Finlandizace Ukrajiny jako východisko z krize?

11. 05. 2014 | 09:12
Přečteno 10851 krát
Na Ukrajině zažíváme opakování krvavého rozpadu Jugoslávie. Etnické dělení země se prohloubilo, není úplně jasné, kdo v zemi vládne a kdo, za koho a za co v ní bojuje. Máme zde armádu, národní gardu, domobranu, neofašistické a nacionalistické radikály, fotbalové ultras. Jsou již desítky mrtvých, lidé jsou popravováni i zaživa jako při požáru v Oděse. Mohou vůbec za této situace proběhnout regulérní prezidentské a poté parlamentní volby?

Na hranicích EU a za humny Česka máme dnes téměř padesátimiliónový zhroucený stát, který má našlápnuto k občanské válce. Ta by v případě její eskalace byla přímou hrozbou pro evropskou bezpečnost. Nereálná není „jen“ hrozba přerušení dodávek plynu do Evropy, ale i živelná migrace z nestabilního teritoria, což by mělo zajímat i nás s početnou ukrajinskou menšinou.Nesmíme také zapomínat, že zhroucené státy jsou eldorádem pro organizovaný zločin a ten má na Ukrajině nemalé podhoubí. Místní oligarchové by o tom mohli vyprávět.

Ukrajina se též ocitá v geopolitickém vakuu. Stěží je představitelný vstup země do Eurasijské unie pod taktovkou Moskvy. Ale evropská perspektiva Ukrajiny je také hodně vzdálená. Těžko může Evropská unie vážně uvažovat o dalším sbližování se zemí, která se rozpadá, je ve stavu občanské války a potřebuje od ní desítky miliard eur na odvrácení bankrotu. I baronka Ashtonová možná tuší, že Řecko je ve srovnání s Ukrajinou pouhá selanka.

Všichni hlavní vnější aktéři ukrajinské krize, vedle EU i Rusko a Spojené státy, by si na základě svých četných negativních zkušeností ze Somálska, Afghánistánu, Iráku, Sýrie, Libye nebo Čečenska měly být vědomi, kam až může dojít konflikt, který se vymkne kontrole. A snažit se, bez ohledu na vyostřené vztahy kontaminované nedůvěrou a sankcemi, najít východisko ze slepé uličky.

Počátkem května ho nabídl v článku „Co by měl Obama říci Američanům o Ukrajině“ v magazínu Politico bývalý poradce prezidenta Cartera pro otázky národní bezpečnosti Zbigniew Brzezinski.Navrhl, aby se Ukrajina vydala cestou Finska, tj. být nezávislou zemí, která je součástí Evropy, není ale v NATO a udržuje těsné vztahy s Ruskem.

Podobný model jako Brzezinski před dvěma měsíci Ukrajině doporučil i další vlivný veterán americké zahraniční politiky, bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger. Na „finlandizaci“ Ukrajiny by se ale musely Rusko, USA a EU dohodnout a garantovat ji i za cenu kompromisu.

Připomíná to trochu „koncert velmocí“? Jistě ano.Jenže existuje jiná životaschopná alternativa, která by zabránila vzájemnému zabíjení dvou slovanských národů, které bylo ještě před půl rokem stěží představitelné? Realismus a odpovědnost by tentokrát měly převážit nad ideologií a geopolitickými hrátkami.
(Právo, 9.5.)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

veverka napsal(a):

Federalizace není v zájmu USA.

V zájmu USA je válka.

Proto USA nikdy svým loutkám Jaceňukovi s Turčinoven přistoupit na federalizaci nedovolí.

USA budou eskalovat situaci za jakoukoliv cenu,jejich žoldáci už na Ukrajině dávno operují a vraždí.
11. 05. 2014 | 09:42

Pompeius Magnus napsal(a):

Uvítám vznik Novorosijské republiky, kde bude úředním jazykem ruština s hlavním městem Doněckem. Zprávy z Mariupolu hovoří o tom, že ukrajinští fašisté střílí do civliního obyvatelstva. Jaceňuk, Turčinov, Avakov musí skončit před tribulnálem v Haagu!
11. 05. 2014 | 09:54

veverka napsal(a):

Je velice naivní myslet si,že USA přistoupí na neutralitu Ukrajiny.

Cílem USA a jejich majdanů je vstup Ukrajiny do NATO a nacpání základen NATO až k Rusku a jeho další obkličování.

Vyhnání Ruska z Krymu a postavení tam základen NATO.

K tomu USA potřebují vyprovokovat konflikt Rusko-Ukrajina a vydémonizovat Rusko tak,že Ukrajinci budou chtít sami rychle do NATO.

Pokud by USA přistoupily na neutralitu Ukrajiny,tak byl jejich majdan a předchozí oranžová revoluce a ty šílené miliardy co do toho narvaly zcela zbytečný.

To USA nikdy neudělají.

USA budou hnát násilí a provokace až na samou hranu a kdyby náhodou jejich loutky Jaceňuk s Turčinovem chtěli mír nebo nedejbože neutralitu,tak jim to tam opět šéf CIA nebo Biden nebo baronka přijedou osobně "vysvětlit"
11. 05. 2014 | 09:59

JC napsal(a):

Mno, Pane Balabáne , jeden z mála objektivních názorů.
Pro místní levičáky bych připomenul, že momentální bordel na Ukrajině jde za jejich miláčkem a mírotvůrcem Obamou.
Jak je z blogu patrné, ne všichni Amíci jsou nutně padlí na hlavu.
11. 05. 2014 | 10:09

david napsal(a):

Pane Balabáne, myslím si, že článek mohl být i kratší.

Stačilo napsat, že dnešní stav na Ukrajině je výsledkem práce Kučmy, Juščenka Tymošenkové, Jaceňuka a dalších, pracujících v podobném duchu a stejným směrem.

To, že tomu různí diletanti a lumpové z ostatních zemí částečně pomáhali a částečně jen tleskali, celou situaci na Ukrajině jen urychlilo.

To, že tady na této diskuzi se různí jedinci snaží ony lumpy a diletanty třídit na levičáky a pravičáky, už je jen nezbytným doplňkem českého hlupáka k absurdnímu divadlu jménem Ukrajina

P.S.

Dnes tady s tříděním na levičáky a pravičáky už úspěšně začal JC.
Za chvíli se jistě přidá resl, Yosif K., nebo dokonce "místní ochotnický bavič" Ládík a tak začne jako doplněk k Ukrajině na této diskuzi i "česká soda".

A na Ukrajině jsou mezitím "Jaceňukové" dále úspěšně kradou a souběžně jsou upalováni lidé.

Kam
11. 05. 2014 | 10:40

manželka je dobrý sluha ale špatný pán napsal(a):

občanskou válku na ukrajině podle me zažehla ruská okupace krymu, usnesení ruské dumy o tom, že putil muže chránit ruskou rasu kdekoliv si usmyslí, přesun 40 tisíc ruských vojáku k hranicím ukrajiny a obsazování policejních stanic a uřadů na východě ukrajiny ruskými teroristy řízenými z kremlu. k tomu ještě ta mohutná propaganda ruskeho, dnes už v podstatě fašistického režimu. samozřejmě, v kievě proběhlo neustavní odstavení presidenta a vlády. parlament ale zustal v puvodním složení. a bez zasahování ruska by mohly proběhnout 25 unora volby a situace se iklidnit. nevím, proč jer u nás neustále podporována myšlenka lidmi jako je semelová nebo klaus, že rusko má nějaké sve svery vlivu. rusácko samo o sobě zabírá teměř celou asii, nechápu proč by ještě měli strkat sve pařaty do jakekoliv jiné země. to samé si myslím i o USA.
11. 05. 2014 | 10:51

Bakalův nezvaný host napsal(a):

To, co je na Západě skryté, to se na východ může exportovat otevřeně.

„Kyjevské události svědčí o tom, že Ukrajinu ovládají oligarchové. Celý tento státní převrat byl uskutečněn za jejich peníze a nyní jde o vracení dluhů. A jejich jmenování na vysoké státní posty je tedy celkem logické.

Oleksandr Turčynov, který se chopil povinností hlavy státu, jmenoval téměř hned po převratu vlivné oligarchy novými vedoucími činiteli ve východních a jižních oblastech země. Podle jeho slov pomohou bohatí lidé z Východu zachovat územní celistvost státu.

Guvernérem Doněcké oblasti se například stal předseda ředitelské rady společnosti Industrialnyj sojuz Donbasu (Průmyslový svaz Donbasu) Sergej Taruta (jeho majetek se odhaduje na 2,65 miliardy dolarů). Dněpropetrovskou oblast dostal spolumajitel Privat Banky Igor Kolomojskij (3,64 miliardy dolarů). Guvernérem Oděské oblasti byl jmenován Vladimir Němirovskij, majitel oděských závodů Stalkanat-Silur.“

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_05_11/Jihovychod-Ukrajiny-ovladaji-oligarchove-8439/

Údajná revoluce proti oligarchům podporovaná z Bruselu dopadla nějak divně.
Západ Ukrajiny má své fašistické vůdce podporované ze Západu, východ Ukrajiny dostal protektory a řad oligarchů.
11. 05. 2014 | 10:57

Kelt napsal(a):

Velmi objektivní zhodnocení současného dění na UK.
Na UK již probíhá občanská válka a pokud by tomu RF,EU a zejména USA nechaly volný průběh,tak následky mohou být nedozírné i pro země "Visegradu".
Zajímavý aspekt je možno pozorovat u republikánů v USA,kteří již zaujímají stanovisko,které jako jediné východisko za dané situace vidí Brzezinski a Kisinger,
Pravdou je,že v USA je "Majdan" pro vlivné lobystické skupiny již odepsanou investicí.
Záleží nyní na administrativně Bílého domu,na kolik je schopna situaci vyhodnotit realisticky a přistoupit na "findlandizaci UK.
11. 05. 2014 | 10:59

Ládik!!! napsal(a):

david je zřejmě po krmení...
Parcelace Ukrajiny je nabíledni. Zbývá otázka - jak a na kolik kusů. Jestli po rovnoběžkách a polednících nebo podle vodních toků. Nebo ať si to udělají sami podle kmenových území. Až mě mrazí, když si uvědomím, že kus Ukrajiny byl součástí Československa. Pánbu s námi a zlí pryč.
11. 05. 2014 | 11:03

Divobyj napsal(a):

Zdravím,pane Balabáne!

Necítíte se tu na "Aktuálně" tak trochu jako exot mezi běžnými domácími zvířaty?
Myšlenka finlandizace Ukrajiny je velmi zajímavá.Obávám se však,že nereálná.
Mnohem reálnější se zdá koncept roztržení Ukrajiny.
A jak odhadujete velmi správně,chudý západ by byl pro EU těžkou železnou koulí na noze utopence.
V konečném důsledku pak musí sama EU své "majdanisty" odsoudit!
11. 05. 2014 | 11:05

Ládik!!! napsal(a):

Finlandizace UA se nepovede. Finsko leží na žulové desce, na níž roste tyčovina, je tam kosa (ale krásně). UA má černozem a levné ruce - vždy se najdou vítězové, kteří potřebují otrockou práci.
11. 05. 2014 | 11:10

JC napsal(a):

david ,

Ano máte pravdu že za situaci na Ukrajině mohou především sami Ukrajinci.
Nikdy to ovšem není tak jednoduché aby se to dlo napsat ve dvou větách. Doporučuji odkaz Jáchyma na BL pod Žákem.
Uznávám, že moje zkratka levoun vs pravoun je také z podobného jednoduchého těsta jako hojně momentálně užívané Anti-Putin vs agent Moskvy, ale neodolal jsem se ji použít při vzpomínce na levounské pro-Obamovské hýkání :-))
11. 05. 2014 | 11:12

JC napsal(a):

David,

P.S. S Yosifem jsou naše názor na Ukrajinu v ostrém protikladu.
11. 05. 2014 | 11:15

Ládik!!! napsal(a):

david -
virtuálně Vám posílám otýpku sena.
11. 05. 2014 | 11:15

češka napsal(a):

To autor
To, že klíče k ukončení krize na Ukraině mají USA je jasné již ze slavného Obamova telefonátu.
To, že se Obama bojí pustit do vlastní země své hrdlořezy z Afganistánu, Iráku atd je jasné, má zkušenosti s těmi z Vietnamu. Když jim někdo pár let vtlouká do hlavy, že jsou pro svou zemi nepostradatelní, tak je potom dělat doma v míru za minimální mzdu, nebo žít z podpory, nedonutí. A ozbrojení hrdlořezové jsou nebezpeční všem, i nám stačí těch pár "veteránů", kteří se potom živí čímkoli, co sype. Takže je potřebuje někam uklidit, a dobrovolně se nabízí jenom Polsko, kam deportovat všechny jaksi nejde.
Na ukraině se krize opakuje v cyklech, odpovídajících půjčkám ze zahraničí. Nezapomenutelný byl rozhovor s německým bankéřem, kterého o půjčku žádala Timošenková s briliantovým prstenem na ruce, na který on za celý život nevydělal, mu se slzami v očích líčila chudobu svého lidu.
Janušenko byl totéž v bleděmodrém, a teď se rve další parta o kořist, očekávanou z východu i západu.
Obama je v klidu, Ukrainci to mají blíž do EU. Do Ruska jich taky asi moc neemigruje.
Je zajímavé, že sociologové zkoumají kdeco, ale kam nejvíc ukrainci utíkají, nezveřejňují.
Přitom cílové teritorium je nejvíce dotčeno, takže by mělo mít největší váhu při úspěšném vyřešení krize. Ono bude řešit sociální a zdravotní důsledky exodu z prostředků svých vlastních daňových plátců.
11. 05. 2014 | 11:21

Ludmil napsal(a):

Sváteční den 9.5. v Mariupolu v podání Banderovské národní gardy.
http://www.outsidermedia.cz/Ukrajina-Videoprehled-z-10-5-2014-1.aspx
11. 05. 2014 | 11:30

SuP napsal(a):

Dobré pane Balabáne!
Jen ".... Podobný model jako Brzezinski před dvěma měsíci Ukrajině doporučil i další vlivný veterán americké zahraniční politiky, bývalý ministr zahraničí Henry Kissinger. Na „finlandizaci“ Ukrajiny by se ale musely Rusko, USA a EU dohodnout a garantovat ji i za cenu kompromisu. ..."
..nebylo by dobré se o takové možnosti bavit i s tou Ukrajinou??
11. 05. 2014 | 11:42

JC napsal(a):

SuP.,

Jednat by se mělo okamžitě a to bez účasti USA. Ono to totiž Jugošku připomíná až děsivě. Jestli se to rozjede tak si důslednky neumím představit. Pokud vím tak Putin jednal s Merkel o vyslání mezinárodních mírových sborů. Čili EU musí postavit do latě Kiev a Putin východ. Musí to proběhnout rychle bez zbytečného žvanění v OSN,
Jestli se Evropa v Jugošce nepoučila tak pán bůh s náma. Tečka.
11. 05. 2014 | 11:59

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Těžko věřit tomu, že represivní složky státní moci Ukrajiny podniknou nyní zátah na ty paramilitantní oddíly , které ukrajinské vládní kvazielity využívají coby spojence proti tkzv. teroristům, proruským separatistům, proruským aktivistům - či jak ty, které chtějí "vylikvidovat."/viz Porošenko či Avakov (2014) / všemožně /vždy ale s negativními konotacemi - nikdy je nenazvou např. "bojovníky za spravedlnost a demokracii" / cejchují, respektive oni tvrdí že nazývají /viz psychiatr Ivan David (2014)/.
Bez takového tvrdého zásahu by bylo jakékoliv jednání jen fraškou, nevyplynulo by z něj nic skutečně závazného, demokracie se bez kvalitní a efektivní policejní práce, která umí zabránit - všem těm různým SA oddíly připomínajícím bandám, páchat pogromy či etnické čistky , neobejde, demokracii je třeba nejen umět na stávající systém naamalgamovat a náležitě zpropagovat /dnes se fakticky i za aktivní účasti politické šlechty EU provádí pravý opak - demokracií menšiny je pohrdáno - od samého začátku je postupně do veřejného míoění implementován jakýsi druh antirusismu (via antisemitismus) /, je třeba ji umět také zajistit. Stejné pak platí ve vztahu k případným proruským extremistickým zmilitarizovaným hnutím, bandám - kdy ale zatím je stále stav 5 : 0 pro Putina, via krymské referendum , pokud tedy stále ještě uznáváme coby hlavní kriterium míru lidského utrpení a bránění jemu.

Takové vůle ale není, zatím je možné pozorovat spíše jen euforii z vítězství, tu superrozkoš /viz triumfující ukrajinské vlajky, objevující se v oknech oděského Domu odborářů při pogromu - zřejmě v situacích , když došlo k nějakému " vítězství" v dané části budovy / z toho, že protivníka lze pojednou zcela legálně i legitimně ztrestat onou pohanskou formou trestu absolutního /kdy protivník ať již skutečný či pouze zástupný, ale už určitě tribální , příslušník cizího kmene není " pouze" popraven, ale jeho mrtvola je i zhanobena - přesně v duchu oné " spravedlnosti " smrt za oko a smrt za zub, kdy spravedlnost má snahu hypertrofovat snad až do genocid /, jde tedy o vraždu rituální /na jedné stránce extr. promajdanovců se objevila fotka oné těhotné umučené ženy s textem , oslavujícím ten fakt, že byla zabita budoucí rodička, tedy potenciální producent budoucích nepřátel /.
Je tak nyní nejen možné , ale je dokonce lumpenelitami fakticky požadováno, přikazováno realně propojovat trestající masy do magii se oddávajícího prapůvodního kmenového sporučenství /soukmenovci/. Tento kmen, jak se zdá, bude se čím dál tím více propadat do bažin pohanství, do pasti dezintegrace a institucionální dekompozice, policejní i armádní složky se stávají spolupachateli zločinů, nutně se fašizující elity budou nařizovat " vylikvidování" bez ohledu na jakékolv spojitosti s uznáním toho faktu, že takové akce samozřejmě vyvolají protiakce, reakce - které mohou nabýt stejných obsahů a forem jakými nyní disponují akce tkzv. promajdanovců.
Intertribální konflikt se tak může dostat do fáze oboutranné slepoty - ale i tak je třeba mít stále na paměti genealogii konfliktu, kdo vyvolal svou akcí reakci/, na slepotu existuje málo účinných léků, terapií...ale jedno mají bezeproru společné, cílem je zde to,aby dotyčný opět viděl, prohlédl....
Organizace lidí je tedy třeba začít vytěsňovat organizacemi úspěchu, důležitou roli zde momentálně má sehrát především organizace policie, ta naprosto selhává /záměr ??, plnění rozkazu ???/...proto vidím situaci spíše tak že masové šílenství bude eskalovat. Zde opět selhává i politická šlechta EU, hází přes palubu demokracii, vymlouvaje se na Rusko, to je nebezpečný precedens i ve vztahu k současnému i budoucímui vnitřnímu dění v EU, ty současné ukraj. kvazielity jsou i dílem politické šlechty EU. To lady Ashton a spol., si budou umazávat své ruce krví čím dál tím více - pokud nedonutí své kumpány v Kyjevě a jinde k policejní akci vedené v duchu " porážky vítězstvi", k intertribální směně charakteru " good deal" pro oba kmeny /Krym jim snad nestačí - coby poučení ?/, vždyť ti lidí tam snad chtějí dál žít, ne ? To si skutečně někdo myslí, že je možné dál žít pod
" ochranou" např.Pravého sektoru ? Proč politická šlechta EU pohrdá těmito lidmi, činí z nich v podstatě hloupá hovada, která se mají třást vždy, když soukmenovci např. z "Pravého sektoru někde na blízku nejsou, či naopak /ve vztahu k ruské menšině / se někde poblíž nalézají ?
11. 05. 2014 | 12:02

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jedinou obranou je usilování o "porážku vítěství", pro začátek je nutné definovat cíle jednotlivých skupin a to s co největší měrou otevřenosti a poctivosti empirického poznání, pokud se podíváme na cíle např. Pravého sektoru či Svobody , je naprosto evidentní , že zde je nutné aby politická šlechta EU nutila ukrajinské vládnoucí kvazielity k vylikvidování právě že té jejich snahy o " vylikvidování", v případě paramilitaních složek pak by mělo jít o rozprášení těchto oddílů, vyšetření ejjich činnosti a postavení před soud..Opak by byl amalgamováním zatím ještě poměrně slušně demokratické EU fašistickými prvky, to je snad zřejmé každému, kdo disponuje intelektem vyšším než kterým disponuje například prase nebo koza.
V dnešním světě je pak vývoj mnohdy tak rychlý, že amalgamace " nových " hodnot /nastínilii jsme si, že jde naopak o revers k pohanským hodnotám/ fáze probíhá prakticky paralelně jak s fází propagandistickou, tak i zajišťovací. Přičemž momentálně je zajištění pouze iluzorní, je dokonce i mimo obsah onoho snového šílenství, kterým si hloupé masy nahrazují skutečnost, přemýšlejí v duchu " nějak bylo, nějak bude", "však ono vždy přijedou ti naši hoši a ukážou jim, zač je toho loket".

Ukažme na někoho s tím, že je to " terorista" a v ten okamžik máme právo ho zabít.
Tak uvažuje i politická šlechta EU ?
Takovému obratu k pohanství je třeba samozřejmě bránit, zatím asi jen ve volbách, jiných pák není. ČR má sice málo poslanců v EP, nemůže se měřit s Francií či Německem, ale jednotliví občané ČR mohou nyní vyjádřit tu míru své otevřenosti a poctivosti tak,aby se nemusili stydět hledět do očí svým dětem či vnukům. Je pak nezbytné i zde užít Occamovy břitvy a všecky ty Zahradily apod., kteří vytáhli do útoku např. proti euru /Zahradil je dlouhá leta eury placen/ nebo proti úsporným žárovkám...poslat kvičet do prasečího či kozího chlívku, do EP je třeba momentálně volit na základě politických / v případě např. Zahradila vidíme že jde opět a jen o politický - a zde i velmi tragikomický, postoj/ postojů ve směru možné eskalace konfliktu an Ukrajině, kdo pak si myslí, že nejen dekomponovaná Ukrajina, ale i dekomponované Rusko má být nějakou výhrou, měl by se včas nechat vyšetřit ne zvěrolékařem, ale mikroskopem určeným ke zkoumání nálevníků.
11. 05. 2014 | 12:02

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ládík

...nechte Davida Davidem, nebo zase dojde na pokřik "stráže!" :-D
Na kováře jste byl ?
11. 05. 2014 | 12:08

jozef napsal(a):

"Opakovani krvaveho rozpadu Jugoslavie".

A jedna z vplyvnych postav dobyjania juznych a vychodnych slovanov,skrze nabozensko-etnicke divide et impera,polsky Karol Wojtyla,bola prave vyhlaseny za svateho!!

Ukrajina i Rusko boli takmer "zrutenymi statmi" aj v dobe,ked v Moskve i v Kyjeve vladli za Gorbacova a za Jelcyna usraelske agentury a usraelskymi agenturami vedene mafie a diktat MMF.Ked aj atomove zbrane v Rusku boli takmer bezprizorne,ked Soros nakupoval v Moskve vedcov za babku po tisicoch...

.Velka vacsina Ukrajincov ma dnes stale o tridsat percent nizsiu zivotnu uroven,nez pred stvrtstorocim,ked Zapad propagoval ideologiu narodneho sebaurcenia a spolocneho europskeho domu od Atlantiku po Ural,ked media cisara pax americana slubovali dobyjanym domorodcom hory doly pod podmienkou poslusneho vykonavania zapadnych odporucani a pod podmienkou clenstva Ukrajiny /Gruzinska.../v NATO,minimalne pod podmienkou dodavok kontingentov vojakov do vojen v Mezopotamii ap.

Sef europskej bankovej pomoci Atalli pri oslavach v Holandsku /1492-1992/ nemal problem konstatovat,ze "europania dobyjaju Europu,ako dobyjali Ameriku".
Atalliovci dobyjali Europu kupovanim nacelnikov,slubovanim modreho z neba,ovladnutim masmedii,budovanim siete piatej kolony,pozickami na politiku rozdelovania,bankrotizacie a odpredaja hospodarstiev a pozickami na zbrane vymenou za skalpy susedov.
Saakasvillimu pred utokom na rusku posadku pozickami /i darmi,napriklad z Ceska a Ukrajiny/ zvysili rozpocet na vojnu viac,nez dvadsatnasobne.

V obdobi 500. vyrocia dobyjania Ameriky pravo narodov na sebaurcenie a projekt spolocneho domu od Atlantiku po Ural Zapad pax americana podporoval aj skrze ustasovcov a UCK/nemecke tajne sluzby/,skrze krymskych dzihaddistov,alebo skrze gruzinskeho fasisticky ultranacionalistickeho Gamsachurdiu.

Idea spolocneho europskeho domu od Atlantiku po Ural v r. 1992 v realite:takmer polovica vsetkych vojen na matke zemi v Europe!
Hospodarstvo na dobyjanom uzemi v troskach,pravny chaos,mienkotvorba v usraelskych rukach....
Na Ukrajine je mienkotvorba v rukach usraelskych agentur dodnes.
11. 05. 2014 | 12:08

Radek napsal(a):

11.59...
..a to bez účasti USA.Napsal "světák" ze zemičky s 10 mio lidiček,kteří už 24 roků nevědí,koho vlastně volit.Dovoluji si podotknout,že ty "nedůležité" USA mají ve svých pouhých šesti MĚSTECH 5x tolik obyvatel než naše celá pidizem.Takže OPRAVDU názor někoho z naší super důležité kotliny,POHNE světovou politikou.Pro nás bude za mnoho let úspěch,až si nás přestanou ve světě plést s Čečnou.Znám spoustu tzv.západních Němců,kteří scestovali půlku světa,ale vůbec neplánují cestu do naší země.Na jednoduchou otázku mají ještě jednodušší odpověď.A co bych u vás dělal?
11. 05. 2014 | 12:21

Libertad napsal(a):

"Na hranicích EU a za humny Česka máme dnes téměř padesátimiliónový zhroucený stát"..... napsal autor textu.
Ptám se: "kdo tento stát řídil od roku 1989?
Vzdělaní a moudří lidé, nebo zločinci všeho druhu? Já myslím, že zločinci, tedy komunisté, nacionalisté, zloději, dlouhé etc.
Jak napsal v r.1968 Ludvík Vaculík, v manifestu 2000 slov, až se všechno rozkrade, zůstane jenom pravda. V tomto případě "Zhroucený stát".
Přeji si velice a moc, aby k ukončení krvavého dělení Ukrajiny nebylo třeba "humanitarního bombardování", které já osobně tak neodsuzuji, neboť bez něho by se Slované mezi sebou nechutně vraždili a znásilňovali dosud. Třeba se najdou dvě osoby -jeden v Rusku a jeden v EU-, které mají na jedné straně moc a na druhé straně autoritu, a dokáží vnutit Ukrajině rozumný kompromis za rozumných podmínek. Ten kompromis se však, bohužel, nebude nazývat "Finlandizce".
Na závěr pokládám otázku: jak se na prvý pohled rozezná Chorvat od Srba? Že se tak neomylně vraždili mezi sebou. Tuto otázku jsem položil jednomu řidiči autobusu, který z prostoru bývalé Jugoslavie vozil španělské turisty. Jeho odpověď: "To se ví vlevo bydlí Chorvati vpravo Srbové"

S pozdravem

Sidonio Libertad
11. 05. 2014 | 12:24

Ládik!!! napsal(a):

JdM -
nebyl, u nás je sucho, podle mých záznamů (ampule z Obi) za poslední měsíc napršelo 6mm. Dnes taky nic, i když jasnovidci z TV straší... Rostou jen májovky, špičky trávní a sírovec (2 ks). Na kováře mám místo, ale nebyly ani vloni.
11. 05. 2014 | 12:28

david napsal(a):

To : JC 11:12

Je pravdou, že o Ukrajině je možné psát tisíce vět , ale kam to žvanění vede a jakou sekanou to dělá běžnému Čechovi v hlavě, vidíte na příkladu třeba Ládíka.

Ten už dospěl až k otýpkám sena...... a na Ukrajině pořád umírají lidé.
11. 05. 2014 | 12:30

Baba Jaga napsal(a):

To: Ládik!!! 11:15
Co tak takhle v neděli trochu nadhledu? I když já bych brala i více nevirtuálních otýpek sena, když nám na trávu prší (ale jistě také usušíme).
Jak to dopadne s Ukrajinou - netroufnu si odhadnout. Jen nevím, proč se do evropských záležitostí plete USA - to je EU vskutku až tolik neschopný spolek? Když tak ve 12:21 napsal pan Radek, kolik je tam obyvatel - že by z toho plynul nejlepší rozum a právo rozhodovat výběrově o jiných?
11. 05. 2014 | 12:39

veverka napsal(a):

Na Ukrajině bojují stovky amerických žoldnéřů, píše německý list

http://www.novinky.cz/zahranicni/335877-na-ukrajine-bojuji-stovky-americkych-zoldneru-pise-nemecky-list.html

"Na Ukrajině působí na straně prozatímní vlády kolem 400 amerických žoldnéřů. Napsal to v neděli na svém webu německý nedělník Bild am Sonntag s odvoláním na zpravodajské zdroje z úřadu německé kancléřky.

Podle informací týdeníku jde o elitní vojáky americké firmy Academi. Údajně už byli také nasazeni proti proruským silám v okolí města Slavjansk na východě Ukrajiny."
11. 05. 2014 | 12:39

Baba Jaga napsal(a):

To: Radek 12:21
S tím, co dělají Vaši známí "tzv.západní Němci" v té půlce světa, kam jezdí, se Vám svěřili? Poučte mě, prosím.
11. 05. 2014 | 12:47

TomášL napsal(a):

Hm, tak jsem si přečetl, že za Kyew bojují Američani...

5mld dolarů + fuck EU + CIA

Ať se na mě nikdo nezlobí, tohle je ta demokracie?
11. 05. 2014 | 12:58

strýc virus HxNx napsal(a):

autor: popravováni i zaživa? tak poprava za mrtva, to je zřídkavější, to je pravda.
11. 05. 2014 | 13:05

Radek napsal(a):

12.47.
No třeba si tam kupují domy,ve kterých potom tráví ten jejich "chudý" důchod,víme ?A ti mladší prostě poznávají svět.Ona je to jiná liga,těch "pár" turistických zajímavostí mimo Česko.Např.taková Jižní Amerika je pro turistiku skoro nezajímavá.Ale zato Chorvatsko,panečku to je destinace....
11. 05. 2014 | 13:07

strýc virus HxNx napsal(a):

veverka 9:59

mám bohužel stejný názor.
11. 05. 2014 | 13:08

jozef napsal(a):

K Brzezinskeho navrhu "finlandizacie" Ukrajiny.

Tak to je na prvy pohlad navrh,ktory podla nacelnika generalneho stabu /vo vysluzbe/ Sediveho je Putinov scenar - ktory "vychadza podla planu".
Sedivy nacelnik generalneho stabu o Putinovej poziadavke neutrality Ukrajiny pre aktualne.cz:"Ukrajina mu muze slouzit jako naraznikove pasmo,pokud by doslo k valce,nebude se bojovat v Rusku,ale na Ukrajine".

Finlandizacia mimochodom znamena v realite aj aktivnu finsku ucast na teroristickom odtrhnuti Kosova,srbskeho historickeho uzemia,od pravoslavne slovanskeho Srbska.
V pripade Svedska neutralita dnes znamena bojovu svedsku ucast na vojnovych vypravach svetoveho policajta,isty svedsky protektorat nad Pobaltim a mimoriadne militantnu protimoskovsku retoriku.
Aj v pripade Rakuska,ci Svajciarska neutralita znamena absolutnu poslusnost svetovemu policajtovi.Pri podozreni,ze v lietadle nejakeho prezidenta moze byt dolezity Snyder,lietadlo z Viedne do latinskej Ameriky nevzlietne.Ak je potrebne zobrat ekonomickeho rukojemnika,svajciarske banky ako prve zablokuju ukrajinsku alebo rusku megakorist neposlusneho oligarchu...

Finlandizacia je absurdna v podmienkach kolabujuceho hospodarstva a kolabujuceho statu zavisleho na budovanej sieti protiruskych/ale aj protizidovskych!/ militantov.
Finlandizacia je absurdna,ak trvame na zmluve s EU,ktora nici kolabujuce ukrajinske hospodarstvo este aj nicenim hospodarskych vazieb s Ruskom.

Moskovska skusenost:
pred par rokmi ceny ropy pre Ukrajinu - ako pre najblizsieho brata /90 dolarov/ - a vysledok? Washingtonsko -ukrajinska princezna prevadza ropnu korist do zapadnych bank,ukrajinska vlada si stanovuje ako prioritu vstup do NATO,aktivne podpori gruzinsky atak atd.

Dnes uz nielen moskovska skusenost: v Kyjeve bojuju medzi sebou o moc nad domorodcami spojenecke agentury Kellyho a spol s agenturami Berlina a spol.Cert s diablom.
11. 05. 2014 | 13:11

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"Jsou již desítky mrtvých, lidé jsou popravováni i zaživa jako při požáru v Oděse."


Kouzelna veta.
Jinak cekam kdy zacnou soukmenovci v Belgii, Francii a Italii obsazovat radnice, policejni stanice a vyhlasovat lidove republiky.
11. 05. 2014 | 13:20

Rosťa napsal(a):

Pokud na UK bojují oddíly Američanů, klid tam nebude. Je dobře, že německý tisk o tom informuje. Ti naši pomatení jakonovináři ( že Fendrichu, Urbane, Pehe a ostatní ) by neměli koule, aby to férově napsali. Asi nemohou, jejich páníček by se zlobil a nedostali by kostečku.
11. 05. 2014 | 13:26

Kacafírek napsal(a):

Finlandizace? To jako myslíte navozit jim tam kamionama Finlandii v kanystech, aby se tam všici zkárovali do bezvědomí a pak je všechny odzbrojit??
To by šlo. Targus by si to mohl vzít na starost.
Ale to by nás asi stálo hodně. Drastičtější, ale podstatně levnější by bylo rozdat jim ten ostřikovačový meta-/eta- chlast vycuclý z těch tanků pod moravsko-slezským betonem.
11. 05. 2014 | 13:27

Baba Jaga napsal(a):

To: Radek 13:07
Ďjó, to móře... Každý dle svých zájmů, preferencí a možností. V turistice a volbě pobytu obzvláště.
Nicméně si přeji, aby se lidé rychle dohodli na mírovém uspořádání všech států, doufejme, že by to Ukrajinou mohlo začít. Nejlépe, kdyby se tamní obyvatelé dokázali domluvit sami mezi sebou bez zásahu či rozhodování jiných. A jistě by to šlo.
11. 05. 2014 | 13:28

jozef napsal(a):

to Rosta

Proste Pehe,Tomsky a spol
pracuju pre svetoveho policajta,nie pre jeho drzeho nemeckeho vazala.
11. 05. 2014 | 13:31

Targus napsal(a):

To: JC

Jestli se Evropa v Jugošce nepoučila tak pán bůh s náma.

Jugoška Evropu nestála prakticky nic. Platby špičkám kvazistátu Kosovo na udržení režimu jsou vůči nákladům na žrádlo pro 50 mio hladových úkáček doslova jen drobnými.

Naopak:
- Dojčeři se výhodně zbavili výzbroje a výstroje východoněmecké armády,
- spousta firem se nabalíkovala na dodávkách potravin, zbraní a munice, pohonných hmot, zdravotnického materiálu,
- další spousta firem se pakovala na tzv. poválečné obnově, dodávkami stavebního materiálu a stavebních prací.

A ještě větší spousta lidí zbohatla na srbském embargu, tam byl vývar největší.

Naproti tomu na UA se prozatím nevyprofiloval univerzální zločinec, jakým byl pro Západ Miloševič, který si tuto nálepku vykoledoval mimo jiné velikou neochotou ke překotnému vstupu zahraničního kapitálu do Jugošky. Kdyby ji nechtěl rozkrást jen on sám se svou partičkou, byl by u lizu dodnes.
11. 05. 2014 | 13:31

Filuta napsal(a):

Nepochopil jsem smazání svého příspěvku.
Dovolil jsem si jen konstatovat, že kníže má k fašistům blíže.
V pořadu Moravce, který se "chrabře" odvážil nanést, že na Ukrajině mají podle německého listu bojovat američtí žoldnéři po boku pučistů, Kchárl jeho tvrzení bez důkazů odmávnul s tím, že jde o bulvární deník.
A hotovo.
Moravec se mu ani nesnažil oponovat.


Takže změna tendečního zpravodajství ČT rozhodně nehrozí.
Možná k tomu najdou kuráž až v momentu, kdy kritiky pučistů budou plná zapadní média.
Jenže důvěra diváků bude už nenávratně v trapu.
A to se tady otírají o Putina a jeho manipulativní média?
Oč jsou oni lepší?

Fakt neskutečný humus.
Ale u Kchárla mě to vůbec nepřekvapuje. Demagogie nejhrubšího zrna.
Zatloukat, zatloukat, zatloukat... i kdyby v přímém přenosu vyvraždili celou základní školu a polovinu města.
11. 05. 2014 | 13:39

Syrphus vitripennis napsal(a):

Světák pan Radek "ze zemičky s 10 mio lidiček" nás informuje, že USA mají více obyvatel než ČR. To je novina! Znamená to snad, že kdo má více obyvatel, má automaticky větší a lepší patent na rozum? V tom případě by ale měli USA počkat, až se k tomu vyjádří Číňané. Přece jenom, Čína má ve svých pouhých čtyřech provinciích více obyvatel, než celé USA:)
A to jestli si nás někdo plete s Čečnou nebo Slovenskou se Slovinskem, spíš vypovídá něco o vzdělání dotyčného:)
11. 05. 2014 | 13:42

Targus napsal(a):

To: Baba Jaga

Nejlépe, kdyby se tamní obyvatelé dokázali domluvit sami mezi sebou bez zásahu či rozhodování jiných. A jistě by to šlo.

Už jste někdy viděla tygra žrát kukuřičnou siláž nebo chutné krkonošské seno?

Už jste někdy viděla, jak se bezcharakterní ho**do, které nadělalo gigakroupy v doláčích na úkor státní kasy, rozhodne, že ode dneška bude páchat charitu a zcela vymýtí ve svém pašalíku korupci a organizovaný zločin, na němž stojí jeho moc a bohatství?
11. 05. 2014 | 13:43

Anastazie napsal(a):

Pane Balabáne,
bylo by to tak pěkné-a většina-alespoň lidí myslících-by si oddychla.

Jenže Západu chybí Odysseus.

Většinu těchto 3 dnů jsem se snažila vstřebat co nejvíce informací,vyhodnotit je/třebas i písemně-řící něco nahlas nebo napsat je test myšlenky-i když někdy jse,m se ztrácela../

Pravdou bohužel zůstává,že v obdobích míru a relativního klidu zůstávají u moci lidé prostřední.

Nevím,zda by FDR byl tak dlouho presidentem USA,kdyby nebylo hospodářské krize.
Co vím,že W.S .Churchill by zůstal běžným politikem známým jen historikům Británie,kdyby nebylo II.WK.
A bolševici v Rusku by se nedostali k moci,kdyby nebylo I.WK.

Já tu bohužel velké osobnosti nevidím
A obávám že,že vzhledem k minulosti Ukrajiny nikdo nezabrání balkánskému scénáři.

Nikdo-a tím myslím i Putina/neboť je dejme tomu co se týče jeho schopností jak Stalin před 2.světovou.

Co z něho bude-kdo to ví..chybí mu spoluhráči na odpovídající úrovni.
Schopnosti-tím nemyslím morálku,charakter-tím se mocenské poměry netvoří

P.S. Prý jsou republikánští zastupitelé a vůdci o krok vzdělanější,než demokraté /v USA/.
Zvláště,co se týče evropských /i jiných dějin/.
viz např.Nixon-ukončil válku ve Vietnamu/prý patřil k nejinteligentnějším presidentům/
A pak Reagan-ten snad zase měl dobré poradce,které mu vybrala Nancy-řečnit uměl.

Bohužel-další presidentské volby v USA budou až za 2 roky.

Co se do té doby stane?
11. 05. 2014 | 13:50

Baba Jaga napsal(a):

To: Targus 13:43
Nu, Vámi popsané jsem neviděla. Přesto věřím, že se lidé mezi sebou umí na důležitých věcech dohodnout. Umíte to jistě Vy, já a mnoho jiných a válkám je třeba učinit konec.
11. 05. 2014 | 13:54

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kdyby se naši Moraváci rozhodli, že chtějí federativní uspořádání,
byli by taky separatisté a teroristé, na které by Kárl poslal armádu,
nejlépe ty vycvičené v Afghánistánu?
Federalizovat Ukrajinu by bylo logické, řídit 40 milionů lidí z jednoho místa není normální, ale možné EU bude unií regionů a jednoho národního státu, kde bude vyslovit myšlenku o decentralizaci trestné.
11. 05. 2014 | 13:57

resl napsal(a):

stačilo, aby Rusko nestrkalo své špinavé drápy všude, kde může unii uškodit a byl by klid. za vším je ruský imperialismus a primitivismus. nenávist, pěstovaná vůči Evropě a Státům, nese ušmudlané Moskvě /nejošklivější město na světě/ své ovoce.
11. 05. 2014 | 14:14

Kelt napsal(a):

Tak jsem si poslech u VM Zaorálka se Schwarnzenbergem.
Jejich stanoviska lze shrnout asi takto:
Z-nutno dostat všechny strany konfliktu k jednacímu stolu a dosáhnout zamezení dalších ztrát na životech a zachovat celistvost Uk.
S-okamžitě uplatnit vůči Putinovy ty nejtvrdší ek.sankce-přeloženo do češtiny zahájit vůči RF ekonomickou válku-nic jiného Putina nedostane na kolena.
Za vše, se se děje na UK je vinen Putin.
Můžeme být jenom rádi,že pozice EU se posunuje k směrem ke kulatému stolu a tudíž racionalitu konání lze očekávat, i její výsledky.
Můžeme být rádi,že K.S.se svým militarismem stává "kůlem v plotě"v rámci EU.
11. 05. 2014 | 14:19

Targus napsal(a):

To: Radek

Tak proč stávkovali zaměstnanci Amazonu v Německu, když je to tak príma makat pro Strýčka Sama?
11. 05. 2014 | 14:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Filuta
U jistých lidí.je vskutku cítit jakási touha po tom eskalovat situaci až do stavu chaosu, během chaosu se např. nejlépe krade.
Či možná usuzuje se zde takk, že např. kníže má již do očistce blíže - a tak i ta míra zodpovědnosti se tomuto přizpůsobuje, blíží se nule.

K možnému působení žoldnéřů z býv. Blackwater :

http://www.bild.de/politik/ausland/ukraine/us-soeldner-von-blackwater-im-einsatz-34992896.bild.html

Einsatz...jak tragicky to zní v němčině, kdo by si to býval ještě před několika lety spojoval s něčím jiným než pouze s již odeznělou historií...

P.S. Zapindálek je naštěstí jen nekompetentní, není nebezpečný - pouze v agregátu více Zapindálků. Bezpohlavnost moderátora je pak již notoricky všeobecně známá, netřeba to připomínat, snad jen to, že v poslední době chodí do práce stále více nepřipraven je třeba zmínit.
11. 05. 2014 | 14:35

Radek napsal(a):

Pane Bože Targus.
Protože v Německu nedávno stávkoval třeba i personál na letištích.Myslíte,že ti mají "malé" platy??? V Německu prostě není stávka sprosté slovo,jako tady.Třeba Frantíci stávkují i kvůli průvanu pod Eifelkou.Taky tady nějaký dement pustil fámu,že Amazon byl z Němacka vyhnán.To "vyhnání" je o tom,že haly u Mnichova už těžce nestačí,tak je potřeba postavit další.Nevím jak vy,ale já u Amazonu nakupuju už roky.I s tím novým celním zlodějzákonem se to vyplatí.Mrkněte se někdy na jejich nabídku.No možná vy kvůli hrdosti raději nakupujete při výletech do Moskvy,to už je na vás.
11. 05. 2014 | 14:41

Francoise napsal(a):

V dnešním ruském koutku Práva (standardně strana 7) píše sociálně demokratický stratég Miloš Balabán, že se Ukrajina má právo vydat cestou Finska, tj. „být nezávislou zemí, která je součástí Evropy, ale není v NATO a udržuje těsné vztahy s Ruskem.“ Odvolává se přitom na Zbigniewa Brzezinského a Henryho Kissingera. Oba zmínění pánové mají již na rozdíl od pana Balabána vzhledem ke svému věku právo na senilitu. Přesto je nutné připomenout: za prvé, nejde o to, vybojovat Ukrajině právo na nezávislost, protože Ukrajina už na Rusku nezávislá je, ale bránit její nezávislost proti Rusku. Za druhé, tvrdit, že Finsko bylo za studené války ve všem všudy nezávislou zemí, je dosti velká nadsázka, dokázalo si prosadit (a vlastně vybojovat) určitou míru nezávislosti, o hodně větší než jakou měly evropské ruské kolonie, ale v jistých zásadních zahraničněpolitických záležitostech muselo Kreml poslouchat. Je tedy prasárna, pokud někdo chce v této situaci pro dnes nezávislou Ukrajinu vybojovávat takovouhle nezávislost. A za druhé, představa pana Balabána je, že na „finlandizaci“ Ukrajiny by se musely Rusko, USA a EU dohodnout (o Ukrajině ani slovo, ta u toho nemusí být). A pan Balabán se pateticky ptá: „Připomíná to trochu „koncert velmocí?“ A tu je třeba odpovědět jednoznačně: ano, samozřejmě, připomíná to mnichovský koncert velmocí.

S pozdravem
Bohumil Doležal,
Události, pátek 9. května
11. 05. 2014 | 15:00

santawizard napsal(a):

Vzrůstající válečnictví mezi východem a západem bude mít za následek,že se na pravo orientovaná politika evropské unie a na levo orientovaná politika ruská federace budou navzájem pokoušet i o revoluci proti Bruselu na západě a proti Kremlu. na východě,křížem krážem s pravičáckým islámským terorismem proti ruské federaci a levičáckým islámským terorismem proti evropské unii.Rozpočet na bezpečnostní politiku světa se bude zvýšovat na úkor rozpočtu na hospodářskou a sociální politiku ,který se bude zmenšovat a zmenšovat.
Vzrůstající mafiánský kapitalismus bude i mimo jiné ,více a více podporovat válku mezi legálníma a ilegálníma drogama.
11. 05. 2014 | 15:06

Dumpling napsal(a):

Pompeius Magnus
"Jaceňuk, Turčinov, Avakov musí skončit před tribulnálem v Haagu! "

V žádném případě ne v Haagu. Nejlépe před tribunálem v Doněcku. V Haagu nedávají trest smrti.
11. 05. 2014 | 15:06

Dumpling napsal(a):

Radek
"Nevím jak vy,ale já u Amazonu nakupuju už roky"

Taky u nich už roky nakupuju. Ale to neznamená, že kvůli tomu je musejí všichni všude chtít. Proč by měli zasvinit třeba okolí Brna?
Nakupuji leckde...
11. 05. 2014 | 15:13

xerox napsal(a):

p. balabáne ... mluvíte furt o nějaké bezpečnostní hrozbě ...
ukrajina již nemá naštěstí atomové zbraně , ty si odvezli rusové nebo se sešrotovaly ... zůstala jim akorát stará vojenská technika , protože do nové se neinvestovalo , neměli prachy , vzpomeňme na jedinou pofidérní ukrajinskou ponorku na krymu ...

rusko by je srovnalo za jedno vodpoledne a nato tak do měsíce ... takže z toho strach nemám ...

ale rusové na to kašlou , nechaj hezky pučisty a eu vycukat a v klidu si počkaj až eu vytáhne šrajtofli dle hesla - když jste si je upekli tak si je i snězte ... maximálně si vezmou východní část , pokud se dohodnou ...

pikantní by potom bylo , sledovat diskuze o tom , kdo ty dluhy a závazky zaplatí , zřejmě následnická část , tedy západní ukrajina ...

mluvíte o eldorádu organizovanýho zločinu , ale ten už dávno existuje , jde ruku v ruce s demo a v takových to nepřehledných časech jaký právě teď panuje na ukrajině má doslova zlatý žně a to se nebavíme o úřednících státní zprávy , pokud je tak lze vůbec nazvat , kteří se museli neskutečně napakovat , jsou bez kontroly a vždy se dá vymluvit a svést to na probíhající chaos v zemi ...
čeští oligarchové by mohli také vyprávět a co teprve ty uhlazení západní oligarchové ...

ať už se s ukrajinou stane cokoliv , odnesou to jako vždy obyčejní lidi - nepomůžou si ...
pracháči co vysáli ukrajinu typu vyhřezlé plotýnky maj konta po celém světě ...
jedno je jisté , ukraj. ekonomika je totálně na huntě ... a někdo to zaplatit musí ...
11. 05. 2014 | 15:16

Kelt napsal(a):

Ještě malý dodatek k otázkám VM.

K.S.se pokusil dehonestovat V.Putina tvrzením,že má vysokou školu KGB.
Ve skutečnosti vystudoval práva na universitě v Petrohradu.
K.S.dokázal na druhý pokus zvládnout maturitu na lesnické škole.Tři pokusy o absolvování třech vysokých škol byly neúspěšné.
Vzdělání si doplňoval co by úspěšný návštěvník vídeňských nočních podniků.
11. 05. 2014 | 15:16

Radek napsal(a):

15.13
Řekněte to těm 2000 lidiček,kterým to mohl Amazon vyřešit.Jste asi jeden z těch,kteří mají práci "jistou", že ? Pražák nebo do 100 km kolem Prahy ?
11. 05. 2014 | 15:22

stoppa napsal(a):

jozef
Ukrajina mu muze slouzit jako naraznikove pasmo,pokud by doslo k valce,nebude se bojovat v Rusku,ale na Ukrajine.
*******************************************

To je fakt hrozné. Na nárazníkové pásmo má přece právo jen USA.
11. 05. 2014 | 15:22

stoppa napsal(a):

Kelt

Vy máte zprávy že Schwarzenberg tu maturitu na lesnické průmyslovce na opravák skutečně nakonec udělal? To by byla novina.
11. 05. 2014 | 15:27

strýc virus HxNx napsal(a):

jejda, on byl Kchárrl ve OVM?
mně dneska něco říkalo, ať tu bednu nepouštím.
stačí, že lije jak z konve už třetí hodinu a že večer to pros....e se Švédy.
11. 05. 2014 | 15:31

abra napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=4PMot1YwlTM
"separatisté" versus náš eurokámoš Jaceňuk. Státnicky pohovořil o blahodárném působení Hitlera a Bandery na lid Ukrajiny před veterány II světové.

S velkým humbukem byla u nás odhalena neonacistická buňka. Samozřejmě ruská. Přitom facebook pravého sektoru nechává BISku v klidu:
https://www.facebook.com/pages/Pravyi-Sektor-Česká-republika/421691987974188?ref=ts&

výpověď Polky, žíjící ve Lvově, to je město na Západní Ukrajině, území našich kamarádů Euromajdanistů:
https://www.youtube.com/watch?v=4vDiUlqFz0Q
Mimo jiného říká: "Sláva Ukrajině bylo často to poslední, co slyšeli místní Poláci před svým zavražděním.
Žádosti Volyňských Čechů o přesídlení nechávají Zaorálka chladným. Asi má jiné informační zdroje.
11. 05. 2014 | 15:35

abra napsal(a):

Dupling (15:06), absolutní souhlas.
A ještě bych tam přihodil zdejší podporovatele, stbáka Štětinu, Kocába, současného a minulého ministra zahraničí a nesměl by chybět i selektivně humanitární Člověk v tísni.
11. 05. 2014 | 15:41

SuP napsal(a):

stoppa-
Řeknu vám to jednoduše.
Děte do hajzlu s kecama o Schwarzenbergově vzdělání.
Zeman taky "Vysokou prezidentskou" nemá a panáčkujete mu jak králici. (například)
11. 05. 2014 | 15:43

Bufallo Bill, whom did you kill napsal(a):

Nejvíc jsem se dycky bál, že budu popravován za mrtva.
(Pochopitelný lapsus, ale docela junda.)

Baronka Ashtonová je jako Pepíčkova babička. Taví prd.
K finlandizaci je třeba velkého množství aktivního uhlí.
V Moskvě samozřejmě vědí, že když se na něčem Brzezinski s Kissingerem shodnou, je to oprátka pro Rusko.
Země, která je součástí EU (a tedy "nenapadnutelná") a která má současně úzké styky s Ruskem a slouží k jeho infiltraci, to si oba staříci museli před spaním něčeho šňupnout.

Ve skutečnosti bych řekl, že situace v daném okamžiku visí na tom, jak si soudruzi v Pekingu rozmyslí hongkongizaci japonských ostrovů a definitivní přivinutí Tchajwanu na rodnou hruď. O smetí jako je Vietnam, Thajsko nebo Laos nemluvím.
Mohou se rozhodnout počkat a pak se možná budou muset spokojit s "malou" alternativou. Nebo mohou věc s Ruskem koordinovat a jednou provždy zvrátit rovnováhu.
Pro Rusko je pruh spálené země za Kyjevem přijatelnější než nějaké finlandské patoky.

Putin podle mě vlnou, kterou musel vyvolat je už tlačen a nakonec nebude mít manévrovací prostor, i kdyby Kerry lezl po kolenou.
11. 05. 2014 | 15:44

Radek napsal(a):

xerox.
To byla ukrajinská ta "pofidérní" ponorka Kursk ?
11. 05. 2014 | 15:46

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Ozbrojenci obsadili budovu městské rady v Krasnoarmejsku Doněcké oblasti, kde se nachází místní volební komise pro provedení referenda o statusu Donbasu.

Předpokládá se, že se jedná o jednotky Národní gardy Ukrajiny. Spolupředseda Ústřední volební komise v samozvané Doněcké lidové republiky Roman Liagin oznámil, že ozbrojenci tak zablokovali hlasovací proces.“
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_11/Do-Krasnoarmejsku-Donecke-oblasti-vstoupily-jednotky-Narodni-gardy-Ukrajiny-5114/

Národní garda zvítězila nad terorismem.
11. 05. 2014 | 15:49

Pepa Řepa napsal(a):

Spolu s Robejškem je autor jeden z mála myslících.
Žádný přiblblý aktivismus,pouze racionální úvahy.
Co ale s Balabánem? Čím mu odporovat?
Jak si vydělat na chleba, kam ho kopnout, když má pravdu?
Jaký balsám proti Karlíkovi. Ten už je něco mezi Nejedlým a Císařem Pánem.

Finská cesta, šestkrát destilovaná ukrajinská samohonka.
Nárazníků je třeba, nejen u krasavic.
11. 05. 2014 | 15:50

TomášL napsal(a):

Pane autore,

žádná findlandizace v brzké době nebude. Prostě minimálně bych z propagandistických důvodů rozšířil německou zprávu, že kyewskou juntu udržují u moci američtí vojáci (a je zcela irelevantní, zda-li je to zpráva pravdivá nebo ne, neboť důležité je, že to píší v Německu, tedy v zemi která chce udílet sankce Rusku).
PS: Něco ve smyslu "To musí být potupa pro ukrajinského vojáka, že mu rozkazuje Američan ze CIA a valčí na ukrajinské půdě za americké ideály s americkými vojáky proti ukrajinskému lidu"...
11. 05. 2014 | 15:55

pamětník napsal(a):

Radek:
".Znám spoustu tzv.západních Němců,kteří scestovali půlku světa,ale vůbec neplánují cestu do naší země.Na jednoduchou otázku mají ještě jednodušší odpověď.A co bych u vás dělal?"
Těžko říct, když v Thajsku jsou dívky a mladí hoši přístupnější a atraktivnější.
11. 05. 2014 | 15:56

pamětník napsal(a):

"Např.taková Jižní Amerika je pro turistiku skoro nezajímavá.Ale zato Chorvatsko, panečku to je destinace...."
Pán je znalec, to se hned pozná.
:)
11. 05. 2014 | 16:00

stoppa napsal(a):

SuP

Zeman no to je taky pěkný křupan. Ale má alespoň maturu. A taky se prý ještě nepočurává. Ale jinak čím dál horší. Schwarzenberg nebyl první ministr zahraničí bez vzdělání. To byli už před ním Viliam Široký a Václav David. Možná ale že měl David maturitu. Byl mzdový účetní. Široký byl železničář.
11. 05. 2014 | 16:00

Ládik!!! napsal(a):

Když putin nemá vysokou kagebáckou, tak z ní má určitě čestný doktorát - když je její velitel.
11. 05. 2014 | 16:07

Ládik!!! napsal(a):

Prý nějací separatisti volí tak intenzivně, že lehce překonají 100% účast.
11. 05. 2014 | 16:09

pamětník napsal(a):

SuP:
"Řeknu vám to jednoduše.
Děte do hajzlu s kecama o Schwarzenbergově vzdělání"

Opravdu jednoduše. Až velmi. Btw. otázku vzdělání nakousnul Karl zu Schwarzenberg sám osobně. O provaze v domě oběšencově ...
11. 05. 2014 | 16:10

Kelt napsal(a):

SuPe,

Vy znáte nějakou "Vysokou školu presidentskou"?Přiznám se ,že pro mne je to zásadní novinka.
Zeman,pokud je mně známo ,má VŠE v Praze.
Ale obecná zkušenost je taková,že absolvování VŠ není patentem na rozum.
Ale z vystoupení K.S.v OVM vyplynulo,že pokud by on měl tu moc,tak tady máme již třetí světovou válku.
11. 05. 2014 | 16:12

Pompeius Magnus napsal(a):

to veverka.

Kódl byl v OVM zástupce těch, kteří to na Ukrajině začali -.... prý o stovkách Američanů na Ukrajině píše jen německý a je zapotřebí to prověřiti:). Zaorálek tam zase (v OVM) zastupoval ty, co jsou několik měsíců pozadu. Nabízet Ukrajinskému východu jednání o federalizaci je poté, co tam banderovští kyjevští fašísté povraždili stovky lidí, zcela mimo mísu. Ukrajina svůj východ ztratila přinejmenším de facto, de iure je východ možná ještě částí Ukrajiny, jen co dojdou výsledky z referenda. No a pak Zaorálek utrousil některé perly: " referendum pro Ukrajinu nic neřeší, zatímco prezidentské volby jsou cestou z krize":). Ano referendum nic neřeší pro zbytek tzv. Před- dněsterskou Ukrajinu - tedy Halič. Pro odtrhující se východ je referendum zcela zásadní a situaci řeší, zbaví se nácků Jaceňuka, Tymošenkováí, Avakova a ostatních. Jinak záměna jednoho hašíšíry za druhého - Turčinova za Porošenka, nebo jak se ten CIA vyvolený milec jmenuje, nebude mít za následek vůbec nic. Dva ministři zhraničních věcí ČT v OVM a jeden inkontintentní a druhý inkompetentí - děs, běs!
11. 05. 2014 | 16:12

Dumpling napsal(a):

pamětník

"Pán je znalec, to se hned pozná."

Nechte ho, musí dozrát.
11. 05. 2014 | 16:14

pamětník napsal(a):

Radku,
bystrý hochu, proč bych měl kecat o nějaké ponorce? Ještě bych se mohl zhovadit jako Vy s těmi označenými tanky armád VS u nás v 1968.
:)
11. 05. 2014 | 16:16

Filuta napsal(a):

Radek

Blábolíte o Amazonu a přitom proti jeho otrockým pracovním podmínkám protestovali Němci.
A britská politička vyzvala Brity k bojkotu Amazonu, protože krátí daně - v Británii odvedl 4 miliony liber, ale vydělal více než 4 miliardy.
Tak takových vychcánů máme sami dost a nemusíme si kvůli tomu ještě zaneřádit životní prostředí.


Sup
To jsem netušil, že Zeman nemá vysokou školu.
Jak jste na to přišel?
Zato váš Kchárl je tak na úrovni Štěcha nebo Vlčka. Nemít prachy, tak dělá někde traktoristu. Pokud má vůbec řidičák.
11. 05. 2014 | 16:18

pamětník napsal(a):

Pompeius Magnus:
inkontinentní vs. inkompetentní
:))))))))))
11. 05. 2014 | 16:18

pamětník napsal(a):

Dumpling:
" Nechte ho, musí dozrát"

On???
11. 05. 2014 | 16:20

xerox napsal(a):

příznačné je , že na aktuálně.cz se zpráva o us žoldácích neobjevuje ... a to ani v tom jejich celotýdením komickém nadpisu - živě , sledujeme online dění na ukrajině ...

dnes tam mají zprávy typu , že nějaká vousatá zpěvačka vyhrála jakousi bezduchou soutěž ... :-)

ale ještě k tomu pakování se na ukrajině :

,, Ukrajinští oligarchové prosperují. Krizi a válce navzdory
Kyjev viní miliardáře Serhije Kurčenka z rozkrádání státního majetku v obzvláště velkém rozsahu. Oligarcha si prý zatím bezstarostně zařizuje nový domov v Itálii. ,,

http://goo.gl/IUAtyU

tam už pořádek nikdy nenastane , dokonáno jest ... ukrajinci makající venku by si měli nechat nebo prohodit vydělaný prachy na eura nebo ruble , jinak v hrozící měnové reformě o všechno přijdou a budou tam kde byli ...
11. 05. 2014 | 16:24

Filuta napsal(a):

Nejsem žádný homofob, ale tohle opravdu svědčí o úpadku euro-atlantické civilizace.
V tom mají Rusové naprostou pravdu a shoduje se na tom i většina Čechů.
Pokud má tedy budoucnost Evropy vypadat takto, tak říkám zlatý Putin!

http://www.lidovky.cz/rusko-o-triumfu-vousate-damy-v-evrope-uz-nemaji-zeny-a-muze-p4i-/zpravy-svet.aspx?c=A140511_150303_ln_zahranici_ele
11. 05. 2014 | 16:35

jozef napsal(a):

Dolezalov atak na Kissingera a Brzezinskehoto je teda super gol.
Bravurnejsi,nez Fuck EU!

Kissinger v tomto politickom vesmire mimo Dolezalovu hlavu je Velky Henry.
A Brzezinski je guru v pozicii Najvyssieho.
Ked Brzezinski junior usporiadal v Bratislave europsku politologicku konferenciu ,pritomny Najvyssi guru sa vzhladom na submisivne spravanie zucastnenych expertnych elit ani nevedel spravat inac,ako bombasticky nadnesene.
11. 05. 2014 | 16:35

jozef napsal(a):

Aj Ladikovi ruplo v bedni?
Uz nevidi vychodne hordy,ale nakych separatistov.
11. 05. 2014 | 16:43

manželka je dobrý sluha ale špatný pán napsal(a):

filuta,
no, hitler by se nad výsledkem te soutěže taky určitě zhrozil. ještě, že mají němečtí nacisté následovníky alespon v kremlu. tam by to adolf určitě nečekal.
11. 05. 2014 | 16:45

Francois napsal(a):

jozef :

B.D. trefil do černého, co ? To se mu tak stává. Že by to emerickým pánům psali rovnou v Kremlu ?
No tak se nevztekejte.
11. 05. 2014 | 16:45

Syrphus vitripennis napsal(a):

Radek
Nemusíte se omlouvat, pane Radku, mě vaše hodnocení žíly netrhá:) "Státy se samozřejmě neposuzují podle počtu obyvatel". To je pravda, zbývá otázka, proč jste s takovým posuzováním začal? Já pouze pokračoval ve vaší hloupoučké "argumentaci":)
Ano, USA jsou zatím stále vedoucí ekonomikou. Ale znamená to tedy, že musíme tomu nejsilnějšímu odkývat jakoukoliv blbost, která ho napadne, abychom s ním byli zadobře?
Ten oslí můstek s Amazonem je poměrně slabý, co má společného s Ukrajinou?

"Ale myslím,že patříte k pivním vlastencům,se kterými nemá cenu ztrácet čas..."
To je dobře, že myslíte. Teď ještě kdybyste mohl připojit nějakou definici toho "pivního vlastence", ať mohu posoudit, jak jste se s tím myšlením trefil:)
11. 05. 2014 | 16:48

Bufallo Bill, whom did you kill napsal(a):

-f-, pardon

xerox
Určitě vousatá a ne plešatá?
Já jejich zprávy obvykle nečtu, abych nebyl příliš finlandizovaný.

A vysvětlil někdo na základě čeho penězi pronajímatelů elektroměrů (já bych to rozšířil na majitele teploměrů a pěkně v násobcích, podle počtu) financovaná soukromá Kellnerova televize straší lidi u nedělního oběda tak obludnými typy? Myslím všechny tři.

U barela by se to možná dalo zdůvodnit tím, že má vůdčí list k mopedu provozovanému mimo zpevněné cesty vydaný jako dodatek k propouštěcímu listu z lesnické školy.
Ale co ti ostatní dva?
11. 05. 2014 | 16:52

Kleofáš napsal(a):

Když kyjevští fašisté řeční odvahu najdou jen matky s dětmi.

viz video:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4019-video-ukrajinsky-guverner-odarcenko-nazval-adolfa-hitlera-osvoboditelem
11. 05. 2014 | 16:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tady už můžou pomoct jen Alexandrovci a stoličnaja!
Kdyby se toho dožil kamandir geroj Čapajev, asi by se z toho poblil. Tady by nic nezmohl ani maršál Buďonyj a jeho jízda. Snad pluk kozaček by mohl nabídnout nárazníkovou zónu.
11. 05. 2014 | 16:55

Bavor napsal(a):

http://newsoboz.org/proisshestviya/lyashko-popal-v-plen-k-terroristam---smi-11052014151446

V mariupolském okrese na letišti se teroristé zmocnili poslance ukrajinského parlamentu Olega Ljaška - NewsOboz zprávy citoval Ukrajinskou pravdu.
Podle informovaných zdrojů, to bylo ráno dne 11. května. Byl zajat politik a vrtulník, v němž hodlal uletět z města.
Ljashko se nachází v Doněcké oblasti v posledních několika dnech.
Nyní telefon posalnce neodpovídá, operátor hlásí neschopnost přijmout hovor, místo, kde se politik nachází, není známo.

Konečně si pan politik - kandidát na prezidentský úřad , vůdce Radikální strany , Oleg Ljaško čuchne k boji, do kterého jiné posílal. Včera prohlašoval na internetu:

"Policie v této zemi není. To není policie ale hanba. Po nedávných událostech v Mariupolu, kde zaměstnanci obvodního oddělení policie města uprchli z práce a vzali si počítače a jiný majetek. Škoda, že šéf ministerstva vnitra, hrdinný Valerij Andrušuk, který se bránil do konce, není příkladem pro své podřízené. Sám Andrušuk byl unesen a jeho osud nyní je neznámý“ - napsal Ljaško .
"Takže když vidíme policejní nečinnost, všechna naděje na Ukrajině je na dobrovolnících. Tohle je občanská válka", uzavřel vůdce Radikální strany a vyzval dobrovolníky, kteří se chtějí zapsat do jeho oddílu a zveřejnil telefonní číslo pro ty, kteří chtějí spojit v boji proti banditům ve východní Ukrajině.
11. 05. 2014 | 17:02

xerox napsal(a):

Bufallo Bill

píšou vousatá , tak vousatá a basta ... já ten článek pro jistotu nečet , jenom nadpis ...
ale celkem se to shoduje s novým - multikulturně unijním pojetím evropského člověka v novém tisíciletí , o kterého se zřejmě v demu usiluje ... :-)
11. 05. 2014 | 17:03

Pompeius Magnus napsal(a):

to Dumpling:

"Jaceňuk, Turčinov, Avakov musí skončit před tribulnálem v Haagu! "

V žádném případě ne v Haagu. Nejlépe před tribunálem v Doněcku. V Haagu nedávají trest smrti.
___________________________________________
Věc se posunula tak, že na Haag aspirují za schvalování vraždění a mučení fašistů na Ukrajině rovněž Zaorálek, Stropnický a Sobotka. V Mariupolu již byl místními oběšen šéf policie, který nařídil střelbu do civilistů a povolal hochy z národní gardy a pravého sektoru. Vraždy žen a dětí, kterých se na Ukrajině dopouští fašistická ukrajinská pučistická vláda, musí být soudem potrestány. Velmi mne zajímá, kde zůstaly hlasy lidí jako je ŠImon Pánek , Heller, Samek a podobných? Rovněž musí být souzeni Kličko a Tymošenková, stejně jako Kar von Schwarzenberg, který tyto fašisty opakovaně hájil.
Os
11. 05. 2014 | 17:08

Pavel Rychetsky napsal(a):

reů autor

"Všichni hlavní vnější aktéři ukrajinské krize, vedle EU i Rusko a Spojené státy, by si na základě svých četných negativních zkušeností ze Somálska, Afghánistánu, Iráku, Sýrie, Libye nebo Čečenska měly být vědomi, kam až může dojít konflikt, který se vymkne kontrole."

Aktéři se budou dohadovat jen velmi těžko. EU i Rusko a Spojené státy. Sejde se blb, čert a anděl. Začína-li vtip takto, co asi může být na konci? Někteří aktéři jsou si následků vědomi, jen je maličký problém v tom, že jednomu z nich se velice líbí jakkoli špatné následky. Co líbí, dokonce je potřebuje k tomu, aby se lidi míň starali, kdo jim vládne a o to víc začali upřímně nenávidět nové nepřátele. A milovat toho, kdo s nepřáteli zatočí. Starý návod, zaručené předvídatelné výsledky.

Souhlasím, že finlandizace Ukrajiny by ještě byla krásná. Ale bude také finlandizace pobaltí? A Česka? Vždyť to bylo také částí sféry zájmů jednoho z partnerů v konstruktivní diskusi o budoucnosti Ukrajiny.
11. 05. 2014 | 17:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane radku,

Tytto stránky jsou k určeny k diskusi a ne k napadání druhých (viz záhhlaví každé debaty). Budete-li zde druhé oslovat urážlivými přídomky (např. "dementní", "blboučký" apod.), budu Vaše texty mazat.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 05. 2014 | 17:16

Kleofáš napsal(a):

to Bavor:

i přes smazání píší znova. Andraščuk byl místními chycen a popraven - všichni fašisté jistě pláčí.
11. 05. 2014 | 17:21

Dumpling napsal(a):

Pompeius Magnus
"Věc se posunula tak, že na Haag aspirují za schvalování vraždění a mučení fašistů na Ukrajině rovněž Zaorálek, Stropnický a Sobotka."
Nesouhlas. Oni schvalovali nikoliv mučení fašistů, nýbrž mučení fašisty. Značný rozdíl. Diametrální.
Nemyslím, že by Stropnického a spol. měli oběsit.
Ale u těch hlavních podobně, jako to bylo v Norimberku. Výkon rozsudku v zásadě neveřejný (rozsáhlá vojenská a žurnalistická přítomnost), ale vykonání rozsudku doloženo fotografiemi oběšených se zbytkem oprátky na hrdle...
11. 05. 2014 | 17:27

Buffalo Bill, whom did you kill napsal(a):

Ale notak Filomeno, sou trochu tolerantní.
To je přece co genoví manipulátoři NWO od nás stále vyžadují, tolerance.

Nejdřív k alkajdistickým podřezávačům krků na Letenské pláni, pak k zástupům ukrajinských imigrantů, kteří nechtějí doma být, protože tam někdo blbě vládne a furt durch k různým opravdu marginálním menšinám, jaké se dřív scházely v uzavřených (zamčenou mříží) specializovaných klubech nebo fischerreisenových vilách.
Kluby takhle přijdou o tržby.

S tou politickou korekcí je to asi takhle. Když jsem tu před pár lety upustil něco o plutokratech, neopomněl se na mě všehoznalý a strojově korigující Sauron ošklíbnout, co že jsem to za troubu, že používám tak zastaralé a nekorektní pojmy.
Ten samý si může otevřít dnes noviny (ne NĚJAKÉ, New York Times) a podívat se, jaké slovo používají nejkorektnější žurnalisti světa v rozhovoru s Timothy Geithnerem.
Což možná pro Vás a pro něj je nýmand, pro mě je to spolu s Larry Summersem člověk, který může za sračky, v kterých se topíme.
Pokouší se mluvit aspoňˇťrochu zpříma, ostatně.
11. 05. 2014 | 17:31

Pompeius Magnus napsal(a):

to Dumpling:

já si také nemyslím, že by Stropnický, Sobotka, Začrálek, Zaorálek, Schwarzenberg a spol měli býz odsouzeni k trestům srmti. Opravdu by tyto lidi měli soudit v Haagu, i když Schwarzenberg by tam poslal Beneše:) Budou postačovat dlouholeté tresty odnětí svobody u pana von Schwarzenberga pochopitelně spojeno s trestem propadnutí veškerého majetku. Za bestiální vraždy civilistů, mučení, které páchá ukrajinská fašistická junta musí někdo převzít trestně právní odpovědnost. A tyhlle věci prostě budou ještě vylézat na povrch a ani Stejskalům, Lipoldům a jiným banderovským přisluhovačům se je prostě nepodaří skrýt a potlačit. Ostatně sám Západ se bude muset urychleně Turčinova a Jaceňuka zbavit...... aby nezačali někdo něco říkat, co nemají:)
11. 05. 2014 | 17:36

Syrphus vitripennis napsal(a):

šašek z Jihlavy
Pane šašku, kamandira Čapajeva netřeba litovati, on stejně byl vsjo vremja v prděli :)
11. 05. 2014 | 17:43

Lucius Cornelius Sulla napsal(a):

... a ani Stejskalům, Lipoldům a jiným banderovským přisluhovačům se je prostě nepodaří skrýt a potlačit. ...

Přidejte ještě něco úderného. Třeba "Psům psí smrt !!" nebo něco podobného ...
:-))
11. 05. 2014 | 17:47

Bestia triumphans napsal(a):

Pompeius Magnus napsal(a):

..."Věc se posunula tak, že na Haag aspirují za schvalování vraždění a mučení fašistů na Ukrajině rovněž Zaorálek, Stropnický a Sobotka".

?
Vida!.
Zaorálek, Stropnický a Sobotka schvalují vraždění a mučení fašistů.
:-)
Pán ráčí být opravdu magnus, ale místo Pompeius mne napadá jiné slovo...
:-)
11. 05. 2014 | 17:50

Antonín Malík napsal(a):

Pompeius Magnus
K vaší poznámce o novinářích a jejich zodpovědnosti lze poznamenat, že leckdy dopadli novináří hůře než třeba esesáci. Tak třeba SS pachatelé malmédského masakru byli omilostněni, zatímco dost žurnalistů dostalo trest smrti za fašistické kolaborantství:
William Joyce (Velká Británie), Jan Rys-Rozsévač, Rudolf Novák, Antonín Kožíšek, Alois Kříž, Vladimír Krychtálek, Karel Werner, Jaroslav Křemen, Emanuel Vajtauer.
Nevím, jestli je to známkou, že novináři, jakožto manipulátoři veřejnosti, mají větší odpovědnost než fyzičtí vykonavatelé masakrů, nebo je to pouze vyšší citlivostí veřejnosti na výstřelky jedinců, kteří jsou známi jmenovitě?
11. 05. 2014 | 17:56

Radek napsal(a):

Pane Stejskale.
Jste velice laskav,že moje příspěvky(zatím)nemažete.Tímto se chci upřímně omluvit všem,které jsem urážlivě napadal.Protože nejhorší představa v mém velmi smutném životě je,že bych se nemohl zúčastnit diskuzí mezi zdejšími na slovo vzatými,fundovanými odborníky.Stačí to takhle ?
11. 05. 2014 | 18:11

Antonín Malík napsal(a):

Vlastně jsem v pojednání o odpovědnopsti novinářů zapomněl na toho hlavního představitele - Julia Streichera.
Mezinárodní tribunál v Norimberku odůvodnil jeho rozsudek smrti Streicherovým systematickým podněcováním nenávisti vůči skupině obyvatel, definovaných jako "nepřátelé", a to v časové souvislosti s vražděním těchto lidí. Proto kvalifikoval takové jednání jako zločin proti lidskosti.
11. 05. 2014 | 18:14

Bakalův nezvaný host napsal(a):

K českým „novinářům“
Proběhl jsem zahraniční média k Ukrajině
a dojem?

Zahraniční novináři píší o lidech,
čeští „novináři“ jsou sympatizanti fašistické moci.
Mezi českými novináři jen jen málo takových, o kterých lze říci, že je to člověk.
11. 05. 2014 | 18:15

Buffalo Bill, whom did you kill napsal(a):

Milá Sullo, rumlovské "Psům psí smrt" je sice úderné, ale zastaralé.
Psům dneska většinou dáváme píchnout pentobarbital, to je lážovka.

Jak je to s tím proléváním krve skutečně, vyjevuje výše zmíněný Geithner naprosto jasně.
Šel se zeptat starého praktika Billa Clintona jak upokojit vášně davu, který toužil si ho za nacpání triliónů Goldmanům opékat na pomalém ohýnku.
Bill mu řekl (Geithner cituje jen první polovinu, druhou si ale umíme rekonstruovat), aby zatáhl Lloyda Blankfeina do nějaké temné aleje a podřízl mu krk. Že to ale masy uspokojí jen na dva dny.
Co je uspokojí trvale je zjevné. Bosna, Kosovo a tak furt. Bill ukázal cestu, všichni ostatní jen následovali.
11. 05. 2014 | 18:16

................................. napsal(a):

Já si nemůžu pomoct, ale mě připadají všichni vládní představitelé, kteří dostanou otázku ohledně Ukrajiny, jako malí spratci, kteří se bojí výprasku.
Jejich rozhodnost a suverénní, až arogantní vystupování, je najednou fuč. Jako by je někdo držel pod krkem. Po našem pod žrádlem. Jsou z nich malí vystrašení čoklíci.
11. 05. 2014 | 18:19

pamětník napsal(a):

Mně docela jo, i když mě sotva můžete urazit. :)
11. 05. 2014 | 18:21

Gudka napsal(a):

"já si nemůžu pomoct, ale mě připadají všichni vládní představitelé, kteří dostanou otázku ohledně Ukrajiny, jako malí spratci"

Mně zase připadá otázka o Ukrajině jako tzv. "protitrojkový paragraf", což je povinný krasobluslařský cvik při soutěžích.
Nelze nepoložit a nelze nedostat otázku o Ukrajině, i když novináři s někým diskutují o něčem naprosto odlehlém ("ale nejprve otázka...").
A je to otázka zcela zbytečná, protože odpovědět jinak, než předepsáno, snad ani nelze (nejen, že by se dotyčný vystavil naprostému mediálními lynči, ale nejspíš by ho rovnou vypnuli, spíše asi neodvysílali, protože tyto rozhovory nebývají "naživo")
11. 05. 2014 | 18:27

Buffalo Bill, whom did you kill napsal(a):

Antoníne, marciální typy a německá veřejnost měli vždy za to, že fanatik Jochen Peiper jednal v nouzové situaci, pod časovým tlakem, ale taknějak vojácky čestně. Jednu kulku do žaludku, druhou doprostřed čela.

Zatímco lidé jako Krychtálek si nenapravitelně pobryndali žaket tím, že pustili na veřejnost nepadělané historky z pozadí předchozího režimu.
Nějakou tu vraždu lze odpustit, zvlášť když to nejsou vlastní příbuzní ale tchýně.
Pouštět na světlo boží jak se skutečně vládne je proti tomu smrtelný hřích.

PS. Právo pro ten proces bylo vytvořeno ex-post, že. Do té doby platné úmluvy zakazovaly používání vzduchovek a kulek s uštípnutou špicí.
To víte, že za první války u koho našli v zákopech (po dobytí) štípací kleště, toho lynčovali? Stejně jako obsluhy plamenometů?
11. 05. 2014 | 18:30

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Všimněte si jedné věci,
že ti naši novináři nás opakovaně krmí tím, že Putin je lump a všechno je to jeho vina,
ale o tom, co se děje na Ukrajině se od nich nedovíte nic, tedy kromě tendenčních lží.

Video z Ukrajiny můžete vidět například zde.

„Eastern Ukraine's vote: a key moment“
https://news.yahoo.com/eastern-ukraines-vote-key-moment-135225993.html

Je to o tom, jak jsem psal, že na Ukrajině žijí lidé,
český „novinář“ má lidi za teroristy a fašisty za „prozápadní“ nadlidi.
11. 05. 2014 | 18:41

Antonín Malík napsal(a):

"marciální typy a německá veřejnost měli vždy za to, že fanatik Jochen Peiper jednal v nouzové situaci, pod časovým tlakem, ale taknějak vojácky čestně"

Zajímavost spočívá v tom, že Peipera a spol. neomilostnila a nakonec nepropustila německá veřejnost, ale naopak generál Lucius Clay, US vojenský velitel v okupovaném Německu.
Musím se přiznat, že jsem nikdy nečetl autentické historky Krychtálka a spol., stejně jako vysílání Williama Joyce, jelikož jsou nepřístupné, a musím se s spokojit s tím, co o nich bylo řečeno oficiálně.
Jako fakt zůstává, že Peiper a spol. nebyli oběšeni, zatímco Joyce, Krychtálek and Comp. ano.
11. 05. 2014 | 18:42

tymitaky napsal(a):

Radek napsal(a):

Pane Stejskale.
Jste velice laskav,že moje příspěvky(zatím)nemažete.Tímto se chci upřímně omluvit všem,které jsem urážlivě napadal.Protože nejhorší představa v mém velmi smutném životě je,že bych se nemohl zúčastnit diskuzí mezi zdejšími na slovo vzatými,fundovanými odborníky.Stačí to takhle ?
11. 05. 2014 | 18:11

nepodlejzej, stoji Ti to za to?
11. 05. 2014 | 18:44

Filuta napsal(a):

Lež má holt krátké nohy, že jo Reslíku?


".... Kdo tyto žoldnéře najal, není jasné. Spolková zpravodajská služba (BND) nicméně o jejich nasazení na Ukrajině prý informovala už 29. dubna.

Zprávy o účasti zahraničních námezdních vojáků na straně ukrajinských vládních sil se v posledních týdnech objevují stále častěji. Academi, která byla dříve známa jako Blackwater a působila například v Iráku a Afghánistánu, ale svou účast už v polovině března popřela.

Agentura DPA ke zprávě nedělníku Bild am Sonntag poznamenala, že BND získala informace o nasazení žoldnéřů firmy Academi od amerických tajných služeb."

Zdroj: http://www.lidovky.cz/jsou-na-ukrajine-americti-zoldneri-nemecky-list-tvrdi-ze-ano-prb-/zpravy-svet.aspx?c=A140511_125612_ln_zahranici_ele
11. 05. 2014 | 18:51

Zbyněk napsal(a):

Vážení přátelé, mám malé dilema, kdo ty tisíce amerických soukromých žoldáků platí. Zjisti to někdo? Jsou to oligarchové? Těžko, ti neví co chtít. Chudá ukrajinská vláda? Putin? Nebo snad vrazi z Volstrýtu? Jinak pouze neználkům, kteří se zde presentují jako špičky vzdělanosti a sytí mě zde různými odkazy , Bild am Sontag je něco jako AHA.
11. 05. 2014 | 18:52

Targus napsal(a):

To: Radek

já u Amazonu nakupuju už roky

Ó, Bože!
A co tam mají tak dobrého a levného? Pravou nekřehčenou šunku bez vody za stovku kilo? Litr benálu za dvacet? Nebo o třicet procent levnější inkaso?

To jsou položky, které mě zajímají. Hadry a spotřební zboží si seženu za dobrou cenu i bez Amazonu.
Jednou jedinkrát jsem zkoušel sehnat přední pneumatiky na ATV. Český dealer mi je dal za tutéž cenu, za jakou je nabízel i Amazon a navíc mi je zdarma přezul s podmínkou, že si od něj vezmu i zadní, pochopitelně za srovnatelnou cenu. Ani jsem se nemusel doprošovat.
11. 05. 2014 | 18:55

Gudka napsal(a):

Bylo by nejen nepravděpodobné, ale i dost hloupé, ba nezodpovědné, kdyby tam nebyli žoldáci. Jednak se o tom objevují zprávy již řadu týdnů (odposlechy anglické komunikace, atp.).
A jednak taky - bez vyslání žoldáků by Washington zcela trestuhodně vyhodil oknem oněch 5 miliard, které, jak řekla diplomatka Nulandová, dosud investovali do demokratizace Ukrajiny.
Kromě toho je to působení žoldáků osvědčený modus činnosti demokratizátorů. Tak například v Baghdádu demokratizoval Blackwater jako smluvní partner Pentagonu.
11. 05. 2014 | 18:58

........................... napsal(a):

Gudka napsal(a):A je to otázka zcela zbytečná, protože odpovědět jinak, než předepsáno, snad ani nelze (nejen, že by se dotyčný vystavil naprostému mediálními lynči, ale nejspíš by ho rovnou vypnuli, spíše asi neodvysílali, protože tyto rozhovory nebývají "naživo")

Souhlas, ale já nemám na mysli otázky a odpovědi, jako takové. Nevím jak to vyjádřit, ale řeč jejich těla mluví jasně. Jsou najednou schouleni, bezradní, zahnaní do kouta. Bojí se.
Tímto je neomlouvám, spíš vyčítám. Hnusí se mi to.
11. 05. 2014 | 18:59

Filuta napsal(a):

Tenhle odrzlý článek Macháčka z Respektu, který má jediný právo na "správný" názor ,mě pěkně vytočil.
Ale diskuse mě zase uklidnila. Lidi se nedají tak lehce zmanipulovat, jak si ti unijní a proameričtí poskoci myslí.

¨http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-62154190-zmateni-nejsou-jen-cesi
11. 05. 2014 | 19:00

Ládik!!! napsal(a):

josef -
o "separatistech" píší média. Pro mě to jsou furt východní hordy. Média mají levicové aktivisty, pravicové radikály a momentálně proruské separatisty. Kontroverzní podnikatelé vyšli z kurzu.
11. 05. 2014 | 19:01

Targus napsal(a):

To: Zbyněk

Já zas mám malý dotaz, proč Ukrajinci ve vrtulnících mezi sebou žvanili americkou angličtinou. Nevíte?
A taky by mě zajímalo, jestli to byli tu samí, co byli vidět a SLYŠET na videích z Majdanu.
Nebo že by to nahrál na telefon a dal na YouTube starý dobrý MOSFILM?
11. 05. 2014 | 19:01

Filuta napsal(a):

Zbyněk

A co to mění na faktech?
Už dlouho se o tom mluví (prakticky od počátku masakrů na Majdanu).
Zatím měl koule s tím vylézt jenom bulvár, však se dočkáte, že se toho chytí i takzvaně seriozní tisk. Je to totiž chytlavé téma.
Akorát naši pisálci budou ti poslední, kteří o tom poinformují.
Pravda vždycky vyjde najevo.
11. 05. 2014 | 19:04

Filuta napsal(a):

Ládik


Hm.... a kvůli "východním hordám" střílí ta hovada i malé děti a civilisty?
11. 05. 2014 | 19:06

Ládik!!! napsal(a):

Filuto -
východní hordy jsou za spojnicí Kremenec - Čop. Bez bližšího rozlišení.
11. 05. 2014 | 19:09

Zbyněk napsal(a):

Targus.........
to byste se divil,u Amazonu mají úplně všechno a co nemají to seženou. Vy jste týpek, kterého jsem kdysi znal, auto nechtěl, blbost, všichni budeme jezdit hromadnou za pár šupů. Dnes není kde zaparkovat. Amazonů bude přibývat, ale vy si klidně nakupujte u Šmejdů, dělá-li vám to radost. Klidně rozdupejte internet a používejte koresponďák.
11. 05. 2014 | 19:10

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kárl plácá voloviny

„Schwarzenberg: Putin chce, aby se mu Ukrajina vzdala, na válku nemá“

Za to jej nejen zbrojaři nepochválí,
je potřeba prohlašovat, že zítra mohou být ruská tanky u nás a do tří dnů obsadit celou Evropu.
11. 05. 2014 | 19:17

Buffalo Bill, whom did you kill napsal(a):

Zbyňku
Ne, Bild am Sonntag je něce jako nedělní Blesk.
Když je toho zapotřebí, vyfotí Topolánka s piňdourem venku v Berlusconiho (budiž nejmíň 347x proklet, nemravný a nezávislý Silvio) vile.
Což neznamená, že měl Topolíno něco se Silviem, ale že se stal zničehonic záporňákem.
Dodnes si lámu hlavu proč.
Silvio měl na to nenávist plutokratových slintošů dlouhodobě ustát, protože byl sám plutokrat.
Jinak to ani nejde.

Když něco tak citlivého (a pro čtenáře toho tisku jde opravdu o velkou novinu) přinese Bild am Sonntag, chce německý plutokrat potroublým 80% skopčáků říct, podívejte, oni nejen odposlouchávali paní kancléřku ale možná ani nepřejí našemu Klitschkovi, aby byl prezidentem.
Někde při dělení kořisti došlo k zádrheli.
Buď Sam pustí eště kus salámu (možná v TTIP), nebo Němci nebudou kupovat plyn od Chevronu ale od vítězného Asáda, který ho má před pobřežím tři p.
Eventuelně kakim to južnym gazoprovodom.

Co se krveprolévání na Ukrajině a jeho důvodů týče, jsem opět jednou přes všechny zježené chlupy ochoten uznat, že pan honorární profesor Klaus měl zase pravdu.
11. 05. 2014 | 19:22

Pompeius Magnus napsal(a):

to Bestia:

že Vy ale umíte z překlepu vytěžit maximum, to se musí nechat.

Ale zase, až povezou Stropnického z Hanspaulky od Žilků v řetězech do separace.můžete psát rozhorčené poznámky.
11. 05. 2014 | 19:27

Filuta napsal(a):

Buffalo

On má Klaus ( i přes jeho kontroverzní činy) téměř vždy pravdu.


J.C.
Média si snad už ani nevidí do huby.
Divím se, že těm propagandistům není ze svých lží na blití.
A ještě mají drzost to svádět na Putina.
11. 05. 2014 | 19:29

Filuta napsal(a):

Pompeius

Když už jste naťuknul Žilkovou -to je typická představitelka kulturní fronty.
Nejdřív se může roztéct samou láskou a obdivem na šlechetným Kchárlem a teď dělá podržtašku (resp. podrždeštník) Babišovi.
Ta fotka v Blesku, jak schovává pod paraple servilně agenta, byla více než výmluvná.
Totéž platí pro jejího chotě ,pravdaláskaře Komárka a stovky dalších.
Mají tihle lidé vůbec nějakou hrdost nebo mravní zásady?
11. 05. 2014 | 19:34

Bakalův nezvaný host napsal(a):

„Ukraine: Five thousand queue to vote in Mariupol„
https://www.youtube.com/watch?v=fayO6Fv7jnM

Pěti tisícová fronta na hlasování,
začíná být jasné, proč musela zasáhnout armáda.
11. 05. 2014 | 19:37

Radek napsal(a):

Velevážený pane Targusi.
(Je to dobře pane Stejskale ?)
Vidím,že ten Amazon Vás úplně rozhodil.Opravdu tam nekupuju šunku,pro tu si jedu 20 minut do Německa.Ale třeba značkové Wranglerky jsou tam za polovinu ceny.A všechny velikosti a barvy.Nebo dobré hodinky.Konkrétně švýcary,které tady má jediný lumpenprodejce za 15 tis.,mě vyšly na 5 tisíc.Pokud takhle nakupuju už asi 6 let,jsou to opravdu dobré zkušenosti.Víte ani jako důchodce nekupuju hadry u Čongů,prostě nemusím.Tak snad už to uzavřeme,ať se netrápíte.Oblékání přes ten ubohý Amazon.Jídlo a drogerii vedle v Německu.Vy určitě také víte,kde se shání kvalita,že ?
PS.Pane Stejskale,doufám že to bylo slušné,korektní a nedotklo se to Velkého Kodexu....
11. 05. 2014 | 19:40

Kanalnik napsal(a):

No jo no, ale pokud se podivame domu, tedy do Evropy ci na nas Zapad, tak co jsme pro vyreseni situace od unora udelali? Podle mne nic. Naopak vsechny nase kroky vedou ke zhorseni situace.
11. 05. 2014 | 19:42

Pompeius Magnus napsal(a):

to Lucius Cornelius Sulla:

Přidejte ještě něco úderného. Třeba "Psům psí smrt !!" nebo něco podobného ...
:-))
------------------------------------------
Zkusme-
úderné titulky české mediální žumpy ohledně situace na Ukrajině:
MF Dnes - Kyjev si došlápl na separatisty
MF Dnes - Rusové v Oděse platí krví za Putinovy okupantské choutky
Aktuálně: Hokeš- Putinův konec
Aktuálně: Stránský - Karlovy Vary obklíčeny!
Aktuálně : Chromý - Studené kontury války!
Aktuálně: HvížĎala: Ruští špioni zvyšují své aktivity v Německu!
A milý Lucie, abych vyhověl Vaší prosbě o něco údernějšího - uvádím heslo Aktuálně: "PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ KRVAVÉHO PSA PUTINA "
11. 05. 2014 | 19:44

Antonín Malík napsal(a):

JC
"na CT1 vidím jakéhosi Pazderku"
O roli reportérů a moderátorů se v poslední době zajímaly i občanské inciativy. Nemělo by se pominout, co o těchto lidech prohlásily ve svém apelu:

"Nikdo nemůže donutit moderátora, aby prováděl mediální manipulaci, zkresloval, zamlčoval fakta"

A proto je moderátor i reportér za svou činnost sám plně odpovědný a nemůže se dodatečně vymlouvat na redakci a na pokyny šéfů. Stejně jako voják, který má v ruce zbraň, se už od 1945 nemůže vymlouvat na rozkaz a velitele. Protože sdělovací prostředek JE zbraň.
11. 05. 2014 | 19:44

ZdeněkJ. napsal(a):

Pan Stejskal
"Dobrý den, pane radku,

Tytto stránky jsou k určeny k diskusi a ne k napadání druhých (viz záhhlaví každé debaty). Budete-li zde druhé oslovat urážlivými přídomky (např. "dementní", "blboučký" apod.), budu Vaše texty mazat."
A pro úplné objasnění, pane Stejskale, urážlivé přídomky na adresu národů či etnik (např. opilí mužici, opilí primitivové, východní hordy aj.) jsou povoleny?
11. 05. 2014 | 19:50

Pompeius Magnus napsal(a):

to Filuta:
Totéž platí pro jejího chotě ,pravdaláskaře Komárka a stovky dalších.
Mají tihle lidé vůbec nějakou hrdost nebo mravní zásady?
-------------------------------------
Stropnický je naprosto typický případ celoživotního parazitování na daňových poplatnících. Shrnu- léta zaměstnnán (/dokonce to i ředitelovalo) v divadlech, kteŕé byly dotovány daňovými poplatníky. Dále absolvoval diplomatickou přípravku ( za své peníze? nebo za peníze daňových poplatníků?) a hnedle na různé postíky - Itálie, Vatikán, Portugalsko.. Následně pan Stropnický opětovně leze do rekta panu Babišovi, a hnedle je z toho vedení naší čacké armády. No a nyní pan Stropnický hlásá ty kraviny o separatistech, iredentistech a zlém Putinovi. No není rozkošnej?
11. 05. 2014 | 19:56

Pepa Řepa napsal(a):

No vidíte soudzi
před hlasovacími místnostmi jsou zase fronty.

Kde je mudrc šroubik?
Kam šlápne mužik je nedostatek
Fronta na banány, na hlasování a tak.
https://www.youtube.com/watch?v=WPwi_CZLS-0
Franta Váňa
11. 05. 2014 | 20:20

........................... napsal(a):

Kanalnik napsal(a):
No jo no, ale pokud se podivame domu, tedy do Evropy ci na nas Zapad, tak co jsme pro vyreseni situace od unora udelali? Podle mne nic. Naopak vsechny nase kroky vedou ke zhorseni situace.

Vždycky, když začal ten ohýnek tak nějak skomírat, našel se pokaždé někdo, kdo si přijel to polínko přiložit a ještě pořádně fouknul.
11. 05. 2014 | 20:26

......................... napsal(a):

Nejhorší je, že kdejakej Zaorálek, spacák, Obama a další, vědí a jsou přesvědčeni o tom, co je pro ty lidi na Ukrajině nejlepší. Zpochybňují a znásilňují jejich volbu.
11. 05. 2014 | 20:34

patriot napsal(a):

Na BBC před chvílí běžela dlouhá reportáž ohledně referend na východní Ukrajině… K hlasování přicházely davy lidí, záběry ukazují fronty bez konce. Všichni dotazovaní se vyjadřovali v tom smyslu, že chtějí samostatnost, respektive že nechtějí mít nic společného s Kyjevem. Podle britského reportéra (Doněck) se v době reportáže dostavilo 69% lidí. O výsledku nemůže být pochyb, říkal.
11. 05. 2014 | 20:38

Gudka napsal(a):

"našel se pokaždé někdo"

Třeba sankce. Další kolo bylo ohlášeno pro případ, kdyby Rusko vtrhlo na východní Ukrajinu nebo podporovalo referendum.
Nevtrhlo, nepodpořilo.
A přesto se dnes říká, že EU "má rostoucí chuť zavést další sankce".
Eskalace na přání Washingtonu (kdo by si přál, aby EU zase tak zpražili, jako onehdy Nulandová?) se rozjíždí.
Válka nebude. Tedy ve Washingtonu ji neplánují. Zatím. Ale má to být tak na hraně, aby ani západní Evropa, ani Rusko si nemohly vydechnout, alespoň dokud se za oceánem trochu nevzpamatují. Pak se uvidí. Velký bratr řekne.
Jenže Washington zvrtá, na co sáhne. Plánuje-li jen eskalaci na hraně, nepřekvapí mě,, když se to převrhne. A bude to.
11. 05. 2014 | 20:40

Targus napsal(a):

To: Radek

Já na kvalitu kašlu, anžto džíny beru jako pracovní oblečení v původním smyslu slova.
To jest použít a zahodit.
Pokud vy máte pocit, že musíte mít nutně značkové modráky s připitomělou nášivkou na zadnici, váš problém.
Hodinky nenosím, protože mi jednak překážejí při práci, druhák mám přesný čas v mobilu.
A na žrádlo jezdím do Polska, oni si ty svoje obchody hlídají setsakramentsky líp, než my, Čížkové.

To: Zbyněk

Tak to vidíte, není kde parkovat a já mám tři káry před barákem.
To teda jednoho dovede pěkně nasejřit.
Nechcete studený náčinek na čelíčko? Možná by bylo dobré si jej před každou diskuzí objednat v Amazonu, co říkáte?
:-)))

To: Zdeněk J.

pane Stejskale, urážlivé přídomky na adresu národů či etnik (např. opilí mužici, opilí primitivové, východní hordy aj.) jsou povoleny?

Pokud nadáváte Rusům, je zde povoleno vše. Možná je to tím, že v rámci politicky korektní diskuze se prý Rusové za lidi nepovažují. Ale to vám jistě s radostí vysvětlí bloggeři i debatující, kterých se to týká.
11. 05. 2014 | 20:42

je to bezpečné? napsal(a):

Antoníne, na nějakém ultrapravém serveru bylo Krychtálkovo celoživotní dílo ke stažení, ale asi to nikdo moc neudržoval, protože to nebylo dost antisemitské.
Na druhou stranu tam bylo dost detailů o činnosti konzula Körbela v Bělehradě (kde agent různých služeb Krychtálek také měl nějaké zástoje), takže bylo možná v zájmu State Departementu vymazat to ze světa i s tím, kdo to tam pověsil. Nic lehčího pro paní, která zadávila 600.000 iráckých dětí.
Teď už si z Madly naštěstí dělá srandu i Saša Vondra a Condi učí, dosápat se k pákám by pro ni byla námaha.
Nicméně, já to na uložto věšet nebudu, nechci krátký zbytek stáří strávit s mokrým pytlem přes hlavu v útrobách nějaké lidi v gdaňském přístavu.
11. 05. 2014 | 20:42

Občan napsal(a):

Článek pana Balabána je vzácně vyvážený - jev v ČR unikátní.

Ale na Ukrajině již je pozdě snažit se cokoli zachraňovat. V Krasnoarmějsku dnes fašistická "Národní garda" nejprve obsadia volební místnost a poté střílela do lidí, kteří se přišli zúčastnit referenda. Dokonce i ČT 24 uvedla, že na místě jsou mrtví a ranění.

Po takovýchto masakrech by jen blázen očekával, že Ukrajinci s ruskými kořeny budou mít zájem o setrvání jejich regionů v rámci Ukrajiny. Východ a jihovýchod se osamostatní a EU zbude chudý neonacistický západ země vč. Haliče a Podkarpatské Rusi.
Takže si, vážení, připravme hooodně dlouhý peníze, protože budeme muset nějak uživit nejméně 20 milionů dalších krků, z nihž mnohé mají bohatou zkušenost s organizovaným zločinem a s neonacismem.
Držme si pevně klobouky, protože tohle bude jízda, jakou jsme ještě nezažili :-(
11. 05. 2014 | 20:43

Targus napsal(a):

To: JC

Dovoluji si upozornit, že spílat do hovad se zde nesmí, pokud tak netitulujete Putina a spol.
11. 05. 2014 | 20:45

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

(Tentokrát přece jen s komentářem: Jedná se o ruského komentátora. Může být podobně tendenční jako ČT, berte jej proto s rezervou!)
xxxxx
Boris Novoselcev: Čokoládový král, radikální nacionalista
(Po stopách Porošenkova slalomu na práh prezidentského postu)

„Legitimita ukrajinských prezidentských voleb, stanovených na 25. května 2014, se rovná nule, všichni ovšem chápou, že Západ je jako zákonné uznává,“ píše Boris Novoselcev. „Soudě podle všech průzkumů veřejného mínění je vyhraje Petr Porošenko – kmotr Julije Tymošenkové a čokoládový magnát.
V ukrajinské politice ho v posledních 2 - 3 letech nebylo vidět, vlna euromajdanu ho však korunovala na kandidáta s nejvyšším ratingem. Sociologické průzkumy napovídají, že Porošenko má dokonce šanci vyhrát volby už v prvním kole (což se podařilo jen L. Kravčukovi v roce 1991).“

Podle týchž průzkumů má svůj hlas dá „32,9 % Ukrajinců, resp. 48,4 % z těch, kdo k volbám určitě půjdou. Pro srovnání: u Julije Tymošenkové je to 9, resp. 14 %.“ Poté, co se „kandidatury ve prospěch P. Porošenka vzdal V. Kličko, se tak definitivně vyjasnilo, že Západ svého favorita vyměnil“.

Po „celé tři měsíce aktivní konfrontace na majdanu (prosinec – únor) se P. Porošenko mistrovsky držel ´v zákulisí´ a neúčastnil se akcí, nevýhodných z hlediska reputace, typu dohod s V. Janukovyčem či vyhlášení jejich výsledků před zjančeným majdanem.“ Pak ale „všechny trumfy opozičního lídra rázem stáhl do svých rukou“.

Tím „pečlivěji bude třeba analyzovat Porošenkovu roli v nejkrvavější epizodě majdanu – popravě několika desítek pouličních militantů i příslušníků pořádkových sil rukou anonymních odstřelovačů“.

„Čokoládový zajíc“ byl „na majdanu jako doma a těšil se důvěře organizátorů a předáků převratu“. Volil však jinou taktiku, než „ti, kdo se s oblibou předváděli na veřejnosti a pendlovali mezi mítinky na majdanu, rozhovory na Bankovské a tiskovými konferencemi“.

Porošenko si „půdu pro prezidentské volby připravoval v tichosti. A pokud se nemohl podílet na financování banderovců, musel na sebe vzít náklady nasazení odstřelovačů. Čokoládový král nikde neexhiboval, své mocenské ambice mazaně tutlal.“ Všechny dostupné indicie však nasvědčují, že jeho rozhodující investicí, již – v „řadách politicko-podnikatelských kruhů i na Západě“ – vložil do dostihů o prezidentský post, byla právě role iniciátora „toho, jak pouliční boje kulminovaly 18. – 20. února 2014“.

Porošenkův slalom děním posledních měsíců se tak „podobá celé jeho dosavadní politické kariéře“, plné „podvodů, intrik, zrady a zřejmě i vražd“. To už je ovšem „zadání pro vyšetřovatele a soud“.
(Pokračování)
11. 05. 2014 | 20:45

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

(Dokončení)
Poté, co „vytlačil potenciální protivníky, chystá se vyhrát volby už v prvním kole“. „Slovy se hlásí ke všemu, co se může zalíbit voličům na západní i jihovýchodní Ukrajině.“ Jeho oficiální program, zveřejněný na webu Ústřední volební komise, zároveň ilustruje, že „hodlá porušit všechny dohody o deeskalaci ukrajinské krize, podepsané i představiteli nynější junty“.

„Ukrajina zůstane unitárním státem,“ píše tu „čokoládový král“. Federalizaci země, požadovanou jihovýchodními regiony, tak odmítá. Kategoricky se staví i proti jejich jazykovým právům: „Budu vycházet z článku 10 Ústavy, definujícího ukrajinštinu jako státní jazyk…S cílem zajištění jednoty ukrajinského politického národa třeba v otázce jazyka zachovat stávající status quo.“

Sám pro něj volí pojem „jednotný humanitární prostor v kulturně-jazykové sféře, školství a politice historické paměti“. Jak bude onen „humanitární prostor“ vypadat za vlády „člověka, asistujícího nástupu nacistického ´Pravého sektoru´ k moci, si není bůhvíjak obtížné představit“.

Naznačují to i Porošenkovy „komentáře na adresu dění na jihovýchodě“: „Silný stát se musí naučit mluvit jazykem síly. Nesvolávat kulaté stoly se separatisty a teroristy, nehledat k nim takové či onaké přístupové cesty. Chce to absolutně striktní jazyk, kterému porozumí. Ukrajinskému jazyku nerozumí…Rozumí jazyku síly.“ Tak zní reálný smysl všech tirád o „usmíření“ - a „respektu ke specifice regionů“ – jimiž Porošenkův volební program jinak perlí.

„Obsahuje i tezi z říše fantazie: ´V době do vypršení mých pravomocí hodlám dosáhnout nezbytných politických rozhodnutí ze strany EU a zahájit jednání o plném členství Ukrajiny v EU.“

Naproti tomu o „členství Ukrajiny v NATO není v programu ani zmínka“. Ač právě o něm „´čokoládový král´ veřejně mluvívá bez všech okolků: ´Integrace do NATO – to je otázka číslo jedna´.“ Sám ovšem „přiznává, že její podpora u obyvatelstva nedosahuje ani 50 %“.

V Porošenkově osobě „Ukrajina riskuje, že se dočká politické reinkarnace jeho kmotra Juščenka“ – tentokrát už ovšem prostého „vidin v duchu bukolického etnického romantismu a lásky ke včelám“. Petro Porošenko se v ukrajinské politice vyšplhal a udržel díky „krutosti, zlodějskému instinktu a umění zrazovat“. To jsou „kvality“, jimiž si „zajistil jak nynější rating prezidentského kandidáta“, tak oporu v „´Pravém sektoru´, který si platí jako svou soukromou armádu“.

„Občané jihovýchodu, kteří stále ještě zvažují, zda se divadla zvaného volby mají zúčastnit, a pokud ano, komu mají dát svůj hlas, si musí jasně uvědomit, že je-li řeč o zločinech ´Pravého sektoru´, rozumí se tím zločiny P. Porošenka.“

Svůj poměr k vlastnímu lidu demonstroval už svržením legální vlády. Teď ho předvádí tím, že „občany, hájící svá ústavní práva (občanská, politická, kulturně-jazyková) nazývá ´separatisty´ a ´teroristy´“.

„Petro Porošenko coby hlavní favorit Západu na post ukrajinské hlavy státu – to je sázka na radikálně nacionalistickou metamorfózu Ukrajiny.“ Na její proměnu v „nedobrovolně unitární politický útvar, neslučitelný s respektem k zájmům miliónů Rusů a ruskojazyčných občanů země“
11. 05. 2014 | 20:46

Pepa Řepa napsal(a):

U nás v ústavu šlechtičen říkáme Ovádi
11. 05. 2014 | 20:49

je to bezpečné? napsal(a):

-lodi- pochopitelně
Clay to udělal pod tlakem německých politiků, které bylo potřeba sehnat kvůlivá stavbě Bizonie, Trizonie a BRD. (A založení NATO, tj. remilitarizace Německa.)
A ty politiky k tomu tlačila německá veřejnost.
Ke konstruktivním věcem je potřeba konsenzus.
11. 05. 2014 | 20:50

Antonín Malík napsal(a):

je to bezpečné

Díky za informaci. No, na pobyt na lodi v Gdaňsku mám podobný názor.
11. 05. 2014 | 20:51

Antonín Malík napsal(a):

Východoukrajinské referendum nemůže mít, vzhledem k podmínkám (majdanské střílení do hlasujících, apod.) regulérní platnost.
Ovšem tím spíš už ne prezidentské volby. Předem stanovený prezident, ten ukrajinský Babiš Porošenko, přece prohlásil, že neumožní voličům na východníé Ukrajině k těm volbám přístup!
Referendum na východě mělo pouze symbolickou hodnotu, protože ukázalo, jak mnoho lidí, i přes reálné fyzické ohrožení, se ho účastnilo.
11. 05. 2014 | 20:55

Targus napsal(a):

To: PŘ

Ano, ovádi, coby obtížný hmyz jsou povoleni na všech frontách.
Prozatím.
11. 05. 2014 | 20:59

Targus napsal(a):

To: JC

Ale dovolil jste si nevhodně titulovat soudruhy z Kyjeva - éééé - pány soudruhy ve zbrani z Kyjeva, kteří záslužně šíří demokracii železem, ohněm a krví.

Máte u Stejskala černý puntík.
:-)))
11. 05. 2014 | 21:03

Reveil napsal(a):

je to bezpečné

Clay to udělal pod tlakem německých politiků - nemohl by si něco takového dovolit, nebýt souhlasu US politiků. Naopak. Původně některé odsouzené, mezi nimi Peipera, odmítl omilostnit. To vyvolalo nevoli USA politiků, vznikla senátní komise, která dokonce obvinila US justici z mučení esesáků (šlo přitom o vrahy US vojáků!). Poukazy na "tlak veřejnosti" jsou výmluvy vrtkavého hegemona. Moc rád "tlak německé veřejnosti" akceptoval. Pro "německou veřejnost" to ovšem moc lichotivé taky není. Pouhé 4 roky po totální porážce už si dovolovala totéž, co počátkem 30. let. O německé veřejnosti se s postupujícím úpadkem moci hegemona budeme dozvídat stále zajímavější věci, a to ze současnosti.
11. 05. 2014 | 21:28

Admirál napsal(a):

Nicméně tisková zpráva z ze Špíglu s odkazem na německé tajné služby znamená obrat v německému přístupu ke krizi na Ukrajině. Už jim asi došlo, kam že je Nulandová poslala.

Je dobré slyšet dobré zprávy.
11. 05. 2014 | 21:32

Bestia triumphans napsal(a):

Pompeius,
máte pravdu, neodolal sem.
Až bude teda ten Stropnický v řetězech, tak dejte echo
:-)
11. 05. 2014 | 21:36

lser napsal(a):

Jaksi se geopolitické hrátky Obamovy administrativy na Ukrajině vymkly CIA z rukou. Hrozí občanská válka. Rusko si zabezpečilo černomořský operační prostor a strategické námořní základny !
Česká média, až na vyjímky se neustále zesměšňují. Jako by nikdo z vedení ČT,Novy,Primy atd. nechápal, že lze sledovat nezávislé informace z VB,SRN či Francie.
Ekonomický kolaps Ukrajiny je na spadnutí. EU nemá v současnosti prostředky na udržení stálého vlivu na Ukrajině. Řecko je proti Ukrajině tzv.ekonomický tygr.
Je komické, že nejvíce štěká na Putina český a polský mopslík na americkém vodítku.
11. 05. 2014 | 21:50

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Admirál.
Spíše si myslím, že v nějakém vyšším počtu se tam americké firmy jako vojenské či násilné útvary objevovat nebudou, ale jinak školením a různou podporou jistě ano.
CIA je tam pečená vařená, investovalo se tam 5 miliard dolarů, je to Barbarossa II. A jsou za tím taky ekonomické zájmy.

PS: Někdy se nedivme novinářům, že píší, tak jak píší

„Pražské sídlo Rádia Svoboda na měsíc bez náhrady mzdy vyhodilo novináře Andreje Babického s tím, že jeho další působení v médiu se ještě bude projednávat.“

To vše za to, že v internetové publikaci podpořil ruskou pozici ohledně Krymu.
Důvodem kádrového rozhodnutí se stal „post“ v osobním blogu na stránkách Echa Kavkazu, jehož je on sám šéfredaktorem. Babickij konkrétně prohlásil, že Rusko mělo právo vzít pod ochranu obyvatelstvo Krymu. Uvažoval při tom o tom, že práva menšin, které s pozicí ruských úřadů nesouhlasí, musí být chráněna.
Babickij v Rádiu Svoboda pracuje 25 let.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_04_17/Novinar-Radia-Svoboda-riskuje-ztratu-zamestnani-za-svuj-post-o-Krymu-2534/
11. 05. 2014 | 21:55

.................................. napsal(a):

No a ještě totok :))) http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropsti-romove-zaplavi-ukrajinu.html
11. 05. 2014 | 22:20

patriot napsal(a):

V OVM dnes k Ukrajině plkal Dřímal s Vrtulníkem… Přehlídka trapnosti a ubohosti. Je otřesné, jaké kreatury produkuje tzv. demokratický systém.

Překvapivě kvalitní a věcné bylo naopak vystoupení vojenského analytika Martina Kollera v pátečním HP. Doporučuji shlédnout, je to v archivu!
11. 05. 2014 | 22:20

pamětník napsal(a):

Lepší než Dřímal a Vrtulník
je Inkontinent a Inkompetent.

Autor: Magnus Pompeius
11. 05. 2014 | 22:51

............................ napsal(a):

Co je pro mě nepředstavitelné, že ti lidé, po tom co se tam děje, budou nadále spolu a vedle sebe žít v jedné zemi. Tak, jak na tom trvá EU. Když už je proti jejich vůli spolu udrží, nikdy ten stát už nemůže fungovat. Bylo by jen otázkou času, kdy dojde opět na násilí.
11. 05. 2014 | 23:02

lad matl napsal(a):

Jaké právní záruky by skýtala dohoda USA, Ruska a EU k finlandizaci, když nebyly dodrženy záruky a bezpečnostní garance mocností Velká Británie, Spojených států a Ruska o teritoriální celistvosti dle smlouvy z 1994? Nejdříve by bylo vhodné upravit poměr členů Rady bezpečnosti OSN a anachronismus práva veta jednoho z pěti stálých členů na dva členy a počet stálých členů z pěti rozšířit o další dvě mocnosti – Německo a Japonsko.
11. 05. 2014 | 23:29

Admirál napsal(a):

Bakalův nezvaný host - nejde ani o to, že na Ukrajině žoldáci amerických mírotvorných firem působí (to prosakovalo již delší dobu z více zdrojů).

Jde o to, že tuto informaci poslal do světa Špíg a že jako zdroj je uvedena německá rozvědka.

Z německé rozvědky neunikají informace pro nic, za nic.
12. 05. 2014 | 07:45

Focke und Wulf napsal(a):

Kolega, po mamince Rus a po tátovi Ukrajinec říkal, jak jsou Majdanisti zklamaní: USA už investovaly víc jak 5miliard dolarů a Rusové jim "ukradli" Krym. To by přece takhle dál nešlo.....
12. 05. 2014 | 07:55

Pavel13 napsal(a):

"Navrhl, aby se Ukrajina vydala cestou Finska, tj. být nezávislou zemí, která je součástí Evropy, není ale v NATO a udržuje těsné vztahy s Ruskem.... Na „finlandizaci“ Ukrajiny by se ale musely Rusko, USA a EU dohodnout a garantovat ji i za cenu kompromisu."

Neudělaly to snad velmoci už 20 let tomu nazad? Přitom taky myslely na možnost dlouhodobého přežití Ukrajiny, k čemuž potřebuje mj. volný přístup k moři. Země, kde zítra znamená již včera však opět předvedla, že vlastní imperiální zájmy staví nad sousedské garance. Finsko je členskou zemí EU. Když chtěla tamtéž Ukrajina, finlandizace skončila. Jen abychom nebyli za čas svědkem ukrainizace Finska jako nedílné součásti velikoj Rusi.
12. 05. 2014 | 08:29

Pavla napsal(a):

Velký souhlas s autorem..
Toho džina z láhve vypustila EU s NATO za zády, která bankrotující Ukrajinu lákala zcela nesmyslně, s naprostou ignorací reality. Normálních obyčejných Ukrajinců je mi strašně líto, jsou jen pěšáky na šachovnici souboje o sféry vlivu ideologů, ideologií..
Nejspíš známku nejvyšší objektivity nebude ani v článku, na který tu dám odkaz. Přesto je to hodně zajímavý pohled z opačného úhlu.

USA a NATO se snaží obklíčit Rusko vojensky od roku 1991 - http://jdem.cz/ba3s98
12. 05. 2014 | 08:51

pamětník napsal(a):

Pavel13:
" Finsko je členskou zemí EU. Když chtěla tamtéž Ukrajina, finlandizace skončila."
Která Ukrajina to chtěla? Legitimní prezident Janukovič ne, chtěli to majdanští demonstranti. Tak pučem legitimního prezidenta vyhnali, silou zbraní ustanovili nelegitimní vládu, a - světe div se - Ukrajina chtěla do EU, nehledě na to, za jakou cenu. Tzv. separatisté na východě nechtějí dosud.
Máte v tom hokej.
12. 05. 2014 | 10:00

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Speciálně pro vás to upřesním: Když se objevilo nebezpečí, že by Ukrajina mohla chtít do EU, finlandizace skončila.
Vyhovuje vám tato formulace?
12. 05. 2014 | 10:25

SuP napsal(a):

Pavel 13 -
Ne, dostanete další upřesňující dotaz, že :"Která Ukrajina?"!....
;-)
12. 05. 2014 | 10:32

pamětník napsal(a):

Pave13:
Samozřejmě nevyhovuje, je vágní a nepřesná. Stát navenek obvykle reprezentují jeho představitelé, v případě Ukrajiny to byl (a legitimně je) prezident Janukovič.
12. 05. 2014 | 10:45

pamětník napsal(a):

Ten (tedy Ukrajina) asociační dohodu nepodepsal. Proto musel být pučem vyměněn.
12. 05. 2014 | 10:48

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Od současné mapy po OSN najdete všude jedinou.
12. 05. 2014 | 10:51

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Mně je úplně jedno, zda UK do EU vstoupí, či ne. Stačilo však, aby se začalo pod proruským Janukovičem křeslo třást a veliký soused zapoměl na garanci hranic.
12. 05. 2014 | 11:16

Focke und Wulf napsal(a):

Východiskem z krize by byla sapienizace obyvatelstva zeměkoule. Prostě používání zdravého rozumu při dodržování zásad slušnosti. Bohužel je to nereálné. Zatím nikdy v historii lidstva k ničemu takovému v zaznamenatelném měřítku nedošlo a tudíž není důvod se domnívat, že najednou dojde :-(
12. 05. 2014 | 11:32

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Zatím ještě není ve společnosti ukotven pevně názor o výjimečnosti Američanů, tak jak kdysi došlo k ukotven názoru o výjimečnosti Němců /,stejně jako o dějinném poslání Němců (USA)/. Zatím je možné ještě stále hovořit do jisté míry o samostatných politicko-správních celcích, se svou vlastní politikou.
Nebo-li jak píše Carl Schmitt , že tedy Leniny jsou všichni, i kapitalisté a liberálové, jde jen o ten způsob provedení elektrifikace, všichni se ale chtějí stát či jsou Leniny.

Pavel13
Na Krymu bylo referendum o samostatnosti ukutečněno už kdysi, cca v době, kdy referendum o stejném obsahu otázky proběhlo i na Ukrajině. Jeho výsledky Ukrajina tehdy neuznala.
Letošní převrat v Kyjevě byl nelegální, došlo k svržení legální moci silou .
Krym byl až donedávno Automní krymskou republikou, se svou vlastní ústavou, později odmítanou centrální vládou / v jisté době to došlo až tak daleko, že Kučma vládl Krymu prostřednictvím prezidenstkých dekretů/..

http://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_Republic_of_Crimea

Krym tedy není totéž , co např. Karlovy Vary , Pobaltí atd , jak se různí pomatenci snaží naznačovat - kdy straší hrozbou obsazení např. Karlových Varů ruskou armádou.
12. 05. 2014 | 12:35

pamětník napsal(a):

Pavel13:
Jakmile se začala třást asociační dohoda, veliký soused EU a USA setřásli Janukoviče.
Procesy se mají popisovat od počátku a ne z prostředka.
12. 05. 2014 | 12:38

Zbyněk napsal(a):

Všem obdivovatelům a fandům Vladimíra Putina, hlavně Targusovi,
gratuluji k fantastickému hokejovému výkonu. Vladimír se včera účastnil hokejového utkání, stal se nejlepším hráčem a vstřelil šesttrick na dalších pět branek nahrál. Německý list Bild am Sontak, jak mě zdělil nejmenovaný zdroj, pátrá po tom ,co je pravdy na tom, že zájem projevilo několik klubů NHL.
12. 05. 2014 | 13:01

Pavel13 napsal(a):

:17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde
Autonomii Krymu jednoznačně podporuji. Také na Budapešťské konferenci byla domluvena a velmoci včetně Ruska na ní měly trvat. Pák měly dost a Rusko nejmocnější. Proč je po celou dobu tvrdě neuplatňovalo skutečně nevím. Anexe není správným ani šťastným řešením.
12. 05. 2014 | 13:08

pamětník napsal(a):

Je to jediné možné obranné řešení k odvrácení militarizace Krymu vojsky NATO resp. USA.
12. 05. 2014 | 13:11

buldatra napsal(a):

Ať už je to jak chce, zajímavé na tom všem je jedno.
A sice, leze to z nich jak z chlupaté deky.
Ze znalců a psavců.

Užitečné. Takže prostý, přesto gramotný moravský vesničan, aniž by kdy byl nucen vyrazit na přetřásanou Ukrajinu za účelem prozkoumání tamního koloritu, se dozvídá díky nim, propagandistům, jak to tam před Majdanem vlastně fungovalo a na čem spočíval a doposud ještě spočívá tamní základní průser.
Postmajdanní průser.
A není to žádné hezké zjištění.

Spočívá, jak jinak, ve vládnutí mafie.
I když mafiánům se v našich massdělovadlech říká opatrně a decentně oligarchové.

Takže klasika.
Nic zvláštního, nic neobvyklého.
Klasika postsovětská.

A tak největší darebák (ať už má copy, nebo pleš), má v rukou největší moc, největší majetek (o jehož způsobu nabytí se nemluví, páč by se mu to nemuselo líbit a šlo by vo kejhák, mlčeti zlato) a má největší kus chleba.
A ovládá své teritorium a dle velikosti svého oligarchství má pod palcem tamní ouřady různě vysoko, dle svého významu a výkonnou i zákonodárnou moc.
Má své politiky a má své ochránce ledaskde na světě a má své oběživo v nejlepších světových bankách. Má své žoldáky, potažmo bojovníky a už tomu ani neříká ochranka.
Mafia jak se sluší a patří.
Una cosa nostra.

No a pak jsou tu ti bezvýznamní, kteří pod palcem mafiánů žijí.
Nečesaná nemytá ukrajinská veřejnost.

O nich se hovoří a píše a mluví ve sdělovadlech jaksi jen náhodou, okrajově, bodejť by ne, že. Páč jednak je jich kolem padesáti miliónů a chtěl-li by někdo znát jejich názor, dejme tomu názor většinový na věc, musel by se jich všech na to zeptat.
Takovou odpověď by získal snad jedině nějakým referendem.
Což je naprosto nepřípustné například dle demokrata každým coulem, chrabrého děda, jež ční nad ostatními jako předobraz pravdy a lásky, v jehož žilách koluje modrá krev.
Nepřípustné je to i dle sosana tajtrdlíka, jež v zahraničí reprezentuje vesničana+všecky ostatní obyvatele tohoto státu.

O osudu, přáních a požadavcích nečesané nemyté ukrajinské veřejnosti nemůže rozhodovat ona sama, nýbrž někdo vodněkaď vodjinud, jen ne z Ukrajiny.
Páč o tom se rozhoduje globálně a Ukrajina není globálno.
Vo tom ví svý Pehe, to by mohlo vyprávět...

Takže demokracie a demokratické nástroje stranou.
Oligarchové lámou chleba a není možné je rušit nějakou demokracií.
Na tu přijde řada možná později, až bude chleba nalámanej, nebo se demokracií bude alespoň někdo cvičně ohánět, aby zachoval takové to dekorum.
Svět to rád slyší.
Klasika postsovětská a nejen postsovětská.
12. 05. 2014 | 13:12

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Začátků těch procesů byste se nedohledal a spousta je neveřejných, ale kdo obsadil Krym je naprosto jasné.
12. 05. 2014 | 13:12

pamětník napsal(a):

Pavel13:
12. 05. 2014 | 13:11
12. 05. 2014 | 13:20

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Zbyněk napsal(a):
Všem obdivovatelům a fandům Vladimíra Putina, hlavně Targusovi,
gratuluji k fantastickému hokejovému výkonu. Vladimír se včera účastnil hokejového utkání, stal se nejlepším hráčem a vstřelil šesttrick na dalších pět branek nahrál. Německý list Bild am Sontak, jak mě zdělil nejmenovaný zdroj, pátrá po tom ,co je pravdy na tom, že zájem projevilo několik klubů NHL.
12. 05. 2014 | 13:01
------------
Z tohoto úhlu pohledu je škoda, že prezidentem ČR není Schwarzenberg, mohli jsme se i zasmát - kdyby nastoupil proti Putinovi.
Zájem by ihned po zápase jistě projevil nějaký cirkus nebo kabaret.

Hezký den.
12. 05. 2014 | 13:39

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pavel13
ὐτονομία (autonomia), from αὐτόνομος (autonomos), from αὐτός (autos, “self”) + νόμος (nomos, “law”)

http://en.wiktionary.org/wiki/autonomy

Automním právem je tedy i právo uspořádat referendum o nezávislosti, popřípadě o fuzi s jiným státem.
Nezdá se mi, že by v tomto konkrétním případě šlo o jednoznačnou a čistou anexi. To by popíralo fakta - ve srovnání s jinými podobnými procesy jinde a jindy.
12. 05. 2014 | 13:46

buldatra napsal(a):

Ano, kdo obsadil Krym, je naprosto jasné.
Obsadili ho Tataři.
Nebylo to nijak hezké tehdy, když ho obsazovali, páč se s místními nepárali.
Tedy párali je, ale to už je tak dávno.

No a protože už na tom Krymu zůstali a vůbec se tomu nelze divit-příjemné klima vládne tam a k západu slunce blíže než z dálného východu, mysleli si, že je na věky věkův jejich.
No a není.
Kupodivu.
Přesto je nikdo nerozpáral.
I když u Putina si nikdo nemůže být stoprocentně jist, co plánuje v dlouhodobém horizontu. Třeba až se stane cárem.
Že by zatím sametová nordická pastička svého druhu?

Nicméně, dnes už i tatar ví, že změna je život.
A jediná jistota je nejistota.
Tedy, až na tatarský biftek, samozřejmě.
Tatarský biftek, zdroj parazitů to vydatný, zaručuje, že tataři nebudou hned tak zapomenuti.
12. 05. 2014 | 13:58

Taoiseach napsal(a):

Miloš Balabán

"Na 'finlandizaci' Ukrajiny by se ale musely Rusko, USA a EU dohodnout"
A to je samozřejmě zhola nemožné, protože Putinův režim chce mít z Ukrajiny vazalský stát, jakým je třeba Bělorusko nebo Arménie.
12. 05. 2014 | 13:58

Pitrýsek napsal(a):

Zlatá Jugoslávie, zlatý SSSR.Teď je jen všude bordel a chaos.Referendum na východě Ukrajiny je jasné, ale kriplové v Kyjevě, EU, USA to neuznávají, a naši političtí kašpárci, aby se zavděčili tak taky. Bože my jsme blbý a malý národ uprostřed Evropy. Prostě musíme někomu být pořádně zalezlí v zadku.A mediální žumpy tomu ještě fandí a cenzurují jako v diskuzi na Aktuálně.cz.Tady ještě naštěstí ne.
12. 05. 2014 | 14:01

Pepa Řepa napsal(a):

Zbyněk
Německý list Bild am Sontak, jak mě zdělil nejmenovaný zdroj, pátrá po tom ,co je pravdy na tom, že zájem projevilo několik klubů NHL.
-------------------------
Asi ho draftuje Sontak Houslice, mysliteli.
:-)!!!!!!
Mao byl lepší, přeplaval Žlutou řeku.

Buldatra
Nadkolego situace na Ukrajině je nepřehledná, zem rozdělená.
Navrhuji vytáhnout, žolíka........... zbraň posledního soudu z Jablonce.

PELTA UKRAJINU SPOJÍ!!!!!!!!!!!!

Do týdne budou davy volat po celé zemi to samé.
Co Pelta spojí, ukáčko nerozdělí.
12. 05. 2014 | 14:19

paralet napsal(a):

Pán ještě nepochopil, že Rusko o žádný dialog nestojí.
12. 05. 2014 | 14:52

buldatra napsal(a):

Pane Pepo,

Nějaký ten Pelta věru není špatný nápad, protože by se mohl stát oblíbeným společným nepřítelem, což je zoufale chybějící spojovací prvek.
Společný nepřítel je k nezaplacení.

Ukrajina by spojila síly a banderovec ruku v ruce se separatistou, ústy jednotnými společnými společně by pořvávali jednotná sousloví a bylo by téma na společně laděné transparenty, i pneumatiky by hořely na bulvárech tak nějak smysluplněji v určité jednotě.

Ale jak by k tomu Peltra přišel?
Za co?
Dyť von to s tím naším fotbalem myslí dobře.
12. 05. 2014 | 15:07

Pavel13 napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
"Automním právem je tedy i právo uspořádat referendum o nezávislosti, popřípadě o fuzi s jiným státem.
Nezdá se mi, že by v tomto konkrétním případě šlo o jednoznačnou a čistou anexi. To by popíralo fakta - ve srovnání s jinými podobnými procesy jinde a jindy. "

Často se uvádí stupeň autonomie, či oblast autonomie. Přiznám se, že až tak dopodrobna zase budapešťské dohody nastudovány nemám, abych mohl posoudit, zda je podle nich i toto možné. Referendum o nezávislosti bych vzhledem ke způsobu vlády na Ukrajině docela chápal, ale téměř souběžnou žádost o připojení k Rusku už těžko. To, že Rusko okamžitě vyhovělo, je vyloženě šaškároidní.
Pokud někam dorazí nejdříve cizí vojsko a až následně se referenduje a vyjadřuje podřízenost okupantům, je to anexe jako vyšitá i bez vyšitých znaků na uniformách.
12. 05. 2014 | 15:23

Pavel13 napsal(a):

pamětník napsal(a):
"Je to jediné možné obranné řešení k odvrácení militarizace Krymu vojsky NATO resp. USA."

Takže ti ozbrojenci bez výsostných znaků s ruskými zbraněmi a řečí, kteří se na Krymu rozlezli před referendem byli Amíci, lišky podšité? Dost srandy. Ať už z Ukrajiny zbyde cokoliv a zvítězí tam kdokoliv, nebudou to žádní beránci. Právem se pak nemusí cítit být vázáni budapešťskými dohodami a závazkem bezjadernosti.
12. 05. 2014 | 15:33

gabriela napsal(a):

Miloš Balabán: "Máme zde armádu, národní gardu, domobranu, neofašistické a nacionalistické radikály, fotbalové ultras. Jsou již desítky mrtvých, lidé jsou popravováni i zaživa jako při požáru v Oděse".
Zapomněl jste na hlavní zabijáky - zaměstnance americké společnosti Greystone Ltd, profesionální zabijácká hovada z komanda smrti.
"Co je tato firma zač? A co dělá na Ukrajině? „Přišly zprávy, že z USA dorazilo na Ukrajinu několik stovek agentů soukromé vojenské organizace Greystone.“
Přímé zapojení amerických speciálních jednotek na Ukrajině potvrdil i německý Bild. Podle zprávy ruského ministerstva vnitra jsou tato „komanda smrti“ používána „k podněcování chaosu a teroru“ mezi lidmi ve východních regionech. Tito vyškolení chladní zabijáci postupují při přepadových akcích v civilních městských čtvrtích společně s neonacisty z Pravého sektoru. Členové domobrany, říkají, že se chovají, jako by byli pod vlivem drog.
Další masakr vypukl 9. května hned po oslavách dne vítězství v Mariupolu. Vládní ozbrojenci útočí na civilní obyvatelstvo. Střílejí do obytných čtvrtí z těžkých zbraní a mají na svědomí již desítky mrtvých a stovky těžce zraněných. Smyslem je vyvolat chaos a zastrašit především civilní neozbrojené občany.
Tyto zabijácké jednotky společně s kyjevskou s armádou, s Národní gardou a Pravým sektorem vedou hlavní operace proti východoukrajinským městům. S tanky a obrněnými transportéry v zádech se zaměřují především na civilní obyvatelstvo. Komanda smrti prvního sledu řízená americkými veliteli střílí už i do dětí, jako se to stalo ve Slavjansku."
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/1003-pucisticka-narodni-garda-strili-ve-slavjansku-uz-i-do-deti-pouzil-kyjevsky-rezim-v-mariupolu-chemicke-zbrane-referendum-v-donecke-a-luhanske-oblasti-se-nepodari-zabranit-co-potom.htm
...............................................................................................................................................
Fašistické bestie importované z JůEsEsEj střílí do civilistů, včetně dětí !
"Bestialitu, která bere dech a je výsměchem Západem tolik protežovaných „lidských práv“, ukázali kyjevští bandité v Krasnoarmejsku: Zablokovali volební místnost, pokusili se zmocnit volebních uren a zatknout členy volebních komisí. Když se jim neozbrojení voliči, kterých se mezitím sešlo poblíž budovy městské rady několik stovek, postavili, zahájili do nich – a byly mezi nimi i ženy a děti – palbu ze samopalů. Na místě zůstal zatím neupřesněný počet obětí a mnoho těžce raněných. Podobná zvěrstva jsou hlášena i z dalších, převážně menších měst, kam režim poslal armádu a Národní gardu."
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/1006-lide-rekli-v-referendech-americkemu-kyjevu-definitivni-ne-neonacisticke-vladni-oddily-vrazdily-volice-v-krasnoarmejsku-ukrajina-jak-jsme-ji-znali-pred-statnim-prevratem-na-majdanu-je-mrtva.htm
http://svobodnenoviny.eu/referenda-na-ukrajine-kamuflaz-pro-vrazdy/#more-13746
12. 05. 2014 | 15:46

gabriela napsal(a):

Miloš Balabán: "Mohou vůbec za této situace proběhnout regulérní prezidentské a poté parlamentní volby?"

Nemohou, to je vyjma všech ohnutých a mentálně zabržděných jasné úplně všem.
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1001-karneval-ohnutych-hrbetu-a-krupanstvi-milos-zeman-bojkotoval-oslavy-dne-vitezstvi-zato-vyznamenal-nemeckeho-prezidenta-rodi-se-novi-disidenti.htm

"Místo, aby EU a USA připustily rozdělení Ukrajiny na východní a západní s tím, že východní se přimkne k Rusku a tu západní už bude muset nějak uživit EU (tedy jejich oligarchy), tak vyvolávají otevřenou konfrontaci s Ruskem, kterému stále více vyhrožují."
http://svobodnenoviny.eu/referenda-na-ukrajine-kamuflaz-pro-vrazdy/#more-13746
"Paul Craig Roberts: Spojené státy předstírají, že jsou domovem svobody a demokracie. Ve skutečnosti USA rychle degenerují do policejního státu a horší dystopie, než si představoval George Orwell ve své knize „1984“
.
John W. Whitehead popisuje vězení, které je budováno pro nás všechny. Toto vězení je dílem mnoha našich spoluobčanů, včetně vědců a podnikatelů, kteří se proslavili a získali bohatství tím, že vytvořili žalář pro lidstvo. Co si mysleli, když věnovali svoji energii a svůj život budování dystopického policejního státu?"
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5972-usa-se-staly-horsim-policejnim-statem-nez-si-orwell-dokazal-predstavit.htm
..............................................................................................................................................
Celý svět teď vidi washingtonský režim v celé své nahotě tak jak je: bezskrupulózní teroristický režim. Stačí se jen podívat na jejich současné akce: rozptylování sarinu v Sýrii a hlavně vraždění nevinných civilistů na Ukrajině, je budíček za pět minut dvanáct pro všechny ....
12. 05. 2014 | 15:48

čumil napsal(a):

Což o to, kteří zvítězí budou vidět, ale co ti kteří nezvítězí, ti určitě nepřijdou na MNV či místní oddělení VB, aby odevzdali kalašnikovy. Taková gerila v podobě banderovců ...
12. 05. 2014 | 15:59

KamilW napsal(a):

Pane Stejskale,
nezdá se Vám, že se v poslední době objevil pod různými nicky zcela nový typ příspěvků, který má charakter nikoliv diskusí a komentářů k věci, ale jde o pustou, velmi tvrdě cílenou propagandu?
Skoro bych tipoval, že autory budou profesionálové (v žoldu někoho, kdo si nepřeje uklidnění mezinárodní situace).
12. 05. 2014 | 19:03

Tonda napsal(a):

Díky za objektivitu, to se málo čte, zvláště o tomto tématu.

Henry Kissinger od začátku zaujímá velmi rozumný postoj, je to moudrý pán.

Ale právě proto myšlenka finlandizace nemůže uspět... vzpomeňme roztomilého rozhovoru pí Nullandové, kde s takovou láskou zmínila EU a hlavně pět miliard už nacpaných do Majdanu. V USA se moudrost nevede, není v kursu. USA si za každou cenu chtějí zajistit propustnost rozvrácené Ukrajiny... Obama musí dokázat, co už vyslovil, že je Rusko pouhou regionální velmocí. Omezenost amerického prezidenta v této věci je až zarážející.

A největším zklamáním v Evropě je postoj Merkelové. Zrovna ji nemusím, ale zdálo se, že je to pragmatička a nemá v hlavičce vyhrabáno. Místo toho se jako idiotka paktuje proti německým zájmům s představiteli státu, který i ji osobně fízloval po telefonu.

Jak smutné, když vzhledem ke všem okolnostem člověku nezbývá než držet palce Putinovi...

V současném marasmu je Rusko jedinou nadějí na mírové urovnání. Je jedinou nadějí Ukrajinců - a nebude dlouho trvat, kdy si to na Ukrajině uvědomí nejen v Lugansku či Doněcku. Pak nastane pravá řežba.
12. 05. 2014 | 19:57

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane profesore,

popravdě řečeno: nezdá. Nevím, které příspěvky máte konkrétně na mysli, ale do většiny debat se zapojují v drtívé většině stále stejní lidé, kteří sem vcelku konzistentně píší už roky neustále ty samé hámotiny ;-)

Myslím, že nejde o řízenou akci ani nic podobného. Ale o to, že řada lidí má naprosto pevný názor na úplně všechno na světě a děsně je rozčiluje, když si někdo dovolí mít názor jiný. Zkuste si nalistovat nějaké starší debaty, jsou to stále titíž (je též docela zajímavé si představit, jakou životní náplň může mít jedinec, který cítí neustálou potřebu to druhým řádně vytmavit v internetových debatách).

Opravdu bych to nedémonizoval úvahami o nějaké "řízené propagandě", neexistují pro to žádné indicie. Ono je to coby fenomén zajímavé i bez toho.

Libor Stejskal
12. 05. 2014 | 20:53

pamětník napsal(a):

Pavel13:
"Takže ti ozbrojenci bez výsostných znaků s ruskými zbraněmi a řečí, kteří se na Krymu rozlezli před referendem byli Amíci, lišky podšité?" Nikoliv, ti Amíky předešli. Možná proto, že Amíci to mají dál. :)
Ale opravdu dost bylo srandy. Už jsem to zde psal mnohokrát, nicméně zopakuji: Rusko je obkličováno vojenskými základnami USA nově budovanými v blízkosti jeho hranic. Je jenom logické očekávat, že v případě přistoupení Ukrajiny k EU by USA vybudovaly na Krymu vojenskou základnu a časem vyhodily Rusy ze Sevastopolu. Putin tomu zabránil.
12. 05. 2014 | 22:45

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Mně se nezdá, že by se USA po pádu Železné opony nějak hrnula do obkličování Ruska. Proč by to taky dělaly? Chystají se snad Rusko napadnout?
Vůbec stálé základny stojí USA těžké prachy, obsadit takto celý svět nemohou. Dneska více než dříve rozhoduje zvládnutí vojenské logistiky.
Jestli poslední dobou USA nějaké nové základny poblíž Ruska používala, byly spíše pro boj v Afghánistánu nebo Iráku.
Takoví Poláci by přitom základnu USA doma uvítali, protože mají s ruským imperialismem neblahé zkušenosti. Neměl by Putin preventivně znovu obsadit i Polsko?
Nakonec, kdo ví, zda náš veliký euroskeptik nepředal někomu na záchodku ruské ambasády během nedávných oslav nový zvací dopis, který by ho mohl znovu posadit do čela.
13. 05. 2014 | 00:45

Jonáš napsal(a):

Obávám se, že tzv. Finlandizace vlastně nic neřeší, protože jde opět o koncept garance suverenity velmocemi, jehož selhání jsme právě svědky. Ukrajina se stane opět nesvéprávnou zemí, kterou byla do této chvíle. Nelze vyloučit, že Rusko tyto garance opět zruší kdykoli bude mít pocit, že je to pro ně potřeba. A opět ostatní "garanti" budou bezradní. Finlandizace by tak byla potvrzením "věčného" nároku Ruska na zadní dvorek, který bude zneužívat a využívat dle libosti a udržovat v závislosti. Naopak se domnívám, že bychom se měli zasadit za ukrajinskou neomezenou suverenitu, pokud se na Ukrajině pro ni projeví dostatečná vůle a úsilí a většinová shoda. A to bez ohledu na to, že to bude dlouhá a trnitá cesta hlavně pro Ukrajinu. Rusko není proč v tomto respektovat, pakliže samo flagrantně porušilo mezinárodní právo a suverenitu Ukrajiny. S vyděrači se nejedná.
13. 05. 2014 | 00:45

Jonáš napsal(a):

Panu pamětníkovi: nemáte dojem, že trochu svým přístupem urážíte Ukrajince? Nemají snad právo udělat si základnu v Sevastopolu vlastní, nebo ji po vypršení lhůty pronajmout komukoli? Třeba Zimbabwe? Co je jim do Rusů? Nechte je žít a dělat svá rozhodnutí. Byť nebudou vždy správná. To by měli umět hlavně Rusové, když jsou tak suverénní národ. Národy a státy se taky učí a jestli někdo někoho ohrožuje, tak Rusko Ukrajinu a ne Amerika Rusy.
13. 05. 2014 | 00:57

pamětník napsal(a):

Pavel13:
":pamětník
Mně se nezdá, že by se USA po pádu Železné opony nějak hrnula do obkličování Ruska" Co se Vám ne/zdá je irelevantní, rozhodují tvrdá fakta. Pokud vím, od rozpadu SSSR Spojené státy vybudovaly nové vojenské základny v Kosovu, Gruzii, Rumunsku a teď se chystají na Pobaltí. Mají snad Rusové recipročně vojenskou základnu ve Venezuele či v Mexiku? Je nelogické očekávat, že v případě přidružení Ukrajiny k UE by nevnikla další na Krymu.
13. 05. 2014 | 08:39

pamětník napsal(a):

Jonáš:
Obvyklá demagogie na lidi myslící vlastní hlavou nemůže zabrat. Legitimní představitel Ukrajiny demokraticky zvolený prezident Janukovič se rozhodl nepodepsat asociační dohodu s EU a následně byl pučem svržen. Nemáte dojem, že trochu svým přístupem urážíte samostatně myslící lidi?
13. 05. 2014 | 08:45

resl napsal(a):

rozdíl je v tom, že Státy se vždy domluvily na oboustranné dohodě, pokud měly mít někde svou základnu. A taky si ji financují. Zatímco Rusko vždy vtrhne do země, pozabíjí opozici a zůstane dřepět na místě, terorizuje okolí a krade i slepice s posvěcením svého ožralého velení. kdo by barbary z Ruska někde chtěl ? nikdo a mužik Putin si je toho vědom.
13. 05. 2014 | 09:12

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Nu, nakonec to může být, jak píšete. Rusko tedy anektovalo Krym z čistě strategických důvodů, aby si tam udrželo vojenskou základnu. Dobro tamního obyvatelstva Putina až tak nezajímá, ale šikovně využil dlouhodobé nespokojenosti obyvatelstva s Ukrajinskou vládou. Rád bych tedy nazýval věci pravými jmény. Toto je ukázkový příklad anexe.
Takový postup mi připomíná anexi Islandu USA za 2. světové války. Obě země se tomu pojmenování nijak nebránily.
Možná se dočkáme vzniku nových neamerických základen po světe, ruských nebo i čínských. Mám-li si vybrat já, tak bych přece jenom po žádných měl blízko nejraději ty americké.
13. 05. 2014 | 09:48

Ivan napsal(a):

Citujem z blogu pana Balabana:

"Ukrajina se též ocitá v geopolitickém vakuu. Stěží je představitelný vstup země do Eurasijské unie pod taktovkou Moskvy. Ale evropská perspektiva Ukrajiny je také hodně vzdálená. Těžko může Evropská unie vážně uvažovat o dalším sbližování se zemí, která se rozpadá, je ve stavu občanské války a potřebuje od ní desítky miliard eur na odvrácení bankrotu. I baronka Ashtonová možná tuší, že Řecko je ve srovnání s Ukrajinou pouhá selanka."

To je mi k nepochopeniu..., zeby baronka Ashton from Loch Ness nieco tusila..., vo vsetkych zobrazeniach disponuje k telu neuveritelne malou hlavou..., teda takmer bez organu zvanom mozog..., a kde su este zavity...?!!!
13. 05. 2014 | 10:12

pamětník napsal(a):

Jenomže Krym byl od 18. století ruský až do extravagantního daru N.S.Chruščova Ukrajině. Na rozdíl od Kalifornie a Texasu, které americké nebyly do války s Mexikem, po jejímž vítězství je USA anektovaly.
Jiných než amerických základen ve světě asi asi nedočkáme, tyto státy nedělají takovou expazivní politiku.
13. 05. 2014 | 10:17

Ivan napsal(a):

USA nie su ziadnou demokratickou krajinou...,

cela moc je v rukach bankovych oligarchov a to uz od 19. storocia... Kongres a prezident su len figurky na spagatikoch, potahovane oligarchami... Nikde inde vo svete neplati viac ako v USA, ze moc je zalozena na majetku, vsetko ostatne je len "krovi", ktore ma zastierat skutocnu moc...

A preto Ukrajinu potrebovala rozbit americko-zidovska a britsko-zidovska oligarchia..., aj ruski ci ukrajinski oligarchovia sa nakoniec ukazuju ako zidia... No a ich nutkanie je v zmocneni sa ruskeho bohatstva akymkolvek sposobom..!!!
13. 05. 2014 | 10:21

buldatra napsal(a):

Malý podotek k Finlandizaci.

Finlandizace Ukrajiny je nápad nějakého obskurního dědka vodněkaď zpoza Velké louže a navíc a to je hlavní, je naprosto proti našim svrchovaným houbařským zájmům.
Jak známo, kdekdo u nás v kotlince chodí na hříbky.
Je nás moc a zdejší lesy nejsou nafukovací.
Navíc, ve Finsku nemají o houbách ani páru, amatéři, maximálně občas tam někdo chodí do lesa na lysohlávky.

Zakarpatská Ukrajina by jako součást Česka, zas po létech a desetiletích, zažila kýženou prosperitu a zakarpatští obyvatelé, v budoucnu zakarpatští Českové by konečně byli šťastní.
A my bychom konečně získali další lesy a hvozdy, kam se dá chodit na hříbky.
A nejen na hříbky.

Kdepak, i západ Ukrajiny je zajímavý a skrývá v sobě nezměrné bohatství. Tuny hříbků a lišek a kozárů a křemenáčů a vůbec. O bedlách, růžovkách, májovkách, čirůvkách a hlívách, žampiónech, pýchavkách, holubinkách a ryzcích nehovoře. Pan Pelda jistě odborně doplní a rozvede o podrobnosti.

Tak jakápak Finlandizace?
Ten Kissinger asi v mládí spadl z višně a dopadl Brzezinskýmu na kokos.
13. 05. 2014 | 11:03

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pavel 13
Krymští občané zřejmě cítili potřebu být chráněni nějakou relevantně mocnou silou, po tom, co viděli na Majdanu se jim nedivím. Jistě není věc z mezinárodního práva čistá, ale takových událostí /kdy navíc dojde k statisícům obětí, k velkému utrpení/ proběhlo i v ne tak dávné minulosti mnoho.
Důležité je i to, co bude následovat, podsunovat záměry Rusku je jedna věc, jaká bude skutečnost je věc druhá, každopádně i zdejší debata o vojenských základnách , které mají země jako USA či Rusko na územích cizích států , ukazuje, že to s tím ruským aktuálním " imperialismem" nevypadá tak, jak se papouškuje v čím dál tím obskurnějších médiích, pokud tedy bereme za informační hodnotu rozdíl, jaký je ve skutečnosti..

Rusko není poražený, na kolena sražený stát....přejme si , ať se takovým ani nestane, ti z rozumných Němců, kdo to ví, čerpají ze svých vlastních dějin, ze zkušenosti svých dědků a babek. Ti kryplové, co si přejí opak toho - ale přitom mají plné huby tvrzení, že např. Češi si na rozdíl od Němců neumějí vládnout...ti by měli být pro smích, nezaslouží si ani opovržení.

Hezký den.
13. 05. 2014 | 11:34

Ivan napsal(a):

Patsto vypalenych Lidic na uzemi Palestiny..., a malokto si to pripomenie...

USA a zapadni kolonialni zlocinci podpalili ohen na rozbitie Ukrajiny..., dovolavajuc sa medzinarodneho prava a nemennosti hranic...

Preco si ale vobec nevsimaju zlociny napachane Izraelom proti Palestincom, preco zabudli na mnohe, doteraz platne rezolucie OSN, abi Izrael vratil okupovane uzemia, aby umoznil vratit sa Palestincom do cih domovov, ktore oni vybudovali za viac ako tisicpatsto rokov a na ktore sa po II. ww vrhli krvilacnym sposobom zidia ako na korist...

Tu by sa USA a Zapad mohli pravne realizovat, aby v zmysle platnych rezolucii OSN napravili sposobene krivdy a pohnali pred Haagsky tribunal zlocincov, ktori dodonej nezakonne buduju osady na cudzich uzemiach...

Viete preco to tak je...?, pretoze to nedovoli americka a britska bankova oligarchia...!!!

Citaje a pozrite si dokumenty na: http://kandalaft.blog.pravda.sk/2014/05/13/479/
13. 05. 2014 | 11:35

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Ano, díky za připomínku. Rusko anektovalo Krym už podruhé.
Rusko taky má už ze sovětských dob zkušenosti se základnami vně státních hranic a pár jich provozuje i teď. Kdesi už psali, že by rádi založili pár dalších. Uvidíme. Nebude to laciná legrace.
Zapoměl jsem připomenout hlavní téma článku. Finsko je v EU a nemá US základny. Rusko a vy vidí v začlenění UK do EU spuštění procesu vojenské přítomnosti USA v zemi. Patrně se to musí řešit ještě jinými dohodami mezi Ruskem a USA, ne ve vztahu k EU.
13. 05. 2014 | 11:38

Pavel13 napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
"Krymští občané zřejmě cítili potřebu být chráněni nějakou relevantně mocnou silou, po tom, co viděli na Majdanu se jim nedivím. ..."

To platí obecně pro státy, které mají historické zkušenosti, proti nimž je nějaký Majdan prkotinou a touží po začleněni do silných vojenských struktur a základnách mocností na svém území. Jistě tak máte, jako já, pochopení např. pro obyvatele pobaltských států, Polska nebo Arménie.
Přeji všem lidem včetně Rusů, aby jejich země byla sebevědomá, stabilní, atd.. Propad do krize je vždy podhoubím pro extrémisty, kteří je řeší hledáním nepřítele a často i vojenskými výpady.
13. 05. 2014 | 12:05

jozka napsal(a):

Specialne s tim Polskem je to legrace. Tim, kdo se naposledy snazil Polaky vygumovat a rozjel to prumyslove bylo Nemecko. Ale na pozoru se musi mit pred Rusy.

Neni nad to mit ten svet tak jednoduchy...
13. 05. 2014 | 12:16

gabriela napsal(a):

Ivan

"Preco si ale vobec nevsimaju zlociny napachane Izraelom proti Palestincom, preco zabudli na mnohe, doteraz platne rezolucie OSN, abi Izrael vratil okupovane uzemia, aby umoznil vratit sa Palestincom do cih domovov, ktore oni vybudovali za viac ako tisicpatsto rokov a na ktore sa po II. ww vrhli krvilacnym sposobom zidia ako na korist...

Tu by sa USA a Zapad mohli pravne realizovat, aby v zmysle platnych rezolucii OSN napravili sposobene krivdy a pohnali pred Haagsky tribunal zlocincov, ktori dodonej nezakonne buduju osady na cudzich uzemiach...

Viete preco to tak je...?, pretoze to nedovoli americka a britska bankova oligarchia...!!!"
...............................................................................................................................................

Podpora a téměř démonická náklonnost většiny oligarchů, bankéřů a vysokých politiků k fašismu a nacismu je příznačná i přízračná. Nasměrovaly si to směr peklo už tady na zemi a chtějí do svého věčného pekla vehnat celý svět. Dokud je lidstvo nechá ovládat svět, nic se nezmění, západ už mají "na háku", teď chtějí celý svět ...

Mimochodem, vidí někdo nějaký rozdíl mezi nacistickým Německem a "demokratickým" státem Izrael ?

https://www.youtube.com/watch?v=-xrenlQj6no
https://www.youtube.com/watch?v=Jvay1hotrMQ
..............................................................................................................................................
http://vimeo.com/7222827
http://vimeo.com/7990937
http://vimeo.com/7998620
http://vimeo.com/8052890
.................................................................................................................................................
Ještě k Ukrajině...
Jako východisko z krize se nabízejí 4 možnosti:

1) Ukrajina bude neutrální ve federativním uspořádání.
2) Ukrajina se rozdělí na 2 či více států a každý půjde svojí cestou.
3) Ukrajina, nebo její velká část postaví všechny fašistické stany mimo zákon, vyžene fašistické oligarchy od koryt a přikloní se k Rusku.
4) Celá Ukrajina se připojí k Ruské federaci, postaví všechny fašistické strany mimo zákon a vyžene fašistické oligarchy od koryt.

Vzhledem k tomu, jak se současná samozvaná fašounská oligarchie na Ukrajině děsivým způsobem odkopala, vidím to nakonec reálně na možnost č. 4, ale asi to chvilku potrvá, než to dojde všem ...
13. 05. 2014 | 13:01

gabriela napsal(a):

sorry, opravuji :-)

3) Ukrajina, nebo její velká část postaví všechny fašistické strany mimo zákon, vyžene fašistické oligarchy od koryt a přikloní se k Rusku.

Vzhledem k tomu, jak se současná samozvaná fašounská oligarchie na Ukrajině děsivým způsobem odkopala, vidím to nakonec reálně na možnost č. 4, ale asi chvilku potrvá, než to dojde všem ...
13. 05. 2014 | 13:05

gabriela napsal(a):

sorry ;-)
..
Podpora a téměř démonická náklonnost většiny oligarchů, bankéřů a vysokých politiků k fašismu a nacismu je příznačná i přízračná. Nasměrovali si to směr peklo už tady na zemi a chtějí do svého věčného pekla vehnat celý svět.

Veliké sorry všem oligarchům a bakéřům, kteří si to nenasměrovali směr peklo, ale směr nebe. Znáte vůbec někdo nějaké takové? Sem s nimi ! ...
;-)
13. 05. 2014 | 13:14

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pavel 13
Mám pochopení pro každého, kdo se tak rozhodne bez krveprolití a v dalším vývoji je pak místní občanstvo /byť by jen relativně/ spokojené.
Pokud je v Pobaltí spokojena / byťby jen relativně/ i ruská menšina - tak jistě nebude mít důvodu chtít se vyvázat z místní státní moci, proč by to dělali ??!??.
Bylo by to také dost absurdní - protože tak by došlo k prohlášení menšiny že se necítí dobře v EU. Pak by tedy se i ta věc na Ukrajině ukázala v dost jiném světle, proč se nechat zachraňovat politickým celkem z kterého utíkají menšiny.

Relativně spokojený je ten, kdo považuje svou situaci za lepší, než jak byla před změnou, ač například může žít v oblastii chudé a tak i chudě/relativně/ - stále je na tom lépe než kdyby žil v zemi jako je např. Írák /kdy se klepe strachy o svůj život - že bude zabit kvůli politce , byť by měl politiku zcela na háku/, kde sice došlo k vývozu demokracie, ale výsledkem je téměř chaos despotického rámce a vraždění, mající za výsledek statisíce mrtvých, v tom je Putin ve vztahu ke Krymu mírotvorcem, ochráncem spravedlnosti a dobrodincem občanů. Zatím - stát se může vše, kdo vidí do budoucosti, je povětšinu jen propagandistou nebo bláznem
13. 05. 2014 | 13:15

gabriela napsal(a):

bankéřům :-)
13. 05. 2014 | 13:15

Pavel13 napsal(a):

gabriela napsal(a):
"Veliké sorry všem oligarchům a bakéřům, kteří si to nenasměrovali směr peklo, ale směr nebe. Znáte vůbec někdo nějaké takové? Sem s nimi ! ..."

Za života nebo po smrti?
13. 05. 2014 | 14:08

gabriela napsal(a):

Pavel13

Za života si snad všichni zbohatlíci, rychlokvašky, prapodivní oligarchové, lichvářští bankéři a zrádní politici staví své pomyslné, klamné a velmi pomíjivé pozemské "nebe" a "ráj" na úkor a za cenu zotročování a zbídačování části nebo celé společnosti.

To je velmi hazardní hra se svojí nesmrtelnou duší a směr duchovní bídy i duchovního pekla už tady na zemi. Takoví jedinci po smrti sklidí plody své "práce" velmi reálně v pekle, v lepším případě v různě těžkém či lehčím očistci, pokud se za pozemského života nezmění a neobrátí ke světlu, pravdě, poctivosti a velkorysosti.

Už bible praví: Spíše vejde velbloud uchem jehly, než bohatý do nebeského království.
http://www.etf.cuni.cz/~rovnanim/bible/nbk/Mt19.php
Matouš 19,24. A říkám vám znovu: Je snadnější, aby velbloud prošel uchem jehly, než aby boháč vešel do Božího království."

Pojďte se podívat do pekla i do nebe - svědectví ...
https://www.youtube.com/watch?v=DwY4qr_ySwY
https://www.youtube.com/watch?v=hR7MUn3vBek
https://www.youtube.com/watch?v=CMyaFOZBM_E
13. 05. 2014 | 14:47

turista napsal(a):

No asi k nějaké finladinzaci na Ukrajině dojde. EU se do přijetí UA nehrnula. Celý podnik byl motivován snahou USA ovládnout Krym a Černomoří. To se nepodařilo. Atomovou válku nechce nikdo bohužel kromě pár vlivných šílenců ve Washingtonu. Myslím si, že americká veřejnost si chce žít svůj mikrosvět bez válek a moc nestojí o superdrahou globální světovládu s tisíci zahraničními vojenskými základnami.
13. 05. 2014 | 16:15

turista napsal(a):

Opravuji: finlandizaci.
13. 05. 2014 | 16:16

pamětník napsal(a):

Pavel13:
Tak si to tedy rozeberme:
"Rusko anektovalo Krym už podruhé."
Samozřejmě, předtím byl pod nadvládou Osmanského sultána.
"Rusko taky má už ze sovětských dob zkušenosti se základnami vně státních hranic a pár jich provozuje i teď."
Kde?
"Kdesi už psali, že by rádi založili pár dalších."
Kde?
"Finsko je v EU a nemá US základny. Rusko a vy vidí v začlenění UK do EU spuštění procesu vojenské přítomnosti USA v zemi."
Zatím, ale už se o tom jedná. V poslední době tomu tak bylo, Kosovo, Gruzie, Rumunsko... A teď se začíná jednat o ČR. Vás to jistě těší, mne ne.
13. 05. 2014 | 16:20

Ivan napsal(a):

Zapadni zakerni genozlocinci, goebbelsovske media a domaci kolaboranti, prestante nas strasit Ruskom…!!!
Martin Stropnicky, minister obrany Ceskej republiky, sa ukazal jako jediny statocny clovek medzi vychodoeuropskymi zbabelými politikmi a vyriekol nazor, ze v Cesku si na svojom uzemi obcania nepraju stale umiestnenie vojsk NATO…!!!
Rusi nie su, na rozdiel od zapadnych kolonialnych genozlocincov ziadni zločinci…
Dokazy:
Invazia CCCP do CSSR v roku 1968:
http://blisty.cz/art/54239.html
Keď v roku 1968 k nám vtrhli vojská Varšavskej zmluvy..., na čele s CCCP, napriek negatívnemu stanovisku Vlády ČSSR, dostali vojaci prísny rozkaz - nestrieľať do civilného obyvateľstva..., tento rozkaz nebol zmenený napriek tomu, že odpor civilného obyvateľstva (zapaľovanie tankov, rozbíjanie okien vozidiel a pod.) doslovne škandálne zosmiešňoval túto obrovskú vojenskú silu (viac ako 700 tisíc vojakov) nasadenú nie na cvičenie, ale s cieľom okupácie... Počas vstupu a pohybu vojsk zahynulo niečo okolo STO občanov ČSSR... Stalo sa tak pri dopravných nehodách, pri psychických zlyhaniach jednotlivých vojakov a pri nutnej osobnej obrane vojakov...

Invazia zapadnych zlocincov do Iraku v roku 2003:

http://domino50.blog.pravda.sk/2014/04/16/20-marca-2003-sa-zacala-operacia-iracka-sloboda/

ZHN - dôvod, prečo bol Irak napadnutý, anektovaný a zničený – sa nenašli.

Šéf zbrojných inšpektorov, Scott Ritter:,,Po dobytí Iraku sa našlo všetko tak, ako to stálo v správe pre OSN – neexistovalo zariadenie, ktoré by nebolo odzbrojené, zlikvidované, či nami riadne zapečatené.”

Humanitárna katastrofa a počítanie mŕtvych

Odhaduje sa, že v priebehu sankcií, blokády, vojny, občianskej vojny a súčasnej okupácie, bolo zabitých viac ako 600 tis. ľudí. 90 % z toho boli civilné obete. V dôsledku vyššie spomínaného muselo opustiť domovy viac, ako 4,5 milióna ľudí.

Túto katastrofu nespôsobil Hitler v koncentračných táboroch, ani Stalin v gulagoch, spôsobili ju predstavitelia krajín, ktoré si hovoria demokratické. Vojnoví zločinci, ako G. W. Bush, T. Blair a ďalší, sú na slobode a zatiaľ jediný súd v Kuala Lumpur vyriekol platný verdikt: Vinní.

Spravodlivosť v ostatných častiach sveta je zatiaľ slepá.
14. 05. 2014 | 10:56

Ivan napsal(a):

Zakerne vyvolavanie nevrazivosti a nepokojov:

Po bombovom útoku z 22. februára 2006, ktorého terčom bola šiitská mešita v meste Sámarrá, násilie prerástlo do občianskej vojny.

Demokracia sa 10 rokov od invázie do Iraku stále neujala
SITA | 19.03.2013 16:20

Iracká i zahraničná verejnosť si v stredu 20.03.2013 pripomenie 10 rokov od Američanmi vedenej invázie, ktorej cieľom bolo nielen zvrhnutie režimu Saddáma Husajna, ale taktiež jeho nahradenie liberálno-demokratickým zriadením založeným na princípoch vlastných Západu.

A moj komentar: Uz v roku 2005 zajala tvoriaca sa iracka babkova policia auto so styrmi tzv. teroristami v typickom muslimskom obleceni, a v aute stovky kg trhavin. Ale bolo prekvapenie, ked sa vo vazeni zistilo, ze su zo specialnej britskej jednotky SAS a chystali sa vyhodit v mene tzv. teroristov muslimsku mesitu... V noci vaznicu prepadla britska okupacna armada a zajatcov oslobodila... Ukazalo sa, ze cielom Britov bolo vyvolat nevrazivost medzi suntmi a siitmi, ked raz vyhodili do povetria mesitu jednej nabozenskej vetvy, potom druhej..., a vzdy prezleceni za domorodcov... Takato zakernost nema pomenovanie..., a Iracania sa na tento podnet vrazdia dodnes...
Rabovanie historickych artefaktov:

Nemecko vrátilo Iraku ukradnuté pamiatky

Nemecký zákon hovorí, že akýkoľvek artefakt ukradnutý a odvezený z Iraku po roku 1990 má byť vrátený.

BAGDAD. Sumerská zlatá nádoba stará 6500 rokov, hlava bojovej sekery a kameň z asýrskeho paláca sa nachádzali medzi 45 pamiatkami, ktoré dnes Nemecko vrátilo Iraku.

Predmety patrili k tisícom artefaktov, ukradnutým z irackých múzeí a archeologických nálezísk počas chaosu, ktorý zavládol po invázii v roku 2003, vedenej Spojenými štátmi, keď bol zvrhnutý diktátor Saddám Husajn.

Maličkú zlatú nádobu, datovanú do roku 4500 pred n.l., bronzovú hlavu sekery, hlinené tabuľky s textom v klinovom písme, železný amulet a ďalšie artefakty zhabala nemecká polícia na verejných dražbách. Odovzdala ich irackým predstaviteľom na dnešnej slávnosti na ministerstve zahraničných vecí v Bagdade.
Ukradnuté veci zhabali

Zástupca šéfa nemeckej diplomatickej misie v Iraku Alexander Schönfelder vyhlásil, že nemecký zákon hovorí, že akýkoľvek artefakt ukradnutý a odvezený z Iraku po roku 1990 má byť vrátený.

"To znamená, že nemecká vláda má právo ich zhabať, a presne to sme aj urobili a vrátili ich Iraku," povedal Schönfelder.

Od začiatku vojny v roku 2003 ulúpili z irackého Národného múzea približne 15.000 predmetov a tisíce ďalších ukradli z irackých archeologických nálezísk.

Národnému múzeu chýba ešte do 10.000 artefaktov, uviedla generálna riaditeľka inštitúcie Amíra Ajdanová.

Irak, ktorý starovekí Gréci nazývali Mezopotámia čiže "krajina medzi dvoma riekami" (Tigrisom a Eufratom), je archeológmi pokladaná za kolísku civilizácie.

Armady Varsavskej zmluvy v roku 1968 nevykradli v CSSR ani jedno muzeum...!!!

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6238676/nemecko-vratilo-iraku-ukradnute-pamiatky.html#ixzz1l1egny5Q
14. 05. 2014 | 11:00

Ivan napsal(a):

O Ukrajine a o plyne
http://www.noveslovo.sk/c/O_Ukrajine_a_o_plyne

BRANISLAV FÁBRY
Publikované: utorok 08. apríl 2014
Zahraničie

Diskusia o cenách a tranzite plynu patrí medzi známe „evergreeny“ v slovenských médiách. Najmä v tzv. mienkotvorných sa dlhodobo stretávame s názorom, že Rusko „politicky vydiera“ Ukrajinu vysokými cenami plynu, že používa plyn ako „zbraň“ a že Slovensko musí v sporoch medzi Ukrajinou a Ruskom stáť vždy na ukrajinskej strane. Je to však oveľa komplikovanejšie, než sa zdá z jednostranného pohľadu presadzovaného na Slovensku viacerými analytikmi.

Pokracovanie v uvedenom zdroji.
14. 05. 2014 | 11:04

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
CCCP měl základny od 1945 např. ve východním Německu a Polsku, od 1968 i u nás.
V moderní době Rusko např. viz odkaz:

http://www.natoaktual.cz/budoucnost-zahranicnich-zakladen-v-xxi-stoleti-2-cast-pd4-/na_analyzy.aspx?c=A101108_114517_na_analyzy_m02

nebo

http://zpravy.idnes.cz/rusko-planuje-armadni-expanzi-sve-vojaky-chce-v-karibiku-i-vietnamu-1pv-/zahranicni.aspx?c=A140227_133327_zahranicni_btw

nebo (o Arménské základně)

http://zpravy.idnes.cz/armenie-prezident-rozhovor-dp5-/zahranicni.aspx?c=A140130_151845_zahranicni_pul

Jinak gúglujte, jsou toho mraky. A netěší mě to ani trochu.
14. 05. 2014 | 12:13

pamětník napsal(a):

Pavel13:
Takže
1) měl-li CCCP ve světě vojenské základny, mohou USA jich mít násobně více, třebaže CCCP již neexistuje;
2) zprávy tisku o údajném plánování vojenských základen Ruskem v budoucnosti mají ospravedlnit současnou vojenskou expanzi USA. V duchu přísloví Zloděj volá: chyťte zloděje.
14. 05. 2014 | 21:59

Pavel13 napsal(a):

:pamětník
Nejsem generální tajemník OSN, ani Svědomí světa, ani Bůh všemohoucí, abych vám kvalifikovaně odpověděl. K velmocem si přiřaďte ještě Čínu. Každý jde svou cestou a možná platí: Když se dva hádají, třetí se směje. Doufám, že ruští generálové neporášili heslo: Západ dohnat a předehnat. Věřme ve vítězství zdravého rozumu.
15. 05. 2014 | 10:29

pamětník napsal(a):

Nic ve zlém, já jen poukázal na nelogičnosti.
15. 05. 2014 | 21:43

pamětník68 napsal(a):

Zažil jsem okupaci v roce 1968 a všechny kteří uvažují o pozitivní úloze ruska asi neznají historii.rusko jako takové bylo a je imperiální stát který se snaží získat zpět sfery vlivu.Osetie,Abcházie,Gruzie,Moldávie,Ukrajina. Na koho dalšího si novodobý Stalin soudruh Putin brousí zoubky? Polsko?Slovensko? Litva? Lotišsko?Estonsko?
Či snad Česká republika,v době když odsus rusáci odcházeli tak mi nabubřelý ruský lampasák řekl my se vrátíme a naučíme vás trávu žrát.Toto by jste si VY kteří se zastá váte Ruska měli prožít a být to na mě tak bych vás posílal na dlouhodobou rekreaci nejlépe na Sibiř bez možnosti návratu.Kolik nás stál dočasný pobyt sovětských vojsk ve financích,ekologických škodách,morálních škodách?
25. 11. 2014 | 14:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy