Miluju ty krásné mladé lidi, kteří mi o můj šeredný ksicht omlátí svůj baťůžek v metru, za to, že jsem je nepustil sednout. Miluju ty krásné mladé lidi, kteří se POFLAKUJÍ po různých vysokých školách zneužívajíce všech výhod, které jim současný systém umožňuje.
Anglie je tolerantní země, kde jakmile získáte řidičské oprávnění, můžete jezdit bez omezení. Výzkum zaměřený na pacienty „memory clinics“ (u nás bychom to nazvali asi geriatrickou ambulancí) ukázal, že řidiči této klientely nejméně dvakrát týdně jezdí v protisměru, nejméně třikrát týdně zajedou jinam, než chtěli a zaparkují úplně jinde než doma a nejméně jednou týdně volají své blízké mobilem, protože nevědí, kde se nacházejí.
...tobě zvoní, napsal kdysi Hemingway. Nejsem bojovník, jsem ten, který připomíná. Politizace některých hnusných skutečností je stejně nebezpečná jako jejich medicinalizace. Jestliže (jako herna Evropy) jsme ochotni nezodpovědné chování hazardních hráčů řešit jako jejich „nemoc“ a místo toho, abychom zavřeli kasina, jichž je jen v Praze více než v celém Německu a budeme ty nešťastníky „léčit“, je to stejně neproduktivní, jako když „politické řešení“ některých problémů povýšíme nad standardní morální kriteria.
Neotenie je stav, kdy živočich dosáhne pohlavní dospělosti, a při tom u něj přetrvávají juvenilní znaky. V přírodě je nejčastěji uváděn čolek horský (Triturus alpestris), jehož větší část populace přežívá v larválním stadiu. V narativním světě naší současnosti je ukázkovým příkladem Mickey Mouse, který čím je starší, tím „dětštější“ má vzhled, alespoň pokud jde o poměr velikosti hlavy k tělu; povšimněte si, jak mu ve srovnání s jeho začátky před sedmdesáti roky hlavička narostla! Za neotenii u člověka lze považovat jeho neutuchající dětskou zvídavost a hravost, neotenii u psa můžeme vidět v jeho hravém, „štěněcím“ chování i v dospělosti, na rozdíl od vlka, který takové chování neprojevuje.