Nečasova vláda musí skončit

14. 06. 2013 | 08:56
Přečteno 5362 krát
Z minulosti sice víme, že naše policie už byla schopná zatknout nepravé... Snad se už ale česká policie poučila a současný zásah byl opravdu důkladně připravován a podložen. Vypadá to, že se týká celé řady institucí a míst - státních podniků, Státních hmotných rezerv, pražského magistrátu, zakázek v pražských nemocnicích, ministerstva obrany, sídel známých pražských kmotrů Rittiga a Janouška – prostě, kam se po Praze podíváte. Zřejmě výsledek dlouhodobých odposlechů. Něco takového tu ještě nebylo…

Zaplať bůh – vypadá to na generální úklid. I když nevíme, kdo bude opravdu obviněn, zřejmě se potvrzují nejčernější obavy o propojení české politiky se zločinem a organizovaným zločinem. Podezření samozřejmě existuje už dlouho. Například naposledy novoroční amnestie prezidenta Klause, která dala svobodu a vrátila lup mnoha známým zločincům, právě tahle podezření významně posilovala. Pokud bude zásah policie a státního zastupitelství úspěšný, pak je třeba ho přivítat - dává České republice šanci. Jen ať si ale nikdo nemyslí, že problém kmotrů a paralelních struktur může jednou provždy vyřešit jedna jakkoli rozsáhlá policejní akce. (Včera jsme například slyšeli, že kauzu tzv. S-karty pana náměstka Šišky policie odložila). I v nejlepším případě se jedná jen o jednu z chobotnic přisátých na veřejné peníze.

Mohlo by to ale být první rázné varování, že krást se v této zemi také nemusí vyplatit. Povzbuzení pro ty, co se živí poctivě a připadají si už v poslední době jako hlupáci.Případ Davida Ratha ještě zdaleka tak přesvědčivý nebyl. Tohle by mohlo být daleko významnější. Náš stát v České republice funguje špatně, je neefektivní, neumí zacházet s veřejnými prostředky a existuje vážné podezření, že rozsáhlá korupce se významně podepisuje na slábnoucím ekonomickém výkonu země. Proto pokud se potvrdí napojení zločinu na vládu, na veřejné prostředky státu, pak je možné se jen radovat, že příslušné orgány činí, co mají, a že někdo na tuhle žábu na prameni konečně zaútočil.

Zároveň platí, že premiér Nečas a celá vládní koalice nesou přímou politickou odpovědnost za to, na kolika státních úřadech a institucích dnes policie zasahuje. Vláda, která něco podobného připustila, nemůže s takovou zátěží dál pokračovat. Je ochromena i mezinárodní pozice České republiky. Předpokládám, že Nečas odstoupí a situaci bude muset řešit parlament. Přál bych si, aby se našlo 120 poslanců, kteří by hlasovali pro zkrácení volebního období a předčasné volby. Z této Sněmovny už nikdo žádnou silnou vládu nesestaví. A jakákoli provizória se nám v minulosti vymstila. Úřednické vlády většinou potichu schvalují největší zločiny. Nikdy už nedokážeme, kdo se skrýval za miliardovými škodami, které způsobily. Není to jednoduché rozhodování necelý rok před volbami, ale nebylo by nejlépe co nejrychleji znovu rozdat karty?

Pokud ale bude Úřad vlády vymeten jako „peleš lotrovská“, pokud se prokáže, že byl skrz naskrz prolezlý korupcí, jaká je legitimita těch velkých a zásadních rozhodnutí, která v poslední době učinil? Jaká je legitimita rozsáhlé amnestie prezidenta Klause, kterou premiér Nečas potvrdil a vlastnoručně podepsal? Jaká je legitimita oněch církevních restitucí, které představují gigantický přesun majetku do privátních rukou – rozhodnutí, které bylo učiněno touto vládou nejtěsnější většinou v parlamentu proti vůli veřejnosti?

Uvidíme, co přinesou příští dny.Uvidíme, jak a kdo ovlivňoval rozhodování klíčových vládních úřadů. Kdo ví, možná se budeme ptát nejen po legitimitě, ale i po legálnosti včerejších rozhodnutí.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

petent napsal(a):

Kéž by !
14. 06. 2013 | 09:04

Baba Jaga napsal(a):

Co přinesou příští dny? Děj nejspíše skončí ve ztracenu - jako jindy. Pod spravedlivým dohledem pana prezidenta.
14. 06. 2013 | 09:11

JC napsal(a):

"....zřejmě se potvrzují nejčernější obavy o propojení české politiky se zločinem a organizovaným zločinem"

Zřejmě, asi, snad, možná, uvidíme......

Měl ten Kubice pravdu nebo ne, Lubošku ? Apropos jaká byla tehdy vyše reakce ?
Za vás vše křišťálově čisté, pokazilo se to až když jste šli od válu-:-))))
Muhehe to je dobrý tak pro vaše inteligentnější voliče.

P.S. Osobně se domnívám, že Nečas to ustojí a vy to v příštích volbách opět projedete.
14. 06. 2013 | 09:13

občanka napsal(a):

Zaorálek 20 let čeká na ministerské křeslo a celých 20 let žvaní. Jakýpak by to byl ministr? Myslím, že by už ministra dostat neměl, je už dost přezrálý a začíná se kazit. Ostatně živíme ho dost dlouho za to žvanění. Nestálo by za to poslat ho zase do normálního života?
14. 06. 2013 | 09:26

adamson napsal(a):

Oranžáda blbá a JC krásně ukazují mentalitu pravicových voličů - i když jejich vlády loupily před očima, zadlužovaly zemi a přivedly ji na pokraj bankrotu a zbídačovaly střední a chudší lidi - nevadí, stejně je budou volit!
14. 06. 2013 | 09:31

svatej Petr napsal(a):

bože ty musíš mít hodně práce když tohoto sviňáka ještě nepozveš do mlýna. Když nám ho tady musíš nechávat ,tak mu alespoň změň ten kuní ksicht. Amen
14. 06. 2013 | 09:31

Matrix napsal(a):

..národního podniku Budvar..

Lubošku, kdy jsi smolil ten svůj canc? Už v čera v poledne bylo jasno, že není Boček jako Boček.
14. 06. 2013 | 09:34

Ale co když? napsal(a):

pane Zaorálku,

jako potenciální volič ČSSD bych chtěl vědět, jestli připouštíte, že byste mohli vládnout v koalici spolu antisociální Kalouskovou TOP-kou resp. s tichou podporou této strany. Pakliže ano, pak vás již nikdy nebudu volit. Děkuji za pozornost.
14. 06. 2013 | 09:34

Mcihal Macek napsal(a):

to musi ale predstavil sem si jak Lubomirek nemohl dospat aby napsal tnehle blog :)) vy se na to tak klepete ze to musi bejt volicum jasny :)) navic jen vul bude volit ODS / CSSD to uz radeji paroubka :)
14. 06. 2013 | 09:34

DH napsal(a):

Bohužel musím konstatovat, že se potvrzují moje obavy a celá tato brutální tazvaná policejní realizace, teatrální představení v kuklách před kamerami, bez elementární zainteresovanosti vedoucích ústavních činitelů, se jeví jako přínejmenším iniciovaná, ne-li přímo organizovaná a řízená kryptobolševickým podsvětím.

V civilizované zemi se nikdy nesmí stát, aby zvůle party policejních plukovníků přesáhla mez, kdy začne ohrožovat samu demokratickou podstatu země. Proti těmto ambicím policejní junty se musí všichni racionální lidé postavit jako jeden muž či žena. Je to naše povinnost vůči zemi, její budoucnosti i vůči našim dětem.

Jsem proto velmi rád, že pan premiér se nenechal, snad díky svému exaktnímu vzdělání, strhnout touto oppulistickou policejní hysterií a nenaskočil na nesmyslnou levicovou vlnu volání po teatrálních demisích a předčasných volbách. Byl by špatným pravicovým předsedou vlády, kdyby nepostupoval racionálně, neshromáždil pečlivě všechna fakta a všechny indicie, a nenašel rozumné a efektivní východisko pro všechny zúčastněné.

Jeho vystoupení všera večer bylo sebevědomé, pevné, dokonale se ovládal a já osobně jsem na něj byl v tom okamžiku nesmírně hrdý. Takto nějak by měl v dobách krize vystupovat předseda sebevědomé středoevropské země. Věřím, že toto si všichni dobře uvědomujeme a do příštího supervolebního roku nezapomeneme.
14. 06. 2013 | 09:35

Bestia triumphans napsal(a):

Matrix napsal(a):
"..národního podniku Budvar..

Lubošku, kdy jsi smolil ten svůj canc? Už v čera v poledne bylo jasno, že není Boček jako Boček. "

!
Bingo!
:-)
14. 06. 2013 | 09:36

David napsal(a):

Pokud je Kalousek opravdu dobrý stratég, tak pochopí, že nejlepší řešení pro TOP 09 je na nic nečekat a rychle potopit vládu a jít v říjnu do předčasných voleb. Jedině tak se mu podaří úplně VYGUMOVAT ODS z politické scény a získat tak první pozici na pravici, která ještě není úplně mrtvá.
14. 06. 2013 | 09:36

Mcihal Macek napsal(a):

navic ani slovo o rathovi ...:) ja jen ze pise ze "to tu jeste nebylo" ...:)))
14. 06. 2013 | 09:37

smutný napsal(a):

...kéž by s nečasem skončil i Nečas, co víc si přát
14. 06. 2013 | 09:37

Mcihal Macek napsal(a):

DH

tyb woe DH ty si peknej pacient :))
14. 06. 2013 | 09:38

Fan club Petra Přesčase napsal(a):

DH,

pan premiér Přesčas včera celý den sbíral síly (lovil informace) na to vystoupení. Vzhledem k tomu, že se mu jako obvykle neklepal hlas, soudím, že jej mohl zastupovat dvojník.
14. 06. 2013 | 09:39

Franta Bucek napsal(a):

Jo a co by asi tak dělal, parazit jeden, vždyť nic neumí, jenom lhát, oblbovat hlupáky a rozeštvávat. Co taky chtít po starým prolhaným ničemným komunistovi, který vyučoval marxismus?
14. 06. 2013 | 09:40

zemedelec napsal(a):

Pane Zaorálek.
Sice dobře napsané,ale stejně musíte čekat.
Já ale nejsem velkým optimistou,ohledně velkého úklidu.
Už to dále nešlo tolerovat co předvádí vláda,hospodářství klesá,odklánět se snaží všichni,který mají k tomu možnost.Lidi jsou už naštvaní a v případě občanské revolty,by to mohlo smést i ti kteří si to nepřejí.Já to považuji za dobře připravený scénář,jak kmotrů,tak bezpečnostních složek.
14. 06. 2013 | 09:41

aga napsal(a):

Přidávám se k dotazu nicku "ale co když". Také bych jako potencionální volič ČSSD rád věděl, zda uvažuje o vládě společně s TOPkou. Dále bych žádal jasné vyjádření, zda v případě volebního vítězství zruší reformy a církevní restituce.
A v neposlední řadě mě zajímá, jakým způsobem by zaručila suverenitu státu v rámci EU - abychom nedopadli jako to Řecko.

Podobnou odpověď bych požadoval také od představitelů KSČM.
14. 06. 2013 | 09:42

Sudetak napsal(a):

A PROTOŽE SE NÁM TATO CAUSA NÁRAMNĚ HODÍ, POLITBYRO ÚSTŘEDNÍHO VÝBORU ČSSD NYNÍ POŽADUJE !!!
1) aby byl znovu uveden do vedení parlamentu tavarišč Miloslav Vlček, byl mu znovu přiznán plat a náhrada za ušlý zisk v plné výši 2) aby byl tavarišč Tvrdík znovu nominován do vedení ČSA a bylo mu umožněno dokončit dílo, které tam započal 3) aby byla znovu uvedena na volební kandidátku tavarišč Kateřina Brožová a bylo jí umožněno oslnit lidové proletářské masy na severu Čech svojí dlouholetou politickou praxí 4) aby se president Miloš Zeman veřejně omluvil soudruhu inženýrovi Paroubkovi a uznal, že náš bývalý vůdce je bez výhrad nejlepším diskutérem v této zemi, jak již ostatně sám několikrát jasně zdůraznil a aby byl okamžitě povolán zpět do našich řad 5) aby soudruzi Kavan a spol. mohli opět pod záštitou tavarišče Vlčka navázat obchodní jednání se spřáteleným Hamásem o dodávkách našich zbraní pro islámské teroristy 6) aby naši gauneři a násilníci Vrba a soukmenovci skořápkáře kmotra Bendy mohli opět začít vydírat, zastrašovat a mlátit do bezvědomí lidi na severu Čech v duchu našeho oblíbeného hesla Padni komu padni 7) aby tovarišč Olga Zubova mohla opět naplno rozvinout naše vztahy s ruskou mafií 8) aby byla obnovena činnost brutálních komand ČEZu, která vznikla za vlády soudruha inženýra Paroubka a s jeho vědomím 9) aby bylo okamžitě obnoveno členství soudruhu Müllerovi a tento mohl nerušeně pokračovat ve vedení pražského drogového gangu a takto průhledně zajišťovat financování ČSSD 10) aby byla do ústavy ČR zakotvena vedoucí úloha ČSSD! 11) a aby byl okamžitě propuštěn z vazby soudruh Ráth a aby byl OKAMŽITĚ zbaven všech nepodložených obvinění, které na něj byla vykonstruována podlou pravicovou vládou a jejíma podržtaškama. 12) Dále požadujeme, aby mu byly navráceny okamžitě všechny peníze ve výši 30 milionu českých plus odškodné ve výši 12 milionu za uroky z prodlení po dobu vazby. TO CHCEME A SICE OKAMŽITĚ!!
14. 06. 2013 | 09:46

ZU XA napsal(a):

Je nepřijatelné vyjádření paní Miroslavy Němcové, že Policie někam vtrhla.

Policie provádí služební zákroky a úkony, a činí tak dle zákona.

Rovněž je nevhodné označování příslušníků Policie, jako zakuklenci a podobně.

Jedná se o příslušníky speciálních, či zásahových jednotek.

Kdybychom přistoupili na taková zcela nevhodná označení, mohli bychom podlehnou dojmům, že došlo k velkému bezpráví, že si jakási skupina silných hochů vyrazila pokořit zcela nevinné lidi.

Tak to ale není. Policie konala v souladu s příkazy státního zástupce a zatkla určené osoby.

A jak tušíme - presumpce, nepresumpce - hodní, bezúhoní a vysoce mravní lidé to jistě nejsou.
14. 06. 2013 | 09:47

Sudetak napsal(a):

Největším zločinem českého komunismu zdaleka nebyly jen tisíce zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem, znevolnění a totální zneschopnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze).
Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením Února 1948 a božím trestem za pokrytecký „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit, uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalismus dědičných Kádrových Soudruhů Československých (bez několika přespříliš snaživých a vlezlých rudých „sionistů“- tehdy preventivně Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby došly a nebylo co a kam exportovat, tak si to nedočkaví a nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ přeživší obřezaní superagenti „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (náhražky komunisty pohlcené ČSSD). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně ochočeného, egocentrického mouřenína a disidenta Havla). Teď rafinovaně a štvavě svádí všechno svinstvo střídavě na ekology, restituenty, cizince, pokrokáře, eurofily, finančníky, katolíky, (ne už na tajné spoluhráče z KSČM) a každý solventní daňový plátce i nesolventní volič je jim dobrý v jejich absurdní opofrašce: „Každý chvilku krade pilku“, trvající až do té doby, než ruský protektor převezme českou smrdutou radioaktivní kotlinu do své gubernátorské a investorské správy, lenivé příživnické čecháčky přesune za Ural, blíže ke komunistické Číně - možná právě v těch dobytčácích, v nichž se stahovala okupační sovětská armáda z ČSSR - a nahradí je Novými Rusy.

Po listopadu se jednotná, všudypřítomná, tradičně husitsky loupeživě založená, na feudálním, dědičném, třídně zakomplexovaném kádrovém principu konsolidovaná a „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu soupeřící:

1) „revoluční a třídně uvědomělí“, přízemní užiteční idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek;

2) mazanější hajzlové pokrytecky „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD;

3) nejcyničtější komunistické svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské agentury, různé tunelářské firmy, a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní a zamindrákované partaje. Ani „levicová“ křídla v šovinistické, izolacionistické a kleptokratické nabídce nezůstávají pozadu a občas si s „pravičáky“ navzájem prohodí klíčové členy (Rath) a papouškované fráze. Takto je totalitně nevolnicky vychovaný, závistivý, zápecnický, bezradný a stádovitý volič fackován z více stran jako kibic v mariáši a může si vybrat, komu střídavě skočí na lep a koho bude „vlastenecky“ živit a na koho naopak v pracovní době žlučovitě prskat na bezplatném internetu pod taktovkou agenta sjednotitele Vjačeslava Pružinského či jeho dvojčete Miloše Žvanila.
14. 06. 2013 | 09:47

neo napsal(a):

mně se líbí ten titulek :)

tohle v jistých obměnách tu socialisti s komunistama vyřvávaj 7 let. Nesčetně pokusů o vyvolání nedůvěry a pořád nic.

Když jim zatýkali Ratha, o demisích nepadlo ani slovo. Když zatknou sekretářku a nějaké nezařazené poslance, tak zas volaj po demisích...

Je dobrou správou, že orgány konečně začaly konat. Pan Klaus jim poslal amnestií vzkaz a vidno se ho chytli. Rathovo zatčení byl jen začátek, další následují, ačkoli si to jeho fandové nepřipouštěli, protože za tím viděli jakýsi politický akt. Nyní se mohou přesvědčit, že se mýlili a že tvrdá práce policie přináší ovoce.
14. 06. 2013 | 09:47

Sudetak napsal(a):

Pořád tu jen nadáváte, fňukáte a pláčete, jenže je třeba si uvědomit, že každý z Vás je především strůjcem svého osudu. Jen se každý zamyslete nad tím, co Vy osobně jste mohli udělat lépe pro společnost, svoje okolí, blízké či děti, co jste udělali a kde spíše jen kecáte, než by jste se pokusili sami něco změnit. Oni ti Vaši slavní zvolení ať už vládní či opoziční politici jak na komunální tak i na vládní úrovni jsou jen a jen obrazem té společenosti, kterou každý z Vás zde tvoří. Ten uměle vytvořený „viník“ v podobě ODS, amerického radaru v Brdech, zlého imperialisty z USA, premiera Nečase, Evropské Unie či neustále omílaného p. Kalouska je jen směšnou a primitivní výmluvou a omluvou vlastních chyb, omylů a neschopnosti. Tato kombinace neskutečně negativní energie a zakořeněné třídní nenávisti společnost nikam neposunuje, spíše naopak, činí jí apatickou. Po roce 1948 jste si zde uzakonili, že znárodnit (volně přeloženo – zlegalizovat okradení) je jediná správná cesta ke štěstí. Tak jste si i po generace nechali vychovávat nastupující generace a to, co zde z první republiky ještě zbylo, to jste zplundrovali, rozkradli a předstírali jste zde práci, kdy ve všední dny zde byly plné hospody poloožralých brigád socialistické práce. Není pak divu, že při takové výkonnosti ekonomiky, kdy každý třetí výrobek byl zmetek, kdy bez úplatku nešlo témeř nic, ani si pomalu koupit tvrdé Sparty, kdy ožralé tlusté soudružky na MDŽ oblézaly svoje kolegy/soudruhy a řvaly u toho mnoga ljéta a živijó, kdy byly všechny vesnice, města, ulice či náměstí ušmudlané a špinavé, kdy jste na hranicích vytvořili ostnaté dráty a stříleli jste si do vlastních!!! lidí, kteří v tomto hnusu nechtěli žít, kdy ta Vaše slavná měna neměla hodnotu ani toho papíru, z kterého se vyráběla, že pak se z Vás stalo to, co dnes jste. Neumíte naložit s nově nabytou svobodou a demokracií, pletete si ji totiž s anarchií, tak jako si pletete lanýže s hlemýždi. Po roce 1989 se samozřejmě všechny tyto výše popisované vlastnosti projevily v plné parádě. Nejenže politici kradou, podvádějí a chovají se jak zvířata z džungle, chováte se tak všichni. Nemáte úctu k druhému, respekt či trošku slušného chování. Na silnicích jezdíte jak tataři z Východu, kradete v obchodech, podvádíte se, okrádate se, uplácíte ještě více než dříve a snažíte se odrbat život jak se dá. Namísto toho, aby jste se vzchopili a začali každý sám u sebe, tak jste si našli tzv. oběť, na kterou můžete vše svádět a činit vinným. Ale ono až jednou dojde k tomu a zvolíte si ČSSD nebo ty Vaše vybájené gaunery komunisty KSČ k moci, ono to o mnoho lepší nebude. Prázdná je státní kasa a je jedno, kdo je jaké politické příslušnosti – bude jí muset každopádně naplnit, aby jste měli vůbec z čeho žít v důchodu. Bude jí muset naplnit i přes ten fakt, že v Česku se podvádí na daních, výrobní firmy musí platit úplatky velikým řetězcům, aby se dostaly vůbec na jejich regály, uplácíte aby jste dostali výhodněji státní zakázky, pozemky či majetky nebo aby Vám policista nezabavil řidičský průkaz, když Vás načapá při kontrole, jak jste ožralí na mol. A pokud mi zde někdo chce vysvětlovat, že to co jsem napsal jsou blbosti, pak ok – zeptam se jej teda: a proč takový bordel a hnus není v zemích západní Evropy. No proč... odpověz si každý sám....
14. 06. 2013 | 09:49

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

mno, prý nagyová nechala sledovat nečasovou manželku. sááááfra, manželská nevěra, to je kolosální mafiánské spiknutí.....všichni už zapoměli na paroubkova tajemníka doležela a jeho pět na stole v českých. tehdá sem soudruha vrtulníka zaorálka neslyšel vyzývat k demisy.
14. 06. 2013 | 09:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

vzhledem k opakované publikaci příspěvků, které nemají nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu, jsem smazal všechny příspěvky debatujícího, jenž se podepisuje jako oranžáda pitomá. Pokud bude v této dikci pokračovat, budu i já mazat vše, co sem napíše

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 06. 2013 | 09:50

DH napsal(a):

Souhlasím s předřečníky,

a myslím si, že policejní složky nesmí ve svobodné zemi v žádném případě nepatřičně ovlivňovat politickou soutěž a svými teatrálními akcemi ovlivňovat demokratické rozhodování voličů ve prospěch té či oné strany.

Skutečně nezávislá policie koná a relaizuje politicky neutrálně, tj. vyváženě. Není možné se smířit s tím, aby byla jedna a pouze jedna část politického spektra ostrakizována, aby byla zesměšňována v podstatě jediná racionálně podložená politická ideologie ve jménu pouhých policejních podezření.

Pokud už chce oplicie rozvíjet takto obludnou akci, musí do ní demokraticky zahrnout všechny relevantní politické strany, a to v ideálním případě podle poměru jejich zastoupení v Poslanecké sněnovně. Jedině tak může parta policejních plukovníků věrohodně vyvrátit oprávněná podezření o své politické podjatosti.
14. 06. 2013 | 09:52

Pravda páska napsal(a):

Sudetak,

ale jdi Konráde. Strašákem komunistů dnes již nikoho nepostrašíš. ČR se zařadila po bok vyspělých mafiánských států západu. Komunisté ztratili vliv a nahradili je oligarchové a kmotři z různých bratrstev. Navrch mají multimiliardáři, cizí korporátní a finanční kapitál. Ti zde vládnou - viz dnešní kmotří bakalova triáda.
14. 06. 2013 | 09:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane zle matičko zle, komsomolci zde,

čistě technická: pokud je to pravda, nejde ani tak o manželskou nevěru, ale o to, že někdo může pro své soukromé účely úkolovat vojenské zpravodajství a to prostřednictvím jeho šéfa. Něco horšího si z hlediska bezpečnosti státu lze představit jen sotva, řekl bych.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 09:53

Sudetak napsal(a):

ČSSD se pokouší shodit vládu. Její starý-mladý lídr Bohuslav Sobotka, dodávající si po dětských rovnátkách nyní vážnost i antikvariátními brýlemi, znovu působil jak karikatura ze sitcomu. A nejen on. Je to otázka: Proč sociální demokraté stále vzbuzují lítost? A proč někteří členové ČSSD stále vypadají a mluví jako POLITBYRO KOMUNISTICKÉ STRANY? Když jsem v televizi sledoval Sobotkův pionýrský projev před posledním shazováním vlády – z čehož si rodák z Telnice, jenž snad nikdy nebyl mladý, nestačil ale ještě zestárnout do úctyhodné podoby, udělal program –, napadlo mě jediné: kdyby sundal strašidelné brýle a aspoň trochu to uměl s busolou, byl by ideálním vedoucím víkendových výletů Socialistického svazu mládeže: nepije, nekouří, hodně šetří diety a chodí brzy spát, takže by si nevšiml, co se po večerce děje ve stanech. Nicméně představa, že vede zemi, je stejně děsivá jako ožralý Roman Janoušek v ženském svetru za volantem svého porsche. Přitom je to velká ironie. Noví hlavouni ČSSD, jako Sobotka, šéf poslanců Jeroným Tejc, bývalý svazák ZAORÁLEK či den ode dne ambicióznější senátor a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, jsou třicátníci a čtyřicátníci, přinejmenším věkem tedy vcelku nová krev. Přesto si i s nimi člověk spojí pouze iluzi třináctého důchodu či realitu vyšších daní z příjmu. Za revoluci dnes v ČSSD považujeme, když za klíčovou reformu zdravotního systému odsouhlasí sníženou platbu za pobyt v nemocnici. Nebo když se i Zdeněk Škromach učeše jako v jedenadvacátém století a zkusí psát na Facebook. Jak si ČSSD představuje budoucnost, místo toho na sjezdu nastínil její čestný předseda Valtr Komárek. Absolvent Moskevského ekonomického institutu, někdejší rádce kubánské revoluce a člen Státní plánovací komise, dnes již nebožtík osmdesátiletý pán působící dojmem poblouzněného profesora, nadšeně vyzval: „Dejme si západní platy!“ Sklidil aplaus nejen u delegátů zlitých kořalkou, již si do sálu propašovali, protože vedení strany radši zakázalo během jednání alkohol. Pro politiky ČSSD je to víc než příznačné.
Zeman otevřel stranu bývalým komunistům a přešel na levicovější rétoriku, až s tím se ČSSD dostala do Parlamentu. Zeman je rozporuplný politik. Bývalý komunistický ekonom vždy vypadal ve vytahaném a zmuchlaném saku, s ohořelou cigaretou v ruce a nonstop becherovkovým dechem jako bývalý komunistický ekonom, dokonce si na tom i zakládal. Vedle dvou symbolů polistopadového vývoje, umělci a městskou inteligencí milovaného bohémského prezidenta Václava Havla a elegantního Václava Klause, působil jako Dietlův Muž na radnici po guláši a třech pivech; vláčný, těžkopádný a nejradši s hlavou opřenou o bradu. Když Zeman vyhrál v roce 1998 volby a představil svou vládu, zavládlo mezi všemi, kteří chtěli rychle zapomenout na komunismus, zděšení: on i jeho ministři připomínali defilé politbyra normalizační KSČ, jen bez tuzexové bezstarostnosti. A to zvenku i zevnitř: často muži za zenitem sil, s mastnými přehazovačkami na hlavě a navlečení v oblecích divných střihů i barev mluvili jako kádry státních závodů. Často jimi i byli: ministr financí Ivo Svoboda, jenž jako jediný doplatil na Zemanovu akci „Čisté ruce“, namířenou proti ODS, a šel sedět za tunel v Libertě, přicházel ze ZPA Čakovice; ministr obchodu a průmyslu Miroslav Grégr zase z děčínské Desty; Zemanův volební guru a lobbista Miroslav Šlouf býval vysokou šajbou SSM i pražského národního výboru, dlouholeté angažmá v KSČ je samozřejmostí. Zemanův nástupce Vladimír Špidla se proslavil ekonomickou teorií „zdroje tu jsou“ a záhy padl. Jeho nástupce Stanislav Gross, jehož chtěl nejen Havel vidět coby novou a moderní politickou krev, skončil největší politickou ostudou. Méně osvíceně vyhlížející i mluvící třicátník se slabostí pro peníze se nakonec choval hůř než všechny komunistické kádry dohromady. Falešné kabelky jeho manželky Šárky radši nepočítám. Pro politiky ČSSD je to ale víc než příznačné.
14. 06. 2013 | 09:53

Sudetak napsal(a):

Fascinující divadýlko pro nepřemýšlivé ovce, které po vzoru Rudého Práva věří všemu, co se kde napíše. Královsky se bavím nad popisovanou čistotou myšlenek místních frustrátů (diskutujících), přičemž kdyby se někdo z těchto světců dostal do pozice moci, tak se bude chovat naprosto stejně jako ti, kterým tady nadává. Vy se divíte a pozastavujete nad establishmentem, který jste si ale sami zvolili a to jen díky tomu, že slyšíte na populismus a úderná hesla. Prostě si nevidíte si do huby a zároveň si do ní pěkně kakáte! Co ale čekat jiného od národa zlodějů, kteří nemají žádné svědomí ani zpětnou vazbu k vlastním činům?
14. 06. 2013 | 09:55

Mascotte napsal(a):

Zeman oznámí, že jmenuje premiérem příští úřednické vlády Václava Klause.
14. 06. 2013 | 10:01

DH napsal(a):

Když do lodi zatéká, musí všichni k pumpách a hasit.

Žádám všchny racionální a slušné lidi v této zemi !
Žádám všechny podnikatele, všechny OSVČ, všechny svobodné matky !
Volám všechny občany a voliče !

Nedovolte kryptobolševismu takovým zákeřným a zavilým útokem, takovou neférovou politickou manipulací uzurpovat moc v naší zemi. Poukazujte na bradavičnatost, odsuzujte zgarbovitost, pranýřujte palasismus, definujte škodlivost kříšťalového grossismu a nezapoměňte na pokrytecký rathismus.

To vše nás všechny čeká, pokud v našem úsilí polevíme a nevydržíme palbu novinářských kverulantů. Jde o hodně.
14. 06. 2013 | 10:01

Jirka napsal(a):

Kdysi jsem byl voličem ČSSD, ale nemůžu vystát Váš populismus pane Zaorálku, dneska už k volbám nepřijdu
14. 06. 2013 | 10:03

Analytik napsal(a):

Nečasova vláda vede boj proti korupci tak důkladně, že zlikvidovala sama sebe.
Nečas to hraje moc dobře!
Nezasvěcený pozorovatel by uvěřil, že on nic, to všechno ti ostatní.
14. 06. 2013 | 10:04

suchánek napsal(a):

Tak pokud šlo o Rátha, to Lubomír nevěděl: „Byla to pro mě docela otřesná věc a zdráhal jsem se tomu uvěřit,“ vyjádřil se k celé kauze.
Pokud jde o dnešní kauzu, to Lubomír ví naprosto přesně (i když zatím nevěděl nikdo nic).

Idnes píše, že Tomáš Sokol prohlásil, že případ Nagyové se týká objednání sledování ženy Petra Nečase u vojenské rozvědky.

ČSSD si opět bere do pusy korupci stejně jako to dělal rath, už aby ti spásní andělé, co tam sedí čistočistí 10 a více let ty předčasné volby vyhráli.

komunista filip v událostech komentářích drmolí něco o ohrožení demokratického systému v čr.

a martin veselovský v komentářích si vodí blekotajícího gazdíka jak malého jardu, skoro jsem měl pocit, že ho to (MV) bavilo víc, než by ve veřejnoprávní televizi moderátora mělo (proto mám veselovského nejraději).
-------------------------------------------
no nevím, ale tohle vše je pro mě úplná apokalypsa. ani v nejmenším se nezastávám ods, ale ten teatrální a urputný náběh naprosto impotentní čssd s předčasnými volbami (když se momentálně pere hašek se sobotkou, kdo půjde dříve na hrad) mi vždycky spolehlivě způsobí náběh žíly na krku.

no nic, zase se chvilku budu vyhýbat televizi...
14. 06. 2013 | 10:05

aga napsal(a):

DH

To už je téměř coming-out :)
14. 06. 2013 | 10:08

Pavel napsal(a):

To Zaorálek :

Budete hodně překvapený. Myslím si, že hodně lidí bude volit více nalevo od ČSSD.
Jenom ta možnost, že byste si zadali s TOP09, znechucuje velké % vašich voličů a hodí to .....
14. 06. 2013 | 10:12

Pavel napsal(a):

To Jirka :

Jirko, Vy komiku, jste typický volič pravice.

Toto je pouze další "strategie" pravice. Svým hnojem umazat levici, a odvádět ji voliče. Třeba i od voleb.
14. 06. 2013 | 10:14

Pozdě milý drozde napsal(a):

DH,

"Nedovolte kryptobolševismu takovým zákeřným a zavilým útokem, takovou neférovou politickou manipulací uzurpovat moc v naší zemi." To jste zde měl říkat před posledními volbami v nichž "kryptobolševici" z TOP (přeběhlíci z KDU), ODS (A) a LIDEM - která vznikla až po volbách (přeběhlíci z VV) uchvátili moc ve státě a začali provádět ústavní válcovací cestou svůj puč. Za zmínku stojí obzvlášť proválcování církevního tunelu, proti kterému je většina ateistického národa za pomoci nikým nevolené pseudostrany LIDEM, třech zkorumpovaných politiků, kteří za trafiku uvolnili pole působnosti povolnějším a ohebnějším pos(r)lancům a jednoho nepravomocně odsouzeného užitečného ...
14. 06. 2013 | 10:16

Mcihal Macek napsal(a):

DH

volame ceske cetnictvo , ceskou armadu , prijdte na pomoc rozhlasu , esesaci nas zle tisni! :DDDD
14. 06. 2013 | 10:17

Libertad napsal(a):

"Nečasova vláda musí skončit", napsal pan Zaorálek, a já s ním souhlasím.
S čím nesouhlasím je, že tu bude vláda rychlokvašených polodoktorů (Hašek Onderka, etc...), nedůvěry hodných lidí (Hulínský, Březina, ertc.) neokomunistů, tedy převlékačů kabátu (Škromach, Štech, etc.,..., zneužívačů peněz daňových poplatníků (Sobotka, etc..)
bez pozdravu a úcty k ČSSD

Sidonio Libertad
14. 06. 2013 | 10:19

Mcihal Macek napsal(a):

stejskal:

to je zpravicka co o tom sledovani manzelky co? :) hlavne to potvrzuje stare rceni "za vsim hledej zenu" nebo "kam cert nemuze..." a ve spojeni s faktem ze Peta pred par dny oznamil rozvod - pikantni !!! :)
14. 06. 2013 | 10:19

aga napsal(a):

Co mi tu ale vážně chybí jsou příspěvky paní Pechové a spol., které by nám vysvětlily, že si za to vše můžeme sami svou malou občanskou aktivitou.
14. 06. 2013 | 10:24

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

stejskal,
je to pěkná svinárna, ale nejedná se o hospodářskou kriminalitu. pani nagyová si mohla najmout soukromeho detektiva, zneužila stát. paroubek si zase najmul randáka , aby fotil v toscánsku. a to nebyla soukromá věc, ale špinavý politický boj. takže já to neobhajuju, jenom se divím, že prská zrovna zaorálek ( teda vlastně nedivím)
14. 06. 2013 | 10:24

Gru napsal(a):

Pane Zaorálku,

Nečasová vláda už pomalu není ten hlavní problém.
Hlavní problém je, koho volit. Patřím k těm, co si myslí, že zabránit odlivu hlasů od ČSSD víc doleva může pouze včasné, jednoznačné a často opakované odmítnutí jakékoliv povolební spolupráce soc. dem s TOP.
14. 06. 2013 | 10:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macku,

musím přiznat, že ta pikanterie mne z toho zajímá nejméně. Pokud je to pravda (a to, že to policie vyšetřuje pravda jistě je, jinak by si to myslím advokát Tomáš Sokol nedovolil říct, na to je to moc závažné), tak je to jeden z nejhorších průšvihů tohoto státu od jeho vzniku v roce 1993. Jeho dosah je devastující. To není zprávička, to je ZPRÁVA.

Jinak myslím, že zatím úplně nejvýstižnější je poslední odstavec v textu pana Teličky (už na to někdo upozornil v tamní debatě). A to, že se toto vše nyní děje, dává jistou šanci, že nic není ztraceno, řekl bych.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 10:28

aga napsal(a):

Michal Macek

Alespoň vidíte, že se nic nemění, a pod hlavičkami všech ideologií - i demokracie - se děje přesně to samé, co třeba v říši římské. Vykořisťovanému plebsu, pacifikovanému chlebem a hrami, vládne banda elitářských mocí posedlých šílenců, jejich kurtizán a hlavně jejich bankéřů.
14. 06. 2013 | 10:28

zle matičko zle, Schwarzenberci zde! napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci zde,

pane komsomolče. Byl byste tak laskav a doložil důkazy, že si "paroubek si zase najmul randáka , aby fotil v toscánsku"?
14. 06. 2013 | 10:28

DH napsal(a):

Vážení diskutující,

velmi prosím, abychom pochopili, že naše země se ocitá na demokratické křižovatce. Není zde žádný prostor pro lekhomyslné zlehčování situace, věc je opravdu velmi vážná a jde o budoucnost nejen našich žen a dětí, ale celého nárada v celé jeho celistvosti.

Ne nadarmo je volební cyklus čtyřletý. V první části provádí každá vláda nepolulární ale nutná opatření, která rozlítí opozici, nadzvednou střed a nepotěší spřízněné voliče. Ve střední části volebního období dokončuje vláda poslední zbytky nepopulárních činů a začíná hovořit pozitivně, dává naději a neurčité přísliby vstřícnosti.

V poslední části volebního období poskytuje každá vláda úsměvy, toleranci, pochopení a vyzařuje na jedné straně shovívavou racionalitu, na druhou stranu lásku a empatii. Takto je to ve skutečně demokratických společnostech zařízeno a je dáno, že rozhodující střet se má odehrát ve volební kampani, kde jsou spříznění nadšeni a mobilizováni, střed opět neutrální, ale aktivní a opoziční elektorát zviklán. Jen a pouze v takovém případě je politická soutěž férová a tedy svobodná.

Diktatura a násilný charakter předčasných voleb, po kterém samozřejmě vždy nadržená opozice volá, je extrémně neférový způsob politického boje a já osobně bych se moc přimlouval, abychom tuto lacinou kartu nevytahovali a nehráli. Každá vláda by měla dostat příležitost jak k provádění nepopulárních kroků, tak i k nápravě svého image ve závěrečné etapě politického cyklu.

Pokud si toto není ve svém zupáckém zaujetí schopna uvědomit parta policejních plukovníků, věřím, že si toto uvědomuje rozhodující část českého občanstva a voličstva. Pokud jde o demokratický charakter země a svobodnou politickou soutěž, musí jít arogantní policejní zvůle stranou. To je neoddiskutovatelný fakt.
14. 06. 2013 | 10:32

Gru napsal(a):

Zpráva o osedlání tajné služby milenkou premiéra je vlastně logickým vyústěním předsstav o oprávněnosti privatizace státu ve všech možných jeho zákoutích. Jde o zcela feudální pocit vyvolenosti. Ludvík XIV. s jeho "stát jsem já" by mohl žárlit. Nemravnost režimu, v němž se takový výstřelek může zrodit a dýchat je nesporná.
14. 06. 2013 | 10:35

stejskal napsal(a):

Myslím, že o paní Nagyovou jde až na druhém místě (a Tluchoře s Fuksou asi nesebrali kvůli této její údajné aktivitě, ono se toho vyšetřuje víc najednou), pane zle matičko zle, komsomolci zde.

To nejdůležitější na tom je, že se (pokud je to pravda) šéfové obranného zpravodajství nechávají korumpovat, úkolují své podřízené k aktivitám, které nesmějí dělat (ve prospěch soukromých osob), všechno to má zřejmě politické krytí (premiér, bývalý prezident, ODS i TOP 09 se tváří, jakoby jim někdo ubližoval) a nikoho to zas tak nevzrušuje. To už nejsou hospodářské delikty a korupce (které tento stát a důvěru jeho občanů v něj rozbíjejí), hrátky politických stran, povinné hřímání opozice a blazeovaná obrana vlády a koaličních stran. To už je přímé bezpečnostní ohrožení.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 10:36

Ale jděte! napsal(a):

DH

demokracie je vláda lidu. Nikoliv vláda nikomu neodpovědných zupáků ve volbách podvedenému lidu. Pakliže by tomu bylo tak, že vládnou bolševičtí zupáci a vládnutí mají garantováno na dobu 4 let, pak jde pouze o jinou formu diktatury, ve které libovolný účelový válec politických podvodníků může beztrestně ústavní cestou provést "gottwaldovský" puč v zemi a zcela změnit vlastnické vztahy, rozvrátit a zničit stát a budoucnost obyvatel. Jako se to stalo po posledních volbách, kdy nastoupil k moci Bakalův antisociální válec dvou přeběhlických a jedné kmotří strany.
14. 06. 2013 | 10:37

Gru napsal(a):

Milý asne editore blogů,

zcela se shoduji s vaším pohledem na věc. Tím spíše je však záhodno, aby pan Nečas byl zbaven role premiéra - sám zjevně nedokáže nahlédnout skandálnost a nebezpečnost toho, čemu přinejmenším nečinně přihlížel a co se nepochybně vylíhlo pod jeho přikrývkou. Premiér, který je bezpečnostním rizikem, nemůže v úřadu zůstat.
14. 06. 2013 | 10:43

DH napsal(a):

Jaképak bezpečnostní ohrožení, pane Stejskale,

je to ve skutečnosti přesně obráceně. Kdybyste si pečlivě, jako včera premiér, udělal SWOT analýzu, přišel byste na totéž co on. Každá země je jen tak silná, jak je silná její vláda, protože ta a jen ta má rozhodující exekutivní, tj. operativní pravomoc. Papírování se Sněmovnou je v rozhodujících situacích až ex-post záležitost.

Je tedy zřejmé, že cokoliv ohrožuje premiéra, ohrožuje vládu a tedy ohrožuje celou zem. Je-li tedy náplní vojenských zpravodajců sledování ohrožení země, musí tedy z definice tato složka hlídat především stabilitu vlády, a tedy jinými slovy kontrolovat potenciální hrozby pro premiéra.

Není tedy nic špatného na tom, pokud je VOZ úkolováno pravou rukou premiéra, ostatně, přáli byste si snad, aby pravicový premiér někohoúkoloval levou rukou? Naopak, myslím, že musíme ocenit předvídavost a racionalitu premiérova nejbližšího okolí, že v zájmu stability země využilo všech dostupných prostředků.

Jsou situace, kdy hrdinství, sebeobětování a oddanost pro blaho země nejsou zřejmé v daném čase. Takoví lidé si musí vytrpět svoje, pod palbou neinformované kritiky. Často se ani nemohou a nesmí v zájmu země hájit. Přesto však platí, že toto hrdinství a loajalita bude oceněna minimálně dějinami, v lepším případě v nejbližším dalším spřízněném volebním období.

Bez bližších a konkrétnějších informací prosím společně šetřme silnými výrazy. Je třeba počkat, až vychladnou hlavy, protože pak se ukáže, jak vše bylo doopravdy myšleno a pří zpětném ophledu budou události vypadat zcela jinak.
14. 06. 2013 | 10:46

stejskal napsal(a):

To jste špatně pochopil, pane Gru,

já zde nikoho nehájím. Ba naopak. S tím, co jste napsal, souhlasím.

Hezký den.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 10:46

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane DH.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 10:46

Hloupý Honza napsal(a):

DH

Jsem váš fanda, usmívám se více než u Pepy Řepy. Ty věty Klause umíte podat mnohem více agitátorsky, než sám vůdce, tak procítěně, přitom dokážete apelovat na revolučního ducha každého v nás, probouzet jednotu a sílu širokých mas, sjednotit frontu uvědomělých prostoduchých občanů, prostě paráda. Vaše neuvěřitelné texty mne vracejí do mých dětských let, kdy jsem seděl před černobílou televizí a s otevřenou pusou nevěřícně poslouchal podobné proklamace a výzvy z televizních novin. Děkuji vám za tento kousek nostalgie.

Vzhůru na barikády ...
14. 06. 2013 | 10:47

rejpal napsal(a):

DH
Ten nádech tajemna "jak je to myšleno" nesporně zvyšoval zajímavost příspěvků.
Dnes jste to přehnal. Teď už vaše posty nemůže brát jako vážně myšlené ani ten největší zabedněnec. Což je škoda.
Ale v jednom pravdu máte. Věc je vážná. Protože nevím, co je horší, jestli to, kdyby se takové věci děly v nejvyšších patrech naší politiky nebo to, že by jiné složky státní moci takto zneužívaly své postavení.
Navíc, ty věci se opravdu děly. Svědky jsme byli všichni. Jestli v nich přímo jel ten či onen a ostatní dělali křoví, je úplně jedno. Za stav země odpovídá již od nástupu Topolánkovy vlády pravice a ODS zvlášť a na opozici se to házet nedá. Ta má sice másla na hlavě taky dost, ale tohle ne.
14. 06. 2013 | 10:48

Jana Pechová napsal(a):

Svěřím se se svojí největší obavou:
Tenhle hnis držela většina předchozích politických reprezentací pod pokličkou, ne že by nebyl. Až tato nynější vláda pustila od lecčeho otěže, a těžko říci, zda to bylo čistě mimoděk jako důsledek toho, že je slabá a nejednotná, anebo jí šlo opravdu o věc, která se vymkla z rukou (protože nic jiného při stavu věci možné nebylo).
Zajímá mě ale perspektiva. Přiznám se, že raději bych další slabou vládu než takovou, které se tu poklici podaří zase pevně přibouchnout. Teď jde opravdu do tuhého, obávám se.
14. 06. 2013 | 10:49

rejpal napsal(a):

stejskal
Vidím to stejně jako vy.
14. 06. 2013 | 10:50

Jirka napsal(a):

to Pavel nejsem volič pravice, nikdy jsem nebyl, ale politika se má dělat slušně a i když s někým nesouhlasím, vždycky se to dá říct i zcela civilizovaně
14. 06. 2013 | 10:51

xxx napsal(a):

Jsem proti. K vymazani kikinovcu vcetne jejich decek z politicke sceny je zapotrebi dokonceni volebniho obdobi.
14. 06. 2013 | 10:55

Mcihal Macek napsal(a):

Stejskal:

ach jo pane Stejskale :) s vama je nuda :) vzdyt to je na tom prave to nejzajimavejsi ta pikanterie :)) jako ja chapu vaznost toho ze vojensti zpravodajci plni soukroma zadani to jo ale az fakt kdo nechal sledovat koho z toho pro me dela atraktivni zpravu :) abych se priznal zpravu ze detektivove vtrhli na urad vlady sem zaznamenal vcera uz nekde kolem 8hod rano - a vite co?ja si zprvu ani neuvedomil co se deje,rikal sem si no zas nekam vlitli kvuli korupci - rozumite tohle uz je v tehle zemi vlastne normalni :) ale pokud to ma postelovy podtext tak to je jiny kafe :)

PS: ale musim uznat ze policajti to provedli naprosto profesionalne - pripravit takouvouhle akci tak aniz by se o tom kdokoliv dozvedel vcetne bis a rozvedky -- klobouk dolu!jo kdepak popelar, kosmonaut nebo vojak - nejlepsi je policajt! :)
14. 06. 2013 | 10:59

Mcihal Macek napsal(a):

aga

jo jo mate pravdu...
14. 06. 2013 | 10:59

stejskal napsal(a):

Právě kvůli tomu je to v Olomouci, řekl bych, pane Macku. Dozorovat to Praha, tak se to asi utajit nepodaří (tady zná každý každého, což musí vědět i premiér).

Ty pikanterie probereme v pondělí :-)

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 11:08

aga napsal(a):

Já se spíš bojím, že tato aféra bude využita k tomu, aby nám bylo znovu a znovu vysvětlováno, jak jsme (my Češi) neschopni samostatné existence, jak jsme bezpečnostně ohroženi chováním (naší české) vlády a furt dokola, jako by to bylo nějaké české špecifíkum, a jako by se rozumělo samo sebou, že jiné vlády - nejraději nějaké unijní nebo globální - by tento problém vyřešily za nás.

Přitom, jak píše výše pan Gru, ten binec je inherentní vlastností režimu, jehož jsme se stali po sametu hrdou součástí, a po změně kterého nikdo nevolá - jen po nic neřešící výměně lidí (ne že by předchozí režim - řízen lidmi stejných charakterů a často stejného původu - byl lepší).
14. 06. 2013 | 11:10

Jan Novák napsal(a):

Já si stejně myslím že to "vyšumí do zdracena". Titi lidé už si nekupují policajty, žalobce či státní zástupce, oni si rovnou koupí soudce.....Rád byc se mýlil.
14. 06. 2013 | 11:11

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
Kdyby jim šlo o věc, těžko by se děly věci jako právě ty, které se odehrály kolem takzvaných rebelů (říkám jim hanychovci, protože ta taky byla podle médií rebelkou). Někdo ten kšeft zosnoval, někdo ho realizoval a dalším se to náramně hodilo do krámu.
Spíš je možné, že buď a) došlo k chybičce při jmenování šéfů v orgánech činných v trestním řízení (kdysi se taková chybička vloudila s Gorbačovem). b) Je to možné díky tomu, že ODS není takový mocenský hegemon (navíc podporovaný osobou Václava Klause) jako kdysi, má na pravici silnou konkurenci, a takovéto situace často vyvolávají průvaly různých nepravostí. c) V tomto státě ve skutečnosti vládnou jiní lidé, než politici. A ti mají momentálně zájem na přenastavení systému. A je třeba zamíchat kartami.
Bůhví, co z toho je pravda. Líbila by se mi varianta a). Ale na jásot je hodně brzy.
14. 06. 2013 | 11:14

Mcihal Macek napsal(a):

Stejskal

no v pondeli bohuzel ne ja si neuvedomil ze mam vlastne odpoledni teda dorazit muzu ale az kolem 23hod to uz asi zaviraji...:(
14. 06. 2013 | 11:15

rejpal napsal(a):

Jan Novák
Z politického hlediska je tohle ale jedno. Tuhle garnituru politiků (a nejen z ODS) to pokálelo natolik, že je úplně jedno, jestli půjdou bručet nebo ne. A nejhorší je, že se u nás může klidně stát, že znovu vyhrají volby a někteří přímí aktéři ještě povýší.
14. 06. 2013 | 11:16

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

stejskal,
já si myslim, že je to trochu přifouknuté. ale to je jenom muj subjektivní pocit. ohrožení bezpečnosti státu? jedna žárlivé paní nechá sledovat další žárlivou paní....doporučuji shlédnout film bratří coenů " po přečtení spalte". samozřejmě mnoho lidí neumí prostě zacházet s mocí a časem si začnou myslet, že sedí na olympu. at je to vláda, nebo manageři podniků. ale naši bezpečnost ohrožuje daleko více zadlužování, korupce a předávání kompetencí do bruselu. docela nechápu, jak souvisí sledování paní nečasové s českýma lesama a podobně, proč se z toho udělal takovej monstrproces a všechno se to smíchalo dohromady. . to vypadalo jako největší zátah proti neapolské mafii v historii itálie. ještě měli nad strakovkou přelétávat stíhačky.
14. 06. 2013 | 11:16

stejskal napsal(a):

P.S. Demokracie není ideologie, je to možnost (ne garance) hlídat mocné, aby nezneužívali svěřenou moc ve svůj prospěch (opět: možnost, musí se najít dost lidí, kteří to chtějí dělat. A je to nikdy nekončící proces, který se někdy daří více a jindy méně, protože mocní neustále mění způsoby, jak si urvat co nejvíce. Je to lidská přirozenost, má to tak KAŽDÝ, akorát ne ve stejné míře). Totalita založená na jakékoliv ideologii z definice neumožňuje. A k tomu všemu patří i paradoxní fakt, že většina lidí po nějaké totalitě (jistotě toho svého) patří ;-)
14. 06. 2013 | 11:17

svatý Václave... napsal(a):

Sudetak - vy ani nemusíte nic psát. Stačí sem vložit nick. Jste tu už dostatečně znám a nick vystihuje vše.
14. 06. 2013 | 11:21

Jiří Orwell napsal(a):

stejskal,

říkejme té současné demokracii v podání kmotřího válce NEOLIBERÁLNÍ IDEOLOGIE.
14. 06. 2013 | 11:22

Jiří Orwell napsal(a):

doplnění: VÍTĚZSTVÍ neoliberální ideologie.
14. 06. 2013 | 11:24

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
Já nechci spekulovat o té aktuální záležitosti, protože na takové úsudky mám velmi málo informací.
Jsem do značné míry spokojená (ač to možná zní v této chvíli podivně), že orgány činné v trestním řízení fungují, jak mají. Tedy, ono často různými politiky zmiňované Padni komu padni - to se naplnilo až teď.
A právě proto mi nahání husí kůži představa, že padne vláda, nalezou tam ti, kteří se na nejvyšší židle třesou jako sulc, a začnou s plíživými personálními čistkami, které časem - a bez zájmu médií - donutí k odchodu skutečné hybatele událostí.
14. 06. 2013 | 11:25

stejskal napsal(a):

To je škoda, pane Macku. Tak snad příště.

Pane zle matičko zle, komsomolci,

1) vyšetřuje se víc kauz najednou, teď o tom hovoří v přímém přenosu Šlachta. Je tam zneužití pravomocí úřední osoby, korupce poslanců, ale i hospodářská kriminalita a další. Několik lidí je již obviněna.

2) Nejde o to, že "jedna žárlivé paní nechá sledovat další žárlivou paní", ale o to, že se pro to nechalo získat obranné zpravodajství. Příště se třeba může nechat získat někým ze zahraničí, aby sledovalo naše ústavní činitele a dodávalo o nich informace.

Předávání některých pravomocí do Bruselu je politické rozhodnutí (které se třeba Vám nemusí líbit), ale toto je něco ÚPLNĚ jiného.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 11:25

svatý Václave... napsal(a):

DH -vy jste jeden z největších obhájců a podporovatelů tohoto b..delu. Vaše výzvy jsou proto směšné. Buď jste "Sudeták" píšící také jako DH, nebo jste stejného zrna a platí totéž co o něm. Stačí sem dát svůj nick.
14. 06. 2013 | 11:28

Sudetak napsal(a):

svatý Václave - DH nejsem já, kazdopadne napiste mi,co je na mojich komentarich NEPRAVDIVEHO? VÍTE TO? KONKRETNE PROSIM. Dekuji
14. 06. 2013 | 11:32

Mcihal Macek napsal(a):

sledujete tiskovku?to je mazec...
14. 06. 2013 | 11:34

Sudetak napsal(a):

svatý Václave - a jeste neco. Vas bordel nepodporuji, z toho je mi na nic, tak jako i z takovych jako jsi ty. Ten bordel se nevytvoril sam od sebe, ten jste si vytvorili sami svojim pricinenim po roce 1948.
14. 06. 2013 | 11:34

Sudetak napsal(a):

Mcihal Macek - a co je na ni za mazec?
14. 06. 2013 | 11:35

buldatra napsal(a):

DH napsal(a):

Vážení diskutující,

velmi prosím, abychom pochopili, že naše země se ocitá na demokratické křižovatce. Není zde žádný prostor pro lekhomyslné zlehčování situace, věc je opravdu velmi vážná a jde o budoucnost nejen našich žen a dětí, ale celého nárada v celé jeho celistvosti....

Hihihi.
No to jsou věci.

Dovolím si tedy jaxi malilinkatý podotek a sice, že tam máte drobnou chybičku.
Ta naše zemička v kotlince se neocitá na křižovatce demokracie, antož k nám ještě demokracie nedorazila.
Vono, když se něčemu nějak říká, když se to zdůrazňuje a vyřvává a píše po všech sloupích, neznamená to nutně, že to něco je to, jak se tomu říká.
To, co zde ve skutečnosti právě máme, pojmenoval již jistý pan Karel Kryl a pojmenoval to slovem demokratura. Je to slovo demokracii sice podobné, ale to je asi tak všecko.

Takže, milé DH, pakliže něco dokráčelo na křižovatku, je to demokratura.
No a je na čase, abychom už konečně vykročili k té demokracii.
K tomu nám dopomáhej jednak bůh a hlavně my sami.
Kapišto?
14. 06. 2013 | 11:36

Petr. napsal(a):

Pane místopředsedo Sněmovny Parlamentu České republiky,
jste už dost dlouho v politice, aby jste věděl jak to vše skončí. I Vy jste dostal ve vlastní straně přes prsty, když jste si dovolil jen jednou jedinkrát pípnout o nesmírném, poctivém, křišťálovém zbohatnutí Vašeho expředsedy.
Tenkrát i dnes platí: "Vše je tak křišťálově čisté, že to ani křišťálově čistší být nemůže!!!"
14. 06. 2013 | 11:39

buldatra napsal(a):

Pane Sudetak

a co byste navrhoval jako ideální řešení pro kotlinku?
14. 06. 2013 | 11:40

Kala napsal(a):

Jak jsou ti muži blbí, jestli mu stálo za to pro takovou nějakou rozbít rodinu se čtyřmi dětmi. No jo, ten Freud!
14. 06. 2013 | 11:40

Kala napsal(a):

Myslím, že od DH je to dost těžko prokouknutelná provokace, na niž se leskdo chytí, a on se královsky baví.
14. 06. 2013 | 11:43

Sudetak napsal(a):

buldatra: neni zadne reseni, ktere se da predepsat. Myslim si, ze je dobre, ze se ekonomicka kriminalita zacala konecne za posledni 3 roky postihovat, je to proste dlouhy proces, ktery ale predpoklada, ze KAZDY zacne sam u sebe. Ono nejde jenom ukazovat prstikem na ty "nahore" a spekulovat jak zase na konci roku odrbu stat na danich, kde co udelam na cerno, jak vyjebu s pojistovnou, kde zamaznu jakeho policajta aby prihmouril oko atd... kazdy musi zacit sam u sebe - to je predpoklad. Neni treba abys mi do budoucna daval takove prihlouple a ironicke otazky, kde se snazis ze mne delat pitomce, to co jsem ted napsal vis sam taky, nebo ne? Pokud ano, tak co se ptas? A pokud ne.... tak to pak no comment...
14. 06. 2013 | 11:44

Sudetak napsal(a):

Kala - radeji nemysli.
14. 06. 2013 | 11:44

buldatra napsal(a):

Každopádně se pan Zaorálek alespoň trošičku zviditelnil v televizi, aby si nečesaná nemytá veřejnost nezačala snad myslet, že již neexistuje.
Ostatně, kdyby nebyl v politice, ale dejme tomu u soustruhu, nebo u lopaty vyšlo by to na stejno. Nebo by to bylo dokonce pro společnost vezdejší přínosnější.
14. 06. 2013 | 11:45

svatý Václave... napsal(a):

Sudetak - tykejte si sobě rovným, třeba tomu DH. Pokud chcete něco dokazovat, nikdo vám v tom nebrání. Ten b..del nezačal v roce 48, ale nástupem vašeho soukmenovce A.H. Ten nám sem přivedl to co začalo po roce 48 a znásobilo se rokem 89.
14. 06. 2013 | 11:46

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

stejskal,
no asi základní problem bude ten, že zatím vaříme z vody, protože policie vlastně žádný informace neřekla. zatím jenom samé spekulace v novinách. já tak nějak nepředpokládám, že by si policie dovolila vtrhnout na uřad vlády a destabilizovat vládu, pokud by neměla důkazy. nicmeně si nemyslím, že by se pod čerstvým dojmem teto kauzy měly konat předčasný volby. ta situace se musí vyjasnit a uklidnit. je potřeba objektivně zhodnotit roli nečase. komsomolcum v liháči se podlili oči krví, protože ucítili vuni koryt. kalousek má zase duvod vrátit odeesce uder za překaženou skartovou zlodějnu. pokud by se konaly volby ted, neokomunisté by mohli získat ustavní většinu a vlastně by se opakoval unor 1948. takže já se jenom stavím opatrně k těm výkřikům o okamžité demisy. ale jinak je samozřejmě správné, že policie chytá lumpy.
14. 06. 2013 | 11:47

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
Těm obavám rozumím. Ale v podstatě jsou namístě vždy, kdykoli má dojít k nějaké změně. Kdyby ale měly mít větší váhu, než ta změna, pak by platilo "když ne já, bude to ještě někdo horší" a pod tímhle krédem se už odehrála spousta špinavostí. A co je nejhorší - zakonzervování stavu kvůli obavám z toho, co může následovat, je tou nejlepší cestou, jak stav věcí zhoršovat. Ke všemu pomaličku, plíživě, takže většina z nás to nereflektuje, protože to nezaregistruje. Stačí se jen podívat, kolem čeho se po roce 1899 strhly skandály. Naprostá většina z nich by dnes nedokázala přimět média, aby se tím výrazněji zabývala.
14. 06. 2013 | 11:48

melčákova pohanka napsal(a):

Topolánkova a Nečasova vláda byla od počátku založena na zločinném spolčení,tak nevím pane Zaorálku,kde jste osm let byl...Nejvíce se bojím obrácení kabátů Stejskalů,Drtinových,Komárků a dalších spolutvůrců a udržovatelů tohoto kriminálního státu... A prosím p.Stejskale k uklidnění situace a pouštět už jen blogy normalizačního pohodáře Jana Buriana ,až se vrátí z Islandu nebo ze zasloužených,již třetích,křížkových lázní! Hezký den!
14. 06. 2013 | 11:48

fuj napsal(a):

Odporný bordel založený na korupci pod dohledem pana Čistého. Asi se povedlo pravici, po čem touží, otrávit lidi, aby nechodili k volbám. Pomatenci volící číro tam budou, takže Kalousek povládne dál. Takto končí tzv. demokracie po česku, kdy polici se snaží ovládnou vše, byznys, státní správu, veřejnou správu atd. a je nutno dodat, že docela úspěšně.
14. 06. 2013 | 11:49

buldatra napsal(a):

pane Sudetaku,

hodijou se do klidu.
Mě stačí, že jste začal sám u sebe a za to máte ode mě velké bezvýznamné +
Tak jen houšť.

A pitomce z druhých zásadně nedělám, páč to dost dobře nelze. Vo to se stará každý sám za sebe.
14. 06. 2013 | 11:50

Sudetak napsal(a):

svatý Václave - to se pletes holanku. To co zacalo po roce 48 jste si privedli sami. Nezkousej to na mne, jsi trapnej... pored se jen na nekoho vymlouvat, porad rikate, ze za Vas bordel muze nekdo jinej nez jen Vy sami. Ale jste to Vy sami, kdo si rozkladate svoji zemi pod zadkem... verstehst? A nepoucuj mne laskave, komu mam a komu nemam tykat. To si rozhodnu laskave sam a nic s tim nesvedes.
14. 06. 2013 | 11:50

Mcihal Macek napsal(a):

Sudetak

ta obvineni...husty...jeste hustejsi nez sme cekali bych rek....
14. 06. 2013 | 11:51

Sudetak napsal(a):

buldatra - ja u vas neziju, takze kdy a co jsem zacal u koho je naprosto bezpredmetne.
14. 06. 2013 | 11:52

Sudetak napsal(a):

Mcihal Macek - ok, to jo teda!
14. 06. 2013 | 11:52

rejpal napsal(a):

zle matičko zle, komsomolci
Bohužel, když padne premiér, padne vláda. (Technicky nemusí být nové volby). Sám Nečas se tak úzce svázal s Nagyovou, že její malér je malérem jeho. Kdyby ji vyhodil hned tehdy, když v době proklamované rozpočtové odpovědnosti prasklo, jak se rozdělují odměny, nemusel mít dnes problém. A jeho hysterická reakce na cokoli, co se jí týká, ho do té šlamastiky potopila ještě víc. Prostě si nadrobil, jak kdysi sám hezky řekl.
14. 06. 2013 | 11:54

starý jezevec napsal(a):

Srovnejte s Grossem, ten ještě odcházel jako západní politik, dnes je politika taková žumpa, že tam může zůstat i šéf mafie a od našich pravicově orientovaných spoluobčanů bude mít podporu.
Pro tyto lidi je stát kořist a nemají nejmenší problém celý ten mechanismus využívat pro své osobní zájmy.
14. 06. 2013 | 11:56

svatý Václave... napsal(a):

Sudetak - při vaší úrovní se ani ničemu nedivím. To by bylo poučování zbytečné.
14. 06. 2013 | 11:56

Sudetak napsal(a):

svatý Václave - nevyjadruj se k moji urovni, neznas mne. Je jen s podivem s jakou aroganci a drzosti si mne vubec dovolujes hodnotit..... pripomina mi to takovou tu obecnou ceskou aroganci, neuctu a absence hodnot slusnosti.... neco zde kritizujes a nejsi sam o nic lepsi.
14. 06. 2013 | 11:58

aga napsal(a):

Pan Stejskal

Ono je celkem jedno, co znamená pojem "demokracie", když tuto nálepku někdo lípne na ideologii nebo totalitu. A totalita (třeba totalita moci a peněz nebo totalita nějaké skryté ideologie) s nálepkou demokracie je pak ještě horší než totalita otevřená. Skuteční vládci se pak mohou navíc vysmívat lidu, že si za vše může sám, a jsou prakticky bez zodpovědnosti a bez možnosti svržení, se kterým musí tyran či totalitní vládce počítat.
14. 06. 2013 | 12:02

stejskal napsal(a):

Pane zle matičko zle, komsomolci,

1) opozice dělá to, co by dělala každá opozice v každé demokratické zemi. Využívá situaci ve svůj prospěch. Je to zcela přirozené a legitimní, na tom je postavena soutěž politických stran v každé demokracii. Někomu se nemusí líbit forma, může mu připadat hysterická, populistická, ale s tímm nikdo nic nenadělá (osobně jsem přesvědčen, že by takto vystupovala úplně KAŽDÁ strana v této zemi).

2) každá taková věc má celou řadu rovin a faktorů. Jedna z nich je třeba rovina právní. De iure se zatím nic neprokázalo, nikdo není odsouzen, a tudíž je nutné na něj pohlížet jako na nevinného. Jinou rovinou je elemtární důvěra společnosti nejen ve své politické představitele, ale celkově i celá systém správy věcí veřejných. Tohle dle mého už přesahuje rámec běžného handrkování mezi fanatickými zastánci té či oné politické strany, notorickými kverulanty či naivními idealisty, ideology i nihilisty. Toto už ohrožuje samotnou stabilitu této země, o společnosti ani nemmluvě.

Čili nejen právní aspekt, ale i další by dle mého měly být brány v potaz.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 12:05

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
A vy vidíte na politickém obzoru vítěze voleb, který je aspoň do nějaké rozumné míry zárukou pokračování dostatečně velkého prostoru pro práci strážců demokracie a zákonů a soudů?
Já z těch vyhlídek zrovna nadšená nejsem.
Jak říkám: raději rozhádanou slabou vládu, než pevnou ruku čerpající inspiraci v minulosti.
Chybami se člověk učí lépe než taháním za nitky.
14. 06. 2013 | 12:08

JC napsal(a):

Sudetak
9:53 Geniální zhodnocení socanů :-)))
14. 06. 2013 | 12:08

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,správně,že jste vystoupil a nazval věci pravým jménem.Ale já bych šel dál a nechal začal střílet do samozvanců a ztroskotanců,aby nás nechali v klidu pracovat a budovat mašínovskofašizující stát! Hezký den a klid naší společné práci!
14. 06. 2013 | 12:10

stejskal napsal(a):

Ano, pane ago. Smát se mohou a mají v podstatě pravdu. Smát se mohou, pokud se většina občanů spokojí s tím, že se handrkuje o to, jak dobře to všechno dělá jimi favorizovaná strana či uskupení a jak hrozně ti ostatní. Popřípadě se rovnou uchýlí k tvrzení, že stejně nic nemá cenu, protože všechno je zmanipulované a "obyčejný člověk" stejně nemá šanci. Naštěstí to tak není, dokonce ani u nás (byť tady je občanská společnost ještě hodně slabá). To dává jistou šanci. Žádnou lepší zatím nevidím. l.s.
14. 06. 2013 | 12:10

JC napsal(a):

Nečas z toho vyjde posílen, protože se prokazují jeho slova "padni komu padni"
Očekávám, že na konci volebního období se vládě podaří dodržet slib dostat
státní sekyru pod hranici 3% k HDP ročně.
Z toho plyne jedna věc, socani třesoucí se ba koryta a zametání korupce pod koberec opět ostrouhají.
14. 06. 2013 | 12:12

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
Nevidím. Ale nevidím - momentálně - ani hrozbu vlády pevné ruky. Vidím víceméně zoufalce, kteří vystřídají jiné zoufalce. Ale i to je plus. A je to součást politické hygieny jako nutné podmínky zachování byť ne příliš vykvetlé demokracie. Tolerovat u moci lidi, kteří mají na účtu tolik morálních poklesků (a jen za poslední volební období je ten účet hodně dlouhý) pod jakoukoli záminkou znamená ty poklesky legitimovat. A ještě to posiluje frustraci lidí a zesiluje ambice nějakých případných protagonistů té vlády pevné ruky.
14. 06. 2013 | 12:14

pěvec napsal(a):

nečas měl tiskovku a většího hlupáka jsem ještě neviděl.
14. 06. 2013 | 12:15

aga napsal(a):

pan Stejskal

To, že se "většina občanů" principielně není schopna dohodnout ani na tom, co je jejich společný zájem, natož na způsobu jeho prosazení, je sociologický "zákon" a danost, se kterou samozřejmě elitní mafie (která naopak je principielně schopna a ochotna se na prosazení svých parazitických zájmů dohodnout) počítá. Řekl bych, že vy jste si toho vědom taky (dokonce si pamatuji diskuze, kde jste takto v jiných souvislostech argumentoval, tím pokrytečtější mi vaše výše uvedené fráze připadají.
14. 06. 2013 | 12:18

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,

můžete mi sdělit, koho byste si tedy představovala ve vládě (kdo se na ni netřese jako "sulc")?

Že by dobroty barel, jenž veřejně marginalizoval trafiky pro ty tři gaunery jako součást politické dohody?
Nebo snad Kalouska?

"Pravice" se sama totálně znemožnila a prohrála volby ještě před jejich konáním. Proč by toho neměla využít levice? Oč je horší, nežli ta strašná "pravicová" sebranka?!

Nečas měl vskutku ubohý projev ve sněmovně. Trapnost nad trapnost.

Pan Stejskal,

Nejsem si úplně jistá, jestli právě takhle vypadá demokracie.
V demokracii se nemusí 23 let čekat na to, až se najde solidní státní zástupce a troufne si vlítnout na mafii rozlezlou ve všech státních strukturách.

Pokud je tohle demokracie, tak typu Itálie 80.let...
14. 06. 2013 | 12:18

jozka napsal(a):

JC

:-D
14. 06. 2013 | 12:19

v + f = s + 2 napsal(a):

kubiceho zpráva byla pravdivá, akorát kubice zaměnil ods za čssd
14. 06. 2013 | 12:19

Kala napsal(a):

Pěvec - a co říkáte jeho projevu ve sněmovně? Největší úspěch, jaký kde měl - dlouhotrvající potlesk od celé vlády a spousty poslanců, hlasité haló. Tak to se mu (či nám?) povedlo.
14. 06. 2013 | 12:22

jozka napsal(a):

Nejvetsi legrace je, ze uz jim ani jejich ciny neprijdou divne:
"Tři naši kolegové před celou sněmovnou rezignovali, uplatnili své ústavní právo, odešli ze své funkce, což mimochodem není ojedinělý akt, je to legitimní akt, když nesouhlasím s politikou. Nyní je tento politický krok v podstatě kriminalizován. Že se zachovali loajálně a že s nimi politická strana dál zachová a dál s nimi počítá, není neobvyklé. Co bych nazval politickým dealem, je přece standardní součástí politiky," hájí Nečas dohodu s rebely a jejich trafiky.
14. 06. 2013 | 12:22

pěvec napsal(a):

Nečas: udělování trafik je standardní politický postup, který by neměl být politicky stíhán.

Je možné, aby tohle přesčas nečas prohlásil?

A zpráva od meterologů: Počínaje víkendem končí nečas.
14. 06. 2013 | 12:22

Silvie napsal(a):

Jana Pechová

To nemyslíte vážně?
"Raději rozhádanou slabou vládu" - tedy TUHLE?
Pod vedením NEČASE?
V koalici s KÁRLEM a KALOUSKEM?

Kdyby byl Nečas aspoň trochu chlap, tak už dávno podal demisi nebo si prohnal hlavu kulí.
Sledovačka jeho staré jeho milkou už je jen třešinkou na dortu.

Zlatej "kůl v plotě" z Červeného hrádku.
14. 06. 2013 | 12:22

hovorka11 napsal(a):

Že Nečas spolupracoval s kmotry a Nagyová mu v tom pomáhala, za což ji odměňoval penězi ze státního rozpočtu zřejmě dokáže vyšetřování. Myslím, že tak to chápala i většina obyvatelstva, které není lhostejné rozkrádání republiky.
Nejhorší je, že Nagyové peníze nevezmou a Nečasovi taky ne. V každém případě odkloněné peníze v jejich kapsách zůstanou a tím, další zločinci můžou věřit, že krádeže s politickým krytím budou nadále beztrestné !!!
ČSSD tak stačí v budoucnu otevřít kapsu...
14. 06. 2013 | 12:24

rejpal napsal(a):

jozka
Není výraz "politický deal" nádherným eufemismem pro koňský handl provedený navíc s velmi nechutným politickým pozadím? Premiér má pod čepicí... a ví, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr
14. 06. 2013 | 12:27

aga napsal(a):

PS

A to jsem ještě ve svém 12:18 zapomněl zmínit nezastupitelnou úlohu elitami vlastněných médií na rozeštvávání té "většiny obyvatelstva" tak, aby skutečně nehrozilo, že se někdy na nějakém společném zájmu dohodnou.
14. 06. 2013 | 12:28

rejpal napsal(a):

Silvie
No ten kůl o tom, že je kůl aspoň věděl.
14. 06. 2013 | 12:28

Silvie napsal(a):

Ona ještě ta "pravicová" jelita odcházejí protestně ze sněmovny, když vystoupí socani.

Co to má jako být, proboha...
To jim chybí základní pud sebezáchovy a sebereflexe?
Sbohem "pravice"...toto je konečná.

I kdyby Nečas nejel v ničem (jakože jede), tak jen za to zneužití tajných služeb svou milenkou by musel okamžitě vysmahnout v každé civilizované zemi.
U nás ne.
14. 06. 2013 | 12:29

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
Jako slušný posun vidím, že se o těch poklescích debatuje nahlas na všech úrovních. To je o level blíže demokracii než cokoli předtím (tedy, zejména po oposmlouvě).
A teď si přečtěte hned první dvě věty textu pana Zaorálka, tedy představitele strany, která má značné šance převzít štafetový kolík. Co z nich cítíte?
Já tedy zejména to, že "policie byla schopná zatknout nepravé, když šlo o socdem, ale dnes už to umí..."
Nevadí mi sociální demokracie jako ideový směr. Je to demokratická strana. Ale vadí mi ty provařený ksichty. A to je bohužel ta hrozba největší, protože napsat či vyslovit můžete v podstatě cokoli, ale rozhoduje, co tím míníte. A tyhle oranžový kádrový rezervy už leccos ukázaly. To, co ukázaly, mě děsí.
14. 06. 2013 | 12:30

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,už si promazávejte vaši zbraň !!! Nečas řekl,že se nic neděje a jedeme dál...A Kalousek si přeje násilí,protože moc na výběr nemá! Hezký den!
14. 06. 2013 | 12:30

v + f = s + 2 napsal(a):

Tak jsem si vyslechl obhajobu politické korupce přednesenou panem premiérem. Sám bych to lépe nedokázal říci. Gratuluji k postupu do dalšího levelu.
14. 06. 2013 | 12:31

stejskal napsal(a):

Paní Silvie, k demokracii 80. let se Itálie dopracovávala třicet let. A ani dnes to není nic moc (a nikdy to nebude mnohými očekávaný ideál).

Velká Briánie, Nizozemsko, USA a další po této cestě jdou už staletí (je to lepší než v Itálii, ale stále to není nic moc a nikdy to nebude ideál, kteří si mnozí představují).

Tato země prakticky nikdy žádnou demokracii nezažila. Společnost, která v ní žije, se jí začala učit před 24 lety. Ano, to srovnání s Itálií let 80. není úplně od věci.

Jsem moc rád, že řada lidí se demokracii učí a chce učit (i když jsme všichni tady sotva tak ve druhé třídě). Vším tímto si naprosto logicky a neodvratně musí tato společnost projít, aby se tomu mohla bránit. Když si tím neprojde, nikdy to umět nebude.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 12:33

Jakelin de Mailly napsal(a):

Může mi prosím někdo z inteligentních diskutujících selským rozumem v kostce popsat, co se tady vlastně děje ?
Byl jsem cca 9 dní mimo ČR.
Něco jsem četl, ale všichni víme, jak je to s demokratickým zpravodajstvím v EU.
Díky.
14. 06. 2013 | 12:34

Přidat komentář napsal(a):

Mladej může starej musí, Zaorálek taky starej.
14. 06. 2013 | 12:35

neo napsal(a):

Silvie:

"I kdyby Nečas nejel v ničem (jakože jede), tak jen za to zneužití tajných služeb svou milenkou by musel okamžitě vysmahnout v každé civilizované zemi.
U nás ne. "
To je přeci evidentní nesmysl.
Za prvé sice můžete mít názor, že v něčem jede, nicméně až rozhodnutím soudu a pravomocným odsouzením se ukáže, zda je váš názor správný či nikoli.

za druhé, proč by měl odstupovat, když se činu dopustí někdo jiný, v tomto případě Nagyová?

Kdyby váš milenec přepadl benzínku, odešla byste z práce? Pochybuji.
14. 06. 2013 | 12:35

jozka napsal(a):

rejpal:

plati dvojnasob to, co jsem tvrdil pul roku po volbach 2006. Zdivoceli. Nehorazne a nenavratne. Jsou naprosto odtzeni od reality i od moralky. Kazdy z nich je Ludvikem s jeho "stat jsem ja".
14. 06. 2013 | 12:37

Kala napsal(a):

Tak K. Schwarzenberg dneska nespal, zato tleskal - tleskal metr od premiéra jeho projevu se závěrečnou větou, že neodstoupí z funkce. Ani tohle jeho příznivcům nebude stačit? Uvidíme, záznam si bude možno, doufám, kdykoliv pustit.
14. 06. 2013 | 12:37

Mcihal Macek napsal(a):

neo

neni to nesmysl on musi nest zodpovednost za to kym se obklopuje- bud o tom vedel a je stejnej smejd nebo to nevedel a je naivni a neschopny - v obou pripadech je to na demisi
14. 06. 2013 | 12:38

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
Bohužel nemáme nic lepšího k dispozici. Ale ty ksichty, co zasedají u kormidla teď, neděsí jen hloupými řečmi, děsí svými činy. Seznam toho, co napáchali proti demokracii, ústavě, dobrým mravům, logice a zdravému rozumu už je příliš dlouhý.
To, že se o věcech mluví, není jejich zásluha. Nikdy jsem od nikoho z nich (ani od jejich skalních fandů) nenaznamenal ani náznak jakékoli sebereflexe. Oni prostě válčí mezi sebou, nasazují různé praktiky a tak trochu se jim to vymyká.
Nejlépe tuhle vládu vystihla Karolina Peake, když v době, kdy rozbíjela VV, na přímý dotaz moderátorky, zda ví, že jedná nemravně, klidně odpověděla: "vím to, ale budu v tom pokračovat".
14. 06. 2013 | 12:38

jozka napsal(a):

Tohle je uzasny:
"Je to neuvěřitelná bramboračka, těch obvinění je tolik, čert se v tom vyznej. Musíme se zamyslet, řekl on-line deníku TÝDEN.CZ šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík a odebral se do zákulisí k jednání s místopředsedou TOP 09, ministrem financí Miroslavem Kalouskem.

Tam zrejme probehla vymena nazoru. Gazdik prisel se svymi a odesel s Kalouskovymi.
14. 06. 2013 | 12:39

melčákova pohanka napsal(a):

Stejskale,vy jste buď totální hlupák či neuvěřitelný demagog a cynik! Hezký den!
14. 06. 2013 | 12:40

Mcihal Macek napsal(a):

Jakelin de Mailly

ve ct vecer vlitla polici na vladu nasledne do nekolika dalsich uradu, na 400 poldu zatklo cca 10 lidi (vc tajemnice nagyove) a zabavilo stovky milionu a bezmala metrak zlata...staci?
14. 06. 2013 | 12:41

rejpal napsal(a):

neo
Ona je jeho přímou podřízenou, kterou si sám vybral a přenesl na ni spoustu věcí, které jsou v jeho kompetenci. A na jakékoli náznaky kritiky její osoby reagoval velmi podrážděně. Věděl, že vše v pořádku není, kryl to, a je za ní osobně odpovědný (nemyslím trestně, samozřejmě lidsky a politicky).
Ostatně přssně stejně se choval při aféře Drobil. Také dělal, co mohl, aby celou věc bagatelizoval, i když o ní celou dobu věděl - a nic nedělal.
14. 06. 2013 | 12:43

neo napsal(a):

Michal Macek:

nemůže být zodpovědný za činy jiných lidí, pokud se na nich nepodílí či o nich neví.
14. 06. 2013 | 12:43

neo napsal(a):

rejpal:

pokud o tom věděl či se na tom podílel, tak ano.
14. 06. 2013 | 12:44

stejskal napsal(a):

Ještě bych taky mohl být cynický, demagogický hlupák či hloupý cynik-demagog, pane pohanko.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
14. 06. 2013 | 12:45

Silvie napsal(a):

Neo
Nemlžte, v Německu odstoupil ,tuším, předseda vlády, kvůli svému podřízenému. Doplňte někdo konkrétně , oč šlo, nemůžu si vzpomenout.
Stát se tohle kdekoliv jinde, tak premiér skončí mnohem hůř.
Nejspíš za katrem, protože absolutně nevěřím tomu, že o kejklích Nagyové neměl tušení. To by se jí asi tak vehementně nezastával.

Proč tedy musel odstoupit Drábek (ten měl mimochodem taky sedět), když se trestného činu dopustil JEN jeho náměstek.

Vy jste snad spadl z višně?!
14. 06. 2013 | 12:47

pěvec napsal(a):

neo: nadřízený je vždy odpovědný za své podřízené.
14. 06. 2013 | 12:48

Jakelin de Mailly napsal(a):

Michal Macek

Otázkou je, co z toho bude, mám obavy, že to vyšumí jako vždy.
14. 06. 2013 | 12:48

magor napsal(a):

Co, gól?

Pane Stejskale, za vším nějakej ten Bindenberk či jak si říkaj. A to stará sebranka.

Pink Floyd to zhudebnili a vzniklo album Animals. I ovce žvejkaj trávu, so what?
A po ovoci je poznáte.

Obecně stará písnička, tuze stará, takové chvíle přetahování. Mocnosti Světla a Temna tuhle hru orchestrujou odedávna.

A povězte mi, co pozemského autentické.

Jaké si to uděláte, takové budete mít?
https://www.youtube.com/watch?v=xnKhsTXoKCI

A tohle taky pěkná písnička:
https://www.youtube.com/watch?v=J-tvJcTPxHc

Nenasytní afilací pekla. Ovšem, kde by bylo pozemské krásy, že?

Zatracenej Vesmír.

p.s. A dohlédněte Dobra.
14. 06. 2013 | 12:48

Kom napsal(a):

Tato vláda se určitě pokusí pokračovat, jako by se nic nestalo. Stanovisko vládních stran ostře kontrastuje s jednáním ČSSD v případě Ratha, tím ovšem padá hrozba slušného výsledku pro pravici v příštích volbách. Strany dnešní koalice už budou volit jen lidé zcela bezpáteřní, jelikož vláda se před očima mění v spolek zločinců, který se snaží útočit na policii. Výklady o nevině až do odsouzení soudem jsou dětinské, tyto principy platí v trestním řízení, občané nemusejí čekat, aby si udělali jasný obrázek o drzé chátře, která se křečovitě drží koryt a v zákulisí používá zločinné postupy. Kdyby tuto spodinu média tak nerozmazlila, nemusela ČR klesnout tak hluboko, Gross, podobný týpek, byl po prvním uklouznutí donucen odtáhnout, tihle snad skončí, teprve až je samotné odvede policie, případně budou vládnout z basy.
14. 06. 2013 | 12:49

Mcihal Macek napsal(a):

neo

omyl muze - za 1/ v kazde zapadni demokracii nese politik odpovednost za ciny svych podrizenych jen u nas to neni zvykem..

2/on je nejen verejny cinitel on je premier cili odpovida za celou vladu , je predseda ods - odpovida za ods..jsouli prolezle korupci je to jeho odpovednost
14. 06. 2013 | 12:49

melčákova pohanka napsal(a):

Pane S.,vy jste všechno,jen ne demokrat a člověk na svém místě...Hezký den! P.S. A ještě si myslíte,že jste inteligentní a vtipný a to také nejste..Myslím,že nejste gauner,ale pouze naivní kavárenský diskutér..
14. 06. 2013 | 12:50

Yosif K napsal(a):

No pokud bude policie zavírat všechny zloděje padni komu padni tak by mohli brzy zavřít i špičky CSSD - s vyjímkou nepříčetných socalistických fanatiků Zaoralka a Špidly kradou také víceméně všichni, minimálně ti co k tomu mají tolik příležitostí jako hejtmané. Za Zaorálka rejžuje jeho mazanější švára Kajniak.

Možná by také stálo za to nějak dovysvětlit jak Palas přišel k hotelu za 35 mega a jak rodina Tesaříků přišla v Olomouci ku dvěma mrakodrapům. Asi to bylo v rámci zvyšování socální solidarity se schudlými proletáři.
14. 06. 2013 | 12:50

buldatra napsal(a):

Jakelin de Mailly,

vyjádřeno kulackým rozumem:

nic zvláštního se nestalo, pršelo a zas přestalo.
A kára jede dál močálem černým...

Odjíždím do Vídně a proberu to tam se sousedem, páč on tomu rozumí. A stejně dobře rozumí i plisce a houslím. Von je původem Srb a tady se ta zdejší politika té srbské dost podobá. Řekl bych dokonce, že čím dál víc.
14. 06. 2013 | 12:50

Silvie napsal(a):

Je to tristní, ale zatím měl nejlepší projev Filip.
Vystihl podstatu.

Pokud barel neodejde z vlády, tak snad o jeho charakteru není pochyb.

Ale věřím tomu, že jeho zaslepení příznivci budou dál stejně nadšeni z "ušlechtilého" feudála.
Ty nerozhodí vůbec nic...
14. 06. 2013 | 12:50

v + f = s + 2 napsal(a):

neo: nečasova milenka úkoluje výzvědné služby a on neodstoupí! Je to normální?
14. 06. 2013 | 12:53

Jakelin de Mailly napsal(a):

Buldatra

Asi tak nějak.
Tento b....l má řešení až v okamžiku, kdy se to semele v celé Evropě.
Čirý hnus, čeho jsme se to dožili.
14. 06. 2013 | 12:54

Silvie napsal(a):

pohanka
Vycházejte z faktu, pro koho pracuje pan S.
Pak vás to nebude už tolik popouzet.
Co člověk neudělá pro to, aby si udržel místo-práce se hledá dneska těžko.
Já mu to snad ani nemám za zlé.
14. 06. 2013 | 12:55

rejpal napsal(a):

Silvie
Pamatuji, jak odstoupil kancléř Willy Brandt poté, co prasklo, že má v sekretariátu špiona z NDR. Nikdo nevěřil, že by o tom měl tušení, a přece rezignoval. Pak si pamatuji nějakého ministra, který odstoupil proto, že jeho blízký příbuzný při svém obchodování byl podeřelý z kongfliktu zájmů. Ale detaily už jsem zapomněl.
Lumpárny se dějí všude i na hodně vysoké úrovni. Ale když něco praskne, ti smolaři bývají odejiti dřív, než dojde k soudu a odsouzení. Strany si tak chrání svou volitelnost. Tady je to jedno, lidi je budou volit dál. Až se tady objeví jeden skalní volič ODS, který uzná, že tohle je už opravdu moc, pak to budu pokládat za první signál lepších časů. A až se voliči TOP 09 přestanou chlácholit, že jich se to netýká, bude to signál druhý. Týká, o ni o té "aférce" s pašalíky věděli včetně předsedy moc dobře - a bylo jim to jedno. Nebo možná ještě hůře - nebylo jim to jedno, ale obětovali to za zdárné prosazení jednoho zákona, na kterém jim velmi záleželo. Navíc mají i své vlastní kauzy, už sám Miroslav Kalousek je kapitolou sama pro sebe.
14. 06. 2013 | 12:57

starý jezevec napsal(a):

Neškodí si připomenout

„Nečas nasměroval ODS k cynismu a sklízí plody„
https://www.youtube.com/watch?v=VyX-kqykaIo

Uvidíme, jestli se tentokrát podaří ODS očistit nebo zase zvítězí pevné jádro s Nečasem.

Média se nám snažila prodat Nečase jako Pana čistého, přestože tento politik se motal a zametal skandály ODS už více než deset let.
14. 06. 2013 | 12:59

rejpal napsal(a):

Yosif K
Konečně, už jsem se bál, že nepřijde Palas. Jen mi nějak uniká, jak tahle kauza souvisí s ČSSD. A jak odpouvidé postavy z ČSSD umenšují význam činů vládní koalice.
14. 06. 2013 | 12:59

neo napsal(a):

Silvie:

myslete si co chcete.
14. 06. 2013 | 13:00

buldatra napsal(a):

v + f = s + 2 napsal(a):

Když tajně úkoluje milenka ta tajné služby, nemělo by se o tom vůbec vědět.
Vždyť je to tajné.
Kam ten svět spěje, když se veřejně mluví o tajných záležitostech?

Možná, že ten Nečas nakonec tajně podá demisi. Páč tajné způsoby má tak nějak v rodině.
14. 06. 2013 | 13:00

Yosif K napsal(a):

Kom napsal(a):
Gross, podobný týpek, byl po prvním uklouznutí donucen odtáhnout, tihle snad skončí, teprve až je samotné odvede policie, případně budou vládnout z basy.
14. 06. 2013 | 12:49
Pro upřesnění - Gross byl donucen odtáhnout Kalouskem, CSSD se jej držela zuby nehty a obhajoval jej i socan disident Bublan, že jeden černej milionek není žádná velká rána, že to je úplně normální věc (dle Bublana normální i mezi socálisty.....).

Gross byl v CSSD za svatého utřinosa až do té doby co si koupil kondo na Floridě, pak se teprve od něj CSSD distancovala a Gross musel ukončit členství, kondo na Floridě je už silný kafe i pro průměrného a opatrnějšího socalistického tuneláříčka.

To co praskne na Nagyovou může a nemusí potopit Nečase, pokud jde pouze o sledování pí Nečasové tak Nečas klidně může hodit Nagzovou přes palubu (pokud nebude ochoten rezignovat), Nagyová se asi zbláznila žárlivostí nebo chystala palivo k rozvodovému procesu patrně bez vědomí Nečase.
14. 06. 2013 | 13:00

veverka napsal(a):

Alespoň konečně všichni vidí jaká banda kriminálníků tady prosadila takové prasárny,jako jsou církevní restituce.

A Kalousek pak zvyšuje lidem daně a ceny všeho,aby mohla jeho kriminální banda z čeho víc krást.
14. 06. 2013 | 13:00

jozka napsal(a):

rejpal:

jenze u nas uz minimalne nektere spolky na volitelnost rezignovaly. Stale spolehaji na to, ze staci pred volbami mobilizovat "bud my nebo peklo" a verne jadro jim to tam hodi. Staci se podivat na prispevek JC z 12:12
14. 06. 2013 | 13:01

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
Nejvíc se toho proti demokracii napáchalo za oposmlouvy - tohle jsou už jen důsledky. Že vyvzlínaly, je do značné míry výhra. Rána vyhnisala.
A právě proto se bojím další infekce.
Protože na obzoru není v této chvíli nikdo (myslím mezi kandidáty na vládní křesla), kdo by v oposmlouvě nebyl zadrápnutý.
14. 06. 2013 | 13:01

neo napsal(a):

pěvec napsal(a):
neo: nadřízený je vždy odpovědný za své podřízené.
14. 06. 2013 | 12:48
pokud se jedná o výkon práce.
když něco zmrvíš ve firmě, je možné, že odnese i tvůj šéf.

Když večer vyrabuješ večerku, těžko budou popotahovat tvýho šéfa.
14. 06. 2013 | 13:02

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

soudruh zaorálek ve svem prskacím projevu v PS už zase vyhrožuje ulicí. silně připomíná milouše jakeše. myslim si, že má virozu.
14. 06. 2013 | 13:07

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal(a):
Yosif K
Konečně, už jsem se bál, že nepřijde Palas. Jen mi nějak uniká, jak tahle kauza souvisí s ČSSD. A jak odpouvidé postavy z ČSSD umenšují význam činů vládní koalice.
14. 06. 2013 | 12:59
No souvisí to tak že pokud se svinstva dějí v CSSD, tak osobně nekradoucí pan čistý Zaorálek mlčí jako zařezaný a hýká pouze když se jedná o politické protivníky. Tak se to sice děje všude, u Zaorálka to však kříčí tím více čím více fanaticky hýká. realistickz smýšlející socani až tak moc nehýkají, sedí tiše doma a počítají co by mohlo prasknout na ně samotné, pokud pilvcie vydrží v nasatzeném kursu.
Připadá mi také jako dosti nerozumné DEMAGOGICKÉ svinstvo volat po demisi a PO NOVÝCH VOLBÁCH protože POLICIE VYŠTEŘUJE osm lidí.

Pokud policie opravdu půjde tvrdě proti korupci (dejž bůh aby tomu tak bylo) tak po každém zatčení nejakýho byrokrata budou nové volby? To by pak mohly být volby každých 14 dnů. A to prosím i za socalistů, podívejte se na majetky rodin socalistických špiček (viz například čokoládový Michal Kraus).
14. 06. 2013 | 13:09

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
Tady je to remíza. V ODS jsou skoro všichni, kteří u toho byli. Ale s morálním postojem k oposmlouvě souhlasím.
Řeknu to úplně jednoduše, i kdyby k výměně stráží nebyl žádný jiný argument, než aby se stráže vyměnily, je to důvod dostatečný. Nejen jako určitá sankce za konání těchto aktérů, jako určité varování těm dalším, ale také proto, že zachování moci by je v pocitu správnosti jejich představ o vládě jen utvrdilo. I proto se v demokraciích střídají vlády a politické proudy. Je to normální a nutná podmínka existence aspoň nějaké demokracie.
14. 06. 2013 | 13:10

jozka napsal(a):

Hele vysvetlete nekdo neovi, ze jinde nez v souvislosti se svoji praci se Nagyova ke zpravodajcum nemohla dostat. Ja nemam pedagogickej kurs pro specialni skolstvi, tohle nezvladnu :-)
14. 06. 2013 | 13:10

smrt mafii napsal(a):

Cenzore nepodporuj tu zkurvenou mafii, co tu vládne, nebo vezmu sekáček na maso a useknu ti palici.
14. 06. 2013 | 13:10

Silvie napsal(a):

rejpal
Mě šokuje, že si Nečas vůbec demisi nepřipouští.
A lidi jako Neo a Yosif (hřímající o amorálnosti v případě břídila Ratha) pokládají tento skandál za cosi banálního a bezvýznamného.
Už jen ta sledovačka Nagyové je na okamžitou demisi, a to nemluvím o Nečasových vazbách na Rittiga a Janouška. Kvůli Rittigovi, jehož potřeboval,aby se udržel v sesli, jmenoval univerzálního Bendla ministrem.
Ale Ysosif bude zajisté tvrdit, že ta Nagyová se s kmotry stýkala jen o své vůli a chudák Nečas k tomu přišel jako slepý k houslím.

Ptám se, proč nezadrželi Nečase a neprojeli mu kancl?
Kalousek měl opět projev hodný velkého demagoga, srandy kopec.

Kárl znuděně chrní. Kecají se přece blbosti.
14. 06. 2013 | 13:10

melčákova pohanka napsal(a):

Silvie. O tom žádná. Ale on má dohlížet na tzv. kulturu diskuse a neporušování pravidel. On to podělal,že se zapojil do diskuse a odhalil svůj světonázor a příklon k násilí-Mašíni,Payne,což není dobrá zpráva ani pro jeho děti resp. společnost! Já byl za bolševika v kotelně,po listopadu dělám jako OSVČ rukama,což by zvládnul i p.Stejskal...
14. 06. 2013 | 13:11

Kom napsal(a):

Yosif K
Nečas samozřejmě neručí za Nagyovou ve věcech kolem rozvodu, ale musel by být totálně slaboduchý, aby nevěděl o tom, že Nagyová řeší rebelující poslance ODS pomocí korupce.

Kdyby byl Gross zůstal, věci se mohly vyvíjet dál, ale naštěstí nikdo nečekal, až místo černého miliónu bude černá miliarda, a ČSSD sama ho pod tlakem eliminovala. Tihle měli řadu podobných průšvihů, ale vždy se z toho vykroutili, takže ztratili veškerou soudnost. Nezdá se totiž, že by TOP09 na ODS nějak tlačila (tzv. LIDEM jsou sami koupení, takže od nich nelze nic čekat), aby Nečase odvolala. Přitom Nečas už dopadl tak, že "parta plukovníků" mu leze nejen do vlády, ale i postele. ;-)
14. 06. 2013 | 13:11

rejpal napsal(a):

Yosif K
Kdyby se věc netýkala přímo premiéra, asi by to tak možná i bylo. Ale týká. A to tak, že hodně. Demise ještě neznamená volby. A opozice na to právo má, je to jeden z jejích úkolů, kritizovat vládu. Až budou vládnout oni, role se obrátí a bude to taky v pořádku.
14. 06. 2013 | 13:12

Silvie napsal(a):

Miláčku Neo,
ale Nagyové se před rokem ztratil deníček, v němž byly schůzky s Rittigem a Janouškem. To se asi pana premiéra šeredně týká.
14. 06. 2013 | 13:13

melčákova pohanka napsal(a):

Karel se už svalil na kavalci v poslanecké jídelně a ve sluchátkách mu hraje Visací zámek...
14. 06. 2013 | 13:13

rejpal napsal(a):

Silvie
To se dalo s jistotou uhodnout dopředu. Ještě nikdy jsem neviděl Nečase, že by bez dalšího uznal svou chybu. A když už musel, hned to obrátil proti konkurenci, že ona taky a je ještě horší. A ještě pěkně arogantním tónem. Ten chlap je naprosto bezcharakterní, což ukazuje už hodně dlouhou řadu let. Byl bych skoro šokován, kdyby se zachoval jinak, než takhle.
14. 06. 2013 | 13:16

neo napsal(a):

jozka:

to asi těžko. Pochybuji, že by bylo nápní práce kontaktovat zpravodajské služby za účelem sledování manželky premiéra
14. 06. 2013 | 13:18

jozka napsal(a):

Hele, neo, me neodpovidej, to nebylo na tebe, ja se priznal, ze specialni pedagogiku neovladam a klic k tve svojske logice taky nemam. A jak tak sleduju, nejsem sam :-)
14. 06. 2013 | 13:22

neo napsal(a):

Silvie:

A lidi jako Neo a Yosif (hřímající o amorálnosti v případě břídila Ratha) pokládají tento skandál za cosi banálního a bezvýznamného. //// mýlíte se, nic nepokládám za banální.
A neříkejte mi miláčku prosím. Na to máte manžela , asi to v tej Boleslavi tak neberete co? V Itálii to je jiná, to je země věřících.
14. 06. 2013 | 13:22

Silvie napsal(a):

Kom
Přesně tak.
Socani si to dokázali ukočírovat a kradou "jen" v "mezích slušnosti", vyjádřím-li se cynicky.
Ovšem "pravice" za to dvacetiletí získala pocit beztrestnosti, protože na dlouhý čas ovládla justici i policii.
A nestačila si při tom brutálním tunelování ani povšimnout, že se situace poněkud změnila.

Myslím, že církevní restituce za těchto okolností (bude-li odsouzeno trio trafikantů), nelze pokládat za uzavřenou věc. Otevřela se legální cesta k jejich zpochybnění.
14. 06. 2013 | 13:23

jozka napsal(a):

k veci:

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/fotogalerie/2013/06/14/do-ramecku-necas-nagyova-soukrome-ocko/
14. 06. 2013 | 13:23

neo napsal(a):

jozka:
to já přece vim, že ničemu moc nerozumíš, ani tomu krasobruslení dle vzora Jirky.

z toho si nic nedělej. A pokud nechceš abych na tebe reagoval, tak mě vynech z tvých příspěvků.
14. 06. 2013 | 13:24

Kanalnik napsal(a):

pane Zaoralku, dekuji vam za vase vystoupeni v Poslanecke snemovne po proslovu premiera - jsem rad, ze tam nekdo jasne a zretelne demontoval fabulace jak Necase, tak predevsim neuveritelneho a na policii plivajiciho Kalouska
14. 06. 2013 | 13:24

fake napsal(a):

no, Lubošu, raději se omluv řediteli Budvaru, včera jsi, v ČT24, "zasvěceně" mluvil o policejním zásahu v Budvaru, prostě jsi to opět, tak nějak nepobral, popletl sis osoby a obsazení
14. 06. 2013 | 13:25

Silvie napsal(a):

Neo
Vy jste ale dneska nějak přecitlivělý, pane.

Co se Boleslavi týká(když už ji zmiňujete), tak tady mají asi soudruzi z ODS taky stažené půlky. Poslední volby nic moc.
Cinknutá výběrová řízení apod.-v malém to, co vidíme nahoře.
14. 06. 2013 | 13:25

pěvec napsal(a):

vidím zřetelně jistou podobnost mezi nečasem a neem. CHybějící sebereflexe a okamžité kopání do opozice namísto sklopení uší a omluvy
14. 06. 2013 | 13:25

svatý Václave... napsal(a):

Tak pěkně to bylo rozehrané, odebrat státu podniky, zemědělství, banky, spořitelny, pojišťovny. Tím vzít státu peníze na sociální služby, na policii, armádu, léčení a ochranu zdraví. Téměř všechny peníze odtékají přes banky a řetězce mimo republiku. Pak nám začnou noviny v cizích rukách vtloukat do hlavy, že si neumíme sami vládnout. A už je stát na kolenou a je jen třeba nasadit protektora (asi by se dalo hádat koho) možná nás budou řídit přes EU. Naši lidé dali za třicet stříbrných vše a velká část z nás se na tom ve volbách podílela.
14. 06. 2013 | 13:26

starý jezevec napsal(a):

Že v případě „rebelů ODS“ šlo o nabídky předem už dávno někteří přiznali a pokud to Nečas dnes popírá, tak se jen dále znevěrohodňuje.

„Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg poprvé přiznal, že za prosazení vyšších daní musela vláda zaplatit třem rebelujícím exposlancům ODS příslibem lukrativních postů ve státních firmách.

"Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat. Ale v politice člověk někdy podléhá vydírání," řekl Schwarzenberg v rozhovoru pro Lidové noviny.

Na umístění rebelů se prý podílel první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který z pozice ministra financí vykonává akcionářská práva státu ve většině firem.“
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-59006740-rebelove-ods-trafiky-vydirani-schwarzenberg

Jednou snad dojde i na Kalouska
14. 06. 2013 | 13:27

Silvie napsal(a):

Nejlepší byl Kubice, když pravil, že u Nečase na úřadu vlády byla jenom "návštěva".

Tak tomu se říká eufemismus.

Jeho roli v této cauze stále ještě nechápu.
14. 06. 2013 | 13:27

neo napsal(a):

pěvec:

za prvé se nemám za co omlouvat. Nic jsem neprovedl a ani s nimi nemám nic společného
za druhé, do opozice nekopu, je mi ukradená.

upozorňuji jen a pouze na fakta.

kompletní obrázek budu mít až budou k dispozici soudní rozhodnutí.
14. 06. 2013 | 13:29

jozka napsal(a):

neo: (ano, ted to je pro tebe)

napisu to stejne, jako to pises ty. Budu si psat co chci a jak chci, pokud s tim mas problem, je to tvuj problem :-)
14. 06. 2013 | 13:29

svatý Václave... napsal(a):

Tak pěkně to bylo rozehrané, odebrat státu podniky, zemědělství, banky, spořitelny, pojišťovny. Tím vzít státu peníze na sociální služby, na policii, armádu, léčení a ochranu zdraví. Téměř všechny peníze odtékají přes banky a řetězce mimo republiku. Pak nám začnou noviny v cizích rukách vtloukat do hlavy, že si neumíme sami vládnout. A už je stát na kolenou a je jen třeba nasadit protektora (asi by se dalo hádat koho) možná nás budou řídit přes EU. Naši lidé dali za třicet stříbrných vše a velká část z nás se na tom ve volbách podílela.
14. 06. 2013 | 13:30

Kom napsal(a):

Silvie
Souhlas. Při dnešních poměrech se nedá zabránit korupci, jde o to, jak na ni politici reagují. ČSSD se Ratha ihned vzdala, Kalousek se naopak v případu Parkanové pustil do policie, Nečas v tom pokračuje a ODS ho podporuje. Tím ovšem takové jednání schvalují a berou na sebe spoluodpovědnost. A začalo to už dávno, když Kubice znehodnotil volby svým pamfletem, pak se nakupovali poslanci ČSSD, aby mohla vzniknout pravicová vláda a média tomu tleskala, totéž při vzniku LIDEM. Dneska se žurnalisté diví, že Nečas se nemá k odstoupení, ale sami tu chátru rozmazlili.
14. 06. 2013 | 13:31

Silvie napsal(a):

Teď to dorazil Šlégr, když pravil, že se vrací zpátky do toho "čistého" prostředí sportu.

To byla zase povedená taškařice.
14. 06. 2013 | 13:32

neo napsal(a):

Silvie :

nejsem přecitlivělý, jen k vám nic necítím a takové oslovení mi není příjemné.
14. 06. 2013 | 13:32

Yosif K napsal(a):

Silvie napsal(a):
1) A lidi jako Neo a Yosif (hřímající o amorálnosti v případě břídila Ratha) pokládají tento skandál za cosi banálního a bezvýznamného.
2) Už jen ta sledovačka Nagyové je na okamžitou demisi, a to nemluvím o Nečasových vazbách na Rittiga a Janouška. Kvůli Rittigovi, jehož potřeboval,aby se udržel v sesli, jmenoval univerzálního Bendla ministrem.
3) Ale Ysosif bude zajisté tvrdit, že ta Nagyová se s kmotry stýkala jen o své vůli a chudák Nečas k tomu přišel jako slepý k houslím.
4) Ptám se, proč nezadrželi Nečase a neprojeli mu kancl?
14. 06. 2013 | 13:10
ad 1) jedná se o normální skandál, nenormální je jen to že v česku se dříve na vládnoucí korytáře ze zásady nesahalo (tedy s vyjímkou Ivo Svobody který se jako psychotik stal snadnou obětí vnitrostraniockého boje).
ad 2) Rittig a Janoušek bohatli i za socanů i ya doby Paroubka jako finančního ředietele pražského magistrátu. JaK TO?
ad 3) netvrdím nic, zatím nic netvdí ani policie... házení podřízených pod autobus však mistně zvládali i Zeman a Rath.......
ad 4) předpokládám že kancl vedla Načasovi Nagzová, aspon se tak jemnuje její koryto.....

Nezalknětě se prosím......
14. 06. 2013 | 13:34

DH napsal(a):

Vážení spoludiskutující, vážený pane Stejskale,

Mohu pouze konstatovat, že se v podstatě potvrdily moje úvahy a výše uvedené texty. Povystoupení pánů Nečase, Kalouska a dalších nelze již pochybovat o tom, že smíchání vykonstruovaného podezření ze zneužití VOZ s teatrálním vybíráním bezpečnostních schránek, odvozem desítek kilogramů dokumentů a dalších a dalších atributů této obludné, monströzní a neomluvitelné policejní akce bylo přehnané, neadekvátní a nepřiměřené situaci.

Je evidentní, že došlo neoprávněně nejen ke zpochybnění morální integrity a tím i autority premiéra, ale i jeho nejbližších, tedy následně i vlády. Nepochybně byl policejní svévolí monimálně ohrožen, ne-li pošlapán ústavní pořádek a demokratický charakter republiky.

Já se ptám společně s nositelem řady ocenění, autoritou nejen ve finančním světě, panem inženýrem Kalouskem, finistrem financí, byla to skutečně jen náhoda? Byl tento pokus o destabilizaci vlády opravdu bez vlivu rozvratné levicové opozice? Máme snad věřit, že parta policejních plukovníků jednala zcela autonomně?

Myslím, že toto jsou otázky, které by si měla klást široká veřejnost i my zde. Nevylučoval bych ani mimořádné úkolování BIS k tomu, aby rozkryla s pomocí svých operativních prostředků ty nitky a síly, které za tímto, nebojím se říct, pokusem o ústavní puč, stojí.

Osobně nemám příliš pochybností o tom, že to jsou tytéž síly, které se vždy pokoušely o kriminalizaci pánů Dalíka a Topolánka, o kriminalizaci pana Béma a dalších a dalších. Jejich oponenti vždy svá vykonstruovaná obvinění stavěli na pololegálních šmíráckých fotografiích, drbech a své mocichtivosti. Nikdy se nikomu z nich nic neprokázalo a já jsem si jistý, že ani teď se neprokáže.

Pak nastane chvíle se ptát jinak a jinde na to, kdo ponese odpovědnost za podobný exces, kdo zodpovídá za ohrožení ústavního pořádku. Nebudu daleko od pravdy, když vyslovím názor, že spravedlnost si svou cestu najde a její ruka, vedena demokratickou rozpočtově zodpovědnou vůlí drtivé většiny voličů, nemilosrdně dopadne na organizátory a vykonavatele tohoto zrůdného politického zločinu.
14. 06. 2013 | 13:36

neo napsal(a):

jozka:

piš si co chceš, mně je to u zadele.
14. 06. 2013 | 13:37

jozka napsal(a):

to jsem rad. Jinak at zije konzistence nazoru :-)

(13:24)
A pokud nechceš abych na tebe reagoval, tak mě vynech z tvých příspěvků.
(13:37)
piš si co chceš, mně je to u zadele.
14. 06. 2013 | 13:40

topsik napsal(a):

Obdivuji Jiřího Šlégra. Ta pakáž z pravé strany mu nesahá ani po kotníky. I jejich obdivovatelé jako Yosif K, oranžáda..., neo a další, jenž tu neustále brání tu korupční vládní sebranku mi připadají tak trochu jednodušší! Přeji příjemný den.
14. 06. 2013 | 13:42

svatý Václave... napsal(a):

DH - velice a poníženě se omlouvám.
14. 06. 2013 | 13:42

Peter Nagy napsal(a):

Dřela jako kůň.
14. 06. 2013 | 13:45

Silvie napsal(a):

Drahoušku Neo,
ještě abyste ke mně něco cítil...

Dejte si po obědě jeden radepur, jste moc nedůtklivý.
14. 06. 2013 | 13:46

Sudetak napsal(a):

topsik - je jenom zajimave, ze za teto jak pises "korupcni" vlady se odhalilo a stiha snad nejvice korupcnich pripadu za poslednich 20 let. Kdyby ta vlada byla tak korupcni, dovolila by to?
14. 06. 2013 | 13:48

Pravda páska napsal(a):

Nejvýstižnější diskusní příspěvek ve sněmovně k tomu co se nyní děje měl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který je znám tím, že když se mluví blbosti, tak si schrupne. Britské listy jej zazanamenaly při vystoupení místopředsedy TOP 09 Kalouska pod názvem "Schwarzenberg je svému programu věrný..."
14. 06. 2013 | 13:51

neo napsal(a):

jozka:

to bylo pouze vysvětlení, jak docílíš toho, abych nereagoval na tvé bláboly. Pokud mě nebudeš ve svých příspěvcích zmiňovat, nebudu mít důvod reagovat, to je logické ne?
14. 06. 2013 | 13:52

neo napsal(a):

topsik:

mýlíte se, nikoho nebránim a ani neobdivuji.
14. 06. 2013 | 13:55

neo napsal(a):

Silvie:

přeci jen upřednostňuji mladší ročníky.
14. 06. 2013 | 13:56

svazák Péťa Nečasů napsal(a):

Korupce je standardní součást politiky.
14. 06. 2013 | 14:06

starý jezevec napsal(a):

To nemá chybu
http://www.blisty.cz/art/68917.html
14. 06. 2013 | 14:08

Jan K. napsal(a):

Zaorálek:
"Zároveň platí, že premiér Nečas a celá vládní koalice nesou přímou politickou odpovědnost za to, na kolika státních úřadech a institucích dnes policie zasahuje. Vláda, která něco podobného připustila, nemůže s takovou zátěží dál pokračovat."
Jasně, až my, rudooranžoví budeme vládnout, tak zásah policie nepřipustíme. Ti budou skákat, jak my budeme pískat, stejně jako Grosstapo.
Konečně jednou řekl soudruh Zaorálek pravdu.
14. 06. 2013 | 14:09

Reveil napsal(a):

V normálním státě by Nečas byl politická mrtvola. Ale v Kalouskově gangsteristánu platí jiné normy. Tady dva "hrdinové z Afganistánu" (dle Kalouska) přijímají rozkazy od premiérovy milenky. To je ještě lepší, než slavná aféra manželky filipinského diktátora Marcose Imelda, která taky úkolovala tajné služby k soukromým účelům. Jenže Nagyová je ještě o chlup lepší. Není ani manželka...
14. 06. 2013 | 14:09

Arpád Bierhanzl napsal(a):

Jan K. napsal(a):

"Zaorálek:
"Zároveň platí, že premiér Nečas a celá vládní koalice nesou přímou politickou odpovědnost za to, na kolika státních úřadech a institucích dnes policie zasahuje. Vláda, která něco podobného připustila, nemůže s takovou zátěží dál pokračovat."
Jasně, až my, rudooranžoví budeme vládnout, tak zásah policie nepřipustíme. Ti budou skákat, jak my budeme pískat, stejně jako Grosstapo.
Konečně jednou řekl soudruh Zaorálek pravdu."

Gross kvůli aféře s financováním bytu odstoupil. Tolja kvůli aféře Nagyové nikoliv.
14. 06. 2013 | 14:12

to DH napsal(a):

Vážený DH, buďte tak laskav a nemlvte tu za nás!
Vaše pojednání jsem zprvu pojala jako ironický článek nějakého hodně ret.ardovaného absolventa ZŠ (ve věku 20 let a ze 4.obecné)pro bulvární plátek.
Protože ale mám zkušenost, že podobně "inteligentních" Marků Bendů může být i více, raději Vám dopručím jiný způsob prezentace sebe sama. Zkuste nějakou televizní show, pořady o vaření, či chvilky s reklamou mezi OVM.
"Morální autorita premiéra Nečase" je snad ještě větší nesmysl než R.o.m studující při zaměstnání.
Vy-a Vám podobní-sem zavádíte nebezpečnou věc - snažíte se dát rovníko mezi slova korupce - a běžná praxe.
Pokud Vám někdo vybílí byt a policie snažící se Vám ukradené vrátit bude stejně zesměšňována - jako ji teď zesměšňujete Vy - budete možná uvažovat jinak.
14. 06. 2013 | 14:17

Sláma napsal(a):

Neo napsal: "za druhé, proč by měl odstupovat, když se činu dopustí někdo jiný, v tomto případě Nagyová?"
To, co popisujete, je politická kultura Balkánu či Střední Azie. Na Západě platí zcela jiná politická kultura. Ta říká, že u politiků platí princip presumpce viny. Tedy politik je vinen, dokud se neprokáže opak. To je z jednoduchého důvodu - svěřujeme obrovskou moc a královsky platíme člověka, o kterém nesmí být ani stín pochybností.
Vy jste tak naivní, že věříte, že mzdová účetní Nagyová jednala o vlastní vůli?
Asi ano, pak splňujete typické znaky člena či voliče ODS - žádné mravní zásady a k tomu značná dávka naivity (té naivitě se ověm normálně říká jinak).
14. 06. 2013 | 14:22

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
Dovolím si nesouhlasit.
Protože tato pitoreskní vláda uvolnila stavidla zejména kvůli angažmá lidí, kteří s oposmlouvou neměli nic společného (bez ohledu na čistotu jejich úmyslů, případně snahu se dostat ke korytům, obsazeným právě oposmlouvou).
Po "výměně stráží" hrozí, že se tam oposmluvníci zase tiše vrátí i se zavedenými pořádky, protože jim nikdo nebude bránit. Uvědomte si, že prezidentem je člověk, který oposmlouvu vynáší do nebes. A ten bude jmenovat premiéra a ministry.
14. 06. 2013 | 14:25

mb napsal(a):

DH je tu z nás nejlepší ... nedosti na tom, že si klade otázky taknějak za nás zavšechny ... a dokonce si na ně i odpovídá ...

ale ještě jentak mimoděk tvoří neologismy, které se promptně stávají součástí lexika ( bez jakýchkoli pochybností)

dnes například vytvořil slovo: oppulistická ...

kde správně zkombinoval dva odpudivé atributy junty policejních podplukovníků ... totiž jejich opulentnost a populismus ...

ne náhodou také pravý prezident ( Klaus je totiž jako Rocky Balboa ten pravej šampion pro lidi a ne nějaký přímo zvolený lžiprezident) hovořil o teatrálnosti policejního zásahu

ve shodě s DH a ´oppulistickou policejní hysterií´

je dobře že někdo dokáže levounum a střeďákům votevírat voči ...

Rittigovi, Hrdličkovi, Nagyové, Nečasovi, TLuchořovi, a dalším jmenovaným i bezejmenným mučedníkům a obětem policejní junty a zvůle ...

VĚRNI ZŮSTANEME !!!
14. 06. 2013 | 14:26

rejpal napsal(a):

Sudetak
Tomu fenoménu, ke kterému došlo u nás, se často říká vypuštění gina z lahve. Stalose to už mockrát a stae se to i v budoucnu. Někdo něco rozhodne, má při tom nějaký svůj záměr, a při určité souhře okolností už běhu událostí nelze zabránit a neumí to ani vláda. Je to něco jako má oblíbená elliottova vlna. Taky začíná nenápadně.
Totéž se stalo v SSSR v polovině 80. let ( i když šlo o věci řádově s větším dopadem), konzervativci taky nešli s Hitlerem do koalice, kvůli tomo, co pak dělal - mysleli si, že ho mají pod kontrolou. Ani komunisté u nás, když rozpoutali procesy, netušili, že mohou být jejich obětí.
To, co jste napsal, prostě není argument. A nemá to ani logiku. Žádná vláda na světě, pokud má máslo na hlavě, nespustí dobrovolně něco, co jí může stát existenci. Prostě se někde vloudila chyba, nebo dirigentem orchestru NENÍ vláda ani koalice, ale skrývá se v zákulisí.
14. 06. 2013 | 14:27

to Sláma napsal(a):

Slámo, ODS se nám bude VŽDY snažit namluvit, že modrý trojúhelník se může z jiného úhlu pohledu zdát jako rudá koule.
Balkánem už pomalu jsme.
Teď by se měl Nečas a jemu podobní IHNED odvolat.
Pokud se to neudělá, nedivme se, že nás čekají ještě šťavnatější zítřky.
Pokud se stane normálním krást - a bude se tomu říkat loajalita, podnikatelský záměr či "podejte trestní oznámení", bude to tu horší a horší.
14. 06. 2013 | 14:27

Admirál napsal(a):

Vývoj událostí mi dává zapravdu. Z očekávaných důvodů pro zatčení Nagyové se vyklubalo sledování Nečasovy manželky přes vojenské zpravodajství.

Ne, že by to nestačilo vzhledem k vztahu s premiérem na jeho okamžitou demisi, ale očekávání jakého si signálu k útoku na Zimní palác, zůstanou zřejmě nenaplněna. Lidem se ctí zadost učiněno NEBUDE.

Je to jak ze Švejka. Jak ten farář měl u zpovědi mladou hezkou holku a ta se mu svěřila, že hřeší pod peřinou. On, se slinama u huby, se ptal, jak že hřeší. A ona, že si vyškrabuje špínu mezi prsty u nohou.

Přílišná nepodkožená očekávání přináší holt zklamání.

Ale škatulata se zřejmě pohnou.
14. 06. 2013 | 14:28

neo napsal(a):

Sláma:

není podstatné čemu věřim (Rath krad a má sedět), ale jak rozhodnou nezávislé soudy. Počkám si.

Nejsem ani člen ani volič ODS.
14. 06. 2013 | 14:29

mb napsal(a):

mohli by je dát k Rathovi na celu ...
14. 06. 2013 | 14:29

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
já na to, že stavidla uvolnila vláda, vůbec nevěřím. tedy na to, že to měla v úmyslu. Možná chtěla určitou kosmetickou úpravu (ti předchozí byli hodně profláknutí) a nějak se jí to vymklo z rukou. A to ještě jen v případě, že neplatí některá z konspirativních /ale u nás nikloli nemožných/ variant. Rudolf Slánský nebo Karel Šváb měli kdysi také jinou představu o svém dalším osudu, když rozpoutávali procesy (a taky tu byli síly v zákulisí).
14. 06. 2013 | 14:31

Jan K. napsal(a):

Arpád:
"Gross kvůli aféře s financováním bytu odstoupil. Tolja kvůli aféře Nagyové nikoliv. "
Jste směšný, ještě nikdo nic pořádně neví a už by měl někdo odstupovat? Navíc žádného Tolju neznám.
14. 06. 2013 | 14:36

magor napsal(a):

Silvia,
la mia dea, jsem tu správně, chřadnu. Nějakou něžnůstku pro mne prosím, nebyla by?

"Myslím, že církevní restituce za těchto okolností (bude-li odsouzeno trio trafikantů), nelze pokládat za uzavřenou věc. Otevřela se legální cesta k jejich zpochybnění".

Uzavřené nikdy nic, však tu už jen s pomocí andělů. A toť odvěký úkol šamanů a mágů.

Zvi/zvěte.
14. 06. 2013 | 14:38

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
Nezáleží na úmyslu :-)
Tam se nejspíš i shodneme, taky se kloním spíš k názoru, že s heslem "Dost bylo oposmlouvy!" doufali v obsazení zabukovaných postů ve svůj vlastní prospěch. Ale i to bylo za těchto okolností přínosné: politici se mají navzájem hlídat, ne mýt si ruce. A o to šlo. V této vládě se skutečně v tomto smyslu hlídali, i když výsledek byl z hlediska voliče tristní. Ale ten výsledek byl zejména v uvolnění rukou orgánů činných v trestním řízení. To tu dosud fakticky nebylo. A o to se bojím.
14. 06. 2013 | 14:40

rejpal napsal(a):

Jana Pechová
V jedné věci se shodneme určitě - kde není kontrola moci a vše je provázané, je to děs. A v hodnocení oposmlouvy také. O relaci mezi tím, co je teď,a tím co možná přijde po volbách máme holt zase názor trochu odlišný, a oosobně si myslím, že role oposmlouvy už je ukončena (s výjimkou některých lidí kolem Hradu - ostatně oposmlouva a ti lidé byli dva ze tří důvodů, proč jsem nevolil Zemana).
14. 06. 2013 | 14:45

Silvie napsal(a):

jana Pechová
Pokud jsem vás pochopila správně, tak je lepší ty "zavedené pořádky " nechat v režii Nečase a Kaldy.

Nerušit! Vládneme.

Hm.... zajímavé kam až se posunula pravdaláska.

Amore magore,

vám nevadí starší ročníky?
Podotýkám, že jsem ještě zachovalá a udržovaná!
14. 06. 2013 | 14:46

JC napsal(a):

O tom jestli Nečas odstoupí bude rozhodovat Kalousek a nikoli Zaorálek.
14. 06. 2013 | 14:50

Silvie napsal(a):

Paní Pechová,

mimochodem - oposmlouva mezi barelem dobroty a socany by vám nevadila?
Já jen ,že se o tom dost spekuluje.
I když by tedy muselo socialistům rupnout v bedně, aby páchali takové harakiri.
Nebudou to mít nejspíš po volbách zapotřebí.

Já jen abych měla jasno.
Přesto chápu, že neochvějnou důvěrou kultůrní fronty v soudruha knížete nemůže otřást vůbec nic.
Nebo jo?!

Kárl je takový Pilát Pontský.
Natož nějaký
14. 06. 2013 | 14:50

Silvie napsal(a):

Co víme, je na odchod málo, pravil ctný Kárl.

Tak tomu říkám černý humor.
14. 06. 2013 | 14:52

rejpal napsal(a):

Jan K.
myslím, že většina lidí ví v podstatě všechno podstatné, je to jako puzzle. A už dlouho. Nevědí to jen ti, kteří vědět nechtějí. Celá tahle vláda je účelový slepenec skupin a lidí, které spojují společné zájmy (správu země tím nemyslím), společní kamarádi a společný styl a úroveň. Podívejte se kam chcete - namátkou jen Drábek-Šiška, Drobil-Knettig, Kocourkovo odklánění, Škarka, Bárta, Parkánová /dobře, to bylo ze starších časů/, Pekárek odsouzený a hlasující, strana v koalici, která nekandidovala, opilý Kalousek i Kalousek vyhrožující, Besser, jakýsi malý Gross, Dobeš a jeho eskapády, k tomu řada úplně mimomísních a nekompetentních ministrů. Chcete říci, že tohle všechno se nevědělo?
Tolik trestních oznámení a vyšetřování trestných činů ústavních činitelů a lidí těsně vedle nich tu dohromady nebylo snad od dob první republiky.
A jednotlivé skupiny na sebe ještě žárlí, i když se vzájemně potřebují. Jen tak se může stát, že předseda koaliční strany už v roce 2011 veřejně řekne, "my na vnitru vyšetřujeme ZLOČINY ODS" (a myslí samouřejmě korupci) - a zůstane dál v koalici a umožní jí v tom všem pokračovat.
Ta vláda měla odstoupit již na podzim 2010, kdy obešla ústavu se svým reformním balíčkem. Pak už to bylo jen horší a horší.
Co byste ještě chtěl vědět? Jediný rozdíl je, že to, o čem se mluví již léta, je nyní "orazítkováno" zátahem plicejních složek. A jak to celé dopadne? Nejspíš nijak, jen pach zůstane. A premér taky.
Jsme masochisté.
14. 06. 2013 | 14:58

Kelt napsal(a):

DH 13.36,
děkuji za shrnutí tak výbušného a pro naši demokracii nebezpečného precendetnu,kterého se dopustilo VSZ Olomouc a ÚOOZ.
Je to něco nepředstavitelného,co si dovolily tyto nikým nevolené instituce-dehonestovat předsedu vlády vyšlého z demokratických voleb,který má podporu celého demokratického spektra PS.
Jsem přesvědčen,že premiér Nečas by od slov měl přejít k razantním činům.
Za prvé-dát pokyn ministru vnitra k okamžitému rozpuštění ÚOOZ a vzetí do vazby plukovníka Šlachty-je přece v demokratickém systému nepřípustné,aby plukovnícj rozhodovali,kdo bude sedět-myšleno ve vládě.
Za druhé dát pokyn ministru spravedlnosti Blažkovi k okamžitému zrušení VSZ v Olomouci a vzetí do vazby Mgr.Ištvána pro prokázné podvracení republiky přes dehonestaci vládních představitelů
A za třetí zaúkolovat předsedkyni PS Němcovou k předložení změny zákona a okamžitému schválení o jednacím žádu PS,kterým až do odvolání by bylo opozičním poslancům veřejně i na půdě PS vystupovat pod ztrátou mandátu.
Republiku si rozvracet nedáme.
14. 06. 2013 | 14:59

rejpal napsal(a):

Kelt
stačí jen ve stavu nouze novelizovat náhubkový zákon. Ale k tomu nedojde, volby už se blíží.
14. 06. 2013 | 15:03

Jana Pechová napsal(a):

rejpal
Ten optimismus vám závidím.

Silvie
Není otázka, zda tato vláda, ale zda to, co přijde po ní, bude lepší. Tedy, lepší pro demokracii.
Moc trefná byla poznámka tuším Petra Kamberského, který napsal, že Šlouf a Dalík se dnes smějí, neboť za nich by se něco podobného stát nemohlo. Měli to pod palcem.
A přesně tohle mi dělá při pohledu do budoucna vrásky.
14. 06. 2013 | 15:13

van Tomas napsal(a):

vy jste měli všichni složit mandáty, at napříč celým politickým spektrem - už dávno....jste nejhorší banda gaunerů co kdy tuto zemi vedla...Bárta, Rath, Kalousek,Peak atd atd..a ted jeste nastoupi misto Šlegra Benda z Ústi ?? to je panečku výkvět národa....
Vy tuto zemi zničíte.....
14. 06. 2013 | 15:17

magor napsal(a):

Ti voglio bene, Silvia.
A jistěže nevadí <3

To: Oh no, lulu,
teď koukám, kde nechal tesař díru.
A snad nebude tak zle (jako s Nagyovou).
Mějte se, milášci.
14. 06. 2013 | 15:22

JC napsal(a):

Aha začíná se to rýsovat. Zřejmě to celé postavené na trestnosti přidělování "trafik"
Ty socanské jsou asi promlčené/Špidla EU že ?/ Takže Zaorálek je najednou silný jak old shatterhand:-)))
14. 06. 2013 | 15:31

peterka napsal(a):

Zdravím, já ale místo těch vašich vyjádření bych raději vyrazil o víkendu k poslanci, který "poslancuje" vaše bydliště a poptal bych se, co s tím hodlá dělat.
Poslaneckou kancelář, doufám, najdete. A tak se ptejte, ale hlavně přemýšlel bych vlatní hlavou. "Kecy" už tady jsou asi zbytečné.
14. 06. 2013 | 15:31

Kelt napsal(a):

JC,
Vaše logika je obdivuhodná-z té vyplývá že:
Tehdejší premiér za ČSSD měl pod palcem vedení EU,kterému prostřednictvím své sekretářky nařídil instalaci Špidly.

Dále podplatil ty všechny voliče,kteří dali hlas Špidlovi

Je to tak s "trafikou"pro Špidlu?
14. 06. 2013 | 15:39

JC napsal(a):

Kelt,
Vy jste klasickej ojrohujer :-))))
14. 06. 2013 | 15:53

JC napsal(a):

Kelt,
P.S. schválně si zadejte do vyhladavače "volby eurokomisaře" co vám vypadne:-)))
14. 06. 2013 | 15:54

Kelt napsal(a):

JC,
takže Vaše vyjádření k trafice "Špidla" byl BLÁBOL-jste si toho vědom?
Nebo jste to myslel vážně?
14. 06. 2013 | 15:57

JC napsal(a):

Kelte, Kelte, vy vůbec nečtete co vám píši.
14. 06. 2013 | 16:00

rejpal napsal(a):

JC
Já to četl taky, a jediné, co mě napadlo byl starý vtip: "Pane, nevíte, kolik je hodin?"-- "To nevadí, já stejně přestupuji na jedenáctku".
14. 06. 2013 | 16:04

suchánek napsal(a):

neo napsal jste: nemůže být zodpovědný za činy jiných lidí, pokud se na nich nepodílí či o nich neví.
-----------------------------------------------------------
člověče neblázněte. vše nelze linkovat jen přísnou logikou. opravdu je občas důležité rozlišovat, KDO má kolem sebe JAKÉ podřízené. premiér české republiky, který má vztah s někým, kdo si objedná vojenskou rozvědku na jeho ženu, je totálně nedůvěryhodný. pokud navíc toho člověka ještě obhajuje a má vůči němu absolutní důvěru, tak to je úplně devastující. jak má, probůh, řídit celou českou republiku z pozice NEJVYŠŠÍHO ZÁKONodárce, když si neumí vybrat ani své nejbližší podřízené. úplně vynechávám tu neuvěřitelnost, že si jeho nejbližší spolupracovnice v totálním pomatení mimorealitní mysli volá na vojenskou rozvědku jak do pizzerie a objednává si tam soukromé služby.

pokud je někdo voják a ještě je šéfem vojenské tajné služby, měli by jej za vyhovění něčemu takovému okamžitě pověsit (v mírnější verzi dát 4 856 let natvrdo ve vojenské věznici).

a pokud jediné, co k tomu premiér řekne je, že je skandální, jak s veterány z afgánistánu zacházejí, tak to vypovídá o jeho totální nekompetenci vést i večerku u nás na rohu.
14. 06. 2013 | 16:40

rejpal napsal(a):

suchánek
smutné je už to, když se musí o (politické) odpovědnosti vést sáhodlouhá diskuse (asi jako kdyby se vedla o tom, že dýcháme).
Často vzpomínám na dobu na vojně (1979-1980). I za bolševika existovala "nedílná velitelská pravomoc" a s ní spojená odpovědnost. A kupodivu se její uplatnění i tehdy dalo obhájit u nadřízených.
14. 06. 2013 | 16:49

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

A opět zde září "uvědomělí" modří komsomolci,

jako jsou zde například hrůzci -zle komsomolec zde, či Yosifek a občan se ptá: je to vůbec možný, aby byl někdo tak vymytý a to do čista. A odpoví si, ne snad ani to není možné a pak se nemůžeme divit že ano, tak tohle jsou nakonec ti ovčani co volí soudruhy jako je s.Nečas, či s.Kalousek atd..? Ano jsou, jsou to jenom pohůnci modrých Kmotrů, které jim ted' vesele zavírá policie proti organizovánému zločinu. A já říkám, ano postavme mimo zákon celou ods, páč je to OBYČEJNÁ strana organizováných zločinců a tito dva jsou jejich pohůnkovští pacholci. Tečka.
14. 06. 2013 | 16:51

Stařeček napsal(a):

jeden z největších vtipálků je paní Němcová. To když si porovnám její vyjádření k MUDr. Rathovi a včera k celé té fajne skupině.
14. 06. 2013 | 16:55

neo napsal(a):

suchánek:

on nemůže za to, co dělají jiní. Nemůže to nijak ovlivnit, maximálně se může takových lidí zbavit,ale z předstihem nemůže vědět, co kdo kdy provede.
14. 06. 2013 | 16:59

ex-nemo napsal(a):

Sudeťáku
a kdo teda jsi ?
Snad Sniper 28.6.2012 11.53.25 ??
To Tvoje povídání 14. 06. 2013 | 09:47 je totiž skoro doslova totéž.
14. 06. 2013 | 17:35

schroth napsal(a):

neo,
ani jsem nedočetl ostatní příspěvky. Musím reagovat(14. 06. 2013 | 09:47) a vesele se řehtám při představě, že by ČSSD poté, kdy jim zatkli Ratha, volala po demisích:-))))
Neo zatím pobavil nejvíc. Sem tam mě baví i ládík!!!, ale to je jiný druh humoru, ládík je inteligentní a občas je schopný být objektivní. S ním dnes cítím.
Na nea se s odpuštěním vztahuje taky jedno úsloví z totáče. To o usilovném blbovi a třídním nepříteli.
14. 06. 2013 | 17:36

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Tak toto je ta PRAVICOVÁ ELEMENTÁRNÍ POLITICKÁ KULTŮRA podle řečí modrosvazákého poslance Gazdíka ze Suché Loz???

Tak, tak vypadá ta údajná pravicová elementární politická kultůra za součinosti organizovaného zločinu, pod vedením pravicové koalice s.Nečase s mafiánskými Kmotry ruku v ruce pospolu.
Zaprodaní poslanci zločinu ve sněmovni nemají co dělat, proto vyžente ty různé Gazdíky ze sněmovny pane Zaorálek svinským krokem, aby neměly ani čas se zastavit. Děkujeme za to a žen'te je!!!
14. 06. 2013 | 17:49

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To stařeček..

ano, s.Němcová je fanatická neobolševícká překabátěná "uvědomělá" modrototalitní soudružka ODS. Hanba jim.
14. 06. 2013 | 17:53

neo napsal(a):

Schroth:

ty seš na schroth
14. 06. 2013 | 18:11

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Něco tak sprostého co předvádí s.Nečas, jsem ještě nikdy neviděl,

to snad už ani není možné !!! Jediný kdo mu ve své opilecké sprostotě sekunduje je snad jenom ten věčně ožralý s.Kalousek. Opravdu Hnus s velkým H...
14. 06. 2013 | 18:28

Silvie napsal(a):

Takže je to jasné, Kalousek je v tom namočený taky (trafiky pro šmejdy).

Z Polčáka taky padaly perly.

Když šlo o Ratha, tak byla Němcová nekompromisní, teď se rozčiluje nad tím, že si policie dovolila bez varování! a bez dovolení! vtrhnout na úřad vlády.

Ale od Nečase už se distancují odeesáci z regionů - viz Nwelati, šéf středočeské ODS.
Myslím, že to Nečas nerozdejchá a Kalousek s Kárlem taky ne.
Setrvání Topky v koalici bude možná silná káva i na její skalní stoupence z řad umělců a intošů od pravdalásky.
Myslím, že velká část pravicových voličů vůbec k volbám nepůjde.
14. 06. 2013 | 18:34

rejpal napsal(a):

Silvie
To je velký otazník. Je fandění silnější než soudnost? Já se bojím, že u spousty z nich je. Pak se ale nemlžeme divit té hroší kůži. Oni dobře vědí, že pokud ustojí první nával, jejich volič zapomene na všechny pochybnosti a stejně jim to hodí. A jejich názor je bohužel v souladu s realitou.
14. 06. 2013 | 19:06

petrof napsal(a):

kdy už ti přiblblí levičáci dostanou rozum..???? Oni vůbec netuší, že i kdyby padla vláda, tak prezident může s úsměvem klidně pověřit někoho jiného z ODS, či TOP, sestavením nové!!! Hlupci socialističtí......
O tom, že z korupce mohou být obviněni pouze a jen státní úředníci a nikoliv politikové.....nemají ani páru!!! To by totiž nemohly existovat volby. Tam totiž ta pomyslná a největší korupce, vlastně začíná!!!
14. 06. 2013 | 19:17

Jan K. napsal(a):

rejpal, 14:58:
Myslíte, že příští vláda nebude něco, o čem se říká z bláta do louže? Možná budeme vděčni jestli nebude ještě horší. Když vidím, jaká chamraď se klepe na koryta, včetně autora tohoto blogu, tak optimisticky naladěn určitě nejsem.
14. 06. 2013 | 19:27

rejpal napsal(a):

Jan K.
To, co se děje teď, je jen jeden kamínek do mozaiky - i když hodně velký. Nemusíte mít rád Zaorálka, ale jediné, co na něj kdy kdo vytáhl, byl ten vrtulník. A i to bylo legální, protože takhle si poslanci (levicoví i pravicoví) nastavili pravidla hry. Naopak, pamatuji si, že kdysi "potopil" Zemana, když po aféře Bamberk líčil Zemanovo počínání jinak, než jeho šéf (od té doby ho taky Zeman nemá rád).
Nikdy jsem nenapsal, že si o opozici dělám nějaké iluze. V její nabídce je dost lidí, kterým se slušný člověk vyhne obloukem. Opakovaně jsem psal, že se občas snaží, aby dostala co nejméně hlasů
Ale aby tuhle vládu překonali, to by se museli opravdu hodně snažit. Nechtějte po mě, abych tu psal nějakou podrobnou rešerši všech nemravností, které tahle vláda napáchala. Byla by moc dlouhá a ještě bych si na půlku věcí nevzpoměl, protože máme období, kdy jedna kauza stíhá druhou. Ale začalo to už samotným vznikem tohle koalice (i když to byla hlavně špinavost VV), pak přišly zákony nesmyslně přijímané v legislativní nouzi, aféra Drobil, kauza Tluchoř-Kočí - to vše během prvních devíti měsíců vlády. A následovaly věci horší. Výměna většiny ministrů, nesmyslné reformy, jedna politická krize za druhou, korupce u nejbližších spolupracovníků ministrů, podivné styky na nejvyšších místech s divnými lidmi (i teď jde o o tohle), podivný vznik Lidem a její začlenění do vlády, prosazování zákonů s pomocí odsouzeného, opilecké výstupy Kalouska (to je ale spíš jen komická vložka), aféry s evropskými dotacemi, nezájem o 12 miliard ve Švýcarsku (už tohle samotné by stačilo), ... ani se mi už nechce pokračovat. Tohle je proklatě vysoko postavená laťka. Vezměte jen informaci, kolik peněz cenností zajistili policisté při téhle razii. Rath je proti tomu ubohý břídil. A ke všemu se premiér skrze Janu Nagyovou totálně zesměšnil - může si zato sám, vždycky ji urputně hájil a jeho výrok "dře jako kůň" je hoden čítanek, zejména, když se zdá najednou mít další dimenzi.
Vždycky může přijít někdo horší. Ale když se z takového počínání nevyvodí důsledky a oni to bez úhony přežijí, někdo horší přijde určitě. Bude totiž vědět, že projde úplně všechno.
14. 06. 2013 | 19:51

Silvie napsal(a):

rejpal
Nehodí!
Mě k volbám nikdo nedostane.
Stačí se podívat, jak dopadl Přemysl Sobotka. Odeesáci se mohli podělat, protože si spočítali, že ho nevolili ani jejich rodinní příslušníci.

Jakmile se začínají od Nečase distancovat regionální politici, tak je v pr.....
Chtějí si zachránit kůži a tak ho potopí. Ale bude jim to houby platné, ať to dopadne, jak to dopadne.
Podle mne to musí semlít i Kalouska s Kárlem.

Nevím, proč se tady místní příznivci této "pravicové" galerky tak čílí, že by se k veslu mohla dostat levice.
Je to logické vyústění toho, jakým způsobem se vláda chová-skandál střídá skandál.
Nevěřím, že může existovat horší vláda, nežli tahle.
Každá další si dá po zkušenostech z "krizového vývoje" sakra pozor, aby taky neskončila v lochu. Tomu věřte!
14. 06. 2013 | 19:52

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Opravdu ten Petrof ukázal, co volič pseudopravice je za hlupce.

Skutečně jenom něco tak omezené a hloupé, jako je zde Petrof může volit pravici s.Nečase...hahahahaha.......

Skončili jste chlapci, jasná zpráva!
14. 06. 2013 | 19:59

Silvie napsal(a):

Dodatek - Netuším, čeho se stran vlády levice , fandové modrého ptáka a lidoveckého aplégra tak obávají.

- že by tady mohl někdo diletantštěji devastovat ekonomiku a důvěru v demokracii ,nežli Nečas, Kárl, Peak a Kalousek???
Strašit za této situace levicí je asi tak účinné, jako strašit v pekle čertem.
14. 06. 2013 | 20:00

rejpal napsal(a):

Silvie
Já tam rozhodně půjdu. I když můj hlas má nepatrnou váhu, nedám ho nikomu, kdo by k téhle squadře azzuře jevil byť minimální afinitu a byla tu koaliční varianta s nimi.
14. 06. 2013 | 20:06

petrof napsal(a):

modrý pohůnku, z vašich slov lze vytušít, že jste stejný hlupec, jako ty oranžády, v čele s Dluhošem a Haškem ( o Zaorálkovi nemluvě, to je marxista )!!!
Opět se ukazuje že Petr Nečas je politicky a rozumově, o několik pater nad ostatními.
14. 06. 2013 | 20:10

Petr Jihlava napsal(a):

Každý soudný čtenář musí souhlasit s argumenty pana Zaorálka v jeho komentáři ,,Nečasova vláda musí skončit." Parlamentní opozice musí oprávněně trvat na ukončení Nečasovy neoliberální prokorupční vlády a vypsáním předčasných voleb. Ve vyspělých demokratických zemí tento požadavek opozice byl také posílen o legitimním tlak občanské společnosti(demonstrace, protesty). Češi bohužel málokdy stávkují nebo demonstrují.
Výměna vlády předčasných volbách nebo v řádném termínu není ještě záruka toho, že státní správa začne fungovat. Politoložka V. Dvořáková v rozhovoru na ČT 24 a pro Parlamentní listy.cz správně upozornila, že mimo jiné by se měly aktivizovat aktivity občanské společnosti, má-li zájem na změně chodu událostí. To, že i tento jev má mnoho společného s veřejnými službami a státní správou, není asi třeba zdůrazňovat.
14. 06. 2013 | 20:39

Jan K. napsal(a):

rejpal:
"Vezměte jen informaci, kolik peněz cenností zajistili policisté při téhle razii. Rath je proti tomu ubohý břídil"
Ale jděte, při 31 prohlídkách našli 120 - 150 milionů, průměr cca 4-5 melounů, u Ratha při jedné prohlídce hned 7 melounů, takže vede, jakýpak ubohý břídil, to mu křivdíte.
14. 06. 2013 | 21:38

rejpal napsal(a):

Jan K.
Přičtěte ještě desítky kilogramů zlata. A určitě to nebylo v 31 prohlídkách, nejspíš šlo o pár z nich. Možná převážně o dva z nich. V případě Ratha taky šlo o prohlídky asi u deseti lidí lidí -:))
14. 06. 2013 | 22:03

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Petrof

Komsomolec s.Nečas je, ale akorát tak v pr.... ostatně jako celá milovaná modroneobolševícká pseudopravice.
14. 06. 2013 | 22:03

Jan K. napsal(a):

rejpal:
To jsou vše jen odhady, relevantní srovnání na základě zpráv z médií není možné, jde jen o ztrátu času.
14. 06. 2013 | 22:17

Rams napsal(a):

Tipuji, že se Nečas bude poroučet a na jeho místo nastoupí další "pan Čistý" Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti.
Ale, i tak by jste, pane Zaorálku, měl i s vašimi spolustraníky vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Takový je úkol opozice, ať už chce nebo nechce.
15. 06. 2013 | 01:35

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To že ods je stranou na báze zločinného uskupení, už snad nikoho ani neudivuje,

ale co udivuje je ten nadšenecký potlesk k rozkrádání státu a bohatství nás všech od takových "uvědomělých" bezmozkových voličů ovčanů, jako jsou ku příkladu modří komsomolci -zle komsomolec zde či takový Yosífek. Tomu se obyčejný občan a volič diví! Je vůbec možné, aby ještě takoví povymývaní voliči ještě byli. To snad není ani možné, taková to stupidita. Ano tomu se diví každý normální člověk s mozkem v hlavě. Jsou skutečně hloupí, či jsou pouze placení modří komsomolci z Kmotrovských nakradených peněz pocházející z jejich tunelů ???
15. 06. 2013 | 09:02

Čech napsal(a):

Pane Zaorálku, nejsem ani politik,ani nic podobného abych o politice rozhodoval, ale již v době kdy náš nejchytřejší ještě se svoji chytrostí před bohem tuto stranu zakládal, tak jsem si byl jist, že to bude pro náš stát politické harakiri čili wabank protože tento člověk je bezcharakterní "pan profesor", člověk, který již při "vniknutí" do OF věděl, co bude chtít dělat a čeho chce dosáhnout (a taky dosáhl)- a taky kam tu naši malou zemičku dotáhl. On je tím hlavním velitelem, který má toto vše na svědomí.
15. 06. 2013 | 10:36

takynazor napsal(a):

Zaoráku, Vy by jste měli skončit všichni do jednoho co v tý poslanecký sněmovně sedíte a předtíráte nějakou činnost. To co tady předvádíte třiadvacet let po "revoluci" je neuvěřitelný. Vláda je slabá a bídná, ale při představě, že se k tomu dostane to vaše oranžový panoptikum Sobotkou začínaje a vámi konče, tak je mi opravdu dost šoufl a to jsem dost odolnej.
15. 06. 2013 | 12:41

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Tak se pravice hraje na zlo, až tím zlem skutečně je!

Tak se hrají pravičáci na mafiány, až těma mafiány skutačně jsou.
15. 06. 2013 | 13:59

takynazor napsal(a):

Zaorálku teď by mělo dojít i na pražský magistrát ne....tam to taky bylo asi o férovce ( TOP09 + ČSSD )....být vámi, pokud policie nepracuje na vaši objednávku, budete mít pěkně stažený půlky...konečně půjde 90% sněmovních budižničemů do tepláků....máslo na hlavě totiž máte všichni....rudej, zelenej, modrej, oranžovej...jste jedna velká banda vyžírků...
15. 06. 2013 | 14:29

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To takyodesáckýbeznázorl

NEHÁZEJ-me VŠECHNY POLITICKY DO odeesáckého PYTLE! Samozřejmě neděkujeme za vymytý beznázor napatlaný ideologi ods.
15. 06. 2013 | 20:25

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Zvítězí pravda či chorobná touha po hrantu a moci?? Tot' otázka.

Ano, jestli že se s.Nečas jakožto premiér přizná že úkoloval rozvědku ke špiclování, tak vyjdou jeho pohůnci Kovanda a Pohůnek z této šlamastyky bezůhoně, páč by plnili premiérovo zadání pod jehož rozkazy spadají.
Nebo, pokud se bude s.Nečas dělat hloupým, že o ničem nevěděl a úkolovala je pouze jeho milenka Nagyová, tak holt pujdou hoši za katr.

Co ted' tedy zvítězí u s.Nečase? Jeho chorobná neukojitelná touha po chorobné moci a plném hrantu či pustí barvu, jak to skutečně bylo a udělá to co má, tedy odstoupí ze svých funkcí a bude se zodpovídat za své odpudivé činy??? Či nadále zatloukat a tím znemožnit nejenom sebe, ale hlavně až na dno zkompromitovanou stranu korupce a tunelů stranu ODS.
16. 06. 2013 | 09:53

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

P.S.: kor když podle zpráv tisku viděl fotky své ženy a řidiče(panského kočí) několik dní před vypuknutím této aféry!!! Na to samozřejmě dělá hloupého, že neví odkud a kdo fotky pořídil... ...hohohoho.... ...hahahaha..... HOLT KOALICE KORUPCE A TUNELÁŘŮ JE U KONCE!
At' se jim to chlapcům modrosvazákým komsomoleckým líbí či né!
16. 06. 2013 | 10:00

ePZ0rGY5P napsal(a):

Greetings from Colorado! I'm bored at work so I decided to check out your webstie on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can't wait to take a look when I get home. I'm shocked at how quick your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, very good site!
22. 08. 2013 | 18:39

SGEbvves napsal(a):

local dating sites One thing I'd relaly like to say is before obtaining more laptop or computer memory, look at the machine in to which it is installed. In case the machine is usually running Windows XP, for instance, the particular memory limit is 3.25GB. Setting up in http://cbjuvaf.com [url=http://rstznhiywu.com]rstznhiywu[/url] [link=http://dpandbcx.com]dpandbcx[/link]
26. 08. 2013 | 11:27

p9cAjM02c3 napsal(a):

That's a nicely made answer to a <a href="http://glizyebbtti.com">chlgelnaing</a> question
28. 08. 2013 | 18:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy