Vyhneme se černým scénářům?

19. 02. 2014 | 10:15
Přečteno 3408 krát
Z Budapešti před třemi týdny z jednání premiérů Visegrádské čtyřky zaznělo, že se kvůli situaci na Ukrajině musíme připravit i na černé scénáře, včetně přerušení dodávek energií, migrační vlnu a humanitární krizi. Jak ukazuje dramatický vývoj v Kyjevě s mrtvými a raněnými v ulicích, může na to dojít řada.

Přitom ještě před třemi měsíci jsme žili možná v naivní představě, že podpisem Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou se stabilita rozšíří dál na východ od evropských hranic.
Spor okolo jejího podpisu-nepodpisu ale jen akceleroval hluboké spory v ukrajinské společnosti, které tamní vládní i opoziční politici nejsou schopni normálním způsobem řešit. Početné mise evropských politiků do Kyjeva nemohly tyto rozpory vyřešit a přemostit, mohly je jen tlumit. Ani to nakonec nebylo nic platné.

Příznačný byl telefonický rozhovor mezi úřadujícím předsedou ukrajinské vlády Sergejem Arbuzovem a evropským komisařem pro rozšíření Štefanem Fülem, o kterém informoval ruský portál Věsti. Arbuzov Füleho ujistil, že „kalašnikovy“ u zvláštních jednotek Berkut budou mlčet. A Füle na to odvětil, že se za to bude modlit…

Jenom modlení ovšem nestačí. Evropa si prostě z řady politických, ekonomických a bezpečnostních důvodů nemůže dovolit, aby situace dospěla k „jugoslávskému scénáři“ z před více jak dvaceti let.
Občanská válka, chaos a nestabilita v zemi s téměř padesáti milióny obyvatel by se dotkla nejen přímých sousedů Ukrajiny, mj. i tří států Visegrádu – Polska, Slovenska a Maďarska, ale celé Evropy. Totéž si ale z řady důvodů nemůže dovolit ani Rusko, které má, ať se nám to líbí, či nelíbí, na Ukrajině rozsáhlé politické a ekonomické zájmy, což má i historické příčiny.

Tváří v tvář urgentní hrozbě se tak ukazuje, že situaci na Ukrajině nakonec může pomoci vyřešit jen trojstranné jednání Evropské unie, Ruska a Ukrajiny. Geopolitická přetahovaná, která se tady více či méně skrytě odehrávala v posledních dvaceti letech, dnes nikomu a ničemu již nepomůže.
Jeden velký problém ale zůstává: kdo bude, či spíše by měl Ukrajinu vlastně zastupovat? V každém případě se možná dnes na Ukrajině rozhoduje nejen o bezpečnostní budoucnosti Evropy.
(Právo,19.2.)Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

Ukrajinci prý stojí před Sofiinou volbou: EU nebo Rusko.
Ne, já se nezbláznil, to tu v diskusi napsal jiný rozumbrada, Cvikla.
:-)
19. 02. 2014 | 10:27

Pepa Řepa napsal(a):

Moc hezký blog a moc moudrá slova komisaře pro rozšiřování XXXXL Füleho.

Hujeři....dejte na modlení vyzývá Váš náčelník.
To je-panečku-státník.
:-)
Otesánek spolknul Oxanu z motykou, malér je na cestě.
Nevíte někdo, co tam tak daleko od Brusele dělal?
19. 02. 2014 | 10:28

Pepa Řepa napsal(a):

BT
kolik dáte?
19. 02. 2014 | 10:29

nedůslednost se nevyplácí napsal(a):

Füle ať se někde modlí skromně soukromě. Bylo to ono, kdo dovedlo Bosnu tam, kde je.

Jelikož mám Ukrajince docela rád (až na výjimky), musely by před nějakou asociací ty berkutovské kalašnikovy nejdřív dokončit, co se po vítězství v druhé světové válce zametlo pod koberec.
To, co vidíme na Mejdánu snad v Evropě nechceme.

(Skupinu písní a tanců Femen by také mohli zavřít do zoo v Ivano-Frankovsku.)

PS. Vydali panu Balabánovi aspoň nějakej exemplář toho černého elaborátu? Nebo pindá jen tak do foroty, kdyby se to hodilo?
19. 02. 2014 | 10:33

Ládik!!! napsal(a):

Černý scénář = mráz v květnu a sucho v létě. Jak známo, mráz přichází z Kremlu.
19. 02. 2014 | 10:35

gaia napsal(a):

Přitom ještě před třemi měsíci jsme žili možná v naivní představě, že podpisem Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou se stabilita rozšíří dál na východ od evropských hranic.
moje babička v takovém případe vždy pravila

někdo myslel a vymyslel trakař
19. 02. 2014 | 10:35

Bestia triumphans napsal(a):

úryvek ze staršího Respektu 2. 2. 2014
...
Ten hovor, který jsme vedli, byla nekonečná konspirační fantasmagorie. Ale také příznak nejistoty a vzájemného ukrajinského neporozumění. Do Kyjeva jsem jel nejen kvůli příběhu povstalců, ale i druhé strany – o té se vskutku mnoho nepíše. Narazil jsem ovšem na problém: není s kým mluvit.

Vládní Strana regionů prakticky mlčí. Novinářka Káťa Gorčinská strávila celý uplynulý týden v parlamentu kvůli několika rozhovorům plným frází s poslanci, které po čtvrthodině skončily buď uraženým odchodem, nebo urážkou reportérky. A Daria Michajlovová, jedna z organizátorek, vypichuje zajímavou věc: „Nevěřím, že polovina lidí s námi nesouhlasí. Ukrajina je v rozklížená, proč tedy nevyjdou do ulic? Proč někde není srovnatelný anti-Majdan? Protože většina lidí nejsou naši odpůrci. Většině těch, co tu nejsou, je to jedno.“

Nepočítejme shromáždění organizovaná Stranou regionů. Ta jsou svážená autobusy, bedlivě hlídaná, usměrňovaná policií a autentická moc nejsou. Shromáždění mají modré vesty a nepřeberně stranických vlajek; kolik voličů ČSSD, TOP09 nebo Zelených má doma vlajku a úbor své oblíbené strany?

Přitom situace je bezpochyby vážná: stát je v rozvalu, polovinu země kontroluje vláda minimálně a střed hlavního města vůbec. To není situace, kdy by si byť uměřený zastánce vlády prezidenta Janukovyče řekl: „Nechám to na policii, ta to s těmi chuligány zvládne.“ I těm, kteří Viktora Janukovyče a jeho vizi Ukrajiny podporují, jde v tuhle chvíli o všechno.

Stejně jako lidé ze Lvova, Lucku a Ternopilu by mohli do Kyjeva přijet lidé z Doněcku, Charkova, Dněpropetrovsku. Jenže nepřijeli a nejsou nikde vidět. Nelze s nimi mluvit. Nelze popsat, co dělají, o čem přemýšlí, co chtějí, jaké je pro ně přijatelné řešení, co čekají od budoucnosti. Obraz „té druhé“ Ukrajiny je těžké popsat, protože není srozumitelně artikulovaný. Je otázka, co přesně „ta druhá“ Ukrajina je, je-li vůbec.

A obraz současné Ukrajiny je pak nutně složený především z příběhů těch, kteří jsou v dnešních dnech na Náměstí nezávislosti. Protože oni jsou ti, kteří pro svou představu budoucnosti něco dělají a o něco se pokoušejí. Jsou v důležitější válce, než se vede jen na barikádách; spíš než obušky a pálkami se v ní bojuje odhodláním a paličatostí. A ti aktivnější mají zpravidla nakonec navrch.

http://respekt.ihned.cz/fokus/c1-61645570-proc-nekde-neni-srovnatelny-anti-majdan
19. 02. 2014 | 10:38

Pepa Řepa napsal(a):

BT
moc jste se nevyznamenal.
A Daria Michajlovová, jedna z organizátorek, vypichuje...
Co mi je do toho, asi ukrajinská pussyna? Co má dělat, je mladá a je zima.

"Je otázka, co přesně „ta druhá“ Ukrajina je, je-li vůbec."

Ale je to dobrý, píšou kucí z Reaspektu, nepřijela na Šmajdan "ta druhá Ukrajina"
Tedy neexistuje, vyvodil investigativní novinář.
To je hlava!!!!
:-) Možná 22.
Mně zase nepřijela teta z Moravy.
Taky neexistuje?
19. 02. 2014 | 10:53

Bestia triumphans napsal(a):

Moc jsem se nevyznamenal?
To víte, Řepo, mudrování přenechám vám.
Úvahy typu Sophiina volba, to je opravdu síla, to bych nevymyslel.
Možná až prodělám lobotomii, ale zatím je to na vás...
:-)
19. 02. 2014 | 11:00

Vojna napsal(a):

ШтангенцирCOOL - Одесса. Отряды самообороны отлавливают бандеровцев
http://stangensyrcool.livejournal.com/356615.html
19. 02. 2014 | 11:04

gaia napsal(a):

Bestia triumphans

já myslela, že tu lobotomii už máte za sebou.
19. 02. 2014 | 11:09

Füle napsal(a):

Balabán píše: "Füle na to odvětil, že se za to bude modlit… "

No ano, je to tak, soudruzi. A když já komunista-neznaboh se už začínám modlit, tak to už opravdu něco podstatného znamená.
19. 02. 2014 | 11:10

Vojna napsal(a):

Budem vojevať za každý gorod, za každuju derevňu, za každý kusok našej zemli, do poslednej kapli krovi. Tak, kak vo vremja otečestvennoj vojny, fašistov u nas ne budet !!!
19. 02. 2014 | 11:15

Ives napsal(a):

Ukrajinci neví, co se na ně chystá, na Ukrajinu vyráží senátor Štětina. Teď se rozmachoval v televizi. A jak slyším, tak se ke Kyjevu přesouvá výsadková divize. A také zaznělo, že opozice schválně vyvolává střety. Řekne už konečně někdo na plnou hubu, že hlavní problém tvoří krajně nacionalistické združení Olega Ťahnyboka jeho polofašistické bojůvky? Včera jsem viděl v TV ryzí demokraty s molotovovými koktejly, které zastavil policejní kordon 100m (!) od parlamentu. Kupodivu boj začali demonstranti. Tak kde je pravda?
19. 02. 2014 | 11:17

TomášL napsal(a):

Celkem během nepokojů, které začaly včera v Kyjevě, bylo zraněno 383 policistů, z toho je 350 hospitalizováno. 83 policistů utrpělo střelné zránění, z toho 10 zemřelo.
19. 02. 2014 | 11:19

Láďasome KeUpda napsal(a):

Arbuzov Füleho ujistil, že „kalašnikovy“ u zvláštních jednotek Berkut budou mlčet. A Füle na to odvětil, že se za to bude modlit…
________________
Füle měl zřejmě lepší informace. Teď do toho ještě přijde státní bankrot Ukrajiny a exodus miliónů Ukrajinců do EU nikdo nezastaví. Ani kalašnikovy !!!
19. 02. 2014 | 11:20

TomášL napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=Y_LFrMcoEm4#t=1347777
19. 02. 2014 | 11:21

Bestia triumphans napsal(a):

Gaia:
Vy jste myslela?
Tak to blahopřeji, to u soudružek nebývá častým jevem...
:-)
19. 02. 2014 | 11:22

gaia napsal(a):

Vojna

je dobře, že jste vzpomněl tu otěčestvenuju vojnu, jak Ukrajinci nadšeně vítali Hitlera a pak mu pro radost stříleli Židy v Babím Jaru.
19. 02. 2014 | 11:26

kominternisti, nejodolnější z plevelů napsal(a):

Ládiku, zas to motáte.
Mlynář přicházel z Kremlu, po tom co ho ani v rolnicko-dělnické vládě nechtěli.
19. 02. 2014 | 11:26

gaia napsal(a):

B.T.

Tedy opravuji
já byla přesvědčena , že tu lobotomii už máte za sebou.
19. 02. 2014 | 11:28

TomášL napsal(a):

Mimo téma:

Na Hlasu Ruska jsem objevil prohlídku Kremlu.

http://voiceofrussia.com/kremlin_rus/
19. 02. 2014 | 11:30

máme tu volyňáky, ale neptáme se napsal(a):

gaio
Dělá vám potíže rozlišovat?
NĚKTEŘÍ Ukrajinci se dali k Hilfskommandům a policii.
A někteří odešli do lesa.
Někteří, jako můj děda (Čech, ostatně), dál chodili do práce a starali se o záhumenek. Taky vyhloubil v poli zemljanku zakrytou silnými kulatinami, kvůli přejezdu tanků. Nikdy nepochyboval, že se objeví.

Sami Ukrajinci si dobře pamatují, kdo byl kdo.
Pokud dnešní Evropa spoléhá na ty první, má to svou logiku.
Ale nemůže to pro ni dobře dopadnout.
19. 02. 2014 | 11:46

Jindra napsal(a):

"Evropa si prostě z řady politických, ekonomických a bezpečnostních důvodů nemůže dovolit, aby situace dospěla k jugoslávskému scénáři.“
Cha, cha, tři měsíce nedělá EU nic jiného než že právě tento scénář opakuje. A opět rozhodující impuls přišel z Německa. Tak jako ono s Rakouskem uznalo první samostatné Slovinsko a Chrvatsko, tak opět jednoho "inteligentního" boxera teď přijala Merkleová a ona pak prohlásil, že je připraven sestavit po volbách novou vládu.
Teď už asi je občanská válka na Ukrajině nevyhnutelná. Prostě je už moc pozdě, Janukovyč měl demonstranty rozehnat násilím nejpozději začátkem ledna. Teď už jde jen o to, kolik průmyslové části Ukrajiny připadne Rusku a kolik ukrajinských bažin bude pod vlivem Evropy.
Přece Rusové nemohou teď promarnit šanci, aby si konečně opět nepřipojili Krym. Proto si myslím, že oni také podporují rozpad tohoto podivného státního útvaru, kde jsou tisíce vysokoškoláků, kteří ale dokáží jen kopat příkopy nebu někde uklízet. No a když je vede boxer, z jehož obličeje čiší tak typická ukrajinská inteligence, tak toho jimi tam snad musela nasadit přímo KGB.
19. 02. 2014 | 11:50

jistě, donekonečna to nepůjde napsal(a):

Bestia potroublá
Ta druhá Ukrajina dobře viděla, jak málo stačilo v Benghází nebo Homsu k tomu, aby západ rozpoutal v zemi občanskou válku.
Jsou ukáznění, v tom je jejich síla.
Ty vaše hysterické organizátorky jsou celé mimo mísu z toho, jak se jim to ne a ne povést.
19. 02. 2014 | 11:53

Viola napsal(a):

Prostě a dobře by se po vzoru USA měly stavět obří věznice, kde se demonstranti uvězní. K tomu to vede, to si někdo přeje. Aby byl klid. A Sibiř je dost velká.
19. 02. 2014 | 11:57

Viola napsal(a):

A nepouštět je za žádnou cenu. Jakmile je janukovič pustil, podívejme se co udělali, ani olympiádu nectí.
19. 02. 2014 | 11:58

Viola napsal(a):

Tam vychladnou.
19. 02. 2014 | 12:00

Viola napsal(a):

Ládíku!!!

Mráz přichází z mejdanů. Proto zakázat mejdany.
19. 02. 2014 | 12:02

Qin napsal(a):

Jó jÓ,měli poslechnout Kokoshku,a né teď vést kapitulantský řeči.
19. 02. 2014 | 12:05

češka napsal(a):

Moc hezky řečeno, pane Balabáne.
Pod hrozbou Americké válečné flotily v Černém moři snad k dohodě dojde.
Janukovič k žádným velkým zvěrstvům nepřistoupil, Kličko moc velkou podporu nemá, a Timošenková zůstala pod zámkem.
Sečteno podtrženo - dobrá pozice k vyjednávání.
Nové volby mají asi za rok.
Bude zajímavé sledovat, zdali hned po olympiádě válečná flotila USA skutečně hned opustí Černé moře.
19. 02. 2014 | 12:06

Qin napsal(a):

Stejně zajímavé:Sýrie,Thajsko, Bosna,Egypt,Ukrajina:nebude to počasím a nedostatkem skvrn na slunci?
19. 02. 2014 | 12:17

gaia napsal(a):

máme tu volyňáky, ale neptáme se

dobře že jste připomenul
19. 02. 2014 | 12:23

Admirál napsal(a):

Janukovič (nebo kdo?) udělal, co musel. Dohodl se s opozicí, tedy s částí opozice, která o dohodu stála. Splnil podmínky dohody a následně zasáhl proti části, která o žádnou dohodu nestála. Tedy stála pouze o státní převrat.

To se dá docela dobře pochopit.

Řekněte mi Bestie nebo někdo jiný, zda víte o zemi, kde by to udělali jinak?

Pokud by nezasáhl a dopustil státní převrat, dospěla by Ukrajina ke stejnému scénáři, ke kterému míří nyní, pouze jinou cestou.
19. 02. 2014 | 12:24

sekere napsal(a):

citace autora: "Početné mise evropských politiků do Kyjeva nemohly tyto rozpory vyřešit a přemostit, mohly je jen tlumit. Ani to nakonec nebylo nic platné" /konec citace.
To si snad delate srandu ne? vzdyt prave tito to tam jezdi rozdmychavat! za situace kdy nejednaji s vladnimi slozkami a radeji podporujou luzu radobydemokratickyma kecama z podia. Achjo, dnesni doba je silena, i naprosto jasna vec dotykajici se zdraveho rozumu se da ruzne prekroutit, vylozit jinak jak se to dotycnemu hodi.
19. 02. 2014 | 12:43

Ládik!!! napsal(a):

Černý scénář připravil Bohuš Sobotka. Po roce 2035 budeme energeticky soběstační. Za pouhých 20 let. Nebudeme dovážet ropu, zemní plyn. Naše uhelné zásoby budou nevyčerpatelné, vítr povane nepřetržitě a Slunce nad naší zemí nikdy nezapadne. Pokud se radikálně nesníží počet obyvatel (alespoň na desetinu), nedá se to splnit. ČSSD by měla oranžovou růži přebarvit na černo.
19. 02. 2014 | 12:51

Dumpling napsal(a):

Při posledním instruktážním pobytu Klička v Německu u Merkelové asi dopekli boxerovu "vládu". Musí si pospíšit, protože za chvíli bude po Olympiádě.
V Kyjevě se teď hraje o hodně. Je tam v sázce naděje na svobodu všech ujařmených národů. Pokud by se Ukrajině podařilo se vymanit z vražedného sevření EU, svitla by naděje nám všem ostatním, že jednoho dne snad budeme opravdu svobodní. Doufám, že se legální vládě podaří ochránit zemi před eurobanderovci. Panu prezidentu Janukovyčovi přeji, aby si zachoval svou hrdost a hodil Zemanovi, tomu slabochovi co podléhá svhwarzenberskému dikátu, jeho pozvání pod nohy.
19. 02. 2014 | 14:01

Admirál napsal(a):

Odjinud: "Celkové množství radikálů na celé Ukrajině je přibližně do 15000. V samotném Kijevě s proměnlivou hodnotou od 1500 do 7500. Do tohoto počtu jsou započítáváni i "stržení davem" to jest ti, kteří sami nejsou ani nijak organizováni, ale zúčastnili se ozbrojených střetů. Všem "přepočítávačům" (já vím, ordnung ist ordnung!) je možno doporučit prostý postup. Zjistit si, jak je vlastně veliký ten, či onen plácek a kolik místa potřebuje člověk. Poté prostým výpočtem zjistit, zdali se tahle tlupa na dané místo vleze, nebo jen v několika vrstvách. Zdá se, že slabí v základních matematických úkonech nepokračovali jen na umělecké školy, ale i na fakultu žurnalistiky, politologie, mezinárodních vztahů.

Mrtvých je v současnosti přiznaných 25, ale asi jich bude více. Z toho 1 novinář, 10 příslušníků policejních sil. Zásadnější je informace o 74 policistech se střelnými zraněními. Asi se pohádali o odměny a začali po sobě střílet. ( Plat důstojníka milice v hodnosti kapitána představuje asi 4000 UHR, k dnešnímu dni je cena USD slabě pod 9 Hrivňů (správně by měl být Hřiven mužského rodu, ovšem nedrží se toho ani sami Ukrajinci, je jich i tak dost, kteří nadále používají výraz Rubl nebo Karbovaněc - ukr. výraz pro rubl))

Mezi mrtvými policisty jsou i nejméně dva dopraváci, zavražděni. Co se v zemi děje je značně nepřehledné. Kromě hořícího centra Kijeva byly znovu obsazeny státní úřady ve Lvově (jak jinak) v Ivano-Frankovsku, Tarnopolu. Jedná se jak o budovy státní administrativy, tak velitelství milice a SBU (Služba Bezpeki Ukrajiny), oblastní prokuratury, byla taktéž napadena kasárna ve Lvově a hlášených je třicet zraněných vojáků. Ozbrojenci zatarasili průjezd přes hlavní hraniční přechod do Polska Krakověc, hraniční přechod skolaboval a doprava je odkláněna na jiné (podstatně menší) hraniční přechody.

Zásadně jiná je situace v ostatních částech země. Kupříkladu v Oděse tlupu útočníků rozehnali v noci sami občané a teprve poté se do pronásledování zapojila milice.
Kdo by měl z vysílání české volovize dojem, že o pár dní dříve byl vlastně klid, tak nebyl. V Kremenčugu byl před svým domem zastřelen ze zadu z brokovnice mladý soudce. Vzhledem k tomu, že se zabýval administrativními přestupky, je to vlastně zvláštní. No není to zvláštní. Mezi administrativní přestupky bylo zařazeno i napadení na místní administraci, a to bylo přiděleno právě jemu. To jsou ovšem věci které musí zůstat mimo mainstream a českou volovizi. Neodpovídá to obrazu "občansky statečné opozice"."

Bohužel, kdo spoléhá na zpravodajství Aktuálně, nenajde zpravodajstí, ale propagandu s nulovou informační hodnotou.
19. 02. 2014 | 14:04

Qin napsal(a):

Dumpling 14.01: Bravo! Přesně bolševická dialektika.
19. 02. 2014 | 14:22

Bavor napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a)19. 02. 2014 | 10:38 :
úryvek ze staršího Respektu 2. 2. 2014
Stejně jako lidé ze Lvova, Lucku a Ternopilu by mohli do Kyjeva přijet lidé z Doněcku, Charkova, Dněpropetrovsku. Jenže nepřijeli a nejsou nikde vidět. Nelze s nimi mluvit. KONEC CITÁTU.
Ti, kteří nepřijeli asi PRACUJÍ. Nemůže se každý flákat na Majdanu a nechat se živit za peníze z ciziny. To může jenom ta benderovská fašistická sebranka. V Jugoslávii to začalo podporou ustačovců, na ukrajině zase benderovců. "Demokratické" cizině (i pan u Schwarzenbergovi) jsou i fašisté dobří!
19. 02. 2014 | 14:42

turista napsal(a):

No Ukrajinci by byli rádi blíže západní Evropě nebo blíže USA než Rusku. Přestěhovat svoji zemi však nemohou. Navíc sociálně-darwinistický systém, pro který bojují a mrznou na ulici je také nespravedlivý. Tzv. buržoazně demokratické státy ve skutečnosti řídí pár set miliardářů, kterým je život obyčejných lidí úplně ukradený. U nás jediný Babiš je ochotný si pálit prsty za svoji zemi a za druhé a schytává to ze všech stran, nejvíce od mafiánské pravice.
19. 02. 2014 | 14:44

strýc virus HxNx napsal(a):

Bestia triumphans 11:00

jejda, a my jsme se všichni domnívali, že lobotomii jste už prodělal!
19. 02. 2014 | 14:51

Antonín Malík napsal(a):

Já si všímám poslední dobou taky známek slabosti M. Zemana. Ustoupil v kauze Putna, kterou vyvolal úplně hloupě a neproduktivně, nakonec mu to nepřinese ani to vyjmutí jmenování profesorů z prezidentské kompetence. Ochočování prezidenta pokračuje, musel couvnout v kauze Sobotka, couvnul v kauze agenta Babiše a teď couvá Zaorálkovi, který má příkaz z EU, že Janukovič nesmí být pozvaný. Bojí se Dienstbiera, že mu nechá okleštit pravomoci. Je dost bezradný a bezbranný. Kdyby se Zemanovi dělo to, co Janukovičovi, kdyby mu tady náckové pálili ohně na Václaváku, zabíjeli policisty a obsadili parlament, tak by se Zeman zhroutil. Je to papírový tygr.
19. 02. 2014 | 14:52

Pepa Řepa napsal(a):

Qin
bohužel je exemplární bolševická dialektika na obou stranách a vy jste stejně exemplární vypatanec jako kolega

ta bolševická dialektika spočívá v tupém mozku, nedostatku demokratického cítění, mozku který si nedokáže připustit, že se jedná o rozdělenou zemi, nedokážete vidět, že to je možná názorově 50:50, nepúosloucháte ty druhé, nerespektujete volby a hlavně nenabízíte další demokratickou alternativu, stávající výsledky neuznáváte,a tím, že rozvrtáte další konflikt přímo v Evropě stejně jako dole, vracíte svět do doby studené války.
A to myslím-výjimečně- vážně, bez srandiček, tady mě přecházejí.

Oni je v podstatě jedno, jestli ten tupý bolševismus přichází z východu nebo ze západu, podstatné je to, že slepě věříte tomu, co vám nasypou a k informacím-které jsou na úrovni bolševického PŠM přistupujete nekriticky.

Nemáte si co vyčítat.

Ne každý je ale takový duševní naháč jako Vy, nemyslím si ani, že je jím autor blogu a škody, které tupá nalejvárna vyvolá budou nedozírné, jedná se ztrátu důvěry v jakékoliv objektivní informace, vyváženost zpravodajství a příště mediím které se takto angažují neuvěří žádný z těch, kteří si ještě zbytek mozku ponechali.

Tím děláte medvědí službu demokratickému světu a naháníte jiné do náruče bolševika východního, tradičního.
Děláte z Evropy a jejich tradic Balkán.
19. 02. 2014 | 15:00

resl napsal(a):

pod Rusy nechce nikdo dobrovolně, jen a pouze tehdy, když nějakej totalitní vůdce si potřebuje zachránit kůži, tak volá o pomoc /Bilak a spol./, pak se vymyslí, že hrstka hrdlořezů chce převrat a vzít lidem jejich vymoženosti /chleba a vodu/ a nakonec jim podstrčí pár samopalů a už ta jejich hrůzovláda jede. nebo jste slyšeli o nějakém státě, který by chtěl Rusa do baráku ?
19. 02. 2014 | 15:05

Admirál napsal(a):

Antonín Malík - Myslíte si, že by v situaci, kdy se dochází na Ukrajině ke konfrontaci (jinak to dopadnout nemohlo), byla návštěva Janukoviče v Praze produktivní? Přihlédněte k tomu, že EU je v podstatě jednou ze stran konfliktu.

Pokud jsem Zemana dobře poslouchal, dal si předsevzetí, že se nebude snažit změnit věci, které změnit nelze).

A situace na Ukrajině mezi ně v současné konstelaci patří.
19. 02. 2014 | 15:05

Viola napsal(a):

Na Ukrajině si nemohou vládnoucí představitelé dovolit megamajetky, z toho je ta frustrace obyčejných Ukrajinců, zároveň by tam měli dbát na to, aby se tam násilí potlačilo v zárodku, pozavírat je, tak se přece nedemonstruje.
Tak si vzpomínám, že když byly kdysi mítingy ČSSD, tak se tam také vyskytovali provokatéři, kteří se mezi lidma strkali a měli chuť vyvolat nějakou melu a pak byli provokatéři jasní a ti házeli vajíčka, někteří dokonce politiky fackovali. takové je třeba zavřít, zrovna jako toho, co střílel plastovýma kuličkama.
19. 02. 2014 | 15:15

Antonín Malík napsal(a):

resl

Ale ti, co jim podstrčili ty samopaly, tak ti přece Rusa do baráku nechtějí? Já je viděl v lidodemo televizi ČT24, měli helmy, měli dřevěné klacky, házeli zápalnými láhvemi, narušovali běžnýá provoz ve směstě, tedy sbranka, kterou by ve Washingtonu shrnuli buldozery do Potomacu.
19. 02. 2014 | 15:16

Viola napsal(a):

resle

Rusa možná ne, ale o rusky by asi zájem byl. Všechno se to děje hlavně proto, že vznikají obrovské rozdíly mezi lidma, v tom byl socialismus rozumný, že něco takového nedovolil.
19. 02. 2014 | 15:19

Viola napsal(a):

Antonín Malík

Já si myslím, že jsme přeci jen ty holubičí povahy a národ Jaroslava Haška.
19. 02. 2014 | 15:23

Viola napsal(a):

Dnes uvažovat o návštěvě Janukoviče je zbytečné, stejně má jiné starosti.
19. 02. 2014 | 15:25

resl napsal(a):

Malik,
ty zbraně jim samozřejmě podstrčí Rus
Viola,
až budou dodávat místo Rusa Rusky, dejte vědět, zatím o tom není řeč, ale nevadí, jste žena, češka, Viola z Aktuálně. cz
19. 02. 2014 | 15:26

Antonín Malík napsal(a):

Admirál
"dal si předsevzetí, že se nebude snažit změnit věci, které změnit nelze)."

To je, jak už je u Zemana obvyklé, pozdní poznání. Bude to asi tradice, že se pouští do věcí, z nichž bude muset vycouvat.
19. 02. 2014 | 15:26

Jana Pechová napsal(a):

Za Ukrajinu by se při trojstranném jednání s EU a Ruskem o ukončení násilí mohli při stejné váze hlasů účastnit společně Janukovyč i Kličko.
Vyselektovalo by to extrémisty, domnívám se.
19. 02. 2014 | 15:27

Viola napsal(a):

Zajímalo by mě, kolik ti provokatéři v prvních řadách dostávají žold, že jim stojí za to nastavovat život za chiméry.
19. 02. 2014 | 15:28

Martin1 napsal(a):

resl
"nebo jste slyšeli o nějakém státě, který by chtěl Rusa do baráku?"
--------
Roztopil jsem kamna a koukl se pro vás do budoucnosti - 5 Kč pošlete obvyklou cestou.
1) To nám zatím od Rusů nehrozí - ale také se dočkáme a s plnou slávou budou mít svou hvězdičku v EU
2) Ale Ukrajinci tam vstoupí dříve - bude to "pátá kolona" Ruska
3) O tom, kdy se uskuteční (1) a (2) - kdy to bude - rozhodne paní ROPA a pán PLYN a a to neposlušné děcko NĚMECKO a možná se hledá nějaká smlouva z minulosti, kterou jen opráší
(M a R)a tentokrát to bude s velkou pompou zveřejněno - to bude ta ŘÍŠE na tisíc let.
19. 02. 2014 | 15:29

Elena napsal(a):

Ahoj Pepa Řepa.
Ďakujem Vám za komentáre, Vychodna Ukrajina už nechce Zapadnu, dnes som čítala forum a komunikovala som s ľudmi z východnej UA, povedali , nech si ich USA A EU berie k sebe . Po celej východnej UA, sú organizovane domobrany. Nektore hovorili že v zapadnej UA už sú vysadkary z NATO, AK SA ZAčNE RIADENA OKUPACIA , automaticky vytvoria svoj parlament a svoju vladu, sú pripravene a samozrejme budu žoadať o pomoc Rusko.

Pre nick Češka:
jedna z dvoch USA vojnových lodi stroskotala pri tureckých brehov, vychodne ukrajinci sleduju pohyb a su k dispozicie nahravky, narazila na melčinu.
Idem domou na Ukrajinu zapisala som sa do domobrany.
19. 02. 2014 | 15:29

Viola napsal(a):

Eleno

nebuďte zbytečná hrdinka a zůstaňte tu. Tady je vám dobře, nebo ne?
19. 02. 2014 | 15:35

Elena napsal(a):

Violka :
synovec, leži s ťažkimi zraneniami v nemocnice zranili ho teroristy z majdanu, švahriňa mama sa zrutili
Za vlasť !
19. 02. 2014 | 15:40

Viola napsal(a):

Eleno

myslíte si, že domobranou se ubráníte? To chce vojáky a policii a zakročit hned proti vandalským projevům, ženy by se do toho plést neměly a pokud možno krotit muže a syny zavírat, aby nevyvedli hlouposti.
Když můžete nějak jin pomoci, tak jeďte, ale sama někde nebojujte.
19. 02. 2014 | 15:47

moc tomu NATO neničte sebevědomí napsal(a):

Elena
Ale nejdete odpalovat torpéda na tu druhou letadlovou loď, to byste neudělala, že?
A co tam ti výsadkáři budou dělat?
Pokud to tam povedou ti fašouni, které už nějakou dobu pozoruju, bude se tím směrem muset natáhnout ostnatý drát a postavit kulomety, k čemuž, mám obavy se s remcáním přidají i Poláci.
O tom, že ho natáhnou z východu nepochybuju ani minutu.
Pak nazdar plyne, nazdar ropo.
Ušatec měl k tomu Change! přidat Divide et impera.
Stejně by nám nedošlo, že má na mušce i nás.
Škoda, že už nemáme Václava Ruzyněho, který by dokázal napsat paján na humanitní bombardování Oděsy.
Tak snad že Buriján.
19. 02. 2014 | 15:52

Wo ist mein Heim? napsal(a):

Eleno, vlast, to my neznáme.
My ani pořádně nevíme, kde bydlíme, jak se zpívá v tej písničce z Fidlovačky.
19. 02. 2014 | 16:06

Viola napsal(a):

Wo ist mein Heim?

V té písničce je otázka ale hned po ní následuje odpověď.
19. 02. 2014 | 16:12

Rudi Koutek napsal(a):

Wo ist mein Heim? napsal(a):
"Eleno, vlast, to my neznáme.
My ani pořádně nevíme, kde bydlíme, jak se zpívá v tej písničce z Fidlovačky.
19. 02. 2014 | 16:06"

Ne Heim, ale Heimat.
19. 02. 2014 | 16:15

Bestia triumphans napsal(a):

Představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu, knedlíky se zelím, se zelím kyselým.

Aktualizace:
Představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu, Dumplinga se Řepou, se Řepou kyselou, to koukáte, to koukáte, co jsem měl dnes k obědu.
:-)
19. 02. 2014 | 16:20

Pepa Řepa napsal(a):

Elena
děkovat nemusíte, píšu to kvůli sobě a svému svědomí, nevím, kolik času zbývá
S některými věcmi nechci mít nic společného. Navíc nesdílím názor o bohaté Ukrajině.
Slušný člověk aspoń mlčí, jen pablb má radost.

Západ rozdělené země se stane stejnou koulí na noze EU jako Balkán se svým Hashimem a svými nacionálními problémy, Pšond bude mít místo nárazníku nebezpečného a nespolehlivého souseda, Kličko dostane Nobelovku, že pustí jednu z největších tunelářek světa , vychudlá EU bude tisknout stále více znehodnocená eura jako o život na pomoc a když ani to nebude po pár letech stačit, začnou Vasja s Oxanou remcat, že jim bylo u Ivana lépe a z půlUkrajiny se stane druhá BiH.

A pohádka o tom, jak nenažraný bruselský Otesánek sežral ukrajinskou bábu s motykou se naplní.
Jen vypatlanec může mít z takového vývoje radost.
To nemá s pravo-levým viděním světa nic společného.
S demokratickou evropskou tradicí ale taky už ne.
Bohužel.
19. 02. 2014 | 16:23

Ladik!!! napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

Představte si, představte si, co jsem měl dnes k obědu, knedlíky se zelím, se zelím kyselým.

Zdravim priteli koukam ze uz to mas vyptlany stejne jak ja.
Co, lobotomie nezabrala?
19. 02. 2014 | 16:24

scallop napsal(a):

Elena

Tak v zapadni Ukraine uz jsou vysadky NATO? Muze bejt, neadvno tady slavny nick hovorka11 odhalil tri emericke divize zakopane v libyjske pousti. Jsou tak dokonale zamaskovane, ze je nenasel ani Snowden.

Podobne dokonale zamaskovany bude i ten vysadek NATO.

Ale Janukovice chapu. Vsichni cumi na olypaidu, takze je idealni cas pro trochu krve.
19. 02. 2014 | 16:32

Elena napsal(a):

scallop :
Východne ukrajinci zapadnym neveria a samozrejme podozieraju že su podporovane NATO, napisala som to čo mi hovorili, nikto presne nič z istotou nevie, Dnes v noci teroristy sa pokusili o prevrat v Odessse, mestka domobrana ich vytlačila , zatlačili ich na moldavanku a tam už si ich počkali. čo robili extremisty v Odesse? pricestovali nočnym vlakom , čo tam robili?

pane scallop klamstvo už prasklo, teroristy zabili bezbraných chlapcov , sme odhodlane umrieť ale vlasť od novodobých fašistov si ubránime.
19. 02. 2014 | 16:49

Elena napsal(a):

Pepa Řepa vážim si Vás od sameho začiatku ,nesklamal ste ma, ste čestný človek.
Ďakujem Vám
19. 02. 2014 | 16:52

scallop napsal(a):

Elena

Samozrejme, vsechny fasisty, fasistky a fasitcata je treba postrilet, vo tom zadna. Jeden by se sice mohl ptat, jak se takovy ukrajinksy fasista pozna od ukrajinskeho vlastence, ale to jsou hloupe dotazy politickych korektniku.

PS Hovorka tem americkym divizim v Libyi veri dodnes.
19. 02. 2014 | 16:55

Elena napsal(a):

prestante scallop , ste cinik, preplakala som celu noc
V Odesse komplektuju video nahravky, dôkazy.

prestante klamať.
19. 02. 2014 | 17:01

Desider napsal(a):

scallop napsal(a):

ElenaSamozrejme, vsechny fasisty, fasistky a fasitcata je treba postrile

prestan otravovat ubozaku a zalez pod stul chudaku
dej Elene pokoj ideologicky vypatlanej scallope
chudaku
19. 02. 2014 | 17:07

scallop napsal(a):

Elena

Rekl, ze takovych je vic.
19. 02. 2014 | 17:10

Elena napsal(a):

scallop
mne je jedno co ste Rekl, nepochopil ste domobrana je obrana nie utok . Ratam zo všetkym , moj zivot sa naplnil.
19. 02. 2014 | 17:43

Bestia triumphans napsal(a):

Já vlastně tomu Pepovi Řepovi rozumím.
Von si zvykl na ten svět okolo, Kaddafi v Lybii, Mubarak v Egyptě, Abidín v Tunisku, prostě relativní klid, v kterém se Řepa orientoval a najednou, co čert nechtěl, vona ta mladá generace začala dělat brajgl a Řepa vůbec nechápal, proč vlastně nejsou spokojení, a co vůbec chtěj?

Co voni vlastně chtěj?

Tolik práce to dalo Řepovi, aby se tam vyznal a najednou je úplně mimo.

Říká se tomu stařecký komplex.
Jeden si myslí, že se svět už měnit nebude a pak přijdou ti mladí, kterým ten stařec už vůbec nerozumí a tu jeho pracně postavenou bábovičku nemilosrdně rozšlapaj.
Holt, ti mladí nemaj slitování.

A teď zas blbnou na Ukrajině a ženou se do EU, což je peklo na zemi, to přece Řepa ví, ale proč to proboha neví ti Ukrajinci?
Proč to neví?
Proč jsou ti Ukrajinci tak hloupí a Řepa tak chytrý a předvídavý?

A to ještě v závěsu za Řepou vlajou další mudrci, pravda, o poznání s menším IQ, Dumpling atd., a poštěkávaj stejnou mantru.

EU špatná. Bééé.
Ukrajinci teroristi. Bééé.
EU špatná. Bééé.
Ukrajinci teroristi. Bééé.
EU špatná. Bééé.
Ukrajinci teroristi. Bééé.

:-)
19. 02. 2014 | 17:44

Wo ist mein Heim? napsal(a):

Rudý koutku
Nemusíte v té první linii lobotomiků tak vyskakovat.
Podívejte jak takové bétéčko pěkně bečí, eště nám vyspěje v Pepka Vyskoče.
Kdybyste si ten text v němčině našel, možná by dokonce i vám došlo, že Heimat by tam rozbilo rytmus.
Nemluvě o tom, že Heim je přesný ekvivalent. Domov. Pro lobotomiky.
19. 02. 2014 | 18:08

Rudi Koutek napsal(a):

Wo ist mein Heim?
Tak proc sam pisete Elene o vlasti?
19. 02. 2014 | 18:18

resl napsal(a):

Řepo,
buďte tak laskav a okamžitě zatkněte Elenu, má vás ráda.
Admirál Šroub, Šroubovič, po otci Šroubek.
19. 02. 2014 | 18:19

resl napsal(a):

B.T. 17:44,
je to tak BéTéčko, ale řepík to neví, řepík myslí svým věkem, jako my všichni. ale zdá se mi ta jeho přívětivá tolerance trochu hraná. zdravím řepiště obecné.
19. 02. 2014 | 18:23

Rudi Koutek napsal(a):

Wo ist mein Heim
Nemecky preklad ceske hymny:
Wo ist meine Heimat?
Wo ist meine Heimat?
Das Wasser braust auf den Wiesen,
Wälder rauschen auf den Felsen,
Im Garten strahlt des Frühlings Blüte,
es ist das irdische Paradies für’s Auge!
Und das ist das schöne Land,
Das tschechische Land, meine Heimat!
Das tschechische Land, meine Heimat!
19. 02. 2014 | 18:45

TomášL napsal(a):

Osobně Eleno...

Divil bych se, kdyby armáda nezasáhla. K čemu by byla armáda, kdyby nepodnikla kroky proti rozkladu státu? Dá se říci, že je povinná zasáhnout všemi možnými způsoby proti rozkladu státu, je to její povinnost. Tak se tam držte!
19. 02. 2014 | 19:35

TomášL napsal(a):

Jinak Eleno, pokud dojde k rozpadu Ukrajiny, očekávám, že ruská armáda je již v nejvyšší pohotovosti, aby zajistila klid na Krymu a ve východních částech země před chaosem. Tedy nebudete v tom sami.
19. 02. 2014 | 19:46

Medikolog napsal(a):

Eleno, soucítím s vámi i s vašimi spoluobčany. Ty teroristy vám byl katolík dlužen! Když budete muset bojovat, neváhejte. Přežije jenom ten, kdo to nepříteli udělá totálně a dřív, než to on stačí udělat vám nebo někomu z vašich.
19. 02. 2014 | 21:33

Qin napsal(a):

To je strašný co blbosti tady člověk přečte, než narazí na někoho kloudného.Nešlo by to nějak vytřídit?
20. 02. 2014 | 00:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy