Ukrajina jako memento

24. 02. 2014 | 17:25
Přečteno 17464 krát
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ve velkém sobotním rozhovoru pro Právo kousl do hodně kyselého jablka, když zpochybnil funkčnost strategie Západu a jeho klíčových organizací NATO a Evropské unie na Ukrajině, Balkáně, v Libyi, Sýrii, Iráku a Afghánistánu. Jeho slova o tom, že jsme si v případě Ukrajiny neříkali v EU pravdu o skutečném stavu této země, nebo o tom, že v Iráku a Afghánistánu jsou naše ztráty větší, než očekávání musí zákonitě vyvolat ohlas a diskusi nejen u nás.

Reflexe je ale zjevně nutná. Inventura výslednosti všech velkých konfliktů se západní účastí totiž ukazuje, že ve všech případech se nepodařilo dosáhnout základního cíle: větší bezpečnosti , buď v okolí Evropy, nebo v regionech, které mohou bezpečnost Evropy v současném globálně úzce propojeném světě velmi ovlivňovat.

Irák se po vynuceném odchodu amerických vojsk nachází ve stavu sektářského násilí mezi sunnity a šíity. Atentáty jsou každodenní realitou s desítkami a stovkami obětí.

Libye je zhrouceným státem ve kterém není úplně jasné, kdo zde vlastně vládne. Bezpečnostní nestabilita v Libyi se následně promítá do celé západní Afriky, jak se ukazuje v africkém Sahelu.

Po třinácti letech s velkou pravděpodobností skončí masivní vojenská přítomnost NATO a Spojených států v Afghánistánu. A výsledek? Podle zástupce náčelníka štábu obrany britské armády generála Everarda se zde dá očekávat i vznik tzv. Yaghestanu, neboli země rebelů, bez práva a vlády. „Optimističtější“ pohled nabízí polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski podle kterého má NATO stačit po roce 2014 kontrola nad Kábulem, dalšími většími městy, komunikací mezi nimi a schopnost účinně bránit využívání afghánského území jako základny proti západním zájmům.

Bezpečnostním bolehlavem je i Sýrie, která se i s asistencí některých členských států NATO nachází ve stavu občanské války, v níž ale bojují i síly napojené na Al Káidu, tedy dlouhodobě protivníka Západu č. 1.

Ukazuje se, že se do konfliktů zřejmě vstupovalo buď bez znalostí politických, ekonomických, náboženských, etnických a bezpečnostních reálií nebo se tyto reálie záměrně z vojensko-strategických a geopolitických zájmů ignorovaly. Výsledek je ale v obou případech stejný: nárůst bezpečnostní nestability spojené s početnými civilními oběťmi.

Aktuálně to platí i pro Ukrajinu, kterou se EU svým způsobem uměle pokusila posunout na Západ prostřednictvím Asociační dohody, bez ohledu na stav panující v ukrajinské společnosti, politice a ekonomice a její vztahy s Ruskem. I to přispělo k tomu, že se země ocitla na pokraji občanské války a nedá se vyloučit její rozpad, který by ekonomicky poškodil nejen Rusko, ale i Evropu. Proto bychom si možná měli přát, aby se spíše zrealizoval „nejpravděpodobnější“ scénář pro Ukrajinu ze slavné knihy Střet civilizací věhlasného amerického politologa Samuela Huntingtona: Ukrajina zůstane jednotnou, byť rozštěpenou nezávislou zemí, která bude úzce hospodářsky spolupracovat s Ruskem, přičemž si musíme být vědomi toho, že Rusko-ukrajinské vztahy znamenají pro východní Evropu totéž, co pro Evropu západní vztahy mezi Německem a Francií.

Nevím, zda se tento scénář může naplnit. V každém případě by se ale dění kolem Ukrajiny mělo stát pro Západ určitým mementem a poučením jak se v budoucnu vyvarovat vážných chyb v jeho angažmá v oblastech, které může v budoucnu považovat za prioritní z hlediska svých zájmů. Chybných strategií již bylo dost.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Kárl s Kocábem je tam rozrajcovali a už to nešlo zastavit.
Soudit je pro ponoukání.
24. 02. 2014 | 17:38

skeptický napsal(a):

Prý se tam vyskytovali lidé,kteří střídavě stříleli na obě strany.Uniformy nejsou směrodatné.Někomu by asi asi stačilo,kdyby se Rusové nechali zatáhnout do druhého Afghanistánu.Když se dva perou...
Pro nezávislou politiku : neukládejte si peníze tam,kde vám je můžou ukrást podruhé.
24. 02. 2014 | 17:41

+++ napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/krym-pozadal-rusko-o-vojenskou-intervenci-f2g-/zahranicni.aspx?c=A140224_081532_zahranicni_vez

Evrosojuz posunul své hranice víc na východ a hranice ruské federace víc na západ. Hučí a sténá Dněpr širý.

(reCaprcha - USSR creditably - má, holka, za ušima)
24. 02. 2014 | 17:42

Pepa Řepa napsal(a):

Chybných strategií již bylo dost.
----------------------------------
až moc, minela za minelou, chybí sebereflexe, kritické myšlení vystřídal neosvazácký hujerismus.
Bez kritického myšlení je memento na h----o

A je smutné, že to musí vytroubit Cvach, žvanivý Slimejš.
Asi má dobrého poradce, z jeho hlavy to není.
Hodně dobrý blog.
To nemá s levo-pravým viděním světa nic společného, to ušaté stvoření s kormidelníky EU rozvrtali amatersky co mohli.
24. 02. 2014 | 17:56

modrý edvard napsal(a):

"totiž ukazuje, že ve všech případech se nepodařilo dosáhnout základního cíle: " ... a) nikdy se nepodařilo atd. nebo b) někdy se nepodařilo atd.
"Ukazuje se, že se do konfliktů zřejmě vstupovalo buď bez znalostí ..atd." ale možná, že se vstupovalo se znalostí, jen nikoho nenapadlo nic lepšího.
"přičemž si musíme být vědomi toho, že Rusko-ukrajinské vztahy znamenají pro východní Evropu totéž, co pro Evropu západní vztahy mezi Německem a Francií." autor naznačuje, že Francie je "ocáskem" Německa. To možná je, ale doufejme, že to nebude číst žádný Francouz.
Po bitvě atd.
24. 02. 2014 | 18:03

tajemný pan H napsal(a):

ustupovat putinovi je stejné jako si naběhnout na vidle. rusko neni demokratická země ani právní stát. putin je stejný zloděj jako janukovič.
24. 02. 2014 | 18:05

češka napsal(a):

Pane Balabáne, přiznejte si konečně, že USA neumí vést úspěšné války.
Dopadli špatně v Korei, Vietnamu, Afganistánu, Iráku, zkrátka všude.
Evropě se podařilo je udržet dál od Jugoslávie, takže se daří zmenšovat vřed konfliktu. Nebezpečná je přítomnost jejich válečné flotily v Černém moři, proto musí Rusko a EU jednat rychle. Bohužel sami Ukrainci nikoho nového nevygenerovali a jejich revoluce nebudí důvěru, na soudní proces se zlodějkou Timošenkovou dohlíželi pozorovatelé z EU a pochybení soudu nezaznamenali. Proto její propuštění pod tlakem "ulice" není základem demokracie, spíše naopak, stejně jako odvolání jazykového zákona - i v Rakousko-Uhersku se museli úředníci přizpůsobit jazyku toho kterého území, Československo na to navázalo zakládáním menšinových škol v dříve výhradně německojazyčných oblastech.
Jestliže nyní "dopadnou" Janukoviče, tak by s ním měli vést stejný proces, jako s vůdkyní konkurenční zlodějské party.
24. 02. 2014 | 18:16

vico napsal(a):

Já si myslím,že nová veličina na scéně Majdan/jak píši pod MUDr.Roithovou/to dá do pořádku. Momentálně Majdan za pomocí policejních sborů honí Janukoviče/který chtěl podepsat s EU asociační dohodu, na to nezapomínejme/. Tymošenková sice opravdu ohlásila, že chce být prezidentkou, ale dočetl jsem se, že ji Majdan přijal velmi vlažně. Tymošenková okamžitě změnila názor a pravila, že si dá od politiky oraz. Tajemný Majdan také řekl, že dost bylo papalášů /viz A.cz/ a nařídil, že barikády zůstávají.

Bimbo se zatím na Pražském hradě třese strachy. Asi vyhodí svého poradce Kmoníčka ze svých služeb. Dal totiž na jeho rady a neodvolal pozvání pro Janukoviče.

Teď mu hrozí, že místo Janukoviče přijde na návštěvu Majdan. Bimbovi se v posledních měsících nějak nedaří. Co udělá, to se nějak zvrtne.
24. 02. 2014 | 18:34

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

No, ono to může nakonec dopadnout i tak, že se v rámci " evropské spolupráce a pomoci při obnově" vystěhují odsaď už i ty tolik napadané a nenáviděné montovny - na Ukrajinu.
Pak v těch halách můžeme zřídit prasečáky, nebo na jejich střechy namontovat fotovoltaiku, však ona si už ta naše politická šlechta bude vědět rady - kamarádíčkovi tam a druhému kamarádičkovi zase jinam.
Anebo by se ty haly mohly předat do časově limitovaného užívání sociálně nepřizpůsobivým - rázem by měl Mittal surovin, že by nevěděl co s nima... a obec by nabyla opět zcela prázdného pozemku.

Mnohá různá rozhodnutí lze navrhnout. Čistotržní i eurodotační /což tak rychlobruslařské či biatlonové dráhy ???/.

Ale vážně....těžko se předvídá, západ chce do evropy, východ tíhne k Rusku - buď se to rozdělí anebo se stát zneschopní, respektive bude těžké a nákladné držet takhle zantagonizované části pospolu. Ideální asi bude pokojné rozdělení.
Otázkou je, zda je to v zájmu Evropy - takový způsob " konsolidace" jak ukrajinské, tak i evropské. Podle mě to EU oslabuje, ale jsem jen obyčejný , malý , americký dluh, nerozumím takovým věcem, politická šlechta v Bruselu už jistě ví, jak vyzrát na dotace a investice do Západoukrajinské infrastruktury, do Západoukrajinského zemědělství, do Západoukrajinského dluhu, do Západoukrajinské migrace, do Západoukrajinské armády atd.
Je tam moc chytrých hlav - a ještě více takových moc chytrých hlav tam bude, blíží se totiž volby do EP. Takže milí Čechové, Čechyně a Češata /dále i Moraváci, Moravičanky a Moravčata, stejně jako Slezané, Slezinky a Slezčata a v neposlední řadě i Romové, Romčice a Romčata/ : "koho si tam navolíte, s tím si to pak všecko vyžerete".

Já jsem jen malý ubožák, sice každým dnem rostu...ale stejně tak roste každým dnem i má ubohost.
Tak dejte pozor ať nedopadnete zrouna tak.
24. 02. 2014 | 18:34

Michal Macek napsal(a):

zdravim pane Balabane,

nechci konspiracne teoretizovat, ale neprijde vam taky divne, ze situace v kyjeve nahle vyeskalovala pote, co se uz uz zdalo ze se uklidnuje,prezident udelal ustupky, demonstranti se meli rozejit a take se zacli rozchazet a najednou pres noc kde se vzali tu se vzali nejaci radikalove na obou stranach a behem par dni najednou bylo vic obeti nez za celou dobu pred tim....me to prijde jakoby najednou NEKDO si rekl "ted se to uklidnuje, janukovic tam zda se zustane...tak takhle by to neslo, rychle dokud je olympiada a putin ma jine starosti, honem s tim neco udelat...
co si o tom myslite?

PS pokladam si klasickou otazku - komu to prospiva?
24. 02. 2014 | 18:39

Zdeněk Brom napsal(a):

češka:

Přiznejme si ale také, že naštěstí pro Evropu tu II. WW vedli naštěstí úspěšně.
24. 02. 2014 | 18:42

Pepa Řepa napsal(a):

Už vím, čím to je.....proč jsme tam kde jsme.
Je to tím...že se Bimbovi nedaří.
:-)
Nerozvrtali to kormidelníci EU ve spolupráci s Barackem Husseinem, ale Bimbo.
Posadili ho do éra a od té doby se v Afhánistánu nedaří.
Kde jen mohla matičke EU bejt, kdyby tam nejel Bimbo.
Asi leta řídil zahraniční politiku EU z fary ve Veselí.
Máme viníka, bezpečnostní Balabáne
Do Haagu s ním.

Je to dobrý Julinka nechce bejt preziidentkou. Zatím.
Hmmm to se mi ulevilo.
Kdy vydáme Lex Kožený?
Viktore vrať se budeš za bojovníka, za hrdinu.
24. 02. 2014 | 18:45

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Možná xx by věděl jak na to.
On a jemu podobní teď mají skvělou příležitost - stát se rozpadá téměř pod rukama...a xx tolik a dlouhodobě volá po malém, nebo ještě lépe - žádném státu.

Kde je vlastně xx - proč zde není a neradí jak dosíci žádného ukrajinského státu - a tedy i maximální svobody pro Ukrajince ?
Že by byl na tenise.... anebo natáčel to své povídání v rozhlase ?

KOnec srandy, jednou měř a dvakrát řež už stejně dávno neplatí, bere se to hákem ( šak to vede na Ukrajině boxer a v Evropě Evropská komise, ta se taky s ničím nikdy moc nepárá, doporučila uznat Kosovo, doporučí i Západoukrajinskou republiku).

http://www.euractiv.cz/rozsirovani-eu/clanek/kosovo-udelalo-prvni-krok-ke-vstupu-do-eu-011236

Jednou možná dostane někdo z Majdanu Nobelovu cenu míru. A mrtvý ukrajinský policajt to nebude, na to vsadím boty.
24. 02. 2014 | 18:49

Pepa Řepa napsal(a):

A za vším jsou trpaslíci.
Kmona a tak...měli pozvat jmenovitě Julinku.
Na nabídku kvalitního sexu od Kmony žádná neřekla ne.
Trpajzlíci se nezdaj.
24. 02. 2014 | 18:49

Da.Rock napsal(a):

USA už před mnoha desetiletími přijaly startegii "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel."
Proto aktivně podporovali krvavé diktátory a podřezávače krků, jen proto, že to byli antikomunisti. Že tito jejich chráněnci jsou zároveň antiamerikanisti se ukázalo po pádu železné opony.
Kupodivu tuto mylnou strategii nejen že USA neopustily, ony ji dokonce implantovali Evropě. A ta se jako smyslů zbavená snaží za každou cenu Americe vyrovnat a podporuje kdejakého teroristu, co se prohlásí za zastánce demokracie a přítele EU. Následkem toho je, že Kosovo bylo ukradeno Srbům a stal se z něj pseudostát ovládaný mafiemi a blízký východ se severní Afrikou se zmítají v chaosu a zločinu a Al-kajdá si tam upevňuje pozice. Obdobný vývoj můžeme čekat i na Ukrajině. Vypustit totiž z láhve džina anarchie a násilí je nesmírně snadné, ale dostat ho zpátky je dřina na celou generaci.
24. 02. 2014 | 18:54

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Michael Macek
Trochu to připomíná Henleinovu /dohodnutou s Hitlerem/strategii, že ? Stupňovat požadavky tak, aby byly nepřijatelné, eskalovat napětí, vyvolávat střety...
Taky mě to zaujalo, zdálo se že věc je dohodnuta.
Jenže tady jde o moc, pane Macek, o převzetí celého státu, ne o dílčí dohodu.

Vysv.:
Rozhodně jde jen o schematickou podobnost v jednom aspektu jednání jedné strany, nikolivěk o podobnost v politických cílech jednotl. stran, v podstatě , stavu a kvalitě jednotl. stran, v společensko -politické konstelaci apod.
To aby resl či Bestie Trumfosliz nevyrukovali s tím, že americký dluh /17, 3 bil./ chce podporovat Klička proto, že je jako Henlein.
24. 02. 2014 | 18:57

S.Š. napsal(a):

vico :
A tak to na začátku vypadalo nadějně. Čtu, že dnes (bez bonmotů) jmenoval i 85 profesorů.
:-)
24. 02. 2014 | 19:13

Kala napsal(a):

Majdanu je nabízeno ministerstvo školství, zdravotnictví a kultury. Nesvědčí to o něčem? Kultura, to je to hlavní co Majdan na barikádách požadoval. Koho vyšle Ukrajina na Pražské jaro - Majdane, rozhodni!
24. 02. 2014 | 19:14

aga napsal(a):

Zdeněk Brom

"Přiznejme si ale také, že naštěstí pro Evropu tu II. WW vedli naštěstí úspěšně."

?? Naštěstí pro Evropu? Tak akorát na štěstí pro sebe, možná ještě pro Izrael, a jak se s odstupem ukazuje, naštěstí i pro Německo. Největší zátěž nesla Rudá armáda, USA jen slízly smetánku. A nás to evropské štěstí minulo zcela.
24. 02. 2014 | 19:17

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Já vím. Plzeň osvobodila Rudá armáda převlečená za Američany a útok spojenců - nacistické Německo + SSSR v září 1939 je jen výmysl izraelské propagandy.
24. 02. 2014 | 19:29

xerox napsal(a):

tak z majdanu se může stát po všech možných peripetiích , takový východní island ... ale cesta je daleká a prachy po demokratech chybí a brát si od cizích je cesta tam a zase zpátky ...
24. 02. 2014 | 19:38

Karel Mueller napsal(a):

Pane Balabín,

jak napsal Pepa Řepa, hodně dobrý blog.

Ale to jste měl psát dřív, což by Vám u ideových bojovníků asi neprošlo :-).
24. 02. 2014 | 19:42

argun napsal(a):

Ano, hodně dobrý blog. Už to za mě všechno napsal Pepa Řepa.

"Chybných strategií již bylo dost."

A budou další. Západ je má v genech.

aga 19:17

Sojuz nerušimij respublik svabodnych splotila naveky velikaja Rus...

Dejte si to, bude Vám líp...
24. 02. 2014 | 19:45

aga napsal(a):

zb

O tom, že se USA zapojily (ovšem- přeze všechny prosby - až když všichni jejich budoucí "spojenci" i soupeři téměř vykrváceli, se přeci nikdo nepře. Z tohoto úhlu pohledu tu válku vedli opravdu "dobře". Za (relativně) pár obětí na lidech (a o ty jim ostatně nikdy nešlo), s materiálními ztrátami, které byly proti následnému materiálnímu ale hlavně mocenskému zisku zanedbatelné. Za málo peněz maximum muziky, jak se říká.
24. 02. 2014 | 19:47

Divobyj napsal(a):

taktéž zdravím,
pane Balabáne,
Opět velmi dobře napsáno.
Jen doufám,že ten mejdan na Majdanu nebude pro naše občany dražší,než se jim původně zdálo.
24. 02. 2014 | 19:48

aga napsal(a):

argun

Já radši Svjaščenuju vojnu. Ale někdo zas radši Horst Wessel Lied. Proti gustu ...
24. 02. 2014 | 19:56

ex-nemo napsal(a):

najednou pres noc kde se vzali tu se vzali nejaci radikalove na obou stranach a behem par dni najednou bylo vic obeti nez za celou dobu pred tim...
... O północy si zjawili
Jacyś dwaj cywili:
Mordy podrapane,
Włosy jak badyli.
Nic nikomu ni mówili
Tylko w mordy bili.
Tak bal zakończyli .
A just, a just !
A muzyczka ...

To ovšem bylo w Lwowie, polskim Lwowie, wie pan ?
24. 02. 2014 | 19:59

aga napsal(a):

zb

A kdybyste četl pořádně - napsal jsem, že největší tíhu nesla Rudá Armáda - ne z naprosté většiny neruská sovětská věrchuška, které ovšem na pár milionech ruských lidí taky nesešlo.
24. 02. 2014 | 20:00

brinkmanship napsal(a):

On si Balabán neklade tu nejpodstatnější otázku.
Co bylo SKUTEČNÝM cílem všech těchto akcí, mezi které je nutno zahrnout i rozbití Jugoslávie (a Československa, úplně mimochodem) a odtržení Kosova?
Na skutečné cíle musíme usuzovat z výsledků, ne z proklamací.
Pokud by výsledky byly nevyhovující, další akce by se nekonala.

Ukrajina byla pravděpodobně předsunuta v pořadí kvůli Putinovu ostentativnímu pomlaskávání nad námořní konfrontací ve středomoří.
Bylo potřeba mu jasně ukázat, že příště ne že se už do středomoří nemusí dostat (Sýrie je poslední, kdo mu ještě chvilku poskytne vojenský přístav; příležitost odtrhnout Kypr propásl), ale může úplně ztratit kontrolu nad Černým mořem.
To by ho pravděpodobně v Rusku stálo hlavu.

Západ velmi riskuje, že se Čína s Ruskem v okamžiku, kdy bude jejich prestiž podkopávána (v případě Číny přelety bez hlášení identifikace) octnou back to back a z části šanghajské smlouvy se stane skutečné vojenské uskupení.
Ne malé a ne slabé.
24. 02. 2014 | 20:01

brinkmanship napsal(a):

On si Balabán neklade tu nejpodstatnější otázku.
Co bylo SKUTEČNÝM cílem všech těchto akcí, mezi které je nutno zahrnout i rozbití Jugoslávie (a Československa, úplně mimochodem) a odtržení Kosova?
Na skutečné cíle musíme usuzovat z výsledků, ne z proklamací.
Pokud by výsledky byly nevyhovující, další akce by se nekonala.

Ukrajina byla pravděpodobně předsunuta v pořadí kvůli Putinovu ostentativnímu pomlaskávání nad námořní konfrontací ve středomoří.
Bylo potřeba mu jasně ukázat, že příště ne že se už do středomoří nemusí dostat (Sýrie je poslední, kdo mu ještě chvilku poskytne vojenský přístav; příležitost odtrhnout Kypr propásl), ale může úplně ztratit kontrolu nad Černým mořem.
To by ho pravděpodobně v Rusku stálo hlavu.

Západ velmi riskuje, že se Čína s Ruskem v okamžiku, kdy bude jejich prestiž podkopávána (v případě Číny přelety bez hlášení identifikace) octnou back to back a z části šanghajské smlouvy se stane skutečné vojenské uskupení.
Ne malé a ne slabé.
24. 02. 2014 | 20:01

hovorka11 napsal(a):

Teď to teprve začne, námi oslavované teroristické skupiny, které vyhnaly volené struktury za ovací západu Rusko neuznává jako legitimní vládu.
Západ si tak postavil před sebou zrcadlo demokracie a začíná se smažit jak ven z toho průhledného podvodu o "vůli lidu". Jak dokáže západ obejít volby na Ukrajině ?
Zřejmě je bude na rozdíl např. od Líbye připustit bez vojenské agrese.

"Dmitrijy Medveděv podle ruských zpravodajských agentur v pondělí řekl, že ty nové úřady se dostaly k moci v důsledku „ozbrojeného povstání“, takže nad jejich legitimitou visí „značné pochyby.“

Řekl, že Rusko bude připraveno obnovit vztahy s Ukrajinou, jakmile uvidí „normální moderní vládu založenou na zákonu a ukrajinské ústavě.“

„Pokud uvažujete o lidech v černých maskách třímajících Kalašnikovy, kteří řádí v Kyjevě, za vládu, pak to pro nás bude těžké s takovou vládou pracovat,“ řekl."
24. 02. 2014 | 20:05

Ach jo napsal(a):

Zdeněk Brom.
Jo, jo. A komupak patřil např. Opel, který vyzbrojoval Wehrmacht, a vytrvale pokračoval v dodávkách i po zahájení války. A to nebyl jediný dodavatel výzbroje který patřil, právě tomu komu patřil.
Ale prachy jsou prachy. Nějaký ten mrtvý, no chybyčka se vloudí.
24. 02. 2014 | 20:09

čistě z básnického zájmu napsal(a):

argun
Právě jsem si pouštěl Tinker, Tailor, Soldier, Spy.
Tam to ze všech hrdel burácí celá ruská sekce MI 5.
Nelze napodobit.

Ovšem Mordy podrapane taky nejsou špatné.
Od kohopak to je?
24. 02. 2014 | 20:12

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/02/24/mir-az-do-pristi-valky/
---------------------------------------------------------------------
Zdeněk Brom
SSSR nabízel ještě v roce 1938 spojenectví UK a Francii - proti Německu. Bylo to odmítnuto.
Stalin musel jednat v roce 1939 pragmaticky, Litvinova(žid. původu) politika kolektivní bezpečnosti selhala, byl dosazen Molotov, došlo k biletarální dohodě s tím, kdo dohodu neodmítl / s Německem/.
Pokud to nevíte, tak připomenu : v roce 1938 se naopak stali spojenci UK, Fr, It a NĚMECKO - v otázce okleštění /de facto/ rozbití Československa. Kdy Hitler získal později - na základě tohoto příčinného aktu /v roce 1939 při obsazení Česk. se nestalo ze strany UK a Fr nic/,velkou energetickou injekci -čsl. průmyslovou základnu, mj. i zbrojní. A cestu na Polsko ze dvou stran.
Kdy zejména UK tímto spojenectvím chtěla získat čas. Stejně jako o rok později Stalin chtěl získat čas paktem Ribbentrop - Molotov.

Coby Čech byste měl tedy zejména zdůraznit podlost spojenectví Hitler - Mussolini - Daladier - Chamberlain, a coby učitel byste měl umět rozeznat, že existuje rozdíl mezi příčinou a následkem - kdy v dějinách zcela jednoznačně vždy příčina předchází následku časově - a že tedy Stalinovo jednání bylo reakcí, akce /příčiny/ tomu předcházely, jednou z akcí bylo podlé /ale z politicko-vojenského hlediska zřejmě strategicky nutné/ jednání UK a Fr.

Vy byste na místě vedení SSSR udělal co ?
/jen upozorňuji, že paralelně probíhal konflikt SSSR - Japonsko (Německo mělo s Japonskem od r. 1936 podepsánu dohodu namířenou proti komunist. státům), tedy byl by to SSSR, kdo by bojoval na dvou frontách, kdyby tedy Stalin napadl Německo, dále připomínám velmi vlažné akce UK a Fr - po napadení Polska Německem...no a to, že Německo již roku 1935 podepsalo s UK dohodu o vzájemných poměrech válečných loďdstev - to jistě víte také, ne ?/
Co byste udělal ? V momentě, kdy potřebujete válečný konflikt odložit, protože nejste na něj připraven ? UK a Francie prostě obětovaly Československo, Stalin obsadil Polsko /mj./.
Takže pozor s těmi prmitivními vysvětleními typu "Stalin coby spojenec Hitlera spolu s ním napadl Polsko". Ono to tak jistěže může vypadat, ale pak také můžete napsat, že " Roosevelt napadl v roce 1944 Francii" anebo že "Stalin v roce 1945 napadl Německo, v květnu 1945 pak napadl Prahu".
Trochu opatrně žonglovat s historií, historie nejsou jen fakta řazená bez ladu a skladu, nejde o uzavřený, jednoduchý systém - který se popisuje, do hry vstupuje mnoho vnějších okolností, vlivů a kauzalit.

Učte raději tělocvik nebo zpěv, tam nelze nadělat škod. Tam je věc jednoznačně dána : do-re-mi-fa-sol-la-ti-do...anebo " dolů", " nahoru", " vztyk" atd.
Fyziku raději ne, ta je mnohdy využívána např. i staviteli domů, to by nemusilo dopadnout dobře.

Hezký den.
24. 02. 2014 | 20:13

Karel napsal(a):

Zaorálek je neskutečně nebezpečný žvanil. Odvolat z vlády a zaměstnat v NWR v dolech. Je malý hodil by se do nízkých profilů.
24. 02. 2014 | 20:16

js napsal(a):

Divobyj
Jen doufám,že ten mejdan na Majdanu nebude pro naše občany dražší,než se jim původně zdálo.

To já jsem přesvědčen, že se pořádně prohnem. Evropa už nabízí finanční pomoc a také dodávky plynu.
Jdu kouknout na Hyde Park.
24. 02. 2014 | 20:16

Tylko w mordy bili. napsal(a):

Jo, a nezapomínejte na adminstrátory pomoci. Paul Bremmer se vrátil z Iráku pěkně napakovanej, zatímco se mu úspěšně podařilo vyvolat občanskou válku.
Tak nějak bych viděl pořadí kroků.
24. 02. 2014 | 20:17

hui napsal(a):

to aga :

kdyby jste si přečetl paměti jistého důstojníka cara z WWI,asi by jste divil nápadné podobnosti mezi vedením té války carskými generály a sovětskými pak ve WWII v letech 1941-42.Němci mohli vojáky postřílet,protože jim zpravidla došla munice.Akorát ve WWI neexistovalo se vzdát:i důstojníci hynuli jak mouchy,ale v letech 1941-42 se vojáci vzdávali s generály.
Přitom tedy k roku 1912 Rusko mělo nejsilnější ponorkové loďstvo na světě.K roku 1941 mělo nejsilnější ponorkové loďstvo Německo.Dnes jde jen a jen o rakety.A hlavice.V úderu,ne v okupaci.Kdo ale poleze do prostoru zamořeného na deset tisíc let?
24. 02. 2014 | 20:19

Tylko w mordy bili. napsal(a):

Jo, a nezapomínejte na adminstrátory pomoci. Paul Bremmer se vrátil z Iráku pěkně napakovanej, zatímco se mu úspěšně podařilo vyvolat občanskou válku.
Tak nějak bych viděl pořadí kroků.

Teda, když už už mě milá rečubko nechceš pustit (tvýmu páníčkovi se taky moc nezdá, co říkám vo naší spřízněností s Maďarma), tak musim dodat, že Bremmer byl už u organizace odstřelu WTC a taky na tom mocně vydělal.
Stačí jít po stopě.
24. 02. 2014 | 20:20

hovorka11 napsal(a):

brinkmanship:
Ty akce mají udržet Evropu oslabenou a především bez Ruského vlivu a tím zachovat pouze americké zájmy.
Fakticky všechny nedávné války v Evropě, Sýrii, Líbyi, Íráku, Kosovu, Afgánistánu byly připraveny v USA, která tyto akce schvalovala a vojensky organizovala.
Pokud Evropa bude rozdělená a nejednotná a pod vlivem amerického NATO, tak bude ovladatelná. USA má obrovský zájem na špehování Merkelové a ostatních státníků EU. Proto je ten obrovský tlak na rozšiřování NATO (nyní usilují o Gruzii a Ukrajina by byla pro ně velká americká výhra). Jde o jednotnou centrální vládu ne v Evropě ale v Americe. Evropští politici jsou v jasně vazalském vztahu vůči velmoci a proto jsou ochaotni a schopni jednat proti zájmům obyvatel EU, pomáhat islamistům a rozvratům v zemích, kde si chtějí vládnout sami.
V Íráku by stačilo sunnitské bombové atentátníky z měsíce na měsíc zlikvidovat tak, že by Obama dal Saudské arábii ultimátum na terorismus. Američtí padlí vojáci za zparchantělou politiku je nezajímají. Radši je po bojích s jejich jinde spojenci potichu pohřbí, aby jim to politicky neublížilo.
24. 02. 2014 | 20:25

argun napsal(a):

čistě z básnického zájmu

Zní to dobře, polština je úžasná řeč, ale fakt netuším. Zkuste ex - nema.. A díky za tip na film. Smile.
24. 02. 2014 | 20:28

aga napsal(a):

hui
Zrovna jsem přemýšlel, kdy měla naposledy Rus ruského vůdce. Holstein-Gottorpovci to tedy nebyli, přesto, že si říkali Romanovci. Němci jak poleno, takže se těm podobnostem i vášnivě ambivalentním vztahům s Německem nelze divit. Zřejmě i to se na osudu Ruska podepsalo, slovanští untrmenšové byli vždy jen kanónenfutr.
24. 02. 2014 | 20:32

historii musíte brát i s tím, co se vám napsal(a):

nehodí do krámu

Zdeněk Brom.
Konečně jste to přiznal.
Že ale dalo práci to z vás vymlátit.
Jen tou židovskou propagandou bych si nebyl tak jist.
Židi jak z území obsazeného SSSR tak uprchlí z Generalgouvernementu dostávali (na rozdíl od Čechů, nebo poských oficerů) sovětský pas a povolení usazovat se ve vnitrozemí.
Tehdy se ještě hřáli na výsluní obliby Báťušky všech národů, teda až na nějaké intelektuální odpadlíky jako Mejerchold, Babel nebo Mandelštam. Nebo ten herec, jak k němu OGPU vlezla voknem a zastřelila ho, nikdy si nemůžu vzpomenout. Michelson? Už se mi to plete.
24. 02. 2014 | 20:35

češka napsal(a):

To Zdeněk Brom
Za války měli Angličany za krkem, sice je /a tudíž i nás/ ekonomicky vysáli, ale v Evropě zvítězili, na východě ovšem zabředli do močálů....
Rozhodně se ale nám všem ulevilo, že Puťka olympiádu zvládl bez teroristických útoků a americká válečná flotila snd z Černého moře odpluje.
Ukrajincům přeji všechno dobré, ale vyměnit ještě ne odsouzeného kriminálníka Janukoviče za prokazatelnou zlodějku Timošenkovou? Ona taky nebydlela v perníkové chaloupce.
24. 02. 2014 | 20:35

Vandal napsal(a):

Demokracie je až to poslední, o co na Ukrajině jde. Jedná se o geostrategický souboj - USA, EU na jedné straně, Rusko na straně druhé. Slapové síly roztrhnou Ukrajinu jako herinka.
Vydělají USA, Rusko možná neprodělá, EU vyžere problémy, Ukrajina spláče nad výdělkem.

Za EU se stydím, že pomáhala rozpoutat ten tyátr, Ukrajina a Ukrajinci zůstanou tam, kde jsou, přestěhování do Evropy možné není. Jestli se měli doteď špatně, odteď se budou mít ještě mnohem hůře. Kvůli USA, EU a místním gaunerům a zločincům.

EU dělá obrovskou chybu, Rusko by měla mít jako strategického spojence.
24. 02. 2014 | 20:38

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Nezlobte se, ale tyto připomínky od obyvatelstva, které si svoji zemi nechalo v krátkém historickém období dvakrát bez odporu obsadit, mě nějak neberou. A to nepočítám poválečné persekuce mnohých, kteří se proti nacistům postavili se zbraní v ruce na východní a západní frontě nebo v odboji.
24. 02. 2014 | 20:40

Zdeněk Brom napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde:

Nezlobte se, ale na Vaše slátaniny nemám čas.
24. 02. 2014 | 20:43

Zdeněk Brom napsal(a):

češka:

Klid. On už Janokovyč v minulosti dvakrát seděl. Jednou za krádeže, podruhé za ublížení na zdraví.
24. 02. 2014 | 20:46

aga napsal(a):

zb

Ty vogo, no mě taky nebere, že se myš obvykle nechá od kočky sežrat bez většího odporu. Takovej už je halt světa běh. Ty myši, co zkusily nějaký odpor, nakonec taky nepřežily.

A víte, že mě víc bere obyvatelstvo, co se nechá obsadit, než to, co obsazuje? Z některých vysoce duchovních svatoušků se ale ta agresivita dere i ušima - alespoň v obdivu k predátorovi a v opovržení vůči oběti.
24. 02. 2014 | 20:49

Zdeněk Brom napsal(a):

Ach jo napsal(a):

Mimochodem, kde rozujíždělo Německo svůj zbrojní program, když nesmělo v Německu?
A Katyň byly lázně pro polské důstojníky.

Cituji: "Nějaký ten mrtvý, no chybyčka se vloudí." Jo, vloudila se.
24. 02. 2014 | 20:49

Vandal napsal(a):

hovorka11

24. 02. 2014 | 20:25
xxxxxxxxxxxxxxxx
precizně vystiženo, stoprocentní souhlas!
24. 02. 2014 | 20:49

petrof napsal(a):

líbí se mi, jak v tom naši levicoví studenoválečníci mají naprosto jasno.
Jako major Zeman : ...je to přece jasné, tady jsme byli my a tam zase oni...(sic)
Křičí - potrestejme ty vrahy, ale jenom ty na straně policie.....!! Hlupáci.
24. 02. 2014 | 20:51

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

A zase ten komplex oběti, která přece nic nezmůže a musí být litována.
24. 02. 2014 | 20:54

aga napsal(a):

zb

Nejhloupější argument. Stavět se na stranu slabších bývalo považováno za rytířské. Dnes je predátor tak fikaný, že vnutí oběti ještě pocit viny.
24. 02. 2014 | 20:56

Zdeněk Brom napsal(a):

historii musíte brát i s tím, co se vám napsal(a):

"Konečně jste to přiznal.
Že ale dalo práci to z vás vymlátit."

Už se mi to nějak plete. Vy jste od gestapa, StB, KGB, CIA, FBI...?
24. 02. 2014 | 20:57

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Stavět se na stranu slabých? Rozhodně ano. Ale ne na stranu slabochů.
24. 02. 2014 | 21:00

češka napsal(a):

Zdeněk Brom
Francie a Anglie vstoupili do války s Německem po rozdělení a obsazení Polska Německem a Sovětským svazem.
Nepoložil jste si nikdy otázku, proč nevyhlásili válku Německu i Rusku?
Nepoložil jste si nikdy otázku, proč po válce uznali Sovětským svazem obsazené území Polska za součást Sovětského svazu, když vlastně za Polsko šli do války?
Nepoložil jste si otázku jak to, že Anglie a Francie uznala Československo v hranicích před Mnichovem, ale připustili odtržení Podkarpatské Rusi?
Nevadí Vám, že ještě dnes VB oficiálně neodvolala svůj podpis pod Mnichovskou dohodou?
Jak vidíte, obyvatelstvo této země si za 100 let zvyklo, že Francie za podpory Anglie není schopná překonat strach z Německa a udělá cokoli pro neklid na jeho východní hranici, my holt máme tu smůlu, že jsme tady doma. Naše doma bylo před 100 lety větší, vlastní blbostí jsme se o to doma připravili, Karel byl bohužel moc slušný.
24. 02. 2014 | 21:01

Filuta napsal(a):

Zaorálek je neschopný eurosvazák a dělá se mi nevolno, když ten jeho veledůležitý ksicht jen zahlédnu.

Líbí se mi, jak mluví v plurálu - "my ukážeme Švýcarům" (to myslí sebe a Barrosa), pak zase umravňuje Putina, ale kdyby se karta obrátila, poleze bryskně Putinovi do rekta.
Takoví jsou všichni velkohubí žvanilové.
Naštěstí jeho názor vůbec nikoho nezajímá, tím méně Švýcary nebo Putina.

Doporučuju Neviditelného psa - je tam dost zajímavých, netendenčních článků na téma Ukrajina.
24. 02. 2014 | 21:01

aga napsal(a):

zb

"A zase ten komplex oběti, která přece nic nezmůže a musí být litována."

Ale židovi byste to neřekl, že, hrdino?
24. 02. 2014 | 21:02

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Zdeněk Brom
Nic nového - nečekal jsem že použijete mozek k něčemu jinému než k slintu. Nepřekvapil jste. Snad ale dáte na mé doporučení - je to totiž v zájmu budoucnosti ,možná i bezpečnosti a ochrany zdraví osob a majetku /stavitel a fyzika/.

Hezký den.

P.S. Příště zase nějakou tu pohádku - bromovskou vyzobanku z historie, jo ? Srandy není nikdy dosti. I té ponuré srandy.
24. 02. 2014 | 21:02

aga napsal(a):

zb

Aha, takže spojenci se v Mnichově postavili na stranu slabého proti slabochovi?
24. 02. 2014 | 21:06

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

A proč bych mu neřekl?
24. 02. 2014 | 21:07

aga napsal(a):

Pro slepičí kvoč - abych se dostal na vaši aktuální diskurzní úroveň. Z další besídky zvláštní školy se omlouvám.
24. 02. 2014 | 21:09

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

češka
Brom si neklade otázky, on má totiž své "pravdy" - stejně jako má flašinetář takové ty perforované kotouče, víte ?
Jenže Brom má těch kotoučů jen pár, asi nemá dost peněz.
Někdy mám pocit, že má dokonce jen jeden a na něm tu zalepí tu jednu dírku, ondy jinou...
Asi ho to baví, proč ne, máme přeci svobodu slova, ne ? Každý si může napsat , co uzná za vhodné. To je přeci základ každé věcné, korektní a smysluplné diskuze.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_%28internet%29
24. 02. 2014 | 21:09

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Obrana státu je na jeho obyvatelích. Ne na spojencích.
24. 02. 2014 | 21:10

aga napsal(a):

filuta

Zpětně mi vrtá hlavou, součástí jaké hry byl Zaorálkův odpor proti radaru.
24. 02. 2014 | 21:10

Zdeněk Brom napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde:

Které části věty - Nemám zájem o vaše slátaniny. - nerozumíte?
24. 02. 2014 | 21:11

Filuta napsal(a):

Z.Brom
Janukovyč je bezesporu grázl Rittigova střihu, ale ten hon na něho je odporný. Evokuje to nenávistné štvanice 50.let.
Parlament schválí ozbrojené a fanatické lůze cokoliv, protože se bojí veřejného lynče.
Jakou hodnotu má pak takový zákon schválený pod tlakem a ve strachu?
Totéž v bleděmodrém se děje i tady.
Šabatová versus Křeček.
Už zase stejní lidé podepisují petice.
A média neberou absolutně v potaz, že převážná většina Čechů má plné zuby samozvané cenzorky-soudružky Šabatové a na ukrajinské anarchisty má naprosto odlišný názor. O tom se prostě nemluví. S Ukrajinci z východní části se rozhovory taky nedělají.
Pak má být zpravodajství objektivní a nezávislé.

K smíchu.
24. 02. 2014 | 21:12

Zdeněk Brom napsal(a):

aga 24. 02. 2014 | 21:09:

Vaši kapitulaci přijímám :)
24. 02. 2014 | 21:13

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Na druhé straně buďme rádi že je pan Brom učitel.
Představme si že by třeba obsluhoval zařízení v nějaké pěstitelské palírně.
A tam používal stejných metod, co používá ve svých historických " výkladech".
Brrr, až mě naskočila husí kůže, ani pomyslet.....

No nic, taky se raději zařídím dle aga/y/. Je to velmi rozumné rozhodnutí.
24. 02. 2014 | 21:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Filuta:

Poctivé je přiznat, že nikdo neví, co se vlastně na Ukrajině děje. Když tady čtu ty zasvěcené komentáře, tak mám dojem, že to mnozí komentují z tribuny na Majdanu v přímém přenosu.
24. 02. 2014 | 21:16

aga napsal(a):

zb

A užijte si ji dosytosti, jak se na duchovního člověka Vašeho kalibru sluší :)
24. 02. 2014 | 21:18

Zdeněk Brom napsal(a):

češka:

Ty otázky byly položeny již dávno a existují i odpovědi.

Je mi líto, ale obrana naší země je především naším úkolem. Ne těch druhých. Jsem z jižních Čech a nedaleko je jistá Sudoměř. Kdysi jsme svoji zem a víru bránit dokázali.
24. 02. 2014 | 21:22

Zdeněk Brom napsal(a):

aga:

Tu nálepku jste mi dal Vy. Nikdy jsem nic takového o sobě netvrdil.
24. 02. 2014 | 21:25

TomášL napsal(a):

Od jednoho známého z Ruska:

Jsou tam normální lidé:) Jakmile zjistí, že jsi turista, tak budou chtít na tobě vydělat, je to jako všude jinde. Vlastně podle mě by ses měl připojit k nějaké skupině ruských cyklistů, těch tam jezdí opravdu hodně, i když nevím, jestli je letos neodstraší ta revoluce.
Jak ty události vnímáme? To je různé. Chápeme, že Ukrajinci jsou unavení korupcí a nízkou životní úrovní, proto hodně ruských medií je na jejich straně. Ale od samého začátku ty protesty měly taky protiruský charakter (křičelo se "kdo neskáče, ten je Rusák"). To se většině Rusů pochopitelně nezamlouvá. Pokud chceš znát můj názor, tak mně je těchto lidí líto. Obyčejní Ukrajinci v této situaci můžou jenom prohrát a stovky lidí zahynuly jenom aby nějací zasraní politikové mohli usednout v teplých křeslech. Vždyť víš, že revoluce dělají hrdinové, ale jejich plodů si užívají padouši. Nejspíš takto bude i tentokrát.

M.
.....
24. 02. 2014 | 21:28

Emissary napsal(a):

Karel Mueller

Pepa Řepa i autor M. Balabán se pletou. Ukrajinu v žádném případě nelze srovnávat se zeměmi Arabského světa. Už kdybych zahrnul jen jeden, jediný aspekt, stačí. Ukrajinci netlučou hlavou do země a nevzývají Alláha.
24. 02. 2014 | 21:30

Targus napsal(a):

To: argun a čistě z ...

Forum Humorum.

O polnocy sie zjawili jacys dwaj cywili

Autor: Gość: Cytryna IP: 125.236.58.* 12.09.08, 07:23

http://forum.gazeta.pl/forum/w,384,84155396,84557473,O_polnocy_sie_zjawili_jacys_dwaj_cywili.html
24. 02. 2014 | 21:34

schlimbach napsal(a):

Pod nickem Zdenek Brom píše skutečně Zdeněk Brom ten učitel nebo někdo zneužil jeho nick name?
24. 02. 2014 | 21:35

dabei napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=J5fSocfk-fo

Hovoří Žirinovskij :

Ukrajina dluží Rusku 5 nebo již 7 miliard,nic nesplácí,ani kapku plynu a ropy dál nepustit tam,Černomoří držet vojensky,žádá tvrdou ruku a rozhodný obrat celkové situace Ruska,podle něj Rusko musí zajímat hlavně Afganistán,Turecko,Irán,Japonsko,vyčítá Brežněvovi dobráctví,kterým se podal kdysi 20 x opakované žádosti Afganistánu sovětskému parlamentu o pomoc,ukrajinské politiky považuje všechny za neschopné až kriminální,Rusko nedopustí žádnou Západoevropskou Ukrajinu,nebude dál ustupovat a postupně zajistí původní výuku ruštiny mimo Rusko i práva tam ruské národnosti občanů,a vše lze řešit jen mezi Ruskem a USA,ostatní do toho nemají co kecat,již dávno se zkompromitovali,zejména Poláci ,slabého Janukovyče a Tymošenkovou vidí bez zlomyslnosti,že skončí v Haagu,státnost Ukrajiny je zpochybněna,připomíná jak ve WWI jejich regiony a menšiny si vyhradily nebojovat ve válce

volný výcuc
24. 02. 2014 | 21:40

Zdeněk Brom napsal(a):

schlimbach:

Klid, jsem to skutečně já, ale už zase končím, protože tady už se dávno nedá napsat názor, aniž by se nesneslo hejno odsuzujících kritiků, kteří potřebují hlavně urážet. Staré dobré časy jsou definitivně pryč.
24. 02. 2014 | 21:40

TomášL napsal(a):

Jenom bych chtěl doplnit, že tento známý, lingvista (z 21:28), se takto naučil sám česky (je slavista se zaměřením na polštinu, staroslovanštinu)! :)

Pokud se tu nachází nějaký lingvista, nechť se mi ozve, hledáme Čecha lingvistu, který by měl zájem navázat i odborně styky s Rusy.
24. 02. 2014 | 21:44

Admirál napsal(a):

Pane Balabáne, to pan Fendrych to vidí jinak.

Máte zřejmě “české postbolbolševické trauma”

Píše to ve svá článku k dění na Ukrajině.

Také píše: “Přitom zpravodajství ČT bylo v této oblasti velmi kvalitní.”

Tak to vidíte, pane Balabáne. Ještě k tomu “postbolbolševickému traumatu” máte ještě vlčí mhu, díváte se na ten nebetyčný úspěch na Ukrajině nějakou potsboševickou trauma optikou.

Píšete: "Inventura výslednosti všech velkých konfliktů se západní účastí totiž ukazuje, že ve všech případech se nepodařilo dosáhnout základního cíle: větší bezpečnosti"

Zkuste analyzovat, co může být příčinou.

Jsou v podstatě jen dvě možnosti.

1. Kromě idiotů a naprostých debilů se nikdo zahraniční a bezpečnostní politikou nezabývá.

2. Bezpečnostní a humanitární pohledy nejsou cílem, chaos a rozvrat je postačujícím výsledkem.
24. 02. 2014 | 21:44

češka napsal(a):

To Zdeněk Brom
Pouhý pohled na mapu Československa ukazuje, že se to území bránit nedalo.
Na straně nepřátel Polsko, Německo, Rakousko, Maďarsko. Obyvatelstvo cca 5 mil. podle "obcovací řeči" Čechů, 3,5 mil. Němců, 0,7 mil Maďarů a cca 2,5 mil Slováků,200000 Židů . A to spousta lidí ani vevěděli, co mají napsat, Němci se necítili, cítili se Rakušany.
Čechy nesnášeli Němci, Maďaři, Slováci, Poláci.... v posledních volbách se dokonce musely přepočítávat hlasy, aby tzv. demokrati vyhráli.
Slavná 1. republika potlačovala vše, co se týkalo Rakousko-Uherské armády, dokonce ani důstojníkům a vojákům nechtěla, na rozdíl od legionářů, přiznávat důhody.
Jsme snad poslední zemí, která teprve nyní má seznam padlých z 1.světové války v digitální podobě, dodnes stát kašle na údržbu hrobů padlých.
Já pocházím z Prahy Vinohrad, kde ještě v mém dětství spolu žili zbytky pražských Němců a Židů, přátelsky spolu nažívali a mezi sebou hovořili tou nejlepší Němčinou.
A moc jim záleželo na tom, abychom i my, jejich děti a vnoučata, na to nikdy nezapomněli. Dodnes vím, kde je stopa po kulce vystřelená sousedem Židem na obranu sousedů Němců před rabovacími gardami.
24. 02. 2014 | 21:45

Filuta napsal(a):

Z.Brom

Já myslím, že víme.
Je tam neskutečný bordel (ještě větší nežli u nás) a politici tam kradou jako straky (ještě víc nežli naši).
Ukrajinci jsou ochotní skočit na lep komukoliv.
Když aplaudovali zlodějce Tymošenkové, udělal jsem si úsudek o jejich inteligenci.
Kličko touží po moci, ale zákonnou cestou jí nebyl schopen dosáhnout.
Juščenko, Tymošenková, Janukovič, Kličko, banderovci - všechno je to stejný podvodník.
Za chvilku se to začně rafat mezi sebou á la Babiš versus Sobotka.
A začne nový mazec.

Konec je předvídatelný.
Další nekonečné masakry, trhání Ukrajiny, bída, bankrot...
V momentu, kdy se tento scénář stane skutečností, začne EU a Zaorálek ze své podpory "revolucionářů" couvat a dělat ,že se jich to netýká.
Jediný, kdo z toho vytěží, bude Rusko.
Možná získá Krym a východní část Ukrajiny.
Ukrajina z toho nevytěží vůbec nic, bude jen tratit.
24. 02. 2014 | 21:46

slavwin napsal(a):

Redboys a redgirls už nevzrušují sudeťáci, ale hájení euroasiatů, nevadí oligarcha, eurohujeři a přicmrdávači USImperialist třeste se. Rudí spojte se.
24. 02. 2014 | 21:46

Al Jouda napsal(a):

To 17,3 bilionů dolarů :
Tak za prvé, už ten Váš přiblblý nick o něčem svědčí.
A za druhé cituji : Takže pozor s těmi prmitivními vysvětleními typu "Stalin coby spojenec Hitlera spolu s ním napadl Polsko". Ono to tak jistěže může vypadat, ale pak také můžete napsat, že " Roosevelt napadl v roce 1944 Francii" anebo že "Stalin v roce 1945 napadl Německo, v květnu 1945 pak napadl Prahu".
To jsou přirovnání hodná chorého mozku! Copak američtí vojáci při invazi do Francie v roce 1944 vraždili Francouze a pak zavraždili 20 tisíc francouzských důstojníků jako to udělala sovětská NKVD s zajatými polskými důstojníky na přímý rozkaz Stalina ?
Každý školák pak ví, že Stalin v roce 1945 Německo nenapadl, ale normálně vojensky okupoval, stejně jako Prahu. I když s tou Prahou se to také nedá srovnávat, protože tato okupace už byla zbytečná, všichni Němci už odtáhli na západ, aby se vzdali Američanům. Praha tak byla " osvobozena" vlastně až po podepsání bezpodmínečné kapitulace Wermachtu.
24. 02. 2014 | 21:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Filuta:

Nevím, netroufám si takto jednoznačně se vyslovit.

Viděl jsem jen některé záběry a mám dojem, že je tam ještě několik uskupení, o kterých nikdo nic moc neví. Jedno je jisté. Jsou perfektně vycvičení, organizovaní a rozhodně nemají strach. Neví se ani základní fakt - co vlastně chce armáda.
24. 02. 2014 | 21:57

Zdeněk Brom napsal(a):

češka:

Na tu obranu máme jiný názor, jinak se shodneme.

První reakce na Váš text pramenila z toho, že mi jednostranné narážky na US vadí stejně jako jednostranné narážky na Rusko. A vojáci US tady v roce 1945 také odvedli kus poctivé práce. Dlouho neměli ani pomník. A my jsme se v jižních Čechách museli tvářit, že tu nikdy nikdo takový nebyl.
24. 02. 2014 | 22:01

Targus napsal(a):

To: zb

"...nikdo neví, co se vlastně na Ukrajině děje..."

Možná neví, ale není to vůbec těžké uhádnout.
:-(((

Existují jistí lidé, kteří by rádi tuto oblast destabilizovali. Ukrajinská mafie jim v tom ukázkově pomáhá. Do té země nikdo asi tak pětatřicet let neinvestoval ani kopějku, ani cent, ani pfönig, ani zlámaný groš. Jen ji dojili.
V té zemi není problém nasrat lidi.
Ani najít pár hlupáků, kteří za sváču a hrnek horkého čaje půjdou řezat policajty. Nejdřív klackama, pak si vezmou flašky s benzínem, nakonec to skončí u útočných pušek AK - 47 a SKS - 45, které znají důvěrně z Afghu. Nemusejí žebrat a krást, navíc dělají, co umějí a co je baví.
A id**ti z Ojropy to žerou i s navijákem, protože mají natlučeno do hlav, že bolševici žerou děti.

U nás se říká - klin do glowy, wol gotowy.
Určitě rozumíte i bez překladu.
24. 02. 2014 | 22:06

Emissary napsal(a):

Zdeněk Brom

Zdravím Vás. Trochu optimizmu by neškodilo, nemyslíte?

Ono se neví, co vlastně chce armáda, ale kdyby chtěla něco na způsob Sýrie, už by se to dávno provalilo. I proto nelze Ukrajinu srovnávat s arabskými zeměmi.
24. 02. 2014 | 22:07

Karel Mueller napsal(a):

Admirále,

ještě je zde možnost platnosti obou tvrzení.

Filuto,

papík na sklonku života (před nástupem Putina) občas trousil: Čím déle je vidím, tím víc smekám ...můžete hádat, komu adresováno.
24. 02. 2014 | 22:09

slavwin napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Janukovyčovo odvolání toho armádního náčelníka o příčině lze spekulovat.
24. 02. 2014 | 22:09

Targus napsal(a):

To: slavwin

Spekulací netřeba.
Janukovyč chtěl povolat armádu, neb to nezvládal už předtím a nakopil spoustu velkých chyb.
A tovarišč načalnik se posral. Bodejť by ne, když kasárny a sklady na západě země už měli v prackách Banderovci. A pokud je Ukrajina v takových sračkách, že nemá na výplaty, lze si celkem dobře udělat věrohodný obrázek o bojeschopnosti těch trumberů. Vsadím se, že 90 % zásob benzínu a nafty je rozkradených a armáda by dojezdila deset kiláků od bran svých autoparků.
24. 02. 2014 | 22:19

vico napsal(a):

S.Š. Když se chce, tak to jde. Alibabu a čtyřicet loupežníků vystřídá příběh o Bimbovi a 85 profesorech. To musel být fičák :-) Začíná se mi líbit. Pokud jde o pozvánku Janukoviče, která nebyla stažena ani v době, kdy ukrajinští policisté uveřejnili v pořadu "Ukrajinská policie pátrá,radí a informuje" podobiznu exprezidenta, je to jen odpustitelné fax pas. Něco jak rozepnutý poklopec na recepci.Může za to Mynář. To je jeho starost, aby starý pán byl v cajku.
24. 02. 2014 | 22:19

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

mně osobně může být nějaká Ukrajina ukradená a může se klidně přejmenovat třeba na Ukradina.

Ale všiml jsem si jedné zajímavosti:
Jakmile někam přijede senátor Štětina, novinářka Procházková a humanitární organizace "Čolek v plísni," tak tam vždycky teče krev a pokaždé hodně krve a následuje nějaký ten masakr.
A ta krev ale teče až po příjezdu těhle ctihodných osůbek.
Nikdy dříve než tam přijedou, tedy nikoli předem.
Řečeno s panem Černým: "Je všechno jenom náhoda???"
Nebo žeby se snad jednalo z jejich strany o černou magii???
24. 02. 2014 | 22:35

Ostap Bender napsal(a):

Copak Žirinovskij, to je hlava!
Jak říkali staří burziáni ve Zlatém teleti.
24. 02. 2014 | 22:41

takoví barvití lidičci, sluníčkoví napsal(a):

kosoúhle
Nemůžete taky té Petře Procházkové připisovat hned všechno vraždění od Vladivostoku až po Lvov.
Kterého šéfa Al-Kajdy to měla za manžela?
Toho z Beslanu?
24. 02. 2014 | 22:46

ex-nemo napsal(a):

„……….základního cíle: větší bezpečnosti , buď v okolí Evropy, nebo v regionech, které mohou bezpečnost Evropy v současném globálně úzce propojeném světě velmi ovlivňovat.“
Tu se pan Balabán vůbec nemýlí, nýbrž vědomě lže, ostatně jako všichni co u nás mají s politikou či médii něco společného.
Základního cíle všech uvedených akcí jednoznačně dosaženo BYLO !!
Tím cílem byla nestabilita jmenovaných zemí, jejich přivedení do chaosu a absolutní bídy, s příslušnými následky ( emigrace, vzrůst agresivity atd.).
To byl ovšem jen dílčí cíl, nikoliv ten hlavní. Hlavním cílem je oslabit a destabilizovat Evropu, jak Unijní tak mimounijní.. Všimněte si, jak takové rozložené státy začínají uzavírat kolem Evropy kruh.
Ale ani to není konečný cíl; ten je celková hegemonie světa; v tom ovšem je Evropa právě tou nejvážnější překážkou, která musí být zlikvidována.
V případě Ukrajiny je tu ovšem ještě jeden klíčový hráč, jehož perfiditu není radno podcenit.Mlčení Ruska a jeho zdrženlivost možná něco signalizují.
24. 02. 2014 | 22:46

slavwin napsal(a):

Targus napsal(a):
Problém to je Existují jistí lidé, kteří by rádi tuto oblast destabilizovali. Ukrajinská mafie jim v tom ukázkově pomáhá. Do té země nikdo asi tak pětatřicet let neinvestoval ani kopějku, ani cent, ani pfönig, ani zlámaný groš. Jen ji dojili.
--------------------------------------------------------------------------------
Nejprve kontrolní otázka Co nadojili, když tam nic není. Je hodně obav že je někdo bere Rusákům, proč nepomohli. To nevyřešíme,spíše se pohádáme. I kdyby tam něco chtěli dát, co podpořit, co nám chybí co by se nám z Ukrajiny hodilo. Dříve nebo později se musíme zamyslet co nám naznačuje ekonom Sedláček, uživit se nežebrat a slušně žít. HDP vzdělání jen podle potřeby, myslím že už je toho více než dost i nás, polovina lidí i u nás má existenční problémy, to co tu chybí imperialisti ani sudeťáci nám nic neberou, oni těch prostředků možná mají více ale brát si je taky nenechají. Dá se vypíchnout nějaká kravina, která v podstatě nic neřeší.
,
24. 02. 2014 | 23:15

Karel Mueller napsal(a):

ex-nemo:

Tady bych měl námitku: Ti, které máte na mysli, Evropě reálně vládnou a zatím je to jejich bašta. Což se o okolním světě ani zdaleka říct nedá, zejména islámském.

Není vůbec jasné, kdo sebere bank na Ukrajině, ale aby ho sebraly USA, tak by musely mít jasnou ekonomickou a politickou koncepci a to nepozoruji. Pokud se teď začíná mluvit o tom, že se budou shánět peníze, tak nevíte, jestli máte plakat nebo se smát. Nehledě na možnosti Rusů dostat Krym a definitivně mít strategicky zajištěný Sevastopol a to zadarmo. Umím si představit maršály, jak hoří chutí to udělat.

Takže spíš bych se klonil k admirálově výroku nebo ještě lépe, někdy nad motivací nevíte, jestli máte plakat nebo se smát, neboť odpovídá capartům z pískoviště.
24. 02. 2014 | 23:22

marxík napsal(a):

Brom
Vy asi těžce nesete naši účast v NATU, když razíte hen to heslo
- obrana naší země je především naším úkolem. Ne těch druhých.

Pane učiteli, myslíte si, že máme dostatečně nadimenzovaná vojska k obraně vlasti?
24. 02. 2014 | 23:26

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj Emissary,

pardon, všiml jsem si tě až teď.

Nikdo neříká, že jsou Araby a že to tam musí mít podobný krvavý průběh, jako v případě arabského jara. Ale v neschopnosti se dohodnout a řešit reálné roblémy ty Araby snad ještě přeonávají, bohužel
24. 02. 2014 | 23:52

Targus napsal(a):

To: slavwin

Nezlobte se, ale po první větě se začínám ve vašem textu ztrácet.
Takže jen to, čemu jsem porozuměl.

Co nadojili, když tam nic není.

Oni ti bolšáni nebyli úplní blbci a něco málo postavili, víme? Nebo spíš dost hodně.
Jenže jak vypadá fabrika, do níž nikdo nevrazil třicet, padesát let ani kačku, to docela určitě znáte z ČSSR, takových tu byla spousta. Ždímalo se do poslední kapky.
To je tedy jeden zdroj.

Druhý zdroj - přírodní bohatství: uhlí a černozem. O jejich exploataci platí totéž, co o fabrikách.

Třetí zdroj - daně a cla, které umí gosudar vybírat opravdu nemilosrdně, pokud jde o řadového Vasila a obyčejnou Oxanu. Z druhé strany je fakt, že Vasil, který je o jeden level výš, je liška mazaná a spojí se nejen s ďáblem, ale i s továriščem mytnikem a továriščem milicioněrem, pokud jde o to, jak oje**t gosudara o prachy. Obyčejný Ojropec jen čumí, co všechno Vasil vymyslí a čeho je schopen pro pár vyšmuglovaných baků.

Čtvrtý zdroj - roury v zemi a v nich plyn a ropa. Pohádkové příjmy za nic. Sem tam se ještě navíc něco ukrade, Ivan je přece blbý jak tágo. Ať už sprostým navrtáním roury, ventilem u kompresorovny, anebo pomocí faktur - bílé límečky přeci nebudou běhat jak děvky po šosé a přeprodávat soljarku po kanystrech, bílé límečky budou šmelit po vlacích.
Nekecám, v Loukách u Karviné se jen tak z ničeho nic objevil vlak z Ukrajiny. Půl sta vagonů, jeden jako druhý, po horní dekl narvaný prvotřídní naftou. Pochopitelně neproclený a nezdaněný.
A na Ukrajině nikomu nechyběl...

Nu a pátý zdroj znáte z naší demokratické otčiny - rozkrádání erární kasy na sto způsobů, to tu psát nebudu, když tak si kupte noviny.
24. 02. 2014 | 23:59

strýc virus HxNx napsal(a):

tož, nezapomínejte, že Ljoňka Brežněv měl rád rajskou omáčku - rajda-majda
a tudíž Majdan.
von už Koba za druhé světové rád používal termín majdan, ale výhradně při komunikaci s NKVD!
vždycky se přitom podivně pochechtával.
25. 02. 2014 | 00:03

TomášL napsal(a):

Pánové,

jelikož si píší s Rusy o Ukrajině, kteří jsou, řekněme, stejní jako Vy, chtěl bych Vám poděkovat za Vaše názory. Celou diskuzi jsem postupně přeposílal, ať vidí Vás, lidi z "druhé strany".
Píšete, že Krym atp padne jako zralá hruška do klína Rusku.

Tak "mojí" Rusové zase píší, že jim nepadne, protože si myslím, že to EU a USA nepřipustí.

Nehodnotím, kdo má pravdu nebo nemá. Zaujalo mě, že Češi si myslí, že na koni jsou Rusové a Rusové si myslí, že na koni jsou Evropani s Američanama. Zajímavý paradox!!!
25. 02. 2014 | 00:07

marxík napsal(a):

TomášL
To bude tím, že to Puťka se svým prostým lidem chytře válí.
Až dojde k pravděpodobnému připojení Krymu k Rusku, bude zase za hrdinu.

Vy byste nepostupoval jinak, pane kolego.
25. 02. 2014 | 00:19

Martin1 napsal(a):

To ale není knoflíková válka!
Celá EU zastoupená nikým nevolenými "nažehlenými ouřady" "rozfoukávačů" Ukrajinské Velké Únorové Mejdanové revoluce přišla rázem o všechny knoflíky na svém oděvu a vrací se s rukou na místě, kde ji přidržoval knoflíček u poklopce - málem jí spadnou kalhoty.

A kdyby se jí chtělo konečně pravdivě promluvit, tak by asi zaskuhrala:
"Kdybychom to věděli, tak bychom tam nechodili".
Teď se EU tváří, že bude na dálku hlasitě udělovat rady Ukrajině a šeptem bude jednat s Ruskem, aby jí ty kecy nechalo pronášet a postavilo Ukrajinu zase za své rublíky alespoň na kolena, nyní sama Ukrajina totiž padla svým vítězstvím na krovky a třepe nožičkami.

Problém je v tom, že Ukrajinci už mají na výplaty důchodů a platy úředníků jen asi do 1. máje. A když jim na to dají Rusové, tak je přivítají postaru i s mávátky a klidně opráší i zasviněné a poražené Leniny.

Jejich nynější revoluce spíše připomíná Velkou říjnovou, než tu dřívější oranžovou. Když jsem slyšel a viděl, že hněv lidu byl směřován na bohatství jejich prezidenta, tak si asi sotva vybere lůza "chuďase" z těch, co si budou chtít zase stoupnout do jejich čela.

Nyní už dopředu budou koukat, zda dotyčný nemá náhodou zlatou toaletní mísu (což obrazně řečeno někteří mají a ti druzí po ní touží), budou chtít evropskou úroveň zboží i platy pro sebe, staré dotované ceny ropy a plynu, dopravy a nájemného a s otevřenou pusou budou očekávat přílet prvních eskader pečených kuřat do svých hubiček.(Známe to dobře - přiletí však exekutoři!)

Když nepřiletí, tak se určitě pokusí je přivolat manipulací s kohouty na potrubí, která přes jejich území do EU vedou.
Zkušenost z podobných konfliktů z minulosti kdekoli ve světě je taková, že jakmile se tam začalo jednou střílet, tak se tam střílelo a střílelo a někde stále střílí. Ano, jak autor píše: na Balkáně, v Libyi, Sýrii, Iráku a Afghánistánu, ale kdekoli jinde.

Možná by konečně stálo za to, ty podněcovatele násilí poslat před soud za tu zodpovědnost - za ty mrtvé. U nás ty "kocábisty" a "barelisty" a to ještě dřív, než budou "poňoukat" domácí studenty k odporu proti legitimním způsobem zvoleným orgánům.

Ono to začíná nejdříve třeba tím evropským opakováním referenda, dokud se nepovede podle přání nevolených "páprdů" z EU, pak to pokračuje neuznáváním voleb, podvodným zvolením prezidenta Busche v USA, střídáním postů v Rusku mezi Putiněm a Medvěděvem, svrháváním legitimních představitelů kdekoli na světě.
K tomu patří i kecání o tom, že strany jsou přežity, že by měla vládnout "občanská společnost" (rozuměj:to jsou ti, co v normálních volbách všechno projeli)a když to nestačí, tak je dobré a "spravedlivé" i tu občanskou společnost vyzbrojit (podle vzoru na Ukrajině)a ta už tu hloupou většinu těch "zpátečníků" přesvědčí.
To nás čekají tedy pěkné časy.
25. 02. 2014 | 00:20

Karel Mueller napsal(a):

marxík:

To není tak snadné. Otázka nezní, jestli to USA dovolí nebo ne, pokud Krym yvyhlásí samostatnost, tak není žádné pak, žijí tam Rusové a dnes by asi ukrajinská armáda proti odhodlaným Rusům moc nepořídila a asi by ani neměla chuť - žádnou srdnatost zatím nepředvedla.

Jde o to, jestli to chce Putin, jestli je to pro něho výhodné. Zatím asi ne, ale pokud by se Ukrajina měla plně orientovat na západ. tak mu nic jiného nezbude, i kdyby měl riskovat následky a dokonce i válku. Přijít o Sevastopol a Ukrajina v NATO? To nejde. A s tím musí počítat.
25. 02. 2014 | 00:31

honolulu napsal(a):

Krome prusvihu na Ukrajine, vsechno to co popisuje pan Balaban ma i positivni stranku....Je dobre pro Evropu, ze se vsichni v jejim sousedstvi vzajemne mlati. Bude jich mene a daji zemim civilizace pokoj. Bude vice kysliku.

Vladnouci establishment v Bruselu trpi namesicnosti, o tom neni pochyb, ale pevnym krokem namesnicika ponoreneho do utopistickych snu, presel nad propasti. Je dobre ze se vsichni se vsemi fackuji, je dobre, ze napr. v Afganistanu ci Iraku a Libii se budou fackovat do nekonecna.

Do te doby nez prestanou, musite byt ozbrojeni a vycviceni. Oni jednou na vas prijdou, je to v predpovedi. Za dvacet let je mate na krku.
25. 02. 2014 | 03:35

Belgičan napsal(a):

Západ pomalu chápe Masarykovo _ "Do ráje hnát lidi bičem nelze!".
Lidi si musí svou svobodu vynutit (záměrně nepíši vybojovat) sami. Teprve potom ta svoboda stojí za to.
Mám radost, že to Ukrajinci pochopili. Doufám, že to někdy pochopí i Rusové, ale to už tady nejspíš nebudu.
25. 02. 2014 | 07:06

leucin napsal(a):

Zajímavé je nyní,že se podařilo od moci na Ukrajině odstranit dva nejvíce proruské politiky:Janukovyče a Tymošenkovou.Zatěžovali ruskou kasu nespláceným dluhem.Ne,Rusko druhý Afganistán nechce.Černomoří je samo od sebe celá staletí ruštější vlastenecky než Rusko bez toho.
Pokud by se podařilo na Ukrajině zavést "Výmarskou republiku" spolupracující s Ruskem,pak si připomeňme že k její jednotě pomohlo:Vraždy Rosy Luxembourgové a Karla Liebknechta,židovského premiéra-mírotvorce Rathenau-velkokapitalisty, a sociáldemokratického premiéra Eberta.Po roce 1933 pak navíc Hitler odfiltroval komunisty a sociální demokraty a pohrozil církvi,odborům a monarchistům.To by pak analogicky zbyla na sítu jen ta "pravá Ukrajina",jakou v Kyjevě genocidou vytvořil tehdy Hitler.Ryzí ukrajinství.Věrnost sobě. Co nevíme,kolik z toho Hitlerova dědictví po válce přežilo a jak? Za situace s ruským zrádcem gen.Vlasovem-oblíbencem Stalina asi nebylo možné bít Ukrajince z SS-uniforem jen tak lehce.To by byla asymetrie,o které asi zejména Chruščev nechtěl slyšet od Beriji ani slovo.Agent Berija (což je možné,že pro USA) přece odstěhoval ruské fabriky za Ural a tak Hitlerovi nepomohl.Žvanivý politruk Chruščev,předchůdce líbivosti Gorbačeva, se objevoval na tribunách osvobozených ukrajinských měst s projevy často s křížkem po funuse.Později vlastně fašounům tím nepřímo (nechtě?)říkal:zalezte než přijde Vaše doba.Kdo vlastně byl v SSSR kreaturou?
Víme to,že celiniky byli Stolypin,Chruščev a Brežněv. Prvého Ukrajinci zavraždili,dalším dvěma -svým-nechávali ve všem volnou ruku.Kazachstanské celiny vs.Ukrajinská černozem:
O čem to svědčí?
O vytváření předpokladů pro pozdější odtržení Ukrajiny.Rusové s tím nic nenadělali,protože všechna slavná a rozhodující vítězství byla na Ukrajině proti fašistům.
25. 02. 2014 | 07:19

Pepa Řepa napsal(a):

Emissary
taky nikdo nesrovnává machometána s ukáčkem, tedy zonu do které-vzhledem k místní tradici a identitě- nevyveze demošku a lická práva, žádný multi-kulti inženýr s ukáčkem, žijícím přeci jenom v Evropě i když opět v jiné, spíše byzantské tradici.

Srovnávají se kolosální úspěchy ušatého torpeda a našich eurokormidelníků.
Nic víc.

podsouvat- jako hujeři- že Julinka je fajn holka,protože je naše a protože jiný nakradl víc-i o tom bych pochyboval-je znakem slepých zoufalců.
Stejně jako odvádět od maléru pozornost na mastodonta z Veselí a nejmenování profesorských.
Představa, že Bimbo řídil světovou politiku z Veselí je sice zajímavá, ale tak pro Vereckého.
Tudy cesta nevede , soudzi eurosvazáci.

Stačí vzít atlas a zem po zemi.
Jmenujte mi jednu zem, kde bylo zvoleno správné řešení a věc dotažena za posledních 10 let do konce a jejíž realita je lepší než před svržením zloduchů. Možná byste se dostali i časově dál, k Balkánu.

Všude rozvrtáno, destabilizováno, debilizováno.
Jednou v dětsky naivní představě, že machometán zavrhne alláha a roztrhne se v boji za lidská práva, jindy sázka na zoufalé, prověřené tuneláře. Můžete dovézt Karzáího Klička nebo toho nového Juščenka, ale dlouho to nevydží, z čeho je budete platit?
A nejhorší je, rozvrtat něco, když nemáte připraveno, co bude den po té, jako v Syrii nebo Libyi .
Troufám si tvrdit, že o tom je blog především.

Ukrajina je balkanizace a hujerské poklepávání na rameno zabírá jen u vypatlaných a tady bych nepodceńoval ty, kterým ještě media nevymyla kouli na krku.
I Veselovský to zabalil.
A zdaleka nejde jen o postbolševiky, jak se snaží zoufalci, kterým teče do bot vsugerovat.
Opak je pravdou, začínají se objevovat stejné rysy jako u bolševiků východních.Slepá oddanost ideologie, nekritické myšlení k praktickým naprosto neúspěšným krokům.
To už bylo za bolševika, taky tvrdil, jak se dílo daří, doženeme-soudzio-předeženeme.

Tady má žvanivý Zaorálek pravdu, otázkou je, jaké jiné řešení by navrhoval. a tady se domnívám, že Cvach toho moc smysluplného nevymyslí.
Ale to je o něčem jiném.
25. 02. 2014 | 07:25

slavwin napsal(a):

Co Targus
Já myslel, že zdejší bolševici myslí, že Ukrajinu chce někdo vzít Putinovi. Co myslíte jak se dohodl na té půjčce mohl z toho Janukovyč osobně něco čerpat jako provizi, já myslím, že něco vybral v předstihu nebo všechno. Potěšil jste mne, když se dostaneme na kobylku místním zlodějům, pomůžeme Ukrajině. Louky znám na ČSM sever měla ta naše stavební odnož VOKD sídlo BS později BSS závod 37.
25. 02. 2014 | 07:28

aga napsal(a):

češka včera 21:45

Hezký.

Člověk se ale maně ptá, komu to prospívá, kdo z toho profituje, kdo je ochoten obětovat pěšáky na všech stranách, jen aby tu hru dotáhl k vítěznému konci.
25. 02. 2014 | 07:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Můžeme skutečně jenom hádat. Víc nic.
25. 02. 2014 | 07:39

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

K čemu jsou spojenci, pokud není síla bránit sama sebe především v nás.
25. 02. 2014 | 07:41

Admirál napsal(a):

Některá moudrá rozhodnutí vládců Kyjeva a okolí.

"Vláda pozastavila vyplácení všech peněz kromě výplat – kasa je prázdná
a proto se navrhují tyto změny:
- zrušit všechny ruské TV stanice na Ukrajině
- přijmout jazykový zákon
- západní církev navrhla východní „sjednocení“
- každý Ukrajinec by měl mít právo vlastnit zbraň
- automejden navrhuje rozpuštění dopravní policie"

Není to rádio Jerevan.

Vládcům Kyjeva a okolí jde viditelně o to, aby rozdělení země proběhlo co nejdřív a pokud možno co nejkrvavěji.
25. 02. 2014 | 07:43

Pepa Řepa napsal(a):

Krásným příkladem je Rouček,zoufale blekotající, že je třeba udržet jednotu země, i když se vykročilo neuváženými kroky k její parcelizaci a dělení, jako se dvakrát dělilo Polsko,což zase neskousnou trojzubí.

Nutno zachovat hospodářské vazby, my dodáme tramvaj a ukáčko zaplatí rudou a uhlím, páč nic jiného kromě jízdních kol Ukrajina a hi-tech vozů Záporožec nemají, říká bruselský myslitel.

Chtělo by to podívat se na mapu, odkudpak ty suroviny pocházejí a co jiného kromě pracovitých zedníků a oxan může západ nabídnout. Možná turistiku.
Bude to stačit?

a Ivan by byl-ze svého pohledu-naprostý charitativní mamlas, kdyby dával plyn o 1/3 levněji než jinam a nic za to nechtěl a je jedno jestli je povede Putin nebo nový bystrý Jelcin.Krom toho Putin se nikdy svou averzí k Janukovyčovi nikdy netajil.
25. 02. 2014 | 07:43

Zdeněk Brom napsal(a):

Emissary:

Zdravím též. Optimismus mi přechodně poněkud došel. Ale snad bude v dalších dnech.
25. 02. 2014 | 07:43

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Jenze Vy jste nic jineho nez rozstrilet Majdan nenavrhl.
25. 02. 2014 | 07:48

vasja napsal(a):

Rozvrtat, destabilizovat...... napsal pan Pepa Řepa.
A o co jinýho gou?
Když si jde medvěd blíznout medu, tak musí rozvrtat. Jinak utře hubu.
Jenom nevim, jestli u toho bručí německy, anglicky, nebo jidiš.
Ale je dost možný, že se o ukrajinu rvou 3.
25. 02. 2014 | 07:51

aga napsal(a):"A nejhorší je, rozvrtat něco, když nemáte připraveno, co bude den po té, jako v Syrii nebo Libyi ."

Stejná otázka jako pro Češku výši i pro Vás - už po několikáté.

A v té Syrii nebo Lybii to bylo připraveno, ne že ne - centrální banky jsou nyní v těch správných rukách, a rozvrtaná země je přesně to co jim prospívá.
25. 02. 2014 | 07:52

Admirál napsal(a):

V TV, na Aktuálně bylo ohlášeno, že parlament po převratu odvolal prezidenta Janukoviče.

Maličko opomněli dodat, že na to podle ukrajinské ústavy nemají gebír.

Tudíž zákony bez jeho podpisu mají hodnotu toaletního papíru.

Nehledě na to, že i hlasování ukrajinského parlamentu jsou zajímavá, probíhají ve v atmosféře nově nabyté svobody. Občas nějakého poslance trošku ztlučou, aby si uvědomil míru té nově nabyté svobody a pro jistotu je drží pod zámkem, aby se jim nerozběhli.
25. 02. 2014 | 07:56

cimprlich napsal(a):

Pro všechny z vás:
Slyšel jsem dnes ráno v Radiožurnálu, že se chystá pomoc ukrajinským zraněným,léčení v českých nemocnicích. Vláda údajně rozhodne o vyslání vojenského speciálu pro jejich transfer do ČR. A já se ptám: které další země v Evropě se chovají tak velkoryse? A také EU jako celek něco takového poskytne? A co USA, nejbohatší země na světě? a co Vatikán? A co česká pobočka Římskokatolické církve? Uskuteční-li se to kolik to bude stát české daňové poplatníky. Ptal se jich někdo na to? Nemocnice v Plzeňském kraji jsou masivně zadluženy.
Je to několik nesouvislých otázek. Rád bych slyšel názor od někoho z vás. Zdraví starý Cimprlich.
25. 02. 2014 | 07:58

Pepa Řepa napsal(a):

ex-nemo
ještě chybí, aby se Lvov a okolí nárokoval pejzatec, protože tam žili mudrcové z Chelmu ,jeho předci, než je Dolfi-za přispění části pšondů a ukáček-vymlátil.
Ale to by už Maxík s Občanem nepřežili a mám pocit, že ani u Mageriho z Tel Avivu by velký zájem nebyl.
A co bratr Vlado?
Nemá zájem o Mukačevo?

Pěkně jste zase-soudzi z od lásky a něhy- zase rozvrtali kus sousedství.

Argun
jako znalec Kavkazu znáte 72%tní kavkazský likér Čača?
Děsná zbrań.
25. 02. 2014 | 07:58

Pepa Řepa napsal(a):

Doporučuji knihu Hlupáci z Chelmu (zřejmě zakladatelé EU) od Singera a je jedno, že ji napsal pejzatec, byl znalexc místních poměrů.

Nechce se mi opisovat, když přišla Fajtlova vláda, která svrhla Gronmana Vola, vydala tyto výnosy.

1. Krádež už není zločinem s výjimkou okradení zloděje.

2. Každý cizinec je při setkání s rodilým chelmitem povinen 7x se uklonit a zvolat Ať žije Fajtl.

3. Když chelmita (dnes ukáčko) udeří cizince a vyrazí mu zub, cizinec je povinenm zaplatit útočníkovi částku, kterou by musel zaplatit za jeho vytržení u zubaře.

4. Staré svátky se ruší.
Výročí dne kdy Fajtl zloděj(dnes vydženrovaná Julinka) vybral svou první kapsu (plyn) se prohlašuje za národní svátek.
Dále se bude slavit svátek, kdy Fajtl vypáčil první zámek....rozuměj manžel Julinky PIN prvního výběru z konta......
Str.40-41

Je toho tam mnohem víc,lid na Ukrajině je vynalézavý
:-)!!!!!
25. 02. 2014 | 08:15

jůlinka kožená napsal(a):

cimprlich

A do Motola má přijet samotný Majdan. Prý si na těch barikádách uhnal v tom mraze karpální tunely, jak mával celou dobu vlajkama Banderovců a jejich blízkých přátel EU.
Musí to být sekáč, tak mladej a už tak odvážnej.
25. 02. 2014 | 08:41

Pepa Řepa napsal(a):

Gronam Vůl měl pět poradců byli to:
Ňouma Lejkiš, Zajnvl Ťulpas, Trajtl Trouba, Sendr Osel a šmendik Mamlas.
Přišla bída, dluhy
Většina našich občanů nemá dost jídla, chodí v hadrech.
Co navrhujete?

Ňouma promluvil jako první.
Tady u nás nikdo neví, co slovvo krize znamená.
Navrhuji zákon o zákazu používání tohoto slova
(ňouma založil politickou korektnost...pozn. překladatele)

Ťulpas navrhl dva postní dny, ušetří se za jídlo.
(asi zakladatel celostní meducíny)

Trouba Trajtl navrhl zvláštní daně na holinky a veškeré šatstvo
(Zřejmě první sobotkovec)

Osel Sendr byl proti:
Navrhl, aby se chudí mohli vloupat v noci k bohatým a vykrást, co najdou
(zřejmě první revolucionář)

Nakonec promluvil Mamlas
Já bych oblečení zrušil.naši předkové chodili nazí a jejich obydlím byla jeskyně
Zřejmě první enviromentalista, bursíkovec)

Panovník Gronman Vůl se zadumal a rozhodl.
přišel jsem na to, že spasit nás může jedině válka.

Protože nás nazývají hlupáky a nevidí, že z deseti dílů moudrosti seslaných skončilo devět u nás.devět
25. 02. 2014 | 08:43

buldatra napsal(a):

Tak teda memento.
No jo.
Jak pro koho.

Ukrajina je momentálně bez svého hlavního papaláše a okolní svět se nachází v situaci očekávání papaláše hlavního příštího.
Putin s Medveděvem čekají, s kterým papalášem budou vyjednávat, Ojropapaláši čekají na totéž, všichni čekají.
Každý však čeká na někoho jiného. Ze strategických důvodů.

Jakoby taková pauza mezi dějstvími.

Mezitím potápěči vytahují z Janukovičova jezírka účty z dob jeho papalášování, které tam utopil. Je z něho papaláš na útěku. Furt se něco děje.

No a nečesaná nemytá veřejnost na Ukrajině má nyní historickou šanci učinit rozhodnutí. Strategické.
Buď si dopřeje dalšího papaláše (na výběr je kandidátů víc než dost, celá galerka), který nahradí toho, co zdrhl a budou zas tam, kde byli, což zjistí za pár týdnů.
Anebo se zamyslí nad skutečností, že existuje i jiná možnost. A sice, že si řeknou: dost již bylo papalášů a budou vládnout sami. A nastane tam skutečná demokracie. Vláda lidu.
Je to na nich, ale jen chviličku, neboť ona pauza nepotrvá věčně.

Takže Ukrajinci, vyřešte si svou situaci sami a jak nejlépe umíte a nenechte si do toho nikým zvenku kecat. Páč, teď vám budou sladce zpívat ze všech stran, než vás polapí.
25. 02. 2014 | 08:55

aga napsal(a):

buldatra

Kdyby hrozilo jen sebenepatrné nebezpečí, že si nečesaná nemytá veřejnost bude vládnout sama, tak se proti tomu spikne učesaná a umytá nadnárodní elita jako jeden muž. Toho bohdá opravdu nebude.

S nečesanou nemytou veřejností je ten problém, že prakticky není možno ji zorganizovat v jejím skutečném zájmu. Ti, kdo se ujmou její organizace, mají vždy zájem svůj.
25. 02. 2014 | 09:11

Pavel13 napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"Přiznejme si ale také, že naštěstí pro Evropu tu II. WW vedli naštěstí úspěšně."

Naštěstí pro Evropu vedly USA úspěšně nejen válku, ale i poválečnou obnovu západní Evropy.
Tady by se měly západní mocnosti poučit a vytvořit a realizovat 2. Marshallův plán. Musíme si uvědomit, že bordel na Ukrajině nelze uklidit za 1 noc. Bude to trvat dlouhá léta a bude nutno na Ukrajinuské vedení neustále tlačit a kontrolovat, aby vědělo, že prachy nedostane zadarmo. Jen tak lze potlačit korupci, nacionální extrémismus, separatismus a bezpráví.
Rusku lze nabídnout ekonomickou spoluúčast a ukrajinskou vojenskou neutralitu.
25. 02. 2014 | 09:12

Targus napsal(a):

To: slavwin

Putin není na rozdíl od svých ojroprotějšků i-d-i-o-t. Dávno pochopil, že dnes není potřeba držet nějaké území vojensky, pokud ho ovládáte ekonomicky.
Ztráta části Ukrajiny by pro něj asi byla nepříjemná, nicméně ani on nemá neomezené zdroje a táhnout živobytí 20 mio lidu jen pro pochybné zadostiučinění, že si může v Užhorodu vyvěsit fangli - proč by to dělal? Ať živí Ukrajince někdo jiný, třeba Ojropa. Jedna věc je poskytnout jednorázovou půjčku a druhá věc je sypat baky do bezedné díry, ze které je odsává mafie, které nemůžete zakroutit krkem.
25. 02. 2014 | 09:14

marxík napsal(a):

Karel Mueller
Já si naopak myslím, že rozdělení Ukrajiny je pro Rusko výhodné.
Posune se tak sféra jeho bezproblémového vlivu směrem na západ a nemusí mít obavu, že peníze, kterými bude podporovat západ Ukrajiny, vyhazuje oknem.
Naopak, akcelerace rozdílné životní úrovně mezi západem a východem UK nažene i západní Ukrajince Putinovi do náruče.
Vzpomeňme jak ndrák vzhlížel k nsrákovi, a jak to nakonec dopadlo.
25. 02. 2014 | 09:21

aga napsal(a):

Kde je rekapča?
25. 02. 2014 | 09:25

Ferda napsal(a):

Balabán nás poněkud vodí za nos, když nám namlouvá, že hlavním cílem západních válek na Středním východě, Lybii a nyní zinscenovaný ozbrojený puč na Ukrajině je pro zvýšení bezpečnosti západních zemí. V Iráku, Afghánistánu a Lybii šlo hlavně o jejich ropu což v prvním případě potvrdil tehdejší šéf FEDu A. Greenspan. A ropa teče správným směren, takže cíle bylo dosaženo. Země jako celek jsou vybombardovány do doby kamenné a individuální terror, jak říkáme není zásadní problém. A na Ukrajině se daří se přiblížit k Moskvě jako hlavnímu cíli celého Západu. To pak bude vývar s tak velkým nerostným bohatstvím. Že přitom všem tečou potoky krve, mrtvoly jdou do statisíců až miliónu a hlavní viníci jsou nám předkládáni jako vzory cnosti, nikoho nebere. Vždyť naše společnost je přeci demokratická a vzorem lidských práv, založená na křesťanských hodnotách, kde "nezabije" a "Nepokradeš" je základním imperativem.
25. 02. 2014 | 09:38

******** napsal(a):

Podívejte se,nebýt rozsévačky planých nadějí,jakou vždy byla jakákoliv sociální demokracie,ať Výmarská nebo nevýmarská i třeba s excentrem jako M.Zeman,jejímiž přípojkami jsou třeba Michal Gorbačev a Stockholmský Nobelův výbor i s jeho laureátními nehmotnými částicemi

je jasné,že souběžný ekonomický pád všech postkomunismů nelze řešit jakýmkoliv politickým rozhodnutím.Lze pouze ekonomicky.
A jestli se Putin tváří být ekonomickou výjimkou,při jeho cenách letenek-stonásobků letenek za Brežněva,při jeho tvrzeních o trilionových ziscích Ruska z privatizace ale i najednou naopak hysterie kolem 5-miliardové půjčky Ukrajině (tisíciny)?
Putin je dělnický kádr a na svou dobu nestačí umem,Gorbačev a Jelcin tuplem.Ale i proti nim Ukrajinci jsou hotová katastrofa -bazilišek za baziliškem.Evropu věrnou jedině bezectnosti neberu vůbec v úvahu.
25. 02. 2014 | 09:44

Islam Girej napsal(a):

Ukrajina bude rozdělena mezi Polsko a Krymský chanát.
25. 02. 2014 | 09:50

miroslav.hajda napsal(a):

sdsds
25. 02. 2014 | 09:56

Ing. N. napsal(a):

Vybírám...

"Pokaždé ono hnutí začne demonstrací, během níž jsou oponenti zabiti, a kde se obě strany vzájemně obviňují z násilností. Ve skutečnosti střílí jak do davu, tak na policii zvláštní jednotky USA nebo NATO, rozmístěné na střechách. Bylo tomu tak v Daraa (Sýrie) v r. 2011, v Kyjevě (Ukrajina) a v Caracasu (Venezuela) tento týden. Jenže ouha: pitvy ve Venezuele ukázaly, že dvě oběti, jeden oponent a jeden stoupenec vlády, byli zabity stejnou zbraní (na Ukrajině bylo podle vyjmutých kulek dokázáno, že jde o munici NATO – p.p.)."
25. 02. 2014 | 10:16

ld napsal(a):

Tradiční mimoň Belgičan napsal(a):

Západ pomalu chápe Masarykovo _ "Do ráje hnát lidi bičem nelze!".
Ten je tam hnal mašinkvérama, ráj-peklo lhostejno.

Do toho nápady, jako zrušení víz pro ukroše; to může napadnout jenom havloidy!
Doteď jsem EU-volby spontánně ignoroval, ale teď tam půjdu, neb ultraexoty(ku) hledej především v Bruselu.
25. 02. 2014 | 10:18

Ing. N. napsal(a):

Jak prosté, že?

Stačí několik odstřelovačů, kteří chvíli střílí na jednu stranu a podruhé na druhou. A konflikt je zdárně vyprovokován, ani to moc nestojí. Také pomáhá rozdávat na místě demonstrací jídlo, pití, oblečení, místo na spaní a pod. a hned se vám tam dostaví dostatek bezdomovců z celé Ukrajiny.
25. 02. 2014 | 10:20

buldatra napsal(a):

aga napsal(a):

...Ti, kdo se ujmou její organizace, mají vždy zájem svůj.

No jo, to je pravda a na 99% to tak dopadne.
Ale furt a stále je tu 1% a tomu se říká naděje, páč do hlav lidem nikdo nevidí a absolutní jistotu nemají ani ti učesaní umytí.
Tak proč si nepřihřát polívčičku přímo demokratickou? To já rád.

Je pauza, čili doba vhodná k přemýšlení.
I nečesaná nemytá veřejnost přemýšlí, jde jen o to, kolik toho času na přemýšlení dostane, než se vyskytne další patřičný věrozvěst..
25. 02. 2014 | 10:22

Pavel13 napsal(a):

:Ing.N.
... a chudák pan prezident na své dači nemůže ani v poklidu dopít čaj. Nelidské.
25. 02. 2014 | 10:32

aga napsal(a):

buldatra

Já vám rozumím a víru a naději vám brát nemíním.

Jen poukazuji na holý fakt, že lidstvo zatím k demokracii nedospělo. Nefungovala nikdy a nikde, prostě to nemáme v designu. Jde spíš o to, co si uvědomí jednotliví členové nemyté nečesané veřejnosti, veřejnost jako celek si bohuželo nemůže uvědomit nic, lidé nemají skupinovou duši jako třeba brabenci.
25. 02. 2014 | 10:35

Filuta napsal(a):

Velmi zajímavý názor Robejška, který mluví o neobjektivitě většiny německých médií a házení viny na Janukovyče.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zahranici/Analytik-Robejsek-k-Ukrajine-V-zakulisi-se-odehrava-mnohe-Vse-muze-byt-jeste-jinak-305071
25. 02. 2014 | 10:39

magor napsal(a):

Celý ukrajinský téma mi připomíná debatu v K und K důstojnickém klubu v Českejch Budějovicích. Tak, kerej se dnes převlíká za ženu?

Autore, oni to ti old good guys vlastně nedomysleli.
Postkomunistický realismus - zplakátovat.

A za pár let na výstavu.

ad Ing N.
Zaručenej návod. To se jeden převlíkne za entitu "S" a ušumelí sousedovic ženu.
Pak už se nikdo převlíkat nemusí. Bombardéry maj a pitomců jako v rohu hojnosti. Rovněž Tisk. Tak ten třeba zapojit v každém případě.

Ono zoufalství úrodnou půdou odjaktěživa. A leckdy stačí lid rozdělit v konfese. V takovým Iráku fungovalo skvěle. Když domorodci zabásli zababušený ostrovany, kerý postříleli jejich přízbuzný, osvobuzující armáda jim rozjela káznici tankem. Inu, tak se dělaj války, hlavně že teče krev.

Slůvko prána vlastně neutrální. A kdo nesnědl kuře, nechť hodí kamenem.
25. 02. 2014 | 10:51

stejskal napsal(a):

Ta analýza pana Robejška je velmi zajímavá. neméně zajímavá je anketa, která je u toho textu (i když poněkud nelogicky) připojena.

Který politik je váš nejoblíbenější?

ZEMAN 24%, KLAUS 5%, SOBOTKA 3%, BABIŠ 9%, SCHWARZENBERG 2%, FILIP 45%, FIALA 3%, OKAMURA 8%, BĚLOBRÁDEK 1%

Hezký den všem.

Libor Stejskal
25. 02. 2014 | 10:52

buldatra napsal(a):

ago,

morfické pole (nechť mi bůh, Hořejší a Sisyfové odpustí) existuje a stále neúprosně funguje.

Takže, když se nějaká myšlenka uchytí a časem převáží, tak se zkrátka realizuje.
Od šíření myšlenky jsou zde pavlačové drbny, tedy například vy a já a také meziřádky ve sdělovadlech a samizdat a rádio Jerevan a Impulz, Internet a tak dále.
Nic není zapomenuto a vždy to v nestřeženou chvíli vyleze ven a šup, lidičkové to mají v hlavinkách.
Tak to tady funguje.
Kdyby nefungovalo, seděli bychom ještě stále na haluzi a louskali ořechy.

K vámi zmiňovanému případu brabenců (a ostaních bravců a cicavců)lehce podotknu:
Brabenci nemají skupinovou duši, kde by ji vzali? Jsou to jen skromní komunisti a aby moc nevyskakovali, mají nad sebou furťáky, mravenčí zelené mozky. Až se jednou mravenci zprofesionalizují, objeví neviditelný pařát trhu, budou i oni mít svého Janukoviče.
Ale to my už tady nebudem.
25. 02. 2014 | 10:52

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Filuta
Dodal bych jeden fakt k Robejškovu tvrzení , že "mám dojem, že česká média ve své většině byla trošku, i když z pochopitelných důvodů, jednoznačně na straně povstalců. Neptala se, kdo ti povstalci jsou, jaký mají program, jestli jsou schopni jednotné akce, kdo za nimi stojí, k čemu to všechno může vést, jestli je jejich způsob jednání s vládou Janukovyče ten nejlepší. Tam bylo třeba na obou stranách daleko větší kompromisnosti a ochoty ustoupit, což opozice nebyla ochotná udělat a Janukovyč také ne. Ten se projevil jako strategicko-takticky mnohem slabší hráč, což souvisí s jeho osobností, ale jistě také s tím, že v určité fázi vývoje krize na Majdanu ztratil podporu některých oligarchů"

V jisté fázi " humanitárního" bombardování Jugoslávie /Srbska/ se ukázalo, že bombardování konvenčních cílů nikam nevede. Proto bylo navrženo bombardovat ty objekty, které souvisely s majetky Miloševičových příznivců, mocenské sítě o kterou se opíral, která ho podporovala i během vojenského konfliktu s NATO.
Za několik týdnů poté následoval Miloševičův pád.
Na Ukrajině stačilo pouze oznámit, že je připraven seznam osob, vůči kterým budou zavedeny sankce.
Ideje, loajalita, podpora ,přátelství... velmi často ustupují do pozadí, pokud začne docházet na majetky.
I na malé majetky.
Cílem EU tak bude zabránit jednak bolševizaci /kvazilevicové "řešení"/Ukrajiny, jednak její fašizaci/kvazipravicové " řešení". To bez nějaké obdoby Marshallova plánu nepůjde. Takže milí daňoví poplatníci, držte si klobouky, pojedeme z kopce.
Ovšem jestli toto bylo cílem EU - tak je to švindl na samotné EU, takto se konsolidace politického centra neprovádí (to je ale pohled obyčejného občana EU, jehož zájmem je mít silnou EU, ne pohled těch, kdo na takové situaci vydělají, jejich pohled může být samozřejmě odlišný, jen pitomec si myslí, že EU je jakýsi monolit monotematických zájmů a skupin, které takový monotematický zájem mají, to je nesmysl o který se opírá vírá naivů a primitivů), a už vůbec ne v dané situaci.
25. 02. 2014 | 10:57

slavwin napsal(a):

To Targus
Putin idiot není, ojropa taky ne. Nabízí půjčky s podmínkami, šetřit a hledat řešení. U Putina jsou jiná řešení, třeba počkat na co se třeba vyvine z melagomanie v Soči, nepoučil se vyschlým Kaspickým mořem. Ideální to není nikde v Ojropě bychom třeba mohli už dnes omezit ten olejový smrad, ale přináší malé skupině nemalé zisky. To momentálně vyhovuje i Putinovi. Pro život člověka má ojropa a júesej rozhodující technologie tu mají větší naději, pokrok nějak lépe zřetelný od apartheidu president Obama, tím samozřejmě nekonstatuji že apartheid je úplně pryč. Hodně se tu diskutuje odkud která zbraň která zabíjela lidi pochází, v globalizovaném světě jsou možné různé přesuny, lepší by bylo vědět kdo tam ty střelce poslal.
25. 02. 2014 | 10:57

Brainwash napsal(a):

Kuhva, to abychom sme tu taky založili Automejdan.

ago
Lidé ale na rozdíl od brablenců jdou přeprogramovat. To maličkým dříčům jednoduchost jejich nervové soustavy nedovoluje.
25. 02. 2014 | 11:01

aga napsal(a):

buldatra

Morfické pole bohužel není jen o myšlenkách, ale hlavně o emocích, a to i těch nereflektovaných, které jsou s myšlenkami (u skupin i jednotlivců) často v přímé opozici. A momentálně v morfickém poli převažují (a ještě dlouho budou) emoce a pudy s demokracií nekompatibilní.

Ďábel byl velmi výstižně definován jako ta síla, která nás svádí přijmout a implementovat myšlenky (ideály), ke kterým naše společné morfické pole ještě zdaleka nedozrálo. Tím, jak historie i současnost ukazuje více než názorně, tu myšlenku spolehlivě utopí v krvi a nenávisti. Ten, kdo opravdu přemýšlí, ví, že naivní dobré úmysly neomlouvají, pragmatismus je tu hlavním požadavkem. My máme přímý vliv jen na své vlastní morfické pole, a jen prostřednictvím jeho kultivace a demokratizace se můžeme a máme pokoušet ovlivnit to společné. Všechny pokusy přeskočit tento nutný úřední postup jsou předem odsouzeny k nezdaru. Si myslím já.
25. 02. 2014 | 11:04

rečubka přestala fungovat napsal(a):

Tmy vláda je svržena
zář rudá zalila povodeň dělnických mas
jen dál rudí námořníci
přiložte pušky k líci, ať zahřmí revoluce hlas
25. 02. 2014 | 11:04

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ještě jeden poznatek.
Není to tak dávno, co ti samí dnešní podporovatelé evropské podpory :)) Ukrajiny, řvali, že se má Řecko nechat krachnout a že Řekové jsou líní a prožírají si ekonomiku a ať si to hezky vyžere samo, že oni by mu neposkytli žádnou pomoc.
Ti samí nyní roní slzy nad ubohými Ukrajinci a volají po tom, ať je jim Evropskou Unií pomoženo.

Je to tím, že Ukrajina sousedí s Ruskem a je brána jako vstupní brána :) do Ruska? Proč náhle takový nelogický posun ?

Řecko je přitom členem EU déle než ČR.

Hezký den všem.
Kam se poděl Drangnachostenmann resl ? Je snad na nějakém školení ?
25. 02. 2014 | 11:04

buldatra napsal(a):

magor napsal(a):

Celý ukrajinský téma mi připomíná debatu v K und K důstojnickém klubu v Českejch Budějovicích. Tak, kerej se dnes převlíká za ženu?

No vidíte, že mě to nenapadlo, s tím převlíkáním.
Toho Janukoviče ne a ne dopadnout, nikdo neví, kde je a von se možná jenom převlíkl za babu.
Tedy, za bábušku.
Ukrajinsko bábušku.

Přičemž, jak Soči ukázalo, Ukrajinky jsou zdatné zejména na běžkách a ve střelbě a tak, jestli je ještě někde na Ukrajině nějakej sníh, pak by tam mohl být a prchá tam na běžkách.
Jenom aby nebyl převlečenej za biatlonistku. To by pro pronásledovatele mohlo být nebezpečný, páč všiml jsem si, že biatlonisti na Mejdanu stříleli z poněkud větších a automatičtějších zbraní, než je obvyklé.
25. 02. 2014 | 11:04

magor napsal(a):

Pane Buldatro,

ono složitější, nejdříve musí být vykonáno, aby posléze formovalo. Co však formuje dosud neformované řeší dilema slepičího vejce.

Do předepnutejch osnov vyšíváme výšivky. A ty se později stanou osnovou. Jsem rád, že konečně někdo srozumitelně vysvětlil.
Sám se člověk hodně potí, ale horko, co?

Co zonca a Pálava?

p.s. Ono už vyřčené v Arkádii, plagiát střídá plagiát - fikaným stačí jen prohlásit za vlastní.
25. 02. 2014 | 11:06

aga napsal(a):

Brainwash

To je jasný, že jdou přeprogramovat, ale dokud se "nepřeprogramují" sami, a to informovaně a dobrovolně, na základě pochopení souvislostí, nebude to nikdy trvale a konstruktivně fungovat.
25. 02. 2014 | 11:07

magor napsal(a):

Pane Buldatro,

já nevím, běžky letos v kůlně. Ale lyžovat jsem byl, to jó-

p.s. Prej bude sucho. Není dobrá zpráva pro nás, kulaky.
25. 02. 2014 | 11:11

buldatra napsal(a):

pane ago,

já bych do toho ďábla moc netahal, protože toho vymysleli až mnohem později.
Když předkové seděli na těch haluzích, něco jim říkalo, aby slezli a porozhlédli se.
No a teprve pak vymysleli čertíka.
Protože dole toho bylo moc, mnohem víc, než na haluzi.

Předtím byl jen klad a zápor a ten je dodnes a jednou si o kladu myslíme, že je klad a podruhé, že je to zápor. A o záporu to samý.
Přitom je už pár tisíciletí známo, že potřebujeme oboje v rovnováze a děláme co se dá, aby to v rovnováze nebylo.
Proto jednou převažuje Hitler, podruhé Stalin, ale ono je to jako s hladinami ve spojených nádobách. Ty fungují stejně neúprosně.
Jednoho dne se vyrovnají.
No a v tom vidím tu naději a to 1%.
Já naiva.
25. 02. 2014 | 11:17

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2573515/sef-strategie-cez-jako-narod-se-musime-rozhodnout-zda-nove-bloky-budovat-a-zda-se-vyplati-komentar.html

Hmm, zajímavé. Šéf nadnárodní firmy se obrací k národu - aby mu schválil podnikatelský projekt /v referendu ?/.
Tak to tady ještě nebylo.

Snad příště vyleze i Singer na balkon a zvolá " Národe můj, co mám udělat ? Devalvovat či revalvovat ? Poraď !"

Tragikomický večírek nabírá grády.

-------------
Obecně nic proti tomu /rozhodovat demokraticky/, ale zdá se mi , že tady je demokracie volána k zodpovědnosti nesystematicky, je brána za berličku, za alibi - z lidí jsou činěni hlupáci.
25. 02. 2014 | 11:19

Filuta napsal(a):

Hájek stojí za přečtení - uvádí velmi konkrétní a zajímavé informace.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/861-nove-informace-o-pozadi-statniho-prevratu-na-ukrajine-priprava-stale-nejmene-pet-miliard-dolaru-nic-nekonci-spise-zacina-rusko-krym-ubranime-vsemi-prostredky.htm
Taky článek Františka Matějky na Neviditelném psu pokládám za věcný a nehysterický.
Neviditelný pes se dost vymyká, v komentářích týkajících se Ukrajiny, mainstreamu.
25. 02. 2014 | 11:22

buldatra napsal(a):

pane magore,

Pálavu uvidím až za 14 dní a v té době tam už určitě něco pokvete.
A sucho letos?
To je možné, možná lepší jak povodně.
Já bych to ale zas tak tragicky neviděl.

Ještě nikdy nebylo, aby nějak nebylo.
Ať si bylo, jak si bylo, dycky nějak bylo.

Navíc, ojropa nám pomůže, dycky pomáhala.
Bohóš to už nějak zařídí.
25. 02. 2014 | 11:23

magor napsal(a):

Buldatra

Ba jó, ďábel krví živ. A taky lidskou nenávistí, jak už řečeno v Souboji titánů. Teď myslím tu chvilku, kdy Neeson posílá Fiennese do podsvětí.

Druhé vysvětlení praktičtější, trpící živočich emituje velké množství energie. A tu někdo musí spapat-.
25. 02. 2014 | 11:24

äga napsal(a):

buldatra

Ďábel je personifikace síly, kterou jsme nevymysleli, ale která tu je latentně - jak sám dále rozebíráte. Lidský svět je na protikladech (a jejich relativitě) postaven.

To,jestli něco potřebujeme v rovnováze, je taky relativní, až by to v ní bylo, život, který je oscilací/pohyb mezi dvěma póly, by ustal.

Ale i bez těchto metafyzických řečí - zatím ještě implementace každého ideálu skončila v jeho implementaci násilné, a dále v krvi a nenávisti. Jestli vám nesedí vysvětlení Ďáblem, najděte si jiné, ale nezavírejme oči před empirií. Ta naděje na lepší uspořádání společnosti zatím vždy narazí na fakt tzv. deprivantů, kteří to nedovolí, a zatím nikdo nenavrhl,jak ztohoven.
25. 02. 2014 | 11:26

magor napsal(a):

Pane buldatro, vždy mě předběhnete.

Pravda, naděje veliká, náš Bohuš - holůbek Slavkovský.
25. 02. 2014 | 11:26

1.B. napsal(a):

Cimprlich

Navazuji na diskusi v článku R.Johna.
Těžké sny byly už ve dnech, kdy se jezdilo po lázních a vymýšlela se fin.reserva a jak ji převést do VZP aby se lázním naplnily kapacity./ obrazně řečeno hledala se cesta kde na to vzít /
To bylo a je úplně jasné, že pro našince by se nikdo nanamáhal.
Obyčejný našinec nemá čas - aby neztratil práci /raději nemarodí/. Nezaměstnaný lázeňskou péči nepotřebuje.....

Ovšem má-li někdo představu, že se to bude rentovat ó je na velkém omylu.
25. 02. 2014 | 11:28

magor napsal(a):

Ztohoven je dobrá grupa.

Ago, bráno takto, nevyšli bychom z podsvětí. Pole musíte kultivovat, lecos lze i jinak. Problematické však tehdy, když old good guys na piedestalu. Vlastně se jen kluci spletli-Rudá krávo*!

* To nebylo na Vás.
25. 02. 2014 | 11:31

Anonym napsal(a):

Janukovyč se přece ukrývá proto, že by ho jinak fašističtí demokraté odvezli k soudu do Haagu, kde by ho nakonec umordovali jako Miloševiče. S tím také nejprve podepsali dohod o mírovém řešení. Toto je bohužel velmi typická tvář fašitické evropské demokracie.
Já si jedině kladu otázku, co by udělali evropští "demokraté" nám, kdyby se v referendu nevyjádřila většina pro vstup do EU. Prostě Hitlerovské a Napoleonské představy o sjednocení Evropy jsou základem všeho chování evropských "demokratů", které se nejvýstižněji dají nazývat fašistickými demokraty. Vždyť fašisti se za Hitlera také dostávali k moci demokraticky a postupným pořádání "majdanských" průvodů a rozbíjení oken po celém Německu. Tohle je přece trvale platný základ novodobého evropského vládnutí. Ale nejspíše se toto nesmí ani naznačit. To bude asi stejné jako zpochyňování podivného chování Horákové u soudu.
25. 02. 2014 | 11:35

Viola napsal(a):

Recaptccha zmizela? Kde je pan Stejskal, rozbije se to tu také?
25. 02. 2014 | 11:35

Filuta napsal(a):

Bilione,

Nedovedu si představit, jak si EU může ohlídat bolševizaci nebo fašizaci Ukrajiny, když si neohlídá ani fašizaci vlastních členských zemí (Řecko).

Předpokládám, že po uštvání a exemplárním potrestání "viníka masakrů", počne rozkol mezi jednotlivými aktéry puče. Nespojuje je nic, krom nenávisti, což je poměrně málo k tomu, aby vzniklo cokoliv pozitivního a životaschopného.
Buď se začnou mezi sebou rvát o moc okamžitě a budou nové barikády a mrtví, nebo se začnou střílet až po volbách, protože volby vůbec nemusí dopadnout v prospěch "vůdců" a budou opět nové barikády a mrtví.
A to nezmiňuju fakt, že východ nebude nečinně přihlížet diskriminaci ruského živlu (zrušení jazykového zákona byl strategicky velmi nešťastný krok).
Putin se může cítit jako vítěz - pro EU tohle žádná výhra rozhodně není a nebude.

Bruselské politbyro udělalo bezprecedentní krok svou podporou anarchistů a kdykoliv se to může obrátit proti němu.
V momentu, kdy začnou v masovém měřítku sociální bouře v EU, budou se demonstranti legitimně ptát, proč by nemohli také napadnout policejní složky, ozbrojit se a vytáhnout proti nenáviděným vládám a Bruselu.
25. 02. 2014 | 11:37

aga napsal(a):

magor

Ale jo, však to píšu - musíme ho kultivovat, ale jen skrze kultivaci svého pole. Přímo NELZE. Vy i já můžeme kultivovat jen do té míry, do jaké jsme sami zkultivováni. A z podsvětí jsme vylezli proto, že pár individuálních morfických polí před námi už bylo zkultivováno, a tak obohatily to společné.
25. 02. 2014 | 11:37

buldatra napsal(a):

pane ago,

přesně v tom to vězí.
V empirii.

Říkám tomu výběr a myslím si, že vždy a všude, za všech okolností platí-račte si vybrat. Součást zkušenosti...
K výběru je nám nepřetržitě předkládána spousta variant a spousta možností přístupů.
No a já jsem se kdysi, vzhledem k té nabídce, rozhodl k pozitivnímu přístupu, který si myslím alespoň trochu přispívá k mé představě snahy o naplnění pojmu obecná prospěšnost.
To je také součást empirie.
No a i zkušenosti jsou součástí morfického pole, protože, kam by se jinam vypařily?
25. 02. 2014 | 11:40

resl napsal(a):

Hlavní viník je jako vždy Rusko. Stačilo nevrtat se do Ukrajiny a nechat Janukovyče podepsat asociační dohodu, jak slíbil. Ovšem mužik Putin ucítil, že by se časem mohlo zastesknout po EU taky jeho poddaným. To ovšem totalitář nemůže dopustit, tak "přiškrtil" svého bývalého soudruha, nasliboval úvěry a tím se pustil do vměšování cizího státu, Janukovyč, aniž by se obrátil na parlament, Putinuv návrh přijal. Komouši ovšem jako vždy, hledají američany, diverzanty, banderovce a pod. Nic nového pod sluncem. Je třeba Rusko škrtit dál, jinak klid v Evropě nebude.
25. 02. 2014 | 11:44

aga napsal(a):

pane buldatro

Ano. Ale vybíráte si vy, vy se rozhodujete, vy nesete za své rozhodnutí zodpovědnost. Tak kultivujete SVÉ pole.

Pokud se ale rozhodnete zkultivovat například darebácký národ
(a tím společné morfické pole) humanitárním bombardováním, ničeho nedosáhnete. A to platí i v méně názorných případech.
25. 02. 2014 | 11:45

Saint Just napsal(a):

ago
Když vy mi furt připomínáte nějaký ultrareakční francouzský katolický filozofy z období po porážce Revoluce.
Furt ta temnota., vina, slepota...
Musíte se na to dívat, jak to sto let viděli Frantíci.
Jako na velkej svátek a výtrysk lidové energie.
I když nakonec Napoleon ze vší svý geniality zblbl a změnil se v druhořadého intrikána, který vlezl medvědovi do tlamy.
SVĚT to jednou provždy změnilo.

Jistěže je obtížné si v současné konfiguraci vybrat strany, neb jsou všechny značně odpudivé.
Rozhodování v reálném čase je vždycky sázka do loterie.
Ale my přece víme, že se to stát musí, hodiny nestojí, vázy na pokraji ubrusu už dávno minuly poslední bod rovnováhy a my jen v zpomaleném záběru sledujeme, jak se všechno řítí.

Tlustí televizní povaleči prostě jen ztratí signál. Jaké neštěstí?
25. 02. 2014 | 11:47

aga napsal(a):

Saint Just

Takový jsem já, matinko. Ale vidíte mě skrze své brýle. Já osobně vidím temnotu, Schuld a slepotu vždy jen jako půlku celku, nedílně se světlem, odpuštěním (dluhu/viny) a procitnutím. I když uznávám, že na tu tu tak často řeč nedojde.
25. 02. 2014 | 11:51

john petres napsal(a):

Osudem neználků je fakt,že své omyly vydávají za fakta.A to je vidět nejen na autorovi článku,ale i na drtivé většině komentářů.Nepochopení současného Ruska a jejich cara Putina,nepochopení Ukrajinců a jejich místa v Evropě a neposledně i strategie EU i USA.Opravdu tristní neznalosti poměrů.Hrůza.Bez neustálého sebevzdělávání budete stále jen boží hovádka.Sbohem.
25. 02. 2014 | 11:52

magor napsal(a):

ago, viděl bych to jinak. Jsou epochy, kdy vzájemné propojení s centrem funguje. Pak se z toho udělá výsada, jen pro někoho a zákonitě přichází Noc. Ta však v Božím plánu, jedině takto se mohou odehrávat silné příběhy. A ty se posléze se zdokumentují a otloukaj školáčkům o hlavy. Formují nové pachatele dobra.
Postkomunistický svět přímo rájem pekla.
25. 02. 2014 | 11:52

aga napsal(a):

PS

"SVĚT to jednou provždy změnilo."

Vůbec ne. Změnilo to jen kulisy, zmodernizovalo. Síly za tím zůstaly naprosto sejné.
25. 02. 2014 | 11:53

aga napsal(a):

magor

Nevidím, kde tento názor by kolidoval s mým. Ano. Už proto, že čas je taky relativní veličina.
25. 02. 2014 | 11:54

Viola napsal(a):

Pane Stejskale pozdravuji vás, já vás vidím, proč neodpovíte několika diskutujícím, kam zmizela kontrola proti spanu tzv.reCAPTCHA.
Jinak na tom připojení oblíbenosti politiků není vůbec nic nelogického, spíše se vám to jen nelíbí.
25. 02. 2014 | 11:56

aga napsal(a):

magor PS

Přímé spojení ale podle mne neznamená přímé ovlivňování.
25. 02. 2014 | 11:56

buldatra napsal(a):

pane ago,

abych skončil se zaplevelováním páně Balabánovy diskuze, podotknu, že člověk, chce -li kultivovat sebe, kultivuje tím i druhé.
Vedlejší efekt, dalo by se říct.
Stejně tak, jedná-li dekultivačně, nebo vyloženě destrukčně, dekultivuje, či destruuje i své okolí.

Proto se vracím na začátek tohoto plevelení a opakuji, že ta naivně výše zmiňovaná 1% možnost pro ukrajinskou nečesanou nemytou veřejnost, je naděje. Jejich naděje.
A nejen jejich.
Jde i o jejich okolí.
25. 02. 2014 | 12:01

aga napsal(a):

buldatra

souhlas, to myslím z mých poznámek taky přímo vyplývalo.
25. 02. 2014 | 12:04

Pravda napsal(a):

Balabán:

Bylo to Rusko, kdo je viníkem této krize. To Rusko házelo klacky pod nohy prozápadnímu prezidentovi Juščenkovi a stopnul mu plyn, když se k moci nedostali proruské síly během plynové krize. Právě Rusko nejvíc přivítalo, když se k moci dostal Janukovič. Teť když ho svrhli příjde na řadu "gruzínský scénář". Rusáci rozdají ruské pasy obyvatelům Krymu a východní Ukrajiny, pak prohlásí, že v těchto oblastech se údajně děje genocida Ruského obyvatelstva a oblasti připojí k Rusku. Postupná obnova SSSR pod vládou Putina se stává skutečností a další státy příjdou na řadu. Třeba Moldávie nebo jiné státy bývalého SSSR s Ruskou menšinou.

Co by měla Ukrajina udělat aby se nerozpadla?

1) Vypovědět smlouvy s Ruskou federací o pronájmu ukrajinských přístavů pro černomořskou flotilu
2) Dát Rusku ultimátum ke stažení všech jednotek Ruské federace z území Ukrajiny
3) Vyslat armádu do východní Ukrajiny a Krymu a tyto oblasti obsadit a zajistit územní celistvost podle Ukrajinské ústavy
4) Připojit se k EU a hlavně k NATU bez ohledu na jakékoliv připomínky Ruska.
25. 02. 2014 | 12:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Violo,

naopak, mnně se zveřejnění té informace líbí moc (i když je v textu pana Robejška dle mého poněkud nelogicky). Má silnou vypovídající hodnotu.

To, že vypadla reCAPTCHA, je čistě technická záležitost. Naši programátoři pracují na tom, aby ji vrátili na své místo.

Libor Stejskal
25. 02. 2014 | 12:12

Roni napsal(a):

Autor: Ukazuje se, že se do konfliktů zřejmě vstupovalo buď bez znalostí politických, ekonomických, náboženských, etnických a bezpečnostních reálií nebo se tyto reálie záměrně z vojensko-strategických a geopolitických zájmů ignorovaly.

Jediná logická věta - gratuluji.
25. 02. 2014 | 12:15

magor napsal(a):

aga

Spojení s centrem = zranění kohokoli je vaše vlastní, jinak, početl jsem si. Sám bych takto podat neuměl.

Pane Buldatro,

moudrá slova, bábovička rozvrtána, čas na jarní procházku.

Saint Just

Opravdu Dobrý! Velkej svátek, živočišnost, mručím blahem, dám si frťana a hybaj na vinici páně.
25. 02. 2014 | 12:16

Viola napsal(a):

pravda

Ukrajina se stane silnější, když se připojí k Rusku, kdyby se připojila k EU, tak se z ní stane nové Řecko, Španělsko, Portugalsko, Island, ČR, Maďarsko atd..
25. 02. 2014 | 12:17

Pepa Řepa napsal(a):

Tak jsem si přečetl toho Robejška, jak hodnotí zpravodajství a jeho objektivitu v českývh mediích.
A pak jsem si přečetl Fendrycha.........
:-)
25. 02. 2014 | 12:18

Viola napsal(a):

Děkuji pane Stejskale, uklidnil jste mě.
25. 02. 2014 | 12:18

aga napsal(a):

magor

Spojení s centrem = zranění kohokoli je vaše vlastní

Ano ano, ale furt to není ovlivňování. Přímé ovlivňování je magie. A ta je vždy nakonec černá.
25. 02. 2014 | 12:20

Filuta napsal(a):

Viola
To vám tak chybí "rekapča"?
Pan Stejskal šel prý na polívku.

Resl
Jak vidím, zbyl jsem vám už jenom já, kdo je ochoten reagovat na vaše paranoidní výlevy.

Rusko taky způsobilo chaos v zemích Blízkého východu?
Nebo v Řecku, Portugalsku, Itálii, Španělsku?

Ten Putin je ale "maladěc"!

Na druhou stranu, co se Ukáček týká, byl by hlupák a špatný politik, kdyby takové chyby nevyužil ve prospěch Ruska. Proč by se měl chovat altruisticky, když se EU i USA snaží urvat co se dá a ještě Rusy napadají za "vměšování".

Mimochodem, takhle se měla zachovat i zlodějka Tymošenková.
Jenže ta přihrála EU levný plyn na úkor pro Ukrajinu nevýhodné smlouvy s Ruskem. Vydělala na tom jen unie a privátní firma Tymošenkových. Takže Julča seděla zcela oprávněně, protožože poškodila záměrně vlastní zemi.
25. 02. 2014 | 12:21

TomášL napsal(a):

Tak jsem si přečetl Robejška a nic nového tam nezaznělo, vše jsem si přečetl na zdejších diskuzích od soboty...
25. 02. 2014 | 12:23

Ah! Dov-è il tempio, dov-è l-ara? napsal(a):

Aha, rečubku zrušili proto, že teď všude bude jenom Fendrych (jednou za uherskej rok línej Lipolt), tak to nazdar hodiny.
Lobotomiky sem překousnul, Yosifa se skřípěním drahého chrupu taky, ale Fendrychem ať si vycpou redakční kanape.
Každá merenda má svuj konec. Tenhle se jmenuje Fendrych.
25. 02. 2014 | 12:25

Karel Mueller napsal(a):

Pravda:

Tak teď jste tomu dal korunu. Především: Nezdá se Vám, že to nebyli Rusové, kdo vypustil džina z láhve a dal návod k rozbití států pomocí menšin? To jsou tedy věci.

Jinak popisujete jistou občanskou válku na Ukrajině. Myslíte si, že by se Rusové lekli a nic nedělali, kdyby k tomu došlo. Mýlíte se, dovedu si představit následující scénář:
- Ve výběžku by se objevilo dostatečné množství vodíkovek schopných proměnit střední Evropu v poušť, to pro případ, že by v NATO někoho napadlo posílat na Ukrajinu vojsko.

- Mezi Ukrajinci a Rusy by vypukla občanská válka a Rusové by určitě nekoukali nečinně. Byla by to strašná tragedie, ale dávám ruku do ohně, že by EU přispěchala s mírovým řešení na pokojné rozdělení. Ono se do jaderné války asi nikomu nechce, tedy v EU určitě ne.
25. 02. 2014 | 12:26

Karel Mueller napsal(a):

Pravda:

Tak teď jste tomu dal korunu. Především: Nezdá se Vám, že to nebyli Rusové, kdo vypustil džina z láhve a dal návod k rozbití států pomocí menšin? To jsou tedy věci.

Jinak popisujete jistou občanskou válku na Ukrajině. Myslíte si, že by se Rusové lekli a nic nedělali, kdyby k tomu došlo. Mýlíte se, dovedu si představit následující scénář:
- Ve výběžku by se objevilo dostatečné množství vodíkovek schopných proměnit střední Evropu v poušť, to pro případ, že by v NATO někoho napadlo posílat na Ukrajinu vojsko.

- Mezi Ukrajinci a Rusy by vypukla občanská válka a Rusové by určitě nekoukali nečinně. Byla by to strašná tragedie, ale dávám ruku do ohně, že by EU přispěchala s mírovým řešení na pokojné rozdělení. Ono se do jaderné války asi nikomu nechce, tedy v EU určitě ne.
25. 02. 2014 | 12:26

Filuta napsal(a):

Pravda

Máte "geniální" strategické uvažování.
Napíšu vám, co bude následovat.
Zavření kohoutků s plynem, takže Ukrajince bude v arktických mrazech hřát pomyšlení na to, že je členem EU.

Ruské embargo na veškerý dovoz zboží z Ukrajiny (tvoří kolem 50-60 ? procent exportu).

Přifaření Krymu a bohaté východní části Ukrajiny k Rusku. Zde převažuje ruské obyvatelstvo, které ve volbách rozhodně nepodpoří "revolucionáře".

Bankrot Ukrajiny, protože Putin bude žádat okamžité vrácení půjčky, novou půjčku nedá a EU nebude schopna poskytnout Ukrajincům fin.pomoc.
Nedostatek potravin a základního zboží, totální ekonomický, politický i sociální rozvrat země a další převrat...
25. 02. 2014 | 12:28

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Ta analýza Robejška je brilantní. Vlastně Rusové mohou mít dnes silnější pozici, než s Janukovičem, když si uvědomíte, kdo převzal prezidentské pravomoci a opozice je v rozkolu.
25. 02. 2014 | 12:29

Pepa Řepa napsal(a):

Pak jsem si přečetl Pata Buchanana, Ondřeje Neffa nebo Erica Besta.
Určitě zakuklení příznivci soudruha Filipa, určitě klikají.
Je to tady samej arcibolševik, který nechápe revoluční kvas.

Co s tím uděláme soudzi fendryši?
25. 02. 2014 | 12:29

Viola napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

Pro Ukrajinu je velmi dobré řešení znárodňovat nakradené majetky, pak nebudou závislí jak na EU, tak na Rusku. A zdroje tam opravdu jsou.
25. 02. 2014 | 12:29

scallop napsal(a):

Karel Mueller

Rusove si hned po rozpadu SSSR ukousli kus Moldavie, protoze tam zila ruska mensina. Ovsem cizi mensiny na svem uzemi pochopitelne nepustili.

Davat lidem v cizim state ruske obcanstvi a pak tam poslat tanky ochranujici sve obcany je leta praxe overeny zpusob expanze.
25. 02. 2014 | 12:32

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

"Co s tím uděláme soudzi fendryši?"

No nejprve bych doporucil si Fendrycha opravdu precist.
25. 02. 2014 | 12:34

Filuta napsal(a):

Karle,
vidím, že jsme na "genialitu" Pravdy reagovali stejně a současně.

Ono to není tak jednoduché, jak si někdo myslí.
Hrdost je pěkná věc, ale taky se za ni platí.
Ukrajinci si musí rozmyslet, co je pro ně výhodnější. Nejde o žádnou svobodu, ale o ekonomický profit a především o plyn. Pokud se rozhodnou pro EU, budou na tom jen tratit. Bankrotář bankrotáři nepomůže a nepůjčí.

Chtěl bych vidět ty dnešní" ,akční", pravdaláskařské hrdiny s plnou hubou keců o "demokracii" ,čumět jak péra z gauče na válečný konflikt, v němž by se museli fyzicky angažovat. To by už měli bláto na hřišti a přehodnocovali své původní, "skálopevné", protiputinovské postoje.
25. 02. 2014 | 12:37

faleon napsal(a):

Já nevím ke komu bych typem osobnosti čistě přirovnal u nás Janukovyče,nejspíše k Milanu Štěchovi,bez podobnosti v situaci.
U Ukrajinců jde dost možná o surový souboj jejich "Havlistů a na ně dlouhodobě nasazovaných policistů".Na rozdíl ,u nás roku 1989,zde si tolik vzájemně nevadili,na kudly nešli .Proč asi tam ano a zde ne ? Že pro prvé zde byla možnost nově zakládaných lidskoprávních úřadů a pro druhé ekonomické posty soukromé-nejziskovější vůbec?
Faktem je,že u nás roku 1989 se z 10 milionů kolem milionu občanů připojilo,a na Ukrajině 39 milionů ze 40 milionů zůstalo buď televizními diváky s názory nám neznámo kterými ,nebo podle čerstvě zveřejněných 1997 videí tam také navíc pořádají tisíce anti-majdanovských akcí,našimi médii ignorovanými.
Z toho hlediska přechodná ukrajinská čistě vzešlá z parlamentu vláda do voleb v květnu bude skutečně pouze formálně potřebná,fakticky později po více letech ohlédnutím zpět nejspíše postupně ztraceným významem šašínkovská.Poté -v květnu 2014 -záleží v jaké atmosféře volby proběhnou.Přivolají si k volebním urnám majdanisté hlídky jako tuto službu 1933 dělali dobovolníci SA pro Hitlera ? Pak Hitlerem za rok fyzicky likvidované?
Takový recept přichází do úvahy pro cca deset dvacet měst-Kyjev,Lvov,Vinica,... a pro tisíce měst ne,nebo někde jako v Sevastopolu třeba možná i naopak.Může se i to stát (možností je vždy fůra),že po květnu přijdou v případě jejich volební prohry tresty pro Majdanisty,Tymošenkovce a jejich kongeniální podporovatele z okolních států takové,že vyrazí v Evropě všem dech a přesáhnou meze půltisíciletí dějin krutostí.Popularita v ČR kolem 2-25% jejich příznivců. Ovšemže stále platí: "Co nechceš,aby jiní činili Tobě,nečiň Ty jim".! NEBO PŘÍSLOVÍ O OPATRNOSTI,KTERÉ NENÍ NIKDY DOST.
25. 02. 2014 | 12:40

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
Jsem jen řepa ale to, že Ivan vůbec nechrastí kvérem. Putin dávno mluvil o Janukovyčovi s despektem, proto se pro něj moc neangažuje ale spoléhá na ekonomické vyhladovění Vasila nabízí různé spekulace.
Třeba "Tichou dohodu", přece si nenechají - několik desetiletí budovanou ekonomickou spolupráci mezi helmuty a ivany- rozbít a dohodnou se na porcování.
Otevřený střet si nikdo netroufne.

Někdo rád stehýnko, jiný křidélko, pšond dostane drůbky.

Ať přemejšlím, jak přemejšlím nevidím výhodnost tohoto tažení. Ale jsem jen řepa, žlučovitý Fendrych přemýšlí za mě.Nemám asi svazácké srdíčko.
Je to tady jako při převratu v rovníkové Africe.
Diago si jel zase pro noty, zda Jaceńuk nebo Kličko.Pehe jakbysmet.
25. 02. 2014 | 12:42

magor napsal(a):

aga
já taky o ovlivňování nepsal, psal jsem o ohleduplnosti, souznění a všech těch nebeskejch věcech. No, pak je tu logicky Hádes. A kdo propadl jednou peklu, podruhý už nechce, to starý frontový zkušenosti.

Zasejc z Vás cítit ta umanutost skepsí. Etymologie slůvka magie, já ho mám spojený s významem konat! A jak napsal moudře krajan pan Buldatra, kompatibilní se přitahuje, zmnožuje. Jednoduše, vypít drobet pálenky a jít třebas zrejt zahradu, potřeby pozemšťanů obvykle prosté.

Na zdraví a bez Unie! Tyhle dějinný nutnosti už drobet unavujou.
25. 02. 2014 | 12:43

Viola napsal(a):

faleon

Já bych řekla, že celé to divadlo bylo jen inscenací, jak vydělat na krachu, což se říší v poslední době nebývale, protože už není na čem kloudném trhnout prachy a mít bezpracný zisk. Už jsem to psala jinde, měly by se zrušit burzy, kde se obchodují výmysly, burzy s fyzickým zbožím ne. Měly by se tyto burzy zrušit, tak jako se ruší výherní automaty. Co je v malém, je i ve velkém a naopak, co je dole, je i nahoře, jak pravil klasik.
25. 02. 2014 | 12:47

Pepa Řepa napsal(a):

zavolej soudruh ozve se scallop
a pak, že starýho mopse novým kouskům nenaučíš
:-)
25. 02. 2014 | 12:47

Viola napsal(a):

šíří - pardon
25. 02. 2014 | 12:47

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Vite, ja ctu rad Robejska i Fendrycha, ale holt nemam ten spravny (=Vas) svetonazor. Tedy jsem soudruh.

A dalsi slovo ztratilo svuj vyznam, huraaaaa.
25. 02. 2014 | 12:52

Pepa Řepa napsal(a):

A kde je kokošák, zbrusu nový Rus vystudovaný u Majdánu, aby situaci vysvětlil?
Takových na tý Ukrajině bude asi hafo.

Baronka zase pobavila. Ukrajina potřebuje diverzifikovat hroudu a dráty a tím to vyřešíme.
Děd Vševěd v sukni, ať žábu Janukovyče vykopou, pramen vody živé zase poteče.
Žábu vykopli a ani kapka.
Nějak se to dílo-ojrosoudzi- nedaří.
25. 02. 2014 | 12:54

ex-nemo napsal(a):

Karle Muellere
Myslíte že ovládnutí Evropy těmi příslušnými, v loyálním blogu nejmenovatelnými silami, že je úplné, že to zcela vyhovuje jejich představám ? No nevím, musím dát na Vás jakožto informovanějšího; já mám jen takový jakýsi nejasný dojem že je to pořád ještě málo. Že ještě pořád tady většina lidí něco má, jejich majetek je plusový a nikoliv záporný, to znamená že jejich dluhové nevolnictví není zatím uzavřeno; takže si mohou ještě, zachce-li se jim, vyskakovat..Ale nemohu to dokázat, je to opravdu jen takový pocit.
Ale co se týče té Ukrajiny; na tom přece nezáleží kdo co shrábne, tady o nic takového nejde ! Co kdo získal v Libyi, v BiH, v Kosovu atd? Šlo jen o to, rozbít tam normální vládu, země uvést do chaosu a krajní bídy obyvatel, jichž bude pak možno v případě potřeby využít k jakémukoli účelu. Takový je zřejmě plán po všech stránkách nejvyspělejší a nejsilnější a nejsvobodnější země světa .
25. 02. 2014 | 13:05

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
spíš je to boj starosoudruh východní versus ojrosoudruh západní.
Ale třeba má Vasil takovou Ústavu.
Flexibilní.
Jeden den je prezident Viktor a když dostoupí decibely nad 85 bude holt jiný.
25. 02. 2014 | 13:05

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Pepo Řepane,

Jestli ono to není tím, že Rusko není Srbsko a Ukradina není Kosovo.
Rusko humanitárně nevybombarduješ ani kdyby humanitární bombarďák z kotle svého pekelného poklici sundal a prstíčkem hrozil. Dejš mu Lucifer mírné vaření.
Rusko si udělá s Ukradinou to, co uzná za vhodné.

Takže tyhle slinty rádoby politologů jsou akorád tak na dvě věci....
25. 02. 2014 | 13:09

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda že sem nepíše pan Grygar.
Rozvinul by teorii "Velkého globálního multitřesku" našich bystrých kormidelníků.

Pozor Josíku, žíkala babička, když rozbiječ akvarium, kam ty ryby dáš?
Kamby babi, některé pochcípají, jiné budou vděčné za láhev od okurek, jen když přežijí.
25. 02. 2014 | 13:10

Taky lidový politolog napsal(a):

A na to se napijéééém. Mámo, podej mi ještě jedno vorosený z lednice.
25. 02. 2014 | 13:12

Viola napsal(a):

ex-nemo
"Co kdo získal v Libyi, v BiH, v Kosovu atd?"
způsob hospodaření, nebo spíše způsob, jak získat bezpracně peníze, je to novodobá hra na růst a nerůst. Možná, kdyby chtěl, pan Sedláček by to mohl popsat přesněji, anebo pan Janeček, ale ten má teď plnou hlavu děvčat.
Někdo si prostě vymyslí, že vzniknou zrovna támhle a támhle nepokoje, hospodářství se bude hroutit a on v důsledku toho nakoupí levně jakési papíry-nepapíry, spíše jen virtuální jedničky a nuly a později ty jedničky a nuly prodá se ziskem ale ten už bude fyzicky inkasovat.
25. 02. 2014 | 13:13

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Proste kdo s vami nesouhlasi je soudruh. No moh jsem dopadnout hur.

Jen tak na okraj, ja mam porad pocit, ze varianta rozstrilet Majdan by byla jeste horsi.
25. 02. 2014 | 13:14

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Viola
Momentálně by na to měli právní sílu/dokázali vyrobit přes noc ze zločince nevinného, dokázali změnit přes noc ústavu../, otázka je , zda by na to měli i sílu faktickou. Podle mě asi ne, to není Amerika, kde se sejde Paulson s Blankfeinem a s ostatními dobrými hochy z dobrých bank a řekne jim " chlapci a teď se bude znárodňovat / a bailoutovat/, ale i vy pustíte chlup, ne že ne" a oni na to nejprve že ne , ale pak se jim to rozleží v palici a že " no tak dobře Hanku, ale Ben pak pustí chlup taky , jo ?". No a pak pouštějí všici chlup a jede se dál po starém.
Tam to spíše proběhne tak, že se sejde nějaký ten opozičník /nyní vládce, za krátký čas možná opět opozičník/ s dotyčným megakleptokratem a řekne mu " ty, Vasjo, nakrad jsi dost, což tak něco dodanit či vrátit, jinak tě zavřem" a ten megakleptokrat mu řekne " víš, co ? vyliž mi ..... a buď rád , že jsi rád... a užívej si tady a teď , za čas budeš vykopnut".
25. 02. 2014 | 13:14

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
já nejsem soudruh, já jsem podruh, takový poddruh neandrtálce, na Vás soustruzi a Vaši slepou víru nemám.
Asi genetická chyba.
Co nadělám.
25. 02. 2014 | 13:18

Viola napsal(a):

Pane Filuta, pan Stejskal je tu tak jedinečný člověk, že teprve, kdyby tu na diskuzích chyběl, velmi silně byste to pocítil. Pana Stejskala bych klidně přirovnala k Putinovi. Pan Stejskal je Putin zdejších diskuzí a doufám, že dlouho bude. :-)
25. 02. 2014 | 13:21

Pepa Řepa napsal(a):

Až na věky Violko....
:-)
Agent 008
25. 02. 2014 | 13:24

Pepa Řepa napsal(a):

Mnoga lěta živijó.....
25. 02. 2014 | 13:25

Viola napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

:-)) kdy, když ne teď, to je přece jejich heslo, měli by se toho držet. Ukrajina je bohatá. Možná ta jejich černozem už trochu zešedla, ale pořád je to stará dobrá zem a když už nic jiného, mohou ji po trochách prodávat jako zlato.
25. 02. 2014 | 13:25

resl napsal(a):

Putin má strach a s tím počítá Evropa. Má strach obsadit část Ukrajiny, přece jen nejsou 80. léta. A není to jen strach z toho, co by tomu řekli jiní. Do války na Uk. se nepustí ze dvou důvodů. Jeden je ten, že by mohli bez Evropy pomřít hlady a druhý je ten, že by konflikt s NATO nevyhráli. Je dobře, že Putin není starý kmet, ale rád by ještě hezky žil a opájel se bohatstvím celé své rodiny. Jakmile by EU se Státy nasadily sankce, může ten zoufalý obr na hliněných nohou stáhnou rolety a zavřít krám. Tím by padly i poslední zbytky komoušů tady.
To by pak musel pan Filuta i s panem Řepou Josefem, buď spáchat sebevraždu, nebo pomyslně pokleknout a žádat o odpuštění.
25. 02. 2014 | 13:28

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

samozřejmě i vy jste nenahraditelný, vždyť se to také ukázalo. Máte tu však jinou úlohu, také jste na stráži, ale tak trochu jinak.
I vám přeji dlouhého zdraví.
25. 02. 2014 | 13:29

ex-nemo napsal(a):

Viola
jste da gamba nebo d amore?
Nevěřím tomu co píšete. Nikdo nic nezískal ani v Libyi, ani v Bosně ani v Kosovu. To psolední žije v podstatě z podpor, ekonomika tam přestala existovat, Bosna k tomu spěje, podobně Afík i Irak a t.d..
Rusové vyhrajou na Ukrajině jakmile tam nedojde k rozpadu moci a ustaví se JAKÁKOLIV legální a pevná vláda.
25. 02. 2014 | 13:32

Viola napsal(a):

resl

"Putin má strach a s tím počítá Evropa."
Jen jestli s tím nepočítají právě ti spekulanti, ti by se měli pozavírat.
25. 02. 2014 | 13:33

TomášL napsal(a):

Pohled z druhé strany (nejenom pohledem ze "západu"):

"Rozhodně byste se neměli bát Ruska, protože máme dost vlastních problémů, jako třeba ekonomickou stagnaci, závislost ekonomiky na exportu ropy a plynu, korupci na všech úrovních vlády a nespokojenost lidu s tou vládou. Pochybuji, že by Rusko mělo vliv na cokoli důležitého mimo SNS. Podle mě bychom všichni měli bát Číny."

PS: Začíná se vyplácet mít známé v Rusku. :-)
25. 02. 2014 | 13:36

Viola napsal(a):

ex-nemo

To by chtělo pořádně prozkoumat, protože to jinak není možné a jestliže se podobné úvahy objevují v některých ekonomických komentářích, tak není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. A já bych si vsadila, být takovým spekulantem na burze, že na Řadě by mohlo být Slovensko, tak ať si tam dají pozor na nějaké demonstrace, no nakonec by to mělo platit všude - dávat si velký pozor na demonstrace, anebo zrušit ty burzy.
25. 02. 2014 | 13:37

kaplos napsal(a):

Po přečtení většiny příspěvků musí neznalý mít pocit, že v 45tém Američané obsadili nejen Plzeň ale celou republiku a poté co se národ chtěl připojit k civilizovanému východnímu světu v roce 68, tak na nás poslal tanky. Vážení přátelé soudružky Semelové chápu, že Vám to nevoní, ale k našim odvěkým nepřátelům patřilo Německo a od roku 48 Sovětský svaz, oba dva státy nás považovali a bohužel někteří ještě považují za své teritorium.
Co se pak týká Ukrajiny těžko asi vymažete z historie rok 32-33 a genocidu 7 mil. Ukrajinců Stalinem. Tento počin sovětských lidumilů, se také odrazil ve vztahu k rudé armádě za II sv. války a odpovídá i nynější neochotě příklonu k Rusku té části, která byla bolševiky tak tragicky postižena.
25. 02. 2014 | 13:40

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

TomášL.
Do Číny se vydá Drangnachostenmann resl až poté, co dobude Moskvu. Po dobytí Pekingu se vadá na Tokio a po něm se vrhne na Washington...atd. Nakonec se vrátí do svého narkomanského doupěte v Doupovských horách, možná stihne novou sklizeň marihuany. Předtím ale ještě dobyde Sudety.
Je to koumák, má to vymyšlené a přitom mu stačí jednoduchá strategie a taktika - stále jen dál a dál na východ...a přijde tak nakonec na západ.
25. 02. 2014 | 13:46

magor napsal(a):

25. 02. 2014 | 13:10
Sei la numero uno, Pepku.

Vážně škoda:-)

ex-nemo
Violenka je d'amore, samozřejmě, (byť z kraje zaprášenýho).
25. 02. 2014 | 13:46

Viola napsal(a):

kaploši a ještě ex-nemovi

tak vám něco opíšu odjinud

Příprava „revoluce“ přišla na 5 miliard dolarů

Z dokumentů, které se postupně dostávají na světlo, vysvítá, že „ukrajinská revoluce“ byla pečlivě připravována a skvěle financována. Obamova administrativa spolu s EU, rockefelerovskými a sorosovskými fondy na ni uvolnila minulý rok 5 miliard (!) dolarů, které za asistence CIA byly postupně převáděny na konta tzv. nevládních organizací. Otázka, kdy státní převrat uvést do chodu, vlastně nebyla složitá.

Takže kdo by obětoval tolik peněz, aby následně nechtěl inkasovat v dnešním kapitalistickém světě, založeném jen a jen na penězích?
25. 02. 2014 | 13:52

Viola napsal(a):

magore, pozdravuji vás.
25. 02. 2014 | 13:53

Filuta napsal(a):

kaplos

Á zase jeden ozajstný "pravičák" z Brusele promluvil.
Kdo nejde s námi, jde proti nám.

Každý, kdo si dovolí mít jiný názor, je hned ocejchován coby bolšán a už se proti němu sepisují petice. Pikantní na tom je, že "bývalí" trockisti a marxisti, aktivní často v hrůzných 50.letech, mentorují dnes přesvědčené životní pravičáky.
Co mají Američani z roku 48 společného s těmi, kteří dnes společně s EU rozesírají Blízký východ?
Doby, kdy se snad? vstupovalo do válek z idealismu, dávno minuly.
Že jde z velké části taky o vývoz zbraní a sféry vlivu, nikoliv o demokratizaci arabských zemí, není pochyb. Vývoz demokracie nefunguje, stejně jako nefunguje ani multikulturalismus.
25. 02. 2014 | 13:55

Viola napsal(a):

kaploš

a ještě něco, kdo žije v Americe? Jsou to potomci těch, co byhubili Indiány, jsou to ti nejhorší z nejhorších a jejich geny se tam množí, rozmnožují a všelijak negativně kříží ještě s těmi bývalými otroky, kteří mají stále v krvi ponížení, zlost a nenávist a teď mají ještě takového poloprezidenta.
25. 02. 2014 | 13:55

Viola napsal(a):

vyhubili -opr
25. 02. 2014 | 13:56

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
resl
Jen jestli s tím nepočítají právě ti spekulanti, ti by se měli pozavírat.
-------
všichni jsme spekulanti i vy Violo.
25. 02. 2014 | 14:11

aga napsal(a):

magor

Já se jen umanutě snažím vyargumentovat, že nečesaná nemytá veřejnost se momentálně nemůže - na Ukrajině ani jinde - rozhodnout vládnout si sama, jak to pan Buldatra v počátcích naší výměny formuloval. A nazýváte-li tento názor skepsí, já považuji názor páně Buldatry za sice pochopitelnou a dojemnou, ale přeci jen naivitu. A ta podle mé zkušenosti občas nadělá stejnou paseku jako zlý úmysl.

Což není nikterak v rozporu se všemi těmi nebeskými věcmi, kterými bychom si měli čistit své vlastní morfické pole, aby se výše uvedený stav jednou skutečně změnil.
25. 02. 2014 | 14:13

Viola napsal(a):

resle

Já nehraji na burze a nezkoumám, zda akcie vyletí, nebo spadnou v důsledku krize toho a toho státu, nebo výroku vysokopostaveného politika.
25. 02. 2014 | 14:14

Ing. N. napsal(a):

Vybírám ....

"Jedinou šancí, jak zabránit státnímu převratu, bylo povolat armádu. Toho se Západ a jeho žoldnéři v centru Kyjeva obávali nejvíce. Jak tvrdili experti: Za dvě hodiny by byl Majdan vyčištěn a puč by skončil. Proč k tomu prezident Janukovyč nesáhl? Pokusil se. Několikrát jako nejvyšší armádní velitel tento rozkaz vydal. Speciální výsadkové jednotky dokonce už vyrazily na Kyjev, ale náhle byly těsně před Kyjevem staženy a vráceny zpět do kasáren.

Stalo se tak na přímý rozkaz náčelníka generálního štábu, který se vzepřel prezidentovým rozkazům. Podle některých informací, za tuto „službu“ inkasoval od zákulisních prostředníků na své konto téměř milion dolarů. Nyní se stal „revolučním“ ministrem obrany poté, co Pavol Lebeděv uprchl za dramatických okolností na Krym, odkud vzkázal, že se svého postu nevzdá."
25. 02. 2014 | 14:17

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Parlament schválí ozbrojené a fanatické lůze cokoliv, protože se bojí veřejného lynče.
Jakou hodnotu má pak takový zákon schválený pod tlakem a ve strachu?"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A není ten Majdan nakonec potomek Olivera Cromwella?
25. 02. 2014 | 14:22

magor napsal(a):

Violo, taky zdravím,

ještěže dolar za Bushe ostrouhal, mohlo bejt v původní paritě klíďo 7,5 bilionu.
Válka v plném proudu, začíná docházet i těm chytřejším. Blbí na to maj receptory odjaktěživa, takový svý kanárky v dole.

https://www.youtube.com/watch?v=qm3LaqO-lAA
25. 02. 2014 | 14:22

magor napsal(a):

ago,

Magie jako Maggio.
Moc se těším, mám před okénky do světnic dvě jabloně.
Vždy krásně rozkvetou.
Jako kouzlo.
Zdravím.
25. 02. 2014 | 14:27

Martin1 napsal(a):

stejskal napsal(a):
Ta analýza pana Robejška je velmi zajímavá. neméně zajímavá je anketa, která je u toho textu (i když poněkud nelogicky) připojena.
Který politik je váš nejoblíbenější?
ZEMAN 24%, KLAUS 5%, SOBOTKA 3%, BABIŠ 9%, SCHWARZENBERG 2%, FILIP 45%, FIALA 3%, OKAMURA 8%, BĚLOBRÁDEK 1%
---------------
Já jsem si toho všiml již dávno, určitě nejsem sám, možná že už ta "uvědomělá", stále menší menšina, hledá ochotné střelce a ještě ochotnější lidské terče, aby nasadila osud vlasti do těch správných kolejí, když to nevyšlo s nějakým následovníkem Palacha a Zajíce.
Ale pravá příčina popularity levice není v jejím programu, ale v tom, že pravice si totálně spletla pravicovou politiku se zlodějnou a sociální politiku s přežitkem po komunismu.
25. 02. 2014 | 14:32

resl napsal(a):

Ing. N. : Stalo se tak na přímý rozkaz náčelníka generálního štábu, který se vzepřel prezidentovým rozkazům. Podle některých informací, za tuto „službu“ inkasoval od zákulisních prostředníků na své konto téměř milion dolarů.
----------------------
"podle některých informací," jste inženýr
25. 02. 2014 | 14:36

Zdeněk Brom napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Parlament schválí ozbrojené a fanatické lůze cokoliv, protože se bojí veřejného lynče.
Jakou hodnotu má pak takový zákon schválený pod tlakem a ve strachu?"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A není ten Majdan nakonec potomek Olivera Cromwella?

-----------------------------------------------------------------------------------

Proč Cromwella? Spíš bych to viděl na dítě VŘSR.
25. 02. 2014 | 14:36

strýc virus HxNx napsal(a):

kosoúhlý průmět 13:09

já bych humanitárního bombera do pekla nestrkal.
nevědomost hříchu nečiní. myslím, že mnohé své činy nekonal ze zášti, ale z čirého blbství, jímž byl od přírody štědře obdařen.
25. 02. 2014 | 14:38

strýc virus HxNx napsal(a):

hele, vona vypadla reCAPTCHA?
25. 02. 2014 | 14:38

Filuta napsal(a):

Z.Brom

A co třeba "velká" francouzská?
Tam se taky děly věci a jak pak skončili strůjci toho "dobra".
25. 02. 2014 | 14:42

nejsem stejskal napsal(a):

to Martin:

Bohouš Sobotka je pravicový premiér? To jsou mi věci. Nejde vůbec o pravici nebo levici, ale o to, že PL cíleně oslovujou příznivce extremistů, šílenců a hulvátů, ve kterých ty míň chytří hledají své vůdce: zemana, filipa, okamury, babiše. Stačí použít naštvanou rétoriku těhle lidí - všechno je špatně, všichni kradou, všechno jde do kopru, pravdu mám jen já - a maj svý čtenáře jistý. Robejšek je chytrej chlap. Ale PL vědí, že je proti EU a jejich čtenáři zrovna teď chtěj číst o tom, jak ta zlá unie škodí Ukrajině a Rusku. Tak jim to servírujou.
25. 02. 2014 | 14:46

Zdeněk Brom napsal(a):

Filuta:

Myslím, že tady jde o domácí zdroje a tradice.
25. 02. 2014 | 14:46

aga napsal(a):

magor

Magie je, když se pánubohu do těch jeho kouzel sereme, z vlastní nedokonalé vůle. Jabloně by mohly povídat. Ale na druhou stranu, jinak nepoznáme dobro a zlo, žejo. Taky zdravím.
25. 02. 2014 | 14:47

kaplos napsal(a):

Ježíš Violo to jsem nevěděl, že to financuje Rockefeller a spol. Kdo financuje Janukoviče a spol.? Promiňte, ale v dnešní době se opravdu bez peněz nic neobejde, ale tak je to od chvíle kdy do oběhu přišli peníze a můžete tento názor interpretovat na jakoukoli událost. Jinak prosím o prominutí, ale ti Američané o kterých mluvíte jsou původem Evropané a poměrně velká část bude i z našeho území.
Pane Filuto, pravičák z Brusele je asi nějaká nová nadávka. V Bruselu jinak vládnou socialisti, multikulturalismus je též spíše levicová myšlenka že? Nakonec bych si vypůjčil Vaši větu
" Každý, kdo si dovolí mít jiný názor, je hned ocejchován coby bolšán" u Vás je to zase pravičák.
25. 02. 2014 | 15:03

Viola napsal(a):

resle

"podle některých informací"

Jestliže už se něco takového vyskytlo, je třeba to prověřit, samozřejmě, že se to jako první neobjeví na internetu, netoť ten stále není vševědoucí a takové částky se posílají šifrovaně.
25. 02. 2014 | 15:05

Admirál napsal(a):

nejsem stejskal - obrátím otázku, co vidíte na činech Sobotkovi vlády levicového?

Pozor, nepleťte rétoriku a předvolební sliby s reálnými skutky.

To samé článek pana Balabána. Řeči se vedou a skutek utek.
25. 02. 2014 | 15:05

Admirál napsal(a):

kaplos - Co je na multikulturalismus levicového?
25. 02. 2014 | 15:07

Viola napsal(a):

kaploš

Velice správně, ti Američané jsou původně Evropané (EU) nic vám to nenapovídá, prostě ti nejhorší z nejhorších - dobyvatelé a jejich geny stále žijí. Pan Janukovič nejspíše tyl ze svých lidí, protože je to na Ukrajincích vidět, jsou chudí a hledají si práci po celém světě za nižší, než minimální plat a ještě dříve na černo.
25. 02. 2014 | 15:08

nudnik napsal(a):

Sice furt nevidim, vo jakym Robejškovi a jaký anketě dokola mluvíte, ale taky je to docela jedno.
Robejška znám nazpaměť, takže by mi těžko něco nového sdělil a pokud má v nějaké anketě Filip 45% a Sobotka 3%, svědčí to o faktu, že se lidi po volbách zase už vzpamatovali.
Blbý je jen, že to vždycky maj ve vobrácenym gardu, nejdřív volit, pak se vzpamatovat.
S tim barelem dobroty to bylo vo fous, kdyby nechrápal a neprokec to s tim Haagem, buhvíkde bysme na jakym mejdanu dneska byli.
25. 02. 2014 | 15:11

tytyty napsal(a):

To, kam patří evropský západ, kam patříme my, kam patří Rusko anebo Polsko, a kam patří Ukrajina, lze zjistit snadno. Například dle pořadí vybraných států světa podle hrubého národního příjmu (GNI) v roce 2012.
Aby bylo více jasno. Podle ukazatele hrubého národního příjmu (GNI) v roce 2012 je Evropě za Ukrajinou snad jen Moldávie (Moldova).
Gross National Income per capita in 2012 at nominal values, according to the Atlas Method, an indicator of income developed by the World Bank.

1 Norway GNI 98,860
15 Germany GNI 44,01

24 Greece GNI 23,260
30 Czech Republic GNI 18,130
32 Slovakia GNI 17,170

43 RUSSIA GNI 12,700
44 Poland GNI 12,670

97 Kosovo GNI 3,640
99 UKRAINE GNI 3,500
109 Egypt GNI 3,000
118 Moldova GNI 2,070
25. 02. 2014 | 15:11

kaplos napsal(a):

To Admirál
máte dojem, že je tato myšlenka pravicová, navíc pokud chcete číst a rozumět napsal jsem "spíše" jelikož se jedná o jev prolínající celé dějiny lidstva.
25. 02. 2014 | 15:18

strýc virus HxNx napsal(a):

Viola 15:08

mslíte, že Juščenko netyl?
25. 02. 2014 | 15:20

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://defendinghistory.com/ukraine-issues-in-early-2014/63714
25. 02. 2014 | 15:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Ale pravá příčina popularity levice není v jejím programu, ale v tom, že pravice si totálně spletla pravicovou politiku se zlodějnou a sociální politiku s přežitkem po komunismu."
25. 02. 2014 | 14:32
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
V tom je jádro pudla. Když jsem dnes sledoval na ČT24 tu hrstku zoufalců na tiskovce ODS, kde představoval nešťastník Fiala totálně profláknutého Zahradila a vyhořelého Tošenovského jakožto osvědčené europoslance, kteří zařídí zrušení druhého sídla ve Štrasburgu a zachrání českou korunu před rozplynutím do eura, už se ani nešlo smát, tak tristní pohled tahle sestava skýtala.
Pak nastoupila ještě trapnější squadra VV v čele s Johnem a raději jsem to vypnul.
25. 02. 2014 | 15:30

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.irishtimes.com/news/world/we-should-remember-the-lessons-of-how-we-stumbled-into-war-in-1914-1.1703106?page=2
25. 02. 2014 | 15:31

magor napsal(a):

aga

Kdybyste mohl vidět, kolik z nespatřeného se tu denně sere do věcí, Váš purismus ten tam. Svět, to je válka, jak dole, tak nahoře. Důležitý si neposrat karmu, to pak člověk hnedle udušenej v koupelně.
25. 02. 2014 | 15:34

Martin1 napsal(a):

nick:nejsem stejskal
Bohouš Sobotka je pravicový premiér?
Sobotka je nevýrazný a neschopný člověk a mohl vyniknout jen před pozadím, které bylo výrazně pestře zlodějské a jemu nepřátelské.

Jeho nevýraznost vynikla i na základě výrazných lumpů v jeho vlastní ČSSD i díky intrikánům na úrovni mateřské školky za "dirigentování" prezidenta Zemana, který to nerozchodil a nerozchodí.

Já Sobotku a ČSSD podporoval, protože ta bída s "Mirunou" se 101 v kabelce už ztrácela úplně šmrnc i humor a už si ve státě užíval jen Nečas s budoucí Nečasovou - to už byl snad jediný smysl - jediná smyslnost v tom spolku.

Stále však čekám na někoho, kdo vyleze před lidi a pravdivě vše od roku 1989 pojmenuje počínaje Zifčákem - Růžičkou, jak to domluvil Havel s komunisty, že se jim vůbec nic nestalo, že si směli převléknout kabáty, vlézt do pravicových stran a nám neznalým předstírat, že dělají pravicovou politiku a kradli všemi končetinami, že připomínali spíše ta indická mnohoruká božstva. Proč zmizely (zmizely - byly zničeny opravdu - co když ne a ty osoby jsou dnes vydírány)podstatné archivy Stb a zbytek podřadných figur je vystaven persekucím ve formě Lustračního zákona.

Máme velký ústav, co má zkoumat zločiny komunismu, ale takovou základní blbost nevyřešil (Zifčák a spol.)- to je TABU (proč asi?), tak to vypadá, že si na zkoumání jen hraje(dobrá zašívárna) a brzy se možná nenápadně promění na Ústav Marxismu-Leninismu a začne to zkoumat od VŘSR a někteří při tom i vstoupí do KSČM a budou to zkoumat zevnitř.

Očekávám, že ten NĚKDO v budoucnu sestaví vládu SPRAVEDLIVÝCH NÁRODNÍ ZÁCHRANY - pozavírá stovky lidí, znárodní rozkradený majetek a bude platit, že ten, kdo krade, je zloděj a ne pravicový politik. Moc bych si přál, aby to nebyl ten Filip, ale vypadá to, že většina v nouzi po něm brzy sáhne.

Zvláště, když ODS se asi vzhlédla v nevýrazném Sobotkovi a trumfovala ČSSD svým ještě méně výrazným profesorem Fialou - tak silně ve všech aspektech chování připomínajícího posledního komunistického pohlavára před revolucí - soudruha Urbánka.
Proto ta stoupající popularita Filipa - pokud to ovšem není zase s tou anketou jen podvod.:)
25. 02. 2014 | 15:43

aga napsal(a):

magore

Jste si jistej, že diskutujete se mnou a ne se svými představami?

Když nějak (subjektivně samozřejmě) definuji magii, znamená to hnedle, že jsem purista a popírám nespatřené, nebo nevidím válku protikladů (o které naopak melu furt až obsedantně?)
25. 02. 2014 | 15:45

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy
koho byste doporučil?
Už jste viděl přijatelného kritického kandidáta?
Já ne, asi mám šedý zákal, musím k očařce.

tytyty
Kam patřím o tom nemám pochyb, jen nevím jestli k západu patří lidé jako Ashtonová.

Moldavii sbaští Otesánek příští rok,omastí ji lickými právy, taky evropané demokrati jako víno.
Egypt je tam dobře.Chycí celý Maghrib, Středomořskou unii plánuje zase žabožrout.

Jaký je rozdíl mezi východním magučim sajuzem a západními tradičními demokraty od Čadu po Kavkaz?
Bylo otázkou času, kdy Otesánek praskne. i Samková si nechala podvázat žaludek, aby tolik nežrala.
Není to pro organismus zdravý, povídal pan dochtor.
25. 02. 2014 | 15:46

skeptický napsal(a):

Když jsem byl ještě malej a blbej,špekulant byl tlustej člověk.
25. 02. 2014 | 15:52

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
kdo teď-nadkolego-když jste velkej a chytrej?
25. 02. 2014 | 15:53

Pepa Řepa napsal(a):

Nadkolego, poslouchejte bezpečnostní mágy.
Ukrajina jako demento.
EUdemento.
25. 02. 2014 | 15:55

skeptický napsal(a):

No přece já,nadkolego.
25. 02. 2014 | 15:56

Viola napsal(a):

Martine1

Vy musíte mít nějakou osobnost, která by vám něco potvrdila a řekla krutou pravdu? Dnes je zatím nejlepší internet. Jinak je dobré zaposlouchat se, co říká Bůh, ale to každému nejde, chce to chvíle soustředění, rozjímání, přemýšlení, chvíle samoty, proto se také nejhorší zločinci zavírají do samotek, aby se napravili s pomocí Boží. Mnozí se napravili tak, že začali věřit Bohu.
25. 02. 2014 | 15:56

Homunculus napsal(a):

S tímto problémem se můžeme vyrovnat jedině tak, že zodpovědní lidé
(Bush Jr., Sarkozy apod.) stanou před mezinárodním soudem v Haagu.
25. 02. 2014 | 15:57

m. napsal(a):

"Magie je, když se pánubohu do těch jeho kouzel sereme, z vlastní nedokonalé vůle".
25. 02. 2014 | 15:59

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

to do sebe zapadá. Teď má vzniknout fotbalové impérium, jehož prvním počinem bude , že Tymošenková koupí Slávii , Plzeň a taky prý volala Berluskonimu.
Už jí před tím patřil hokejový Vsetín. Ona si v takovém prostředí vyloženě libuje.
Jo, a dánští týnejdři to prý mají na rok v Práglu zadara - mejdan jako Majdan.
Damková má po ftákách.
25. 02. 2014 | 15:59

skeptický napsal(a):

Saframento peperminto demento,demente,dementi.
Kuda vy EU idiote?
25. 02. 2014 | 16:00

Martin1 napsal(a):

Viola
Violo, může to být i jinak, já tu krutou pravdu znám, ale veřejně to musí říct někdo jiný na oficiálnější a reprezentativnější úrovni - někdo z aktérů té doby a ne jen Cibulka.
25. 02. 2014 | 16:00

skeptický napsal(a):

Když jsem byl ještě malej a blbej,tak se chodbal hrál na chodbě.
25. 02. 2014 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmmm
Ukrajina jako demento a Haag jako parodie na spravedlnost.
Jeden řezník dostane ke svačině cyankali druhej doma Nobelovku.

Podle dnešních mudrců by musel do Haagu TGM, že poslal policajta někam do Svárova nebo Mostu.Není většího politického nástroje.
Co tam máte dalšího....demokrati?
25. 02. 2014 | 16:02

Pepa Řepa napsal(a):

id
Slavii říkáte?
Tak to je jiná.
A´t žije naše čistá netunelářka, nechme ji, ať své těžce nakradené hřivny smysluplně utratí a koupí Řepku nebo jiné nadějné mladíky.
:-)
25. 02. 2014 | 16:05

slavwin napsal(a):

Bojuje se tady za Ojropu a za ojroasii. .Není to jednoduché už nic není jak bývalo. Klamání je více cítit v euroatlantickém prostoru, nějak je těch politiků příliš a lidé mají dojem, že je to řízeno nějakou nadsilou, hovoří se o zednářích Bilderbergu Euroasijatský gosudar byl zároveň svatý a to v nějaké podobě přetrvává, být proti svatým je hřích, sice to zkrachovalo, ale dnes to má být jiné a lepší. Vybíráme dostali jsme se z toho, ale někdo to chce zpět. JuDr Josef Horl píše veršovánky, myslím, že když jde do tuhého tak je nás více co je nechceme. K nějaké korekci dojít musí i u nás, musíme dát všem možnost se uživit a slušně žít, to není rovnostářství to nezbytná potřeba. Začíná to bojem proti zlodějům a musí to končit půdou, řemeslem úklidem a nevím čím ještě. Kecy o HDP a vzdělání možná něco řeší v omezenému počtu, mně jde minimálně o všechny, kdo se tu narodili a sam se nevzdal místa pobytu těm kdo zákonně tu mají trvalý pobyt povolen, proto to povolování by mělo být zodpovědné a hranice by neměla podkročit 10 let života bez trvalého povolení.
25. 02. 2014 | 16:06

Pravda napsal(a):

Viola:

Opravdu budou silnějí když budou lést do zadku Rusku? Asi jako mi v letech 1948-1989 kdy jsme byli loutkou SSSR.

Karel Muller:

Máte pravdu s tím začalo nacistické Německo za 2.světové války a Rusáci to ochotně převzali. Pokud by za Ukrajinou stálo USA a velké státy EU jako VB,Francie a Německo tak by se Rusáci opravdu lekli, tak jako při válce v Gruzii, když západní mocnosti pohrozili Putinovy, že svojí armádou půjde až do Tbilisi bude to znamenat válku a díky tomu zůstala Gruzie ochráněná od Putinova vlivu. Rusáci vědí, že na západní země nemají protože mají zastaralé vojenské vybavení.
25. 02. 2014 | 16:19

skeptický napsal(a):

Když to všechno dopadne jak by mělo,tak báťuška zmáškne knoflík,pak bude po imperiálistech,nadnárodních levorucionářích a revančistech, i po báťuškovi,a zůstaneme jenom my.Sem to oni nehoděj,jejich princezna Jelizaveta Jákovlevna je ve Varech.Ušetříme pak na ministerstvu zahraničí.
A pak budeme máčet řekvičky ve slaný vodě,český lev se bude pást vedle ovečky,a Míra povládne krajinou
25. 02. 2014 | 16:21

nudnik napsal(a):

septický
Už zase vyhrožujete. Jaký řekvičky, jakej Míra?!?!?!
Jako by toho nebylo dost.
Když hrozilo, že si na Brdech postavíme falešnej radar, vylepili v Praze v tramvajích seznamy, co si všechno máme dát do evakuačního zavazadla.
A letos?
Ani ťuk.
A to víme jak různý Renkárove sou lačný polepit kdeco.
Už jim ani nebudeme stát za vodvoz do lesa a zahrabání buldozerem.
25. 02. 2014 | 16:27

nudnik napsal(a):

septický
Už zase vyhrožujete. Jaký řekvičky, jakej Míra?!?!?!
Jako by toho nebylo dost.
Když hrozilo, že si na Brdech postavíme falešnej radar, vylepili v Praze v tramvajích seznamy, co si všechno máme dát do evakuačního zavazadla.
A letos?
Ani ťuk.
A to víme jak různý Renkárove sou lačný polepit kdeco.
Už jim ani nebudeme stát za vodvoz do lesa a zahrabání buldozerem.
25. 02. 2014 | 16:27

nudnik napsal(a):

jak zmáčknu tlačitko, voběví se všechno dvakrát.
indikuje stav těsně před smrtí.
mě nebo systému.
25. 02. 2014 | 16:28

nudnik napsal(a):

jak zmáčknu tlačitko, voběví se všechno dvakrát.
indikuje stav těsně před smrtí.
mě nebo systému.
25. 02. 2014 | 16:28

Viola napsal(a):

Pravda

Nejde o lezení do zadku, ale o spolupráci. A snad si nemyslíte, že nyní nejsme někým voděni? Jsme loutkou v rukou EU a ta je loutkou v rukou USA a kdo ví, zda USA není loutkou v rukou SA (Saudské arábie) a ta, protože sedí na ropě si může diktovat. Je třeba hledat volné energie, abychom byli nezávislí. Energie, to je Bůh, vždyť to říkám pořád. Někdo řekne, že Bůh je nějaká osoba v podobě Ježíše Krista, ale ne je to energie.
25. 02. 2014 | 16:36

Viola napsal(a):

nudnik

zkuste se uklidnit a hlavně nepít alkohol, napijte se čisté studené vody.
25. 02. 2014 | 16:37

někde i sranda končí napsal(a):

Řepo, z těch četniku si nedělejte žádný humoresky, to může tak Töpfer s Moskalykovou sólo.
Za první republiky (protektorát nepočítám) zastřelili něco k 200 lidem, nejhnusnější byla střelba do průvodu dětí v Radotíně.
Taky nepočítám armádu.

Stačí si pořídit podrobný dějiny v datech a trpělivě sčítat po měsících.
25. 02. 2014 | 16:40

A jak to bylo v Radotíně skutečně napsal(a):

Živý štít KSČ

Tábor nezaměstnaného lidu svolala Komunistická strana Československa (KSČ) na velikonoční neděli 20. dubna 1930 do Radotína u Prahy. Okresní úřad Praha-venkov demonstraci zakázal a pořadatelé ji proto přeložili do nedaleké Kosoře, kde k asi dvaceti dělníkům promluvil komunistický poslanec Václav Kopecký. Posléze se skupinka vydala na pochod do Radotína a z lesů kolem cesty se k průvodu přidalo dalších asi tři sta lidí, což byla předem domluvená strategie organizátorů. Před Radotínem pochod zastavila policejní patrola devíti četníků. Velitel vyzval dav k rozchodu, demonstranti se zastavili, rozejít se však odmítli. Velitel proto rozkázal: „Na bodák!" Devět četnických pušek s bodly se obrátilo proti davu. „Leč výhružka zbraní byla paralyzována křikem zadního voje demonstrantů," popsaly průběh akce Lidové noviny. Na policejní kordon začalo dopadat kamení. Velitel vyzval: „K líci zbraň!" Na ženy a děti v čele průvodu padl strach, ale ze zadních řad stále létaly až tři kilogramy těžké kameny.

Komunističtí agitátoři totiž v Radotíně vyzkoušeli novou taktiku „třídního boje" a použili ženy a děti jako živý štít. V tu chvíli byl jeden četník zasažen z davu těžkým kamenem. Pořádně vystrašen, prý ve strachu o holý život, začal bez rozkazu střílet. Demonstranti se rychle rozprchli. Na silnici však zůstala ležet vážně poraněná 13letá Růžena Martincová se střelnou ránou v břiše. Zraněna byla i stejně stará Jiřina Brejchová. Mužům, kteří házeli kamení, se nestalo nic! Střelbu však kromě dětí odnesly ještě tři mladé ženy ve věku od 22 do 27 let. Policejní posily zatkly na místě čtyři komunistické agitátory, mimo jiné Fritze Krohna z Berlína, který podle Lidových novin vůbec neuměl česky, zato si v aktovce nesl písemné instrukce, jak pořádat komunistické demonstrace pod rouškou sportovních podniků. Lidové noviny celou událost hodnotily věcně a bez emocí. „K smutné kapitole konfliktu mezi občany hájícími zákon a občany štvanými, aby ho porušili, přibyla nová kapitola psaná krví pěti lidí," napsaly. Zato sociálnědemokratické Právo lidu se tvrdě pustilo do komunistů a radotínské neštěstí označilo za předem plánovanou akci „středoevropského komunistického byra" s cílem vyprovokovat demonstraci, při které poteče krev žen a dětí. „Způsob provokativních demonstrací komunistů, vysílajících do prvních řad ženy a děti, není docela novým, neboť obdobné srážky se poslední dobou udály i v jiných zemích. Informované kruhy jsou toho mínění, že velikonoční demonstrace v blízkosti Prahy byla zkouškou pro 1. květen," přemítalo Právo lidu.
25. 02. 2014 | 16:47

Ládik!!! napsal(a):

Já bych to zahrnul mezi problémy.
25. 02. 2014 | 16:48

jestli ty vesmíry nejsou paralelní? napsal(a):

To byla panečku rychlost. A pak že jim redakční systém nefunguje.
Až 3! kilogramy těžký kámen na dvacet metrů, to mi připomíná jednu Čapkovu polívku.
Nebo povídku?
Možná se tim inspiroval?

Jen tak pro sichr, byly to četnický pušky?
A střílely do dětí nebo do agitátorů z Berlína?
25. 02. 2014 | 16:53

skeptický napsal(a):

sranda
To je jeden za 40 dní.Málo.To dnes máme za rok víc sebevražd.
Divokejch prasat je tu 180,000,v lese aby se tu v zemljance jeden bez pušky bál,pištol nestačí,a jsou taky hájený.Nevím,na co si je pěstujou.Asi až nebude co žrát.A sežerou mi všechny houby.
25. 02. 2014 | 16:57

Pepa Řepa napsal(a):

Vůbec netuším zda skutečně nechal střílet TGM do dětiček, dost bych o tom pochyboval, ale dovedu si představit, že alfa-samec vybavený pravomocemi, dá příkaz k použití represivním složkám, při potlačení pokusu o převrat, pří kterém nejen létají koktaily, ale ozývá se i střelba z druhé strany, od toho totiž represivní aparát má.

A to platí všude na světě, v Kyjevě, WDC, Paříži nebo i v Praze, pokud by to přerostlo ve vypalování budov a zabíjení policajtů, tedy s věcmi, které už nemají s demokratickým státem ve kterém máte možnost voleb nic společného.

Posílání do Haagu účelově a výběrově jen devalvuje už tak chabou důvěru v EU, lze připomenout navržení Hashima Thaci na Nobelovu cenu míru některými poslanci EP.
Pak není divu, že se důvěryhodnost ztrácí.
25. 02. 2014 | 16:59

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
má to i dobré stránky. Asi před měsícem jsem objevil za plotem kance jako hrom, možná sražený, možná střelený, přišel v noci zdechnout. Volám lesákům, kteří jinak nereagují, druhý den ho odvezli a hned byly po hospodách kančí hody.
Někdy na ně koukám z okna, rejou jako velkorypadla.
Bivoj nikde, bývali Čechové statní jonáci...
25. 02. 2014 | 17:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy