Jak daleko je do civilizace?

15. 03. 2010 | 08:49
Přečteno 7020 krát
Čtyři členové britského parlamentu se ocitli před soudem. Za co? Za
zneužívání poslaneckých náhrad, představte si to. Neoprávněně čerpali a
nehorázně zneužívali náhrady a ocitli se za to před soudem. Prosté. Jeden z
těchto výtečníků dokonce použil náhrady na zaplacení hypotéky na dům.
Nepřipomíná vám to něco?


Ano, samozřejmě. I v Čechách jsou mezi poslanci tací, co si z náhrad koupí
dům nebo byt. Rozdíl je však ten, že tady se to jakoby může. Nikdo z nich na
tom nevidí nic špatného. Policie už vůbec ne.
Takže zatímco v Británii bylo prověřeno 752 poslanců, kteří v minulosti
čerpali náhrady, u nás se bývalý ministr financí klidně přizná, že své
bydlení zaplatil z poslaneckých náhrad. A neděje se NIC.
Z náhrad, které jsou určeny na pokrytí nájmů poslaneckých kanceláří, na
asistenční a poradenské služby, reprezentaci a tak podobně. Jsou to velké
sumy, které opravdu nelze každý měsíc bezezbytku utratit. A přece jsme dosud
nezažili, že by některý z poslanců přišel a řekl: Nevyčerpal jsem všechny
náhrady, kde je mohu vrátit?
Naopak. Přijde-li na toto téma řeč, z hejna potrefených hus se ozve
rozhořčené syčení.
Můžeme tomu říkat zneužívání náhrad. Já to nazývám krádeží. A dokud se u
bude takto veřejně krást, nemáme šanci zbavit se nálepky země, kde jsou lži
těch, co se bojí o korýtka, normou a krádež příjemným doplněním domácího
rozpočtu.
Radek John

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MaB napsal(a):

Bohouš Sobotka by neměl být příštím ministrem financí hlavně proto, že je tak hloupý, že se jako jediný přiznal.

Vy byste se ke svým hříchům, pane Johne, nikdy nepřiznal, to už víme z vašeho soukromého života.
15. 03. 2010 | 09:06

Tino napsal(a):

Pane John, ač máte mé sympatie, přeci jen si myslím, že i vy byste bral, kdybyste byl u zdroje příjmů. Ono již zavedený systém jednoduše nelze zrušit, protože to by se zase musela udělat jakási tlustá čára, jak se u nás rádo říká promlčení. Shodu v zákonodárném sboru poslanců na téma jimi utracených peněz od daňových poplatníků, tak tu dosáhnout nelze. Zase jedině jakousi stojedničkovou, ale to by jedna ze dvou nejsilnějších stran musela mít na tom svůj politický zájem.
A tak vaši oprávněnou námitku k čerpání poslaneckých náhrad pro osobní spotřebu poslance vidím, jako jen součást předvolební taškařice politiků s občany. Ono je totiž nutně zapotřebí reformovat celkově systém v naší společnosti. Poštěkávat na jednotlivosti je nejen neúčinné, ale stejně populistické, jako megalomanské sliby dobra. Jednoduše - předkládejte komplexní program v budoucnu stranou realizovaný a nezaměřujte se na jednotlivosti nedostatků současnosti. Ono každému dochází, že ještě nikdo z vaší strany neměl šanci si nahrabávat v poslanectví a tak jste v určité výhodě oproti stávajícím parlamentním stranám. Teprve budoucnost ukáže, pokud se do parlamentu dostanete, jestli vaše úmysly byly nejen čisté, ale i proveditelné a hlavně jestli se neušpiníte i vy.
15. 03. 2010 | 09:16

JuDr.Z Plzně napsal(a):

Pane Johne
Tady v této zemi,ale na toto nikdo neslyší,tady každý slyší jen na paroubkovo populistické lhaní a sliby,vždyť to je do nebe volající kolik lidi tomu věří?Jsem důchodce takže těch peněz nemám na rozhazování ale aby mě někdo takový jako je Paroubek,Škromach,Sobotka jehož se Váš blog týká udělal na nějakých 2.400.-kč.údajného 13-ctého důchodu tak to ani náhodou!Dokonce teb blábol:Budete žít jako v Dánsku,tak z toho života jako v Dánsku,já osobně vidím,že dokáže splnit akorát jedno:a to 70% daně jako mají Dánové je mi úpřimně líto,že takovéto lidi jako jsou v čSSd někdo může volit protože dopadneme jako hubkaři a budeme žít tak jako v Řecku a ne v Dánsku.
Fandím Vám p.Johne a budu volit VV. věřím Vám
15. 03. 2010 | 09:16

karolina z prahy napsal(a):

naprosto souhlasím s panem johnem...co si politici dovoli u nas v cr je kolikrat k neuvereni...a co se tyce cerpani poslaneckych nahrad...nechapu...zadarmo doprava po praze, zadarmo auta, jidlo v parlamentu za hodne smesny penize, vikendy v rekreacnich strediscich za hubicku...a k tomu jeste nahrady???na co???a hlavne za co???za to, ze ze do PS ani nechodi...
15. 03. 2010 | 09:17

Mirek napsal(a):

Podporuji VV,v této chvílí asi nejlepší volba.
15. 03. 2010 | 09:32

Silvie napsal(a):

Jedna z dotčených britských političek byla dokonce vyzvána k odstoupení i za to, že z náhrad financovala svému dítěti pleny! Pro našince, zvyklého na onačejší kalibr, směšný humbuk.
U nás zatím procházejí bez valného povšimnutí kauzy jako Kalouskovy padáky a arbitráž s Diag Human, Grossovo zázračné zbohatnutí, napojení Langera na kmotra Mrázka, Krausovy kakaové boby, Opencard, pandury, Kapsch a přihrávání státních zakázek Řebíčkově firmě, předražené státní zakázky, Karlovarská losovačka.............a tak dále.......
Tahle země se stala regulérní banánovou republikou.
15. 03. 2010 | 09:35

Pocestny napsal(a):

Všechno hezký,
ale pozdravujou Janouška, to si pražští vexláci našli zase Robina Ouda!

John, ani nos mezi očima....kupčíku s informacema.

Tohohle pána jsem zažil na "vlastní kůži"...
Je to vyděrač..
15. 03. 2010 | 09:43

Pocestny napsal(a):

Karolina
počkejte, co si dovolí John, jen co ho zvolíte..-))
Pan TV Vovka...
15. 03. 2010 | 09:44

MaB napsal(a):

Pane Johne, já bych tyto vaše články bral vážně, pokud byste v nich napsal: Věci veřejné se zavazují, že nevstoupí do žádné koaliční vlády, která nezavede povinné vyúčtování poslaneckých náhrad, která neskoncuje s akciemi na doručitele...atd.

Plus nějaká vymahatekná sakce, pokud to VV nedodrží, ne jako Topolánkova "Smlouva s občany", se kterou si dotčený pán po volbách vytřel anus.

Místo toho tady nezávazně plkáte, podobně jako Cyril Svoboda, který za posledních dvacet let vymetl kdejakou židli, a najednou v sobě objevil bojovníka proti korupci.

Asi uznáte, že skepse má v této zemi už sakra hluboké kořeny.
15. 03. 2010 | 09:52

Silvie napsal(a):

Pocestný,

a koho tedy volíte vy? To bych opravdu ráda věděla, není-li to pro vás příliš impertinentní dotaz.
Volba nových stran je určitou formou protestu voličů, kteří chtějí dát najevo těm etablovaným - tak takhle už ne, máme toho dost!
15. 03. 2010 | 09:56

Gerd napsal(a):

JuDr. z Plzně,
v Dánsku žijí různí obyvatelé a úroveň některých splňujeme již teď. Např. dánský nezaměstnaný (tedy pokud v ČR berete nadprůměrný plat, jste na tom shodně) nebo přistěhovalci zaměstnávaní načerno a pak jde jen o to vybrat vhodného člověka z Dánska.
Pane Johne, jak vám psal Tino výše, tento systém "demkracie" je již zcela nereformovatelný, došlo k příliš velkému propojení mafiánských struktur ze všech 3 oddělených složek státní moci (zákonodárné, soudní a výkonné). Normální je vyřešit to výměnou všech účastníků vinní i nevinní a nabrat nové lidi do všech funkcí.
Tento čezký způsob demokracie zdá se mně poněkud nešťastným.
15. 03. 2010 | 09:57

BK napsal(a):

Barbar má do civilizace vždycky stejně daleko.
Ať je, kde je.
15. 03. 2010 | 09:59

Marcela napsal(a):

Nevěřím Vám,je to sice iracionální pocit,ale i jako investigativní novinář jste ve mně nevzbuzoval důvěru,něco tam skřípe.Lidi,kteří jsou idealisté a něco chtějí změnit obvykle vystupují jinak.Ale můžu se plést a budu ráda,když se to ukáže v praxi.Naší zemi bych to přála.Ale nevolím Vás.
15. 03. 2010 | 10:02

slavwin napsal(a):

Krádeží je i braní a dávaní úplatků, podvodem je vlastně následné kejhání, že na něco chybí. Jen tak mimochodem, jestli s nimi ať už se jmenují Paroubek nebo Topolánek uzavřete nějakou koalici. Rádi bychom slyšeli, že tak neučiníte, pak by se Vám dalo více věřit.
15. 03. 2010 | 10:03

dříve ruda napsal(a):

Pane Johne,

vy jste ten pravej...
profesionální kecal. Ale to opravdu umíte.
15. 03. 2010 | 10:08

David napsal(a):

To, že je potřeba udělat pořádek kolem poslaneckých náhrad je zřejmé. Taky se mně to nelíbí.

Na druhou stranu, pokud zákon o náhradách mluví jako o paušálu, tak to není protiprávní, když si někdo z těch paušálů ušetří. Z velkých paušálů si ušetří na barák, z malých paušálů na psí boudu. Čunek si také z nadstandardních cestovních náhrad ušetřil na barák.

Paušály mají zjednodušovat vyúčtování. Například u daňových přiznání jsou také paušály a nejsou považovány za krádež, když někdo má nižší náklady než je vykazovaný paušál.

Myslím si, že poslanci mají dostatek času na to, aby svoje výdaje evidovali a prokazovali doklady.
15. 03. 2010 | 10:13

Ládik napsal(a):

Já mám do civilizace cca 800m. Bez ní mi to vyhovuje, v civilizaci se lže a krade.
15. 03. 2010 | 10:14

třitečky napsal(a):

Na poslance i senátory dostávají partaje těžký prachy. Tak ať si je platí samy ze svého. Nevidím jediný důvod platit za jednu věc dvakrát, stejně tak platit dvakrát na jednoho poslance.
15. 03. 2010 | 10:23

Grandmaster napsal(a):

Poslanecke nahrady? To je jen kousek toho ledovce, co vycniva nad hladinou a zrovna ted se o tom autor zminil. Ohromny 'zbytek' neni videt ale vi se o nem.
Nekde se ale musi zacit. Je dobre srovnavat radeni ceskych politiku s pomery ve stabilnich demokraciich. Kapka ke kapce az se ucho utrhne.. Zatim jsou volby jedinym zpusobem jak vyjadrit svuj nesouhlas se zpusoby ceskych politiku.
15. 03. 2010 | 10:25

slavwin napsal(a):

Paušalizovat by se mohly drobné částky vyskytující ve velkých množstvích. Proč za paušální náhradu je vykazován příjem převyšující výši průměrného platu, asi proto že vzhledem k celkovým daňovým příjmům státu je to zanedbatelné. Raději bych v tomto směru zaměstnal trochu více kontrolorů nebo je donutil se naučit výhod počítačů. Tomu bordelu snad rozumí už jen poslanci.
15. 03. 2010 | 10:31

Bara napsal(a):

To je legrační, jak každé nové koště slibuje, jak bude zametat lépe a poctivěji. S VV to dopadne jako se zelenými. Nakonec se rozhádají, protože je to taky takový účelový slepenec, určený jen jako výtah do sněmovny. Pak si každý bude chtít urvat co nejvíc na svém písečku a bude po slibech. Lituju lidi, kteří jim uvěří a v dobré víře je budou volit. Moji důvěru nemají. Na druhou stranu aspoň odčerpají hlasy modrákům a oranžádám.
15. 03. 2010 | 10:33

Charlie napsal(a):

pane Johne

své lidské kvality jste už projevil tím, že jste zneužil investigativního programu "Na vlastní oči" k jednostrannému politickému boji.
Jako sluha mafiána Železného-Vovky a jeho přátel, kteří jej stále ještě ochraňují před kriminálem.
Od Vás, a Vám podobných, se změny k lepšímu určitě nedočkáme.

To se raději ve volbách spolehnu na ty, o kterých vím alespoň něco.

Ostatním nivním voličům VV nedoporučuji hledat Blanické rytýře v kalných pražských vodách!!
15. 03. 2010 | 10:33

nick y napsal(a):

Jak se zdá,nikdy není a nebude dost připomínek k úletům parlamentních korýtkářů. Přes všechno připomínání všech už otravných kauz jsou pořád ještě voliči,kteří budou volit již známé nedůstojné zástupce ze všech KSČ stran. Vždyť víme,s kým máme tu čest!
Kouk´jsem se na VV, přímá demokracie je to,co bych si opravdu přál.Zajímavý je také etický kodex,k němu souhlas,žádná jiná strana se o něco podobného nepokouší.Asi proto,že dopředu vědí,jak by s ním naložili.
Bude těžké spolupracovat s těmi poslanci,kteří jsou nyní označeni za zloděje. Nebo maslíte,že by členské základny dokázaly obměnit kandidátky ještě před volbami?Nebo to udělají příště? Nic jiného než propadák ve volbách je k tomu nepřiměje. I z toho důvodu budu volit VV. Pozdravuji
15. 03. 2010 | 10:41

Nuba napsal(a):

Každý má své limity, máte je i Vy, pane Johne

Že bych čekala na slet politických cherubínů nebo serafínů, tak to nečekám. Ovšem stejně nečekám ani souboj pouze antikristů, satanášů či luciferů.

Je to brodění českým rybníkem, kde mi do hodně vysokých holínek pořád vrchem natéká zasmrádlé bláto. A co s tím, to je ta otázka. Apely, které mě ze všech stran vyzývají, ať nevolím velké strany, které v podstatě to blátíčko udržují v nehybném stavu se bohužel, alespoň u mne, minou i pro tentokrát účinkem. A musím také říci proč.

A mohu to vzít hned od Vás, pane Johne. Vaše radikálně postavené proklamace jsou asi určeny lidem s výše položeným prahem vnímavosti než jsem já. Na mě ovšem Vaše jednoduchá demagogie působí kontraproduktivně, ale nemohu vyloučit, že lidem s příklonem k radikalismu může znít liběji. A potom, promiňte mi tu připomínku Vašeho letitého tajemství. Jestliže se tady stylizujete do role chlapáka, který je schopen s otevřeným hledím vymetat špínu, tak ten se měl jako chlap chovat již dávno. Jaké ještě tajemství jste schopen ku svému prospěchu skrývat ? Hřích, který není vidět neexistuje, jinak řečeno krást se může, ale nesmí mě u toho chytit, tak nějak ? Za hříchy se musí platit, u nás to říkám spíš s povzdechem - mělo by se, nicht wahr ?

A teď k tomu zbytku. Jsem člověk levicově orientovaný, volička prozatím sociální demokracie. Také nejsem se vším spokojená, ani náhodou, klientelismus a korupce je rozlezlá všude i mně se zvedá adrenalin. Jakou mám ovšem alternativu volby ? Já žádnou. Komunisty bych nikdy nevolila a Zemanovce, stranu určenou jako prostředek pomsty z principu také ne. Stačilo mi vidět televizní šot, ve kterém se Zeman bratrsky poplácával po ramenou s duem Mirek, kam půjde dělat asi šášulu, aby ten cirkus byl in. A jiná alternativa na levici neexistuje.

O ODS toho bylo řečeno již dost a TOP 09 je strana ustavená panem Kalouskem za účelem odchytu odpadlíků ODS, které jim potom vrátí zpět. A samotný místopředseda, který je korunním princem čekatelem, je osoba naprosto nedůvěryhodná. Zelené s panem Liškou, který má za zadkem pana Bursíka, také nelze. Lidovce přenechávám tradičně zdejším babičkám, kterým velebný pán v neděli vysvětlí, koho že to mají vlastně volit.

Mám zásadně svoji hlavu a čím se mi do ní někdo snaží vtlouci větší klíny, tak tím víc se bráním. I letos budu tedy zřejmě volit sociální demokraty, protože je to strana v jejímž programu se nejvíc odrážejí mé názory a zároveň je reprezentují lidé, kteří nejsou až tak zkompromitovaní, jako v jiných stranách. Teď mám na mysli především pana Haška, Bublana, Pecinu, Sobotku, Škromacha a řadu dalších. A to s přihlédnutím k těm cherubínům na jedné a satanášům na druhé straně, které reálně ani neočekávám.
15. 03. 2010 | 10:43

Miroslv napsal(a):

Prosím Radku Johne,napište mi upřímně,co si myslíte o exšéfovi Železném z Novy...
15. 03. 2010 | 10:49

myrta napsal(a):

Souhlasím s Nubou.A i když jsem koketovala s myšlenkou volit VV,tento nápad je pryč.Víte proč pane John?Protože prostě neexistuje možnost být nefér v osobním životě a fér ve veřejném-politickém životě.To nefunguje.
15. 03. 2010 | 10:51

stále rebel napsal(a):

"1. Poslanec Bohuslav Sobotka využíval podle vyjádření Kanceláře Poslanecké sněmovny přesně
v souladu s příslušnými pravidly. Kancelář Poslanecké sněmovny již v pondělí odmítla ve svém
oficiálním prohlášení, že by poslanec Bohuslav Sobotka zneužíval poslanecké náhrady. Ačkoliv
bylo toto stanovisko MF Dnes známo (autor článku si jej dokonce osobně převzal v úterý od
Bohuslava Sobotky při předložení účtů), článek toto zásadní stanovisko nereflektoval.
2. Bohuslav Sobotka měl, buď jako předseda rozpočtového výboru PS či jako předseda poslaneckého
klubu, vedle náhrad na dopravu také nárok na služební vůz. Ačkoliv nemusel, vybral si B. Sobotka
pouze jednu z těchto variant a služební vůz nikdy nevyužíval.
3. Bohuslav Sobotka má stále trvalé bydliště ve Slavkově v Jihomoravském kraji. Bohuslav Sobotka
v dubnu Kanceláři Poslanecké sněmovny sám ohlásil, že si zajistil v Praze vlastní bydlení a odmítl
nadále vyplácení příspěvku na ubytování, přestože by na něj měl i nadále nárok. Tento příspěvek na
ubytování používal B.Sobotka pouze na zajištění ubytování a nebyl použit na žádný jiný účel, jak uvádí
MF Dnes. Toto tvrzení MF Dnes je tudíž zcela nepravdivé."
http://www.cssd.cz/soubory/...
15. 03. 2010 | 10:54

Pocestny napsal(a):

Silvinko,
jelikož odpradávna se má rodina klaněla leda panu králi, vzhledem k tomu, že vaši feudálové byli našimi patrnery, je to jednoduché..

V roce 1813 byl mému pradědu leadrem tento pán
http://www.zamek-ceskykruml...
mému dědu byl přítelem tento pán
http://www.reflex.cz/Clanek...
a vzhledem k tomu, že si pokládám za čest být skromným souputníkem tohoto pána
http://upload.wikimedia.org...
a nadto jsem obyvatelem náležitého volebního obvodu,
je to jasné

Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg

..volím toho, koho by volil Ivan Medek a Pavel Tigrid, i za ně...

Mám to obráceně, volím ty, kdož jsou prověřeni staletími, když už mám jednou za život tu šanci..

P.S. VV je další past na naivní reformátory. John dostal prachy od Janouška, zvolte ho, zvolíte tu část pražské ODS, která z modrých dobře žije. Ods prachy rozděluje, tihle je kasírují...
15. 03. 2010 | 11:00

Pocestny napsal(a):

Jedna rada obecně..
kašlete na to, co melou partaje a mrkněte na kandidátku, kdo je ve vašem obvodě a vyberte konkrétní jméno, to bude kvalifikovaná a občanská volba.

Pochodování s prapory pod hesly obecných revolucí už máme za sebou, ne?

Já se mohu opřít o zkušenost, kterou má rodina má už skoro 200 let, na tyhle pány byl vždy spoleh - v tom nejlepším.
15. 03. 2010 | 11:04

Pocestny napsal(a):

Nuba,
nezávidím...
možná by to chtělo méně té "levice" a politky, ale více hospodářů...

Smršťovat TOP na Kalouse je poněkud jednoduché, navíc, bechyňští ho prostě volí, s tím nic neuděláte.

Kdejakej chlupatec se tu o něj otírá kvůli rozpočtu...
No, on to mohl nechat ležet, nebo narovinu říci - milánkové, 10% z důchodů, každý třetí erárapanážník na pracák a rozpočet bude zase nulový...
Je to celkem sociálně cítící člověk, tak to neudělal.

Já ano. -)))

Proto volím pravici bez modrých, jak bylo správně řečeno, je to strana pro ty, kdo nechtějí ani nácka z hradu, ani zloděje z podhradí.

Vaše oblíbené barvy kandidují lampasáka, který nás v roce 1989 chtěl rozjezdit tankem jako číňan. To mi stačí...
Pár otázek:
Hašek..co dokázal jako hejtman?
Bublan? Policejní katastrofa, ministr v období Grošáků v bezpečnostních sborech..
Pecina? Kandiduje v Praze, tomu komunisté říkali MUKL
Škromach? Něco více, než hloupé řeči?

Víte, koukněte na kandidátku TOP u vás v kraji, možná tam najdete třeba starostu, kterému byste tímhle křivdila, pokuste se z parteiovčanky povýšit na občanku, vím, je to těžké, stereotypy táhnou, ale nikdy není pozdě užít šance stát se slušným člověkem..-)
15. 03. 2010 | 11:23

stále rebel napsal(a):

Radek John je ukázka české novinářské bídy a bude ukázka i bídy politické. Hodně řevu a prázdnota, na oblbnutí některých to stačí. Kdo bude volit VV vybírejte alespoň takové, kteří přemýšlí nad obsahem svých slov.
15. 03. 2010 | 11:24

hanah napsal(a):

pane Johne,

poslanecké náhrady jsou v porovnání s financováním vaší strany a s jejími kšeftíky a politickými čachry (alespoň v Praze), naprosto směšnou záležitostí.
Omíláte to stále dokola, přestože víte, že jim to ze zákona náleží a nic vracet nemusejí. Zda je to morální je jiná věc.

Snažíte se odlákat pozornost od vašeho napojení na některé pražské podnikatele ? Nebo na půjčku 200 mil. na volební kampaň ?
Jistě vás hodně občanů zprava i zleva bude volit, ať už z bezradnosti koho jiného, nebo proto, že vám uvěří.
To ještě není důvod, pane Johne, abyste dělal z lidí blbce.

A ještě jeden dotaz. Když už vy jste lhal své rodině, směla vaše utajená dcera říkat pravdu a
"zveřejnit" kdo je její otec nebo to měla zakázané ?
15. 03. 2010 | 11:33

schrott napsal(a):

Pocestny
píšete dobře, na některé věci(VV a John) máme stejný pohled. Ale chci se zeptat, skutečně si myslíte, že pan Schwarzenberg je tím, kdo stranu založil, bude ji řídit a TOP 09 se bude řídit tím nejlepším, co bývá dnes ke šlechtě jaksi romanticky přiřazeno? Špatností, kterých se šlechta dopustila, je dost.O předsedovi TOP 09 toho moc neví, je mi sympatický, nicméně, v případu Čunek selhal, prokázal se jako slaboch. Romantiku je třaba konfrontovat s fakty. Koho volit neradím, každého věc.
15. 03. 2010 | 11:37

Silvie napsal(a):

Pocestný,

já mám s Topkou docela problém - staré profláknuté ksichty nabízející "novou" politiku.
"Kníže" je maskotem, nikoliv politikem. V poslední době začínám mít čím dál intenzivnější pocit, že mu politika slouží jen jako kratochvíle. Jeho obliba u voličů je založena na podobném principu jako obliba "úřednické" vlády. U lidu jsou paradoxně nejoblíbenějšími politiky ti, kteří se nijak neprojevují a nic neprosazují, případně ti, kteří dokážou slíbit modré z nebe.
Kalousek je stejně zkorumpovaný pardál, jako všichni ostatní, možná celkem schopný ekonom, ale pro mne zcela nedůvěryhodný člověk.
Panu Johnovi bych šanci dala, ať ukáže, zda je schopen dostát slovu a vnést do české politiky slušnost, korektnost a odpovědnost. Ale přiznávám,v českých reálicích je to nadlidský úkol. Několik mladých inteligentních a sympatických členů VV jsem si poslechla a vůbec to nebylo špatné. Tahle strana má perspektivu dostat se do parlamentu, protože ji budou podporovat nespokojení voliči stávajících pol.stran napříč pol.spektrem. Možná budeme překvapeni, protože získá mnohem víc hlasů, než se předpokládá. A já chci v politice nové mladé tváře.
15. 03. 2010 | 11:44

tomas napsal(a):

myslím, že politici (za to co (ne)dělají)mají plat vysoký dost a že by další náhrady ani nepotřebovali!!!souhlas s johnem.
15. 03. 2010 | 11:46

zdena napsal(a):

VV je strana, ve které jsou mladí vzdělaní lidé a to se mi líbí, myslím, že by šanci dostat měli...já je budu volit...a myslím, že takových jako já,je a bude dost.
15. 03. 2010 | 11:50

Joska napsal(a):

U VV mi nesedí páter Josef Zieleniec, maskot této strany. Už dávno se o něm říkalo, že je KGB. S jakou horlivostí s Klausem a Mackem rozbili republiku aniž by se drze zeptali občanů, zda to chtějí, se jentak nezapomíná. A možná, že je to také tak trochu jeden z důvodů, že jsme tam, kde jsme, t.j. v .....
15. 03. 2010 | 11:56

mirda napsal(a):

já volím VV,vy volte koho uznáte za vhodné jenom né ty co tam sedí dnes,jinak se nic nezmění.
lidi co se rozhodují mezi VV a ČSSD to je snad schizofrnie.
15. 03. 2010 | 11:56

ales napsal(a):

volit kazdy podle sveho vedomi a svedomi...ale volit opet cssd a ods a pak si stezovat...to nejde dohromady!top 09 je porad o tech stejnych lidech!proto budu volit VV
15. 03. 2010 | 11:59

jo napsal(a):

Taky je mi milejší když loupež přizná. To, že se s tím nic neděje je problém policie a poslanec by si měl při nejmenším sypat popel na hlavu a peníze vratit. Problém je v tom, že kradou všichni, tak se s tím radši nebude nic dělat.
15. 03. 2010 | 12:08

trubač napsal(a):

Pane schrott, mluvíte mi z duše, pan Schwarzenberg se mohl stát skutečně silnou osobností. Že zvolil politiku před ctí ho postavilo na roveň ostatním. Jediný,kdo zvolil čest a svědomí byla zatím paní Třeštíková, ale ta asi nekandiduje.
15. 03. 2010 | 12:16

hanah napsal(a):

Zdena, mirda,aleš

mladí a vzdělaní lidé...kdo stojí za nimi vás nezajímá? Kde strana vzala peníze na volební kampaň vás také nezajímá?
Že chtějí na pimátorku prosadit Reedovou, která spolupracovala s Bémem a přinejmenším o všem věděla a mlčela, vám nevadí ?

"Věci veřejné je mafiánský projekt lidí (i z okruhu ODS) ovládajících situaci v Praze."
LN 13.3.2010

http://www.lidovky.cz/vynik...
To vám nevadí?
Stačí nové mladé tváře? To mi připadá stejné jako věřit slibům socanů.
15. 03. 2010 | 12:18

obcan napsal(a):

hanah zase vytahuje ty omilane spekulace, pro ktere nikdo nenasel dukazy...to uz myslim volice VV ani nerozhodi...
15. 03. 2010 | 12:24

Pocestny napsal(a):

Schrott, Silvie
kolik "starých profláknutých ksichtů??
Pět, slovy pět.
Víte, že potřebujete cca 1500 lidí abyste pokryla kandidátky v celé zemi?

Jo, s Kalousem má problém kdekdo - a kým tu nemá problém kdekdo.

VV, to je jako OSS, ještě nic neudělali, jenom žvaní...je mi líto včech těch "nových nezkorumpovaných tváří", které poznají, pro koho dělají, až bude po volbách...
Janošek, to je záruka jako pan Kočka.

Ke knížeti, je mi poněkud nevolno z toho, jak si tu kdekdo myslí, že člověk, který se nechová jako hospodský vyhazovač, je maskotem.
Ano, jeho politika neživí, pokud jde v tomhle věku do té žumpy, je to asi více než koníček.
Najděte si na youtube záznamy z politiky, když jí dělali lidé jako Tigrid, Battěk, Loewy (to abych levici neupřel kvalitu) a provnejte s tou dnešní "rozhodností" pinglů a teplárníků...

Drbanizace českého veřejného prostoru je děsivá, je čas se vrátit ke kořenům věci a připomenout si, že něco po staletí funguje, zatímco jiné tu dekády nefunguje.

K.S. je slušný člověk, který dokázal spravovat majetek bez větších problémů. Pokud by někdo chtěl vytáhnout Mirotice, tak je to tak, že koupil fabriku v bankrotu a přišel na to, že je plaite správně...ten podnik byl nespasitelný.

Proč si musíme porád hledat vzory v putyce?

Dále, za tu partaj kandidují starostové obcí, kteří mají "napracováno" na komunální úrovni, nenašel jsem tam jména darebáků, ale lidí, kteří už leccos udělali.

Ale chápu, že emotivní chtění a iluze novosti dělají své.

VV je to samé, co Kremličkovi pensisté.
TOP je pokus vrátit do politiky pravici, protože ODS je apolitická, účelová mocenská struktura.
15. 03. 2010 | 12:24

jupik napsal(a):

mne se libi, ze VV "sijou" do ods a do jancika na praze 5!!!a kdyz udelaji vitr na radnici v praze 5 a i v parlamentu,tak jedine dobre!!!
15. 03. 2010 | 12:27

Pocestny napsal(a):

Čunek,
nevím, co všichni čekáte?
Odstupte, odstupte..
Pokud z politiky odejdou ti, kdo říkají, že Čunek konal morálně mizerně, ale v naší realitě je to nestíhatelné, kdo v ní zbyde? Čunkové, malí "spořitelé" v konšelských židlích, kteří se zviditelňují tažením proti barevným?

K.S. zaplatil audit, publikoval výsledky, je na lidech, aby si s tím poradili, protože mandát poslance Čunka není závislý na odstupování jiných, ale na volbě voliče.

a upřímně, víte, že kdyby K.S. resignoval, bude ministrem zahraničí Zahradil?

Teď, co je lepší, demonstrace puritánského moralismu a magor na zamini, nebo malá ťafka vlastnímu svědomí a další služba státu?

Uvědomte si, že většina z vás se alibizuje už tím, že "se nestaráte" o ten hnus..

Většina z vás volí negativní selekcí s podprahovou setrvačností, tahle země potřebuje skokovou změnu, tzn. dostatečně velkou stranu, která je schopna kandidovat lidi, kteří se v realitě fungování systému vyznají.

Co vědí VV, OSS o systému státu?
Nemnoho, jsem zvědav, jak budou reformovat lidé bez zkušenosti, bez kontaktů, bez rutiny, kterou komunální politici jistě mají.

Víte, mám pocit, že hledáte prince Bajaju, ale ten, jako žádný jedinec tuhle situaci nezmění.

ODS - 17 tisíc členů
SD - 12 tisíc členů,
KSČ(m) - 21 tisíc členů

Jak chce John se stovkami dobrovolníků válčit s těmito masokombináty?
15. 03. 2010 | 12:36

hanah napsal(a):

občan

vaše věc, pokud se domníváte, že jde o spekulace.
On někdo hledal důkazy?
Nebo vám stačí slovo pana Johna?
Kde myslíte, občane, že vzali peníze na kampaň?
Proč myslíte, občane, že firma ABL dostala zakázku na ochranu pražských památek?
15. 03. 2010 | 12:37

obcan napsal(a):

to hanah:
vam staci spekulace bez dukazu?
penize maji od sponzoru, ke ktery se verejne priznali...jako jedna z mala stran..a to se mi libi...
popravde,ted jsem byla na jedne z vezi, na mikulasi a super!!!jestli abl spravuje takhle vsechny ostatni, tak tomu jedine fandim...a propo... navstevu mikulase doporucuji:-)
15. 03. 2010 | 12:42

Silvie napsal(a):

Pocestný,

to už je snad těžká paranoia s tou spileneckou teorií (mimochodem pěkně postavenou na hlavu) o ODS a VV. Vy jste si nepovšimnul, jakou vede proti VV ODS dehonestující antikampaň. VV odčerpají všem existujícím stranám znechucené voliče (a že jich bude dost), proto je mají politici rádi ,jak osiny v pozadí.
Pokud můžete u Topek tolerovat Kalouska, pak můžete klidně akceptovat i Paroubka s Topolánkem nebo Bursíka , nechápu rozdíl.
Knížeti jsou připisovány málem nadpřirozené intelektuální schopnosti, ale v poslední době se S. profiluje spíše jako neustále klimbající, nepříliš pohotový a rozšafný strejda. Nezdá se mi, že by s ním Top 09 udělala díru do světa. Navíc příšerně "šumluje" a jeho řeč je naprosto nesrozumitelná. Ale na některé lidi (jako např.na vás) má šlechtický titul magický účinek.To, že si kníže nepotřebuje nakrást, je sice hezká věc, ale o pol.erudici nic nevypovídá. Já např.taky nekradu a budu proto dobrým politikem?Právě proto ho na tohle místo Kalousek nastrčil, kníže mu udělá skvělé "píár" a lid pozapomene na padáky a Šťávu.
Jenže ne všichni, ke škodě Kalousků a spol., mají v tomhle státě alzheimera.
15. 03. 2010 | 12:45

hanah napsal(a):

občan,zdena,tomas,ales,jupik

Ale no tak, všichni z jedné IP adresy?
prokazujete VV medvědí službu, podvádíte stejně jako oni.
Nebo jste placen od příspěvku?

Zkuste zvolit jeden nick a pod ním stranu hájit, takhle jste směšný.
15. 03. 2010 | 12:50

Silvie napsal(a):

Pocestný,

a ještě dodatek - vím, že to bude mít VV v parlamentu těžké s těmi zavedenými mastodonty.
Ale já už nemůžu s klidným svědomím volit zase stejné grázly. ODS už jsem pár let volila se zaťatými zuby, ale její arogance prostě překročila únosnou míru.
Vůbec vás nechápu, právě vy jste nás leta politicky školil a dával nám nevyžádané lekce z morálky. A teď dáte hlas gaunerovi, který by měl sedět v base pěkně vedle Grosse, Paroubka, Řebíčka atd.
Dost zvlášní, řekla bych...
15. 03. 2010 | 12:53

hanah napsal(a):

Sivie

nevím, jak je to mimo Prahu, ale věřte, že v Praze to je neoddiskutovatelný fakt. V pražské ODS jsou 2 frakce, které se spolu potýkají. S jednou z nich jsou VV velikánský kámoši. Nejde o paranoiu, bohužel. Jinak by to mohla být volba, ale takhle nikdy ne.
15. 03. 2010 | 12:55

zdena napsal(a):

hanah....nechapu, kde jste na to prisla...to mate pristup k informacim, ke kterym ja a ani ostatni diskutujici nemaji..trochu podezrele,ne?kazdopadne asi je nas vic z jednoho baraku nebo mesta...poskytovatel netu ma jednu IP adresu..takze nejsem jeden slecno nebo pani oranzova (nebo modra?) hanah...je nas priznicu vv proste vic...smula,co?rekla bych,ze nekdo plati spis vas...
15. 03. 2010 | 12:57

Nuba napsal(a):

Pocestný,

já se nechci rozhodovat mezi slušným člověkem a programem. Mělo by být přirozené, že by tyto dvě věci neměly být v protikladu.

A jednou to tak bude. Já kvůli tomu odmítám volit pana Jekylla když mi k tomu bude přibalen i Hyde. Schizofrenie je hrozná nemoc, nechci na to konto žertovat, mám tak nemocnou dceru. Musí existovat jiný způsob.
15. 03. 2010 | 13:09

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pane Pocestný,
s Kalouskem nemá vůbec žádný problém TOP09, Kalousek byl zvolen členy(většinou členů) této strany za 1. místopředsedu. S stranou(členy strany), která(kteří) mohli někoho takového zvolit za 1. místopředsedu, mám problém já.

Je mi líto všech těch "nových nezkorumpovaných tváří", které poznají, pro koho dělají, až bude po volbách...Kalousek, to je záruka jako Karel Křivan, také příznivec Karla Schwarzenberga.
15. 03. 2010 | 13:10

Nuba napsal(a):

Ještě dodatek

Co říkají komunisti, to dávno neposlouchám, někde jsem teď slyšela Kováčika a bylo to příšerné.

A že Kalouska volí v Bechyni - bráno pragmaticky, jako žába na prameni měl jistě k rodným štědrou ruku, to nemá až tak s morální bezúhonností a oblibou moc společného
15. 03. 2010 | 13:18

Pocestny napsal(a):

Silvinko, Kalouska nevolím, a vzhledem k tomu, že nejsem z Bechyně /jihočech ani nemohu.
Zde kandidují tito:
http://www.top09.cz/regiony...
a s těmito nemám problém...

Už chápete, že realita a vaše snění o totálně čistých bílých koních je rozdíl?

Sorry, VV je "pražská" partaj, její kadidáty také znám, a to, co vy považujete za pomluvy, je prostě holý fakt.

Kdybych nevolil TOP, volil bych zelené, Liška mi ničím nevadí a i když je to singulárně apolitická partaj, je to lepší než stávající masokombináty.

Proč žijete v iluzi, že "se vše změní"???
Socani a komouši tu budou mít 45 -50% odevzdaných hlasů, pokud nepřijde více lidí než obvykle..
ODS si také svou pětinu (byl bych rád za méně) utrhne a to tím novátorstvím neovlivníte.
Systém distribuce židlí za hlasy je jasný, socky a komouši jako 1. a 3. partaj naberou ve skrutiniu hlasy na úkor těch 5% munčičáků, takže tři pidipartaje jsou naprd, statisté, kteří budou dopočtu.
Kníže má šanci v Praze porazit socany, možná i ODS, to je to, oč tu běží.

Nejde o morální alibi voliče, jde o mechaniku moci.
15. 03. 2010 | 13:18

Silvie napsal(a):

Hanah,

jelikož čtu denní tisk, neunikly mi spekulace o tom, jak vznikly VV. Původně prý měly vyštípat z jedné z pražských radnic nepohodlné zastupitele a vypomoci tak ODS. Také se říká, že je financuje podnikatel Janoušek atd.
I kdyby část z toho byla pravda, nemusí to nutně znamenat provázanost VV s ODS. John je natolik inteligentní člověk, že by si zcela jistě dokázal spočítat, co by to znamenalo pro jeho další pol.kariéru. Pokud se chce stát opravdu slušným politikem, má nebývale velkorysou možnost (vzhledem k popularitě VV)se o to pokusit. Jsem přesvědčená o tom, že by to dokázali voliči v současné době patřičně ocenit a VV by mohla vyplnit prázdné místo po ODS. Ale to už záleží na míře jeho zodpovědnosti a schopnosti prosadit smysluplný program, jakož i na schopnostech kandidátů strany.
Jsem si vědoma toho, že John není ideální politik (kdo ale je), ale zatím příliš na výběr nemám. Volby pro mne znamenají hlavně možnost vyjádření nesouhlasu s tou pol.špínou.
15. 03. 2010 | 13:23

Silvie napsal(a):

Pocestný,

já jsem nikdy netvrdila, že VV něco zásadně změní (i když - cesty Páně jsou nevyzpytatelné a po osudových dvaceti letech třeba nazrál čas na změnu?).
Jen říkám, že nechci vrhnout na volební urnu, až tam budu zase házet lístek s názvem strany, z níž se mi několik let obrací kufr!
15. 03. 2010 | 13:27

Pocestny napsal(a):

Proboha, nečekejte, že se tu objeví partaj bez linku na zájmová lobby, bez nich a bez jejich peněz kampaň neuděláte.

Mluvíte tu tak, že opravdu doporučuji volit ty čisté a nezapojené komouše.
Oni vám znova připomenou, co to je politika těch malých normálních lidí...

Tohle není svět morálky, nikde na světě, přestaňte naivně hledat to, co v politice prostě není...

Chápete už snad, že presu nám zvolil Šlouf, vládu "pravice" tu sestavil Šlouf, je čas to rozbít.
Kdy vám už dojde, že ti šaškové ve sněmovně jsou jen herci, Kotěnočkin a Rusakov do televize nelezou, naopak, ti opravdu mocní lidé zde mají tváře, které jste v TV neviděli...
Pochopte už ve své trivialitě, že politiku nedělá Paroubek, ten jenom chlapácky hýká, protože je v oposici. Až bude ve Strakovce, bude na řemenu. On prachy nemá, a hulvátsvím proti korporátům je nevydělá. Když mu je nedají, skončí na buben.

Mihalco by fakt měl dospět a udělat vám tu s redakcí nalejvárnu, jak to doopravdy v politice chodí.

KAŽDÝ politik je maňásek na provázku, kníže je v tomhle ohledu jedna z vyjimek, protože nepotřebuje peníze, má jich dost.

Je daleko transparentnější se rovnou přiznat k Bakalovi (čistej fatcat), než tutlat komunálního zloděje...
15. 03. 2010 | 13:29

Pocestny napsal(a):

Nubo,
jste, tuším z Vysočiny..
jak cítíte ten propad financování kraje po volbách?
Víte, že do minulých krajských měla "modrá" Vysočina daleko více, než "modrooranžové" Brno?
Pokud Kalous tlačí prachy do svého obvodu, dělá jen to, co každý politik musí.
To je jeho práce.
15. 03. 2010 | 13:32

hanah napsal(a):

zdena a spol.

vážená/ý, obdivovateli VV

"Sorry, VV je "pražská" partaj, její kadidáty také znám, a to, co vy považujete za pomluvy, je prostě holý fakt."
toto napsal nade mnou pocestný, což s dovolením kopíruji.

To, že nevíte jak je to s VV, je váš problém. Mnoho z nás to ví.
Patrně to ví i auto článku v LN, odkaz viz. výše.
Kdo chce, info si zjistí nebo aspoň přemýšlí o tom, co se kde píše a dává si věci do souvislostí.
Jiný nezodpovědně zavírá oči před fakty a pak holt nic neví.
15. 03. 2010 | 13:33

Nuba napsal(a):

Pocestný,

tak kníže to finančně zapotřebí nemá, ale Kalousek určitě ano. Já si dokonce myslím, že ani v ODS nebyl pan Topolánek ten hlavní příjemce lizu. Tam vidím tu hlavu Dalíkovu a jiných.

Jeho noblesnost by si možná ani neráčila všimnout, protože je to pod její úroveň a rozlišovací schopnosti.
15. 03. 2010 | 13:35

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Kalousek, s ním i ti, kteří ho byli ochotni zvolit, mezi nimi i kandidáti z Prahy, má do totálně čistého bílého koně ještě dál než VV.

Záleží na tom jaký link na jakou lobby to je, u TOP09 se šušká o loterijní lobby, osobně důkazy nemám.

Kníže peníze (možná) nepotřebuje, ale Kalousek a ti co za ním stojí je potřebují.
15. 03. 2010 | 13:36

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Nuba:
Váš příspěvek jsem při psaní svého neviděl.
15. 03. 2010 | 13:38

Nuba napsal(a):

Pocestný,

jsem z Jihomoravského kraje, ale souhlasím, taky jsme to pocítili, když byl pan Sobotka ministr nebo se porcoval medvěd. Ale vyjma toho má tady také lepší pověst, a tu prachy nezajistí
15. 03. 2010 | 13:40

zdena napsal(a):

nejsem obdivovatelka, jsem volic VV:-)
kazdopadne...nekdo take premysli, proc nekdo pise takhle a zda i za tim neni vliv nekoho jineho nez autora...kazdy premyslime asi jinak...
ja popravde o objektivite nasich redaktoru silne pochybuju...
no a volba VV je pro me prijatelnou variantou...
15. 03. 2010 | 13:42

Silvie napsal(a):

Co máte pořád všichni s tím knížetem? Ten je tam přece jenom na ozdobu. I když já si ozdobu představuju trochu jinak, nežli jako ospalého mumlajícího krtka.
Co kdy tak významného kníže řekl nebo udělal, že ho pokládáte bezmála za spasitele české politiky?!
Chápu, že starším dámám imponuje švihák s knírem a pohled na jeho panství jim podlamuje kolena, jen nevím, jakým způsobem to prospěje české politice.
Vyjma klišé - "kníže nekrade, protože to nepotřebuje".
15. 03. 2010 | 13:46

zdena napsal(a):

tak v tom se silvii souhlasim, pro me je taky nepochopitelna obliba pana knizete, co tak zasadino udelal???
15. 03. 2010 | 13:51

Pocestny napsal(a):

Vážení, je správné, že tu mluví z většiny přesvědčení o výběru...
Neberu vám ho, své si vzít nenechám.
To je také správné.
Volte tak, jak vám přirozenost velí, ale nebuďte potom zlomení z toho, že "tohle jsem netušil/a"...
Je zodpovědností každého z nás hodit do bedny to jméno, za které si vnitřně ručíme.

Silvinko, jak jsem výše napsal, mám to podloženo zkušeností čtyř generací, to je všechno, co s tím knížetem mám. To mi stačí.
15. 03. 2010 | 13:53

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Když zvážím strany, které se eventuelně mohou dostat do parlamentu, tak VV je zatím(!), podle mě, nejméně nepřijatelnou variantou.

Ve VV si členové za 1. místopředsedu nezvolili někoho na úrovni Kalouska.
15. 03. 2010 | 13:55

Pocestny napsal(a):

Nuba,
já žádný rozpor mezi jménem Schwarzenberg a tím, jak ho dvacet let znám, tedy "jeho programem", nevidím. Přál bych vám, aby socan měl méně šílený program a více ctihodné dráby..-)
15. 03. 2010 | 13:55

Silvie napsal(a):

Pocestný,

tak to volte klidně mně taky - jestli vás bere jenom ta "modrá krev".
15. 03. 2010 | 13:57

Silvie napsal(a):

Pocestný,

vy děláte, jako když jste k Schwarzenbergům jezdíval za totáče do Rakous na svačinu.
15. 03. 2010 | 14:00

hanah napsal(a):

Silvie

já jsem na rozdíl od Vás volič pravicový, dosud jsem volila ODS, při posledních volbách už se sebezapřením.
Jsem na tom stejně, jako asi většina z nás. NEVÍM KOHO.
Je tomu tak u pravovoličů i levovoličů, předpokládám.
To ale neznamená, že zvolím bezmyšlenkovitě novou stranu (vím že není úplně nová a působí v komunálu), jen proto, že má na kandidátkách nové tváře.

Ta propojenost, o které se píše je FAKT. Ta propojenost je větší, než je pro mě únosné, ať už na kandidátky nastrčí krásnou Klasnovou nebo "charismatického" Johna. John je možná inteligentní, ale také měl krycí jméno Rajon a také touží po moci a po penězích. A také byl sakra "propojen" na ty správné hochy ještě v době, kdy dělal v Nově.
u VV funguje klientelismus ještě předtím, než se vůbec dostaly do parlamentu. Jak to bude vypadat potom, nechci ani domýšlet.
15. 03. 2010 | 14:01

MA-FU napsal(a):

Pane autore
Vy když ústa odevřete=Bulvár

Pocestný,máte recht a pravdu
15. 03. 2010 | 14:03

Silvie napsal(a):

Hanah,

jak jste přišla na to, že jste "na rozdíl ode mne volič pravicový"?
Čtete vůbec, co píšu? A koho jsem skoro dvacet let volila?
15. 03. 2010 | 14:04

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Tuším co budou strany(všechny) dělat po volbách a předem je mi z toho zle. Od voleb v ČR jsem vždy tušil nějaký špatný výsledek/důsledek, realita vždy předčila mé negativní očekávání.
15. 03. 2010 | 14:05

Pocestny napsal(a):

Střihavka
Tak jako Šlouf škodí Zemanem, tak Bémovi škodí jiní Johnem. K ničemu jinému tato struktura neslouží...
Pokud chcete přesta být povrchní drbnou, tak:
1.Seznam ministrů, partaj, která neumí nominovat patnáct jmen za patnáct resortů je na nic.
2. Strukturovaný volební program, ne kecy o tom, jak se jinde mají lépe a že my to doženeme, ale
- priority po resortech
- rozvahy po kapitolách
- jména odborných garantů

Pak se budeme bavit.
VV zatím působí jako občanské sdružení kverulantů. Odborně to bude ocas koalice, hlasovací strojek do sněmovny.

Znova, rozdíl je patrný třeba u zelených, ti mají strukturovaný koncept.

Teď vy a konkrétně:
Kalousek, co máte, kromě emočního pocitu z grázla?
Víte, že ten pán nesestavoval jen loňský, ale i většinu minulých rozpočtů, tedy je jako předseda rozp. výboru kontroloval?
Víte, že padáky neobjednával on, ale Akviziční odd. MO, které je plné lampasáků?
Víte, že Šťáva uměl plasmu za polovic toho, co napsali do tendru ti, kdo ho prohráli a jen díky infantilitě jistého p. ministra zdravotnictví Bojara byl vypažen chlapci, kteří naše zdravotnictví dojí jako vás vaše banka?

Prošel jsem si pár věcí, je to chlap s hroší kůží, dělo se kolem něj leccos smradlavého, on je ale opatrný, v těhle věcech nejel, že nedělal nic proti nim, to už je druhá věc, ale to bychom od našich politiků museli obecně chtít více...

Proti Šloufkomandu je to nula.
15. 03. 2010 | 14:06

jaroslav napsal(a):

VV nejsou nove,vznikly uz v roce asi 2001 nebo 2002, nevim presne...a hlavne nemaji jen nove tvare, ale predevsim mlade a vzdelane a taky zeny, nabizi uz ted poradenstvi v oblasti socialnich sluzeb a ja si proste myslim, ze se snazi upozornovat na podivne kauzy na radnicich a kdyz bude mit ve volbach uspech bude je treba i resit...a to podporim
15. 03. 2010 | 14:12

hanah napsal(a):

Silvie

omlouvám se, spletla jsem si Vás, tuším s Nubou.
15. 03. 2010 | 14:12

Silvie napsal(a):

Je zajímavé, jak se při posledních volbách všichni novináři i politici obouvali do euroskeptiků a teď po nich ani pes neštěkne.
Nejspíš tak blafali proto, že se jejich event.vzestupu dost obávali (už s ohledem na poměrně skeptický vztah Čechů k unii). Teď je jim jasné, že Hybášková ,ani euroskeptici nemají šanci a tak jim nevěnují média ani politici žádnou pozornost.
O to víc se nyní soustředí na VV, které pro ně znamenají reálný odliv větší části stabilní voličské základny. To se týká zejména ODS, za níž kopou v podstatě všechny relevantní deníky.
Čím víc VV propírají, tím víc ve mně vzbuzují pocit, že se jich bojí. Běžný občan nemá šanci zjistit, kde začíná pomluva a kde pravda. Beru proto všechno s jistou rezervou.
15. 03. 2010 | 14:13

Pocestny napsal(a):

Silvinko,
čtěte to, co jsem vám napsal..
Jsme 200 let "sousedé".
Můj děda byl prvorepublikový vysoký státní úředník a vysoký důstojník UVOZ,
já znám K.S. z doby, kdy jsme oba "civilizovali" pod dohledem pánů Medka a Tigrida pana Havla na hradě.
Pracoval jsem pro protokol.
Na sváču k nim nejezdím, ale vy potřebujete shazovat každého a cokoliv, co nekonvenuje vaší umanutosti, to už vím.
Na sváču k němu přišel kdejaký emigrant, kterého estébáci vykopli z republiky s rukama v kapsách...
On a jeho otec udělali pro tuhle zemi tolik, že vy byste potřeboval tři životy, abyste to dohnala.
Já vás nijak neponižuji, jen konstatuji, že nemáte právo se vozit po lidech, kteří dokázali více.

Mohla byste napsat třeba že Sáblíková je stejně vošklivá opice, bylo by to asi to samé...
Zamyslete se nad sebou, je ve vás jen a jen negace, agrese, víme, co dokážete pod články o cikánech.

Ponižováním druhých se nikdo nepovýšil, na to tu mnozí zapomínají.

Hledáte kladného hrdinu, ale opovrhujete těmi, kdo minimálně nehráli toho záporného. V souvislosti s vírou v Johna je to poněkud schizofrenní a smutné.
15. 03. 2010 | 14:19

Silvie napsal(a):

Pocestný,

vy jste snad spadnul z Marsu?
Asi nevíte, že Šťáva je kámoš Kalouska a že to byl právě Kalousek, kdo místo standardního soudního řízení s Diag Human zvolil sebevražednou arbitráž a šel tak na ruku Šťávovi. A viděl jste někdy Kalouskovu rezidenci v Bechyni?
Za padáky samozřejmě odpovídal ministr , a tím byl tehdy Kalousek. To, že tady máme díky němu Las Vegas (a nejen u nás) a jsme z toho všichni nešťastní (na každých dvacet metrů jedno kasino), také vypovídá něco o tom, kde bere Kalousek prachy pro sebe a pro svou stranu. O tom, jak zdatný je to lobbista, nepochybuju.
15. 03. 2010 | 14:19

hanah napsal(a):

jaroslav

další do party k tomasovi, zdeně, alesovi,obcanovi,jupikovi.....
z jedné IP adresy :-)))

Fakt dobrý, jen pozor - k volbám může jen jeden z vás :-)
15. 03. 2010 | 14:23

Silvie napsal(a):

Pocestný,

teď jsem dočetla váš poslední komentář a zamáčkla jsem slzu v oku.

Co hrajete momentálně za roli?
Pokud si dobře pamatuju, tak nejnenávistnější komentáře a osočování vůči všem oponentům vycházelo z vašeho"pera".

A co do toho montujete Sáblíkovou? Kníže mohl být možná? obohacením české politiky před dvaceti lety, dnes už na to nemá. Je to starý nemocný člověk. Do Tigrida a Medka má hodně daleko.
15. 03. 2010 | 14:23

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pocestný,
s Vašimi názory na VV souhlasím, na Šloufkomando také.

Pokud bych měl(Vaše "co máte") u Kalouska právně hodnověrné důkazy na "leccos smradlavého", tak by už Kalousek byl ve vězení.

Kalouskovi nevěřím stejně jako soudruhu Dolejšovi, ten je také hrozně nevinný, tomu také ještě u soudu nikdo nic nedokázal.

Komu nevěřím toho nevolím, spolu s Kalouskem se u mě "svezli" i ti, kteří ho zvolili, to je u mě stejné jako kdyby za 1. místopředsedu zvolili Čochtana.
15. 03. 2010 | 14:27

kaja napsal(a):

ja souhlasim s tim, ze stoji za to,dat sanci VV:-)
15. 03. 2010 | 14:42

Olga napsal(a):

Čerpají na co mají nárok. Proč ne? Jaký je rozdíl při odečtu daní?
15. 03. 2010 | 14:43

honza napsal(a):

ten "narok" je prave to, co by mit nemeli...proc by meli mit k platu jeste nezdanitelne nahrady v takove vysi???jezidt k tomu zadarmo mhd a buh vi co jeste!
15. 03. 2010 | 14:45

Pocestny napsal(a):

Las Vegas?
Zase jinak...
Lidovci se pasou na Sazce, mám jmenovat další lidovecké prebendy z loterií?
To, kdo je čí kámoš, je irelevantní.
Relevantní je to, co jsem napsal. Já se také "kamarádil" s kdekým, ale na chodu světa to nijak nic nezměnilo.
Nebudu ho bránit, ale nemusím Kalouse nijak podkopávat.
Šťáva, když přišel, měl tolik peněz, že další nepotřeboval. Jedni ho do tendru přihlásili, ukecali, aby do toho šel, když tendr vyhrál, tak se druzí lekli o ztrátu šméček a vlivu a parta kolem nejmenovaného privatizátora efedrinky se rozhodla emigranta zbavit.

Jste odbornice na lidové výklady, já se většinou vyjadřuju o tom, do čeho vidím.
Je to prostě tak, že když se to ukázalo neprůchodné soudem, Šťáva skočil po arbitráži, já bych to udělal stejně.
Oholit tuhle bandu bolševiků? Jistě, rád a hned...Že to zaplatí poplatník? No a co? To nechť si poplatník vyřídí s bílou mafií. Čtěte Hořejšího (ne badatele), tam máte takových věcí celou řadu.

Střihavka
respektuju váš názor na Kalouse, teď prosím odpovědi o VV.
15. 03. 2010 | 14:52

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pane Pocestný,
odpověděl jsem, nevím zda jste přehlédl, děláte že jste přehlédl nebo chcete obsažnější odpověď.
15. 03. 2010 | 14:58

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Pocestný: doporučuji všem, kdo to zvládnou, přečíst si o Šťávovi něco na německých serverech. Ten byl ve Švýcarsku a v Německu u výslechů častěji než většina lidí za rok v koupelně. A tenhle prokazatelný podvodník (sledován i ohledně prodeje zbraní ještě v době DDR) přidrandí a Kalousek jako jeho kámoš o něm nic neví?????? No, to vyprávějte večer dětem místo pohádky. Pokud dáte raději na drby o tom, co případně VV udělá po volbách, než na vlastní zkušenosti co už několikrát udělaly strany, které pořád volíme, tak bych rád zmínil jednu drobnost: i měňavka se zkušeností učí. A to je prvok! Pro ty, kteří VV potažmo R.Johnovi vyčítají soukromé záležitosti bych měl dotaz: máte stejné morální požadavky na politiky, které volíte? Pokud ano, prozraďte mi, prosím, koho "čistšího" jste našli. Zatím nás lži a podvody ostatních politiků stály miliardy, soukromé problémy R.Johna se netýkaly nikoho.
15. 03. 2010 | 15:14

bob napsal(a):

to Pocestny
teda takhle se odkopat. Všichni to sou šmejdi ale Kalousek je zlatej. On za nic nemůže, jen proti tomu nic nedělal:-)))
Jak seš přísnej na ostatní, tak tady ti to nějak nejde.
15. 03. 2010 | 15:19

bob napsal(a):

to vidlemístoklíčů
asi David Ráth:-)))
15. 03. 2010 | 15:22

hanah napsal(a):

vidlemístoklíčů

soukromé problémy Johna nás nic nestály, jsou jen takříkajíc třešničkou na dortu :-)

Možná jste si mohl všimnout, že VV je vytýkáno něco úplně jiného, tak to nepřekrucujte a nebagatelizujte. Chováním v soukromí John jen předvedl, že se neštítí ničeho.

Jinak zdravím Káju a Honzu, další do partičky z jedné IP adresy. Už to není ani vtipné.
15. 03. 2010 | 15:30

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Bob: Na dráta mi, prosím, nesahej. Když ho vidím, tak si uvědomím, že vlastně ostatní politiky až tak moc nenenávidím. Ten mne smiřuje i s tím úděsným zbytkem politické scény.
15. 03. 2010 | 15:30

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Hanah: myslíte třešničkou na dortu pomluv splácaném oranžádami? Jistě máte na svůj názor právo, ale můžete mi, prosím, sdělit jednak koho považujete za slušnějšího, dvak co konkrétního kromě spekulací o budoucích aktivitách či koalicích víte? Děkuji
15. 03. 2010 | 15:32

Nemo napsal(a):

Co by to nedělali, když jim to hloupí zaměstnavatelé dovolí.
Zkusme jednou volit stranu, která bude mít ve svém volebním programu zrušení zbytečného senátu, omezení poslanecké sněmovny, redukci výše poslaneckého platu na max. 3 násobek průměrného platu, omezení poslaneckých náhrad a jejich podmíněnost prokazatelnosti výdajů, odvolatelnost politiků svými voliči, trestní stíhání přeběhlíků apod.

Normální občan musí projít náročnými vstupními znalostními a psychologickými testy při nástupu do zaměstnání. Ne tak naší zaměstnanci. Těm stačí jen mlátit hubou.

Jsme břídilové a ne zaměstnavatele. Nejhorší na tom je, že se tak chovají i pravicoví politici, kteří by měli mít zásady zásluhovosti a šetření zakodované ve svých genech. Často se však chovají hůře než ti na levici.
15. 03. 2010 | 15:46

hanah napsal(a):

vidlemísto...

víte velmi dobře, že nejde o pomluvy. Pomluva není , že VV dostaly od vlivných pražských podnikatelů 200 mil. půjčku na kampaň (tedy žádné transparentní sponzorské dary). Aby mohly splácet, což takhle nějaký kšeftík? Třeba pražské památky.
A to je OK? Tak to je trošku ukázka toho, co kromě spekulací vím.
Koho považuji za slušnějšího ?
Tak to fakt nevím.
Snad Bobošíkovou, snad Macha, snad piráty...
15. 03. 2010 | 15:48

hanah napsal(a):

Nemo

tý jó, trestní stíhání přeběhlíků...
Vy na to teda jdete zostra. Když člověk změní názor, zjistí nějaké nepravosti a skutečnost, že jiná strana jedná v souladu s jeho názory a podpoří ji, vy byste chudáka zavřel ?
15. 03. 2010 | 15:53

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Hanah: nebylo by lepší přečíst si všechno na stránkách VV než dát na oranžovomodrou propagandu? Vše je tam transparentně vysvětleno. Na rozdíl od jiných stran VV jasně uvedla své sponzory, na rozdíl od jiných zakázek tahle byla prokazatelně pro Prahu výhodnější, atd. Chápu, že v současném marasmu se jen těžko někomu věří, ale budeme s tím muset začít. Pokud budeme volit pořád ty samé jenom s argumentem, že ... "noví budou stejní..." tak se opravdu nic nezmění. Pozitivní alespoň je, že se nerozhoduješ mezi starou známou squadrou. K tomu ale dodatek: až se oranžády začnou bát Macha a Bobo, tak myslím, že ti budou pod palbou stejných pomluv.
15. 03. 2010 | 16:03

Richard napsal(a):

Plně souhlasím s "vidlemístoklíčů", sorry Hanah, ale já jsem si třeba web VV prostudoval celkem podrobně, to stejné jsme učinil u socdem a ODS, a pokud bych byl nerozhodný volič a tím já jsem, rozhodně bych nevolil oranžové, už jen proto, že nevěřím růžovo-rudým slibům natřeným na líbivou, ale časem nemoderní oranžovou. jakoupak barvu nám Dimunovci naservírují po volbách? Bojím se, že se brzy přetřou na jinou a bude nás to hlavně všechny stát zatraceně hodně. A to nebudou platit sponzoři, to budeme platit my všichni, včetně mě, který jejich hrůzné léty prověřené zvrhlosti bude taky platit..pěkně děkuju, nechci, ale budu muset :-( A pokud jde o sponzorství, ano někdo to vždy musí platit, lepší znát sponzory a vědět jací jsou, než utrácet peníze nás všech a dělat si ze strany obchodní dům a vydělávat na lidech...navíc i socdem má své sponzory a ráda inkasuje od lidí jako byli a jsou páni Kočkové, Mrázkové, Pitrové a mnozí další rádoby mecenášové...
15. 03. 2010 | 16:46

karelhá napsal(a):

Pane Johne, nejste originální, jenom přízemně trapný. Kolik že to máme poslanců a senátorů, víte to vůbec? A kolik dalších papalášů s nezdaněnými náhradami?
Rozepište se raději o svém předsedování představenstava bohaté firmy, kdy jste vůbec ani trošku netušil odkud kam tou firmou protékají miliony, protože vás to vůbec nezajímalo a vůbec se vás to netýkalo. A za 10000,- měsíčně jste pouze vydával časopis. Taky trapné? Ano,trapné, ale to jsou zase vaše vyjádření.
15. 03. 2010 | 16:53

vidlemístoklíčů napsal(a):

Ještě dodatek pro Hanah: Volfová, která teď bojuje ruku v ruce s Bobo ti nevadí? Já osobně s ní mám zkušenost při podvůdcích na P7, pak nějaká její škola, kde to s těmi finančními toky nebylo nikterak průzračné..... a to ti nevadí?
15. 03. 2010 | 17:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
Vás tedy z Blesku vyrazili ? Že jste byla jako moc měkká , říkáte. Aha.

No v lidovkách jsou s Vámi určitě spokojeni, že?
To je takový kompromisní plátek. Takový mix bulváru a polopravd. Jako dělaný pro Vás.

Přeji mnoho úspěchů v nové práci. A ať Vám to fabuluje jako doposud.

Volím VV. Uvidíme.
15. 03. 2010 | 17:30

David Hronský napsal(a):

karelhá(zí) jedovatou slinu, by se chtělo říci :-D
Nevím kde je pan John v tom článku trapný? Popisuje skutečnosti tak jak jsou a věřím, že pan John zná i počty našich zákonodárců. Možná byste karelhá neměl číst jen Blesk nebo Aha! Právo a nebo Lidovky, ale třeba se podívat na zprevodajství země o které se tvrzení pana Johna opírá, např. skynews.com nebo bbc.com/news a zjistíte, že je to pravda. Sedí jak počet poslanců, tak i těch co stanuli před soudem.
A u nás?? U nás jen to syčení hus a houserů...a vy to syčení ještě podpoříte nesmyslným přitakáním...jestli Vy karelhá nejste pasáček hus :-D
15. 03. 2010 | 17:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hmm. Někdo tady zmínil přeběhlíky.

A co takhle proběhlíci, ti Vám nevadí ?
Mám na mysli ta individua, kterým již v jiskrách zažehli v jejich hlavách věčný plamínek politického karierismu. Jedno na jaké straně zrovna stojí, hlavně aby tato strana měla alespoň částečný vliv na výrobu, marketing, distribuci a prodej bohulibých to artefaktů zvaných korýtka.

Přeběhlictví, to je jen takový český folklor. Zjevem daleko malignějším je však fenomen proběhlictví.
A obávám se že ustrašený schizofrenik, takto průměrný český volič, nikdy nepřijde na to jak lumpen elity a metastázy proběhlíků vyříznout a spláchnout definitivně do
kanálu. Raději si vše v teple domova při vepřoknedlozelu znovu zracionalizuje, popř. vytěsní a jde opět volit to "menší zlo".

Lumpen elitám a metastázím lumpen elektorát vyhovuje. Cítí se v něm jako kapři v rybníku. A kapři, jak známo...

P.S. Poslední bitva vzplála. Dejme se na pochod.

Tedy vytáhněme špunt.

Volím VV. Uvidíme.
(Prý mají podmínku pro to, aby se člověk stal jejich členem , že nebyl nikdy v KSČ. Já nebyl ani v SSM. Doufám, že mě to v očích jejich kádrováka nebude diskvalifikovat)
15. 03. 2010 | 17:46

hanah napsal(a):

vidle...

nepostřehla jsem, že jsme si potykali:-), ale budiž, nejsem žádná citlivka. Tvůj nick je příliš dlouhý, proto promiň zkratku.

Na stránky VV jsem se dívala, pravda že ne důkladně, takže to udělám samozřejmě znovu, jak že to vysvětlili. Jestli tak, jak pan John vysvětluje svoje fungování ve firmě ORA PRINT a další podivnosti, není jim co věřit....
http://www.reflex.cz/Clanek...
http://www.drevari.cz/clank...
http://www.silvarium.cz/con...
http://domaci.ihned.cz/c1-4...

Pokud bych se dívala jen na stránky příslušné strany a dala na jejich tvrzení, asi bych musela být padlá na hlavu. A věř mi, vidle, že nejsem :-))

Pokud jde o Volfovou - vždycky jsem ji brala za tlustou socanku, které jsem nevěnovala žádnou pozornost. Doneslo se ke mně cosi o nějaké škole. Nedávno jsem ji viděla v nějakém diskuzním pořadu a k mému překvapení mluvila velmi rozumně a docela mě zaujala. Její podvůdky proti kšeftům vévéček a Johna?
To si fakt děláš srandu !

Navíc ještě nejsem rozhodnuta, sbírám a třídím informace :-)
15. 03. 2010 | 17:47

hanah napsal(a):

Tencokido

a také mají podmínku bezdlužnost. To je snad moc ne?
15. 03. 2010 | 17:49

Pocestny napsal(a):

Hošové,
znova povídám, Kalous je "standardní mazák" týhle scény, ťáva je střelec, vyslýchali, nezavřeli, takovejch tu máme také dost.
Já neříkam, že je svatej, ale hodí se jako pekelník - zejména trubačům z těch dvou masokombinátů.

Transparentní kecy, ty Johnovi vždy šly.
Nejlépe za mergle, jako když si ho koupil jeden předseda SBD, kterej nechtěl platit za teplo, to jsme pak viděli kulervoucí reportáž o mrznoucích batoletech a zlejch soukromnících, kteří nechtějí sponzorovat družstevní pohodu.
No, nakonec Radkovi zmehlo, Předsedu zavřeli za defraudaci, Vovka za Radka zatáhl soudní výlohy a s námi se "mimosoudně vyrovnal", tenhle kašpar nosil své ego vesele dál.
Osobní zkušenost.
Janoušek a spol, to je už druhá...Děkuju, nechci, ten pán si spolu s kemou Pavlowskim můžou teď vyluxovat jiné kapsy, ne ty moje.

Jen do to ho, vidláci, každý musí následovat nějakej ten sen..-)))

Kydale, já vesele prdim na sliby VV, mně stačí, co už tu Janoušek zašmelil.
Jen volte, vy budete chroustat brouky, žádné pohádky nebudou, jenom tvrdá realita.
Vy jste takovej věřič, abyste neskončil jako věřitel.

Bobe,
Kalous je v rukou jihočechů, tim to pro mne končí.
Znova a znova, volím tyto lidi:
http://www.top09.cz/regiony...

Možná jinde to vyjde opačně, ale v Praze (kromě brňáka Lišky) není alterna. Sorry, Johnovi dlužím leda jednu na sanici, pokud přijde somrovat hlasy, jsem si jist, že ne do mého domu, protože ví, že na něj pustím psy..-)

Nemyju si ruce, ale nehraju si na Kozu novátora...

Váš svět je poněkud příliš jednoduchej, pánové. Ale čemu se divit...
To je normálka, čunkolizové jdou po Kalousovi, socani a komouši po Čunkovi, každej jde po tom, kdo mu konkuruje.
15. 03. 2010 | 18:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
Ani ne. Slíbila jste mi přece nějaký ten džob, až Bobo vyhraje volby a Otázky VM v neděli budete moderovat konečně Vy.
Anebo se přimluvíte přímo u Šmuclerové, až se jí konečně, tedy Ringier printu, podaří získat nějaký ten kšeftík místo Ora Printu ?

Mě to je celkem jedno od koho ty prachy budou. Vím, že vzhledem k historii uvedených person jich bude dost na to, abych všechny dluhy zatáh tak do konce prázdnin.

Tak se snažte, milá Amazonko !
15. 03. 2010 | 18:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
Hlavně nevolte Nývlta s Macháněm. /Bratr Kalousek je takto přece u KDU a občan Schwarzenberg u Zelených. Nebo ne ?/

To byste pak znovu skončila na našem oddělení pro léčbu schizofreniků.

Mějte se.
15. 03. 2010 | 18:08

Pocestny napsal(a):

Jinak pro VyzýVače VV platí to výše, nebudu se opakovat...
Prosím konkrétní odpovědi:
1.Seznam ministrů, partaj, která neumí nominovat patnáct jmen za patnáct resortů je na nic.
2. Strukturovaný volební program, ne kecy o tom, jak se jinde mají lépe a že my to doženeme, ale
- priority po resortech
- rozvahy po kapitolách
- jména odborných garantů

....
P.S. Střihavka, jo přehlédl, byl jste s tim hotov jednou větou, čekal jsem delší špalek...mea culpa.
15. 03. 2010 | 18:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

Radek John

Víte proč se NIC neděje ?

Protože jsou už tak věznice nacpané k prasknutí.

Vítězství materie nad duchem. Ale od toho přece ty bolševiky , rozestrkané po všech stranách máme , ne ?

Mějte se.
15. 03. 2010 | 18:19

Pocestny napsal(a):

Kydale,
zase konkrétní lež z vaší klávesnice:
Pokud jakákoliv partaj nominuje NESTRANÍKA, třeba K.S., na jakoukoliv posici, neznamená to, že je jejím členem nebo majetkem.
Za druhé, z čehož až takovou radost osobně nemám, existuje schizofrenie typu CDU-CSU, tedy KDU - ČSL, je přirozené, že se časem může tohle dvojspřeží rozpadnout na jednotlivé půlky.
Kalous se dal dohromady se středopravými, Cyrda se socany, nikdo tu nemění posici, jen lidovci půjdou konečně ke dnu. ... Bylo by horší, kdyby jako Rath nebo Pecina přebíhali od modrých k orangutánům. To je schýza.
Čili, opět účelové, prázdné, jalové, singulární a jednoduché, vidím, že i ti, kdož chtějí "volit rozumem", mají hormonální návaly....

Udělám vám to ještě složitější, pevně doufám, že perníkáři vypaží ze sněmovny Severu. Ono to chce pročistit všechny kandidátky, proto i tuhle.

Ale samozřejmě, není nad spolek nadobyčejných individualit...
Modleme se:
"Johne náš vezdejší..."
15. 03. 2010 | 18:20

Ivan napsal(a):

Když to víte, tak tam nespěchejte pane John.
15. 03. 2010 | 18:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pocestný

Již jednou jsem Vám řekl (slušně bez invektiv, oslovujíc Vás Vašim nickem), že Vaše příspěvky nečtu.

Zakázal mi to pan primář.

P.S. Tuším, že jsem oslovoval hanah. Ale mohu se mýlit, jsem pouze hloupý samurajský synek, navíc odložený.
15. 03. 2010 | 18:29

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pane Pocestný,
příhodná varianta by byla, že by ti, kteří hlasy spadají pod SČ kraj(máte JČ ?), TOP09 nevolili nebo kroužkovali kandidáty za Kalouskem. Pokud by se Kalousek nestal poslancem, tak by ho to uvnitř TOPky mohlo zbavit vlivu, i těch co za ním stojí. V dalších volbách by TOP09 mohla být přijatelnější pro více voličů, pokud se vyplní Vaše vize.
http://www.top09.cz/regiony...
15. 03. 2010 | 18:31

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pane Pocestný,
s Vaším výčtem nedostatků VV, co se týká programu, souhlasím.

Co je důležitější, program nebo lidé, kteří budou program naplňovat?

Když si Čochtan založí politickou stranu, napíše(někdo mu napíše) politický program, tak to nebudu číst. Pokud by všichni kolem ten program chválili, tak bych jim řekl, že mnohem podstatnější je pro mě osoba, která bude (jakýkoliv) program naplňovat. Čochtan, Kalousek a lidé, kteří jsou ochotni je volit, si mohou psát programy jaké chtějí, volit je, myslím osoby ne programy, protože vládnou lidé ne programy, nebudu.

Seznam ministrů?

Pokud by se VV dostaly do vlády, tak by se jistě nějaký/cí kandidát/i na ministra našel/i. Jak by to vypadalo, že strana, která, když bude mít štěstí, bude ráda, že se vůbec do PS dostane, už před volbami jmenuje ministry, dokonce 15? Vzpomínám si jak před volbami 4koalice rozdělovala virtuální ministerská křesla, dokonce se o ně "servali", to byl trapas.
15. 03. 2010 | 18:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

...řekl Tomáš Střihavka
(i za mně)

:)))
15. 03. 2010 | 18:48

zdesta napsal(a):

Politika je umění vyvolávat problémmy,vidět je všude,chybně je vyhodnocovat a na jejich odstranění používat ta nejhorší řešení. Ed.Murphy. Myslíte pane Johne že budete vyjímkou?
15. 03. 2010 | 18:54

Marie napsal(a):

Pane Johne,
myslím, že i Vy to máte do civilizace ještě dost daleko. Poslední odstavec článku by neměl chybu, kdybyste ho nenapsal Vy, mistr v přetvářce a lhaní. Možná Vás lidi budou volit a to, že jste lhář, jim vadit nebude. Ale pro mě jste člověk amorální, který v politice nemá co pohledávat. Teda v případě, že chceme, aby se lež a krádež nestala pro českého politika běžnou normou. A na závěr, je pravda, že pan Soukup od ČSSD přeběhl k VV ?
15. 03. 2010 | 20:03

hanah napsal(a):

Tencokido

to, že jste mě přestěhoval z bulváru do polobulváru mi tak trochu napovídá, že Vaši vyvolení už to u Vás nemají tak jisté...:-).
Jasně, když to dobře dopadne, na kámoše Tencokidu nezapomenu. Musíme si pomáhat, že?
Taky se mějte
15. 03. 2010 | 20:05

Nuba napsal(a):

Tak s myšlenkou, že je důležitější, kdo něco říká víc než co říká, nemohu souhlasit. A to z několika důvodů. Důvěryhodná tvář je totiž nejlepší maska podvodníků. To je známo. Jistě, pokud někoho znám velmi dobře, tak mohu jeho slovům věřit.

Ovšem to je další háček. Ačkoli tomu člověku mohu věřit, nemusím s ním souhlasit. Já přece nemusím s někým souhlasit jen proto, že mu věřím a vím, že nelže a je prokazatelně charakter. Proto opakuji. V politice potřebuji takového člověka, který říká to, s čím souhlasím a zároveň mu mohu věřit.

Takovouto čistou kombinaci nenacházím ani u jedné ze stran na naší politické scéně.

Ani svému manželovi bych nepodepsala souhlas, že si máme prodat barák nad hlavou a jet do pouště hrát si na beduíny.
15. 03. 2010 | 20:30

paja napsal(a):

No já mám s panem knížetem jednu osobní zkušenost a ta mi stačila,zcela vypovídající apotvrzující co se interpretuje o rozmařilé šlechtě ve filmech.Šel jsem před pár lety z Myslíkový na Národní třídu kolem Fleků a koho tam nevidím?Milého dotyčného totálně na šrot jak leze po čtyřech po chodníku a osobní řidič jezdil kolem a hledal ho kde je.kdybych byl hajzl tak jsem to natočil a nebo zavolal novináře,jenomže to bych se shodil sám před sebou a spadnul hodně hluboko.
15. 03. 2010 | 21:20

Luba napsal(a):

Proboha!
Jak může někdo rozumně uvažující a jakž-takž morální volit tu nejhorší sebranku, co vypadla černoprdelníkům právě odtamtud?!

Lidovci jsou celí blažení, že ta nejhorší sorta vykradačů kostelních kasiček od nich konečně ráčila defekovat, a hned se utvořila sorta monarchistních přihrblíků, jenž neskonale blaží knížecí ruky cel. :)

Černohor jest postava legendární, a ať se snaží jak chce, lokajstvo ho hned lapí a tlačí na politické piedestaly.

Dobrobodrému knížeti pak nezbývá, než pochválit - tu zeměpána, tu kozodoje, onde zas reichsführera modrého hnízda, tu se koří kráse radarové pěvkyně, či jinde vychvaluje velikost humanbombového lucernisty ...

Pitoreskní je náš politický svět.

HOPíkům byl vnuknut sugestivně améboidním Kalouskem velkolepý projekt, kterak jednoho z největších polistopadových podvodníků, jeho samotného, opětovně recyklovat z mafiosa na humanoida, a to tak, že bez namáčení a dočista dočista, z nevole do kýženého volitelna.

Není důvěryhodnější bytosti nad geniálního podvodníka.

Mediální osli samozřejmě nadšeně hýkají nad Velkým Oddlužitelem a do kalouskovského ovčince snaživě nahánějí stříhatelné preferenščiky.

Co dodat?
Bylo by zdravé a logické navázat na parlamentní tradici první rep. a zavést vázané mandáty.
Protože:

Kdo z voličů zná a má možnost skutečně poznat lidi, které volí? Kdo má čas sledovat práci našich politiků? Jejich morální profil?

Řekl bych, že skoro nikdo.
Lidé volí strany, nikoli jednotlivce. Proto by se této skutečnosti měly poslanecké mandáty a odpovědnost z nich plynoucí, přizpůsobit.

Tedy - žádné "nejlepší vědomí a svědomí", ale vázanost programem a stanovami strany.
A při jejich nedodržení by následoval okamžitý vyhazov ze strany, poslaneckého klubu, Parlamentu, a na místo provinilcovo by nastoupil další politik dle počtu obdržených hlasů voličů.

Jak by pak mohla vzniknout podobně pitoreskní strana, jako je Kalouskova a Schwarzenbergova turisticko-rekreační TOP-09?

Kde se pan Kalousek naučil těmto způsobům? Na ministerstvu války?
V Ulánbátaru?

Jak někdo z oněch politických podvodníků vypustí z huby ono sousloví "politická odpovědnost", obvykle se začnu hurónsky smát, řvát, až jsem z toho přesmutně vesel.

Tu odpovědnost do nich budeme muset teprve natlouct!
Včera bylo pozdě.

Jinak:
Přeji VV pana Johna a SZ pana Lišky úspěch a co nejvíce mandátů (pokud možno vázaných).
Nevázanosti už bylo, až, až ...
15. 03. 2010 | 22:21

hanah napsal(a):

Neměříte stejným metrem, Lubo.

Kalousek je tím čím je, souhlas (dlužno přiznat, že je aspoň chytrý), kníže hraje jakousi roli, které ne zcela rozumím, ale jak můžete VV v čele s Johnem (s loupeživými pražskými podnikatelskými rytíři převážně z ODS jsou jedna ruka) přát úspěch, tomu teda nerozumím vůbec.
Vy, která volíte levici?
15. 03. 2010 | 22:52

Luba napsal(a):

hanah,
jak jste přišla na to, že volím levici? :)

Jsem ekoterorista, nikoli však levicový.
Zastávám názor, jenž vyslovil
slovutný Ortega y Gasset.

Volně:
"Levicovost a pravicovost nejsou nic jiného, než dvě různé formy morálního ochrnutí."

Čemu nerozumíte?
Který mizera manažer by byl trpěn na stejném postu dvacet let? Kde je dynamika? Obměna? Nápady? Inovace? Sebereflexe? Odstup?

Nikde! Vládne jen skupinové myšlení/skupinová stupidita, otrženost od reality, nepotismus, iluze nezranitelnosti, závislost na moci a rozhodování, atd., atd.
Chapadla politické chobotnice je třeba řádně pozutínat.

Už prostá výměna provařených tlam a vysezených křesel za ksichty nové a dosud funkcí nevyžrané, je osvěžující a povzbudivá.
15. 03. 2010 | 23:27

hanah napsal(a):

Luba

ajajaj, já se dnes pořád pletu. Omlouvám se. Patrně teda paní Nuba ? se přihlásila k levici?
Už jsem označila Silvii za levicovou voličku, také se ohradila.
vznášíte dotazy, na které neumím odpovědět - kde je dynamika, sebereflexe... atd
Nevím, vytratila se, a možná sociolog by k tomu mohl přidat, že se to tak trochu dalo očekávat a není to ani nic divného.
Nemyslím si, že výměna "provařených tlam" (hezké:-), něco vyřeší. Obávám se, že ty nové mladé tváře si budou chtít také trochu uloupnout a bude to stejné divadlo , jen s jinýma figurkama.

Takže - omluva
a pro dnešek dobrou noc všem
15. 03. 2010 | 23:39

Pocestny napsal(a):

No, je klid, opadly vášně, můžeme trochu myslet.
1. Chcete li morálku a spravedlnost, nevolte a jděte se místo toho vyvenčit.
2. Chcete-li změnu, volte ty, kdo jí jsou schopni, nejen hubou, ale zejména činy.
3. Ta změna nebude příliš velká, kdo očekává, že po volbách bude vše dle jeho gusta, bude zklamán.
4. Nehledejte chyby na těch, které volit nebudete, ale na těch, které volit chcete.
5. Očekávat od "monotematiků" jako např. Zelení, že budou spasiteli všehomíra, je poněkud naivní.
6. Je navýsost důležité, kdo tu politiku bude konat - příkladem budiž socan Špidla a socan Gross, zdánlivě jeden program a jeden styl, fakticky protiklady.
7. Není hřích měnit partu, je podivné měnit filosofii, je zbabělé měnit místo bitvy...
8. Nikdo není černý, nikdo není bílý, jsou jen odstíny šedivé ale i ty mají široké spektrum viz
https://www.youtube.com/watc...
tohle je "černobílé", čili "šedivé", přesto se na to dá donekonečna znova dívat.
Co je pravdivější? To nahoře nebo tohle?
http://www.prodluzovani-vla...
i když je "to" hezké a barevné...
9. Politik je představitel, je třeba vědět čí... a rychle zapomenout na to, že jste to vy, voliči. Politik se zodpovídá tomu, kdo ho kandiduje, ten se zodpovídá tomu, kdo to platí. Nejhorší je si myslet, že "sponzoři" nebudou chtít své "dary" zpět.
Strana je banka, do které vy vložíte poměrný podíl ze svého střádání, tedy hlas a na něj vázaný mikropodíl rozpočtu. Sponzor je "investor", který vloží základní kapitál, strana vyšle kandidáty, to jsou dealeři z marketingu, kteří vám nabízejí "bankovní produkty"
- ODS :
https://www.youtube.com/watc...
- socani:
https://www.youtube.com/watc...
- TOP:
https://www.youtube.com/watc...
Černopr:
https://www.youtube.com/watc...
komouši
https://www.youtube.com/watc...
-zelení:
https://www.youtube.com/watc...
OSS:
http://www.ppfbanka.cz/file...
VV:
https://www.youtube.com/watc...

je to pestré, co....-)
jde o jediné, o procenta, o která vás odřou.

Po volbách se ukáže, kam vaše vklady vrazí...a kdo je bude pást.
10. Strany slouží těm, kdo je založili a vedou, pomáhají těm, kdo jsou členy a žijí z těch, kdo je volí.

Tak, teď mudrujte, vašnostové. Potichu a každý o svých...-)

Politika, je svinský kompromis, to platí uvnitř, zvenku je to jako hrací automaty všem to vezme a občas to někomu dá.
Politika je vždy o tom nejméně odporném řešení, které by navíc mělo i fungovat.
Sebelepší myšlenka a výraz tváře zůstane nenaplněna, pokud nejsou ruce, které by jí vtělili v čin.
Nemá cenu volit ty, kteří nemohou vyhrát. Proto nevolme ty, kdo víc než 5% nedají.
Ti kdo dají deset procent, budou mít vliv jako homosexuálové dohromady s katolíky..-))), dvacet procent je na účast ve vládě, 30% na její vedení (pokud klapne i jeden dvacátník).
16. 03. 2010 | 00:39

Luba napsal(a):

Omyl Pocestný:
Politika by neměla být "svinský kompromis", ale dohoda slušných a vzájemně se respektujících bytostí. Konsenzuální rozhodování, kde se nikdo nesnaží za každou cenu překřičet nesouhlasící.

Jak praví CML: "Základním předpokladem dosažení konsensu je umění naslouchat druhé straně, věcně reagovat na námitky, respektovat odlišné názory a pružně navrhovat akceptovatelné řešení."

Svinský kompromis je dohoda sviní. A v našem zájmu je, aby se do Parlamentu svině nedostaly.

Mimochodem,
Vámi užívané termíny občas připomínají slovník prvorepublikových komunardů, co své "třídní nepřátele" v Parlamentu mydlili po hlavách židlí.

Jak pravil soudruh Gotttwwalldd:
"Kdo bude tvrdit, že u nás budeme zavádět kolchozy, toho poženu sviňským krokem!"
16. 03. 2010 | 08:28

mia napsal(a):

Já tedy vidím, že se zde rozjela slušná diskuze, nicméně podle mého názoru by bylo na čase, aby se poslanci chovali odpovědně a pokud do těchto jejich výhod nikdo nebude šťourat a nikdo jim nebude připomínat jejich nesplněné sliby typu nebudeme si zvyšovat platy když většina národa jde s platy drasticky dolů, tak se nezmění vůbec nic. Takže jen tak dál!
16. 03. 2010 | 09:41

Terry napsal(a):

to mia

Předvolební sliby (jako "předvolební" platí skutečně jen před volbami)nyní už některé strany zcela bezostyšně "povýšily" na

PŘEDVOLEBNÍ LŽI.

viz

Důchod 15 tisíc? Jen tahák na voliče, přiznala ČSSD (http://hn.ihned.cz/c1-40978...)

Takže co vše si necháme nalhat?

A obecně

CO SI JEŠTĚ NECHÁME LÍBIT ?!!!
16. 03. 2010 | 10:32

mia napsal(a):

no jo, z rozhovoru se Škromachem v HN jsem šla do vývrtky - nechce se mi ani veřit, že něco takového je schopen vypustit z úst...
"vy nám taky všechno věřítě..." to prostě o něčem svědčí - a nejen o úrovni těch, kteří teď sedí v PS, ale svědčí to i o tom, jaké mínění mají o svých voličích. Když takhle něškdo bezostyšně a opravdu zcela jasně lže a nebojí se následné konfrontace, tak si teda o nás msuí myslet, že jsme snad národ nesvéprávných jedinců... - jak Paroubek s oblibou říkává "obyčejných lidí" :-///
16. 03. 2010 | 10:46

JŠ napsal(a):

Pokud se pane Johne dostanete do parlamentu,tak pak uvidíme,jestli budete vy a další poslanci VV v případě nevyužití poslaneckých náhrad jejich část vracet.Myslím si,že pro ČR by bylo pozitivní,kdyby se do parlamentu dostala jak VV,tak SZ a KDU.Dlouhodobě se totiž zdá,že nejvíce skorumpovaní politici jsou z řad ODS a ČSSD.
Při řešení deficitů státního rozpočtu samozřejmě není nejdůležitější zamezení zneužívání poslaneckých náhrad,ale především zamezení předražování velkých státních zakázek.Očekával bych pane Johne,že jako předseda VV napíšete i sem blog,kde popíšete,návrhy a způsob,jakým se VV bude snažit prosazovat změny příslušných zákonů,např. zákona o zadávání veřejných zakázek.Předseda SZ Liška už tento blog napsal.Co se týká "útoku" poslance Křečka z ČSSD,že kampaň VV je částečně nekorektní,tak v určitých věcech má pravdu.Např. v tom,že místo sloganu: Přesuneme 10 miliard z obrany do školství, by jste měli uvádět tento slogan: Budeme prosazovat přesunutí 10 miliard z obrany do školství. Tím samozřejmě nechci říct,že předvolební kampaň ČSSD je korektní.Předvolební kampaň ČSSD je ještě více nekorektní než kampaň VV,popř. kampaň SPO,kde na billboardu se Zemanem je slogan Znám cestu z krize.Kampaň ČSSD je totiž velmi populistická,oni jsou schopni v případě nouze třeba i slíbit rohlíky zadarmo,jen aby měli co nejvíce poslanců.proto je jim např. strana jako VV "trnem v oku",protože v případě,že se dostane do parlamentu,tak to znamená pro ČSSD o jeden nebo i dva poslanecké mandáty méně a jejich spojence KSČM o jeden mandát méně.Tím by se snížil jednak jejich vliv ve sněmovně a taky by přišli o 900 tisíc ročně za poslance,což sice není jediný jejich příjem,ale jsou to peníze,který se jim hodí.Proto ta jejich nevraživost vůči VV.
16. 03. 2010 | 11:56

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Lubo,
mezi tím co by být mělo/nemělo a realitou je dost velký rozdíl. Té doby, že politika nebude svinský kompromis, se nedožijeme.

Znáte někoho kdo říká, že je ten neslušný, nerespektující, .... ?

Pane Pocestný,
hodně dobrý příspěvek.

Jedna reklama/zmínka Vám tam chybí, na její natočení nejsou(ironie) peníze, bydlení bez hypotéky.

Reklamu s Rodenem jsem v TV viděl, moje reakce byla: tsss.

"Po volbách se ukáže", kteří lidé dokáží vytvořit "nejméně odporné řešení, které by navíc mělo i fungovat". Zatím se moje předvolební negativní očekávání naplnila.

TOP09 nebo VV = výběr mezi čertem a ďáblem, 4 stávající(ODS,ČSSD,KSČM,?KDU-ČSL), kteří se dostanou do PS, ještě hůř, SZ, odhaduji, se nedostane.

Co se týká TOP09, tak mám tendenci věřit člověku, který na reklamu v TV nemá peníze, procenta také bere, ze zdr. pojištění.
http://www.ceskatelevize.cz...
Hrozný pořad, ........ moderátorka.
16. 03. 2010 | 13:11

Pocestny napsal(a):

TS
nemá smysl rozumově argumentovat v diskusi s jedincem, který se řídí emocí.
16. 03. 2010 | 13:33

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pocestný,
až na nějaké výjimky se řídím Vámi, jste hodně dobrý. To jsou ty emoce? Kdo se nikdy neřídí emocí?

Povolební výsledek byl vždy u všech stran ještě horší než moje předvolební (emoční) negativní očekávání. Snažím se situaci po volbách předpovědět co nejhůř, vždy zásah kousek vedle.

Pokud by se Vaše vize ohledně TOP09 potvrdily, tak to bude dobře, v dalších volbách bude mít TOPka voličů více.
16. 03. 2010 | 14:13

Pocestny napsal(a):

myslím tím Lubu, to jsou emoce nad rozum.
UJá se nesnažím mít pravdu, je je další iluze.
Jenom si tu kreslím ty vektorky a zůstávám u klasiky:
Kladka, páka, nakloněná rovina..-))

Předvolební průzkumy jsou založeny na těch, kterých je tu plno...
Zapomněl jsem na "dobrovolný multilevel marketing", tedy dobrovolné rowdies z kotlů...
Nelze nikoho přesvědčovat, aby udělal něco, co nechce...
Lze pouze očistit situaci od nánosu verbální špíny, která jí mnohdy zakrývá.

To je jako koupě auta.
Nakupuji plechového negra, který mne dopravuje, proto mám úplně jiné priority než je značka, tvar, status.
Jiní kupují auto, aby se ukázali, či utekli před mindrákem...
Politik je jako autonegr, který má sloužit mému osobnímu prospěchu...služba obecnému blahu totiž může být v prudkém rozporu s blahem vaším, to jsme poznali po únoru 48.

To, jestli váš osobní zájem koreluje s obecným positivně nebo negativně, je zase odpovědnost vaše. Vyznávám lassez faire..
16. 03. 2010 | 14:31

mia napsal(a):

tak nový průzkum veřejného mínění od STEM: Březnové preference přinášejí změnu, a to fakt, že podle modelu by se do parlamentu dostalo šest stran. Věci veřejné překročily pětiprocentní práh :-))), nad pětiprocentním prahem se udržela KDU-ČSL, zelení nikoli. ČSSD nadále s výrazným náskokem vede žebříček preferencí. ODS ztratila a po únorovém vzestupu se vrátila na úroveň, kterou měla v lednu. Změny nálad se netýkají komunistů – jejich pozice je dlouhodobě stabilní.
http://www.stem.cz/clanek/1935
16. 03. 2010 | 14:37

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pocestny, souhlasím.

S obecným positivně ...

Nemáte ve francouštině překlep, nemá být "laissez faire", francouzky neumím, asi "nechej udělej".
16. 03. 2010 | 15:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ein Volk, Ein Vogel !

http://www.literarky.cz/ind...

Volím VV. Uvidíme.
16. 03. 2010 | 15:15

Tomáš Stříhavka napsal(a):

"Bémovi škodí jiní Johnem"

už Johna nebude třeba, Béma si odvolávají vlastní.
Pozn. k fotce: Bém se dal na modlení :-)
http://aktualne.centrum.cz/...
16. 03. 2010 | 15:18

Pocestny napsal(a):

Mam, dík.-)
Sedím u compu. Uvidíme...-)))

To je legra!
Zrůda začíná žrát své tělo, od ocasu
http://preterition.files.wo...
16. 03. 2010 | 15:46

Můrka z Vyšehradu napsal(a):

Pocestný,

Vy byste se klaněl králi? Tomu říkám typický mužský svět. Já bych se klaněla dobru a svobodě.
16. 03. 2010 | 15:47

Luba napsal(a):

Tomáši Střihavko,
abyste k něčemu pozitivnímu došel, musíte mít zpravidla nějakou vizi ideálního stavu, ke kterému chcete dospět - nějaký plán či vzor. Ideál.

Nejlépe nadosobní.

Pokud nic takového nemáte a spokojíte se s tím, že politika je svinstvo, pak se přizpůsobujete sviním, nikoli svému ideálu, což je špatně.

Je to alibismus - politika je nemorální = pokud chci být v politice, a chci dosáhnout i něčeho pozitivního, mohu a musím jednat nemorálně i já.
Žádné takové pravidlo přece neexistuje.

Machiavelli, který vztahy ve spravování státu a politice popsal jako první, dobře znal tzv. mocenský typ člověka.
Vycházel z předpokladu, že všichni lidé jsou špatní, většina z nich je hloupá a jejich největší touhou je touha ovládat a vládnout.

Jenže Machiavelli se pohyboval ve šlechtických kruzích Itálie přelomu 15. a 16. století.
Dobře znal absolutismus a boje Medicejských s Borgii, nikoli demokracii nekrvavých dohod.

Pokud jste pouhým technologem moci, a jde vám především o koryto, pak jsou vývody proklínaného Nicolli stále platné a jeho praktickými radami se můžete řídit podobně, jak to činí Kalousek, Schwarzemberg, Parkanová, Severa nebo třeba i Jeho Hradní nadutost.

Na internetu se už můžete dočíst že: "TOP 09 je druhá nejsilnější česká pravicová politická strana" aniž by tato "druhá nejsilnější" za sebou měla jediný volební výsledek :)
http://cs.wikipedia.org/wik...

Prostě TOP podvod střídá podvod, jako ve středověku.
16. 03. 2010 | 16:04

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Nubo,
vizi ideálního stavu mám, ale vím, že nikdo z dnes žijících lidí se jí nedožije.

Teď je to přibližně u nás tak, že bude úspěch, když to svinstvo nebude ještě větší/horší, ČR má obrovské dluhy a náběh na ještě větší.

O koryto mně nejde, nikam nekandiduji.
16. 03. 2010 | 17:05

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 07:52

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 07:59

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 08:06

JŠ napsal(a):

mia: převolební průzkumy jsou přibližné výsledky,můžou se lišit i o 2%,navíc část voličů může změnit názor i třeba týden před volbami.Stejně tak se můžou do parlamentu dostat jak VV,tak KDu tak SZ.proto si myslím,že je potřeba volit menší strany,aby byla větší jistota,že se tam dostanou a aby tvořili protiváhu větším stranám.

Hlavně bych ale od Johna očekával nějakej blog s konkrétními návrhy jak omezit korupci v ČR,tedy konkrétní návrhy na změnu zákonů,nejen obecná hesla a fráze.prostě návrhy ve stylu: pokud se dostaneme do směmovny,budeme prosazovat tyto změny v těchto zákonech.
17. 03. 2010 | 13:53

Vladimír napsal(a):

Modrooranžovejm se nelíbí že by jim VV vidělo do koryta tak tu kejhají a chrochtají na poplach. Fakt se bavím. VV jsou tu 9 let a mají kolem sebe základnu ze spokojených voličů z komunální politiky. Pokud se jim to povede na celostátní úrovní tak kejháci a chrochtáci klepne pepka. :)
18. 03. 2010 | 12:34

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:37

Arnošt Bombera napsal(a):

Za celý svůj život jsem byl X-krát svědkem toho, že západní politici s desetkrát menším prohřeškem šli od válu. Jenom naši politici jsou v klidu. A proto by mne zajímalo kolik peněz se rozkradlo na výstavbě tzv. koridorů, když vlaky jezdí stejně rychle jak před jeji výstavbou a to si ani neumím představit, že by se u nás jezdilo rychlostí 400 km/h. Stejně tak by mně zajímalo, co dostal pan Zeman za to že klepal kladívkem na výstavbě dálnice, která stejně nestojí.
19. 03. 2010 | 21:28

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:13

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:02

Jan Cimbálek napsal(a):

Kdosi tu pan Johna napadal skrze jeho soukromý život...
Tady je můj názor:
1. Lidé chybují. Neomylnost mezi lidské přednosti rozhodně nepatří.
2. Kromě pana Johna, jeho manželky a (možná) matky dítěte nikdo nezná okolnosti, jak k tomu došlo. Sám se považuji za manžela věrného, nicméně připouštím, že nemohu říct, že nemůže nastat situace, kdy nepodlehnu. Ruku na srdce, kdo z vás může?
3. Když už k tomu došlo, člověk nutně stojí před morálním dilematem, zda se přiznat či nikoliv. Lež je nefér, pravda ublíží (z dotčených tomu, kdo se musí rozhodnout asi nejméně). Kdo má trochu empatie a fantazie a poctivé myšlení, ať se vžije do takové situace. Zamyslete se, komu to ublíží a jak moc, pokud se přiznáte... Myslím, že (obzvlášť k mužům) je naše společnost velmi tolerantní, takže kvůli kariéře to pan John opravdu tajit nemusel.

S pozdravem

Jan Cimbálek
22. 03. 2010 | 11:07

Jan Cimbálek napsal(a):

Dodatek k bodu 3: Poznámka o toleranci naší společnosti se týkala především názorů na nevěru.
22. 03. 2010 | 11:10

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 11:23

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:23

sesli sohbet napsal(a):

Jedna z dotčených britských političek byla dokonce vyzvána k odstoupení i za to, že z náhrad financovala svému dítěti pleny! Pro našince, zvyklého na onačejší kalibr, směšný humbuk.
U nás zatím procházejí bez valného povšimnutí kauzy jako Kalouskovy padáky a arbitráž s Diag Human, Grossovo zázračné zbohatnutí, napojení Langera na kmotra Mrázka, Krausovy kakaové boby, Opencard, pandury, Kapsch a přihrávání státních zakázek Řebíčkově firmě, předražené státní zakázky, Karlovarská losovačka.............a tak dále.......
Tahle země se stala regulérní banánovou republikou.
08. 04. 2010 | 17:34

discount air max shoes napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
16. 04. 2010 | 08:16

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:53

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 07:45

rimu napsal(a):

Radku, tak jsi to dokázal, v tomhle státě je možné vše.DOstat skoro 12% hasů,pro hyenu je neuvěřitelné, ale víc je neuvěřitelné, že hajzl mi dělá ministra a ještě tomu vnitra.Jdi do prdele a ten sklep v Mikulově prodej, už tam nikdo nikdy nepřijde.Prodej ho Bartovi, ten totiš sežene aspoň pár lidí, kterým se to bude líbit.Ty jsi dokázal, že se i z člověka doáže stát kokot.Měj se a drž se.
10. 07. 2010 | 13:22

NANNIEPate napsal(a):

People deserve good life and <a href="http://bestfinance-blog.com...">business loans</a> or just car loan would make it much better. Because people's freedom is grounded on money.
16. 07. 2010 | 20:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy