Nechápu úsměšek Václava Klause

12. 10. 2012 | 17:36
Přečteno 3624 krát

Mír není nepřítomnost války. Mír je důsledek úsilí a práce. To se v naší zemi obtížně chápe. Mírové hnutí se v době budování socialismu pořádně zdiskreditovalo. Nobelova cena za mír – to u nás také vyvolává úsměvy. Dokonce i prezident se ušklíbne: „Cena za mír pro EU? To je snad legrace.“

Zní mi to jako rouhání. Mír v Evropě vůbec není taková samozřejmost, jak se někomu zdá. Žijeme na velmi složitém kontinentu, kde je téměř nemožné vytýčit spravedlivé hranice. Po relativně dlouhém období míru zapomínáme na to, že historie Evropy je historií nekonečných válek, ve kterých bylo vždy mimořádně obtížné hledat rovnováhu a bezpečí pro všechny. Období míru byla proto vždy spíš krátká.

Projekt EHS, Evropského společenství a Evropské unie byl opravdu úctyhodným nápadem, který se zrodil z poznání, že je třeba zmenšit význam hranic mezi státy a národy. Jen díky tomu se podařilo dosáhnout usmíření mezi Německem a Francií, Rakouskem a Itálií apod. Sporná území přestala být jablkem sváru, když se hranice rozmělnily a staly plně prostupnými pro pohyb lidí stejně jako zboží.

Dokonce my sami, Češi a Slováci, jsme to zažili při rozdělení státu v roce 1993. Vše bylo snazší, když jsme zároveň věděli, že obě země stejně chtějí vstoupit do společné Evropy.

Evropská unie utlumila národnostní konflikty v řadě mnohonárodních států. Evropská unie pomáhá tlumit latentní konflikty na Balkánu stejně jako konflikt mezi Tureckem a Řeckem.

Pokud by se EU měla rozpadnout, tak vše co dnes doutná, by mohlo zítra vzplanout. Nemělo by nám být jedno, pokud dnes hospodářská krize vystavuje Evropskou unii vážné zkoušce. Pokud by Evropa v této zkoušce neobstála a projekt integrace by se zhroutil, tak nás nečeká nic dobrého. Pokud Baskové, Katalánci, Vlámové začnou bojovat za své národní státy, vzroste napětí a začnou vznikat konflikty. V Evropě, ve které se začne každý zabetonovávat, zakopávat za svými hranicemi, bude zle pro státy jako je Česká republika. My jsme země, která žije z otevřenosti vůči sousedům, svému okolí a Evropě. Žijeme z exportu. Pokud bychom se také začali zakopávat, tak nám životní úroveň klesne o 40 procent.

V roce 1938 jsme doplatili na to, že nic takového jako projekt společné Evropy v té době neexistovalo. Marně se prezident Beneš tehdy namáhal zajistit bezpečnost státu bilaterálními smlouvami s jednotlivými evropskými státy. Marně běhal po Evropě a vyjednával. V dezintegrující Evropě pro nás nakonec nezbylo žádné místo. Dnes tomu není jinak. Pokud by se kolo integrace začalo točit nazpátek, pokud se Evropská unie bude rozpadat, může být výsledkem evropský konflikt, jehož rozsah si sotva dovedeme představit.

Nechápu smích těch, kteří se dnes ušklíbají nad tím, že EU dostala Nobelovu cenu míru.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PB napsal(a):

Pane Zaorálku, Vy ten úsměšek nechápete?
Připustíte, že to mohl být úšklebek NEMOCNÉHO člověka, jehož diagnózu teprve nyní - až po stovkách jeho protimluvů, chyb a neuvěřitelných keců - připouštíme?
On byl vždy zvyklý jen brát, být vše první a arogantně se pochechtával konkurentům.
Když nezvolili jeho, mohl se nejprve zadusit vztekem.
Pak se jen ušklíbal.
Aktér kuličkového pera, kuličkové pistolky
a VELKÉHO KULOVÉHO, se prostě nemůže smířit s koncem svého působení, koncem pravice v Čechách a s klesajícím zájmem o jeho bláboly.
Je Vám to jasné???
12. 10. 2012 | 17:49

MA-FU napsal(a):

PB
Tleskám!!!
12. 10. 2012 | 17:59

Yosif K napsal(a):

EU uspela na SEVERU v tom ze nehrozi valka mezi Francii a Nemeckem atp.

EU absolutne neuspela v integraci jihu Evropy. Recko a Spanelsko se potaci pod tihou socialnich zavazku ktere nejsou po 22 letech vlady socialistu plnit.
Jih Evropy dohnal sever ve vystavbe dalnic, musei, koncertnich hal, nadrazi, TGV a prumyslovych parku, nikoliv v organizovanosti a pracovni moralce.

Pad do propasti je nyni o to bolestivejsi oc je pomalejsi.

Neni divu - Italie se pokousi iuntegrovat svuj zaostaly jih jiz stopadesat let a zatim temer bezuspesne.

Kazde excesivni prerozdelovani skonci tim, ze uz neni co prerozdelovat. Evropa muzew prezit, prerozdelovaci se vsak budou asi muset stahnout z role vsemocnych profesoru do role tridnich sasku dejin obcas poukazujicich na prilisne nerovnosti z kouta tridy.
12. 10. 2012 | 18:02

Ives napsal(a):

Projekt EHS a EU skutečně byl skvělým nápadem. Proč se ale změnil v molocha s touhou dnes a denně vše regulovat, měnit, přikazovat, zakazovat a rozdělovat? Je to typicky levicová touha přinášet prostému lidu pokrok na kterém se evropští nositelé pochodní včetně p. Zaorálka dohodli. Prostě se budeme mít dobře, ať chceme nebo ne! A protože jsme tupé stádo, musíme mít bruselské ubermensche myslící jen na naše blaho a kvůli tomu nás neustále zaplavující svými nápady na všeobecné blaho. Permanentní referedum v Irsku bylo krásným příkladem tohoto přístupu. Bože dej více lidí ražení prezidenta Klause!Zatím se vše, na co upozorňoval splnilo a docela se bojím, co mu ještě vyjde.
12. 10. 2012 | 18:03

Občan napsal(a):

Úsměšek, pane Zaorálku?
Klaus se podivil a považoval to za špatný vtip. Mnozí z nás také.

A pokud se snad "divíte" proč, pak se musím zase podivovat já.
Nebo jste ještě nezaznamenal, že EU rozpoutala největší válečný konflikt na evropském kontinentě od skončení WWII? A že v rámci toho konfliktu vyrobila na tomtéž kontinentě DVA islamistické státy? Že destabilizovala a ekonomicky rozvrátila celý Balkán vč. Řecka? Makedonie Vám také nic neříká?
Nikdy jste neslyšel o Libyi, kterou tatáž EU rozbombardovala, rozvrátila a islamizovala?
Ještě se snad k Vám nedoneslo, že EU vyzbrojuje a jinak podporuje islamistické teroristy v Sýrii?
Neslyšel jste nikdy o engagement EU při podpoře teroristů na Kavkaze?

Mám pokračovat ve výčtu "mírových" aktivit EU???
12. 10. 2012 | 18:09

argun napsal(a):

Já ho naopak Zaorálku, velmi dobře chápu. Rezignace na realitu. Vtip roku. Moc smutnej. Vítejte v New Brave World.
12. 10. 2012 | 18:16

aga napsal(a):

Zajímavé, jak se umí ČSSD rozvášnit pouze tehdy, když jde o internacionálu. Třídní hlediska a vykořisťování domácích ji nechávají čím dál chladnější. V zásadě se s toou pravicí krásně doplňují - každý splní svou půlku úkolu.
12. 10. 2012 | 18:25

reppop napsal(a):

Nechápu smích těch, kteří se dnes ušklíbají nad tím, že EU dostala Nobelovu cenu míru.

Pane Zaorálku,

tyto lidi nelze chápat, tyto lidi lze jen litovat. Bohužel příroda nenaděluje moudrosti všem stejně.
12. 10. 2012 | 18:28

Analytik napsal(a):

Zeměpisný původ předmětu této diskuse je opředen tajemnými pověstmi.
Sice o sobě tvrdí, že jako tříletý pomáhal stavět pražské barikády, ale jiné informace říkají, že v té době žil velký kus cesty na východ a nesl jiné jméno.
Není to třeba Asiat? Tím by se mnohé vysvětlilo!
12. 10. 2012 | 18:45

neo napsal(a):

ono je asi opravdu důležité, že je mír v EU. To, že státy EU válčí jinde je nepodstatné:)

Nobelovka už když jí získal Obama (to ještě ani nestihl vyvětrat prdy předchozího prezidenta) tak se stala směšnou.
12. 10. 2012 | 18:50

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

soudruhu zaorálku,
v evropě je křehký mír díky několika americkým základnám v německu a jedné v kosovu. to s EU a s zcestnou a škodlivou integrací skutečně nemá co do činění. přiznejte si to. nobelova cena míru pro EU je stejně trapné plácnutí do vody jako v případě arafata nebo soudruha gora. pokud by měl někdo dostat nobelovu cenu míru, tak fermi za sestrojení atomové bomby. díky ní je na světě už nějaký ten pátek relativní klid.
12. 10. 2012 | 18:58

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
1)Že destabilizovala a ekonomicky rozvrátila celý Balkán vč. Řecka? Makedonie Vám také nic neříká?
2)Nikdy jste neslyšel o Libyi, kterou tatáž EU rozbombardovala, rozvrátila a islamizovala?
3)Ještě se snad k Vám nedoneslo, že EU vyzbrojuje a jinak podporuje islamistické teroristy v Sýrii?
12. 10. 2012 | 18:09
Mate pravdu ze EU totalne selhala na Balkane a ze selhala pri ekonomicke integraci jihu evropy. ALE:
ad 1) Recko a Spanelsko bylo rozvraceno 22 lety vlady socanu - muzete si vyheldat kdo kdy valdl na wikipedii. Kdyby v recku valdla Merkelova a kdyby rectio delnici byli nemecti delnici, ke krizi v Recku by nedoslo.
ad 2) Lybie je 100% islamska, krestani a zide byli vyhnani jiz pred Gadaffim. I Gadaffi byl zapalany muslim a prorok "zelene muslimske revoluce". I Gadaffi svehom casu podporoval terortsy - mimo jine daroval 4 tuny semtexu katolickym teroristum IRA.
ad 3) zbrane sunnitum do Syrie dodava KSA a Qatar - sunnitske ropne velmoci. Jak jim to chcete zakazat?

V Syrii je situace jasna - budto budou siite utlacovat sunnity nebo naopak. Jinej vyvoj je pri arabske nature silne nepravdopobny. Nedivejte se na na jako na nejake Svycary nebo Skandinavce.....
12. 10. 2012 | 19:15

Yosif K napsal(a):

reppop napsal(a):
.....tyto lidi nelze chápat, tyto lidi lze jen litovat. Bohužel příroda nenaděluje moudrosti všem stejně.
12. 10. 2012 | 18:28
Volte moudre vudce proletaru z CSSD a LEV 21!
Proletari - naplnte cile CSSD - vsichni vzhuru pro davky na socialni urad!
Statni dluhy se nemusi splacet a uroky nakonec take ne!
Volte Zaoralka, nastava raj proletaru na zemi!
12. 10. 2012 | 19:19

mb napsal(a):

já ten úsměšek chápu, ale nesouhlasím s ním ...
12. 10. 2012 | 19:26

aga napsal(a):

mb

Vydržte, EU už určitě chystá nějakou úsměšky regulující či zakazující směrnici.
12. 10. 2012 | 19:36

Petr z Tábora napsal(a):

Je to jeden z paradoxů naší doby:
Pro mne je Nobelova cena míru zprofanovaná udělením J.Arafatovi, dříve aktivnímu teroristovi.
Pan Obama ji dostal dříve, než pro mír stačil něco udělat. I když pozdější přímý přenos do Bílého domu z popravy Bin Ládina byl bojem za mír jako vyšitý - USA pod jeho vedením rezignovala na řádný soudní proces s tím zločincem.
Cenu dali EU Norové, kteří sami do EU nechtějí.V Libyi jsme zrovna naši mírumilovnost neosvědčili. Čímž se dostávám k tomu, že by takovou cenu měli dostávat jednotlivci anebo organizace. Třeba i některý z tvůrců evropské integrace, J.Delors ?
12. 10. 2012 | 20:00

veverka napsal(a):

Další z nobelovských šaškáren. Tato cena "míru" pro EU je po tom co EU provedla v Srbsku a Libii asi tak stejně "mírová" jako byla pro Obamu,který ve stejné době navyšoval počty svých okupačních žoldáků v Afghánistánu. V tomto zcela souhlasím s Klausem,je to hodně špatný vtip.
12. 10. 2012 | 20:03

český maloměšťák napsal(a):

...zejména je groteskní, jak staříci a stařenky , kteří poctivě chodili před rokem 1989 do prvomájových průvodů a k volebním urnám - aby volili kandidáty Národní fronty, socialismus a mír...nyní /na stará kolena/ nadávají EU, že je moc reguluje a že je příliš levicová.

Nicméně i takový humor je humorem.

A coby milovníka paradoxů mě právě že takový humor baví nejvíce.
12. 10. 2012 | 20:08

Josef K. napsal(a):

Tedy typy jako Občan...
Co ví Občan o Balkánu? Nic, Co ví o pravoslaví? Nic. CO ví o Evropě? Nic...
Občan Mirgorodský neví nic, neboť za realitu považuje to, co ví. Dokonce i po zájezdu s Čedokem je neznalejší, stačí mu juknout na 5 vteřin a pochopil všechno, všude...Je to génius žvanivosti. Bohužel. v Česko převládající druh.

Jinak: naše pole zarostla...Ovšem o plevelu je známo..A tak zdravím českého maloměšťáka. Aspoň někdo s vtipem a rozumem.
12. 10. 2012 | 20:14

Josef K. napsal(a):

Vážím si úsilí EU a lidí, kteří ji budují. Jsou mi směšní ti všechni Klausíci-trpaslíci.Perrault a Andersen žijí.
12. 10. 2012 | 20:16

jentak napsal(a):

No vono by bylo spíš s podivem, kdyby vy jste Zaorálku vůbec něco chápal ...prezident má, jako vždy pravdu a to nebylo na úsměšek, jako spíš na pořádný vyprsknutí smíchu...asi se ovládal ...
12. 10. 2012 | 20:18

Josef K. napsal(a):

veverka. 120 tisícmrtvcých po nájezdu srbských slovanských pravoslavných ..a 500 po deseti letech občanské VÁLKY za pár měsíců, jejichž smrt byla daní za ukončení bojů. Veverka louská březovou kůru, mirgordskou...kontaminovanou...
12. 10. 2012 | 20:20

Zacheus napsal(a):

No, ale zase v různých tajných lóžích po celém světě se jistě oslavuje, takže úsměšky tří čtvrtin národa Vás tolik mrzet nemusí, Zaorálku. Na příštím zasedání Bilderbergu si pánové z radosti dají možná třetí večeři. Konec konců každý kamínek na cestě k nedemokratickému, totalitnímu Novému světovému řádu - jehož je nynější podoba Evropské unie trapným předvojem - je pro architeky Všehomíra dobrý a pro kosmpolitní "socialisty" typu ČSSD jistě vítaný.
12. 10. 2012 | 20:27

Zacheus napsal(a):

...pro architekty...omlouvám se za překlep...
12. 10. 2012 | 20:28

Maximus napsal(a):

Pane autore, spíš máte pravdu oba, Klaus i Vy. Opravdu myšlenka EU je opravdu z pohledu naší evropské historie opravdu vznešená! Ovšem záměr resp. realizace nejde potřebným a správným směrem ani náhodou, tady má Klaus nepochybně pravdu. Navíc je třeba si říci na rovinu, že EU včetně s ní souvisejícím údajně "obranným" paktem NATO je o něčem jiném. NATO a potažmo EU se díky spojenectví s agresívními USA nechovají ani náhodou jako obranný pakt, ale jako útočné vojenské uskupení. Vojáci NATO, tedy občané EU nemají co dělat v Afghanistánu, neměli se angažovat v Kosovu a potažmo letecká podpora NATO včetně utajených soldatesek ze zemí EU byla za likvidací režimu v Libyi atd., atd.
Viděl bych to asi takhle, obě strany tj. ta Klaousova a i ta Vaše jsou obyčejní političtí lháři a manipulanti s veřejným vědomím a myslíte si, že Vám to budeme baštit.

Ještě bych Vám rád připomněl okolnost v jaké době žijeme.
Ano, nejsou zatím války, ale to je jen díky jistým okolnostem a všechno se může naráz zbortit jako domeček z karet. Tenhle svět tedy jeho západní vyspělá část vč. USA je ze zákulisí ovládán jistou skupinou neskutečně bohatých lidí z jistého etnika a ti režírují veškeré dění na celém světě. Jedná se zhruba o 300 rodin! Tito lidé mají dnes už pod kontrolou (přes finance a kádrově) i celou EU a z tohoto pohledu má V.K. naprostou pravdu a Vy jste buď naivní optimista eurohujer nebo hloupý člověk (což se mi nezdá) popř. ještě je tu varianta, že toto všechno víte a navíc to podporujete. Hlupáci, kteří neví která bije, samozřejmě toto ani netuší a že žijí v někým ovládaném prostředí dokonce netuší spousta politiků z rozvojových zemí jako je ČeskoZlodějsko. Kdepak, tohle téma společné EU je velmi pro Vás nejistá a výbušná půda.
Ano, žijeme v současné EU v nejlepší době, ale......
S EU je to stejné jako když se dozvíte, že se ve Vašem novém drahém milovaném autě zabila Vaše neoblíbená či spíše nenáviděná tchýně.... máte smíšené pocity.
12. 10. 2012 | 20:37

zemedelec napsal(a):

Pane Zaorálek.
Naprosto správně.
Jako Čech i Evropan,pociťuji radost,že jsem byl také jako odměněn.O tom co se dělo na Balkáně,ještě nikdo zasvěceně nepopsal.Že se tam válčilo hodně dlouho i před první světovou válkou,také víme.Tiso po druhé světové válce udržel některé válečníci na uzdě.co následovalo po jeho smrti a změnách režimů ve východní Evropě,víme také.
12. 10. 2012 | 20:46

Buvol napsal(a):

Fakt je to pudel! Ale když ve třicátých letech minulého století mohla snad Gertruda Steinová, takto americká spisovatelka, navrhnout Nobelovu cenu míru pro hitlera, tak proč by to dneska nešlo pro pohrobka třetí říše eumecko ?!
12. 10. 2012 | 20:58

mb napsal(a):

aga napsal(a):
mb

Vydržte, EU už určitě chystá nějakou úsměšky regulující či zakazující směrnici.

aga ... jako pokus o vtip dobrý ...

ale víte třeba že co se týče žárovek ... tak to prošlo v klídku přes zastupitele ods ... ???

co ani nekvákly v průběhu procesu likvidace žárovek ... ???

prostě být tam ... být aktivní ... snažit se prosadit své věci, svou agendu ... a blokovat to, co si myslíte / myslíme že je špatné ...

naštěstí ten mír je neoddiskutovatelný ...

... zdravim vás ...
12. 10. 2012 | 21:00

schrott napsal(a):

Zacheus,
pamatuji si vás z jiných diskuzí, třeba pod Hořejším. Copak vy, silně věřící, nedáte nas to co je psáno v Bibli o budoucnosti světa? Absolvoval jsem řadu rozhovorů se členy různých církví na téma Boží království-rozuměj budoucnost lidstva a žádná EU, OSN, USA, UK, Čína ani Rusko, Bilderberg, Svobodní zednáři, či kdokoli jiný podle toho co říkají, roli hrát nebude.
New Age nemá být lidským dílem, nevzrušujte se. Demokracie je lidské dílo, není východiskem, ale nic lepšího neznáme. Tak se těšme na to Boží království. Třeba si dejte s přáteli trochu dobrého vína a "otevřete své mysle" nějakým novým myšlenkám.
12. 10. 2012 | 21:02

aga napsal(a):

mb

ODS jsem nikdy nevolil, ani žádnou jinou pravicovou stranu. Fakt nechápu myšlenkové pochody těch, kterým nějaký zkrat v mozku neumožňuje odlišit patriotismus od pravičáctví či ODS - a paradoxně jsou to často slovy ti nekovanější antikomunisti - jen ten internacionalismus mají nějak zažraný.
12. 10. 2012 | 21:07

Občan napsal(a):

Pépi, Pépi, Pépi...
Vono ho žere, že nikam nepatří, čím dál víc. Njn, má to, potomek haličských nosičů vody, potulných hadrářů a lichvářů a nakonec bolševických komisařských hrdlořezů, těžký.
12. 10. 2012 | 21:10

Občan napsal(a):

Buvol napsal(a):
"Fakt je to pudel! Ale když ve třicátých letech minulého století mohla snad Gertruda Steinová, takto americká spisovatelka, navrhnout Nobelovu cenu míru pro hitlera, tak proč by to dneska nešlo pro pohrobka třetí říše eumecko ?! 12. 10. 2012 | 20:58"

TAHLE Steinová? http://en.wikipedia.org/wiki/Gertrude_Stein
Tak nějak mě to ani nepřekvapuje...
12. 10. 2012 | 21:23

s... napsal(a):

občan

Už ten váš nick...
12. 10. 2012 | 21:28

mb napsal(a):

aga ... já vám to neberu ... volte si koho chcete třebas zloděje nebo ódéesáky ...

akorat ty žárovky prošli kolečkem schvalování ... a celou dobu eurobruselští zástupci za ods ani nepípli ...

natož aby žárovkový zákon vrátili apod ...

to nic ... hezký večer ...
12. 10. 2012 | 21:29

aga napsal(a):

mb

no alespoň vidíte, že naše zájmy v Bruseli nebude hájit nikdy nikdo, proto tam naši zástupci nejsou, ať už se rekrutují odkudkoli.
12. 10. 2012 | 21:33

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Volte moudre vudce proletaru z CSSD a LEV 21!
Proletari - naplnte cile CSSD - vsichni vzhuru pro davky na socialni urad!
Statni dluhy se nemusi splacet a uroky nakonec take ne!
Volte Zaoralka, nastava raj proletaru na zemi!
Bohužel opět se ukázalo, že příroda skutečně nenaděluje moudrosti všem stejně.

Asi ve střední Evropě už všechnu vyčerpal Einstein, TGM a K. Čapek, tak se jí teď pro pravé tržní komsomolce nedostává.
Viz např. citáty:

Ekonomická anarchie kapitalistické společnosti je skutečným zdrojem všeho zla. --Albert Einstein

Demokracie není panováním, nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti. A spravedlnost je matematika humanity. --T.G. Masaryk

Co nemůže přinést nápravu, je politika vedená kapitálem. --Karel Čapek
12. 10. 2012 | 21:37

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Statni dluhy se nemusi splacet a uroky nakonec take ne!
Asi to tak nakonec skutečně bude. Finanční sektor nejprve za pomocí nejbohatších 5% vytuneluje většinu bohatství ze společnosti a vytvoří její veřejný dluh. Pak milostivě této společnosti půjčují aby tento dluh vzniklý jejich tunelováním mohla sanovat. Protože úroky jsou tím větší, čím je větší zadluženost, dluhová služba je stále dražší a tím vzniká ještě větší dluh. A to je ještě větší byznys při ještě vyšších úrocích. Úžasné ekonomické perpetum mobile, zisky "úspěšných" tím rostou do závratné výše. Prakticky se virtuálně limitně mohou blížit nekonečnu. A nebo že by snad ne? Že by se to nakonec nedalo splatit?

Co myslíte Yosife K?
12. 10. 2012 | 22:07

Skalder napsal(a):

EU, přes všechny její nedostatky, skutečně potřebujeme.
Právě proto by nás mělo Nobelova cena míru znepokojovat. Její udělení je totiž obvykle signálem, že dotyčný má už nejlepší léta za sebou.
12. 10. 2012 | 22:16

Jáchym napsal(a):

Původní proklamované cíle Evropské unie a jejich reklamní kampaň v dobách, kdy jsme do ní vstupovali, neměly chybu !
(Nevylučuji ovšem, že je už tehdy její architekti a propagační pracovníci nemysleli vážně a ještě dneska nad naší naivitou brečí smíchy).

Dnes se bohužel na Unii část hochů, kteří do toho mají co mluvit, dívá jako na stále ještě nedostatečně akcelerující projekt Čtvrté říše.

Další jako na mezistupeň k projektu světa, kde bude Světovláda Euroatlantidy vládnout mírně radioaktivním nedozírným (domorodými těžaři surovin už jen řídce obydleným) pláním Východu a Jihu.

Ale třeba se mýlím a trajektorie, na které se nalézáme, je pouze výslednicí sil bezbřehé lidské stupidity a nikoli vítězícího psychopatického zla.
******
Jásir Arafat byl nejprve obdarován Nobelovou cenou a posléze otráven.
Obama zatím žije, ale dost příznivců je z něj už otrávených.
Jak na tom zanedlouho bude jejich nobelovská sounosnice EU si raději netroufám odhadnout.

Kéž by nás pánbu při zbytcích zdravého rozumu zachovati ráčil !
(Ale souhlasím, že to vypadalo dobře,a né že ne!
Už abych byl zase tak blbej jako před lety.)
12. 10. 2012 | 22:20

martin_ka napsal(a):

mě hlavně zaujalo, že se k tomu Klaus vyjádříl, jako by někoho jeho názor zajímal
12. 10. 2012 | 22:21

s... napsal(a):

martin_ka

Jeho názory jsou cenné asi jako názory politologa a kroměřížského patriota Vojtěcha Navrátila. Jenomže zastává úřad, který kdysi měl váhu. Kdyby nebyl president, tak by jeho pindy neopustili zdi CEPu.
12. 10. 2012 | 22:31

teda paní Müllerová, berle necháme doma napsal(a):

Mám obavy, že západní civilizace začíná být zralá na velké depotní injekce antipsychotik, jak navrhuje doktor Jarolímek.
Když jsme teď tak vyznamenaní, to abychom se taky zúčastnili šturmu na Teherán?
Za mír a přátelství mezi národy?
12. 10. 2012 | 22:32

aga napsal(a):

Jáchyme,

aby tu kampaň někdo myslel nebo bral vážně, tak by nesměl ani nahlédnout do učebnice základů psychologie, sociologie a historie. Přinejmenším o architektech a PR pracovnících si to rozhodně nemyslím.
12. 10. 2012 | 22:33

albireo napsal(a):

Však on se i Václav Klaus jednou té nobelovky dočká, může být kandidátem hned v několika oborech a takových na světě moc není. Až se tak stane, první se bude zas ušklíbat s. Zaorálek.
12. 10. 2012 | 22:44

Jáchym napsal(a):

Ago,
víra hory /nesmyslů/ přenáší !
12. 10. 2012 | 22:47

reppop napsal(a):

To albireo

Nevím jestli se Nobelovky dočká pan Klaus, ale pan Drábek určitě. V Oboru "fyziologie a medicína". Jeho ministerstvo dělá doslova zázraky přírody: mnoho invalidních občanů je jako mávnutím kouzelné hůlky zase zdravých. A ještě se ušetřilo pro odměny poradců a náměstků. Famózní!
Další inspiraci pro ozdravení lidu pod Řípem lze hledat v eugenice Třetí říše. Již má k tomu pan Drábek hezky našlápnuto: Jaké utiskování nezaměstnaných? Jaké otrocké práce? Co na tom, že byli proti ztrátě zaměstnání pojištěni? Přece platí, že "Arbeit macht frei". A svoboda je nade všechny statky - čímž nezaměstnané povýšil i nad své spolupracovníky z ministerstva. Tak jakápak asociálnost?
12. 10. 2012 | 23:01

tyhlety intelektuálky klamou tělem napsal(a):

vubole
a nebyla to Unity Mitfordová? Nebo Virginie Woolfová?
12. 10. 2012 | 23:05

mb napsal(a):

aga napsal(a):
mb

no alespoň vidíte, že naše zájmy v Bruseli nebude hájit nikdy nikdo, proto tam naši zástupci nejsou, ať už se rekrutují odkudkoli.

... to je právě ta blbost ... máme tam mít zástupce a ti mají být aktivní ...

/ a nemaj to být trafiky pro mafiány ... /

njn ... stane se ...
12. 10. 2012 | 23:18

kormoran napsal(a):

Soudruhu Zaoralku , vase nechapani naprosto chapu .

Brouk Pytlik se sice proletel , ale taky moc nechapal.)))
13. 10. 2012 | 00:08

amiel napsal(a):

Pane Zaorálku, děkuju za názor. Je dospělý a dokonce i moudrý.
Češi, spodina Evropy, která pouze přežívá z peněz, které dostáváme od občanů ostatních, vzdělanějších a kulturnějších zemí EU, se ovšem dál budou chovat jako ti nejpitomější psi: budou kousat ruku, která je živí, protože dál jejich obzor nesahá.
Evropa zná nás, Čechy, jen jako zloděje neschopné cokoli hodnotného vytvořit, Češky jen jako prostitutky lísající se k jakémukoli tlusťochovi v mercedesu, jako jeden z nejtlustějších národů v Evropě s jako národ s nejvyšší spotřebou alkoholu na světě. Z našich politiků jsou známi jen dva: známý Klaus (jako zloděj propisek a nacionalista) a "nahy topolanek". O naší vědě a kultuře za hranicemi nikdo nic neví. Právem.
Jsme národ pověstný leností, nevzdělaností, absencí rozhledu a kultury. Nedivím se, že se Evropané Čechů štítí. Ale divím se, že jsou je i přřsto ochotni živit.
13. 10. 2012 | 00:28

mkubesa napsal(a):

Když jsem dnes večer slyšel a viděl tajemníka Jakla v TV, bylo mi smutno z toho, že mu přispívám finančně z daní na jeho plat. Je to nemocný člověk, který je omámen svou funkcí a výhodami. Nemám rád fanatiky. On je sluha pana Klause číslo 1, Klause, který je zcela mimo mísu a za každou cenu chce být zajímavý. Jeho "profesorské" myšlení se zadrhlo v minulém století. Jeho historická úloha končí a s ním i ta banda sluhů, kteří nemají svůj názor a jen kopírují myšlení svého chlebodárce. Chválabohu, že se také odebírají do propadliště dějin spolu s Klausem.
13. 10. 2012 | 00:37

mkubesa napsal(a):

Pane Zaorálku,
souhlasím a zítra Vám dávám hlas ve volbách. Protestuji proti zrůdným názorům Klause, Jakla a podobným hochštaplerům. Divím se jen tomu, že naši slavní kandidáti na prezidenta mlčí. Zatím jsem nezaznamenal názory Zemana, Roitové a dalších.
13. 10. 2012 | 00:44

možná ani ta česká cesta, kdyby se nepo napsal(a):

Při svém věku jsem nečekal, že se na Václava Klause těsně před koncem jeho politické kariéry začnu dívat jako na moudrého a prozíravého politika.
Někdy je třeba hořkost polknout a řídit se rozumem.
13. 10. 2012 | 00:50

skeptický napsal(a):

Amiel(hebrejsky Bůh mého lidu)

Až si vylijete žluč na "my Češi",zamyslete se nad tím,jestli to nejsou takoví jako vy,co dávají svému lidu špatné jméno.
13. 10. 2012 | 02:21

Jirka napsal(a):

Pane Zaorálku Vy jste v životě vůbec dost málo věci pochopil.
13. 10. 2012 | 05:28

Jan Holubář napsal(a):

POZOR ! BACHA ! Kdo nenadává na Klause, není in ! Tak pozor a dejme se do toho !
13. 10. 2012 | 06:28

Jan Holubář napsal(a):

Ptro Amiela : Co jsi chlastal ???Ty si přeci ........
13. 10. 2012 | 06:37

Yosif K napsal(a):

reppop napsal(a):
Yosif K napsal(a):
Statni dluhy se nemusi splacet a uroky nakonec take ne!
Asi to tak nakonec skutečně bude. Finanční sektor nejprve za pomocí nejbohatších 5% vytuneluje většinu bohatství ze společnosti a vytvoří její veřejný dluh. Pak milostivě této společnosti půjčují aby tento dluh vzniklý jejich tunelováním mohla sanovat. Protože úroky jsou tím větší, čím je větší zadluženost, dluhová služba je stále dražší a tím vzniká ještě větší dluh. A to je ještě větší byznys při ještě vyšších úrocích. Úžasné ekonomické perpetum mobile, zisky "úspěšných" tím rostou do závratné výše. Prakticky se virtuálně limitně mohou blížit nekonečnu. A nebo že by snad ne? Že by se to nakonec nedalo splatit?

Co myslíte Yosife K?
12. 10. 2012 | 22:07
Ctete prilis mnoho zjednodusujici bolsevicke propagandy. Zatim se darilo priblizit virtualne nekonecnu emisi penez tam kde vladli socialni demokrate a komuniste (rakouska republika 1920, vymarska republika, Chile a dalsi jihoamericke zeme za vlady socialistu, Jugoslavie, socialisticke Madarsko, socialisticke Rumunsko, socialisticke Polsko, komuniste v Zimbabwe....... )

Komunisticka Cina drzi vetsinu devizovych rezerv v US$. Proc asi? Proc nenakupuje nejake venezuelske hajzlpapiry kryte socialistickou ideologii Chaveze? Nebo ruske rubliky kryte cenou ropy, ktera jde jednou nahoru a podruhe dolu?

Nynejsi zachranny val EU je tvoren pro koho? Pro bankere kteri jsou zazobani tak jak tak, nebo pro recke a spanelske popelare kteri delaji kravaly kdyz jim ma mzda spadnout ze 1600 EUR na 1500 EUR mesicne?

Prispejte reckym proletarum na plat 1600 EUR mesicne - jste proletarsky internacionalista - nebo ne?

Za pravicove diktatury se Recko v roce 1959 vyplatilo ze stareho statniho bankrotu. Po vstupu do EU a po 22 letech vlady socialistu se Recko zase do statniho bankrotu dostalo. A diky idiotskemu napadu zaraz zavest EURO a socilismus se nemuze dostat z krize ani osvedcenym socialistickym postupem - hyperinflaci.
13. 10. 2012 | 08:45

Yosif K napsal(a):

mkubesa napsal(a):
Když jsem dnes večer slyšel a viděl tajemníka Jakla v TV, bylo mi smutno z toho, že mu přispívám finančně z daní na jeho plat. Je to nemocný člověk, který je omámen svou funkcí a výhodami. Nemám rád fanatiky.
13. 10. 2012 | 00:37
No jeste by nebylo spatne kdyby se na smetsite dejin odebral fanatik omameny tim, ze mohl domu do Ostravy litat helikopterou.

Na druhe strane - v oranzove pevnsoti Ostrave jej verni volici znovu do te jhelikoptery dotalci - nestatsnicvi nevedomi jako ten volic CSSD z Osrtravy Michalkovic ktery se "otravil dopitim lahve po po druzce ktera zemrela na otravu metanolem".
13. 10. 2012 | 08:49

Yosif K napsal(a):

No jeste by nebylo spatne kdyby se na smetiste dejin odebral fanatik omameny tim, ze mohl domu do Ostravy litat helikopterou.

Na druhe strane - v oranzove pevnsoti Ostrave jej verni volici znovu do te helikoptery dotlaci - nestastnici nevedomi - jako ten volic CSSD z Ostravy Michalkovic, ktery se "dopil lahev s alkoholem po druzce ktera zemrela na otravu metanolem a sam se otravil".
13. 10. 2012 | 09:35

babočka napsal(a):

Za to, že nám EU zakázala marmeládu a rum dostala Nobelovu cenu.
13. 10. 2012 | 09:43

Petr napsal(a):

"Projekt EHS, Evropského společenství a Evropské unie byl opravdu úctyhodným nápadem!"
Pravda pravdoucí.

Ale 54.000 tupých byrokratů a desetitisíce jejich slouhů tuto ctihodnou myšlenku ubíjí!
13. 10. 2012 | 10:01

bob napsal(a):

babočka
říkali jsme rum něčemu, co rum není. Tak co.
13. 10. 2012 | 10:55

Yosif K napsal(a):

Yosif K napsal(a):
mkubesa napsal(a):
Když jsem dnes večer slyšel a viděl tajemníka Jakla v TV, bylo mi smutno z toho, že mu přispívám finančně z daní na jeho plat. Je to nemocný člověk, který je omámen svou funkcí a výhodami. Nemám rád fanatiky.
13. 10. 2012 | 00:37
No jeste by nebylo spatne kdyby se na smetiste dejin odebral fanatik omameny tim, ze mohl domu do Ostravy litat helikopterou.

Nejak to rozdychejte, vsude jsou nejaci fanatici a taky i sibalove, i mezi oranzovymi.....
13. 10. 2012 | 10:55

Josef K. napsal(a):

Amiel. Jistě, vlastně sám potvrzujete svým zoufalým provoláním hloubku destrukce této - české- kultury, pokud by nebyla tak hluboká, patrně byste volil elegantněší vyjádření.
Pocit zmaru a života v kleci s výkaly nemáte sám.
13. 10. 2012 | 11:30

Josef K. napsal(a):

babočka. Komu nám? Já nemám za marmeládu směs jablečného protlaku z odpadu českých sadů. Marmeláda, a propos název není českého původu, je tradičně vyráběna
z citrusových plodů, které se v českých marmeládách jaksi nevyskytují. Takže pište za sebe bez plurálu. Jsem vděčný úředníkům EU za to, že mne ochraní aspoň v tomto segmentu před českými zlatými ručičkami.
13. 10. 2012 | 11:33

hokej napsal(a):

Vcera opet v rakouske televizi v poradu ZiB byl ke spatreni soucasny cesky prezident p. Klaus se svym prispevkem k vyznamenani EU Nobelovou cenou miru. Pro srovnani k teto udalosti pred nim hovoril rakousky prezident p. Fischer a predani ceny EU hodnotil jako velmi vyznamne oceneni celoevropske myslenky. Vcerejsi vystoupeni p. Klause jsem zde zaznamenal zase po delsi dobe, kdy byl soucasny prezident CR ukazan jako eskamoter s plnicim perem. Sousede se obcas ptaji, co to mame za prezidenta. Odpovidam, ze tento clovek vetsinu zivota pracoval jako prognostik socialistickeho zrizeni pod vedeni UV KSC a samozrejme ho jeho byvale povolani vyrazne poznamenalo. Pro takove povolani musite mit taky kvalifikaci, ktere se kazdemu studentu pred r. 1989 dostalo vrchovate, nebot soucasti studia byly predmety jako "Dejiny KSSS", "Dejiny KSC", "Marxismus-leninismus" ap. Cela vyuka skol byla zamerena na rozvijeni "socialismu a jeho vyhod", zaslouzeny titul vam prece udelila Ceskoslovenska socialisticka republika. Tady si nejsem uplne jisty, zda tato vyuka nepokracuje na skolach i do dnesni doby a vubec se nemuze clovek nedivit, co nekteri pisi do blogu nebo v diskusi. Se socialistickym vzdelanim tezko budete chapat evropskou integraci.
13. 10. 2012 | 11:45

Yosif K napsal(a):

amiel napsal(a):
Pane Zaorálku, děkuju za názor. Je dospělý a dokonce i moudrý.
Jsme národ pověstný leností, nevzdělaností, absencí rozhledu a kultury. Nedivím se, že se Evropané Čechů štítí. Ale divím se, že jsou je i přřsto ochotni živit.
13. 10. 2012 | 00:28
Pane Amiel, nebojte se - Ceska republika brzy zacne po desitkach miliard az stovkach Kc zivit odborare na jihu Evropy - skrzeva povinne prispevky do zachrannych mechanismu, Eurovalu atp atp.

Proletarsky inernacionalismus neumira - Cesi budou prispivat na Reky a Spanely s dvrakrat vyssimi prumernymi platy. Slovensko - jako clen Eurolandu - uz mohutne prispiva. Nahy a rozvedeny Topolanek, zlodej propisek a i rozvedeny proletarsky vudce z vily na Ithace budou brzy zavati vichrem zprav o uspesich pri budovani socilanich statu na jihu Evropy.
13. 10. 2012 | 12:01

Yosif K napsal(a):

OPRAVA
amiel napsal(a):
Pane Zaorálku, děkuju za názor. Je dospělý a dokonce i moudrý.
Jsme národ pověstný leností, nevzdělaností, absencí rozhledu a kultury. Nedivím se, že se Evropané Čechů štítí. Ale divím se, že jsou je i přřsto ochotni živit.
13. 10. 2012 | 00:28
Pane Amiel, nebojte se - Ceska republika brzy zacne po desitkach az stovkach MILIARD Kc zivit odborare na jihu Evropy - skrzeva povinne prispevky do zachrannych mechanismu, Eurovalu atp atp.
Proletarsky inernacionalismus neumira - Cesi budou prispivat na Reky a Spanely s dvrakrat vyssimi prumernymi platy. Slovensko - jako clen Eurolandu - uz mohutne prispiva. Nahy a rozvedeny Topolanek, zlodej propisek a i rozvedeny proletarsky vudce z vily na Ithace budou brzy zavati vichrem zprav o uspesich pri budovani socialnich statu na jihu Evropy.
13. 10. 2012 | 12:02

Občan napsal(a):

Pane Zaorálku,

kašlete na zdiskreditovanou pseudonobelovku a spíš se psychicky připravujte na to, že když to hodně dobře dopadne, budete muset v některých krajích PROSIT KSČM o to, aby vás vzala do koalice.
A to jsem HODNĚ zvědav, co s tím uděláte.
13. 10. 2012 | 12:09

oranžáda obecná napsal(a):

jestliže už někomu tu cenu po za mír chtěli dát, měli ji dátu NATU, protože to jer skutečný garant míru v Evropě !!! Ovšem, dávat stejnou cenu Severoatlantické alianci a teroristovi Arafatovi, to by vypadalo divně,že, to raději ÉÚ, ta teroristy miluje....
13. 10. 2012 | 12:42

oranžáda obecná napsal(a):

hokej......máš v tom hokej . Pravděpodobně jsi dostal hodně úderů do hlavy loktem.
13. 10. 2012 | 12:44

oranžáda obecná napsal(a):

Nobelovu cenu dostala ....za zakřivené banány, zrušení žáírovek a cukrovarů, za bionaftu a fotovoltaiku.... zkrátka za buzeraci evropského obyvatelstva, které už je celkem dosti nas....é.
13. 10. 2012 | 12:46

Josef K. napsal(a):

Oranžáda obecná, Karel IV. vydal více nařízení o nepřípustné křivosti v přepočtu na 1000 obyvatel než celá EU. Jen tak pro připomenutí mirgorodským...
13. 10. 2012 | 13:12

Josef K. napsal(a):

Oranžáda. Mirgorodští, mezi které rovněž patříte spolu s Občanem, však raději smrad, tunberkulózu, plýtvání zdroji, české hospodaření a při požárech měst jim oči orgasticky planou...
13. 10. 2012 | 13:16

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):

Ctete prilis mnoho zjednodusujici bolsevicke propagandy. Zatim se darilo priblizit virtualne nekonecnu emisi penez tam kde vladli socialni demokrate a komuniste (rakouska republika 1920, vymarska republika, Chile a dalsi jihoamericke zeme za vlady socialistu, Jugoslavie, socialisticke Madarsko, socialisticke Rumunsko, socialisticke Polsko, komuniste v Zimbabwe....... )

Komunisticka Cina drzi vetsinu devizovych rezerv v US$. Proc asi? Proc nenakupuje nejake venezuelske hajzlpapiry kryte socialistickou ideologii Chaveze? Nebo ruske rubliky kryte cenou ropy, ktera jde jednou nahoru a podruhe dolu?

Nynejsi zachranny val EU je tvoren pro koho? Pro bankere kteri jsou zazobani tak jak tak, nebo pro recke a spanelske popelare kteri delaji kravaly kdyz jim ma mzda spadnout ze 1600 EUR na 1500 EUR mesicne?

Prispejte reckym proletarum na plat 1600 EUR mesicne - jste proletarsky internacionalista - nebo ne?

Za pravicove diktatury se Recko v roce 1959 vyplatilo ze stareho statniho bankrotu. Po vstupu do EU a po 22 letech vlady socialistu se Recko zase do statniho bankrotu dostalo. A diky idiotskemu napadu zaraz zavest EURO a socilismus se nemuze dostat z krize ani osvedcenym socialistickym postupem - hyperinflaci.
Rozmilý Yosifku K:
já mám dojem, že jsme se bavili o dluzích, o veřejném zadlužení. A světe div se, v euroatlanticko-japonském společenství mají největší dluhy země, kde převládal pravicový neoliberální přístup. Největší státní dluh má Japonsko. Ale ani USA, které do Japonska exportovaly pravicovou neoliberální doktrínu, se od 70. let, kdy s tím pravicovým experimentem začali, nějak šetřit ne a nedaří. Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch

Že by to tam všechno prožrali záludní proletáři? Potvory jedny nepřejícné, tak to měl přece Friedman s Raeganem krásně vymyšlené: bohatství bude stékat od zazobaných až k nejchudším. Myslíte teda, že stékalo moc? (Podle oficiálních statistik USA je ale průměrný příjem dnešního příslušníka střední vrstvy v USA nižší než v 70. letech.). Tak kam se to bohatství mohlo božínku podít, když produktivita práce díky technologiím výrazně vzrostla? Že by ho měli zlí proletáři zakopané doma na zahrádce? Utrácet totiž nějak potvory nechtějí a zadírají tím kola kapitalismu (asi mají ty prachy pod hruškou na té zahrádce, jinak to fakt není možný!).
Nebo je to nový fyzikální fenomén: anihilace bohatství?
A nebo je to snad boží Zázrak? Že by na pravici nějak omylem zanevřel Duch Svatý?

Co myslíte Yosifku K?
13. 10. 2012 | 14:17

Josef K. napsal(a):

Vůbec mne zajímá, co rozumí pod slovem bolševický takový Yosif K. Bude to zjevně něco stejně pomateného jako spojování Marxe s marxismem...
13. 10. 2012 | 14:28

reppop napsal(a):

Josef K. napsal(a):
Vůbec mne zajímá, co rozumí pod slovem bolševický takový Yosif K. Bude to zjevně něco stejně pomateného jako spojování Marxe s marxismem...

XXXXXXXXXXXXX

To je přece jednoduché: za bolševické Yosifek K považuje vše, co nevyprodukovala jeho kůra mozková.
Takže bolševická je pak třeba i Wikipedie, oficiální statistiky USA, ba možná i předpověď počasí...
13. 10. 2012 | 14:40

Yosif K napsal(a):

Rozmilý Yosifku K:
já mám dojem, že jsme se bavili o dluzích, o veřejném zadlužení. A světe div se, v euroatlanticko-japonském společenství mají největší dluhy země, kde převládal pravicový neoliberální přístup. Největší státní dluh má Japonsko. Ale ani USA, které do Japonska exportovaly pravicovou neoliberální doktrínu, se od 70. let, kdy s tím pravicovým experimentem začali, nějak šetřit ne a nedaří. Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch
Co myslíte Yosifku K?
13. 10. 2012 | 14:17
Lidi se maji obecne lepe nez 70 letech - vsichni. Maji doma pocitace, bezpecnejsi auta, mobily, spoustu veci ktere drive nebyly.
Jedina vec ktera vypada hure nez v 70 letech je to, ze se ZDA ze se "nuzky otevrely". Teze o otevreani nuzek je novym bolsevismem zamerenym na vyvolavani tridni nenavisti.

Nuzky se otevrely tak ze nyni ma dneska v USA svuj rodinny dum a auto treba rozvedena afroamericka uklizecka se 3 detmi - pokud se snazi.

Castecny presun blahobytu od zapadnich proletaru k vychodnim proletarum nastal.
Ovsem prehlizi se ze nastal i castecny presun podilu na bohatstvi od zapadnich kapitalistu k vychodnim.

Soucasna levicacka frustrace typu Occupy spociva na cislech vytrzenych z kontextu:

A) ze bohaci toho prozerou vice nez drive - to vsak neni zdaleka tak jiste - jiste je jen to ze spravuji o neco vice nez drive - a zase jak kdo. Gates and Jobs sli nahoru, majitele automobilek a huti dolu. A co ted? Ma se vice prerozdelovat? Aby majitele Googlu, Microsoftu a Apple prestali vynalezat? Nebo prerozdelovat od majitelu huti a uatomobilek? Ti uz stejne vetsinou zkrachovali (GM, Chrysler.... a zda se ze to muze potkat i Peugeot....) Spousta majitelu bank vyhorela jako papir. Nekdo jde nahoru nekdo dolu. Ten kdo jde nahoru je parazit? Steve Joibs byl parazit?

B) ze bohatne Cina. Ale to je prece zcela v poradku. Pomery ze 70 let byla uplna anomalie - aby rakouska uklizecka vydelavala nominalne desetkrat vice nez ceskoslovensky nebo cinsky akademik.
V Minulosti se srovnaly mzdy USA na jedne strane a byvalych zebraky SRB, Japonska, Koreje a HongKongu na druhe strane.

NYNI se castecne zarovanava propast mezi proletari v USA a Evrope a Cine. Co je na tom spatneho? Produktivita v Cine roste, Cina roste z nizsiho zakladu, priblizuje se vyspelym statum. Zapadni levicaci jakoby sili z toho ze je nekdo bohatsi nez oni, ale ve skutecnosti je strasi ze se vyrovnava rozdil mezi Cinou a Evropou. No a co? To si rikate internacionalisti?

Jo a ohledne Japonska - rozpumpovavat ekonomiku sekanim novych dluhu je predevsim socialisticky recept. Liberalni recept je nechat ekonomiku at si poradi sama se sebou. Japonsko stejne nerostlo, Kdyby valda nepumpovala mdo ekonomiky penzie, proeltari by se meli o neco hure, cena japonskeho zbozi by klesla a vice by se vyrabelo.

Vsechno ma plusy a minusy, recepty socanu (a japonske vlady) meji tu nevyhodu, ze vysledek nestoji za ty dluhy.

Ale vysvetlujte to profesionalnim tridnim stvacum jako je Zaoralek.

No nic, na obzoru se rysuje rudo-oranzova zare pristiho vitezstvi CSSD v parlamentnich volbach. Dopadne to jako ve Fracii. Po zarnem vitezstvi falesnych pratel proletaru si zacnou lepe situovani obcane balit kufry a hure situovani obcane mozna pujdou na socialku. Welcome to better times......
13. 10. 2012 | 17:27

Yosif K napsal(a):

Zadluzeni USA i SRN by samozrejme melo byt PODSTATNE mensi.
Neda se to vsak srovnavat s kolosalnim zadluzenim socilistickych experimantatoru v Latinske Americe a nyni i schopnosti splacet statni dluhy v jizni Evrope. Resene drive hyperinflaci, nyni v Recku a Spanelsku uspornymi skrty.

Vysvetlovat to, ze nekde se proletari maji hure a nekde lepe tim, ze nemecti proletari OKRADAJI recke proletare je kolosalni hovadismus.

Ve hre je spousta jinych faktoru - pracovni moralka, jednotkove pracovni naklady, pruzbnost pracovniho ytrhu atd atd atd. Procpak se trbna nerika ze nemecti proletari okradaji svycarske proletare? Svuycarsko je prece mnhome mensi nez SRN? Svycarsko je mensi nez Spanelsko a dokonce mozna mensi nez Recko, nebo ne?????
13. 10. 2012 | 17:44

petrof napsal(a):

Zaorálku, zase si pleteš EU a NATO...!!!! Hlavně to borbardování Jugoslávie byl mírový počin, že....???
Ne každý levičák musí být také popleta....když je to levičák i popleta, pak je to určitě politruk Zaorálek, přezdívkou Dr. Cvach české politiky.
13. 10. 2012 | 20:17

reppop napsal(a):

To Yosif K

Pořád jste mi nějak nedokázal vysvětlit, kde zmizelo to obří bohatství vyprodukované na Západě díky novým technologiím? Jak je možné, že příjmy 90% obyvatel vůbec nekopírují obrovský nárust produktivity práce (ta významně roste, ale příjmy stagnují nebo klesají). Takže 90% společnosti z těch geniálních inovací Jobsů a spol. jaksi nic nemají. Čert to vem. Horší otázka je tato: Jak to, že jsou v USA teď všichni tak děsivě zadluženi? Nedávno byla zmíněna studie, ve které se uvádělo, že celý společenský dluh USA (tj. nejen ten federální) je přes 200 bilionů dolarů. Např. dluh vysokoškoláků za studium je už (v přepočtu) ca 23 bilionů Kč. Přitom to nejsou schopni splácet protože na to ze svých příjmů nemají. Anebo za cenu, že by živořili. Pak ovšem zas nebudou nakupovat. Tj. ekonomika bude dále zamrzat a hospodářská krize se bude prohlubovat. Co včil radíte?

Tak se Vás znovu ptám: Kde je to obrovské bohatství vyprodukované díky moderním technologiím, když není u 90% obyvatelstva?
Pokud mi ale nedokážete odpovědět na mou prostou otázku a budete dál motat páté přes deváte jako dosud, pak bohužel budu muset tuto debatu ukončit jako neproduktivní. Tolik času zase fakt nemám. Musím taky pracovat aby mně nemuseli dotovat proletáři ze Skandinávie. :-)
13. 10. 2012 | 20:18

Josef K. napsal(a):

petrof . No, bombardování Srbska byla jasná cesta k míru po 8leté válce vyprovokované Srbskem. Nějaký problém?
13. 10. 2012 | 20:50

Zacheus napsal(a):

To Schrott. Děkuji Vám za odpověď. I já si asi někdy potřebuji vzpomenout na slova " Buďte vždy připraveni obhájit svoji naději". Ale zase bych reálné síly zla opravdu ani na Vašem místě až tak nepodceňoval. Mějte se moc hezky, přeji Vám krásné dny: - ). Zacheus
13. 10. 2012 | 21:26

At zije EU napsal(a):

Rozhodne lepsi nadvlada bruselskych byrokratu nez vlada toho vola a jeho kliky na Hrade.
Odbocim pro maly priklad: Pred rokem jsem si koupil v Nemecku auto a zatimco na nemecke strane trvalo vyrizeni vsech papiru pouhou pulhodinu, v Cechach jsem totalne narazil na neskutecnou neochotu a vpravde kafkovskou mentalitu priblblych uredniku.
Prihlaseni auta mi pak trvalo cele tri nedele, pricemz jsem neustale na neco cekal, telefonoval a behal po ruznych uradech.
Vsichni neustale strasi tim, ze nam nekdo zakaze olomoucke tvaruzky, ale v realu jsme v pasti neochotnych a bohuzel vsemocnych uredniku.
14. 10. 2012 | 12:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy