Za Róberta Bezáka + dodatek

11. 03. 2014 | 08:54
Přečteno 3871 krát
Dne 1.3.2014 se veřejnost dozvěděla, že papež František přijal rezignaci českobudějovického biskupa Jiřího Paďoura. Zájem nejen katolické církve je zcela jistě nahradit Jiřího Paďoura člověkem, který má morální kredit, respekt a schopnosti k výkonu českobudějovického biskupa. Jsem přesvědčen, že takové kvality prokázal právě Róbert Bezák.

Róbert Bezák byl na Slovensku bezprecedentně odvolán minulým papežem Benediktem poté, co opakovaně poukázal na zásadní chyby v hospodaření jeho předchůdce v trnavské diecézi Jána Sokola. Podrobné informace včetně externích odkazů je možné si dohledat zde.

Církev tak stojí na rozcestí, kdy se musí rozhodnout, jestli bude své „hříchy“ zametat pod koberec nebo se bude snažit jít příkladem, což je mimo jiné jejím posláním. Volba Jorge Bergoglia (papeže Františka) do čela církve mě naplňuje optimismem. Jsem přesvědčen, že Róbert Bezák prokázal své morální kvality. Byla by obrovská škoda, aby takovýto dobrý kapitán seděl v podpalubí. I proto vznikla iniciativa, která se snaží poukázat na to, že Róbert Bezák by byl dobrou volbou pro českobudějovickou diecézi.

Možnost podpořit tuto myšlenku svým podpisem je možné zde nebo svým „lajkem“ na sociální síti facebook zde.

Závěrem dva odkazy, které Bezákovo odvolání komentují. Od Tomáše Halíka a Vojtěcha Kodeta.

Dodatek 14:35 11.3.2014: Dnes v dopoledních hodinách byla petice ze "záhadných důvodů" nedostupná. Problémy se zobrazením stránky jsou i nyní. Vysoce pravděpodobná je intervence zvenčí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

patriot napsal(a):

Pánbíčkáři všech zemí, sežerte se!

A hlavně přestaňte prznit naše děti a vnoučata!!
11. 03. 2014 | 09:28

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Ja som myslel, ze v KDU-CSL su krestania. A ti by nemali klamat, ako Vy. "Argumenty" i doporucenych komentatorov ste uviedli. Ale protiargumenty, ine pohlady, to uz pre istotu nie.
Bezak bol menovany papezom. Bezak bol odvolany papezom. Cirkev nie je JZD, ci nejaka institucia so vseobecnymi volbami. Papez NIC nevysvetloval, preco Bezaka menoval, papez NEMA preco NIKOMU NIC vysvetlovat, preco Bezajka odvolal. Bezak porusil zavazne! sluby, ktore pri uvedeni do uradu dal. Urobil zo seba nejakeho mucenika, uvadzal falosne udaje o Sokolovom hospodareni (pritom, mna ani Sokol, ani Bezak nejako zvlast nezaujima), nielen pred oficialnym odvolanim, ale NAJMA v case adventu!!! SASKOVALl v proticirkevnych relaciach proticirkevnych televizii (TA3, MARKIZA, JOJ...), nechal sa obhajovat a velebit protikatolickymi a protipapezskymi hnutiami z Rakuska a z Nemecka (Wir sink kirchen - cirkev sme my), nechal sa obhajovat NARUSITELMI cirkevnych slavnosti, uvadzania biskupa Orosza do uradu, narusitelmi svatej omse v Brne pri prilezitosti stretnutia ceskych a slovenskych bispupov atd., atd., atd. Z vyssie uvedenych chovani Bezaka je Bezak vsetko mozne, len nie DOBRY biskup katolickej cirkvi. Zobrali mu IBA URAD, na ktory nema automaticky narok NIKTO a zacal sa chovat ako decko, ktoremu zobrali hracku, alebo, co je horsie, ako clovek prilepeny na FUNKCIU.
To je velmi, velmi nebiskupske a nekrestanske. Viac sa k tomu nema zmysel vyjadrovat. Vieme, ze nadalej budu rozni protagonisti roznych hnuti otravovat s Bezakom nejake destarocia. Mozno, vlastne to bolo asi i cielom podpory od protipapezskeho hnutia pre Bezaka, ze Bezak sa stane papezom novej katolickej cirkvi, kde sa bude papez volit ako napr. biskupi v pravoslavnej, ci evanjelickych cirkvach. Ale, ako sa hovori v prislovi o karavanach...
11. 03. 2014 | 09:30

Bodrý den! napsal(a):

Bodrý den!
Ještě nezjistil všechno o té bolševické nomenklatuře Baborové -- a už pikluje, bolševik Gelljer, zase tohle.
Bodrý den!
11. 03. 2014 | 09:34

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Církev je totalitní organizace, demokratické principy neuznává, podobá se svými vnitřními mechanismy spíše armádě než občanskému spolku.
Což mj. potvrzuje v příspěvku nade mou JAHA. Děkuji mu za to.
I za tu nenávist, kterou potvrzuje také to, že mnozí lidé v Církvi nejsou žádnými křesťany, ale pouhými poktytci /dle Tresmontantova Hebrejského Krista dokonce " nevěřícími" - viz jeho interpretace porslovu Krista k farizejům, saduceům" - pokud jsou členy Církve dokonce nevěřící, tak co to je za organizaci ?/.

Bezáka bych ale ČB diecezi přál. Je to normální člověk z masa a kostí, má také mnohem blíže ke Kristu než např. nevěřící JAHA.

Nepodepíšu ale nic, bylo by to nedemokratické...rozhodnout by měli a to pomocí dfemokratické metody členové Církve, nejlépe ti, kterých se věc přímo týká. Ne pomocí nátlaku zvenčí -kdy např. Fiala /ODS/ ve své práci tvrdí, že Církev je samostatným státem , šlo by tedy navíc o vměšování do záležitostí cizího státu.
Ať si Církev udělá pořádek se sebou sama, papež toho už nažvanil tolik, že jistě bude možné jeho slova proměnit aspoň v nějaý jeden izolovaný demokratický čin.
osobně tomu nevěřím, myslím si, že bude pokračovat v totalitním způsobu organizace svých vnitřních věcí. demokracie by ji totiž posunula někam zpět ke Kristovi a jeho učení, to by ji zničilo.
11. 03. 2014 | 10:18

Ferda napsal(a):

Heller tak dlouho bojoval s komunisty, až s ostatními skončil v náručí agenta stb. Babiše. A jeho ideová souputnice Roithová tak brojila proti Rusům podporujíce Timošenkovu, až i dnešní Majdan s ní nechce mít jako se zlodějkou noc společného.
No nejsou to paradoxy ? Tak takoví lidé si dělají nárok stát včele naší společnosti.
11. 03. 2014 | 10:37

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ferda napsal(a):
Heller tak dlouho bojoval s komunisty, až s ostatními skončil v náručí agenta stb. Babiše.
---------------
Zatím ale ta spolupráce potvrzena nebyla (ale nebyla ani vyvrácena).
Každpoádně to KDU ČSL hodně diskvalifkuje, divím se, že jejich voliči masově neprotestují či nepořádají hladovky,a si jsou praktiky - ne idealisty..
Ale do pana Hellera nekopejte - vypadá dost vyhladověle i tak , jen samá šlacha a kosti, počkejme až trochu přibere, pak jistě opět bude hladovět - na protest proti spolupráci jeho strany s Babišem, špiček jeho strany, na špici české politiky..
Možná by ale stálo za to, kdyby se na protest proti spolupráci nejvyššího vedení KDU ČSL s Babišem . a to na úrovni vládní...zučal naopak přežírat. dal by si metu například stopadesát kilo...a mohl by začít třeba hned.
Je to zřejmě i otázka sponzorů - zda by do takové akce šli. Ano, jistě je to i otázka sponzorů KDU ČSL.
11. 03. 2014 | 11:15

renda napsal(a):

Vrána k vráně sedá, modernista modernistu si hledá. Bezákovci jsou politováníhodný lidský odpad.
11. 03. 2014 | 11:17

chodec napsal(a):

hollan, heller a filler. pěkkná chásska.
11. 03. 2014 | 11:20

strýc virus HxNx napsal(a):

Heller neumí nic.
jen rozeštvávat lidi.
pěkný fógl!
11. 03. 2014 | 12:03

siven napsal(a):

Ááá, šláplo se na kuří oko a katolické černé košilky už přilétly i s kamínky. A nejvíc pobavil JAHA, ostatně tak, jako vždy.

Bezák? Skvělý rudý hadr na naběhlé reprodukční žlázy katolického extremismu :))
11. 03. 2014 | 13:12

Míla napsal(a):

Tak jsem zahlédl v televizním šotu sněmovního rokování Vašeho předsedu v družné zábavě s agentem.Až jsem se lekl jak mě to překvapilo.Chtělo by to bratře synku nějakou ostrou kritiku na předsedu a dosadit tam někoho jiného.Tak se pochlapte,jistě uspějete jako s komoušskou zastupitelkou.Jenom dejte pozor,abyste nechytil nějakou tu pecku čenichovku.
11. 03. 2014 | 13:21

JAD napsal(a):

V debatě se ozývají hlasy vytýkající církvi její nedemokratičnost, což dokládá neznalost zásadní skutečnosti - tato společnost je organizována hierarchicky, čímž úvahy o jakési "demokratičnosti" automaticky ztrácí jakoukoliv váhu.

Na rozdíl od autora blogu nevidím pranejmenší důvod ke jmenování p. Bezáka budějovickým biskupem. Jmenovaný má početnou obec zastánců i protivníků a tyto třecí plochy by jeho usazením do biskupského křesla neukončily svou činnost, naopak by nabyly na intenzitě. Papež si bezesporu vyžádá dobrozdání českých biskupů, resp. kléru vůbec, může být (?) že ve hře se ocitne i světicí biskup zmíněné diecéze. Škoda že není v postavení biskupa-nástupce, automaticky by přebíral vedení diecéze.

Domnívám se, že činnost iniciativy poukazující na vhodnost p. Bezáka papežův výběr nijak neovlivní - nejspíše se o ní ani nedozví.
11. 03. 2014 | 13:44

jozka napsal(a):

JAHA vs. Heller...

Skocim si pro popcorn a sedam si do prvni rady :-)
11. 03. 2014 | 14:01

JAD napsal(a):

Pane Hellere,

dejte si na blog jinou fotku, na stávající vypadáte příšerně utrápeně. Což jste ještě neslyšel, že křesťan má být veselý a šířit kolem sebe optimistickou náladu?? :-)
11. 03. 2014 | 14:13

JAHA napsal(a):

Ad:siven, 17,4 bilionu a pod.

Jeden z postrehov diskutera Katolickeho tydennika:

Rozdělují či spojují nás biskupové ?
4.3.2014 17:19 vložil Nyvlt

Nepříjemná zpráva dorazila ze Slovenska , kde bojovníci za arcibiskupa Bezáka napadli ( došlo i na facky ) kněze ,který odsloužil mši za arcibiskupovo uznání viny. K incidentu došlo přímo v kostele po mši což je o to více bolestné a přímo se ptejme ,kde zůstal Pánův pokoj? Možná nás v budoucnu čeká doba , kdy kněží či věřící jiného názoru budou napadáni a kdo nebude na té správné straně " národní fronty" nebude mu umožněn vstup. Za rozpoutání hysterie v případu Bezák nesou do jisté míry vinu vedle medií také naši čeští a moravští biskupové a to včetně nesmyslného přimlouvání u papeže. Volba nástupce biskupa Paďoura nebude rychlá , ale rozhodně bude zajímavá a ukáže mnohé budoucí.

Po ovoci ich spoznate...
11. 03. 2014 | 14:17

jozka napsal(a):

ad Po ovoci ich spoznate...

Ale vzdyt my to o vas vime a meldujeme uz davno :-)
11. 03. 2014 | 14:30

JAHA napsal(a):

Ad: jozka

Pre neveriacich, ktori radi cituju Pismo svate, tak davam svoj predchadzajuci citat o ovoci do kontextu, aj v suvislosti s citovanym nazorom citatela Katolickeho tydennika vyssie ☺.

Matus:
15 Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci.
16 Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy?
17 Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie.
18 Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie.
19 Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa.
20 Teda po ich ovocí ich poznáte.
21 Nie každý, kto mi hovorí: "Pane, Pane," vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach.
22 Mnohí mi v onen deň povedia: "Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene? Nevyháňali sme, v tvojom mene zlých duchov a neurobili sme v tvojom mene veľa zázrakov?"
23 Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa vy, čo páchate neprávosť!
24 A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale.
25 Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.
26 A každý, kto tieto moje slová počúva, ale ich neuskutočňuje, podobá sa hlúpemu mužovi, ktorý si postavil dom na piesku.
27 Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.
11. 03. 2014 | 14:42

JAHA napsal(a):

A este nieco od sv. Pavla:
Ovocím lásky je radosť, POKOJ a milosrdenstvo.
11. 03. 2014 | 14:51

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Dodatek 14:35 11.3.2014: Dnes v dopoledních hodinách byla petice ze "záhadných důvodů" nedostupná. Problémy se zobrazením stránky jsou i nyní. Vysoce pravděpodobná je intervence zvenčí.

Akoze inac! Iba zahadne dovody a VYSOKO pravdepodobna intervencia zvonku. Tak, tak, Vase Vysokopreosvietenie, akoze by to mohlo byt inac☺.

P. S. Ako by vyzerala vysoko pravdepodobna intervencia z vnutra? Ani nechcem pomysliet☺.
11. 03. 2014 | 14:56

Ládik!!! napsal(a):

Církevní problémy mi mohou být ukradené - pokud církev nebudu platit ze svých daní. A k tomu směřovaly restituce. Chvála Panu Bohu za ně.
11. 03. 2014 | 15:09

zemedelec napsal(a):

Tak to Heller netrefil.
Na takoví flek je čekatelů v Čechách požehnaně,hlavně teď,když bude hojnost prostředků.To ještě by scházelo,aby se o svůj flek bál Duka.
11. 03. 2014 | 16:18

Baba Jaga napsal(a):

A jé, pan Heller vskutku "roste", když už by rád i biskupy navrhoval. Neměl se raději dát místo matematiky na teologii - pak by do toho časem třeba mluvit mohl...
To: Ládik!!!
Daněmi všeho obyvatelstva budou církve financovány ještě docela dlouho, uvidíme, o kolik budou penízky meziročně klesat.
11. 03. 2014 | 16:32

JAD napsal(a):

Ad Baba Jaga:

Kéž by pan Heller biskupy jen "navrhoval". V textu petice je však uvedeno: "Přejeme si (!!!), aby papež František jmenoval čb biskupem Róberta Bezáka." Neuvěřitelná pýcha!!!

Pane Hellere, pýcha je prvním ze sedmi hlavních hříchů. Upalujte ke zpovědi.
11. 03. 2014 | 16:43

Jana Pechová napsal(a):

Prakticky shodná vyjádření pánů Halíka a Kodeta jsou hodně pádný a věrohodný argument v Bezákův prospěch.
Přece jen bych se ale zdráhala podepsat petici takového znění.
Peticí, a to přímo papeži, bych se spíš pokusila domoci rychlého a veřejného objasnění případu na Slovensku, kde by biskup Bezák také mohl dosáhnout jediné opravdové satisfakce, je-li nevinný. Jmenovat ho biskupem v Česku by totiž mohlo působit jako truc a církev, která by měla být jednotná, by to ještě více rozdělilo.
Upřednostňuji společný tlak věřících na to, aby byly v konkrétním termínu zodpovězeny všechny otázky s kauzou spojené. A v tomhle ohledu dává pan Heller poměrně dobrý návod.
11. 03. 2014 | 17:34

Baba Jaga napsal(a):

To: JAD 16:43
Já bych chtění a přání si nepovažovala za projevy pýchy.
Ale co to myšlení autora na "intervenci zvenčí"? Já se nyní také na tu petici ze zvědavosti koukla na první pokus úspěšně. Ne, že bych ji podepisovala - však jim někoho moudrého jistě církevní vrchnost přidělí.
Jak moc jsou Jihočeši lakotní nedokážu posoudit - na Tříkrálovou sbírku věnovali (asi letos popré) 4,5 milionu korunek, zatímco Západočeši 3,5. No, vybírání na nucenou dobročinnost by se měli jít naučit na Moravu.
Divím se, že nám o fenoménu této sbírky dosud nic nenapsal sám kardinál pan Duka - z výsledků jsem si alespoň já odvodila, že občané proti restitucícm nemají docela nic, když přispívají více. Rádi či neradi.
11. 03. 2014 | 17:42

Jáchym napsal(a):

Snad poprvé co pamatuji mě Šimon Heller skutečně rozveselil.

Přestože je obecně přijímaným faktem, že jeho inteligence je, řečeno po rybářsku, značně podměrečná.
Nečekal jsem, že si takto naběhne na vidle a dá odkaz na nyní již značně neaktuální Halíkův článek.

Pravdou jest, že Halíkova kritika odpudivé tváře předdukovské církve nesvaté kdysi málem zviklala i mne.

Jenže - čas oponou trhl a Halík nyní obhajuje predátorskou "restituční" tvář zástupců Vatikánské banky na zemi.

To, že je tato tvář maskována sympatickým 3D logem ve tvaru nesporně charismatického a s nejvyšší pravděpodobností i lidsky poctivého papeže Františka, zřejmě nikoho z nejvyššího kléru nevzrušuje:
Kdyby reálně zlobil, zasáhne - jako už v historii tolikrát - outsorcovaná kmotřička Smrt, následovaná sériovým svatořečením.

A Heller?
Buď je opravdu coby myslitel ještě podměrečnější, než jsem si myslel,
nebo dostal lidovecký úkol zabodovat v taškařici, kterou berou vážně asi tak jako boj proti korupci či lidská práva.
11. 03. 2014 | 18:12

jozef napsal(a):

Myslim,ze dlhodoba uporna kampan medii proti cirkvi
skrze do seba zamilovanu osobu p.Bezaka ,moze priniest skor pozitivne,nez negativne ovocie.Teda ze vo vysledku cirkev skor posilni,nez oslabi a znici.
11. 03. 2014 | 20:36

Mac napsal(a):

hehehe.......hehele.... heheler

komiku, vy fakt kandidujete do tej Ojrópy?
Doufám, že tam hned druhej den vyhlásíte hladovku...musí trvat minimálně od přesnídávky do oběda, aby sMi vás všimli :-)))
11. 03. 2014 | 23:06

Bob napsal(a):

Jediná dobrá zpráva je, že autor se již plně věnuje politice(asistent poslance, kandidát do europarlamentu) a nepůsobí ve školství jako učitel.
V politice se mezi jemu podobnými ztratí.
11. 03. 2014 | 23:39

buldatra napsal(a):

Jeden by až chtěl říct, že to ti katolíci fakt nemají vůbec lehké, neboť neustále musí řešit stále nová a nová materiální dilemata. Sotva jedno spláchnou, hned je tu další.
Páč čert nikdy nespí a svět jest pln pokušení všelikého.
Jemuž propadají i ti nejkovanější, když přijde na věc.
Jak ukazuje historie.

A ten stav trvá už dost dlouho, že. Dva tisíce let.
To jednoho unaví.
A furt nemají ten správný patřičný klid na duchovno.
Snad s výjimkou poustevníků. Jsou-li ještě jací.

Vono, stát se dnes poustevníkem, může znamenat, že jeden je za exota.
Nečesanej nemytej postarší chlap žijící v noře, oděn v pytloidní sutaně, v jedné ruce hůl, v druhé bibli. Z čeho platí zdravotní a sociální nikdo netuší.

Na druhou stranu si může dát k obědu sušenou kobylku, či chrousta a nemusí se zabývat otázkou, co počít sobě s náhle nabytou nemovitostí a miliardou, která spadla zdánlivě z nebe a vyžaduje všelikého opečovávání, investování a tvorbu zisku a to tak, že v horizontu několika staletí a aby nebyla v nestřežené chvíli projedena nějakou sociální, humanitární, či kulturní, nebo jinou, zdánlivě bohulibou světskou činností.

Pan Heller, autor náš vezdejší, až jednou ukončí svůj kariérní šplh a usadí pozadí své na patřičně vysoké důležité židli a stane se mocným, bude mít tu sílu nainstalovat exbiskupa Bezáka prakticky kamkoliv.
Pokud mu to však nezhatí zas nějakej kazišuk, který vymyslí další kulišárnu, která Bezáka zastíní a odsune v pořadníku na místo na konci fronty.
Víme, že stačí málo, třebajedno z nekonečné řady ďábelských mámení a Bezák ostrouhá.

Na druhou stranu má zas výhodu ve směru duchovním, Bezák ten, neboť má v tomto svém stavu, na hen to duchovno hafo času. Tedy, pokud mu Heller a podobní týpci zas něco ďábelského materiálního nepověsí na krk.
12. 03. 2014 | 09:34

JAD napsal(a):

Autor blogu kandidátem do europarlamentu? To jsou na tom lidovci až tak špatně? :-)) Inu, není se asi čemu divit, když do ministerského křesílka posadili bývalého kněze. Vidím, že tradice se ve straně zachovává, vždyť i nebožtík Plojhar byl duchovním.
12. 03. 2014 | 09:38

Divobyj napsal(a):

má pravdu,henten oný,Heller!

Bezáka šoupneme do Budějic.A běda,kdyby ten bohulibý návrh chtěl někdo bojkotovat!Jsme připraveni hlady třeba chcípnout.My s Halíkem a dalšími našimi parťáky si přejeme a basta fidli!
12. 03. 2014 | 09:48

JAD napsal(a):

Divobyj napsal(a):

My s Halíkem a dalšími našimi parťáky si přejeme a basta fidli!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Domnívám se, že český episkopát se nad obsahem směšné petice natřásá smíchy.
12. 03. 2014 | 09:56

Divobyj napsal(a):

Víte,ono se to má tak.
Pan Heller totiž zjistil,"že to jde".
Dokázal totiž svým sprostým nátlakem donutit jednu paní k rezignaci na zastupitelský mandát.A protože byla zvolena za KSČM,získal tím v jistých kruzích nějaké sympatie.
Nyní mu již nic nezabrání v tom,aby kandidoval do Europarlamentu,radil prezidentům,papeži i samotnému pánu Bohu!
Takovéto lidi je těžké zastavit.Snad by pomohla nepodpora,ignorace,zapomnění.
12. 03. 2014 | 11:06

Alice napsal(a):

I kdybych autore chtěla nějakou takovou petici podepsat, tak tu s vaším jménem určitě ne. Dokonce jste ve mně vzbudil pochybnosti, zda bych o tom vůbec uvažovala, když se za pana Bezáka berou lidé jako Vy.
A nevím - pokud má R.Bezák takový kredit a morální kvality, jaké se mu přisuzují, jestli byste neměli mít strach, že by veřejně odmítl jinou zlodějnu, tentokrát v Čechách - církevní restituce.
12. 03. 2014 | 19:29

Eva Stančíková napsal(a):

A to já jsem ji podepsala.
Za p.Bezáka se berou i jiní(mimo zde zmíněné).Např.Otmar Oliva(sochař žijící na Velehradě).Hovořil o tom nedávno v TV v pořadu "Uchem jehly" s p.Czendlikem.
Na Slovensku je toto téma jistě víc známé,ale viděno z Čech nejeví se p.Bezák jako do sebe zahleděná figurka,spíš jako muž budoucnosti Církve
I Církev jde do budoucnosti jako do neznáma,ale svými dnešními činy tu budoucnost tvoří.
Neopustí-li "známou zahrádku zavedených praktických činností"(včetně nešvarů) opravdu nemá šanci oslovit člověka,který se ptá po Bohu jako živoucí realitě každodenního života.
12. 03. 2014 | 21:14

JAD napsal(a):

Paní Stančíková má bezesporu dar jasnozřivosti, možná je to dokonce prorocký duch. Bez důkladných znalostí celého informačního spektra ve věci p. Bezáka je ale vidění jmenovaného coby možného muže budoucnosti církve pouhým plácnutím do vody.

Je naprosto nepravděpodobné, aby p. Bezák byl jedním papežem odvolán (svou roli v cause hrál i litoměřický biskup Baxa) a následujícím papežem dosazen na jinou stolici. Důvodně se domnívám, že nuncia a episkopát nebudou zajímat názory p. Olivy, Hellera jakož i těch, kteří podepsali výmysl autora blogu. Může ovšem být , že tak jednoduchou logiku leckdo z laikátu zahleděný do své "významnosti" nechápe. Nevadí, pochopí později.
13. 03. 2014 | 13:33

Eva Stančíková napsal(a):

JAD:
Možná plácám,možná neznám.
Ale litoměřický biskup se jmenuje BAXANT-to bych si být vámi zjistila,než se pustím do "důvodných domněnek".
13. 03. 2014 | 15:50

JAD napsal(a):

Eva Stančíková:

Že se jmenuje Baxant vím i bez Vás -žel chybička v tisku., což Vás mohlo napadnout, je-li mi známá alespoň v hrubých rysech jeho úloha v Bezákově cause. Na rozdíl od Vás nejsem nechybujícím člověkem. Jinak opravdu neznáte všechny podrobnosti, tudíž logicky plácáte. V takovém případě je na místě mlčet a neuvažovat o p. Bezákovi jako o možném muži budoucnosti církve.

Když už se bavíme drobnostech - slušně vychovaný člověk napíše "být vámi" s velkým "V".
13. 03. 2014 | 16:09

JAD napsal(a):

Zjišťuji, že petici pana Hellera podepsalo na blogu do chvíle psaní tohoto příspěvku pouhých 162 osob. Pikantní ovšem je anonymita řady z nich, odůvodnění zní: "podepisující se rozhodl(a), že nebude ukazovat svoje jméno na internetu".

Ano, toť opravdu voj horlivých bojovníků za nastolení p. Bezáka do funkce biskupa. Bojujme v skrytu!! :-)
13. 03. 2014 | 17:18

JAHA napsal(a):

Ad: Jana Pechova a Eva Stancikova

Bud NAROCKY, alebo len nepozornostou ste si nevsimli, co som pisal. A AZ DNES!!!, 14. 03. 2014, ked sa to uz prevalilo, uverejnila slovenska televizia (samozrejme vysostne krestanske televizie, ktore umoznili Bezakovi ZHOVADZOVAT ADVENT, teda JOJ, Markiza...o tom zatial ANI SLOVO!!!) zabery z napadnutia knaza "veriacimi" - pre mna SEKTARMI- po omsi v katedrale v Trnave. Knaz si dovolil modlit sa, aby Bezak nasiel cestu spat k Bohu. Za to ho NAPADLI!!! tzv. veriaci, ktorych "nenapadne" obhajujete. Ja som bol pred vyse polrokom (a pisal som o tom!!!) pri tom na omsi, ked privrzenec Bezaka pocas omse porusil vsetky predpisy, ako sa sluzi rimskokatolicka omsa a pocas prosieb a predtym pocas modlitieb za knazov, biskupov a papeza pouzil, absolutne neprijatelny text (kedze sluzil omsu v kosickom biskupstve, mal sa modlit za kosickeho biskupa, lebo na tomto uzemi je stredisko jezuitov v Presove!!!), ked povedal - ."..a modlime sa za Zvolenskeho, aby nasiel spat cestu k Bohu a aste nieco o zlom duchu, ktory ho vedie...a modlime sa za NESPRAVODLIVO odvolaneho arcibiskupa Bezaka...". Ja som, napriek tomu, ze VACSINA veriacich sa pozerala nechapavo jeden na druheho, nesiel a nevyfliaskal tohoto "knaza", ktory svojimi vstupmi prakticky zneplatnil svatu omsu. Sektari bezakovci to robia na popud a PRIAME CINY Bezaka prakticky od juna, kedy bol odvolany z FUNKCIE!!! nebol nikdy, ani nebude, zruseny ako biskup. Pokial teda, ako som pisal, nestane sa sam papezom "novej" cirkvi. Pozrite si dnesnu STV spravy o 19, 00 a uvidite, KTO su privrzenci Bezaka. Na druhej strane, aspon z textov poznate MNA. Ziadneho "bezakovca", knaza, ci iba primitivneho rusitela omsi, slavnostnach udalosti...katolickej cirkvi som ani ja, ani ini NEINZULTOVALI! A najvacsi vrchol ukazky, ze ich nevedie duch dobry je to, ze sa DNES!!! po tyzdni!!!, po jasnej a zrejmej diskretizacii, ktoru sposobili postupne rusenim uvedenia Orosza za arcibiskupa, rusenim omsi a nakoniec FYZICKEJ inzultacii knaza!!! sa akoze, ospravedlnili - ale podla nich je VINNY KNAZ a ziadaju ho preto IHNED prelozit. Je potrebne nieco viac, aby ste pochopili, KTO (CO) ich vedie???
14. 03. 2014 | 17:32

mnoop napsal(a):

Heller a spol je ostudou všech slušných křesťanů.
15. 03. 2014 | 17:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy