růst HDP a životní úroveň s Angolou, Nigérií a Ukrajinou... jak správně podotklo Parabellum. Ještě máme v rezervě Etiopii a Somálsko.

Když on teď letí borisek šťastnejch - je v každých zprávách na všech stanicích alespoň 30 vteřin. No nejdůležitější člověk v této republice.
23. 08. 2013 | 12:08

dříve čtenář napsal(a):

Parabellum - zavézt výrobu hodinek s třísetletou tradicí na ostravsku, pravíte? Tak jo, vytáhneme z dolů horníky od sbíječek a kombajnů a dáme jim mikronářadí. To by v tom byl čert, aby se nerekvalifikovali!
23. 08. 2013 | 12:17

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Dřívečtenáři, klidně si dotujte těžbu hlušiny z kilometrových hloubek, ale ZE SVÉHO. A co se týče tradice, žertujete. Uhlí vznikalo v prvohorách, tedy před nějakými 200 miliony let. Co je proti tomu nějaký třísetletý náskok.
Nebo si snad troufáte konkurovat přírodě v tvorbě uhlí pod zemí?

A co se týče toho srovnávání HDO s Nigérií, Ukrajinou a Angolou,m tak to je naprosto legitimní - obě země stejně jako GB v 50. a 60. letech těží suroviny a vyrábí ocel. Ukrajina nadto vyrábí vojenská letadla, stejně jako GB tenkrát. A tohle vše se v GB v 50.a 60. letech dělo NA UKOR rozvoje spotřebního a automobilového průmyslu. V 60. letech nebyl v 50 milionové GB jediný významný výrobce televizorů či radiopřijímačů, jediný významný výrobce praček a ledniček, a auta z hromadné produkce zoufale zaostávala za konkurencí - protože tomu tak odboráři chtěli. Další průmysl, který by zachytil technologicý nástup Japonska 70. let, a posléze JV Asie, kdy vznikala celá nová odvětví, se nedostal ani do stadia plenek.
Etiopie a Somálsko byly bratrské země Vás bolševiků.
23. 08. 2013 | 12:27

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Já jsem si myslel, že horníci dávali v páté třídě pozor, zejména, když se bralo, že uhlí je neobnovitelný zdroj, a zásoby tohoto jsou konečné, a že se tedy od té doby průběžně vzdělávali, a učili se dělat něco jiného pro případ, že to uhlí dojde - peníze na to dostávali.

A vono kiliš, voni to prolemtali. Nakonec, nikdo je nenutí ty hodinky dělat. Ale také nelze po nikom požadovat, aby tu těžbu hlušiny dotoval. Víte co, dříve čtenáři, řekněte prodavačkám v supermarketech, a dělníkům v montovnách, že se jim musí zvýšit daně, aby chachaři mohli mít svejch 40 a víc litrů měsíčně, a ktomu dalšáí královský vodstupný a renty v řádu několika desítek tisíc korun.
23. 08. 2013 | 12:32

dříve čtenář napsal(a):

Parabellum - až vy budete mít odmakáno v dole 18 let a bude vám nad padesát, nebojte určitě se o vás zaměstnavatelé s vaší odbornou kvalifikací, zdravím a stářím poperou...
Jak víte, že místo až dvacetimetrových slojí se u nás nachází hlušina? Vy jste už fáral do dolu? Víte, co je to vlastně za zas. zkur. práce?
Ve straně jsem nikdy nebyl a nijak s nimi nesympatizoval, spíše naopak, takže pojmenování bolševikem mne od vás nemůže urazit.

Když teda Etiopii a Somálsko ne, zkusíme třeba Mali, Togo a Nigérii. Vůči nim by mohla mít GB trošku náskok.
23. 08. 2013 | 12:45

Suchec napsal(a):

Jo a ještě k NWR a Bakalovi.

Ono toje krapet taky tak, že oni tu firmu sami tunelovali, když z ní na dividendách vyvedli jednorázově (2007?)snad až 1,8mlrd. korun a ejhle, ihned poté akcie spadly ze 400 skoro k nule.
Totéž s byty převedenými na RPG.

Parabelko:
Ona ta GB žije především z finančních spekulací.
A ta privatizace Margareth dopadla žalostně, byť na naše nemá ani z 10%.

A pokud bych měl specifikovat svůj pohled na to, jak to vypadá na Ostravsku, tak je mi celkem blízký pohled spolumajitele Vítkovic Světlíka.

Je otázka ale , kde začít.
Co tak stabilizovat a konečně vyvážit daňový systém a začít dělat pořádek v pravidlech a jejich dodržování.
23. 08. 2013 | 12:47

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

No, mne je tedy o 3 roky méně, a zaměstnavatelé o mne mají zájem. Co Vy na to? A co je to za práci - když je ta práce taková zkurvená, pak jistě ti lidé mohou dělat nějakou lepší. V tomto jistě se mnou souhlasíte. O nějakých dvacetimetrových slojích na dolech jako je třeba Paskov vyprávějte babičce.

A Nigerii jsem popisoval jako zemi, která je ke GB relevantní- také těží nerostné suroviny a produkuje ocel, stejně jako GB v 60. a 70. letech. Thatcherová zachránila životní úroven britů, jinak by byla jako v Nigerii.
23. 08. 2013 | 12:53

Parabellum napsal(a):

Suchec

Kdyby nepřišla Thatcherová, tak by došlo ke státnímu bankrotu, protože tenkrát byla GB pod kuratelou IMF. A pak by ty banky určitě nezůstaly v britských rukou, a místo City by GB měla New Delvi nebo Cairo.

Ano, stabilizujme a vyvažme danový systém - jsou tu směšně nízké majetkové daně. Majetní majitelé nemovitostí v ceně několika milionů neplatí za své bohatství skoro žádné daně.
23. 08. 2013 | 12:57

Parabellum napsal(a):

Suchec

Velká ¨Británie má asi desetkrát vyšší životní úroven, než nejvyspělejší centrálně řízená ekonomika se sociálně spravedlivým řádem na světě - Severní Korea.

Jasný důkaz toho, že privatizace, v GB která zachránila alespon terciální sektor a zbytek lehkého průmyslu byla úspěšná. Nedojít tam k privatizaci, pak by to odnesly všechny sektory, stejně jako v ČR. Problém není v privatizaci, ale v předchozím jednání, které si tu privatizaci vynutilo.
23. 08. 2013 | 13:06

fafnir napsal(a):

dříve čtenář
ono je jedno,kolik máte odmákáno v dole.Uhlí dílem došlo,dílem je ho na trzích přebytek,takže zlevnilo,dílem není už třeba,netopíme v domácnostech uhlím,ani na něj nevaříme.Také už není třeba tolik tanků a děl,takže není třeba tolik oceli,a když tak kvalitní a nebo vysoce legované a v podstatně menším množství.
Tedy Ostrava se holt bude muset s tím vyrovnat,jako se vyrovnalo Kladno.
A nikdo,žádné odbory,žádná strana,nikdo vám v tom nepomůže.Ač to autor popírá,trh funguje.Nemůžete vyrábět něco,co nikdo už nechce,nebo jen v podstaně menší míře,a ještě k tomu na tom stavět zaměstnanost lidíNebo hodláte nařídit lidem ve zbytku republiky,že si každý musí složit v bytě pár metráků uhlí a oceli,za garantovanou cenu?To totiž v důsledku žádáte.V jednom má autor pravdu,musejí chtít sami Ostraváci,a musejí si hlavně pomoci sami,svou invencí a prací.A nevikřikovat,jáí jsem horník,kdo je víc.
23. 08. 2013 | 13:08

fafnir napsal(a):

Dříve čtenáři + Suchec
Margaret udělala jediné.Zavřela vytěžené doly,kde horníci brali díky odborům stále peníze,ač tam nebyl už ani metrák uhlí a pár let se tam nepracovalo.Nebo chcete dál těžit v dolech uhlí,které není,a navíc ho nikdo nechce kupovat.Kvůli jeho přebytku ani nikdo nebude otevírat Frenštát,i kdyby nakrásně někdo dovolil.Opakujte si dokola:uhlí už není tolik potřeba a navíc není,uhlí už není potřeba,není potřeba, není potřeba..... a nikdo vám ho nezaplatí.
23. 08. 2013 | 13:19

fafnir napsal(a):

pardon:nevykřikovat
23. 08. 2013 | 13:40

buldatra napsal(a):

Možná, až splaskne další bublina a kouzelná ekonomika se zhroutí, nastane opět zlaté období páry a parního stroje. později doba železná.
Pro ten případ by bylo dobré mít nějaké zdroje uhlí, protože dříví není nikdy dost.

Nebylo by proto od věci doly zakonzervovat a obrnit se trpělivostí. Ulehnout na matrace.
Až to splaskne, jako bychom uhlí našli.

Ta výroba švýcarských hodinek na Ostravsku zní dobře. Hodinář do každé rodiny.
Ve vytěžených dolech by se daly pěstovat žampióny a kdyby to dobře šlo, i na vývoz. Popřípadě za nemalý peníz by šlo do prázdných dolů ukládat jaderný odpad pro možnost pozdějšího využití, až skončí doba páry a bude vyvinut nový reaktor. A dalo by se pokračovat.
Prostě, chce to jen nápad, podnikatelský záměr, Kalouska, hypotéku a nebát se a nekrást a neviditelná ruka už to přirozenou cestou zařídí.
23. 08. 2013 | 13:42

Martin napsal(a):

smutný: Bohužel máte špatné informace, Václav Klaus a ministerští úředníci se skutečně podíleli na zákonech o privatizaci, ale při předložení do sněmovny v nich ještě nebyla možnost tunelování fondů. To zařídili až poslanci v pozměňovacích návrzích, bohužel jsem si nezapamatoval jejich jména, je ovšem pravděpodobné že to tito poslanci věděli a byl v tom úmysl pro vytvoření tunelu.
23. 08. 2013 | 13:58

antisoudruh napsal(a):

Filuto,
už to mám. Vy jste z Ostravy a kecá vám to z haldu.
Jinak není možné, aby člověk, který umí psát byl na tak nízké úrovni jako vy.
Dejte mi adresu a já vám pošlu něco k jídlu.
23. 08. 2013 | 14:00

dříve čtenář napsal(a):

fafnir - je mi jasné, že restrukturalizace na Ostravsku musí proběhnout. Můj příspěvek se týká spíše toho, co s lidmi, kteří mají exponovanou expirační dobu (dle komunistických měřítek by měli být už v důchodu) a teď by ještě měli pracovat třeba do 65-ti let.

Parabellum- když budou mít všichni tak skvělou a dobře ohodnocenou práci jako vy, kdo pak bude dělat prodavačky, uklízečky, pomocné síly atd?
Říká vám něco uhelná sloj Prokop?

Pro všechny - však bakala dobře věděl, že na uhlí už se nedá moc dobře zbohatnout. Jeho hlavním cílem bylo získat byty OKD, vypudit obyvatele a nastěhovat si tam problémovce. Jejich nájemné garantuje a platí stát, proti devastaci bytů je pojištěn. Řekl bych, že je to po válečném, finančním a zdravotním průmyslu nejlepší job.
No a ty doly, ty už só vytunelovaný...

My si tady žijem tak šťastně, skoro jako boris.
23. 08. 2013 | 14:01

xxx napsal(a):

To Parabellum:/10:46/: Nadpoloviční podíl OKD "privatizovala" vláda VK /konkrétně MPO ing. Dlouhý/ kupónovkou a přídělem akcií obcím/dokonce v rozporu v vlastním zákonem o velké privatizaci do ní zahrnula i byty OKD/ a také schválila ObchZ, na základě mohli rudí manažeři/Koláček/ beztrestně "vytunelovat" podniky, které měli ve správě/stejně OKD i MUS/.To je základ toho, čemu se dnes "podivují" v Belizoně Švýcaři. Ostatně, za kterého pánaboha zmezinárodnělo druhé české slovo - "tuneling"?/ Beztrestnost a neměnnost praxe"si schválili" VK a MZ "opoziční smlouvou". Minoritu si mohl minoritář podle původního znění ObchZ a privatizačních "zvyklostí" v ČR strčit za klobouk! A "abolicí" tunelářů tomu dal VK "korunu"!
To smutný_10:12/: Podepisuji.
23. 08. 2013 | 14:07

Parabellum napsal(a):

xxx

SPRÁAAAAVNĚ, SPRÁAAAAAVNĚ, pravdu díte, kuponovkou. Kuponovka nebylo nic jiného to, že se rozdaly akciové podíly proletářům, a přídělem obcím, tedy správcům lokalit, kde žili chacharští proletáři, tedy opět proletáři. Jinými slovy, Dlouhý a ODS zajistili, aby se doly, tedy majoritní dostaly ze státního vlastnictví do rukou relevantním proletářům, kteří by měli být dle výše vejplaty ti nejkvalifikovanější. Jenomže proletáři si dali peníze do fondů, aby měli na chlast, a obecní zastupitelstva, tvořená chacharskými proletáři podíly obcí prodala, aby bylo za co postavit kořalečnickou infrastrukturu - viz Stodolní ulice. Bez těchto dvou počinů by si rudí manažeři ani neupšoukli.
23. 08. 2013 | 14:19

stejskal napsal(a):

Smazal jsem ho. Neměl nic společného s tím, k čemu poskytujeme tyto stránky (tedy ani ne tak příspěvek, jako zvolený nick). Ten další též. l.s.
23. 08. 2013 | 14:19

Xury napsal(a):

Pro xxx:
až doteď jsem se domníval, že zákony schvaluje PS, ale koukám, že u xxx je to vláda. Pak se ovšem člověk nemůže divit, píše takové nesmysly.
23. 08. 2013 | 14:20

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Víte, dříve čtenáři, ona ale česká ekonomika netrpí nedostatkem uklízeček či prodavaček. Mimochodem, takhle jste vlastně sám dospěl k tomu, co s bývalými rudými špinavými zuřivci, co zvedali své agresivní rudé pěsti proti bílým límečkům.

Nikdo nikoho nenutí pracovat do 65 let. Stanoveno je pouze to, že v 65 letech se přizná nárok na starobní důchod.

V žádné uhelné sloji Prokop nejsou žádné stovky nebo alespon desítky milionů tun uhlí demagogu.
23. 08. 2013 | 14:23

čert }:o napsal(a):

aha tak Evo BB
pan Stejskal smazal čímž se mu
omlouvám páč má pravdu
Ten nick je fakt blbej
a tudíž pane Stejskale
ten můj taky smažte
p.s. až teď mi došel
smysl..někdy mám fakt
dlouhý vedení
23. 08. 2013 | 14:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, slezké děvuchy noto, ale tež o tym cosi vim ...

POVINNĚ NEVINNÁ

Nevinná školní
Maryčka
též dost ohraná je
písnička
samovrahů
rosnička
a po jejím
užití
chce to snad panáka
k přežití

- Kdo míní bohatým
bráti
hlídačům měl by též
dáti
to dneska každé pako ví
že brácha na mě
když já
bráchovi -

Ovšem skákati prý
napravo
kdysi bylo zcela
nezdravo

Proto nalevo holka
skočila
do čítanek tak rázem
vstoupila ...

Jinak zehni se vole, bo zje na dole ...
Veselé krizování.
http://www.hornicky-klub.info/foto/doprava.jpg
23. 08. 2013 | 14:38

xxx napsal(a):

Martin/13:58/: Informace smutného jsou v pořádku: seznamte se s vládou VK
PŘEDKLÁDANÝMI PŘEDLOHAMI zákonů. A také s reakcí MF/ osobně Kočárníka/ na zpětnou vazbu z FU na důsledky konkretního znění zákona o spotřební dani /jak u LTO tak
u lihu. A také na "přechod" Kočárníka do privátní firmy -ČP PPF byl přímo "vzor
transparentnosti" a la checo/!
23. 08. 2013 | 14:42

Yosif K napsal(a):

dříve čtenář napsal(a):
1)fafnir - je mi jasné, že restrukturalizace na Ostravsku musí proběhnout.
2)Můj příspěvek se týká spíše toho, co s lidmi, kteří mají exponovanou expirační dobu (dle komunistických měřítek by měli být už v důchodu) a teď by ještě měli pracovat třeba do 65-ti let.
23. 08. 2013 | 14:01
ad 1) když musí provběhnout tak je zbytečný rozeštvávat oproletáře, spíše je nutné se postarat o náhradní práce.
ad 2) v celé české republice je deficit v kovoobráběcích profesích. Svářeči, zámečníci atd. Proč nejdou invetsoři do Ostravy?

Proč by chodili investoři do ostravy, kdzž se horníkům dělat nechce? Za 29 tisíc měsíčně horníci raději chlastají na Stodolní než aby se bolestivě rekvalifikovali.

Jako téměř vždycky, příčinou nezaměstnanosti jsou štedré přeštědré socální dávky.
--------------------------------------------------------------------------------

Horníky škrtí jejich vlastní sociální síť
3. října 2002 22:10
Osmatřicetiletý Petr, razič na Dole 9. květen v OKD, vydělává měsíčně kolem 22 tisíc korun hrubého. Pětapadesátiletý Kamil, který tutéž práci vykonával do roku 1993 a skončil s lehkou silikózou, už devět let pracovat nemusí - žije z hornické renty, která je v jeho případě 29 tisíc korun. Občas si načerno přivydělává ve firmě svého švagra. "Nejsem žádný lazar," říká o sobě.
Doly živí podobně jako Kamila stovky rentiérů. Ale i lidem, kteří odcházejí ze šachet úplně zdraví, musí vyplácet vysoké částky. Petr opustí letos šachtu po 17 letech, kdy mu vyprší takzvaná nejvyšší prašná expozice (doba, kterou smí strávit v prašném prostředí). I když je zdráv, dostane na ruku desetinásobek mzdy a do důchodu bude pobírat příspěvek 1900 korun.

Sociální polštář, který počátkem 90. let vybojovali svým lidem horničtí odboráři, však pomalu začíná horníkům škodit. Ruinuje totiž jejich zaměstnavatele. Jen OKD na sociálních dávkách vyplácí letos přes půl miliardy korun a tato zátěž stále roste
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/horniky-skrti-jejich-vlastni-socialni-sit-fi9-/ekonomika.aspx?c=A021003_221026_ekonomika_pol
23. 08. 2013 | 14:42

Yosif K napsal(a):

Proč se rekvalifikovat kdzž hornická renta je 29 tisíc měsíčně? Můžete mi na toto milí levicová přátelé odpovědět?
23. 08. 2013 | 14:44

fafnir napsal(a):

dříve čtenáři
ten nedostatek kovobráběčů je i v Ostravě,musejí i na tuto profesi zaměstnávat Poláky.
A proč by investoři měli investovat v Ostravě,když musejí odborné pracovníky dovážet,protože místní se nechtějí rekvalifikovat,ani za státní peníze,natož za svoje.
23. 08. 2013 | 14:52

Parabellum napsal(a):

Yosif K

Zapomněl jste výslovně podotknout, že jde o rok 2002, tedy rok, kdy průměrná mzda byla 15 707 HRUBÉHO měsíčně.
23. 08. 2013 | 14:52

xxx napsal(a):

To xury:
Naučte se číst. Píši, že vláda PŘEDKLÁDÁ návrhy zákonů PS a PS je SCHVALUJE. A snad se shodneme na tom, že v době privatizace byla v PS "PRAVICOVÁ" většina.
To parabellum:
Směšujete proces a důsledky: jen zloděj a mafián "netuší", že "po tmě"
/ bez zákonů nebo se zákony, v nichž se ponechají ÚMYSLNĚ mezery/ se lépe krade.
A PŘESNĚ TO se v ČR stalo.
Margaret Thatcher, Praha, 1999: "česká "privatizace" bez institucionálního rámce
byla osudovým omylem". Byla /podle Vás/ MT socan, nebo komanč? Jděte mi někam!
Česká "pravice" a la StB a ÚV KSČ!
23. 08. 2013 | 14:54

Yosif K napsal(a):

Sosálismem a odborařením ku absolutní prosperitě všech proletářů:
"Nejsou tak výjimkou sotva pětatřicetiletí rentiéři s mírnou zdravotní újmou, kteří mají do konce života o slušný příjem postaráno."

Je jenom jeden problem, kdo to má platit......
--------------------------------------------------------------------------------

Sociální dávky horníkům, kteří opustili šachty do roku 1992, platí stát. Náklady na ně překračují dvě miliardy korun ročně. Náhrady pro lidi, kteří z dolů odešli později, jsou věcí důlních firem. Doly mají sice kvůli sociálním dávkám pro zdravotně postižené horníky povinné pojištění, jenomže jak rostou výplaty rent, roste i pojistné. "Platby, jež odvádíme na tyto účely pojišťovně, jen za poslední rok stouply o 170 milionů korun. Letos pojišťovně platíme 237 milionů," uvedl mluvčí OKD Radek Chalupa.

Náklady na pojistné každoročně rostou i přesto, že nemocí z povolání ubývá. Zatímco od roku 1993 do loňska klesl počet horníků OKD na polovinu, počet nově zjištěných nemocí z povolání se tu snížil pětkrát. Lidé totiž dnes odcházejí ze šachet při naplnění "expoziční doby" už po deseti patnácti letech. Nejsou tak výjimkou sotva pětatřicetiletí rentiéři s mírnou zdravotní újmou, kteří mají do konce života o slušný příjem postaráno.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/horniky-skrti-jejich-vlastni-socialni-sit-fi9-/ekonomika.aspx?c=A021003_221026_ekonomika_pol
23. 08. 2013 | 14:56

Míla napsal(a):

Yozife
tu rentu mu dala Rusnokova vláda?Nebo Klausova,Topolánkova,Paroubkova,Grossova,Tošovského,Fišerova ,nebo Nečasova?Tak která to byla?Nebo je to pozůstatek minulého režimu?Levicoví
Vám těžko odpoví,co zkusit požádat o odpověď milé pravicové přátele?
23. 08. 2013 | 14:57

xxx napsal(a):

To parabellum - PS: Víte,kdo je insider, a proč inside "podnikání" je
v kapitalistických zemí "hlídáno", takže možná tušíte, co bylo skupování akcií Koláčkem, a možná i to kdo byl. Kecy, kecy, kecy.
23. 08. 2013 | 15:02

vasja napsal(a):

Možná by se slušelo vykolíkovat Vasrpolsko, MPA Witassek premier a vyřízeno. Pražak by jen čučel na viditelnou ruku trhu.
23. 08. 2013 | 15:15

mik napsal(a):

Pane Witassek v prve rade si musi Ostrava udelat poradek ve svych korytech proc porad ma punc rudeho mista v CR ? Proc teprve leteos a to jen na zkusebni dobu vstoupila do Mosnova nizkonakladova spolecnost ryanair s lety s Ostravy do Londyna zatim se litalo jen do Moskvy do Vidne do Bruselu a pak travel servis chartrove lety to je vizitka letiste ktere muze prijnmout nejvetsi letadla sveta ? uz jsem ten let vyuzil z Londyna ale velice jsem se podivil kdyz k nemu neexistuje pak spojeni letiste - mesto to si ma pro kazdeho jezdit nekdo soukrome autem ? pricemz by region lety ryanairu do cele Evropy mohl podchytit klinetelu z Polska Slovenska i cele Moravy vim nedari se to ani Brnu ale to ma konkurenci v Bratislave ..tezky prumysl je na ustupu vsude je treba se venovat jinym moznostem a co si mam myslet o tom ze se v Ostrave uskutecnil dychanek socialistyckych odboru CSSD Zemana a spol ...opet ruda placka ? i diky Ostrave vyhral Zeman a ne Schwarzenberg takze komu neni rady tomu neni pomoci,,, proc treba nelecit v Ostrave nezamestnanost zavedenim tydenni mzdy zrusenim 2 mesicni vypovedni lhuty ? vsude v zapadnich zemich berou v delnickych profesich mzdu kazdy patek a do 2 tydnu muze kazdy odejit nebo ho muze zamestnavatel propustit ,.,proc tolik lidi z Moravy i Ostravy odchazi za praci do UK do Irska i jinde a Ostrava a Praha ? znama nenavist mezi temito mesty Banik- Sparta....co dodat...snad jeste to kolik let se mluvi o pristavu Odra-Ostravice ,, a vedeni ostravskeho magistratu ? jaky byl pristup kdyz se srazily ve Vresine dve tramvaje ? jiste vina ridice ale proc i po nehode nebylo na zabezpecovaci zarizeni ? a co most ve Studence postrestani stavbivedouci a co CSD to nemelo snad zakazat pod mostem jezdit v dobe stavby a nemela byt zavedana nahradni doprava ? hlavne ze jsou penize aby si magistersti urednici udelali vylet do Bruselu sveho casu a kazda obycejna sekretarka co tam letela dostala i prekladatelku proto anglicky neumela ...znam zivot v Ostrave 41 let ,,pak jsem odesel....
23. 08. 2013 | 15:18

Filuta napsal(a):

Yosif
Jen jste zapomněl podotknout, jak se doly zachovaly k horníkům zmrzačeným v práci(nikoliv vlastní vinou, tuším že šlo o zával).Handrkují se s nimi sprostě o odškodné (reportáž byla odvysílána v TV).

A ty renty si horníci zaslouží (když je můžou mít i policajti)- ti, kteří pracovali v uranových dolech, mají dnes totálně zničené zdraví , pokud jsou ještě vůbec naživu. Ostatní trpí jinými vážnými chorobami a důchodu si málokdy užijí, takže stát ušetří jinde.

Jenom miliardy,které vyvedl Bakala se svými společníky z OKD, by bohatě uhradily ty hornické renty,co vám tak strašně leží v žaludku.
To, že nás novodobí čeští "kapitalisté "připravili o miliardy v těch svých tunelech a vybrakovaných firmách, vás zjevně nechává chladným.

Vy byste nejradši, kdyby všichni pro ty české"podnikatele" pracovali zadramo a ještě jim za to třikrát denně v předklonu děkovali s čepicí v ruce.
Jenže všeho moc škodí, pak přijde zase akýsi jaguár alebo február.
Nenažraná církev na tu svou chamtivost nakonec taky dojede - oni ji bolševici zase očešou za všeobecného potlesku.
23. 08. 2013 | 15:27

Občan napsal(a):

fafnir napsal(a):
"dříve čtenáři
ten nedostatek kovobráběčů je i v Ostravě,musejí i na tuto profesi zaměstnávat Poláky.
A proč by investoři měli investovat v Ostravě,když musejí odborné pracovníky dovážet,protože místní se nechtějí rekvalifikovat,ani za státní peníze,natož za svoje. 23. 08. 2013 | 14:52"

Kovoobráběčů je mraky. Mnozí bez práce. A z nich mnozí jsou sakra machři v oboru.
jenže...
Poláci jsou levnější, protože v Polsku jsou citelně nižší životní náklady než v ČR.
Takže podnikavci vyházeli české kovoobráběče a buď je nabrali zpět přes pracovní agenturu za minimální mzdu, nebo je nahradili přes pracovní agenturu Poláky. Rovněž za minimální mzdu. Což vím od jednoho Ostrvaka, jehož přesně tohle postihlo. Jako zaměstnanec bral 15 000.- Kč, jako agenturník bere necelých 9000.- Kč; a protože jiná práce není, dělá za almužnu. 6 let před důchodem.

S "rekvalifikací" blábolíte stejně zcesty jako s nedostatkem českých dělníků.
Na řemeslníka se v ČR NELZE rekvalifikovat, protože v ČR NEEXISTUJE ANI JEDEN rekvalifikační program, který by poskytoval výuční list. Nemluvě o požadované minimálně tříleté praxi, bez níž rekvalifikant stejně práci nesežene.
V ČR se můžete "rekvalifikovat" na JEDEN druh sváření, ale nemůžete se v rámci REkvalifikace VYUČIT svářečem. Můžete se "rekvalifikovat" na JEDNU kuchařskou dovednost, ale nemůžete se VYUČIT kuchařem. Atd.
Jediným výstupem "rekvalifikací" je v ČR lejstro, že jste absolvoval krátkodobý kurs a jste ZACEN v jednotlivé dovednosti. S takovým "osvědčením" můžete dělat leda pomocné práce. A tím lejstrem si ani nemůžete vytřít zadel, protože je z moc tvrdého papíru...
23. 08. 2013 | 15:27

Parabellum napsal(a):

xxx

Já o žádném zkupování akcií Koláčkem nevím, vy jeden sprostý lháři. Žádný koláček neobcházel s bouchačkou držitele kuponových knížek, a nenutil tyto ty kuponové knížky prodávat.

Takže tak vy demagogický hlupáku. Pokud někdo něco kupuje, pak musí být na scéně i někdo další, který prodává.
23. 08. 2013 | 15:39

Občan napsal(a):

Miku (15:18),

JAKÝM "jiným možnostem"? PROČ máte v Irsku takovou nezaměstnanost a bídu, když tu jsou ty Vaše "jiné možnosti"?
Irsko dojelo na boom "finančních služeb"; zařvalo jako lev a zdechlo. Dnes jsou ti, co neprodali zahrady a statečky po prarodičích rádi, že si to nehcali.. Mají alespoň co jíst a kam hlavu složit. Ti, co šli z venkova do měst "za lepším", jsou existenčně vyřízení.

Tak nás, poroboha, neškolte jak to máme dělat lépe, když si vy v Irsku neumíte poradit.

A co se Čechů a Poláků v GB a Irsku týče - fungují tam jako Ukrajinci v ČR. Špinavá "úkáčka", která byldí ve špeluňkách, pracují načerno nebo za nejnižší mzdu, berou práci a likvidují platy domorodcům; to vše jen proto, že jsou ochotni žít hůř než tamní Cikáni a Traveleři, protože vědí, že za pár let sbalí ušetřené libry, kufry a odtáhnou domů.
DOMORODCI odmítají "žít" jako Cikáni a Traveleři. Máte jim to snad za zlé?
23. 08. 2013 | 15:40

Parabellum napsal(a):

Filuta

Aha, takže v ČR existují pouze horníci a policajti. Jak jste na tuhle krávovinu přišel?
Ano, horníci mají zničené zdraví - bodejt ne, 40 cigaret a deset piv denně po většinu produktivního života zničí spolehlivě zdraví každému.

Bakala žádné peníze u OKD nevyvedl, on si prostě vzal, co mu patří, protože mu patří OKD, a Vám může být úplně u zádele, co s těmi penězi udělal. Horníci Bakalovi OKD prostě a jednoduše své podíly PRODALI, takže není důvod, aby nějakým způsobem participovali na zisku.
23. 08. 2013 | 15:44

Občan napsal(a):

Filuto,
NEREAGOVAT a rolovat! :o))
23. 08. 2013 | 15:51

Parabellum napsal(a):

Občan

Jste opravdu takový hlupák, nebo si na hlupáka jen hrajete? Kromě toho LŽETE, co se týče rekvalifikací. Co je podle Vás svářečský průkaz? A proč by proboha měl být někomu v rámci rekvalifikace udělován další výuční list, když už jeden má? Pracák Vám proplatí větší část jakékoli rekvalifikace, kterou si seženete, a u které je reálná šance, že s touto uspějete na trhu. Například, pokud je někdo strojař, a nesetkal se s CAD systémem Unigraphics, a přijde na pracák s tím, že zaměstnavatel takového člověka potřebuje, tak pracák ten kurs proplatí, nebo alespon jeho výzznamnou část.
Co se týče agenturních zaměstnaců, tak tam jsou sice hrubé mzdy nižší, ale je to více než štědře vykompenzováno cestovními náhradami, které tu hrubou mzdu mohou i převýšit - finta je, že cestovní náhrady nepodléhají zdanění, takže je tam úplně jinej poměr náklady na pracovní sílu/finanční efekt pro zaměstnance.
23. 08. 2013 | 15:52

Parabellum napsal(a):

Občan

V Irsku fungují jako úkáčka možná tak Vaši potomci - pokud by byli schopní se tam chytit. Já znám hafo lidí, kteří tam třeba dělali ajtáky, techniky či burzovní specialisty, a uživili se velmni dobře, a po pár letech se dá říci, že si zařídili život, a zajistili se do budoucnosti. Jednoho takového Ajtáka znáte i Vy, alespon virtuálně - jde o Eddieho.
23. 08. 2013 | 15:55

Parabellum napsal(a):

Občan

Vy jste legrační:-)))) Nejlegračnější je, že na Vás nereagují a rolují Vás zaměstnavatelé:-))))
23. 08. 2013 | 15:56

Filuta napsal(a):

Parabellum

Chápu, že s vaší inteligencí je pro vás obtížné pochopit, co je tunelování firmy.
Podobní šíbři z MUS stojí dnes za totožnou činnost před soudem. Ovšem nikoliv českým, nýbrž švýcarským.
A jen tak na okraj - Bakala k OKD přišel jen díky svým špinavým konexím. S tou svou holou řití , s níž se z USA vrátil, by si tady mohl koupit leda tak stánek s párky v rohlíku.

Nemám dále potřebu s vámi diskutovat, protože váš duševní obzor vysoko přesahuje i naše andulka. Navíc stejně vedete nejradši monology, protože dialog nemáte ve vašem repertoáru.

Tak zdař bůh, duševní gigante a odborníku na všecko.


Legalizované tunelování OKD
04. 07. 2013 - EB

"Klasický případ tunelování spočívá v tom, že vlastník nebo vedení firmy vysává aktiva, až po něm zůstane jen prázdná skořápka a hromada závazků vůči věřitelům a zaměstnancům. Za podobný tunel jsou nyní ve Švýcarsku stíháni bývalí manažeři Mostecké uhelné společnosti. Kdyby byla na světě spravedlnost, stáli by před soudem či pláli na hranici také někteří vrcholní manažeři a členové dozorčích rad ČEZu, Českých drah, ČSA, Lesů ČR a dalších státem vlastněných společností. Ve své nejsyrovější podobě je tunelování čistou zlodějinou. Zdeněk Bakala a jeho partneři však vyhloubili v OKD tunel legální cestou. Před IPO v roce 2008 zatížili firmu dluhy a vyplatili si dividendy ve výši 1 487 639 000 eur, což dle dnešního směnného kurzu činí 38,7 miliard Kč. Díky této formě legalizovaného tunelování!!!!!!!!!!!!!!!!!!! à la Wall Street má teď společnost NWR dluh dvojnásobně převyšující její tržní hodnotu… a od bankrotu ji dělí jen pár kroků."
http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2013-07-04
23. 08. 2013 | 16:00

Parabellum napsal(a):

Filuta

Janě, dělnická lůza si udělá február, zahraniční investoři se stáhnou, a okolní země vyhlásí na ČR embargo. A pak poklesne životní úrovent těch februáristů na čtvrtinu toho, co by měli, kdyby ten február neudělali.

Proč vy bolševici nerozjedete výrobu tam, kde to kapitalisté opustili, a nechali na místě zánovní výrobní prostředky, co? Leží to tam, a můžete si to vzít zadarmo, a rozject výrobu. Namátkou třeba Philips v Hranicích, nebo Panasonic v Triangle.
23. 08. 2013 | 16:01

Filuta napsal(a):

Taky neznám moc lidí, kteří by se v Británii chytili.
Odjel tam teď jeden známý - mladý kluk s holkou, ale budou někde nádeničit.
Totéž vím od Slováků, kteří si tam docel slušně vydělali jako námezdní síla, ale za podmínek , o nichž mluví Občan.
Žijí tam v bordelu a špíně jako opovrhovaní "gastarbajtři".
Těch, co dostali práci odpovídající jejich kvalifikaci, je minimum.
Poláci, Češi, Slováci, Rumuni, Ukrajinci - pro ně jsme jedna pakáž.
23. 08. 2013 | 16:05

Parabellum napsal(a):

Filuta

Jak vidíte, tak Bakala se vrátil s kvalifikací uhlobarona. Můžete prskat a točit se dokolečka, můžete vejt jako Šakal, zuřit a kousat, ale nic s tím nenaděláte:-)))
Když byl Bakala taková nula, tak proč mu proletáři s kuponovejma knížkama prodávali svoje akcie, co? Majoritní podíl OKD ležel na zemi, a nikdo je nechtěl, takže přišel Bakala, a zvednul ho, takže nevím, o co Vám jde.

Pokud se Vám Bakala nelíbí, neměli jste vyhánět Bati, Kolbeny, Danky a další. Bakalové jsou produkt toho Vašeho třídního apartheidu.
23. 08. 2013 | 16:07

Parabellum napsal(a):

Filuta

Asi toho ti lidé moc neuměli, co by nabídli. V civilizovaném světě si moc na agresivní nwekvalifikovanou chátru nepotrpí.

A co se týče tunelování, tak tuneluje se vždy veřejný majetek. Vlastník si může se svým majetkem naložit, jak se mu zlíbí. To, co popisujete, ve skutečnosti tunelování není. Je to svobodné nakládání s vlastním majetkem. A další: Vy absolutně nerozumíte ekonomice, protože dividenda se vyplácí ze ZDANĚNÉHO ZISKU, tedy pokud je firma ve ztrátě, tak se žádné dividendy nevyplácejí. Takže tak demagogický hlupáku. Do té doby, než Bakala koupil i ten zbytek OKD, tak bylo toto permanetne ve ztrátě.
23. 08. 2013 | 16:13

Targus napsal(a):

To: Yosif K

"Nejsou tak výjimkou sotva pětatřicetiletí rentiéři s mírnou zdravotní újmou, kteří mají do konce života o slušný příjem postaráno."

Jožane Káčko, nesmíte věřit všem bludům, které někdo rozkecává.

1/ bych chtěl vidět jednoho jediného královsky zabezpečeného rentiéra s mírnou zdravotní újmou. Je to k nevíře, ale v ČR existuje NEROVNOST občanů před LPK, na postižení, které znamená pro řadového občana jasnou invaliditu, řeknou felčaři horníkovi - člověče, co byste chtěl, vždyť jste dělal v dole.
2/ ještě jsem neviděl občana "s mírnou zdravotní újmou", který by měl podle nového hodnocení invalidity "slušný příjem", když např. není na závadu pracovní způsobilosti podle těchto ŘEZNÍKŮ ani ztráta končetiny.
3/ závidět člověku, který má v pětatřiceti tzv. rentu na úraz nebo nemoc z povolání, může jen dvounožec, který naprosto netuší, v jakých podmínkách musel onen "rentiér" pracovat.
Vy s vašimi kecy byste tam nevydržel ani pět minut.

A teď, proč ty tzv. renty rostou, pokud pán nekecá a nedělá se jen zajímavým. Jednak podléhají valorizacím, jednak se nemoci z povolání projevují i dávno po ukončení pracovního poměru, resp. po naplnění expoziční doby. Ona totiž ta expozice není pro srandu králíkům.
23. 08. 2013 | 16:35

Targus napsal(a):

To: parabelum

Kecáte si do lebedy, s majetkem vlastním si opravdu můžete dělat, co se vám zlíbí, ale musíte hradit závazky vůči druhým subjektům, to vám nikdo neodpáře. A pokud převedete aktiva jinam a ponecháte z původní firmy jen firemní štít, jednu kancelář a v ní dvacet šanonů s neuhrazenými závazky, je to sprostá zlodějna, neboli po česku tunel. Bohužel za vlády Václava II. Nejmoudřejšího posvěcený na normální ekonomický nástroj.
23. 08. 2013 | 16:42

Parabellum napsal(a):

Targus

Vono existuje cosi, jako zákon o vyrovnání a konkursu, že, takže se račte přesunout do současnosti. Takže pokud Vám Bakala něco dluží, dejte jej do konkursu. Já za neuhrazený závazek na rozdíl od Vás či Filuty nepovažuji to, že vlastník firmy, kromě smluvních závazků vůči zaměstnancům nerozhází mezi tyto kamion chechtáků. A s dividendama si s dovoilením ten vlastník může dělat co chce - a o tom je celá debata. To, že někdo vytvoří zisk, zaplatí z toho daně, a ten zisk celej použije na dividendy prostě tunelování není ani čirou náhodou.
A pokud je to tak, jak popisujete, pak se zřejmě našel někdo, kdo si myslel, že tím, že tomu subjektu půjčí, tak že se na tom náležitě napakuje.
23. 08. 2013 | 16:51

Targus napsal(a):

To: Filuta

chcete si vydělat? Zařídím IHNED práci řidiče v UK.
Výdělek 70 - 80 litrů měsíčně, no neber to.
Turnusová práce v logistice pro nadnárodní řetězec (TESCO), téměř nulová fyzická zátěž, zajímavé bonusy pro zahraniční zaměstnance (prošlé žrádlo téměř zdarma).
Prakticky to vypadá tak, že chlapi makají nonstop na tři šichty až do úplného zblbnutí, dokonce se i na směny střídají na postelích.
Jsou tací, co ten koncentrák vydrží dokonce i několik let.
23. 08. 2013 | 16:54

Targus napsal(a):

To: Parabellum

Vono existuje cosi, jako zákon o vyrovnání a konkursu, že, takže se račte přesunout do současnosti

Vy se račte omýt studenou vodou. Když vyvedu prachy z firmy pryč, můžou si věřitelé celým tím zákonem vytřít zádel. K tomu úplně postačí najmenovat na dobu vyvádění na to správné místo jednoho bezďáka, který je nonstop naložen v rumu nebo krabicovém víně.
Celé to pak sklouzne do desetiletých občanskoprávních soudů, během nichž se bezďák uchlastá a je vymalováno.
Mirabelko, probuďte se.
23. 08. 2013 | 17:00

Parabellum napsal(a):

Targus

To ovšem potvrzujete, co jsem napsal.ˇNa řidiče jsou kvalifikační požadavky vcelku minimální.
23. 08. 2013 | 17:03

Parabellum napsal(a):

Targus

Věřitelé, tím myslíte tu anacionální bankovní hyperburžoazii, pokud použiji slovník levice, která pujčuje peníze na úžernický úrok? To je přeci třídní nepřítel proletariátu. Co Vám na tom vadí?
23. 08. 2013 | 17:05

herbst napsal(a):

pan Witassek naťuknul příhodné téma vhodné pro regionální management.Protože rozpad mohutného průmyslového ostravského kolosu z dob Rakouska -Uherska a stalinismu do mnoha menších firem dává tušit,že to všechno se vším bude souviset i potom.Koneckonců se mohli orientovat na Západ již i v dobách Brežněva,který razil jako prvý tezi koexistence obou systémů.Nicméně zvítězily scénáře typu,že více udělá Bakala s think-tankem v USA než člověk-žijící v kraji od narození,který své spolupracovníky vybíral desítky let.
Osobně si myslím,že Češi a Moraváci měli v předstihu prakticky vůči všem zemím střední technické kádry do roku 1989 vždy,ve smyslu,že zde se lidem dařilo vyrobit v potřebné kvalitě cokoliv od transportního vozíku po motocykl v potřebné kvalitě,tam kde je zapotřebí šikovných rukou,technickou zdatností při provedení práce:česká flexibilita daná představivostí,zlepšovatelstvím a vynalézavostí detailu nebyla jinde ve světě zdaleka dosažitelná-výrobní pásy ji běžně jinde zničily. Ovšem toto nejcennější se způsobem jakým se změny prováděly podařilo ztratit.A přednost těch druhých-opírat se o výsledky vědy 20.století-jako spousta zemí vyrábí přesvědčivé designem a provedením ,extrémně drahé, vědecké přístroje a lékařské-na to zde nebylo.Školy zaostaly více než hodně za světovou úrovní doby,zejména co do výsledného ekonmického efektu. Přičemž přístroj co přístroj má chybu,ale to se nedá jinak.
Visí to dnes ve vzduchu,profinacovávají se úplné spekulativní bubliny mimo realitu,mimo mísu výkonu a zisku všem.Obchodují se věčné triviality-budovy apod. Ekonomika chodí v kruhu.Sociologická rovina a politická jsou jiné reality než ekonomika,ale u nás v sametu obě ekonomiku poškodily vysoce.Přechodem na práci za každou cenu sociologie,ztrátou kontinuty dědictví ve všem,politika jinak.Nicméně spousty středních a malých firem,právě na Ostravsku,si nelze představit než bez nových výrobních programů a partnerů i odběratelů,kooperantů ,pakliže jejich vztahy k uhlí,ingotům,ceně energieadopravy apod.se dodavatelsko-odběratelsky o tolik zde uváděných procent nutně mění.
23. 08. 2013 | 17:24

Občan napsal(a):

Věřiteli jsou rovněž zaměstnanci a agenturníci s nevyplacenými mzdami, cesťáky atd., zdravotní pojišťovny a správa sociálního zabezpečení s neodvedenými odvody, dodavatelé s nezaplacenými fakturami a kamioňáci s nezaplacenými fakturami.

A všichni tito se mohou se svými nároky tak leda složit na ten krabicák, sednout si někde na mez a ožrat se. Protože z vytunelované firmy nevydolují ani vorla.
Eventuálně si mohou rozdělit ty šanony a udělat táborák.

Targu,
rolovat. Cokoli jiného je jen ztráta času.
23. 08. 2013 | 17:26

Aleš napsal(a):

Ten Parabellum má v ledasčem pravdu, předsedo!
Škoda, že za svůj vemlouvavý způsob, jakým svou pravdu šíří, dostane sbíječkou do hlavy:-(
Máme totiž demokracii a havířů je více, než Parabellů!
A každý takový nadutý, sebestředný, pokrytecký hulvát, který si myslí, že svou pravdu prosadí, když ji bude na své okolí arogantně hulákat, si zaslouží svůj demokratický osud.
23. 08. 2013 | 17:28

fafnir napsal(a):

Občan
rekvalifikovat nebo vyučit se můžete na cokoli.Od soustružníka po pilota dopravních letadel.Pravda,to na toho pilota stojí asi tak milion,ale platy jsou hodně přes 100 000, Otázka je,zda se rekvalifikujete za peníze daňových poplatníků,nebo pro to uděláte něco sám,a místo braní podpory v nezaměstnanosti,nebo sociálních dávek,investujete do své budoucnosti také své peníze.Soudě podle toho,jak zde dlouho brečíte,že vám nikdo nesežene zaměstnání,zvolil jste to živení na úkor a od ostatních.
23. 08. 2013 | 17:33

Občan napsal(a):

Herbste,

ano. Pan Witassek má pravdu v tom, že budování lokální ekonomiky MŮŽE pomoci. Ovšem pouze POKUD bude SKROMNÁ, víceméně soběstačná a uzavřená.
Jenže...
To znamená NÁSILNÉ převzetí VEŠKERÝCH regionálních výrobních prostředků regionem a použití těchto výhradně ve prospěch regionu a jeho obyvatel. Rovněž to znamená alespoň dočasně omezit pohyb obyvatelstva; zejména obyvatel potřebných pro zajištění chodu regionální ekonomiky.
Obojí považuji za současné politické a vlastnické situace za neproveditelné.
23. 08. 2013 | 17:34

fafnir napsal(a):

aleš
že byste,protože ,havířů je víc,nařídil každému,aby si koupil nějaký ten metrák uhlí za garantovanou cenu,která by odpovídala platovým nárokům havířů?Prostě uhlí a oceli není tolik třeba,a navíc došlo ke konci rentability těžby.Kladno se s tím samým problémem vypořádalo,tak snad to Ostrava dokáže také.Jenže to musí chtít,a ne trvat na tom,že jednou havíř,havíř navždy.Většina z nás měnila své povolání.
23. 08. 2013 | 17:38

čert }:o napsal(a):

Aleš
tou sbíječkou myslíte sebe?
v čem je Parabellum pokrytecký hulvát na rozdíl od vás?
23. 08. 2013 | 17:42

Targus napsal(a):

To: fafnir

Já nevím, jak vy, ale já bych si do letadla pilotovaného rekvalifikantem nesedl ani náhodou. A soustružníka s rekvalifikací bych nechtěl taky. Zvládnout řemeslo za tři měsíce, to může opravdu vymyslet dvounožec na úrovni místních debatérů typu Parabellum, neo, Yosif K a spol.

To: Občan

koho z těch myslivců myslíte? Jožana nebo mirabelku?

To: Parabellum

Já jsem nic nepsal o kvalifikačních požadavcích, jestli jste si nevšiml. Jen jsem uvedl krásný příklad otrocké práce. Nemyslete si, že v jiných oborech je to jiné.
A pokud si myslíte, že udělat noty na dospělé auto je brnkačka, klidně si je udělejte a pak se tím ze srandy zkuste měsíc živit.
Btw. nezapomeňte, že dobrý řidič má noty i na přepravy ADR, u toho vás přejde smích zaručeně.
23. 08. 2013 | 17:48

neo napsal(a):

Targus:

uklidni se kamione. Nemůžu za to, že jsi ve sračkách vlastní vinou.
23. 08. 2013 | 17:58

neo napsal(a):

Mimochodem zajímavá debata o hornických rentách. Nejsou výjimkou horníci s malými šrámy, normálně zdraví, schopní pracovat s 30 000 rentama. Znám osobně 3 , dva z Karviné a jeden z Havířova.
23. 08. 2013 | 18:00

Targus napsal(a):

To: fafnir

Situace je jasná. ceny energií padly, protože je tvrdě stlačil zemní plyn těžený z břidlic v USA.
Co s tím?
Např. tady mirabelka tvrdí, že břidlicové plyny jsou jen uměle nafukovaná bublina, která záhy praskne. Pokud se tak opravdu stane, dopad bude mimořádně tvrdý.
Z toho důvodu bych byl s ukončováním těžby nenávratným způsobem mimořádně opatrný.
Ocel je trochu jiné kafe.
EVRAZ - smečka zoufalců, kteří jsou možná dobří kšeftaři a hráči na burze, ale ne obchodníci s železem, potažmo jeho výrobci.
Mittal - ubrečenec dojící všechny a všechno, co se dá. Nevíte náhodou, jak dopadl s uzavíráním železáren ve Francii? Tam mu to Holland chtěl snad vyvlastnit, jestli to zavře, pak se rozhostil jen klid a mír. Nechť se ten dobrý Ind zajde zeptat do nedalekého Třince, jak to sakra dělají, že skupují další a další provozy po celé ČR. Že by Moravii koupili nějací dobrodějové?
23. 08. 2013 | 18:00

Targus napsal(a):

To: neo

Do kouta a šoupat nohama, když se baví dospělí.
23. 08. 2013 | 18:03

neo napsal(a):

Targus:

jen si sem došel starče dospělej a napadl jsi mě bez důvodně. Je mi líto.

no, já aspoň těma nohama šoupat můžu, když chci, ty musíš...na chození to už moc neni co?
23. 08. 2013 | 18:06

Targus napsal(a):

To: neo

Každý člověk má věk biologický a mentální, usmrkanče. Utři nudli a syp k mamce.
23. 08. 2013 | 18:13

neo napsal(a):

Targus:

já ale nemůžu za to, že jsi starej a neschopnej a tak musíš urážet. Jako obvykle sis přišel jen tupě kopnout, já se k tobě nijak nevyjadřoval.

Nehodlám se dále zabývat takovou diskusí, za prvně to pan Stejskal nerad vidí a já tvé vulgární útoky nebudu opětovat a za druhé mě nemůžeš urazit zelináři. Jak šlape večerka v Jablunkově?
23. 08. 2013 | 18:16

Občan napsal(a):

:o)))))
neo napsal(a):
"Targus:
uklidni se kamione. Nemůžu za to, že jsi ve sračkách vlastní vinou. 23. 08. 2013 | 17:58"

"neo napsal(a):
alojz:
jsem hodný a mírumilovný, přátelský a tolerantní 22. 08. 2013 | 13:39"
:o))))))))))))

Neouši, Vy si umíte udělat z mordy hodně zanedbaný prevét.
Děláte to často a zjevně s obrovskou chutí.
23. 08. 2013 | 18:18

Občan napsal(a):

Targu,
všechny tři. Parabellum, Jozífek i Neo.
Fafnír jim se svými za bolšána absolvovanými školami a kursy zdatně funí na záda.
Takže čtyři. Sice se opotřebovává kolečko, ale myši už jsou docela levné, takže to za to stojí.

Proto už sem skoro nechodím. Vy se tu mihnete jen občas, ostatní, které má smysl číst, také a většina témat ani nestojí za otevření.
23. 08. 2013 | 18:22

neo napsal(a):

Občan:

Občanouši, vy jste jen obyčejný lhář. Zase jste byl usvědčen ze lži a zase jste se neomluvil a ani to nepřiznal, pokolikáté už?

očekávám další urážku a nebo zbabělý úprk.
mimochodem, nenapsal jsem nic, co by nebyla pravda, opravdu nemůžu za kamionovo-zelinářovu situaci.
23. 08. 2013 | 18:23

Yosif K napsal(a):

Pane Targus,

já se vašim steskům musím upřimně smát. Hlavně vašemu popisu jak zlého Mitala vydusil hodný sosálista Hollande.

Ve skutečnosti se to má tak, že Mittal hutě nezavřel proto že mmu "rázný Hollande" dal raději "danové stimuly" a "investiční incentivy" jinými slovy vyšší zsdanění velkokapitalistů nakoenc skončilo jako efektivně nižší zdanění velkokapitalistů.

V roce 1981-1984 franocoustští sosálisté vládli v koalici s komunisty a nějaký těžký průmysl a petrochemi znárodnili a jejich vlastní odbory tam zavedli takový čurbes a tak rozvrátili pracovní morálku, že to pak za čtzří roky honem vraceli kapitalistům zpět.

Pokud podniky patří kapitalistům a ne státu, nelze čekat že tito budou dotovat například Důl Paskov když se do Evropy valí uhlí z Austraálie a USA kde se těží v příznívějších podmínkách atěžna je tam až OSMNÁCKRÁÍT LACINĚJŠÍ. Evidentně uhlí na ostravsku si na své vytěžení poččká až do doby než budou vytěženy přístupnější části uhelných basenu v australii a USA. Což může trvat tak 300 let.

Jediná páka jak by se neefektivní doly zachránit jśou mohutné dotace - ryzí Ciencialovština - ale i on už říká že propouštění nelze soukromíkům ZAKÁZAT.

Otázka je proč by měly ostatní občané dotovat jedno pracovní místo třeba jedním milionem korun ročně, jenom protio že horníci JSOU ZVYKLÍ DĚLAT JAKO HORNÍCI A NECHCE SE JIM DĚLAT NIC JINÉHO?

Další otázka je trapná ufnukanost že v některých profesích jsou relativně nižší platy než za socíku. Inu změna je život. Za socíku vydělával gurnik ani cztyrzi primarzy, ted vyděláva primář jako čtyři horníci. Promluvila neviditelná ruka trhu.

Pokud by prudce zdražilo uhlí, tak to může být zase třeba naopak. kždý zaměstnání má svý rizika.

Ohledně toho že bývalí hornící nemohou najít slušně placenou práci. S rentou 29 tisíc měsíčně ji většinou ani nehledají.

Jsou regiony kde lidi praćují i za mzdy plus minus podpora, ptal jsem se proč, a říkali mi, tady lidi chodí do kostela a stydí se brat peníze za nic, nechceme vypadat jako paraziti že se flákáme a nechodíme do prace, tady to není jako na ostravsku kde voliči komunistických ku...v dostávají 29 tisíc rentu měsíčně a roky nedělají nic než chlastají po hospodách. (To bylo v době kdy v Havířově zvalili komunistického senátora.)
23. 08. 2013 | 18:28

Filuta napsal(a):

Parabellum
Zvláštní je, že ve ŠVÝCARSKU pokládají soudy podobné vyvádění aktiv (počesku tunelování) za trestný čin. Proč tam tedy soudí české dobrodince z MUS?
Vy jste úplně mimo a bavit se s vámi je ztrátou času.


Targus

Pokud vím, Tesco mělo v Británii pěknou ostudu, když zaměstnávalo lidi bez nároku na plat s mlhavou vyhlídkou na stálou práci. Britské potraviny jsou taky chuťovka.
Češi ,co tam jedou za prací, musí být pořádní zoufalci (mimo to jsou Britové známí špindírové a bordeláři). Jet tam s rodinou (jak jsem tak viděl Reportéry), ještě si koledujete, že vám dají děti bezdůvodně do adopce. Šikana horší nežli za bolševika, prý "kolébka demokracie". To teda jo.
23. 08. 2013 | 18:31

Občan napsal(a):

Neo,

znám hodně mladých lidí. Ale ještě jsem se nesetkal s tak zdeformovanou osobností, jakou se vyznačujete Vy. Třicetiletý člověk s povahou zahořklého osamělého starce, jemuž už nezbývá než se chodit hádat a urážet jiné, to se skutečně nepotkává každý den.
A není to normální. Léčíte se?

P.s.: Berte to jen jako řečnickou otázku a neodpovídejte. Budu Vás nadále překračovat jako dosud.
23. 08. 2013 | 18:33

fafnir napsal(a):

občane
je to jednoduché.Já se učil nejen za bolšána,i po něm,a převážně za své.A na rozdíl od vás,jsem nikdy nebyl nezaměstnaný,a to ani po 89,.Vy jenom brečíte,obviňujete ,jako každý neschopný, kdekoho kolem sebe,a nejste schopen se postavit na vlastní nohy.Co kdybyste už zkusil dospět,podle vašich řečí to vypadá že už jste starší 18 let,podle rozumu a závislosti na druhých nikoli.
23. 08. 2013 | 18:37

Filuta napsal(a):

Fafnir
Všichni "pravičáci" se tady holedbají, že studovali "za svoje".
Zlatý voči! Jenom kecáte. Většina z těch politruků nalezlých v ODS i Topce studovala zadarmo za bolševika, pokud tedy vůbec nějaké školy mají nebo "nestudovali" v Plzni jako Řápková a Benda.
A všichni byli" pronásledovaní disidenti".
Asi jako náš soused, co ožralej strhnul před prvním májem ruskou fangli a po převratu z toho vytřískal politickou funkci.

Občan

Taky sem moc nechodím. Stojí to tady za prd. Stejskal už stejně všechny zajímavé diskutéry vypudil. Teď tady má ty "svoje". Taky si všimněte, jak malá je tu nyní návštěvnost. Pořád stejní tapetáři pitomostí - Neo, Ládík, Yosif, Sup - naprostá degradace.
23. 08. 2013 | 18:48

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore, kontrolní otázka - nebudete kandidovat za KSČM nebo ČSSD ? Neměli by Vás nechat nevyužitého.
23. 08. 2013 | 19:07

franky napsal(a):

Rozvoj Ostravy a ostravské aglomerace byl od počátku průmyslové revoluce spojen s přírodním bohatstvím - uhlím. A tady je dobré se podívat na historii, co se stalo s bohatými městy, jejichž bohatství bylo založeno na surovinách a energiích. Již v 70 letech minulého století existovaly studie, které upozorňovaly na budoucí problém ostravska v souvislosti s případným útlumem težby černého uhlí. Narůstající problémy Ostravy jsou naprosto logické. Existují města v Evropě či v USA, která dokumentují odlišný vývoj řešení - viz potápějící se automobilový Detroit a úspěšně transformovaný hutnický Pittsburg. Problémy ostravska jsou známy dlouhodobě, ale nikdo je nechce řešit. Mj. byla to ČSSD, která utekla před odpovědností za ostravsko a byla sama iniciátorem privatizace dolů, hutí a bytového fondu OKD. Zkušenosti ze světa jasně ukazují, že tam, kde pomohl stát se podařilo problémy transformace zasažených regionů zvládnout. Ne však populistickými sliby politiků, ale konkrétními programy, které však nepřináší volební hlasy. a nakonec. Malé a střední firmy samy o sobě problém ostravské aglomerace nevyřeší. Kdo zná dobře problémy ostravska, ten ví jak blízko je k Detroitu.
23. 08. 2013 | 19:24

Yosif K napsal(a):

O čem ze strany levicových přátel celá mírně hysterická debata je?
1) o hornických rentách. Nikdo jim je nezávidí, nikdo neříká že je to moc nebo moc málo, ale faktum jest že kdo bere 430 tisíc rentlu tak většinou se do žádné práce nehrne a litovat je že "nemají dobrou práci" je zbytečné. Nehrnou se většinou do žádné práce a není třeba z toho viniot Bakalu nebo Maggie Thatcherovou nebo kohokoliv.
2) o tom že dejme tomu 6 tisíc lidí z hutí a dolů přijde o víceméně dobře placenou práci. Co budou dělat? To je prosté, budou dělat něco hůře placeného.
Zavřely se doly v Hodníně, lidi si zvykli.
Zavřeli se doly v Rosicích (i za socíku!) lidi si zvykli. Zavřeli se doly a hutě na Kladně, lidi si zvykli.
Lidi si zvyknou i na Ostravsku.
3) Budou potřebovat na Ostravskuu nové investice? Budou.
4) Co proto mají Ostraváci udělat? Něco na přilákání investorů se udělat dá. Jedna zona už tam je, je poloprázdná.
daklší věc - například aby nevolili do zastupitelských orgánů nějaké rudé fanatiky kteří mají pěnu u huby když se mluví o podnikatelích a kteří mají plnou hubu znárodnování a boje dělnictva proti kapitálu atd atd. Volbou rudých senátorů atp si tedy na Ostravsku k novým jobům moc nepomohou.

U siosálistů je to jiná - ti tradičně lákají velké cizí investorz danovými úlevami, to je OK. Zárověn však se bojí podporovat drobné podnikání - bodejt - z proletářů volí sosálisty možná 75%, z drobných podnikatelů tak 20%. Takže drobní podnikatelé jsou pro sosálisty "paraziti". Bohužel, protože v SRN zaměstnávají drobní a střední podnikatelé cca 50% dělnictva. Tedy nadnárodní gigantzi již v Ostravbě jsou, moýžná tam dříve či později budou jiní giganti, ale Ostravsko nutně potřebuje rozvoj NĚJAKÉHO středního podnikání.

To se však těžko řídí z vlády a těžko se to buduje se zaměstnanci kteří jsou zvyklí brat 30 tisíc rentu a flákat se po hospodách.

Co se stalo s horníky v Anglii? Všichni dostali slušné renty, někdo se uchlastal k smrti, někdo se do smrti hrabal na zahrádce a někdo šel z nudy montovat mikrovlnky nebo třídit balíky do DHL. Nebylo však ekonomicku únosné pokračovat v těžbě uhlí ketré bylo čtyřikrát daž destekrát dražší než uhlí z Austrálie.

Toto jest nyní případ dolu paskov - díky špatným geologickým pdmínkám je to momntálně nejdrařší černouhelný důl na světě. Pokud je zájem stžátu nechat jej jako strategickou rezervu, at si jej přebere stát. Soukromník džržet důl otevbřenej třeba sto let bez dolování věru držet nemůže, to je asi tak ta role kde by stžát měl zasáhnout. Jak říkával Špidla ZDROJE TU JSOU. Akorát že zdroje nejsou úplně na všechno co by si socálisti vymysleli.
23. 08. 2013 | 20:22

Targus napsal(a):

To Yosif K:

Jste na omylu, Jožane, já si vůbec nestýskám, to jen vy plantáte páté přes deváté.
Vy tvrdíte, že málem každý havíř má rentu okolo třicítky měsíčně a je zdravý jak řípa, já tvrdím, že to není pravda, protože pokud tu rentu chcete mít, musejí vás řádně proklepnout řezníci - pardon - doktoři placení nikoli státem, nýbrž zaměstnavatelem, tj. OKD. Věřte, že ti nedají zadarmo nikomu nic. Dostávají prémie za to, že ty zdevastované lopaty vykopnou oknem, ne za to, že jim podepíšou rentu.
Mějte si své srandovní názory klidně dál, a když je ta renta takový byznys, klidně odbouchejte pár šichet v díře a nechte se zmrzačit, rentu pak dostanete taky.
Zdarma vám klidně poradím, kam se postavit nebo strčit pazouru, abyste si takový úraz vykoledoval. Tím chci říct, že znám nejméně jednoho takového, který se nechal zmrzačit opravdu dobrovolně, aby té kýžené renty dosáhl.
Průser je, že co pět minut mu to poúrazové koleno opuchne tak, že musí na dva tři týdny do ortézy a chodit je ho holích. Príma mňamka, ale co by člověk pro rentu neudělal, zvlášť když je na první pohled naprosto zdravý.
23. 08. 2013 | 20:44

Targus napsal(a):

To: Yosif K

Zavřeli se doly v Rosicích (i za socíku!) lidi si zvykli. Zavřeli se doly a hutě na Kladně, lidi si zvykli.
Lidi si zvyknou i na Ostravsku.

Kecáte nesmysly. Rosicko zaměstnávalo naprosto minimální počet lidí v těžebním průmyslu.
V Kladně toho bylo o něco více, ale je zde obrovská Praha a dostupnost téměř celých středních Čech.
Na Ostravsku těžký průmysl i nadále dominuje ve tvorbě pracovních míst, lidi se nemůžou sebrat a dojíždět někam 50 km za prací, protože jednoduše není kam dojíždět. Restrukturalizace průmyslu je běh na velmi dlouhou trať, to se nedá udělat za pár let nebo dokonce měsíců, jak nám namlouvali truhlíci před 20 lety. Pozavíraly se doly, shrábly se dotace a uhlí se z nich tahalo přes vedlejší jámy. Naprostý výsměch tupcům, kteří to platili.
23. 08. 2013 | 20:53

Targus napsal(a):

To: Filuta

UK mi stačilo z pohledu od volantu a několika strávených víkendů v různých městech. Ani za kus masa. Nebetyčná špína, bordel, humus. Naprosto nechápu, jak tam ti lidi můžou žít a jak můžou být hrdi na svou zemi.
TESCO je kapitola sama pro sebe, nemá cenu to tu rozebírat...
Asi tak, já podnikům tohoto typu říkám dělárna prachů - pro majitele samozřejmě.
23. 08. 2013 | 21:00

Filuta napsal(a):

Targus
Yosif je kapičku mimo trendy. On jaksi ještě nezaznamenal, že posudkáři v naší skvělé demokratické republice odnímají invalidní důchody jak na běžícím pásu.
Každý den má v televizi na toto téma reportáž, ale asi nemá TV.

Máš jednu nohu? Máš ještě druhou, jaký problém?
Trpíš roztroušenou sklerózou a sotva lezeš? Jiní nelezou vůbec, jsi zdravý jako rybička. Makat můžeš v sedě.

Takže tvrdit, že někdo v tomhle státě dostane rentu jen tak, je čirý nesmysl.
Slušné lékaře pojišťovny trestají finančně za to, že léčí staré lidi, protože to je neekonomické.

Tohle už je nelidský, polofašistický režim, který nemá s demokracií nic společného.

Nejsme daleko toho, že se budou mrzáci, penzisti a nezaměstnaní utrácet jako toulaví psi. Svobodní mají např. v programu "úžasnou" věc, vzít nezaměstnaným volební právo.

Země k zblití.
23. 08. 2013 | 21:05

Parabellum napsal(a):

Filuta

Většina lidí studovala za socíku ZA ZLOMERK PENĚZ, co jim bolševici později ukradli na výplatách a rozházeli mezi nekvalifikované špindíry.

Představte si vy fotzenknechte, že vše co máte okolo sebe musel někdo vymyslet, vymyslet jak se to bude vyrábět, a také vymyslet to, na čem se to bude vyrábět. Novinka, co? A takovéhle lidi si trh na rozdíl od bolševiků cení.
23. 08. 2013 | 21:18

neo napsal(a):

Občan:

nemám důvod se z něčeho léčit, nejsem ani nemocný, ani zdeformovaný, ani zahořklý. Evidentně si kompenzujete mindráčky.

klidne si přeskakujte co chcete, ale stejně budu na vaše lži upozorňovat. Ta poslední o nobelově ceně byla pěkná.
23. 08. 2013 | 21:26

Parabellum napsal(a):

neo

Víte, co je bžundozní? Když uvidí personalista Občanovo CV, a použije kolečko na myši:-))))
23. 08. 2013 | 21:44

dříve čtenář napsal(a):

parabellum - trh si nejvíce cení bezohledných a hloupých poskoků, kteří jen slepě plní příkazy, aniž by používali vlastní mozek! Stačí angličtina, asertivita a hulvátství vaší úrovně.
V případě, že jsou na vrcholu pyramidy, tak je vše OK(D). Ale při prvním setkání s nemocí, bezprávím a ponižováním, při pádu dolů začnou kolem sebe bezhlavě kopat. Bohužel jsou svým chováním horší horníků.

Z wiki:
Karvinské souvrství má průměrnou mocnost slojí 180 cm, největší průměrnou mocnost má pak sloj 504 (Prokop), která v dobývacím prostoru dolu ČSM dosahuje mocnosti až 15 m.
23. 08. 2013 | 21:52

Targus napsal(a):

To: neo

uklidněte se, u vás to nejsou mindráčky.
Jste prostě soudruh produkt, smiřte se s tím.
Vymytý, vydezinfikovaný od jakékoli samostatné myšlenky, úhledně zabalený, hezky naaranžovaný v regále ve výši očí spotřebitele, abyste tam nezasmrádl, s čárovým kódem na zadku a samolepkou přes ksicht. Je na ní jméno produktu Puddled Boy, made by EU. Dobré chutnání.
23. 08. 2013 | 21:54

neo napsal(a):

Parabellum:

asi tak nějak
23. 08. 2013 | 22:02

neo napsal(a):

Targus:
soudruh? To říká známý zelinář? Pane, já jsem nikdy soudruh nebyl a ani být nemohl. Jinak máte celkem pravdu. Úhledný ale not made by EU.

nezáviďte. Zkuste se ostříhat, oholit, umýt a začít zdravě jíst a hýbat se, pak možná nebudete svým vzezřením tak frustrován a pak budete sám se sebou spokojen a přestanete závidět a vztekat se na celý svět.
23. 08. 2013 | 22:05

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Mozek nepoužívají špindírové v montérkách. A v montérkách jsou proto, protože jsou již od školy bezohlední hulváti, kteří pilnějším a chytřejším spolužákům nadávali do šprtů, a posléze tloukli pěstí do stolů, a řvali na ně, že oni dělnická třída s reakcionáři a bílými límečky zatočí, a toho, koho jste považovali zas nepřátele jste pejorativně nazývali doktůrky, kantůrky a inženýrky.

Takže jo, svůj třídníé boj jste PROHRÁLI. A budte rádi, že si z Vás vítezové neudělali rohožku, protože na to měli a mají morální právo. Tu válku jste rozpoutali VY, dělnická třída a Vaši komunističtí papapláši. A nevzpomínám si, že by kdykoli za posledních 24 let kdokoli z dělnických špindírů udělal smířlivý pokus o příměří.

Já wikopedii nepovažuji za důvětyhodná zdroj.
23. 08. 2013 | 22:15

Parabellum napsal(a):

Targus

Hele Targusi: Já jsem zhruba Váš vrstevník - nejsme od sebe ani tři roky - takže co, ukážete mi Vaše tvrdé chacharské pěsti, co? Kdybyste nebyl líné prase a kroutič volantem, který umí akorát machrovat na chodce na přechodech, nezakrněly by Vám hnáty.
23. 08. 2013 | 22:18

Občan napsal(a):

:o)))
V dětství pečlivě učísnutá pěšinka, kvádříčko s kravátkou a kraťásky, sněhobílé podkolenky; věčně osamělý vzorňoušek vysmívaný ostatními dětmi. Marná snaha stát se oblíbeným a mouchy s utrhanými křidélky.
V dospělosti prostě "produkt".

Landa o "produktech" složil moc pěknou písničku - https://www.youtube.com/watch?v=6xmUVv3J4AA
23. 08. 2013 | 22:27

Parabellum napsal(a):

Občan

Z Vás jednou bude krááásnej homelessák - s chutí si Vás překročím:-))
23. 08. 2013 | 22:31

neo napsal(a):

Občan:

vaše děti to měly těžký a asi pořád maj, podle toho jak je oslovujete...
23. 08. 2013 | 22:32

fafnir napsal(a):

občan,tarqus
panebože,to js spor.Kdo udělá víc kliků.A jak vás ty kliky uživí?A druhý nesmyslný spor,montérky či kravata.Ochutnal jsem obojí.To první mi drželo na fleku a naučilo spoustu věcí a mimo jiné,když jsem vedl lidi,tak jsem uměl to co oni + něco navíc,to druhé mi umožnilo pohybovat se po této a okolních zemích.
A Targue vaše argumentace je také skvělá.Dát do huby někomu kdo má jiný názor,a ještě vám nedejbože říká pravdu.Možná že máte ramena,ale na uživení patří mozek a spíše šikovné ruce.Třeba nástrojařina,nebo vyladit motor.Nebo aspoň postavit rovnou zeď.No nic,rozbíjením huby oponentů si nevyděláte,leda že byste dělal vyhazovače,na to by vám možná mozek stačil.Ddto občan,ten už také nemá práci drahnou dobu,a nic nového se naučit nechce,prý by se musel snažit,a ještě pustit chlup,který potřebuje podle svých silných řečí na hospodu.
A o tom ten článek je.Budete li spoléhat pouze na svaly,tak to dotáhnete pouze na podporu.Prostě Targue skončila doba,kdy jste si vy horníci vozili v jednom taxíku sebe,a v druhém klobouk.Ten kdo takhle blbě nefrajeřil,když vydělával,a šetřil,takové frajery teď zaměstnává,a bere po právu u huby.
Takže sladklé sny frustráti.
23. 08. 2013 | 23:19

Stejskalův kodex napsal(a):

Přijde možná čas, kdy zde budou spolu "diskutovat" pouze parabellum a Yosif K.
Tehdy bude ale již pozdě, prodat to tu.
Bude to nevalné ceny. I přes snahu cenzorovu.
23. 08. 2013 | 23:26

fafnir napsal(a):

Filuta
cituji vás:Slušné lékaře pojišťovny trestají finančně za to, že léčí staré lidi, protože to je neekonomické.
Lžete a docela blbě.Jděte se podívat na onkologické pracoviště,nebo IKEM.Za bolševika prováíděli dialyzu nebo onkologické onemocnění léčili do 55 let.Pak jste byl neperspektivní.Dneska transplantují i 70 leté,dříve,šedý zákal a po 60 slepota,dnes operace a vidění a to i v 80 letech,jako u tchána.Jste jen sprostý lhář filuto.Leč rudě ideologicky vyspělý.
BTW.socani po vítězství plánují podnikům zvednout daně.Tak přibude zase pár filutů bez práce.
23. 08. 2013 | 23:34

Parabellum napsal(a):

fafnir

Já jsem dělal jako vedlejšák vyhazovače na dost velký diskotéce, a svého času to byla docela atraktivní záležitost. Tedy alespon pro mne, devětadvacetiletýho inženýrka, kerej měl jen o málo víc než jedenatřičtvrtě násobku průměrný mzdy. V roce 1995 jsem měl jako vyhazovač o weekend 800 až 1200 za večer. Sedmnáctiletá tanečnice, co tam se mnou byla, tenkrát měla za měsíc přes 30 litrů čistýho (tancovala skoro každej večer), což bylo víc než dvojnásobek toho, co vydělávali její rodiče. Podotýkám, že průměrná mzdy v roce 1995 byla asi 8400 hrubého.
23. 08. 2013 | 23:40

čert }:o napsal(a):

fafnir
babičce mojí kamarádky dělali šedý zákal ve
třiadevadesáti před šesti lety. Když se na sebe
podívala do zrcadla tak se zhrozila že je stará
vrásčitá bába a ještě si to užila pět let
23. 08. 2013 | 23:41

Parabellum napsal(a):

fafnir

S tím šedým zákalem brzděte. Moji pratetu furt lékaři tahali na operaci i po osmdesátce - byla ročník 1895, takže to bylo v raných 80. letech. S tou dialýzou je to pravda pravdoucí - stejně jako s těmi transplantacemi.
23. 08. 2013 | 23:43

fafnir napsal(a):

Tarqus
17.48 a kdo vám říká,že rekvalifikovat na soustružníka trvá tři měsíce.Holt budete muset se učit déle.
BTW.Když jsem se učil mechanikem motorářem,prodělávali jsme soustružnické a frézařské zaučení ty tři měsíce,a sekali jsme součásky pro letecké motory,v pohodě.Takže základ jde,zvláště přin dnešním strojním vybavení,ale pak to chce se učit dál.
23. 08. 2013 | 23:44

Parabellum napsal(a):

fafnir

Na CNC soustruh je snad i 3 měsíce moc. Dělaj to lidi vyučený v úplně jiným oboru - třeba pekaři nebo řezníci - zažil jsem.
23. 08. 2013 | 23:49

Skalder napsal(a):

Občan
"budování lokální ekonomiky MŮŽE pomoci. Ovšem pouze POKUD bude SKROMNÁ, víceméně soběstačná a uzavřená... To znamená NÁSILNÉ převzetí VEŠKERÝCH regionálních výrobních prostředků regionem a použití těchto výhradně ve prospěch regionu a jeho obyvatel. Rovněž to znamená alespoň dočasně omezit pohyb obyvatelstva; zejména obyvatel potřebných pro zajištění chodu regionální ekonomiky."
O něco podobného se svého času pokoušel Mao-Ce-tung v Číně a o něco později Pol Pot. Dnes to v celonárodním měřítku zkouší Severní Korea. Vzhledem k tomu, co jste zde psal (např. o gastarbaitrech v Británii), si myslím, že i Vy sám máte k potřebné skromnosti zatraceně daleko. Pokud ne, tak není nutné dělat nic. V nejhorším případě dospějeme k podobné skromnosti samospádem.
24. 08. 2013 | 00:38

von Hayek napsal(a):

společnost neexistuje. Lidi se mají starat o sebe. Zpět na stromy.
24. 08. 2013 | 01:01

Filuta napsal(a):

Fafnir

Lžete vy!
Nebo nemáte žádný přehled. Dlouhý čas se řeší problémy domovů důchodců s pojišťovnami (spojili se jejich ředitelé), které odmítají hradit lékařskou péči starým lidem. Teď někdo "chytře" vymyslel, že tam nebude ani stabilní střední zdr.personál.
V televizi vystupovali dva lékaři (muž a žena), oba by měli pojišťovně vracet zhruba 200 tis. korun, protože podle svého nejlepšího svědomí a vědomí, léčili nemocné důchodce.

A s tou onkologickou léčbou pro staré lidi bych byl taky opatrný.
Ve fatálních případech jim nedělají ani potřebná vyšetření (podle felčarů to mají za pár), což se stalo mému příbuznému. Není daleko doba, kdy takhle budou postupovat s chudými a nezaměstnanými.

Tak si ty kecy o skvělé péči laskavě nechte.
K zubaři "socka" jít s dětmi nemůže vůbec, protože každá návštěva přijde na několik set korun, ne-li tisíce. Sociální případy poznáte bezpečně podle vyhnilého chrupu. To za mých mladých let nebývalo, protože k nám do škol chodili zubaři na kontroly. Sice neměli nejmodernější techniku, ale zuby jsme měli zaplombované a rovnátka byla zadarmo.

Oblbovat tady můžete leda ty, kteří vůbec nic nepamatují a za minulého režimu ještě nosili plínu jako Neo.
24. 08. 2013 | 07:46

Filuta napsal(a):

Fafnir
A ještě vyvraťte ,že pojišťovny neberou invalidům (těžce postiženým) inv. důchody, lháři!


Parabellum

Nějak jste nereagoval na můj dotaz, proč soudí české tuneláře jenom ve Švýcarsku?
Když je to tunelování "vlastní" firmy podle vás v pohodě. Jistě nabídnete fundovaný pohled i na justici a právo.
24. 08. 2013 | 07:49

Občan napsal(a):

Filuto,

kašlete na to. Ta histrionská partička je teflonová, takže i kdybyste je tisíckrát usvědčil ze lží, efekt bude NULA.

Nejlepší by bylo nechat tu Stejskala s jeho fašoidními hejčkánky; ono by to totiž mohlo mít docela zajímavý efekt - zaměstnavatel by mu to taky mohl zavřít pro nedostatek klikanců. Protože on je náš milý cenzor placený od kusu. Čím víc otevření témat a reakcí na "produkty", tím víc klikanců.

Mimochodem - tenhle režim nechal v r. 1998 zemřít bez pomoci mého švagra. Měl rakovinu a byla mu odmítnuta transfuze krve, když mu začaly selhávaly ledviny.
Bylo mu 41 let a byl nositelem zlaté Janského plakety (za bezplatné dárcovství krve)...
24. 08. 2013 | 08:05

Filuta napsal(a):

Občan


Taky jsem o tom přemýšlel. Chodím sem málokdy a asi přestanu docela.
Ono to chcípne na úbytě nebo si tady budou v té své lži lebedit s cenzorem jeho oblíbenci sami.
24. 08. 2013 | 08:24

Skalder napsal(a):

To Občan
Vašeho švagra nechal umřít režim nebo doktoři?
Financování zdravotnictví je problém. Pro stát. A teď už i pro mnoho sociálně slabších občanů. Co se týče péče o staré lidi, ono záleží na tom, kde žijete, a jak moc je Váš doktor pod tlakem pojišťovny. Tady mají pravdu obě strany.
Můžeme měnit režim, jak chceme. Vždy bude platit, že čím méně se budou chovat ekonomicky jedni, tím více se musí chovat ekonomicky jiní. Podle mého názoru by zdravotnictví mělo být sektorem, který společnost platí zatímco horníci by naopak měli být součástí těch platících. Pokud to nefunguje, pak je nutno hledat cestu, jak ty horníky zrušit (jako pracovní místa, ne jako lidi). Pokud budou všichni brát a nikdo platit, pak asi brzy nebude z čeho brát.
Neobhajuju Bakalu, ale ty miliardy, které údajně z podniku vyvedl, by ho těžko mohly zachránit. Mohly by jen o něco prodloužit jeho agónii. Neobhajuju naše politiky, ale těch zhruba deset procent rozpočtu, které údajně rozkradou, by nás taky nadlouho nezachránily, pokud se situace zhoršuje.
A pokud chce pan Witassek řešit problémy reginalizací ekonomiky na místní úroveň, pak si můžeme být jisti, že nějaký ten předčasně zemřelý důchodce nebude v rámci tohoto "řešení" stát ani za řeč. Specielně Ostravsko je na tom globálním trhu závislé rozhodně víc, než nějaký sedlák z Hané.
24. 08. 2013 | 09:14

dříve čtenář napsal(a):

Parabellum - než mne začnete znovu odsuzovat - nikdy jsem nesympatizoval s komunisty a nebyl jsem a nejsem v žádné straně.

Doporučuji vám sjednat si exkurzi na Dole Darkov a sfárat dolů. Tam byste na dvacetimetrové sloje narazil. Pořiďte si pro jistotu pásmo.

Bude mi ctí, abych vám s vysokoškolským vzděláním, dělal rohožku. Třeba mě ve stáří, až nebudete schopen udržet moč nepočuráte.

Pro pana stejskala - s morálním kodexem u nicka parabella si teda moc velkou hlavu neděláte!
24. 08. 2013 | 09:17

Parabellum napsal(a):

dříve čtenář

Ještě jednou, lháři: Na žádném dole Dankov nejsou dvacetimetrové sloje 100 metrů pod povrchem, a nejsou souvislé, takže nelze vytvořit porubni frontu. Tudíž je to netěžitelné z povrchu a levně. Tyhle podmínky, co jsem popsal, jsou v Austrálii nebo Apalačských horách. A další věc je, že se navíc do toho Chacharstánu musí dovézt železná ruda, a to docela zdaleka, a nevím, jak s tímhle chcete konkurovat třeba železárnám v Mariupol, kde mají místní uhlí, které se těží podstatně levněji, protože tam se prostě s nekvalifikovanopu pracovní silou nepářou, a nedělaj z důlní společnosti zaopatřovací ústav, a ani ta ruda se nevozí z takový dálky.
24. 08. 2013 | 09:38

Parabellum napsal(a):

Filuta

Lžete, jako když tiskne. Vy bolševici jste regulovali délku dožití, a neproduktivní lidi jste prostě utráceli. Důkaz je ten, že se za posledních 20 prodlkoužila délka dožití skoro o pět let. Tohle račte vysvětlit jak? Že se Kalouskové dožijí 100 000 let?
24. 08. 2013 | 09:41

frňous napsal(a):

"V parlamentních volbách v roce 1920 získal za sociální demokraty senátorské křeslo v Národním shromáždění. V senátu zasedal jen krátce, do své smrti roku 1921, pak ho jako náhradník vystřídal Stanislav Marák.[13] 15. prosince 1920 dostal při projevu v senátu záchvat mrtvice. Stenografický protokol jednání senátu zaznámenává jeho nevolnost následovně: „.... A přece policajti dělali něco jiného, přece žádali celý dům a přece tam lidi tloukli až zůstali ležeti, jedním slovem je zmasakrovali takovým způsobem, jako by byli v cizí zemi, jako by se byli zmocnili nějaké skupiny vrahů a zločinců nebo čehokoliv jiného. Kdo nám všecko toto vysvětlí? Řekněte mi, pánové, jak jest možno, když živnostenský úřad chtěl učiniti nemožným, aby ta knihtiskárna, která nemá koncesi, dále netiskla, že se dělalo něco jiného, že se tam... Mně se dělá špatně... [Řečník vzhledem k nevolnosti byl nucen opustiti tribunu a přerušiti svoji řeč.]“[14] 19. července 1921 zemřel."

z řeči Hybeše,sociálního demokrata,poslance říšského sněmu od roku 1897,poté poslance i československého v našem partlamentu,z něhož hovoří ,
jména další i z vlády první republiky -jako A.Němec (1905 střídá do 1914 L.Zápotockého v roli předsedy,ten předsedou železničářských odborů 1905-1916)Zápotocký,Šmeral,..ČSSD 1920,

podobně sociální demokrat Cingr za moravské Slezsko,zemřel ve Vídni 1920

Zatímco Beneš jednal přes Versailleskou dohodu-konferenci se západními socialisty jako Clemenceau a Loyd George,které Lenin tvrdě odmítal,čeští sociální demokraté jednali přes II.Internacionálu o uspořádání poválečném a byli přesvědčeni,že ptákem v kleci je proletariát nikoliv český národ jak tvrdil Masaryk vycházeje z Palackého "Rakousko-žalář národů".Do záhy založené KSČ z levice v socdem vstoupila od začátku prakticky celá česká umělecká fronta tehdejší a špičková inteligence.Též B.Šmeral a A.Zápotocký,syn zakladatele ČSSD,jejichž členství bylo 1929 mezi navrženými k vyloučeníz KSČ,k čemuž nedošlo po zvolení Gottwalda do čela strany.Vůdcové a poslanci rakousko-uherského sněmu za českou sociální demokracii za Rakouska Uherska měli někdy i nedokončené základní vzdělání jako tuším Cingr,a často byli vyučení,spíše z rodin živnostenských nežli proletářských,tvrdě Rakouskem persekvováni dlouho.Působili někdy svobodněji ve Vídni,někdy i tam vrženi do dlouhého žaláře.
I kdyby klec byla pozlacená,pták vždy touží z ní pryč.Chorvatský vrchní velitel rakousko-uherské armády v Itálii byl po válce ve své slovanské vlasti ihned vyvlastněn a abdikovanému císaři Karlu se Zitou zákazem vstupu do Rakouské republiky právě utvořené bylo znemožněno účastnit se pohřbu toho generála.Marxova rodina žádala kdysi umožnění odjezdu do USA vězněným irským separatistům.
Palackému a Riegrovi nevyšly osobní ambice stát se ministry roku 1848 v separátním Česku díky kancléři Juliu von Schwarzenbergovi ,ale rozhodně žili více než blahobytně i pak."Byli jsme před Rakouskem,budeme i po něm" (řeč není o kapitalismu,a o to v ní jde ostnem pod hebkým vlasteneckým cítěním pravdoláskařským-tehdy ještě vlasteneckým ).Ne později již bylo jasné,že radší i republiku v opačném případě prodat,a rakouské krve v socdem,Benešově manželce i Masarykovi bylo -jak známo-hodně.Česká část University Karlovy před koncem 19.století udělila Masarykovi důtku.I v Přemyslovcích-byli do roku 1918 krevně-v každém vládním kabinetu.
24. 08. 2013 | 09:54

Filuta napsal(a):

Parabelko,

já bolševik nikdy nebyl,ale to je jediné, čím dokážete "argumentovat" ,chudáčku. Kdo nesouhlasí s kleptomanskou "pravicí", je jednoduše bolševik.
Nemůžu za to, že berete tak málo, když závidíte i nemocným havířům rentu.

A jak se to má s hentou MUS? Je tunelování firem legální, vy génie?
Proč se to v kapitalistickém Švýcarsku pokládá za odpornou loupež?
Nebo jsou snad Švýcaři komouši?

Prodlužování doby dožití, když chcípají důchodci hlady to je fakticky terno. Aniž by se jim ovšem zlepšila kvalita života. Na to se vám víte co?

Úroveň zdr.péče (i životní úroveň )u nás rapidně klesá, dokonce i ta vaše "pravicová" ČT o tom točí pořady. Občas si místo Blesku přečtěte nějakou ekonomickou analýzu (ale ne od Sedláčka) - píše se o brutálně se snižujících platech i životní úrovni.
Jen Parabelka žvaní dokola o tom, jak se máme všichni stále lépe a lépe.

Jste naprosto směšná figurka. Pravičácký Kojzar.
24. 08. 2013 | 10:03

Skalder napsal(a):

Argumety pana Parabellum se mi nelíbí. Rád bych s nimi polemizoval.
Bohužel v hornictví se moc nevyznám. A třeba o těžbě v Appalačských horách nevím už vůbec nic.
Jsem z toho frustrován. Jak mám vyjádřit svůj názor a necítit se jako blbec? Někteří jsou vůči tomuto pocitu zřejmě imunní, ale já to štěstí nemám.
Navrhuji doplnění etického kodexu: zakazuje se používat fakta kromě těch, která jsou všeobecně známá.
Než se tak stane, nezbývá mi, než se řídit radou moudrých. Podobné příspěvky přeskakovat a soustředit se na ty, kteří kritizují či hájí režim argumenty obecnými. Tam se dá něco plácnout vždycky.
24. 08. 2013 | 10:08

Filuta napsal(a):

"Životní úroveň Čechů klesá

Za klesající životní úroveň může i nárůst nezaměstnanosti (ilustrační foto).Životní úroveň České republiky se od roku 2010 vzdaluje průměrné úrovni Evropské unie. Ukazatel od roku 2009 klesá nebo stagnuje a loni ČR byla na 79 procentech průměru celé EU. Ve srovnání se "starými" zeměmi unie (EU15) to bylo 72,5 procenta.


Hlavní strana > Byznys > Česko
Ekonomický propad
Česko nesplňuje kritéria pro přijetí eura, životní úroveň klesá
Česko nesplňuje kritéria pro přijetí eura

Česká republika nesplnila v loňském roce dva ze čtyř požadavků pro přijetí eura, což je nejméně příznivý výsledek za posledních pět let. Na tiskové konferenci Českého statistického úřadu to uvedla analytička Drahomíra Dubská. ČR loni nesplnila kritérium cenové stability kvůli vyšší inflaci způsobené růstem snížení sazby daně z přidané hodnoty a země rovněž nedodržela tříprocentní podíl deficitu veřejných financí na hrubém domácím produktu (HDP)."

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/cesko-nesplnuje-kriteria-pro-prijeti-eura-zivotni-uroven-klesa_278048.html
Co týden dal? Životní úroveň Čechů klesá


Průměrná mzda v ČR ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 348 korun na 24.514 Kč. Reálně, po odečtení inflace, se průměrná mzda snížila o 1,8 procenta. Pokles reálných mezd podle analytiků vysvětluje recesi ekonomiky. Domácnosti utrácejí méně, protože vydělávají reálně méně. Mzdy rostou pomaleji než ceny a reálná životní úroveň klesá.
http://www.finance.cz/zpravy/finance/373545-co-tyden-dal-zivotni-uroven-cechu-klesa/


Tomuhle geniální Parabelka říká "zlepšení zdr.péče".

"Lékaři v domovech důchodců se bouří: Budeme léčit VZP navzdory
Velikost textu

Praha - VZP bude muset doplatit stovky milionů korun domovům důchodců, které ji zažalovaly proto, že jim zničehonic omezila proplácení zdravotní péče. Bylo to v rozporu se zákonem, řekly už první, zatím nepravomocné rozsudky. Že chce VZP na seniorech co nejvíce ušetřit, i když je to místy až kruté, a zároveň že se někteří lékaři a ředitelé domovů nehodlají s takovýmito praktikami smířit, zjistila reportérka ČT Aneta Snopová. "

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/236404-lekari-v-domovech-duchodcu-se-bouri-budeme-lecit-vzp-navzdory/
24. 08. 2013 | 10:14

Parabellum napsal(a):

Filuta

Filuto, já mám od čtvrtka švýcarského zaměstnavatele. Je to dost renomovaná inženýrská firma, která působí především v německy mluvících zemích, a také na území ČR.
A že nějací důchodci chcípají hlady? Nepovídejte. No, já spíše vím o důchodcích, kteří dokáží za vysavač, deky nebo hrnce vyhodit vysoké desítky tisíc korun. A také vím o důchodcích, ktří jezdí na zahraniční dovolené každý rok.
Uroven zdravotní péče samozřejmě dlouhodobě roste, což nakonec přiznáváte i Vy. Platy samozřejmě v ČR dlouhodobě rostou. Dnes jsou mnohem vyšší, než za bolševiků. Normálnímu člověku, kterej něco umí, a nedělá řídící funkci vzrostl od dob bolševiků plat 20 krát. Pokud ne, pak ten dotyčnej v minulosti bud těžil z toho, že byl bolševickej kolaborant, nebo dělá něco blbě.
Pro jistotu jste sem žádnou analýzu toho, jak se v ČR dlouhodobě snižují platy nedal.
24. 08. 2013 | 10:27

Parabellum napsal(a):

Filuta

No, a prč by měla být životní úroven na úrovni vyspělých zemí EU? Proč bychom s touto měli držet krok? Mimochodem státy EU, jejichž ekonomika je založená na rozhazování evropských peněz mezi státní aměstnace, popřípadě na čmoudění z komínů jsou na tom mnohem hůře, než ČR.

Dobře jsou na tom ty země, kde ekonomiku táhnou inovace, a které mají technologický náskok - meziu tyhle oblasti Chacharstán prostě nepatří.

Mimochodem, ani v jednom odkazu se nepíše o tom, že se zhoršila zdravotní péče od roku 1989, ale od roku 2008 - totéž životní úroven- jinými slovy, nejvyšší životní úroven tu byla za Topolánka.

A co se týče MUS, tak se podívejte, za kterých oranžových kuglufů se tenhle průser stal.

A co se týče utrácení domácností, tak NIKDY V HISTORII si nemohly domácnosti dovolit vyhazovat tolik peněz za tak pomíjivou komoditu, jako je čas. Dnes za čas domácnosti vyhazují přes 70 miliard ročně - pokud nevíte, čemu se říká čas, pak je to jiný výraz pro dluhovou službu.
Když má někdo na to splácet hromady peněz na úrocích, a tím si kupovat čas, pak je zřejmé, že má peněz dost.
24. 08. 2013 | 10:36

Parabellum napsal(a):

Filuta

Zkuste nějakou matematickou formulí doložit, jak souvisí úroven zdravotní péče s průměrnou mzdou. Já totiž píši o úrovni zdravotní péče, a mám na mysli její dlouhodobý růst, a vy argumentujete průměrnou mzdou.

To jaksi není korektní argumentace pro vyjádření toho, že jej máte malého.
24. 08. 2013 | 10:38

Občan napsal(a):

Višňák,
to už Vás zase vyrazili?
Protože Legios (tedy oba) má "britského" vlastníka (Rybáčka a Novotného). A ten vlastník je na tom tak "dobře", že 9. srpna 2013 rezignoval auditor na pokus o provedení auditu.
Finančně je na tom také zajímavě:
The latest Annual Accounts submitted to Companies House for the year up to 31/12/2011 reported 'cash at bank' of £94,079, 'liabilities' worth £25,711, 'net worth' of £-52,569 and
'assets' worth £95,351.
Legios Group Plc's risk score was amended on 06/07/2013.

A jestli myslíte Legios Europe AG, tak ta je od konce června bez správní rady:
26.06.2013
Resignation from the administrative board at LEGIOS EUROPE AG
Ovšem ta v ČR není registrována a nevlastní zde žádnou firmu.
24. 08. 2013 | 11:12

fafnir napsal(a):

ne filuto
jsem bohužel informowán osobně.Je mi 66 a selhali mi před třemi lety ledwiny.Takže si doma dělám dialyzu a čekám na trasplantaci.Takže to mám z prwní ruky.(pardon přestalo teď mi jít w klábosnici klasické ,jde mi je w).
24. 08. 2013 | 11:34

neo napsal(a):

Filuta:

nemůžu za to, že nechodíte k zubaři
24. 08. 2013 | 11:35

Parabellum napsal(a):

Občan

Šel jsem na dohodu - psal jsem Vám několikrát, že nejsem v úplně klasickém zaměstnaneckém poměru, ale že jsem v režimu kontraktora na jednotlivých projektech, právě pro toho švýcarského zaměstnavatele, a mezery mezi projetky vyplnuji klasickými zaměstaneckými poměry To byl třeba ten Legios, nebo v minulosti ČKD Nové Energo - nemusel bych, nemám finační potřebu.

Jinak co se týče Legiosu, tak já byl zaměstnanec, který měl svou práci, a s tou nesouvisel žádný audit. Až tohle pochopíte, že po zaměstnanci se chce, aby především udělal práci, kterou má v popisu, tak Vás jako pomocnou sílu možná někdo zaměstná.

Na tomhle projektu, kerej mám před sebou si polepším oproti Legiosu cca 9000 čistého. Vím, že pro Vás, který si kupuje láhve skotské po pěti litrech je to pakatel, ale já jsem dolcela skromný:-)))) A co je pro mne docela podstatný je, že šéfa mám v Salzburku, personalistku v Norimberku, vlastníka firmy v Zurychu, já přitom jsem v ČR, a tudíž jaksi jsem organickou součástí civilizovaného světa.

Vy se raději starejte o to, abyste si sehnal alespon něco, jako je přidavač, nebo rovnač zboží do regálů. A mám docela obavy, jestli na tohle vůbec stačíte, protože Vaše pracovní návyky jsou zřejmě dost otřesné.
24. 08. 2013 | 11:35

MartinO napsal(a):

Délka dožití se od roku 1960 do roku 1990 zvedla o 0 (slovy NULA) let. Od roku 1990 do dneška se zvedla o 7 let. To jsou snadno dohledatelná fakta. Že byl zlomovým rokem zrovna 1990? Zřejmě náhoda. Tolik k těm bolševickým cancům tady o dobré zdravotní péči za komoušů a špatné péči dnes.

Občan:
Vy se opravdu necítíte trapně jako dlouhodobě nezaměstnaný v Praze (což je známka totální neschopnosti a lenosti) rozdávat jakékoli rady a moudra? Není vám trapně před manželkou která vás musí už léta živit a sponzorovat vaše ťukání do klávesnice? Nebo z čeho vlastně žijete když dle vlastních slov neberete žádné dávky?
No nic....
24. 08. 2013 | 11:42

Parabellum napsal(a):

Občan

Jinak Radek Rybáček je ročník 1978, takže je o 7 let starší, než Vaše ratolest. Když tady Vaše generace rozkrádala majetek, byl Rybáček možná na začátku střední školy, a když odmaturoval, tak jste tu už měli rozkradeno.
24. 08. 2013 | 11:44

neo napsal(a):

Parabellum:

Občan je grant a fajnšmekr.

Whiskey za 5 táců, večeře po 3 litrech s dýžkem 500, cpe se jen biopotravinama, nakupuje na u lokálních pekařů, řezníků,zelinářů.... ale X let je bez práce a když si našel skládání zboží do regálů, tak ho vyrazili.

Zvláštní to kontrast člověka, který by měl trpět hlady a umírat, jak tu výše různí Filutové píší. Ale evidentně se špatně nemá, takže s tim sociálním státem a životní úrovní to tak horké nebude.
24. 08. 2013 | 11:44

Parabellum napsal(a):

neo

A navrch k tomu - v současné době nedělá ani jeden z jeho 8-10 let dospělých potomků- jsou na studijním pobytu v zahraničí, kde se učí "začlenovat do společnosti", jak on sám píše.
24. 08. 2013 | 11:52

Občan napsal(a):

Parabellum,
na to, jaká je o Vás údajně rvačka, visíte na docela zajímavém počtu zprostředkovatelských serverů. A uvádíte o sobě pozoruhodně málo údajů o pracovních zkušenostech. Vlastně jediný konkrétní je ten Legios a jinak pouze obecná zmínka o tom, že máte jisté zkušenosti z konstruktérství.

Jinak asi budete podobný pracant jako Neo, protože od rána do noci histrionsky vyřváváte na netu.
24. 08. 2013 | 12:03

neo napsal(a):

Občan:

už obtěžujete.

Nezaměstnanej a ještě k tomu línej, co se hodí radši na rok marod, než aby šel do práce mi nemůže vykládat o práci.

Já na rozdíl od vás pracuju, poctivě živim sebe a svou rodinu.
Vy nemáte jako netáhlo ani právo někoho tímto způsobem komentovat.
24. 08. 2013 | 12:12

Parabellum napsal(a):

Občan

Jistě, ten režim kontraktora je dost adrenalinovej sport, protože to jsou jednotlivý projekty, který jsou časově omezený. A co se týče toho Legiosu, tak ani nevím, kde to mám - možná na Linkedin, a vidíte, a přesto se mi i na tenhle kontakt ozvali z Inter-Informatics. Jinak třeba Jobsu mám samozřejmě CV samozřejmě také, ale ten Vy těžko uvidíte- to byste musel být zaměstnavatel.

A nyní k té Vaší lži: Můžete to "historické vyřvávání" doložit? Jestli jste si nevšiml, tak dnes je sobota, já ve čtvrtek podepsal smlouvu, a k zákazníkovi jedu příští pondělí - takže jasi mám volno, že.

Kdo byl na netu navezenej od rána do večera, jste BYL VY do jara 2011, kdy jste byl naposledy v zaměstnání a to na mnoha blozích, počínaje Brejlemi, pře Aktuálně, přes Vlka, možná Outsidermedia a další.

A fakt bude dobrý, když pokud chcete kritizovat ostatní, začnete u sebe. Copa vy byste do toho životopisu asi napsal, co?
24. 08. 2013 | 12:14

Parabellum napsal(a):

Občan

Občane, já netvrdím, že je o mne rvačka, ale na to, že žiju v kraji, kterej je nezaměstnaností postiženej nejhůře z ČR, to tak nejhorší není. Prostě práce jakžtakž sehnat jde.

Vy nejste schopnej a ochotnej dělat ani tam, kde je ta nezaměstnanist s ODSTUPEM v celé ČR NEJNIŽŠÍ a zároveň nejvyšší mzdy - opět s odstupem.

Bejt Vámi, tak bych fakt sklapnul kufry, šoupal nohama, a pokusil se něco dozvědět od lidí, kteří na pracovním trhu - tedy v podnikatelské sféře jsou schopní uspět.
24. 08. 2013 | 12:19

Parabellum napsal(a):

neo

Jo, von se Občan hodil ve zkušebce marod? To mi uniklo:-)) Ale fakt, jeden by neřekl, čeho všeho je tenhle živočich schopnej.

Von nejenomže nasazuje na Vás, jakolžto finančního analytika, na xx, jako programátora, na mne jako konstruktéra, ale také na někoho, kdo se podepisuje jako Trabant, který pracuje v sociálních službách. Tuhle naříkal a hořekoval, jak lituje toho, že jako úředník veřejné správy si nenahrabal na úplatcích, ač měl příležitost, a ztěžoval si, že mu tahle pracovní pozice byla UKRADENA.
24. 08. 2013 | 12:23

Pravice je naše spása! napsal(a):

Ten Neo a Parabellum budou nejspíš další pravicoví géniové.
Jako Benda, Borisek Štastný či ošetřovatelka dojnic Němcová.

Ten zastydlý adolescent ,co si hraje na frajera z Matrixu, dělá v jakési pr.... pamáka(a říká tomu " fin.analytik"-dneska je i hajzlbába manažerka povrchových ploch). Přitom tady vystupuje s psychotickým Parabellem jako řiditel zeměkoule.
Oba mají zřejmě spoustu volného času v pracovní době i o víkendech. Možná by si mohli najít ženskou a trávit čas užitečnějším způsobem.
Na naši "stoupající" životní úroveň a kvalitu zdr.péče mají nejspíš občané jiný názor, jestliže je ODS v řiti a Topka se tam chystá.
Zduř, soudruzi.
24. 08. 2013 | 13:10

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása! napsal

Bůůůůhehe. Takže podle Váýs se máme všichni připoutat, a čekat na mohutné trhnutí, které způsobí ten rozjezd ekonomiky pod taktovkou levicových kuglufů, že?
Mne se především líbí, že vyhráli bolševici tady na severu, a vítězí nad tou anacionální buržoazií, jak říkají. Anaciponální hyperburžuj Panasonic již z Triangle zděčeně prchla, a nechal po sobě 700 nezaměstnaných, anacionální Hyperburžujové Johnson s Controlsem se chystají prchnout příští rok, a nechají po sobě asi 1100 nezaměstnaných. Jsem zvědav, co s tím vy levouni uděláte:-))))
24. 08. 2013 | 13:33

katzenellenbogen napsal(a):

neo
To o té Ostravě jste napsal moc pěkně.
Vůbec bych to do vás neřek.

Pan Witassek je na pokraji výzvy k dominikánské levoruce.
Ještě mu chybí kývání siderickým pytlíkem.
24. 08. 2013 | 13:38

Pravice je naše spása! napsal(a):

parabellum
Já s tím nebudu dělat nic. Ale "levouni" budou mít s tou doprasenou ekonomikou po "pravounech" dost co dělat.

Oni snad za to, jak nám Kalousek zlikvidoval společně s Nečasem ekonomiku, můžou "levouni"?
To jsou věci.

Jsem teda nevěděl, že to tady osm let devastují a rozkrádají "levouni"?
Bůůůhehe, my nepotřebujem žádné "trhnutí", úplně postačí, když se tady nebude tolik krást a tunelovat a zemi nebudou vést diletanti jako Nečas, Kalousek, Bendl a další mozkoví giganti.
A zákony nebudou prasit Marečkové Bendové zez Plzně.
Já myslel, že to tu skvěle vedli "pravouni" a země kapitalisticky vzkvétá. A vy si tady náhle nelogicky stěžujete na odchod firem z té zahrady pozemských slastí?
Neprodělal jste v poslední době nějakou mozkovou příhodu?
24. 08. 2013 | 14:28

Pravice je naše spása! napsal(a):

Parabellum
Já se nepotřebuju nikde upíchnout jako vy, takže je mi nějaký Panasonik u zadnice. Mám teplý flek ve státní správě a nějak už to doklepu do penze.
Zdravím.
24. 08. 2013 | 14:30

Pravice je naše spása! napsal(a):

Kalousek je "pravoun"?
Já myslel, že lidovec a to jsou odjakživa sociálisti.

A odkdy "pravouni" zvyšují daně a posílají 350 miliard do Brusele na podporu Řecka a jiných bankrotářů?
Máte v těch pravounech a levounech v makovici pěkný bordel.
Viděl jste někdy pravici aspoň z rychlíku, vy mistře světa?
24. 08. 2013 | 14:37

fafnir napsal(a):

Pravice je naše spása!
soudíte,že zvednutí daně pro firmy na 21%,avizované socany zvýší pracovní příležitosti a rozvoj firem.Myslíte,že socany navržený a ve sněmovně prohlasovaný soĺární tunel,který stát stojí 40 miliard ročně,a máme díky tomu navíc jednu z nejdražších energií,přitáhne firmy(mimochodem ,je to bilion,až začnete řvát o restitucích),myslíte,že obsluha dluhu nasekaného socany v době růstu,které stojí 8O miliard ročně a které se na rozdíl od socanského tvrzení platit musí,to že zavinil Kalousek,(mimochodem,když si to sečtete,je to více než schodek rozpočtu).Myslíte,že když zatnete další sekeru na hladové zdi,že se něco zlepší.Ne pane,a protože je řeč o Ostravě,nic z Zemanovosobotkovsko Mládkových receptů nezafunguje.

řvát
24. 08. 2013 | 15:07

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása!

No, právě na to potřebujeme pravici, aby takové, jako jste Vy vyházela, a vy jste zdechli hlady. Jste totiž potravní konkurenti normálních lidí, co vytvářejí hodnoty.

Problém je, že Kalousek si na to zavírání chechtákovodů vzal malej hasák.

fafnir

Vy tomu nerozumíte, nebo nechcete rozumět. Jidé, jako nick, na který jste reagoval, když myslí my, myslí sebe, popřípadě státní správu. On přemýšlí v relacích "po nás potopa". A dobré pro ekonomiku je to, co je dobré pro něj, zbytečného rozpočtovbého spotřebiče závislého na tom, co vydělají jiní, a stát to přerozdělí.
24. 08. 2013 | 15:13

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása!

Pravice vje vpodnikatelský sektor, levice je veřejný sektor, včetně všech politiků. Takže tak, levoune.
24. 08. 2013 | 15:15

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása

Já nenaříká, že firmy odcházejí díky vítezství bolševiků, já to naopak velmi vítám. Už se těším, jak se o tyto levice - tedy státní zaměstnaci a poilitici ZA SVÉ postarají.
24. 08. 2013 | 15:18

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása

Jistěže země kapiítalisticky vzkvétá. Je to péoznbat podle toho, že Parabellum se má skvěle, a veřejný lemplácký sajrajt přichází o práci, nebo se má hůře.
24. 08. 2013 | 15:21

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása

Jsem teda nevěděl, že to tady osm let devastují a rozkrádají "levouni"?
Bůůůhehe, my nepotřebujem žádné "trhnutí", úplně postačí, když se tady nebude tolik krást a tunelovat a zemi nebudou vést diletanti jako Nečas, Kalousek, Bendl a další mozkoví giganti.
A zákony nebudou prasit Marečkové Bendové zez Plzně.

No právě, tyhle podmínky jsou splněný, takže já čekám tu dábelskou růstovou akceleraci, která způsobí to mocné trhnutí. Jaktože ta ekonomika neroste, když už pravice nevládne? Levouni jsouz ti, kdož rozkrádají zemi. V podlení době se nic nerozkradlo, naopak pravice sanovala rozpočet ze svého.
24. 08. 2013 | 15:25

Parabellum napsal(a):

Pravice je naše spása
Zfackuj spratky a zkopej starou. Protože nakmonec pravice, tedy IMF bude mít stejně poslední slovo. A ta už si na to zavírání chechtákovodů vezme pořádnej hasák. A pak si se soudruhem Filipem třeba můžete zazpívat internacionálu.
24. 08. 2013 | 15:29

Pravice je naše spása! napsal(a):

Chechtákovody uměl dokonale odklánět Kalousek se svým Šmerdou, Drábkem ,Šiškou a dalšími poskoky.
Jeho bývalý FAÚ byl jenom vyděračskou bandou, jíž držel poslušně u huby vzpouzející se starosty a šéfy magistrátů nebo firem, které už nechtěly klopit.
S tím jeho Hávou připravili stát o stovky miliard, takže to levouni těžko vytrhnou.
Jenže Zeman prozíravě odstavil Kalouska od zdrojů a dnes je to nezajímavá postavička pro jakéhokoliv "lobbistu"(resp.zloděje)a ještě k tomu bez imunity.

Kalousek je zloděj a totální neschopa, který co neukradl, nacpal Bruselu do chřtánu a zmrvil. Protože je to asi takový ekonom jako Neouš.

A za toho nejlepšího ministra fin. v galaxii se také nejhůře čerpaly eurodotace a propukla methanolová aféra (dohled má mít MF, které chrápalo, přestože bylo na pančování a prodej šmejdů ve velkém upozorňováno leta).
Po téhle hrůzostrašné vládě strašit bolševiky a socany může jen retard. Díky Kalouskovi a pubertálnímu Nečasovi, co místo vládnutí řešil sadomasochistický sex s dominou, jsme v hajzlu a předběhli nás Slováci i Poláci. Takže mi zase povyprávějte na dobrou noc nějakou pohádku o skvěle hospodařící pravici.

Netušil jsem, že pravičáci platí své konkubíny za souložení z eráru. Nějaké nové trendy?
24. 08. 2013 | 17:40

neo napsal(a):

multinicku, já nejsem ekonom a přestaň se do mě navážet.
24. 08. 2013 | 17:44

čert }:o napsal(a):

zbabělej multinick Pravice je naše spása!
píše:
Netušil jsem, že pravičáci platí své konkubíny za souložení z eráru. Nějaké nové trendy?
--------
To jsou staré trendy milý bolševíčku.
To se naučili od levičáckých bossů. Pamatuješ
Škromachův domeček kam jezdil na gulášek?
Nebo Paroubkovu blondýnu a jejich svatbičku?
Co Rath? Ten už vůbec si užíval na všechny strany!
Nevíš jak se má Gross? Splatil už Ransdorf svoje
milionový dluhy? A co B.Sobotka? Ty vidíš jenom
špínu jinde ale ve vlastní žumpě si kráčíš jako páv co?
A proč myslíš že levice nechce privatizovat?
Hádej. Schválně jestli na to přijdeš
24. 08. 2013 | 18:15

Filuta napsal(a):

čert

Máš to nějak popletené, čerte.

Srovnáváš tady rozkradené miliardy s umrněnými desítkami milionů a jednotkami milionů (v lepším případě stamilionů).

Na pravicové soudruhy hned tak nějaký lokální zlodějíček jako Palas nebo Gross ( a Škromach už vůbec ne) nemá!
Nač ta skromnost, jste v tom tunelování přece odjakživa jedničky? Výrazem "tunel" obohatil světový slovník velký privatizátor Václav Klaus.

Takový Kalousek s Hávou a Šťávou jedou v miliardách, Topolánek s Dalíkem a Řebíčkem jsou dneska taky za vodou. Bendl si rovněž nevedl špatně, jakož ani Bém a ti dva zločinci z IZIPu atd.

A ty tady trapně taháš nějaký Škromachův zabijačkový guláš.
To se nestydíš, soudruhu?
Taková ubohá argumentace tě není hodna.
A co já mám s Ransdorfem a Rathem nebo Grossem ,to fakt nevím. Já to šméčko nevolím, na rozdíl od vás.
Vy jste fandové té "pravounské" zločinecké pakáže, co se o pravici nikdy ani neotřela a chová se jako ta nejzvlčilejší levičácká verbež. Oni to taky žádní pravičáci nejsou. Velká část z nich začala svou kariéru převléknutím mantlíku.

Slušní lidé dneska k volbám nechodí, soudruzi.
24. 08. 2013 | 18:48

Parabellum napsal(a):

Filuta

Filuto, Vy bolševici jste ukradli občanům této země za 40 let svého řádění minimálně 100 bilionů na výplatách.

A ano, rozkradené desítky miliard oranžových při akcích jako MUS, OKD, Indoš, stovky miliard při privatizaci bank (kolipa stojí banka filuto, a kde pa ty peníze jsou, za tošovského byly státní, za Zemana soukromé), a to se vůbec nebavím o tom, kam jste zašili 130 miliard z privatoizace Trangasu, 82 miliard z prïvatozace Telecomu, a další, a další a další.

Hele Filuto, jakej to byl pocit, když jste s fotrem věšeli tu těhotnou právničku?
24. 08. 2013 | 19:50

Parabellum napsal(a):

čert }:o

Nebo hotel Helena, kam jezdil odborářskej boss Falbr s kurvičkama:-))))
24. 08. 2013 | 19:52

Filuta napsal(a):

Parabellum

Když dojdou argumenty a Paroubkova svarba a Škromachův guláš proti tunelu na MPSV, Opencard, Blance, IZIPu a dalším zlodějinám nezabírá, tak vytáhnete svoje oblíbené bolševiky.
A co já s bolševiky?
Ptám se na tu vaši úžasnou "pravici", co krade hůř nežli nejhorší levice.

OKD vytunelovali oranžády? Já myslel ,že kapitalista vyučený u amerického imperialisty, Bakala. A on Bakala sponzoroval socany? Nebyla to náhodou Topka?
Nějak se vám to všecko plete dohromady. Sobotka od socanů pomohl Bakalovi pouze k bytům, doly mu darovali privatizátoři.

Padesátá léta nepamatuju, soudruhu.
Jsem muž v nejlepších letech.

A ti bolševici dneska nikoho nezajímají. Ani Horáková, ani 50. léta. S tím mě nemůžete nas... ani omylem.
Dnes zajímá lidi mnohem víc, jestli budou mít zítra na žrádlo a na holý nájem, pravicový soudruhu.
24. 08. 2013 | 21:11

čert }:o napsal(a):

Filuta
Hele jak se ti kráčí v tom
vlastním hnusu? Nehoustne ti
pod nohama? A neodporuješ si?
Nazýváš mě soudruhem a vzápětí
že jsem fanda pravounský pakáže
Nemáš to trochu popletený v kebuli?
Víš nedělám rozdílu mezi zloději
a jestli kradl pravoun ať jde sedět
až zčerná
Pro mě je zloděj jako zloděj a dělit
to že levoun ukradl míň než pravoun
dokáže fakt jen ten kdo vyleze z kanálu
a ještě dokáže zločineckej bolševickej
a komunistickej odpad omlouvat chybami
druhých. To už je tak trapný a profláklý
že takovej argument si můžeš strčit za
klobouk při nejmenším
Tak omlouvej a nezapomeň že těmi omluvami
jim i sobě tu špínu a krev nesmažeš
24. 08. 2013 | 21:25

čert }:o napsal(a):

Parabellum
Mně už je z těch bolševickej a komoušskejch
lidí i výrazů zle. Zjistili že mají vysoký
preference tak lezou ven jako švábíci
Naštěstí jich tolik ortodoxních není
a volby budou jen z trucu a ne z přesvědčení
Lidi ztrácí soudnost a jsou ovládáni
přiblblými médii a populistickými kecy
pokryteckých komoušských dinosaurů
Mají zacpaný huby blahobytem a řvou jaký
jsou chudáci. Ví kulový o chudobě kterou
možná jednou viděli v telce z pohodlnýho
křesla a plným pupkem
Už mám dost těch lidí co se furt snaží
nenávidět závidět nepřát a žít životy
jiných jen ne ty svoje. Druhý má víc tak
já chci taky víc a klidně si vezmu na to
půjčku a když to nebudu moct splatit tak
vyhlásím osobní bankrot a je to!
Už mám dost bolševickýho komoušskýho odpadu
co vyvolává úmyslně nenávist mezi lidmi
Nechápu že jim ty klasický postupy lidi
žerou. To je ta tragédie!
24. 08. 2013 | 21:40

čert }:o napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-splechty-pana-slachty-d1z-/p_politika.asp?c=A130624_213041_p_politika_wag
24. 08. 2013 | 21:49

Filuta napsal(a):

čert
Máte funkční mozek v palici?
Přijde vám, že píšu jako komouš?
Mně jsou u..... bolševici, socani i rádoby pravičáci.
Říkám vám soudruhu, aby vám docvaklo.
Nejvíc bolševických svi.. nalezlo právě do ODS a největší obránce demokracie Kalousek byl členem kolaborantské lidovecké strany , která byla součástí NF a poskytovala režimu krytí.

Vaše žvásty o spásonosné pravici jsou tak trapné a směšné, že se to nedá ani vypovědět. Všichni jste tady s Parabelkou byli nejmíň hrdinové třetího odboje a přitom jste drželi hubu a krok jako ostatní. To se nám najednou s hrdiny roztrhl pytel.

Lžete úplně stejně jako ti "levouni" a vaše adorované strany jsou ještě prohnilejší a odpornější než všechny ostatní.

Plutokracie nebo bolševik? Není to jedno?

Tak jako vy mě nazýváte bolševikem (což je komické), já vás můžu právem nazývat fašouny a Parabelku psychopatem. Máte teda fajn kámoše, jen co je pravda.
Asi neoplýváte valnou inteligencí, když jste s tím vaším géniem ještě nepochopili, že si z vás prostě dělám kozy.
Jak vy tu propagandu Kalouskovi s Němckou žerete-jak ti Husákovi svazáčci a svazačky.

Vyčíst z toho, co jsem uvedl (a doložil nebolševickým tiskem) mezi řádky, že jsem komouš, to je tedy slušný výkon.
Jen proto,že někdo napíše o tomhle zhovadilém režimu pravdu, nemusí být ještě volič Grebeníčka, inteligenti!

Vždyť vy si vůbec neuvědomujete, že jste stejně vymaštění fanatici jako ti komoušští politruci kdysi a jste už všem jenom pro smích ,stejně jako světově znemožněný Nečas s tou svou vášnivou starou větví.
Stoupají-li preference bolševikům, pak je to díky dobrodincům z ODS, Topky a jejich skalním zastáncům na blozích jako tyhle.
Zduř, soudruhu. Já si jdu před spaním počíst v Kapitálu.
24. 08. 2013 | 22:29

Filuta napsal(a):

ČERTE, lidi jsou ovládáni médii?
Ale komu náleží ta média?
Bakalovi, Babišovi a Němcům.
Ti podle vás štvou prostý "lid" proti obráncům demokracie jako je Kalousek a Karel-číro ?
Není problém spíš v tom, že jsou tato média naprosto mimo realitu a lid jim to prostě nežere?

Takže lid NENÍ ovlivňován médii, resp. na jejich lži se.. zvysoka.
A médiím (zhusta před krachem)to zvolna dochází.
24. 08. 2013 | 22:33

Parabellum napsal(a):

Filuta

Bakala si může dělat se svojí firmou, co je libo.Problém je, že díky oranžádám ten státní podíl koupil těžce pod cenou. Čiže levouni ukradli státní podíl OKD, a za úplatek jej odpúrodali za směšný paníze Bakalovi. A jestli Bakala zavře doly, tak jedině dobře.

A ještě něco filuto: Podle mne byl Kalousekk nejlepší, a Vítew proč??? Protože jste kvůli němu frustrovanej. A pokud někdo dělá z mých nepřátel frustráty, je to můj přítel:-)))) Já si klidně nějakou pětku připlatím na to, abych se pobaveně mohl dívat, jak tu prskáte a kvičíte.
24. 08. 2013 | 23:52

Parabellum napsal(a):

Filuta

Komoušskej politruk jsi tady akorát ty. Ty jedinej, a pak ještě ten dement Občan tu kádrujete, a operujete třídním bojem.
24. 08. 2013 | 23:54

Parabellum napsal(a):

Filuta

Já jsem ¨hubu nedržel, ale TY jsi se dožadoval toho, aby se v týdnu mezi 17 a 24.11 1989 střílelo do studentů. Já si TGě totiž pamatuju ty špinavý lháři.
Já žádnou propagandu nežeru, mne je jasný, že Kalousek a Němcová je nejlepší řešení, protože Vám bude nejvíc škodit = mne prospívat - to je synonymum. Taková je prostě realita. Normální člověk navíc volí s kalkulačkou v ruce, a podle toho volí volební lístky, a je mu úplně jedno, zda je to Hitler nebo čerti.

Pokud napíšete, že v EU je zhovadilý režim, pak jste holt stalinista, Mao-Kim-čong-filutér Kastrol. S tím toho mnoho nenaděláte. Jinak fašouni jsou stejní jako bolševici, akorát že jsou si navzájem potravní konkurenti.
25. 08. 2013 | 00:04

Parabellum napsal(a):

Filuta

No, když chtějí mít lidé na žrádlo a nájem, tak asi musí být schopní ekonomicky fungovat = musej dělat takovou činnost, která půjde prodat. Zatím se to chacharům moc nedaří, na rozdíl od jiných obyvatel ČR.
25. 08. 2013 | 00:06

čert }:o napsal(a):

Filuto píšeš
"Vaše žvásty o spásonosné pravici jsou tak trapné a směšné, že se to nedá ani vypovědět"
---------
můžeš mi říct kde to píšu? Nikde. Jsi prolhanej nic víc.
A abys měl tedy zadostiučinění tak ná:
Bakalovi nesaháš ani po kotníky protože jsi líná závistivá
lemra co vidí jen peníze jako Harpagon
Kdo štve proti lidem je socanskej Sobotka a umí to je fakt.
A soudruh jsi jako vyšitej
25. 08. 2013 | 00:38

čert }:o napsal(a):

Parabellum
je to marný =o)
Filutova kebule není schopná obsáhnout
víc než levičácký bludy a vkládá nám
pravounům svoje lži. Až je mi ho líto =o)
Jo Filuto víš co? Zaplať pánbůh za Kalouska!
To co si zvolíš tak ti garantuju že se do
roka a do dne z toho po....š
25. 08. 2013 | 00:43

Filuta napsal(a):

čert
JÁ NEVOLÍM!!! Zloděje přenechám vám, volte si dle libosti.
Děkovat za Kalouska, který udělal s Hávou miliardové sekery, zvýšil po levičácku daně, připravil rest.tunel pro církve a snížil významně koupěschopnost obyvatelstva, která dlouhodobě postihuje recipročně ekonomiku, může jen totální vygum. A jen mentál naskočí tomu notorikovi (co byl lecky ožralý v přímém přenosu z parlamentu) na kecy o "obraně demokracie". Nikoho lepšího už jste nenašli?
Zkuste si pročíst diskuse v Bakalonovinách, na Aktuálně, v MF, v LN - nic moc pro Kadlíka a Kalouska.

Vše, co jsem uvedl, je lehce doložitelné.
Pose.... se z toho vy, protože vám "lid" navolí socany, Babiše, Japonce a komunisty, možná přijde i Bobo.
Já jsem se pojistil proti všem.

Zduř!
Hlavně neztrácet nervy. Ti bolševici jsou prostě všude...
25. 08. 2013 | 08:57

fafnir napsal(a):

máš pravd Filuto
nevolit je vaše nezadatelné právo.Pak ovšem máte také nezadatelné právo držet hubu k činům těch které zvolili jiní.Toť asi tak vše.
25. 08. 2013 | 11:31

Filuta napsal(a):

fafnir
Mohl byste mi vysvětlit, v čem je ta vaše rádobypravice pravicová?

Odkdy zvyšuje pravice daně?
Odkdy zvyšuje zadlužení země?
Odkdy dusí živnostníky?
Odkdy podřezává ekonomiku?
Odkdy rozkrádá erár?
Odkdy posílá 350 miliard na nezodpovědně hospodařící bankrotáře a vstupuje do fiskální unie, čímž předává veškerou moc do rukou jinému státu?
Vy nemáte ani tušení, co znamená být skutečně pravicovou stranou. Jenom tady papouškujete žvásty vašeho demagoga Kalouska,co se jen marně snaží uplést před volbami z hovna bič.
Volit levici nechci a
"pravice" je nevolitelná.
Každý slušný pravicový volič zůstane radši doma. Jen zloději volí zloděje.
S chutí v tom necháme odeesáky s Kalouskem vymáchat a nebude nás málo.

Užijte si to. nejsem až takový masochista,abych volil svi.., co mě po celou dobu brutálně okrádaly.
25. 08. 2013 | 12:41

fafnir napsal(a):

Filuta
proč mě kladete tyto otázky,když nechcete volit?Odkdy se zvyšuje zadlužení země, od tehdy je nutno zvýšit daně.No od tehdy,kdy levice nasekala dluhy,a ty se musejí splácet,zároveň nastavila mandatorní výdaje v takové výši,že umořovat dluhy je prakticky neřešitelné.Levice dostala zemi do postavení mnohých zdejších obyvatel,kteří si napůjčovali,aniž by přemýšleli ,zda jsou schopni splácet.Kdyby si napůjčovali na investice které potřebují k práci a tedy výdělku,v pořádku.Jenže většina těch které honí exekutor si napůjčovala ne ještě větší a placatější televize,na dovolené,na bohaté vánoce.A tak přijde exekutor.Minulé vlády si v době růstu,a přes varování rozumných ekonomů napůjčovali na uplácení voličů různými sociálními dávkami,výstavbou hladových okrasných zdí,místo potřebné infrastruktury,zbytněním státní správy,a v neposlední řadě nesmyslnými ekologistickými omezeními nejen průmyslu,ale i běžného života u nás.Klasickým příkladem je komplex OZE + bioplynky + MEŘO + bioethanol do PHM.Stojí nás to těžké desítky možná stovky miliard ročně. K tomu si přiložte šílenou síť cyklostezek,vyasfaltovaných lépe než naše silnice.Smysl eko vidím jen v čističkách odpadních vod.
Jenom součet dluhové služby + podpora OZE stojí více,než je schodek státního a obecních rozpočtů.Ona vážený,každá vláda,ať slibuje ckoliv,bude muset zatraceně dobře šetřit,+ zvyšovat daně a inflaci,ať nyní slibují cokoliv.Že mě to těší,tak to rozhodně ne.Našetřil jsem si na stáří,teď mi to znehodnotí inflace.Ještě že bydlím ve svém + jsem si v podkroví vybudoval nájemní byt,tak ten mě snad pokryje náklady na moje bydlení + přilepší k penzi.A ať se vám to líbí nebo ne,každá vláda ,jestli nebude chtít zbankrotovat,bude se muset ekonomicky chovat,jako každá zodpovědná středostavovská rodina,nebo venkovský hospodář.Dbát na vzdělání svých dětí,dbát na vyrovnaný rodiný rozpočet,dbát na udržování svého majetku.Nic více ,ale hlavně nic méně.
25. 08. 2013 | 13:15

Filuta napsal(a):

fafnir

Děláte si kozy?
Levice nasekala dluhy?
Vždyť tady vládne téměř dekádu výhradně! "pravice" a může si prohlasovat jakoukoliv kravinu.

Kalousek nám před volbami rozesílal drze složenky, kolik každý dlužíme a podařilo se mu tento dluh zvýšit o 50 procent.

Pročpak ve své kampani nepoužije např. toto?
Nebo geniálního Drábka, jehož zhovadilosti jako nefunkční IT systémy a S-karty nás budou stát miliardy.

Přece nemůže být tak blbý, abyste věřil tomu, že za tunely typu IZIP, Opencard, Blanka, Lesy ČR , Min.dopravy atd. můžou socani?
Vždycky jsem k volbám chodil, ale teď nepůjdu.
Nemůžu to s čistým svědomím hodit vůbec nikomu.
"Menší zlo" neexistuje, jak jsem se sám přesvědčil.
Dokonce se může stát i ZLEM největším.
25. 08. 2013 | 13:25

Filuta napsal(a):

Jednu takovou superdrahou cyklostezku má na triku Pavka Bém.
25. 08. 2013 | 13:27

fafnir napsal(a):

i vy Filuto
na to aby se dluh po 7 letech,tedy nikoli dekádu,zvýšil,si započítejte těch 120 miliard ročně na obsluhu dluhu,+ 40 miliard na OZE.Z čeho chcete snižovat.
Vlastně,že neumíte počíat,o tom svědčí,ta vaše 7 letá dekáda.
25. 08. 2013 | 13:54

fafnir napsal(a):

A ještě filuto
k volbám nejděte,bude jen dobře.AŤ vyhraje kdokoliv,budete moci nadávat.
25. 08. 2013 | 13:56

Filuta napsal(a):

fafnir
Asi byste se měl naučit pořádně číst - napsal jsem "téměř dekádu" (samozřejmě vím, co je dekáda) a taky umím počítat.
Kalousek nás zvýšením daní a podseknutím ekonomiky přiškrcením domácností (krom těch tunelů ODS a Topky za stovky miliard! - CASA a další) připravil o mnohem víc nežli tady tvrdíte.
Jste raněn "pravicovou" slepotou, zatímco já si klidně dovolím zachovávat luxus objektivity nezaujatého pozorovatele.

Vím, že to tady bude stát za hov.. tak jako tak.
Jen mě těší, že už držku pěkných pár grázlů z několika stran nikdy víc v politice neuvidím. Doufám.
25. 08. 2013 | 14:07

fafnir napsal(a):

Filuta
přiškrcením domácností?vy myslíte ,že domácnosti nadále měli zvyšovat svoji sekeru.
25. 08. 2013 | 14:41

fafnir napsal(a):

pardon :měly
25. 08. 2013 | 14:42

čert }:o napsal(a):

fafnir napsal(a):
máš pravd Filuto
nevolit je vaše nezadatelné právo.Pak ovšem máte také nezadatelné právo držet hubu k činům těch které zvolili jiní.Toť asi tak vše.
25. 08. 2013 | 11:31
---------------------
po přečtení filutova příspěvku o tom
že nevolí a následně Vašeho musím
konstatovat že jste mi to vzal z klávesnice =o)
Když filuta nevolí tak ať mlčí a je rád
že má ledničku napěchovanou a pupek taky =o)
Je to klasickej řvoun o lejně a zbabělec co
ani nejde volit protože nemusí. Za bolševika
by byl stíhán že volit nešel
Pořád nejsme ve stavu kdy si nemůžeme dovolit
nevolit
-------
Filuto
zaplať pánbůh že není vidět na skle držka tvoje
25. 08. 2013 | 14:45

Josef napsal(a):

V Ostravě se toho nakumulovalo dost a nevěřte tomu,že s tím pohne prez.Zeman.
Je vytěženo levné uhlí a zbývá drahé z hlubin a nelze dotovat soukromou firmu.Hutní průmysl založený na blízkosti koksovatelného uhlí se stává fikcí.
Ostravsko je aglomerace,která splnila historickou úlohu průmyslové revoluce na severní Moravě 19 a 20 stol. a je prostě vytěženo.Takový osud potkal mnoho aglomerací Porúří,Lille,Cardiff.Je to zásadní přestavba průmyslu v této oblasti a stěhování obyvatel.To,že se policie angažuje proti obyvatelům,kteří protestují proti zneužívání sociálních dávek je politováníhodná skutečnost.V předčasných volbách bude vítězit na Ostravsku demagogie a to pravicová ,ale i levicová.
25. 08. 2013 | 14:50

Filuta napsal(a):

Fafnir
Nedělejte blbého. Všichni! ekonomové Kalouska kritizují za zvýšení daní (DPH a všech dalších), které fatálně snížilo kupní sílu obyvatel. Nyní na diletantsví chemika krachují právě firmy Kalouskových voličů.

Tvrdit, že nás zadlužily levicové vlády je stejně trapné jako strašit 23 let po převratu bolševiky. Osm le to tady kur.. "pravice", tak nechť se k svým úspěchům taky hlásí.
Grázli u moci dali ještě ke všemu neomezenou moc exekutorům, takže lidi krom vládních tunelářů ožebračují ještě tihle zmetci, když se dostanou (čemuž se nelze v tomhle státě ani divit) do existenčních potíží kvůli jízdě načerno.

Může to být ještě vůbec horší?!
25. 08. 2013 | 14:52

Filuta napsal(a):

čert
Proč bych byl zbabělec?
Ono mi za odvolení snad něco hrozí? Možná mi něco ušlo.

Kritizovat můžu klidně dál, je to moje právo.
To, že nemám koho volit,není můj problém.
Vy si volte ty svoje zloděje, já radši půjdu na jedno.
Nemoh bych se pak podívat ani do zrcadla.
25. 08. 2013 | 14:55

fafnir napsal(a):

ale filuto
možná zdejší levicoví.Ekonomové ve světě jej naopak ocenili jako dobrého ministra financí.No jo to se ale u piva nedovíte.Protože když někoho ve světě ocení,o to více filutové nadávají.
25. 08. 2013 | 15:09

fafnir napsal(a):

jo a ještě filuto.
exekutor chodí tam,kde někdo a)neplní povinnosti,třeba neplatí pokuty,nebo nájemné.b)napůjčuje si,aniž by mohl splácet.A že neumíte počítat jsme si ověřili.
Ale pravdu díte,člověk s takovými znalostmi jako máte vy,by volit neměl,ba více,ani by neměl mít volební právo.Tohle měli dobře ošetřené amíci v předminulém století,a také Rakousko Uhersko to po Badeniho reformě mělo dobře ošetřené.
25. 08. 2013 | 15:29

Filuta napsal(a):

Fafnir
Jo- nejlepší galaktický ministr financí...

Já myslel, že ho z unie jebali za naprostou neschopnost v čerpání eurodotací, z čehož se samozřejmě snažil vykroutit, jakož i ze zodpovědnosti za Vlastičku, Kopřivu, Bartáka a brutální pokles HDP minus dvě procenta! Tak tomu říkám fakt výkon.

Můžu se jenom útrpně zasmát.
Koho výsledky těch diletantů chcete ohromit?
I z toho odeesáckého titaniku už krysy zdrhají, však oni se vychcaní starostové v čele s tím ze Suché Lozi trhnou před volbami taky.
Kchárl s Kaldou to asi nevytrhnou.
25. 08. 2013 | 15:31

Filuta napsal(a):

fafnir
Existuje dost informací na netu o tom, na kolik vyskáčou u nás např. soudní a exekuční poplatky za nezaplacený třicetikorunový poplatek v nemocnici. To, že u nás jsou nemravné a několikanásobné odměny "exekutorům" oproti těm v západní Evropě, si můžete lehce vyhledat.
Při vaší vzdělanosti bych očekával, že tohle víte.

Máme-li milion nařízených exekucí, o nějaké blahobytné zemi nelze vůbec mluvit. Deset procent občanů je v takové nouzi, že si dnes musí půjčovat i na živobytí (nájem, jídlo, koupi pračky atd.). Zdaleka ne všichni jsou tak nezodpovědní, jak se někteří z vás snaží tvrdit, že se zadluží koupí luxusních dovolených nebo aut.
Tohle jsou prostě reálné důsledky mafiánského kapitalismu uvedeného v praxi.
25. 08. 2013 | 15:44

čert }:o napsal(a):

filuto
nejste schopen chápat psané slovo?
Kde píšu že vám teď něco hrozí?
Jděte fakt raději na pivo si zanadávat
a odsoudit všechnu tu pravičáckou sběř
Uleví se vám a možná přijdete s nějakým
aktuálním vtipem o Kalouskovi ;o)
25. 08. 2013 | 16:05

fafnir napsal(a):

filuto
především je nemravné nezaplatit poplatek za cokoli.Byť je to poplatek za ošetření v hodnotě jednoho piva v restauraci,nebo dvou piv za pobyt v ní,a za to dotanete jídlo a postel,+ ošetření. A jste li chudý,máte na to papír a poplatek v nemocnici nebo u lékaře platit nemusíte.
25. 08. 2013 | 18:36

Filuta napsal(a):

čert
Zbabělec se přece něčeho bojí nebo ne?
Čeho bych se měl jako bát?
Možná toho, že bych musel volit zase grázly.
fafnir

Vy asi nechápete, že je v civilizovaných zemích pokládáno za nemravné, likvidovat celé rodiny kvůli pár desítkám, event.pár stovkám korun.
Tak ještě jednou speciálně pro vás - u nás se z 30 korunového dluhu stává dluh několik tisíc(dokonce i několik desítek tisíc), což je možné jen v banánové republice ČR a možná ještě v Albánii.
Nejenže to není etické, ale je to i pitomé, protože se tu uměle vyrábí další chudáci padající do sociální pasti.
Exekutoři v žádné západní zemi nemají takovou moc a pravomoci, jaké požívají u nás.
I mně se párkrát stalo, že jsem třicet korun zapomněl zaplatit, protože to po mně nikdo nechtěl. Kdyby byl doktor kretén a neznal bych se s ním, tak už mám na krku taky exekuci.
Vám přijde normální, když ani nevíte o tom, že někde dlužíte a za pár let po vás vymáhá nějaký šmejd desítky tisíc? Takové super zákony máme jenom u nás, protože je plichtí Bendové z Plzně. Ale možná je to záměr a zákon šitý na míru mocné exekutorské lobby.

Á propós:
u Kalouska vám nepřekáží jak jde na ruku lobby kolem hazardu?
Další miliardy o které opuchne tenhle stát zahnojený kasiny.

Vám bych to docela přál.
25. 08. 2013 | 19:00

Filuta napsal(a):

Tu exekuci. Abyste ochutnal vlastní medicínky.
Třeba taky zapomenete jednou zaplatit složenku.
25. 08. 2013 | 19:03

Parabellum napsal(a):

Filuta

Ale filuto, ta legislativa která se týká exekucí vznikla mezi lety 1998-2006 - jde tedy o legislativu veskrze levicovou. Exekutor nevlastní žádné výrobní prostředky, je tedy nemajetný proletariát a námezní pracovní síla. Naproti tomu, exekutor zajištuje pro věřitele uspokojení pohledávej tím, že věřiteli zabavuje majetek, tedy bohatství. Kdo má bohatství, tedy majetek, je tedy bohatý a majetný.

Z třídního hlediska se tedy ten zákon jeví být v pořádku. Nevím, jaké výhrady můžete mít vůči tomu, že chudá námezdně pracující síla je dobře zaplacena za svou práci.

Z třídního hlediska
25. 08. 2013 | 20:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy