Zápisník zmizelého

17. 01. 2013 | 09:53
Přečteno 12677 krát
Zeman mi sežral Facebook. Nebo možná ne, každopádně v pondělí po prvním kolem prezidentských voleb mi byl zablokován účet s vysvětlením, že můj profil několik lidí nahlásilo jako „fake“ – nejsem ten, za koho se vydávám. Shodou okolností to bylo poté, co se i díky mé aktivitě podařilo zabránit – alespoň to tak psali na internetech – abychom si v druhém kole museli vybírat mezi Zemanem a jeho sparingpartnerem Fischerem. Stejným způsobem sejmuli Facebook šéfovi Schwarzenbergovy kampaně, Marku Vocelovi.

Napadat někomu profil s cílem zrušit mu účet – což se děje automaticky, když vás nahlásí x uživatelů – se děje běžně. Studenti plzeňských práv hájící svou mafiánskou alma mater tímto způsobem dosáhli zrušení účtu aktivisty 2.0, Martina Marka. Teprve po smazání vašeho profilu se můžete snažit přes jakýsi formulář domoci se obnovení účtu. Já, coby protekční profesionální občan, jsem se vrátil již třetího dne, neboť mi někdo nezištně poslal přímý kontakt na fyzickou osobu ve Facebooku.

Ani Marek Vocel ani já nebudeme schopni nikdy prokázat, že za útokem stojí Zemanovci. Informaci, kdo lživě nahlásil naše profily jako falešné, nelze získat. Třeba je to náhoda a nelíbíme se fanouškům Bílých Tygrů Liberec.

Metoda práce – kritiky zrušit, zakázat nebo fyzicky zlikvidovat – ale plně Zemanovi odpovídá. To, že jeho vláda ke svobodě slova přistupovala po vzoru totalitních režimů, je na rozdíl od současné domněnky fakt.

Křišťálově čistě se totalitní tendence Zemana projevily v roce 2001, kdy Zemanova vláda – jištěná Klausovou opoziční smlouvou – vyhlásila svatou válku časopisu Respekt. Bylo to kvůli tomuhle nevinnému článku a větě „vláda boj s korupcí ale prohrála, jak svědčí údaje Transparency International i korupční chování ministrů nejmladším Březinou počínaje a nejstarším Grégrem konče.“ Zeman veřejně ohlásil, že cílem vlády je Respekt konečně zničit. Byl to v dobách opoziční smlouvy totiž prakticky jediné médium, které se střetu se Zemanovou dryáčnickou vládou nebálo. Více k tomu rozhovor s tehdejším šéfredaktorem Holubem.

Deset let je deset let, všechno překryl čas a dnes před námi stojí nový a krásný Zeman, který s tím starým a škaredým nemá nic společného? Má. Už to stačil dát zřetelně a hlasitě najevo. Hned při prvním kole prezidentských voleb odmítl poskytovat rozhovory všem slovenským médiím – jeden komentátor jednoho slovenského listu si ho totiž dovolil kritizovat.

Tahle prezidentská volba je úplně jednoduchá. Není to o levici a pravici, ale o vkusu. Karel Schwarzenberg, mimochodem majitel Respektu v době, kdy ho chtěl Zeman zničit, není dobrý politik. Na jeho kritice z před dvou let nemám co měnit. Je to ale – a vždycky byl – svobodomyslný demokrat.

Miloš Zeman je totalitní stvoření, kterému je při touze uchvátit a udržet si moc všechno jedno.

Nevolte ho.

www.lepsiprezident.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

Respekt to schytává z obou stran.

http://respekt.ihned.cz/volby-prezidenta/c1-59128020-hnuj-povl-a-hovno

Hnůj, póvl a hovno.
Pokus o "prezidentský" rozhovor s ministrem Kalouskem a režisérem Renčem.
„Jste póvl a hnůj,“ odpověděl ministr financí Miroslav Kalousek na aktuální žádost Respektu o krátký rozhovor o jeho pracovních vztazích se svým stranickým předsedou Schwarzenbergem. „S kýmkoliv jiným se o tom vztahu budu bavit, ale vy píšete o mně samé lži, takže vůbec nic ode mě neuslyšíte,“ dodává Kalousek.

Den před tím, než Respekt kontaktoval ministra Kalouska, jsme zavolali hlavnímu ideovému tvůrci Zemanovy kampaně, režiséru Filipu Renčovi. S jednoduchou otázkou – co vás přitahuje na panu Zemanovi a jaké vlastnosti na něm obdivujete? Zde je výsledek naší konverzace:

Respekt: Dobrý den, mohli bychom se zeptat, co Vás osobně přitahuje na panu Zemanovi, že jste se pro něj rozhodl pracovat?

Režisér Renč: Řekněte mi jako, k čemu vy mi jste dobrej? K čemu? Jděte s těmi vašimi otázkami do prdele! Ani jednou jste o mně nenapsali v Respektu nic hezkého, proč bych vám měl sakra cokoliv říkat?

Respekt: Chceme se slušně zeptat, co na panu Zemanovi obdivujete, jaká síla vás na něm přitahuje?

Režisér Renč: Hovno. Jste líný novinářský kreténi, který si jako myslí, že zavolají a já budu odpovídat, když vás ani neznám. Hovno.
17. 01. 2013 | 10:03

Baba Jaga napsal(a):

Zkuste být i v Brně tolerantní a ponechat každému, aby se sám za sebe rozhodl. Třeba každý s hospodami volit nechce a někteří si dokonce přejí, aby český president uměl česky.
(Když jste si co senátorku v té největší vesnici v Čechách a na Moravě - mám ji ráda - zvolili pražskou paničku - nejsou vlastní lidi?)
17. 01. 2013 | 10:03

dříve čtenář napsal(a):

Hollane, váš boj proti hazardu stává se býti z hlediska vaší nekritické podpoře knížete, potažmo kalouska zcela nevěrohodným! Uvědomujete si to?

Tož si pojďme zahrát "pokřík" - budem křičet : Zeman fůj!
17. 01. 2013 | 10:04

Anna napsal(a):

Karel Schwarzenberg, mimochodem majitel Respektu v době, kdy ho chtěl Zeman zničit, není dobrý politik. Na jeho kritice z před dvou let nemám co měnit. Je to ale – a vždycky byl – svobodomyslný demokrat.

Miloš Zeman je totalitní kreatura, které je při touze uchvátit a udržet si moc všechno jedno.

Nevolte ho.
-------------------------------------------

Ve druhém kole volit nepůjdu.

Zeman i Schwarzenberg, aby se udrželi u moci, udělali něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Zeman Opoziční smlouvu a Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

Nechci takovouto demokracii po česku.
----------------------------------------

KNÍŽE SE NEZAPŘE.
----------------

Knížecí spánek na konferenci v Srbsku. Jen tamní bulvár nevěřil svým očím
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knizeci-spanek-na-konferenci-v-Srbsku-Jen-tamni-bulvar-neveril-svym-ocim-208451

Pan Schwarzenberg často spí v pracovní době.

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
----------

Kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny

Politické strany odevzdají kandidátní listiny okresním úřadům v sídle volebního kraje. Kandidátní listina musí obsahovat:
•název politické strany
•jméno, věk, zaměstnání a bydliště kandidátů
•pořadí kandidátů na kandidátní listině

Nejvyšší počet kandidátů pro každý volební obvod je stanoven zákonem.

Úřad zaregistruje kandidátní listinu přinejmenším 45 dní přede dnem voleb a oznámí to politické straně. Proti nezaregistrování je možno se domáhat rozhodnutí krajského soudu.
---

Schwarzenberg a jeho strana je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala, což v jiných demokratických zemích nemá obdoby.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
---
Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím

31. října 2012 13:24

PRAHA - Poslanci petičního výboru nedostali od ministerstva kultury seznam majetku, který by měly získat církve v rámci restitucí.

Soupis neexistuje, napsala výboru ministryně Alena Hanáková (TOP 09 a Starostové) v dopise, který má ČTK k dispozici. Výbor požádal o seznam hlasy opozice začátkem října při jednání o petici proti vládnímu návrhu zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh
Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona. Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč. Díky těmto smlouvám pak dojde k úplnému vypořádání všech nároků na původní církevní majetek.
-

Katolík Schwarzenberg pro takovýto zákon.

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
---

Ústava ČR
Článek 54
…..
(3) Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný

Článek 63
(1)Prezident republiky dále

k) má právo udělovat amnestii
(2)…
(3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
(4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.
-

Kdo nese za tuto amnestii odpovědnost? Je to vláda, jejíž člen pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit: "Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Z PENĚZ DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
17. 01. 2013 | 10:04

český maloměšťák napsal(a):

Těžko soudit.
JIní zase tvrdí, že jim byl smazán účet kvůli tomu, že uváděli nepříjemná FAKTA týkyjící se osoby předsedy TOP 09 - pana Schwarzenberga.
Každopádně zde /blogy aktualně.cz/ - se pan Just nepáral s jednotlivými účty. Prostě smazal pod svým blogem, který byl jednostranně a jednoznačně protizemnovský...rovnou celou diskuzi. Která asi neodpovídala jeho představám.

Hmm...totalitní kreatura je dost silné slovo. Vzhledem k tomu, jak byl Zeman za své postoje před rokem 1989 šikanován v práci.

Myslím si, že jde o emočně zabarvený postoj ....pana Hollana.

Svůj vkus pak projevili voliči v 1. kole. Já to dilema nevybral.
--------------------------------------------
Takže zde máme další cejchy : " nevkusný" a " totalitní kreatura".
Co dál - Jednotná kulturní fronto.
Zkuste tu o dotacích miliardáři a úsporách vynucovaných na chudácích - nebo tu o drábcích a programu " arbeit machr frei". Ta je moc hezká.
17. 01. 2013 | 10:08

Vosavbotě napsal(a):

Pane Hollane,

ten facebook jsem Vám sežral já (pochopitelně ve službách Miloše Zemana) a kdyby mě včas nezadrželi, sežeru i fyzicky Vaši osobu.

Jinak ke všem zaručeně pravdivým informacím o panu Zemanovi doplňuji, že ten člověk nežere jen facebookové profily, ale též děti, přičemž si je ve své za nakradené miliony pořízené světnici na Vysočině smaží na oleji z Lukoilu.

Herr Zeman ist schlecht, aber Herr Schwarzenberg ist gut, nicht wahr, meine Herschaften?
17. 01. 2013 | 10:10

český maloměšťák napsal(a):

Hmm.... soudě dle příspěvku B. triumphans...tak je ten Respekt nějákej divnej.

P.S. Výrazy jako "povl" a " hnůj" by zejména politik - neměl používat.
Pokud tedy nehovoří o sobě.
Tam je to povoleno.
17. 01. 2013 | 10:11

au napsal(a):

Ono si tohle Hollan opravdu myslí, že bude tak veliké, jak vysoko doplivne?
Chuďátko... špína z něj jenom teče... Ale vrchní cenzor nic. Tomu nevadí, že se tu publikují nepodložená obvinění. Aktualne ve svém boji za školné, za radar v Brdech, za církevní restituce, zkrátka za Schwarzenberga, už překročilo všechny hranice novinářské etiky.
17. 01. 2013 | 10:12

Sladký napsal(a):

Matěji, zapomněl jste na to, jak Zeman poslal zakuklence do televize aby zabavili dokumenty a na to, jak oznámil šéfredaktorům, že má k dispozici nahrávku z jejich noční chůzky.

PS- Necítíte se trapně? Bylo těch stříbrných aspoň třicet?
17. 01. 2013 | 10:13

Louda napsal(a):

...A co se Ti vážnýho stalo ?!?? Vždyť ho nepotřebuješ !!
17. 01. 2013 | 10:14

trinitrofenol napsal(a):

TYPO v letopočtu "Křišťálově čistě se totalitní tendence Zemana projevily v roce 2011..."
17. 01. 2013 | 10:15

Luba napsal(a):

Jasně Hollan :)

"Miloš Zeman je totalitní stvoření, které je při touze uchvátit a udržet si moc všechno jedno"

Asi proto se deset let proháněl po rybníce na vystrkově, cpal se salámem a moudry uloženými do knih.

Kdyby lidstvo neukládalo svou moudrost do knih, nebylo by tak blbé, praví klasik. Protože, kdo to dnes čte, že?

Schwarzenbergovi fejsbůkoví voliči to určitě nebudou ...

P.S.: Dle mého názoru, odpozorováno v okolí, tenhle Facebook je jen pro bl ..., ehm ... pro lidi alternativně inteligentní.
Pro tuto teorii svědčí mnoho důkazů ... např. Hollan.
17. 01. 2013 | 10:15

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Podle mne je již v rozporu s demokracií to, že někdo dělá byznys, vlastní média, čerpá státní dotace a přitom je to předseda politické strany a sedí ve vládě.
Ne že by něco podobného ve světě neexistovalo, například Itálie a Berluscony, ale dobrá praxe to jistě není a jak z politikyky tak z médií se stává žumpa.
17. 01. 2013 | 10:16

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hollane, docela by mě zajímalo, co máte slíbeno za tu demagogickou agitaci pro pana Schwarzenberga.
17. 01. 2013 | 10:17

ph napsal(a):

Opravte, prosím, dvě věci:
- Ten článek v Respektu je z roku 2001, nikoliv 2011
- odkaz na www.lepsiprezident.cz v závěru článku směřuje na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/www.lepsiprezident.cz
kde samozřejmě nic není...
Obecně by bylo lepší, kdyby se odkazy otevíraly v novém okně, či kartě, aby aktuální rozečtený článek nezmizel.
S přáním mnoha úspěchů
ph
17. 01. 2013 | 10:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bestia triumphans,

díky za ten příspěvek. Tohle je přesná ilustrace toho, co se (byť třeba v ne tak přepjaté formě) děje prakticky neustále. Je to způsob myšlení, toho, jak si kdo představuje komunikaci, otevřenost, veřejný diskurs. Odraz toho, jakou má část lidí, i těch věřejně činných, chování včetně kultury projevu a elementární slušnosti.

Libor Stejskal
17. 01. 2013 | 10:22

Anna napsal(a):

Luba
"P.S.: Dle mého názoru, odpozorováno v okolí, tenhle Facebook je jen pro bl ..., ehm ... pro lidi alternativně inteligentní.
Pro tuto teorii svědčí mnoho důkazů ... např. Hollan. "
---

Hollan i tam vynikal. Vždyť mu tam zablokovali účet.

Svoboda slova a svobodná volba dle pana Hollana:

Zeman mi sežral Facebook. Nebo možná ne..
Ani Marek Vocel ani já nebudeme schopni nikdy prokázat, že za útokem stojí Zemanovci.
Miloš Zeman je totalitní stvoření, které je při touze uchvátit a udržet si moc všechno jedno.

Nevolte ho.
17. 01. 2013 | 10:23

Honza napsal(a):

Pane Hollane,
myslím, že byste na svých stránkách mohl, stejně jak to děláte např. s M. Haškem ( foto při nějaké akci ) udělat stejný seriál s KS ( Karel spí ve sněmovně, Karel spí v Srbsku, ... ). Fotky jistě najdete.
17. 01. 2013 | 10:27

Anna napsal(a):

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bestia triumphans,

díky za ten příspěvek. Tohle je přesná ilustrace toho, co se (byť třeba v ne tak přepjaté formě) děje prakticky neustále. Je to způsob myšlení, toho, jak si kdo představuje komunikaci, otevřenost, veřejný diskurs.

Libor Stejskal
----------------------------------------------------------
Podle mě je způsob myšlení, toho, jak si kdo představuje komunikaci, otevřenost, veřejný diskurs pana Hollana taky ukázkový.
17. 01. 2013 | 10:28

buldatra napsal(a):

Pane Hollane,

neměl by se ten váš spolek jmenovat Krnění, když jste z tého Krna?

Když vám ti zpropadení Zemanovi pohůnci sežrali ten profil, je to možná varování.
V další fázi by mohli sežrat vás, třeba k snídani.

Takže šup šup, oblečte si raději krnění, páč takové plchové vohoz uchrání vás třeba před sežráním v této vypjaté době předvolební.
A choďte v tom raději i spát, aby to neměli tak jednoduché.

Jsem s přáním hezkého dne z Oltecu.
17. 01. 2013 | 10:32

čert =o) napsal(a):

jestli byl sežrán Facebook Vám i Vocelovi
tak to není samo sebou
politika je holt svinstvo
17. 01. 2013 | 10:32

Havas napsal(a):

BREAKING NEWS: Kalousek bude volit Zemana!
17. 01. 2013 | 10:33

Jihočech napsal(a):

Kdesi jsem četl, že toto bude volba mezi plebejstvím a lokajstvím. Ať si každý sám rozhodne, co je lepší, já mám jasno.
17. 01. 2013 | 10:38

Anna napsal(a):

Matěj a Standa for President! Hrozně moc díky za to co děláte, hrozně hrozně moc.
17. 01. 2013 | 10:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Respekt to schytává z obou stran.
xxxxxxxxxx
Váš příspěvek znamená, že Respekt je nezávislý časopis. Patří K.Sch. a přitom si dovolí kritizovat Kalouska. Asi se k němu vrátím, dříve jsem ho četl pravidelně.
Pokud jde o Renče, tam jde asi o peníze. Za mlada to býval nadějný režisér, neviditelná ruka trhu s ním asi zamávala, popadla ho za límec a vrhla do džungle, kde se bojuje o přežití. Chaun chtěl kdysi národ léčit Klausem, Renč nám ordinuje Zemana, Svěrák Schwarzenberga.
Já se dal před pár lety na bylinky, jiný čaj prakticky nepiju, něco si nasbírám sám, něco koupím, felčary zatím nepotřebuji. A k lékárníkům, závislé na zisku z prodeje produktů nadnárodních firem, chovám nedůvěru.
17. 01. 2013 | 10:52

Gustáv Kočí napsal(a):

Na samotě nedaleko Skotského města Glasgow se v chudé rodině srbského vystěhovalce narodil mladičký hrabě Nikolič. Rodiče se před svým bohatým synkem styděli za svou chudobu a tak hrabě Nikolič prožil těžké dětství. Naštěstí otec přišel o celé synkovo jmění tím, že je uložil do místního peněžního ústavu na heslo "Dobro je prisjetiti se da prividno prav put prema cilju predstavja u stvari pravodlivo krivudanje", které zapomněl.
17. 01. 2013 | 10:53

Anna napsal(a):

Anna napsal(a):

Matěj a Standa for President! Hrozně moc díky za to co děláte, hrozně hrozně moc.

17. 01. 2013 | 10:45
-----------------------------------------

Prosím Vás, Anno, můžete si upravit svůj nick? Já tu pod svým jménem přispívám dlouho a Vy jste tu nová.
Děkuji. Hezký den
Anna
17. 01. 2013 | 10:55

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jihočech napsal(a):
Kdesi jsem četl, že toto bude volba mezi plebejstvím a lokajstvím. Ať si každý sám rozhodne, co je lepší, já mám jasno.
17. 01. 2013 | 10:38
xxxxxxxxx Abychom nakonec nemuseli parafrázovat známý Churchilův výrok.
Volili jsme mezi plebejstvím a lokajstvím a máme obojí.
17. 01. 2013 | 10:56

Anna Proletářka napsal(a):

to Anna:

Matěj a Standa for President! Hrozně moc díky za to co děláte, hrozně hrozně moc.
_________________________________________________________
A napište kluci, Matěji a Stando ještě o tom odporném Zemanovi,jak žere psy, oplzle obcuje o Svatojásnké noci s Belzebubem, líbá mu řiť, létá za měsíční noci na koštěti, vyplyvl hostii, když mu jí monsignore Duka vložil do úst, na Janových kemenech pak kálí a vzývá Lucifera.
Teprve potom pane Hollane, můžete být spokojen, že jste pro mimořádně demokratické příznivce Kárlchena udělal maximum
17. 01. 2013 | 11:01

LMAO napsal(a):

Hollan mi sežral Facebook. Nebo možná ne..
Ani Honza Vocasku ani já nebudeme schopni nikdy prokázat, že za útokem stojí Hollanovci
17. 01. 2013 | 11:05

Jarda napsal(a):

No nejspíš Kalousek odhadl potenciál Blogera, který píše proti němu a najmul ho. Jinak si to vysvětlit neumím.
17. 01. 2013 | 11:14

Honza napsal(a):

citace: Zeman i Schwarzenberg, aby se udrželi u moci, udělali něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Zeman Opoziční smlouvu a Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

tak zaprve viz ustava...
„ Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. “
— Slib poslance i senátora podle článku 23 odst. 3 Ústavy České republiky
„ Poslanci a senátoři vykonávají svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy. “
— Článek 26 Ústavy České republiky

Cize poslanci klidne muzou volit proti zameru strany....

a za druhe... opravdu si myslite, ze co bylo jednou ukradeno by se nemelo vratit zpet, ostatne verim, ze cirkev svuj majetek nerozkrade a bude peclivym hospodarem...
17. 01. 2013 | 11:37

zubatá napsal(a):

Máš to marný šílenče.

Budeme většinou volit Zemana.
17. 01. 2013 | 11:37

roman napsal(a):

Vážený pane Hollane.

Já budu pravděpodobně volit prezidenta takového jako Vy, ale pokud někdy budete Vy sám někde kandidovat fyzicky, tak máte ode mne kroužek jako pan Langer. Je to z důvodů Vaší jednostranné a nepodložené argumentaci a hlavně kvůli naprosto jednoduchým soudům. Víte, já se bojím extremismu v jakékoliv podobě.
Asi jste mladý a digitálně zatížený, což Vás trochu omlouvá, ale někdy se podívejte do vetešnictví jak vypadají staré manuální váhy. Jsou tam dvě misky, na které se nakládá tak dlouho, dokud nedojde k rovnováze. Kolik druhů vah, k jakým účelům a s jakou přesností existují už na internetu raději ani nehledejte.

Nevím sice který pan Facebook, pan Twitter, nebo jiný prezident sociálních sítí, která politická strana, hnutí, agent, zájmová skupina, recesista, marťan nebo kámoš Vás vymyzal z éteru, ale jedno vím přesně. Zeman to nebyl. Jste jeden z armády lidí, kteří žijí virtuálně, čehož byste se měl začít bát. Podebatujte o tom večer s kámošema. Díky.
17. 01. 2013 | 11:41

Kalousek napsal(a):

Honza napsal(a):

citace: Zeman i Schwarzenberg, aby se udrželi u moci, udělali něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Zeman Opoziční smlouvu a Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

tak zaprve viz ustava...
„ Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. “
— Slib poslance i senátora podle článku 23 odst. 3 Ústavy České republiky
„ Poslanci a senátoři vykonávají svůj mandát osobně v souladu se svým slibem a nejsou přitom vázáni žádnými příkazy. “
— Článek 26 Ústavy České republiky

Cize poslanci klidne muzou volit proti zameru strany....

a za druhe... opravdu si myslite, ze co bylo jednou ukradeno by se nemelo vratit zpet, ostatne verim, ze cirkev svuj majetek nerozkrade a bude peclivym hospodarem...

------------------------------------------

V takovém případě by měly církve vrátit i zbytek majetku, který jim zůstal. A šlechta taky.
17. 01. 2013 | 11:43

SansLogique napsal(a):

mně taky na Fejsbúku zablokovali účet, asi protože jsem tam sprostě nadával Nečasovi, Kalouskovi a jinejm gaunerům. Na který lampárně si můžu stěžovat?
Ještě, že mi je to úplně ukradený.
17. 01. 2013 | 11:46

Dáša N. napsal(a):

Nekrmte Karla, zámek vám stejně nedá.

http://www.naturfoto.cz/webkamera-makov.html
17. 01. 2013 | 11:50

Anna napsal(a):

Honza

Poukazuji na fakt, že do Parlamentu se volí ze STRANICKÝCH kandidátek. A strana LIDEM při volbách neexistovala.

Znáte ještě nějakou jinou demokratickou zemi, kde by byla v koaliční vládě strana, která při volbách neexistovala?
---

Nejsem proti církevním restitucím. Ale jsem zásadně proti schváleným církevním restitucím.

Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona. Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč.

Nebyl přiložen seznam majetku církví. Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh

Evangelický farář Miloš Rejchrt v diskusním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu komentoval bouřlivé události kolem církevních restitucí. Podle kazatele Českobratrské církve evangelické má zákon řadu sympatických ustanovení, ale za některými jeho paragrafy cítí nějakou nepatřičnost. Paradoxní je prý například to, že více než dvě miliardy jsou vraceny jeho církvi, které přitom nebylo téměř nic sebráno.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evangelicky-farar-Restituce-jsou-divne-Nam-vraci-miliardy-a-nevime-za-co-242544

Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť.
Proto mě velmi zaráží, že církve kromě navráceného majetku měly dostat ještě takovouto náhradu, jen vybranými lidmi znalými výpočtu, v době, kdy stát hospodařil s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..
17. 01. 2013 | 11:53

Anna napsal(a):

Honza

P.s.: Volby do Parlamentu České republiky

Kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny

Politické strany odevzdají kandidátní listiny okresním úřadům v sídle volebního kraje. Kandidátní listina musí obsahovat:
•název politické strany
•jméno, věk, zaměstnání a bydliště kandidátů
•pořadí kandidátů na kandidátní listině

Nejvyšší počet kandidátů pro každý volební obvod je stanoven zákonem.

Úřad zaregistruje kandidátní listinu přinejmenším 45 dní přede dnem voleb a oznámí to politické straně. Proti nezaregistrování je možno se domáhat rozhodnutí krajského soudu.

http://www.psp.cz/docs/texts/elections.html
17. 01. 2013 | 11:56

Hana napsal(a):

Bojovník proti hazardu podporuje předsedu TOP09 - tedy partaje, kde je místopředsedou Kalousek, který dělá všechno pro to, aby se u nás hazardu dařilo - dobrý!!
17. 01. 2013 | 11:58

Acidburn napsal(a):

Schwarzenberg coby demokrat z Bilderbergu a vlezdobruselista, to je opravdu kouzelné. Zrušením Respektu by ubyl jeden tendenční plátek - tedy nic moc. Respekt se ostatně dávno odkopal sám díky Taberymu.
17. 01. 2013 | 11:59

čert =o) napsal(a):

Anna Proletářka
když někdo někomu slušně
poděkuje a vám se to nelíbí
tak máte tuhle blicí potřebu?
Proč vkládáte svoje slova
někomu kdo takový není?
17. 01. 2013 | 12:01

bitner napsal(a):

Tak bych rekl, ze tady nekdo trpi komplexem vicecennosti.
Pane, i kdybyste "prokazal", ze je Zeman sam Satan, stejne ho budu volit. Uz jenom natruc te jednotne kulturni narodni fronte vseobecneho zmagoreni.
NIC neni horsi, nez co ted predvadi lumpove kolem Schwarzenberga, Kalouska a loutky loutek Necase.
Jo, taky sem to na prvni pokus hodil JD, ale co se da delat, byl bych nerad, aby mi upadla ruka.
17. 01. 2013 | 12:15

Petr napsal(a):

Krajně nesympatický člověk s opravdu velmi podivnymi a spatnym nazory. Pryc s nim
17. 01. 2013 | 12:20

Pametnik napsal(a):

Vtipna to diskuze pod clankem. Vypada to, jako by najednou pozice prezidenta byla mocnejsi nez sam kral.

Je to jen figurka. Zeman si takovou figurku v politice uz zahral a dopadlo to nevalne. Trapneji jsem si pred svetem nepripadal nikdy vic, nez kdyz Zeman predsedal vlade a mluvil na zahranicnich schuzkach.

Dal bych sanci ztrapnit se nekomu dalsimu. Ceho je moc, toho je prilis. Zemana uz bylo prilis, jen skoda, ze nekteri tak rychle zapominaji.
17. 01. 2013 | 12:34

Dattelhein napsal(a):

Církevní restituce i amnestie nesou znaky stejného autora, kterými je mafie, ať už TOP, nebo ODS, které jde o rozpad Českého státu.

Zdejší občané si nechají rozebírat Masarykem založený stát, pro který mnoho lidí položilo své životy v obou válkách prostřednictvím "demokratických zákonů", produkovaných mafiánským parlamentem pod rukama.
Co je však divné, že to nevadí ani BIS a dalším službám, které by měly dávno varovat před aktivitami, jako je vyvádění peněz do zahraničí na neprůhledné účty zbrojařských a jiných lobbistů.

Dokonce někteří občané, zejména ti mladší s malou znalostí dějin, si chtějí zvolit za prezidenta tohoto budoucího státního trhance člověka, kterému na existenci tohoto státu záleží jako komediantu na kotrmelci.

S panem Schwarzenberkem, ať už prezidentem či ministrem zahraničí, umocněném třesoucím se Nečasem, se dočkáme toho, že do EU bude vstupovat ne ČR, ale samostatné Čechy, Morava, Slezsko, ovšem s tím, že budou chybět celá území, vzniklá za Masarykovy pozemkové reformy, třeba lednicko-valtický areál a další.
Ostatně, jak se to dělá jsme mohli vidět zcela nedávno, jak byla "naporcována" bývalá Jugoslávie a za jakých hrozných obětí.
Ty u nás podle všeho ale nehrozí, protože tento národ tvoří z velké části lidí, kteří se dají koupit i za 6 tisíc, jak ten soudce a kterým média lehce nabulíkují, že Masaryk byl vlastně komunista.

"Kníže" to nebude, kdo si to bude přát, budete si to přát vy, občané ČR, neboť to váš parlament odhlasuje sto a jedním hlasem.

Toto je ta polívka, do které se nesmí panu Schwarzenberkovi plivat. Pro tuhle polívku si klidně sedne do vlády s podvodníky a tuneláři, protože k nim zkrátka patří. A klidně si k té polívce nechá nasadit i barevné číro a možná se i příští týden nechá cele potetovat. A také stráví nedělní noc se všemi občany, jak říká reklama na této stránce. Kdo tohle všechno dokáže?
17. 01. 2013 | 12:38

dočasný občasník napsal(a):

Hollane,
Vaše paranoia se dá léčit, dnes mají psychiatři velmi dobrá psychofarmaka a antidepresiva. Budete určitě brzy zdráv.

Jo a Zeman Vám nejen sežral Facebook, ale navíc Vás ozařuje gamapaprsky aby se Vám rozložila krev v těle a taky na Vás poštval speciální vycvičené sršně z Vysočiny, aby Vás žihadly pobodali a Vy jste dostal alergii.

P.S.: Ty sršně vycvičil osobně pro Vás ten ničema Šlouf na Zemanův rozkaz!
Zeman je prostě veliký Ďábel, samotný Satanáš, vládce pekel!!!
17. 01. 2013 | 12:48

Marie napsal(a):

dočasný občasník
nechtěl jste napsat ....a ozařuje vám gamapamprsky...?
17. 01. 2013 | 13:05

au napsal(a):

Je celá redakce Aktualne jen spodina přilepená ke knížecí zadnici?
Nebo jak si vysvětlit, že sem (v rozporu s elementární novinářskou kulturou a slušností) pouští takováto nepodložená obvinění?
17. 01. 2013 | 13:25

Dáša N. napsal(a):

Karkulku sežral vlk dokonce celou, i její babču.
Co je to proti nějakýmu profilu.
Více pohádek do další pětiletky.
17. 01. 2013 | 13:35

sedlak napsal(a):

ještě že máme tu svobodu slova, takže volím K.S. nemám to o levici či o pravici, ačkoliv to je jedno z nejvděčnějších témat tady na blozích, a stále si na to tady někteří umanutě hrají, uráží se a pod., aby rozdmýchávali vášně a stavěli lidi proti sobě, tak aby se ta nas..aná masa náhodou nespojila proti nim, už jsem unavený z podobných keců.....i kdybych mě volit třeba sněhurku a 7 trpaslíků budu volit proti Klausovi, proti klientelismu, proti systému rádoby demokracie.....

p.s. němám důvod něvěřit, že p. Hollanovi zmizel profil na FB, vzhledm k jeho aktivitám například proti výherním automatům, tlaku na Brněnský magistrát a pod. a vzhledem k tomu, že pro celou řadu lidí dělá víc, než možná ledaskdo tady z nás, já mu držím palce a budu volit jako on, nicméně z vlastního přesvědčení, pro mne je K.S. jako osobnost O MNOHO PŘÍČEK výš než M.Z.
17. 01. 2013 | 13:58

modrý edvard napsal(a):

Zemana volit nebudu.
Ale druhý problém je ten Facebook - i to je potvora ohrožující demokracii.
17. 01. 2013 | 14:25

Go Miloš napsal(a):

Krásně žlučovotý výlev přednesl tento autor.
Stačí uvést několik faktických poznámek:
- vláda Miloše Zemana byla pro pracujícího člověka přínosem, vyvedla zemi z hospodářské a finanční krize a nastartovala ekonomický růstu, životní úroveň a reálné platy rostly, země vstoupila do NATO a byla připravena pro cstup do EU (a ne do Ruska, jak tady někteří pomatenci z FanaticClubKarl snaží namluvit), stavěly se dálnice a koridory na železnici, do provozu byla uvedena JE Temelín, oddlužily se banky (a to stálo strašlivé peníze), zdravotnictví a sociální služby fungovaly a byly dostupné všem, míra svobody a demokracie se rozhodně nesnižovala ....
- vláda Petra Nečase s místopředsedou Karl zu Schwarzenberg rozvrátili co se dalo,a to co nestihli doposud, tak to jistě do příštích voleb stihnou, hospodářská krize zdaleka nekončí, lidé utahují opasky, mzdy pracujících lidí v lepším případě stagnují, snižují se i tak malé dávky zdravotně postiženým, stejně tak i mateřské příspěvky, nezaměstnané nahnali na robotu zdarma a zavedli jim hitovku v podobě Drábových S-karet a hlášení na poště, zato církve (hlavně ta katolická) si zvesela mlaská, bůh je konečně vyslyšel, ministři zvesela rotují na ministerstvech, takže lidé ztrácejí přehled kdo je ministrm čeho, sdělovací prostředky ve vlastnictví Karlových kamarádů nám konečně říkají objektivní pravdu, míra korupce je daleko, ale opravdu daleko nižší než za vlády Miloše Zemana, vězňové a mezi nimi i velké ryby se dostali spravedlivě na svobodu ... je skutečnou radostí žít v takové zemi
17. 01. 2013 | 14:35

Adam Procházka napsal(a):

Pane Hollane,
váš blog, ač hezký, mě nepřesvědčil o tom, že máte pravdu. Koneckonců Facebook je mrcha a mazat účty může kdekdo. Že asi budete mít pravdu, o tom mě přesvědčuje blog pana Klause ml., respektive mé včerejší a dnešní ověřování jeho hnusných výpovědí.

Velice se mi líbí Vaše odkazy:
http://hollan.blog.respekt.ihned.cz/c1-51875440-vazeny-pane-schwarzenbergu-obracim-se-na-vas
a
http://ziegler.blog.respekt.ihned.cz/c1-59111950-proc-bude-schwarzenberg-lepsi-prezident-nez-zeman
... jakožto Váš diferencovaný postoj.

(Nikdy bych se neosmělil říct, že na Moraváka jste nějak až moc chytrej a proto to neříkám.)

s fakt uctivým pozdravem
A P
17. 01. 2013 | 15:00

dočasný občasník napsal(a):

milá Marie,
Pan Hollan napotřebuje ozařovat pamprsky, ale bude nutno mu čas od času ty pamprsky vyměnit. Aby se nám chlapec neoprudil. Prudit už umí sám.
Tedy pokud Zeman tyhle volby vyhraje.
To bude mít pan Hollan řídkou stolici, často, možná že i furt.
17. 01. 2013 | 15:56

Petr Havelka napsal(a):

Pane Hollane,

přidávám se k panu Procházkovi. Oceňuji, že máte k pro i to proti.
17. 01. 2013 | 16:09

Krokodyl napsal(a):

Pravda, jestli vyhraje Zeman, tak se z toho my, Cesi, poserem.
V zahranici to taky zpusobi bolesti bricha, ovsem od smichu.
17. 01. 2013 | 16:12

Baba Jaga napsal(a):

Nu, zdá se, že pan Hollan zmizel i u svého blogu. Možná jsem jeho reakce přehlédla, možná je zpět na svém facebooku či na oplátku "požírá" kluk jeden brněnský ty, s nimiž nesouhlasí. Nebo snad dnes celý den od 10 hodin někde usilovně hákuje?
17. 01. 2013 | 16:17

Ondřej napsal(a):

Kdo je ten Hollan? Já toho chlapa neznám a to prý zabránil postupu Fischera do finále.

A Zeman už prej teda ovládá Facebook. :-)) To je totalita.
17. 01. 2013 | 16:26

au napsal(a):

Hollan pro dohodu ACTA - Hollan proti svobodnému internetu

Jak známo, Schwarzenberg, na jehož podporu se tu Hollan mohutně angažuje, jednoznačně doporučil podepsání dohody ACTA...

Schwarzenbergovi obhájci tedy podporují svého exponenta ještě na svobodném internetu... možná už naposledy... Vinu ponesou oni.
17. 01. 2013 | 16:50

svatý Václave.... napsal(a):

Matěj Hollan - a co takhle schiza. Necítíte se nějak moc důležitý, že vás někdo vymaže. Opravdu se cítíte tak důležitý, že by vás třeba někdo sledoval a snad později i usiloval o život? Jednoho takého znám. Chodí zásadně v šedém, pořád se ohlíží, vybírají mu schránky, má štěnici už i v botě. Udělejte to tak jak já. Volte Zemana, napřed na něj ale napište nějakou ódu. Ihned po zveřejnění se vám všechny internetové služby vrátí a Zeman zařídí, že nebudete muse za NET ani platit. Já už to tak mám asi měsíc. Dokonce jsem měl ve schránce dotaz, zda bych nedělal do 25. náhončího. Žel nemohu, mohl bych ale doporučit!
17. 01. 2013 | 17:14

Vandal napsal(a):

Dattelheim 12.38
Vidím to naprosto stejně.

S pozdravem Vandal
17. 01. 2013 | 17:32

český maloměšťák napsal(a):

Vážený pane Schwarzenbergu,

nevšiml jsem si, že byste takřka za rok existence Vaší vlády představili nějaký podstatný protikorupční nebo reformní zákon. Zato vím, že jste pošlapali právo tak, jako nikdo před vámi. Namísto snahy o následování západního světa realizujete politiku ČEZu a Czech Coal, navrhujete omezení pravomocí Ústavního soudu. Ministři Vaší vlá­dy syste­maticky bojují proti občanské společnosti, proti právům občanů na účast ve správních řízeních, proti smyslu Aarhuské úmluvy. Vláda bere ohled na životní prostředí stejně jako bolševik. Ten by se ostatně nemusel stydět za plánovanou energetickou koncepci.

Dovedli jste k dokonalosti postup, že vláda si vybere nějakou mantru, nyní to jsou "po­třebné reformy", na tu se slepě upne a nekoukajíc doprava doleva tvrdí, že na reformách pracuje a že tyto "nezbytné reformy" ospravedlňují veškeré další skutky vlády.

Abych nebyl však jen kritický - uvědomuji si, že teprve po příchodu Jana Kubiceho na post ministra vnitra jste získali do svých řad osobu schopnou protikorupční zákony předkládat. Uvědomuju si, že ve Vás máme nejlepšího ministra zahraničí.

K rozhodnutí, co je pro ČR lepší, musíte dospět pochopitelně sám. Zda (godotovské?) če­kání na reformy nebo odvaha ukázat, že se zloději a lháři se nevládne. Že by potom přišla jiná zkorumpované vláda? No a? Snad padne i ta a tak pořád dál, dokud nebude normální nelhat a nekrás. Je lepší zmítat se pár let v politickém chaosu než žít v tomto bezedném morální bahně.

Položím, bez odpovědi, diskuzní otázku: Může vláda zlodějů a hlupáků schválit kvalitní protikorupční a reformní zákony? Pokud ano, může je veřejnost přijmout, když vidí, jak se chováte?

Děkuji závěrem současné koalici za jediné - že díky Vašemu volebnímu zisku skončil Paroubek a pro ČSSD se otevřela možnost stát se normální levicovou stranou s koaličním potenciálem (byť s ní nemusí člověk názorově souhlasit). Ještě byste měli dát k soudu KSČM a ukončit to. I kdybychom šli následně cestou "do Řecka", je to pro mne pořád lepší destinace než ta, do níž nás vede Vaše vláda.
S pozdravem

Matěj Hollan
V Berlíně, dne 17. 5. 2011

http://hollan.blog.respekt.ihned.cz/c1-51875440-vazeny-pane-schwarzenbergu-obracim-se-na-vas
17. 01. 2013 | 17:35

aga napsal(a):

čm

Pan Hollan totiž nejen že způsobil porážku Fischera, ale také tímto dopisem způsobil obrácení a polepšení Karla Schwarzenberga, a proto ho teď směle může podpořit tím, že si kopne do Zemana.
17. 01. 2013 | 17:47

LSER napsal(a):

Nic nového, pouze další přírůstek do smečky knížecích lokajů a to z Brna.
Pane Hollane omezte trochu tu vaši oblíbenou trávu.
17. 01. 2013 | 17:51

čestný a spravedlivý zeman napsal(a):

Pane Hollane nedivte se máte co dočinění s členy bývalé STB, SSM, KSČ, LM i rodinu Klausů a ti za svojí figurkou Zemanem pevně stojí a pro něj udělají jakoukoliv čuňárnu jak jinak.
17. 01. 2013 | 18:11

anon., ibid., etc. napsal(a):

Pane Hollane
Prostě administrátoři Facebooku pochopili,že všechny vaše předstírané aktivity proti hernám atd atp měly jen za účel vám vybudovat kredit, abyste v pravý okamžik mohl manipulovat naivními lidmi.
Takže usoudili, že jste jasný fake a vypli vás. Zcela po zásluze.
17. 01. 2013 | 19:29

honolulu napsal(a):

Hollane, to je v poradku, ze Ti nekdo ZAVREL tu Tvoji jedovatou HUBU ! ! ! Nejdrive byly sabotovany prispevky pro pani Bobo. Potom jsem byl sabotonovan ja, a nemam pristup na Aktualne CZ.
Musim jezdit, menit I.P. adrress a psat z auta. Potom jste zablokovali pani Silvii.
Vy se chovate, vy "stoupenci demokracie" jako Pinochet v civilni valce v Chile.

Hanba vam bridilove. Prosim zde verejne, aby volebni kampan knizete byla elektronicky sabotovana. At zije Zeman - cesky patriot ! Zemane nedejte se !
Oni z vas udelaji dalsi Johannku z Arcu, tak jako z pani Bobo.
17. 01. 2013 | 20:02

Kača napsal(a):

Trapný blog. Argumentovat tím, že kníže je demokrat... Co je demokratického na praktikách TOPky, natožpak na praktikách této vlády,jejíž je součástí a hlavní hybnou sílou? Soudný člověk nezapomíná, že Schw. je šéfem této strany a že za ním vykukuje Kalousek. Knížecí kampaň je fakt nechutná, je vidět, že nás má za naprosté hlupáky a jelita.
17. 01. 2013 | 22:56

Bestia triumphans napsal(a):

Honolulu, co si myslíte o chvále na vaši favoritku Bobo?
Zde:
http://www.lidovky.cz/penas-kdo-z-kandidatu-je-sovinisticky-prejt-v-latexu-pc1-/nazory.aspx?c=A130111_131221_ln_nazory_ase

Jíte rád prejt?
17. 01. 2013 | 23:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy