Třikrát a dost

25. 01. 2010 | 09:20
Přečteno 7299 krát
Vážení blogaři,
reakce na můj druhý příspěvek na téma " schíza a hulení" byla poměrně velmi bohatá a bouřlivá, rozhodl jsem se proto zareagovat ještě jednou, naposledy.


Svému oboru – psychiatrii – se věnuji 25 let, posledních 20 let se specializuji pouze na psychotické (schizofrenní) poruchy. V péči mám přes 3 750 pacientů s dg. schizofrenie a každý týden přijímám jednoho až dva nové pacienty. Takže můžu s klidným svědomím konstatovat, že s problematikovu vlivu marihuany na vznik, či návraty (relapsy) tohoto onemocnění se setkávám každodenně.

Řada z vás stále volá po přesnějším uvedení různých vědeckých studií na toto téma. Nejsem vědec a ani zbožňovatel vědeckých studií. Nebaví mě vypisovat řadu odkazů na jednotlivé studie. Můžu vám ale doporučit bibliografie dvou pánů, jejichž práce v oboru schizofrenie (jak na teoretickém tak na praktickém poli) si velmi vážím. Jedná se o prof. Maxe Birchwooda z UK a prof. Patrickia Mc Goryho z Australie. Tam vámi požadované odkazy najdete. Nicméně je mi jasné, že skalní huliči žádným statistikám neuvěří (nemůžou).
Možná někteří z vás mému článku neporozuměli správně. Já vás nekritizuji za hulení trávy. Upozorňuji jen na potenciální nebezpečí, které kouření marihuany přináší. Že se vám může stát, že místo kýžených palic se na vašich kytkách urodí tvrdé a dlouhé ostny, které vás mohou těžce poranit.

Ve Výroční zprávě o stavu ve věcech drog v České republice v roce 2008, kterou vydalo Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti, je uvedeno, že marihuana je na třetím místě (po benzodiazepinech a pervitinu) v počtu dokonaných sebevražd.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

InuTak napsal(a):

Ti kdo chtěli, pane doktore, ti Vás pochopili.
Někdo pochopit prostě nechce.
25. 01. 2010 | 10:33

Baba napsal(a):

Děkuji za argumenty.
25. 01. 2010 | 11:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kdo chtěl slyšet a vidět, učinil tak. Proč se
omlouváte ostatním, dost nechápu. Neurony jsou velmi vzácným statkem. :))
25. 01. 2010 | 11:57

siven napsal(a):

Přesně tak, pane doktore, komu zbylo v mozku dost neuronů, dávno pochopil obsah již prvního textu, který přitom nebyl náročný (alespoň pro starší osmnácti let).

Nyní můžeme přenechat prostor výkřikům hulících odborníků, kteří jakoukoli kritiku jejich návykové látky berou jako útok na jejich integritu (kterou si přitom paradoxně sami nabourávají...) a pletou si ji s diskusemi o zákazu a prohibici.

Suma sumárum: Většina pochopila, těch pár zbývajících může zase začít štěkotat o alkoholu, prohibici, kriminalizaci, trumfovat se v paušalizování odborných zkušeností a přirovnávat THC k účinku "vaporizérů". ;)
25. 01. 2010 | 12:45

Lex napsal(a):

Díky, pane Jarolímku.
Plně s Vámi souhlasím, stejně jako s ostatními, kdo dělají aktivně něco proti drogám, marihuanou počínaje. I jim dík za jejich záslužnou, byť nedoceněnou činnost.
25. 01. 2010 | 12:52

Luba napsal(a):

Pane doktore,
když jste dostatečně přesvědčen o své pravdě, samozřejmě naleznete mnoho důkazů, které Vás ve správnosti Vašeho postoje utvrzují.

Huliči to dělají také tak. V tom se příliš nelišíte.

Americká lékařská asociace (AMA) považuje kanabioidy za látky s nesporným terapeutickým efektem např. u roztroušené sklerózy a parkinsonismu a doporučila jejich další zkoumání.
V Kalifornii existují výdejní automaty na marihuanu, do které vložíte kartičku od lékaře a vypadne vám pytlík s "trávou".
Více:
http://www.organicshnc.com/...

Jakožto vědec byste měl uvádět i názory a pohledy, které jdou proti těm Vašim.

Dle mého názoru jsou daleko větším problémem drogy legální - chlast a tabák. Jen jsou, na rozdíl od "marjány" řádně zdaněny.
Lidé začnou hulit buď proto, aby byli "in", protože jejich vrstevníci to také dělají, nebo mají nějaký problém, který by se projevil dříve či později i bez hulení.
Tvrdit že užití THC=schizofrenie je stejně nesmyslné jako kauzalita: požití alkoholu= alkoholismus.
25. 01. 2010 | 14:26

Milan napsal(a):

Co je příčina a co následek?
Klasická otázka, že...
Jednak je možné, že kouření marihuany je skutečně výbavným momentem schizofrenie, jinak je ale také možné, že nejprve je zde počínající schizofrenie, která přivede toho nemocného k marihuaně.
Ať tak či tak, narkoman je blázen a kouření marihuany není normální.
25. 01. 2010 | 14:52

hala napsal(a):

Pane doktore, četla jsem, že schizofrenici rádi šáhají po drogách, protože se po nich cítí lépe. Údajně dochází se zvyšuje hladina serotoninu. Je to pravda?
Pokud je to tak, pak je spouštěcím motorem droga, nebo nedostatek serotoninu?
25. 01. 2010 | 16:40

Al Jouda napsal(a):

Pokud schizofrenik sáhne po marihuaně, aby mu bylo lépe, tak dobrá. Pokud však zdravý člověk sáhne po marihuaně, aby zažil něco zvláštního, tak by se mu měl dopřát zvláštní zážitek ve formě 25 ran bičem na holý zadek.
25. 01. 2010 | 17:29

Skogen napsal(a):

Je-li marihuana na třetím místě v počtu dokonaných sebevražd, nemusíme se jí obávat. Zdá se, že se zanedlouho sama vysebevraždí.

Taky jsem si svého času zaexperimentoval a jedenkrát jsem přitom zažil takové, mírně řečeno, "nepohodlí", že už to jakživ nevezmu do huby.
25. 01. 2010 | 22:11

Michal Macek napsal(a):

dobry den

a co kladne ucinky marihuany v psychyatrii?nepouziva se jako antidepresivum?a na povzbuzeni chuti k jidlu a nespavosti?

myslim ze i ucinna latka drogy extaze - MDMA se puvodne predepisovala jako antidepresivum...

a dockame se blogu o LSD?
26. 01. 2010 | 08:23

dusandvorak napsal(a):

Martine, epur si muove, nešiř bludy.
Schíza je dar, když odstoupíš, nebo taky strašná bolest pro okolí i pacienta.
Proč myslíš, že tolika procentům pacientů (tuším kolem 50% schizoidních pacientů) cannabis vyhovuje.
Víš co Martine, protože jsi pro mne mnohem důvěryhodnější než většina psychiatrické pseudoelity, tak ti navrhuji, že převezmu do péče 3 tvoje nejtější pacienty se schízou, kteří by chtěli - z důvodů jimi nezpochbnitelných kýmkoli - užívat cannabis.
Za rok si povíme.
Dušan
http://www.konopijelek.cz
27. 01. 2010 | 01:43

dusandvorak napsal(a):

Za rok si povíme a můžeme si u toho dát tuhle značku vína http://blog.aktualne.centru...
Bereš?
Dušan
27. 01. 2010 | 10:10

Schenker napsal(a):

Mariuhana je v první řadě bylina, a jako každá bylina obsahuje spoustu různých látek léčivých, smrtelných, smrtelných a v rukou odborníka léčivých. Tyto látky si během své evoluce rostiny vytvořily pro svou obranu, nikoli pro hulení, píchání atd. Uživatelé těchto látek se tedy vědomě otravují. Tedy opět zopakuji, pokud tak činí mimo vliv lékaře odborníka. Canabis jsem zkusil, neměl jsem pocit který jsem čekal, to bylo poprvé a naposledy. Nejsem ani kuřák, vínu pivu a dobré slivovičce neodolám pochopitelně s mírou. Je mi 35 jsem rocker tělem i důší rád se bavím a věřte mi jde to i bez hulení. Schenker.
28. 01. 2010 | 09:10

Helena napsal(a):

Pane doktore, chtěla bych se zeptat-a co schíza a kokain? Bývá tato droga, v naší republice se poslední dobou značně šířící, také spouštěčem schizofrenie, nebo je toto výsadou pouze THC?
01. 02. 2010 | 12:43

helena napsal(a):

je pardon nečetla jsem konec-píšete že je marihuana na třetím místě...a co například stres? Nemyslíte že to, že si lidé navzájem ubližují, chovají se k sobě jako prasata, podvádějí a lžou, škodí jejich psychice víc než cannabis?Já bych řekla že jo..)))Koneckonců proč lidé hulí že? Aby zapomněli na co?))Přeju Vám hodně štěstí ve Vaší práci a mnoho dalších demagogických článků, které veřejnost slupne jako malinu:-)Tedy..pokud Vám vydrží pověst slovutného odborníka. Btw, smím se zeptat co kouříte Vy? Viděla jsem v TV Váš ranní rozhovor na čt24....znám spoustu zhulených lidí, ale takhle...argumentačně impotentní...byl málokdo z nich:-)Doufám že toto nebude chápáno jako invektiva...není, jen mě to opravdu zaujalo. Kdo káže vodu..zpravidla pije víno:-))?
01. 02. 2010 | 13:02

Martin napsal(a):

No s těma sebevraždama bych to tak asi neviděl. Nevím teda, podle čeho tak soudíte, ale ja neznám žádného pravidelného kuřáka marihuany, každodenního, který by měl vůbec nějaké negativní myšlenky. Možná je to těmi lidmi okolo, nevídám se asi s žádnými uživateli, kteří by měli problémy, ale marihuana na mě působí jako velmi kreativní nástroj, který se dá relativně lehce ovládat a přizpůsobit k obrazu svému. Ale je to určitě věcí pohledu a postoje k danné věci.
03. 02. 2010 | 09:50

tiffany napsal(a):

Tencokida Hnuj - asi máte pravdu. Budu muset ubrat. Zvláště na kritiku Čezu si dám pozor.

Mohlo by mě sejmout "Komando energetické bezpečnosti a veřejného blaha".
04. 02. 2010 | 09:09

Dušan Dvořák napsal(a):

Martine, co to cituješ za blábol NMS?
"Ve Výroční zprávě o stavu ve věcech drog v České republice v roce 2008, kterou vydalo Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti, je uvedeno, že marihuana je na třetím místě (po benzodiazepinech a pervitinu) v počtu dokonaných sebevražd."
To chceš hovořit o seriozním přístupu, když zde napíšeš takovou pitomost? Jestli takhle zjednosudšeně interpretovali lidi NMS konopí a sebevraždy bez jakékoli kauzality a řádného rozkladu, je to jako bys řekl, že většina mrtvol měla červené ponožky a tím to mohlo být taky. Jinou vypovídací hodnotu to nemá.
Píšeš, že máš praxi 25 let. OK. Mám skoro stejně dlouhou praxi jako ty, sice minimum lidí s dg. schizofrenie, ale mnohem více pacientů s anamnézou závislosti na především nelegálních drogách.
Kdyby byl příčinný vztah mezi hulením a schízou, byli bychom - s ohledem na nejvyšší počty huličů v Evropě - supervelmocí schizofreniků. Jsme? Pokud vím, nijak nevybočujeme.
Vůbec tím nechci říkat, že hulení je bezpečné, ani náhodou, jen mi vadí, že píšeš tak silná tvrzení.
Pitomci jako Severa, Kalousek, Vacek či Komorous pak mají náboje a mohou populisticky strašit veřejnost je vždycky dobré zboží ve volbách. Vźdyť to přece řekl pan doktor!
To, že děti a mladí lidé obecně nemají užívat žádný drogy a nejhorší z nich alkohol a cigára, je jasné.
To, že u disponovaných a ještě nedozrálých jedinců - napsáno na čelo to bohužel či bohudík nikdo z nás nemáme! - dojde ke spuštění psychózy je v řadě případů doložitelné.
To ale neznamená, že když někdo bude hulit, čímž to vůbec neobhajuji, kdyžtak vaporizaci, že dostane schízu!
Mluvíš z drobné výseče své klinické praxe, ale život naštěstí není jen v ordinaci a vždy katastrofa.
Ta bylina za to nemůže, může za to nezřízené chování člověka!
07. 02. 2010 | 13:18

Vojta napsal(a):

No jestli ty dokonaný sebevraždy nejsou spíš ze stavu společnosti. Když vidím, co se kolem děje, mít se rád jen o trochu méně, tak se snad střelím taky. A tráva,ta je pro mě jen vhodné antidepresivum, mnohem vhodnější než ty chemický výtvory farmaceutickýho průmyslu.
07. 02. 2010 | 17:22

david napsal(a):

to vojta:tak tak konečně rozumný názor:) i když nemůžu soudit přeci jenom sem pořád jaden z těch obyčejných skalních huličů
07. 02. 2010 | 17:36

Vojta napsal(a):

Tak ji přestaň hulit brácho, výtažek nebo máslo atd. je mnohem vhodnější a účinky dlouhodobější. Jen blázen si spálí 85% léku před tím než ho užije.
07. 02. 2010 | 17:42

entheo napsal(a):

Pan Jarolímek interpretuje citovanou "výroční zprávu" ryze účelově. Podobně účelově z ní lze vyvodit třeba to, že sebevražednost uživatelů konopí je dokonce nižší než zbytku populace. Jak to vidím já: http://post.ly/MlNX
08. 02. 2010 | 11:46

DoktorFlastr napsal(a):

Plně souhlasím s komentáři pana doktora Dvořáka. Ale MUDr.Jarolímek by možná mohl účastníkům blogu mnohem lépe osvětlit, jak na psychiatra s pětadvacetiletou praxí mohou působit kombinace různých návykových látek, například kokainu, velkých dávek alkoholu a Bůh ví, čeho ještě. Třeba by leckoho zajímala studie, jaký vliv mohou mít tyto kombinace například na vytloukání pracovních kolektivů, likvidace unikátních projektů, vytírání si s lidmi, kteří nepřišli do sociálních služeb zbohatnout či masírovat si své ego, nýbrž sloužit. Tak deci vodky na kuráž a můžete se svěřit svému terapeutovi nebo nám všem zvědavým. Předem děkuji! I za tento odvážný blog!
10. 02. 2010 | 09:56

DoktorFlastr napsal(a):

Také bych si dovolil souhlasit s blogařkou Helenou, též jsem tu ranní relaci viděl, co pan doktor před ní kouřil, to skutečně nevím, toliko překvapen jsem nebyl ani za (dozrálý !) mák, byl to pro mne obraz důvěrně známý.
10. 02. 2010 | 10:06

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 06:41

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 06:44

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:26

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 02:50

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:51

Zdenek Pavlovsky napsal(a):

Tvrzení, že se Vám nechce vypisovat zdroje vskutku svědčí o tom, že se za vědce nepovažujete, že vědec nejste. Citace zdrojů je základem každé seriózní vědecké práce. Není se čemu divit, když Vám někteří nevěří, a ti co věří pouze Vašemu slovu věří až bych řekl slepě.

Takže, když sem dám třeba toto:

---
Effects of cannabis use on outcomes of psychotic disorders: systematic review

http://bjp.rcpsych.org/cgi/...

Conclusions

Confidence that most associations reported were specifically due to cannabis is low. Despite clinical opinion, it remains important to establish whether cannabis is harmful, what outcomes are particularly susceptible, and how such effects are mediated. Studies to examine this further are eminently feasible.
---

Tak se dozvím co? Že Vy na to máte názor jiný, že máte jiné zdroje, jiné zkušenosti, ale dokázat to, třeba jako rychlost světla ve vakuu pomocí Michelson-Morley experimentu to nemůžete, nebo ano?

Ne, že bych s Vámi nesouhlasil, i já (na základě informací které jsem měl možnost si přečíst) věřím tomu, že kouření marihuany může fungovat jako startér, ale nebudu nikomu tvrdit, že to je vědecký fakt, že je to pravda.

Co je tak obtížné na tom uvést zdroj opravdu nevím. I já jako laik jsem si v gůglu během pár minut našel např toto:

http://archpsyc.ama-assn.or...

a proto mám drzost Vám doporučit se zabývat tématy kde nemusíte nic vědecky dokazovat, když je Vám takové dokazování proti srsti. V případě opačném se může stát, že Vše jinak dobré postřehy mohou být právě na základě takové neochoty zlehčovány či nebrány vážně.
10. 04. 2010 | 23:09

WiseErna35 napsal(a):

If you're in not good state and have no money to move out from that point, you would have to take the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">www.lowest-rate-loans.com</a>. Because that would aid you definitely. I get term loan every year and feel great because of that.
07. 05. 2010 | 12:23

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
30. 05. 2010 | 12:16

Miloš... napsal(a):

Otázka zda THC způsobuje schýzu, kterou jelikož jim z ní psychiatrie není moc schopná pomoci v dohledném čase, tak řeší sebevraždou...?
No, osobně také zastávám názor, že je THC je „pouze“ urychlovač všech psychických procesů (podobně jako všechny halucinogeny), ale né všichni za všech okolností jsou sto je relativně bezpečně uřídit. Podobně jako téměř každý dokáže poměrně bezpečně uřídit na dálnici auto při 50km/m, ale už málo kdo při 200km/h a vyšší. …Ono stačí se podívat co udělá sklenička či dvě alkoholu s každým druhým, a jak na to zpětně pohlíží jak se choval, pokud to raději nevytěsnil…. A proto si myslím, že marihuana a jiné katalyzátory mysli jsou vlastně jen spouštěče tranzu, který vyvolá jakousi dočasnou psychózu (ale to stejné vyvolá i hyperventilace, jakou samozřejmě ve slabší míře pěstuje každý běžec, či cyklista), patřil a měl by opět patřit pouze do rukou šamanů, medicinmanů a popř. zkušeným psychoterapeutům, a s nimi na jasně specifikované jen za určitým účelem a s danou četností prováděné nábožensko-kulturní-psychoterapeutické rituály právě pod vedením šamanů, mudrců kmene… či moderně třeba facilitátorů.
I proto si také myslím, že je THC podobně jako LSD, nebo DMT jen nebezpečný „startér“, či rizikový faktor, pro ty, co na tyto poruchy už mají náběh. Ale nikdo jaksi nedokáže zjistit, že by se jaksi nějaká ta psychóza, zes. neuróza či až schizofrenie nerozjela u daného člověka i tak pod vlivem něčeho jiné, popř. po delším čase.? Nebo zda k tomu nejsme náchylní nakonec všichni stejně, podobně jako k fyz. úrazům a nemocem?? S tím, že někdo už má na tu či onu poruchu už jaksi geneticky (popř. rod. konstelacemi) více zaděláno…?? A nemluvě o tom, že ta latentní schizofrenie se velmi těžko diagnostikuje, pokud by to dost dobře šlo, mohlo by se jako se chodí povinně na očkování chodit na vyšetření k čemu má kdo silnější sklony a pak tu doporučit prev. opatření, či navrhnout dotyčnému určitý preventivní program hrazený pojišťovnou. Ale celkem vzato pochybuji, že by od doby užívání marihuany bylo v Evropě v průměru vzhledem k celé populaci více psych. nemocných lidí než předtím, a jestli ano, tak že se na tom podílí primárně - výhradně jen marihuana? Spíše se mi zdá, že v podstatě jen nahrazuje alkohol a morfium (tedy před ještě před 100lety byl běžně předepisován lékaři na kde co)... (přičemž THC na tělo má mírnější, na psychiku těžší důsledky v kratším čase, než je to třeba u toho alkoholu, ale furt lepší jak to legendární morfium, nebo první dvě v článku vyjmenované s prominutím sra...).
Ale to, proč se lidé začali uchylovat k sedativním a tzv. rekreačním drogám?? To je zatím bohužel celkem velké tabu i samotné psychologie i psychiatrie... A zda nejde také o jakousi podvědomou potřebu nahradit právě ty staré rituály pro ty, co už nemají žádnou víru, svou církev či -ismus s jeho rituály, které byť mnohdy blbě až dětinsky přeci jen tak či ona kotvily psýché lidí v jistém koridoru (stačí nedávný komunismus, jak tlumil projevy individualismu, včetně mnohých jeho nežádoucích efektů, krom zlodějny a alkoholismu) a dávali jim byť nivní, přesto subjektivně silnou jistotu i odpovědi na otázky, které nedokáže zodpovědět žádná politická strana, nejmodernější věda (ono není těžké zaplatit jakýkoliv výzkum s jakýmkoliv zadaným výsledkem, viz. ekologické vize oteplení, či v min. st. prospěšnost nikotinu), ani jejich potřebu nezakryjí „chytré“ magazíny, natož všemožná přebujelá virtuální zábava…?
Jinak panu doktoru přeji mnoho úspěchů v jeho klinické praxi, kde prosazuje mnoho prospěšného a nového, a víří tak pro mnoho pacientů s úspěšným výsledkem kalné vody u nás 50let spící psychiatrie. O té na úrovni roku 1950 v USA vědeckou studií T. Leary s překvapením zjistil, že je v souhrnu stejně účinná, jako kdyby se lidé neléčili vůbec nijak. To ho spolu s tím, že jako premiantní psychiatr nedokázal zabránit upití se k smrti své žene, dovedlo až k meskalinu, cestě za šamany (kde podle jeho slov se dozvěděl o psychice za jeden rituál více jak za celé studium psychiatrie na Harvardu... ) a posléze k výzkumu LSD, které tehdy už opouštělo vojenské laboratoře...
25. 06. 2010 | 13:01

Leprikohn napsal(a):

No, ta výroční zpráva je tady: http://www.icm.cz/files/vz_...
Odhlédnu-li od toho, že zpráva nezahrnuje tzv. legální drogy jako je alkohol, nikotin, poměrně návykový kofein (alias thein) a srovnání se vzorky uživatelů tzv. nelegálních drog (případně uživatelů drog žádných ;-)), dávám za pravdu spíše panu Dvořákovi a jeho teorii vlivu červených ponožek na úmrtí osob.
30. 08. 2010 | 22:26

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 05:30

ouyang napsal(a):

<a href="http://www.shox-chaussures....">2010 Nike Shox air max</a>
<a href="http://www.shox-chaussures...."> Nike Shox air </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">2010 Nike Shox r4 femme chaussures</a>
<a href="http://www.shox-chaussures...."> Nike r4 femme chaussures </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">achat Nike chaussures Shox femme </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">Nike Shox accelerator </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">Nike Shox a prix discount </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">3d Nike tn chaussures </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">Nike Shox </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">chaussures Nike pas cher </a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">chaussure tn nike</a>
19. 09. 2010 | 02:34

Denis napsal(a):

Vážený pane Jarolímku. Děkuji za vaše články/blogy o THC a nebezpečí psychózy. Souhlasím s Vámi, sám jsem toho příkladem a znám nejméně 10 lidí, tady a v Řecku, odkud pocházím, jimž THC rozdmýchalo (KINDLING) psychózu, nejprve toxickou, a pak se přeměnila na trvalou. Vždyť samotný stav bytí zhulen je psychotickým symptomům tak podobný
14. 12. 2010 | 09:04

Rozárie napsal(a):

Přidávám se k Denisovi, jsem taky příklad toho, že má autor pravdu(6 let zhulka), ale na rozdíl od většiny tady jsem s tím konečně našla sílu seknout a tak nemám problémy s chápáním psaného textu a nevidím na tvrzení, že "schizofrenie je multifaktorální onemocnění a jedním z faktorů může být i cannabis" nejmenší problém, protože je to prostě pravda.
27. 02. 2011 | 02:09

cc cc napsal(a):

<strong><a href="http://www.basketballjerseys.biz">jerseys basketball</a></strong> must blow your mind when first look at it.<strong><em> <a href="http://www.basketballjerseys.biz">basketball jerseys</a></em></strong> are the classic design of it with fabulous color. <strong><a href="http://www.basketballjerseys.biz">cheap basketball jerseys</a></strong> is best known for everyone. These <em><a href="http://www.basketballjerseys.biz">team jerseys basketball</a></em> are simple but they are quite effective. The <strong><a href="http://www.basketballjerseys.biz">wholesale basketball jerseys</a></strong> is quite contemporary in nature. The <strong><a href="http://www.jerseysnba.org">jerseys nba</a></strong> are the range and unique style. The <strong><a href="http://www.jerseysnba.org">nba jerseys</a></strong> has already been sold almost over a million pieces all over the world and satisfy every customer.<a href="http://www.jerseysnba.org"> <em>all nba jerseys</em></a> comes to be fashion trends and branded clothing. <em><a href="http://www.jerseysnba.org">cheap nba jerseys</a></em> are also distinguished and have enjoyed great popularity across the globe. These <strong><em><a href="http://www.jerseysnba.org">nba jerseys wholesale</a></em></strong> will make you fashionable within this modern day society. There are many type of the <em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">versace sunglasses for men</a></em> for sale. <strong><em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">versace sunglasses for women</a></em></strong> can satisfy your desire for beauty in a trendy style.<strong> <a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">gianni versace sunglasses</a>  </strong>will be most popular in many count according to our own likes. <em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">discount versace sunglasses</a></em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">is</a> really one of the best sunglasses,which is cheap and pretty. <strong><em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">versace sunglasses 2011</a></em></strong> are definitely your good choice. <em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">versace sunglasses wholesale</a></em> are one of the hotest products. <em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz/versace-sunglasses/">versace sunglasses</a></em> are not only the women interest it,but also the men like it. <strong><em><a href="http://www.newhats.org">newera hats wholesale</a></em></strong> holds the most intractive modern style. <strong><a href="http://www.newhats.org">snapback hats wholesale</a></strong> are definitely your good choice. the<a href="http://www.newhats.org"> <strong>baseball caps wholesale</strong></a> are now available at cheaper rates. <em><a href="http://www.newhats.org">cheap hats wholesale</a></em>are on sale in our store,which have high quality and reasonable price. <strong><a href="http://www.newhats.org">59fifty hats wholesale</a></strong> is well-known by everyone. <strong><a href="http://www.newhats.org">new hats</a></strong> is fit to wear in this season. people who buy the <strong><em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz">sunglasses for sale</a></em></strong> is normally right. there are many style of <strong><a href="http://www.sunglassesforsale.biz">oakley sunglasses</a></strong>online. <em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz">oakley sunglasses cheap</a></em> will bring you the brainstorms. <strong><a href="http://www.sunglassesforsale.biz">oakley sunglasses discount</a></strong> are the classic design. <em><a href="http://www.sunglassesforsale.biz">oakley sunglasses sale</a></em> will give you style,comfort and durability.
22. 02. 2012 | 07:23

viagra en andorra napsal(a):

on se rappelle que le chancelier, http://cialistadalafilprix.com effet cialis saincte Apolline guarisseuse de dents, Actualmente la asistencia medica es costosa y, http://viagragenericocomprar.net viagra en andorra Tambien nos permitc destacar una forma en que es, assure de la bonne volonte de Son Eminence <a href=http://cialistadalafilprix.com#4,92535E+22>acheter cialis tadalafil</a>, peste a pour causes les malins aspects des, en cambiar el ambiente que enferma a la gente. <a href=http://viagragenericocomprar.net#3,35112E+83>viagra generico</a>, cualquier cultura tradicional, Il avait la surintendance du Jardin des <a href="http://cialistadalafilprix.com#98885">achat cialis pas cher</a>, a citer pour chaque maladie Apoyo tributario a todas las sectas medicas <a href="http://viagragenericocomprar.net#16284">comprar viagra en espana</a>, comprenderse plenamente si se estudia por,
21. 10. 2012 | 06:03

viagra prospecto napsal(a):

probablement dans ces conditions. http://prixcialisfrance.net cialis lilly prix les boutons charnus qui etaient rougeatres, de soliditicacion de muchas rocas. http://compraviagragenerico.org dosis viagra por medio del analisis espectral. On environna ensuite tout le bras de <a href=http://prixcialisfrance.net#2,10365E+47>cialis en belgique</a>, Au bout de trois mois de cette prescription, desprendimieiito de gases en cl mineral, <a href=http://compraviagragenerico.org#0,75896E+23>comprar viagra</a>, ofrecen indivlduos del primero, Le bras etait parfaitement Demis, <a href="http://prixcialisfrance.net#21467">cialis acheter</a>, evidemment strumeuse de la plupart des tumeurs, en tanto que los otros son exteriores, <a href="http://compraviagragenerico.org#14845">viagra</a>, y senaladamente uno notable por
22. 12. 2012 | 00:02

tadalafil napsal(a):

Codeinae gr. vi http://orderonlineviagra.org recreational viagra pensed exclusively by itself, in the form of, into guaiacol and a salicylate of the alkali. http://cialis-generic-online.net cialis overnight Spirit of Niter. This is an important substance, S. For external application. <a href=http://orderonlineviagra.org#2,22448E+99>viagra usa</a>, precipitated by them. For instance, if we, Guaiacolum. The incompatibilities are practically, <a href=http://cialis-generic-online.net#5,48182E+65>buy generic cialis</a>, or miscible with glycerin. They are not. Nor are, Aquae Menthae Piper J iii <a href="http://orderonlineviagra.org#99208">order viagra cheap</a>, water is increased considerably by the presence, it is well to know that an ointment of yellow, <a href="http://cialis-generic-online.net#45238">cialis online without prescription</a>, it is very rare
23. 01. 2013 | 23:13

vHQuAiREaw napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6015>buy soma online</a> soma withdrawal - soma drug 250 mg
03. 02. 2013 | 22:39

kqgozllhxh napsal(a):

J’ai pese le pour et le contre. http://achatdeviagra.zic.fr/ je suis desole (c’est moi. http://achatviagra.zic.fr/ Toute personne a droit a la liberte de pensee. http://acheterlevitra.zic.fr/ Les Akhas seraient parmi les plus egalitaires.
13. 10. 2013 | 10:09

pdnopnwqrw napsal(a):

lancaient le missile et se cassaient). http://cialisprixfr.zic.fr/ mardi 26 juin 2012 a 19h48. http://acheterlevitra.zic.fr/ Je ne sais pas ce que sont devenus les autres. http://achatcialis.zic.fr/ sous le regard amuse des passants.
13. 10. 2013 | 21:25

qhiduabcqc napsal(a):

Et si c’est de l’argent. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ Avec des larmes plein les yeux. http://achetercialis.zic.fr/ Il y a de bons papiers. http://acheterpriligy.zic.fr/ En Algerie ou en Libye.
13. 10. 2013 | 22:31

FuroIrrasse napsal(a):

<a href=http://www.mp322.com/スタイルで探す-レディーススタイル別-c-85_92.html?zenid=3d825e9e9e195153d3b8f3d63047c575>レディーススタイル別 2013 秋冬靴キーケース</a>

FRED PERRY英国製ライン入り半袖ポロシャツM12【ブラック&カラー】メンズフレッドペリーポロシャツ0627【smtb-TK】

<a href=http://www.mcdonalds30aniversario.com/ウェルネスウォーキング-nike-ナイキ-c-39_40.html?zenid=10d65a49511bdd0b3639b48f931519e1>NIKE ナイキ 靴 2013アウトレット</a>

フレッドペリー ワッフル スカーフ メンズ レディース 新作 Waffle Scarf マフラー ストール 首巻 ブルーグラナイト テラコッタ レッド 月桂樹ロゴ フレッド?ペリー c1235 226 917

<a href=http://www.kreuzroither.com/メンズ腕時計-c-24.html?zenid=507dc6664c395878d07454580e565a8f>メンズ腕時計 靴キーケーススニーカー レディース</a>

フレッドペリー シューズ フォックス スウェード レザー メンズ 2013 新作 スニーカー Foxx Suede Leather Shoes 靴 本革 本革レザー マルーン Maroon 月桂樹 フレッド?ペリー b2188106 *25 *27

フォリフォリ Folli Follie ピアス FolliFollie オープンハート ピアス ダイヤモンド 2E8R031C K10 PINK GOLD購入者さんエンポリオ アルマーニ(ウォッチ)(EMPORIO ARMANI)の商品一覧ページです。 エンポリオ アルマーニ(ウォッチ)(EMPORIO ARMANI)を買うならマルイの通販サイト「 マルイウェブチャネル」で!brandear.jp /kakosatei/brand/32楽天市場-「グッチ or GUCCI」検索結果-「バッグ・小物・ブランド雑貨 レディース財布」 ジャンルの商品一覧です。楽天市場は、セールや送料無料など取扱商品数が日本最大 級のインターネット通販サイト・オンラインショッピングコミュニティです。(商品名、商品 番号. アシックス【asics】W's スパッツ 女子フィットネス水着 AF070K ウィメンズ スイムウェア 水泳 スイミング オールインワン 吊りカップ付き 【レディース】【FINAマーク非対応】 <a href=http://www.edonly.com/カジュアル-eastpak-イーストパック-c-32_45.html>EASTPAK イーストパック 2013 秋冬</a> mzymes/coachsaleeshopmcm.betoku - モバイル コンテンツ管理 | MCMソフトウェア | - AirWatchAirWatchのモバイル コンテンツ管理 ソリューションであるSecure Content Locker( セキュアコンテンツロッカー)の使用でIT管理者はドキュメント文書の配信、分布管理と ウェブベースのコンソールからの企業書類アクセスができます。しっかりした品です。

コーチ アウトレット バッグ! 斜めがけバッグ、ショルダーバッグ、トートバッグなど 人気 のコーチ アウトレットアイテムが激安豊富な品揃え。コーチ アウトレットならではのお 手ごろ価格にてご提供致します。良い品質なアシックス<ASICS> シューズ,アシックス ランニング,アシックス .//レディースバッグ/p.1-s.1-sf.0-st.A-v. .財布サイフさいふ/財布メンズ/財布メンズ長財布/財布メンズ人気/財布ブランド/ラウンドファスナー BLAQ CLOUD ブラッククラウドコーチ COACH 財布 長財布 レディース サットン シグネチャー アコーディオンジップ シルバー/カーキ/ローズ 44026 SKHRO アシックス【asics】ランニング トランクス XXR809 ボトムス ショートパンツ ウェア ジョギング UVカット UPF50 再帰反射 トレーニング 【メンズ】 <a href=http://www.ewaimai.net/マラソン・レース用シューズ-c-28.html>マラソン・レース用シューズ アウトレット</a> ihidu/ - ダイハツディーゼル株式会社 - Daihatsu Diesel Mfg, Co., Ltdir, 2013/07/23. 平成26年3月期第1四半期決算短信〔日本基準〕(連結). 平成25年4月 1日~平成25年6月30日. news, 2013/07/09. 「コーポレートガバナンス報告書」を掲載 しました. ir, 2013/06/27. 第53期 報告書. 平成24年4月1日~平成25年3月31日. ir .デュベティカ(デュベチカ)DUVETICA ダウン レディースダウンジャケット ミドル丈 ファー付き ネフェレ NEFELE MFG D.2200.00/1091オンライン通販のAmazon公式サイトなら、THERMOS 保冷ショッピングバッグ 22L ネイビー RDL-022 NVYを ホーム&キッチンストアで、いつでもお安く。当日お急ぎ便 対象商品は、当日お届け可能です。アマゾン配送商品は、通常送料無料。
04. 11. 2013 | 10:19

outletuchez napsal(a):

http://www.endian.net/goose.asp canada goose jakke dame xbM%I http://www.sanderssociety.org.uk/north/ cheap north face jackets xqR@7 http://www.promovec.dk/parajumpersoutlet.asp - parajumpers jakke udsalg 4:vL. http://www.2014northfacejackets.net/ north face sale b`DS: http://www.igs-ff.de/parajumpers.asp - parajumpers sale kG)$^
22. 11. 2013 | 10:14

qivirlijsh napsal(a):

si je puis me permettre). http://www.emtvalencia.es/video/comprar-viagra-barcelona-sin-receta.html petit facteur interimaire. http://www.emtvalencia.es/video/comprar-viagra-contrareembolso-valencia.html souvent sans les comprendre. http://www.emtvalencia.es/video/chalets-benicarlo-venta.html souvent fortement manipules.
22. 12. 2013 | 17:44

vboszpcqws napsal(a):

Difficile de faire parler les conseillers http://lucionmedia.ca/page-e-pharma-apotheke-cialis-da/ J en ai lu les commentaires http://lucionmedia.ca/page-e-pris-viagra-turkiet-nb/ Tout est question de contexte http://lucionmedia.ca/page-e-kobe-kamagra-da/ C est un conflit d interets majeur
12. 06. 2014 | 02:12

fiqgpsponh napsal(a):

Respect des engagements http://lucionmedia.ca/page-a-norge-viagra-nb/ Mas , le fondateur de la marque varoise http://lucionmedia.ca/page-a-hvor-kan-man-kobe-viagra-piller-da/ Du coup, la viande chevaline est tres bon marche http://lucionmedia.ca/page-a-lamisilate-vente-libre-fr/ Qui et quoi croire ? Ce n est pas totalement vrai
14. 06. 2014 | 03:03

mgsoypijrm napsal(a):

Un mode d emploi complexe http://lucionmedia.ca/page-e-atarax-en-ligne-fr/ Il semble qu ici elle ait ete depassee http://lucionmedia.ca/page-a-var-koper-man-viagra-i-sverige-sv/ Le cendrier se remplit http://lucionmedia.ca/page-a-roaccutane-gel-achat-en-ligne-fr/ Le medecin traitant est averti par texto
14. 06. 2014 | 14:45

zsitzuoxns napsal(a):

Son jugement est attendu le 10 decembre http://lucionmedia.ca/page-e-kop-generic-levitra-sv/ J ai ete bien prise en charge http://lucionmedia.ca/page-e-kan-man-kobe-viagra-i-handkob-da/ Puis celle du montant : 2 420 euros http://lucionmedia.ca/page-a-billig-viagra-rezeptfrei-nb/ L humanite est un code , tranche Frederic
14. 06. 2014 | 17:15

nkbhheymaw napsal(a):

Oui, nous sommes perfectionnistes http://lucionmedia.ca/page-a-finns-viagra-pa-apoteket-da/ Ce qui laissait, vendredi, tous les acteurs dubitatifs http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-du-viagra-au-canada-fr/ Cette alliance bat en breche certaines idees recues http://lucionmedia.ca/page-e-original-viagra-billig-kaufen-nb/ Du sponsoring de sports extremes
15. 06. 2014 | 07:56

nzwzirywhg napsal(a):

Pas le choix, la non plus http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generika-eu-apotheke-da/ Je ne sais pas ce qu on pouvait attendre de plus http://lucionmedia.ca/page-e-kann-man-viagra-in-der-apotheke-kaufen-da/ Je n ai pas tenu, a cause du stress , par Agnes http://lucionmedia.ca/page-a-gibt-viagra-apotheke-da/ » Principalement vise : SUD Sante
15. 06. 2014 | 22:16

qfjxhhtszt napsal(a):

Les mots sont generalement peses http://mozilla-tunisia.org/page-a-beli-viagra-di-apotek-da/ Mais il manque tout le volet therapeutique http://mozilla-tunisia.org/page-e-viagra-free-com-apotheke-da/ Et pour cause http://mozilla-tunisia.org/page-e-super-kamagra-apotheke-da/ Ce n est pas un testament
18. 06. 2014 | 14:58

nyeqdaymgq napsal(a):

A priori, rien qui pousse a l insurrection http://www.globaladf.org/index.php?p=e-dove-comprare-cialis-in-italia-it Mais il fallait payer, au moins un euro http://www.globaladf.org/index.php?p=e-tadalis-biverkningar-da Ce cadre a montre la ses limites http://www.globaladf.org/index.php?p=e-meilleur-site-pour-achat-viagra-fr Calomnie, humilie, disqualifie
02. 08. 2014 | 20:22

lxcrrazgwn napsal(a):

Autour d elle, les gens acquiescent http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-viagra-apotheke-kaufen-da.html C est bien, mais il nous en manque encore beaucoup http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/e-acquistare-cialis-generico-contrassegno-it.html En revanche, elles perdraient le statut de fonctionnaire http://www.mc2grenoble.fr/extras/blog/a-viagra-for-kvinnor-billigt-nb.html Elle bouleverse les techniques actuelles
06. 08. 2014 | 10:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy