14 otázek od sporáku pro "dobrojeda"

26. 11. 2012 | 11:34
Přečteno 7856 krát
Momentálně volíme ve všeobecných volbách ve 14 krajích. Nový návrh by počet volebních obvodů zvýšil, to znamená umožnil by, jestli se nepletu, aby vítězům stačil nižší počet hlasů. V letošních senátních volbách se největší zisk rovnal 16 000 hlasů při průměrné volební účasti 35% (pan Jiří Čunek). Ve všeobecných volbách hlasuje kolem 60-70% voličů. Počítám-li správně, podle Janečkova volebního systému by jednotlivým kandidujícím v podstatě stačilo získat něco kolem 32 000 hlasů? To by zlevnilo politickou kampaň, což by bylo dobré, ale také umožnilo snadnější manipulaci voličských nálad a snadnější "výrobu osobností na klíč", což by zas tak žádoucí nebylo.

Zde jsou ty otázky:
1) Proč je v navrženém volebním systému možné udělit dva pozitivní hlasy ve vlastním volebním obvodu - ale ten 1 negativní hlas v jakémkoli obvodu republiky (tedy vlastně rozptýlit po celé republice)? Cituji: "Volič má také jeden minusový hlas, který udělí kandidátovi z kterékoliv kandidátky, kterého v poslanecké sněmovně nechce." Čtu a schápu to správně?

2) Proč raději nezprovozníte testovací web, kde je možné si Vaše hlasování vyzkoušet? V něm poprosit lidi, aby hlasovali tak, jak hlasovali v roce 2010 a letos v Senátních volbách? A můžeme porovnat výsledky...

3) Proč bude hlasování jen jednokolové?

4) Proč bude zákaz politické reklamy platit jen 5 let?

5) Proč o svém návrhu nepochybujete? Proč využíváte masivní mediální reklamy pouze jen na získání bezvýhradné podpory pro svůj návrh změny volebního zákona, nikoli na diskuzi o něm?

6) Co vlastně podle Vás znamená 27 000 "liků" na Facebooku - jsou to lidé, kterým se líbí dvanáctero pozitivních vln, nebo jsou to lidé, kteří bez výhrad podporují Vámi navrhovanou změnu volebního zákona?

7) Proč je účast na Vašich konferencích "Vize ČR" (2013) podmíněna zasláním životopisu a vysokoškolským titulem? (Copak jsme se takto "pozitivně" lustrovali během Sametové revoluce, nebo se takto lustrovali disidenti před rokem 1989?)

8) Proč se hodí podporující "lajky" od kohokoli bez rozdílu, tedy i od lidí ze základním vzděláním, ale k rozhodování - viz konference - jsou zvány jen přísně vyselektované hlavy?

9) Proč může být členem předsednictva občanského sdružení Pozitivní evoluce i nečlen tohoto sdružení?

10) Proč se nebráníte tomu, aby Vás ostatní glorifikovali a titulovali jako "krále" apod.?

11) Proč máte na webech Pozitivní evoluce svou fotogalerii, i když nechcete kandidovat a jít do politiky?

12) Proč nezveřejníte jména, fotky a nějaké kontaktní údaje na tzv. 50 ambasadorů Pozitivní evoluce?

13) Myslíte, že prosazovat změnu volebního zákona (a zřejmě i jiné věci), není politika?

14) Proč nevidím mezi organizátory Pozitivní evoluce jedinou ženu? Ne, nemusí jich tam být hned 30, 40, nebo dokonce 50%... Ale ani jedna...!?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Vy jste nějaká moc chytrá, Miluš. (To není výsměšná poznámka, myslím to vážně.Četl jsem pod jednám z Vašich blogů názor diskutujícího, který Vám vyčítá přílišnou racionalitu na úkor emocionality.To je zvláštní reverze rolí, běžné je, že muži vyčítají ženám nedostatek racionality a přílišnou emocionalitu.
Navíc neobyčejně výkonná! Kde na to vše berete čas?
26. 11. 2012 | 12:00

Cech napsal(a):

Janečkova Pozitivní evoluce, což je krycí jméno pro přechod na specifickou podobu většinového volebního systému.
Janečkův volební systém, 81 dvoumandátových obvodů, kam každá strana může nasadit dva kandidáty a volič má dva hlasy pozitivní a jeden negativní.
Pozitivní města kde Janeček systém prezentuje.
Tvrdí, že změna volebního systému je jediným možným východiskem ze současné krize. Že na nic jiného s kolegy nepřišli. Nefunkční jsou i snahy o přijetí klíčových protikorupčních zákonů. Jediné, co pomůže, jsou "slušní" lidé, kteří nám po změně volebního systému na ten jeho budou vládnout.

Jedná se opravdu o jeden z podnikatelských záměrů budoucího podnikatele v politice.

Co je na Janečkově návrhu to pozitivní snaží se i když opravdu neumělým způsobem omezit současnou mediální manipulaci s voličem realizovanou veřejnoprávní sdělovacími prostředky.

Snaží se upozornit na to, že veřejnoprávní sdělovacími prostředky deklarují voliče s náležitou ignoranci a kvalifikují "Českého voliče" jako něco co oplývá pouze stupiditou mas.
Proto se snaží prosadit názor,že naše současná vládnoucí elita nesmí podlehnout demokratickému dogmatismu, že volič je nejlepším posuzovatelem svých vlastních zájmů.

Proto subporťáci naší vládnoucí elity jako např Matěj Hollan aj. budou podporovat správnou a neměnnou vládu současné elity na věky věkův.
1. Janeček tvrdí, že poměrný systém neumožňuje kvalitní demokracii a že je nutně třeba přechod na většinový.
2. Janeček netuší, jak funguje zastupitelská demokracie.
3. Janeček není schopen obhájit legitimitu svého negativního hlasu.

Nedílnou součástí hradní manipulační skupiny, je i paní Miluš Kotišová.

V mnoha případech u těchto 14 otázek se jedná o opravdu velmi špičkovou manipulační techniku, která vychází z teorie Harolda Lasswella a proto ji oceňuji jeko něco, co si zasluhuje známku 1 s* .
26. 11. 2012 | 12:48

grock napsal(a):

Dobrá práce, paní Kotišová.
26. 11. 2012 | 13:00

Kala napsal(a):

Svým prostým rozumem chápu to opatření v bodě l tak, že lidé celostátně plošně známí pro nějaké své "zlojedství" obtížněji projdou, i když "doma" jsou třeba velebeni a oceňováni za nějaký skutek, pro nějž mohou být místními obdivováni.

Naopak bych rozšířila platnost jednoho ze dvou kladných hlasů do všech obvodů (příklad: neúspěšná kandidatura pana Hovorky na senátora ve vlastním volebním obvodu, ačkoliv by se dalo předpokládat jeho prospěšné působení v celostátním měřítku).
26. 11. 2012 | 13:30

honolulu napsal(a):

Nedejte se sebou manipulovat Cesi a voleb se zucastnujte vsichni ! Je to dulezite pro vasi budoucnost - pro politicky smer zeme..

Pani Bobsikova stejne jako president Klaus se snazili omezit vliv bruselskeho vmesovani do vnitrniho zalezitosti vasi zeme.
At uz vase zeme pujde jakymkoliv smerem, tak by to NEmel byt bruselsky diktat, ale vase vule.

Ta nejnebezpecnejsi "ocukrovana" prudce JEDOVATA vec kterou Brusel pro vas serviruje na spolknuti se jmenuje rasova integrace. (Kdyz pomijime jejich ekonomicke prehmaty.)

V pripade, ze Brusel pro vas prosadi kvotu v %, ktera se populacni explozi zvetsi na vice nez 28 % barbaru na vasem uzemi, tak prestanete existovat behem 20 let.

ZAZIL jsem to v Johannesburgu. Podivejte se jak to mesto vypada dnes ! (Zil jsem Hillbrow).
Tim, ze pani Bobsikova chrani vasi suverenitu, tak tim automaticky chrani i vasi narodni kompaktnost, evropskou kulturu a samostatne rozhodovani o vasem osudu.

Take si nedelejte zadne iluze o dulezitosti diplomu z vysoke skoly. Tyto instituce na indoktrinaci uz vylihly tolik utopistickych hlupaku, ze ve svete zacina existovat trend - diplom zatajit pri zadosti o urcite zamestnani. (To neplati o diplomech v technickem ci odbornem smeru.)

To o cem jsem se zde zminil je ta nejdulezitejsi priorita - vase narodni existence. Nestratte ji po 1560 letech. Neudelejte z Prahy dalsi Johannesburg. Verte me, ze existuje proti vam konspirace na totalni zotroceni a vyhlazeni.
26. 11. 2012 | 13:37

Neudržitelný napsal(a):

Autorka
"Zde jsou ty otázky:............."
Protože nepředpokládám, že by se do diskuze zapojil pan Janeček zkusím Vám na některé otázky odpovědět já. Ne za pana Janečka, ale za sebe tak jak to vidím já.
1. Zkusil jsem si to přečíst několikrát, ale já to chápu tak, že můžete dát dva pozitivní a jeden negativní hlas jen ve svém volebním obvodu. Není to tam výslovně znova uvedeno, ale z logiky vět to tak vyplývá.
2. Zkouška dělaná způsobem, že bychom poprosili lidi aby hlasovali, tak jak hlasovali, je zbytečná. Takovou zkoušku je lépe matematicky namodelovat z výsledků minulých voleb. Tím se vyhneme záměrnému zkreslení výsledků, které by vzniklo naším klasickým švejkovským přístupem k takové "prosbě".
3. Jednokolové volby. Vyhrávají první dva. Ti jsou zvoleni. Jasné, přehledné.
5.Změna volebního zákona je navržena. Vychází z matematikého modelu a nemá smysl jej měnit na základě nějakých pocitů, dojmů, nebo jiných pohnutek. Buď s touto změnou souhlasíte tak jak je navržena, nebo ne.
14. Možná to bude tím, že se ženy nehlásí. Nevidím ve výzvě k zapojení, zaslání přihlášky nikde oslovení mužů, nebo jinou diskriminaci žen.
Na ostatní otázky neumím ze svého pohledu odpovědět tak raději mlčím. Nemám rád všeználky.
26. 11. 2012 | 13:43

honolulu napsal(a):

Svoji nekonecnou pracovitosti, schopnosti samostatne uvazovat, historickymi zkusenostmi se Cesi stejne jako Nemc radi ve svete k civilizacni aristokracii. (Dokazali to mnohokrat.)

Tato evropska aristokracie je zarazena triska v rektalu urcitym kruhum, ktere usiluji o zeslabeni nejen vas, ale jakekoliv zeme, ktera ma uroven.
Integraci s barbary vas chteji oslabit. Znicit vase geny, ktere ve velkem mnozstvi mate z Atlantis....

NIC NOVEHO pod sluncem. Proto at si nemysly skupina, ktera svymi pomatenymi experimenty se k vam chova jako k pokusnym morcatum, ze neni hlidana a analyzovana....My deti z Atlantis ji jednou znovu prevalcujeme, tak jako pod hradbami Kadeshe.
26. 11. 2012 | 14:11

Marie napsal(a):

honolulu
paní Bobšíková navíc umí, prý velmi dobře, organizovat i brigády ve svazu mládeže. Je to, jak vidět, žena velmi cílevědomá, ctižádostivá. Jen jedno nechápu. Jak mohla tak dlouho v té Evropě vydržet posedávat, když tak prot ní teď brojí.
Ještě bych se vás chtěla zeptat, jak si představujete vy, že by mohly žít v budoucnu jednotlivé rasy odděleně od sebe nějakými přepážkami? A to nejen v Evropě, ale celosvětově.
26. 11. 2012 | 14:11

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

janeček? to je ten, ktereho bude bránit skinhead landa vlastníma rukama?
26. 11. 2012 | 14:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Neudržitelný,

poslal jsem panu Janečkovi odkaz na tento blog s návrhem, zda nechce reagovat. Uvidíme.

Libor Stejskal
26. 11. 2012 | 14:19

vasja napsal(a):

Pan král králů. Tak bacha!
26. 11. 2012 | 14:29

Pepa Řepa napsal(a):

Dotaz pro pana Janečka:
Netuším, co je POsitivní evoLUCE, nicméně žijeme v době zkratek.
Nestačilo by POLUCE?
26. 11. 2012 | 14:37

Pepa Řepa napsal(a):

Byl by to hezký nápis i na auta
POLUCE
Pomáhat a chránit.
26. 11. 2012 | 14:38

der Helfershelfer napsal(a):

P.Ř.
Nehrajte si.
26. 11. 2012 | 14:47

Pepa Řepa napsal(a):

der Helfershelfer
no, nějakej kohout Fanda chodí kolem baráku.Vypadá rozlobeně.

Pane Stejskale
kohout se prý ve starosrbštině řeklo "Kokot", píše dneska v LN Váš kolega Peňás a to je nějaká hlava.
Smí se tady psát starosrbsky?
26. 11. 2012 | 14:51

Pepa Řepa napsal(a):

Neudržitelný
nejste taky od pana Janečka?
Jeho tiskový/á mluvčí?
NEUDRŽITELNÁ POLUCE?
26. 11. 2012 | 14:57

Baba Jaga napsal(a):

Projela jsem "rychlovýběrem" záznamy z jednotlivých měst. Nejvíce mě zaujalo v H.K. toto: "Cestu z krize je možné namodelovat, hodně důležitá v tom bude zodpovědnost, chce to vyžádat si změnu, konkrétně změnu volebního systému."
Škoda, že se zajisté velmi milý člověk (s maminkou ještě milejší) pan Janeček raději nezaobírá oním namodelováním cesty z krize - Nobelovka by ho jistě neminula a "spasil" by nejen ČR, ale celý svět.
Momentálně mně pořád jeho návrh připadá jako matematická hra s volbami "pokus - omyl". Získat 1000 podpisů na možnou kandidaturu nebude tolik obtížné. Pokud se po zkušenostech s peticemi pro potenciální presidenty nebudou podpisy muset ověřovat - to už by se kandidátům mírně prodražilo. Ale zase by to těm méně movitým mohli z Pozitivní revoluce třeba proplatit - když už nyní bylo vydáno těch asi 30 milionů, jak se přítomným s volňásky zdůrazňovalo (možná všude ne).
26. 11. 2012 | 15:03

Neudržitelný napsal(a):

Pepa Řepa
Tisková mluvčí ví vše, ta by odpověděla na všechny otázky. Já odpovídal za sebe, a taky jsem to ve svém příspěvku zdůraznil.
pan Stejskal
Dík, tak počkáme, třeba se dozvíme vše rovnou od pramene.
26. 11. 2012 | 15:09

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa, nas velky cenzor a propagator nobl cestiny je na to slovo velmi alergicky. Ja jsem mival z cestiny petky, proto se mi jeho usilovani libi i kdyz me casto maze.

Pani Marie, ona je tam v tom Bruselu hlidala. Brigady ale organizovat nemela. Zaplati je urcite pospatku, hned jak se dostane k moci.
Usiluje-li o moc proto, aby pomohla narodu, tak je to v poradku. Usiluje-li o moc, pouze pro to, aby mela moc, tak z ni nebude kralovna Zenobia z Palmyry, ale Locusta z Rima.
Tim by nemela dlouheho trvani.
O souziti ras Vam nepisi vecer, musim z domu. Jak je v Normandy ?
26. 11. 2012 | 15:15

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu
a sakra, Vy znáte i pouštní syrskou královnu z Tadmúru Zabúbii?
Kam na ty příběhy z Orientu chodíte? Nnarazil jste si na Floridě novou Šahrazád?
26. 11. 2012 | 15:36

Pepa Řepa napsal(a):

pardon Zanúbii?
26. 11. 2012 | 15:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

honolulu
Kdyby paní Bobo v Bruseli na sebe prozradila, že organizovala brigades, asi by se jí polekali. Jinak vypadá termín "socialist labour team" , připomíná to tzv. voluntiers, to se muselo líbit.
26. 11. 2012 | 16:42

po stařících už se to po Hegerovi chtít napsal(a):

nebude

No, tak ona ve skutečnosti neorganizovala žádné Brigate rosse. Co by se jí lekali. A ty labour teamy jsou všude stejné, někdo musí vyrazit s nadšeným úsměvem vpřed.
Dokud má zuby do toho úsměvu.
26. 11. 2012 | 17:08

Fialenka napsal(a):

Janečkově Pozitivní revoluci fandím. Ale vadí mi, že zatím prosazují jen změnu volebního systému. Je to prý podmínka zlepšení společnosti, protože pomůže dostat do vlády slušné lidi. Prosadit by se měl tak, že lidi budou dávat najevo, že si tuto změnu volebního systému přejí … budou psát politikům, budou podepisovat petice a scházet se na náměstích.

Nový volební systém je sice OK, nicméně mít ho pro začátek jako jedinou prioritu je myslím plýtvání časem. Voliči by se měli zaměřit na něco jiného: Přímo na prosazování zákonů fungujících v nejvyspělejších zemích. Tj. na daňový systém, zákon o státní službě, protikorupční zákony (zákaz anonymních akcií), zákon o svobodném přístupu k informacím, mezinárodní spolupráce pro zamezení danění v daňových rájích, zvýšení mezd, referenda, normy kvality a podobně.
Lidi by se na tom mohli snadno shodnout, protože to jsou pravidla, která již existují a osvědčila se jako nejlepší.

A tady na blogu čtu, že chtějí jen lidi s vysokoškolským diplomem ... tak to je další jedno malé mínus pro Pozitivní evoluci.
26. 11. 2012 | 18:59

Fialenka napsal(a):

Oprava: Janečkově Pozitivní evoluci, ne revoluci.

PS
V novinách se píše, že přijde další finanční krize, která bude ještě větší než ta předchozí.
Takže zavedení dobrých zákonů je naléhavě důležité. Doporučuji rady, které v Davosu přednesl Martin Wolf, známý komentátor Financial Times. Podle něj je při řešení krize zapotřebí zaměřit se na nerovnosti v platech a na tematiku ohodnocení práce. Také na daňové otázky a průnik peněz a moci. A vyhnout se velkým úsporám. (Viz blog Tomáše Sedláčka "Bezradní v Davosu aneb Co s kapitalismem?")
26. 11. 2012 | 19:21

honolulu napsal(a):

Nemohu psat vse je automaticky mazano.
Jste tam u vas vsichni VYCHOVAVANI k obrazu POLOOPIC.

Ale nase revoluce pravdy stejne ZVITEZI. A potom na kazdy prst, kterym jste sabotovali pravdu na klavesnici a vse mazaly, vam povesime mladou Barakudu.

Pani Bobsikova, oni po Vas jdou zprava i z leva.
Ze Vy jste tam u vas nekoho ODMITLA ? hmmm ? Nejakeho hrbateho Ficka z Cachticke pani, ktery veril svoji mamince, ze je Adonis....Huuuu, ha, ha, ha,
Neni zde dnes sranda, vse je mazano, jdu k vode.
26. 11. 2012 | 19:27

Baba Jaga napsal(a):

To: Fialenka
Když se kouknete na stránky Pozitivní evoluce, tak zjistíte, že v přihlášce uvádění titulu povinné není, natož nutné pro přihlašování.
Ne, že bych tam chtěla, ale Vaše připomínka a zvědavost mi nedaly. Stejně obdivuji naše spoluobčany, co byli v krajských městech opakovaně, když se tam povídalo takřka totéž.
A ani dva hlasy nejde dávat jednomu volenému - kdo ví, co tomu v početním modelování vadí. Když někomu mínus, proč jiného neocenit 2x?
26. 11. 2012 | 19:47

aga napsal(a):

Před chvílí vysílaly TN Nova telefonát s Landou, ve kterém se vyjadřoval ke svému proslovu na Slavíkovi, a ve své zmatené řeči mluvil o Janečkovi jako o mazánkovi, který ho zklamal - alespoň tak jsem tomu rozuměl. Viděl to někdo, jak jste tomu rozuměli?
26. 11. 2012 | 20:07

zuzka napsal(a):

pro Agu:

Mluvil o Janouškovi nikoli Janečkovi.Mazánkem myslel Béma.
26. 11. 2012 | 20:13

Pepa Řepa napsal(a):

aga
řekl bych, že kousek Daniela Landy nespočívá ani tak v adoraci krále králů Janečka, to jméno vůbec říkal nemusel,tím to devalvoval, ale v tom jak kohoutovi Fandovi ukázal naleštěné brojlery českého showbussinessu a jak mile pohovořil o těch, kteří volí komunisty.

Za to mu patří můj dík a vůbec neřeším Bílou ligu nebo Janečka, jehož nástup mi připomíná nástup VéVé.
Zlaté slavíky oživil.
Dobrý kousek.
Možná by kohout Fanda rád viděl i interpelace. V ND ještě nebyl.
26. 11. 2012 | 20:30

a v zoologický si ho nefoťte napsal(a):

Paní Kotišová by měla začít Daniela studovat. Je to druhý přímo volený prezident téhle republiky, už dnes.
Jeho bohorodičky mu rozumějí.
Jestli MEZITÍM bude období vojenské diktatury nikdo neví.
Co bude POTOM ale jasné je.
Takže aby to radši prostudovala včas, než si bude muset balit kufry.
26. 11. 2012 | 20:36

Pepa Řepa napsal(a):

Janeček....Janoušek
-------------------------
Pulec, Pulec?
Znal jsem jednoho doktora Žábu, nejste jeho syn?
Asi bude Janeček bratranec Janouška.
26. 11. 2012 | 20:57

Fialenka napsal(a):

Baba Jaga
Máte pravdu. Podívala jsem se na jejich stránky a v té přihlášce titul není povinný. A docela mě mile překvapilo to jejich shrnutí aktuálních činností.
26. 11. 2012 | 21:12

aga napsal(a):

Zuzka

Aha, díky za vysvětlení. Poslouchal jsem to jedním uchem.
26. 11. 2012 | 21:45

Baba Jaga napsal(a):

To: Fialenka
No, skouknu to. Také to nebylo zadarmo - na setkáních to bylo zdůrazňováno. Jsem zvědavá, co předvede jejich "kůň" pan Michálek v senátu - pokud to vůbec jde. A proto by asi měla být i volba do sněmovny odvozeninou s 81 obvody, kde si vybereme ty nejlepší z nejlepších. Jen aby to bylo vždy najednou a alespoň na třetí pokus (neb co to je 12 let proti věčnosti?).
Vždy jsem byla, jsem a budu optimistka. Vývoj zastavit nelze. Ale tihle pozitivisté mě zatím nepřesvědčili. Ani do politiky pan Janeček nechce - není on tak trochu alibista?
26. 11. 2012 | 22:08

honolulu napsal(a):

To je krasna zabava s tema volbama v Cesku. To se jeden zasmeje.

Dival jsem se do kristalove koule a vite co se mi zjevilo ?

Ze ministr Kubice podlehl moralnimu vlivu doktora Ratha. Uzmul v krabici od vina volebni hlasy krasne pani Bobsikove a vite jak to dopadne ? Bude se muset naucit sedavat ve stoje v jeho kancelari. Ano, tak moc ho bude bolet zaduvka, hned jak si to s nim budouci pani presidentka vyridi.

Pane ministe, nechcete si pronajmout schovavacku na Aljasce ?
Vlastnim tam diru po medvedech. Budete si vsak muset vylopatovat jejich "droppings"....
27. 11. 2012 | 00:50

honolulu napsal(a):

Vsimli jste si, jak ti "vysokoskolaci" pocitaji prumer ?
Panove, skvela kariera na WC hlavni nadrazi Praha, vas nemine.
27. 11. 2012 | 01:14

honolulu napsal(a):

Pani Bobsikova, oni asi dostali kickback z Bruselu, aby Vas zastavili. To svedci o tom, ze jste vychazejici politicka hvezda Evropy. Poseroutkove panikari.
27. 11. 2012 | 01:19

Marie napsal(a):

honolulu

Svazácké brigády paní Bobšíkové byly vždycky čestné - zadarmo. Napekla jenom volební koláčky a úspěch byl zajištěn, jako když Paroubek rozdával buřty a pivo. Ale bradavici, pravda, neměla.

Ještě mi napište o těch přepážkách. Z čeho by měly být.

V Normandy je docela hezky, i když začíná taky přituhovat. Prý se dočkáme letos i sněhu. Myslíte, že bych měla už vyfouknout nafukovacího žraloka?
27. 11. 2012 | 01:43

honolulu napsal(a):

Pani Marie, byl jsem dnes 3x smazan. Mel jsem to uz napsano a computer mi rekl, ze to neprijme. Nebylo to nic politicky choulostiveho, ale oni tam ted v Cesku maji nejakeho noveho electronickeho straznika. Cela ta politicka scena v Cesku je nejak vice nervozni....tak az nekdy jindy.

Slysel jsem, ze bude v Evrope vetsi zima nez obvikle. V mem minulem bydleni (Ohio) jiz mrzne. Zde je absolutne prekrasne, (Jihozapadni Florida). Nejsou zde ty vrazedne letni vedra a vlhost je prijatelna. Teplota je denne kolem 25 C. Zehli to pokozku. Krome vrasky na ktere si sedim nemam zadnou. Mladnu a blbnu. Potkavam mnoho aut z Kanady. (Sever utika pred zimou.) Az potkam nejake od Zabozroutu z Normandy, tak Vas zastavim a
jdeme na kafe...
27. 11. 2012 | 02:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane honolulu,

nikdo Vám zde dneska nic nesmazal. Navíc zde nikdo (aní já ani žádný elektronický strážník) nemaže nic politicky choulostivého. Odstraňuji z zdebaty jen hrubé nadávky, urážky, vulgarismy, spamy a porušování zdejších zákonů.

Libor Stejskal
27. 11. 2012 | 11:17

honolulu napsal(a):

To jsem rad pane Stejskal,
velmi se snazim o vselijake revoluce a znevazeni vsech "autorit". Tak to mi asi delaji mistni Demokrate, nebo Republikani, protoze comp. mluvil anglicky. Ja jim zde vsem velmi pilne nadam a oni mi posilaji pozdravy a tituly. Vcera mi jeden napsal, ze jsem: "fucken foreiner". Je zde sranda pane Stejskal, ale i plno emoci. Lide jsou nezamestnani a kape jim z toho na "majak"....Prepnu to na Google.
27. 11. 2012 | 13:46

honolulu napsal(a):

Oprava : foreigner (cizinec)
27. 11. 2012 | 13:47

honolulu napsal(a):

Pani Marie,
tak neco o tech rasach. Kdyz jsem zil na Hillbrow v Johannesburgu, tak tam byli cizinci z celeho sveta, ale vsichni jedne rasy. Meli jsme vsichni stejne zivotni hodnoty. Pracovat, nadelat penize a mit se dobre. Kdyz belosi meli penize, tak zacali horecne budovat, nebo uzivat.
Staveli domy s bazeny, kupovali auta, zakladali farmy, zakladali knihovny, staveli restaurace. Nebo si jeli uzivat na plaze v Natalu a kupovali hracky.

Kdyz cernosi meli penize, tak zasadne nedelali nic z toho o cem jsem se zminil, ale kupovali si manzelky a delali nezodpovedne deti. (Mnohozenstvi bylo v Africe normalnim jevem.) Narodilo se z toho tisice a tisice deti. Oni NIKDY, NIKDY nic nebudovali.
Drive se o poter postarala kruta priroda. Ve stinu nas belochu priroda byla pokorena a nasi ministri si potom nevedeli rady s vybuchem populacni exploze. Oni se proste mnozili jako kralici v Australii.

Zde je ukazka rozdilu v psychice belochu a cernochu.
Ty rozdily jsou tak velke, ze neexistuje mirove souziti mezi rozdilnymi rasi po urcitem %, ktere rasove studie uvadi na
28 %. Potom belosi musi uteci nebo zemrit.

Tak se to vyhrotilo vzdy ve vsech zemich Afriky. To nebyla pouze JAR, ale i vsechny zeme, ktere jsem videl a kde jsem pracoval z Nairobi az po Kapske mesto.

Proto jsem pevne presvedcen, ze ruzne rasy s tak velkymi kulturnimi rozdily musi zit oddelene. Na druhe strane vsak uznavam vysokou cenu vsech, kteri prijdou napr. do Ceska poctive pracovat. Je VELKY rozdil mezi napr. Ukrajinci, nebo nedej Boze Somalci. Proto zadne kvoty diktovane Bruselem, ale rozhodovani musi zustat v rukou Prahy. Jak p. Bobsikova tak pres. Klaus dokazali, ze tomu rozumi. Proto se na ne diva mnoho lidi negativne. Oni maji jinou predstavu o Evrope, vyhovujici pouze jim. (Prominte gramatiku.)
27. 11. 2012 | 14:31

honolulu napsal(a):

U nas je oficialni politika zeme velmi rozdilana proti tomu, jak lide mysli, citi a ziji. Vsechna americka mesta maji neviditelne hranice. Zde jsou ctvrte belochu, kde je cisto a bezpecno na
99 % a ctvrte "jinych" kde je nebezpecno na 90 %.

S nami s belochy by byl davno konec, kdyby se ti druzi nepustili do vzajemne vnitrni valky (napr. cerni proti Hispancum) a kdyby mezi nimi nebylo tolik drog a AIDS.
Kdo jim ty drogy dava, ktere je zabiji, nemam nejmensi tuseni. A nevim ani, jak se dostanou i mezi belochy. Nekdy mi pripada, ze je to urcity druh kotroly nad rustem populace, ktera je zbytecna a kterou nikdo nechce.
Proto mam rad ploty a komunity, ktere jsou hlidane. Zde na Floride je to velmi markantni a bije to do oci. Prusvih je vsak v tom, ze bydlet v takove komunity je velmi drahe i pro belochy. Hodne lidi to finnacne nezvladne v ekonomii, ktera je nemocna.

Plati se voda, elktrika, odpadni voda, kontrola hmyzu, zahradnici, odvoz smeti, TV, telefon, computer a dan vlade ve Washingtonu a vnitrni straz. Pro vsechny, kteri to zvladnou je to vsak nejlepsi bydleni na svete subtropickem a tropickem raji.. Potraviny jsou vetsinou lacinejsi nez v jinych statech, ale zalezi na tom v kterych obchodech jsou kupovany. Publix je ted luxus. (Obchod.)

Protoze rozdil v prijmech je velky, tak jine rasy napadaji belochy. Nastesti se belosi umi branit a policie je na Floride motivovanejsi nez v Ohiu.
Zde vidite dalsi priklad, jak je dulezite zit oddelene nejen podle rasy, ale i podle socialniho postaveni.
Po uspechu se kazdy muze prestehovat do Pelican Bay v Naples.
(Prominte chyby.)
27. 11. 2012 | 15:06

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu
neviděl bych to tak rasově, ostatně mým nejlepším kamarádem byl dva roky Swahilec a machometán, černý jako bota, ale kus pravdy na tom je.Jen je jaksi nekorektní a žinantní o tom mluvit a neodpovídá to mantře o kolonialismu.Ve většině zemí byl sešup, když kolonialistu místní vypráskali.
Pororuhodné je, že do bývalé koloniální země vedou jejich cesty za vzděláním.Maur pojede k žabožroutovi, libyjec k makaronům, egypťan do Londýna.

To že jsem kamarádil se Sa'idem, ale neznamená, že bych byl-na rozdíl od užitečných idiotů- příznivcem ghetta za barákem.právě naopak.
Nejsem příznivcem plotů a zdí, ty jsou nutné, když to jinak nejde jako v Palestině.
Spíš bych mluvil o claimech s ploty virtuálními. Zkuste na Manhattanu zabrat jednu ulici mezi China Townem a Little Italy.Jinde to řeší ochranka celé čtvrti.Evropská teorie multi-kulti je pitomost.To přiznávají i politici, ale zavařili si a nevědí jak z toho.Ještě před pěti lety jsme tady byli s Karlem Mullerem za xenofoby.

Kde jste sebral tu Zanúbii z Palmýry (Tadmúru)?
To je v Syrii dost živý příběh i když se verze liší, existuje, syrská, etiopská i jemenská, někde do ní patlají královnu za Sáby (Šeby), až to splývá, že nevíte která je která.V tom jsou oni mistři, v Čechách se říká, co Čech to muzikant, v Arabii, co Arab to básník
Dokonce existuje i legenda byzantská.Bylo to před islamizací Syrie i Egypta.
.
27. 11. 2012 | 17:30

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa,
ja si s Vami politicky velmi dobre rozumim. Take Vam musim napsat, ze jsem Katolik, ale FANDIM
Izraeli a rozumim problemu, ktery tam Zide maji. Jejich bezpecnost je definitivne za vysokym plotem a jejich
snaha o udrzeni jejich kompaktnosti je prikladna. Zarucuje jim jejich existenci.

Co se tyce kralovny Zenobie z Palmiry 266-73 A.D., tak ji povazuji za jednu z nejschopnejsich statnic v dejinach antiky.
Mam antickou knihovnu a rad v ni listuji.
Kdyz Aurelian kvuli ni stratil Egypt, tak behal po palaci v Rime a jecel, ze ho bylo slyset v ulicich.

Zeny jsou ve vetsine matky, kdyz jsou vsak statnice, tak jsou vyborne. (Katerina Velka, Maria Teresia, Livia Julia Augusta a nebo Julia Berenice dcera Heroda, Boudicca v Britanii atd.)
Dejiny jasne mluvi o schopnosti zen.

Nedejte se pokorit skaredymi dedky devcata. At zije pani Bobsikova, Fiserova a Roithova. Vypalte skaredym dedkum jejich pajzly, kde osnuji habadury proti krase, tak jako Boudicca vypalila Colchester.

Pani Bobsikova, odnesli vam v krabici od vina 10 000 volicu.
To si teda nenechte libit ! Pani Fiserovu take okradnou o volice.
Nedejte se devcata.
27. 11. 2012 | 18:10

Marie napsal(a):

Pane honolulu, díky za vaše vysvětlující věty.

Po jejich přečtení jsem nabyla dojmu, že byste nebyl ani proti přepážkám mezi jednotlivými druhy bělochů, nebo jak zkráceně nazvat bílé obyvatele. Těch je totiž také více druhů a poddruhů, jsou dokonce i podruhy. Ty se vyskytují např. ve vládách.

Vemte si ale, jak třeba krásně koexistovaly různá náboženství v bývalé Jugoslávii, když tam prezidentoval Tito. Nelze pak nenabýt dojmu, že existence všech ras dohromady možná je, jde však jen o použití vhodného způsobu vedení států či soustátí.
Dalším příkladem, že to jde, je situace s Romy (u nás). Za bývalého režimu jsme o tom, že by s Romy byl problém, nevěděli. Všichni posílali děti do školy a pracovali, což dnes je problém.
Paradoxně to nakonec vypadá tak, čím větší "svoboda" tím horší mezilidské vztahy a také schopnost menšin se integrovat do majoritní společnosti.
Když jde o koexistenci různých druhů živočichů na planetě a zajištění jejich přežití, osvícená diktatura, zákaz všech náboženství a povinná výuka etiky není až tak špatný nápad, jak by se mohlo na první pohled zdát.
28. 11. 2012 | 01:53

honolulu napsal(a):

Pani Marie, zakladem peknych sousedskyh vstahu je, aby kazdy mel svoji zahradku a oplocenou. Tam kde je kulturni vyvoj rozdilny o sto tisic let, (jako napr. v Africe), tak je mimo plotu dulezite mit prikop, hlidany krokodyli.
Cikany neznam, ale to co pisi Cesi je hruza, ktera musi jednou vyustit v tragedii. Rozhodne to vsak nebude vina Cechu.

To co se stalo v Jugoslavii mi dava za pravdu. Odsunuti sudetskych Nemcu take a utek vsech belochu z cele Afriky take.
To co jsem videl a zazil je v rozporu s utopistickymi theoriemi hlasanymi s tajnou snahou o poskozeni a zeslabeni civilizace ve prospech necivilizovanych.
28. 11. 2012 | 03:29

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu napsal(a):
Pani Bobsikova, odnesli vam v krabici od vina 10 000 volicu.
To si teda nenechte libit !
----------------------------
Nenechá. A kdyby to nevyšlo, stane se prezidentem vnuk. Dcera už má léta.
Přijme jméno: MALÝ BOBEŠ I.
28. 11. 2012 | 07:51

Marie napsal(a):

honolulu
O odsunutí sudetských Němců mi nic neříkejte. Vím o případu, kdy na opuštěný dům po jednom takovém Němci přišla(byla umístěna) česká rodina, která je dodnes postrachem pro sousedy.
Do války měli tito odsunutí Pirkovi se svými českými sousedy nejen dobré vztahy, ale i společnou studnu.
Dnes, hanba mluvit. Co nemají sousedé přišroubované, to zmizí. Nevím, zda by krokodýli přežili. Tyhle kobylky sežerou všechno.
29. 11. 2012 | 03:27

xxxx napsal(a):

Panu Janečkovi by měly být pokládány otázky, a to konkrétní, na něž by měl konkrétně odpovídat.
A nejen tyto.
Správně.
03. 12. 2012 | 13:30

Jan z Lubocan napsal(a):

Koukněte na "pozitivní" Karlovy Vary, co odpovídal Janeček jednomu z mála zkoumavému Milanu Šteindlerovi. Doporučuji !Obětoval jsem čas a poslechl si všechny vymývačky. Nemít zachránkyni Kubelkovou, nápadně časté výpadky mikrofonu, časovou tíseň neměl by co dotazujícím odpovídat.
Co se nepovedlo dokončit Havlovi pokouší se Liška ryšavá
04. 12. 2012 | 12:02

LANDA napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=A4jAJVb47YM
04. 12. 2012 | 12:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy