Průměrný občan jako patologická sedlina

03. 07. 2008 | 10:00
Přečteno 22791 krát
Minulý týden se v Brně konala historicky první Queer Parade. Gayové, lesby, transky – všichni ti „odlišní“ a „divní“ společně procházeli (považte!) mým rodným městem, aby tak demonstrovali svou hrdost a smířenost se sebou samými.

Zato zmatení, nevyrovnaní a agresivní chlapci, kteří je napadli, jsou všechno, jen ne smířeni sami se sebou. Mimochodem by mě zajímalo, kolik z těch strážců morální čistoty města je opravdu z Brna a kolik jich jen přijelo „za zábavou“. A jaká to byla zábava!

Vlastně ani nevím, jestli se na ně zlobit, nebo je litovat. Nejsou schopni jakékoliv pozitivní identifikace; svou existenci dokazují světu jen agresivním a negativistickým vymezováním se vůči čemukoliv odlišnému.

Těžko říct, kteří ze zmíněných mládenců jen ztratili orientaci a kteří už skutečně patří mezi onu Masarykovu „patologickou sedlinu“. A ještě těžší je to u všech těch dobrých a spořádaných občanů a občanek, co napadení homosexuálů buď přímo uvítali, nebo nad ním jen krčili rameny. Že takoví nejsou? Přečtěte si diskuze pod články o Queer Parade na libovolném zpravodajském serveru (tedy pokud je redakce ještě nesmazaly). Ale možná to ani nebude nutné, zkuste jen po přečtení tohoto blogu sjet myší dolů a jistě pár dobrých a spořádaných občanů a občanek (někdy si také říkají daňoví poplatníci) najdete i zde.

Pravicové radikály jsme si zvykli nazývat nácky, i když víme, že to není docela přesné. Termín „nacista“ má svůj jasně definovaný obsah, který se takovým nálepkováním rozmělňuje, což může být z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Jak ale říkat těm, kdo homofobní, xenofobní a rasistické násilí tolerují, nebo je dokonce schvalují?

Není žádné tajemství, že úspěch Hitlerovy NSDAP tkvěl v tom, že ji začala v masovém měřítku podporovat střední třída. Tedy dobří a spořádaní občané a občanky. Prostě průměr.

Může být průměr společnosti zároveň její patologickou sedlinou?


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

raduz napsal(a):

Krátké, přesné a výstižné. Plně se s tímto stotožňuji. Od dob komunistů je v nás zakořeňen průměr. Jen nevybočovat z řady. Každý kdo vybočuje z řady je podezřelý a je jedno, jestli je gay, imigrant, nebo nedej bože bohatý a inteligentní. Je to smutné, ale je to tak.
03. 07. 2008 | 10:17

sasa napsal(a):

Pane ministre,
homosexualove mi nevadi, ale odsuzuji tyto pruvody, kde do pul tela nazi chlapi se olizuji na verejnosti. Samozrejme ne vsichni a samozrejme ne vsichni odpurci techto pruvodu jsou fasisti. Myslim, ze prava homosexualu jsou u nas dost ochranena, takze tyto pruvody jsou bohuprosta exhibice. Neco jako prvomajovy pruvod na Letne.
03. 07. 2008 | 10:21

Pobo napsal(a):

Autor: "...aby tak demonstrovali svou hrdost..."
Ptám se, NA CO jsou hrdí?

P.S. : Národní odpor a spol. jsou obyčejní vypatlanci, kteří místo toho, aby rozumně tento zhovadilý "pochod" ignorovali, tak jej akorát zviditelňují. Co víc fyzickým napadením účastníků z nich dělají pronásledované chudinky. Takže mi z toho vychází, že tito nácci jsou svým způsobem vlastně takovou Public Relations uvědomělých (či jak ty tzv. "hrdé" nazvat) homosx.
03. 07. 2008 | 10:33

silspok napsal(a):

sasa:
A kdyby se olizovali v pruvodu chlapci s devcaty, tak Vam to asi vadit nebude, ze? A pruvody dezorientovanych nactiletych nacionalistu a neonacistu pod vedenim psychopatu zrejme vadi mene.
03. 07. 2008 | 10:33

Kadlous napsal(a):

Pane "ministře" je to líbivý spisek. Ale proč Vy, který dbáte na čistotouu průměrné "většiny" sedíte ve vládě, kterou vede neschopný ( a nebo všeho schopný) nacionalista, který má velké zalíbení v nacistických výrazech a hlavně chování. Ten, do jehož rukou jste skládal slib ministra je také nacionalista nejhrubšího zrna, jemuž rovněž není cizí nacistický způsob prosazování jenom jeho pravdy bez ohledu na to, že škodí celému národu.

Proč se zůčastňujete těch hrátek, kdy jsou okrádání nejchudší, kdy se připravuje nová okupace cizími vojáky, kdy se připravuje likvidace chudých lidí ekonomickou cestou.

Na televizní obrazovce vypadáte jako poměrné inteligentní a chytrý člověk, ale svým konáním nedáváte možnost Vás takto hodnotit.
03. 07. 2008 | 10:51

neo napsal(a):

Kadlous: pěkná pohádka:))

nacisti, okupace, likvidace chudých....hmm, blázínku.
03. 07. 2008 | 10:58

Stan napsal(a):

Až se spořádaní taťkové a mamky od rodin s více dětmi (patřím mezi ně) svléknou donaha a budou se hrdě exhibovat po městě a žádat navrácení touto vládou odebraných dětských přídavků a dalších benefitů, doufám, že se pane ministře také připojíte.

Ať si každý ve své ložnici dělá co chce, ale na ulici mi exhibicionismus vadí, ať už je provozován kýmkoliv.
03. 07. 2008 | 11:00

Apeoffice napsal(a):

Jedna věc je veřejně se přihlásit ke své orientaci, nebo se k ní přihlásit jen tak tiše doma v kruhu rodiny, přátel a kolegů v práci a druhá věc je zda se jedná o přihlášení či exhibici na veřejnosti v rámci jakýchkoliv průvodů u nás či v zahraničí.

Takový průvod odhadl bych se sestává z exhíbů všeho druhu, potom těch normálních druhých a nakonec jejich fandů.

Celý průvod je dozajista nadšen tím, že může v jednolitém davu a šiku jít vstříc konci ulice a mávat u toho barevnými fanglemi, být vesele pomalován, polonahý s umělými prsy, penisy a pod. v nadměrné velikosti ověšený na veselých barevných vozech.

Exhibičně se cítící část průvodu vypadá jako ze zlého maškarního průvodu, vše je dohnáno jakoby ad absurdum.

Za nimi tiše ovce v jednom šiku s duhovými praporci a několika hesly různého znění, tu pro či proti nějaké věci.

Je samozřejmě právo každého se projevit svým způsobem, pokud tím neporušuje zákony.

Chci jen říci, že takovéto výstřední průvody potom utvářejí pohled společnosti na všechny ty sexuálně jinak orientované, jako na barevné klauny, ověšené obrovskými prsy, kteří se olizují ... fuj před dětmi, a v lidech může klíčit myšlenka, že to může být i nebezpečné a kdoví jak ohrožující.
03. 07. 2008 | 11:06

Řeč mysli napsal(a):

Pan ministr napsal. Minulý týden se v Brně konala historicky první Queer Parade. Prostitutní Gayové, prostitutní lesby, prostitutní transky – všichni ti „odlišní“ a „divní“ společně procházeli (považte!) mým rodným městem, aby tak demonstrovali svou hrdost a smířenost se sebou samými. Originálních "odlišných" byla minorita! Pan ministr definuje kluky „patologickou sedlinou“. ÓÓÓ blahoslavená prostoto! Jak bude definovat tu opravdovou? Prosím pane Liško, brzy může v Česku propuknout zuřivá netolerantnost!!! A kde myslíte, že si vybije vztek?
03. 07. 2008 | 11:19

Jan Horálek napsal(a):

Pane ministře, neonacisty nemusím. Viděl bych jako velmi prospěšné, kdyby se proti podobným pochodům homosexuálů pozvedl kultivovaný hlas "spořádaných občanů" - tak, jak je běžné např. v USA. Důvodů se najde víc, uvedu ten, co je dost nasnadě: Při těchto pochodech jde o propagaci homosexuálního stylu jako čehosi normálního - a tady je opravdu namístě se ozvat.
03. 07. 2008 | 11:27

Apeoffice napsal(a):

to Jan Horálek:

kdo je to "spořádaný občan" nemyslím si že je nějaká definice, toto je velmi volné pojetí jakéhokoli občana, který žije klidně v míru se svým okolím a pokud možno dodržuje zákony této země. o jeho sex.orientaci se nemluví.

protože spořádaný občan např. :
- netelefonuje za jízdy v autě je-li řidičem
- dodržuje pravidla silničního provozu co se rychlosti týče tak především
- neplive na zem
- včas a spořádaně platí daně a neokrádá různými kličkami stát
- vychází vstříc každému kdo je v nouzi
- je jistě tolerantní
- spořádaný občan jistě uklízí po svém psím mazlíkovi na veřejnosti hovínka
- spořádaný občan jistě má silný pocit pro morální povinnost vůči sobě i druhým
-atd atd a jistě bychom spolu našli mnoho dalších věcí co spořádaný občan dělá či nedělá.
No jo a kdo potom zbude? kdo v životě nejel rychleji než kolik měl, kdo v životě něco, cokoli nečórl, třeba jablko ze sousedovic zahrady, neplivl na zem či nechal po psíkovi hovno v trávníku?

On ten hlas kultivovaných spořádaných občanů má stejnou váhu jako hlas nějakých fašounů, komunistů či bůhví koho, kdo si stoupne v průvodu do fronty a křičí fuj.

Pokud jste spořádaný občan, tak potom jsem šťastný, že jsem flusl na zem a dnes při venčení neuklidím po psu hovno, protože k Vám patřit nechci.
03. 07. 2008 | 11:38

Štěpka napsal(a):

Pan Liška se projevil. Bohužel jako nezralý člověk, naivní, idealistický, který si plete pojmy. A takový člověk zastává post ministra školství. Jaká ubohost. A jaká škoda pro tento stát. No co. Bude hůř.
03. 07. 2008 | 11:39

No... napsal(a):

Frackové hodnotící své okolí z pozice svých "životních zkušeností"...no, Liška je poněkud v jejich pozici, co mu dává právo nás hodnotit takhle hanlivě ? Když nebude schopná policie, tak budou lidi podporovat ty, kdo schopní udržet pořádek budou. Skiny, cokoliv, onto totiž půjde o život pod nájezdy nepřizpůsobivých....
03. 07. 2008 | 11:42

Ládik napsal(a):

Váš blog jsem pochopil jako součást Vaší snahy být mediálně známý a přitom nikoho nena@rat. Pravděpodobně míříte hodně vysoko, jste ambiciózní. To Vás nesoudím, jen tak vnímám Váš text.
03. 07. 2008 | 12:00

Ivan Hochmann napsal(a):

Vždy,když slyším a vidím,

že se nějaká skupina obyvatel jakýchsi stejných záměrů,zájmů,zvyků,ideologií začne "zviditelňovat"-,zbystřím pozornost.Je to neklamné znamení,že není něco v pořádku.

A to není.Ptám se pana ministra - co je zajímavého a normálního na jakýchsi pochodech s kraválem,jakýchsi Queer Parade,Law Paráde s alegoriemi a diskem,pochodů protestantů katolickými místy Ulsteru,prvomájové průvody s komunistickými hesly,pochodňové parádemarše fašistických hajzlů,lampionové průvody bolševických grázlů,protestních pochodech a záborech vojenských prostorů zelených blbečků,a spousta dalších,pro mě naprosto nepochopitelného srocování davu.

Abych nezapomněl,- stávky odborových svazů - to jsou také lahůdky.Co to je za lidi,pane ministře? Vlastně se zeptám jinak.Co je mě po nich.Pokud mě nezavazí,nešpiní ulice a neničí cizí majetky,neblokují dopravu a neotravují hlukem a kraválem - ať si dělají co chtějí.Ale to asi bude jejich cíl, viďte?

Takže moje reakce je přesně podle zákona.Zákon by měl respektovat i moje práva.Tudíž kde začínají práva moje,tam končí práva různých exhibitů,levicových xindlů,a násilnických kreatur......
Tedy jak jsem řekl.Rozehnat,nakopat zadky,nechat uklidit a pro příště zalézt dva metry pod zem. Nemáme zájem - pánové z radnic a ministerstev.Úplně nám stačí vaše politické exhibice zveřejňované medii.

Ivan
03. 07. 2008 | 12:12

jaryn napsal(a):

Pane Liško,

každá velká společnost obsahuje NÁZOROVĚ plné spektrum myslitelného. Každá akce přitáhne své příznivce, někdy i odpůrce.
Někteří gayové a lesbičky se rozhodli demonstrovat veřejně svoji orientaci. Sice nevím proč, ale nešť. Jiná skupina zase demonstrovala svůj odpor k těmto lidem či k jejich veřejnému vystoupení. Takže víme, že jsou u nás lesbičky, gayové a lidé, kteří je nesnáší.
No, ale toť vše, pane Liško. Větší informační hodnotu tyto události nenesou...
Je dobré se vyvarovat zevšeobecňování lidského jednání a chování na nějakém specifickém případu.
Je stejně nepravdivé a hloupé říkat "Češi jsou netolerantní xenofobové" stejně jako třeba "Češi jsou národem homosexuálů a lesbiček".
03. 07. 2008 | 12:22

Katuba napsal(a):

Apeoffice, Silspok:
To by mě zajímalo proč se trans, gay a lesbian musí vždycky realizovat průvodem a proč ti odpůrci taky nezrealizují nějaký pěkný průvod na podporu heterosexuality, s tancem, kostýmy zdůrazňujícími ženskost u žen (ala stará Madonna) a mužnost u mužů(př. jako Swarzeneger), líbáním a náznaky sexuálního aktu. Koneckonců proč ne, plodnost upadá, mužské spermie mizí ze světa, děti se budou čím dál víc rodit ze zkumavky jako produkt na přání (ne že bych to odsuzovala, spíš mi vadí ta "produktovost", která z toho časem asi bude)... možná je nejvyšší čas!
Třeba se z toho časem stane takové mauzoleum dávných dob, něco jako jízda králů. Pokud se totiž vědci nemýlí a muži o svou plodnost v tomto století skutečně přijdou, pak možná heterosexuální akt jako takový historicky zanikne a lidé se navěky oddají kariéře. No uznejte, proč se věnovat takovému mrhání času, pokud je bezúčelné?
03. 07. 2008 | 12:25

Gerd napsal(a):

Pane ministře, soustředím se na Vaši poslední otázku:

"Může být průměr společnosti zároveň její patologickou sedlinou?"
Odpověď zní:

"Ano, může a to v parlamentu a ve vládě ČR."
03. 07. 2008 | 12:27

Ivan napsal(a):

Ó milý pane ministře, méně a spořádaně je více. A jsme u toho. Toto vždy tvrdili staří, dobří pedagogové. Ovšem to Vy asi nikdy nepochopíte. Takl jako ty Vaše přestavby školství. Tedy více a výsledek méně. Zjednodušeně blbě a tak je to se vším i s tím pochodem. Mnoho púovyku pro nic. Jenom bych položil otázku. Kdo se tviditelňuje? Ovšem nevím, zda-li víte o čem píšu, takže je mi jedno kam mne zařadíte. Rozum Vám ministerský post nedá.
03. 07. 2008 | 12:30

jepice napsal(a):

Jaryn:
Napsal jste, že "někteří gayové a lesbičky se rozhodli demonstrovat veřejně svoji orientaci. Sice nevím proč, ale nešť. Jiná skupina zase demonstrovala svůj odpor k těmto lidem či k jejich veřejnému vystoupení. Takže víme, že jsou u nás lesbičky, gayové a lidé, kteří je nesnášejí."
Zapomněl jste ovšem dodat, že ti, co gaye nesnášejí, v Brně demonstrovali svůj odpor násilím.
Nesnášet gaye může každý po libosti. Pokud začne na lidi házet granáty se slzným plynem, dává tím najevo, že se mermomocí touží zařadit k patologické sedlině.
03. 07. 2008 | 12:42

juvel napsal(a):

Pane Liška, poraďte svým přátelům z řad gayů, leseb a transek, aby měli rozum a neškodili sami sobě svým agresivním a nevkusným prosazováním se na veřejnosti. Odpor proti nim vzbuzuje nikoliv nedostatek tolerance u ostatních lidí,ale prostě přirozenost tělesně a duševně zdravého člověka, u kterého nepřirozené užívání těla vzbuzuje zdravý odpor a pohoršuje ho to. Protože homosexuálů je snad asi kolem 4%, budou vždycky v potencionálním nebo skutečném ohrožení, jak to potvrzuje historie lidstva. Bylo by od Vás záslužné, kdyby se Vám podařilo jim to vysvětlit. Nedivte se, že normální občan se nebude míchat do rvaček mezi extrémisty na jedné i na druhé straně. A možná, že podobné názory, jaké Vy tady uvádíte, mají na úspěch nebezpečných hnutí,jako byl např. nacismus, větší vliv, než si umíte představit.
03. 07. 2008 | 12:51

sasa napsal(a):

2silspok Jak jste na to prisel, ze by mi polonaha devcata s chlapci olizujici se na verejnosti nevadila a navic nackove. Vas problem je, ze ze sve orientace mate komplex, takze citite potrebu se houfovat. Az pochopite, ze vas pruvod je stejne zbytecny jako ten pruvod prvomajovy nebot vase prava jsou stejne ochranena jako prava socialni a pouze se exhibujete, tak se stanete opravdu dospelym.
03. 07. 2008 | 12:59

StandaT napsal(a):

Pane ministře, pro výkon funkce senátora, presidenta a soudce (a možná i dalších) máme věkový limit. Měl by platit i pro ministry. Neberte to osobně - nejde jen o Vás. Vy vlastně jen potvrzujete, že nemá cenu čekat na nějakou vyjímku.
03. 07. 2008 | 13:08

jepice napsal(a):

Nemám moc pochopení pro sexuální exhibicionismus všeho druhu. Nicméně ho řadím mezi aktivity, které jsem schopná tolerovat, byť s nechutí.
Věřím, že mnoho kolemjdoucích mohlo brněnský průvod homosexuálů vnímat jako nepříjemnou exhibici a že jim to šlo proti srsti.
Co ale nejsem schopná tolerovat vůbec, je fyzické násilí použité proti lidem, kteří násilní nejsou. A kteří neporušují zákony.
S panem Liškou nesouhlasím v jeho posuzování české společnosti podle úrovně internetové diskuse. Ta totiž vypovídá jen o úrovni té skupiny Čechů, která je ochotná exhibovat slovně /což jsme i my všichni tady, ovšem my tu naštěstí máme bdělého strážce pořádku.:)/. Zrovna jako většina gayů není ochotná předvádět svou sexuální orientaci na náměstí, ani většina Čechů není ve vztahu k nim nenávistná a netolerantní. Aspoň doufám.
03. 07. 2008 | 13:22

Stařeček napsal(a):

Nebudu se vyjadřovat k pochodu Brnem ani k celé otázce menšin, neboť tomu moc nerozumím a nechodím ani do průvodů, ani na chodník tyto průvody obdivovat, či po nich plivat. Jenom se pane ministře ptám proč si myslíte, že zrovna vy jste nad tím průměrem. Nebo jste snad pod ním?
03. 07. 2008 | 13:26

Stařeček napsal(a):

pane ministře Liško ještě něco přidám. Doufám, že jste tu toto nesesmolil v pracovní době a nenechal si to zaplatit.
03. 07. 2008 | 13:40

GBax napsal(a):

Lidskou odlišnost, tedy ti menšinovou-4%, beru jako přirozenost živého člověčího tvora, i když si nejsem jist, zda něco podobného existuje i v živočišné říši.Nicméně, jak se zmínili někteří přede mnou, o jejich existenci jsme dostatečně informováni a jsou i respektováni. Jen nechápu, proč se tato vybočení z "normálu" musí, když už je jejich existence legalizována, projevovat takovými exhibicemi. To, že dlouhá léta se snažili o legalizaci, se nakonec podařilo, to by jim mělo stačit. Ty šaškárny jen vyvolávají ve většinové společnosti averze a odpor. Snad jen kromě mladých lidí, kteří se v tom vyžívají jako recese. Ale odlišnosti se přece nemusí, jak jsem již naznačil, projevovat a zviditelňovat formou, jak bylo výše zmíněno. Odlišnosti jsou i v lidské víře, jsou lidé různého náboženského zaměření, jiné víry. Tyto odlišnosti také společnost přijala s vědomím, že na to mají právo. Ale tím to končí. Kdyby každá náoženská společnost či sekta měli vyjadřovat svou "radost" podobnými šaškárnami z uznané existence, byl by svět jeden blázinec. O vedlejších následcích už ani nemluvím. Zastávám tedy názor, že není důvodů povolovat takové nechutné šaškárny a jasně vyslovit verdikt: jste tu, my o vás víme, respektujeme to, ale tím to končí. Žádné veřejné exhibiciózní radovánky, ty si nechte do svých klubů. Utrum. Zákon a pořádek především.
03. 07. 2008 | 13:48

jaryn napsal(a):

To jepice:

Demonstrace odporu použitím násilí je hnus.
Myslím, že můj příspěvek ale chtěl říct něco jiného. Shrnuto asi toto: Od jakéhokoliv lidského jednání najdeme v každé společnosti trochu. Průser bude, až se toho chytí nějací poblblí profesionální bojovníci za něčí práva a začnou pod jinak celkem běžně sem tam pobublávajícím kotlíkem společenských konfliktů přitápět a přitápět... až začnou bojovat proti... a pozitivně diskriminovat... a stavět na odiv svá rádobymorální pravidla... začnou být korektní do posrání...

Rozumíš mi?
03. 07. 2008 | 14:15

Vico napsal(a):

Nevím, ale z vyjádření pana Lišky je cítit lehké znechucení nad průměrným občanem, který se přízemně klopotí za trochou toho žvance, je lehce xenofobní a lehce netolerantní. Tak nějak se musel cítit šlechtic v kočáře, když projížděl městským tržištěm a pootevřeným okénkem k němu zavanul odér nakyslého pachu. Kdo by si pak nepohrával s myšlenkou, že ti dole, kteří sbírají ze země jabka, která jeho projíždějící kočár rozházel, jsou jakousi sedlinou. Večer u dýmky a koňaku pak velkomyslně svůj příkrý odsudek zmírní a ocení svou vlastní velkomyslnost.
03. 07. 2008 | 14:31

narabi napsal(a):

Pane ministře školství,
pokud jste ve vládě, která v osobě svého premiéra projevuje značnou náklonnost k nacismu, premiér používá „slavné“ Es kommt der Tag, noc dlouhých nožů bez znalostí relevantních historických souvislostí, pochopitelně kde je měl získat, na komunistickém vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova v Opavě těžko, pak Vám občan těžko může věřit. Pravicový extrémismus je u nás čím dál silnější a má to, zdá se, posvěceno shora…už jenom tím, jak se ve vzdělávacím systému přehlíží dějepis a zejména nejnovější dějiny. Jste ministr školství, že? Podíval jste se kolik hodin dějepisu je na středních odborných a učňovských školách…co se v nich dělá a jak jsou dehonestovány? Pokud tedy žák ZŠ má smůlu na školu a v dějepise v 9. třídě skončí u reforem Marie Terezie(18.st.) nebo u 1.sv.války(1914-1918), kde a kdy se doví něco historicky objektivního o nacismu, 3.říši…ti mladí náckové jsou naším zrcadlem, vyrostli v demokratické společnosti, která ale vzdělání redukuje na jazykovou a počítačovou gramotnost…ani v pojetí nových maturit nezbylo jaksi místo na historii, přitom hlavně tu nejnovější občané demokratického státu potřebují znát, pokud nechceme, aby se hrůzy extrémních totalit opakovaly alespoň v tom našem civilizovaném světě. Myslíte si, že to zachrání občanská nauka – tedy ten váš společenskovědní základ? I Vy svými výstupy nejen v blozích ukazujete, že jste značně poznamenán prokomunistickým pojetím historie i společenských věd a ani se moc nedivím, protože celých 18 let se nechaly učit tyto „nepotřebné“ předměty bývalé straničky, kádrové rezervy, které sice rychle vnějškově obrátily své politické smýšlení, ale nikoli myšlení. Jak se říká starého psa novým kouskům nenaučíš.
Patologickou sedlinu si vytváříme sami, tím že ve vzdělávácím systému odsuzujeme historii na periferii zájmu…v Osvětimském likvidačním táboře si můžete v jednom z baráků přečíst citát – kdo nezná vlastní historii, je odsouzen ji prožít znovu -…
Masarykem se neotírejte, T.G.Masaryk si to nezaslouží. Proč? Podívejte se jak vypadalo školství za první republiky, jaká byla pozice učitelského stavu a jak byli učitelé platově ohodnoceni. Až se alespoň přiblížíte masarykovskému pojetí vzdělané společnosti, začnete chtít rozumět situaci ve školství, budete chtít ji vážně řešit, nikoli papouškovat reformní nápady ODS, které nemohou vést k vysoké vzdělanostní úrovni občanů naší země, pak možná ubude i těch nácků, kteří dnes mají díky chování současné vlády, v níž jste bohužel i Vy, „pré“ . Ale to je běh na dlouhou trať a vám zbývají ve funkci pouhopouhé 2 roky, že?
03. 07. 2008 | 14:32

Ládik napsal(a):

Pane liško,
ještě dotaz: kolik je podle Vás průměrných občanů a kolik podprůměrných? Vás ostatní si spočítáme na vlastních prstech.
03. 07. 2008 | 14:39

silspok napsal(a):

sasa: :))) Ja jsem heterosexual ... kazdopadne znam dost homosexualu i tzv. "ex", to znamena lidi se zmenenym pohlavim a vetsina z nich jsou celkem fajn lidi, jako dost tech "normalnich" ... oni jsou taky normalni ... homosexualita je jeden z prirodnich jevu, vyskytuje se casto i u zvirat, neni to zas tak nic moc "nenormalniho". Pokud se nekdo rozhodne pro pruvod s nejakou formou exhibice, rozhodne mi to nevadi a nevim proc by to vubec melo nekomu vadit. Pokdu nekoho takovy pruvod pohorsuje, tak mu primarne vadi stud, druhotne homosexualita ... ani jedno rozhodne neni duvodem pro to, aby se takove pruvody nekonaly. Je to jenom o kulturni vyspelosti naroda ... ktera je u nas v celkem dost tristnim stavu.
03. 07. 2008 | 14:48

konik napsal(a):

Ulice, kryjici se nazvem sporadany obcan se ozvala :-D
03. 07. 2008 | 14:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva urážlivé příspěvky, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 07. 2008 | 15:00

Apeoffice napsal(a):

silspok

víte vadí mi trochu ten bouřlivý projev, takový ten exhibicionismus, věci dovedené ad absurdum. jasně ono to k tomu asi má patřit, taky to bude oslava radosti nad tím, že mám průvod a pod.

myslím si že jako "transka" to mohu kritizovat.

jak píšete, asi jsem moc stydlivá a nebo prostě nemám potřebu demonstrovat své mužské tělo v ženských šatech.
03. 07. 2008 | 15:05

bubalus napsal(a):

Zdravím.

Brněnské Queer Parade jsem se zúčastnila. Musím zklamat všechny, kteří a které zde popisují nahá těla a projevy lascivnosti. Nic takového se tam nedělo, je mi líto. A kdyby ano: nenapadlo vás někdy přemýšlet proč takové performance? Nemůže to být třeba výsměch představám, které i zde opakovaně zaznívají? "Ať nás tedy alespoň jedou mají takové, za jak si nás rádi představují: nahé a natřené olejem, divoce se líbající". Potkáváte takové lidi běžně na ulici?

Mimochodem média s radostí informovala o 20 radikálech se slzným plynem, těch 500 tančích a klidně se procházejících se městem se jim již do zpráv nevešlo. Výsledkem je dojem, že gayové jsou problémoví - jak jednoduché.

Samozřejmě že zde máme zákony, které zajišťují základní práva a svobody všem. Ale samotná existence zákona nezaručí, že se nestane vražda, že někdo nebude napaden, nebo diskriminován. Chce to změnu na úrovni myšlení a chování jednotlivců. Dokud bude in heterosexismus, solidarita a tolerance nemají šanci.
03. 07. 2008 | 15:33

Stařeček napsal(a):

ještě do třetice. Pan ministr se chtěl přihlásit k nějakému hnutí, což se mu povedlo. Kromě toho o sobě však řekl mnohem víc než sám vůbec chtěl.
03. 07. 2008 | 15:36

Petrman napsal(a):

Vážení, pokud se lidstvo nepoučí z minulosti tak si ji bude muset prožít znovu a my se nepoučíme.........příště to ale nebudou židé ale nejspíš arabové.
Buzny apod. to smete taky.
03. 07. 2008 | 15:45

student napsal(a):

Pane Liško, někde jsem četl, že jste jednou osobně šel v protinacistickém průvodu. Tím jste mezi českými politiky vyjímka. Zatím jsem, ale neslyšel, že by vámi řízené školství výrazně protifašisticky působilo na žáky.
03. 07. 2008 | 15:52

Pobo napsal(a):

bubalus napsal(a):
"...Dokud bude in heterosexismus, solidarita a tolerance nemají šanci."

Tak větší pitomost jsem si už dlouho nepřečetl.
Buďte ráda, že normální sexualita existovala a existuje. Jinak byste tady asi ani nebyla (Vždycky jsem si totiž myslel, že člověk je počat, když se spojí spermie s vajíčkem a ne spermie s hovnem, či jak).
Sexualita je věc intimní a tak by to mělo i zůstat. Já beru lidi podle toho jací jsou lidi, do jejich sexuality mi nic není. Nechápu proč bych si měl myslet, že homosexuální preference je něco dobrého, prostě jsem maximálně ochoten takto dotčené lidi tolerovat, nebo přesněji řečenu mne tito lidi vůbec nezajímají (co dělají). Pokud ale někdo začne řvát "já jsem buzer.nt, proto jsem lepší" nebo právě pořádat takovéto nesmyslné QP, tak to pouze moji toleranci snižuje, protože to považuji za zbytečnou provokaci.
03. 07. 2008 | 16:00

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak - slyšel jsi chlapče? Ivan.
03. 07. 2008 | 16:10

jepice napsal(a):

Jaryn: ano, rozumím. Jen mi připadá, že se v téhle oblasti zatím víc projevují /aspoň jsou viditelnější/ hlasatelé odporu se sklonem k násilí než profesionální aktivisti s programem pozitivní diskriminace.
03. 07. 2008 | 16:12

silspok napsal(a):

Apeoffice:

Jo urcite k tomu muzete mit postoj nepotreby ukazovat cokoliv kdekoliv, co se vam zda neprijemne. Kazdopadne, kdyz nekdo nema tyto zabrany, at se vyblbne. Pokud pri tom neprojevuje agresi nebo nenavadi ostatni k agresivnimu chovani, nemam s tim ani nejmensi problem, naopak jsem pro pruvody podobneho druhu. A myslim, ze si nebudeme nijak nalhavat, ze tolerance k homosexualite je v nasi kotline na nejake vysoke urovni, coz je ostatne videt i na teto diskusi.
03. 07. 2008 | 16:16

Kritik napsal(a):

Nevím, jaký extrém, který nazývá patologickou sedlinou, má pan Liška na mysli (nečetl jsem citované odkazy a v Brně jsem nebyl). Jestli tím pan Liška míní pedofily, nekrofily, zoofily - ti všichni doposud nemají žádná práva, nicméně jestliže v této vládě pan Liška vydrží, budou to mít možná snazší. Vůči dětem, mrtvolám a zvířatům je to trestné, vůči stejnému pohlaví je neuvěřitelně velká tolerance. Člověk je chráněn méně než zvíře nebo mrtvola.

Dokonce taková tolerance, že vyloženou provokaci, jímž bylo shromáždění homoseuxálů a lesbiček v tradičně katolickém městě, obhajuje absolvent studia religionistiky (Liška).

A napadat občany této země z nesnášenlivosti? To jste již, pane ministře, hodně přehnal. Měl by jste ze svého studia vědět, že každý jedinec měl elementární rozlišovací schopnost mezi dobrem a zlem. Je smutné, že mnoho lidí se o ní připravilo přijetím lží, které tvrdí, že černé je bílé a naopak, nebo že nejsme přece tak zvrhlí, kdy jiní jsou ještě zvrhlejší. Přesto většina lidí tu základní rozlišovací schopnost stále má a děkujme za to, že se tito lidé, navdzory demagogie veřejnoprávní TV a vlády této země, dokáží proti zlu postavit.

Pane ministře, prokázal jste sice svou účastí na podpoře eskalace zbrojení (radar, cizí základna) a antiekologickým přístupem (podporou vlády s principiálně antiekologickým zaměřením), že jste schopen všeho. Ale účast v "gay klubu", to by od vás asi nikdo nečekal.

Ještě jedno důležité na závěr - připomenutí 2 tisíce let staré pravdy: Pouze podle ovoce lze poznat dobrý strom. Špatný strom totiž nemůže nést dobré ovoce. A ovoce vašeho vládnutí je přímo odporné.
03. 07. 2008 | 16:19

silspok napsal(a):

Kritik:

No uffff, tak jestli bych mel povazovat nazory, postoje a chovani nekterych lidi za "nepezpecne" a odpusive, tak vy mezi ne musite na 100% patrit.
03. 07. 2008 | 16:24

Ondra napsal(a):

Silspok s tvým názorem na Kritika souhlasím.
03. 07. 2008 | 16:56

Ondra napsal(a):

Jinak řekl bych,co je jasné, míra tolerance je spojená s tím,jak je člověk vzdělaný,když člověk v diskuzích čte dost velkou část vulgárních příspěvků, tak se dá odhadnout,že ty lidi nemají dokončenou ani základní školu, jinak by se takhle nevyjadřovali. Takhle se inteligentní člověk nevyjadřuje, pak jsou ještě jiné "vtipné" příspěvky, tam se jedná o lidi,kteří jsou buď pokrytci nebo jsou hloupý(a snaží si hrát na moderní lidi),většinou začínají větu "já jsem poměrně tolerantní, ale(a začnou jmenovat příznaky netolerance)"
03. 07. 2008 | 17:05

Pinky Winky napsal(a):

vážení,
tolerance ve společnosti se samozřejmě vyvíjí.
Kdyby někdo protestoval před lety proti ruským raketám jako dnes proti americkým dostal by pendrekem. A kdyby za totáče zorganizoval takovou duhovou Love parade, tak by ho sejmuli také.
Prostě netolerance má své formy a etapy. A vracet se k překonanému zrovna nemusíme.
Pokud mi homosexuálové vadí, nemusím jít na jejich akci.
Pusa na veřejnosti či ,us obnažené kůže už dávno nebudí veřejné pohoršení jako kdysi kdy to počestní občané chodili dělat do hampejzu. A na rozdíl od bigotního Polska tu většinou nebudí pohoršení ani když se líbají osoby stejného pohlaví.
Jižní Morava popř. jižní Čechy jsou v tomto mírně odlišní, ale i zde se to snad dá zvládnout bez emocí. Tak nevím pro to vzrušení ?
03. 07. 2008 | 17:23

Martin napsal(a):

"Pravicové radikály jsme si zvykli nazývat nácky, i když víme, že to není docela přesné. Termín „nacista“ má svůj jasně definovaný obsah, který se takovým nálepkováním rozmělňuje, což může být z dlouhodobého hlediska nebezpečné. Jak ale říkat těm, kdo homofobní, xenofobní a rasistické násilí tolerují, nebo je dokonce schvalují?"

Jak jim rikat ? Trebas idioti, protoze delani z nich nejake vybrane sekty se obrati jen proti nam vsem. Zatimco kdyz budou vzdy a jasne oznaceni za hlupaky bez jakychkoliv dodatku, tak to cast z nich prejde. Oni si mysli ze jsou vybrani, dokonali a jsou velmi citlivi na sve vlastni ego.
03. 07. 2008 | 17:41

Štěpka napsal(a):

Pane Liško, a ještě něco. Při svém obdivu k homosexuálům a lesbičkám si nezapomeňte o nich zjistit také to méně známé, a to, že homosexuálové jsou nadprůměrně riziková skupina obyvatelstva, zejména z hlediska kriminality. Také jsou tito lidé mnohem nebezpečnější z hlediska šíření AIDS a pohlavních chorob, vzhledem k jejich vysoké promiskuitě a nebezpečných paktik sexu. Proč všichni politici, s včetně vás, tato fakta zamlčují a neberou v úvahu?
03. 07. 2008 | 17:59

bubalus napsal(a):

@Pobo
Ve svém komentáři se nevymezuji negativně proti heteroSEXUALITĚ ale proti heteroSEXISMU. Heterosexismus je představa, že se lidé kvalitativně liší čistě na základě sexuální orientace. Jedni jsou lepší, resp. kvalitnější (heterosexuálové/ky), druzí horší (homosexuálové/ky). Proti heterosexualitě nic nemám :-)

S názorem, že jediná správná sexualita vede k reprodukci, nesouhlasím. Sexualita dnes plní i jiné funkce a spojení sexuality s reprodukcí se -ať chceme nebo ne- rozvolňuje (plánované rodičovství, antikoncepce). Navíc, pro někoho nemusí schopnost reprodukce představovat důležitou životní hodnotu. Jsou i jiné způsoby seberealizace, než rodina. Podle mě není důvod myslet si, že je heterosexualita lepší než homosexualita. Jsou to jen jiné, ve své hodnotě ROVNOCENNÉ preference. Navíc, homosexualita samozřejmě rodičovství nevylučuje.

Jste ochoten tolerovat určitou skupinu lidí pouze pokud je neviditelná, tzn. v podstatě neexistuje. To jste moc hodný a blahosklonný. A gratuluji Vám k tomu.

Tolerance je málo, respekt a solidarita jsou víc :-)
03. 07. 2008 | 18:01

Honza Český napsal(a):

Pane Liško,
napsal jste:“ Není žádné tajemství, že úspěch Hitlerovy NSDAP tkvěl v tom, že ji začala v masovém měřítku podporovat střední třída. Tedy dobří a spořádaní občané a občanky. Prostě průměr.“

Jenže ta střední třída začala podporovat Hitlera v Německu proto, že zchudla, že přicházela o svůj statut střední třídy
Ti tzv. dobří a spořádaní občané jsou spíše maloměšťáky, nejsou tedy nutně střední třídou a již vůbec ne průměrem
Průměr je průměrem podle nějakého kriteria, průměr majetkový, vzdělanostní, věkový atd.
Střední třída je možná průměrem majetkovým, nikoliv však vzdělanostním
Pletete si zkrátka hrušky s jablkama a obojí se zeleninou
Však nebojte, na ministra v Topolánkově vládě máte
03. 07. 2008 | 18:03

Apeoffice napsal(a):

silspok

no s tolerancí je to všelijak, za sebe mohu říci díky Bohu, ano problémy jsou, hlavně s pohledy typu, že musím chodit jako nějaká lascivní laciná ženština a že jsem na muže.
Ani jedno ani druhé. jsem prostě holka co vyfasovala blbý tělo a z různých důvodů o nichž se mi nechce rozepisovat, jsem se rozhodla zůstat v tom cizím mužském.

Opravdu, ony ad absurdum dohnané projevy, dejme tomu ze samé radosti nad tím, že mohu někam jít ... víte možná, že náš pochod byl jen takový normální, obyčejný, ale už na tom je vidět, že jsem jej neviděla a asociace mi volně připlouvají a říkají, jaký asi byl na základě jiných pochodů.

A to je vlastně špatně, protože takto to působí i na obyčejné lidi, kteří jsou s tolerancí na štíru.

Moje přiznání se k tomu, že jsem TS mi přineslo spoustu potíží a trablí, ale jsem rád/a že jsem to řekla. Už kvůli okolí, které nevědělo co se děje a chybně mne zařazovalo mezi gaye a přitom jsem lesbička :o)))))
03. 07. 2008 | 18:04

Jean napsal(a):

z nácků děláme sektu mi a nebo se na ní pasují sami ? Možná obojí, ale šanovat je netřeba.
K extrémům tíhnou většinou lidé s nějakým mindrákem hledající jednoduchá řešení a věřící v mýty - např. jako že homosexualista či transsexualita se snoubí s kriminalitou nebo že je nakažlivá (viz štěpka a další). A hromosvod pro vlastní gtrably je na světě.Vyboucháme je odsud, stejně jako romy nebo islamisty a bude.
To jsou chvíle kdy bych se nejraději deklaroval jako cikánská lesba aby bylo vidět, že tyhle lidi se nemusí bát různých zhrublých zmatenců.
03. 07. 2008 | 18:34

zdesta napsal(a):

Homosexualitu můžeme chápat, tolerovat,ale nelze ji uznávat.Je to v nás, protože hormony prostě fungují jak fungují.Navíc se domnívám,že ostentativní veřejné projevy určitého defektu přirozenosti, nejsou zrovna rozumné.Průvody připomínající veřejnou sexuální show, jsou spíše provokativní,než prospěšné.
03. 07. 2008 | 18:42

Milan napsal(a):

S panem Liskou souhlasim,

exhibicionisticke ladeni Gay Parades je pouze jedna - ac medialne nejzajimavejsi - z rovin techto akci. Pro me jako "sporadaneho" gaye :) je mnohem dulezitejsi, ze se teto akce proti sexualni diskriminaci zucastnuji ministri vlady a "hvezdy" pop-kultury jako kterekoliv jine medialni akce a ze to, ze se dostane na pretres v mnoha rodinach, mozna prispeje k tomu, aby se rodice zeptali svych deti, jak to je s jejich sexualni orientaci, a vzali to vic v pohode. Jsem rad, ze doba, kdy si clovek musel vybrat mezi zivotem v nenaplnenem heterosexulanim vztahu a rizikem odmitnuti i ze strany tech nejblisich nastesti zacina byt minulosti.

Skoda, ze se akce nezucastnil ministr Langer. Policie ma v ochrane homosexualu pred fyzickym nasilim co dohanet, a to nejen u nas. V Britanii ma s napadenim kvuli sve sexualni orientaci zkusenost 20% homosexualu.
03. 07. 2008 | 18:45

Pobo napsal(a):

2 bubalus:

To, že by byla homosexualita (či homosex. preference) s normální sexualitou rovnocenná (z jakého hlediska už vůbec) nedovedu posoudit. Nemám s homosexem žádnou zkušenost. Homosex nechápu, nebudu chápat a ani jej pochopit nechci a už v žádném případě jej nehodlám provozovat (ať si to užijí ti, co se jim to líbí).
A názor, že homosex. rodičovství nevylučuje? Vlastní děti si tyto páry vlastními silami nejspíš nezplodí. Děsím se možnosti, že by někdy v budoucnu mohl nějaký vymaštěný bojovník proti diskriminace přijít s nápadem, aby si tyto páry mohly své potomky naklonovat ze svých vlastních genofondů. (To jsem sice trochu přehnal, ale kdo ví). Vy jste určitě spíše narážela na adopce. Sice je nám přes média a spol. vtloukáno do hlavy, že homosexuální preference je vrozená, ale já tomu prostě nevěřím (Dovolím si tvrdit, že valná část případů této preference nejsou vrozené). Jsem toho názoru, že by vliv tohoto páru na hodnotový systém takto adoptovaného byl (špatný/dobrý - kdo ví?).
Taky mne vždy dovede rozesmát názor/důkaz (viz. silspok), že homosexualita je něco normálního, protože se objevuje i u pomýlených zvířátek. Člověk je člověk, ne zvíře.

Takže milá Bubalusko, asi se těžko nad tímto tématem shodneme, ale takový už je život.
03. 07. 2008 | 18:54

Martin napsal(a):

Pobo, pred nastupem monoteismu byla opravdu homosexualita povazovana za neco normalniho, viz cela antika. Nekoukejme se na homosexualy devotnim okem krestana, kdyz v jinych vecech krestanstvi ignorujeme.
03. 07. 2008 | 19:02

kombajn.bloguje.cz napsal(a):

Proboha diskutujici lide...

jaka propagace homosexuality? to je stejna kravina jako propagace tamponu pro zeny muzum... znam mnoho gayu, kteri se stydi to rict o sobe v praci a to je spatne. tahle akce neslouzi k "propagaci homosexuality" ale k tomu, aby se zviditelnili problemy sexualnich mensin a snad trochu taky proto, aby gayove, kteri jsou vyoutovani (coming out) dodali trochu odvahy tem, kteri se za to stydi a casto mivaji velke psychicke problemy se srovnat. Kdyby vase deti byli homosexualni, tajili byste to? Stydeli byste se za ne?

kombajn.bloguje.cz
03. 07. 2008 | 19:06

Pobo napsal(a):

2 Martin:

Celá antika je v pr... A myslím si, že je to jenom dobře.
A jestli jsem správně pochopil význam slova "devotní", pak vězte, že homosx. nepodlézám, snažím se je ignorovat.
03. 07. 2008 | 19:08

jean napsal(a):

paní zdesto, co vás nějak provokuje, pro jiné je manifestací jejich práv.
Když se budou lidé navzájem neuznávat, nikam to nepovede.
Na karneval v Riu mnozí hledí jako na skvělou show, ale tahle brněnská paráda je pro některé jen exhibicionistickým teplouškým majálesem.
Ať již manifestují, nebo se jen baví, chce to prostě trochu ubrat z pruderie. Vždyť to není vnucovaný model, jen si žádají respekt a nemuset se se svou orientací tajit či se za ní bát.
Mimochodem pro eugeniku (klonování) horovali v minulosti spíše ti náckové milující přirozenost své rasy a nikoliv homosexuální páry.
03. 07. 2008 | 19:12

Martin napsal(a):

Antika to jsou vedle krestanstvi nase koreny, takze bych ji tak uplne nezatracoval. Existence homosexuality v dejinach spise ukazuje, ze je opravdu necim normalnim, proste urcita cast populace tak ma, mela a vzdy bude mit.
03. 07. 2008 | 19:13

bubalus napsal(a):

@Pobo

Pokud něco nechcete chápat a nechcete tomu rozumět, pak je trochu nelogické, že to odmítáte (když sám přiznáváte, že o tom nic nevíte).

Homosexuálové/ky mají děti ze svých předchozích heterosexuálních svazků - pořídili si je tady vlastními silami, další vychovávají děti svých partnerů/rek. Lesby mají - ač v omezené míře - přístup k umělému oplodnění (pokud nepovažujete 9 měsíční příspěvek ženy v reprodukci jako "vlastní sílu", tak nevím) - konec konců takto to řeší i neplodné heterosexuální páry (na ty ale argumentaci o jejich nižší hodnotě nepoužíváte...takže je v tom ještě něco jiného?).

Vrozenost homo/hetero/sexuality. Nemyslím si, že je důležité/možné dobrat se řešení této otázky. Proč? Právě pokud vnímáme homosexualitu jako rovnocennou a stejně hodnotnou, pak není důvod mít problém, že z dítěte vyroste homosexuál/ka. Navíc argument o výchově úplně nesedí: co případy heterosexuálních rodičů homosexuálů/lek...jak to vysvětlit?

Právě, člověk není zvíře. Proto by měl respektovat jinakost.

Takže milý Pobíku, asi se neshodneme. A ani mě to nevadí :-)
03. 07. 2008 | 19:17

Gudka napsal(a):

Je dobře, že Bobalus píše, co píše. Potvrzuje tak můj názor, že silným motivem homoerotiků je vystupňované sobectví, zejména v otázce adopcí dětí.
Jinak samozřejmě u nás převažuje k této problematice hystericxký vztah. Na jedné straně hrubosti a násilí, na druhé straně nekritická apoteóza, režim dělá z této odchylky jakousi "posvátnou krávu", což pochopitelně příliš sympatické být nemůže. Minulý režim měl své nedotknutelné ikony, všelijaké úderníky a partyzány, tento režim má homoerotiky.

Ostatně - proč se v poslední době používá cizí slangový výraz "gay" - to si snad někdo myslí, že je to vznešenější, než domácí slangové výrazy?
03. 07. 2008 | 19:22

jakub napsal(a):

To autor
Tak Gayové a lezby demonstrovali svoji hrdost na své sexuální zaměření.
Ta hrdost vyplývá z čeho? Z něčeho co dlouhodobým a cílevědomým snažením dokázali, nebo s čím se náhodně narodili?
Na co jsou potom hrdí? Na svoji odlišnost-vadu, kdy povýšili sex nad možnost dokončení vrcholu lásky=rozmnožování?
Oni mohou být lidé hrdí na cokoliv. Jde o to, jestli je to právem.
Někdo je hrdý na své tetování, které mu udělá někdo jiný, někdy může být hrdý na své dílo i vrah, že někoho pěkně rozkuchal.
Ano, máme konečně právo projevu a svobodu.
To je dobře. Proto mají i různě zaměření lidé právo dělat průvody.
Měli by mít ale nějakou hranici vkusu.
Nemám rád žádné organizované průvody. Nelíbí se mi tedy ani shromáždění jakýchkoliv sexuálů.
Zdá se mi to být trapné. Je to intimní záležitost každého člověka. Měl by si s tím zalézt domů a ne se tím vytahovat na veřejnosti.
Zrovna tak nechápu takové trapáky, kteří o tom budou mlít ještě za 3 měsíce a budou si tím chtít zlepšit svoji politickou kariéru.
Tak jste nám to pane ministře pěkně nandal. My všichni,ta průměrná sedlina, jsme pracovali, aby jsme zaplatili policii, která Vás a vaše demonstrující mohla ochránit od jiných lidí, kteří také projevovali hrdost na to, co jsou a jaké mají smýšlení.
Vždyť jste jenom politik, co čekat od zahnívající sedliny nadprůměru.
03. 07. 2008 | 19:25

Pobo napsal(a):

2 bubalus:

Nepsal (neřešil) jsem o dětech z předchozího vztahu. To je jistě nešťastné, ale když si jednou "vyrobím" potomka, tak bych měl brát ohledy nejvíce na něj. (Vím snadno se to řekne).
Dítě má právo na svoje rodiče, to ale neplatí obráceně. Dítě není hračka.
Těch vlivů proč se někdo rozhodne/uvědomí si/zjistí, že je homsex. může být mnoho a různých.
Člověk není zvíře, tak by se podle toho měl chovat. Řídit se nejenom pudy, ale také rozumem.

Jinak jsem rád, že jsme se shodli v tom, že se neshodneme, a že je nám to oběma putna :o)).
03. 07. 2008 | 19:30

Pobo napsal(a):

2 Gudka:

Ne, tyto výrazy nejsou vznešenější, ale jsou politicky korektní. :o))
03. 07. 2008 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

To Apeoffice
ale nikdo vám vaší orientaci nebere.To je přece vaše osobní věc.
Skutečně vás ale nikdy nenapadlo, že exhibování, jak je zde mnozí, (zvláště pobo) popsali, je pro vaši věc kontraproduktivní?

To autor
Jak ale říkat těm, kdo homofobní, xenofobní a rasistické násilí tolerují, nebo je dokonce schvalují?

Jste erudovaný člověk. Termín najdete. Co takhle kdyby vaše kolegyně připravila ještě PC zákon o schvalování xonofobie. Mustr můžete vzít z jednoho zákona z protektorátu.
03. 07. 2008 | 19:43

Čochtan napsal(a):

Kdysi se v průvodech vyřvávalo: "Já jsem horník a kdo je víc?"

Dnes se v průvodech řve: "Já jsem teplej, a kdo je víc ?"
"Já jsem lesba, a kdo je víc ?"
"Já jsem genetický mrzák, a kdo je víc ?"

To že se příroda sekla když míchala jejich geny, za to oni nemohou. To je důvod k tomu, abychom se k nim chovali ohleduplně, a nedělali si z nich chudáků šprťouchlata.

Na druhé straně máme my 96% většina právo na to, aby se nepřekrucovala fakta a z defektu nedělala normalita. A aby nám nikdo nestrkal svoje poškození vyzývavě pod nos. Když se mi na řiti udělá beďár, tak to taky schovám pod gatě a nevystrkuji na veřejnost.
03. 07. 2008 | 20:00

jean napsal(a):

vážený Řepo - nedalo by se to exhibování uplatnit spíše na ty xenofóbní provokatéry z národního odporu a podobných spolků ?
Nikdo je nebere, plácají se na okraji společnosti a tak vymýšlejí P.R. akce jako národní gardisti ve Varech nebo útok na pokojnou manifestaci.
Ať si na svém okraji zůstanou - myslím že pan Liška se mýlí v jednom - tohle není český průměr, většině lidí podobné veřejné akce jinak sexuálně orientovaných prostě nevadí. A spíše, byť heterouši,se přidají.
Tenhle jepičí mediální rozruch to myslím jenom potvrdí. Myslím, že zalézt do díry a mlčet - právě to by bylo kontraproduktivní. Ale nereagoval bych na ty xenofobné chudáky vztekle - spíše s politováním.
03. 07. 2008 | 20:06

Gudka napsal(a):

Právě, že se vede ofenzivní propaganda, která más snad vzbudit dojem, že homoerotická orientace je nejen "normální", ale je to dokonce žádoucí přednost.
Kdo si to nemysli, je "sedlina" - může být agresivnější argumentace?
Už jsem v jedné diskuzi uváděl příklad lidí, kteří mají místo pěti prstů šest - taky považují svůj počet prstů za normální. Jenmže o tom těžko přesvědčí pětiprstou populaci, a to ani tehdy, když budou odpůrce tohoto tvrzení strašit tím, že je oznámkují jako "sedlinu".
03. 07. 2008 | 20:07

Čochtan napsal(a):

Bubalus napsal: "Právě pokud vnímáme homosexualitu jako rovnocennou a stejně hodnotnou,"

V tom je jádro pudla. Homosexualita NENÍ normalita, je to genetický defekt, podobně jako mongolismus (Dawn syndrom). S tím rozdílem, že postižení mohou být, plnohodnotnými a rovnoprávnými členy společnosti.
03. 07. 2008 | 20:11

old STARTS napsal(a):

Vy, občane ministře, jste občan průměrný, nadprůměrný nebo podprůměrný ??? Ale upřímně... :-)
03. 07. 2008 | 20:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Výrok měsíce navrhuji:

Pobo:"Člověk je počat ,spojí-li se spermie s vajíčkem..........".

Gratuluji.Ivan.
03. 07. 2008 | 20:45

Ondra napsal(a):

Můj názor je,že skutečně hlavní problém je v tom,že prostě lidi tady nejsou tolerantní v téhle zemi. Pořád tu ještě lidi jako správnou věc berou Husákovu normalizaci,kde všichni byly stejní,bydleli ve stejných bytech,měli stejný nábytek apod.

Tak nebuďte aspoň pokrytecký a přiznejte si to a nehrajme si tu na nějakou velkou toleranci, proti západní demokratickým státům(myslím tím,které nebyly 40 let pod totalitní nádvládou)se to nedá srovnávat.
03. 07. 2008 | 20:50

Ondra napsal(a):

STARTS

Já v tomhle souhlasím s Liškou a s Havlovými poradci(viz film Občan Havel),kde říkali,že většina lidí je průměr,resp. spíše podprůměr a jsou lidi,co chtějí něco změnit a jdou proti té většině podprůměru(Havel)a lidi,co toho využívají a jdou s tím podprůměrem Klaus.
03. 07. 2008 | 20:57

Gudka napsal(a):

Ondrovi

Problém není v toleranci - historicky už různá společenství tolerovala různé modely chování. Nadhodím například kanibalismus.
Problém je v hranici.
Totiž: má být tolerance bez hranic? Pokud ne, pak kde ta hranice má být?

V této souvislosti: proč např. erotická (nikoliv sexuální) orientace na zvířata není tolerována, zatímco vnitrodruhová orientace na erotické objekty stejného pohlaví je dokonce propagována? Jistě cítíte, že rozdíl je zde v podstatě dost arbitrální.
03. 07. 2008 | 20:59

sasa napsal(a):

Pokud se homosexualove chovaji na verejnosti jako vetsinova spolecnost je vse O.K. Pokud ale se prosazuji na zaklade sve mensinove orientace je to spatne. Jestli nekdo chce organizovat festival, tak at se snazi. Ale schvalovali byste cech zednicky tahnouci mestem a nahazujici vsechny omitkou? Asi ne. A stejne to je s homosexualy zduraznujicimi svoji odlisnost.
03. 07. 2008 | 21:00

vlk napsal(a):

Už dlouho mne žádný zdejší blog nedostal tak jako tenhle!
Naprosto neuvěřitelné!
Nikdy jsem s příslušníky 4% menšiny neměl žádný problém. Ne proto, že bych žádného neznal. Naopak, jednoho jsme poznal jako podřízený, druhého jako nadřízeý. V obou případech se jednalo o charakterově bezvadné lidi, odborníky vesvém řemesle. Velmi sečtělé a kulturně zdatné a nadané. Jeden směrem výtvarným , druhá směrem hudebním.Řespektuji jejich životní způsob. Žijí po svém . A jak jim vyhovuje. Klidně a v tichu.Neb jsou moudří. Anijeden z nich neměl potřebu napajcovat na sebe šminky a mazat do Brna veřejně předvádět svoji odchylku od normálu. Nepíši úchylku, píši odchylku. Možná je má Liška za zbabělce. Nebo neplnohodnotné občany. On totiž zcela zjevně adoruje ty druhé. Ti co mají potřebu jet do cizího města a tak se svojí odchylkou od normálu chlubit. A už dopředu stavět ty, kteří na tohle počínání mají negativní názor do role nácků a duševních zakrslíků. Ale podle Lišky , tihle duhoví exhobicionisté mají právo svobodně vyjadřovat svoji odchylnost. Naproti tomu ti, co si myslí, že nikoliv, že troška studu a decentnosti by velmi prospěla žádné takové právo, tedy na hlasité a veřejné vyjádření nemají. Co na tom ,že to napříkald uráží jejich víru, že pane Liško? A co na tom, že ta víra je několik tisíciletí stará a stojí na ní naše civilizace. A když s e ještě sjedou z okolí, podobně jako duhoví exhibicionisté, tak ti se sjíždějí výhradně za zábavou. Jistě, byli tam z Národní strany. Ale nejen z Národní strany. Mezi těmi, co se jim to nelíbilo. Byli tam i ti normální, kteří mají stejné právo vyjádřit názor jako duhoví.

Ovšem, a teď jsme u jádra pudla -tedy toho, co mne nadzdvedlo, pro všechny tyhle a pro ty z nás , kteří považují akci duhových za zbytečnou,hloupou a dokonce drzou provokaci, má Liška pohrdavá, přidrzlá a ironická slova o spořádaných občanech a občankách ,co si dokonce někdy dovolí říkat daňoví poplatníc!
Sic!
Takže pane Liško, patřím mezi ně. Řadím s e tam dobrovolně. A rád. Ale aby bylo jasno, pane Liško, vy mi žádnou morál kázat nebudete! Ani omylem. Ne proto, že jsme téměř dvakrát tak starý jako vy a oživotě vím nejspíš o dost víc, ale proto, že pro mne nejste absolutně žádnou autoritou. Zejména ne morální.
Já rpostě nepřijímám na svou a dresu soud člověka, který je členem partaje, která ve volbách hlásala, že bude dělat slušnou politiku, že jí nejde o funkce. Aby následně opustila všechno, co hlásala. Nejdříve nominuje jako ministrini dámu, která svůj první interwiev dá zahraničním novinám v tonině, kdy útočína s vou zemi , do jejíž vlády je právě nominována. A jdeme dál. Má ministra, co udělal veřejný příslib - že totiž nebudeve vládě, jestliže.. a naten veřejný slib rezignoval Tedy minimálně zatím. A dále předsedou té strany je politik, který je politickým a turistou po českých partajích. Hlásí - židle nás nezajímají. Opravdu nikoliv, takže poruší nepsané pravidlo o rozdělení poslanců do výborů. Aby za to získal křeslo pro kolegyni, s kterou momentálně žije. Ani tohle není dost - onen politik napíše mail ,kd eoznačí jinou kolegyni za krávu. Ani tohle není všechno. Malý poslanecký klub zcela ignoruje rozhodnutí nejvyššího stranického orgánu své partaje.
U tohohle pane Liško, u tohohle všeho jste byl. Dokonce i u toho, když vaše partaj dělala vlny , že jako kvůli Čunkovi by mohla odejít z vlády! Prostě u všeho. A beze studu jste u toho pořád. A vy mně budete kázat morálku?¨
A ohrnovat nade mnou pysk, že jsme jen daňový poplatník? Díky. Budu si to pamatovat. Abych si v každých dalších volbách připomínal, že vaše aprtaj je zelená. Ovšem v podobě politického zeleného zákalu.
Abych si připomínal, že dokonale pohrdáte daňovám poplatníkem. Ale nepohrdáte ,zjevně , jeho penězi. Těch co jemu a ostatním, kteří mají názor, že duhoví by udělali více pro svou věc, kdyby měli více studu, seberete z moci úřední v jejich podnicích, výplatních sáčcích, z jejich úroků z jednou zdaněných peněz, při každém nákupu v sámošce nebo s každé kapky benzínu u pumpy. Ne ty peníze , ty nejsou závadné, těch se neštíte.Po těch samozřejmě natahujete ruku. Každý rok, každý měsíc, každý den! A znova.
Takže od vás si skutečně morálku kázat nenechám.
.
03. 07. 2008 | 21:03

Ondra napsal(a):

Gudka

Když o tom trochu píšu,co nám přijde,tak,že srovnáváme hranice,tak v těch vyspělích zemích už takhle nemyslí....
03. 07. 2008 | 21:13

Ondra napsal(a):

Ad ty akce, já si osobně myslím,že budou do té doby,dokuď nebude zde pocit,že netolerance je pryč. Jinak nevíte někdo,kolik tam bylo homosexuálu a kolik odpůrců? Já,jen,že se to vše dává do jednoho pytle,jakoby tam bylo snad 300 000 a dle toho,co jsem viděl na obrázkách,tak tam bylo dle mě pár lidí,kteří mají dle mě sklon k exhibionismu...
03. 07. 2008 | 21:20

Čochtan napsal(a):

Tahle věta by neměla zapadnout:
"Apeoffice napsala:.. jsem prostě holka co vyfasovala blbý tělo a z různých důvodů o nichž se mi nechce rozepisovat, jsem se rozhodla zůstat v tom cizím mužském."

Takže vyfasovat blbé cizí tělo to je co ?
Plnohodnotná normalita, nebo se příroda sekla a vyrobila zmetek ?

Já vím, že slovo zmetek má velice negativní hodnotu, ale jak to nazvat, to "blbý cizí tělo" ?

Zmetek je to co příroda udělala, a ten chudák člověk v tom uvězněný má právo na náš soucit a ohleduplnost !
03. 07. 2008 | 21:20

Gudka napsal(a):

Vyspělé země tak nemyslí?
Podle čeho se ta vyspělost pozná?

Zamýšlím se nad tím, proč režim zvolil právě homoerotiky za svou ikonu. Byla tu zmínka o minulém režimu a hornících - docela to sedí. Nikdo ještě nevysvětlil, proč právě horníky si zvolili za tehdejší ikonu (proč ne například železničáře)? Samozřejmě, že převzali ikonu od svého zahraničního patrona - taky chtěli mít "svůj Donbas" - právě, jako nynější režim převzal zpoza oceánu homoerotické idoly. Ale proč padla volba ideových vůdců (ať už sovětských nebo US) právě na horníky či na homoerotiky?
Na to mi neodpovídáte.
03. 07. 2008 | 21:21

Ondra napsal(a):

Gudka

Vyspělost se pozná dle ekonomických ukazatelů - hlavně HDP či HNP či celkově,jak je na tom makroekonomický čtyřúhelník... To se lehce zjistí...
03. 07. 2008 | 21:25

Jiraak napsal(a):

no taky něco přidám..
Homosexualita je odlišnost. Heterosexualita je odlišnost. Měli bychom se mít rádi všichni. Tak to je správně. A koneckonců i naše kořeny v antice tomu odpovídají..
Homosexuálové povýšili v naší, křesťanskou etikou zdeformované, zemi lásku nad pudy a zvyklosti. Milují se (myslím lásku, ne sex) bez ohledu na pohlaví a na zažité zvyky i když jim to přinese převážně potíže. Fandím jim a v tomto ohledu můžou být hrdí. To je asi pramenem hrdosti na QP. Stejně jako upalování čarodejnic a méněcennost žen je homofobie jen další překážka (tedy výzva), která musí býti zdolána na naší cestě k sebepoznání.
Posílám pusu všem co se zůčastnili (tedy klukům i holkám).. A přeju hodně pohody všem..
03. 07. 2008 | 21:26

Gudka napsal(a):

Ondra

Vy hovoříte o ekonomické výkonnosti. To podle Vás stačí k tomu, aby se kultura označila za "vyspělou"?
03. 07. 2008 | 21:29

Ondra napsal(a):

Myslím,že ekonomická vyspělost jde společně s kulturní vyspělostí, zkuste mě přesvědčit o opaku, ale můžete vidět,že země,kde ekonomika je na tom hodně zle,tak životní úroveň je tam velmi špatná a kulturní úroveň též. Zkuste mě přesvědčit o opaku...
03. 07. 2008 | 21:34

stejskal napsal(a):

Obávám se, pane Čochtane, že o Váš soucit a ohleduplnost (tím nemyslím Vás osobně, ale obecně jako přístup) nikdo nestojí ;-)

Gayové a lesbičky jsou plnoprávnými a plnohodnotnými lidmi jako všichni ostatní (dokonce i ti s Downovým syndromem, jak píšete kdesi výše). Ani já, ani Vy, ani nikdo jiný nemá právo je vydělovat ze společnosti a upírat jim cokoliv, co může kdokoliv jiný (omezit občanská práva může jen v jednom každém případě soud, pokud se o o sebe například jedimec nedokáže postarat či vážně ohrožuje společnost, ne Vaše, či mé, ani třeba většinové mínění).

Mimochodem to bychom časem možná mohli za úchylku považovat ploché nohy či velký nos. Mám oboje, ale o ničí soucit nestojím ;-)

Ale máte pravdu že se o tuto kategorizaci na "normálnost" a "nenormálnost" lidstvo po celou svou historii snaží. Uznejte, že většinou to nedopadá moc dobře. Není to tak dlouho, kdy tyhle "nenormální" likvidovali v koncentračních táborech. Aby zbyli jen ti správní, normální. Stalin měl ostatně na různé "nenormální" též pifku. Jako ostatně všichni diktátoři.

Mimochodem klást rovnítko mezi většinu a normalitu považuji za dost ošidné. Onehdá například jedna normalizovaná většina chodila každé čtyři roky posvětit ničím neomezený a nikomu se nezodpovídající diktát jisté mafie. Bylo to považováno za normální ;-)

Libor Stejskal
03. 07. 2008 | 21:37

Indies napsal(a):

Pro Vlka

Zní velmi dlouhý potlesk na otevřené scéně....Díky
03. 07. 2008 | 21:37

Gudka napsal(a):

Myslím, že je to zploštělé hodnocení. Ve své době bylo např, Hitlerovo Německo na špičce ekonomické dynamičnosti, minimálně v Evropě, přitom ale provozovalo např. koncentráky.
V dnešní době existují jisté sultanáty s extrémně vysokou životní úrovní obyvatelstva, ale sotva kdo by tamní kulturu označil za vyspělou. Na druhé straně např. klasické antické kultury dosahovaly svého civilizačního vrcholu v dobách, kdy už ekonomicky ztrácely sílu.
03. 07. 2008 | 21:40

old STARTS napsal(a):

Trochu mne znepokojuje, že se občan Liška vymezuje nad průměr.
03. 07. 2008 | 21:41

Pumprlidentlich napsal(a):

Zelení se vybarvují....

Kolektivní debilismus je pravicový extrém. Klasika.

a příště tu o zlém Temelínu, ať je to komplet
03. 07. 2008 | 21:48

vlk napsal(a):

Indies- díky za květiny. Ale netrefil jsem to úplně, jak jsem chtěl...V hlavě to bylo nabitější..
03. 07. 2008 | 21:52

PetrN napsal(a):

Mýlíte se, mladíku, shodou nablahých okolností v ministerském křesle. Hluboce se mýlíte. Ten, kdo je sám se sebou, se svým zjevem, svou orientací, svou "jinakostí" smířen a spokojen, ten to nechodí veřejně demonstrovat!
03. 07. 2008 | 21:54

PetrN napsal(a):

To vlk: Bravo!!!
03. 07. 2008 | 21:56

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý večer vlku
kdybych měl klobouk tak jej smeknu. My řepy nosíme zmijovku. Tak sundám zmijovku.

Často se míjíme, máme odlišné názory.Nikdy jsem ale nepochyboval, že nám jde o stejnou věc.
A emoce? Ty k tomu patří. Proto je váš příspěvek tak silný.

Vážím si Vás.Dobrou noc.
03. 07. 2008 | 22:05

jean napsal(a):

a proč by měl být člověk se vším smířen ? Například s tím, že vás kdejaký mamlas považuje za devianta. Do toho bych nějaká tržní schemátka netahal.
Možná že to hoši a dívky z té Queer Parade chtějí vzít jenom přes lásku, ale vzepřít se vnucování takové cementózy poměrů má taky smysl. Takže žádná drzá provokace, ale povinnost nedat se.
Však byste se taky bránil vlku, kdyby vám chtěli zakázat procesí a monstrace. Tak neomezujte svou netolerancí ty druhé.
03. 07. 2008 | 22:09

Gudka napsal(a):

Pane Stejskale,

velký nos ne, ale ploché nohy, Downův syndrom a homoerotická orientace odchylky jsou, už nyní, ne až někdy v budoucnu.

Můžeme mít přezíravý postoj k normalitě a průměru - asi kvůli pocitu výjimečnosti - nicméně, jak jedno tak druhé existuje. Norma, tedy měřítko, se skutečně - s jistým rozptylem - s průměrem kryje.

Pokud jde o vydělování ze společnosti, je otázkou pohledu, kdo je vlastně provozuje. Jistě nemůže veřejné mínění omezovat občanská práva, na druhé straně ale nelze zajistit, aby tato orientace byla jádrem společnosti přijímána. Naopak, čím agresivnější propaganda (například označováním za "sedlinu"), tím spolehlivěji se dosáhne vnitřního odmítnutí "mlčící většinou".
03. 07. 2008 | 22:18

vlk napsal(a):

PetrN
i vám díky za květiny.

Pepa Řepa
vážím si smeknuté zmijovky daleko více než smeknutého klobouku! A je li to VAše zmijovka, pak se rdím...
A dobře víte, že vás tady mám za jednoho z nejlepších a za jedinečného. Několikrát jsme napsal proč.
A že nám jdeo o stejnou věc? Jistě. Snesitelný a rozumný svět. A k tomu lze dospět různými cestami. Nikoliv však fanatismem nebo okecáváním. Klaním se.
03. 07. 2008 | 22:26

Martin napsal(a):

Co jsem četl,tak tam bylo 500 lidí na náměstí,což v zastoupení společnosti není ani 0,1% ze všech gayů,takže hrozně se mi líbí,jak se pak všichni strčí do jednoho pytle, já osobně jsem gay,ale protože nejsem exhibionista,tak by mě,jako všechny ostatní,kteří mají svůj vlastní život nenapadlo si zajet do Brna s vlaječkou, jinak problém není v tomhle průchodu,na to ani nikdo tady nenadává,tady se nadává na gay či homosexuály obecně...
03. 07. 2008 | 22:27

Čochtan napsal(a):

Vlku spěchám pro klobouk, abych mohl smeknout !!!!
Pane Stejskale, zdárně se vám podařilo nepochopit !
03. 07. 2008 | 22:28

Čochtan napsal(a):

Velký nos velkého ducha značí !
Jó, bejvávalo.
03. 07. 2008 | 22:30

Honza Český napsal(a):

Vážený pane vlku,

I mně se Váš text líbí. Jen mi vadí, že v něm požíváte slovo „normální“
Že oni jsou „odchylkou od normálu“, na druhé straně byli i ti normální
Jenže, jste-li tak stár, jak píšete a jste-li tak moudrý, jak Vaše texty svědčí
Pak jistě víte, že nevíte, co je normální
03. 07. 2008 | 22:31

Pepa Řepa napsal(a):

Drahý jeane
dalo by se dlouze diskutovat o procesích a monstrancích.Na oslavu čeho slouží. Srovnání s oslavou čehosi na Queer nebo Poof Parade se přímo nabízí.Byla by to paráda rozebrat to. Naběhl byste si na vidle, došli bychom ke zbožštění odlišné sexuální orientace. K čemu by to ale bylo? Já o voze, vy o koze.

Jednu malou drobnost ze života. Před lety jsem byl s celou rodinou na představení Richarda III na výstavišti, pojednaném v shakespearovském duchu. Role žen, hráli, jak to bylo tehdy zvykem, muži.Nikomu z heteráčů to ani nepřišlo na mysl, brali to normálně. Pred námi seděla skupina "odlišných". Každý výstup muže v ženském převleku komentovali slovy Bože, ten je ale sladkej a podobně.Hra samotná je vůbec nezajímala. nedovedu si představit, větší bordel jsem v životě v divadle nezažil.Děti z toho byli vedle. Koupil jsem lístky znova, bylo to jak přes kopírák.

Já vím, je to blbost, malý střípek ze života.Nechápu, kde se v lidech s odlišnou sexuální orientací bere ten exhibicionismus ve stylu: Obdivujte mne, já jsem buzna, kdo je víc?

Pokud vás slovo buzna uráží, tak vězte, že si ti pánové mezi sebou takto říkali.

Mnohdy se uvádí příklady geniů s odlišnou orientací. Skutečně jste tak naivní, že si myslíte, že by třeba pan Cupák poskakoval v Brně, Michelangelo v Římě a Verlaine v Paříži?
03. 07. 2008 | 22:36

vlk napsal(a):

Jeane

vás realita asi moc nebere, že?
Vy sii prostě vyfabulujete co chcete a pak s tím útočíte na oponenta.
Takže -
4% minorita,nejdříve chtěla toleranci ke své odlišnost. Dostala ji. Následně chtěla zrušení jakékoliv diskriminace. dostala ji. Následně chtěla,aby měla stejná svazková práva jako mají manželé. Dostali i tohle. Teď přišli s tím, že chtějí vychovávat děti. To zatím nemají. Za sebe doufám, že anio nikdy mít nebudou. Ale o to nejde.
Jáké že cemontacinebo cementoze ve společnosti se láskou chtěli vzepřít? Ne onijen šli prostě provokovat. A kopírovat zahraniční vzory. Podobně jako místní sprejeři kopírují počmárané vozy metra v NY.
Nikdo menšině jejich právo na odchylkua žitíí v té odchylce neodpírá.
Ale tak jako oni se dožadují svých demokratických práv, mají tato práva i ti, kteří s nimi nesouhlasí. a možná, že vás to překvapí - v rámci demokracie a osobní svobody,může kdokoliv kohokoliv považovat za devianta. Je to jeho právo. Ale může si to jen a jen myslet. Eventuálně omezit s tím, o kom si to myslí styky. I jeho rodina. Ale tím to také končí. Nesmí jej beztratně za devianta veřejně označit, nesmí beztratně toho, koho považuje za devianta jakkoliv omezit. Ale může si to myslet.

A jestliže pro vás není drzostí vlamovat se do otevřených dvěří, pak pro mne ano.

A abychom si rozuměli úplně - u Liškova blogumi nevadí to, že píše pozitivně o Queer Parade.
Neměl bych s jeho blogem sebemenší problém, kdyby napsal neco ve smyslu:
Já občan Liška podporuji duhové a jejich akci v Brně. myslím si že obohacují naši společnost. A odsuzuji ty z nesouhlasících, kteří jejich akci chtěli násilně napadnout.
To by bylo naprosto korektní a nedalo by se oproti tomunic říci.
Ale pan Liška se rozhodl kázat morálku! Nám všem, kteří máme na věc jiný názor. On. Liška politik. Nám, co si říkáme daňoví poplatníci!
Co Liška udělal pro tento stát, že si tohle právo osopuje? Čím přispěl nám ostatním?Jemu sotva oschli inkoust na diplomu. Zatím od státu pořád jen bral a bere dál. Má tenhle právo někým pohrdat? Zejména hlupákem daňovám poplatníkem?
O tomhle milej jeane je moje replika.
Co jste pro tenhle stát udělal vy?
03. 07. 2008 | 22:42

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
buďte tak laskav, a odpovězte mi, vyfasovat blbé cizí tělo to je co ?
Plnohodnotná normalita, nebo se příroda sekla a vyrobila zmetek ?

Nejsou to ani moje ani vaše slova, slova někoho kdo nevězí v "blbém cizím těle", ale někoho, kdo v něm od začátku žije. (Najdete to pod 18:04:22)

Kdo má asi recht ? Nadšenec bez ánungu, nebo ten chudák potrefený ?
03. 07. 2008 | 22:47

Čochtan napsal(a):

Co Liška udělal pro tento stát, že si tohle právo osopuje?
Hodně !
Co z toho bylo pozitivního ?
Málo !
03. 07. 2008 | 22:51

vlk napsal(a):

Čochtane
i Tobě parde, díky za květiny...Ostatně mohu Ti to vrátit. Na Strakové jsi to dal na milimetr přesně.

Honza Český

stejný dík za květiny. A zkusím vysvětlit, proč, po zralé úvaze,jsme použil slovo normální. Snad budete souhlasit, že člověk jako druh je součástí přírody.Jedním z druhů. Promiňte , ale příroda jako celek má jediný smysl. totiž zajištění další generace. Pokračování života. Tomu uzpůsobila všechno.Je to normál. Strom tu není proto, aby nám dal dřevo, ale především proto, aby vysemenil příští pokolení. Ve svých plodech. Poodbně jako žralok tu není proto, aby žral české učitelky na Jadranu, ale proto, aby jako predátor reguloval populace ostatních mořských tvorů a přivedl na s vět další generaci predátorů, kteří budou činit totéž. Takže člověk, dle mého názoru tu není proto, aby koukal na bednu, obchodoval nebo siužíval. Je tady proto, aby zplodil další pokolení, vychoval a připravil na život. Přesně pro tohle. Tohle je v přírodě NORMÁLNÍ. Odchylky u rostlin ,živočichů, od normálu příroda likviduje. Bez milosti. protože pro její účel nemají význam.ČLověk dnešního věku, naštěstí, dospěl jinam. Člověk odchylky od normálu naprosto o zásluze začlenil do komunity. A nechá je žít ,jak se lidem s odchylkou líbí. Jakkoliv normální z hlediska přírody je něco jiného. Lidé by totiž o moc přišli, kdyby činili jinak.
Lidé s odchylkou totiž bývají velmi nadaní. Pepa Řepa uvedl pár jmen. Přidávám další Leonardo da Vinci.
03. 07. 2008 | 22:54

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, slečno či paní Gudko,

tomu nerozumím. Proč velký nos ne (přeci musí existovat nějaký ideální tvar nosu na základě průměrné hodnoty celosvětové populace či alespoň jednotlivých ras či etnik?), ale ploché nohy už ano?

Za sebe nemohu souhlasit s tím, že norma se kryje s průměrem. Ono totiž podle mne vždy záleží na tom, kdo onu normu posuzuje. Je Vaše norma, moje norma, páně Čochtanova norma, ale s normalitou to nemá mnoho společného. Já své normy nechci nikomu vnucovat, ale zároveň se bráním tomu, aby někdo vnucoval jeho normy mně (jsem ale ochoten jen respektovat všechny normy, které zaručují demokratický chod společnosti resp. státu).

Tento princip považuji za základ moderní demokratické společnosti. Ne jen prosazení názorů (norem) většiny, ale především důsledná ochrana práv menšin.

Čili: mají-li homosexuálové pocit, že jsou v této společnosti občany nižší kategorie a nemohou žít ze svého pohledu plnohodnotným životem (a já si myslím, že ten pocit je oprávněný), a chtějí-li na tento stav upozornit pochodem například v centru Brna, je to podle mne zcela legitimní požadavek. Pokud neporuší zákon, je jejich průvod stejný jako průvod kohokoliv jiného.

Já osobně jsem heterosexuál a nedokáži si představit, že bych se veden erotickými úmysly dotýkal muže. Ale chápu, že u jiných mužů může tento pocit vzbuzovat styk s ženou.

Jsem proto já normálnější než oni? Neřekl bych, sem prostě jiný. A úplně klidně můžeme žít vedle sebe a respektovat se.

Velmi souhlasím s posledním odstavcem Vašeho textu. Pokusit se někoho urazit (pojmenovat sedlinou) jen proto, že má jiný názor či postoj než já, k ničemu nevede. Respektive vede k tomu, že se propast neporozumění ještě prohloubí.

Libor Stejskal
03. 07. 2008 | 22:55

Marine Boy napsal(a):

03. 07. 2008 | 22:57

Ondra napsal(a):

vlk

Tuhle větu,moc nechápu " Odchylky u rostlin ,živočichů, od normálu příroda likviduje."

Myslím,že to není pravda,příroda je nelikviduje a udržuje je neustále v stálém poměru.
03. 07. 2008 | 23:00

Pepa Řepa napsal(a):

To Čochtan
já bych o zmetku nemluvil. Mezi výtvarníky i režiséry bylo, je a bude spoustu lidí s odlišnou sexuální orientací.Tvoří úžasné věci. Mohl bych to tady zaplevelit jmény na půl blogu.Jsou zmetci? Určitě ne.Chovají se decentně.

Něco jiného je ale poskakování na Queer Parade.Pár jich tam možná půjde jednou ze srandy, chtějí provokovat, upozornit na sebe.

Ale smysl článku je skutečně děsný.Zvláště slova o schvalování homofobie. Paralela se schvalováním atentátu na říšského protektora se přímo nabízí.
Už se loučím. Dobrou noc.
03. 07. 2008 | 23:03

vlk napsal(a):

Ondra
víte například, jak dopadnou albíni ve svých živočišných komunitách? Zeptejte se někoho přes ornitologii na osud bílých vran. Například.
Zkuste si představit sexuálně deterninovaného samce u dravců žijících ve smečkách... Ten prostě v jejich hierarchii nemá šanci. Je vyvržen a zatracen.

Ale o tomhle blog a moje reakce na Lišku fakt není. Jen jsem reagoval na výzvu Honzy Českého
03. 07. 2008 | 23:06

bubalus napsal(a):

Queer Parade je prostě jedna z možných strategií:
a) jak upozornit veřejnost na gaye a lesby a jejich nerovné postavení ve společnosti.
Mimo jiné to přispělo k této diskusi, takže: úspěch.
b) jak sdílet v komunitě lidí se stejnými problémy trampoty života v naší společnosti.

Je samozřejmě otázka, nakolik tato akce vzbudí sympatie či nevoli těch, kdo se považují za "normální". Mám ale za to, že ta akce nebyla uspořádána primárně kvůli nim, ale pro gaye a lesby (kteří/ré měli chuť se připojit). Skupinové vědomí a to, že někdo má stejné problémy a zkušenosti, pomáhá jednotlivcům se se svou jinakostí smířit a přijmout ji. Někteří/některé takovou podporu samozřejmě nepotřebují, jiným to může pomoc.

Ne všichni gayové a lesby souhlasí s těmito akcemi, ne všechny heterosexuálové/ky jsou proti.

@Čochtan:
Dobrý den. Na základě jednoho příkladu nelze paušalizovat na celek. Řada gayů a leseb se cítí ve svém těle v pořádku, někteří/ré se rádi převlékají, ale to také nemusí znamenat, že jsou ve svém těle nespokojeni/y. Nekompatibilita těla a duše může být zvýšena genderovými stereotypy a snahou do jedné ze škatulek "muž"-"žena" zapadat, protože nebýt ani jedno, znamená v naší společnosti neexistovat...
03. 07. 2008 | 23:06

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
nepochopil jste principy přírody.
Velký nos, i když už velkého ducha neznačí, poskytuje víc místa čichovým buňkám, což může mít v životě pozitivní význam.

Ploché nohy jsou velice kontraproduktivní defekt, zvlášť na útěku před mamutem, nebo skupinkou cikánské mládeže s břitvami. Rozumný člověk kompenzuje defekt plochých noh zbrojním pasem. Máte zbrojní pas ?
03. 07. 2008 | 23:07

stejskal napsal(a):

Pane Čochtane,

nevím, jak to paní Apeoffice myslela. Mohu tedy mluvit jen za sebe.

Já jsem zase vyfasoval blbý nos a ploché nohy. Také jsem měl odstálé uši (rodiče mi je nechali v deseti "přišít", mně to už tehdy bylo dost jedno). Mám v genetické výbavě vůbec celou řadu odchylek od tzv. normality. Až se někdy setkáme, budu Vám o nich vyprávět. Je toho požehnaně.

Jen si vždycky říkám, jak vy přesně dokážete rozlišit, které vnější znaky či genetická výbava je ta správná. Arabové, černoši či Cikáni jsou podle Vás méně kvalitní lidé, jinak sexuálně orientovaní než Vy jsou zmetci atd.

Takových lidí, kteří si mysleli, že mohou rozhodovat o normách a kvalitách těch druhých, znám z historie zástupy ;-)

Libor Stejskal

P.S. Pro nově příchozí: tuto debatu zde s panem Čochtanem vedeme v různých obměnách již zhruba rok. Proto si některé detaily již nemusíme vysvětlovat ;-)
03. 07. 2008 | 23:09

Gudka napsal(a):

Právě jste si odpověděl - u nosu jde skutečně o "ideální tvar", či rozměr, tedy zálžitost podléhající krajové a rasové variabilitě (a též dobovému vkusu). Zatímco klenba nožní má u všech ras od dobvy, co člověk začal chodit vzpřímeně, své poměrně přesné púarametry. Normální hopdnoty, normální rozpětí existují - ve všech oborech, to se nemá cenu přít.

Argumentace o normálnosti a jinakosti je poněkud prázdná - odlišný je každý, jde jenom o velikost pole rozptylu kolem "mediánu" - a tento rozsah metodologie obecně uznává jako "normalitu".

Pokuid se prosazují prioritně práva menšiny, pak již nejde o demokracii, ale o oligokracii - ne?

Samozřejmě, že homoeroticky orientovaní jedinci mají reálně nižší postavení v majoritní společnosti, neboť jejich odchylce se přičítá jiná váha než odchylkám klenby chodidla, přímo úměrně důrazu na zveřejňování odchylky.
A to je právě to, s čím se nedá hnout - pokud uvažujete střízlivě. Nemusí se Vám to líbit, ale chtít to popřít je bláhové.
03. 07. 2008 | 23:12

stejskal napsal(a):

Nemám zbrojní pas, pane Čochtane

(a vím, že Vy ho máte a onehdá jste "sejmul" zloděje, který Vaší paní strhl s ramene kabelku, pamatuji si to).

Asi jsem toho v životě nepochopil více než jen principy přírody ;-)

Libor Stejskal
03. 07. 2008 | 23:12

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě jednu věc.Skutečně nadaní lidé, soustředili svou energií do svého díla. Jistěže si provozovali sex podle svého založení.Do toho nikomu z nás nic není.

Ale tam, kde byli svým způsobem ochuzeni na reprodukci, tak toto své úsilí soustředili do svého výtvoru: Obrazu, filmu, knihy, možná i něco vykoumali ve vědě.Zaplaťpánbůh za ně.

Ti zbývající poskakují na Pooff Parade.
03. 07. 2008 | 23:13

jean napsal(a):

vlku, vlku - vy pořád v té akci vidíte nějakou provokaci ze strany homosexuálů. Není to náhodou tak, že vás prostě dráždí to, že někdo manifestuje viditelně a veřejně něco co vám z nějakého důvodu nevoní ? A neukloval byste ho jako bílou vránu, ale jen "humánně" zahnal do kouta.
Ve skutečnosti to byla normální řádně nahlášení a poklidná manifestace a drze provokovat přišli ti druzí. Takže jestli chcete někoho okřikovat, tak na jiné adrese. Asi to máte nějak popletené a pořád vám v té hlavě nějak straší to slovo deviace. Pokud vám nedojde tohle asi se těžko hnete z místa.
03. 07. 2008 | 23:16

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
já také dlouho přemýšlel, zda slovo zmetek použít. Jak ale nazvat dílo přírody, když "strčí ženskou do mužského těla" a opačně ?
To vůbec NIC nevypovídá o jejich jiných vlastnostech, ty mohou být excelentní, (a to taký bývají) to plně uznávám a co dělají v posteli je POUZE jejich věc,
ALE
ať mi nikdo nežvaní, že chyba, (omyl, defekt, zmetek), co se přírodě přihodil je "úplně normální, rovnocenný" s heterosexualitou !!!
Není !
03. 07. 2008 | 23:17

prirodovedec napsal(a):

vlk: Dnes perlite. Hezky procitene, a proto pusobive. Zda se, ze s navratem "slunecka naseho editora velikeho" (uz jste si pane kolego stejskale vychytal ty "vase prispevky" rozhazene nejakym pitomcem na vice blozich Vasim jmenem :)? ) se opet mir a svoboda diskusi bez kriklounu rozhostila nasi krajinou. :)
03. 07. 2008 | 23:19

im napsal(a):

Dobrý pozdní večer a p. Vlkovi upřímné poděkování za jasně, důrazně a zdvořile vyjádřený občanský postoj. Řekl to, co si myslí mnozí z nás, ale chybí nám Vlkova formulační obratnost, pádnost a citové zaujetí, i když rozhořčení nad moralizujícím ministrem určitě nepostrádáme.

Páně Liškova pohrdlivá poznámka o daňových poplatnících a spořádaných občanech je ostudná, neřku-li zcela hloupá.A takoví nám vládnou...
03. 07. 2008 | 23:27

vlk napsal(a):

jean
opět- vám je dokonale jedno, co píše ten druhý. Vy si prostě stvoříte vlastní realitu a pak s ní bojujete.
Takže tio zkusím zjednodušit.

Ano ,duhoví, v demorkacii mají na svou ,velmi hloupou queer Parade právo. Podobné právo s ní ovšem nesouhlasit mají ti, kterým s e to nelíbí.
Ať se vám tolíbí nebo ne.

Já nikoho nehodlám uklovat. Napsal jsme to vícekrát. Klidně přiznám , že mi nedělá nijak dobře pohled na dva chlapy ,c o se vedou za ruku nebo líbají.
Podobně jako by mi nedělalo dobře, kdyby si heterosexuální páry řekli, že si to rozdaj za bílého dne na náměstí Svobody v Brně. S odůvodněním, že heterosex je nejen normální ,a le dokonce i zdravý.
To odůvodnění je správné, leč asi a ni vy by s něčím takovým nesouhlasil. Nelíbí s emi tedy pochod duhových. A mám právo jej označit za hloupou a drzou provokaci. Pokud organizátoři totiž disponují alespoň IQ 80, a to by snad mohli,museli vědět, že budou potíže. Tak byly.

O tomhle všem jsem ale nepsal. Psal jsmeo postoji pana Lišky jeho mravoučném kázání a o tom, jestli má nebo nemá na něco takového gebír.
03. 07. 2008 | 23:27

Čochtan napsal(a):

ad Bubalus:
Z nouze cnost ? nebo "Člověk si zvykne i na šibenici?" Když jeden trčí od narození v "cizím" těle, někteří si zvyknou, někteří ne.
03. 07. 2008 | 23:28

vlk napsal(a):

Paní im

díky.Ovšem veškeré květiny v mé náruči přirozeně má dostat nějaká žena. Nejlépe oduševnělá, elegantní,tedy Vy. Tady jsou.
přírodovědče
asi mám svůj testosteronový den...Ale i tobě- díky.i Tvé květiny jsme přiložil paní im.

Ohledně editora... Vidíš zcela jasně,co s chlapem udělá, když nějaký čas nemůže tasit? Takže nech pana Stejskala a´t si to užije a neruš ho, když zaujal šermířský postoj s čochtanem a Pepou Řepou. Nepřipomínej mu, že nakonec , až dobojuje , bud emuset ještě uklidit mrtvoly. Po nás ostatních...
03. 07. 2008 | 23:34

bubalus napsal(a):

@Čochtan
Prostě alternativní hypotéza k Vaším "zmetkům přírody".
03. 07. 2008 | 23:35

Čochtan napsal(a):

Někde je nedorozumnění.
Zmetek nejsou homosexuálové, zmetek je jejich sexualní orientace. Nic víc!
03. 07. 2008 | 23:39

stejskal napsal(a):

Paní Gudko,

už tomu zase nerozumím. Pan Čochtan mi říká, že "velký nos ... poskytuje víc místa čichovým buňkám, což může mít v životě pozitivní význam (zajímavá antropologická teorie) a Vy do toho s "dobovým vkusem" a "ideálem". Není těch norem nějak mnoho? ;-)

Mimochodem jste jista, že nožní klenba třeba takových Nilotanů, pastevců ze súdanských plání, vykazuje stejné parametry jako klenba běžného středoevropana?

A ta že je zase identická s parametry klenby jeho předků řekněme z 9. století?

Ad normálnost a jinakost: přesně tak, sdílím Váš názor, že odlišný je každý. Jen ten medián pro mne nepředstravuje až takovou autoritu ;-) V humanitních vědách je právě ten medián dost často velmi dalek od "normality".

Neřekl bych, že "ochrana" (tohoto termínu jsem použil) je oligokracií. Tento výraz - tedy pokud vím - označuje vládu úzké skupiny lidí (třeba rodové šlechty) nad ostatními. A o tom nemůže být ani řeč. Jde mně jen o to, aby i menšina mohla mít stejná či adekvátní práva jako většina (i když se to třeba té většině nelíbí).

No, vidíte, a ten poslední odstavec je vlastně kámen úrazu: "Samozřejmě, že homoeroticky orientovaní jedinci mají reálně nižší postavení v majoritní společnosti, neboť jejich odchylce se přičítá jiná váha než odchylkám klenby chodidla, přímo úměrně důrazu na zveřejňování odchylky".

A proč? Nikomu neškodí, nikomu neubližují. Proč by měli "mít reálně nižší postavení"? A ještě přesněji: proč by se s tím měli smířit? Chápu, že nechtějí a plně je v tom podporuji. Proč by se měli smířit s nižším postavením? Měli se ženy smířit s tím, že nemají volební právo (resp. se svým historickým společensky nižším postavením)?

I když samozřejmě řada emancipačních akcí může vyvolat kontraproduktivní efekt. Tak to chodí (a vždy to tak bylo). Chce to velké porozumění a toleranci na obou stranách.

Libor Stejskal
03. 07. 2008 | 23:39

Honza Český napsal(a):

Pane vlku a mezi těmi normálními na chodníku mohli být i neplodní heterosexuálové?
Když už jste to celé zúžil, podle mne příliš, na problém normality přírodní.
Však člověk je tvor biosociální a s tou normalitou to bude u něj složitější
Víte, já mám strach z lidí, kteří jsou schopni ve jménu normálnosti, normální většiny, bojovat proti jinakostem
Ale nechme toho, já vím, že Vás se to netáký
Jen jsem na to upozornil
P.S.
A na toho Lišku kašlete, on je jen ministr
To my jsme občané
03. 07. 2008 | 23:43

prirodovedec napsal(a):

vlk, editor: Mam problem s diskusi k blogu:

http://blog.aktualne.centru...

Kdyz se vyhleda opakovane retezec "stejska" (l ne - kvuli uplnosti
hledani a preklepum) narazi se napr. na:

"stejskaΙ napsal(a):
Pazmrdek je neschopny prase, uz aby ho zavreli. Tohle nema v politice co delat.
Nerikam ze to v ODS a ostatnich stranach neni bez 2 za 20.

S pozdravem

Libor Stejskal
editor blogu
30.06.2008 13:30:20"

Coz si zasluhuje zrejme vice cisteni nez jine razie. :)
Zkratka nerad kazim atmosferu optimismu, jak jsme se dobre chovali, tradicnim ceskym "udavacstvim" a samozrejme rad upozornuji na nalezene svym hujerstvim. :)

Sice editora branili (narrno), ale kdyz se fasismus
plizive prosazuje ve spolecnosti, proc by se neprosazoval i zde, Kdovi
kde ten "zlodej nicku" jeste editora hanobil. Inu, kdyz se "drab" demokracie :)
vyda k mori i hnede kosile se prestanou bat. :)
03. 07. 2008 | 23:43

vlk napsal(a):

Honzo Český

nejen mohli, ale jistě tam ti heterosexuální neplodní byli. Třeba ti, co už maj po sezoně...

A rozhodně je ani nenapadlo, aby uspořádali taky průvod neplodných. Kde by s e dožadovali například zrušení diskriminací, kterým jsou podrobeni. Oproti plodným. A že existují! Rozhodně v daňové oblasti -viz odečty. Nebo u žen při stanovení věku odchodu do důchodu. Čili zjevnáa promne velmi nepochopitelná diskriminace. Přesto nemají potřebu dělat ze své odchylky divadlo.
O tomhle je Queer Parade.
Ale nikoliv moje reakce.Alespoňne primárně.
03. 07. 2008 | 23:49

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane přírodovědče,

ale nepřehánějte ;-) Těch pár mých drobných poznámek nemůže mít na průběh zdejší velmi zajímavé diskuse žádný zásadní vliv.

"Své pitomcem rozházené příspěvky" nesbírám, mám těch "svých" skutečných, vlastních dost ;-)

I Vám dobrý večer pane vlku,

s panem Pepou Řepou nejsem vůbec en garde. Naopak. Drtivou většinu jeho myšlenek ohledně homosexuality bych podepsal. Snad s jedním doplněním, které z nich ale podle mne jednoznančně vyplývá (takové velmi drobné contradictio in adjecto ;-) Napsal: "Něco jiného je ale poskakování na Queer Parade. Pár jich tam možná půjde jednou ze srandy, chtějí provokovat, upozornit na sebe".

To mi přijde výstižné - jak mezi homosexuály tak i heterosexuály jsou různí lidé. Část jsou exhibicionisté (vždy jsem trochu v rozpacích, když třeba vidím mladé lidi v metru, jak si celou dobu mezi Florencí a Kačerovem strkají jazyky do hlavy) a pak jsou ti, kteří raději sedí doma a tvoří.

Nic to ovšem nevypovídá ani o heterosexuálech, ani o homosexuálech jako... uhm, jak to říct, lidském druhu.

Libor Stejskal
03. 07. 2008 | 23:54

Gudka napsal(a):

Pane Stejskal,

neodpovídám za Čochtanovu rgumentaci, ale přesto: za odchylku se dá u nosu považovat, když má odlišnou anatomicko-funkční organizaci, jinak otázka variability a vkusu. Chodidla naproti to¨mu mají tvrdošíjně stejné úhly klenby a poměry opěrných bodů, bezu ohledu na dobu, rasu a velikost, pokud jedinec chodí po dvou.
Homoerotici se s tím smířit nemusí, ale není jim to k ničemu užitečné, ten - chcete-li, tak předsudek - nezvrátí, nýbrž pouze upevní. Pověstný muž z ulice se k propagaci homoerotiků staví zhruba stejně, jako se stavěl kdysi k propagaci horníků. V obou půřípadech je propagace režimem neobratná a míjí se účioekm (pamatujete, jak se dělala posvátná kráva z horníků? Na agitační obrázky na zápalkách - umouněná tvář v přilbě, lucernu v pravici a k tomu slogan "Vzhůru do dolů!" )
04. 07. 2008 | 00:04

stejskal napsal(a):

Paní Gudko,

už se pomalu chystám na kutě, ale ještě poslední repliku (polemika s Vámi mne baví, líbí se mi Váš styl a velmi rád diskutuji s lidmi, od nichž se mohu něco dozvědět).´

S těmi fyziognomickými vlastnostmi je to spíše tak, jak píšete. Ale dovolím si jednu drobnou a jen částečně žertem míněnou filozofickou poznámku: v současném přelidněném světě mi přijde skoro funkčnější absence pudu k plození dětí. Opak je tak trochu úchylkou ;-) (berte to s nadsázkou, prosím)

Druhou půli Vašeho textu bych si dovolil lehce parafrázovat: pověstný muž z ulice se k propagaci homoerotiků staví zhruba stejně, jako se stavěl kdysi k prosazování volebního práva žen ;-). Surfražetky v něm vyvolávaly veselí či záchvaty vzteku. Ale tak úplně od věci jejich hnutí nebylo. Přišly mu jako něco zcela nepřirozeného a proti přírodě.

Nemyslím, že by současný stát propagoval homosexualitu jako kdysi bolševici hornictví. Dokonce neznám jediný příklad (ale mohlo mi něco uniknout), že by ji propagoval byť jen v jediném případě. Či znáte nějaké kampaně, bilboardy či propagační materiály placené státními institucemi?

Řekl bych, že se jen snaží zajistit homosexuálům jistá práva, která by měla být podle mne automatická. Své postavení ve společnosti si budou homosexuálové "vydobývat" ještě dlouho. A bude se přitom dělat spousta chyb a zbytečných spektakulárních akcí.

Ale nakonec - za mnoho mnoho let - podle mne nebude homosexualita brána jako nic zvláštního či pozoruhodného. Stejně jako dnes není takto bráno volební právo žen.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
04. 07. 2008 | 00:29

Gudka napsal(a):

Já už na těch kutích jsem.
Jedovatě musím s vaším šlehem ohledně přelidnění a změně polarizace významu pudu plození souhlasit - je to smozřejmě mória.
Souhlas se sufražetkami, a přece příměr nešťastný - ony totiž měly, na rozdíl od homoerotiků, účinný přesvědčovací aparát, jemuž maskulinisté nebyli sto odolat a tak byli udoláni. To homoerotikové nemají.
Říkám schválně režim, což není totéž, co stát. A režim se snaží - součástí režimu jsou i politicky korektní (dřívě "uvědomělá") média.
04. 07. 2008 | 00:40

jarpor napsal(a):

Autoru

Dobrý den,
jsem rád, že jste napsal to, co jste napsal. Ne proto, že bych s Vámi ve všem souhlasil, ale že jsem si potvrdil, s kým máme tu čest.

Ke 4% menšině jsem tolerantní, (ostatně jako ke každému, kdo respektuje, že jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda moje) avšak exhibicionismus nemusím, a je mi jedno jestli ho provozuje homo či heterosexuál. Domnívám se, že jistě ne všichni homosexuálové mají za potřebí provozovat exhibicionismus zvaný Q.P. Proto Q.P. nijak neobdivuji a myslím, že věci tolerance spíše škodí. Podobně jako manželství škodí exhibicionistické uzavírání hromadných sňatků.

Ale chci Vám sdělit následující :
Nevolil jsem Vás a ani Vás volit nebudu. Jen jste tou „sedlinou“ potvrdil, že si můj hlas skutečně nezasloužíte. Ani Vy, ani strana, kterou reprezentujete, ministerskej mladíku.

Vlkovi
Nedělej jiným to, co nechceš, aby dělali Tobě.
Vaše argumenty beru souhlasím s nimi, avšak kromě polohy, jakým jste je uvedl, nebo do jaké jste se dostal. Silně jste se ohradil, že Vám - mým označením autora - „ministerský mladík“ o morálce kázat nebude, píšete na co má a na co nemá „gebír“. Vyzpíval jste mu to hezky.
Poněkud zvláštní od Vás, který ve Vašich replikách oponentům činíte totéž – „kážete“ Vaše pravdy a vyslovujete soudy, kdo je jaký. Takže někdo může, někdo nemůže … poněkud nekonzistentní, jeví se mi. Ale díky Vám, jak mladík Liška i Vy jste možná nevědomky nechal nahlédnout někam hlouběji…

Pepa Řepa
Nechci Vám pochlebovat, ale máte moji poklonu – tedy kromě té zmijovky. Já bych tak daleko nešel, právě proto, co jsem výše napsal vlkovi.

Hezký den
04. 07. 2008 | 09:42

tata napsal(a):

pánové

Přiznám se že kdyby na
mě sáhl ,,se seksualním záměrem,,chlap tak mi naskočí vyrážka.Ale jinak mi nevadí.Ať oni mi nevnucují svoje a já jim nevnucuji svůj styl.Já mám právo nesouhlasit s nimi oni s mým stylem.Už hůř bych se vyrovnal aby 2 chlapi vychovávali dítě.tady zasahujou do práva dítěte a svým rozhodnutím připravují o mámu.To podle mně není jen jejich věc.Partnerství je jejich soukromá věc a tudíž mně je to lhostejné.Neschvaluji to ale ani neodsuzuji protože nemám tu potřebu jako oni.Tentokrát se připojím k panu ,,,jarpor,, vystihl nejvíce můj názor
04. 07. 2008 | 10:19

Jarda napsal(a):

tata

No s tím právem dítěte, co rozvod,tím se taky do něj zasahuje, úmělé oplodnění,kdy se za dítě rozhodne,že tátu mít nebude. Buďte trochu spravedlivý ve své argumentaci a neměřte dvojím metrem.
04. 07. 2008 | 10:38

Stařeček napsal(a):

jak já tak i my všichni tady o sobě něco říkáme. Bavíme se o tom co je normální a co už není. Obyčejně ale o tom rozhoduje skupina intelektuálů, skládajících se z právníků, psychologů, psychiatrů. Co je normální se stále posunuje dál a dál. Už je někde jinde než to bylo před dvaceti, padesáti a jinými lety. Proč se tak děje nevím. Je to poznání, nebo se do této skupiny dostávají lidé s určitou odchylkou a tak chtějí posunout normálnost blíže k sobě. Jestli si ještě dobře vzpomínám, byl jeden případ znásilnění malinkého děvčátka někde v nemocnici a tento deviant měl možnost svůj čin obhajovat a kromě jiného říkal, že dospělá ženská smrdí a to děvčátko bylo tak voňavé a jemňoučké. Pokud se člověk s tímto myšlením do skupiny dostane, jistě bude ostatní přesvědčovat, že to ani žádná úchylka není, když to bylo tak pěkné. Samozřejmě, že to co píšu je kec a slovo do pranice, ale co když? Po roce 89 mnoho sexuologů tvrdilo, že až se do časopisů, televize atd. dostane sexuální tématika, ubude sexuálních deliktů. Stalo se tak? Prosím zainteresovaného o statistiku, nakolik se situace zlepšila.
04. 07. 2008 | 10:52

Pepa Řepa napsal(a):

Vážený pane ministře
chápu, že se blíží volby a je potřeba oslovit co nejširší okruh voličů. Je zde ještě jedna skupina potenciálních voličů na které jste zapomněl-zoofilové.

Řeknete si, je jich tak málo, že nemá smysl je oslovovat. Abyste se nedivil.Tato skupina spoluobčanů se totiž vyznačuje mimořádnou skromností. Neexhibují, žijí a provozují svůj koníček v ústraní.Zkuste je oslovit, uspořádat na náměstí Svobody v Brně ZOOFIL PARADE a uvidíte, kolik jich přijde.. Volební preference zelených se zvýší.

Že dehonestuji vztah mezi lidmi stejného pohlaví? Ale vůbec ne. Chci jen na nich stejnou dávku tolerance k nestandardnímu provozování sexu, jako požadují oni. Rozeberme si to.
Omezují zoofilové něčí občanská práva? Neomezují. Ohrožují společnost? Neohrožují.Má většinová společnost právo omezovat zoofily. Nemá.

Nemáme právo posuzovat, co je normální a co je nenormální. EU ještě nestanovila standardy sexuálního aktu. Proradní Irové totiž sabotují Lisabonskou smlouvu. I v tomto bodě se přikláním k euroskeptikům. Kdyby totiž EK stanovila standard sexuálního aktu, zvýšila by se rozvodovost. Manželky by zjistily, že to, co jejich partneři doma předvádějí, je hluboko, ale opravdu hluboko pod evropským standardem.

Zbývá tedy porušení práv zvířat. Zvířata (kromě španělských opic a mých dvou psů) žádná občanská práva nemají.Jak ale naložit s utajovanými výzkumy renomovaných univerzit, které dochází k závěru, že zvířata při sexuálním aktu s člověkem nikterak netrpí, většina si dokonce akt vynucuje. Slepičky snáší větší vajíčka, kravičky dávají více mléka, ovečky mají lepší srst. Při této příležitosti se musím přiznat, že často myslím na ovečku Daisy Woodyho Allena. Byla skutečně neobyčejně přitažlivá.

Povšimněte si, že vůbec nezmiňuji práva nekrofilů. Tam to zřejmě naráží na zastaralou, nekrofobní legislativu i na uzavírací dobu hřbitovů a márnic. Také nezmiňuji práva majitelů nafukovacích Božen. Jak nás přesvědčuje reklama na Fernet Stock, mají i nafukovací Boženy jisté výhody.

Jmenujte mi ale prosím jeden, jediný zákon, který by zakazoval ZOOFIL PARADE!

Závěrem vám chci poděkovat, že se zaobíráte těmito palčivými tématy a nepíšete nic o situaci ve školství, škatulích u dálnic, krajině zprzněné větrníky nebo řepkou olejkou.
Pane ministře, děkuji.
04. 07. 2008 | 11:27

MS napsal(a):

Líbí se mi diskuze pod článkem a příjemně mne překvapuje velká míra tolerance.
Jen někde je nemile poukazováno na kolektivní vinu (vyšší kriminalita, choroba AIDS apod.) z toho mi nabíhá husí kůže.

Normu si často vytváří člověk sám a sám ji s časem mění. Proto jsem pro karneval, nejsem pro exhibicionismus. Každý máme hranici jinde, a proto mluvíme každý jinak.
Znám několik homosexuálů a ti žádným exhibicionismem netrpí, takže nemám s jejich orientací žádný problém.

Když heterosexuální pár podstoupí umělé oplodnění – považuji to jako léčbu nemoci fyzického charakteru. (Léčbu, kterou se naše poznání vyvíjí dopředu- pokrok.))
Homosexualita se dřív považovala za psychickou poruchu – dnes prý už ne a je to chápáno jako vrozená odlišnost (???). Proto je možné říci, že umělé oplodnění je u homosexuálního páru léčení psychické nemoci, nebo že je to “znásilňování přírody“?? Normu, že potomka zplodí muž a žena, člověk nenastavil. Tato norma není naším výmyslem, který v průběhu času měníme k obrazu svému.

Proto neumím zaujmout jasné stanovisko, zda homosexuálové mají mít děti nebo nemají. Pokud bych byla homosexuál toužící po dítěti, určitě bych křičela ano. Ale protože jsem heterosexuál, zbaběle mlčím a využívám daru, o který jsem se nezasloužila :-).
04. 07. 2008 | 11:34

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Když jsem ráno pročítal diskusi a napsal pár řádků i k Vám, netušil jsem, že brzy potvrdíte mé pocity.
Bingo ! Dík !

Hezký den
04. 07. 2008 | 11:36

Katuba napsal(a):

Tak nevím,ale trochu si myslím, že každý má nějakou odchylku od normálu, ale ještě to není důvod k uspořádání průvodu. Pořád to rozřazování a třídění.
Jak už tu mnozí psali, je fakt, že sexuální odlišnosti byly odjakživa, ale v minulosti si tito lidé hledali smysluplné místo ve společnosti/ kmeni - byli často kněžími, šamany, lékaři, politiky, zkrátka realizovali se jinak než rodinou. Šlo totiž o přežití.
Dnes nás existenční starosti netíží, nejsme na sobě nijak závislí, můžeme si o sobě navzájem myslet, co chceme, a máme spoustu volného času, tak proč neuspořádat nějaký ten průvod, že.
Dovolte mi ještě jednu poznámku. Několikrát jsem viděla Queer magazín v TV. A docela se mi líbil. Bylo to takové svěží, vtipné, uvolněné, barevné, hodně sexu, hodně střihů, neonů, plakátové a povrchní(například ta jímavá reportáž o maďarském mladíkovi, který dělá "dobročinné porno", tedy dělá porno, aby pomáhal jiným homosexuálním chlapcům finančně a zároveň, aby se v homopornu objevovali ti správně orientovaní mladíci, protože když nejsou, tak se to pozná, a není to ono...)A tak jsem si říkala, že takhle by asi měl vypadat každý magazín. Proč jsou ty ostatní takové uprděné, nudné a utahané? A napadla mě taková pro někoho možná zvláštní myšlenka, že jsme vlastně tak trochu takový anachronismus, protože už několik let žijeme ve světě, který je gay: všude je hodně neonů, barev, lesku a umělé hmoty, minimálně přírody, gayové navrhují módu pro obě pohlaví, tvoří umění a skládají hudbu, navrhují design našich domácností, určují co je momentálně in a co out (nic proti nim), všude je hodně sexu, sex má všechny jiné funkce než plodit děti, děti je možné vyrobit ve zkumavce, v tv telenovely, které lásku zjednodušují na tělesnou vášeň spojenou s citovou zkratkou, nadřazování pudů nad rozumem, nad blahem obce jako celku, vypjatý individualismus... atd. atd. Zkrátka: gayové tvoří tuhle dobu a barví její kulisy a ještě si na náměstí stěžují formou veselého průvodu (proč ne,je to jejich doba)
a takovéty tradičně "heterosexuální" či spíše konzervativní hodnoty jako spořivost, zachovávání starých předmětů po předcích, ač jsou out, orientace na funkčnost a užitek, vážnost a co já vím ještě, nedůvěra k cizímu, novému... třeba vás napadne něco dalšího, jsou definitivně na ústupu (out) - dodávám, že mluvím o hodnotách kultury. Mno tak tedy vzhůru do budoucnosti! Snad bude lepší...
04. 07. 2008 | 11:38

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě dodatek, pane ministře.

Berte prosím v úvahu, že zoofilie není v historickém kontextu nic nového. Možná měla v minulosti i reprodukční schopnost. Vzpomeňte na Minotaura.

Vezměte v úvahu i sexuální dostupnost partnerů v zapadlých lokalitách a jejich sociální situaci. Ne každý občan zrestituoval dva domy jako váš pan předseda, ne každý si může dovolit měnit partnerku každé dva roky nebo dopřát si politickou turistiku.
Myslete na volby, hlavně ty komunální.
04. 07. 2008 | 11:44

Pobo napsal(a):

Pepo Řepo,

svým příspěvkem (04.07.2008 11:27:05) jste mne opět nezklamal. Máte talent.
Už jsem jednou psal (pod posledním článkem na blogu prof. Hořejšího), že byste si zde zasloužil vlastní blog. (pokud byste se s p. Stejskalem dohodli).

Takovéto Vaše komentáře mi vždycky vylepší náladu, díky.

Přeji hezký den
04. 07. 2008 | 13:25

fafnir napsal(a):

Je li něčeho 4% není to norma.Norma je 96%.
Pořádají li tedy ona 4% pochod,v němž vyjadřují hrdost na svou 4% orientaci,lze to brát za vyvyšování se ,a hrdost nad odlišností od ubohého tupého davu.
Potom mi ale nesedí několik věcí.Proč tolik touží po registrovaném partnersví,ale nechtějí to mít napsané v dokladech/ OP /
Proč heterosexuálové musejí v různých dotaznících vyplňovat rubriku Sobodný,ženatý a vdaná,ale oni nechtějí slovo registrován.
A závěrem:Je smutné když ministr školství považuje 4% za normu.
04. 07. 2008 | 14:16

Pepa Řepa napsal(a):

To Pobo
děkuji, hezký den i vám. Vzhledem k tomu, že ve stejný okamžik dalším padesáti lidem náladu pokazím a dalších deset urazím, není moje úspěšnost vysoká.
04. 07. 2008 | 14:56

Jarda napsal(a):

fafnir

Spíš asi celkově jde o vývoj doby,kdy jednou za mnoho let,to už budeme všichni po smrti nikdo nebude říkat,nás je 96% jich 4% a nebude se nad tím někdo zamýšlet,když se to tak vezme,tak i u žen trvalo mnoho let než se uznalo,že žena nepatří jen do kuchyně a může být a vykonávat ve společnosti stejné věci jako muž,což kdysi bylo nemyslitelné...
04. 07. 2008 | 15:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

přílišná skromnost není ve vašem případě ne místě.
Vaše komentáře jsou opravdu jedničkou s hvězdičkou bez konkurence.

Dík Ivan.
04. 07. 2008 | 15:41

ruda napsal(a):

Pane Liško,
co mám dělat? Při představě sexu s chlapem se ve mně zvedá děsnej odpor a já bych taky chtěl pochodovat v takovém super průvodu mezi vyvolenými a sklízet obdiv vás moderních všetolerujících nadsedlin.
Poraďte mi. Vy, takový moudrý a zkušený chlapec...
04. 07. 2008 | 15:42

Petr Pan napsal(a):

Hoši a dívky ze čtyřprocentní minority zřejmě zvrhle touží pto tom, aby na ně bylo nahlíženo jako na normální. Co je to ale všechno platné, že mají anebo nemají rádi rajskou, jedí ji příborem z talíře, jezdí na kole, sbírají houby, vydělávají si na chleba, pořizují si byt, chodí na výstavy a na koncerty, když jsou jiní v tom jednom jediném ohledu? Třeba Mařenka najednou na cyklovýletě zjišťuje, že nemiluje Jeníka, ale Janinku. Trvá dlouho, než to dokáže přiznat rodičům a přátelům, ale když to nakonec dokáže, je to pro ni úleva a je na sebe hrdá. A tuhle úlevu a hrdost si dovoluje, mrcha jedna úchylná, vyjádřit v průvodu. Vezme si na to nové barevné tričko a chce být veselá a bezstarostná. Zrůda. Uplivněte si, kolemjdoucí. Zatleskejte těm odvážným zastáncům mravů, co nejenže si o tom myslí to samé co vy, ale aby svůj pocit znechucení vyjádřili i za vás, riskují slzy a konflikt s přespříliš korektní policií.
04. 07. 2008 | 15:44

Ondra napsal(a):

Petr Pan

To je taková škoda,že pod nickem se nedá ukázat životní úroveň a vzdělání, protože bych u vás tipl ukončená základa,nanejvýš vyučení,životní úroveň velmi nízka, teď sám se asi divíte,jak to o Vás vím,ale opravdu to není těžké poznat, škoda jen,že to nelze dokázat a vy to nemůžete vyvrátit ani potvrdit.

Zajímavý je,že vzdělání lidé takhle nepřemýšlí a úspěšný a bohatí zase nemají potřebu takhle přemýšlet a užívají si života, než se pokoušet napadat jiné lidi, protože můj život defacto stojí za nic.
04. 07. 2008 | 15:50

Petr Pan napsal(a):

Jasnovidec Ondra: nechám vám ještě nějaký čas. Třeba se vám rozsvítí.
04. 07. 2008 | 15:53

ruda napsal(a):

Petr Pan
Mařenka je dobrá.
Tolik ostychu a pak hnedle hurá do průvodu!
Ještě něco ze života..
04. 07. 2008 | 16:00

fafnir napsal(a):

Jarda
jaksi nechápu,co má společného to že žena pilotuje Jumbo,s tím že hrdý registrovaný homosexuál to nechce mít napsáno v občance.
Petr Pan
Rovněž nechápu proč hrdá rozradostněná Mařenka musí svoji radost nad tím,že je v jedné ,dost podstatné věci, jiná,vyjadřovat pochodem a rámusem v ulicích a požadovat z toho jiného důvodu zvláštní práva.
04. 07. 2008 | 16:08

Jarda napsal(a):

fafnir

Nevím, jak to bylo od 60tých let s pilotováním letadel, chtěl jsem tím jen říct,že kdysi byla norma,že žena nemohla volit a měla vařit,uklízet atd. Tak to bylo v té době v pořádku a správně a když proti tomu demonstrovali,tak se to v ten moment taky považovalo za nenormální, v dnešní době se,ale může i žena stát prezidentkou(což před pár lety bylo nemyslitelné).
04. 07. 2008 | 16:40

Ondra napsal(a):

Jinak s panem Liškou musím souhlasit,tedy on to asi dělá hodně internet,ale bohužel 95% příspěvků na Novnikách,Aktuálně,to je skutečně spodina, to není jen nadávání na homosexuály,ale na vše,stačí jen teď vidět případ, jak kvůli banální operaci umřel ten 19ti letý kluk, to,že po tom,co o tom 90% lidí na netu bude psát nepřekvapilo,spíš mě překvapilo,že diskuze nebyla zablokovaná.

Takže otázkou je a snad to tak bude,jestli pan Liška nekritizuje spíš lidi,co přispívají po netu, protože těch slušných je skutečně málo a řekl bych,že jich pořád ubývá, protože jaksi je vidět,že diskuze s hlupáky nemá smysl...
04. 07. 2008 | 16:44

Ondra napsal(a):

Myslím tím,že diskuze nebyla zablokovaná hned, ale příspěvky typu "Je mi ho líto,ale aspoň nebude platit za pobyt v nemocnici" do toho smajlíků a x naklikaných hlasů,jak je to kvalitní názor a opakujcí se neustále podobné názory. Jak říkám, doufám,že internet zkresluje,že většina slušných lidí už ztratila zájem reagovat skutečně na tu spodinu v diskuzích, sám nevím,proč se skoro vždy neudržím a musím na nějakého primitiva reagovat, neboť to stejně nemá žádný význam.
04. 07. 2008 | 16:55

ruda napsal(a):

Ondra:
máte recht, taky jsem na pana Lišku musel zareagovat...
a prosím o vysvětlení, spodina je v tomto případě rovna sedlině, nebo je to něco jiného? Může být i spodina patologická?
04. 07. 2008 | 17:29

fafnir napsal(a):

Jardo
já se ale neptal,jak to ,že žena pilotuje letadlo,ale jak to,že ten co se tak předvádí na Qeer parade protestuje proti tomu ,aby své registrované partnerství měl v občance
04. 07. 2008 | 17:36

Ondra napsal(a):

Já si myslím,že hlavně to bylo zaměřené na lidi na internetu. Takže když si vezmeme zjednodušenný model a to,že existují jen diskutujcí na internetu, pak ano spodina je rovna průměru a je to její patologická sedlina. Pak např. pana Vlka(tady na diskuzi) nevím,proč by tenhle model,co pan Liška řekl,tak uráží,když jasně z jeho věty je vidět,že se to vztahuje na lidi diskutjcích na netu a tam je 90% když se přečtete jejich názory opravdu ubohá spodina. Nebo Váš názor je,že ty lidi, co píšou "Cikr je hovado" na každý článek,ať je o čemkoliv jsou normální(cca 90% diskutjcích takhle píše)?
04. 07. 2008 | 17:53

Jarda napsal(a):

Fanfir bylo tam kolem 500 lidí, pokuď bych spočítal 4% z 10 000 000(těch lidí je něco přes,ale ať jsou tu hezký čísla),tak 4% jsou 400 tisíc, takže se nedá 500 lidí dát do velkého pytle, to je jak dát heterosexuály do pytle technařů, v každé společnosti jsou proti exhibionisti,ať heterosexuální,tak homosexuální a číslo 500 vypovídá,že to zas žádná velká početná akce nebyla...
04. 07. 2008 | 17:55

tata napsal(a):

pane Jarda

z tohoto pohledu bych VAM asi za pravdu dal. Je to podobné ale né stejné ale zase z mého pohledu.Ja přece nemohu za to,ŽE mě naskakuje husí kuže při pohledu na líbající chlapi,což u dvou žen mi to nevadí.Z tohoto pohledu nebudu nikdy uplně objektivní,jen sem vymezil své hranice.Jako plno z nas sme vazani určitymi hranicemi,za nima už naš nazor není objektivní,v tom vam dam zcela za pravdu.
04. 07. 2008 | 18:11

Jarda napsal(a):

tata

Tohle Vám nikdo vyčítat nemůže, otázkou,co by Vám třeba někdo vyčítat mohl je už to,jak jste aktivní,jestli to prostě ignorujete nebo si tam jdete stoupnout s vlaječkou Stop homosexualům(jinak,ať jsme spravedlivý exhibionisti byly na obou stranách,jak homosexuálůch,tak protestujcích,kde z jejich strany to taky nebyla žádná velká akce v rámci většiny). Či jak byste se choval,kdyby např. Vaše dítě Vám řeklo,že je homosexuál,jestli byste ho vyhodil z bytu,ukončil s ním kontakt či jestli někdo píše vulgární a nenávistné příspěvky na net,to si myslím,že je problém. V případě,že u Vás je problém v tomhle,ne v tom,co jsme jmenoval,tak si myslím,že to Vám nikdo nemůže vyčítat jako netoleranci.
04. 07. 2008 | 18:27

joker napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi netolerancí konzervativních občanů (nejen těch Vámi zmíněných mládenců) vůči homosexuální minoritě a vaší netolerancí např. k jaderné energii. Vždyť i Vy a vaše strana jste stejně netolerantní, pokud jde o záležitosti, které se vám nelíbí.
04. 07. 2008 | 20:43

bigjirka napsal(a):

vždyť je to tak jednoduché... v ložnici ať si každý dělá co chce.. proč by měly být průvody homosexuálů, heterosexuálů, nymfomanek, sexuálních maniaků, sadistů, masochistů, zoofilů, milovníků bůčku? Nějak jsem nepochopil.. i když náklonnost ke stejnému pohlaví pochopit dovedu...
04. 07. 2008 | 21:19

mustang2 napsal(a):

no novím jak vy ale mě to dost vadí takové parade

dle mého názoru jde o něco vulgárního a nemělo by to patřit na ulici
a těch pár mamlůasů co na to ještě svími útoky přitáhlo pozornost bych nakopal do zadku

jestli si někdo chce souložit druhému do řitního otvoru tak ať si to dělá
(mně je s toho blujno)
ale ať se s tou ohavností nechlubí na veřejnosti
06. 07. 2008 | 06:22

žukov napsal(a):

Promiňte, ale vyznění vašeho článku je pouhým doublethink trikem. Pokud je mi známo, tak homosexualita je jedním z ukázkových případů patologických jevů ve společnosti. Přesto jsou k ní občané ve své většině tolerantní. Jestliže si ovšem nedokážete uvědomit rozdíl mezi tolerancí patologického jevu a jeho propagací prostřednictvím patologicky exhibujících jedinců, pak je mi vás líto.
06. 07. 2008 | 13:08

Marie napsal(a):

Pane Liško, stejně jako spousta Vám podobných je nesmírně kritická na adresu různorodosti skupin v našem státě. To, že někdo nemá rád, když mu pod okny prochází průvod, není nic homofobního, když se jedná o průvod gayů, například jim vadí exhibicionismus a výstřední sexuální chování. Většina Čechů není homofobní, kdyby ten průvod byl prostě jako každá druhá demonstrace, moc lidem by to nevadilo. V jiných zemích berou za normální, že jedna skupina je taková a druhá maková a všechny jedna druhou vynegují tím, že mají stejný a rovný hlas. Ale Vy říkáte, že to a tamto je homofobní, netolerantní, přičemž Vaše názory spíše připomínají politiku EU, která lidem nedovoluje někoho nemít rád a neptá se na důvody proč, generalizuje, snaží se lidem dostat do hlavy a "vytřídit" jejich myšlenky, "správné" vimplementovat a "špatné" zahodit. Vaše mysl zjednodušuje důvody lidí, kteří nejsou z průvodu gayů nadšení, na homofobní a netolerantní, ale víte, myslím si, že Češi jsou už unavení z lidí jako Vy, kteří je tak černobíle posuzují za jejich činy a neustále kritizují. Jinde ve světě se protestuje proti takovým průvodům, je to bráno za normální projev demokracie, za projev protestu různých lidí kvůli různým důvodům, ale Vy se domníváte, že takové protesty jsou záležitostí "patologické sedliny". Protesty jsou jen projevem, že společnost žije a dýchá a projevuje své názory. Kdyby to bylo tak, že by nikdo neprotestoval, jak si přejete, žili bychom v totalitě. Buď to nechápete a nebo se snažíte jen hloupě papouškovat Brusel a EU a tak ovlivňovat lidi okolo sebe a nerozumíte tomu, že každá mince má dvě strany, na všem se najde něco špatného a dobrého, i na homosexualitě. Nechcete přijmout fakt, že tolerance je "snášenlivost", to znamená, že někdo něco snáší, ale nemusí to mít rád a klidně proti tomu může protestovat. Vaše vize společnosti je vize všech ideologií, že všichni by měli být hodní a dokonalí, všichni by si měli pomáhat a každé "ne" proti stylu života a pravidlům je odsouzeníhodné. Diskriminujete lidi, kteří se z různých důvodů cítí být nesví z homosexuality nebo z průvodů jako takových a hned byste na ně šel s mečem, aniž byste pochopil, že věci jsou mnohdy mnohem komplikovanější, než jak se Vám zdá. Že když někdo říká "nemám rád homosexuály", důvod a původ takového názoru může být mnohem pochopitelnější i snáze přívětivostí a pochopením změněn, než jak Vám to připadá. Vy nezasvěceně soudíte bez znalosti důvodů a detailů, házíte všechny do jednoho pytle, aniž byste projevil porozumění pro ty, kteří Váš názor nesdílejí. Kritizujete a chrlíte okolo sebe oheň, čímž si jen lidi proti sobě popuzujete. Když dítě něco rozbije, rodič mu vlepí facku, aniž by se ptal, proč to to dítě udělalo. Důvody jsou ale mnohdy jiné, než jak se zdá na první pohled. Přestaňte lidi fackovat za to, že mají jiný názor než Vy a snažte se s nimi navázat dialog. I když to je nemožné s nacionalisty, je to možné s většinou národa, ale to jste asi nepochopil. Dialogy a diplomatické diskuze se totiž vedou v přátelském chápavém duchu a ne ve smyslu "já mám pravdu, ty ne". Vyvíjíme se, pane Liško, a jednou tu bude méně a méně lidí, kteří budou proti průvodům gayů, chce to ale čas a pochopení. To je přirozený vývoj. I Vy potřebujete přestat s předsudky a začít myslet více s individuálním porozuměním a nezobecňovat. Ono totiž VŠECHNO opravdu není jen bílé nebo jen černé. Být člověkem totiž znamená být zlý i dobrý zároveň a uvědomovat si, že se můžeme díky své nedokonalosti mýlit a jedině společně se dostaneme k pravdě a pochopení, nikdy ne s mečem v ruce na druhé straně barikády, SPOLEČNĚ a s porozuměním.
06. 07. 2008 | 16:46

Amy napsal(a):

Lišáčku, k Vašemu článku mám jen jednu poznámku: vycházíte z mylného předpokladu. Kdyby ti "divní" byli hrdí a smíření sami se sebou, nepotřebovali by se exhibovat v průvodech, ať už na straně duhových, nebo na straně dutohlavů.

Jenomže o těch hrdých a smířených homosexuálech, o těch neuslyšíte, protože pro ty je homosexualita součástí života, nikoliv jeho definicí. To jenom duhově-exhibicionističtí zoufalci typu GI mají pocit, že jejich pohlaví (ať už ve smyslu sex, nebo ve smyslu gender) by mělo být věcí veřejnou. A ještě navrch mají hnusný web. :-)
06. 07. 2008 | 20:47

Amy napsal(a):

JAYKu a ostatní - uvědomujete si doufám, že jim tímto vystupovaním dáváte zapravdu a navrch jim ještě dáváte do ruky zbraň?

Smiřte se s tím, že dnes je zkrátka aktuální dělat si politický kapitál na menšinách, protože všemožných menšin je v součtu víc než většinové populace. Až se jednou nálada ve společnosti obrátí, dnešní "zastánci práv menšin" budou první, kdo začne navrhovat všemožné zákony o "léčení" homosexuálů a o "konečném řešení vietnamské otázky". Tak je to vždycky: politici odjakživa surfují na hraně vlny veřejného mínění. To proto, aby stihli včas zahnout, až se vítr otočí.
06. 07. 2008 | 23:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých či vulgárních příspěvků resp. nevěcných výkřiků, které byly v rozporu s Kodexem disktujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 07. 2008 | 12:34

bigjirka napsal(a):

:-) pane Stejskale, primární příčinou je ovšem sám patologický ministr. Takové hovadiny. Copak já chodím se svejma holkama dělat sexparádu na veřejnost? Je to na palici. Nakonec bude ještě pozitivní diskriminace teploušů. A víte, mnoho z nich páchá ve společnosti dost zla. Nemyslím přímo z té orientace, ale z rozháranosti.
07. 07. 2008 | 13:30

stejskal napsal(a):

A páchat zlo rozháraného heterosexuála jste už viděl, pane bigjirko? Ubezpečuji Vás, že ti jsou společensky neméně nebezpeční a navíc je jich nepoměrně více.

Pokud byste chtěl chodit se svými děvčaty na jakoukoliv parádu, byla by to jen a jen Vaše věc. Pokud byste tím mne či jiné nějak neomezoval.

Asi bych se ani nešel podívat. Ale jako dnes už starému známému Vám mohu slíbit, že bych se Vás zastal (alespoň zde na blogu), pokud by někdo Vám či Vašim děvčatům chtěl nějaké parády zakazovat.

A dokonce i tehdy, že by Vás zde někdo očerňoval, diskreditoval či ostrakizoval a Vy jste si jej přitom vůbec nevšímal a nijak mu tedy ani neškodil (tím nemyslím Vás jako jedince, ale tu část společnosti, která by se pracovně dala nazvat "Vy a Vaše děvčata").

No, a kdyby se projevované opovržení vůči Vám a Vašim děvčatům stalo společenskou tendencí, možná bych s Vámi dokonce do toho průvodu i šel.

Libor Stejskal
07. 07. 2008 | 14:30

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
tiše vám závidím. Máte tolik milenek, že by to vydalo na průvod? No to je samo o sobě paráda.
07. 07. 2008 | 16:42

Pepa Řepa napsal(a):

Nic proti p. editorovi, ale já bych ho do průvodu nebral.
Alfa-samec může být jen jeden.
07. 07. 2008 | 17:12

Karel Mueller napsal(a):

Milý pane ministře,
heterosexualita má jaksi biologické opodstatnění a bez ní by druh homo sapiens (pokud tak lze Jahuy nazvat) by zde už dávno nebyl. O homosexualitě se to jaksi říct nedá.
I tak mohu tuto skupinu lidí tolerovat jako někoho, kdo se narodil s jistou deviací, ale nemyslím si, že je nutné to dávat na odiv. Představte si průvod masochistů doprovázený výkřiky "Máme právo na nářez" a podobně. Logicky vzato by jejich počínání bylo daleko smysluplnější, neb:
- Jejich deviace nevede k vymření
- Jejich přání by nepochybně bylo promptně vyhověno.
07. 07. 2008 | 19:58

Globy napsal(a):

Jestli chce někdo nostit obří penis tak ať. Pokud je při tom spatřen jistě velmi pohoršenými dětmi (jako by ve světě internetu a nespočetných tv stanic mohli vidět na ulicích Brna něco co jinde nenajdou) je na jejich moudrých rodičích jim celou věc náležitě osvětlit. Daleko hůř se dle mého názoru vysvětluje ratolesti proč jejich tatínka zbili fotbalový rádoby fandové. Zkrátka každý extrém tak trošku zavání a protože jsem pacifista tak jsou pro mne zdaleka nejhorší ty agresivní z nich. Domnívám se tedy, že každý nechť si zamete před vlastním prahem - a určitě se tam najde něco horšího než obří penis :-)
autor je liberální heterosexuál
08. 07. 2008 | 10:23

bigjirka napsal(a):

Pepo, sám bych to určitě neutáh' v mnoha ohledech :-)
Každopádně by mi to připadalo nevkusné. Ani Karlův nápad není špatný. Taky zoofilové by mohli mít průvodeček. Jako na prvního máje: řada s pejsky, řada s ovečkami.. s koňmi, se slony...
Pak by zase svou stravovací preferenci mohli demonstrovat třeba milovníci bůčku... a vegoši by na ně mohli házat šutry a blít z mostu... a tohle všechno proč?
08. 07. 2008 | 10:38

bigjirka napsal(a):

Pane Stejskale, s homosexualitou jako takovou nemám problém. Dokonce si myslím, že to má každý namícháno na ose 0-100%. Z hlediska chování pak ty konce k sobě vcucávají ty mezi. Ani mi nevadí si přiznat, že se mi občas líbili někteří kluci... a ne zas tolik, abych to zkusil.. Ale proč někdo potřebuje dělat ve městě buzparády, to fakt mi připadá přes závit.

Vy jste pane Stejskale fenomenálním překrucovačem statistiky. Zkuste někdy třeba korelaci, ta měří sílu statistického vztahu... příklady tu nebudu dávat ze svého okolí, to bych byl hnusně indiskrétní. Nemyslím si ani, že by ty problémy kořenily z té sexorientace, spíše ze společenskosexuální dezorientace. Prostě nějak nechápu, proč se mají privátní věci demonstrovat na veřejnosti.
08. 07. 2008 | 10:51

Realista napsal(a):

V každém z nás je trochu rasista, xenofob a homofob, a jde jen o to, jak se společnost dokáže s těmito tendencemi vypořádat (prevencí a represí), a jak převáží (ve 30. letech v Němcích skutečně převážily). Např. v Norsku nepatří antisemitské názory do dobré společnosti, o protiromských názorech v Česku si nejsem tak jist. To je trochu i Váš úkol jako ministra školství, pane magistře Liško. Nejsou tak trochu xenofobové i Vaši koaliční partneři, Šulc (ODS) z Ústí či Čunek (KDU-ČSL) ze Vsetína?
08. 07. 2008 | 11:23

životjekrásný napsal(a):

Pan mimistr má pravdu, že průměr společnosti tvořený hodnými spořádanými občánky, a přidal bych: s malým rozhledem existuje. A tato část společnosti velice ráda a hrdě brání své představy o zprůměrování celé společnosti. Hlavně aby nikdo nic. Když jeden má odvahu něco říct, nebo sdělit i neverbálně, tak je vlastně špatný, jelikož má závist z jeho odvahy nebo nápadu, mě k tomuto soudu opravňuje. My si oslavu neuděláme a tak ti ostatní by neměli taky! Takže ulice a náměstí budou vyklizené, lidé budou sedět u tv a požívat její myšlenky osamotě, bez vzájemných konfrontací a výměny. Nanejvýš potichu někde za rohem kdekoho pomlouvat a komentovat světovou nespravedlnost a zvrácenost morálky. A hlavně spokojenost v klidu domova. A nevyčuhovat!
Ke zmíněné "opozici" v podobě extrémních pravicových ochránců tradičních hodnot se ani nevyjadřovat nemusím, protože podle mě potřebují opravdu náš soucit a velkou pomoc s překonáváním osobních komplexů a vlastní osobní nechopnosti vést život sám se sebou ve SVĚTĚ jako takovém (i duhovém).
08. 07. 2008 | 11:41

Průměrný občan napsal(a):

Ono je mnohdy jednodušší a pohodlnější přijmout něco nepravdivého, ale světomírného a na první pohled velice tolerantního jako je naprosto nekritický názor na homosexualitu, a označit veškeré historií prověřené klasické argumenty za zpátečnické, než se dát do zkoumání problematiky a hodnotit problém v kontextu přirozenosti člověka a fundamentu naší společnosti.
08. 07. 2008 | 12:19

stejskal napsal(a):

Pane bigjirko,

zřejmě mi chybějí některé Vaše relevantní statistické údaje.

Můžete mi tedy dát nějaký odkaz na statistiku, jež by dokazovala, že "mnoho teploušů páchá ve společnosti dost zla. Ne přímo z té orientace, ale z rozháranosti", resp. tedy více zla než rozháraní heterosexuálové?

Velmi by mne taková čísla zajímala.

A navíc bych se velmi nerad domníval, že se jedná jen o hloupý a ničím nepodložený předsudek vůči lidem s jinou sexuální orientací než máte Vy.

Libor Stejskal
08. 07. 2008 | 12:46

bigjirka napsal(a):

Samozřejmě že víc zla sumárně páchají heteroexuálové. Je ale naprosto zjištěno, že homosexuálové mají se svou orientací všelijaké problémy, byť je někdy působí i málo tolerantní okolí - ale spíš ne - on se prostě málokdo chce odlišovat. hodně toho asi souvisí s tím hledáním vlastní orientace... ale proč prokrýlepána musíte vždycky popírat celkem evidentní věci... a opakuju, že to podle mne nemá nic společného s tou orientací samotnou, ale spíš se socializací jedince.. a jak jsem napsal výš tu odlišnou orientaci dovedu pochopit, protože mám té hetero asi jenom tak 98% :-) Mimochodem proto taky chápu, že by nebylo dobré dávat děti homosexuálům do výchovy - dovedu si představit, že když to někdo má na 100%, že se to ovlivnit nedá. A když to není 100%, tak se to v citlivém období třeba puberty ovlivnit dá. Čísla? Nejsou. Přece nesmí být, tak jako u cikánů. Když se nesmí shromažďovat data, není databáze...
08. 07. 2008 | 14:54

HB napsal(a):

Homosexualita je postižení (a na tom trvám) sexualní orientace. Nic víc a nic míň. K tomuto postižení je nejspíše vrozená vloha u každého jednotlivce v rozsahu 0-100%. Bude-li dítě vychovávano homosex rodine, v případě jeho vlohy kolem 50% (předem nic nevíte), přibude další jedinec, který bude míti postiženou sex-orientaci. V normální rodine ne. Proto adopce a homosexualní pedagogy NE. Jinak proti HS nic nemám a v ostatních ohledech je považuji za zcela plnohodnotné. Když má někdo hrb, taky ho paušálně nepodceňuji, ačkoliv bych ho na atletickou soutěž ve skoku vysokém nevolil. Mne jako hetero se mi homo praktiky hnusí, nicméně doma si může dělat každý co chce, pokud je to oboustranně dobrovolné.
08. 07. 2008 | 16:38

Ondra napsal(a):

HB

To by mě zajímalo,kde si k té své teorii přišel, na církevní přednášce? Dle mě říkáš blbosti,tedy ne jen dle mě,ale vlastně dle renomovaných doktorů,jejiž slovo narozdíl od tebe má nějakou váhu...
08. 07. 2008 | 19:23

Supman napsal(a):

"Není žádné tajemství, že úspěch Hitlerovy NSDAP tkvěl v tom, že ji začala v masovém měřítku podporovat střední třída. Tedy dobří a spořádaní občané a občanky. Prostě průměr."

Naopak k podpoře Hitlera vedla dlouhodobá společenská, ekonomická a morální krize. Předválečné Německo zkrátka trpělo vším, co mu mohli výteční politici a prohnilý systém udělat.

Je zde zajímavá paralela se současným stavem společnosti i u nás. Je to módou hájit a zviditelňovat práva menšin a uchylovat se k politické korektnosti a na práva většiny - tedy voličů a slušnost se kašle. Nemusí to dlouho trvat, kdy voličům přeteče trpělivost a zvolí první radikální skupinu. A nebude to mít nic společného s xenofobií či rasovou nenávistí.

Je velmi troufalé, když jako součást současné politické reprezentace mluvíte o patologické sedlině. Vy totiž se svými kolegy nesete této sedlině vlajku v čele.

Opět jste mne přesvědčil o své intelektové nedostatečnosti.

P.S.: Nejsem ani rasista a ani mi nevadí jiné sexuální zaměření. Ale já také nenosím na hlavě veřejně maketu svého heterosexualismu. Za sexuální odlišnost se dnes díkybohu nikdo nepronásleduje, ale vypadá to, že výstředností a veřejným pohoršováním si nikdo sociální sympatie nezíská.
09. 07. 2008 | 15:50

eviko napsal(a):

Mam takovy pocit, pane ministre, ze Vas odhad teto diskuze nebyl zas az tak presny. Necetla jsem vse, ale alespon zacatek vypadal vcelku vyrovnane. Zadne nadavky, jen chladne vyslovene nazory. Asi Vas blog necte jen prumerny povl...

Ale abych navazala na Vasi myslenku o "naci"-prumeru. Vy snad mate pocit, ze v tom barevnem pruvodu kracela ceska intelektualni smetanka? Nebo snad intelektualove z rad homosexualu?

Nacku se tady samozrejme nikdo nezastava. Ale mluvit o podobnem pruvodu jako o deklarovane hrdosti...to snad nemyslite vatne.
10. 07. 2008 | 00:01

Karel napsal(a):

Největší legrace je, že "průměr společnosti" a "patologická sedlina" pravděpodobně tvoří většinu občanů - voličů - lidí, které má tento mladý a možná až příliš moudrý pan ministr zastupovat. Jakpak to asi dělá, když nad námi tak ohrnuje nos? Pokud se nám to nelíbí, měli bychom se zamyslet, komu platíme daně, jak vysoké, a koho budeme příště volit.
10. 07. 2008 | 08:05

Libertad napsal(a):

Pane Liško,

oznamuji Vám že:
1) v příštích volbách, strana zelených nedostane můj hlas
2) 30 -letý ministr se ve svém úřadě chová stejně jako 17 letý řidič motocyklu na silnici: je tedy je nebezpečný svému okolí
3) skutečnost, že si neumíte vybrat jestli chcete na našem území radar čínský, ruský nebo americký dokazuje, že nejste muž na správném místě.¨
P.S. představa, že dlouhodobě na našem území nebude žádný radar a žádný cizí voják je skutečně přání ze říše snů.
10. 07. 2008 | 11:36

K6T5 napsal(a):

No pane Liško, asi byste byl dobrý učitel. Umíte vystihnout podstatu, stručně a jasně definovvat a ještě tomu dát pointu. Bravo!
Nakolik ministr moc dobrý nejste, co kdybyste opustil vládu a šel někam na základku učit? Chápu, 14 hrubýho nástup nic moc, ale hřálo by vás vědomí, že výrazně přispíváte k prevenci patologických sedlin!
10. 07. 2008 | 11:37

alta napsal(a):

Dobrý den všichni,
základní problém společnosti je dělení podle různých, často nesmyslných měřítek. Dokud se všichni nezačnou dělit pouze na dobré a zlé a dokud ti dobří neseberou síly, aby s těmi zlými zatočili, bude to pořád na houby. Považuji se za obyčejného slušného člověka, ale jako taková se často stávám obětí těch neslušných - mají na to narozdíl ode mě žaludek, schopnosti a jsou podporováni legislativou. Slušný člověk to má u nás velmi těžké, proto jsem se svrchovaně rozhodla, že do této společnosti nebudu přivádět na svět děti - nedej bože, kdyby byly slušné po mně! P.S. - mezi slušnými lidmi znám tolik hajzlů, že to dál nejde /a ještě modlářů, kteří by pánubohu paty ulízali/, na druhou stranu znám řadu homosexuálů, kteří jsou velmi slušní, vzdělaní, inteligentní. Takoví nemají potřebu se předvádět po ulicích. Proto je lepší nedělit lidi na hetero- a homo-, na slušné či neslušné, na bohaté a chudé. Lidé jsou jenom dobří a zlí. Takovými mohou být všichni.
10. 07. 2008 | 13:39

Michal napsal(a):

Ano pane ministře, máte pravdu, souhlasím s vámi, ale nechme podobné záležitosti ministerstvu pro lidská práva a ministerstvu vnitra. Vy jste ministr školství, především by Vám měl ležet v žaludku neutěšený stav našeho školství. Stále klesající úroveň středních škol a dokonce i škol vysokých. Do tisku se pouštějí lži typu: "Budou češi lopatou EU? Švédsko má 38% občanů s VŠ, ČR výrazně měně!" Nikoho ale nezajímá, co je to za VŠ, z větší části soukromé, povrchní továrny na tituly. Je to nefér vůči těm lidem, kteří si dobrovolně zvolili težší cestu, na obtížné státní škole, bere jim to motivaci a budech jich čím dál méně.
11. 07. 2008 | 08:27

Jarda napsal(a):

Nic noveho pod sluncem. Uz p. Cyril Hoeschl kdysi analyzoval slozeni obyvatel CR z pohledu dusevniho zdravi a nedosel k nicemu, cim by se dalo chlubit. Dusevni omezenost vladne nejen v CR, ale zrejme i svetem.
Jinak ovsem to same slozeni je okopirovano, alespon podle mych zkusenosti i v homosexualni komunite - se vsemi omezenimi, uchylkami a zavislostmi. Jinak ale vyzev k toleranci k tem, kteri to maji jinak a spolecnosti nijak neskodi ve srovnani s vetsinou, at je klidne vic a na pochodech, ktere maji byt spis zabavou nic spatneho nevidim, i kdyz mym salkem kavy podobna zabava neni.
11. 07. 2008 | 10:00

Tvrdas napsal(a):

Jako prosty obcan rikam : Lisko ty jsi vuol...rici ze poznas dobrou skolu za 30 vterin...tak blbosti nebyl schppen ani jeden komunisticky founa z UV KSČ
11. 07. 2008 | 12:37

ada napsal(a):

Liska pouzivej klouzadlo ,jinak budes mit brzy natrzeny konecnik ,bozeboze ze?A jdi jiz k dablu kecate blbosti s tim podobancem a tou strelenou co se sere do policajtu myslim predem vybranym dle slovni zasoby. Lidi vas zvolili ze zoufalstvi a ted se jim to vraci ,dozivotni koryta Viz blbecek Nemec Gross aspol. Alespon se nevylejvej verejne mete preci svoje kluby ,ne?
12. 07. 2008 | 01:14

Petr napsal(a):

Dalsi politik, ktery nejlepe vi, co je spravne a chce myslet a rozhodovat za obcany a ty, kteri s jeho nazelenalyma blbostma nesouhlasi oznaci za patologickou sedlinu. Prumerny obcan neni pro nejake sikanovani homosexualu ale take neni pro to aby svou ponekuch uchylnou orientaci v prirode odsouzenou k zanik davali na obdiv na verejnosti. Ti z nich co nejsou exhibicionisti tu potrebu jiste ani nemaji.
12. 07. 2008 | 08:01

tepličan napsal(a):

Pana Liško díky za perfektní článek.Po přečtení některých komentářů mohu s čistým svědomím
říci, že patologická spodina existuje.
13. 07. 2008 | 10:53

Ave Mojžíš napsal(a):

Vzkaz buzíkům a lesbam :Milujte se množte se..,tak praví písmo.
PS: Tato slova se doručuje podbarvit písní "Běží Liška k Táboru"
13. 07. 2008 | 11:23

Anti ODS a estébáků KDU a SZ. napsal(a):

Ten mladej cucák si tahá kšandy a myslí si, že sežral šalamounovo hovno. Jsme to ale trotlové takové hlupáky nevyzrálé postavit do čela resortu. Je to jako za Gottwalda, taky svazáci ve třiceti do funkcí. A jak to dopadlo s mladými vychcánky? Zanikli. Tedle taky musí zaniknout, hovno zná, hovno umí. Je to jen vychytralý idiot bez znalostí.
13. 07. 2008 | 12:45

enofrej napsal(a):

ty vole to čte tolik lidí lišku?
13. 07. 2008 | 16:53

maO napsal(a):

Z ceho mate vy "lide" strach?
Ze se prestaneme mnozit? To snad nemyslite vazne... A jestli ano, psycholog (psychiatr) milerad pomuze.
Takoveto pruvody jsou naprosto v poradku, dokud tu budou existovat diskuze o nich.
13. 07. 2008 | 23:56

Realtoltek napsal(a):

Kazdopadne takove dostavenicko kde se cucaj chlapi s chlapama nema dobry vliv na mladistve.
Ale bohuzel v dnesnim svete uz to nejde ututlavat a schovavat je nekde... Je demokracie a ta plati pro vsechny kteri dodrzuji zakon.
14. 07. 2008 | 12:23

upset napsal(a):

Pane Liško.
Jsem homosexuál. Vyrovnal jsem se s tím, naučil jsem se s tím žít, mám rád sebe, mám rád lidi, mám rád život, ale nejsem normální, jsem homosexuál. Mám spoustu přátel především mezi heterosexuály, necítím se diskriminovaný. Za exhibionisty z vlastních řad se stydím a za vás rovněž. Té vaší bandě není nic svaté a vše dokážete zneužít, když účel světí prostředky. Rozvrátit všechny tradiční hodnoty je teď váš úkol. Počínaje rodinou a mezilidskými vztahy konče. Jste totiž pakáž úchylů, úchylů tužících po moci, ať to stojí, co to stojí. Styďte se do morku kostí.
14. 07. 2008 | 12:40

Vít napsal(a):

Vážený pane ministře, nikdy jsem se nevysmíval homosexuálů, protože ve většině případech si svůj osud nevybrali (netýká se homosexuálních prostitutů, kteří v tom našli své živobytí). Vždy pro mne bylo důležité o jakého jde člověka,jaké jsou jeho morální kvality. Ohrazuji se ale proti tomu, abych byl označován za patologickou sedlinu jen proto, že se domnívám, že homosexuální zaměření je v přírodě výjimkou, slepou cestou, která by ve svém důsledku vedla k vyhynutí každého druhu. Není to podle mne jedna ze dvou norem!
14. 07. 2008 | 14:29

Pavel L napsal(a):

Dobrý den pane ministře, jsem zhruba stejně staří a zhruba stějně vzdělaní a těší mne, že máme i stejné názory. Ať se Vám daří.
15. 07. 2008 | 07:22

Pavel L napsal(a):

Dobrý den pane ministře, jsem zhruba stejně staří a zhruba stějně vzdělaní a těší mne, že máme i stejné názory. Ať se Vám daří.
15. 07. 2008 | 07:23

JE napsal(a):

Jistěže je průměr splečnosti patologickou sedlinou. O tom vůbec nepochybujte. Patologické projevy jsou jen dočasně utlumeny žrádlem v korytu a relativně volným výběhem.
15. 07. 2008 | 10:05

Václav napsal(a):

Jedna extrémní chyba byla, když zy Hitlera lesbičky a teplouše zavírali a popravovali, za komunistů pouze zavírali. Druhá chyba se děje dnes, když se veřejně ve sdělovacích prostředcích toto hnutí propaguje. Kde je demokracie? Mně na příklad velmi vadí, když vidím po sobě lezoucí dva chlapy, nebo dvě ženy. Jim zase může vadit, když vidí objímat se chlapa se ženou. Když jsme byli mladí, bylo to jaksi naše sladké tajemství a bylo více cudnosti. Pravda na druhou stranu je, že to bylo doprovázeno licoměrností. Není lepší nechat kohokoli, aby ve svém soukromí si dělal co chce a nedráždil ty druhé? Vemte dějiny. Vždy, než oadla nějaká civilizace (Egypt, Řecko, Řím a o kolika ani nevíme), vybujela zločinnost přesexualizovanost, nemravnost a homosexualita. Nestálo by za to se nad tím zamyslit? W
15. 07. 2008 | 13:53

Tereza napsal(a):

Dokud bude ve společnosti tolik xenofobních a nenávistných názorů, které tady většina lidí prezentuje, akce typu Queer Parade MAJÍ SMYSL!
26. 01. 2009 | 01:00

Frod napsal(a):

Vážený pane ministře, po přečtení dvou Vašich článků v nich vidím rozpor. Reakce na Výzvu Marty Semelové o fašizaci společnosti ( viz výzva ) je Vámi odmítavá, zde v článku však plně připouštíte, že tento jev existuje. Nechcete náhodou udělat výklad pro přemýšlející, nebo jste jen politik, co dnes tvrdí jedno a zítra druhé ? Jde mi hlavně o tu část pojednávající o nacismu a neonacismu na školách a společnosti.

Výzva Odborné sekce školství ÚV KSČM k aktivnímu postoji veřejnosti proti antikomunismu, neonacismu a rasismu

Rok 2008 byl rokem, ve kterém došlo k výraznému nárůstu projevů antikomunismu, neonacismu a rasismu v naší společnosti, na stránkách denního tisku, v programech veřejnoprávní televize i přímo v ulicích našich měst. Došlo k útokům pravicových extrémistů na romské obyvatelstvo, na cizince a představitele jiných politických názorů, byli jsme svědky potyček neonacistických skupin s českou policií.
Tyto aktivity mají pokračovat i v roce letošním, kdy si připomínáme 20.výročí listopadového převratu v roce 1989. Zaměřeny mají být především na mladou generaci, která neprožila období před listopadem, na mladé lidi, kteří nemají sociální zkušenosti.
Na prahu nového roku 2009 se proto obracíme na vás, učitele, studenty, vědce, historiky, pracovníky veřejné správy, politiky, novináře a všechny občany, kterým záleží na uplatňování lidských práv: postavme se společně proti sílícím projevům fašismu, neonacismu a rasismu v naší společnosti. Požadujme objektivní poznávání a výklad dějin v celém jejich souhrnu. Odmítněme jejich zkreslování v duchu nejhrubšího antikomunismu, provázené špínou a nenávistí a nově dokonce i výzvou k pogromům, které vedou k nesnášenlivosti a násilí. Protestujme proti účelovým zásahům politických subjektů do vzdělávání našich dětí a mládeže, které se na základě polopravd a lží snaží ovlivnit novodobý výklad historie.
Jedním z těchto subjektů je Ústav pro studium totalitních režimů, který připravuje projekty zaměřené na žáky, studenty i učitele, jež mají manipulovat jejich poznáním a myšlením při seznamování se s našimi novodobými dějinami. Připraveny jsou kurzy pro středoškolské učitele dějepisu, učebnice a příručky pro výuku. Realizovat se mají odborné přednášky, semináře, konference a festivaly pro širší veřejnost. Podobné vzdělávací projekty a soutěže, zaměřené na základní a střední školy, připravuje i Konfederace politických vězňů a nadace Člověk v tísni.
Vyzýváme vás všechny, kteří pracujete s našimi dětmi a mládeží, abyste odmítli tyto aktivity, abyste naopak usilovali o to, aby se naše budoucí generace seznamovala s objektivním výkladem naší i světové historie a aby aktivně působila proti všem formám neonacismu, rasismu a antikomunismu.
Marta Semelová předsedkyně Odborné sekce školství ÚV KSČM
31. 01. 2009 | 18:19

Bisnis Online napsal(a):

this is very interesting. thanks for that. we need more sites like this.
11. 06. 2009 | 13:19

Eyhole napsal(a):

Liško, vždyť vy jste taky obyčejný průměr. Snad si nemyslíte, že jste něco víc. Od mládí bafuňář u nás je vždy průměrný občan, kývač a strašpytel.
11. 07. 2009 | 19:46

Marek Štifter napsal(a):

Průvod může být projevem radosti. Možná jí gayové a lesbičky mají tolik, protože dokázali objevit sami sebe. Škoda že jsem ten průvod neviděl. Vzal bych na to děti. Když jde o radost ze života, nemůže mě mužská bradavka urazit a ženská teprve ne. A polibek dvou mužu nebo dvou žen lze vnímat s respektem.
13. 05. 2010 | 01:11

PRAVDA napsal(a):

PAN LIŠKA POPUZUJE K NENÁVISTI NA ZÁKLADĚ MANIPULACE VEŘEJNÝM MÍNĚNÍM A TAK CÍLENĚ UBLIŽUJE LIDEM, KTEŘÍ SI TO NEZASLOUŽÍ. JE TO Z TOHO DŮVODU, ABY SE POMSTIL TĚM, KDO UPOZORŇUJÍ NA VELKÉ CHYBY STRANY ZELENÝCH A TÍM PÁDEM I JEHO.

DŮVODY A ČLÁNKY, PROČ LIŠKA VYRAZIL K NENÁVISTNÉMU TAŽENÍ. JEHO STRANA JE VINNA SCHVALOVÁNÍM A PODPOROVÁNÍM BIOPALIV, KTERÁ JSOU ŠKODLIVÁ. KTERÁ JSOU POUHÝM BYZNYSEM A ZDRAŽUJÍ CENY:

1) Negativní dopady podpory obnovitelných zdrojů energie - přehled:
http://scienceworld.cz/aktu...

2) Biopaliva jsou horší než benzin, tvrdí studie:
http://ekonomika.idnes.cz/b...

3) EU tajila nepohodlnou zprávu o škodlivých biopalivech:
http://www.lidovky.cz/eu-ta...

4) Tajná studie: ceny potravin ženou nahoru biopaliva:
http://www.tyden.cz/rubriky...

5) Zázrak: Solární elektrárny produkují elektrickou energii i v noci:
http://www.scinet.cz/zazrak...

6) PRÁVO: Zelené šílenství už není k smíchu
http://neviditelnypes.lidov...

KDO JE TEDY PRO ZELENÉ NEPŘÍJEMNÝ, KDYŽ ODHALUJE ŠKODLIVOST BIOPALIV, KTERÁ ZELENÍ PROSAZUJÍ A SCHVALUJÍ?

7) PETR MACH: Biopaliva? Už dost!
http://blog.ihned.cz/c3-400...

8) FRANTIŠEK MATĚJKA: Biopaliva - aneb komu šlápl prezident Klaus do slunečnice?
http://frantisekmatejka.blo...

9) VÁCLAV KLAUS: Dopis prezidenta Václava Klause týkající se biopaliv
http://www.tyden.cz/rubriky...

Klaus nechce biopaliva, vetoval zákon o ochraně ovzduší
http://aktualne.centrum.cz/...

STRANA ZELENÝCH V ČELE S PANEM LIŠKOU UBLIŽUJE CÍLENĚ A VĚDOMĚ A NA ZÁKLADĚ VYKONSTRUOVANÝCH NEPRAVD.
23. 05. 2010 | 20:55

designer handbag imitation napsal(a):

http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-wallets-purses-louis-vuitton-monogram-denim-c-35_42.html lousi vuitton denim wallet
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-wallets-purses-louis-vuitton-monogram-mini-lin-c-35_43.html mini lin wallet
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-wallets-purses-louis-vuitton-stephen-sprouse-c-35_46.html stephen sprouse wallet
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-wallets-purses-louis-vuitton-suhali-c-35_44.html suhali wallets
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-c-52.html louis vuitton mens collection
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-2009-spring-summer-collection-c-52_63.html louis vuitton 2009
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-louis-vuitton-bequia-leather-men-c-52_61.html louis vuitton bequia bags
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-louis-vuitton-damier-canvas-men-c-52_54.html louis vuitton men canvas bags
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-louis-vuitton-damier-graphite-ca-c-52_59.html damier graphite
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-louis-vuitton-epi-leather-mens-c-52_62.html louis vuitton epi
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-louis-vuitton-monogram-canvas-c-52_53.html monogram man handbags
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-louis-vuitton-taiga-leather-c-52_60.html lv handbag
http://www.handbagspub.com/louis-vuitton-mens-collection-mens-leather-items-c-52_64.html leather item
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-c-77.html gucci handbags
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-gucci-2009-new-collection-c-77_78.html gucci new collection
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-gucci-2009-wallets-c-77_90.html buy gucci wallet
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-gucci-baby-items-c-77_83.html gucci baby carrier
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-gucci-belts-c-77_97.html gucci belts
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-gucci-clutch-pouch-c-77_82.html gucci clutches
http://www.handbagspub.com/gucci-handbags-gucci-mens-messenger-handbag-c-77_84.html gucci messenger handbags
02. 04. 2011 | 03:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy