Rudá záře nad Českem v podání KSČ(M)

11. 02. 2013 | 15:56
Přečteno 7314 krát
Jedním z momentů posledních dní, který sice málem zapadl v zapomnění, bylo vyjádření předsedy KSČ(M) Vojtěcha Filipa na konferenci v Českých Budějovicích. Na přímou otázku, proč se KSČ(M) nehodlá vzdát násilné revoluce, ke které se hlásí skrze komunistický manifest a marxismus, odpověděl, že pokud se to Gottwaldovi povedlo nenásilně, co by byl on za předsedu, kdyby to nenásilně neuměl (parafráze). Z toho jasně plyne, že pan předseda KSČ(M) se domnívá, že praktiky padesátých let byly nenásilné, a přímo se také s Gottwaldem porovnává. S tím bohužel koresponduje vyjádření například poslankyně za KSČ(M) paní Semelové, která tvrdí, že nespočet lidí poslaných do pracovních lágrů a několik set popravených z politických důvodů v padesátých letech bylo potrestáno správně a právem. Vedle toho jakási omluva KSČ(M) z devadesátých let, která je velmi obecná a spíše směřuje k perzekuovaným spolustraníkům, působí vcelku smutně a spíše než omluvou je dalším plivnutím do tváře bývalým politickým vězňům. Naopak je alespoň jasně vidět, jak je schopna současná „reformovaná“ KSČ(M) překrucovat minulost.

Korunu všemu dal v posledních dnech v poslanecké sněmovně soudruh Grebeníček, jehož otec byl agent STB, který se přímo podílel na mučení vězňů za minulého režimu. Prohlásil, že Palach byl spíše reformním komunistou, než že by jeho čin byl motivován jako protest proti tehdejšímu režimu. Grebeníčkovi spolustraníci se ho zastávali s tím, že je třeba vidět historické souvislosti. Soudruh Filip pak Palacha označil za levicového intelektuála. Podobnou argumentaci používá i například karlovarský radní pro školství za KSČ(M) soudruh Sloup. Ten by zase rád, kdyby studenti dostali „shora“ nařízený zákaz psát seminární práce na téma útěků přes hranice za minulého režimu. Prý o té době nic neví, protože ji nezažili. Zajímavou poznámku měl však Martin Veselovský, který se soudruha Sloupa zeptal, jestli je potom správné, aby studenti psali seminární práce třeba na období Husitů, které přirozeně taktéž nezažili. Soudruh Sloup a bývalý politruk, který aktivně nabádal střílet do vlastních lidí, tak chce, stejně jako soudruh Grebeníček nebo Filip, překrucovat minulost a zatajovat zjevné zrůdnosti doby minulé.

Zvláštní je, že nenásilné protesty jihočeských studentů pan předseda KSČ(M) Vojtěch Filip (a nejen on, ale například i soudružka Baborová) nazývá jako fašizoidní projevy, oproti tomu na projevech paní Semelové ukazuje, že KSČ(M) je demokratická strana, protože je třeba respektovat pluralitu názorů. Avšak zjevně už nevidí, že studenti pouze vyjadřují názor, který poukazuje na nemorálnost a necitlivost vzniklé koalice, oproti tomu paní soudružka Semelové prohlašuje, že zrůdné zločiny minulé doby a její totalitní strany byly v pořádku. Snaha jeden demokratický projev netolerovat a druhý, popírající zločiny, tolerovat, je totalitní straně zjevně blízká. Navíc to, že komunistický režim je dle našeho zákona protiprávní, soudruzi z KSČ(M) vesele posledních dvacet let přehlížejí. Jinak by nemohli s klidným svědomím šířit marxistickou a zároveň utopickou teorii, která byla jedním z pilířů minulého zločineckého režimu.

Můžeme tak s napětím a bohužel i obavami čekat, co nám soudružka Marta Semelová řekne již za pár týdnů u Gottwaldova hrobu (k jeho oslavě při výročí smrti), kde má vystoupit.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Popler napsal(a):

:o(
11. 02. 2013 | 16:07

udivená napsal(a):

Názory naší vládní koalice Vám zřejmě nevadí...Dneska je to prostě moderní bojovat proti komunistům,vše ostatní je v pořádku,že?
Podotýkám,že komunisty jsem nikdy nemusela a nevolila,ale nevidím žádný rozdíl mezi zastupitelem za KSČ a třeba za ODS.
11. 02. 2013 | 16:08

Popler napsal(a):

Pane Hellere, obávám se že tato země má dnes trochu jiné starosti než co dělali blbě komunisti před 65 lety. Máme nezaměstnanost která má obdoby jen ve 30 . letech v krizi před válkou, padáme do propasti ekonomické, sociální, morální, neumíme se uživit, jen vršíme nesplatitelné dluhy.
Až se někdo naučí hospodařit alespoň tak jako ti komunisti, až se tu slušným lidem bude žít tak dobře jako v socíku, přijďte diskutovat
11. 02. 2013 | 16:11

filip II. napsal(a):

Šimon Heller:
Filip ať mluví co chce, vy Hellere pište co chcete, ale nic se nezmění na skutečnosti, že KSČM je druhou nejsilnější stranou ve Sněmovně. A je to prvořadě zásluhou pravicových stran ODS a TOP 09. Ty dělají komunistům nejlepší propagaci!
11. 02. 2013 | 16:15

BP napsal(a):

Šimonku, mladíčku, co Vy víte o Rudé záři nad Kladnem, či o životě zde před r.1989? Víte tedy, že Vás "stvořili" rodiče, kteří v ČSSR - tedy ve státě řízeném KSČ - mohli navštěvovat školství, kteréhožto hlavní ideologií byl vliv KSČ?
Aha, to je něco jiného!
Minulá totalita byla totalitou dnes již i oficiálně uznanou. Byla to toalita ideologická-kdo byl proti KSČ, měl problémy.
A co říkáte, Šimone, na můj názor, že zde může být totalita nová-totiž ekonomická?
Pokud nejste z rodiny barona s energetikou či fotovoltaikou, či pokud Vás nesponzoruje nějaký vrcholný představitel některé z vládních stran,tak - jako učitel - si zřejmě nijak vyskakovat nemůžete. Je mi jasné, že jste svobodný, protože byste jinak asi na ty Vaše expedice neměl.
Nijak neobhajuji režim, který tu byl, ale od lidí, kteří ho neprožili, bych jakékoli hodnocení nečekala. Můžete být pouze toliko hlásnou troubou, nikoli přesvědčeným.
Uvědomujete si, že kdyby byla tato nejistá doba před 25 lety, zřejmě by si Vás rodiče "rozmysleli"?
To jsou paradoxy, co?
11. 02. 2013 | 16:22

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, ještě větší módou je zapomínat, co jsou komunisti zač a říkat, že se za socíku měli slušní lidé dobře...Svoboda se bere jako samozřejmost a na minulost je nahlíženo změklými konturami vzpomínek... je těžké si vzpomenout na všechny ty tajemníky, kanarádíčky, veksláky, stb, udavače, na všechny ty, kteří nám radili dobře, abychom si nekomplikovali život... Celý ten klam založený na strachu a slepotě, na "dobrém bydle" vyměněném za důstojnost -mnohdy důstojnost někoho jiného...Ano, někteří lidé žili své obyčejné životy bez ohledu na okolnosti, někteří ale kvůli maličkostem a zlovůli končili velmi špatně...Dnešní doba není ideální, je ale smutné zapomínat na nedávnou dobu a zkreslovat ji jen proto, že se nám nedaří, jak bychom chtěli. Ztráta paměti je cesta do pekel...
11. 02. 2013 | 16:22

Jindra napsal(a):

Milý Hellere,
trochu Ti ujel vlak. Dnes náš prezident konečně odsoudil havlismus jako metlu lidstva. Konečně jsem se tedy dostali k odstranění dvacetiletého kultu V.Havla.
Je samozřejmé, že tak jako v padesátých letech plno zaslepenců bude bušit pěstičkami a vyhrožovat pomstou, když se jejich teze havlismu začnou kácet.
Ale to je asi již připraveno. Vzheldem k tomu, že většina havlistů nalezla posléze do sdělovacích prostředků, tak bude třeba samozřejmě s kultem Havla odstarnit i jeho nositele. A to jsou ti "primitivní novináři, ta spodina společnosti" - na což nás už připravuje nový prezident.
A Tvůj antikomusnismu, Š.Heller, přece premení z stejným zdrojů jako kult havlismu, který bez jakýchkoliv faktů, závěrů či úvah tupě manipuluje lidmi, jako tomu bylo v 50.letech.
Pokud Ti mohu jako starší poradit, honem začni místo KSČ bojovat proti minuslosti ČSL, která se zkorumpovala mnohaletou podporou KSČ v Národní frontě. A právě tím ČSL dávala KSČ punc polodemokratické legálnosti. Začni od svého bývalého člena Plojhara, bez kterého by nebyl únor 48. Kdo první prozře, bude možná ušetřen v čistkách proti havlovskému kultu a jeho antikomunistickým zaslepencům.
11. 02. 2013 | 16:23

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane autore,
zaměňujete příčiny a následky.

Kdyby tyto vlády vládly moudře a lidi cítili snahu po spravedlnosti, myslíte že by po komančích někdo vzdechl? Odpověď je: NE, kromě několika stařečků by nikoho nezajímali a byli by dávno na smetišti.

Bohužel nejste sám, který to má v hlavě trochu pomotané.
11. 02. 2013 | 16:23

mb napsal(a):

To je hustý ...

... jaktože tu Heller má blog a já ne ...

???
11. 02. 2013 | 16:24

Prouza napsal(a):

Š. hELLERE- RADNÍ DO jIHOČESKÉHO KRAJE BYLI ŘÁDNĚ ZVOLENI A VYŠTVAT JE BEZ KONKRÉTNÍHO PROVIĚNÍ, jen za jejich politické přesvědčení JE FAŠISTICKÁ METODA.
A nevím kdo volil nebo zval vás, že si diktujete podmínky
11. 02. 2013 | 16:24

filip II. napsal(a):

Šimone Hellere,
kdyby se vám podařilo žáky strhnout k lásce pro matematiku, udělal byste jako učitel víc než když jim vymýváte mozky nenávistí k minulému režimu a komunistům zvlášť. Jak to řekl ten studentík na otázku co ví o socialismu? "Nesměly se nosit dlouhé vlasy". Ale jestli umí použít Pythagorovu větu, goniometrické funkce a logaritmovat, o tom nejsem přesvědčen. Vy ano?
11. 02. 2013 | 16:25

Bestia triumphans napsal(a):

Popler:
úplně jsem se rozplakal při čtení vašeho příspěvku.
Neúčinkujete na pohřbech? Jako plačka?
11. 02. 2013 | 16:26

Sláma napsal(a):

Vždy jsem chtěl vědět, kdo je organizátorem těch studentských protestů v Jižní Čechách.
Nejsem zklamán. Je to člověk, který minulý režim zná, podobně jako jeho studenti, jen zprostředkovaně. Patrně zejména zprostředkovaně přes své rodiče, o čemž svědčí i jeho členství v KDU-ČSL. Patrně stejná líheň, jako paní Roithová.
Nejsem žádným přiznivcem KSČ, ale opravdu mi vadí, když zde máme nějakou politickou stranu, která je usídlena v demokratickém systému "tak napůl".
Buď je nedemokratická, a tak ji rozpusťme (čehož jsem příznivcem), nebo je demokratická, a pak bychom měli respektovat výsledky demokratických voleb.
Takto jsme totiž v situaci, že si voliči vybrali jednu ze stran, která se zúčastnila voleb a oprávněně očekávají, že bude hájit program, pro který ji volili. A někdo jiný, této straně brání tento program uplatňovat. Tady už nejde o nějaké uplatňování názoru, na to bylo dost času před volbami, tady jde o nátlak, který má zabránit plnění programu, pro který se voliči rozhodli.
Je otázkou, jestli někdo, kdo nechce respektovat pravidla demokracie, má učit naše děti.
Jak by se asi líbilo panu Hellerovi, kdyby v příštích volbách získali lidovci dost hlasů a měli šanci obsadit místa v radě a najednou by někdo začal demonstrovat, že to nechce dovolit, protože lidovci nejsou dost demokratická strana. To by bylo křiku, že to je jako v roce 1948!
Problém je totiž v jedné věci - kdo má právo vynášet soudy? Člověk, který je sám členem jiné politické strany, asi těžko!
11. 02. 2013 | 16:27

Neudržitelný napsal(a):

Popler
Komu se žilo lépe za socíku? Vám? Myslíte si to doopravdy? Zkusil jste někdy porovnat jak se žilo za socíku a jak se žije nyní? Pro ty, kteří mně začnou napadat, prožil jsem daleko větší část svého života za socíku, takže vím o čem píši.
11. 02. 2013 | 16:28

dalimír napsal(a):

Studente Hellere jste lidovec a to už samo o sobě dokazuje proč nenávidíte komunisty !Lidovci byli v česku vždy příznivci římské kurie a její preláti jim od nepaměti v tloukali při kázáních v kostelích které své bližní mají milovat ! Komunisti kteří kléru nikdy nefandili samozřejmě mezi nimi nebyli ! Dokud bude církev římskokat.a její odnože ovlivnovat věřící tímhle způsobem tak vždy bude rozkol ve společnosti ! První papež vatikánu který uznal že je dobré včas odejít je němec ! Třeba se i u vás lidovů to myšlení pohne k lepšímu !
11. 02. 2013 | 16:28

Admirál napsal(a):

"Rudá záře nad Českem v podání KSČ(M)"

To je dobrý. 23 let sametu. Činností všech vlád tu máme 600.000 nezaměstnaných, 60.000 bezdomovců, 1.600.000.000.000.Kč dluhu, průmysl v cizích rukách, rozvrat systému zdravotnictví, důchodového systému a mohl bych ještě minimálně jednu stránku strojotextu pokračovat.

A ona rudá záře.

Autore, nemáte vlčí mhu? Nebo nejste barvoslepý?
11. 02. 2013 | 16:29

matčin dotaz napsal(a):

nevím, co z toho ti učitelé mají, že těm děckám takto blbnou hlavu, že se snaží přepisovat historii a vůbec jim ve škole vypravovat bludy. Náš kluk má také takového. Že budou ti mladí 30 let splácet jakési odškodnění, když nikomu nic neudělali, že jim demagogové vytunelovali budoucnost, to učitýlka zůstává chladným.
Že důvodem volebního úspěchu komunistů je učiteli občanky právě ta vychvalovaná pravicová vláda, je však nechává chladným.

Co z toho ti učitelé mají, za těch pár šopů, to se fakt tak bojí o svá místa, že do puntíku plní ono známé Koho chleba jíš toho píseň zpívej?

Učitelskej, není vám těch oblbovaných dětí alespoň trochu líto?
11. 02. 2013 | 16:30

BP napsal(a):

Já si ještě myslím, že pokud tato vládní koalice dělá něco perfektně, tak je to maximální snaha, aby - na základě své nečinnosti - vzývali vládu komunistů zpět!
Výsledek politiky Nečasova kabinetu neměl ve svém programu udělat z komunistů druhou nejsilnější stranu-co do preferencí-a přesto se jim to-rok před koncem řádného funkčního období-podařilo.
Pokud existuje jediný způsob, jak zarazit vzestup KSČM, tak je to okamžitý pád této vlády. Pokud se tam Karolínky Peake, Péťové Nečasové, Miruny Němcové a tajtrlíci Bendové s kupci Kalousky chtějí držet zuby-nehty dál, jak je jim libo.
Pro ně je okamžitá náplň koryta víc než plnění slibů voličům
a
pro ně je okamžitá náplň v korytu víc, než myslet na to, že za jejich koryty rostou (již ne pomalu) hlasy komunistům.
11. 02. 2013 | 16:31

aga napsal(a):

Bohužel, každá doba a každá ideologie má své mladé zapálené a zapalující Kohouty, Kundery, Mlynáře a spol., kteří si v boji pod praporem právě nastupující či vládnoucí ideologie řeší svou nadměrnou potřebu adrenalinu (viz CV pana autora), a to na úkor zbytku společnosti. Čím jsou inteligentnější, tím to dovedou lépe okecat a zdůvodnit (i sami sobě), jejich vzájemná podobnost skrze historii je ale do očí bijící.
11. 02. 2013 | 16:34

seriózní chlapík napsal(a):

Hellere. Žijete v demokracii (nebo si to alespoň myslíte), tak soustřeďte své síly do podpory (podle vás) demokratických stran.
Jako učitel matematiky víte co znamená y=1/x. Tudíž snadno pochopíte, že s popularita KSČM roste klesající popularitou (tupostí a zlodějskými manýry) "pravicových" či "konzervativních" stran.
Tady je vaše parketa. Brečíte na cizím hrobě!
11. 02. 2013 | 16:35

Bestia triumphans napsal(a):

Admirál:
A Sověti nás v r. 89 prodali, že, jak jste si v jiné diskusi postěžoval...
:-))
Autor není barvoslepý, za to vy jste narudlý až běda.
Ty časy kolaborace se už nevrátí, soudruhu Admirále...
:-)
11. 02. 2013 | 16:38

BP napsal(a):

to matčin dota: myslím, že děti, které učí tento učitel, "zas tolik hloupé" nemohou být, aby jim nedošlo, že učitel, který se narodil v r.1988, může vědět o životě v ČSSR před 17.11.1989 pouze KULOVÝ.
"Ústa" by měla upadnout tomu, kdo si dovolí mluvit plamenně o období, které nezažil.
Já bych však byla klidná v tom smyslu, že plno dětí těmto ultrapravičákům nevěří. Je s podivem, že jim je sympatická KSČM, protože chce zajistit lidem práci, důstojný život a i učitelům, kteří zde mluví o koncentrácích na každém rohu (v dobách minulých), více peněz na jejich výplatních páskách.
To jsou paradoxy!
11. 02. 2013 | 16:39

Ládik!!! napsal(a):

Proč soudruzi vyhodili soudruha Zemana, když ho předtím přijali do KSČ - musel být zcela jistě 2 roky soudruhem kandidátem, který se osvědčil. Soudruzi pořád potřebují moc, manifest jim to přikazuje. Proto teď kandidoval i soudruh Fišer, soudruh Dlouhý a další soudruzi.
Proč soudruhům nevadí 1000 miliard Kč, který jim zaplatí soudruzi občané - a vadí jim us.aných 100 miliard, které mají vrátit církvím?
11. 02. 2013 | 16:40

mb napsal(a):

myslím, že souhlasím se Slámou: Buď je nedemokratická, a tak ji rozpusťme (čehož jsem příznivcem), nebo je demokratická, a pak bychom měli respektovat výsledky demokratických voleb.

...
11. 02. 2013 | 16:40

hladový pes dingo - nepohodlný pamětník napsal(a):

Pánové debatéři
pouze morální hnůj a ssedlina na kanálových mřížích může přesvědčovat současné mladé lidi o přednostech vlády KSČ, kolaborující ve prospěch SSSR tak nevybíravými prostředky, že se to dá celkem střízlivě označit za 40 let trvající morální a fyzický teror proti vlastnímu obyvatelstvu.
Co se demokratičnosti KSČ/KSČM týče sluší se připomenout, že soudruzi Hitler i Gottwald se zmocnili vlády v obou případech přísně demokratickými prostředky - které sprostě zneužili.
11. 02. 2013 | 16:40

neo napsal(a):

hezky napsáno.

Moc se některým lidem ale nedivte. Jakmile jste tu dobu nezažil, jste pro ně jen ten, co to vidí zprostředkovaně a nemá do toho co kecat (což jak jistě víte je hloupost, nicméně hojně používaná). Nakonec se z vás stane onen vymývač mozků nebohých studentů, jejichž rodičové dřou od rána do noci za minimální mzdy a studenti se za dělnické peníze válí na mamahotelu.

Když na to rudnutí tak koukám, docela jim to i přeju. Měli by být první na řadě. vyhazov z práce na vrátnici, vyhazov dětí ze škol a zamezení studia, nemožnost vycestovat do zahraničí - výjezdní doložka neschválena, nemožnost se svobodně vyjadřovat (odpojení od internetu), nebo pohraničník střílející na jejich členy rodiny a v neposlední řadě také zabavení majetků a nastěhování k nim do baráku rodiny zpřátelených zemí např..... hlavně že by byly hen ty jistóty.
11. 02. 2013 | 16:45

vico napsal(a):

Školní rozbor práce Šimona Hellera :

Mnohovrstevnaté dílo -Rudá záře nad Českem v podání KSČ(M)- by vyžadovalo mnohem více času a prostoru, než kolik umožňuje maximální povolený počet znaků řadového diskutéra. Heller nám tu předkládá obdobu Šifry mistra Leonarda, ale v neobyčejně zhuštěné podobě několika málo desítek strojopisných řádků. Zaměřím se proto jen na jeden aspekt a tou je používání oslovení.
Slovo -soudruh- se na malé ploše vyskytuje desetkrát, což je hustota,se kterou se setkáte jen při projevu koktavého místopředsedy ZV KSČ při úvodním referátu k výsledkům sklizně v r.1983.
Zajímavé však je, že v prvním odstavci se oslovení -soudruh- nevyskytuje vůbec a jeho frekvence geometricky narůstá až od druhého odstavce. Čtenáři by nemělo uniknout, že někteří příslušníci KSČ/M/ jsou oslovováni výhradně -soudruhu- a někteří někdy pane a někdy soudruhu.
Tady je statistika :
Semelová 2x paní,2x soudružka
Filip 2x pan,2x soudruh
Sloup 3x soudruh
Baborová 1x soudružka
Grebeníček 2x soudruh

Závěr článku pak zní :

Můžeme tak s napětím a bohužel i obavami čekat, co nám soudružka Marta Semelová řekne již za pár týdnů u Gottwaldova hrobu

Mám obavy, že Heller spíše s napětím a obavami očekává, že Semelová dostane prasečí chřipku a u Gottwaldova hrobu nic neřekne.
11. 02. 2013 | 16:45

matčin dotaz napsal(a):

BP

já nejsem z JČ kraje, naštěstí, ale kdyby na měl na naší skole, kdym chodí mé děti, někdo organizovat nějaký politický boj nebo stávky, zval tam na besedy Halíka a Štětinu, pak bych tedy velmi protestovala a stěžovala si. A kdyby mé požadavky brali na lehkou váhu, odhlásila bych dítě a dala ho k sousedům. Na toto školy naštěstí velmi slyší. Stačili by 2-3 rodiče, kteří by se ozvali na schůzi školní rady a učitelskej by dal pokoj.

Škola by měla být apolitická, vzdělávat děti bez rozdílu vyznání i světonázorové orientace.
Já řeším ty podivné hodiny občanské nauky zbrusu novým mobilem se spoustou her, v tyto hry může toto brát do školy a doufám, že si kluk raději hraje pod lavicí a pak mu jde vše jedním uchem tam a druhým ven.
Ale kdyby se škola měla celkově nějak víc profilovat, jak v té Třeboni, okamžitě bych začla zařizovat přestup jinam.
11. 02. 2013 | 16:47

franky napsal(a):

Naši mládež by měli učit erudovaní odborníci a ne fanatičtí dogmatici. Ani se nedivím, že naše mládež je ve srovnání s ostatními slabá v matematice a že ji tento předmět nebaví, pokud ji učí podobní jedinci a místo matematiky nacvičují účast na demonstraci.
11. 02. 2013 | 16:50

bubeníci jsou většinou gumy napsal(a):

Heller, a váš fotr je kdo?
Když se tak navážíte do Grebendy.

Jak samozvaní mluvčí rádi upírají jiným práva, na kterých (pro sebe) bazírují.
11. 02. 2013 | 16:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

Je nejvyšší čas, aby byly brzy volby a jasně se ukázalo, jakou přízeň vlastně KSČM mezi obyvatelstvem má. Pokud získají tolik hlasů, že si je vítězná strana přibere do vlády, bude stačit rok, maximálně dva, a už po nich neštěkne ani pes.
A klidně bych jim svěřil nějaké hospodářské ministerstvo, ať má Rath brzy kumpány do mariáše nebo vole lehni. Školství jen pod podmínkou, že to vezme Semelová a náměstkyněmi budou jmenovány Marková, Levá a Baborová. Ještě rády by utíkaly zpět do teplíčka a smrádku parlamentu, v demokracii fungovat neumí a diktatura proletariátu už se nikdy nevrátí, ale to jim vyprávějte.
Na to, že je školství stále podfinancováno je uspokojivé, že nová generace učitelů je navzdory současné zlodějské garnituře odhodlána to nevzdat.
Hlavně je třeba studující mládež dostat k volbám!
11. 02. 2013 | 16:53

bubeníci jsou většinou gumy napsal(a):

PS. Jak by mě to v životě nenapadlo, tak v příštích volbách budu volit komundíry.
Už těch mluvčích bylo tak akorát.
11. 02. 2013 | 16:53

drevokocůr napsal(a):

nikdy by mne nenapadlo, že po 23 letech budování kapitalismu budu muset uznat

soudruh Grebeníček a soudružka Semelová mají pravdu.
11. 02. 2013 | 16:55

StandaT napsal(a):

Napsat takovýto text sem, do Stejskalova rudého koutku, má stejný význam, jako projít kolem plotu, za kterým číhá hysterický čokl.

Důležitý je život, to co se stane v reálném životě, ne co vznikne interkací zapšklejch, nostalgickejch anonymů ve virtuálním prostoru. Takže nedejte se, nevzdávejte to, nenechte se otrávit. To, co děláte tam na jihu je důležité a smyslpné pro celou společnost.
11. 02. 2013 | 16:55

vasja napsal(a):

mb napsal(a):
To je hustý ...

... jaktože tu Heller má blog a já ne ...

???
----------------
To byste musel vzít pistolku jako pan Vondrouš, štětku jako Smetana, pak krást jako Rath, nebo bejt na palici jako Arcicísař Buquoy.
Gratulujte si :-))
11. 02. 2013 | 16:57

Slovo zákona napsal(a):

Havel se zasloužil o humanitární bombardování nevyvolených, kteří se nemohli bránit. Proč se lidovci nedistancují od genocid popsaných ve starém zákoně? Je demokratické rozprášit a pozavírat OWS? KSČ se snažila udržet silný stát a dařilo se jí. Lidovec Kalousek říká, že všechno jsme prožrali a složenky s nekřes´TANSKÝM ÚROKEM JSOU JIŽ NA CESTĚ. Napřed tvrdil, že žádná krize na nás nemůže. Hlas lidu, hlas Boží. Stavět se proti výsledkům voleb je fašizoidní. Zajeďte si na expedici do Dominikánské republky podívat se na demokracii a trh.
11. 02. 2013 | 16:57

matčin dotaz napsal(a):

šašek z Jihlavy

máte pravdu, tenhle Augiášův chlív, co tady zanechá tato garnitura, nebude v moci vykydat ani archandělu Gabrielovi ba ani Heraklovi z mrtvých vstalému.
Myslíte , že to trojkolka dělá naschvál, pod heslem čím hůř tím líp, aby si kdokoli po nich přišedší vylámal zákonitě zuby a oni měli pro sebe alibi, že to jinak dělat nejde?
11. 02. 2013 | 16:58

BP napsal(a):

to matčin dotaz: Ani já nejsem z JČ kraje.
Na žádné škole se však žádná politika snad dělat nemá, ne?
Učil MUSÍ BÝT NESTRANNÝ. Výjimkou mohou být hodiny občanské nauky, ale i ty musí být politicky vyvážené.
Nevzpomínám si ze školy z protektorátu, z 50. let či ze školního roku 1967/1968, že by se na většině hodin matematiky, fyziky, náboženství, němčiny či ruštiny probírala politická situace.
Na většině českých škol jsou naštěstí apolitičtí ředitelé. To, co dělají studenti v JČ, je spíše přírodním úkazem. A proto většina těch normálních ředitelů žádné Halíky, Štětiny, Klause ani jiné potentáty nezve. Halík ví ěžko cokoli o protidrogové prevenci, která je důležitější, než ty jeho kecy.

Pokud by chtěl pan učitel matematiky zde poradit, jsme tu samí odborníci. Jistě - k mládí patří revolta. Já bych se však spíše držela té matematiky. Tam prostě nulou nelze dělit, kdybychom té nule dali jakýkoli úplatek-jak se tak často dělává ...
11. 02. 2013 | 16:58

mb napsal(a):

Já řeším ty podivné hodiny občanské nauky zbrusu novým mobilem se spoustou her, v tyto hry může toto brát do školy a doufám, že si kluk raději hraje pod lavicí a pak mu jde vše jedním uchem tam a druhým ven.

no to fakt učitelum pomůže ...

škola nemůže a není z definice apolitická ... ale může být korektní ...

měla by vést žáky k tomu aby si uměli utvořit svůj vlastní názor a tento dokázali vhodnými argumenty obhájit ...

,,, njn ...
11. 02. 2013 | 16:59

malalaj napsal(a):

soudruh grebeníček je při chuti. aby ne, když soudruh husejn obama hodil východní evropu přes palubu. co že to vzkazoval soudruhu plukovníkovi přes jeho loutku medveděva?? "dmitriji, vyřid vladimíru vladimírovičovi, že až po volbách....."
11. 02. 2013 | 17:00

mb napsal(a):

... zdravim vasju ...
11. 02. 2013 | 17:00

stejskal napsal(a):

Stejskalův rudý koutek. To je dobré, to si musím zapamatovat. Někam to vrazím.

Hezký večer, pane StandoT.

Libor Stejskal
11. 02. 2013 | 17:01

Zůčastněný pozorovatel napsal(a):

Rudá záře nad Kladnem vznikla z vykradené Poldi. Ještě že tam nepadají ty králíkárny. Shalom gójim.
11. 02. 2013 | 17:02

StandaT napsal(a):

I Vám, hezký večer, pane Stejskale
11. 02. 2013 | 17:02

matčin dotaz napsal(a):

mb

jaký svůj vlastní názor si mohou vytvořit děti při hodině vedené učitelem v duchu tohoto blogu?

Divím se, že se toho učitele, člena KDUČSL ještě žádné dítě nezeptalo, proč mu vadí tolik zločiny komunistů, když každý z historie ví, že nejvíc krve na rukou má katolická církev.

Zřejmě ti žáci žádný vlastní názor nemají

navíc nebudou asi moc umět ani tu matematiku, když se jejich matikář zabývá v hodinách politikou.
11. 02. 2013 | 17:04

spravodlivý napsal(a):

No, učitelík sa zase vyznamenal. Co ten se plete do toho, o čem nemá ani ponětí? Lituji žáky, které učí. Asi moc toho od něj nepoberou. Už Lenin kázal, učit se, učit se, učit se a ne KECAT.
11. 02. 2013 | 17:06

mb napsal(a):

on neučí občanku ale ... prostě učitel dodá informace, nebo nechá děti vyhledat informace ... pak o tom diskutují ... a může být že NEEXISTUJE ZÁVAZNÝ VÝKLAD ... dítě může mít názor, a ten názor by si mělo umět obhájit ... říci proč a tak ...

zdravím ...

/ uznávám že občanská nauka je v českých podmínkách jako cesta minovým polem ... nicméně třeba na výchově k demokracii bychom se mohli jako společnost shodnout ... zdravím ... /
11. 02. 2013 | 17:08

Viola napsal(a):

Takové nedochůdče nevycválené a ono to učí na základce. to se nedivím, že vychází ze škol tolik hlupáků.
11. 02. 2013 | 17:09

Ládik!!! napsal(a):

To už je večer? Vždyť je pět pryč.
11. 02. 2013 | 17:10

matčin dotaz napsal(a):

a jak si tak googluju, tak jsem zjistila, že autor je dokonce neaprobovaný, že teprve dálkově studuje.

Je toto možné, že je na tom školství tak špatně, že v krajském městě musí učit neaprobovaný nevystudovaný člověk této úrovně?
11. 02. 2013 | 17:11

zdenekbrom napsal(a):

Pane Hellere,

přiznám se, že bych od mladého učitele čekal hodně jiný text. Tohle obecné slohové cvičení si lakavě vetkněte za klobouk.

Pokud se Vám nelíbí, že se KSČM roztahuje, dokažte svoje kvality ve výuce a odbornosti. Klidně kritizujte mávrhy radních a předkládejte protinávrhy. Ukažte, že to umíte lépe a jste ten, kdo by měl řídit školství v kraji. Pak kandidujte.
11. 02. 2013 | 17:16

První dojem je důležitý. napsal(a):

Hraje šachy a přitom mlátí do bubnů a volá "Rudá záře nad Kladnem". Těší se na expedici do Mali.
11. 02. 2013 | 17:18

matčin dotaz napsal(a):

zdenekbrom

tedy to je v těch jižních Čechách to se školstvím tak špaté. že učí neaprobovaní lidé hlavní předměty, tedy matematiku?
Kdyby tělocvik, zpěv nebo dílny, dalo by se pochopit, ale matematiku?
11. 02. 2013 | 17:18

Admirál napsal(a):

Bestie, ano Gorby nás v 89. prodal jako pytel pšenice. To je konstatování. Nevím, jak jste z holé věty usoudil, že se jedná o stížnost.

Ostatně by mi (mám) to bylo stejně hovno platné. V tomhle případě když stěžovat, tak na lampárně.

Dá se z toho jedině poučit. Jedno, jestli jsme přirudlí nebo přihnědlí, barvoslepí nebo hluchoblbí. Přílišné spoléhání na Velké bratry toliko pro hovada dobré jest.

To platilo v roce 38, 89 a platí to i dnes.

A také stále platí, že jenom blb řeší místo příčin důsledky.

Kausalita je zde jasná: Rozval a bordel ve státě příčina - nárůst preferencí opozičních levicových stran důsledek.
11. 02. 2013 | 17:19

mb napsal(a):

přesně tak zdenku :-), tvrdě na něj ...

uspela ksčm v demokratickych volbach ? uspela

je to legalni strana ? je

je občas odpudivá ? je

co udělali demokratické strany ke zmizení ksčm ? nic, kradly taky

viz křesŤanskodemokratický obrat: načunkovat si ( několik mega )

njn ... stane se ...

blog proti blogu .... oooooohhhh ....
11. 02. 2013 | 17:20

mb napsal(a):

( musim mizet budu tu až později) ...
11. 02. 2013 | 17:21

zdenekbrom napsal(a):

matčin dotaz:

Pokud znám situaci v okolí, tak by to problém být neměl. Ale neznám všechny školy. O aprobovanosti pana Hellera nevím nic. V podstatě ani nevím, kde učí.
11. 02. 2013 | 17:24

drevokocůr napsal(a):

a ještě budem mít černého papeže. Místo do Vatikánu budem platit do Nigérie nebo Ghany. To je tedy bomba.

Těm mladým to vůbec nezávidím
11. 02. 2013 | 17:24

zdenekbrom napsal(a):

mb :

To není tvrdost, ale rada.
11. 02. 2013 | 17:25

rejpal napsal(a):

stejskal
To jste to dopracoval -:))
11. 02. 2013 | 17:26

Bunny napsal(a):

to zdenekbrom
On chudák kandidoval, ale rodná strana to dost projela. Tak možná kyselé hrozny ...
11. 02. 2013 | 17:27

vico napsal(a):

Soudruhování se dostává do dalšího levelu. Od 17,00 nám tu po place už pobíhá i prezident USA SOUDRUH Barack Obama.
11. 02. 2013 | 17:29

šašek z Jihlavy napsal(a):

matčin dotaz
Možná i tak. Pokud ta trojkolka bude mít pořád tři kolečka, jen tak se nepřevrátí, ale až se tak stane,já ji litovat nebudu, i díky jim se národ radikalizuje.

BP napsala:
"Nevzpomínám si ze školy z protektorátu, z 50. let či ze školního roku 1967/1968, že by se na většině hodin matematiky, fyziky, náboženství, němčiny či ruštiny probírala politická situace."

Protektorátní školy nepamatuji (naštěstí), ale ty v 50. letech velmi dobře. A tu propagandu, kterou byli bolševici schopni hrnout snad do všech předmětů, tu též.
Nejen dějepis, zeměpis a občanka, ale i biologie, čeština, ruština a dokonce i matika byly plné podlézavé a trapné propagandy, ať už ve formě směšných slovních úloh nebo garamatických příkladů. Dokonce i v nepovinných jazycích byly učebnice zapleveleny tímto svinstvem. Pokud ještě máte někde v knihovně starou DER DIE DAS, nebo učebnice angličtiny pro jazykovky z přelomu 50. a 60. let, laskavě nahlédněte a pak hovořte. Já např. jsem byl tak znechucen, že jsem ke své škodě oba tyto jazyky zanedbával. Když se podívám na ten dnešní skvělý výběr, je mi smutno.
I tohle těm zločincům nikdy nezapomenu.
11. 02. 2013 | 17:30

Ládik!!! napsal(a):

Černý papež bude ďábel.
11. 02. 2013 | 17:30

zdenekbrom napsal(a):

Bunny:

Možná se mýlím, ale mám dojem, že kandidovat by měli spíše lidé, kteří už si profesně něco vyzkoušeli a ví, co chtějí. U nás ve Vodňanech máme tzv. místostarostu za mladé, což je skutečně mladý absolvent politologie a je to tedy dílo.
11. 02. 2013 | 17:31

Ládik!!! napsal(a):

Bude mít hejno manželek a hromadu dětí.
11. 02. 2013 | 17:32

matčin dotaz napsal(a):

šašek z Jihlavy

a víte, že kvalitu učebnice Aj s Mr Prokopem and his familly prověřil čas a nyní je znovu vydána v reedici a dokonce dostala i jakousi cenu? A jde dobře na odbyt?
11. 02. 2013 | 17:35

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

aga 16:34

perfektní trefa !!!
Obecné konstatování (bez ohledu na tento blog), které - podle mých zkušeností - mi přijde hluboce pravdivé. Je třeba ho brát v úvahu.
11. 02. 2013 | 17:35

stejskal napsal(a):

Naopak, pane rejpale. Já tyto přídomky sbírám, každý nový mne poteší (bohužel v poslední době už je to dost slabé, všechno už zde padlo ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
11. 02. 2013 | 17:36

Lola Švarclousková napsal(a):

pan Šimon Heller
Držíme vám palce, učiteli a studentský vůdče Hellere.
Nenechte se zmást anebo odklonit. Neudělejte jim radost úkrokem vbok či krokem zpět - kupředu pravá !
Válka není zdaleka ještě dobojována, mnoho bitev před námi, učiteli a vůdče Hellere. Baborovou jste zmákli - ale ta byla jen maličkým problémkem. Vstanou nové Baborové, noví Baboroví a nová Baborovičata budou " vychována".
Hlídejte je, včas zasáhněte, Hellere !
My vám pomůžeme nejen v médiích ale i jinde.

Komunisté nelení, stále se jim zelení, vůdče Hellere. To mějte stále na paměti. Naše sametová revoluce neskončila, trvá , prohlubuje se.
Rudou záři ale nezažehnou, toho netřeba se bát - není již naštěstí kde ji zažehnout . O to jsme se spolu s našimi přáteli Klausem, Stehlíkem či Soudkem a jinými postarali, zbytek zajistí naši ruští a čínští kolegové. Tím se nezaobírejte, tímto hlavy žákům nepleťte.
Vy pouze hlídejte ty Baborové. To je váš úkol - vychovávat a vést k pořádku Baborové a takové jako je ona.
My a naši přátelé v byznyse se už postaráme o vše ostatní. Nepřijdete zkrátka, nebojte se. (podívejte se na Šnajdra či Vondru...my se umíme postarat o naše věrné, pane Hellere, to slibujeme)

Do druhého pilíře jste sehnal kolik mladých a perspektivních lidí ?
Potřebujeme jich víc - nejenom hladověním a protesty je totiž živ člověk, pane Hellere.
Zkuste se angažovat více i v tomto. Půjde vám to, uvidíte. Jste mladý , chytrý, pracovitý, zvládnete i toto.

A toho auditu se nebojte. Už je to zařízeno. Už do toho problému nebude vrtat ani Baborová, ani jiný komunista.
11. 02. 2013 | 17:36

Jawa napsal(a):

Co se tak raději bouřit proti soudruhovi Klausovi - promentovi komunistického režimu (Prognostický ústav pod přímým vedění ÚV KSČ), který sedí na Hradě a nechutným způsobem uráží skutečného bojivníka proti komunismu - Havla, než proti bezvýznamné úřednici?
11. 02. 2013 | 17:37

matčin dotaz napsal(a):

Ládik!!!

a za těch 140 miliard od našich dětí si postaví pozlacený chrám v Africe , jako Mugabe, Mobuto či Idi Amin
11. 02. 2013 | 17:39

Baba Jaga napsal(a):

To: šašek z Jihlavy
Napsal jste: "Hlavně je třeba studující mládež dostat k volbám!" Nic proti, vždyť tam někteří i chodí - ba dokonce je jich dost i ve volebních komisích (u nás na vsi vždy a úplně odjinud).
Ještě lépe ale bude, když po ukončení studia bude každý mladý pracovat. Znám žel i mladé učitele - muže, co hledají své první zaměstnání dlouho. A to nejen ve školství.
Takže pan Heller si svého zaměstnání jistě považuje, v 25 už snad studium pajdáku dokončil a cestování se věnuje o prázdninách. Radit mu, aby se přičinil o zvýšení populace - to si netroufám.
Další slohová cvičení i hladovky (pokud je ještě vedou) mu zajisté prospějí. A my si rádi počteme. (I když pedagoga pana Broma já raději.)
11. 02. 2013 | 17:39

Křemílek napsal(a):

Všichni dinosauři v politice by si měli vzít z papaže Raciengera příklad !Jeho bohulibý skutek budiž nikdy nezapomenut !!! Křem.
11. 02. 2013 | 17:44

rejpal napsal(a):

šašek z Jihlavy
Ono to pokračovalo ještě nejméně do půlky 60. let. Jeden můj spolužák měl průšvih, když v učebnici zeměpisu pod nějaký obrázek sovětského horníka se sbíječkou připsal bublinu "soudruzi, nikomu to neříkejte, já jsem našel zlato". Vyšetřovali to pomalu jak sabotáž. Naštěstí tehdy se učebnice na konci roku odevzdávaly a dostal je někdo další, tak se s jistotou nezjistilo, kdo a kdy to tam připsal. Ale už to postupně ochabovalo. Nejlepší byla devátá třída. Bylo to krátce po srpnu a naše učitelka hudební výchovy (byla mladá a kluci ji milovali) nám pouštěla Kryla. Bylo to těsně po vyjití Bratříčka a my chodili do školy rádi. Jiní kantoři zjevně včas naslinili prst a vztyčili ho do větru, takže už hlásali jiné věci, než o rok dřív.
11. 02. 2013 | 17:46

Admirál napsal(a):

šašek z Jihlavy - ano, propaganda byla v učebnicích všudypřítomná. Máte recht.

U vyučujících to bylo jinak. Osobně nepamatuji někoho, kdo by tahal politiku do hodin. To ovšem neznamená, že se to nedělo.
11. 02. 2013 | 17:48

Občan napsal(a):

Kdy on ten chlapec vlastně stíhá studovat a učit?
Aktivista, aktivní politik, cestovatel, člen všelijakých rad, hladovkář...
Ale jsou ti lidovci echt "demokraté a ještě k tomu celí "tolerantní":
http://www.mladilidovci.cz/news/studentsky-protest-proti-kscm-v-jihoceskem-kraji/

Pane Brome,
když on ale ten snaživý hoch už kandidoval; naposledy loni do krajského zastupitelstva :o))
Nevyšlo to, ale protože se u nás klerofašismu daří čím dál lépe, on brzy někam proklouzne.
11. 02. 2013 | 17:49

šašek z Jihlavy napsal(a):

matčin dotaz
Já mluvil o těch předchozích, všechny 4 díly v bílé vazbě. Co se týče metodiky, byly samozřejmě výborné a věřím, že sami autoři byli znechuceni nutností začlenit do kapitol hnusnou propagandu. Holt si řekli, že co je císařovo císaři...
Ty v modré vazbě o Prokopových začaly vycházet v době postupného uvolňování.
11. 02. 2013 | 17:50

Milan Folk napsal(a):

Vážený pane, nevíte co píšete,mluvíte...opět potvrzujete jak skvěle vás zpracovala "nezávislá a vyvážená"média v demokratické ČR (a to za pouhých 20 let). Přečtěte,nebo si zjistěte něco o ČSSR,Agrokombinátu Slušovice,školství,zdravotnictví - nebo o Novomanželských půjčkách .......atd , prosím ale informace nebrat z nynějších soukromých médií......vše je jednostranně zkresleno !!!!!!!! děkuji , hezký den
11. 02. 2013 | 17:51

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Kdyby tu snaživě vyseknul svoji představu o krajském školství, pak bych zajásal, protože mě to zajímá. Ale tohle je k ničemu.
11. 02. 2013 | 17:54

šašek z Jihlavy napsal(a):

Baba Jaga
Babuško Jaguško, jestlipak jste si všimla, že současný dřevokapitalistický režim nechválím. Honem otočte svou chaloupku na kuřích nožkách a vyhlédněte ven, začíná se to s nima kymácet a já to vítám. Jen aby se to nezvrtlo!
11. 02. 2013 | 17:56

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Navíc dostali studenti od hejtmana celkem zajímavou nabídku k další spolupráci.

V takových chvílích se ukáže, jestli jde o věc nebo o politiku.
11. 02. 2013 | 18:03

matčin dotaz napsal(a):

šašku

třeba se i ta slovní zásoba z těch bílých bude hodit

Mr. Zeman in Great Britain
Chat with Ghanaian
Mistaken identity
A Czech student in England
11. 02. 2013 | 18:03

Pepa napsal(a):

Hnědý soukmenovec Heller korunu všemu dává, že v současné despotické demokracii
je kolem 700 000 nezaměstnaných,jen za poslední dobu hyenisticko-černokněžnická
smečka nechala zavraždit methylem 50 lidí,denně jsou týrání(vraždění)starci,děti,ženy tlupami nezaměstnaných Havlových a Klausových
"rytířů", milion lidí přežívá o hladu a zimě.Mnozí občané žijící v Havlově
slibovaném ráji si raději berou život,protože již nemohou snášet ten slibovaný blahobyt.
Pane Hellere, komunisté dali všem občanům práci, aby mohli slušně a bezstarostně
žít.Bylo postaveno tisíce nových závodů, aby občané nemuseli žebrat o práci jako gastarbeitři v Německu,USA,Británii atd.Byly postaveny nové nemocnice,školy,školky,výzkumné ústavy rekreační zařízení,sportovní stadiony,kulturní domy,lidové školy umění.Vše to bylo skoro zdarma.Zaměstnanci se mohli bezstarostně rekreovat doma i v zahraničí.Školáci měli zajištěny školy v přírodě, v létě i zimě dětské tábory atd.
Bohužel jedinci jako Havel chtěli jenom vylepšení socialismus.Proto disidenti
a ti, kteří utíkali na západ, za pomoci CIA a vlastizrádců vybudovali nihilisticko
teatrální stát.Ve státě občanům již nic nepatří:svobodu,demokracii mají jenom zločinci.Zbytek tvoří nesourodé, nadávající a zbědované společenství.Velká část občanů si vzpomněla,že bude volit komunisty,protože i podle průzkumu občané tvrdí, že za minulého režimu se žilo lépe. Pan Heler asi žije na rudém Marsu.proto rudé záře se bojí jako čert kříže.
11. 02. 2013 | 18:05

Občan napsal(a):

Babo Jago,

omlouvám se, že Vám beru optimismus, ale nedostudoval.
Podle stránek JČU byl zvolen do Akademického senátu JČZ na období 2011-2014 jako student. Už v něm byl v r. 2010 - jako student 2. ročníku (matematika a geometrie pro ZŠ).
Když mu zbude troška času, tak snad dostuduje letos. Ale bude mít hoňku, protože ještě musí stíhat Studentskou radu VŠ. akademický senát, partaj, hladovky, cestování, demošky, přednášky o cestování a podnikání...
11. 02. 2013 | 18:06

zemedelec napsal(a):

Tady v prvé řadě jde o peníze.
U té Baborové,by mohly být preferování jiní,tak tomu chtějí zabránit.Podivuji se hejtmanovi Zimolovi,že se o tuto věc doposud nezajímal,jak je nakládáno s krajskými financemi ve školství.
11. 02. 2013 | 18:07

zdenekbrom napsal(a):

zemedelec:

Technická poznámka: Post krajské radní pro školství v minulém volebním období držela ČSSD a hejtman se o to zajímal.
11. 02. 2013 | 18:10

Franta napsal(a):

Přečtením tohoto článku jsem si připomněl moje mládí, když do nás někteří politruci mlátili obdobné nesmysly. A pak, že mládí něco změní. Já bych řekl, že i v tomto případě platí, kdo umí umí a kdo neumí učí. Osobně lituji jeho žáky.
11. 02. 2013 | 18:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, s tím černým papežem bych to až tak černě neviděl, soudruzi.
https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/529779_10151293934713284_689294050_n.jpg
Kupředu levá ...
11. 02. 2013 | 18:11

myrta napsal(a):

Mládí nebývá chytré,ale o to více se chce dostat ahoru a každý prostředek dobrý,že pane autore ?
11. 02. 2013 | 18:11

Franta napsal(a):

Pepo s Vaším článkem se dá naprosto souhlasit.
11. 02. 2013 | 18:13

Anuszka napsal(a):

Co stíháte Vy, Občane? Víc než lustrovat?
11. 02. 2013 | 18:17

Baba Jaga napsal(a):

To: šašek z Jihlavy
Je otázka, co se po onom kymácení stane. Sice jsem tuhle viděla v krajském oznamníku, že jsou některé odborné učňovské profese dotovány stipendii - zda ale je zajištěno i zaměstnání, to se tam nepravilo. Vy co pedagog víte asi lépe než já, že nabyté vědomosti je nejlépe uplatnit co nejdříve v praxi. A vysoké školičky v každém městečku a prodlužování studia do nekonečna snižování nezaměstnanosti řešit nebudou.
Docela se těším, až se pan Janeček z Pozitivní evoluce začne místo organizování petic-nepetic zabývat modelováním odstranění krizí, jak na kterési té besedě pravil, že by to šlo. Pan Heller by mu s tím třeba mohl co matematik účinně pomoci.
11. 02. 2013 | 18:18

Petr B. napsal(a):

Pane Hellere, koalice v jižních Čechách byla zvolena demokraticky, nemáte nejmenší právo jí zpochybňovat. Pokud máte nějaký důkaz, že při volbách došlo k podvodům (např. manipulace s volebními urnami), podejte trestní oznámení. Udělal jste to?
To co vy te´d děláte, dělali němečtí nacisté od konce 20. let až do roku 1933. Destrukce demokracie, zpochybňování svobodných voleb, hrubý nátlak, vydírání i násilí.
Jak k tomu přijdou rodiče dětí, které učíte? Mají si nechat kazit děti od člověka, který neuznává demokracii?
Já nejsem spokojen s touto vládou, nejsem spokojen s tím, kdo je pražským primátorem...přesto nikoho nevydírám, nevyhrožuji..pokorně čekám na příští volby. A když opět prohraji, nebudu z toho dělat vědu, prostě mí spoluobčané měli jiný názor a ten převážil.
Toho vy se svou náckovskou náturou nejste zřejmě schopen.
11. 02. 2013 | 18:20

Franta napsal(a):

Admirále máte naprostou pravdu politiku do učení míchali jen ti učitelé, kteří toho moc neuměli a platí to zřejmě i dnes.
11. 02. 2013 | 18:22

prorok napsal(a):

Mily bratre katoliku Hellere,

dobre se zamysli nad slovy Krista (Mat.5,43-48):
... Milujte nepratele sve, dobrorecte tem, kteriz vas proklinaji, dobre cinte nenavidicim vas, a modlete se za ty, kteriz vas haneji a vam se protivi... nebot milujete-li jen ty, kdoz vas miluji, jakou odplatu mate? Zdaliz i hrisnici tehoz necini?
Pamatujte, ze jakou mirou merite, takovou vam bude namereno!

Narodil jsem se po valce a nepamatuji, ze by komuniste branili li nekomu se modlit a slo to i na vojne za pochodu.
Neprali okazalemu modlarstvi, to je pravda. Ale cozpak neni psano, Mat.6,5: A kdyz by ses modlil, nebyvej jako pokrytci... aby vidini byli od lidi. Ale vejdi do pokojiku, zavra dvere sve, modliz se k Otci svemu ve skryte a on odplati ti zjevne!

Nebot znam mnoho statecnych komunistu s dobrym srdcem ale take mnoho pokryteckych a zbabelych vericich. Co myslis, nevzdal to dnes papez prave kvuli takovym jako ty?
11. 02. 2013 | 18:30

Baba Jaga napsal(a):

To: Občan
Díky za informaci. Je to holt kluk šikovný, když si u toho všeho ještě stíhá vydělávat učením a nespoléhá tudíž na rodiče.
Tak mě napadlo - že by při svých mnoha zájmech dokonce četl i Rudou záři nad Kladnem? No, spíše ji zná z doslechu, já tedy určitě. Ale zase se vždy tvrdilo, že teologové znají dílo Marxe i Lenina lépe než okresní a krajští tajemníci, takže možná i pan Heller řádně studuje to, proti čemu vystupuje - aby náhodou nepochybil. I když beletrií to asi nevytrhne.
11. 02. 2013 | 18:33

Hubert napsal(a):

Vážení, koukám jako blázen na většinu těchto příspěvků. Komunisti tady zničili skoro všechno, hlavně myšlení lidí. Neznám v Evropě zemi, kde by měli takovouto stranu v parlamentu. Chcete se mít tak dobře jako v Německu nebo Rakousku ,Nizozemsku atd.?
Tak je nevolte. Je to ostuda naší demokracie. Dokud budou u nás komunisti v parlamentu nebude u nás dobře!!!
11. 02. 2013 | 18:39

Luba napsal(a):

Heller,
jestli se na protest proti projevu soudružky Semelové neupálíte,
jste u mě salónní antikomunista a pozér!

Buďte své mládeži příkladem!

P.S.: Hlavně nezapomeňte náhodně přítomnou veřejnost upozornit, kdo jste, aby Vás někdo omylem nezačal hasit.
11. 02. 2013 | 18:43

Občan napsal(a):

To Zdeněk Brom, zemedelec:

Ona hlavně paní Baborová už 10 let sedí v krajské školské komisi a ta tupá banda, co proti ní po volbách rozpoutala štvanici, celou dobu ani nekvákla.
11. 02. 2013 | 18:50

Pavel napsal(a):

To Hubert :

Typická výmluva pro postkomunistického, dnes samozřejmě pravicového zloděje.

Vy mnozí pravičáci mluvíte často o odpovědnosti.

Jenom vždy zapomenete dodat, že máte na mysli odpovědnost pouze těch druhých, vámi dojených - tu skrze votovoltaiku, tu skrze exekuce, tu skrze předražené zakázky, ....
11. 02. 2013 | 18:52

Prouza napsal(a):

Pište zuřiví antikomunisti. Někteří lidi ještě pořád neprohlédli co jste zač. Do voleb ještě čas ukázat tu duševní úroveň.
Také je dobré vědět co a kdo dnes učí děti ve školách.Vysvětluje se tím mnohé.
Šašku, DErDieDas mám doma, a že by se zvedal žaludek, to tedy nevím. Naučil jsem se z nich rozhodně lépe než z těch dnešních moderních. A že přijel v učebnici na návštěvu soudruh z NDR a ne agent z CIA nebo generál NATO, to si nesmíte tak brát
11. 02. 2013 | 18:53

SuP napsal(a):

Anuszka -
On to má přece odjakživa jako hlavní zaměstnání. Jen nás tu před půl rokem živil historkou, jak si musí hledat práci.
Nicméně já bych zase konstatoval, že ty zdejší zarudlé příspěvky jsou natolik blbé, že je nemůže psát víc jak takových 3, maximálně 5 lidí. (mimo těch, co tu notoricky známe).
11. 02. 2013 | 18:53

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Ano, to je pravda. Tady se mohli hodně zviditelnit a získat body věcnou kritikou, protože zrovinka KSČM na tomto poli moc nevynikala a radní za ČSSD byl takový průšvih, že už ji vlastní strana nenominovala.
11. 02. 2013 | 18:53

jozef napsal(a):

Pekne by bolo,
keby mlady ucitelsky logik ospravedlnil sa aj za lidovcov,ktory 49 rokov podporovali socializmus.A rovnako pekne by bolo,keby sa mlady inteligent ospravedlnil aj za lidovcov,ktory tak vladli v kapitalizme,ze ten/predvojnovy/ kapitalizmus odmietli nakoniec aj sami lidovci.

Inac odporucam autorovi nastudovat si cinsku kulturnu revoluciu.Tam sa deti s dospelymi reakcnymi zivlami dokazali vysporiadat radikalnejsie.S ucinnou pomocou vodcov a medii,samozrejme.

Situacia je sklucujuca: uz takmer stvrt storocia len tretina opytanych suzvuci s mediami a povazuje dnesny rezim za lepsi,nez minuly.Pritom na rozdiel od rokov devatdesiatych, dnes v kategorii do 30 rokov nepovazuje minuly rezim za lepsi uz nikto, ale v kategorii nad 60 rokov je to naopak,tu uz pomaly nikto nebude povazovat dnesny rezim za lepsi,nez ten zlocinny minuly!
11. 02. 2013 | 18:56

SuP napsal(a):

"....Ona hlavně paní Baborová už 10 let sedí v krajské školské komisi a ta tupá banda, co proti ní po volbách rozpoutala štvanici, celou dobu ani nekvákla...."
No ono záleží, jestli tam sedí a je pod kontrolou, nebo jestli začne tvořit nadkritické množství. Vzpomeňte na Černobyl.
11. 02. 2013 | 18:56

zdenekbrom napsal(a):

SuP:

Jenže on i ten Hellerův příspěvek nijak kvalitou neoplývá a žene vodu na mlýn právě KSČM.

Kdyby chtěl, tak má řadu možností, jak věcně ukázat prázdnotu a lichost mnoha slibů, které u některých lidí nyní vzbuzují tolik nadějí.
11. 02. 2013 | 18:57

krajan napsal(a):

Hellere,
měl byste se stydět jakým způsobem oblbujete skupinu studentů, kteří nemají žádnou životní zkušenost (vy,osobně, taky minimální). Majíce plnou hubu demokracie, neuznáváte výsledek demokratických voleb a po vzoru těch zarytých komunistů jste jednu komunistku málem uštvali.
A vidím, že za situace, kdy ten budějovický plátek (mám na mysli Deník) už nebaví zaplňovat stránky vašimi výkřiky, našel jste si cestu přes přátele KS, tedy přes Aktuálně. Opravdu ubohé jednání!
11. 02. 2013 | 19:00

StandaT napsal(a):

To by mě docela zajímalo, jaké že to měli v Jižních Čechách hlasovací lístky do krajských voleb. Tady u nás ve Středních Ččechách jsme volili zastupitele, ne radní.
11. 02. 2013 | 19:05

Sláma napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal:
"Protektorátní školy nepamatuji (naštěstí), ale ty v 50. letech velmi dobře. A tu propagandu, kterou byli bolševici schopni hrnout snad do všech předmětů, tu též."
Já vám nevěřím, myslím, že jste si to všchno vymyslel.
Navíc, asi také záleží na učitelích. Jako v případě pana Hellera, kterého bych za učitele pro své děti rozhodně nechtěl. Na mě dělá dojem jisté myšlenkové těžkopádnosti. Agitace se má dělat před volbami, ne po volbách!
Pochybnosti mám o panu Hellerovi už z toho důvodu, že ať počítám, jak počítám, tak studuje nějak dlouho? Proč asi?
11. 02. 2013 | 19:06

Joe napsal(a):

Pane Hellere, ten antikomunismus už přestává fungovat. Občané si zvolili levicového presidenta, senát je oranžovo-rudý, kraje taktéž. Pokud by nyní byly volby levice by získala v parlamentu ústavní většinu. V parafrázi: Co je to kapitalismus? Velice obtížná cesta od socialismu k socialismu.
11. 02. 2013 | 19:06

Vlkodav napsal(a):

Joe:

"antikomunismus už přestává fungovat. Občané si zvolili levicového presidenta, senát je oranžovo-rudý, kraje taktéž. Pokud by nyní byly volby levice by získala v parlamentu ústavní většinu."

Levicovost a antikomunismus nejsou v rozporu.
11. 02. 2013 | 19:12

zdenekbrom napsal(a):

Joe:

Píšete, že senát je oranžovo-rudý, kraje taktéž. No vidíte a když si politici na konci roku nemravně zvyšovali platy, proletělo to tímto senátem jako nůž máslem, přestože to mohl zastavit. V některých krajích si noví radní hezky zvýšili zase platy a počet křesel. Inu, politika pro lidi :)
11. 02. 2013 | 19:17

jihočech napsal(a):

Milí diskutující, mlátí se zde opět prázdná sláma. Pan Heller je součástí konkrétní sestavy top09 a lidovců na Třeboňsku. Hl.roli zde hrají neukojené ambice paní ředitelky gymnásia v Třeboni, která kandidovala i s některými podřízenými učitely v krajských volbách. Bohužel předvolební plány nevyšly, pravice musela opustit své pozice v krajském zastupitelstvu. Od té doby se datuje zahájení demonstrací, hladovek aj.akcí, jejichž podstatou je využití studentů gymnásií v Třeboni a Čes.Budějovicích.
Autor blogu je učitelem na ZŠ bez aprobace, jelikož ještě neukončil sám svá studia na JU v Čes.Budějovicích. Je zajímavé, že si vybral ke studiu matematiku, když je znám jako mladý lidovecký aktivista a bigotní věřící. Slušela by mu aprobace dějepis-obč.nauka na některé církevní škole.
Organizátoři výše uvedených akcí mají plné právo vyjadřovat své názory a postoje.
Porušili však školský zákon, protože zneužili pro své politické cíle akademickou půdu a samotný vyučovací propces. Vrcholem je, že do konkrétních škol byli zváni političtí aktivisté, kteří vystupovali v rámci výuky. Školy musí zůstat apolitické a nestranné tj.podstata demokracie.
11. 02. 2013 | 19:22

mirin napsal(a):

Pro jistotu jsem si článek přečetl několikrát abych měl jistotu,že jsem dobře pochopil co nám chce pan učitel sdělit.Zůstal ve mně silný pocit,že pan učitel je blb.Bohužel pro něho i církev.Navíc lže a to neměl.
11. 02. 2013 | 19:23

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
Četl jsem Vaše hodnocení (11. 02. 2013 | 17:16).
Nejdřív mě trochu překvapilo, pak jsem ho uznal, nicméně si nemyslím, že je potřeba prvotině nasazovat tak vysokou laťku. Chápu, že Vy jako zdejší ve´terán byste si takovou úroveň nedovolil. I tak ale dokázal vybudit Pavlovův reflex rudých příspěvků, což je myslím pro spoustu normálně uvažujících lidí velmi důležité. Důležité proto, aby se nenechali ukolébat tím, že "jsou to jen řeči". Aby nezapomínali na to, že přejmenováním ( lépe řečeno přidáním písmene do zkratky) se ideologie ani praxe nezměnila.
11. 02. 2013 | 19:33

Piston napsal(a):

Pane Heller, kdo Vám dal právo brát si k prosazení svých politických cílů studenty.
Jak verbujete své “dětské vojáky“?
11. 02. 2013 | 19:33

Petr B. napsal(a):

jihočech:
Ale vládnoucí TOP09 přece nesmí agitovat na školách. Ani tenhle nenávistný fanatik Heller, jejich funkcionář, nesmí agitovat. Nebo na to nemáme zákony? Aspoň rodiče by se měli ohradit proti tomu, aby jejich jejich dětem byl vnucován zase jenom jeden názor, jako jediný správný.
11. 02. 2013 | 19:36

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
Když chcete snadno a rychle poznat stav vašeho motoru, taky ho zkusíte párkrát protúrovat do otáček, ve kterých normálně nepracuje, nicméně hrubé vady se projeví ....
11. 02. 2013 | 19:36

SuP napsal(a):

Petr B -
Pokud se vám něčí názor nehodí do krámu, neznamená to, že je chybný. Spíš se zkuste zamyslet nad tím, proč to asi tak je.
11. 02. 2013 | 19:39

SuP napsal(a):

Zdenek Brom -
....nicméně hrubé vady se projeví .... -Když víte, co tam být nemá (samozřejmě).
11. 02. 2013 | 19:40

zdenekbrom napsal(a):

SuP:

Ono je ale skutečně smutné, že kolega Heller nevyužil slabé stránky KSČM v kraji v oblasti školství. A to by se perfektně dalo. Tím by se zamezilo těm reflexům a ukázala by se, možná, neschopnost věcně argumentovat.

Víte, i Baborová je dobrá učitelka matematiky a o okresní kolo matematické olympiády se starala vzorně. Škoda se nepodařilo navázat věcnou debatu. Radní Sloup je mnohem větší malér.
11. 02. 2013 | 19:41

zdenekbrom napsal(a):

SuP 11. 02. 2013 | 19:36:

Souhlas. A proto bych paní radní klidně nechal prostor. Ono by se rychle ukázalo, jak to je s těmi sliby.
11. 02. 2013 | 19:43

ujo napsal(a):

jestli se p. Heller nevzhlédl v p. Gazdíkovi.
Také učitel a kam to dotáhl.
Nejdřív se ovšem musel zviditelnit - viz výměna funkcí starosty Suché Lozi (Gazdík)s primátorem (Bém).Vybarvili se oba
11. 02. 2013 | 19:45

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
K tomu nemám co říct, nejsem "stamocáti". Ale memám proč Vám to nevěřit.
Sám osobně jsem přesvědčen, že většina studentů protestuje proti výsledku voleb, ne "kvůli někomu" a ne "pro někoho". Ale poznali, že na to, aby něčemu pomohli je jich málo, když s nimi ostatní málo spolupracují. (si myslím)
11. 02. 2013 | 19:50

Yosif K napsal(a):

udivená napsal(a):
Názory naší vládní koalice Vám zřejmě nevadí...Dneska je to prostě moderní bojovat proti komunistům,vše ostatní je v pořádku,že?
Podotýkám,že komunisty jsem nikdy nemusela a nevolila,ale nevidím žádný rozdíl mezi zastupitelem za KSČ a třeba za ODS.
11. 02. 2013 | 16:08

A něktěří truzhlící nevidí rozdíl mezi islamisty v Egyptě a něměckými křestanskými demokrasty. Nebo mezi KSCM a CSSD. Prostě strana jako strana, že ano......
11. 02. 2013 | 20:37

KAteřina napsal(a):

Tak jo, pane Hellere. Co odešel Kalousek, byli pro mne lidovci volitelnou stranou. Teď jí přestívají být.
To, že Grebeníček, Filip a další blbě žvaní, neznamená, že můžete blbě žvanit i vy. Pokud nebudete vnímat co se děje a stále si budete řešit mindráky z toho, že ČSL byla součástí Národní fronty, že vaši rodiče pravděpodobně volili jednotnou kandidátku NF, tedy i komunisty, tak přispějete k volebnímu úspěchu komunistů v dalších volbách mnohrem víc než Oba výše zmínění dohromady.
11. 02. 2013 | 20:37

schlimbach napsal(a):

Bože,to jsou ale zvratky -(
11. 02. 2013 | 20:46

babočka napsal(a):

Pane Heller jste mladý člověk a žijete v zemi, která kolaborovala 2x s okupantama, zabíjela a věznila vlastní hrdiny a pomocí všemocné tajné policie držela u moci komunisty. Za komunistů museli makat akorát horníci, jinak se kradlo na všech úrovních. Komunističtí papaláši měli svoje nemocnice a prodejny. Hajzl papír a damské vložky byla vzácnost. Měly jsme několik tisíc tanků ale boje schopných jen pár. Komunističtí učitelé nás učili milovat Sovětský svaz místo rodičů. Atd. ¨Dnes už komouši mají zase co krást, proto se derou k moci než je zase nějaký kulisák zažene.
11. 02. 2013 | 20:46

mb napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
Občan:

Kdyby tu snaživě vyseknul svoji představu o krajském školství, pak bych zajásal, protože mě to zajímá. Ale tohle je k ničemu.
11. 02. 2013 | 17:54

... přesně tak, je to jenom ideologická snůžka keců ...

prorok napsal: Nebot znam mnoho statecnych komunistu s dobrym srdcem ale take mnoho pokryteckych a zbabelych vericich. Co myslis, nevzdal to dnes papez prave kvuli takovym jako ty?

... přesně ...

Luba 18 43 :-))

jihočech napsal: Školy musí zůstat apolitické a nestranné tj.podstata demokracie.

... to je myslim nesmysl ... škola je z podstaty politická ... protože pro obec / vzdělávající a vychovávající /

určo by tam neměla být žádná politická nalejvárna ... naopak seznámení s průřezem různých názorů a přístupů ...
11. 02. 2013 | 20:49

Lila napsal(a):

Šašek z Jihlavy, Resl

Líbí se mi, jak zdejší rudá záře nad Kladnem unisono volá po apolitické škole. Asi zapomněli, jak vypadala škola za jejich čtyřicetiletého vládnutí. Stačilo projít školní chodby a člověk měl rudo před očima - i o Vánocích na děti (mladšího a staršího školního věku) padaly z nástěnek pěticípé rudé hvězdy, srpy a kladiva, pozůstatek výzdoby z Měsíce čs.- sovětského přátelství. Na žádné školní oslavě nechyběla vedle naší vlajky i vlajka SSSR, za naší hymnou následovala hymna SSSR.

Ještě ve školním roce 1979/80 se k přihlášce žáka na střední školu vyjadřovala UO (uliční organizace) KSČ, stěžejní informací na přihlášce nebyly studijní předpoklady, ale členství rodičů v KSČ a postoj žáka (čtrnáctiletého dítěte!) k našemu socialistickému zřízení! Každoroční besedy se zasloužilými milicionáři patřily k trvalému koloritu školního roku ještě na konci 80. let.

A za co dostávali učitelé finanční odměny? Ve zdůvodnění se uvádělo: "za odpovědnou práci v ZO KSČ", "za angažovanou činnost v Socialistické akademii", "za náročné studium Krajské politické školy v Českých Budějovicích" či "za lektorskou činnost ve VUML."

Dnešní "demokraté", kteří mají takové pochopení pro exponenty zločinné KSČ a její nástupkyně KSČM, by si měli znovu zopakovat třeba slib pionýra; jen pro připomenutí, jak "apolitická" byla škola pod taktovkou komunistů. Ve skutečnosti se do dětí hustila ideologie už od mateřské školy.

S úctou a respektem vzpomínám na pár svých kantorů, kteří měli v sobě tolik odvahy a statečnosti, že s námi dokázali mluvit i o tabuizovaných tématech, ačkoliv tím riskovali vlastní existenci.
11. 02. 2013 | 20:50

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
Takové nedochůdče nevycválené a ono to učí na základce. to se nedivím, že vychází ze škol tolik hlupáků.

?
Oni jsou hloupí a vy chytrá, že?
:-)
11. 02. 2013 | 20:53

mb napsal(a):

nevíte proč s námi student a učitel Heller nediskutuje ???

bojí se demokracie ... ???

nebude to náhodou klerofašista ... ???
11. 02. 2013 | 20:55

pavel v napsal(a):

Sláma

Vy říkáte, že pokud komunistická strana nebyla zakázána a je tedy legální, mělo by s ní být nakládáno jako s každou jinou stranou. Na první pohled se vašemu názoru nedá nic vytknout. Podíváme-li se na věc ze širšího hlediska, má se věc poněkud jinak. Vy víte, že se Francouzi semkli, aby při volbě prezidenta nebyl zvolen kandidát z Le Penovy extremistické strany. Podobně Rakušáci bojkotovali Haidera. Jejich situace je podobná té naší. KSČM je strana extrémistů. Oni sice nemají v programu násilí jako za totality, ale nikdy se plně neodstřihli od marxistzické ideologie, která násilnická je. Již jednou v r. 1968 se zavazovali, že se zřeknou politického násilí a udělali pravý opak. To nás vybízí k nejvyšší opatrnosti.

Kdykoliv se v parlamentu jednao o napravení komunistických křivd, KSČM byla vždy proti. Není to dostatečně pádný důkaz o její myšlenkové kontinuitě s totalitou?
11. 02. 2013 | 21:01

mb napsal(a):

Kdykoliv se v parlamentu jednao o napravení komunistických křivd, KSČM byla vždy proti. Není to dostatečně pádný důkaz o její myšlenkové kontinuitě s totalitou?

pokud by to byl důkaz o kontinuitě z totalitou ... tak na to je zákon o protiprávnosti komunistického režimu ... a zákon zakazující strany a hnutí směřující k potlačování práv a svobod občanů ...

pokud tomu tak je PATŘÍ KSČM ZAKÁZAT / ZRUŠIT / ROZPUSTIT ...

jestli rozpuštěná a zakázaná není ... pak je legální, může normálně soutěžit o demokratický mandát jako jakákoli jiná strana ... a může mít radní pro školství v jihočeském kraji ...
11. 02. 2013 | 21:11

SuP napsal(a):

mb -
JE zakázaná, jakožto totalitní zločinecká organizace, ale existuje a dokonce v parlamentu.
Je to totéž, jako že krást se nemá, ale ročně zmizí 200mld.
Je to totéž, jako že se nemá lhát, a šup - už bude prezident.
Je to totéž, jako že se nemá podplácet, ale celý systém financování politických stran nestojí na ničem jiném.
Je to totéž, jako že právníci mají zajišťovat právní stát. A ejhle, zajišťují pouze púrávo silnějšího a drzejšího.
To sou paradoxy!
11. 02. 2013 | 21:17

Joe Ratata napsal(a):

Nemyslete si,že s tím materiálem,co sedí na prameni dneska,se svede něco po dobrém.
Po válce se s nimi komunisti pokoušeli vyběhnout a hle,v osmdesátých letech jejich synky měli ve straně a jejich vnoučci nám dnes předvádějí demokracii v reálu.
11. 02. 2013 | 21:20

Lila napsal(a):

Standa T

Samozřejmě, že i v Jihočeském kraji lidé volili své zastupitele a nikoliv radní. Trafiky - post hejtmana, jeho náměstků, radních a placených šéfů výborů a komisí včetně pozic v dozorčích a správních radách, se rozdávají, respektive obchodují, až po uzavření koalice. Jinými slovy: voliči v jižních Čechách nezvolili paní Baborovou radní, tu si zvolili koaliční zastupitelé, v tomto případě z ČSSD a KSČM.

ČSSD ve všech krajích nastolila trend - spolupráci s komunisty. Že by šlo o bohulibé respektování výsledku voleb, tak tomu uvěřili snad jen ti největší prosťáčci. KSČM je (zatím) vděčná za každou pracně urvanou pozičku, proto se spokojí i s resorty, o které ČSSD nemá zájem, z nichž toho moc nekouká, jako je třeba školství a kultura. Výsledkem je, že ČSSD početně ovládá radu a také se zmocnila všech ekonomicky silných rezortů. Komunisté budou samou vděčností poslušně šoupat nohama a socanům nebude nikdo probudilejší, jako třeba zkušení a úspěšní starostové koukat pod prsty.

Jak by se socanům krásně žilo, kdyby neotravovali ti Hellerové, studentíci, jejich rodiče a pobouřená veřejnost...
11. 02. 2013 | 21:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jetě než opustím tento blog, doporučuji všem, aby si pořádně a několikrát přečetli příspěvek od nicku Lila. Pak se pěkně pomodlete, poproste pána Boha za odpuštění, že jste neměli dost morálních kvalit, abyste nelidský a zločinný režim jednou provždy odsoudili a dali se na cestu pokání.
A nickům Slámovi a Občanovi bych rád vzkázal, že se na ně hodí přezdívka dáblův advokát. To je horší než štěkání nevzdělanců a primitivních mozků. Vy máte dost inteligence na to, abyste věděli, že straníte zlu a jednou na to přijdete, ale už vám to bude plat prtný. Na vás už nebudu reagovat.
Paní Lila je dáma, před kterou je třeba smeknout, omluvte se jí, že jste sem nakydali tolik hnoje.
Nickům Hubert, StandaT a Babočka přeji dobrou noc, jsem rád, že sem chodíte a těm nešťastníkům trefně uhýbáte před těmi kýbly exkrementů. Oni tuší, že doba po které vzdychají,se už nikdy nevrátí, odtud jejich zoufalé útoky.
Resla ani nejmenuji, my dva jsme v první linii.
11. 02. 2013 | 21:40

kouzec napsal(a):

P.Hellere, váš článeček je názorným dokladem překrucování smyslu,stejně jako tyto sviňárny dělá vám nakloněných medii. Hned v úvodu fabulujete něco, co z Filipových slov nevyplývá. To jak se Gottvald dostal k moci bylo nemluvitelné chybě rezignovavších politiků. Čili bez násilí. Nic víc Filip neřekl. Zbytek jen fabulujete vy. Omluva KSČM mi je stejně na prd, roky mi nikdo nevrátí. To spíše měli být potrestání různí papaláši hned v 90. létech. Vaše kádrování Grebeníčka je na stejné úrovni, jako kádrování rodičů Schwarzenberga. Jednoduše k zblití, taková hovada mi kur..la celý život. Proto jsem se rozhodl se Grebeníčka zastat. Pokud si přečtete co řekl a jste schopen porozumět psanému textu, tak on nikde nezpochybňuje Palachovu oběť, ale tzv. zdůvodnění, které je nepravdivé. Palach, stejně jako drtivá většina studentů podporovala KSČ, protože ta umožnila celé "jaro 68" a jeho protest nebyl antikoministický. Ani se nestal symbolem boje proti komunismu a normalizaci. Pro mne to byla Charta 77. Ta iniciovala i Palachův týden v 89. Bohužel, když si čtu to co jste napsal, tak jste taková varianta "demokrata zvláštního ražení". Zvláštní vy si narokujete protestovat, ale Semelové upíráte vyslovovat její názory. Jak říkám jste zvláštního ražení, jako kdysi ti staří komanči.
P.S. Víte, že Grebeníček pro ten zákon o Palachovi hlasoval.
11. 02. 2013 | 21:43

Saliven napsal(a):

Lidovec Heller je jen dalším hrdinou dávno vybojovaných bitev.
11. 02. 2013 | 21:45

StandaT napsal(a):

Lila: Přesně řečeno, máte mou poklonu!
11. 02. 2013 | 21:48

zdenekbrom napsal(a):

Lila:

V jižních Čechách byla předtím koalice ČSSD-ODS. Ani jedna ze stran nenamítala nic proti tomu tomu, aby ta koalice pokračovala dál.

Jenže z ODS se oddělili Jihočeši 2012(lídr Průša byl jako student členem KSČ) a nedělali nic jiného, než aby se vzájemně s ODS pomlátili po hlavě. KSČ jen klidně pozorovala tu sebedestrukci.

Pak přišly volby a po nich poměrně arogantní a nevstřícné jednání spolku Jihočeši 2012, TOP 09 a KDU-ČSL. Sice tvrdili, že společnou dohodu uzavřeli po volbách, ale to poněkud lhali. Jejich požadavky vůči ČSSD tvrdě ultimativní a nedávaly moc prostoru.

KSČ nemusela hnout ani prstem, aby se dostala na místa, kde je.

Přestaňme si něco nalhávat. Je to především chamtivost a neskutečná bezohlednost spojená s neschopností politických stran, která uměle zvedá popularitu KSČ.

Je třeba si přestat lhát.
11. 02. 2013 | 21:51

StandaT napsal(a):

Komunisti si pro sebe přivlastnili T.G.Masaryka, Karla Čapka i Miladu Horákovou. Takže mě ani nepřekvapuje, že si přivlastňují i Palacha.

Dřív Masaryk střílel do dělníků, dnes mávají jeho odkazem. Další chucpe bylo, když evidentní totalitaristé začali mlátit v diskusích pravičáky po hlavách čapkovým textem "Proč nejsem komunistou". Ale největší výron nestoudnosti byla socha Horákové, kterou chtěli použít jako odpustek. A teď si našli další cíl své pro svou drzost a nemravnost.
11. 02. 2013 | 21:59

zdenekbrom napsal(a):

StandaT:

Proč se o významném dnu Jana Palacha jedná až v roce 2013?

Pro samou privatizaci na něj nezbyl dříve čas?

Proč se zapomíná na další, kteří podstoupili stejnou oběť?
11. 02. 2013 | 22:10

kulak napsal(a):

Když jsem četl od začátku příspěvky - udivená, Popler, BP atd., chtělo se mi zvracet! Vážím si všech studentů, kteří se zvedli a ukázali, že tato společnost má ještě mládí, které je schopné rozpoznat (i přes svoji tak často předhazovanou nezkušenost), kde jsou hodnoty a za co je třeba bojovat! Díky nim se nebojím o budoucnost i když současnost ukazuje naši společnost ve velmi špatném světle. Pravicová protikorupční vláda odpovědnosti nahnala svojí konkrétní politikou voliče do náruče levice a korupčníci jsou v plném rozpuku. Výsledky konání státních zástupců a policie dávají nyní naději, že se snad trochu blýská na lepší časy i když na ty hlavní lumpy ještě nedošlo! Důležité je nezapomenout co jsou komunisté zač a jak se chovali v padesátých letech - dnes nejsou jiní, jen je jiná doba, ale už první náznaky chování po jejich legalizaci ČSSD jasně ukazují, že se nezměnili!!
Studenti nenechte se zastrašit a bojujte dál, my jsme s Vámi! Bojujete správný boj, kdo se nepoučí z minulosti, musí jí prožít znovu - a to opravdu naší mladé generaci (ale i ostatním) nepřeji!!
11. 02. 2013 | 22:10

StandaT napsal(a):

zdenekbrom: to nevím, asi některé věci musí dozrát. Podle mě platí, že raději pozdě než nikdy.
11. 02. 2013 | 22:15

zdenekbrom napsal(a):

StandaT:

To ano. Jenom ale pak riskujete, že zájemců o plod bude poněkud více :)
11. 02. 2013 | 22:18

mb napsal(a):

supe já nesouhlasim ... kdyby byla zakázaná, tak prostě neni povolená ... museli by jí úředně zakázat ... tak to udělali s dělníkama ... aspon je přinutit ke změně názvu ( či stanov ) ...

NEVIM ZDA SE MÁM VÍC BÁT KOMUNISMU NEBO KLEROFAŠISMU ...

PORADTE MI NĚKDO ...
11. 02. 2013 | 22:27

zdenekbrom napsal(a):

mb::

Chcete radu?

Kupte si medvídka mývala.
11. 02. 2013 | 22:29

mb napsal(a):

kouzec ... řekl jste bez násilí ... a vyzbrojené lidové milice byli co ... ??? no byli analogií nacistických SA ... njn ... stane se ...
11. 02. 2013 | 22:32

Anna napsal(a):

Heller je vůl.
11. 02. 2013 | 22:32

mb napsal(a):

zb ... jaktože dá stejskič blog zpovykanému antikomunistickému studentu učiteli ... a mně ... centristovi ne ... to je bordel ...
11. 02. 2013 | 22:33

mb napsal(a):

anna dostanete ban ... jestli jste to ještě nezažila ... tak to teprve zažijete ...
11. 02. 2013 | 22:34

mb napsal(a):

Přestaňme si něco nalhávat. Je to především chamtivost a neskutečná bezohlednost spojená s neschopností politických stran, která uměle zvedá popularitu KSČ.

Je třeba si přestat lhát.

souhlasím se zb ...
11. 02. 2013 | 22:38

patriot napsal(a):

Heller:

O době před převratem víte kulové, stejně jako „nenásilně protestující jihočeští studenti“.

Neměl byste proto veřejně šířit své „naučenosti“ v době, kdy stále žijí milióny pamětníků.

Vypadáte dost směšně.
11. 02. 2013 | 22:43

BP napsal(a):

Kulaku, děkuji za prezentování mého názoru!
V podstatě s Vámi souhlasím - ač Vám se chce z mých (i tedy z Vašich) názorů zvracet...
Jistě, ať studenti bojují!
Kdo je však zastrašuje? Někdo je zastrašuje? KDO?
Nepopletl jste si epochy?
Krátce po 17.11.1989 měl Václav Havel jedinečnou možnost - to aby snad ušetřil dnešní boje studentů (měli by se spíše učit) - zrušit a rozpustit KSČ. Proč to, proboha, neudělal?
Asi proto, že tam byl jeho, téměř pokrevní bratr, Marián Čalfa. Člen tehdejší KSČ. Kamarád, o kterém psal neuvěřitelné příhody. Takový bojovník proti komunismu VH) - a on se takto kamarádil s Marianem? Nemohl to být pouze "boj proti komunismu" za majetky?
Anebo jen proto, že to mohl být Havel, to je "něco jiného"???
11. 02. 2013 | 22:43

StandaT napsal(a):

zdenekbrom: pak nastává čas pro občanskou společnost, aby plácla přes ruku ty, co chtějí po/vy/zne/užívat symbol a ne hodnoty, které jsou za tím skryty.
11. 02. 2013 | 22:46

zdenekbrom napsal(a):

StandaT:

Souhlasím. Ale to plácnutí musí být promyšlené a věcné. A hlavně se znalostí věci.
11. 02. 2013 | 22:48

Občan napsal(a):

Mně se strašně líbí, jak se z "lidově topobčanských demokratů", kteří projeli volby, vyklubali nakonec bolševici jak poleno :o)))
Nejenže nejsou schopni respektovat, že koalice navrhují a uzavírají vítězové voleb, ale oni dokonce odmítají výsledky voleb jako takové!

Naposled "demokratka" Líla, která odmítá alespoň vzít na vědomí, že ve DVOU krajích vyhrála volby KSČM, v OSMI ČSSD, v JEDNOM ODS a v JEDNOM ad hoc kmotrovská koalice "Starostové pro Liberecký kraj".
Přičemž KSČM skončila jako DRUHÁ NEJSILNĚJŠÍ strana v DEVÍTI krajích, vč. jinak vyhraněně pravicového kraje Libereckého.
Takže KSČM výrazně uspěla v JEDENÁCTI ze 14ti krajů.

Ani ve snu Lílu nenapadne položit si otázku, ČÍ to je vina a ČEHO to je důsledek, že KSČM na krajské a celostátní úrovni nabývá na síle. Stejně tak této "megademokratce" vůbec nepřijde divné, že koalice včera doslova znásilnila zákon o jednacím řádu sněmovny jen proto, aby umožnila nikým nezvolené LIDEM založení poslaneckého klubu.

Zameťte si, milí "demokraté", nejprve před vlastními prahy, než tady budete pokračovat v pokryteckém moralizování. Hodně pečlivě si před nimi zameťte; a až si prohlédnete tu hromadu svinstva, která se před vámi vztyčí, možná konečně pochopíte PROČ tak rostou preference KSČM.
11. 02. 2013 | 22:50

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane autore,
Lilo, Huberte a další:

pošeptejte mi do ouška, jak tedy zařídit, aby lidi komanče nevolili ...

Nebylo by nejlepší, kdyby naši současní lídři vládli tak, aby nebyl důvod k nespokojenosti? Nebylo by lepší NEvolit současné souručenství ODS a TOP09 a těch třetích opruzů, předtím ČSSD a všechny ty hnusné aparátčíky ... a teďka typické figury tohoto chlíva: MZ a KS ?

Kromě slabomyslného antikomunistického řevu nějak neregistruju žádné pozitivní návrhy. Tak jakpak to chcete řešit? Že by cestou generalissima seňora Augusta Pinocheta? Tak se do toho dejte a na konci díla si budete moct s komanči potřást špinavými prackami.
11. 02. 2013 | 22:53

mb napsal(a):

Nebylo by nejlepší, kdyby naši současní lídři vládli tak, aby nebyl důvod k nespokojenosti?

přesně tak ... na tom se shodne orchestr, zb, občan, a další nickové a nicky ...
11. 02. 2013 | 22:57

lreaturibenefits napsal(a):

Fakt?
11. 02. 2013 | 23:10

StandaT napsal(a):

občane, tady přece nejde o volby a o zpochybňování voleb. Pro pochopení toho, o čem píšeme by stačilo, aby jedni začali už konečně rozlišovat mezi zastupitelskou a exekutivní rolí (a ujasnili si, kam se volí) a aby druzí tyto dvě, naprosto odlišné funkce, přestali naprosto účelově a cynicky spojojovat do jedné, protože to vyhovuje jich politickému boji. Studenti nebojují proti mandátu (který vychází z voleb), ale proti povolebním hrátkám.

Odmítáte-li právo protestu proti obsazování EXEKUTIVNÍCH rolí na krajích jako nedemokratické, pak očekám, že se podobně vyjádříte, až odboráři opět začnou shazovat vládu (také EXEKUTIVNÍ role).
11. 02. 2013 | 23:12

Občan napsal(a):

Nevíte někdo, KDE vlastně učí ten Heller?
V tisku se sice objevila informace, že na ZŠ Fantova v Kaplici, ale v jejím seznamu zaměstnanců NENÍ. A to tam mají úplně všechny vč. pomocné kuchařky.
Není ani v seznamu zaměstnanců druhé ZŠ v Kaplici, ani v seznamu zaměstnanců ZŠ a Praktické školy v Kaplici.
11. 02. 2013 | 23:15

Prabába Čechová napsal(a):

Další Moravák, co přišel do Čech dělat chytrého a dokonce do Budějek. Ono nestačí, že je jich plná Praha. Topolánek, Nečas, Paroubek, Íčko,atd. Jděte Moraváci už konečně zpátky na Moravu a nevracejte se. Vzývejte si své věrozvěsty Metyla a Pančoďěje a dejte pokoj.
11. 02. 2013 | 23:18

Občan napsal(a):

Pane StandoT,

Heller a další protestují NEJEN proti paní Baborové, ale I proti koalici vzešlé z demokratických a svobodných voleb.
Takže to JE zpochybňování výsledků voleb.

A, ANO, i protesty proti obsazování funkcí v exkutivě považuji za drsný flusanec na demokracii.
Zejména pokud ti, co zuřivě štvou proti paní Baborové, drželi hubu když vládla koalice "jejich" partají a stejně tak drží hubu, když vláda obsazuje funkce ve státní naprosto nekompetentními a často i zcela nekvalifikovanými lidmi.

Takové lidi považuji za popírače demokratických principů pokrytce.
11. 02. 2013 | 23:22

Max napsal(a):

My všichni zbabělci, schovávající se za volební urny a zaštiťující se demokracií, styďme se! Jak deus ex machina se mezi námi zjevil statečný Heller a otevřel nám oči. Berme si z něho příklad. Mačkáním tlačítek a lepením obálek ničeho nedosáhneme. Je třeba po vzoru Hellera táhnout do ulic v jedné národní frontě. Podnikatelé, dělníci, studenti, učitelé a zemědělci musí táhnout za jeden provaz. Tu rudou pakáž vynést třeba na vidlích když to jinak nepůjde.
11. 02. 2013 | 23:27

StandaT napsal(a):

Občane, vůbec ne. Ono protestují, a řekli to opakovaně, pouze a výhradně proti obsazení postů školství.
11. 02. 2013 | 23:28

Kača napsal(a):

„…... Nejdůležitějším faktem na celé věci je ovšem to, že student Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Šimon Heller, hlavní iniciátor a vůdce „studentských“ protestů, je ČLENEM KDU-ČSL a jako takový KANDIDOVAL DO KRAJSKÉHO ZASTUPITELSTVA na kandidátce této strany! O tom média kupodivu mlčí a prezentují ho jako nestranného studenta. O co tady jde? Heller a jeho strana jasně prohrála ve volbách a výrazné vítězství ČSSD s druhým místem pro KSČM znemožnilo KDU-ČSL podílet se na vedení v kraji. V takové situaci organizuje poražený straník Heller protest proti výsledku voleb, který sází na osvědčenou kartu – primitivní antikomunismus.....“
…..poražený zneužívá nic netušící středoškoláky a další části veřejnosti, aby zvrátil výsledek voleb, ve kterých sám kandidoval.“ (citováno z blistů, čl. ...67456.html)
11. 02. 2013 | 23:40

mb napsal(a):

Studenti nebojují proti mandátu (který vychází z voleb), ale proti povolebním hrátkám.

stando a proč by socdemáci nemohli uzavřít koalici s ksčm ?

povídejte prosím ...
11. 02. 2013 | 23:41

Občan napsal(a):

StandaT napsal(a):
"Občane, vůbec ne. Ono protestují, a řekli to opakovaně, pouze a výhradně proti obsazení postů školství. 11. 02. 2013 | 23:28"

Přečetl jste si vůbec profil blogera, visící vpravo nahoře na této stránce? :-O

Vždyť to tam má jasně napsáno!
"Mluvčí studentů protestujících proti koalici v Jihočeském kraji...."
Takže už NE proti paní Baborové, ale proti VÝSLEDKŮM voleb!
11. 02. 2013 | 23:46

Bob napsal(a):

Další statečný bojovník proti komunismu.
To jsme byli ale zbabělí, že jsme pod jhem KSČ žili a nic nepodniklali.
(vsadím se, že nejméně polovina studentů, co drží ty všelijaké hladovky si to myslí)
Dále se vsadím, že pan autor má namířeno do politiky a že za náše blaho v brzké době bude bojovat v parlamentu (podobně jako senátor Štětina a další)
12. 02. 2013 | 06:01

Prouza napsal(a):

Hellere, slušný člověk když sám o osbně prohraje ve volbách, pogratuluje vítězi a hledá u sebe chybu proč ho lidé nevolili.
Vy se snažíte výsledky demokratických voleb rozbít.
To je princip fašismu, jestli to nevíte,
Hanba.

Pan Stejskal postupně cenzurou vyštval slušné blogaře i většinu slušných diskutujících. Vím o případu, kdy odmítl na blogg pustit článek který byl neškodný, rozhodně vyváženější a přínosnější, než to co píše Heller. Ale neodpovídal pravdoláskařskému pohledu cenzora.
Sám musím psát z náhradní stanice.
12. 02. 2013 | 07:15

gaia napsal(a):

včera večer při sledování zpráv na veřejnoprávní TV jsem nemohla věřit očím.
Nějaký rok a půl nezaměstnaný učitýlek Sedlák lkal, že nemůže najít místo ve školství, že je už druhý rok na pracáku a že chce okamžitě místo, neb by jeho investice do vzdělání jinak byla marná a na obrazovce veřejnoprávní televize vyzýval k řešení.Prý je třeba omladit učitelské sbory!!!!

V době, kdy učitelkám přes 40 byla zvednuta doba odchodu do penze o více než 5!!!let, vyzývá mladý zdravý muž v nejlepším věku, neschopný se uživit, k ageismu nejhrubšího zrna. Aby kvůli němu byli propouštěni starší učitelé s praxí.

Myslím, že jestli je třeba kvůli něčemu protestovat, pak je to právě toto.

Věková diskriminace, která bují v našem státě a je hlásána i na obrazovkách veřejnoprávní TV.
12. 02. 2013 | 07:40

Lila napsal(a):

Občan

Když už máte neodbytnou chuť poučovat jiné, položte si otázku, kdo nese odpovědnost za čtyřicetiletou morální devastaci národa, z níž se budeme vzpamatovávat několik dalších generací. Kdo vychoval dnešní tuneláře, zkorumpované politiky, proč zahraniční investoři z ČR zhnuseně odcházejí, protože není síly, která by zabránila totálnímu rozkrádání jejich firem...

Nedávno jsem viděla záznam rozhovoru s Janem Werichem z jara roku 1968. Na otázku, jak si myslí, že Pražské jaro dopadne odpověděl, že to MUSÍ dopadnout dobře, protože jsme přišli už o dvě generace a kdybychom přišli ještě o tu další, byla by to naprostá katastrofa. Invazí bratrských vojsk, normalizací, která brutálně lámala charaktery a napomohla nebývalému vzestupu parazitů všeho druhu (z jejichž řad se z velké části rekrutoval polistopadový establishment), jsme přišli i o tu třetí generaci...
Dneska jen sklízíme to, co tu komunisté zaseli. Myšlení lidí, jejich návyky, charaktery se totiž nemění ze čtvrtka na pátek, to je věc generační výměny.
12. 02. 2013 | 08:06

Lila napsal(a):

kulak

Napsal jste to krásně a naprosto výstižně, cítím to stejně. Potěšitelné je, že pan Heller zdaleka není sám, např. v Táboře protestují mladí lékaři proti dosazení dvou komunistických nevzdělaných primitivů do dozorčí rady nemocnice. Další protestují ve Zlíně i v jiných městech. Držím jim (i nám) oba palce...
12. 02. 2013 | 08:12

paprika napsal(a):

Moc by mně zajímalo, jak by asi tlupa zdejších komunistů různých odrůd řvala, kdyby např. se na školách před maturitami sešla obdoba jejich výboru SSM a zkoumala, jestli jejich potomek má kádrové předpoklady ke studiu, jaké má názory otec a matka, nebo, jako v mém případě, prohlásí, že studovat mohou jen děti z politicky zdravých rodin a místo studia je vojna. Nejvýraznější vlastností komunistů je absolutní absence studu.
12. 02. 2013 | 08:20

Prouza napsal(a):

Lilo, mně mnohem více vadí když zjistím že nějaký pan Šnajdr za to že odstoupil z postu poslance a umožnil přežití vlády, je v dozorčí radě Čepro, například.
Toho tam nikdo nevolil, zatímco komunisty na krajská zastupitelství lidé DEMOKRATICKY ZVOLILI.
NAUČTE SE ALESPOŇ NĚCO O ZÁKLADECH DEMOKRACIE, A NECHOVEJTE SE HŮŘ NEŽ TI KOMUNISTI v dobách nejhorší totality. Potom možná lidé přestanou ty komunisty volit
12. 02. 2013 | 08:21

Prouza napsal(a):

Paprikpo, ano, skoro by to připomínalo situaci kdy někdo je úspěšný v demokratických volbách, je zvolený lidem do funkce ale pak nějaký výbor rozhodne že není z té správné strany a je potřeba ho vyštvat, a ničit tak až se zhroutí psychicky. Opravdu odporná představa
12. 02. 2013 | 08:27

gaia napsal(a):

Lilo

já bych šla ještě dál, koministi přeci nespadli jen tak z nebe. Ještě před nimi devastoval Hitler. Ale ani ten nespadl z nebe, ještě před ním devastovali další.

Náš kluk se dokonce nedávno přišel z hodin dějepisu s tím, že za vše může Francouzská revoluce. A druhý chodí na jinou školu a těm zas věřící učitelka povídala, že původem všeho zla jsou husiti.

proč nikdo neprotestoval proti Ivanu Pilipovi a jeho pokusům ovládnout krajské nemocnice ve VČ kraji?

Za tímto politikem vždy zůstala jen spálená země, jeho výsledky práce jsou obecně známé, avšak neprotestoval nikdo

Rada Pardubického kraje posvětila plán, aby v dozorčích radách a představenstvech pěti krajských nemocnic usedl někdejší ministr Ivan Pilip a exředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě Josef Pejchl.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prednostove-odmitli-napad-dosadit-do-nemocnic-pilipa-a-spol-p4h-/domaci.aspx?c=A120209_1730143_hradec-zpravy_klu
12. 02. 2013 | 08:30

gaia napsal(a):

papriko, četl jste můj příspěvek ze 7:40?

myslíte, že je normální, když může studovat úplně každý, bez ohledu na předpoklady a morální profil a po dostudování se zmůže jen na to, aby v zájmu své zaměstnanosti hlásal ageismus?

Neměli by se ti uchazeči o studia také nějak lépe prověřovat i dnes?

Vždyť i autor tohoto blogu je názornou ukázkou toho, co produkují naše vysoké školy.
12. 02. 2013 | 08:34

neo napsal(a):

gaia:

berete si to moc osobně. A nebylo to jen na veřejnoprávní TV.

Chudáček malej holt neumí sehnat místo ve školství, tak ho čeká jiný obor. Proč ale rok a půl čeká na zázrak, to nepochopim.

Učitelé by měli být přijímáni ne podle věku, ale podle toho, co umí. Znám dost mladých výborných učitelů a dost starších výborných učitelů a naopak mladých špatných a starších špatných. Kvalita je důležitá, nikoli věk.
12. 02. 2013 | 08:45

Lila napsal(a):

zdenekbrom

Já situaci v JČ kraji znám dost dobře. Pravdou je, že bývalá šéfka krajského výboru pro vzdělávání... (nikoliv radní) byl takový průšvih, že proti ní je Baborová hvězda na nebesích, protože má alespoň něco odučeno a není hloupá.

Máte pravdu v tom, že bývala koalice ODS a ČSSD (tvrzená Hlubokou a KSČM) si dobře hrála do not, což se odrazilo především na investičních akcích a veřejných zakázkách. ODS dostala od voličů výprask naprosto zaslouženě. A rozumím těm, kteří z ní včas utekli, jako poslanec Doktor, nebo bývalý starosta Písku Průša a mnozí další.

Jihočeši 2012 disponují - nejen podle mě - kvalitními a zkušenými politiky, za nimiž jsou vidět konkrétní výsledky. (Průša spolu s bývalým starostou Litomyšle Brýdlem byli odborníky na veřejnou správu vyhodnoceni jako nejlepší starostové 90. let a na obou městech je to patrné...) Myslím, že kdyby byl Zimola chytřejší, věděl by, že pro kraj by nepochybně byli prospěšnější schopní, slušní a zkušení lidé, než spolek nostalgických důchodců (kteří mají biologicky i mentálně poněkud po sezoně) a sám se od nich mohl lecčemu přiučit.

Nejvíc mě Zimola překvapil tím, že jako bývalému kantorovi je mu osud školství lhostejný; ale on už dávno není tím, kým byl před pěti lety. Moc korumpuje...

Trochu mě překvapujete i Vy, většinou jsou mi Vaše názory blízké a děkuji Bohu za každého chlapa, který ze školství neuteče. Čekala bych, že budete mít pro ty mlaďasy víc pochopení a budete s nimi víc solidární. Já si v této souvislosti vždycky vzpomenu na Fráňu Šrámka: "Mládí má zápasit..." Nebo už svůj stříbrný vítr neslyšíte?
12. 02. 2013 | 08:48

Karel napsal(a):

Autore, váš zastydlý antikomunismus je k blití. Patříte k sortě lidí, která leze vždy do zadku aktuálnímu režimu, pamatuji lidi jako vy , kteří lezli do zadku normalizátorům a angažovali se v psaní proti různým ismům nepřátelským reálně socialistickému zřízení. Nejsem člen KSČM a držím si svou nezávislost celý život, ale nyní volím KSČM jako menší zlo proti lidem jako jste vy a lidem, kteří přivedli naši zemi do totálního marasmu (nejsem pražák, pohledem jen do pražských kaváren možná vidíte stav v naší zemi jinak). Rozhodně se nebojím, že když bude pár komunistů na ministerstvech, že budu muset chodit do průvodu a na hranicích bude ostnatý drát, geopolitická situace je jiná, jen vy to jaksi nechcete chápat, přišel byste o možnost se servilně zviditelňovat. Komu by asi komunisti ve vládě vadili, to jsou různí šíbři a tuneláři - měly by problémy se zákonem o prokázání majetku nebo se zrušením anonymních akcií. Tito šíbři mají dnes peníze (nám ukradené) a moc (díky penězům) a tam vy lezete do análu, z toho něco kápne. Jste špína .
12. 02. 2013 | 09:00

Lila napsal(a):

Gaia

Gaio, já neznám situaci v Pardubicích.
Ale když chceme dělat pořádek, měl by každý začít sám u sebe a pak ve svém nejbližším okolí. Hladomor v Africe asi nevyřešíme, ale usilovat o to, abychom byli slušní lidé, kteří nelžou, nekradou a nejsou na straně zla, to bychom zvládnout mohli. Určitě nejsme horší než třeba Skandinávci... Masaryk mluvil o padesáti letech, tak snad ještě máme čas i naději.
12. 02. 2013 | 09:01

gaia napsal(a):

Lilo

tak tohle adresujte snad tomu Hellerovi a nikoli mně.

a nejde o situaci v Prdubicích, ale o Ivana Pilipa. Toho snad zná každý.

a s těmi Jihočechy 2012 jste také dojemná. Oni se Zimolou nechtěli, tak s kým on tu koalici tedy měl jako udělat?

dojemná ostatně jako vždy.
12. 02. 2013 | 09:04

šašek z Jihlavy napsal(a):

gaia
Tohle povídejte liderm, kteří netuší, jak to ve školství chodí. Znáte to - starého psa novým kouskům nenaučíš.
Je nejvyšší čas, aby se normalizací převálcovaní učitelé a hlavně učitelky odebrali (y) na zasloužený odpočinek a uvolnili(y) místo mladé krvi. Já to dobře znám z praxe, jak vedení nadržuje svým vrstevníkům, s kterými kdysi svorně absolvovali nalejvárnu na schůzích ROH, SČSP, VUML a všech těch trapných organizací.(Já byl jen v ROH, po skončení povinné schůze následovaly veřejné schůze KSČ, kterých jsem se jako jediný ze sboru nikdy neúčastnil a odcházel jsem středem. Je pravda, že jsem byl stále jednou nohou na dlažbě, musel jsem o to víc podávat výkon, tažných bylo taky třeba).
Já jsem odešel do penza hned po dovršení 62 let a nemusel jsem, spíše byli kolegové překvapeni a čekali, že se po čase jako prduch vrátím. Ale já odešel rád, už jsem se nechtěl této hry zúčastňovat. Moje místo rádi zaujali moji bývalí studenti a vedou si docela dobře. Nedostatek zkušeností a erudice nahrazují energií a nadšením pro věc, a tak to má být, a tak je to správně.
12. 02. 2013 | 09:11

Lila napsal(a):

Prouza

Mně Šnajdr a jemu podobní vadí stejně jako Vám. Co s tím ale nadělám? Mimochodem, mrkněte na přehled čerpání poslaneckých náhrad, žebříček vedou poslanci z ČSSD a KSČM, dokonce jsou mezi největšími čerpači i největší absentéři, jako socialista Hašek, kterému zřejmě nestačí plat poslance a plat hejtmana. Ten má opravdu "sociálního cítění" na rozdávání.
12. 02. 2013 | 09:11

Lila napsal(a):

gaio

Jak jste probůh přišla na to, že Jihočeši 2012 nechtěli koalici se Zimolou? Není to pravda!
12. 02. 2013 | 09:13

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: charakterizuji Vás jako zakomplexovaného štváče
12. 02. 2013 | 09:30

Sláma napsal(a):

Lila napsala: "Mimochodem, mrkněte na přehled čerpání poslaneckých náhrad, žebříček vedou poslanci z ČSSD a KSČM, dokonce jsou mezi největšími čerpači i největší absentéři"
Já jsem si do této chvíle myslel, že čerpání poslaneckých paušálních náhrad je automatická záležitost. Velice bych ocenil, kdybyste mi vysvětlila, jakým mechanismem dosáhnou opoziční poslanci vyšších náhrad než jejich koaliční partneři.
Já myslím, že to vysvětlit nemůžete, protože fabulujete (to je eufemismus pro lhaní).
12. 02. 2013 | 09:34

Prouza napsal(a):

Lilo, já vám přesně poradím co s tím uděláte. Přestaňte se starat o to co dělali blbě komunisti před 65 lety, s tím už nic nenaděláme. A začněte řešit problémy TADY A TEĎ. A asi zjistíte že se republika hroutí ekonomicky, sociálně a morálně, že se neumíme ani uživit, že jern vršíme nesplatitelné dluhy a na vině je SOUIČASNÝ REŽIM , nikoliv to že po vyhraných volbách je nějaká radní na kraji z KSČM, zvláště když vyhráli demokratické volby. A demokratické volby zpochybňují ti co v těch volbách trapně propadli, jako např. Heller.
12. 02. 2013 | 09:38

gaia napsal(a):

šašku

normalizační učitelky se mohou tak leda odebrat na pracovní úřad a z něho pod most.

Neboť bezdětné učitelky narozené v 60. letech nemohou jít do penze jako vy v 62 letech, ale až v 64. Tak pak něco povídejte o zasloužilém odpočinku a místech pro mladou krev. To je jasný ageismus, v civilizovaných zemích trestný.

Lilo

už tu jeden blog na toto téma byl, mám pocit od Urbana, a pod ním to v diskusi zaznělo, dokonce kdosi znalý dával odkazy. Takže tak nějak.
12. 02. 2013 | 09:39

IPl napsal(a):

Odpověď na otázku "Komu to slouží?" :

Britské listy : "student Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Šimon Heller, hlavní iniciátor a vůdce „studentských“ protestů, je ČLENEM KDU-ČSL a jako takový KANDIDOVAL DO KRAJSKÉHO ZASTUPITELSTVA na kandidátce této strany! ... Heller a jeho strana jasně prohrála ve volbách a výrazné vítězství ČSSD s druhým místem pro KSČM znemožnilo KDU-ČSL podílet se na vedení v kraji. V takové situaci organizuje poražený straník Heller protest proti výsledku voleb, který sází na osvědčenou kartu – primitivní antikomunismus."
12. 02. 2013 | 09:51

Bavor V. napsal(a):

Lila
Jak jste proboha přišla na to, že Jihočeši CHTĚLI koalici se Zimolou? Jihočeši se hned po volbách zakopali spolu TOPkou a dalšími v koalici PROTI Zimolovi. A pak vyjednávali tak, že buď všichni nebo nikdo.
Co se týká Hellera, tak skutečně učí v Kaplici jako neaprobovaný, ale na které škole,to přesně nevím.Myslím že na Omlenické.
12. 02. 2013 | 09:53

Sláma napsal(a):

Lila položila otázku: "kdo nese odpovědnost za čtyřicetiletou morální devastaci národa, z níž se budeme vzpamatovávat několik dalších generací"
Odpověď je celkem jasná. Za prvé to jsou tzv. demokratické strany, které nebyly schopné zvládnout Velkou hospodářskou krizi. Ta radikalizovala masy. Za druhé to je Édouard Daladier a Neville Chamberlain, kteří aktivně spolupracovali se Zlem. Za třetí to jsou naši bývalí sudetoněmečtí spoluobčané. Kdyby nebylo Velké krize, Mnichova a německé okupace, nikdy by nebyl ani Únor.
Mám pocit, že se teď na nás řítí krize obdobných rozměrů, jako byla ta Velká. A na vině jsou v hlavním míře Kalousek, Schwarzenberg a Nečas. A samozřejmě poslanci jejich stran, protože neumí včas hodit ručník do ringu.
Měla byste pochopit, že současná vlna antikomunismu (trochu se zpožděním, po 23 letech) je jen kouřová clona, která má odvést pozornost od hlubokých problémů této společnosti, kterými je např. naprosto nerovnoměrná daňová zátěž - průměrný zaměstnanec zaplatí na dani z příjmu fyzickýcho osob za rok 23,5 tis. Kč, zatímco OSVČ za celý rok 2011 jen 1507 Kč. Dále to jsou daňové úniky u právnických osob prostřednictvím daňových rájů. Rozkrádání veřejných rozpočtů. Naprostý kolaps justice, který poodkryla amnestie - jak je možné, že některé procesy trvají 10 či 15 let? Vždyť to je podstatná část aktivního života člověka! Nečinnost policie, která už je registruje trestnou činnost a ve většině případů se ani nenamáhá předtírat nějaké vyšetřování. Katastrofální pokles úrovně školství, což dobře ilustruje právě pan Heller. A mohli bychom pokračovat. Spíše bych to obrátil - co dobrého tato vláda této zemi přinesla?
12. 02. 2013 | 09:53

Bavor V. napsal(a):

Pane Stejskale není ten autorův název strany komolením? Nebo tím chce naznačit něco jako VKS(b) - pak by těmi (b) byli Moraváci.
12. 02. 2013 | 09:56

Agnes Sorelová napsal(a):

A já vždycky naivně čekám, že pan Heller ve svým novým elaborátu na téma bububu komunismus přijde s nějakou argumentací. A ono pokaždý nic. Ale musí se mu nechat, že schopnost fabulovat, vytrhávat fakta z kontextu a všemožně překrucovat má vyvinutou dokonale.
12. 02. 2013 | 10:14

stejskal napsal(a):

To nevím, pane Bavore, autor mi k tomu bližší vysvětlivky nezaslal.

Pokud se ale ptáte, zda tím třeba neporušuje zdejší pravidla, tak nikoliv. Nejedná se totiž o hanlivé komolení názvu či jména, což je zde zapovězeno. Běžně zde komolí kdekdo kdeco.

Hezký den.

Libor Stejskal
12. 02. 2013 | 10:16

SuP napsal(a):

Sláma -
NÁHRADA byť paušální je nahrazení vynaložených nákladů. čili se má čerpat v případě, že tyto náklady vznikly. Jinak by se to nejmenovalo náhrada, ale nezdaněná paušální část příjmu poslance.
Argumentace, že je na ni "ze zákona nárok" je stejně lichá, jako když jezdíte tramvají načerno, "protože by tam stejně jela".
12. 02. 2013 | 10:25

v + f = s + 2 napsal(a):

šimone, taková záludná otázka. Jestlipak víš, kdo byl charles napier? A ví to i tví žáci?
12. 02. 2013 | 10:47

SuP napsal(a):

Slámo, Vy jste poměrně dobrý počtář, jen máte chybu v úvaze. Když totiž od průměrné daně zaměstanců podnikatelské sféry odečtete průměrné daně zaměstnanců státní sféry, vyjde Vám těch 1500 korun, o které podnikatelská sféra zaplatí platí víc, dkyž předtím zaplatila daně za státní sféru. Tak proč by OSVČ měli platit víc? Copak se taky nechávají živit státem?
12. 02. 2013 | 10:48

jozka napsal(a):

Sup:

facepalm...
12. 02. 2013 | 11:12

Honza II napsal(a):

Mě by jedině zajímalo, jak je možné, že nějaký nedostudovaný učitel může učit matematiku na základní škole. To potom není divu, že v testech vzdělanosti (speciáně v matematice) se v mezinárodním měřítku stále propadáme do horších a horších výsledků.
Nemělo by tady někdo uvést jméno ředitele školy, která nějakého nedostudovance nechá učit zrovna matematiku?
A nejhorší je, že samotný Heller se za to ani nestydí, že je asi trochu slabšího intelektu, když nemůže za léta dostudovat ani bývalý pajďák. Proč si jen vybral matematiku, měl jít na občanskou výchovu nebo tělocvik, tam by se to nepoznalo, že mu to moc se studiem nejde. Chudáci rodiče, kteří musí po tomhle polo-učiteli děti po večerech děti doučovat matematiku, aby se dostali třeba na gymnázium. Tam jim totiž u přijímaček ona správná znslost poměrů v KSČM k ničemu nebude.
12. 02. 2013 | 11:13

pěvec napsal(a):

hellere, existuje nějaký rozdíl mezi tebou, potažmo studentskými protesty a hitlerjugend?
12. 02. 2013 | 11:19

razdva napsal(a):

A, pane Hellere, Svaz protikomunistických bojovníků jste už v Budějcích založili? A tramvajenka zdarma bude? Aspoň něco, když v těch volbách jste pohořel.
12. 02. 2013 | 11:34

Prouza napsal(a):

Nejpozději od roku 1992 škodí zuřiví antikomunisti této zemi mnohem více než samotní komunisti.
Kdybychom při prvních přešlapech Havla a pravdoláskařů, při počátcích rozkrádání, nejpozději v době Sinha,Bacs, Pepa z Hongkongu řekli že se okrádat nenecháme, TAKHLE NE!!!!, mohla tu být dnes slušná DEMOKRATICKÁ země, s rozvinutou ekonomikou, a mohli jsme jen vzpomínat jak za komunistů nebyly ty banány.
Jenže to komunistobijci vždy překřičeli jalovým omíláním jaké to zločiny spáchali komunisti před 65 lety.

Výsledek vidí každý, země zdevastovaná ekonomicky, sociálně i morálně, nesplatitelné dluhy, neumíme se uživit.
Prostí lidé to vidí, proto je dnes termín disident, pravdoláskař, antikomunista mnohem horší nadávkou než STBák nebo komunista.
.
A než začnete nadávat. Nejsem komunista, nevím co bych dal za to aby se celá země i já měli lépe než za nich a nikdo by po nich ani neštěkl. Ale vedete to tak, že příští volby už vyhrají. A nahrává jim i tento blog, stejně jako diskuse nad Palachem. Nikdy bych nevěřil, že se dožiju toho, že jediný kdo v parlamentu mnluví rozumně je Grebeníček a komunisti
12. 02. 2013 | 11:37

StandaT napsal(a):

mb: můžou, proč by ne. Stejně tak, proč by nesměli lidi protestovat proti tomu, jak se oni dohodnou ohledně exekutivy? Rada kraje se má k zastupitelstvu (a tedy k samotným volbám) obdobným způsobem, jako vláda k parlamentu. Jsou snad protesty odborářů a jakobychudiny prot vládě nedemokratické? Nejsou, tak proč na krajích mají platit jiná pravidla?!

Tady, myslím, nejde o to, co může jedna nebo druhá strana, ale o to, že to jsou dvě strany jedné mince které nelze od sebe oddělit - jedni mají právo rozhodovat, druzí mají právo s tím nesouhlasit. Ve své podstatě jde o to, že říkáte: teď jsme vyhráli my, a vy máte právo držet hubu a krok, jinak porušujete demokratickou soutěž. Jenže právě toto okřikování je nerušováním demokracie.
12. 02. 2013 | 11:42

Občan napsal(a):

Gaio (12. 02. 2013 | 07:40),

na ÚP je momentálně evidováno 3100 APROBOVANÝCH učitelů, kteří nemohou sehnat práci V OBORU, protože místa pro ně blokují LEVNĚJŠÍ NEaprobovaní "učitelé" a důchodci.
To je FAKT.
A že na zejména základních školách je věkový průměr sborů dost vysoký, je také FAKT.

Předvedla jste perfektní ageismus naruby.
PROČ by měl jít mladý učitel, kterých se na českých školách zoufale nedostává, "k lopatě"? Nepatří k ní spíš ti, co v rozporu se zákonem blokují místa pro KVALIFIKOVANÉ učitele?
12. 02. 2013 | 11:48

gaia napsal(a):

Občan

jak jste přišel na to, že důchodci jsou levnější. Ti učí za nejvyšší platový stupeň, neb mají odpracováno mnoho let.

Nikdo ale přeci nemůže vykřikovat ve veřejnoprávní TV, vyházejte starší učitele, aby mladí měli kam nastupovat, čímž volání po omlazení sborů jasně je.

Proč se nevolá po olmazení veřejné správy, zdravotnictví, justice a já nevím čeho ještě.

Když se prodlužuje doba odchodu do penze, tak je jasné, že ti satří budou na těch místech dřepět, dokud jim někdo ten důchod nedá nebo je nevynesou nohama napřed.
12. 02. 2013 | 11:56

Hanák napsal(a):

Stando, a můžete zde uvést jaký zločin spáchala ve své funkci ona jihočeská učitelka a zvolená krajská radní???
Pletete si holinky a hodinky.
JEDNA VĚC JE PROTESTOVAT PROTI ŠKODLIVÝM KROKŮM VLÁDY, jiná věc je protestovat proti řádným výsledkům voleb ještě dříve než se vůbec zvolení dostanou do funkce. Platí o Jihočeském zastupitelstvu, stejně jako o budoucím presidentovi.
Demokratické je aby se zvolení BEZ PROTESTU veřejnosti ujali své funkce.OSTATNÍ POGRATULUJÍ VÍTĚZI A MLČÍ. Až udělají ve své funkci špatné kroky nebo i zločiny, bude na místě kritika a i žádání odstoupení, a tam se s radostí zůčastním po vašem boku.
.
Ale fašistické manýry sem netahejte. Byli jsme kdysi slušná země
12. 02. 2013 | 12:00

StandaT napsal(a):

Hanák: "Demokratické je aby se zvolení BEZ PROTESTU veřejnosti ujali své funkce.OSTATNÍ POGRATULUJÍ VÍTĚZI A MLČÍ. "

Vy máte tu drzost, druhým napsat, že sem tahají fašistické názory?:
12. 02. 2013 | 12:08

neo napsal(a):

Občan:

v rozporu s jakým zákonem?

Podle všeho platí novela, podle které učitelé bez potřebného vzdělání si musejí začít dodělávat kvalifikaci nejpozději do roku 2014. Jsou to například lidé, kteří vystudovali učitelství jen na střední škole nebo absolventi vysokých škol přírodovědného směru, kteří učí matematiku či chemii bez pedagogického vzdělání
12. 02. 2013 | 12:16

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

šimon heller má hnědé nejen spodní prádlo...
12. 02. 2013 | 12:16

Bavor V. napsal(a):

gaia
kdo chce chápat, pochopí. Občan to měl napsat asi obráceně tedy "důchodci a LEVNĚJŠÍ NEaprobovaní "učitelé". Takto vám to už stačí?
12. 02. 2013 | 12:18

Bavor V. napsal(a):

neo
ale Heller nesplňuje žádnou takovou podmínku
12. 02. 2013 | 12:20

Hanák napsal(a):

GAIO, BAVORE, UMÍTE ALESPOŇ POCHOPIT O JAKÉ NESMYSLY SE TU HÁDÁTE???
Problém je v tom, že se tu politickým rozhodnutím nastavili podmínky, že tu práce není, pracovat se nedá nebo nevyplatí, přestore je práce více než dost.
Máme rozbité silnice, stavební firmy nemají práci. Neumíme ani zamést chodníky ve městě, ale máme až milion lidí v produktivním věku. Nedostanete lékařskou péči ale rušíme nemocnice a pohotovosti. Kriminalita je enormní, ale nemáme na policisty. Žáci jsou nevzdělaní, úrovní hluboko pod stavem před 23 lety, ale rušíme školy a učitele.
Potřebujete 1000 dalších příkladů??
Vaše hádání je jako blábol někoho kdo vidí člověka s rozdrcenýma nohama a hádá se jestli na následnou horečku je lepší acylpyrin nebo studený obklad na čelo.
Chyba je v celém systému.
.
.
Stando, ve slušné společnosti pogratulují vítězi demokratických voleb, A TEN SE UJME VLÁDY, poražený spytuje svědomí CO DĚLAL BLBĚ v uplynulém období, že ho lidi nezvolili. A připravuje alternativní opoziční návrhy V KONKRÉTNÍCH OBORECH, nikoliv lynč na zvolené.
Jestli ani tuhle abecedu demokracie nechápete, nevím co k vám dodat, aby to cenzor nemusel mazat
12. 02. 2013 | 12:33

Hanák napsal(a):

Oprava- máme až milion lidí v produktivním věku BEZ PRÁCE
12. 02. 2013 | 12:36

Bavor V. napsal(a):

Hanák
nesmysl napsala gaia a já ji jen opravil. Jinak souhlas jen napůl. Protože ten nezaměstnaný učitel si svou nezaměstnatelnost v oboru zavinil částečně sám. Kombinaci jeho aprobace totiž nikdo nepotřebuje. A podobné je to s těmi dalšími nezaměstnanými učitely. Prostě nemají to vzdělání, o které je zájem. Ale to jim takoví Hellerové nevysvětlí.
12. 02. 2013 | 12:39

gaia napsal(a):

Hanáku

však už to chtěl Drábek napravit a bylo to proti Ústavě.

Samozřejmě, kdyby lidé nepotřebovali za práci peníze, mohli by být v rámci veřejnoprávních služeb zaměstnáni úplně všichni. Co práce by se udělalo a jaké hodnoty vytvořili, za dávky hmotné nouze ve výši 3 400Kč na měsíc.

Hned bychom se stali ekonomickými tygry.

Škoda, že to ti ústavní soudci nepochopili.
12. 02. 2013 | 12:43

neo napsal(a):

Bavor V.

jak to že ne? Ještě má rok čas započít studium . 2014 je deadline k zahájení studia.

Nehledě na to, že Občan svůj příspěvek nevztahoval k Hellerovi, ale ke všem učitelům, cituji:" Nepatří k ní spíš ti, co v rozporu se zákonem blokují místa pro KVALIFIKOVANÉ učitele?"

Buď má tedy jiné informace a nebo zase lže jako obvykle a nebo o tom ani neví. Je zdatný v lustrování, ale takovou základní věc si neověří a hned něco kategoricky prohlašuje. Jelikož nebude mít koule na to, přiznat svůj omyl, či se omluvit za lež, tak se odpovědi nedočkáme, protože on je zbabělec . Vždy uteče, když mu dojdou slova. Popřípadě vztekle přihodí něco urážlivého.
12. 02. 2013 | 13:06

neo napsal(a):

gaia:

nebojte, není všem dnům konec.

http://zpravy.idnes.cz/placeni-skartou-bude-dobrovolne-tvrdi-mullerova-f66-/domaci.aspx?c=A121202_134324_domaci_wlk
12. 02. 2013 | 13:12

gaia napsal(a):

neo

to také vždy říkal náš matikář, když jsme proti něčemu rebelovali a ptali se zda to bude povinné.

Řekl : bude to dobrovolně všichni

a šmytec
12. 02. 2013 | 13:19

gaia napsal(a):

ale udělat z platební karty, která nesmí z ruky, zárověň průkazku, to je skutečně hodno myšlenkového giganta.
12. 02. 2013 | 13:21

Bavor V. napsal(a):

neo
řeč je o Hellerovi a ten nesplňuje podmínky pro umožnění praxe bez studia- On totiž žádnou školu nezakončil. Ještě. Takže nemůže mít výjimku.
12. 02. 2013 | 13:22

neo napsal(a):

gaia:

netajím se tím, že veřejnou službu považuji za jeden z nejlepších návrhů vlády. Jsem pro, aby byla modifikována tak, aby neodporovala Ústavě ČR. Respektuji rozhodnutí ústavního soudu.
12. 02. 2013 | 13:22

neo napsal(a):

Bavor V.

zákon hovoří o započetí studia, nikoli o zakončení.

A Občan nehovořil o Hellerovi, ale o všech nekvalifikovaných učitelích (patřičně to slovo také zvýraznil). Já reagoval na něj, takže to opakuji není o Hellerovi.
12. 02. 2013 | 13:24

Zdeněk Brom napsal(a):

Lila:

Svěží vítr bych cítil v tom, že by kolega Heller napsal, že si nepřeje Baborou pro konkrétní věcné chyby nebo neschopnost realizovat slíbený program, který byl velmi chabý. Nebo že by předložil jiný a lepší plán pro krajské školství. Pak bych vál s ním a rád.

Tohle povětří rozvířené jen skrze stranickou příslušnost mi zavání zatuchlinou.

K Jihočechům 2012 jen toliko, že jejich lídr Průša sám byl jako student člen KSČ, což kupodivu Šimonu Hellerovi nevadí. Nechci Průšu zbytečně kritizovat, ale megalomanská přestavbu kulturního domu v Písku nebyl úspěch. Skoro byl možná rád, že mu tehdy jeho rodná ODS sehnala vynikající místečko na kraji. Dalším zastupitelem je pan starosta Strakonic Vondrys. Znáte zadlužení Strakonic? Je extrémní.

Skoro bych byl přesvědčen, že i přesto by ČSSD překousla spojení ČSSD+Jihočeši2012+KDU-ČSL, ale mávat ČSSD před očima TOP 09 byl velmi hloupý nápad. Stejně jako požadovat buď klíčové posty, nebo převahu v radě.
12. 02. 2013 | 13:28

gaia napsal(a):

neo

nejde jen o ˇUstavu, ale také o listinu práv a svobod, která je nad ní.
Zatímco všehoschopní poslanci mohou ústavu klidně změnit podle korporátních zájmů, listina práv a svobod uplatňovaná v civilizovaném světě tak snadno změnit nepůjde.
12. 02. 2013 | 13:31

Hanák napsal(a):

Neo, a co takhle kdybysme se vrátili k socialistické praxi- potřebujeme tolik obilí, brambor, hovězího,energie domů, silnic, aut. Potom musíme umět vyrobit něco navíc čím zaplatíme za banány a věci které si neumíme vyrobit. No a pak tu máme cca 5 milionů práceschopných, tak tu práci rozdělíme a budeme mít všichni co potřebujeme, levně a žádné nezaměstnané a žebráky, žádné krize a dluhy.
Ach, já vím, nesvoboda. Vy chcete dělat politologa, hrát za Plastic People nebo nepracovat vůbec a parazitovat a žádné pracovat podle potřeb. Je mně to jasné, ani neodpovídejte.
12. 02. 2013 | 13:34

SuP napsal(a):

Hanák -
Chyba je určitě a jednoznačně v systému. Kdyby totiž lidi nebyli chrti a nechtěli si vydělávat spoustu peněz, udělali by míň práce (mnohem míň) a ta by zbyla na ty, co jsou nezaměstnaní, ale ještě pracovat chtějí. Tak to bylo za socialismu a spousta lidí si to dodnes pochvaluje. Tak púroč se nedržet osvědčených postupů? ŽE?

Jenže protože už tu není bolševik se svou řízenou bídou, musel byste taky řešit navíc nějakou spravedlnost. Třeba proč se jeden zaměstnanec, který dobře pracuje, musí dívat, jak jiný zaměstnanec, kerý pracuje špatně, málo nebo vůbec má stejný plat a stejné všechny další služby, které stát "poskytuje"? Třeba proč si zaměstnanec, který chce pracovat výrazně víc než průměrně, nemůže vydělávat nadprůměrnou mzdu? Dalších příkladů jsou taky tisíce, ale mě už je nebaví popisovat, je to stejně zbytečné.

Gaia na to kápla!
Proč mají státníé zaměstnanci chodit do důchodů v prodloužené době, když tím PŘEDEVŠÍm blokují zaměstnání novým, perspektivním státním zaměstnancům? Kdy už sakra jednou ta státní správa půjde příkladem?
12. 02. 2013 | 13:39

neo napsal(a):

gaia:

ok, tak aby nebyla v rozporu s žádnou listinou.
12. 02. 2013 | 13:40

neo napsal(a):

Hanák :
nevím jak vy, ale já pracuji.

A ano, svoboda.

Víte, všechny ty jistoty s radostí vyměním za možnost svobodně si vybrat práci jaká mě baví, svobodně se rozhodnout, za jakou odměnu bych ji rád vykonával, svobodně nakupovat banány, kroužky na záclony nebo mít na výběr s 80ti druhů jogurtů a vybrat si ten, který já uznám za vhodný atd.
12. 02. 2013 | 13:43

Hanák napsal(a):

Supe, ty problémy které jste jmenoval jsou řešitelné rozhodně snáze než dnešní problémy s nezaměstnaností, kriminalitou a ghety, žebráky,exekucemi, také cigány I JINÝMI kteří nepracují už celou generaci, veškeré sociální problémy, například i s tím že místo pěstování brambor a česneku je vozíme z ČÍNY /koupené na dluh/ stejně jako vše ostatní a máme silnice přetížené plné kamionů, takže se ve městech nedá žít.
A také s tím, že neviditelná ruka trhu nefunguje a tak už se neumíme uživit, jen vršíme nesplatitelné dluhy a koukáme jako uhranutý králík na kobru kdy už to celé vybuchne a co bude potom.
Aby bylo jasno, nejsem komunista a nechci ten režim. Ale jediné východisko vydím v tom, že se EU změní na něco jako byla RVHP-, tedy rozdělíme si potřebnou práci a co nejvíce si vyrobíme sami. Na principu který jsem naznačil v 13,34 A heslo kdo nepracuje ať nejí uznávám.
Rozhodně lepší řešení než to co navrhuje Gaia- kdo si nesežene kšeft jako politolog nebo jiné zbytečnosti, bude makat na nucených pracích za 3000 měsíčně.
.
Ale znovu opakuji, už celá generace si zvykla parazitovat, SVOBODA, já si vystuduji a budu dělat co chci, vy ostatní to nějak zařiďte ať mám fungující stát, zdravotnictví, důchod.
A ono to v praxi nejde
12. 02. 2013 | 13:57

Míval napsal(a):

Pane Hellere, je poměrně značný rozdíl mezi povídáním v parlamentu, které alespoň ukáže, kdo je co zač, takže si volič ve volbách může lépe vybírat, a mezi napadáním výsledků voleb. Tedy přesněji řečeno, diktováním vítězům ve volbách, s kým smí a s kým nesmí spolupracovat. Toto je zcela jednoznačně fašizoidní nebo, líbí-li se Vám více, bolševické jednání. Přeberte si to ve své hlavičce a možná zjistíte, že na cestu do pekel vedou tuto společnost typy, jako jste Vy, spíše než současní komunisté.
12. 02. 2013 | 14:00

Občan napsal(a):

Bavor V. napsal(a):
"neo
řeč je o Hellerovi a ten nesplňuje podmínky pro umožnění praxe bez studia- On totiž žádnou školu nezakončil. Ještě. Takže nemůže mít výjimku. 12. 02. 2013 | 13:22"

Já bych to, pane Bavore, trošku upřesnil.

V první rovině se Gaia hnusně navezla do mladeho APROBOVANÉHO učitele - muže, který si na kameru postěžoval, že nemůže najít práci v oboru učitelství. Aprobovaných učitelů je nedostatek a učitelů-mužů je aktuní nedostatek.
K čemuž jsem namítl, že místa pro KVALIFIKOVANÉ učitele blokují LEVNĚJŠÍ NEkvalifikovaní "učitelé" a penzisté. Oni totiž i ti penzisté, pokud mají pouze SŠ nebo "učitelák", jsou i přes desítky let praxe levnější než mladí KVALIFIKOVANÍ učitelé.

No, a ve druhé rovině to Neo "vylepšil" svým "analytickým" vstupem, kdy spatlal dohromady Hellera a nezaměstnaného učitele :o))
Takže dík za Vaši věcnou poznámku.
Aktivista nemá ani kvalifikaci, ani praxi, avšak vydává se za učitele a kádruje zkušenou a úspěšnou pedagožku. Jo, ani ta Omlenická ho nemá ve stavu! Já prolezl dokonce i kaplické mateřinky a vesnice okolo, ale po Hellerovi ani vidu, ani slechu.
12. 02. 2013 | 14:13

SuP napsal(a):

Hanáku -
Mýlíte se a protiřečíte.
".... že neviditelná ruka trhu nefunguje a tak už se neumíme uživit, jen vršíme nesplatitelné dluhy...."

Neviditelná ruka trhu funguje jak o život, když dokáže pořád ještě vzdorovat všem, kdo jí "regulují".
Uživit se umíme, ale nepotřebujeme a nechceme. Zemědělství likviduje enormní poptávka MÍSTNÍCH spotřebitelů po témže, nebo horším zboží z dovozu, v jiném obalu.
Nesplatitelné dluhy se vrší tím, že žijete za víc než kolik vyprodukujete, tedy za úvěr. V dobách zázračných růstů se HDP zvedalo především tím, že lidé realizovali své sny pomocí předraženého zboží, které nezbytně nepotřebovali. Viz hypotéční výstavba, předimenzovaná výstavba chrámů státní správy, spotřebitelské půjčky na dovolené, hazard a zbytečné používání osobních automobilů při předražených pohonných hmotách.
12. 02. 2013 | 14:26

neo napsal(a):

Občan:

vy neumíte číst???

Jí nic nespatlal. Slušně jsem se vás zeptal, s jakým že zákonem je to v rozporu. 12:16 .
Neodpověděl jste, protože si nedokážete přiznat, že nemáte pravdu.

S ŽÁDNÝM ZÁKONEM TO V ROZPORU NENÍ.
12. 02. 2013 | 14:26

neo napsal(a):

Občan:
jen dodám, že Hellera do toho vpatlal Bavor.
12. 02. 2013 | 14:29

gaia napsal(a):

Občane

já jsem se hnusně nenavezla do do mladeho APROBOVANÉHO učitele - muže, který si na kameru postěžoval, že nemůže najít práci v oboru učitelství

já se navezla do faktu, že se z obrazovky veřejnoprávní TV může normálně hlásat ageismus.

Ten mladý APROBOVANý učitel - muž, který si na kameru postěžoval, že nemůže najít práci v oboru učitelství

tu práci totiž chtěl nalézt na úkor těch, co již zaměstnaní mají, ale bohužel jsou starší.

On volal po omlazení učitelských sborů, tudíž vlastně chtěl, aby si ti starší vyměnili s ním místo, což samozřejmě v době, kdy se neustále odsouvá hranice odchodu do penze a ještě je každý nabádán, že musí mít našetřeno, jinak ani v tom důchodu nevyžije, jaksi dost dobře nejde.

Takže prosím nelžete.

A když vidím, čeho jsou mladí schopni, např. ta Bavorová se pod tlakem těchto cucáků zhroutila, v TV říkala, že dokonce nenechali na pokoji ani její vnoučata, což chápu, že na toto každá žena slyší a je v tomto velmi zranitelná, pak mi tedy dobře není
12. 02. 2013 | 14:31

SuP napsal(a):

"....Ale znovu opakuji, už celá generace si zvykla parazitovat,...."

Další omyl. V aktivním životě je právě generace, v níž převládá počet jedinců, považujících parazitování za společenský konsenzus.
Přejali to od svých rodičů, vychovaných socialismem a vedoucí úlohou strany (KSČ). Přesně jak to formuluje paní Lila.
Je dobře, že z toho začíná být další generace nervózní. Mnohem dřív totiž bude muset zjistit, že tudy cesta nevede.
A já si myslím, že díky všeobecnému pacifismu, vegetariánství a schopnosti dorozumívat se s celým světem, nepůjdou cestou násilí, jak to zdejší tribuni stále s větší láskou vyvolávají, ale cestou hledání lepších možností z celé momentální nabídky.
12. 02. 2013 | 14:35

gaia napsal(a):

SuPe

píšeš

zemědělství likviduje enormní poptávka MÍSTNÍCH spotřebitelů po témže, nebo horším zboží z dovozu, v jiném obalu.

neo píše

Víte, všechny ty jistoty s radostí vyměním za možnost svobodně si vybrat práci jaká mě baví, svobodně se rozhodnout, za jakou odměnu bych ji rád vykonával, svobodně nakupovat banány, kroužky na záclony nebo mít na výběr s 80ti druhů jogurtů a vybrat si ten, který já uznám za vhodný atd.
takže zemědělství vlastně likviduje neo a jemu podobní?
já to tak nějak tušila, že s těmi nei je to cesta do pekel
12. 02. 2013 | 14:36

Bavor V. napsal(a):

Občane
ale on tam skutečně učí. Proč ho některá škola nemá ve stavu to nevím, ale tohle mám z první ruky, protože na stejné škole učí moje "niece-in-law".
12. 02. 2013 | 14:42

TrumpetaTroubivá napsal(a):

hanák: demokracie má celou řadu složek. Jednou z nedílných součástí demokracie je právo projevu. Redukci na volby bez práva projevit se, to už jsme tu měli a jmenovalo se to lidová demokracie. Než skrze takto pojaté volby imunizovat ty co vyhráli, to raději nevolit. Není důvod se zúčastňovat šaškárny.
12. 02. 2013 | 14:43

Hanák napsal(a):

SuPe-než začnete žvanit, alespoň si přečtěte základy ekonomie, stačí Samuelson.
neviditelná ruka trhu a moc konkurence funguje jenom v segmentu, kde je relativní dostatek vstupů a trh patří zákazníkovi, ten může říci že zboží koupí jinde hned za rohem nebo nekoupí vůbec a je mu to jedno. To ale platí jen u věcí ZBYTNÝCH A ZBYTEČNÝCH. Zmrzlinář je pod tlakem konkurence, chce li obstát, musí mít dobrý a cenově výhodný produkt, atraktivní obal,reklamu, a sám jít tam kde se schromaždují lidé a nabízet. A komunisté měli přístup- když to lidi chtějí tak jm nějaký cuc na špejli vyrobíme.A na trhu nižší kvalita a nedostatek. Ano, obrovský rozdíl.
Ale pak jsou věci kde VSTUPY JSOU hodně OMEZENÉ A ZÁKAZNÍK NEMŮŽE ŘÍCI ŽE NECHCE. Bydlení, zdravotnictví, energie, pitná voda, základní potraviny, veřejná doprava. Tam všude nevládne trh ale spíše mono- nobo oligopol, se všemi děsivými následky. Soukromník na tom vydělá jenom s dotacemi nebo pokřivením trhu, jinak to vypouští a nechá na státu, který to také neumí řešit, v demokracii nemá tu moc,
Proto nebyli za socialismu žebráci, gheta, exekuce, bezdomovci, nezaměstnaní, nikdo nemusel žebrat u Armády spásy o polévku a ohřátí ve stanu, byla veřejná doprava a dokonce i levné rekreace, lázně atd. Ale chyběl ten luxus, plné obchody, exotická nabídka cestovních kanceláří,TY BANÁNY, prostě ty věci zbytné a zbytečné.
To je přírodní zákonitost, milý pane, s tím se prostě nedá moc dělat
12. 02. 2013 | 14:47

SuP napsal(a):

gaia -
NENÍ to neo. Ten "ví" proč to dělá, protože to tak chce a to je jeho volba. Největší problém jsou lidi, kteří to zboží z dovozu kupují, protože "si myslí", že se to tak má, protože to říkali v televizi.
A další problém jsou naši velkovýrobci, kteří nechtějí pochopit, že se od nich očekává produkce pro místní trh, tedy nemůžou chtít prodávat za ceny vyšší než má zboží z dovozu. Ale jelikož si příliš snadno za svou nevýrobu najdou lukrativnější podfuk, těžko čekat, že to bude lepší.
12. 02. 2013 | 14:49

Bavor V. napsal(a):

neo
ten nezaměstnatelný učitel si také svobodně vybral. A nikdo mu neporadil, že jeho aprobace je k ničemu, protože o ni není zájem.
12. 02. 2013 | 14:52

gaia napsal(a):

SuPe

no já myslím, že i ten neo to někde vyčetl. V nějaké příručce neoliberalismu. Tam je takových manter o svobodné vůli plno.
12. 02. 2013 | 14:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Hanák:

Ono toho chybělo víc. Odborná literatura v knihovnách, možnost jet na praxi do zahraničí, přístup k některým špičkovým technologiím, možnost založit si malou rodinnou firmu atd.

Ten luxus tu kupodivu byl. Existoval Tuzex a jeho svět vexláků a překupníků, pak vznikly prodejny Eso (lidově zvané Ekonomicky silné obyvatelstvo).
12. 02. 2013 | 14:54

neo napsal(a):

gaia:

ano i ne paní učitelko.

to neznamená, že jím jen věci z dovozu. Z větší části konzumuji domácí produkci, ale nikdo mi nebude bránit mít možnost kopovat i zahraniční.
Jsou potraviny, které se zde nepěstují a nevyrábí a musí se dovézt.

banány, olivy a olej, tropické ovoce, je jich spousta...

Co lze sehnat z domácí produkce, to kupuji z česka.

Med například, jablka, hrušky aj ovoce zde pěstované, totéž zelenina.

Pak jsou potraviny, které jsou prostě lepší z dovozu, i když si to češi nepřipustí.
Ono to české šílenství je někdy přehnané. Třeba česnek. Český je super, ale je skvělý i česnek italský. Taky argentinský a dobrý je i francouzský.

Hnus je čínský a španělský (ten se dováží z číny a balí ve španělsku, stejnej humus)
V některých obchodech se prodává český česnek po třech kusech, zelená krabička. Stojí cca 59 Kč. Je to česnek,vypěstovanej v Česku, ale francouzská odrůda.
12. 02. 2013 | 14:55

SuP napsal(a):

Hanáku -
Víte co? Nechte na mě co budu chtít číst, Já po vás taky nechci abyste rožtzuměl rovnovážnému diagramu Fe-C.
Zkuste to pochopit tak, že já zkrátka mám na totéž jiný názor než Vy.
12. 02. 2013 | 14:58

neo napsal(a):

Bavor. V:

ano, o tom nepochybuji.Já s tím problém nemám.

Mám problém se lží Občana, nic víc za tím nehledejte.

On prostě napsal, že je to v rozporu se zákonem. NE NENÍ .
Bude to v rozporu se zákonem až po r. 2014 pokud si nekvalifikovaní učitelé nezačnou doplňovat vzdělání.
12. 02. 2013 | 14:59

neo napsal(a):

gaia:
mýlíte se.

nikdy jsem žádnou příručku neoliberalismu ani nic podobného nečetl.
12. 02. 2013 | 14:59

SuP napsal(a):

Hanáku -
"....chyběl ten luxus, plné obchody, exotická nabídka cestovních kanceláří,TY BANÁNY, prostě ty věci zbytné a zbytečné....."

Správně.
O tom co je zbytné a zbytečné rozhoduje ÚV KSČ.
Problém není ve výběru model, kterým se chcete klanět, ale že ten bolševik je ve vás zažranej jak ta špína co nejde vyprat ani Arielem.
12. 02. 2013 | 15:02

gaia napsal(a):

SuPe

no za totality nemohl studovat každý, např. nás brali na PF jen třetinu z přihlášených, ale kdo vystudoval , tak místo dostal. Nemusel před kamerou brečet, že 5 let se něco učil a teď mu to je k ničemu.
Dnes může studovat každý blbec, ale pak se diví, že je s VŠ už druhý rok na pracáku a že tam pro něho nemají už druhý rok žádnou nabídku.
Takových mladíků bude jen přibývat , rok co rok a budou se velmi nudit. Ta přebytečná emergie povede k jejich radikalizaci a ten systém se pěkně otřese v základech.
a vám důchodcům možná už nepomůže 80 druhů jogurtů a plné obchody banánů. Neb takovým mladíkům bude připadat, že jim zabíráte místo pod sluncem.
12. 02. 2013 | 15:12

Bavor V. napsal(a):

neo
napsal jste "lidé, kteří vystudovali učitelství jen na střední škole nebo absolventi vysokých škol přírodovědného směru, kteří učí matematiku či chemii bez pedagogického vzdělání"
Nic takového Heller nemá. Tudíž tam nemá co dělat. Rok 2014 s tím nemá nic společného.
A co se týká nezaměstnaného učitele s tím nemáte problém? Já ano, protože vidím, že je to člověk, který utratil zbytečně "naše" peníze za zbytečnou školu a teď navíc pobírá dávky z "našich" poplatků na SP.
12. 02. 2013 | 15:13

SuP napsal(a):

Vážení přátele!
Doporučuji Vaší ctěné neutuchající pozornosti:

"....Bydlení, zdravotnictví, energie, pitná voda, základní potraviny, veřejná doprava. Tam všude nevládne trh ale spíše mono- nobo oligopol, se všemi děsivými následky. Soukromník na tom vydělá jenom s dotacemi nebo pokřivením trhu, jinak to vypouští a nechá na státu, který to také neumí řešit, v demokracii nemá tu moc,...."

Tam totiž není trh, protože to všichni potřebují a nemůžou si vybírat. Stát, kterému do toho nikdo nemluví, to neumí, protože NEMÁ TU MOC.

A co s tím má společného jakýkoliv ekonom, nejde-li o trh, ani o pokřivený trh, o ekonomiku ani o ekonomii?
Jde o to, že stát, který neumí ani rozdělit peníze, které upytlačí na pracujících, na nezbytné služby, jejichž zajištění je jeho povinností, bude určovat, jako ekonomickou školou se mají řídit ti, kdo ho živí.
Takže asi tak pane Hanáku.
12. 02. 2013 | 15:31

neo napsal(a):

Bavor V.

víte co znamená slovo NAPŘÍKLAD? Ne? tak to je potom těžký.

Základ je totiž TOTO: platí novela, podle které učitelé bez potřebného vzdělání si musejí začít dodělávat kvalifikaci nejpozději do roku 2014.

tečka. K tomu pak byl přidán příklad...tedy koho se to NAPŘÍKLAD týká. Není vyloučeno, že se to týká i jiných.
12. 02. 2013 | 15:34

Občan napsal(a):

Neo,

v rozporu se zákonem to samozřejmě JE už teď. Jenže jsou povoleny VYJÍMKY (učitelé s mimořádně dlouhou praxí a učitelé, kteří jsou schopni si chybějící kvalifikaci doplnit).
Račte nastudovat jako úplný základ zákon 563/2004 Sb., v platném znění, o pedagogických pracovnících. K němu se ovšem váží resortní předpisy a některé europředpisy.

Tolik k Vašemu blábolivému slovíčkaření.
12. 02. 2013 | 15:38

Občan napsal(a):

A pro úplnost - v rozporu se zákonem to BYLO i PŘED přijetím zákona č. 563/2004 Sb. Starší právní úprava ale povolovala a specifikovala víc vyjímek, protože z minulosti přesahovalo víc typů odborného vzdělání, uznatelného jako kvalifikace.
12. 02. 2013 | 15:43

StandaT napsal(a):

gaia: toho bych se nebál. Spousta mladých kluků má rozumnou výchovu a tak si budou hledat práci v jiném oboru, a spousta z nich se v tom i najde a bude je to bavit. Navíc to je generace, která víceméně počítá s tím, že bude muset být flexibilní, že během života vystřídá řadu různých povolání. Příprava na jedno celoživotní povolání není až tak rozšířená, jako tomu bylo za nás.

Krom toho, další spousta těch kluků, pokud už začala na škole s chlastem nebo drogama, tak začne z nudy dělat takové věci, že nebudou mít energii na nic, natož se mezigeneračně bouřit.
12. 02. 2013 | 15:59

gaia napsal(a):

StandaT

myslíte, že ten Heller už něco bere?
12. 02. 2013 | 16:03

neo napsal(a):

Občan :
jestliže jsou povoleny výjimky , tak to není v rozporu se zákonem. Proto se ta novela taky dělala, aby školy nemusely vyházet učitele na dlažbu aniž by za ně měly náhradu.

ale jsem rád, že neutíkáte a že se snažíte.
12. 02. 2013 | 16:03

StandaT napsal(a):

gaia: v profilu nic neuvádí :)
12. 02. 2013 | 16:06

Hanák napsal(a):

Supe, proč rozmazáváte ještě 3 x že nejste schopen pochopit krátký text. Kdybyste mlčel, mohl byste vypadat jako mudrc- staré pořekadlo
To co jsem popsal v 14,47 je prostě zákonitost, se kterou nehnete. Oba systémy mají své výhody a nevýhody.
Výhoda Svobody je tak obrovská, že jsme si nějakou chvíli mysleli že nad to není. Jenže se ukazuje, že jsme tu svobodu nezvládli.
Možná to znáte doma- buď se podřídíte a uděláte to co je potřeba, a budete mít domácnost kde je pořádek, teplo ,navařené jídlo, vše jak má být- ale musíte nesvobodně makat. Komunisti říkali že svoboda je poznaná nutnost.
.
Nebo bude každý trvat na tom že je svobodný a bude si dělat co chce. Záhy zjistíte že nikoho nebaví uklízet, vařit, umývat nádobí, prát a žehlit, topit je li třeba,starat se o děcka, dokonce je ztráta času je vůbec porodit, dodržovat pravidla.
Domov se rozpadne ve špíně, jídlo nebude, děti nebudou.Nikoho nebaví pracovat- peníze nebudou. Časem to přeroste v gheto nepřizpůsobivých Ale budete svobodní, free, cool, in.
.
No a to je bohužel popis dnešní společnosti. Můžete si vystudovat co chcete, i když to nikdo nepotřebuje a za pár dnů budete žebrat na pracáku. Můžete dělat co chcete, nebo nepracovat vůbec, jenom parazitovat. Pracují jen zoufalci kteří to neumí lépe zařídit.
Společnost to stále hůře zvládá financovat, dluhy rostou, ghet, exekucí, bezdomovců a žebroty přibývá, sociální vymoženosti mizí v nenávratnu. Ale jsme svobodní, free, cool, in.
.
Jste schopen zvládnout alespoň tak jednoduchý text???
12. 02. 2013 | 16:15

Sláma napsal(a):

Neo zase napsal blbost: "Co lze sehnat z domácí produkce, to kupuji z česka.
Med například, jablka, hrušky aj ovoce zde pěstované, totéž zelenina."
A jak víte, neo, že jsou z tuzemské produkce? Ani cedulka to nezachrání, protože se často potraviny přivezené ve velkém přebalí, dá se jim česká cedulka a vy nic nepoznáte.
Ve skutečnosti jen malá část potravin, která se u nás prodává, je vyprodukována v Česku.
12. 02. 2013 | 16:21

neo napsal(a):

hanák:

zapomínáte dodat, že za to vaření,žehlení, praní, uklízení, mytí nádobí atd máte nějakou odměnu. Ať už v podobě kapesného (děti), sex(vy a žena), klid, pořádek, útulno (žena i vy), dobré jídlo....

tento systém k těm odměnám motivuje, proto není potřeba nic nařizovat a rozkazovat.

Pokud stojíte jak soudruh Stalin nad vaší rodinou a rozkazujete : Ty umeješ nádobí, nebo dostaneš, ty vyluxuješ, nebo máš domácí vězení, ty uvaříš, nebo tě zmlátim....

To je ten váš režim pane.

Dám přednost tomu svobodnému.
12. 02. 2013 | 16:25

neo napsal(a):

Sláma :

Sláma zase napsal útočný blábol.
Vím, protože vím, od koho to kupuju ty cedulko.
12. 02. 2013 | 16:26

mb napsal(a):

prouza nevim proč do toho taháte pravdaláskaře jednak to zavádí, protože neni jasné co tím míníte ... a jednak zavádíte pojem pravdoláskař jako antikomunista což tak asi být nemusí a pak do toho taháte mrtvého singhu a bácze což je upa mimo ...

byŤ bych přijal nálepku pravdoláskař stejně jako ji přisuzujete ls tak jsme často vepři ...

standa t napsal: můžou, proč by ne. Stejně tak, proč by nesměli lidi protestovat proti tomu, jak se oni dohodnou ohledně exekutivy? Rada kraje se má k zastupitelstvu (a tedy k samotným volbám) obdobným způsobem, jako vláda k parlamentu. Jsou snad protesty odborářů a jakobychudiny prot vládě nedemokratické? Nejsou, tak proč na krajích mají platit jiná pravidla?!

Tady, myslím, nejde o to, co může jedna nebo druhá strana, ale o to, že to jsou dvě strany jedné mince které nelze od sebe oddělit - jedni mají právo rozhodovat, druzí mají právo s tím nesouhlasit. Ve své podstatě jde o to, že říkáte: teď jsme vyhráli my, a vy máte právo držet hubu a krok, jinak porušujete demokratickou soutěž. Jenže právě toto okřikování je nerušováním demokracie.
12. 02. 2013 | 11:42

ale jo asi máte pravdu ... ale hladovky ... já nevim ... podle mne to patří do nějaké diktatury jako s tou disidentkou z Barmy ...

ale pořádat hladovku proti radní za školství ... já fakt nevim ...

a navíc ji anonymy přivedly do blázince ... to máte analogický tomu jako když uštvali Čapka ...

/ navíc to byli taky ´věřící´/ ,,,

prostě se zimola může svobodně rozhodnout s kym koaluje ... a ty protesty měly mít nějakou úroven ... a baborová měla dostat nějaké dny hájení ... a ať přitvrdí kdyby pak něco ve své funkci podělala ...

ale začít protestovat když prohraju ... no já nevim ... že bychom začali držet hladovku proti prezidentu Zemanovi ???

byl přece zvolen DEMOKRATICKY stejně jako DEMOKRATICKY byla zvolena baborová ...

zdravím ...
12. 02. 2013 | 16:47

mb napsal(a):

koukám že to Hanák 12. 02. 2013 | 12:00

zapsal za mě / podobně jako já ...
12. 02. 2013 | 16:49

mb napsal(a):

souhlasím s gaiou ... A když vidím, čeho jsou mladí schopni, např. ta Bavorová se pod tlakem těchto cucáků zhroutila, v TV říkala, že dokonce nenechali na pokoji ani její vnoučata, což chápu, že na toto každá žena slyší a je v tomto velmi zranitelná, pak mi tedy dobře není

... a připouštím že je to humus ...
12. 02. 2013 | 16:57

mb napsal(a):

Krom toho, další spousta těch kluků, pokud už začala na škole s chlastem nebo drogama, tak začne z nudy dělat takové věci, že nebudou mít energii na nic, natož se mezigeneračně bouřit.
12. 02. 2013 | 15:59
gaia napsal(a):
StandaT

myslíte, že ten Heller už něco bere?
12. 02. 2013 | 16:03

... ne, ten se mezigeneračně bouří ...
12. 02. 2013 | 17:03

StandaT napsal(a):

mb: OK, toto beru. Asi je nutno diskutovat o tom, kde je hranice, co už je za čarou a co ne. Proti excesům je správné se ozvat. Pokud nastalo to, co napsala gaia, že lidi otravovali i vnoučata Baborové, pak je to zcela jednoznačně za. Jenže zloba proti studentům jde primárně jinudy - jde cestou omezit jejich svobodu slova a právo shromažďovací jako takové.

Pokud to ponecháme v obecné rovině, pak tady máme garantovanou svobodu slova a svobodu shromažďovací. Tyto svobody jednoznačně omezuje legislativa - např. nemohu hlásat fašismus či komunismus. Ale tento zákon neomezuje tato má práva nějakými 100 dny po volbách. Takovýto požadavek jde mimo mantinely právního státu, a kdo to po mě/studentech/kulturní frontě po presidentských volbách požaduje, ten se sám pohybuje mimo rámec právního státu a demokracie, protože mne/je svévolně, bez opory v legislativě, omezuje v mých/jejich základních právech.

Znovu opakuji - bojovat proti excesům a za kultivaci ano. Umlčovat v žádném případě.
12. 02. 2013 | 17:08

mb napsal(a):

to jo no stando ... ono spíš jde o vyvinutí tlaku ... tak v 89 byl vyvinutej tlak na komanče ... a padli ( či se transformovali ) ... ale tady se jednalo o svobodne volby a baborova prostě uspěla ... tak jí měli dát / nechat šanci ...

mimochodem ... víte že soukromé školy jsou od státu podporovány z 90% procent ? ( pokud ne ze 100) a nemyslíte, že je to tak trochu absurdní ... ??

prostě myslim že protest jako hladovky sem nepatří ... ale chce li někdo hladovat ... budiž ...

... jak útočili na baborovou by vám asi řekla nejlépe ona sama ...

jo vadí mi ten sloup ... / o grospičovi,semelove, grebeničkovi aj. nemluvě /

máte pravdu že: Tyto svobody jednoznačně omezuje legislativa - např. nemohu hlásat fašismus či komunismus. Ale tento zákon neomezuje tato má práva nějakými 100 dny po volbách.

ale když prohraju, tak bych to měl asi akceptovat, ne ???

a nevykonávat povolební nátlak, ne ... ???

nátlak PO SVOBODNÝCH VOLBÁCH zavání nacistickými metodami, ne ???

/ viz. urážky anonymů aj ... /
12. 02. 2013 | 17:42

Andrej Komsomolec napsal(a):

Pán Heller, antikomunistický štváč...
:) Odpoveď je jednoduchá... v momente, keď sa kapitalizmus ako systém, na čele ktorého stoja USA a západné štáty, vzdajú vykorisťovania za cenu maximálneho zisku a dobyvačných vojen o surovinové zdroje tejto planéty... stane sa nepotrebnou aj možnosť násilnej revolúcie. Kedže, nič také ako som vyššie napísal, zo strany kapitalistických krajín v dohľadnej dobe nehrozí, možnosť násilnej revolúcie ostáva v platnosti... :)
Spomínate Palacha... prečo nespomeniete ľudí - aj mladých ľudí, ktorí sa na protest proti tomuto, vraj demokratickému :) systému upálili (aj v ČR) ??? Je nedemokratické o tom hovoriť ??? Alebo iba máte osobný problém napísať vyvážený a objektívny názor ??? :)
Píšete o: nenásilných protestech jihočeských studentů... ale už nepíšete o výhražných listoch a telefonátoch p. Bobošíkovej, prečo ??? Nemáte v tejto otázke čisté svedomie ??? Myslím, že to vo vašom prípade nehrozí... :)
Vás hlavne štve, že KSČM uspela vo voľbách demokratickým spôsobom a ľudia žijúci v každodennej realite "nežerú" vaše antikomunistické žvásty... :) Ľudia proste nesplnili vaše očakávania (to zaváňa pravicovou a antikomunistickou totalitou...) a preto bolo potrebné poštvať proti p. Bobošíkovej mladých, naivných, ale entuziazmom sršiacich študentov, ktorí pre nedostatok životných skúseností sú ľahko manipulovateľní !!! Podobne prebiehala aj tzv. "nežná" v roku 89.
Označujete marxizmus ako utópiu... :) To ma pobavilo... :) Marxizmus preukázal v histórii svoju života schopnosť... nanešťastie socialistický systém, ktorého základy tvorí aj marxizmus, prehral bitku s kapitalizmom... bitku, ale nie vojnu !!! :)
23 rokov (aká krátka doba) po páde socializmu, má kapitalizmus obrovské problémy v každom smere a jediné riešenie aké ponúka, je drancovanie iných štátov úrokmi alebo vojnami !!! Aké riešenie, ak nie systémovú zmenu (?) navrhujete vy ??? Primitívny antikomunizmus made in Heller ??? Čoho ste schopný vy a vám podobní ???
12. 02. 2013 | 17:44

SuP napsal(a):

Hanák -
"....Výhoda Svobody je tak obrovská, že jsme si nějakou chvíli mysleli že nad to není. Jenže se ukazuje, že jsme tu svobodu nezvládli....."
Mluvte za sebe jednoduchej texte.

Váš problém není kdovíjak zásadní. S většinou toho, co píšete lze bez problémů souhlasit. Jediný rozpor je v tom, co dnes rozděluje (zase) celou společnost. Vy si myslíte, že je na to potřeba ÚV KSČ, já (a nejen já) si myslím, že to lidem musí přejít do krve a dokážou to sami mnohem líp. Protože (asi na rozdíl od Vás) jsem zkusil obojí, ale nedá se srovnat. Jen je nutné připustit, že ne všichni se mohou mít jako prasata v žitě, ale "jen" úměrně svým schopnostem.
ÚV KSČ hlásal, že úměrně jeho potřebám. Zdá se, že naopak vy jste nepochopil, že v době socialismu se ÚV KSČ skutečně MĚL úměrně svým potřebám, ale na úkor všech ostatních.
Dnes společnost řídí na střídačku degenerované skupiny politických amatérů, hochštaplerů a rutinérů, kteří obdobně jako předtím ÚV KSČ vidí, kam to vedou a jaké důsledky je za to čekají. A stejně jako kdysi ÚV KSČ pomocí pendrekových zákonů, oni dnes demokraticky vynalézají způsoby, jak si svou moc upevnit a pojistit, protože tuší, že to bude poslední příležitost, jak si pro sebe ještě něco ukrást.

Vážený pane. Společnost se bez této "výkonné" skupiny docela dobře obejde. Je jenom potřeba dohlédnout na to, aby v další vlně mohli přijít ti (kterých je dnes v politice zcela určite velká síla, jinak by to všechno nemohlo fungovat), kteří ve svých pozicích nepozorovaně dělají to, co se od nich čeká, aniž by jim to někdo moudrý nařizoval.
Zároveň je potřeba dohlédnout, aby místo nich nenastoupila garnitura stejných neumětelů, jako jsou ti, kteří se tam střídají 20 let, ale ještě nebyli na řadě, takže se mohou tvářit, že "oni by nikdy". Spoléhají přitom na krátkou historickou paměť ostatních a drze předpokládají, že během problémů rodící se demokracie se pozapomělo na to, kdo to všechno má na svědomí.
A Vy jste toho zářným příkladem.
TO je Váš problém.
12. 02. 2013 | 17:46

mb napsal(a):

a ještě jinak: po tristních výsledcích ´demokratických´ stran myslim nazrál čas, aby se komunisté opět ujali moci ...

mají na to myslim právo ... nemůžeme mít jednu stranu mimo systém ...

ať se normálně ušpiní zas od moci jako jakákoli jiná strana ...

a buĎ uspějou ... a dostanou zas hlasy a mandáty ... anebo neuspějou a dojde k jejich marginalizaci ...

a pokud jsou komunisté nedemokratičtí ... nechť je demokratický režim/systém ... zruší, rozpustí, donutí se přejmenovat ...

s pozdravem
12. 02. 2013 | 17:46

StandaT napsal(a):

mb: tady se neschodneme. Volby jsou o mandátech. Proti mandátu studenti neprotestují, nikdo nechce, aby odešla ze zastupitelstva. Výsledek voleb tedy respektují. Složení rady nevychází z voleb, neodvíjí se od mandátů (a vůle voličů), ale z jednání krajských vyjednávačů, kteří dostali mandát k jednání (i o složení rady) od krajských vedení partají. Nesdílím tedy názor, že protestovat není na místě.

Jiná situace je, pokud se jedná o presidentskou volbu. Zeman na hradě je vyjádřením vůle voličů, je to výsledkem demokratických voleb, a tady by naopak zklidnění na straně poražených bylo na místě.
12. 02. 2013 | 17:52

StandaT napsal(a):

mb: "a pokud jsou komunisté nedemokratičtí ... nechť je demokratický režim/systém ... zruší, rozpustí, donutí se přejmenovat ..."

Pokud jsou komunisté nedemokratičtí, pak demokratický systém (bude-li) na ně bude krátký. Jsem mezi lidmi, kteří by toto riziko zkoušky komunistů z demokracie velice neradi podstupovali.
12. 02. 2013 | 17:57

StandaT napsal(a):

mb: "ať se normálně ušpiní zas od moci jako jakákoli jiná strana ..."

Myslíte, že se ušpicí? Přesněji, že lidé budou tu špínu vidět?

Extrémě nepopulární Bém měl za ekonomického náměstka jakéhosi Paroubka. Ekonomický náměstek je někdo, kdo prostě nemůže nevidět do zakázek. Vedoucí kontrolního výboru byl komunista. Ani tato pozice neumožňuje nevidět. Ani Paroubek, ani komunista nejsou spojování se žádnou špinavostí v hospodaření Prahy, Bém je univerzální viník všecho. Obdobně to je tady u nás ve Středních Čechách. Opět jedinný, univerzální viník - Rath. Přitom radní nemohli nevidět, neslyšet. A lidem to (ve volbách vůbec nevadilo).

Rozhodně nesdílím názor, že špínu lidé uvidí u všech, co se ušpiní. Levicový elektorát je obdivuhodně selektivní.
12. 02. 2013 | 18:05

SuP napsal(a):

mb -
"....jo vadí mi ten sloup ... / o grospičovi,semelove, grebeničkovi aj. nemluvě /...."

Ale Baborová si sama vybrala, že bude kandidovat a spolustranit PRÁVĚ s nimi.....
A to i když zohledním to, co psal StandaT a měl pravdu (co je už za hranou).
12. 02. 2013 | 18:09

ZdeněkJ. napsal(a):

Lila
"položte si otázku, kdo nese odpovědnost za čtyřicetiletou morální devastaci národa, z níž se budeme vzpamatovávat několik dalších generací. Kdo vychoval dnešní tuneláře, zkorumpované politiky, proč zahraniční investoři z ČR zhnuseně odcházejí, protože není síly, která by zabránila totálnímu rozkrádání jejich firem..."
Škoda, že Vy si nepoložíte otázku, proč ty preference komunistů jsou tak vysoko.
Pokud jde o ty tuneláře, zloděje či korupčníky a jejich výchovu jste zcela mimo. V této zemi se kradlo vždy (nevím jestli více nebo méně než jinde), psal o tom již Havlíček, svědčí o tom i Masarykovo -nebát se a nekrást- a řada korupčních afér politiků hlavně pravice za první republiky. To bylo podle Vás také způsobeno činností komunistů? V tomto státě žijí miliony lidí, navzdory tomu, že vyrostli v minulém řežimu, ,nikdy nic neukradli ani se nedopustili korupčního jednání. Je zvláštní, že na ně ta komunistická devastace morálky nepůsobila. Lidé jako Vy jsou frustrováni tím, že jejich miláčci, polistopadové tzv.elity kradou a jsou zkorumpovaní a proto je třeba najít jednoduché vysvětlení. Je tím vinna devastace morálky v minulém režimu. Chraň bože uvažovat o tom, že ona devastace v současnosti není o nic menší. Příkladů by se našly desítky. Takovým posledním majstrštykem v této oblasti je amnestie páně Klausova.
12. 02. 2013 | 18:09

mb napsal(a):

no ale vyjednávání o radě, je přece právě na těch krajských vyjadnavačích, ne ... ???

když jsou celostátní volby ... tak taky vytváříte koalice, ne ???

to bylo právě zoufalé, když byl někdo z té iniciativy proti baborové v televizi ...

tak říkal, že po uzavření dohody čssd ksčm ... začal radit čssd, že maj vypovědět dohodu s ksčm ...

a znovu začít jednat ... a to je myslím právě to zrůdné ...

at si čssd jedná s kým chce a dohodu , koalice a obsazení rady ... at si vyjednává a obsadí taky kýmkoli chce ...

rozumíte, co se vám snažím sdělit ?

a zde se opět neshodneme: Pokud jsou komunisté nedemokratičtí, pak demokratický systém (bude-li) na ně bude krátký. Jsem mezi lidmi, kteří by toto riziko zkoušky komunistů z demokracie velice neradi podstupovali.

víte demokratický režim si musí určit nějaké markery ... a ta strana, která chce bojovat o demokratický mandát tato kritéria musí splnit ... takže bud komunistická strana je demokratická .-.. PAK NA NI MUSÍME POHLÍŽET JAKO NA DEMOKRATICKOU STRANU ... a nebo demokratická není ... a pak se ani nemůže účastnit demokratické soutěže ...

mně mnohem víc vadí účelová, utilitární DÉMONIZACE KSČM ... to se hodí spoustě zlodějů ( z ods a dalších stran ) ... kteří nejsou potrestáni za své špatné chování, protože uplatní snadný trik ... řeknou my možná nejsme úplní andělé, ale podívejte se na ty komunisty .... VY SNAD CHCETE NÁVRAT KOMUNISTŮ ... a takto se tedy komunisty lacině straší ...

vůbec bych se nebál pustit je k moci ( nemají rudého bratra ) ...

museli by se ukázat, odkopat ... a ztratili by laciné protestní hlasy ...

ale chápu že spoustě lidí komunisté u moci vadí ( neshodnu se na tom třeba se sš)

zatim zdravím ...

myslim že plytký povrchní jednoduchý antikomunismus je laciný ... nic nestojí ...
12. 02. 2013 | 18:11

SuP napsal(a):

(12. 02. 2013 | 17:44)
Vstal nový bojovník!
12. 02. 2013 | 18:13

mb napsal(a):

StandaT napsal(a):
mb: "ať se normálně ušpiní zas od moci jako jakákoli jiná strana ..."

Myslíte, že se ušpicí? Přesněji, že lidé budou tu špínu vidět?

... projdou normálnim demokratickym kolečkem ... volby ... mandáty ... osvědčení/neosvědčení ... nové volby ...

myslíte že když se ksčm dostane do vlády, že opět zavede diktaturu ?

já si to nemyslím ... tak to nechte na lidech ... at si činost komunistů v exekutivě vyhodnotí ... a dají jim zas známku/ vyhodnotí si je ....
12. 02. 2013 | 18:15

mb napsal(a):

Rozhodně nesdílím názor, že špínu lidé uvidí u všech, co se ušpiní. Levicový elektorát je obdivuhodně selektivní.

... jako by pravicový elektorá selektivní nebyl ...

jak jste psal o těch komančích v pozadí ...

u nás v ústeckém kraji je to to samý ... vládnoucí socdemák měl taky nějakýho komančskýho náměstka a ted si to vyměnili ...

tak proto nás komunisti nepustili do výborů, které předtím slíbili ...

ale nebudu je přece kritizovat ideologicky ... ale věcně ...

jsi komunista a děláš dobrou politiku, nekradeš ? fajn ...

kradeš ... špatný ... at jsi komunista anebo ne ...
12. 02. 2013 | 18:18

StandaT napsal(a):

mb: varianty na "plytký povrchní jednoduchý antikomunismus" čtu často, ale pořád nevím, co je tím na mojí adresu míněno.

Přece pokud existuje nějaký ismus, který vyznávají nějací lidé, pak je logické a přirozené, že se najdou jiní, kteří to odmítají a objeví se tak -antiismus. Akce-reakce. Stejně tak, jako je přirozené, že např. existují antiliberálové. Nevím, proč antikomunismus je tak urputně dehonestován lidma, kteří se ke komunismu nehlásí.
12. 02. 2013 | 18:37

zdenekbrom napsal(a):

mb :

Kupte si toho medvídka mývala, fakt.
12. 02. 2013 | 18:37

zdenekbrom napsal(a):

StandaT:

To je něco jako "konstruktivní pozitivní satira" :)
12. 02. 2013 | 18:38

mb napsal(a):

standa plytky povrchni jednoduchy antikomunismus nebylo proneseno na vaši adresu ... ale obecně ... chcete li na adresu Hellera ... ( viz. ve shodě se zb, jehož mývala jsem nepochopil ale to neva ...)

nechci antikomunismus a priori dehonestovat ... jen upozornuju na úskalí snadného a laciného antikomunismu ( snad se mi je podařilo uvést)

zatim ...
12. 02. 2013 | 18:42

Andrej Komsomolec napsal(a):

SuP napsal(a):
(12. 02. 2013 | 17:44)
Vstal nový bojovník!

:D :D :D Áno, nový bojovník vstal... bolo to pár dní po 17. novembri 1989, mal som 14 rokov... keď som ja a ešte niekoľko kamošov na strednej slobodne vyjadrili svoj názor a odmietli ísť onanovať na námestia, za čo sa nám ušlo hádzanie kameňmi...
Nuž SuPík... keď nabudúce budete štvať proti komunistom, lepšie inštruujte mládež... ono sa totiž môže stať, že sa nájdu mysliaci ľudia, čo sa nedajú zastrašiť alebo zmanipulovať davom... :)
PS: V našej triede "robili revolúciu" najväčší hajzlíci, šmejdi a jeden feťák, ktorého neskôr vyliali zo školy... :) Demokratickí bojovníci ako sa patrí !!! :D :D :D
12. 02. 2013 | 18:46

SuP napsal(a):

Lehni!
12. 02. 2013 | 19:20

SuP napsal(a):

"....PS: V našej triede "robili revolúciu" najväčší hajzlíci, šmejdi a jeden feťák, ktorého neskôr vyliali zo školy... :) Demokratickí bojovníci ako sa patrí !!! :D :D :D ..."

Je pravděpodobné, že mnozí z toho od těch 14 vyrostli. Na rozdíl od Vás, studente.
12. 02. 2013 | 19:22

mb napsal(a):

třeba ne supe ... třeba se z nich stali mafiánští kapitalisté ... mimochodem, když je takhle Heller etablovanej, nebudou se jej zkoušející bát vyhodnit od zkoušky, pokud Heller nebude umět ... ???

zatim zdravim ...
12. 02. 2013 | 19:53

Hanák napsal(a):

Stando, ty nechápeš v čem jsou antikomunisti vadní.?? Přece v tom, že se tady hroutí stát, dluhy rostou, nevíme jak se uživit a ty do nekonečnA OPAKUJEŠ CO DĚLALI BLBĚ KOMUNISTI PŘED 65 LETY.
aSI JAKO KDYŽ NĚKOMU HOŘÍ BARÁK A ON MÍSTO hašení vzpomíná jak měl před 65 lety rýmu a ještě i kašel.
.
a s každým dalším rokem po cinkání klíči je to trapnější. Pokud jsi se cítil tehdy dobře, nějak jsi od té doby duševně ustrnul
Kadet Biegler ze Švejka to také uměl, o všem už před válkou hovořil s okresním hejtmanem
12. 02. 2013 | 20:00

pavel v napsal(a):

Sláma napsal(a):
"Lila položila otázku: "kdo nese odpovědnost za čtyřicetiletou morální devastaci národa, z níž se budeme vzpamatovávat několik dalších generací"
Odpověď je celkem jasná. Za prvé to jsou tzv. demokratické strany, které nebyly schopné zvládnout Velkou hospodářskou krizi. Ta radikalizovala masy. Za druhé to je Édouard Daladier a Neville Chamberlain, kteří aktivně spolupracovali se Zlem. Za třetí to jsou naši bývalí sudetoněmečtí spoluobčané. Kdyby nebylo Velké krize, Mnichova a německé okupace, nikdy by nebyl ani Únor."
KONEC CITACE

Pane Slámo, dávno před nacinálně socialistickým Zlem tísnilo svět Zlo ještě větší: Stalinův komunismus. Ještě před nacistickými koncentráky existovaly koncentráky v Rusku. Nakonec se obě Zla spojila paktem Molotov-Ribbentrop a rozpoutala 2. světovou válku.

Velká hospodářská krize ve 30. letech minulého století byla způsobena nákazou světa socialistickými myšlenkami, že je možné předcházet hospodářským cyklům plánováním - státními zásahy do ekonomiky. Aby zabránila krizi, poskytovala americká vláda téměř bezúročné úvěry, které pro snadnou dosažitelnost daly vzniknout zcela nesmyslným investicím, jež místo zisku přinášely jen ztráty. Nesplácení těchto úvěrů poslalo do bankrotu věřitelské banky a následující dominový efekt se rozšířil do celého světa.
12. 02. 2013 | 20:07

zdenekbrom napsal(a):

Hanák:

Čistě mezi námi. Při požáru není moc platný ani ten, kdo jenom běhá kolem a křičí: "Hoří, hoří, no to je oheň, hoří, podívejte se, hoří ..."

Při požáru jsou především potřeba lidé, kteří umí hasit.
12. 02. 2013 | 20:21

SuP napsal(a):

Hanák -
"....nekonečnA OPAKUJEŠ CO DĚLALI BLBĚ KOMUNISTI PŘED 65 LETY...."

Jenže oni to dělali blbě i před 64 lety, před 63 lety, ..... před 30 lety, před 29 lety, ..... a nakonec před 25 lety už to dělali už TAK blbě, že šli sami od válu.
A to je holá pravda, ať ji nazvete třeba antikomunismem.
12. 02. 2013 | 20:22

StandaT napsal(a):

Hanáku: antikomunismus není zaměřený zpátky, ale do budoucnosti. Ne každý chce být za toho blbce, co se spálí o kamna podruhé.
12. 02. 2013 | 20:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy