Jak je skvělé být v EU

07. 08. 2009 | 23:47
Přečteno 7587 krát
Jaké je to štěstí být členskou zemí Evropské unie! Všechno zde funguje tak báječně.


Zatímco Spojené státy se potýkají s hlubokým hospodářským poklesem v hodnotě 1,02 procenta (anualizovaný mezičtvrtletní pokles za 2Q09), sjednocená a integrovaná ekonomika EU šlape jako hodinky. V roce 1999 politici slibovali, že se zavedením eura bude učiněna přítrž finančním krizím. A opravdu! Sliby politiků se vyplnily do puntíku. Evropské vlády nemusely vydat mnohamiliardové částky na podporu padajících bank. Nemusely vydat ani eurocent: díky euru, vynikajícím schopnostem Evropské centrální banky a zodpovědnosti Evropské komise i národních vlád totiž v Evropě žádná finanční krize nevypukla.

Evropa nebyla postižena ani hospodářskou recesí. Nezaměstnanost je hluboce pod úrovní pěti procent. Komisař Špidla září jako sluníčko a nemůže si vynachválit vymoženosti evropského sociálního státu. Kdykoli zavítá mezi veřejnost, lidé jej nosí na rukou, poplácávají po zádech, a děkují. Vědí, že i díky svému komisaři pro sociální záležitosti mohou svěží, sebevědomí a odpočatí Evropané každé ráno radostně vstávat do práce s vědomím, že své pracovní místo mají jisté. Společná sociální politika dokázala zabezpečit každému práci.

Němci stejně jako Francouzi, Italové stejně jako Irové, Evropané na celém kontinentě nedají dopustit na společnou měnu. Ať zavítáte do kterékoli členské země, lidé všude nadšeně chválí euro. Zkrocení inflace bylo jen jedním z řady přínosů jeho zavedení. Nedávno podalo členskou přihlášku do EU dokonce i Švýcarsko, jehož neintegrovaná ekonomika postrádající dohled z Bruselu se pod úderem světové recese zhroutila jako domeček z karet. Když se pod úderem spekulativního útoku zcela zhroutil švýcarský frank, přesvědčení ještě zesílilo. A když navíc evropská vlna solidarity spontánně vytvořila miliardovou sbírku pro krizí zbídačelé Švýcarsko, nebylo co řešit. Hlasováním v celonárodním referendu Švýcaři zcela drtivou většinou rozhodli o vstupu do Unie.

Euro pomáhá i zemím, které je ještě nestihly zavést: Lotyšsko, Litva, Estonsko i Maďarsko – všechny tyto země mají své měny pevně navázány na euro, které jim poskytuje pevné ukotvení. Díky pevné vazbě svých měn vydržely ekonomiky těchto zemí všechny hospodářské výkyvy bez zakolísání. Všechny doposud nečlenské státy se nyní chtějí horempádem připojit k eurozóně, protože výhody jsou přece tak zřejmé!

Díky rozpočtové disciplíně vynucené Paktem růstu a stability – velice příhodné označení, mimochodem! – se evropské vlády staly přeborníky v síle a vyrovnanosti veřejných financí. Vyrovnané rozpočty jsou pravidlem, jen občas se některý státní rozpočet dostane do mírného deficitu.

Aby nějaký členský stát překročil tříprocentní hranici deficitu? Nevídáno, neslýcháno. Státy Evropské unie postupně splácejí své staré dluhy z doby před eurem a přitom zbývá dost a dost peněz na školy, nemocnice, silnice, železnice, školky, školy a univerzity, výzkumné ústavy, muzea, divadla, galerie, parky, státní podporu kinematografie, údržbu kulturních památek, a tak dále. Peněz je všude dost. Lidé i podniky sice platí vysoké daně, ale moudří úředníci vědí lépe, jak s penězi zacházet. Proto lidé platí daně rádi, zvláště když vědí, že termín „bruselský úředník“ je synonymem poctivosti, kompetence a neúplatnosti.

Škarohlídi před vstupem České republiky do EU také malovali čerty na zeď. Jak pošetilí a hloupí tito sýčkové byli, dokládá například velký úspěch českého cukrovarnického průmyslu. Evropské normy, nařízení a direktivy vůbec obdivuhodným způsobem přispěly rozvoji českého průmysl a služeb. Návštěvníci českých restaurací se dnes otřásají odporem při vzpomínce na barbarské časy před zavedením bezkontaktních vodovodních baterií. Nebo třeba taková zdánlivá maličkost jako zákaz termínu „tuzemský rum“ – jak jen posunula vývoj civilizace na území České republiky!

Tisíce předpisů EU regulují každý detail podnikání a lidského života, za což jsou občané neskonale vděčni. Nikdo si již dnes nedokáže představit, jaký chaos a rozvrat kdysi vládl, než Brusel udělal v životě lidí pořádek. Díky bedlivému dohledu z Bruselu například prakticky zmizela korupce a rozdělování evropských dotací se stalo vzorem transparentnosti a poctivosti i pro ostatní sféry, včetně například zadávání veřejných zakázek.

Snad největším obohacením je společná zahraniční politika. Členské státy se o ní radí jako rovný s rovným, a jako zázrakem se vždy podaří najít řešení, které vyhovuje všem. Jednotný postup je ukázkou síly. Začátkem roku 2009 si silná a jednotná Evropská unie rázně dupla – a Rusko s Ukrajinou se okamžitě ukáznily a obnovily dodávky plynu. Škarohlídi hrozili, že francouzský prezident by během českého předsednictví mohl mydlit českému premiérovi schody – ale ukázalo se, že pocit evropské sounáležitosti byl mnohem silnější než tradiční francouzský nacionalismus.

V červenci Kanada pohrozila zavedením víz. Státy EU jednotně a solidárně pohrozily odvetou. Prezident Sarkozy prohlásil, že zavedení víz pro Čechy znamená zavedení víz pro celou Unii. Kanada poté víza pro ČR urychleně zrušila. I ti poslední pochybovači tak dostali názornou lekci, proč je evropská jednota lepší než nějaká pochybná národní suverenita.

Evropská unie prožívá éru jistot a prosperity díky stále užší a těsnější jednotě. Evropské veřejnosti je to samozřejmě jasné. Sílí hlasy za urychlené přijetí Lisabonské smlouvy. Ta sice prochází jedním národním referendem za druhým jako po másle, ale přesto se každou chvíli v různých evropských městech konají spontánní demonstrace za urychlení jejího přijetí. Také na Václavském náměstí nedávno dobrá stovka tisíc lidí demonstrovala pod hesly jako „Jsme napřed Evropané, potom Češi“, „Chceme vládu v Bruselu“, „Špidla – nový Masaryk“, nebo „Jedna Evropa – jeden národ – jedna vláda“. Největší odezvu však měl eroticky laděný transparent s textem „EU – je opravdu mnohem lepší být uvnitř“. Na každé druhé české zahrádce nyní stojí stožár s modrou hvězdnatou vlajkou.

Integrace se zkrátka daří. Euroskeptiků valem ubývá a ti zbývající jsou k smíchu. Slovo „krize“ je vyhrazeno pro označení jevů, které se odehrávají mimo EU. A jen pamětníci nyní vzpomínají na ukrutné události dřívějška, například na hroznou, katastrofální a drtivou finanční krizi, která zdevastovala tehdejší neintegrovanou Evropu v roce 1992. Děti se otřásají, když se o těchto hrůzách učí ve školách. A starší vzpomínají na drsné doby nejistoty a úzkosti v rozdrobené Evropě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ignác z Toyoty napsal(a):

Och, jak brilantní sžíravá ironie. Taková... nikoliv levná, řekl bych... :-(
08. 08. 2009 | 00:16

Pobo napsal(a):

A já hlupák té EU něvěřil!!! Ba co húře, nevěřím a věřiti asi ani nehodlám. Jsem to ale případ. - No snad mne třepa pan Pehe doporučí k nějakému tomu psychologovi.

Help me, Mr. Pehe, please!!!
08. 08. 2009 | 00:16

Gerd napsal(a):

Drobná připomínka k EU ironii. Když oni ti evropští úředníci kradou opravdu méně než ti čeští ... A i k té korupci se EU staví jinak než čeští politici. To tak na okraj.
08. 08. 2009 | 00:26

Rumcajs napsal(a):

Ty vole, já to dneska s tím Hanušovickým asi fakt přehnal !
08. 08. 2009 | 00:30

Pobo napsal(a):

Tak kolik jich bylo, Loupežníku?
08. 08. 2009 | 00:38

Rumcajs napsal(a):

Pobo:
Přemlouvali,mě, prosili, vyhrožovali, ale bylo jich fakt jenom pět.
08. 08. 2009 | 00:44

Suchec napsal(a):

Rumi? Nekecáš? :-))

Ten kohout měl aspoň 6xJack Daniels
08. 08. 2009 | 00:59

Rumcajs napsal(a):

Suchouši, fakt nekecám.

Škoda že jsi socka. Ty si dát 6* Jacka Danielse, tak jsi na suchu.
08. 08. 2009 | 01:14

češka napsal(a):

Pane Kohoute, ještě chybí několik odstavců.
1/ Cesi vyhráli v soutězi států EU o nejlevnější dálnice.
2/ Tunelári zatarasili vchod do CNB, v soutězi kdo nejdrív a nejvíc vrátí vytunelovaných peněz.
3/ Topolánek s dalíkem sponzorovali prázdniny v Toskánsku dětem z dětských domovů.
4/ Ceská republika porazila Svédsko v antikorupčním zebríčku.
5/ Ceské ZP poskytují nejlepsí sluzby svým klientům v rámci celé EU.
6/ Cestí důchodci mají nejvyšší důchody v EU.
08. 08. 2009 | 01:24

Suchec napsal(a):

Rumi:
No sedmička je na mně už moc. To je fakt.

A BTW, Middleton , single melt, 12 yo. není taky špatná (na vinětě je kohout a obrázek palírny). A Glenfiddich taky není špatná.

Já ale raději Ryzlink rýnský, anebo trnkovou, anebo calvados (kdo má čekat ale 5 let , než uzraje v akátovém soudku :-))))))))

Hanušovice v Petříkově v Mázhauzu nejsou špatný, ale ....
08. 08. 2009 | 01:30

Suchec napsal(a):

Rumi:
Nepodceňuj soupeře :-))))))
08. 08. 2009 | 01:31

Suchec napsal(a):

Loupežnickej:

Přeji Ti dobrou noc. Zejtra hasiči pečou ryby a mají 11 beček (fuj). To zase bude v álejích .... :-)))

Mějte se fajn a neperte se.
08. 08. 2009 | 01:34

Baba napsal(a):

Brazil, Brazil, přineste milosti a pochovávání odložte na neurčito.
08. 08. 2009 | 03:21

schlimbach napsal(a):

pane Kohout,

to nemá chybu -)))
pěkně napsáno -)))
08. 08. 2009 | 06:01

FK napsal(a):

Pane Kohout,
už sem Vám to jednou psal. Být seriózním ekonomem a zároveň politickým propagandistou nejde dohromady. Chtě nechtě si musíte vybrat. Děláte-li propagandistu, těžko můžete chtít, aby Vás někdo bral jako ekonoma. Takhle působíte trochu jako šašek.
08. 08. 2009 | 06:18

Baba napsal(a):

Moc pěkně.
08. 08. 2009 | 06:19

Baba napsal(a):

FK:
Vy jste nějakej chytrej, ne? S jednou funkcí nevystačíte, ale až přijde na lámání chleba, a ono přijde, měl byste znát jejich pořadí. Spravedlnosti musíte přijít na chuť.
08. 08. 2009 | 06:27

Komentoval napsal(a):

Jednoho kohouta jsem znal,ale nevím ,jestli byl Pavel,tomu usekli hlavu
sekerou a hodili, aby ještě letěl,pak jsem
znal Pavla Kohouta spisovatele,a Pavla Kohouta nespisovatele znám podle blogu,a s tím druhým se nemůže rovnat...
08. 08. 2009 | 06:54

Pepa Řepa napsal(a):

A jéje, pane Kohoute
tady bude veselo.

Česká obec Eurohujerská- společně s Erotickou iniciativou- se pod heslem "je opravdu mnohem lepší být uvnitř“
formuje k útoku.

Ojro si rozvracet nedáme.
Ne,Ne,Ne!
08. 08. 2009 | 07:15

huhu napsal(a):

přesné ! :)
08. 08. 2009 | 07:32

stále rebel napsal(a):

Kdepak EU, Kohoute, to není nic pro nás. My potřebujeme ten náš český bahňák a české cesty, jen tam se mohou uplatnit ti naši nejlepší jedinci. V EU by byli nedoceněni, ba co hůř, někteří hlupáci by nad nimi kroutili hlavou a smáli se jim. Kdo mi nevěří, ať se tam jede podívat. Taky navrhuji vrátit dotaci na tento rok ve výši 96 miliard. Janotovi to v rozpočtu jen dělá bordel.
08. 08. 2009 | 07:32

valdštejn napsal(a):

Libra je doopravdy neměnná !!!!
08. 08. 2009 | 08:43

Čochtan napsal(a):

Nebylo to minulý týden v televizi, jak Slováci jezdí nakupovat do Polska, protože tam jsou potravini až o polovinu lacinější ?
"Euro ist teuro", platí v Německu. Teuer znamená drahý.
08. 08. 2009 | 08:53

Čochtan napsal(a):

Ježíšmarjá jak se to mohlo stát? "potraviny" ! samozřejmě !
08. 08. 2009 | 08:54

Čochtan napsal(a):

Že by Slováci vydělávali dvakrát tolik jak Poláci, to se mi nechce věřit.
08. 08. 2009 | 08:56

Nuba napsal(a):

Prosím vás, modří svazáci, kteří si tady odpracováváte svoje předvolební kapitalistické závazky, někteří i z čistého přesvědčení zcela zdarma, vy mi určitě budete schopni říct, kterými cestami tady na Moravě momentálně brázdí cyklista pan předseda Topolánek.

Mám doma ještě z eurovoleb schované jedno mávátko, tak bych mu u silnice ráda zamávala a hodila chudákovi uřícenému něco k pití. Aby tak náhodou nesjel z cesty na polňačku a nedojel omylem někam do maštale.

Ačkoli možná by to nebylo tak od věci, někde se vyválet ve slámě. Alespoň by ten novodobý rychlokvašný oligarcha stylově zamaskoval tu trapně trčící slamu z bot.

PS k panu Kohoutovi - má naprostou pravdu, hrdý moudrý český národ, to zdravé jádro Evropy se rozpustilo v tom kachním evropském rybníku, přitom jsme mohli plavat v privátním vykachlíkovaném bazénu s křišťálově čistou vodou. A ještě nás všichni okradou a suverenitu seberou.

No je tototo vůvůvůbec možné ?
08. 08. 2009 | 08:59

Čochtan napsal(a):

Ignáci z Toyoty,
umíš to líp ? Ano ? Tak se ukaž !
Neumíš ? Tak drž hubu !
08. 08. 2009 | 08:59

Rumcajs napsal(a):

Suchec:

Doufám Suchouši, že ty bečky narážíte na počest toho, že vaší obcí bude projíždět Topolánek na kole.

Vidím že i Nuba se chystá slavit tak to asi bude veliký.
08. 08. 2009 | 09:22

MoB napsal(a):

Fakt je, že plno věcí v EU nefunguje. Ale tak tragicky bych to neviděl - společný hospodářský prostor (jak byla EU kdysi dávno projektována) by mi úplně stačil. Společná zahraniční politika nebude fungovat nikdy (viz např. Francouzi). Holt ani sebelepším kladivem nejde zašroubovat šroubek. Vraťme se ke kořenům a budeme spokojeni. Utužme regulace a budeme v *iti.
08. 08. 2009 | 09:29

SuP napsal(a):

Nuba -
Takovémuto smyslu pro humor jsme tradičně říkávali "kyselá prdel".
08. 08. 2009 | 09:37

Suchec napsal(a):

Rumcajs:
Takové dobroty se nalévají jen dobrým lidem, tak nevím, esli by na něho něco zbylo.

Ale určitě by ho nikdo nebyl, ani vejce neházel. Akorát by si ho vyslechli ...... Stejně nemá co mlátit, tak mám tady balíky vymlácené slámy.

A mohl by jet dál.

Akorát nevím, kde by zase přesedal z auta na to kolo. Tady je to samý kopec. Aby se moc nezadýchal a neopotíl na posledních 300m.

Tady není doktor, a první pomoc by nemusel přežít :-))))
Ten náš svěží vánek.

Prdlajs, co to melu :-)))))))))
08. 08. 2009 | 09:43

Suchec napsal(a):

nebyl - nebil. ufff. To je tak, když se předělává již jednou napsané. :-))) Promiň češtino.
08. 08. 2009 | 09:45

Suchec napsal(a):

Anebo "neblil"?
Kdo se v tom má vyznat.
08. 08. 2009 | 09:47

Pepa Řepa napsal(a):

„Jedna Evropa – jeden národ – jedna vláda“
---------------------
Pane Kohoute, nejste můj oblíbený blogger.

Nicméně musím uznat, že tentokrát jste vystihl eurohujerské odvržení národní identity-které přece patří k 19. století-přesně.

To Suchec
byl-nebyl, bil-nebil, blil-neblil vyjde to podle mne nastejnou.

Pokud jedna ze státostran nepadne na držku, neskončí na sedmi procentech, k sebereflexi nedojde.

Protože to nehrozí, dál pojede kočár přes bažiny.
A mně je šumafuk, jestli na kozlíku sedí Langer, Rath nebo jinej kozlík Šikula.
08. 08. 2009 | 09:55

Desiderius napsal(a):

Autorovi vřele doporučuji,když je to v Evropě tak hrozné, aby se odstěhoval např. do Ruské federace,do Vietnamu,či zvážil např. i Severní Koreu.Tam všude by mu zřejmě bylo o mnoho lépe.
08. 08. 2009 | 09:58

Nuba napsal(a):

SuPe

unifikovaná prdel to by taky nebylo ono. Ačkoli ta kyselá, myslím, že zcela přesně odpovídá duchu dnešní doby.

Rumcajsi - slavit jdu na zahradu, sbírám a odpeckovávám nový ročník meruňkovice, už mám v bečkách 3 hl. Sem tam si během roku odskočit od piva k jinému truňku. V pesimistickém rozložení mysli mívám dokonce dojem, že proto mě manžel doposud ještě má docela rád, že mu doplňuji vzorně zásoby. Jinak když jsme u těch SuPích prdelí, tak na politiku jsem se rozhodla prdět.

Mám za to, že v předvolebním čase to bude pro mě a rodinu ten nejlepší počin.

Hlavně zdarovie
08. 08. 2009 | 10:03

FK napsal(a):

Bába: Vy snad pana Kohouta pasete, že jste mi odpověděl? Jestli se nepletu, tak jsem psal jemu a on snad ještě právní způsobilosti zbaven nebyl....
08. 08. 2009 | 10:16

Frante napsal(a):

Autor:
Takové články nemám rád. Podobné články píšou i jiní blogeři; např. Václav Hořejší psal podobně proti pravicové politice. Je jasné že není všechno tak růžové takže se jedná o ironii. Jenomže není všechno ani tak černé aby opak byl pravdou. Jsou dobré možná pro pobavení.
08. 08. 2009 | 10:42

Paterik napsal(a):

Ihned si jdu pustit Ódu na radost a pak začínám připravovat ohňostroj!
08. 08. 2009 | 10:50

otokar napsal(a):

Tu máš Kohouta!
Napsal Karel J. Erben. Teď jsem teprv pochopil, jak to myslel.
08. 08. 2009 | 11:07

Peter z Bratislavy napsal(a):

Drahý pán Kohút, my na Slovensku sme s eurom nadmieru spokojní.
Potraviny zlacneli.
Koruna = teuer, s eurom je to lepšie.
08. 08. 2009 | 11:12

Antropolog napsal(a):

ad STÁLE REBEL: A kde se podle Vás pane těch 96 miliard asi vzalo? Na višních miliardy nerostou.

Nebo už jsme jak černoušci v Africe? Je hlad tak natáhnu ruku. Přiletí vrtulník a ruku naplní. Zatím vždycky naplnil, tak to tak přece bude i dál.

Proč si zbankrotovaný Island s populací menší než Ostrava suverenitu dovolit může a my ne?
08. 08. 2009 | 11:13

Antropolog napsal(a):

No já se chechtám pod vousy:

První skupinu EU hujerů tu řve na Kohouta, aby emigroval do Severní Korei. Svazák jeden. Agent Kremlu. Gulag. Zlý. Moc zlý.

Druhá zase, že je slouhou oligarchů a chce zachovat kapitalistickou českou žumpu na úkor Ojró proletariátu.

Sám nevím, který z těch dvou vašich Kohoutů je větší zlosyn, ale věšet se evidentně bude. Brusel a humanita si žádá krev.

ad PEPA ŘEPA: Souhlas. Bez výhrad.
08. 08. 2009 | 11:21

Baba napsal(a):

to FK:
Nevím komu jste psal nebo odpovídal, já odpovídám, když je nač, ne když je komu. Neuráží vás to? Možná to není přesně podle pravidel, ale není to ani zakázaný.
08. 08. 2009 | 11:41

argun napsal(a):

Autor
Vygařená letní taškařice, fejetonek, špendlík do řiti české obce eurohujerské. Sám jistě víte, že bez nároku na arumentační přesnost, jak tomu u fejetonů bývá.

Antropolog
Brusel a humanita si žádá krev. Super! Smím převzít do repertoiru? S Vaším laskavým svolením?

Pepa Řepa
no jasně, je to tak.
08. 08. 2009 | 11:47

Tomáš napsal(a):

Dobrý den,
momentálně probíhá soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě a zúčastnit se může úplně každý!
Jak se zúčastnit?
Přejděte na tuto adresu: http://cz.iq-test.eu/#9402
a zde už naleznete samotný test.
Po vyplnění všech otázek budete znát své IQ a to se započítá i do soutěže!

Víte, že zjistit své IQ je otázka několika minut a znalost vlastního IQ může být důležitá pro celý život?

Hodně štěstí a správných odpovědí!
08. 08. 2009 | 11:51

Paterik napsal(a):

Antropoloq:

Stačilo, aby Islandu nateklo do bot a už taky pospíchá do EU. Asi to s tou suverenitou nebude tak ztracené, jak se říká.
08. 08. 2009 | 12:10

NeoPřemyslovec napsal(a):

Příliš sociální poskytování hypoték v USA bylo katarzí blogálního finančního zmatku. Vy zde pane Kohout ukazujete na jádro příští katarze v EU. Sociální, sjednocená a integrovaná ekonomika EU se stane katarzí zhroucení a fungování států. Ti,kteří tomu co se děje rozumí, buď se jako vy baví, nebo si připraví zadní vrátka. Myslíte, že je možné utéct před štěkající, kousající, žravou lůzou z důchodců, vagabundů, nesvéobživitelnou chátrou apod.? Neměl by jste místo psaní článků zorganizovat podzemí, podobné úniků poražených Němců ve druhé světové válce? Nebude to jako po roce 1948, ale socani nejsou o nic horší.
08. 08. 2009 | 12:13

stále rebel napsal(a):

Pro Antropolog.
Island by se mohl stát členem EU v roce 2011
Poslední výzkumy veřejného mínění na Islandu hovoří jasně pro vstup do unie: podporuje ho 65,5 procenta obyvatel, proti je jen 19,7 procenta. Je pravděpodobné, že referendum o vstupu proběhne někdy na jaře

Stávající hospodářská krize s sebou však nepřinesla jen větší podporu EU dříve tradičně skeptických Islanďanů, ale i pád vlády. V pondělí odstoupil konzervativní premiér Geir Haarde, jehož kabinet má být dočasně nahrazen koalicí sociálních demokratů a levicových zelených pod vedením Johanny Sigurdardottir (66). Stávající ministryně sociálních věcí by se tak stala historicky první osobou na postu předsedy vlády, která se otevřeně hlásí ke své homosexualitě.
http://www.denik.cz/ze_svet...

Eurohujery a sympatizanty socanů jak domácích tak těch bruselských dělají z lidí pravičáci. Jak se pravičáci dostanou k mocí, tak je z toho většinou pěkný průser, ale když to neskončí válkou, ale jen materiálními škodami, tak je to pořád ještě dobré.
08. 08. 2009 | 12:55

martiXXX napsal(a):

Třeba Island nebo Rusko, Ukrajina či Albánie jsou na tom lépe mimo EU...aha hmmmm
08. 08. 2009 | 13:04

schlimbach napsal(a):

pokud je mi známo, žádný stát EU nesmí mít právo hovořit do politiky centrální banky EU, svým setrváním v EU neztratíme jen svoji identitu, ztratíme i ekonomickou svobodu, zakonzervuje se největší podvod na lidech, kdy se peníze staly zbožím a jsou ovládány pouze vyvolenými. Jinaá cesta http://ekonomickareforma.sw...
08. 08. 2009 | 13:12

schlimbach napsal(a):

zbavíme li se své koruny, zbavíme se i vlastní cesty vpřed
08. 08. 2009 | 13:14

Brundibár napsal(a):

"Tomášův" test vás přijde na 79 Kč - takovou podstatnou informaci má komerční sdělení obsahovat.

Pane Stejskale, nešlo by nastavit systém tak, abyste mohl jen zadat určitý text Nucleus by všechny komentáře s daným textem automaticky vyhodil? Já chápu, že doba je zlá a "Tomáš" se snaží vydělat, jak umí, ale měl by to zkoušet jinak. Očividně má hodně času, možná by vám mohl pomoci z hlídáním kodexu (jestli mu tedy bylo 18, resp. 15 let). Jinak (pochopitelně) po smazání příspěvku "08.08.2009 11:51:58" prosím smažte i tento - je zjevně mimo téma a psát ho velkými písmeny nebo použít sprosté slovo nechci.
08. 08. 2009 | 13:32

pa napsal(a):

Co ale kohoute budeš psát, až bude v dohledné době jara 2010 1 Euro za 30 Kč? Doufám,že opět budeš sršet sžíravou ironií,blbe.
08. 08. 2009 | 13:37

LS napsal(a):

Výborný článek!!! Takhle už jsem se dlouho nezasmála:)) Stabilita a růst jak vyšitý!!!
08. 08. 2009 | 13:46

mirek napsal(a):

je evidentní,že eu je schopno se rozšířit kdekoliv jen aby měl co nadnárodní kapitál skupovat kde co a tím ,že je v eu,tak to skupuje přece doma.Ovšem,kdyby jste chtěl pracovat doma za hranicema,tak je to už trochu horší.Mě osobně by stačilo,kdyby se ideje eu šířili rychlostí výstavby nadnárodních řetězců.v mnoha případech zůstalo jen u přání.Vše se dnes točí jen kolem nadnárodních fy.jejichž zisky dobyté na našem území končí neznámo kam a ani nejlepší ekonom neví kde,protože tyto fy.jsou křištálově čisté
08. 08. 2009 | 14:11

Rejpal napsal(a):

Uvítám, když lidé typu Pavla Kohouta vytvoří třeba v Brdech (namísto radarové základny) nebo někde poblíž Blaníku samostatnou exteritoriální oblast, která nebude členem EU a pochopitelně nebude ani patřit k ČR. V této oblasti mohou mít své vlastní zákony, svou měnu a vůbec si zcela svobodně hospodařit a vládnout podobně úspěšně jako Palestinci v Gaze.

Jakékoliv překračování hranic této oblasti by bylo umožněno jen na mimořádné povolení prezidenta EU.

Tak by federalizovaní Evropané získali konečně pokoj od euroskeptických remcalů z české gubernie a mohli spokojeně žít a užívat si svobody, demokracie, volného pohybu i pevné měny ve své federativní EU.
08. 08. 2009 | 14:13

Bartalmission napsal(a):

Ironie je v podstatě skrytá agrese. Ale v případě např. Lisabonské smlouvy dost protlačované takovým velmocenským způsobem, pamětníkům připomínajícím bývalý SSSR, je trocha takové ironizující "agrese" na místě.

Bez EU se neobejdeme, to je každému jasné. Ale jde o to jaká ta EU bude. A ono to podle Lisabonské smlouvy nevypadá výhledově dobře.
08. 08. 2009 | 14:29

Pepa Řepa napsal(a):

To Bartalmission
Tak, tak a o tom je 90% skepticismu.
08. 08. 2009 | 15:05

Antropolog napsal(a):

ad ARGUN: Rád jsem posloužil.

ad PATERIK: Proti přijímacímu řízení do EU proletariátu se na Islandu zvedá v posledních týdnech (na tamější poměry samozřejmě) mohutný odpor. Asi s tou vodou v botech jsou ochotní žít. Třeba ví, že na vodu v botech se neumírá.

ad STÁLE REBEL: A ještě mi vyprávějte tu od Barrosa - víte přeci, že říkal jak se v EU žije skvěle, jinak by tam přece státy jako Albánie nebo bankrotující Island samy nelezly (jeho vlastní slova).

Já mám jiný průzkum tamního veřejného mínění: http://euobserver.com/9/28524 ... a vidíte "náhle" je polovina tamních proti vstupu. Možná záleží, kdo si ty průzkumy platí.

Ohledně Vaší úvahy o pravičácích, pane... snad by to platilo, nebýt i v ODS hujerů a bývalých STBáků jako sněhu na Ještědu. Já měl za to, že z člověka se stává hujer po vyoperování páteře, né zformováním uceléného politického stanoviska.
08. 08. 2009 | 16:55

Brada napsal(a):

Skvělé pane Kohout , takhle to přesně v EU chodí . Nejlepší bude vystoupit.Vystačíme si sami. Stejně nám všichni kolem závidí. Dodnes EU smutně vzdychá za naším předsednictvím. Všechny země tam vzpomínají , jak stačil jeden vztyčený prst expremiéra,
Rusko se leklo a plyn zase šel. Však Putin dobře ví, co dovedou lidé z bývalé socialistické armády, vždyť i do auta Mirek kopnout umí. A co teprve náš pan kníže !! V Gaze mezi spánky všem domluvil ,a zúčastněné strany zahodily zbraně a nastolily věčný mír ( o objímání mezi Palestini a Izraelci ani nemluvě ). A vůbec náš lid je čestný a pracovitý. Zaměstnanci mluví se zaměstnavatelem z příma a nebojácně. Leštičům klik není dopřáno sluchu. Naše Odbory
jsou předmětem závisti lidí ve Francii , Německu či Itálii .Podnikatelé patří k nejpoctivějším a českou ekonomickou cestou chce jít i Somálsko, Zimbabwe a dokonce i Kalifornie ( Arnold o tom ví své ). I národ jsme pěkný , žádný z lidí není tlustý a muži neznají pleš či dvě brady .I ty tepláky dovede 1/4 populace nosit s elegancí , francouzská závist nad naší modou je notoricky známá . Máme i skvělé sportovce a v nedávném fotbalovém klání mělo i Moldavsko namále. Občas je tady v Čechách trudno ale pak nám Vlasta zazpívá a je zase dobře ( minule to dost pomohlo při povodních ). Škoda jen, že nám asi tu Olympiádu do Prahy nedají , což je divné , minulé
mistrovství na prkýnkách vylepšilo státní kasu . Kateřina má navíc dělat poradce pro mistrovství na lyžích na Sahaře ( náhrada Paříž - Dakar )
Opravdu bude lepší opustit to tyranské EU . Zavádí nám navíc socanské manýry , a ty si tu už vnucovat nedáme.
Jsme také hrdý národ a naši rómové - cikáni ví , že hrát na rasovou notu je zbytečné . Díky tomu proto také patří v Evropě k těm nejpracovitějším.
Také tu máme Rumcajse , ten nám tu demokracii tady hlídá. Každého Bolšána odstřelí bambitkou ( žaludy do ní má samozřejmě obarveny domodra ). Jediné co je zde špatně ,je současný malý počet ekonomů , většinu z nich nám přetáhl závistivý okolní svět. Naši ekonomové totiž ví, kdy je krize a kdy ne . Ještě je to ale pořád dobré , zůstává zde pan Kohout a ten už nám řekne , co a jak .
08. 08. 2009 | 17:29

Paterik napsal(a):

Antropoloq:

a co má být? Z pár týdnů to bude zase jinak. Jestli chcete vycházet z jediného průzkumu, tak hodně štěstí. Uvidíme za rok. V unii, jak sám jistě ráčíte vidět, se taky dá žít. Státní suverenita je hezké šidítko, ale globální suverenita bude, obávám se, čím dál důležitější komoditou.
08. 08. 2009 | 18:03

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane Kohout.

Je skutecne lehke pro zkuseneho autora napsat ironizujici clanek, na tema, ktere je momentalne čtivé a polechta par lidi prijemne pod bradou.
Verim, ze vetsina z nich vi velmi dobre, ze je situace daleko slozitejsi, nez aby bylo zdrave si z ni delat "šoufky".

Je s podivem jak mnoho lidi chce hazet blato na vozidlo, ktere jediné ma sanci je bezpecne prevezt pres hluboke brody budouci cesty, ktere jejich maly vozik sam nema sanci prekonat! Bude jedno zda ten malý vozík bude tazen zdatnym konem, nebo jen oslikem.

Ze to vozidlo je nedokonale?
Co by bylo lepsi ? Snazit se to vozidlo vylepsit a mit sanci ty hluboke brody prekonat a nebo ho rozbit a kdyz se potom v budoucnu ten hluboky brod objevi, tak jen bezmocne hledet na druhou stranu?

Pamatuji, jak Dikobraz sršel vtipem pri dobirani si "slabin kapitalismu", ale taktně a mlčky precházel katastrofalni nedostatky socialismu.
Mozna, kdyby se tehda Dikobraz venoval slabinam socialismu, tak mohl dnes vychazet.
08. 08. 2009 | 18:18

Patton napsal(a):

To NeoPřemyslovec:
Jako samostatný sebeživitel a absolutně schopný nezávislý nevyžírač státního rozpočtu byste (nikoliv: by jste) měl alespoň absolvovat kurz české gramatiky.
Nejde Vám z úst na př.:
bych - bys - by - bychom - byste - by (tvary jako by jsi, by jste, by jsme používají negramoti, a myslí si, že to je spisovné).
Abyste se od té lůzy příživnické alespoň tímto lišil.
Vaši předkové a následníci (Přemysl-Nezamysl-Mnata-Vojen-Vnislav-Křesomysl-Neklan Hostivít)by se nemuseli v hrobě otáčet.
08. 08. 2009 | 18:45

Petr napsal(a):

Ještě že máme Špidlu. Kdo jiný by za 520.000 měsíčně (nezdaněných jak středověký monarcha) + 8.000 Kč denně, takle dřel. Za 5 let sice neudělal za korunu práce, ale ten úsměv, ten stojí za to!
08. 08. 2009 | 18:46

schlimbach napsal(a):

VK- can

myslím, že i to malé bozítko může být velice vytrvalé a ujet dlouhou cestu, pokud se dobře nasměruje http://ekonomickareforma.sw...
08. 08. 2009 | 19:02

schlimbach napsal(a):

Petr
vy jste s panem Špidlou denně v kontaktu a dozíráte na to, co dělá ???
08. 08. 2009 | 19:04

Kelly napsal(a):

To je hloupé, co jste dal dohromady, pane Kohoute. A dokonce i ubohé, že si tu berete do úst Špidlu. Abych Vás ukotvil k zemi, tak přípomenu, že jste byl jeden z těch, kteří podporovali Kalouskových "politických" 3,5 % + pro rok 2009 a to ještě v lednu 2009. Podíval jste se, pane Kohoute, na poslední předpověd ČNB v růstu HDP? 3,8% mínus. Vám, pane Kohout, jednu věc nelze upřít, když trefíte kozla, tak briskně přepnete směr. Zdá se mi nechutné, když se tu díky větší sečtělosti v ekonomické problematice snažíte dělat ze čtenářů hlupáky. Nějak jste po letošních předpovědích deficitu státního rozpočtu, který padá stále ještě na vrub vlády ODS, přestal se články obviňujícími ČSSD ze zadlužování země. Jak se nám ty časy mění, pane Kohoute.
08. 08. 2009 | 19:05

VK-Can napsal(a):

Pro pan ing. Schlimbacha.

Pane inzenyre nezlobte se, ale mam obavy, ze jste necetl dost pozorne. Pisi o prekonani HLUBOKEHO BRODU, tedy řečiště, ktere male vozitko, jakkoliv dokonale nebo vytrvale nemuze prekonat!
Hloubka toho reciste proste prekonava fysicke vlastnosti a schopnosti toho maleho vozitka!
V tom je ten "point"!

Cetl jsem Vas navrh na zmeny na Vasi webove strance.
Venoval jste tomu nepochybne hodne casu a je v tom mnoho, co dava nejen dava smysl, ale bylo by i prospesne.

Ma to jednu nevyhodu.
Je to silne teoreticke, jinymi slovy to ignoruje mnoho realit, ac neprijemnych, preci jen realit na ktere ani jako jedinec ci maly stat nemame absolutne zadny vliv!
Nicmene zajimavy pokus.
08. 08. 2009 | 19:37

valec napsal(a):

Je to hodne ubohe, co pise pan Kohout. Zady k civilizaci, nejlepe nekam do Somalska, kde nejsou staty a dane, kde "jak si to kdo udela, takovy to ma".
08. 08. 2009 | 19:58

GariG napsal(a):

Pan Kohout je pološílený grafoman, který vykrádá texty jiných autorů a zamořuje mediální prostor ekonomickými nesmysly. Za vše mluví to, že si ho Topolánek vybral do NERV a jeho bláboly tiskne Mladá Fronta.
Seriozní ekonom se jeho textů štítí.
08. 08. 2009 | 20:51

SuP napsal(a):

Brada -
A proč tu jste, když vás všichni serem?
08. 08. 2009 | 20:51

Karel napsal(a):

2 SuP.

Nemluvte za druhé, národo-fronťáku.
Taky mě serou Vaše pindy.
08. 08. 2009 | 21:08

Vítek napsal(a):

Zajímavé projevy z parlamentu EU s českými titulky

http://reformy.shoptet.cz/e...
08. 08. 2009 | 21:09

SuP napsal(a):

Karel -
Proto je píšu. Těší mě, že je registruješ.
08. 08. 2009 | 21:33

schlimbach napsal(a):

VK-can
díky za odpověď -)
jaké reality máte na mysli napčíklad, které jako malý stát nemůžeme ovlivnit ?
08. 08. 2009 | 22:32

VK-Can napsal(a):

schlimbach.

Vase otazka je ponekud nejasně formulovana.
Co mate na mysli?
Jake reality nemuze maly stat ovlivnit jako maly samostatny stat a nebo jako maly stat, ale clen velke unie?
Dovolilm si tvrdit, ze v tom bude podstatny rozdil.

Abych to zbytecne neroztahoval. Domnivam se, ze v mozna docela blizke budoucnosti budou celni, dovozni a vyvozni pravidla tou klicovou otazkou, ktera se bude stale resit, jak se budou menit ekonomicke situace novych kolosu.

Zadny maly stat, ktery nebude plnym clenem EU nebude schopen vyjednavat aspon castecne prijatelne celni a dovozni podminky s budoucimi ekonomickymi kolosy Asie.
Nezapominejme, ze Indie neni daleko za Cinou!!
Jde dopredu daleko rychleji, nez mnoho lidi predpovidalo a navic se uci z chyb Ciny!

Reknu Vam jeste neco. Velmi tvrda realita je take to, ze maly stat, zavisly na PRUMYSLOVE vyrobe, coz je Cesko, ktery nebude pod ochranou EU, se stane prumyslovym vazalem a filialkou nektereho asijskeho kolosu.
Kdyz bude mit stesti, tak se stane filialkou americkeho kolosu.
Pozor NE nejaky podnik, ale cely stat.

Vyjednavani o radaru Vam budiz malym prikladem schopnosti maleho statu neco SAMOSTATNE "vyjednat"!

Jakekoliv mysleni o tom, ze si samostatny maly stat, ktery nebude plnym clenem FUNGUJICI EU bude moci urcovat JAKEKOLIV podminky ci kondice, je bohuzel nejen nerealne, ale nebezpecne naivni!

Je s podivem, ze to neni zretelně viditelné na osudu "velkych" a prosperujicich podniku.

Co je podle meho temer tragedie? Ze nez Cesko stacilo vyjednat vstup do EU, tak uz bylo temer rozprodane!!
Za par drahych aut a luxusnich vil! Mozna par zlataku ve Svycarsku.

Zustavaji jeste zlate ceske ruce a chytre hlavy. Aspon doufam.

Idylka malych prosperujicich samostatnych statu se rozplynula se vznikem zelezne opony po roce 1948!
Made in Czechoslovakia melo dobry a solidni zvuk.
To uz je ovsem bohuzel minulost.
09. 08. 2009 | 01:03

Josef K. napsal(a):

Neco tak priblblého se jen tak napsat neda, svet uz by mel zacit jimat des z toho, kdyz jej chteji ridit ekonomove. Toho primitivismu je v CR uz tak dost.
09. 08. 2009 | 02:53

pierre napsal(a):

to brada
08.08.2009 17:29:01 :

bravo !! :-))
09. 08. 2009 | 03:11

schlimbach napsal(a):

VK-can

cla - cla se ruší jak dovozní tak vývozní
průmyslová výroba - budeme se orientovat na zemědělství, stavební výrobu, lehký průmysl a strojírenství, stejně jako dřív,
obrovský nárůst činnosti bude u výzkumu základního i aplikovaného, rozvoj vysokých škol a zdravotníckých zařízení, kulturních a sportovních zařízení, rozvoj sféry služeb, přilákání turistů...
obrovský bude boom v podnikání v zahraničí, podnikatelé budou využívat materiálně technické základny k expanzi do třetích zemí ...
Dnes jsme průmyslovým vazalem firem ze států, které dnes patří do rodiny našich přátel a že bychom se rozvíjeli správným směrem se moc říci nedá. to že se z nás stala montovna, díky EU byl zlikvidován celý cukrovarnický průmysl, zemědělství leží v křečích, neustále se snižuje samostatnost v zajištění základních potravin a byrokracie narůstá doslova den ze dne - to není můj vzor.
Radar - jiné státy ho klidně odmítly, my jsme to mohli udělat také a většina národa to řekla jasně, jak naložit s vlastizrádci ? Snad jim to občané ve volbách spočítají.
Jsem optimista a věřím i v malé státy, pokud mají osvícené vedení. Nemusíme být bezpodmínečně v EU nebo jiné velké alianci, abychom mohli spokojeně žít a rozvíjet se, musíme umět uzavřít dobré smlouvy o spolupráci a bezpečnosti s velkými státy, právě malý stát potřebuje více než kdo jiný osvícené představitele, chytré vyjednavače. Právě věda a výzkum a neomezené zdroje nám dají možnost vyvinout obranné systémy, které dnes nejsou k dispozici ( radar Věra, Tamara - unikáty ve světě ajiných unikátů a vynálezů je celá řada ). Jak píšete, že nám zbyly zlaté ruce a chytré hlavy. máte pravdu - nesmíme házet flintu do žita, a toto bohatství musíme využít, jinak se nám také může stát,. že nám vlastní děti za pár let plivnou do tváře ! Navrhovaný systém je rozdělen na 2 části - vnitřní ekonomika, kterou si můžeme nastavit sami jak budeme chtít, a vnější, kde bohužel musíme ctít zaběhnuté systémy ( ale i tak se dnes mění, otázka je jen jak ). Když si dobře nastavíme vnitřní systém tak, aby vyhovoval růst životní úrovně všem vrstvám obyvatel a dával jim skutečně relativně stejné šance do budoucna, podporoval podnikatele, vědu a výzkum, školství a další, budeme se moci našim dětem podívat kdykoliv do očí. Bohužel dnes musíme chodit se sklopeným zrakem před nimi -(((
Slova typu s tím se nedá nic dělat - jsou slova zbabělců, lenochů, tlučhubů a rád bych věřil, podle vašeho příspěvku ( je cítit z něj starost o to co bude ), že k takovým exemplářům nepatříte. Já netvrdím, že můj návrh nemá chyby, jistě se najdou, ale každá chyba se dá odstranit, je ale potřeba pár zapálených jedinců, aby to dopracovali a připravili k volbám ( dalším. které budou bohužel zase dříve, o hodně dříve ... ) Hezký den -)
09. 08. 2009 | 07:32

Zacheus napsal(a):

Já bych ještě k radostným skutečnostem, která nám Evropská unie denně přináší,dodal,že podle Lisabonské smlouvy - kterou ti zatracení Irové doufejme že alespoň na popáté demokraticky schválí - bude otázka řešení imigrační politiky v kompetenci EU. Komisař Barrot má už dnes připravený plán, aby se všechny členské země podílely na břemenu imigrace.

Takže se opravdu těším, až někde u Prahy či Ostravy bude nějaké sběrné středisko pro mírumilovné občany Afriky, kterým budeme muset zajistit bydlení, zdravotní a sociální péči ( jak říkával pan Špidla: zdroje jsou) a samozřejmě se budeme muset vystříhat jakékoli kritiky vůči nim, abychom je náhodou politicky nekorektně nediskriminovali.
09. 08. 2009 | 08:43

Pražák napsal(a):

Pane Kohout, přestaňte už s tím psaním. A když, tak aspoň napište, že jde o překlad - vždyť sám jste snad dosud ještě nic nenapsal. A když, ještě dnes se tomu lidé smějí. - Pamatujete se, jak jste nám tu ještě zcela nedávno opakovaně, mnohokrát, dával za příklad hodný okamžitého následování Island, Lotyšsko, Litevsko, Estonsko a - Slovensko? Rovná daň (mimo poslední tři jmenované ji ve světě zavedlo jen Rusko, ale tam podle Vás stejně dělají všechno špatně - docela zajímavé!), nutnost zavést penzijní fondy a pojišťovny, soukromé zdravotnictví, soukromé školství, všechno si platit a až ti soukromníci vybouchnou, ještě se na ně skládat. - Jo, a to jsem zapomněl na Čínu, o níž každý měsíc napíšete, že je před bankrotem a kdoví, jestli už dávno nezbankrotovala a jen nám předkládá své zfalšované statistiky - a ona si jede a jede a svět ji závidí.
Proč se, pane Kohout, pztrapňujete? - Vy jste snad předpověděl všechny ty bubliny, krize, pády podniků a bank? Island a pobaltské státy na dně? - To opravdu musíte každý týden vidět své jméno v novinách, i když své články jste z 90ti procent opsal? Proč a co analyzujete, když nemáte ekonomické vzdělání? - Nepodvádíte náhodou?
09. 08. 2009 | 09:40

argun napsal(a):

Milý pane VK - Cane,
jste zdá se v Can již opravdu dlouho a hlavně Can nemá potřebu jekékoliv politické integrace. Možná kdyby se měla stát 52 státem USA, hovořil by jste jinak. Princip věci tkví zcela jinde, než v romantických podobenstvích. Stane - li se jaýkoliv stát koloniálním územím, je úplně jedno, jestli vozítko ve kterém překonává brody, je rozvrzaná kára, nebo ponorka na atomový pohon. Výsledek bude stejný. Buď je politická integrace evolučním procesem, který probíhá na základě demokratických principů, a nebo ne. V druhém případě je třeba ten proces zastavit a začít znovu. Na shnilých základech nelze vystavět slušný barák. O dějinných nevyhnutelnostech nám tu bolševik kázal 4O let. Při vší úctě - strčete si je za klobouk.
09. 08. 2009 | 09:58

Brada napsal(a):

To SUP
Asi jste mě špatně pochopil, mě se tu spousta věcí líbí a nevadí mi. To bych tady nebyl. Jen jsem chtěl naznačit po vzoru pana Kohouta , že když chci a budu mít jeho náturu , můžu si dělat legraci už ze všeho .......
09. 08. 2009 | 10:42

SuP napsal(a):

Brada -
Tak to jsem rád, že jsme si to vysvětlili.
Nemám rád kafraly, za kterými nic není a jen konstatují to, co všichni kolem nich vnímají taky, jen s tím rozdílem, že jsou přesvědčení, že by "s tím měl někdo něco" udělat.
Veselá mysl - půl zdraví!
09. 08. 2009 | 10:48

Frant. Lukeš napsal(a):

Podle mého soudu je to dost ubohý pokus o ironický pohled na EU. Jisté je, že navzdory různým neúspěchům a chybám EU evidentně převažují její přednosti. Nevím kolik našich občanů by si přálo, aby na hranicích byly opět pasové a celní kontroly, abychom platili cla, žádali o víza atd. Pane Kohoute, Vy byste si to přál? Já rozhodně ne. Pokud jde o ekonomické dopady finanční a hospodářské krize, mám zato, že převládají názory, že by to bez EU bylo horší. A takové ty laciné vtípky o "teuru", které si někteří Němci neschopni posoudit objektivně situaci (na to je třeba mít určité znalosti a statistické údaje) jsou opravdu pod úroveň seriozního kritika. A pokud jde o to, že USA - alespoň podle p. Kohouta - se lépe vyrovnávají s krizí, tak to si tedy nemyslím, protože nezaměstnanost je tam přibližně stejná jako v EU a zadlužování státu, pokud se nemýlím, postupuje rychleji než ve většině států EU. A ohánět se neúspěchy pobaltských republik, které - pod vím měly většinou pravicovou vládu a rovnou daň- to pro pravicového ekonoma není příliš chytré, či snad ano? A např. Island, který mi kdysi p. Kohout dával za vzor geniální pravicové politiky, zkrachoval vskutku excelentně a v současné době žádá o přijetí do EU.
Takže ono i tu "sžíravou" ironii je vhodné promyslet.
09. 08. 2009 | 11:53

VK-Can napsal(a):

schlimbach.

Diky za obsaznou a zajimavou odpoved.
Vase zapaleni pro vec je prikladne a mohu Cesku prat nejen uspesnou budoucnost, ale hlavne vice lidi jako Vy.

Po precteni Vasich radku se mi zvedla nalada a nevidim osud Ceska v tak tmavych barvach, jak se zacinal jevit.

Preji Vam uprimne nejen uspech, ale hlavne porozumneni a spolupraci.
09. 08. 2009 | 15:02

VK-Can napsal(a):

Mily pane Argune.

Za prve jsem rad, ze jste sve rozhorceni dokazal napsat civilisovane.
Pisete dobre, ze jsem v Kanade uz hodne dlouho, 41 let.

Chci Vas ujistit, ze jsem nikdy nemel a nemam umysly neco kazat.
Pisi jen svuj nazor a nebo pohled na vec, ktery muze byt spravny, ale take zkresleny. Rad si ho opravim, pokud je k tomu duvod.
Rozhodne jsem nikdy nedaval svuj nazor jako ten jediny pravy orechovy.

To, zda by se Kanada mohla stat 52 statem americke unie je cas od casu na obzoru. Zatim to bylo vzdy jen na obzoru, ale nijak blize!

Verim a chapu Vase obavy, ze EU ma spatne zaklady. Osobne tento nazor nesdilim, ale to neni podstatne. Vy tam zijete. EU se zatrasla v zakladech privalem novych zemi a nemyslim, ze se s tim vyporadala uspokojive. Kazda nova vec vsak musi nekde zacit.

Berte prosim muj pohled jen jako jiny pohled zvenku.
Mozna na nem neco muze byt uzitecneho. Dost jsem zazil a z tech zkusenosti si tvorim nazor.
Ovsem znovu zduraznuji, ze ten nazor zde pisi jen ke zvazeni tem, kteri maji zajem ho cist a vzit v uvahu.
09. 08. 2009 | 15:33

schlimbach napsal(a):

VK -can

díky za odpověď -))
pěkný den -))

Schlimbach
09. 08. 2009 | 16:22

Jan Bartoš napsal(a):

Vážený pane Kohoute,

když jste se zaprodal firmě PFLP, měl jsem za to, že jste přišel o Váš veškěrý nadhled a snad i o rozum.

S povděkem kvituji, že tomu tak skutečně není. Tohle bylo výtečné! Zkustě něco udělat i s tím zbytkem, copak nevidíte, co podporujete?
10. 08. 2009 | 01:18

Rob napsal(a):

Každý i ironický pohled na věc je potřebný abychom se nabudili jelikož znaky humoru malosti a uřednického klaunismu nám někdy připadají jako normální ale nejsou. A buďme rádi pokud někdo věci pojmenovává tak abychom sami mysleli ať už pro zarytý nesouhlas či souhlas s autorem. Dobrá práce.
13. 08. 2009 | 23:13

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
20. 08. 2009 | 09:16

slepice napsal(a):

Ano, Madarsko ma svoju menu velmi pevne naviazanu na EUR :D

Co je toto za nedovzdelanca?

Si autor nepamata ako predstavitelia CR s placom vystupovali na vsetkych forach za posilnenie koruny, ked CZK prerazila 30 korun za euro?

A este nieco: Ekonomika USA sice padla iba o 2%, ale dolar padol o nieco viac ;-)
29. 10. 2009 | 20:55

Michal napsal(a):

Tleskám. Jen jste nespravedlivě zapoměl na ty miliony afričanů co každé ráno vztávají na šestou do práce aby živili nás, starou Evropu.
29. 10. 2009 | 20:57

Jan Cigler napsal(a):

Myslel jsem, že se všichni u čtení od pana Kohouta pobavili stejně skvěle jako já. Ale ouha, čtu si komentáře a nestačím se divit - kejhá tu nejméně tucet husí. Halt ironie je výsadou sebevědomí, málem jsem na to zapomněl...
29. 10. 2009 | 21:19

Milan napsal(a):

Nádherné, tleskám a děkuju
29. 10. 2009 | 21:29

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
17. 03. 2010 | 00:40

sesli sohbet napsal(a):

Příliš sociální poskytování hypoték v USA bylo katarzí blogálního finančního zmatku. Vy zde pane Kohout ukazujete na jádro příští katarze v EU. Sociální, sjednocená a integrovaná ekonomika EU se stane katarzí zhroucení a fungování států. Ti,kteří tomu co se děje rozumí, buď se jako vy baví, nebo si připraví zadní vrátka. Myslíte, že je možné utéct před štěkající, kousající, žravou lůzou z důchodců, vagabundů, nesvéobživitelnou chátrou apod.? Neměl by jste místo psaní článků zorganizovat podzemí, podobné úniků poražených Němců ve druhé světové válce? Nebude to jako po roce 1948, ale socani nejsou o nic horší.
08. 04. 2010 | 16:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy