Přemluv bábu, přemluv Kohouta

20. 05. 2010 | 00:42
Přečteno 5813 krát
Kolega Aleš Müller polemizuje s mým názorem na volby. Dobrá. Svůj názor na jejich bojkot jsem lehce pozměnil.

Nabízím návod, jak co nejlépe využít volební lístek. Především ale konstatuji, že za tvrzením „kdo volí lumpy, sám se stává lumpem“ si stojím. Menší zlo je stále zlo. Kompromis s lumpárnou není kompromis, je to prohra. A protože v modré obálce jsem nenalezl jedinou kandidátku, která by byla prokazatelně 100% čistá, prostě nemůžu jít volit. Je mi líto. Zde stojím a nemohu jinak.

To ale neznamená, že volební lístek své dříve oblíbené strany zahodím. Pošlu jej předsedovi s tímto textem:

Vážený pane předsedo,

rád bych Vaši stranu opět volil, ale nemůžu. Na druhém místě pražské kandidátky figuruje Mr. Opencard, a toho prostě volit nebudu. Zdali mi dotyčný opravdu tak nepřekonatelně vadí? Ano. Vadí. Hodně. A není bohužel sám. Takže pro letošní volby sbohem a snad někdy na shledanou.

S pozdravem...


Možná si řeknete, že je to hloupost. Co zmůže jeden vrácený hlas? Málo, máte pravdu. Ale když jich bude aspoň sto, vyvolají pozornost. Když jich bude tisíc, vyvolají velkou pozornost. A když bude stranický sekretariát zavalen desítkami tisíc vrácených hlasů, to si pište, že se něco stane!

Váš hlas tak bude mít mnohem větší sílu než řádně vhozený do urny.

Pokud vás více než Mr. Opencard děsí svérázné národohospodářské vize sebevědomého Ředitele zeměkoule, můžete poslat do Hybernské příslušný volební lístek například s tímto textem:

Vaše vysokoblahorodí,

když jste coby premiér držel vládní zodpovědnost – termín, který máte tak rád – pletla si Vaše strana státní rozpočet se stranickou pokladničkou. Vaše pojetí zodpovědnosti připomíná Balkán. Podotýkám, že rozpočtový deficit v období šestiprocentního hospodářského růstu v roce 2006 byla ohavnost podle všech měřítek, Keynes by se v hrobě obracel. Zřejmě máte rád Řecko, ale vážně, kdo myslíte, že to nakonec zaplatí?

Με τις καλύτερες ευχές μας...


A jistě poznáte, komu může být určen tento vzkaz:

Dámy a pánové,

dlouhou a bohatou historii Vaší strany lze stručně shrnout v jazyce Vašeho živočišného druhu: Sssss, ssssss, sssssssssss, [dvojí kmitnutí rozeklaného jazýčku] ssssssss, ssss, sssssss. Prosím, odplazte se konečně pod pět procent.

Ssssss pozdravem...


Podobné vzkazy lze napsat prakticky všem stranám. Včetně těch „nových“, které také mají ve skříních plno starých kostlivců. Komunistům psát netřeba, stačí schematický obrázek šibenice.

Samozřejmě, že lístek je nutno vrátit řádně vyplacenou zásilkou a vzkaz je nutno podepsat plným jménem. Nejsme přece nějací zbabělí anonymové, že ne?

Tím končím téma volby a více se k němu nevrátím.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kanalnik napsal(a):

Neni preci mozne, abyste nenanasel byt i treba malinkou stranu, ktere byste mohl dat svuj hlas. Muzete preci tez krouzkovat.

Jinak vas dnesni blog, i kdyz v leccems pravdivy, povazuji za dosti vulgarni, odpovidajici soucasne politicke medialni kulture.
20. 05. 2010 | 01:47

Lukáš Bušina napsal(a):

Těší mě, že lidé jako Vy nepůjdou rozhodovat k volbám o osudu nás všech.

Velmi mě to těší.
20. 05. 2010 | 01:49

Béda napsal(a):

Asi víte o čem mluvíte:

"Působil jako poradce českých ministrů financí. V letech 2002 až 2003 v týmu Bohuslava Sobotky (ČSSD), v letech 2004 až 2006 v týmu Vlastimila Tlustého (ODS).[1] Je spoluzakladatelem firmy Partners.[2]..."
http://cs.wikipedia.org/wik...(ekonom)
Komu budete radit příště? Zdá se, že ještě nemáte vybráno.
20. 05. 2010 | 06:21

valdštejn napsal(a):

Mám radost , že letos neodevzdáte ODS svůj hlas .Doopravdy . To je jediný dobrý čin , z těch o kterých vím ,který můžete udělat .Hlavně se neserte do ekonomiky , to vám už nejde vůbec .
20. 05. 2010 | 06:21

Ládik napsal(a):

Včera mluvil v HydeParku Vandas. Neříkal blbosti, ale bylo za ním cítit Sládka. Tihle dělníci budou mít nad 5%. Volební komise jsou určitě školené k tomu, aby to neproniklo na veřejnost.
20. 05. 2010 | 06:28

honza napsal(a):

Předpokládám pane Kohoute, že totožný dopis, který posíláte předsedovi ČSSD, pošlete i faktickému předsedovi TOP 09, který pro ty, jak píšete ohavnosti, vždy ve sněmovně hlasoval a navíc za svého působení navrhl rozpočet, jehož konečný deficit nemá v historii republiky obdoby.
20. 05. 2010 | 06:34

trubač napsal(a):

A kdybyste ty dopisy rozesílal tisíc let, výsledek by byl 0.Dokud jsou peníze nad zákon. Až nebudou, zase je nebude třeba posílat.
20. 05. 2010 | 06:43

huhu napsal(a):

i když k volbám nepůjdete, někdo zvolen bude, třeba jen svým vlastním hlasem. Dle Ústavy totiž stačí ke zvolení ten jeden hlas, protože parlament prostě zvolen být musí.
Takže ať bude zvolen kdokoliv, zodpovědnost to z Vás nesnímá. Tím, že nepůjdete k volbám volíte vítěze - Mr. Opencarda, řeckou cestu, hada nebo třešničku. Opravdu Vám neděkuji, vaše zamýšlené gesto bude mít jen tento efekt. Překvapil jste mě.
20. 05. 2010 | 07:02

Petr z Tábora napsal(a):

Dobré ráno pane Kohoute, rád čtu Vaše příspěvky, ale volby nejsou Vaše parketa. Logické je, aby občan vybral sobě sympatickou stranu, nejlépe ještě zakroužkoval 4 jemu nejsympatičtější kandidáty a takto vhodil do urny příští týden, vše ostatní jsou nepodstatné tanečky.
Nejlepší je ta poslední věta Vašeho příspěvku.
20. 05. 2010 | 07:21

Realista napsal(a):

Pane Kohoute, jenom George W.Bush uvažuje v absolutních termínech typu, kdo volí lumpy, stává se sám lumpem.Inteligentní člověk, který vidí svět jaký je a ne jaký si přeje, aby byl, např. moc dobře ví, že financování politických stran je VŽDY špinavý handl typu "něco za něco". Podle Vašich absolutních úvah by pak nemohl volit žádnou stranu.
20. 05. 2010 | 07:56

čtenář napsal(a):

"A když bude stranický sekretariát zavalen desítkami tisíc vrácených hlasů, to si pište, že se něco stane!"

Nestane se vůbec nic.
20. 05. 2010 | 08:38

Béda napsal(a):

Autor,

Ještě jste neradil "nejlepšímu" ministrovi financí Kalouskovi a R.Johnovi (čili Jančíkovi). Tipuji, že zde bude vaše příští parketa.
20. 05. 2010 | 08:49

iga napsal(a):

Vy nam pane Kohoute napiste, co se stane, az jim dojdou ty listky...
20. 05. 2010 | 09:23

Carlos V. napsal(a):

I ty Brute :-)

Napad s volebnimi listky se mi libi.

Napad nevolit vubec ne.

Jen stale nevim - zda volit ty me zdaleka nejsympatictejsi, ale zcela bez sanci, anebo nejake z mensich zel proti vetsimu.

Ona zasada/poza je hezka vec, ale zde preference prilisne cistoty vede k vlade spiny.
20. 05. 2010 | 09:27

Doug Badman napsal(a):

Pane Kohoute,
Rozumím-li tomu správně, Vy volit nebudete.
To je Vaše právo a já ho respektuji.
Bohužel to asi poznamená moje vnímání Vašich textů. Nemyslím, že budou horší, ale budou to texty někoho, kdo si plete volby se Zlatým slvíkem nebo TýTý.
20. 05. 2010 | 09:35

Grandmaster napsal(a):

Zda se ze nevolit v CR je nemyslitelne, nesvar, faux-pas.
Ono to neni tak hrozne.

Tim chce volic rici politikum:
Jste tak mizerni, ze nemam zadne jine vychodisko, nez nevolit. Nizka volebni ucast totiz politiky dost boli a svedi.

Kdyz uz musite volit, uplatnete devizu - mala strane ma mozna male darebaky jako polticke vudce.
A volte tedy malou stranu.

Asi to zustane pri starem, obcan voli velkou stranu a dostane velkeho d....., myslim velkeho poltickeho vudce jako bonus.
20. 05. 2010 | 10:37

st napsal(a):

... píše pan "Čistý".

Kolik dostal za ta léta zaplaceno od PPF?

A kolik procent aktiv získalo PPF čistě, bez korupce a podezřelých rozhodnutí?
20. 05. 2010 | 10:39

bolito napsal(a):

Přemýšlel jste někdy,autore,,proč lumpové?
Já myslím,že např. k tomu nebylo daleko od vulgární ekonomie,ekonomické hantýrky,kterou každý kdo má zcela jistě nulové znalosti z ekonomie,kdekoliv,kdykoliv,v kterémkoliv projevu nebo příspěvku plýtvá.Vezmu-li jakými potencemi (neironicky) na mne někdy působil M.Zeman.A po dotazu čtenáře v dnešní anketě,jak se jeho vláda dostala první do deficitu s dluhem po letech příjmů z prodejů fabrik cizině-cítím,že to nebyly potence, ale bublina,která mne udivovala.S ostatními ne jinak.Není o nic horší jenom on.Nestačí být připraven k řízení společnosti gnoseologicky a prognosticky.Je třeba být erudovaný ekonom.Premiérem především dobrý ekonom.Stavme tento požadavek a nekoukejme tolik na uhlazenost projevu.
20. 05. 2010 | 10:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak jak já vnímám předvolební průzkumy via schizofrenní ČEZké VOLIčstvo, docházím k názoru, že nejlepším řešením by bylo zorganizovat volební domobrany, přepadnout dodávky přivážející volební lístky tam či onde, tyto pak spálit a jít na pivo.
Ať si s tím ti kriplové nahoře lámou hlavy sami.
Ale protože jsme národ zbabělý a líný, navolíme tam znovu modré a oranžové kriply, o červených ani nemluvě.
Historie se tedy bude opakovat.
Minimálně čtyři roky se takto nezmění nic.
20. 05. 2010 | 11:15

Filipi napsal(a):

Pane Kohoute, moc by me zajimal Vas nazor na Stranu Svobodnych Obcanu. Jsem jim nazorove nejblize ale je z nich citit takovy divny zapach... nedokazu to presne pojmenovat...
20. 05. 2010 | 11:20

Tydýt napsal(a):

To jsme na tom dost podobně, Filipi, vystihl jste to přesně...
20. 05. 2010 | 11:36

Zeolit napsal(a):

Bylo by zbytečné namáhat si mozek. Proto děkuji za příspěvek Petrovi z Tábora: "Dobré ráno pane Kohoute, rád čtu Vaše příspěvky, ale volby nejsou Vaše parketa. Logické je, aby občan vybral sobě sympatickou stranu, nejlépe ještě zakroužkoval 4 jemu nejsympatičtější kandidáty a takto vhodil do urny příští týden, vše ostatní jsou nepodstatné tanečky." Já si navíc některé Vaše články dávám do archivu. Tak je považuji za dobré. Škoda, že na levici se nenajdou voliči, kteří by uvažovali podobně jako někteří lidé z pravicové intelektuální elity...
20. 05. 2010 | 13:00

JC napsal(a):

Filipi,
Já žádný zápach necítím. Spíš bych řekl že SSO je taková nemastná neslaná.
20. 05. 2010 | 13:05

mb napsal(a):

Bedo ty levičaku jeden ... já vím že tě to k tomu komunistickému (nejdříve stalinisticky, pak reformisticky) Kohoutovi táhne, ale mohl by ses naučit dávat relevantní odkazy ......
20. 05. 2010 | 13:08

Béda napsal(a):

mb,

když Kohout dnes kritizuje své bývalé chlebodárce (ODS a ČSSD), nezbývá mu na pravé straně politického spektra z perspektivních stran než radit VV anebo TOP03. Anebo mysléte, že by chtěl své cenné makroekonomické liberální mantry ordinovat sociálně zaměřené KDU neb komunistům?

Co je na tom k nepochopení, Mb-čko?
20. 05. 2010 | 13:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vážený kandidáte(tko),
patřím k velké skupině dosud nerozhodnutých voličů. Opravdu nevím kterému kandidátovi či politické straně mám dát svůj hlas.
Myslím si totiž, že po volbách se stejně všichni sčuchnete za jediným bohulibým účelem, tedy čtyřleté plnění svých teřichů a kont. V tom se asi oba shodneme, že ? Tak.

Proto jsem se rozhodl, že na můj hlas vypíšu výběrové řízení.
Postup je jednoduchý : Do obálky s mou adresou vložte prosím notářsky ověřený (oba přece moc dobře víme , jak dopadají nikým nepodepsané Modré šance etc., že ?) příslib, že za můj hlas obdržím...Kč.
Já těsně před volbami vyhodnotím nejvýhodnější nabídku a takto vybraný kandidát (politická strana) obdrží můj hlas do Dolní seznamky v letošních volbách.

Minimální nabídka činí 30,- Kč plus poštovné.

Děkuji. Tencokida.

P.S. Má adresa : Tencokida Hnuj, aktualne.cz /Lze si sjednat i osobní schůzku, nejlépe večer v hospodě u Tygra - účet platíte Vy, ať už se dohodneme, či nikoliv. Poznáte mě lehce - opilý tlouštík, účes na kanka no ikkei - neb se v této hospodě zásadně neperu/
20. 05. 2010 | 13:53

mb napsal(a):

Bedo nepochopil jste, že ten váš odkaz, který jste tam ráčil linknout ... je na úplně jiného Kohouta ... ale u levičáka to nepřekvapí, takže buďte v pohodě a BDĚTE ...
20. 05. 2010 | 15:00

Béda napsal(a):

mb,

omluva, chybu s odkazem napravuji:
http://cs.wikipedia.org/wik...(ekonom)
20. 05. 2010 | 20:33

Béda napsal(a):

mb,

Promiňte, nejde přetáhnout správný odkaz.
20. 05. 2010 | 20:35

mb napsal(a):

nic se neděje, stane se ...
20. 05. 2010 | 21:20

mb napsal(a):

20. 05. 2010 | 21:23

Dejv napsal(a):

Stará pravda praví, milý autore, že když nelze volit pro, lze volit alespoň proti. Pokud ti přijdou všichni jako nechutná pakáž s převážně stupidními názory, vezmi programy a z každého vyber co ti přijde obzvlášť pitomé, nebezpečné nebo nechutné. Následně jednoduchým porovnáním nejspíše bude možné najít nejmenší zlo. Takto bych doporučil postupovat všem zklamaným a znechuceným.
Pokud si kladete otázku, proč lidé volí jak volí, prohlédněte si křivku gausovského rozložení. Tak vypadá i rozložení bio vlastnostíá, jako je třeba inteligence.
Pokud si kladete otázku proč nemáte slušné a schopné politiky, zamyslete se nad tím, proč by se slušný člověk cpal do politiky.
Źádný spasitel prostě nepřijde a problémy všech nevyřeší. Dokonce ani ten co má styky s Marťany.
21. 05. 2010 | 02:01

Pavel13 napsal(a):

Nechci nikomu radit, jak volit. Když už ale někdo dospěje k tomu, že by rád volil, ale nepůjde, protože nemá koho, bude nakonec přiřazen v globále k těm, kteří nemají zájem o budoucnost svého státu. Pro ty by mohlo být řešením zajít k volbám, zaregistrovat se a vhodit prázdnou obálku.
21. 05. 2010 | 07:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pavel 13
Když už volič jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má volit to, co chce, a ne to, co nechce, jak tomu v mnoha případech je.
21. 05. 2010 | 11:48

Pavel13 napsal(a):

TCH:
No ono taky, když už jsou volby, měly by to být opravdu volby. A když to nejsou opravdové volby, může se volič snažit jak chce, ale stejně nemůže volit co chce. A jak má u nás volit volič koho chce, aby zároveň nevolil koho nechce?
21. 05. 2010 | 12:08

vlk napsal(a):

Tak jsme konečně zas e našel Kohoutí blog, kde Kohout nenapsal ideologikcý blábol, ale je věcný.

Bohužel , má pravdu.
Sice si neodpustil, věren své politické orientaci , zbytečnou omáčku, ale budiž. Základní obsah je ready.
Není koho volit. Nneí dokonc e možno ani volit proti někomu. A co je nejhoršího - nelze už ani určit, kdo bude škodit nejméně.

Takže jediný pozitivní závěr z voleb? Ušetřit státnímu rozpočtu 30 kaček platby za hlas kterémukoli spolku gaunerů.
21. 05. 2010 | 13:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
justiční mafie
plzeňská "práva"
tunelování poslanců
partajní apartheid
korupce
zneužívání soc. systému

Když si to zanalyzuji a provedu syntézu, vyjde mě, že bych měl volit raději ČSSD než ODS. Ale vychází to tak 70:30. Ve prospěch ČSSD. Tedy menší zlo.

Volím VV, vlku. Uvidíme.

Mějte se.
21. 05. 2010 | 13:33

Milan Kulovany napsal(a):

Pane Kohoute,
celkem zajimavy pohled na volby, ktery je mi pomerne blizky. Ovsem to, ze jste jeho autorem vy, se mi zda az nechutne a zajimalo by me, jak se s tim vyrovnava Vase svedomi.
Prekvapil jste me hned na dvou frontach.
Vzhledem k Vasi ucasti v NERVU a vubec Vasemu "pusobeni" predpokladam, ze jste si vsiml, jak je politika spjata s ekonomii a obracene. K prosazeni jakychkoliv globalnich hospodarsko-ekonomickych zmen je nutna politicka podpora, souhlasite? Jestlize se podilite, at uz jakymkoliv zpusobem na hospodareni takove masy lidi, jakou stat bezesporu je, je treba predkladat REALIZOVATELNA reseni, tudis dochazi k ruznym obchodum ala "Vy nam podporte tohle, my ustoupime v tomhle", atd... Z toho vyplyva, ze se v zajmu "VETSIHO DOBRA" primhouri oko nad nejakym tim "MENSIM ZLEM" a Vy tady stavite jakousi antipatii k Mr. Opencard nad chodem cele republiky?
Druhou frontou mam na mysli cinnosti, ktere Vas zivi. V podstate by se daly shrnout do vyrazu: "Levne koupit, prodat se ziskem", jehoz podstata mi prijde odporna a ne nepodobna te Vami tak kritizovane.
Pane Kohoute, diky lidem jako jste vy, kteri zadne hodnoty nevytvareji, nic neprodukuji, pouze parazituji na hodnotach druhymi vytvorenych, je lidstvo tam, kde je. Tvarit se u toho jeste jako pomocnik a zachrance, to uz chce silny zaludek. Sahnete si do svedomi a dejte si lepaka za to Vase moralizovani...
24. 05. 2010 | 07:12

PRAVDA napsal(a):

------------------------------------------------------------------------------------------
.
UŽ VÍME, KOHO BUDE PAN KOHOUT VOLIT :o)

VIDEO: https://www.youtube.com/watc...

TATO VOLBA MÁ MÉ SYMPATIE. KÁPLI JSTE MI DO NOTY. PRO MĚ UŽ NEBYLA JINÁ ALTERNATIVA, NEŽ SVOBODNÍ A VY JSTE MĚ V TOM PANE KOHOUTE JENOM UTVRDIL.
.
------------------------------------------------------------------------------------------
26. 05. 2010 | 02:12

Rik napsal(a):

Většinou souhlasím s Vašimi články, ale s tímto ne. Jak vidíte Mr. Opencard vykroužkovali voliči, kteří to nevzdali a volit šli. To je přece dobré ne? Možná by jste o tom měl před dalšími volbami přemýšlet a teď třeba poděkovat těm voličům, kteří dokázali to o co Vy jste se nechtěl ani pokusit. S přáním všeho dobrého.
30. 05. 2010 | 21:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy