Kdo a jak řídí Ukrajinu? Tápe i Evropská unie

03. 06. 2014 | 13:31
Přečteno 12640 krát
Premiér Bohuslav Sobotka po jednání Evropské rady uvedl, že EU nebyla schopna včas si vyhodnotit rizika postupu při přípravě asociační smlouvy s ohledem na vnitropolitické poměry na Ukrajině a neměla dost předvídavosti a přesné analýzy situace v tamní společnosti.

Podle premiéra bylo iluzí spolehnout se na ukrajinské elity, s nimiž probíhala jednání, protože byly odtrženy od skutečných nálad ve veřejnosti, byly zdiskreditované a bez společenské podpory, což se týká jak bývalého prezidenta, tak Julije Tymošenkové.

V Bruselu se ale přehlížela i známá fakta. Rok před Euromajdanem se v rezoluci Evropského parlamentu z 13. prosince 2012 k situaci na Ukrajině uvádělo, že parlament je „znepokojen stále rozšířenějšími nacionalistickými náladami na Ukrajině, které vyústily v podporu politické straně Svoboda, jež se dostala do parlamentu jako jedna ze dvou nových stran; připomíná, že rasistické, antisemitistické a xenofobní postoje jsou v rozporu se základními hodnotami a zásadami EU, a proto vyzývá prodemokratické strany, aby se s touto politickou stranou nespojovaly a nepodporovaly ji ani nevytvářely koalice s touto stranou“.

Jaká je dnešní realita? Strana Svoboda má po svržení Janukovyče 38 poslanců v parlamentu a obsadila čtyři ministerstva, včetně spravedlnosti. Její zakladatel Andrij Parubij, jeden z „velitelů“ Euromajdanu, je tajemníkem Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Zástupce mu dělá Dmytro Jaroš, šéf neofašistického uskupení Pravý sektor.

EU ovšem i přes zmíněnou rezoluci EP uznává legitimitu ukrajinské vlády. Na stole je tudíž otázka, zda by nově zvolený Evropský parlament neměl logicky nastolit požadavek, že podmínkou dalšího jednání EU s Ukrajinou, resp. její politické a ekonomické podpory, musí být odchod strany Svoboda z vlády.

EU přece nemůže vyloučit, že extremisté typu Parubije a Jaroše negativně ovlivňují jednání nově zvoleného prezidenta Petra Porošenka. Zatím totiž nic nenasvědčuje tomu, že by usiloval o zastavení občanské války na jihovýchodě Ukrajiny, naopak vojenská operace s použitím letectva a dělostřelectva proti vzbouřeným regionům se rozšiřuje.Postihuje to ale především civilisty, některé zdroje uvádějí až tisíc mrtvých u Slavjansku a Doněcku. Rozumím proto kritickým slovům prezidenta Miloše Zemana o tom, že by ukrajinské vedení nemělo vést válku s vlastním obyvatelstvem.

Naděje na ukrajinsko-ruské jednání o urovnání situace, které existovalo po zvolení Porošenka, jako „oligarchy pragmatika“, se snížila.Evropská unie by ale v každém případě měla znát odpověď na otázku, kdo a jak ve skutečnosti řídí Ukrajinu. Další nedostatek objektivních informací o dění v zemi a přehlížení zjevných fakt dělá z Unie bezmocného pozorovatele eskalace války podle jugoslávského scénáře.

(Právo, 3.6.)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ludva napsal(a):

myslím, že cituji "... rasistické, antisemitistické a xenofobní postoje ..." strany Svoboda mohou být pouhou pomluvou snažící se zdiskreditovat nové rozvržení sil na Ukrajině. oni bojují o vlastní samostatnost, už jenom to, že v historii jim to nikdo "neumožnil" jim teď zakládá právo ;-)
03. 06. 2014 | 13:37

Yosif K napsal(a):

Milý pane Balabáne - kdy se zeptáte kdo řídí Rusko?

Nový Duce kterého nekontroluje už vůbec nikdo?

Strana Odna Rosija neboli Ein Volk, ein Fuhrer, ein Reich?

Silně to tak vypadá - to je větší ohrožení světového míru než Ukrajina která má vopjenský rozpočet na úrovni 4% Ruska a která nenapadá vojensky své sousedy..... na rozdíl od Ruska.....
03. 06. 2014 | 13:40

Yosif K napsal(a):

Analýza Ruska není třeba?
Nový Mussolini má za sebou dostatčnou pdopru nadšených fašistů, situaci v rusku tedy analyzovati netřeba?
Státní valstniocvtí televize, tisku, časopisů, 100% cenzura internetu, polostátní vlastnictví strategických podniků členy "pitěrského jusiostického klubu"?

Vše v bezvadném pořádku?

Pro nahnědlé sosálisty očividně ano..... pro nahnědlé "národní" socalisty jest toto očividně ideální společnský řád.....

Nebo jsou snad ještě někde nějací sosálisté internacionalisté? A kde?
03. 06. 2014 | 13:47

Jakelin de Mailly napsal(a):

Řídí to drdr Bukvoj, podle sovětského filmu "Admiral Ušakov".
Z Měšického hauptkvartýru, napěchovaného listím.
Vše si důkladně promyslel.
03. 06. 2014 | 13:47

arnazach napsal(a):

Hned pod Vaší fotkou, pane Balabán, je cosi odporně slizkého a drží se Vás to jako klíště. Říká to: "Sněz mě a nebudeš potřebovat dietu."
03. 06. 2014 | 13:50

Jihočech napsal(a):

Ludvo a autore, myslíte tu stranu "Svoboda" která v roce 1995 byla registrována pod jménem "Sociálně-národní strana Ukrajiny"? Toto dokazuje, že hrátky s krajní pravicí stále levicové snílky v Europarlamentu neomrzely. O roli vlády USA a jejím náhledu na světové uspořádání se ani nezmiňuji. Otázka je jednoduchá, proč a v čí prospěch?
03. 06. 2014 | 13:56

acheon napsal(a):

"Evropská unie by ale v každém případě měla znát odpověď na otázku, kdo a jak ve skutečnosti řídí Ukrajinu."

Evropská unie to ví od paní Nulandová (náměstkyně ministra zahraničí USA) která to jasně řekla již před několika měsíci v obecně známém telefonickém rozhovoru s americkým velvyslancem v Ukrajině.
03. 06. 2014 | 13:58

Ives napsal(a):

A vida, lhář a zbabělec Y.K. dostal povel. Tak s chutí do toho, ať je zábava!
03. 06. 2014 | 13:59

Yosif K napsal(a):

Pane Ivesi - najděte si jakoukoliv dešfinici fašismu a srovnejte si ji s tím co dělal Mussolini a co nyní dělá Putinuška.

V dobrém i ve zlém Putinuška kopíruje Mussoliniho tak na 99% procent.

Však také Mussolini si velmi srdečně a přátelsky dopisoval s Gándhím, Leninem, Stalinem a Bucharinem - do té doby než se definitivně dal spolku s "národním socalistou" Hitlerem.

Je pokrytecké nadávat do fašistů sousedům Ruska když největší fašista (A TO NEBERU JAKO URÁŽKU ALE JAKO SUCHÝ FAKT) sedí v moskevském Kremlu.
03. 06. 2014 | 14:05

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, my máme tak neskutečně moudrého premiéra.
Neuvěřitelné.
Ó my se máme.
Veselé krizování.
http://ateo.cz/f/images/s/spejbl-reloaded.jpg
03. 06. 2014 | 14:11

Míla napsal(a):

Yozife
jenom malou zprávičku jak probíhá bojkot Ruska.Jsem přesvědčen o tom,že to dokážete pravdivě a věcně zhodnotit.Ta Merkelová se mě nějak nezdá,už ani další vývoj Rusko,Ukrajina preventivně nekomentuje..
03. 06. 2014 | 14:15

čumil napsal(a):

To že řekl Sobotka? Pak tedy klobouk dolů. Souhlasím, že EU musí jasně a rozhodně říci "chcete do Evropy z hlediska lidskosti a porozumění?", pak musíte do tehdy a tehdy splnit to a to, nelze jim v tomto stále ustupovat a pumpovat do nich peníze. Zatím je EU rukojmím Ukrajiny. Ukrajina a EU musí najít společnou notu. Jen tak může Ukrajina vyhrát sama nad sebou a carem.
03. 06. 2014 | 14:15

Ludva napsal(a):

mě taky přijde Rusko dost nacionalistické. jednak to určitě dělá ta jejich propaganda, která ty lidi masíruje jenom přefiltrovanými a upravenými zprávami a tak nějak je vede k tomu, aby preferovali právě a jen Rusko, Rusové nade vše... něco podobně jak se říká Deutschland, Deutschland über alle ;-))
03. 06. 2014 | 14:19

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífku ...syndikáte, začínáte být svou demagogiskou a monotonní vypatlaností úsměvný.
:-)
Rusko ať si řídí, kdo chce, to je věc mužiků.
Ono totiž Rusko-račte chápat při Vašem počtu a vzdělání- nikdo do EU nezve, ale Ukrajinu ano!!!!!!
Proč Vás trápí, kdo řídí ruský traktor?

Není to na Vás a šrouba moc složité?
Nebo potřebujete pořád mlít o Rusku o Putinovi a KGB?

Pane Balabáne jeden problém.
Už fakt, že budete na státu který by měl do EU přistoupit požadovat odstranění legitimně zvolených představitelů je nedemokratický, nepřípustný ba i nestydatý.
Koho zvolí toho zvolí.

Otázka, zda takový stát má být členem EU ovšem legitimní je.
A to si měli opatrovníci Eurootesánka zatraceně rozmyslet, než revoluční kvas rozjeli.

A to nejen z důvodů, proč byli zvoleni ti ze Svobody a ne nám milejší chlapíci.
Nemůžeme mluvit o demokracii a přitom ostrakizovat legálně zvolené zástupce.
To byste klidně mohl žádat odstranění Mařenky le Pennové pokud vyhraje francouzské volby.Nebo Orbána.

Kdo bude určovat, kdo smí být ve vládě a kdo ne?
Komisař rudý, rozkročený v bruselském zelí?
03. 06. 2014 | 14:22

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm Yossífek je už u Duceho:-)

On taky přistupuje do EU?
Co Adolf?
Že bychom i jemu proprali trencle?
Taky se chystá do EP?
03. 06. 2014 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

Jakelin de Mailly
Inu soudzi v EU mysleli, mysleli, z hlav se jim kouřilo až vymysleli přijetí úkáček, hlavy pomazané.
Mají to promyšlené.
:-)

Řekl bych, že někde udělali soudzi z Brusele chybu, lžičky se jim v kafi ohnuly už teď..
03. 06. 2014 | 14:30

evropa už se vzdala napsal(a):

Na poradě v Singapuru si generálmajor Zhu Chenghu dovolil říct Chucku Hagelovi a Martinu Dempseymu: "The Americans are making very, very important strategic mistakes right now. If you take China as an enemy, China will absolutely become the enemy of the US."

Robert Kagan, manžel Victorie Nulandové, který patřil k ideovým architektům 11. září a navazujících válek prožil velké zklamání, když Obama pod vlivem ruské diplomacie a odhalení sarinového podvodu v Ghoutě nebombardoval Syrii.
Jeho cílem je zamezení vzniku multipolárního světa ať to stojí co stojí, bombardováním Teheránu, Krymu, Pekingu.
Se svou manželkou představují vzory současné americké excepcionalistické politiky formulované psychopaty.

Politici EU nemají, kvůli absolutní profízlovanosti všeho americkými službami (což začalo už dohodou o SWIFTu, ne až napíchnutím všech sítí NSA a GHCQ) nejmenší možnost odmlouvat, zítra se mohou vynořit odposlechy co říkají svým milenkám o pánech s umělými psy.
Pokud americké zahraničněpolitické a militaristické kruhy ztratily jakoukoli představu pozitivního soužití lidí na planetě a jsou ad hoc dirigovány lidmi jako je Kaganův gang, je pravděpodobně nutné Impériu co nejrychleji odebrat jeho roli i možnosti.
03. 06. 2014 | 14:44

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Yozife
jenom malou zprávičku jak probíhá bojkot Ruska.Jsem přesvědčen o tom,že to dokážete pravdivě a věcně zhodnotit.Ta Merkelová se mě nějak nezdá,už ani další vývoj Rusko,Ukrajina preventivně nekomentuje..
03. 06. 2014 | 14:15
Vy jste asi jedinej člověk na světě kterej mele o bojkotu Ruksa. Dokud nejsou plynovody zařítzeny na reversní chod, nelze o bojkotu Ruska mluvit.

Jiná situace nastane až plynovody budou přebudovány na reversní chod. Pak tržby za plyn Rusku asi podstaně klesnou. Pro německo žádný problem - kromě ruských soudruhů i artabští soudruzi si rádi vozí zadky v mercedesech a snaží se budovat nějaký průmysl .....

Jenom blázen by chtěl být závislý na říši zla která do roku 1989 plundrovala a okupovbala půlku evropy.

Za dva tři roky se ukláže že největším škůdcem ruska je Putin:
1) Putinovy anexe jsou ekonomické debakly - Abcházie se po 20 letech ruské okupace rozhádala do menší občanské války , zůstává zplundrována - půlka Suchumi vypadá jako kulisy k válečným filmům.
2) Osetie a Podněstří jsou vojenské zíáklady kde hlavní ekonomickou činností je pašování a pobírání sovětských penzí.
3) Krym je pro Rusy ekonomický debakl kromě toho že se zbavili plateb za základny.
4) Luhansk je ztrátový region dtto Doněck. Etničtí Rusové v těchto regionech vidí že za ruskou hranicí je stejný svrab a bída jako na Ukrajině (v provnicích ruska je třetinová živitní uroven než v Moskvě), k možnosti anexe se staví kladně hlavně nezaměstnaní vágusové, váleční veteráni s psychickými poruchami atd.

Jelikož disciplinovaných jednotek SPECNAZ je méně než vágusů dobrovolníků, specnaz nestačí vágusy hlídat, bránit jim v loupežích, střel po civilech atd.

Na upevnění discipliny povstaleckých vágusů vedení specnaz poslalo "Balation Vostok" - proruští čečenové bojující pod ruskými důstojníky - to střílí loupící vágusy na místě, tím drží disciplínu ale dlouhodobé nasazení vraždících čečenů ruským doverzantům na popularitě nepřidá.

Suma sumárum - okupace východní Ukrajiny nemusí být pro Pitina zdaleka takový sukces jako anexe krymu nebo zabrání Sudet Hitlerem.

Okamžitý citelný bojkot Ruska je samozřejmě ekonomicky nemožný. Dlouhodobě však ubude kaskaderů kteří by chětli do Ruska investovat nebo prodávat jinak než za ceash předem.

Specielně když si člověk přebere že ze 40 miliard ohrožených úvěrů české exportní banky je 30 miliard v Rusku.

Obchod je postaven na dlouhodobé důvěře ne na přepadání a rabování sousedů. Rusko o důvěru přišlo. Rusko v tomto ohledu spadlo do starých sovětských zvyků.........
03. 06. 2014 | 14:45

strýc virus HxNx napsal(a):

Amík za tím je. Ten potřebuje vojenské základny co nejblíže k ruským hranicím. EU činitelé jen poskakují jako vrabci podle washingtonských not.
03. 06. 2014 | 14:50

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

Jo, samý myslitel, včetně těch našich.
Dárek našich armádních neprůstřelných vest, cirka 25.000ks, cena 72 mega bez balistických plátů, bratru demokratovi zadarmo, no neberte to.
Armádní principál už předtím do médií zaskřehotal: "Naše armáda potřebuje nové neprůstřelné vesty."
Alespoň už víme, proč.
No bodejť, když ty původní už nosí kucí z Majdanu a jejich kámoši.
Co všecko se tam kromě toho ještě nacpalo a cpe, ví jen Bukvoj a Jožin K.
Jdu radši na hřiby, doufám, že mi je nevysbíral Putin, ten má prsty ve všem.
03. 06. 2014 | 15:04

evropa se vzdala už před 100 lety napsal(a):

Ne naděje na ukrajinsko-ruské, ale naděje na ukrajinsko-ukrajinské narovnání mizí s každým útokem kyjevských letadel a vrtulníků.
Východoukrajinci se v Mariupolu, Oděse a Slavjansku dozvěděli, jak skončí, když prohrají.

Pokud jim nebude Putin chtít dodat ruské zbraně, dodá jim korejské a francouzské (Hollande za skutečné peníze prodá vlastní babičku), teď když nechal Rogozina jet do Damašku s realizací slibů protivzdušné obrany za likvidaci sarinu (už žádné překvapivé izraelské nebo chystané jordánské nálety), který se ostatně dá kdykoli znovu začít vyrábět.
Dokázali to i amatéři z Aum Šinrikjó.

Není v ruském zájmu umožnit Syrii vymazat z mapy Izrael, ale jistě by se jim líbilo, kdyby turecká armáda otrávená čistkami a perspektivou války s čím dál lépe vyzbrojenou Syrií podkopla židli Erdoganovi.
Vyvolávat chaos se vyplatí jen někomu, kdo je si svou pozicí abssolutně jistý.
Nevím, jestli pánové Hagel a Dempsey mají kapacitu porozumět tomu, co jim generál Zhu řekl.
03. 06. 2014 | 15:12

Míla napsal(a):

Yozife
omáčky jste tam dal dostatečně.Já se ptal konkrétně jak probíhá blokáda Ruska z německé strany a zdali ukončili někteří němečtí podnikatelé,na protest svoje aktivity a obchody v Rusku.S tím plynem to je jasné,jedině že by je některá firma začala v Africe pytlovat.
03. 06. 2014 | 15:24

zemedelec napsal(a):

Pane Balabán.
Ukrajinu řídí její největší škůdci a jednoho si pozval Zeman na návštěvu ČR.Odhaduji,že to nebude dlouho trvat a přijde jiný Majdan a budou se střílet tito škůdci.Tak nelítostně okrádat občany,neprojde bez trestu.Když mne potvrzuje občan Ukrajiny,že je tam důchod 1.000 hřiven a za 100 dolarů dostane 7.500 hřiven,tak co si mám myslet o dění na Ukrajině.
03. 06. 2014 | 15:30

slavwin napsal(a):

Euroasijaty držet od těla ano. Zničit je je nesmysl a k čemu by to bylo dobré. Bát se že se bez nich svět položí. Suroviny mají - třeba ocel sendvičové pláty nahradily tlusté pancíře, nafta a zemní plyn viz https://www.youtube.com/watch?v=nlS10FysxK8. Dnes by v případě konfliktu těžko nastala situace jako Poláci na koních a koně tažné prostředky vojenské techniky, do podobné situace se ve 2WW dostal i wermacht jen nevím o nějakých útočících na koních snad nějací horští myslivci v malém. Potíže to vyvolat může, ty by zřejmě vyvolaly něco co se dá nazvat pokrokem. Uvážlivý pokrok potřebujeme, ale je třeba varovat před překotností, přidušená planeta Země by se mohla změnit v přehřátou, energie je ve všem a při tom spolupráce euroasijatů je nezbytná. Yosif K má svou pravdu a Pepa Řepa taky.
03. 06. 2014 | 15:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ostatně je nabíledni, že pokud by skutečně puč, s největší pravděpodobností prosazený z vůle lidí jako je např. Soros (ještě před cca půl rokem zde byli ti, kdo jeho jméno v souvislosti s děním an Uklrajině vysmíváni a nařčeni z šíření konspiračních teorií, aktualně ale sám Soros přiznal že na Ukrajině různá nevládní hnutí financoval a sá Soros tvrdí, že na Ukrajině je mnoho investičních příležitostí - které by ale státy EU měly chránit proti riziku, ejhle opět zde máme privatizaci zisků a socializaci ztrát...Soros je poměrně významný investor, jeho portfolio je dohledatelné na netu)....tedy pokud by měl za následek vlnu ukrajinských imigrantů, je nutné tyto nasměrovat především do obydlí lidí jako je Fulle, lady Ashton apod.
Jinak by šlo o pohrdání demokracií, logikou, etikou i estetikou.
To bychom měli mít na paměti - zjistit si adresy těchto lidí a imigranty nasměrovat tam a do obydlí jejich kumpánů.

Jen na okraj :

http://www.bakermckenzie.com/cs-CZ/Ukraine/PowerNaturalResources/

http://finance.yahoo.com/news/soros-fund-management-buys-position-211203610.html

(Halliburton je také v Sorosově portfoliu)

http://www.reuters.com/article/2014/04/17/schlumberger-results-idUSL3N0N92C220140417

A zde majitel hedgového fondu Soros zcela otevřeně píše :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2648518/g-soros-ukrajinske-zachranne-lano-pro-evropu.html

Ano, je to vkutku tak, činy provádějí lidé, ne přízraky. Je jistě pak přijatelným zjištění, že činy vlivných lidé mají na změnu skutečnosti vyšší vliv než činy lidí ...dejme tomu označme je za lidi "nevlivné".
Toto zjištění přivádí ale mnohé týpky, kteří si myslí, že věci se dějí jen tak - bezúčelně...v úžas.Tento úžas pak skrývají před zraky ostatních tak, že ty, kteří o takových věcech přemýšlejí, nařknou např. z šíření konspiračních teorií.
Často se tito lidé rekrutují právě že z řad těch, kterým nevadí to, že se jejich vzory podílejí na organizaci a provádění např. pogromu - např. na organizaci a provedené pogromu v Oděse.
To je velmi nebezpečné pro přítomnost i budoucnost - na jedné straně zde máme násilí vyvolané a podpořené penězi vlivných lidí a na straně druhé dostatek vhodného , zřejmě za každých okolností k svým vůdcům loajálního, materiálu.Zejména v dobách, kdy takoví a jim podbní ovládnou nástroje masové propagandy.
---------------------------------------------------------
Pan Balabán píše ještě s moc chladnou hlavou, strana Svoboda je /i když zřejmě se bude v organizacích, které vytvářejí souhlas pracovat již horečnatě na změně/ v EU už po celá leta vnímána coby right wing extremism strana, existuje na to řada studií....dokonce byla spojována s Le Penem coby vzorem, údajně ten také doporučil straně takový název, původně měla mít v názvu také svého vůdce.
Pan Balabán by měl zcela otevřeně napsat, že se Fulle /což je bývalý člen totalitní organizace/ , lady Ashton a spol,. chtějí spolčit s extremisty, účel toho asi znají jen oni.
Kupodivu je divné, že se od nich výrazněji neodtáhne Merkel, což už Němci ztratili paměť ? Anebo že by naopak spekulovali na revanš ? Ten by ale skončilo katastrofou /ne ale pro Sorose a spol - pro ty by možná dokonce skončil onou vytouženou odvetou za Har Megiddo...ke které ale paradoxně možná ve skutečnosti ani nedošlo, tedy opět jsme u těch lží, na kterých je neustále a opakovaně budována legenda o jakémsi " vyvoleném národu", bohužel Manethovy knihy byly zničeny...a s nima i velká část možnosti porovnat různé pohledy dobové žurnalistiky na onen " vyvolený národ",/.

Btw - izraelská vláda dává ale od současné ukrajinské vládnoucí " elity" spíše ruce pryč, probíhá tam sice disputace , " díky" přivandrovalcům z postsovětské éry...ale celek zachovává chladnou hlavu. Nepotácí se jak třtina ve větru.

Solženicyn psal, že snaha využít Ukrajinu /ukrajinský nacionalismus téměř až povahy untermenšovského komplexu/ k rozložení, kolapsu Ruska, kopíruje údajně Parvusův /Parvus - Izrail Lazareič Helphand, spolufinanancoval Lenina - se záměrem rozložit Rusko a pomoci tak ve válce Německu/ plán, nevím co je na tom pravdy.

http://www.hamelika.cz/slavnihoste/S_HELPHAND.htm
03. 06. 2014 | 15:50

Gustáv Kočí napsal(a):

Francie zavádí příplatky za jízdu do práce na koleZa každý kilometr ujetý na cestě do práce na kole 0,25 eura k výplatě navíc.
http://www.novinky.cz/ekonomika/338199-francie-zavadi-priplatky-za-jizdu-do-prace-na-kole.html
03. 06. 2014 | 16:12

Pepa Řepa napsal(a):

Jakelin de Mailly
myslím, že si Vy, já i chameleon koledujeme o malér.

Něco o vestách, strategických chybách, možná úmyslech,, či o zbrusu nové demokracii, kdy o výsledkui voleb bude rozhodovat bruselský komisař nechtějí místní hovniválové nic slyšet.

Chtějí tlačit svou kuličku dál a dál ke světlým zítřkům.
Ale že to mají tlačiči z různých syndikátů promyšlené!
Balabán je zmaten....tápe.
:-)

Svět pokročil, nejezdí se na plyn, ale i na demagogii.
Někdo je predestinovanou omegou, popíjející somu rád, divochů je málo.
03. 06. 2014 | 16:31

Divobyj napsal(a):

kontrolní otázka
pro některé zdejší demagogy:
O politické reprezentaci které země píše pan Balabán v tomto článku?

a)Venezuela
b)Lybie
c)Ukrajina
03. 06. 2014 | 16:36

Kelt napsal(a):

EU pro USA,potažmo CIA/návštěva jejího ředitele v Kyjevě,než to nabralo spád/sehrála roli užitečného idiota.
Ve svém celku si to již uvědomuje,ale neví jak z toho.Tak začíná salámovou metodou odbourávat sankce proti RF a jejím představitelům.
Jih a západ EU nemá vůbec již žádný zájem na jakýchkoliv sankcích a Holland s Merkelovou již pravili,že smlouvy/rozuměj s RF/se musí dodržovat-proto např.Francie splní dodávky válečných plavidel třídy Mistral.
I český předseda vlády již zaujal racionální stanovisko v hodnocení událostí na Ukrajině,právě tak i president.
Stojí za povšimnutí,že ANO-Babiš a další se k Ukrajině vůbec nevyjadřují-to také o něčem vypovídá.
Jenom naši "váleční štváči"Šláfnberg,Štětina a pár dalších hlupáků stále bubnují.
Na východě Ukrajiny umírají stovky,možná tisíce civilistů-kde jsou bojovníci za "lická práva"Bursík,Liška,Pánek a spol.?Ona ta lidská práva nejsou generelní ,ale selektivní,jak je vidno.
Syn vicepresidenta USA Biden jr.a blízký spolupracovník MZV Kerryho jsou ve správní radě největší ukrajinské těžařské společnosti a ten břidlicový plyn je pod Slavjanskem.
Jaká to zvláštní náhoda,že?
03. 06. 2014 | 16:41

turista napsal(a):

Na otázku "Kdo ve skutečnosti řídí Ukrajinu?" je jednoduchá odpověď. Dění na Ukrajině řídí zpravodajské služby a ministerstvo zahraničí USA ovládané tzv. neocons. EU je pouze vojenským vazalem USA a prezident Obama má plné ruce práce s pacifikací neodpovědných válkychtivých cvoků ve své zemi. Naštěstí 99,9% Američanů žádnou válku na Ukrajině, v Sýrii ani jinde na světě nechce. Ani my kromě pár pomatenců nechceme žádnou válku.
03. 06. 2014 | 16:50

veverka napsal(a):

Na Ukrajině proběhl ozbrojený puč v režiji USA.

Z toho je jasné kdo nyní Ukrajinu řídí a proč jsou její řidiči jako šéf CIA,Biden nebo Bidenův synáček který se chystá u Slavjanska těžit břidlicový plyn jako doma.

Jde opět jen o další loupeživou válku USA.

Málokdo ví,že v pobřežních vodách kolem Krymu jsou bohatá ložiska plynu,na který už se třásly americké korporace.

Tam jim Putin zatrhnul tipec a proto tak prskají.

USA jsou vpodstatě jen psychopaty řízená tlupa velkozlodějů a loupežníků.

Bez neustálého vyvolávání válek a plundrování zdrojů jiných zemí by už dávno zkrachovaly.

Nyní jsou ale už stále zoufalejší,protože už toho není moc kde dobývat a rozkrádat,tedy je,ale je to dobře hlídané(Rusko,Čína) a tak se snaží ukrást poslední zbytky aspoň v Íránu,Sýrii a na té nebohé Ukrajině.

I tam jim to ale Rusko s Čínou nepřímo úspěšně kazí a proto je američtí zloději tak nenávidí.
03. 06. 2014 | 16:54

veverka napsal(a):

Kelt

"Syn vicepresidenta USA Biden jr.a blízký spolupracovník MZV Kerryho jsou ve správní radě největší ukrajinské těžařské společnosti a ten břidlicový plyn je pod Slavjanskem.
Jaká to zvláštní náhoda,že?"

Bingo.

To je to jediné podstatné oč americkým zlodějům na Ukrajině jde.

To všechno ostatní je jen maskovací omáčka okolo.

A všiměte si,že tuto krystalicky jasnou informaci nikde v tzv. mainstreamových českých médiích nenapíšou.

Vypovídá to mnohé o tom,pro koho pracují a jak je to s tou jejich už směšně proklamovanou "nezávislostí".
03. 06. 2014 | 16:59

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Stojí za povšimnutí,že ANO-Babiš a další se k Ukrajině vůbec nevyjadřují-to také o něčem vypovídá.
KONEC CITATU.

Nikdo Rusům nechce vyrvat Krym, nikdo neútočí na jejich území, oni útočej na souseda..... jnisdko proti tomu nic dokonce nedělá, sankce jsou mírné - jsou k smíchu.

Jedinej kdo k něčemu furt bubnuje jsou nahnědlí národní socalisti typu Foldyna, Paroubek, Keller, Kopecký a pak samozřejmě vy.

Bolševickým týpkům se stýská po totalitě. V demokracii furt lidi říkají každej něco jinýho - zatímco v putinismu je vše jasné i bez přemýšlení -
-je cenzura,
-zfašizovaný davy jásaj nad přepadáním sousedů,
-neruský minority jsou držený zkrátka u huby,
-Putin co chvíli vypálí rybník nenáviděnému západu a...
-....a vůbec všechno se nějak tak lépe řídí "ku prospěchu pracujícího lidu".

Jak říkají rudohnědí socálisti - kéž by i česko mělo nejakého moudrého Putinušku..... aspon známe budoucích 99 Pragováků.....

Ve skutečnosti závidět Putina je to jako závidět Němcům Hitlera, dlouho jim ta radost nevydržela.....
03. 06. 2014 | 17:08

Yosif K napsal(a):

Pane veverka - Rusové vojensky obsadili část Ukrajiny a dle vás je to loupeživá válka USA?

To je jako by USA obsadili kubu a vy byste říkal že jde o loupežnou akci Ruska.....

Ukrajina je dle vás Rusko? Proč tedy velkoruští bolševici lhali že svazové republiky jsou svobodné až do práva na odtržení (článek 42 ustavy SSSR)?

Mimochodem - k loupežení - co si myslíte že sověti platili za československý uran?

Pokud by Rusové obsadili česko také byste jako trulant myslel že jde o loupeživou akci USA?
kdzž v minulosti Rusové okupovali česko tak to také byla loupživá akce USA?

Putinovi drží palce naprostí blouznivci - ochotní fandit jakémukoliv totalitářskému h...vadu jen když jest dosatečně protiamerické.......

Jste nádherná ukázka morální degenerace české radikální levice.....
03. 06. 2014 | 17:15

Míla napsal(a):

Yozife
jste borec,kam se na Vás hrabou ti hnědorudí slintající o Ukrajině.Jsou bez šance,na Vaše slinty nemají.
03. 06. 2014 | 17:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"....Na východě Ukrajiny umírají stovky,možná tisíce civilistů-kde jsou bojovníci za "lická práva"Bursík,Liška....?..."

Smolí texty o právách menšin, ale určitě ne menšin ruskojazyčných.
Takto se ale sami z evropské civilizace vydělují, kupodivu zcela dobrovolně a zřejmě i rádi...asi mají něco slíbeno v Tibetu, možná jim tam Koláček již něco domluvil -. nějaký cyklus přednášek typu " O zelené hory, o zelené pohoří, srdéčko mé k vám hoří....o zelení sparatisti, o zelené separatistky, kupte si na mé přednášky aspoň ze dva lístky !"

Kdo si hraje - neškodí.
03. 06. 2014 | 17:24

Filuta napsal(a):

Odpověď na otázku najdete tady.
Ale není to právě povzbudivé čtení.


http://protiproud.parlamentnilisty.cz/stopy/mysleni/civilizace/1046-eu-na-ceste-do-dalsi-financni-propasti-penize-uz-nic-neznamenaji-jde-o-pudu-a-zdroje-svycari-zakazou-cizincum-nakupovat-nemovitosti-ceka-evropu-chaos-nebo-valka.htm
03. 06. 2014 | 17:25

Pepa Řepa napsal(a):

Divobyj
d, je správně ....píše o Rusku
Když se něco šustne v Patagonii je třeba proprat mužikovi trenýrky
Vždycky!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------

Až-po letech- budou skuteční politologové- ne číšníci NWO jako Pehe- probírat revoluční rozšiřování označí své předchůdce -při nejlepším- za patlaly.

Nejen že vehnali Ivana do náruče Čanga a tím umožní vznik nového, mnohem silějšího globálního protivníka ne z lásky, ale z nutnostri, který už připravuje nejen své vlastní ratingové agentury, ale má vykročeno i k nové rezervní měně místo USD, ale propásli i šanci vyřešit vždy rozdělenou UA civilizovanou cestou , přes federalizaci a resp. plebiscitů, kdo chce kam.

A je jejich věc, kdo rozdělené země povede, klidně a´t západní část Svoboda do roka se bude masti s Polákem, který se najednou rozvzomenul, že byl Lvov jeho, ale zapomněl, žre stejný kus zabral helmutům.

Nedovedu si představit společné soužití, kdyby se chtěl chachar trhnout a připojit k Pšondovi a Sobotka by začal bombardovat Ostravu.

A matička EU, Cecilky , Cathy a principál Barousek tápou a tápou.....:-)
Nejsou sami, tápe-zřejmě -i autor.
Na druhou stranu ho to šlechtí.Aspoń něco.

Vypatlanec netápe, má jasno....děláme dobře, eurosoudzi!
03. 06. 2014 | 17:29

Yosif K napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
"....Na východě Ukrajiny umírají stovky,možná tisíce civilistů-kde jsou bojovníci za "lická práva"Bursík,Liška....?..."

KONEC CITATU.

Na východě ukrajiny umírají opilí vágusové vygumované zelené mozky - ruští veteráni bezdomovci atp - které ruské diverzní jednotky SPECNAZ udržují okolo sebe jako živé štíty.

Pokud by Putin jednotky SPECNAZ stáhnul, nastal by okamžitě klid.
Pokud si někdo myslí že 500 "prostých civilů" jen tak zautočí na vojenskou posádku která se brání ostrou střelbou tak musí být pomatený d...l.
Utočníci jsou zločinci kteří porušují ženevské konvence - střílejí z obytných budov plných civilů - stejná p...ata jako Hamas.
03. 06. 2014 | 17:30

Filuta napsal(a):

Yosif

Tak Amíci podle vás nešéfují tomu ukrajinskému tyjátru?
Z odposlechů nevyplývá, že chtěli za prezidenta Ukrajiny Jaceňuka?
Neprořekla se Nudlemanová, že je to uplácení stálo už pět miliard dolarů?
Jejich agenti neooperují na Ukrajině a USA nevyzbrojili mužiky z východní části?


Podle vás za všechno může Putinuška.
To je ale démon!
03. 06. 2014 | 17:34

Kelt napsal(a):

To veverka,
místního "Goebbelse/je racionální rolovat.
Pokud je řeč o fašistech a neonacistech z Pravého sektoru a Svobody,tak on přispěje s pohádkou o tom jak Mussolini chytak ryby s Leninem a že největší fašista nebyl Mussolini,ale Putin,protože má doma největší popularitu.
Že ukrajinští fašisté a neonacisté ji nemají a přesto vládnou mu uniká.
Jdu se dívat na Berdycha.
03. 06. 2014 | 17:36

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífu kápněte božskou!

Že Váš syndikát i šroubika platí Putin!
Je to liška všemi mastmi mazaná jde na to od lesa.

Pokaždé když něco sesmolíte akcie společnosti kovaných rudých antiamerikanistů z firmyVeverka, Hovorka a Homolka s.r.o. prudce letí vzhůru.
03. 06. 2014 | 17:38

Filuta napsal(a):

Yosif


Aha, takže na východě umírají opilí vágusové a vymyté zelené mozky, ale na západě ubozí "demokrati".

To jste to tedy vylepšil, humanisto.
V té Oděse jsem žádné váguse neviděl. Ale byly tam těhotné ženy a obyčejní civilové, které brutálně mučili a upálili. Ale třeba to byli sadomasochisti, že jo...

Že vám ze sebe není ani trochu špatně , takové blitky!
Podle vás žijou lidi asi jenom na západě a na východě to je nějaká podrasa.
Hlavně že máte v jednom kuse plnou hubu Stalina a přitom nejste o nic menší psychopatická zrůdička.
03. 06. 2014 | 17:40

Pepa Řepa napsal(a):

Darwin by měl radost.
Nový živočišný druh

TA(U)POUN EVROPSKÝ

Tápou a tápou, už pětiletku pátou.
03. 06. 2014 | 17:49

lser napsal(a):

Destabilizace Ukrajiny je výsledkem zpackané akce expozitury CIA v Kyjevě. Dokonce sám ředitel CIA Biden byl v Kyjevě osobně instruovat současné kyjevské vedení !
Role EU je komická, pouze ekonomicky doplatí na akce strýčka Sama. Rusko si pojistilo černomořský prostor a rozjíždí další spolupráci s Čínou.
P.S. Místní diskuse se začíná stávat populární. Nicky yosif,neo,resl atd. se svými komicky stupidními příspěvky už zná kde kdo.
03. 06. 2014 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte - žádném solidní sankce nebyly vyhlášeny - jaké sankce můžete vyhlásit proti zatím dominantnímu doadvateli plynu.

Vaše opičí radost nad "tichým odbouráváním sankcím" jest tedy poněkud laciná.

Jediné sankce které by Rusko poškodili by bylo okamžitě přestat odebírat od Ruska Zemní Plyn. Na to je však Evropa moc choulostivá a rozežraná i když by se to přežít dalo.

Co se však Rusku dlouhodobě nevyplatí je prasečí radost nad tím jak "Putinuška doběhl západ".
Ano Putinuška doběhl západ a západ s tím nemůže nic dělat. Ted s tím nemůže dělat vůbec nic.

Ale Západ pochopil že Putin je novej Mussolini a v budoucnu si dá pozor aby na novém Mussolinim byl závislý co nejméně.

Kdo nemá v hlavě ruskou vodočku místo mozku tak si pamatuje jak Rusko plundrovalo půlku Evropy po 40 let. Většina lidí v Evropě - kromě "radikální levice" a Václava Klause - se však nechce nechat plundrovat opilým ruským mužíčkem znovu.

Takže jak říká Putin - "my Rusové si můžeme ve všem vystačit sami". Asi to tak nakonec do jisté míry bude. Jenom de..l bude dávat kredit někomu kdo otevřeně plánuje okupaci svých sousedů.
Žádná užitečná lekce není dost drahá. Nejcennější poučení si odnesli Estonci, Lotyši a Litevci. Zelené mužíčky s výzbrojí specnaz je nutno zabíjet rovnou na hranici - jedině tak se udrží mezi ruskou menšinou klid.
03. 06. 2014 | 18:31

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

ad Propaganda Abteilung "Yosif K"
Citace citace citátu ...odvolávat se na něco takového může fakt jen nějaký vypatlanec lokálního významu....

Kucí , vemte mezi sebe místo Yosifa resla, on aspoň ty své kraviny scucne do poměrně malých formátů.
03. 06. 2014 | 18:35

Yosif K napsal(a):

Pane Iser, děkuji vám za to že jste projevil upřímnou prasečí radost nad tím že si Rusko pojistilo ba přímo rozšířílo "Lebensraum". Na blogách se člověk dozví o nových "Pragovácích" bez zbytečných socálistických mlžení.....

Ještě nám prozradte plány a naděje do budoucna - měl byste prasečí radost kdyby si Putinismus rozšířil LEBENSRAUM i MEZI ZRÁDNÝMI NÁRODY STŘEDNÍ EVROPY?

Nestydte se! Mávátka a "davajčasy" už máte pro ruské "civilní" soudruhy v zelených uniformách nachystané?
03. 06. 2014 | 18:39

Kanalnik napsal(a):

Vidím to stejně, pane Balabáne. Dobrý článek, který mi mluví z duše. Palec nahoru.
03. 06. 2014 | 18:42

Yosif K napsal(a):

Nástup totality - krymští občané se automaticky stávají ruskými občany at chtějí nebo nechtějí od 18. dubna 2014:
It is known, the Crimeans were warned in March that, even if they did not apply for Russian passports in time, they were automatically become Russian citizens since April 18.

However, there were many people in the autonomy, who wished to retain the right to determine which country's citizens to be. And, despite the fact that the representatives of the Federal Migration Service of Russia reported on the failure of small amounts of refusals to obtain a Russian passport, hundreds of Crimean residents stormed the local offices of the Federal Migration Service daily, in order to secure their Ukrainian citizenship.
03. 06. 2014 | 18:49

Jáchym napsal(a):

Kucí , vemte mezi sebe místo Yosifa resla, on aspoň ty své kraviny scucne do poměrně malých formátů.
03. 06. 2014 | 18:35
********************************************************************************
:::Když mně nasadil brouka do hlavy Pepa Řepa.
Co když je opravdu tým YosifK řízen z Moskvy?

Co když si bývalí postsovětští souzi přečetli známou Werichovu hlášku "To je blbý - to se bude líbit,"
kterou se opožděně řídí značná část tuzemského barelofilního novinářstva?

Co když se souzi rozhodli se český novinářský majnstým uparodovat k smrti pomocí počítačového klauna YosifK (s krycí jménem Putinožka )?
03. 06. 2014 | 18:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

Vidím, že flašinet jede, až se z něho kouří.
Jen ty válečky nějak přeskakují , Duce Hitler Putin Specnaz Hamas.
Už chybí pomalu jen děckovrah Hérod, jehož reinkarnace sedí prý v Kremlu.
Tipuju, že to skončí tak v 1 v noci.
Kupodivu jsem žádné letáky podepsané Yosif K nenašel v lese na stromech.
Se divím, dyť tady už pomalu na ně není místo.
03. 06. 2014 | 18:54

strýc virus HxNx napsal(a):

Yosif K se divoce ohání "prasečí radostí", zřejmě byl vychován v prasečáku a kojen bachyní s připálenými struky...
03. 06. 2014 | 18:55

Kelt napsal(a):

Yožinovi z bažin tečou nervy,
Je zde se svými psychopatickými bláboly jako v Česku proslulý kůl v plotě.
Každý kolem něho projevuje prasečí radost.
Chtěl mu prostřednictvím těchto řádek vzkázat,že prase je velice chytrý a inteligentní tvor-na rozdíl od jistého Yosifa K.
03. 06. 2014 | 18:59

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Yosif
Aha, takže na východě umírají opilí vágusové a vymyté zelené mozky, ale na západě ubozí "demokrati".

To jste to tedy vylepšil, humanisto.
V té Oděse jsem žádné váguse neviděl. Ale byly tam těhotné ženy a obyčejní civilové, které brutálně mučili a upálili. Ale třeba to byli sadomasochisti, že jo...
KONEC CITATU.

Běžte se podívat na levičácké BBC "Boots on the ground". Okolo specnazu se motají zarostlí vágusové s mozky vymytými vodkou.

Těhotné ženy a děti sedí doma. Těhotné ženy a děti neprovokují bitky s fotbalovými chuligány, kdo vyprovokoval bitku s ukrajinskými fotbalovými chuligány dobře věděl že všechno špatně dopadne. V režii specnazu - akorát tehdy režiséři nestačili všichni utéct - ze 35 upálených bylo 15 občanů ruské federace. Jakpak to že ze 35 upálených je 15 lidí občanů ruské federace? Asi tam byli na "komandirovce".

Dtto včerejší "nelidské bombardování" budovy guvernera v Luhansku. Budova je nepošklozena kromě parapetu na 4 patře úplně vlevo, kde jsou vyfouknuta skla. Ve všech ostatních místech oknech jsou skla i záclony, ve střeše evidentně není díra. Výbuch evidentně nastal uvnitř - ožralí vágusové si hráli
s municí a vyhdoili se do povětří.

Jak mi říkal jeden pplk CSLA ruského původu "nět ruma nět šturma a když je rum tak se halt dělají blbosti, znásilnuje se, krade, vraždí..." s tím se dá těžko co dělat.

Dále levicová BBC kontaktovala čečeny - dle nich ruská armáda používá čečensko-ruský "Balataljon Vostok" na udržování disciplíny mezi ožralými vágusy tvořícími největší část živých štítu okolo tvrdého jádra specnaz.
Googlujte "bbc batallion east". Čečenstí vrazi jako vyšití. Bojovali proti rusům, bojovali proti čečenům s rusy, ted bojují proti ukrům - kdo platí ten poroučí.
03. 06. 2014 | 19:08

Yosif K napsal(a):

Dobře tedy - milí levicoví přátelé - máte upřímnou radost že si Putinisté rozšíříli Lebensraum v černomoří?

Dobře tedy - milí levicoví přátelé - měli byste upřímnou radost kdyby si Putinisté rozšíříli Lebensraum i v česku?

Takto se tedy mohou upřimných levicových krasoduchů zeptat?
03. 06. 2014 | 19:13

Yosif K napsal(a):

Totalita nastupuje - kdo nemá na Krymu ruský pas, je vyhozen z práce.

All started with total and frequent document checks, as most of Crimean Tatars refused to become citizens of Russia. "In fact, they are forced to obtain Russian passports, otherwise they cannot get a job ... Those who refuse to accept passports are being sacked", - said Mustafa Cemilev, MP, one of the leaders of Crimean Tatars.

In addition, Crimean Tatar activists were interrogated and threatened with criminal cases on made-up charges. Crimean Tatar TV channel was dictated on what and how things should be shown, whom to invite, how to cover certain events.
03. 06. 2014 | 19:17

Míla napsal(a):

Yozifa
začínáte se nebezpečně dostávat do pozice Pepy Vyskoče.
03. 06. 2014 | 19:17

proč má být nějaká ukrajina tak velká? napsal(a):

Mimochodem, proč budou Frantíci zas všude jezdit na kole.
Do Francie směřoval ropovod Southstream, o kterém nějaké "země EU" (nebyl to Rovnátko se Zaorálkem?) řekly Bulharům, ať na něm zastaví práce. Čímž by vyjma jiného nechaly Srbsko na suchu.

Kdybychom měli místo chátry rozumné státníky, vyjednáme aby šel přes Rakousko k nám a do Polska (kde se brzo změní vláda). I ve Švédsku lidi včas pochopí že alkajdizaci Malmö je třeba opravit a každá roura je dobrá roura, pokud ji nevlastní Chevron a nejde přes Ukrajinu.

Pamatuji si starou válečnou štváčku Hybáškovou, jak v dobách, kdy se spolu s Hvížďalou domáhali bombardování Teheránu říkala o Southstreamu, že je nesmírně škodlivý.
Orbán už poslal do Kyjeva nótu týkající se ochrany maďarské menšiny a autonomie pro území, které patřilo Uhrám.
Ten chlapík se mi líbí. Myslím, že má někde viset mapu království Nagy Lájose z 14. století.
03. 06. 2014 | 19:21

Pepa Řepa napsal(a):

Yosífku klid
prasátko o Vánocích viděti bohatou nadílku míti.
Sice nejsou Vánoce, ale nevadí, šek od báťušky přijde.

Yossif a šroubik se zasloužili o Rasýju víc než Alexandrovci.
Kozáčka umíte?
Roznožka putinožka.

Neberte si to tak, Šroubik Vás v tom nechal samotnýho.
To se stává.
Teď se sejdou dvě osobnosti-jak říká Bimbo-, hlavy dvou rodin, přijdou i jejich konsilieři a budou se parcelovat rajony.
Východní a západní UA.....demokracie jako víno.
Vyvedlo se to!

Jen Cecilky a bezpečnostní Balabáni koukají jako puk, co se děje.
03. 06. 2014 | 19:23

Yosif K napsal(a):

BBC - ruská asrmáda používá čečeny z "Batalionu Vostok" na udržování disciplíny mezi ožralými a rabujícími proruskými aktivisty:
They call themselves the Vostok Battalion (English: East Battalion), which is the name of a former ethnic Chechen special forces unit commanded by Russian officers.

It once fought for Moscow against rebels in the Russian republic of Chechnya, and later served in the war against Georgia over South Ossetia in 2008.
Their value to the separatists as a military unit is clear but they have also reportedly been cracking down on looters among the rebels, ostensibly trying to instil greater discipline.
03. 06. 2014 | 19:25

Pepa Řepa napsal(a):

No jo no....honvédi budou taky chtít kus urvat a Pšond už hledá na googlu kde se se usalaší ve Lvově.

Kde je JAHA? Jano by měl nárokovat Mukačevo.
Co ukradeno bylo, nechť je vráceno.

Elena to má dobrý. Oděssa bude kolonii Tel Avivu.
Jaroš z Kieva-chtěl být zlatníkem a bude-.
Musí všechny trumfnout, najde archu Noemovu, jen nevím jestli je tam nějaký kopec.
Noe byl přece zakladatel Ukrajiny.
03. 06. 2014 | 19:33

Yosif K napsal(a):

Milý Pepo Řepo,

Jedni levicoví přátelé se upřimně radují že Putinisté si rozšiřují Lebensraum. Proč ne?

Další levicoví přátelé již léta zde na Aktuálně upřimně agitují za to aby se v česku zavedl jakýsi osvícený Putinismus pod vedením KSCM - aby proletáři neměli šanci omylem volit strany které škodí proletářům. Proč ne?

A jak tak koukám, ti první levicoví přátelé a to druzí levicoví přátelé jsou úplně ti samí!!!!!

To je pak opravdu škoda něco psat.

Jsou to upřimní levicoví soudruzi - s jejich uhlířskou vírou nepohnulo ani střelba na železné oponě ani 21 let sovětské okupace.

No comment - levicoví soudruzi chtějí slyšet sami sebe, v tom také spočívá síla a demokratičnost reálného socálismu i putinismu. Slyšet sám sebe.

Pust zdrastvujet novyj Lebensraum Putinisma-Leninisma!
03. 06. 2014 | 19:37

Jakelin de Mailly napsal(a):

"Balataljon Vostok" :-)
Tak to už mi hlava fakt nebere.
Balaton, balalajka, Gagarinova raketa ve tvaru Balalajky s dopadem do Balatonu, východní ljonské bažiny.
Yožine, nechte klice spočnout, už Vám z toho ryje v tykvi.
03. 06. 2014 | 19:40

Divobyj napsal(a):

Pepa Řepa

:-) No však pod tím zpackaným mejdanem máme taky svůj pěkný podpis!
Eurokomisař pro rozšíření EU je přece náš reprezentant Štefan Fule.
Taková malá,
směšná zemička,jako je náš Havlistán,a vždycky se namotáme do nějaké šlamastyky.
Dnes je již jasné,že hlavouni v EU nepřemýšlejí o něčem jiném,než jak od toho dát ruce pryč.Je také možné,že vyvolání toho puče na Majdanu někdo odnese....(Havle,ochraňuj Fuleho)

Jakelin de Mailly

rostou?
03. 06. 2014 | 19:43

Jakelin de Mailly napsal(a):

Divobyj

Jo, plný košík. Hlavně křemenáče.
Našel jsem i pár kozáků.
Trubme na poplach, už jsou tady.
03. 06. 2014 | 19:48

jozka napsal(a):

PR:

Priznam se, ze se posledni dobou uz spis jen bavim, ale je to hodne morbidni humor. A taky mne napada, co by odpovedel Pepa Repa dejme tomu z roku 2010 Pepovi Repovi ze 17:29...

Ted uz to tak konspiracne a antiami nevypada, ze?
03. 06. 2014 | 19:50

mír chýším, válku mariottům napsal(a):

JAHA se účastní prodlouženého subotniku s natahováním žiletkového drátu a zahrabáváním min.

Co se pana Balabána týče, myslím že je trochu dezorientovaný.
Skutečně životní otázka je pro nás (a vidíme to už několik měsíců): KDO VLÁDNE EVROPĚ?

Myslím jmenovitě a doopravdy.
03. 06. 2014 | 19:54

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífku méně je někdy více.
Hlavně svazácké demagogie.

Ta zabírá na meetingu v USA, pečlivě rasově i džendrově vybrané týpky pro kamery.
Obama řekne, že bude pršet a všichni mávají.
Nemají zkušenost s komunistickou volební spartakiádou.

V Čechách to začne-od určité hranice-působit kontraproduktivně, připomene kampaně XV.sjezdu KSČ.
Vidím, že jste se z neúspěchu volby Barela všech barelů nepoučili.
Opakujete stejné chyby, stříkáte na exkrementy Ninu Ricci a pak se divíte.

Na druhou stranu musím uznat, že když budete hledat v amerických mediích najdete více otevřené kritiky současné americké administrativy o které se nám tady nezdá.

Kdo hledá najde, povídala Boženka.
Boženka je slepice z Fandova kurníku, pořád někde hrabe.
Jdu taky hrabat. Tady není co.
Bacha, aby Vám nehráblo taky.
03. 06. 2014 | 19:55

Jakelin de Mailly napsal(a):

Taky tady končím.
Na závěr navrhuju, aby ode dneška v Bruselu tu Beethovenovu "Ode an die Freude" hrál výhradně orchestr TAP TAP z Jedličkova ústavu.
Když tápat, tak stylově.
Demokracii v Kyjevě zdar a euro pygmejům s foukačkami, veselme se a rozšiřme se.
03. 06. 2014 | 20:06

Pepa Řepa napsal(a):

jozka
oba by si náramně rozuměli.
Z řepy levouna levounskýho nikdy nikdo neudělá.
Zato z Cecilek, i Barack Husseinů to jde snadno.
Možná i z Barak pálenky.

Nevím, jestli to už byl Kissinger, ale když se kdysi bratřili leninovci s maoisty -vzory Barossa- tak nějaký poradce Nixona jim něco nakukal, až se rozbratřili a bylo po bratrství a družbě.

Možná ve stejné době protestovala naše baronka současná ministr. zahraničí proti Pershingům a platil jí za to, šéf Putina.

Tenkrát to ještě bezpečnostním poradcům myslelo.
To bylo před tím multidžendrovým výbuchem.
Teď, Madlénky, Condolízy, Viktorky a jiná havěť dělají vše pro pevnou kopulaci svých protivníků až se svážou jako dva čoklové.

A jsou ochotni se spojit s největší pakáží do které by Winston Kostelník nedloubl ani klackem, i když zamlada taky dělal voloviny.

Tady hledejte proměnu.
S Cohn-Bandity řepa nekamarádí a svět už není o boji pravounů proti levounům a naopak.
Jsou přátelé Barelů dobrot levouni nebo pravouni?
03. 06. 2014 | 20:17

Vandal napsal(a):

Yosif K

Co se však Rusku dlouhodobě nevyplatí je prasečí radost nad tím jak "Putinuška doběhl západ".
Ano Putinuška doběhl západ a západ s tím nemůže nic dělat. Ted s tím nemůže dělat vůbec nic.

xxxxxxxxxx
myslím Yosife, že Rusko vůbec nemá důvod k prasečí radosti, ten by mohlo mít, kdyby
zlákalo Ukrajinu do Euroasijské unie, ve skutečnosti geostrategicky ztratilo, i když

získalo Krym. S pádem Janukoviče padla i naděje na členství Ukrajiny v Euroasijské
unii, o což usiloval Putin.
03. 06. 2014 | 20:21

zdenekb napsal(a):

YosifK: 19:37

"To je pak opravdu škoda něco psat."

Konečně jste na to kápl. Nezasloužíme si vás. Držte se toho, prosím, co nejdéle.
03. 06. 2014 | 20:33

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Přiznejme si, že konspirační teorie byly už definitivně vyvráceny z kořenů jejich přeměnou v konspirační praxi.

Sny se zabíjejí tak, že se uskuteční, pravil básník....
.....a platí to i o sny černé.
03. 06. 2014 | 20:37

Yosif K napsal(a):

Pane Pepa Řepa - takže správné sedláckoruúmné chápaní světa jest toto:

1) Majdanisti jsou placení agenti imperialismu - placení a rozeštvaní Štefánem Fulle a nacisty - jinak bez nich by Ukrové blaženě hnípali v ruské nárouči dodnes a NA uKRAJINĚ BY VLÁDL PROLETÁŘSKÝ INTERNACIONALISMUS. Jednotky specnaz střílející rakety po vrtulnících a utočící těžkými zbraněmi na základnu u Luhansku jsou mírumilovní ukrajinští občané ruského původu - vlastně hlavně děti a těhotné matky.
2) Voliči Porošenka jsou placení agenti imeprialismu - nacismu či Zionismu dle rozložení sedláckorozúmné mysli.
3) Porošenko je ukrajinský nacista a podporuje či nepodporuje ukrajinské nacisty a Obamu - sice je to ruský žid ale přátelům Ruska nemůže pravda zabránit v poznání a šíření pravdy.
4) rozšiřování Lebensraumu Putinismu jest správná věc - to nejlepší co lidstvo mohlo kdy potkat.
5) Rozpad SSSR byla největší tragedie v dějínách lidstva - říká to Putin, musí to tak být.
6) Ščasná budoucnost Ukrů je v ruském područí - stejně jsou to jen popolštělí Rusové. Říká to Putin, musí to tak být.
7) Ščasná budoucnost česka je v ruském područí - mluví proto historické zkušenosti - hladomor a socální nespravedlivost po vstupu do EU proti nebesklým socálním jistotám za socíku. Ščasná budoucnost česka je v Putinismu-Mussolinismu.

Pochopil jsem 7 pilířů moudrosti českého putinofila správně? Nebo se snad v nějakých detailech mýlím?
03. 06. 2014 | 20:51

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa
V jednom má Yosif Putinožkovič Avantipapulos pravdu:
Jímá mne nostalgie.

Vždycky, když si - vyprovokován některým z kolegů - neopatrně přečtu některý z jeho exudátů, zachvátí mne nostalgie a zatoužím po RELATIVNĚ vyvážené a přesvědčivé argunentaci Milouše Jakeše z Červeného Hrádku.

(A dostanu chuť na bojler.)
03. 06. 2014 | 20:55

jozka napsal(a):

PR:

Kdyz myslite, ze je to otazka pravounstvi/levounstvi...
03. 06. 2014 | 21:23

Filuta napsal(a):

Koukám ,Yosif, že v nouzi se hodí i takový sosan Fúlle, z kterého byste za normálních okolností sedřel kůži zaživa.

Nakonec se ještě s Reslíkem stanete příznivci lebkouna Bohuše a kecálka Zao-cetunga.
03. 06. 2014 | 21:27

Hajduk napsal(a):

Yosif K, čo to tu trepete o porošenkovi, že vraj je ruský Žid, jeho rodičia sa narodili v rumunskom kralovstve.

YosifK konečne začal pisať pravdu, že Besarabia je historicky Ruske uzemie.
03. 06. 2014 | 21:36

Filuta napsal(a):

Yosif


"Další levicoví přátelé již léta zde na Aktuálně upřimně agitují za to aby se v česku zavedl jakýsi osvícený Putinismus pod vedením KSCM - aby proletáři neměli šanci omylem volit strany které škodí proletářům. Proč ne? "


Máte v tom trochu zmatek. Pletou se vám strany.
"Přátelé na Aktuálně" agitují pro osvícený putinismus proto, aby šli levicoví přátelé od pravdy a lásky (včetně té jinak orientované) konečně do řiti.
Páč všeho moc škodí.
03. 06. 2014 | 21:37

Filuta napsal(a):

Hajduk

Já jsem se taky dočetl, že je Porošenko žid a páč se stydí za svůj původ, tak užívá příjmení matky (rovněž židovky, ale s neněmecky znějícím příjmením).
A že je zrovna Kolomonskyj (nebo jak se ten oligarcha jmenuje) taky žid vlastnící izraelský pas?
Absolutně nechápu, jak můžou židi spolupracovat s očividnými fašouny ve vládě a jak je možné, že výrazně antisemitsky naladěným Ukáčkům nevadí židovský prezident.
Já už asi nerozumím vůbec ničemu.
Nemá Izrael nějaké zvláštní úmysly s Ukrajinou?
03. 06. 2014 | 21:41

Hajduk napsal(a):

Filuta:

Отец — Алексей Иванович Порошенко (1936 г.р.), уроженец села Сафьяны (Бессарабия, Королевство Румыния, ныне Измаильский район Одесской области); с 1959 года работал в Болграде. Мать, Евгения Сергеевна Порошенко (урождённая Григорчук; 1937—2004), родом из села Кугурлуй-Матроска, Бессарабия, Королевство Румыния (ныне Измаильский район Одесской области), также работала в Болграде.[4
Ukrajinu sa nesnažte pochopiť, preto že to nie je možne.
03. 06. 2014 | 21:50

Yosif K napsal(a):

Pane Filuta - trumbera Fulle a ani jiní trumberové z Bruselu asi Majdan nerozpoutali.

Myslet si toto jest stejně naivní jako myslet si že Solidaritu založil Jan Pavel Druhý nebo že železná opona byla hráz proti nacismu.

Majdan se svou chaotičností asi přecve jen byl spontánní.

Tzv "povstání ruského lidu na výchdoní ukrajině" však není spontánní ani za mák. Spontánní rozněvaní občané nejsou schopni sestřelovat obrněné helikoptery raiketami nebo zautočit těžkými zbraněmi na opevněná kasárna ze kterých vojáci střílí kulometem.

Levičácká BBC Majdanu nijak nestranila, ted když tam kliknete na cokoliv tak na BBC je přítomnost ruských SPECNAZ včetně čečenců zdokumentována velmi velmi dobře. Včetně ruskočečenského "Batalionu Vostok".

Ukrajinská armáda nebojuje s "vlastním lidem". Ukrajinská armáda bojuje s jednotkami ruské specnaz obklopenými živými štíty dobrovolců - ožralých vágusů a homelesů, kteří se občas sami vyhodí do povětří a Lavrov opak skuhrá něco o náletech.

Fraška.
03. 06. 2014 | 21:55

scallop napsal(a):

EU tape zato kohouti maji jasno - za svechno mohou multikulturiste.
03. 06. 2014 | 22:00

resl napsal(a):

Za prvé volby jsou volby a příklad má Ukrajina ve střídavém volebním období Putina, který si samozvaně změnil Ústavu a pohunci mu to odkejvali. Od koho si má ukrajinec vzít vzor, když vidí celý život kolem sebe podvody, bití, kruté úřady vůči občanům, ponižování soudy, milicí ?
Za druhé je třeba nahlas mluvit o věci nejdůležitější. Kudy a jak se dostávají ruští vojáci plně vyzbrojeni na Ukrajinu, kdo jim to nařídil a proč se schovávají do obytných čtvrtí a vystavují své bratry /jak jim říká lhář Putin/ nebezpečí bez ohledu na ženy, děti. Zakopaný pes je vždy v Rusku, tam hledejte zloděje a vraha. Ostatní je ztráta času.
03. 06. 2014 | 22:01

Yosif K napsal(a):

Premiér Bohuslav Sobotka po jednání Evropské rady uvedl, že EU nebyla schopna včas si vyhodnotit rizika postupu při přípravě asociační smlouvy s ohledem na vnitropolitické poměry na Ukrajině a neměla dost předvídavosti a přesné analýzy situace v tamní společnosti.

KONEC CITATU.

Veškeré analyzování toliko pro přemodřelá akademická hovádkla dobré jesti.

Skutečnost je brutálně jednoduchá. Není moc co analyzovat. Jak říkal mao ve své knížce, "někdy převládá výchoédní vítr nad západním, někdy převládá západní vítr nad východním".

Svět se rozdělil na dva tábory jako kdysi. FDva tábory které si už z rpincipu nemohou dovolit brát rukavičky politicky korektních řečiček a mezinárodně hlídaných referend. Jedna strana nasadila totální prostředky, druhá musí nasadit totální prostředky také. Ne dnes ale "v příhodný moment".

Jedni drží palce putinistům, aby si "rozšířili lebensraum".
Druzí chtějí putinismus zadržovat tak jako zadržovali dříve komunsimsus a ne vždycky se jim to dařilo.

Putinismus svůj lebensraum rozšířil a ještě rozšíří. Putin však plivl na RESTART - na ruku nabídnutou Obamou. Na to se dlouho nezapomene.

Ted svůj lebensraum Putin rozšiřuje a rozšiřuje - ale to plivnutí se mu v budoucnu nejspíše nějak dost škaredě nevyplatí.

Ruské chrapounství skvěle vykresluje telefonát dvbou ožralých ruských diplomatů: "A ted chujům anektujeme Skotsko, Katalánsko, všechno šlo, vsjo budet.....". Milí ruští diplomaté, "chujové" se poučili a přiště budou lépe připraveni. Děkujeme za krymské varování - nebude opomenuto.
03. 06. 2014 | 22:09

Hajduk napsal(a):

Zoznam mrtvich , mena priezviska a mesto bydliska po tragedie v Odese najdete na nete, všetci obeti sú rodene Odesčania, klamstvo YosifaK sa dá odhaliť.

Bataljon Vostok sa začal formovať minulý tyždeň, prave na namestii v Donecku, na youtube najdete zoznam ako sa chlapi hlasili a narukovali, nektore tvrdia že Kolomojský plati obe dve strany, nektore tvrdia že opolčencov plati oligarcha Taruta. Zbrane na Ukrajine sa daju zohnať všade, naprosto všade, ake len chcete, ake peňaze mate, take zbrane zoženiete.
03. 06. 2014 | 22:13

Yosif K napsal(a):

Pane Resl - pokud chce Ukrajina bojovat s Putinem, musí se chovat jako řím v době vojenského ohrožení.

Tam ustanovili diktátora - v době bojů na život a na smrt asi není zbytí.

Pro Putina už také bude těžká cesta zpět - pokud nerozvrátí a neobsadí Ukrajinu, ztratí do jsté míry lásku a přízen ruského lumpenproletariátu.

Mussoliniho popularita také prudce upadla když jeho armáda dostala výprask od řeků......

Dokonce i Stalinova aureola trošičku pohasla když Rudá armáda přepadla Finsko a dostala tam pořádný výprask.
03. 06. 2014 | 22:16

Berja a jeho parta napsal(a):

Kdo by to řídil ?
FSB má lidi všude -i tady! Putinomilců je tady dost !
03. 06. 2014 | 22:23

Hajduk napsal(a):

Na natlak EU a USA, regulerna Ruska armada, sa sťahla z hranic Ukrajiny do vnutrozemia,
nech sa pači, Rusi hranice nestražia, odišli, tak ako to po nich chceli.
Filuta:

Yosif K, veľmi dobre ovlada situaciu v UA, tu na debatach piše iba to čo je pripustne v jeho stanovach.
03. 06. 2014 | 22:25

slavwin napsal(a):

Hajduk napsal(a):
To by mělo štvát Rusáky a ne ty kdo je vypudili. Kdyby jste Vy s kumpány v Horní Dolní zabrali hasičskou zbrojnici s flintami od Maďarů a stříleli z oken nebo té vysoké věže a neuposlechli výzvy to ukončit a přišel o život. Kdo za to může, já myslím, že ten Maďar který vás oblbnul a dal vám ty kvéry.
03. 06. 2014 | 22:35

Pepa Řepa napsal(a):

jozka
právě že si to nemyslím.
Nepovažuju se ani za pravouna ani za levouna.
03. 06. 2014 | 22:37

Hajduk napsal(a):

slavwin
to co jste zesmolil tam nahore sem nikdy nenapsal.
Maďari sú naše geneticky bratia, mám kamarata vola sa Atila, výsoký , modrooký blondak.
On nemože za to že ho mamka učila iba Maďarsky.
03. 06. 2014 | 22:41

Skogen napsal(a):

Ptáte se, kdo Ukrajinu řídí, anebo kdo to řízení reprezentuje? Pokud skutečně, kdo ji řídí, pak kapitál. Ten, který do ní investoval a má zájem investovat. Těžaři, plynaři, Burisma v čele s Bidenem mladším. Zde je mapa nalezišť břidlicového plynu, asi je to jasné:

http://vlkovobloguje.files.wordpress.com/2014/05/burismajpg.jpg

A taky je jasné, proč to bílí koně onoho kapitálu, tedy samotní Ukrajinci, na východě třeba i vymlátí, aby ho měli pod kontrolou. Právo na sebeurčení a život až po právech byznysu. Jestli se vrcholný politik jmenuje Turčynov nebo Porošenko je úplně jedno.
03. 06. 2014 | 22:41

slavwin napsal(a):

Hajduk napsal(a):
Já vím že jste nenapsal a ani se to nestalo, to byl jen takový příklad k zamyšlení.
03. 06. 2014 | 22:51

Yosif K napsal(a):

Skogen napsal(a):
Ptáte se, kdo Ukrajinu řídí, anebo kdo to řízení reprezentuje? Pokud skutečně, kdo ji řídí, pak kapitál.
03. 06. 2014 | 22:41
A milý roztomilý levicový trimbelínku kdo si myslíte že řídí jakýkoliv stát na světě?

Vygooglujte si Pitěrský judistický klub a kolik kdo má miliard a jaké vazby na PUTINA.

Nebo si myslíte že Rusko neřídí Pitěrský judistický klub ale nějaké pomatené "sověty dělNíků a rolníků"? Ty řídily Rusko jen první půlrok 1918 a skončilo to hladomorem a rozpadem vojenské fronty......
V Rusku ovšem jsou státní podniky - budto to jsou monopoly kde Putinovi kámoši berou 25 milionů usd ROČNĚ - oficielně - bokem asi násobně více, nebo jako fabrika lada vyrábějí dreky které ani na čukotce nechce nikdo koupit.
03. 06. 2014 | 22:55

Targus napsal(a):

To: PŘ

Hé, Řepoňu, poslóché.
Pan Stéskal řekli, že žádné spiknutí néni. Že máš chodit k volbám a hodně dobře vybírat. Potom pré je óspěch zaručené.
Kapíruješ? Nikdo nic nepikluje, nikdo nic nekuje. Bodéť by kul, dyš kováři už nésó a podkovy kópíš na netu nebo u rákosňéka.
03. 06. 2014 | 22:57

Pepa Řepa napsal(a):

Targus
Nechte editora na pokoji.
právě se vydal na dráhu psychiatra amatéra a na blogu pana Shanaáh vybírá adepty svěracích kazajek.
:-)
Jak etické!!!
Asi nový morální kodex editora.

Mezi ty určitě jeho uchu milé příspěvky patřit nebudou.
Yossífek má pravdu.....sedm pilířů které si sestavil sám a snaží vnutit jiným.
Tak to chodí.
03. 06. 2014 | 23:00

Jakelin de Mailly napsal(a):

Yosif K

"Ty řídily Rusko jen první půlrok 1918 a skončilo to hladomorem a rozpadem vojenské fronty......"

Lžete.
Fronta se rozpadla už v 1917, hlad byl taky dávno před 1918.
03. 06. 2014 | 23:01

Filuta napsal(a):

Yosif

Těší-li se Putin minimálně 80 procentní oblibě u Rusů, znamená to , že v Rusku je jen dvacet procent "nelumpenproletariátu"?
Nepřestřelil jste trochu?


Nevěřím, že ztratí jejich přízeň. Každé příkoří, které západ na Rusech "spáchá" bude jimi vnímáno jako nespravedlnost a jen je semkne ještě víc. To tady opakuju neustále dokola.
Na Rusy žádný nátlak neplatí.

Fúlle a Kchárl jsou natolik bezvýznamné figurky, že nic rozpoutat nemohli, ale přitápěli usilovně pod kotlem, stejně jako "světlonoši" z ostatních zemí.
Pokud to někdo inicioval, byli to Amíci, nikoliv Ukrajinci.
Ti hráli zjevně roli užitečných idiotů, jejichž oprávněné nespokojenosti s vládou bylo využito k saturaci zájmů americké strany. Dlužno podotknout, že stejně trapně jako Ukrajinci u toho statovala EU, které už možná dopady jejího angažmá začínají docházet.
Až tohle dojde i vám , všem se nám hluboce uleví.
03. 06. 2014 | 23:01

Skogen napsal(a):

Yosif, tak to jsem rád, že velikán vašeho formátu se mnou občas taky souhlasí. Ovšem, kapitál. Žádné mezinárodní právo a už vůbec ne lidská práva. Zejména kapitál dnes na západě rozhoduje - a to ten soukromý. Zhusta provázaný s politikou, čili s oligarchií. Albright, Clark, Rice, Rumsfeld, Cheney, Biden...
03. 06. 2014 | 23:02

Pepa Řepa napsal(a):

Targus
Slibuji, že se polepším.
Budu si mýt nohy,chodit k volbám a volit ty, které mi označí za nezávadné.
:-)
Jen nevím, zdali mě budu mít ještě volební právo.
Asi si zítra pustím znovu Přelet přes kukaččí hnízdo s Velkou sestrou

A nebudu obtěžovat smysluplné litanie syndikátu Yossif i Šrouba, které jsou plny porozumění, tolerance, mírumilovnosti, lásky a něhy.
03. 06. 2014 | 23:06

Yosif K napsal(a):

Milí levicoví trimbulínci, hádejte kdo řídí PUTINOSTAN? Nějaké sověty pracujícících? Nebo snad všelidová strana Odna Rosija - Ein Volk Ein Fuher Ein Reich? To je asi důležitější než kdo řídí totálně vysátou a zruinovanou Ukrajinu.....
Oligarchs during Putin's presidency

The most famous oligarchs of the Putin era include Roman Abramovich, Alexander Abramov, Oleg Deripaska, Mikhail Fridman, Mikhail Prokhorov, Alisher Usmanov, German Khan, Viktor Vekselberg, Leonid Michelson, Vagit Alekperov, Pyotr Aven, and still Vladimir Potanin and Vitaly Malkin.

Much more business people have become oligarchs during his time in power and often due to personal relations with Putin, such as the rector of the institute where he obtained a degree in 1996, Vladimir Litvinenko,[8] and Putin's childhood judo teacher Arkady R. Rotenberg (Russian).[9]

However, other analysts argue that the oligarchic structure has remained intact under Putin, with Putin devoting much of his time to mediating power disputes between rival oligarchs.[1]
03. 06. 2014 | 23:08

Skogen napsal(a):

Jozif, pročpak jste tam nepřipastil třeba Chodorkovského, když v Rusku oligarchové zmohou všechno?

Pod svícnem největší tma: http://www.czechfreepress.cz/amerika/usa-jsou-oligarchii-ne-demokracii-rika-vedecka-studie.html
03. 06. 2014 | 23:16

Pepa Řepa napsal(a):

Yosífku, jako trimbulínek žasnu.

Ta jména Khan, Abramovich-nechce Slavii?-Fridman, Vekselsberg.....není to vlastně našinec......multikulturalista?

Je mezi nimi nějaký Rus?
Jak to jde dohromady s arcinacionalistou?

P.S. Co te trimbulínek? Abych příště věděl
03. 06. 2014 | 23:17

Hajduk napsal(a):

pozorne som sledoval prednašku Obamy vo West Pointu,
to je zažitok, na čo si špiniť ruky, ked sa da na UA natraviť zapad na východ, briliantne a ešte do buducna využiť na boj v RF.
Rusov tu všetci preceňujete, tie funguju chaoticke, nemaju na Obamu gule.
03. 06. 2014 | 23:19

Yosif K napsal(a):

Pane PEPA ŘEPA - jak mají muslimové pět sloupů víry tak i putinofilové by se měli sjednotit a artikulovat svoji víru do nešjakých 5 či 7 sloupů, aby mohli lépe bojovat za rozšiřování Lebensraumu putinismu.

Nebo snad Putinofilové pěstují názorovou diverzitu a neorganizovanost? To by jim v Putinostánu asi jen tak neprošlo.

Víra v Putina jako v nového Ježíše Krista mi je směšná - pokud je spojena s nadáváním na fašismus. Putin kopíruje Mussoliniho krok po kroku - frustrovaní socalisté kteří se spřáhli s oligarchy a začali dobývat území sousedních států. Nevadí mi to že Putin používá fašistické metody nebo apartheid tolik, jako že se nenajde nikdo poctivý který by se odvážil nazvat věci pravým jménem.

Jádro k řešení problémů je nazývat věci a problémy PRAVÝM JMÉNEM.

Dále:
Velkoruský šovinismus šířený občany neruského původu mi připadá supersměšný.

Děkuji upřimně klubu putinuškofilů za milé pobavení, mám vás rád, bděte...
03. 06. 2014 | 23:21

slavwin napsal(a):

Pro někoho jsou loupežníci jen na západě, pro mne všude a jsem rád že jsem západní. Finové se euroasijatům bránili se zbraní v ruce a mnoho jich padlo, dnešní Finové jsou jim vděčni a četl jsem jak Finka pláče o ten kus Karelie o kterou přišli a vyčítá světu že svět se zastává Lotyšů a Estonců a nikdo nic nenamítá proč ten kus Karelie ve které se narodila a její otec za ni bojoval pořád zůstává Rusákům. Psát blbosti je snadné horší je nést následky. Přeji všem příjemnou dobrou noc v euroatlantickém světě.
03. 06. 2014 | 23:22

Yosif K napsal(a):

Pane Skogene pokud se užíráte zuřivostí že na západě rozhoduje kapitál, tak nám prozradte kdo tedy rozhoduje na východě?
Proč je východ v čemkoliv lepší než západ?
Rozhodují tam snad sověty pracujících?

Nebo na západě vykořistuje člověk člověka a v Putinostánu to je přesně naopak? Pobavil jste mne.....
03. 06. 2014 | 23:25

Skogen napsal(a):

Jozife, mně se zdá, že Putinem jste tady postižený leda tak vy :)

Ano, když už je řeč, uznávám ho a respektuji. Špičkový politik, skvělý státník. Kdo ho jako vy zesměšňuje, musí nutně mít nějaký komplex.
03. 06. 2014 | 23:29

Yosif K napsal(a):

Jo pane Pepa Řepa - i když to bude vypadat že vyhrává Putin na plné čáře - tak nějací odpovědnější lidé - našinci - jej snad budou mít aspn částečně pod kontrolou..... hehehe.....

.....jen aby se Putinuška neutrhl z opratí, u těchle rychlej agentů z KGB člověk nikdy neví na kolik tahů myslí dopředu....
03. 06. 2014 | 23:35

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já tomu fakt nerozumím.
Já si myslel, že v té Rasíji vládne postbolševismus a ejhle, on je to tvrdý kapitalismus.

Pak jsem si myslel, že je alfa-mužik PUTINOŽKA alias PUTLER důsledným nacionalistou, který si vybírá kamarády dle hesla jeden národ, Rusko Rusům a on má za kámoše pejzaté i bradaté......, rozený multikulturalista 21. století.

Asi začnu chodit na kondice k učiteli Yossífkovi.
Univerzita pátého věku, samé moudro.
:-)
03. 06. 2014 | 23:36

Skogen napsal(a):

Nu, Jozefe, mě vaše interpretace mých příspěvků nijak zvlášť nezajímají. Jsou to totiž pouze vaše interpretace, nic víc.

Pokud se ptáte, proč západ kritizuji, pak jde jen a pouze o potřebu vyvažovat extrémně jednostranná stanoviska. Fanatismus, chcete-li. Nikdo zde netvrdí, že Rusko je vzorem demokracie, zato vy a kopa dalších v čele s reprezentací se budete bít v prsa, že vy jste demokraté jako víno... Nejste, Jozife. Jen se pohybujete v degenerujícím demokratickém prostředí a nic jiného, než si na demokraty hrát, vám prozatím ještě ani nezbývá. Než vás v nějakém bodě i to Rusko předežene. Na Ukrajině se tak stalo, tam přišla tvrdá lekce.
03. 06. 2014 | 23:36

Yosif K napsal(a):

Pane Skogen, tak na západě člověk vykořistuje člověka a jak je to v Putinostánu? Je to tam přesně naopak?
03. 06. 2014 | 23:37

Yosif K napsal(a):

Západ kritizuje sám sebe dost.

V Putinostánu je kritika zakázána. tO SE JIM NEVYPLATILO V SSSR. To se jim může nevyplatit i později.
03. 06. 2014 | 23:40

Skogen napsal(a):

Jozif,

tak to nevím. Možná se tam taky každý tváří jako Jezulátko a bude vám do očí tvrdit, že ti, co privatizují války, jsou echt bytostní demokraté. Ale vy jim to samozřejmě žrát nebudete, na to vy jste hlava.
03. 06. 2014 | 23:43

Skogen napsal(a):

Jozif, to může, tak si s tím nedělejte starosti a raději nakupte akcie Burismy. Až to tam na východě Ukrajiny demokraté vyvraždí, půjdou nahoru. Pak si pustíte nějaký pěkný romantický film a jak vám bude krásně.
03. 06. 2014 | 23:46

zdenekb napsal(a):

Achjo. Yosif se naučil nové slovo: lebensraum. To zas bude flašinet k nezastavení...
03. 06. 2014 | 23:51

Targus napsal(a):

To: stejskal

Pane Stejskale, můžete ozřejmit zdejším diskutujícím, proč má nick YOSIF K povoleno užívat slova CHUJ?

Cituji (jako Jožan):
"chujové" se poučili a přiště budou lépe připraveni. Děkujeme za krymské varování - nebude opomenuto.

03. 06. 2014 | 22:09

Dotaz č. 2
Proč tohoto klasického výrazu nemohu užívat já? Mám snad menší práva, než Jožan?
04. 06. 2014 | 00:41

Yosif K napsal(a):

Sorry pane Targus, citoval jsem kultivované a jemnocitné sovětské/ruské diplomaty. Wikileaks pro zmenu postihly i ruské entelihenty.

No já jsem zvyklej z komandirovek do SSSR tak mi to tak nepřišlo - ruští diplomaté proistě takhle mluví.....
04. 06. 2014 | 01:10

Yosif K napsal(a):

Jo pane Pepa Řepa, držet na opratích tyhle hrdý splašený etnický Rusy je fakt fuška..... strašný hogo fogo, ale kazej kšefty......
04. 06. 2014 | 01:23

Maximus napsal(a):

Yosife, spíš?
Právě Zahradil z ODS v TV se rozčiluje nad výrokem Slávečka Rovnátka, který nevyl s vlky a řekl, že ČR nepatŕí k zemím, které stojí o rozšiřování vojsk NATO v evropském prostoru. Zároveň pochválil Hůlčičku alias Ovárka za jeho aktivity a vrtění ocáskem před Obamou. Jo Lidovci dají Bohouškovi také co proto, kucí nyní pějí válečnickou a Bohoušek Rovnátků zazpíval falešně v jiné tónině. To sou teda poloměry, že? Tak mám pocit, že se ve Slávečkovi probudil politik a že pochopil, že ČSSD by měla změnit rétoriku a trochu přestat výt s probuzeným Schwarzenbergem a i s Hůličkou alias Popelníčkem Zemanem, který má absťák.
Avanti popolo, sedněme si na kolo a dejme Půťovi přes papulo!
04. 06. 2014 | 01:49

MEDIKOLOG napsal(a):

Zahradil dělá že neví, že okamžikem vstupu ČR do NATO je na území ČR rozmístěno vojsko NATO - Armáda ČR.

Mají-li USAci strach, že jsme slabí, ať nám místo polookupačního kontingentu žoldáků dají pár ze svých atomovek, nebo ať z nás udělají další stát USA a z nás všech své občany... a pak se automaticky Armáda ČR stane součástí ozbrojených sil USA a Češi dostanou od roku 1918 poprvé možnost zase sloužit u Maríny.;-).

Ale dokud se nic z toho nestane, nevidím důvod prudit asi nejlepšího politika současnosti, Vladimira Vladimiroviče Putina. Oni totiž ti Amíci mají všechny Evropany za póvl...
04. 06. 2014 | 03:26

slavwin napsal(a):

MEDIKOLOG napsal(a):
Euroasijati jsou pragmatici. S Hitlerem obsazovali, pak tomu říkali příprava na nevyhnutelný střet. Po 2WW v Evropě byla válka jen studená, protože amíci jim tu teplou prostě nedovolili, jinak striktně dodržovali všechny ty Jalty bez ohledu na momentální vývoj viz Maďarsko, ČSSR. Před zásahem v Polsku už byli varováni, že už těch jejich bratrských pomocí v Evropě bylo více než dost, na čas přerušili už se zase cítí silní, kdo jiný než Amerika by jim měl říci ať uváží své kroky, vždy byla do evropských konfliktů zatažena i když o to nestála.
04. 06. 2014 | 06:56

Maximus napsal(a):

slavwin

Chlapče studujte, studujte......píšete, že kdo jiný než Amerika by jim měl říci ať uváží své kroky, vždy byla do evropských konfliktů zatažena i když o to nestála.
.........
A že na tech konfliktech 1.WW a i 2.WW Amérika tolik vydělala! Před 1.WW byla chudá jak kostelní velká myš. Mimochodem kdybyste si zjistil, kdo skutečně vyvolal 1.WW, tak byste si možná sednul na zadel. No a ta 2.WW byla jen důsledkem neskutečně velkých reparací, které muselo Německo platit a tak upadlo do chudoby a to bylo prostředí vhodné pro vznik fašismu a nacismu.
V.ledna soudruh Lenin řekl: Učit se a opakoval to 3x!
04. 06. 2014 | 07:30

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

Amerika před 1. sv.v. nebyla "chudá jak kostelní myš".
Naopak, byla velmi bohatá.
Občanskou válku následoval obrovský ekonomický boom a industrializace.
Americký imperialismus uchvátil Havaj, Filipíny, Kubu a další enklávy.
Po rusko-japonské válce předběhla burza v NY tu londýnskou, která dominovala po staletí.
"kdo skutečně vyvolal 1. sv. v." ... povídejte.
" ta 2.WW byla jen důsledkem neskutečně velkých reparací" ... nebylo to jen o tom.
04. 06. 2014 | 08:19

Ládik!!! napsal(a):

Škoda, že jedu dopryč.... počtu si večer.
04. 06. 2014 | 08:20

Hajduk napsal(a):

Pepa Řepa:
mám v obľube dobrého novinara , vola sa Anatolij Vaserman, na youtube, su videa a na nete najdete v pripade zaujmu jeho politicke komentare,članky, neviem či ovladate ruštinu, niečo sa najde i v anglištine od Vasermana. Jeho relacia sa vola Otkrytym textom.
04. 06. 2014 | 08:33

Hajduk napsal(a):

Pepa Řepa:
Wasserman a Markov boli poslancami narodnej rády Ukrajinskeho parlamentu,
Markov zahynul 2 maja v dome odborov v Odese, Wasserman utekol do Ruska.

Olegu Carevu, včera zrušili poslanecku imunitu, aby ho mohli zabasnuť. Nekde sa skyva, poutekali k pribuznym a kamaratom do ruska.
04. 06. 2014 | 09:00

Yosif K napsal(a):

Pane Skogen, já nejsem demokrat jako víno.
Když mi moji španělští příbuzní říkají že nejhorší h...da ve španělské občanské válce byli ruští/sovětští poradci, a dokládají to příklady, mám tendenci jim věřit. Franco se proti ruským poradcům jeví jako uvážlivý a socálně cítící chlapík.

Proto se divím že Rusové používají fašismus jako nadávku když Putin dělá víceméně úspěšně cca ty stejné věci jako Mussolini. (Franco nenapadal sousední státy).
04. 06. 2014 | 09:30

Hajduk napsal(a):

Autor:
"V Bruselu se ale přehlížela i známá fakta. Rok před Euromajdanem se v rezoluci Evropského parlamentu z 13. prosince 2012 k situaci na Ukrajině uvádělo, že parlament je „znepokojen stále rozšířenějšími nacionalistickými náladami na Ukrajině, které vyústily v podporu politické straně Svoboda"

Začiatkom roku 1913 vnarodnej rade UA parlamentu sa odyhrala bytka, medialne znama, Krymsky poslanci sa pobili s Tagnibokovcami, kvoli vyrokom svobodovcov o nasilnej ukrajinizacie Krymu.
04. 06. 2014 | 09:40

Hajduk napsal(a):

oprava
roku 2013
04. 06. 2014 | 09:42

Yosif K napsal(a):

Pane Hajduk, proti totalitnímu státu se nedá bojovat v klotových rukávech. Vede se válka která už nemůže pro Ukry dopadnout dobře. Rusko má 40 krát vyšší výdaje na válku než zruinovaná Ukrajina. V případě Ruska by bylo lží mluvit o výdajích na obranu.

Válka nemůže dopadnout pro Ukry dobře, ale Ukrové se budou snažit, aby nedopadla moc dobře ani pro Rusy.

Takhle dostali hrdí Rusové na p.del od Finů. Válka dopadla pro Finy špatně - kobercové bomvbardování a ztráta Karelie. Válka však dopadla dost špatně i pro Rusy.

Když nic jiného tak se Putinuškovci odkopali zavčas. Na superego Putinušky doplatí i ruští civilové.

Ohledně jazykového outisku - na Slovensku musí češi a madaři na úřadech používat slovenštinu (alespon dle zákona). Byla kvůli tomu nějaká válka?
04. 06. 2014 | 09:42

Hajduk napsal(a):

Yosif K:
exkulsivne pre vás, pochadzam z obce Zlaté Klasy, čo nie počuť?v našej obce odjakživa su tri tatne jzyky.
vovolný čas spievam v súbore KUTTYOMFITTY TÁRSULAT
04. 06. 2014 | 09:57

slavwin napsal(a):

Maximus napsal(a):
Všichni nemůžeme být studovaní, můžeme mít zkušenosti, jinak děkuji za ten kompliment chlapce v 69 létech to dovedu ocenit. Co to studium mění na faktu, že ozbrojenci s ruskými zbraněmi obsazují veřejné budovy. Tam kde to dělají je to agrese, kterou třeba zastavit, tady je to signál. V historii lze nalézt různé pozitivní i negativní jevy. 42 let jsme žili v euroasijské sféře vlivu, ne úplně všechno bylo negativní, ale výsledek úpadek vůči světu do kterého jsme patřili byl zjevný. Příčina to už je zase diskuze. Myslím že nás je hodně kteří jsme rádi, že se svět v devadesátých létech minulého století trochu vrátil tam, kde byl staletí. O nějakou novou železnou oponu nestojím, ale je přijatelnější než přímý ruský vliv.
04. 06. 2014 | 10:05

Hajduk napsal(a):

Yosif K:

nie som informovaný o tom že by Rusko vedlo vojnu s Ukrajinou, chapem že vašou úlohou je prekrucovať skutočnosť.
04. 06. 2014 | 10:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

Yosif K

Jste nemocný člověk/lidé.
Není zde většího notorického lháře, mystifikátora, mýtomana a grafomana, než jste Vy.
04. 06. 2014 | 10:18

slavwin napsal(a):

Hajduk napsal(a):
Vojna může být přímá, studená i skrytá.
04. 06. 2014 | 10:28

Hajduk napsal(a):

pre slavwin :
trdlo makove nič také som nenapsal, u nas v zlatých klasoch sme sa temu neučili
Mne se lubil henten McCain na Majdane, nevim či sem dobré počul ale hovoril že je pôvodom Ukrajinec.
04. 06. 2014 | 10:40

slavwin napsal(a):

Stejskal nebo někdo jiny
trdlo makové je asi kompliment, možná někdo napíše, že pro mne určitě. Beru do předu určitě to zabralo.
04. 06. 2014 | 10:56

Filuta napsal(a):

Yosif


Takže Američani se v tom neangažovali?
A že už to píšou i LN.
V čempak se v USA školil asi tak Bělobrádek?


http://www.lidovky.cz/porosenko-pred-setkanim-s-obamou-jednal-s-kerrym-f6z-/zpravy-svet.aspx?c=A140604_103249_ln_zahranici_msl
04. 06. 2014 | 10:59

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

P.A. "Yosif K"
Změna formy vašich příspěvků nám diskutujícím velmi prospívá /menší námaha při rolování/.
Až změníte i obsah - budete i za povšimnutí hodné diskutéry.
A až změníte i nick, budete dokonce za diskutéry jejichž příspěvky jsou čteny !

Tyto tři maličkosti by snad neměly být až takovým problémem, co vy na to, kucí ušatí ?
Dobrá rada, ne ?

/ovšem prosím nejít z extremu do extremu - hezky zvolna, to abyste náhodou hned nepřešli z tapetování na pouhé výkřiky typu těch, co sem vkládá např. Bestia Trumfolsliz......šak zpod tunajšího blogu je patrno, že jste se na dobrú cestu vydali...jen tak dalej, chalani...../
04. 06. 2014 | 11:07

Hajduk napsal(a):

trdlo makove ludovo - trdelník, velice chutný zákusok, si sladký ako trdlo makove sa u nas v zlatých klasoch hutorilo
04. 06. 2014 | 11:10

Jáchym napsal(a):

Přátelé, (+p. Balabán)
vřele doporučuji odpočinout si od vzájemného polévání pivem
a přečíst si následující článek - jakkoli s autorem tak úplně nesouhlasím,
Autor se podle mne dopouští podobného omylu jako ti, které kritizuje.

Považuji však za zásadní přečíst si inteligentní názor jednoho z občanů t.č. jediné difúzní globální hypervelmoci - byť občana t.č. zatím méně respektovaného...
*********************************************************************************************

Geopolitická cesta: Země v pohraničí
*********************************

" Je to idea, na kterou poslední dobou myslím, když uvažuji, co přijde po NATO a ambiciózní koncepci evropské federace. Pilsudského Intermarium dává dost velký logický, pokud ne historický smysl. Není historické, protože toto pomezí bylo vždy bojištěm jiných.
Nikdy se nezorganizovalo tak, aby rozhodovalo o svém osudu. - Považuji NATO za byrokracii dohlížející na alianci, jejíž úkol byl splněn před dvaceti lety. - Země Intermaria zůstávají zamilované do Evropské unie a NATO, ale jejich zamilovanost slábne.
Rok 2008 a německá lhostejnost vůči těmto zemím nebyly potěšující - a ony začínají chápat, že NATO je uzavřená kapitola dějin.

Země pohraničí leží na území, kde se dějiny nemění: Všechno je v pohybu.
Státy, které na této cestě navštívíme (Turecko, Rumunsko, Moldávie, Ukrajina a Polsko) zaujímají hraniční prostor mezi islámem, katolicismem s pravoslavím.

Řimskokatolické habsburské Rakousko po staletí zápasilo s Osmanským impériem, když se Osmané rozšiřovali na severozápad až do vrcholné bitvy u Vídně v roce 1683. Od počátku 18. století pravoslavné Rusko expandovalo z východu, přes Bělorusko a Ukrajinu. Po více jak dvě století byl pás států táhnoucí se od Baltu k Černému moři pohraničním územím, o něž sváděla boj tři impéria, napsal George Friedman.

Tento proces vykazuje nekonečné permutace. Studená válka byla poslední zřetelnou konfrontací, která postavila Rusko proti Západní Evropě podporované - a do značné míry ovládané - Spojenými státy.
Pás států byl zřetelně, třebaže neformálně začleněn do sovětského impéria.

Můj zájem v této oblasti
(George Friedman je židovského původu, jeho rodina byla a zčásti dosud je usídlena v Maďarsku, vyrůstal po válce v USA; rodina Noama Chomského naproti tomu z Ukrajiny emigrovala na počátku 20. století a k Evropě nemá prakticky žádné vazby - pozn. KD)
je zřetelněji pochopit, jakým způsobem se odehraje příští kolo regionální geopolitické hry.
Rusko je mnohem silnější než před deseti lety. Evropská unie prochází vnitřním stresem a Německo přehodnocuje svou pozici.

Spojené státy hrají nejistou a složitou hru. Přeji si pochopit, jak půlkruh mocností od Turecka po Polsko uvažuje o svém postavení při dalším opakování regionální hry.
*********************************************************************************
dočtěte si, prosím celé:
http://blisty.cz/art/73470.html
04. 06. 2014 | 11:32

resl napsal(a):

Pokud nechceme utrpět další ostudy, neposílejte Sobotku na žádné jednání rad Eu. Je to přece jen mladý člověk, který má ze školy natlučený socialismus v hlavě a sní pořád o pionýrském šátku. Doma byl veden ke slepé poslušnosti k režimu a to mu taky neprospělo. Bude trvat pár let, než zjistí, že bída socialosmu se nedá napravit nijak a ničím.
04. 06. 2014 | 11:55

Ivan napsal(a):

Volby prezidenta na Ukrajine prebehli v sulade so zapadnymi dmokratickymi standardmi..., A SU PRETO PLATNE. Toto potvrdilo aj OBSE...

No, poculi ste uz niekedy, ze by volby diktovane a organizovane zapadnymi krvilacnymi kolonialistami, neboli platne...?, alebo ze by ich neuznalo OBSE..., ci niektora zapadna vlada..., ved predsa vzdy prebehnu podla ich scenara...

A ako sa OBSE sprava...?, AKO zlocinecka organizacia, tu su dokazy:

27. 5. 2014
Problematické mise OBSE a svědectví účastníka
Miroslav Polreich
5 6 0

Po návratu do Vídně, jsme se sešli k projednání zprávy. K mému překvapení to nebyla zpráva, kterou jsme připravili již v Prištině, ale zcela protisrbský pamflet, řekl jsem. Po několika technických připomínkách jsem stručně uvedl, že všichni víme, že zpráva je vylhaná. Nejsem ochoten ji podepsat a jako československý velvyslanec vydám své vlastní prohlášení, které opřu o závěry zprávy připravené v Prištině řekl jsem. Bylo dlouho ticho. Pak Javier Collar, Španěl, mladý muž ze Střediska předcházení konfliktů OBSE, řekl, že člověk se musí jednou rozhodnout, zda se dá do služeb lži, nebo si zachová vlastní čest a úctu k sobě a prohlásil, že se ke mně připojuje. Nato Švýcar Josef Schaerli prohlásil, že je švýcarský generál a ne agent NATO, a že také odmítá předloženou zprávu podpořit. Jedině velvyslanec „neutrálního“ Rakouska Vukovič (původem Chorvat) mě poté vyhledal a řekl: „Co jsi zde provedl, se Ti již nikdy nepodaří. Máme sílu to v Praze zařídit“. Pan Vondra se nechal slyšet, že Polreich již nikam nesmí vyjet. Pro mne to nebyla situace neobvyklá, neboť na Západ jsem nesměl vyjet 20 let na základě opatření a důsledného sledování StB.

Pokracovanie na:

http://blisty.cz/art/73372

A vie o tychto zlocinoch aj politici vychodnej a strednej Europy... ALE nepovedia ani slovo, pretoze SA BOJA...! Ano, boja sa zapadnych genozlocincov, pretoze v Prahe, Bratislave atd. maju na vykon zlocinov domacich kolaborantov..., ale aj ti sa boja a preto plnia prikazy, ak by neplnili, aj na nich maju dalsich kolaborantov...!

Kym OBSE nevyvodi za tento balkansky zlocin konzekvencie do vlastnej organizacie a do medzinarodneho spolocenstva (odsudenie zlocinov NATO v Juhoslavii), zostane ORGANIZACIOU ZLOCINECKOU...!!!
04. 06. 2014 | 12:59

Ivan napsal(a):

Uz sa ani netaji, ze zlocinecky Euroreich, NATO a USA riadia pachanie zlocinov na Ukrajine (predtym na mnohych miestach na svete) v ramci tzv. ich "premeny..."!

Stefan Fule to potvrdil verejne:

foto Štefan Füle
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-patek-30-kvetna-ukrajina-rusko-separatiste/r~b8861be6e66b11e3b78f0025900fea04/

Ukrajina, Gruzie a Moldavsko by se měly stát plnohodnotnými členy Evropské unie. V rozhovoru pro páteční vydání deníku Welt to uvedl eurokomisař pro rozšíření Štefan Füle.

"Pokud opravdu chceme země východní Evropy přeměnit, tak musíme použít také ten nejmocnější nástroj, který k přestavbě máme k dispozici - rozšíření," řekl český komisař doslova.

Viete si predstavit to besnenie kolonialnych zapadnych zlocincov, ak by z EuroReichu chcela vystupit niektora vychodoeuropska krajina...? To by bolo demarsov, vydierania, zakernych utokov tajnych sluzieb, medialneho osocovania, hospodarskych sankcii..., atd. zapadni zlocinci maju v talone desiatky dalsich sposobov...!!!
04. 06. 2014 | 13:03

slavwin napsal(a):

Jáchym napsal(a):
Proč Vás pořád fascinuje silné Rusko, oslabené EU dá se k tomu přidat zlé USA. Ano silné Rusko je i v našem zájmu, zachytí tlaky které by jsme museli řešit my. Ale ať při styku s EU a USA a se všemi slabšími se vyvaruje přímého útoku. Chápu ten geopolitický prostor není přesně vymezen, jsem přesvědčen, že část Ukrajiny kde byli Poláci nebo Rakušáci jim nepatří. A proč by by jsme měli řešit nějakou celistvost UK, vždyť si ji splácali sami určitě tím sledovali nějaký zájem. Jestli chtějí nějaké narovnání, tak ten terorismus s ozbrojenci s jejich zbraněmi není pro nás přijatelný.
04. 06. 2014 | 13:05

Ivan napsal(a):

Zapadni zakerni genozlocinci, goebbelsovske media a domaci kolaboranti, prestante nas strasit Ruskom…!!!
Martin Stropnicky, minister obrany Ceskej republiky, sa ukazal jako jediny statocny clovek medzi vychodoeuropskymi zbabelými politikmi a vyriekol nazor, ze v Cesku si na svojom uzemi obcania nepraju stale umiestnenie vojsk NATO…!!!
Rusi nie su, na rozdiel od zapadnych kolonialnych genozlocincov ziadni zločinci…
Dokazy:
Invazia CCCP do CSSR v roku 1968:
http://blisty.cz/art/54239.html
Keď v roku 1968 k nám vtrhli vojská Varšavskej zmluvy..., na čele s CCCP, napriek negatívnemu stanovisku Vlády ČSSR, dostali vojaci prísny rozkaz - nestrieľať do civilného obyvateľstva..., tento rozkaz nebol zmenený napriek tomu, že odpor civilného obyvateľstva (zapaľovanie tankov, rozbíjanie okien vozidiel a pod.) doslovne škandálne zosmiešňoval túto obrovskú vojenskú silu (viac ako 700 tisíc vojakov) nasadenú nie na cvičenie, ale s cieľom okupácie... Počas vstupu a pohybu vojsk zahynulo niečo okolo STO občanov ČSSR... Stalo sa tak pri dopravných nehodách, pri psychických zlyhaniach jednotlivých vojakov a pri nutnej osobnej obrane vojakov...

Invazia zapadnych zlocincov do Iraku v roku 2003:

http://domino50.blog.pravda.sk/2014/04/16/20-marca-2003-sa-zacala-operacia-iracka-sloboda/

ZHN - dôvod, prečo bol Irak napadnutý, anektovaný a zničený – sa nenašli.

Šéf zbrojných inšpektorov, Scott Ritter:,,Po dobytí Iraku sa našlo všetko tak, ako to stálo v správe pre OSN – neexistovalo zariadenie, ktoré by nebolo odzbrojené, zlikvidované, či nami riadne zapečatené.”

Humanitárna katastrofa a počítanie mŕtvych

Odhaduje sa, že v priebehu sankcií, blokády, vojny, občianskej vojny a súčasnej okupácie, bolo zabitých viac ako 600 tis. ľudí. 90 % z toho boli civilné obete. V dôsledku vyššie spomínaného muselo opustiť domovy viac, ako 4,5 milióna ľudí.

Túto katastrofu nespôsobil Hitler v koncentračných táboroch, ani Stalin v gulagoch, spôsobili ju predstavitelia krajín, ktoré si hovoria demokratické. Vojnoví zločinci, ako G. W. Bush, T. Blair a ďalší, sú na slobode a zatiaľ jediný súd v Kuala Lumpur vyriekol platný verdikt: Vinní.

Spravodlivosť v ostatných častiach sveta je zatiaľ slepá.
04. 06. 2014 | 13:05

Ivan napsal(a):

Zakerne vyvolavanie nevrazivosti a nepokojov:

Po bombovom útoku z 22. februára 2006, ktorého terčom bola šiitská mešita v meste Sámarrá, násilie prerástlo do občianskej vojny.

Demokracia sa 10 rokov od invázie do Iraku stále neujala
SITA | 19.03.2013 16:20

Iracká i zahraničná verejnosť si v stredu 20.03.2013 pripomenie 10 rokov od Američanmi vedenej invázie, ktorej cieľom bolo nielen zvrhnutie režimu Saddáma Husajna, ale taktiež jeho nahradenie liberálno-demokratickým zriadením založeným na princípoch vlastných Západu.

A moj komentar: Uz v roku 2005 zajala tvoriaca sa iracka babkova policia auto so styrmi tzv. teroristami v typickom muslimskom obleceni, a v aute stovky kg trhavin. Ale bolo prekvapenie, ked sa vo vazeni zistilo, ze su zo specialnej britskej jednotky SAS a chystali sa vyhodit v mene tzv. teroristov muslimsku mesitu... V noci vaznicu prepadla britska okupacna armada a zajatcov oslobodila... Ukazalo sa, ze cielom Britov bolo vyvolat nevrazivost medzi suntmi a siitmi, ked raz vyhodili do povetria mesitu jednej nabozenskej vetvy, potom druhej..., a vzdy prezleceni za domorodcov... Takato zakernost nema pomenovanie..., a Iracania sa na tento podnet vrazdia dodnes...
Rabovanie historickych artefaktov:

Nemecko vrátilo Iraku ukradnuté pamiatky

Nemecký zákon hovorí, že akýkoľvek artefakt ukradnutý a odvezený z Iraku po roku 1990 má byť vrátený.

BAGDAD. Sumerská zlatá nádoba stará 6500 rokov, hlava bojovej sekery a kameň z asýrskeho paláca sa nachádzali medzi 45 pamiatkami, ktoré dnes Nemecko vrátilo Iraku.

Predmety patrili k tisícom artefaktov, ukradnutým z irackých múzeí a archeologických nálezísk počas chaosu, ktorý zavládol po invázii v roku 2003, vedenej Spojenými štátmi, keď bol zvrhnutý diktátor Saddám Husajn.

Maličkú zlatú nádobu, datovanú do roku 4500 pred n.l., bronzovú hlavu sekery, hlinené tabuľky s textom v klinovom písme, železný amulet a ďalšie artefakty zhabala nemecká polícia na verejných dražbách. Odovzdala ich irackým predstaviteľom na dnešnej slávnosti na ministerstve zahraničných vecí v Bagdade.
Ukradnuté veci zhabali

Zástupca šéfa nemeckej diplomatickej misie v Iraku Alexander Schönfelder vyhlásil, že nemecký zákon hovorí, že akýkoľvek artefakt ukradnutý a odvezený z Iraku po roku 1990 má byť vrátený.

"To znamená, že nemecká vláda má právo ich zhabať, a presne to sme aj urobili a vrátili ich Iraku," povedal Schönfelder.

Od začiatku vojny v roku 2003 ulúpili z irackého Národného múzea približne 15.000 predmetov a tisíce ďalších ukradli z irackých archeologických nálezísk.

Národnému múzeu chýba ešte do 10.000 artefaktov, uviedla generálna riaditeľka inštitúcie Amíra Ajdanová.

Irak, ktorý starovekí Gréci nazývali Mezopotámia čiže "krajina medzi dvoma riekami" (Tigrisom a Eufratom), je archeológmi pokladaná za kolísku civilizácie.

Armady Varsavskej zmluvy v roku 1968 nevykradli v CSSR ani jedno muzeum...!!!

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6238676/nemecko-vratilo-iraku-ukradnute-pamiatky.html#ixzz1l1egny5Q
04. 06. 2014 | 13:06

Jakub napsal(a):

Ukrajina má jen 2 možnosti, jak vyřešit situaci na východě:
1) Dohodnout se separatisty o odtržení částí Ukrajiny tak, jak jsme to udělali my se Slovenskem v r. 1993 a se Sudety a Slovenskem a Zakarpatskou Rusí v r. 1938. V r. 1993 jsme se zbavily nepříjemné části a tím vyřešili problém. V r. 1938 jsme se kromě problematických částí zbavili i vojensky potřebných opevnění. Nevím, jestli by tato varianta prospěla Ukrajině, ale jisté je, že 2. varianta je:
2) Střílet do svých lidí
04. 06. 2014 | 13:09

slavwin napsal(a):

Ivan napsal(a):
Nevnucujte výplody Vašeho tendenčně naladěného mozku jiným.
04. 06. 2014 | 13:17

Yosif K napsal(a):

Pane Hajduk, milí naivní levicoví blouznilové, čtěte levičáckou BBC - tam na rozdíl od českého tisku je i spousta ověřené obrazové dokumentace bohatě dokládající činnost ruské armády na Ukrajině.

Nepochybuji že utrpení civilního obyvatestva zmírní nástup čečenského Batalionu Vostok (do Doněcku 29.5.2014), který patří přímo pdo hlavní vsprávu GRU a který již začal trestat ožralé rabující ruské váguse odstřelením přímo před očima obyvatel.

Je poněkud ironické že "spontánní povstání týraného ruského civilního obyvatelstva" organizuje ČEČENSKÁ SPECNAZ jednotka ruské armády .... hahaha.... dokonce i ruští specnaz nejsou dost dobře použitelní - patrně kvůli sklonům bratřit se s místními vágusy při pití vodočky.

NÁDO ORGANIZOVAT TAVARYŠI.

Dne 29 května se ruská armáda v centru Doněcku pořádně ZVIDITELNILA zásahem trestního Vostok Batalionu složeném z čečenů kteří v roce 1999 přeběhli od čečenských povstalců k ruské armádě pod vedením náčelníka Sulima Jamadajeva.

Po stížnostech RUSKÝCH obyvatel na rabování (potraviny, autosalony, ponbočky bank), krádeže, střelbu po civilech, chlastání na veřejnosti atd atd ze strany stávajících oddílů specnaz a jejich ožralých kumpánů místních veteránů vágusů posbíraných po nádražích a kanálech se Putinuška slunéčko moudré okamžitě rohodl nastolit vyšší stupen disciplíny. Poslal do Doněcka oddíl Ruské armády složený z "Jamadajevových" čečenů. Ti za bílého dne přepadli dosavadní povstaleckou centrálu, odzbrojili dosavadní ožralé ruskou posádku a vedení, domlátili je jak prašivé psy a vyhodili je z baráku na ulici.

NÁDO ORGANIZOVAT TAVARYŠI.

Takže ruská armáda nejenom organizuje a řídí akce místních vágusů, ale řídí je železnou rukou skrzevá ČEČENSKOU JEDNOTKU která na rozdíl od etnických rusů nechlastá a nemilosrdně vynucuje po místních ozbrojkených vágusech železnou disciplínu - v případě potřeby i zastřelením váguse na místě.

Takže "spontánní povstání ruských civilů" nemohou řídit ani samotní Rusové - přílš chlastají - a Putinuška nasadil na řízení vojenských akci batalion ruské armády složený z etnických čečenů. Povstání ruských civilů jako víno.
Hehehehe......

Samozřejmě vyděšené ruské a ukrajinské obyvatelstvo se účastní bojových akcí pobytem ve sklepích mezi marmeládami a kompoty, chudáci.


No je to tak když se kácí ukrajinský les tak lítají i ruské třísky a to i mezi Rusy amotznýmui a lítají tedy dost hustě, milí levicoví soudruzi. NĚT RUMA NĚT ŠTURMA - a jak je rum tak je i rabování, krádeže a znásilnování, to se halt nedá nic dělat..... na to si ještě českoslovenští občané mohou pamatovat....

Rumors that battle-hardened Chechen fighters from Russia's notorious Vostok Battalion are active in eastern Ukraine have been swirling for weeks.

They unexpectedly materialized on May 29 when dozens of heavily armed men identifying themselves as members of the Vostok Battalion stormed the separatists' headquarters in central Donetsk, evicting the motley band of pro-Russian rebels that had occupied the building since March.

The brazen raid, conducted in broad daylight, has plunged the region into new uncertainty. The emergence of such a widely recognizable Russian military structure in eastern Ukraine has also raised questions about Moscow's role in the conflict.
04. 06. 2014 | 13:21

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jakub
V roce 1938 jsme se dohodli ?
Ale nepovídejte ?
Vy jste Brit, Francouz, Ital či Němec ? Nepřipadá mi totiž, že bychom se dohodli, spíše jsme byli dohodnuti.
Což se možná stane i s Ukrajinou, ale nepředbíhal bych.
Každopádně je ale s podivem, že EU, která o sobě tvrdí, že ctí demokracii, nehájí tvrdě práva menšiny, v tomto případě ruské menšiny, to není dobrou zprávou ani pro nás a zřejmě ani pro lidi bydlící právě že v pohraničí /Sudety/. To je vemi podivné, že podporuje vládu opírající se o right wing extremism strany jako jsou např. Pravý Sektor a Svoboda, proč pak nevítá Le penovu stranu a pod. strany , proč je byrokrati v EU ostrakizují ?

Vytváření pchybných analogií je jistě zábavné a mnoha individui i kvitované - ale v podstatě to k ničemu není, zejména přihlédnem-li k tomu, že skutečnost - její konstelace se povíceru neopakuje, zejména pokud už uběhlo např. 80 let. Co se však opakuje je lidská blbost, ta totiž nezná prostorovo- časová omezení.

Hezký den.

P.S. Slovensko bylo nepříjemnou částí ? Ale, ale ...a čím bylo nepříjemnou ? Mečiarem a Klausem ? A čím jsme my - ve vztahu ke Slovensku, byli příjemnou částí ?
04. 06. 2014 | 13:24

Yosif K napsal(a):

Putinuška velmi pravděpodobně po dokončení záboru východní Ukrajiny prohlásí - podobně jako po anexi krymu - že zábor provedla ruská armáda "v součinnosti s domobranou".

Do té doby ovšem budou rusofilní trumbelínci přítomnost ruské armády na východní Ukrajině popírat.

Nutno připomenout že bojové akce prováděné jednotkami bez označení a bez distinkcí nejsou "chráněny" ženevskými konvencemi a že neoznačení mbojovníci mohou tedy být na místě odstřeleni jako zločinci. Toto může být další důvod proč "spontánní povstání ruských civilů" obstarává čečenská jednotka. Čečeni u batalionu Vostok jsou ostřileni bojem s jinými čečeny, na na riziko smrti jsou psychicky odolnější, nepijí, jsou akcepschopnější a zatvrzelejší než Rusi a na vedení diverzních kací se tak lépe hodí.
04. 06. 2014 | 13:28

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Propaganda Abteilung " Yosif K" :
" Do té doby ovšem budou rusofilní trumbelínci přítomnost ruské armády na východní Ukrajině popírat. "
-------------------------------------
Mnohem zajímavějším je popírání přítomnosti ukrajinské armády na východní Ukrajině.
Popírání přítomnosti ruské armády je již dosti nudné a omšelé.
04. 06. 2014 | 14:43

Hajduk napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

to 04. 06. 2014 | 14:43 bolo od Vás dobré.

YosifKo putinožka, zas rasťahol tu garmošku
Počkam si na tlačovku od Fandu a Božku.
04. 06. 2014 | 15:26

Hajduk napsal(a):

zaujmave ako chlapci od novin presmerovali pruser , vraj Rusko-UKrajinska kríza, a US je nič, je iba muzikant.
Nemyslim si že by Rusko malo nejaku krízu.
04. 06. 2014 | 15:57

Kelt napsal(a):

Jeden psychopatický lhář na těchto stránkách opakovaně tvrdil,že v Luhansku v sídle gubernátora vybuchla povstalcům raketa,což bylo příčinou zranění několika osob.

OBSE POTVRDILA,že se jednalo o armádní letoun,který shodil KAZETOVOU pumu a ta zabila a zranila desítky osob-video.
04. 06. 2014 | 16:16

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
zatím nejostřejší (a bohužel značně přesvědčivý) v češtině napsaný článek o zbytkové roli EU - a potažmo o tématu tohoto Balabánova článku.
Je od včerejšího večera na

http://www.literarky.cz/blogy/petr-schnur/17656-pokus-o-prosvtleni-mlhy-odpov-michalu-komarkovi
****************************************************************************************
Mj. proto, že se jedná o slušnou, leč tvrdou odpověď Michalovi Komárkovi - zdejšímu blogerovi, kterého mám jinak rád, - vřele doporučuji !

(Schnura jsem se pokusil kdysi doporučit panu Stejskalovi coby blogera. P. Schnur zdvořile odmítl ; měl bych být asi rád, jinak by mne p. Stejskal nejspíš proklel.

Je to dlouhé, uvařte si kafe, namažte chleba s marmeládou a po přečtení počítejte do dvou set.
Doporučuji !
04. 06. 2014 | 16:50

Maria de Consuela di Banco Commerciale napsal(a):

Odrazem zpustlosti, spíše destrukce českého intelektuálního života byla nejen ukázka úrovně české akademické obce na přednášce Chomského. Pomiňme angličtinu českých akademiků. Horší to bylo jejich okázale projevovanou neznalostí a odtržeností od světa. Jakoby i oni vylezli z plechovky českého vepřového (tj.80% sádla, 10% štávy a 10% masa)...K podobným projevům se řadí tento blog.
Ukrajina je postsovětský prostor a mnohé z jejích strukturních jevů jsou typické i pro postsovětizované Česko-Sovensko. Prolnutí kriminálního prostředí vládnoucích normalizačních (kolabornatských) vrstev , s většinovou podporou nepříliš vzdělaného obyvatelstva, které bylo v době reálného brežněvovského socialismu základním principem sovětské moci i v SSSR, s privatizací výdobytků stalinismu (v případě SSSR) a pozůstatků kapitalismu ve směsi s krátkými obdobími hospodářského skorodohánění (v případě Česko-Slovenska) Západu.
Pokud má někdo , např. autor, znalosti, které svědčí o nějakém rozdílu mezi našimi zeměmi a Ukrajinou, pak je zamlčuje. Ale ony nejsou.
Problém Ukrajiny je absence onoho minimálního respektování právních pravidel většinou, a to především na tzv. Jiho-Východě. Jiho-východ Ukrajiny je tradičně území podobné Ostravsku, popř. severofrancouzskému a belgickému prostoru, Porúří atp. před nějakými čtyřiceti lety - bohaté na suroviny s průmyslem, který potřebuje nepříliš vzdělanou pracovní sílu ve velkém množství. Ostatně Východ a Jih nejsou stvořeny ruskými kozáčky, nýbrž anglickou a welšskou přičinlivostí s německou pracovitostí v podivném mixu s bulharským, řeckým a rumunským Balkánem.Po zrodu SSSR tzv. ukrajinské Sudety- t.j. likvidace místních obyvatel a na jejich místo sta tisíce bědných a nevzdělaných z východu na cestě za bohatstvím... Západ Ukrajiny je civilizovanější ve smyslu bližší normalizačnímu Česko-Slovensku. Obojí tedy bláto až po uši.
Podobně Česko-Slovensku je vlastně Ukrajina jen geograficky vytýčeným územím s formální správou na kterém panuje neofeudalismus, včetně plateb za úřednické posty, prodejných soudců, absence centrální moci se slabou armádou a policejními sbory jako jednotně oděné množině mafiánských band. Podobně na jednotlivých územích vládnou autonomní feudálové, od oligarchů-velmožů až po malé zemánky. Jejich aliance vládnou zemi.
Klišé o fašismu Jaroše padá pod stůl ve světle proruských sil, naplněných dlužníky a kriminálníky všech úrovní. Zde je totiž huboidní fašismus stavěn jako horší než reálné vraždění zločineckou chátrou.
Situace na Ukrajině je prostě natolik komplexní, že ji intelektuální schopnosti naprosté většiny českých současných intelektuálů, podobně jako úvahy Chomského, nejsou schopné pojmout.
Myslím, že autor plně vystihuje bídu Česko, o komentářích nemluvě, podobně jako výjevy pana premiéra či ministra obrany ve stylu normalizačního svazáka o nepřátelské podstatě obranné aliance Západu.
Mimochodem, Česko se dále intelektuálně vylidňuje- talenty mizí na Západě a zůstávají jen průměrní studenti autora.
04. 06. 2014 | 17:29

Jarmila Koubková-Nový Bydžov napsal(a):

Povšiml jsem si, že obecenstvo českých internetových médií se rozdělilo, lidovky a i dnes mají jakžtakž normální čtenáře, aktuálně se zalíbilo neostalinistickým a luzoidním vrstvám. Zajímavé, jak aktuálně, parně cenzurou, zlikvidovalo kdysi mnoho zajímavých komentátorů, a uspokojilo se (doslova) výše uvedenými.
04. 06. 2014 | 17:36

Kelt napsal(a):

Maria...................................
nenávistný blábol,více se k tomu nedá říci-"výcuc myšlenek "B.Posselta.
04. 06. 2014 | 18:01

hovorka11 napsal(a):

Materiální podporu vycvičeným radikálním islamistům v Sýrii a bojůvkám pravého sektoru dodává a bude dodávat USA.
USA je za mořem a v jejím zájmu je rozvrat nejen Ukrajiny, ale oslabení EU, odříznutí od plynu a ropy z Íránu (podařilo se) a nyní i z Ruska. Režim v USA dováží 25 až 30% plynu ze zahraničí, stabilizuje na náš účet vztahy s Íránem a přesto je tak drzý, že nám lživě nabízí vlastní plyn, jen aby jsme se odřízli od zdrojů a stali se jeho vazali včetně transatlantické obchodní unie, která je plánovaným prodejem geneticky modifikovaných potravinových odpadků v EU a nadvýroby bez dostatečné konkurence:
NATO je plně ovládáno amiky a jedná proti evropanům za naše peníze:
"NATO posuzuje žádost Kyjeva o poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině. Prohlásil to vrchní velitel sil aliance v Evropě, americký generál Phillip Breedlove.

Během rozhovoru s novináři v Bruselu zdůraznil, že součástí balíčku předpokládané pomoci jsou létající druhy zbraní.
Před tím už generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen prohlásil, že ministři zahraničních věcí zemí NATO zkoordinují opatření pomoci Kyjevu do konce června. Ukrajina není členem NATO, protože má ve svém zákonodárství mimoblokový status. Kyjev spolupracuje s aliancí v rámci komise Ukrajina-NATO."
04. 06. 2014 | 18:01

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Z Ukrajiny přišly v posledních dnes na první pohled protichůdné zprávy, ale asi to má logiku.
Nejdříve fašisté z Kyjeva hlásili, že jsou „teroristé“ rozdrcení, a pak přišla zpráva, že separatisté dobyli dvě vojenské základny.
Jak to asi bylo?
Separatisté nejdříve hlídali před vstupy do měst. Když proti nim nasadili fašisté bombardéry, tak separatisté museli svá stanoviště opustit a přešli do protiútoku. Tedy čtěme ty zprávy tak, že byla leteckými raketami a bombami zničena stanoviště povstalců a povstalci dobyta stanoviště fašistů, kteří prchli směrem ke Kyjevu.
04. 06. 2014 | 18:21

Liběna z Koloděj napsal(a):

Bakalův nezvaný host
Who is wo?
http://sprotyv.info/ru/news/829-ubityy-snayperom-terrorist-v-shapochke-okazalsya-trizhdy-sudimym-zamom-bolotova-foto
04. 06. 2014 | 18:23

Maria de Consuela di Banco Commerciale napsal(a):

Kelt
Tak nějak si představuji i Vás nepříliš sexy
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/06/4/7028001/
04. 06. 2014 | 18:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Pokud má někdo , např. autor, znalosti, které svědčí o nějakém rozdílu mezi našimi zeměmi a Ukrajinou, pak je zamlčuje. Ale ony nejsou...."

Další intelektuální chuděra, bolševik zřejmě - vidí jednu masu lidí shloučenou v jednom geografickém prostoru, s jedněmi dějiinami, o jedné psychologické motivaci, o jedné kultuře, o jedné socialní situaci....
A vzápětí káže o intelektu tak, jak by snad aspiroval na Nobelovu cenu ...za co vlastně...asi za vaření nudlí nebo noků.
Asi mu ta kulajdapárovitá /nebo vepřová konzerva ?/ vlezly na mozek.

V posledku pak hájí fašouny, zastávaje se nějaké své pochybné ideologie, dané mu zřejmě do vínku jeho předky / "...Klišé o fašismu Jaroše padá pod stůl ve světle proruských sil, naplněných dlužníky a kriminálníky všech úrovní. Zde je totiž huboidní fašismus stavěn jako horší než reálné vraždění zločineckou chátrou..."/ a haní Česko stylem připomínajícím potomky gestapáckých konfidentů a sudetoněmeckých prosťaček - které zde oprávněně nechtěli trpět, bodejť, proč také, k čemu by byli, i jiné země se takových zbavily.
Co ale umí je schovávat se za intelekt Chomského, v každé třetí větě, to mu jde skvěle.
:-)

Přizvukuje mu zřejmě jeho noshledkyně (nohsledkyně ? ), i ta kádruje jako kdysi se zde za nácků a komoušů kádrovalo....kupodivu si stěžuje na úroveň diskuze, přitom informační hodnota jejího příspěvku je nulová - jde jen o projev znechucení, dokonce zde máme i ono užití ubermenšovských výrazů /luzoidní/, tak známé z kruhů konzervativních - pramenů to napájejících fašounskou žumpu..
Hovoří o likvidaci některých diskutérů /kderýpak z nich asi jejímu srdéčku lahodil ?/ze strany redakce aktualně.cz.....ale sama by zřejmě chtěla likvidovat, probrat to tu tak, aby se zdejší prostor zglajchšachtoval a dostal na úroveň oněch plátků, které tato zmiňuje coby platformu, kde se to dle ní jen hemží těmi " správnými " /arijskými ??/ názory.

Rozumu a etiky nepobrali - ale o obém káží bez ostychu.
I tací se ale holt ve volné přírodě vyskytují, zde by asi byla na místě spíše jen modlitba za záchranu jejcih duší, ne výtka...avšak jejich falešné ubermenšství tomuto brání, škoda, mohli aspoň takové lidské odezvy dosíci, jejich volba.
04. 06. 2014 | 18:31

Kelt napsal(a):

Maria..........................
jak pravil klasik českého herectví:"kdyby hloupost nadnášela,tak budete létat u stropu jako holubička".
17,5 bilionů vrátit nelze jste stála za obsáhlý rozbor Vaší hlouposti.Ono se to ale dá vyjádřit i
stručněji.
04. 06. 2014 | 18:52

Maria de Consuela di Banco Commerciale napsal(a):

Kelt, 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a), co napsal/a
Z Čech se stává jakýsi ostrov uprostřed světa, pokud ostatní země i v sousedství rostou, oba výše uvedení a miliony dalších v zemi, která naopak upadá, chtějí zvednout produktivitu odkazem na sudetský problém a prohnilý Západ. Co se v mládí (tak cca 1970 ) naučíš,to Tě pronásleduje až do hrobu, hoši milí...
04. 06. 2014 | 19:02

Kelt napsal(a):

Maria.............
dikce Vašeho příspěvku silně koreluje s výplody jednoho veleducha těchto stránek,nějakého Yosifa K..
Vaše starosti/o ČR/ a Koženého prachy/jak se v Česku říká/bych chtěl mít.
Žádný "sudetský problém",alespoň v této zemi neexistuje.
To jenom hrstka pomatených místních neonacistů s největší pravděpodobností placených z "grantu"B.Posselta kalí vodu.
A že česká ekonomika po tom,co vláda "Nagyové"byla odejita na politické smetiště poroste.
O tom nemůže být žádných pochyb.
04. 06. 2014 | 19:31

Maximus napsal(a):

Jakelin de Mailly 8:19

Koukám, že zase tady pohlavkujete nepřesně se vyjadřujícího žáčka pane učiteli. Za ten příměr, že Amerika byla chudá jako kostelní myš se omlouvám, to jsem přehnal, ale hošani tehdy na tom zas tak dobře nebyli. Potenciál tam v USA samozřejmě byl, ale až 1.WW to nastartovala resp. velmi urychlila. 1.WW jim velice pomohla a mohu sem dát třeba tento všeóbecný odkaz z blbé wikiny, ale ex. i jiné zdroje přímo v číslech:

Ekonomické důsledky 1.WW pro USA.
Spojené státy americké se definitivně staly po 1.WW největší ekonomikou světa, kterou zůstávají do současnosti, podle některých názorů a studijí byly Spojené státy největší ekonomikou již před vypuknutím první světové války. USA byly zemí na celém světě nejvíce ekonomicky profitující z první světové války (na druhém místě bylo Japonsko a na třetím Indie). Pomohlo jim jednak, že z příjemce zahraničního kapitálu se USA staly věřitelem států Dohody a dále, že válečné dodávky a zejména dodávky do poničené a vyhladovělé poválečné Evropy nastartovaly rychlou konjunkturu a masivní nárůst výroby, který umožnil evropský trh zaplavit levným americkým zbožím, kterému Evropané v té době vůbec nedokázali konkurovat, případně ho těsně po válce vůbec nedokázali vyrábět (za války byla civilní výroba značně omezena a převedena na výrobu válečnou, obráceně po válce přestavět továrny a nasmlouvat dodavatele a odbytiště pro civilní výrobu vyžadovalo opět určitý čas) a evropští spotřebitelé byli po válce mimořádně ochotní spotřebovávat díky syndromu takzvané odložené spotřeby. Tento efekt vedl k rychlému poválečnému růstu v Evropě i jinde ve světě od poloviny roku 1919 do jara roku 1920, kdy nastala malá světová ekonomická krize krachem na tokijské burze, odkud se šířila do Evropy i USA.

No a ještě jedna poznámečka.
Kdyby se jistá parta koncem r.1913 nezmocnila FEDu, tak by velmi pravděpodobně nedošlo k 1.WW tak jak ji známe, na které tato parta velmi profitovala a která sledovala jeden cíl, zmocnění se území Ruska a likvidaci carského rodu Romanovců, dále dalším cílem bylo rozparcelování území
R-U a Německa podle britských letitých zkušeností. Případně by tato válka vypadala úplně jinak a nebyla by světová....
04. 06. 2014 | 20:38

Maria de Consuela di Banco Commerciale napsal(a):

Kelt
Patrně máte stejně fantazie jako muž na videu s řády: http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/06/4/7028001/. Jistě máte i stejný slovník a choutky.
Myslím, že k Vám může tíhnout jen podobný typ žen, jako na tomto odkazu,
mám tím na mysli dámy na foto na pláži: http://odessit.livejournal.com/2570857.html
Patrně to bude i Vaše cílová skupina.
Svět bývá rozmanitý.
04. 06. 2014 | 20:39

František Drahomír Nová Skalice napsal(a):

Evropa netápe. Pokud sleduji události , pak je jasné, že jsme jako zprostředkovatelé východ-západ (kolik bylo popsáno listů) pouze žvanili. Poláci jsou zcela jasně vůdčí silou Evropy, naše země , zdá se mi, je opravdu , jak napsala Maria, taková louže s vlastními pubertálními hrami, které se tváří jako světové dění. Není divu, že se zde střídala jedna okupace za druhou a všechny měly dost obdivovatelů. A je také jasné, že ekonomický tygr klausovské české měšťácké společnosti se projevil a ještě projeví jako vypelíchaná kočka. Jaký materiál, takový výsledek snažení.
04. 06. 2014 | 20:44

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

:-)
Nikoho nepohlavkuju, napsal jste hloupost, to je celé.
Nezamlouvejte to banalitami typu "potenciál tam byl, ale".
"Jistá parta kolem FEDu"je blbost. Evropa byla sudem prachu, byl to důsledek nacionalismu, závodů ve zbrojení, teritoriálních roztržek, koloniální nenažranosti, aliancí, militarismu, šílených generálů, řady chybných politických a vojenských představ. Na průser se zadělávalo už od 60. - 70. let 19.st.

PS. V tom zkopírovaném o hospodářství v USA po 1.sv.v. máte jedno kouzelné slůvko - "definitivně". Mluví to za vše, rozetíná to jakékoli další spory o "chudý jako kostelní myš."
04. 06. 2014 | 20:49

Kelt napsal(a):

Maria......................,
ani jste nepotřebovala ten profláknutý "oslí můstek" a převexlovala jste na sex.
To původní téma Vám zřejmě přestalo vyhovovat a v tématu sex se cítíte komfortněji.
Takže,která pozice Vám vyhovuje nejvíce a proč?Pokud tedy není pro Vás sex jen zašlou vzpomínkou.
04. 06. 2014 | 20:51

TomášL napsal(a):

:-)

Мирному населению в период информационной войны.
Инструкция по эксплуатации.

1. Любая война закончится.
2. В каждом народе есть разные люди, не все участвуют в войне — не стόит оскорблять всех подряд.
3. Политики договорятся, а Ты останешься с тем дерьмом, которым Ты поливаешь “своих идеологических противников”.
4. Во время войны врут все. Не распространяй информацию анонимную и ту, в истинности которой не уверен на 101% [или не можешь проверить]. Если так хочешь что-то написать, пиши только о том, что Ты видишь сам. Это честно. Остальное — участие во вранье.
5. Хочешь высказать свое отношение к политике — выскажи, при этом не обязательно кого-то оскорблять.
6. Не нравится мнение другого человека, и уж очень рвёшься высказаться — выскажись об этом мнении, а не об этом человеке, ведь чаще всего вы с ним лично не знакомы.
7. Знай, что ненавидеть незнакомых тебе людей — это заболевание.
8. Взаимоотношения между людьми весьма сложные даже на уровне семьи или трудового коллектива. Между государствами всё ещё сложнее. Всё просто и понятно только дуракам. Не торопись делать выводы — не будь дураком.
9. Оставайся всегда Человеком и помни пункт 1.
04. 06. 2014 | 21:22

Maximus napsal(a):

Jakelin de Mailly

Koukám, že máte dost velkou slabinu v otázkách kolem vzniku FEDu a o tom, co s tím souvisí a co to mělo za následky. Umíte dost dobře obecné dějiny a víte hodně o válkách, ale to co bylo na pozadí a čemž se moc veřejně nepíše vás asi minulo. A to je právě zajímavé a moc. Války byly vždy jen pokračováním ekonomického boje a ekonomických zájmů a věřte, že parta kolem Rothschilda to měla moc dobře promyšlené a rozjeté. Víc nemohu zde uvést, jinak by mě cenzor ihned smáznul vč. odkazů.
Nic mějte se a pěkný večer.
P.S.
Zkuste si třeba zjistit, jak to bylo s jistým pánem. co se jmenoval původně Redlich a jak to, že mohl se podílet na utváření takového Československa po 1.WW vč. zajímavého rozložení hranic. Jenže ono se o tom moc rádo nikde nepíše, pane kolego, to se nesmí. A tak je to se vším. Informace jsou řádně vyfiltrované....
04. 06. 2014 | 21:47

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

:-)
Rozdíl mezi námi je v tom, že já v tom hledám věci podložené a jasné, zatímco Vy kromě wikiny frčíte na konspiračních teoriích.
Jedním z hlavních principů vzniku 1. sv. v. byla propletenost aliancí - ve zkratce - když R-U napadne Srbsko, napadne Rusko R-U, pak napadne Německo Rusko, v tom případě napadne Francie a Anglie Německo.
Takhle to ve skutečnosti nakonec doopravdy proběhlo, protože pár vrchních gum ve štábech si myslelo, že "ti druzí do toho nepůjdou" a další si myslely "i když, zbrojili jsme o život na zemi i na moři, sfoukneme je".
Taky si někteří třeba v Německu mysleli, že Anglie do války nepůjde, jiní ve Francii si zase mysleli, že Němci neporuší belgickou neutralitu atd atd
Staré křivdy, pocit ponížení v koloniálních otázkách, nenažranost, militarismus, nacionalismus, omyly - BUM, "válka skončí o Vánocích", neskončila.
04. 06. 2014 | 22:04

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Jeden psychopatický lhář na těchto stránkách opakovaně tvrdil,že v Luhansku v sídle gubernátora vybuchla povstalcům raketa,což bylo příčinou zranění několika osob.

OBSE POTVRDILA,že se jednalo o armádní letoun,který shodil KAZETOVOU pumu a ta zabila a zranila desítky osob-video.
04. 06. 2014 | 16:16

No když to říká OBSE tak to musí být pravda. Tak to se omlouvám. Akorát OBSE nemluvila o kazetové bombě - ale o neřízené střele. Doufám že putinofilové budou uznávat OBSE i pokud OBSE vyfotí nějaké kolony ruské armády jak s 50 nákladáky vezou zbraně, munici a "dobrovolníky" specialisty za 500 USD na den z Krymu na Ukrajinu. Nikdo se nechce dat zabít zadarmo......

Faktem je že proruští domácí povstalci jsou ožralecká rabovací banda kterou ruští SPECNAZ nezvládali a na kterou Putin poslal čečenskou jednotku aby je vystříleli a zdisciplinovali.

Palestinský velvyslanec v Praze který zahynul tak že rozštáral palestinskou bombu v knize ze 70 let vypadá proti většině ruských vágusů povstalců jako nepřekonatelný genius.

Pokud se skutečně podařilo z letadla neřízenou střelou zasáhnout kancelář kde zasedali "povstalečtí ministři" pak tedy klobouk dolů před ukrajinským pilotem.
Kromě vyfouklých skel A OPADANÉ OMÍTKY NA PARAPETU v dotyčné kancelári je budova nepoškozena - ve vedlejších místnostech jsou rámy, skla a záclony.

Na "nelidské bombardování" to nevypadá - v Luhansku bylo vyskleno JEDINÉ OKNO. Dobrá trefa.....

Nu což - kdyby někdo dělal takovej bordel v Rusku jako ruský specnaz dělají na Ukrajině, putinuška už by zbombardoval 90% povstaleckého města naplacato - jak to udělali v čečně.

NEBO SNAD PUTIN NENECHAL ROZBMOBRADOVAT 90% GROZNÉHO NA HROMADY CIHEL? Hehehe, to je ale jiná věc, tam se nebouřili Rusové, tam se bouřili Nerusové, totiž čečeni atd.

No vida a dnes za Rusy čečensko-ruský specnaz Vostok Batalion bojuje na Ukrajině - ruský specnaz jsou příliš velcí nálevkové aby disiplinovaně bojovali a a nabratřili se s ožralými domáci vágusy......
04. 06. 2014 | 22:09

Yosif K napsal(a):

Jakub napsal(a):
Ukrajina má jen 2 možnosti, jak vyřešit situaci na východě:
1) Dohodnout se separatisty o odtržení částí Ukrajiny tak, jak jsme to udělali my se Slovenskem v r. 1993 a se Sudety a Slovenskem a Zakarpatskou Rusí v r. 1938. V r. 1993 jsme se zbavily nepříjemné části a tím vyřešili problém. V r. 1938 jsme se kromě problematických částí zbavili i vojensky potřebných opevnění. Nevím, jestli by tato varianta prospěla Ukrajině, ale jisté je, že 2. varianta je:
2) Střílet do svých lidí
04. 06. 2014 | 13:09
Pokud by se Ukrajincům podařilo vystřílet specnaz a proruské čečeny, ostatní civilní opbyvatelstvo by se ryhcle uklidnilo.

Představa že zahraniční rusové se nepřejí nic jiného než mít ruský pas a sloužit Putinostánu není až tak úplně pravdivá. Na jihozápadě Ruska je cca stejná bída jako na jihovýchodě Ukrajiny.

To že SPECNAZ zablokoval ukrajinské volby asi o něčem mluví. Na Krymu dle statistických průzkumů nehlasovalo více než 35% lidí, zbytek hlasů byl dosypán. Dtto proruské referendum - byla to sovětská fraška.

Proč nenechali ruské jednotky hlasovat ukrajinské rusy v ukrajinských volbách? Takhle nikdo neví kolik lidí je pro Rusko a kolik lidí je pro Ukrajinu.
O tohle Putinovi šlo - aby se nedalo nic spočítat - hlavně v oblastech kde se cca 50% lidí hlásí k ukrajinské národnosti.
04. 06. 2014 | 22:19

Maximus napsal(a):

Jakelin de Mailly napsal(a):
Maximus
:-)
Rozdíl mezi námi je v tom, že já v tom hledám věci podložené a jasné, zatímco Vy kromě wikiny frčíte na konspiračních teoriích.
......
Tak jo, ale když ono to do sebe logicky zapadá. Oni totiž ti co všechno režírují, mají pod kontrolou vč. médií, vzdělávacích zařízení atd. Leccos jsem si přečetl od lidí, kteří i fyzicky sledují akce po mnoho let jako je Bilderberg a sbírají mnoho a mnoho dokumentů a vše to dává jasný smysl.
Ono tam kde jde o obrovské peníze a moc není možné hledat morálku a solidnost a vaše sice velmi hluboké znalosti z dějin tady sklouzávají po povrchu událostí a míjí se skutečnou kauzalitou událostí. Jinak nefrčím jen na wikině, ale přečetl jsem docela dost knih z této oblasti a jsem jen líný občas něco vyhledávat a sáhnu po wikině. Spoustu věcí jsem i vyndal z HD PC, on se mi tam někdo na dálku v tom hrabal, jak mě potvrdil můj dobrý známý a sakra dobrý Ajťák.

Tady máte jednu hezkou perličku:

Když v roce 1849 umírá Gutele Schnaperová, manželka Mayera Amschela Rothschilda, tak před svou smrtí prohlásí: „Pokud by moji synové nechtěli války, nebylo by žádných.” Vůdce britské Labour party vydává v roce 1891 prohlášení na téma Rothschildové: „Tato krev sající banda byla v tomto století příčinou nevýslovného darebáctví a utrpení v Evropě. Svůj ohromný majetek nahromadila díky podněcování válek mezi státy, které nikdy neměly mít mezi sebou neshody. Kdykoliv je v Evropě problém, kdekoliv se šíří fámy o válce a mysl lidí je vyděšena strachem ze změny a kalamity, můžete si být jisti, že v oblasti nepokojů je rodina Rothschildů někde nablízku.“

Rothschildové kontrolujcíí tři evropské zpravodajské agentury - Wolff (1849) v Německu, Reuters (1851) v Anglii a Havas (1835) ve Francii - využívají v roce 1914 agentury Wolff na vmanipulování Němců do války. Od této chvíle jsou Rothschildové jen zřídkakdy zmiňováni v médiích (protože média vlastní).

Terčem nenávisti Rothschildů je ruská královská rodina: ruský car v roce 1814 odmítl plány na Evropskou federaci, kterou chápal jako spiknutí Iluminátů; Alexander II. se v občanské válce roku 1864 postavil po bok (posléze vítězného) Lincolna, Rusko neumožnilo založení centrální banky a navíc v roce 1915 podepsalo s Rakouskem a Pruskem Svatou Alianci, zaručující suverenitu jakékoli monarchie, která se ve státních záležitostech bude držet křesťanských principů. Proto zorganizovali misi špiónů, které poslali je do Ruska, aby podněcovali revoluci a přes bolševiky, které kontrolovali, nařídili v roce 1918 vyvraždění cara Mikuláše II. i celé jeho rodiny.

Závěrem této kapitoly pouze několik dat. Dle svého "modu operandi" Rothschildové podporovali horečné zbrojení v západních demokraciích a současně i v Hitlerovském Německu (ovládali IG Farben). Součástí příprav na válku byla reforma bankovního systému ve Švýcarsku v roce 1934, která trestala vyzrazení bankovních operací (bankovního tajemství). Po válce se moc finančně oligarchické říše zvětšila brettonwoodskou dohodou (zavedením dolaru jako světového platidla) a zřízením institucí jako Mezinárodní měnový fond a Světová banka.

Jedinými Američany, kteří se této moci postavili a hájili americké zájmy, byla rodina Kennedyových. Její osud se tak trochu podobá osudu rodiny ruského cara Nicolase II... Cosi naznačil tehdejší senátor a pozdější prezident R. Nixon, když Warrenovu komisi, vyšetřující atentát na prezidenta JFK, nazval nejlepším kanadským žertíkem v dějinách USA.
...............

Pokud budete hledat jen v ofiko literatuře, tak vám vyjde to co jste napsal o sudu prachu před 1.WW v Evropě atd., což jsou hezké plky pro masy a děti ve školičkách, ale ve skutečnosti někdo ty vůdce co dělají dějiny vždy pomohl vysadit na trůn za nějakým účelem a často za nitky tahá u těchto "velkých vůdců" vždy nějaký ten vlivný poradce jako např. Hitler měl Martina Bormana, mimochodem, který se vypařil nakrásně před koncem 2.WW a v klídku dožil někde v J.Americe pod ochranou jistých mocných lidí.

Mějte se.
04. 06. 2014 | 22:44

Maria de Consuela di Banco Commerciale napsal(a):

Kelt
Asi tak k Vám, milý pane
https://twitter.com/svaboda/status/474273228677193728/photo/1
04. 06. 2014 | 22:47

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

:-)
Dobrou noc.
04. 06. 2014 | 23:07

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

PS. vypadá to, že brzy dosáhnete stadia, že objevíte židovskou lobby i za rvačkou dvou tlup australopitéků o křák s bobulemi.
Moment, tam to vlastně vysvětlil A. C. Clarke, ovlivnil to emzácký monolit a vyšel z toho první židovský spiklenec jménem "Ten, jenž hledí na Měsíc":-) za pomocí sofistikovanějších zbraní dosáhli prvního židovského zla v dějinách planety - zabrání zdroje vody. Nebo - nebyl vlastně ten monolit židovský ? :-D
Myslím, že to berete za špatný konec, ten čas, co věnujete těm spiknutím jste mohl investovat do zkoumání dějin a pak teprve porovnávat s těmi teoriiemi o spiknutích.
Ale neberu Vám to, každý jsme nějaký...
04. 06. 2014 | 23:30

Maximus napsal(a):

Jakelin de Mailly

Ještě jsem sem nakouknul. To slůvko na poslední písmeno abecedy jsem pokud jsem si všimnul nikde nenapsal, asi čtete mezi řádky, škoda.....
Zase obvyklá taktika, ještě schází označit někoho antisemitou..... Mimochodem jsem velkým příznivcem Noama Chomského a spousty lidí z tohoto etnika. Dneska tuším byl tento duševní gigant na akademické půdě v Olomouci. Jinak mohu vám tady napsat co řekl Albert Einstein o sionismu a není to moc lichotivé čtení pro vyznavače tohoto směru myšlení a konání.
04. 06. 2014 | 23:42

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Yossífku, není třeba být hned degenerován,

páč v zemi, kde je několik desítek odpůrců fašistických vrahů, není možné, aby jich pak bylo následně denně zabito přes několik stovek.

Yossife oklamali tě a udělali si z tebe, obyčejného Kašpara. Zkus konešně přemýšlet a používa mozek. Mají tě prostě jen za obyč. troubu.
04. 06. 2014 | 23:50

Yosif K napsal(a):

Kdo řídí rusko-čečenské jednotky na východní Ukrajině?

Ramzan Kadyrov řekl že na Ukrajině bojuje "asi 14 čečenů- dobrovolníků". Odhadem je čečenů na Ukrajině několik set. Čečeni bojující proti Ukrajincům na východní Ukrajině potrvrzují že měli cca 35 mrtvých, jejichž těla již byla potichu pohřbena v čečně.

Reporterovi BBC čečeni řekli: "Ramzan Kadyrov dal rozkaz - běžte bojovat - tak jsme šli a bojujeme." Tak to mezi čečeny chodí. Kdo platí, ten dává rozkazy a čečeni jdou a zabíjejí.

Čečensko-ruský batalion GRU je pro daný účel - vyvolání rozvratu na Ukrajině - ta nejschopěnjší jednotka specnazu. Jako muslimové se neožírají, nebratří se s místními ožralými vágusy a boweráky kteří slouží specnazu jako živé štíty, nekradou a většinou ani neznásilnují.

Vedení GRU použilo čečeny k zavedení discipliny u místních ruských vagusů, jejichž bojové akce se omezovaly na rabování obchodů a poboček bank.

Čečeni při zásahu proti rabování před svědky zatřelili dva ruské vágusy na místě přímo na ulici před obchodem, rozehnali "ochranku" dosavadní proruské vlády v Doněcku, odzbrojili je a seřezali je jak prašivé psy.

Smutná vizitka ruské vojenské disciplíny - bez čečenské by ruští ozbrojenci (tzv dobrovolníci) chlastali od rána do rána.
05. 06. 2014 | 10:25

Yosif K napsal(a):

Putin má 100ˇ% pravdu v tom, že dokud je Evropa přehnaně závislá na ruském plynu tak si může dělat ze tzápadu pr...del a nic se mu nestane. Je opilej mocí a tím že mu zatím celý západ může škrabat záda.

I Hitler a Mussolini a Saddam Hussein bejvali takhle opilí mocí.
Dokud taková totalitní ho...ada oblbují, obštastnují a buzerují vlastní obyvatelstvo, svět je nechává bejt.

Když se taková totalitní ho...ada vydají chránit krajany v zahraničí" apod - tak už většinou narazí. Ne sice hned - ale za nějaký roky se jim to může vrátit.

Svět pochopil jedno - Rusko uznalo v Budapštské deklaraci písemně integritu Ukajiny a pak ji podupalo. to že Ukrajina musí na věky věklův zůstat ruskou gubernií samozřejmě v Budapeštské deklaraci nebylo.

S Rusy tedy nemá valnou cenu něco podepisovat - smlouvy poruší jakmile se jim to hodí. V tomhle ohledu je Putinuška agresivnější a méně důvěryhodná figura než Brežněv.
05. 06. 2014 | 10:38

Kelt napsal(a):

V ulicích Slavjanska po útoku vládního letadla leží desítky mrtvých a zmrzačených civilistů-drastické obrázky je možno zhlédnout na videu.
Neofašistická junta v Kyjevě se dala cestou genocidy ruskojazyčných občanů UKRAJINY.
Bonboniér Porošenko jde cestou zvyšování agrese vůči civilnímu obyvatelstvu na jihovýchodě Ukrajiny bombardováním civilních objektů a masakrováním civilního obyvatelstava.
Na jihovýchodě Ukrajiny probíhá soustavná GENOCIDA civilního obyvatelstva,zatímco světoví státníci oslavují začátek konce 2.WW vyloděním spojenců v Normandii.
Pije se šampaňské a pronášejí se slavnostní projevy.
Na ulicích Slavjanska umírají civilisté s utrženými končetinami ve"válce"kterou vede vláda v Kyjevě proti vlastním občanům pod patronací EU a USA.
A místní psychopat bude neustále šířit lži o agresi Ruska.
05. 06. 2014 | 11:18

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte, civilisté jsou ve sklepích.

Kdyby v česku probíhaly boje typu utok na kasárna, utok na policejní stanici, utok na vojenskou základnu, útok na mezinárodní letiště atd atd tak byste také neútočil aly byl byste zavenej ve sklepě a jako 99% civilů byste se podělával strachy.

Na ulicích bojují ruské jednotky - zhusta čečenského původu a "ruští dobrovolníci" - vágusové a ožralci které jednotky specnaz používají jako krytí, jako živé štíty a jako ilustraci civilních ztrát pro ruskou TV.

Některý ožralý ruský váguse v Doněcku dokonce zabili sami ruský čečeni když je dopadli při rabování obchodů a autosalonů.
05. 06. 2014 | 14:04

Hajduk napsal(a):

http://www.sme.sk/c/7075148/ako-sa-tazi-bridlicovy-plyn.html
Ako sa ťaží bridlicový plyn

Francuzsko, Bulharsko, Česko, zakazali ťažbu bridlicoveho plynu, pre jeho veľmi negativne ekologicke nasledky.
V okolii SLAVJANSKU začali ťažbu sedem vrtov, ale obyvateľstvo sa vzburilo, spisalo peticie a Janukovičova vlada ťažbu pozastavila, pre dodatočne preskumanie ekologických dopadov na husto obyvanu oblasť.
Kelt, ostátne pochopite.

normalný človek je smutný a bezmocný, odvažnejšie napríklad vo Lvove ale aj v Polsku sa organizuju jednotky dobrovolnikov a idu na pomoc takzvaným separatistom.
05. 06. 2014 | 14:21

Jakelin de Mailly napsal(a):

Maximus

:-)
Vy jste strašně vztahovačný a zbytečně unáhlený.
Za nic jsem Vás neoznačil, to, že všude vidíte spiknutí /a jaké/ je fakt, který nepopřete.
05. 06. 2014 | 19:13

marie napsal(a):

Ach jo, myslím, že byste měli všichni číst i jiné noviny, než tyhle bláboly a taky se trochu orientovat mezi řádky, jako kdysi. To vážně všichni věříte, že ten Putin je takový zločinec? A co druhá strana, kterou všichni adorujete a jste z ní opět předpos.aní, ta je jenom pozitivní? Kam vstoupila, všude krev a válka.
06. 06. 2014 | 08:12

Yosif K napsal(a):

Paní Marie, Putin je totalitář ohromně oblíbený u jednoduchých proletářů a lumpenproletářů. V totalitním státě má funkci nadosmrti - jako Stalin - budto nbude president nebo ministerský předseda a pak zase naopak.

Předpos..raná jste vy z totalitáře Putina. Na západě můžete kritizovat co chete, v Putinostánu za kritiku šupajdíte do gulagu na sibiř nebo vás pilicie seřeže jako psa nebo rovnou odstřelí a nikdy se nic nevyšetří.

Hitler a Mussolini byli také totalitáři ohromně oblíbení u jednoduchých proletářů a lumpenproletářů. Zaváděli různé socální reformy, dělníci je zbožnovali, Mussolini do jisté doby ani nevyvraždoval židy a politické protivníky - byl tak oblíbený že nemusel.

Hitler a Mussolini dojeli na "ochranování krajanů v zahraničí" to jest na vojenské agrese.
U Hitlera Sudety, Danzig, Polsko, Dánsko, Francie atd.
U Mussoliniho Jugoslávie, Albánie, Řecko, Lybie, Habeš......
U Putina Modlavie, Gruzie, Ukrajina, a který pán je další na řadě? Totalitáře Putina může napadnout cokoliv a udělá to, jako Mussolini, jako Hitler.

Putin dosazuje za guberátory v autonomních republikách třeba i zločince nebo bývalý nuly - hlavní je aby byli poslušná převodová páka Moskvy.

Vedení Doněcké Lidové republiky je opravdu vybarvená banda

Pavel Gubarev - lidový gubernátor - příslušník ruskonacistické milice ruskoje navionalnoe edinstvo - mají ve znaku špičastý hakenkraijc a chtějí zakázat snatky rusů s nerusy a zavést proti nerusům občanům RF brutální apartheid - důslednější než ten, co je nyní.

Děnis Vladimirovič Pušilin - předseda rady - pracoval jako nahaněč pro podvodný investiční fond MMM - doposud je na zoutube jak fond propaguje.
Alexandr Jurjevič Borodaj - premiér vydavaterl protižidovského časopisu Zavtra.
Igor Ivanovič Strelkov - vrchní velitel - plukovník ruské tajné služby GRU

Blázni, zločinci, podvodníci a rasisti - reprezentanti Putinostánu na Ukrajině. Takový h...da ovšem vládnou jako Putinovi pochopi i uvnitř Ruska.
06. 06. 2014 | 10:01

Yosif K napsal(a):

Je to tak - Balabán vrtá do detailů kdo přesně má jakou pravomoc na Ukrajině.

Že v Doněcké lidové republice vládne ruský nacista Pavel Gubarev jehož hnutí má ve znaku špičatý hakenkrajc a další lidé kteří progagují rasismus, xenofobii a apartheid - o to se už nestará.
Sosálista jako z učebnice.

Proč ne? Když však někde vládnou ruští nacisti a mají ve znaku hakenkraic - proč to nepřiznat?
06. 06. 2014 | 10:06

slavwin napsal(a):

Tady jde o více než UK. Jde o totalitu, jako přijatelný nástroj pro nás. Maximus jde přes vzdělanost a přemýšlení, Hajduk pustí ten husákovský argument a pak to hají nějakou sladkou trnkovou kaší. Někdo obdivuje nějakou etnickou čistotu vykoupenou tím že každý cizinec který hledal azyl byl špion a dostal patřičný trest. Jednoduchý argument proč ozbrojenci mají ruské zbraně a jsou rusy podporováni je obvykle zaskočí. Svět se vyvíjí, v historii najdeme různé příklady. Dnes jsme také ve vývoji, není všechno ořechové nikde ale hledat záchranu v ruské totalitě je špinavost, která má připravit někoho aby se dostal k totalitním prebendám. Někdy mám dojem že se totalitáři jen houfují, když spustí Yosif tak je výzva už se rozepsal přestaňme namoment.
06. 06. 2014 | 10:44

slavwin napsal(a):

Ta fascinace silným Ruskem a EU v krizi je dost výmluvná.
06. 06. 2014 | 10:53

Josef K. napsal(a):

Komentáře odpovídají stavu české společnosti. Vidíme situaci, která je krajně složitá a nemá jednoznačné kořeny mimo jediného: prostě část obyvatel zbídačeného státu , ta větší, povstala proti oligarchickému postsovětskému systému.Důkazem je , že teror byl rozpoután právě v oblastech, kde postsovětský systém měl a má nejsilnější kořeny. To, že se teroru účastní polooficiální ruské diverzní skupiny a desítky či stovky bojovníků z Kavkazu není nic nového, ti lidé jsou jako radikální husité po Lipanech, nic jiného než vraždit neumějí.
Zatímco USA, Polsko, Německo a EU prokazují značnou diplomatickou zručnost a snaží se najít východiska na základě evropských poválečných hodnot , která budou mít dlouhodobou platnost, česká normalizovaná společnost má opět hlavu v kýblu písku, počínaje vládou, která nikdy neměla ponětí o zahraniční politice, snad jen kdysi v roce 1918., a konče obyvatelstvem,které nezapomene na své husákovské kořeny. České jednání je ostudné. Popravdě proruští stoupenci jsou směšní se svými mírovými názory, které potí potenciální krev, se svou věčnou pravdou a fixací na barbarskou podstatu ruské kultury (ta nebarbarská jim vymezena není).
Při elementární znalosti technologií NKVD , KGB a FSB je jasné, že jako vždy ruské služby , musí samozřejmě ospravedlnit svou existenci, využívají specifických podmínek Východu jak mohou, včetně zapojení kriminálního světa.Východ Ukrajiny má nejvyšší procento narkomanů a trestnosti.Kyjev v něm ale nikdy nevládl, Východ si vždy vládl sám, ostatně většina oligarchů je právě z této oblasti. Rozdíl mezi Porošenkem a východními oligarchy je přinejmenším v původu majetku. Ale co chtít od obyvatelstva středoevropského východu, které obdivuje své oligarchy , kteří podnikají v lichvě (dokonce i v Číně je to dnes problém a v Rusku díky i "českým" aktivitám už přerostl , podle jejich vyjádření, únosnou mez).
Zdejší normalizátoři připomínají bídu české společnosti jako celku a pomáhají lépe pochopit, že nejde jen o jev dočasný. Absence sebeúcty, úcty k důstojnosti jiných a pravidlům je spojuje s oním ruským barbarstvím.
Už se však těším na odezvy ve stylu suděťák promluvil.
06. 06. 2014 | 15:46

Yosif K napsal(a):

---Pro Ukrajince dopadne konflikt dost špatně - jsou dost rozložený, dezorganizovaní. Budou dost krvácet.
---Pro Rusy jako takový konflikt možná nedopadne také nijak moc dobře, i když prostý ruský mužik bude mít radost z územních zisků.

Nejlépe dopadne konflikt pro gosudara Putina - čím krvavější řež tím více bude v rusku popuzlární. Zdražování chleba a jogurtů a podobné prkotiny budou zapomenuty......
06. 06. 2014 | 18:10

Josef K. napsal(a):

Nebyl bych pesimistou, naopak. Putin má, paradoxně, jednu zásluhu již teď, znovuvytvořil Ukrajince jako kulturní entitu. Krym a řádění polooficiálních ruských teroristů vytvořily okamžik, ze kterého vznikají národy, komunity. Zároveň je to krok pročištění ukrajinské společnosti , derusifikaci a debolševizaci (vč. korupce). Pokud využije Ukrajina, jako celek, jinak to nejde, tohoto impulsu, bude silnou zemí s pevnou identitou. Jejím hlavním spojencem bude a je dnes Polsko.
Tak se může stát, že tato země velmi rychle, podobně Gruzii (viz. jednoduchý systém justičních paláců a elektronické komunikace s úřady, které v Gruzii prakticky omezily korupci úřadů na minimum), přejde na nové standardy, které předčí bezesporu standardy české. Česká společnost, jak jinak, se může ocitnout za Ukrajinou ve všech kritériích demokracie, což bude úder naší "pseudonárodní"namyšlenosti, s jejímiž důsledky se setkáváme denně nejen v podobě korupčních kauz a českých pseudooligarchů.
Ukrajina, kupodivu, takovou cestou bude hrozbou pro Putina daleko větší než tomu bylo.Pokud vytvoří demokracii a stabilní prosředí netotalitními prostředky, pak se to nutně odrazí ve vnitřních pomerech Ruska. I korupční Ukrajina měla nesrovnatelně větší možnost svobodného projevu než Rusko, pokud vytvoří funkční stát, pak přímo ohrozí Rusko, podobně jako dnes např. obyvatelé Osetie a Abcházie pokukují po Gruzii, budou Rusové pokukovat po Ukrajině a ptát se, jak je možné, že země "bratrské" , tedy s podobnými a horšími vstupními podmínkami , dosáhly stability větší než mohutný carský lev s dvěma hlavami (někdy méně-lépe, český lev má aspoň dva ocasy a ne hlavy).
Kupodivu - historie se v vrací v lepších podobách, ukajinština už není východoslovanský jazyk (vřazena sovětskou lingvistikou), neboť má daleko více společného s polštinou. A jazyk je nástroj myšlení.
07. 06. 2014 | 14:11

Josef K. napsal(a):

Mimochodem, kdo ze zdejších putinofilů jest připraven na záběry, zveřejněné ukrajinským tiskem z Čečny? Možná se některým zdá být správné, že podobné věci se mohou dít na Ukrajině?
Putin se spojil s Kadyrovem, jehož hoši jsou na záběrech.
Upozorňuji, že jsou jen pro deviantní povahy.
http://www.ostro.org/internet-hits/osvoboditeli_slavyanskogo_donbassa_video_kak_kadyrovskie_zveri_otrezayut_golovy_zhivym_russkim_solda/
07. 06. 2014 | 16:06

Ivan napsal(a):

Mnohi obcania (v podstate velmi naivni) si myslia.., ze EU nas tzv. finacuje...

NEFINANCUJE, naopak, odvadza si z vychodnej Europy tvrde kolonialne ZISKY...!!! Potom asi dvadsat percent s velkym humbukom vracia....

My sme ich otrokmi...!!!

02.05.2012
Velká Británie dlouhá léta zamlčovala zvěrstva z koloniálního období a dokumentaci o nich systematicky ničila
Daniel Veselý
http://blisty.cz/art/63256.html

Máme poměrně přísná pravidla, pohlížíme-li na zločiny našich nepřátel, nezřídka je i zveličujeme. Za popírání či bagatelizaci některých z nich někde dokonce hrozí trestní postih. Na druhou stranu, přijde-li řeč na vlastní zločiny a hlasy našich obětí, je bohužel normou je nejen bagatelizovat a popírat, ale i dokonce velebit. Tento rozpor, který nám zabraňuje v pochopení historie i nás samotných, mě vždycky fascinoval a zároveň zneklidňoval.

Způsobů, jak falšovat dějiny a skrývat pravdu, je neřestně mnoho. Zatímco nacisté se snažili zahladit stopy po existenci plynových komor v Osvětimi tím, že je vyhazovali do vzduchu, tisíce dokumentů pojednávajících o hrůzách závěrečného období britského kolonialismu bylo systematicky zničeno, aby tyto hrůzy zůstaly pohřbeny. Na tuto skutečnost se přišlo minulý rok, kdy skupina Keňanů z kmene Kikujů, kteří byli údajně vězněni a mučeni v průběhu povstání Mau Mau v 50. letech, se domohla práva obžalovat britskou vládu. Zbytek dokumentace zůstal před veřejností a oběťmi nadále utajen.

Britské ministerstvo zahraničí učinilo slib, že odtajní 8 800 souborů z 37 bývalých britských kolonií. Tyto nečekaně resuscitované spisy podle listu Guardian vyprávějí nepohodlnou pravdu o naprosto brutální a psychopatické povaze britské koloniální mašinérie, jež si co do spáchaných hrůz nemohla nic vyčítat s nacistickými nebo stalinistickými zvěrstvy. Neodbytně se vnucující chiméra britského gentlemanství je jen obscénní fasádou čirého zla. Před očima nám neustále defilují hromadné hroby z dílny notoricky známých katanů a sami – aby toho nebylo málo – vidíme, že na druhé straně barikády trůní zadumaný Gentleman nebo vztyčený prápor s hvězdami a pruhy. Jak laciné a licoměrné, víme-li své.

Listiny, jež paměť i lidská ignorance zachovala, zahrnují měsíční zprávy o eliminacích nepřátel britské koloniální správy v Malajsku v 50. letech, zprávy o tom, že vládní ministři v Londýně dobře věděli o mučení a vraždách povstalců Mau Mau v Keni, včetně metody „upečen zaživa“; obsahují rovněž podrobné informace o násilném vysídlení domorodého obyvatelstva z ostrova Diego García v Indickém oceánu, určeného pro zřízení klíčové americké základny.

Profesorka historie z Harvardu Caroline Elkinsnová a také autorka publikace Britain‘s Gulag: The Brutal End of Empire in Kenya, za níž v roce 2006 obdržela Pulitzerovu cenu, na adresu svých kritiků, kteří lascivně přehlížejí horor domorodých populací pod kuratelou Impéria a vzývají jeho dobrodiní, uvádí, že v koncentračních táborech během povstání Mau Mau v Keni v 50.letech existovalo „systematické mučení, hladovění a vězni zde byli dokonce upalování za živa“.

Na základě rozsáhlého výzkumu, studia důkazních materiálů a výpovědí stovek očitých svědků Elkinsnová konstatuje, že britské síly ve své perverzní koloniální logice v Keni fyzicky a psychologicky atomizovali téměř celou populaci Kikujů čítající 1,5 milionu osob, aby ji uzavřeli v táborech a opevněných vesnicích. Zde byli lidé ubíjeni k smrti, umírali hlady, na tyfus, tuberkulózu a úplavici. V některých táborech zemřely téměř všechny děti. Pořád nic? Žádná nevolnost? Že by tato utrpení byla nezbytnou daní za svobodu, kterou Británie představovala pro politruky, jako byl třeba Karel Čapek? No, nejsem si tak jistý.

Vězni v táborech fungovali jako laciná otrocká síla. Nad branami táborů byly nápisy typu „Práce a svoboda“ nebo „Ten, kdo si sám pomáhá, tomu bude taky pomoženo“...
Pokracovanie v uvedenom zdroji.
08. 06. 2014 | 12:43

Josef K. napsal(a):

Ivan.
Problém je, že Vy nevěříte v evoluci, sumblimaci, a tak mixujete všechno do jedné kaše.Jen na okraj: https://twitter.com/a_krasnoschekov/status/475629782345207808/photo/1
Skutečné postoje Ukrajinců.
08. 06. 2014 | 18:54

Milan Jansa Zahradní 338 Náchod napsal(a):

Pomozte mi, musím se léčit na hlavu. Jsem zoufalý.
20. 08. 2014 | 20:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy