Chcete mě?

12. 11. 2013 | 20:07
Přečteno 6890 krát
Došel jsem k tomu, že bych se vám chtěl vydat na pospas. Tohle je první vlaštovka, jak by to mohlo fungovat, detaily nemám (a nikdy nebudu mít) dořešený.

Rád bych na nějakou dobu, zkusmo na půl roku, dělal ten svůj aktivismus na volné noze. Tzn. abych nebyl finančně závislý na „grantech“, ale věděl, že následující období se nemusím starat o zajišťování přijmu a můžu se naplno věnovat „práci“ (= vysedávání na facebooku a v hospodě, jako doteď).

Proto bych chtěl osondovat, zda byste měli zájem si mě adoptovat a seskládat se na cca 22 tisíc čistého, ze kterých bychom si byli doma schopni platit si spolu s Hančinými penězi (partnerka, na mateřské) bydlení, jídlo, Modřeje, cesťáky, telefony, pivo, sebevzdělávání a tak. Zajímavá je ale i menší částka. Už dnes máme z té sumy od lidí jako Honza Boček, Eliška Bartošová, Matěj Hála, Janek Čarek, Petr Tlaskal, Tomáš Mrkvička cca 3.000 měsíčně. Od včerejšího publikování na Facebooku se už počet donorů o pár tisíc rozrostl.

Peníze by šly darem na občanské sdružení Brnění, ideálně formou měsíčního příkazu na náš transparentní účet (https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2200084041), kde bych byl, jako dosud, zaměstnán.

Co za to? Zabýval bych se, nečekaně, hlavně tímto:

- regulace hazardu na komunální úrovni a dá-li Babiš, Sobotka, Bělobrádek a tak, i na úrovni centrální.

Rekonstrukce státu a speciálně zveřejňování smluv.

- kultivace politiky ve smyslu, že s politiky, i když vám nejsou úplně příjemní, se mluví a spolupracuje,

Žít Brno – nádraží, Jižní centrum, Aupark, ovzduší, humory.

Věřím, že budu mít i více času věnovat se různým vašim kauzám, formou konzultací ap., a zbyde-li chvilka, rád bych se věnoval i ekologii.

Dělal bych to podobným způsobem jako dosud. S tím, že bych rád zkusil, zdali dokážu omezit svou „metodu“ řešit věci hystericky a konfrontačně. I mne to už někdy přestává bavit.

Dopředu ale upozorňuju, že se s některými patrně budu střetávat na politickém hřišti. Co se týče evropských a senátních voleb určitě ne jako kandidát, ale jako doteď se budu asi nějak angažovat. Takže je možné, že spolu budeme v tomto nesouhlasit. Ono ty politické a aktivistické polohy v mém případě nelze příliš oddělovat, protože aby se děly dobré věci, je k tomu potřeba adekvátní politické prostředí. Tzn. když by tady vládl Schwarzenberg a ne Zeman, tak by šly naše aktivity dělat líp. To samé a ještě ve větším platí i o souboji Sobotka vs Hašek. Pro Rekonstrukce státu, hazard i další aktivity je jednoznačně lepší, když bude premiérem Sobotka než mocí posedlý Hašek. Vím to i z osobní zkušenosti. Aktivity, kterými se zabývám, se nedějí ve "vzduchoprázdnu" a jsou často docela ostrý, proto, když to řeknu lapidárně, je lepší, když se budeme posouvat se Schwarzenbergem a Sobotkou k Německu, než s kořalou, Haškem a SPOZ k Rusku. Respektuju ale, že je to na hranici a mnoho lidí tyto moje aktivity mohou štvát a nemusí s nimi souhlasit, proto si to prostě rozmyslete, zda mě chcete podporovat i s rizikem, že se v otázkách politické podpory neshodneme.

Pokud se to povede, mohlo by toto snažení být pěkně uchopeno v dokumentu Ivo Bystřičana, který se začne záhy natáčet a poběží cca v květnu.

Chcete mě?

Matěj Hollan
brneni@gmail.com
774956148

P. S.: Financováním mé osoby se problémy jako hazard nebo Rekonstrukce státu pochopitelně nevyřeší. Abychom mohli věci dělat týmově a na úrovni, stále sháníme řádově větší peníze – jako Brnění či Občané proti hazardu o.s. na hazard, jako Frank Bold (dříve Ekologický právní servis) na Rekonstrukci státu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jarpor napsal(a):

Budu upřímný - Nechci !
12. 11. 2013 | 20:14

ŠAKAL napsal(a):

Tak to byl matroš ... Kde je to k mání ?
12. 11. 2013 | 20:20

Filuta napsal(a):

Děkuju, nechci!
12. 11. 2013 | 20:39

Martin napsal(a):

Nechceme. Najděte si pořádnou práci jako chlap a pokud máte zájem něco ve společnosti měnit, tak využijte standardní demokratické možnosti třeba kandidovat na Radnici nebo do Sněmovny. Představa placeného aktivisty, jako třeba traktoristé na hranicích Česko-Rakousko z rakouské strany, je mi mimořádně odporná.
12. 11. 2013 | 20:42

Ondřej napsal(a):

a urazilo by vás 7Kč měsíčně?
12. 11. 2013 | 20:46

Občan napsal(a):

Dám Vám přátelskou radu, synu.
Najděte si PRÁCI a ze mzdy i s Haničkou žijte jak libo.
Aktivismus provozujte VE VOLNÉM ČASE.

Tohle - http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/matej-hollan-jit-k-volbam-a-pak-ctyri-roky-drzet-hubu-je-k-nicemu-974741 - už všechno padlo?

Mimochodem, chlapče, jsou rodiny, které MUSÍ vyjít i s polovinou toho, co máte s přítulou Vy.
"E15.cz Jaký máte vy sám měsíční příjem?
Myslím, že budu mít dejme tomu 17 tisíc. Partnerka je na mateřské a taky má nějaké peníze od Nesehnutí. Jako domácnost se pohybujeme zhruba na 25 tisících, možná i víc.
E15.cz: To není o moc více než průměrná mzda.
My máme nízké náklady. Nějak vycházíme. Vyžít se z toho dá."
12. 11. 2013 | 20:54

aga napsal(a):

A budete i panáčkovat a podávat pac?
12. 11. 2013 | 20:54

ld napsal(a):

Autor,

přijal byste sponzorství od firmy EDP?
12. 11. 2013 | 21:02

jozef napsal(a):

"...bych rad zkusil,zdali dokazu omezit svou metodu resit veci hystericky a konfrontacne."

To je problem.
Takmer neprekonatelny.Hystericky a konfrontacne riesia sa tu veci 23 rokov.Asi tak dlho tu funguje metoda domonizacie a debilizacie v masmediach.
Len objekt demonizacie a debilizacie sa meni.Aktualne je objektom autor programu OF,spoluzakladatel uspechu SD /zhodou okolnosti cerstvo zvoleny cesky prezident/.
To by musel autor prejst tvrdou drezurou,prejst nejakou katarziou,v kazdom pripade by sa musel vzdat konzumacie medii masovej demonizacie a debilizacie - bez asistencie odborneho terapeuta.Terapeut tiez nieco stoji...

Potesilo by,keby autor skusil nehystericky vysvetlit,akym sposobom bude Schwarzenberg so Sobotkom posuvat stat k Nemecku a naopak korala s Haskom k Rusku.
Je to asi strategicka premisa odvazneho budovatela statu.
Podotykam,ze medzi Ceskom a Ruskom lezi Slovensko,Polsko,Ukrajina,Bielorusko.
A ekonomicky je Cesko uplne zavisle na Nemecku uz dnes.Uplne.
Neskusite to vysvetlit? Nehystericky.Je to strategicka premisa c.1 Vasho fungovania statu?

Pan Schwarzenberg doteraz preukazal len schopnosti sarmantne asistovat devastacii statu.Za nadsenej podpory medii demonizacie alternativy...
12. 11. 2013 | 21:17

pozorovatel napsal(a):

Nechceme. Dost bylo Hollana. Přidaná hodnota žádná.
12. 11. 2013 | 21:23

Alfa napsal(a):

Není Vám trochu hanba, chlape?
Ale, co to píšu. Chlap vypadá jinak!
12. 11. 2013 | 21:24

šašek z Jihlavy napsal(a):

Někde jsem četl, že Singer koupil nějaké vinice a sklípek na jižní Moravě. Nabídněte mu své služby jako ochránce vinic před zloději a plašič špačků.
Když ze své měsíční gáže bratru 280 000 Kč uloupne guvernér nějakých 22 litrů, určitě nevykrvácí a vy můžete mít dobrý pocit z užitečné existence. Navíc stojí za úvahu ta blízkost sklípku.
Být aktivistou je rizikové povolání, kdyby přišel nějaký nový Pinochet, hrozí přednostní pořadí ve frontě na stadion. Hlídač vinice je z tohoto pohledu solidní existence a do Krna co by koštýřem dohodil.
A ještě jedna důležitá věc na konec - správný aktivista by měl být bez závazků, aby byl nevydíratelný. U hlídače vinic stačí závazek, že v noci bude hlídat, ve dne spát a chlastat až po službě.
12. 11. 2013 | 21:27

Admirál napsal(a):

Volímkarel? Volímkarel.

Přeji příjemnou cestu do Rajchu.
12. 11. 2013 | 21:32

Rudi Koutek napsal(a):

To je dnes 1.4.2013(2014)?
Nejak tomu nerozumim.
12. 11. 2013 | 21:43

vasja napsal(a):

To je parazit :-)
12. 11. 2013 | 22:07

mb napsal(a):

Hollan ... : https://www.youtube.com/watch?v=4iCXZusTVBo

...
12. 11. 2013 | 22:26

jichu napsal(a):

Potřeboval bych obložit podezdívku na baráku. Materiál zaplatím, na ceně opravdové práce se dohodneme.
12. 11. 2013 | 22:36

Jsem rád,že nejsem jako ON ! napsal(a):

NECHCI.
Nechci Vás ani Vám podobné !Pokuste se živit nějakou slušnou a opravdu společensky potřebnou prací !(Nikoliv činností !)
Například uklízení záchodků,či sběrem psích hovínek na chodnících !
12. 11. 2013 | 23:34

Richard napsal(a):

zkuste se zeptat Valenty ze Synotu pane Hollane, sice šéfuje hazardu proti kterému bojujete, ale jinak je to celkem lidumil,
každý máme svůj stín, i drsňáci na Hárleji...
ten stín, který by si Duka přál jako své světlo, to, co on dává na odiv, oni skrývají...
proč?
protože jim to umožňuje přežít v prostředí, v němž existují...
12. 11. 2013 | 23:45

santawizard napsal(a):

Co by jste nám ale mohl všechno říct a za kolik?Jak by jste se uměl úspěšně prodat s nějakou dobrou ukázkou?Teoreticky by vaše přízpěvky mohly jít nahoru a dolů jako na burze býka a medvěda.Peníze a nápady je všechno co potřebujem.
13. 11. 2013 | 00:59

skeptický napsal(a):

Šnorer je čestné a respektované povolání.
13. 11. 2013 | 05:03

aga napsal(a):

Z logiky věci vyplývá, že ten, kdo si nechá platit za boj proti lži a nenávisti, a není schopen a ochoten se uživit jnak, nemá ve skutečnosti žádný zájem na vítězství pravdy a lásky, to by ho připravilo o obživu.

Názorná ukázka jsou odbory. Kaptalismus ví, proč si jejich předáky hýčká.
13. 11. 2013 | 07:38

neo napsal(a):

Občan:

pro vás typické infantilní oslovování, jako chlapče apod, čímž chcete dát najevo svou nadřazenost, přitom jste obyčejnej ňoumík.

Použiji vaše vlastní slova: A jak si má najít PRÁCI, když ŽÁDNÁ práce NENÍ?
opět jste dokázal, jak velký jste lhář a usvědčujete z těch lží sám sebe.

Jinak vyjít z 25 000 není pro dva lidi problém, pokud jsou skromní.
13. 11. 2013 | 08:28

Míla napsal(a):

Kritici ztište se.To jste nepochopili,že p.Hollan je recesista?
13. 11. 2013 | 08:33

scientist napsal(a):

český Pepík je kouzelný!
po hospodách kafrá, jak je všechno v háji (tohle forum je taky taková putika) a když se zjeví někdo, kdo fakticky něco dělá a tlačí na politiky, tak je označován za parazita a je mu doporučováno, aby dělla takzvanou opravdovou práci:)
13. 11. 2013 | 08:50

resident napsal(a):

hollan:
nejste náhodou organizovanej cyklista? to by mi k vám docela sedělo, taky darmožroutí z veřejnýho a hýkají, jak se obětujou pro správný sluníčkový lidičky a životní prostředíčko. napište auto*matu, takovejch jako vy jsou tam mraky a mají se fajn!
13. 11. 2013 | 09:30

stejskal napsal(a):

To byste myslím chtěla/chtěl od některých moc, paní/pane Mílo :-)

Hezký den.

Libor Stejskal
13. 11. 2013 | 10:13

scientist napsal(a):

Jojo, Hollanové a spol. se flákají a ještě za to berou prachy. Stejně jako Cigáni! Jen furt nechápu, proč to nedělají všichni Češi, když je to takový terno. Asi to je tím, že jsme poctivci až do morku kostí :))
A ještě by všichni kritici taky měli sdělit, co všechno si nekoupí, kam nejezdí na dovolenou, na co se nubudou dívat v televizi, co nebudou jíst a co nebudou číst. Je to stejně důležitý, jako to, že Hollanovy nedaj ani kačku.
13. 11. 2013 | 10:38

gaia napsal(a):

Mílo

pokud je to recese, pak kdo ho platí teď?

daňoví poplatníci?

není to pak ještě horší, neb ti si nemohou vybrat, na co jejich daně jdou.
13. 11. 2013 | 10:51

modrý edvard napsal(a):

Pane Hollane, jestli to chápu správně, vy byste chtěl být placen jako veřejný lobista za dobrou věc. Nápad to není špatný, ale nepodpořím Vás, a to z těchto důvodů:
1. Většina Vašich lobovacích aktivit je v Brně. Ať si Vás podpoří Brňáci;
2. 22.000 čistého, to je víc, než mám sám. /chápu, že pro lobistu to je drobnost/.
3. Chybí mi tam prohlášení "každý měsíc zveřejním, co jsem za Vaše peníze realizoval.
13. 11. 2013 | 11:18

Richard napsal(a):

ještě mě napadlo, vemte prachy, které máte a zkuste je rozmnožit v kasinu nebo v nějakém hospodském automatu, teď prý choděj sedmičky a melouny...
13. 11. 2013 | 12:05

Rudi Koutek napsal(a):

Takze jsem se s tim aprilem trefil?
13. 11. 2013 | 12:59

masonic napsal(a):

minimální mzda pro českého žida je 22000 kč měsíčně plus peníze od ženy - zajímavé
13. 11. 2013 | 14:01

Ládik!!! napsal(a):

A nechcete náhodou Vy mě?
13. 11. 2013 | 14:06

ALT napsal(a):

Ládik!!!,
ne, jste držkatej a k tomu
určitě ještě chrápete :-)
13. 11. 2013 | 14:15

uz to zacalo napsal(a):

Stejskal zas prispechal se slizkou poznamkou aby vsem dal najevo ze on jediny vi a je nad veci. Ha ha ha slizoune
13. 11. 2013 | 14:24

ALT napsal(a):

uz to zacalo,

stařenka říkala,
že na některý nemoci pomáhá
odvar z heřmánku- nechat vychladnout, nabrat plná ústa
sednout na špórhelt a čekat dokud odvar nezačne v tý hubě
znova vařit
13. 11. 2013 | 14:45

Jakub napsal(a):

Tahle diskuse je prvotřídní nenávistný materiál pro Ivo Bystřičana. Inu, stačí pohnout zasmrádlým českým rybníčkem a kal se vždycky zvedne ode dna. Máš kuráž, Matěji.
13. 11. 2013 | 15:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Člověk se tady několik měsíců neobjeví, aby nebyl znovu a zbytečně osočován z politické agitace před volbami, ale koukám, že v diskusích se nic nezměnilo.

Matěji, mě to přijde poměrně průlomový nápad a navíc transparentní. Pro mě není rozdíl v tom, zda se rozhodnu podporovat nějakou organizaci, či přímo člověka, který v ní pracuje, naopak mi to přijde mnohem lepší.
13. 11. 2013 | 15:50

Vilém napsal(a):

Proč každá diskuse musí obsahovat spoustu nenávistných příspěvků, které jsou naprosto k ničemu? Pokud se člověk rozhodne být aktivistou, několik těchto primitivních výlevů ho zcela jistě nepřesvědčí o změně svého směřování. No nic... Přínos žádný, člověk akorát upadá do deprese, kolik "diskutujících hulvátů má takové sklony. Popřemýšlejte, k čemu by třeba mohlo být dobré naučit se váš nesouhlas vyjadřovat slušně...(Nebo bychom třeba pod každý článek mohli udělat dvě kategorie: jedna by se jmenovala Diskuse, druhá Výlevy a robot by daný příspěvěk automaticky přiřadil do odpovídající kategorie. Velmi snadno podle použitých slov.)
...
K obsahu článku.
Podle mě je návrh v článku dobrý, ovšem pokud bys Matěji transparentně zveřejňoval své výdaje. Protože za vysedávání v hospodě bych tě platit moc nechtěl, bez toho, abych věděl cos tam dělal. (Vím, že u piva je snazší se domluvit i s člověkem odlišného názoru. Navíc jednání na nějakém neutrálním místě proběhnout musí.)

Pokud bych ti já osobně měl přispívat, chtěl bych mít větší přehled o tom, co přesně jsi ten den dělal a za co jsi peníze utratil.
13. 11. 2013 | 18:05

mb napsal(a):

... aby Matěj nedopadl jako Major ...
13. 11. 2013 | 18:23

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

Matěj Hollan
Něco pošlu.
Vaše představa ?

P.S. Nevadí, že to je z výher v pokru ?
13. 11. 2013 | 20:57

Tom napsal(a):

já něco šoupnu, jako ta paní na tom transparentním účtu - třeba na pivo
mně se aktivisti jeví jako užiteční lidi
13. 11. 2013 | 21:19

vasja napsal(a):

Především rodina, by se měla vo Matese postarat.
14. 11. 2013 | 16:49

pracuj synku napsal(a):

To je ale oslopes ....
05. 02. 2014 | 11:14

vladimír nippert napsal(a):

exot
11. 02. 2014 | 21:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy