Schwarzenberg a Kaddáfí

21. 02. 2011 | 08:50
Přečteno 30457 krát
Muammar Kaddáfí byl v Evropě v závislosti na tom, co zrovna v danou chvíli říkal a dělal, považován střídavě za teroristu, vyděrače nebo jen šílence či šaška.

Teď se jeho režim po 42 letech hroutí a v předsmrtné křeči našel nečekané zastání, byť jen nepřímé. V České republice, zemi, která o sobě tvrdí, že lidská práva patří mezi její zahraničněpolitické priority, na rozdíl od jiných evropských států.

Připomeňme si fakta. Ve východolibyjském Benghází vyšli neozbrojení lidé do ulic, chtěli konec nenáviděného režimu. Ten proti nim nasadil speciální zabijáky s kulomety a těžkými zbraněmi, kteří naháněli protestující po ulicích jako zvěř.

Demonstrace se pak rozšířily, teď už elitní diktátorovy jednotky pálí do davů i v metropoli Tripolisu.

Počet obětí půjde zřejmě do stovek, zraněných do tisíců. Nemocnice jsou plné lidí s těžkými zraněními, doktoři operují bez narkózy.

Evropští ministři se v Bruselu radili, co s tím. Zatímco někteří odsoudili masakrování civilistů jako nepřijatelné, o stanovisku šéfa české diplomacie vydala agentura ČTK toto:

"Pokud bychom se v tuto chvíli vměšovali do situace, jen bychom to komplikovali," řekl v Bruselu Karel Schwarzenberg. "Nikomu by to nepomohlo, pokud bychom se příliš silně vměšovali s jediným cílem ukázat naši vlastní důležitost."

Jistě, nevíme, jak to v Libyi dopadne. Může se stát, že se spustí lavina imigrantů do Evropy, že bude občanská válka, že situace zneužijí fanatici, může se stát cokoliv. Nejistota a obavy jsou pochopitelné.

Skutečně to ale je důvodem, aby na bezprecedentní jatka, nařízená zvrhlým diktátorem proti neozbrojeným lidem vlastní země, reagoval ministr tím, že se nemáme vměšovat?

Ani slovíčko odsouzení toho, co se tam děje? Nebo je naše politika taková, že za Bělorusy, Kubánce a Barmánce se budeme bít, ale Libyjcům radíme držet ústa, protože v opačném případě bychom tím jen „ukazovali naši důležitost?“

Slovenský ministr Dzurinda se vyjádřil opačně. Cituji ČTK: Když se lidé rozhodli promluvit i v Libyi, tak nikdo nám nebude bránit v tom, abychom právo těchto lidí se svobodně vyjádřit obhajovali. Neměli bychom ani mlčet, ani předstírat, ani kalkulovat. Měli bychom být transparentní, přímí a věrni tomu, čemu stále věříme, a to jsou hodnoty," podotkl šéf slovenské diplomacie Mikuláš Dzurinda v Bruselu.

Tak aspoň někdo...

Dodatek v 18:15: ČTK vydala zprávu, ze které vyjímám:

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odmítá některé úvahy zahraničního tisku, že podporuje libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Naopak by za jisté situace považoval za přínosné, kdyby jeho režim padl. Šéf české diplomacie na to dnes poukázal v Bruselu. Vyzval i k ukončení násilí v Libyi zmítané nepokoji. Připustil ale, že země EU by se neměly příliš vměšovat do libyjských záležitostí, protože by to nemuselo působit zdárně.

Ovšem nemohu si pomoci, demokratické země by k masovému vraždění lidí surovým režimem mlčet neměly.

Ještě jeden dodatek: V 16:44 se na internetové stránce Černínského paláce objevilo toto prohlášení. "Česká republika vyzývá k okamžitému zastavení represí a použití síly proti pokojným demonstrantům, odsuzuje násilí, jež způsobilo smrt velkého počtu civilních osob, a vyjadřuje svoji hlubokou soustrast rodinám obětí."
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

rejpal napsal(a):

Potíž je v tom, že nám dosud nikdo neporadil, jaký postoj je správný.
21. 02. 2011 | 09:01

Maximus napsal(a):

Karel Schwarzenberg je obrovské zklamání pro naši demokracii. On jenom kopíruje pragmatické chování a postup USA a vlastně i předních zemí EU v politice. Máš ropu, suroviny nebo prachy? Tak nás zajímáš! Jinak seš pro nás nezajímavý! On už se párkrát zesměšnil, třeba v kauze Čunek nebo s cikány ve Francii, případně jeho výjezd na Blízký východ aby srovnal Izraelvce s Palestinci byl opravdu už humorný. A našlo, by se více věcí, třeba to škorpení s Nečasem bylo trapné. Vyšší princip u politiků tady raději nehledejme, ten existuje jen na papíře.
21. 02. 2011 | 09:01

Jedla napsal(a):

Děkuji autorovi za tento blog. Jeho názor a postoj (k naší "vládní" zahraniční politice) sdílím.
21. 02. 2011 | 09:05

Ožebračený Ovčan 89 napsal(a):

Pane autore, piště raději o ožebračeném národě českém a neptejte se Schlafenberka na nesmysly! Než ten se probere už je dávno po ptákách.....
21. 02. 2011 | 09:11

Naštvaný napsal(a):

"Pokud bychom se v tuto chvíli vměšovali do situace, jen bychom to komplikovali" prý prohlásil Schwarzenberg. Co to je vměšování? Vyjádření názoru ke krvavé seči? To by byl prezident! Potěšbůch.
21. 02. 2011 | 09:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 02. 2011 | 09:17

Tomáš napsal(a):

Jo, dělat tohle Lukašenko.......... Komu všemu se zamezí vstupu do zemí EU ??????
21. 02. 2011 | 09:19

Karel napsal(a):

Knížepán ať se nestará o vměšování a raději si hlídá vyměšování. Jinak ať podřimuje a neprudí!
21. 02. 2011 | 09:20

Tuky napsal(a):

Jak byste efektivně chtěli všichni tady v danné situaci asi pomáhat ? Koho zajímá v Libii co vykládá nějakej úředník z Evropský unie. No nezajímá to tam teď nikoho a význam to nemá vůbec žádný, protože ani dopad na tamní situaci to nemůže mít ale vůbec žádný. Tak proč pořád novinář chce, aby se ministři jednoznačně k situacím nějak vyjadřovali ? Je to tak daleko, že to není ani náš problém, tak proč proboha chcete, aby k nejasné situaci vydával ministr stanovisko a co když se to stanovisko už zejtra nebude hodit ? Většina z vás nemá vůbec pojem o tom, co je to diplomacie a štouralům bych doporučil se zbalit, promntně odjet do Libie a tam můžete vesele podávat pomocnou ruku.
21. 02. 2011 | 09:26

mm napsal(a):

Zatím žádná revoluce na Blízkém východě k demokracii nevedla, spíš naopak - viz Írán.
Takže tomu postoji rozumím. A navíc si myslím, že tam v Libyi na náš názor stejně nikdo zvědavý není a asi se ho ani nedozví....
21. 02. 2011 | 09:26

scallop napsal(a):

Tomáš

Jen pro pripomenuti - prave Schwarzenberg se snazil dvere do Evropy Lukašenkovi pootevrit. Lukasenko jakekoliv ustupky odmitl (viz poseldni beloruske volby)
21. 02. 2011 | 09:29

llopro tree napsal(a):

Jak nás může takovýto člověk, který ze sebe nevypudí jedinou slušnou souvislou větu,
a jeden neví jestli se při hovoru nezhroutí, či neusne, zastupovat v zahraničí?
21. 02. 2011 | 09:30

Marty napsal(a):

Postoj pana Schwarzenberga je smutný o to víc, že současnou vlnu občanských protestů v těchto zemích lze přirovnat k pádu železné opony ve střední a východní Evropě.

Postoj pana Schwarzenberga již ani nekopíruje zahraničně-politický postoj USA :-(
21. 02. 2011 | 09:31

vestec napsal(a):

Kádáfí snad padne jako všichni šílení diktátoři, at náš kníže chce nebo ne. Ale je to ostuda.
21. 02. 2011 | 09:31

Cajzl napsal(a):

A že se Schwarzenberg vměšoval takřka ústavičně do problémů, vztahů mezi Araby a Izraelci, aniž by je resp. ho o to někdo někdy žádal, bylo také legitimní?? Schwarzenberg se chová jako nejvyšší představitel MZV asi dle hesla "Kam vítr, tam plášt." Co se mu osobně líbí, to také nahlas hájí...!!

Je ale fakt, že vměšovaní do problémů Libye by nemuselo být politicky (některým státům) prospěšné!! Italové a Berlusconni se tím asi zaobírat také nebudou, stejně jako státy, země, které mají s Libyí nadmíru velké vztahy, byť trochu podezřele ( viz Švýcarsko apod...)

Osobně si avšak myslím, že je-li tento diktátor u moci 42 let, tj. rozhodně nejdele ze všech diktatoru v Africe a mozna i k dnešnímu dni na svete), tak se nebude svého mandatu lacině vzdávat, to by bylo vskutku hodně naivní... A nesmíme zapomenout, že je to srdcem a povoláním "voják"!!
21. 02. 2011 | 09:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivý text ("kreatůra"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 02. 2011 | 09:33

Kony napsal(a):

Slovenský ministr ZV to řekl přesně.My evidentně postrádáme vhodnou osobu na postu ministra ZV. A nejen tam, bohužel!
21. 02. 2011 | 09:34

Vilém Hynek Jarmila napsal(a):

Ono to má ještě jeden rozměr, který pohled humanistů a lidskoprávních aktivistů nemá. A to je charakter islámské země. K tomu roky sužované diktaturou. Opravdu si myslíte, že se budou vydávat na cestu přátelské demokracie? Nebo zvítězí jen další diktatura, v tomto případě islámská? Ono nemá smysl dívat se jen na to, proti čemu tilidé bojují, ale také na to, kdo jsou a co může přijít zítra. O tom je praktická zahraniční politika.
21. 02. 2011 | 09:37

Harkonen napsal(a):

Swarcik se vzbudil, depeše z US embasy nikde a tak je bezradnej :-( Otázka je - má nás někdo takový zastupovat? A nedejbože být naším příštím prezidentem, to už se mi nechce ani domýšlet ... :-(((
21. 02. 2011 | 09:38

Xury napsal(a):

Pro autora:
malou poznámku částečně mimo podstatu článku:
absolutně nechci zlehčovat jakékoliv lidské oběti,ale momentálně je z Libie hlášeno cca 250 mrtvých. I jen jediný zbytečný mrtvý je tragédie, nicméně opravdu máte pocit, že jde o bezprecedentní masakr?
Jinak máte pravdu v tom, že by náš ministr zahraničí mohl být ve svých vyjádřeních odvážnější. Alepoň to tak bývá u představitelů malých zemí, protože u nich se zpravidla nedá očekávat, že by musely (ty malé země) něco řešit.
21. 02. 2011 | 09:40

JardaV napsal(a):

Proběhne to třeba i takto : napětí se vyhrotí,Kaddáfi tvrdě střelbou potlačí povstalce,zahraniční mocnost je vyzbrojí a podpoří občanskou válku svými nebo mezinárodními vojsky.Nakonec takto semknutá povstalecká armáda zvítězí a zahraniční ropné koncerny si rozdělí podíly na těžbě ropy v Libyi.Že by to bylo poprvé,to ani náhodou.Takže demokracie se zase prodere loužema krve ke svému blahodárnému působení na společnost.Možná by lidi ze sdělovacích prostředků mohli zpracovat srovnání,jaké příjmy a co za ně lidi v jednotlivých rozbouřených zemích mají.Pak by byly důvody nepokojů jasné.
21. 02. 2011 | 09:40

Jaroslav napsal(a):

Myslím,že postoj pana ministra je pochopitelný a správný.Myslím si že Evropa na svůj humanismus jednou ošklivě doplatí.Pokud se budeme vměšovat do záležitostí takových zemí jako je Libye a otevírat náruč pro uprchlíky z arabských zemí,můžeme se také dostat do situace,že naše ženy a dcery budou nosit burky se závojem a my se nebudeme moci oholit.Děkuji nechci!
21. 02. 2011 | 09:41

Petr napsal(a):

Libor Stejskal je asi cenzor. Nebo tu nemáme hen tu demokracii. Nevím proč by tu nemohl někdo svobodně vyjádřit svůj názor. Nevím jakou chtěj mít tam v těchto zemích demokracii a svobodu, když ženy tam chodí vpytlích a na ksicht jim lejou kyselinu. Mělo by se to tam vyčistit a nikam do evropy nepouštět.
21. 02. 2011 | 09:42

Ládik!!! napsal(a):

uvidíme, co řekne klintonka...
21. 02. 2011 | 09:42

Wenda napsal(a):

Já teda nevím, ale Libye oplívá ropou a plynem, takže je určitě zajímavá. A emigrace z Libye je v plném proudu, jižní Italské ostrovy jsou jich plné a postupují úspěšně na sever. V Neapoli na každé křižovatce vám prodají vodu a kapesníčky, když si je nekoupíte, tak vám zamatlají okna flusancema, abyste si je mohli nechat umýt od dalších politických emigrantů. Když vyjedete na Vesuv, tak vás tam zastaví a pokud nepojedete jejich taxíkem, tak nahoru prostě nemůžete a auto vám tam nikdo neohlídá. Jestli tam Kadafí padne, tak doufám, že se nenajde spousta lidumílů, kteří je sem budou tahat na "převýchovu", aby se spolčili s našimi dosavadními úspěšně parazitujícími snědými občany.
21. 02. 2011 | 09:44

dodo napsal(a):

myslím,že situace v arabském světě je tak složitá,že každá úvaha o tom je lichá
21. 02. 2011 | 09:46

siven napsal(a):

Stydím se za svého ministra zahraničí!
21. 02. 2011 | 09:47

Občan napsal(a):

Mám pro starší lidi co trpí stareckou demencí pochopení ale ne v případě, že se taký člověk cpe do vysoké politiky jak Schwarzenberg a dělá tam ze sebe svým chováním šaška.
21. 02. 2011 | 09:48

choche napsal(a):

Absolutně nechápu současné reakce českých zahraničněpolitických vůdců. Jejich zastydlé konání plně kopíruje období studené války, kdy jsme dělali reproduktor Moskvě. Ani náznak vlastního myšlení!! Slyšíme stále stejná slova a bohužel vidíme stejné, či spíše nevidíme žádné skutky. Místo bilaterárních jednání a lobování za český export, prostřednictvím obchodních oddělení na ambasádách (naopak je rušíme), "řešíme" dávno překonané otázky pseudolidských práv. Svojí totální hloupostí jsme přišli nejen o významné trhy v Rusku, ale především na dálném východě a jihovýchodě Asie, kde jsme měli nejlepší výchozí pozici. Výsledkem je tristní hospodářství a ožebračování vlastních občanů. Dokonce i Lybie, Egypt, Írán, a další arabské státy, nebo i KLDR a Kuba nás dosud (mylně) považují za průmyslový stát a mají zájem o zakázky. Jenže náš "hrdý vlezdoanálizmus" zná pouze USA a Izrael. !!! Vše ostatní ignoruje, včetně EU, která nás však bere jen jako místy zneužitelný přívažek.
21. 02. 2011 | 09:48

honza v napsal(a):

Vilé Hynek Jarmila píše smysluplně, většina ostatních komentátorů by nejraději celý den metala dlažební kostky proti komukoli. Myslím, že náš ministr zahraničí má trochu větší přehled než většina z nás.
21. 02. 2011 | 09:52

Luděk Zika napsal(a):

jako správní Češi si počkáme jak to dopadne a pak budeme reagovat - polezeme do z....u vítězi. Vždyť to je pro nás typické.
21. 02. 2011 | 09:57

irča napsal(a):

sdílím tentýž názor, krvavé vraždění je vraždění...a nad tím se nesmí zavírat oči...nechci to přirovnávat..ale svět měl taky zavřené oči během mnichova ...to ještě nikoho nevraždili, ale jak nám to vadilo

stydím se za naší zahraniční politiku
21. 02. 2011 | 10:02

Tenco napsal(a):

Jistě že 250 obětí postřílených automatickými zbraněmi a snajpry je masakr.
Co by to mělo jiného být ? Drobný incident ?

To jen tak na okraj.

Řeči se vedou a žáby kvákají.
Občan Schwarzenberg je již starší člověk a tak chce mít svůj klid.
Proč takto dělá ministra zahraničí je mi sice záhadou, ale respektuji ústavní pořádek. Takže se nemá cenu vyjadřovat ani k tomu.
prostě celou věc přejdu mlčením. Nikomu bych nepomohl, jenom bych exhiboval svůj pocit důležitosti.

Ha, ha, ha....:))))

P.S. Existuje něco jako lidské univerzálie.
Přes ty by fajf..ehm...tedy tank jet neměl.
Pro fajf...ehm..tedy pro někoho je však utrpení kosovských Albánců katastrofou a utrpení obyčejnýcj Libyjců...eh..tedy ..no..já bych řekl - takovou jakousi okrajovou geopolitickou záležitostí. :)))
21. 02. 2011 | 10:07

Bunny napsal(a):

to honza v:
Do toho, co chtějí bouřící se občané jiného státu vám nic není, stejně jako nejste schopen posoudit reálnou situaci tam (a náš blekotající MZ už teprve ne). My můžeme zaujmout postoj k tomu, jakou cestou chtějí prosadit změnu a jak je nakládáno s jejich lidskými právy, vše ostatní je balast. Existuje řada jednoduchých nástrojů, které se používají, ovšem jen když se to hodí nám - třeba zablokování zahraničních účtů.
Evidentně nás měl nechat západ hnít ve východním bloku (jeho politikové by proti tomu nepochybně nic neměli, jen si dovolili nechat věcem volný průběh), protože jak se ukázalo na všech zahraničních krizích i třeba na současném lékařském protestu, většině vyhovuje nějaký ten báťuška ať již se šlechtickým titulem, nebo se stranickou knížkou libovolné barvy, diktátor pravý či levý, prostě někdo, kdo uspokojí lokajskou dušičku.
21. 02. 2011 | 10:08

Lubka napsal(a):

To Xury:
Vy máte,nebo znáte,nějakou tabulku,zákon nebo instrukci,kde je uvedeno,od jakého počtu obětí už to je anebo není masakr?
Sem s ní.
21. 02. 2011 | 10:09

Cajzl napsal(a):

Ještě jeden dodatek:

Pokud se již tady bavíme, byť hodne laicky, tak je nutno ještě otevřeně podotknout, že Libye jako muslimska země nesnese srovnání s větsinou arabskych zemich, nebot samotna role a loajalnost lybijske armady Kaddafímu v teto zemi není vůbec srovnání hodná s žádnou jinou!!! A to je již nyní kámenem úrazu! O to hůře, pokud se této agresivní debaty na statní urovni účastní již i Kaddafího syn...
21. 02. 2011 | 10:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Petře,

ještě jeden podobně sprostý a zdejší pravidla porušující text (tři už jsem smazal) a posílám stížnost na ÚJV (NRI). V některýcvh případech se i proti anonymním hulvátům dá bránit.

Libor Stejskal
21. 02. 2011 | 10:14

Neustrashimy napsal(a):

Lukašenko má problém, protože zakročil proti rabující lůze, která chtěla v den voleb vzít útokem budovu parlamentu. To takový Kaddáfí problém nemá, vlastní nemovitosti po celé Evropě a všude ho vítají s otevřenou náručí. Co na tom, že proti demonstrantům používá dokonce protiletadlové kulomety, jemu žádné sankce nehrozí, i kdyby to tam vyčistil plamenometem... Ale je vidět, že i taková zrůda s podporou 'demokratických' režimů se může pakovat. Jak málo by stačilo, abysme se zbavili těchle zbabělých gaunerů a zkorumpovaných zločinců v naší vládě!!! Whatever goverment do, the streets can undo!
21. 02. 2011 | 10:15

Navvy napsal(a):

Nikdo neví co se tam pořádně děje, nikdo neví kdo to vlastně bojuje proti tamnímu režimu, jestli to není ještě horší režim, nikdo neví zda byli skutečně neozbrojení (zdá se, že ti neozbrojení civilisté měli i tanky). Jen Martinu Novákovi je to jasné...
21. 02. 2011 | 10:15

pepa z depa napsal(a):

Myslím, že náš ministr zahraničí má trochu větší přehled než většina z nás.
Když toto čtu, přemýšlím co to může být za člověka.Každý soudný člověk ví, že ministr zah. je již za zenitem svého života a poklonkuje jen někomu.ČR má v podstatě kdes.
21. 02. 2011 | 10:16

jk-jiny napsal(a):

Trautmberg musí počkat na instrukce z Izraele. Pak řekne, co chtějí.
21. 02. 2011 | 10:16

Tomáš Fuk napsal(a):

Pan Schwarzenberg má pravdu. Já si naopak myslím, že Kaddáfího režim padne i bez hlaholic z České Republiky a leštění lybijských klik dnes není nutné. Arabové o to nestojí.
21. 02. 2011 | 10:21

voroshilov napsal(a):

Muchomurka je chlapak!Doufam ze tu luzu rozprasi.
21. 02. 2011 | 10:22

Bunny napsal(a):

to pepa z depa:
Opravdu u málokterého člena současné vlády lze očekávat větší přehled, než mají zahraniční komentátoři nebo i informovaní a vzdělaní lidé kdekoliv na diskuzních fórech. Když je vezmeme jednoho podruhém, chtěl bych vidět, kdo by si od nich nechal něco poradit.
21. 02. 2011 | 10:22

Lelíček napsal(a):

Ano nevměšovat se do nich, je sice smutné se dozvídat o počtech obětí, ale odpor proti Kadáfímu se rozjel a pokud se kácí létají třísky. To že se ve středomořské Africe spustily protidiktátorské rebelie spatřuji v tom, že se arabský svět chce více otevřít ostatnímu světu, a že to nejde hladce je věc druhá.
21. 02. 2011 | 10:24

Jan Klasa napsal(a):

Až se zase Schwarzenberg začne pohoršovat nad stavem lidských práv v Bělorusku, na Kubě či v Barmě (všimněte si, že Čína již zdaleka není tak v kurzu), tak by zasloužil jediné - naplivat do tváře. Pokud je pro naši zahraniční politiku v posledních letech něco příznačné, je to pokrytectví a oportunismus.
Tento přístup se ovšem aktuálně netýká jen Libye, stejný přístup zastávala většina tzv. západních demokracií i vůči Tunisku, Egyptu, Saúdské Arábii, Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Maroku... Svinské režimy ale naše. Pouze svinské režimy, které nechtěly táhnout s námi za jeden provaz si zaslouží dehonestaci (např. Sýrie či Írán). Je mi z toho na zvracení.
21. 02. 2011 | 10:28

Bohatýr napsal(a):

Račte si uvědomit třebas velmi nepříjemnou pravdu: Stát jedná a musí jednat podle svých zájmů. Nelze očekávat ani nic jiného. Představy, že v arabském světě zavládne demokracie evropského stylu je naivita.Naprosto stejná jako zavádění sovětského socializmu u nás.
Evrpoa se ke svému modelu demokracie těžce probojovávala od doby křesťanské reformace v 16. století. Islám zatím žádnou reformaci neměl a proto se vyvíjí jinak, než Evropa. Nikdo nemůže předem říci, že to, co přijde po pádu současných diktátorů, bude lepší. V každém případě to ale bude něco jiného.
21. 02. 2011 | 10:33

voroshilov napsal(a):

Radujete se tomu ze amici zapalili Blizky vychod?
Obrati se to proti vam,Evropa dostane milony uprchliku(uz to zacalo) a nove potencialni teroristy,anglosasove zase rozehrali svuj marias namireny proti konkurentum EU a Rusku,a vy tomu jeste tleskate...
21. 02. 2011 | 10:35

Gren napsal(a):

Změny v arabském světě nevěstí nic dobrého hlavně pro Izrael.Odchod vojenských diktátorů zcela změní politiku arabských zemí,proto se náš pan kníže nepouští do jásání.
21. 02. 2011 | 10:43

ali napsal(a):

V muslimských zemí to vře..není to tak černobílé, jak se píše, ale velice složité, neboť muslimský svět sám o sobě je složitý..
Nevidím nic špatného na Schwarzenbergově prohlášení, ale jak vidno, Martin Novák umí plést z kakánek bič..
Přeji muslimskému světu svobodu..v první fázi si to musí "vyřídit" sami, navzdory smutným a krvavým střetům. Kdyby se nám v 89 do revoluce motal Kaddafí, asi bychom pěkně prskali..
21. 02. 2011 | 10:44

Luknár napsal(a):

Ohromně se mi líbilo "neptejte se Schlafenberka ", ale správně je "Schlafenberga"
21. 02. 2011 | 10:44

Karel Kubrt napsal(a):

Zdravím všechny a zvlášť pana Stejskala. I tchýně ho pozdravuje. Souhlasím s Vilém Hynek Jarmila, jeho komentář je i můj.
Ještě k tomu dodám, že muslimsko-arabské totalitní režimy se hroutí a hlupci se z toho radují. Místní diktátoři byli menší zlo. Proto se s nima američtí i evropští vůdci po léta muckali. Vzpomeňme na poslední svobodné volby v 90. letech v Alžírsku. Vyhráli extrémní muslimové, usilující o zavedení šaríi, naštěstí byli volby anulovány a zavedena diktatura. Takhle dopadne tolik oslavovaná demokracie ve všech revolučních muslimských státech. Buď diktát nebo islám, jiná alternativa tam není.
Pan kníže je případ sám pro sebe, tentokrát konečně řekl něco užitečného, a to, že neřekne nic. Kéž by se takto vyjadřoval častěji.
21. 02. 2011 | 10:52

Xury napsal(a):

Pro Lubku:
já jsem nezpochyňoval, že 250 obětí je masakr, ale tu bezprecedentnost (= neexistuje precedent v minulosti). Obávám se, že i v nedávné minulosti a to dokonce na území Evropy bychom našli příklady daleko větších masakrů. Je to opravdu jen drobnost, ale já podobné výroky nemám moc rád, protože mi to připadá jako určité znevážení těch minulých obětí.
21. 02. 2011 | 10:53

Karel Kubrt napsal(a):

byly anulovány, pardon.
Škoda, že nemůžu své komentáře korigovat. Nešlo by to nějak, pane Stejskale?
21. 02. 2011 | 10:56

tomas napsal(a):

jake hodnoty tedy zastvame? Kuba, Barma, Cina se kritizovat muzou, Kadafi, bahrajn, tahjsko / devadesat mrtvych v centru bangkoku, ne. Alespon mame jasneji. Co na to havel, pithart, Ruml , Jan tleskac?
21. 02. 2011 | 10:56

horal napsal(a):

hrozně se mi líbí, jak skvělé myšlenky má národ, který si nechá od přeslavných politiků vláčet kdejakými hovadinami, natož jít do ulic!
21. 02. 2011 | 11:08

voroshilov napsal(a):

A tim casem naskakuje svetova cena ropy a pujde nahoru jeste vyse,takze,soudruzi gaucovi Che Gevary,odlozeni startu F1 nemusi byt jedina malickost ktera vam zkazi naladu...
21. 02. 2011 | 11:09

Tenco napsal(a):

Karel Kubrt
Pane Kubrt - nechystáte se vydat nějakou knihu ?
Třeba " Kubrtajáš I" ?
Já bych si ji koupil.
Bylo by zajímavé sledovat jak často se Vaše proroctví naplní.
A jak často ne.
:))))

Zvláštní. Titíž lidé, kteří zde plkají o despotických režimech po celém světě a ochraně západní demokracie před nimi za pomocí masivních investic do zbrojního průmyslu mají teď obavy, když pojednou nastává možnost, že si demokracii budou v těchto zemích lidé instalovat sami.
Nechápu.
Jako by byli nešťastni z toho, že se třeba nakonec domluví arabské vlády s Izraelem.
Což samozřejmě pro zbrojní průmysl bude znamenat katastrofu.
A s tím i pro celé Spojené Státy.

Jenže ty to zvládnou. Jejich společnost není tak ukakaná, jak ta naše.
Tam se kromě žvanění i jedná.

Dámy a pánové - úloha Číny - to vás samozřejmě ještě netrklo, že ?

Že se zcela mění mocenské poměry ve světě.
A že nás čeká ještě mnoho, mnoho překvapení.

52 % Američanů si myslí, že Čína je největší ekonomikou světa.
Není to tak.
Ale co není může být.
21. 02. 2011 | 11:10

Ambra napsal(a):

Schwarzenebrg i celá naše zahraniční politika moc dobře ví, že po pádu Kaddáfího se v Lybii určitě dostane k moci více protiizraelovská skupina. A protože naše politika je jednoznačně izraelsky zaměřená, tak mu nezbývá než říkat to, co dělá.
Možná to je ještě horší. To co si teď po trapné podpoře Mubaraka v Egyptě Izrael už nemůže dovolit vůči Kaddafímu, tak tím zaúkoloval naši republiku. Že to pak nepasuje vůči třeba Bělorusku nebo i Kubě, o to přece nejde. O hloupé Čechy tady vůbec nejde, ti se přece 60 let smiřují s jakýmkoliv zahraničně politickým blábolem každé loutky z ministerstva zahraničí.
21. 02. 2011 | 11:17

liberál napsal(a):

Když se podíváte na vyjádření západních politiků v roce 1989 tak ti byli také často velmi zdrženlivý k vývoji ve Střední Evropě, protože se báli aby to nepoškodilo vztahy s SSSR. Nenyslím si že by Schwarzemberg chtěl podporovat Kadáffího a že i on přivítá pád tohoto diktátora, který podporoval teroristy.
21. 02. 2011 | 11:17

Simona napsal(a):

Tady nejde o demokracii, a masakr teprve přije, 200 mrtvých není masakr , ten přijde s nastolením anarchie. Cílem je vrátit Afriku o pár desítek let zpět. Rozbít čínské investice , Afrika je pro Čínu zdrojem surovin . Jde jen o další bojůvku ekonomických rivalů. Tak klid. :-)
21. 02. 2011 | 11:20

liberál napsal(a):

Jinak pomalu ale jistě se začíná hroutit režim i v Číně. Ta v panické hrůze musí cenzurovat internet protože hrozí, že výjdou statisíce lidí do ulic.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=691701
21. 02. 2011 | 11:21

Karel Kubrt napsal(a):

Tenco, mohl bych vydat knihu, Kubrtaiáš v hebrejštině znamená 'Je chytřejší než Jahve,' snad ji křestantví dodatečně zahrne do biblického kánonu.
Vy byste také mohl vydat knihu, navrhuji titul: Moudra, kterým nikdo nerozumí.
21. 02. 2011 | 11:23

Elena napsal(a):

Wenda ,
vďaka za názor, dodám:
Taliansko požiadalo EU o dodátočnú finančnú podporu, preto že nezvlada presťahovaleckú vlnu.
21. 02. 2011 | 11:28

hovorka11 napsal(a):

Schwarzenberg a Kaddáfí jsou si podobní.
Dovedu si je představit, že by si vyměnili role.
21. 02. 2011 | 11:30

Elena napsal(a):

Predsednictvo EU spustilo kritiku na adresu Slovenskéj vlady s tým, že Slovensko poskituje nizkú finančnú podporu rozvojovým krajinam,
Slovenska Premierka sa branila argumentaciou, že mame problemy s deficitom štatých financý, neuspela.
21. 02. 2011 | 11:35

Belgičan napsal(a):

Souhlasím s vyjádřením pana Schwarzenberga. Jeho postoj je adekvátní k momentální nepřehledné situaci a zcela nekalkulovatelné budoucnosti v této severoafrické zemi. Tady jsou výzvy k uklidnění situace na místě a je to možná cesta k méně krveprolití.
Osobně zmařených životů lituji, ať je to kdekoliv. V žádném případě bych si nedovolil těchto mrtvých (a zraněných) používat k získávání politických bodů, jak se mnozí nademnou pokouší.
21. 02. 2011 | 11:37

Belgičan napsal(a):

liberál,
v Číně to budou stamilióny, nikoliv statisíce. Pak teprve začne na této zemi "karneval". Myslím, že si potom mnohý zdejší přispívatel vzpomene na uklidňující slova našeho ministra zahraničí.
21. 02. 2011 | 11:41

elf napsal(a):

Jeho Jasnost čeká až jak si prdnou v Bílém domě,Kódl upírá zrak k Bilderbergu.
21. 02. 2011 | 11:42

ladislav napsal(a):

Postoj pana Schwarzenberga je správný. Proti davu, ovládanému muslimským náboženstvím, musí existovat "osvícený" a pragmatický diktátor, což byl Mubarak i Kadáfí. Kdyby v těchto zemích, jako Libie, Egypt, Pákkistán, Jemen a dalších, převládl muslimský extrémizmus, mohlo by se stát,vzhledem k expanzní politice, že nás v České muslimské republice bude muezzin svolávat k ranní modlitbě z mešity a budu si musit nechat narůst plnovous....Brrr hrozná představa. A ještě jedna věc. Kolik by asi stála ropa, kdyby tyto země ovládli muslimští extrémisté?
21. 02. 2011 | 11:43

Nebojsa napsal(a):

Jako pokrokový občan a hrdý zastánce socialismu a to nejen u nás, podporuji vládu nositele řádu Bílého Lva a vůdce spřátelené socialistické Džamahírie.Události v Egyptě, kde vládl krvavý proamerický diktátor Mubárak, je nutno oddělit od boje o záchranu socialistické cesty v Libyi. Boje kterého jsme se u nás tak zbaběle vzdali.Nechápu ty, kteří se tak často zastávají, a koretkně zastávají, lidových režimů v Íránu,KLDR,Kuby,Venezuely nebo nebožtíka Saddama v Iráku, dnes žádají kritiku zamini vůči socialistické Libyi. To se asi soudruzi v Caracasu nebo Havaně diví. Kaddafí je přece překážkou sionistům a imperialistům, což ho opravnuje k obraně před rozvraceči a morálně posiluje.Vítejme tedy jen ty změny , které jsou v souladu s naším světonázorem získaným v budování socialismu.Beduíni neprojdou.
21. 02. 2011 | 11:44

Pře* napsal(a):

No já se mu nedivím. Situaci mezi Araby nerozumí na západě vůbec nikdo, často jí nerozumějí ani sami arabové. Není lehké se vyjádřit a nenapáchat tím ještě větší škody. Podívejte - Kaddáfí je gauner a když ho pověsí, bude to určitě dobře, ale je pravda, že on (a vůdci těch dalších zemí) byli jediní, kdo držel arabskou sběř na uzdě. Takže to bylo dobře nebo špatně? A jak se k tomu postavit teď? Nevměšovat se - ano, já to vidím také tak. Nebo jak bychom se tedy vměšovat měli, aby to bylo podle autora článku (a spousty přispěvatelů tady) správně?
21. 02. 2011 | 11:46

kabala napsal(a):

Autore ,když se v Čezku sejdou lidi ,kteří chtějí svrhnout tento totalitní režim ,stáhne se židovstvo do kanálů, aniž by začalo vraždit své odpůrce?
21. 02. 2011 | 11:47

WWP napsal(a):

Podle mě, skutečný postoj pana ministra zahraničí k situaci v Lybii nikoho nezajímá.
Ale, našlo se pěkné prostředí, jak vyjádřit osobní frustrace z čehokoli.
21. 02. 2011 | 11:49

skeptický napsal(a):

Radil bych obezřetnost a zdrženlivost.Náš ministr kolonií má pravdu.V případě změny režimu v této zemi bychom mohli dále zdržet zaplacení dluhu za 2000 Tatrovek,které jsme jim dodali začátkem 90.let.Zřejmě nad tím uvažují.
21. 02. 2011 | 11:49

LEVAK napsal(a):

Už Havel tady před těmi 20-ti léty zavedl selektivní politiku.Pamatujete?Tibet a Kosovo byly hlavním cílem jeho snahy o osamostatnění této země,protože tak pravil Bush.Zato Baskové,Kurdové v Turecku(střílení jak zajíci na lovu),Tamilci,Korzičané etc. mu nestáli vůbec za pozornost.
PS:Masaryk a jeho spolupracovníci se musí v hrobě obracet při vědomí,že jejich potomci jsou tak pitomí a připustili zvolení Schwarzenberga(Rakušáka) do křesla ministra zahraničí České republiky.Myslím si,že hlavní podíl na jeho zvolení měla ženská část naší populace zblblá červenou knihovnou a takovými perlami našich periodik jako je Blesk,AHA,MFDNES,Lidové noviny a taky programy ČT1 a ČT2.Už v polovině devatenáctého století Karel Havlíček Borovský, vyjadřující hlas lidu, »Švarcenberkům« moc nevěřil. Jedny jeho dávné verše začínají: »Zle matičko, zle, Švarcenberci zde, jeden drží karabáč, druhý říká Otčenáš. Zle matičko, zle...«
21. 02. 2011 | 11:52

stormeagle napsal(a):

trautenbergovi ještě nepřišly instrukce z Tel Avivu, nebo si to popletl
21. 02. 2011 | 11:56

ccc napsal(a):

Schwarzenberg rezignovat ... HNED
21. 02. 2011 | 11:58

LEVAK napsal(a):

Ad Pře*:to není arabská sběř ale mohamedánská a že má Schwarzenberg velmi blízko k mohamedánům nám ukázál uznáním Kosova(zatím tyto darebáky uznalo jen 40 států) a špendýrováním 15-ti miliónů korun těmto obchodníkům s lidskými orgány a s drogama.Jestli takhle a tímto způsobem rozhazuje naše peníze tak se potom nedivme,že při současném stavu korupce v našem státě není na sociální dávky a další!
21. 02. 2011 | 11:59

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Tohle neni revoluce ale jenom revolta,revolucii(pokud neminime"barevne")se meni vladnouci trida nebo spolecensky system,tady jde o pouhy palacovy prevrat,pravdepodobne financovany ze zahranici a skutecni"vudcove"rozhodne nejdou s davem proti obuskum a kulometum,a nakonec to dopadne v lepsim pripade jako v Egyptu kde ted vladu prevzala vojenska junta v horsim...
Ve vasem veku byt tak naivni:-)
21. 02. 2011 | 12:04

Michal Gill, Karviná napsal(a):

Nepřijatelný přístup. Když někde z vůle lidu nastanou prodemokratické snahy, EU by měla okamžitě přispět na pomoc a vyjádřit podporu. Za ty roky jsem nikdy neslyšel, že by Kaddáfího někdy někdo za něco chválil. Je to klasický despota zhruba na úrovni Castra nebo Kima. V okamžiku revoluce, která má zjevnou šanci uspět, je třeba okamžitě přilévat olej do ohně, dokud starý režim úspěšně neshoří. Dívat se, jak je revoluce utopena v krvi a nakonec pro nic, to snad nemůže nikdo chtít. Sametová revoluce může vzniknout jen shodou náho, jako je postavení vedení armády, policie, vlády, parlamentu (je-li nějaký). My jsme měli štěstí, ale bylo to opravdu jenom štěstí. Kdyby se pár komárů v čele rozhodlo, že se z oken Muzea vytasí s kulomety a rozstřílí koně na hadry, tak by to prostě udělali. Kaddáfí to udělal, tak už se to musí dotáhnout do konce, svrhnout ho, rozhodně neposlat do Haagu ani nikam jinak, ale pěkně ho soudit doma, kde dostane špagát jako Saddám, vyhlásit volby a ať vyhraje ten nejlepší. Ať si to jsou třeba sebefanatičtější magoři, když si je lidi zvolí, tak ať. Jestli něco nemůžu vystát, tak to je podpora diktatur ze strany demokratů - to je pokrytecký humus a pan ministr by měl napříště zvážit, co říká.
21. 02. 2011 | 12:10

hovorka11 napsal(a):

Belgičan:
Vzpomeňte si na návštěvu Schwarzenberga v Gruzii. Tam podpořil Saakašviliho s tím, že ČR za ním stojí !!! Následně Saakašvili nařídil útok na spící Tchinvali s americkými poradci v zádech!
" po ukoristení amerických "Hammerov" predstaviteľ národnej bespečnosti pri prezidentovi USA Gordon Džondro (prepis z azbuky) požadoval od Ruska, aby vrátili ukoristene Hammery ich zákonnému majiteľovi - Gruzínsku. O niekoľko dní zástupca náčelníka generalného štabu ruskej armády Anatoľij Nogovicin vyhlásil ukoristené zbrane za vojnovú trofej a objasnil, prečo sú Hammery také cenné pre ruskú armádu.

"Vo výstroji Hammerov sú pre našu armádu veľmi cenné prístroje a to systém presného dešifrovania signálu družicovej navigácii GPS, systém rozpoznávania svoj-cudzí, systém šifrovania rádiospojenia a taktiež zariadenie, dovoľujúce získavať údaje z amerického systému včasnej výstrahy o raketovom útoku Nikomu korisť nebudeme rozdávať - my sa jej lepšie pozrieme na zúbok."

Ministerstvo obrany informovalo, že znepokojenie americkej armády je veľmy vážne, gruzinska armáda nielenže opustila výzbroj, ale ona fakticky odhalila bezpečnostný systém USA."
21. 02. 2011 | 12:17

rejpal napsal(a):

Pokud se chceme vyjadřovat k situaci v různých zemí - a proč ne - nebylo by od věci, kdyby ta prohlášení měla určitou integritu. Jednou jsme extrémně aktivní (Kosovo, Afghánistán, Irák, ale i angažmá naší ambasády ve věcech Verner v KLDR), jindy se omezíme na verbální projevy a jindy mlčíme. Ono to pak budí dojem, že vlastní zahraniční politiku nemáme a jen tvoříme retranslační stanici politiky jiné, nebo že dokonce nevíme sami, co vlastně chceme. Čemuž dopomáhá i to, že mnohokrát se stalo, že vláda, parlamant nebo MZ něco řekli (a vzápětí poté prezident deklaroval něco úplně jiného). My nemůže moc ovlivnit běh věcí v nějaké zemi (kromě určité morální podpory), ale podivný a nečitelným jednáním můžeme ovlivnit vztah ostatních k nám.
21. 02. 2011 | 12:22

voroshilov napsal(a):

Takove"revoluce" financovane svetovymi oligarchickymi strukturami casto nedopadnou jak jejich loutkari zamysleji,americane urcite necekali ze to postihne"jejich"Bachrain a ted aby udrzeli SA,nemluve o tom ze Izrael uz vubec z toho vseho neni nadseny...To uz take jednou bylo,po ukonceni imperialisticke valky melo Rusko zmizet z mapy sveta jako Rakousko-Uhersko,kvuli tomu tam poslali Vladimira Iljica a Lva Davydovice,jenze bolseviky se obratili proti svym sponsorum a zadelali zapadu hemoroidy hlavy na 70 let dopredu.
21. 02. 2011 | 12:26

Pítrs napsal(a):

Dovolím si souhlasit s názorem pana ministra, potažmo proneseném v souladu s názorem celé EU. Situace v Libyi je velmi nepřehledná, ale v této chvíli již nejde o střet "neozbrojeného" davu s armádou, ale o regulérní anarchii za použití střelných zbraní ukořistěných policii či armádě. Navíc prý na straně vzbouřenců bojují i některé elitní jednotky. Střelba zpět je tudíž bohužel oprávněná, a já jen lituji opravdové civilisty, kteří se do toho přimotají. Nedokážu si ale představit, jakým způsobem my měla EU a potažmo malá ČR vstoupit do tohoto stavu. Vojenská intervence nepřipadá v úvahu, vstřícné gesto vůči uprchlíkům, kteří už začínají skákat do lodí směr Itálie by znamenalo humanitární katastrofu v Evropě, poskytnutí azylu plukovníkovi má už rezervované spřátelená Venezuela. Takže snad je blokace účtu, ze kterých pak zaplatíme zvýšenou cenu ropy. Ale hlavně, pseudohumanistickými výzvami k "ne-nevměšování" situaci neřešme.
21. 02. 2011 | 12:34

na..ex! napsal(a):

ŽIVELNÁ REVOLUCE V ARÁBII OTEVŘE CESTU KE SVOBODĚ,,?? Nevěřím ..Zatím ani jedna arabská země si nepomohla..Afganistán,Pakistán,,Irák,,Írán..a další. Po druhé světové válce odešli kolonizátoři a nabytá svoboda v žádné bývalé kolonii nepřinesla prosperitu..ale naopak byla pohlcena cizím kapitálem nebo náboženským fanatizmem stejně jako pro východním nebo západním diktátorem .Východní.Evropa po pádu komunismu získala sice svobodu pro lidi, ale ekonomika s průmyslem spadla do rukou silného západního kapitálu i díky defraudantům,kteří se uchopili moci zdehonestovali svobodu i demokracii a ekonomiku přivedli ke krachu totálně viz naše Česko ..!
21. 02. 2011 | 12:36

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to Pítrs: Takže situaci řešme výzvami ve smyslu "neřešme situaci výzvami ne nevměšování"? To si hodně pomůžeme. Tohle už JE revoluce, revoluce lidí na jedné straně a diktátora na druhé straně, nakolik je armáda podělena mezi obě strany je poměrně irelevantní. Vždy je třeba podpořit revoluci vzešlou od lidí, kteří tím kompenzují nemožnost volit.
21. 02. 2011 | 12:37

Michal Gill, Karviná napsal(a):

na..ex! - další ukázka závistivce, že on u toho nebyl, když byla možnost něco za pár kaček privatizovat? Takové lidi miluju. jenom fňukat, čekat, nechápat se příležitostí, nadávat, odsuzovat ty, co něco dělají. Á, my jsme vlastně v Česku!
21. 02. 2011 | 12:40

Sladký napsal(a):

Liberále, proč by se měl hroutit režim v zemi, která má nejrychlejší hospodářský růst na světě a nejrychleji se zvyšující životní úroveň lidí?
21. 02. 2011 | 12:42

Sladký napsal(a):

Odsuzovat ty, co něco dělají-chtěl jste říct kradou a podvádějí,že?
21. 02. 2011 | 12:44

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to Sladký: Přesně, Čína je na perfektní cestě, jejich kapitalistckého komunismu by si měli ještě pár let vážit, pro rychlý růst ekonomiky je to perfektní prostředí. Až tam jednou po volbách začnou běžné pravo-levé tahanice, všechno prudce zabrzdí.
21. 02. 2011 | 12:45

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to Sladký: To jsem neřekl, protože privatizace v Československu byl zákonný proces, obsahující prodávajícího, kupce, produkt a cenu. Co je na tom za krádež? Že někdo využije příležitosti, třeba si i někoho trochu nakloní tlustší obálkou, ale nikdy není nic prokázáno ani souzeno, to není žádná krádež, co je psáno je dáno, to ostatní jsou spekulace lidí, kteří zpravidla jenom závidí ve smyslu "mě zdechla koza, ať sousedovi zdechne taky".
21. 02. 2011 | 12:49

pich napsal(a):

Pan černokopec by se měl hlavně zajímat o stav demokracie tady u nás, když už je tím čechem.
Ovšem trochu jinak, než zatím činí.
Aby nám někdy Lybie nemusela radit jak na to.
21. 02. 2011 | 12:49

Sladký napsal(a):

Michal Gill- vašemu poslednímu příspěvku rozumím velmi dobře, tím spíš nechápu ten o závistivci a "nechápání se příležitostí". Co jste tím myslel? Znám "nevyužívání příležitostí" ale to patří do sportu,třeba fotbalu či hokeje. V kontextu,který jste použil je to pro mne nesrozumitelné.
Víte, kdo hlavně u nás privatizoval? Bývalý komunistický "management" a veksláci.Ti první měli informace a přístup k penězům, ti druzí peníze.Podle toho to u nás vypadalo a vypadá.
21. 02. 2011 | 12:52

Michal Gill, Karviná napsal(a):

No a? Moje pointa je v tom, že to proběhlo legálně, tu legálnost zakládám na tom, že to, za co nebyl nikdy nikdo odsouzen a často ani souzen, je legální. Co proti tomu potom můžu mít?
21. 02. 2011 | 12:55

sladký napsal(a):

Gille opravdu se velmi mýlíte. Privatizace u nás proběhla zcela jinak,než si představujete.
A pokud jde o tu závist a zdechlou kozu, tento způsob uvažování projevili všichni ti, kteří zuřivě kritizují lékařenza snahu zvýšit si plat, protože "už teď vydělávají daleko víc než,já,my". Je komické, že takto uvažují a píší četní zdejší stoupenci pravice.
21. 02. 2011 | 12:56

ex-nemo napsal(a):

Voroshilove
(21. 02. 2011 | 10:35) Je to pravda. A pro koho a proti komu byla a je Bosna, Kosovo , myslíte že to nevíme ?
A co na to Rusko, 2. největší světový exportér ropy ?
21. 02. 2011 | 12:56

voroshilov napsal(a):

Ex-nemo:
Nemam cas,o par hodin pozdeji:-)
21. 02. 2011 | 12:58

Sladký napsal(a):

Vrah, který nebyl odsouzen,není vrahem? Zloděj,který není odsouzen není zlodějem? Připomínám, že vraždy muslimských žen "z důvodů zachování cti" jsou v muslimských zemích v podstatě beztrstné a legální. Máte podivný přístup k morálce.
Jestliže soudce, spojený s mafií propustí mafiána, znamená to, že jeho činnost byla a je legální? Udivujete mne.
Podle vaší logiky by byly politické procesy v 50 letech u nás a předtím v SSSR legální.
21. 02. 2011 | 12:59

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to sladký: To mě omluvte, ale já prostě vycházím z nejzákladnějších premis, že toto je demokratický stát, kde byl za dvacet let dostatek času případnou krádež potrestat, tam; kde se to nestalo, tam jako by se nic nestalo. Punctum. K tomu prostě není co dodat. Jiank k lékařům už jsem se tento týden jednou veřejně vyjádřil zde: http://www.hanikvolleyball.cz/cz/clanky/archiv-clanku/sobotni-priloha/moravec-lubos/konec-krize.html (viz první příspěvek pod článkem). Možná stojím na straně těch, co snahu většiny lékařů o vyšší platy nechápou, ale oceňuji je za cílevědomost. Protože cílevědomost je motorem společnosti, ne sezení v koutě po vzoru naší zahraniční politiky v otázce Libye.
21. 02. 2011 | 13:01

ex-nemo napsal(a):

Určitě dostává pan Kníže instrukce odněkud a pošta se možná někde pozdržela. Ale není to z Tel Avivu ani z Washingtonu, nýbrž z docela jiného místa.
21. 02. 2011 | 13:06

Michal Gill, Karviná napsal(a):

Podtrhuji "v demokratickéém státě"! 50. léta byla u nás mnohem horším obdobím bezpráví než předchozí léta německé okupace. Když něco ukradnu, popřípadě z něčeho neodvedu daň, ale nikdy se na to nepřijde a bude to nedokazatelné, tak se to nestalo. Konec. Když si najdu cestu k obejdení systému, a že to je třeba při současném způsobu výběru daní brnkačka, tak to není moje chyba, ale toho výběrčího, který to umožnil, tj. zákonodárců, když nedokonalá legislativa legalizuje některé formy řekněme šedé ekonomiky, tak to není moje chyba.
21. 02. 2011 | 13:07

ex-nemo napsal(a):

Voroshilov
Aha, chápu, také čekáte na instrukce.
21. 02. 2011 | 13:08

SuP napsal(a):

Karel Kubrt -
Jde to! Stačí si to po sobě přečíst, než odprásknu ENTER.
Ale ruku na srdce. Jsou tu horší, nečtou po sobě, ale ani po Vás, ale kritiky mají za korunu pytel.
21. 02. 2011 | 13:14

Sladký napsal(a):

Vycházíte z toho, že je zde demokratický stát? Tím se ta blamáž vysvětluje, pane. Přečtěte si, co o té "demokracii" píše Karel Kryl. Já vám jen zkráceně řeknu, že tuhle "demokracii" budují ti, kteří předtím budovali komunismus, jen si k moci politické přidali ještě majetek a ekonomickou moc. Tohle není žádná demokracie, pane, ale DEMOKRATURA.
21. 02. 2011 | 13:14

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to Sladký: OK, tak po příspěvku o demokratuře tímto, alespoň za svou stranu, diskusi s Vámi ukončuji, protože když můžete volit, cestovat a pomlouvat státní zřízení na webu a ještě Vám to není dost demokratické, tak je mi Vás skoro až líto, ježto svobodnější stát už si já představit neumím. Každopádně přeji pěkný den všem.
21. 02. 2011 | 13:18

Elena napsal(a):

Slovenská repubika poskitla finánčnu pomoc Bosne a Hercehovine vo vyške 1739 mil.SK, Slovenské vojaci vramci mierovej misie pomahali Bosne a Hercehovine ku suverinite, svobode .

Príkladam baseň od Ali Vresvac Bosnanského študenta v CR, tie slova "vdaky " sú neocenitelne.
celú verziu basne najdete na blogu Horejšiho, zverejnil ich príspevaťeľ Petr Havelka , za čo mu ďakujm !

A tam na Západě, ať již zhyne
To prase největší mezi všema
Co s chutí háže bomby na nevinné
Které strká rypák tam, kam nemá

Ty zrůdo konzumu, co líně sedíš
Co my ti můžeme záviděti
Žereš svůj párek a tupě hledíš
Pivo své upíjíš a lížeš pěnu
Též tobě mohou upálit děti
Též tobě mohou znásilnit ženu
21. 02. 2011 | 13:20

Sladký napsal(a):

A to, co píšete (že 50 léta byla daleko větším bezprávím,než německá okupace) nezlobte se,ale to už je naprostá nehoráznost, hraničící s duševní chorobou.
Shodou okolností jsem se kdysi, ještě jako student jsem se vyptával pamětníků. 95% z nich mi sdělilo, že systém, který zde zavedli Rusové byl nesrovnatelně lidsštější a humánnější,než to, co zde prezentovali Němci.Navíc- skutečně brutální byl komunistický režim jen a pouze v oněch padesátých letech, v šedesátých šlo už o něco zcela jiného ,stejně jako později za Husáka.
Pokud by vás zajímaly podrobnosti, rád vám je sdělím.
21. 02. 2011 | 13:20

Sladký napsal(a):

Gill- ano naše diskuse nemá smysl.Pravda, můžete si říkat co chcete. Jednak je vám to PRD platné, jednak to budete říkat jen do doby, kdy se váš názor nebude líbit někomu kdo má moc a vliv.Stačí,když to bude váš zaměstnavatel nebo jiný nadřízený.
A pokud se vaše názory znelíbí někomu ještě vyššímu, pak můžete být prohlášen za extremistu, nebo vyřízen jiným způsobem, STB k tomu netřeba.
Žijte dál, spokojen v iluzích a sladké nevědomosti.
21. 02. 2011 | 13:24

Ing. Lucian PAPAZIAN napsal(a):

Výborně napsané, dlouho jsem si tak souhlasně na blogu něco nepřečetl. Jestlipak se česká zahraniční politika poučí? Ale abych řekl pravdu, tak toto dělá problémy už z dob rozpadu Jugoslávie..., třeba vznik samostatného Slovinska a Chorvatska bylo pro tehdejší naši diplomacii zcela překvapující. Také kroky následující jen byly kupením dalších chyb a omylů až to vyvrcholilo humanitárním bombardováním v tehdejší již okleštěné Jugoslávii, dnešním Srbskem. Ale zpět k současnosti - arabský svět děsí naše mocipány, protože tuší, že vlna se může přesunout i k nám do Evropy, proto přilívající olej do ohně a vymýšlí vyšší DPH a nižší důchody pro všechny. Opravdová reforma být ještě chudším.
21. 02. 2011 | 13:26

Tomáš napsal(a):

Imigranti jsou bezpečnostní riziko a je třeba to brát nazřetel.
21. 02. 2011 | 13:33

Jája napsal(a):

Jednou se říká, že lidská práva jsou nedělitelná, všeobecká, že my, rozumí se zamozřejmě Západ je musíme rozšiřovat a chránit. jsou ovšem místa, kde je rozšiřovat LP důležitější než jinde. To platilo v minulosti, kdy dikrátoři a kati vlastního lidu byli podporování finančně, vojensky, poradci atd., aby náhodou nezvítězil někdo, kdo se nelibí (USA). Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. K paradoxu, k jakému došlo můžeme vidět v Afganistánu. Všechny tyto diktatury, orientálního ražení se džíve či později stanou naší hrozbou. Takže je lepší, když někdo likviduje šílené islamisty, uzurpuje si moc..., nebo jde do světa, zatím s bombou pod kabátem. Později to může být i jiná technika, jeden režim, či teristický stát si pěstujeme v Evropě, Kosovo se jmenuje. Dalším poskytujeme pomoc, teroristy v Rusku nazýváme bojovníky, div ne za svobodu a demokracii. Každý rozumný ví, že jim jsde pouze posunou islámský vliv blíže k Evropě, kde se dá operovat. Vše začalo svržením a likvidací Saddáma, který hrází před islámem byl. Domnívám se, že tímto !revoluce" nekončí a hrozím se revoluce v Turecku. Tam by byla krvavá lázeň ohromných rozměru a nevěřím, že by EU nebo NATO proti tomu moc pretestovaly.
21. 02. 2011 | 13:37

Elena napsal(a):

osôbne sme celá rodina v trech etapoch sme príspeli finančne pre azílový utečenecký tabor v Gabčikove, na nákup vzdelovacých prostriedkov ( ako učebnice, zošit, škôlské potreby , ošatenie)

ďakujem ALI VETROVEC, že ste to ocenil tou basničkou,

že sme konzumné prasci podľa vas
21. 02. 2011 | 13:38

Michal Gill, Karviná napsal(a):

Tak ještě dodatek k tomu posuzování 40. a 50. let: U toho je třeba vycházet z podstaty aktuálního státního zřízení. Ztímco za války tu fungovala vláda řízená úředem protektora, přestupky proti zákonu, ať ten byl jakkoli nespravedlivý, byly trestány, docházelo k porušování zákonů našich i říšských ze strany vojáků, důstojníků, úředníků nebo kohokoli jiného, to je v mých očích pořád nesrovnatelně spravedlivější, než když stát sežene obviněného, tajné policii zadá výrobu důkaz, prokuratuře jejich vyložení a soudu rozsudek a způsob trestu - to je státní teror. Za války to byla okupační provizorní správa, která dělala co mohla k zachování pořádku za válečného stavu. Na našem území to prakticky ani nebylo bezpráví v očích mezinárodního práva, my jsme se okupovat nechali, nebránili se. Jde tedy srovnávat nespravedlnost okupanta k okupovanému a nespravedlnost státu k vlastním občanům? Pokud ano, tak jedině tak, že okupant má právo téměř na vše, obzvlášť, když zákoně vyhlásí stanné právo. Má ale stát právo obcházet vlastní zákony a politicky ovládat soudní procesy? Ne, to jistě nemá. Tak co bylo horší?
21. 02. 2011 | 13:38

na..ex! napsal(a):

LEGALIZOVAT VYTUNELOVÁNÍ STÁTNÍ POKLADNY, BILIONOVÉHO DLUHU STÁTU, PROŠUSTROVÁNÍ STÁTNÍHO MAJETKU,(Kolem 4 bilionů)kdy čech nemohl mít prachy něco koupit, (Nebo být Stehlíkem a SONP Kladno) vzniká otázka: Kdo byli ti úspěšní" podnikatelé?? Kdo jsou ti neúspěšní ?? Není ta "legálnost nabytí" majetku poze na straně justice ?? A její nekonání? Michale Gili?
21. 02. 2011 | 13:42

Yosif K napsal(a):

Hm.... levicovym soudruhum se knize ani jiny pravicak nezavdeci:
1)Pokud by zapad pomahal Lybijcum Kadaffiho svrhnout, slo by o kolonialismus a nadrzovani Zidum (na rozxdil od Mubaraka, Kaddafi silne hubou podporuje palestince, vseobecne je to protiamericky soudruh....)
2) Pokud Zapad nepomaha Lybijcum Kaddafiho svrhnout, jde o nezajem o sireni demokracie....

Kadaffi je silenec - viz podzemni reka atd, nelze se divit ze i Lybijci jej maji plne zuby - i kdyz jako skoro vsude u Arabu - boje o moc se odehravaji na KMENOVEM ZAKLADE. Nuz tedy smele z kmenoveho zrizeni do raneho feudalismu!!!!!!! Nezbyva nez doufat ze to v Lybii dobre dopadne. To jest ze pristi vlada v Lybii bude mene magorska nez megaloman Kaddafi.

Zatim Bahrajnsti demokrate natvrdo vyjadrili pozadavek cislo 1: ZBAVIT OBCANSTVI VSECHNY CIZINCE. V evrope by levicovi soudruzi neco CHROPTELI O LE PERNOVI, ALE SAMOZROEJME U ARABU JDE O POKROKOVE DEMONSTRANTY. Doufam ze si z tohoto utlocitneho pristupu levicovi soudruzi vezmou pripad az pujde o fanaticke islamisty v Evrope.... hahaha.....
21. 02. 2011 | 13:42

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to na..ex!: Je, určitě je i na straně justice. Špatné a pomalé zákonodárství, nepracující policie i justice. Je to tak. Vždyť to byla podstata mých příspěvků. Já ale vyzdvihoval schopnost konat ze strany lidí, kteří se konat nebojí/nebáli. Tj. že privatizovali (je mi jedno jak) a riskovali při tom peníze, postih, cokoli. Někteří skončili na dlažbě, někteří skončili za katrem, někteří ve Forbesu pár řádek pod Gatesem. Já tady vyzdvihuju princip kapitalismu - tj. porozumět podmínkám nastaveným v tomto okamžiku, chopit se příležitosti a něco začít dělat. To platí pro podnikání, stávkování, kácení režimů, pro všechno. Jestli jsem až takový filosof, že mluvím tak nesrozumitelně, tak mě prosím někdo informujte, já jsem nezdolný optimista, ale hlavně realista. A realita je to podtstané. Ne hledění na svoji "zdechlou kozu" a nadávání na ostatní, to opravdu ještě nikomu k ničemu nepomohlo. Já ani netvrdím, že já jsem takový člověk, co by uměl situace využít, to není podstatné, pro mě je podstatné, že věřím, že toho jsem schopen teoreticky a v budoucnu. Teď se jedu do Ostravy, možná se sem ještě později stavím, jak to tu vypadá, ale moc podnětná diskuse to tu zatím není. Howgh.
21. 02. 2011 | 13:55

Ing. N. napsal(a):

Co kdybychom se na dění v Libyi podívali z čistě tržního hlediska? Libye je největší vývozce ropy v Africe. Její ropné rezervy dosud nekontrolují nadnárodní monopoly tak jako se to už po mnohém krveprolití během vyvolané občanské války podařilo v Sudánu. Takže na řadě je zřejmě Libye včetně občanské války. Scénář mohl být připraven už dávno.
21. 02. 2011 | 14:01

rejpal napsal(a):

Michal Gill, Karviná
K definici demokracie nestačí mít jen určité instituce, volební právo a možnost cestovat. Ty instituce musí totiž fungovat v duchu ústavy. O funkčnosti napříkald justice u nás víme asi každý své. Pokud člověk nemá rozumnou šanci dovolat se práva, dokud ještě udrží meč a moč, už to tak skvěle nevypadá. A pokud nemá REÁLNOU možnost vybrat si ze svobodné nabídky stranu, protože existuje nějaká podivná klauzule, je to s tou svobodou horší. A hlavně - svobodný je v této zemi člověk tehdy, když má peníze. Ne kvůli cestování, ale kvůli tomu, že se může postavit svému zaměstnavateli, protože není na té práci existenčně závislý a jinou bude v rozumném čase těžko shánět, pak musí mlčet a svobodu slova chápat velmi abstraktně. Že neexistuje centura? Ne jako instituce, ale jako reálný jev ano. Protože napsat cokoli sebepravdivějšího, co se týká sponzore nebo inzerenta, je nepředstavitelné. A demokracie také není zrovna to, že kdokoli si může dělat cokoli a je nepositižitelný (abych nemluvil v lišé o nepřizpůsobivých - co takhle spousta černých staveb, které NĚKOMU projdou). Nhci srovnávat režim v jednotlivých dekádách naší historie, ale my jste dostali šanci náš režim zkultivovat, a tak trochu jsme ve slepé uličce.
21. 02. 2011 | 14:02

na..ex! napsal(a):

Pročítajíc Váš doplňujicí přispěvek, musím přiznat že se dá jen souhlasit,pane "Gili...Zdravím do Ostravy...Z Prahy. na.ex!
21. 02. 2011 | 14:08

Pepa Řepa napsal(a):

Novák
Ač je Kníže můj oblíbenec, vystihnul jste přesně tu "lidskoprávní"licoměrnost.
Stejné to bylo s Kosovem. A stejné to je s "lidskými právy" jedněch, na úkor jiných u nás doma.

Docela se bavím zprávami o Libyi. Jeden zdroj od kterého všichni navzájem opisují a někdy-opět-takové pitomosti, že kroutím hlavou.
Počkám si, až přijde se zasvědceným komentářem jiný/á "arabská hlásná trouba".Vy se do toho nepouštíte a to Vás šlechtí, jste nad věcí.
Chtělo by to opět vypravit štáb ČT, který by se-pokud by byl do země vpuštěn- po dvou dnech s pláčem vrátil domů.
21. 02. 2011 | 14:10

jozka napsal(a):

Hele, Jozef, tomu trosku nerozumim:

ZBAVIT OBCANSTVI VSECHNY CIZINCE.

Bud je to cizinec nebo ma obcanstvi, ne?
21. 02. 2011 | 14:17

na..ex! napsal(a):

Rozvinutá diskuse která se zde prezentuje v názorech pisatelů je podnětná po všech stránkách měli by ji číst hlavně navolení..!
21. 02. 2011 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

Ing. N.
Pozdě. Už si na kontrolu posvítilo BP. Nebo jste tak naivní, že si myslíte, že se-rakovinou prolezlý-atentátník z Lockerbie, kypící v Trábulusu zdravím, uzdravil náhodou?

Pravda, vlčáků co si brousí zuby je víc a to by nebylo milé, pak by přišla investice do pana Muhammada Midžrahí v niveč.
Stejně ho pro media v krátké době pohřbí a on se bude z povzdálí dívat na svou rakev jako Karel Plíhal.
Už se na tom pracuje, řekl bych.
21. 02. 2011 | 14:21

siven napsal(a):

Michal Gill - Přečtěte si knihu "Konec dějin" od pana Fukuyamy.

Pak možná pochopíte rozdíl mezi slovy "legální"... a legitimní.
21. 02. 2011 | 14:31

kapo napsal(a):

No jo, když ale budou evropské vlády otevřeně podporovat libyjskou opozici, Kadáffí nám sem bude posílat illegály z Afriky. A to je vážná hrozba..... Z toho můžou mít radost jen anarchisti a podobné lidskoprávní vypatlané mozky.
21. 02. 2011 | 14:49

lubosek napsal(a):

Zaujímáme postoje,místo abychom stáli...Pan KAREL KRYL.
21. 02. 2011 | 14:51

Michal Gill, Karviná napsal(a):

to siven: Fukuyamu jsem kdysi četl, nevím, na co konkrétně narážíte, každopádně podle mojí definice "legitimní" znamená většinově prosazovaný, tj. taková věc, kterou vyžaduje většina nemlčících; "legální" pak provedený podle litery zákona, bez rozdílu, kdo ten zákon vydal, podle práva okupační moci, podle práva sto let stabilní demokracie, podle mezinárodního práva, to je fuk. Nemám chuť si to celé zpětně pročítat, pokud jsem snad někde zaměnil výrazy, tak se omlouvám, ale nemyslím si to.
21. 02. 2011 | 15:39

Da.Rock napsal(a):

Ač Trautenberka opravdu nemusím, tak v tomhle mu bohužel musím dát za pravdu.
My totiž opravdu nevíme, jak se situace v arabském světě bude vyvíjet a jestli ti, co je dneska podpoříme, proti nám zítra nepovedou džihád. Západ už se víckrát spálil ve svých odhadech koho podpořit a koho zatratit. Mlčením nic nezkazíme. Eventuálně můžeme obligátně vyzvat obě strany ke klidu a uvážlivosti a varovat před excesy z obou stran. Tím vlastně nic neřekneme a zároveň máme čárku za vyjádření.
21. 02. 2011 | 15:46

voroshilov napsal(a):

ex-nemo:
Tak jsem se instrukci z centru nedockal,budu improvizovat:-)
Nevim co Bosna,Kosovo,to se nas moc netyka-organy a drogy jdou do Unii,pokud vim kosovari uz k vam mohou jezdit bez viza,uvitejte vazene hoste jak se patri:-)
Z rustu cen na ropu nekdo bude profitovat,a ja uz vim kdo...to je nam na ruku,ovsem na Kavkazu znovu bude horko,ale pro nase oligarchy to neni az tak znepokojive.
Jinak vsechno podle klasiku neokonizmu:menime doktrinu Kisingera na doktrinu Brezinskeho,vytvoreni kontra modernistskeho Velkeho jihu,priprava k ustanoveni chaosu ktery zabrzdi ekonomicky rust na Strednim a Blizkem vychode,coz je zakonite protoze dve miliardy dalsich hladovych krku nikdo nepotrebuje obzvlast Zapad.Spise dale podpali vsechno co muze horet krvav-zelenym islamskym plamenem,Cina a dalsi se budou uderne vyzbrojovat(take kseft).Bude li zapad delat sazku na vlastni vyrobu,na navrat investici-to je otazka,jinak Libye samozrejme zajimava ale druhorada-hlavni blietzkrieg je namireny smerem Iran,Rusko a Cina.
21. 02. 2011 | 16:10

Luba napsal(a):

Pane Nováku,
přece nemůžete na panu Černoknížeti chtít, aby se přidal na stranu odpůrců tradičních odběratelů našeho Semtexu.

"Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí se sešel s Abdulem Alím Midžrahím, který je známý jako atentátník z Lockerbie. Oba muži se i krátce objali, informuje v sobotu televize BBC (...)

Midžrahí byl v roce 2001 odsouzen k 27 letům vězení za atentát na boeing americké společnosti PanAm. Nálož české výbušniny semtex ukrytá v kazetovém magnetofonu roztrhala v roce 1988 letoun na kusy nad skotským městečkem Lockerbie. Zahynulo 270 lidí – všech 259 lidí na palubě letadla a 11 osob na zemi v Lockerbie. Mnoho cestujících pocházelo ze Spojených států amerických. Byl to právě Midžrahí, kdo propašoval semtex do letounu."

Zdroj:
http://www.mediafax.cz/zahranici/2915234-Kaddafi-se-setkal-s-atentatnikem-z-Lockerbie

Inu,
někteří teroristé jsou velmi užiteční a nenahraditelní. Proti komu bychom pak bojovali? Snad mezi sebou?
Ještě že nám zbývá ten dobře utajený Ladin ...
21. 02. 2011 | 16:15

Ing. N. napsal(a):

V současné době se konfliktu v Libyi aktivně účastní ostřelovači. To je osvědčená taktika pokud je třeba vyprovokovat občanskou válku. Ostřelovači střelí párkrát na jednu stranu, potom na protivníky a už to potom jede samo. Této levné taktiky bylo s úspěchem použito i v bývalé Jugoslávii. Není vyloučeno, že konečným cílem je vyprovokování rozsáhlého konfliktu v Asii, zamířeným na oslabení Iránu, Ruska a Číny.
21. 02. 2011 | 16:29

Kanalnik napsal(a):

To je reci... Tak budto ty hodnoty mame a plati pro vsechny, nebo nemame, protoze plati jen pro nekoho (nas)... to uz pak totiz nejsou hodnoty, ale ohnute hodnoty, tedy samoliba pravidla...

jak je videt, nekteri hodnoty maji, nekteri ne... a pak se divme, ze CR spolecnost je tam, kde je
21. 02. 2011 | 16:38

pašák napsal(a):

letošní rok odhaluje víc a víc naše pokrytectví a rasizmus...nebude divné když nás jako světlonoše svobody a demokracie nebude nikdo brát vážně
21. 02. 2011 | 16:43

voroshilov napsal(a):

Ing.N.:
Ostrelovaci neboli snajpry v tomto pripade hraji jinou roli nez ve vojenskem konfliktu v Jugoslavii,to je blize tomu co delala Securitate v Rumunsku,jejich ukolem je chranit statni budovy pred loupezniky,a ne kdejakymi vandaly-uvedomele obcany se snazi dostat do policejnich stanic a bezpecnostnich slozek prvnimi aby znicili materialy podle kterych praskali na jine spoluobcane ktere uz tak loajalne nebyli.
21. 02. 2011 | 16:45

Jméno napsal(a):

Našemu Tautenberkovi už hodně dlouho smrdí z huby. A nejsou to jen zkežené zuby.
21. 02. 2011 | 16:46

DF napsal(a):

Je zřejmé,že Vám cizinci nestačí platit 14 Kč ročně v můj prospěch.
Proto zaplatíte v roce 2011 18 Kč on Vám spadne hřebínek.Dělat si šp..... .
K.Schlafenberg.
Austria
21. 02. 2011 | 16:50

Luba napsal(a):

Ing.N,
ostřelovači jsou dělostřelci.

Lidé se speciálním střeleckým výcvikem a dispozicemi, střílející ze zálohy a ze skrytu jsou odstřelovači, nikoli ostřelovači.
21. 02. 2011 | 17:07

Jan napsal(a):

Sákriš. Kdepak budeme hledat další odbytiště zbraní, když budou všude na světě pomalu a jistě všichni mít ''svobodný demokratický systém''.
21. 02. 2011 | 17:12

H.Kim napsal(a):

Takto to vypadá, když ministr zahraničí přijímá roli loutky...
21. 02. 2011 | 17:15

Peter napsal(a):

V Egyptě, Maroku a Západní Sahaře se nachází 3/4 světových zásob fosfátů. Jsou zde i ložiska železné rudy, stříbra, olova a mědi. Na severu se též hojně nachází ložiska ropy. Ekonomický atentátník
KORPORACE VITEJTE V SEVERNI AFRICE

Nejhorší na tech takzvanych prevratech je ze lidem to nakonec nepomuze, potraviny pujdou nahoru a i vse ostatni, prace bude malo. Lide chteji zmenu, chteji vyuzivat zdroje sve zeme k blahu jejich obyvatel, tak se ale nestane...
A mi se na to jenom divame, protoze s tim nemuzeme vubec nic delat ?!
21. 02. 2011 | 17:28

Petr Jed napsal(a):

Kníže mi připadá jako alibista už od té doby, co zadal tzv. audit na Čunka. Vybere si takové řešení, které především neuškodí jemu a nemusí kvůli němu nést kůži na trh.
21. 02. 2011 | 17:57

Sokol napsal(a):

Charles Maurice de Talleyrand by se mohl od pana Schwarzenberga učit...
21. 02. 2011 | 18:16

dedecek hribecek napsal(a):

Schwarzenberg se chova velmi konzistentne - vyckava, jak se k tomu postavi velky bratr USA. A USA zatim "taktne mlci" - tak jak by si Schwarzenberg mohl dovolit neco rikat? Sice neni tak nedostizny rektalni alpinista vuci USA, jako Sasa Vondra, nicmene dokaze drzet hubu a krok.
21. 02. 2011 | 18:30

Pepa z depa napsal(a):

Milý Sokole a ostatní diskutující, všichni jste se již vyjádřili a to se stanoviskem, že do lidí se nemá střílet a vidíte, že to chcete jen Vy, ale naše skvělá diplomacie Nám nějak pokulhává a to i v tom, když ohrožená země kvůli neúrodě volá SOS, tak EU se k ní postaví zády a myslí si víte co, že? A to jen protože je nepustili ještě do své země praktikovat to co v NAŠÍ VLASTI. Tady všichni vidíte o co jim jde. ŽIVOT LIDSKÝ je vůbec nezajímá a v těch makovicích mají jen MANY MANY. A to jim budeme neustále toto trpět a býti jejich spolupachateli? To snad PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR nestráví jen tak lehce a je to další hřebíček do vaší rakve vy kapitalistická nestvůro. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
21. 02. 2011 | 18:33

avg napsal(a):

co má pan kníže asi dělat má udělat tytyty nebo hrozit našemi tanky.
21. 02. 2011 | 18:45

Jarda04 napsal(a):

Vítám, že někdo veřejně odkreje domácí (to je sporné slovo v tomto případě) svini, která umí změnit barvu rychleji než dopadne sekera na špalek - za toto by se už neměl ani vracet do Čech a rovnou podat demisi - toto je největší ostuda české země a celé její slavné historie. Slovák zůstal Slovákem a to bychom si měli vzít za příklad.
21. 02. 2011 | 18:56

Henry napsal(a):

Správně to řekl brepta Dzurinda a jemu podobní:
jde jim o hodnoty,neboli přiznal,že nejen u nich,
ale i u nás jde jen a jen o peníze,
a proto se na státních postech krade a krade a krade...
A je jim v podstatě jedno kdo vládne v Libyi
21. 02. 2011 | 19:01

jin napsal(a):

Trautenberk patří k takovým diplomatům,kteří podepsali Mnichovskou zradu z opatrnosti.Teď si počká jak se to vyvrbí.Snad nebude třeba Amerického humánního bombardování,aby si tam mohli postavit vojenskou základnu jako v Kosovu.Oni prý si vybírají kamarády jen podle svých zájmů...
21. 02. 2011 | 19:03

Alojz napsal(a):

Vážený pán Martin Novák,
No to nie je celkom pravda, že naháňali ako zver. Kto mal rozum a nepripojil sa k nočným nepovoleným demonštráciám a bol zamknutý doma, nič sa mu nestalo. Kto robil na ulici "hrdinu" musel počítať s trestom ako následkom za svoje ľahkovážne konanie! Teda v krajnom prípade i zo smrťou!
21. 02. 2011 | 19:09

Otazka napsal(a):

Copak Kadafi, ale Saudska kralovska hydra je daleko krutejsi, totalitnejsi , ale?
Jsou to kamaradi USA.
Kolik bylo afgancu v letadlech zari 2001?
Sami drzitele pasu Saudske Arabie.
To mohly USA stejne tak dobre udelat invazi treba v Maroku....
Staci, kdyz dostatecny pocet novinaru tleska a vola na Belehrad...
Ze soudruzi z Aktualne.cz
21. 02. 2011 | 19:12

nuclear napsal(a):

kolik jste dostal zaplaceno za tento váš subjektivní blaf, pane Martine Nováku?
Mě na diskuzích nadávají do komunistů, když ventiluji svoje názory.
21. 02. 2011 | 19:12

Ožebračený Ovčan 1989 napsal(a):

Čechům vadí nejvíc český politik=Zloděj!
21. 02. 2011 | 19:15

Lelíček napsal(a):

Pan kníže je postarší pán, a patrně si spletl Kadáfího s někým uplně jiným, nemějme mu to za zlé, ve vládě jsou daleko mladší politici, kteří dělají daleko větší přehmaty a to nejen slovní, tak čemu se divíme, doufám, že jich letos nadělají dost(těch kopancú) a znemožnějí se úplně do ztracena.
21. 02. 2011 | 19:19

Čechoaustralan napsal(a):

Pan ministr zahraničí ČR propásl skvělou příležitost (raději) mlčet (a zůstat tak v roli strýčkovského rádobyfilozofa).
21. 02. 2011 | 19:20

jendysov napsal(a):

Slováky bych taky radši nechal napokoji. Ať si to s tím šampionátem pro sluchově postižené vyřeší sami...:-)
21. 02. 2011 | 19:21

Pepa z depa napsal(a):

Milý avg, pro začátek by mohl alespoň pro jednou posuzovati věci ve všech souvislostech. Prostě zásada, že vše souvisí se vším prostě platí jest-li pan kníže chce a nebo nechce. A to Vám mladí budiž vždy na mysli, než budete něco rozhodovati. Něco Vám řeknu z minulosti, co Vás určitě ve škole neučili a asi vědí proč, že? To že se lidi nemají zabíjet, to již víte a že se nemají vytvářet ARMÁDY S VOJÁKY na zabíjení, to je Vám také jasné, že? A že pomáhati lidem v nouzi a podati tonoucímu ruku, když se topí je Vám také jasné, že? A představte si, že v roce 1948 NAŠÍ VLAST postihla veliká neúroda z důvodu extrémního sucha a ČSR volala to samé SOS jako KLDR a víte kdo jediný Nám bezištně podal ruku na tu záchranu obyvatel ČSR před hladem? Nevíte? Tak to se nedivím a také to byl jeden z důvodů toho obávaného v současné době ÚNORA 48 mimo mnoha jiných důvodů, víte? Byl to SSSR, který Nám sem nalifroval tolik obilí, kolik jsme potřebovali. Prostě se zachoval jako přítel a víte vůbec kdo je to přítel? Ten kdo umí pomoci v nouzi a neptá se nejprve co ZA TO a počítá si ještě nehorázné úroky a nárok podmaňovat si NAŠÍ VLAST. A takto prosím Vás mládeži přistupujte při rozhodování ke všemu, abyste najednou nekoukali, že jste UTLAČOVÁNI A VYKOŘISŤOVÁNÍ. Jak to vypadá sami vidíte a na vlastní kůži poznáváte ve svém současném vlastním životě. Dost bylo slov a teď je potřeba ČINŮ, ba ba by řekla moje babička, protože to byla moudrá žena. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
21. 02. 2011 | 19:22

Béda Kocourkov napsal(a):

Prý již onehdy Jeho jasnost pan kníže chtěl udílet moudra o demokracii Tunisanům a Egypťanům? A že prý tam pojede z Havlem,Kalouskem,Drábkem a Štětinou. Prý se pořádá sbírka na jejich letenky? Rád bych přispěl,ale jen na cestu tam. To budou arabové koukat!
21. 02. 2011 | 19:30

Emil XX napsal(a):

Naskýtá se otázka, kdo přijde po diktátorovi?
V Iránu r. 1979 byla změna režimu jednoznačně k horšímu, v Iráku Spojené státy sice svrhly Saddama Hussaina (ovšem proto, že představoval vojenskou hrozbu pro jejich spojence), ale ani po 8 letech není jisté, co se stane, když Američané odejdou.
Syrský president Asád (otec toho současného) nechal svého tanky zmasakrovat islamisty (10 000 mrtvých) za souhlasu celého sovětského bloku a zatím se syrský režim drží, stejně, jako do nedávna Ksdáfí.
21. 02. 2011 | 19:31

Petr napsal(a):

Ministr ma naprostou pravdu, v arabskych i islamskych zemich nikde zadna demokracie neni, jedna diktura je vzdy vystridana jinou, tak proc podporovat sily, ktere nakonec nastoli neco horsiho nez bylo predtim (jako napr. v Iranu)
21. 02. 2011 | 19:31

Jana Kralova napsal(a):

Az bude byt jeden z vas zit v arabske zemi, tak budete mit pravo vyjadrovat se k tomu, co se tu deje. Souhlasim s tim, aby je postrileli a skoda, ze to neudelali i v Egypte a v Tunisku. Mohl byt klid. Ziji uz dlouho v Egypte a to, co se tu ted deje je hruza. Znasilnovani, kradeze a vybirani vypalneho je na dennim poradku. Driv se tady bali, ze je nekdo potresta. Dneska maji svobodu, takze si ji uzivaji po svem. A my jim sem k tomu posleme jeste turisty. Muslimove budou vzdy potrebovat prisny rezim a pevnou ruku, nic jineho na ne neplati
21. 02. 2011 | 19:31

jendysov napsal(a):

Pane pepo! To je ale blábol . Takže náš PŘÍTEL si nás nepodmanil ??? Asi tak na dalších 40 let ,že???
21. 02. 2011 | 19:33

Prověřuj napsal(a):

Schwarzenberg má teplé,vyhřáté, výnosné místečko v diplomacii,
chválí Vondru, Kalouska,... kdekoho,Klaus už mu nevadí, nenechá si místečko jen tak vzít,již ztratil poctivý šlechtický image !
21. 02. 2011 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

Pepa z depa napsal(a):
Byl to SSSR, který Nám sem nalifroval tolik obilí, kolik jsme potřebovali. Prostě se zachoval jako přítel a víte vůbec kdo je to přítel? Ten kdo umí pomoci v nouzi a neptá se nejprve co ZA TO ...........
------------------
Vám poděkování a lásku vám, kéž zněly by jak zvony.....

Na pastvinách stojí krávy,
dojnice - jen pohledět!
Pionýrům dobré zprávy:
Mléka dost pro celý svět

Traktor vezmi, bratře v poli,
rozorávej starou mez!
Pro továrny, domy, školy
klasy zdravé silné vez!
21. 02. 2011 | 19:35

Alternativa napsal(a):

www.ProAlt.cz
21. 02. 2011 | 19:39

May napsal(a):

Ten moderní odvar šlechty, má pravdu, jeho stáří už ho dostatečně poučilo.Ač nesnáším lživládu které je členem, jeho TOP s zločincem Kalouskem, tak Afrika a Arábie je na počátku sjednocení proti Izraeli a Západu, a brzo lze očekávat 3. světovou atomovou válku, poté co jako 1. jaderné zbraně použije Izrael.Mezitím se naštěstí i jižní Evropou proženou hladové bouře, které smetou hrůzovládu Nečase i u nás.
21. 02. 2011 | 19:45

Martinčík napsal(a):

"Ve východolibyjském Benghází vyšli neozbrojení lidé do ulic, chtěli konec nenáviděného režimu. Ten proti nim nasadil speciální zabijáky s kulomety a těžkými zbraněmi, kteří naháněli protestující po ulicích jako zvěř."

Máte na mysli stejné neozbrojené lidi, kteří napadli a dobili vojenské základny? Jako jsem rád, že Kaddáfí padne a ty žoldáky neschvaluju, ale snad i Američani a Britové můžou dosvědčit, že parta teroristů obklopená civilama je problém. Když proti nim zasáhnou amíci bílým fosforem v Iráku, tak vcelku no big deal (potrestají jednoho generála, ale USA si statut "dobráka" přesto udrží), ale když Kaddáfí použije kulomety, tak je to hned hotová genocida proti neozbrojeným "Mirkům Dušínům bojujícím za demokracii"? S prominutím, ale verbež, která rabuje v ovládnutých městech, ničí kdeco např. zapálení budovy televize apod. nesplňuje moje požadavky na to abych je označoval jako bojovníky za demokracii. I když bojovník za demokracii a bojovník za svobodu se od sebe nejspíš nijak neliší - tedy kromě toho proti komu zrovna bojuje...
21. 02. 2011 | 19:51

Kanalnik napsal(a):

Na titulni strance Atkualne.cz se nachazi 'clanek' (ve skutecnosti grafika), jehoz titulek zni:

"Průvodce arabskou bouří: Co se kde děje a jak to chápat"

:))) To se skutecne povedlo :)))
21. 02. 2011 | 19:51

Alternativa napsal(a):

Schwarzenberk vždy čeká na instrukce, tak to chce vždy trpělivost.
Poslední dobou se těch zájmových oblastí hroutí nějak moc naráz.
21. 02. 2011 | 20:03

Pepa z depa napsal(a):

Milý jendysove, jak si tak ještě trochu pamatuji, tak to podmanění v té Varšavské smlouvě a také tam bylo něco o vzájemné hospodářské spolupráci, víš? A pro tvoji naléhavou otázku vyjádřenou mnohy otazníky, ti mohu sděliti, že TO SI PŘÁLA NAPROSTÁ VĚTŠINA OBYVATELSTVA ČSR. A pokavaď mi paměť slouží, tak to je projev DEMOKRACIE PRAVÉ oproti té demokracii dnešní, víš? A teď mi můžeš odpovědět kdo chtěl vstoupit do NATO a EU, kdo o tom mohl hlasovat, bylo to nějaké referendum a co Nám vzkazovali poslanci, když jsme se hlásili jako OBČANÉ ČR o možnost k tomu říci své? A takových otázek ti ještě nadělám plný kýbl, když mně dáš trochu času. Ale zatím odpovíš na mé otázky? Zdraví Pepa z depa.
21. 02. 2011 | 20:10

to mi hlava nebere napsal(a):

možná kdybyste neměl švába na mozku tak by vám došlo jak to ministr myslel a necintal byste si tu zbytečně pentli
21. 02. 2011 | 20:14

Dodatek napsal(a):

Nadšení a iluze jsou hezká věc, ale můžou nadělat víc škody než užitku. Pak člověk jenom kouká, že ta kýžená změna je ještě k horšímu, i když si to už ani představit neuměl.
Vzpomeňte na Irán. Teď je vidět jak vládnou ajatoláhové a je z toho i jaderný problém. K moci se dostali povstáním proti vládci. Aby si pak dosadili dalšího nevypočítatelného diktátora. Celé dějiny jsou plné pučů, revolucí, atd – aby se nakonec usadil nejvýše nový diktátor.
Aniž by měl důvod, nadává a viní ze spiknutí postižený lybijský tyran Západ, tedy demokratické země. Tím hraje i na nacionalismus a místní náboženství. Jestli k tomu budou západní země silně podporovat povstalce, je to jen medvědí služba jejich osvobozování. Nakonec je pak každý dobrý úmysl „po zásluze potrestán“.
Výsledek může být jen stejný, nebo trochu lepší (=zázrak), nebo ještě horší.
Blbost lidská je totiž nezničitelná a po těch letech, co jsem sledoval to dění ve světě, vidím, že lidi ty staré chyby opět opakují.
Schwarzenberg má zkušenosti a těžko to docení ten, kdo toho tolik neprožil. Ten, kdo dnes jemu nadává, k stáru si snad vzpomene jakým oslem byl dříve on.
Mimochodem – budeme si moci volit svého prezidenta, nebo to budou moci opět za úplatu provádět političtí korupčníci?
21. 02. 2011 | 20:15

Pamětník WW2 napsal(a):

Milý Pepo z depa, LŽETE, jako když tiskne. To sucho bylo r. 1947 a naše tehdejší vláda se snadno shodla na tom, že bude nutné nakoupit obilí v cizině. Byli to komunisté, kteří prosadili, že se obilí NAKOUPÍ v SSSR (mohlo se v pohodě koupit i v USA) a to přesto, že i tam byla neúroda, ale bylo to pro komunisty výhodné z propagandistického hlediska.
Mimochodem, ve škole jsme se v 50 letech učili, že zlotřilí Američané "nám tehdy chtěli vnutit Marshallův plán." Ten plán jsme samozřejmě nezávisle na tom chtěli přijmout, ale Stalin nám to zakázal a my jako polokolonie jsme ho poslechli (viz komentář Jana Masaryka "do Moskvy jsem odjel jako ministr nezávislého státu a vrátil jsem se jako Stalinův lokaj").
Ale ani v 50 letech nám netvrdili, že by nám Američané to obilí za žádných podmínek neprodali.
Mimochodem, podobná, ne li větší megalež byla penicilinka v Roztokách, kterou jsme ve skutečnosti dostali od Američanů v rámci UNRRA.
21. 02. 2011 | 20:18

dunn napsal(a):

Co chcete od lidí,kteří uznali Kosovo?!!!!!!!!
21. 02. 2011 | 20:20

Pavel Alias Maveric ci sTrike aneb Pavel napsal(a):

Jo panáčci zasedali aby se poradili co udělat s těmi kdo vraždí ve velkém.! Tohle má být systém, který nás má ochránít proti takovym jako Muammar Kaddáfí "Khadafi"? Ne režim, bral bych monarchii, ale s člověkem kterej je jak TGM nebo K4. Běžte se radit, jste tak bezmocní a hnusně prachatí..máte vzít naše nejlepší jednotky a že JE MAME a sundat Khadafiho i s těma jeho posluhovačema. Neni chyba v Khadafim, jeho valka, jeho vec, jeho duvody, ale v systemu kterym se ridi ti kdo "zasedaji"..
21. 02. 2011 | 20:29

Luba napsal(a):

TV Al Džazíra o situaci Libyi živě:

http://english.aljazeera.net/watch_now/
21. 02. 2011 | 20:29

Hurá napsal(a):

Nezdá se mně, že by K. Schwarzenberg vyslovil nějaký nesmysl. Rovněž sdílím názor, že si každý sám má doma udělat svůj pořádek. Žádnou dohodu s Liby-jí nemáme a každá skutečná revoluce vždy byla a je krvavá. Nic nového pod sluncem, tak se populisti tolik nevzrušujte.
21. 02. 2011 | 20:39

homunkulus napsal(a):

To, co provádí Schwanzenberg, se lidově nazývá "s(r)át si (h)uby". Je mi líto, ale nemám slušnějšího přirovnání.
21. 02. 2011 | 20:43

Vacek napsal(a):

Hluboce se stydím se za rádobyministra zahraničních věcí Schlafenberga. Inu, je to kámoš Havla, tak co se divím.
21. 02. 2011 | 20:47

Marttin napsal(a):

Trautenberga nemusím, protože je to hochštapler a pokrytec. Na druhou stranu je aspoň uvážlivý. Nestavme se na stranu někoho o kom vůbec NIC nevíme ! Platí to i pro všechny arabské země. Umím si představit, že zahájili nepokoje/válku na podporu jiného fašisty v pozadí ... Vůbec nepochopím názor, abychom tam hnali naše vojáky, aby tam padli. Za koho? Kvůli čemu? Stačí, že trčí v Afgánu kde nemáme co dělat !!!
Spiš bych doporučoval potápět lodě, kdoví jaká pakáž z osvobozených vězení tam nyní pluje ...
21. 02. 2011 | 20:52

Béda Kocourkov napsal(a):

Podle veřejně přístupných videí je patrno že devadesát procent záběrů ukazuje rabující a majetek ničící chátru.Ti co zapalují veřejné i státní budovy,auta,rabují muzea a vykrádají obchody,mlátí novináře a znásilňují ženy,to jsou oni bojovníci za svobodu a demokracii?? S nima máme cítit sounáležitost a je podporovat v jejich boji?? Prosím některého z výše píšicích komunistobijců,"demokratů" či arabistů a jiných zdělaných odborníků,aby nám,laikům v tomto oboru,toto uvedli na pochopitelnou míru!!
21. 02. 2011 | 20:59

Pet napsal(a):

Schwarzengerg asi ani neví, kde Libye leží. Nedávno mi jeden arabský diplomat vyprávěl o trapasech, které pan kníže zažívá v arabském světě se svými neznalostmi základní problematky. Je prý za dost za šaška a Arabové si z něho s gustem utahují.
21. 02. 2011 | 21:01

Pepa z depa napsal(a):

Milý WW2, máš pravdu, spletl jsem se o ten rok, ale v další větě jsem to dal jako jeden z důvodů ÚNORA 1948. Tak promiň i Vy mladí, ale za ostatním si stojím na 100%. A ještě Vám všem mohu sděliti, že ten penicilín mně v roce 1950 zachránil život, protože jsem jako osmiletý prodělal infekční žloutenku a léčil jsem se v Motole celý druhý ročník školy základní, víš? A ta UNRA Nám to možná dala jako kompenzaci za to co si vzala z Našeho od gestapa a ze Štěchovic. Tak se uklidni blamáž a buď trochu objektivní. Tak a co máš dalšího? Pepa z depa.
21. 02. 2011 | 21:02

Vladimir napsal(a):

Schwarzenberg je zcela jistě nejhorší český ministr zahraničí a skoro bych si troufnul říct i nejhorší z ČSSR a ČSFR ... To Chňoupek byl proti Karlovi Pan Ministr ...
Jen si spočtěme jeho kroky:
1)Libye - zvláštní kombinace africké diktatury a demokracie, proti jejímuž šéfovi se bouří vlastní lid (ale kamarádí se s ním Berlusconi z Itálie, GB, Francie ...) a Schwarzenberg vlastně Kadáfího hájí proti lidu ...
2) V případě války Gruzie s Ruskem, kde Gruzie chtěla masakrovat Osetince, protože nechtěli s Gruzínci mít moc společného ... Rusko se Osetínců zastalo (jistěže v tom byly i mocenské zájmy, hájení Ruských občanů v Osetii ap., ale ...) a Schwarzenberg se zastal gruzínských teroristů, terorizujících Osetinský národ ...
3) Při úsporných opatřeních Nečasovy vlády chtěl rušit jihoamerické a africké ambasády a ponechat ambasády v západní Evropě i když tam jsou prd platné ! Nepochopení funkce ambasády !
4) Uznání Kosova se zdůvodněním, že pacholek (On) musí skákat tak, jak píská sedlák (Bush) ... Ač Slovenský pacholek neskákal jak pískal usa sedlák ...
5) Schůzky s tajemnou organizací starých evropských šlechtických rodů a významných evropských bankéřů, o níž se hovoří, že potajmu šíbuje figurkami na evropské šachovnici (spadá tam např. i případ rozbití Jugoslávie) (Ta organizace je obdobou Zednářů). O schůzkách neřekl veřejnosti naprosto nic ...
6) Scwarzenbergův vztah k sudetským němcům a jejich spolkům. Být to na něm, už by sudeťáci měli omluvu, odškodnění a byli zpátky v sudetech s prosbou aby zůsztali co nejdéle ...

To je jen namátkový výčet hrubých pochybení Schwarzenberga, z něhož vyplývá, že pro STÁT ČESKÁ REPUBLIKA neudělal, nedělá a neudělá nic dobrého a jeho kroky vedou jen k poškození jakž takž dobrého jména a budoucnosti ČR.
21. 02. 2011 | 21:02

Martin napsal(a):

To Pepo z depa:
Stalinova !!! "přátelská" ve skutečnosti VNUCENÁ! Kolik obyvatel SSSR umřelo následkem hladomoru? Kolik mrtvých jich má na svědomí "pomoc pro ČSR"?
21. 02. 2011 | 21:03

Pepa z depa napsal(a):

Milý Martine, ty si zase vytáhl Stalina, to nemáte panebože něco aktuálnějšího? A co takhle VYKOŘISŤOVÁNÍ ČLOVĚKA ČLOVĚKEM, tedy 100% produkt KAPITALISMU, který zahubil již mnoho lidí na světě a i celé národy lze vyhubit. A ještě jedna otázka a co bylo první slepice nebo vejce? A věříte vy idealisté tomu, že z prdu kuličku neuděláš? Tak hezký večer přeje 4. odboj a Pepa z depa.
21. 02. 2011 | 21:17

stern napsal(a):

...vraždění lidí v Libii by se měl odsoudit i ministr zahraničí ČR a ne trapně taktizovat....
....já osobně sleduji dnešního ministra zahraničních věcí ČR již delší dobu a ....je to nejslabší a nejneschopnější ministr jakého kdy ČR měla ! tento muž, který trpý vadou řeči, že mu není ani rozumět, se NIKDY neměl stát ministrem !!
21. 02. 2011 | 21:23

hovorka11 napsal(a):

Dětinská zahraniční Schwarzenbergova politika, kterou evidentně poškodil občany ČR:

1) Nesmírná snaha zajistit američanům obranu po preventivním úderu na Rusko z našeho území. Štvavá kampaň pro železnou oponu, která nás měla vymanit z Evropského společenství a udělat z nás vazala Ameriky (varování Německem, Francií atd.) Dnes je agitace pro radar chránící proti rusům vyvrácena a rusové přizváni k společné spolupráci na vybudování společné ochrany)
Schwarzenberg: Radar bude pod NATO, raketu odpálí USA
http://zpravy.idnes.cz/schwarzenberg-radar-bude-pod-nato-raketu-odpali-usa-fxb-/domaci.asp?c=A071007_134807_domaci_rb

2)Návštěva a podpora Sakašviliho před napadením Tchinvali a po agresi Gruzie schvalování tohoto činu.
http://www.novinky.cz/domaci/147530-schwarzenberg-kvuli-gruzii-kritizoval-prezidenta-klause.html

3)Vyvolávání protiarabských nálad podporou Izraele při fosforovém útoku proti obyvatelům v Gaze.

4)Podpora Schwarzenberga a Alexandra Vondry při zabírání palestinských území novodobými ekonomickými přistěhovalci kteří byli pro tento účel lákáni v 80 tých a devadesátých letech do Izraele.
V dubnu, kdy nás má navštívit Netanjahu se budou tito dva za přispění Václava Havla snažit přispět prosazení vstupu Izraele do NATO, aby při zabírání území byli chráněni jako členský stát- jakákoliv obrana místních obyvatel by byla útokem na členský stát NATO !!!
Jak špatné důsledky to bude mít pro nás vůči světu lze jen tušit (USA zablokovala odsuzující rezoluci OSN oproti zbytku světa a ČR je schopna zajít tamtéž).

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/netanjahu-do-prahy-prijede-na-pocatku-dubna/596620&id_seznam=

"Izrael může být bohatý proto, že, podle Guardian, „šest ze sedmi oligarchů, kteří v 90. letech kontrolovali 50% ruské ekonomiky, byli židé“. Během posledních dvaceti let získalo mnoho ruských oligarchů izraelské občanství. Také si pojistili své špinavě nabyté peníze tím, že je investovali do košer finančního útočiště; Wikileaks nedávno odhalila, že „zdroje v (izraelské) policii odhadují, že ruský organizovaný zločin (ruská mafie – správněji chazarská – p.p.) vyprala přes izraelská aktiva až 10 miliard dolarů“.

Zdroj:
http://www.zvedavec.org/komentare/2011/02/4216-izraelska-ekonomika-pro-zacatecniky.htm
21. 02. 2011 | 21:30

Jan Holý napsal(a):

Přestaňte se starat o uměle vytvořené nepokoje v cizích zemích, starejte se o to korupci a rozkrádání v zemi vlastní - Česku. A ještě o to, aby nás neobšťastnila záplava ekonomických kobylek z těchto zemí. Schwarzenberga rád nemám, je to člověk, který je úkolován jinými zájmy než prospěchem země, jejíhož ministra coby zahraniční občan ani nesmí podle ústavy dělat, ale co by čeští lokajové pro svého pána neudělali..., nicméně to, že se k Libyi nevyjádřil je nanejvýš pozitivní, protože ten dělá nejlépe, když se k ničemu nevyjadřuje. Copak si myslíte, že když panstvo lokajské středoevropské země něco řekne, že si ostatní sednou na zadek? Nebuďte trapní!
21. 02. 2011 | 21:31

Divobyj napsal(a):

Naše zahraniční politika je po listopadu 89 ubohá až tragická.Pan kníže z této normy nijak nevybočuje.Papouškovat názory USA,nebo EU a lokajsky při tom ohýbat hřbet umí i cvičená opice.Na to nepotřebujeme vyžírky z min.zahraničí!
21. 02. 2011 | 21:34

antoninovy napsal(a):

Pepa Řepa a ostatní

přečtěte si pozorně příspěvek Jany Králové výše.

Ta paní tam asi žije a každodenní život s revolucí asi nebude žádná selanka.

Zdravím

an
21. 02. 2011 | 21:35

LEVAK napsal(a):

Ad Pepa Řepa:
"V roce 1918 mladá republika, vzešlá z krve první světové války, pojistila si svůj občanský charakter daný z tradic francouzské občanské revoluce zákonem 61/1918 Sb. a na něj navazující zákon 243/1920 Sb., které odmítly jednou provždy výsady šlechty. Zákon, jímž zrušují se šlechtictví, řády a tituly vstoupil v platnost dne 10. 12. 1918. Podepsán Dr. Karel Kramář a A. Švehla. Oba vlastní rukou. A tak se z rytířů, knížat a hrabat stali občané. Ať se jim to líbilo nebo ne. Oba zákony jsou stále platnou součástí právního řádu České republiky. Žádná partaj se neodvážila navrhnout jich zrušení pro "vyhaslost". Právní důsledky by totiž byly stále až moc živé. Paragraf 6 zákona 243/1920 Sb. , pod kterým jsou podepsání pánové Masaryk , Tusar , Beneš a Klofáč, říká, že „Přestupku se dopouští a vězením, na Slovensku uzamčením, od 24 hodin do 14 dnů, nebo trestem peněžitým od 50 do 1500 Kč buď potrestán:
kdo úmyslně a veřejně užívá šlechtických titulů, erbů, řádů, vyznamenání, jež byly zákonem zrušeny, nebo kdo takovým způsobem hledí naznačiti své bývalé šlechtictví;
kdo si osobuje čestný odznak nebo vyznamenání, nejsa k tomu oprávněn;
kdo v tisku někomu dává zákonem zrušený titul šlechtický.Přestupky tyto se stíhají soudy, na území někdy uherském správními úřady jako soudy policejními.“
Dalším zákonem, který upravuje cizokrajné výsady a tituly, je zákon 268/1936 Sb. o řádech a titulech. Podle jeho § 2 cizozemské řády, čestné odznaky a tituly mohou státní občané českoslovenští přijímati jen, svolí-li k tomu president republiky k návrhu vlády. Podle tohoto zákona například Titulu presidenta smějí užívati jen osoby, jimž přísluší podle platných právních předpisů. (§ 5 odst. 1). Co je nejpodstatnější, § 7 v odstavci 1, písm. 1. říká, že přestupku se dopouští, pokud nejde o čin soudně trestný, kdo úmyslně a veřejně hledí naznačiti své zákonem zrušené šlechtictví, zejména kdo úmyslně a veřejně za tím účelem užívá zákonem zrušených šlechtických titulů a erbů, jakož i kdo v tisku dává někomu zákonem zrušený titul šlechtický, v písm. 2. pak zákon rozšiřuje trestnost i na toho, kdo úmyslně a veřejně užívá zákonem zrušených řádů, odznaků a titulů.
Přestupky tohoto zákona, jakož i nařízení, příkazů a zákazů podle něho vydaných trestají okresní (státní policejní) úřady pokutou do 20 000 Kč nebo vězením do dvou měsíců. Pro případ nedobytnosti pokuty jest uložiti podle míry zavinění náhradní trest vězení do dvou měsíců. Toto je paragraf, který v zákoně 268/1936 Sb. novelizuje a zpřísňuje tresty za porušení zákona z let 1918 a 1920."
21. 02. 2011 | 21:36

hoven napsal(a):

ale to přeci neni nic nového, že západ má diktátory rozdělené na hodné a zlé. čínskému prezidentovi, který nechal tankama zmasakrovat tisíce studentů ,se jezdí všichni klanět, soudruh obama až k zemi. já bych ale nikoho příkře za to neodsuzoval, protože ten svět nějak musí držet pohromadě. podle mě je diplomacie jenom prodírání se hromadou h...n a neustálý vyvažování. není to černobílé. nemužeme např. vyčítat USA a británii, že se spojili se zločinným SSSR, protože sami by hitlera prostě neporazili.
21. 02. 2011 | 21:38

zelda napsal(a):

Kaddáfímu je úplně jedno, co řekne nějaký bezvýznamný ministr. mě to ale jedno není. Pan kníže by se měl uchýlit na své rakouské majetky a tam v klidu podřimovat. Když si ale Arabové chtějí udělat doma pořádek, tak jim to přejme. Je to přeci jejich věc. Jenom je už proboha nepouštějme do Evropy. Pěkně počkáme jak to tam dopadne a pak, jako vždy, pogratulujeme vítězi. Ať už je to kdokoli. Dzurinda měl přeci jen větší odvahu. Nečekal až co vykvákne načalstvo z Bruselu a dovolil si mít vlastní názor. To se u nás moc nenosí.
21. 02. 2011 | 21:44

forhend napsal(a):

Ten človíček je leda tak k :-)))))))))))))))))))))
21. 02. 2011 | 22:08

Tenco napsal(a):

Občan Scwarzenberg by měl nějaký signál vyslat.
My nevíme, jak se bude situace v Libyi vyvíjet, kdo se nakonec chopí moci.
Ale od nezávislého člověka, bych očekával, že situaci pojme via lidské univerzálie.
Že odsoudí ty, kteří střílí do občanů a vyzve všechny zúčastněné strany, aby složily zbraně a šla jednat.
Pak odsoudí ty, kteří dialog vést nechtějí.
To si myslím, že by občan Schwarzenberg učinit měl.

Ne spekulovat na to, KDO se chopí moci.

Ale možná, že právě to je pro něj - coby "diplomata" rozhodující.
Ale není to správné.

" Nízký člověk ví, co se vyplatí. Urozený muž ví, co je správné "
/parafráze Konfucia/
:)))
21. 02. 2011 | 22:10

antoninovy napsal(a):

Je zajímavé, že na Google Directory news je na prvním místě CNN, pak Al Jazeera, pak teprve The Guardian a New York Times a ostatní.

Je fakt, že Al Jazeera má velmi dobře vybudované stránky, nabušené fundovaným zpravodajstvím.
21. 02. 2011 | 22:23

jihočech napsal(a):

Pepa z depa - mohu doplnit ?
SSSR poslal tenkrát 60.000 vagonů obilí.

Situace byla u nás tenkrát ještě umocněna tím, že naši farmáři (tenkrát kulaci), brzdili prodej svých zemědělských přebytků, aby situaci ještě vyostřili.
V lepším případě se potraviny prodávaly za mnohonásobně vyšší ceny.

Situace v Evropě po válce nebyla také růžová. Např. v Anglii byl lístkový systém také až do r. 1954
(Wikipedia - Food rationing lasted for 14 years in Britain, from 1940 until 1954. )
21. 02. 2011 | 22:26

voroshilov napsal(a):

jihocech:
To jste nemel psat,co z toho ze v SSSR zrusili listky uz v roce 1948 a kazdy rok na prvniho maje se oficialne snizili ceny na zakladni potraviny,mel jste napsat ze na Zapade hned po valce bylo hafo bananu,dzinu a kazdy jezdil odpocivat na Bahamy,nejste nejaky prominent krvave totality?
21. 02. 2011 | 22:34

antoninovy napsal(a):

Tenco, zdravím a obdivuji Vaše trefné glosy,

především však díky za toho Konfucia, jak pěkné a dobré

Salut

an
21. 02. 2011 | 22:38

aaa napsal(a):

Nechápu,proč bychom měli zaujímat neutrální stanovisko!!!!Ty lidi tam mlátí jejích vůdci a lidem se to samozřejmě nelíbí. Napadlo někoho,že to stejné mohlo být v 1989??? A taky bychom byli všichni rádi,kdyby se za nás někdo postavil!!! -kdokoliv!!!Podle mě by se měla EU a Amerika sjednotit v názoru a snažit se na okamžité odstoupení,či svrhnutí tamního vládce.Ono zase nejlepší šance na nové "přátelství"je,když má někdo potíže a pomoci jim.Dáváme jako stát prachy do kdejaké nesmyslné kraviny v zahraničí,(např.v avganistánu vojenské hlídání američanů-kteří tam jen "kradou")Tak proč nezkusit mít nové přátelé????
21. 02. 2011 | 22:39

antoninovy napsal(a):

Voroshilove, zdravím a koukám, někde jinde, že máte pozoruhodné informace.

Víte, trochu se lekám s jsem podiven z té záplavy násilí a zvratů v současném světě, ale vlastně warum das, to množství nespravedlností, příkoří a jak Vy říkáte, ze strany oligarchie, již asi přesáhla únosnou mez.

No, jestli je tam nějaký kalkul a pošťívání ze strany opravdu vlivných mocenských globálních skupin, ty nepokoje v arabském světě, nevím, to by mi připadalo hodně odvážné, taková úvaha, i když nic nelze vyloučit.

Uvidíme jak to půjde dál, zajímavý bude určitě postoj státu Israel a jeho silných představitelů.

Salut

an
21. 02. 2011 | 22:58

voroshilov napsal(a):

antoninovy:
Take zdravim,nevim co vam na to odpovedet:-)
Informace je,neni daleko jenom treba vedet co a kde hledat,studium historii a minulych rezimu jsem zacal davno pred vznikem internetu(ne ze by mne nepomahal)abych se znechucenim zjistil ze 90% toho co nam vtlukali do hlavy poslednich dvacet let je lez nebo ucelova propaganda,ne nepopiram zlociny a chyby ruznych totalit,ale same soustredeni jenom na nedostatky a jejich hypertrofovane podani dnesnich"historiku" mne docela rozciluje.
To co presahuje,podle vas,unosnou mez uz davno neni norma,vsechno to se delo kdysi v Korei,Vietnamu,kolonialni Indii...Je snadno verit tomu ze zadne oligarchicke uskupeni neexistuje,odvrhnout prastene(vetsinou opravdu silene)konspiracni teorie,verit tomu ze vsechno se deje jenom spontanne a dobro zvitezi nad zlem-to je detinsky postoj,nic se nedeje jenom tak,vyjimky podtvrzuji pravidlo ale ja nikoho presvedcovat nemam zapotrebi,at kazdy veri na co chce,treba i na Vesmirne lidi...
Strach mit nemusite,neni cilem nikoho znicit zivot na planete ani nastolit svetovou diktaturu,prejdeme k novemu svetovemu radu tak tise ze to ani nepostrehnete,ten proces uz je davno nastartovany,to co vidite je jenom spicka ledovce,nakonec mozna se nam to i bude libit:-)
Politika Izraele rovnez jako nazory nacelnika kmenu HubaDuba z Polynezii na muj zivot temer zadny vliv nemaji,a az to prijde tak uvidime!
Salut.
21. 02. 2011 | 23:36

Pavel napsal(a):

Zábavné čtení tahle diskuse tady. Zkuste si vzpomenout jak jste reagovali, když si p. Havel pozval Dalajlámu na truc celému tzv. civilozovanému světu, který nechtěl zrovna v tu chvíli dráždit čínu. nezachoval se zahraničněpoliticky korektně, ale zachoval se tak jak byl přesvědčen že je to správné a sklidil za to obrovskou kritiku. P. Schwarzenberg se nyní zachoval politicky jak nejkorektněji to šlo a zase je to špatně. Zkusme si odpovědět na jednoduchou otázku. je možné, aby v ČR kdokoli udělal cokoli aniž by sklidil pohrdání?
21. 02. 2011 | 23:38

Maximus napsal(a):

Pepa z depa napsal(a):
Byl to SSSR, který Nám sem nalifroval tolik obilí, kolik jsme potřebovali. Prostě se zachoval jako přítel a víte vůbec kdo je to přítel? Ten kdo umí pomoci v nouzi a neptá se nejprve co ZA TO ...........

Tak to je síla, pokud si dobře pamatuji, tak můj táta říkal, že zaslané obilí od Rusáků bylo z velké části nekvalitní a plesnicé. Navíc to dioslova utrhli od huby zejména Ukrajincům, kterým hrozil znovu velký hlad. Bylo to tehdy politické rozhodnutí vlády ČSR, kde už rozhodovali komunisti. Kdyby se naše vláda obrátila na Američany, tak nás tady mohli klidně zasypat obilím. Výše uvedené kecy může napsat jenom zaslepený komouš!
V šest v práci, soudruhu!
21. 02. 2011 | 23:52

Al Jouda napsal(a):

To Pepa z depa :
Tak s tou prezentací sovětské obilní pomoci jste se u mě dokonale shodil ! A co v Německu ? Tam se jim v roce 1947 urodilo ? Co tam ti lidé jedli ? Také sovětské obilí ? Nikoliv, ti už najeli na tzv. Marshallův plán a za několik let už jsme se jim koukali závistivě na záda (ale abychom moc nic neviděli, tak nám komunisti zařídili železnou oponu a rušili rozhlasovou stanici Svobodnou Evropu). Ale podobně Vám už odpověděla řada zde diskutujících ! Takže o Vaši komunistickou revoluci nikdo nestojí (ostatně na ČSD nikdy nebyla o komunisty nouze).
21. 02. 2011 | 23:57

Al Jouda napsal(a):

Pan kníže se zachoval normálně ! Jen si vzpomeňte jakou sprchu dostal prezident Obama z Egypta, když byl napomenut, aby se nepletl do jejich vnitřních záležitostí!
21. 02. 2011 | 23:59

voroshilov napsal(a):

Co Marshalluv plan?Byla to nejaka charita?Ne,pujcka!
Nemci platili Marshalluv plan 30 let,a jeste valecne reparace(i za I SV)a jeste odskodneni za holokaust dodnes!
Proc,trubci,nevzpominate ze NATO vzniklo pet let pred Warsavskou smlouvou,ze Nemecko hopem prijalo zpatky do sluzeb valecne zlocince,ze rozkol obejich okupacnich zon prisel ze zapadu vytvorenim Spolkove Republiky Nemecka jeste pred NDR?
22. 02. 2011 | 00:42

voroshilov napsal(a):

pardon:
Spolkove Nemecke Republiky.
22. 02. 2011 | 00:45

XY napsal(a):

Ten uslintaný Rakušák nám dělá jen ostudu.
22. 02. 2011 | 00:58

voroshilov napsal(a):

JINAK JE TO NAPROSTY HNUS!!!
Odmitnout nekomu potravinovou nebo lekarskou pomoc je podle mne eticky zlocin,i kdyby o to zadal sam Hitler,odminutim pomoci tem cim se pravy ohani cela leta jako pecovatel o blaho severokorejskeho lidu najednou na ten utlacovany narod se tak vys...Vase slova a prohlaseni nestoji ani cenu papiru na kterem je vytisknuta,ceska vlada je pro mne navzdy ztracena,tohle ja opravdu jeste nepamatuji,kez by vam tak kazdy pomahal pri vasich povodnich,fuj!
22. 02. 2011 | 01:15

Hlas rozumu z Kanady napsal(a):

Tak to jsem se pobavil jak se vzdelany cesky narod pekne na internetu "vymesuje".

Zvlaste ti, kteri nemluvi jinou reci nez cestinou a byli tak maximalne Skodou 100 v Chorvatsku. (s lahvacena a cinskym lunchmeatem) Pan Ministr je stary a mel by si uz uzivat vnoucatek.
Ale nikdo by se nemel michat a hloupe kvakat do zalezitosti jinych zemi. At jsou to Rusove a nebo Americane. Ti zvlast, kde pak byli 21.8.1968? Jsou to arogantni sracky, kteri se angazuji za lidska prava jenom tam kde nehrozi ze dostanou do rypacku a kde z toho potece ropa. Ziji 36 let po celem svete a o Arabskem svete, Americe a dalsich zemi toho vim opravdu vice nez Cesi a troufnu si rici ze i pan Ministr.
Nicmene, cesti pivari a privrzenci Lidlu, starejte se o to, aby vam vami zvolena vlada nerozkradali celou zemi a neplette se do vnitrnich zalezitosti jinych zemi.
22. 02. 2011 | 01:31

fedor napsal(a):

Voroshilovi
Zdravím! Přečetl jsem si Tvé příspěvky a nemám co dodat. Souhlasím, že cíl je zcela jinde než na severu Afriky či na Středním východě.
Co mne zaráží, je samotný obsah článku, jenž se nějak vymyká autorovu stylu a jeho ideovému zaměření, viz následující citace:

-"Ani slovíčko odsouzení toho, co se tam děje? Nebo je naše politika taková, že za Bělorusy, Kubánce a Barmánce se budeme bít, ale Libyjcům radíme držet ústa, protože v opačném případě bychom tím jen „ukazovali naši důležitost?“-

nebo:
-"Šéf české diplomacie vyzval k ukončení násilí v Libyi zmítané nepokoji. Připustil ale, že země EU by se neměly příliš vměšovat do libyjských záležitostí, protože by to nemuselo působit zdárně."-

Jeden se nestačí divit zvratům či kotrmelcům, jaké někteří pisatelé dokáží předvádět. Že by i skalním vyznavačům euroamerické demokratůry v ČR přetekla míra tolerantnosti ke zkreslování dění ve světě a k prznění historických skutečností?

Jsem z toho vskutku na rozpacích.
22. 02. 2011 | 01:43

Konrad napsal(a):

Lehta me na branici kdyz cesti zbabelsti obcane tady anonymne krici: "Na Belehrad !"
A delaji ze sebe hrdiny !
Pri pive !
V EU mame parlament, a v tom parlamente zasedaji nejvycuranejsi cesti poslanci.
Nechte kazde politicke prohlaseni o vnitrni situaci cizich statu - na ne !
Anebo pockejte co ze sebe vysmoli pan ucetni Klaus !
22. 02. 2011 | 02:43

ookra napsal(a):

Prijde mi to jen jako naproste PRIDUSENI svobody v lidech pod zaminkou diktatorstvi a je nesmyslem srovnavat "obilnou pomoc SSSR" s timto konfliktem...
Asi v CR porad prebyva troska komunisticke pruhledne sebestrednosti, kdyz se tak procitam touto diskuzi.A nemyslim si, ze prolita krev bude resit dalsi jednani
DIKTATORU.vsak to duseni se kazdy cesky pivar a lunchmeater urcite zna
22. 02. 2011 | 03:06

Rek napsal(a):

Ten Novak ve sve ubohosti radi ministrovi zahranici aby zacal verejne hlasit - z teto zaprdene kotliny - co maji delat v Egypte, Tunisku, Alzirsku, Libii, Bahrainu, Iranu a jinych muslimskych statech !
Ten Novak je hloupy cvok !
Michat se do toho kdo ma vyplnit vakuum v tech muslimskych statech po revoluci - muze jen dokonaly bezmozek.
Jak Novak !
22. 02. 2011 | 05:22

swat napsal(a):

Schwarzenberg je ostuda pro tuhle zemi,polehčujícím argumentem mu budiž fakt,že v tom není sám.Celá naše vláda pokrytecky mlčí.Chovají se typicky pro Čechy.
22. 02. 2011 | 06:23

Maximus napsal(a):

Reku nebo Řeku, světu je Libye u zadele, ten zajímá jen ropa, která se na jejím území nachází a potom jak celá ta revolta dopadne! Proto např. Britové, Francouzi a Italové před nedávnem měli s Kaddáfím směšné tanečky a de facto prominuli mu dřívější terorismus jako bylo např. Lockerbie. Politici jsou obecně pakáž, nic víc, nic míň.
22. 02. 2011 | 06:32

tomas napsal(a):

to rek, ne ten novak jen rika, ze strilet do lidi z vrtulniku by se neemelo. ostatne to rikala i Capkov Matka, ten NOvak rika, ze kdyz nam vadi strileni v Barme nebo situace na Kube, melo by nam vadit i strileni v Tripolisu, bangkoku nebo Bahrajnu. Jestli si myslime stejne jako spici Karel, ze bychom se do toho nemeli plest, tak at se tedy nepelteme do niceho. Novak jen pise, ze milovany Karel je jenom velka ostuda
22. 02. 2011 | 07:26

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Typicky "novinar". Co by ste chcel chlapce vykladat ludom, ktori v zivote uz prezili vselico. Ako maju podla Vas odpovedat a reagovat na VSETKO, co sa Vam zda reakcie hodne? Tak zacnite s kritikou nereagovania - zacneme v Juznej Amerike, v Mexiku, v Severnej Amerike... v Afrike v Somalsku, Nigerii, Sudane,....v Europe v Cesku, Dansku, Francuzsku, Madarsku... v Azii v Iraku, Irane, Indonezii, Filipinach, Cine, Korei, Barme..., v Oceanii v Tuvalu, Australii...
Kde by ste chlapce chcel, aby sa IHNED a podla Vasho gusta vyjadril niekto vyznamny. Len si lusknite.
22. 02. 2011 | 08:28

anti politik napsal(a):

Celý domino efekt v arabském světě vyvolalo pokrytectví demokracií, protože demokracie nic jiného než lhavý a manipulativní režim není! Amíkům padá jeden loutkový režim za druhým a těžko to bude tím, že by demokraciím šlo o demokracii a arabském světě, ale tím že demokraciím jde a vždy šlo pouze o nerostné bohatství, o žití na úkor slabších zemí a na život těch kteří pod jejich dosazenými loutkovými režimi žijí zvysoka ser...!!! Teď čumí jak vrány a pokud se něčeho bojí tak ne krveprolití, to jim je šumák, ale zda poteče naftička a ropa za ceny které demokracie určí a hlavně tak jak zatím tekla!! Co na to má Hrábě říkat, když neví co má říkat? Tak radši mlčí!!
22. 02. 2011 | 08:47

anti politik napsal(a):

Pokud bude mít vyvoj v arabském světě logiku která historii provází a trochu i určuje, tak se hněv dřív nebo později zcela zákonitě otočí vůči Izraeli a USA a tím i proti Evropě! Celá arábie, žila pod diktátem (naordinovaným a podporovaným USA)právě a jen kvůli Izraeli! Desítky až stovky miliónů obyvatel arabského světa žilo v diktaturách podporovaných USA jen proto aby tři nebo pět miliónů židů v Izraeli mělo klídek!! Jejich nenávist vůči našemu pokrytectví a tím proti demokraciím se nedá vůbec odhadnout, ale bude obrovská. Sklidí pouze to co zaseli, jen zatím netuší jak moc to posr..!!! Bohužel i nás do toho svým způsobem zatáhli a pokud dojde na válečné konflikty(a to dojde) tak samo sebou naši demokraté vyšlou žoldáky s kecy o obraně svobody a demokracie!! Nic proti svobodě, ale žádná není, je to jen hra a divadlo!!
22. 02. 2011 | 09:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 02. 2011 | 09:25

LEVAK napsal(a):

Ad voroshilov :Ve druhé polovině roku 1945 USA v rámci potravinové pomoci dodaly do Tichomoří a zejména na Filipiny i spoustu mléka.Zejména Filipinci se z toho mléka korporativně po....i. . I bylo zjištěno,že jaksi tento národ nemá nějaké ty enzymy na zpracování a tedy ztrávení mléka.Jak bylo zjištěno,že něco podobného se vyskytlo i u našeho národa a důvodem bylo tropické ovoce a že v podstatě "bolševici" se postarali se o zdraví národa svými občasnými dodávkami tropického ovoce více než porevoluční režim uvolněným prodejem.U mě osobně se vyvinula těžká alergie na citrusové plody a to zejména na citrusy.Projevuje se to obzvlášť silnými žaludečními potížemí včetně bolestí a křečí až po vyrážky na obličeji i jinde.
PS:Vážení,něco podobného.Nadávalo se na plot na hranicích a ochranné pásmo.Zeptejte se dnes některého přírodovědce aby vám sdělil kolik ohroženných druhů živočichů a rostlin se tam tak podařilo zachovat.Tím že teď soud uvolnil vstup turistům všude prohlašuji "sbohem a Mária!"
22. 02. 2011 | 09:53

Tenco napsal(a):

antoninovy
Díky.
http://zpravy.idnes.cz/bombardujte-protestujici-zavelela-armada-libyjsti-piloti-radeji-dezertovali-1x6-/zahranicni.asp?c=A110221_220051_zahranicni_ipl

http://ateo.cz/f/images/f/frontmen.jpg

Tradice a odpovědnost. :)))

upřesněno :
"Urozený muž se vyzná v tom, co je správné, stejně jako se malí lidé vyznají v tom, co se vyplatí. "
(Konfucius : Rozpravy)

1. Pochytat grázly a zavřít - zatímm žádný soud, držet pod zámkem
2. Zabezpečit archivy policie a tajných služeb
3. Zablokovat konta grázlů všude kde se to dá
4. Požádat mezinárodní společenství o dočasný protektorát
5. Zřídit "norimberský tribunál"
6. Odsoudit a potrestat grázly
7. Svobodné volby pod patronací mezinárodního společenství

A pak děj se co děj.

P.S. Stateční chlapi, ti dva.
Toto je u mě tradice a odpovědnost.
22. 02. 2011 | 10:29

LEVAK napsal(a):

Lao´C

Povinnost bez lásky činí mrzutým.

Zodpovědnost bez lásky činí bezohledným.

Spravedlnost bez lásky činí tvrdým.

Chytrost bez lásky činí vychytralým.

Laskavost bez lásky činí pokryteckým.

Pořádek bez lásky činí malicherným.

Znalost věcí bez lásky činí neústupným.

Čest bez lásky činí pyšným.

Moc bez lásky činí násilnickým.

Vlastnictví bez lásky činí lakomým.

Víra v cokoli bez lásky činí fanatickým.

Běda těm, kteří v lásce šetří.

Oni ponesou vinu na tom, jestliže

svět nakonec zahyne sebeotravou.

K čemu a proč žít, nemáš-li milovat.
22. 02. 2011 | 10:32

Zámek napsal(a):

Schwarzenberg už neuhlídá ani svou kozu,ani už pořádně nezakouří svou dýmku...
22. 02. 2011 | 10:42

Ing. N. napsal(a):

DOTAZ - Už se ví, kdo najímá a platí cizí žoldáky pro operace v Libyi? Je to Kaddáfí nebo to jsou ropné monopoly?
22. 02. 2011 | 11:56

ex-nemo napsal(a):

voroshilov
Ale týká se vás (myslím tím občany Ruska) ta Bosna,Kosovo a vůbec to co se dělo v Jugoslávii, a ne že ne ! Nevíte-li, kdo inicioval její rozpad , tak Vám musím napovědět, že to byl člověk sloužící jisté vaší bezpečnostní službě , krycím jménem tuším Kobra. Ten to všechno začal, a měl v té době tomu odpovídající postavení.Ona ta Jugoslávie se svým jakž takž fungujícím socialismem byla trnem v oku nejen Američanům, ale ještě víc Sovětům; to je myslím nediskutovaný fakt a všichni to vědí.
Co se týče toho dalšího co píšete, to by se lépe projednávalo někde v příjemnějším prostředí. Až pojedu do Prahy dám Vám vědět a sejdeme se U Kalicha, souhlasíte ?
22. 02. 2011 | 14:07

voroshilov napsal(a):

ex-nemo:
Vubec nevim kdo je Kobra(to byl Silvester Stalone v jednom filmu?)a proc by Rusko chtelo rozpad Jugoslavii kdyz jsou Srbove nasi mladsi brachove...Jinak proc ne,kdyz budu mit cas vezmu Vas i do nejakeho noblesniho podniku(ja na to mam:-)
22. 02. 2011 | 14:20

klassik napsal(a):

Chtel sem se zeptat autora jestli nekdy v Libyi byl.
22. 02. 2011 | 15:29

jena napsal(a):

ty jsi vůl!!!
22. 02. 2011 | 15:35

Pepa z depa napsal(a):

Milý AlJoudo, za ty prachy a všechny kultúrní skvosty a veškeré bohatství z celé Evropy a SSSR, se němčouři můžou míti jako prasata v žitě ještě dnes a to jen s úroků, víš? Ty ostatní peníze pěkně točí v investicích u všech ostatních států, kteří jim do EU vlezli sami jako hlupci bez boje a bez zabíjení našich i jejich občanů, víš? Takže Nás dobili beze zbraně za Naše prachy a ještě je musíme poslouchat a chrochtat si jak se máme blaze, že? A to našim vládám po celých 21 let náramně vyhovovalo, víš? Ale toto období končí a již se blíží politické tsunami do ČR. A JEŠTĚ PRO NÁZORNOST SI PŘEDSTAV, ŽE NA VRCHOLU TÉ PRVNÍ VLNY JSOU VŠICHNI PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR, UŽ SI TO PŘEDSTAVUJEŠ A NEBO JIŽ PRCHÁŠ? Tak hezký den všem přeje 4. odboj a Pepa z depa. Jó a mimo jiné jsme se přihlásili do toho ND na tu diskuzi 24.2.2011 v 16.00hod. Tak přijďte, řekneme si to z očí do očí.
22. 02. 2011 | 16:32

ex-nemo napsal(a):

Voroshilove
vidíte, nic nevíte, ale zato tím víc soudíte.Tak trochu informací jak to vlastně s tou Jugoslávií bylo, by neškodilo. A proč že Putin svým mladším bratrům odmítl poskytnout nejmodernější stíhačky (typ už nevím ve zbraních se nevyznám ) proti americkým bombardérům, když ho o to Milošević výslovně žádal ?
A co se týče těch geopolitických úvah, tak trvám na tom Kalichu; tam to má tradici. Prý i ten posraný obraz (pane Stejskale, nevyhazovat, cituji klasika!) tam pořád visí.
A nějaký Bretšnajdr tam bude taky, ostatně ani zde na blogu určitě nechybí.
Zdravím Vás
22. 02. 2011 | 20:16

Karel Mueller napsal(a):

ex-nemo:

v té době vládl Jelcyn a nikoliv Putin.

Ale z geopolitického hlediska mělo ono bombardování zásadní význam pro změnu myšlení Rusů a následující nástup Putina s jeho politikou.
23. 02. 2011 | 00:58

WW napsal(a):

Schwarzenbergovi vyčítáte, co neřekl:
http://www.reflex.cz/clanek/politika/40601/valka-o-schwarzenbergova-slova-o-libyjskem-diktatorovi-kaddafim-ktera-nerekl.html
23. 02. 2011 | 21:53

ex-nemo napsal(a):

Karel Mueller
Ovšem, byl to Jelcin, přepis, sorry.Že ale Jugoslávci ty stihačky žádali a byly jim odmítnuty je fakt. A že Genscher inicioval rozpad Jugoslávie a spustil tím další řetěz událostí je fakt také a rovněž i to že byl na 99% agentem KGB. Dalším faktem je, že Rusové (spolu s vojsky VS )pořádali občas provokační manévry u hranic svých slovanských bratří. A jednoho z těch bratrů, Tita, kreslili v 50. letech s krvavou sekyrou a značkou dolaru na prdeli.
Nakolik se změnilo myšlení Rusů nevím a nepokládám to za důležité.Vím jenom že myšlení KGB a bolševiků se nezměnilo a jejích cíl - to jest ovládnout národy a vykořisťovat je pod jakýmikoli hesly, se nezměnilo také.
23. 02. 2011 | 22:51

Karel Mueller napsal(a):

ex-nemo:

Myslím, že se mýlíte a to zásadně. Putin a jeho KGB se dostali k reálné moci někdy v období, kdy začal k značné nelibosti západu dělat vlastní politiku. Do té doby bylo Rusko nejspíš řízeno odjinud. Ale jistě - je to jen můj pocit.
24. 02. 2011 | 01:11

Yosif K napsal(a):

Ze se rozpadl SSSR, Jugoslavie, CSSR, je snadno pochopitelne i bez konspirativnich bludu. Narody se uvnitr nemely moc rady - vetsinou se spise nenavidely.

A nemely tu spravnou svycarskou disciplinu, aby si spocitali ze by se jim mohlo vyplatit ZUSTAT SPOLU.

Podivejte se nekdy jak to kde vypada. Vypada treba ruska nebo kazachstanska nabo azerbaijanska vesnice JAKO SVYCARSKO? Evidentne jiste veci jako souziti s jinymi narodnostmi vyzaduji jistou civilizacni uroven. Italie tez nezacinala jako jeden stat - sveho casu tam muselo byt okolo stovky mestskych statu.....
24. 02. 2011 | 08:55

yosif K napsal(a):

Jinak v Cedchach lze u levicovych soudruhu cekat cokoliv - SKUHROT ZE americane rozbili Jugoslavii, americane mohou za materielni bidu arabu, americane mohou za blokadu a bombardovani Khadaffiho rezimu a naposledy mohou i za to ze Kadaffi existuje a ze je nerozbombardovali. KDYBY JEJ VSAK ODSTRANILI, LEVICACI BY RVALI, ZE AMICI ODSTRANILI VERNEHO PRO-PALESTINSKEHO A SOCIALISTICKEHO SOUDRUHA.
24. 02. 2011 | 08:59

voroshilov napsal(a):

Karel Mueller:
Kapitan se myli a to hodne,vidim ze nema cenu mu nic rozmluvat,vy mate pravdu-Jelcin malem prodal Rusko zapadu stejne jako Gorbacev,Putin udelal hodne chyb ale hlavne vratil nam dostatek a stabilitu(byt neuplnou)proto ten rev svetovych medii o diktature,Jelcin pri kterem zemrelo nejvice rusu v rus.historii v mirovem obdobi byl milassek!
24. 02. 2011 | 15:41

hovorka11 napsal(a):

"Schwarzenberg a Kaddáfí jsou si podobní.
Dovedu si je představit, že by si vyměnili role".

Docela mě potěšilo, že jsem se s tím přirovnáním v myšlení trefil. Dnes Kaddáfí mluví zcela v souladu s poznáním Schwarzenberga- za všechno může All Káídá a Bin Ládin !
Schwarzenberg má tak další příčinu letět povzbudit s nerozlučnou fajfkou vojáky v Lógaru a lobbovat za navýšení kontingentu v Afgánistánu.
24. 02. 2011 | 19:31

Anba napsal(a):

Já přeju každému národu svobodu MINISTR ZAHRANIČÍ DEMOKRATICKÉHO STÁTU BY SE MĚL CHOVAT TAKÉ TAK. Vůle lidu je rozhodující. Že se v revoluci dějí surovosti na obou stranách je většinově obvyklé (my máme vlažnější krev). Ať si udělají pořádek sami a protože se bojíme, že nás zavalí uprchlíci a vyžerou nás, tak bychom měli pěkně potichu pracovat na tom, abychom tomu státu, který vznikne, pomohli k rozvoji jeho hospodářství a tím udrželi jeho obyvatele doma. Potřebují vodu, elektřinu a práci. Tak by knížepán s ministrem průmyslu měli svolat podnikatele (doufám, že ještě někteří něčemu rozumí) a dohodnout přípravu projektů na zavlažovací zařízení, vrty studní, elektrárny, aby hned jak se situace uklidní, jsme mohli nabídnout novému státu pomoc. Ppomůže to i nám. Není třeba vyhrocovat situaci plamennými řečmi, ale odsoudit násilí je slušnost, i když nemůžeme momentálně nic udělat.
25. 02. 2011 | 04:09

ex-nemo napsal(a):

Voroshilove drahý
děkuji Vám za uznání hodnosti kapitána (opravdu ale jsem jím v záloze kdysi byl) je to pro mě pocta. A jakou hodnost, smím se zeptat, Blahorodí,ráčíte mít Vy, abych vás mohl patřičně titulovat? No, vlastě, já trouba, Maršál Sovětského svazu je Vaše hodnost, nemýlím se ?
Co se týče Vašich názorů musím přece jen kapitulovat; vždyť to co uvádíte řekli Putin a další vzory pravdomluvnosti, jak je to o pracovnících tajných služeb všeobecně známo.
25. 02. 2011 | 15:27

voroshilov napsal(a):

ex-nemo:
Zdravim,chapu,neni zac-kdyz neverite mne a Putinu muzete uverit rusofobske liberalni Guardian,vetsinou je to pravda s ohledem na anglikanstvi,snad smysl vam neunikne i s pomoci prekladace,ahoj!

http://rus.ruvr.ru/2011/02/03/42639451.html
25. 02. 2011 | 16:17

ex-nemo napsal(a):

Voroshilove

Zdravím a děkuji za odkaz. Zajímavé, ale co to má za význam ? Překladač z ruštiny nepotřebuji a co se týče toho Guardianu, to raději nečtu, rusofobii nesnáším. Ale ani čechofobii, a že je jí tu spoustu !
Nashledanou po válce u Kalicha !
25. 02. 2011 | 20:32

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Takže vezmu to krátce ! Pan Putin zase projevil státnický rozhled když prohlásil že by se EU a vůbec západ neměl v měšovat do afrických událostí ! K tomu se vyjadřil také plukovník Kaddáfi ! Tajní agenti FBA a další podvratné skupiny ze západu v zájmu ziskuchtivosti a touze po levné ropě již dávno rozeštvávají severoafrický lid ! To by měl celý svět vědět ! Dalimír milující mír.
26. 02. 2011 | 09:58

horn napsal(a):

V sobotu 5. března uspořádá iniciativa ProAlt za podpory dalších organizací první demonstraci proti plánovaným reformám. Začátek akce je od 14.00h na náměstí Republiky v Praze.
www.proalt.cz
27. 02. 2011 | 14:27

MS napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivý text ("kreatůra"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 02. 2011 | 09:33
:-DDDDDDD

Nevím co bylo pod příspěvkem, ale ohánět se korektností v případě Aktuálně.cz , je přinejmenším směšné až pokrytecké !!!!
28. 02. 2011 | 11:00

Banjo napsal(a):

Škoda, že nás zajímá akorát ta Libye. A co takový Dárfúr? Tam není diktátor, nebo tam není jenom ropa? Každopádně mrtvých je tam víc...
02. 03. 2011 | 08:13

Ranger napsal(a):

Pryč s Kadafím za každou cenu, vždyť to bije do očí jakých nepravostí se dopouští na civilistech jen aby si udržel moc a postavení.A co se týče toho Schwarzenberga lituji že mamé na těchto postech lidi který lezou do zadku Americe a jim podobným, i když co byste čekali od těch našich politiků.Ty lidi chtějí svobodu tak ať jim ji dají a ne že budou čekat že si to vybojují sami to je jako David a Goliáš
10. 03. 2011 | 21:03

Felix Bílek napsal(a):

Dobrý den... Lze naprosto souhlasit ,že jakákoliv zvěrstva na obyvatelích Lybijského státu jsou zavrženíhodná. Jsem ,ale zastáncem ještě jednoho názoru. Fráze: "Pomoc západních zemí ,chcete-li velmocí." Nedaleká historie nám však čím dál více naznačuje ,že se jedná o mystifikaci devadesáti procent dnešní povrchní populace. Nasazení mírových sborů, potravinová a humanitární pomoc je dnes samozřejmostí po každém konfliktu. To vše je po etické stránce velmi záslužné a hodně se o tom mluví, především v médiích. Za velice neetické však považuji pod touto "slupkou" skrývat zájmy o různé zdroje, strategická a obchodní území atd. Zdá se ,že je to (s úsměvem řečeno) taková "supermafiánská" služba: ,,My jsme vám pomohli od diktátu ,tak si tu od vás vezmeme trochu nerostných surovin."Stejně vám jsou na nic, nemáte peníze na jejich zpracování ,natož pak ,aby jste si koupili hotový výrobek."Ale jistě uvítáte expanzi západního trhu a kvalitních výrobků...samozřejmě z vašich surovin." Všechny výše uvedené faktory nás k tomu vedou. V podstatě se dá říct ,že se od starověkých a středověkých zabírání území nic nezměnilo ,snad jen to ,že máme novou a nejúčinější zbraň...: Média ,která vše uvedou do "pravé míry" a vše uhladí. Ještě bych chtěl zmínin několik států ve ,kterých se neustále páchají zvěrstva na občanech nebo přinejmenším porušují lidská práva: Čína,Kuba,KLDR,Zimbabwe a vůbec půlka Afriky a Asie. Proč se nepomáhá těmto státům ??? Odpovím si sám ,,osvobozovat Čínu pro rýžová pole a přes obrovskou vojenskou sílu je utopie a co pak s utečenci? A máme tu skutečný "humanitární oříšek",že? V ostatních výše uvedených už nic nenajdete. Pouze strádající obyvatelé, hladomor a strach.

Závěrem bych chtěl říci ,že závidím generaci ,která bude u boje za skutečné lidské hodnoty a bude si jich vážit a ne se za ně schovávat.

Omlouvám se za lehké odbočení od tématu a

Děkuji Vám za pozornost F.B.
20. 03. 2011 | 21:19

Hynek napsal(a):

Nikdy jsem na tyto diskuze nereagoval, ale události v poslední době doma a v zahraničí a hlavně zpravodajství řízené rádoby humanisty mě naprosto šokuje, tak že si dovolím svůj názor prezentovat.
Nechci se vyjadřovat k panu hraběti, jelikož mě zklamal stejně jako většina našich politiků a souhlasím, že je nedůstojným zástupcem naší země, ale zamyslete se a řekněte kdo je.
K Libye chci říct, že je to krásná země, která má co ukázat z historie, jsou tam tak krásná místa, že by se jistě rychle stala jedničkou pro cestovní kanceláře a zemi by přinesla mnoho financí, ale já se domnívám, že Kaddáfí je vcelku chytrý což potvrzuje doba jakou se dokázal udržet u moci. Nechce aby naše západní společnost narušila přirozenou společenskou rovnováhu v zemi. Podívejte se do Egypta a Tuniska, které se dosti otevřeli západní společnosti a jak vypadají. Arabský svět je úplně jiný fungující po staletí na jiných principech a jestli si někdo myslí, že to internet a mladí idealisti (arabští) na tomto něco změní, tak se domnívám, že za pár let všichni šeredně vystřízliví. Libye je kmenový stát, kdy právě Kaddáfí dokázal po dlouhou dobu udržovat mezi těmi kmeny rovnováhu, i když k tomu několikrát využil síly, ale kdo v arabském světě nevyužívá síly. Všechny arabské státy jsou řízeny diktaturou i Turecko, kde vše drží armáda. Lidská práva, která se nyní tak rády používají, aby ospravedlnili zásah západu je směšný a jestli ještě někdo dnes věří řečem o lidských právech a nutnosti při jejich dodržování uplatňovat sílu je buďto patnácti lety a nebo mu něco co se děje kolem něho uniklo. Proč se nikdo neptá na názor Libyjců, kteří podporují Kaddáfího a chtějí tu zaručenou jistotu klidu, kterou tam měli do teď. To co vyprovokovalo situaci v Libye je chiméra, kterou nyní v arabském světě vidí. Není představa svobody, ale ekonomického blahobyt, který Arabové chtějí, ale v jejich zemi jim ho nikdo nemůže dát. A proč, protože to nejsou země, které by se mohly stát pro své občany bohatou zemí(myslím průmyslovou). Ať mi někdo ukáže arabskou zemi, která je moderní průmyslovou ekonomikou. Dovolím si uvést názor na další vývoj, v Tunisu a Egyptě, kde se vydali vstříc rádoby demokracii a ekonomickému rozvoji za čas (do pěti let) dojde, že to nefunguje politicky ani ekonomicky. Pak dojde opravdu k porušování „lidských práv“. Podívejte se na Irák a Afganistan, kde si myslí že nastolí demokracii. Irák se zmítá bezvládím a Afgánci raději vyjednávají s Talibanem a následně budou stejně fungovat, jako dosud na základě kmenového rozdělení. Události v Libyi jsou pro mě neuvěřitelné, jak se západ opět ukázal, jako neschopný řešit věci odehrávající se v arabském světě. Kde jsou lidská práva v Libérii, Pobřeží slonoviny, Kongu a dalších. Ne tam nikdo nepůjde, protože ta už jsou nadnárodními společnostmi podchyceny a plundrují tyto země, ale Kaddáfí si nenechal nikdy nic diktovat a požadoval od dodavatelů výsledky. To se samozřejmě nehodí, když má Libye tak lákavé naleziště ropy. Neměli by jsme se do Libye plést a snažit se respektovat jejich zřízení, ale tím nechci vyloučit možnost tlaku na zajištění dodávek humanitární pomoci prostřednictvím červeného půlměsíce. Abychom se nedočkaly něčeho, jako Kosovo, kde zásah spojenců byl naprosto mimo mezinárodní právo a nyní se v Kosovu beztrestně pohybuje mafie a my aby tam byl relativní klid pumpujeme Euro. To je zahraniční politika západu – ekonomické zájmy a zkreslený pojem lidských práv.
21. 03. 2011 | 09:39

lucie napsal(a):

nerozumim politice, sdelovaci prostredky sdeluji zpravy, obcas sve subjektivni nazory, v pripade libie se vsichni vykrucujou rici svuj nazor - mozna ani zadny nemaji. koukam na zpravy cele dny a vsechno na me pusobi: jsme nerozhodujici cisla. vzhledem k hospodarske krizi se mi zda, ze jsou ve hre vic nez ropa, demokracie, ci potahovani se o moc. problematika libie a druha velka zprava Japonsko. vsechno je to minimalne zvlastni pro obycejneho cloveka, ktery se zamysli a zrejme absolutne jasne pro cloveka s vetsim rozhledem. jak lehce se stane tercem nekdo, kdo se citil kravou na pastve.
21. 03. 2011 | 11:40

Franta napsal(a):

42 let ví Evropa a USA že v Líbii vládne "netvor" a klidně s ním čile obchodovaly. Podle mě je to v této době účelová propaganda postavená na smutné frašce.
29. 03. 2011 | 10:18

RS napsal(a):

Článek je sice startšího data, ale i tak je pro mě překvapením, že člověk, který se touto problematikou zabývá má (alespoň pro mě) tak naivní představy o revoluci v Lybii. Střelba do neozbrojených lidí a to i v Tripolisu je mediální kampaň, která měla přispět k pádu režimu a nastolení nového, který bude lépe vyhovovat politickým a ekonomickým zájmům USA. Když jsem v únoru opouštěl Lybii, ještě jsem úplně nechápal, proč se zpravodajství tak liší od reality. Události mě bohužel utvrzují v tom, že za útokem na Lybii rozhodně není ochrana civilistů.
05. 05. 2011 | 08:37

Garabulli napsal(a):

RS - to je pravda.

v libyi začíná léto to se bude špatně válčit.to mi věřte já tam dělal .

Mojmíre nedej se.
24. 05. 2011 | 14:47

Krisztian napsal(a):

Melete a melete jenom blbosti)))Byl z vás nekdo v Líbyi)))S Kadáfim obchodovali lebo se sním dalo obchodovat.Jenom začinal západu ležat v žaloudku.To co ukazovaly média o povstání boly jenom klamstvá)Media sou koruptní.Ja vám povím jak to bylo lidički.Povstalci vtrhly na daní území povystrílali civilisté pak se vstáhly.Proč.Proto lebo na začátku nemneli žádní šanci proti armáde.Když dojela armáda pozbyrali mrtvý kteri ponechali po sobje povstálci.A pak jse v novynách,médiách objavují informace jak Kadáfiho vojská zabyjají civilisté.Vyte vy vlastne co tady píšete.Kadáfi ne byl anjel ale rozhodne nebyl ani tyran.V Líbyi jsem pracoval spolu dvema míma známími.Otvorte oči lidičky a ne propagujte tady klamlivé,konání,myšlenky západu.Líbya byla bohatá zemne 90Libyjčanu tenhle prevrat nechcel.To v médiach taky neukazovali kdíž rozbombardovaly vodní potrubí,umelé vodní toky co vedlo až k jiho Líbyi,neebo jak rozbombardovaly nemocnice,atak dále.Nebo jak povstálci vystríleli 5-člení rodinnu a pak je hádzely do jám.Pak ukazovali televyze,povstalci našli masovy hrob,dúkaz co provádel Kadáfi.Tedka v Líbyi demokrace nebude,demokrace byla rozbombardovaná až k základú.Ted Líbyi se stríla,vraždí povstálci nadále,a Líbyjčané prožívají peklo a budou vykoristavány)))Tohle je pravda a tvrdá realit)))
18. 04. 2012 | 07:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy