40 dní do 4.11.: Souboj McCain-Obama je, navzdory finanční krizi, stále vyrovnaný

26. 09. 2008 | 02:22
Přečteno 3809 krát


Souboj McCain-Obama zůstává vyrovnaným, ačkoliv Američané viní z krize především Bushe a Republikány

Ikdyž se pozornost veřejnosti v USA obrátila k hospodářské problematice, což by mělo pomáhat nadějím Demokratů, aktuální průzkumy veřejného mínění stále indikují vyrovnaný souboj. Jedním z důvodů je skutečnost, že voliči jsou ještě více rozhněvaní, pokud se týká směru, kterým se vývoj v zemi ubírá. A McCainovo volání po spravedlivém a třeba i tvrdém potrestání viníků, možná populistické, u veřejnosti rezonuje tak, jak už více než týden McCain tepe Wall Street a Washington, kritizujíc jejich "chamtivost a neschopnost", což považuje za příčiny finanční krize.

Celkově zůstává souboj většinou statisticky vyrovnaným, když 48% dává přednost Obamovi a 46% McCainovi. Před dvěma týdny Obama vedl o jedno procento, přitom průzkum uvádí statistickou chybu +/- 3%. Průzkum také ukázal, jak je veřejnost rozpolcená, pokud se týká záchranného plánu ministra financí Paulsona. Třetina dotazovaných návrh schvaluje, třetina ho neschvaluje a zbývající třetina nemá žádný nebo jen neujasněný názor.

***

Omlouvám se, z technických důvodů zbytek článku zmizel.

K tématice amerických voleb viz také:
50 dní do 4. listopadu: Proč se Palinové tak bojí?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

LG napsal(a):

Volební kampaně, komunikace a nakonec i prezentace charakteristik kandidátů jsou jednoznačně stále kriticky důležitými stránkami celého toho snažení.
26. 09. 2008 | 02:36

Rychlý napsal(a):

Pryč s Bushem,Mc Cainem,Putinem,Klausem,Šloufem,Sokolem,Veseckou,Paroubkem... !!!
26. 09. 2008 | 06:06

vlk napsal(a):

Pane Millere,
nemám s US kampaní žádný bezprostřední kontakt. Jen na dálku a zprostředkovaně - ale Amerika sotva kdy čelila takovéhle výzvě,jakou je nynější krize.
A osoběn jsme zklamán z toho, že oba kandidáti i jejich štáby jsou dokonale sterilní , co se týká řešení. Oni prostě nikd e nejsou vidět. Nejsou čitelní.

Být americký volič, byl bych z toho přeslý mrazem a považoval bych je oba za dokonalé žvanily. Nechci se do nich navážet. Ale krize , její řešení a důsledky budou, spolu s Irákem nepochybně domonantním tématem celé funkční periody. A oni nic. A při tom Bush za pár týdnů končí.
Tohle je příležitost pro opravdové lídry. S pevným a fundovaným štábem. A ono nic. Te , kdo by věrohodně představil kompetenci v řešení krize by už nemusel vést žádnou kampaň. Obama mlčí a Mc Cain dělá body na tom, že vykřikuje, že potrestá vivíky. OK. Zavřu žháře, až bud e černý. Když ho chytím. Al e nejdřív musím uhasit požár. Prostě v tuto chvíli falešné téma.
Instinktivně jsme nevěřil Obamovi.A nemám radost z McCaina. Oba svou současnou činností ohledně řešení dokazují, že jsou jen politici. Navíc politici produkovaní partajním systémem. Nevidím je jako osobnost.
A měl bych prosbičku - zkuste prosím zkomentovat Washington Mutual a možné dopady tohohle konkurzu...
Díky za blog.
26. 09. 2008 | 08:43

vanoce3000 napsal(a):

McCain je skrytý pokračovatel Bushe. Po jeho vítězství bude s největší pravděpodobností realizován útok na Írán. Ten spustil na jaře prodej ropy v Eurech, stejně jako to před okupací plánoval Saddámův Irák.
26. 09. 2008 | 08:44

Marek Beneš napsal(a):

Pane Millere.
Já chápu, že volby jsou drama a dobře se na to dívá. Ale prosím Vás, vždyť je v podstatě jedno kdo vyhraje. Já sleduji někdy projevy kandidátů na Youtube a vidím naprostou prázdnotu. Ani jeden z nich přesně neví co by měl s ekonomikou dělat. McCain je aspoň osobnost, ale moc starý, ale Obama je marketingové prázdno. Je do dobře vypadající a mluvící nic.
26. 09. 2008 | 08:52

veverka napsal(a):

Američani jsou tak trochu na palici,když "73% z nich uvedlo, že se země ubírá nesprávným směrem" a přitom jich chce tolik volit zase republikány.Ne že by tolik záleželo na tom zda vyhraje Mc Cain nebo Obama,z hlediska celosvětové politiky je mezi nimi jen kosmetický rozdíl,ale ten rozpor v hlavách Američanů je zarážející.Je to jako nadávat na Hitlera a zvolit místo něj jeho kamaráda Mengeleho.Z bláta do louže.
26. 09. 2008 | 09:21

Fraser napsal(a):

Ne kazdy jen cumi jako pako, co se to deje a odkud se to vzalo. Napriklad RON PAUL (rep., byv. kandidat na prezidenta, skoncil 2.) pred timhle varuje uz nejakych 30 let. Navic navrhl zakon H. R. 2755 To abolish the Board of Governors of the Federal Reserve System and ... (http://www.govtrack.us/cong...). Je to presvedceny libertarian a zastance rakouske skoly.
Jeden z jeho mnoha rozhovoru pro televizi: https://www.youtube.com/watc...
Je zajimave, ze kdyz kandidoval na prezidenta, tak ho nepustili ani do primarkovych debat a dneska ma 1-2 televizni rozhovory denne.

A jedno video z roku 1988: https://www.youtube.com/watc...
To je konzistence nazoru,co?

Srovnejte s McCainem: https://www.youtube.com/watc... :))
26. 09. 2008 | 10:51

Komančov 008 napsal(a):

Všechno předjde krize se vytrati taky bez toho aby se do ni ve velkem zasahovalo a svět poběží dal velke zasahy by jen zaděklavaly na další krizi.Je to stejne jako v rodině naučit se vyrovnavat s problemy i kdyš to není jednoduche.Čim vic se stat bude starat o velke tim vic toho budou zneužívat a doplati na to jen nejvíce ti nejchudší kteři se dostanou ještě do větších problemu.Maji potom navod a je vtom kus psychologie taky budou čekat kdo je zachraní.Prezidentem usa ja si tipuji jednoznačně republikana.
26. 09. 2008 | 12:38

Joska napsal(a):

Osobně bych si přál, aby vyhrál Obama. Jeho vzpomínanou nečitelnost a prázdnotu si možná naivně vysvětluji tím, že kdyby naplno odhalil, co bude dělat a jak smýšlí, tak by ho ta republikánská sebranka a média ukřičela. Ale i když vyhraje, bude zajímavé sledovat, jak dlouho pak jako černoch zůstane naživu.
26. 09. 2008 | 14:31

Michal Macek napsal(a):

Pane Millere

muzu se zeptat na vas osobni tip?

zvoli si zas republikana nebo pana Obamu?

po te co pan Kerry prohral s panem Bushem i po debaklu v Iraku se obavam ze zas republikana

co tipujete vy?
26. 09. 2008 | 19:01

hudryper napsal(a):

pro vlka
Po delším odmlčení jste mne vybudil Vaším upřímným postesknutím nad sterilitou dle
Vás obou pres.kamdidátů.Jste jako
většina Čechů zcela izolován od procesů,které v poslední době probíhají v USA.Doporučuji najít
nedávný článek prof.Finklštejna k
finanční krizi a roli jednoho specifického etnika v ní.Budete
možná šokován.Se značnou dávkou optimismu jsem sledoval projevy
význačných demokratů na vrcholu
primárek před 84 000 účastníků.
Velké novum spatřuji v tom,že se
vyjadřovali otevřeně,adresně a bez až dosud panujícího strachu!
Obamovo předvolební kličkování nemůžete brát jako politickou linii jeho budoucí administrativy.Jsem přesvědčen, že obroda Ameriky si vyžádá předtím řadu soudních řízení s
tvrdými rozsudky. Pokud k tomu
nedojde,dovedu si představit reakci
milionů,kteří se najednou doví,že si celý život šetřili na
stará kolena a kdosi jim bez jejich vědomí ty prachy ukradl!
26. 09. 2008 | 19:16

Honza napsal(a):

Souhlasím s tím, že USA, a s nimi ale i podstatná část západního světa, stojí před klíčovou výzvou.

A tou bude, jak zajistit kontrolu regulérnosti jednání finančních trhů.

Nemluvím nutně o regulaci, nebo, nedejbože, o postátňování.

Jsme v situaci, kdy se dozvídáme, že několik desítek klíčových hráčů, spolu se stovkami nebo tisíci klíčových realizátorů, dovedli systém na pokraj bankrotu nebo zhroucení (nehodící se škrtněte).

Na záchranu, tedy stabilizaci, má padnout cca 1250 miliard dolarů. Kdyby někdo zdefraudoval jen milóntinu této částky (1,25 miliónu dolarů), už by asi seděl. Co čeká rozhodující hráče v této aféře?

Bude druhý Enron? To byly jen dva rozsudky nad dvěma managementy.

Hodně slyšíme o prémiích vrcholných manažerů, o provizích v procentech z obratu (ani ne ze zisku), a v případě neúspěchu ještě o zlatém padáku a přesunu do jiné firmy.

Pomohlo by, kdyby každý z nich byl vystaven také záporné "prémii", tedy povinnosti odevzdat část příjmu v případě způsobené ztráty.

Jsem pesimista, že padnou rozsudky, natož tvrdé. Bylo by to těžké, asi by musely postihnout nejenom skoro celou finanční "elitu" USA, ale i vedení Fedu, a snad i ministra financí, ne-li i prezidenta.

Uvažoval někdo o tom, co udělají ty další uvolněné stamiliardy dolarů s kurzy měn? Ovšem, také jsem uvažoval o tom, co by se stalo, kdyby pomoc nepřišla.

A zásadní problém vidím v tom, že jsme doslova krmeni tím, jak musíme umět ve svých domácnostech hospodařit, a tato kázání nám dávají lidé, kteří přivedou celosvětovou ekonomiku na kraj propasti, nebo aspoň pěkného srázu.
26. 09. 2008 | 19:52

Zacheus napsal(a):

Já si jen dovolím k diskusi přidat zajímavou myšlenku Johna F. Kennedyho, , 35. prezidenta USA:

" Věřím v Ameriku, která je na pochodu, která je respektována všemi národy, přáteli i nepřáteli- v Ameriku, která je v pohybu, která má možnost volby, která je dělná,. snivá - v silnou Ameriku v mírovém světě".

( J. F. Kennedy byl zavražděn 22.11. 1963)
26. 09. 2008 | 21:31

Honza napsal(a):

Zacheus >

To je hezké připomenutí, zdá se, že svým způsobem fungovalo v 1. polovině 90. let, trochu ještě ve druhé, ale v posledních osmi deseti letech je to jen nějaká vzpomínka na lepší časy.
26. 09. 2008 | 21:39

Zacheus napsal(a):

To Honza. A v tom je právě ta tragédie nynějších časů. Děkuji za odpověď a přeji hezký večer a dobrou noc.
26. 09. 2008 | 21:50

Honza napsal(a):

Taky dobrou noc.
26. 09. 2008 | 21:54

vlk napsal(a):

hudryper

zdravím. Ano uvědomuji si,že na to koukám z hodně velké dálky. A mnoho mi uniká.Napsal jsem to.
Leč umím si dost dobře představit, co bych očekával v těchto chvílích od každého z obou prezidentských kandidátů.

Oni jsou prostě mimo! Neuvěřitelné! Oni nemají řešení. Neuvěřitelné.
Místo toho jen a jen mlží. Neuvěřitelné.
Něco s emusí stát, podle mne , do konce víkendu. Jinak se taky může stát, že přehrada praskne. To je o jedné , dvou špatných zprávách a následně panice. A oni stojí mimo. Mc Cain, s poukazem na krizi s e chtěl vyhnout debatě. Klidně, ale měl představit plán. Totéž Obama. A současná vláda klidně mohla představit své řešení. A nechat Kongres, ať si vybere. Nebo ať to smíchá dohromady. Nebo ať najde něco jiného. Al e já si prostě vůdce představuji jinak.
Pro mne nejsou důležitá následná soudní řízení. To se totiž velmi snadno může zvrhnout v hon na čarodejnice. Umím si představit tu náladu mezi lidmi, pokud velcí bossové půjdou před soud.
Srovnejte to s manévry v Texasu při Ikeovi. Tam letěl president, pobřeží bylo vylidněno,Mc Cain vzorově přerušil kamapaň a šel, tak říkajíc na barikády, Obama také mazal na jih. Připomíná mi to našeho primátora, co se při velké povodni 02 motal okolo haldy s pískem. Aby když s e objevila media byl vidět s lopatou, jak horlivě pytluje. Vydrželi mu to ještě celých 30 sekund po tom, co sbalili fidlátka.

Vyčítám Klausovi ledacos. Vyčítámmu toho dokonce tak moc, že bych byl nějradši, kdyby vypadnul z Hradu. Ale jednou věcí jsme si jistý. Kdyby byl na místě kteréhokoliv z nich, rozhodně by tam nějaký program prezentoval. A nejspíš by nebyl až tak úplně mimo. A myslím, že by dneska v pohodě ty prezidentské volby v Americe, být jedním z kandidátů, vyhrál.
26. 09. 2008 | 22:06

Honza napsal(a):

> vlk

To můžu klidně podepsat. Jestli to má být vůdce, jeden z nich, tak musí vědět, že když jde do tuhého, tak uklidní jedině tak, že ví, nebo dělá, že ví, jak z průšvihu ven.

Protože jestli čekají, až instituce něco udělají, ak se těžce pletou o své roli. Ty instituce čekají podnět a ukázání směru.

Takže teď všichni mohou krásně marnit čas.
26. 09. 2008 | 22:18

Al Jouda napsal(a):

Vyhraje Mc Cain, protože pokud by vyhrál Obama,tak by ho museli odstřelit.
27. 09. 2008 | 00:07

hudryper napsal(a):

vlk
V tom případě nelitujte svého spánku a připojte se ve tři ráno on line na besedu Mc Cain-Obama.
Třeba se tam dovíte reakci obou
na rizika této chvíle.Nezdá se
Vám ale,že jde jen o kandidáty,
kteří mají šanci něco řešit až
za 3 měsíce? Kdybyste v jejich
pozici měl dokonalé řešení,dal
byste ho na stůl současného prezidenta v Bílém domě a přihrál ho nezištně protistraně?
27. 09. 2008 | 00:20

vlk napsal(a):

hudryper
menusel jsem vsávat ve tři hodiny. Na Z1 to u nás dávalyi po osmé dneska ráno. Takže jsme se díval, pokud karkule a její zásadní otázky a připomínky v reálném čase dovolovaly.

Dojem? myslím, že mám jasno , kdo je kdo. A zodpoěvdně říkám, že za prezidneta bych, jako AMeričan, nechtěl ani jednoho.

Oba mají jedno tzv. silné téma. McCain Irák. Jeho mantr aje - musíme tam vytrvat a vyhrajeme. V oblast ekonomiky má dvě premisy.
1- chci s e postarat o verterány
2-bud těžit naftu tam, kd e s e zatím těžit nesměla

Obama:
hlavní manraUčiním AMeriku nezávislou na cizí ropě
podmantry- zreformuji zdravotnický systém a zreformuji penze

Ani jeden z nich sebeméně netuší, co to je ekonomika a jak do téhle krize. Což a si tak bud e hlavní problém příští prezidentské periody.

dlouho mi vycházel o dost lépe Mc Cain. Je pro mne čitelnější. Vždycky jsem slyšel, jaké má Obama úžasné charisma a jaký je úžasný retor. Možná, že nejsme normální, ale na mne rozhodně ani jedno, ani druhé nefungovalo. Působí na men jako nedozrálý chlapec. A z taktického hlediska si nechal vnucovat témata od Mc Caina.Neustále byl v jeho vleku, místo , aby ho přitloukl na stěnu jeho minulostí a omyly v kongresu. Jehoneschopností řešit palivový problém AMeriky. SPotřebovává sma 25% světové spotřeby ropy. Má je n 3% vlastních zásob. A Mc Cain chce situaci řešit tím, že ude rychleji těžit tyhle 3=. Směšné.
Ale definitivní zlom a přesun víry v to, že Mc Cain snad neprojde, přinesla otázka moderátora na gruzískou krizi. V momentě, když jsem slyšel , že Saakašvilli je ro Mc Caina skvělý mladý prezident, a Putin zloduch, kterému se díval ztváří v tvář do očí a vyděl tam nic než tři písmena K-G-B, tak mi nezbylo nic jiného,než konstatovat - tenhle pán hcce řídit sět? Vždyť pn je to napůl blázen. Jestli s e nepletu tak BUsh sen. řídil CIA a vadilo to něčemu?
Jak říkám obrázek jsme si udělal a nelíbí s emi ani jeden. Jen Mc Caina prostě považuji za nebezpečného za s vět.
A jeho mantrao válc e v Iráku je nesmysl. Tedy pokud Američané do s vého odchodu nenajdou a nenainstalují nějakého nového mimořádně schopného a brutálního Saddáma.A nenechají mu volnou ruku. Jiak mají smůlu. Vznikne po nich vakuum, které prostě vyplní muslimští fanatici.Dříve nebo později. O demorkacii v tomhle rgionu prostě nikod nestojí.
27. 09. 2008 | 14:23

true religion jeans napsal(a):

true religion jeans
30. 06. 2009 | 17:57

tiffany jewelry napsal(a):

Ani jeden z nich sebeméně netuší, co to je ekonomika a jak do téhle krize. Což a si tak bud e hlavní problém příští prezidentské periody
22. 07. 2009 | 15:05

cheap prada sneakers napsal(a):

<a href=" http://www.royalsneakers.co...">nike air max plus</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">cheap prada shoes</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">cheap gucci shoes</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">jordan shoes</a>

<a href=" http://www.royalsneakers.co...">chanel women shoes</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">prada women shoes</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">gucci women shoes</a>

<a href=" http://www.royalsneakers.co...">coogi jeans</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">ed hardy jeans</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">red monkey jeans</a>

<a href=" http://www.royalsneakers.co...">nike dunk sb</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">nike shox</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">men's D&G</a>
17. 08. 2009 | 10:33

cheap gucci shoes napsal(a):

[url= http://www.my-zz.com/christ...]christian audigier clothing[/url]
[url= http://www.my-zz.com/gucci-...]gucci clothing[/url]
[url= http://www.my-zz.com/coogi-...]coogi clothing[/url]
[url= http://www.my-zz.com/ed-har...]ed hardy clothing[/url]

[url= http://www.my-zz.com/christ...]christian audigier t-shirt[/url]
[url= http://www.my-zz.com/coogi-...]coogi t-shirt[/url]
[url= http://www.my-zz.com/ed-har...]ed hardy t-shirt[/url]

[url= http://www.my-zz.com/gucci-...]gucci men's shoes[/url]
[url= http://www.my-zz.com/prada-...]prada men's shoes[/url]
[url= http://www.my-zz.com/prada-...]prada women's shoes[/url]

[url= http://www.my-zz.com/coogi-...]coogi jeans[/url]
[url= http://www.my-zz.com/red-mo...]red monkey jeans[/url]
[url= http://www.my-zz.com/lrg-c-...]LRG jeans[/url]
17. 08. 2009 | 10:34

cheap gucci shoes napsal(a):

[url=http://www.royalsneakers.co...]nike air max plus[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]cheap prada shoes[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]cheap gucci shoes[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]jordan shoes[/url]

[url=http://www.royalsneakers.co...]chanel women shoes[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]prada women shoes[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]gucci women shoes[/url]

[url=http://www.royalsneakers.co...]coogi jeans[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]ed hardy jeans[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]red monkey jeans[/url]

[url=http://www.royalsneakers.co...]nike dunk sb[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]nike shox[/url]
[url=http://www.royalsneakers.co...]men's D&G[/url]
17. 08. 2009 | 10:36

cheap gucci shoes napsal(a):

<a href=http://www.royalsneakers.co...>nike air max plus</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>cheap prada shoes</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>cheap gucci shoes</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>jordan shoes</a>

<a href=http://www.royalsneakers.co...>chanel women shoes</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>prada women shoes</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>gucci women shoes</a>

<a href=http://www.royalsneakers.co...>coogi jeans</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>ed hardy jeans</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>red monkey jeans</a>

<a href=http://www.royalsneakers.co...>nike dunk sb</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>nike shox</a>
<a href=http://www.royalsneakers.co...>men's D&G</a>
17. 08. 2009 | 10:36

cheap gucci shoes napsal(a):

<a href="http://www.royalsneakers.co...">nike air max plus</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">cheap prada shoes</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">cheap gucci shoes</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">jordan shoes</a>

<a href="http://www.royalsneakers.co...">chanel women shoes</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">prada women shoes</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">gucci women shoes</a>

<a href="http://www.royalsneakers.co...">coogi jeans</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">ed hardy jeans</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">red monkey jeans</a>

<a href="http://www.royalsneakers.co...">nike dunk sb</a>
<a href="http://www.royalsneakers.co...">nike shox</a>
<a href=" http://www.royalsneakers.co...">men's D&G</a>
17. 08. 2009 | 10:36

clae shoes napsal(a):

We sell all kinds of sport shoes Such as nike shoes Jordan nike air force nike air max 2003 nike air max 2004 and so on .
Website: 3w shoes-base com Msn:shoesbase msn cn Send email to: shoesbase yahoo cn
Welcome to our website http://www.shoes-base.com .You can buy something you like here.Thanks.
19. 08. 2009 | 04:15

faketiffany napsal(a):

good post!~
27. 08. 2009 | 10:57

wholesale shoes napsal(a):

[url=http://www.shoesnumber1.com]michael jackson jordan shoes[/url]
[url=http://www.shoesnumber1.com]wholesale jordan shoes[/url]
[url=http://www.shoesnumber1.com]wholesale nike jordan[/url]
[url=http://www.shoesnumber1.com]nike jordan shoes [/url]
[url=http://www.shoesnumber1.com]wholesale cheap nike jordan shoes[/url]
[url=http://www.shoesnumber1.com]wholesale nike jordan shoes [/url]
[url=http://www.nikemax.com]nike max shoes [/url]
[url=http://www.nikemax.com]nike air max shoes [/url]
[url=http://www.shoppingaaa.com]wholesale handbags[/url]
[url=http://www.shoppingaaa.com]coach handbags[/url]
[url=http://www.shoppingaaa.com]gucci handbags[/url]
[url=http://www.shoppingaaa.com]chanel handbags[/url]
[url=http://www.shoppingaaa.com]hermes handbags[/url]
[url=http://www.shoppingaaa.com]cheap handbags[/url]
31. 08. 2009 | 02:46

uggs napsal(a):

[url=http://www.gmbar.com/cheap_...] aion kinah[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-a...]aion account[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-a...]aion accounts[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-c...]aion cd key[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-c...]aion time card[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-p...]aion power leveling[/url]
[url=http://www.gmbar.com/cheap_...]aion kina[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-p...]aion online gold[/url]
[url=http://www.gmbar.com/cheap_...]aion gold[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-c...]aion online cd key[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-c...]aion online time card[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-a...]aion online account[/url]
[url=http://www.gmbar.com/cheap-...]aion online accounts[/url]
[url=http://www.gmbar.com/aion-p...]aion online power leveling[/url]
[url=http://www.gmbar.com/cheap_...]aion online kina[/url]

[url=http://www.gamevive.com]aion kinah[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion online gold[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion gold[/url]
[url=http://www.gamevive.com/aio...] aion account[/url]
[url=http://www.gamevive.com/aio...] aion accounts[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion time card[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion cd key[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion power leveling[/url]
[url=http://www.gamevive.com/aio...] aion online account[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion online accounts[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion online cd key[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion online time card[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion online power leveling[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion online kina[/url]
[url=http://www.gamevive.com/Aio...]aion kina[/url]
04. 10. 2009 | 13:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy