Vláda skončí jako kůl v plotě

23. 02. 2013 | 15:00
Přečteno 4259 krát
Respektuji právo vlády prosadit si ve Sněmovně zákon o majetkovém narovnání s církvemi.
Stejně by ale mělo být respektováno právo opozice mít jiný názor. A nejenže máme jiný názor, máme také velké pochyby o ústavní čistotě zákona, který si vláda v této věci prosadila. Zformulovali jsme své výhrady pečlivě a podali jsme je k Ústavnímu soudu. Jediný, kdo může tento spor rozhodnout, je právě on. Slušná vláda by dřív, než začne jednat, vyčkala stanoviska Ústavního soudu jako nejvyšší autority.
Vláda Petra Nečase se ale rozhodla nečekat. Nepostupuje jako zodpovědná vláda. Chová se jako některé nesolidní firmy, které se snaží předběhnout stanovisko soudu a učinit nezvratná rozhodnutí. Prostě prosadíme si své za každou cenu, ať to stojí, co to stojí! A škody v tomto případě, kde jde o finanční vyrovnání s církvemi ve výši 59 miliard, mohou být opravdu značné.
Vláda, která se urychleně snaží podepsat smlouvy s jednotlivými církvemi, může vytvořit velmi nepříjemnou situaci. Může být, že budeme mít stanovisko Ústavního soudu, které doporučí některé články příslušného zákona zrušit a peníze do doby, než dojde k úpravě zákona, nevyplácet, a zároveň budeme mít uzavřenou obchodní smlouvu mezi státem a příslušnou církví, která bude zavazovat stát k výplatě.
Změna takové smlouvy bez dohody obou stran je pak nemožná. Hrozí arbitráže a škody na konto státu – všech občanů.
Stejnou situaci máme u tzv. sKarty. Vláda v tomto případě začala činit kroky, ke kterým nebyl zákonný podklad, a ona je přesto udělala. Nyní vláda nutí občany k něčemu, co jim zákon neukládá, a pokračuje v tom přesto, že porušuje jejich základní práva. Činí tak proto, že je vázána obchodní smlouvou s konkrétní bankou, a váhá ji vypovědět či najít jinou dohodu. Takovéto postupy ale hrozí ztrátami a vláda nepostupuje s péčí řádného hospodáře.
To, co se děje v této zemi, to, jak se vláda Petra Nečase chová, není normální stav. Není normální, že podáváme další a další stížnosti k Ústavnímu soudu. Není normální, že se u Ústavního soudu vyhrocuje politický spor. Normální je nesoudit se. Normální je, že vláda dodržuje pravidla a zákony.
Neštěstím naší politiky je, že chybí jakékoli sebeomezení vítěze. Náš vítěz chce brát všechno. Ale žádný smysl a logiku toto chování nemá. Jestli někdo chce dobře spravovat zemi, tak musí dělat věci, které přetrvají. Krátkodobý úspěch je k ničemu.
V zásadních věcech je v kultivované společnosti nutné vládnout s konsenzem. Předcházet jakýmkoli soudním sporům. Opačná politika naopak vede k rozvratu státu. Toho jsme svědky. Máme prezidenta, který nám amnestií dává najevo, že si může dovolit cokoliv – suspendovat lidská práva a demokratický řád způsobem, který v civilizovaném světě nemá obdoby. Máme vládu, která u sKaret dále nutí lidem něco, co podle zákonů nemá právo žádat. Máme vládu, která při vyrovnání s církvemi předbíhá rozhodnutí soudu a dělá na nás dlouhý nos.
Je nepochopitelné, jak vláda, která ztrácí poslední podporu veřejnosti, stále pokračuje v pohrdání jakýmkoli kompromisem a dohodou. Nejednat s opozicí znamená nebrat vážně veřejnost, neschopnost konsenzu vede logicky ke ztrátě podpory a důvěry veřejnosti. Vláda, která svou podporu raději nakupuje trafikami, než získává argumenty, končí zákonitě jako Jakešův kůl v plotě.


Právo, 23.února 2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ostravak napsal(a):

Dovede si nekdo predstavit Zaoralka jako ministra zahranici CR? Kul v plote Lubos ani nezajel do sveho regionu po nestesti co se stalo ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ale energie na zvatlani ma dost.
23. 02. 2013 | 15:07

karvinák napsal(a):

Ostraváku, stydím se za Tebe. Takové kecy si nech od cesty. A k panu Zaorálku bys měl hledět přímo zbožně. Určitě si jeden z těch křížikárů, chlastající zadara. A mít za ministra zahraničí ČR pana Zaorálka, by bylo jistě přínosem. Doufám, že ta doba je již v krátké budoucnosti. Voľby jsou za rohem a kecaly Tvého typu půjdou do kopřetin.
23. 02. 2013 | 15:31

342 napsal(a):

Ono když se má odklonit pár miliard dávek měsíčně do ČS, tak se kvůli tomu musí taky povyměňovat software, proto byl na úřadech práce po nástupu pana Drábka takový chaos. Už je odkloněno. A zjišťuje se věc, na kterou spousta lidí dávno upozorňovala, že předávání dat do ČS je protiprávní.
To je současný stav systému.

Předávání osobních údajů z sKaret je nezákonné. Ministerstvu práce hrozí pokuta až 10 milionů
http://zpravy.ihned.cz/c1-59219890-predavani-osobnich-udaju-z-skaret-je-nezakonne-ministerstvu-prace-hrozi-pokuta-az-10-milionu
23. 02. 2013 | 15:32

pop napsal(a):

pro ostravak
A co Nečas ten to má blíže z Rožnova a ten je kde:Asi dře jak kůn.
23. 02. 2013 | 15:33

kinder napsal(a):

Už se ani komunistům nedivím,že s takovou chátrou zlodjskou v tom 48 zatočili.
23. 02. 2013 | 15:36

zemedelec napsal(a):

Pane Zaorálek.
Určitě tahle vláda neskončí jako Jakeš s několika tisíci důchodu,ale budou končit a obolusem několika mld.Já vím,je špatné počasí,lidi nemají ani na dopravu na demonstraci do Prahy.Pokud chcete dosáhnout vítězství,musíte stát v první linii a tvrdě bojovat,čekat za bukem jak to dopadne,už neplatí.Nejvyšší čas vyzvat a sjednotit řady bojovníků.
23. 02. 2013 | 15:40

Tonda Iblea napsal(a):

Ostraváku nikomu a ničemu nepomůže návštěva žádného politika. Jedině tak jeho poltickým bodům, jak se "stará". Asi jsi si nevšiml, že ve Frenštátě nebyli ani regionální politici...
Víš kolik zahyne ročně lidí na cestách České republiky? Neměli by Nečas se Zaorálkem běhat po místech nehod? Co je to v porovnánís nehodami 6 životů ve Frenštátě?
Dopravní nehody v České republice v roce 2012
Policie Čr šetřila celkem 81.404 dopravních nehod
počet usmrcených osob 681
těžce zraněných osob 2.986
lehce zraněných osob 22.590
23. 02. 2013 | 15:50

Slibotechna z leva. napsal(a):

Vláda skončí jako kůl v plotě - aneb divoke sny brouka Pytlika.
23. 02. 2013 | 15:52

Asfalt napsal(a):

Lubomír Zaorálek:
Před chvílí jsem oslovil p. Dolejše na vedlejším blogu. Dovolím si stejným textem oslovit i Vás.

Stejně tak jako blokační paragraf zákona o půdě zakládal legitimní očekávání, že politická vůle přijme zákon o restituci, podaná žaloba k Ústavnímu soudu zakládá legitimní očekávání, že tento negativní zákonodárce zákon zruší. Tomuto vláda nemůže nerozumět, protože sama legitimním očekáváním při prosazování restitucí argumentovala. Vláda se proto nemůže odvolávat, že při uzavírání smluv jedná správně, jen proto, že jedná podle momentálně platného zákona, když ví nebo vzhledem k požadavkům na výkon své funkce má vědět, že momentálně platný zákon je v řízení před Ústavním soudem a může být zrušen.
Od kdy bude zákon případně zrušen, určí Ústavní soud (§ 70 odst. 1 z. o Ústavním soudu). Zpravidla jsou zákony rušeny ode dne vyhlášení nálezu. Avšak vzhledem k tomu, že smlouvy o vyrovnání s církvemi jsou uzavírány na základě jednorázové právní normy a zrušení této normy až po uzavření smluv by tak vůbec nemohlo zabránit ústavně nekonformnímu stavu z jejich plnění, a vzhledem k tomu, že bezdůvodný podpis smluv před rozhodnutím Ústavního soudu svědčí o úmyslu obejít jak principy dělby moci, tak i ochranu ústavnosti v pravomoci Ústavního soudu, mělo by být v tomto případě zrušení zákona provedeno s účinností od podání ústavní žaloby, tedy k termínu před uzavřením smluv. Obdobně takto celkem běžně postupují obecné soudy, když například výživné stanoví od data podání žalobního návrhu, nikoliv od data právní moci rozhodnutí. Účastník řízení by však měl tento termín zrušení zákona soudu navrhnout.

Rád bych Vás proto požádal, abyste prostřednictvím svých poslaneckých kontaktů doporučil všem účastníkům, kteří podali ústavní žaloby na zrušení zákona o církevních restitucích, aby na základě nových skutečností vyvozených jednáním vlády svá podání doplnili o návrh na zrušení zákona k termínu podání žalob. Okamžik zrušení zákona bude mít velký právní význam a když už nic jiného, Ústavní soud bude muset odůvodnit, proč případně vydává obsolentní rozhodnutí, pokud by tomuto doplňujícímu návrhu nevyhověl.
Možná se ptáte, proč si tady hraji na chytrého, když právníků je všude dost. Ve výše uvedeném není nic objevného, ale jsou situace, že „nic objevného“ je nakonec důvodem neúspěchu ve věci z triviálního důvodu jako je tento, na který se zapomene. Přitom o tom, že někdo podal návrh na zrušení zákona k termínu před podpisem smluv nikdo nemluví, ač by mluvit měl. Soud sám nemůže v daném případě rozhodnout o tom, co nikdo nenavrhl, a návrhu na předběžné opatření, kterým situaci řeší ČSSD, podle mne ÚS vyhovět nemůže (jedná se o žalobu, ne o stížnost).
Předem děkuji.
23. 02. 2013 | 15:57

Bavor napsal(a):

Tahle politická situace se v mnohém podobá té na konci roku 1947. Nečas si myslí, že dělá nezvratné kroky. Ale co je nezvratné? Jenom smrt. Masaryk se církví také neptal a provedl pozemkovou reformu.
23. 02. 2013 | 16:08

lachim napsal(a):

Panu Kalouskovi se nepovedl podvod s tzv. "ekotendrem", za kterým nepochybně stál on a jeho vazby na pana Romana a jeho partu, také to mělo být v řádu miliard, že?! (informaci mam od účastnika jednoho z konsorcií, které bylo účelově z tendru vyřazováno). Nyní bezpochyby pan Kalousek a parta za ním (o koho se jedná můžeme tušit, rád bych spekuloval i o nynějším prezidentovi panu Klausovi) se chtějí realizovat jinak, přičemž jeho vazby na špičky Ř-K církve i po jeho odchodu z frakce KDU-ČSL s jistotou stále existují.
Včera paní biskupka Šilerová velmi sympaticky otevřeně hovořila o nadhodnocení vracených částek jako o úplatném nástroji pro ty, kteří "to" zařídili.
Stejně tak baptisté se vyjadřují o nesmyslnosti celé akce a výši částky odmítají a jako jediní (i husitská církev smlouvu podepsala) smlouvu nepodepsali. Všechna čest!
Pane Zaorálku, na Vás se mi líbí, že i když jste od Ostravy, zachovávávte si rezervovanost a slušnost. Nepovažuji to, že na plná ústa neříkáte to co si jistě myslíte, za Vaši slabost. Díky za Vaši názorovou konzistenci.
23. 02. 2013 | 16:15

Otevrely se mi oci napsal(a):

Teprve s touto vládou jsem pochopil únor 48 a nástup komunistů k moci. Lidé si tehdy dobře pamatovali první republiky a jak se jim žilo.
Na tuto sebranku totiž nic jiného než tvrdí bolševici a třídní boj neplatí.
23. 02. 2013 | 16:19

dennis napsal(a):

Dnes bych si pral slyset, co by nam pan Necas vypravel v ankete Jak bude vypadat Cesko v roce 2020, kdyby na to mel cas.

Me by velice zajimalo, co si myslel pan prezident o tom, jak amnestie zmeni jeho postaveni pred tim, nez ji podepsal.

Me by velice zajimalo, jak si pan Necas predstavuje svou pozici po volbach. Urcite si neco mysli. Urcite ma nejakou predstavu, jak se bude vyvijet politicka situace, jak se diky reformam rozbehne ekonomika. Urcite premysli i o tom, co vsechno musi jeste tato vlada vykonat, aby byly splneny predvolebni sliby.

Verim, ze nezijeme ve vzduchoprazdnu, ze reformni kroky s bojem proti korupci ovlivni dalsi vyvoj nasi spolecnosti. Rad bych se dovedel, co si o tom mysli pan premier dnes. Rad bych slysel jeho nazor na to, jake zaklady vybudoval se svou neustale ozivovanou vladou pro pristi budovani rozvinute demokraticke spolecnosti. Vzhledem k tomu, ze novinari byli vylouceni z cele akce podpisu dohod s cirkvemi, usuzuju, ze pan premier toho ma jeste mnoho na srdci, co bychom radi slyseli.

Nerad bych se dozil okamziku, kdy bych se dovedel, ze byla postavena nova archa Noemova, ktera vezme na palubu od kazdeho clena vlady a kazdeho poslance a senatora za koalici par, aby se az se boure uklidni, mohli dale na nove urodne pude rozmnozovat. Bohuzel mam nekdy pocit, ze chovani politiku koalice nesvedci o nicem jinem...
23. 02. 2013 | 16:20

dalimír napsal(a):

Pane Zaorálku výbuch paneláku ve Frenštátě je ve Vašem poslaneckém rajonu ! Byl jste tam alespon povzbudit lidi ? Navíc jako sociální demograt který by k nim měl mít blíže ! O to více mne překvapilo že takový pravičák ,Kuba kubovitý už tam s lidmy mluvil a slíbil podporu ! Zaváhal jste ! Dl
23. 02. 2013 | 16:31

die strasse frei napsal(a):

Člověk, kterej volil Schwarzenberga ať nenadává na vládu. Je totéž, co ona.
23. 02. 2013 | 16:44

dalimír napsal(a):

Pane Zaorálku nepohrdejte lidmy ! Když zde na portál pověsíte svůj blog tak je Vaše povinnost alespon občas na něktaré příspěvky zareagovat ! Zde máte široké pole působnosti jak se kontaktovat s obyčejným lidem který jako soc.demograt stále vzíváte ! Berte to v úvahu a nepodcenujte to nebo fakt u příštích voleb dopadnete jako sedláci u Chlumce ! Ti obyčejní lidé se pak na Vás vykašlou ! A je jich hodně ,tomu věřte !
23. 02. 2013 | 16:44

Targus napsal(a):

To dalimír a ostravak:

Jaká je vaše konkrétní představa o Zaorálkově pomoci? Má tam vlítnout a začít postižené oprašovat? Má začít ručně kopat základy pro nový panelák? Má mrtvým dělat umělé dýchání a masáž srdce?
JAK by jim měl pomoci?
Kdybych byl v situaci postižených a přišel mě někdo utěšovat žvaněním, asi bych mu nakopal.
23. 02. 2013 | 16:48

Kelt napsal(a):

Slibotechna z leva,
vláda místo jako kůl v plotě by bylo lépe,kdyby v duchu již pozamenutých tradic skončila na kůle jako memonto mori pro ty,kteří by měli tendenci někdy vládnout obdobně.
23. 02. 2013 | 16:49

občan napsal(a):

Pane Zaorálku, vzpomeňte na Zákoník práce :-) Vaši partneři ve vládě měli smůlu a opravit Váš paskvil musel Ústavní soud.... Nějaká opozice Vás vůbec nezajímala. Jo, vlastně ano, Vaši soukmenovci tehdejší a i dnešní, slavní komančové. Že se nestydíte.... Problém jste mohli ostatně vyřešit již dávno, za Vaší osmileté vlády.
23. 02. 2013 | 16:58

dalimír napsal(a):

Targusi proboha vdyt je to jimi zvolený poslanec do parlamentu ! Kdo jiný má právo v takové hrozné chvíli tyto lidi podpořit ? Proč to udělal člověk kterého já zrovna NEMUSÍM ! A navíc pravičák ! To mě naštvalo
23. 02. 2013 | 17:02

David napsal(a):

"...To, co se děje v této zemi, to, jak se vláda Petra Nečase chová, není normální stav..."

-----------------------------------------------------------

Naprostý souhlas!

Jsem křesťan a považuji za správné, aby došlo k majetkovému vyrovnání s církvemi.

Na druhou stranu naprosto souhlasím i s opoziční kritikou, jakým způsobem se to dělá.

Ten způsob se mně vůbec, ale vůbec nelíbí!

Křesťani Nečas a Kalousek by si měli uvědomit, že Bůh to všechno vidí, co tady provádějí. To, jak oni dva se chovají vůči občanům ve mně vzbuzuje velké pochybnosti, zda vůbec jsou křesťany.

Myslím si, že pokud by Ústavní soud něco změnil, tak i přes už podepsané smlouvy by církve byly ochotny tyto změny respektovat, a v tom smyslu i smlouvy dodatečně upravit.

Pokud by to chtěly brát "jaksi přes závit", tak by je to velmi poškodilo v očích občanů.
23. 02. 2013 | 17:06

malalaj napsal(a):

lubošku,
nevyvolávej v lidích marné naděje, neb se ti to po volbách vrátí jako bumerang. sám víš, že socani jsou uplně stejní zloději jako ODS a jenom o trochu menší zloději než komunisti. žádný miliardy nikde na učtech nemáte, tady budete muset šetřit, a nebo tu republiku přivedete k bantrotu, což při hlouposti socanů není až tak nepravděpodobné, ale pořád si trochu optimisticky říkám, že nejste uplní šílenci.
23. 02. 2013 | 17:15

dalimír napsal(a):

Targusi víte dobře kolik se v tomhle státě promrhá a rozkrade zbytečně peněz ! Už kdyby pan Zaorálek slíbil na radnici ve Frenštátě třeba pouhý desátek s posl.platů ,což by on jistě zařídil ,tak by ty lidi okolo zbořeného paneláku třeba nebylo ani potřeba slovem utěšovat ! Peníze vždy a všude zabírají vážený Targusi
23. 02. 2013 | 17:18

sos napsal(a):

Pan Zaoralek je stary bolsevik, oportunista a stvac. Jako bolsevikovi mu vadi cirkev. OK. Zlodejina mu ale jiz nevadi. Cirkev ma dostat 59 mld Kc v prubehu 30 let= cast z toho co ji bylo ukradeno. Na verejnych zakazkach se z nasich penez=dani rocne rozkrade 60 az 100 mld Ck. To Zaoralkovi, uplne stejne jak Kalouskovi nevadi. Bolsevici vzdy bojovali o moc, narod ne narod... Kdyz se tito bolsevici dostanou k lizu, budem na tom stejne jako za techto prolhanych pseudokapitalistu. Je to stejna parta nepratel naroda.
23. 02. 2013 | 17:31

BP napsal(a):

Co takhle dohody O vyrovnání se státu s občany? Ty stát od r.1989 neokrádá? Co jim bylo ukradeno, musí jim být i vráceno, ne? Tak to aspoň říkal Petr Nečas.
Po dobu třiceti let - jako církvím - by mělo být okradeným občanům vypláceno něco kolem 59 miliard, resp. 75, ne?

Tato vláda už kůl v plotě je! Je to jako výsledek 1:17 pár minut před koncem zápasu. Věříte někdo ve fantastický obrat? To je na ručník! Ale prohrávající mužstvo hrdě dál vykřikuje, že "se to zlepší" ...
23. 02. 2013 | 17:36

ZM napsal(a):

Jakešův projev na Červeném hrádku jsem si ze zájmu poslechl několikrát a říkal to nějak takto- "... a ne abysme tam byli jako kůl v plotě, neměli jedinýho slova podpory pro to, co se děje a vlastně oni nás mohli proti tomu lidu postavit... "
Tím oni myslel tehdejší disidenty, např. chartisty. tím my myslel především tehdejší ústřední výbor KSČ.
Ano, určitá podoobnost mezi současnou a tehdejší situací je. Tehdy byl lid nespokojený a nyní je zase. Tehdy byl lid nespokojený např. proto, že v obchodech nebyl dostatek zboží. Nyní je lid nespokojený proto, že ačkoliv v obchodech je zboží nadbytek, tak lidi na určité zboží nemají dost peněz (tedy část lidí).
Spousta lidí se ptá, kam ty peníze "odtíkají", když byly zvýšena DPH, zvýšily se některé poplatky a přesto je deficit rozpočtu 100 miliard korun?
Odpověďět lze obecně takto- peníze se "vsakují" do neefektivního přebujelého státního aparátu (např. do předražených zakázek). Je schopná nebo ochotná s tím nějaká politická strana něco udělat? Církevní restituce jsou sice aktuálním tématem, ale "díry" v rozpočtu, kterýma "odtíkají" stamiliony, nejsou jen v důsledku církevních restitucí.
23. 02. 2013 | 17:38

ZM napsal(a):

BP 23. 02. 2013 | 17:36 -
i v boxu se může stát, že dojde k náhlému obratu. Když se jednomu z boxerů povede knock out. K boxerskému zápasu by šlo přirovnat duel Zeman- Schwarzenberg ve druhém kole prezidentské volby. "Boxer" Karl měl málo natrénováno :) a nebyl v super kondici, takže schytával od "boxera" Miloše tvrdé údery :) Je sice pravda, že boxer Miloš se během "zápasu" snížil i k podpásovkám, ale celkově byl Miloš v "západe" aktivnější a v závěru "12 kola" dokonce poslal Karla k zemi :) Sice to nebyl knockout, protože Karl se ještě zvednul, aly zbytek "zápasu" doboxoval už naprosto pasivně a rezignovaně.Přesto "rozhodčí" (= voliči) Karlův výkon ocenili a Miloš vyhrál Prezidentský "titul" jen s mírnou převahou :) Každopádně, s takovými "šampióny" jako je Karl současná vládní koalice nemá šanci vyhrát žádný duel :)
Asi takto bych to přirovnal.
23. 02. 2013 | 17:45

ZM napsal(a):

sos - těch křivd je hodně a nejen u církví. Např. určitá část restitucí taky neproběhla férově a zákonným způsobem. Ale církve jsou asi silní lobbysté, tak si snáze vymůžou svoje nároky.
23. 02. 2013 | 17:48

ZM napsal(a):

malalaj- vidím to spíše tak, že poměr výše zlodějny mezi modrými ptáky a socany je tak minimálně 3 ku 2 :)
23. 02. 2013 | 17:50

BP napsal(a):

ZM, souhlasím! Duel Zeman - Schwarzenberg byl opravdu plný nečistých zákroků a úderů pod pás!
Ani jeden z boxerů nevyhrál!
Pokud označíme novináře za trenéry či arbitry - kteří mohli ponoukat oba sportovce k vylhaným taktikám, zákrokům a úskokům, kteří mohli připisovat jednomu i druhému nezasloužené body - zvítězili - BOHUŽEL - oni. Je to vážně smutné, ale je to tak!
Já nepovažuji za prezidenta ani jednoho z kandidátů a nezajímalo mě - po té trapné komedii - kdo je nakonec "vítěz".
Vidím zde mediální totalitu - a to mě zcela odradilo od "přímé volby".
23. 02. 2013 | 17:59

malalaj napsal(a):

ZN,
subjektivní pocit vyvolaný prujmem z medií. až budou vládnou socani, budete opět znechucen.
23. 02. 2013 | 18:01

Medikolog napsal(a):

Od "excesů" vlád a těch v jejich pozadí posledních dvaceti tří let, si stále častěji vzpomínám osobnosti pana Leopolda WOHLSCHLÄGERA. Dlouho by nemusel zlatničit aby udržel slušnou životní úroveň své rodiny..

Od jisté doby by si mohl pomocníky vybírat z davu těch, kteří by chtěli být osobně "při tom". Z davu těch co pochopili, že ta banda vládne ve stylu "PO NÁS POTOPA". I předseda Kuratoria a ministr protektorátní vlády pan Emanuel Moravec byl proti nim charakter a byl by na ně hrdý. Vždyť dokončují, co on započal a nemohl díky spojeneckému vítězství ve válce dokončit.

Tato vláda se chová jako ten pán, co vyřešil exekuční vystěhování ze zabaveného bytu vyhozením celého domu do povětří. Ten pán je již mrtev...
23. 02. 2013 | 18:12

ostravak napsal(a):

Tarqus,

Zaoralek by ve Frenstate byl cobydup kdyby mel k dispozici statni helikopteru. Pamatujete jak ten ukecany zlodejicek zneuzival sve pravomoce?
23. 02. 2013 | 18:18

otaznik napsal(a):

Nebyl Zaoralek jednim z tech co v 2003 zradili Zemana?
23. 02. 2013 | 18:20

Čankajšek napsal(a):

Stále více se ukazuje, jak tady chybí zákon o odvolatelnosti a hmotné odpovědnosti politiků.

Ještě že na tomto světě platí nejvyšší zákon, kterému se nevyhne nikdo ze smrtelníků a který je jediný spravedlivý. Ale ten nevytvořili amatéři z Poslanecké sněmovny.
23. 02. 2013 | 18:22

ld napsal(a):

Autor,

zamítnutí rozšíření pravomocí NKÚ hlasy ČSSD taky žádný kasaštyk nebyl.
A určitě bych se styděl za to, že ze senátorského klubu soc.dem.se jich podepsalo jen 8 pod ústavní žalobu obvinění Klause z velezrady, a z toho jich 5 není členy strany.
Zkuste méně lidi nasírat přihlouplými kecy viz výše a už konečně něco začněte dělat.
23. 02. 2013 | 18:44

cham napsal(a):

Pane Občane, opět jste potvrdil, že tady pracujete v barvách Vašeho zaměstnavatele Mirka Kalouska. Je jasné, že máte stažený zadek z toho,až přijde nová vláda, která Vás vykopne z místečka na odboru tiskového mluvčího MF...
Všichni zdravíme Vás i Mirka na Letenskou...
23. 02. 2013 | 18:45

ld napsal(a):

Seznam senátorů, kteří se podepsali pod ústavní žalobu:
Miroslav Antl (nestr. za ČSSD)
Marta Bayerová (KSČM)
František Bublan (nestr. za ČSSD)
Alena Dernerová (nestr. za Severočeši.cz)
Jiří Dienstbier (ČSSD)
Alena Gajdůšková (ČSSD)
Jan Horník (nestr. za TOP 09 + STAN)
Miloš Janeček (ČSSD)
Miroslav Krejča (nestr. za ČSSD)
Libor Michálek (nestr. za KDU, SZ a Piráty)
Miroslav Nenutil (ČSSD)
Tomio Okamura (nestr.)
Vladimír Plaček (ČSSD)
Radek Sušil (ČSSD)
Eva Syková (nestr. za ČSSD)
Petr Šilar (KDU-ČSL)
Eliška Wagnerová (nestr. za SZ)
Jan Žaloudík (nestr. za ČSSD)
23. 02. 2013 | 18:46

cham napsal(a):

církve si nahrabaly miliardy, teď budou hojně využívat nemorální finanční vyrovnání na svoji propagandu a vymývání mozků našich dětí, aby v budoucnu získali silnou voličskou základnu a mohli ovlivňovat stát a taky se přiživili na jeho rozkrádání, je to hnus
ti kdo to prosadili jsou vlastizrádci...
23. 02. 2013 | 18:51

Nasratyobcan napsal(a):

Přemýšlím, pane Zaorálku, jestli si z nás neděláte legraci? Čtete se a posloucháte se někdy? Celá ČSSD se chová jako usmrkanci, zatímco pravice jsou dospělí, kteří mohou všechno. Není na čase si to konečně přiznat. Krmíte nás neustále tím, co dělá pravice špatně, ale vy nejste schopni říci, co uděláte vy. Vlastně ano, říkáte, že oni mohou všechno, zatímco vy nic. A co že nám to vlastně nabízíte? Arbitráže a škody na konto státu – všech občanů, které vy NEMŮŽETE ?!!! zarazit a nebude to platit konkrétní viník? Že nesolidní firmy mohou uzavřít účelové smlouvy, které jsou NEVRATNÉ ?!!! Že běžný občan se nedočká spravedlnosti, pokud ho někdo podvede? Že banky si mohou v této zemi dělat co chtějí, protože někdo podepsal obchodní smlouvu?
Předčasem jste v parlamentu ohnivě mluvil o svém bratrovi. Kdyby jste mu tehdy nesehnal práci, tak dnes mohl prožít zbytek života o chlebu a vodě a to v tom lepším případě, že by neskončil na ulici. Ne každý má však bratra poslance. Možná je na čase se zeptat jeho, když nečtete a nenasloucháte ani příspěvkům na svém blogu. Zeptejte se ho na jediný důvod proč volit ČSSD.
Jste totiž na omylu, pokud si myslíte, že ztrácí důvěru veřejnosti JEN tato vláda.
23. 02. 2013 | 18:52

malalaj napsal(a):

já si pamatuju na vstřícnost k opozici po volbách 2002, kdy vláda pod vedením němého soudruha špidli vytahla před kamerama šrejbra z operačního sálu a nasadila mu pouta. soudruh vrtulník zaorálek se stal předsedou parlamentu, ačkoliv tohle místo vždy náleželo opozici. prostě vztyčený prostředníček lubošku aneb vítěz bere vše. maš štěstí že většina lidí v tomhle státě jsou hlupáci a mají krátkou pamět.
23. 02. 2013 | 18:54

fikus napsal(a):

Zaorálek:
já právo vlády nerespektuji, k tomu důvěru nedostali, proto je nikdo nevolil.
Už to jak píšete ve mě budí dojem a představu jak to kosmeticky dáte po volbách do pořádku. Nelíbí se mi politika ČSSD ani její pohlaváři. Jste tam už jednu generaci a jste čitelní ať se to líbí nebo ne.
Je třeba nové tváře a názory. Hlavně ne tu vaši údržbářskou prokorupční politiku
23. 02. 2013 | 18:55

Silvie napsal(a):

On ten Nečas není zase takový hlupák, jak vypadá.
Sice zcela odpraví pokoutním odbouchnutím církevních restitucí ODS, ale má dobře spočítáno, že se mu to bude rentovat.
Ví, že za rok skončí a v politice si už neškrtne ani na komunální úrovni- katolíci umí být vděční a určitě mu zajistí lukrativní šolich.
Ovšem i katolíci dojedou na svou neskutečnou nenažranost...
Jediná církev ,která prokázala jakýs takýs smysl pro čest a slušnost jsou baptisté (a snad i církev hustitská?).

Já bych byla vcelku v klidu - na každou svini se voda vaří a soumrak katolické církve nastal. Zbývá jí poslední papež a posledních pár let.

Bohužel jsem si naši zem nechali rozebrat podivnými šlechtici, privatizátory, šejdíři všeho druhu, zahraničním kapitálem a zkázu dokonají ,paradoxně, v zemi ateistů katolíci.
Ale neklesejme na mysli, třeba přijde další znárodnění...
23. 02. 2013 | 18:59

malalaj napsal(a):

silvie,
nenechte se od bolševiků jako je zaorálek manipulovat do takové závisti a nenávisti. to je přesně, co bolševici potřebují. navrácení ukradeného majetku církvi činí asi 60 miliard. fotovoltaický tunel, pro který hlasovali komunisti a sockomunisti všetně soudruha vrtulníka zaorálka bude stát 1 bilion.
23. 02. 2013 | 19:06

Silvie napsal(a):

Nechci se zastávat ČSSD, nikdy jsem ji nevolila, ale ona opravdu nemá žádný manévrovací prostor.

Je vůbec v demokratickém státě přijatelné, aby vládnoucí klaka udělala smlouvu s církví,jež zatíží generace, aniž by tuto smlouvu směla vidět veřejnost a opozice?
Nikdo neví, jaký majetek a v jakém rozsahu se vrací, nikdo nezná znění této smlouvy. Nedošlo k společenskému, ani politickému konsensu.
Novináři jsou z jednání vykázáni jako by nešlo o majetek a fin.prostředky státu, ale o jednání privátního elitního klubu.

Mně tohle maximálně páchne sírou pekelnou.

U nás na radnici to vypadá podobně - ODS si dělá ,co chce (prodala nevýhodně veškerý městský majeteky, aby zamázla dluhy) a dodnes nepředložila rozpočet. Jsme zadlužení až po uši, ale soudruzi z ODS přesvědčují občany, že jsme "v plusu".

Nemám nejmenší pochybnosti, že takhle demokracie rozhodně nevypadá- spíš klerofašistická polodiktatura, která už si na nějakou demokracii ani nehraje.
23. 02. 2013 | 19:09

blue jay napsal(a):

Milton Friedman o kapitalismu
https://www.youtube.com/watch?v=g-o0kD9f6wo
23. 02. 2013 | 19:29

Něco to připomína napsal(a):

http://freigeisterhaus.de/viewtopic.php?t=27192&view=next&sid=7e843b7d0f4dc970dfbfc3a0341907ee
23. 02. 2013 | 19:31

jarpor napsal(a):

Jedni předpokládají, že ÚS cosi zruší... a jednají podle toho.
Druzí předpokládají, že ÚS shledá vše "ústavní"... a jednají podle toho.

Když, pane místopředsedo píšete :
"Respektuji právo vlády prosadit si ve Sněmovně zákon o majetkovém narovnání s církvemi."
pak to Vaše další :
"Máme vládu, která při vyrovnání s církvemi předbíhá rozhodnutí soudu a dělá na nás dlouhý nos."
je namyšlený kec.

Jak Vy máte právo postupovat podle Vašeho přesvědčení, stejné právo tak postupovat má druhá strana. Nikde není totiž psáno, že Vám ÚS vyhoví.
Shledá-li ÚS něco protiústavního, rozhodne-li něco zrušit, pak to zrušení budou muset respektovat OBĚ smluvní strany, vláda i církve. A ono zrušení ve smlouvách se jistě promítne... když ty smlouvy "promítají" zákon...

Jeden nick, kterého určitě nelze podezírat z "pravičáctví" napsal :
"Vymění se vláda a socani vrátí dnešní liskanec pana Čistého i s úroky.Neochota vracet, oč bylo požádáno, bude veliká. Následovat budou nechutné soudní spory. Večerní zprávy v televizi budou barvitě referovat. O tom, že to bude stylem bulvárního Blesku, nelze pochybovat."

Jak se Vám to čte, pane Zaorálku ? Tak Vás vidí Vaši...
Takže - to Vaše snažení k rozvratu, k nerespektování zákonů nevede ... ?
I Vaši příznivci to vidí jinak...

Hezký večer
23. 02. 2013 | 19:47

blue jay napsal(a):

Tohle je pro mou nejoblibenejsi prispivatelku,
Milton Friedman mluvi o tuzce,
https://www.youtube.com/watch?v=4ERbC7JyCfU

PS. Zaoralek a jeho fandove tomu sice nebudou rozumet, ale doufam ze par ceskych tuzek ano.
23. 02. 2013 | 19:55

blue jay napsal(a):

Az se Zaoralek nauci anglicky, mel by si poslechnout tohle,

https://www.youtube.com/watch?v=YmqoCHR14n8
23. 02. 2013 | 20:17

S.Š. napsal(a):

jarpor :
To by tak nevadilo, pane jarpore, kdyby jenom jedni či druzí "přepokládali". Pohleďte :

"Očekávám, že soudci, kteří budou navrženi levicovým prezidentem a schváleni levicovým Senátem, budou přístupnější argumentům," přiznává šéf poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc (ČT, 3. 2. 2013).

To je docela pecka, řekla bych. Téměř srovnatelná s určováním, kdo je a není "autentický Čech". Opravdu nevím, co je horší. Pokud je skutečně takovéto uvažování ČSSD, skoro bych se jí bála.
23. 02. 2013 | 20:25

blue jay napsal(a):

A ted neco pro damy co se zajimaji o modu.
Muzete me rict proc typicky cesky politik vypada jako Zaoralek? I kdyz ma na sobe hadry za nekolik tisic furt vypada jako strasak. Za co si plati ty sve "asistenty"?
23. 02. 2013 | 20:26

blue jay napsal(a):

S.Š.
Tejc je srandovni. Je to typicky Cesky terminator. A to se nechci dotknout Vitka Barty.
23. 02. 2013 | 20:30

gaia napsal(a):

blue jay

zklidni hormon, typicky český politik vypadá jako Drábek Boris ŠŤastný, Helena Langšádlová Martin Grygery Karolina Peak Kubera Mullerová hanáková....

ti způsobují u voličů pocit na zvracení i když je jen vidí na obrazovce
23. 02. 2013 | 20:38

jarpor napsal(a):

S.Š.

Máte pravdu... zaznamenal jsem to vyjádření.

Pecka... slabé slovo...
Nezávislá nejvyšší instituce jež má dbát na nestranné posuzování ústanosti podle ČSSD...

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř.
Máme nového prezidenta. Dobře nám tak !

Hezký večer
23. 02. 2013 | 20:39

autentický čech napsal(a):

ČSSD hlasovala pro vyslání vojáků do francouzskými kolonialisty okupovaného Mali, kteří tam podporují vojenskou juntu vzniklou několik týdnů před invazí a před plánovanými prezidentskými volbami, které se proto nekonsly.

Spolková republika Německo oproti ČR odmítla vstup svých vojáků na Maliskou půdu a je ochotna francouzského spojence v NATO podpořit pouze dvěma dopravními letady, převážejícími do Mali materiál.

Jediná právní záminka k přítomnosti Francouzů je žádost organitace Ecowas, jejíž předseda Ouettara byl před rokem sám dosazen zásahem francouzských jednotek.
Jedná se o soukromý zištný a mezinárodněprávně jasně neodůvodnitelný zásah Francie, která stále více rozehrává vojenskou a vykořisťovatelskou přítomnost ve svých starých koloniích.

ČSSD se podílá na té největší špíně, kterou Evropské země v současnost podnikají. Copak z toho asi český občan bude mít? Bude živit dalších několik doživotních invalidů. Nadělá si nepřátele v zemích, kde o nás dosun nic nevěděli. Za francouzský uran, z kterého nic nemáme.
Francouzům nic nedlužíme, své spojenectví s námi zradili.nedlužíme.
24. 02. 2013 | 03:32

ventos napsal(a):

slušná vláda by měla počkat na stanovisko Ústavního soudu, to je ale jen půl pravdy, slušné církve by se měly zachovat zrovna tak, vyčkat na stanovisko ÚS
24. 02. 2013 | 06:39

petent napsal(a):

Pane Zaorálku
říkáte, že "Vláda skončí jako kůl v plotě"

To je sice krásná představa, ale KDY ? Kdy to už konečně proboha bude ?
24. 02. 2013 | 09:14

Desiderius napsal(a):

Nečas podepsal smouvy zřejmě záměrně.Pokud ústavní soud zpochybní části zákona o vracení majetku,budou tu podepsané smlouvy,které budou chránit obě strany.Kontrahenti, zejména církve,budou chráněni - budou v dobré víře - a stát bude muset plnit.Plnění provedené na základě vadného zákona je platné, retroaktivita je v českém právním řádu zakázána. Jde o hodně: jde o majetky,na které již čekají různí podivní lidé, církve jsou zde jen přestupní stanicí.
24. 02. 2013 | 09:45

nastrojar napsal(a):

ventos,
Kdyby vlada mela pokazde cekat na rozhodnuti US kam CSSD podava stiznosti jak na bezicim pasu, tak by vubec nemohla fungovat. CSSD se snazi napodovat Henry Forda, akorat na to nema naradi, um a ani odborniky. Z jejich vyrobniho pasu se sypou akorat zmetky.
24. 02. 2013 | 11:59

ujo napsal(a):

nastrojar. a jak je to v Canadě?
24. 02. 2013 | 12:15

Karel napsal(a):

Pokud bychom byli v právním státě, zákony a podpisy dokumentů, spáchané touto vládou, by musel Ústavní soud smést se stolu. Pokud je ve vládě strana, která neprošla volbami, nežijeme v Evropě, ale v Byzanci.
24. 02. 2013 | 13:21

Petr. napsal(a):

Je třeba vrátit majetek zabavený katolickou církví po zavražďených 27 českých pánů, zabavený upaleným ženám především na Jesenicku, vyhnaným učencům v čele s J.A.Komenským, získaným naddaní zvanou desátek, majetek vydřený povinnou prací na církevním atd.
24. 02. 2013 | 13:21

Petr B. napsal(a):

Pane Zaorálku, Nečas se Schwarzenbergem mají nakoupenou paní Peake a spol. (anebo jim jí dodal tajně pan Bárta) a to by jim mělo vydržet do května 2014.
Samozřejmě pohrdají veřejností viz Nečas v pátek stačil odjet do Mnichova a tam se opětovně omlouvat sudetským Němcům a pak zase v rozporu s míněním ÚS podepsal smlouvy s církvemi.
Nemyslete si, že máte příští volby vyhrané, vzpomeňte na volby v roce 2010, vysoké preference ČSSD před nimi a vzpomeňte na hysterickou kampaň "Karel prezidentem" a jeho neuvěřitelných 45 procent (ačkoliv vy jste zřejmě volil "Karla").
24. 02. 2013 | 13:47

dalimír napsal(a):

gaia ono je těch na zvracenců mnohem více ! Co třeba mnich Kalousek ! Ten si nezadá ani se středověkými římskokat.inkvizoitory ! Už i kdyby jen podle ksichtu ! Já se třeba celá život vypořádávám s tím že něvěřím plešatým ! Připadají mi všichni falešní ! Ne a ne se s tím vyrovnat ! Představte si GAIA Kalouse ne v obleku s kravatou ale v mnišské kutně ! Tak ho nosím stále v hlavě a nemohu se té hrůzné představy zaboha zbavit !
24. 02. 2013 | 14:56

Miroslav K napsal(a):

Nenapsal snad uvedený článek ten Zaorálek,který v přímém přenosu zdělil divákům,že byl debil,když věřil Standovi Grossovi?Slovíčko byl tam mohl klidně vypustit.
24. 02. 2013 | 15:00

jarpor napsal(a):

Jen aby náhodou nebyl tím "kůlem v plotě" sám autor...

Pan Zeman, po inauguraci skutečně se ujímající funkce prezidenta, má totiž velmi dobrou paměť... a má i nezlomnou chuť znásobenou desetiletým objímáním stromů na Vysočině, vypořádat se s podrazáky...

Hezký večer
24. 02. 2013 | 16:37

dalimír napsal(a):

Samozřejmě pane Jarpore že pan Zeman má skutečně pamět jako Bimbo a rozhodně i když je možná trochu na oko levicově vstřícnější ,srdcem je to pravičák a staré lavírující socdemáky své bývalé kolegy rozhodně nebude šetřit ! V tom jsem s Vámi zajedno !
24. 02. 2013 | 17:46

franci napsal(a):

Zaorálek jako vždy má naprostou pravdu.Tady vládne modrotopácký zloděj a dělá si co chce!!!
24. 02. 2013 | 17:52

franci napsal(a):

Dokázali by se uživit v normálních profesích?
Když si některé z těch našich politiků prohlížím a vidím je i jednat, tak mne napadá taková, možná poťouchlá otázka - dokázal by se tenhle člověk normálně uživit, když by mu sebrali jeho politický post, když by přišel o kamarády o kontakty které si dnes a denně vyrábí svojí činností, protože buďme realisti, lidi se nezměnili a jsou stále tací, kteří svoji servilitou lezou do pozadíček i těm nejhloupějším z politiků. Někdy si říkám, že jsme si stěžovali a i se vysmívali lidem typu Jakeš, nebo jiným kádrům kteří se pohybovali v tehdejší poslanecké sněmovně. Ale jací lidé dnes jsou v nejvyšších místech? Asi je zbytečné abych tu vypisoval kdo z ministrů je od jaké profese. e třeba když se budete pídit po profesi pana ministra Kubiceho, tak zjistíte, že se před revolucí pohyboval v kruzích evangelické církve, to, že jezdil taxikem víme, ale zda je držitelem nějaké střední, či vysoké školy - kdo ví? Přitom jeho podřízení musí splňovat podmínky - ministři nemusí! Ještě si vzpomínám, jak pan Klaus přezkušoval ministry, zda umí nějaký cizí jazyk.... jak je to dnes? Kdo ví, zda třeba paní ministryně kultury umí anglicky, alespoň o ní se dozvíte, že byla vychovatelka v družině a poté vystudovala VŠ učitelství pro I. stupeň škol.
24. 02. 2013 | 18:09

jarpor napsal(a):

"Zaorálek jako vždy má naprostou pravdu...."

Hmm... že by ? Aby pak jako u Grosse, sám o sobě prohlásil, že byl debil...
Pokud by napsal, že v vždy v to co komentuje, má sám máslo na hlavě, v tom by nepochybně pravdu měl...

Hezký večer a většího "pamatováka" autorovi výše uvedeného citátu...
24. 02. 2013 | 18:10

franci napsal(a):

Poté, co jsem si vyslechl, že pan Saša Vondra považuje svoji hodinovou mzdu v Aeroholdingu, ve výši 12 000,- Kč za přiměřenou, řekl jsem si, že by v této zemi stačilo každému občanovi aby vydělal částku kterou vydělá Vondra za dvě hodinky a byl by naprosto spokojený. Jenže lidem v této zemi musí stačit ve většině za měsíc jeden hodinový plat pana Vondry ... no možná bych ještě dvacet minut přidal, abych nebyl tak neobjektivní. Když vidím například pana Marka Bendu, docela rád bych ho viděl kterak by se bez politiky potýkal s tím aby se uživil. On i pan Vondra by asi díru do světa neudělal se svojí angličtinou a profesí geografa a tak snad jen pan ministr vnitra Kubice by mohl s klidem zaparkovat někde, svůj žlutý taxík, na štaflu u letiště Václava Havla. Rovněž pan Vidím by měl asi problémy, leda by šel učit jak už to jednou dělal, i když je to zajímavé protože měl dokončen pouze gympl a VŠE nedokončil ani napodruhé a tak si potom při funkci předsedy braně-bezpečnostního výboru parlamentu, udělal magisterskou zkoušku na Policejní akademii. Pan ministr Schwarzenberg by byl jediný, jak se riká, za vodou, kdyby jim náhodou sebrali politickou funkci a ostatní vykecané výhody. Panu Kalouskovi by nejspíš ze všeho nejlépe vyhovovalo z jeho profesní chemie chemické složení - C2H5OH, protože to je záležitost pitelná. Ale našla by se celá řada dalších, kteří by nejspíš velice zaplakali kdyby jim byla odňata jejich politika, kontakty a kdyby museli najednou splatit všechny dluhy, které si přednostně vzali, jsa přesvědčeni, že celkem snadno jim daňový poplatníci splatí jejich dluhy ve formě svých dan a kdyby museli začít dělat jako ostatní! No a kdyby se jednou nakrásně stalo to, co jsem tady psal, že by to na naše slavné politiky dopadlo, pak bych jim doporučil pracovní úřad a nějakou rekvalifikaci - třeba dělat výlisky autodílů, nebo nejakou skvělou pásovou výrobu a to s tím "úžasným" platem který tam ti lidé berou!
24. 02. 2013 | 18:10

franci napsal(a):

Ale stále je tady ta otázka: dokázali by se uživit, asi ano - vždyť jak vidíme a cítíme, jsou všeho schopní!

Nevím jak vy, ale já se domnívám, že jsme stejně divní - všude jinde se dokáží lidi za sebe bít, dokáží to i zvířata, jen my jsme ohnuli hřbety a i když vidíme jak se s námi zachází, tak se nedokážeme narovnat a vzepřít!
24. 02. 2013 | 18:12

franci napsal(a):

Modrotopácký zloděj ničí tento stát na doby.Má podporu 8% lidí a dělá si co chce.Řídí se heslem po nás potopa.
Kdo to ale bude dávat po něm do pořádku???
Modrobolševik s topzlodějem 658 vládnout neumí a nikdy umět nebude.Po každé jeho vládě nastane krach všeho.Už 3x to dokazuje,že to dokáže.
24. 02. 2013 | 18:18

malalaj napsal(a):

než vláda čssd už je horší jenom mor.
24. 02. 2013 | 18:21

franci napsal(a):

Když tady vládla ČSSD 8 let tak to bylo nejlepší období v historii ČR.
Naopak na co modrobolševik s Kalouskem sáhl,tak to totálně zku.
15 let tady vládl modrobolševik a vždy po jeho vládách nastal naprostý rozvrat všeho.Od ekonomiky až po školství.
A nejvíce zadlužil tuto republiku.
24. 02. 2013 | 18:44

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Jestli někdo chce dobře spravovat zemi, tak musí dělat věci, které přetrvají. Krátkodobý úspěch je k ničemu.

Mate na mysli Vase (CSSD) vysoke zadlzovanie (novymi socialnymi davkami, urcite nie kvoli kratkodobemu uspechu CSSD:-)) statu v case ekonomickeho rastu v Cesku?
24. 02. 2013 | 21:57

skeptický napsal(a):

Jako kůl v plotě?
Budou mít vystaráno na generace dopředu.
Ta svinstva co tu natropili asi zadarmo nebudou.
25. 02. 2013 | 13:35

skeptický napsal(a):

P.S
Oposice pochopitelně nebyla připuštěna.
25. 02. 2013 | 13:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy