Policista zastřelil schizofrenika

03. 04. 2012 | 13:18
Přečteno 8658 krát
V pátek 30. března 2012 odvysílala TV Nova ve svých hlavních zprávách příspěvek uvedený větou: „Schizofrenika ozbrojeného sekerou zastřelili příslušníci policie.“

Krátký reportážní příspěvek byl montáží výpovědi sousedky, ilustračních prostřihů na vnějšek a vnitřek inkriminovaného panelového domu a dramaticky sehraných záběrů ruky třímající sekeru, která posléze padá na zem a několikrát se převrací...

Reportérka přitom televizním divákům sděluje, že dvaačtyřicetiletý duševně nemocný muž bydlel v panelákovém bytě se svým otcem. Již delší dobu před smrtícím policejním zásahem pořvával z okna nadávky na kolemjdoucí, případně na ně házel drobné předměty. V bytě byla z důvodu neplacení vypnuta voda i elektřina a nemocný muž opakovaně vodou z hydrantu vyplavoval sousedy. Dle sousedů se takto choval vždy, když „nebral ta své léky.“ Posléze někdo zavolal policii. Duševně nemocný začal policistu ohrožovat sekyrou a byl na místě zastřelen.

Po téměř třiceti letech práce s psychotickými pacienty si troufám odhadnout, jaké byly další okolnosti tohoto případu. Muž bydlící se svým otcem ve středně velkém moravském městě byl nejspíš pro vážnou duševní poruchu několikrát hospitalizován v psychiatrickém lůžkovém zařízení, nejspíš v psychiatrické léčebně. Po ukončení hospitalizace byl vždy předán do péče nějakého ambulantního psychiatra ve městě či okolí. Docházel tam na ambulantní kontroly jedenkrát měsíčně. V přeplněné čekárně pokaždé čekal několik hodin, než mu psychiatr poskytl desetiminutovou „audienci“ spojenou s předpisem léků – neuroleptik.

Pacientovi byla před lety sdělena psychiatrická diagnóza. Nebyla mu však vysvětlena v celém kontextu jeho života a tak pro něj byla nepřijatelná. Nebylo mu dostatečně vysvětlena ani nutnost užívání psychofarmak s jejich vedlejšími nežádoucími účinky. Bral je vždy pouze dva až tři měsíce a pak si je vysadil. Ještě několikrát si zašel k lékaři pro recept, léky si však již nevyzvedl a posléze k němu přestal chodit úplně. Bez léků začaly jeho vnitřní svět opět zaplavovat úzkosti, paranoidní obavy, záchvaty nekontrolovatelného vzteku, halucinatorní vnímání silně nepříjemných „hlasů“.

Pro zhoršení pozornosti nikdy nedokončil střední školu. Pro svou citlivou uzavřenost nikdy neměl přemíru kamarádů a vlivem nemoci i o ty nemnohé přišel. Žil bez matky, možná mu zemřela v době dospívání. Partnerský vztah tento hypersenzitivní podivínský člověk nikdy nenavázal. Jako neschopnému práce mu byl přidělen plný invalidní důchod. Ocitl se v životě sám pouze se svým otcem, který zajišťoval základní potraviny. Ven vycházel jen sporadicky, aby si obstaral nezbytné cigarety. Kouřit se naučil v léčebně.

Přežíval v bytě pod vlivem neléčených paranoidních bludů a halucinací, ve stavu pocitů neustálého ohrožení ze strany okolí. Takže se tomuto „zlému světu“ mstil občasnými nenávistnými výkřiky z okna a dětinským vyplavováním sousedů, kteří mu v jeho mysli škodili mnohonásobně hůře. Ti si mezi sebou opakovaně stěžovali na obtížné soužití s takovýmto sousedem. Jednoho dne si řekli, že je toho už dost a případ oznámili na policii.

Když dorazili příslušníci policie, paranoidní představy nemocného muže protrhly hráze. Chování policistů přesně zapadlo do jeho bludného systému plného útočníků z vesmíru, agresorů vypalujících mu mozek. V ohrožení vzal do ruky sekeru a začal se s ní ohánět. Mladý příslušník policie dál nečekal a dvěma výstřely ho zabil.

V tomto (a bohužel nejenom v tomto) případě došlo k totálnímu selhání všech relevantních složek systému. Na prvním místě selhal systém zdravotnictví. Po propuštění z psychiatrické léčebny nebyla potenciálně agresivnímu pacientovi zajištěna odpovídající následná péče. Ambulantní psychiatr neměl o stavu pacienta, který k němu přestal docházet, žádné informace. Bez povinnosti postarat se o pacienty z určité spádové oblasti, bez komunitní sestry, která by měla povinnost provádět v terénu tzv. depistáž, tedy vyhledávat „zhoršené“ pacienty, potřebné informace ani mít nemohl.

Absence výjezdního krizového týmu, který může v podobných případech kvalifikovaně zasáhnout, je další bílé místo v systému českého zdravotnictví, přesněji v systému psychiatrické péče. Duševně nemocného, jednačtyřicetiletého muže to stálo život.

Selhal i policejní systém. K zásahu měla být přizvána na pomoc alespoň záchranná služba, která by aplikací injekce mohla zabití muže předejít. Když už musela policie střílet, tak proč přímo smrtelně?

Bezpochyby došlo i k selhání sociálního systému. Situace stárnoucího otce žijící v bytě s vypnutou vodou a elektřinou s nemocným synem, který vyvolává konflikty s okolím, neměla ujít pozornosti sociálních pracovníků. Jak se mohlo stát, že bez povšimnutí a patřičné reakce propadli okem sociální sítě?

Řadu těchto selhání dovršilo selhání médií, která informovala veřejnost o tom, že těžký schizofrenik ohrožoval policistu sekerou a byl tedy (logicky) zastřelen.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

je fakt ze mu mohli jen prostrelit koleno nebo tak neco....
03. 04. 2012 | 13:26

jojo napsal(a):

Janoušek, pražský modrý kmotr, naboural auto. Poté přejel úmyslně jeho řidičku. Pak utíkal a když ho policisté dostihli, byl zfetovaný. Nedali mu želízka, dovolili mu telefonovat a nevzali mu řidičský průkaz. Na dovršení všeho ho pustili domů....

2 přístupy v praxi...
03. 04. 2012 | 13:26

Maximus napsal(a):

Policisté se chovali naprosto správně, chválím je za to!
Když někdo vezme na policistu sekeru, ať je nemocný nebo "zdravý", tak je třeba, aby policista použil zbraň, má na to plné právo, či dokonce je to nutné, aby si zachránil své zdraví nebo dokonce život. Nějaké pindy od psychiatra si nechme na jindy!
Pěkný den!
03. 04. 2012 | 13:37

ali napsal(a):

dějí se věci neuvěřitelné a nepochopitelné..
k čemu jsou sociální pracovníci? K tomu, aby seděli v kancelářích a sami lidi za nimi chodili? Těžký schizofrenik sám asi nepřijde..
policistův zákrok nevím jestli byl natolik nutný, aby vedl ke smrti duševně nemocného člověka. Záleží, jak daleko byl ten člověk od policicty se sekyrou. Nevím..ví to pouze policista a přihlížející. Takže těžko soudit..
03. 04. 2012 | 13:38

TomášL napsal(a):

Osobně bych toho policistu nevinil. Stresová situace, když někdo na Vás vyběhne se sekerou, dělá svoje...

Ale jinak zajímavý pohled na událost.
03. 04. 2012 | 13:39

češka napsal(a):

Opravdu stát selhal.
Nedokázal se postarat ani o nemocného člověka, ani o jeho okolí.
A z mladého policisty udělal vraha, je otázkou jak se s tou skutečností vyrovná.
03. 04. 2012 | 13:39

Xaver napsal(a):

Autor napsal:"V tomto (a bohužel nejenom v tomto) případě došlo k totálnímu selhání všech relevantních složek systému."

Tož zkuste najít taky něco, co funguje !
03. 04. 2012 | 13:42

sytý hladovému napsal(a):

Pokud si, pane doktore povšimnete jak se tento systém, zkonstruovaný sociopatickými právníky a deprivantskými politiky, z nichž v daném okamžiku na vrcholku pyramidy sedí sadomasochisticky orientovaná podskupina chová ke svým občanům, nechápu jak vás může překvapovat, že nemocné kusy policie rovnou strhne.
Policie je zvyklá běžně střílet po vzdalujících se autech a jiných pohybujících se předmětech.
Je to její poslání. Alespoň v této zemi.
Posláním psychiatra je předepisovat farmaka, aby míchači jedů měli z čeho žít.
Přece byste nechtěl, aby společnost každému utírala zadek.
Už dvacet let tu propagujeme "Člověk člověku vlkem" a vy ne a ne pochopit.
03. 04. 2012 | 13:42

gaia napsal(a):

ten člověk měl být v blázinci, nebyl sám schopen existence, jeho otec měl zřejmě také nějakou diagnózu, jinak by jim 2 důchody musely na skromný život v paneláku krásně stačit.sousedé soužití s nimi popisovali jako peklo.

Ale vy jste proti léčebnám(usuzuji dle minulého blogu), i když systém následné péče a sociální pomoci není vybudován.
03. 04. 2012 | 13:43

gaia napsal(a):

jsem zvědava , jak to bude s malými dětmi, až budou ze dne na den zrušeny kojenecké ústavy.

to zas k příspěvku z včerejších Reportérů, jak 5 dětí od 1 do 17 let žilo samo v plesnivém bytě, ze kterého jim majitel kvůli neplacení vyndal okna, aby se jich zbavil.

a nebýt všímavých sousedů, žili by tam sami dodnes.
03. 04. 2012 | 13:46

jozka napsal(a):

Nemohl by mi autor sdelit jaka cisla padnou pri nejblizsim losovani nejake loterie? Odvahu na to evidentne ma...
03. 04. 2012 | 13:49

rejpal napsal(a):

Bude hůř. Systematickým škrtáním se brzy propracujeme k situaci, kdy policisté nepřijedou autem, nebudou mít na benzín. Pojedou tramvají a přijdou už jen zajistit místo činu. A možná v dané lokalitě už žádní policisté nebudou, protože nejbližší nezrušená služebna bude padesát kilometrů daleko.
03. 04. 2012 | 13:50

jozka napsal(a):

Michal Macek:

Nemuzu si pomoct, ale ty vase detinske nazory formovane premirou filmu s Brucem Willisem mne neprestavaji bavit :-)
03. 04. 2012 | 13:50

Ládik!!! napsal(a):

A proč jiný policista nezastřelil toho vzteklého policistu? Škoda, zprávy by byly ještě sledovanější.
03. 04. 2012 | 13:54

Gomora napsal(a):

Michal vystřídal ve službě Ládika!!!
03. 04. 2012 | 13:54

Michal Macek napsal(a):

jozka:

jo bruce je bruce :) ale pokud vi tak ma byt nejdriv nejake varovani,pak vystrel do vzduchu ,pak by se mel ten policista snazit ho znehybnit treba vystrelem do nohou a pak az se snazit zabit kdyz by snad stale byl agresivni.prestava ze mi hrabne a ja budu u sebe doma mavat sekerou (coz se muze stat kazdemu...) a policista ktery prijede me hned streli do sisky se mi moc nezamlouva....
03. 04. 2012 | 13:56

Studna napsal(a):

major Zeman byl tedy lepší frajer. Že by ta policie za komunistů pracovala lépe?

http://youtu.be/qEdM5SsULHs
03. 04. 2012 | 14:01

jozka napsal(a):

MM:

Kdyz me prijde legracni ta predstava, ze na polise vystartuje nekdo se sekerou a on se ho snazi trefit do haksny i kdyz vi, ze ma jeden pokus a pak mu pristane sekera mezi vocima...

Ale to uz spekulujeme stejne jako autor, nebyli jsme tam.
03. 04. 2012 | 14:02

JF napsal(a):

no jestli se stav pacianta rapidně nezhoršil i po nuceném vysazení sledování TV Nova a podobných médiích a natož českých ovarových hlaviček. Opravdu odstrašující případ.
03. 04. 2012 | 14:02

resl napsal(a):

proč, proč, proč nebyl zlikvidován střelou do nohy, svázán, injekcí, proč ? Nikdo nám odpověď nedá, policie teprve ne. lidský život , co to je ? jako v Rusku. policista má být postaven mimo službu a zažalován pozůstalými. Jedině když bude odsouzen, tak si snad dají čeští "odvážní" kovbojové příště pozor a jejich choré mozky si nebudou své frustrace vylévat na nemocných. Copak policajti nejsou schopn likvidovat jednoho člověka bez střelné zbraně ? Média by měla řvát a hlavně se ptát, ptát.
03. 04. 2012 | 14:10

UmKab napsal(a):

policajt kterej si neporadí s maníkem se sekerou jinak než střílením nemá u policie co dělat.Normálně bych mu napařil zabití z nedbalosti
03. 04. 2012 | 14:10

Helena napsal(a):

Pane doktore,
mluvíte mi z duše. Ambulantí psychiatrická péče je u nás strašná. Ambulantní psychiatři by nejraději dělali drahou psychoterapii pro bohaté...Chudí a zanedbani psychotici je nezajímají, čest výjimkám! Kdyby aspoň měli sestry, které by se aspoň trochu zajímali, co se s pacienty děje, zda berou léky, zda nejsou dekompenzovaní, atd.
Pokud duševně nemocní nemají dobrou rodinu,která se stará, tak Bůh s nimi...
Další průšvih je, že se Vašim kolegům, ( někteří z nich se velmi "proslavili" v politice), podařilo opravdu úspěšně "transformovat", tj.rozbít, systém protialkoholní péče.
To je taky dílo, výsledky jsou patrny všude.
03. 04. 2012 | 14:16

Rocky Balboa napsal(a):

přitom na ty drogově závislé šly miliardy. Je smutné, že první miliony Bém s Janouškem získali právě parazitováním na tomto.
Stejně tak expřítel K. Neumannové, milionář Jindra získal prvních 6 milionů jako dotaci na boj proti drogám. Ještě v 90. letech v malém okresním městě , kde po drogách nebylo ani vidu ani slechu, založil protidrogovou nadaci, po které je tam dodnes nesplacený 6 milionový dluh.
03. 04. 2012 | 14:22

double tap napsal(a):

UmKab
Německá policistka zastřelila černošku, která se na sociálním odboru oháněla nožíkem. Tedy, Němku afrického původu. A nic.
Auf der Flucht erschossen. To je klasická německá právní kvalifikace.
Černoška chtěla 10 eur, aby přežila do příštích dávek. Nadřizená úředníka, který labilní osobu (rozvedla se a marně hledala práci, dítě na krku, jestli si dobře vybavuji) svým pohrdavým odmítáním vytočil, později pravila, že jí těch 10 eur mohl klidně jako zálohu dát.
A nic. Úřad má vždycky pravdu.

Až na vás někdo příště půjde se sekerou, chtěl bych být u toho.
03. 04. 2012 | 14:24

hm napsal(a):

V zemi, kde psychopati a odbržděnci určují směr a míru, se není čemu divit. Spadli jsme na úroveň jakéhosi póvlistánu, jsme dnes polodivoká země x-té kategorie, ve které obyvatelstvo nemá ani zákládní právní jistoty, dnes je to tak a zítra holt jinak, žij a přežij jak umíš - jsme na divokém východě a zpátky v čase, tak čemu se divit.

Nejdřív a nejsnáz to odnášejí nemocní a handicapovaní, malé děti a staří lidé, tedy ti nejslabší z každé společnosti.
Ale my prý společnost nejsme, jen sbor individuí, jak praví novodobý katechismus. Nejšílenější a nejsilnější sociopaté tak šplhají po zádech ostatních až na vrchol, aby se pak se stejně zřítili - jak by ne, základna je vratká a ještě ji podsekávají...
Člověku je z toho smutno a na zvracení současně.
03. 04. 2012 | 14:28

neo napsal(a):

policistu bych nevinil vůbec, bránil se. Vinil bych lékaře.
03. 04. 2012 | 14:29

Kryštof napsal(a):

Ten strážník si počínal naprosto adekvátně . Buď já nebo on . Na dušezpytné analýzy blázna se sekyrou by nikdo ani čas , být na místě toho poldy , prostě neměl .
Teoretické "humánní" žvásty "on ho měl střelit takhle a támhle , když už musel ...." , jsou produktem duševně nevyzrálých a obsedantních puberťáků , pro něž je "svět právě tak zlý" , jako jím byl dle textu Dr. Jarolímka pro toho cvoka .
Ten cvok byl jen jeden , těch všechytrých puberťáků jsou tu haldy .
03. 04. 2012 | 14:30

martinka napsal(a):

nevím jestli to bylo zrušeno ale kdysi platilo, že na těhotné ženy a duševně nemocné lidi se střílet nesmí!

další selhání vidím v tom, že polista si nedokáže poradit s nemocným člověkem bez použití střelné zbraně - něco to svědčí o mizerném výcviku. ale je fakt, že dneska vzhledem k ohodnocení chodí k policii i lidé, kteří k tomu nemají sebemenší předpoklady!
03. 04. 2012 | 14:36

UmKab napsal(a):

To double tap

Nožík je mnohem nebezpečnější jak sekyra, na krátkou vzdálenost dokonce víc jak pistole.Sekeře se průměrně zdatnej a znalej člověk ubrání aniž by si vylil půlitr piva.
03. 04. 2012 | 14:38

santawizard napsal(a):

Neplatičům nájemného se nemá vypínat voda ani elektřina.Na to mají právo jedině ti,kteří prodávají vodu a elektřinu.Ten kdo prodává nájem může neplatičům dát jedině tak výpověď.
03. 04. 2012 | 14:52

Inci napsal(a):

To je teď nová móda , duševně nemocní a mentálně retardovaní se budou z ústavů stěhovat mezi normální lidi a osamostatňovat ...

Taky dvě třetiny vězňů vypustíme do ulic ...

Ušetří se spousta peněz ... a přibude bezdomovců ...

Když bude mít Kalousek s Drábkem štěstí na pořádnou zimu tak z nich valná většina umrzne na ulicích ... a ušetřený prachy se mohou dál beztrestně rozkrádat ...
03. 04. 2012 | 14:54

resl napsal(a):

Kryštof,
nezabýval bych se "duševními puberťáky", máte mluvit o přiměřenosti zákroku a netypovat ty, kteří mají jiný názor. Jsem přesvědčen, že převaha polcistů se zbraněmi, nemůže zastřelit duševně nemocného. Bylo to zabití a budou to dělat tak dlouho dokud jim to bude procházet. Loni zastřelili zloděje, který byl neozbrojen a ještě si zastřelili svého kolegu. Dlouhou dobu žvanili o zbrani ze které vyšel výstřel až bylo nezvratně dokázáno, že to bylo z pistole policisty. Dva mrtví, policejní inspekce, ticho po pěšině.
03. 04. 2012 | 15:07

Inci napsal(a):

Neplatič nájemného je v podstatě nesvéprávný člověk a peníze od státu mu v žádném případě nelze svěřit do rukou . Takový člověk není schopen efektivně hospodařit a od toho tady máme sociální pracovníky aby na něj dohlédli .

Na policajta bych to neházel , mačeta nebo sekera je to jedno , od toho má pistoli ... ten to vyřešil definitivně .

Celej systé zdravotní a sociální péče je v rozvratu , politickej systém je v rozvratu , prokorupční vláda a president se snaží zničit náš stát a poštvat lidi proti sobě .
03. 04. 2012 | 15:09

neokomunista napsal(a):

Řekl bych klasická oběť kapitalismu. Takových už bylo a ještě bude.
My vám to jednou spočítáme.
03. 04. 2012 | 15:18

santawizard napsal(a):

Inci:kdyby tak skončil nějaký cikán,tak by mu teďky všichni cigáni šli na pophřeb.
03. 04. 2012 | 15:26

Argonaut napsal(a):

to by byla horší aféra
03. 04. 2012 | 15:30

Darth Maul napsal(a):

kdyby měl světelný meč a ne sekyru, tak by se to nestalo
03. 04. 2012 | 15:30

aga napsal(a):

Jó, život je složitej. Pozitivní stránkou snad může být to, že sousedům následkem dlouhotrvajícího stresu a pocitu ohrožení také nehrábne.
03. 04. 2012 | 15:36

Argonaut napsal(a):

právě, ty lidi okolo nikdo nepolituje. Když jim blázem dělá vedle v noci kravál, když oni musí v 5 jít do práce , když nosí svinčík a tahá to do bytu, v jednom takovém bytě 5x hořelo a všichni, včetně hygieny řeknou, že na něj nijak nemůžou.
Sousedi 5x vyplavení a všechen nábytek zničený, ale soused pořád nosil domů odpadky.

Jindy zas další blázen pořád řval na sousedku za plotem , taky se s tím prý nedalo nic dělat a nakonec zastřelil celou rodinu, včetně náhodně přijité návštěvy.

Nebo ten medializovaný případ, jak ten spolupracovník z letiště zabil tu kolegyni, že s ním nechtěla chodit. Bylo to i zfilmované. Také ji všichni říkali, že s tím nejde nic dělat.

Blázni a psychopati mají vždy navrch proti obyčejným lidem a sousedi si určitě oddechli.
03. 04. 2012 | 15:42

Yosif K napsal(a):

hm napsal(a):
V zemi, kde psychopati a odbržděnci určují směr a míru, se není čemu divit. Spadli jsme na úroveň jakéhosi póvlistánu, jsme dnes polodivoká země x-té kategorie, ve které obyvatelstvo nemá ani zákládní právní jistoty, dnes je to tak a zítra holt jinak, žij a přežij jak umíš - jsme na divokém východě a zpátky v čase, tak čemu se divit.
Nejdřív a nejsnáz to odnášejí nemocní a handicapovaní, malé děti a staří lidé, tedy ti nejslabší z každé společnosti.
Ale my prý společnost nejsme, jen sbor individuí, jak praví novodobý katechismus. Nejšílenější a nejsilnější sociopaté tak šplhají po zádech ostatních až na vrchol, aby se pak se stejně zřítili - jak by ne, základna je vratká a ještě ji podsekávají...
Člověku je z toho smutno a na zvracení současně.
03. 04. 2012 | 14:28
Vsechno co nam tady pan Jarolimek rika je velmi smutne a nejak by se to melo samozrejme zlepsit.
Na druhe strane je nesmyslne z tohoto pripadu usuzovat na "nelidskost sociopatu ve cele statu" nebo "nelidskost kapitalsimu" atp. Takoveto veci se stavaji vude - i tam kde jsou socialni vydaje v absolutnich castkach mnohonasobne vyssi nez v Cesku.

Dale se nezda ze by byla nejaka pevna umera mezi socialnimi vydaji a prevenci takovychto pripadu. Smutny fakt: Pokud clovek nema rodinu aby se o nej postarala, je na tom spatne. Prinutit nekoho ku konzumaci leku, ku kterym ma odpor,je tezke i v ustavu, mimo ustav je to jeste desetkrat tezsi.
03. 04. 2012 | 15:47

santawizard napsal(a):

příležitost nedělá jenom lháře a zloděje,ale i vraha a sebevraha .
Ten schizofrenik však páchal jenom výtržnost a veřejné pohoršení.Jestliže krize bude pokračovat,tak bude nejenom více a více bezdomovců a nezaměstnaných ale i více všemožných lumpů a cvoků či dokonce všemožných politických vězňů a pseudobláznů.
03. 04. 2012 | 16:05

Občan napsal(a):

Pane doktore,

situace se má tak, že jeden sociální pracovník PRŮMĚRNĚ spravuje agendu cca 1400 "klientů". Často se jedná o lidi ve zcela bezvýchodné situaci, v jaké byli ti dva nešťastníci.

Pokud má JEDEN člověk v agendě 1400 "živých" případů, je zcela vyloučeno, aby se jim mohl jakkoli věnovat kromě základních administrativních činností.
Vezměme to zcela pragmaticky - pracovní den má 480 minut.
Na jednoho "klienta" má tedy při 180ti pracovních hodinách MAXIMÁLNĚ 7,5 MINUTY MĚSÍČNĚ!!!!!

"Pojišťovenští" psychiatři na tom, při nárůstu psychických onemocnění spojených se současnou ekonomickou situací, nebudou o moc lépe. A na privátní lékaře nezaměstnaní, sociálně ohrožení a SKUTEČNĚ nemocní lidé nemají peníze. Takže se předepisují pilule jak na běžícím pásu a "pacanům" je jasně dáváno na srozuměnou, že mají být za ty pilule sakra rádi ("zadáčo" nejsou - za např. Neurol se doplácí 65.- Kč/30 tabletek).

No, a protože naši sociopatičtí kybersadističtí deformátoři usoudili, že máme zbytečně moc ústavů a nemocnic vč. blázinců, budou lovy na duševně nemocné přibývat. Teď to jsou zcela ojedinělé případy (tomu policistovi se nedivím) a střílejí policisté. Při trvajícím úbytku policistů však lidem brzy nezbude nic jiného než se ozbrojit a "řešit" vše svépomocí a na místě.
BTW, proč si myslíte, že se v USA tolik střílí? A proč myslíte, že střelci jsou často lidé buď zoufalí nebo duševně vyšinutí?
Už dvakrát masakrovali své kolegy šikanovaní studenti, nedávno zastřelila své autistické dítě i sebe žena, která prostě neunesla šílenou situaci, v níž zůstala úplně sama a bez pomoci, často střílejí propuštění lidé na své bývalé kolegy a šéfy.

Vítejte v reálném kapitalismu, pane doktore...
03. 04. 2012 | 16:29

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Helena
Popsala jste to přesně, není co dodat.
Resl
Máte pravdu, byla to vražda. Možná byl policista nezkušený, špatně vycvičený, prchlivý nebo se bál o život. Teď s tím bude muset žít. Ale hlavní vina je na institucích. Ty měli předejít tragédii.
Maximus
Zde s vámi nemohu souhlasit. Navíc nikdo z nás nemůže s určitostí říct, že mu v této těžké době souběhem několika okolností najednou "nehrábne". Sousedy takhle nemocného člověka chápu a lituji je. Možná se snažili úřady včas upozornit, to nevíme. Každopádně to nebyl zločinec, ale velmi nešťastný, nemocný člověk. Společnost, která není schopna pomoct lidem v těžké nouzi si koleduje o těžké následky.Úplně mi to zkazilo náladu, a tak dobře dnešní den začal!
03. 04. 2012 | 16:29

Ivan Sommer napsal(a):

Lékař by asi měl užít depotní injekční formu léčby (risperidal?) místo tablet. Typickým příznakem psychických onemocnění je odmítání léčby vůbec, popřípadě pacient postupně přestane užívat tablety, které mohou mít nepříjemné vedlejší účinky. Depotní léky jsou dražší než tablety, a tak se šetří.

Policejní systém selhal, protože výcvik policisty musí zahrnovat i možnost setkání s agresivním duševně nemocným. Z upozornění obyvatel z okolí na chování muže, že nebral léky, bylo možné tuto situaci předpokládat.

Nejsem lékař, ale zažil jsem několik případů agresivního jednání duševně nemocného, které jsem musel řešit. Bylo to poněkud dramatické, ale obešlo se to bez střelby. V některých případech onemocnění nevede k degradaci osobnosti. Znám ženu,zpočátku velice agresivní, která si však uchovala schopnost pracovat díky znalosti několika oborů a 10 jazyků. Jsou známy případy, že onemocnění samovolně odezní, jeden schizofrenik získal Nobelovu cenu.
03. 04. 2012 | 16:30

Silvie napsal(a):

resl,

vy jste mě tedy pořádně nadzdvihl.
Kdyby proti tomu rozzuřenému schizofrenikovi stál váš syn, ráda bych si přečetla,co byste tady napsal. Vy asi nevíte, čeho je takový pacient v rozrušení schopen. Nedávno byl v TV publicistický pořad o jiném schizofrenikovi, jenž napadá a surově bije svou matku, která se ho bojí, stejně jako prarodiče.
Pokud někdo selhal, tak stát, jenž měl už dávno toho těžce psychicky nemocného izolovat od okolí. Nebýt toho zásahu policisty, tak sousedé dodnes musí trpět excesy nesnesitelného souseda - proti duševně nemocným,kteří obtěžují ostatní, není v postatě obrany - leda nějaká bezzubá přestupková řízení. Ono "jen" takové opakované vyplavování bytu není rozhodně nic příjemného, chtěla bych vás vidět na jejich místě.
A poznámka pana Jarolímka o tom, že pacientovi dostatečně "nevysvětlili", jak musí užívat léky a jaké jejich neužívání může mít důsledky, je také jenom plkem.
Kdyby mu to lékaři vysvětlili, určitě by je spořádaně polykal. Stejně jako sexuální agresoři, které stejní psychiatři propouštějí z ústavů, jako "vyléčené", aby ihned poté za branou léčebny zavraždili nějakou další dívku.
Už je mi z té obhajoby duševně nemocných blivno. Zdraví mají také svá práva a ten policista nejspíš reagoval ve stresu a zaskočen. Měl právo chránit svůj život a odsouzen by být v žádném případě neměl.
Nejspíš se uleví i otci toho schizofrenika, který konečně bude žít bez neustálého strachu o život.
03. 04. 2012 | 16:31

Irena napsal(a):

A kdyby tou sekerou zabil 5 nevinných lidí v baráku, vinen by byl kdo.?? A jaké odškodnění by dostali pozůstalí.???
A jaké poučení?? - na každého občana 1 psychiatr a 1 policista, aby ho hlídali a nedošlo k přehmatu???

Vždy se mi líbí když někdo vidí takové historky a dojímá se nad osudy. Na silnicích denně cca 3 mrtví, mnozí také nevinní. Tak co??. Měl by stát každému zajistiti přepravu v obrněném transportéru, aby se při nehodě nic nestalo????
03. 04. 2012 | 16:34

Silvie napsal(a):

Ještě bych dodala, zda měl ten policista čekat, až do něho ten magor zasekne sekeru. Podotýkám, že duševně nemocní dokáží vyvinout neuvěřitelnou sílu i proti značné přesile.
Vzpomínám si na případ mačetou zmasakrovaného psychiatra, jenž marně upozorňoval na to, že mu jeho schizofrenický pacient dlouhodobě vyhrožuje...
Stát nezasáhl a dopadlo to špatně. Nyní stát zasáhl a dopadlo to špatně pro toho nemocného agresora - pořád ta lepší varianta, řekla bych cynicky.
Nikdo z nás u toho nebyl a nevíme, jak rychle se vše seběhlo. Policista určitě nestřílel z 20 metrů.
03. 04. 2012 | 16:37

Čochtan napsal(a):

Kdo selhal ?
Bezesporu psychiatři. Ten blázen se neměl dostat z blázince mezi lidi.

Stát ? Proč ? Co ten s tím má co dělat ?

Policie ? Kdyby policie selhala, tak by tu byl mrtvý mladý policajt, rodina bez živitele, děti bez otce,... a blázen se sekerou mezi obyvateli paneláku. Takže, policie neselhala.

Jak se říká, je to tragedie, ale škoda je, když nám chcípnou králíci.
03. 04. 2012 | 16:41

Silvie napsal(a):

Irena,

ti nevinní by si za to mohli sami - měli si dávat lepší pozor.
Kdo si dnes vzpomene na holčičku zmasakrovanou schizofreničkou a její babičku, která málem nepřežila taky, když ji hájila vlastním tělem.
Agresivní psychopati a schizofrenici patří do ústavů.Vůbec se mi nelíbí, že má život nás, ostatních, závistet na jejich libovůli, zda se budou řádně léčit. Pokud je stát nedokáže k léčbě přinutit, nechť je někam zavře.
Ty plačky, co naříkají nad každým policisty zastřeleným fe´tákem jedoucím šílenou rychlostí ukradeným autem a ohrožujícím v rauši všechny kolem, asi cítí s každým asociálem, jen ne s jeho potencionálními obě´tmi.
03. 04. 2012 | 16:43

juli napsal(a):

maximus: Aby se vám někdy nestalo, že skončíte na psychiatrii a jen tak vás pak někdo nezastřelil. Policista, který zastřelil těžce nemocného člověka se dost unáhlil a situaci neustál. Největší chyba je však, jak uvedeno, v selhávajícím zdravotním systému.
03. 04. 2012 | 16:44

šangala napsal(a):

Přesně popsáno, přímo učebnicově. Na případné lavici obžalovaných by měl sedět někdo jiný a ne policista.
03. 04. 2012 | 16:47

Jů napsal(a):

Jak si to tak některé čtu.... no někdo je duševně nemocný, někdo zas duševně opominut, a ani jeden za to nemůže....
03. 04. 2012 | 16:48

Ládik!!! napsal(a):

Nikdo nemůže vědět, kolik už má ten policista zářezů na pažbě.
03. 04. 2012 | 16:49

santawizard napsal(a):

Nepleťte si pachatele s obětí.!!!!Policista zastřelil schizofrenika až v sebeobraně ,když na něho vytáhl sekeru.Kdyby tam někdo zabil toho schizofrenika jenom proto že tam pořvával a políval lidi vodou,tak by musel být mnohem nebezpečnější než ten schizofrenik.
03. 04. 2012 | 16:51

magor napsal(a):

Človíčku, dnes mám psavou, dám k dobru další bezvýznamné moudro.

Schizofrenie není nemoc, schizofrenie je stav. A pokud je, (tedy z kontextu článku) vina na straně společnosti, pak uděluji plný souhlas. Problém ovšem nepramení z policie, sociálního systému, ale z náboženství, ve kterém jste byl edukován, pane Jarolímku. Skutečně, schizofrenie NENÍ...

Chápu, že pro akademicky vzdělaného člověka je těžké brát vážně (třebas) "nějakou prodavačku z města u hranic", ale ujišťuji Vás, že nebýt těchto často "nevzdělaných" osob, výskyt psychóz ve společnosti by zvýšil (pravda, nikterak dramaticky) těch nesnesitelně snesitelných nemnoho procent.

Stačí koukat kolem, probůh. Vždyť už je to trapné se bát byť jen veřejně vyslovit....
03. 04. 2012 | 16:54

Skogen napsal(a):

Ad zdravotníci - hrubá chyba. Znali stav věcí, alespoň v základu.

Ad sociální systém - hrubá chyba. Bída nikdy nevyplodí nic dobrého.

Ad policista - jednal v sebeobraně, pokud situace velela vystupovat v roli autority a ne terapeuta, nemusel mít na výběr. Psychotik může být nepředvídatelný, zvlášť pro člověku bez doktorátu z psychiatrie. Že střílel s úmyslem zabít? Byl ohrožován sekerou nepříčetným jedincem z pár metrů. Nešlo o to útočníka zabít, ale zastavit. Sekera, pár metrů, vyšinuté reakce. Jak chcete pistolí někoho za daných okolností ZASTAVIT? Zapomeňte na zásahy z akčních filmů. Žádné povrchové zranění nebo průstřel měkkých tkání to nedokáže, útok zblízka lze dokonat i s vážným zraněním, zvlášť v excitovaném stavu. Buď máte zlomek času na zásah, který útočníka vyřadí traumatickým šokem, anebo to na sekeru zkusíte holýma rukama. Nevím jak vy, vůbec se policistovi nedivím, že volil první možnost.

Jiná věc je, proč nebyla k zásahu přivolána zdravotnická pomoc. Nebo byla, ale stalo se to, co mně, když jsem volal první pomoc k dítěti s horečkou přes 40? Operátorka mi řekla: "Víte, my máme jen sanitku s lékařem pro dospělé a oni se těch dětí bojí... Přijeďte sami."... Ten policista v tom mohl být úplně sám.
03. 04. 2012 | 17:00

magor napsal(a):

p.s. A slůvko ne-moc jsem záměrně použil v kontrastu k jeho významu. Taková malá provokace k (za)myšlení.
03. 04. 2012 | 17:03

Luba napsal(a):

Pane doktore,
máte pravdu. Dobře jste popsal tu povšechnou mizérii a vrstvení lhostejnosti a nekompetence.

Na druhou stranu ...
Pistolový náboj stojí jen 5-10 Kč/kus.

P.S.: Když jde o přežití, nikdo nemá čas zkoumat, kdo je větší pacient. V každém případě je lepší, když zhyne agresor.
03. 04. 2012 | 17:09

Helena napsal(a):

Selhal a nadále bude selhávat náš současný ne/systém péče o duševně nemocné. K té dramataické situaci, kdy policista nakonec toho chudáka zastřelil, nemuselo vůbec dojít. Pokud by psychiatři zaměstnávali sestry, dohlížející povinně na pacienty i v jejich domovech, tak by byl pravděpodobně již dávno onen schizofrenik přijat do léčebny, kde by ho, alespon načas,zklidnili.
Také je nepochopitelné, že sousedy i policajty nenapadlo, žeby se to mělo řešit s psychiatrem, musel nějakého mít. Nebo mohli volat záchranku, záchranáři by si poradili. Ale nevíme, jak to vlastně bylo.
Nicméně,pokud se nic v psychiatrické péči nezmění, tak bude podobných případů přibývat. Lidé "blázní" čím dál víc...(dle statistik)
03. 04. 2012 | 17:24

Markéta napsal(a):

Sylvie vy máte nutkavou potřebu se vyjádřit ke každému tématu ? Co vám to dává ? :D :D :D

Pan doktor Jarolímek má neléčené halucinace a bludy, jak ví tak přesně, jak to bylo? Proč se někdo nepostará o duševní zdraví pana doktora už konečně ?
03. 04. 2012 | 17:44

Markéta napsal(a):

Nic neselhává Heleno , tohle bylo vždycky, že občas dekmpenz psychotik někoho sejmul . Víte jak by to vypadalo, kdyby byli neléčení všichni schizofrenici ? To by bylo jiný kafe.
Tak si nevymýšlejte , že péče je špatná , schizofreniků jsou tisíce .
03. 04. 2012 | 17:47

Medikolog napsal(a):

Pane Macku (první příspěvek diskuse),

byl jste na vojně, střílel jste někdy (a trefoval.. nejenom co výstřel to krásná silná rána;-)? Podle krví policistů zaplacených letitých zkušeností FBI (demokratické zkušenosti superdemokratického superstátu) je smrtící chybou pustit k sobě útočníka na méně než 7 metrů. Tasit tedy musíte začít již na nejméně 11 až 10 metrech, protože PČR nenosí náboj v komoře.. ozbrojený útočník MUSÍ BÝT ZASTAVEN dříve, než hodí ten "tomahawk", nebo než na vás jako Viking tou sekerou dosáhne a po polsku vás udělá "bigosz".. Zaručuji vám, že nebudete mít čas "křídlovat" ale budete rád, když budete cílit na střed přibližujícího se terče. Ten policista postupoval naprosto správně. Z hlediska vašeho přežití není významné, zda vás rozseká universitní profesor, schizofrenik, nebo vás rozmačká medvěd či rozdupe vůl..
03. 04. 2012 | 17:54

santawizard napsal(a):

Maniaci mají depku a schizofrenici mají schizofrenickou epizodu.I když vyjímka dělá pravidlo,tak obyčejně jsou v takovém stavu nebezpeční jenom sami sobě.Léky vysadit,nasadit,zaberou ,nezaberou?Jestli jsou vedlejší účinky léčby ještě horší než samotná nemoc ,tak to je problém,nezávisle jestli jsou v takovém stavu doma nebo v nemocnici.
Ti kteří mohou býti nebezpeční i někomu jinému mají v sobě kriminální živel..Být potenciální zločinec není ještě ilegální.Zločinec musí být nejprve dopaden a odsouzen.Např.chtít uřezat za trest zlodějům ruce nebo pedofilům péra není dobré.(Co by na to řekli cikáni a pedofilní faráři?)
Výše uvedený schizofrenik páchal jenom výtržnost a veřejné pohoršení .Klidně mohl býti pacifikován i jink než injekci nebo revolverem.
03. 04. 2012 | 17:56

Al Jouda napsal(a):

Policista střílel v rámci Kalouskových úsporných opatření. Spočital někdo, kolik jsme všichni ušetřili tím, že byl život toho duševně nemocného ukončen ?
03. 04. 2012 | 17:57

orttt napsal(a):

Selhal skutečně systém, tj. všechny jeho součásti, lékaři, sociální pracovníci, policie, redaktoři TV Nova... Na vzniku a trvání toho systému se podílíme všichni. Všichni tedy neseme nějakou vinu za smrt toho muže. Někteří (např. autor článku) se ale aspoň pokoušejí s tím něco dělat.
Relevantní komentáře: češka, Helena, Občan.
03. 04. 2012 | 18:18

crussader napsal(a):

Sylvie

Nemohu s Vámi souhlasit.
1, Existuje institut ochranné léčby. V praxi to znamená, že dotyčný je pod policejním dohledem. Nepříjde-li do 2 dnů na kontrolu, doveze jej policie. Opakuje-li se to vícekrát je dotyčný hospitalizován i proti své vůli.

2, I schyzofrenie má své vlny kdy nemoc přichází a po odeznění je člověk celkem zdráv. Jsou už i hodně kvalitní léky, které velké většině lidí pomohou. Takové lidi pochopitelně nemůžete držet pod zámkem. A ani to nejde, on totiž člověk musí z hospitalizací souhlasit.
3, Přeci nejde házet nemocného člověka do jednoho pytle z fetákem. Jedna věc je stav za který si člověk může sám a druhá věc je nemoc. Vina obou stavůje diametrálně odlišná.
4, Opravdu jde o selhání systému. Celá struktura má u nás několika stupnovou kontrolu. Ani jedna to nezachytila. To co se stalo je jen důsledkem tohoto selhání. Pan doktor to popsal přesně.
03. 04. 2012 | 18:22

SuP napsal(a):

Já myslím, že je všechno špatně a ze všeho nejšpatnější je, že to ještě nemají v rukou socani. To by se totiž policajt musel nechat zabít sekerou, čímž by bylo jasné, že zase někde někdo z pravice pochybil. A bylo by jasné, jak se takový případ sociálního darwinismu musí léčit. A vzniklo by dalších 20000 pracovních míst v sociálních službách a vůbec.
03. 04. 2012 | 18:42

SuP napsal(a):

P.S. - pane doktore, z toho výše napsaného (ode mě) nic není ani v nejmenším proti Vám a Vašim snahám. Jen si myslím, že na TOMHLE fóru se k tomu těžko může někdo rozumě vyjádřit. Pocitových příspěvků hromada, takže jako sonda do hlav vybrané skupiny obyvatel to pro vás určitě bude přínosné.
03. 04. 2012 | 18:47

jelen napsal(a):

Měli jsme doma 20 let schizofrenika.Byla to hrůza.Žili jsme od záchvatu k záchvatu.Kdo zažil,ať hodí kamenem.Ostatní jen žvaní.
03. 04. 2012 | 18:54

UmKab napsal(a):

to medikolog
to jsou kecy platící možná tak pro vystrašenou blondýnu a né trénovanýho člověka kterej jde do akce kterou má možnost plánovat.Pistoli vytáhneš a natáhneš pod jeden a půl sekundy a do sedmy metrů nemusíš ani mířit a když mineš prostě vystřelíš znovu. Už jenom zavření dveří nebo ukrok stranou dělá takovej utok zoufale směšným nehledě na to že proti sekeře stačí udělat rukou "vítěztví zdar a táákovýhle kozy" a už je z toho obyčejná strkanice
03. 04. 2012 | 19:13

Analytik napsal(a):

Obrázek Policie po Langerových reformách.
Zkušení policisté odešli a nastoupili mladí.
Policejní akce je nyní považována za úspěšnou, když se policisté nepostřílí navzájem.
03. 04. 2012 | 19:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 04. 2012 | 19:37

Silvie napsal(a):

Markéta,

pokud vím, tak jsem reagovala asi pod dvěma blogy-po týdnu.
Ale pana Jarolímka si ujít nenechám - pijou mi krev nezodpovědní soudní znalci a psychiatři, kteří vypouštějí z ústavů nebezpečné psychopaty a jiné agresivní duševně nemocné s tím, že nejsou společnosti nebezpeční. Výsledky si můžete přečíst v černé kronice každou chvíli.

crussader,

nemusíte se mnou souhlasit, ale nemáte pravdu.
Jak jsem již zmiňovala, v bratrově domě žije velmi obtěžující schizofrenička, která v noci budí sousedy a nutí je, aby si ustřihli "dráty" od internetu a televize,protože jí po nich "lezou do bytu mimozemš´tani" , dává na okna ve společné chodbě zámky, takže nemůžou dva roky větrat (v prosklené hale, která v létě funguje jako skleník) atd. Nemáte šanci donutit ji se léčit, stejně je to s lidmi, kteří tahají do bytu odpadky. Nikdo nemůže předvídat, zda jednou neohrozí ve svých bludech někoho na životě.

Pokud jde o sex.agresory, každý lékař vám řekne, že neexistují páky, jak je donuti brát léky a docházet do ambulance, jsou-li jednou propuštěni.
Nevím, proč by měl mladý policista riskovat svůj život kvůli agresivnímu magorovi, jenž deptá leta všechny sousedy. Kdoví jak by to jednou skončilo, vzhledem k jeho agresivitě asi špatně.
03. 04. 2012 | 19:40

resl napsal(a):

Sylvie,
sama jste zde několikrát sdělila, jak jste musela požádat o pomoc lékaře a já, že si ani neumím představit, co to je duševní nemoc. Vy si zase představte ozbrojenou jednotku, která vyskáče z auta a proti nim stojí duševně nemocný člověk se sekyrou. Primitiv, hrající si na kovboje, toužící si aspoň jednou vystřelit na živého člověka se neovládne a malér je hotový. Tomu se říká zabití. A policejní inspekce bude vždy nadržovat policistovi. No nic, pořád se nějak motáte dokola, ale výřidilku máte pěknou. Logika, nelogika ...
03. 04. 2012 | 20:23

Skogen napsal(a):

UmKab

bohužel slova namachrovaného frajera, který střílel leda tak flusbrokem do plechovek od Coca-Coly. Při nepředstíraném tvrdém útoku ti dopad sekery zpřeláme prsty, ne-li rovnou ruce, a ten vystresovaný, nepříčetný člověk, zábrany mít nemusí. Taky je velký rozdíl střílet na plechovky a na člověka, vnitřní konflikt je tam vždy, alespoň by policisté měli být vybíráni tak,aby tam byl, jakkoliv jsou cvičeni.

Ale o tom ten článek není. Jen se několik z nás zastalo policisty, který se ocitl v situaci, ke které vůbec dojít nemělo.
03. 04. 2012 | 20:28

modrý edvard napsal(a):

Selhal systém. Nejspíš v oblasti psychiatrické péče. Pokud je model p. Jarolímka správný. Ale z mého pohledu to vypadá jako náhodná statistická chyba, které se nedá zabránit (na silnicích loni zahynulo 701 lidí, to bereme jako normální. Ani nevím, kolik lidí zahynulo při různých adrenalinových "sportech" a na kouření.
03. 04. 2012 | 20:33

Silvie napsal(a):

resl,

měla jsem jednou v životě problém s depresí, ale se sekyrou jsem tedy nikdy nikoho nehonila. Jednoznačně tady mluvím o společensky nebezpečných!!! individuích. Jenže v tomto režimu se stalo slovo "demokracie" synonymem bordelu, kdy má každý "právo" dělat si ,co chce. Byť přitom omezuje svobodu druhých a ohrožuje jejich životy.
To je to, co mi zásadně vadí!!!
Vám prostě zase vadí policajti, což se s vámi zřejmě vleče z minuléh režimu. Vidíte v každém z nich nepřítele.

Ani vy, ani já,ani psychiatr Jarolímek jsme u toho incidentu nebyli, tudíž bychom si měli počkat ,jak rozhodne inspekce, event.soud.

Upřímně říkám, že by mi bylo mnohem více líto, kdyby na té zemi zůstal ležet ten mladý kluk.
03. 04. 2012 | 20:36

Maximus napsal(a):

Šašek, Juli aj.

Vážení, vaříme tady z vody resp. nemáme dostatek informací o daném případu. Jestli ovšem na policistu někdo vytáhl sekeru, nezlobte se na mě, ale jediná správná obrana je služební pistole a její použití. A to je naprosto legitimní. To jestli se zblázním v budoucnu třeba já nebo můj příbuzný, jak napsala Juli, přece neznamená, že budem tady obhajovat variantu, že policista neměl takto jednat a měl zkoušet jiný postup, třeba magora se sekerou poprosit, aby na něj neútočil. Prvotní chyba je tady zřejmě na straně psychiatrů, dávno už měl tento člověk být v příslušném ústavu. Na policisty to neházejte,navíc ten dotyčný asi moc času na nějaké uvažování neměl, nakonec jsou k takovému jednání právě vycvičeni a to je správné, fakt se na mě nezlobte, ale v tomto případě jsem zásadně na straně policie! Dvakrát v životě jsem se ocitl v ohrožení života a moc času jsem na správné reagování neměl, naštěstí jsem měl velké štěstí a vyvázl z toho o vlásek, ale dnes bych v podobné situaci neváhal použít zbraň, tehdy jsem ji neměl. Když se na Vás dívá smrt třeba přes ráži 9mm, tak pochopíte leccos, ale začnete příště uvažovat jinak, abyste se podobné situaci vyhnul, popř. jste na to již připraven.
Pěkný večer!
03. 04. 2012 | 20:46

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný článek pane Jarolímku. Nikdo neznáme situaci na místě, jen neurčité mediální informace.Zasahující policisté nemuseli vědět ani toto. V této obecné rovině se řadím k těm diskutujícím, kteří policistovi přiznávají právo na sebeobranu proti sekyře. Nikdo nemá právo po něm chtít, aby riskoval svůj život.
03. 04. 2012 | 21:02

Kamarád napsal(a):

Nevím, kde na světě (v jakém lidském společenství) mohou obstát názory, že s duševně nemocnými lidmi se má zacházet stejně jako s ostatními, včetně jejich zastřelení, když jsou jaksi mimo. Třeba mne někdo poučí. Jinak samozřejmě lituji, a to jak zastřeleného, tak střílejícího.
03. 04. 2012 | 21:14

UmKab napsal(a):

To maximus
ono je to o pohledu za co policistu považujete
- jestli za vojáka kterej se má ze všeho vystřílet a přežít
- nebo za ochránce kterej bude s nasazením života bránit škodám

Maníka se sekerou jde ve dvou lidech zvládnout s pár modřinama popř prostřílenejma nohama, střelba na trup je sice mnoohem bezpečnější ale to je o těch prioritách.Příště můžou házet rovnou granát do dveří to je ještě bezpečnější.
03. 04. 2012 | 21:16

Maximus napsal(a):

UmKab
S vámi diskutovat je naprosto zbytečné, minule jste tady obhajoval stáčení tachometrů u prodeje ojetých aut v Česku, zařadil jsem si vás natrvalo mezi trotlíky, tupounovité a na ty nereaguji.
03. 04. 2012 | 21:21

UmKab napsal(a):

To maximus
obhajoval jsem svobodnou manipulaci s předmětem v soukromém vlastnictví to že ste to nepochopil a přejete si trestat majitele
dělá trotla naopak z vás.
03. 04. 2012 | 21:25

santawizard napsal(a):

Feťáci a somráci nebo duševně a mentálně choří jsou 4 druhy problému.I když schizofrenici a maniaci jsou více méně geneticky zodpovědni, kdežto feťáci a somráci si to zavinili sami ,společným rysem psychozy a nezrozy ,ale i tabákového notorismu,alkoholismu a narkomanie je nedostatek pevné vůle.
03. 04. 2012 | 21:26

UmKab napsal(a):

Lidský život nebo soukromej majetek všjo rovno.Grupenfuhrer jasně řekl polož tachometr nebo střelím jeho chyba že nepoložil - dvě dávky.
03. 04. 2012 | 21:31

Saltzman napsal(a):

Vážení stát je v krizi a tak nelze předpokládat, že bude fungovat. Prostě nefunguje to, nač byl občan zvyklý. Dostal svobodu(ne že si ji vybojoval) a nedostal na ni prachy. Protože neumí žít svobodně bez prachů, tak kolabuje zároveň se státem. Mnozí jedinci, ač ducha mdlého, jsou přeci jen schopnější svobody bez prachů, když ty prachy si dokáží zajistit.

Kdyby tatík byl co k čemu, tak by prachy někde ukrad a péči o osobu jemu svěřenou by předal do odborné a placené péče. Náš stát je humánní. Netřeba se bát ukrást prachy na opateru svých blízkých i sebe. V kriminále není až tak špatně, když se tam hraje divadlo, dokonce i nacvičuje balet a o práci tam nezavadíš. Nuže po vzoru občanů, jinak ducha mdlého, se postarejte o své prachy tak jako oni a to krádeží. Ti nejschopnější už dokázali hotové divy a ukradli si miliardy a tak si nedělejte z morálky problém.

To je uvalený příspěvek do diskuze, co?!
03. 04. 2012 | 21:39

resl napsal(a):

asi tak UmKabe, mohl hodit granát rovnou z chodby. když se kácí les lítaj třísky. nas mnogo. lidský žvot ? co to je ?
03. 04. 2012 | 21:39

santawizard napsal(a):

den otevřených dveří: Krize je ,protože se nejdříve přestali točit peníze a potom stroje.Škrty jsou jako léčba šokem a finanční injekce jsou jako schodky do nebe a nebo do pekla.Přebytek a nedostatek akce a reakce jako času a peněz platí taky na aktualne.cz.Miroslav Kalousek říká ,že škrty jsou jako odvykací nebo odtučňovací kůra.(např.on sám a mnoho jiných zažívá finanční gramotnost státu a občana ve workholismu a alkoholismu)Tomáš Sedláček naopak říká,že to je jako manie depresiv.Byli jsme v manii jako Miloš Kopecký když byl nahoře a teďka půjdem do depky jako když Miloš Kopecký byl dole,jako když se buď kouří lépe a méně a nebo hůře a více na úkor jeden druhého!!!
03. 04. 2012 | 22:01

Ládik!!! napsal(a):

Pane Jarolímku,
máte mé sympatie. Takových průserů, který jste připomněl, je moře. Jen se o nich nepíše.
03. 04. 2012 | 22:05

UmKab napsal(a):

to skogen
Vem si sekeru bež do ringu v nějakym fight klubu uvidíš že dostaneš do držky.Prostřílení nohou klidně názorně předvedu i s prázdnou zbraní a zásobníkem v pouzdře.
03. 04. 2012 | 22:09

MA-FU napsal(a):

Pane doktore
Možná bude časem o jednoho pacienta na psych. více.Záleží, jak tuto skutečnost unese dotyčný policista.
Teď je třeba rodinou povzbuzován-ale přicházejí v životě chvíle..... a to jisě znáte
03. 04. 2012 | 22:21

ostravák z havířova napsal(a):

pro pana Resla
Pžiznávám se dobrovolně, že jsem policista a už jsem tu nějakou dobu nepsal. Nicméně mně to nedalo a proto Vás cituji: "Vy si zase představte ozbrojenou jednotku, která vyskáče z auta a proti nim stojí duševně nemocný člověk se sekyrou. Primitiv, hrající si na kovboje, toužící si aspoň jednou vystřelit na živého člověka se neovládne a malér je hotový. Tomu se říká zabití. A policejní inspekce bude vždy nadržovat policistovi. No nic, pořád se nějak motáte dokola, ale výřidilku máte pěknou. Logika, nelogika ..."
Vážený pane. Žádný normální policista nemá chuť vystřelit na jiného člověka. To by sám byl magor. A mimochodem chtěl bych vidět Vás, jak by jste se zachoval Vy, kdyby na Vás šel někdo se sekerou. Asi byste ho odrazil máchnutím rukou, pane chytrý. A pokud se týká policejní inspekce, ta policistovi rozhodně nikdy nenadržuje, spíše naopak. Když to shrnu, s Vašimi názory jste úplně mimo a Vy sám máte názory primitiva-kovboje.
pro pana UmKab
Cituji: "Maníka se sekerou jde ve dvou lidech zvládnout s pár modřinama popř prostřílenejma nohama, střelba na trup je sice mnoohem bezpečnější ale to je o těch prioritách.Příště můžou házet rovnou granát do dveří to je ještě bezpečnější".
Vy jste vážený pane stejný chytrák jako pan resl. Kolikrát v životě jste čelil takové situaci? Buď jste bombarďák ze zásahovky nebo z URNY a pak se Vám hluboce omlouvám nebo sedíte denně u bedny a čumíte na stupidní americké seriály a pak si o Vás myslím totéž, jako o panu Reslovi.
Ostravák z Havířov.
03. 04. 2012 | 22:21

Falcon napsal(a):

Pane Resl, dejte se k polici a ukažte jim všem, jak se má tahle práce dělat. Určitě budete nejlepší policajt na světě. A modlete se, aby na vás nevystartoval někdo se zbraní v ruce a vy nemusel použít tu svoji.
A doporučil bych vám se zeptat případně nějakého psychiatra, jestli by dal svou hlavu na špalek a potvrdil by, že by jedna rána do ruky či nohy byla schopna toho útočícího psychouše zastavit. On je rozdíl, jestli je od vás útočník 10 metrů a nebo třeba jenom metr či dva. Pokud je blízko, máte jen jeden pokus a nebo pak třeba následně sekeru v hlavě a nebo nůž v břiše.
Každý policista prostě není Steven Seagal a nebo Chuck Norris.
Ten policajt je až ten poslední, kdo si zaslouží být odsuzován. Jemu šlo v té chvíli o život.
Ale o ten nešlo ošetřujícím doktorům, ambulantnímu lékaři, bábám na sociálce a dalším odpovědným lidem, co mohli této situaci předejít, kdyby na toho schizofrenika opravdu někdo dohlížel zda se léčí. A pokud by dělali svoji práci, tak by zjistili, že tak nečiní a mohli se postarat o to, aby neohrožoval svoje okolí a třeba ho opět umístit do léčebny. Nikdo neudělal nic a ten policajt nemá čas zkoumat, jestli ten člověk co na něho vystartuje se sekerou je blázen a nebo normální. Jemu tam v tu chvíli jde o život.
03. 04. 2012 | 22:23

Medikolog napsal(a):

UmKab,

běží-li průměrný člověk rychlostí 30 km za hodinu, je to (pokuste se počítat se mnou) 500m za 60sec.; tedy za vašich 1,5 sec. se k vám běžec přiblíží o: 50m:4= 12,5 metru... Proto FBI považuje 7 metrovou vzdálenost za nedostačující a mrtví američtí policisté jsou toho důkazem.

Mimochodem tasit střílet lze za jednu secundu a střílí se podle metodiky FBI trojstřel.. čili 3 rány bez korekce za sebou co nejrychleji (u nás dvoustřely kvůli soudcům, co nikdy v takové situaci nebyli a posuzují ji z naprostého bezpečí taláru...).

A dále: nepsal jsem o MÍŘENÉ střelbě, ale O CÍLENÉ střelbě. Zjevně nevíte, o co jde...

Asi jste ani nikdy neštípal dříví a neumíte ani se sekerou...
03. 04. 2012 | 22:36

UmKab napsal(a):

medikolog

v FBI holt asi nehráli hru na babu nebo jezdí na zásahy v invalidním vozíku.V kontaktnim boji platí že když jeden nechce (a navíc má pistol) tak ten druhej má problém.Poznatky z fbi by se mohli praktikovat třeba v boxu a zvětšit ring na čtverec o hraně patnáct metrů.
03. 04. 2012 | 22:51

UmKab napsal(a):

ostravák z havířova
sekerou po mě běžně házela máma když jsem jí posílal do prdele když jsem jí viděl posledně tak jsem vykrejval židli.
03. 04. 2012 | 23:05

santawizard napsal(a):

Lidé mají právo se bránit,ale ne tak aby brali zákon do vlastních rukou.Jestli existuje větší množství lidí,kteří jsou naštvaní ,když jim někdo vypne elektřinu a vodu, když neplatí nájem,tak děkujme Bohu že nedávají svoji nevoli najevo takovým výtržnictvím a veřejným pohoršením ,jak to dělal ten schizofrenik.Jestli pan domácí neměl právo vypínat elektřinu a vodu ,ale měl povinnost jim raději vypovědět nájem ,tak všechno začalo od tama.Jinak řečeno ani sousedi ani majitel se neuměli dostatečně bránit hned ze začátku a nechali to dojít tak daleko až když je jeden mrtvý a druhý je obviněn ze zabití.Proti teroristům jsou už lidé vyzbrojeni skoro jako kdyby brali zákon do vlastních rukou ,ale v případě když na ně někdo pokřikuje a nebo háže kamení atd,neumí vlastníma rukama udělat nic!!!!!!Je to úmyslné nebo neúmyslné?
03. 04. 2012 | 23:18

otec napsal(a):

Silvie,
vy jste bezcitná zrůda.
Čtu už delší dobu vaše diskuzní příspěvky, a vždycky se obouváte do nemocných.
Kdyby tím zastřeleným byl váš syn, co byste na to říkala?
Nakonec-onemocnět můžeme každý, tedy i vy.
Doufám, že vás zastřelí.
03. 04. 2012 | 23:26

Honza999 napsal(a):

ALE PÁNOVÉ...

Ten nemocný policistu NENAPADL (bez důvodu). Ten nemocný se zabarikádoval v pokoji (tedy ukryl se před nepřátelskou hrozbou) a NAOPAK POLICISTÉ násilím do toho pokoje - JEHO TERITORIA, jeho bezpečného prostředí - vnikli.

Měli ho tam nechat zabarikádovaného a hledat jiný způsob řešení situace. Že je psychicky nemocný VĚDĚLI... Že má sekeru VĚDĚLI... MUSELO jim být jasné, že když tam vlítnou, bude drama. Mohli pokoj zaplynovat, mohli použít oslepující výbušku, mohli zavolat veterináře s uspávací puškou..

Ale ne, oni chtěli pochvalu za úspěšný zákrok proti narušitelu pořádku... Prasata...

Stejskal by měl prominout, ale lidi ochotné "vykoupit" svůj profesní úspěch cizím životem jsou něco ještě daleko horšího.
03. 04. 2012 | 23:29

aviatik napsal(a):

autor
Pořád o maličký kousek lepší než "Schizofrenik rozsekal policistu".
Jsou lidé, kteří by v těch léčenách měli být. Furt. Bylo by jim tam dobře.
03. 04. 2012 | 23:31

diogenes napsal(a):

A věčně sprostá Markéta.
Jak ta může o doktoru Jarolímkovi, člověku s tak velkým srdcem, říkat, že má neléčené halucinace a bludy?
Pan doktor s nemocnými žije, pracuje, pomáhá jim, proto ví, jak vypadá i sociální prostředí některých pacientů.
Já to vím také, a proto souhlasím s blogem pana doktora.
Asi to tak opravdu bylo.
Nemocný čeká v přeplněné čekárně na svůj recept nebo injekci, na víc nemá ambulantní psychiatr čas-deset minut. Do ordinace jde jako zvířátko na popravu, člověk by plakal.
Chodí tam třeba i několik let, když je slušný a chce plnit své povinosti.
Pak prostě už vůle selže a nejde k lékaři. Ani na tu depotní injekci.
Stav se zhorší. Pomoc z okolí není. Sociálka nepracuje, není, nechápe, nebo nevím co.
Důchod je malý, kolem tří tisíc u lidí nemocných od mládí.
Nemoc probíhá, jak píše pan doktor.
Policie! Mám jako lékař dobré i špatné zkušenosti, jsou policajti lepší a horší, ale většinou jsou to jen policajti.
Proč ovšem tento policista nezavolal záchranku, proč policisti-když chodí spolu dva, pacienta nezpacifikovali např. hmaty, sprejem ,když už to jinak nešlo, proč nestřílel aspoň na nohy??? Musel zabít? Je to vrah, sprostý vrah. Lidský život je nenahraditelný.
A média? Redaktůrci jen pasou po senzaci, a každý podivín nebo nemocný pro ně senzace je. Je potřeba tu senzaci ještě nafouknout, aby se více četla! Je to pro ně přece kšeft! Jde o nemocného, a měl by se v tomto případě na novináře vzutahovat zákaz zveřejňovat údaje o zdravotním stavu nemocného. Protože tyto články jen rozviřují v lidech nenávist vůči duševně nemocným, stigmatizují je, a to není přijatelné. Pro slušného člověka ne.
Lidi, vzpamatujte se! Jste snad ještě lidé, nebo jste snad už všichni zvířata?
03. 04. 2012 | 23:43

hynek74 napsal(a):

Silvie je uklízečka, která uklízela v nějakém soukromém sanatoriu v Itálii, ale má potřebu se do všeho motat a všemu rozumí. Berte ji s velikou rezervou. Je to chudinka, ještě neví, co ji v životě potká.
03. 04. 2012 | 23:49

Bobík napsal(a):

Schizofrenie znamená, že ten člověk má především strach, strach, strach, a není schopen reálně hodnotit běžné situace. Ta sekera je až důsledek, a vůbec k ní nemusí dojít, pokud schizofrenika okolí nedráždí (dráždí ho třeba poznámkami. které on špatně pochopí). Policista měl mít výcvik, díky kterému by věděl, jak s takovým člověkem jednat. Se schizofreniky se policisté setkávají denně, velká část bezdomovců jsou právě schizofrenici neschopní žít v běžné společnosti. Je tedy povinností policistů být na setkáníse schizofrenikem připraveni a vycvičeni.
03. 04. 2012 | 23:49

LF napsal(a):

Vzdělání v oboru nemaje, neodpustím si jeden laický dotaz. Kdyby žil dotyčný před několika sty lety, nesužován psychiatry ani sociálkami (a vyhnul-li by se upálení za čarodějnictví), musel by se starat o sebe (jinak by zemřel hlady a žízní), žil by v nějaké obecní pastoušce a jakmile by vystrčil růžky, dostal by od sousedů do držky. Touto prostou metodou bylo lze řadu tak zvaně duševně nemocných držet na uzdě.

Byla by jeho kvalita života lepší, nebo horší než v dnešní situaci, kdy poletuje mezi blázinci, je fedrován patáky, jeho práva jsou hájena coby invalidy, tedy nemusí hnout prstem (a jeho okolí se jím musí nechat obtěžovat) a v polovině života ho zastřelí fízl, který asi nemohl nic jiného dělat...

Včil mudrujte, MUDři.
03. 04. 2012 | 23:57

santawizard napsal(a):

Ten policista nebyl přivolán na někoho,kdo se tam oháněl na kolemjdoucí sekerou!"!!On byl právě tou sekerou překvapen a tak zareagoval jak zareagoval.Jestli přiměřeně nebo nepřiměřeně to se ještě rozhoduje.Vinu však nese nejvíce ten schizofrenik,v druhém případě jeho otec,potom majitel a nakonec sousedi.Nejvíce už byli potrestáni schizofrenik ,otec a policajt ,ale nejméně sousedi a majitel.
04. 04. 2012 | 00:03

skeptický napsal(a):

Některé odrůdy duševně nemocných mají velkou sílu.
Měli tam poslat nějakého psychologa nejlépe soudního znalce.

Rupnout v bedně může i naprosto normálnímu ženáči.Naštěstí ti se přes posudkového psychologa dostali,takže když se jim někdo ozbrojený násilím vláme do bytu,je to férovka.

Moc průměrných lidí,kteří by uběhli stovku za dvanáct vteřin neznám.

Ale toho chlapíka se sekerou chápu.Ve svěrací kazajce se člověk nemůže ani podrbat.
A opravdové léky které by léčily nejsou,jen oblbovačky.
04. 04. 2012 | 00:22

Gyula koczis fekete napsal(a):

Markétu bych jednou chtěl dostat do rukou.
Markéto, nechcete se se mnou sejít?
04. 04. 2012 | 00:24

magor napsal(a):

Skeptický

některé věci prosté, přímo triviální. Odmontujte ze slova život "nezbytné" adjektivum biologický a máte to. Jaké prášky byste chtěl? Rozpouštěcí, jako ve Zítra ráno vstanu a opařím se čajem? Tato civilizace je v duchovních oblastech naprosto dementní, nedivte se, že je psychiatrie tak impotentní. Psychiatři samotní za to ale nemohou, jsou jen celníky jediného správného výkladu. A vůbec, ty biology aby Rus...
04. 04. 2012 | 01:55

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
je krasna zena a ja jsem do ni zamilovan uz dlouho...Bohuzel Stejskal je agentem bruselskeho Lucifera a vzdy, kdyz se odvazim demonstrovat a vyjadrit svuj cit, tak me mazne gumou a snazi se me zcivilizovat bez OHLEDU a zretele na muj dlouhy pobyt v divoke Africe.

A jak ja, to mam poznat co se smi a co se nesmi, kdyz jsem tolik let zil mezi opravdovymi opicemi ? Hmmmm? (Hledal jsem mineraly pro B.J. Vorstra.)
Ja mam nasledky z prostredi a pan Stejskal je malo citlivy na moji kulturni rozdilnost / odlisnost, kterou se snazim obohatit moje krajany.
Krajane zastante se me !
Pani Silvie nedejte se !

Pane doktore Jarolimek, Schizofrenie jde udrzet pod kontrolou a Bipolar jde vylecit uplne. Na svete jsou daleko horsi nemoci. Mozek je zahada a nevi si s nim rady nikdo. Po horeckach na Zambezi jsem mel o 2 smysly vice, docasne. Spolupracuje-li nemocny s medicinou, tak se z toho dostane. Muj kamos je uznavany doktor, vim to od neho. Nemelo by se zapominat ani na alternativni medicinu a mela by se studovat i herbalni znalost witchdoctoru u divokych kmenu Afriky a jizni Ameriky.
Nekteri z nich byli uzasni. Neexistuje zadna trvala nemoc, ktera nejde zvratit. Existuje pouze NEDOSTATEK nasich vedomosti.
04. 04. 2012 | 05:11

jozka napsal(a):

Bobik:

Tlachate a to tak, ze znacne. Schizofrenik si jako provokaci vylozi cokoliv, i nevinna gesta, reci... Kdysi jsem byl na pivku s kamaradem a jeho bratrem. Bavil jsem se s kamaradem o cemsi, co s jeho bratrem nemelo vubec nic spolecneho. A najednou jsem mel pivo ve tvari. Bracha mel schizofrenii (coz ja nevedel) a najednou jsem se mu znelibil.

UmKab:

to s tou mamu hodne vysvetluje. Minimalne po kom jste tu dusevni nemoc podedil. Jinak tlachate taky naproste nesmysly, ale u vas se to da omluvit, nicmene, byste ty prasky fakt mel brat, ve svem vlastnim zajmu.
04. 04. 2012 | 06:35

Hafan napsal(a):

Televizi dobrovolně nesleduji - ale popsaný případ je hrůzný a to, jak necitlivě a brutálně byl "vyřešen", mě jen utvrzuje v tom, že společnost je nemocná!!!! A máme tady, místo nemocného, ale živého - a nevinného - člověka, mrtvolu a policistu-hrdinu. Pane Bože, svatá prostoto! Je to zrůdné. Vyspělost společnosti se pozná podle toho, jak jedná se svými slabými - měřeno tímto, jsme v nejhlubším pravěku. A myslím, že "policista" svůj zásah poněkud "přestřelil", protože tohle přece nemohla být adekvátní obrana. A pakliže mu bylo známo, že muž je psychicky nemocný, měl volat psychiatry a ne si hrát na kovboje. Je mi z toho smutno. Je mi z toho zle!!!
04. 04. 2012 | 07:16

Hafan napsal(a):

A pro "pana" L. F. - u Vás (s Vašimi "moudry") mě mrzí, že nejste duševně nemocný, abyste si věrohodně svědl představit, jak "chutná Vaše medicína" (pěkný patok, vy mudrlante!). O soucitu jste pravděpodobně dosud neslyšel, viďte? Slovo "bližní" považujete za urážku, co? Eh... Vy jste jeden z těch "praktiků života, kteří jdou na všecko heverem, ať krev jak chce stříká, co?
04. 04. 2012 | 07:23

gaia napsal(a):

daleko horší případ byl včera na Primě, jak policajti honili auto a vystřelili a obyčejné nic netušící ženské jedoucí z práce okolo v autobuse prolétla tato kulka kolem hlavy.

Tohle se stát mně, tak jsem v péči psychiatrů na dosmrti také a vidouce uniformu(i nádražáckou,), tak se hroutím.
04. 04. 2012 | 08:17

Občan napsal(a):

Celé to je horzně jednoduché - kde selhává nebi již vůbec neexistuje sociální systém a systém KVALITNÍ veřejné zdravotní péče, MUSÍ nastoupit represe.

PROTO je v USA nejvíc vězňů na světě (v přepočtu na 100 000 obyvatel). V tamních vězeních jsou běžně děti, duševně nemocní, sociálně vyloučení - vesměs lidé, kterým se nedostalo včas sociální pomoci.
Americké dětské domovy, výchovné ústavy a další útulky nejsou opět nic jiného než vězení (snad vyjímkou některých církevních zařízení, kde jsou ovšem chovanci zase rozsáhle pohlavně zneužíváni a psychicky týráni).
Americké blázince (které nemají s LÉČENÍM nic společného), opět nejsou ničím jiným než vězeními, kde jsou vězni trvale zblblí tunami prášků (injekce jsou moc drahé), aniž se jim dostalo nějaké jiné péče či léčení.

PROTO americká policie tak často střílí a zabíjí pomocí elektrošoků.

ČR nečeká nic jiného. Po likvidaci veřejné sociální a zdravotní péče, jakož i po likvidaci veřejně dostupného slušného vzdělání, nezbude nic jiného než vězení a střelba.
Takže si zvykejme na střílející policisty i sousedy. Kdo bude chtít přežít a ochránit svůj majetek a blízké, bude se to muset rychle naučit sám.
04. 04. 2012 | 08:32

UmKab napsal(a):

jožka
jaká psychická nemoc? Ukaž mi vytočenou panovačnou ženskou s dvěma doktorátama která po tobě v reakci na finální "jo jo kdák kdák" něco nehodí a to zvlášt když ví že od sedmi let dělam bojový sporty a stejně uhnu.

a co se týče mě u psychologa jsem byl všechno dopadlo dobře a jsem štastnej majitel zbraní kategorie A
04. 04. 2012 | 08:37

Kryštof napsal(a):

Ten "resl" je evidentně také schizofrenik , ovšem hrdina .
Blbost má dle jeho textu jako socialistický závazek .
Už ho vidím na místě toho poldy .
Se kdejakým magorem anebo kriminálníkem se tady serete , ale že ten strážník velice snadno mohl být zmrzačen anebo zabit a rodina tak připravena o živitele a děti o tátu , to už tady užvaněné dětičky "jakohumanisti" nechápete , anebo spíš k tomu nemáte dostatečnou duševní kapacitu .
Blázen anebo neblázen , smrtelně ohrožuje policajta ve službě , tak mu nějaká unce olova jenom prospěje .
04. 04. 2012 | 08:46

UmKab napsal(a):

to Kryštof
Blázen se sekerou zavřenej v kumbále polekal naší hrdinou policii čr.Sesesekera ta strašná zbran je tůze nebezpečná věc, jen kvůli blbejm humanistum nemohli střílet samopalama skrz zed a museli riskovat s pistolí a i tak to zvládli na jedničku.Zrovna ted volali o ženský máchající kabelkou u nabouranýho auta na křižovatce - uhlová rychlost je taky pěkný svinstvo ale žádnej strach už jedem.
04. 04. 2012 | 08:58

Medikolog napsal(a):

Gaio,

s vaší psychickou labilitiu nedoporučují cestovat do zemí běžných přestřelek jako je Palestina, Izrael, USA, Řecko, Irsko, ... Balkán...

Hafane, mě zase mrzí, že jste své poslední dva vstupy nesepisoval se zuřícím sekerníkem co se vás pokouší nabigoszovat v patách... jestli by vaše hlava myslela stejně, nebo by se vyprázdnila (myšlenkově ve prospěch strachu) jako hlávka zelí (do bigosze patřící:-)
04. 04. 2012 | 09:51

magor napsal(a):

Honolulu

Kajane, zastávám se, ale nepište blbosti. S tímto druhem postižení (schizofrenií jak uvedena v titulku) se příliš žít nedá, někdy vůbec a to oboustranně, i okolí je obětí. Mimochodem, není žádné semi, buď vše, anebo nic.

Witchdoctor nemusí mít nutně herbář (jistě neuškodí), zbytečně sklouzáváte k polopatismu, jsou to ovšem otroci. http://en.wikipedia.org/wiki/Sangoma
Ščastní lidé tu, majorita je intaktní a v podstatě pod ochranou. Pan Jarolímek v té Africe byl, co tam dělal je mi záhadou. Pravda, Keňa není JAR.

Jak je v přístavu? Tady pučí primavéra a za chvíli máj. Il maggio, nechám si oblbnout kůru, to přísahám. Vždyť skepticismus je jen převlečenej strach.

Kryštof

neser.e. Se mnou tedy rozhodně NE.

Silvie,

ženo vitality, bohyně plodnosti, největší zastoupení mezi těmi, kteří vědí (a aktivně činí), je právě ženského pohlaví. Přesný opak politiky.

Nic, jen drobná poznámka v záplavě soudů. Jo, doktore, TAKY druh magie...
04. 04. 2012 | 09:53

Hafan napsal(a):

Zdá se, že je zde dost těch, kteří by také zasáhli rázně a stříleli by hned - těch je mi nebetyčně líto! Úcta k životu devalvuje i díky Vám. Je mi líto, že Vaše frustrace se tady verbálně vylévá na slabších - nikdo z vás se nezmínil o tom, že šlo o NEVINNÉHO člověka, který byl NEMOCNÝ a přišel o ŽIVOT. Nedochází Vám, že jednou se to může týkat i někoho z Vás? To máte tak málo empatie? (o SOUCITU, jakožto o tom nejvyšším, čeho je lidská bytost schopna, ani nemluvě). Nepřál bych si Vás za přátele. Byl zavražděn duševně nemocný člověk - opravdu nebylo jiné řešení? Anebo se chtěl zasahující policista cítit jako ve filmu, kde ti ostří hoši ve službách zákona střílí ostošest a davy (před obrazovkou i ve filmu) poslušně tleskají jejich ráznosti... Jistě, davový tvor se snáze ztotožní se silnějším, to je jeho přirozený sklon, zvláště nedokáže-li přiměřeně ventilovat své já, o sebereflexi ani nemluvím...
04. 04. 2012 | 09:56

magor napsal(a):

Sáfriš, ženské, HO nepotřebují.
04. 04. 2012 | 10:00

vidíte li policajta, zalehněte napsal(a):

gaia
Povšimněte si, že u nás policie nikdy nestaví ujíždějícím autům do cesty zátarasy. Zásadně po nich v městském prostředí střílí, často z pronásledukícího vozu, který se řítí stošedesátkou po výmolech našich neopravovaných silnic.
Problém začne být teprve, až při tom sestřelí prezidentské letadlo.
04. 04. 2012 | 10:20

neo napsal(a):

Hafan:

tohle se velmi těžko posuzuje z pozice řadového občana.

Vůbec si neumíte představit tu situaci v kůži onoho policisty, kdy na vás útočí maniak se sekyrou a vy máte v pouzdře nabitou zbraň.
04. 04. 2012 | 10:31

Burda napsal(a):

Hafane- a co navrhujete.??? Prosím konkrétně.
Na každého občana jeden psychyatr ke sledování duševního zdraví a jeden policista aby mu zabránil v nelegální činnosti. ??? Kdyby tou sekyrou sejmuůl vás nebo vaši rodinu, ječel by jste kde je policie a proč pachatele nezastřelila.
Takové hystorky jsou prostě pro rádoby humanisty kteří si popláčou jak je doba zlá ale lepší řešení nikdo nemá.
04. 04. 2012 | 10:38

Silvie napsal(a):

Otec, Hynek,

s ohledem na váš zbytečně nenávistný výlev tuším, že máte s duševním onemocněním nějakou zkušenost a nebudu vám tedy oplácet stejnou mincí.

Ne, nejsem zrůda a pokládám se za poměrně empatickou bytost.To ovšem neznamená, že žiju s klapkami na očích, jako vy.
Pro všechny, kteří se tady otírají o policisty - jistě jsou mezi nimi policisté špatní, ale většina svou práci vykonává, předpokládám, dobře. Kdo z vás by šel za tak mizernou výplatu denně do práce s tím, že se z ní nemusí vrátit?
Agresivních jedinců (a nemusí to být zdaleka jenom duševně choří) přibývá a pravděpodobnost, že se stanou tito policisté obětí nějakého feťáka, zloděje nebo násilníka, je velmi vysoká. Zejména v určitých regionech.
Pokud jsem zrůda, jestliže dávám přednost živému mladému klukovi od policie před přežitím agresivního a v podstatě nevyléčitelného schizofrenika, tak budiž.

Občas se přece jen na nějaký ten americký film podívejte - zkuste při běžné policejní kontrole na americké dálnici strčit ruku do kapsy...

A co se rušení psychiatrických ústavů týká (v Itálii i u nás) - zeptejte se rodin těch agresivních pacientů, kteří se o ně musí starat, jaké prožívají peklo. Jeden sem svůj krátký příspěvek napsal.

Zdraví lidé mají také právo žít normální!!! život bez každodenního strachu o život a blízké. Nikdo je nesmí nutit, aby se starali o dospělé agresivní jedince a "dobrovolně" se tak vyloučili ze společnosti.
Rodinu vám spolehlivě rozloží už jen příbuzný s těžkým alzeheimerem ( s tím mám osobní zkušenost).
04. 04. 2012 | 10:40

resl napsal(a):

Kryštof,
příprava na schizofrenika, kterého znali, plně ozbrojeni, vycvičeni, v přesile. A přesto neuměli najít jiné řešení než zabít. Myslíte, že to je dobrá vizitka policie ?
Jste trochu arogantní, pravděpodobně vás vždy očarovala uniforma, maskáče a zbraně. Já jsem jiný, to už tak na světě je, a proto mě přesvědčte, že policie neměla na vybranou. Mně zdravý rozum říká, že to bylo zabití a nedostatečný výcvik, jak fyzický, tak psychitský. Až budete příště psát o mně, tak to nedělejte jako o někom, ale můžete mne rovnou oslovit. Nejsem váš velící důstojník.
04. 04. 2012 | 10:43

resl napsal(a):

oprava . psychycký
04. 04. 2012 | 10:46

UmKab napsal(a):

Když tady některý čtu tak se divím že se nebojí vylézt na ulici kde je může nečekaně přejet ženská s kočárkem.S motorickejma dovednostma jež přisuzujou člověku snad ani nejde chytit klika od hajzlu dřív než se nabourá hlavou do dveří.
04. 04. 2012 | 10:50

Silvie napsal(a):

resl,

znovu se vás zeptám - vy jste u toho incidentu byl?
Viděl jste na vlastní oči, kolik času měl ten mladý kluk k tomu, aby odvrátil útok?

Moje postarší profesorka francouzštiny, jinak distingovaná dáma, měla recidivu nemoci a byla tak agresivní, že pokousala a zbila několik sester, nežli se ji podařilo zpacifikovat.
Sama mi vyprávěla (bez jakékoliv trpkosti), že ji museli dát do "klece". Skončila velmi špatně, vídala jsem ji později zametat s nepřítomným pohledem ulice a po čase zemřela.
Jen jsem chtěla upozornit na to, že i na první pohled neškodná osoba může vyvinout neočekávanou sílu.
04. 04. 2012 | 11:07

Burda napsal(a):

Hafane, Resle a jiní humanisti. Kdyby nějaká domovní důvěrnice upozornila pár dnů před incidentem, že pán je duševně nemocný a něco se stane, Vyřešilo by se to asi v pohodě. Jenže zrovna VY by jste ječeli jak pominutí, že se vrací STB ácké manýry a udávání a špiclování.
Cinkali jste klíči a chtěli jste svobodu- ta svoboda znamená že každý si dělá co chce a je nevinný dokud není právoplatným soudem odsouzen. Takže nikdo neměl právo zasáhnout až do doby , kdy ten chlap stál před policajtem s napřaženou sekerou. A chtěl bych vidět vás jak by jste ho zpacifikovali povídáním že pravda a láska musí zvítězit.
.
A je smutné že až po 22 letech rozvratu společnosti nám dochází, že každá svoboda je na něčí úkor, má své náklady.
04. 04. 2012 | 11:32

UmKab napsal(a):

to silvie
zashující policisté měli přesně tolik času kolik si ho udělali.Je tam zavřený vzteklý trdlo se sekerou. No fakt že jo! BUM!
Shoot now thing later. Going FULLAUTO FEEEHAAAAA!!!
04. 04. 2012 | 11:34

Silvie napsal(a):

Muž, který v bytě bydlel se svým otcem, schizofrenii dlouhodobě neléčil. "Myslím si, že přestal brát léky!!!!!!!!!!!!!! a jeho stav se proto zhoršoval. Opakovaně tady zasahovala policie i záchranka!!!!!!!!!!!!!!!!!, když se třeba před pár lety zabarikádoval na balkoně a chtěl si podřezat žíly. Pak vždy skončil v léčebně," uvedla Zdeňka Budíková, která bydlí o poschodí níže.

Muž pořád křičel z okna, bouchal do radiátorů

Dodala, že v osudný čtvrtek muž dělal velký hluk, bouchal do radiátoru a křičel z okna.

Vše vyvrcholilo okolo devatenácté hodiny, kdy sousedé zavolali strážníky. Otec nemocného mladíka zrovna nebyl doma.

Strážníci poté přivolali policisty a ti speciální jednotku ze Zlína. Před bytem stála i domovnice Dagmar Válková: "Ve čtvrtek večer vykřikoval sprostě a křičel, že ho někdo pálí laserem a že ho ohrožují mimozemšťani. Když po zdlouhavém přemlouvání policii pustil do bytu, zabarikádoval se v jednom pokoji. Policista vykopl dveře a dvakrát vystřelil. Měli odpojenou elektřinu, takže v místnosti nebylo moc vidět," popsala osudné okamžiky.

Záchranáři zraněnému už nemohli pomoci

Podle prvních informací muž na policistu zaútočil sekerou. Policista dvakrát zmáčkl spoušť a útočníka smrtelně zranil.

Upozornění na mužův špatný stav se minulo účinkem

Pokud vyšetřování prokáže, že policista nepochybil a jednal v nutné sebeobraně, bude věc odložena. V opačném případě by mu hrozilo trestní stíhání.

Podle obyvatelky domu Budíkové byl zákrok nepřiměřený. "Myslím si, že policisté jsou cvičení na to, aby podobné situace dokázali vyřešit jinak,“ konstatovala. Domovnice Válková upozornila na to, že na nemocného muže upozorňovali. "Byla jen otázka času, kdy se něco stane.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrátili jsme se na psychiatra i na sociálku, aby jeho situaci řešili, ale nic se nestalo. Nikdo nic neudělal.“
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policista-ze-zlinska-zastrelil-v-otrokovicich-dusevne-nemocneho-muze-1zq-/krimi.aspx?c=A120330_094156_zlin-zpravy_jog


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policista-ze-zlinska-zastrelil-v-otrokovicich-dusevne-nemocneho-muze-1zq-/krimi.aspx?c=A120330_094156_zlin-zpravy_jog
Přesně takto to probíhá v domě bratra - začíná to "úsměvně" mimozemšťany a agenty CIA a končí to vraždou souseda (viz zavražděná dvouletá holčička schizofreničkou, která taky komunikovala "jenom" s mimozemšťany nebo zavražděné děti schizofreniček).
Je-li někdo na vině, pak to jsou psychiatři, kteří odmítají podobné situace řešit a stát, který těžké pacienty odmítající léčbu neinternuje!

Na takovouto "svobodu" se můžu zvysoka vykašlat. Je to svoboda pro agresory ,psychopaty a kriminálníky.
04. 04. 2012 | 11:54

Občan napsal(a):

Moje starší kolegyně měla manžela "obyčejného" alzheimrika (+ ve věku 64 let, v penzi byl přesně jeden rok).
Začalo to úplně nevinně - jednou odjel z Holešovic na Letnou na fotbal a přivezl ho soucitný taxikář za dva dny. Promrzlého, hladového a zmateného ho naložil v Jinonicích!!! Pán si vůbec nepamatoval proč a jak se tam dostal.
Kolegyně si myslela, že se s kamarády stavili na pár piv, manžel se zrušil a v noci cestoval po Praze.
Jenže ono se to za tři dny zopakovalo a tentokrát už taxík stál 1600.- Kč. Toulání přibývalo, manžel se začal chovat hrubě a začal mluvit dost vulgárně. To už jí přišlo divné a nakonec ho po měsíci nahnala k doktorovi. Diagnóza byla neúprosná.

Naštěstí pro ni i pro rodinu (mladí s ročním klučíkem bydleli s nimi v bytě) se jednalo o agresivně se rozvíjející formu Alzheimerovy choroby, takže jejich trápení trvalo "jen" 4 měsíce. Jenže i za tu krátkou dobu stihl utopit morče, několikrát se pokusil spláchnout do záchoda kilo jablek, cibule nebo tašku rohlíků, snědl několik pokojových rostlin, jedl syrové maso a jiné neupravené potraviny, tloukl manželku i snachu, křičel na ně, obviňoval je z kdečeho. Nakonec napadl s vražedným úmyslem svého ročního vnoučka a teprve TEHDY byl přijat do Bohnic na gerontopsychiatrii!!!!! Tam po dvou měsících zemřel.
Jeho manželka za ty 4 měsíce, co ho měla doma, zestrála o 20 let a málem přišla o práci, protože po vyčerpání "dovolené" si musela brát neplacená volna, aby ho hlídala. Střídaly se se snachou podle toho, jak měl její manžel směny.

Nikdo z těch, co tolik horují pro "levnější" domácí péči o duševně a jinak postižené, vůbec netuší, CO to obnáší a KOLIK to nešťastné rodiny stojí. Bláboly o prospěšnosti domácí péče jsou možná dobré pro ty, co si mohou dovolit zaplatit pečovatelky a sestry, eventuálně hodit nemocného na krk nějaké malajské či ukrajinské služce. Pro lidi, kteří MUSEJÍ chodit do práce, je VNUCENÁ domácí péče o nemocného očistcem.
04. 04. 2012 | 12:01

magor napsal(a):

Silvinko,

vykřičíte si hlasivky a žádnej kloudnej výsledek. To jste tak temperamentní porád? Kde jste žila, v Itálii, smím-li se zeptat? Ten Lex charismatickýho Benátčana je vůbec zajímavá stóry (Bože, jsem to plkna:-ú, ano Václave-taky poloviční Talián-tohle je pavlač pavlačí).

Distingovaná učitelnica byla jen prostředek, asi jako auto:
https://www.youtube.com/watch?v=alaKMwNVt8o

Nestrašte léky, nic neléčí. Ano, příčiny jsou úsměvné. Napsat tu, smáli byste se ještě týden.

Tak? Kudy z kola ven?

V 11:54 jste vyprodukoval ohromné množsví potravy.
Chudák ten, na koho ji nalepí.
Capisce?
04. 04. 2012 | 12:15

MartinO napsal(a):

UmKab:
Tu akci provedla zásahová jednotka ze Zlína a ne nějaký začínající měšťák. Borci ze zásahové jednotky mají špičkový výcvik o kterém se tobě ani nesnilo a když už někdo ze ZJ někoho zastřelí tak jedině v přímém akutním ohrožení života. Takže si svoje chytrolínské rádobytvrďácké žvatlání můžeš nechat pro kámoše až po sobě zase budete střílet na plejstejšnu.
04. 04. 2012 | 12:29

UmKab napsal(a):

MartinO
Tak to borci ze Zléna trošku podělali no, takovou situaci by i v tom vysmívanym rusku řešila zásahovka koštětem.
04. 04. 2012 | 12:37

Silvie napsal(a):

Magor,

žila jsem v Sev.Itálii , v Piemonte (Torino). Italské psychiatrické ústavy neznám (ale viděla jsem je v otřesných reportážích v jejich TV), ale znám situaci, v níž se ocitli zdejší psychicky nemocní i jejich rodiny.
Jak jsem již psala, je pravdou ,že zejména psychiatrické ústavy na jihu vypadají,jako středověké kriminály, ale řešením není jejich rušení, nýbrž "humanizace".
Toť vše. A vztahuju to i na české poměry. Nerada bych, aby tu zavládl podobný chaos.

Mnozí z vás, kteří mi oponujete ,si vůbec neuvědomujete, že by to negativně postihlo hlavně pacienty. Kolik z nich si bude ochotna vzít rodina domů? Skončí na ulici, jako bezdomovci.
Stát by měl najít peníze na to, aby se gerontologická oddělení i oddělení těžce psychiatricky nemocných, kteří už se nemohou zařadit do normálního života, stala snesitelnými.
Pacienti, vyjma alkohliků, feťáků a sex. agresorů (kteří by měli mít podmínky tvrdší) si zaslouží lepší podmínky. Dluh společnosti vidím hlavně na odd. gerontologických pacientů. Viděla jsem ,jak málo z nich navštěvují jejich rodiny a jak jsou vděční za slovo nebo jakoukoliv sladkost - v léčebnách dostávají v podstatě jen to nejnutnější (pleny, kosmetiku, sladkosti, ovoce atd. jsme kupovali sami- ústav na to nemá peníze, matka dávala nemocnici ještě velmi štědré fin.příspěvky) a strava je velmi jednotvárná a ubohá.
Za nejhorší ovšem pokládám ubíjející nečinnost.
Pokud chcete pacientům opravdu pomoci, měli byste svou snahu napřít tímto směrem, namísto ,abyste mě osočovali z nedostatku empatie.
Mluvíte o koze a já o voze...
04. 04. 2012 | 13:06

Silvie napsal(a):

Občan,

vyprávějte mi o tom. Matka se z toho taky málem dostala do blázince. 24 hodinová péče trvající několik let o někoho, kdo je agresivní, neustále utíká, máte ho pořád za zadkem, strká cigára do šuplíků a do peřin apod. nepoznává vás a mele celý den kraviny je vyčerpávající.
Ale tak strašné, jako popisujete vy, to ,díky bohu, nebylo.
Jen to umístění trvalo neskutečně dlouho, páni lékaři stále tvrdili, že je babča v ažůru. Pak se poštěstilo, že pan psychiatr viděl babču s mou mámou v akci, když se sekla uprostřed frekventované silnice a odmítala se hnout...
A přestal matce zamítat žádost o umístění do léčebny.
04. 04. 2012 | 13:11

magor napsal(a):

Bude nějaká mejlka, Silvie, mně jste sympatická. Pravda, nějaký to nedorozumění mezi námi bude. Přiznávám bez mučení, moje vina.
04. 04. 2012 | 13:25

honolulu napsal(a):

Vse co pise nick obcan o USA (08:32) je absolutni hloupost a odporna komunisticka lez.
Americka policie je kamaradska a ferova, ale vubec nema zajem se s nekym hadat ci handrkovat..
Protoze kazdy rok hodne policajtu zahyne, tak napr. pri vasem chyceni na dalnici (rychla jizda), obe roce vystrcite z okna auta a chovate se slusne a vecne a z auta NEVYSTUPUJETE, bez dovoleni. Pokutu kterou dostanete, (nekdy velkou) muzete odmitnout platit, ale musite jit pred soudce. Kdyz se nekdo rve s policajtem v Americe, (drogari ci gangsteri) tak dopadne spatne.

Kazde policejni auto pri vasem zastaveni - kamerou nataci, jak policajta tak vas. Kazdy jejich vuz ma computr a vase cislo auta + ridicak je computrem overen a rekne o vas vsechno. Policajti poznaji, jste-li slusny clovek nebo lump. V pripade, ze informace computru nesouhlasi s vasim ridicakem, tak jste okamzite zatcen.
Policajti jsou slusni a nestrili na slusne lidi ! To jsou lzi nicka obcana ! Policajtum se nesmi utikat ! To je risk jak pro vas, tak pro neho. Jeho prace je tezka a nebezpecna. Jeho plat za tak nebezpecnou praci je pouze $ 50-60 000 rocne.
Stalo se mi :
Jel jsem rychle aniz bych si to uvedomil a ve zpetnem zrcatku jsem videl policejni vuz, ktery signalizoval ZASTAV !
Kdyz jsem videl jak opatrne se ke me policajt blizi, tak jsem vystrcil obe ruce z auta pozdravil a on jeho rukou prestal drzet svoji zbran.
Policajt rekl o I.d., (Identification documents) a dodal :
"NA TEBE JSEM ZDE CEKAL CELY DEN". A ja mu na to :
"Ale ja jsem opravdu spechal, abych zde byl co nejdrive".
Oba jsme se smali, ale take jsem se stihl rychle OMLUVIT.
Pokutu jsem nedostal ! Pouze napomenuti.
Takovych neprijemnosti jsem zazil MNOHO ! Pred soudcem kvuli jizde jsem byl 2x. Kdybych na neho vytahl sekeru, tak me roztrili.....
Jemu je jedno, je-li nekdo blazen ci ne, on neni doktor. Jeho zajima zakon. Amerika je jemna zeme ! Je vsak tvrda na kriminalitu, (diky Bohu!) NEVERTE nicku OBCANOVI !
Vetsina lidi v kriminalech je kvuli drogam. Kdyz bydlite ve slusne BILE ctvrti, tak zijete jako v bavlnce. Kdyz zijete v barevne ctvrti, tak zazijete hruzu a kriminalitu.

Pane Stejskal,
prosim za odpusteni, ze jsem napsal, ze jste agentem Lucifara z Bruselu. Vim, ze to mate tezke. Nekdy ze me mluvi africka opice.
Tak ve jmenu multi-kulti a tolerance mi to prominte.
04. 04. 2012 | 14:01

Honza999 napsal(a):

honolulu

Prosím vás, proč tedy soudruzi kapitalisti v Americe nezařídí, aby tam byly jen slušné bílé čtvrti?
04. 04. 2012 | 14:20

J. V. napsal(a):

Aneb pomáhat a chránit v akci...Být to v USA, tak je taky zastřelím za to, že mi vlezli do bytu...
04. 04. 2012 | 15:14

gaia napsal(a):

a vůbec, na co potřebuje někdo v paneláku sekeru?
Není to nedovolené ozbrojování? Sekyra přeci není věc, kterou by lidé běžně měli v panelácích.

Řekněte, kdo z vás něco takového doma má?
04. 04. 2012 | 16:13

Baba napsal(a):

Společnost se zpravidla řídí tím, co považuje za správné, tedy co schválí většina. Rozkmit mužské populace je i směrem ke genialitě významnější.
04. 04. 2012 | 16:56

Silvie napsal(a):

Magor,

jsem ráda, že jsme si to vyjasnili.
Nejsem zaujatá vůči psychicky nemocným lidem, jen jsem si dovolila tvrdit, že ti ostatní - relativně zdraví (protože v současné době se s depresí léčí každý druhý), mají také právo na kvalitně prožitý život.
Psychotici a schizofrenici by si měli uvědomit, že porušováním léčebného režimu ohrožují své blízké a dělají jim ze života peklo. Péče o ně není rozhodně blahem.
04. 04. 2012 | 17:09

Baba napsal(a):

Soudě podle diskusních příspěvků, vděčné téma.
04. 04. 2012 | 17:47

santawizard napsal(a):

Moderní psychiatrie je na úrovni středověké stomachologie. Samé prášky a samé cigarety od rána do večera!!!Bílá rasa nemá ještě vyhráno.Stalin a Hitler je za námi ale americkoizraelský imperialismus a ruskosrbský inmperialismus je před námi.V obou případech jde o vzájemnou nenávist hlavně pod vlivem legálního alkoholu a tabáku.Americkoizraelský imperialismus a židoanarchistický bolševismum však není jako judeokřestanské náboženství a indoevropská kultůra.Pořád je tady naděje.
04. 04. 2012 | 20:41

leon napsal(a):

po delší době Jarolímkova fantazie je skoro reálná, ale pokud někdo nechce brát léky, nikdo ho k tomu nepřinutí a injekční podávání je vyjímečné pro vysokou cenu, zda policista pochybil je otázkou, nebyli jsme u toho. Pravdou ovšem asi je, že dobrovolná ambulantní léčba byla asi málo a to chtějí rušit ustavy a asi i léky...musíme šetřit!Policistovi přeji, aby z toho neskončil na psychiatrii, pokud nemá stejný názor jako Buwol pod jiným blogem Jarolímka, který chce duševně nemocné likvidovat.
crussader 03.04. 18:22 naprosto přesné a souhlas.Jen mne udivuje, jak začalo být v médiích populární slovo schizofrenik-za všechno mohou, kde se co šustne, že by jsme byli nemocná společnost?!
04. 04. 2012 | 22:10

dabljú napsal(a):

Třeba je ohrožoval tou sekerou, kterou "rozkopnuli" dveře. A jeden zařval "Hele Olaf" a druhý "Palme".
04. 04. 2012 | 22:10

Honza999 napsal(a):

Silvie

Psychotici a schizofrenici si to NEMOHOU UVĚDOMIT. Kdyby toho byli schopni, NEBYLI by psychotici a schizofrenici. Ta neschopnost uvědomění si této věci je právě jedním z projevů jejich duševní choroby.
04. 04. 2012 | 23:36

Hynek74 napsal(a):

Bože, ta Silvie tak lže. Ona je schopna jedním dechem říct, že psychiatrické ústavy v Itálii nezná a že jí připomínají středověké věznice.
Ta ženská je, s odpuštěním, taky nemocná, chorobná.
Proč ale tak nenávidí schizofreniky, Bůh suď. Asi proto, že sama...
04. 04. 2012 | 23:40

Hynek74 napsal(a):

Silvie zase lže: Její postarší učitelka francouzštiny prý po ataku schizofrenie skončila jako zametačka ulic s nepřítomným výrazem v oku.
Vy nádhero, vy vůbec nevíte, co patláte.
Takový člověk většinou ani není schopen nějakého fyzického výkonu, je-li zdrogován antipsychotiky.
Vy lžete, že si nevidíte na špičku nosu!
Raději sem už ani nepište, vy chorobná!
04. 04. 2012 | 23:46

katalyzátor napsal(a):

Na chlapa se sekerou měl jít policajt také se sekerou, aby byly síly vyrovnány. Měli se utkat ve spravedlivém souboji a bylo by po dohadech o přiměřenosti donucovacích prostředků.

Zrovna tak všichni občané by měli dostat psychiatrickou diagnozu, ono by to nebylo stejně od věci, a brát všichni psychofarmaka, aby nebyly rozdíly a dohady kdo je nebo není blázen.

Všichni občané by měli dostat invalidní důchod, aby přestaly dohady, kdo ho má oprávněně a kdo ne.

Poslední zhasíná.
04. 04. 2012 | 23:52

Hynek74 napsal(a):

Ach jo, ta Silvie, ta mi dává zabrat. To jsou bláboly: Psychotici a schizofrenici by si měli uvědomit...
Ta je úplně ...
04. 04. 2012 | 23:56

Hynek 74 napsal(a):

Život se Silvií musí být strašný. Ta dovede určitě rozložit celou rodinu / má-li jakou/.
Jen to její bezcitné popisování, jak se zbavili "babči" a dali ji do ústavu zemřít. To je ale citlivka...
Rád bych Silvinku viděl na místě postarší učitelky francouzštiny, jak s nepřítomným výrazem zametá ulice,
popřípadě si ji dovedu představit, jak ji její / Silvinčina rodina/ dá /Silvinku/ do ústavu, aby si už konečně mohli jednou vydechnout a nezbláznili se z toho.
Mám pocit, že se o žádnou Silvinku vůbec nejedná, že je to ve skutečnosti jedna osoba, která neustále diskutuje na Novinkách.cz pod jménem Korytářová nebo podobným. To by tak odpovídalo.
05. 04. 2012 | 00:03

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
budete-li nekdy zametat ulice, tak mi napiste kde. Ja pro vas prijedu luxusnim vozem a odvezu Vas do nejlepsi restaurace ve Vidni ci v Praze. Budu pysny, ze jsem ve vasi spolecnosti vysokeho intelektu.
Nedejte se a zpohlavkujte klavesnici vsechny zdrave z Vasi opozice a nemocne se sekerou nalozime spolu do ledu.
05. 04. 2012 | 03:25

Silvie napsal(a):

Honolulu,

s vámi budu mýt s radostí i veřejné hajzlíky.

Ale nedrážděte hada bosou nohou - tady se vyrojilo dost agresivních psychopatů, kteří nejsou sto ani pochopit obsah psaného slova.
A ještě k tomu pokládají za samozřejmé, že jejich rodina má "povinnost" se o ně starat za jakýchkoliv okolností.
05. 04. 2012 | 08:01

Pavel napsal(a):

To Silvie.
Většina zdejších diskutérů vůbec nechápe co je za peklo žít s duševně nemocným člověkem. Pan Jarolímek naprosto nemá pravdu. Měl by nám poradit jak si má zaměstnaný člověk poradit se schizofrenikem, který je potenciální hrozbou pro okolí i pro sebe a ještě chodit do zaměstnání . Umí poradit ? Neumí.
05. 04. 2012 | 08:14

Pavel napsal(a):

Hynku
vy vůbec nevíte o čem mluvíte. Chtěl bych Vás vidět jak se staráte 24/7 o duševně nemocného člověka.
05. 04. 2012 | 08:16

gaia napsal(a):

mne zas teď dost trápí, jak předevčírem si hráli policisti v Praze na Kobru 11 a stříleli po úplně cizích a normálních lidech, kteří jen jeli okolo.
A to jen pro 300 000 úplatku.

Třeba jednou vystřílí celý parlament.
05. 04. 2012 | 08:19

gaia napsal(a):

vůbec asi někteří chlapi velmi rádi střílí a je jim jedno po čem.
O kolik koček já jen přišla, či musela ošetřovat, když přišli z venku poraněné broky.

A o zastřelených psech se dozvídáme skoro denně. Známému dokonce nějaký pošuk zastřeli psa na vycházce na louce a to ten pes měl ještě na sobě reflexní vestu.
Myslivci zastřelili dokonce i klokana uprchlého ze ZOO. Jen když viděli pohybující se terč a mohli si zastřílet.

A Ferdinand Josef dokázal zaplnit celý zámek Konopiště loveckými trofejemi jdoucími do desetitisíců.
Také prý měl diagnózu. Šílenství se v jejich rodě táhlo od 15. století od Johany Šílené.
05. 04. 2012 | 08:26

Markéta napsal(a):

Sylvie je pomatená, vedle píše o kopytech , tady zase o schizofrenicích a ani o jednom nemá tucha .
To miluju , když někdo píše o tématu , kterýmu rozumí jako koza petrželi.

Prej psychotici by si mělai uvědomit .......to je hláška roku .:)))
Když někdo nezná duševní choroby , proč se cpe na diskuze o nicb ? Asi nemá v reálu dost uplatnění a ocenění , tak ho hledá na netu :)))
05. 04. 2012 | 08:51

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

Gaia

paní Gaio, pokuste si upravit názor na Ferdinanda, určitě
budete klidnější...

http://www.franzferdinand.cz/cz/Frantisek-Ferdinand/V./

Arcivévoda se jmenoval Franz Ferdinand d'Este, , nebyl šílený, měl jen lehkou formu tuberkulozy, ze které se vyléčil.
Lovecké trofeje patří ke způsobu života, bylo tomu tak dřív, je tomu tak i dnes. Počet loveckých trofejí na Konopišti svědčí o něčem úplně jiném. Následník trůnu byl činorodý a schopný člověk, vývoj ve střední Evropě a v Podunajské monarchii za jeho vlády by šel úplně jiným směrem, než zvládli ostatní bez něj a s dvěmi světovými válkami.

Hlavně si všimněte, že měl za ženu Češku....
05. 04. 2012 | 09:15

Markéta napsal(a):

Tak člověk, který postřílí za svůj život tolik zvířat jako d´Este je šílenec ....taky proto zastřelili jeho, co vyslal to sklidil ,tak to na světě chodí .
05. 04. 2012 | 10:01

Bořivoj napsal(a):

Gaio - až příště bude utíkat zločinec co střílel v bance, nebo až se někde objeví duševně nemocný co střílí nebo masakruje sekerou, prosím ušetřete peníze daňových poplatníků. Nabídněte se že netřeba posílat těžkooděnce, půjdete tam vy a pohovoříte o pravdě a lásce, nebo zapějete jarní romantickou píseň. Nejotrlejší zločinci a blázni změknou jako ovečky.
A kdyby nějaký šílenec napadl vás nebo vaši rodinu, prosím sneste ten osud a nevolejte policii, oni by pachatele pacifikovali násilím nebo střelbou, a to je ošklivé.
-
Už to tu někdo psal ale znovu - cinkali jsme klíči a chtěli svobodu pro každého, a zejména pro zločince / humanizace vězeňství aj./ Každý je nevinný , i když někoho zavraždí, a to až do té doby než je pravomocně odsouzen soudem. Pokud není odsouzen, je nevinný a nesmíte říci ani křivé slovo - tak jste to chtěli
A také už tu bylo - kdyby nějaká domovní důvěrnice upozornila že pán je duševně nemocný a budou potíže, křičeli by jste jako pominutí že se vrací udávání a STB manýry.
Když jste hloupí, alespoň mlčte, a lokejte pravdu, lásku a svobodu plnými doušky
05. 04. 2012 | 10:43

resl napsal(a):

Tak včera poschovaní policajti obklíčili falešného policistu, tak že ten vůbec nevěděl, že je sledován. Výsledek ? Ujel jim v autě a oni ho museli honit a střílet po Praze. Jeden mladý člověk je chytřejší než horda policajtů. Ale v tom to není. Je to ve velení, jak na zákrok. A protože čím vyšší policejní důstojník, tím větší hlupák. Jak asi vypadala příprava tohoto uniformovaného velitele ? Ptal se někdo na toho kdo velel zákroku ? Ne, hlavně že mají nabito a v hlavě duto.
05. 04. 2012 | 12:06

Logik napsal(a):

Resle - opravdu tak duševně pomalý?? Ty jsi věděl o jakou akci šlo a jaké informace měla policie před zásahem.??? Já kdybych honil údajného policistu co spáchal zločin a ujíždí, tak bych předpokládal že může i střílet. A jestli jsi viděl alespoň jednu kovbojku, možná při své inteligenci tušíš že čekat až protivník vystřílí zásobník a teprve potom rozhodovat co dál není moc dobrý nápad.
Už to tu napsalo asi 20 lidí přede mnou - vycinkali jsme si klíči svobodu, a ta bohužel obnáší i to, že se tu budou pohybovat ve zvýšené míře zločinci a šílenci co budou střílet nebo mordovat sekyrou. Neměl si cinkat, za komančů toho bylo mnohem méně
05. 04. 2012 | 12:32

Silvie napsal(a):

Milá Markéto,

nechte si svoje invektivy - já vím dobře, o čem mluvím.
Když pominu pracovní zkušenost z psychiatrické léčebny (nikoliv jako zdravotník, ale člověk, jenž s pacienty přicházel denně do styku) znám několik lidí s MD poruchou (velmi osobně) a rovněž schizofreniků (méně osobně).
To, co uvádíte ,je naprostý nesmysl. Všichni jsou to velmi inteligentní lidé a vyjma období recidivy jsou schopni normální!!! komunikace, aniž byste cokoliv poznala.
Tak tady netvrďte, že si nejsou vědomi toho, že porušují léčebný režim (např.pitím alkoholu a neužíváním léků).

Bludy tady šíříte jedině vy.

A co je vám do toho, o čem píšu na jiných blozích? To je snad opravdu moje věc. Máte se mnou nějaký problém? Oč vám konkrétně jde, co vám vadí???

Co se těch koňů týká, názorově jsem byla rozhodně v menšině šílenců, kteří propagují týrání zvířat.
Pavel,

u Hynka pochopení nehledejte, ten patří evidentně k těm nemocným (je to cítit z jeho agresivního vyjadřování). Zřejmě se ho dotkne kdokoliv, kdo upozorní na obtížné rodinné soužití s duševně nemocnými bližními.
Vím, o čem píšete. Moje matka nemohla jet několik let na žádnou dovolenou, s manželem jezdili na nákup jen, když babičku hlídala moje dcera nebo já. A dva roky nemohli společně venčit ani psa. Bylo to k nežití a už jsem se o mámu i bála, táhne jí na sedmdesát (babče bylo 86 let) a těžko to už zvládala psychicky i fyzicky. Babičku měla máma doslova na krku téměř dvacet let, ale alzheimer se v plné síle začal projevovat až poslední čtyři roky.
Kdo to nezažil a blbě kecá, nechť zkusí navštívit na půl dne gerontologii a uvědomí si, že zdravotní sestra to po ukončení směny zabalí, ale ti příbuzní nemůžou.

To se ovšem takovému egoistovi, jako Hynek, těžko vysvětluje.
05. 04. 2012 | 12:54

santawizard napsal(a):

Glozátoři:je vidět ,že pan blogař nám dal zase zabrat.Možná ,že nás v budoucnu nakrmí ještě něčím daleko problematičtějším .Jde přece o akci a reakci.Každý máme svůj úhel pohledu .Jedna pravda pro všechny neexistuje.Psát a číst kritické články a komentáře je velké umění.Vysvětlit a pochopit je vzájemně relativní i mezi zdravýma.Často jde taky o čas.Např.máte-li jenom 10 minut k tomu ,aby jste vysvětlil něco co se obyčejně dá vysvětlit jenom za 15 min,tak jste o 5 min krátký a podobně to platí i pro pochopení.Slovo blázen nemá jenom psychiatrický význam.Samou láskou když se někdo zblázní ,tak to je až závidihodné.Nebo když se zdraví lidé navzájem osočují ,že jsou blbci tak to zase nemají rádi převážně děti.Čáry máry fuč a už s tebe udělám schizofreničku není totéž jak čáry máry fuč a už s tebe udělám filmovou hvězdu.Přeji veselé velikonoce!!Upleňte si tatar a běžte pod sukně pomláskovat svoje faráře!!!Mít magické a náboženské zkušenosti tady a teď v tomto životě není totéž jako je dostat až v posmrtném životě.¨Rovněž zbohatnout anebo proslavit se ještě za živa není totéž jako se proslavit anebo zbohatnout až po vaši smrti.Dneska je poslední večeře páně ,zítra je jeho ukřižování a pozítří zmrtvýchvstání.Tenkrát však krucifix ještě neexistoval.Kupte si proto čokoládový krucifix a sežerte ho.Přeji veselé velikonoce a ať se vám to jarem všechno vyvrbí. Mějte se .
05. 04. 2012 | 12:55

resl napsal(a):

Logiku, máte nepřiměřený nick. V novinách i v tv hlásili, že o předání úplatku věděli, místo a čas taky bylo známo. Je normální když se nejsou schopni domluvit na jeho zadržení ? Vám, jako komoušovi, jde o ideologii, za nich se vám dobře žilo a byli chytřejší, že ? Mohli být ještě hloupější, protože policajtovi vše prošlo, to byste si asi přál. Odpovězte na to, proč utekl ač byla policie o všem dostatečně informována. Nejste bývalý policajt ? K výstřelu po takové přípravě vůbec nemůže dojít, tak si nechte nesmysly o zásobníku. Ten nick si fakt změňte, nesluší vám.
05. 04. 2012 | 13:02

Silvie napsal(a):

resl,

nezdá se vám, že jste přece jen proti těm policajtům trochu zaujatý?!
Nic ve zlém, ale mně to tak přijde.
Občas jsem služeb policie musela využít a zatím jsem měla štěstí na slušné a pohotové týpky.
V Itálii byste teprve zaplakal...
Tam mě přepadli za bílého dne a karabiniéři jenom suše konstatovali, že je jim to líto a nesepsali se mnou ani protokol. O nějakém vyšetřování nemluvě.
05. 04. 2012 | 13:58

resl napsal(a):

Silvie,
vyjádřete se ke včerejší věci, jinak odvádíte hovor na mně neznámé skutečnosti. bez urážky a než začnete psát, chvilku se zamyslete o čem je řeč.
05. 04. 2012 | 14:24

gaia napsal(a):

Zdeněk Wachfaitl Praha

to o tom vyrovnání bylo dobré, to by si měli přečíst politici, co prosazovali restituce.

Ale jinak si myslím něco podobného, co Marie.

že Ferdinand musel být zastřelen, že se na tom usnesla zvířátka ve zvířecím nebi.

Střílet na lidi není člověku příjemné a i střelci se s tím špatně vyrovnávají, i proto musel být vynalezen cyklon B, účastníci popravčích čet měli dost psychických problémů, to je historicky zdokumentované.

a Bořivoji

raději dopřeji zločincům lidská práva, než abych riskovala, že půjdu na procházku a ocitnu se v policejní přestřelce
05. 04. 2012 | 15:10

magor napsal(a):

Silvie,

díky za zprávu, cítím se povinován odpovědět. Prostě, však ve vší vážnosti. Nevyjasnili, jen jsem po sobě uklidil domnělou rozepři. A k tomu, co jste napsala dnes, modelový příklad pana Jarolímka je v režimu 24/7/365, žádné víkendy, žádná dovolená. Tohle člověk dlouho nezvládne, maximálně pár let, pak se z něj stane troska.

Majorita, o které píšete, je zajímavé téma, zkuste se zamyslet, jakým dílem k současnému stavu přispívá. Právo na cokoli je vždy jen filozofickou otázkou. Je společenská ochota si připustit mnohá témata na adekvátní úrovni? Stěží. Kdyby byla, nemarníme tu čas. Omlouvám se za spěch, musím běžet.

p.s. Jsem tajemnej jako hrad v Karpatech.
p.s.s. Nemohu být konkrétnější, neuvěřila byste, cítím to.
05. 04. 2012 | 16:01

Trasík napsal(a):

Gaio - vy hysterčíte a jste jak umanutá a argumenty s vámi nehnou. Můžete vyhodnotit kolik lidí zemřelo třeba vloni zločinem a kolik naprosto nevinných náhodných kolemjdoucích bylo zastřeleno při policejní přestřelce??? Já vím jen o hysterkách které ukazují v televizi jak kolem nich letěla střela a že málem je to mohlo trefit také. Ty mrtvé si nevybavuji
A jinak jen ozbrojených přepadení bank bylo vloni přes 700, benzinky a ostatní obchody nepočítaně
.
Prosím o sdělení jak se budete tvářit když zločinnci zmasakrují vás nebo vašeho člena rodiny- také budete křičet hlavně ať sem neleze policie s obušky a pistolemi, že si to s nimi demnokraticky rozdáte sama????
.
Až na tohle odpovíte tak vychladněte a znovu se podívejte např. na Bořivoje 10,43 a pokuste se reagovat lépe

Potom si znovu
05. 04. 2012 | 16:28

Trasík napsal(a):

Gaio - vy hysterčíte a jste jak umanutá a argumenty s vámi nehnou. Můžete vyhodnotit kolik lidí zemřelo třeba vloni zločinem a kolik naprosto nevinných náhodných kolemjdoucích bylo zastřeleno při policejní přestřelce??? Já vím jen o hysterkách které ukazují v televizi jak kolem nich letěla střela a že málem je to mohlo trefit také. Ty mrtvé si nevybavuji
A jinak jen ozbrojených přepadení bank bylo vloni přes 700, benzinky a ostatní obchody nepočítaně
.
Prosím o sdělení jak se budete tvářit když zločinnci zmasakrují vás nebo vašeho člena rodiny- také budete křičet hlavně ať sem neleze policie s obušky a pistolemi, že si to s nimi demnokraticky rozdáte sama????
.
Až na tohle odpovíte tak vychladněte a znovu se podívejte např. na Bořivoje 10,43 a pokuste se reagovat lépe

Potom si znovu
05. 04. 2012 | 16:29

paco napsal(a):

Je zarazejici, ze k tomuto blogu se vyjadruji sami pseudohmaniste a podobne nicemni existence. Asi u Stejskala na Aktualne.cz nikdo normalni za chvili nebude.
Blahopreji sousedum te dvojice, ze maji po probelmu. Jen je prosim, pokud by zasluhou nejakych lidskopravnich deprivantu toho strilejiciho policajta popotahovali, aby mu zkusili pomoci. Prece za tu ulevu, kterou ted prozivaji, musi byt nejaka vdecnost. Kdyby se normalni lide vice sdruzovali pri obrane proti levicackym uchylum a jim sekundujicim pseudointelektualum a podporovali se navzajem, mohli jsme si usetrit spoustu veci: sluknovske a jine ciganske bandy, fotovoltaiku, blokovanou stavbu dalnice z Prahy do Usti, severni kus obchvatu Prahy, pedofily, vrazdici sexualni devianty a dalsi uchyly chodici po svobode atd. Pokracovat lze dlouho.
05. 04. 2012 | 17:26

Barbara napsal(a):

Gaio - fakt jste trapná. Na silnicích umírá ročně přes 1000 lidí, nejméně polovina nevinných. Sebevražda dalších přes 1000. Následky násilných činů, vraždy, rvačky v hospodě několik set. A pak nějaká baba řekne v televizi že při policejní akci letěla střela kolem ní a zrovna tohle vás bere a nejradši by jste zrušila policii.
Divní lidé tu žijí
05. 04. 2012 | 17:36

Silvie napsal(a):

resl,

nevím k čemu se mám vyjádřit?
Máte na mysli ten incident? K tomu nemůžu, protože jsem se o tom dočetla až od vás. Neměla jsem čas se podívat na zprávy.
Ale určitě se ničemu nevyhýbám.
Co se policie týká, já mám spíš pocit, že naše vládní garnitura záměrně likviduje elitní policejní týmy - zejména ty, které vyšetřují hospodářskou kriminalitu. Proč asi?
Kvalitní policii potřebujeme a budeme v této neklidné době ještě potřebovat - souhlasím s vámi v tom, že by se její fungování mělo zkvalitňovat, což je ovšem při tom neustálém ořezávání rozpočtu poměrně těžké.
Víte v jak odrbaném oblečení potkávám v naší sámošce policisty z okrsku? Až se za ně, za chudáky stydím.
Nedávno zvonil na matku policista, který musí pěšky obíhat s předvoláním dlužníky (sousedi našich měli několik exekucí) a pravil, že se na takovou práci může ,jako vysokoškolák za ty peníze vykašlat. Prý nemají ani prostředky na benzín a proto dělá práci nekvalifikovaného pošťáka. A v tom je jádro pudla.
Ti vzdělaní a schopní od policie utíkají.
05. 04. 2012 | 17:52

Silvie napsal(a):

Paco,

připomněl jste jeden zásadní problém.
V našich zeměpisných šířkách má takový vrah a deviant větší práva, nežli jeho potencionální oběti.
Nedej bože, abychom směli být varováni předem, jako v USA, že se do naší čtvrti stěhuje pedofil nebo vrah. Fotku oběti otisknou všechny noviny, fotku vraha nemůžou, to by narušili jeho právo na soukromí.

A opět můžu uvést alarmující fakta z Itálie - každé dva dny!!! je zavražděna v Itálii jedna žena rukou blízkého člověka (většinou přítele nebo manžela , zpravidla s psychopatickými násilnickými rysy). Nedávno mluvila v jednom publicistickém pořadu matka oběti o tom, jak se vrah její dcery bezprostředně po činu dostal do péče psychologů a s jakým nezájmem státu se přitom setkala rodina zavražděné. Té pomoc nikdo nenabídl.

U nás panuje podobně zvrácená morálka - blížíme se mílovými kroky jihu, nikoliv severu Evropy.
05. 04. 2012 | 18:00

honolulu napsal(a):

O blaznech a policajtech v dnesnich zpravach. (USA)

Pani Stacy Knutson, cisnice v restauraci v Minnesote a matka 5 deti si vsimla, ze odchazejici host nechal u stolu krabici.
Pani Knudson vzala krabici dobehla hosta na parkingu a krabici mu vracela. Host se zasmal a rekl ji : "At si krabici necha, ze on - je fain"...Rozpacita pani cisnice krabici odlozila u svych veci v restauraci, ale zvedavost ji nedala a po chvili prace ji otevrela. V krabici bylo v gumickach srolovano US $ 12 000.

Cisnice z toho mela velky sok a v soku zavolala policii. (Ta trouba !)
Ted se o penize soudi u soudu. Policie rekla, ze jsou to DRUG MONEY - prisla na to "ocuchanim" penez. Cisnice tvrdi, ze to byl TRINGELT (zpropitne). Po sedesati dnech (stanoveno zakonem) policie nemuze najit hosta, ktery krabici v restauraci nechal a podle jineho zakona chce dat cistnici odmenu pouze $ 1000. Cisnice chce $ 12 000.

Zde vidite, ze cisnice je blazen a policajti jsou zlodeji.

Pani Silvie,
nick Hynek podle agresivnosti a podle skladby vet je nick obcan.
SYMPTOM retardu, schizofreniku a bipolarnich kousavych utocnicniku je ten, ze vzdy pisi pod nekolika nicky. Tim zahlazuji stopy sve osobnosti a nemoci. MLZI a bojuji o exeptenci.
Tencokyda Hnuj = Slapka = Cesky malomestak = Scarab je vse pouze jeden zivocich, ktery vyhlasil valku vsemu zdravemu, lidskemu a hezkemu.
Censor o tom vi, ale protezuje blazny nemocne na ukor blaznu zdravych. - JA - krasny honolulu jsem diskrimitovan.
A vite pani co je na tom vsem nejhorsi ? Uceni panove doktori jako napr. Jerolimek a Honzak nemocne blazny nedrzi za plotem. Oni studuji, kdy zdravi blazni se z tech nemocnych zbazni.
Oni maji tajnou konspiraci proti me. Cteji me mit za pacienta a obrat me o to, o co jsem ja obral Afriku.

Pomstime se jim vsem. Domluvime se spolu na zanechani nasi geneticke stopy. Aby se vsichi doktori (a Stejskal) lecili vzajemne z nasich prednosti.
05. 04. 2012 | 18:11

gaia napsal(a):

Barbaro

trapná jste vy, to má přednost dopadení chlapa, který vymáhal 300 tisíc (směšná částka), před pořezání obličeje ženy sklem roztříštěného okna, která náhodou jela kolem a mohla být zabita?

Kdyby to byl masový vrah a terorista, ale kvůli pár desítkám tisíc si mají policisté hrát na ulici ve městě na Kobru 11 a opičit se po Bruci Willisovi?

Ještě že mu na střechu nepřistála ta helikoptéra, co to vše natáčela, bylo by to ještě efektnější.
05. 04. 2012 | 18:17

Silvie napsal(a):

Honolulu,

to je nesmysl - Hynek není Občan.
Přečtěte si ještě jednou příspěvek Občana - on v podstatě sdílí stejný názor (nerušit psychiatrické léčebny, čímž se stát zbavuje zodpovědnosti).

Zdravím. Je tady hnusně a mám z toho depresi. Velikonoce jsou v tahu...pomlázka v hustém sněžení mě neláká.
05. 04. 2012 | 18:31

Hynek74 napsal(a):

Pavel:
A víte, že se starám? A jde to!
Jestli se vy také staráte, tak se mi ozvete, můžeme si navzájem poradit.
Chce to hodně lásky, tolerance, znalosti problému a obětavosti.
Ale jde to.
05. 04. 2012 | 18:57

Hynek74 napsal(a):

Silvie:
Nemoci společně venčit psa, to už je opravdu k nežití:-))))))))
Egoista jste vy, paní Silvie.
Já se starám o nemocného syna, ano, ale vy jste se nepostarala o nemocnou babičku. Tak je to.
Jste sama nemocná. To tady ví každý.
05. 04. 2012 | 19:04

Hynek74 napsal(a):

honolulu:
Jste ďábel-jak jste na to přišel?)))
05. 04. 2012 | 19:11

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
byl by rad kdybych se mylil, ale posledni dobou je tech podvrataku opravdu moc. Oni zahlazuji svuj psychologicky profil a potom to vypada, ze Cesko ma vice blaznu nez je evropsky prumer.

Na pobaveni o blaznech z dnesni USA a co nenajdete ve vasich
zpravach.

My zde mame hry. Neco podobneho jako byla kdysi v CSSR (v mem detstvi) SPORTKA. Jedna se jmenuje MEGA Millions a druha POWERBALL. Tah na obe dve hry je 2x tydne.
Kdyz nikdo nevyhraje, tak financni hodnota vyhry roste.
Kdyz hodnota vyhry presahuje 100 millionu tak Ameriku zachvati horecka. Minuly tyden vyhra na MEGA Millions byla asi $ 650 millionu +/-. Vyhraly to 3 listky. Podvadet se v tom neda, je to hlidano a kontrolovano federalni vladou a take kazdy stat hlida jeden druheho.
Cernosky vsak, uz (druhy pripad) si najimaji advokaty a tvrdi, ze listek vlastnily, ale stratily, ci nekam zalozily a dozaduji se podilu. Podil z minuleho tydne je pro jeden listek $ 212 + millionu. Amerika na tento pozadavek reaguje sprostymi nadavkami cernoskam. Nejslusnejsi je "stupid cow" (blba krava). Samozrejme protoze je to typicke jednani pro cernou rasu, tak se vzdy vzedme vlna rasove nenavisti a pohrdani tak velka, ze se nestaci mazat nadavky na vsem kam se da psat. Nas Censor by zde v tyto dny padl vyselenim. To je realita blaznovin a I.Q. cernosek.

Oni se postavy klidne proti computrum z 50 statu a obrovske kontrole. Tomu se rika sebedulezitost a totalni nedostatek vztahu k realite. Demonstrace super Schizophrenie. A vzdy se najdou lide (vetsinou advokati a pravdolaskari), kteri tyto blazny protezuji a pomahaji jim proti majorite....Nevite nahodou kdo dela neco podobneho na Aktualne CZ ?
05. 04. 2012 | 19:31

honolulu napsal(a):

Hynek 74,
jsem rad, ze jsem se mylil a omlouvam se, ze jsem Vas narkl nepravem. Verim postrehu pani Silvii. Zapricinila to konstrukce Vasich vet.
05. 04. 2012 | 19:36

Rocky Balboa napsal(a):

tady na to máme celou Ligu lidských práv
05. 04. 2012 | 19:39

honolulu napsal(a):

Je zajimave, ze vase zeme krati vsem a vsude, ale Romy bude dale zivit donekonecna, podporovat jejich rust a expanzi - jejich populacni explozi.... Proc asi ? Ktery blazen se snazi o zmizeni ceskeho naroda a reze si vetev na ktere sedi pod svoji zadnici ?
Je nejaky zdravy blazen, ktery by si troufl na to poukazat a nebal se, ze ho zavrou do blazince mezi nemocne blazny ?
Hynku, dabel sedi v Bruselu, ale proc to dela nevim....
05. 04. 2012 | 19:47

Silvie napsal(a):

Honolulu,

nikoliv - Hynek je ten agresivní (tipovala jsem správně buď pacienta nebo blízkého pacienta).
Psala jsem o Občanovi. Navíc např. Občanovy postřehy týkající se jeho oboru (úřady přáce, nezaměstnanost atd.) jsou poměrně zasvěcené.
Hynek,

a co má být, že se staráte o postiženého syna? Kolik matek to dělá bez přispění otce dítěte a nedělají si nárok na žádné zásluhy. Většina mužů totiž "defektní" dítě nepřijme a udělá si jinde zdravé.
Je to vaše dobrovolná volba nedat dítě do ústavu.
Vím, že je to řehole, ale nechápu, jak si dovolujete obviňovat mou matku ze sobectví? Babička po roce v léčebně zemřela, bylo jí 86 let! Do té doby se o ní starala matka, která už sama potřebuje pomoc - vy si to představujete,jako Hurvínek válku.
Lidé v posledním stadiu alzheimera jsou už většinou pro rodinu nezvládnutelní a potřebují odbornou lék.péči.
Moje matka pro babičku udělala maximum možného, obětovala celý svůj život rodině a je od vás drzost o ní něco takového říci.
Navíc musím dodat, že babička byla velmi špatnou matkou a celoživotním egoistou - paradoxně byla obdařena empatickou a hodnou dcerou. Moje matka jí za svoje nepěkné dětství nedlužila vůbec nic!
Mě napadat klidně můžete, protože já nejsem jako máma - jsem na rozdíl od ní asertivní a svůj životní prostor si dokážu uhájit.
Ani nevíte, jak těžce jsem matce vymlouvala její výčitky svědomí, když babču po letech umístila do ústavu.
Nikdy bych neodsuzovala rodiče, kteří se vzdali postiženého dítěte, protože péči o něj psychicky nebo fyzicky nezvládají nebo si k němu nedokázali vytvořit citovou vazbu (mám na mysli těžce mentálně retardované děti).
Hoď kamenem, kdo jsi bez viny... sáhněte si do vlastního svědomí.
Chápu, že máte nelehký úděl a asi váš život není příliš šťastný. Vůbec si totiž neuvědomujete, jakou šíříte kolem sebe atmosféru nenávisti. Přečtěte si ještě jednou, jak hnusnými výrazy jste mne počastoval (vy a Markéta).
Proč?
05. 04. 2012 | 20:19

honolulu napsal(a):

Silvie,
to ja vim, ze nick obcan pise nekdy chytre, ale utika k vecem ktere nezna, nikdy tam nebyl a nezil a hodnoti je hloupej nez UV KSC. Jeho utoky a lzi ohledne JAR za B.J. Vorstra byly pro me neunosne a jeste k tomu jeho urazky mi penily krev. On soudi svet podle prostredi ve kterem zije a to je velka chyba. Jeho svaneni o Americe bylo to stejne. Zde neziji vsichni lide pouze v papundeklovych krabicich. Kdyby to nebyla fain zeme, tak zde nebudu zit a odstehuji se napr. do Australie ci jinam.
On si vydedukuje predstavy podle veprovych komunisticky rozhledu a prisije je kde komu...Vyridte Schizophrenikovy at se drzi sveho oboru... Jeho nazory o Romech se mi libi, jeho nazory o Machmetanech jsou pohadky o Cervene Karkulce. Jeho nazory na cernochy mu zarucuji obrovske prekvapeni. Pohatkar nikdy v Africe nebyl....Tecka.

Pani Silvie,
o dusevnich nemocech nic nevim, ale americka medicina je vyborna a ma velke uspechy. Amici totiz kradou mozky (doktory) po celem svete. My mame v parte doktora, ktery o tom jednou mluvil. Na bipolar existuje 5 zakladnich medicin a jde vylecit. Schizophrenie jde drzet necim na uzde. On si ale stezoval, ze pacient nevydrzi na leceni a hned jak se mu ulevi, tak prestane brat leky. Take rikal, ze na zmenu chemie v mozku je treba minimalne 18 mesicu leceni. To co zazila Vase matka urcite bylo utrpeni, ale kdybych ja mel nekoho rad, tak bych ho take nehodil pres palubu, kvuli jeho nemoci.
Jenze jak dlouho bych to vydrzel telesne - to opravdu nevim.

U nas lide kteri nikoho nemaji a umiraji, jdou do nemocnice, ktera ma jmeno HOSPISE CARE. Starobince - nektere jsou povestne spatne, jine velmi dobre. Kdyz je clovek stary ci nemocny a je uplne na dne, tak ma definitivne pomoc od statu. Jeli to drogar, ci alkoholik, tak opravdu zemre na ulici, nikdo s nim nechce nic mit. Drogy jsou velky problem Ameriky. Proc se lide daji na ten hnuj opavdu nevim, nerozumim tomu.
Jsem rad, ze pisete. Nikdy se nedejte odradit od psani.
Nektere lidi drazdite vysokym intelektem. Ignorujte je !
05. 04. 2012 | 22:22

odkohokekomu napsal(a):

Santawizarde:Ten psychiatr od toho schizofrenika se sekerou byl dr.Hnizdil?
Píšeš?V očích Boha každý člověk je obyčejný lump a cvok,pro kterého by se měli reahabilitační centra jako ty státní a soukromné ústavy pro lumpy a cvoky či politické vězně a pseudoblázny.Vyznaj svoji víru a hříchy jako slovo na jazyku a jazyk za zubama,křížový výslech .Odkryj a zakryj svoje sklony a vlohy.Koncentrace ,kontemplace a meditace.
Konec světa bude jako válka mezi okultistama a náboženskýma fanatikama ,nebo jako mezi vojenskýma kaplanama(mučedníci a válečníci) a hospodskýma kaplanama(léčiteli).Hospodský kaplan je jako doktor a hospodský je jako lékárník.Sv. Jiří zabil draka a oženil se s princeznou.Raději než okultista ,tak to budu atheista.Krutá pravda a milosrdná lež jak někoho urážet nebo lichotit.
1)Poslední večeře na zelený čtvrtek,evangelium jídla a pití,liturgie chleba a vína ,církev alkoholu a tabáku.,strana přátel marijuány.Kuchtík a kuchař,ministr a ministrant.
2)Ukřižování na velký pátek,krmit lidi masem a krví Ježíše i jako tabákový mági a hospodský kaplan atd.,lovec se stane pastevcem(indian kovbojem)
3)Zmrtvýchvstání,tělo krista jako kněžské a mnišské roucho ducha svatého ,,nesmrtelnost předsevzetí a odhodlání s beránkem na trůn a s evangeliem na okovaném koni.
05. 04. 2012 | 22:47

Silvie napsal(a):

Honolulu,

nestudovala jsem medicínu, ale nevím o tom, že by šla maniodeprese vyléčit. Jako laikovi je mi známo pouze to, že se její projevy dají do jisté míry!!! tlumit léky. Dříve se nasazovalo lithium, používá se i dnes (nové preparáty neznám), ale má dost vedlejších účinků. Moje kamarádka se rozhodně nevyléčila, jakož ani nikdo z mých ostatních známých. Její stav se dokonce ani viditelně nezlepšil, spíš naopak.
Schizofrenie se , pokud se nemýlím, také vyléčit nedá - ale existuje mnnoho typů, nejsem erudovaná v oboru.
Tohle téma mě docela zajímá, byla bych ráda, kdyby dr.Jarolímek něco napsal o moderních způsobech léčby těchto onemocnění. Došlo-li vůbec k nějakému pokroku za těch dvacet let?!

S Občanem máte pravdu, ale jsou vyhraněná témata, o nichž toho ví poměrně dost. V něčem se s ním neshodnu, v něčem ano - tak ,jako s vámi. Pol.orientaci přestávám řešit, protože to v tom našem bordelstátu není podstatné. Přečtěte si zprávy a budou vám vstávat vaše kadeře hrůzou.

Pokud se péče o nemocné týká - pacienti v term.stadiu alzheimera skutečně patří do rukou odborníků. Neuhlídali ji dokonce ani ve specializovaném ústavu, utekla jim a málem se stal malér.
To, co napsal Hynek, je hloupý blábol.
Mám na mysli jeho reakci na mou poznámku, že matka se svým manželem dva roky nemohla ani vyvenčit psa společně.
Prý jaké neštěstí.

On si jaksi neuvědomuje, že nejde zdaleka jen o vycházky se psem, že to znamená žádnou dovolenou, žádné společné aktivity, žádnou klidnou noc (babička v noci lozila po bytě a budila je), neustálý stres, nulové soukromí. To sebou nese přirozeně vysoké nároky i na partnera (vyšší míru tolerance) - mladší by to těžko akceptoval, přesto docházelo často k hádkám (proto mluvím o postupném rozkládání rodiny).
Musela jsem matku přesvědčovat, aby babču do ústavu dala, protože jí bylo vcelku jedno, kde je - nikoho z nás nepoznávala, neorientovala se v čase ,ani v prostoru a komunikovala de fakto s mrtvými. Tudíž ta oběť byla veskrze i zbytečná - matku to decimovalo duševně i tělesně brutálním způsobem. Nikdy jsme ji ale neopustili, navštěvovali jsme ji minimálně jednou týdně.

Kdo má právo žádat od druhého takovu oběť?
Já osobně mám problém s rodiči, kteří vychovávají agresivního autistu, schizofrenika atd. společně se zdravým sourozencem. Rozhodne -li se dobrovolně obětovat rodič, budiž, ale nemá právo obětovat své děti. To je můj osobní názor. A podotýkám, že mluvím o agresivních!!! a těžce nemocných.
06. 04. 2012 | 00:05

honolulu napsal(a):

Velmi zajimave pani Silvie, jako vzdy. (00:05)
Osobni zkusenosti nemam zadne. Ctu vas vsak vzdy velmi rad.
O medicine take nevim nic, ale jsem optimista ohledne regenerace zdravi. Nasim doktorum verim z 80 %. Urazu jsem zazil hodne, (auta, letadla) vazne nemoci - 2 v Africe a jednu v Americe.
Zdedkovatim ve svezesti a z zivotnich radosti a pochoutek se urcite zblazim. Na svuj konec nemyslim, ale zacne-li mi "kapat na majak" tak najdu dr. Jarolimka a reknu :
"Pane doktore ja Vam zdelim tajemstvi jak udelat navnadu na UFO, ale Vy me musite vylecit z exentrickych napadu".
Uvidite, ze pan dr. nakonec pojede se mnou chytat UFO's....
Tim chci rici, ze je vse ralativni a o mozku stejne nikdo nic nevi.
Ted jdu jeste zkontrolovat hvezdy, je-li vse podle kostelniho radu a jdu spat. Dobrou noc pani Silvie.
06. 04. 2012 | 04:47

Eva napsal(a):

Z některých reakcí je mi celkem smutno. Mám syna nemocného schizofrenii a jsem na něj pyšná, a to jsme si prošli "těžkými" úskalími této nemoci něž jsem se dopracovala k tomu pochopit, že je "jen nemocný"....celé je to o pochopení problému a tak jako nemocný diabetes potřebuje svůj inzulin, kuchaře dietnách pokrmů tak duševně nemocný potřebuje svůj lék a kuchaře dietních myšlenek :)...... A tak jako vzal sekeru do ruky člověk nemocný duševně, stejně tak ji někde vzal do ruky člověk nemocný diabetes akorát, že tam nám to nikdo nikdy neřekne. Vůbec nechci zlehčovat čin, jež se stal a omlouvat ho, ale dávám za pravdu panu doktorovi, jako rodina žijeme s tímto problémem několik let,aktivně se podílím na změně vnímání nejbližší veřejnosti na tento problém......je to dlouhou debatu. Chci vlastně jen podpořit názor autora a požádat "nevnímající na stejné notě" aspoň o toleranci stejnou, kterou jsou schopni dát jinak např. fyzicky viditelně nemocným......
06. 04. 2012 | 06:01

Eva napsal(a):

spíš jen, že neplácám do větru malý důkaz toho, že něco "děláme http://sanity.cz/
06. 04. 2012 | 06:11

honolulu napsal(a):

Zde je ukazka "zdravych" blaznovin, ktere jsou daleko vetsi horror nez blaznoviny nemocnych.
Kdyz jsem zil v Jizni Africe, tak jsem casto obdivoval krasu zaoceanskych lodi, ktere spojovaly Evropu s Cape Townem a s Durbanem. Rad jsem se na ne jezdil dival. Tech lodi bylo nekolik, ale vsechny prevysovala krasou, eleganci a prepychem
- RMS Windsor Castle - od firmy Union Castle. (Velky model teto lode, byl k videni i na Commissioner Str. v Johannesburgu).

Tato lod byla vetsinou pro bohace a penzisty, kteri meli cas byt na mori 11.5 dne. Ultra prepychovy vlak mezi Pretorii a Cape Townem (Blue Train) vysadil pasazery v Cape Townu a lod je vzala do Southamponu v UK.

V listopadu 1976 byla mezi cestujicimi i pani Margaret Fuller, (64 leta - bohata anglicanka), ktera chlastala celou noc v baru na lodi. K ranu zmlatila manzela a sla se vyzvracet pres lodni zabradli do Atlantiku... A PREPADLA - pres zabradli do oceanu, 1400 mil od Cape Townu a 250 mil od brehu Angoli, kde zurila v te dobe valka. Zmlaceny a take priozraly manzel si vsiml, ze jeho divoka carodejnice je k nenalezeni az po 3 hodinach.

Kapitan udelal poplach a vsichni cestujici i posadka museli cumet na more dalekohledy a hledat babu Fullerovu. Lod se zacala vracet presne po stejne linii na jih, kterou plula na sever a hele, kdo se to cvacha mezi zraloky v odlehlem Atlatiku ? No prece baba Fullerova. Kapitan dal zastavit jeho kolos (36 000 tun) 50 metru od klejici baby Fullerove a posadka ji vytahla na palubu. Cela Jizni Afrika zasla, jak ta zenska mohla plavat tolik hodin v oceane a nebyt napadena zraloky, kteri kolem ni krouzili a kazdy to z lode videl. Na tuto otazku odpovedel manzel v novinach : " Vzdyt oni se toho meho BLAZNA bali".
06. 04. 2012 | 07:12

Silvie napsal(a):

Honolulu,

jak to, že ještě nespíte?
Já zrovna snídám.
06. 04. 2012 | 08:04

modrý edvard napsal(a):

Honolulu, vy máte krásný historky. Ale u těch černošek, co ztrácejí lístky ve sportce, tak si představuju, že jejich inteligence není zrovna vysoká a skutečným organizátorem je ten advokát. Když nic jiného, tak se tím zviditelní.
06. 04. 2012 | 10:02

Bronislav napsal(a):

To téma je hrozně široké. Dříve lidi prostě v určitém stadiu zemřeli a byl to přirozený jev, nad kterým nikdo nehloubal.
Dnes jsme díky medicíně dosáhli vysokého průměrného dožití, a každý má lidská práva, ale za jakou cenu.
Máme více a více lidí jejichž život už není důstojným životem, ale humanismus velí udržovat je při životě - a budeme stále více čelit šíleným, lidem s Alzheimrem a j.
Řešíme lidská práva jednotlivců, i za cenu zničení celé společnosti.
Dnes jeden invalidní jedinec vyžaduje plnou celodenní péči i NĚKOLIKA zdravých, kteří o něj pečují, tím se ale počet lidí vyřazených ze společnosti násobí.
Odmítli jsme ústavní péči. Chceme aby matky byly s dětmi. Chválihodné - jenže perspektiva - tam kde se narodí nemocné dítě, oba rodiče vyřazeni ze života a my je budeme celý život platit, abychom zjistili že po jejich smrti musí invalida stejně do ústavu.
I v případě zdravých dětí - dnes se studuje do 25-27 let na náklady společnosti, poté mají vlastní děti a chceme aby nejméně matka byla s nimi, což při 2 dětech s 2- 5 letým rozestupem znamená do 45 let věku rodičů, tou dobou už jsou ale nemocní jejich předci, takže plynulý přechod do péče o cca 70 leté nemocné rodiče. Takže standardem bude celý život na sociálních dávkách, nikdy nebude čas pracovat nejen pro svoji rodinu ale i pro společnost. Tím pádem ale rodina sociálně na dně, na obtíž celé společnosti.
Zní to cynicky, ale dostáváme se do začarovaného kruhu, kdy naplnění pomyslných práv jednotlivce znamená nevýkonnou celou společnost. Pracující kteří nemají žádné starší předky a žádné děti asi moc nemáme. Už dnes žijeme na nesplatitelný dluh, jehož narůstání se nedaří ani snižovat, natož jej splácet
Co s tím??
06. 04. 2012 | 16:09

gaia napsal(a):

Bronislav

ono se to vystříbří samo.

Teď zruší 50 nemocnic, na ty v Praze nebude vesňák mít, Pražák zas zkysne v dopravní zácpě a přijede s křížkem po funuse a tak matka příroda zas zavede pořádek.
06. 04. 2012 | 17:40

erf napsal(a):

Dobrý den, kolik máte toho požeru?!
13. 04. 2012 | 06:47

dghgfj napsal(a):

Pane Jarolímku obecně. Máte na Ondřejově jistě světlé vyjímky. Ale já jsem tam nikdy psychiatry a schizofreniky neviděl. Spíš vyžírky a sociály. Bohužel.
03. 05. 2012 | 05:08

Radek napsal(a):

Silvie, teda řeknu vám, vaše názory, to je teda chuť. Schizofrenie se pokud dobře vím vyléčit dá, protože je to nejen moje zkušenost a také názor pana doktora Jarolímka, který se snaží o pokrok v dané oblasti a musím se ho zastat. Vylévat si vlastní vztek na někom, kdo je na tom hůř než já totiž považuju za naprostou ubožárnu. Počkejte, jen až nějaký problém budete mít vy. Ano, i já si myslím, že s psychiatry a některými klienty něco není v pořádku a proto tam jsou, ale to je asi tak všechno. Spíš se snažím pomáhat, protože ovlivnit se to dá! Nemyslím to s vámi nijak zle a proto si myslím, že začít u sebe může každý a můžete vyhledat třeba někoho ve svém okolí, komu byste mohla pomoci.
17. 05. 2012 | 19:32

Dr.Richard Krizek napsal(a):

Dr.R.K.,

zahrnujíc p.Prim.Jaro,

Fidel Castro Ruiz, se asi pred 40 lety urekl:"...demokracie, znamena rozdat obcanum
zbrane.To snad ne.V tomto stoleti, bychom obdobne mohli rict, demokracie, to znamena m.j. dat lidem za darmo, velkou cast oceanu informaci. Mne jde o infos o mne samem.
Kurnia, tak mi dejte me dekursy, at mohu videt, jak na me uz 42 let hledi psychiatri.
Ale jim nam vladne Hospodin.A tak prosim dejte mi ty stohy infos.
Dejte, chtel bych o Psí napsat novelky, anebo po prikladu pana Vladimira Merty.Ten jeho serial se jmenoval Metodějky.Merta asi chtel pocit novou armadu folkaru.Slo to.Dve rady:Cuka-li to s Vami mocne smerem k sebe - vrazde, vratte se k praskum,
sverte se komukoli, treba devkam na Vaclavaku. Klidne fakt muzete telnout, mejlnout i mne jsem celym jmenem Richard k, tel. mame 267 915 925, mail:
richard.krizek2@gmail.com. Davno jsem videl sovetsky film, v nemz mlady inzenyr prevalcuje buldozerem kramek s alkoholy.Ano.I ja jsem radikal, ale tu se netreba bat, raddix pry v laznamena koren.No a tak tedy co?
Léčebna Bohnice, to je zkratka mucednicky rajon. Tam, prochazite-li se v parku,
potkavate stareny a starce nad sedesat let, ani Vas zdravi prvni, poprosi o jednu cigaretu, ev. si vymysli otazku, kolik je hodim. Ach, rikam ja.Mili bratri a sestry v bolu, jednak si nesahnete na zivot. Totiz, vy nejste svoji. A jednak na naszachovalych ceka fura sanci, co delat. Dobreho, co jineho. Zorocte svoje zkusenosti s Utrpenim.
Neverte ps. mytum: Doktor Hynek, nebyval vzdy takovym "dobrackem". Ten ze mne kdysi sfoukl psych. panictvi. Nyni je z nej vydeseny a zmenami ve spolecnosti vyjukany pan.Je schizothy. By\l chladny, necitelny, neoblomny, mylici se chlapik.
Vida ho, sklizi svou karmu jeste ted plusminus.Pan Hynek nema soucit, neprojevuje vcit, "Empathia" neznam
Neni tak uplne jedno, zda si s psychiatrickým týmem)Y) BUDEME SLAPAT NA NOHY,
vESELTE SE UZ BUDU KONCIT : Rekneme, ze psychiatricke trapeni a utrpeni je neco jako hlad: Kdyz mi bylo asi deset, zpivali v nase mestysu.:"Jdou vsichni svati, jdou proti hladu poslal je PánBůh na brigadu, a kdo by nechtel jiti s nimi, no to by byl peknej vul..."Koncim, kdo ma v kompetenci duchovni Roentgen, vi ze toho v sobe na-dani mam asi tricetkrat. Jsen uz skoro ta treti generace. Neublizujte mi,
ani neoslavujte mne. Zac a proc.
Zdravim skoro vsechny.
Ich heile fast alle.
07. 06. 2012 | 08:38

Dr.Richard Krizek napsal(a):

...prosim vratte nam nas psych. materialy.Jsou nase. V cekarnach ps.lekaru se casto ceka dlouho.At nam je pracovnice pujci, no a kdyz, tak i daji.Kdybychom neexistovali,
neexistovaly by ani ony. Marna slava, tedy hanba,že koncem rijna r. 1989, nezabranilo
prohavlovske skupine lidi, aby StB neskartovala velmi intimni informace.
Dnes to jde.Vim, ze Tu zivori ruzne tymy lidi. Ale i tak je svoboda, ne?A tak memoruju: Já chci sve psychopapiry. Dejte mi je.(Je to pravda). Byloje ne lza varotit.I pečatlit sa ne cego.
Bulat Okudžava
Richard Krizek
07. 06. 2012 | 08:53

Radek napsal(a):

Za trest bych ty sousedy vytápěl vodou neustále, pojďme se na ně domluvit.
26. 07. 2012 | 14:36

Rob napsal(a):

Zdravím. Z toho mála co pisatel článku ví o samotném případu vytvořil tak trochu svou vlastní schizofrenní představu o funkčnosti a nefunkčnosti nějakého systému, neprofesionalitě zdravotníků a záchranářů. Stejně jako televize vytvořila iluzi zabijáka schizofrenika, pisatel svým názorem vytváří iluzi arogance a nezájem státních orgánů. Je smutné, že profesionální média neumí informovat o události objektivně, se smyslem pro realitu, nikoliv senzaci. Není to tak a právě realita je prostá a jednoduchá. Zdravotníci mají samozřejmě mnoho možností, ale nemohou sami od sebe omezovat a nutit násilím k léčbě. Policisté pak v situaci, kdy netuší o koho jde, mají nesnadný úkol. Mimochodem nikde není řečeno, že prvotní výstřel nebyl právě do nohy, ale i ten může být smrtelný a přesto nemusí aktuální ohrožení života policistů odvrátit.
19. 11. 2012 | 14:03

Vratislav NOVÁK napsal(a):

Jsem svědkem trestného činu ve vazební věznici v Hradci Králové, spáchaném jejím ředitelstvím na odsouzeném - jsem bývalým pracovníkem Vojenské fakultní nemocnice v Praze - Střešovicích (ÚVN). Mám dopis ředitele vaz. věznice, kde odsouzený co tam nastoupil, odmítal brát psychofarmaka - za několik dní mu je nařídili užívat pod pohrůžkou
násilí. Nějaký jejich psycholog a bachaři ve vaz. věznici na toho odsouzeného křičeli. NO, bojujte proti obušku a pistoli ... ! Byl tak porušen ústavní zákon Listiny základních práv a svobod !! Jedná se o mladého prvotrestaného člověka, který se pokusil o krádež, jen tam nic nebylo ... ŽÁDNOU škodu tak nezpůsobil. Nyní je proti Soudu kárné řízení a připravena je stížnost pro porušení zákona ČR - prokazatelně takto hodnocené 4 prokuraturami ČR. NEJSME již PRÁVNÍM STÁTEM, ve věci je informován Úřad vlády ČR, sekce pro lidská práva. Jaká je Vaše zkušenost - napište mi prosím. Jsem přísedící soudce OS za Občanské forum. vratislavnovak1@gmail.com
09. 03. 2015 | 13:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy