Klausova cesta do bezvýznamnosti

03. 10. 2013 | 13:34
Přečteno 4822 krát
Evropská unie je prý zlo a připravuje nás o svobodu, říká Václav Klaus.
Nesouhlasím.
EU nám přinesla pracovní místa, investice a civilizační rozvoj. Téměř všechny investice v naší zemi jdou z fondů EU, tvoří 2-3% HDP. Bojím se pomyslet, kde by byl deficit státního rozpočtu bez těchto peněz.


80% našeho vývozu směřuje do států EU. Jakákoli izolace od Evropy by znamenala velký pokles životní úrovně. Navíc, pokud by se skutečně rozpadla evropská integrace, budou na tom nejhůře právě země, jako ČR. Zásadně vzroste role nejsilnějších států Evropy a my budeme znovu jako Edvard Beneš před rokem 1938 u těch nejmocnějších leštit kliky a prosit, aby se s námi bavili. Znovu nám bude hrozit, že u klíčových rozhodnutí na kontinentu zůstaneme za dveřmi, stejně jako v Mnichově 1938.

Zlem není Evropská unie, která nám dává šanci sedět u společného stolu, jednat a hledat dohodu. Zlem pro nás bylo v posledních letech něco úplně jiného. Zlem byla například kuponová privatizace Václava Klause, která přinesla obrovské ztráty, pád ekonomiky a důsledky, které řešíme například v ostravském OKD dodnes.

Zlem bylo Klausovo prohlášení, že nerozeznává špinavé peníze. Zlem byla Klausova amnestie, která propustila nejhorší tuneláře a pachatele hospodářské kriminality na svobodu. Podle Klausem navržené amnestie, schválené Nečasovou vládou, si mohou zločinci dokonce ponechat výnosy ze svých loupeží.

To je zřejmě ta svoboda, po které volá Václav Klaus!

Možná mu vadí, že oběti těchto trestných činů, jejichž práva byla pošlapána, se mohou dovolávat spravedlnosti u Evropského soudu pro lidská práva. Možná proto je Evropa Klausovi tak špatná, protože kdyby jí nebylo, tak by se v naší zemi dalo drancovat ještě svobodněji a drzeji.

Pokud by měly v ČR zvítězit Klausovy názory, bude naše země stále podivnějším upadajícím ostrovem, kterému se mu v Evropě již delší dobu přestává rozumět. Budeme pokračovat ve zmatené a chaotické politice pravicových vlád, které neměly jasno v základních hodnotách a zájmech ČR.

Cesta s Klausem je cesta do bezvýznamnosti.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

yaya napsal(a):

Pravdu díš, synu. Ale tady si vyslechneš věci od Klausovců a "pravice".
03. 10. 2013 | 13:44

Ládik!!! napsal(a):

Důležité je, že Slunce je v úplňku. Navzdory Zaorálkovi.
03. 10. 2013 | 13:46

Da.Rock napsal(a):

Technická - 80% mašeho vývozu směřovalo do zemí EU dávno předtím, než jsme tam vstoupili, takže tím to argumentovat jde mimo mísu.
Ostatně Čína sem exportuje obří kvanta zboží a v EU není.
03. 10. 2013 | 13:48

Petr. napsal(a):

Pane Zaorálek,
nejsem zastánce vystoupení ČR z EU. Ale naproti Vám jsem příznivcem značného omezení 54.000cového, většinou neschopného a lenivého) byrokratického aparátu EU a dalších desetisíců jejich sluhů, konkubín, uklízečů, masérů, řidičů, kadeřníků, čističů bot atd.
Aparátu co za 1/2milonové nezdaněné platy a diety vymýšlý zakřivení banánů a mrkví, jednou dotykové následně bezdotykové vodovodní baterie, balení koblih, paskvil EN 1775 ze 70 chybami (ne vzniklé překladem), kvóty na cukr, který se musí dovážet ze zemí mimo EU, biopaliva namísto obilí na polích, nejnověji zákaz foukání do balónků a pouťových frkaček dětem do 10 let a dalo by se pokračovat.¨
Šéfové Unie ohlásili snížení počtu blbostí a nesmyslných směrnic a skutek utek. A tisíce úředníků pro zabití času zbytečně dále cestují mezi Bruselem a Strasburkem, aby byly tučné diety. Snížení směrnic, (snížení úředníků?) se nekoná.
A Vám velikému propagátorovi EU je to jedno. Ani prstem nehnete. Proč? Máte tam kamrádíčky, co se potřebují dobře upíchnout v teplém místečku?
03. 10. 2013 | 13:49

Strana přátel organizovaného zločinu napsal(a):

Zaorálek tady a Škromachovo setkání u bazénku,to jsou výstřiky socialistického orgasmu.Třeskutě inteligentní.........
03. 10. 2013 | 13:49

Mac napsal(a):

pane Zaorálku,
přestože soudný člověk musí bez výhrad souhlasit,
počítejte s nástupem místní pravobolševické úderky na čele s Yoséfkama, jarporama a jinými intelektuály, kteří vámi napsané bez milosti smetou.
To víte, přednášel jste marxák a lítal vrtulníkem. To je holt neprůstřelný argument. Proti vašim "zločinům" je Narciskovo řádění - privatizační v devadesátejch a amnestijní letos - pouhým dětským dováděním :-)))
03. 10. 2013 | 13:51

Richard napsal(a):

při Klause mě napadá, "věrni své hlouposti až do hrobu"
03. 10. 2013 | 13:52

Richard napsal(a):

při čtení Klause
03. 10. 2013 | 13:52

Bestia triumphans napsal(a):

Zapadl tento čerstvý Klausův výrok o kmotrech:

"Plní podobně důležitou roli, jakou dříve plnili takzvaní veksláci - zprůchodňují totálně rozbitý systém vládnutí v zemi."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vaclav-klaus-v-knize-vyzyva-k-vysoupeni-z-eu-f3e-/domaci.aspx?c=A131002_205946_domaci_zt
03. 10. 2013 | 13:56

fafnir napsal(a):

Mac
jediná vaše potíž je,že za opravičáka se považuje jen sám Klaus,a pak ho za něj považují echtlevičáci jako vy.Ale on je s vámi svými činy na jedné lodi.Hubou pravičák a demokrat,činy levičák jak vyšitý.
03. 10. 2013 | 14:09

JC napsal(a):

Diskutovat s ojrohujerem je stejná beznaděj jako diskutovat s komunistou.

Zaorálku, Klaus se samozřejmě opět mýlí, tak jal se mýlil s globálním ohřevem, biopalivy, větrníky, fotovoltaikou etc. etc.
03. 10. 2013 | 14:11

Loshjmulkanadýchaná napsal(a):

Tváří v tvář druhé možnosti - Rusku, které se dnes stalo zemí totalitní a nacistickou, vysloveně agresivní, není jiná možnost než EU a být v EU aktivní. Ovšem s pokorou. České normalizované obyvatelstvo nemá kulturní návyky Západu a bude mu trvat, než je získá.
Petr.
Komické, 54 tisíc vysoce kvalifikovaných úředníků/ 500 milionů
Česko 500 tisíc nekvalifikovaných na 10 milionů.

anrtoM over
03. 10. 2013 | 14:15

Milan Lukeš napsal(a):

Pan autor si plete (myslím, že zcela záměrně) dvě věci. Volný trh, pohyb kapitálu či pracovních sil a Evropskou unii, přičemž jedno nepodmiňuje druhé. Dovedu si představit ČR ve stejném postavení jako Norsko či Švýcarsko, využívající právě výhody volného trhu, ale neúčastnící se té bezhlavé a do průšvihu se řítící frašky zvané "Unie". Tím myslím zbytečný evropský parlament, zbytečnou evropskou komisi, zbytečné euro, zbytečnou legislativu apod. Myslím, že všichni zapomínáme, jak jsme chtěli vstoupit do ES, ale po referendu vstoupili do podivného sdružení, kde ti menší dostatečně nevyužívají svého práva mlčet a kde se referenda nekonají (nebo se konají hned dvakrát, na opravu)...
03. 10. 2013 | 14:15

Loshjmulkanadýchaná napsal(a):

JC
Kupodivu, argumentace eurorealistů a euroskeptiků je více podobná řeči bolševických komisařů než naopak. Tvrdíte nesmysl.
03. 10. 2013 | 14:17

mb napsal(a):

měl jste ještě zmínit KLAUSOVU ORIGINÁLNÍ PASÁŽ O KMOTRECH ...
03. 10. 2013 | 14:23

JC napsal(a):

Loshjmulkanadýchaná napsal(a):

Vy nevíte vůbec nic, proto jste odkázán zbožně papouškovat Zaorálkovy nesmysly.

Je to vaše vina, měl jste se lépe učit.
03. 10. 2013 | 14:25

Paul napsal(a):

Navrhuji Klausovy (Kikinovy) bláboly přecházet naprostým mlčením. To mu myslím bude vadit ze všeho nejvíce. Narcis, který nikoho ALE OPRAVDU NIKOHO nezajímá... jaký může být pro člověka horší osud :-)
03. 10. 2013 | 14:28

JC napsal(a):

mb napsal(a):

Mno stran té pasáže...to chce odvahu něco takového vyslovit, to není jak opěvovat matičku Brusel.
BTW, kde jste za komančů sháněl bony na Jeans ? Uspokojovali veksláci potřeby trhu na které bolševik nestačil nebo ne ?
03. 10. 2013 | 14:29

Eurohujer napsal(a):

Je až s podivem kolik KLAUSHUJERŮ ten tuneldědek zplodil.Jak říkal Miloš Kopecký -kdyby blbost nadnášela...! Ale k věci:Lépe by nám bylo pod kuratelou Moskvy než Bruselu.Klaus to jistě neřekl,ale jakou alternativu k vystoupení z EU nabízí?
03. 10. 2013 | 14:31

Ives napsal(a):

Páně Zaorálkova EU dvojím referendem v Irsku plně ukázala svůj demkratický potenciál. Jak už bylo uvedeno, jedna věc je volný pohyb občanů,zboží a služeb v rámci Evropy a druhá věc je byrokratický moloch řízený socialistickými snílky typu Cohn-Bendit. Pan exprezident má pravdu. Nakonec, měl ji o globálním oteplení...
03. 10. 2013 | 14:31

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Evropě a ekonomice rozumí jak je vidět málo,

ale třeba to trumfne tím svým ekologismem, tam snad údajně ještě může všem naokolo vytřít zrak. Pravičáci euroskeptici tvrdí, že je v tomto nedostižný talent na kterého prý nikdo nemá a je v tom préj geniální génius s několika šachovými tahy před naší Evropsko-komunistickou dobou.
03. 10. 2013 | 14:32

Koleda napsal(a):

Vřele souhlasím s Petrem! EU je pro nás sice jediná alternativa, ale odmítám eurohujerství páně Zaorálkovo. Eu není posvátná kráva, kterou je téměř kacířské kritizovat. Chce to jen Brusel provětrat a silně (!!!) redukovat. Co se p.Klause týče, bohužel ztrácí glanc a stává se z něj protivnej dědek.I tak může dopadnout člověk mající silný intelekt.
03. 10. 2013 | 14:32

Leninovi dědici,jdeme volit pravici. napsal(a):

kdyby nebylo před volbami tak řeknu,- asi spadl odněkud na hlavičku-,jenom nadcházející volby vysvětlují myšlenkové pochody tohoto chronického netáhla(ostatně tak ho pojmenoval již před 12lety vrchní alkoholik M.Z).Asi soudruh pochopil že létat zPrahy do Ostravy vrtulníkem už nebude a hroutí se mu život.Tolik hodin PROSEZENÝCH v P.S.a všechno je najednou pryč.Má potom život cenu?tolik,tolik dobra chtěl ještě vykonat(jako ministr, jistěže)a najednou...
03. 10. 2013 | 14:33

Jihočech napsal(a):

Hujere, Klaus to řekl a dost jasně, že v dnešní době mohou strašit Moskvou po vystoupení z EU jen duševně nedostateční jedinci. Musím volit tuto formu, protože minule jsem byl za vykleštěného býka v příspěvku nemilosrdně smazán.
03. 10. 2013 | 14:33

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Klaus to nemá v hlavě v pořádku.

Kritizuje Švýcary, že si chrání svůj pracovní trh, a co by asi dělala EU, kdybychom z ní vystoupili? Chránila svůj pracovní trh, tisíce Čechů by se musely vrátit domů, ale Klaus by měl více důvodů kritizovat.

Směšné je rovněž kritizovat EU normy. Místo jedněch norem by se naši výrobci museli potýkat jak s normami EU, tak s našimi. Pokud by se rozpadla EU tak s 28 normami a každý stát by je využil k tomu, aby chránil své výrobce a stavěl překážky ostatním.
03. 10. 2013 | 14:35

xx napsal(a):

Co to je za bláboly a demagogii ?

Téměř všechny investice v naší zemi jdou z fondů EU, tvoří 2-3% HDP.

Takže 2-3% HDP jsou téměř všechny investice z naší zemi ? A co těch 17-20% HDP investic soukromého sektoru ? A 5% HDP investic domácností ?

Takže podle pana demagoga Zaorálka, je 2-3% téměř vše a 22% je zanedbatelné nic.

Další manipulace je strašení exportem. Ano exportujeme do zemí EU. Ale to děláme už hodně dlouho a vývoz do zemí EU rostl i před naším vstupem do EU.
Vystoupením z EU by rozhodně nenastal útlum exportu, není k tomu žádný důvod. zahraniční investoři svoje investice převážně do výroby zde nespláchnou jen tak do kanálu, kvůli Zaorálkovi.

Demagogie, manipulace a lži a strašení. A proč ? Protože politici nechtějí přijít o příležitosti k rozkrádání fondů EU a o šanci na teplé místečko pospávajících kývačů v evropském parlamentu. To je pravý důvod proč chce většina našich politiků zůstat v EU.
03. 10. 2013 | 14:36

JC napsal(a):

Koleda napsal(a):

V podstatě jsem náhlým Klausovým posunem také překvapen. Doposud mluvil vždy o tom že je EU potřeba re-transformovat zpět před Mastricht a Lisabon.
Mám dojem, že si uvědomil, že tudy cesta asi nepovede. Stejně jako za komančů někteří tvrdili, že KSČ je třeba přerodit zevnitř...mno nakonec to muselo přijít zvenčí.
03. 10. 2013 | 14:39

Mac napsal(a):

fafníro

já žádnou potíž nemám

na rozdíl od vás nejsem fanatik a velký nesmiřitelný bojovník za jedinou správnou ideu, což je ve vašem případě echtpravičáctví, ani v nejmenším nezpochybňující nic, co se deklaruje jako pravicové, i když je to pravicové pouze made in Czech. A tedy hnůj. Vy jste neochvějný. A to je zase vaše potíž.

PS: já určitě nepovažuji Václava Narsicenka Amnestoviče za pravičáka. Ale ani za levičáka, to je pouze vaše infantilní konstrukce.
Podle mého skromného názoru je Klaus jen a pouze psychopatický darebák. Bez dalších přívlastků. Tečka.
03. 10. 2013 | 14:41

Miruna for premier napsal(a):

na řídkou stolici
#já volím _pravici!!!
03. 10. 2013 | 14:45

Admirál napsal(a):

EU nám přinesla pracovní místa, investice a civilizační rozvoj. Téměř všechny investice v naší zemi jdou z fondů EU, tvoří 2-3% HDP. Bojím se pomyslet, kde by byl deficit státního rozpočtu bez těchto peněz.

Nezlobte se na mne, ale pokud téměř všechny investice jsou z fondů EU, je zde něco špatně.

To "špatně" bude vývoj v minulých 20 letech, na kterém jste se také podíleli.

Pokud jsme závislí na "zahraniční pomoci" tak nás potěš Pán Bůh.

Úkol všech, co budou u vlády v této zemi levých či pravých, by měl být tuto závislost razantně snižovat.

S Klausem ve spousta věcech nesouhlasím. Ale pokud jste schopen argumentovat závislostí na dotací jako výhodou, tak ten Klaus má zřejmě pravdu.
03. 10. 2013 | 14:46

vasja napsal(a):

Zlem bylo Klausovo prohlášení, že nerozeznává špinavé peníze.......
------------------
Dej si hlavu do kýblu, Lubošu.
A nebo sem dej odkaz, jestli náhodou nepindáš.
03. 10. 2013 | 14:46

Mc. Boulder napsal(a):

hezky napsané zamyšlení, i když by se dalo shrnout do jedné věty: "Zlem pro běžného Čecha je Klaus se svými komplici."
03. 10. 2013 | 14:47

mil napsal(a):

Pane Zaoralku s Klausem mate pravdu ale je tu jedna otazka proc kdyz mate pomerne dost vyznamny post v ceske politice alespon mi pripada ze byt mistopredsedou poslanecke snemovny neni zase zrovna maly post tak proc jste pripustili Klause ? jeho nesoudnost presne komentoval Svejnar kteremu Klaus neumel podat po volbach kdyz vyhral jen diky kupceni s hlasy a intrikam ani ruku a jak muze nekdo Klause navrhovat do europarlamentu ? proc nekdo nevykaze Klause na smetiste politickych dejin ? ano lidi zvolili Zemana a tim umoznili Klausovi v politice zustat kdyz by byl na Hrade Svencenberg Klausova by do Bratislavy nesla Klaus by obrazne emigroval a mozna ze by se i nekdo podival na hospodareni jeho povedeneho synacka ns soukromem gymnaziu v Ostrave Klaus se totalne odepsal amnestii ale i podporou Zemana kteremu asi zakulisne vyrazne pomohl na Hrad porad to v CR funguje tak ze ten rekne tomu ten zase onomu..a naslibovane koryta asi mely za nasledek ze vyhral Zeman nakonec komunistu je porad jeste hodne a CSSD to totalne zpackala jako by nevidela jak Klaus odkopnul sve ODS bez ktere by se prezidentem nestal Klaus mel byt odvolany po te ostude z Lisabonem a za balancovani na hrane Ustavy za amnestii a dalsi veci souzen u Ustavniho soudu bez ohledu na to ze uz prezidentem neni melo by to jednu podstatnou vyhodu ze by musel veskere verejne politicke funkce nechat byt...je to vysmech vsem slusnym lidem dnes kritizovat Klause kdyz jste ho vsichni co delate politiku na vysoke urovni mohli vcas zarazit a nedovolit mu tyhle jeho kejkle v zadnem normale fungujicim demokratickem state by si Klaus nemohl dovolit to co si dovoluje porad v CR i kdyz nema naprosto zadne pravo vyjadrovat verejne sve nesmyslne nazory
03. 10. 2013 | 14:48

mik napsal(a):

omluva za preklepy Schwarzenberg a podobe ale to uz je fakt sila co si Klaus dovoluje ..
03. 10. 2013 | 14:50

buldatra napsal(a):

Přihlášku do EU podával pan Klaus.

No a nečesaná nemytá veřejnost v referendu, které jí tenkrát s velkou dávkou sebezapření slavně dovolil (ale jen výjimečně a jen jednou a nikdy, ale opravdu nikdy více), vstup do EU schválila.
Pan Klaus je ale, jak známo, proti přímé demokracii a proti referendu jako takovému, takže má smůlu a snad tedy aby zajel do Bruselu, tu přihlášku si vyzvedl, snědl a zapil inkoustem. Veřejně.

Sice mu to k vystoupení z EU nepomůže, ale aspoň se v tomto jediném punktu stane poprvé v životě důvěryhodným.

Jinak lze z pozice venkovana k jeho prohlášením z politického propadliště podotknout, že orel neslyší křik vran.
03. 10. 2013 | 14:50

JC napsal(a):

Mc. Boulder napsal(a):

Velice mě baví představa, jak vy levouni se v noci probouzíte zpocení, co zlého by vám ten Klaus/mimochodem momentálně zcela bez politického vlivu/ mohl ještě provést.
:-))))
03. 10. 2013 | 14:56

Koleda napsal(a):

to mil:
Je to ještě slabý odvar proti tomu, jak si počíná ve své funkci M.Zeman. To je síla!
03. 10. 2013 | 15:02

JC napsal(a):

buldatra napsal(a):

"Přihlášku do EU podával pan Klaus." - tady máte pravdu.
Zbytek kecáte.
03. 10. 2013 | 15:04

schlimbach napsal(a):

Tento váš článek pane Zaorálku bohužel svědčí o tom, že nemáte vůbec ponětí, jak fatálně se mýlíte, pokud se domníváte, že vaše politika prospěje tomuto národu. Volání vašeho ekonomického experta po zavedení eura to ještě více podtrhuje -(

Zdá se, že levice bude mít šanci něco změnit, ale jak to vypadá, nic pozitivního nás nečeká a konec nebude vůbec růžový, protože pak už se voliči je na..ou a budou hledat okamžitou změnu, skrze potrestání viníků.

Kéžý byste ráčili od stupidních frází přejít k selskému rozumu, kéž byste dali více na národohospodářství než na "ekonomiku", kéž byste neviděli ve financích z EU spásu a milodary, ale skutečné zotročení národa a zkázu ...

Máme vlastní měnu a ani tu nedokážete využít k rozkvětu naší vlasti, stejně jako stupidní "pravice" (žádfná u nás není) jste zemi zadlužili a zruinovali, bez ohledu na "růst DPH" - modlit se ki tomuto ukazateli je stejně pošetilé, jako modlit se ke zlatému teleti a očekávat Zlatý věk rozkvětu společnosti -(
03. 10. 2013 | 15:06

Mc. Boulder napsal(a):

soudruhu JC nevím co je "levoun", ale pan Klaus se svou partou má nejblíže někam k soudruhům do Běloruska a okolí, tímhle směrem nás také naši kucí "pravicoví" statečně vedli, za tleskotu hlupáků z lidu, kteří se i s holou řití cítí být něčím více ... a já patřím mezi ty, kteří říkají děkuji nechci, já raději do Evropy a do EU. Čest soudruhu.
03. 10. 2013 | 15:11

Mc. Boulder napsal(a):

Zeman si počíná dobře, říká věci tak jak jsou, a to tady už velmi dlouho nebylo, a strašně se mi líbilo jak vyběhl s poslední vládou, náckové kolem Kalouska nestačili ani zamrkat a byli bez moci
03. 10. 2013 | 15:14

Antonín Malík napsal(a):

mil

Pokud jde o volbu Zemana na Hrad, tak u mně nehráli roli žádní komunisti nebo pravičáci, ale vzal jsem v potaz, jak který z obou kandidátů umí udržet moč.
03. 10. 2013 | 15:17

Martin napsal(a):

To je zase nesmyslů.

EU žádné peníze nemá, "dotace" z EU probíhají tak, že se peníze odešlou do Brusele, tam se orazítkují a jdou zase nazpátek.
EU z "dotací" prakticky nikdy nezaplatí 100 % investice, ale je to tak do cca 40-60 % a zbytek musí dodat stát ČR.
Na tyto "dotace" normálně posíláme každoroční příspěvek a není daleko doba, kdy budeme čistí plátci, tedy na "dotace" odešleme víc peněz, než nám přijde.

Po případném vystoupení budeme normálně vyvážet do zemí EU nadále a normálně zůstaneme členem Schengenské Dohody.
Též zůstaneme členem NATO, tedy pindy s Benešem jsou zcela mimo mísu.

A Zaorálek si vymýšlí o tom že EU je o šanci sedět u společného stolu, důkaz Lisabonská smlouva která tuto zásadu ruší. V EU se nyní opět může rozhodovat o nás bez nás a důkazem byly události kolem krize Eura, kdy se naplno ukázalo že EU defakto řídí dva státy.
03. 10. 2013 | 15:23

Koleda napsal(a):

TO Antonín Malík:
Tím Zemanem bych si tak jistý nebyl......
03. 10. 2013 | 15:24

vasja napsal(a):

Mi by zajmalo, kam by ti bolševici levounský odtáhli, kdyby neměli Brusel.
Asi do Běloruska, na Cubu...
03. 10. 2013 | 15:26

JC napsal(a):

Mc. Boulder

Kde nic není ani smrt nebere.

viz 03. 10. 2013 | 14:11
03. 10. 2013 | 15:28

Reveil napsal(a):

Koleda
Pokud jde o Zemana, tak jeho zdravotní stav je velmi dobře dokumentován jak ze strany oficiálního konzilia, tak ze strany odpůrců. Je poměrně neradostný, zahrnuje krome cukrovky též postižení periferního nervstva dolních končetin, ale prouchy udržení moči tam nefigurují.
03. 10. 2013 | 15:30

xx napsal(a):

Antonín Malík: a jak jste to proboha zjišťoval ? :D

Zrovna jsem se včera při pohledu na Zemana cestujícího po Moravě zamýšlel nad tím, jak jsme lamentovali za komunistů nad tím, že ty staří páprdové co se sotva drží na nohou sedí ve funkcích až dokud je smrt nevymění. A mnoho z nás si myslelo, že právě proto je země tak zdevastovaná, protože to vedou staří dědci, kteří mají raději svůj klid než aby přemýšleli jak co zlepšit.

A pak, 23 let po změně si v přímé volbě vybereme dva nejstarší dědky do druhého kola a mladší kandidáty vyřadíme hned. A zase se díváme na to, jak starej dědek co sotva leze chodí potřásat rukama do potěmkinových vesnic. Ještě tam schází ty pionýrský šátky a mávátka ve tvaru holubic.

Jak smutné.
03. 10. 2013 | 15:34

Pat s Matem napsal(a):

S Dluhoslavem a Lubosem , do bidy se prokousem.

Jeden slapaci vrtulnik a pastelky do kazde rodiny.
03. 10. 2013 | 15:35

Antonín Malík napsal(a):

xx
Je několik fotek, kde to je vidět na nohavici kalhot. Vždycky na levé. Ale od doby, co se to rozkřiklo, tak už ho nezabírají od pasu dolů. No ale to nevadí, už se to ví.
03. 10. 2013 | 15:37

mik napsal(a):

To Koleda
A kdo toho Zemana volil ?( muj nick mik mil byl preklep ) lidi maji co chteli... politici mohli bez problemu zvolit pred 5 lety Svejnara lidi zase na 5 let Schwarzenberga no ze Zeman bude balancovat na hrane Ustavy a snazit se o prezidentskou diktaturu bylo jasne dopredu stejne jako to ze Klaus v druhem obdobi uz odhodi pretvarku uplne,,, to jak dnes uvadi aktualne jeho prohlaseni a rady je videt jeho nesoudnost jedinou sanci ma CR asi volbou nepopularni TOP9 ostatni je propad az uplne na dno a lano do Moskvy
03. 10. 2013 | 15:41

Dumpling napsal(a):

Hele miku,

smůla, že tě tu známe, tak tvá "nenápadná" propaganda ve prospěch TOP a sklerotického Schwarzenberga se míjí účinkem, je totiž zcela očekávatelná.
Lidi mají skutečně, jak píšeš, co chtějí, Zemana podporují, jeho podpora ještě vzrostla, na Kalouska můžou naletět už jen úplní zoufalci. Ostatně Zeman na hraně ústavy nebalancuje ani zdaleka tak, jak to dělal Havel.
03. 10. 2013 | 15:50

mik napsal(a):

To xx
mate pravdu ale koho jste chtel volit ? Mladeho Dinsbiera bez zkusenosti.? to by dopadlo jako se Standou Grossem ten se muze na Floride jenom uz smat ,,,nebo snad nekterou z zen ? pri vsi ucte ani ty dve na to nemelu o Bobosikove uz nemluvim vubec ,,a kdo byl dal k mani ? Extremista co by uspel asi u Maoru ? Nebo snad urednik Fischer ? nebo si myslite kdyz by komise nevyradila Okamuru ze by to bylo nejake stesti ? vzdyt tenhle pan neumi spojit ani dve asociace v cestovnim ruchu natoz aby dokazal pospojovat rozhadany stat a Sobotka do poctu ?
takze ti finalisti byli tak nejak logicti,,, jen pak logika vzala za sve ano Shwarcenbergovo vnucovani medialnimi prostredky byla hloupost hodne lidi to pak asi z trucu hodilo Zemanovi..ale lidu do 45 let jednoznacne volili na Hrad Schwarzenberga a taky by tam byl ..penzisti a sarsi lide kteri jeste vyrustali za socialismu to proste hodili Zemanovi skoda ,,neni co dodat
03. 10. 2013 | 15:56

Sláma napsal(a):

Jako obvykle je diskuze plná omylů, bludů či snad dokonce otevřených lží. Několik příkladů:
Aparát, který má plat 1/5 mil. (Petr.1)
Tento plat mají jen evropští komisaři. Zas tak velké platy to nejsou, když si uvědomíte, že to byl jen základ platu bývalého ředitele státní firmy pana Žaludy.
Je nutno si uvědomit, že zatímco ceny v ČR jsou západní, platy jsou východní (tj. 27% průměru EU). Pokud se podíváte na platovou hladinu západní Evropy, tak platy aparátu EU nejsou nijak přemrštěné, ba právě naopak. Tedy jinak řečeno, pracovníci evropských institucí rozhodně nejsou přeplaceni.

Zakřivení banánů (Petr.1)
Jedná se o technickou normu, jakých tady platí tisíce už po mnoho desítek let.
Její podstatou je, že ovoce 1. třídy kvality musí mít předepsané vlastnosti, jinak se musí prodávat jako 2. třída kvality či tzv. nestandard. Je vidět, že diskutující jsou z města. Lidé s vesnice to dobře znají, už můj děda měl prkénko s dírami, kterým třídil jablka do výkupu.

54 tisícový aparát evropských institucí (Petr.1). To není nic moc, když si uvědomíme, že Evropská unie zahrnuje více než 500 mil. obyvatel (507,9 mil. v roce 2012, tedy bez Chorvatska) a produkuje 23% nominálního HDP této planety (je tedy největší ekonomikou světa).

Balení koblih (Petr.1). Je dobře známo, že balení koblih si vymysleli čeští úředníci. Stačí vyjet do sousedních zemí a rozhodně tam žádné balené koblihy nenajdete.

Dvojí referendum v Irsku (Ives). Evropská unie rozhodně neorganizuje žádná referenda, ta si organizují jednotlivé země samy. Ovšem v Irsku alespoň referendum bylo. O rozdělení Československa rozhodl Klaus s Mečiarem bez referenda.

Dovedu si představit ČR ve stejném postavení jako Norsko či Švýcarsko, využívající právě výhody volného trhu, ale neúčastnící se té bezhlavé a do průšvihu se řítící (Milan Lukeš).
To je asi největší nesmysl ze všech tu napsaných. Island, Liechtenstein a Norsko jsou členy Společného trhu v rámci tzv. Evropského hospodářského prostoru. Což v praxi představuje, že jsou zavázány udržovat svoji legislativu harmonizovanou s EU (včetně těch banánů), přispívat do rozpočtu EU, přispívat na tzv. kohezní politiku (prostřednictvím tzv. Norských fondů), ale do politiky EU nemohou kecat. Což jim asi moc nevadí, protože se jedná o malé a ještě menší státy. Pro Švýcarsko platí to samé, akorát to má jinou formu, prostřednictvím bilaterálních smluv s EU. Jak Švýcarsko, tak i Norsko patří do Schengenského prostoru.

Evropské investice. Je nutno si uvědomit, že tyto investice jdou převážně do základní infrastruktury státu. Bez evropských investic by byla modernizace základní infrastruktury prakticky nemožná. Srovnávat s tím investice soukromého sektoru (např. do osobních automobilů) je směšné a hloupé.

Vývoz a dovoz. Je nutno si uvědomit, že malá země, jako jsme my, může efektivně vyrábět jen zlomek věcí, které potřebuje. Ovšem je zde i jiná věc, a to je integrace. Ve skutečnosti zde působí mnoho zahraničních firem, které mají různé pobočky v rámci EU a využívají možností pohybu kapitálu, pracovních sil a dokonce polotovarů svých výrobků. Bez integrace v EU by se tento pohyb téměř zastavil, s fatálními důsledky pro ČR.

vývoz do zemí EU rostl i před naším vstupem do EU (xx). To je čirá demagogie. Ten vývoz rostl proto, že jsme byli ve fázi vstupování do EU. Žádost o vstup do Evropské unie podala (Klausova) vláda České republiky 17. ledna 1996. Za Českou republiku žádost spolu s memorandem předal premiér Václav Klaus 23. ledna 1996 v Římě. Memorandum obsahovalo např. toto: "(vláda) si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace", "(jde o dílo), které zaručilo občanům členských států na dlouhá desetiletí mír, politickou stabilitu, korektnost mezinárodních vztahů, nebývalé svobody a hospodářskou prosperitu".
03. 10. 2013 | 16:02

Roni napsal(a):

Není hloupé že místopředseda poslanecké sněmovny píše něco podobného?
Proboha v jaké pozici člověk v Čechách musí být aby jen o tom nekecal ale také s tím něco dělal?

Proto volím komanče než Vás.
03. 10. 2013 | 16:03

vasja napsal(a):

Sláma napsal(a):

54 tisícový aparát evropských institucí (Petr.1). To není nic moc, když si uvědomíme, že Evropská unie zahrnuje více než 500 mil. obyvatel (507,9 mil. v roce 2012, tedy bez Chorvatska) a produkuje 23% nominálního HDP této planety (je tedy největší ekonomikou světa).
------------
Na tyhle vyžírky peníze jsou, ale na ty potřebný, tak na ty lidi sbíraj víčka od petek.
To sou paradoxy.
03. 10. 2013 | 16:08

Zvědavec napsal(a):

Každý má právo napsat svůj názor. Ten kdo ve své předchozí činnosti dosáhl významných úspěchů, má to právo posílené.
Můžete někdo prosím, pro pořádek, upřesnit jakých významných úspěchů dosáhl Prof.Klaus ?
03. 10. 2013 | 16:09

xx napsal(a):

mik: Já volil Franze a dodnes si myslím, že ze všech kandidátů byl tou nejlepší volbou. Ale lidé mají předsudky a nepřemýšlejí, zejména u voleb ne.

Sláma: spojování exportu se vstupem do EU je demagogie. Vývoz do EU a především do Německa je dán především tím, že zde Němci investovali do výrob a kupovali podniky. Využívají tu levnou pracovní sílu. To je výhodné a proto na tom členství/nečlenství v EU nic nezmění. Ale když nic netušíte o naší zemi odkudsi z křesla státního úředníka vidíte jen statistická čísla, snadno můžete dělat chybné závěry.

p.s. Euro lze přijmout i bez členství v EU. Exportérům stejně a nic jiného nejde.
03. 10. 2013 | 16:16

mik napsal(a):

To Dumpling
to me tesi ze me nekdo zna uz jsem mel obavu ze me znaji jen kritici co kritizuji ze nepisu hacky a carky jinak nikoho nepropaguju jsem nestrany 15 let zijici mimo CR TOP09 pochopitelne neni zadne stesti a Kalousek uz vubec ne pro me osobne je chlap ktery zfackuje mladeho pubertaka na ulici z ochrankou za zady zbabelec v zadne demokraticke zemi by ve funkci nemohl zustat Swarzenberg je skutecne stary ale to je asi jedine co se da vzit jako argument rozhodne bych rekl ze v kazdem pripade krouzkovat lidi na kandidatkach a kdyz bych je neznal tak krouzkovat odzadu ale kdyz uz nejakou stranu tak koho ? potapejici ODS ? tezko CSSD co nesmyslne zlikvidovala Dinsbiera za podporu Swarzenberga ?copak nevidi kam privedl Klaus ODS ? proc volili Zemana ? nebo snad pambickare ? nejvetsi prebehliky z KDU-CSL ? nebo Zemanovce co se malem uz fackuji a jeste se nikde nedoatali ? nebo Zelene VV Hlavu vzhuru Usvit a podobne ? a ANO ? uz jen ruzna podezreni i to spojeni s podnikanim je podezrele .. nebo snad Okamuru a Bartu ? Komunisty ? zkuste mi vyvratit me argumenty nebo odpovedet proc volit nekoho z tehle ? Ano kdyz mohli lidi tvrdit ze volba Zemana je mensi zlo ja ted budu tvrdit to same TOP9 je mensim zlem nez jakakoliv jina strana,, co se stane kdyz vyhraje CSSD ? Zeman dopredu uz prohlasil ze nebude lidra tehle strany poverovat sestavenim vlady,, jinymy slovy pokud lidrem nebude Hasek tak pres to vlak nepojede,, jenze Hasek je priznivec Zemana ,,,takze prezidentsky stat jak vysity a lukoil si uz mne ruce,,stejne jako Temelin a z ktereho mesta budou dalsi Karlovy Vary,,? a prodej letiste Aeroflotu je dalsi hrebik do rakve a smer Rusko...Klaus uz avizuje vystoupeni z EU ,,, a za chvili se bude stavet drateny plot,,,no holt v NDR bylo fajn a marka za 3 Kc akorat 3ks mince se musela predelat aby se nedala pouzivat v zapadnich automatech .. a u Balatonu taky byvalo dobre akorat u jednoho stanu stal trabant a u druheho mercedes ale komu neni rady tomu neni pomoci,,,porad hra na mistry sveta s holym zadkem a porad most mezi vychodem a zapadem... proc ?
03. 10. 2013 | 16:25

vico napsal(a):

Nápis článku : -Klausova cesta do bezvýznamnosti-, je zavádějící. Zaorálek se děsí toho, že půjdeme-li Klausovou cestou, skončíme v bezvýznamnosti, ale ono to je jinak.

Problém je v tom, že s Klausem prakticky už nikdo nejde. Snad jen Bobošice - ale to je mrchožroutka, která nepohrdne ani shnilou flákotou, pokud obsahuje dost proteinů. S Klausem už nejde ani jeho donedávna servilní obdivovatelka Mirka Němcová. Bůh je jen milostivý, když obdařil starého kvaziprofesora metaekonomie neschopností cítit hanbu.V hanbě se brodící Klaus provázen skupinou obskurních všehoskeptiků odchází do bezvýznamnosti. U Klause to teď bude nekonečný seriál, jak se rozešel s hraběnkou a narazil si baronku až skončí v náručí nezaměstnané jeřábnice.
03. 10. 2013 | 16:27

šašek z Jihlavy napsal(a):

Fenomén Klaus je nejlépe popsán v blozích Petra Havlíka. Byl totiž u toho, když mu s mnoha dalšími pomáhal k moci (Zieleniec, Uhde aj.). Tehdy nikdo netušil, že si postupně osvojí feudální zvyky a s partou darebáků, kteří se na něj postupně nalepili, dovede ČR do stavu, kdy jsou jednotlivé skupiny obyvatel záměrně rozeštvávány podle tradiční praxe - rozděl a panuj. Skoro bych řekl, že zde zuří třídní boj.
Je příznačné, jak se lidé tohoto ražení navzájem identifikují (připomínají tím jev z říše hmyzu) a vytvoří mafii, která postupně přivede národ na pokraj zkázy.
Ať je Lubomír Zaorálek jakýkoliv, má alespoň odvahu dva strůjce oposmlouvy věřejně kritizovat, a to není málo. Jejich obchodně spřátelené gangy mají pořádně dlouhé prsty a přivedly už mnoho lidí do neštěstí.
Jak Klaus, tak i Zeman jsou lidé lstiví a mstiví, kdo se snimi pustí do křížku bez mocného zázemí, zle pohoří a Zaorálek to jistě ví. Proto nemohu jinak, než ho za jeho kuráž pochválit.
03. 10. 2013 | 16:29

šašek z Jihlavy napsal(a):

Sláma
Tentokrát souhlas, vaše argumenty jsou neprůstřelné.
03. 10. 2013 | 16:35

Dumpling napsal(a):

mik

Poněkud si přizpůsobujete skutečnosti, aby vám vyhovovaly v argumentaci. Tak např. jistě není Zeman totéž co Klaus. Pochopitelně, že TOP má anamezu antisociálních činů, o "podezřeních" na propojení s byznysem (Háva) ani nemluvě. U Schwarzenberga v mém případě hrál hlavní roli zdravotní stav, nicméně na druhém místě bylo, že tento člověk je cizinec, který ještě 1989 vůbec neuměl slovo česky. Píšu to proto, že by nikoho ani nenapadlo uvažovat, že by německým prezidentem mohl být třeba lužický Srb, nemluvě už o Čechovi. Tak proč by si měl kdokoliv myslet, že v českém prostředí tato zásada nemá platit. Mimoto Shwarzenberg pohrdá otevřeně ústavou země, jejíž prezident chtěl být (neoprávněné použivání neexsistující titulu, který Ústava nedovoluje a který mu ani nikldy neptřil - narodil se 17 let po zrušení těch titulů). A mohli bychom pokračovat výčtem přímých i nepřímých poškozování zájmů ČR.
03. 10. 2013 | 16:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

vasja
Doufám, že pilně sbíráte víčka a třídíte odpad. My penzisté bychom měli i kompostovat organické zbytky z kuchyně, chovat drobné hospodářské zvířectvo, pěstovat zeleninu a pomáhat tak mladým při budování naší dřevně-kapitalistické společnosti. Jednou se třeba dočkají i funkční demokracie.
03. 10. 2013 | 16:44

Mira napsal(a):

Pane Zaorálku
škoda času zabývat se Klausem. Škodil, škodí a škodit bude. Tedy nic nového. Naštěstí ho nikdo nebral moc vážně a dnes, kdy je už mimo politiku, tak jsou to jen plky jednoho strejdy. Potenciál nemá za sebou žádný, jestli nějaký vůbec měl, tak ho tou zločinnou amnestií ztratil. Alespoň u slušných lidí. A těch druhých je mnohem méně. Ačkoli když dostanou příležitost, tak napáchají obrovské škody. Tím už jsme si prošli a doufám, že i poučili. Poučili ?
03. 10. 2013 | 16:47

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

investice z fondů EU?? v 70% procentech rozkradené oranžovými soudruhy v krajích, zbytek promrhán v totálních hovadinách. řekl bych, že evropské dotace ekonomice škodí. největšími příjemci evropských dotací byly v minulosti portugalsko a řecko. dotacema to začíná a zachranou pomocí končí. my potřebujeme zdravou konkurenceschopnou ekonomiku a podniky, nikoliv evroský dotační socbordel. poblázněný soudruh zaorálek opět straší izolací. proč izolace. potřebuje například rusko být v EU, aby mohlo do evropy dovážet ropu ??? nebo je snad švýcarsko v izolaci?? evropě a jejím občanum se bude lépe dařit bez EU. EU je škodlivá instituce, která brání evropě v ekonomickém rozvoji a způsobuje ohromnou nezaměstnanost v jižních státech.
03. 10. 2013 | 16:47

reveil napsal(a):

vico
ani jeho donedávna servilní obdivovatelka Mirka Němcová""

K tomu ovšem nedošlo spontánním vývojem její osobnosti, nýbrž tak, že byla Kubou označena jako kandidátka na premiérku. Čemuž uvěřila, načež se vydala na cestu své vlastní osobní tragédie, nemohla se tudíž podílet na tragickém putování V. Klause.
Zmíněná dezignace dokonce vykolejila i tak zkušeného harcovníka, jako je Kalousek, který nepříčetně zuřil, než mu druhý den nato došlo, že to byl od Kuby drsný žert. Prostoduchá Němcová musela naletět kompletně, ostatně tomu věří doposud. Je to tragická postava roku 2013 - ano, ona, nikoliv třeba Nagyová. Z té totiž jde i trochu hrůza, zatímco Němcová budí veselí. V tom je její tragika.
03. 10. 2013 | 16:47

Sláma napsal(a):

xx napsal: "když nic netušíte o naší zemi odkudsi z křesla státního úředníka vidíte jen statistická čísla, snadno můžete dělat chybné závěry."

xx, žijete v bludech. Jak jste přišel na to, že jsem státní úředník?

Euro samozřejmě můžeme přijmout i bez EU. Jednostranně přijala euro Černá hora a používá se také v Kosovu. Zájem o přijetí eura projevila i Panama.
Ale vy to zřejmě vůbec nechápete! Euro není cílem, je prostředkem. Prostředkem k usnadnění platebního styku uvnitř EU (proto přijetí eura požadují čeští podnikatelé), eliminaci rizik pro podnikání vyplývajících z kurzovních změn i nákladů konverze. Stejně tak i prostředkem k získání významné pozice ve světovém obchodě. Nemalou roli by mohlo mít i užití eura jako rezervní měny (tedy místo dolaru).
03. 10. 2013 | 16:49

Lukáš D. napsal(a):

Klause už nikdo poslouchat nemusí. Kéž se k němu přidají i Paroubek, Zaorálek, Sobotka, Nečas, Kalousek a další. To by se většině lidí dost ulevilo
03. 10. 2013 | 16:49

Sláma napsal(a):

nějaký podivný nick napsal: "způsobuje ohromnou nezaměstnanost v jižních státech"
To je naprostý nesmysl. Nezaměstnanost byla v těchto státech vysoká i před vstupem do EU. Jejím skutečným důvodem je přechod zaostalých agrárních zemí k moderní ekonomice. Jinak řečeno - hodně obyvatel Portugalska, Španělska, Itálie a Řecka žilo před 30 lety někde s kozami z toho, co jim dala kamenitá políčka. Dnes, v době globalizace, už nemohou touto drobnou zemědělskou výrobou konkurovat dovozu levných potravin.
A navíc - mladí o takový způsob života nemají zájem. Jedná se tedy o bolestivou, avšak nezbytnou etapu vývoje těch zemí.
03. 10. 2013 | 16:54

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Sláma.
Na jihu byla nejen chudoba, ale vládla tam i armáda a demokracii si mohli nechat jen zdát.
Ještě v devadesátých letech se tam šplhala nezaměstnanost ke 20 %.
03. 10. 2013 | 17:04

plym napsal(a):

Když vezmu roku 1997 Sarajevský atentát na Klause že byl s účastí i dětí z rodinek,které v letech ranných padesátých učily děti nadané nevěřte chemiku Paulingovi za nic ,neboť zavedl ďáblíka do benzenového jádra,který tam střídá dvojné a jednoduché vazby mezi sebou v čase.Ale posléze jsem cítil,a nejvíce po roce 2008 že prof.Klaus patří i k lidem,kteří vidí svět takto:když v USA vědecky ze sto rodin,které vládnou Americe udělají jen deset (koncentrace kapitálu)-rozfoukají monetární vítr,kterým my zde při prvním jeho průvanu okny našimi otevřenými globálnímu světu s Amerikou -zakrizujeme. A tady bylo potichu,když si deset a více let předtím otevřely modré stračky a oranžové sýkorky okýnka sklípků,aby jim tam menší větřík nafoukal i dolárky.Vždy u Klause byl rozpor mezi jeho milovanou kosmopolitní a cestovatelsko-přednáškovou globalistikou,se kterou české majetky vručil cizině, a protestům vůči menší části globalistiky-europa-unionistice,kde si pouze úřední cestou s nimi vyměňujeme peníze,zřejmě 1:1,jinak by to pro někoho bylo ztrátové.
Kapitalisté dělají mnohem umněji,tišeji,s letitým mistrovstvím co ODS a ČSSD jako nováčci dělali zde neomaleně,takže se to hned poznalo.
Klaus se staví do role obranáře.Ale reálně byl člověkem,který dal volný průchod čemukoliv co mohlo být i řízeno kýmsi a jaksi,třeba částečně nebo občas kontrolováno,sečteno,publikováno.
03. 10. 2013 | 17:12

xx napsal(a):

Sláma: ovšem že to chápu. Ale zkuste se zeptat ve Španělsku jak jim Euro pomáhá z krize.

Vidím že tato debata včetně blogu jsou jen emocionálně vypjaté bláboly vyfutrované místo argumentů jen samými nesmysly.

No jo, co člověk může čekat před volbama jiného.
03. 10. 2013 | 17:14

martin napsal(a):

Klaus byl , je a bude vždy ctižádostivý ideologický blb. Demagog a ťulpas , který se snaží vstoupit do dějin. Nic z toho, co řekne nebo napíše nemá sebemenší výpovědní hodnotu. Jako politik ničil svou blbou demagogií zejména pravicové strany, pověst liberalismu a kapitalismu svou pitomou adorací Thatcherové a jejího špatně pochopeného konzervativismu. Klaus bude vždy tvrdit totéž, co tvrdil a současně dělat opak a psát i opak toho, co říkal. Je to otravná nula, která ničí vzduch v této zemi. Poškodil svými záludnými, zákeřnými, všiváckými politickými kroky pravici, stát, zaměstnance i podnikatele. Je neřízenou střelou, pomatencem, který pracuje jen na svém zvěčnění. S EU to nijak nesouvisí. I kdy\by byla stokrát horší, než je, byla by proti Klausistické vizi společnosti rájem. Ale jeho vize žádné nejsou . Je to blouznivec, hysterik, který může stejně dobře vycházet s komunisty jako s ultraliberály....uznají li jeho velikost.
S EU je to všelijaké, ale jen díky naší blbosti a blbosti naámi zvolených zástupců. Nicméně je EU rájem proti ruskému stylu života, ekonomiky i společnosti, rájem proti klausovskému snění o státě bez práva a dominaci každého, kdo má prachy, ať k nim přišel, jak chtěl. Klaus je jednoduše vůl. Ale proč se tak dlouho drží na politické scéně? Protože je mezi námi spousta vyznavačů a submisivních zadkolízalů podobných fiktivních autorit ve světě většinou směšných, u nás považovaných za chytré. Ach jo. Smutné, že nás před katastrofou, kterou by teto trouba liberalismu při svém návratu k moci přivodil, je, že nás před tím chrání jen EU.A jeho nástupce. To je podobně nesmyslná postava. Zdánlivý státník, který k EU lne a svou buranskou blbostí ji v očích veřejnosti dehonestuje. To jsou vyhlídky. Dva skutečně velcí nacisistní voli na tak malou zemi je MOC!
03. 10. 2013 | 17:22

Leninovi dědici,jdeme volit pravici. napsal(a):

jak už jsem psal,je před volbama a kdyby si Zaorálek dělal do trenek,jeho voliči budou souhlasně hýkat a tvrdit že je to správně,maximálně že mu tam nadělal Klaus.Levouni to mají jednoduché,co řekne přeceda nebo vedoucí,to platí a je to.
03. 10. 2013 | 17:31

vasja napsal(a):

Hubičku špulí jak Hanychová. Cukrouš.
Levounum se teda nedivim.
03. 10. 2013 | 18:11

S.Š. napsal(a):

Vida. Tak to z něj konečně vypadlo (nikoliv z L. Zaorálka). Trvalo to.

Ale abychom si to zrekapitulovali :
"I na tomto fóru bych chtěl zcela jednoznačně a – pro ty z Vás, kteří to buď nevědí, nebo to vědět nechtějí – velmi zřetelně a nahlas zopakovat své přesvědčení, že PRO NÁS VSTUP DO EVROPSKÉ UNIE NEMĚL A NEMÁ ALTERNATIVU a že v naší zemi neexistuje žádná relevantní politická síla, která by tento výrok mohla či chtěla zpochybňovat".
(Projev v EP, 19.2.2009, zvýrazněno VK)

Ne že by si tehdy myslel něco jiného než dnes. Jen doba se mu zřejmě zdá příznivější.

Horší je Klausův výrok směrem k ODS. Že by pomalu přicházel čas ji volit ? To ale aby se člověk rozpůlil ... :-)
03. 10. 2013 | 18:13

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Diví se někdo, proč jako nejde EU Klasu pod nos?

Inu.. přeci nemohli by krást a tunelovat tak, jak byli zvyklí za jeho "zlatých devadesátých", kdy rozkradli tito "uvědomělí podnikatelé" co mohli A BEZTRESTNĚ!
To by se jim zřejmě nově v EU již nepovedlo, proto ta žluč a "euroskepse".
Ods je nevolitelné pro normálního občana už dávno a ti co je tzv.:"uvědoměle" stále volí, no.. škoda slov.
03. 10. 2013 | 19:10

petrof napsal(a):

Zaorálku, nenadávejte panu profesorovi, ten je nad námi všemi a hlavně nad vámi, tak strašně vysoko, že si může říkat, co chce!!!!
A navíc, jenom pojmenoval to, co už se povídá mezi lidmi dávno a dle průzkumu by ca. 55% národa by s vystoupením souhlasila.
Takže počkejme si na referendum a věřím, že to procento bude ještě vyšší??!!
PS. ...už si nechávám dělat nový pas.....
03. 10. 2013 | 19:16

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

já si myslim, že z EU vystoupí brzo británie. a zaorálkovi sklapne. ono se najednou ukáže, že to jde a že se vubec nic strašnýho nestane. pak nastane domino efekt. klaus má jako vždy pravdu a to duševní trpaslíky typu soudruha zaorálka nejvíce dráždí.
03. 10. 2013 | 19:23

rigoletto napsal(a):

Klaus nemusí, proto nemusí. Je v našem zájmu, aby musel?
:-)
Nemá penzi do konce života? Potřebuji ji? (...) Kam chodí s bebíčkami.
Metabolická porucha by samozřejmě mohla být do budoucna problém, jinak (...)
03. 10. 2013 | 19:29

rigoletto napsal(a):

oprava: potřebuji ..> potřebuje
03. 10. 2013 | 19:32

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro zaorálkova cesta...
Pokud by Británie vystoupila z EU, tak by sklaplo především Britům a následně Cameronovi.
Je to podobné jako v Čezku, a tento populismus loví jak v kalných vodách extrémní pravice tak levice, ale průměrný volič pravice to nemusí a nechce.
03. 10. 2013 | 19:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

Naši suverenitu neničí EU, ale Klaus a jeho squadra. Petrof se mýlí, většina vzdělaných lidí si je vědoma nutnosti integrace malých ale vyspělých států do ekonomicky silného celku. Doufám, že časem se tato integrace rozšíří i do společné obranné doktríny a finanční unie. Cameron jen klame tělem, aby byl příští rok opět zvolen, ale Británie si to z vystoupením z EU sakra rozmyslí. A jestli v ní dominují Němci? Někdo tomu musí velet, tak proč ne ten, který to umí nejlíp. Až se najdou lepší, budou to zase oni.
Klause už mají všichni plné zuby, dokonce i jeho dřívější obdivovatelky začínají chápat, s kým máme tu čest. Je to nebezpečný a zákeřný škůdce, o to horší, že je inteligentní. Sečtělost a nastudované ekonomické teorie z něho, stejně jako ze Zemana, státníka neudělají. Zato politický intrikán a manipulátor je excelentní, to mají oba vynálezci oposmlouvy společné. Holt vrána k vráně sedá a navzájem si oči nevyklovou, ačkoliv za jistých okolností...
03. 10. 2013 | 19:43

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

bakaluv nezvaný host,
vy jste stejný prognostik jako opilec zeman. proč by britum sklapávalo?? celý svět, kromě EU, ekonomikcky roste.
03. 10. 2013 | 19:46

Sabel napsal(a):

Klaus podepisoval přihlášku pro vstup do EU v 90. letech.Klaus zfušoval celou tzv. transformaci, protože je to technokrat, který zapomněl na tzv. lidský faktor - podvodníky a tuneláře.Tou amnestií to dorazil. Do zahraničí si ho zvou jako exota, pro srandu. Když bylo referendum o vstupu do EU tak informační masáž "žrádlo" pro "ano" ke vstupu bylo dobré. Bylo třeba lidi oblbnout. A ti se nechali oblbnout - hlavně mladí, co mají vždy OK životní úroveň, kterou jim zajišťují jejich rodiče. Ti mladí, kteří superově vylepšují všechny statistiky. Ti jsou nejliberálnější.Pokud ale jde pak o ně samotné, tak už tolerantní a liberální nejsou. Vystoupit z EU, když už hrozí, že budeme jen plátci. Správně, využít, spotřebovat a pak pryč. Klaus chce privatizovat ještě ty zbytky státního co zůstalo. Už zprivatizoval co se dalo, příklad privatizace - vodovody - máme nejdražší vodu na světě. Čím více šetříme, tím více se zdražuje. Privátní firma potřebuje svoje zisky. Další je Bakala - levně koupit, vysát zisky, odklonit je pryč.Když je špatně, státe pomoz. Zisky jsou soukromé a dluhy jsou pro stát. Paskov nechtějí zakonzervovat, prý 200 milionů ročně. Co to je ? Pakatel. Za TV Nova jsme zaplatili 10 miliard Kč v arbitráži. To nikomu nevadilo a nevadí.Zasypat šachtu umí každý. Možná za pár let to uhlí z Paskova bude využítelné úplně jinak. Co takový Drábek - ušetřil 250 milionů na poštovném, překopal celý sociální systém a za software Drábek prodělal 1,5 miliardy Kč A nikomu to nevadí, že 1,5 miliardy pošlo pryč.Tady v ČR se už ve firmách nepoužívá čeština, ta je jen na domácí použití. Lepší bude Německo. Tady v ČR se nikdy nebude žít dobře.
03. 10. 2013 | 19:49

Mac napsal(a):

jediná šance na přežití evropského civilizačního prostoru je - Evropská unie.
Možná dvoupásmová, nebo dvourychlostní nebo jak to kdo nazve, ale rozhodně Evropská unie.

Její případný rozpad je začátek našeho konce - a zdaleka nejenom ekonomického konce......

silácké utopické vize různých separatistických cestovatelů do blázince a jejich plky, jak celý svět kromě EU, roste na tom nic nezmění
03. 10. 2013 | 19:54

petrof napsal(a):

to Mac :
je mi líto, že se až tak šíleně mýlíte. To, že se mýlí Zaorálek a s ním všichni levičáci, to je pochopitelné....ale proč Vy???
Jediná naše budoucnost je nové EHS, resp. dnes ESVO. Asi víte, že ca. 80% našeho exportu teče do Německa a tak by to i zůstalo!!!
Stále netušíte, proč 90% všech našich problémů, nastalo po roce 2004, tedy po vstupu do EU????? Zkuste se zamyslet, pokud to dokážete......
03. 10. 2013 | 20:08

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

jediná šance pro evropu je konec EU. evropu sjednotit nelze, kdykoliv se o to někdo pokusil, skončilo to zmarem a krveprolitím. integrace nepřinesla nic dobrého evropa je ve vážných problémech, které již teměř nejsou řešitelné, lidé se propadají do chudoby, evropa ztrácí dech v porovnání s okolním světem. psychopati nicnméně stále řvou " více evropy". jako kdysi marta goebelsová na konci prohrané války ....... bud národní socialismus, nebo smrt.
03. 10. 2013 | 20:10

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro zaorálkova ….
Aha, celý svět je před EU, to jsou věci, jen čumím.

Půjčím tabulky od vedle

The Global Competitiveness Index 2013–2014 rankings and 2012–2013 comparisons
http://www3.weforum.org/docs/GCR2013-14/GCR_Rankings_2013-14.pdf
03. 10. 2013 | 20:13

Mac napsal(a):

petrof

:-))

poměrně suverénně trousíte slušné nesmysly

řekněte, kterých 90% problémů vzniklých v souvislosti s naším vstupem do EU máte na mysli? Zkuste je specifikovat, pokud to dokážete :-))) V posledních 15 letech jsem působil v několika firmách - všechny, opakuji VŠECHNY prožívaly po vstupu do EU naprosto dramatický nárůst tržeb a ziskovosti. Jaké praktické zkušenosti máte vy?

já tady vidím spoustu problémů - část z nich vznikla při šíleném klausově privatizačním řádění a jeho bankovním socialismu v devadesátých, další část při oposmlouvě a výrazná nůše jako následek úděsných vlád od roku 2007. Ale za to si můžeme my sami.
EU do toho netahejte.
A pokud mluvím o konci našeho civilizačního prostoru, pokud zanikne EU - znovu opakuji, že zdaleka nemám na mysli pouze oblast ekonomickou
03. 10. 2013 | 20:34

petrof napsal(a):

to Mac :
tak to jo, tak zase někdy.......odvětil vojín Kefalín majoru Terazkymu, když se jej při loučení ptá : ...a čo si predstavujete Kefalín, pod hentým slovom "absurdné".....
A stejné je to i s vámi.
03. 10. 2013 | 20:43

Adam Procházka napsal(a):

Nějak se v těch komentářích nedovedu zorientovat ... pomozte:

Je tomu v ČR tak, že ten, kdo nemá rád Klause automaticky má rád EU - a kdo kritizuje EU stává se tím nohsledem Klause?

Plyne z toho, že každý, kdo v Německu souhlasí s výstavbou dálniční sítě je přívržencem Hitlera a kdo dálnice odmítá, stává se židem?
03. 10. 2013 | 20:48

Petr z Tábora napsal(a):

Současné vedení EU tvoří eurohujeři usilující o stále větší centralizaci. Tento trend trvá mnoho let, už zavedení eura bylo politickým rozhodnutím, ale s lety se stále urychluje. Takže i když nejsem zastáncem vystoupení z EU, tak vítám iniciativu pana Klause a řady zahraničních euroskeptických stran coby protitlaku vedoucího k nastolení rovnováhy a normální diskuse o směřování EU.
Pan Zaorálek patří k těm nekritickým eurohujerům které nemohu brát vážně a škodí nám všem.
03. 10. 2013 | 20:50

Zeměžluč napsal(a):

Vážený pane Zaorálku,
tak hutný článeček o našem nejvyšším makroekonomovi, globálním ochlazovači a propagátorovi trhu bez přívlastků(který nikdy a nikde neexistoval) a profesionálním Všeználkovi, jsem ještě nečetl. Možná jste zapomněl na jedno - zvláštní je, že po převratu zvaném eufemisticky "sametová revoluce" se z Prognostického ústavu rozlezli někým řízení chytří hoši, do celého politického spektra. Zajímavé je, že v době kdy běžní lidi, ale i odborníci nemohli vycestovat do "kapitalistické ciziny včetně SFRJ, tito chlapci řízení z neznámého centra(podle zřejmě někde v Moskvě a řekl bych, že poblíž Ljubljanky) jezdili po stážích a vymýšleli kapitalismus s "českými specifiky". kdo je asi řídil? Tím se taky nabízí odpověď na otázku: Jakpak to, že po převratu za celých dvacet let nedošlo k odhalení jediného agenta KGB v ČSR? A to vám řeknu, že tady ta agentura musela být setsakramentsky veliká. Mnoho úspěchů ve Vaší práci a nenechejte padnout horníky!
03. 10. 2013 | 20:59

Mac napsal(a):

petrof

no to jste nám toho pověděl, kolego

pořád čekám na stručný seznam těch 90% problémů tédle země, které nám přinesl vstup do EU.
Zkuste to, majore terasky, nebojte se projevit

nebo radši nic nepište. Asi by to stejně byly nesmysly a kromě toho končím. Místní Koniáš se probral a začíná řádit se svou utkvělou představou o korektních příspěvcích :-)))
03. 10. 2013 | 21:05

šašek z Jihlavy napsal(a):

Adam Procházka napsal(a):
Nějak se v těch komentářích nedovedu zorientovat ... pomozte:

Je tomu v ČR tak, že ten, kdo nemá rád Klause automaticky má rád EU - a kdo kritizuje EU stává se tím nohsledem Klause?

Plyne z toho, že každý, kdo v Německu souhlasí s výstavbou dálniční sítě je přívržencem Hitlera a kdo dálnice odmítá, stává se židem?
03. 10. 2013 | 20:48
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Takhle bych to neviděl. Přívrženci výstavby dálnic jsou logicky vlastníci automobilů a nákladních aut všeho druhu, kteří se z rekreačních, obchodních či jiných důvodů chtějí co nejrychleji a nejpohodlněji dostat z bodu A do bodu B. Zjednodušeně by se dalo říci, že jsou to přívrženci konzumu (tedy i Židé nebo Hitlerovi pohrobci.
Ti, co dálnice odmítají jsou idealističtí snílci, kteří s většinovým směřováním společnosti musí prohrát - a opět jsou mezi nimi ti i ti druzí.
Tenhle příměr se panu Procházkovi nepovedl.
Spíš bych se ptal, co mají společného přívrženci Klause a Hitlera. A jaké osobnostní rysy mají společné oba protagonisté tohoto příspěvku.
03. 10. 2013 | 21:11

Maximus napsal(a):

Když se dvě strany hádají o nějaký složitý problém, tak téměř vždy nemá ani jedna strana absolutní pravdu. Domnívám se, že vše je potřeba chápat v celém kontextu vývoje společnosti a zejména té euroamerické, nejméně za cca 200 let. Rusko se najednou po pádu komunistického režimu dostalo do područí jistých skupin lidí, kteří ovládli ekonomiku země a získali ohromné finance. Mohu vám sem dát odkaz na seznam 100 nejbohatších "Rusů" a budete koukat jako puci. Vznikla tam velká bohatá elita, kdy naši nejbohatší jsou ve srovnání s nimi chudinou. Báťuška Putin je drží pěkně v zákrytu a ukázal jim jak každý dopadne, když se vzpouzí jako třeba Chodorkovskij. Západ je ovšem ovládaný jinými elitami (podobného genomu), které mají pod kutatelou moc a finance má o Rusko eminentní zájem. Jsou tam ohromné zdroje surovin, energií, obrovský prostor a zajímavý velký trh. Navíc vůči
němu je letitý politický atavismus, kdy každý Rus je v jejich očích skoro komunista nebo mafián. Těžká pozice pro obě strany a západ se snaží o diverzi pomocí různých nevládních organizací tamní Putinovo zřízení a pozici torpédovat, oni k tomu mají různé nevládní instituce jako CFR apod. a vědí jak na to, dále americké vojenské základny obkličují hranice Ruska téměř jako za studené války! No a ČR je také v těžké pozici, u nás jsou vlastně dvě politické party, které by chtěly postupovat vůči Rusku naprosto různě. První parta jsou Havlovci s Čírem a dobroty barelem, kteří jsou jasně na "západních" pozicích a nehledí na ztráty, které by ovšem tvrdým lokajským vymezováním ČR vůči Rusku mohly vzniknout. Druhá parta jsou realisté (hlavně Zeman), kteří si uvědomují jaký význam pro nás má Rusko co do surovin, energií či trh! A také vidí, že třeba Němci se neohlížejí napravo a nalevo a čile s nimi obchodují. V.Klaus tam také patří, ale u něj ovšem není jisté, proč to dělá, jestli není a nebyl vydírán za to co dělal jako mladý člověk a zřejmě na něj něco mají. Klaus této zemi hodně ublížil, má sice s kritikou EU dost pravdy, ale aby ČR ostentativně vystupovala z EU je zatím holý nesmysl. Pokud by ČR šla mimo, tak jenom když to rupne a vystoupí některá velká zem. Ovšem bojme se těchto velkých změn, nikdo totiž neumí odhadnout jak by to vše dopadlo a čert nikdy nespí
a ČR je moc malá zemička. EU se musí změnit zevnitř, ovšem je otázkou, jestli to je reálné, těch špatných nastavení je dost a nikdo z "velkých politiků" zatím nic z významných problémů neřeší! A úředníci nejsou ti správní nositelé pozitivních změn. Takže, V.K. by měl spíše mlčet nebo mnohem kvalifikovaněji kritizovat
EU moloch.
Hezký večer všem.
03. 10. 2013 | 21:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 10. 2013 | 21:21

Babababa napsal(a):

Levouni říkají, dobrá práce. Práce dobrá, znamená zas něco jiného.
03. 10. 2013 | 21:32

Gru napsal(a):

šašek z Jihlavy
"Spíš bych se ptal, co mají společného přívrženci Klause a Hitlera."

Já se oetvřeně vyjadřuji ke Klasuovi kriticky od r. 1994.
Že jsem tak smělý - od kdy vy?
03. 10. 2013 | 21:42

jarpor napsal(a):

On ještě někdo bere vážně pana Zaorálka ?

"EU nám přinesla pracovní místa, investice a civilizační rozvoj."

Jaká pracovní místa ? Jaké investice ? Jaký civilizační rozvoj ?
To jako že jsme zde lezli po stromech, než nás naučila Evropská unie "evropsky" žít ? Dovolte, pane místopředesedo Zaorálku, abych se hlasitě zasmál !

Zajímavá diskuse ... mýlí se Klaus ? Nemýlí se Klaus ? Podepsal vstip do EU a teď toto ?

Jóóó ... kdeže loňské sněhy jsou a kde je EU, do které jsme vstupovali ?

Dle mého, Klaus se mýlí. Pokud totiž EU bude postupovat tak, jak postupuje, z hlediska celosvětové konkurence schopnosti a ekonomického rozvoje, pak není a nebude potřeba z ní vystupovat. Ono totiž dříve či později čeká na takovou EU rozpad. Tak jako nakonec došlo k rozpadu RVHP, když ideologie převládla nad jednoduchým : má dáti - dal.
Je jen trpkou skutečností, že náš národ si takovou situaci bude muset prožít znova...

Hezký večer
03. 10. 2013 | 21:46

Stařeček napsal(a):

Sabel - máte pravdu už i Nečas si stěžuje, že z těch prachů co dostává po premiérování, nemůže vyžít. Těžká doba.
03. 10. 2013 | 21:51

petrof napsal(a):

Zaorálku, opět jste "naskočil" na první našlápnutí, ostatně jak je u vás zvykem!!!
Televizní diváci se jistě zase již těší na vaše "výstupy" z poslanecké sněmovny, ve stylu pohádkového krále " trubte na poplach, ....zrušte poplach.." atd.
03. 10. 2013 | 21:52

Gru napsal(a):

Současná společnost, tedy občané a zejména novináři, si zvykli na nový sport: hon na prezidenta. Původní až devotní uctívání osoby sedící na Hradčanech se přesmyklo v protipól a současný stav nelze než označit za frenetickou štvanici. Sport byl objeven víceméně náhodou, zachutnal a nyní se mu oddávají celé davy, a to naprosto bezuzdně. Prim přirozeně hrají novínáři, či ti, kteří se za ně označují (např. Urban), jelikož získávají pocit moci nad čtenářem i nad pronásledovanou bytostí "toho chudáka" na Hradě. Pokračováním v prezidentském honu v epoše Zemana má navíc opojnou příchuť pomstičky - a je mnoho subjektů, které si chtějí odstříknou od své frustrace (novináři za označení "ostorv negativní deviace", Schwarzenberg a Dienstbier za prohru v prezidentské soutěži...)
Této činnosti se obzvláště daří v obdobích, která jsou z hlediska fandovství jalová - tedy jednak se nic nevyhrálo, jednak nejsou žádné zásadní šampionáty, takže nelze poskakovat na náměstí a jednu z mála příležitostí ke sjednocení nabízí právě prezident.
03. 10. 2013 | 21:56

jentak napsal(a):

Zaorálku nechte Klause Klausem...on si s váma stejně vytře kdy si vzpomene ...co třeba kdyby jste nám pohovořil o privatizaci OKD v režii ČSSD ...co ? ...nic že ....a je ticho...jste žvanil a parlamentní parazit, který se podílí 23 let na morální devastaci státu a má ještě tu drzost kandidovat ve volbách...blééé...a občas se podívejte jestli z tý EU nemáte hnědý trenky...
03. 10. 2013 | 22:28

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

steskale,
ty si blbej jak moje hovno
03. 10. 2013 | 22:46

zaorálkova cesta do blázince napsal(a):

sory,
já myslel, žes me smazal.
03. 10. 2013 | 22:48

Gru napsal(a):

Důležitý prvek v identifikaci Klause se Zemanem, a tím taky základnu k protizemanovské štvanici, položil Schwarzenberg, když na konci 1. kola prezidentského klání řekl, že "Zeman je jako Klaus". Bezcharakterní Schwarzenberg využil protiklausovské vlny, vzedmuté kvůli amnestii, kterou on sám původně schválil a podpořil (doslova řekl, že ji "vítá").
03. 10. 2013 | 22:50

Adam Procházka napsal(a):

Pane Šašku z Jihlavy,
o dálnice ani o Hitlera mi nejde ...
zkusím se vyjádřit zřetelněji: Je šokující, kolik respondentů zcela vážně a samozřejmě přiznává jakémusi panu Klausovi svrchovanou moc, definovat nerozlučitelná spojení různých názorů.

Demokratický deficit evropského společenství, z něhož vyplývá nadvláda lobbyistů, soustavné porušování principu subsidiarity a osudově nebezpečná konstrukční vada Eura, to jsou témata hodna diferencované diskuze a po příštích několik - pro EU kritických - let budou tyto otázky muset být řešeny. Češi se musí rozhodnout, zda a v jaké EU se jim vyplatí být členem.

Takovou diskuzi nemá ovšem cenu vést pod blogem, v němž autor dává na vybranou: berte EU jaká je a radujte se, nebo jste s Klausem a pak asi taky schvalujete jeho amnestii.
Připadá mi to jako na pískovišti - buď seš s náma nebo s Ješiňákama. A pak taky čůráš do táboráku, protože to přece dělaj všichni Ješiňáci.

Co má proboha pan Klaus společného s kritikou EU? Mají se Češi orientovat ve svém rozhodování podle toho, co o tom míní neoblíbený bývalý prezident?
EU kritizuje mnoho miliónů jiných Evropanů, značná část Němců je na EU namíchnuta měrou nevídanou - a to aniž by věděli kdo nějaká pan Klaus vůbec je. (Naštěstí pro nás.)

Stanovisko pana Zaorálka je zcela pochopitelné, styl jeho propagace vypovídá mnoho o jeho způsobu uvažování a tak to má v předvolební době být.

Mému chápáni se ale vymyká, kolik komentátorů je ochotno mu na ten jeho špek skočit a ochotně se do krve hádat kvůli ex-prezidentovi, tedy kvůli minulosti, když vlastně jde o budoucnost EU.
04. 10. 2013 | 00:01

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Zfanatizované zbytky dodělávajících pravičáčků, zde pláčou o sto pryč..

jo jo... kde že jsou ty dávné privatizační časy pravicové strany jednoho muže => jakéhosi vyvoleného velkého vůdce samozvaného "géniuse", který když řekl jakoukoliv blbost na druhou považovali a "cenili" za více nežli to slovo boží.
O tom se prostě nediskutovalo, ale po vzoru vymývacích sekt to bylom at' sebehloupější svaté.
04. 10. 2013 | 00:16

Jakelin de Mailly napsal(a):

Adam Procházka

Dobrý večer, nic si z toho nedělejte, nejste sám, komu to hlava nebere.
Proto je zbytečné se těchto politických štěkanic zde účastnit.

Guten8
04. 10. 2013 | 00:36

scallop napsal(a):

Adam Procházka

"Demokratický deficit evropského společenství..."

Tuhle frazi slycham casto a pri vsi snaze ji porad nerozumim. Je EU demokratictejsi nez napr. Ceska republika ? Kdyz mluvit o nadvlade lobbistu, tak "demokraticky deficit" na CR sedi presne. Nebo to znamena, ze jinde maji "demokraticky prebytek" nebo alespon "vyrovnanonou demokracii" ? To jsou volebni hesla, nic vic. Jde-li Vam o vliv lobystu na jednotlive vlady ci organy EU, pak EU je stajen dobra/spatna jako jeji clenove.

Obecneji: Evropa jako kontinent ma skutecne velkou konstrukcni vadu ci spise vady a (ne)exitence EU to muze zmirnit, ale nic vic. Hlavni vadu je dominantni role Nemecka, coz se EU (konkretne Kohl a Dellors) snazila resit spolecnou menou (v konecnem dusledku vetsi integraci). Druhou vada je rozdrobenost Evropy - v globalizovanem svete je to zjevna nevyhoda pri jednani s Ruskem, Cinou nebo USA.
04. 10. 2013 | 07:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

Gru
O něco dřív, zhruba od doby, kdy odešel z ODS Petr Havlík.
04. 10. 2013 | 07:05

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Výborně,pochválím.
Klaus už zjistil,že se tou amnestii vyřadil z politického dění.
Hledá možnost i když k tomu daleko,jak na sebe upozornit a získat aspoň takto voliče.Jak píšete,nikdo neví jak by to dopadlo a pro nás,ještě hůř,když je pomalu všechna výroba v cizích rukou a menší firmy stejně dělají pro ně.
04. 10. 2013 | 07:24

Adam Procházka napsal(a):

Scallop

1. demokratický deficit spočívá v tom, že za jakýkoliv nejapný nebo podlý nápad nacionální vlády můžete činit zodpovědnou tu kterou partaj nebo toho kterého Kalouska. Je na Vás a na Vašich spoluobčanech, jaké větší nebo menší zlo či dobro si zvolíte a jak budete počiny vašich zástupců honorovat či trestat. Každý národ dostane tu vládu, jakou si zaslouží.

Kdyź ale nějaký činorodý EU-Komisař z Estonska nebo Portugalska si zamane, že v zájmu dopravní bezpećnosti budete nosit červeně světélkující nos, tak ten nos budete nosit a není odvolání ani odvolení.

A jde to ještě dál: Angela Merkelová by si nikdy nedovolila, drze obšťastnit bobbyisty firmy Osram a Philips na nacionální úrovni. Podařilo se ji ale oklikou přes EU přinutit nejen Němce, ale i Vás a každého jiného v EU, že nebudete platit deset kaček za normální žárovku, ale tři stovky za tzv. úsporný šmejd. Doma pak krčí rameny a říká: "inu, nařízení přišlo z Brusselu, musime jej splnit..."
A jak se proti tomu chcete bránit? Odvolíte Merkelovou? Většina lidí si ani neuvědomuje, že za tím vězí ona.

Určitě dovedete vyjmenovat spoustu pitomých a všetečných nařízení EU. Víte kdo za nimi konkrétně vězí?
Já také ne. A je to v podstatě taky jedno, protože na sehranou a nenechavou tlupu v Brusselu nikdo znás nedosáhne ani náhodou.

Tak tomu se říká demokratický deficit.

2. Subsidiarita: - její nedostatek je jednou z příčin demokratického deficitu.
Před lety rychtář naši obce svrchovaně zakázal bleší trh na rynku, protože si jeho kámoš apatykář a jeden vlivný hostinský stěžovali na hluk a nepořádek. Do týdne mu byla doručena pospisová listina naštvaných občanů. Přepočítal si ji na hlasy v příštích komunálních volbách a následovný měsíc se blešák opět konal.
Dnes EU zasahajuje do nejlokálnějších a nejsoukromnějších záležitostí. Jenom nikdo neví, kam posílat podpisové listiny a co si s nimi rumunský nebo irský komisař vytře.

3. Díky společné měně, respektive špatné konstrukci této měny, se máte co těšit na absolutní nadvládu Německa, protože deficity této měny Německo ze značné části platí. Pročež na ovládnutí Evropy už nepotřebuje Wehrmacht - prostě si koupilo. Radost z toho Německo má srovnatelně velkou jako každý věřitel, který se vidí nucen dohlížet na svého vztekle hulákajícího dlužníka, aby tento neprošustroval zbytek úvěru po hostincích, nýbrž konečně začal svůj dluh (alespoň částečně) splácet.
04. 10. 2013 | 08:21

JC napsal(a):

Zvědavec napsal(a):,

Kromě takových "bezvýznamností" jako je předseda strany,ministr financí a předseda vlády také 2x po sobě president republiky.

Zvědavče a teď vy.
04. 10. 2013 | 08:26

Maximus napsal(a):

Adam Procházka

Mě se chce něco říct, ne raději ne, cenzor číhá a bukem.
Jen malou otázečku. Kdopak to tak pěkně zarežírovel a kdo na tom vydělává?
Měl bych tu jeden malý odkaz oldkud fouká vítr...
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2806-vynasecka-ze-svetove-banky-karen-hudes-odhaluje-jak-vladne-globalni-elita-svetu

Pěkný den.
04. 10. 2013 | 08:28

JC napsal(a):

Adam Procházka napsal(a):

Píšete dobře, v jednom se možná mýlíte. Evropští skeptici znají Klause docela dobře, právě kvůli jeho anti-EU- názorům. To že to "podělal"/chcete-li/ amnestií v Česku je jim u zadele.
04. 10. 2013 | 08:33

Adam Procházka napsal(a):

Maxime,
vydělávají na tom banky, mnohé z toho v Německu, spekulanti, koruptní nadvládní elity a globální korporace. Doplácí na to daňový pitomeček a budoucí penzisté, a to jak v Německu, tak v Řecku. Díky nedemokratické konstrukci Eurozóny se tomu nemůžou bránit ani jedni ani druzí. Musejí bezalternativně cálovat.

JC - promiňte, ale nepochopil jsem co jste chtěl naznačit ... tedy tu souvislost s Klausem.
04. 10. 2013 | 08:51

Křemílek napsal(a):

Na evropu bude muset přijít nějaká přírodní katastrofa páč co se tady vše děje je hrůza ! Škoda slov
04. 10. 2013 | 09:13

poškozený Klausovou amnestií napsal(a):

jarpor napsal(a):
On ještě někdo bere vážně pana Zaorálka ?

"EU nám přinesla pracovní místa, investice a civilizační rozvoj."

Jaká pracovní místa ? Jaké investice ? Jaký civilizační rozvoj ?
To jako že jsme zde lezli po stromech, než nás naučila Evropská unie "evropsky" žít ? Dovolte, pane místopředesedo Zaorálku, abych se hlasitě zasmál !

Zajímavá diskuse ... mýlí se Klaus ? Nemýlí se Klaus ? Podepsal vstip do EU a teď toto ?

Jóóó ... kdeže loňské sněhy jsou a kde je EU, do které jsme vstupovali ?

Dle mého, Klaus se mýlí. Pokud totiž EU bude postupovat tak, jak postupuje, z hlediska celosvětové konkurence schopnosti a ekonomického rozvoje, pak není a nebude potřeba z ní vystupovat. Ono totiž dříve či později čeká na takovou EU rozpad. Tak jako nakonec došlo k rozpadu RVHP, když ideologie převládla nad jednoduchým : má dáti - dal.
Je jen trpkou skutečností, že náš národ si takovou situaci bude muset prožít znova...

Hezký večer
03. 10. 2013 | 21:46
----------
Jak dlouho vy (zastupitel ODS) a Klaus už předpovídáte rozpad EU ?
Po jaké době se tedy taková předpověď ukáže být lží, omylem, nesmyslem ?
Po 1O. 20, 30...letech ?
Odpovězte. Jen podotýkám, že " jednou" se rozpadne vše, vy, Klaus...dokonce i Slunce.
04. 10. 2013 | 10:08

JC napsal(a):

Adam Procházka

Reagoval jsem na vaše :

"EU kritizuje mnoho miliónů jiných Evropanů, značná část Němců je na EU namíchnuta měrou nevídanou - a to aniž by věděli kdo nějaká pan Klaus vůbec je. (Naštěstí pro nás.)"
04. 10. 2013 | 10:33

xx napsal(a):

Adam Procházka: brilantní argumentace - skvělé, díky za to !
04. 10. 2013 | 11:47

Gru napsal(a):

šašek z Jihlavy
vskutku nejsem informován o detailech kdy nějaký váš guru odešel ze zmíněného spolku. Nicméně orientuji se dle údaje, že dlouho.
Pak bych ovšem předpokládal, že by vás už nemuselo uspokojovat účastit se kampaní spolu s těmi, kdo se Klausovi ještě nedávno kořili. Ba, že jako jeho dávnému odpůrci by se vám takové akce měly sdpíš příčit.
04. 10. 2013 | 12:19

Adam Procházka napsal(a):

JC

Jo ták ... tak to myslím že nemají zapotřebí opírat se o Klause. Ti co se natolik vyznají ve vladařích exotických gubernií, že Klause dovedou rozlišit od Kačínského, Lukašenka a Orbána, jej považují spíš za bizarní přítěž než za argumentativní posilu.
04. 10. 2013 | 12:21

xx napsal(a):

Gru: Takže nesmím souhlasit s ničím co kdy prohlásil nebo udělal Klaus, abyste mne nezařadil mezi Klausovi lidi ? Chápu to správně ? Kdo má rád svobodu je Klausovec ? Kdo nesouhlasí s hysterií kolem globálního oteplování je Kalusův řiťolezec ? Kdo nesouhlasí se současnou podobou EU je automaticky stoupenec Klause ?

Já chápu že takové škatulkování je dobré pro jednoduché typy lidí, kteří potřebují za všech okolností stát pevně na nějaké straně a ostatní si pak dělí na ty co jdou s nimi a proti nim.

Největší legrace pak je, když si tihle lidé začnou navzájem vyčítat, kdo z nich více škatulkuje a kdo je zaslepený nějakou ideologií.

:-D
04. 10. 2013 | 13:07

JC napsal(a):

Adam Procházka,

Račte si přečíst

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=790458
04. 10. 2013 | 13:18

Gru napsal(a):

xx

Asi vám to bude připadat velmi složité, ale přestože mám na Klause velmi dlouho negativní názor, vůbec to neznamená, že bych musel nesouhlasit se vším, co kdy řekl. Myslím, že popírat globální oteplování je volovina, ale na EU pohlížím podobně jako Klaus. Svobodu - o té už jsem tu toho dost napsal, ovšem rozumím jí jinak než on. A myslím, že poctivěji. Já tak dlouho a tak zásadně s Klausem v souhrnu nesouhlasím, že považuji za trapné vézt se s ostatními v kampani proti němu. To je to, co jsem tady chtěl říct, například takovému Šaškovi.
04. 10. 2013 | 13:35

Adam Procházka napsal(a):

JC
Na skurilní výroky není AfD skoupá, a tento jeden přirozeně zaujal český tisk. Jiní plkají o Bismarkovi a o východním Prusku.
Kdyby to nebyla taková snůška podivínů a podařilo se ji rozumně kanalizovat současný potenciál eurofrustrace, vybírala by si AfD dnes svého koaličního partnera.
04. 10. 2013 | 13:49

skeptický napsal(a):

Nějaké kroužkování bohužel nefunguje.Je to jako hokej.Dokaď se nezačne střílet,skóre se nezmění.
V té bezvýznamnosti je dost lidí.Aspoň nemusí nikam cestovat.
Na příští volby bych moc nespoléhal.Jeden blbější nápad než druhý.
04. 10. 2013 | 14:45

mik napsal(a):

To Dumpling
cekal jsemze nenajdete rozumny protiargument v tom je cely problem Ceska hrat si na mistry sveta s holym zadkem Svejkovat snazit se s kazdym vycurat prekazku obejit podlezt smat se ze zakon ktery jeste nezacal ani platit ma chyby a kazdy hned vi jak ho obejit a to je hlavni duvod proc lide jako Svejnar nebo Schwarcenberg by byli vhodnymi prezidenty prozili cast zivota v zahranici a proste nektere veci jsou ve vyspele demokraticke spolecnosti nemyslitelne dam priklad Kalouek s ochrankou za zady da na ulici par facek ve vetsine zemi by to znamenalo konec politicke kariery nebo jina vec Drabek vymysli zmetek ale jak dlouho pak jeste platilo povinne hlaseni se na poste ? nechapu radove uredniky uradu prace proc okamzite nevstoupili do generalni stavky kdyz vyplaceni penez na socialce zkolabovalo a nechapu ani nezamestnane proc nebyla pred urady prace demonstrace ve Francii by uz letaly dlazebni kostky a horela prevracena auta ani Polaci by si nic takoveho libit nenechali ale zpet k argumentum pistete ze Schwarcenberg neuznava Ustavu chcete rict ze Klaus ji nekdy uznaval ? V takove pripade kdyz vydiral celou EU tim ze nechtel podepsat Lisabon mel byt okamzite odvolan a obvinen za velezradu protoze jine obvineni prezidenta neni mozne pripadne se mel najit lekar ktery by Klause prohlasil za nesvepravneho o jeho dusevnim stavu lze i dnes hodne pochybovat kdyz navrhuje vystoupeni z EU nebo verejne nabada lidi at nevoli ODS o jeho ostude pri volbe mezi Zemanem a Schwarzenbergem ani nemluvim a jednani kdy Klaus postupoval v rozporu s Ustavou by se naslo dost a dost stejne se dnes chova Zeman ano souhlasim Klaus je jiny nez Zeman nebo Zeman je jiny nez Klaus ale ani jednomu o CR nejde netvrdim ze Schwarzenbergovi vyslovene ano ale proste zapadni demokracie vykazuje znamky toho ze jsou veci pres ktere vlak nejede...at mam jakykoliv nazor a myslim ze to mohu posoudit dost objektivne protoze 15 let v CR neziju.,..
04. 10. 2013 | 19:35

mik napsal(a):

To Maximus
vratil jsem se tu dnes abych reagoval jestli mi nekdo odepise a precetl jsem vas prispevek da se celkem souhlasit je to napsano dobre hlavne v te druhe pulce o tech dvou skupinach jsem zastance Havla i Schwarcenberga neziju v CR 15 let a litoval jsem pred 5 lety ze neprosel Svejnar zrejme se tenkrat politici bali ze bude uz moc odatazity od Evropy a bude kopat za Ameriku ano riziko tam bylo ale porad myslim ze clovek ktery se v Evrope narodil a zil na to nezapomene v USA jsem sam prozil 2 roky Nepovedlo se Klausovo kupceni a intriky zvitezily a dalsich 5 let bylo ztracenych nakonec se prosadila prima volba a lide meli moznost neco zmenit tim ze bylo finale Zeman - Swcharzenberg musel jit stranou alibismus lide museli rict jasne kam patri a bylo skoda ze je porad silna populace ktera se boji Nemecka ci Rakouska a radeji voli Rusko CR mohla ziskat v zahranici podstatnou reputaci mohl byt vyhodny vliv na Nemecko na Rakousko mohly vzniknout lepsi obchodni vztahy..ano vuci Rusku by se urcite postupovalo jinak ztraty by byly ale nebylo by lepsi se rozhocnout pro ten zapad nez porad lavirovat mezi tim vychodem a zapadem ? Proc si Cesi museji porad hrat na mistry sveta ? Svycarsko neslo ani v 68 a sobestacna CR nikdy nebude jako treba Norsko ti si pak mohou drzet menu i byt svazani s EU jen smlouvama bez clenstvi ale CR musi prijmout driv nebo pozdeji euro a pokud bude porad klickovat tak se nejakeho zlepseni nikdy nedocka pak teda at Klaus jde za Putinem o autonomni oblast a prijme se rubl.. jinak obchody Zemana s Ruskem bych zase tak pozitivne nevidel opit na ruske ambasade se dokaze kazdy jeste prodat letise Aeroflotu a trochu rozsirit Karlovy Vary a je vymalovano,.. mate pravdu s temi ruskymi miliaradaremi a milionari tec po svete beha ale obchodovani Nemecka a Ruska je na prisnych obchodnich zasadach a jedna nezaplacena ci pozde splacena faktura a je konec... myslite ze obchodovani CR- Rusko by probihalo stejnym poctivym a obchodnim stylem ? ja si to nemyslim ,,
04. 10. 2013 | 19:58

jan napsal(a):

Souhlasím.
04. 10. 2013 | 22:07

Maximus napsal(a):

mik

Znám vaše názory a bohužel jsem nyní zcela na jiné názorové pozici než vy. Vy se hlásíte k Havlovcům, Schwarzebergovi a ještě jste do toho zapletl Švejnara. Všichni tito lidé byli či dva z nich dosud jsou vojáky v s různou "hodností" jisté elity, co vládne západnímu světu a patří tam Rothschildové, Rockefellerové a spol. Oni naprosto dnes kontrolují celé USA a i EU a mají rozstrkané své lidi prakticky ve všech větších politických stranách v zemích EU. Třeba naposledy na Hollandovi z Francie to bylo vidět, jak chtěl on socialista vehementně bombardovat Sýrii! Neskutečné, jen se odkopal, že je jejich slouha a udělá co si "oni" zamanou.
Ten kdo něco o nich ví, tak nesetrvává na naivní pozici, že tato "elita" to myslí s námi jako je náš malý nárůdek dobře. Jsme jim ukradení a klidně by s námi zatočili, pokud bychom stáli nějakým způsobem proti nim nebo bychom jim nějak vadili. V tomhle je Zeman fikaný, a moc dobře zná rozložení sil jak politických, tak těch v zákulisí, co ovládají peníze a mají neskutečnou moc. Soudím tak, podle jeho chování a toho co říká. No a ti vámi vyjmenovaní tři pánové, jsou (resp. Havel byl)to jen obyčejní vojáci jejich vojska a Schwarzík s jejich rodem jim sloužili odedávna. V tomhle je internet vynikající pomůcka, zjistíte si vzájemné vztahy a propojení lidí a skupin velmi rychle a po přečtení dobrých knih se vám mozaika poznání objeví dost odhalená a zjistíte, že je všechno jinak než se snaží slouhové od médií ventilovat a oblbovat tak veřejnost. Nebojte se, nejsem proti západní společnosti a ani nevzývám socialismus, jen spousta lidí netuší, že tohle v čem žijeme není také to pravé ořechové a s demokracií to má jen některé rysy. Spíš to nabývá Orwellova scénáře.
Jinak nemáte pravdu, že si Češi hrají na mistry světa, rovněž se mýlíte, že bychom nemohli být v celé řadě soběstační, nakonec komunisté se o to snažili a celkem se jim to dařilo, ale to je jen okrajový problém v glogalizovaném Havlovském světě, který on naivně obdivoval, ale hrubě se mýlil. S Rusama také nemáte celou pravdu, že by stačila jedna faktura atd, atd. jak jste napsal, oni se hodně naučili a změnili, vím to od kamarádů, co s nimi obchodují a představte si, oni si už nevyměňují peníze na ulici v průchodu nebo na benzínové pumpě. Co do škůdcovství vůči této zemi, by šla sestavit tabulka jako v tenise ATP a jednoznačně na 1. místě by byl samolib V.Klaus. Bohužel i Havel by byl velmi vysoko, on se totiž neměl nikdy stát prezidentem, neměl na to a zabral místo schopnějším. On totiž neuměl zabránit destruktivním krokům skupiny lidí kolem Klause v hospodářství státu, on zabránil schopnějším lidem, aby správně nastavili počátek nového politického režimu. Jemu se Schwarcíkem šlo jen a hlavně o restituce jejich majetku a možná o pochvalu těch výše uvedených.... Komunisty Havel nechal být (zřejmě tajná dohoda) a StB a soudruzi kádři si rozebrali státní majetek po roce 1990 jako lego a stali se přes noc velkopodnikateli. Mohl bych tady vyjmenovat více chyb, jako byl rozpad společného státu Čechů a Slováků a našlo by se spousta dalších věcí, které se neměly stát.
Je s podivem, že po všech těch brutálních zásazích do hospodářství země, právnímu neskutečmu doslova bordelu, že ještě tento stát nezkolaboval, ale držíme si ještě slušnou životní úroveň. Jenže je to zřejmě jen na dluh! Vždyť nesplácíme dluhy resp. máme státní každoroční schodky a žijeme na dluh. A to je promiňte mi to slovo, doslova průser, to nás dožene a bude obrovský problém. Jak jsem tak počítal, tak pokud by se ekonomika státu zlepšila do plusového hospodaření na +3,5% HDP, tak dluh bychom splatili někdy za 30-40 let! Jsou státy EU, jako ty na jihu, které nemohou stávající dluh splatit ani za 100 let! Takže možná se tu nabízí ještě jedna varianta jak se zbavíme st. dluhu, to že to krachne celé a pak se i my svezeme s jinými zeměmi EU a půjde se Argentinskou cestou. Ale to je nebezpečná úvaha.
Jinak Česka je strašná škoda v tom smyslu, že tady je spousta šikovných, inteligentních a když jde o věc pracovitých lidí a měli jsme na mnohem víc, jen by museli stát spravovat odborníci a také fandové této země. První co se mělo udělat, tak měl být nastaven hospodářský a právní systém s přesnými mantinely, aby někteří lidé nemohli krást a podvádět a systém by je ihned identifikoval a vyplivnul. Jenže toto oni záměrně narušili, dále infiltrovali a "zpacifikovali" policii, st.zastupitelství a soudy. Peníze zvítězily a nyní už s tím asi nikdo nehne, už je to moc prorostlé systémem, stejně jako metastázy rakoviny.
Mějte se.
04. 10. 2013 | 23:00

scallop napsal(a):

Adam Prochazka

Napisu, co jsem psal uz v jine podobe mnohokrat.

1. Jenze stejne priklady najdete na narodni urovni ! Kdo konkretne muze za nas solarni boooooom ? Ktera konretni strana, ktery z Kalousku ? Podobne se muzete ptat na dlouhodobou neregulaci hazardu, v devadesatych letech byl dlouhodobe vsemi politiky tolerovan obchod s lehkymi topnymi oleji atd.

Kdyz si nejaky komisar z Estonska nebo Portugalska usmysli, ze maji byt kvoty na zeny, tak nejsou. Cervene nosy by mozna prosly, u nas mame sasky radi - dokonce si je volime. (I kdyz cervene nosy preferujeme z chlastu.)

K Vasim oblibenym zarovkam - proc si tim jste tak jist ? Mezi narodnimi staty se nejake to clo na "neekologicke" vyrobky prosadi lehce - obzvlast kdyz by to podporilo narodni prumysl a slo oduvodnit ekologickou retorikou (na kterou Nemci slysi vic nez je zdravo a muzou si za to jena pouze sami).

2. Tady konkretni priklady neuvadite, takze poradne nevim, co mate na mysli. Napada me napr. nutnost vsech obci nad 2000 obyvatel mit cisticku. Tohle Vam vadi ? A kdyby to naridil nikym nevoleny urednik z Prahy misto nikym nevoleneho urednika z Bruselu, tak by Vas to neprovokovalo ?

Castecne chapu neduveru u nas, kde je obecna podeziravost k autoritam a obzvlast jsou-li ze zahranici, ktere - jak je vseobecne znamo - chtelo nasi krasne kotlince vzdycky jenom ublizit. Kde jsem jenom mohli byt, kdyby zadne zahranici nebylo !!

3. Spatnou konstrukci spoelcne meny urgujte u Kohla. Doslo k ni mimochodem jeste v dobe demokratickeho prebytku (tehdy jsme byli vsichni mladsi, trava zelenejsi a slunce vic svitilo).

Bez eura by se ekonomicka nadvlada Nemecka nekonala ? Dovolujim si zauvazovat, jaka by byla situace bez eura. Jih Evropu by zacal osalbovat menu a marka by rychle posilovala coz by znamenalo na jednu stranu pokles nemeckeho vyvozu (nasledovan ekonomickym poklesem), ale skupovani vseho mozneho v jiznich statech nemeckymi firmamy (proste Nemecko by si ostatni koupilo). Casem by se Nemecko pridalo k zavodu o oslabovani men ... no to uz svet v modifikovane verzi zazil ve 30. letech.

Narikate nad tim, ze Nemci musi splacet dluhy ostatnich. Jindy zase ctu v novinach od "ekonomickych analytiku", astronomicke uroky pro statni dluhopisy jiznich statu EU se nutne vyvazuji poklesem uroku dlohupisu nemeckych (banky penize maji a do nejakych dluhopisu je vrazit museji), a ze na tom nemecko usetrilo mnohem vic nez co muselo vyplatit recku. Tak nevim, treba mi poradite, abych se ne analytiky vykaslal a radeji sborove nadaval na brusel.

Obavam se, ze spor o euro jednoznacnou pravdu ano/ne nema. Vsechny ekonomicke analyzy provnavaji hypoteticke modely "co by kdyby". Snad budeme moudrejsi za dvacet let.
04. 10. 2013 | 23:24

Adam Procházka napsal(a):

scallope, je pozdě, na vyčerpávající odpověď - beztak nemístnou pod tímto blogem -
nemám sílu, tož zkratkovitě na dobrou noc:

1. a 2. Všechny nešvary EU existují odjakživa na národní úrovni. Jenže tam na ně volič dosáhne a každý národ si vyvolí blbosti a korupci dle vlastních preferencí. Může se snimi smířit nebo je netrpět. Čím více je ale vyzdvihnuto na nadnárodní úroveň, tím méně kontroly máme a musíme se smířit s mnohým, mnohého si ani včas nevšimneme. Občas ano, když napríklad extrémně drzý komisař Barnier chce šmahem přinutit evropské komuny zprivatizovat pitnou vodu. Profláklá blbost minulých desetiletí, na kterou už krutě doplácí mnohá francouzká komuna. Tehdy využilo Německo své převahy a plán zhatilo. To by totiž ani Merkelová doma neustála. Takových příkladů je, žel, méně, než těch, kde se coup zdařil.
Často i nacionální politika skrytě zneužívá okliku přes Brussel na nenápadné prosazovaní toho, za co by doma dostala výprask.

3. V podstatě obdobný problém. Je mi totiž úplně jedno, kolik Německo a německé banky vydělají na úrocích. Ty já nevydělám. Já je naopak zaplatím úsporami, penzí, na daních a poplatcích. Kdyby na nás přišli přímo s požadavkem: navalte prachy, naše banky a jejich klienti na ně mají zálusk, byli by posláni do p...olitické bezvýznamnosti.
Jenže oni za námi jednoho, nepříliš vzdáleného dne přijdou: Řekové potřebují prachy, Kyperské banky, obsluhující úroky ruských oligarchů se položily, Euro musí být zachráněno a my jsme TEBE chlapče za něj zaručili a teď je čas platiti, tak ukaž kolik máš...

Řekové si jako užiteční soukromníci zvolí znovu a znovu vládu všeslibujících šupáků, což nemůžeme my nikterak ovlivnit, ale nás mají oklikou přes Euro na háku. A slyším, že Češi se dobrovolně hlásí též o zavěšení na tento hák. Nebo snad do druhé fronty, sdílet osud řeckých občanů?

Tuto disproporci třeba ukončit.
05. 10. 2013 | 00:56

scallop napsal(a):

Adam Procházka

"Čím více je ale vyzdvihnuto na nadnárodní úroveň, tím méně kontroly máme a musíme se smířit s mnohým, mnohého si ani včas nevšimneme."

Holt nic takoveho nevidim.

"Já je naopak zaplatím úsporami, penzí, na daních a poplatcích."

Uspora ve statnim rozpoctu je v konecnem dusledku vyhodna i pro Vas.
05. 10. 2013 | 07:19

resl napsal(a):

Proč zastánci Klause nepíší o jeho kladech a činech, které vykonal pro ČR ? Nejsou, nebyly. Chtěji ho chránit a nevědí jak, tak trochu ironie smíchají se slušnou nadávkou, pošlou kritika k lékaři, ale kdyby se rozkrájeli, nic kladného na ješitném zloději nalézt nemohou. A kdyby věděli více, než je o tomto monstru zla známo, stejně se jich uhlířská víra drží. A říkají si pravičáci a líbí se jim podpora komunistické kandidátky na prezidenta a líbí se jim odpor vůči západu / nevzali zloděje mezi sebe/ a přesto křičí o pravici, jen málo ale řvou o jeho inkliaci na východ, mezi nevzdělané, kde může hradní zloděj jedině vyniknout. A to ještě na pár minut, mezi analfabety není nikdy jisté, kdo mu zakroutí krkem.
06. 10. 2013 | 13:35

Sabel napsal(a):

Nechte už Klause tak, je už pryč, může tak maximálně štěkat a hňupi novináři mu věnují pořád pozornost, že to zveřejńují.To je dobře, že je Klaus už pryč. Do zahraničí si ho zvou jako exota. který tady zdrbal, na co sáhl. Možná se s tím nikdy nevypořádáme. Bude to stát stamiliardy Kč. Proto pro budoucnost by se měly zavést infrastrukturální daně - pro ty firmy, které platí daně mimo ČR. Kecy, že pak odejdou pryč, jinam, tak ať odejdou podnikat do svých sídel na tropických ostrovech atd. Místo nich přijdou jiné firmy. Steně všichni tzv. investoři se tu chodí jen nabalit, spotřebovat pracovní síly a infrastrukturu a pak jak jim skončí daňové výhody, tak se zbalí a jdou pryč. Tady platí jen minimální mzdy, ze kterých se odvádí minimální daně. Po nich tu zůstanou jen důchodci. A z těch daní se staví a udržuje infrastruktura. Mnohdy si stát na výstavbu té infrastruktury půjčuje peníze - dluhopisy a dostává přes ně peníze těch daňových rájů, protože jinak by se jim tam samy ty peníze na pláži nerozmnožily. Peníze když leží na hromadě, tak jen plesníví. Takže nad dluhovou krizí nejvíce řvali ti, co tady penize pumpují a pak mají strach o státní bankrot, že o ně přijdou.Infrastrukturální daň by měla být i 50 % z vynložených nákladů na území ČR. Jinak - ať táhnou pryč.Koho budu volit nevím. ČSSD zdrbalo taky toho dost - privatizace Nová Huť - prodalo se to za 300 milionů Kč a majitel z toho vypumpoval 30 miliard Kč. Zeman tehdy hovořil o vytunelované továrně. Ty prodeje bytů Bakalovi - taky podpis ČSSD. Proto tvrdím, že jsme taková "dárcovská země" pro "investory". A žít se tu asi nikdy kvalitně jako v Německu či Rakousku nebude.Ty dvě země se nám stále vzdaluji. Nikdy je nedoženeme, to je blud z roku 1989.Moc se tu krade.
06. 10. 2013 | 17:49

Ládik!!! napsal(a):

Pane Zaorálku,
jsem zvědav, jaký budete ministrant zahraničních věcí.
07. 11. 2013 | 17:36

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally simply details -- significant details, but variations on that theme. index.php is the control, the menu program determins what the "existing page" is, and a lot of events get fired in the process of building that page. Plugin modules can hook in to those occasions and modify the work flow/provide additional information/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources revolve around making modules. Without modules, Drupal does not actually DO anything other than say, 'Somebody asked to get a page! Does it exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy