Matka jako ze žurnálu

15. 01. 2010 | 13:18
Přečteno 6799 krát
Otevřít si nějaký časopis určený pro maminky a budoucí maminky – bez zdrobnělin to prostě nejde – může být nezapomenutelným zážitkem. Rozlišit, co má alespoň něco společného s realitou a co je povídačkou z říše pohádek, je pro redaktorky a redaktory těchto tiskovin poměrně náročný, až nesplnitelný, úkol.

I když je pravdou, že pokud mluvím jen o časopisech, tak se dopouštím křivdy – neuvěřitelné pravdy lze najít i ve spoustě informačních materiálů o kojení, porodu a všem co s ním souvisí. Odborníci a odbornice dlouhodobě (v celosvětovém měřítku) upozorňují na to, že kojení ženu před dalším otěhotněním ochrání stoprocentně těžko a že pověst kojení jako vhodné antikoncepce je jen mýtem. To však nebrání jiným odborníkům – tentokrát na kojení – do informačního materiálu napsat (dokonce jde o publikaci z pera uznávané Laktační ligy, kterou doporučují v řadě českých porodnic), že nespornou výhodou kojení mateřským mlékem je jeho antikoncepční účinek. Jen doufám, že ti, kdo se budou řídit touto radou, nebudou překvapeni, až zjistí, že o příliš účinnou antikoncepční metodu nejde.

I když už by si člověk myslel, že mýty o apriorní škodlivost vegetariánství se v infomateriálech prezentovaných jako odborné neobjeví, opak je pravdou. Pokud prý nejím maso, tak se především dopouštím závažného provinění na zdraví svého dítěte. Nejnovější poznatky a informace nestojí za řeč. Když jíte maso, tak jíte zdravě. Je jedno, že je ze zcela nevyhovujících velkochovů, s chemií a už vůbec nevadí, že se přejídáte a nejlépe ho máte smažené a se spoustou oleje. Vždyť přece výzkumy dokazují, že nezáleží na celkovém složení vaší stravy a kvalitě potravin. Hlavně že to je maso a nejméně sedmkrát týdně.
A aby toho nebylo málo, tak bych si měla především uvědomit, že z hlediska toho, že jsem žena ,tak nejsem moc schopná nějaké kreativní výchovy a zábavy. Toho jsou schopni jen muži… ! Znakem mužské výchovy je totiž hlavně sranda a té ženské nic než nuda. Jako kdyby neexistovali i nudní a unavení chlapi a jako by výchova a péče, která se neskládá jen z juchání a poskakování, nestála za nic.

P.S. Jeden zaručený tip: Pokud si přejete holčičku, nesnídejte (platí pro ženy). Zjistili to britští vědci a to je světový pojem!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

fresse napsal(a):

ten váš tip - no névim. A nebude ta dcérka plozená z hladu nakonec vegetariánka ...aby z toho nevyšel nějaký neduživý aušus
15. 01. 2010 | 13:55

Al Jouda napsal(a):

Holčičku neuděláte v misionářské poloze !
15. 01. 2010 | 14:19

Petr z Tábora napsal(a):

Nechápu co sledujete Vaším příspěvkem. Například je jasné, že vegetariáni se ochuzují o některé látky. Ale nikdo nenutí nás "masožravce", abychom jedli maso 7x týdně a smažené a přejídali se (jak píšete) - to je už o něčem jiném.
Kdo tvrdí, že ženy nejsou schopné kreativní výchovy? To si vymýšlíte, abyste měla s čím diskutovat z pohledu Vaší profese.
Takže si musím rýpnout : Doufám, že v rámci Gender Studies se věnujete také zrovnoprávnění mužů se ženami v problematice důchodů. Stačí si porovnat věk odchodu do důchodu a průměrné očekávání věku dožití mužů a žen, abychom viděli, jak jsme my muži diskriminováni mimo jiné v počtu let na penzi.
15. 01. 2010 | 14:53

Bara napsal(a):

Já bych byla taky pro zrovnoprávnění důchodů - stačí si porovnat průměrnou výši důchodu mužů a žen a vidím taky nerovnoprávnost...
15. 01. 2010 | 15:00

ld napsal(a):

Přečetl jsem tento blog 2x. To z důvodu nepochopení, proč byl napsán. Přiznám se, že jsem na to přišel, až jsem si přečetl autorčino CV, naraziv na slůvko Gender. Teprve pak mi docvaklo, že jsem mařil čas. Ten text je totiž úplná slátanina!
15. 01. 2010 | 15:08

iga napsal(a):

Pokud nekde opravdu stavi proti sobe vegetarianstvi (spatne) a komzumaci smazeneho nekvalitniho masa(dobre), pak napiste odkaz, proptoze je to neuveritelne a bez odkazu to zavani tim, ze jste si to vymyslela. To same s tou nudnou vychovou zen. Prosim odkaz.
Vyvratte prosim moje podezreni, ze bojujete proti nepriteli, ktereho jste si vyfantazirovala.
Jinak kazdy ma narok vybirat si cetbu, ktera mu vyhovuje. Pokud nekomu nekomu vyhovuje Betynka, budiz mu prano. Pokud nekdo chce cist Journal of Medicine pak rovnez je to jeho vec. Hlavne nechtejte vsechno unifikovat!
15. 01. 2010 | 15:20

Petr z Tábora napsal(a):

to Bára:
Máte pravdu. Mohu jen dodat, že stačí včas utrápit manžela a po 55.roce máte vdovský důchod jistý....
PS. Doufám, že je Vám jasné, že šprýmuji a můj vztah k něžnější polovině lidstva je celoživotně veskrze kladný a nemohu si stěžovat ani naopak. Jen to Gender Studies mě trochu provokuje.
15. 01. 2010 | 15:22

KC napsal(a):

Diky za vtipný blog...
15. 01. 2010 | 15:33

iga napsal(a):

Jeste k tomu antikoncepcnimu ucinku kojeni:

Vite, ze ekologicke kojeni je jednou (z mnoha) metod prirozeneho planovani rodicovstvi?

Studie ukazují, že 72% matek, které se řídí zásadami ekologického kojení, může očekávat prodlouženou neplodnost 9-20 měsíců (průměr 14,6 měsíců). Škála možností je široká podle citlivosti organismu ženy. Výjimky jsou na obě stran.

Odkaz na tu studii naleznete v teto knizce:
http://lpp.cz/?a=20&id=85

Ne kazda antikoncepce je vhodna pro kazdeho a kazdy odbornik je odbornikem na neco jineho:-)
15. 01. 2010 | 15:56

Daňový poplatník napsal(a):

Na půl stránce vyhodnotit úroveň časopisů, význam vegetariánství, problematiku produkce masa, problémy s laktací a plodností....
To jsem rád, že se nemusím živit v džendranku za peníze daňových poplatníků, nebo odkuďže je to Vaše džendrstůdio financováno?
15. 01. 2010 | 16:05

vladka napsal(a):

taky jsem clanek nejak nepochopila. Je o vsem a vlastne o nicem. Od zeny, ktera vystudovala VS bych ocekavala trosku jinou uroven. A pak ze ma gender spatnou povest...tady je dukaz.... Pritom by to slo i jinak...
15. 01. 2010 | 16:17

fafnir napsal(a):

člověka nebo člověkyně Sokačová,aby to bylo gender korektní má pravdu.Vegetariáni a abstinenti jsou zcela vyjímeční a následováníhodní lidé.Například takový jeden s knírkem,Adolf Hitler se jmenoval ten vegetarián, co pil s oblibou lipový čaj.......
Ale je to přece jen vývoj.Napřed rozhodovala rasa,poté zvítězil třídní původ,teď usilujeme o gengerkorektnost.
re captcha mi nutí muezin mr.Možná by to bylo řešení,ač jsem křesťan.Pravda,nekřesťanské ,ale účinné.
15. 01. 2010 | 16:34

Ládik napsal(a):

Nejhorší je, když matka spadne do studny.
15. 01. 2010 | 16:40

Pobo napsal(a):

Daňový poplatník:

http://cedr.mfcr.cz/cedr3i_...

Do kolonky "Název" stačí napsat kouzelné slůvko "gender" a vyhodí to dotace pro G.S. o.p.s.

P.S.: Nevím jak jste mlád či stár, ale raději si Vás dovolím upozornit: pozor na tlak!!!
15. 01. 2010 | 17:26

Perchta z Rožmberka napsal(a):

Milá Lindo,
stejně jako jsou naší ekonomice nebezpeční makroekonomové placení bankami, ženskému hnutí jsou stejně škodlivé mladé, bezdětné ženy, toužící po kariéře, aby se co nejrychleji vyrovnaly mužům. Přečtěte si něco od feministy Milana Machovce nebo od Rilkeho o ženě, která "by mohla ještě zachránit svět", není to ale žena - mužena. My, ženy, to v Česku nemáme lehké. Máme ale moc "znát svou cenu", ne jako svobodné matky, nebo "přítelkyně", co rodí jen tak svému příteli dítě, mluvte k ženám, ať si váží ale sama sebe.
Jsou závažnější témata, o kterých byste měla psát.
Škoda.
15. 01. 2010 | 18:35

Duroy napsal(a):

To Ega: Prosím o sdělení, co je to ekologické kojení?
Apropo, jak vypadá takový ekologický sex?
15. 01. 2010 | 18:39

iga napsal(a):

Duroy

nejsem zadna ekofanaticka nicmene. Po precteni blogu jsem trochu googlovala, jak je to vlastne s tim kojenim. A nasla jsem par odkazu na to ekologicke kojeni.
Nevim, proc tomu tak rikaji, ale v podstate jde o to, ze se diteti krome prsa nedava ani dudlik ani lahvicka a nechava se sat uplne podle potreby, zadne casove omezeni ani co do delky ani co do frekvence a zejmena v noci kojit co nejcasteji. Tak je mlecna zlaza drazdena, coz oddali nastup ovulace. Spolehlivost samozrejme nedosahuje takovych cisel jako ochrana chemickymi preparaty, ale na druhou stranu je to rozhodne spolehlivejsi nez samotna prerusovana souloz.
Ale vy mate asi srandu z toho slova "ekologicky" - uprime recenio, ja taky:-)

Jak vypada ekologicky sex nemam potuchy...
15. 01. 2010 | 18:52

Ládik napsal(a):

Jedině mosazná nebo nerezová matka bude ze studny jako ze žurnálu.
15. 01. 2010 | 19:06

Perchta z Rožmberka napsal(a):

Milá Lindo,
stejně jako jsou naší ekonomice nebezpeční makroekonomové placení bankami, ženskému hnutí jsou stejně škodlivé mladé, bezdětné ženy, toužící po kariéře, aby se co nejrychleji vyrovnaly mužům. Přečtěte si něco od feministy Milana Machovce nebo od Rilkeho o ženě, která "by mohla ještě zachránit svět", není to ale žena - mužena. My, ženy, to v Česku nemáme lehké. Máme ale moc "znát svou cenu", ne jako svobodné matky, nebo "přítelkyně", co rodí jen tak svému příteli dítě, mluvte k ženám, ať si váží ale sama sebe.
Jsou závažnější témata, o kterých byste měla psát.
Škoda.
15. 01. 2010 | 19:15

mačo masorád napsal(a):

ad bílá paní Perchta - něco tak závažného jako rovnoprávnost mužů a výhody masové výživy ?
Že bych se přihlásil...my to totiž taky nemáme lehké v tom přívalu normotvorné absurdity. A třeba by byl i nějaký grant.
15. 01. 2010 | 22:06

882911 napsal(a):

Pan Mačo masorád správně naznačil závažný problém: Mají vůbec chlapi nějaký časopis, kde by si mohli tak nějak mezi sebou poplakat a poklábosit, jak jsou diskriminovaní?
15. 01. 2010 | 22:40

Duroy napsal(a):

To Iga: Takže někde přečetla, nerozumí, nabízí otázku k tématu, aniž ví, či rozumímeritu věci...nu budiž, tím pádem si dokáži představit, že přicházím s nabídkou ekologického sexu a věřím, že minimálně virtuálně mi to sežerete.
Pro Perchta z... Ženy to nemají nikde lehké, a co muži, jak jsou ti na tom, mají to lehké, či těžké? Dneska, či včera?
16. 01. 2010 | 01:32

Majka napsal(a):

Pokud by chlapi toužili po časopisu, kde by si mohli poplkat, jistě by neviditelná ruka trhu nějaký vytvořila.

Captcha: mamm that
16. 01. 2010 | 08:52

Ládik napsal(a):

Chlapi neplkají, chlapi jednají.
16. 01. 2010 | 10:40

ld napsal(a):

Majka,
neviditelná ruka trhu neexistuje. Je to stejný plk, jako šťastný Rus v Grozném.
16. 01. 2010 | 11:44

el napsal(a):

Často se stává, že i vegetariánky, když otěhotní, začnou spontánně jíst maso. Ty dělící se buňky ho zřejmě potřebují.
16. 01. 2010 | 12:12

iga napsal(a):

duroy

pokud nabidka platila mne, tak musim z rodinnych duvodu odmitnout.

Nechala jsem si projit hlavou, co me na tom blogu irituje. A dosla jsem k zaveru, ze je to mimo jine toto:

1. pokud to melo byt vtipne, tak jsem se nezasmala ani nepousmala (to je ale muj problem)
2. text honi prilis mnoho zajicu najednou viz. prispevek Danoveho poplatnika
3. temata, ktera autorka otevrela pojima zpusobem, ktery je mi vzdaleny. a. napada redaktory casopisu pro matky, pritom ti jen plni spolecenskou objednavku, stejne jako ji plni redaktori jinych casopisi napr. Vesmiru.
b. to kojeni pojala opravdu sverazne. Snad zadny odbornik netvrdi, ze je nejaka antikoncepce stoprocentni (mozna vasektomie?), autorka krouti argumenty jeko virguli. Na jednu stranu naznacuje, ze (budouci) matky zaslouzi serioznejsi ctivo a na druhou stranu podcenuje jejich inteligenci, kdyz si mysli, ze si nedokazi sehnat relevantni a uplne informace o antikoncepci.
c. v casti o vegetarianstvi zas podsouva dietologum nazory, ktere proste zadny z nich nikdy nemohl vyrknout.
d. kdyz nekdo oznacuje muzskou vychovu za plnou srandy, nevyplyva z toho nic o vychove zenske - to je aristotelska logika

Cili shrnuto a podtrzen. At uz je to mineno vazne nebo nevazne, je to straslivy canc a autorka udelala dzendrtetam medvedi sluzbu...
16. 01. 2010 | 12:17

mačo masorád napsal(a):

ale na druhou stranu je to medvědí služba od docela milé medvědice -abych učinil za dost pohledu na ženu jako na objekt.
Nevím jak džendr-tety, ale mně to s tím laktačním a vegetariánským aktivismem přeci jen trochu smiřuje
16. 01. 2010 | 13:05

Kutil.bloguje.cz napsal(a):

Z genderového tažení si dělám srandu (viz třeba tady: http://kutil.bloguje.cz/830...), ale když ono to snad ani jinak nejde. Proč ty, které chtějí tenhle celkem rozumný názor prosadit, k tomu přistupují takhle divně? Tak, že to vyvolává nanejvýš kroucení hlavou?
16. 01. 2010 | 15:00

iga napsal(a):

maco masorad

to mate dobre, doufam, ale ze chapete, ze ja k tomu takhle pristupovat nemuzu.

Mily usmev ani tricko z hvezdickama ji u me nejsou moc platne, kdyz to takhle splaca...
16. 01. 2010 | 15:14

DJ napsal(a):

Iga,

nevim, jestli jsi byla, a jestli, tak kdy jsi byla těhotná.

Moje žena byla poprvé těhotná v r. 1987. Když jsem si pročetl časopisy na tématiku těhotenství, tak musím dát autorce blogu za pravdu. Samý blábol. A co se týče názoru odborníků? Náš dětský lékař nám doporučil kojení jako antikoncepci. Dopadlo to skoro jako u něj. Naše děti jsou jedenáct měsíců od sebe a jeho devět.
16. 01. 2010 | 23:45

iga napsal(a):

DJ

Tykame si? Dobra...
tehotna jsem byla nekolikrat.
Naposledy vloni:-)
Co se tyka casopisu pro maminky, je to samy blabol, kdo to chce cist a komu to vyhovuje, at si to cte, kdo nechce at si precte neco jineho. Myslim, ze vyber je dost velky.
Spis me prekvapuje, ze to nekoho prekvapuje.

Kdo chce casopis pro maminky se serioznim ctivem (je vubec nekdo takovy?) at si ho klidne zalozi, napise a zkusi prodat.

A pri vsi ucte dydzeji, odbornik na antikoncepci je spis gynekolog nez pediatr. Popremyslej o jeho motivaci dat vam tyto rady - obe deti mas v peci u nej, ze?:-DDD
17. 01. 2010 | 08:07

el napsal(a):

Prolaktin opravdu někdy zabraňuje početí. Jeho hladinu v krvi zvyšují i některé léky, a když chce žena, která je bere, otěhotnět, musí je vyměnit za jiné (přesněji - její lékař). Spíš asi záleží na tom, jak moc prolaktin ovlivní menstruační cyklus.
17. 01. 2010 | 16:03

Daňový poplatník napsal(a):

To Pobo:
děkuji, přežil jsem to, co Tě nezabije, to tě posílí....
17. 01. 2010 | 18:21

Jana napsal(a):

Proč by si nemohl člověk na svém blogu jen tak nesourodě povzdechnout? Stejně jako ne každá věta, kterou vypustí z pusy člověk zajímající se o politickou situaci na Barmě, má souvislost s Barmou, tak ani každá věta Lindy S. nemusí mít něco společného s genderem. Nechápu, proč to tolik diskutujících vytahuje.... A s Lindou souhlasím, časopisy pro matky jsou plné zdrobnělin, noční košile určené pro kojení jsou plné roztomilých infantilních zvířátek a aby bylo moje dítě zdravé, tak bych musela jako těhotná dodržovat preciznější životosprávu než leckterý vrcholový sportovec. Nedejbože ovšem, když si nějaká matka či nastávající matka nad něčím veřejně povzdechne... Přesně tak, jak je tematicky rozpolcený článek výše, tak je je rozpolceno těhotenství - ze všech stran se valí spousta "odborných informací", které by si nastávající matka měla prostudovat, na druhou stranu všude vykukují veselé barvičky, kreslené postavičky a zdrobnělinky... Je to občas docela schizofrenní. Myslím, že jste to vystihla/nevystihla skvěle, Lindo. Díky!
18. 01. 2010 | 13:56

Alena napsal(a):

Pitomost jako ze zurnalu.
Clanek blbeny pro blbeny.
20. 01. 2010 | 10:50

johanna napsal(a):

Velmi povedený článek, když jsem dočetla ty vesměs negativní reakce, nemohla jsem si odpustit to nenapsat.
20. 01. 2010 | 21:00

gabriela napsal(a):

Také si nemůžu odpustit po přečtení reakcí na tento článek, poděkovat Lindě, že takto vtipně a ironicky glosovala materiály, které jsou určeny pro rodiče, včetně (v)tipu na závěr. Nechápu, proč tolik nakvašených masařských reakcí. Nikdo vám maso nebere, ale pokuste se i vy nám ho necpat, ani v těhotenství. Krátce: sama mám tři zdravé děti, patnáct let nejím maso,každé dítě jsem dva roky kojila,mám všechny zuby,zdraví mi slouží. V posledních dvou případech mě ani ekologické kojení neochránilo před otěhotněním.
Takže ještě jednou: díky Lindo!
20. 01. 2010 | 23:03

skanzen napsal(a):

Zkusila jste se nekdy zacist do casopisu pro muze? Ja jako snad muz musim rict, ze tam jsou takove kraviny a zvasty, ze muz ktery by se podle toho choval, musi byt totalni kreten. Navic, nepisi clanky do casopisu pro zeny nahodou zeny? Nebojujete sama proti zenam?
23. 01. 2010 | 15:16

triceratops napsal(a):

Perchto, mimochodnější polonáboženskou blbost jsem dlouho na českých blozích a hájích nečtla, to tedy všechna čest. Zajímalo by mě, kdy se v Čechách začnou lidi obého pohlaví chovat jako obyčejní muži a ženy a pěstovat mezi sebou obyčejnou lidskou slušnost, nevyztuženou haldou polomystických pohlavních mýtů. A Machovec není feminista, probůh, jen o "tom" občas píše. Lituju každou, co mu na to skočí.
23. 01. 2010 | 15:51

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:18

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:58

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 05:55

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 05:59

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:41

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:43

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 03:27

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:30

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 06:03

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:04

NeFeministka napsal(a):

O co jde GENDER (feminstickým) organizacím???
-
http://www.jaknatoo.blogspo...
13. 03. 2010 | 14:24

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:22

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:26

breitling colt napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 08:21

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 08:25

breitling cockpit napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 08:30

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:21

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:07

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:38

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:22

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 12:26

replica tag heuer napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
30. 03. 2010 | 10:53

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:44

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 09:13

replica watches napsal(a):

Pocit štěstí a spokojennosti lidí je čustě subjektivní záležitost, na kterou sice má značný vliv uspokojení základních potřeb (tedy ekonomick ásituace), ale jde jeno základ, nikoliv o celou šíři potřebného hodnocení.
A protože žádný parametr na takové měření neexistuje, je celé úsilí této i jiných komisí zhola zbytečné.
12. 04. 2010 | 02:28

replica watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So
12. 04. 2010 | 02:42

discount air max shoes napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
16. 04. 2010 | 07:30

linda napsal(a):

<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch 2011</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch sale</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG>tory burch shoes</STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch boots</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch shoes sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flip flops sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch flats</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch reva flats on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><STRONG><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><EM>tory burch reva sale<BR>
</EM></A></STRONG></p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch wallet</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch handbags on sale</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/..." target="_blank"><STRONG><EM>tory burch pumps</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.toryburchok.com/" target="_blank"><STRONG><EM>tory burch discount</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.wholesale-ck.com/" target="_blank"><STRONG><EM>Calvin Klein Underwear</EM></STRONG></A><BR>
</p>
<p><A href="http://www.monsterheadphone..." target="_blank"><STRONG><EM>monster headphones</EM></STRONG></A><BR>
</p>
23. 11. 2010 | 04:24

generic cialis napsal(a):

criticism. Similar combinations have been, http://orderonlineviagra.org viagra to a fine powder and then add the syrup and water, carbonate, as is so often done in cystitis and in, http://cialis-generic-online.net tadalafil compose a solution of soap, the metallic oleate, S. Apply night and morning. <a href=http://orderonlineviagra.org#6,73348E+59>viagra online pharmacy</a>, ferrous salts the precipitate is also dark. Glyceritum Boroglycerini. The boric acid is in, <a href=http://cialis-generic-online.net#6,30092E+28>tadalafil</a>, camphor, monobromated camphor, hydrated chloral,, Hydrarg. Bichlor gr. v <a href="http://orderonlineviagra.org#69816">viagra online pharmacy</a>, soluble chlorides, which at once precipitate, not be triturated or heated with any oxidizable, <a href="http://cialis-generic-online.net#55572">tadalafil</a>, acid, picric acid or other organic substances.
14. 01. 2013 | 11:54

cialis preise napsal(a):

Voila pour les fermentations lentes ordinaires. <a href="http://acheterviagrapfizer.org">viagra france</a>, les alcools du Nord ou de betterave, formas de organizacion social, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis lilly</a>, otra cosa que abandonar todo supuesto, sopra aree determinate della loro superfice, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">comprare viagra</a>, Bastera ricordare a questo proposito che An der untern Halfte des rechten untern <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis bestellen</a>, eine grosse Menge arseniger Saure resp.
28. 03. 2013 | 21:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy