Hummer na Bémově talíři

26. 01. 2010 | 12:28
Přečteno 6166 krát
Pan primátor Bém se osvěžen antarktickým vzduchem vrátil ke svým Pražanům (kteří už mu moc nerozumějí, jak dokládají i interní průzkumy ODS) a velkoryse připustil, že nákup extravagantních vozidel značky Hummer pro městskou policii nebyl úplně nejlepší nápad. Ostatně tak už to u nákupů za veřejné prostředky bez výběrového řízení chodí.

Nápad poslat hummery na zemětřesením stižené Haiti zatím daňové poplatníky nic nestál, ale pokud se ho pražská radnice rozhodne realizovat, půjde o jeden z nejneefektivnější nesmyslů v dějinách hlavního města. Navíc se jedná o ostudnou ukázku salónní a neúčinné „pomoci“, jejímž jediný smyslem je PR.

Pan primátor Bém představuje poslední relikt klausovské éry budování buranského kapitalismu. Éry Viktora Koženého a Petra Čermáka, okázalých atributů rychlého zbohatnutí, mafiánského propojení světa byznysu a politiky a v neposlední řadě pocitu naprosté nedotknutelnosti těch, kdo jsou u moci. Z Prahy se pod vedením Pavla Béma stalo synonymum korupce, nevkusu a naprosté bezostyšnosti. Vyhazování veřejných prostředků za nesmysly typu hummer (když např. švýcarská policie používá i v Alpách naše škodovky) či předražené projekty jako Opencard jsou jen průvodním jevem tohoto vývoje.

Praha byla, je a bude nejbohatší region v zemi. Relativní blahobyt však nemusí jít nutně ruku v ruce s tolerancí vůči uvedeným nešvarům. Ani v daleko bohatších zemích než je Česká republika nepřipadá v úvahu, že byste na městské komunikaci potkali policejní obludu se spotřebou 26,2 litru nafty na 100 km. Daleko spíš uvidíte strážníka na kole. Proto je jen dobře, že Pražané s počínáním vedení své radnice ztrácejí trpělivost.

Hummer je značka, která něco vyjadřuje a není potřeba k ní nic dalšího dodávat. A s pražskou ODS a jmény jako Pavel Bém, Milan Jančík nebo Milan Richter se to má podobně. Taky je to po těch letech značka, k níž není třeba nic dodávat a každý přitom ví, oč jde. 50 miliard v rozpočtu hlavního města je navíc částka, kvůli které stojí za to vykašlat se na cokoliv, co jen vzdáleně připomíná obyčejnou slušnost. Dokládá to i skutečnost, že se uvnitř pražské ODS rodí plán, jak si udržet moc nad městem za každou cenu – pomocí manipulace s hranicemi a velikostí volebních obvodů v komunálních volbách. Pánové, kterým prošly hummery a Opencard si zjevně myslí, že jim projde cokoliv.

Vyšlo v Hospodářských novinách 26. 1. 2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

myrta napsal(a):

Nejhezčí je výraz "buranský kapitalizmus".Za to vejdete pane Liška do dějin.Český buranský kapitalizmus.Správné hodnocení 20-leté éry.A vy jste se mohutně podílel na jeho budování.
26. 01. 2010 | 12:57

JC napsal(a):

Pane Liško,
Ty Hummery - OK modrá rozežranost. Váš návrh nahradit je elektrickými koly, mno to mě zavání zeleninou.
Za buranství některých politiků nemůže kapitalismus, ale volič, který si to nechá líbit. A že si to volič ODS nenechává líbit je vidět na propadu modrých preferencí.BTW váš volič se zdá být také zodpovědným, když se tam letos asi nedostanete. Takže mi vychází, že jedinný nezodpovědný je volič ČSSD.
26. 01. 2010 | 13:07

Pípa napsal(a):

Pane Liško,
krásně jste to napsal. Díky. Kdybych měl jistotu, že se nevrátí Bursík, tak jste volitelní.
26. 01. 2010 | 13:14

Michal Macek napsal(a):

ahoj

uz sem to psal v blogu o tendru na vozilda pro Lesy CR.idealni vozidlo do terenu pro statni slozky je skoda oktavia 4x4 scout - ze je pouzivaji i svycarsti policiste sem nevedel - dekuji za informaci.
vozidla hummer H3 sem doted nepochopil proc se koupila - jezdi to na benzin (!) a ani se neptam na spotrebu...kdyz uz bylo treba koupit terenni vozidla mohly se koupit treba toyoty nebo rangerovery v DIESLU!a to nepocitam novou skodovku Yetti...
jediny duvod co me napadl je ze v tom hummeru budou mit straznici vetsi respekt treba...
26. 01. 2010 | 13:16

Rumcajs napsal(a):

To chce elektrokola se sněžnými pluhy.

Pluhy dodá naše garáž !
26. 01. 2010 | 13:26

Karel napsal(a):

Pan Liška má hezké úvahy, ale vždy tak o čtvrtletí pozdě. Ale i zelení mají máslo na hlavě. Bursík s Kateřinou biomasou nám zase předvedli buranské ekologické hnutí.
26. 01. 2010 | 13:30

Brdek napsal(a):

Skvělé!
26. 01. 2010 | 13:33

iga napsal(a):

Pane Liska, kdyz odhlednu od otazniku, ktery se vznasi nad vasi informovanosti ohledne internich pruzkumu ODS, dal by se vas text povazovat za libezny. Ta kola jsou krasny kontrapunkt k tem humrum:-)
Ale bacha - Rumcajsuv navrh berte, Liska, s rezervou, jakmile se objevite v jeho reviru, pouzije bambitku!

Nazdar Macku, nedavno jsem videla jednoho straznika a k vetsimu respektu by mu nepomohl ani raketoplan discovery, takze jestli je to kvuli respektu, tak at spis vymenej ty strazniky...
26. 01. 2010 | 13:39

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Pepíci si ani nic jiného než Béma nezaslouží
26. 01. 2010 | 13:39

Matěj Spurný napsal(a):

Výborná kritická připomínka, byť dílčí. Chtělo by to pořádně se opřít do zásadních kauz, zejména kolem obou velkých stran, v Praze (Opencard, tunely silniční i finanční, knihovna, zmíněná parcelace obvodů apod.) i jinde (ČEZ, NKÚ, Prunéřov, limity). Vím, že se o to snažíte, chtělo by to ale, aby o vašich snahách bylo víc slyšet. Držím palce.
26. 01. 2010 | 13:44

Michal Macek napsal(a):

iga:

ahoj,mas pravdu - sou to blbci.kamaradovi (cizinec zijici a pracujici v praze - muslim)vykradli byt: prisel z prace a vidi ze je poruseny zamek - zavolal strazniky.ti prisli podivali se na to a rekli mu ze poskozeny je jen jeden zamek a ze bezpecnostni zamek je ok a ze se pachatel do bytu nedostal - at si zavola zamecnika.na jeho nalehani mu dali cislo na jejich mobil pro pripad ze by v byte prece jen nenoc chybelo ,a odesli.zavolal tedy zamecnika ktery prisel a otevrel (3000 kc) po vstupu do bytu kamarad zjistil ze je vykradeny (elektronika,povleceni,plazma...).hned zavolal ty strazniky zpatky,ti se dostavili znacne rozladeni proc je jeste otravuje.kamos byl docela na nervy a ukazal jim prazdny byt a chtel aby zavolali kriminalku.na to se ho zeptali jestli je pojisteny.odpovedel ze ne a oni mu rekli ze pro neho nemuzou nic udelat a chteli odejit.kamarad je zastavil s tim ze TRVA na sepsani protokolu coz po dlouhem premlouvani ucinili a az pak zavolali statsni polici.kriminalistese dostavili asi za pul hodiny a chteli vedet jakto ze jsou dvere otevrene.kdyz jim to popsal s tim ze si musel zavolat zamecnika tak detektiv malem dostal infarkt....
26. 01. 2010 | 13:50

kozoroh napsal(a):

Začal předvolební boj o duše.Nemám-li téma,svezu se na průšvihu jiných.S tím, co dnes Liška napsal ale do jsté míry souhlasím.
Mi, jako pravičákovi silně vadí, že vyplouvají na povrch takové perly.V této chvíli není podstatné, že v tom jedou skoro všichni, dokonce i komanči.Pro mne je podstatné, že ti, kteří se hlásí k orientaci mi blízké nejsou lepší, než ti, jimiž pohrdám.
To už nemluvím o vlivu na postavení těch regionálních uskupení, která s praktikami v Praze nemají nic společného.Praha se považuje za baštu pravice.V minulosti tomu tak možná bylo.A možná proto přitáhla týpky typu Jančíka, Béma, Richtera a dalších.Ti lidé nemají s pravicí nic společného.Jen si našli plac pro své uplatnění.Kdyby se mohli realizovat jinde, udělají to taky.V každé straně je takových exotů plno.
26. 01. 2010 | 13:50

iga napsal(a):

Michale Macku
Jo, to mymu kamaradovi zas vykradli auto.
Dostavili se straznici, desne si to uzivali a ze prej budou brat otisky prstu z volanu.
Posypali mu celej vnitrek auta nejakym biym pudrem, malem se prilepili k sobe navzajem nejakou tou specialni izolepou a pak odjeli, ze ty otisky nejdou vzit.
Tak si zavolal jeste statni policii a konec historky je uplne stejnej jak to popisujes ty:-)))
26. 01. 2010 | 14:09

Rumcajs napsal(a):

iqa:

Když to dopadne, bude provize.
Navíc pluhy mají vícero použití. Mohou posloužit i jak kryt před střelbou nepřízpusobivých Pražáků, či na rozhánění vyhladovělých levičáků.
26. 01. 2010 | 14:09

Béda napsal(a):

kozoroh,

a kam tedy ti zmínění típci patří? Snad to nakonec nebudou tunelářští (terminus technicus v českou ekonomickou praxi zavedl v 90-ých letech hradní guru) levičáci s modrou krví?

P.S. Pokud jde o mě, tak vzhledem k výsledkům by městským policistům patřily maximálně ojeté Fabie.
26. 01. 2010 | 14:10

Bara napsal(a):

Taky mám historku s policajty: to se takhle dva důchodci v noci vzbudili šramotem, zjistili, že je někdo vykrádá. Zloděje zamkli v pokoji a zavolali policajty. Ti přijeli a odvezli ho. Za půl roku je pozvali k soudu. Místo zloděje tam přišel chlap, kterýmu ten zloděj předtím ukradl občanku. Tou se prokázal u policajtů a oni ho pustili. Teď si krade vesele dál.
26. 01. 2010 | 14:18

vasja napsal(a):

Pěkná kravina.
Co má společnýho Bém a ODS, s autama pro MP.
O nákupu rozhodl blbej ouřada, co volí socany.
26. 01. 2010 | 14:21

iga napsal(a):

Rumcajs

Me do toho tvyho bunkru lakas marne, vousaci. U nas v baraku si v techto pripadech vystacime s hrablem, ale jestli se ti podari nalakat lisku nebo treba krecka tak preju dobrou trefu!
26. 01. 2010 | 14:26

Petr napsal(a):

Liško, Liško,
jak je to dávno, když Vaše strana chvílema lezla ODS (na záda) a poslední vládnoucí dobu už jste s ní mávali jak se špinavým hadrem. A teď taková proměna.
Škodíte této zemi! A cílevědomě. Je krize, desetitisíce až statisíce pracovních míst by mohlo být, kdy jste neškodili. ČEZ by mohla stavět Temelín, Prunéřov, modernizovat Dukovany a to vše bez nároku na státní rozpočet. Protože díky Vám nemůže, utrácí peníze v Polsku, Maďarsku, Bulharsku a jinde. Mohla by se stavět Labská vodní cesta a připravat kanál Labe, Odra, Dunaj a ulevit dálnicím od kamiónů. Ale to Vy ne, jste proti všemu. Zakazujete těžit uhlí, i když víte, že se stejně vytěží, protože tomuto státu nic jiného nezbývá, ale mezitím se zvedne cena, která se po prolomení limitů už nesníží. A řekněte, že tahle komedie není s těžaři domluvená? Tomu snad nikdo nevěří.
A kdo Vás všechny dobře platí, myslím tím většinu zelených stran a spolků, které jsou proti energii z jádra, uhlí, větru, vody. Je jaksi Vám ropa nevadí. Ropa která znečišťuje oceány a planetu vůbec snad nejvíc.
Rudé totality jsme se po 40 letech zbavili, zelená totalita nám hrozí. A myslím, že bude ještě horší.
26. 01. 2010 | 14:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Závidět je hřích. Pracujte, podnikejte nebo vystudujte práva v Plzni a kupte si humra taky. Nebo se dejte na politiku. A koupíte si za čas humry dva.
:)))
26. 01. 2010 | 14:30

kozoroh napsal(a):

Do pr..le,Bédo, do pr..le!
Ale chtěl bych tu řiť, do které se všichni vlezou, vidět.Jen Paroubek by zabral půlku té cimry.
26. 01. 2010 | 14:34

Taoiseach napsal(a):

Ondřej Liška

"Z Prahy se pod vedením Pavla Béma stalo synonymum korupce, nevkusu a naprosté bezostyšnosti."
To je ovšem do nebe volající nespravedlnost! Jak k tomu přijdou Kondr, Koukal, Blažek, Švec, Němec, Bürgermeister, Šteiner a řada dalších?! To nemluvím o Jančíkovi a Richtrovi, které zmiňujete dále...
26. 01. 2010 | 14:38

Béda napsal(a):

"Ideální" vozidlo do městského provozu Hummer H3:
http://www.hummer.cz/hummer...

Skvělé technické parametry - délka 4742 mm (velice vhodné k parkování), spotřeba Průměrná spotřeba
Kombinovaná spotřeba 11,8 l/100 km
14 l/100 km, kdoví kolikpak ve městě? P. Liška udává přes 18 l.
Typ paliva benzín BA 95 B
Objem palivové nádrže 87 l
Zrychlení (0-100 km/h) 10,6 s - obzvlášť výhodný stíhací vůz - pak jde spotřeba"prudce dolů"
Pořizovací cena od 839.500,- Kč
26. 01. 2010 | 14:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat a co takhle buranské brčálnictví ?
Nejdřív než začnu jiným mydlit schody, tak si především vymetu vlastní chlívy...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://www.denik.cz/z_domov...
http://neviditelnypes.lidov...
http://www.ateo.cz/f/images...
26. 01. 2010 | 14:42

Asas napsal(a):

Pane Liško,výstižne popsáno.Děkuji.
26. 01. 2010 | 14:45

Rumcajs napsal(a):

iqa:

Holka,holka!
O jakém lákání do bunkru to mluvíš ? Já Ti nabízím finanční provizi.
Ty 10 % a Liška 20 %.

Až to budeš s Liškou domlouvat, nezapomeň navýšit cenu o cca 50%.

Ten nejblbější pluh je něco kolem 25 tisíc, tak se snaž !
26. 01. 2010 | 14:59

Prazacek napsal(a):

vasja
Hadej kdo sefuje MP.Smis hadat jednou ale i tak se vsadim ze uhodnes..:)
26. 01. 2010 | 15:02

iga napsal(a):

Rumcajs

Za deset procent? Kdes to videl?
To si zkousej na Manku ty skrbliku!!!
26. 01. 2010 | 15:14

Rumcajs napsal(a):

iqa:

Nebuď nenažraná socanka. Uvědom si, že to všechno platí daňový poplatník, tak se probůh drž trochu při zdi.

Poslední nabídka -15% Ty a Liška taky 15 % . A jestli né tak si škubni ....

Maximálně bych mohl ještě přibalit oběma pytel ekologických řáholeckých šišek.
26. 01. 2010 | 15:32

Petr z Tábora napsal(a):

V současném volebním období byla strana Zelených největším škůdcem ČR a dokonale využívala svou vyděračskou pozici. Měli byste někde v koutečku zpytovat svědomí, to ale nemáte, tak se ozýváte. Mohu jen souhlasit s mým jmenovcem ve 14:29h.
26. 01. 2010 | 15:40

iga napsal(a):

Rumcajs

Brouku, nehraj tady divadylko.
Mejma siskama si pritop v garazi, evidentne ti mrznou zavity.
Liska je mi jedno, jde mi o tvuj podil - a poplatnika nech radsi spat, at se neprobudi!
Jak znam lisku, sisky vezme jedine, kdyz bude na pytli napsano: biomasa.
Trochu barvy mam, stetec tam snad nekde vyhrabes...
26. 01. 2010 | 15:40

Ládik napsal(a):

Zelený Liško,
pojď si šňupnout vzduchu do Havířova, Ostravy, Karviné, Těšína, Třince, Místku.... 10x překročený limit PM10. Tady bys zmodral, když nejsi zvyký. A přijeď böhmovým hummrem, nic nezkazíš.
26. 01. 2010 | 15:49

Rumcajs napsal(a):

iqa:

Ženská nešťastná, chceš mě snad poslat na pracák ?

Tak kolik ?
26. 01. 2010 | 15:51

SuP napsal(a):

JC -
Skvělá dedukce!
26. 01. 2010 | 15:55

Charlie napsal(a):

pane Liško,

jdete na to opravdu lišácky. Jak je to dlouho, co jste s ODS tahali za stejný provaz?
Co např. scházelo k tomu, abychom pod kuratelou soukromých zdravotních pojišťoven platili u doktorů téměř vše (snad kromě otevření dveří)? To by teprve nastaly ty pravé zlatokopecké časy tunelářů.
Co by proti tomu byly ty dnešní pražské tunely? Humry byly jen směšnou epizodou.

Doufám, že se ta Vaše bursíkovsko-jaujau kariéristická parta už do sněmovny nedostane.
Jste o to odpornější, že svému zlodějskému kumpánovi (ODS) podtrháváte židli a tváříte se při tom jako neviňátka. Stejně jako Lidovci.
26. 01. 2010 | 16:00

Pacák napsal(a):

Ono to asi dopadne tak, že v Humrech se budou prohánět pražští šéfíci. Až se zjistí, že se ty autíčka moc nehodí, tak si je někdo potřebný za zlomek ceny koupí.
26. 01. 2010 | 16:00

SuP napsal(a):

iga, Macek -
To není konec historky. Konec bude jako vždycky: Přijde doporučený dopis s pruhem a v něm oznámení: "Váš případ byl odložen, neboť se nepodařilo pachgatele vypátrat".....
A pa´k ať se teprve začnou rozčilovat.
26. 01. 2010 | 16:03

LEVAK napsal(a):

Pane Liška Vy jste se teprve teď probudil z růžového snu do drsné reality a nebo v ministerském křesle jste si něco podobného nemohl dovolit?
PS:Nihil novi sub sores!-svého času ministr financí,pozdější vězeň Fidéla,měl jedno auto,terenní,určeno pro převoz svých koček na svoji chalupu!
26. 01. 2010 | 16:13

LEVAK napsal(a):

myslím kočky čtyřnohé s ocasem!
26. 01. 2010 | 16:23

Doug Badman napsal(a):

Pane Liško,
znamená to snad, že s ODS už nekamarádíte?
26. 01. 2010 | 16:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad autíčka terénní. Ti co se tady buduou zas zanedlouho rozplývat nad tím, jak naše krásná matička patří k evropským velkoměstům, tak nechť si laskavě uvědomí, že teď tím samým dechem vzlykají, že tři tereňáky přivedou prahu do záhuby.
Dobré, ne.
Jinak, kdo jiný než samotný guru ekopošuků by mohl vědět, že občas se jistě laskavá a všeobjímající přírodička vymkne z jeho laskavého velení a sem tam pustí větší větřík, povodničku atd atd atd. Ne že bych to praze přál, potom každá tlusta guma dobrá, ne.
Ovšem za to, že zde hraje na ty nejnižší pudy, závist, žárlivost atd atd, tak za to váženy zelenáči z nejvyšších, za to by si vás žádný soudný člověk neměl v životě všimnout, natož vás volit.
Jsem zvědav, kdy zas dojde i na vrahy z volstrýtu...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://www.xoxma.lv/uploads...
26. 01. 2010 | 16:38

siven napsal(a):

Text poměrně výstižný, ale z tvé strany poměrně podrazácký a pokrytecký, Pavlíku. Suma sumárum: Takytrapák.
26. 01. 2010 | 16:55

Polonius napsal(a):

V devadesátých letech se rozjel buranský kapitalismus a o dest let později zase nějakéj Liška podporoval buranského valacha na postu premiéra. Tak jakéj to rozdíl.
26. 01. 2010 | 16:57

siven napsal(a):

wbqarden - Pane zahradníku, Lišku nevolím, ale vy už jste vaším neustále omílaným antizeleným zaujetím natolik tragikomický, že byste zasluhoval, aby za plotem té vaší zahrádečky vyrostl, jak houba po dešti, pořádný Mittal-platz!

Ale abyste se trochu uklidnil, případně probudil, museli by nejdříve zemřít nevinní - tedy vaše keříčky a stromečky. To bych ovšem nerad. Beru tedy zpět, co jsem vyřkl.
26. 01. 2010 | 17:01

Jarda napsal(a):

Vážený pane Liško,
děkuji Vám za výstižný text.
Přeji Vám a Zeleným úspěch při volbách také proto, že jste jediná politická strana, která nezapomněla na slušnost.
Můj hlas a mé rodiny máte jisté.
Děkuji Vám
26. 01. 2010 | 17:16

F.Srbek napsal(a):

Pokud by se autorovi podařilo oddělit osobní záležitosti od problému, tím problémem myslím "jasnozřivý" nákup Hummerů pro městskou policii, docela by to ušlo. To, kde byl pan Bém na dovolené se nám nemusí líbit, ale konec konců je to jeho osobní věc, za předpokladu, že byl na dovolené za své. Pokud jde o Hummery, Open card či jiné projekty, je kritika na místě. Je zlé, když mladý a možná stále ještě perspektivní politk nedokáže být věcný. Jinak soudím, že zelení jsou nám potřební, otázkou je jen, zda to jsou právě ti současní, protože i pan Liška skočil po "židli", když byla při ruce.
26. 01. 2010 | 17:29

mb napsal(a):

myrta jste mimo ... liška se na budování buranského kapitalismu nepodílel ...
26. 01. 2010 | 17:31

buldatra napsal(a):

Vzhledem k nedostižnému významu nejmenšího velkoměsta na světě, se mi zdá hummer pro městského pendrekáře pražského býti ideálním vozidlem, toliko podtrhujícím význam metropole, ochránců zákona a městské vyhlášky a celkově doplňujícím městský nenapodobitelný kolorit. Kolorit očekávají zejména zahraniční hosté, jinak by do Prahy nejezdili.

Navíc, pro velitele jednotlivých okrsků bych si dovolil doporučit důstojnou verzi tohoto vozidla:

http://www.slipperybrick.co...

ve kterémžto vozidle by mohlo být umístěno (v případě živelné pohromy, nebo jiného průseru) pojízdné okrskové městské policejní krizové velení, ve klidných dnech a nocích by prostory vozidla mohly být využity ke skladovacím, ubytovacím či školícím účelům, nebo být využity jako pojízdná fit centra, pojízdné koupaliště, za deště naopak útulek pro profesionální děvčata ( PPB ), zkrátka vozidla veskrze universální.

Pan Liška to vidí moc černě. Proto bych si dovolil modrému Bémovi doporučit, aby hummry nastříkal nazeleno. Politika je uměním kompromisu. Liška se nažere a Bém zůstane celý.
26. 01. 2010 | 17:33

mb napsal(a):

Mittal Platz for wbgarden ...

a vybetonovat ( vsechno vybetonovat nicht wahr ... )
26. 01. 2010 | 17:36

Sandrro napsal(a):

Bože, přece z těch "eko" lidiček nemůžu bejt takhle vyřízenej jenom já...
26. 01. 2010 | 17:45

kozoroh napsal(a):

Buldatra.
Celý život jsem žil v bludu.Myslel jsem si totiž, že humr je takový větší rak.Dokonce jsem pracně zjišťoval, kolik je členů MP v Praze, abych věděl, jak velká porce připadla na jednoho.Člověk se furt učí.

Nevíte, zda se ono vozidlo z vašeho odkazu neprodává jako mobilhaus?
26. 01. 2010 | 17:46

buldatra napsal(a):

to kozoroh:

žít v bludu není nic výjimečného, ba, řekl bych dokonce, že to patří tak nějak k dennodenním samozřejmostem. Kdo si to uvědomí, pochopí politiku, pochopí Béma a pochopí i Lišku a s klidnou hlavou odebere se pak do nejbližší drahé restaurace a za poslední peníze, třeba na úkor Haiťanů, dá si humra a je po bludu.

Pro případ, že prostředí veřejného stravování člověku ubírá labužnický požitek, dovoluji si nabídnout malý receptíček pro domácí přípravu:

http://recepty.labuznik.com...

PS

Mobilhaus? Možná. V Kábulu to prý bude jezdit v místní MHD, protože výrobce uvádí v příbalovém letáku, že to odolá i menším minám, vč. nášlapných.
26. 01. 2010 | 18:05

petrof napsal(a):

pane Liško, pište dnem i nocí, pilujte to a obrušujte....!!! Budete to potřebovat.
Za čtyři měsíce vám totiž nezbude nic jiného, než blogovat, blogovat.... a zas jen blogovat!!!!
Doufám, že s vámi půjdou k čertu i všichni ti Greenpeace, Hnutí duha, Děti země a další pomatenci!!!
26. 01. 2010 | 18:09

kozoroh napsal(a):

buldatra.
Ten recept vypadá dobře.Dojel jsem ale na to víno.Měl jsem lahvinku ku snídani.Tak snad zítra.
26. 01. 2010 | 18:16

Naštvaný napsal(a):

"budování buranského kapitalismu..." píše Liška. Ale je to nesrovnatelně lepší než nové a nové začínání demokratického života po násilnických, zlovolných teroristických excesů - které neváhaly přistoupit k vraždám desítek občanů demokratické společnosti, k jejichž aktérům má pan Liška politicky nesmírně blízko, učí se od nich a zve si je na stranické mítingy. Ještě, že ten má k vládě daleko. To bychom čubrněli!
26. 01. 2010 | 18:20

Ládik napsal(a):

siven, mb:
pro vaše uklidnění: čarověníky jsou od komína Mittalu cca 3,2km.
26. 01. 2010 | 18:48

Sociolog napsal(a):

Hummráci Bém a Knížák...cítí se ohroženi...
26. 01. 2010 | 19:04

hanah napsal(a):

Béma zrovna nemusím, ale věřte, že to tak jednoduché není. V Praze spolu soupeří několik skupin (většinou i napříč politickým spektrem). Je to zákulisní boj, něco za něco, nikdo nechce přijít zkrátka, každý chce odrovnat soupeře, a to jakkoliv a za pomoci kohokoliv. Je to i v tzv. malé, komunální politice a přerůstá to do politiky velké. Je to hnus, řešení v nedohlednu. Dokud z politiky nezmizí naši nynější, není šance na změnu. Ať si ten chytrák od zelených píše co chce.
Proč radši nedělal pořádek v Plzni jako ministr školství? Věděl o tom? Když ne proč? Když ano, proč nic nedělal? Jen přispíval k budování buranského kapitalismu?
26. 01. 2010 | 19:15

ujo napsal(a):

"buranský kapitalismus" - autor se trochu odvázal, zřejmě už i on vidí ty volby černě.
Autor píše: "primátor Bém představuje poslední relikt klausovské éry budování buranského kapitalismu"
Opravdu je Bém poslední relikt?
Autor nikdy neslyšel o Topolánkovi, Kalouskovi, Langerovi?
Tak buranský kapitalismus se stávející SZ nelíbí.
Napište tedy něci o tom zeleném kapitalismu , třeba o větrnících, paroplynových elektrárnách, biomase..
26. 01. 2010 | 20:17

Vico napsal(a):

"Bojuj Prťka, bojuj, chtělo by se zvolat.

Ono s Ondřejem Liškou je to těžký. V žádném korupčním skandálu namočený není. Ministrem školství byl krátce a nic významného nezmrvil. Byl lepší než "jihočeská matka" Kuchtová.

Zelený on sice je, ale nijak zvláště. Takový salónní zelenáč, řekl bych.

Ani minulost na něho nelze vytáhnout. Dokonce ani tu svazáckou. Nemá ani bradavici, ani pupek a je mladý. Ani to vzdělání nemá "plzeňské".Umí cizí jazyky. Plzeňská práva mu předhazovat - to je tak odpovídající pro bezkurpulózní ODSačku Řápkovou a spol.

Pro mne, který zrovna nemusí toho mrťafu, co před lety shlížel z letenského podstavce na Prahu,se líbí i jeho postoj k současnému výkonu prezidentství a k Lisabonské smlouvě.

Jeho slabinou ani tak není, že je zelený, ale spíše, že je Zelenáč. V těch brejličkách tak trochu, jako čarodějnický učeň Harry Potter.

Ale možná proto mu dám v květnu hlas. Kdo jinej by měl zdolat toho zkur...ýho Lorda Voldemorta.
26. 01. 2010 | 20:27

Petr napsal(a):

Pan autor:

Pane Liska,
když jste byl ministr za koaliční vlády s ODS, tak Vám ten "buranský kapitalismus" nějak nevadil. Co tak najednou?

Jo, "The Times Are Changing", jak zpívá Bob Dylan :-)
26. 01. 2010 | 20:30

veverka napsal(a):

Docela srandovní článeček od člověka,který v tom "buranském kapitalismu" s vrchním buranem Topolánkem vládnul a odkýval buransko kapitalistické ODS téměř vše.Dokonce i ty cizí buransko kapitalistické vojáky sem Bursík s vrchním buranem protlačovali společně.Prostě pokrytectví nejvyššího kalibru.Tihle "zelení" už nemají slušnému člověku co říci.Snad jen ...sbohem.
26. 01. 2010 | 20:39

Charlie napsal(a):

Vico

zdá se slušný a seriózní.
Jenže jeho přítomnost v té korupčně - přeběhlické Topolánkově vládě, taky zrovna o nějakých velkých morálních zábranách nesvědčí .
Navíc se nám za ním mazaně do sněmovny protáhne to slavné duo Bonny a Clay.

A to dohromady už je trochu silnější kafe.
26. 01. 2010 | 20:45

Al Jouda napsal(a):

Příští komunální volby v Praze budou pro ODS stejně katastrofické jako byly ty poslední krajské. Zdravotnické poplatky, Opencard a Hummery jim spolehlivě lámou vaz.Zkusme se domluvit na volbě některé dosud neparlamentní straně !
26. 01. 2010 | 20:58

černovláska napsal(a):

pomalu, ale jistě se nám vkrádá volební klání, škody jen, že takto aktivní nejste i po volbách, vlastní nákup Hummrů je poměrně stará záležitost, propraná několikrát v novinách, kdyby nebylo zemětřesení na Haiti, vsadím se, že by našli jinou destinaci, třeba na zachraňování koťat vímjákde, vždyť na "lidství" tolik lidí slyší ....nicméně, první Hummr byl koupen již v roce 2008 (dle TV) a kdopak proti tomu vznesl protest? Poslat Hummry na Haiti, je myslím, už jen výraz zoufalství před volbama.
26. 01. 2010 | 21:20

Kristýna napsal(a):

Vico: přepěkně napsáno.
To Ondřej Liška: Před nějakým časem jsem si říkala, co je s tím Ondřejem Liškou. Nijak se moc neprezentuje, je ho málo vidět a slyšet. Teď čtu Vaše blogy a zdá se, že jste se odhodlal jít svižně do útoku. Takže přeji hodně odvahy a elánu. Za své mládí a nezkušenost se nestyďte. Pořád lepší než být odvařený, profláknutý mazák, který si zkušeně mastí svoje kapsy a bezostyšně tuneluje demokracii. Kéž si zachováte svoji nevinnost, byť v politice je to těžší než ve vykřičeném šantánu. Pokuste se zůstat svůj a dělat dobré věci. Ať se Vám daří.
26. 01. 2010 | 21:21

ivo napsal(a):

Pane Liška a vy zase máte na triku větrníky,fotovoltaiku s naprosto šílené výkupní ceny,které těm lotrů budeme 20 let platit.Open card je průser a Bém na to dojede ale zelení udělali škody za desítky miliard.Doufám , že letos končíte.
26. 01. 2010 | 21:30

Targus napsal(a):

To Béda:

S hamrem za 18 litrů? Tak leda když se půl cesty tlačí. S originál terénními gumami od výrobce při velmi slušné jízdě mimo město 25, pod 20 se to nedá stlačit ani náhodou. Při trochu dynamičtější jízdě vysoko přes třicet, v terénu katastrofa. Myslel jsem, že mi kuna za jízdy prokousla nádrž.
Doporučit lze pouze vlastníkům ropných vrtů či rafinérií.
Přitom tu samou práci zvládne kterýkoli jiný čtyřkolák za půl mega, pochopitelně v požadované specifikaci, nikoli ty městské kraksny se stříbrným ometákem před chladičem.
26. 01. 2010 | 21:36

hanah napsal(a):

Vico

Ministrem školství byl krátce a nic závažného nezmrvil? To si fakt děláte srandu. On byl o problému Plzně detailně informován! Nezmrvil to, že to nechal být?
Byl ve vládě a věděl o všem . A mlčel. Teď už není, nemlčí úplně a vy mu to baštíte, vy bloude.
Jeho postoj k LS evidentně schvalujete. Víte proč?
A co jeho politická vize, jeho program?
26. 01. 2010 | 21:43

hanah napsal(a):

A kristovanoho, Kristýna -

Liško,nevadí, že je vás málo vidět a slyšet, nijak se neprezentujete, ale přesto - svižně do útoku. To je to, oč tu běží. Je jedno co, proč, jak s kým , jen kupředu levá......
26. 01. 2010 | 21:50

Kristýna napsal(a):

Hanah: Proč jste pořád tak nenávistná vůči lidem s jinými názory? Strefuji se do vás já? Nechávám vás v klidu být, nemám nejmenší potřebu vás názorově předělávat. A prát se Vámi tady v diskusi už vůbec ne.
Agresivita se dá vybíjet různými, i ušlechtilejšími způsoby. Běžte si ven zakoulovat. V tom mrazu ledasjaká horká hlava vychladne.
Já mizím. Dobrou noc. Máte poslední slovo:
26. 01. 2010 | 21:57

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zdravím všechny militantní zelenáče, ty obzvášť narudké pak ještě jednou. Udělali jste mi opravdou radost, že se opravdu zde na veřejnosti konečně projevujete s takovou otevřeností a upřímností, takže už snad každý pochopil, co jste ve skutečnoti zač, a čeho všeho jste vy blouznivci naši rozmilí jistě schopni.
Jinak drazí ekopošukové, panelákoví mičurinci, rudozelení. Zapamatujte si, prosím. Kdyby se zde na tomto foru se svými tragikomickými fyzikálními a jinými nesmysly tak nestydatě neproducírovali vaší svatí, nebyl bych zde ani já. Elementary, příčina následek, že, jestli vám to něco říká..
Věřte mi, na rozdíl od vás mám pořád co dělat. Kdo si hraje přece nezlobí..
Přeji vše dobré a veselé krizování...
Jak by to mohlo taky dopadnout kdybychom těm milým a jistě laskavým brčálníkům dali opravdu zelenou...
http://zpravy.idnes.cz/za-d...
http://www.xoxma.lv/uploads...
26. 01. 2010 | 22:17

mb napsal(a):

wbgarden

proč zeleným nadáváš do rudozelenejch, když drželi pravicovou vládu ... ???

v souč zelenejch je poměr ´pravice´ vůči ´levici´přibližně 3:1

Paroubka nemusím stejně jako ty / vy ...

ale zavádět debatu nesouvisejícími odkazy, které způsobují mediální mlhu / močál ...

zbytečně populistické a manipulativní ... proč .. ?

nechápu ... njn ... nemusím vše chápat

opakuji po x té ... zelení jsou jediná nekorupční parlamentní strana ... a to je hodnota sama o sobě ... njn
26. 01. 2010 | 22:34

hanah napsal(a):

Kristýno, nenene,
poslední slovo si nechám na zítřek :-). Mám pro vás naprosto seriózní dotaz. Ale teď -
co je to prosím - "běžte si ven zakoulovat?"
26. 01. 2010 | 22:50

Petr Tlučhoř napsal(a):

Já stojím za názorem Václava Klause http://weakly.cz/komiksy/pr...
26. 01. 2010 | 22:57

siven napsal(a):

mb - Pana wbqardena prosím neberte vážně, je to taková zdejší zábavná figurka.

Až mu začnou jeho jehličnany oplachovat kyselé deště, možná dojde k obrácení Ferdiše pištory.
Ale tolik škody by za prozření jednoho jediného blouznivce opravdu nestálo za to.
26. 01. 2010 | 23:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kyselí deštíci a jiní zde navýsot důležití nazelenalí figurkové. Nenuťte mě, prosím, neustále přinášet velmi přesné informace o vaši pomýlenosti, raketýringu a jiných nátlakových chuťovkách. Těch patnáctset čtenářů této niti už si udělalo jistě názor, takže vocogo, dyť víte, že už máte utrum v této zemi biomasové, a evropa už se taky pomalu začíná ptát, kam mizí všechny ty rádoby výzkumné peníze.. Žádní rudí jožkové, kónbanditi a jiní pohrobci rudých brigád vám už asi moc nepomůžou. Źádná zelená internacionála se konat nebude, opakovaný vtip už není vtipem...
Veselé krizování..
Jinak jsem pochopitelně připraven na simultánku kdykoliv, ale to vám vaši oddíloví vedoucí jistě zakážou, při vašich schopnostech, že, by to nemuselo pro zelenáče dopadnout zrovna nejlépe...
http://neviditelnypes.lidov...
26. 01. 2010 | 23:28

Ben napsal(a):

Je tady pár příspěvků k panu Liškovi, se kterými mohu jen souhlasit. Jak už zaznamenala Kristýna, Vico opět zabodoval - u některých :-)

Vico, asi to bude u mě stejné. Mám teď na mysli květen :-).
27. 01. 2010 | 08:15

Vico napsal(a):

hanah : Možná jste v reálu sympatická ženská, ale tady mi někdy připadáte, že váš dopravní prostředek je koště :).

Tady jde o diskuzi, komu a proč dám svůj volební hlas/Dej hlas a mlč:)/ Nynější volby mimo jiné budou o tom volit spíše menší zlo, případně zajistit, aby nedošlo k velké koalici, která by v našich poměrech znamenala konečné vítězství klientelismu. Tak proč se pořát tak durdíte, když někdo chce volit jinak, než by podle vás měl? Volič určité strany ještě není člen strany a ani nositel její ideologie, jak si myslí ti, "co i v mínus dvaceti mají stále venku,co dělat".
27. 01. 2010 | 08:31

Vico napsal(a):

Bene zdravím. Jsem rád, že v květnu budeme my dva ve shodě.:))
27. 01. 2010 | 08:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které vykazovaly znaky spamu (opakovaná publikace, odkazy na stránky nesouvisející s tématem).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2010 | 09:33

Jirka napsal(a):

Ono tady jde o to koho volit a koho ne? Je to jedno koho zvolíme jestli ODS nebo ČSSD copak to nevidíte? Volby jsou jen o tom jak si kořist (čti Českou republiku) rozdělí!! Vždyť mají v regionech rozděleny sféru zájmů do kterých si vzájemě nelezou a pokud jde do tuhého drží při sobě strana nestrana! Volby jen určí kdo kolik z kořisti dostane na další čtyři roky! Pokud tady skutečně řešíte koho volit tak nás už mají tam, kde nás mít chtějí! Podle mě je jen jediná možnost a to donutit je třeba i násilím k přímé demokracii s možností odvolávat provařený poslance svými voliči a tím i následně politika kdykoli během funkčního období!! Musí se bát o koryto sakra a ne čtyři roky beze strachu krást a pak pár měsíců před volbami blemcat o tom, že ty druhý kradli víc!!! Jen tak mimochodem v našem vzoru v USA a vedle v Německu to funguje na výbornou!!!! V téhle nám vnucené zastupitelské demokracii bude ke krádežím prostě docházet pořád, protože ta k tomu beztrestné příležitosti přímo nabízí!! Je to jednoduché-pokud máte příležitost a nic Vám nehrozí tak to prostě uděláte!!! Samozřejmě až na pár čestných vyjímek, ale v ČR se žádná taková vyjímka v současné době nenachází!!!
27. 01. 2010 | 09:59

mb napsal(a):

pane wbgarden .. ...

vyrůstal jsem za komárů v severozápadních čechách ...

nevím jak u vás na ostravsku ...

ale tady u nás jsme měli zkurvenej, zdevastovanej vzduch ...

spousta lidí se dusila ... lidi chcípali ( a chcípají) dříve než v jiných krajích a oblastech republiky české ....

Snad právě tato žitá realita ve mě vypěstovala citlivost k prostředí ve kterém žiju ...

a když mi někdo začne vykládat, že člověk životní prostředí neničil a neničí a nikdo rozumný ani nemůže říci, že by k tomu kdekoli docházelo, chce se mi zvracet ... případně dotyčného člověka zabít, za to, že úmyslně lže ( mate veřejnost ).

Po odchodu (nominálních) komunistů se ovzduší zlepšilo ... díky celospolečenské situaci / koncenzu ... a lidem jako je Vavroušek ( Dejmal, Moldan ap.).

Ještě dnes si vzpomínám na Klausova slova o tom, že ekologie je šlehačka na dortu a že si musíme na ekologii vydělat.

( Tedy to, v čem lidé žijí je pro Klause naprosto nepodstatné).

A také si Klaus postesknul, že ten HDP mohl být mnohem větší nebýt zákonného odsíření uhelných elektráren ....

Dalo by se zobecnit, že pouze tlak občanské společnosti ( teplicko antikomunistické ekologické demonstrace) může zlepšit životní prostředí, nikoliv trh sám jaksi od sebe sám, v což věří ( aspon navenek ) Václav Klaus.

Když dělala u vás paní doktorka z Radvanic či někde poblíž měření ( děcka u vás tam dostávají pokud to nevíte nebo vám to nevadí ... pravidelně zápaly plic .... mají příšerné alergie ... a ze zánětů horních cest dýchacích se propadají do komplikovaných zápalů plic ) ... tak to starosta čssd bagatelizoval že to není pravda ... na opakovaný dotaz reportéra zda si tedy lékařka vymýšlí se kroutil jako had ....

nyní tedy už probíhá oficiální screening, který potvrdí to co každý normální člověk ví, že arcelor mittal škodí zdraví ....

chci vám jenom říci pane wbgarden, že svými zavádějícími odkazy .... pro průměrného člověka zbytečně poškozujete obraz zeleného hnutí, které nemá co dělat ani s totalitou ani s totaliratismem .... a snaží se zlepšit kvalitu života člověka, případně ekosystému jako takového a které uznáním existence mimočlověčího světa stanoví případně meze i životu člověčímu ...

nesmysly o ekoraketýringu případně popravování za brouky se mě dotýká ...

ale nedělám si iluze, že by se mně podařilo vás přesvědčit ...

zkuste se zamyslet ... a vyřešit si kdo je nejméně či nejvíce korupční, kdo dělá co nejméně / nejvíce pro kvalitu života člověka, kdo jde na ruku mafiánům nebo kdo s mafiány nespolupracuje ...

ods, čssd, ksčm, sz, top, lidovci

a s tímto vědomím přispívejte do diskuzí ........
27. 01. 2010 | 15:09

LEVAK napsal(a):

Největší povolební chybou Strany zelených bylo, že místo aby nějak vyjádřila odstup, který má od všech politických stran systému ve stejné míře, podpořila beznadějnou trojkoalici.
27. 01. 2010 | 15:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahé embé, skoro štyrašedesát let žiju v trojůhelníku nová huť klementa gottwalda, vítkovické železárny, které též kdysi nesly jméno tohoto lidumila, vratimovské papírny, posléze pak biocel. No soutěžit s vámi nebudu, vím co to znamená a taky dobře vím, na rozdíl od vás, co by to znamenalo, kdyby tyto a jiné podniky nebyly. Já do prvobytně pospolné společnosti pod vedením brčálníků prostě zpátky nechci, byť se tam určitě dýchalo lépe, pokud by zrovna nevybuchla nějaká sopka.
Jinak pro přírodu možná dělám víc než vy a všichni panelákoví mičurinci dohromady a denně a rozhodně nejsem sám, ale v životě by nás nenapadlo produkovat taková moudra, se kterými zde neustále exhibují vaši svatí. Nepotřebujeme žádný ústřední zelený výbor, bychom se chovali slušně a ohleduplně.
Na téma korupce atd si něco teoretického přečtěte třeba ze starého říma, a pokud máte konkrétní poznatek, okamžitě tento sepište, je to vaše občanská povinnost, nazujte válenky a urychleně pospíchejte na nejbližší policejní stanici. Léčit si mindráky breptáním a korupci a tunelování na rozmanitých forech, to přece není příliš důstojné, že.
Ještě si vás dovoluji upozornit, že tato diskuse je ještě pravděpodobně demokratická a ne zelená, takže jediná doporučení beru pouze od zde přítomných jistě laskavých regulátorů. Jsem dobrovolně a nezištně spolupracující tvor, vždycky jsem byl, ale na druhé straně přísný individualista a veškerá kolektivní hnutí využívající bezmozky se mi drobet příčí. No a jestli chcte víc.., na tohle téma jsem už podstaně zaníceněji kecal v šedesátých letech. Jedna má příbuzná byla totiž velitelkou tisu, jestli vám to něco říká. Takže nihil novi.
Jinak za všechno si člověk může především sám. Já věřím v individuální rozum a ne v kolektivní šílenství. Toho se naopak dost bojím.
Howgh, mí rudí mi rozumějí, i ti co právě dozrávají ve vašich řadách.. Zatím mi pouze v této niti píšou - vyhrožují, že bych prý jen zasluhoval. Co by dělali, až by byli u moci. To už známe, že.
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
27. 01. 2010 | 19:06

Petr V napsal(a):

Samozřejmě že toto plýtvání veřejnými penězi je potřeba se snažit co nejvíc omezit.Když si tam sedne jiná než Bémova parta,může mít taky snahu se tímto způsobem napakovat. Je potřeba změnit příslušné zákony a zadávání vežejných zakázek tak,aby opravdu byla vybrána firma,která dá nejvýhodnější nabídku.Výběrové řízení nesmí být zadáno tak,aby vyhovovalo konkrétní firmě.V praxi toto prosadit bude dost náročný.Dle mýho názory má Strana zelených velkou šanci,že se do parlamentu dostane.
27. 01. 2010 | 19:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý pane Petře, proč nepodáte na bémovu part trestní oznámení, když tak všechno dobře víte..
Jinak zelení mají samozřejmě spousty šancí, nejen...
http://www.ateo.cz/f/images...
Jinak o veřejných zakázkách více zde. Ale to není z mé klábosnice..
http://www.dfens-cz.com/vie...
Veselé krizování...
27. 01. 2010 | 19:50

TELE napsal(a):

Jedna technická poznámka:
MČP má Hummery H3, které rozhodně "nežerou" 28 litrů nafty a stojí stejně jako jiná auta podobné kategorie-Nissan Patrol, Toyota Landcruiser apod.
27. 01. 2010 | 20:37

mb napsal(a):

neshodneme se wbgarden, je to škoda, ale nechť to tak zůstane, volba zelených neznamená návrat k prvobytně pospolné společnosti, znamená důslednou ochranu lidských práv, ohled k životnímu prostředí, důslednou nekorupčnost a rozvoj technologií k životnímu prostředí šetrnějších ....

pokud něco nepo..... jsou zelení moje volba

úspěšnou ruku u voleb ...
27. 01. 2010 | 21:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zatím je ještě furt demokracie, drahé embé, takže nepropadejte panice...
Jinak, když se tak rozhlédnu vůkol, co jsem za život zvládl, tak jsem poměrně dost zručný, a když se tak srovnám, ale to bych asi česku moc neměl, já vím...
Takže zkrátka o moje šikovné ručičky se nestarejte. Budou šikovně volit šikovné, kecálky rozhodně ne, neb sám si to okecám furt ještě lépěji než většina zde přítomných propagčíků, jak zajisté už víte...
Veselé krizování...
http://images.bugaga.ru/pos...
28. 01. 2010 | 13:57

mb napsal(a):

jak jest ctěná libost, osobně mafiány, kmotry ani velrybáře nevolím ...
28. 01. 2010 | 15:17

siven napsal(a):

wbqarden - Už jsem měl strach, že nedojde k tradiční výzvě podání trestního oznámení kvůli podezření z korupce (!)... policii ČR. V případě nesouhlasu držet hubu a krok.

Doporučuj tedy následující postup:

Prostudujte si prosím, ze všeho nejdříve, co znamená slovo korupce v praxi. Zkuste si vybavit, kde se nachází naše země v mezinárodním žebříčku této disciplíny a kdo byl za posledních 20 let odsouzen za tento přečin (z dostatku relevantních důkazů...), a kolik statečných lidí, kteří podali trestní oznámení pro podezření z korupce (moc jich bohužel nebylo), skončilo s žalobou na krku od samotných podezřelých.

Nakonec si veškeré poznatky zkuste sesumírovat a vraťte se nohama na zem.
Po této blahodárné činnosti vás možná přejdou laciné hospodské výzvy k podávání trestních oznámení.
Budete chápat směšnost podobného počínání a již nyní jste si možná vědom, že na rozdíl od parlamentních mičurinců, kteří vám tahají z kapsy dvojnásobek ceny za kilometr dálnice, máte, na rozdíl od jejich dobrých kamarádů, v kapse z těchto zakázek jen jedno velké prd. A zadarmo dělat advokáta podvodníkům vám pak přijde navýsost trapné a tragické

Nakonec pevně věřím, že vy jste v životě žádnou obálku nedal, ani nepřijal, tak jako jsem podobnou praxi odmítal i já. Ve chvíli, kdy bude tento postoj vnímán jako samozřejmost drtivou většinou našich spoluobčanů, budeme mít vyhráno.

Ovšem k dosažení této vzdálené mety je potřeba společenský, legislativní i právní nátlak.
Toho se s parlamentními opo-mičurinci nedočkáme, na to můžete vzít jed.
28. 01. 2010 | 15:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý lososovitý, nejenže jsem žádnou obálku ve svém životě nepřijal, ale ani nedal. Dokonce jsem nikomu ani militantně nevyhrožoval, že by zasloužil...
Tož tak.
Co budu studovat, sumírovat a kam se budu vracet, to nechte laskavě na mě, jsem poměrně dospělý, bydlím ve lhotě, tudíž v dálnicích se na rozdíl od vás, příliš nevyznám. Pokud máte jistá poznání, že se tam děje něco nesprávného, jistě víte co máte urychleně udělat.
Moje hospodská doporučení nemusíte brát v úvahu, tak já zase nevnímám vaše pseudoplačtivá moudra. Vím kam směřujte a drtivé většiny spoluobčanů už jsem zažil. Děkuji už nechci...
Advokáti podvodníků taky zde
http://neviditelnypes.lidov...
http://images.bugaga.ru/pos...
28. 01. 2010 | 22:08

siven napsal(a):

wbqarden - Však to je v pořádku, jak už jsem předeslal, pevně věřím, že jste nikdy v úplatcích či jiné formě korupce namočen nebyl.

Vaše výzvy k podání trestního oznámení na korupci bohužel opravdu nelze nazvat jinak, než hospodskými, mrzí mě to, ale je to tak.
Ať už je myslíte vážně (a o této problematice v našich končinách ignorujete právní teorii, respektive neexistenci konkrétní právní podpory, i veškerou praxi, respektive „činnost“ orgánů trestního řízení v tomto případě,), či nikoliv (hospodské hecování).

I když... pokud je váš cirkusácky exhibicionistický charakter opravdu reálný, nikoliv jen virtuální, byl bych velice zvědav vás pozorovat, kterak žalujete radnici, magistrát, kraj, či dokonce ministerstvo... na policii ČR. Očekávaje důkladné prošetření a zahájení soudního řízení… natož rozsudek… českým soudnictvím.

Pro normálního spoluobčana by to určitě byla vynikající reality-show a děsná psina, pozorovat vaši demarši, ovšem pro charakterní lidi spíše tragédie v přímém přenosu.
29. 01. 2010 | 11:44

jeeena napsal(a):

Libi se mi jak Liska najednou dobre ropoznava manipulaci. Urcite proto, ze si vzpomina jak sam s Bursikem,Biomasou,Anderem a dalsimi vytecniky zmanipulovali svuj vlastni sjezd. Jak je znam, urcite nedelaji kraval kuli nejake spravedlnosti, ale jak rika Liska, tak tech 50 mld. urcite stoji za to a tahle parta rozhodne se slusnosti a cti zadny problem nema.
31. 01. 2010 | 22:35

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 06:21

breitling navitimer napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
13. 03. 2010 | 06:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy