Vyšetřovaná vláda už nesmí dostat šanci

28. 06. 2013 | 16:38
Přečteno 3132 krát
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek nechává zpracovat zprávu analyzující přiměřenost nedávného rozsáhlého policejního zásahu. Pak ovšem rozhodně už nemá co dělat ve své funkci. Potom ale také nelze připustit, aby se znovu do svých křesel vrátila bývalá Nečasova vládní sestava. Zdá se, že hlavní důvod, proč včerejší vládní koalice pořád prohlašuje, že je schopna slepit sto jedničku poslanců, jsou obavy z probíhající trestního stíhání a také obavy, na koho z nich ještě může toto stíhání padnout. Pokud by obnovili vládu, mohou zkusit leccos. Mohou se pokoušet ovlivňovat vyšetřovatele, jak se o to snažil ministr Kalousek v případě letounů CASA a vydání poslankyně Vlasty Parkanové. Vláda může například i odvolat Nejvyššího státního zástupce. Může se pokoušet vytvářet tlak na policejní složky.

To jsou důvody, proč se sociální demokracie přihlásila o možnost sestavit svoji vládu. Stále přitom trvá, že náš hlavní cíl je připravit v co nejkratším čase předčasné volby. Vláda sestavovaná sociální demokracií by byla jedinou vládou, která by i v případě získání důvěry stále na prvním místě usilovala o předčasné volby. Reagujeme tak na situaci, jež nastala poté, co TOP 09 opustila stanovisko, které ještě nedávno veřejně hlásala: že v případě, když prezident bude prosazovat tzv. úřednickou vládu, budou okamžitě hlasovat pro rozpuštění Sněmovny. Dnes mluví TOP 09 úplně jinak a my nechceme přihlížet vleklé krizi. A také nestojíme o to, aby se z této krize vyloupla jako vládní síla jednou už pohřbená pravicová sestava. Chceme rovněž udělat maximum pro to, aby ani ODS, ani TOP 09 nemohly ovlivňovat probíhající vyšetřování, které se jich přímo týká.

Řešení politické krize se musí vrátit do Poslanecké sněmovny. Rusnokova vláda vzniká výhradně z vůle prezidenta a vypadá to, že se v ní prosazují především různé zájmové a lobbistické skupiny. S tím už máme z minulých tzv. úřednických vlád neblahou zkušenost. Když teď sčítáme miliardy škod, které tu zůstaly po Fischerově vládě (solární elektrárny, kardioport v IKEM, vojenská nemocnice ve Střešovicích), tak není na kom si co vzít. Kdeže jsou včerejší ministři - nezávislí odborníci!? Ministr, který se nezodpovídá žádné parlamentní politické straně, se nakonec nezodpovídá nikomu. Ani jeho politickou stranu nelze za špatný výběr v žádných volbách potrestat.

Nová vládní sestava musí vycházet z vůle zvolených zástupců lidu. Není možné, aby řešení vznikalo mimo dosah Sněmovny. Proto se hodláme dalších kroků aktivně účastnit a využít každou příležitost, aby se dosáhlo předčasných voleb, ve kterých by občané znovu rozhodli o síle mandátu jednotlivých politických stran.

Potřebujeme proplout mezi Scyllou a Charybdou. Scyllou naprosto zdiskreditované pravicové vlády a Charybdou vlády těch, kteří šli náhodou kolem a zítra se nebudou mít komu ze svých rozhodnutí zodpovídat.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Nuba napsal(a):

Vládní partie a tah králem
Chování Karolíny Peake je celkem dobře čitelné, lavíruje, aby jak sama řekla malá strana z této situace vytřískala co nejvíc. Že jí to po nových volbách bude úplně k ničemu, naopak, ještě víc na tom ztratí, to už zřejmě v potaz vzít nedokáže. Buď tak daleko nedohlédne, což se mi nezdá, hloupá není, spíš je to díky za každé nové ráno. Zřejmě si svoje prebendy už vybrala a teď pouze splácí dluh.

Taky ODS je celkem čitelná, strana narvaná korupčníky a kmotry až po vrch, kdy se ucho utrhlo a Miroslava Němcová z křížkem po funuse střeží jejich ideovou čistotu. Myslí si, že ještě do řádných voleb někoho nachytají, to se ale velice pletou, jedině že by jim helfnul Miroslav Kalousek a odebral se na nařízenou dovolenou v teplákách. ODS, jako hlavní vládní strana, která se postarala o další devastaci společnosti a podkopání víry v demokracii, se najednou bude nějakými principy ohánět. Na to nemá morální právo. Zrovna tak, jako když komunisti křičí o dodržování lidských práv. Ale jsou už tak oprsklí, že to jako nepatřičné ani necítí.

Zvláštní partii si tady hraje Parta kolem Miroslava Kalouska. Na první pohled nelogicky lavíruje, ale nějaký důvod to mít musí. Vždyť pro ně předčasné volby teď, to by bylo z hlediska preferencí přímo požehnání. Kalousek by stanul ve žlutém tričku na čele pravicového pelotonu. Pokud po něm tenhle technolog moci a klientelistický boss nesáhl právě teď, tak to musí mít velmi vážný důvod. Samozřejmě se nabízí obava z možného policejního stíhání, pokud se mu klientelistický klk někde naruší a něco se na něj provalí. Možná se to dozvíme později, ale nic pěkného to nebude. Ten všehoschopný člověk je schopen obětovat jakýkoli princip svému prospěchu. To v minulosti už dokázal.

No a co sociální demokracie. Konečně se snad probudila a bude se snažit být spolutvůrcem politiky a ne se pořád ohánět tím, že nemají sílu. Pokud se o nic nepokusí, tak to ani nezjistí. Když se dopředu ukazuje protivníkovi slabost tak je zcela jisté, že toho sok využije. A ještě k tomu úplně zapomněli na to, že za sebou, alespoň podle momentálních preferencí, mají sílu potencionálních voličů. A tu sílu z nepochopitelných důvodů nechávají ležet na ulici. Zato protivníci v čele s panem nově jmenovaným profesorem Putnou už se houfují. Nevím, k čemu byly jednu dobu na odiv dávané panely o tom, jak se strana otevře a začne diskutovat s občanskou společností . Nic z toho nikde nevidím. Tu svoji základní oporu nejsou schopni využít. Nedokáží poprosit o pomoc tu většinu, která tuhle zkompromitovanou, ostudnou vládu nechce. A myslím, že na to mnoho lidí čeká, aby svoje mínění dali nahlas najevo. A moc času nezbývá, svoje podporovatele si hledá jak Andrej Babiš, tak Tomio Okamura a vůbec nepochybuji, že je najdou. A čssd zase utrpí vítězství podobné tomu s VV.

Partie je rozehraná
28. 06. 2013 | 16:47

starý jezevec napsal(a):

V Lihovém domě se probudili a došlo jim, že když nepřímo podpoří vznik vlády ODS a TOP09, tak dostanou v příštích volbách od voličů výprask.
Pochválit je příliš nelze, a nelze ani nutit Zemana, aby jim případný příští pokus svěřil. Nadstranická vláda odborníků má v politické krizi jisté opodstatnění, vláda jedné strany ne.
ČSSD měla hned říci, jsme pro předčasné volby, ale pokud pravice nebude ochotná dát hlas voličům, tak se pokusíme přispět ke stabilizaci participací nebo podporou v překlenovací vládě. Není to vláda, kterou chceme my, a její existence či neexistence bude záležet především na pravici, která si její vznik vynutila.

Pak zde máme
„Sobotka chce nastoupit, až Rusnok selže. Kalousek to chápe“

Přesněji, Kalousek si myslí, že lze zabít tři mouchy jednou ranou.
Podržet si poslaneckou imunitu před policií
Držet si poslanecké koryto až do června příštího roku
Vláda ČSSD před volbami by mohla pomoci pravici

Závěr
Naprostá většina z nás chce předčasné volby, a těm, kteří je nechtějí, je potřeba nastolit takovou vládu, aby donutili Kalouska k předčasným volbám. Tedy v žádném případě ne to, co chce Kalousek nebo jeho voliči, ale pravý opak, aby přistoupili na předčasné volby.
Je potřeba najít nepřijatelnou vládu, to, co by nedokázali skousnout, a co by Kalouskovi a ODS jejich voliči neodpustili. Možná vytáhnout Jakeše a ukázat Kalouskovým voličům, že Kalousek a spol raději akceptují Jakeše, než aby se vzdali své kořisti a svých trafik.

PS:
Samozřejmě je potřeba odebrat trafiky ve státních podnicích a institucích, to je věcí exekutivy ne parlamentu a tak by s tím neměl být problém.
28. 06. 2013 | 16:50

odjinud napsal(a):

Prectete si blog pana Urbana Zaoralku !
Je o vztazich vasi strany k organizovanemu zlocinu. Ze se nestydite vy zvatlale. Vzdyt v tom marastu jste taky namocen.
28. 06. 2013 | 16:51

Viola napsal(a):

Škoda, že jste se toho zprve zalekli. Jedničkou je teď pan Hašek.
28. 06. 2013 | 16:52

Yosif K napsal(a):

Kde jsi byl pane Zaorálek když veškeré vyšetřovaní oranžových korupčníku A ZLOČINCŮ zametala pod stůl mimolegální policejní jednotka Grosstapo podřízena přímo ministru vnitra, bez kontroly inspekce a POLICEJNÍHO ŘEDITELE?

Kde jsi byl pane Zaorálek když Gross prodal Moravii Energo licenci na dovoz elektřiny z Ukerajiny na úkor CEZu a pak za to legálně vycashoval přes sto miloonů Kč?

Kde jsi byl pane Zaorálek když Unipetrol byl prodán dvakrát za sebou Babišovi jako DRUHÉ NEJLEPŠÍ NABÍDCE? A když PČR se spokojila s rtím že klub oranžovýchz gerontů zapomněl proč se rozhodli prodat Unipetrol ausgerechnet Babišovi?

Kde jsi byl pane Zaorálek když Koláček v čele bandy zdivočelých hormnických odborářů a ve spolupraci s Hojdarem a Gregrem SAMOPRIVATIZOVAL MUS za státní peníze a PAK SI ULOŽIL VE ŠVAJCU 12 MILIARD KČ?
28. 06. 2013 | 16:55

kriminál volá napsal(a):

Rupubliku může zachránit jedině a ještě jednou, jedině, odchod celé té pravicové vládní sebranky. Doufám, že dostanou na holou a vklouznou do tepláků. A to čím dřív, tím lépe. Nakradly toho dost a darebačily taky dlouho.
28. 06. 2013 | 16:56

Analytik napsal(a):

ČSSD se chce pokusit o to, co se nepodařilo koalici?
Nikdo neuvěří sociálním demokratům, že jejich skříně jsou bez kostlivců!
Proč najednou zmizel zájem ČSSD o nové volby?
28. 06. 2013 | 16:56

cirkus Bohus&Lubos napsal(a):

Lubos je stejne naivni jako Bohus,
Oni si myslej ze starej lisak Zeman jim da druhou sanci. On z nich musi mit zachvaty smichu. Vzdyt jim to uz nabidnul ! Bohus ho poslal do provetbialni rite. A ted budou skemrat? Nemaji sanci, Zeman si je da jako predkrm k veceri.
28. 06. 2013 | 16:58

Yosif K napsal(a):

Satrý jezevec napsal:
PS:
Samozřejmě je potřeba odebrat trafiky ve státních podnicích a institucích, to je věcí exekutivy ne parlamentu a tak by s tím neměl být problém.
28. 06. 2013 | 16:50
No pokud budou ODSmani nahrazeni takovými trafikanty - duševními troskami - jako autista špidla nebo bipolární depresivní maniak Tvrdík tak to tedy nebude žádný velký pokrok.
28. 06. 2013 | 16:58

axa napsal(a):

Yosif
vy jste nešťastný člověk, kdybyste neměl toho Grose, tak byste si ho musel vymyslet, že
28. 06. 2013 | 16:59

Yosif K napsal(a):

kriminál volá napsal(a):
Rupubliku může zachránit jedině a ještě jednou, jedině, odchod celé té pravicové vládní sebranky. Doufám, že dostanou na holou a vklouznou do tepláků. A to čím dřív, tím lépe. Nakradly toho dost a darebačily taky dlouho.
28. 06. 2013 | 16:56
Idelální řešení, ještě aby PČR stačila pozavírat všechny zločince a korupčníky od socalistů SPOZU a česko může začít S OUPLNĚ ČISTÝM STOLEM.
28. 06. 2013 | 17:00

cirkus Bohus&Lubos napsal(a):

Uz vidim jak Zeman chce aby predsedou vlady byl Sobotka a ministrem zahranici Zaoralek. Zradci a podrazaci z 2003. To se nedomnivam. Jen se divim ze se CSSD chce jeste vice zesmesnit.
28. 06. 2013 | 17:06

Yosif K napsal(a):

axa napsal(a):
Yosif
vy jste nešťastný člověk, kdybyste neměl toho Grose, tak byste si ho musel vymyslet, že
28. 06. 2013 | 16:59
Pane AXA a vy jste štastný naivní proletářský trumbelín, který věří, že Gross byl ojedinělá ůchylka od socalistické morálky a že kromě grosse všickni samozvaní "vůdci proletářů" ve dne v noci myslí jenom na to jak nasypat co nejdříve co nejvíce peněz
"chudým lidem".

Ve skutečnosti socálisti hrabou na sebe všichni kromě Zaorálka v době kdy sem píše blogy, za Zaorálka však hrabe jeho švára primátor Ostravy Kajnar který ruku v ruce s ODSMNANY rozkulačuje Dopravní Podnik Ostrava.

Podívejte se na bratra pana hejtmana tesaříka, už má dva mrakdrapy, vuzdělává na subdodávkách autocontu a autocnit vzdělává na dodávkách pro olomoucké hejtmanství a dva mrakodrápky jsou už doma!

Takhle socálisti "utužují sociální solidaritu". k smíchu, tedy pokud člověk není dokonalý trouba....
28. 06. 2013 | 17:10

zemedelec napsal(a):

Pro starý jezevec.
Ono je to možná dobrý tah ČSSD.pokud se nedomluví parlament na předčasných volbách,tak druhý pokus o sestavení vlády vzít na sebe.Možná věděli že vzít vládu rychlého zániku,nebylo dobré.Nechci předbíhat další události,skutečně bude záležet na prezidentovi,když mu to umožnili,tak to využije ve svůj prospěch.
28. 06. 2013 | 17:17

ld napsal(a):

Dobře. Tak Rusnokova vláda důvěru nedostane. Sobotkova ji má dostat? Myslí to v ČSSD vážně? Neboť třetí pokus má knihkupectví, to si myslíte, že Zeman bude mít tolik sil vzdorovat ústavní povinnosti ji tento třetí pokus nesvěřit? Tohle je promyšlený tah, cesta k předčasným volbám? Tak to jste teda šíbři!
To musela být velká oslava autorových jmenin!
28. 06. 2013 | 17:19

Konrad napsal(a):

Vidim ze pravicovy mudrlanti nepochopili o co CSSD jde. Zaoralek to primo pise: "Nas hlavni cil je pripravit v co nejkratsim case predcasne volby"...... CSSD konecne pochopila ze jim predcasne volby nespadnou sami do klina, a zacala neco delat.
28. 06. 2013 | 17:20

cirkus Bohus & Lubos napsal(a):

Lubosi ?
Naco zadat Zemana o moznost vladnout ? Vzdyt v Rusnokove vlade budou vetsinou tvy socialiste ! Bude to levicova vlada ! Tobe ale vadi ze tam nejsi ty neb ti Zeman rika bahno. A ma pravdu. Jsi smesny Lubosi.
28. 06. 2013 | 17:20

otaznik napsal(a):

Konrade ?

A jak toho CSSD dosahne ? Muzes to nam obycejnym obcanum vyssvetlit ?
28. 06. 2013 | 17:23

Nuba napsal(a):

Pane Zaorálku
a ještě Vám dám zadarmo ! několik rad. Tu Marii Benešovou nechejte na pokoji, ono se to časem samo vytříbí, takto to působí trapně. Nesnažte se být v personálních otázkách jakoby principiální, s výjimkou lidí, u kterých je jasné, že už v tom klientelismu frčí nebo u nichž máte jasné indicie, že si nahrabali. Nezačněte se hádat ! Trošku uklidněte toho Jiřího Diestbiera, ono jak začne člověka ovládat nenávist, tak to je špatné. To byste prohráli nejen vy, to by mi tak zase nevadilo, ale s vámi i vaši voliči a potom by se vývoj mohl ubírat cestami, které si dnes nedokážeme možná ani představit. Jsme sice asi národ většinou dobráků, kteří brblají a nechají si hodně dlouho kálet na hlavu, ale když ta míra hodně přeteče, tak potom to může být už nezvládnutelné a škody obrovské. Stačí se dívat po světě, jak se lidé, zatím nekoordinovaně v různých státech zvedají. My se tomu vyhnout nemusíme také, protože hospodářství je čím dál horší, nezaměstnanost také, exekutoři mají hody a korupce jen kvete. Spousta lidí zažívá velké ponížení.
Chci věřit tomu, že si uvědomujete, jaké voliče zastupujete, že je to těch dolních 10 milionů. Že nejste strana hájící zájmy zbohatlíků a klientelistických rychlokvašek. Pan Sobotka působí málo dynamicky, spíš jako kabinetní typ slušného člověka, možná už podlehl rutině a myslí si, že se něco změní řečněním od poslaneckého pultíku. To je omyl. A taky není dobré nechávat všechno na policii, držím palce panu Ištvánovi, má proti sobě obrovský odpor všehoschopných a za sebou jen ten zákon, který si každý obhájce tak rád ohýbá, jak se to jeho klientovi hodí. Začněte si taky dělat pořádek mezi sebou sami. Doba kamaráčoftů skončila. Ať si to připustíte nebo ne.
Očekávala bych Vás a panem Sobotkou na náměstí ve Vyškově. Budete mít na setkání s občany čas také někdy jindy než před volbami, kdy budete potřebovat jejich hlasy ? To ale moc dobře nepůsobí. Myslím, že by vám hodně prospěla online nalejvárna v terénu. Vy se snad ještě bát lidí jako ODS a TOP nemusíte ?
28. 06. 2013 | 17:26

vidím to na rok 1946 napsal(a):

To teda potřebujete, Zaorálku.
S tou Charybdou.
Ale nejlepší by bylo, kdyby vás navštívila přímo ve Sněmovní.
Od Orlíka a Sázavy, ev. Berounky a vzala vás s sebou do Hamburku, kde beztak na vás už čeká loď.
Na Floridu.
Rovnátka a Kalouska nezapomeňte vzít s sebou.
28. 06. 2013 | 17:27

Konrad napsal(a):

Blue jay - To bys mel vedet, ty prece nejsi obycejny obcan, ale prislusnik te chytrejsi, vzdelanejsi,a uspesnejsi casti naroda.
28. 06. 2013 | 17:31

Kelt napsal(a):

Yosif K,
nebylo by od věci vytáhnout nějakou"špínu"na soc.demokracii z dob 1.republiky?
To by byla síla,co?
K tomu Grossovi-Langrova policie jeho "kauzu"vyšetřovala 3x a 3x ji odložila-čili opětovně se snažíte z hovna uplést bič.
Ale ten Váš flašinet-Gross,Zgarba,Palas-nechtělo by to nějakou inovaci?
Byli vyšetřováni,obviněni-ne,jenom Vám z nich straší ve věži.
Jste trapný a směšný zároveň.
Na řadě je Nečas s Kalouskem co by adepti na tepláky-chtělo by to svolat na Václavák protestní shromáždění proti zvůli justice.
Vezměte to za své-uděláte alespoň něco pro své mecenáše-pindy o Grossovi jim moc nepomohou.
28. 06. 2013 | 17:33

včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS napsal(a):

Soudruh Petr Nečas - Do roku 1989 fanatický funkcionář fakultního výboru komunistického SSM a Svazu Československo-sovětského přátelství. Jeho otec agent komunistické STB (Nečas Jaroslav 26.3 1936 KTS; A 28969 Petr 29. 11. 1977 OO-MV Uherské Hradiště) – možno ověřit na veřejně přístupných stránkách MNO. (www.svazky.cz)
28. 06. 2013 | 17:35

Petr Jihlava napsal(a):

Jediným řešením současné krize jsou předčasné volby.Nejistá koaliční pravicová 101 hlasů v PS nesmí dostat šanci k vládní moci.
Korupční kauzy a závažné hospodářské trestné činy musí policie a státní zastupitelství nezávisle vyšetřit.ČSSD má z minulosti na centrální úrovni taky své kostlivce ve skříni.V porovnání se stranami vládní koalice(ODS,TOP 0,9) jich mají podstatně méně.Diskutující Yosif K(pravděpodobně volič a sympatizant vládní pravice) má oprávněné hysterické záchvaty. Kdo ví,co další vyšetřování policie ještě přinese.
Miroslav Kalousek a další zřejmě nemají dnes dobré spaní.
ČSSD jako největší opoziční levicová strana nesmí oslabit na úkor Zemanovi vlády a pravicově populistickým stranám.Zničující neoliberální politiku vládnutí spojenou s korupcí a klientelismem může zastavit pouze silná levice.ČSSD by měla otevřít širokou debatu o prosazování Přímé a Ekonomické demokracii na centrální i komunální úrovni.Protivládní a levicová nestranická občanská společnost spoléhá na progresivní křídlo v ČSSD.
28. 06. 2013 | 17:39

otaznik napsal(a):

Konrade,

ja jen reaguji na tvuj prispevek o tom ze mensinova vlada CSSD je nejrychlejsi cestou jak privest CR k predcasnym volbam. Ptam se jak toho dosahnou. A misto odpovedi dostanu neco o Blue jayiovi.. Co odpovedet na mou otazku? A nebo si nevis rady ?
28. 06. 2013 | 17:40

starý jezevec napsal(a):

Pro včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS.
Nejen Péťa, ale i Janička prý byla fanatickou funkcionářkou KSČ

„Publicista Ladislav Nykl, od 60. let politicky persekuovaný, napsal, že Nagyová začínala jako prodavačka v kantýně Chodosu a „postoupila na lepší místo“ kvůli své angažovanosti v KSČ „

„O kom se dnes mluví? O Janě Nagyové. Poznal jsem ji krátce, ale dobře. V kantýně chodovské fabriky jako kovanou komunistku „
http://www.horydoly.cz/business/komunistka-demokratka-milenka-jana-nagyova.html

Možná, že to spolu v posteli probírali.
28. 06. 2013 | 17:47

ld napsal(a):

Takže to má být takhle: ČSSD hodlá knihkupecké přihrát na mečbol?
Tedy volby budou tutově...v květnu, v řádném termínu.
28. 06. 2013 | 17:55

ld napsal(a):

Ještě maličkost: 3 měsíce před volbami nelze vyslovit vládě nedůvěru; to je karta na loženého durcha! A rozdat je chce ČSSD....
Hmm.
28. 06. 2013 | 18:02

otaznik napsal(a):

starý jezevec ?

nemate odhad kolik dnesnich socialnich "demokratu" bylo pred 1989 cleny fanatickymi cleny KSC? 80.. 90 %? A nebo vice?
28. 06. 2013 | 18:11

odjinud napsal(a):

Petr Jihlava,
marna snaha. CSSD oslabuje kazdou minutou. A prispiva k tomu Lubos a Bohus. Jeden je uzvatlana marionetka a ten druhej ma rozvicene svetlo u dveri do baraku, ale neni doma.
28. 06. 2013 | 18:19

mb napsal(a):

Reagujeme tak na situaci, jež nastala poté, co TOP 09 opustila stanovisko, které ještě nedávno veřejně hlásala: že v případě, když prezident bude prosazovat tzv. úřednickou vládu, budou okamžitě hlasovat pro rozpuštění Sněmovny. Dnes mluví TOP 09 úplně jinak a my nechceme přihlížet vleklé krizi.

reagujete správně pane Zaorálku ... držim palce ... topaci jsou farizeové ukrutní ...
28. 06. 2013 | 18:35

Targus napsal(a):

To: Lubomír Zaorálek

"...vlády těch, kteří šli náhodou kolem a zítra se nebudou mít komu ze svých rozhodnutí zodpovídat."

Pane Zaorálku, já vám poradím, a to nezištně a zdarma. Prosaďte změnu ústavy, vložte do ní dodatek, že ministři zodpovídají za způsobené škody na cizím, to jest nikoli na svém vlastním majetku.
V tu ránu odstřihnete od lizu všechny ministry a politické strany se budou rvát nikoli o to, kdo bude mít kolik ministrů, nýbrž o to, kdo jich kolik míti nebude.

Rozkošná představa...
:-)))
28. 06. 2013 | 18:36

David napsal(a):

Podle mého názoru je to od ČSSD velmi UNÁHLENÉ a RISKANTNÍ rozhodnutí.

Jak chce "vládnout" za situace, když nemá ve sněmovně podporu většiny?

ČSSD mohla s tímto prohlášením jen takticky POČKAT až do doby, jak dopadne Rusnok.

Situace se bude do té doby ještě výrazně vyvíjet a může se změnit. Takže to chtělo jen trochu POČKAT.
28. 06. 2013 | 18:38

Nuba napsal(a):

Situace není stabilní
mění se a měnit se bude, takže z pohledu dnešního dne by mohla strategie a taktika, která by byla výhodná pro čssd vypadat asi takto :

Nejlepší by byly předčasné volby. Jednoduché a čisté řešení pro všechny. Levice je teď po tom modrém řádění přirozeně v dobrém postavení. ODS ztratila preference za chyby a skandály svoje i Kalouskovy TOP. Je pro mě dost nepochopitelné, že právě TOP převzala roli vůdce na pravici a přitom právě ODS realizovala její program. O LIDEM mluvit nemá smysl, je to strana, která prakticky neexistuje, jsou to přeběhlíci melčákovsko-pohankovského ražení.

Pokud se čssd nepodaří předčasné volby prosadit, ani teď s Rusnokem, ani ve druhém pokusu, ať už jej od Zemana dostane kdokoliv, vyjma Miroslavy Němcové
V tom případě by bylo nejlepší natahovat oba pokusy co nejdéle, aby byla současná zkompromitovaná vláda udržena od válu a aby lidé také uviděli, že se vládnout dá i slušně a potom ji někdy po novém roce ve třetím pokusu na pár měsíců znovu k tomu veslu pustit. To aby si občané znovu osvěžili paměť a ty profláknuté obličeje si znovu připomněli. A to by se potom nemusela dělat ani žádná volební kampaň, to by to měla levice opravdu skoro zadarmo.

No ale jak říkám, dnes je dnes a kdo ví, co bude zítra, že, Karolíno Peake ?
28. 06. 2013 | 18:50

džon uzený bok napsal(a):

kelt
já bych byl opatrnej. sice 3x vyšetřovali a odložili (nevím, ale když to tvrdíte tak třeba jo), jenomže to v tomhle státě znamená jenom to, že to 3x vyšetřovali a odložili. nic víc, hlavně ne to, že k tomu odložení byl kulantní neovlivněnej důvod a pánové jsou čistí. jste tak naivní? nežijete v česku? vy jste neslyšel o tom, že za ten samej čin vás jeden soud odsoudí a druhej očistí a dokonce s důrazem na vaše zásluhy? ráth sedí přes rok ve vazbě aby neutekl a neovlivňoval za zlodějnu, janoušek si jezdí po světě při kvalifikaci pokusu o zabití. chcete se tady u nás opravdu ohánět nějakým rozhodnutím soudů nebo policie jako něčím co nese prvky objektivity? to ale nelze váženej pane, u nás ne. mimochodem ten palas je jak vystřiženej z okresu na severu, stejně jak vaňhová s tím svým krasavcem houskou, jestli ti jsou čistí, tak jsem papež...
nevíte, stejně jako ostatní, co na koho vylověj, když budou mít možnost, takže si nehrajme na nějakou pravdu o členech partají. to vám říkám jako příznivec levice
28. 06. 2013 | 18:51

jura napsal(a):

pane Zaorálek
místo podpory Zemanovy vlády, která jde doleva, jen lavírujete. postoj čssd mě rozčílil a garantuji Vám ztrátu 20 hlasů naší rodiny. s čssd jsem skončil a předpokládám, že nebudu sám.
28. 06. 2013 | 19:19

Nuba napsal(a):

juro
myslím, že se trošku ukvapujete. Jednak ještě nevíte, jaká tato vláda bude, ještě přece neznáte její složení. Za další, tuto vládu by podpořit sice mohli, ale jen jako dočasnou, do předčasných voleb. A to se zatím, jak jistě víte, nerýsuje. Koalice si stojí na svém a její členové jsou docela namotivovaní. Jestli pozitivně nebo negativně nevím, možná obojí, to Kalousek zvládne levou zadní. Proč by měli čssd podporovat jinou, tedy ne svoji vládu, když by na ni měli podle preferencí po volbách nárok ? Uznávám, že svým postojem proti Zemanovi si částečně škodí, protože svoje voliče, kteří zároveň v prezidentské volbě podporovali Zemana, staví do schizofrenní situace. A to zcela zbytečně. Tahle vláda zřejmě stejně podporu nedostane, i kdyby ji podporovali, protože to koalice zablokuje. A pokud tahle vláda nebude mít ve svém programu zajistit předčasné volby, tak je to skutečně zbytečné. I když uznávám, že Zeman jinou možnost neměl, protože mu 1.pokus Sobotka odmítl. A pořád bylo lepší tuhle koalici odstranit. Dokonce bych řekla, že to bylo životně důležité. Jednak už kvůli tomu pořád se propadajícímu hospodářství, oproti minulému roku dokonce o téměř 2,5 % a potom kvůli policejnímu vyšetřování, kde zcela jistě akutně hrozilo nebezpečí, že bude vyvíjen nátlak na jeho zastavení a ututlání. Známe to z minulosti, pokud jde o stabilitu vlády, musí jít spravedlnost stranou. Takže ještě se neukvapujte, je pravda, že čssd by si měla nechat asi se strategií a taktikou radit, protože se v tom někdy plácá ode zdi ke zdi.
28. 06. 2013 | 19:38

Konrad napsal(a):

otaznik- Az Rusnok nedostane duveru, Zeman radeji poveri sestavenim vlady Sobotku, nez by jmenoval premierkou Nemcovou. Az koalice pochopi ze nemaji zadnou sanci, zacne se jim ta "stojednicka" trhat.Pote je mozne, ze se najde 120 podpisu k rozpusteni snemovny. Uz jsou informace ze o tom uvazuji starostove. Nebo take ne, CSSD to proste zkousi.
28. 06. 2013 | 20:22

Naděje napsal(a):

Vím, ač se tento II Komunistický puč načele se soudruhem Milošem II. jeví jako nadsázka, neboť faktem zůstavá, že Komunismus od nás zjevně zatím nikdy de facto neodešel (ať už mu svou nezodpovědností přímo napomáhal Klaus, Gross, Paroubek, Topolánek, či Nečas), nepropadal bych panice. A už vůbec nemá v aktuální situaci význam bojovat proti němu jakýmikoliv demokratickými prostředky, nebo nedej Bůh snad i násilně. Bylo by to jen lití oleje na jejich ohnivý mlýn. Vzhledem k tomu, že jakákoliv ideologie založená na Závisti, Lži, Násilí a zneužívání hlasů našich mentálně slabších pro svůj osobní postup a zisk je trvale neudržitelná, je třeba vyčkat (bohužel za cenu nemalých obětí - a že jich bude přibývat, na to se připravme)jen času, kdy se tato zrůdná ideologie zdiskredituje sama. Až potom bych si vzal příklad z omylu zvaného Sametové revoluce a poprávu postavil Komunistickou ideologii (a všechny její spolupodílníky) vedle ostatních segregačně nenávistných ideologíí, které už mimo zákon dávno stojí. Jedině tehdy bude mít naše země a kultura vůbec nějakou šanci na opravdovou demokratickou obrodu.
28. 06. 2013 | 22:14

Pavla napsal(a):

Pane Zaorálku,
při brífincích ČSSD jsme se vždy dobře bavili, obzvlášť jsme se těšili na vaše hysterické výstupy, teď už jen rychle u TV vypínáme zvuk, protože jsou to pořád stejné populistické a lživé kecy :-)))))))
Pro ostatní zde diskutující kritiky stran vládní koalice - nezapomínejte, že největší zlodějny a korupce jsou na regionální úrovni, kde se rozdělují velké prachy a kde vládnou oranžové trenýrky s rudým pruhem.
28. 06. 2013 | 22:42

Nuba napsal(a):

Pavlo
proti gustu žádný dišputát, Vy jste pravičačka, takže na levici budete nadávat i kdyby ji zastupovali samí serafíni a cherubíni. Lubomír Zaorálek patří svým verbálním projevem k nejlepším řečníkům, které soc. dem. má. Dokáže výborně formulovat a jeho přednes není monotónní. Kéž by se od něj něco přiučil i předseda Sobotka, který má z hlediska argumentace také dobrou úroveň, ale jeho řeč postrádá dynamiku a i když mluví jako kniha, tak působí tak trošku jako uspávač hadů. Pan Zaorálek je rétoricky na úrovni slovenského premiéra Fica. Nakonec zlepšil se i Jeroným Tejc a docela dobře dokáže mluvit i Michal Hašek.
Nevím, co je třeba na konstatování faktu, že do vlády prorostl organizovaný zločin populistického.
Tvrdíte, že největší zlodějny a korupce jsou na regionální úrovni, kde vládnou oranžové trenýrky s rudým pruhem. Už toto prohlášení Vás diskvalifikuje je solidní diskuse. Sice se dá předpokládat, že nějaká korupce v krajích bude, bez ohledu na barvu trenýrek, protože ne ve všech krajích se nosí stejné. Ale něco tak obludného, jako se provalilo teď ve vládě, tak to jsem nezaznamenala. Ale třeba na to ještě dojde, abyste měla v životě nějakou radost, když už ti Vaši končí jeden za druhým kriminále. A taky jde o hospodaření. Na rozdíl od vlády kraje hospodaří dobře, asi vyjma Prahy, která mu dluh větší než všechny kraje dohromady.
I když jsem orientovaná levicově, snažím se potlačit fandovství a vidět věci co možná nejobjektivněji. Zato Vy se jen dobře bavíte, zatímco modré straky kradou ve velkém. Už jste jim taky něco od plic napsala ? Ale možná ten Váš pokřik není projevem fanatismu, jak se může na první pohled jevit, ale jen zklamání, které si chcete odreagovat. Nu což
28. 06. 2013 | 23:14

Pavla napsal(a):

Nubo,
co obludného se provalilo ve vládě, povídejte, třeba mne, neznalou věcí, přesvědčíte.
28. 06. 2013 | 23:25

Nuba napsal(a):

Pavlo
nehodlám Vás přesvědčovat, takže když se takhle ptáte, tak nic. Zeptejte se raději Nečase, proč podal demisi, to bylo asi z horka.
Vůbec se už nedivím, že ta politika takhle vypadá, když má takové kurátory jako jste Vy.
Hezky se Pavli vyspěte, dobrou
28. 06. 2013 | 23:33

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Zaoralku, predevsim nesmi dostat sanci vlada nikdy nevysetrovana...
29. 06. 2013 | 00:46

kandidat na ministra kultury napsal(a):

Me by se libilo dat na ruce Zaoralka nejake manasky. Aspon by mohl pri svych projevech bavit deti.
29. 06. 2013 | 04:18

Bubba napsal(a):

Nubo,

ja jsem pro mensinovou vladu CSSD. Bez duvery to muze dotahnout az do radnych voleb. Aspon se ukaze na co ma. Mimochodem, jak by se vam libil Zaoralek jako ministr zahranici CR?
29. 06. 2013 | 06:45

Twist napsal(a):

Bohouši, přestaň blbnout a mazej k pumpám! Martin Kunštek Česká republika čelí nejhoršímu ohrožení od svého vzniku. - See more at: http://www.blisty.cz/#sthash.cAWc0NQV.dpuf
Naprosto souhlasím, úřednická vláda může do voleb splnit řadu úkolů bez toho, aby v jejím čele stál mocichtivý Sobotka, který úsilí po uchopení moci poněkud přehání a stává se nesympatickým. Tak to cítím nejen já.
29. 06. 2013 | 07:54

resl napsal(a):

Na Blažka bacha, má máslo na hlavě z Brna se svým kumpánem starostou a nutně potřebuje změnu na st. zastupitelství. Maskuje to zkoumáním zásahu, aby měl důvod vyvolat nedůvěru k policii.
29. 06. 2013 | 07:54

resl napsal(a):

Nuba : Tu Marii Benešovou nechejte na pokoji, ono se to časem samo vytříbí, takto to působí trapně. Nesnažte se být v personálních otázkách jakoby principiální,
................
správná rada pro Zaorálka i Dienstbiera, neokřikovat jí, nedělat jí problémy, ať jde do vlády, chce si jen přivydělat k důchodu na pár měsíců, stejně jí později funkci nenabídnete a ona to moc dobře ví. Bude to působit demokratičtěji.
29. 06. 2013 | 08:00

Kelt napsal(a):

džon uzený bok,
pokud alespoň trochu jste poznal co je "Íčko"Langer zač-tak nepochybujte ani vteřinu,že takovou příležitost by si nechal ujít, Grosse zavřít./viz Kubiceho zpráva 06 a Smetana/.
Že to od Grosse nebyl fér kšeft je všem jasné-ale v podstatě koupil a prodal.
29. 06. 2013 | 08:57

Libertad napsal(a):

Pane Zaorálku, dovoluji si k Vašemu blogu dodat:
1) máte pravdu, že současná koaliční representace by si už neměla ani škrtnout,
2) bude-li fungovat spravedlnost pak pan Nečas a Kalousek budou dodány do cely předběžného zadrženi,
3) bohužel nemůže to být ani ČSSD, která vrátí lidem realnou naději, že vrátí skutečný obsah slovům slušnost, spravedlnost a solidarita a že ti, kteří je používají, nebudou považováni za užitečné blbce, kteří platí daně, které jsou následně prostřednictvím outsorcingu služeb státu rozkrádány.
Vaše strana nemůže společnosti pomoci protože:
a) je většinově stranou přeběhlíků (z KSČ do ČSSD). Pak se nedivte, že ve Vašich straně je tolik přeběhlíků a to jak těch, kteří z Vaší strany přeběhli, tak těch co do Vaší strany přeběhli z jiných stran (Rath z ODS, ten policajt z VV atc.) Přeběhlictví je ve Vaší straně zakódováno, je to normální, O skutečné sociální demokraty vůbec nestojíte, to jste za 24 let jasně dokázali.
b) jste strana v jejíž středu je mnoho těch co vystudovali "levou zadní" tedy podezřele rychle a snadno (nabob Onderka z Brna, jiný nafoukanec z Plzně s příjmením Chovanec, 1. náměstek pána, který nikdy nepracoval, tedy pan Hašek náměstek pana Sobotky, etc..
Ve Vašich řadách jsou stále "morální hvězdy" Gross, Zgarba, etc.

Tak s takovými dopravdy nelze realizovat změnu. Starýho psa novým kouskům nenaučíš. Podpořili jste Zemana a ten Vás -v souladu s příslovím "za každý dobrý skutek příjde spravedlivá odplata"- rozloží na chotické prvočinitele.

Bez pozdravu a úcty

Sidonio Libertad

P.s. Ale buďte v klidu, pana Babiše volit nebudu.
29. 06. 2013 | 09:00

Ernesto napsal(a):

Tenhle příspěvek je pro pana Víta Bártu z VV kterého všichni titulují Bonaparte ! Pane BÁRTO měl jste v pravomoci řízení bezpečnostních agentur ? Jistě vám vaši zakuklenci zůstali věrni pokud dostali dobře zaplaceno ! Tak se Vás ptám , byl by jste schopen zařídit pomocí vašich ostrých hochů v černém rozpuštění sněmovny , přesně jak to udělal velký Bony svého času ve francii s jejím zkorumpovaným parlamentem ? Většina lidí v republice by Vám pane byla zavázána ! A také bychom vám pane Bárto všichni drželi palce ! Jako první by měl letět ze sněmovny intrikán Kalousek a za ním pak hned mladý Benda ! Roztočil by jste tímhle hrdinským činem rychleji kola dějin a svět by Vám tleskal ! Hlavně obyvatelé téhle velkokapitálem uzurpované malé zemičce ! Uvažujte o tom ,červencové zasedání parlamentu se blíží ! PS: Oprava ,Napoleon ji nerozpustil ,on tu zkorumpovanou sněmovnu doslova rozehnal ! Co Vy nato ,zvládl by jste to také ?? Chcete se stát v republice hrdinou nebo ne ??
29. 06. 2013 | 09:25

stoppa napsal(a):

odjinud

Mandrake už máš zase jiný nick?
29. 06. 2013 | 10:10

stoppa napsal(a):

otaznik

Mandrake tak teď už píšeš zároveň pod dvěma nicky?
29. 06. 2013 | 10:16

Gudka napsal(a):

Kupodivu, možná ještě ne pozdě, si ČSSD uvědomila, jak šlape vedle. Že v žádném případě není podstatné, jestli je "sněmovna" (rozuměj: kalouskovci) uražena, ale že je třeba za každou cenu právě ty kalouskovce ze sněmovny vyluxovat. Kalouskova vláda (zvaná lživě "Nečasova") se sama tak zkompromitovala, že její další setrvávání ve Strakovce a další setrvávání její politické základny ve Sněmovně, je urážkou parlamentarismu, karikaturou, pokusem o puč. Takže vyhnat je. Nejlépe předčasnými volbami. Ale k těm musí kalouskovcce donutit - ty si nevykňučí. Nejrychleji tak může udělat, když věrohodně přislíbí důvěru Rusnokově vládě pro případ, že se sněmovna nerozpustí hned 16. července.
Možná, že se při takovém postupu podaří socdemákům zahladit příšerný dojem, který vyvolala dvojice Sobotka-Dienstbier svým voláním po odchodu Benešové z partaje.
29. 06. 2013 | 10:33

muf napsal(a):

Doporučuji si poslechnou včerejší hydepark s Andrejem Babišem. Parlamentní strany už by si měly pomalu začít balit kufry, být takovým Kalouskem, tak po těch předčasných volbách skočím, protože Babiš se označil za stranu středopravou. A zřejmě by svým dominantním způsobem přebil skomírající fluidum knížecího "číra".
Ještě se budou dít věci
29. 06. 2013 | 11:02

Nuba napsal(a):

Bubba
menšinová vláda čssd do voleb bez důvěry, to podle mého není dobrý nápad. Jednak to závisí na Zemanovi a ten má své, mnohdy nikým neočekávané nápady a tady by se vystavil žalobě k Ústavnímu soudu, ale ani pro čssd by to nebyla žádná výhra. Tahle vláda by prakticky bez důvěry nemohla dělat nic. Byla by na úrovni kladečů věnců a neprosadila by jeden jediný zákon. A ve společnosti existuje velké očekávání, že tyhle volby přinesou změnu radikální a ne nějaké přetrvávající bezvládí bez možnosti naplňovat volební program. Tím by se čssd odrovnala. Pravice by se jistě zmobilizovala, vytáhne se na povrch jako vždy rudé nebezpečí, zmobilizuje se už tak zmobilizovaná modrá mediální fronta a další věci, které by v důsledku pozice levice oslabily.
Ale jak říkám, na startu je Okamura a Babiš a všechno může být nakonec úplně jinak, jako v minulosti už několikrát.
29. 06. 2013 | 11:14

dennis napsal(a):

Pane Resle, pani Nubo,
asi to citite podobne jako ja, kdyz sleduju "zasadni" stanoviska politiku ke kazde situaci v rychle se menici realite. Vsechny nezdrzenlive a "vyhranene" nazory, i jejich prohlaseni jiz za nekolik hodin cini nase politiky neverohodnymi.

Priklad Karoliny Peak je primo citankovy. Jeji politika uskoku a prekrucovani vlastnich slov uz nejspis pristimi volbami konci. Prave tak vzbuzuje krajni neduveru, kdyz se jak na obrtliku zmenil Kalouskuv nazor na predcasne volby a na nominaci M. Nemcove.

Prave tak prikra prohlaseni Sobotky vuci vlade "pratel Milose Zemana" dnes nerezonuji s navrhem zkusit "druhou" vladu. A navic to vypada jako kotrmelec vzad po rezolutnim odmitnuti prvniho Zemanova navrhu, aby CSSD zkusila sestavit mensinovou vladu.

Take mam dojem, ze Hasek, Zaoralek i Tejc jsou ve svem vyjadrovani i v postojich k vyvijejici se situaci obratnejsi a vstricnejsi k novym resenim, nez se jevi Sobotka. Kladu si otazku, jak moc by poskodilo prestiz CSSD, kdyby Sobotka se vic venoval teorii rizeni nez samotne praxi.

S Kalouskem evidentne v uzkych se Zeman jevi, jako jediny sebejisty a cilevedomy politik na nasi domaci scene. Zdrzenlivost nebo dokonce kriticke odsudky Zemanovych kroku v projevech Sobotky skodi prestizi CSSD.

Jak se tak kolem sebe divam, malichernost, kratkozrakost, jesitnost, ktere vedou nase politiky v jejich klickovani a neverohodnem vystupovani, svedci ze ziji v hlubokem a vleklem stresu - at uz je to strach z budoucnosti a nebo touha po moci.

Co mohou lidicky - obcane, volici - delat? Vyjit do ulic, protestovat proti krecovitemu setrvavani proflaklych politiku nasi zoufale koalice u moci? Na podporu novych voleb? Udelat by to mohli, ale nejspis v poklidu si pockame, jak se to bude tam nahore vyvijet. Proc by meli lidi protestovat, kdyz nahore to rozhodnou! (Za nas, bez nas, pro nas :- )
29. 06. 2013 | 11:34

Gudka napsal(a):

Nuba

"tady by se vystavil žalobě k Ústavnímu soudu, ale ani pro čssd by to nebyla žádná výhra"

Nevystavil. K tomu by bylo zapotření 2/3 zákonodárců, což by v případcě vlády sestavené ČSSD nebylo.
Ale socdem by si tím nesmírně uškodila. Vlády cizinců (ten Japonec alespo%ň umí mluvit správně česky, Babiš zhruba na úrov ni Schwarzenberga) snad ještě nehrozí - že už by obyvatelstvo bylo úplně zhlouplé?
Ale možná bude zajímavé sledovat bitvu bakalomédií s babišomédii.
29. 06. 2013 | 11:35

Gru napsal(a):

dennis

Zaorálek moc vstřícný není, teprve teď couvá, ale doposud hrál podle Dienstbierových-Sobotkových not. Zajímavé, že svým způsobem obrat v postoji socdem přišel ve chvíli, kdy je Son¨botka někde v zahraničí - na té tiskovce nebyl. Když se jeden obrat odehrál v Klausově ODS běhe, jeho zahraniční cesty, mluvilo se pak o "atentátu".
29. 06. 2013 | 11:40

dennis napsal(a):

Martin Kunštek na Britskych listech publikoval otevreny dopis Bohuslavu Sobotkovi.

Je to samozrejme vyzva k zodpovednemu chovani pro vsechny politiky u moci. Opravdu stoji za precteni. Pan Kunštek me prekvapil, jak do detailu mohou mit shodne nazory i lide, kteri treba nemaji vsechny argumenty k tomu, aby byli presvedceni, ze ted je nejvyssi cas, aby se politici prestali přežirat!

Mam obavy, ze prilis mnoho masla tezi nase politiky, ze prilis egoisticke zajmy je privedly a take vyprovodi z politiky. Ke skode republiky a jejich obcanu. (Doposud kazdy dalsi krok nasich politiku smeruje k vlade pevne ruky. A je zcela lhostejne, zda na sebe budeme pokrikovat: je to levice - je to pravice, kdo nas k tomu marasmu dovedl.)
29. 06. 2013 | 11:58

dennis napsal(a):

Pane Gru,
na prvni pozici jsem napsal jmeno Hašek, az pak jsou ti dalsi. Je velmi pravdepodobne, ze v nepritomnosti predsedy diskuse se lepe rozvine. Uz nekolik dni si kladu otazku, cim si Sobotka ziskal takovou prestiz, ze svym protizemanovskym tazenim umlcel radu socdemaku. Dokonce i Diensbier je "radeji zticha". No uvidime, co nam prinesou pristi dva mesice. Urcite to nebude sezona okurkove sklizne.
29. 06. 2013 | 12:04

Gru napsal(a):

Dennis

Dienstbier moc zticha nebyl, veřejně požadoval vystoupení Benešové z partaje. Vůbec ten nesympatický inkvizitorský požadavek na vylučování "neposlušných kacířů" nese dienstbierovský rukopis. Ten člověk jim rozhodně neprospívá.
29. 06. 2013 | 12:22

Nuba napsal(a):

dennisi
ano, celkem s Vámi souhlasím, zřejmě se taktika a postoje k Zemanovým krokům doposud tvořily více pod taktovkou Bohuslava Sobotky, který je pod vlivem Jiřího Dienstbiera. Ono někdy je těžké odlišit zásadovost od fanatismu, který bývá spojen s nenávistí a osobní zaujatostí. Napsala jsem to už výše, že tento silně proti zemanovský postoj, který se nakonec projevil i těmi apely vůči Marii Benešové, tak ten straně, potažmo jejím voličům škodí. Staví je do nepříjemné schizofrenní situace, kdy na jedné straně mnozí možná s těžkým srdcem, ale pořád i na výzvu vedení čssd Zemana volili a teď slyší z vedení výzvy proti jeho krokům. Znovu říkám, co Zeman doposud ve vládní krizi udělal, to je správné. Ten chlév bylo potřeba okamžitě vymést, když nemají jak vidno pocit studu a nezalezou sami alespoň na chvíli někam do kanálů.

U Jiřího Dienstbiera začíná být hodně patrné, že si od své zaujatosti, která překročila rámec zásadovosti, nedokáže udržet odstup. Marie Benešová ztratila v čssd své pozice, je to známá příznivkyně Miloše Zemana a i když nedokážu posoudit její odbornost, tak vzhledem ke kauze jak katarského prince, tak Jiřího Čunka zásadovost a nebojácnost projevila. To by měl Jiří Dienstbier, jako jakýsi odbojář v rámci pražské čssd kvitovat spíš kladně. Ale bohužel, nedokáže se od své těžko skrývané nenávisti k Zemanovi oprostit a tím nakonec straně škodí. A profláknutý Březina pražský dokonce zasedl ve vedení strany.

Bohužel, pořád jsme ještě v etapě, kdy si můžeme vybírat jen z toho menšího zla, takže k jakési lepší a zásadovější politice se můžeme dobrat pouze postupnými kroky a nikoli prosazováním vlastní vůle za každou cenu. Ani na Zemana, jakkoli k němu mám spoustu výhrad, není dobré nahlížet s už dopředu vytvořeným názorem, že chce jen škodit a o nic jiného než vlastní prospěch mu nejde. V čem se výrazně od Václava Klause odlišoval bylo to, že mu majetek a hrabivost nikdy nic neříkaly a že byl vždycky neúplatný. To ovšem nevylučuje, že by nedělal chyby a zvláště že by nebyl, bohužel, přístupný názorům patolízalů.

Jak jsem párkrát slyšela Jiřího Rusnoka, je si této Zemanovy vlastnosti vědom, před časem o něm řekl něco v tom smyslu, že Zeman, tak jako i hodně jiných vysoce inteligentních lidí není personalista. Tedy má problém odhadnout u druhých jejich záměry v návaznosti na zjevené i obratně skryté povahové vlastnosti.

Nakonec, pokud si vzpomínáte, sám Zeman to ve své prezidentské kampani v nějakém šotu o sobě řekl, že je jeho nevýhodou, že je hodně důvěřivý, ale nakonec řekl, že je to možná jeho největší klad (tak nějak přibližně). Obávám se, že u běžného člověka to klad je, ale vrcholný politik musí být když ne hned nedůvěřivý, tak alespoň obezřetný, protože je v každém případě v hledáčků šmejdů.

Mějte se dobře
29. 06. 2013 | 13:41

Nuba napsal(a):

Gudka
dobře, možná že by jim to u toho ÚS nevyšlo, ale ta účelovost nepůsobí dobře, a to ani když jí koalice používá takřka pořád (válcování, nulová tolerance, kupčení apod.)Myslím si, že až úplně za hranu Zeman nepůjde.
Co se týká toho Babiše a Okamury, tak tam si nejsem jistá. Babiš mluví hlasem lidí z ulice, říká sice že je pravicový, ale mluví tak, že je to pro lidi srozumitelné. A levice už si dlouho, ať už z jakýchkoli důvodů, že třeba neměla sílu nebo lavíruje a na lidi to působí tak, že od nich už nic čekat nemohou. Je to už za záruční dobou, přeleželé, vhodný čas se zaspal, předseda odborů Zavadil si hřeje zadek v kanceláři a souhlasně přikyvuje na nářky lidí, jak se jejich situace rapidně zhoršila. Na námitky, proč nic nedělá, odpoví, lidi nechtějí demonstrovat, bojí se o práci. No k čemu je takový lídr, který je nedokáže přesvědčit, že je to v jejich bytostném zájmu ? Dokáže se akorát s Kalouskem poplácávat po zádech, třeba mu za pasivitu taky něco slíbil nebo šoupnul. Dnes si člověk musí představit spíš tu horší variantu, aby nebyl za naivního hlupáčka
Zdravím
29. 06. 2013 | 13:56

Ernesto napsal(a):

V české republice musí znovu zavlát prapor socialistické revoluce a veškerý ten smrad co zůstane po kapitalismu pořádně vyvětrat ! Jinak nebude dobře ! Zapamatujte si to občané ! To platí nejen pro českou republiku ale pro celou evropu !
29. 06. 2013 | 14:37

dennis napsal(a):

Diensbier se mi jevil jako mimoradne perspektivni osobnost v dresu CSSD. Dokonce se mi zdalo, ze by potreboval zasadovejsi platformu, nez mu muze poskytnout ekipa "zkusenych" matadoru v CSSD. Jiste by si mohl zalozit sveho Lva nebo Stranu pratel Jiriho Diensbiera, ale to by ze hry o parlamentni post nejspis propadl. Kdyz uz tedy citi svou silu se socdem, pak by po prezidentskych volbach mohl vystupovat vic jako diplomat. Do hlavy nikomu nevidime, nevime, jake ma dlouhodobe plany a jak snadno zvlada svuj temperament. Treba by mohl byt jeste lepsim prezidentem nez Zeman, ale to ma cas. Zeman doposud, po mem soudu neudelal republice zadnou skodu a doufam, ze se rychle uci. Lekce s virozou snad bude dobra prevence pred (kazdym) pristim nachlazenim. A bonmot se znalosti azijskych pozdravu na rozloucenou snad nebude chtit stupnovat. Nevim, jak je to s jeho duverivosti, ale trosicku vic noblesy ve vystupovani, v oznacovani negativnich jevu a pri vtipkovani by mu jenom prospelo. (Jeho posmesne chovani vuci novinarum v cizine musi na nektere lidi pusobit, jako chovani vychodniho exota. Vzpominam, jak se cely zapadni svet bavil, kdyz Chruscov tloukl strevicem do recnickeho pultiku pri projevu v OSN. Tenkrat se tomu zapadni svet smal jako povedenemu a nekonvencnimu zertu. Smutnejsi je, kdyz Zemanovym špílcům lidi v Evrope proste nerozumi.)
29. 06. 2013 | 14:42

dennis napsal(a):

Pane Ernesto,
citim to podobne jako vy: Totalita je za rohem.
29. 06. 2013 | 14:44

Nuba napsal(a):

Ernesto, dennis
chlapci zlatí, ať vás potěším, to neříkáte jen vy, říká to i vrcholový představitel církve, nový papež František
cituji z tisku
Papež František v polovině letošního května vyslovil varování: Pozor, nastoluje se nová neviditelná tyranie. „Myslím, že jedna z příčin této situace je ve vztahu, který jsme si vytvořili k penězům,“ pokračoval Svatý otec s tím, že lidé akceptovali to, že peníze ovládají je samé i jejich společnosti. V posledních měsících to přitom není jediná negativní vize vývoje společnosti.
Lidstvo jako by v tomto okamžiku bylo ve stoosmdesátistupňové zatáčce. Alespoň tak vnímá jeho situaci současný papež.
„Přibývá patologií s psychologickým důsledky, srdce mnoha lidí zachvacuje strach a zoufalost – a to i v takzvaně bohatých zemích, umenšuje se radost ze života, zatímco roste násilí a nemravnost. Chudoba je stále zjevnější. Lidé bojují o přežití – avšak toto přežívání často není vůbec důstojné,“ uvedl papež František ve Vatikánu před necelými třemi týdny. Krátce poté byla jeho slova zveřejněna v české sekci vatikánského rozhlasu RadioVaticana.cz.
Podle něj jedna z příčin celé této situace spočívá ve vztahu, který si lidé vytvořili k penězům.
29. 06. 2013 | 15:08

Křemílek napsal(a):

dennisi já jsem tu "vaší totalitu"v dělnické profesi nepocitoval ! To jen rypáci a rozvraceči systému neměli na růžích ustláno ! Proto ted tak kvičí při připomínce minulé éry ! Asi tak
29. 06. 2013 | 18:48

JO napsal(a):

Kde to je ? Za to by měl taky někdo bručet .
http://hn.ihned.cz/c1-45547250-dan-na-povodne-sto-korun-mesicne
29. 06. 2013 | 21:37

queribus napsal(a):

Ernesto, komunistický pošetilče: kdo by proboha tady stál o nějakou socialistickou revoluci (navíc pamětníků únorového puče *48 je stále dost): většině lidí se vede docela dobře, jsme téměř nejsociálnější stát v Evropě, přirozeně ideální to není,ale ve srovnání se stavem -25 let je stav věcí podstatně lepší. Chápu, že poštvávání komunistických zneuznalců a neschopů je čerstvou vodou na mlýn "těm nespokojeným dole", nicméně veškeré plamenné revoluční výzvy v daleko hůře si stojících zemích (mj. tam, kde měl Ernesto "Che" daleko "výživnější" půdu) vždy skončily (naštěstí) evidentním fiaskem. (Vy máte aspoň to štěstí, že se nedočkáte jeho osudu.....)
29. 06. 2013 | 22:14

dennis napsal(a):

Pani Nubo,
doba, kterou prozivame nejakych dvacet let a neco, charakterizuje nabozenstvi zvane konzumerismus a bohem teto doby je zlate tele. Charakteristicky je upadek mravu a rust kriminality ve vsech patrech socialni stratigrafie. Posledni papez docela presne popisuje nasi dobu jako eru amoralni honby za pozitky, kdy meritkem lidskych kvalit jsou penize. Kyvadlo dejin se z polohy nezrizene "svobody", kdy beztrestne kradou a smilni vsichni, se ze sve krajni polohy bude pomalu vracet k totalite, ve ktere plati zakony a poradek "pro vsechny" a krast beztrestne smi jen tenounka mocenska vrstvicka. A to jeste diskretne.

Pane Kr'emilku,
mam neprijemny pocit, ze prozivame dobu velice podobnou pocatku tricatych let, jak se odehraly ve Spanelsku, v Italii, v Nemecku. Historie utlaku za tota'ce prodelala dramaticky vyvoj od listkoveho systemu na potraviny a bodu na satstvo az po rutinni uplatny system pri nakupu osobnich automobilu, barevnych tv a treba devizovych prislibu. Sebepravdivejsi tvrzeni, ze jsme se jeste nikdy nemeli materialne tak dobre jako dnes, nevyvraci tvrzeni, ze nase spolecnost se brodi v hluboke spolecenske krizi jak ekonomicke tak mravni.

Zemanuv akt, kterym "ukradl" parlamentu jeho "vetsinu", i upenlive volani, aby pristi volby "vyresily" krizi, ke ktere se dopracovavaly vsechny vlady bez rozdilu, je jen snaha zavest "poradek". Kazdy dalsi krok, at uz ho ucini Zeman svevolne, a nebo demokrate cestou voleb, povede k utuzeni rezimu a k vlade pevne ruky. Samotny soud s Rathem i snaha vysetrit pravicove politicke exponenty nevyresi nic duleziteho. Pomery si zadaji zasadni reseni...
29. 06. 2013 | 23:40

Křemílek napsal(a):

Pane dennis ,vláda pevné ruky je zde v českých poměrech nutná ! To už snad pochopil za těch 23 let mafiánské demogracie kde kdo ! Pokud to bude ruka veskrze spravedlivá ,hlavně k těm kteří poctivě pracují a tímto státu odvádí daně tak nemám námitek ! Samozřejmě že by to nemusel být zrovna POL POTŮV nebo Stalinův systém !
30. 06. 2013 | 11:57

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pane Zaorálek,

probůh už nikdy nepouštějte ty pravicové politické lemple do vlády, nebo příště už by to tato pravicí těžce tunelovaná republika opravdu nemusela přežít!!
Bože, ti pravičáci ZASE té naši republice zase zat'ali sekeru do šíje.
Brrr.
Hanba, všem pravicovým neschopným arogantním neumětelům, korupčníkům, tunelářům, ignorantům, zlodějům, nenasytných mocichtíčů, papalášů, překabátěným neobolševíkům, nenasytných korytářů, lhářů, podrazáků... inu, prostě všeho toho co nám tady zde pravicová vláda s.Nečase předvádělá.
STOP pseudopravici v Česku a nejenom zde, ale všade, kde ještě dneska krade!
30. 06. 2013 | 12:58

zle mamičko zle, komsomolci zde napsal(a):

nechápu, o co vrtulníkovi jde. ovar už ho do vlády stejně nepustí. kinders z lihového domu - slaváceček, luboš vrtulník zaorálek nebo rudý kmehr diestbier jsou proti ovarovi lehká váha a když se miloš pořádně nadechne a vy pustí ze sve velké vepřové hlavy alkoholické výpary, celé uv čssd se skácí jako tráva pod ŽACÍ lištou. mno, vrtulníku, přestan mudrovat a pronášet gottwaldovské projevy. tady je ovarovo!!!!
30. 06. 2013 | 20:45

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Hele.. modrý komsomolče nikdy není zle,

když vláda modrobolševícké konsolidace jde do.... hahahaha....krchovnícké záděle...hohoho...huhuhu....STÁLE NECHÁPEŠ???
30. 06. 2013 | 23:41

FB napsal(a):

Dobrý den všem, zde přikládám Účet pravice (neváhejte opravit nebo doplnit):
Výdaje majetku státu:
cca 1990 - 1998 3x privatizace =cca -5 bilionů Kč v tehdejší hodnotě Kč.
z toho následný st. dluh do dneška = cca -1,6 bil. Kč.
skrytý dluh? můj odhad =cca 4 bil. Kč (důchody, zhoršená kvalita zdravotní péče, chudoba řady lidí atd.)
11. 07. 2013 | 15:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy