Nulová sebereflexe Václava Klause

07. 03. 2013 | 17:06
Přečteno 9023 krát
Včerejší televizní rozhovor Jakuba Železného s Václavem Klausem přinesl konečné rozuzlení problému novoroční amnestie. Kdo ještě nechápal, pochopil dokonale.

Václav Klaus vše mimoděk vysvětlil. Klíčová je jediná věta. Když se Jakub Železný ptal na nezvládnutou privatizaci 90. let – podvody bank, kampeliček a fondů, které připravily o peníze tisíce střadatelů, Klaus odmítl kriminalizaci těchto dějů a událostí.

„Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci.“ Podle Klause dnes kriminalizujeme lidi, kteří se pouze učili zbohatnout a protože jsme byli všichni začátečníci, chybička se holt vloudila.

Proto přišel s amnestií. Pouze naplno projevil, co si celou dobu myslí. Proto omilostnil nejtěžší hospodářskou kriminalitu. Ne kvůli milosrdenství, jak občas nepřesně a podivně tvrdil. Milosrdenství je přece možné cítit vůči jednotlivému člověku a ne vůči celé skupině delikventů, kteří páchali hospodářské trestné činy, za které jim hrozilo až 10 let vězení. Klíč je v tom, že Klaus tyto skutky za trestné činy nepovažuje. Klaus nesouhlasí s trestní politikou našeho státu. Jako nezná špinavé peníze, tak neuznává hospodářskou kriminalitu. Prostě když někteří vychytralí jedinci oblafnou své „pomalejší a méně bystré“ spoluobčany, tak jim ty výnosy patří. Podle Klause je to přirozené a normální. Nesouhlasí s tím, aby tito naši obratní spoluobčané končili ve vězení.

Ve světě Václava Klause je umění zbohatnout tím nejvyšším uměním. A pokud se někdo tomuto umění teprve učí a klopýtne, tak si zaslouží milost či amnestii.

Aby to tedy bylo všem jasné - ve skutečnosti Václavu Klausovi nevadilo, že trestní stíhání bylo rozvleklé a trvalo příliš dlouho. On ve skutečnosti nesouhlasí s tím, že se jedná o trestný čin. Proto ve svém televizním vystoupení řekl o amnestii: „Deset let jsme na tom pracovali.“ Navzdory tomu, že před volbou veřejně slíbil, že amnestii nikdy neudělí, teď přiznává, že na ní celých deset let pracoval. Pěkná lekce. Ano. Deset let jeho utajený tým pracoval na tom, jak překazit odsouzení těch, kteří podle jeho vlastního hodnotového řebříčku nic špatného nespáchali. Klaus má jiný systém morálních hodnot. A jestli je právo minimum morálky, tak v případě hospodářských trestných činů se Václav Klaus ani s tímto minimem neztotožňuje.

Nepochybuji o tom, že přesvědčení Václava Klause je naprosto skálopevné. Václav Klaus ví s naprostou jistotou, že když si někdo nakrade, je to jeho chytrost, patří mu to a basta. Nikdo z nás s ním v tomhle nehne. Správně řekl: „Jsem odolnější než všichni další politikové v této zemi.“

A to byl náš prezident po celých deset let.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel13 napsal(a):

NEBÁT SE A NAKRÁST! - heslo hodné prezidenta.
07. 03. 2013 | 17:22

smutný napsal(a):

...co naděláme, ten člověk nás přišel pěkně draho! Můžeme za to poděkovat našim pisálkům, kteří pomáhali vytvořit kult osobnosti Václava Klause a vytvářeli o něm mínění jak je vyjímečný a nenahraditelný. A taky poděkovat těm, kteří na to skočili a nekriticky mu vyjadřovali podporu.
07. 03. 2013 | 17:28

Al Jouda napsal(a):

Pane Zaorálek - přesně jste to vystihl ! Palec nahoru !
07. 03. 2013 | 17:30

ld napsal(a):

Výstižně napsáno.
Škoda jen, že se pod návrh na velezradu podepsalo tak málo senátorů z ČSSD. Je dobře, že je podaná.
07. 03. 2013 | 17:30

ld napsal(a):

V souvislosti s úmrtím Čávéze mě napadlo, kdy se i ČR dočká prezidenta, který by byl takto oblíben.
07. 03. 2013 | 17:32

Lop napsal(a):

Jako obvykle velmi přesné hodnocení od pana Zaorálka. Zítra guru zlodějů Klaus konečně s ostudou vypadne z Hradu - já si snad otevřu šampaňské.
07. 03. 2013 | 17:36

Kamil napsal(a):

Klausovi se podařilo vybudovat si image "otce privatizace", někoho, bez něhož by k privatizaci nebylo došlo vůbec nebo pozdě. To je jeho největší lež. Společenský vývoj byl tehdy všude takový, že privatizace byla nevyhnutelná a i trochu tunelování bylo nevyhnutelné. Privatizace by však byla provedena i bez Klause a bez jeho pomocníka Třísky. A tunelování by bylo mnohem mnohem méně.
07. 03. 2013 | 17:37

Slávek napsal(a):

Pane prezidente, zastřelte se !!!
Vašim úkolem bylo zničit českou ekonomiku a vrátit toto zemi o 100 let zpátky, to se Vám dokonale podařilo. A teď rychle na 4 týdny do Ameriky. A nemusíte se vracet.
07. 03. 2013 | 17:38

Glosator napsal(a):

Všechny Klausovy hříchy dohromady nevydají za jediné zvěrstvo, spáchané ČSSD+KSČM+KDU-ČSL+US-DEU (zjednodušeně levicí a Pravdou a láskou) a Zaorálkem osobně, zákon 180/2005 Sb.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdo-nam-zdrazil-elektrinu-due-/p_politika.asp?c=A101003_121803_p_politika_wag
07. 03. 2013 | 17:42

honza napsal(a):

Klausovo chápání světa a morálky (s letuškou přecházel na červenou) je zvrácené, amnestie pro zločince je toho exemplárním příkladem, který otevřel oči snad všem, tedy kromě těch skalních. Odchází s ostudou, partaj, kterou kdysi založil, je v troskách, stejně tak jako ekonomika. Pro tuto zem je důležité,že dnes konečně KONČÍ, ale vzpamatovávat se z toho budeme ještě hodně let..
07. 03. 2013 | 17:48

smutný napsal(a):

je zajímavé, že když šlo o prosazení antisociálních zákonů tak to pseudovláda ODS, TOP09 a Lidem prosadila. Když měla změnit podmínky pro byznys s fotovoltaikou potom, co klesly vstupní investice, tak nehla ani prstem, naopak se na tom pakovali taky.
07. 03. 2013 | 17:50

Ládik!!! napsal(a):

honzo,
to není jen klausova ekonomika, to je i tvoje ekonomika. A zaorálkova ekonomika. U nás se říká: kua kuě řiť neurvě.
07. 03. 2013 | 17:52

Gudka napsal(a):

Dnes si na Klausově amnestii odreagováváme dávnou otrávenost z amnestie Havlovy, poté, co média dala signál, že se to smí (Havlovu amnestii moc otevřeně kritizovat nešlo, aby se člověk nevydal v podezření, že je komunista, a nesmí se to doposud, i když byla mnohem větší a zhoubnější než ta Klausova). Navíc, sice s jakýmsi zpožděním, otevřela Kalusova amnestie i možnost pro Dienstbiera a jeho křídlo překrýt špatný umělecký dojem z jeho kandidatury a dalo mu příležitost se na Klausovi trochu vyprofilovat před jejich sněmem, či jak se ten socdem čarodějnický sabat jmenuje. Před soudruhy je třeba smazat trpký pocit z milionů vyhozených na kandidaturu nezralého rozmazleného kloučka. (Vzpomeňte si, jak v předvolebních debatách vyskakoval jako snaživý šprt a pořád chtěl prodat své čerstvě naučené poučky.) Klaus se stává minulostí, ale pro socdem je Dienstbier koulí u nohy, která jim nejspíš zkazí volební finiš. Vsaďte boty! Ale je třeba jim to přát, když nedokážou jako partaj, ,která sní o tom, že bude vládnout (!) nevyhovět mstivým choutkám jednoho nesoudného takypolitika, který zatím (kromě prpoher) nic nedokázal.
07. 03. 2013 | 17:52

BP napsal(a):

Neznám jiného českého (ale ani československého) prezidenta, který by přihlížel rozkradení tolika stovek miliard Kč.
Včerejší rozhovor s Jakubem Železným mě přesvědčil o tom, že Klaus vážně "udělal" amnestii z důvodů toho, že někdo MOC kradl, klopýtl ... a - dle Klause - by mu měla být dána znovu šance ... - zřejmě aby příště "kradl lépe".
Pokud se tedy - pod ochrannými křídly Václava Klause - "máme učit krást" (vždyť život je tak krátký a kdo by si ho ještě zkracoval prací, že?), můžeme se zřejmě brzy i učit zabíjet, ne? A při prvním škobrtnutí by měla být odsouzeným dána nová šance, ne?
Mohli bychom začít nápravou "fejsu" Václava Klause - ať už juniora či veterána - a čekat pochopení, ne?

Vždyť krást je tak povznášející a můžete to jednou - i za pomoci "teplejších" kamarádů - dotáhnout až na hlavu státu.

Kdo schvaluje trestný čin ... - není na to náhodou nějaký paragraf?
07. 03. 2013 | 17:56

džon uzený bok napsal(a):

Včerejší rozhovor byl bezva. Šélesný, ještě koženější než obvykle, střídal odstíny v obličeji jak Fonda v Tenkrát na západě podle toho, jestli se zeptal špatně, nebo neuvěřitelně. Maska jemného porozumnění jinotaji byla co chvíli vystřídána obličejem úleku malého darebáka s rukou v cizí kapse. Z druhé strany stolečku dštil všemi směry essenci všehomíra inženýr Klaus, který potvrdil, že stále má co říci ku své oslavě. Na závěr pohrozil, že se klidně vrátí a všechny porazí, esi se naštve, což bych teda osobně nechtěl zažít. Osmdesátiletej naštvanej klaus pozvedávající obočí by byl už na mě moc. Naštěstí teď čeká celá Amerika, co jim pan inženýr poradí, takže chvíli se bez něj musíme obejít. Zatím můžeme vychutnávat Zemana, kterýho bude z každý strany zezadu už pravidelně přidržovat jeden ochranka, aby ho vlastní bonmot nesrazil zase z ňákejch schodů. Matně si vzpomínám jak někde přistálo letadlo s Jelcinem, rozvinul se koberec ale vylezl jen stevard, že se Jelcin necejtí a zase odletěli. Ten zatím ležel v uličce úplně tvrdej.
No snad takhle nedopadnem. To už by se možná začali smát i Němci.
07. 03. 2013 | 17:58

Gudka napsal(a):

Kupodivu se ukazuje, že Schwarzenbergovi zapomněli zavčas dát noty, protože původně s amnestií souhlasil a teprve druhý den nato udělal přemet a otočil.
07. 03. 2013 | 18:00

BP napsal(a):

Slávku, i letadla nejsou nejbezpečnější dopravní prostředek.
Třeba ale již nepustit zpět.
Chtěla bych ho vidět politikařit v USA.
Či se přít o global warming ...
07. 03. 2013 | 18:00

Gudka napsal(a):

BP
"Neznám jiného českého (ale ani československého) prezidenta, který by přihlížel rozkradení tolika stovek miliard Kč."

Ne? A co Havel?
Bože, ta paměť, ta paměť...
07. 03. 2013 | 18:03

BP napsal(a):

Gudko, díky, tam mělo být POLITIKA ...
Ta paměť, ta paměť ...
Od toho Vás tady mám - abyste mi to připomněl ...
Dík, chlape! (Seš chlap?)
07. 03. 2013 | 18:07

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Tunelářskému guru holt hoří koudel u záděle...

avšak jeho fanatičtí obdivovatelé to nevidí. No jo, co také čekat při jeho inteligenci. V.Klaus sklízí co zasel.
Dost bylo Klause a jeho modroneobolševícké ods. Chceme nové volby a to bez modrých tydýtů.
07. 03. 2013 | 18:07

Gudka napsal(a):

BP

"Gudko, díky, tam mělo být POLITIKA "

To jako že Havel nebyl politik? Sice amatérský, ale byl. A líbilo se mu to, bože, jak tomu se to prezidentování líbilo! Vždyť on prezidentoval déle než třeba Miloševič a stejně dlouho jako Papa Doc. Jen Husák tam byl déle, ale to byl neostalinista, že...
07. 03. 2013 | 18:14

BP napsal(a):

Gudko, Havel NEBYL MINISTREM FINANCÍ, NI PREMIÉREM. HAVEL NEDĚLAL KUPÓNOVOU PRIVATIZACI.
Zní to neuvěřitelně, leč je to tak.
Čtu ještě desetkrát po sobě, abyste to nemusel již kontrolovat. Díky.
Vím, že asi chcete obhajovat Václava Klause, ale on dnes vážně musí skončit.
Klaus něco musí!
Sympatizovat s Václavem Klausem může znamenat krást s tím, že to možná projde ...
Třeba amnestií ...
07. 03. 2013 | 18:18

Almo G™ napsal(a):

To nejzajímavější na včerejším rozhovoru byla ustrašenost moderátora Železného.

Tak stažený zadeček, ustrašený a stále slabší tón hlasu a ponížené vystupování u takového bouráka opravdu nebývá zvykem.

Když srovnám, jak odvážně si vyšlapuje na sociálně-demokratické politiky a odvážně nedávno opakovaně provokoval M.Zemana... Byl to stejný člověk? Nemá náhodou dvojče? Kde byl ten obvyklý king?
07. 03. 2013 | 18:19

smutný napsal(a):

...no s tím rozkrádáním Havel mohl těžko něco udělat. Když si dovolil proti Klausovi něco říct hned byl napaden jeho pochlebovači a patolízali. Už si nepamatujete jakou měl Klaus u veřejnosti podporu??
07. 03. 2013 | 18:19

zemedelec napsal(a):

Pane Zaorálek.
Tleskám.
Zatím nejlepší posouzení Klause a jeho vládnutí.
Ono to bylo známo od začátku,ale postupem času se to projevovalo čím dál tím víc.Takže,on osobně chtěl uzavřít a zahladit toto období.Či že,jak lze zahladit špatnosti,jenom špatným rozhodnutím.
07. 03. 2013 | 18:20

Reveil napsal(a):

Včera bylo dobře vidět, že Démon Klaus je na tom, což je k zlosti, biologicky značně lépe než oba uchazeči ze druhého kola. Jak ten, tak onen se těžko pohybují, Zeman nesejde se schodů, oba si těžko sedají, Schwarzenberg nevydrží stát a jen obtížně se delší dobu udrží v bdělém stavu. Oba mají žmoulavé pohyby rty a mimovolní stahy obočí. Jestliže sázkové kanceláře uzavíraly sázky, kdo z nich bude prezident, teď by mohly přijímat tipy, komu z nich se dřív uzavře nějaké důležitá céva.
07. 03. 2013 | 18:20

Analytik napsal(a):

Zářivým komplementárním doplňkem bývalého Klause je stále ještě současný Kalousek.
Ten se zase razí pravidlo že to, co ti chytřejší ukradnou ze státní kasy, musí ti hloupější doplatit na daních, aby mu souhlasilo MÁ DÁTI...DAL.
Jenže na Kalouska je i velezrada krátká!
07. 03. 2013 | 18:27

Gudko napsal(a):

BP
"Gudko, Havel NEBYL MINISTREM FINANCÍ, NI PREMIÉREM. HAVEL NEDĚLAL KUPÓNOVOU PRIVATIZACI."

To ne. Ale byl to POLITIK (taky zkusím psát velkými písmeny) A o těch jste se přecce zmiňovala. Nejdřív prezidenta, pak tedy politika. A netvrdila jste, že DĚLALI, ale psala jste o PŘIHLÍŽENÍ.
Tak to bylo to Havlovo přihlížení - přihlížení Havla- prezidenta, Havla-politika.
Priovatizaci dělal jen osobní, ve svém a ve Schwarzenbergocvě případě ("intervenční" přihlížení).
Ze svého předchozího tvrzení se nevykroutíte.
Vidět Havlovy chyby neznamená nevidět ty Klausovy. Něco nejasného?
07. 03. 2013 | 18:27

stoppa napsal(a):

no s tím rozkrádáním Havel mohl těžko něco udělat

To fakt nemohl když s tím sám začal (Lucerna).
07. 03. 2013 | 18:29

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Před momentem pan vicekancléř Hájek obhajoval mimo jiné amnestii a přidal další velmi zajímavou větu v rozhoru s paní Šustrovou na ČRo1:

"Amnestie byla dlouho připravovaná"

Doufám, že tato věta nezapadne.
07. 03. 2013 | 18:35

SuP napsal(a):

Ólmouste -
Máš originální představy o ustrašenosti.
07. 03. 2013 | 18:35

malalaj napsal(a):

zaorálku,
ty blbem zustaneš na vždy. v tvem případě je to diagnoza.
07. 03. 2013 | 18:36

zemedelec napsal(a):

To Gudko.
Velice dobrý manipulátor.
Opravdu,Havel už jenom přihlížel k rozkrádání tolika mld,ale kdo rozkrádal,dopiště.Klaus měl na prosazování svých cílů,svoji stranu,která mu odhlasovala co potřeboval.Ještě bude dost napsáno historiky,že Havel,něco změnit už neměl sílu.
07. 03. 2013 | 18:42

veselý napsal(a):

očividně někteří nemůžou unést ponížení velkého Václava Klause - nejlepšího z nejlepších
07. 03. 2013 | 18:44

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane autore,

výborný blog.

Přestože odpovídal plynule a s obvyklou dávkou samolibosti, tak chvílemi pan Klaus vůbec nechápal, na co se ho pan Železný ptá. Má hodně jiný žebříček hodnot.

Je nejnebezpečnější v tom, že tento žebříček hodnot víc než deset let z titulu funkce prezidenta implementoval do společnosti. To je největší škoda, kterou nadělal.
07. 03. 2013 | 18:45

cimprlich napsal(a):

To Gudka-17:52
Dovolte mi připomenout, že Havlova amnestie v 1989 byla až druhá. Předtím ještě stačil president Gustáv Husák vyhlásit rozsáhlou amnestii, která byla a je považována za amnestii pro politické vězně (opuštění republiky apod). Havlova amnestie už se nevztahovala na politické vězně, protože ti už byli předtím amnestováni G.Husákem. Takže na Havla zbyly jen trestné činy, obecná kriminalita, krádeže, násilí apod.
Tož tak. Jinak váš příspěvek je OK.
07. 03. 2013 | 18:48

David napsal(a):

Naprostý souhlas!

Velmi dobrý postřeh!

Pěkně napsané!

----------------------

"...Ve světě Václava Klause je umění zbohatnout tím nejvyšším uměním. A pokud se někdo tomuto umění teprve učí a klopýtne, tak si zaslouží milost či amnestii...."

-------------

Kdyby to ten tunel dědek řekl hned tenkrát, že na ty lumpárny udělí amnestii, tak jsem se šel taky "učit" a vzal si nějaký předem nesplatitelný úvěr se zástavou, na znaleckým posudkem nadhodnocenou stodolu na zboření.

Ten šílený a bezcharakterní darebák

10 let promýšlel, jak ty darebáky omilostnit.

Za to by měl být potrestán, protože nepotrestané zlo plodí zase jen další zlo!
07. 03. 2013 | 18:50

Almo G™ napsal(a):

Supíček_komunistobijec_s_komunistickou_minulostí: Ok. Díky za názor. Je dobré vědět, jak to vidí komunista.
07. 03. 2013 | 18:51

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Džone boku dobře prouzený,

vy jste tomu zas dal korunu, díky :-)
07. 03. 2013 | 18:52

BP napsal(a):

Gudko, Havel při svém filozofování, bumbání a drrramatu byl přece jen vyjmut z divoké privatizace a-la Klaus.
Je pravda, že ty největší tunely se děly při jeho prezidentování, ale při jeho vztahu k byznysu (on chtěl jen vrátit majetek své rodiny - nic víc) bych mu odpustila, že Klause nehlídal. Ono to ani nešlo. Klaus se svými věrnými byli vždy krok před zákonem a Havel ještě krok za zákonem.
Omluvila jsem se za překlep, nejsem Klausovka - tedy JSEM OMYLNÁ.
Myslím, že se Klaus s pocitem toho, že již není prezident, nadlouho nesmíří ... Tak - do roka a do dne ...
07. 03. 2013 | 18:52

Chris napsal(a):

Lidem tuneláři a mafiáni nevadí. Jinak by otec tunelářů nebyl 10 let nejpopulárnějším politikem a otec mafiánů právě zvoleným prezidentem.
07. 03. 2013 | 18:52

petrof napsal(a):

pane Zaorálku, zítra již pan Klaus přednáší v USA. To je tempo a pracovní nasazení, o kterém se vám může asi jen zdát??!!
Vy jste tak max. schopen, ve své parlamentní kanceláři, psát podobné pitomosti!!!
Nicméně pro okopávače kotníků, jako jste vy a další podobné nuly, tady zanechal pan Klaus vzkaz : ....abyste se ještě nedivili, holoubkové......(sic)
07. 03. 2013 | 18:55

jentak napsal(a):

To hřeje u srdce, když sleduju vás Zaorálku a ty toufalce pod vašim blogem, jak se z toho Klause můžete doslova pos..t. A ještě větší sranda to tady bude až se US žádnou žalobou na prazidenta zabývat nebude. Už teď máte mžitky před očima Zaorálku. Klaus byl a je narcis, ale narozdíl od vás není a nebyl připosr...j.
07. 03. 2013 | 18:56

zemedelec napsal(a):

Pro SaPOG.
Jak zmínil Almo,Železný se bál aby se nespletl.
Přece víme,že taková akce,nebo rozhovor,se připravuje do detajlů.Proto se nesmíte divit,že se na otázku odpoví jinak.
07. 03. 2013 | 18:59

mb napsal(a):

máte ho přečteného dobře,ale pro některé lidi to je stejně zbytečné ... budou jej stále obdivovat ... zdravím
07. 03. 2013 | 19:01

džon uzený bok napsal(a):

jentak
bojím se že se mýlíte. do roku 89 byl pan inženýr klaus stejně posranej jako většina obyvatelstva. připosranost ztratil v momentě získání funkce, stejně jako ostatní kteří získali funkci. efekt je ale vratný, a to v momentě kdy buď funkci zase ztratí, nebo ztratí jistotu beztrestnosti, což by se ukázalo v momentě kdyby náhodou us rozhodl, že se vytýkaného dopustil. nevěřím ale, že tak rozhodne, bez ohledu na fakta.

petrofe,
ten klaus je ale chlapák co,obdivujete ho jo?, jak je potentní viďte? to je boss jak má bejt! sice nic neřekne, ale zato ho všichni uslyšej. hlavně že vy nejste žádná nula, velikáne mezinárodního věhlasu :DDD
07. 03. 2013 | 19:07

jarpor napsal(a):

Podle sebe soudím tebe, že pane Zaorálku !
To k Vašemu :

"Vše jsme se učili, všichni jsme se tehdy učili – nedělejme z toho kriminalizaci.“ Podle Klause dnes kriminalizujeme lidi, kteří se pouze učili zbohatnout a protože jsme byli všichni začátečníci, chybička se holt vloudila.

Proto přišel s amnestií....."

Proč dosud nejsou ti zloději odsouzení ? Proč nesedí ?
Vy jste nebyli ve vládách, Vy jste neměli pod sebou justici a orgány činné v trestním řízení ?

Blbce můžete dělat jen z lidí, jež ztratili paměť !

Hezkej...
07. 03. 2013 | 19:09

babočka napsal(a):

Pene Zaorálek, Klausovi je na rozdíl od vás naprosto jasné, že když si někdo něco nakrade, tak je to věc policie a ne jeho.
07. 03. 2013 | 19:15

jin napsal(a):

Vy co vyčítáte rodičům,že trpěli vládu komunistů,si už připravujte řeč pro své děti až se zeptají :"Proč jste tak dlouho trpěli ten mafiánskokapitalistickej zlořád v Klausově režii "???
07. 03. 2013 | 19:16

A. Dlouhý napsal(a):

Klaus odchází s ostudou a pokud bude jednou v učebnicích dějepisu, tak to určitě nebude lichotivé čtení. To je pro něj docela velký trest, který si však zaslouží.
07. 03. 2013 | 19:16

smutný napsal(a):

...žeby proto, že nám vládne už sedmým rokem pseudopravice?? To znamená, že případy, které se táhnou 10 let byly před sedmi lety u soudu jak dlouho?? To snad zvládnete spočítat.
07. 03. 2013 | 19:17

Petr z Tábora napsal(a):

Včerejší rozhovor jsem sledoval a netušil jsem, že přijde tlumočník pan Zaorálek s vysvětlení co chtěl pan Klaus skutečně říci. Pan Klaus nebyl nikdy ministrem vnitra, policejním prezidentem, šéfem státních zástupců či předsedou Nejvyššího soudu, kteří se mají zabývat stíháním lumpů všeho druhu. Článek je hrubou manipulací se čtenářem, vkládá panu Klausovi do úst myšlenky, které nevyjádřil ani vzdáleně.Asi pan Zaorálek studoval marxismus-leninismus skutečně pozorně, ovanul mě duch kampaní Rudého Práva blahé paměti. Nicméně nemůže překrýt ubohost podané ústavní žaloby, která se jen tváří jakoby měla něco společného s právem.
07. 03. 2013 | 19:43

BP napsal(a):

PÉťo z Tábora, Václav Klaus mohl studovat marxismus-leninismus také. Budete se divit, co na něj postupně může vyplavat ...
Pokud byl Klaus ministerským předsedou, velel všem ministerstvům.
Nepotřebujeme tlumočníka Zaorálka, slyšeli jsme to i bez něj.
Je fajn, že na to pro takové - jako jste Vy - upozorňuje.
Škoda, že to bude muset udělat ještě mnohokrát, než to i Vy pochopíte.
Co by musel Klaus ještě udělat, abyste pochopil, co to je za člověka?
Já si třeba neumím představit, že by mohl mít Zaorálek zasebou takovou "pestře-kriminální" minulost jako Klaus.
Pokud by učinil jediné z toho, co si dovolil Klaus, asi bych ho zavrhla!
A teď nerušte, kochám se projevem ...
(Je nastydlý a zřejmě pláče ...)
07. 03. 2013 | 20:01

smutný napsal(a):

pan Klaus byl ministrem financí za jehož vlády došlo k největším ekonomickým škodám. Místo toho aby inicioval změnu zákonů a vytvoření nových, přesvědčoval národ, že je vše v pořádku a tak to má být. Pan Klaus byl následně premiérem to znamená že šéfoval všem ministrům a bylo na něm jak ta vláda bude pracovat a jaké zákony z ní vzejdou nebo nevzejdou.
07. 03. 2013 | 20:03

BP napsal(a):

petrofe, ať jede - při tom svém "pracovním tempu" - třeba do pr ...
USA je na něj jistě zvědavé. Některé přednášky budou čítat i čtyři, Klausových projevů lačné, posluchače.
Vrátí se - pokud ho pustí - právě v době, kdy se bude ÚS začínat zabývat žalobou na něj.

Díváte se na ten projev? Ty akcenty ...
Líbí se mi, jak je "kritický" ...

Přečtěte si hodnocení několika psychologů na něj ...
07. 03. 2013 | 20:07

Sláma napsal(a):

Máme tu velice zajímavou tradici. Zatím všichni prezidenti českoslovenští či čeští strávili nějakou dobu ve vězení. Zatím jediný - Hácha, až po skončení svého mandátu. Doufejme, že Klaus tuto tradici neporuší a bude za své zločiny platit! Myslím jak obrazně, tak i doslova.
07. 03. 2013 | 20:14

Pavla2 napsal(a):

Petr z Tábora, Jarpor: Myslím, že to máte marné. Tady něco vysvětlovat, zblbnuté ovce nepochopí nic. Zaorálek převrátí každé slovo a najde si v něm vysvětlení po svém. Dnes se Jakl o amnestii vyjádřil snad dost jasně. Klaus tímto chtěl upozornit na naše neschopné soudnictví. Což je pravda, každý víme, jak dlouho se soudy táhnou. A za to asi těžko Klaus může. U vlád byla i ČSSD, tak nechápu, proč tito lidé - dnes amnestovaní- nebyli v base už tehdy. O jiných lžích z hlav socanů ani nemá cenu mluvit. Jsou věci, které mi na Klausovi dost vadí, ale to neznamená, že na něho budu házet špínu snad i za to, že zase prší.
Už se těším, jak mnozí budou zářit štěstím, až nový prezident schválí vše, co nám z Bruselu nařídí, jak se budeme před nimi sklánět a tady bude ještě větší odkladiště jejich zbytků. A až bude to euro - to se budeme mít!
07. 03. 2013 | 20:18

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Po vyslechnutí projevu odcházejícího prezidenta vidím jen jediný možný další postup:

VYPRÁSKAT z veřejného prostoru !!!
07. 03. 2013 | 20:21

BP napsal(a):

Pavlo2, Klaus v té "amnestii" hlavně mohl osvobodit své věrné, tč. v pruhovaném. On NIKDY nedělal nic zadarmo.
Pokud bychom nakonec měli poukazovat na pomalost soudů tímto způsobem, asi bychom je zpomalili ještě více a postupně se vyvraždili.
Nový prezident ještě nenastoupil, tedy nemohl schválit z Bruselu ještě nic.
Myslím, že poznáme, že Klaus byl - vzhledem k Bruselu - ještě dosti měkkej.
Oddechla jsem si, že Klaus končí. Za jeho éry mi nepřineslo jeho politikaření nic pozitivního, spíše naopak. Horší už to nebude.
Těším se, co bude následovat v životě VK po jeho (ne)slavném bytí v politice ...
07. 03. 2013 | 20:26

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Křečovitá až vzteklá obhajoba amnestie ukazuje na to, že by špína za ní mohla být a to větší než velká.

Pane Stejskale, mohl byste paní Slonkové nadhodit tu větu pana Hájka z dnešního večera na ČRo? ("amnestie byla připravována dlouhou dobu")
(pokud se tomu už mezitím spolu s jinými nevěnuje..)
07. 03. 2013 | 20:28

netvor napsal(a):

Vopravdu všickni čuměj na tu in-auguraci.
Jako by toužili ty staré troglodyty vidět znovu a znovu.
07. 03. 2013 | 20:29

Richard napsal(a):

já bych tuhhle amtárskou hospodářskou činnost taky nekriminalizoval, vždyť všechny škody se staly zcela neúmyslně, nedopatřením, nezkušeností, nikdo by si ani ve snu nemohl myslet, že v tom byl nekalý záměr jiného okrást, takže proč kriminalizovat tyhle nevinné chudáky, když jsou ve skutečnosti jen obětí vlastní nevědomosti a chyb začínajících hospodářských umělců. Co na tom, že mnoho z nich jsou protřetní komouši velmi dobře znalí poměrů se zcela jasnými úmysly.
Stačilo by, kdyby tak zodpovědný a milosrdný Klaus a jeho nezkušení amnestovaní umělci vykompenzovali škody všem poškozeným, pak ať klidně všichni odjedou či rovnou emigrují třeba na Bahamy a zůstanou na věky, tuším, že nikdo odsud nemá touhy je v kriminále živit...
Nakonec airsoftový střelec Vondrouš se také jen učil střílet, přitom mu nechtíc vlezl do rány Klaus, tele jedno. Navíc, kdyby se mu povedlo střelit ho ostrou, mohli jsme říct, že si to také jen zkoušel, že se teprve učil být střeleckým mistrem, že nemá smysl ho tedy kriminalizovat, Klause bychom hodili do popelnice a bylo by ...
Není náhoda, když se říká, že Hájek s psychotickými prvky v myšlení je údajně Klausovým guru, minimálně tedy velmi blízkým a podobným člověkem.
Klaus není odolnější než všichni politikové v této zemi, to, co vydává za odolnost je ve skutečnosti citová a sociální tupost, která s psychickou odolností příliš společného nemá, byť navenek se může jevit jako odolný velikášský silák, což je pouhá kompenzace méněcennosti - neurotičnost - psychická slabost - zranitelnost křehkého ega. Psychická odolnost je v přímé úměře s odolností ega, Klaus má tak citlivé a zranitelné "já", že není schopný akceptovat jakoukoliv kritiku, která u něj vyvolává okamžité narušení iluzorního sebepojetí a úzkost, není schopen sebereflexe, podstatnou část skutečnosti neuroticky vyťěsňuje, to není psychická odolnost, ale naopak slabost a zranitelnost příznačná pro jeho typ narcisní osobnosti. Klaus si nepouští do blízkosti nikoho, kdo by mohl narušit jeho křehký sebeobraz, proto k sobě váže jen partu neschopných, napůl šílených potvrzovačů, díky čemuž také vypadá jako velký grandiózní silák. Jestli je Klaus v něčem vynikající, je to schopnost mistrné manipulace, dezinterpretace skutečnosti - klamu a sebeklamu, což dokazuje na každém kroku, který učiní, jen ne všichni to vidí, má v tom totiž cvik a dokáže tak činit mistrně. V pozadí tohoto jednání však stojí strach a úzkost, vytěsnění části skutečného já, podobně jako části skutečnosti, které se nehodí do jeho žádoucího a lichotivého sebeobrazu, který kompenzuje hlubokou méněcennost, tuto vytěsněnou část však mnozí bystře odhalují a vidí. Psychická odolnost je schopnost otevřeně vnímat a zpracovávat realitu za relativní psychické stability. Klaus je vytěsňující, popírající a zatvrzelý neurotik. Tihle lidé se často sesypou najednou nebo pláčí někde v ústraní, možná v klíně Petra Hájka.
07. 03. 2013 | 20:30

smutný napsal(a):

Pavla2

vysvětlete mi tohle: Václav Klaus nařídil zastavit trestní stíhání tunelářů započatá před rokem 2005. Od r. 2006 nám vládne ta parta co si říká slušná a pravicová, avšak opak je pravdou co se týká slušnosti, a místo pravicová je mafiánská. Tak mi vysvětlete jak měla ČSSD zařídít odsouzení lumpů za tak krátký čas 2005 - 2006??
07. 03. 2013 | 20:32

Pavla2 napsal(a):

BP: Píšu - až nový prezident schválí.... nikoliv schválil.
A myslím že ti, o kterých v amnestii především teď všem jde, zatím právě v žádném pruhovaném nejsou. Jde přece o kauzy, které se táhnou, teď nevím jestli 8 či 10 a více let. Není to ostudné?
07. 03. 2013 | 20:35

vou napsal(a):

Kdybychom vzali v úvahu nejchytřejší pravdu:Kritériem teorie je praxe,nemohlo by být vůbec možné dále o Klausovi diskutovat:v číselných parametrech jsou výsledky ryze negativní. Může dojít k pokusu to zatlouct verbalismem ala von Hayek:ten pán,který zcela jistě neřídil v životě ani nejmenší ekonomickou produktivní jednotku,toho naplácal víc než dost. Sartre je podobný typ. Může dojít k pokusu zatlouct to charismatem.Charisma ale u Klause lidé zpravidla nevidí.Spíše ho ochraňují větami o tom,že zde začínal první s něčím novým.Já osobně-cesty za slávou do širého světa lidí jako V.Havel,M.Gorbačev,V.Klaus spíše uvažuji v dimenzích výroku Chomského o "těchto blbcích".Prostě,někdo je tam přijme divadelně,ale v masách lidí na světě nám dávají nálepku-to jsou ale volové,ti Slované. Rusové vítají Klause zdvořilostí,kterou jim oplácí-ale zkusil-li by tam expandovat pomocí "Made in Czech Republic"-to by si nejspíše přáli jen ve velmi kontrolovaném modu. Rusové mají tu mýlku,že jejich Velká věda již překonala dobu,kdy jim tam někdo mohl posílat vařečky,špendlíky,bundy,pivo,ale že je to zpozdilé,že musíme být dál.Český Nixon má horší pozici než americký skandálník,protože nemá za sebou vyspělou zemi.Na jeho prohry je vidět ostře.
Ale nicméně -čas od času-jsem si Klause i vážil,že cosi v národní suveremitě provádí obezřetněji než jiní a NEPODCEŇUJE RUSKO.To mu neberu.Přesto dnes vidím,že jeho opravdová nebo líčená opatrnost vůči EU mohla mít i jiné důvody,a hlavně odpovídala spíše představě strachu ze studené vody,tomu "kdo se bojí-nesmí do lesa."Přitom zde-ve vlastním národě se Klaus kupodivu nebál ordinovat nejpošetilejší možné recepty a myšlenky.Kdybych ho chápal jako lékaže,zakázal bych mu činnost. Připouštím,že za spoluúčasti V.Havla a sociální demokracie,s lidmi jako Topolánek a Nečas,by musel zhloupnout snad každý druhý kormidelník státu.Ale přesto budu radši za Klause MIMO nás.m8 to vrozené:za každou cenu rozdělit lidi na chudé a bohaté.Anti-Chávez.
I národ by tomu dokázal obětovat.Ale neměl příležitost se zatím tak vyvrbit.Jev tím posedlý,ač nazývají Satanem pouze Havla jeho hradní.Havel to jsou dřisty-lapty,nejapnosti,ale Klaus jsou injekce jedů.Toxicita ekonomického prostředí.Návazně i sociologie potom.
07. 03. 2013 | 20:37

Pavla2 napsal(a):

smutný: Měla jsem na mysli případy, kdy říkali, že jsou delší než 10 let. Pokud vím, tak např. ten H-systém je otázkou již pěkně starou a především o ní je neustále v této souvislosti slyšet. A ikdyž se jedná dále o případ z vlád pravice, tak jak to mohl Klaus ovlivnit? Nejsou k tomu určeny snad jiné orgány?
07. 03. 2013 | 20:38

Gru napsal(a):

BP
Podle časových údajů vašich příspěvků lze soudit, že jste se nezúčastnila dnešních akcí "vajíčkářů" (to jsou takoví týpkové, co kdysi házeli vajíčka na Paroubka, dnes ponižovali dalšího politika - slovem davoví mravní giganti), ačkoliv ze všech vašich projevů zde za dlouhou dobu je možné vás považovat za jakousi soudobou "la tricoteuse" (jistě při svém rozhledu víte, co se tím myslí).
To jste mě překvapila, že jste se nezúčastnila - jako byste snad ani neměla k takovým lidem svou letorou blízko.
07. 03. 2013 | 20:39

JenTak napsal(a):

jentak
Jste zloděj nicku. Vymyslete si svůj a nekraďte cizí nicky!
07. 03. 2013 | 20:41

Hloupý Honza napsal(a):

Závidím to černobílé vidění světa některým zdejším prostoduchým jedincům. Česká pravice je asi tak pravicová jako je česká levice levicová, neb to jsou sourozenci odkojení jednou matkou, matičkou KSČ. Bohužel některým nestačí mozkomišní výplň k tomu, aby to stále pochopili. Slaboduší mají potřebu se s někým ztotožnit, k někomu vzhlížet a vše jiné napadat. Jedni melou o levounech, druzí o pravičácích, ač v ČEZku obé jedno jest. Pravice zvyšuje daně, až se levice červená. Politické dresy se mění dle potřeby. Před sametem byly všechny červené, po zacinkání klíčemi se jedni převlékli do modrých, další do oranžových, část si nechala ty rudé i s trenkami. A pak se dle potřeby převlékalo a převlékalo. A kradlo se a kradlo. A dokud bude žít generace Husákových dětí a jejich rodičů, současníci a pamětníci Klause a Zemana, tak se nic nezmění, pokrade se a pokrade se, nalevo, či napravo, vše jedno, jen když to půjde a ono to půjde, systém je tak nastaven. To jen pár hlupáků si bude vždy myslet, že kradou ti druzí.

A mimochodem pane Zaorálku, mohli jsme mít za prezidenta pana Švejnara, člověka zvenku, člověka, který nevyrůstal v totalitě, osobnost bez zakořeněných socialistických návyků a quazi morálky. Byly to 3 hlasy vašich spolustraníků, a možná to byl zrovna i ten váš, díky kterým jsme měli dalších 5 let za prezidenta co jsme měli. Nemusela být amnestie, církevní a další tunely.
Tak si ku..va nestěžujte a zameťte si nejprve před vlastním prahem.
A když neuděláte pořádek s ČEZem, jakožto studnicí bezbřehé politické i ekonomické korupce, produktem i zdrojem pokřivenosti celého systému, zlatou žílou a dojnou krávou všech politických stran, tak skončíte se stejnými preferencemi jako modří ptáci, to mi věřte. Je to jen otázka času. Češi jsou navyklí si nechat kálet na hlavu, ale těch sra..k za posledních 20 let už bylo až nad tu hlavu.
07. 03. 2013 | 20:47

smutný napsal(a):

Pavla2

jako prezident Klaus přímo nemohl ovlivnit skoro nic, jako premiér mohl ovlivnit všechno. Jak už jsem psal výše.
07. 03. 2013 | 20:51

džon uzený bok napsal(a):

pavla2
jo takhle! pan jakl řekl, tak to jó... tak to je jasný! pan inženýr klaus chtěl upozornit na neschopnost českýho soudnictví tím, že souzenýho osvobodí... to je ale lidumil a číman, jen škoda že to nedělal častějc. to ste takový jelito?
07. 03. 2013 | 20:51

BP napsal(a):

Gru, zúčastnila!
Mám připojení po celé ČR, takže stíhám vše.
Mám pracovní nasazení srovnatelné s odcházejícím VK. Jenže on to dělá vždy a jen za peníze, zatímco já často zdarma.
Neházím vajíčka na nikoho, neb to je škoda.
Gru, vím, co je "la tricoteuse", francouzsky se učím od deseti let. Jen bych Vás opravila, že takto již ve francouzštině neurážejí - přece jen české "jdi mi k šípku" je též překonané.
Souč.francouzština přejímá interjekce z býv.franc.kolonií v Africe ... Při Vašem rozhledu to jistě víte ...
Vidíte, také si myslíte, že víte VŠECHNO NEJLÍP - když tvrdíte, že jsem se vynášení "smrtky" neúčastnila - ale víte reálně KULOVÉ ...
Měl jste jít, byli tam i Klausovi příznivci ...

Vy jste ten typ, který při návratu extrémní levice "podlehne", co?
Ale jinak hodně zdraví a jen pevnost při Vašich politických názorech!
07. 03. 2013 | 20:53

Pavla2 napsal(a):

Hloupý Honza: Přesně tak. Situace se změní, až skončí naše a další generace. Možná se pak začnou lidi chovat dle morálních norem. Jen naiva si totiž může myslet, že za příští vlády, ať prezidenta či pol. stran, to bude vypadat jinak.
07. 03. 2013 | 20:53

džon uzený bok napsal(a):

hloupej honza:
přesně tak
07. 03. 2013 | 20:53

Mungo napsal(a):

@ Kamil - 07. 03. 2013 | 17:37
... Společenský vývoj byl tehdy všude takový, že privatizace byla nevyhnutelná a i trochu tunelování bylo nevyhnutelné. ...
Společenský vývoj vždy potřebuje trošku postrčit žádoucím směrem - v případě privatizace je více takových hybatelů, počínaje Mezinárodním měnovým fondem a Světovou bankou, s jejich učenlivým žákem Klausem ...
07. 03. 2013 | 20:55

petrof napsal(a):

skvělý projev, hodný státníka jeho formátu, co pane Zablowjob....???
Já jsem se v něm našel, vy doufám také...( to bylo v té pasáži o blechách v kožichu)
07. 03. 2013 | 20:57

smutný napsal(a):

Hloupý Honza

ono z toho nic nemuselo být nebýt toho, že hodně lidí naletělo na štvavou mediální kampaň proti Paroubkovi a hodně lidí naletělo Kalousovi na trik s knížetem. Zabránit tomu všemu se dalo masívními protesty v ulicích. To by ale pražáci museli zvednout zadky od růžových ordinací a dalších kokotin. Asi jim to tolik nevadí když měli jiné priority.
07. 03. 2013 | 20:59

Pavla2 napsal(a):

džon uz.bok: No a Vy myslíte, že kdyby ti lidé nebyli teď amnestováni (ti z dlouholetých kauz), tak by si šli pěkně sednout do báně už brzy? Já bych řekla, že vůbec ne. Prostě zase by se soudy táhly dalších třeba 10 let. Co by se změnilo? Peníze jsou stejně dávno pryč, těch se lidi nedočkají tak či tak.
Je pravdou, že by se v tomto směru nějak ty zákony změnit měly. Nejsem právník, takže nevím ale jak.
07. 03. 2013 | 21:00

Gru napsal(a):

BP

Současná francouzština?
Proboha! Ten pojem má přece historickou konotaci - takže to nevíte... Vy nevíte, kdo byly "tricoteuses" ??
Ale, pokud jste byla na dnešní pražské akci vajíčkářů, pak jsem vás podcenil - inu, jste tricoteuse v síti.
Nepodlehnu ani při návratu (teoreticky možném) extrémní levice, tak jako nepodléhám při současném návratu extrémní pravice (té "hnědé") - i když vím, že v moderním fašismu se už hnědé (černé, atp.) košile ve skutečnosti nenosí.
P.S. měli jste tam taky hořící pochodně?
07. 03. 2013 | 21:03

Mahuika napsal(a):

Jenom aby se nezapomnělo, že Václav Klaus škodil našemu státu více a déle než jenom posledních 10 let jako prezident. Nedávné setkání prezidentů Gašparoviče a Klause to mělo připomenout.

Setkání českého a slovenského prezidenta ve vile Tugendhat bylo trapnou vzpomínkou na protiprávní ostudu - rozpad Československa. Celý průběh setkání tomu odpovídal. Ve vile Tugendhat totiž vůbec nedošlo k dohodě Mečiar-Klaus. K té došlo na zahradě vily Tugendhat pod stromem. Podle vyprávění V. Mečiara (jiné zdroje nejsou, další názorná ukázka stupně zavedení dezinformovanosti v českých médiích), bylo ve vile Tugendhat nedýchatelné horko a když zapnuli stařičkou VZT, nebylo slyšet vlastního slova.

Pod tím stromem si taky měli prezidenti předat medaile, když to nedokázali ve svých hlavních městech. Vila Tugendhat je po nákladné obnově světovou památkou UNESCO a je tam povolen omezený pohyb jen malých skupinek návštěvníků. Přesto 2 prezidenští klauni a stádo novinářských a jiných podržtašků očividně neopatřili své boty ochranou fólií. V jakém stavu teď asi tak může být vzácná replika původního bílého linolea v obývacím pokoji vily?
07. 03. 2013 | 21:05

Gru napsal(a):

H.H.

"A mimochodem pane Zaorálku, mohli jsme mít za prezidenta pana Švejnara"

To právě byl ten sutečný důvod, proč nezbylo, než zvolit Klause. Ten nemožný neslaný-nemastný kandidát, nominovaný senátorem za KSČ Štětinou - nic nemohlo být fatálnější, samotná přítomnost toho jedince přinutila poslance a senátory zvolit narcistického Klause.
07. 03. 2013 | 21:09

džon uzený bok napsal(a):

pavla2
to že nevíte jak dlouho by to trvalo dál, přece není žádnej důvod pro to, co klaus udělal. já to taky nevím, klaus taky ne. ale tohle je rozhodnutí někoho, kdo se staví nad soud, a to je konec všemu. příště mu bude dlouhý když to budou dva roky, nebo čtrnáct dnů..
nemá na to MORÁLNÍ právo ani co by se za nehet vešlo. a to že nevěděl koho se to bude týkat, že pustí právě tahle lidi? to ať povídá holubům. ještě si dovolí říct, že o tom nebude s nikým diskutovat.. co si o sobě proboha myslí? to už ztratil veškerou soudnost?
07. 03. 2013 | 21:11

BP napsal(a):

Ne, Gru, já jsem PŘECE úplně blbá! A proč "Proboha"?
Jen jsem si dovolila říci, že výraz "tricoteuse"
může být již dnes v současné francouzštině nahrazen I JINÝMI
peprnějšími výrazy. Znemožňujte mě dál, pokud Vás to vzrušuje.
Pokud mi chcete dokazovat sníženou úroveň ČEHOKOLI, tak jen - DO TOHO!
Já jsem tedy "tricoteuse" a Vy můžete být xyй, ne?
To je takový staroukrajinský lofasz.
No, nic ve zlým, každý jsme viděn tím druhým jinak.
Pořád je to ještě lepší než Klaus.

Promiňte, já nemám slovo "pochodeň" od dob J.Palacha vůbec ráda. Moc promiňte.
07. 03. 2013 | 21:15

Bogomil Mančev, Krassimir Georgiev a Chr napsal(a):

Richard
To byla tour de force!
07. 03. 2013 | 21:17

džon uzený bok napsal(a):

Gru
vaše obsese ze švejnara není žádnej důvod pro to, aby kdokoli tvrdil, že by byl horší než klaus, nebo dokonce katatsrofou. argument štětinou je k ničemu.
07. 03. 2013 | 21:21

netvor napsal(a):

Gru
Nemastné neslané zlodějské poslance donutil k hlasování pro Klause Ivánek Langr, vyhrůžkou že půjdou bručet.
Doloženou videem a nikdy státním zastupitelstvím nežalovanou. Ačkoli jasně dokládá spiknutí proti ústavnímu pořádku.

Některé odolnější poslance bylo na záchodcích nutno koupit za hotové a skutečně vlivné vyhandloval Šlouf za vajgly.
07. 03. 2013 | 21:25

Gru napsal(a):

uzený boku

To se mýlíte, že na to nemá morální či jiné právo. Má, taková je ústava, která v bodě amnestie jednoduše staví prezidenta nad soud. Nyní Klause, jako před ním Havla, Husáka, Svobodu, atd.
Popravdě, já skutečně nevím, co Klause vedlo k tomuto nápadu, na konci jeho mandátu, po zkušenostech,. které měl s reakcí veřejnosti na Havlovu amnestii. Pokud říká, že by "udělal tutéž amnesti znovu", tak tomu nevěřím, to je už panická obranná reakce.
Samozřejmě, že poplašné zprávy o tom, že amnestoval cíleně skupiny "svých kamarádů" jsou blafy. To se sice v našich moderních dějinách vyskytlo (Havel), ale ne formou široké amnestie, nýbrž cílených milostí, a byly to spíše ojedinělé excesy. Jinak je docela skandální, kam až média situaci ženou, když dnes nechávala zaznít plnou silou prohlášení příslušníků jakési lůzy shromážděné na ulici, že "Klaus je zločinec" - to už je atmosféra, jaká si představuji, že panovala koncem 40. let u nás, či počátkem 30. let v Německu.
07. 03. 2013 | 21:25

Pavla2 napsal(a):

džon: Já myslím, že měl právo udělit amnestii, takže se nad žádný soud nepovyšoval. Soudy zkrátka měly konat rychleji. Anebo amnestie měla být od začátku formulována jinak. Mně se taky nelíbí, že zrovna pár hajzlíků tady od nás díky tomu vyvázlo bez kriminálu, ale asi se to jednotlivě udělat nedalo.
07. 03. 2013 | 21:27

Gru napsal(a):

netvor

"Některé odolnější poslance bylo na záchodcích nutno koupit za hotové "

To už zkrátka k takovým volbám nejspíš patří, podobné jevy. Při volení Havla zase bylo nutno nejodolnějšího poslance dokonce zavřít, aby Havel vůbec mohl volbou projít. To taky žádný státní žalobce nezažaloval, ačkoliv šlo o jasné spiknutí proti ústavnímu pořádku, navíc dotyčný poslanec byl tím, kdo byl předtím Havlovým přímým soupeřem.
Tento volební podraz byl zdaleka nejpodlejším, o to hůř, že byl vlastně precedentem.
07. 03. 2013 | 21:31

Gru napsal(a):

uzený boku

nikoliv, že byl "horší než Klaus", on byl horší než kdokoliv. Nebyl řešitelný - v případě zvolení nemohl složit předepsaný slib věrnosti České republice, neboť takový slib mu zakazuje přísaha občana USA, kterou složil a stvrdil podpisem při získání jejich občanství. Jeho kandidatura ani nemohla být vážně míněna.
07. 03. 2013 | 21:34

Petr z Tábora napsal(a):

to BP 20:01:
Dobrý večer. Pan Zaorálek patřil k těm zvláštním spoluobčanům, kteří studovali marxismus-leninismus jako třeba pan Kalousek anorganickou chemii. Jinak každý vysokoškolák na každé vysoké škole měl každý semestr nějakou tu socialistickou pavědu třeba 2hodiny týdně. Jinak jste se nemohla stát například inženýrem chemie, stavařem, strojařem.
Já jsem pana Klause pochopil dobře, to že Vy potřebujete pana Zaorálka je Váš problém, ne můj.

to Pavla 2:
Příjemný večer.
Pan Klaus má řadu chyb, ale je demokrat a vždy hájil svobodu jednotlivce. Je třeba, aby takzvaně normální lidé nebyli zticha. Kolem prezidentských voleb či Klause zaznívají diskusní příspěvky patřící do začátku padesátých let a ne do 21.století. Vždy jsem se divil, že generace vyrůstající za první republiky připustila poválečnou diktaturu. Paradoxně až teď jsem pochopil, že "takoví" lidé jsou mezi námi, obdobně jako tenkrát či ve třicátých letech v Německu.
07. 03. 2013 | 21:36

džon uzený bok napsal(a):

Pavla2
právo udělit amnestii mu nikdo přece nebere. ať ale netvrdí že nevěděl koho se dotkne, co způsobí atd. jeho mlžení, vydatně podporovaný jaklem, kterej chvíli tvrdí že to dělali tři, pak že v kolektivu, pak že právníci do toho nemaj co kecat, pak že nic neřekne... rozumíte tomu, jak křivácká akce to celý je? jestli něco někdo nechce vysvětlit, pak to buď neumí, nebo ví že to nejde, nebo ví že se znemožní.
argument dýlkou procesu je pro lid obecnej, aby to vypadalo líp, toť vše. nikde jinde v civilizovaný evropě by si tohle NEMOHL dovolit, úplně by se znemožnil, vím co říkám. všechno co ten pán dělá, je napůl legální a křiváctví spolu s jeho neustálou potřebou seberealizace ve všem zdůvodňuje tím, že přece může..
07. 03. 2013 | 21:37

Gru napsal(a):

Mila tricoteuse,

to je skutečně, ale skutečně me,ilé nedorozumění. Já jsem to nemyslel jako současnou nadávku (i když ty mi nejsou neznámé), ale onen výraz je prostě spjat s historií a je nesmysné ho "transponovat" do dnešního jazyka. Netrapte se tím.
Co mají pochodňové pochopdy "Fakelzüge" společného s Palachem? To nemůžete vidět zápalky čši zapalovač a vaříte jen na elektrice? Nejste trochu hysterická?
07. 03. 2013 | 21:40

rejpal napsal(a):

Gru
Jen bych si dovolil rejpnout, že morální právo se neodvozuje ani od ústavy ani od zákonů ani od rozhodnutí jakéhékoli orgánu, ale od úplně jiných věcí.
Ne vše, co je zákonné, je morální, a ne vše, co je morální, je zákonné (třeba eutanasie). Václav Klaus mohl klidně ještě dnes vyhlásit amnestii číslo dvě a propustit všechny vrahy. Bylo by to zákonné. Ale těžko by to někdo vnímal jako morální. Naštěstí se omezil jen na prohlášení, že něco takového ještě udělá, ale rozmyslel si to. To prohlášení nebylo ani nezákonné, ani nemorálné. Bylo jen nekonečně hloupé.
07. 03. 2013 | 21:42

džon uzený bok napsal(a):

Gru
ale prosímvás... jednak horší než klaus nemohl bejt z podstaty, a co se týče slibu.. to si nejsem jistej, pochybuju ale, že by kandidoval a nevěděl vo tom..
07. 03. 2013 | 21:43

rejpal napsal(a):

Petr z Tábora
Kdy a ktrerou školu jste studoval? Já PřFUK v letech 1973-78 (a to byla normalizace v plném proudu) a žádné povinné dvě hodiny nebyly. Byly zkoušky a semináře, na které chodil každý kdy chtěl, pokud vůbec chtěl, protože za ně nebyl zápočet. Jestli to bylo jinak na fildě nebo na právech, to nevím, ale rozhodně se to tvrzení nedá zobecňovat.
07. 03. 2013 | 21:48

Gru napsal(a):

uzený boku

to si máte možnost v podstatě online ověřit - obojí, jak to, že ten konflikt existuje, tak i to, že se ho tehdy na to mnozí dotazovali a on se jasné odpovědi byhýbal. Což svědčí o tom, že skutečně nemínil kandidaturu vážně. Druhá možnost je, že se ve věci natolik neorientoval - to by sice koresondovalo s tím, že byl přistižen při neznalosti hymny a dalších atrubutů české státnosti (asi chyba všech cizích uchazečů) - pak ovšem je možno říct, že byl horší než kdokoliv. Kandidát zcela mimo mísu. Klidně si vyberte.
07. 03. 2013 | 21:57

Pavla2 napsal(a):

Petr z Tábora: Taky přeju pěkný večer. Ikdyž musím říct, že je mi opravdu už nanic z té hysterie posledních dní. Člověk neslyší a nevidí nic jiného, než neustálé nadávky na Klause. Ještě v lednu, i po vyhlášení amnestie, se nic tak hrozného nedělo. Toto rozpoutali jeho odpůrci do neskutečných rozměrů a už neví, co všechno by se na něho dalo shodit, aby odešel s ostudou. Je to nechutné. Přestože jeho kroky nebyly vždy správné, tak pořád si myslím, že to byl jediný prezident, který by naši republiku nezaprodal a měl zájem na naší suverenitě. A jakkoliv se mohl dopustit špatných rozhodnutí, tak si ho určitě vážím z důvodu, že není ovce, že je schopný jít proti proudu, přestože je si vědom další nenávisti proti sobě. Mně to teď taky připadá jak v letech komunistického vládnutí, kdy lidi jednohlasně a tupě provolávali hesla na náměstích. No čas nám ukáže. Ale hlavně teď budou mít jeho odpůrci snad už klid.
07. 03. 2013 | 21:58

Richard napsal(a):

když už se bavíte od tom Marxismu - Leninismu, nedávno jsem četl nebo ze záznamu slyšel pár slov od Jana Patočky, který říkal:
"Komouši zakázali v sedmdesetách letech přednášet na VŠ buržoázní filosiofii, čímž tady prakticky zůstal jen ten Marxismus-Leninismus, a i ten učili špatně"...
07. 03. 2013 | 22:00

džon uzený bok napsal(a):

Gru
jestli by nemohl skládat slib, pak kandidatura nemá smysl, to je fakt. jinak ovšem jako člověk je pro mě jasně lepší kandidát, to je taky fakt. já mám vybráno, stejně jako vy, to je celý. nemusíte to balit do úřednickejch překážek :)
zase to není tak podstatný abych cokoli ověřoval, z tohohle tedy rozhodně vědu dělat nebudu. podstata, ne ofifioznosti, je jasná
07. 03. 2013 | 22:09

stoppa napsal(a):

Džone

ale prezidentský slib je předepsaný bez toho to nejde. Podmínka. A jestli mu jeho americký slib brání ten český složit tak to není nepodstatné. Tak to je zásadní.
07. 03. 2013 | 22:16

Reveil napsal(a):

Pavla2

Je skutečností, že orgie nenávisti, které jsme v těchto dnevh svědky, jsou hrozivé a zatím nevídané. Dokonce si dnes nikdo, pro samou nenávist, ani nevzpomněl, že dnes má narozeniny TGM. To je od roku 1990 poprvé, co to prošlo bez povšimnutí. Viděl jsem v televizi na ulici lůzu, jejíž řádění veřejnoprávní ČT propagovala. Začínám si dnes pomalu dělat představu, co byly ve 30. letech v Německu SA a jak prostřednictvím ulice vtiskovaly Německu své představy, začíná mi běhat trochu mráz po zádech.
07. 03. 2013 | 22:23

marxík napsal(a):

Pavluš2
Já vám Václava ( myslím snítilého) klidně pochválím.
Rozhodně byl lepší než Veškrna, ale na letiště ani na autobusové nádraží to zatím nevypadá.
Vkus doby však bývá proměnlivý jak spodní prádlo čistotné ženy.
Třeba se dočká i ON.
07. 03. 2013 | 22:30

netvor napsal(a):

Petr z T.
Pan Klaus vždy důsledně hájil svobodu jednoho jednotlivce a to Václava Klause.
Svobodu dělat, co se mu zlíbí.
Koneckonců to Tomáš Ježek nakonec nevydržel a prásknul na něj jeho "přesvědčování" sudích v basketu.
Jeho psychologický a morální profil to možná vysvětluje lépe, než obsáhlé Richardovo pakařské pojednání.

Gru
Oba případy pokládám za rovnocenné. Havel ovšem byl průkopník.
07. 03. 2013 | 22:37

mb napsal(a):

Reveil napsal(a):
Pavla2

Je skutečností, že orgie nenávisti, které jsme v těchto dnevh svědky, jsou hrozivé a zatím nevídané. Dokonce si dnes nikdo, pro samou nenávist, ani nevzpomněl, že dnes má narozeniny TGM. To je od roku 1990 poprvé, co to prošlo bez povšimnutí. Viděl jsem v televizi na ulici lůzu, jejíž řádění veřejnoprávní ČT propagovala. Začínám si dnes pomalu dělat představu, co byly ve 30. letech v Německu SA a jak prostřednictvím ulice vtiskovaly Německu své představy, začíná mi běhat trochu mráz po zádech.
07. 03. 2013 | 22:23

proč nazýváte každého, kdo se vzepře Kikině lůzou ???

Klaus je samozřejmě synonymem pro orgie nenávisti ...

klaus nevidí ničení životního prostředí

klaus nerozezná špinavý prachy

klaus propustí korupčníky, defraudanty a tuneláře¨

klaus tvrdí že společnost neexistuje a že předchozí generace nám nic nedluží, my nedlužíme nic těm, kdo přijdou po nás a budoucnost máme nechat sci fi spisovatelům ...

Klaus je lžinenávistník ... nikdo jiný ....

myslím, že normální lidi, kteří se vzpírají Klausovu zlu a Klausově diktatuře byste lůzou nazývat neměl ...

... ale to je samozřejmě jenom můj názor ...

přeju hezký večer ...
07. 03. 2013 | 23:07

doktor napsal(a):

Občan Klaus zítra odlétá do USA,vsadím se, že rozpočet kanceláře prezidenta republiky na rok 2013 je v červených číslech.No co Kalousek zvedne nějaký daně.
07. 03. 2013 | 23:36

ujo napsal(a):

Mne tedy pan president dnes trochu zklamal když nepoděkoval těm, kterým zejména za 2.zvolení vděčí: Topolánkovi, Langerovi, Filipovi,Bobošíkové...
Hlavně u Mirka Topolánka, který v 1. volbě dokázal téměř nemožné to zamrzí...nevděk světu vládne
07. 03. 2013 | 23:37

Pavla2 napsal(a):

mb: Vy rozeznáte špinavé peníze? Vy jste schopná poznat, jestli je člověk, který Vám zaplatí za nějakou práci, podvodník, jestli peníze získal bůhvíjakým způsobem, pokud toho člověka neznáte? Já myslím, že těžko. A o to šlo v případě neustále omílaných špinavých peněz. Bylo to již mockrát vysvětlováno.
O jakém ničení životního prostředí mluvíte? Byly řeči o globálním oteplování a hysterii a zneužívání peněz poplatníků celého světa na ni. A jak v poslední době známo, výsledky "vědců" zastánců oteplování, byly zmanipulovány, vymyšleny a teď se kloní k tomu, že měl Klaus pravdu. Že člověk to neovlivňuje.
A korupčníky a tuneláře měly zavřít soudy včas.
A ostatní jsem psala výše.
07. 03. 2013 | 23:41

Richard napsal(a):

Reveil
"Viděl jsem v televizi na ulici lůzu, ..."
tak přesně tyhle Vaše slovní obraty patřily do slovní výbavy těch SA, kterým prokazujete takový okázalý despekt a morální pohrdání. Tento soud vlastně patří Vám samotnému, té stránce Vaší osobnosti, kterou na sobě nevidíte, přesně té, která vynáší soudy nad tou "uliční lůzou". Navíc, kde je přílíš přepjatý morální odpor jako ve Vašem případě, tam je také protichůdné pudové hnutí, kterému tento odpor brání, Vy si toho zjevně nejste vědom a místo v sobě vidíte tu pudovou lůzu na ulici.

"Je skutečností, že orgie nenávisti, které jsme v těchto dnevh svědky, jsou hrozivé a zatím nevídané. Dokonce si dnes nikdo, pro samou nenávist, ani nevzpomněl, že dnes má narozeniny TGM"

s tímhle patosem by jste mohl rovnou do Národního...
07. 03. 2013 | 23:47

doktor napsal(a):

Asi před rokem se mi udělala vyrážka na prsou.Šel jsem k doktorce,měla na stole velkou fotografii V.Klause,po návratu domů byla vyrážka po celým těle.
07. 03. 2013 | 23:54

mb napsal(a):

samozřejmě pavlo ... to je ekonomický základ ... taky proto jsou zákony proti praní špinavých peněz aj ... a jakákoli bagatelizace špinavých peněz z vás dělá podílníka na zlu ...

o jakém ničení životního prostředí mluvím : až bude poslední strom vykácen, poslední řeka otrávena, poslední ryba vylovena teprve pak snad poznáte, že peníze se nedají pozřít ...

... mluvím o tom, že klaus tvrdí, že k žádnému ničení ničení životního prostředí nedochází ... ( navzdory empirickým faktům ) a to je prostě absurdní a neudržitelné tvrzení ...

A korupčníky a tuneláře měly zavřít soudy včas.

když se záměrně vyhýbají soudnímu řízení ... ???

je fakt že jeden notorický defraudant se vrátil jako z udělání do čech, zrovna když se měla spustit amnestie ... jinak by se na něj amnestie nevztahovala, tak si jako z udělání udělal výlet do čech ...

ale to jsou jenom taková zlá zlá falešná slovíčka a větičky ...
08. 03. 2013 | 00:01

Pavla2 napsal(a):

mb: Já rozhodně nejsem pro praní špinavých peněz. Jen mě udivuje pořád otírání se o větu Klause, která byla myšlena jinak. A znát a rozeznat špinavé peníze je rozdíl. Protože rozeznat je trochu problém. A nemyslím, že by tehdy Klaus tímto chtěl praní špinavých peněz podporovat. To mu vsunuli ostatní. Tak hloupý zase není, aby nevěděl, co říká.
No a on snad podporoval otrávení řek, kácení lesů. Jestli ano, tak jak, prosim?
A ti tuneláři - měli se vyhýbat další dlouhá léta a soudy pořád dokola s nimi trávit čas? Co by se tím získalo? Ti měli být, když už nic jiného, bez majetků ihned. Co jim teď chtějí vzít? Jsou špatné zákony, které těmto lumpům nahrávají.
Ale doufám, že začínáme být na lepší cestě, protože téměř každý den někoho pozatýkají. A je to bez ohledu na politickou stranu. Teď jen, aby je taky obžalovali a zavřeli.
08. 03. 2013 | 00:18

mb napsal(a):

pavlo myslel to úplně stejně ... a přesně to řekl i ke koženému ... nebyl to dle klause žádný pirát ... ale stal se obětí svých závistivých spoluobčanů, kteří jej vyštvali ze země ...

klaus se vždy zastával lumpů, gaunerů a grázlů ...

/ namátkou kauza michálek drobil /

ano klaus podporuje devastaci životního prostředí tím, že jej přehlíží ... a nadřazuje ekonomii ekologii ( či chcete li environmentalismu) ...

A ti tuneláři - měli se vyhýbat další dlouhá léta a soudy pořád dokola s nimi trávit čas? Co by se tím získalo? Ti měli být, když už nic jiného, bez majetků ihned. Co jim teď chtějí vzít? Jsou špatné zákony, které těmto lumpům nahrávají.

jak pravil velký klaus ... učíme se za pochodu ... soudy z toho nevyjímaje ... takže bych prosil schovívavost a pochopení pro práci soudů ...

mimochodem ta obhajoba amnestie z odkazem na evropu v případě který ještě navíc dezinterpretovali ( jakl ) je kouzelná ...

zdravím a dobrou noc ...
08. 03. 2013 | 00:31

sockom napsal(a):

Brouk Pytlik vrtulnik Zaoralek si pribehl kopnout.
08. 03. 2013 | 00:47

kolega napsal(a):

Doktore to neni Klausem , ono to chce se taky obcas omyt , pak bude po vyrazce.
08. 03. 2013 | 00:51

Pavla2 napsal(a):

mb: Myslíte, že když pronesl větu o Koženém, že tenkrát už věděl, co on později provede? Přestože Klaus vidí hodně dopředu, tak v tomto případě si tedy jistá nejsem.
S tím životním prostředím - no nevím, jestli má prezident vůbec možnost tyto záležitosti jakkoliv ovlivňovat a tím pádem taky ničit.
Mně tedy daleko více než toto vadí korupce na všech stupních politiky. A rozdělování státních či evropských peněz kamarádům. Protože tyto mají sloužit rozvoji trhu, pracovních příležitostí apod. Teď v televizi říkali, že Polívkova farma je či bude v konkursu. DLuží stavební firmě za hotel, na který dostal i dotace evr.fondů 24 mil. Místo aby podporovali drobné a střední podnikatele, kteří by si své firmy mohli rozšířit, zaměstnat více lidí, tak se to pořád cpe na nesmyslné projekty a těm, kteří to nepotřebují a kromě majitelů nikomu nic nepřinesou.
08. 03. 2013 | 01:02

JF napsal(a):

pane Zaorálek vy jste ale kus stejně jako stát který reprezentujete: to je snad možné jen v bananistánu ČR aby odcházející vrcholný český reprezentant defraudace dělal závěrečný veřejný "výslech" se synem vrcholného českého defraudanta a veřejného manipulatora spolusoudruha vyslýchaného ... a prosím netvrďte mi dětskou poučku že dítě nemůže za rodiče. Spíš vy nevíte co je to politika.

Když už jen, že pan Jakub Železný může být ve střetu zájmu minimálně pro tento rozhovor. To tam nemáte jiného vora v demokracii, kterej by to povoral ???

Tomu říkám česká pojistka české demagogie.
08. 03. 2013 | 01:22

Richard napsal(a):

... je skutečně velmi pravděpodobné to, že amnestie byla jen dalším krokem, který zapadá do způsobu utváření obrazu světa a sebe sama v tzv. převráceném neurotickém smyslu za pomocí psychologických (sebe)klamů, tolik příznačného pro nyní již bývalého hradního pána a jeho poradce. Tedy v zájmu potvrzení vykonstruované a umělé teze(a obrazu sebe sama) - tržní ekonomické ideologie(a sebe jako grandiózní bytosti), jsou činěny kroky k jejímu potvrzení, přičemž dochází ke zcela zjevnému zkreslování a manipulaci se skutečností(kdo má zájem, nechť shlédne video s Petrem Hájkem na ČT, viz Bin Ládin jako mýtus, Havel jako Satan atd.), k jejímu znásilňování ve prospěch vlastní ideologické teze, viz komunismus, nacismus atd. Jedním z nejviditelnějších prostředků, který hrad užívá k potvzování své tržní ideologie je tzv. selektivní vnímání, kdy jedna část sociálního světa zapadající do žádoucího obrazu a potvrzující hypotézu je akcentována a zviditelňována(viz Klaus - bavme se jen o tom, co se povedlo), zatímco druhá je zcela vytěsňována a popírána(odmítám diskutovat ztracených penězech atd.- obecně problematických jevech, jež narušují žádoucí obraz), v důsledku čehož dochází k celkově výraznému zkreslení a narušení obrazu skutečnosti(k jakémusi rozštěpu - rozpolcení na černou a bílou), který je však podsouván jako celistvá objektivní skutečnost. Nutno dodat, že jde o sofistikované manipulace, které mnohdy v podstatných bodech věrohodně odráží skutečnost. Jde o jakousi pravdu, která zvěrohodňuje a ospravedlňuje zbytek velké lži.
Amnestie je jen dalším krokem, který má jeho autora utvrdit ve správnosti již dříve nastolené tržní idelogie jak v zásadě sám řekl. V podstatě jde o mechanismus kognitivní konsonance - zbavení se úzkosti plynoucí z rozporu mezi myšleným a činěným. Amenstie jako čin je tak zcela v souladu s typem smýšlení V.K. Touhou po vnitřním souladu byla zřejmě také motivována. Je jednodušší učinit potvrzující mocenský čin a zbavit se tak úzkosti z rozporu než si přiznat, že vlastní smýšlení bylo chybné - sociálně poškozující.
Je velmi pozoruhodné jak se jeden psychologický fenomén rozštěpu - rozdělení objevuje jak na úrovni sociální, tak individuální, která je současně nejvyšší mocenskou rolí tohoto sociálního systému. Nakolik jde o důsledek vlivu moci člověka, který zřejmě sám trpí určitou formou Narcisní poruchy osobnosti, jejíž jádro spočívá právě v disociaci - oddělení/rozdělení/odštěpení na žádoucí grandiózní lichotivý obraz sebe sama a vytěsněnou jakoby méněcennou temnou hlubší část, kterou od sebe člověk jakoby odvrhl a nepovažuje za svou a nakolik o důsledek toho, že si rozpolcená společnost zvolí do svého středu neintegrovnaného jedince si odhadovat netroufám. Je(bylo) však velmi pozoruhodné jak se na straně jedné postupně štěpí a rozporuje národ v rukou Václava Klause a na straně druhé jak ve společenské mocenské funkci, všem na očím dochází k disociaci-štěpení(či pouze zjevování jeho vnitřních mechanismů) Václava Klause, jak dochází ke stupňování protikladů na společenské úrovni, podobně jako stupnování napětí k němuž dochází mezi vědomím a nevědomím na úrovni individuální psyché narcisního Václava Klause. Je pozoruhnodné jaký zreslený obraz skutečnosti a sebe sama takovýto jedinec šíří, podobně jako jsou velmi zajímavé vnitřní vytěsňovací mechanismy(popírání, selektivní pozornost, odvádění pozornosti, dezinterpretace atd.) i sociální nástroje, (např.skupina poslušných až servilních potvrzujících poradců, zcela loajální rodina, která jakoby spojena jedním mozkem), kterými si k vytváření tohoto klamu a sebeklamu zajišťující velmi křehkou psychickou rovnováhu pomáhá.
Ještě dodám, že přirozená, zdrává a odolná mysl(psychika) utváří obraz sebe a světa zcela opačně, tedy otevřeností, citlivým vnímáním a poznáváním dynamické reality, kdy neživotný model a teze stojí v pozadí. Jako nástroje užívá např. sociální refelexi, sebereflexi na jejimž základě upravuje obraz, často nelichotivým směrem, zdravá a silná osobnost je však schopná toto akceptovat. Nutno říct, že Václav Klaus je vůči sociálnímu poznání skutečně rezistentní, ovšem není to odolnost v pravém slova smyslu, jedná se o neurotické vytěšnování, snížený sociální intelekt, určitou sociální tupost, kterou si však sám zřejmě vysvětluje jako nezdolnou a silnou vůli.
08. 03. 2013 | 01:41

Honza999 napsal(a):

smutný

Jako president právě Klaus ovlivnil vše. Kdyby tehdy po volbách NEOTÁLEL a jmenoval premiérem předsedu vítězné strany, VV by velmi rychle přistoupily na menšinovou koalici s ČSSD tolerovanou komunisty (protože jejich volební program byl mnohem podobnější volebnímu programu ČSSD než volebnímu programu TOP09). Jeho kecy o nutnosti stability vlády (spolu s jeho dřívějšími požadavky 101 podpisů) velmi rychle přesvědčily VV o tom kde je "jejich místo" (a že mají hodit svůj volební program za hlavu a tvrdit, že vlastně byl shodný s volebními programy ODS a TOP09).
08. 03. 2013 | 01:51

Honza999 napsal(a):

Pavla2

V době o které se hovoří částka dejmetomu nad 1 milion korun BYLA ŠPINAVÁ - pokud její majitel nedokázal opak (výhra, dědictví ze západu apod.). Přece v té bídě jaká zde vládla za komunistů dokázali našetřit poctivě milion jen opravdu vyjímeční jednotlivci. Pokud tedy TEHDY někdo měl na privatizaci k dispozici desítky milionů, MYSLÍTE ŽE BYLY BEZ POCHYBY ČISTÉ?
08. 03. 2013 | 01:52

Ládik!!! napsal(a):

Pane Zaurálek,
co říkáte plánované pompézní "inauguraci"? Aspoň, že štěch má tu maturitu, jinak by zeman skládal "slib" do rukou kdovíkoho. Ale vlastně jsou to bývalí soudruzi, tak bude vše v pořádku.
08. 03. 2013 | 05:36

rejpal napsal(a):

Pavla2
Pokud jde o Viktora Koženého, nebylo těžké ho prokouknout už v prvních týdnech. Pokud člověku nezatemnil mozek slogan o jistotě desetinásobku. Ne v tom slova smyslu, že je to nějaký hochštapler, ale že je to osoba řekněme neseriózní. Ale nebýt jeho, podpora KP by byla daleko nižší, což bylo z hlediska akce samotné jedno, ale z politického hlediska už nikoli.
08. 03. 2013 | 06:24

Twist napsal(a):

Poslední dva prezidenti spolu s předchozím soudruhem Husákem patří mezi to nejhorší co nám v dobách míru vládlo. Kdyby se Miloš Zeman celých pět let nehýbal, bude lepší.
08. 03. 2013 | 07:26

patriot napsal(a):

Jednotky škodlivosti:

1 Klaus = 100 Jakešů
08. 03. 2013 | 07:53

Petr. napsal(a):

Ano pane Zaorálek, amnestie vyhlášená p.Klausem je svinstvo. Ale stejné svinstvo je tvrdošíjné bránění křišťálového zbohatnutí, i když bylo míněno "upřímně"!
Takže: 18=20-2
08. 03. 2013 | 07:58

Lila napsal(a):

Pavla2

Je dost známo, že některé kauzy se táhly dlouho proto, že je protahovali sami obžalovaní.
O kauze H systému řekl v Hyde parku soudce Kydalka, který ji soudil, že to byla tak složitá záležitost s tolika poškozenými, že jen spisového materiálu bylo tolik, že když bylo třeba ho přemístit k jiné soudní instanci, musela se předem upozornit, aby vyklidila potřebné prostory a měla ho kde uskladnit. Na jeho převoz se musel objednat stěhovák s největší kapacitou.

Na dotaz televizních diváků Hyde parku, zda měla paní L. Klausová něco s kauzou H systému společného řekl, že ano. Že byla předsedkyní dozorčí rady banky, založené Petrem Smetkou, z které později tak zázračně zmizelo několik set milionů korun. Dodal, že tato informace je v rozsudku a objevila se i ve všech dalších rozsudcích vyšších soudních instancí.

Hájila byste amnestii i v případě, kdybyste patřila mezi nešťastné oběti H systému nebo soudce Berky a jeho společníků?
08. 03. 2013 | 08:13

Tomáš Tak napsal(a):

VŠECHNO SE VŠÍM SOUVISÍ... KLAUS - IPB - H-SYSTÉM - ZAHLAZENÍ STOP VEDOUCÍ K TZV. PREZIDENTOVI, Zdenek, 4.1.2013 0:25:16

http://www.policejniveteran.cz/files/Kr%C3%A1de%C5%BEe%20stolet%C3%AD%20(2).pdf
IPB vznikla roce 1993 sloučením Investiční banky (je zajímavé, že vznik Investiční banky v roce 1990 byl předem již za komunismu plánován, jak vyplývá z interních
dokumentů Státní banky Československé z února 1989) a Poštovní banky. IPB se brzo dostala mezi tři nejsilnější banky v zemi. Postupně docházelo k navyšování
základního kapitálu, tzv. „nafukování bubliny“ a důkladnému pumpování ve formě úvěrů a vyvádění aktiv na dceřinné společnosti. Významnou destinací peněz
pumpovaných z IPB byly firmy Václava Junka, agenta StB a člena posledního předlistopadového ÚV KSČ, zejm. Chemapol Group a společnosti, ve kterých figuroval jako statutární orgán či většinový vlastník Antonín Charouz.
Miliardy končily také v impériu Lubomíra Soudka, agenta StB, evidenční číslo 24939, krycí jméno GORDON, ovládajícího mj. Škodu Plzeň. Václav Junek, Antonín Charouz a Lubomír Soudek Prostřednictvím IPB byla financována i ODS, první půjčku ve výši 55 milionů v roce 1992 brzo následovaly další, bezpočet večírků, konferencí a „Žofínů“ ani nepočítaje. IPB financovala i vydání knihy Václava Klause „Dopočítávání do jedné“. První ohrožení nerušeného pumpování znamenal rok 1995, kdy se do IPB vypravili kontroloři NKÚ, aby prověřili, proč banka neplatí daně. Dluh banky tehdy činil cca 173 milionů korun. Z banky byli nekompromisně vyhozeni a premiér Klaus tehdy osobně a v doprovodu tehdejšího vicepremiéra Kalvody navštívili NKÚ, aby jeho vedení náležitě „umravnili“ a odkázali do patřičných mezí.
Tento daňový dluh IPB později ministerstvo financí v čele s Kočárníkem odpustilo. Menší problém nastal i v roce 1997, kdy auditorská společnost Coopers & Lybrand odmítla vydat pozitivní auditorskou zprávu s odkazem na neprůhledné účetnictví a nestabilitu banky. Pumpování proto kryla nějakou dobu auditorská společnost Ernst & Young, který vydávala bance výroky „bez výhrad“, a to často v rekordní době.
Na jaře 1997 odmítlo vedení IPB poskytnout úvěry zjevně krachujícím firmám, zřejmě s ohledem na blížící se politické změny (pád Klausovy vlády v roce 1997) a hrozící odpovědnost. 30.4. 1997 jsou Tesař s Procházkou zatčeni a putují do vazby. Brzo zřejmě dostanou rozum, jsou propuštěni a zůstávají ve funkcích. V roce 1998 se v IPB objevuje strategický partner Nomura, zřejmě na objednávku, aby maskoval skutečnost, že banka je na pokraji pádu. Nomáda brzo převádí svůj podíl na společnost
Saluka Investments, s heslem „čím neprůhlednější, tím lépe“. Konec se však blížil. Stomiliardové manko už nešlo krýt a bylo nutno poslat banku do nucené správy.
Stalo se tak v červnu 2000 a pro mediální efekt „zakročujeme tvrdě a nikdo
08. 03. 2013 | 08:26

Tomáš Tak napsal(a):

neunikne potrestání“ obsadilo centrálu IPB po zuby ozbrojená zásahová jednotka URNA.
Banku během dvou dnů koupila ČSOB a stát jí zaručil veškeré ztráty. Ještě před uvalením nucené správy se podařilo managementu banky vyvést veškerá likvidní
aktiva do tzv. off-shore fondů na Kajmanské ostrovy (přičemž společným portfoliem byly fondy Triton), na který se nucený správce ani český stát „nedostane“. Šlo o
řadu fondů, které využívají legální nedobytnosti právního prostředí Kajmanských ostrovů. Celkovou výši aktiv vyvedených na Kajmany lze odvodit z rozhodnutí
vlády ČR, která 21.7. 2003 rozhodla, že Konsolidační agentura zaplatí ČSOB v rámci státních garancí celkem 49,3 miliardy korun jako náhradu za majetky ukradené
do fondů Triton. Podle státních odhadů by krize IPB a související státní záruky měly přijít daňové poplatníky až na 160 miliard korun.
PERSONÁLNÍ POZADÍ VYPUMPOVÁNÍ IPB:
Miroslav Tuček, agent StB, ev. č. 1864001, krycí jméno „KRÁL - národohospodář“. Komunistický ekonom a dlouhodobý prorektor VŠE Praha za bolševismu, v 70. letech dokonce ekonomický poradce prezidenta. Před rokem 1989 zakotvil v Prognostickém ústavu, líhni kádrů, které připravovaly předání moci.
V letech 1992 - 2000, tj. až do pádu banky působil ve funkci člena dozorčí rady banky. Měl zásadní vliv na všechny „pumpařské operace“.
Jeden z mozků vykrádání IPB Jiří Weigl, prodloužená ruka Klause v bance, který dohlížel, aby bylo pumpováno správným směrem a výhradně se souhlasem mocných. Člen dozorčí rady banky 1993 - 1998. V současné době působí ve funkci vedoucího Kanceláře prezidenta republiky.
Libuše Benešová, místopředsedkyně ODS a předsedkyně Senátu zastávala
v letech 1996 - 1998 funkci člena dozorčí rady.
Jejím úkolem bylo hájit zájmy ODS v bance, zejména úvěrování společností spojených s ODS.
Libor Procházka, několikrát byl trestně stíhán, tři týdny dokonce i vazebně, vždy bylo však trestní stíhání zastaveno.
V představenstvu banky působil v letech 1992 - 2000 Aladár Blaas, pravá ruka Libora Procházky a náměstek v IPB. Trestně stíhán, na intervenci ministra vnitra obvinění staženo.
Jan Klacek, místopředseda stínové vlády ČSSD 1996- 1998, ve stejném období i člen představenstva IPB. Od roku 1998 až do pádu banky generálním ředitelem IPB.
Jiří Tesař, autor ekonomického programu ČSSD, generální ředitel, předseda představenstva IPB 1992 - 1998 a člen dozorčí rady 1997 - 2000
(Jiří Weigl, Libuše Benešová, Libor Procházka, Aladár Blaas, Jan Klacek a Jiří
Tesař)
08. 03. 2013 | 08:31

Tomáš Tak napsal(a):

, „přepumpována“, což způsobilo trochu jiný scénář, než bylo obvyklé sanování a státní pomoc.
Bylo nutno jí převést na jinou banku, spolu s absolutními státními garancemi, které znamenají, že státní výdaje budou ještě vyšší. Výše ukradených peněz se může
pohybovat v řádech okolo 300 - 400 miliard korun, Konsolidační agentura odkoupila nejhůře klasifikované dluhy za 170 miliard, záruky státu vůči ČSOB jsou neomezené
(odhady státu se zatím pohybují okolo 100 miliard), takže konečný účet může být ještě vyšší.
KOMERČNÍ BANKA. Komerční banka vznikla vyčleněním z
bývalé státní SBČS a v roce 1992 se transformovala v akciovou společnost. Ve stejnou dobu se zde objevuje klíčová osoba vykrádání banky, Richard Salzmann. Kam
peníze z Komerční banky nejvíce mizely? Mezi největší společnosti, kam byly pumpovány finance z Komerční banky, patří firmy (skupina ČS/Satrapa) okolo agenta
StB, svazek č. 25447, Františka Chvalovského. Celková suma se pohybuje kolem tří miliard. Více než jednu miliardu vypumpoval z banky Petr Smetka, přes svou
společnost H-SYSTEM. Jedno z největších rozkrádání banky bylo realizováno přes společnosti izraelského státního občana Alon Barac, nar. 11.8.1960 (v českých
médiích většinou nepřesně uváděný jako Barak Alon, pod tímto jménem také občas vystupoval) a jeho holding B.C.L. Trading. Vykrádání banky zahájené v roce 1996
ve formě dokumentárních akreditivů nebylo však Baracovou první operací v Komerční bance, počátkem 90. let ji připravil přes svou firmu Tessos Praha o asi dvě
miliardy korun. V průběhu let 1996 - 1999 poskytla Komerční banka Baracovi úvěry ve výši přes osm miliard korun. I přes trestní oznámení na něj z roku 1999 nebyl
Barac nikdy v Čechách stíhán a státní zastupitelství v Praze si na něj netrouflo vydat ani zatykač. Podobné podvody jako v Čechách měl Barac na svědomí i v Maďarsku,
kde pumpoval státní banku Postabank. Maďarské úřady Baraca dokonce na krátkou dobu zadržely, poté byl propuštěn. Žalobě čelil pouze ve Vídni v Rakousku,
ale i tam spravedlnosti unikl vzhledem k náhlé nemoci soudce.
16. února 2000 schválila Zemanova vláda pomoc Komerční bance pohybující se na pokraji krachu. V rámci sanace stát převzal její špatné úvěry ve výši asi 65 miliard Kč, které byly později podle zaběhnutého scénáře převedeny do Konsolidační agentury. Komerční banku poté převzala francouzská Societé Generale. Dne 20. 7. 2001 potom
Miloš Zeman, tehdejší premiér ČR publikoval článek, ve kterém uvedl „Myslím si, že privatizací Komerční banky končí tunelování velkých bank v
08. 03. 2013 | 08:34

modrý edvard napsal(a):

Jsem rád, že Klaus odchází a nebudu přistupovat na jeho hru, tedy nebudu se snažit vyložit, co chtěl říct tím, co řekl, a co nechtěl říct tím, co neřekl. Sbohem.
08. 03. 2013 | 08:34

Tomáš Tak napsal(a):

, Salzmanna, generálního ředitele banky od roku 1992 - 1998. Do roku 2000 byl senátorem za ODS. Osobní přítel Václava Klause, Ivana Kočárníka, Tomáše Ježka, Dušana Třísky atd. Je ironíí, že celá 90. léta byl Salzmann prezentován jako vzor bankéře a byl o něm dokonce natočen díl cyklu GEN (Galerie Elity Národa). Osobně schvaloval největší pumpařské operace.
Jan Klak, člen dozorčí rady banky 1995 - 1997.
Karel Dyba, člen dozorčí rady banky 1997 - 1998, tj. v době největšího pumpování do Alonovy BCL Trading. Bývalý ministr hospodářství za ODS. Člen KSČ od 22 let, za komunismu kariéra v ČSAV, zakotvil v Prognostickém ústavu.
Josef Kotrba, člen dozorčí rady 1995 - 1997, více o něm viz. výše kauzu České spořitelny
Jan Stráský, v dozorčí radě 1998 - 1999, jeho úkolem bylo krýt předchozí velké vykrádání banky, bývalý předseda federální
vlády v roce 1992, pozdější ministr zdravotnictví a dopravy (ODS). Bývalý vysoký funkcionář KSČ, vstoupil do ní ve svých 18 letech.
Klausova amnestie dává velkou logiku.
Miloslav Ponkrác, Anonym, 4.1.2013 10:33:47
Před zhruba rokem jsem psal, že centrum moci se pomalu přesouvá od vlády k mocným a velmi bohatým šedým eminencím v pozadí.
Dá se říci, že vláda už nemá téměř moc v ruce. Její moc vyplývala s tím, že disponovala mnoha věcmi, které mohla „prodat“
– a za to byla respektována i mafiemi v pozadí. -*- Zhruba poslední rok až dva je ovšem stát vykraden, a vláda posloužila mocným.
Změnila zákony v jejich prospěch (fikce doručení, nebývalá volnost exekutorů, faktická nevymahatelnost práva a spravedlnosti pro
prosté občany, církevní restituce, …) a vláda už operuje jen s několika posledními kartami: -*- Komu předá celé zdravotnictví: Chrenek,
zbývá jenom uměle zkrachovat Všeobecnou zdravotní pojišťovna a pak podle zákona spadne Chrenkovi celé zdravotnictví do
klína, zbytek už si zařídí sám. Schválili mu nestandarně mnoho věcí, které byly za hranou zákona různými kličkami. Aby mu lidé
neutekli poté co VZP spadne do klína podle zákona jeho pojišťovně, omezili možnost změny lékařů, stejně jako další. A jako dárek
mu přidali poplatky, které mírně zvýšili.
-*- Pak je tu ČEZ, kde jsem slyšel, že se nenápadně rozprodávají akcie. Zde zřejmě dojde k předání tajně a nenápadně tichou cestou
08. 03. 2013 | 08:35

Tomáš Tak napsal(a):

předat vše k vytunelování do soukromých penzijních fondů byla řada a stále se snaží. Tak by se dalo pokračovat.
Podstatné je, že poslední dva roky se těžiště moci silně přesunuje do šedých eminencí mimo vládu (ne že by tam nebylo, ale moc vlády zřetelně slábne a moc lidí vzadu roste).
Nepohodlní z vlády jsou zavíráni. Viz Rath apod. Lid měl/má radost z toho, že na politiky je metr, ale na skutečné zločince metr není.
Ovládnutí policie a částečně soudů je nyní využíváno jako nástroj pro likvidace těch, které šedým eminencím vstoupí do cesty. A zároveň
dají falešnou naději lidu, že začíná spravedlnost i na mocné – stejně falešnou jako Havel dal naději na demokracii a lepší život.
Kalousek to pochopil. Přepsal svůj veškerý majetek na manželku a rozvedl se. Nebojí se, že by ho manželka o majetek připravila,
v minulosti dokázal mít metody i hodně drsné (záhadná úmrtí?), takže manželka si to určitě nedovolí.
Klaus nyní amnestií zrušil vyšetřování, které vadilo mnoha lidem v pozadí. A také ochránil sebe. Tedy odstranil hrozbu skutečné moci mimo vládu v pozadí.
-*-Ostatně Klaus milosti dával převážně podvodníkům a defraudantům. Klaus pouze pomáhá dokončit proces. Ochránil skutečné šedé eminence, kteří se těžko mohli stát mocnými poctivou cestou. Tím je přikryl a zakryl k nim cestu. Jistě nezůstane bez odměny.
-*- Pouze probíhá proces – předání majetku a moci mocným mimo vládu. Jejich ochrana mnoha novými zákony, které zaručují jejich
klidné spaní i nerušené tunelování, kradení a vykonávání moci. Tento proces je na pozadí mnoha tisíců událostí ve vládě. Mnoha
podivných zákonů. Mnoha podivných akcí. Je to válka mnoha drobnými bitvami a tahy. Klausova amnestie byla jenom jedním tahem
na celé šachovnici. Každým tahem je předán kousek moci šedým eminencím v pozadí, nebo kousek majetku, nebo nějaký penězovod,
nebo zákonem zrušena další možnost, jak je potrestat či na ně dosáhnout. -*- Občas to ruší zbytečně aktivní zahraničí, například Švýcarsko
se začalo nechutně montovat do MUS. Nebo Pítr. Alespoň tam se
08. 03. 2013 | 08:37

Tomáš Tak napsal(a):

, , dalo zdržovat a nakonec prošvihnout lhůty. Ale je to nepříjemné
a vyvolává to zbytečné otázky mezi lidmi. -*- Záměrným pokračováním tohoto procesu je také dostat lidi do stavu, kdy budou
na hranici uživení se. Budou mít spousty starostí jen o holý život. Zadlužování státu, neschopnost dosáhnout spravedlnosti, exekuční
orgie, podporování kriminálních živlů jednak pozitivní diskriminací, jednak pořádnou tahanicí po soudech každého, kdo se opovážil
bránit obviněním z překročení nutné obrany, rasismu či neonacismu. Dále rozbíjením co jde. -*- Dále rozeštváváním lidí proti sobě.
Mladých vůči starým. Podnikatelů vůči zaměstnancům. Antikomunismem a bojem proti komunismu v době, kdy žádné osobní riziko
nehrozí, ale je to hezká póza. Rozeštvávají se muži proti ženám co to jde. Atd. -*- Nicméně toto už přesahuje rámec jediného tahu
na šachovnici – Klausovy amnestie, mimochodem geniálního tahu, pokud bychom to četli v detektivce. -*- Klausova amnestie nedává
téměř žádný smysl, pokud se posuzuje jako ojedinělý krok. Nebo srovnává s osobou Klause – zde dokonce vypadá amnestie jako
totální zmatení, kdy Klaus dělá něco jiného, než poslední roky dělal. Nicméně v celém kontextu celého procesu předávní moci do šedých
eminencí a přeměny vlády pouze na pimrlové divadélko bez významu pouze aby si občané užili hry s tím, že stále považují vládu
za centrum moci – to dává velký smysl. Klaus není osamocený člověk, sólista, Klaus hraje s velkým orchestrem. A tam to smysl dává
08. 03. 2013 | 08:39

džon uzený bok napsal(a):

stoppa
já se s vámi nepřu, jasně že je to nutný. nejsem si jenom jistej tím, že by to nemohl udělat. zadruhý, podstatou pro mě je, že švejnar mi nevadí, toť vše
08. 03. 2013 | 08:40

JC napsal(a):

Klaus je skála. Zaorálek je ratlík obechcávající patník z té skály vytesaný.
Howg.
08. 03. 2013 | 08:44

nekarel napsal(a):

Ten Klausův rozlúčkový projev byl vrcholně trapný. Sebereflexe to je pod jeho rozlišovací schopnost. Jediné, co bych mu přála, je ještě alespoň pár facek od života, ale ani to by ho asi nenapravilo. Starého psa novým kouskům nenaučíš.
08. 03. 2013 | 08:51

JC napsal(a):

nekarel
Byl to nejlepší Klausův projev.
08. 03. 2013 | 08:55

oranžáda obecná napsal(a):

hafíku Zaorálku , Kléma Gottwald tě volá k noze......
08. 03. 2013 | 08:59

Přidat příspěvek napsal(a):

Zaorálek, Forblowjob
tady jste úplnej hrdina, zkuste to na Zemana, napište sem "Nulová reflexe Miloše Zemana v roce 2003", udělá z vás tatarák s vejcema do skla, vy soudruhu.
08. 03. 2013 | 09:03

reppop napsal(a):

Pane Zaorálku,

jako obvykle výborný blog, jako obvykle jste trefil do černého.

Ano, Klaus všechno své počínání považuje za správné, má nulovou schopnost sebereflexe. Je typický sociopat, který nikdy nebude schopný pochopit, že trestání sobeckých parazitů je naprosto nezbytné pro to aby společnost lidí mohla vůbec fungovat a nedošlo ke zhroucení. Klaus je sociologický analfabet.

Co je ale pozoruhodné, on je i ekonomický analfabet ačkoliv má z tohoto obor
u dokobnce akademické tituly!
Zatímco většina skutečných ekonomů (např. Stiglitz, Krugman) již pochopila, že neoliberální doktrína vede k ekonomickému, sociálnímu i morálnímu kolapsu západního světa, Klaus se tohoto bludu drží dál jako náboženský fanatik.

Pokud by v zemědělském podniku měli agronoma, jehož agrotechnické postupy by opakovaně vedly k neúrodě a bankrotování tohoto podniku a on si své bludné postupy nenechal nikým vymluvit, nezbylo by jim než ho z tohoto podniku vyhodit.

Ne tak v oboru národohospodářství: přestože postupy Klause a Kalouska ničí hospodářství ČR, dostává se jim za jejich zničující postupy vědeckých titulů a mezinárodních ocenění.

Ekonomie se stala oborem fanatických stupidů. Je třeba aby se jich společnost zbavila než bude úplně pozdě.

(Čest výjimkám jako je u nás I. Švihlíková, M. Fassmann nebo byl M. Pick).
08. 03. 2013 | 09:13

Lenka napsal(a):

Pane Zaorálku, já jsem si Vás moc vážila, ještě když jste chodil na demonstrace proti radaru atd... Dobře jste mluvil, a přišlo mi, že to máte všechno dobře srovnané. Ale kam jste začal směřovat v poslední době, to nechápu. Stejně jako pana Dienstbiera ml... Václav Klaus udělal jednu amnestii, a všichni se můžete zbláznit. V. Havel udělal čtyři amnestie, a nikdo jste ani nepípnul. Po Masarykovi a Benešovi jsme neměli tak dobrého prezidenta, jako je Václav Klaus. Nepoklonkoval ani Východu, ani Západu. Nenechal cloumat naší zemí, a ač ho všichni rádobypřisluhovači EU zesměšňovali, dokázal stát za svými názory, které jsou podle mě pravdivé. EU je tu jen proto, aby velké státy Evropy mohly bez války ovládat ty malé. Ale to ukáží dějiny, spousta dnešních lidí,zaslepených "evropanstvím", si není schopna toto vůbec připustit, natož uvědomit. Neměla jsem ráda pana Klause v dobách "utahování opasků" atd. Ale ve chvíli, kdy se stal naším prezidentem, byl zkrátka skvělým prezidentem naší země. Je to maximálně pracovitý člověk,vždy bránil suverenitu naší země, zasloužil se o zvelebení Hradu (ne přetvoření, jako se o to snažil jeho předchůdce, Pražský Hrad si musí zachovat svou tvář danou historii, aby zůstal Pražským Hradem), on i jeho žena mají úroveň a vždy si jich budu vážit. Václav Klaus si do poslední chvíle vážil např. pana Jiřího Dienstbiera st., kterého všichni ostatní odepsali, jen proto, že měl svůj názor na útoky USA proti Jugoslávii (tzv. humanitární bombardování). Jako jeden z mála našich politiků (možná jediný) totiž J.Diensbier znal realitu.
Všichni jen kýváte na všechno, co vám nařídí EU, NATO, a další cizáci. A jak někdo vybočí z řady, uspořádáte na něj štvanici.
Všechny, kdo tuto štvanici pořádají, ovlivňují reportáže v televizi, v tisku, v rádiu, bych zavřela. Takhle totiž vypadá totalita a nedemokracie. Všechno to zesměšnování, urážky, štvanice na osobnosti a rodiny V.Klause a M.Zemana, by mělo být trestné. Kam se na to všechno hrabou nějaká trapná tykadla na billboardu, za které je jejich autor odsouzený. Všemi těmi akcemi (hození figuríny do Vltavy, šaškárna na Palachově náměstí atd.) nebyl zesměšněn jen náš prezident. Jejich organizátoři tím zesměšnili celou naši zem. Bylo to ubohé, hysterické, a hlavně - organizátoři ani účastníci neumějí prohrávat. Protože to všechno určitě byli voliči "Karla". Nenávidíte pana Klause, protože mu nesaháte ani po kotníky. Místo, abyste mu za nás, občany, oficielně poděkovali, pořádáte na něj mediální štvanici. Styďte se všichni, kdo za ní stojíte.
08. 03. 2013 | 09:16

Petr z Tábora napsal(a):

to Lila 8:13:
Nerozporuji, jen dodávám:
Před časem jeden diskutující uvedl, že ti lidé naletěli H-systému obdobně jako lidé, kteří se hnali za vysokými úroky později zkrachovalých bank. Jinak řečeno, za ty avizované peníze se ty nemovitosti nedaly reálně postavit. Pro mne jako laika je otázkou proč jim hrozily tak nízké tresty takže se na ně pak vztahovaly podmínky amnestie? Nyní proběhnou poslední prodeje a pak nebude majetek ze kterého by poškození mohli být odškodněni. Takže dopadnou stejně ať už amnestie platí anebo státní zástupce v té záležitosti ještě něčeho dosáhne. Paní JUDr Marvanová dělá rozruch především proto, že dobře ví o odškodnění některých postižených z kauz kampeliček státem. Pokud se jí podaří postavit jako viníka stát z důvodu amnestie, tak má šanci.
08. 03. 2013 | 09:17

Pavla2 napsal(a):

Lila: Vždyť já se přece těch darebáků nezastávám. A chápu, že bylo těžké je k soudům dostat. Ale pořád mně není jasné, když jsou čmuchalové z televize schopní ihned někoho objevit a policie si neví rady a hledá a hledá, tak kde je ta chyba? A říkám, že hlavně majetky jim měly být odebrány, když jejich podvody byly jasné, a alespoń takto z části poškozené odškodnit. Já jsem tím jen chtěla říct, že by se stejně nic další léta nedělo ani bez amnestie. Bohužel se s ní svezlo mnoho dalších, kterým byl to tak jednoduše neprošlo.
08. 03. 2013 | 09:22

Glosator napsal(a):

Pachatele fotovoltaického tunelu máte zde.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdo-nam-zdrazil-elektrinu-due-/p_politika.asp?c=A101003_121803_p_politika_wag
Pokud by to bylo na ODS, žádný zákon o "podpoře OZE" by NEEXISTOVAL, je to dílo LEVICE (KSČM+ČSSD) a Pravdy a lásky. Ani jeden poslanec ODS pro to zvěrstvo nehlasoval a Klaus ten zákon NEPODEPSAL. Kritické období, kdy šlo ten nesmyslný tunel alespoň omezit, bylo za Fischerovy vlády. Teprve po volbách roku 2010, kdy konečně vypadli z parlamentu zelení, byla snaha omezit zisky fotovoltaických tunelářů 50% daní, která by se odečetla z ceny elektřiny. ODS byla pro, ČSSD už byla také pro (ČSSD už došlo, co způsobila) ale proti byla TOP 09 a Kalousek osobně, který by raději zdanil kde co, aby zisky zelených tunelářů nebyly omezeny. Nečas musel svolat jednání koalice a výsledkem byl kompromis, zdanění ve výší 26% a ještě dočasně. A Kristýna Kočí tenkrá říkala, že byla objektem neuvěřitelné tlaku lobbystů, kteří chtěli aby ani to 26% zdanění neprošlo.
Pokud budou lidé nadále věřit "novinářskému hnoji" (c) Miloš Zeman, ve službách Pravdy a lásky, můžeme se dočkat dalších šílených tunelů. Ten nejnovější, schválený přes veto presidenta Klause, se jmenuje "bioplyn." Takže se za pár let nedivte!!!
08. 03. 2013 | 09:37

Pavla2 napsal(a):

Lenka: Napsala jste to přesně. Jde o štvanici, na kterou slyší ovce díky médiím. Havel - ikona, tam amnestie nevadily, přestože pustili vrahy, kteří zase ihned vraždili. Neumím si představit, jak by ta hysterie dopadla nyní, kdyby se pár vražd díky amnestii teď stalo. Asi lynč.

Dovedu si rovněž dnes moc dobře představit, jak by zástupy jásaly, kdyby někdo navrhl znárodnění. A to bez ohledu na to, komu.
Je to hnus. Lidi jsou schopni odsoudit oponenta i bez znalostí souvislostí, prostě hlavně pořádně zašlapat. A stačí k tomu hozená špína od jakéhokoliv blba médiím a vše je jinak. Teď nejde o Klause, ale vůbec o stádní chování u nás. Vždyť je to vidět pořád na různých diskuzích, jak málo stačí k tomu, aby kohokoliv pošpinili, a okmžitě se toho lidi chytnou a odsuzují. Bez ohledu na pravdivost či vůbec nějaké ověření skutečnosti.
08. 03. 2013 | 09:39

Bývalý skaut napsal(a):

Dobrý den, děkuji Vám za pěkné shrnutí. Vám a panu Dienstbierovi v ČSSD fandím, doufáme tady doma, že se vám podaří prosadit ve vedení současného směrování strany, aby se vyhnula "staré" straně ovlivněné oposmlouvou a se zákulisním kmotrovstvím ODS šedých elit, naopak nasměrovala politiku k transparentnímu a spravedlivému státu a tím společnosti.
08. 03. 2013 | 09:40

Pavla2 napsal(a):

Glosator: Jo jo, to je křiku kvůli 1 % DPH, ale že každý zaplatí nehorázné peníze za FV, to jaksi nevidí. O tom se už nemluví, kolik každého z nás přijde tato sranda. Kdyby to řekli na plnou hubu, tak by se lidi hodně divili.
08. 03. 2013 | 09:43

mb napsal(a):

mb: Myslíte, že když pronesl větu o Koženém, že tenkrát už věděl, co on později provede?

nemyslím, to vím, nezminoval jsem: více kožených ...

zmínil jsem to, co zmínil havlík ... kdyžtak si to projedte ještě jednou ...

S tím životním prostředím - no nevím, jestli má prezident vůbec možnost tyto záležitosti jakkoliv ovlivňovat a tím pádem taky ničit.

nechci aby prezident ničil nebo zachranoval žp ... i když bych byl raději, kdyby jej chránil ...

co chci, aby nepopíral, že k ničení žp dochází ...

zdravím ...
08. 03. 2013 | 09:44

reppop napsal(a):

To Bývalý skaut

I já velmi fandím Dienstbierovi a Zaorálkovi! Ale jsem rád, že i B. Sobotka Jiřího Dienstbiera podporuje do vedení ČSSD. Mimochodem jeho blog níže o Drábkově gangu je také dobrý. Jde teď o to aby zločinná pravice nepoužila Zemana jako páku proti těmto lidem v ČSSD, kteří jsou na straně většiny obyvatel ČR, a aby naopak nedošlo k podpoření kariéristických oportunistů Haška, Škromacha (aj.), kteří jsou ochotni se pro svůj prospěch zase spojit s kýmkoliv z mafiánské pravice nebo jejich přisluhovačů (např. SPOZ nebo KDU).
08. 03. 2013 | 09:52

Kamil napsal(a):

Klaus je dostatečně inteligentní na to, aby byl schopen sebereflexe. To znamená, že o svých projevech a činech dovede přemýšlet. Pravděpodobně si je i vyhodnotí. Je to však nesmírně mazaný a zkušený politik, který si vždy spočítá, co je pro něj výhodnější. Spočítá si, že sypat si popel na hlavu by mu nic nepřineslo, ani pochvalu od Zaorálka, jen více horkého popela přisypaného kritiky. Proto si své úvahy nechá pro sebe a drží se své role, která se mu osvědčila a vynesla ho na vrchol. Je to velký hráč a zatím vždy více vyhrával než prohrával ...
08. 03. 2013 | 09:54

Pavla2 napsal(a):

mb: Už se v tom nechci pitvat. Jen ještě větu. Neříkal, že člověk přírodu či ŽP neničí, ale že GO není vinou člověka, což nyní vědci potvrzují.
08. 03. 2013 | 10:15

šašek z Jihlavy napsal(a):

A co když platí "za vším hledej ženu". Ne nějakou letušku nebo masérku z erotického salonu, to bych žádnému politikovi nevyčítal, zvl. když má doma takovou ochechuli jakou je Livie. Ale její multiúčast v různých dozorčích orgánech svědčí o minořádné chamtivosti a nedostatku soudnosti. Možná na Klause ví brizantnější hříchy, než si dovedeme představit. Uznávám, že žaloba senátorů přišla pozdě, čistší procedura by byla s pomocí gilotimy.
08. 03. 2013 | 10:27

mb napsal(a):

to pavla2: žádné ničení planety jsem neviděl a nevidím a nikdo vážný ani rozumný nemůže říkat, že by k tomu (ničení žp) kdekoli na světě docházelo ...

víte klaus si užívá provokaci, je to provokatér ...

a v rámci provokace se dopouští i tupých, trapných, hloupých, zlých a absurdních tvrzení ( názorů ) ...

toto/tento je jeden/jedním z nich ....

(samozřejmě je to nevhodné a normální člověk by se takového tvrzení nedopustil ... ale klaus není úplně normální člověk ... to připustíte ...)

zdravím ....
08. 03. 2013 | 10:43

reppop napsal(a):

Kamil napsal(a):
Klaus je dostatečně inteligentní na to, aby byl schopen sebereflexe.
xxxxxxxx
Domnívám se, že první půlka této věty je pravdivá, druhá nikoliv.
Klaus je nepochybně vysoce inteligentní (= vysoké IQ), ale je nesmírně stupidní (sensu Koukolík a Drtilová: http://www.blisty.cz/art/39405.html). Právě ta amnestie ho z toho neomylně usvědčila. Tím si podřezal větev sám pod sebou a zjevně mu to nedochází. Typický příznak stupidity.
08. 03. 2013 | 10:58

Petr napsal(a):

Tady máš Zaorálku co jsi chtěl...
https://www.youtube.com/watch?v=EItMh48LUE4&feature=related
08. 03. 2013 | 11:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 03. 2013 | 11:18

jozka napsal(a):

Jo jo, je dobre mazat ty nespravne prispevky. Stejne tak je dobre, ze ty hrozici na spravnou stranu tu zustanou.

Takhle se deti mava a takhle se hrozi...
08. 03. 2013 | 11:27

xx napsal(a):

Nulová sebereflexe Klausova.

Tak si říkám je trapné, směšné a ubohé jsou takové výtky vůči komukoli.
Tak pan Zaorálek si myslí, že Klaus něco dělal špatně. Fajn. Je to je názor a právo na něj má.

Ale vyčítat Klausovi, že to odmítá uznat, že nemá na věc stejný názor a proto není schopen sebereflexe je přinejmenším poněkud divné.

Ale to je obecnější jev. Když je někdo přesvědčen o svém postoji, názoru nebo činu a někdo jiný si myslí že je to hloupost, nebo chyba, začne ten někdo jiný vyčítat, že dotyčný není schopen sebereflexe, že neumí uznat chybu, že je narcis. Ale jde jen o názory.

Je to nářek uplakánka, který nebyl schopen přesvědčivě doložit, že jde o blbost nebo chybu a tak se snaží alespoň okopávat kotníky tímto způsobem.

Je to fenomén nejen u Zaorálka, ale celkem běžný i zde v diskusi. Jakmile si někdo stojí za svým názorem a druzí mají názor opačný ale neumí dotyčného přesvědčit, že jeho názor je mylný, začnou se ohánět neschopností sebereflexe a narcisismem.

Často se takového jednání dopouštějí lidé, kteří sami sebereflexí také neoplývají.

Slušel snad někdo někdy Zaorálka říkat, že něco udělali špatně ? Že něco byla chyba ? Jen takové to obecné uznání, že úplně vše se vždy nepodaří, následované obvykle výmluvou na nedostatek podpory, obstrukce opozice nebo spiknutí miliardářů a pod.

Klaus ostatně toto předvedl ve svém projevu také, kdy konstatoval, že vše se nepovedlo, ale většina ano.

Toto je společnou vlastností většiny politiků a když to vyčítá jeden druhému, je dotyčný politik navíc vybaven i notnou dávkou pokrytectví.

Pfui Teufel
08. 03. 2013 | 12:22

Richard napsal(a):

xx
s logikou Vašeho uvažování by bylo možné považovat také např. vraždy, loupežná přepadení, znásilnění za pouhý důsledek odlišného a legitimního názoru, který bychom měli se vší úctou k jinakosti pachatele akceptovat, ne - li velebit jako jedinečnost a originalitu...
Někdy se odlišnost stává antisociální a lidé se zcela přirozeně a oprávněně začínají proti takovéto protisociální postojové deviaci ústící v konkrétní činy poškozující zájmy určitých skupin obyvatelstva či jednotlivců jakož i mechanismů svobody a demokracie bránít. Ano, často za vzedmuté hladiny emocí a hněvu, což je zcela přirozené a oprávněné. Říká se tomu oprávněný hněv, podobně jako když se např. hněváte na zloděje, který Vám v davu ukradne peněženku.
Je docela fuk, jestli je Klaus schopen sebereflexe, pokud tímto nikoho nepoškozuje, jde o to, že neschopností uvědomit si důsledky svých činů v celém jejich sociálním dopadu, nikoliv jen v žádoucím a pozitivním světle působí(působil)nemalé škody ..
Nejde o to ho o něčem poučovat a vysvětlovat(vůči reflexi je skutečně rezistentní), ale v jeho antisociálním jednání ho korigovat jako i všechny podobné svévolníky moci, žaloba byla jedním ze symbolickým vyjádření této obrany....
08. 03. 2013 | 13:32

seriózní chlapík napsal(a):

Pan Jarpor to Zaorálkovi pěkně "nandal". Skutečný důvod Klausovy amnestii je přece nad slunce jasný. Odpověď na to dává Jarpor otázkou, proč nebyly ty kriminální činy po osmi letech odsouzeny. Kdyby to tak byla jenom odpověď. Jarpor to však považuje za důkaz toho, že Zaorálek je omezenec nebo něco podobného.

Ve skutečnosti je vysvětlení mnohem prostší. Obvinění z milionových tunelů, defraudací a zlodějen požívají dvoustupňovou ochranu.
První stupeň se odehrává na úrovni státních zástupců, advokátů, soudců, soudních znalců a lékařů. V okamžiku, kdy se obžalované nepodaří ani do osmi let nikoliv odsoudit, jak by si mnozí mohli myslet, ale naopak zbavit viny, nastupuje záložní pojistka druhého stupně v podobě prezidenta Klause. A jak se ukázalo, velmi dobře fungující.

V případě, že by Jarpor považoval tento scénář za naprostou hovadinu, potom platí, že není o nic větší než ta jeho.
08. 03. 2013 | 13:39

Richard napsal(a):

Klausova povaha je v podstatě autoerotická - sebeukájecí a tím v mnohém asociální-zaměřená pouze na sebe, nemyslím si, že toto jsou vhodné předpoklady pro výkon nejvyšší státní funkce...
08. 03. 2013 | 13:44

xx napsal(a):

Richard: co jste napsal je sice hezké, ale nechápu na který Klausův čin nebo názor teď narážíte.

Jestli na amnestii, tak to je obecná obžaloba amnestie jako takové.

Jak to souvisí se schopností Klause přiznat chybu ?

K přiznání vlastní chyby je u kohokoli z nás nutné nejprve přesvědčení, že chyba nastala. A pak odvaha, se k pochybení přihlásit.

O tom píšu. Je ale časté, že ti co nejsou schopni dokázat to první, obviňují dotyčného z toho druhého.

To jen abychom si dobře rozuměli.
08. 03. 2013 | 14:04

stálá paranoia napsal(a):

Richard
Fromm vynalezl, že umět milovat sebe je základem všech pozitivních emocí.
Tak jste to s Kikinou myslel?

Já když jsem ho slyšel obdivně hovořit o statných mužích na ministerstvu obrany, už jsem se bál, že je armáda v ohrožení.
08. 03. 2013 | 14:32

Richard napsal(a):

k přiznání, že chyba nastala je nutná otevřenost vůči vlastním pocitům a určitá ochota a schopnost příjímat sociální reflexi, která se snaží předložit aspekty problému, který jedinec nevidí či odmítá vidět. Jak jsem někde výše napsal, tento prvek typický pro pochybující intelektuály se u V.K. neobjevuje, názorová odlišnost narušující vlastní lichotivý sebeobraz je vytěsňována, odmítána - k seberexlexi tak apriory nemůže dojít, jelikož jakékoliv narušení vlastního křehkého sebeobrazu vyvolává úzkost a pocit vlastního selhání. Toto se týká také tržní a světonázorové ideologie V.K. Jeho mysl tak pracuje zcela opačně - nikoliv demokraticky, ale autoritativně, sbírá důkazy, které potvrzují jeho "pravdu" a to za cenu zkreslení a dezinterpretace skutečnosti, v čehož důsledku dochází k omezení zdravého kontaktu s realitou a narušení celistvosti vlastní osobnosti.
Jaké mám na mysli chyby?
Jde o neschopnost vnímat své jednání jakož i celou svou osobnost v reálné podobě, což ústí v neblahé sociální důsledky.
Např. v případě amnestie zvýhodnění pozice pachatelů a morální racionalizace(ospravedlnění) tohoto kroku zájmy společnosti v souladu s vlastní tržním filosofií, ačkoliv ve skutečnosti tímto byla značná část společnosti poškozena - oběti pachatatelů hospodářské kriminality(dle mého také duch zákona) o amnestii), avšak o této části skutečnosti odmítá V.K. diskutovat, polemizovat - vytěsňuje z vědomí, čímž se snaží představit jen pozitivní aspekt svého jednání - prostě jakoby princip falešné a klamavé reklamy, opakuji tolik příznačné manipulativní techniky pro narcisní typ osobnosti.
Pokud takto např. narcisní muž svádí ženu, ta často až po delším čase zjistí, že se stala pouze prostředkem k ukojení jeho egoistických tužeb, narcis totiž dokáže vzbudit okouzlující dojem a velmi mistrně se schovat za prosociální masku.
.....
už si rozumíme dobře?
08. 03. 2013 | 14:40

Richard napsal(a):

Fromm tím zcela jistě nemyslel narcisní sebelásku, která se vztahuje k povrchnímu a uměle vytvořenému sebeobrazu, jako kompenzaci vnitřní méněcennosti, tedy sebenenávisti. Přečtěte si příběh o Narcisovi, miloval svůj obraz - odraz tváře na vodní hladině, nikoliv sebe. Sám se stal obětí své matky, která ho využila jako prostředek, jako zbraň, jako nástroj pomsty proti jeho otci, který jí znásilnil.
From píše o Umění milovat. Samozřejmě, že zdravá míra sebelásky je nutná, aneb mít se rád, znamená dispozici či podmínku k tomu mít rád druhé. U V.K. jde o vnitřní méněcennost, sebeodmítání, sebenenávist a odmítání podstatné části "já", která je vytěsněna do nevědomí a překompenzována povrchním obrazem vlastní grdandiozity. Tato vnitřní nevědomá sebeneláska však vytěsněním neztratila nic ze své působivosti, naopak, stává se díky nevědomému charakteru o to nebezpečnější a projikuje se na okolí např. ve formě zásvisti, shazování jiných atd. a naopak v jeho okolí jsou vítání tzv. potvrzovači, kteří ho utvrzují v jeho grandiozitě za což se sami mohou hřát v emanenci této grandiozity, která také jim samotným doprává jakousi kompenzaci vnitřní nehodnoty.
08. 03. 2013 | 14:52

dalimír napsal(a):

Dobrý den nick jarpor to popsal přesně pane Zaorálku ! Vy všichni kteří již sloužíte v české politice více jako 20 let jste se na těch zlodějnách přiživovali ! Někteří méně někteří více ! Tuhle diskuzi o tom dlouhodobém tunelování republiky jste ted snad zavedli jen pro to že ti pravicoví zloději byli šikovnější jako ti levicoví ! Všechno závist pane Zaorálek , ubohá závist ! Dávno jsem psal že by měl být schválen zákon o přiznání majetku ale ČSSD se vždy chovala jako by se ji to netýkalo a ted by jste se všichni přetrhli ve vzájemném osočování ! Závist je holt pěkný prevít !
08. 03. 2013 | 14:56

Richard napsal(a):

no a Zeman už taky vyhlašuje jak bude dobrej, že bude milovat všech deset miliónů, vytváří si image Jánošíka.......to taky nemusí dopadnout nejšťastněji...
Jakoby se člověk bál otevřeně říct, budu brát ohled na Vás, ale současně uspojovat i své, protože jsem člověk jako Vy se svými potřebami a slabostmi.....
podle mě má jen tohle šanci na úspěch....mít rád sebe i jiné, dopořát přiměřeně sobě i jiným nebo se o to alespoň nějak snažit, samozřejmě jde o ideál, který stojí někde daleko mimo nás...
08. 03. 2013 | 15:09

reppop napsal(a):

Richard napsal(a):
xx
s logikou Vašeho uvažování by bylo možné považovat také např. vraždy, loupežná přepadení, znásilnění za pouhý důsledek odlišného a legitimního názoru, který bychom měli se vší úctou k jinakosti pachatele akceptovat, ne - li velebit jako jedinečnost a originalitu...
Někdy se odlišnost stává antisociální a lidé se zcela přirozeně a oprávněně začínají proti takovéto protisociální postojové deviaci ústící v konkrétní činy poškozující zájmy určitých skupin obyvatelstva či jednotlivců jakož i mechanismů svobody a demokracie bránít.
xxxxxxxx

Ano, přesně tak to je.

Společnost, ve které přestanou být trestáni sobečtí paraziti, je odsouzena k sociálnímu kolapsu. A to neplatí jen pro zloděje a vrahy nelegální, ale i ty legální. Jistý pan Kellner podporující pana Klause je z hlediska selského rozumu taktéž sobecký parazit, který ze společnosti vysál ca 200 mld Kc, které pak fatálně chybí tam kde jsou potřeba (zdravotnictcví, školství, atd.). I tyto lidi zdravá společnost "trestá", alespoň pořádnými daněmi.

Trestání sobeckých parazitů není "závist" jak se nám snaží namluvit ti paraziti, ale naprostá nutnost, kterou naštěstí má většina lidí v mozcích "zadrátovanou natvrdo", viz výzkumy neurověd: http://www.blisty.cz/art/39462.html (F. Koukolík)

Takže všeho dočasu...
08. 03. 2013 | 15:12

resl napsal(a):

šašek z J. 8.3. 10:27,
dám to ze Zaorálka na "Stejskala," aby se Silvie netrefovala jenom do mě. Omlouvám se, že "žaluji."
......
A co když platí "za vším hledej ženu". Ne nějakou letušku nebo masérku z erotického salonu, to bych žádnému politikovi nevyčítal, zvl. když má doma takovou ochechuli jakou je Livie. Ale její multiúčast v různých dozorčích orgánech svědčí o mimořádné chamtivosti a nedostatku soudnosti
08. 03. 2013 | 15:55

rejpal napsal(a):

Richard
To je zajímavý nápad. Ale mám protinátor: u politiků člověk automaticky předpokládá, že na sebe budou myslet až v první řadě (tedy ve smyslu víc než většina nás ostatních).Kdyby to ještě řekl, mohlo by se to vyložit třeba a) je to pěkný cynik, nejenže to dělá, ale ještě se tím chlubí, b) Všichni jsou takoví, to on bude asi mnohem horší.
Stejně se to provalí. Odpůrci se o to postarají stoprocentně. V případě Miloše Zemana i média a šetřit ho nebudou. Což je zčásti i jeho volba.
Když tohle zvážím, tak bych o svých špatných sklonech mlčel taky. Spíš bych chvostíkem zavrtěl před novináři píšícími i točícími. Ať si svou chvilku slávy užijí taky.
08. 03. 2013 | 16:19

xx napsal(a):

Richard: rozumím Vám čím dál méně. Co je to "otevřenost vůči vlastním pocitům" a "určitá ochota a schopnost příjímat sociální reflexi" ?

Narcisové jsou přece až příliš otevření vlastním pocitům, nebo ne ?

Existuje politik který by ve společnosti měl jen kladnou odezvu? Vždy má každý politik nějakou souhlasnou sociální reflexi a nějakou nesouhlasnou. Takže se bavíme o čem ? O tom že Klaus ignoruje nesouhlasnou sociální reflexi svých názorů a kroků ? A který politik to nedělá ? Který politik nesouhlasnou reflexi svých kroků zvažuje a přizpůsobuje se jí, nebo jí alespoň nahlas uznává ?

Zatím jsem si nevšiml, že by třeba Zaorálek někdy alespoň nahlas přemítal nad tím, jestli pravice nemá náhodou pravdu s negativním vlivem minimální mzdy na zaměstnanost. Tuto negativní sociální reflexi také jaksi ignoruje a vymezuje se proti ní hájíce svoje ideje.

Takže nám nakonec stejně zbude ta obecná debata nad obecným tématem amnestie jako takové. Jestli by nakonec neměla být z ústavy nějak omezena, aby tedy vyhověla té sociální reflexi, kterou vyvolává ?

Václav Havel při amnestiích které vyhlásil propustil asi 16000 lidí s trestem do 2 let. Klaus asi 7000. Ostatně i Masaryk udělil amnestii a historie amnestií v ČR je poměrně dost bohatá.

Nakonec se stejně dohrabeme k tomu, že hlavním důvodem je osoba Klause, jeho tvrdošijná obhajoba menšinových názorů proti manistreamu a především neschopnost oponentů jeho názory účinně a argumentačně vyvracet.
08. 03. 2013 | 16:46

Vlado napsal(a):

Pěkné shrnutí zásluh odcházejícího presidenta V.Klause. Komunisté jim předali nezadlužené Československo. Dnes již ten státní útvar neexistuje. Od prvopočátku privatizece (rozkrádání) státního majetku stál v čele V.Klaus. Každý občan na něm měl podíl 1milion Kčs. Dnes po 24létech má každý občan podíl na státním dluhu 170tis.Kč. To vše se odehrálo pod jeho patronací. Byl vzorem a má podíl na morální devastaci a rozkradení státního majetku. Ať to bylo za pomoci dovezených Kožených či Bakalů, tuzemských Mrázků a Pitrů čí převléknutých bývalých komunistů. Ti všichni mají podíl na okradení občanů tohoto státu. Byli příliš pomalí a neuměli to. Pan Zaorálek V.Klause a jeho amorální postoje vykreslil bez otazníků a velmi přesvědčivě. Je to ON kdo má obrovský podíl na současném stavu a pan Zaorálek to svým blogem potvrdil.
Dovolím si však připomenout, že ČSSD je parlamentní i vládní strana,která má svůj podíl na devastaci tohoto státu také!!!
Jediná parlamentní strana, která se na tomto stavu nepodílele je KSČM!!!
08. 03. 2013 | 16:52

Pavla2 napsal(a):

Vlado: Přetěte si něco o tom nezadluženém Československu a jak "úžasná" byla KSČ. viz tady: http://petrcech.blog.idnes.cz/c/284881/Statni-dluh-za-vlady-komunistu.html
08. 03. 2013 | 17:35

xx napsal(a):

Pavla2: vtipná je ta diskuse. Podle komunistů, nikdy nesplacené pohledávky Sovětského svazu jsou zřejmě dodnes aktivum a účetně by měli zvyšovat bilanci státního rozpočtu a kdo to nechápe je debil. :-)) Že za ty nezaplacené peníze SSSR dostal zboží vyrobené ze surovin za pomoci energií, a tudíž je třeba je započítat jako minus, těm komunistickejm ideologům nedochází.

Jako mínus se to právě projevilo tím, že nebylo na údržbu a obnovu výrobních prostředků a tak se ten dluh postupně přeléval do dluhu tzv. vnitřního.

Ale ideový komunista to nikdy neuzná jako nedostatek.

Kvůli tomu o Klausovi mluvěj jako o narcisovi neschopném sebereflexe. V tom případě jsou komunisté, hájící socialistickou ekonomiku jako prosperující bez dluhů, stejní narcisové neschopní sebereflexe, jako Klaus :-)
08. 03. 2013 | 18:24

reppop napsal(a):

To xx

V principu nevidím zásadní rozdíl mezi režimem v době normalizace a tím dnešním. Tehdy i teď tu vládne politicko-ekonomická mafie, tehdy s levicovou rétorikou, nyní s pravicovou. Avšak současná pravicová mafie se začíná ve svém parazitování na společnosti dostávat za hranici, za kterou může vzniknout společenský kolaps, možná i občanská válka. Je třeba se vrátit zase před tuto hranici a udržet přijatelnou míru parazitismu.
Bude to ale velmi těžké, žádný Gorbačov není na obzoru.
08. 03. 2013 | 18:31

Pavla2 napsal(a):

xx: Mně vadí hlavně to, že se pořád říká, jaká byla 100% zaměstnanost. Jenomže proto, že bylo všechno všech, nikoho nepálilo, že se dělá práce zbytečná, neúčelná, výrobky leží na skladech, hlavně že se plnil plán alespoň na 150 %. Není žádným problémem takovou zaměstnanost udělat, ale na jak dlouho vydrží? Jedině všechno doplácet na dluh. Já chápu, že je těžké být bez práce, ale kde ji vzít, co vymyslet, aby šlo vše na odbyt. Je to celosvětový problém a jak je vidět, velice si s tím rady neví nikdo. A přestože to teď levicové strany odsuzují, nemyslím, že by byly schopné situaci zlepšit, a to nikoliv na úkor jiného.
08. 03. 2013 | 18:51

xx napsal(a):

reppop: když nevidíte zásadní rozdíl, tak nevidíte. Jakáš pomoc.
08. 03. 2013 | 19:08

rejpal napsal(a):

Pavla2
Myslím, že je to jako většina tvrzení s politickým podtextem někde uprostřed. Dělalo se na sklad (jiné zboží zase nebylo - někdy i proto, že plánovačům ujela tužka a nezajistila tak přísun materiálu a surovin. Nebo nebyly devizy na nějakou důležitou mašinku). Vznikal obrovský vnitřní dluh v infrastruktuře (viz železnice a silnice, domy v oblešení a spousta jiných věcí).
Ale má to i druhou stranu mince. Lidé budou stále chtít konzumovat, už si zvykli. Jíst se musí, oblékat taky. Někdo dokonce i rád čte. Jenže musí být vyváženost mezi nabídkou a poptávkou. Když se snižuje kupní síla (a ještě se stále mluví na nejvyšších úrovních, jak je třeba tohle zpoplatnit a támhleto zdanit), lidé méně utrácejí, a snaží se šetřit - třeba aby zaplatili návštěvu zubaře. Viděl jsem nedávno jednu starší paní, jak si kupovala pět deka salámu. Odmítla deko navíc a jediné, co jsem slyšel, byl povzdech "jíst se musí". Pro mě hodně děsná scéna, i když si toho skoro nikdo nevšiml.
Můžeme pochybovat o udržitelnost kol konzumní společnosti. Ale máme ji, nic jiného není na obzoru, a když nám Kalouskové přivřou kyslík s výsledkem, že se z vyšších daní stejně nic nezíská, situace se vyostřuje. A to nemluvím, kolik peněz se vyhází na nesmysly jen proto, aby se nějaká přísavka napakovala a kolik stojí nesmyslné pseudoreformy, jejichž největším úspěchem je, že se za velkých nákladů vrátí věci do původního stavu (pokud vůbec na to jsou peníze) a jako side-effect se zavře pár náměstků kvůli korupci. To (a pár věcí dalších) je Achillova pata naší současnosti (a ještě je tu recese všude kolem nás). Je třeba hledat způsob, jak oživit zájem lidí o utrácení, pak bude i víc práce a bude ubývat práce na úřadech práce. Jestli to něco nejen neřeší, ale dusí, je to každoroční zvyšování DPH. Tam by měl být první krok.
08. 03. 2013 | 19:17

Vlado napsal(a):

PAVLO 2. Velmi mě těší, že dnes žádné vnitřní zadlužení není. Jen ta údržba silnic nějak vázne. Že by nebyly finance? Proč se všeobecně říká, že na nic není proč stále osekává Kalousek výdaje na sociální a zdravotní služby. To asi proto, že nechce zvyšovat zadluženost státu a šetří na svých občanech což je zadluženost vnitřní. Nechali všechno rozkrást a nyní to dorazí darem církvím. Stát to bude stát 59-90miliard Kč podle stavu inflace. Na to si Kalousek rád půjčí. Ale okrádá své občany.
Jestli to tak necitíte asi ztrácíte přehled o současném morálním a hospodářsko-ekonomickém marasmu. Šťastná to osoba.
08. 03. 2013 | 19:47

xx napsal(a):

rejpal: ano, byrokracie vysává z lidí peníze a utrácí je za luxusní zboží o které ani není moc zájem. Takže na jedné straně stojí babička co má akorát na pět koleček salámu a na druhé straně byrokrati utrácející stovky miliónů za cyklostezky, po kterých projede jen pár nadšenců během léta, ale po většinu roku zejí prázdnotou, a podobné strategické projekty.

Problém naší společnosti je všudypřítomná byrokracie, která přerozděluje násilím téměř polovinu produkce ekonomiky, přičemž většina onoho přerozdělení vykazuje minimálně vady, není-li to rovnou plýtvání.

na přerozdělování od všech k chudým - se peněz nedostává
na přerozdělování od všech k bohatým - se penězi plýtvá ve velkém

Je to ale systémová vada byrokracie. Jediné možné řešení je, minimalizace byrokracie, minimalizace přerozdělování od všech k bohatým. Já tomu říkám devitalizace.

Jinak se těch pijavic na státním cecíku nelze zbavit, než že se uškrtí přísun výživy. Pokud ti co sají peníze všech ze státného rozpočtu, těmi penězi ovládají ty kdo mají toto hlídat, pak jsme v situaci, která nedává na výběr z více možností. Lze provést jediné. Úplnou devitalizaci, reorganizaci státní správy, minimalizaci agendy státní správy a samozřejmě s tím minimalizaci plateb do státní pokladny. Minimalizaci právě tak aby zbylo jen na to přerozdělování od všech k chudým. Veškeré podnikání a ostatní aktivity nechat na lidech samotných.

Lidé se mezi sebou snesou. Občanská válka ani jiné katastrofa nenastane, pokud zrušíme ministerstvo průmyslu, životního prostředí, místního rozvoje, zdravotnictví, financí atd. Nikdo nezačne ve velkém stavět továrny a sídliště ve Krokonoších, když zrušíme ministerstvo životního prostředí a těch pár chalup co tam vyroste navíc, ty by tam nakonec stejně vyrostli, jen za přispění korupce.

Jenomže tohle prosadit bude asi těžké, protože ti co z toho žijí ( byrokrati a mafiáni ) budou silně proti a je jich hodně. A zbytek je tak zblblý státní propagandou, že si to prostě a jednoduše nedovede představit, stejně jako spoustu jiných věcí.

Letnímu vánku o bouři, studniční žábě o moři a polovzdělanci o tom, co nikdy ve škole neslyšel, nevyprávěj. Tak to je.
08. 03. 2013 | 19:58

xx napsal(a):

Vlado: a kdo tvrdil že dnes není nikde vnitřní dluh ? Dodnes se například nepodařilo uspokojivě dořešit dálniční síť, jeden z obřích dluhu komunistické totality. Postupně se to napravuje, ale těžko lze dluh budovaný 40 let dohnat za 20 let. Podivejte se do východního Německa, i přes masivní dotace ze strany západních sousedů, tam dodnes jsou patrné stopy masivního vnitřního dluhu komunistické totality. A nám nikdo takové injekce, jako Němcům nedal.

Ale podstata je trochu jinde, než ve vymletých silnicích a oprýskaných fasádách. Komunistická totalitní moc tvořila vnitřní dluh na výrobních prostředcích ! Na fabrikách, na vzdělaní zaměstnanců, na vybavení provozů, na vývoji nových produktů, na energetické náročnosti výroby, na materiálové spotřebě, na myšlení lidí, na přístupu lidé k práci, k životu, k samostatností, k aktivitě jednotlivců atd. atd. To tvořilo vnitřní dluh socialistického bloku tak masivní, že jsme se s toho nevzpamatovali dodnes a ještě dlouho nevzpamatujeme. Podle mého názoru například vy se z toho neproberete do svého posledního dne, jak je vidět.

A právě ten dluh na lidech, na jejich myšlení, na té otrocké mentalitě zahrádkářů a chalupářů kterou komunistický režim tak mohutně podporoval a pěstoval, tak tyhle škody se nespraví dřív než za dvě generace, spíše za tři. Ale bude to čím dál lepší, to si myslím a v to věřím.
08. 03. 2013 | 20:11

Pavla2 napsal(a):

Rejpal: No já taky pořád nechápu, když není peněz, proč je jeden obchod vedle druhého jen samá hadra. A to luxusní. Nevím, jak to vůbec může sloužit obživě majitelů a zaměstnanců, když tam zas až tolik lidí vidět není. Když se lidi bojí o budoucnost, tak nemají zájem peníze utrácet. Snad jen mladí, kteří zatím nepřemýšlejí nad založením rodiny. Pokud ovšem mají podporující rodiče či dobré zaměstnání.
Já myslím, že by se pracovní místa daly najít především v zemědělství. Nač vozit sračky z venku, když je tady tolik místa na pěstování. Jenže narážíme na určitý problém. Někteří mě tady sice zase osočí, že píšu vlastní zkušenosti, ale nejde jinak. Již několik let se snažíme si pronajmout pár ha louky od LČR. Nemají je vůbec na nic. Jenže je má v pronájmu chlap, jehož otec měl nějaké dlouhé prsty a přestože za normálních okolností by možnost pronájmu mohl mít kdokoliv, tak se s nikým prostě ani nebavili. Ten člověk má pronajato spoustu ha. Je pravda, že to seče, ale dostává na louky dotace. My jsme nechtěli nic. Jen ten pronájem nebo původně prodej. Dalo se tam chovat spousta oveček a jiného drobného zvířectva. Práci mohlo mít několik lidí. Takto má práci jeden či 2 lidé. Na takovém pozemku se dá i cokoliv pěstovat a prodávat pak kvalitní zboží.
Na druhou stranu se rozhazují peníze z EU na nesmyslnosti. Včera mě docela zarazila dotace Polívkovi - 24 mil.na hotel. Kdyby 24 třeba zemědělcům dali milion, myslím, že by ho využili daleko lépe. Pořád se podporují projekty, které nejsou nutné. A hlavně - to se to pak podniká, když někteří mají takové podmínky. Polívkovi to nezávidím, jen mně je líto peněz, které mohly být využity rozumněji. Teď bych chtěla taky rozšířit zem.hospodářství, ale nevím, jestli mě ta příšerná byrokracie neodradí. A to vím, že bych nebyla sama. Je dost lidí, kteří kvůli buzeraci a shánění hromady razítek se radši na všechno vykašlali a šli na ÚP. A myslím, že je to škoda, protože by mělo být zájmem společnosti, aby se každému, kdo nechce viset na krku státu, mělo spíše pomáhat.
08. 03. 2013 | 20:42

rejpal napsal(a):

xx
To máte pravdu, není moc s čím oponovat. Včetně toho, že tohle nelze udělat ze dne na den, i kdyby vůle byla maximální. Proto jsem psal, že první krok by měl být v daňové oblasti. Ten propad spotřeby je hodně varovný a je to jak domino. Vůbec nechápu, jak je možné, že tohle financové a kohorty poradců netušili. Jsem ekonomický analfabet a tohle tvrdím od začátku. Ekonomie není má dáti dal. Je v tom hodně psychologie trhu, která vede k tomu, že lidé se chovají jako by se měli ještě hůř, než je (pro některé to ale je realita). S touhle politikou se nám může klidně stát, že okolo už budou v černých číslech a naše recese se prohloubí. A to raději nekomentuji ani timing církevních restitucí. Horší čas si asi opravdu vybrat nemohli.
Teď nejde o to, že ještě není tak zle, jak by být mohlo. Ale ten trend...
08. 03. 2013 | 20:43

xx napsal(a):

Pavla2: ano plýtvání je obrovské vzhledem k tomu že na druhé straně jsou lidé co nemají do úst.

Dotace jsou nejvýnosnější podnikání v Evropě. Což je také příčina úpadku, který nevyhnutelně přichází. Násilné přerozdělování od všech k bohatým je prostě příčina zkázy.

Nejproblematičtější na tom je, že na ty dotace právě přispívají ze svých nuzných příjmů i ti lidé, co mají jen na 5 koleček salámu.

Člověk s příjmem 14 tisíc hrubého, zaplatí na daních do státní pokladny kolem 90 tisíc korun ! To si jen málokdo uvědomuje. Pokud by tento člověk nemusel platit daně, mohl by ročně získat 90 tisíc korun navíc !! ( pokud se vám ten výpočet nebude zdát, tak vězte, že těch 90 tis. korun je včetně daní které platí zaměstnavatel, včetně DPH a spotřebních daní které člověk zaplatí - tohle málokomu dochází ) Lidé si stěžují na málo peněz a drahou energii, drahé zboží ale už nevidí že z litru benzínu zaplatí více než polovinu do státní kasy, ze které pak politici a byrokraté plýtvají ve velkém aniž by za to přinesli ekonomice patřičnou interakci a posun k vyššímu bohatství celé společnosti. Jedna cyklostezka za desítky miliónů, to jsou doslova pohřbené peníze pod asfaltem.

Kdyby naše ekonomika tvořila obří přebytky, jeden by si mohl říct, že si ten luxus cyklostezek dovolit můžeme. Ale ty přebytky jaksi nejsou.

Stát není schopen být produktivní ekonomickou silou již z principu. Nějaké vyjímky, kdy státem řízená činnost funguje racionálně s tím mnoho nenadělají. Jakmile se stát chopí veškeré moci nad ekonomikou a začne řídit plánovitě ekonomickou interakci miliónů lidí, dopadne to špatně. Kdekoli na světě se o to lidé pokoušeli a pokoušejí, výsledky jsou stejné, celková chudoba a úpadek společnosti. Ospravedlnit to menšími rozdíly mezi chudými a bohatými je prostě jalové. Většina společnosti netouží po tom být chudší.
08. 03. 2013 | 21:13

xx napsal(a):

rejpal: no to je ta Leflerova křivka. Prostě jakmile lidem nakládáte stále větší zátěž, tak se dostanete do bodu, kdy se jim vyplatí začít šetřit nebo podvádět.

A v té zátěži je také souběh debilních politik za posledních 10 let. Zdražení elektřiny, zvýšení daní, zdražení výstavby ( přísné normy na energetickou náročnost prostě počáteční investice zvyšuje ) zvyšování zátěže pro podnikatele, zpřísňování norem a regulací nutících stále nové a nové investice, které služby prodražují a komplikují podnikání. Do toho byrokratická zátěž podnikatelů, kterou musí zaplatit a to nakonec služby zdražuje. V sousedním baráku, měli tam havárku v základech a vyčerpali fond oprav a ještě museli vzít úvěr, dělali zelenou úsporám zateplení aby to stihli vyčerpat. Do toho přišlo nařízení na výměnu výtahů a bum, jednorázově se jim zvedly platby za bydlení o několik stovek.

Je to smrtící koktejl malinkatých dávek různých jedů, které každá samostatně nejsou příliš nebezpečná. Ale jakmile se podají naráz, je problém a velká část jedu pochází z byrokracie, ať už Evropské nebo místní.

Pro politiky není obtížné jakoukoli z těch kapiček samostatně politicky obhájit, a také se to tak děje ve veřejné debatě. Ale žádná veřějná debata není schopna pojmout to jako celek. Politici a byrokraté to dělají fikaně, rozmělňují to na mnoho drobných kousků aby to nebylo tak patrné. Procentíčko DPH, 4 stovečky na OZE, procentíčko tuhle a půl procenta támhle, zpřísnění norem nutí k investicím které by člověk v nouzi nedělal a tak dále. Najednou lidé zjistí, že jim nestačí výplata.

Věřím, že někteří politici si to ani neuvědomují, hledí si jen té svojí židle a tam si to nepatrné zvýšení obhájí, a zbytek jim zcela uniká, stejně jako většině lidí. Pak si frustraci vybíjejí na laciných plivancích na Klause a podobných nesmyslech.
08. 03. 2013 | 21:37

Pavla2 napsal(a):

xx: Jakékoliv přerozdělování cizích peněz je vždycky problematické a nespravedlivé. A tím tuplem v naší společnosti, kde má korupce zelenou. Dříve bylo "porcování medvěda", teď jsou dotace EU, státní zakázky, a všude se jen natahují ruce k úplatkům. No kdo by odolal, když ta možnost a nátura je.
Vrcholem je i dotace Babišovi. Copak takoví lidi potřebují přispěvky na nějakou bio farmu? A ani se nestydí. Druhým by finance pomohly, aby pomalu nekrachovali a pro ty nenažrané je to stejně akorát taková almužna. Jenže obyčejný živnostník se k něčemu podobnému vůbec nemá šanci dostat. Ten má problém si i půjčit v bance např. na obnovu zařízení. A když už, tak za pořádně mastné úroky. Takže kde je nějaká podpora malého a středního podnikání z fondů EU?
08. 03. 2013 | 22:15

reppop napsal(a):

To xx

Mohu se Vás zeptat jaký názor máte např. na uspořádání společnosti a roli státu za Adenaura v záp. Německu, kdy měl významné slovo ekonom Ludwig Erhard? Jeho ekonomický směr se nazývá ordoliberalismus a stát v něm měl silnou roli.

Děkuji za odpověď
08. 03. 2013 | 22:22

reppop napsal(a):

To xx
Ještě mám jeden dotaz:

Jak je možné, že k nejvíce zadluženým zemím (federální dluh + dluhy municipalit + dluhy domácností) patří USA se slabým přerozdělováním státem, kde je současně jedna z největších sociálních nerovností v rámci Západu (např. každé 50. dítě je zde bezdomovec) a současně jedna z nejvyšších úrovní kriminality.
A jak je možné, že protipólem k tomuto jsou skandinávské země s nejvyšší mírou přerozdělování přes stát?
08. 03. 2013 | 22:28

reppop napsal(a):

To xx

Ještě mám jeden dotaz:

Projel jsem Německo i Skandinávii a je tam fakt víc cyklostezek (a podobných veřejných "zbytečností") než u nás. Ale taky podstatně míň babiček, které mají na víc než 5 koleček salámu. Jak je to proboha možné?
08. 03. 2013 | 22:32

xx napsal(a):

reppop: za Erharda existovalo v Německu centrální plánování, pětiletky a řízení ekonomiky státem ? Kde jste na to přišel proboha živýho ? Silný stát v podání Erharda, je ordoliberal - tedy svoboda a pořádek - Erhard viděl silný stát především v roli rozhodčího trhu. Je to zkrátka Německý pohled na liberalismus. Němci jsou a vždy byli národem který snadno podléhal diktátu řádu. Němci si v tom zkrátka libují, mít vše pěkně nalajnované, jasné mantinely a vymezená teritoria. To ovšem nemá příliš společného s řízením ekonomiky ve smyslu socialismu, kde centrální úřady plánují kolik se v příští pětiletce vyrobí lokomotiv, televizorů, mléka nebo chleba.

reppop: protože srovnávat 10 miliónovou zemičku kde většina lidí žije ve dvou nebo třech městech a 300 miliónovou federaci s velmi rozdílnou skladnou obyvatel, kde jsou rozdíly v hustotě tak veliké, že zatímco jeden američan má k nejbližšímu lékaři dva bloky, druhý 150 kilometrů, je hloupost.
A když už chcete srovnávat, srovnejte si třeba etnické nepokoje v Malmo mezi přistěhovalci a ne malebnou švédskou vesničku za polárním kruhem s Bronxem. To srovnávání je prostě vždy problematické a nevypořádáte se s tím nikdy férově. Zato můžete vyrobit libovolné množství ideologicky podbarvených závěrů, od komunistů až po Ku Klux Klan, každý si nejde a vypíchne ty svoje argumenty.

reppop: To vám věřím pane. A odpovězte mi na jednu otázku teď vy. Myslíte si, že za Erharda začali obnovu válkou zničeného Německa budováním cyklostezek ? A kdyby tak učinili, myslíte že by Německo uspělo ?

Čím je člověk i společnost bohatší, tím více si může dovolit luxusu a pohodlí. Jenomže my nejsme bohatí ani jako Němci, ani jako skandinávci, my si na ně právě jenom hrajeme těma cyklostezkama a jiným luxusem, aniž bychom na to měli. Chováme se jako někteří veksláčtí podnikatelé, co za první úvěr koupili luxusní limuzínu, drahý oblek a mysleli si, že jsou z nich podnikatelé. Budujeme cyklostezky a jezdíme po nich když je hezky se sociální podporou v kapse a hrajeme si na bohatou společnost.

Milý kolego, cesta k prosperitě rozhodně nevede po cyklostezce ani přes dotace. Ještě žádné zemi na světě se nepodařilo zbohatnout díky dotacím, ani díky socialismu. Dokonce dnes v Evropě prožíváme jeden hořký konec dotačního zničení ekonomik Řecka, Španělska, Portugalska, Irska a dalších zemí Evropy, které dostávaly mohutné dotace od bohatších sousedů.

Jediná cesta k prosperitě a bohatství vede přes práci a svobodu podnikání. Sám Erhard prohlásil, čím jsou lidé svobodnější, tím je společnost sociálnější. Ale vykládat otroku o svobodě je někdy docela těžká řehole.
09. 03. 2013 | 00:10

Petr napsal(a):

xx napsal(a):
Milý kolego, cesta k prosperitě rozhodně nevede po cyklostezce ani přes dotace. Ještě žádné zemi na světě se nepodařilo zbohatnout díky dotacím, ani díky socialismu. Dokonce dnes v Evropě prožíváme jeden hořký konec dotačního zničení ekonomik Řecka, Španělska, Portugalska, Irska a dalších zemí Evropy, které dostávaly mohutné dotace od bohatších sousedů.
Jediná cesta k prosperitě a bohatství vede přes práci a svobodu podnikání. Sám Erhard prohlásil, čím jsou lidé svobodnější, tím je společnost sociálnější. Ale vykládat otroku o svobodě je někdy docela těžká řehole.
---------------------------------------------------------------------
Absolutní souhlas, to jenom levice neustále sugeruje, jako je potřebné vše zregulovat, nastavit pořádné daně, atd. atd.

Jenže regulace ničí možnost podnikání a tak leckdy zanikne mnohý talentovaný nápad, ze kterého by mohla vzniknout prosperující firma, která by tvořila zaměstnanecká místa.
Čím víc regulací a daní, tím větší překážky v podnikání, tím větší nezaměstnanost ! Stát netvoří zaměstnanecká míst!!!!!
09. 03. 2013 | 00:45

Petr napsal(a):

A pan Zaorálek je obrovský demagog
09. 03. 2013 | 00:46

Petr napsal(a):

A pan Zaorálek je obrovský demagog
09. 03. 2013 | 00:47

Richard napsal(a):

reppop - nejde o trest, ale o prevenci proti svévolnému překračování hranic, které je prostřednictvím manipulativní racionalizace a dezinterpretace skutečnosti ospravedlňováno jako morální...
rejpal - integrovaná a stabilní osobnost si je vědoma svých slabých i silných stránek, které tvoří její celistvost.
Neurotik podléhá sebeklamu, jeho vnímání světa je prostřednictvím vytěsněných, neintegrovaných komplexů(podosobností) výrazně zkresleno, jakož i pohled na sebe sama, čímž dochází k narušení kontaktu se sociální realitou a z toho hlediska nepřiměřenému jednání, jež mnohdy poškozuje okolí. Vytěsněná část totiž v psychice stále působí a ovlivňuje lidské chování, avšak nebezpečněji, mimo vědomou kontrolu - člověk ho není schopný sebereflektovat ani přijmout jako reflexi z venčí, má totiž pocit, že k němu nepatří- brání se jeho uvědomění. Tak např. Zeman, který si vytváří sebeobraz lidového Jánošíka, zastánce chudých a slabých zakrývá svou vlastní touhu po moci, kterou po té mechanismem projekce spatřuje na kmotrech. Místo, aby kmotra a určité sklony, které se k němu váží hledal v sobě, toto odmítá a svůj boj vede vně. Pro své vlastní vytěsněné sklony nachází obětní beránky mimo sebe, čímž společnost radikalizuje, ačkoliv sám se vymezuje jako bojovník proti nacionalistickým radikálům a osobu, která chce sjednocovat a dělat mediátora. Dochází tím ke ztrátě rovnováhy a stability, nejen na individuální, ale také společenské úrovni. Jeho touha po moci ho tím více ovládá, čím více jí vytěsňuje a popírá. Na mnoho lidí tyhle vědomě prohlašované bohulibé záměry a vytvářená image dělá skutečně dojem, podobně jako před časem uměle vytvořený obraz V.K. Pro mě se však takový člověk stává nevěrohodným, neboť cítím, že jde pouze o vychvalovaný obal, tím více, čím nehodnotnější je obsah. U těchto lidí dochází k rozporům mezi vědomím a nevědomím, k inkonzistenci a rozdělování, nikoliv sjednocování a celistvosti, k eskalaci napětí místo uvolnění a stability.

xx
jak jsem již psal, Narcis své pocity a s nimi spojené autentické potřeby vytěsňuje, tzn. prostřednictvím nejrůznějších obraných mechanismů(sebeklamů) jim brání v přístupu do vědomí - k uvědomění, jelikož tyto narušují žádoucí a lichotivé sebepojetí. To je opak otevřenosti. Stejný mechanismus je možné spatřit také v jeho vztahu k okolí - odmítání jiných pohledů, neotevřenost k aspektům, jež nejsou v souladu s vlastním vidění světa.
Ano, všichni se občas klameme a odmítáme si mnohé připustit, ale Václav Klaus je v tomto mistr, navíc seděl několik let v nejvyšší mocenské funkci, prostřednictvím které ovlivňoval celou společnost, o to je tato slepota nebezpečnější, její důsledky zasahují širokou společnost. Od prezidenta bych očekával trochu více osobnostní integrity.
Co se týká argumentace s vůči jeho postojům, jde o něco podobného jako se snažit rozumně vysvětlit paranoikovi, že ho nikdo nesleduje. Jeho uvažování ač ve své logice často metodicky správné, chybné už v počátku v premisách, které však sám považuje za jakési nezpochybnitelné dogma o kterém se odmítá bavit. Jeho zpochybnění by totiž znamenalo přiznat si vlastní selhání a z toho plynoucí velkou úzkost a duševní bolest, kterou by "já" nebylo schopno zvládnout, je totiž příliš slabé, citlivé a křehké - zranitelné. Proto se bude raději celý život klamat, aby tak zabránil vstupu úzkosti do vědomí.
09. 03. 2013 | 01:11

Kajetán Mezek napsal(a):

Zaorálek je Zaorálek a Zaorálkem zůstane.
(Vždycky se divím, jak se něco tak prázdného a nízkého mohlo dostat do tak vysoké funkce.)
09. 03. 2013 | 22:57

Věra Racková napsal(a):

Slova slova slova.
Proč tedy před 10 lety toho Klause volili a ne svého kandidáta???
VR
13. 03. 2013 | 10:49

Mojbenda napsal(a):

Četl jsem výše uvedené komentáře. Je mi 72 let a v politice se moc nevyznám. Jedno je mi ale jasné: Václav Klaus je hajzl, který posral, co se dalo. Jeho manželka má dost špatný původ....
On si nakradl už dost a ještě chce kandidovat do Europarlamentu. Když už nebyl odsouzen za velezradu, doporučoval bych udělat na něho atentát!
M.B. Brno
22. 03. 2013 | 17:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy