Topolánek se odstěhoval do Humpolce

15. 07. 2008 | 15:08
Přečteno 6146 krát
Český premiér je na evropských summitech soustavně nepřítomen. Nezúčastnil se už summitu EU – Afrika v Lisabonu, dosud v Evropském parlamentu nepředstavil priority České republiky, dokonce se poslední debatě na toto téma v Evropském parlamentu vyhnul a nyní z blíže nevysvětlených soukromých důvodů odřekl svou účast na zakládajícím summitu Unie pro Středomoří v Paříži.

Rád bych od Mirka Topolánka slyšel podrobnější zdůvodnění než odkaz na soukromé důvody. Chybět jako jediný premiér z členských zemí EU na summitu, kterým startuje období společného předsednictví Francie – ČR – Švédsko, je na pováženou. Nikdo nám žádný vážný důvod premiérovy absence nesdělil, doufám, že se mu nechtělo jet jen na ryby.

Možná je českému premiérovi zatěžko vysvětlovat tu záhadnou vsuvku, kterou prosadil do závěrů posledního summitu v Bruselu, kterou bůhví proč sděluje všem členům Evropské unie, co všichni vědí: že Lisabonská smlouva byla u nás poslána k Ústavnímu soudu. Možná se mu nechtělo odpovídat na otázky, co bude s ratifikací v České republice a jestli je schopen plnit závazek, který na sebe vzal premiérským podpisem pod Lisabonskou smlouvu. Ale nic z toho nejsou důvody, aby si mohl dovolit v Paříži absentovat na summitu, který byl věnován posílení vztahů se středomořskými státy.

Není to tak dávno, co český premiér vyhlásil, že jednou z priorit českého předsednictví má být otázka Kypru. Není to tak dávno, co Alexandr Vondra mluvil o tom, že prioritou českého předsednictví by mohlo být posílení vztahů Evropské unie a Izraele; dokonce se zmínil o možnosti uspořádat summit EU – Izrael.

Vyhlašovat takto, co bychom si přáli, můžeme cokoliv. Sotva ale něco dokážeme, pokud nám na klíčových schůzkách chybí premiér. Naše delegace se nutně ocitá v postavení druhořadého hosta. Důkazem budiž rozpuštění plánované schůzky, na níž se měl sejít s francouzským prezidentem Sarkozym, švédským premiérem Reinfeldtem a předsedou Evropské komise Barrosem. Bez Topolánka bylo jednání zrušeno. Jeho obsahem přitom měla být nepochybně koordinace v rámci trojpředsednictví Francie – ČR – Švédsko a debata o společných prioritách.

Pořád se u nás mluví o tom, jak se připravujeme na předsednictví, dokonce si na to vláda pozvala britského konzervativce sira Leona Brittana, aby jí sdělil, jak si v Unii počínat, abychom se zhostili úkolu, jehož zvládnutí bude na léta určovat pověst České republiky v EU. Dnes v jedněch českých novinách Brittan sděluje, že hlavní je se už nyní seznamovat s různými unijními hráči a učit se s nimi hledat společnou řeč. Pokud tato školení nejsou jen legrácky pro veřejnost, tak by mě zajímalo, co si z nich vzal Mirek Topolánek.

Náš premiér mnohokrát opakoval, že mu jde o plnohodnotné předsednictví - aby sám osobně mohl řídit jednání Evropské rady. Pařížský summit šest měsíců před předsednictvím byl skvělou příležitostí učit se proceduře a formě, způsobu, jak podobné akce řídit.

Zároveň to byl také mimořádný summit z hlediska hledání a naplňování obsahu českého předsednictví. Sarkozymu se tento summit povedl. Pokusil se odblokovat Barcelonský proces a zamrzlou politiku EU ve Středomoří. Evropská unie vyšla vstříc svým jižním sousedům. Nabídla jim konkrétní projekty v oblastech ochrany životního prostředí, čištění Středozemního moře, budování dopravní infrastruktury, rozvoje vzdělávání a kulturních styků.

Pokud dnes tak hlasitě mluvíme o energetické bezpečnosti jako o možné prioritě českého předsednictví, tím spíš jsme se měli účastnit projednávání této otázky na nejvyšší úrovni v Paříži.

Nevím, co by se muselo stát, aby český premiér překonal obtíže a na podobný summit odjel. Možná, že bude třeba, aby se příště v místě jednání konal nějaký fotbalový zápas.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mates napsal(a):

Pane Zaorálku,

opět jste mne zklamal.Jsem tak opět nucen konstatovat, že se stydím, že jste byl zvolen v mém volebním obvodu.

M
15. 07. 2008 | 15:35

student politologie napsal(a):

Pane Zaoralku, kde berete tu drzost na nekoho utocit, kdyz zahranicni politika vasi strany haji zajmy ruska, iranu, syrie a ciny???
15. 07. 2008 | 15:36

Eda napsal(a):

Karel: Souhlas, Zaorálek si hraje na politologa, přitom vystudoval marxismus-leninismus.
15. 07. 2008 | 15:38

Štófi napsal(a):

Zahraniční politika ČSSD hájí pouze a jenom její vlastní zájmy! Proto ty styky s Čínou, Syrií, Iránem, Ruskem..atd
15. 07. 2008 | 15:38

jipindripich napsal(a):

No to jsou reakce. Všechno k věci. Nádhera.

To autor:

To je těžký. Oni by se tam pana premiéra pořád na něco ptali a to fakt nemá cenu, když jim nic neříká nějaké usnesení ODS. To je na dlouhé vysvětlování a stejně by si mysleli, že si dělá legraci a vypráví jim nějakou mýdlovou story. To je opravdu lepší nikam nejezdit.
Ostatně od toho má přece pana Vondru. Sice jinak orientovaného, ale zato s funkcí. Tak jakýpak copak.
A vůbec se Vám divím, že se divíte.
15. 07. 2008 | 15:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých a nevěcných výkřiků, jejichž dikce byla v rozporu s posláním těchto stránek i.e. vést věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 07. 2008 | 16:01

SansLogique napsal(a):

Pan Topolánek má mnohem důležitější starosti než takovýhle výlety. Třeba který z jeho ministrů bude dělat audit na jinýho ministra, dále musí objet ministerstva svých spolustraníků a před TV kamerami je pochválit a zavtipkovat, pohřbívat Lisabonskou smlouvu, co jí slavně podepsal a hlavně a zejména se musí starat o US radar. Pak taky o radar a ještě o radar. Kdepak nějaký předsednictví EU a podobný voloviny.
15. 07. 2008 | 16:05

Marek napsal(a):

Směs nesmyslu, nedokáži se ztotožnit s takovým článkem. Opoziční strana nás moc dobře v zahraničí nereprezentuje. Sírie, Rusko?
15. 07. 2008 | 16:16

Hanuš napsal(a):

Pokud vím, tak summit EU-Afrika nelze Topolánkovi vyčítat, neboť svou účast odmítl kvůli pozvánce pro Mugabeho na tuto akci. Za to si ho tedy naopak vážím. Chápu ale vás, experte z Lidového domu, neboť vy a vaši soukmenovci, jak známo, v poslední době s autoritářskými režimy velmi rádi komunikujete (předpokládám, že se od nich učíte, jak místním demokratickým politikům zakroutit krkem)...mohl jste tam tedy klidně jet místo něj.
15. 07. 2008 | 16:18

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Nebylo jednodussi okopirovat cele wiki heslo? Tj. "Modří_už_vědí" (?). On by to editor jiste snesl, vse je tam prece spisovne. Navic se mi Vas odkaz velice libi, protoze kazdy ctenar jej muze cist podle sveho. Napr. nekteri jej vztahnou na bloggera, ktereho maji "radi", jini zase na to, kam dojde CR za onoho predsednictvi EU, dalsi tam vidi tu krasu jemneho rozdilu mezi teckou a otaznikem ve vztahu k te barve, viz nize: „…a modří už vědí…?“ a jiste mnoho dalsiho se da jeste najit. Uvadim tedy cely text z wiki a dekuji za skvely viceznacny namet. Bravo:

"Původní vtip reagoval na populární dětskou televizní soutěž brněnského studia Hip Hap Hop. Soutěžila zde tři žákovská družstva, žlutí, červení a modří, a finálovou hrou bylo hádání postupně odkrývaného obrázku. Ten byl zobrazován na síti 4×5 obrazovek, v každém kole se rozsvítil jeden díl obrazu. Družstvo, které dříve správně odhalilo, co obrázek představuje, zvítězilo. Otázka nebo zvolání moderátora soutěže „a žlutí/červení/modří již vědí“ bylo velmi typické a vstoupilo časem ve všeobecnou známost.

V roce 1993 otiskl časopis Sorry kreslený vtip, zobrazující scénu z této soutěže. Na síti obrazovek byla jako obrázek zčásti odkryta vulgární kresba (symbol vulvy), přičemž moderátor pronáší právě onen okřídlený dotaz „…a modří už vědí…?“ Tento vtip se po otištění stal velmi populárním, mezi lidmi putovaly jeho fotokopie a tiskl se i na trička."
15. 07. 2008 | 16:23

stejskal napsal(a):

Zařízeno, pane Suchánku. Vaše texty jsem smazal, jak jste mne žádal.

Přeji hezký den.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 07. 2008 | 16:25

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Kde jste se mi ztratil? Editore proc? Vzdyt to bylo mile a vystizne?
15. 07. 2008 | 16:26

suchánek napsal(a):

prirodovedec, jasně, že bylo, ale kopíroval jsem ho z této diskuze a tak pochopíte, kde vznikl problém :-)

http://roj.bloguje.cz/54368...

(myslím, že teď trochu motáme hlavu nejen panu stejskalovi) :-)
díky, pane stejskale a omlouvám se (žádal jsem pana stejskala o smazání z důvodu nepochopitelných odkazů)
15. 07. 2008 | 16:29

Sraffa napsal(a):

No, Předseda vlády, který bude předsedat EU a nejezdí tam, to je tedy vážně dílo... Vám to, studenti politológie (proboha kde?) néni divný? Merkelová prý o Topolovi řekla, že je to ještě větší trouba než Kaczynski.
15. 07. 2008 | 16:42

Kritik napsal(a):

Buďme rádi, že premiér se mezinárodním setkáním vyhýbá. Mohl by nám opět způsobit ostudu.
15. 07. 2008 | 17:07

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane přírodovědec,

zklamal jste mne.Přes vyjádření autority Pepy Řepy o jednom z nejbystřejších diskutérů na netu,musím konstatovat....................

Proto jste mě neodpověděl na poznámku o vyšším principu mravním.Jako zapálený Čunko-Topolánko a bůhví jaký ještě bijec máte jiné zájmy.Tady od pana Zaorálka se také dozvíte.
Jak je to o těch vranách? Kam že to sedají?Příště až budeme hovořit o orientaci bude to spíše o sexu ,co říkáte?

Ivan.
15. 07. 2008 | 17:18

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Nevim presne cim jsem zklamal, ale jen tusim. :)

Odpovedi na Vas text u V.H., jde-li o to, se ale dockate. Byla dlouha a i vuci Vam kladna. jenze se potvurka po odklepnuti ztratila spolecne s glosou pro bigjirku a postrehu Martymu. :) Vite prece, ze na prime osloveni bez vyhrad reaguji (doufam, ze tim ted neco nevyvolam).

Pokud si myslite, ze srsim nadsenim nad timto textem blogu - nikoliv. Naopak je to prvoplanove, zaslepene a nepripousti to napr. variantu nemocneho syna premiera, ci diplomaticky manevr, ktery nedohledneme. Dalo se to napsat jiste lepe, ale autor patri k politikum kde vetsinou uz jen kouknu na diskusi.

A tam mne zaujal jiz SMAZANY prispevek kolegy suchanka. A ja pouze reagoval na vtipny text - dle zdejsich definic pravicoveho - kolegy. treba mne vezme v ochranu (dekuji za odkaz na www zdroj). A podle sveho zvyku si uvedomil, ze vidim viceznacnost cele formulace a sdelil to. Mozan abych predesel radostne krepceni jednech ci druhych nad touto vetickou ... Pokud se Vam vtip zda vulgarni, omlouvam se za jeho rozmazani.
15. 07. 2008 | 17:34

KŠ napsal(a):

Mel jsem kdysi respekt k socdem jako strane byt levicove, tak tradicni a historicke patere ceske demokracie.

Po nastupu borcu pana Paroubka, a galerie luminatu typu pana Zaoralka (Firlinger nasi doby) zustava jen pachut let 47-50.

At ctu od pana Zaoralka cokoliv, vzdy nekde v pozadi se zjevi "watermark" kremelske peceti.

To uz neni o komunizmu, to je obsese zbytkoveho bolsevizmu, prolhávajícího se k vládnutí.
15. 07. 2008 | 17:36

Saliven napsal(a):

To je děs, jak jsou tu nevěcné příspěvky.

Snad jen jeden příspěvek se týká tématu a to - proč pan premiér nepřijel na důležitý sumit, kvůli čemuž se mj. zrušila unijní schůzka mj. s francouzským prezidentem. Vás to nikoho nezajímá?
15. 07. 2008 | 18:26

BRT napsal(a):

A pane Zaorálek,što na eto govorit tovaryšč geňeraaaaal? No já jen aby nás třeba něchtěli bombardirovať.
15. 07. 2008 | 18:37

Vico napsal(a):

Saliven : To je v blogu praktikujícího politika obvyklé. Blogující politik často i vlastní vinou je tu chápán spíše jako umělý zajíc na laně, který poslouží jako prchající návnada pro smečku nedočkavých dostihových chrtů, kteří nakonec návnadu chytí a rozcupou na kusy. Honora nahoře v lóži /modrá i oranžová/ se přitom náramně baví.Zaorálek například na latifundiích exministra zemědělství zvaného Vyhořelé palivo a pravověrného zemanovce.
15. 07. 2008 | 18:49

Selen napsal(a):

Saliven: souhlasím. Buď kritika "rozuměj kydání hnoje" na Zaorálka (celou ČSSD) za úplně něco jiného nebo kritika Topolánka (celé ODS) za jiné věci nebo nějaký soukromý chat o tom, jak kdo koho zklamal, což nás ostatní vůbec nezajímá. K věci prakticky nic. Ale to je standard, a nezbývá mi než konstatovat, že i dikuze na aktualne se ubírají pozvolna do řiti, i když trochu jiným a méně tragikomickým způsobem než jinde (alespoň tak). PS.: Jasně, ani tenhle příspěvek není přímo k tématu článku...
15. 07. 2008 | 18:58

Anička z Kuřimi napsal(a):

Není důležité co je obsahem blogu, ale kdo bloguje.

Kto to napísal, kto to napísal, dozaista daakí rasista. . . .
15. 07. 2008 | 19:07

StandaT napsal(a):

no, upřímě řečeno, co konkrétního z toho, co napsal pan Zaorálek lze komentovat? Já tam nic komentovatelného nevidím, neboť to je celé psáno z natolik krajní/specifické/účelové pozice (úhlu pohledu), že se mohu připojit jen k útoku (nic jiného než útok tam nevidím) - buď na Topolánka nebo na Zaorálka. K prvnímu se mohu připojit: fuj, fuj, fuj! Druhý mi za to nestojí.
15. 07. 2008 | 19:11

suchánek napsal(a):

přírodovědče:

vracím se sem jen proto, abych četl vaši reakci na IH. původně jsem do toho vstupovat nechtěl, páč mě ani ve snu nenapadlo, že by se mě to mohlo týkat. ovšem vy sám jste ve mně to podezření probudil.

tak tedy:
a) po umístění blogu pana zaorálka se zde vyrojily dva šiky, velmi útočné a vulgární. ten první byl celý modrý (cca 8 příspěvků), ten druhý celý oranžový (cca 3 příspěvky). byly kompaktní (vypadalo to jako družstva, jedno skončí, druhé dehonestační je na řadě)používám barvy jako obdivnou vzpomínku na film mafiáni (tam se gangsteři nazývali pan bílý,pan růžový,pan šedý atd.). blog pana zaorálka zůstal zcela mimo, bylo to jen místo řeže. přišlo mi to velmi komické a vzpomněl jsem si na modré a červené. strýček google mi v hledání potřebného vždy pomůže, i tentokráte.
b) maximálně vás respektuju a jste podle mě frajer (v tom nejlepším slova smyslu). dokonce si myslím, že naše politická orientace v diskuzích nehraje žádnou roli. sám ji nikdy nezdůrazňuju (a docela mě těší, že je patrná). pokud bychom dostali společný úkol, jsem bytostně přesvědčen, že bychom našli nejlepší možné kompromisní řešení, bez křiku, urážek,trapností. opnenci na úrovni mám velmi rád, posunuje mě. takže o žádném braní v ochranu nemůže být řeč, nejsme soupeři. a to, že jste můj vtippochopil přesně tak, jak jsem si přál,aby byl pochopen, je prostě úžasné. zůstaňte svůj, sluší vám to.
c) stále věřím, že výtka IH se netýkala toho, že jste si dovolil se se mnou bavit, to by byla trapná ubohost prvního stupně.

omlouvám se za zabraný prostor (ale tuším, že je nekonečný, takže se nikomu nic nestane)

sulivane: námitku pana zaorálka bych vedl v patrnost a dokonce s ním i souhlasil,kdybych nebyl životně přesvědčen, že by v pozici premiéra dělal mnohem větší boty. a to víte sám.

hezký den všem
15. 07. 2008 | 19:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý příspěvek, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 07. 2008 | 19:13

Saliven napsal(a):

Vico+Selen:
Souhlas s Vámi (bohužel).

suchánek:
Ale my tady přece nespekulujeme o tom, kdo by byl lepší premiér, ale o tom, že premiér nepovažuje za nutné veřejnosti vysvětlit, proč nepřijel na důležitou schůzku s nejvyššími státní. To je myslím naprosto oprávněné kritizovat.
15. 07. 2008 | 19:41

suchánek napsal(a):

víte salivene, co na současné opozici z duše nenávidím. že svůj volný čas věnují psaní žalovnických žvástů, místo toho, aby nám předvedli konstruktivní opoziční verzi svého vládnutí. přečtěte si všechny blogy pana zaorálka zde, a ukažte mi jediný konstruktivní návrh ve stylu "já bych to jako stínový ministr zahraničí udělal takto".

pohnutky k napsání tohoto blogu jsou ze strany zaorálka tak křišťálově čisté a ubohé, že se to prostě komentovat nedá.

zaorálek prostě surfuje na čoko vlně a přesně ví, co opoziční voliči chtějí číst, poslouchat a vidět. to, že NÁS VŠECHNY to nikam neposunuje, tak na tom se snad můžem shodnout.

vám to nepřipadá jako kříčení luboška na pískovišti: "máááámííí, miuek mi nepučí lopatičku, mááámíí miuek mi vzal bagl, máááámííí, miuek je zlej...
15. 07. 2008 | 19:50

Saliven napsal(a):

suchánek:
Kontrolní činnost (se kterou je spojena kritika) je ale přeci hlavní úlohou opozice. Není to sice přímo psáno, ale přeci poselstvím článku je to, že by premiér měl jezdit na důležité schůzky. Na tom se doufám shodneme. Já bych řekl, že by Paroubek na tyhle schůzky jezdil.
15. 07. 2008 | 19:54

RUMCAJS napsal(a):

Vy by jste chtěl aby se naše vláda účastnila mez. jednání a přitom jste zrušili párování ?

Vaše starost je opravdu dojemná.
15. 07. 2008 | 20:00

suchánek napsal(a):

tak dobře, pojďme velmi prostě a konkrétně k tomuhle blogu. připadá vám normální, že se prostřednictvím blogu ptá důležitý člen opozice našeho premiéra na jeho soukromé důvody vynechání návštěvy? nepřipadá vám to samo o sobě nechutné a obrpopulistické???
15. 07. 2008 | 20:00

suchánek napsal(a):

rumcajs:

výborná poznámka, člověk aby se bál vytáhnout paty :-)
15. 07. 2008 | 20:02

Saliven napsal(a):

RUMCAJS:
Ať Bursík a spol. složí mandáty (jako např. dříve Buzková) a nějaké párování je nemusí vůbec trápit. Nemluvě o tom, že dokud se nezačalo se snahami o převolování výborů, tak se běžně párovalo.
15. 07. 2008 | 20:02

Saliven napsal(a):

suchánek:
Vyjádřit veřejně kritiku vůči vládě, jejíž premiér z jakýchsi soukromých, nespecifikovaných důvodů nejezdí na vrcholné schůzky je podle mého naprosto standardní. Populismus na tom nevidím.
15. 07. 2008 | 20:04

green napsal(a):

Vysvětlení?
- premiér má vážné těžkosti vyjadřování v angličtině, již několikrát opustil psaný nebo nacvičený text a byl problém, podvědomě i vědomě se praxi vyhýbá
- pozice premiéra potížisty a předsedy Rady jsou jiné, spoléhá na tuto odlišnost
- vliv přebírá ve vládě nová ODS/Vondra
- předsednictví je nadále velice nejistě vágně připraveno, nejsme sto jej pořádně prezentovat, to je opravdu problém, který zavání malérem
- chování ministerského předsedy je jen špičkou ledovce
- populismus a bolševismu Lidového domu v těchto otázkách vytčen před závorku, ale Zaorálek má tentokrát bohužel pravdu v tom, co popisuje.
15. 07. 2008 | 20:05

suchánek napsal(a):

saliven:
tak to jo, to už vám rozumím. bůh nás v roce 2010 ochraňuj.
15. 07. 2008 | 20:06

Saliven napsal(a):

suchánek:
Takže podle vás - co je divného na tom, že opozice kritizuje vládu (v tomto případě nepochybně oprávněně)? Nemyslíte, že se dělá politika i pro voliče?
15. 07. 2008 | 20:07

Sraffa napsal(a):

V parlamentu se zeptat nemůže. Tam by mu Topol ukázal, jaká je jednička...
15. 07. 2008 | 20:10

Anička z Kuřimi napsal(a):

suchánek:
problém je, že to napsal Zaorálek a má pravdu, i na mmonitoru jsou vidět vaše zarudlé oči vztekem.
green :
pár vět a plně vystihnou důvody absence premiéra
15. 07. 2008 | 20:25

malma napsal(a):

zbytečné tu reagovat na ty hulvátské příspěvky zastánců topolánka-dalamánka...je prostě štve,že má zaorálek pravdu,je schopnější,populárnější, kritizuje oprávněně a tím dokazuje koalici jejich vlastní neschopnost...tak se uchýlují k nadávkám,výkřikům a až agresivnímu chování...
nejlepší jim pustit tenhle odkaz a radši si jich nevšímat

https://www.youtube.com/watc...

...v dnešní populaci tvoří stejně nějakých 30%
15. 07. 2008 | 20:31

suchánek napsal(a):

ani se mi nechce opisovat ten nick (myslím, že dokonale vystihje, s jakou úrovní mám tu čest), takže zareaguji:

já jsem honzasuchánek z ostravy, a vy?

zklamu vás, zaorálek mě nechává ledově klidným. a zrovna dneska jsem v maximální nekonfrontační pohodě, čímžto reaguji i na salivena - nemáme se v tomhle šanci protnout, tak to můžem v klidu ukončit.
15. 07. 2008 | 20:33

Saliven napsal(a):

suchánek:
Škoda, zajímala mě vaše představa.
15. 07. 2008 | 20:37

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,

Jako opoziční politik se právem ptáte premiéra kde byl, … proč nebyl ….
Ptejte se ale tam, kde Vám může odpovědět – interpelujte, požadujte vyjádření úřadu vlády, tiskového mluvčí …

Budete-li se však zajímat způsobem :
„Dnes v jedněch českých novinách Brittan sděluje, že hlavní je se už nyní seznamovat s různými unijními hráči a učit se s nimi hledat společnou řeč. Pokud tato školení nejsou jen legrácky pro veřejnost, tak by mě zajímalo, co si z nich vzal Mirek Topolánek.“,
tak se nebudu divit, když Vám premiér ani neodpoví.

Ono i dotaz má mít „politickou kulturu“ po které voláte. Jedna věc je však po ní volat a druhá věc je ji sám mít.

A mimochodem, Vy už víte jak se chová či chovala v předsednických státech opozice ? Pokud mohu, taky bych se chtěl, zeptat. Zajímá mne to …

Hezký večer
15. 07. 2008 | 20:42

suchánek napsal(a):

dobře salivene,

občas vidím v nuancích přehnanou důležitost. mě nevadí obsah blogu, vadí mi ta forma. je to srozumitelné? mám vám tady opsat nadpisy z blogů pana zaorálka, jak oslovuje premiéra české republiky? dobře, pár posledních:

Vesecká služkou Topolánka

Já nic, já Topolánek

Topolánek se odstěhoval do Humpolce

(a hlavně mi sem nepište, jaký slovníkmá topolánek - jeho přímočarost je mi mnohem bližší než tahleteatrální ubohost).
15. 07. 2008 | 20:45

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Dekuji za doplneni meho soukromeho chatu s I.H. :) Potesilo mne, ze potesilo Vas a jsem rad za explicitni prevypraveni. :) Jinak k blogu jsem se prekonal a reaguji nize i na Vas dialog se Salivenem.

Vico: :) "follow the white rabbit ..."

Selen: Zejmena se shoduji s Vasi posledni vetou. :)

green: Zni to surove, ale v kontextu zcela verohodne.

RUMCAJS: Parovani - strucne a trefne. :)

Saliven: S ohledem na opakovane odezvy na zdejsi cleny vlady a zdejsi opozicni predaky je to dle mne proste zcela spatne napsane. Jako text do novin typu Pravo pro Vase volice, kde nelze diskutovat to jiste patri, naplnuje to plan zmineny suchankem a posiluje to semknutost volicskych rad. Protoze se do Prava pravicovi volici nepodivaji, tak je to tam presne a trefne.

Ale dat to sem, kde lze diskutovat? A neni to poprve ani naposledy. Prave tou prvoplanovosti (typu "vse je spatne") to neucinkuje. Levice souhlasi a mlci, pravice vznicene reaguje a ostatni, kteri hledaji zajimava temata k premysleni blog miji a Vy jste pak opusten na ztracene varte a jeste polepen nalepkami. Neco jako stejskal marne branici bloggerku J.M., ale abych se zaraz nedotkl vice lidi. Obdivuji sice, ze se nedate, ale tento text tohoto autora a zde za to nestoji.

Poradte radeji nekomu tam u Vas at nereaguji tak dle mne "pitomne" nebo to nedavaji na blogy a neskoci take tak jednoduse na kazdy spek (tyka se i predsedova vyskakovani na kazde podpichnuti). Je to citelne, predvidatelne a vyuzitelne. Uvidite mozna u voleb. Navdavkem navrh: At se sefove poradi s J.Havlem, jak se maji blogy zde psat (nedoporucuji v tomto pripade jako radce ruskeho generala :) ). :) Pokud se nekomu zda, ze radim jen jednim smerem, upozornuji, ze pisici autori ODS by meli take rozlisovat co davaji sem a na virtually z podobnych duvodu a mohou si s autorem dnesniho textu podat ruce (moudry predseda mlci :) ). Poradit jak sem psat by jim mohl zrejme pan Kuras po poslednim blogu (mozna pan Tomsky).
15. 07. 2008 | 20:59

Saliven napsal(a):

prirodovedec:
No, na to abych radil "tam u nás" jsem tedy opravdu malý pán. :-)

O tom co píšete nejsem přesvědčen. Já myslím, že se o tomto článku dalo docela dobře diskutovat (kde byl premiér?; neohrožuje naše zájmy?; jak by se měl premiér v zahraničí chovat atd. atd.). Že je útočný? Je, protože taková je politika a stejně jako je polarizovaná politická scéna, tak jsou polarizováni i zdejší diskutující. Podle mého by nebylo dobře, kdyby se všichni zakopávali na svém písečku - socdem na novinkách nebo v právu a ods na virtually nebo eportalu. Když napíše bloger sebehloupější nebo sebeútočnější článek, mohou přeci diskutující pod ním předvést solidní diskuzi. Já nevidím problém v samotném blogerovi, ale spíš v diskutérech. Opravdu si tu nepřipadám na nějaké ztracené vartě, s mnohými diskutéry zprava se dá vést velice dobrá polemika. S některými samozřejmě ne, ale s tím se nedá asi nic dělat.
15. 07. 2008 | 21:15

Saliven napsal(a):

suchánek:
Ano, je to pro mě srozumitelné, ale přijde mi to jako trouchu outlocitnost. Ale proč ne, beru to.
15. 07. 2008 | 21:16

prirodovedec napsal(a):

Saliven: Ja nerikam zakopat se na svych vartach obecne. Ja pisu zakopat se s takovymi texty na svych vartach. Na tuto vartu ale prijit s jinym textem. Prvoplanovost - viz co zminil o nadpisech suchanek. Vzdyt je to obdoba toho, co je vycitano mediim stran predsedy CSSD. Sem patri jiny text. Samozrejme I.H. a bigjirka to oznaci za pretvarku, ale je to politika a oslovovani volicu. Bohuzel nebo s ohledem na minulost bohudik.

Jinak i pro dalsi diskutujici - mozny rodinny duvod muze take byt viz:

http://aktualne.centrum.cz/...
15. 07. 2008 | 21:24

suchánek napsal(a):

víte salivene,

myslím, že jste neporozumel. s útlocitem to nemá nic společného. naopak je to o koulích (docela mě mrzí ta zprofanovanost tohoto přirovnání kvůli gulam týkajících se topolánka, už ho mám problem používat). nezaznamenal jsem, že byse topolánek montoval do něčího soukromí, nezaznamenal jsem, že by neustále provokoval opoziční poslance. a pokud, tak se jen brání, a to tvrdě. ale ani styl topolánka mi v politice úplně nevyhovuje - myslím, že svou ignorací médiíí dělá ods neskutečně medvědí službu. ale o tom nechci mluvit.

jako honě mladý jsem zažil v parlamentu klause a zemana. mělo to výšku, úroveň, vtip. i vzájemné popichování mělo kouzelný náboj. ale především, bylo naprosto patrné,že se ti dva naprosto respektovali a uznávali, ať už soupeřili sebevíc. a právě ta úroveň a vzájemná úcta, respekt, mi v současném parlamentu zoufale chybí. styl ratha je tomu protipólem.

dopuručuji shlédnout film poslední samuraj http://www.csfd.cz/film/435..., zejména pasáže o úctě k protivníkovi. mimochodem nádherný film.
15. 07. 2008 | 21:33

StandaT napsal(a):

vstoupím do diskuse ještě jednou. Texty pana Zaorálka mi evokují hecování kouče před zápasem. "Nandáme jim to!" "Jóóóó!!!", "Porazíme je!", "Jóóóó!!!", "Natrhneme jim pr...!", "Jó! jó! jó!!!". Jediný rozdíl v tom je ten, že kouč hecuje tým za zavřenými dveřmi šatny, kdežto Zaorálek si stoupne doprostřed hřiště a tak samozřejmě vyhecuje i tribuny plné fanoušků.
15. 07. 2008 | 21:38

Saliven napsal(a):

suchánek:
Nechci tady rozpitvávat rozpolcenost politické scény a její příčiny (na tom by jsme se beztak neshodli), nicméně berte v úvahu, že Topolánek jako premiér nikoho kontrolovat nemusí jako to dělá opozice. Ta samozřejmě hledá záminku, jak si do vlády rejpnout (a ODS v tom nebyla dříve jiná). Topolánek se nejen brání, Topolánek nerespektuje základní principy vládnutí - kašle na interpelace a (netuším z jakého důvodu) nemá potřebu o informovat veřejnost. To zase souhlas, že Klaus byl jiný formát. Na druhou stranu oposmlouvou Zeman s Klausem zabránili vyšetření mnoha privatizačních kauz, takže ačkoliv musím uznat, že za jejich vládnutí byla politika o něco slušnější, byl to minimálně stejný marast jako je teď. A teď zásadní otázka - jak z toho ven?
15. 07. 2008 | 21:49

Saliven napsal(a):

suchánek:
Jinak Posledního samuraje jsem viděl, je to moc hezký film, ale do našich poměrů to má skutečně daleko. :-)
15. 07. 2008 | 21:50

prirodovedec napsal(a):

StandaT: Pekna a vystizna metafora. :)

suchanek: Ja bych si tim nemontovanim topolanka do ciziho soukromi pri vzpominkach na nekolikery predvolebni slovnik a vystoupeni tak jisty nebyl, ale resersi kvuli Vam delat nebudu. :)
15. 07. 2008 | 21:51

suchánek napsal(a):

ok, jiný příměr, jsem milovník sportu a vždycky mě fascinuje, jak si pět minut před koncem dá 14 hokejistá v líté řeži do řeby, až jim praskají helmy a rukavice se válejí pocelé hale, ale za těch 5 minut se postaví na červenou a všichni si podají ruce. v mezistátních zápasech si pak stoupnou na modré a ti poražení pokorně vyslechnou hymnu soupeře. respektují se totiž, i když se v průběhu zápasu málem pozabíjeli. tohle mi (velmi naivně, připouštím) v politice chybí. konec schůze sněmovny, kdy si po interpelacích všichni podají ruce by přece byl kouzelný, ne? :-) dokázali by to?
15. 07. 2008 | 21:59

suchánek napsal(a):

14 hokejistů v líté řeži do řepy (nepil jsem, ale na notebook už moc nevidím :-)
15. 07. 2008 | 22:01

Saliven napsal(a):

suchánek:
Ještě kouzelnější by bylo, kdyby nastoupilo 17 opozičních poslanců proti 17ti členům vlády a dalo si 5 minut před koncem interpelací v lité řeži do řepy. :-)
15. 07. 2008 | 22:06

tata napsal(a):

ano těch 14 hokejistu se povedlo,ale přirovnaní sedí žadnej se nedokaže oprostit od nenavisti po zapase.
15. 07. 2008 | 22:09

Ivan Hochmann napsal(a):

To já poradil premierovi.Jak vidím sémě se ujalo.Nelze vládnout v čele většinové vlády a nechat se neustále okopávat od stávkujících,obstrukce permanentně vyrábějících poslanců Paroubkovy strany.

Rada zněla nekomunikovat,nedohadovat,dokud nedojde na druhé straně ke změně postojů.Práce je nad hlavu a na obstrukční hovadiny a novinářské prasárny není čas.Mám takový dojem,že i socanům došlo,že to tak dál nejde.Je jaksi ticho.Není to jen dovolenou? Říkají zlovolné jazyky,že z ČSSD tady zůstali pouze profesor V.Hořejší a docent J.Havel.

Ivan.
15. 07. 2008 | 22:24

Saliven napsal(a):

Ivan Hochmann:
Vzhledem k tomu, že se vláda zodpovídá sněmovně, tak musí komunikovat. Je to jedna z jejích základních povinností. Též voliči mají právo na to vědět, proč premiér nejezdí na vrcholné schůzky.
15. 07. 2008 | 22:28

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Stale premyslim, proc tech hokejistu se rvalo 14. Ne 12 nebo vsichni i s nahradniky? :)
15. 07. 2008 | 22:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Salivane,

Je zřejmé,že jste sledoval "Nerušit - vládneme".
Poučné,že? To by se vám zase líbilo? No raději počkáme jak všechno dopadne.Vůbec se neodvažuji předvídat.Vzhledem k předsednictví by to byl dosti velký průser,kdyby se Topolánek překotil.Jak možno pozorovat nemá k tomu daleko.

Dlužno podotknout,že je předmětem mého obdivu.Já bych ty figury smetl se stolu jedním tahem rázné paže.Zajisté...mohu si to dovolit,ze svého ranče na Vysočině se to radí.

Ivan,.
15. 07. 2008 | 22:55

suchánek napsal(a):

:-) no bylo to přesně takle:

mike topolanski z týmu blue hawks jel střídat. u střídačky se srazil s davem ratthiex z týmu orange roses. jejich nástupci mezitím už skočili na led. ti dva už se na střídačky nedostali, páč dave řekl mikimu, že to nové volvo, co stojí před stadionem je ve skutečnosti jetá herka a navíc není jeho. a že ta jeho fiflena beztak dostala funkci hlavní masérky jen kvůli jeho jednocestné smlouvě na 4 roky. mike mu vrazil prsteníček pod levý chránič a spočítal mu všechny žebra. zbývajicích 12 hráčů na ledě hrálo o prezident cup EU. hawks pod koučem klaussier, rose koučoval na tribuně zemanart. dál už to jsou selské počty...
15. 07. 2008 | 23:01

Saliven napsal(a):

Ivan Hochmann:
Ač měla oposmlouva některé výhody (stabilizace ekonomiky např.), celkově to bylo svinstvo - tedy nelíbilo. Souhlasím s vámi, že by nebylo zrovna rozumné, kdyby se teď položila vláda, když se blíží předsednictví. Já bych jí sestřelil hned poté :-).

Třeba by jste se choval jinak než Topolánek a nemusel by jste nic mést ze stolu.
15. 07. 2008 | 23:04

suchánek napsal(a):

salivene, dám vám přátelskou radu (vážně přátelskou). výraz by jste, aby jste a tak podobně v češtině vážně neexistuje. naštěstí nemám v nicku big, tak si vám to můžu dovolit říct. je to češtinářský základ, přeťuknem se jinak samozřejmě všichni.

mám pravidlo, jak poznat základní úroveň člověka z pozice češtiny. testy jsou tři:

by jste/ byste
vyjímka/ výjimka
standart/ standard

fakt to bude vypadat o trochu líp

prirodovedec:
můžu se vás zeptat, kolik vám je plus mínus let? mě je 34, ale odpovídat mi samozřejmě nemusíte

jinak taky podezírám recaptchu, že počítá příspěvky jednotlivých nicků a v rámci regulace a celosvětového míru je na ty nadlimitní mnohem přísnější
15. 07. 2008 | 23:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Nechoval pane,nechoval.Já se znám.Jsem pruďas.Dal bych jim do držky.Parlament by potom odhlasoval nevydání k vyšetřování(potvrzení imunity) a bylo by po vtákách.

Krom toho také záleží na úhlu pohledu a sympatiích.Je mi jasné,že se Vám jeví pan Paroubek jako hezčí,přemýšlivější,statnější,odvážnější a mužnější.S tím nic nenaděláme.

Ivan.
15. 07. 2008 | 23:17

prirodovedec napsal(a):

suchanek: :) aha

I.H., Saliven: V tomto mam k prezidentovi a jeho tymu neochvejnou duveru. Zvladl by to levou zadni (pardon pravou) a pravdepodobne o nekolik trid lepe nez jakakoliv vlada. A rozhodne by EU na JEHO predsednictvi nikdy nezapomnela. :) Uvedomte si take, ze sestreleni vlady je docela slusne alibi jak od te blizici se blamaze uteci a svest to na Ty druhe. A pak prijde prezident ... cely v bilem ... viz:

http://aktualne.centrum.cz/...
15. 07. 2008 | 23:23

Saliven napsal(a):

suchánek:
No jo..uznávám, že jsem se překlepnul. Mám to nějak zautomatizované a jelikož tady v diskuzích po sobě příspěvky většinou nečtu, tak mi to občas uteče. Ani jsem si neuvědomil, že jsem to psal.

Ivan Hochmann:
Rvačka v parlamentu, to tady ještě nebylo. :-) Co se týče Paroubka, toho rozebírat nemá smysl, ale atributy které zmiňujete (snad až na tu přemýšlivost) jsou pro mě v jeho osobě nepodstatné.
15. 07. 2008 | 23:27

Saliven napsal(a):

prirodovedec:
Je zvláštní, jak je jinak euroskeptický Václav Klaus natěšený na šéfovské unijní křesílko. :-) Jak znám poměry v ODS tak hádám, že VK nad Topolánkem vyhraje. :-)
15. 07. 2008 | 23:29

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Necham si to pro sebe, ale jsem zvedav na tip. :) Vy se asi trefite celkem presne. Jinak vidim, ze nepsanim carek a hacku jsem si zkvalitnil o tretinu CJ.
15. 07. 2008 | 23:31

prirodovedec napsal(a):

Saliven: Ale ja si myslim, ze by to byla i celkova zabava a poslouchani naseho prezidenta bych evropskym statnikum pral a byt vladou, tak bych mu to dopral.
15. 07. 2008 | 23:33

suchánek napsal(a):

prirodovedec:

ale proletět si to raděj můžete, ne? http://cs.wikipedia.org/wik...

:-)
15. 07. 2008 | 23:35

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Diky. I kvuli takovym tipum sem ma smysl chodit. :)
16. 07. 2008 | 00:02

suchánek napsal(a):

jo a prirodovedce tipér jsem zoufalý a moc přemýšlivý, když jsem se hluboce zamyslel, vyšlo mi číslo 48, když jsem v toleranci plus mínus 3 tak mi dejte nějaký sofistikovaný signál v dalších diskuzích :-)

dobrou
16. 07. 2008 | 00:23

Mard napsal(a):

V hlavě seno, to je Zaorálek. Ty by ses setkal s presidentem Sýrie, podezřelým že podporuje terorismus? No ty asi jo. Ty bys mu nejspíš vlezl do análu.
16. 07. 2008 | 01:30

kormoran napsal(a):

Jeeeziiiis ja nevim Zaoralku, nemel byste se zeptat primo ve snemovne Pana Topolanka? nebo se zeptejte sveho predsedy "dedy Vsevedy".... zase jen trapny blabol.....
16. 07. 2008 | 02:39

george napsal(a):

Přátelé, Vám ještě nedošlo, že na všechny ty kecy pana Zaorálka nemá smysl vůbec reagovat? Copak to nevidíte všude, kam jeho slova dosáhnou, že jsou to jenom tlachy o ničem, hlavně, že má u svéhu guru čárku. Bože ochraňuj nás od takového ministra zahraničí, na který se jenom třese.
16. 07. 2008 | 05:35

Fany napsal(a):

Mám k Vám jen jedno přání, abyste nikdy nebyl ministrem v naší krásné zemi.
16. 07. 2008 | 06:32

Ferda napsal(a):

Je smutné, že řada diskutujících místo toho,aby se pozastavila nad tím, jak nás reprezentuje Topolánek, tak útočí na autora článku.
16. 07. 2008 | 07:00

Dee21 napsal(a):

Volte ČSSD !!!
16. 07. 2008 | 10:18

Dee21 napsal(a):

For all:
Můžete urážet autora článku jak chcete, stejně Vám to nepomůže, jelikož ČSSD vyhraje, jakékoliv Volby !!!
16. 07. 2008 | 10:22

JarkaB. napsal(a):

Pane Zorálku,
pan premiér ať jde kam chce .. třeba i tam, ale myslím si, že by zrovna v Humpolci moc nejásali, kdyby jim přibyl takovýto občan.Takže nechte v Humpolci Hliníka a Topolánka odstěhujte na Jižní pól tam nic není,je tam liduprázdno - tam nemůže nic zkazit. Zdravím
16. 07. 2008 | 14:59

Vítek napsal(a):

No já nevím jak vy, ale já si u sebe píšu: nepřítomen.

A punkt!
16. 07. 2008 | 16:19

Vítek napsal(a):

Mimochodem můj zaměstnavatel v případě mých nepřítomností vyžaduje nějakou formu omluvy. Například tzv. "neschopenku". Pan premiér jí asi má taky.

Asi nějakou permanentní "neschopenku".
16. 07. 2008 | 16:23

vanoce3000 napsal(a):

Obviňovat Zaorálka z příklonu k autoritativním režimům kvůli kritice "majora Radarina" je stejné jako když Tomský na svém blogu obviňuje kritiky politiky Izraele z antisemitismu...
16. 07. 2008 | 17:54

Eva napsal(a):

Já si taky myslím, že Topolánek odjel do Humpolce, kéž by byl nepřítomen navždy. Ale bohužel má velkou rodinu i nerodinu, a tak potřebuje stálé příjmy. Jeho ale nejvíce stejně baví přítomnost na tenise, fotbale, to se vždy překoná a zdá se že je i při smyslech, mává rukama a tedy reaguje. V ostatních případech mluví a člověk neví o čem. Někdy i něco podepíše, ale obratem ruky to popírá. Tak se zachoval i vůči své rodině, kterou ve volbách zneužil a obratem ruky si založil nové hnízdo, je to opravdu chudák.
17. 07. 2008 | 08:09

volič ČSSD napsal(a):

Topolánek do Humpolce a Paroubek do .....
(v sobotu jesem slušný)
a může sebou vzít Ratha a nikdy nikdy se nevracet !
19. 07. 2008 | 13:02

Petr napsal(a):

Pane Zaorálku ,
kdyby jste se narodil podstatně dříve a v jiné zemi , mohl jste dělat ministra propagandy za Hitlera . Kdyby jste se narodil okolo roku 1925 v ČSR , mohl jste po únoru 1948 dělat ministra kultury pod vedením Klementa Gottwalda a jeho soudruhů . Do současné doby Vaše rétorika nepatří . Jste prostě agresivní, komunisticky myslící demagog. Vy a celá současná ČSSD se držíte hesla kterého se držel Gebls : "100 x opakovaná lež se stává pravdou ". Vy ani neumíte již říct co je pravda a co lež. Vše Vám již splynulo dohromady .
21. 07. 2008 | 13:42

Bobina napsal(a):

Souhlasím s Petrem!!! Zaorálku vy jste tak plodný pisálek, jen kdyby se to dalo číst!!! Ale už se začínáte opakovat, a opakovaný vtip přestává být vtipem. Pokud budou v ČSSD lidé jako vy, Paroubek, Rath a Hašek, tak nemůžete vyhrát žádné volby!!! To si opravdu myslíte, že jsme všichni úplně blbí?????????????
27. 07. 2008 | 00:13

Franta z pastoušky. napsal(a):

Hlavně aby se soudruh Zaorálek konečně odstěhoval. Na Kubu, na Kubu, soudruhu!
28. 07. 2008 | 22:32

replica watches napsal(a):

Come here to see ,do not miss .there have replica watches ,rolex watches and so on .replica watches .rolex watches available Now. come on ! quickly!
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 13:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy