Nepromrhejme získanou důvěru

01. 10. 2012 | 10:11
Přečteno 11166 krát
Vláda znovu předložila změny daňových zákonů, se kterými spojila svou existenci. Rád bych reagoval na nejčastěji se objevující kritiku vládních návrhů.

Předně nerozumím tomu, proč se celá debata o rozpočtové konsolidaci soustředí pouze na daňová opatření. V médiích to vypadá, jako kdyby vláda pouze zvyšovala daně, což není pravda. V letech 2010 – 2014 jsme proti výhledu připraveného Fischerovou vládou realizovali nebo připravili úsporné kroky v objemu 563 mld. Kč. Asi 68 % z této částky se odehrává na výdajové straně. Týká se to mandatorních výdajů (důchody, stavební spoření, dávky státní sociální podpory atd.), provozu státu (platy úředníků a politiků, běžné výdaje kapitol) i investic. V současnosti projednáváme návrh na bezprecedentní zrušení několika desítek úřadů, který by státu ušetřil asi 12 mld. Kč ročně. S výjimkou priorit typu podpory vědy a výzkumu nezůstala v rozpočtu oblast, kde by se nehledaly úspory. Jejich možnosti se ale pomalu vyčerpávají.

Nepravdivý mýtus o snížení spotřeby vlivem změn v DPH se používá proti návrhu zvýšit obě sazby o procentní bod. Čísla za 1. pololetí hovoří jasně – zatímco spotřeba ve snížené sazbě se nijak výrazně nesnížila, v základní sazbě se propadla o 31 %. Jestliže se výnos ve snížené sazbě zvýšil o 9 mld. Kč, pak bychom mohli očekávat, že domácnosti budou mít o tuto sumu méně na spotřebu v základní sazbě. Jenže zde se spotřeba snížila o obrovských 200 mld. Kč! To jednoznačně poukazuje na špatnou náladu v ekonomice a reakci na zhoršené vnější podmínky, nikoli na vliv růstu snížené sazby. Bez tohoto kroku by rozpočtu chybělo asi 20 mld. Kč za celý rok.

Již při předložení rozpočtu na rok 2012 jsem poukazoval na to, že je založen na datech z června roku 2011, kdy se předpokládalo zvýšení spotřeby domácností o 2 %. V průběhu letošního roku jsme provedli aktualizaci a na nižší daňové výnosy reagovali vázáním výdajů rozpočtových kapitol. Proto považuji argument, že jsme nijak nezohlednili snížení spotřeby, za neférový.

Považuji za zásadní, že se schodek vládního sektoru sníží pod 3 % HDP v roce 2013. Bez schválení onoho kritizovaného daňového „balíčku“ toho nebudeme schopni. Přišli bychom o šanci, že s námi Evropská komise ukončí proceduru nadměrného deficitu a ztratili bychom pracně budovanou důvěru na finančních trzích. Díky ní si půjčujeme výrazně levněji, než řada starých států EU, o těch nových ani nemluvě. Od roku 2010 se nám tak podařilo uspořit několik desítek miliard korun na úrocích ze státního dluhu. Ztráta důvěry a prohlubování deficitu by nás o tyto významné úspory připravily. Naopak, velké finanční skupiny by nám mohly začít diktovat své podmínky a ČR by přišla o svou finanční suverenitu, jako se již stalo mnoha státům Evropy.

Každý den se setkávám s argumentem o nevhodnosti zvyšování daní v době krize. Musíme se však podívat pravdě do tváře. Nenacházíme se totiž v době běžného cyklického výkyvu ekonomiky, ale v době strukturální krize nevídaných rozměrů. Desítky let vlády v Evropě přifukovaly životní úroveň na dluh a domácnosti se také závazků nebály. Růst na dluh však není možný donekonečna. Řešení těchto problémů si vyžádá čas a náprava bude doprovázena recesí či stagnací. Nelze čekat, že se nás to nedotkne - jen těžko rychle změníme hospodářskou orientaci na EU. Z toho důvodu si prostě musíme zvyknout, že nás může čekat dlouhé období nízkého nebo záporného růstu.

Vládní snaha snižovat deficity bývá zpochybňována v souvislosti s dvěma záležitostmi – důchodovou reformou a majetkovým narovnáním s církvemi. U první se zapomíná, že lidé spořící si v II. pilíři v budoucnu sníží nároky na I. pilíř, a tedy na státní rozpočet. U druhé se ignoruje, že máme reálný závazek vůči církvím, i když dosud není formálně promítnutý do veřejného dluhu. Pokud by církve chtěly majetek vymáhat soudně, na což by podle judikatury soudů měly právo, hned by státu vznikly obrovské náklady na prohrané soudní procesy a odškodňování těch, kteří církevní majetek drží v dobré víře. Podle analýzy VŠE je pro stát výhodnější navrhovaná finanční kompenzace, než platit rostoucí nároky na platy duchovních. Církevní restituce tedy znamenají splácení existujícího dluhu.

ČSSD zvýšení daní sice kritizuje, ale pak jedním dechem dodává, že by je zvýšila ještě více. V jejím pojetí by se daňová kvóta neměla zvýšit jen o desetiny procenta HDP, jak navrhujeme my, ale rovnou o 3 až 4 procentní body, tedy až o 150 mld. Kč. Zatímco vláda se soustředí na zdanění spotřeby, ČSSD by chtěla více zdanit práci a tvořivost, a tím snížit konkurenceschopnost ekonomiky. Její zástupci tvrdí, že nechtějí zdanit „obyčejné lidi“, ale podniky. Zapomínají, že právě podniky „obyčejné lidi“ zaměstnávají a dodávají jim zboží a služby.

Na závěr mohu jedině konstatovat, že zvýšení daní nenavrhuji rád a nelíbí se mi to. Avšak pokud kladu na jednu misku vah zvýšení daňové zátěže o méně než procentní bod HDP a na druhou trvalou cestu k vyrovnaným rozpočtům, nemusím se rozhodovat dlouho. Zvláště pokud si uvědomíme, že složená daňová kvóta bude ve srovnání se státy EU stále podprůměrná a pod úrovní z dob vlád ČSSD.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

Tu jste už dávno promrhali.
01. 10. 2012 | 10:13

vasja napsal(a):

A kdy pode Lessy do tepláku?
A kdy kámoš Barták?
01. 10. 2012 | 10:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pan Kalousek možná netuší, že si spletl zdejší prostředí se svým fanklubem. Už se těším na reakce, sám nemám potřebu kopat do politické mrtvoly.
01. 10. 2012 | 10:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

A ještě skromný dotaz: Proč jste to pane ministře tak dlouho prožírali a proflakovali, zatímco pracující lid jen nevěřícně zíral. Tak se nedivte, že vám to teď spočítá.
01. 10. 2012 | 10:16

Drzá zrzka napsal(a):

Jako ironie docela dobré.

P.S. Za Vaše balíčky to schytal Klaus. :-)
01. 10. 2012 | 10:19

Levi Strauss napsal(a):

šašku ministr měl na mysli Evropu, která si příliš brzy zvykla na to, že určitý živtoní standard je jaksi samozřejmostí a to i jaksi bez práce. trend asijských tygrů, číny, indie a dokonce i latinské ameriky byl právě opačný. důsledky začínáme vidět. dávat kalouskovu vyjádření jiný kontext slouží jen politické objednávce, s tím co měl na mysli nemají tyto úvahy společného nic. Rozumný člověk s jeho vyjádřením NEMÁ PROBLÉM.
01. 10. 2012 | 10:21

mirekP napsal(a):

1. Systémová korupce (poslední případ - cigaretárna Philip)
2. Státní zakázky

Tady se prosím předveďte, neustálé pomalé zvyšování daňové kvóty nepřekvapí a je nesmysl kolem toho dělat takový humbuk.
01. 10. 2012 | 10:22

CHIP napsal(a):

Levi´s pan Holub pracuje v žoldu SOC-DEM. Pravda je v takovém případě podružná.
01. 10. 2012 | 10:27

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pane kalousku,
mam dvě připomínky.
1. zvýšením daní se přece příjmy státního rozpočtu nezvýší. ale naopak.
2. ty uspory na straně výdajů jsou naprosto nedostatečné. není možné se k nim jenom proškrtat, je nutné také provést strukturální reformy. (motivovat lidi k šetření).
01. 10. 2012 | 10:28

Salti napsal(a):

Sociální stát, dlouhé pauzy na oběd, kultura podporovaná státem. Všechny tyto příjemné vymoženosti evropského kontinentu, na které jsme si zvykli, procházejí pod vlivem ekonomické krize hlubokými změnami. První uvažující ministr financí si toho nejenže všimnul, pojmenoval, ale také s tím něco hodlá dělat. Dokonce tak, že pokud neprosadí co je nutné, raději nechá takovou vládu padnout. Děsím se případného návratu populistické levice.
01. 10. 2012 | 10:36

džon uzený bok napsal(a):

pane kalousku,
dejte na pana bohorodičku: jste příliš levicový, nedostatečně spoříte a nemotivujete ke spoření. máte sice obrovskou důvěru lidí kteří vás milují (nepromrhejte ji!!!), ale musíte se více snažit. osobně bych škrtnul úplně všechno, jen peníze na nákup nových bombarderů a takových nezbytností bych ponechal, ev.zvýšil
vytrvejte, my vám všichni věříme!
01. 10. 2012 | 10:37

Svatopluk napsal(a):

bohorodičko vyžeň putina: 1. opravdu si myslíte, že byste bez mediální hysterie poznal zdražení v případě, že by se DPH zvedlo o 1%, jak Kalousek navrhuje? Myslíte si, že jeho aparát neumí počítat, když tvrdí, že by toto zvednutí přineslo 20 mld.?

2. To zní skutečně hezky, ale zajímalo by mě, co byste navrhoval.
01. 10. 2012 | 10:39

Zmizte z republiky a co možná nejdál! napsal(a):

Kalousek: S výjimkou priorit typu podpory vědy a výzkumu nezůstala v rozpočtu oblast, kde by se nehledaly úspory.

A co takhle, pane Kalousku, pořádně zdanit hazard a pořádně vybírat daně? A co ty miliardy ve Švýcarsku z Mostecké uhelné, které stát mohl dostat, ale díky Vám nedostane? A co špatné kontroly investic z peněz EU, o kolikpak se nám zastavením proplácení z EU zvýší státní dluh? Atd.atd.
Dělá se mi špatně z Vašeho manipulativního článku, drahý pane Kalousku. Opravdu jste nás přišel draho! Zmizte z republiky a co možná nejdál!
01. 10. 2012 | 10:41

taky názor napsal(a):

Salti

no možná si něčeho všiml, ale dělá ty svéreformy dost blbě a také má divnou image.

Naštěstí také nemá žádnou hlasovací převahu a můžene doufat, že brzy skončí na smetišti dějin.
01. 10. 2012 | 10:41

JardaV napsal(a):

Vážený sběrateli sprostých nadávek a nenávisti lidu.Kdy už konečně upravíte spotřební daň u pohonných hmot tak,abyste nemusel ožebračovat důchodce??Raději okrádáte,a to myslím vážně,všechny sociálně bezmocné,než byste změnil jedno číslo a zajistil přítok peněz do státní kasy zvenku.Je úplně jedno,co říkáte.Podle mého názoru je metylová tragedie ve Vaší režii,stejně tak jako Kubiceho atentát na presidenta.Prostě uděláte všechno,abyste zakryl vlastní špínu a neschopnost.Navíc Vám osobně dlužím pár pohlavků za složenku,kde jste si dovolil naúčtovat národu to,
co rozkradla Vaše mafie.Všimněte si,že neužívám sprostá slova - asi proto,že nejsem poslanec a ministr Vaší úrovně.
01. 10. 2012 | 10:41

Skogen napsal(a):

http://www.airsoftguns.cz/katalog.php?&lev1id=13&lev2id=14&list=1
01. 10. 2012 | 10:42

dříve čtenář napsal(a):

Až alespoň jednou na něčem ušetří, tak se asi picnu!

Pardon, zapoměl jsem, že drábek vydatně utahuje tipec nemohoucím a invalidům, aby mohl za takto ušetřené prostředky živit sebe, svou rodinu a známé.

Kalousek neušetří ani pětník a ještě valí svým známým...
01. 10. 2012 | 10:43

Kelt napsal(a):

Pane ministře,
důvěru občanů je promrhali již dávno-věří Vám okolo 15% dospělé populace této země,což reálně je pouze tvrdé jádro voličů ODSTOP.
Pokud máte na mysli důvěru ratingových agentur,ke kterým se modlí vstávaje lehaje Nečas,tak to je jiná káva-ty si pohněvat nesmíme.

A jak poznamenal děkan národohospoářské fakulty VŠE a ředitel neoliberálního institutu Ševčík,zvyšování DPH v etapě recese je daňový džihád.
Ono zvyšovat daně a provádět tupé škrty,na to nemusí být MF ani chemik,to zvládne i cvičený foxteriér.
01. 10. 2012 | 10:44

Kelt napsal(a):

Pane ministře,
důvěru občanů je promrhali již dávno-věří Vám okolo 15% dospělé populace této země,což reálně je pouze tvrdé jádro voličů ODSTOP.
Pokud máte na mysli důvěru ratingových agentur,ke kterým se modlí vstávaje lehaje Nečas,tak to je jiná káva-ty si pohněvat nesmíme.

A jak poznamenal děkan národohospoářské fakulty VŠE a ředitel neoliberálního institutu Ševčík,zvyšování DPH v etapě recese je daňový džihád.
Ono zvyšovat daně a provádět tupé škrty,na to nemusí být MF ani chemik,to zvládne i cvičený foxteriér.
01. 10. 2012 | 10:46

Kelt napsal(a):

omluva za 2x
01. 10. 2012 | 10:46

čokoláda napsal(a):

zredukovat počet prelátů, řeholníků a řeholnic a dalších darmošlapů tak na setinu, v provozu nrchat jen ty kostely, které si na sebe vydělají od sponzorů a za vstupné na jejich akce, z ostatních udělat sklady a výrobní haly , hned by se ušetřilo 146 miliard a obce se mohly rozvíjet.
01. 10. 2012 | 10:47

Viola napsal(a):

Proč nenatisknete další peníze? Kde jsou všechny peníze, co tu byly? Obyvatel zas tolik nepřibývá u nás, ale neúměrně tomu peníze ze státu ubývají proč? Proč dáváme cizincům? Proč krmíme zahraničí?
01. 10. 2012 | 10:48

Viola napsal(a):

Proč je taková šílená inflace?
01. 10. 2012 | 10:49

proč začínat od marginálií napsal(a):

Doufám, že první z těch rušených institucí bude ministerstvo financí.
Tím bude odstraněn zdroj veškerého plýtvání a ztrát.
Dál si už vcelku v pohodě nějak poradíme.
01. 10. 2012 | 10:50

Targus napsal(a):

To Miroslav Kalousek:

No důležité je, že dotujeme ostatní státy EU tankováním levnější zahraniční nafty a nákupem levnějších a kvalitnějších zahraničních potravin. Taky černý trh s chlastem a cigáry nevadí, to jsou jen drobné kosmetické vady na kráse. Nějaké miliardy sem nebo tam nás nemůžou rozhodit.

Pro úspěšné pokračování reforem navrhuji okamžité zrušení všech malých nemocnic - stejně tam nic moc neumějí - a okamžitou privatizaci těch velkých - stát je špatný hospodář, to názorně vidíme na soukromých nájemných domech v Předlicích a v Ostravě.
Pro plebs z venkova, tj. všechny ostatní, kdo nejsou z Prahy a z Bechyně, zřídit putovní kliniky pod širákem po vzoru USA. A POCHOPITELNĚ IMPLIKOVAT I JEJICH LÉČEBNÉ POSTUPY!!!!!!!!
Barel s vytrhanými zdravými zuby se mi vyloženě líbí a inspiruje.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/fotogalerie/2012/10/01/foto-odvracena-tvar-americkeho-zdravotnictvi/

A my ostatní změníme své vzorce chování taktéž. Už si nebudeme přát dobré chutnání, nýbrž dobré kousání.

Pro fajnšmekry typu Jožina Y, Rumcajse, hovena, růžové limči a spol., doporučuji k pozornosti ubytování hospitalizovaných. I můj pes má lepší pelech.
01. 10. 2012 | 10:50

Viola napsal(a):

A proč jste odešel z KDU ČSL asi už nejste lidový a věřící také ne. Zřejmě proto abyste se nemusel zpovídat.
01. 10. 2012 | 10:51

JanS napsal(a):

Připadá mi, že si z nás pan Kalousek argumentem, že se spotřeba ve snížené sazbě nijak výrazně nesnížila dělá blázny. Patrně si neuvědomuje, že lidé mohou snížit spotřebu ve vyšší sazbě, (není nutné si kupovat tak často např. lokomotivy, ale dá se ušetřit třeba i tím, že si člověk místo značkového koupí oblečení třeba u vietnamců,
nekoupí si tolik spotřebního zboží apod.), ale jíst, jíst se, ačkoliv tomu Kalousek možná nevěří jíst se musí.
A také se musí pít, kupovat si léky apod. To jsou ty výrobky ve snížené sazbě.
A pokud jsou výrobky ve snížené sazbě dražší, tak méně zbývá na ty výroby v sazbě základní, to snad nejlepší ministr financí neví? On to ví, ale dělá z nás blbce.
A protože se zdražují i jiné věci, například poplatky značně za kalouskování vyrostly, ták i zde bývá méně peněz.
A, že se lidé bojí nakupovat?
Lze se jim divit? Copak vědí co za dnešního Nečasu na nás někdo vymyslí?
Copak lidé vědí, zda budou mít do budoucna práci, když se méně spotřebuje tak se méně vyrobí a důsledkem je propouštění?
Není to tzv.KalouskoNečasova SPIRÁLA?
01. 10. 2012 | 10:52

melčákova pohanka napsal(a):

Kalousku,u vás mě zajímají pouze dvě věci a to či jste duševně nemocný či pragmatický,cynický zločinec ?
01. 10. 2012 | 10:53

český maloměšťák napsal(a):

Miroslav Kalousek

Dle čeho usuzujete , že se měla nižší spotřeba části spotřebního koše vázána na vyšší sazbu logicky přesunout do spotřeby vázané na nižší sazbu ? Není to dost odvážná konstrukce ? A příliš obecná ? /ve vztahu k jednotlivým příjmovým decilům a jejich SK/

Proč cudně nezmíníte toto :
http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Drabek-zada-dalsi-1-3-miliardy-na-davky-Penize-chce-z-nemocenske-247630

Může být pak ona "špatná nálada v ekonomice"" způsobena i tím, že lidé/domácnosti, firmy , investoři.../např. v důsledku Vaší politiky (úpravy sazeb ad hoc - často lživě odůvodňované ...např. dánskou " jednotnou sazbou" nebo penzjní reformou) prostě Vaší politice nevěří ?
A proto " sedí" na penězích ?

K čemu jsou jakémukoliv subjektu levné peníze - když ty neumí investovat do projektů tak, aby přinesly efekt - výnos ?
Proč neumí Vaše vláda zadministrovat ani dary ? /EU peníze/

P.S. Tvrdil jste že American Appraisal je jakási podivná firma s estébákem v čele. / Váš projev v parlamentu via vydání VP ke stíhání ".... Eméééérikn Eprááááizl....." /
Už jste si o ní zjistil náležité informace ?

http://en.wikipedia.org/wiki/American_Appraisal
01. 10. 2012 | 10:53

JanS napsal(a):

Připadá mi, že si z nás pan Kalousek argumentem, že se spotřeba ve snížené sazbě nijak výrazně nesnížila dělá blázny. Patrně si neuvědomuje, že lidé mohou snížit spotřebu ve vyšší sazbě, (není nutné si kupovat tak často např. lokomotivy, ale dá se ušetřit třeba i tím, že si člověk místo značkového koupí oblečení třeba u vietnamců,
nekoupí si tolik spotřebního zboží apod.), ale jíst, jíst se, ačkoliv tomu Kalousek možná nevěří jíst se musí.
A také se musí pít, kupovat si léky apod. To jsou ty výrobky ve snížené sazbě.
A pokud jsou výrobky ve snížené sazbě dražší, tak méně zbývá na ty výroby v sazbě základní, to snad nejlepší ministr financí neví? On to ví, ale dělá z nás blbce.
A protože se zdražují i jiné věci, například poplatky značně za kalouskování vyrostly, ták i zde bývá méně peněz.
A, že se lidé bojí nakupovat?
Lze se jim divit? Copak vědí co za dnešního Nečasu na nás někdo vymyslí?
Copak lidé vědí, zda budou mít do budoucna práci, když se méně spotřebuje tak se méně vyrobí a důsledkem je propouštění?
Není to tzv.KalouskoNečasova SPIRÁLA?
01. 10. 2012 | 10:53

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

svatopluk,
1. záleží na jaké období jsou ty propočty. pokud kalousek přemýšlí a žije rok dopředu, pak má možná opravdu. pokud vezmeme horizont cca pěti let, tak se v dusledku zvýšení daní projeví utlum ekonomiky a příjmy nakonec klesnou.
2. co navrhuju? rovnou daň, rovný duchod, rovnou sociální dávku. oprášit julínkovu reformu zdravotnictví. zavést rozumné školné. zrušit úřady práce. omezit moc odboru, snížit minimální mzdu, usnadnit propouštění zaměstnanců, usnadnit zakládání obchodních společností, snížit odvody na pojištění. a vystoupit z EU!
01. 10. 2012 | 10:54

Tremonti napsal(a):

Celá Evropa se na vlastní oči přesvědčila, že přifukovat HDP na dluh není vůbec rozumné. Ti, co měli tu smůlu, že to jejich vlády odmítaly přiznat, jsou dnes hospodářskými vyvrheli a mají oprávněný strach o své úspory a o zachování alespoň nominální úrovně důchodů (v itálii a řecku se již rovnou snížily). Kalouskovi dávám za pravdu a je dobře, že je ministrem financí on a od roku 2010 snižuje schodky - navzdory recesi.
01. 10. 2012 | 10:57

Ivan the Terrible napsal(a):

Kalousek/Nekalousek...to není o sympatiích k jeho osobě, ale o prosté matematice. Zvýšení DPH je totiž bohužel jediný relevantní zdroj příjmů, který lze ještě získat nejen v ČR, ale prakticky v každé zemi v Evropě. Nebuďte závistivé ovce a nevěřte na nějaké "zdanění bohatých", tj. prachsprostý populismus a demagogie, a to ne nějakých zájmových důvodů zainteresovaných skupin a politiků, ale čistě z praktického hlediska. I samotní socani totiž mají spočítáno, že i ta jejich navrhovaná cca 40% daň z příjmu FO nad cca milion příjmu ročně vynese cca 5-8 miliard ročně (a to jestli vůbec, Janota například tvrdil, že sotva 5 miliard) a to je suma, která je ve světle dluhu 1500 miliard, úroků skoro 100 miliard ročně či strukturálního každoročním schodku státního ropočtu daném hypertrofovanými mandatorními výdaji cca 150 miliard ekonomicky naprosto irelevantní suma!
01. 10. 2012 | 11:00

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Chemik jako tradičně, nářez hlouposti a demagogie.

Chemik zřejmě není schopen pochopit, že když rostou ceny a daně na základní potřeby, tak nebude klesat výběr daně zde, ale na věcech zbytných. Bydlení a potraviny se zaplatit musí, na ostatní zbude méně.

Chemik operuje s tím, že se o něco snížila složená daňová kvóta (daně celkem) oproti roku 2006, ale měl by připomenout, že svým klientům snížil daně razantně, například horní sazba pro vysoko příjmové z 32 % na 15 %, a další úlevy této skupině, a daně zvýšil chudákům.
01. 10. 2012 | 11:00

Viola napsal(a):

Tremonti

Je třeba zavést progresivní daň, aby šetření pocítili ti praví.
01. 10. 2012 | 11:00

dotaz napsal(a):

Tremonti

aby pseudoušetřené mohl nacpat pseudochlapům co chodí v sukních a na rukou nosí prsteny, které jim znemožňují cokoli užitěčného těma rukama dělat?

To je dobře? Tak se šetří?

Jedni se ždímou a druzí neproduktivní a parazitičtí vykrmují?
01. 10. 2012 | 11:01

evolvo napsal(a):

Ministr financí Kalousek dělá dobře, že se snaží snížit rozpočtový deficit, ať v těch úsporných opatřeních pokračuje. On samozřejmě naráží na to, že se to šetření nikomu nelíbí, že to jistě nikdo nemá rád, ale je to strašně důležitá věc a je to třeba.
01. 10. 2012 | 11:01

melčákova pohanka napsal(a):

Hoven. A vám navrhuji pokání a zase pokání... Tak dlouho bojujete proti EU,až skončíte v náruči Putina...
01. 10. 2012 | 11:02

Viola napsal(a):

Ivan the Terrible

zavést minimální mzdu absolutně pro všechny. Když jednotná daň, tak jednotná mzda.
01. 10. 2012 | 11:03

ja napsal(a):

...nic než jen recidiva kokotismu :-(

http://audiklub.cz/forum/tema/226626-arcikokotem-vsech-kokotu-je-kokot-mirek-kalousek
01. 10. 2012 | 11:04

Alice napsal(a):

Já si pořád říkám, k čemu je ta snaha ministra financí...když se jinde, hlavně v krajích nešetří a např.v Ústeckém kraji se kupují vánoční stromky za 11 tisíc.Zde je problém,bezohledné vyhazování peněz ze státního rozpočtu nezodpovědnými ministry a hejtmany čssd v rámci programů ROP!
01. 10. 2012 | 11:04

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
víte, pokud bych si MUSEL vybrat, tak radši toho putina. nicmeně dávám před ruskem a EU přednost samostatné a svrchované české republice.
01. 10. 2012 | 11:05

dotaz napsal(a):

evolvo

tak ať začne u sebe a sobě podobných.

To se to šetří a utahuje opasek druhým.

Taky budu šetřit na manželovi (místo salámu k večeři žemlovka), na dětech( místo sunaru syrovátka), a co uštřím, za to si koupím veverky.

Jak dlouho to může fungovat?
01. 10. 2012 | 11:06

Targus napsal(a):

To bohorodičko, vyžeň Putina:

K tomu "srovnání všeho" a zlikvidování zdravotnictví už můžete rovnou zadat státní zakázku na deset mio oprátek. Anebo objednat v zahraničí milion litrů čisté metylovice.
01. 10. 2012 | 11:08

Drzá zrzka napsal(a):

Proti snižování schodku nelze nic namítat...
Proti způsobu, jakým se to děje, ano...

Na jednu stranu se škrtá, zvyšuje DPH, na druhou stranu se téměř nekonrolují a netrestají velké daňové úniky, přelévání státních peněz do předražených zakázek, projektů vyvolených soukromých firem...
01. 10. 2012 | 11:08

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

viola,
vy si pletete rovnou daň a paušální daň. rovná daň jsou procenta z příjmu, nikoliv rovná suma peněz. takže člověk s vysokým příjmem zaplatí na dani státu daleko více než lempl, který volí čssd a nic neumí.
01. 10. 2012 | 11:09

taky názor napsal(a):

bohorodičko

to já bych navrhoval zavést maximální mzdu. To by přineslo kýžené úspory a ne že minimální mzdu ( nějakých 8 litrů hrubého) ještě snížit.

To už by se mohlo zavést otrokářství, které neby.lo také vůbec ekonomicky úspěšné, nebo dokonce komunismus, kdy by žádné peníze za práci nebyly, neb by se každému vysvětlilo, že práce je jeho základní potřeba.
01. 10. 2012 | 11:09

melčákova pohanka napsal(a):

hoven. Děkuji za upřímnost. Tak to já o českou ochranku ani pálenku opravdu,ale opravdu nestojím! Ale ani o ruskou vodku!
01. 10. 2012 | 11:09

Tremonti napsal(a):

Je dobře, že ministr financí usiluje o dodržení fiskálních cílů, za které nás ratingové agentury odměnilily nejlepším ratingem v regionu, je pro nás výhodné, že si půjčujeme o polovinu levněji než maďaři a o třetinu levněji než poláci. Hospodářský růst možná není (nejsou peníze na to, aby se dotoval), ale za to jsme připraveni na to, že až se ekonomický cyklus vrátí do růstové části, nebudeme se babrat ve finanční krizi a dluhové pasti.
01. 10. 2012 | 11:10

Viola napsal(a):

Sice dnes máte tři jedničky, ale to je jen náhoda ale pan Pehe má dnes dvě osmičky - dvojnásobně oduševnělé, jdu si jej přečíst.
01. 10. 2012 | 11:11

Michal napsal(a):

Nemusím ho (kalouska), ale v probíhající evropské dluhové krizi jej oceňuji za boj proti nezodpovědnosti ostatních politiků.
01. 10. 2012 | 11:12

Viola napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

nic si nepletu, vy jste napsal "2. co navrhuju? rovnou daň, rovný duchod, rovnou sociální dávku." Nejlepší by lyla rovná minimální mzda a bylo by vyřešeno.
01. 10. 2012 | 11:13

Igor Hnízdo napsal(a):

Tremonti

vyhneme se Řecku a skončímě v Severní Koreji. Kdo chce kam, pomozme mu tam
01. 10. 2012 | 11:13

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

targus,
to jsou jenom vaše dojmy. naopak by to znamenalo záchranu našeho státu a v konečném dusledku i lidí, kteří se o sebe neumí postarat, jako jste vy. pochopte, že bohatý občan znamená bohatý stát. né naopak. socani vám slíbí pět let žranice na dluh a pak vybírání popelnic. já vám nabízím pořádně si máknout, utáhnout opasky a něco vybudovat i pro příští generace.
01. 10. 2012 | 11:13

Blažena Švandová napsal(a):

Nedivila bych se, kdyby Tremonti=Kalousek. To se mu tak podobá.
01. 10. 2012 | 11:15

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

viola,
to máte opravdu popletené, ale zřejmě v hlavě a natrvalo. na dávku se vám skládají všichni ostatní občané (ti co pracují), ale váš příjem záleží čistě a jenom na vás, například jestli nemáte lachtaní nemoc (ruce dozadu).
01. 10. 2012 | 11:17

dotaz napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

vy těm nesmyslům, co zde píšete sám věříte?

Copak nevíte, že práce je ten poslední a nejzoufalejší pokus, jak přijít k penězům
01. 10. 2012 | 11:20

Pavel napsal(a):

Pane Kalousku
než začnete zvyšovat daně, tak omezte trh s černým alkoholem, který jste bohorovně přehlížel,zdaňte kasina a hazard,čemuž jste se pořád bránil ,zamezte legislativně nezdaněnému dovozu benzinu a prosaďte zákon o majetkovém přiznání nad 10 mil.s možností státu zabrat majetek, který nebyl pořízen z legálních příjmů.
Potom zrušte akcie na doručitele a prosaďte zákon o státním zasrtupitelství ve variantě nejvyššího st. zástupce a nebudete potřebovat vůbec zvyšovat daně!!!
01. 10. 2012 | 11:21

Slavný lovec Pampalini napsal(a):

Pane ministře, vysvětlování levicové holotě? Je to marné, je to marné, je to marné! Kdo chce, aby se začala snižovat zadluženost našeho státu, úspory pochopí. Kdo nechce, nechť se zeptá Lotyššských, italských, portugalských, řeckých důchodců, jaké to je, když se jim sníží důchody tu o 10%, tu o 100 euro
01. 10. 2012 | 11:23

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Chvalte Kalouska za to, že šetří a snižuje zadlužení.
V reálu to vypadá následovně.


Zadlužení ČR % HDP

2003 28.6 
2004 28.9 
2005 28.4 
2006 28.3 
2007 27.9 
2008 28.7 
2009 34.4 
2010 37.6 
2011 41,2
2012 44 – 45 %

Veřejné dluhy Eurostat
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tsdde410&plugin=1

No a ptát se Chemika, proč je ČR v recesi, když státy kolem rostou?
Možná by nám to mohli vysvětlit Kalouskovi sympatizanti. To je samozřejmě legrace, protože od lidí, kteří podporují Kalouska, nic rozumného čekat nelze, snad jen hloupé lži.

Děkujme Kalouskovi za oddlužení a prosperitu.
01. 10. 2012 | 11:25

Nicola napsal(a):

Souhlas. No v podstatě máme 2 možnosti; buď žádná opatření nedělat a budeme mít schodek o 50 mld vyšší, nebo se uskromnit a dodžet stanovený cíl. Když vezmu, že existence tohoto cíle je tím, co nás drží v lepší skupině evropských států a dovoluje nám půjčovat si levněji, když už si půjčovat musíme, tak jsem rozhodně pro to, ať se šetří. zase takové rány to nejsou, jak se snaží některá média prezentovat.
01. 10. 2012 | 11:26

dotaz napsal(a):

lovče. to jste tomu dal.

pravičák( prvotně zastáncem nízkých daní a odpůrce státních regulací) vysvětluje levicové holotě, že musí daně zvyšovat a státně regulovat?

Nejste náhodou pod vlivem?
01. 10. 2012 | 11:27

DRONTE napsal(a):

Jestli nás čeká nějaký růst, tak to bude právě díky úsporné fiskální politice našeho pana ministra financí. Díky ní totiž, narozdíl od většiny, byť i bohatších zemí, si půjčujeme levně. Defacto jsme opustili náš region (CEE) a díky dobrému ratingu se řadíme do úplně jiné ligy. Kdyby nebyly úspory, nic takového by se nedělo. Šetříme minimálně 20 mld ročně a máme nakročeno k vyrovnanému rozpočtu. To je pro mě argument, nikoliv v tuto chvíli naprosto nevhodná sobotkovská (rádoby keynesiánská) teorie.
01. 10. 2012 | 11:27

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

dotaz,
tomu, co píšu, věřím. pokud chceme přestat chudnout a začít bohatnout, musíme odstranit socialismus. jiná cesta prostě neexistuje. samozřejmě, že se toho všichni bojí. ty sociální polštáře jsou pohodlný. ten, kdo má štěstí a pracuje ve státní správě má pohodlnej život bez relativně namáhavé práce. každý si hledá v tom našem evropském děravém socializujícím systému skuliku, kde parazitovat a dluhy narůstají. ale bud něco začnem DĚLAT, nebo zaniknem. bohatství vzniká prací, nikoliv prodáváním státních dluhopisů nebo zachranováním bankrotujících bank a států.
01. 10. 2012 | 11:29

Slavný lovec Pampalini napsal(a):

dotaz 11.27: Bez zvýšení DPH a zmrazení důchodů to půjde, ale schodek bude o 40 mld vyšší. To si hold musíme vybrat, jestli to prožrat, nebo se za 5 minut 12 vzpamatovat.
01. 10. 2012 | 11:29

člověk napsal(a):

ach jo,
za co zase?
01. 10. 2012 | 11:33

dotaz napsal(a):

bohorodičko, ano nejbohatší Češi, Kellner s Bakalou, si vyhrnuli rukávy a poctivě pracovali a prací vytvořili ty majetky. Vůbec nepřeprodávaly dluhopisy, vůbec nezachraňovaly své banky na úkor jiných, vůbec nespekulovali a nepřepordávaly různé papírky o blogace apd. S v\yhrnutými rukávy poctivě pracovali, vytvářeli hodnoty, které zbydou dalším generacím a pracovali a pracovali až zazvonil zvonec a pohádky je konec
01. 10. 2012 | 11:33

Sladký napsal(a):

Bohorodička nabízí pořádně si máknout a vybudovat něco pro příští generace.:o)))) Tohle jsem ,roztomilý truhlíku, slýchal od komunistů děvětadvacet let.
01. 10. 2012 | 11:36

dotaz napsal(a):

lovče

správně, když důchodci pochcípají hlady , tak se ušetří. Na důchod se bude muset odvádět i nadále, ale když se ho nikdo nedožije, tak to bude peněz, které se budou moci prožrat na hradě.

Skutečně skvělý nápad. Jste hlavička,skoro jak ten Kalousek.
01. 10. 2012 | 11:37

Targus napsal(a):

To bohorodičko, vyžeň Putina:

Pochopil jsem. Sice jsem už 19 let OSVČ, ale chápu, že jsem parazit, protože nesaji z eráru a chvíli jsem měl invaliďák.
Dokonce ani nešmelím s chlastema cigáry, ani nemám hernu.
Hanba mi.
01. 10. 2012 | 11:44

český maloměšťák napsal(a):

apendix
V konečném důsledku je jedno, zda spotřebu iniciuje aktivita státu nebo aktivita soukromá. Procesně je to naprosto jedno.
Bohužel v tkzv. neoliberálním modelu jsou státu přisuzovány role charitativní /nejen ve smyslu péče o potřebné či financování výzkumu a vývoje - ale např.caritativní péče o zdravou bilanci bank/ - přičemž provádět ziskové operace /náklad vs mezní výnos/ si monopolizuje sektor soukromý - což pak často dopadá i na ty relativně zdravé (i když neziskové) části sektoru státního)...ne vždy to nutně musí být formou korupce /viz např. VZP a její portfolio pojištěnců - a jiné pojišťovny - soukromé, a jejich portfolia/.

Keynesiánství dovede za cenu zdánlivě vysokých nákladů zabránit tomu, aby v budoucnosti vznikly náklady daleko daleko masivnější /netýká se to firem ze zbrojního sektoru, na ně navázaných struktur a např. bank/.
Jenže keynesiánské projekty nelze provádět v zemi, které vládnou gauneři, hlupáci a lajdáci.

Proto a jen proto musíme všichni podpořit reformu /úspory a škrty/ inženýra Kalouska. Jsme k tomu z podstaty věci samé - odsouzeni.
Není alternativy.

Apropo :
http://www.businessinsider.com/aig-bailout-profit-2012-9

"....The U.S. has recovered its full $182.3 billion commitment under the rescue with a profit of about $12.4 billion and still holds about 22 percent of the insurer’s shares for future sale, Treasury said...."
01. 10. 2012 | 11:45

Kelt napsal(a):

DRONTE-
šetříme minimálně 2O mld.ročně-kdo MY? Můžete upřesnit?
Letošní schodek SR je plánován na cca 100 mld.Kč-kolik to bude ve skutečnosti,to již Kalousek ví,ale neřekne.
Bude to mnimálně o 20-25 mld.vyšší/penále EU,propad příjmů SR z titulu nevýběru daní atd./
Máme nakročeno k vyrovnanému rozpočtu-NEMÁME,neb Kalousek opět jako pokaždé nadsazuje příjmy SR na rok ´13/růst HDP o 1%/,kdežto SBČ,odborníci všech barev očekávají propad o 1%,což representuje cca 25 mld.Kč nižší výběr daní,než má Kalousek v návrhu rozpočtu,nehledě na to,že "úsporný balíček"dosud nebyl schválen PS.
Žádné argumenty neuvádíte-vše ostatní jsou jen zbožná přání.
Stojí za povšimnutí,jak Kalousek včera v OVM s nebývalou lehkostí oznámil,že pád vlády mu vůbec nevadí.
On je za vodou a s českou ekonomickou situací si neví rady a tak řešení to průšvihu rád přenechá někomu jinému.
Je obdobná situace,jako po "Klausových balíčcích v roce ´97.
Okolní země rostly,jenom ČR se propadla do krize.
01. 10. 2012 | 11:48

Anna Bordelářka napsal(a):

je potřeba šetřit a utahovat opasky i šrouby, aby se peníze mohly poslat do Vatikánu, je přeci důležité, aby Vatikánská banka neměla problémy, aby papež a jeho skvadra neměla nedostatku a aby tam Kaloskovi udělili azyl, až ho odtud vykopem
01. 10. 2012 | 11:52

melčákova pohanka napsal(a):

Hovene,slova,slova,slova. Už několikráte jsem se Vás ptal-čím se živíte? Nikdy jste neodpověděl. Čińte pokání a zkuste to dnes a věřím,že Vám spousta spoludiskutujících ospustí či se za Vás bude modlit. Děkuji.
01. 10. 2012 | 11:57

Skogen napsal(a):

Pampaliny,

neměl jste snad napsat „jestli to prožerou důchodci a lidé, pro něž je vzhledem k jejich spotřebnímu koši zvýšení DPH citlivé“?

Nejprve se má seškrtat to, co je zbytné. Takže ukončit trapné experimenty, obnovit daňovou progresi, zavést milionářskou sazbu daně z příjmu (Francie koketuje až se 70 % z ročního příjmu nad milion eur) zavést zdanění bankovních operací, které alespoň část zisku bank vrátí republice a především zajistit výběr daní, t.j. faktickou funkčnost finančních úřadů včetně finanční policie.

Začínat škrtat v kategoriích, které znamenají existenční ohrožení části populace je nejenže nemravné, ale je to přímo šupárna. Navíc s nesmyslným cílem jen a pouze prolévat větší tok financí neoliberální dírou. Vzdor dosavadní škrty, které už značně citelně dopadly na část populace, se neuspořilo vůbec nic a zadlužování pokračuje nebývalým tempem. Jistěže, vždyť to tady funguje jako velkovýkrmna vepřů, kde normální občan téměř otročí.

S tímhle jděte, Pampaliny, víte kam.
01. 10. 2012 | 12:00

Sladký napsal(a):

Nevíte o jaké/čí důvěře mluví Ten-Co-Sám-Sebe-Nazývá-Kokot?
01. 10. 2012 | 12:00

jo napsal(a):

Tato trapná korupčně zadlužovací vláda jen zvedá daně a dál zadlužuje republiku. Už dávno měli sedět v lochu s Klausem a dalšíma podvodnikatelema.
01. 10. 2012 | 12:06

succubus napsal(a):

Kalousek to za 25 let své politické kariéry proflákal a prožral. Proto má tak dobrou náladu a velkou sebe důvěru.
Ale má pravdu, žádná s nim nic mrhat nebude.
01. 10. 2012 | 12:08

dedek napsal(a):

Kalousku, vy jste nějakou měli? Tu dostane ta vláda, která vás zavře a postaví před soud.
01. 10. 2012 | 12:12

na každého jednou dojde, doufám napsal(a):

také se divím, kde berou to sebevědomí. Za 23 let podělali, na co sáhli, co fungovalo, již nefunguje a nikdy fungovat nebude, jiný by to sám vzdal, šel dělat něco jiného a chodil kanálama, a ono ne, zde samolibý samochvalný článek.
01. 10. 2012 | 12:13

melčákova pohanka napsal(a):

Mirku,utíkej... Už zatýkají u Drábka !!!
01. 10. 2012 | 12:16

Bobík napsal(a):

Kalousek pouze zneužívá současnou krizi pro destrukci sociálního státu. Je to ideologicky motivované zločinné jednání. S ekonomikou to nemá nic společného.
Kalousku padej!!!
01. 10. 2012 | 12:19

Viola napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

I zvířata některá ctí socialismus. Ta zvířata, která upřednostňují individualismus, staré kusy od sebe odeženou a ty staré kusy pak stranou ode všech padnou hladem a únavou. Některá zvířata stále ctí monarchii, třeba mravenci, nebo včely. Zvířata jsou různá, no a my též. Vás jednou také odeženou z rodiny jako starý kus, který je nepotřebný.
01. 10. 2012 | 12:21

český maloměšťák napsal(a):

http://www.tyden.cz/

"...Informaci potvrdila i mluvčí ministerstva Viktorie Plívová. "Moc toho zatím nevíme, disponujeme zatím pouze informací, že detektivové si odvedli vedle náměstka Šiška i šéfa IT odboru Milana Hojera," řekla. Překvapený je i samotný ministr Drábek. "Nemám zatím žádné informace, a to ani od policie," uvedl Drábek.

Podle trestního zákoníku hrozí mužům až 6 let vězení...."

Ještě k předchozímu :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2159023/jean-francois-ott-pro-patriacz-mym-snem-je-vybudovat-univerzitni-kampus-v-bubnech.html

http://www.realit.cz/clanek/developer-orco-pripravi-novy-plan-restrukturalizace-dluhu

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=755924
01. 10. 2012 | 12:22

nadšenec napsal(a):

melčákova pohanka
U Drábka, to může bejt taky U suchý dásně.
Až povedou Drábka v klepetech, zavolejte, přijedu se podívat.
Dám vám mobil, abyste mě s tim vyfotil.
01. 10. 2012 | 12:23

JanS napsal(a):

Jeden z mnoha, opravdu z mnoha případů, kde utíkají peníze.
http://ekonomika.idnes.cz/firemni-dluhopisy-podle-kalouska-dqy-/ekonomika.aspx?c=A120930_200841_ekonomika_ert

Špatný zákon, nebo úmysl?
01. 10. 2012 | 12:24

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

dotaz,
přestante se zabývat bakalou a kelnerem. začněte u sebe. bud se utopíte v závisti a nenáviti někde na odborářské demonstraci a nebo se pokusíte něco ve svem životě změnit . řešení problemu nikdy nepřijde z vnějšku, protože tam ani žadné problemy v podstatě neexistujou. problem je vždycky ve vás.
01. 10. 2012 | 12:25

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

viola,
lidé nejsou zvířata.
01. 10. 2012 | 12:26

nadšenec napsal(a):

Aha, Šiška, to začíná přituhovat.
A to nechci vidět, co nastane až zašijou Jeana-Francoise Otta.
01. 10. 2012 | 12:26

Joe Ratata napsal(a):

...zatím co u snížené DPH se zvýšil výběr o 9 miliard,u základní výměry o propastných 200 miliard. Čím to?
Zatím co dříve na nákupy do Polska jezdilo 200 tisíc lidí,tak teď je to už 1,5 milionu.Další statisíce jezdí do Německa a Rakouska za kvalitou i když i to kvalitnější zboží je někdy levnější,než ten šunt třeba i stejné značky,co se prodává u nás.
Nějaké jídlo se kupovat musí a tak ten zbytek,co to má daleko,byl holt podojen víc.Ale nezbývá mu na zboží zbytné,tak proto ten propad.
UŽ TO CHÁPEŠ,TY NEJLEPŠÍ MINISTŘE FINANCÍ OKOLNÍCH STÁTŮ?!!
Lidi ti peníze a tím i daně vyvážejí za hranice!
A naši výrobci živoří!!!
01. 10. 2012 | 12:29

melčákova pohanka napsal(a):

Tak HOVENE čím se živíš Ty ? Nadšenec. Dnes se spletli a hospodu minuli a sebrali náměstka a ředitele nějakého odboru. Drábek půjde brzy,tak Vás vyfotím a Vy mě s Kalouskem!
01. 10. 2012 | 12:30

Joe Ratata napsal(a):

Pardon
o 200 miliard klesl.
01. 10. 2012 | 12:31

tytyty napsal(a):

Jako jediným se nám podařilo získat přepis záznamu intimního rozhovoru jednoho ministra s rohatou:
Ne...promr.. mr... hej... (méé) mezí...zisk ...ano...udů... věru.

Zbytek záznamu, který se nám nepodařilo rozluštit, není relevantní.
01. 10. 2012 | 12:32

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
do toho ti nic není.
01. 10. 2012 | 12:32

zákonodárce k zodpovědnosti napsal(a):

Jan S
Špatný zákon nevzniká nikdy bez úmyslu.
01. 10. 2012 | 12:32

Občan napsal(a):

Ten chemický drzoun je ještě hloupější než jsem si myslel, že je...
Nebo už se z chlastu definitivně zbláznil a těm svým nesmylům snad i věří.
01. 10. 2012 | 12:35

melčákova pohanka napsal(a):

Hoven. Tak si dej pozor,až tu začne fungovat právní stát...Za Tvou zarputilostí je STRACH !
01. 10. 2012 | 12:36

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sladký,
no jo, říkali to komunisti. ale vytvořili system, ve kterém to prostě nefungovalo. já řikám, vratmě se ke kapitalismu, tak se prostě makat MUSÍ, i když se nechce. a o tom to je. a mimochodem, ani ty komunisti si nikdy nedovolili takový dluhy, jako máme neska.
01. 10. 2012 | 12:37

dříve čtenář napsal(a):

Já só tak ščasné, že nám tuná vládnou tak zodpovědní chasníci.... V roce 1995 jsme měli podle předpokladu dosáhnout úrovně Rakouska. Nezdařilo se. Před posledními volbami měli voliči "prožráno" přes 100 tis. na osobu.
Žádám všechny zodpovědné dělníky, zaměstnace, OSVČ, a podobná individua, aby už byli konečně zodpovědní a přestali prožírat pracně nabytý majetek všech bakalů, kelnerů, babišů a jiných potcivě nabyvších majetníků! Přestaňte už jim konečně ty mrzké statky závidět!
Vždyť i ta naše vláda "nepromrhaně zodpovědná" šetří, kde může, zjednodušuje zákony, zdaňuje hazard, snižuje náklady na chod státního aparátu, trestá korupční jednání a zamezuje korupčnímu chování, jak může!
A vy prostí lidé jim jejich ušlechtilé jednání jednoduše kazíte tím, že vše prožerete! Na korupce upozorňujete! Léčit byste se chtěli za pakatel vybraný na zdravotním pojištění! Chtěli byste zpětnou kontrolu státem vynaložených peněz vybraných z našich daní a odvodů! Styďte se! Copak takto se zabezpečuje klid k práci?
Kde je Vaše občanská zodpovědnost vážení daňoví poplatníci?
01. 10. 2012 | 12:38

český maloměšťák napsal(a):

ad Joe Ratata

"...UŽ TO CHÁPEŠ,TY NEJLEPŠÍ MINISTŘE FINANCÍ OKOLNÍCH STÁTŮ?!!
Lidi ti peníze a tím i daně vyvážejí za hranice!..."

Také zajímavý aspekt.
Je smutné, že toto pak dělají dokonce i skalní příznivci TOP 09 :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/veronika-vendlova.php?itemid=14903

I když z jiných důvodů. Ale i tak je to podraz na inženýra Kalouska - a jeho teorií /respektive snění/ -o substituování jednoho statku druhým. Jak by měly probíhat změny motivací v dolarovém hlasování ve vztahu k spotřebě statků či služeb.

Je také smutné, že TOP 09 má cca třikrát menší preference jako KSČM. To je velmi smutný výsledek a nedobré zjištění. Varování. Protože i to je výsledkem tkzv. reforem. Bohužel.
Lid /nkolivěk neústavní LIDEM/ totiž vyměnit nejde.
01. 10. 2012 | 12:39

nadšenec napsal(a):

melčákova pohanka
Už běžím k svatému Judovi Tadeáškovi hodit pajsku do kasičky.
Pámbu už se na to přece nemůže dál dívat.
Myslím, že Kalouska povleče na řetěze archanděl Gabriel. To je ten s trumpetou.
01. 10. 2012 | 12:40

Joe Ratata napsal(a):

Kohopak asi Kalous vyhodí od policie za to opovážlivé zatčení Šišky a jeho komplice.
Ještě že se nepokusili zatknout toho třetího z tlupy.Drábka.
To by asi Kalous vyházel celý útvar.
01. 10. 2012 | 12:41

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
máš pravdu, strah ze socanu, odborářů a komunistů fakt mám. nepřeju naší zemi bídu a sociální nepokoje. doplatí na to uplně všichni, njejvíc ti nejchudší.
01. 10. 2012 | 12:41

Admirál napsal(a):

"Nepromrhejme získanou důvěru" - není nad dobrý vtip na začátek blogu, holt kdo umí, ten umí.

A jen jedna poznámka. Pokud někde chcete vybrat více peněz, musíte je vybírat tam, kde ty peníze jsou, nikoli tam, kde nejsou.

Důsledky vybírání peněz tam, kde nejsou, jsou fatální. Bohužel máme to štěstí si to ověřit na vlastní kůži.
01. 10. 2012 | 12:42

Občan napsal(a):

Kalousek,
Drábkovo Šišku odvedla policie v klepetech.
Kdypak si asi sáhne třeba pro takového Knížka? A že by bylo na co se ho ptát...
01. 10. 2012 | 12:43

Skogen napsal(a):

Jak tak čtu, Kalousek asi uveřejnil článek v nevhodnou dobu. Nějak ta propaganda nezabírá. Měl ho vylepit po volbách. Tehdy si totiž český volič liboval, jak zatočil s Paroubkem a Kalousek byl opravdu mistr světa.

Jenže to asi bylo mistrovství nějakým dopingem, faulíčkem, koupeným mačem, protože od doby, co volič zatočil s Paroubkem, zatočil (nejen) Kalousek s voličem, takže už ani neví, čí je. Ne, že by to dřív tedy věděl. Prostě si asi přál, aby mu někdo konečně pořádně vysvětlil, kam patří. A k tomu je Kalousek opravdu dobrý. Patříš do septiku, lůzo.

Tak si, milí voliči, ještě chvíli nechte vysvětlovat. On se tam Kalousek totiž sám nedosadil. Sice se vám to líbit nebude, ale komu by se narovnávání perspektivy líbilo, že jo? Jeden génius, druhý šikula, třetí neodolatelný, to by tak hrálo, aby ta vyšší vrstva nebyla nafukovací... Jak říkám. Nechte si to vysvětlit - a znovu, a znovu, dokud bude jak.
01. 10. 2012 | 12:45

mani puliti napsal(a):

čmm
"Je také smutné, že TOP 09 má cca třikrát menší preference jako KSČM"
Nemůžete to číst doslovně. To je jen symbolické vyjádření stavu mysli obyvatel.
TOP by neměla mít vůbec žádné preference, neb je to účelová Kalouskova bouda na voliče.
Voliči by ovšem museli být gramotní.
01. 10. 2012 | 12:45

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
šiška je určitě nevinný politický vězen jako rath.
01. 10. 2012 | 12:47

aga napsal(a):

Admirál

To není žádný vtip, to je promyšlená cynická facka. Ten zm.d se baví tím, jak nás to vytočí.
01. 10. 2012 | 12:47

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Violu.
Máte zkreslené představy o tom, co je kapitalismus.

Kapitalismus je to, když zdroje vlastní někteří jedinci a ostatní členové společnosti na ně pracují.

Kapitalismus je jistá forma parazitování a nejsem si jist, zda v přírodě něco podobného existuje. Nemá to nic společného s individualismem, ba naopak, kapitalista potřebuje nejen lidi, ale i státy, aby mu garantovaly jeho majetek a postavení.

Dříve bylo něco podobného nepřijatelného a jak lidé, tak filosofové hlásali, že člověk má mít jen to, co si sám nebo se svou rodinou vyrobí či vypěstuje.

Přírodní lidé
Když přišli bílí do Ameriky a začali si kolíkovat svá území s tím, že je to jejich, tak někteří indiáni říkali, jak vám může patřit země, vždyť my patříme zemi a ne obráceně.

Pokud to tak půjde dál, tak někdo zprivatizuje slunce a bude nám posílat složenku. To je ten kapitalismus, že slunce nebude ve společném vlastnictví, ale v soukromém.
01. 10. 2012 | 12:49

melčákova pohanka napsal(a):

Hovene,neříkal si,že každý se má postarat o sebe,tak proč mluvíš za ostatní ? Myslím,že patříš již k menšině a nejste příliš luxusní klub,ale spíše morální bahno společnosti... Nepokoje přijdou a mám strach,že to nebude o pistolkách na lentilky,proto chápu Tvůj strach ! Musíš věřit,že ta vaše parta dopadne,tak jako bývalí estébáci-budete uklizeni a dostanete doživotní plat...
01. 10. 2012 | 12:50

Homunculus napsal(a):

Vybírat ze dvou zel bývá obtížné, v tom pana ministra chápu. Já sám mívám každoročně
obdobný problém - buď zaplatím poctivě daně a nebudeme si s rodinou moci dovolit
drahou zahraniční dovolenou, nebo pojedeme na měsíc do Karibiku, ale pak budu muset
zatajit některé příjmy a stát nebude mít na 20 Pandurů, ale jenom na 18. Opravdu to
nedělám rád, ale v takové situaci skutečně není jiná možnost...
01. 10. 2012 | 12:50

Jáchym napsal(a):

Výrok dopoledne:
"Myslíte si, že jeho(Kalouskův) aparát neumí počítat, KDYŽ TVRDÍ, že by toto zvednutí přineslo 20 mld.?"
*********
Proboha, lidi, co mají Kalouskovy výroky společného s uměním počítat?
Co mají a kdykoli v minulosti, přítomnosti či budoucnosti společného s realitou?
Byl někdy Kalousek přistižen při tom, že by mluvil pravdu ?
Je zde od toho, aby mluvil pravdu?

Kalousek je naše jediná pevná skála neotřesitelné jistoty:

Jediné, co máme dnes jisté, je, že lhal, lže a bude lhát . Proto nám byl přece současným Knížetem země české přiTOPnut. Nikoho, kdo je ve lhaní lepší, prostě mezi 10 000 000 obyvatel nesehnal.
01. 10. 2012 | 12:51

resl napsal(a):

Nejvíc utratili/čti ukradli/, Klausovy Soudkové, Dybové a tzv. kapitáni ekonomiky. To byly miliardy. Pak přišlo rozkrádání bank, kdy si "půjčovali" téměř bezdomci a ručili spadlou stodolou. Nikdo z banky nekontroloval ručenou stavbu. Tak vyrazil hradní vejtaha a zároveň ministr financí do boje s utkvělou představou trhu, bez jakéhokoli dozoru. Až potom začli rozkrádat na ministersvech, což pokračuje dodnes. Spočítejte si Kalousku vaše platy a dalších za ty leta, co jste si rozdali zcela neoprávněně, na úkor těch, co neměli možnost krást. Vraťte prachy, udejte se soudcům a pak uvidíme, zda zvyšovat daně. Nakonec co nejrychleji zmizte a nechte prosím nakrást taky nás. Až se zabezpečíme, můžeme požádat Unii o začlenění do spolkových zemí Německa. Potom rozkrademe i ty, vyleze nový Klaus, zařve dost bylo sudeťáků a založí si vlastní stát, kde začne s Kalouskem okrádat ty, kteří mu k tomu budou nadšeně tleskat.
01. 10. 2012 | 12:53

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
kapitalismus funguje, vytváří se střední třída, společnost bohatne. socialismus nefunguje, společnost chudne. můžete mudrovat jak chcete, fakta jsou fakta. v kapitalismu se musí makat v socialismu ne.
01. 10. 2012 | 12:53

Skogen napsal(a):

Bohorodič,

bu bu bu s křížkem po funuse. Jak svíčková bába. Ti nejchudší už totiž doplácejí. Přichází o zaměstnání, o bydlení, o všechno, jak na běžícím pásu. Teď je řada na střední vrstvě a až ta se probudí, pošle zbohatlíky k vodě. Jinak jednat nemůže - ona je základem společnosti.
01. 10. 2012 | 12:53

Kelt napsal(a):

Náměstek Drábka Šiška /koník a bývalý "spolupracovník"Drábka/a ředitel odboru IT-podřízený Šišky jsou v klepetech.
Na Drábka dodjde,až Šiška a ten Ajťák zazpívají a policie požádá o jeho vydání PS.
To zas bude tyátr-Kalousek bude mít hodinové sólo.

To si Bradáčová ale dovolila hodně-ustojí to ona,nebo Kalousek?
01. 10. 2012 | 12:54

buldatra napsal(a):

Nepromrhat získanou důvěru?
Hihihi.

Inu, to se stává, když nejlepším ministrem financí na světě se stane dinosaurus, ač druhohory dávno skončily.
01. 10. 2012 | 12:55

H=D napsal(a):

NEPROMRHÁME
Tak slibujeme!
Už nám to neslouží, pane ministře.
01. 10. 2012 | 12:56

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

melčák,
já jsem nikdy netvrdil, že se má každý postarat sám o sebe. já akorát tvrdím, že platy ve stáním sektoru a ostatní státní výdaje mají být takové, aby na ně stát měl. nic víc.
01. 10. 2012 | 12:56

Nemmerle napsal(a):

Kalousek je sice nepopulární, ale žádný dobrý ministr financí v historii nebyl populární. Nemůže být. Deficit rozpočtu na minulý rok zklepnul ze 163 na 135 mld. Návrh rozpočtu na příští rok plánuje na 100 miliard a v roce 2016 chce mít vyrovnaný rozpočet. To, že se nedaří dostat z krize je bohužel velká komplikace a ta opatření, kterýma se Kalousek snaží dodžet svůj slib, jsou hlavní důvod, proč je kritizován. Je to bludný kruh a úděl solidních ministrů financí.
01. 10. 2012 | 12:57

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

skogen,
samozřejmě, že lidé v evropě dostávají na hubu. socialismus prostě nefunguje. přestanme žít na dluh, odstranme sociální stát a vratme se ke kapitalismu. stále to opakuju.
01. 10. 2012 | 12:58

Viola napsal(a):

bohorodičko ....

lidé nejsou zvířata, ale někdy se tak chovají a prý ze zvířat pocházíme, našim nejbližším předkem je prý opice.
01. 10. 2012 | 13:02

melčákova pohanka napsal(a):

Hoven . Teď to řekl Drábek,že se jedná o skandální politický tah-deset dní před volbami zatknout hojerovu šišku. A tak co s tím hovene? Tys to čekal ode mě a on to říká tvůj psychopatický kybernetický guru! Jak to zpíval Pepa Nos-kdo jde pořád vpravo vyjde vlevo,atd.atd. Po volbách z tebe bude levičák,tak jako z estébáků podnikatelé s informacemi....
01. 10. 2012 | 13:03

Kelt napsal(a):

Bohorodičko,
než něco plácnete,pokuste se alespoň jednou zapnout mozek,pokud té modrá hmota co máte v lebce se může mozkem nazývat.

Politickým vězněm může být jenom osoba v opozici vůči vládě.
Vládní zloděj je jenom zloděj,ale je to skandál mně zatknout náměstka týden před volbami,řekl Drábek.
Až si přijde policie pro Drábka do PS,tak to bude teprve tóčo a Drábek bude ten nejprominentnější POLITICKÝ VĚZEŇ,že?
01. 10. 2012 | 13:05

DF napsal(a):

Vše složité je ve své podstatě podmíněno jednoduchostí uvažování jak celým MF tak panem Kalouskem.
Pokud nedojde k zásadní změně zákona č. 235/2004 o dani z DPH, tak se sazby daně
od 1. 1. 2013 zásadně změní i přesto, že nedojde ke schválení aktuálního „balíkového“ návrhu 15 a 21%.
Jelikož v dubnu 2011 bylo totiž novelou zákona č. 235/2004 Sb. O dani z přidané
hodnoty rozhodnuto, že sazby DPH se v roce 2013 sjednotí na úrovni 17,5 %.
V současné době tedy stále platí pro příští rok sjednocená sazba DPH na úrovni 17,5 %.To je ta zásadní tragedie kterou nesmí sám velký MF dopustit, to je onen krach vlády který tento jedinečný MF plánuje více jak 2.roky.
Protože pokud nebude toto rozhodnutí změněno a to buď novelou navrhovanou vládou (DPH 15 % a 21 %) anebo,lépe, stabilizací sazeb na současné úrovni (14% a 20%), potom dojde – podle již schváleného zákona, od příštího roku k dalšímu výraznému nárůstu cen základních životních potřeb především potravin, léků, zdravotnických prostředků, vody, tepla a dalších komodit a služeb.
Toť vše drazí přátelé proto držte palce našemu panu MF ať se mu podaří pokud možno více jak dokonale zamaskovat své průšvihy!!
01. 10. 2012 | 13:05

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

melčák,
dyt to říkám, šiška je nevinný politický vezen jako rath. doufám, že tu bude mít svůj blog.
01. 10. 2012 | 13:05

Skogen napsal(a):

bohorodič

:)) ty tady někde vidíš socialismus? Veškeré potíže, které zde vznikají, plynou z toho, že se omezil vliv státu pod kritickou mez. Za ní si soukromý kapitál, který pochopitelně z většiny ani není český, dělá, co chce. Protože kapitál absolutně nezajímají lidé, leda jako výrobní prostředek.

Fungující stát je tím, co z prostoru bezcitného kšeftu občanovi vytváří místo k životu, kšeft sám totiž nemá vůbec žádná pravidla a bez pravidel společnost prosperovat nemůže. Kšeft se pak zredukuje na pár fatálních ohnisek, která mohou vše. V jejich okolí, ale koneckonců i v nich samých je to ale bídná existence.

Kolik vám platí za tu propagandu na fóru? Je to okolo těch dvaceti tisíc, jak nabízela inzerce na portálu Práce.cz?
01. 10. 2012 | 13:06

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

kelt,
kubice přece pracuje v žoldu ODS (nesledujete výkoky soudruha sexypupka )a ODS přece s TOP soupeří o voliče.
01. 10. 2012 | 13:08

aga napsal(a):

Jáchym 12:51

Přesně tak.
01. 10. 2012 | 13:09

Viola napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

ale já jsem nepsala, co je kapitalismus, psala jsem, že i některá zvířata ctí socialismus, mají sociální cítění, jsou stádní (my jsme státní). A je zajímavé, že některá zvířata by i kapitalisty být mohla, třeba takový křeček, ten si dělá nerozumné zásoby, sice je na jaře, kdy mu zbydou neprodává, ale z těch jeho zásob vyraší nová úrada, aniž se o ni nějak musel snažit. Anebo kosatky, které uloví kořist, ale nesežerou ji hned, napřed si s ní pohrajou. Zvířata nemají peníze, ale dokážou směňovat, viz třeba opice, no my jsme na vyšší úrovni.
01. 10. 2012 | 13:09

Petr z Tábora napsal(a):

Oceňuji, že pan ministr zavítal do zdejších diskusí.Většina vládních politiků se kontaktům s veřejností vyhýbá. Nevím zda je to jen politická hloupost anebo politická arogance dočasné pomíjivé moci.
Pane ministře, Váš článek je demagogický a manipulativní - to nás skutečně považujete za takové hlupáky, že Vám "zbaštíme" napsané pseudoargumenty ? Nevím, kde je hranice IQ pod kterou Vám to dotyčný čtenář bude věřit.
Obecně dodám, že TOP09 porušuje předvolební sliby, chová se asociálně a nebojuje proti korupci. Naopak jsou potíráni ti, kteří se etablovali jako protikorupční funkcionáři.
Mám jediný dotaz - kdy už přestanete škodit občanům a podáte demisi ? Nejlépe celá vláda, ale i ministr financí by byl vítanou vlaštovičkou předčasného jara.
01. 10. 2012 | 13:10

libertin napsal(a):

Samozřejmě i řeckou krizi se nakonec podaří rozklíčovat:
http://www.wired.com/wiredscience/2012/09/greek-debt-market-equilibrium/
To už ale Kalousek promrhá všechny šance, abychom přežili.

Úmyslně. Souvisí to s jeho závislostí na katolické církvi. Pro ni je bída a zoufalství jedinou šancí, jak získat ztracené pozice.
Pro impotentní světovou politickou a finančnickou kastu pak je návrat monoteistických církví jako ideologických hlídacích psů jedinou nadějí, jak přežít narůstající poznání o příčinách toho, že se 99% lidí vede hůř, ačkoli výkon světového hospodářství roste.

Přečtěte si projevy na 67. valném shromáždění OSN. Všichni se dovolávají represí proti blasfémii.
01. 10. 2012 | 13:12

schlimbach napsal(a):

Pane Kalousku, o ekonomice a národohospodářství víte kulové. Tato země se bude po vašem vládnutí hodně dlouho zotavovat. Další diskuse s vámi je zcela bezpředmětná.
01. 10. 2012 | 13:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

skogen,
socialismus vidím všude,. přebujelý neufinacovatelný státní sektor, pruměrná mzda ve veřejnem sektoru vyšší než v soukromém. každý rok deficit 150 miliard, celkový dluh 1,5 bilionu. když se podívám do EU, neuvěřitelné dluhy, zachranování krachujících bank a států z veřejných peněz. kam se poděl kapitalismus? průměrný důchod v zbankrotovaném řecku je 1600 eur.
01. 10. 2012 | 13:17

váš dobrodinec napsal(a):

Nepromrhejte mou důvěru
Já vím, že jste všichni simulanti....A podle toho s vámi jednám. Ještě za dvacet let budete křičet ze spaní, když se vám bude zdát, jak jste u mne simulovali. ...budete na to vzpomínat do nejdelší smrti a ještě svým dětem vypravovat, jak jste jednou sežrali kuřata a napráskali se různé jiné dobroty, ale jak to u vás nevydrželo ani čtvrt hodiny v žaludku, poněvadž vám vypumpovali ještě za tepla žaludek.
A tak jeden po druhém za mnou, abyste nezapomněli, že nejsem žádný vůl jako vy, ale přece jen o něco chytřejší než vy všichni dohromady.
01. 10. 2012 | 13:25

Sladký napsal(a):

Rodičko boží, v které zemi na světě opravdu existuje a skutečně funguje ten tvůj kapitalismus? Nebo všude na světě vládnou socialisté? A jestli ano, jak je to možné? Děkuji za vysvětlení
01. 10. 2012 | 13:26

Dr. Strangelova napsal(a):

Analytici Fin.Times, EmergingMarkets si narozdíl od většiny diskutujících dokáží spočítat, že díky jeho úsilí se daří prodávat české dluhopisy na domácím trhu za levnější úrok, než mnohým západoevropským státům s lepším ratingem. a to jsou každoročně ušetřené miliardy. Je škoda, že v Česku to chce vidět málokdo a většina, zejména zdejší diskutujících, dává přednost nepodložené špíně a nechápou, že Kalousek zvyšuje DPH o 1% abychom mohli směřovat k vyrovnanému rozpočtu a časem se i dluhů zbavit úplně, jako např. Švýcarsko.
01. 10. 2012 | 13:27

seriózní chlapík napsal(a):

Pan Kalousku,

sám jste rozčilovat na ty, kteří vám vloží do úst větu, kterou jste nikdy neřekl a pak vás rozeberou jak Lego.

Nyní jste udělal to samé nám občanům. Ještě ke všemu jste k tomu použil tučně vysázený titulek.

Není vám hamba dělat někomu něco co od jiných sám nechcete?
01. 10. 2012 | 13:28

Kelt napsal(a):

Bohorodičko,

Kalousek lže,jako když Rudé Právo tisklo,to je všem těm,kteří mají mozek /v podobě šedé kůry mozkové/jasné.

Ale to,co píšete Vy/13.08/si fakt nevím co si mám myslet.
Je ODS a TOP09 součástí vládní koalice,či ne?
Je pravá ruka Drábka,první náměstek Šiška,t.č.v klepetech součástí vládní koalice,čili vládní zloděj a ne politický vězeň?
01. 10. 2012 | 13:29

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Violu.
To je pořád špatně,
kapitalismus křečka by vypadal asi následovně:
zprivatizoval by pole a les, přesvědčil by ostatní zvířata v okolí, že pole a les mají patřit jemu a povinností ostatních zvířat je hájit jeho majetek a třeba za to i položit život,
že to, co nasbírají na jeho poli a v jeho lese mají nosit jemu a on jim pak z toho něco dá.
01. 10. 2012 | 13:30

toník napsal(a):

Dr.Strangelová. Souhlasím s Vámi,že legrace musí být,i když kozel je zahradníkem. Díky,už dlouho jsem se nezasmál!
01. 10. 2012 | 13:32

Analytik napsal(a):

Nemmerle 12:57
Zapomněl jste na ten nejdůležitější údaj.
Do kdy Kalousek plánuje splacení svého státního dluhu?
Tipoval bych to nejméně na tři jeho reinkarnace!
01. 10. 2012 | 13:32

Skogen napsal(a):

bohorodič,

stát nyní především hraje roli náhonu finančních toků spřáteleným firmám. Lobby to tak chtěla a takto si stát k obrazu svému uhňácala. Volič jí to umožnil. Jestli si myslíš, že se vlivný privát o takovýto stát dobrovolně nechá přípravit, jsi hloupý. Ale já tě za hloupého nepovažuji, neříkám, že na dvacet tisíc, ale na nějakých dvanáct bych tvoji aktivitu na fóru ocenil ;)

Stát se redukuje ve funkcích, které lobby překáží a které omezují průtok náhonem. Je to jev, který už popsal prof. Keller - sociální stát slouží občanům, neoliberální stát slouží podnikatelské lobby. Ta má ovšem příliš krátkodobé a omezené cíle, aby dokázala zajistit stabilní a tedy i perspektivní prostředí.

Řecko mě teď nezajímá, nejsem Řek. Banky jsou až na výjimky plně privátní, jejich zisky a ztráty by měly být jejich problémem. Bohužel, parazitují díky svému vlivu na veřejném sektoru, ale to je jistá deformita kapitalismu, nikoliv socialismu. Jistě víte, že jedním z posledních kroků, jak zachránit kolabující systém, je zestátnění (znárodnění), tak jako se stalo v Maďarsku v případě penzijních fondů a začíná se dotýkat i tamních nemocnic.
01. 10. 2012 | 13:35

seriózní chlapík napsal(a):

Dr.Strangelova

Lidé v Česku stále nechápou, že jen chudobou se doberou bohatství.
01. 10. 2012 | 13:35

český maloměšťák napsal(a):

Dr. Strangelova
http://www.indexmundi.com/map/?v=94

Ale ani CH (Confoederatio Helvetica )vládní dluh není nulový :

http://chartsbin.com/view/2108

Záleží totiž také na tom, na co si půjčujete. Zda se velká část nerozkrade ši nepromrd...eh, nepromrhá.
01. 10. 2012 | 13:36

schlimbach napsal(a):

Dr. Strangelová - jedině hňup a užitečný idiot, zaprodávající vlastní národ globálnímu kapitálu mu bude prodávat dluhopisy. Je pak jedno, zda za malý nebo větší úrok. Možná by vám neškodilo zamyslet se, kvůli komu máme pracovat - abychom se měli lépe, nebo abychom obdrželi lepší rating od soukromých samozvaných bůhvíjakých agentur?

Skutečně se těším na den, až národ vypráská tupouny od koryt, zabaví jim majetky, obalí je v dehtu, posype peřím a požene je za hranice společnosti. Svinstva se tu nadělali až až. Je třeba vystavit účet. Prožrali kde co, i naši budoucnost -(
01. 10. 2012 | 13:37

fik napsal(a):

Kalousku, vím že mi tu radost neuděláš a důvodem je sebestřední povaha giganta. Do tvého odchodu ze scény nechci od tebe nic číst a vidět tvůj arogantní obličej. Víc to není třeba rozvádět.
01. 10. 2012 | 13:45

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sladký,
kapitalismus dostává na frak. né sám od sebe, ale od politiků. politici zadlužují, korumpují, zachranují, hrají si s veřejnýma penezma a dluhama jako s hračkama. ´v USA 4 biliony dolarů soudruh obama rozdal vybraným soukromým subjektum. too big to fall. politici hodí do nádrže kostku cukru a pak řvou " motor nejede"! pryč s ním.
01. 10. 2012 | 13:50

myrta napsal(a):

To není Kalouskův vtip,to je znak psychopata.Nemá zpětnou vazbu na realitu,o svědomí v tomto případě nemá cenu mluvit.
01. 10. 2012 | 13:56

Dumpling napsal(a):

Kalousek typicky tak vydatně mystifikuje, až se klam proměnil na sebeklam.
Nemusí se ovšem vůbec obávat, i kdyby ojel celou E55, že by mohl promrdat nějakou důvěru - žádnou totiž nemá.
01. 10. 2012 | 13:57

vojta napsal(a):

Diskutující tady vlastně nechtějí slyšet argumenty, nechtěji vysvětlovat žádné kroky. Prostě si potřebují zanadávat. Kalousek je čert, může za všechno včetně světové hospodářské krize a cokoli napíše není pravda. Pane ministře, divím se, že vůbec maříte čas pokusem o debaty a předkládání argumentů.
01. 10. 2012 | 13:59

Skogen napsal(a):

bohorodič,

ne, je to přesně naopak. Lobbisté oslovují politiky, soukromý sektor sponzoruje a platí volební kampaně, média prezentující (propagující) politiky jsou vlastněna privátem, politici jsou zaháčkováni dříve, než si kecnou do židle. Privát si v kapitalismu stanovuje pravidla a politici mají za úkol je zrealizovat.
01. 10. 2012 | 13:59

mireček napsal(a):

Ach jo ten Kalous jeden.... měl by se zmrazit mzdy a počty úředníků ve státní sféře jen ve sprácních orgánech (t. mimo policii, hasiče a učitele). Toto zmražení objemu mezd alespoň na tři roky. Pokud by chtěli zvýšit platy, tak jen na úkor počtu lidí, pokud by chtěli zřidit nějaký nový státní orgán, tak bez nároku na vyšší objem mezd a platů - ale jen přemístením stávajících lidí na nová místa (opět ale platí limit mzdových prostředků). Objem takto zmražených mezd ještě navíc každý rok snížit o 2%... A hned by ubylo zahálečů státní správy.....
A dále každému vrcholnému poslanci a výše postavenému úředníkovi by se měl jejich výdělek započítávaný do důchodu snížit, pokud v jeho době tito úředníci hospodařili se ztrátou (minusové saldo rozpočtu) či s nějakou finanční kauzou při správě majetku.....!!!!
01. 10. 2012 | 14:03

Hajajův modrý Titanik napsal(a):

Vojta:
ANO,pane ministře !
01. 10. 2012 | 14:04

fik napsal(a):

Kalousku, vím že mi tu radost neuděláš a důvodem je sebestřední povaha giganta. Do tvého odchodu ze scény nechci od tebe nic číst a vidět tvůj arogantní obličej. Víc to není třeba rozvádět.
01. 10. 2012 | 14:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 10. 2012 | 14:14

Viola napsal(a):

Tak se hospodaří třeba na MV

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Sokujici-zpoved-zeny-ktera-30-let-pracovala-na-vnitru-I-s-detaily-248125
01. 10. 2012 | 14:15

Eleshar napsal(a):

Zatčených Drábkův náměstek Šiška taky patří do té získané důvěry, Kalousku? Nebo se jen zase projevila "parta plukovníků a podplukovníků"?
01. 10. 2012 | 14:17

ský napsal(a):

Anno Bordelářsko ten Kalousek je stejně vatikánský agent ,to už se ví dávno ! Ještě jste o tom neslyšela ? Dl.
01. 10. 2012 | 14:20

Viola napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

to jste popsal už ten kapitalismus Křečka, tedy lidského rodu, který právě mohl vzniknout z toho malinkého lidského, pardon, zvířecího křečka. Zvířata jsou opravdu na nižší úrovni, ale jakési základy mají.
01. 10. 2012 | 14:21

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Zajímavé povídání. Ledasco vysvětluje.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Dienstbier-Za-Lessyho-odvolanim-stoji-seda-eminence-Martin-Bartak-244566
01. 10. 2012 | 14:28

hovorka11 napsal(a):

Pane Kalousku.
Ve jménu všech obyvatel Vám zakazuji jakkoliv je zadlužovat !!!
Zadlužování neprovádí občané, ale vláda, která má velmi mnoho nástrojů k tomu, aby zabránila zadlužování!
Žádné povolení na zadlužování jste nedostal- tak nelžete.
Celý problém vidím v tom, že jste otevřeli tunely přes státní zakázky, daňové ráje (přešlo tam více jak 12 000 firem) až po "svobodu" neplacení daní pro "vyvolené".
Celý systém je zastropován limity rozkrádání, které nedovolují nápravu. Pokud zvýšíte daně- klesne výběr, pokud zachováte tunelování- nedostaneme proplaceny projekty z Bruselu a další vybrané peníze zmizí opět ve chřtánu vašich kmotrů- poručníků. Nezbude na vzdělání, podporu rodin (které zajišťují svými dětmi naši budoucnost) a důchody.
Celý tento systém jste spolu s vládou nastavil na rozklad s měsíčním zadlužováním cca 1000,- Kč na osobu. Situace se bude tímto způsobem nadále zhoršovat, protože se navíc peníze přelévají od hubnoucí výroby a chudnoucích lidí do virtuální ekonomiky vysávání peněz přes bankovní neinvestiční dráby a přes spekulativyní obchodní ekonomiku, která vytváří neexistující peníze pro "nejůspěšnější" mimo výrobní sektor.
Pokud budou vykazovat u nás stále banky růst výdělků proti propadu výroby, tak to bude vždy znamenat, že bankovnictví nepodporuje výrobu, ale naopak prohlubuje krizi tunelováním. Tak se děje u nás.
Náprava je pouze v naprosté změně z tunelování výroby a ekonomiky na její podporu. V Islandu to dokázaly až po úplném rozkradení finančním sektorem. To samé se děje a bude dít až do rozkladu u nás. Nic v nápravu nesvědčí a to, co píšete, aby jste ohlupoval obyvatele jen vše potvrzuje.
01. 10. 2012 | 14:30

vasja napsal(a):

Kdyby to tehdá Myrkoj vyšlo s Jyrkoj, mohli jsme bejt za vodou.

http://www.novinky.cz/domaci/93993-cssd-prepustime-lidovcum-vnitro-netrvame-na-rathovi.html

Takhle v rycy.
01. 10. 2012 | 14:34

Pavel Miichal napsal(a):

Česko v této době potřebuje ministra financí, který se nebojí a pevně si stojí za svým. Je potřeba říkat ministerským kolegům, že dostanou méně peněz než chtějí, že nemohou počítat s tím, co by jim vyhovovalo. Nesmí ustoupit tlaku lobbyingu ani zájmových skupin, musí poslat demagoga jako je zavadil rázně do patřičných mezí. Nikdo jiný by to nyní nezvládl lépe.
01. 10. 2012 | 14:40

český maloměšťák napsal(a):

Pavel Miichal
Hmm - to se mně nějak nezdá...že nikdo by to nezvládl lépe.
Co Pat a Mat ?
Prý nekradou.
01. 10. 2012 | 14:42

dalimír napsal(a):

Hovorko 11 je to tak přesně jak píšete ale takovému Kalouskovi je marné co vysvětlovat ,ten už se vidí v tom vysněném vatikánském nebi nebo v pekle ! Tam by mu to lépe slušelo ! Dl
01. 10. 2012 | 14:46

DH napsal(a):

Je více jak jasné že Dr. Ing. Jaromír Drábek který byl napaden skupinou pod vedením Jaroslava Ibeheje mohl hrdě prohlásit.

Jsem přesvědčen, že všechny procesy probíhají na ministerstvu standardně, v pořádku.
Proto je s podivem, že nikdo z ministerstva ani já (Dr. Ing. Jaromír Drábek) osobně jsme nebyli informováni o této věci, a to i přesto, že jsme se na důvody ptali i svého předsedu.
Přesto se nyní dočítám z tisku, že novináři jsou o věci spraveni a disponují přitom informacemi velmi konkrétními.
Proto spekulace o tom, že je dodavatel napojen na blízké okolí náměstka Šišky a mne.
Nadační fond proti korupci dokonce který v únoru podal na mne a na pana Šišku trestní oznámení z důvodu podezření ze spáchání několika trestných činů v souvislosti se zaváděním nového systému,je absolutně mimo a nemá sebemenší důkazy proti nám.
Proto absolutně nepodložené a právně se vymykající podezření z trestného činu podplácení vedené proti mým dvěma úředníkům bude mít pro pana Jaroslava Ibeheje dalekosáhlé důsledky, řekl pan Dr. Ing. Jaromír Drábek.
Tak jak uvedla Štěpánka Filipová pan Dr. Ing. Jaromír Drábek se zaručil za oba zadržené jak náměstka ministra Vladimíra Šišku tak i ředitele odboru informatiky Milana Hojera.
01. 10. 2012 | 14:47

Alice napsal(a):

Souhlasím s Kalouskem co píše a mám ho svým způsobem ráda i jako člověka, ikdyž politiky nemusím. Na přednášce PFUK v květnu byl věcný, vtipný a ikdyž velká část lidí přicházela s despektem tak na konci tleskala. pustil lidi ke slovu a nevyhýval se žádné otázce, vždy měl precizní argumenty a bylo znát, že jeho selský rozum, znalosti hosp.politky + zkušenosti z českou realitou i nejvyšších jednání v bruselu z něj dělají ministra financí, který nám neškodí, ale naopak nám může pomoci. Hlavně - v dnešní době nejdůležitější - není to populista a jeho jedinou politikou není politika, jak získat ty dole. Ať si to každý přebere po svém.
01. 10. 2012 | 14:49

Kelt napsal(a):

To Alice,
nevím,jak to říci co nejslušněji-ale tím,co máte v hlavě,zřejmě nemyslíte.
Ale mějte ho ráda dále.
01. 10. 2012 | 14:57

Skogen napsal(a):

Alice,

ve kterém ročníku vás oblouznil? Víte, kdesi jsem zaslechl argumentaci, že ve vysokoškolsky vzdělané populaci si vládnoucí skupina zajišťuje loajální příslušníky. Kosa padá na kámen, když se neuživí, jako se zhusta děje v USA, tam to jsou právě vaši kolegové, kdo se účastnili tzv. hnutí Occupy Wall Street.

Popravdě, neznám nikoho, kdo by šel na přednášku s úmyslem prudit. Jestli Kalouskovi skáčete na image, je to vaše věc. Pro mne jsou daleko důležitější jeho výsledky a ty jsou žalostné. Se svou erudicí, jak jí popisujete, dosáhl opravdu nebývalých nepřesností v predikci hospodářských výsledků, na to je skutečně třeba notná dávka humoru.
01. 10. 2012 | 14:57

Otázkář napsal(a):

Skogen, Kelt

Nevím čemu se pánové divíte, mladé holky se přece odjakživa zamilovávali do ganunerů :) Zlo přitahuje a pokud je navíc zabaleno do hávů vtipu a jistého charismatu, je na průser zaděláno.
01. 10. 2012 | 15:02

DF napsal(a):

Nebojte se paní Alice každý si to přebere po svém.
Důležité je pouze jedno,že se panu Kalouskovi podařilo pro rok 2013 ono -1 - 1,5 % HDP.
Proto ať žije Kalousek, jako jediný z ministrů kterému se to ve střední Evropě podařilo.
Proto ať vzkvétá ministerstvo financí pod takovým vedením, protože v opačném případě by se nám Slováci nemohli posmívat.
Proto opravdu poklona před Vaší "hlubokou myšlenkou" paní Alice!
01. 10. 2012 | 15:02

Kelt napsal(a):

To Alice,
nevím,jak to říci co nejslušněji-ale tím,co máte v hlavě,zřejmě nemyslíte.
Ale mějte ho ráda dále.
01. 10. 2012 | 15:03

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Když čtu příspěvky
„byl věcný, vtipný a ikdyž velká část lidí přicházela s despektem tak na konci tleskala. pustil lidi ke slovu a nevyhýval se žádné otázce, vždy měl precizní argumenty a bylo znát, že jeho selský rozum, znalosti hosp.politky + zkušenosti“

Příznivci pravice by si podobné slinty mohli ušetřit, stačilo by zahajlovat, my budeme vědět, o koho jde a dost.
01. 10. 2012 | 15:04

Jméno růže napsal(a):

Septik, byť ministrem je zván,
voní nám navždy stejně !
01. 10. 2012 | 15:04

Joe Ratata napsal(a):

Vojta
Tys to zase zvojtil!
Sladký
Dle kritérií bohorodičhovena je jediný fungující kapitalismus v komunistické Číně.
01. 10. 2012 | 15:05

Marie napsal(a):

Listí na stromech v lese mění barvu a dokonce už padají šišky.
Pan Kalousek má pravdu.
Je čas pomalu začít přemýšlet o balíčcích.
01. 10. 2012 | 15:05

resl napsal(a):

Sladký,
kapitalismus funguje spolhlivě ve Státech a věřte, že je Evropa min. 40 let pozadu a vypadá to, že je nikdy nedohoní. Nemějme, ale komplex a nenávist vůči nim, to by nám nepomohlo.
01. 10. 2012 | 15:07

prorok napsal(a):

Pri pohledu na jeho oblicej a cetbe jeho clanku se musi normalni obcan, ktery ho vida v politice uz temer 20 let, pozvracet.
01. 10. 2012 | 15:10

Kelt napsal(a):

To Sogen,
nejprve omluva ostatním za 2x uveřejněné.Nevím ,čím to je,že se mně čas od času stává to červené upozornění,že jsem špatně opsal heslo a při tom se to objeví podruhé.

Vnitřně s Vámi souhlasím,příkladů je bezpočet.Jenom jsem nechtěl být vůči sl.Alici vulgární.
01. 10. 2012 | 15:11

Alena Čechová napsal(a):

Proč jste ještě nezrušil podporu stravenek? Proč jsou u nás tak nízké daně z majetku?
Navrhuji ještě zvýšit spotřební daň a zrušit výjimku pro pivo.
Prodejte Budvar konečně.
01. 10. 2012 | 15:13

Skogen napsal(a):

Otázkář,

asi s vtipem sobě vlastním nestačil říct, že jsou všichni kokoti, případně tomu odmítla rozumět...

No, nic proti osobním sympatiím, každý svého štěstí strůjcem, ale směšovat to takto s odbornou stránkou a ignorovat rozpory mezi přednášenou teorií a každodenní praxí, to bych tedy od studentky PFUK čekal přece jen trošku víc...
01. 10. 2012 | 15:15

cistic bot napsal(a):

především bych byl pro, aby ministrem financí nebyl chemik, potom můžeme pokračovat v diskuzi
01. 10. 2012 | 15:16

pgjed napsal(a):

Mirku,

Nebudu tady rozebírat svůj údiv a rozhořčení nad tvou neomalenou drzostí a nedostatkem vkusu, se kterými si dovoluješ ještě po všem, co několik posledních let veřejnosti předvádíš, spisovat takové bláboly. Chci se zastavit nad tvým přístupem k rozpočtu a fiskální politice vůbec. Copak mandatorními výdaji jsou jenom ty výdaje, které daňovým poplatníkům vrací skromný podíl z toho, o co je státní mašinerie, jedno, jakého zabarvení, obere? Copak vlastní výdaje byrokratické mašinerie jednotlivých rezortů nejsou přinejmenším stejně vážnou, ba daleko vážnější složkou mandatorních výdajů ve kterých by bylo třeba daleko radikálněji škrtat, než ve výdajích na občany? Copak nevidíš, jak se zbytečně vyhazují prostředky na úplně zbytečné pracovníky rezortů, kteří svými zbytečnými papíry terorizují obce, firmy, poplatníky? Copak nevidíš, jak se v rezortech místo šetření vyhazují zbytečné výdaje na nové, ale nefunkční informační systémy, kterým padají za oběť další balíky peněz při odstraňování disfunkcí, ale i na korupci, kterou je vše kolem vás prosáknuto až do morku? Proč v situaci, kdy podnikatelské subjekty šetří až na dřeň, což je, jak ti evidentně uniká, onen propad související se zvýšením sazeb DPH, rezorty nešetří stejným, nebo srovnatelným způsobem? Proč vyvádíte z rozpočtu peníze z důchodového fondu, který po tom, co jste spoustu padcesátníků ještě za Topolánky vyhnali do předčasného důchodu, nejste schopni naplnit? A takto bych mohl ještě dlouho pokračovat. Copak nevidíš, jak ty, Nečas, Drábek a celá ta vaše squadra škodíte, a že jste naprosto neschopní čehokoliv pozitivního? Vždyť nejsi schopen ani rozklíčovat a kvalifikovaně vyřešit takovou, odborně vzato, hloupost, jako je lihová a metanolová aféra a jenom se více zesměšňuješ. Je-li v tobě alespoň zbyteček konzervativní odpovědnosti, kterou jsem u tebe kdysi bláhově předpokládal, běž z politiky pryč! Jednou provždy pryč a všechny ty ostatní kolem vezmi sebou, včetně toho naivního Gazdíka. Dejte prostor někomu schopnějšímu, méně nabubřelému a znalejšímu. To je jediné pozitrivum, které můžeš ještě této republice dát.

Petr Gabriel st., Jedovnice
01. 10. 2012 | 15:18

Skogen napsal(a):

Kelt,

to nic, fórum trošku zlobí, dnes má celý server Aktuálně podstatně horší odezvy. Neaktualizujete po odeslání příspěvku stránku, aby se rychleji načetla? Pak by se to i přes Captchu odeslalo znovu...

I když si myslím, že ke slečně nikdo vugární nebyl, napsal jste to hezky.
01. 10. 2012 | 15:20

asfaltová holubice napsal(a):

Stiglitz: Evropské vlády nabídly špatné řešení na špatnou krizi

„Evropské vlády špatně diagnostikovaly problémy v eurozóně a prosazují také špatné řešení, prohlásil NOSITEL NOBELOVY CENY za ekonomii Joseph Stiglitz při zahájení konference International Bar Association v Dublinu.
Odpovědí na krizi se staly škrty, které "takřka nikdy nefungovaly". Zkoušely se v roce 1929, Mezinárodní měnový fond je aplikoval v Asii a Latinské Americe. Pokaždé se z ekonomického poklesu stala recese nebo z recese deprese.!“
Celý článek (přístupný chápání i méně soustředěných VŠ studentek) -
http://www.blisty.cz/art/65227.html
01. 10. 2012 | 15:22

oranžáda obecná napsal(a):

před týdnem byly v tisku grafy z posledních čtyř let, a ty naprosto popírají tvrzení Kalouska o úsporách ve státní správě, protože celkový objem peněz jdoucí do státní správy (jde asi ojednu třetinu celkového státního ropzpočtu), se po ty čtyři roky neustále zvyšuje...... takže spíše vidíme, že stát jako takový sám neušetřil ani kábli
01. 10. 2012 | 15:23

pgjed napsal(a):

To Alice:

Troufám si Kalouska znát déle a lépe než vy. Líbivé kecy, to on umí. Není rafinovanější populista pro oslovení naivních liberálů bez praktických zkušeností a dovedností, akademická půda a akademici jsou ideálním soustem. Jste-li schopna alespoň trochu korigovat své dojmy realitou, vezměte si tužku a posčítejte cdeficity rozpočtů, za které Mirek nese odpovědnost. Nebo si projděte státní závěrečné účty k těmto rozpočtům. Jste-li schopna udržitelně hospodařit alespoň s rozpočtem vlastní domácnosti, půjde vám mráz po zádech a současně s vámi bude lomcovat neutišitelná zlost na všechny, kteří tohoto člověka volili a volí.
01. 10. 2012 | 15:25

eman napsal(a):

Soudruhu Kalousku, nezapomeň na svůj volební program, ty šibale jeden pravičácká!
01. 10. 2012 | 15:25

Roman napsal(a):

Arogant Kalousek a TOP09 makají na objednávku, koho, to je těžko říct. Každopádně dál valí svou politiku "Privatizace zisků a socializace ztrát".
Zatímco v dobách růstu, se pakovaly na tučných zakázkách jak Kalousek, tak i zloději ze stran ODS a ČSSD (Dodnes mám v živé paměti Řebíčka a jeho Viamont neb Béma a Janouška)
01. 10. 2012 | 15:26

Skogen napsal(a):

Oranžádo,

vy si asi sedíte na vejcích... Už pár let zde mnozí, kterým oponujete, píší, že smyslem reforem není uspořit, ale pod touto záminkou přesměrovat finanční toky do spřáteleného privátu. Z čehož plyne, že přes veškeré škrty, které decimují situaci obyvatelstva, se nic neuspoří. A vy do toho chcete navíc ještě uvrhnout penze, zdravotnictví, školství a vůbec, co budete moct...

Totiž, škrty jsou reálné. Úspory na obyvatelstvu jsou v plném proudu a lidé začínají strádat, jakkoliv jsou opatření i protiústavní (kupříkladu za práci náleží mzda, ale nezaměstnaní mají pracovat zadarmo, tedy otročit). Přesto se nic neušetřilo, jaké je vaše vysvětlení? Stále nedostatečné škrty? Můjtysvěte! Jak do toho jde váš graf? Pochopte, že účelem je nacpat co největší objem prostředků do penězovodů k lobby, i za cenu celkové ztráty, ta totiž zrovna teď nikoho nezajímá.
01. 10. 2012 | 15:37

zemedelec napsal(a):

Pane DF.
Nějak Váš příspěvek nezaujal,což je škoda.
Měl byste to ještě doplnit,co tomu předcházelo,kdo to navrhl a proč se to nakonec takhle s chválilo.Opravdu,jestli to neupraví,tak se bude hodně lidí divit.Mohl to být i záměr,aby ke změně muselo dojít.
01. 10. 2012 | 15:39

Joe Ratata napsal(a):

resl 15:07
V Americe funguje kapitalismus a máme ještě hodně co dohánět.
Ale odpovědná vláda se snaží seč může a je vidět,6e jdeme správným směrem!
Už brzy i u nás bude jezdit pojízdná ordinace,ve které řezníci ve vojenském stanu budou rvát zuby ze zkrvavenách tlam nezodpovědné lůze,která nebude mít na drahé soukromé zdravotní pojištění.A to si považte-ZADARMO!!!
Na Atlasu i s fotkami.Dobrou chuť.Vítejte v lepším čase.
01. 10. 2012 | 15:42

Alice napsal(a):

pgjed: sčítat jakékoliv deficity libovolného ministra financí v zemi se schodkovým rozpočtem povede k hausnumeru. Jaký to má význam? Nemá smysl vyčítat ministrům financí existenci schodku v situaci, kdy se stát zadlužuje každoročně o 60 mld jenom kvůli penzím (a číslo narůstá). Ne, dokud se neprovedou reformy, nic moc se nezlepší. Něco se sice uškudlí - bude-li ministr financí rozumný-, tu na DPH, tu na nižší valorizaci, tu na vázání výdajů jednotlivých rezortů. Ale schodku se nezbavíme. Já na Kalouskovi v této souvislosti proto oceňuji 2 konkrétní věci: 1) navzdory krizi tempo zadlužování snižuje - ano, od roku 2010 máme rok co rok nižší schodek. 2) reformy, které prosazuje, potřebujeme jako sůl a už teď je 5 minut po dvanácté.
01. 10. 2012 | 15:42

pgjed napsal(a):

To asfaltová holubice:

On se pan Stiglitz zapoměl podívat na to jaké škrty vedly k recesi i na to, zda ta tkzvaná recese náhodou není normální stav ve kterém je třeba se naučít udržitelně hospodařit bez dluhů. Protože fetiš trvalého růstu i teze o splácení dluhů budoucími výnosy jsou mrtvé ideje a cesty do pekel hospodářského i mravního úpadku a do bídy hmotné i morální. Iluze, že nevolnost z přežrání vyléčím tím, že se začnu více nacpávat je krávovinou i kdyby ji hlásal kdokoliv, byť s cenou za cokoliv. Ostatně nechoďme daleko. Copak je nejlepší ministr financí a řečník Alicí obdivovaných kvalit schopen sestavit vyrovnaný rozpočet, aniž by někteří museli začít umírat hladem a jiní praskali z rozežranosti?
01. 10. 2012 | 15:44

Skogen napsal(a):

Aha, takže nejlepší ministr financí brojil proti penzím tam, kde penze (zatím) nikoho nezajímají. Přemluv dědka, přemluv bábu, v praxi...

Schodek na důchodovém účtu činí 40 mld., přičemž v předcházejících letech se pohyboval okolo 30 mld., což je zhruba 11%, to je zvládnutelné parametricky.

Netřeba experimentálně překopávat celý systém. Mimochodem, zmínil Kalousek rovněž to, že druhý pilíř neuspěl ani u našich sousedů - Slovensko, Maďarsko, a se ztrátou od něho muselo být upuštěno? Jak se vám ve světle úspor jeví církevní restituce (před tím ekologický megatender, tedy snaha probendit co to jde)?
01. 10. 2012 | 15:50

vasja napsal(a):

Alice napsal(a):
Na přednášce PFUK v květnu byl věcný, vtipný a ikdyž velká část lidí přicházela s despektem tak na konci tleskala. pustil lidi ke slovu a nevyhýval se žádné otázce, vždy měl precizní argumenty....
-----------------------
Tak v tomhle jsou inteligentní psychopati mistři.
Spíš se zaměřte na to co dělá a né co kecá a s kým se kámoší.
01. 10. 2012 | 15:50

Alena Čechová napsal(a):

pgjed:
Osobně se domnívám, že informační systémy nejsou zbytečné, naopak ony zapadají do egovermentu, který vláda vyhlásila už před lety ale pořád je jaksi na začátku cesty (ani ne v půli). Problém spíš vidím v realizaci těch zakázek, které jsou objektivně předražené násobně. IZIP považuju za dobrý nápad (ne tak jeho probvedení), elektronické registry rovněž, jejich propojením by se daly ušetřit nemalé prostředky, což snad nemusím nikomu zde zdůrazňovat. My totiž pořád ještě nevíme, kolik nás co stojí a nejsme tak schopní ani ty průsaky identifikovat. Dojala mne slova premiéra o elektronizaci údajů o alkoholu a výběru lihové daně - to mělo být sakra už dávno, jak to, že to ještě nemáme??
Jak to, že pořád občani běhají s lejstrama mezi katastrem, finančákem a dalšími úřady, jak to, že si to ty úřady nejsou schopny obstarat samy? Atakdále.
Co projekt Státní pokladna nebo jak se to jmenuje?
01. 10. 2012 | 15:58

kočka šklíba napsal(a):

Alice umíte číst? Měla byste tedy umět, i když úroveň Vašich příspěvků vzbuzuje pochybnosti o tom, zda vůbec myslíte.
Kopíruji Vám tady část příspěvku níže z 11:25:

Zadlužení ČR % HDP

2003 28.6
2004 28.9
2005 28.4
2006 28.3
2007 27.9
2008 28.7
2009 34.4
2010 37.6
2011 41,2
2012 44 – 45 %

Veřejné dluhy Eurostat
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tsdde410&plugin=1
Můžete mně ukázat to snižování schodků? A nebo vám to tam na té přednášce nakecal Kalousek?
01. 10. 2012 | 15:58

eman napsal(a):

Sl. Alice, pokud je mi známo, tak se neustále zadlužujeme tempem větším než malým, vidět na tom pozitivum může snad jen blázen nebo rudý derviš v pravicovém hávu. Jestli je tempo nepatrně větší nebo menší mne zase až tak nezajímá. Stát prostě a jednoduše je nabubřelý a prožírá více, než jsou mu jeho poplatníci ochotni dát. Soukromý sektor se bude stále více ptát kam jdou jeho, i přez klacky házené mu ze strany rudých ďáblíků t.č. právě u moci, stále ještě horko těžko vydělané prašule. Říká vám něco pojem optimalizace?!?
01. 10. 2012 | 15:58

Analytik napsal(a):

Alice má pravdu.
Kalousek je druhý český exemplář se sexy mozkem.
Jen by ho neměli pouštět k našim penězům.
Černá díra by zbledla závistí!
01. 10. 2012 | 15:59

nestranný napsal(a):

Ad autor:Nepamatuji se,že by tahle vláda někdy nějakou důvěru měla.Ve volbách jste nevyhráli,přesto prezident pověřil setavením vlady ODS.Nyní vládnete jen za pomoci
jakéhosi uskupení LIDEM,které se ani voleb nezůčastnilo a v té době ani neexistovalo.Vláda celé trojkoalice je nezákonná a ještě se prsí svými,,úspěchy".
Jediné úspěchy této vlády vidím v úspěšném dalko širším rozkrádáním toho,co v této zemi ještě zůstalo.Další její úspěch je destrukce všech sociálních výdobytků,za které
bojovali naši předci.Specálně vy osobně jste největší pohroma pro tuto zem.Už jen
vaše působení v MITASu bylo pro tuto firmu pohromou.O vašem působení na MO jsou
plné stránky na internetu,co dalšího ještě chcete lidem lhát?Na vašem místě bych
uvažoval nad otázkou,jak správně má být dlouhý politik vašeho formátu.Napovím.
4 metry i s provazem a musí se pořádně houpat.Nechtěl bych být ve vaši kůži až lidé
procitnou a prohlédnu(já se toho nedožiji,protože mi zůstává cca 5 měsíců života),
ale myslím,že to pro vás nebude nic příjemného.Ale dobře vám tak.
01. 10. 2012 | 16:01

resl napsal(a):

Joe Ratata,
nevěřte všemu, ten chudák bez zubů, by sem nevlez ani kdybyste mu je udělal zlatý.
01. 10. 2012 | 16:02

Alice napsal(a):

kočka šklíba: Myslíte si, jak jste chytrý a já blbá a přitom si pletete dluh (v poměru k HDP), který přirozeně narůstá (a dokud nebudeme hospodařit vyrovnaně také bude) s deficitem (schodkem) který od roku 2010 klesá.
01. 10. 2012 | 16:03

Kelt napsal(a):

To Alice,
v duchu pevně doufám,že jste mladá, krásná,štíhlá proporcielní blondýna.
Jen proboha přestaňte zde uveřejňovat takové bláboly,nebo se Vám může stát,že se někdo neudrží a řekne Vám to naplno.

Za Kalouskova bačování na MF stoupl schodek SR o 800 mld.Kč.
Jenom jemu se podařilo zaseknout nejvyšší sekeru do SR za dobu existence ČR.
Pokud začal se schodkem 169 mld.Kč,tak pak všechny schodky o pár mld.nižší jsou "úsporou" že?
Že neustále snižuje DPH a při tom vybírá méně,to Vám připadá v pořádku?
Že okolní státy rostou,i když jen mírně a jenom ČR je tři kvartály v recesi-to je racionální politika?
Kalousek je k mání,je rozvedený,ale nemajetný bezdomovec.Přespává v Hiltonu.
Veškerý majetek včas přepsal na příbuzenstvo,neb tuší,že mu již zvoní hrana.
01. 10. 2012 | 16:07

pgjed napsal(a):

To Alice:

Ale samozřejmě že má smysl. Ale ne sčítat libovolné deficity libovolných ministrů, ale konkrétní deficity konkrétních ministrů. Dá to stejně věrohodný obraz, jako když budete doma hospodařit na dluh. Když si ty dluhy včas neposčítáte a nezačnete přemýšlet a konat, jak se jich zbavit, přijde fenďák a posčítá je za vás! Ato se pak budete panečku divit!
Stát se nezadlužuje kvůli penzím. Stát se zadlužuje kvůli tomu, že jako výsledek určitých vládních kroků, odešli do předčasného důchodu lidé, kteří mohli ještě řadu let pracovat, platit na důchody, na zdravotní a místo toho si nechají důchody i zdravotní platit od státu. A při tom k tomu nebyl demografický ani legislativní důvod. Jen obavy z důsledků politiky Kalouska a spol.A k tomu Kalouskovy zářezy do propopulačních stimulů, které poškodily především chudé rodiny táhnoucí babyboom... Taky se zadlužuje proto, že neumí vybrat daně a zabránit šedé ekonomice tam kde by měl (jasné Kalouskovo selhávání). A proto, že byrokratický moloch nezřízeně plýtvá. A především díky obrovské korupci, kterou nikdo nechce zastavit ač v ní mizí zřejmě stamiliardy.
Dělání reforem bez skutečné analýzy výdajů, tedy analýzy, ve které chybí vlastní výdaje státní administrativy a radikální škrty v ní, no to snad není ani výsměch, to je tragikomedie s Kalouskem v hlavní roli!Jak se dělá aanalýza a jak reformy, to si nastudujte třeba v nedávné fiskální historii Lotyšska.
Obdivuji váš optimizmus. On i schodek kolem 8 - 10% rozpočtovaného objemu je hrůzostrašný a zvláště v situaci, kdy objem dluhu již dávno překročil rozpočtovaný objem financí. Copak nevidíte, že každoroční dficit již s bídou pokrývá ůroky z obludného dluhu? A copak nevidíte, že ty dle vás tak potřebné reformy fakticky zhola nic neřeší? Jenom lidem více berou a následně státní mašinerie vše prožere a přírůstek dluhu zůstává fakticky stejný? Samozřejmě není jediným viníkem, ale rozhodně je v našem fiskálu užitečný, jako bolševik na Velehradě! Ať to přiznáte, či ne.
Dokud ministr financí a stát nepřevezme Rašínovu, Engelovu, nebo Baťovu hospodářskou filozofii, tak o žádné reformy ve skutečnosti nepůjde. Bude to stále jen populistické šmé pro trumbery, kteří se nechají a rádi, opít rohlíkem.
01. 10. 2012 | 16:13

krajan napsal(a):

Pane ministře,
vám mohou důvěřovat jen naprostí ignoranti, demagogové a lid s nižší inteligencí. Vysvětlete,prosím, co nechcete promrhávat.
01. 10. 2012 | 16:26

pgjed napsal(a):

Paní Čechová, idea plné elektronizace státní správy a vyřízení jakéhokoliv správního aktu z jednoho podacího místa, to byla idea J. Luxe tek kolem r. cca 95. Byl za to vysmíván.
Souhlasím s tím, že elektronizované infosystémy jsou v dnešní době nutností. Ale jenom, pokud jsou funkční! Jsou-li tak funkční, jako byla síť SSZ za Nečasova ministrování, nebo Drábkova síť dávek, či nový registr vozidel, jsou to jen vyhozené peníze, včetně těch korupčních, které se s tím svezly. Když pak rezort po rezortu vysčítáme takto zmařené výsledky, snadno zjistíme, že jsme mohli hospodařit se starými systémy, které byly funkční, zato bez deficitlů a bez sociálních škrtů.
Která firma by si mohla nakoupit nový síťový HW + SW bez toho, aby byl od spuštění plně funkční? Dávno by zkrachovala! Jenomže tito matěji to neumí ani pořádně zadat, natož kontrolovat, převzít, případně vynutit nápravu disfunkcí. Takže finance vzal čert, poplatník stejně lítá s lejstry jako cvok a ještě mu Kalousek vystaví účet za neschopnost svou a svých kolegů. Prostě Neumětelov v Absurdistánu.
Petr Gabriel st.
01. 10. 2012 | 16:27

Skogen napsal(a):

Alice,

doporučuji podívat se na vývoj skutečné bilance schodku státního rozpočtu. V roce 2009 (Kalousek) zvýšil schodek SR řádově - z desítek miliard na stovky. Že pomocí velmi necitlivě prosazovaných reforem, v podstatě rezignace na sociální politiku státu (jedna z jeho funkcí) z této hodnoty něco nominálně srazil, je stále hluboce pod realitou let 2008 a dříve. V podstatě dvojnásobně. Až se dostane na hodnotu (budu tolerantní) průměrnou za uplynulé desetiletí (mimo vlastní sekeru, ovšem) a bude zde funkční stát namísto spálené země, pak vás budu pokládat za racionálně uvažující. To se však stát nemůže - tak dlouho Kalouskovi škrty vydržet nemohou.
01. 10. 2012 | 16:27

Kelt napsal(a):

2 opravy-DPH samozdřejmě zvyšuje,ten schodek SR ´09 omylem za listopad,za prosinec 192 milard Kč.Měl bych se více soustředit.
01. 10. 2012 | 16:28

Karel napsal(a):

Tak tady jenom čtu, jaký je ten Kalousek škůdce. Jak nám před nosem mizejí státní peníze, jak se zvyšují schodky (to je nepříjemné), DPH roste, HDP neroste a jak se mu přesto stále daří nás opíjet rohlíkem a dnes již víme, že i kolkovaným metylalkoholem.
Přesto ale nikdo ale nenapsal, co s ním tedy uděláme.
01. 10. 2012 | 16:34

pgjed napsal(a):

To Kočka šklíba:
Musím se alice drobně zastat, je skutečností že odrekordního schodku který kvalifikovaně dle rozpočtu Kalouska pod patronací MF Janoty zajistila Fischerova vláda, se schodky rozpočtu = příspěvky k dalšímu zvyšování již tak katastrofálního dluhu mírně snižují, což nic nedmění na tom že celkový dluh utěšeně roste stejně, jako úroky z něj a že i kdyby celá ČR celý rok neutratila ani haléř a jenom splácela dluh, stejně jej nesplatí celý. A to by mě všichni čerti vzali, když mají kalousci a alice tu drzost mně vykládat jak je to fajn a jak dobře hospodaří s mými daněmi!
01. 10. 2012 | 16:35

Josef K. napsal(a):

Napsal to za mne pan atentátník Vondrouš. Lépe bych nanapsal.
To se dle mého názoru děje. Stačí se podívat na nerovný přístup veřejné moci k občanům. Kalousek fackuje lidi na ulici a neskončí jako já v cele předběžného zadržení a není obviněn z výtržnictví. Lobbista Janoušek těžce zraní v opilém stavu řidičku a neskončí v cele předběžného zadržení. Já jsem tam strávil mnoho hodin a byl mi zabaven osobní počítač a můj mobil. Obviněn jsem byl z výtržností, ačkoliv můj úmysl byl upozornit na jednání vlády, které zdaleka překračuje hranice, které občané mohou tolerovat.Tento systém zcela selhává a na to je nutno důrazně upozornit. Vláda zde působí na policii a další složky státu, aby se její zlodějny nešetřily. Je tu obrovská nespravedlnost a proti té se musíme bránit. Svého činu nelituji a naopak ho považuji za přiměřenou obranu jednotlivce.
Chápu, že Klaus v zoufalství dělá ze sebe mučedníka a mluví proto o atentátu. Pochybnosti o duševním stavu prezidenta musí mít v této souvislosti asi každý.
To se dle mého názoru děje. Stačí se podívat na nerovný přístup veřejné moci k občanům. Kalousek fackuje lidi na ulici a neskončí jako já v cele předběžného zadržení a není obviněn z výtržnictví. Lobbista Janoušek těžce zraní v opilém stavu řidičku a neskončí v cele předběžného zadržení. Já jsem tam strávil mnoho hodin a byl mi zabaven osobní počítač a můj mobil. Obviněn jsem byl z výtržností, ačkoliv můj úmysl byl upozornit na jednání vlády, které zdaleka překračuje hranice, které občané mohou tolerovat.Tento systém zcela selhává a na to je nutno důrazně upozornit. Vláda zde působí na policii a další složky státu, aby se její zlodějny nešetřily. Je tu obrovská nespravedlnost a proti té se musíme bránit. Svého činu nelituji a naopak ho považuji za přiměřenou obranu jednotlivce.
Chápu, že Klaus v zoufalství dělá ze sebe mučedníka a mluví proto o atentátu. Pochybnosti o duševním stavu prezidenta musí mít v této souvislosti asi každý.
Václav Klaus v ČR zavedl šelmovitý kapitalismus, který přivádí mnoho z nás do bezvýchodné situace a zvýhodňuje bohaté. Daně platí převážně pracující a jako protislužbu dostávají kopance od státu, pořád horší veřejnou správu a sociální služby jsou již natolik omezené, že to není snesitelné a přitom se stát pořád víc a víc zadlužuje.Stát je v totálním rozkladu a tomu se člověk musí, alespoň symbolicky, bránit. Nečinnost je v této situaci zločinem, a ne to, co jsem udělal já. I Ústavní zákon dává občanům právo se postavit na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod.
Tolik k obdivuhodenému normalizačnímu autorovi blogu, který je pouze kriminálníkem.
01. 10. 2012 | 16:37

Skogen napsal(a):

pgjd,

nuže, myslím si, že vývoj bilance SR znáte, takže byste se nemusel zdaleka zastávat pouze Kalouska. A jak jsem uvedl, Kalousek ještě zdaleka nesmazal to, co navýšil - i bez Janoty a Fischera. Vzdor tupým škrtům. To důvod k pochvale není. Zvlášť, když nás čekají v tomto smyslu absurdní nesmysly jako církevní restituce a neochota čerpat unijní prostředky.

Zkuste si pak nahrubo odhadnout, kam by se snad Kalousek mohl dostat jen cestou škrtů, ale rovněž, jak velký skrytý dluh tím může vzniknout (viz např. maďarské zdravotnictví).
01. 10. 2012 | 16:40

pgjed napsal(a):

To Karel:
Psal jsem to tady x-krát. Především zarazit korupci, omezit výdaje státní byrokracie a tuto zredukovat - vzor Lotyšsko, nebo Estonsko. Zastavit zbytné investice a podpořit investice, které zvýší zaměstnanost a odvody do státních fondů. Vrátit zpět přísdpěvky do stavebka, porodné a rodičovské příspěvky, aby se zlepšily natalitní podmínky. Důchodový fond propojit se stavebkem. A především začít se skutečnou podporou exportu uzavřením dlouhodobých mezistátních smluv na exportní dodávky z ČR pro rozvoj průmyslu a infrastruktury v zemích s intenzivním investičním rozvojem. (Jižní Amerika, některé části afriky, blízký i dálný východ) A především vyžadovat po politicích, aby vrcholové posty v rezortech obsazovali praktiky, prohnanými fabrikou a ne politiky, na které nezbyly parlamentní prebendy.
01. 10. 2012 | 16:44

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Karel.
Řešení je poměrně jednoduché, zavedení daňového systému, který bude podporovat ekonomiku a efektivní veřejnou správu sloužící občanům a podnikatelům.
U daňového systému by možná stačilo vrátit se do roku 2006 a když reformovat, tam směrem vyspělé země, ne banánové.
Reformu, tu opravdovou reformu, ne deformu, musí a mohou dělat jen lidé kompetentní a důvěryhodní. Nedůvěryhodní lidé, už jen pro tu nedůvěryhodnost, nejsou kompetentní, bohužel Kalouskovi sympatizanti nejsou schopni pochopit ani to.
01. 10. 2012 | 16:46

pgjed napsal(a):

To Skogen:
Nechci vás lekat, ale evidentně máte určité potíže s chápáním čteného. Jste asi jediný, kdo mě nařknul ze zastávání se Kalouska. Jsem veký hříšník, ale to bych si nedovolil. ;-)
01. 10. 2012 | 16:47

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,docela Vám fandím,že jste pár mých příspěvků smazal resp. reakcí na hovena. Ale mám prosbu ! Nešlo by nepovolit ,aby používal v názvu, svého nového nicku, Boží jméno nadarmo ? Děkuji.
01. 10. 2012 | 16:47

Skogen napsal(a):

pgjed,

reagoval jsem na to drobné zastání Alice. Tady, když se řekne a), mělo by se říct i b). Že totiž Kalousek sice oproti rekordnímu nárůstu zadlužení v roce 2009 něco málo schodek v dalších letech nominálně snížil, ale že se stále vymyká jakémukoliv srovnání (leda sama se sebou, což činí právě Alice :) A také, že se současnou hospodářskou politikou nemůže vystačit.
01. 10. 2012 | 16:52

Marie napsal(a):

ten kdo
pgjed

no ale neptal se Karel náhodou na to, co uděláme s Kalouskem?
01. 10. 2012 | 16:56

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Skogen.
Hlavně by se mělo říci, že v roce 2009 byla okolo recese (-5%) a dnes je tam růst.

To je ten hlavní průser, ekonomický růst je dnes v okolí asi o 6 % vyšší než v roce 2009 a schodek je nižší jen asi o sto miliard.
01. 10. 2012 | 17:00

Yosif K napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
Pan Kalousek možná netuší, že si spletl zdejší prostředí se svým fanklubem. Už se těším na reakce, sám nemám potřebu kopat do politické mrtvoly.
01. 10. 2012 | 10:13
KONEC CITATU.

Bohuzel politicka mrtvola a padakovy velmistr Kalousek ma v tom co pise 100krat vice pravdy nez socialisticti demagogove typu "napujcuj a rozhod mezi proletare, zajistis hospodarsky rust"!

Delat REALNY usporny opatreni tak aby nikoho nebolela, aby to postihlo jenom "velkoburzoazii" a aby to potesilo profesionalni odbrorasky stvace a ruzny pomateny Vondrouse blabolici o vyhladoveni obuvatelstva neni mozne.

To co navrhuji a prsazuji Francouzsti socaliste je cesta do hospodarskeho sklepa evropy a nedopadne to nijak dobre. Cesti socialiste navrhuji plus minus to stejne.
01. 10. 2012 | 17:04

Dattelhein napsal(a):

Yosif

Takže bude asi nutný, aby to vzali ti zatracovaní komunisti, když socialisti by to vedli do skepa. Ti si nepůjčili ani ň, ba ještě půjčovali oni jiným státům.
Dokonce ani na vánoce si nevzali půjčku na banány.
01. 10. 2012 | 17:10

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Skogen.
Ještě to doplním, v roce 2009 jsme se i přes schodek 200 miliard zadlužovali méně nebo podobně, jako naši sousedé. Dnes roste naše zadlužení rychleji, než našich sousedů, kteří se například Německo dokonce oddlužují. Ty naše dnešní problému nejsou z venku, jako v roce 2009, ale naše.
01. 10. 2012 | 17:11

mik napsal(a):

Zde je jasna ukazka kam az politika v CR klesla ta neskutecne drza odvaha vyjadrovat se v blogu k necemu co upadlo do takoveho hnoje jako sef toho hnoje,,dluzno dodat ze onenhnuj uz zalozil Klaus kdyz se stal ministrem financi ale o to ted nejde Kalousek se prezentuje fackovanim mladistvych na ulici za zady s ochrankou metylakohol hraje do autu a ted ma dalsi prusvih Drabka v zadne zemi ktera si rika demokraticka nemohl ani Kalousek ani Drabek zustat ministrem i samotny prezident mel davno odstoupit stejne jako premier,,,ale dnesni politika v CR se nese v duchu po me potopa,,vsichni vedi ze to maji za par Klaus dela ostudu s pistolkou Rath sedi ve vezeni Kalousek se tvari jako ze se nic nedeje Parkanova je kdovi kde Janousek mozna na jachte a Drabek mele svou i kdyz je jasne ze mel s namestkem s.r.o. CR je v EU zesmesnena a nikdo uz ji nebere vezne,,Necas svym nepodpisem fiskalni dohody zasedl k jinemu stolu a jak jsem si dnes precetl o zadosti 5 zemi o financni pomoc v Rusku tak je mi jasne kam CR zase uz smeruje.,.. to byl fakt 89 zbytecny ? Nedivim se dnes lidem ze otevrene rikaji ze budou volit komunisty ale neni to jen posledni spetka zoufalstvi 80 % obcanu CR neveri soucasne vlade duveru nema ani prezident..Klaus uz za tech par mesicu snad nestihne napachat moc skod i kdyz by bylo lepe byt par mesicu bez prezidenta aspon by se usetrilo navic se ted bude nekolik mesicu resit a vysetrovat misto aby se venovali jinym udalostem a vlada ? Okamzite odstoupeni jak Necase tak Kalouska a pochopitelne Drabaka nemaji absolutne pravo uz o cemkoliv v CR rozhodovat
01. 10. 2012 | 17:15

dalimír napsal(a):

Josife K Hledejte prosím Vás i s tím vašim "chytrým" Kalouskem ty zašentročené prachy poschovávané všude různě po zahraničních bankách , kde si je ti vaši pravičáčtí mafiáni podnikatelé dávno tajně uložili ! Kdybyste jen tušil o kolik se jedná miliard tak by jste se nezastával takové loupežnické chátry která v česku olupuje obyčejné lidi již po 23let ! To Vám nevadí ? Kdyby ty prachy za ty roky zůstaly v českých bankách tak jsme tyhle debilní úsporná opatření nemuseli vůbec řešit ! Taková je skutečnost drahý pane Josife K ! Hezký podvečer Dl Ps: Jenže to by i ty banky musely zůstat napřed české !!!
01. 10. 2012 | 17:18

Yosif K napsal(a):

PGJED napsal:
A především začít se skutečnou podporou exportu uzavřením dlouhodobých mezistátních smluv na exportní dodávky z ČR pro rozvoj průmyslu a infrastruktury v zemích s intenzivním investičním rozvojem. (Jižní Amerika, některé části afriky, blízký i dálný východ)
KONEC CITATU.

K vami jmenovanym teritoriim: Konkurence ma obcas pro ceske usi zcela neskutecnou podporu ze strany svych vlad. Fondy ve stovkach milionu EUR a stovkach, stovkach a stovkach miliard Yenu na neskutecne vladni soft loans (10 let, urok 5%, splatky v budouci rope za spotove ceny atd atd)

Specialne zoufala Italie a zoufale Japonsko. Kdo je schopny se proti tomu prosadit, klobouk dolu...... prosazuje se kvalitou a peclivym obchodnim servisem proti neskutecne agresivnim financim podminkam pro import kvalitniho zbozi a stroju z Italie, Japonska, Koreje atp.

Navsteva ministerskeho predsedy a ministra obchodu s prakticky holyma rukama (bez fondu na softloans nebo garance v desitkach miliard US$) nema sanci neceho hmatalneho dosahnout.
01. 10. 2012 | 17:19

Ernesto napsal(a):

Aliamálko nedíváte se náhodou na Kalouska příliš růžovými brýlemi ? Člověk se ve Vás nevyzná ! Dl.
01. 10. 2012 | 17:25

mik napsal(a):

A jeste me napada jednoduchy dotaz ..pane Kalousek kdo nese zodpovednost za penale ktere EU udelila za spatne hospodarani s dotacema ? Ja nic ja muzikant ? pred nejakym casem se vyjadril guberner narodni banky ze CR by nemale absolutne zadny problem prejit na euro Chcete me snad tvrdit ze CR nemohla na nej prejit kdyz na nej mohlo prejit Slovensko ? proc porad tak nadhodnocujete korunu a proc se porad ubira dole misto toho aby jste si priskrtily vy nahore sami... nejakym blogem uz dnes lidi neoblbnete,,me osobne je to jedno neziju v CR a sel jsem si penzi zabezpecit za eura ale prece je mi lito statu ve kterem jsem se narodil jo a o socialni svere prosim nelzete..je jasne ze je jen 6 % nezamestnanost a uspora socialnich vydaju kdyz Drabkuv system vyradil s podpory a evidence znacne mnozstvi lidi.. Verejne prace zadarmo jsou porusenim ustavy a porusovanim lidsky prav a jsou nezakone.. stejne tak jako chozeni se hlasit na postu takze asi tak
01. 10. 2012 | 17:28

Občan napsal(a):

To PGJED:

Lotyšsko redukovalo tak, až je z toho odkázáno na potravinovou pomoc, třetina populace utekla do zahraničí a země se permanentně potácí na pokraji státního bankrotu.
Ovšem každý rok si tam dávají sraz náckové z celé Evropy...

No, a Estonsko - nezaměstnanost 12%, kdo jen trochu může, pracuje v zahraničí (což zas není takový problém, vzhledem k "velikosti" státu a populaci 1,6 milionu) a ekonomika se stále ještě nedostala do plusu. Takže sice mají vyrovnaný rozpočet a malý zahraniční dluh, ale za cenu toho, že zemička je stejně zbídačená jako Lotyšsko.

Fakt toužíte po tom, aby byly české děti odkázány na potravinové balíčky, "Adopci na dálku" a podobné programy, určené rozvojovým zemím?
01. 10. 2012 | 17:34

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
Možná jste napsal tento blog úplně sám a vrátíte se k reakcím čtenářů, pane ministře.
Při prvním čtení mi uniklo, kde že jsme si získali tu důvěru...
Hm, na finančních trzích a naše dluhy narůstají. Někdy by bylo dobré jasně lidu napsat, čí jsou ony "nadbanky", které půjčují státům, jak vysoké úroky platíme a čím za své dluhy ručíme. Oni naši věřitelé mají pravděpodobně své jisté stejně jako všelicí ti dobrodinci, co člověku půjčí 20 tisíc a získají celou chalupu. Nebo se mýlím?
01. 10. 2012 | 17:35

Vlkodav napsal(a):

Snižování deficitu státního rozpočtu a nízká nezaměstnanost je úžasný výsledek. Pevně doufám, že tato vláda dokončí svoje funkční období a dokončí co nejvíce z reformačních kroků. I když dle mého jsou už nyní dost ořezané a měly by být důslednější.
01. 10. 2012 | 17:37

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Jak vypadá ta Kalouskova důvěra

Jinak důvěra vládě 14 %, to nepatří do civilizovaného světa
http://www.cvvm.cas.cz/upl/zpravy/101313s_pi120921.pdf

Důvěra stranickým představitelům – Kalousek 10 %
http://www.cvvm.cas.cz/upl/zpravy/101314s_pi120926.pdf
01. 10. 2012 | 17:40

bída s nouzí napsal(a):

Souhlasím s Jančurou,že soudruh Kalousek je jedním z největších darebáků a zlodějů polistopadový éry.Tento ožralý chemik prodělal přerod v ekonomickýho megaexperta a podle toho to taky vypadá,řekl bych,že má diplom z Plzně.Na co šáhnul,to zkuprasvil,co vyšlo z jeho ůst,to byla blbost nebo smrad,tento nejlepší ministr financí na zeměkouli se navyváděl takovejch blbostí,že udělat jen zlomek z toho někdo z obyčejnejch lidí,skončil by dávno v šaškecu.Tomuto pánovi se nedá věřit ani ranní uprdnutí,natož ty bláboly,kterými nás už 20 let otravuje.
Tento politický turista by vlezl do náručí i satanovi,kdyby věděl,že z toho bude něco mít, a to se klidně vsadím o lahev jeho oblíbené slivovice,že když bolšáni vyhrajou volby,tak se k nim bude cpát.A vůbec,kdo tuhle zem vydrancoval,tak ať si ty zlodějiny a podvody zaplatí ze svýho,že soudruhu Kalousku,Klausi-Pružinskij,Nečasi,Drábku,Ježku,Dlouhý,Langře,Bendle,Řebíčku,Paroubku,Grosi,Špidl............a všichni,kteří ste se na tomhle svinstvu podíleli.
Už nás prosím neoblbujte svýma zhovadilostma a vypadněte - NEDĚKUJEM
Všem slušným přeji krásný,nikým nerušený večer
01. 10. 2012 | 17:44

český maloměšťák napsal(a):

Malý příspěvek k penzím a tomu jak je ČR "ohrožena" demografickou krizí ve vztahu k asijským zemím :

http://www.oecd.org/els/socialpoliciesanddata/41941763.pdf

A co Čína ?
Oblíbený to " kapitalistický ráj" kolektivu autorů s názvem " Yosif K" ?

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2160677/cinsky-penzijni-system-se-rychle-meni-v-obri-cernou-diru.html

Občan
Pgjed je z KDU ČSL. Ti vždy dali spíše na charitu, než na rozhazovařný stát, který chová práci se štítící socky v náruči.
Takže ho prosím nenapadejte.
Lotyšsko je země se složitou historií.
Ale je pravda že Waffen-SS by oslavovat neměli.
Sice kříž jako kříž - tvrdí mnozí...ale co se týče moderních dějin...tak volím raději ten normální - než ten hákový.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/278930-bojovnikum-waffen-ss-postavili-v-lotyssku-pomnik-rusko-si-stezuje.html

Ostatně i u nás se po roce 1989 ničily pomníky postavené kdysi na počest padlých sovětských vojáků. V nejmenované vesnici to provádělo osm maníků z místního Sboru dobrovolných hasičů /Požárníci/..
...Pět z nich bylo před r. 1989 členy KSČ a jeden údajně udával lidi na StB.

Historie je ale sviňa - většinou tě doběhne.
Leda bys na to měl šišku.... a drábky. Pak je to v poho.
01. 10. 2012 | 17:48

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
Ano - skutečně obdivuhodný výkon roztodivných to rozpočtářů a počtářů :

http://zpravy.kurzy.cz/337714-vlada-posvetila-rozpoctovy-presun-1-3-miliardy-korun-na-pomoc-lidem-v-hmotne-nouzi/

Jen přitvrdit, soudruzi...jen přitvrdit. Nebát se a nakrást.
01. 10. 2012 | 17:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ministře Kalousku, už to začíná být horké, kterépak ministerstvo přijde na řadu po Drábkově pašalíku? MUDr. Ráth už se těší na společníky, to budou diskuse, dozorci budou mít veselejší službu. Skoro bych se vsadil, že se mezi sebou sázejí, kdo z politiků je poctí svou přítomností ve vyšetřovací vazbě. Pak teprve vaše blogy budou mít tu patřičnou Šťávu.
01. 10. 2012 | 17:57

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro šašek z Jihlavy.
Kdyby zašili Kalouska, tak bych snad i zariskoval a otevřel něco tvrdšího.
01. 10. 2012 | 18:07

CH4O napsal(a):

Kalousek příjde na zasedání vlády se dvěma papíry. Zamává prvním a říká:„Zde jsou vyjmenována opatření, která pokud schválíme, budou se mít lidé dobře až do konce svého života.“Pak vytáhne druhý a říká: „A tady je seznam těch lidí.“
Kalousek s Nečasem jedou v limuzíně na inspekci po Česku.
Přijdou do školy, střechou zatéká, omítka opadaná, všude zima - ředitel žádá 0,5 mil/kč na opravu
Kalousek mu vysvětlí, že je krize a musí se šetřit.
Druhou návštěvou je věznice - střecha perfektní, nové omítky, všude teplo, na každém pokoji televize, vyhřívaný bazén, golfové hřiště, volejbal, spousta zájmových kroužků - ptají se ředitele, zda něco nepotřebuje odpovídá že, nic, že mají vše potřebné - Kalousek mu přesto dá 5 mil na vylepšení posilovny.
Sednou do limuzíny a Nečas se ptá Kalouska:„To mi vysvětli. Tamta škola potřebovala zjevně peníze a nic jsi nedal a ve vězení nic nechtěli, a dal jsi jim 5 mega.“
Kalousek se shovívavě usměje a říká :
„My dva už do školy chodit nebudeme.“
01. 10. 2012 | 18:17

schlimbach napsal(a):

Alice, vy se mi skutečně velmi líbíte. Máte nádherné blond vlasy :)
01. 10. 2012 | 18:20

Ano pane ministře, napsal(a):

zliskanou důvěru příště nepromrháme.

6. 10. 2008 00:00 (aktualizováno: 6. 10. 2008 10:26)
ROZHOVOR HN (výňatek)
Miroslav Kalousek: Možná vás zklamu: krize nám nehrozí
Česku nehrozí nic horšího, než že bude bohatnout pomaleji, říká ministr financí Miroslav Kalousek.

1.10.2012
Miroslav Kalousek: Nepromrhejme získanou důvěru
01. 10. 2012 | 18:21

Ano pane ministře, napsal(a):

zliskanou důvěru příště nepromrháme.

6. 10. 2008 00:00 (aktualizováno: 6. 10. 2008 10:26)
ROZHOVOR HN (výňatek)
Miroslav Kalousek: Hovořit o krizi u nás je naprostý nesmysl: žádná tu není.
HN: Není to ale jen otázkou času?
To mohu vyloučit. Neznamená to ale, že to nebude mít žádný dopad na českou ekonomiku. Už na jaře jsme počítali s ochlazením ekonomiky z předchozího růstu 6,5 procenta na tehdy ještě konzervativních 4,8 procenta.
Je zřejmé, že kvůli finanční krizi bude to ochlazení větší. Nicméně česká ekonomika je ve velmi slušné kondici. A český bankovní sektor je absolutně zdravý. Pro Česko to tedy neznamená, že nebude bohatnout.
Nestane se nám nic horšího, než že budeme bohatnout o něco pomaleji, než jsme zvyklí.
Ale stále budeme bohatnout.

1.10.2012
Miroslav Kalousek: Nepromrhejme získanou důvěru
01. 10. 2012 | 18:24

Rumcajs napsal(a):

Je neuvěřitelné, jaké hlouposti může sociální demokracie vypouštět ven, směrem ke svým voličům a ještě neuvěřitelnější je, podle jakých jednoduchých schémátků voliči levice na to reagují.

Je také neuvěřitelné, s jakou lehkostí a neodolatelným kobylím úsměvem je schopen Sobotka kritizovat zvyšování DPH z důvodu zvyšování životních nákladů a snižování kupní síly, aby vzápětí národu sdělil, že ČSSD hodlá zvyšovat daně více jak Kalousek, pouze s tím rozdílem, že bude zvyšovat nepřímé daně .

No je opravdu Sobotka tak hloupej, že neví, že tyto daně budou mít z hlediska zvyšování životních nákladů naprosto stejné účinky jako DPH, pouze s tím rozdílem, že z hlediska firemního cash-flow to bude mít mnohem ničivější účinky, než to co chystá Kalousek ? A nebo Sobotka je alespoň natolik chytrý, že ví, že jeho voliči jsou jen tupé stádo , vůči kterým si tyto primitivnosti může dovolit ?

Ať je to ,jak je to, odchodem Kalouska z pozice MF čeká tuto zemi ekonomická katastrofa. Fantomas s kobylím úsměvem bude dělat pouze to, co po něm bude chtít mafie. Tedy půjčovat si, rozhazovat a udržovat masy v klidu, aby sami měli klid na své zlodějny.
01. 10. 2012 | 18:24

lihovej dědek napsal(a):

ad mireček
...zmrazit platy státním úředníkům...dobrá myšlenka, ale ne původní...jsem státní úředník a za posledních osm let jsem dostal přidáno celkem 900 Kč...to skutečně není mezi diskutujícími ani jeden skutečný odborník na finance?
Budete po Kalouskovi ještě prstíčkem škrábat...
01. 10. 2012 | 18:28

Ano pane ministře, napsal(a):

zliskanou důvěru příště nepromrháme.

6. 10. 2008 00:00 (aktualizováno: 6. 10. 2008 10:26)
ROZHOVOR HN (výňatek)
Miroslav Kalousek: Ale záporný růst a následná recese Česku rozhodně nehrozí. A pořád porosteme rychleji než eurozóna.

1.10.2012
Miroslav Kalousek: Nepromrhejme získanou důvěru.
01. 10. 2012 | 18:28

český maloměšťák napsal(a):

http://ekonomika.idnes.cz/likerka-granette-mobilizuje-pravniky-d89-/ekoakcie.aspx?c=A120926_133603_ekoakcie_fih

" Emééérikn Eprááááizl !!!!"
01. 10. 2012 | 18:29

biolog napsal(a):

Pane ministře,
k Vašim tvrzením nejfundovaněji se vyjádřil Petr Gabriel st., budete schopen a ochoten na jeho připomínky zareagovat?
01. 10. 2012 | 18:33

kostelo napsal(a):

co kdybyste místo zvyšování daní a škrtání normálně přestali krást
01. 10. 2012 | 18:43

Rumcajs napsal(a):

Za Sobotky jsem se zadlužovali rychleji jak EU. Za Kalouska se tento trend podařilo obrátit.
01. 10. 2012 | 18:51

pavelp napsal(a):

Kalousku Kalousku..ty sibale jeden..ze ty si zase neco vypil cooo?? Jak teda ty mincmistre vysvetlis ze zatim co okolni ekonomiky rostou..i kdyz teda taky zadna slava...tak Ceska pada do ..vsak ty vis kam..neudelal si nekde chybu?? Ja bych doporucil poradnyho panaka a znovu se rozhlidni okolo ty galakticka chybo!!! Bud si opravdu nemocny a nebo jsou podle tebe vsichni blby.. jinak ty a tvoje parta snad sanci prohrala i kdyz u tebe nikdy clovek nevi kde se zase obevis!! Rychle utikej zalozit novou stranu snad ti to zase Cesi zbasti!! Zamerne ti tykam aby jsi pochopil ze jsi opravdu nemocny a ja mam pochopeni pro nemocne..asi za to ani nemuzes!!!
01. 10. 2012 | 18:58

český maloměšťák napsal(a):

Rumcajs
Kdysi se také tvrdilo, že jsme stáli jen kousíček před propastí - ale učinili jsme rázný krok vpřed.

Ostatně všem je putna jestli jste se zadlužoval rychleji než EU.
To si vyřiďte s manželkou.
01. 10. 2012 | 18:59

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Nesnaž se být vtipný Vykydale. Myslím, že i takový trou... jako jsi ty, musí z kontextu pochopit, o co jde.
01. 10. 2012 | 19:05

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

skogen,
veřejný sektor privátnímu škodí. proto máme krizi. pokud nějaký kamarád politka získá státní zakázku, není to nic jiného než narušování obchodní soutěže. protekce, korupce, dotace, lobismus to je vždy spojeno s veřejným sektorem a veřejnými penězi. vytvoření obludného veřejného sektoru socialisty na západě není nic nového. komunisti udělal uplně to samé, s tím rozdílem, že soukromý sektor zlikvidovali uplně. socialisté ho nechají částečně dýchat, ale naruší ho tak, že není schopný ufinancovat jejich sociální stát. sociální stát je mocenský aparát budovaný politiky paralelně vedle volného trhu. platí v něm jiná pravidla. nemusí se v něm pracovat, nemusí se v něm soutěžit na trhu, důležité jsou konexe, korupce a protekce. sociální stát slouží částečně k uplácení voličů , částečně k jejich kontrole a upevnování moci politiků. a vše je financováno na dluh na ukor budoucích generací. a to nejparadoxnější na tom celém podvodu je to, že spousta lidí věří tomu, že je to pro jejich dobro. stejně jako věřili v socialismus, který je nakonec uplně zbídačil.
01. 10. 2012 | 19:16

Jak si socan ustele, tak neusne napsal(a):

Pane Kalousku máte pravdu.
Na proletáře platí velký bič a malý dvůr .
01. 10. 2012 | 19:25

Wraith napsal(a):

A jakou důvěru máte na mysli, pane ministře?

Přijde mi to poněkud jako zoufalý výkřik. Pokud jde o tu důvěru poslaneckou, tam drhnete o futra ušima... pryč jsou časy 118.
A co se týče té důvěry národa... o té bych raději taktně pomlčel.

Víte, ČSSD se netajila svými plány a otevřeně přiznávala, jak chce jednotlivé problémy řešit. A netajila se tím, že její kroky budou nepopulární.
Kdežto vládní strany slibovaly hory doly včetně nezvyšování daní atd.. drastické škrty v téhle situaci nejsou řešení, pouze oddálením nezbytné přestavby systému.
01. 10. 2012 | 19:33

Rumcajs napsal(a):

Wraith

Jaké nepopulární kroky ČSSD máte na mysli ?
01. 10. 2012 | 19:52

Zajíc napsal(a):

Už se to okolo točí . Parkanová ,dnes zase dva od Drábka v cele . Kdo příště?
Tvrdím pořád ,že kdo uteče vyhraje .
01. 10. 2012 | 19:53

reppop napsal(a):

Obávám se, že odboroví ekonomové (Fassmann a Ungerman) mají na rozdíl od pana Kalouska všech pět pohromadě.
Viz např.:
https://www.youtube.com/watch?v=jWsEsjbcYwk

Jenže tyto názory se jaksi současné vládě rozpočtové odpovědnosti ideologicky nehodí. Stejně jako názory ekonomických Nobelistů Josepha Stiglitze a Paula Krugmana. Pan Kalousek a jeho pobočník pan Nečas (o hradním pánovi nemluvě) se začínají podobat náboženským fanatikům popírajícím zdravý rozum. Jak píše Krugman: neustále resuscitují "zombie" teorie ekonomické politiky. Realitou již byly vyvráceny, západní svět přivedly k hospodářské a dluhové krizi, ale díky pánům jako Kalousek se tu neustále potácejí jako "zombie", škodí a není možno je zabít.
01. 10. 2012 | 20:01

David napsal(a):

"...Přišli bychom o šanci, že s námi Evropská komise ukončí proceduru nadměrného deficitu a ztratili bychom pracně budovanou důvěru na finančních trzích. Díky ní si půjčujeme výrazně levněji, než řada starých států EU, o těch nových ani nemluvě. Od roku 2010 se nám tak podařilo uspořit několik desítek miliard korun na úrocích ze státního dluhu. Ztráta důvěry a prohlubování deficitu by nás o tyto významné úspory připravily. Naopak, velké finanční skupiny by nám mohly začít diktovat své podmínky a ČR by přišla o svou finanční suverenitu, jako se již stalo mnoha státům Evropy...."

---------------------------------------------------------------------------------------

„Šílený chemik" vyzývá abychom nepromrhali získanou důvěru u Evropské komise a u velkých finančních skupin, které by nám jinak mohly začít diktovat své podmínky. To je vrchol drzosti, arogance a manipulace namířené proti občanům.

Jemu vůbec nevadí, že právě jeho způsobem vládnutí ON PROMRHAL důvěru občanů v náš stát, v úlohu státu chránit především zájmy svých občanů?

Nesmíme zapomínat, že Kalousek nese velkou odpovědnost také za to, že EU neproplatí zkorumpované dotace, kde ztráty jdou do desítek miliard.

Ministr financí Kalousek by měl zveřejnit přesný a podrobný rozpis toho

kolik ušetřil těmi svými tupými škrty,

když snížil platy ve státní správě o 10%, když zvedl DPH o 4%, když snížil sociální podpory, když snížil důchody, když snížil příspěvek ze stavebního spoření atd. Jak je potom možné, že plánovaný deficit má být jen o 30 miliard nižší.

KAM SE TY TVRDĚ UŠETŘENÉ PENÍZE ZTRATILY ???

Vinu za to, že se razantním způsobem snížila spotřeba obyvatel nese zcela jednoznačně Kalousek a jen hlupák mu skočí na to, že příčinou je celková situace v Evropě. Smutné je, že skuteční odborníci loajálně ke Kalouskovi mlčí, a nechají nás laiky na pospas Kalouskově sprosté manipulaci.

Cesta, kterou nás vede "šílený chemik" je cestou do pekel. Čím dříve se ho zbavíme, tím lépe!
01. 10. 2012 | 20:01

Karel napsal(a):

Jakou důvěru ?
:-))))))
01. 10. 2012 | 20:02

Karel napsal(a):

Co se týče "důvěry trhů" a "půjčování na nízký úrok"

TO SE MŮŽE ZMĚNIT BĚHEM TÝDNE.

Kalousek vytváří, tak nestabilní prostředí, že nevíme, dne či hodiny.

PS,
Emergin Markets chválili tohoto Chemika za snahu převést veřejné majetky do soukromých rukou, a tím zvýšit míru vysávaní české ekonomiky do soukromých kapes.
Normální podvod.
01. 10. 2012 | 20:05

Wraith napsal(a):

Rumcajs:

ČSSD se netajila záměrem jít cestou zvyšovaní daní zejména pro právnické osoby. To je obecně známé. Račte nahlédnout: http://www.cssd.cz/ke-stazeni/volebni-programy/oranzove-knihy-cssd-pro-volby-2010/
Myslíte, že jde o hlouposti? Mě to přijde jako poměrně promyšlené.
01. 10. 2012 | 20:16

Rumcajs napsal(a):

Wraith:

Chcete tím říci, že u voličů levice, rekrutujících se především z řad socek ,je zvyšování daní PO nepopulární ? No to si snad děláte srandu. Vždyť většina z nich ani neví, co to je.
01. 10. 2012 | 20:22

Wraith napsal(a):

Rumcajs

Budete se divit, ale ano. Mezi voliči ČSSD je nemálo podnikatelů. Nemluvím nyní o většině. Jen o části voličů. A nepochybuji o tom, že mezi nimi JE tento návrh nepříliš vítaný ;-).
A dočasné zvýšení maximálního základu pro odvody na zdravotní a sociální pojištění by se dotklo všech a bez rozdílu, což je také nepříliš vítaný zásah do peněženek lidí.
01. 10. 2012 | 20:33

Marcus napsal(a):

Pane Kalousku,
doporučil bych Vám soustředit se na to, kudy a kam mizí peníze z české ekonomiky. Saldo bilance dividend a dalších plateb bylo v minulém roce -272 miliard - TO JE PŘES 7% ROČNÍHO HDP. Přitom v roce 2005 byla tato bilance -156 miliard. Nárust deficitu této bilance začal v roce 2007 (nástupem Topolánkovy vlády) a i v krizovém roce 2009 byla tato bilance -252 miliard. Vám prostě nevadí, že třeba banky vykazují rekordní zisky a přesto v rámci krize šetří na zaměstnancích kde to jde. Přitom alespoň část z těchto peněz mohla zůstat v domácí ekonomice - kdybyste nesnížili nesmyslně daň z firemních zisků z 24% (2006) na 19%. Statistika jednoznačně ukazuje, že firmy místo aby zisky reinvestovaly nebo vyplatili zaměstnancům, tak je vyvádí do zahraničí. To, co občas vypouštíte z úst svědčí nikoliv o odbornosti, ale o lpění na dogmatech a neochotě přiznat chybu.
01. 10. 2012 | 20:43

český maloměšťák napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Wraith:

Chcete tím říci, že u voličů levice, rekrutujících se především z řad socek ,je zvyšování daní PO nepopulární ? No to si snad děláte srandu. Vždyť většina z nich ani neví, co to je.
01. 10. 2012 | 20:22
--------------
Doložte vaše tvrzení. O těch sockách.

Já totiž pak mohu tvrdit, že voliči české "pravice " se rekrutují z řad idiotů.
Což je /až na výjimky / zjevná nepravda.

Domácí úkol :
Jak vysoká by měla být tedy sazba daně z příjmu PO ? V současné realitě Kraďákova ? Když tedy o této dani tolik víte.
/netvrďte ale že až co Kalousek či vaše politbyro - zkuste předložit svou vizi...konkrétně - řečí čísel....znalče daně z příjmů PO, slovutná a charakteristická výjimko/

Umíte anglicky ?

http://www.scribd.com/doc/106568252/0915-Taxes-and-Economy
01. 10. 2012 | 20:46

Karel napsal(a):

To český maloměšťák :

Neumí.
Rumcajs už dříve psal, že nezná žádné cizí řeči, jeho maturita mu stačí na to, aby měl ve všem jasno.

Tady jste narazil.
01. 10. 2012 | 20:56

Záškodík napsal(a):

Vidím, že je to na dobré cestě - v rámci předvolebního boje čistí Nečas pol.scénu od opozice. Jsem optimistou, po Šiškovi si přijdou domů pro Drábka a určitě praskne i něco na Kalouska.
Vy zíráte, my zíráme - ODS musí nějak přebít Kolibříka a to chce nasadit těžký kalibr!
01. 10. 2012 | 20:59

Marcus napsal(a):

Krátký komentář k Vaší poznámce o důchodové reformě: vyvedení peněz z průběžného sytému do penzijních fondů není žádná reforma. Průběžný systém na připravované deformě VŽDY PRODĚLÁ - buď hodně nebo málo.
Princip je jednoduchý - vezmou se peníze z jedné kapsy (průběžného systému) a dají se do druhé kapsy (penzijním fondům). Stát bude muset řešit současný výpadek příjmů z průběžného systému - nejlépe půjčkou právě od penzijních fondů. Důchody se tak budou vyplácet ze stejných peněz jako doposud, ale budeme zde mít navíc zadlužený stát. A budoucí důchody si zaplatí daňoví poplatníci ve splátkách dluhu státu penzijním fondům.
Ještě Vám přikládám k nastudování tabulku nákladů na 100 Kč odváděných do průběžného systému a v penzijních fondech (podle schválených limitů - 0,3 - 0,6% z naspořené částky):

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AlM5e2xKRqf1dGpoZUE2UFRXbTNUM3psbWY2aHZXTnc#gid=0

Z tabulky vyplývá jedno - pokud fondy využijí schválené limity, pak budou náklady na fondový systém 4,5krát (konzervativní strategie) - 9x (dynamická strategie) vyšší než jsou náklady na průběžný systém. Tyto vyšší náklady schlamstnou zbytečné instituce - penzijní fondy.
01. 10. 2012 | 21:03

Silan Fialový napsal(a):

Kalousku ty zloději, jakou důvěru chceš ještě promrhat? Podle nejnovějších průzkumů ti už nevěří ani Mádl s Issovou tak co tu ještě pohledáváš? Plastikový útok na Klause byl jasné varování. Sbal si kufry a nakradené miliony a upaluj někde na Seychely nebo JAR, tady už pro tebe není bezpečno. Zachráníš si holý krk a česku ušetříš pár miliard.
01. 10. 2012 | 21:08

Drábkův pochop napsal(a):

Marcus

Mýlíte se pane. Jedině vložení finančních prostředků do penzijních fondů může zajistit nezadluženou budoucnost našich potomků. Každý přece ví, že stát je nejhorší hospodář a proto je třeba zbavit jej co nejvíce funkcí. Soukromý majitel si svůj majetek vždy ohlídá lépe a také jej řádně spravuje. Nešiřte bludy a nestrašte lidi. Řešení je nasnadě, stačí jen otevřít oči a nebát se novot. Především musíme vykořenit ten komunistický strach z nových věcí, jinak se nepohneme z místa a jako Řecko zbankrotujeme.
01. 10. 2012 | 21:13

MFČR napsal(a):

Faktem zůstává, že inženýr Kalousek, na rozdíl od většiny diskutujících, nemá v hlavě seno. Dokáže jasně a výstižně formulovat své argumenty a s každou námitkou si věcně poradí.
01. 10. 2012 | 21:15

kydačův rádce napsal(a):

český maloměšťák

ideální sazba PO v současné situaci je 28 %
01. 10. 2012 | 21:20

Rumcajs napsal(a):

Wreith:

Naprostá většina levičáku dopadům zvýšení těchto daní vůbec nerozumí. Jinak by nemohli být proti zvýšení DPH a zároveň schvalovat toto.
01. 10. 2012 | 21:23

Silan Fialový napsal(a):

Rumcajs

zvýšení DPH znamená zvýšení cen. Především spodní sazba dopadne na ty nejchudší a nejvíce zranitelné. Luxusní oblečení lze kompenzovat nákupem levějších značek, ale substituovat chleba je již takřka nemožné. Ledy bys chtěl naučit lidí žrát trávu. Což je možná cílem některých individuí, kteří nám vládnou a jejich přitroublých voličů z ODSTOPSSO.
01. 10. 2012 | 21:28

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Ideální daň z PO, je žádná daň. Jsou to peníze které rozfoukávají ekonomiku a zdaňoval bych je až v okamžiku osobní spotřeby . Pouze bych zamezil kumulaci oběživa bez investic. Jinými slovy, ti co by investovali, ti by žádné daně z PO neplatili.
01. 10. 2012 | 21:31

Rádža zíva napsal(a):

Navrhuji daňový systém jaký mají v Bhútánu.

DPH - jednotná sazba 7%
PO - 32%
FO - progresivně 3 sazby. Pro nejchudnší 0 %, od 700 eur 15 %, od 2000 eru 37%
Spravedlivé a rovnoměrné rozložení zátěže, chránící ty nejslabší a solidárně vyvážené přispěvkem těch bohatších.
01. 10. 2012 | 21:31

Rumcajs napsal(a):

Silan Fialový :

A zvýšení nepřímých daní cenu chleba nezvýší ? A ty jsi přiletěl z které planety chlapče ?
01. 10. 2012 | 21:32

kydačův rádce napsal(a):

Rumcajs

Investovat se dá i do vily s bazénem či nákupu krokodýla pro domácí chov. Jsi ekonomický analfabet a diletant každým coulem. Tebe by snad nevzali ani do prezidentské ochranky.
01. 10. 2012 | 21:33

Silan Fialový napsal(a):

Rumcajs

Ty neumíč číst? Psal jsem, že zvýšení spodní sazby DPH cenu chleba zvýší. A DPH je daň nepřímá. Tudíž problém s planetami je asi pouze v tvé hlavě.
01. 10. 2012 | 21:35

Rumcajs napsal(a):

Rádža zíva:

A jak se těm hochům daří ? Kolik mají HDP na hlavu ?
01. 10. 2012 | 21:35

ocho napsal(a):

Kalousku ty kalousku!!Máš na triku už 27 mrtvých občanů tohoto státu!!Jak je vidět, tak ti to vůbec nevadí.Ty muzikant ty za nic nemůžeš.To nepočítám ty mrtvé co se zabili na těch tvojich nefinkčních padácích.
Není tí aspoň trochu hanba???Neměl by ses národu za ty mrtvé omluvit???
01. 10. 2012 | 21:36

Záškodník napsal(a):

Drábkův pochop

Jistě, svěříme své peníze nějakým vykutáleným podnikatelům, abychom za dvacet let zjistili, že to dopadlo jako s privatizací. Věřím, že si svoje prachy dokážou ohlídat a proto jim je nedám ani omylem.
Existuje tisíc jiných možností a nikdo mi přitom nebude přikazovat, kdy smím nebo nesmím "vystoupit". Tohle je maximálně nevýhodný byznys - resp.výhodný jen pro ty ,co se na těch důvěřivcích napakují.
Systém nebude výhodný ani pro bohaté (pro chudé je nepoužitelný). Nikdo zazobaný nebude riskovat tolik peněz v tak riskantním podniku, když jsou jiné varianty.
Kdo ještě věří jediné slovo Kalouskovi nebo Drábkovi???
01. 10. 2012 | 21:37

Rádža zíva napsal(a):

Rumcajs

V hlavě mají rozhodně víc než ty. Bhútán je nejrychleji se rozvíjející ekonomika střední Asie, o tom se ti může leda tak zdát.
01. 10. 2012 | 21:38

Rumcajs napsal(a):

kydačův rádce:

O daních víš kulový. Běž si hrát s kuličkama.
01. 10. 2012 | 21:38

Drábkův pochop napsal(a):

Záškodník

A že ti stát přikazuje platit sociální pojištění bez možnosti ovlivnit svou výši důchodu ti nevadí? Říká se tomu ovčí syndrom. Inteligentní a racionální člověk si o svých penězích raději rozhoduje sám.
01. 10. 2012 | 21:40

Rumcajs napsal(a):

Silan Fialový

No já se upsal. Čili se tě ptám, jestli zvýšení odvodů na sociální a zdravotní cenu chleba nezvýší.

Doufám, že nyní je to dost polopaticky.
01. 10. 2012 | 21:41

Wraith napsal(a):

Rumcajs

Ale to se přeci nevylučuje. Každá strana má své voliče jak z veřejnosti laické tak odborné. Za každou stranou stojí houfce licí různé inteligence. Bývají různí: hloupí, chytří, mazaní nebo naivní, vypočítaví i poctiví - prostě jak kdo. Nelze tedy tvrdit, že za tou či onou stranou stojí většina chytrých nebo blbých. Takže v tomto ohledu je to plichta. Žádná strana nebude nikdy mít výlučně voličstvo složené z chytrých a druhá z hloupých.

Navíc ani sami odborníci nebývají jednotní v názorech, co je v dané situaci nejlepší.Každá z politických stran má, zcela běžně, houf odborníků - poradců na kdeco.
Logicky pak zpracovává své programy nejen s ohledem na své politické zaměření, ale i na danou ekonomickou situaci, že čehož plyne, že každý z předvolebních programů skýtá určitý sled kroků, kterými je možné ony situace řešit. Nepochybuji o tom, že skutečné řešení pak skýtá pouze syntéza názorů (program) jak pravice tak levice.

Loupežník taky nebude přeci kafrat doktorům do práce, že. Nebo by našel odvahu??
A já rozhodně doktor nejsem. Takže názor mít můžu, ale v reálu bych jejich místo nebral ani za zlatý prase.
01. 10. 2012 | 21:41

kydačův rádce napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
kydačův rádce:

O daních víš kulový. Běž si hrát s kuličkama.
Tak to vím pořád víc než ty :]]
01. 10. 2012 | 21:41

Rumcajs napsal(a):

Rádža zíva:

Ale jdi ty brebto. Tak kolik mají HDP na hlavu ?
01. 10. 2012 | 21:43

Silan Fialový napsal(a):

Rumcajs

Samozřejmě, že nezvýší ty trumpeto.
01. 10. 2012 | 21:44

Rádža zíva napsal(a):

Rumcajs

Nebuď zdechlý a vygůgluj si to. Kromě toho tato informace je nepodstatná, protože důležité je parita kupní síly jestli ti to něco říká. Tudíž nezáleží zda vyděláš měsíčně 100 eur nebo 1000 eur, ale co si za ty peníze v dané zemi koupíš.
01. 10. 2012 | 21:46

Rumcajs napsal(a):

Wraith:

S odborností to nemá co dělat. Povyk ČSSD proti zvýšení HDP, kontra zvýšení odvodů na sociální a zdravotní, je ze strany ČSSD čirá manipulace s prosťáčky a nehorázná lež.
01. 10. 2012 | 21:46

Někdo by to měl rozseknout napsal(a):

Ještě neslyšel jediný relevantní argument proti panu Kalouskovi. V čem se mýlí a nemá pravdu? Ekonomiky kolem nás rostou na úkor dluhu, můžeme být rádi, že se tolik nezadlužujeme.
01. 10. 2012 | 21:48

Rumcajs napsal(a):

Silan Fialový :
Tak to já budu tvrdit, že když zvedneš HDP , tak se cena taky nezvýší.

P.S.

Snažím se být stejně blbej jako ty.
01. 10. 2012 | 21:49

Silan Fialový napsal(a):

Wraith

Obecně se samozřejmě nedá říct, jestli jsou hloupější voliči levice nebo pravice, ale když odhlédneme od obecného pohledu, jeví se, že voliči pravice jsou prostě blbci :]]]
01. 10. 2012 | 21:51

Rumcajs napsal(a):

RZ

No já si to vygůgloval.... 2 tisíce dolarů na hlavu.
To za Kalouska máme asi 10 * tolik.

Fakticky, ekonomičtí tygři.
Běž se radši něco zamantrovat, ať nejsi v příštím životě zase levičák a nebo jiná podřadná havěť.
01. 10. 2012 | 21:53

Silan Fialový napsal(a):

Rumcajs

Jak bys chtěl zvednout HDP? Pokouší se o to politici v celé Evropě a nikomu se to moc nedaří. Tak jestli máš nějaké zázračný recept sem s tím. No a když ho teda zvedneš tak kde bereš tu jistotu, že se ceny nezvýší? :]]
01. 10. 2012 | 21:53

Rádža zíva napsal(a):

Rumcajs

Ty jsi vážně ekonomický idiot. Čelt jsi vůbec co jsem ti psal v minulém příspěvku o paritě kupní síly?
01. 10. 2012 | 21:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy