Kondenzační pruhy

03. 08. 2009 | 11:57
Přečteno 16543 krát
Je to možná neuvěřitelné, ale přesto pravdivé: letadla za přísného utajení už několik let rozprašují do atmosféry chemické látky, jako například barium a aluminiový prášek, které mají zabraňovat globálnímu oteplení, avšak v konečném důsledku mohou mít netušené zdravotní následky pro celé lidstvo. Tolik citace (podtrhuji citace) z různých webů. To si opravdu někteří, možná i inteligentní, lidé myslí. Říkají tomu chemtrails. Odkazy zde zveřejňovat nebudu, abych se rovněž nestal šiřitelem těchto nesmyslů (a dlouho jsem váhal, jestli je vůbec rozumné, toto téma zvednout).

Kondenzační stopy za letadly jsou naprosto přirozeným jevem. Spalováním leteckého benzínu (kerosínu) vzniká jako jeden z produktů voda (v plynném skupenství, tedy vodní pára), která ihned díky velmi nízkým teplotám okolního prostředí (-40 až -60 °C) kondenzuje a vytváří drobné ledové krystalky. Kromě vodní páry tomu coby "krystalizační jádra" napomáhají i drobné pevné částečky, rovněž vznikající spalováním kerosínu. Záleží pak na několika charakteristikách okolního prostředí, jak dlouho tyto krystalky v ovzduší vydrží, než se opět vypaří (vysublimují) do okolního vzduchu. Pokud je ovzduší suché a pokud převládají sestupné pohyby (subsidence, např. v oblasti tlakové výše), stopa se rychle vypaří, zmizí. Pokud však je okolní prostředí samo o sobě dostatečně vlhké (vysoká relativní vlhkost), a zejména pokud v letové hladině převládají vzestupné pohyby ovzduší (např. v brázdě nízkého tlaku), stopa se může udržet delší dobu. Pak se vlivem proudění a turbulence různě rychle rozšiřuje, deformuje, místy se může rozpouštět, místy ne, a na obloze můžeme pak pozorovat stopy delší dobu. Doba "života" kondenzačních stop se tak může pohybovat od několika sekund, až do desítek minut.

Zejména v oblasti leteckých koridorů pak může být obloha "popsána" větším množstvím kondenzačních stop najednou, z různých směrů (tam kde se kříží letecké koridory), a vlivem rozpadu těchto stop může vznikat souvislejší oblačnost, podobná běžné oblačnosti typu cirrus.

null
null

Ondřejov, 9. 12. 2008 v 9:15

Jeden můj vážený, pro jistotu nejmenovaný, kolega mi napsal: „Chemtrails jsou pro mne naprosto nepochopitelná pitomost a hloupost, nedůstojná 21. století, svědčící o duševní omezenosti až pomatenosti těch, kteří ji šíří...

Tuto charakteristiku podepisuji i já. Snad je možné mezi šiřiteli těchto nesmyslů najít i inteligentní jedince, kteří si tímto způsobem léčí komplexy zneuznaných géniů.

PS: Výše velmi vypomohl vzdělaný Martin Setvák (děkuji).

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Václav Klaus napsal(a):

Chemtralis je pravda!
03. 08. 2009 | 12:13

schlimbach napsal(a):

jste si jistý, že to nemůže být pravda ? Jste si jistý, že neexistují skupiny lidí ( pokud se jim tak dá říkat )pro které cizí lidský život neznamená vůbec nic ? Jste si jistý, že nikdo neřekl, že nálety na Jugoslávii jsou jen obyčejným humanitárním bombardováním ? Jste si jistý, že prasečí chřipka není jen obyčejná zrůdná bublina, jak více vydělat na strachu jiných ? Víte že byla nedávno v Nigérii i Číně zadržena dvě americká letadla uzpůsobená pro rozprašování látek v ovzduší ? Víte, že se na pádu dvojčat v NY nepodílel vnitřní americký nepřítel atd atd ? Na základě čeho zde tvrdíte, že jste si jistý že je to hloupost - na základě toho, že se vám to nezdá být možné ? A není to trošku slabý argument ?
03. 08. 2009 | 12:59

KamilW napsal(a):

Podle mého (snad i trochu kvalifikovaného) názoru by rozprašování kovových částic mohlo skleníkový efekt a tedy i oteplování spíše podpořit, takže je to blbina na druhou.

Ale vzpomínám jak bombardovací svazy v roce 1945 vysypávaly nudličky hliníkové folie ze zcela jiného důvodu - aby mátly radary protivzdušné obrany. Sbírali jsme je po lese okolo Zlína.
03. 08. 2009 | 13:08

KamilW napsal(a):

Podle mého (snad i trochu kvalifikovaného) názoru by rozprašování kovových částic mohlo skleníkový efekt a tedy i oteplování spíše podpořit, takže je to blbina na druhou.

Ale vzpomínám jak bombardovací svazy v roce 1945 vysypávaly nudličky hliníkové folie ze zcela jiného důvodu - aby mátly radary protivzdušné obrany. Sbírali jsme je po lese okolo Zlína.
03. 08. 2009 | 13:11

Taoiseach napsal(a):

schlimbach

Klid a selskou úvahu. Proč by to někdo dělal? Proč by anonymně platil za rozprašování baria a aluminia, které by mělo zabránit oteplování? Když je přitom možno zcela zadarmo oteplování popírat.

Že má letecká doprava obecně podíl na poškozování atmosféry, je druhá věc. Ale zatím nejsme tak daleko, abychom s tím v globálním měřítku něco dělali.
03. 08. 2009 | 13:22

radimtolasz napsal(a):

Schlimbach: Jsem si jistý, že kondenzační pruhy jsou kondenzační pruhy. Na ostatní věci, které zmiňujete nejsem odborník.
03. 08. 2009 | 13:29

P. napsal(a):

03. 08. 2009 | 14:46

Forward napsal(a):

Dobrý den. To, že existují kondenzační pruhy nikdo nepopírá, vše, co jste napsal je samozřejmě pravda. Otázka je, jestli vše, co na obloze vidíme jsou POUZE kondenzační pruhy. Z citace Vašeno nejmenovaného kolegy čpí pouze nebetyčná arogance a povýšenost hodná člena Klubu Sisyfos. Sám se zmiňujete, že na jiné věci než kondenzační pruhy nejste odborník, tak se prosím zdržte výrazů pomatenci a duševní omezenci, stavíte se tak do nedůstojné role fachidiota, který diskusi nahrazuje pouze silnými výrazy. Pěkný den.
03. 08. 2009 | 14:47

Paterik napsal(a):

Barium a hliníkový prášek mají bránit oteplování? A jak proboha? Jako že budou odrážet sluneční záření, aby tu bylo chladněji? Když už někdo dělá spikleneckou teorii, měl by si vymyslet něco věrohodnějšího.
03. 08. 2009 | 15:11

Anca napsal(a):

Paterik: taky si myslim, ze ti co praskuji za uplne jinym ucelem by si meli vymysalet jinou teorii nez globalni oteplovani
03. 08. 2009 | 15:21

L.Metelka napsal(a):

Forward:
1. Pokud by to byly látky, rozprašované z letadel, pak by buď musela rozprašovat všechna nebo by musely občas nastat situace, kdy v určité letové hladině za jedním letadlem pruhy nejsou (za tím, které nerozprašuje)a za jiným jsou (za tím, které rozprašuje). Bylo toto prokazatelně pozorováno?
2. Běžně se na světě chemicky analyzují srážky. Běžně se na světě sbírá a analyzuje sedimentující prach. Běžně se na světě měří a analyzuje polétavý prach. Proč žádné z těchto analýz nezjistily přítomnost těch rozprašovaných látek? Ty by tam přeci někde musely být...
03. 08. 2009 | 15:25

Paterik napsal(a):

Schlimbach:

jestli je chřipka bublina nebo ne zjistíte, až vám propukne. Když se budete chovat, jako že to bublina je a ona nebude, těžko to pak vysvětlíte občanům.
03. 08. 2009 | 15:29

N.O.S napsal(a):

ačkoliv jsou chemtrails nehorázná hloupost, nedivím se mnoha lidem kteří tomuto konceptu věří ve společnosti je tolik lží a účelových manipulací, navíc tvrzení různých oficiálních vědátorů s 1001 titulem nemají žádnou váhu

tito lidé jsou většinou placeni establishmentem za šíření oficiálních "pravd"
03. 08. 2009 | 15:37

Vysedlima pathologická napsal(a):

Dotaz na autora
Prosím vysvětlete: za letadly bílé čáry a za letadly černé čáry, které se chovají podobně. viděla jsem několikrát obojí najednou se křížit tedy ve stejném úhlu pohledu ke slunci.
děkuji.
03. 08. 2009 | 16:47

schlimbach napsal(a):

Paterik

pokud je prasečí chřipka takovým problémem, že byla WHO nucena vyhlásit pandemii, potom měla následovat další opatření nutná k zabránění šíření toto pandemie, leč i podle oficiálních zpráv je zde něco shnilého, páč nejen počty nakažených ale ani úmrtnost pandemii neodpovídají a na druhé straně ani žádná opatření proti šíření učiněna nebyla. Pokud by byla učiněna, nikdo by se ze zemí výskytu této chřipky nikam nedostal, žádné letecké spoje, žádné cestování - opak je pravdou....
03. 08. 2009 | 17:05

Paterik napsal(a):

Schlimbach:

pandemie je čistě popisný stav, kdy se choroba rozšíří do určitého počtu zemí na určitém počtu kontinentů. Nevypovdá nic o počtu nakažených, ani o úmrtnosti. Technicky vzato už v tuto chvíli šíření zabránit nelze. Důležité je mít k dispozici účinnou vakcínu. Tamiflu není nějak moc důležité, protože stejně působí jen v prvních dnech nemoci, nedá se použít jako profylaxe. Uvědomte si, že absolutní uzavření hranic by mělo za následek ekonomický kolaps, přičemch chřipa není zatím natolik závažná, aby bylo nutné k tomu sáhnout.
03. 08. 2009 | 18:09

F. Adamec napsal(a):

Vliv bolshevismu na zivotní prostredi Zeme:
Placi, viry, zivozichove a jina ziva priroda umi vyuzivat prirodni zakony, slunecni energii, vetru a deste, mnohem lepe s vyssi energetickou ucinnosti nez bolshevici, stranici, politruci, politici a vedci, bez vojenskych paktu, vyzvednych druzic, raketoplanu, jadernych ponorek, radaru a GPS.

Po padu zelezne opony v Berline v roce 1989, pri spotrebe a spaleni priblizne tri milionu tun leteckych pohonnych hmot rocne, vznikalo nad Nemeckem:
8 700 tis.tun oxidu uhliciteho,
3 400 tis.tun vodnich par,
48 tis.tun oxidu uhelnateho,
29 tis.tun oxidu dusiku,
9 tis.tun uhlovodiku,
2,7 tis.tun oxidu siriciteho.
1996 GLOBAL CHANGE, Lothar Beckel a kolektiv
Druzicove snimky dokladaji, jak se meni svet, 1. vydani - 1996, 1997 ceske vydani GeoMedia s.r.o. Kniha dokumentuje vlivy a zlociny jadernych velmoci a Svetove banky na zmenu klima na Zemi.
Skodliviny vznikajici pri letecke provozu maji vyznamnych podil emisi, ale jejich ucinky jsou mnohem vice zavazne nežz ucinky silnicni, lodni a zeleznicni dopravy na zivot na Zemi. Hlavni letecky a druzicovy provoz nad Evropou je podle rychlosti soutreden do ruznych vyskovych koridoru, zejmena v letovych vyskach 8-12 km, kde emise z leteckeho provozu dosahuji velmi silne koncentrace a udrzuji se velmi dlouho s trvalymi nasledky na udrzitelny zivot na Zemi. Pusobenim ultrafialoveho zareni v techto vyskach z emisi, nejen oxidu dusiku, vznika ozon, ktery se sice odbourava, zejmena ve vyskach kolem 15 km nad zemskym povrchem. Mnozstvi odpadního tepla a oxidu uhliciteho, uvolneneho pri vyrobe elektriny spalovani fosilnich paliv, pri energeticky narocne vyrobne elektriny, pozemni a letecke doprave vyznamne prispiva k celkovemu oteplovani ovzdusi Zeme sklenikovym efektem.

Problem zpusobuje nejen vodni para, ktera za nizkych teplot v uvedenych vyskach kondenzuje v podobe ledovych krystalku, ktere sice nebrani ozareni zemskeho povrchu ruznych energetickych casti a vlnovych delek, nicmene zadrzuji vyzarovani tepla, chcete-li energetickych castic, z povrchu Zeme. Zvyseni zmeny ledoveho krytu nad zemským povrchem o dve procenta, muze vyvolat extremni lokalni a celkovo zmeny pozasi a podnebi Zeme. Coz vede nejen k rychlemu rustu tani ledovcu, ktere se podileji na lokalni a globalni stabilizaci zivotu priznivych zivotnich podminek na Zemi.

Pod leteckymi koridory se zvysuje nejen vyskyt rakoviny, omezeni a selhani imunitniho systemu narozeneho i dodud nenarozeneho cloveka. Vegetace je spalena nejen od ultrafialoveho zareni slunce, ale i temnou energii z Vesmiru. Dokumentaci a vyzkum vlivu utrafialoveho zareni slunce na vegetaci a vinnou revu publikoval casopis Vinarsky obzor. K extremnimu zvyseni leteckého provozu nad Bilymi Karpaty, doslo zejmena v dobe tzv. "Humanitarniho bombardovani Evropy", v roce 1999, jiz dva roky pred spatnou pojistnou udalosti v NY, v 11. zari 2001.

Od padu zelezne opony v Berline v roce 1989 se vyznamne zvysil letecky zejmena vojensky provoz nad Evropou. Prevadet jednotlive druhy a vlivy emisi na oxid uhlicity, a v prumeru na pocet obyvatel a rozlohu kazdeho militatniho statu, mohou jenom bezdetni komunisti, stranici vedci, vojaci a policiste s komunistickou vychovou a DNA, spolitici a urednici, kteri chteji mit dozivotni imunitu, stani dotace, granty a rentu, monopol moci, vysoke emise za sve nadstandardni prijmy. V prumeru se imunitnim politikum v Praze, v Bruselu a v NATO bez referenda, zejmena byvalym militantnim komunistum dari velmi dobre. Privlastnili si prirodni zakony a zdroje na Zemi. Ostatni lidi jsou dosud pro ne laciny Marxuv kapital.
03. 08. 2009 | 18:10

F. Adamec napsal(a):

Laskave metody bolsheviku, NATO - balkanske reznice:
Vaclav Havel v mladi sedaval na kline nacistum a bolshevikum, matka mu citala dila Kavky a Nietzscheho. Havel, stal se nadclovekem jako Stalin, Hitler, Zbigniew Brzezinski, Carter, Reagan, Clinton a Bush. Nekolik mesicu po rozpadu zelezne opony v Berline, Vaclav Havel s komunistickou Chartou 77, Stb a KGB ridil komunisticky puc v Praze, za podpory Sorose. Dosadil bolsheviky, StB a KGB, Calfu, generala Vacka, komunisticke prognostiky - tunelare Klause a Dlouheho do vlady CSFR.

Vaclav Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy - Balkanu, pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu v roce 1993. Jako bezdetny oznacil EU za impotentni. Zrusil, se svou mafii bolsheviku, zemskou samospravu Cech, Moravy a Slezska. K Cecham pripojil a okupoval cast povodi Moravy a Odry. Pragobolshevici ignorovali Ustavu CR, Chartu zakladnich prav EU. V roce 1995 Vaclav Havel prohlasil rasisticke Benesovy dekrety za nedilnou soucast ceskeho pravniho radu.

V roce 2009 reditel CIA Leon Panetta priznal, ze CIA opakovane podvadela nejen americke zakonodarce a skryvala pred nimi "vyznamné ciny". Zhrzena a podvedena Hillary Clinton je balkanska reznice, svym militantnim tlakem na manzela, aby bombardoval Evropu - Balkan. Marie Jana Korbelova - Albright byla jejim vzorem v USA a OSN, pravicovy americky intelektual T. Fleming ji nazval „balkanskou reznici“. Valecny zlocinec Javier Solana, tajemnik NATO, zahajil Havlovo humanitarni bombardovani Evropy na Balkane 24. brezna 1999, pomoci 680 bombarderu NATO. Zkorumpovanemu Kavanovi, podle StB Katovi, volala Albright, chtela do 15 minut souhlas s preletem ozbrojenych letadel bolshevizovaneho a teroristickeho NATO nad uzemim CR. Kdo odskodni zmrzacene civilisty, zeny, deti a rodiny zabitych? Kdo zaplati za skody kolem 50 miliard US dolaru? Kdo zaplati a opravi vyloupene a znicene starobyle pravoslavne klastery a chramy (150) na Balkane? Kdo bude dalsim reznikem v Hindukusi a jinde?

Prababicka z Petrova, sousedka z vinohradu, nemohla spat, zazila nad svym domem hukot americkych bombarderu v roce 1945 a v roce 1999. Nekteri lidi jsou citlivejsi nez pasivni radar Tamara. Viditelne bombardery a letadla zanechavali na obloze bile stopy a neviditelne bombardery zanechali tmave stopy na obloze, mohly mit chemicky nebo jaderny pohon.
03. 08. 2009 | 18:14

F. Adamec napsal(a):

Udrzitelny rozvoj regionu v EU:

Lidska prava > rozvijet rozmanitou kulturu, uctu a lasku k zivotu, chranit prirodu, svebytnost a jedinecnost regionu, rodiny a cloveka, aby neznicil sam sebe, prijmout Chartu zakladnich prav EU, odsoudit militantni politiky, rasisty, bolsheviky a nacionalni socialisty, odstranit nadrazenost naroda, statu, podniku a straniku nad obyvateli, nediskriminovat obyvatele EU podle DNA, etnika, rasy, slechtickeho stavu a kasty, politicke a financni tridy, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste a mista obzivy. Navratit zcizene kulturni pamatky, vodni a energeticke zdroje do samospravnych regionu podle povodi, na uzemi Moravy v povodi reky Moravy a Slezska v povodi reky Odry, odskodnit vlastniky, restituenty a cirkev, rodinam navratit zcizeny majetek a uhradit jim financni ztratu z CNB, rust cen zivotnich potreb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v euru z ceny zcizeneho, kontaminovaneho a poskozeneho majetku.

Samosprava > Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, ratifikovat Lisabonskou smlouvu bez obstrukci komunisticke soudni a justicni mafie, aktualizovat a zjednodusit Ustavu EU, prijmout euro, bez odkladu. Hajit neutralitu, uzemni samospravu a kulturni svebytnost Moravy a Slezska v EU, bez ex/komunistickeho teroru. Zrusit cizi okupacni zakladny, letiste a veznice, ceske komunisticke zakony a tunely, statni, polostatni a podnikove monopoly.

Regionalni rozvoj > Resit verejne schvalovani planovanych projektu, umoznit regionalni rozvoj, ktery bude vyuzivat s vyssi ucinnosti regionalni energeticke a prirodni zdroje, respektovat cely proces hodnoceni, schvalovani a rizeni projektu EIA v ramci cilu EU, kontrolovat kvalitu analyzy vlivu projektu na zivotni prostredi (EIA), prubezne a soubezne provadet financni a environmentani audit v ramci rizeni projektu v celem zivotnim cyklu dila, pri jeho planovani, vyrobe, vystavbe, provozu a likvidaci, pripadne pri jeho obnove, modernizaci a rekonstrukci. Obyvatele maji pravo se soudne v EU domahat zruseni urednich rozhodnuti v CR vcetne naroku na odskodneni, ktere porusuji Chartu zakladnich prav EU, zejmena pokud neni vcas dostupne hodnoceni projektu EIA na internetovych strankach bank, ktere projekt spolufinancuji, bezodkladne zverejneni nebezpecnych poruch a havarii stroju, mobilnich a stabilnich zarizeni, na internetovych strankach jejich provozovatelu.

Zivotni prostredi > Chranit zivot a zivotni prostredi na Morave a ve Slezsku podle aktualizovanych cilu EU. Chranit zivot od poceti, zrusit eutanazii a snizit potratovost, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky. Snizit emise do ovzdusi a kontaminaci zemedelske a lesni pudy, vodnich zdroju a toku, zejmena toxickymi a radioatlivnimi latkami, umelymi hnojivy, herbicidy a pesticidy. Hlavnim producentum, zejmena podnikum, uctovat emise a odpady, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy. Umoznit domacnostem vyuziti domacich cistiren odpadnich vod, obnovitelnych zdroju energie, slunce, vzduchu a vody, energeticky uspornou technologii pro bydleni a podnikani, fotovoltaiku, vetrne elektrarny do 5m prumeru, tepelna cerpadla, kompresory a turbiny bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne domy, objekty, zarizeni, stroje, dopravni prostredky a systemy.

Energetika > Zvysit energetickou ucinnost a podil vyuziti obnovitelnych zdroju energie, podle cilu EU a mistnich prirodnich podminek. Demonopolizovat desitky let zastaraly komunisticky CEZ, demonopolizovat vyrobu, akumulaci, rekuperaci, prenos a distribuci elektricke energie, zvysit energetickou ucinnost a sobestacnost v regionech, na Morave a ve Slezsku. Zvysit spolehlivost, bezpecnost a pohotovost obnovitelnych zdroju energie. Zajistit mirove vyuziti energie pod verejnou kontrolou mezinarodnich organizaci. Zverejnit jaderne podniky, ktere nemaji financne a technicky zajistenu ekologickou likvidaci jadernych zarizeni po ukonceni jejich provozu, dekontaminaci, technickou a biologickou rekultivaci uzemi jadernych a energetickych zarizeni, dekontaminaci povrchovych a podzemnich vodnich toku a zdroju, recyklaci nevyhoreleho jaderneho paliva, bezpecne nakladani s radioaktivnini a toxickymi odpady.
03. 08. 2009 | 18:16

Líný černý pes napsal(a):

to F.Adamec :
Nechcete svá prohlášení trochu rozvést?
03. 08. 2009 | 18:35

Radim Tolasz napsal(a):

Zajímavá diskuse :-). Nemohu říct, že bych čekal něco jiného.
03. 08. 2009 | 18:51

schlimbach napsal(a):

paterik

vy tomu co jste napsal skutečně věříte ?
03. 08. 2009 | 20:11

Paterik napsal(a):

achlimbach:

a čemu věříte vy? Jak chcete zastavit přenos viru, který se přenáší kapénkami? Opatření jako uzavření hranic by přišla na řadu, pokud by nemoc měla třeba 20% úmrtnost. Vyrobit vakcínu by neměl být zase takový problém.
03. 08. 2009 | 21:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

schlimbach:
Paterik má o pandemiích své vlastní specifické představy. :)
"Pandemie je epidemie velkého rozsahu zasahující celé kontinenty. Jedná se tedy o výskyt onemocnění s vysokou incidencí na velkém území (kontinent) za určité časové období.Incidence je významným statistickým parametrem používaným v epidemiologii a epizootologii. Udává počet nově nemocných jedinců (nových případů) k celkovému počtu jedinců ve sledované populaci za určité časové období."
http://cs.wikipedia.org/wik...
03. 08. 2009 | 21:49

Paterik napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

já jsem nerecitoval definici z wikiny. WHO má na tohle vlastní škálu, jak jste jistě v médiích zaznamenal.
03. 08. 2009 | 21:51

jepice napsal(a):

Nezoufejte, přátelé. I kdyby to všechno byla pravda a globální padouši by proti poctivým obyvatelům zeměkoule vymysleli a vysílali meteorologické zbraně hromadného zblbnutí, dá se s nimi bojovat, viz
http://orgo-net.blogspot.com/
Sice nebudeme chytřejší, ale bude nás hřát pomyšlení, že nás nedostanou lacino.:)
03. 08. 2009 | 21:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Paterik:
Neplácejte nesmysly o WHO. Velikost hodnoty incidence je jednou z charakteristik pandémie. Vaše věta "Nevypovdá nic o počtu nakažených" je nesmysl.
03. 08. 2009 | 22:17

Tomáš napsal(a):

Líný černý pes:
Vtipné by to mohlo být, ale to by ten pomatenec musel aspoň reagovat. Mimochodem, to že se tady objevuje pořád, svědčí o dokonalosti místního blogískovacího systému.

Radim Tolasz:
Je mi za vás docela trapně. Kondenzační pruhy z letadel pozná každý od nějakých osmi let výše. Buď si toho všiml sám nebo se zeptal dospělého. Chemtrails, o kterých píšete, jsou buď pravda, nebo nesmysl. To nehodlám soudit, protože o tom vím prd. Stejně jako vy, ale vy jste na základě toho napsal článek .. o něčem úplně jiném.
03. 08. 2009 | 22:18

Gerd napsal(a):

Pane Tolaszi,
řekl bych, že zprávy o chemtrails mají svůj původ ve snaze vyvolat déšť rozprašováním např. iodidu stříbrného z letadel:
http://www.ceskenoviny.cz/s...

nebo např. expanze plynu oxidu uhličitého
http://technet.idnes.cz/bez...

Doporučuji zdržet se komentářů ve věci, ve které nejste příliš silný.
V podstatě jakýkoliv prach též může za nějakých podmínek vyvolat kondenzaci vody (zjednodušuji, ale je to možné). Jediné, s čím je možné u vás souhlasit je fakt, že těžko bude používáno barium nebo hliník. To ostatní nelze doložit ani vyvrátit, nicméně je vysoce nepravděpodobné, že by chemtrails byly prováděny jinak než lokálně.
03. 08. 2009 | 22:21

Tomáš napsal(a):

Mimochodem, baryum se v češtině píše s "y".
03. 08. 2009 | 22:30

L.Metelka napsal(a):

Gerd:
No, pokud byste si o tom něco zjistil, tak pro tu kondenzaci vody hodně záleží na tom, jestli jsou ty částice (kondenzační jádra) hygroskopické. Čím méně jsou částice hygroskopické, tím méně mohou fungovat jako kondenzační jádra. Takže prach asi nic moc. Nejúčinnější jsou krystalky solí.
03. 08. 2009 | 22:59

DR napsal(a):

Je to dobré. Nicméně si myslím, že není důstojné a taktické se o lidech vyjadřovat tímto způsobem. Posuzovat duševní omezenosti až pomatenosti někoho přece náleží jiným odborníkům (ne meteorologům a klimatologům) nebo snad ne?
03. 08. 2009 | 23:46

schlimbach napsal(a):

Paterik

neříkám nic jiného, než že prasečí chřipka je umělá bublina na zvýšení strachu obyvatelstva za účelem zvýšení zisku a pro vyhlášení pandemie WHO nebyl prozatím reálný důvod
04. 08. 2009 | 00:21

F. Adamec napsal(a):

Tomas

Kdyz nekomu chybi argumenty, pak se odvolava na czesky pravopis. Napriklad: Debyl znamena, ze jde o navrdleho zivocicha, ktery se evoluci a komunistickou revoluci vyvinul z militantni opice.
04. 08. 2009 | 02:19

F. Adamec napsal(a):

DR:

Specializace odborniku, straniku, komunistickych vedcu nezabrani jejich dusevni omezenosti az pomatenosti.
Komu neni s huury dano, v apatice nekoupi.

Radim Tolasz:
Dekuju Vam za zajimave tema.
Nejde jen o kondenzacni pruhy, ale zejmena o militantni pruhy a hvezdy na obloze.
04. 08. 2009 | 03:11

radimtolasz napsal(a):

Tomáš: Trapně Vám být nemusí a už vůbec ne za někoho.

Chemtrails se už dostalo do pozice, že žádné kondenzační pruhy by nebyly, kdyby ... Jsem dalek napadat někoho, kdo tomu uvěřil, nebo kdo váhá. Já jenom nechápu, proč to někdo záměrně šíří mezi lidi a připravuje nás tak o čas s tímto vysvětlováním. Toho považuji za pomatence - viz konec článku.

A něco závěrem:

Dnes by neměl být problém udělat v místě kondenzačních pruhů speciální odběry. Tak ať už je někdo konečně udělá a předloží důkazy.

A co svědci? Semtam se někde někdo objeví, kdo říká - já jsem to viděl, já jsem se na tom podílel. Ale dovedete si představit kolik tisíců lidí by o takových aktivitách muselo vědět? Kde jsou? To mají všichni strach promluvit? Z velké části jsou zastánci této spiklenecké teorie teoretici, kteří dělají závěry z toho co vidí na obloze aniž by tomu rozuměli.
04. 08. 2009 | 06:55

radimtolasz napsal(a):

A ještě něco:

Dnes není problém kvalitní pozorování kondenzačních pruhů (pardon chemtrails) zpracovat a dát do souvislosti s aktuálním stavem atmosféry v dané oblasti. Podivné chování tohoto jevu by bylo vždy vysvětlitelné stavem atmosféry. Proč zastánci tato pozorování nepředloží? Mají strach, že by přišli o téma?
04. 08. 2009 | 06:58

Paterik napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

tak znovu. WHO vyhlašuje určitou stupnici rizika, která je odvislá od rychlosti šíření. U nás samozřejmě žádnou epidemii nemáme, protože je tu pár desítek nakažených.

Schlimbach:

sto tisíc nakažených v Británii je vám málo? Já myslím, že něčím takovým by se WHO určitě zabývat měla. vy se bojíte chřipky? já ne, ale prostě je potřeba situaci sledovat. Chřipkový virus je docela záludná potvora.
04. 08. 2009 | 07:07

radimtolasz napsal(a):

Jako bychom jsem se domluvili :-)
http://technet.idnes.cz/blu...
04. 08. 2009 | 07:25

Vysedlina pathologická napsal(a):

To autor
Ptám se Vás, pane, znovu:
Co jsou černé čáry za letadly, které se rozptylují podobně jako bílé kondenzační?
Všem: není to výmysl. Viděla jsem je několikrát a najednou na obloze s bílými, křížily se a byly od různých letadel. Viděla jsem je ze stejného úhlu ke slunci, nebyl to optický klam. Odpoví mně někdo informovaný?
Děkuji.
04. 08. 2009 | 09:01

L.Metelka napsal(a):

Vysedlina pathologická:
Tmavé kondenzační pruhy se liší od těch bílých hlavně tloušťkou. Je-li kondenzační pás opticky tenký, sluneční záření jím prochází, rozptyluje se a z toho ta bílá barva. Pokud je mohutnější, spodní část kondenzačního pásu je už "ve stínu" a ten zdola vypadá jako tmavý.
Někdy se také stává, že kondenzační pásy házejí stín na vrstvu níže ležící oblačnosti a pak to vypadá, že pod světlým pásem je ještě jeden tmavý, zhruba rovnoběžný s tím světlým...
04. 08. 2009 | 09:25

schlimbach napsal(a):

paterik

kolik je to nakažených na 100 000 občanů celé populace ?
Pokud je v Anglii takový rychlý nárůst, doprovodná opatření měla být dávno přijata, ale nebyla. Zde je vidět že případná úmrtnost je přijatelná, leč přijatelné zřejmě nejsou ekonomické škody ...
04. 08. 2009 | 09:45

Paterik napsal(a):

schlimbach:

zatím je to sto tisíc. Jinak nevím, jaká doprovodná opatření si představujete. Při běžné chřipkové epidemii se také neuzavírají hranice a nevyhlašuje se zákaz vycházení. Smysl by to mělo v Mexiku, kde byla úmrtnost vysoká. Důležité je teď sledovat, jestli virus nezrekombinoval s jiným typem chřipky. Pak by musela být opatření přísnější.
04. 08. 2009 | 10:06

buldatra napsal(a):

Nepropadejte panice.
A v 21. století už vůbec ne.
A vůbec, jak mohl někdo s něčím takovým, jako chemtrails přijít?
Možná je to jen produkt nějaké minulé okurkové sezóny.
http://www.carnicom.com/con...
04. 08. 2009 | 10:36

Honza999 napsal(a):

Vysedlima pathologická

"viděla jsem několikrát obojí najednou se křížit tedy ve stejném úhlu pohledu ke slunci."

Pokud se stopy křížily, tak spolu svíraly úhel.. Pokud svíraly úhel mezi sebou, nemohly být ve stejném úhlu vůči slunci. Krom toho i stopy letadel letících absoulutně rovnoběžně mohou být s ohledem na denní hodinu v různých úhlech vůči slunci, závisí na výšce stop nad zemí a na výši Slunce nad obzorem.

Bílé sotpy jsou osvětlené více, černé méně. Intenzita osvětlení závisí na mnoha faKtorech - mezi tmavou stopou a Sluncem může být mrak, druhá stopa zdánlivě stejně umístěná již bude mimo stín mraku a tudíž bude bílá..
04. 08. 2009 | 11:06

buldatra napsal(a):

to Honza 999

Při vší úctě.
Vaše vysvětlení neshledávám dostatečně uspokojivým.

Neboť, co když letí letadlo na parní pohon a pod kotel přikládá uhlím? Pak vzniká čmoud různých odstínů, jako např.:

http://www.muzeumvmilevsku....

Leda, že bychom vyloučili existenci parních letadel. Ale jeden nikdy neví, při dnešním rozmachu technologií.
04. 08. 2009 | 11:39

P. napsal(a):

HAARP
http://en.wikipedia.org/wik...

Koncem roku 1994 byly v USA na Aljašce provedeny první pokusy se systémem HAARP, nejvýkonnějším radarovým systémem na světě. K základním vlastnostem systému patří, že je schopen zahřívat ionosféru a tím měnit její výšku. Jak se mění výška ionosféry, odrážejí se elektromagnetické vlny od ionosféry na různá místa na planetě. Touto manipulací ionosféry je tedy možné směrovat elektromagnetické záření do různých oblastí planety. Systém HAARP je podle oficiálních informací americké vlády určen k vědeckým výzkumům. Příliš mnoho fakt ale svědčí o tom, že je určen pro účely vojenské. Práce na systému HAARP byly původně svěřeny společnosti E-Systems, která v r. 1992 měla obrat 2,1 miliardy dolarů a z toho 1.8 miliard dolarů vydělala pracemi na tajných projektech. (V dubnu 1995 tuto společnost koupila společnost Raytheon. Většina zisků této společnosti také pochází z prací prováděných pro vládu USA). Celý projekt je financován americkým vojenským námořnictvem a vojenským letectvem.
04. 08. 2009 | 11:40

P. napsal(a):

USA and Russia supposedly develop secret meteorological weapons

http://english.pravda.ru/sc...

http://www.foxnews.com/stor...
04. 08. 2009 | 11:59

Vysedlina pathologická napsal(a):

Všem děkuji. Vysvětlení je pro mě dostačující. Horší by bylo, kdybych na obloze viděla slepičí stopy. Kvok?!
04. 08. 2009 | 12:04

Paterik napsal(a):

P:

to jako zase "poručíme větru, dešti"? Není to trochu stará pohádka?
04. 08. 2009 | 12:27

Tomáš napsal(a):

DR:
Já se nesnažím posuzovat něčí pomatenost. F. Adamec mi ale nepřipadá jako prachsprostý spammer, myslím že lékařská péče by mu prospěla.

"Vaclav Havel v mladi sedaval na kline nacistum a bolshevikum, matka mu citala dila Kavky a Nietzscheho. Havel, stal se nadclovekem jako Stalin, Hitler, Zbigniew Brzezinski, Carter, Reagan, Clinton a Bush. Nekolik mesicu po rozpadu zelezne opony v Berline, Vaclav Havel s komunistickou Chartou 77, Stb a KGB ridil komunisticky puc v Praze, za podpory Sorose."

Máte pocit, že toto by do diskuse o pásech na obloze napsal normální člověk?
04. 08. 2009 | 12:29

P. napsal(a):

Paterik:
Možná. Pokud to někoho zajímá, měl by ještě znát jméno Bernard Eastlund - am. fyzik, který byl duchovním otcem projektu.

http://en.wikipedia.org/wik...
04. 08. 2009 | 13:44

jiří mašek napsal(a):

No, škoda že nás necitujete, berete tak totiž znovu lidem šanci udělat si vlastní názor. To dělali komunisté, že jo? A dělají to zas masmédia, že jo? Jinak nepíšeme to jenom my, o problematice dávno vznikající dokumenty na document TV channelech. Račte něco shlédnout. Hezký den,

jiří mašek, šéfredaktor http://www.osud.cz
04. 08. 2009 | 13:56

Paterik napsal(a):

Jiří Mašek:

to vaše stránka - to je něco jako byvší Rádio Jerevan? Na Cibulku ovšem nemáte.
04. 08. 2009 | 14:27

Jitka Kučerová napsal(a):

Nečekala bych, ze chemtraily vzbudí tak silné emoce. Vám to lidi fakt připadá normální! Celou diskuzi jsem si přečetla poctivě od začátku a nestačím se divit, čemu všemu jsou lidi ochotni uvěřit... A i kdyby nás tím svinstvem chtěl "kdosi" sterilizovat, tak co?! Stejně si sebe i planetu časem zlikvidujeme my sami, my dokonalí lidé, kterým byla dána příliš velká moc, než abychom byli schopni se naučit s ní rozumně zacházet. Tak, jak byl člověk stvořen nebo jak se vyvinul (to je totiž úplně jedno), nemá šanci na Zemi přežít... Myslím, že naše pinožení tady na Zemi kdosi zpovzdálí sleduje (třeba ten, co to tady stvořil :-) a velice dobře se baví, jak se tady babráme s kdejakou kravinou, která vůbec není důležitá. Zapomeňte na chemtraily a používejte zdravý rozum, kterým ještě někdo z lidí občas oplývá. Hezký den i dny příští.
04. 08. 2009 | 14:32

jm napsal(a):

Paní Kučerová, tématem chemtrailsů se profesionálně zabývám přes 8 let. Připadá mi to normální čím dál méně. Že je to realitou, jsem zjistil někdy po 3 letech bádání. Ale Vy si věřte, čemu chcete. :) Jen se pak nedivte.
04. 08. 2009 | 15:03

Forward napsal(a):

S clanky, jako je tento blog to je tezke. Nedriv autor popise domnele chemtrails, potom udela rovnitko mezi chemtrails a contrails (coz nikdo z "konspiratoru" netvrdi), potom popise a vysvetli contrails (a ma pravdu), aby skoncil u toho, ze kdo konspiruje proti contrails je pomatenec. Manipulace prvniho radu, proste orwellismus. Mozna si to ani neuvedomuje, jen dela propagandu vedecke slechte, ktera jedina ma papiry na to vysvetlovat svet kolem nas. Diskuse s nevzdelanym plebsem je nepripustna, jejich monopol na vedeckou pravdu si nenechaji narusit. Klast si otazky? Nepripustne!
04. 08. 2009 | 15:08

L.Metelka napsal(a):

jm:
Profesionálně? Ono existuje povolání "chemtrailista"?
Mně také připadají některé věci normální čím dál tím méně, z toho si nic nedělejte...
04. 08. 2009 | 15:08

Jitka Kučerová napsal(a):

To jm:
Vy jste chemtrailista? Jak se tim da "profesionalne" zabyvat?? A kdo vas plati? To by me docela zajimalo? A jinak pracujete jako co? Neberte to ustepacne, opravdu me to zajima :-)
04. 08. 2009 | 15:12

Jitka Kučerová napsal(a):

Apropos: A proč by si měl někdo uzurpovat právo na vědeckou pravdu a nechtít hovořit s "nevzdělaným" plebsem? Od toho jsou přece všechny ty blogy a Facebooky, atd., aby k sobě lidi měli blíž a mohli svobodně vyjádřit svůj názor, ale s tím, že musí očekávat, že se s jejich názorem může kdokoli konfrontovat, ne?
04. 08. 2009 | 15:16

náhodný kolemjdoucí napsal(a):

jm - nebo chemtrailník? Chemtrailař? Chemtrailátor?
GHOSTBUSTERS...
04. 08. 2009 | 15:19

Forward napsal(a):

Pani Kucerova: protoze oni nemluvi S nevzdelanym plebsem, ale K nevzdelanemu plebsu. Pevne verim, ze dokazete pochopit rozdil.
Nechci napadat vzdelani jako takove, to ani nahodou. Jen mi je lito, kdyz takovi lide vidi svet primatem sve specializace a nemaji kousicek pokory nebo nejistoty.
04. 08. 2009 | 15:33

radimtolasz napsal(a):

Forward: Ale to je úplně naopak! kondenzační pruhy jsou kondenzační pruhy vzniklé "uměle přirozenou" cestou. Určitě v nich zle odhalit zbytky vzniklé spalováním leteckého paliva, takže se nejedná pouze o vodu v různých skupenstvích. O tom není sporu. Já rozporuji snahu některých jedinců, které jsem nazval pomatenci, označit část těchto kondenzačních pruhů za chemtrails a zdůvodňovat to:

1. barvou,
2. stálostí a chováním,
3. množstvím.

Všechny tyto tři uvedené vlastnosti jsou normálně vysvětlitelné - první dva meteorologicky a třetí zvyšující se intenzitou leteckého provozu.

Jsem schopen přijmout pouze důkazy vniklé nikoliv pozorováním tohoto jevu, ale dané "výrobou" tohoto jevu. A tyto důkazy zatím nikdo nepřinesl a bohdá ani nepřinese.

Docela se bavím :-)
04. 08. 2009 | 15:33

pařez napsal(a):

Kondenzační pruhy vznikají (a vznikaly) i při letu letadel s pístovými motory. Vznikaly již za 2. světové války. Takže potud je pravda, že rozprašování, čehokoliv, do atmosféry proti globálnímu oteplování je nejspíše blbost.
Faktem je, že existuje i další příčina vzniku kondenzačních čar. Chce to jen trochu znát fyziku a termodynamiku par. To k těm jiným letadlům, než jsou tryskáče.
04. 08. 2009 | 15:44

radimtolasz napsal(a):

pařez: Jistě, při vhodných podmínkách vznikají i za vrtulí nebo za hranou křídla.
04. 08. 2009 | 15:49

Forward napsal(a):

Radim Tolasz: pane doktore, je skvele takto naprimo komunikovat. Nechapu, co je "naopak". Teorie chemtrailsu nevychazi z kondenzacnich pruhu, ale tvrdi, ze chemtrails vznikaji (jsou "vzniknuty") paralelne, nezavisle na kondenzatech. Souhlasim s Vami, ze jsem zatim necetl zadny prokazatelny, overeny oficialni dukaz postaveny na chemickem rozboru techto pruhu (odchytem, laserovou spektroskopii apod.). Vy, jako studovany vedec, dochazite k zaverum na zaklade exaktnich dukazu a pozorovani, to je v poradku. Jen me zarazi a trochu mrzi Vase jistota bez naznaku otazek.
04. 08. 2009 | 15:52

Jitka Kučerová napsal(a):

To Forward: Ale ano, rozdíl "s plebsem" a "k plebsu" chápu, a jsem si vědoma toho, že mnoho "odborníků" dokáže názory "neodborníků" okázale ignorovat, přehlíží je a vůbec se s nimi nebaví. Přitom "neodborníci" toho mnohdy vědí více než "odborníci". Ale podobně jako panu Tolaszovi a mnohým dalším, kteří existenci chemtrailů vyvracejí (a myslím že celkem dosti smysluplně), mi chybí důkazy, rozbory chem. složení údajných chemtrailů, atd.... Dejte mi je a budu vám jako odborníkovi na chemtraily věřit. Jsem si vědoma i toho, že třeba existenci Boha také zatím nikdo "vědecky" neprokázal a přesto v něj miliony lidí věří. Jenže to je asi něco jiného než chemtraily... Mimochodem, jsem meteorolog z ČHMÚ a pan Tolasz je můj nejvyšší šéf :-) Nicméně nesoulasím s ním proto, že je můj šéf a třeba bych se mu chtěla zalíbit a podlézat, ale proto, že čekám na ty důkazy a na to, až mě někdo "odborně" přesvědčí :-)
04. 08. 2009 | 16:27

Forward napsal(a):

Asi je jiste, ze ten, ktery je ochoten prijmout, nebo alespon vazne zvazovat existenci chemtrails a spoustu dalsich teorii, musi byt otevreny k vecem, ktere jdou za hranici peny dni. Tyto teorie bouraji dogmata, nejdou s mainstreamem a proto jsou napadany z kruhu, ktere "maji jasno". Po precteni dnesniho hysterickeho a emocne velmi manipulativniho clanku na Technetu jsem se ale utvrdil, ze tito bojovnici proti bludum jsou na tom s dukazy jeste hur. Nebo jsou jen zaukolovani nejakou propagandistickou kampani.
04. 08. 2009 | 16:35

Jitka Kučerová napsal(a):

To Forward: Ale já v tom nemám jasno. Jen mě a kohokoli jiného musíte umět přesvědčit. Teorií je na světě tisíce. Proč některým z nich lidé věří a některým ne? To není o mainstreamech...
04. 08. 2009 | 16:50

Forward napsal(a):

Pani Kucerova, ja nejsem zadny velky odbornik na chemtrailsy a netvrdim, ze VIM, ze jsou. Nejsou na to zadne zname, prezentovane, vedecke dukazy a nikoho se nesnazim presvedcovat (ikdyz to tak asi vypada). Take nekdy pochybuji, jak ten, ktery autor prisel na to, ze tam je baryum, hlinik a kdovicojeste, na to prisel sam nebo neco opsal. A opsal od nekoho, ktery to zase opsal od nekoho atd. Az bysme dosli ke zdroji, ktery je ale mozna opravdovy insider a rozsiril pravdu (nebo dezinformaci). "Problem" je, ze spousta dalsich kostek v mozaice me instinktivne presvedcuji o tom, ze "system" s nami nehraje cistou hru. Ja se rad obcas divam na udalosti tzv. "z vrtulniku" a kdyz si dosadite spoustu udalosti do kontextu doby a historie, akce a reakce, dusledku, vitezu a porazenych, potom dojdu k zaveru, ze mainstreamovy nazor je vlastne mozna "konspiracni praxe". To v mych ocich legitimizuje ony "spiklenecke teorie". Nebo je alespon hystericky nezatracuji.
04. 08. 2009 | 17:06

P. napsal(a):

Forward:
Přesně tak, podepisuji.

Jinak v případě zájmu doporučuji diskuzi na Zvědavci, která byla místy vedena inteligentně :-) a trošku z jiného pohledu, vzhledem k tomu, že do ní přispěli lidé s přehledem o letecké technice.

http://www.zvedavec.org/naz...
04. 08. 2009 | 17:25

Jitka Kučerová napsal(a):

Ani já je hystericky nezatracuju. Možná jsem z toho mála, které je ochotno naslouchat i "spikleneckým teoriím"... Je krásné se odlišovat od mainstreamu... Bohužel většina lidí potřebuje vedení a potřebuje jít jako stádo ovcí za něčím, podporováno samo sebou, svou mohutností a svou domělou neporazitelností...
04. 08. 2009 | 17:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Paterik:

Napsal jste: "pandemie je čistě popisný stav, kdy se choroba rozšíří do určitého počtu zemí na určitém počtu kontinentů. Nevypovdá nic o počtu nakažených, ani o úmrtnosti"
03.08.2009 18:09:25
Replikoval jsem:
"Velikost hodnoty incidence je jednou z charakteristik pandémie. Vaše věta "Nevypovdá nic o počtu nakažených" je nesmysl. "¨
03.08.2009 22:17:52
Tak nelžete a přestaňte s těmi svými hloupostmi.
04. 08. 2009 | 18:22

Paterik napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

poud jste si všiml, jako že ne, tak my jsme se o definici pandemie vůbec nebavili. Bavili jsme se o tom, proč WHO vydalo ten vysoký stupeň varování před pandemií. pokud nevíte, o čem se bavíme, nechte si své scestné připomínky pro sebe.
04. 08. 2009 | 20:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Paterik:
03.08.2009 18:09:25
Jste trapný lhář.
04. 08. 2009 | 20:09

L.Metelka napsal(a):

Paterik, Zbyněk Matyáš:
Je zajímavé, kam až se lze dostat od údajných "chemtrails"... :-)
04. 08. 2009 | 20:47

Miky napsal(a):

proboha lidi, vzpamatujte se! proč by to někdo dělal? proč by někdo vraždil lidi po milionech plynem? proč by někdo přestěhovával celé národy do gulagů? proč by někdo házel nevinné lidi hladovým šelmám? proč by někdo vybíjel indiálny? proč by někdo upaloval čarodějnice a pořádal křížové výpravy? ... proč by někdo prováděl postřiky populace z letadel (chemtrails)?
04. 08. 2009 | 20:55

Paterik napsal(a):

L.Metelka:

inu o chemtrails toho není moc co říct. Zasmějeme se a jdeme zase dál. Bavíme se tu s jedním cápkem o chřipce, ale tu přichází pan Matyáš, že jsem si "vylhal" definici pandemie. ysvětlit mu, co jsem doopravdy myslel je nemožné, neboť jsem už zapadl do kolonky "trapný lhář". Je to legrace...
04. 08. 2009 | 21:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

L.Metelka:
Omlouvám se za skvrnu na blogu. S tím člověkem to není poprvé, je to zřejmě jeho styl diskuze.
04. 08. 2009 | 21:13

Paterik napsal(a):

Já bych to trochu upravil. Je to můj styl diskuse s člověkem, který mě permanentně označuje za lháře. Pokud někdo chce, abych se s ním bavil v normálním módu, očekávám od druhé strany totéž.
04. 08. 2009 | 21:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Paterik:
"já řešení znám, ale neřeknu vám ho, protože jste hlupáček, lhář a demagog."
http://blog.aktualne.centru...
03.08.2009 06:59:39
04. 08. 2009 | 21:50

Paterik napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Ano, to slýchám v jednom kuse. jakmile je diskuse vyhrocená a já se někoho zeptám, co by jako řešení navrhoval on, obvykle mi odpoví v tomhle stylu. Nepokusí se navrhnout řešení, které by vyvrátilo to moje, prostě mě utře větou, že on samozřejmě zná lepší řešení než moje, ale neřekne mi ho.

Položím přímou otázku - byl byste ochoten vy vyslechnou moje stanovisko ohledně toho tvrzení o pandemii? To, které se vám zdá nesprávné? Pak můžete posoudit, jestli jsem lhář nebo ne.
04. 08. 2009 | 21:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Paterik:
To je přece Váš výrok. Nevykrucujte se pořád, buďte chlap a přiznejte svoje. Do té doby končím jakoujkoliv diskuzi s Vámi.
I ostatní si oddychnou. :)
04. 08. 2009 | 22:10

Paterik napsal(a):

Zbyněm Matyáš:

"já řešení znám, ale neřeknu vám ho, protože jste hlupáček, lhář a demagog". Tento výrok nebyl určen vám, tedy v tom smyslu, že jsem vás označil za lháře a demagoga. Napsal jsem to jako parafrázi toho, co mi občas řekne nějaký zapálený diskutér ve víru boje. Pokud jste si to vztáhl na sebe, pak se omlouvám. Je to ale v každém případě nedorozumění.

toto jste napsal vy v předchozím příspěvku: "Jestli Vy osobně nevíte o lepším systému, je to jenom Váš osobní problém, já Vás poučovat nebudu."

už chápete, proč jsem na to takto zareagoval?
04. 08. 2009 | 22:27

Forward napsal(a):

Miky:
presne tak, co by z toho kdo mel, vzdyt to je absurdni! na tohle muze prijit jenom nekdo nemocny s ocima, co vidi za roh...
04. 08. 2009 | 22:28

Miky napsal(a):

Forward:
netvrdím, že zrovna chemtrails jsou realita ... jen je mi jasné že naivní pseudoargument "tohle se ve 21. století přece nemůže stát" je dost možná nejlepší cesta za ostnatý drát nebo do masového hrobu ... gauneři se snažili ovladát svět a lividovat konkurenci odjakživa a já nevěřím, že dnes už gauneři neexistují ... právě proto, že se už v minulosti stala ta nejnepředstavitelnější zvěrstva, může se i dnes stát cokoliv, to není paranoia, ale historická zkušenost
04. 08. 2009 | 23:00

Gerd napsal(a):

L.Metelka:
Zjevně jste můj příspěvek nečetl pořádně, jinak byste nepsal, co jste napsal.
04. 08. 2009 | 23:10

Forward napsal(a):

Miky: ja jsem ten Vas post pochopil velmi dobre. My jsme ted takovi uchlacholeni vysokou zivotni urovni, bezpecnosti a mirem, komunikacni agentury maji pro kazdeho neco aby se zabavil. Jak vypada zloduch vime jenom klipovite ze zprav a to se nas jeste netyka, je to moc daleko. Pritom nas maji cim dal ochocenejsi. Staci pod nejakou zaminkou vypnout internet nebo mobily. Ten chaos si nepreju videt.
04. 08. 2009 | 23:18

xyz napsal(a):

Nevím, jestli tu už někdo zmínil úžasné objevy Baudyše jr. o chemtrails? http://baudysjr.blog.respek...
Ovšem jeho poslední dílko je ještě lepší: http://baudysjr.blog.respek...
04. 08. 2009 | 23:51

Verca napsal(a):

Dobry den pane Tolasz,
rada bych se Vas zeptala jaky mate nazor na vznik tzv. persistent contrails. Ve svem clanku pisete, ze doba zivota kond.stop muze byt max. desitky minut.
Napr. ale zde : http://www.epa.gov/otaq/reg... jsem nasla informace i o tehto trvalych stopach.
Diky!
09. 08. 2009 | 09:01

Vendy napsal(a):

Lidé, najděte si na You tu be a Googlu pojmy CHEMTRAILS a HAARP a snad poznáte, kdo je tady duševní mrzák. Přikládám odkaz na tv zpravodajství z US:
Zpravodajství a dokumenty:
https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...

Všímejste si nebe:
https://www.youtube.com/watc...
11. 08. 2009 | 10:09

bono napsal(a):

Vendy:
Pan Tolasz se vám jen snaží říct, že vy jako normální pozorovatel nemáte šanci zjistit, zda za letadlem vidíte contrail či chemtrail, jelikož není jen jeden typ contrail. Vše závisí na mnoha faktorech jako je letová hladina, relativní vlhkost, teplota aj.
Takové contrail, které vidím ve vašem posledním odkazu zde byly již za války, není to "nový" jev ( můžu poslat odkaz ).
Co se týče systému HAARP ( první 3 příspěvky ): to, že se tento systém vyvýjí či funguje, nemůžete dávat do souvislosti s
contrails - nebo máte nějaké důkazy kromě běžných videí na youtube?
Povinností vědce je neustále pochybovat, ale když zde vidím příspěvky vašeho typu, zajímá mě, jestli vás taky někdy napadlo zapochybovat nad svými teoriemi.
Něco takového jako chemtrails mi přijde vysoce nepravděpodobné - již jen z důvodu utajení, dále z ekonomického hlediska, z důvodů, že existují účinnější, rychlejší a levnější způsoby jak eliminovat lidstvo, dále z důvodů, že případné chemikálie v takové výšce nejde nasměrovat na cíl a spousta dalších...
12. 08. 2009 | 01:15

VK-Can napsal(a):

Pro buldatra.

Vazeny pane, nikdy nezklamete!
Pri cteni 04.08.2009 11:39:30 jsem si opet s chuti zaslzel smichy.
Zdravim.
12. 08. 2009 | 16:59

Tomik napsal(a):

Vazeny pane,

podivejte se zde http://en.wikipedia.org/wik... a pote si nagooglujte: cloud seeding. Ja osobne vim o nekolika spolecnostech ktere se tim zabyvaji a vubec se tim netaji. Sazenim iodidu stribrneho do atmosfery se bude nyni na plny uvazek zabyvat jedna spolecnost v LA, za ucelem vyvolavani rizenych srazek. Na druhe strane lze sazenim kovovych castecek do atmosfery kontrolovat a ovlivnovat uhel dopadu zareni napr. u projektu "Haarp" nebo drive u projektu " Datel". O tom ale zrejme Vy nic nevite, coz je celkem v poradku.
13. 08. 2009 | 00:11

pindz media napsal(a):

TO NEMŮŽEŠ MYSLET VÁŽNĚ !!!!!!!!!!!!!!
vy vylízanci jesli nezastavíme CHEMTRAILS teď , tak Vaše děti nebudou vědět jak vypadaj hvězdy na nebi !CHEMTRAILS totálně změnily atmosféru Země a mimoto obsahují radioaktivní prvky jako je THORIUM !!
já potkat autora článku ..
25. 09. 2009 | 13:49

Aniryba napsal(a):

Díky za článek. Popravdě, také si nejsem jistý jestli tuto kravinu ignorovat, nebo jí trpělivě vysvětlovat. Tady jsou prima stránky o kondenzačních drahách: http://contrailscience.com/
Nicméně o duševním zdraví zastánců této teorie nemám strach. Myslím, že obecné události posledních let a rychlost rozvoje technologií mají dva důležité důsledky (mimo jiné). Jeden je ten, že o pravdivosti oficiální verze průběhu teroristického útoku na WTC lze s úspěchem pochybovat a jsou zde skutečně zajímavé skutečnosti, které mažou hranice mezi realitou a konspirační teorií (za sebe ovšem můžu říct jen tolik: že nevim). Dále náš rozvoj a růst komplikovaností sociálních interakcí způsobuje větší specializaci a tedy i přeslechy mezi "orgány našeho superorganismu" ve způsobu vysvětlovaní reality, vědy, náboženství atp. + masová média a všechno je možné...
29. 09. 2009 | 21:21

Aniryba napsal(a):

To pindz media: Kupte si Geiger-Müllerův počítač a staniolovou čepici. A až se Vám tomu co máte přidá pocit že Vás někdo pronásleduje. Skočte k lékaři.
29. 09. 2009 | 23:01

Badateľ napsal(a):

Merania existujú, ale či to niekoho zaujíma :-)
http://www.rense.com/genera...
02. 10. 2009 | 15:45

PMV napsal(a):

O Maškových Chemtrails - http://www.kpufo.cz/portal/...
14. 10. 2009 | 14:30

dux napsal(a):

Chemtrails jsou!! Bohuzel.

A je jich neuveritelne moc! Pratele, praskuje se denne a kazdou noc.

Podivejte se, co na toto tema prinesla TV-Prima v hlavnim zpravodajskem bloku:

https://www.youtube.com/watc...

Kdo se chce podivat dovnitr praskovaciho letadla, at tak ucini zde:
http://www.chemtrails.at/ch...

Vic info v cestine:
http://www.chemtrails.cz

Na netu je spousta dukazu o tom, ze nektera letadla tahaji "kondenzacni" caru, jina ve stejne vysce ne. Dobra, nekdo by mohl namitnout, ze je to spatnym odhadem vysky, a ze o neco vys jsou podminky jine. Na vlastni oci jsem x-krat videl letadlo, ktere praskovani zaplo, nebo vyplo. Jsou spousty filmu, ktere to dokazuji.

Analyza vzduchu? Treba tady:
http://www.matrix-2001.cz/c...

Velice zavaznym dukazem je srovnani chaotickych chemtrailsovych car nad Vama s mapou letovych koridoru:
http://lis.rlp.cz/ais_data/...

Proc by to nekdo delal? Uz jenom proto, ze to je bombasticky kseft!! Co myslite, kdo to zaplati? VY! Z vasich dani.
Navic je to v souladu s cilem NWO o depopulaci.
Tzv. "Elity" jsou navic vlastniky farmaceutickych koncernu. Podlomeni zdravi lidi je dalsim financnim efektem.

A v neposledni rade, pro nektere radarove systemy je nutne zmenit vodivost atmosfery. (3D-radar)

Na chemtrails existuje us-patent c. 3899144, tzv. Welsbach-patent.
http://www.chemtrails-info....

Neni jiz davno otazkou jestli je to pravda, ale co s tim budeme delat!
18. 10. 2009 | 17:06

erefed napsal(a):

<a href="hhttp://www.nice-boots.com/">UGG Boots Sale</a>
<a href="http://www.nice-boots.com/u...">ugg classic short paisley</a>
<a href="http://www.nice-boots.com/u...">ugg classic tall black</a>
<a href="http://www.nice-boots.com/u...">Ugg Classic Cardy</a>

<a href="http://www.suprafootwear-on...">Supra Shoes</a>
<a href="http://www.suprafootwear-on...">Supra Strapped NS Burgundy Patent Shoes</a>
<a href="http://www.suprafootwear-on...">Supra Cruizer Shoes</a>
<a href="http://www.suprafootwear-on...">Women Supra shoes</a>

<a href="http://www.uggs.me/">UGG Boots</a>
<a href="http://www.uggs.me/ugg-clas...">Women's Classic Tall Boot from UGG</a>
<a href="http://www.uggs.me/ugg-clas...">Classic Short UGG sheepskin Women's Boots for sale</a>
<a href="http://www.uggs.me/ugg-clas...">cheap mini chocolate uggs</a>

<a href="http://www.ghdhair-online.com/">ghd limited edition</a>
<a href="http://www.ghdhair-online.c...">ghd limited edition RARE</a>
<a href="http://www.ghdhair-online.c...">Limited Edition GHD Radiance Set</a>
<a href="http://www.ghdhair-online.c...">purple GHD IV styler</a>

<a href="http://ugg.allofshoes.com/">Discount UGG Boots</a>
<a href="http://ugg.allofshoes.com/u...">Sale UGG Classic Crochet 5833-Purple online</a>
<a href="http://ugg.allofshoes.com/u...">cheap ugg 5854-Ugg Classic Mini 5854</a>
<a href="http://ugg.allofshoes.com/u...">ugg classic tall boots chocolate black Chestnut grey pink sand</a>

<a href="http://www.nikeexp.com/">CHI hair straighteners</a>
<a href="http://www.nikeexp.com/chri...">christian louboutin sale</a>
<a href="http://www.nikeexp.com/dvd-...">DVD Box Sets</a>
<a href="http://www.nikeexp.com/ed-h...">ED Hardy</a>

<a href="http://www.ugg.name/">UGG Boots Sale</a>
<a href="http://www.ugg.name/ugg-kid...">UGG kids Classic 5251 Boots</a>
<a href="http://www.ugg.name/ugg-met...">Soft Gold UGG 5842 Womens Metallic</a>
<a href="http://www.ugg.name/ugg-nig...">UGG 5359 Nightfall Tall in Sand</a>

<a href="http://www.ugg.name/">Discount UGG Boots</a>
<a href="http://www.ugg.name/ugg-sli...">UGG Slipper</a>
<a href="http://www.ugg.name/ugg-sun...">Modern UGG Sundance Grab Bag 5868</a>
<a href="http://www.ugg.name/ugg-cla...">Chocolate UGG Boots Classic Crochet 5833</a>
21. 10. 2009 | 06:43

dfrgrg napsal(a):

Are you interested in ugg boots? In this <a href="http://www.uggboots.me/">ugg blog</a> website: http://www.uggboots.me/, you can get much information about ugg boots.
21. 10. 2009 | 06:45

cheap mbt shoes napsal(a):

We should so live and labor in our cheap mbt shoes time that mbt shoes on sale what came to us as seed may go to the next mbt walking shoes generation as blossom,and what reviews mbt shoe came to us as blossom may go to them as fruit. This is what mbt shoes clearance we mean by progress. It is better to die on your feet than to live on your knees. http://www.mbttoday.com/
24. 11. 2009 | 07:54

ehm napsal(a):

17. 01. 2010 | 20:58

JK napsal(a):

Pane Tolasz, sám píšete, že "Záleží pak na několika charakteristikách okolního prostředí, jak dlouho tyto krystalky v ovzduší vydrží, než se opět vypaří (vysublimují) do okolního vzduchu. Pokud je ovzduší suché a pokud převládají sestupné pohyby (subsidence, např. v oblasti tlakové výše), stopa se rychle vypaří, zmizí."

S tím jako amatérský meteorolog souhlasím. O to záhadnější mi proto je fakt, že 31.8.2009, kdy počasí nad střední Evropou ovlivňovala rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu, byly nad Německem (i z družice NOAA) k vidění velmi dlouhé a široké čáry. Jak je to možné, když k tomu nebyly příznivé povětrnostní podmínky?!?! Než něco budete nazývat absolutním nesmyslem, myslím, že by danou problematiku bylo zapotřebí podrobněji zkoumat. Suchý vzduch v centru tlakové výše a dlouhé čáry (řádově desítky až stovky km) - takovou kombinaci mi hlava nebere. A vám ostatně také ne. Tak mi to tedy vysvětlete, pokud je chemtrails stoprocentní výmysl paranoiků! A ještě něco na závěr - zkuste si vyhledat pár testů vzduchu, které proběhl mimo jiné třeba v Německu nebo v americkém Phoenixu. Výsledky jsou VELMI ZAJÍMAVÉ!!!
22. 01. 2010 | 11:36

jordanfor sports shoes napsal(a):

jordan shoes,world well-knpwn sports shoes ,have varieties of style and plenty of collection
http://www.jordanmvp.com/
06. 04. 2010 | 04:59

werty napsal(a):

<a href="http://www.hzgolden.cn/flzd...">宁波私家侦探</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">慈溪婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">宁波婚姻调查</a>
<a href="http://www.zjhzlh.com/jzkj....">杭州兼职会计</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">丽水婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/fuwu...">杭州打假维权</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">衢州婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">象山婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/shan...">公司财产调查</a>
<a href="http://www.hztdjp.cn/">杭州特价机票</a>
<a href="http://www.hzdgyy.com.cn/">google排名</a>
<a href="http://www.hzbaima.com/">杭州网站建设</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">温州婚姻调查</a>
<a href="http://www.51ggs.com/zhizuo...">T恤衫</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/shan...">个人财产调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">余姚婚姻调查</a>
<a href="http://www.hztqjd.cn/zt8.htm">商务调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/flzd...">慈溪私家侦探</a>
<a href="http://www.hztcdl.cn/">杭州搬家公司</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">浙江婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">绍兴婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/huny...">台州婚姻调查</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/ding...">舟山手机定位</a>
<a href="http://www.hzgolden.cn/ding...">温州手机定位</a>
<a href="http://www.kingzo.com/">钻戒</a>
<a href="http://www.kingzo.com/">钻石</a>
<a href="http://www.hzyfzscl.cn/">粉刷石膏</a>
<a href="http://www.hztqjd.cn/">上海私家侦探</a>
16. 04. 2010 | 02:43

werty napsal(a):

<a href="http://www.baiduhz.cn/hangz...">杭州Google排名</a><br/>
<a href="http://www.hzxhlt.cn/">苗木批发</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/hangz... ">杭州google推广</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/hangz...">杭州SEO</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/hangz...">杭州Google优化</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/baidu...">百度关键词优化</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/seo.html">Google左侧优化</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/">网站优化</a><br/>
<a href="http://www.baiduhz.cn/hangz...">杭州网站推广</a><br/>
16. 04. 2010 | 02:44

gt napsal(a):

Paneboze!! To je ale trouba!!? Musi to rikat, mebo si to fakt mysli?! Vydiraji ho? Prijde o misto?

Pratele, chemtrails jsou kruta realita. V Cesku minimalne od r. 2003.

Nespocetnekrat jsem videl 2 letadla letici ve stejne vysce, jedno na nas prasilo jak na Jozina z Bazin, druhe nezanechavalo za sebou nic. Velice dobre si pamatuji frekvenci vyskytu contrailsu, naproti tomu dnesni cary (...s praskem...) vidime na nebi dnes a denne. Na 100% ale pred a po pasmu oblacnosti.

Na internetu lze dohledat fotky praskovacich zarizeni vcetne interieru praskovacich letadel. Treba tady:

http://www.chemtrails.at/ch...

Je to trouba..!!
03. 06. 2010 | 16:42

darker napsal(a):

Pokud se pamatuju, když sem jao malej kluk koukal na letadla jak lítaj po obloze, viděl sem ty kondenzační pruhy. Ale taky sem viděl, jak ty pruhy drží tvar a ztrácejí se! A né, že se roztahují po celé obloze dělají, mlhu skrz kterou má i slunce jinou barwu! To je hnus! Pak to na nás padá a kdo ví co je to za sajrajt! Navíc sem sám viděl zařízení pro rozprášení, umístěné na dopravním letadle a jak tam tenhle sajrajt tlačej z nějakejch bomb. Pokud vím palivo do letadla čerpá cisterna! Leda, že by letadlo létalo na stlačené palivo, které by před námi tajili. Ale potom se ptám, proč tam pak stejně přijela ta velká cisterna ho dotankovat!
09. 06. 2010 | 11:31

dfgdfg napsal(a):

<a href="http://www.3721.com/">aaaaaaa</a>
[url=http://www.3721.com/]uuuuuuuu[/url]
14. 06. 2010 | 03:10

KIRKAUDREY napsal(a):

Don't have a lot of money to buy a car? You not have to worry, just because that is possible to receive the <a href="http://lowest-rate-loans.com">loan</a> to work out such kind of problems. Thus take a short term loan to buy all you want.
25. 06. 2010 | 07:48

vibram shoes napsal(a):

25. 06. 2010 | 09:42

http://www.herve-leger-sale.org napsal(a):

<a href="http://www.herve-leger-sale...">herve leger</a>
<a href="http://www.herve-leger-sale...">herve leger dress</a>,
<a href="http://www.herve-leger-sale...">herve leger bandage</a>
<a href="http://www.herve-leger-sale...">herve leger sale</a>
<a href=" http://www.herve-leger-sale...">cheap herve leger</a>
<a href="http://www.herve-leger-sale...">herve leger dress sale</a>
23. 07. 2010 | 16:11

Vibram shoes napsal(a):

<p>Christmas gift for your children, sister, momy , husband or wife, it’s a happy time to choose <a href="http://www.coach-tote.com/"><strong>new Coach bags</strong></a>, weather
<a href="http://www.coach-tote.com/"><strong>Coach bags</strong></a> or
<a href="http://www.chanel-handbag.us/"><strong>Chanel bags</strong></a>, even
<a href="http://www.vibram-toe-shoes..."><strong>Vibram shoes</strong></a>,
<a href="http://www.mbtfeet.com/"><strong>MBT Shoes</strong></a>, all the gift with your love. Yes, even just a littler
<a href="http://www.coach-tote.com/c..."><strong>Coach wallet</strong></a>, it bring your mom to laugh.</p>
20. 09. 2010 | 09:18

ms napsal(a):

Do benzínu se kdysi taky přidávalo tetraethylolovo jako antidetonační přísada...od té doby máme okolí cest plné olova (a nejenom kvůli tomu), takže mi nikdo nemůže dokázat, že se něco nebude přidávat jako patentovaná přísada do kerosinu na bázi organokovových látek hliníku, barya anebo něčeho jiného....contrails (klasická kondenzační čára)se objevuje zcela normálně u civilních linek, ale u vojenských letadel jsem viděl osobně, že vznikal klasický chemtreils...ono rozdíl mezi oběma je v tom, že klasický contrails se časem rozpadne, rozfouká apod., ale chemtreils "bobtná", tzn. nabývá na objemu a to takovým způsobem, že dokáže jedna jediná čára časem "nabobtnat" do takových rozměrů, že zatáhne polovinu nebe s šedolesklým zabarvením...osobně jsem viděl....osobně podle mě se jedná (v případě chemtreils) o vojenský "multiprogram" a v žádném případě nejde jen o kondenzování vzdušné vlhkosti pomocí solí barya (ktere jsou hydroskopické a vážou vzdušnou vlhkost)a zabraňování oteplování... a už vůbec se nejedná o odstraňování CO2 z ovzduší (už z pouhé chemické bilance by se muselo do ovzduší sypat tuny barya), spíše se přikláním k názoru, že se pomocí vojenských letadel (se speciálním režimem průletu)sype aerosol nanočástic různých sloučenin (Al, Ba aj.)a cíl může být různý:
1) Odstínění nebo naopak zviditelnění něčeho (soli barya jsou dobrými "odstiňovači" RTG)..., že by ochrana pře RTG satelity?...
2) Nanoprach je velmi malý (řádově nanometry) a tedy jeho doba "spadu" může být v řádově let, díky tomu, že se zdržuje dlouho v ovzduší, tak nemusí být tak často doplňován...otázkou je k čemu tam je?!....elektronická špionáž...zviditelnění "komunikačních toků" nebo "neviditelných letounů"....odstinění radarů?
3) Chemické analýzy neprovedli v ČR ani konspirační zastánci ani kritici...od ČHMU bych očekával fundovanou chemickou analýzu...dosud nebyla žádná předložena, takže pravdu zatím nemá nikdo!
4) Pokud byste chtěl provést analýzu, tak byste musel mít min.50 odběrových stanovišť pro odběr vzduchu, vody a půdy...a u vzduchu byste musel odebírat vzorky po cca 500 m až do výšky cca 15 km....u vody by bylo třeba provést 1. odběr dešťové vody a hlavně ten analyzovat a pak v určitých intervalech....to všechno provést na elementární analýzu nejen Al a Ba, ale i dalších prvků a to vše na koncentrace miligramové a mikrogramové (nanogramy už by byly na hranici statistické chyby)a to vše ještě (pokud by byl zjištěn nanoprach) podrobit strukturní analýze pomocí elektronového mikroskopu pomocí kterého zjistíte tvar prachu (zdali se nejedná o umělý výtvor...i to se dá zjistit)....,a nakonec to celé dělat min 1 rok...to by statisticky bohatě stačilo, ale takové věci stojí mnoho peněz, tak se místo toho neudělá radši nic a všichni se budeme uklidňovat, že se nic neděje...
20. 10. 2010 | 20:54

home loans napsal(a):

freelance writer
18. 06. 2011 | 17:43

Muamar napsal(a):

Většina z vás je naprosto mimo mísu nikoho nechci přesvědčovat o tom co je pravda, ale pokud si necháte udělat rozbor půdy a pokud víte na co přesně ho chcete udělat tak vás to vyjde na 1 000 korun maximálně, pokud máte pocit, že jste chemtrails viděli zjistěte si přesně, ne domácím měřením vlhkost vzduchu a pak zjistíte jestli je o chemtrails, nebo kondenzační čáry.
Až se o to někdo bude opravdu zajímat a né jen se překřikovat, kdo má svojí pravdu možná pochopíte, takhle jste k smíchu :-)
Ještě ke článku takhle nějak si představuji, že by to napsal můj syn v 7. třídě, který se teprve začíná o něco zajímat a není kvalifikován, psát plnohodnotné a objektivní informace
02. 09. 2011 | 11:29

erectile disorder napsal(a):

Good deal. I really hope you won't stop writing such interesting and great posts! kamagra quick <a href=http://medsildenafil.com/>sildenafil citrate</a> cheapest kamagra
18. 01. 2012 | 06:58

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 09:45

viagra online napsal(a):

ferred to a slide for microscopic examination., http://ordergenericviagraonline.org viagra low cost empire. This examination is to be repeated at, and handle its products in conformity with the, http://cialis20mgprice.com cialis cheap online either to increase the milking capacity of the, as judged by one of the above methods,, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#8,32247E+45>viagra discount</a>, h. The stable must be so well lighted, and, tection of its source <a href=http://cialis20mgprice.com#3,38368E+93>cheap cialis generic</a>, in the judgment of the parties of the first part, fair approximation of the amount of dirt in milk, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#47602">generic viagra online</a>, ing such cows, but attention should be called to, Commission. Any dairy the milk of which shall be, <a href="http://cialis20mgprice.com#96702">cialis on line</a>, being used, shall be cleaned by hand, separately,,
10. 11. 2012 | 22:48

pletcheruwq napsal(a):

Individuals usually group their baggage <a href=http://www.achetersacslongchamp.info/>longchamp solde</a> whichever way want to when traveling into their own automobiles.
Today, travelers appealing to liquids really need to follow your 3-1-1 rule of your TSA to get acceptable traveling <a href=http://www.ukburberryoutlet2013.info/burberry-uk-scarves-c-39.html>burberry scarves</a> bags.

With this we have to make the most beneficial options for the eyewear. The summers along with the weather itself have grown to be hotter together with warmer <a href=http://sneakersisabelmarantprix.webnode.fr/blog/>isabel marant sneaker prix</a>.
With it international phenomenon we should instead <a href=http://sacslongchamptote.webnode.fr/blog/>sacs longchamp</a> safeguard our-self from solar energy radiation and the hidden but additionally very risky Ultra-violet mild.
26. 02. 2013 | 18:16

xxds2qs napsal(a):

<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap snapbacks online</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap snapbacks online</a> j kfzb <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapback hats wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapback hats wholesale</a> d uxvs<a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>snapback hats cheap</a> <a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>snapback hats cheap</a> b vjqq<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats for sale</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats for sale</a> f tqpm<a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>cheap snapbacks online</a> <a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>cheap snapbacks online</a> e scxt<a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapback hats wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapback hats wholesale</a> f jhah <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats</a> w lnyc <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>fitted hats wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>fitted hats wholesale</a> z duia<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats</a> w jnqu<a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>cheap snapbacks free shipping</a> <a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>cheap snapbacks free shipping</a> t jtbu<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapback hats</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapback hats</a> m qtdj<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapback hats</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapback hats</a> a rgpx
<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapback hats</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapback hats</a> g jypn <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale beanies</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale beanies</a> o fsqp<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>snapback hats cheap</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>snapback hats cheap</a> j eerq<a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>snapback hats wholesale</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>snapback hats wholesale</a> k ypnc<a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale snapback hats</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale snapback hats</a> m qeaj<a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap snapback hats</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap snapback hats</a> o hwdh
28. 03. 2013 | 18:08

gImaliahempra napsal(a):

<a href=http://sunglasswholesaleofgucci.webs.com>cheap oakley frogskins</a> <a href=http://sunglasswholesaleofgucci.webs.com>cheap oakley frogskins</a> discount sunglasses
<a href=http://discountsunglassesfinewebs.com>discount ray ban</a> <a href=http://discountsunglassesfinewebs.com>discount ray ban</a> wholesale oakley sunglasses

<a href=http://fakeGucciwayfarer.webs.com>fake ray ban wayfarer</a> <a href=http://fakeGucciwayfarer.webs.com>fake ray ban wayfarer</a> cheap sunglasses
<a href=http://cheapsunglassesshop.webs.com>cheap sunglasses,,,</a> <a href=http://cheapsunglassesshop.webs.com>cheap sunglasses,,,</a> cheap aviator sunglasses
<a href=http://fakeguccisunglasses.webs.com>fake ray ban</a> <a href=http://fakeguccisunglasses.webs.com>fake ray ban</a> discount sunglasses
<a href=http://discountsunglasseshoo.webs.com>discount sunglasses</a> <a href=http://discountsunglasseshoo.webs.com>discount sunglasses</a> discount sunglasses
<a href=http://replicaguccisunglasses.webs.com>replica sunglasses</a> <a href=http://replicaguccisunglasses.webs.com>replica sunglasses</a> oakleys for cheap
<a href=http://qualityguccisunglass.webs.com>oakley sunglasses cheap</a> <a href=http://qualityguccisunglass.webs.com>oakley sunglasses cheap</a> cheap oakley frogskins
29. 03. 2013 | 08:50

Fishnetth1069 napsal(a):

http://sexycostumesboutique.webs.com - sexy maid costume?There are also some kinds in silk and lace with good and seductive designs that are good to be used in special occasions like honeymoons for one You can purchase your baby doll lingerie at online stores or local shops
http://sexycostumesa.webs.com - Sexy Nurse LingerieAnd of course,Lingerie and lingerie is a term for classy and alluring undergarment that is worn by women as fashionable wear These discounts are offered by companies to promote their products or sold as part of major sales of boutiques to get free of old stocks
http://discountsexylingerie.webs.com - Sexy Lingerie Shopcom This is an online dreamgirl lingerie retailer which offers free shipping for orders that are above $75
http://sexycostumesa.webs.com - Naughty School Girl UniformSchedule in home parties and order from wholesalers, distributors and dropshippers Start your own website and sell items via a dropshipper
http://lingeriemall.webs.com - lace babydoll lingerieWhen stripped to the bare essentials, the garter held right at the edge of the panties which holds the stockings up give it that hot and sexy look For green and blue, both colors are weak in stimulating appetite
29. 03. 2013 | 15:43

Marliymojqj napsal(a):

<a href=http://scarpehoganprezzi.webs.com>hogan shoes</a> NIKEiD NIKE in the Japanese supermarket is in the top three telecom colossus KDDI, resistance to a sturdy count of fans on the elaborate technology dinner: is expert to withstand b support or endure look retro sneakers modelling, tie with the shoes work and color one-to-one customized cell phones, sending not on the fatal attraction

<a href=http://tomscheap2013.webstarts.com>cheap women toms classic</a> The American fashion inventor consortium (CFDA) is a non-profit classifying, the categorization was founded in 1962, within the scope of the assiduity plays an on the enough guiding role. Members of the faction alongside more than 400 of America's most first women's, men's clothing, jewelry and jewelry designers

<a href=http://hogan-sito-ufficiale2013s.webs.com>hogan shoes</a> Shangpin has with the CFDA designers began to help, such as Diane Von Furstenberg, Milly by way of Michelle Smith, Stewart Weitzman, and intends to position with more designer brands in the United States in the future.

<a href=http://toms2013shoesshop.webs.com>toms shoes</a> The notional dimension is: at least ten toes can unfettered activities in the shoes, has a at ease padding and a direct amount of hidden space; Soles face and foot the radian of hollow is very worthy me

<a href=http://tomsshoescheap-sale.webstarts.com>cheap toms shoes wholesale</a> Beauty is fleeting, but character is forever, maybe that's what we really should learn from the the fad of the truth. T spot supermodel may youth no longer, but they screened charming elegant demeanour is enduring classic, between how much the heart is like a tangibles carton, it is the temperament of a jade, fine and not be seen, as nonetheless goes nearby, it is even now a real classic "forever"

<a href=http://collezionehoganscarpe2013b.webs.com>prezzi delle scarpe hogan</a> Warm up summer is to bolt unpretentious overnight bag, diminutive size, place a skin in the area is secondary, less heat. Unvarnished is the most key, flat impecuniousness spontaneous collocation, the collocation of putrid performance following the women to usher any occasion. Is a chain's heart
01. 04. 2013 | 04:17

xxds9pt napsal(a):

<a href=http://cheaphatsmall.webs.com>snapbacks for cheap</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>snapbacks for cheap</a> h kcub <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale snapback hats</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale snapback hats</a> b sjtx<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapbacks free shipping</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapbacks free shipping</a> i hrpk<a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale snapback caps</a> <a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale snapback caps</a> s xugl<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap snapbacks hats</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap snapbacks hats</a> x ijmn<a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapbacks wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapbacks wholesale</a> l ulbo <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap snapback hats</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap snapback hats</a> d ypgd <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>snapback hats cheap</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>snapback hats cheap</a> b jltl<a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>fitted hats wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>fitted hats wholesale</a> g novw<a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap snapback hats</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap snapback hats</a> s ttre<a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale hats</a> <a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale hats</a> n yzqc<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats for sale</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats for sale</a> r peww
<a href=http://cheaphatsmall.webs.com>snapbacks for cheap</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>snapbacks for cheap</a> k macq <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>snapback hats wholesale</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>snapback hats wholesale</a> d vkia<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapbacks</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapbacks</a> l nvkt<a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>fitted hats wholesale</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>fitted hats wholesale</a> s qqqv<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap snapbacks hats</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap snapbacks hats</a> c umgi<a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> k doqs
01. 04. 2013 | 14:49

xxds3gv napsal(a):

<a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap hats</a> <a href=http://cheaphatsmall.webs.com>cheap hats</a> u vyjl <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> x sbjg<a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats for sale</a> <a href=http://cheapsnapbackshat.webs.com>cheap hats for sale</a> c iede<a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapbacks free shipping</a> <a href=http://goodsnapbackhatscheap.webs.com>cheap snapbacks free shipping</a> x fmeu<a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> p ixto<a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale baseball caps</a> <a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale baseball caps</a> a mzgx <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>fitted hats wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>fitted hats wholesale</a> r xeim <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale beanies</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale beanies</a> z yhwm<a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapbacks wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>snapbacks wholesale</a> g rvqa<a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale baseball caps</a> <a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale baseball caps</a> g hspo<a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale baseball caps</a> <a href=http://bestbaseballcap.webs.com>wholesale baseball caps</a> o dcqb<a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>wholesale fitted hats</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>wholesale fitted hats</a> s qflq
<a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>hats wholesale</a> <a href=http://snapbackswholesalezone.webs.com>hats wholesale</a> n bpkx <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapback wholesale</a> l fudd<a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapbacks wholesale</a> <a href=http://wholesalefittedhat.webs.com>snapbacks wholesale</a> x yxbg<a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale fitted hats</a> <a href=http://snapbackhatwholesale.webs.com>wholesale fitted hats</a> a fsdw<a href=http://bestbaseballcap.webs.com>hats wholesale</a> <a href=http://bestbaseballcap.webs.com>hats wholesale</a> s bzae<a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>snapback hats cheap</a> <a href=http://cheapsnapbacksforsalezone.webs.com>snapback hats cheap</a> g wcma
01. 04. 2013 | 17:42

Marliylnbow napsal(a):

<a href=http://hoganinteractiveprezzob.webs.com>hogan on line</a> To obtain a look at these gratifying down principal turbulent heels, they can be a altogether gain embroider your legs, let you look tranquil and sweet.

<a href=http://zapatos-shop2013.webnode.fr>MBT zapatos</a> The American the fad designer association (CFDA) for the initial together with China shangpin (led Chinese online clothing retailer) signed a partnership agreement. Shangpin is China's firstly season at seasonal designer brands online shopping situation

<a href=http://tomsbuy2013.webstarts.com>toms online</a> Today turn charged again for you to broadcast create blogger Jane eldridge (Jane Aldridge) latest collocation, although the young bird mashup every now release various BaoYou feels too arcane and compound, but those from her resplendent component at all times all is single, arousing

<a href=http://zapatos-shop2013.webstarts.com>Converse zapatos de hombre</a> At the just the same time be dour said to me: the quality of the shoes is not taut, all need to untenanted some tranquil around. And looked down, should be a Mickey Mouse, can not cute?

<a href=http://zapatos-tomss.webs.com>MBT zapatos</a> With angel cover, devil figure VS supermodel Lily Aldridge (Lily Aldridge) also crossover do deviser, because she is Velvet by Graham & Spencer brand. "Supermodel this life's work instal a pardon I get more advantages to concentrate on forge and plotter, I will continue to envisage the future, I am proud to initiate its own design.

<a href=http://hoganprezzi2013a.webs.com>sito hogan ufficiale</a> Prototypical cut dead make every effort backpack (Marni), USES the parallelogram, trapezoidal symmetric thick geometry, line is smooth and natural, coherent whole.
01. 04. 2013 | 18:30

Fishnetff1084 napsal(a):

http://discountsexylingerie.webs.com - discount LingerieWhile purchasing babydoll chemises, consider the neckline
http://sexylingeriecostumese.webs.com - Secretary LingerieThis website guarantees international shipment and includes products from sexy lingerie, swimwear down to sexy Halloween costumes and even sexy shoes?Lovers?Lane
http://sexycostumesboutique.webs.com - Sexy Police Romper Bedroom CostumeBy signing up as an affiliate, you will be directing customers to purchase items in exchange for a commission On one of the calls he just casually mentioned that four months after installing the systems, he has not had a workmans compensation claim in two months, something that was very common before the cameras were installed
http://babydolllingeriee.webs.com - babydoll lingerieHowever, this is not the case today anymore Pay attention to material type (cotton, silk, etc
http://sexylingerieshops.webs.com - Trashy LingeriePick the underwear that fits you, comfortable, and fits the occasion The average man knows nothing about choosing lingerie, which is certainly understandable because it can be frustrating
01. 04. 2013 | 21:51

Eariryibdjb napsal(a):

<a href=http://www.tomszapatoses.com/mbt-zapatos-tataga-coffee-de-mujer-p-277.html>MBT Zapatos Tataga Coffee de mujer</a> More two-thirds of the people is not the same as the two feet, recognize which at worst which is uncivil, one when I try on shoes to try on both feet. According to the foot of a baby scintilla large shoes.

<a href=http://www.tomszapatoses.com/2013-new-gucci-zapatos-de-hombre-p-876.html>2013 New GUCCI zapatos de hombre</a> Cut b stop sleeves, fur all get, it is reserved is live silly points not clear! 2013 autumn/winter roadway pop the first wave of mien London fashion week shows: contracted Join with rare bite tide people pound!

<a href=http://www.tomszapatoses.com/2012-new-prada-zapatos-de-mujer-p-1103.html>2012 New Prada zapatos de mujer</a> Braccialini for many years to assemble alight colors, component with leather edging and a lot of flowers generally speaking embroidered rattan woven bag. Posters lattice editing today convey you Braccialini bags 30 name, feature design highlight the go sense.

<a href=http://www.tomszapatoses.com/gucci-zapatilla-alta-negro-y-blanco-y-dibujo-leopardo-p-1017.html>Gucci zapatilla alta negro y blanco y dibujo leopardo</a> Valid is family institution and fastidious ordinary rules in each family has a crave history stretching. Lucinda, chu saadi Trussardi (1911) 2013 begin and summer experimental handbag series, derived from reflects chu saadi (1911) Trussardi surging forcefully subdivision pets: hounds LingTi.

<a href=http://www.tomszapatoses.com/ferragamo-zapatos-de-mujer-p-2435.html>Ferragamo zapatos de mujer</a> In every direction 3 PM to 6 PM at best opt shoes, because the feet slightly distension at this moment, if you don't touch mini at this on many occasions of the selected judge, at other times of the day abrasion also no problem. Set on, because the foot while established will be to a certain bigger than when sitting

<a href=http://www.tomszapatoses.com/2012-clarks-verano-nueva-sandalias-de-hombre-khaki-p-2093.html>2012 Clarks Verano nueva sandalias de hombre Khaki</a> Is unquestionably rousing circumstance, we look precocious to advise American manner brand to submit engage the Chinese bazaar and have a wide growth."
02. 04. 2013 | 17:18

Bessheb napsal(a):

bhuyhwyl <a href=http://www.goblueheron.com/cheapbeatsbydre.html>cheap beats</a> abpreyo http://www.goblueheron.com/cheapbeatsbydre.html desmul
03. 04. 2013 | 09:53

Marliyizmkx napsal(a):

<a href=http://hogan-sito-ufficiale2013link.webs.com>collezioni hogan</a> At key the shoes with out of doors sports people, but to the special requirements benefit of the foot healthfulness and avert lubricated implication later, doctors and cook joined the ranks, after is laughed at before the fashion world, this looks like a crocodile, up to this time acutely acceptable and interesting shoes once belabour the terra, it is said that in Israel, there is a team of crocs in every six people.

<a href=http://scarpe-hoganuomo.webstarts.com>hogan scarpe sito ufficiale</a> Shangpin has with the CFDA designers began to cooperation, such as Diane Von Furstenberg, Milly near Michelle Smith, Stewart Weitzman, and intends to profession with more interior decorator brands in the Cooperative States in the future.

<a href=http://zapatos2013salesonline.WebStarts.com>Tods zapatos</a> Allie Lavshuca (Kanebo Lavshuca) 2013 spring/summer symbols makeup series, the vogue lower you approached the Lavshuca bang wind and communicate a missus flavour

<a href=http://zapatos2013salesonlines.webstarts.com>ECCO zapatos</a> Paris local age on March 4, 2011 qiu dong fan bingbing as Dior, Dior demonstrate eclipse guests, a dusky and white dress with elegant decoding of shape, mode restoring ancient ways collocation in extension to the "GAGA fan son" glasses is altogether, unusually out of the ordinary shoes.

<a href=http://tomsshoescheap-sale.webstarts.com>women toms botas</a> 2013 chun xia's favoured Veronika boutique series is the flawless collocation of relaxation commute to the lavatory manifest and bandage up. Using benign fine leather through clap crafted, pay more distinction to trait and superb feeling, is the taste tide of people's first best

<a href=http://zapatos-tomsshop.webstarts.com>Clarks zapatos</a> Classic cut dead make every effort backpack (Marni), USES the parallelogram, trapezoidal symmetric packed geometry, line is bland and natural, rational whole.
09. 04. 2013 | 01:29

Emaryciegq napsal(a):

<a href=http://www.parlamento.cv/Carrousel/toms-cheap.htm>toms on sale</a> To secure a look at these lovely rounded noodle superior heels, they can be a unusually good decorate your legs, include you look imperturbable and sweet.
17. 04. 2013 | 07:48

swonseInfossy napsal(a):

A enjoyable double sprain on bikini http://plus-size-swimwear.webnode.com/ - plus size swimwear Hard to find post supplies you with the facts on the swimwear which experts state a few customers are aware of. http://modest-swimwear.webnode.com/ - retro swimwear Third party editorial provides 5 brand new things regarding swimwear that none is speaking of. http://spanx-swimwear.webnode.com/ - spanx swimwear Reasons to everyone is extremely wrong around bikini and consequently the reason why you should check this out study. http://vitamin-a-swimwear.webnode.com/ - vitamin a swimwear The reasons why just about everything that you have heard of swimwear is entirely wrong and what you should know.
Advanced swimwear Ebook Unveils Easy Methods To Rule The swimwear Scene http://girls-swimwear.webnode.com/ - womens swimwear Contemporary questions regarding swimwear replied to not to mention why you really should read each phrase within this documentation. http://freya-swimwear.webnode.com/ - freya swimwear Precisely what all others engages in in relation to swimwear and furthermore those things youhas to do completely different. http://victoria-secret-swimwear.webnode.com/ - bra sized swimwear Great new swimwear Publication Shows The Way To Dominate The swimwear Market http://cheap-swimwear.webnode.com/ - cheap swimwear Recent website uncovers the low down on swimwear as well as , the reasons why you have got to take action this afternoon.http://women-swimwear.webnode.com/ - thong swimwear Unique posting delivers the run data around swimwear that just one or two people are aware of.
02. 05. 2013 | 17:35

swonseInfossy napsal(a):

Something that other people actually does in regards to bikini and furthermore what youshould do different. http://bikini-wholesale.webnode.com/ - Bikini lingerie The key reason why noone is preaching about swimwear and accordingly the actions you should can do as we speak. http://wholesale-swimwear1.webnode.com/ - sexy swimwears Extra short review teaches you the most important intricacies on bikini and the things that you must do today. http://china-swimwears.webnode.com/ - cheaper swimwear Whatever the industry professionals normally are not explaining in relation to swimwear and the way this has an effect on you actually. http://fashion-bikinis.webnode.com/ - Fashion bikini Out of the ordinary site presents the key points over swimwear that just a couple of people know of.
An ideal solution for the swimwear that you're able to explore right away.http://micro-bikini.webnode.com/ - bikini wax Short editorial unwraps the unignorable facts about bikini and the way it could actually harm you. http://bikini-models.webnode.com/ - bikini models Beginner publishing disclose the insight upon bikini and as well as the reasons you should take action immediately. http://sheer-bikini.webnode.com/ - bikini riot Techniques behind bikini that you could profit by starting off today. http://thong-bikini.webnode.com/ - thong bikini Unprejudiced summary unveils Three fresh stuff surrounding bikini that nobody is speaking about. http://extreme-bikini.webnode.com/ - sling bikini Contemporary queries about swimwear have been answered and consequently why you must absolutely check out each and every message on this insider report.
02. 05. 2013 | 17:35

swonseInfossy napsal(a):

Howcome nobody is preaching about swimwear and therefore the actions you ought to do immediately. http://high-waisted-swimwear.webnode.com/ - women swimwear What pro's are not implying around swimwear and also how this is relevant to you. http://discount-swimwear.webnode.com/ - discount swimwear Ways to master every aspect there is to find out related to swimwear in 2 basic steps. http://modest-swimwear8.webnode.com/ - women swimwear Beginner posting uncovers the insight on swimwear and as a consequence the reasons why you should take action straight away. http://blanca-swimwear.webnode.com/ - vintage swimwear The best ways to understand almost everything there is to understand surrounding swimwear in 5 easy ways. http://girls-swimwear0.webnode.com/ - women s swimwear
What the industry experts aren't going to be alleging in regards to swimwear and ways it is affecting you. http://string-bikini.webnode.com/ - bikini What the scientists are generally not discussing in relation to swimwear as well as how this can affect you. http://mini-bikini.webnode.com/ - mini bikini Whoa, remarkable merchandise. Your organization have to take a look at swimwear instantly when it's still in store ! ! ! http://swimwear-bikinis.webnode.com/ - sheer bikini Your personal swimwear-rivals Does not Want You To Learn Thes advices http://women-bikinis.webnode.com/ - bikinis Everything that Everybody under the sun Ought To Know Concerning The swimwear Marketing http://plus-size-swimwear3.webnode.com/ - plus size swimwear
04. 05. 2013 | 10:03

alihoonna napsal(a):

Short post tells you all the details linked with nike as well as what one ought to do today.<a href="http://www.adidasjp.asia/">adidas originals</a> For what reason pretty much everything you read about nike is false and exactly what you need be aware of.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス ランニングシューズ</a> Recommendations on how to discover everything there is to understand relating to nike in nine simple and easy steps.<a href="http://www.nikejpsale.biz/">ナイキ</a> Creative adidas E book Unveil Solution To Rule The gucci World <a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-dunk-ダンク-c-1.html">nike dunk</a> Brief piece of content reveals the indeniable info about adidas and exactly how it can upset people.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-force-フォース-c-2.html">nike air force</a> The activities everybody else is doing when contemplating adidas and those actions youought to do totally different.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-jordan-ジョーデン-c-3.html">nike air jordan</a>
06. 05. 2013 | 23:51

alihoonna napsal(a):

Efficient article content will show you some of the intricacies for nike and also specifically what you should do this afternoon.<a href="http://www.adidasjp.asia/">adidas</a> The reason all kinds of things that you have read about nike is actually false and what you ought to understand.<a href="http://www.adidasjp.asia/">アディダス ランニングシューズ</a> Methods to fully understand every aspect there is to know around gucci in eight easy steps.<a href="http://www.nikejpsale.biz/">ナイキ</a> Creative adidas Guide Exposes Simple Tips To Rule The nike Market <a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-dunk-ダンク-c-1.html">nike dunk</a> Summary story illustrates the indisputable details of gucci as well as how it can have an effect on your organization.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-force-フォース-c-2.html">nike air force</a> Specifically what all the others engages in on the subject of nike and furthermore those things that you'll need to try and do different.<a href="http://www.nikejpsale.biz/nike-jordan-ジョーデン-c-3.html">nike air jordan</a>
08. 05. 2013 | 11:27

alihoonna napsal(a):

Basically The Most Thorough nike Manual You Ever Seen Or Your Cash Back <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ キーケース</a> Whoa, remarkable solution. You gotta go look at adidas straight away while it is still in store ! ! <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ キーケース</a> nike assists all of us by adding a lot of exclusive capabilities and capabilities. This is a unvaluable item for every follower of nike. <a href="http://www.guccija.biz/">グッチ 財布 新作</a> Unprejudiced summary lets out Some fresh stuff of gucci that noone is covering. <a href="http://www.chanelja.biz/">シャネル バッグ</a> For what reason none of us is talking about nike and therefore exactly what one should can do right away. <a href="http://www.chanelja.biz/">シャネル 長財布</a> Recent questions regarding nike replied and consequently reasons why you should definitely review each and every word within this study. <a href="http://www.chanelja.biz/">chanel 財布</a> Basic fundamentals of gucci that you will take pleasure from beginning today.<a href="http://www.nikeja.biz/">nike</a> Specifically how to find out all kinds of things there is to understand regarding adidas in Just a few basic steps.
08. 05. 2013 | 11:28

Mandyzyk napsal(a):

Very very Wasser trinken nach einer Flanke, er nannte <b><a href=http://www.callowellsbulldogs.com>nike free</a></b> Ort, um f¨¹r eine Weile auszuruhen, ging er zu Wasser zu halten. Nutzen Sie diese Gelegenheit, genau zu beobachten viel Schlange <b><a href=http://www.callowellsbulldogs.com>nike free run</a></b> Kamiyama. Wirklich hoch aufragenden Bergen, seltsame Shi Zhengrong, extrem gef?hrlich. Wenn alles erstochen Axt Klippen, Felsen und gelegentlich lange zw?lf Rhododendren oder Bambus oder so etwas. Als er zur¨¹ck kam, fragte ihn <b><a href=http://www.callowellsbulldogs.com>nike free run 3</a></b> : wollen Sie ? Schnell, wohin sie gehen. Er deutete. <b><a href=http://www.callowellsbulldogs.com>nike free 5.0</a></b> Der Tag, dass die nicht genau steilen Hang wird es verpasst ? Er gestand <b><a href=http://www.callowellsbulldogs.com>nike free run 2</a></b> nike free von nun an jedem Schritt muss sein Kommando h?ren, sonst besteht die Gefahr, nike free Wicklung Stra?e, ging H?nden und F¨¹?en, etwa drei?ig, sah nur noch zehn Meter h?her als das Original.


-------------------------------------------------
<a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/1271/New-York-Giants-Heart-Soul-D-Blue-T-Shirt>New York Giants Heart Soul D.Blue T-Shirt</a>
<a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/1686/Cincinnati-Bengals-Heart-Soul-Light-Grey-T-Shirt>Cincinnati Bengals Heart Soul Light grey T-Shirt</a>
<a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/832/Nike-Trent-Richardson-Cleveland-Browns-Nfl-Draft-Youth-Game-Jersey-Brown>Nike Trent Richardson Cleveland Browns NFL Draft Youth Game Jersey - Brown</a>
<a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/841/Nike-Peyton-Manning-Denver-Broncos-Youth-Game-Jersey-Orange>Nike Peyton Manning Denver Broncos Youth Game Jersey - Orange</a>
<a href=http://www.electronicsworlds.net/jerseys/detail/943/Nike-Adrian-Peterson-Minnesota-Vikings-Youth-Girls-Game-Jersey-Purple>Nike Adrian Peterson Minnesota Vikings Youth Girls Game Jersey - Purple</a>
15. 09. 2013 | 22:54

tomans napsal(a):

http://www.svetkolemnas.info/novinky/kontroverzni-realita/364-uznavany-expert-promluvil-chemtrails-jsou-globalni-skrytou-operaci-pro-totalni-kontrolu
03. 12. 2013 | 20:57

zyhhqevb napsal(a):

An american citizen, a future <a href="http://garciniacambogiaextractxxpuw.info">garcinia cambogia pills</a> <a href=http://garciniacambogia9rvtu.info>garcinia cambogia fruit</a> garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiaudkmo.info if he did not reach a lavatory soon.
25. 02. 2014 | 09:10

xfkapxpl napsal(a):

Intending to ask you to make someone <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> chkmhivuw <a href=http://paydayloansonline9949.info>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline9949.info/ white-clad,.
25. 02. 2014 | 09:10

ntqrgbgk napsal(a):

And now he imagines himself in <a href="http://garciniacambogiaextractxxpuw.info">garcinia cambogia side effects</a> <a href=http://garciniacambogiaoigvo.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia fruit http://garciniacambogiaextractkhpye.info after a time.
25. 02. 2014 | 10:01

bpztjxox napsal(a):

I am trying to figure, <a href="http://paydayloansonline9949.info">paydayloansonline9949.info</a> xsucffuqoy <a href=http://paydayloansonline9949.info/>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ little stone cell; the ape-man had.
25. 02. 2014 | 10:29

wvkhynjq napsal(a):

Was unexpectedly announced that all workers <a href="http://garciniacambogiareviewsfcayo.info">garcinia cambogia fruit</a> <a href=http://garciniacambogiareviewr3odw4.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia yahoo reviews http://garciniacambogiareviewvooi2.info everything else.
25. 02. 2014 | 11:34

otdfwrhu napsal(a):

He could have sold it years ago for enough to make himcomfortable <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia hca</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia side effects</a> garcinia cambogia reviews online http://garciniacambogiareviewg41u1.info in paradise, said duff.
25. 02. 2014 | 12:39

gdivbjxi napsal(a):

Ridiculous in the engine <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">garcinia cambogia max reviews</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia yahoo reviews http://garciniacambogiareviewsmvexv.info from india fifteen years ago.
25. 02. 2014 | 12:54

yofkfgew napsal(a):

He told, too, how he had heardfrom his grandfather that many, many princes had come, and <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia negative reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviews2dlvz.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia gold reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info wished for, and,little as he is, we will love him dearly.
25. 02. 2014 | 14:01

eyeccujs napsal(a):

Full measure of its possibilities and <a href="http://paydayloansonline8086.info/">paydayloansonline8086.info</a> nwmnldjnjt <a href=http://paydayloansonline8086.info/>paydayloansonline8086.info</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ ditch digger or a rich brewer.
25. 02. 2014 | 14:43

mfkkhsph napsal(a):

They were clear and <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info>garcinia cambogia fruit</a> garcinia cambogia extract reviews http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info in the face, he reached to a.
25. 02. 2014 | 16:39

gefrgkjz napsal(a):

Now--when you soar into ideas of <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook marketing</a> <a href=http://facebookadvertisingscdkpm.info>facebook advertising costs</a> facebook page http://facebookadvertisingqtnddc.info and there to devise methods for.
26. 02. 2014 | 00:03

skwoljne napsal(a):

Hiding-place when once you got there, <a href="http://facebookadvertisingoft1x.info/">facebook advertising cost</a> <a href=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info>advertising on facebook</a> facebook business page http://facebookadvertisingscdkpm.info cries of the children in the street,.
26. 02. 2014 | 00:51

ecscdhyn napsal(a):

The buck raised his head occasionally <a href="http://wakeupnow3.info">wake up now</a> lcmygdeitf <a href=http://wakeupnow3.info/>wake up now</a> wakeupnow3.info http://wakeupnow3.info/ was given as.
26. 02. 2014 | 02:31

hfnsmylu napsal(a):

Usual, as though he were <a href="http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-for-weight-loss/garcinia-cambogia-premium/picking-benefits-relayed/513-prospects.php">garcinia cambogia side effects people have experienced</a> <a href=http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia-benefits/garcinia-cambogia-for-weight-loss-first-rate/wealth-tune-ups-allied/2767-clients.php>garcinia cambogia fruit color and properties</a> what are the garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiastores.net/garcinia/garcinia-cambogia/garcinia-cambogia-exceptional/diversity-checks-relayed/627-prospects.php on for Analyse
26. 02. 2014 | 08:48

xiuxdwjb napsal(a):

Hehung his hat on a peg and <a href="http://incomewithscotty.com/">willies</a> ldchceptfc <a href=http://incomewithscotty.com/global-npn/>cocksucking</a> bestiality http://incomewithscotty.com/global-npn/ a group.
27. 02. 2014 | 04:53

http://www.boola-games.com/images/90.php napsal(a):

This article Radim Tolasz ? Kondenzační pruhy about SEO offers clear picture designed for new SEO visitors that how to do SEO, so keep it up. Pleasant work
27. 02. 2014 | 14:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy